فرودگاه سراوان هم به جمع فرودگاه هاي كشور مي پيوندد

     با بهره برداري از 22 پروژه مهم فرودگاهي تعداد پروازهاي كشور به بيش از 305 هزار سورت در سال مي رسد. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري تا پايان ماه جاري پروژه هاي توسعه و تكميل تجهيزات، امكانات و فضاهاي فرودگاهي در 11 فرودگاه پرتردد كشور به طور همزمان افتتاح و به بهره برداري خواهد رسيد. بر اين اساس آماده سازي و بهره برداري از تكنيكال بلاك در فرودگاه هاي شيراز و كرمانشاه و همچنين ترمينال بين المللي فرودگاه كرمانشاه، آماده سازي و بهره برداري از باند دوم فرودگاه اردبيل، توسعه و بهسازي عوامل پروازي فرودگاه گرگان جهت نشست و برخاست هواپيماهاي ايرباس و توسعه پاركينگ هواپيماها در فرودگاه زاهدان از برنامه هاي وزارت راه و ترابري و شركت فرودگاه هاي كشور در آستانه هفته دولت است. همچنين بهره برداري 4 دستگاه ILS/DME در فرودگاه هاي سنندج، خرم آباد، زاهدان و عسلويه جديد (خليج فارس) و بهره برداري از 2 دستگاه رادار تقرب پرواز در فرودگاه هاي مشهد و اصفهان طي 2 هفته آتي از ديگر طرح هاي در آستانه افتتاح بخش راه و ترابري است . بنابراين گزارش فرودگاه سراوان در استان سيستان و بلوچستان نيز تا پايان امسال راه اندازي، بهره برداري و عمليات جا به جايي بار و مسافر به ساير استان هاي كشور از اين فرودگاه انجام خواهد شد، همچنين سيستم روشنايي باند و عوامل پروازي فرودگاه هاي شهر كرد، بيرجند، لار و لامرد نيز در نيمه دوم امسال بهره برداري مي شود.

      اين گزارش حاكيست: يك دستگاه رادار تقرب پرواز مهرماه سالجاري در فرودگاه كيش و يك دستگاه از همين نوع رادار اسفند امسال در فرودگاه امام (ره) به بهره برداري مي رسد.

      شايان ذكر است پروژه تجاري سازي و طراحي ساختار شركت فرودگاه هاي كشور كه با مشاركت شركت DFS آلمان از سال 84 آغاز شده است در سال 86 به پايان مي رسد.

لینک