وزير راه و ترابري:

راهداران طلايه داران امنيت و سلامتي جاده ها هستند

وزير را و ترابري تصريح كرد: راهداران عزيز و زحمتكش كه طلايه داران امنيت و سلامتي جاده ها هستند در انجام وظيفه مهم خود در حفظ جان و مال و سرمايه مردم از هيچ كوششي دريغ نخواهند كرد و از اين حيث بايد آنها را ناجياني ناميد كه در محافل و رسانه ها كمتر از آنان سخني در ميان است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در پيامي به مناسبت يكم دي ماه روز راهدار، خاطرنشان كرد: اكنون وظيفه مهم نگهداري مطلوب از حدود 180 هزار كيلومتر راه ارتباطي كشور شامل آزاد راه ها، بزرگراه ها، راه هاي اصلي، فرعي و روستايي بر مبناي روش هاي علمي روز بر عهده عزيزان پرتلاش و سخت كوش ًراهدارً است.

وي ادامه داد: تلاشگران عزيزي كه در خدمت رساني در برف روبي جاده ها و گردنه هاي صعب العبور، عمليات ريزش برداري، تا پاي جان پيش رفته و حتي در اين ميان جان خود را از دست داده اند. جا دارد به روان پاك آنها درود فرستاد و به اين عزيزان اطمينان دادكه مردم شريف ميهن اسلامي و مديران كشور به خوبي قدر زحمات آنان را دانسته و آرامش و آسايش خود را در عبور از جاده ها مديون تلاش هاي خستگي ناپذير راهداران عزيز و گمنام اين سرزمين مي دانند.

وزير راه وترابري اظهار داشت:  راههاي ارتباطي كشور به عنوان شريان هاي حياتي و زيربنايي توسعه از اهميت خاص و  ويژه اي در جوامع امروز و نظامهاي بين المللي برخوردار است.

وي بيان داشت: تنوع آب و هوا و پراكندگي و بعد مسافت مبادي ورودي و خروجي كشور به مراكز توليد و مصرف، دلايل نقش پر اهميت حمل و نقل و نگهداري از راه ها، بعنوان يك سرمايه ملي است. بويژه اينكه بالغ بر 85 درصد حمل و نقل كالا و مسافر در سطح كشور از طريق ناوگان ترابري جاده اي صورت مي پذيرد.

 

لینک