پارک ترافیکی در جهت فرهنگ ترافیکی صحیح گام برمی دارد

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: طرح پارک ترافیکی کارخانه ای است که محصول آن فرهنگ ترافیکی صحیح است.

به گزارش اداره کا حمل و نقل و پایانه های حمل و نقل استان مازندران،  عیسی هاشمی، معاونت عمرانی استانداری مازندران در مراسم افتتاحیه پارکهای ترافیکی بادله ساری و بابل ضمن بیان این مطلب که ترافیک به عنوان یک معضل می تواند روح پاک و روان انسان را برنجاند و به همین دلیل در جوامع پیشرفته با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت مشکل ترافیک را حل کردند.

خاطرنشان کرد: برای کنترل ترافیک و اجرای آن در فرهنگ ترافیکی انسانها به عنوان اصل قضیه مطرح بوده لذا باید فرهنگ شهروندی را توسعه دهیم.

در ادامه این مراسم فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اشاره به اینکه پارک ترافیکی، برنامه ریزی و طراحی یک محیط شبیه سازی شده از یک محیط واقعی ترافیک اما در مقیاس کوچکتر می باشد که با هدف کاهش آمار تلفات عابرین پیاده علی الخصوص گروه های سنی کودکان و نوجوانان ( که حدود 40 درصد کشته شدگان عابر پیاده مربوط به گروه های سنی زیر 20 سال است)، حضور فعال دانش آموزان، کودکان و نوجوانان در ترافیک به عنوان کاربران جاده، لزوم توجه به شکل گیری بسیاری از عادات و رفتارهای کودکان و نوجوانان در مواجهه با خطرات ترافیکی و ... است.

وی در ادامه افزود: پارک ترافیکی دارای 2 فضای باز و بسته است که فضای باز آن شامل شبکه معابر، میادین، تقاطع ها، مسیرهای دوچرخه، پیاده رو، پل زیرگذر و روگذر عابر پیاده، ایستگاه اتوبوس، تاکسی و ... فضای بسته آن شامل: مجموعه فضای آموزشی و اداری مرکب از سالن آموزش، نمایش فیلم، کلاسهای استفاده از لوازم کمک آموزشی بازیهای رایانه ای و علائم و تجهیزات ایمنی، کتابخانه، غرفه کتاب و سایر تأسیسات رفاهی و اداری و ... می باشد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در مراسم افتتاحیه پارک ترافیکی بابل گفت: سهم تصادفات شهرستان بابل در سطح استان مازندران قابل توجه است. وی در ادامه افزود: 40 درصد تصادفات استان در سنین زیر 20 سال و 23 درصد بالای 20 سال رخ داده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید