پيشنهاد وزير ارتباطات پاكستان:

مسير ارتباطي كويته به مشهد برقرار شود

    وزير ارتباطات پاكستان در ديدار با وزير راه و ترابري كشورمان خواستار برقراري مسير ارتباطي كويته به مشهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، « شميم صديقي» كه در رأس هيأتي بلندپايه كه به منظور شركت در نخستين اجلاس مشترك جامع حمل و نقل بين پاكستان و ايران به ايران سفر كرده است ، در ديدار با مهندس محمد رحمتي تصريح كرد: مسافران كويته كه بيشتر افراد زائر و همراه با خانواده خود هستند خواستار برقراري مسير مستقيم از اين شهر به مشهد مي باشند.

    وزير راه و ترابري نيز در اين ديدار با اشاره به مشتركات دو كشور بيان داشت: در سال آينده شبكه ريلي كشور از طريق زاهدان به پاكستان متصل خواهد شود كه اميدواريم حجم مبادلات بين دو كشور را گسترش دهد.

    مهندس رحمتي يادآور شد: افزايش پروازها بين دو كشور موجب جذب مسافران ايران و پاكستان خواهد شد و مطمئناً براي توسعه مبادلات از 400 ميليون دلار فعلي تا يك ميليارد دلار توسعه زيرساختهاي حمل و نقل ضرورت دارد. وزير راه و ترابري همچنين بر ضرورت برقراري خط اتوبوسراني بين زاهدان و كويته پاكستان تاكيد كرد.

    « شميم صديقي» نيز در اين ديدار با اشاره به رشد هشت درصدي توليد ناخالص داخلي پاكستان در سال كاري 2005 و 2006 بيان كرد: پاكستان در بخش جاده اي هفت ميليارد دلار سرمايه گذاري كرده است.

    وي با تبريك دستيابي ايران به دستاوردهاي جديد به ملت و دولت تأكيد كرد: كشورهاي مسلمان ايران و پاكستان داراي اشتراك زيادي هستند و اميدواريم روابط تجاري دو كشور رشد و توسعه يابد.

    در اين ديدار مهندس رحمتي بر ايجاد تسهيلات صدور رواديد براي رانندگان و تجار و تسهيل رفت و آمد بين دو كشور تأكيد كرد و گفت: ايران خواستار استفاده از مسير ترانزيت پاكستان به مقصد چين است كه اميدواريم توافق نامه نهايي در اين زمينه تنظيم شود.

    وي اظهار داشت: اتصال راه چابهار به گوادر از پروژه هاي داراي اولويت وزارت راه و ترابري است.

    در اين ديدار هر دو طرف براي گسترش روابط دو كشور اظهار اميدواري كردند.

/ 0 نظر / 2 بازدید