سيستم توزين در حال حركت وسايل نقليه بهره برداري مي شود

مهندس محمد بخارايي رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با بيان اينكه 70 درصد از محورهاي شرياني و ترانزيتي كشور مجهز به سيستم پيشرفته تردد شمار جاده اي شده اند، خاطرنشان ساخت: 500 دستگاه تردد شمار سيار نيز براي تهيه آمار تردد و بار ترافيكي شبكه راههاي كشور به كار گرفته شده است.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، وي كه در همايش افتتاحيه كارت هوشمند خودرو سخن      مي گفت، با اشاره به اينكه سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي از سازمانهاي پيشرو در زمينه IT بوده است افزود: تاكنون 83 هزار كارت هوشمند براي رانندگان وسايل نقليه از سوي اين سازمان صادر شده است .

وي موارد كارايي اين كارت ها را در خصوص تعيين ساعات كار رانندگان، ثبت جرائم و تخلفات، تعيين مشخصات خودرو، نوسازي ناوگان، نوبت دهي پاركينگ، صدور بارنامه و... دانست و افزود: از ماه گذشته كنترل هوشمند ترافيك آغاز شده است.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با اشاره به اينكه دوربين هاي كنترل هوشمند در آزادراههاي قزوين – تهران و كرج – قزوين نصب شده است افزود: 223 دوربين كنترل سرعت سيار در اختيار پليس راه قرار گرفته، كه از اين تعداد 50 دستگاه از قابليت نصب بر روي خودرو پليس برخوردار است.

وي با اشاره به اينكه سيستم مانيتورينگ وسايل نقليه، تلفن يكطرفه و سيستم اطفاء حريق در تونل شيرين سو نصب شده است افزود: تونل وانا و اميركبير نيز به اين سيستم هاي مدرن مجهز خواهد شد.

 وي با اشاره به اينكه نصب سيستم مونيتورينگ خودرو در مسير مشهد – تربت حيدريه از برنامه هاي بعدي اين سازمان است، تصريح كرد: به زودي سيستم توزين وسايل نقليه سنگين در حال حركت در راههاي ترانزيتي كشور افتتاح خواهد شد.

وي از مزاياي توزين در حال حركت را عدم آسيب رساني به آسفالت و رويه راههاي ترانزيتي به دليل بار غيرمجاز و  سنگيني وسايل نقليه سنگين دانست و گفت: 7 هزار دستگاه GPS به صورت of line بر روي دستگاههاي نفتكش نصب شده است كه در اين طرح طي سالجاري به طور رسمي آغاز به كار خواهد بود.

با اشاره به اينكه سيستم GPS بر روي خودروهاي پليس نصب شده افزود: نصب GPS (ردياب ماهواره اي) بر روي وسايل نقليه عمومي نيز موجب شناسايي نقاط پرحادثه خواهد شد.

/ 0 نظر / 2 بازدید