امسال طرح روشنايي آزاد راه قزوين – كرج تكميل می شود

  مدير كل راه و ترابري استان قزوين از تكميل طرح روشنايي آزادراه قزوين – كرج طي سالجاري خبر داد و اعلام کرد: ميزان سوانح جاده قزوين – آقابابا در محور قزوين – رشت پارسال در مقايسه با سال هاي قبل 66 درصد كاهش يافت.

مدير كل راه و ترابري استان قزوين، اظهار داشت: علت كاهش سوانح رانندگي در اين محور نصب نيوجرسي (جداکننده) و جداسازي مسير رفت و برگشت می باشد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مهندس آل محمدي، در ادامه تعداد نقاط پرحادثه شناسايي شده در محورهاي مواصلاتي استان قزوين را 39 مورد برشمرد و گفت: تاكنون 9 نقطه حادثه خيز در جاده هاي استان قزوين برطرف شده و براي رفع باقيمانده آن هم به بيش از 150 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است.

وی همچنين ايمني، توسعه كمي و كيفي جاده ها، تكميل طرح هاي نيمه تمام و در نتيجه تسهيل در رفت و آمد كالا و مسافر در محورهاي مواصلاتي استان را از جمله اهداف راهبري اين اداره كل ذکر كرد و گفت: براي تكميل پروژه نيمه تمام پل ولايت در جاده قزوين به شهر صنعتي البرز 20 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و ملی اختصاص يافت و اميد است اين طرح طي دو سال آينده تكميل شود.

   آل محمدي ، خاطرنشان کرد: با دو بانده شدن 17 كيلومتر ديگر از جاده 55 كيلومتري قزوين – بوئين زهرا، طول مسير دو بانده اين محور، تا پايان امسال به بيش از 45 كيلومتر مي رسد.

      يادآور مي شود: استان قزوين هم اكنون بيش از 9 هزار و 118 كيلومتر راه همسنگ دارد.

/ 0 نظر / 2 بازدید