احداث زير گذر باکسي در زيرآب راه آهن شمال

 نهمين پل زير گــذر باکسي راه آهن شمال در شهر شيرگاه به بهره برداري رسيد . 

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري با همت و تلاش کارکنان فني راه آهن شمال زير گذر باکسي  ريلي در شيرگاه سوادکوه با موفقيت کامل به بهره برداري رسيد.

اين زير گذر  باکسي نهمين دستگاه از نوع خود مي باشد که در راه آهن شمال با توجه به شرايط جغرافيايي خاص شهرهاي مازندران و گلستان که عموما داراي اراضي کشاورزي و مسکوني مي باشد، احداث شد.

مهندس سيد فرهاد ظهور پرواز مدير کل راه آهن شمال بيان داشت :همواره يکي از مشکلات و معضلات  راه آهن در  مناطق مسکوني ، تردد وسائل نقليه و عبور ومرور عابرين از عرض خط آهن مي باشد که در اين خصوص يکي از دغدغه هاي اصلي راه آهن شمال رفع مشکلات شهروندان در اين زمينه است.

وي ادامه داد: راه آهن شمال از سال 1382 درصدد بررسي راهکارهايي براي رفع مشکلات گذرگاه ها و عبور و مرور عابرين و وسائل نقليه برآمد که در نتيجه، نصب زير گذر هاي باکسي  به عنوان يک راهکار بهينه براي مناطقي که نياز به تغيير واريانت ندارد  و نيز آبهاي زير زميني در آن مناطق مانعي براي اينکار نباشد ، انتخاب و تاکنون نيز 9 دستگاه از اين نوع زيرگذرگاهها در مناطق فيروزکوه ، زرين دشت ، مهاباد ، ساري ، زيراب و اکنون نيز در شيرگاه  نصب شده است.

مدير کل راه آهن شمال تصريح كرد: هزينه ساخت اين زير گذرهاي باکسي را در حال حاضر براي هر يک قريب به 400 تا 700 ميليون ريال  (با توجه به نوع و اندازه دهانه پل )دانست و در مجموع بيش از 5 /4  ميليارد ريال اعلام  اعلام كرد و خواستار همکاري استانداري هاي مازندران و گلستان  و شهرداري ها و ديگر سازمان هاي مرتبط در جذب و بکارگيري اعتباراتي خاص در اين زمينه جهت رفع مشکلات مردم در ديگر مناطق شد.

مهندس ظهور پرواز در ادامه بيان داشت : پل باکسي شيرگاه با مشخصات فني 3 متر طول و 3 متر ارتفاع مي باشد که با تلاش شبانه روزي مامورين فني راه آهن شمال تنها در مدت  يک شبانه روز بدون وقفه کارکردن نصب و به بهره برداري رسيد.

وي افـــــزود: راه آ هن شمال مجموعا داراي 139 گذرگاه مي باشد که تاکنون تعدادي از آنها به پل هاي روگذر و تعدادي نيز بصورت زيرگذر باکسي مجهز شده است که در صورت تامين اعتبارات مورد نياز قادربه احداث تعداد بيشتري زير گذرهاي باکسي و در نتيجه کاهش خطرات ناشي از تردد خودروها و عابرين از روي خط آهن خواهيم بود.

/ 0 نظر / 2 بازدید