اخبار هرمزگان

افزايش 3 درصدي تناژ كالاهاي حمل شده

معاون حمل و نقل سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در بازديد از پروژه هاي حمل و نقلي استان هرمزگان با بيان اينكه موقعيت جغرافيايي و دسترسي به آبهاي آزاد بين المللي و نزديكي به بنادر و مناطق تجاري و امكانات و توانمندي هاي منحصر به فرد از ويژگي هاي استان هرمزگان است گفت : وجود مناطق آزاد تجاري قشم و كيش ، جاذبه هاي توريستي و دروازه ورود انواع كالاهاي تجاري به كشور از نظر ارزش و حساسيت نوع بار از ديگر ويژگي هاي منطقه هرمزگان در كشور محسوب مي شود .

مهندس هدايتي افزود : ميزان تناژ كالاهاي حمل شده در سال 84 نسبت به سال 83 به ميزان 3 درصد افزايش داشته است . 

افتتاح 16 كيلومتر باند شرقي آزادراه شهيد رجايي

مهندس « خداداد مقبلي » مدير كل راه و ترابري استان هرمزگان در مراسم افتتاح باند شرقي آزادراه شهيد رجايي حدفاصل تل سياه _ تقاطع ايسين شاهد تأثيرات اجتماعي _ اقتصادي بسياري در منطقه خواهيم بود .

وي افزود : استان هرمزگان به واسطه ي برخورداري از دو بندر مهم تجاري شهيد رجايي و باهنر جايگاه ارزشمندي را در رشد صنعت حمل و نقل كشور و تبع آن رشد اقتصادي كشور دارد و سالانه بيش از 22 ميليون تن كالا در اين بنادر تخليه و بارگيري مي شود كه اين آمار جدا از حجم توليدات صنايع سنگين استان نظير فولاد ، آلومينيوم ، پالايشگاه هاي نفت و گاز ، كارخانه ي سيمان و صنايع ديگر است .

وي اظهار داشت : وزارت راه و ترابري سال 81 مطالعه و اجراي آزادراه ارتباطي شهيد رجايي به سمت سيرجان حدفاصل ميدان سايت تا دشت امام به طول 33 كيلومتر را آغاز نمود كه اكنون با بهره برداري از 16 كيلومتر باند شرقي آزادراه بندر شهيد رجايي حدفاصل تل سياه _ تقاطع ايسين، تردد از روستاهاي ايسين _ تازيان بالا و پايين و كليه ي روستاهاي واقع در اين مسير قطع و به ميزان قابل توجهي از سوانح جاده اي كاسته خواهد شد و نسبت به مسير قبلي تردد ( تازيان _ ايسين) 16 كيلومتر كوتاهتر شده است . 

فرهنگ سازي عامل مؤثر در كاهش سوانح جاده اي

مهندس مقبلي مدير كل راه و ترابري استان هرمزگان در جلسه تقدير از پليس راه استان گفت : نقش و عامل اصلي در تصادفات جاده اي عامل انساني با 70 درصد سهم مي باشد كه خستگي راننده ، سرعت غيرمجاز و سبقت از عوامل تأثيرگذار و اصل افزايش تصادفات با عامل انساني برآورد شده است .

وي اظهار داشت : بخش عظيمي از جلوگيري حوادث جاده اي به فرهنگ سازي ترافيك مربوط مي شود كه بخش كوچكي در دست پليس راه و ادارات راه و ترابري و بخش ديگر مربوط به سازمانها و ارگانهاي ديگر است .

 

 

لینک