با بهره برداری از مسیر جدید فاصله بین اصفهان - اهواز کاهش می یابد   

 مدیر کل راه وترابری خوزستان گفت : با بهره برداری از مسیر جدید اهواز - اصفهان در محور مسجدسلیمان به شهرکرد، فاصله جاده ای بین اصفهان واهواز 50 کیلومتر کاهش می یابد

خیرالله خادمی گفت : هم اینک تردد بین اهواز به اصفهان از مسیر ایذه به سهرکرد درحال انجام است.

وی افزود: احداث حدود 55 کیلومتر از مسیر مسجدسلیمان به شهرکرد در محدوده استان خوزستان قرار دارد که تاکنون با حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است.

خادمی بیان کرد : تاکنون عملیات روسازی وآسفالت حدود 34 کیلومتر از این مسیر انجام شده است ، همچنین عملیات مسیر شکافی ، خاکبرداری وزیرسازی جاده در تمام طول مسیر در محدوده خوزستان انجام شده است.

وی عنوان کرد : بهره برداری از مسیر مسجدسلیمان به شهرکرد علاوه بر کاهش طول مسیر ، سبب خروج شهرهای شمال شرقی استان خوزستان از بمبست ورونق اقتصادی آن منطقه خواهد شد.

خادمی تصریح کرد : امیدواریم مسیر مسجدسلیمان به شهرکرد در محدوده استان خوزستان تا پایان سال مالی جاری یعنی تا ابتدای تیرماه سال آینده به بهره برداری برسد.

وی افزود: محدوده مسیر ایذه به شهرکرد در استان چهار محال وبختیاری در ابتدا به مدت 2 سال برای احداث سد کارون 4 در اختیار وزارت نیرو قرارداشت وقرار شده بود جاده کنارگذر احداث شود اما متاسفانه تاکنون این محدوده که مسیر را تا حد زیادی کوتاه می کند در اختیار وزارت راه وترابری قرار نگرفته است.

مدیر کل راه وترابری خوزستان خاطر نشان کرد : امیدواریم جاده کنارگذر سد کارون چهار هرچه سریعتر به بهره برداری برسد.

لینک