جشن میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا و امام خمینی (ره) در وزارت راه و ترابری

مراسم بزرگداشت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا و و فرزند گرامی اش امام خمینی (ره) در سالن الغدیر ساختمان شهید دادمان برگزارشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم خانم دکتر حاج عبدالباقی استاد دانشگاه با اشاره به صفات بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)گفت: حجت همه مردم امامان معصوم هستند و حجت ائمه حضرت زهرا(س) است.

وی تصریح کرد: علت غایی آفرینش فاطمه (س)است وزیبایی های خداوند در فاطمه زهرا(س)متجلی شده است.

در ادامه این مراسم دکتر نفیسه فیاض بخش نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت : زن جلوه جمال خداوند است و همه انسان ها خواسته و ناخواسته عاشق زیبایی مطلق هستند و آن زیبایی مطلق خداوند است و عالم  و آنچه در اوست آیینه این جمال خداوندی است، جسم و روح زن آیینه و جلوه جمال حق است و فلسفه حجاب هم همین جاست چرا که خداوند نمی خواهد جلوه اش مشکوف باشد.

دکتر فیاض بخش در خصوص اینکه حضرت زهرا (س) بهانه خلقت است افزود: این بحثی است که فلسفه ای عظیم دارد؛ کاخ عظیم و پیچیده آفرینش برای انسان کامل بوجود آمده و هدفی غایی دارد و اگر انسان کامل در خلقت نباشد انسانی که مراتب عقل و اخلاص کامل داشته باشد خلقت ابتر می شود و وجود مقدس حضرت فاطمه (س) است که به این آفرینش معنا می دهد.

گروه تواشیح الزهرا نیز در این مراسم به اجرای چند تواشیح در مدح بانوی دوعالم صدیقه کبری(س) پرداختند.

همچنین گروه هنری حنانه نیز با تئاتری با نام خورشید آفرینش در این مراسم شرکت کردند.

شایان ذکر است در این مراسم از بانوانی که در مراسم مقاله نویسی و کتابخوانی برنده شده بودند با اعطای جوایزی تقدیر شد.

/ 2 نظر / 37 بازدید
به توچه؟

لعنت برخمینی ملعون مرگ برخامنه ای قاتل مرگ برعنتری نژاد

به توچه؟

لعنت برخمینی ملعون مرگ برخامنه ای قاتل مرگ برعنتری نژاد