محور کندوان ایمن سازی می شود

امروزه به منظور کاهش تعداد و شدت تصادفات و بالطبع کاهش خسارت های وارده طرح حذف نقاط پر حادثه به عنوان بخشی از سیستم مدیریت ایمنی اجراء می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان مازندران ، مهندس سید علی اسد معاون راهداری این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود : این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود ایمن سازی محورهای استان را در طول سال به صورت مستمر در دستور کار داشته که رفع نقاط پر حادثه یکی از این اقدامات می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: از این رو با کارشناسی و مطالعات به عمل آمده و بر اساس اولویتها 390 نقطه حادثه خیز در محورهای استان شناسایی شده که از این تعداد 25 نقطه در محور تاریخی و ارتباطی کندوان می باشد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان در ادامه افزود:  اداره کل راه و ترابری استان مازندران از سال 1385 با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده از سوی وزارت راه و ترابری عملیات اجرایی رفع حادثه خیزی چند نقطه از محور کندوان  را آغاز نموده که می توان به اتمام عملیات تعریض پل دزد بن ـ اصلاح قوس کیلومتر35 و  45 ـ‌ اصلاح پیچ کیلومتر 4 منطقه غریب کش واجرای جانپناه های بتنی در نقاط پرتگاهی و مرمت و احداث دیوارهای ضامن و حائل و همچنین بزودی عملیات اصلاح پیچ های آئینه و کانی اشاره نمود.

وی در ادامه در خصوص اقدامات اداره راه و ترابری شهرستان نوشهر در زمینه ایمن سازی این محور عنوان کرد : علاوه بر عملیات طرح ملی ایمن سازی در این محور اداره راه و ترابری شهرستان نوشهر نیز اقداماتی را در قالب ایمن سازی این محور تاریخی انجام داده است که از جمله می توان به مرمت شانه های راه ، رها سازی سنگهای معلق خط کشی و نصب علائم افقی و عمودی و نصب چراغ چشمک زن ،نصب چشم گربه ای ، آرام سازی ترافیک ،نصب گاردریل اشاره نمود.

مهندس سید علی اسد در خاتمه خاطر نشان ساخت: احداث دیوار ضامن در منطقه هریجان ، مرمت دیوارهای ضامن در منطقه سیاه بیشه و همچنین مطالعه احداث گالری بهمن گیر در کیلومتر 70 از دیگر اقدامات ایمن سازی محور کندوان در محدوده استحفاظی استان مازندران می باشد.

شایان ذکر است طول محور ارتباطی و تاریخی کندوان ( چالوس _ کرج ) 150 کیلومتر بوده که از این مقدار 5/77 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان مازندران قرار دارد.      

/ 0 نظر / 7 بازدید