13 هزار رفلکتور هشداردهنده در جاده های قوچان نصب می شود

رییس اداره راه و ترابری قوچان گفت : بیش از 13 هزار رفلکتور هشداردهنده در جاده های منتهی به این شهرستان نصب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا نعیمی مجد با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه با نزدیک شدن به فصل تابستان و تعطیلی مدارس ترافیک جاده های شهرستان افزایش خواهد یافت، اقداماتی را برای ایجاد ایمنی بیشتر محورهای مختلف در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: یکی از مهمترین این اقدامات نصب رفلکتورهای معمولی و  خورشیدی است که برای دید بهتر مسیر توسط رانندگانی که در جاده ها تردد می کنند در محورهای قوچان به فاروج و قوچان به چناران نصب خواهد شد.

وی تصریح کرد: این رفلکتورها که در شب جاده را همانند یک دالان به راننده نشان می دهند باعث می شود خطای دید و اشتباهات رانندگی افراد به حداقل برسد و قطعا اینگونه اقدامات تاثیر زیادی در کاهش تصادفات جاده ای خواهد داشت.

نعیمی خاطرنشان ساخت: برای نصب این 13 هزار رفلکتور، مبلغی در حدود 600 میلیون ریال از محل اعتبارات اداره راه و ترابری شهرستان هزینه خواهد شد.

وی همچنین نصب تابلوهای راهنمایی و اطلاعاتی جاده ای جدید و اجرای خط کشی های جدید در محورهای مختلف شهرستان را از دیگر اقداماتی دانست که در آستانه فرا رسیدن تعطیلات تابستانی توسط اداره راه و ترابری شهرستان قوچان در جاده های حوزه استحفاظی شهرستان انجام خواهد گرفت.

/ 0 نظر / 30 بازدید