توسعه ارتباطات ريلي پاكستان با ايران و افغانستان

راه آهن پاكستان در راستاي سياست هاي اعلام شده توسط رئيس جمهور اين كشور درصدد است تا شبكه خود را به سرعت افزايش داده و بهبود بخشد.

در همين راستا وزير راه آهن پاكستان از طريق رايزني و ملاقات با سفير جمهوري اسلامي ايران در اسلام آباد ضمن دعوت از شركت هاي ايراني در بخش خدمات فني و مهندسي راه آهن براي انجام پروژه هاي ريلي پاكستان، اعلام آمادگي نمود در خصوص خريد 1300 دستگاه واگن باري، خريد 75 دستگاه لكوموتيو و احداث و بازسازي مسيرهاي ريلي از سرمايه گذاري و تجربه راه آهن جمهوري اسلامي ايران استفاده نمايد.

همچنين راه آهن پاكستان بنا به اعلام وزير راه آهن آن كشور تمامي مقدمات لازم براي متصل نمودن شهر چين به اسپين در افغانستان را انجام داده است و منتظر نظر حامد كرزاي رئيس جمهور افغانستان مي باشد.در اين ملاقات وزير راه آهن پاكستان به دستور مستقيم رئيس جمهوري پاكستان مبني بر ساخت راه آهن كويته – زاهدان و كويته – گوادر با عرض خط استاندارد اشاره كرد و افزود: با انجام اين دو پروژه در شبكه راه آهن پاكستان انقلابي رخ خواهد داد و اين كشور مي تواند از طريق ايران به بازارهاي اروپايي، GIS و تركيه دسترسي يابد. به همين منظور وزير راه آهن پاكستان بزودي به تهران سفر و در خصوص همكاري با ايران در ساخت و بهره برداري از  پروژه هاي ريلي با مقامات و مسئولان جمهوري اسلامي مذاكراتي خواهد داشت.

 

/ 0 نظر / 2 بازدید