اخبار کوتاه از نواحي راه آهن

 

اراک - "مصطفي خردمند" قائم مقام شرکت قطارهاي مسافري رجا در اراک گفت: با خريد 412 دستگاه واگن مسافري به ارزش 120ميليارد تومان در سال 85، متوسط عمر ناوگان مسافري به کمتر از 15سال کاهش مي يابد.

وي تعداد قطارهاي تندرو با سرعت 160کيلومتر را در حال حاضر چهار رام اعلام کرد و اظهار داشت: تا پايان سالجاري اين تعداد به 16 رام  افزايش مي يابد.

خردمند در مورد فروش بليت اينترنتي قطار افزود: در حال حاضر 10درصد بليت قطارها از طريق اينترنت به فروش مي رسد که با توجه به استقبال مردم از اين روش، توسعه آن از برنامه هاي آينده شرکت رجا است.  

شمالشرق - معاون برنامه ريزي و امور بين الملل در نشستي که در راه آهن شمالشرق برگزار شد، آموزش و يادگيري را  يک اصل مهم در تعالي سازماني دانست و بر انتقال تجربه و دانش فني همکاران به يکديگر تاکيد کرد.

شمالشرق -  سامانه گويا در راه آهن شمالشرق راه اندازي شد. با استفاده از اين سامانه مي توان اطلاعاتي در مورد فعاليت اداره کل، ساعت ورود وخروج ، نوع و تعداد قطارها، بيمه مازاد کارکنان و بازنشستگان، بيان مشکلات، انتقادات و پيگيري آنها و تعرفه حمل کالا بدست آورد. شماره تماس اين سامانه عبارت است از: 2222(داخلي) و (02733302222)

جنوب- کانون بازنشستگان راه آهن جنوب تشکيل و از اول تير ماه جاري در مراسمي با حضور مديرکل و بازنشستگان ناحيه و مسئولان کانونهاي استان خوزستان آغاز به کار کرد.

يک ساختمان 35متري در حريم ايستگاه اهواز براي فعاليت اين کانون اختصاص يافت.

جنوب-  سامانه اتوماسيون ايستگاه بندر امام خميني(ره) به شبکه اتوماسيون راه آهن جنوب متصل شد. با بهره برداري از اين سيستم اطلاعات بارنامه ها به صورت مکانيزه و در کمترين زمان از بندر امام به اهواز ارسال مي شود.

اصفهان- آزمايش سالانه 57نفر از لکوموتيورانان و هفت نفر از رانندگان جرثقيل ايستگاههاي اصفهان و کاشان انجام شد.

آذربايجان -  به منظور استفاده از تجارب بازنشستگان، کارگاههاي آموزشي با همکاري کانون بازنشستگان در ادارات جريه و بهره برداري راه آهن آذربايجان برگزار شد. در اين کارگاه آموزشي که در محل کار  نيروهاي سيرو حرکت تشکيل شد بازنشستگان تجارب و اندوخته هاي خود را به کارکنان منتقل کردند.

آذربايجان- سمينار آموزشي کاربرد ماشين آلات مکانيزه در امور نگهداري، بهسازي و نوسازي خطوط راه آهن آذربايجان برگزار شد.

 

 

لینک