خبر خوزستان 

افتتاح نخستين پل تركه اي در كشور

نخستين پل كابلي كشور با حضور وزير محترم راه و ترابري در شوشتر به بهره برداري رسيد . به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان در آيين بهره برداري از اين پل وزير راه و ترابري گفت : وظيفه اصلي تمامي خدمتگزاران نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران خدمت به اين ملت است .

مقام عالي وزارت افزود : اجرا و افتتاح چنين طرح هايي كارهاي بسيار كوچكي هستند ، كه بايد بيش از پيش افزايش يابند . وي اضافه كرد : دولت خدمتگزار با تمام توان و قدرت خود براي تخصيص اعتبارات به اجراي پروژه هاي عمراني و عام المنفعه مصمم است . وزير راه و ترابري خاطرنشان ساخت : نسل آينده ما بايد از حمل و نقل ارزان ، روان و بدون دغدغه و دردسر برخوردار باشد و گسترش راههــا و راه آهن در كشـور از شيوه هاي رسيدن به چنين هدفي است .

وزير راه و ترابري ادامه داد : صنعت حمل و نقل در كشور موضوع بسيار مهمي است و هر مقدار در اين خصوص فعاليت كنيم باز هم عقب هستيم . وي اظهار داشت : حمل و نقل در بخش هاي هوايي ، زميني و دريايي زيربناي توسعه در كشور است .

مهندس رحمتي اظهار داشت : با توجه به اهميت خوزستان از جنبه هاي اقتصادي و اجتماعي نياز است كه هر چه سريعتر نسبت به بهبود وضعيت راههاي ارتباطي در اين استان اقدام شود . مجري ساخت و توسعه شبكه راههاي كشور نيز در اين مراسم گفت : افتتاح پروژه پل كابلي شوشتر يكي از بزرگترين پروژه هاي بزرگ حمل و نقل در كشور است .

اردشير گروسي افزود : يكي از مهمترين شاخص هاي اين پل بزرگ و مهم ، تركه اي و كابلي بودن آن است كه با استفاده از تيرهاي بتني از پيش ساخته طراحي شده است .

استاندار خوزستان نيز در اين آيين گفت : افتتاح پل كابلي كشور يكي از بزرگترين فناوري هاي روز دنيا محسوب مي شود .

امير حيات مقدم افزود : امسال يك سوم اعتبارات استاني از محل اعتبارات تملك دارايي ها به بخش راهها اختصاص داده شده است .

وي اضافه كرد : اختصاص چنين اعتباراتي به راههاي استان به معناي توجه ويژه به اين بخش در خوزستان است و اميد است تا سه سال آينده مشكل راه در خوزستان برطرف شود .

مدير كل راه و ترابري خوزستان نيز گفت : پل شهيد بهرامي به طول 674 متر ، در امتداد محور كنارگذر شهرستان شوشتر است .

 خيرالله خادمي افزود : براي احداث اين پل كه ساخت آن 13 سال به طول انجاميد ، 24 ميليارد ريال از اعتبارات منابع داخلي و يك و نيم ميليون دلار هزينه ارزي صرف شد.

وي اظهار داشت : با بهره برداري از اين پل مهم حجم زيادي از ترافيك عبوري در شوشتر كاهش يافته و مشكل ترافيك و تردد كه قبلاً از طريق محور درون شهري شوشتر و پل قديمي آن صورت مي گرفته برطرف مي گردد .

 

افتتاح جاده كمربندي شمال شرقي اهواز

مهندس خادمي مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در مراسم افتتاح جاده كمربندي شمال شرقي اهواز گفت : عمليات ساخت جاده كمربندي از سال 71 توسط راه و ترابري و با اعتبار 62 ميليارد و 132 ميليون ريال شروع شده است كه امروز شاهد افتتاح قطعه اول آن با 5/29 كيلومتر هستيم و بخش دوم آن ساخت پل بر روي رودخانه كارون و اتصال كمربندي اهواز _ انديمشك است .

وي تأكيد كرد : با پيگيري استاندار اميدواريم در آينده نزديك بخش ديگر اين پروژه نيز بهره برداري برسد .

مدير كل راه و ترابري خوزستان افزود : با ساخت اين جاده بخش عمده ترافيك اتوبان اهواز _ آبادان و اهواز _ ماهشهر به محور 6 بانده اهواز _ ملاثاني منتقل شده و 25 تا 30 درصد ترافيك سنگين كه از شهر عبور مي كند كاهش يافته و از شمال شرق اهواز به بيرون شهر هدايت مي شود .

 

 

لینک