وزیر راه و ترابری:سال 88 انقلابی در راه آهن اتفاق می افتد   

وزیر راه و ترابری اظهار داشت: در سال 88 با احداث 6 هزار کیلومتر خط ریلی انقلابی در راه آهن کشور ایجاد می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در دیدار با نمایندگان مجلس سخن می گفت، یادآور شد: این انقلاب در سال 88 در خطوط ریلی آغاز و تا سه سال آینده مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی بیان کرد: تفاهم نامه احداث راه آهن از شیراز تا عسلویه، شیراز ـ جهرم ـ لار ـ بندرعباس و چند پروژه دیگر برای استفاده از فاینانس خارجی امضا شده است.

در این دیدار حسین اسلامی نماینده مردم ساوه و زرندیه با اشاره به آمار مقایسه ای شکایات رسیده به کمیسیون اصل نود در دولت هشتم و نهم تصریح کرد: رضایتمندی مردم موجب کاهش شکایات مردمی خواهد شد و سفرهای استانی هیأت دولت نیز در کاهش شکایات مؤثر بوده است.

نائب رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: شکایات رسیده به این کمیسیون از وزارت راه و ترابری از 215 مورد در دولت هشتم به 177 مورد در دولت نهم کاهش یافته است که این روند نزولی استمرار ارتباط نمایندگان با وزرا ادامه می یابد.

حسین ملک محمدی نماینده دامغان نیز خاطرنشان کرد: نظام به وجود وزیر خستگی ناپذیری که در رفع محرومیت مناطق مختلف کشور نقش بزرگی را ایفا می کند، افتخار می کند.

در این دیدار نمایندگان ممسنی، کازرون، جهرم، محلات و دلیجان، سراب، سیرجان و بردسیر و مدیر کل راه و ترابری استان فارس نیز به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص پروژه های راه و ترابری پرداختند.

لینک

   مدیر کل امور کارکنان وزارت راه و ترابری منصوب شد   

مجید ایرانمنش در طی حکمی از سوی معاونت توسعه و مدیریت منابع به سمت مدیر کل کارکنان وزارت راه و ترابری تعیین و محسوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این حکم آمده است: نظر به صلاحیت علمی، سوابق ارزنده تجربی جنابعالی و به موجب این حکم به سمت مدیر کل امور کارکنان تعیین و منصوب می شوید.

امیدوار است به یاری خداوند متعال و همیاری صمیمانه مدیران متعهد و کارشناسان پرتلاش در اجرای کامل کلیه امور مربوط به کارکنان شریف و ارزشمند وزارت راه و ترابری در ستاد مرکزی و سایر مراکز و شهرستانها و شهرها و بخشهای استانهای کشور موفق و مؤید باشید.

لینک

   سمینار آموزشی اثرات فنی، اقتصادی اصلاح خاک و طرح روسازی انعطاف پذیربرگزار شد   

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این سمینار آموزشی صبح امروز چهارشنبه مورخه 27/3/88 با حضور جمعی از مدیران کل ستادی و راه و ترابری استانها و در محل سالن کنفرانس ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار می گردد و تا ساعت 16 نیز ادامه خواهد داشت.

بنابراین گزارش دکتر هاشمیان مدرس دانشگاه تربیت مدرس استاد این سمینار آموزشی می باشد و محتوای موارد مطروحه به شرح ذیل است:

1ـ معرفی انواع روشهای اصلاح خاک

2ـ معرفی روشهای تثبیت خاک

3ـ مزایای استفاده از هر کدام از روشهای تثبیت

4ـ آزمایشات آزمایشگاهی

5ـ روشهای اجرای تثبیت خاک

6ـ بررسی نمونه های اجرا شده در کشور

7ـ طراحی و آنالیز اقتصادی اولیه

8ـ مطالعه موردی اثرات فنی و اقتصادی تثبیت آهکی

9ـ ارزیابی موردی اثرات فنی تثبیت

10ـ طراحی و آنالیز اقتصادی نهایی

11ـ نتیجه گیری از تثبیت

 

لینک

   مصوبات سفر استانی هیات دولت در بخش راه و ترابری با سرعت در حال اجراست   

معاون برنامه ریزی ، اقتصادی و حمل و نقل وزارت راه و ترابری در حاشیه بازدید از پروژه های راهسازی شهرستان ساری عنوان کرد : خوشبختانه تسریع در پیشرفت پروژه های مصوبات سفر استانی هیات دولت در بخش راه و ترابری در استان با سرعت خوبی در حال  اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مهندس مجید اسعدی معاونت برنامه ریزی ، اقتصادی و حمل و نقل  وزارت راه و ترابری در بازدیدهای خود از روند اجرایی احداث کمربندی شمالی شهرستان ساری و بزرگراه جواد الائمه (ع) این شهرستان (( راه دسترسی به فرودگاه )) عنوان کرد : به دلیل طولانی شدن زمان بهره برداری پروژه و سال ساخت آن بنا شد این طرح را به دو قسمت تقسیم کرده تا بتوانیم با نظارت بیشتر زمان بهره برداری قطعه اول پروژه را تا پایان مهر ماه سال جاری به اتمام برسانیم معاونت برنامه ریزی ، اقتصادی و حمل و نقل وزارت راه و ترابری در ادامه نیز در خصوص احداث بزرگراه جواد الائمه (ع) خاطر نشان ساخت : این پروژه جزء طرح های ملی و اولویت دار به حساب آمده که با برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم این پروژه تا با تامین اعتبار لازم تا پایان سال مالی 1388 به اتمام برسد.

وی در ادامه از پروژه های راهسازی محورهای ساری _ تاکام و ساری _ گهرباران به عنوان پروژه های مصوب سفر دوم ریاست جمهوری نام برد و اظهار داشت : ان شاء الله با پیگیری و برنامه ریزی به عمل آمده شاهد پیشرفت قابل توجه در عملیات اجرایی این پروژه ها در پایان سال مالی 1388 باشیم. مهندس اسعدی در ادامه در خصوص دیگر بازدید های خود از پروژه های راهسازی اشاره و تصریح کرد : احداث راه ارتباطی استان مازندران به استان قزوین از طریق محور سه هزار تنکابن به الموت قزوین به طول 61 کیلومتر یکی دیگر از پروژه های راهسازی این استان بوده که از سه محل تامین اعتبار شده است که ان شاء الله با تامین اعتبار کافی و لازم این پروژه تا پایان سال مالی 1389 به بهره برداری برسد. وی در ادامه افزود : در حال حاضر محور فوق به صورت مشخصات یک راه روستایی بوده که می توان از آن به عنوان یک راه روستایی و گردشگری استفاده نمود.

شایان ذکر است اداره کل راه و ترابری استان مازندران حفظ و نگهداری از 9804  کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی را در استان ، تحت پوشش خود دارد.  

لینک

   جشن میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا و امام خمینی (ره) در وزارت راه و ترابری   

مراسم بزرگداشت میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا و و فرزند گرامی اش امام خمینی (ره) در سالن الغدیر ساختمان شهید دادمان برگزارشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم خانم دکتر حاج عبدالباقی استاد دانشگاه با اشاره به صفات بانوی گرامی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)گفت: حجت همه مردم امامان معصوم هستند و حجت ائمه حضرت زهرا(س) است.

وی تصریح کرد: علت غایی آفرینش فاطمه (س)است وزیبایی های خداوند در فاطمه زهرا(س)متجلی شده است.

در ادامه این مراسم دکتر نفیسه فیاض بخش نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و کارشناس ارشد حقوق خصوصی گفت : زن جلوه جمال خداوند است و همه انسان ها خواسته و ناخواسته عاشق زیبایی مطلق هستند و آن زیبایی مطلق خداوند است و عالم  و آنچه در اوست آیینه این جمال خداوندی است، جسم و روح زن آیینه و جلوه جمال حق است و فلسفه حجاب هم همین جاست چرا که خداوند نمی خواهد جلوه اش مشکوف باشد.

دکتر فیاض بخش در خصوص اینکه حضرت زهرا (س) بهانه خلقت است افزود: این بحثی است که فلسفه ای عظیم دارد؛ کاخ عظیم و پیچیده آفرینش برای انسان کامل بوجود آمده و هدفی غایی دارد و اگر انسان کامل در خلقت نباشد انسانی که مراتب عقل و اخلاص کامل داشته باشد خلقت ابتر می شود و وجود مقدس حضرت فاطمه (س) است که به این آفرینش معنا می دهد.

گروه تواشیح الزهرا نیز در این مراسم به اجرای چند تواشیح در مدح بانوی دوعالم صدیقه کبری(س) پرداختند.

همچنین گروه هنری حنانه نیز با تئاتری با نام خورشید آفرینش در این مراسم شرکت کردند.

شایان ذکر است در این مراسم از بانوانی که در مراسم مقاله نویسی و کتابخوانی برنده شده بودند با اعطای جوایزی تقدیر شد.

لینک

   بهره برداری دومین سامانه انتقال خودکار مسافر در فرودگاه بین المللی امام (ره)   

رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  با اعلام این مطلب گفت : برای رفاه حال مسافران ورودی و سرویس دهی مناسب و در سطح استانداردهای بین المللی ، دو دستگاه واک وی دیگر در ضلع غربی ترمینال این فرودگاه نصب و راه اندازی شده است .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  با اشاره به اینکه طول هر کدام از این دستگاه ها 66 متر است ، گفت : با نصب و راه اندازی این سامانه ، مسافران پس از پیاده شدن از هواپیما مسافت حدود 200 متری ضلع غربی ترمینال را پیاده طی نمی کنند .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور با تأکید بر اینکه سامانه های انتقال خودکار مسافــــــــــــــر ( WALK WAY  ) برای اولین بار در سطح فرودگاه های کشور ، در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) نصب شده است ، افزود : برای خریداری و نصب 5 دستگاه واک وی 675 هزار یورو و 600 میلیون ریال هزینه شده است .

رضا قدیمی افزود : سه دستگاه سامانه انتقال خودکار مسافر 20 اسفند ماه پارسال و برای رفاه حال مسافران نوروزی در مدت 77 روز در ضلع شرقی فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  و دو دستگاه دیگر نیز نیمه خرداد امسال ظرف مدت 57 روز در ضلع غربی نصب و بهره برداری شد.

لینک

   دوره آموزشی رابطین روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجان غربی برگزار شد   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی روز یکشنبه بیست و چهارم خرداد ماه سال جاری دوره تخصصی یک روزه آموزش رابطین روابط عمومی برای اولین بار در محل سالن کنفرانس اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد.

مسئول روابط عمومی اداره کل ضمن تبریک به مناسبت سالگرد ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تکریم مقام زن و با اشاره به نقش روابط عمومی در زندگی اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی افزود: بهره گیری از شیوه های متنوع و متعدد برقراری ارتباط، واکنش سریع و سازنده در عصر کنونی پیش شرط مواجهه منطقی با موقعیتهای پیش رو است.

میلانی در دوره یک روزه که رابطین ادارت تابعه و معاونت محترم اداری ومالی حضور داشتند اظهار کرد: تشریح فعالیتها و اقدامات به موقع ادارات تابعه عمده ترین کارکرد های اساسی روابط عمومی است.

وی توجه به زیر ساختهای روابط عمومی را از زمره مقوله های اساسی عنوان کرد و افزود : حجم فعالیتهای انجام گرفته در قسمتهای راهسازی، راهداری، و راه روستایی با انعکاس مطلوب در رسانه های جمعی عامل موثری در شناسایی بیشتر اداره کل است.

میلانی برگزاری کلاس افکار سنجی ویژه رابطین را از کارهای آتی این واحد عنوان و اعلام کرد : با داشتن اطلاعات جامع از طریق بارش فکری برای دریافت طرحهای جدید و بهره گیری از ظرفیت نیروهای خلاق گامی مهم در پیشبرد اهداف اداره کل را شاهد می شویم.

وی با اشاره به پیدایش روابط عمومی نوین در دهه های اخیر اظهار داشت : تحقق اهداف اداره کل با گزارش دهی سریع و به موقع و با عینی تر کردن فعالیت ادارات تابعه و شفاف سازی آن برای آحاد مردم  میسر است.

لینک

   بازدید مهندس بیگدلی از پروژه های راهسازی استان سمنان   

مهندس بیگدلی مدیرکل بازرسی فنی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور باتفاق مدیرکل ، معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری و مسئولین استانی از پروژه های راهسازی استان سمنان بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان در این بازدیدها پروژه های احداث زیرگذر سمنان و تقاطعهای ورودی و خروجی به طول 11 کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی بالای 30درصد، احداث کنارگذر دامغان به طول 18 کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی بالای 85درصد و نیز احداث باند دوم  شاهرود ـ دامغان به طول 60 کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی 100درصدی مورد نظارت قرار گرفتند.

مهندس بیگدلی در این بازدیدها ضمن بررسی و کنترل موارد فنی و اجرایی پروژه های در دست ساخت در استان در قالب اعتبارات ملی توصیه های لازم را بیان داشت.

لینک

   75 راهداران آماده ارایه خدمات در ایام تابستان هستند   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از آمادگی راهداران برای حضور مستمر در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان در تابستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، ابراهیم صنیعی با اشاره به این مطلب افزود: با نزدیک شدن به ایام تعطیلات تابستانی، حجم ترافیک جاده های استان به ویژه در محورهای منتهی به شهر مشهد افزایش خواهد یافت و بالطبع این موضوع سبب می شود حضور نیروهای راهداری نیز در جاده های استان پررنگ تر از دیگر مواقع باشد.

وی افزود: از ابتدای خردادماه و پس از پایان یافتن بارش های بهاری ، عملیات ویژه ای برای رفع نواقص موجود در جاده های استان آغاز شده و اقداماتی نظیر لکه گیری آسفالت، تعویض و شستشوی علایم هشدار دهنده در جاده ها، نصب گاردیل، رفع نقاط پرحادثه و احداث راهدارخانه ها از عمده ترین فعالیت های انجام شده در این مدت بوده است.

صنیعی اظهار امیدواری کرد انجام این فعالیت ها در حوزه راهداری سبب شود مسافرینی که به استان سفر می کنند با خاطراتی خوش خراسان رضوی را ترک کنند.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در ادامه به حضور تیم های ثابت و سیار راهداری در محورهای مختلف اشاره کرد و خاطر نشان کرد: در طول ایام تعطیلات تابستانی، 75 تیم ثابت و سیار راهداری به صورت شبانه روزی در محورهای مختلف حضور خواهند داشت و هموطنان عزیز پیش از آغاز سفر خود می توانند با تماس با تلفن گویای 141 از اطلاعات راه ها مطلع شوند ضمن این که در صورت بروز هرگونه مشکلی در جاده های استان تلفن اپراتوری 3411000 در دسترس هموطنان خواهد بود و آنها در هر ساعت از شبانه روز با تماس با این شماره می توانند از خدمات و کمک راهداران بهره ببرند.

وی در پایان اظهار داشت: 29 واحد راهدارخانه نیز در ایام تابستان به عنوان یکی از مراکز  امداد جاده ای در کنار پلیس راه، هلال احمر و اورژانس در محورهای مختلف فعالیت خواهند کرد.

لینک

   13 هزار رفلکتور هشداردهنده در جاده های قوچان نصب می شود   

رییس اداره راه و ترابری قوچان گفت : بیش از 13 هزار رفلکتور هشداردهنده در جاده های منتهی به این شهرستان نصب خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا نعیمی مجد با بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به اینکه با نزدیک شدن به فصل تابستان و تعطیلی مدارس ترافیک جاده های شهرستان افزایش خواهد یافت، اقداماتی را برای ایجاد ایمنی بیشتر محورهای مختلف در دستور کار قرار داده ایم.

وی افزود: یکی از مهمترین این اقدامات نصب رفلکتورهای معمولی و  خورشیدی است که برای دید بهتر مسیر توسط رانندگانی که در جاده ها تردد می کنند در محورهای قوچان به فاروج و قوچان به چناران نصب خواهد شد.

وی تصریح کرد: این رفلکتورها که در شب جاده را همانند یک دالان به راننده نشان می دهند باعث می شود خطای دید و اشتباهات رانندگی افراد به حداقل برسد و قطعا اینگونه اقدامات تاثیر زیادی در کاهش تصادفات جاده ای خواهد داشت.

نعیمی خاطرنشان ساخت: برای نصب این 13 هزار رفلکتور، مبلغی در حدود 600 میلیون ریال از محل اعتبارات اداره راه و ترابری شهرستان هزینه خواهد شد.

وی همچنین نصب تابلوهای راهنمایی و اطلاعاتی جاده ای جدید و اجرای خط کشی های جدید در محورهای مختلف شهرستان را از دیگر اقداماتی دانست که در آستانه فرا رسیدن تعطیلات تابستانی توسط اداره راه و ترابری شهرستان قوچان در جاده های حوزه استحفاظی شهرستان انجام خواهد گرفت.

لینک

   برگزاری جشن ولادت باسعادت حضرت زهرا(س) در اداره کل راه وترابری گیلان   

همزمان با خجسته سالروز با سعادت دخت گرامی نبی اکرم(ص)ام ابیها حضرت فاطمه زهرا (س) وگرامیداشت مقام زن ومادر مراسمی در اداره کل راه و ترابری استان گیلان برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان در این مراسم که با حضور مهندس علیپور مدیر کل راه وترابری گیلان و جمعی از همکاران در سالن اجتماعات این اداره کل برگزارگردیدکه با اهداء جوایز ولوح تقدیرازکلیه خواهران همکار تجلیل به عمل آمد.در این مراسم مهندس علیپور با اشاره به خصایل اخلاقی نیک حضرت زهرا (س) اخلاص ، ایثارگری،صبر وشکیبایی،نیکوکاری واعتدال درکارها را از خصوصیات بارزایشان برشمردکه در تمامی مراحل زندگی شخصی واجتماعی ایشان نمود داشته است.

 وی با اشاره به مشارکت گسترده زنان در انتخابات اخیر حضورآنان را درتمامی عرصه ها موثر خواندو خواستار الگوبرداری ازآن بانوی بزرگوار در تمامی زمینه ها شد .مهندس علیپور رشدو ارتقائ نیروی انسانی را اولویت های مهم کاری خود برشمردوافزود ضمن ارتقای نیروی انسانی در تمامی رده ها ی شغلی باید به نیازهای مادی ومعنوی آنان نیز توجه شود. در پایان نیز هریک از خواهران  نقطه نظرات خودرابیان داشتند.

لینک

   پنجمین همایش حمل ونقل بین المللی جاده ای آسیا ـ اروپا درقزاقستان برگزار شد   

پنجمین همایش حمل ونقل بین المللی جاده ای آسیا ـ اروپا با همکاری وزارت حمل ونقل و ارتباطات قزاقستان و سازمان ایرو  21 و 22 خرداد در شهر آلماتی قزاقستان برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، دراین اجلاس  که نمایندگان 50 کشور از جهان و بیش از 10 سازمان بین المللی مرتبط با حمل ونقل بین المللی جاده ای حضور داشتند سعید عبدالهی مدیرکل دفتر ترانزیت وپایانه های مرزی سرپرست هیات ایرانی طی سخنانی ضمن ارائه گزارش از توان و فعالیتهای انجام شده در کشورایران در جهت تسریع و تسهیل ترانزیت کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که موقعیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه دقیقاً به مثابه پل ارتباطی فیمابین قاره اروپا و قاره آسیا و مناسب ترین واقتصادی ترین مسیر موجود بین این دوقاره است و دلیل آن نیز عبور کریدورهای منطقه شامل جاده ابریشم ، شمال و جنوب ـ شرق و غرب ـ شبکه بزرگراههای آسیایی ـ تراسیکا و شاخه جنوبی کریدور سه گانه آلتید از جمهوری اسلامی ایران است.

بر اساس این گزارش در این اجلاس خبر عضویت رسمی جمهوری اسلامی ایران در کریدور تراسیکا نیز به اطلاع حاضرین رسید. ضمن اینکه با توجه به پیگیری های چند سال گذشته خوشبختانه عضویت جمهوری اسلامی ایران در تراسیکا طی اجلاسی که هم اکنون در قرقیزستان درحال برگزاری است اعلام خواهدشد.

این گزارش حاکی است در این اجلاس عبدالهی نماینده ایران در همایش مذکور ، پیشنهادهای جمهوری اسلامی ایران شامل هماهنگی سیاستهای حمل ونقل و ارتقای

همکاری های بین المللی بخش دولتی و  غیر دولتی ، گسترش تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات در ارتباط با حمل ونقل ، روان سازی ، ساده سازی و کاهش هزینه ها و زمان ترانزیت ، حذف روادید جهت رانندگان ارائه کرد.

براساس این گزارش، در پایان اجلاس ، قطعنامه اجلاس با محوریت بازگشایی جاده ابریشم از تصویر پنهان تا واقعیت به امضای نمایندگان کشورهای حاضررسید که ایجاد امکانات حمل ونقل جاده ای در ارائه خدمات درب به درب ، سرعت در انتقال کالا ، اتصال بازارهای داخلی به بازارهای جهانی ، ارتباط بیشتر سطح تجاری در منطقه ، یکپارچه سازی اقتصاد ملی از طریق همکاری های اقتصادی بین قاره ای ، عضویت در کنوانسیونهای بین المللی ، اجرای کامل مقررات و ساده سازی آنها ، ایجاد امنیت ، کاهش زمان سفر ، رفع هرگونه تبعیض میان گونه های حمل ونقل ، ملیت ثبتی کامیون ، اهمیت دادن به لجستیک ، ایجاد ایمنی و کاهش ترافیک و توجه به زیرساخت هاو.... جزء موارد مورد تاکید دراین قطعنامه بود.

لینک

   عملیات راهداری راه و ترابری بندرترکمن تشریح شد   

رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن ، بندرگز و کردکوی در غرب استان گلستان ، مجموع عملیات راهداری انجام شده از ابتدای سال جاری تاکنون را در این حوزه تشریح کرد.

به گزارش روباط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس رمضان سیستانی گفت : تسطیح حریم راه در محورهای بندرترکمن - یساقی ، بندرترکمن – آق قلا ، بندرترکمن – کردکوی و بزرگراه یساقی – گلوکاه  به میزان یک میلیون و 880 هزار متر مربع از جمله این فعالیتها می باشد.

وی ، پاکسازی نخاله از حریم راه به میزان دو هزار و 700 متر مکعب در محورهای یساقی – گلوگاه و جاده قدیم نوکنده – روشن آباد ، لایروبی دهنه پلها به میزان 220 متر مکعب و لکه گیری هندسی محور بندرترکمن – آق قلا به میزان 335 تن را از دیگر فعالیتهای راهداری انجام شده در سطح راه های این حوزه عنوان کرد

به گفته سیستانی ، رنگ آمیزی پایه تابلو و علائم ، تعمیرات تابلو به میزان 379 عدد و تعمیرات جزئی پل به میزان یک دستگاه نیز ، از فعالیتهای دیگر راهداری در این حوزه بوده است

این مقام مسوول در راه و ترابری گلستان اظهار داشت : عملیات راهداری در طول سال با هدف نگهداری و برقراری ایمنی در راه های موجود انجام  می شود. لازم به ذکر است که طول راه های استحفاظی حوزه بندرترکمن – بندرگز و کردکوی 772 کیلومتر است.

لینک

   مراسم بزرگداشت روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) در اداره کل راه خراسان شمالی   

مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی گفت: روز مادر، روز تجلی مهرو محبت در دل بشریت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه ترابری خراسان شمالی،‌ابوالفضل باقرنیا در جمع کارکنان خواهر این اداره کل با اشاره به نقش زن درجامعه افزود: نقش زن در خانواده به عنوان همسر و مادر و در جامعه بعنوان یک انسان ،‌بسیار مهم و ارزنده است.

وی با بیان اینکه روز مادر یکی از نادرترین روزها در دنیا است که عاطفه در آن به نقطه اوج خود می رسد تصریح کرد: همیشه شنیدن نام مادرروح و جسم انسان را تازه می کند.

وی از حضورزنان بزرگی در عرصه های مختلف اجتماع یاد کردوافزود: اینگونه زنان همواره دارای اراده آهنین هستند.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی نیز ضمن تبریک روز زن و ولادت حضرت فاطمه(س) اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا(س)الگوی همه زنان عالم است.

علی اصغربدیعی مقدم افزود: مادران و زنان با الگو برداری از حضرت زهرا(س) می توانند انسان های بزرگی رابه جامعه تحویل دهند.

وی ضمن تقدیر از کارکنان اداره راه و ترابری به سختی کار زنان در اداره راه اشاره کرد و تصریح کرد: مجموعه اداره راه وترابری همچون  یک خانواده هستند که با همدلی، تلاش وکمک به یکدیگر می توانند به سوی موفقیت حرکت کنند.

در پایان این مراسم از خواهران شاغل در اداره کل راه وترابری خراسان شمالی تقدیر شد.

لینک

   مراسم ولادت دخت نبوت حضرت صدیقه طاهره ( س ) در راه و ترابری گلستان برگزار شد   

به مناسبت فرا رسیدن بیستم جمادی الثانی مصادف با میلاد با سعادت حضرت زهرای مرضیه( س ) و سلاله پاکش امام خمینی ( ره ) و هفته زن و روز مادر مراسم باشکوهی با حضورکلیه پرسنل راه و ترابری گلستان در نمازخانه اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان در این مراسم سرکار خانم احمدی به ایراد سخنرانی پرداختند وی حضرت فاطمه ( س ) را سر مشقی برای تمامی دوران ذکر کرد و ادامه داد آن امام همام در کلیه شئون زندگی ایده ال بودند و پدرش پیام ( ص ) به ایشان لقب ام ابیها را نهاده بوند سرکار خانم احمدی در خاتمه اظهار امیدواری کردند رفتار ایشان را سرلوحه زندگی خودمان قرار دهیم

در ادامه برنامه از کلیه بانوان شاغل در اداره کل راه و ترابری تقدیر بعمل آمده و برسم یاد بود هدایایی به آنان اهداء گردید.

لینک

   2/6 کیلومتر از جاده وزوار در شهرستان بندرگز آماده بهره برداری است   

تاکنون 2/6 کیلومتر از عملیات زیر سازی و آسفالت جاده وزوار در شهرستان بندرگز انجام شده و آماده بهره برداری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن – بندرگز و کردکوی به رانندگانی که قصد عبور از این جاده را دارند تأکید کرد می توانند با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی از این مسیر تردد کنند

مهندس رمضان سیستانی طول جاده وزوار را 25 کیلومتر اعلام کرد و گفت : عملیات کلنگ زنی این جاده در سال 87 انجام و سه کیلومتر و 200 متر آن در همان سال زیر سازی و آسفالت شد و مرحله دوم آن نیز ، به طول سه کیلومتر با تناژ مصرفی بیس به میزان دو هزار و 600 متر مکعب و دو هزار و 600 تن آسفالت در سال جاری به اتمام رسید

وی ادامه داد: این جاده به دلیل دارا بودن جنگل و مواهب الهی از اهمیت گردشگری خاصی برخوردار است و همچنین از طریق این جاده ، تعدادی از روستاهای کوهستانی استان مازندران به گلستان متصل می شود که در بخش اقتصادی منطقه حائز اهمیت می باشد.

رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن در ادامه از انجام عملیات نگهداری در راه های مرزی بندرترکمن حد فاصل پاسگاه مختومقلی تا پاسگاه صوفیکم به طول 35 کیلومتر خبر داد و گفت : به منظور برقراری ایمنی در سه محور روستایی کردکوی – گرگان ، کردکوی – نوکنده و بندرترکمن – بندرگز که فاقد تابلو شناسایی علائم رانندگی بودند تابلوهای علائم رانندگی با هزینه ای بالغ بر 9 میلیون و 600 هزار ریال تهیه و نصب شد

طول راه های استحفاظی حوزه بندرترکمن ، بندرگز و کردکوی بیش از 772 کیلومتر می باشد.

لینک

   تقدیر از مدیر کل راه و ترابری گیلان   

طی مراسمی توسط پایگاه منطقه ای انتقال خون گیلان از زحمات مدیر کل راه وترابری گیلان تجلیل بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان :در این مراسم که به مناسبت روز جهانی اهدائ خون توسط پایگاه منطقه ای انتقال خون گیلان برگزار شد از مهندس علیپور مدیر کل راه وترابری گیلان به عنوان یکی از اعضای مستمر اهداکننده خون با اهدائ لوح تقدیر،تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم که جمعی ازمسئولین دستگاههای اجرایی استان حضور داشتند از تلاشهای مهندس علیپور در زمینه اهدائ خون وترویج وتشویق سایرین در زمینه سازی وجلب مشارکت همگان به این امر خیر وایجاد هماهنگی مناسب قدردانی شد.

شایان ذکر از ازتلاشهای روابط عمومی این اداره کل نیز به جهت هماهنگ سازی در برنامه های متعدد خون گیری تجلیل بعمل آمد.

لینک

   زیباترین نمازخانه فرودگاهی دنیا در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )   

به گفته رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) تا پایان تیر ماه 1388 ، نمازخانه بزرگی در سالن اصلی ترمینال فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) به بهره برداری می رسد .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) افزود : این نمازخانه با استفاده از روش های ایرانی - اسلامی تجهیز می شود و برای فضا سازی و منبت کاری داخلی نمازخانه از هنر اصیل زبردست ترین هنرمندان و صنعتگران اصفهانی استفاده شده است .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور مساحت این نمازخانه را 200 متر مربع اعلام کرد و گفت : در حال حاضر 19 نمازخانه با مساحت حدود 900 متر مربع در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  وجود دارد .

لینک

   دومین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان سیستان و بلوچستان برگزار شد   

دومین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان سیستان و بلوچستان با حضور اکثریت مدیران کل زیر مجموعه وزارت راه و ترابری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، مهندس شهنوازی ضمن عرض خیرمقدم به کلیه اعضاء اقدامات انجام شده در خصوص مصوبات جلسه قبل را که توسط دبیر شورا و دیگر اعضاء پیگیری شده بود شنیده و پیرامون آن مباحثی را انجام دادند. در ادامه با توجه به افتتاح آزمایشی راه آهن زاهدان ـ بم ـ کرمان از مدیر کل راه آهن جنوب شرق مهندس داوودی گزارش را خواسته که ایشان گفتند عملیات اجرایی این پروژه در سال 75 آغاز و با ورود قطار باری و مسافری روز گذشته به صورت آزمایشی افتتاح شد.

شایان ذکر است این مسیر با توجه به حساسیت بالا توسط دستگاه ریل باس قابلیت کنترل مسیر توسط دستگاه های مجهز کامپیوتری را دارا می باشد با سرعت مطمئنه آزمایش و نتیجه آن رضایت بخش بوده است و سلامت خط تضمین شده می باشد.

 همچنین وی با عنایت به اهمیت بالای این پروژه که یکی از طرح های بزرگ ملی و منطقه ای می باشد توضیحاتی ارائه دادند.

 

لینک

   استاد مراقبت پرواز کشور به دیار باقی شتافت   

پیکر مرحوم محمد علی رومینا استاد و سرکشیک اداره مراقبت پرواز فرودگاه مهرآباد طی مراسمی باشکوه از مقابل ساختمان مرکزی شرکت فرودگاههای کشور در تهران تشییع شد.

بنابر گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور در این مراسم که مهندس مومنی رخ رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور و کاپیتان حسین خانلری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، به همراه اعضای هیأت مدیره و مدیران و کارمندان شرکت فرودگاهها و مدیران و نمایندگان دیگر سازمانها، شرکت ها و خطوط هواپیمایی حضور داشتند، در غم فقدان این همکار از دست رفته نوحه سرایی و سوگواری شد.

پیکر مهندس فقید محمد علی رومینا پس از قرائت فاتحه توسط تشییع کنندگان، بر روی دستان یاران، همکاران و اعضای خانواده وی به سمت جایگاه ابدی، بهشت زهرا «س» حرکت داده و در قطعه 219 به خاک سپرده شد.

مهندس رومینا که هنگام فوت سمت سرکشیکی برج مراقبت فرودگاه مهرآباد را بر عهده داشت، طی بیش از 28 سال خدمت در شبکه هوانوردی کشور، منشاء خدمات ارزنده بویژه در بخش آموزش بود. وی واسطه اخلاق، منش و رفتار اجتماعی مورد احترام جامعه صنعت پرواز کشور بود و نظرات آن مرحوم در صدر راه حل مشکلات پروازی کشور قرار می گرفت. طی 20 سال فعالیت آموزشی توسط مرحوم رومینا بسیاری از متخصصان امور پرواز شرکتهایی هوایی، خلبانان، میهمانداران و دیسپچرها از توانمندیهای علمی او بهره بردند و موفق به گذراندن مراحل مختلف و حضور در صحنه عملیاتی صنعت هوایی کشور شدند.

مرحوم رومینا 28 سال خدمت صادقانه در مجموعه صنعت هوانوردی کشور از پذیرش سمت های اداری خودداری و وقت خود را صرف آموزش و تربیت نیروهای کارآمدی کرد که هم اینک عهده دار سمت های کلیدی در صنعت هوانوردی کشور هستند. همکاران او فقدانش را ضایعه ای برای مجموعه هوانوردی کشور می دانند.

مرحوم رومینا هفته گذشته هنگام انجام وظیفه بر اثر ایست قبلی دار فانی را وداع گفت.

روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور درگذشت این همکار را تسلیت گفته و برای وی طلب آمرزش و برای بازماندگان از درگاه خداوند بزرگ آرزوی صبر و شکیبایی دارد.

لینک

   تقدیر معاون سازمان راهداری کشور از راه و ترابری استان گلستان   

معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری و حمل ونقل کشور از زحمات بی شائبه مجموعه راه و ترابری استان گلستان قدردانی به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان تقدیر از این مجموعه به دنبال بازدید مدیر کل دفتر تجهیز ماشین آلات و راهدارخانه های سازمان راهداری کشور از حوزه استحفاظی این اداره کل و ارائه گزارش از عملکرد مجموعه صورت پذیرفت .

بنابراین گزارش در این تقدیر نامه مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون سازمان راهداری کشور از زحمات مدیر کل و بخصوص مهندس قاسم دبوری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان گنبد کاووس در امر نگهداری راه ها و زیبا سازی محوطه های کاری و راهدارخانه ها ، تلاش چشمگیر داشته اند تشکر و قدردانی شد .

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی   

رئیس اداره نگهداری راههای اصلی وفرعی اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی منصوب شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی طی حکمی ازطرف مهندس فرومندی  مهندس عبداله فتحعلیزاده بعنوان رئیس اداره نگهداری راههای اصلی وفرعی اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی منصوب شد وی پیش از این رئیس اداره راه وترابری شهرستان مرند بود.

لینک

   بزرگداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری فارس   

مراسم گرامیداشت مقام زن در اداره کل راه و ترابری فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه وترابری فارس مراسم بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و تولد رهبرکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در اداره کل راه وترابری فارس برگزار گردید.

دراین مراسم که در سالن اجتماعات این اداره کل و با حضور کلیه بانوان شاغل در این اداره برگزار گردید، حیدر نوروزی مدیرکل راه وترابری فارس ضمن تبریک این عید بزرگ پیرامون شخصیت حضرت زهرا (س) و رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) سخنانی ایراد کرد.

در این مراسم همچنین عباس قوامی معاون اداری- مالی اداره کل این روز بزرگ را به همه بانوان تبریک گفت و از آنان خواست که رهروان خوبی برای حضرت زهرا (س) باشند و ایشان رادر تمامی شئون زندگی الگو قرار دهند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از همسران شهید در اداره کل و دیگر بانوان شاغل هدایایی به آنان اهداء گردید.

شایان ذکر است به منظورگرامیداشت مقام زن به ارباب رجوعان زن این اداره کل نیز هدایایی به رسم یادبود تقدیم گردید.

لینک

   بهره برداری راههای روستایی شهرستان استهبان   

دو راه روستایی آبنارک و انجیرک در شهرستان استهبان به بهره برداری رسیدند.

به گزارش روابط عمومی راه وترابری فارس پروژه های راه روستایی انجیرک به طول 875+1 و آبنارک به طول 950+1 در شهرستان استهبان به بهره برداری رسید.

حیدر نوروزی مدیرکل راه وترابری فارس در همین راستا گفت: پروژه راه روستایی انجیرک در شهرستان استهبان و در بخش مرکزی ایج واقع شده که  ارتباط بین روستاهای انجیرک سفلی با جمعیتی حدود 130 خانوار وانجیرک علیا با جمعیتی حدود 35 خانواررا ممکن می سازد .

مدیر کل راه و ترابری فارس همچنین افزود: در این پروژه حجم خاکبرداری 3/306 متر مکعب و حجم خاکریزی 5/5505 متر مکعب می باشد و یک لایه ساب بیس و ابنیه فنی شامل یک عدد پل یک متری و سه عدد پل لوله ای به همراه یک عدد آبرو کشاورزی که تعریض شده است با کیفیتی مناسب در این پروژه  به کار رفته است.

مهندس نوروزی خاطر نشان کرد: این پروژه از نوع درجه یک راههای روستایی با عرض آسفالت 6 متر با هزینه ای معادل یک میلیاردو چهارصد میلیون ریال به اتمام رسیده که با نصب علائم ایمنی لازم و خط کشی مناسب توسط این اداره کل مورد بهره برداری مناسب قرار گرفته است.

مدیر کل راه و ترابری فارس همچنین در رابطه با پروژه راه روستایی آبنارک گفت: پروژه روستایی آبنارک نیز در بخش مرکزی ایج شهرستان استهبان واقع شده و ارتباط بین روستای آبنارک با جمعیتی حدود 40 خانوار و محور اصلی ایج به استهبان را ممکن می سازد.

وی در رابطه با ابنیه فنی این پروژه خاطر نشان ساخت: در این پروژه حجم خاکریزی معادل 3120 متر مکعب و یک لایه ساب بیس و ابنیه فنی شامل یک عدد پل دو متری ، دو عدد پل لوله ای به همراه یک عدد آبرو کشاورزی که تعریض شده به کار رفته است.

مدیرکل راه و ترابری فارس پروژه راه روستایی آبنارک را از نوع درجه یک راههای روستایی خواند و افزود: این پروژه با عرض آسفالت 6 متر ، با هزینه ای معادل یک میلیاردو چهارصدو پنجاه میلیارد تومان به اتمام رسیده که با نصب علائم ایمنی لازم و خط کشی  مناسب توسط اداره کل راه و ترابری فارس مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

 

لینک

   تجلیل از بانوان اداره کل راه وترابری استان قزوین   

به مناسبت خجسته سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسمی در اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قزوین در این مراسم که جمعی از کارکنان و مدیران شرکت داشتند حجت الاسلام اصلی بیگی از روحانیون استان با اشاره به نقش و جایگاه بانوان در آموزه های دین مبین اسلام گفت: آیین نجات بخش اسلام به زنان کرامت بخشید و زمینه تعالی و رشد ابعاد شخصیتی آنان را فراهم کرد

حجت الاسلام اصلی بیگی در ادامه با تجلیل از مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و نقش آن حضرت در ترویج و احیاء سنت پیامبر گرامی اسلام ، بر لزوم الگو گرفتن بانوان جوامع اسلامی از دخت نبی مکرم اسلام تاکید کرد

امام جماعت اداره کل راه وترابری استان قزوین همچنین ضمن گرامیداشت سالروز ولادت حضرت امام خمینی رحمه الله

اظهار داشت: با پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق حاکمیت مردم زمینه احقاق حقوق بانوان و حضور آنان در عرصه های مختلف اجتماع فراهم شد

سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین هم در ابتدای این مراسم الگو گرفتن از ائمه معصومین علیهم السلام و عمل به دستورات دینی را موجب سعادت دنیا و آخرت مومنان دانست و خواستار شرکت فعالانه کارکنان این اداره کل در  

نماز جماعت شد

موسوی در ادامه سخنانش با اشاره به فرا رسیدن پایان سال مالی بر لزوم تلاش بیشتر برای تخصیص باقیمانده اعتبارات و تکمیل پروژه های در دست اجرا و خدمترسانی هرچه بیشتر به مردم تاکید کرد

در پایان این مراسم ضمن تجلیل از بانوان شاغل در اداره کل راه وترابری استان قزوین ، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در وصف فضایل اخلاقی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مولودیخوانی کرد  .

لینک

   برخورداری بیش از 91 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان زنجان از راه مناسب   

بیش از 91 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان زنجان از راه آسفالته و شنی برخوردارند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: مهندس مسعود بیات­منش رئیس اداره راه و ترابری شهرستان زنجان با بیان مطلب فوق گفت «این شهرستان 208 روستای بالای 20 خانوار دارد که از این تعداد 140 روستا معادل 3/67 درصد دارای راه آسفالته، 24 درصد دارای راه شنی و 6/8 درصد دارای راه دسترسی می­باشند. رئیس اداره راه شهرستان زنجان وضعیت کلی راههای این شهرستان را این­گونه بیان کرد «تعداد کل روستاهای این شهرستان 248 روستا است که از 3/1137 کیلومتر راه برخوردار می­باشد. 147 روستا از این تعداد دارای 5/629 کیلومتر راه آسفالته است و 67 روستا از راه شنی و 34 روستای دیگر از راه دسترسی برخوردار است.

لینک

   گرامیداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

مراسم بزرگداشت روز زن دراداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در این مراسم   معاون اداری و مالی  این اداره  با تبریک ایام گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)و هفته زن، اظهار داشت: الگوگیری از شخصیت فاطمه زهرا(س) وظیفه زنان مسلمان است و  باید تلاش شود  با بهره‌گیری از فضایل اخلاقی این بانوی بزرگوار اسلام کرامت بانوان حفظ گردد.افضل نیا تصریح کرد: ‌بانوان ایرانی در جهان اسلام و جامعه زنان مسلمان به عنوان الگو و نمونه بطور گسترده در فعالیت‌های اجتماعی حضور فعال داشته و نقش اساسی و سازنده در پیشرفت کشور دارند.
وی با اشاره به تلاشهای خوب زنان در صحنه‌های مختلف اجتماعی تأکید کرد: مسأله انسان‌سازی بر عهده بانوان است و خانم‌ها با تلاش ارزشمند خود حتی در مجامع علمی و بین‌الملل توانسته‌اند جایگاههای مطلوبی  کسب کنند.در مراسم بزرگداشت روز زن از بانوان شاغل این اداره کل تجلیل  شد.

لینک

   توسعه باند فرودگاه ایلام اول تیرماه آغاز می شود   

طولانی شدن باند فرودگاه شهدای ایلام از اول تیرماه آغاز و بر این اساس پروازهای این فرودگاه مدت 2 ماه متوقف می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی فرودگاه ایلام طی این مدت همچنین طرح رفع موانع پروازی فرودگاه تکمیل و پس از روکش نهایی باند، برای بهره برداری بهینه بازگشایی می شود.

هموطنان به منظور تردد به منطقه می توانند از فرودگاههای جایگزین از جمله فرودگاه کرمانشاه استفاده کنند.

بر اساس مذاکرات صورت گرفته میان مسئولان فرودگاه و شرکت هواپیمایی آسمان، پروازهای این شرکت از فرودگاه ایلام طی این مدت به فرودگاه کرمانشاه منتقل خواهد شد.

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی اخیر از اختصاص 90 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تکمیل طرح های فرودگاهی در ایلام خبر داده بود.

در حال حاضر 2200 متر از باند فرودگاه ایلام تکمیل و 1000 متر آن طی 2 ماه آینده تکمیل خواهد شد.

لینک

   مدیر کل خدمات اداری و پشتیبانی منصوب شد   

طی حکمی از سوی معاون وزیر راه و ترابری ابراهیم مشهدی به سمت مدیر کل خدمات اداری و پشتیبانی منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، غفور پاک نهاد معاوت توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و ترابری در این حکم اظهار امیدواری کرده است: در جهت اجرای سیاستهای مقام محترم وزارت و حسن اجرای امور و فعالیتهای وزارتخانه متبوع و با برنامه ریزی منظم در خصوص اجرای کامل و دقیق وظایف محوله موفق  و مو ید باشید.

وی تصریح کرده است: مسلما ایجاد آرامش در تصمیم سازی کارشناسان و تصمیم گیری مدیران و آسایش کارکنان پر تلاش وزارت راه و ترابری محوری ترین درخواست ینجانی می باشد.

لینک

   عملیات آسفالت 40 کیلومتر از محور خواف- تایباد آغاز شد   

رییس اداره نظارت بر راه های اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از آغاز شدن عملیات آسفالت حدود 40 کیلومتر از مسیر خواف به تایباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مجید شاکریان با بیان این مطلب افزود: با اتمام عملیات تعریض جاده در محدوده خواف به روستای خرگرد، عملیات آسفالت 40 کیلومتر از محور خواف به تایباد آغاز شده است.

وی اظهار داشت: با تامین قیر مورد نیاز، پیمانکار این پروژه، آسفالت محور را با سرعتی بیش از پیش ادامه خواهد داد تا بتوانیم براساس زمان بندی های تعیین شده پیشرفت در ادامه روند ساخت این محور را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: برآوردهای انجام شده نشان می دهد با  آغاز اجرای عملیات آسفالت 40 کیلومتر از محور خواف به تایباد این پروژه  از پیشرفت 3/66 برخوردار شده است.

شاکریان تصریح کرد: تاکنون برای پیشرفت مراحل ساخت این محور، بیش از 27  میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: این پروژه نیز مانند اغلب پروژه های راهسازی با کمبود اعتبار مواجه است و قطعا در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز سرعت ساخت آن رشد قابل توجهی خواهد داشت.

لینک

   سامانه مدیریت نگهداری و ایمنی راه و باند برای نخستین بار در استان فارس   

سامانه مدیریت نگهداری و ایمنی راه و باند در اداره کل راه و ترابری فارس راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری فارس، سامانه مدیریت نگهداری و ایمنی راه و باند برای نخستین بار در کشور و به منظور بررسی روش های موجود مدیریت نگهداری و ایمنی و کاهش هزینه های عملیاتی پروژه ها ارائه شد.

حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس ضمن معرفی سامانه جدید مدیریت نگهداری و ایمنی گفت: این سامانه ابزاری است که به تصمیم گیری در چارچوب یک فرآیند منطقی در سطوح مختلف مدیریتی و فنی- مهندسی کمک می کند. وی افزود: بر اساس این سامانه پس از جمع آوری اطلاعات از سطح شبکه و تشکیل بانک اطلاعاتی، پردازش بر روی اطلاعات صورت می گیرد و خروجی سامانه تولید می گردد.

مدیرکل راه و ترابری فارس مدیریت نگهداری و ایمنی راه در سطح شبکه را از اهمیت و ضرورت بالایی برخوردار دانست و افزود: به دلیل نیاز دائم شبکه به تعمیر و نگهداری و لزوم کاهش تصادفات و ایمن سازی راهها این سامانه در اداره کل راه و ترابری استان راه اندازی گردید.

وی ضمن اشاره به ارتقاء ناوگان حمل و نقل استان اذعان داشت: با توجه به رشد و گسترش شبکه و کمبود اعتبارات مورد نیاز و همچنین افزایش انتظارات استفاده کنندگان نیاز به محافظت پیشرفته تر از حریم راهها بوجود آمد.                      

مهندس حیدر نوروزی تأمین شبکه راه هموار و ایمن را از بزرگترین اهداف وزارت راه در استان دانست و افزود: در بحث روسازی راهها تعیین زمان بهینه تعمیر و نگهداری، کاهش هزینه تعمیر و نگهداری در دوره عمر راه و حفظ و نگهداری وضعیت شبکه در حد قابل قبول از اهداف نهایی این سیستم در سطح شبکه می باشند.

وی همچنین اضافه کرد: حفاظت سطح و جسم راه و ابنیه فنی از صدمات ناشی از آبهای سطح استان در بحث زهکشی راهها از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرکل راه و ترابری استان فارس درصد تصادفات جاده ای ناشی از مشکلات ایمنی راه در استان را بسیار ناچیز خواند و گفت: این سامانه به افزایش تجهیزات، علائم و مشخصات هندسی راهها و در نتیجه افزایش ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای ناشی از مشکلات ایمنی راهها و حفظ شرایط مطلوب تابلوها و تجهیزات ایمنی کمک می کند.

وی تعیین محل و ابعاد عوارضی و همچنین ثبت قضایی مستحدثات موجود در حریم راهها را از دیگر اهداف سامانه مدیریت نگهداری و ایمنی راهها خواند.

مهندس نوروزی افزایش عمر روسازی راهها را متأثر از عملیات پیشگیرانه تعمیر و نگهداری راهها دانسته افزود: به کمک عملیات پیشگیرانه تعمیر و نگهداری راهها و تعیین زمان بحرانی تعمیر و نگهداری روسازی راه، با صرف هزینه کمتر عمر مفید روسازی افزایش می یابد.

مدیرکل راه و ترابری فارس نخستین گام در مدیریت نگهداری و ایمنی راه را جمع آوری اطلاعات از سطح شبکه دانست و تصریح کرد: با بازدید حضوری کارشناسان، رؤسای ادارات شهرستانها؛ مدیرکل و معاونین از شبکه راهها و استفاده از گزارش های مردمی و مسئولین محلی و همچنین مطالعات موردی مهندسین مشاور در سطح پروژه اطلاعات لازم جهت تشکیل بانک اطلاعاتی از شبکه راهها بدست می آید.

لینک

   آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه دوم محور ایوانکی ـ آبسرد ـ دماوند   

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه دوم محور ایوانکی ـ آبسرد ـ دماوند خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود: احداث قطعه دوم این محور به طول 5 کیلومتر و در مدت زمان 12 ماه اجرا خواهدشد .وی مشخصات فنی این پروژه را شامل اجرای 15 سانتیمتر اساس ، 15 سانتیمتر زیراساس، آسفالت بیندر در دو لایه به ضخامت 14 سانتیمتر و اجرای آسفالت توپکا به ضخامت 5 سانتیمتر بیان نمود .

 مدیرکل راه و ترابری استان سمنان اعتبار اجرای این پروژه را نوزده میلیارد و یکصد و بیست و دو میلیون ریال اعلام نمود.

وی در خاتمه خاطر نشان نمود : احداث قطعه سوم این پروژه نیز در چند روز آینده به مناقصه گذاشته خواهد شد .

لینک

   حدود سه کیلومتر از راه های روستایی شرق گلستان آسفالت شد   

رئیس اداره راه و ترابری گنبد کاووس از آسفالت حدود سه کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان با اعتبار 220 میلیون تومان خبر داد

روابط عمومی داره کل  راه و ترابری استان گلستان، ندس قاسم دبوری فریمانی گفت : عملیات آسفالت راه روستایی پتکه (آنتنی محور آلمان ) به طول یک کیلومتر با اعتباری معادل 60 میلیون تومان از محل منابع استانی از جمله این پروژه هاست

به گفته وی ، حدود دو کیلومتر دیگر از این محور باقی مانده که در صورت تأمین اعتبار در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

دبوری فریمانی ، عملیات اجرایی آسفالت راه روستایی عباس آباد به طول 8/1 کیلومتر را ، پروژه دیگری دانست که با اعتبار 160 میلیون تومان به پایان رسیده است

به گفته وی ، این عملیات به منظور تسهیل در امر تردد روستاییان با سایر نقاط استان و نیز توسعه مبادلات اقتصادی آنها صورت پذیرفته است

حوزه راه و ترابری گنبد و آزادشهر بیش از یک هزار و173 کیلومتر از راه های استان گلستان را تحت پوشش دارد.

لینک

   بزرگداشت ولادت باسعادت حضرت زهرا «س» و مقام مادر و روز زن در زاهدان   

به مناسبت روز ولادت حضرت زهرای مرضیه «سلام ا... علیها» و گرامیداشت مقام مادر و روز زن و ولادت معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران امام راحل «ره» طی دو برنامه جداگانه تحت عنوان محفل قرآن و سخنرانی و مولودی خوانی در محل نمازخانه اداره کل را ه و ترابری سیستان و بلوچستان مراسمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل را ه و ترابری سیستان و بلوچستان حجت الاسلام خوش بیان از واحد تحقیقات نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان در ارتباط با مقام والای حضرت زهرا «س» و سوره کوثر که در شأن حضرت نازل شده سخنرانی نمودند و به فرازی از سخنان امام راحل «ره» که ایشان هم در این روز مبارک به دنیا آمدند اشاره نمودند که ایشان فرمودند: «روز بزرگی است. یک زن در دنیا آمد که مقابل همه مردان است. یک زن به دنیا آمد که نمونه انسان است، یک زن به دنیا آمد که تمام هویت انسانی در او جلوه گر است». پس روز، روز بزرگی است روز شما زنان.

وی در ادامه گفتند: انشاءا... تمامی بانوان گرامی با تأسی و الگوبرداری از این بانوی مکرمه «س» در تمامی عرصه های زندگی به تعالی برسند در پایان با مداحی و مولودی خوانی توسط یکی از مداحان استان مجلس به پایان رسید.

لینک

   تقدیر از بانوان شاغل در اداره کل راه و ترابری کردستان   

به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه (سلام الله علیه) و روز زن طی مراسمی با حضور جمعی از مسئولین اداره کل تعداد هفده نفر بانوان شاغل مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، در این مراسم مهندس قادری مدیر کل راه و ترابری ضمن تجلیل از بانوان حاضر به جایگاه زن در اسلام اشاره نموده و خواستار تأسی بانوان در امورات به بانوی 2 عالم یعنی فاطمه زهرا شدند.

وی همچنین با اشاره به جایگاه اختصاصی زنان در نظام جمهوری اسلامی از بانوان حاضر درخواست نموده نقش و جایگاه واقعی خود را یافته و کماکان پیش از گذشته در امورات و کارهای مورد تصدی دقت ـ سرعت ـ کیفیت و صداقت را لحاظ نمایند.

در پایان با تقدیم لوح تقدیر و هدایایی از بانوان حاضر تجلیل به عمل آمد.

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه های راه و ترابری در استان بوشهر   

وزیر راه و ترابری کشور طی بازدید یک روزه ای از استان بوشهر ضمن دیدار با کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر ، هواشناسی و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان از پروژه ایستگاه راه آهن بوشهر- عسلویه بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری بوشهر، دکتر حمید بهبهانی در جلسه ای که با حضور کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و راهداران بسیجی استان برپا شد، ضمن نکوداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر ایران اسلامی ،دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز سالروز میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) را به  ملت ایران و  مردم استان بوشهر تبریک گفت.

دکتر بهبهانی در ادامه سخنان خود گفت: در سال اصلاح الگوی مصرف در استفاده  بهینه از منابع مالی و اعتباری در مطالعه و اجرای پروژه ها باید دقت کرد .

وی افزود: با توجه به ارتفاع کمتر از 4 متر سطح آب در زمان بارندگی ها در ایران، ساخت تونل و یا پل های غیر ضروری جایز نیست و می بایست از اتلاف سرمایه و نیز طولانی مدت کردن پروژه ها پرهیز  نمود.

در ادامه این بازدید یک روزه، وزیر راه و ترابری کشور از محور جزیره شیف – بوشهر که به تازگی به بهره برداری رسیده است و جزیره شیف را به شبه جزیره تبدیل نموده، بازدید به عمل آورد.

لینک

   از سرگیری پروازهای آبادان ـ دبی   

پرواز آبادان ـ دبی پس از یک سال توقف بار دیگر از سر گرفته شد.

بنابر گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور با انجام پرواز آبادان ـ دبی ـ آبادان در روز یکشنبه دهم خرداد بار دیگر ارتباط هوایی و مستقیم فرودگاه آبادان با دبی برقرار شد. در حال حاضر، هفته ای دو پرواز در روزهای یکشنبه و چهارشنبه از آبادان به دبی و بالعکس صورت می گیرد.

شرکت هواپیمایی کاسپین در این مسیر پرواز می کند.

لینک

   بررسی نحوه بهره بردای ازقطعات بزرگراه های در دست احداث کردستان   

به منظور برنامه ریزی مناسب جهت اتمام و بهره بردای تعدادی از قطعات محورهای بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب و سنندج ـ همدان جلسه هم اندیشی با حضور معاون عمرانی استانداری و مشاوران و پیمانکاران تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، در این جلسه مهندس قادری مدیر کل راه و ترابری استان کردستان با بیان این نکته که جهت جلوگیری از اتلاف منابع اعتباری و دستیابی به اهداف اشاره شده یعنی بهره برداری از تعدادی قطعات بزرگراههای در دست احداث باید از پراکنده کاری خودداری نموده و انرژی و منابع خود را روی تعدادی از قطعات متمرکز کرد تا انشاءا... در سالجاری بتوان قطعات مذکور را به بهره برداری رسانده و زیر بار ترافیکی برده و بر میزان بزرگراه های استان بیفزاییم.

لینک

   عملیات اجرایی فرودگاه سقز حدود 25 درصد پیشرفت داشته است   

مدیر کل راه و ترابری کردستان اظهار داشت: عملیات اجرایی فرودگاه سقز که یکی از مصوبات مهم دور اول سفر هیأت دولت به استان کردستان به شمار می رود حدود 25 درصد پیشرفت داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، مهندس قادری در جریان بازدید روند اجرای عملیات فرودگاه سقز گفت طرح اولیه این فرودگاه از سال 74 تهیه شده که متأسفانه تا سال 85 هیچ گونه اقدام مناسبی برای عملیاتی شدن آن انجام نگرفت اما در آبانماه 85 به عنوان یکی از مصوبات سفر هیأت دولت به تصویب رسید و از همان زمان نیز عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی اظهار امیدواری کرد با تخصیص به موقع اعتبارات ملی روند احداث این پروژه سرعت گیرد.

قادری عنوان نمود که پروژه مذکور در سالجاری به عنوان یکی از پروژه های جدول شماره 12 قانون بودجه منظور شده و انشاءا... اعتبار مناسبی به آن اختصاص داده شود.

مدیر کل راه و ترابری کردستان همچنین گفت: تاکنون بیش از 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته هزینه شده است.

وی گفت: با بهره برداری از فرودگاه سقز علاوه بر شهرستانهای استان کردستان بخشی از شهرستانهای جنوبی استانهای آذربایجان شرقی و غربی نیز می توانند از امکانات پروازی آن استفاده کنند.

لینک

   16 نقطه پرحادثه در راه های استان قم اصلاح شد   

از مجموع 58 نقطه پرحادثه شناسایی شده در راه های استان قم تاکنون 16 مورد اصلاح شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس رحیمیان رئیس اداره نگهداری راه های اداره کل راه و ترابری استان قم با اعلام این خبر گفت : 22 مورد از نقاط پرحادثه شناسایی شده نیز در دست پیگیری و اقدام هستند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 16 نقطه پرحادثه اصلاح شده 15 مورد آن طی سالهای 85 تا 87 به انجام رسیده افزود دو نقطه در سال 85 با اعتبار 10 میلیارد ریال 5 نقطه در سال 86 و با اعتبار 12 میلیارد ریال و 8 مورد در سال 87 با اعتبار 7/6 میلیارد ریال اصلاح گردیده است.

مهندس رحیمیان خاطر نشان کرد 10 مورد از این نقاط مستقیما توسط اداره کل راه و ترابری 2 مورد با همکاری و مشارکت بانک جهانی و 3 مورد با همکاری پلیس راه به انجام رسیده است.

رئیس اداره نگهداری راه های اداره کل راه و ترابری استان قم ادامه داد اصلاح این نقاط تاثیر به سزایی در افزایش ایمنی راه های استان قم داشته است و لذا این اداره کل با جدیت در حال پیگیری اصلاح نقاط باقیمانده است.

وی اضافه کرد : از مهمترین نقاط پرحادثه در دست اقدام ، احداث تقاطع غیرهمسطح شاه جمال – اصلاح تقاطع جنداب – اصلاح تقاطع سرخه حصار – پل عسگرآباد واقع در اتوبان قم – تهران – سه راهی نیزار و اصلاح نقاطی در محور قدیم قم – تهران و قم – کاشان می باشد.

لینک

   بهره برداری از 7/2 کیلومتر راه روستایی دولت آباد در کردستان   

در مراسمی با حضور استاندار کردستان و جمعی از مدیران استانی، راه روستایی دولت آباد به طول 2700 متر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان، در این مراسم استاندار کردستان با تقدیر از تلاش های اداره کل راه و ترابری وجود راه مناسب را یکی از ابتدایی ترین حقوق روستائیان برشمرد و اعلام داشت: مسئولین دولت نهم تمام تلاش خود را صرف خدمت رسانی به ملت علی الخصوص روستائیان خواهند نمود تا از حقوق طبیعی از جمله راه مناسب برخوردار شوند.

جاده آسفالته روستای دولت آباد به طول 2700 متر با عرض حدود 5/6 متر و با صرف اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال با تلاش حوزه معاونت راه روستایی اداره کل راه و ترابری کردستان افتتاح و مورد استفاده اهالی روستا قرار گرفت.

لینک

   امسال 10 خودروی کف ساز به شبکه ایمنی فرودگاه ها اضافه می شود   

امسال بیش از 70 میلیارد ریال تجهیزات برای توسعه شبکه اطفاء حریق و نجات فرودگاهی کشور خریداری می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، علی اعرابی مدیر کل ایمنی و آتش نشانی شرکت فرودگاه های کشور در این باره به روابط عمومی شرکت گفت: این تجهیزات طبق مقررات برای ایمنی بیشتر 54 فرودگاه کشور خریداری می شود.

اعرابی افزود: خرید امسال، بیش از 5 برابر خرید تجهیزات در سال گذشته است و ما تلاش داریم تمام اعتباری که از طرف هیأت مدیره برایه خرید تجهیزات در اختیار اداره کل ایمنی و آتش نشانی گذاشته شده، در همین سال صرف خرید تجهیزات کنیم.

مدیر کل ایمنی و آتش نشانی درباره تجهیزاتی که قرار است امسال به شبکه ایمنی فرودگاه ها اضافه شود گفت: دستگاه تنفس، لباس آلومینیومی ضد آتش، لباس کار مقاوم، فوم پروتئینی، شبیه ساز آموزشی، دستگاه شارژ سیلندر فشرده، پمپ فوم پاش، لوازم شخصی آتش نشانان از جمله دستکش، چکمه و شیلنگ آب و شوت نجات و برخی اقلام دیگر از وسایل و تجهیزاتی است که امسال خریداری می شود.

اعرابی از خرید خودروهای کف ساز در شرکت فرودگاه های کشور خبر داد و گفت: علاوه بر خرید 70 میلیارد ریالی که از محل اعتبارات امسال شرکت صورت می گیرد، براساس قرارداد قبلی امسال 10 دستگاه خودروی کف ساز به شبکه ایمنی و آتش نشانی فرودگاهها اضافه می شود. به گفته اعرابی این تعداد خودرو از یک شرکت خارجی خریداری شده که به زودی تحویل شرکت فرودگاه های کشور می شود.

لینک

   پرواز مشهد به بوشهر افزایش یافت   

پروازهای مسیر مشهد ـ بوشهر ـ مشهد از یک پرواز در هفته به 3 پرواز افزایش یافت.

بنابر گزارش روابط عمومی فرودگاه بوشهر، پیش از این تنها یک پرواز هفتگی در این مسیر توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شد که با پرواز یک فروند هواپیمای شرکت آریا در این مسیر و برنامه ریزی برای انجام دو پرواز در هفته توسط این شرکت، تعداد پروازهای هفتگی در این مسیر به 3 پرواز رسید.

به این ترتیب هموطنان می توانند در روزهای دوشنبه، سه شنبه و پنج شنبه هر هفته برای جابه جایی در این مسیر اقدام کنند.

لینک

   رفع نقاط پرحادثه از اولویت های اداره کل راه و ترابری کردستان است   

مدیر کل راه و ترابری کردستان گفت: نگهداری راه اصلی ترین وظیفه و رسالت ادارات کل بوده و راه و ترابری کردستان نیز در این راستا گام های اساسی برداشته و به منظور نگهداری مطلوب راههای موجود و ارتقاء سطح کیفی آنها تمام تلاش خود را مصروف خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان، مهندس قادری در جریان بازدید از گردنه صلوات آباد از حذف و اصلاح نقاط پر حادثه در سطح جاده های استان خبر داد و گفت: رفع نقاط پرحادثه اثرات بسیار مثبتی در ارتقاء ایمنی و روانسازی ترافیک دارد که این امر خود رسالت اصلی ما در وزارت راه و ترابری است.

مهندس قادری اظهار داشت: در سنوات گذشته در ابتدای گردنه صلوات آباد حدود 4 کیلومتر باند سبقت ایجاد شده و در سالجاری نیز 3 نقطه پر حادثه شناسایی شده در گردنه جمعاً به طول 5 کیلومتر مورد مطالعه قرار گرفته و به منظور حذف و اصلاح به پیمانکار واگذار شده وی اظهار امیدواری نمود که این 3 نقطه هر چه سریعتر ایمن سازی شده و مورد استفاده هموطنان قرار گیرد.

لینک

   توسعه امکانات خدمات رفاهی در پایانه های حمل و نقل کالای کرمان   

به منظور رفاه حال رانندگان و شاغلین بخش حمل و نقل کالای استان کرمان، امکانات خدمات رفاهی پایانه های حمل و نقل کالای استان توسعه می یابد که در این راستا اولین گام تأمین سیستم تسویه آب برای مصرف شرب و ایجاد یک باب رستوران و گرمابه خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این مطلب گفت: کمیته ساماندهی و رسیدگی به امور رفاهی پایانه متشکل از مسئولین و کارشناسان حمل و نقل کالای اداره کل با همکاری تشکل های صنفی این بخش در سطح استان تشکیل و بر اساس نیازسنجی به عمل آمده کار احداث رستوران، تأمین آب شرب و سالم مورد نیاز و گرمابه پایانه کرمان را در دستور کار خود قرار داده است.

مهندس هدایتی در ادامه با اشاره به چگونگی تأمین اعتبارات لازم گفت: کار احداث امکانات رفاهی مورد نظر توسط بخش دولتی انجام و بهره برداری از آنها نیز توسط بخش خصوصی با نظارت این اداره کل انجام خواهد پذیرفت، وی در ادامه افزود: استان کرمان از معدود استان هایی است که چهار پایانه کالا را در خود جای داده است، گفتنی است پایانه های کرمان و جیرفت با سرمایه دولت و پایانه های سیرجان و رفسنجان توسط سرمایه بخش خصوصی احداث گردیده اند. لذا رسیدگی به امور رفاهی پایانه ها بسیار حائز اهمیت است.

لینک

   بازدید نماینده زنجان و طارم از راه های روستای شهرستان طارم   

دکتر سعداله نصیری قیداری نماینده مردم زنجان و طارم به همراه مدیرکل راه و ترابری زنجان از راه های روستایی شهرستان طارم بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، این بازدید از راه های روستایی شهرستان و همین­طور پروژه­های در دست احداث این اداره کل در حوزه راه های روستایی شهرستان طارم صورت گرفت.

نماینده مردم زنجان و طارم ضمن بازدید از پروژه­های در دست احداث روستاهای امام، لار و  سرخه دیزج، از روند اجرای پروژه­ها اظهار رضایت نموده و نسبت به اتمام هرچه سریعتر پروژ­ه­های در دست احداث در این حوزه تأکید کرد.

لینک

   راه های 8 روستای شهرستان سرخس ایمن سازی شد   

رئیس اداره راه و ترابری سرخس گفت: راه های 8 روستای شهرستان سرخس ایمن سازی شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علیرضا الیاسی در تشریح عملیات راهداری صورت گرفته از ابتدای سال جاری در شهرستان افزود: انجام دو مرحله خط کشی و تعویض تابلوهای راهنمایی و نصب علایم جدید از فعالیت های این اداره در بخش راهداری بوده است.

الیاسی در خصوص ایمن سازی محورهای شهرستان هم گفت: 8 پارکینگ جاده ای و چهار سکوی نماز در راه های منتهی به شهر سرخس احداث شد. همچنین ایمن سازی و رفع نقاط پرحادثه هشت محور روستایی و همچنین ایمن سازی رمپ های ورودی و خروجی راه های اصلی شهرستان، از مهمترین فعالیت ها در این بخش بوده است.

وی همچنین افزود: با توجه به قدمت بالای محور قدیم مشهد به سرخس باید در راستای توسعه محورهای منتهی به این شهرستان گامی موثر برداشت.

رئیس اداره راه و ترابری سرخس ادامه داد: توسعه و بهبود شرایط راه های منتهی به شهرستان سرخس که به دلیل وجود مراکز صنعتی در آن یکی از قطب های اقتصادی خراسان رضوی محسوب می شود نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه ها و اداراتی است که در این شهر حضور دارند.

وی ادامه داد: در راس این ادارات، از منطقه ویژه اقتصادی سرخس و همچنین پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد انتظار داریم همکاری و حمایت بیشتری را از بخش راهسازی و راهداری شهرستان انجام دهند.

لینک

   اختصاص 26 میلیارد ریال برای آسفالت راه های روستایی استان سمنان   

 مهندس میرشفیع معاون وزیر راه و ترابری در  امور راه روستایی در بازدید از پروژه های راهسازی استان سمنان از اختصاص 26 میلیارد ریال اعتبار ملی جهت آسفالت راه های روستایی استان سمنان در سال 1388 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، وی با ذکر این مطلب افزود : در قالب این اعتبار 66 کیلومتر از راه های روستایی استان سمنان در سال 88 آسفالت خواهدشد.

مهندس میرشفیع همچنین از اختصاص 3500میلیارد ریال اعتبار جهت آسفالت راه های روستایی بالای 50 خانوار در سال 88 درکشور خبر داده و خاطرنشان نمود : بر طبق برنامه چهارم توسعه 70درصد روستاهای بالای 100 خانوار باید از نعمت راه روستایی آسفالته برخوردار باشند که هم اکنون در کشور 80 درصد روستاهای بالای 100 خانوار دارای راه روستایی آسفالته می باشند.

وی در ادامه با اشاره به طراحی شبکه 150000 کیلومتری راه های روستایی کشور توسط معاونت راه روستایی وزارت راه و ترابری افزود : هم اکنون 108000 کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که 72000 کیلومتر آن آسفالته می باشد .

خاطرنشان می گردد استان سمنان دارای 2155 کیلومتر راه روستایی  می باشد که 1230 کیلومتر آن آسفالته می باشد.

 

لینک

   احداث جاده شاهرود ـ علی آباد تامین اعتبار شد   

معاون وزیر راه و ترابری در امور راه روستایی در بازدید از پروژه های راهسازی استان سمنان و گلستان از تصویب اعتبار احداث جاده شاهرود ـ علی آباد در بودجه سال 1388 وزارت راه و ترابری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مهندس میرشفیع در ادامه افزود : در حال حاضر 22 کیلومتر از این محور از سمت شاهرود به طرف علی آباد و 17 کیلومتر نیز از سمت علی آباد بطرف شاهرود قابلیت آغاز عملیات اجرایی را دارد .

همچنین مهندس اسعدی معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابری نیز در این مورد گفت: مطالعات این محور به پایان رسیده و براساس مطالعات انجام یافته اعتبار احداث این جاده 500 تا 600 میلیارد ریال می باشد که در مدت زمان 4 سال احداث خواهدشد .

لینک

   تقدیر امام جمعه اشکنان از مدیر کل راه وترابری لارستان   

نماینده ولی فقیه وامام جمعه اشکنان از اداره کل راه وترابری لارستان تقدیر وتشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان، سید ابراهیم حسینی یزدی نماینده ولی فقیه وامام جمعه اشکنان لارستان از مهندس علی امیری مدیر کل راه وترابری لارستان با اهدای لوح تقدیر تشکر وقدردانی نمود.

امام جمعه اشکنان در این لوح تقدیر آورده است: بدین وسیله از توجه جنابعالی جهت بهسازی راه روستایی جمعی ازکوه نشینان مناطق تابعه جویم که از هر نظر در محرومیت مطلق به سرمی برند تقدیر وتشکر دارم.

در ادامه تصریح شده است: بدیهی است مادامی که امثال شما خوبان عامل به وصایای حضرت امام(قدس سره) رویکرد حامیانه کپر نشینان بی سرپناه دارید – مورد عنایت حضرت حق بوده وموجبات شادی روح حضرت امام وشهداء و عمل به فرامین مقام معظم رهبری را فراهم می نمائید.

لینک

   چهار پمپ بنزین شرق استان گلستان ساماندهی شد   

مدیرکل راه و ترابری گلستان از ساماندهی راه دسترسی چهار پمپ بنزین در شرق استان با اعتبار سه میلیارد و 300 میلیون ریال از منابع ملی در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : منظور از ساماندهی ایجاد رمپ ( ورود و خروج ) و نصب تابلوهای اطلاعاتی و ایمنی برای استفاده کنندگان از پمپ بنزین در جهت بالا بردن ضریب ایمنی بیشتر سطح راه های استان می باشد.

به گفته وی ،‌این پروژه در پمپ بنزینهای شرق استان در محورهای گرگان – علی آباد ، کلاله  - مراوه تپه ، سه راهی ایمر و. سه راهی کلاله به جنگل گلستان اجرا شده است .

شورابی ادامه داد : پیش از اجرای این پروژه ها ، تقاطع محورهای مذکور نقطه حادثه خیزی برای وسایل نقلیه به شمار می رفت که با احداث رمپهای ورودی خروجی از بروز حوادث ناگوار جلوگیری شده است .

 

لینک

   اقدامات اصلاحی الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری گلستان   

در راستای نامگذاری سال 88 با عنوان سال اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری ، اداره کل راه و ترابری گلستان اقداماتی را برای کاهش هزینه های جاری انجام داده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان به نقل از مدیر کل راه و ترابری گلستان ، نصب لامپهای کم مصرف در تمام بخشهای اداره ، تغییر سیستم مخابراتی ، استفاده بهینه از فضای اداری به منظور کاهش مصرف انرژی از اقدامات انجام شده در راستای شعار محوری سال 88 می باشد.

مهندس جوان شورابی اضافه کرد : استفاده از پنجره های دو جداره در ساختمانهای راهداری و کنترل و نظارت بر مصرف گاز در کلیه فصول ازبرنامه های در دست اجرا برای بهینه سازی مصرف در اداره کل می باشد.

بیش از 400 نفر در سطح اداره کل راه و ترابری و شش شهرستان تابعه آن ، مشغول انجام وظیفه هستند.

لینک

   اعزام 52 ناوگان مسافری از لارستان به مرقد مطهرامام خمینی(ره)   

رئیس نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان از اعزام 52 ناوگان مسافربری از شهرستانهای تحت پوشش این نمایندگی شامل (لار، مهر ، خنج و لامرد) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان، قدرت اله نراقی رئیس نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان اظهار داشت : با توجه به آمار اخذ شده از شرکتهای مسافربری در سال جاری تعداد اعزامی زائرین با اتوبوس از افزایش چشمگیری نسبت به سال قبل برخوردار بوده است .

وی افزود : با وجود اعزام قابل توجه این تعداد اتوبوس  در روز دوازدهم خرداد ماه از مراکز فوق مجموعاً هیچگونه مشکلی برای حمل ونقل عمومی ایجاد نشده و رضایت عامه مردم نیز کاملاً تأمین شده است .

نراقی خاطرنشان کرد: بیش از 2500 نفر زائر برای شرکت در مراسم بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) توسط ناوگانهای عمومی اعزام شده اند .

وی ادامه داد: در طی این مدت ناظرین این سازمان با استقرار و حضور مستمر در پایانه ها و مراکز فروش بلیت نظارت لازم بر عملکرد  شرکتها اعمال تا بدین طریق رضایت هرچه بیشتر مسافرین تأمین شود .

در پایان نراقی خاطرنشان کرد: موفقیت در اعزام این ناوگان با همکاری و تعامل بین اعضای ستاد بزرگداشت امام راحل و شرکتهای حمل ونقل بوده که جا دارد در اینجا از کلیه آنها کمال تشکر و قدردانی به عمل آید .

 

لینک

   جاده قزوین – الموت – تنکابن سال آینده به بهره برداری می رسد   

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه وترابری گفت: فاز اول جاده قزوین – الموت – تنکابن تا پایان نیمه اول سال آینده به بهره برداری می رسد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قزوین مجید اسعدی در بازدید وزیر اقتصاد و دارایی از این طرح با بیان این خبر افزود: این جاده هم اکنون از گردنه سلجنبار درآستانه بازگشایی است و در مجموع بیش از   22 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه وترابری در ادامه با بیان اینکه طول کل این مسیر از کیلومتر 17 آ|زاد راه قزوین –کرج تا شهرستان تنکابن 152 کیلومتر است اظهارداشت: با بهره برداری از این طرح فاصله بین استانهای قزوین و مازندران 210 کیلومتر کاهش می یابد.

مجید اسعدی همچنین میزان اعتبار اختصاص یافته برای اجرای این طرح را در سالجاری 100 میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد : هم اکنون فاز اول این طرح تا روستای شهرک الموت به طول 61 کیلومتر در چهار قطعه دردست اجراست .

وی افزود: همچنین برای اجرای فاز دوم این طرح حدفاصل منطقه الموت تا شهرستان  تنکابن طرح مطالعاتی پیش بینی شده است.

سید شمس الدین حسینی وزیراقتصاد و دارایی هم در این بازدید ضمن ابراز رضایت از پیشرفت فیزیکی جاده قزوین – الموت - تنکابن و تشریح مزایای اجرای این طرح گفت: رونق گردشگری ، تسهیل در جابه جایی محصولات کشاورزی ، ایجاد زمینه سرمایه گذاری ، راه اندازی صنایع تبدیلی و تسهیل در استخراج معادن مناطق محروم دو استان در حاشیه این جاده از جمله مزایای ساخت جاده قزوین – الموت - تنکابن محسوب می شود  

وزیر اقتصاد و دارایی همچنین در جمع مردم روستای گرمارود منطقه رودبار الموت با اشاره به ویژگیهای گردشگری این منطقه اظهار داشت: الموت گنجی شایگان است که با کشیده شدن این جاده بیش از گذشته به مردم ایران و جهان معرفی خواهد شد .

سید شمس الدین حسینی گفت: ساخت جاده قزوین – الموت - تنکابن موجب شکوفایی منطقه الموت می شود و خواست ملی است .

به گفته موسوی مدیر کل راه وترابری استان قزوین با ساخت جاده قزوین – الموت - تنکابن با مشخصات راه اصلی ضمن افزایش راههای ارتباطی بین استانهای جنوب ، غرب و مرکز کشور با استانهای شمالی ترافیک محور قزوین – رشت / کرج چالوس و مسیر کناره دریای خزر به طور چشمگیری کاهش می یابد .

 رمضانعلی شهبازی مجری طرح جاده قزوین – الموت – تنکابن هم در این بازدید با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته خاطرنشان ساخت : تقویت روابط فرهنگی و اجتماعی دو استان قزوین ومازندران ، کاهش هزینه نگهداری سالیانه راه به دلیل کوتاه شدن فاصله بین دو استان و صرفه جویی در استهلاک وسایل نقلیه ، تشویق مهاجران منطقه برای بازگشت مجدد به روستاها و سرمایه گذاری در آن ، توسعه بخش کشاورزی ،  دامی و آبزی پروری و اشتغالزایی از جمله مزایای اجرای جاده قزوین – الموت – تنکابن است.

 

 

 

لینک

   نشست مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان با نماینده مردم گرگان و آق قلا   

نماینده مردم  گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی  و هیأت همراه با مدیرکل و کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان دیدار کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان در این نشست صمیمانه مهندس لطفی مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گزارش تصویری مبسوطی از وضعیت و توانمندی های حمل و نقل استان در بخش بار ، مسافر ، ایمنی  و ترافیک ، مدیریت پایانه مرزی و .... ارائه نموده و از رئوس برنامه های اداره کل بالاخص   در مورد احداث پایانه مسافربری مناسب در گرگان و گنبد کاووس ،  نوسازی ناوگان ، ترانزیت کالای صادراتی  به خارج از کشور ،   بستر سازی در جهت حمل به موقع محصولات کشاورزی استراتژیک از جمله گندم  و کلزا  پرداخت.

در ادامه دکتر ناصری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس نقش صنعت حمل و نقل در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور را بسیار حائز اهمیت دانسته و جایگاه حمل و نقل استان را در سطح مناسبی ارزیابی نموده و از آینده استان به عنوان منطقه ویژه اقتصادی خبر داد و گفت: افزایش تولید ، افزایش حمل و نقل را در پی داشته و تقویت و تجهیز ناوگان در استان را امری منطقی دانستند ؛ چرا که موقعیت ترانزیتی استان با کشور های آسیای میانه و قرار گرفتن در کریدور شمال ، جنوب  و توجه دولت به استعداد های استان رشد قابل توجهی را برای اقتصاد منطقه به ارمغان خواهد آورد .

 

لینک

   پارک ترافیکی در جهت فرهنگ ترافیکی صحیح گام برمی دارد   

معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: طرح پارک ترافیکی کارخانه ای است که محصول آن فرهنگ ترافیکی صحیح است.

به گزارش اداره کا حمل و نقل و پایانه های حمل و نقل استان مازندران،  عیسی هاشمی، معاونت عمرانی استانداری مازندران در مراسم افتتاحیه پارکهای ترافیکی بادله ساری و بابل ضمن بیان این مطلب که ترافیک به عنوان یک معضل می تواند روح پاک و روان انسان را برنجاند و به همین دلیل در جوامع پیشرفته با برنامه ریزی کوتاه مدت و بلندمدت مشکل ترافیک را حل کردند.

خاطرنشان کرد: برای کنترل ترافیک و اجرای آن در فرهنگ ترافیکی انسانها به عنوان اصل قضیه مطرح بوده لذا باید فرهنگ شهروندی را توسعه دهیم.

در ادامه این مراسم فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اشاره به اینکه پارک ترافیکی، برنامه ریزی و طراحی یک محیط شبیه سازی شده از یک محیط واقعی ترافیک اما در مقیاس کوچکتر می باشد که با هدف کاهش آمار تلفات عابرین پیاده علی الخصوص گروه های سنی کودکان و نوجوانان ( که حدود 40 درصد کشته شدگان عابر پیاده مربوط به گروه های سنی زیر 20 سال است)، حضور فعال دانش آموزان، کودکان و نوجوانان در ترافیک به عنوان کاربران جاده، لزوم توجه به شکل گیری بسیاری از عادات و رفتارهای کودکان و نوجوانان در مواجهه با خطرات ترافیکی و ... است.

وی در ادامه افزود: پارک ترافیکی دارای 2 فضای باز و بسته است که فضای باز آن شامل شبکه معابر، میادین، تقاطع ها، مسیرهای دوچرخه، پیاده رو، پل زیرگذر و روگذر عابر پیاده، ایستگاه اتوبوس، تاکسی و ... فضای بسته آن شامل: مجموعه فضای آموزشی و اداری مرکب از سالن آموزش، نمایش فیلم، کلاسهای استفاده از لوازم کمک آموزشی بازیهای رایانه ای و علائم و تجهیزات ایمنی، کتابخانه، غرفه کتاب و سایر تأسیسات رفاهی و اداری و ... می باشد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در مراسم افتتاحیه پارک ترافیکی بابل گفت: سهم تصادفات شهرستان بابل در سطح استان مازندران قابل توجه است. وی در ادامه افزود: 40 درصد تصادفات استان در سنین زیر 20 سال و 23 درصد بالای 20 سال رخ داده است.

لینک

   برگزاری نشست کمیته ساماندهی مجتمع های رفاهی بین راهی استان کرمان   

چهارمین جلسه کمیته استانی راهبری و  ساماندهی مجتمع های خدماتی رفاهی ـ بین راهی استان کرمان با حضور مدیران کل و نمایندگان ادارات و ارگان های ذیربط به ریاست معاونت امور عمرانی استانداری تشکیل و طی این نشست بر همکاری بیشتر ادارات دست اندرکار در تسریع احداث مجتمع ها و بین راهی تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، تأمین آب شرب و بهداشتی که به عنوان یکی از مشکلات و معضلات اصلی و سد راه احداث این مجتمع ها به شمار می رود در این نشست به همت معاون عمرانی استانداری، آب منطقه ای استان و با پیگیری مستمر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان، تأمین آب آشامیدنی و بهداشتی مورد نیاز 23 مجتمع بین راهی سراسر استان مصوب گردید.

بنابر این گزارش تسریع در احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی استان که از مصوبات سفر ریاست جمهوری است در قالب کمیته راهبری و ساماندهی مجتمع های خدماتی ـ رفاهی بین راهی به ریاست معاونت عمرانی استانداری هر سه ماه یک بار تشکیل جلسه می دهد تا به بررسی وضع نواقص و کاستی ها و موانع احداث این مجتمع ها بپردازد.

گفتنی است طی چهارمین جلسه کمیته راهبری مجتمع های بین راهی استان تأکید شد شرکت توسعه ایرانگردی و جهانگردی استان در اجرای مصوبات دور نخست سفر هیأت دولت در خصوص عملیاتی نمودن مجمتع های واگذاری تسریع نمایند.

لینک

   16 نقطه پرحادثه در راههای استان قم اصلاح شد   

از مجموع 58 نقطه پرحادثه شناسایی شده در راه های استان قم تاکنون 16 مورد اصلاح شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم مهندس رحیمیان رئیس اداره نگهداری راههای اداره کل راه و ترابری استان قم با اعلام این خبر گفت : 22 مورد از نقاط پرحادثه شناسایی شده نیز در دست پیگیری و اقدام هستند.

وی با اشاره به اینکه از مجموع 16 نقطه پرحادثه اصلاح شده 15 مورد آن طی سالهای 85 تا 87 به انجام رسیده افزود دو نقطه در سال 85 با اعتبار 10 میلیارد ریال 5 نقطه در سال 86 و با اعتبار 12 میلیارد ریال و 8 مورد در سال 87 با اعتبار 7/6 میلیارد ریال اصلاح گردیده است.

مهندس رحیمیان خاطر نشان کرد 10 مورد از این نقاط مستقیما توسط اداره کل راه و ترابری 2 مورد با همکاری و مشارکت بانک جهانی و 3 مورد با همکاری پلیس راه به انجام رسیده است.

رئیس اداره نگهداری راههای اداره کل راه و ترابری استان قم ادامه داد اصلاح این نقاط تاثیر به سزایی در افزایش ایمنی راههای استان قم داشته است و لذا این اداره کل با جدیت در حال پیگیری اصلاح نقاط باقیمانده است.

وی اضافه کرد : از مهمترین نقاط پرحادثه در دست اقدام ، احداث تقاطع غیرهمسطح شاه جمال – اصلاح تقاطع جنداب – اصلاح تقاطع سرخه حصار – پل عسگرآباد واقع در اتوبان قم – تهران – سه راهی نیزار و اصلاح نقاطی در محور قدیم قم – تهران و قم – کاشان می باشد.

لینک

   دوره تاسیسات جانبی راه در مرکز آموزش راه و ترابری فارس   

دوره آموزشی تأسیسات جانبی راه با حضور مهندسین راه و ساختمان و کارشناسان ادارات کل راه و ترابری پنج استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، دوره آموزشی تأسیسات جانبی راه با حضور مهندسین راه و ساختمان و کارشناسان ادارات کل راه و ترابری خوزستان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، لارستان و فارس از تاریخ 16 خردادماه و به مدت 4 روز در مرکز آموزش دفتر آموزش و پژوهش آن اداره برگزار گردید.

شایان ذکر است این دوره به صورت منطقه ای و به منظور ارتقاء سطح علمی کارشناسان و در راستای برگزاری دوره های نیازسنجی آموزشی در مرکز آموزش و پژوهش راه و ترابری فارس تشکیل گردید.

لینک

   وزیر راه و ترابری:برخی با سیاه نمایی شهد شیرین افتتاح پروژه ها را تلخ می کنند   

وزیر راه و ترابری تأکید کرد: برخی به راحتی شروع به انتقادهای بی مورد می کنند و با سیاه نمایی ها شهد شیرین افتتاح پروژه ها را تلخ می کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در جمع بسیجیان این وزارتخانه سخن می گفت با اشاره به اینکه نمی خواهم صحبت های برخی از منتقدین بی انصاف را بیان کنم، اظهار داشت: امروز کار کارشناسان و زحمت کشان وزارت راه و ترابری یکی پس از دیگری به ثمر می نشیند که برای هر کدام از این پروژه ها زحمات زیادی کشیده شده است و بعضی به راحتی شروع به انتقادهای بی مورد می کنند.

وی افزود: حداقل کسی باید انتقاد کند که خودش کار مهندسی کرده باشد و مراحل مهندسی را پشت سر گذاشته باشد.

وزیر راه و ترابری گفت: در دنیای امروز کارها به صورت پله ای انجام می شود مثلاً در راهسازی با انجام قسمتی از کارها محور را به زیر ترافیک برد تا میزان ترافیک و عکس العمل ها به دست آید و در نتیجه و اصلاحات نهایی پروژه انجام شود.

در صورتی که اگر کارها قبلا ً بهره برداری نهایی شود انجام اصلاحات در آن معنی ندارد.

وی ادامه داد: در مورد راه آهن اصفهان ـ شیراز در برخی اظهارنظرها گفته شده است بالاست کمی ریخته شده است و پروژه کامل نیست. در حالی که بالاست در حین بهره برداری در چند مرحله ریخته می شود و خط ریلی باید آب بندی شود و باید با استفاده از خط ریلی با سرعت پایین آن برای استفاده در سرعتهای بالاتر آماده شود.

دکتر بهبهانی تصریح کرد: بنده گواهی می دهم کاری که وزارت راه و ترابری انجام داده، بی سابقه بوده است و این زحمات به دوش کارکنان و کارشناسان وزارت راه و ترابری بوده است.

وی اعلام کرد: در حال حاضر از بهترین تکنولوژی ها در حوزه حمل و نقل استفاده می شود به طوری که در آبعلی به جای کوه بری به سمت رودخانه رفته ایم و از تکنولوژیهای جدید در این مسیر استفاده شده است.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه برخی خواب بوده اند و به تازگی بیدار شده اند، خاطرنشان کرد: در راه آهن اصفهان ـ شیراز پل ایزدخواست به طول 485 متر و 40 متر ارتفاع از آثار ماندگار در حوزه حمل و نقل کشور است.

 

لینک

   آسفالت 9400 کیلومتر از راه های روستایی آغاز شد   

با دستور وزیر راه و ترابری 2680 میلیارد ریال برای اجرای 2200 پروژه راه روستایی در سطح کشور اختصاص یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری با اجرای پروژه های مذکور 9466 کیلومتر از راههای روستایی در سال جاری آسفالت خواهد شد.

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در ابلاغ پروژه های آسفالت راههای روستایی بر رعایت ضوابط فنی و مشخصات هندسی استاندارد که موجب ایمنی بیشتر راههای روستایی می شود تأکید داشته اند.

یادآوری می گردد در حال حاضر 72000 کیلومتر از راههای روستایی کشور آسفالته هستند که از این میزان حدود 31000 کیلومتر در چهار سال اخیر آسفالت شده است.

لینک

   قدردانی ایکائو از مسئولان هوانوردی ایران   

مدیر دفتر منطقه ای ایکائو در قاهره با ارسال نامه ای از مسئولان صنعت هوانوردی ایران به خاطر اهتمام به برگزاری دو اجلاس مهم منطقه ای در تهران تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور در این نامه ضمن ابراز تشکر از دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری همچنین از سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاههای کشور به خاطر برگزاری موفقیت آمیز اجلاس منطقه ای eTOD (اطلاعات الکترونیکی عوارض طبیعی و موانع تأثیرگذار در پرواز) و AISMAP (سرویس اطلاعات هوانوردی) در تهران قدردانی شده است.

دو اجلاس یاد شده به ترتیب در روزهای 13 و 14 همچنین 15 و 16 اردیبهشت گذشته به میزبانی ایران در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما در تهران برگزار شد.

در این دو اجلاس نمایندگان کشورهای مصر، عمان، کویت، سوریه، اردن، عربستان، قطر، لبنان، بحرین و امارات و نمایندگان دفتر منطقه ای ایکائو حضور داشت.

لینک

   تغییر چهره فرودگاه آبادان با اجرای 3 طرح عمرانی   

با حضور دکتر صلاحی مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد، بهره برداری از طرح تعریض و احداث میدان و زیباسازی بلوار ورودی فرودگاه آبادان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور اجرای این طرح کمک شایانی به ساماندهی وضعیت ترافیکی این فرودگاه می کند. برای اجرای این طرح که 2 سال طول کشید، بیش از 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند هزینه شده است.

در مراسم بهره برداری از این طرح همچنین کلنگ طرح روکش آسفالت باند دوم فرودگاه آبادان به زمین زده شد. برای اجرای این طرح یک میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

همچنین اجرای طرح زیرسازی و آسفالت جاده حفاظتی فرودگاه با اعتبار 21 میلیارد ریال از محل سازمان منطقه آزاد اروند آغاز شد.

بنابر این گزارش، اجرای این دو طرح شش ماه دیگر به پایان می رسد.

لینک

   تجلیل از تیم بدمینتون راه و ترابری استان زنجان   

 

از تیم بدمینتون راه و ترابری استان زنجان که در مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای کشور در دو گروه خواهران و برادران موفق به کسب رتبه سوم شد، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان در این مراسم مهندس سقندلی با بیان رویکرد این اداره کل نسبت به حمایت از تیم­های ورزشی گفت:اداره کل راه و ترابری یکی از ادارات پیشگام در زمینه حمایت از تیم­های ورزشی است. در سالهای گذشته اسپانسر تیم­های واترپلو و تکواندو بوده و امسال نیز این وظیفه را در قبال تیم بدمینتون بر عهده گرفته است.

مدیرکل راه و ترابری همچنین در ادامه به عملکرد این اداره کل در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تیم­های کوهنوردی، والیبال و فوتسال این اداره کل فعال بوده و سالن ورزشی این اداره کل علاوه بر این که در اختیار همکاران می­باشد، ترتیبی اتخاذ شده که استفاده از این امکانات برای سایر ادارات نیز میسر باشد.

مدیرکل تربیت بدنی نیز در ادامه با تقدیر از عملکرد اداره کل در حوزه حمایت از تیم­های ورزشی استان، ابراز امیدواری کرد که سایر ادارات نیز با الگوبرداری از اداره راه، در این مسیر گام بردارند.

در پایان این مراسم از 6 نفر از خانم­ها و 7 نفر از آقایان تیم به همراه سرپرستان تیم­ها با اهداء جایزه و لوح تقدیر شد.

لینک

   بیش از 580 روستای خراسان جنوبی از راه آسفالته برخوردارند   

از تعداد 833 روستای بالای 20 خانوار استان خراسان جنوبی  584 روستا برخوردار از راه اسفالته و 249 روستا فاقد آسفالت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت: طول راههای آسفالته روستایی  در حال حاضر 3500 کیلومتر بوده و بالغ  بر 1000 کیلومتر نیز در دست اجرا می باشد. ابراهیم نصری با بیان اینکه در حال حاضر 88 در صد از جمعییت  روستاهای بالای 20 خانوار روستایی دارای راه آسفالته است توضیح داد :اعتبارات راه روستایی در سال جاری 165 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در قالب 62 پروژه است.

وی گفت:در هفته دولت 12 پروژه راه روستایی بطول 155 کیلومتر  به بهره برداری خواهد رسید و پیش بینی می شود تا پایان سال  حداقل 150 کیلومتر دیگر  بطول راههای آسفالته روستا یی افزوده شود.

 

لینک

   محور کندوان ایمن سازی می شود   

امروزه به منظور کاهش تعداد و شدت تصادفات و بالطبع کاهش خسارت های وارده طرح حذف نقاط پر حادثه به عنوان بخشی از سیستم مدیریت ایمنی اجراء می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان مازندران ، مهندس سید علی اسد معاون راهداری این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود : این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود ایمن سازی محورهای استان را در طول سال به صورت مستمر در دستور کار داشته که رفع نقاط پر حادثه یکی از این اقدامات می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: از این رو با کارشناسی و مطالعات به عمل آمده و بر اساس اولویتها 390 نقطه حادثه خیز در محورهای استان شناسایی شده که از این تعداد 25 نقطه در محور تاریخی و ارتباطی کندوان می باشد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان در ادامه افزود:  اداره کل راه و ترابری استان مازندران از سال 1385 با توجه به اعتبارات تخصیص داده شده از سوی وزارت راه و ترابری عملیات اجرایی رفع حادثه خیزی چند نقطه از محور کندوان  را آغاز نموده که می توان به اتمام عملیات تعریض پل دزد بن ـ اصلاح قوس کیلومتر35 و  45 ـ‌ اصلاح پیچ کیلومتر 4 منطقه غریب کش واجرای جانپناه های بتنی در نقاط پرتگاهی و مرمت و احداث دیوارهای ضامن و حائل و همچنین بزودی عملیات اصلاح پیچ های آئینه و کانی اشاره نمود.

وی در ادامه در خصوص اقدامات اداره راه و ترابری شهرستان نوشهر در زمینه ایمن سازی این محور عنوان کرد : علاوه بر عملیات طرح ملی ایمن سازی در این محور اداره راه و ترابری شهرستان نوشهر نیز اقداماتی را در قالب ایمن سازی این محور تاریخی انجام داده است که از جمله می توان به مرمت شانه های راه ، رها سازی سنگهای معلق خط کشی و نصب علائم افقی و عمودی و نصب چراغ چشمک زن ،نصب چشم گربه ای ، آرام سازی ترافیک ،نصب گاردریل اشاره نمود.

مهندس سید علی اسد در خاتمه خاطر نشان ساخت: احداث دیوار ضامن در منطقه هریجان ، مرمت دیوارهای ضامن در منطقه سیاه بیشه و همچنین مطالعه احداث گالری بهمن گیر در کیلومتر 70 از دیگر اقدامات ایمن سازی محور کندوان در محدوده استحفاظی استان مازندران می باشد.

شایان ذکر است طول محور ارتباطی و تاریخی کندوان ( چالوس _ کرج ) 150 کیلومتر بوده که از این مقدار 5/77 کیلومتر در حوزه استحفاظی استان مازندران قرار دارد.      

لینک

   راه اندازی کریدور شمال ـ جنوب توسعه کردستان را در پی دارد   

بهره برداری از کریدور شمال ـ جنوب توسعه همه جانبه استان کردستان را به دنبال خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، مهندس قادری مدیر کل راه و ترابری کردستان در جریان بازدید از طرح بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب گفت: اجرای این طرح عظیم ملی، توسعه همه جانبه استان را به دنبال خواهد داشت.

وی اظهار داشت: این طرح که یکی از مهمترین مصوبات سفر استانی هیئت محترم دولت بوده در 14 قطعه در حال اجرا است که 9 قطعه آن در استان کردستان واقع شده تسریع در اجرای آن را خواستار شد.

مهندس قادری گفت: یکی از مهمترین مشکلات استان در حال حاضر نبود بزرگراه و بار ترافیکی سنگین در راههای موجود است که با احداث این بزرگراه عمده مشکلات فوق مرتفع خواهد گردید.

 

لینک

   عملیات اجرایی قطعه اول بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب ادامه دارد   

قطعه اول بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب حدفاصل شهرستان بوکان تا بعد از خروجی شهرستان سقز به طرف سنندج به طول 37 کیلومتر در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان عملیات اجرایی این قطعه که از سال گذشته آغاز شده هم اکنون در حال انجام است که 9 کیلومتر از مسیر به صورت بزرگراه چهار خطه در قالب کنارگذر سقز و 28 کیلومتر باقیمانده، بزرگراه چهار خطه سقز تا بوکان را شامل می شود.

کل اعتبار اولیه که برای ساخت این قطعه از بزرگراه اختصاص داده شده بیش از 200 میلیارد ریال است که از محل اعتبارات ملی تأمین خواهد شد.

این قطعه یکی از قطعات مهم بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب است که در صورت بهره برداری از آن بار ترافیکی سنگین و تصادفات ناگوار حاصل از بار ترافیکی مذکور در داخل شهرستان سقز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

زمان مشخص برای بهره برداری از این قطعه 32 ماه اعلام شده که منوط به تأمین اعتبار به موقع است.

 

لینک

   عشق و علاقه مهمترین عامل تداوم فعالیت در واحد اطلاعات راه هاست   

مدیر کل راه و ترابری گلستان در جمع نیروهای اطلاعات راه های استان گفت : مهمترین عاملی که باعث می شود نیروهای این بخش به فعالیت خود ادامه دهند ، عشق و علاقه آنها به کار است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی افزود: نیروهای اطلاعات راه ها ، سخت کوش ترین نیروهای راه و ترابری محسوب می شوند که هر لحظه از زمان آماده اطلاع رسانی و پاسخگویی به مخاطبان می باشند.

شورابی ، اطلاع رسانی به موقع ، نظم و انضباط در کار اطلاع رسانی ، حضور به موقع در محل کار و مواظبت از اطلاعات را از وظایف مهم نیروهای اطلاعاتی راه ها عنوان کرد.

وی ، همچنین بر ارائه اطلاعات صحیح و برخورد مناسب با مخاطبین تأکید کرد و گفت : ارائه اطلاعات صحیح ،‌امکان بروز حوادث ناگوار را در طول مسیر به حداقل میرساند شایان ذکر است در بخش اطلاعات راه های استان بیش از 30 نفر مشغول انجام وظیفه هستند.

لینک

   9 پروژه راه روستایی در استان گلستان به بهره برداری رسید   

مدیر کل راه و ترابری گلستان از بهره برداری 9 پروژه عمرانی در  راه های روستایی این استان در سال جاری با اعتبار 16 میلیارد و 300 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : مرمت و زیر سازی و آسفالت محورهای روستایی شیخ تپه ، روستای جماران و محور قنات کاریز از جمله این پروژه هاست که از محل اعتبارات استانی انجام شده است .

وی ادامه داد : روکش آسفالت محور روستایی سعد آباد ، زیر سازی و آسفالت گل رامیان ، زیر سازی و آسفالت محور برنجوین ، کروکلی داشلی و ساری بخش ، پروژه های دیگر افتتاح شده از محل اعتبارات استانی می باشد.

به گفته جوان شورابی ، این پروژه ها در شهرستانهای گرگان – رامیان – آق قلا – مینودشت و گنبد واقع شده اند .

وی افزود : افزایش ضریب ایمنی ، تسهیل تردد روستاییان این مناطق به شهرها و صرفه جویی در زمان از عمده ترین اهداف اجرای این پروژه ها بوده است.

به گفته این مسوول گلستانی با بهره برداری از این پروژه ها 1360 خانوار از نعمت راه مناسب و آسفالت بهره مند شدند .

لینک

   آسفالت راه روستایی دنگسرک شهرستان ساری   

راه روستایی دنگسرک، خانه سرمرز و بهارآباد شهرستان ساری آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، عملیات زیر سازی و آسفالت 2200 متر از راه روستایی دنگسرک در بخش مرکزی دهستان میاندورود کوچک شهرستان ساری با اعتبار 2000 میلیون ریال به اتمام رسید.

شایان ذکر است با آسفالت محور فوق 335 خانوار با جمعیتی بالغ بر 1176 نفر از نعمت یک راه ایمن و مناسب بهره مند شدند.

همچنین عملیات زیر سازی و آسفالت 1000 متر از راه روستایی خانه سر مرز در بخش مرکزی دهستان رودپی جنوبی شهرستان ساری با اعتبار 1000 میلیون ریال به اتمام رسید.

شایان ذکر است با آسفالت محور فوق 43 خانوار با جمعیتی بالغ بر 143 نفر از نعمت یک راه ایمن و مناسب بهره مند شدند.

عملیات زیر سازی و آسفالت 1200 متر از راه روستایی بهار آباد در بخش مرکزی دهستان رودپی جنوبی شهرستان ساری با اعتبار 1200 میلیون ریال به اتمام رسید. شایان ذکر است با آسفالت محور فوق 33 خانوار با جمعیتی بالغ بر 149 نفر از نعمت یک راه ایمن و مناسب بهره مند شدند.

لینک

   قطارهای طبس-مشهد و خواف - مشهد راه‌اندازی شدند   

با حضور جمعی از مدیران و مسؤولان راه‌آهن ‌ج.ا.ا ، شرکت رجاء و شهرستان‌های مشهد، طبس، خواف همچنین خانواده‌های معظم شهدا راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء با  توسعه‌ی حمل و نقل ریلی مسافری و توزیع عادلانه خدمات و امکانات همواره در صدر فعالیت‌های راه‌آهن ج.ا.ا و شرکت قطارهای مسافری رجاء قرار دارد.

سازمان این قطارها اتوبوسی و حرکت آنها به صورت یک روز درمیان بوده و همچنین قیمت بلیت قطار خواف-مشهد 19 هزار ریال و قطار طبس- مشهد 29 هزار و پانصد ریال می‌باشد.

ساعت حرکت قطار خواف- مشهد از خواف 6:55 و مراجعت از مشهد 14:25 با مدت زمان سیر حدود 5/4 ساعت و ساعت حرکت قطار طبس – مشهد از طبس 20:15 و مراجعت از مشهد 22:40 با مدت زمان سیر حدود 7 ساعت می‌باشد.

از مزایای راه‌اندازی این قطارها می‌توان به کاهش ترافیک و سوانح جاده‌یی ، سهولت دسترسی به بلیت ، ارزانی بلیت ، امنیت و آرامش در سفر ، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی‌های محیط زیست و ... اشاره کرد.

لینک

   قدردانی فرمانده سپاه نینوا از اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان   

فرماندهی محترم سپاه نینوا استان گلستان از مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان ، قدردانی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان گلستان سرتیپ دوم پاسدار رزاقیان ؛ فرمانده سپاه نینوا استان با اهداء لوح تقدیر از مهندس علی لطفی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های گلستان و مجموعه همکاران  برای زحمات و تلاش بی شائبه در برنامه ریزی و تدارک ناوگان در خصوص اعزام بسیجیان استان گلستان به سرزمین نور در جنوب کشور و برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام (ره)  در سال 87 و نوروز 88  تقدیر کرد.

لینک

   تقدیر بخشدار سده از عملکرد رئیس راه و ترابری شهرستان اقلید   

بخشدار سده  با ارسال نامه ای از عملکرد مثبت محمد حسین تدین رئیس اداره راه و ترابری شهرستان اقلید تقدیر و تشکر به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، محمد مشتاق زاده در متن این نامه آورده است : خدمتگزاران صدوق ومتعهد به عنوان بازوان مقتدر نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می روند که همواره بدون هیچگونه چشمداشتی به ارائه خدمات صادقانه ودلسوزانه به مردم می پردازند.

اداره راه و ترابری شهرستان اقلید یکی از اداراتی است که با داشتن کمترین نیرو و گستردگی بخش همچنین دورافتاده بودن بسیاری از روستاها در سخت ترین شرایط خدمت رسانی مطلوبی را به مردم مومن و محروم بخش سده عهده دار می باشد و از زمان تصدی مهندس محمدحسین تدین به ریاست محترم اداره راه و ترابری شهرستان اقلید این منطقه از پیشرفتها و خدمات چشمگیری در زمینه بهره مندی از خدمات گوناگون اداره راه منتفع شده است که عملکرد مثبت و رضایتمندی مردم و مسئولین این بخش خود مزیدی بر این مدعاست.

لینک

   راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو از اوایل مردادماه در لارستان   

به زودی مرکز معاینه فنی خودرو درمرکز لارستان تاسیس وراه اندازی می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های لارستان، قدرت اله نراقی رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه های لارستان در جریان بازدید از مراحل پیشرفت فیزیکی ساختمان و تاسیسات مرکزمعاینه فنی خودرو گفت: این مرکز یکی از ده پروژه های حمل و نقلی و پایانه لارستان است که توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

نراقی پیش بینی کرد احتمال داده می شود که کلیه مراحل ساخت ونصب تجهیزات و تاسیسات آن تا پایان تیرماه سالجاری انجام وسپس در اوایل مردادماه فعالیت رسمی آن آغاز شود.

وی افزود : یکی از اهداف مهم این طرح جلوگیری از عزیمت مردم به مرکز استان به منظور دریافت معاینه فنی وکاهش هر چه بیشتر تردد ها در طول محورهای ارتباطی وهمچنین دسترسی آسان متقاضیان به نیازهای فنی می باشد.

نراقی خاطرنشان کرد: مرکز معاینه فنی خودرو در لارستان در زمینی به مساحت ده هزار متر مربع در کیلومتر 7 محور لار- جهرم _ (محدوده پشته سنگر) در حال احداث است که با راه اندازی آن زمینه برای اشتغال 20 نفر نیروی کارشناس جوان فراهم می شود.

وی اظهارداشت: امکانات وتجهیزات فنی در نظر گرفته شده برای مرکز معاینه فنی خودرو لارستان مطابق با استانداردهای بین المللی می باشد که در تست معاینه فنی خودروهای سنگین ، تست زوایای چرخ، تست آلاینده های خروجی ، دستگاه آزمون صدا ، تست سرعت ، تست ترمز ، سیم فرستنده و گیرنده و سنسورهای فشار سنج و نشت یاب ، تست وضعیت اهرم بندفرمان، تست سیستم های روشنایی ، تست رطوبت و میزان آب موجود در روغن ترمز مورد بررسی قرارگرفته و پس ازآن گواهی و تائید لازم توسط کارشناس ومسئول دستگاه صادر میگردد. این مرکز دارای سه ایستگاه می باشد که در ایستگاه اول عملیات مربوط به ثبت اطلاعات خودرو و در ایستگاه دوم عملیات مربوط به آزمون ها و در ایستگاه سوم بررسی وضعیت ظاهری خودرو کنترل می شود. همچنین در قسمت نرم افزاری که مجموعه ای متشکل از سه نرم افزار متصل به هم وجود دارد نرم افزار های صدور قبض، تست خودرو و نرم افزار صدور کارت نصب شده است.

نراقی افزود: در قسمت معاینه فنی خودرو سبک نیز تجهیزات آزمون گازهای آلاینده ، دستگاه آزمون ، تجهیزات آزمون شدت ومیزان انحراف نور چراغها ، تجهیزات آزمون زوایای انحرافی، تجهیزات آزمون ترمزها، تجهیزات آزمون کمک فنرهای جلو عقب، دستگاه جک قیچی، شبکه انتقال اطلاعات که امکان جمع آوری ، ذخیره سازی ، باز خوانی ، طبقه بندی وتجزیه وتحلیلی نتایج آزمونها ودر نتیجه صدور کارت معاینه فنی خودرو براساس اطلاعات به دست آمده در حال نصب وراه اندازی می باشد که هر خط معاینه فنی خودرو سبک پنج ایستگاه دارد که در ایستگاه اول ثبت اطلاعات مربوط به خودرو مالک، در ایستگاه دوم اطلاعات خودرو شناسایی و پس از کنترل مدارک ثبت نام نتایج آزمون ها به ایستگاه سوم انتقال می یابد و در ایستگاه سوم قسمت سه گانه آزمون انحراف چراغها ، کمک فنرهای عقب وجلو وترمزها وترمز دستی صورت می شود و در ایستگاه چهارم ، بررسی وضعیت ظاهری خودروکه شامل کنترل ظاهری خوردو، بازدید چراغها ، راهنماها، چراغهای خطر وشیشه ها، شیشه شور ، برف پاک کن، وبااستفاده از یک دستگاه جک قیچی وتست لقی فرمان وضعیت جلو بندی وزیر خودرو وسیستم فرمان و مفصل بندی بررسی می شود و در نهایت از نتایج کلیه آزمونها یک برگ چاپ وبه مشتری تحویل می شود.

همچنین در ایستگاه پنجم کارت معاینه صادر می شود که در این ایستگاه نتایج آزمونها بررسی ودر صورت مطابقت با استانداردها، کارت معاینه فنی خودرو صادر می شود در غیر این صورت جهت رفع نقایص خوردو به مالک خودرو راهنمایی لازم انجام می پذیرد.

لینک

   حضوروزیر راه وترابری در آذربایجان شرقی   

روز یکشنبه هفدهم خرداد دکتربهبهانی وزیر راه وترابری به همراه رئیس جمهور برای بازدید از یکی از پروژه های بخش راه وارد تبریز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجان شرقی، استاندار وامام جمعه تبریز وسایرمسئولان استانی وهمچنین اعضای شورای حمل ونقل استان به سرپرستی مهندس فرومندی جهت استقبال از رئیس جمهور وهیئت همراه درفرودگاه تبریز حاضرشدند.

فرومندی مدیرکل راه وترابری استان گفت: برنامه بازدید از تونلهای دوقلوی شیبلی درآزادراه تبریز-زنجان تدارک دیده شده بود که به علت استقبال بی نظیرمردم از رئیس جمهوراین بازدید به عمل نیامد.

لینک

   انجام امور صادراتی در گمرک فردگاه امام خمینی (ره) به کمتر ار 30 دقیقه کاهش یافت   

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) اعلام کرد: با تمرکز سرویس صادرات در گمرک  این فرودگاه ، زمان انجام امور صادراتی از 5 ساعت به 30 دقیقه کاهش یافت .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه این امر با همکاری و تدابیر اداره کل گمرک فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) و در راستای ارائه تسهیلات بیشتر به صادر کنندگان صورت گرفته است افزود : پیش از این ، امور مربوط به صادرات در دو مجموعه مجزا انجام می شد ، اما در حال حاضر با متمرکز شدن سرویس صادرات ، علاوه بر کاهش هزینه های ایاب و ذهاب و جلوگیری از اتلاف وقت مراجعه کنندگان ، امور مربوط به صادرات با سرعت و سهولت بیشتری انجام می گیرد .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) اضافه کرد:  با استقرار نمایندگان سازمان امور مالیاتی ، وزارت ارشاد و سازمان تنظیم مقررات در گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) ، علاوه بر  اینکه امور مربوط به ترخیص کالا با سرعت بیشتری صورت می گیرد ، تأثیر بسزایی در کاهش هزینه های ترخیص کالا دارد .

رضا قدیمی تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده مشکلات مربوط به ترخیص کالاهای تجاری وارداتی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) مرتفع گشته و در حال حاضر قریب به 90 درصد کالاها از طریق گمرک تجاری فرودگاه حضرت امام ( ره ) ترخیص می شوند .

لینک

   از خادمان راهداری نوروزی استان بوشهر تجلیل شد   

در همایشی که با همکاری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و سازمان حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر برگزار شد، از تلاش های شبانه روزی راهداران در نوروز 1388 تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، در این مراسم که با حضور اعضاء شورای حمل و نقل و کمیته ایمنی و ترافیک استان برپا شد ضمن نمایش فیلم و تیزر مجموعه فعالیت های دستگاه های خدمات رسان نوروزی از جایگاه ارزشمند راهداران تجلیل به عمل آمد.

در این همایش هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر  و رئیس شورای حمل و نقل  استان به نقش راه و ترابری و حمل و نقل  در افزایش سطح ایمنی عبور و مرور در جاده های استان تاکید نمود.

وی در این همایش گفت: 90درصد از درآمد ناخالص ملی کشور در بخش حمل و نقل تامین می گردد اما متاسفانه به دلیل عدم مدیریت صحیح و برنامه ریزی های علمی، 85%  از آن به دلیل بروز تصادفات از بین می رود.

وی گفت: این تنها برآورد اقتصادی به دست امده بوده و اگر با توجه به این رقم برآورد  نیروی انسانی، اجتماعی و فرهنگی را نیز در نظر بگیریم  نتایج به دست آمده غیر قابل جبران است.

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر همچنین گفت: تنها می توان برای دست یابی به نتایج مطلوب مدیریت نگهداری شبکه راهها و ساخت آن از طریق علمی امکان پذیر بوده که نیازمند مطالعه دقیق می باشد.

وی در پایان سخنان خود افزود: برای رسیدن به سطح مطلوب در بخش حمل و نقل با برگزاری نشست های علمی و با حضور پلیس راه، حمل و نقل و سایر دستگاههای مربوطه می توان به مدیریت  علمی و دقیق تر راههای استان پرداخت .

گفتنی است در انتهای این مراسم از 30نفر از راهداران نوروزی ادارات؛ راه و ترابری، حمل و نقل، پلیس راه، هلال احمر و اورژانس جاده ای استان بوشهر تقدیر و تجلیل شد.

لینک

   بیش از چهار میلیارد ریال برای سه پروژه راه روستایی گرگان و آق قلا هزینه شد   

سه پروژه عمرانی زیر سازی ، مرمت و آسفالت راه های روستایی شهرستان گرگان و آق قلا با اعتبار چهار میلیارد و یکصد میلیون ریال در سال جاری به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، معاون راه روستایی راه و ترابری گلستان گفت : روکش آسفالت محور روستایی « سعد‌آباد » به طول دو کیلومتر با اعتبار یک میلیارد ریال،  پروژه ای است که در گرگان به بهره برداری رسید و 697 خانوار از راه مناسب و آسفالته بهره مند شدند.

مهندس غلامعلی بارانی مرمت ، زیر سازی و آسفالت محورهای روستایی شیخ تپه بطول 5/1 کیلومتر و روستای جماران به طول 6/1 کیلومتر از پروژه های حوزه شهرستان آق قلا دانست که از محل اعتبارات ملی ، استانی به مبلغ سه میلیارد و یکصد میلیون ریال بهره برداری شده است .

به گفته وی، تسهیل از در امر تردد و رونش بخش کشاورزی و اقتصادی استان از دلایل آسفالت راه های روستایی فوق بوده است .

اداره راه و ترابری شهرستان گرگان – آق قلا 703 کیلومتر از راه های استان گلستان را تحت پوشش دارد.

لینک

   فروش مرحله دوم بلیت قطارهای تابستانی از 24 خرداد آغاز می‌شود   

 

 

فروش اینترنتی بلیت قطار برای مرحله دوم تعطیلات تابستان سال جاری ساعت 8:30 روز یکشنبه 24 خرداد ماه از طریق سایت این شرکت به نشانی ( www.raja.ir ) آغاز می‌شود.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء با اعلام این خبر افزود : در مرحله دوم پیش فروش تابستانی ، بلیت قطارهای مسافری حدفاصل تاریخ‌های 16 تیر تا 31 مرداد ماه سال جاری به فروش می‌رسد.

دکتر اسدالله کریمی گفت : بالغ بر 30 درصد ظرفیت کل قطارهای مسافری از طریق سایت اینترنتی این شرکت به فروش رسیده و در صورت استقبال بیشتر هموطنان برای خرید بلیت قطار از این طریق ،سهمیه مذکور باز هم افزایش می‌یابد.

مدیرعامل رجاء خاطر نشان کرد : برای جابه‌جایی مسافران در برنامه تابستانی امسال قطارهای مسافری ، بالغ بر 12 میلیون صندلی ظرفیت ایجاد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد رشد دارد.

کریمی همچنین از فروش یکپارچه و همزمان بلیت قطار از طریق حدود 700 مرکز فروش بلیت برای ایام مذکور از ساعت 8:30 روز یکشنبه 31 خرداد ماه سال جاری خبر داد.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء افزود : با تمهیدات در نظر گرفته شده ، بلیت قطارهای بین‌المللی برای حدفاصل تاریخ‌های 16 تیر تا 31 مرداد ماه در روز سه‌شنبه 26 خرداد ماه از طریق مراکز فروش بلیت قطار در سراسر کشور فروخته می‌شود.

مدیرعامل رجاء گفت : برنامه تابستانی قطارهای مسافری سال جاری از 10 خرداد ماه آغاز شده و تا 10مهرماه ادامه می‌یاید.

وی از کلیه متقاضیان خرید بلیت قطار درخواست کرد ، برای آگاهی از آخرین وضعیت موجودی بلیت ، آدرس دفاتر فروش ، قیمت بلیت و ... با تلفن 139 سامانه ارتباط با مشتری رجاء به صورت شبانه روزی تماس حاصل کرده یا به سایت اینترنتی این شرکت مراجعه کنند.

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی تعمیرات اساسی ابنیه فنی محور میامی ـ جاجرم   

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از آغاز عملیات اجرایی تعمیرات اساسی ابنیه فنی محور میامی ـ جاجرم خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  مهندس قربانپور با اعلام این مطلب که در قالب این پروژه 7 پل محور میامی ـ جاجرم با روش علمی FRP مرمت خواهندشد افزود: پل بزرگ ابریشم با 5 دهانه 20 متری و بدلیل وجود سولفات در منطقه و خورده شدن و ایجاد ترک هایی در بتن پایه ها نیز با این روش علمی مرمت خواهدشد . وی با ذکر این مطلب که در این روش علمی با تزریق الیاف های FRP با مقاومت بالا مانع از ترک خوردگی بتن پایه ها و دالها می گردد خاطرنشان نمود : از مزایای این روش علمی می توان به عدم انسداد محور در حین اجرای عملیات ، تقلیل زمان اجرای پروژه و کاهش هزینه های اجرایی نسبت به روش سنتی اشاره نمود .

 مدیرکل راه و ترابری استان سمنان اعتبار اجرای این پروژه را سه میلیارد و دویست میلیون ریال اعلام نمود .

لینک

   80 درصد از اعتبارات سال جاری راه وترابری گلستان در نگهداری راه ها صرف می شود   

مدیر کل راه و ترابری گلستان گفت : 80 درصد اعتبارات استانی سال جاری اداره کل ، برای نگهداری راه ها و عملیات راهداری صرف می شود.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی که در دومین جلسه شورای راهداری استان سخن می گفت افزود : مهمترین وظایف ادارات راه و ترابری نگهداری راه های موجود است که در سال جاری با تلاشهای بعمل آمده  ، بخش اعظم بودجه در این خصوص به کار گرفته می شود.

وی اظهار داشت ک خوشبختانه در دو ماهه نخست سال جاری شاهد کاهش چشمگیر تصادفات جاد های در راه های استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده ایم

به گفته شورابی ، اصلاح  نقاط پر حادثه ، توسعه بزرگراهها ، نصب علائم ایمنی و اطلاعاتی و همکاری و تعامل مناسب با نیروهای پلیس راه از عوامل کسب این موفقیت می باشد

رئیس شورای راهداری راه و ترابری گلستان در ادامه از اجرای سامانه اتوماسیون اداری در راستای فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح الگوی مصرف خبر دارد و اضافه کرد : در سال جاری که با نام اصلاح الگوی مصرف از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده ، صرفه جویی و درست مصرف کردن را سر لوحه کار خودمان قرار دادیم. جوان شورابی همچنین تصریح کرد : خوشبختانه در این مدت از سال جاری ، لایحه خدمات کشوری در اداره کل راه و ترابری اجرا گردید و همکاران نیز از این لایحه بهره مند شدند. شورای راهداری راه و ترابری گلستان هر ماه با حضور مدیریت ، معاونین و روسای ادارات شهرستانهای ستادی و کارشناسان راه و ترابری استان برگزار می شود. استان گلستان حدود پنج هزار کیلومتر از راه های کشور را تحت پوشش دارد.

لینک

   تابستان امسال زائران 20 شهر کشور، با قطار مستقیم به مشهد سفر می کنند   

در برنامه حرکت قطارهای تابستان امسال، زائران 20 استان و شهر کشور با قطارهای مسافری مستقیم به مشهد مقدس سفر می کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت قطارهای مسافری رجاء، مدیریت رجاء خراسان با اعلام این خبر افزود: در تابستان امسال از شهرهای تهران، قم، اراک، زنجان، بندرعباس، خواف، طبس، کرمان، اصفهان، کاشان، ساری، سمنان، یزد، قزوین، اهواز، شاهرود، شهرضا، تبریز، سرخس و نیشابور، قطار به مشهد مقدس و بالعکس اعزام می شود.

محمدرضا بلالی گفت: در این برنامه قطارهای مشهد ـ خواف، مشهد ـ طبس (به صورت یک روز در میان) و مشهد ـ نیشابور (همه روزه) در محور خراسان اضافه شده تا مسافران و زائران بارگاه امام رضا (ع) در این شهرها بتوانند با قطار به مشهد مقدس سفر کنند.

وی اظهار داشت: در این ایام روزانه به طور میانگین 75 قطار به صورت رفت برگشت در مسیر خراسان تردد کرده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 29 درصد رشد داشت.

بلالی خاطرنشان کرد: برنامه تابستانی سال جاری قطارهای مسافری از 11 خرداد آغاز و تا 10 مهرماه ادامه می یابد.

مدیر رجاء خراسان اعلام کرد: همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، تعداد 8 قطار به صورت رفت و برگشت به منظور جا به جایی عاشقان امام راحل (ره) و تجدید میثاق با آرمانهای آن حضرت و بیعت مجدد با مقام عظمای ولایت در مسیر تهران ـ مشهد برنامه ریزی شده است.

لینک

   سهم حمل و نقل ریلی مسافری از جا به جایی ها در کشور باید افزایش یابد   

با توجه به آمارهای موجود در نوروز امسال که بالغ بر 9 میلیون مسافر به استان مازندران سفر کردند حمل و نقل ریلی با توسعه بیشتر و افزایش خدمات رسانی به هموطنان، می تواند سهم بیشتری از این جا به جایی ها را به خود اختصاص دهد.

معاون عمرانی استانداری مازندران که در جمع مدیران ستادی و نواحی شرکت قطارهای مسافری رجاء در ساری حضور داشت با اعلام این مطلب افزود: با اجرای پروژه های مختلف ریلی در کشور، خصوصاً منطقه مازندران مانند راه اندازی قطارهای سریع السیر و قطار کنار ساحلی از قائم شهر و ساری به رشت و ادامه آن تا اردبیل به توسعه گردشگری کشور کمک شایانی خواهد کرد.

مهندس عیسی هاشمی با برشمردن ویژگی های حمل و نقل ریلی نسبت به سایر شقوق حمل و نقل گفت: افزایش خدمات رسانی به هموطنان باعث افزایش رضایت مندی و خوشحالی مردم و در نهایت مقام معظم رهبری شده و تأثیرات زیادی را در سیستم خواهد داشت و ما باید این فرصت را برای خدمتگزاری قدر بدانیم.

مهندس سید فرهاد ظهور پرواز مدیر کل راه آهن شمال نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از وضعیت حمل و نقل ریلی در استان مازندران خواستار توسعه خدمات و استفاده از قطارهای جدید برای خدمت رسانی مطلوبتر به هموطنان شد.

در ادامه جلسه مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجاء مهمترین وظیفه اصلی مدیران و دست اندرکاران حوزه حمل و نقل ریلی مسافری را ارائه راهکارهای مختلف برای افزایش رضایت مندی مسافران قطارها ذکر کرد.

دکتر اسدالله کریمی در دومین جلسه مدیران ستادی و نواحی این شرکت که به مدت 2 روز در ساری برگزار شده بود افزود: برای رسیدن به این هدف، مشارکت و هماهنگی بین مدیران و سایر سطوح فعال در مجموعه باید افزایش یابد.

رئیس هیأت مدیره رجاء در این جلسه به برنامه های تابستانی قطارهای مسافری و تدابیر در نظر گرفته شده برای این ایام اشاره کرد و گفت: از ویژگی های برنامه تابستانی سال جاری، راه اندازی قطارهای جدید در مسیرهای یزد ـ بندرعباس، خواف ـ مشهد، طبس ـ مشهد و نیشابور ـ مشهد اعلام کرد.

وی با اعلام همه روزه شدن حرکت قطار تهران ـ نیشابور و بالعکس اظهار داشت: این قطار پیش از این یک روز در میان حرکت می کرد که برای رفاه حال هموطنان و افزایش پاسخ گویی به مسافران منطقه، حرکت قطار مذکور همه روزه شد.

مدیر عامل رجاء با اشاره به اضافه شدن قطارهای جدید در مسیرهای یاد شده و همچنین افزایش ظرفیت در دیگر مسیرهای موجود افزود: با تدابیر صورت گرفته ظرفیت ایجادی قطارهای مسافری در تابستان امسال به بالغ بر 12 میلیون صندلی رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 26 درصد رشد را نشان می دهد.

دکتر کریمی با توجه به آغاز برنامه تابستانی از 11 خردادماه و افزایش سفرهای تابستانی هموطنان، بر تلاش در جهت برطرف کردن کاستی ها و همچنین افزایش نظارت نواحی بر عملکرد پیمانکاران و مالکین قطارهای بخش خصوصی تأکید کرد.

رئیس هیأت مدیره رجاء از راه اندازی قطارهای فوق العاده در آستانه برگزاری بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) برای جا به جایی زائران در مسیرهای مختلف خبر داد و گفت: در این راستا برنامه های متنوع فرهنگی اعم از صوتی و تصویری، برگزاری مسابقات و ... ویژه ایام ارتحال برای مسافران در داخل قطارها و ایستگاه های مسافری سراسر کشور در نظر گرفتیم تا از این طریق بتوانیم به زائران گرامی خدمتگزاری کنیم.

گفتنی است تشکیل کار گروه های اجرایی، فنی و اداری و پشتیبانی از دیگر برنامه های این جلسات به منظور بررسی و عملکردهای قسمت های مختلف برای رفع نقاط ضعف و ارائه راهکاری مختلف جهت خصوصی سازی بود.

لینک

   تقدیر و تشکر استاندار چهار محال و بختیاری از اداره کل راه وترابری استان   

تقدیر و تشکر استاندار چهار محال و بختیاری از اداره کل راه وترابری استان

استاندار چهارمحال و بختیاری از مدیر و کارکنان راه و ترابری چهارمحال و بختیاری تقدیر کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان چهار محال و بختیاری مهندس صادقی استاندار چهارمحال و بختیاری از مدیر و کارمندان راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری به خاطر اجرای سریع فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و صدور احکام کارگزینی در کمترین زمان در بین ادارات استان تقدیر و تشکر کرد.

لینک

   افتخار می کنیم که نخستین مسافران قطار اصفهان- شیراز خانواده شهدا هستند   

مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: افتخار می کنیم که اولین مسافران قطار اصفهان – شیراز خانواده شهدا هستند که برای تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری وزارت راه و ترابری، دکتر حسن زیاری در مراسم افتتاح راه‌آهن شیراز ـ اصفهان خاطرنشان کرد: قطاری که آرزوی دیرینه مردم شیراز و استان فارس بود، با تلاش‌های به موقع رئیس جمهور و پیگیری‌های وزارت راه و ترابری و با کمک مالی 100 میلیون یورویی وزارت نفت، به مردم شهید پرور و غیور این استان تقدیم می‌شود.

وی با بیان اینکه مسافران این قطار حدود 650 نفر هستند، اظهار داشت: در این روز تاریخی نام همه افرادی که به عنوان مسافران این قطار به حرم مطهر امام خمینی(ره) اعزام می‌شوند به نام اولین مسافران این قطار در طول تاریخ راه‌آهن اصفهان ـ شیراز ثبت می‌شود.

لینک

   معاون وزیر راه و ترابری:اتصال راه آهن شیراز به بوشهر به زودی عملیاتی می شود   

معاون وزیر راه و ترابری اعلام کرد: راه آهن شیراز به بوشهر در قانون آمده است و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس محمد رضا برزگر مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشوردر مراسم افتتاح راه آهن اصفهان- شیراز بیان کرد: هم‌اکنون 3 هزار کیلومتر راه‌آهن در دست ساخت است  و 2700 کیلومتر خط ریلی در فاز اول مطالعه و 500 کیلومتر خط ریلی در فاز صفر مطالعه قرار دارد.

وی تصریح کرد: در طول این مسیر این پروژه 14 کیلومتر تونل حفر شده که 2 تونل آن در مناطق صعب‌العبور با خاک سست در شرایطی بسیار مشکل ساخته شد. همچنین در این پروژه 25 کیلومتر پل ساخته شده است که پل کولی‌کش  و ایزد خواست از این قبیل است.

وی با تشکر از تمام پیمانکاران، مشاوران و مدیران و مسئولانی که در احداث این خط ریلی و قدردانی از فعالیت‌های پیگیرانه وزارت راه و ترابری اظهار کرد: صرفه‌جویی در سوخت، ایمنی و محافظت از محیط زیست و انبوهی جا به جایی از مزایا و محاسن حمل و نقل ریلی است.

برزگر خاطرنشان کرد: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی 4 هزار و 500 کیلومتر راه‌آهن در کشور وجود داشت و بعد از انقلاب میزان 5 هزار و 270 کیلومتر راه‌آهن ساخته شد.

لینک

   افتتاح راه روستایی جزیره شیف در شهرستان بوشهر   

مهندس میرشفیعی معاون راه روستایی وزارت راه و ترابری امروز عازم استان بوشهر شد و راه روستایی جزیره شیف یکی از روستاهای دهستان حومه شهرستان بوشهر را افتتاح کرد، احداث این راه روستایی موجب کاهش 50 کیلومتری محور ارتباطی فعلی به مرکز استان می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، میرشفیعی امروز شنبه ساعت 7:30 صبح وارد فرودگاه بوشهر شد و پس از دیدار با کارکنان اداره کل راه و ترابری استان جهت اجرای برنامه بازگشایی مسیر روستایی جزیره شیف وارد این جزیره شد و بعد از آن نیز جهت بازدید از پروژه راه روستایی سرچشمه باغان به این منطقه عزیمت کردند.

معاون راه روستایی گفت: در حال حاضر محور ارتباطی اهالی جزیره به مرکز استان و سایر نقاط از طریق عبور از مسیر آبی (خور واقع در ضلع شرقی جزیره) به طول 380 متر و اسکله های ساحلی واقع در انتهای محور روستایی (شیف به نوکال) امکان ارتباط اهالی به خشکی میسر می گردید.

ایشان متذکر شدند قبل از افتتاح این محور دسترسی اهالی جزیره به مرکز استان مستلزم عبور از محور روستایی فوق الذکر و همچنین بزرگراه بوشهر برازجان با طی مسافت حدود 70 کیلومتر بوده است که با بازگشایی این مسیر ما شاهد کاهش 50 کیلومتری در این محور هستیم.

وی گفت: احداث این محور 197 میلیون تومان صرفه جویی سالانه در مصرف بنزین و 1095 میلیون ریال صرفه جویی زمانی در طول سال به همراه خواهد داشت.

میرشفیعی گفت: طول این محور 5/8 کیلومتر است که 7 کیلومتر آن محدوده تحت تأثیر جزر و مد و 5/1 کیلومتر آن محدوده و اقع در بستر خور (دریا) می باشد.

لینک

   110 میلیارد ریال برای توسعه امکانات رفاهی پایانه های کالاهزینه می شود   

شرایط اجرای اصل 44 در زمینه واگذاری پایانه های کالا به بخش غیر دولتی هنوز فراهم نشده است و نیازمند بررسی بیشتر است ، اما تا زمان تحقق کامل آن ، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای وظیفه دارد ، نسبت به نگهداری مطلوب و توسعه خدمات رفاهی در پایانه های یادشده اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای دکتر شهریار افندی زاده معاون وزیر و رئیس این سازمان در نشست با تشکلهای صنفی حوزه حمل ونقل جاده ای استانهای فارس و آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب افزود: واگذاری پایانه های بار به بخش خصوصی بدون بررسی کارشناسی و در نظر گرفتن تبعات آتی و آنی آن در فرآیند مدیریتی و حاکمیتی ، اقدام شتاب زده است بنابراین سازمان با نگاه  حمایتی و مدیریتی ، در سال جاری ، مبلغ 11 میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری و توسعه امکانات پایانه ها  پیش بینی کرده است .

وی افزود: اعتبار پیش بینی شده  صرف هزینه های اجرایی طرح صحت و سلامت رانندگان در پایانه ها ، تأمین امکانات رفاهی ، ورزشی – فرهنگی پایانه های کالا خواهد شد و از سوی دیگر با همکاری و همفکری تشکلهای صنفی و کارشناسان در صدد فراهم کردن بستر اجرایی واگذاری پایانه های یادشده به بخش خصوصی در اجرای اصل 44 قانون اساسی هستیم .

دکتر شهریار افندی زاده درخصوص حذف سالن های اعلان بار که تشکلهای صنفی مواضع  متفاوتی نسبت به آن دارند ، اظهار داشت : بخش حمل ونقل از حساسیت های خاصی برخوردار است ، بنابراین تصمیم گیری در مورد یک موضوعی که منافع بخشی قابل توجه ای  از صنف به آن گره خورد ه است ، نیاز به مطالعه بیشتر و همکاری نمایندگان ذینفع دارد و باید این اقدام به صورت تدریجی و با جایگزینی روش مطلوب و تأمین کننده منافع بخش رانندگان و از سوی دیگر رافع  موانع و مشکلات موجود باشد که در این زمینه نیز قرار است طرحی به صورت پایلوت در یکی از استانها انجام شود و در صورت حصول نتیجه مطلوب ، گامهای بعدی برای تسری آن به سایر استانها برداشته خواهد شد.

معاون وزیر راه و ترابری یکی از راهکارهای عملی و منطبق با واقعیت های جامعه حمل ونقل را آگاهی از تمام مشکلات ، خواسته و نیازهای دست اندرکاران این بخش دانست و افزود: بسیاری از تصمیمات که در ارتباط با بخش حمل ونقل جاده ای اتخاذ شده است . بدون توجه به عمق مشکلات و نیازها ی این بخش و صرفاً تکیه بر پوسته مشکلات انجام شده است اما اخیراً در نشست با اغلب  تشکلهای صنفی استانها ، این واقعیت آشکار شد که اتکای آنان به ساختار تشکیلات صنفی در رده های بالاتر ، مانع از آن شده است که ریز مشکلات به نحوی که بایسته است به حوزه سیاستگذاران منتقل شود که خوشبختانه با پی بردن به این خلاء ، نشست های مستمر با نمایندگان تشکلهای صنفی سراسر استانها انجام می شود که تاکنون مشکلات بسیاری توسط آنان مطرح و این خواسته و مشکلات دسته بندی شده و متناسب با آن برای رفع آنها برنامه و طرح آماده شده و یا در دست تهیه است .

افندی زاده با اشاره به دلایل انباشت مشکلات و خواسته ها در بخش حمل ونقل جاده ای گفت :
حمل ونقل مقوله ای با ابعاد چند وجهی سیاسی – اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی با تأثیرات گسترده در هریک از وجوه بر شمرده شده است . طبیعی است مشکلات آن نیز به تناسب نقش و تأثیرگذار آن باشد ، اما این رافع مسئولیت سیاستگذاران و دست اندرکاران اجرایی برای کاهش مشکلات نیست و باید با  تمام توان و بهره گیری از تمام ظرفیت بخش خصوصی و دولتی و با تعامل مناسب برای از میان برداشتن مشکلات و توسعه این بخش کلیدی ، اقدام کرد.

وی با تأکید بر پویایی بیشتر مدیران سازمان حمل ونقل و پایانه های استانها و تشکلهای صنفی در استانها ، تصریح کرد: مدیران سازمان حمل ونقل و پایانه های به کمک تشکلهای صنفی باید موانع و
مشکلات این بخش را به خوبی شناسایی ، دسته بندی و در جهت انتقال آن به مراجع ذی ربط به ویژه استانداران ، اهتمام جدی به عمل آورند و هرجایی که مانعی برای  توسعه بخش حمل ونقل وجود دارد، مدیران استانها یا مسئولان تشکلهای صنفی از طریق تعامل با نمایندگان مجلس و استانداران  این موانع و مشکلات را برطرف کنند و در جایی که نیاز به حضور و حمایت ستاد مرکزی سازمان یا سد باشد،  اعلام کنند تا با استاندار یا نمایندگان مجلس رایزنی شود و با سرعت مشکلات در استان رفع شود.

رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای خاطرنشان کرد : یکی از موانع و مشکلات مشترک در تمام استانها که در جریان نشست با تشکلهای صنفی سازمان نمایان شد ، مشکلات قانونی ، مقرراتی و حقوقی است که در این زمینه توصیه می شود با توجه به اینکه حداقل در هر استان 5 تا 8 نماینده مجلس حضور دارد تشکلهای صنفی با طرح موضوع طبقه بندی شده مورد نظر ، زمینه تصویب و اصلاح قوانین را از طریق رایزنی با نمایندگان و توجیه کامل آنها ، به سرعت فراهم کنند و سازمان نیز به عنوان سیاستگذاری در رده بالاتر ، بستر آنرا آماده خواهد .

بنابراین پنانسیل خوبی در اختیار تشکلهای صنفی و مدیران سازمان استانها ست که می توانند در روند حل مشکلات سرعت بخشند.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای رفع مشکلات بخش حمل ونقل جاده ای در مدت کوتاه تصدی مدیریت سازمان گفت : یکی از معضلات جدی بخش حمل ونقل جاده ای ، فرسودگی ناوگان و روند نوسازی آن در گذشته و حال است که به رغم حمایت های همه جانبه سازمانها و مراکز حمایتی و پرداخت کننده تسهیلات ، فرآیند نوسازی ناوگان مشکلات روحی ، روانی و اقتصادی غیرقابل جبرانی برای فعالان بخش حمل ونقل ایجاد کرده است که بدون تردید شیوه روند نوسازی ناوگان نیاز به بازنگری و اصلاحات اساسی دارد ، خوشبختانه در این زمینه طرح جدید نوسازی ناوگان آماده شده که بر مبنای آن نرخ سود تسهیلات واگذاری ناوگان از 12 درصد به 7 درصد و مدت بازپرداخت آن نیز از 6 سال به 10 سال تغییر می یابد که این امر امنیت شغلی برای رانندگان و آرامش روحی و روانی را برای سرمایه گذاران در این بخش فراهم خواهد کرد.

معاون وزیر راه و ترابری یکی از نقص های  روند نوسازی ناوگان در گذشته را ترویج پدیده راننده محوری و خود مالکی به جای شرکت محوری که اساس فعالیت شرکتها باید بر پایه  سرمایه گذاری ، ارایه خدمات به رانندگان و مدیریت برناوگان  باشد ، دانست و خاطرنشان کرد : در طرح جدید نوسازی ناوگان شرایطی فراهم خواهد شد که متقاضی حق انتخاب داشته باشد و سرمایه گذار تعیین کننده خواهد بود نه شرکت های خودروساز که وسایل نقلیه را با هر کیفیتی به متقاضیان تحویل می دهند و در پی آن بسیاری از مشکلات در جاده ها حادث می شود که مسئولیت آن ناخواسته متوجه رانندگان می شود در صورتی که مسئولیت شرکتهای خودروساز نادیده گرفته می شود بنابراین تا زمانی که شرکتهای خودروساز بتوانند وسیله نقلیه استاندارد و متناسب با نیاز و شرایط بخش حمل ونقل تولید کنند ، دست همکاری به آنان داده می شود در غیر این صورت مجبوریم نیاز این بخش را از خارج تأمین کنیم که در این زمینه نیز مقدمات و مذاکرات لازم آغاز شده است و در صدد اخذ مجوز کاهش تعرفه گمرکی واردات خودرو برای تأمین نیاز بخش حمل ونقل جاده ای هستیم .

وی درخصوص چگونگی تأمین منابع مالی نوسازی ناوگان حمل ونقل به ویژه حمل ونقل کالا گفت : براساس آمارهای موجود متوسط پیمایش سالانه یک کامیون 70 هزار کیلومتر است که عمدتاً این کامیونها با تکنولوژی سوخت قدیمی به میزان حداقل 65 لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می کنند در حالیکه یک کامیون استاندار و متناسب با تکنولوژی روز ، میزان مصرف سوخت آن حداکثر 35 لیتر در 100 کیلومتر است ، با توجه به اینکه در حال حاضر بیش از 240 هزار ناوگان فرسوده در بخش فعال هستند ، بدیهی است از محل صرفه جویی سوخت ، دولت  می تواند یارانه پرداخت  کند، ضمن اینکه مشکلات زیست محیطی را نیز تا حد قابل توجه ای کاهش خواهد داد.

لینک

   تغییر چهره فرودگاه آبادان با اجرای 3 طرح عمرانی   

با حضور دکتر صلاحی مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاده بهره برداری از طرح تعریض و احداث میدان و زیباسازی بلوار ورودی فرودگاه آبادان آغاز شد.

بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور اجرای این طرح کمک شایانی به ساماندهی وضعیت ترافیکی این فرودگاه می کند. برای اجرای این طرح که 2 سال طول کشید، بیش از 35 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد اروند هزینه شده است.

در مراسم بهره برداری از این طرح همچنین کلنگ طرح روکش آسفالت باند دوم فرودگاه آبادان به زمین زده شد. برای اجرای این طرح یک میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

همچنین اجرای طرح زیرسازی و آسفالت جاده حفاظتی فرودگاه با اعتبار 21 میلیارد ریال از محل سازمان، منطقه آزاد اروند آغاز شد.

بنابر اعلام پیمانکار، اجرای این دو طرح شش ماه دیگر به پایان می رسد.

لینک

   دولت نهم بیش از 4 برابر دولت گذشته در راه آهن اصفهان ـ شیراز کار کرده است   

معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح راه آهن اصفهان ـ شیراز اظهار داشت: عملکرد دولت نهم در این پروژه 3/4 برابر دولت گذشته بوده است و این پروژه با اعتبار 6500 میلیارد ریال که در نوع خود برجسته است، اجرا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر پرویز داوودی که در مراسم افتتاح راه آهن اصفهان ـ شیراز با حضور وزرای راه و ترابری، کار و امور اجتماعی و نفت، نماینده ولی فقیه در استان فارس، استاندار فارس و دیگر مدیران و مسئولان سخن می گفت، تصریح کرد: این پروژه ریلی با 506 کیلومتر طول، 10 درصد حجم پروژه های ریلی اجرا شده بعد از انقلاب را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه 86 درصد عملیات اجرایی راه آهن اصفهان ـ شیراز در دولت نهم انجام شده است، تأکید کرد: شهر شیراز با تمدن دیرینه و فرهنگ عملیق به خاطر نداشتن راه آهن و واقع شدن در مسیر ترانزیتی، ایزوله شده بود و این خط ریلی به لحاظ سیاسی، امنیتی، گردشگری و اقتصادی اهمیت فوق العاده ای دارد.

معاون اول رئیس جمهور یادآور شد: در دولت نهم نسبت به دوره مشابه گذشته 5/1 برابر خطوط ریلی، 6/1 برابر جاده و 7/1 برابر فرودگاه احداث شده است. همچنین تعداد ناوگان هوایی از یک به 64 ارتقاء یافته است.

دکتر داوودی اعلام کرد: تعداد اسکله های ایجاد شده در دولت نهم 2/1 برابر مدت مشابه گذشته است و به طور متوسط در کلیه شقوق حمل و نقل 5/1 تا 2 برابر افزایش عملکرد را در دولت نهم شاهد هستیم.

وی افزود: کل طرحهای اجرا شده در این دولت نسبت به برنامه سوم 2/5 برابر افزایش داشته است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: ایرانیان سابقه اداره دنیا را ندارند و مزیت بالای انرژی و ترانزیت در ایران وجود دارد و حضرت امام خمینی (ره) در سال 57 با شناخت کامل از قابلیت ها و توانایی های ایرانی ها انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

وی ادامه داد: همانطور که افتتاح پل میانگذر دریاچه ارومیه را دیدیم امروز نیز قطار از شیراز به راه افتاد که نشان از توانمندی ایران دارد اما تاکنون این توانمندی ها به کار گرفته نشده بود.

دکتر داوودی در پایان تأکید کرد: به سرعت قطار اصفهان ـ شیراز را به خلیج فارس خواهیم رساند.

لینک

   پیشرفت 70 درصدی پروژه تهم - چورزق   

در صورت تأمین اعتبار، پروژه ملی – استانی تهم – چورزق تا پایان شهریور سال 89 به اتمام خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: مهندس غلامرضا سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان در رابطه با پروژه تهم – چورزق گفت « پروژه تهم – چورزق یکی از پروژه­های مهم اداره کل راه و ترابری است که به منظور تسهیل ارتباط شهرستان طارم این استان با مرکز استان و دسترسی ساکنین این شهرستان به بازار محصولات کشاورزی در دست احداث می­باشد. »

ایشان درخصوص ویژگی­های فنی این پروژه گفت « طول این پروژه 56 کیلومتر است که با مشخصات راه فرعی درجه یک ساخته شده که زنجان را به روستای درام متصل می­کند. طول آسفالت 56 کیلومتر و عرض تمام شده آن 9 متر می­باشد. »

مهندس سقندلی در رابطه با پیشرفت فیزیکی این پروژه گفت « در این پروژه 000/900 متر مکعب خاک­برداری، 000/600 متر مکعب خاکریزی انجام شده است. این پروژه به دو قطعه الف و ب تقسیم شده که هر یک از این دو بخش نیز به دو بخش دیگر تصمیم می­شوند، بخش­های اول و دوم قطعه الف به تربیت 70 و 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند. و بخش دوم قطعه ب 60 درصد و بخش اول قطعه ب نیز 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. »

مدیر کل راه و ترابری استان زنجان در رابطه با مشکلات و علل طولانی شدن احداث این پروژه گفت « مدت زیادی از آغاز این پروژه می­گذرد و تاکنون بیش از 12 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و برای اتمام آن به 8 میلیارد تومان دیگر نیاز است. در واقع مهمترین مسأله مشکل اعتبار است و در مرحله بعد کوهستانی بودن منطقه که نیاز به استفاده از مواد منفجره را افزایش می­دهد و احداث ابنیه فنی را با مشکل مواجه می­کند .

لینک

   بر پایی مراسم سوگواری امام خمینی (ره) وشهدای پانزده خرداد در اداره کل راه گیلان   

مراسم سوگواری بیستمن سالگرد ارتحال جانگداز امام خمینی (ره)و شهدای پانزده خرداد در اداره کل راه و ترابری استان گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان ؛همزمان با فرا رسیدن 14 خرداد سالروز عروج ملکوتی عبد صالح پروردگار خمینی کبیر (ره)و سالگشت حادثه تاریخ ساز مدرسه فیضیه و شهدای قیام خونین  15 خرداد وتقارن آٍِن باهشتمین  سالگردعروج ملکوتی جانباز  شهید آیت ا.. احسانبخش نماینده سابق ولی فقیه درگیلان وامام جمعه شهر رشت  مراسم سوگوار ی ونوحه خوانی با حضور جمع کثیری از کارکنان در محل نماز خانه این اداره کل برگزار گردید.

در این مراسم آقا ی عادلی امام جماعت این اداره کل ضمن تشریح ابعاد شخصیتی امام راحل ایشان را الگوی برجسته ای برای جهان اسلام بر شمرند که انقلابش نه فقط در ایران بلکه در تمام دنیا بازتاب داشته است وامروز ملتهایی که علیه استبداد به مبارزه بر می خیزند نشات گرفته از انقلاب اسلامی است وبرپایی چنین انقلاب وسیعی فقط در پرتو علم ودین امکانپذیر است . 

لینک

   در راستای ارتقای فرهنگ سفرمراسم روز کودک و راهدار در گناباد و کاشمر برگزار شد   

 

مراسم روز کودک و راهدار در دو شهرستان گناباد و کاشمر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، این مراسم در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک و آشنایی بیشتر کودکان با فعالیت های راهداری و ایمنی جاده ای ، از سوی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در این دو شهرستان برگزار شد.

در این روز برنامه هایی همچون نمایش عروسکی ویژه کودکان، برگزاری کلاس آموزشی، بازدید از ماشین آلات راهداری در محل اداره راه و ترابری این دو شهرستان انجام شد.

شایان ذکر است در گناباد بیش از 300  نفر از کودکان مهد کودک ها و مدارس  و در کاشمر  حدود 350 نفر از نوآموزان از برنامه های این روز استفاده کردند.

رییس اداره راه و ترابری گناباد با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در زمینه فعالیت های اداره راه و ترابری اظهار داشت: برنامه هایی از این دست باعث خواهد شد کودکان از نحوه کار نیروهای راهداری و اهمیت فعالیت آنان در جاده ها آگاه شوند.

علی آبادی تصریح کرد : برگزاری این مراسم باعث شد تا کودکان و حتی مربیانی که با فعالیت های راهدار آشنا نبودند با این مقوله آشنایی بیشتری پیدا کنند.

شایان ذکر است در پایان مراسم برای شرکت کنندگان در برنامه های روز کودک و راهدار، کارت راهدار افتخاری صادر گردید.

لینک

   اعزام کارکنان اداره کل راه وترابری آذربایجان شرقی به حرم مطهر امام خمینی (ره)   

به مناسبت بیستمین سال رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی( ره) کارکنان اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی حرم مطهر امام خمینی اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی بامساعدت مدیرکل استان کاروان اعزامی بایک دستگاه اتوبوس در مورخ13/3/88عازم حرم مطهر گشته و پس از شرکت در مراسم بیستمین سالگرد امام راحل وادای احترام به بنیانگذار جمهوری اسلامی وزیارت حرم مطهر حضرت معصومه  ومسجد جمکران در قم روز جمعه به تبریز بازگشتند.

لینک

   اعزام کارکنان اداره راه جنوب استان سیستان و بلوچستان به مرقد امام خمینی (ره)   

کارکنان اداره کل راه وترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان به مرقد حضرت امام خمینی(ره ) اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان مهندس سنجرانی پور در جلسه شورای معاونین اداره کل در خصوص  بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و برنامه های بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام مواردی را مطرح نمود وی عنوان کرد :با توجه به سهیمه اختصاص یافته به این اداره کل و امکانات موجود عاشقان آن حضرت جهت زیارت مرقد مطهر آن حضرت اعزام شدند.

 وی ادامه داد :تلاش شده تا تسهیلات این سفر معنوی به شکل مطلوب فراهم شود تا زائرین مرقد بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرامش و امنیت خاطر در مراسم ارتحال شرکت کنند. همچنین در ادامه گفت: بزرگداشت باشکوه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام (ره)نماد و نمود وفاداری مردم نسبت به ایشان است. وی، افزود: بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) فرصتی برای استحکام انقلاب، نظام اسلامی و اعلام وفاداری نسبت به آرمانهای شهدای گرانقدر و امام شهیدان است. وی در پایان اشاره کرد:درصدد هستیم تا برای سالهای آینده از سهمیه های بیشتری استفاده کنیم و تسهیلات مناسبتری را برای زائرین فراهم نماییم .

 همچنین در مراسم پرفیض بیستمین سالگرد  که چهارشنبه در حسینیه سیستانیها شهرستان ایرانشهر  برگزار گردید تعداد کثیری از کارکنان به همراه معاونین و روسای ادارات ستادی و اجرایی در این مراسم شرکت نمودند.

لینک

   تردد در محور هراز برقرار است   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران : پیرو اطلاعیه قبلی مبنی بر انسداد محور هراز تا تاریخ 3/4/1388 در بین ساعات 22 شب تا 5 صبح روز بعد ، به اطلاع می رساند به دلیل پایان یافتن عملیات راهداری این محور از تاریخ 12/3/1388 باز و تردد در آن با رعایت کلیه نکات ایمنی و سرعت مطمئنه برقرار می باشد.

شایان ذکر است مرکز اطلاعات راههای استان با دو شماره تلفن 141 (گویا ) و 2222320 به طور شبانه روزی آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راههای استان می باشد.

لینک

   تربیت نیروی انسانی از مهمترین وظایف مدیران است   

مهندس علیپور مدیرکل راه وترابری گیلان در نشستی با روسای ادارات تابعه وستادی شکوفا نمودن نیروی انسانی درون سازمانی را از اصول مهم مدیریتی برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان ؛مهندس علیپور بابیان این مطلب گفت سرمایه اصلی هر مجموعه، نیروی انسانی شایسته آن سازمان است که درون مجموعه فعالیت می کند وهرفرد مسئول باید با نگاه مدیریتی وبا الگوی رفتاری مناسب نیازهای مادی ومعنوی نیروی انسانی را پاسخگو باشدوبا آموزش آنها برای کاردرجایگاه مناسب برنامه ریزی کند. وی ضمن ارج نهادن به نامگذاری امسال به سال اصلاح الگوی مصرف خواستار صرفه جویی در شقوق مختلف کاری شد وتصریح کرد: صرفه جویی واستفاده درست از منابع ازوظایف دینی وملی ماست وهرکس در هر مسئولیتی که قرار دارد باید نسبت به این امر حساس بوده وبا برنامه ریزی درست بتواند تحولی در سیستم ایجاد نماید.مهندس علیپور با مهم خواندن این اصل خواستارتشکیل کمیته ای در این راستا شد تا ضمن بیان سازوکار رعایت این اصل ،موضوعات مرتبط با آن مورد بررسی قرار گیرد.

 مهندس علیپور همچنین به برنامه های آتی  این اداره  کل اشاره کرد وگفت بر اساس  اصل 44 قانون اساسی این اداره کل در نظر دارد بخشی ازفعالیتهای قابل انتقال مانند راهداری رابه بخش خصوصی واگذار نماید وی راهداری وایمنی در حمل ونقل  را از وظایف ذاتی راه وترابری عنوان کردو یاد آور شد ؛ راهداری وبرقراری عبور ومرور ایمن وارزان کالا ومسافر از وظایف اصلی راه وترابری است ضمن اینکه مابقی فعالیتها جنبه تکمیلی ودر حاشیه قراردارد.

 مهندس علیپور صداقت – سلامت وسماجت درکار را از مهمترین فاکتورهای الگوی کار برشمرد وخواستار رعایت این اصول در همه زمینه های کاری شد .

لینک

   بهره مندی 78 درصد جمعیت روستایی استان از راه مناسب   

 

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: توسعه و بهبود شرایط راه های روستایی استان از اولویت های اصلی ادار5 کل در سال 88 است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، احمد ابراهیمی مقدم با بیان اینکه در حال حاضر استان خراسان رضوی با 14152 کیلومتر راه روستایی، بالاترین آمار در کشور را دارد، افزود: در شرایط فعلی بیش از 78 درصد جمعیت روستایی خراسان رضوی از راه روستایی مناسب و آسفالته برخوردارند که این آمار نشان از تلاش های انجام شده در این بخش است.

وی ادامه داد: در سال گذشته و با تلاش های صورت گرفته در بخش راهسازی روستایی در حدود 250کیلومتر راه جدید آسفالته به شبکه حمل و نقل روستایی استان اضافه شد.

 ابراهیمی مقدم افزود: با توجه به اینکه در سال های اخیر خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم از اولویت های اصلی دولت بوده است اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی نیز تلاش کرده همگام با این هدف به سوی این مهم گام بردارد و در این بین حوزه معاونت راه روستایی نقش بیشتری نسبت به سایر بخش ها برای پوشش شبکه حمل و نقل روستاهای استان دارد.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی بهسازی و ارتقای سطح مسیرهای روستایی را یکی دیگر از هدف های این بخش عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: نباید تنها به بحث ساخت و ساز راه های روستایی اکتفا کنیم بلکه بهسازی و بهبود شرایط مسیرهای رفت و آمد روستایی نیز در رضایتمندی ساکنین روستاها تاثیر زیادی دارد .

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با تاکید بر اینکه بالا رفتن ناگهانی قیمت قیر از مشکلاتی است که بر سر راه پیشرفت پروژه ها وجود دارد، گفت: این افزایش قیمت برای پروژه هایی که در مرحله آسفالت بوده اند مشکل ساز شده است ضمن این که این مسئله باعث شده پیش بینی هایی که در خصوص برآورد هزینه های پروژه ها انجام داده بودیم نیز دچار مشکل شود.

لینک

   طرح آسفالت راه های روستایی در آذربایجان غربی اجرا می شود   

مدیر کل راه و ترابری آذربایجان غربی گفت: در سال الگوی مصرف طرح آسفالت راه های روستایی با عنوان "لبیک راه های روستایی" در سطح استان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجان غربی، شهرام آدم نژاد در جلسه شورای اداری شهرستان مهاباد که در روستای قوپی باباعلی برگزار شد با اعلام این خبر گفت : این طرح با هدف جبران عقب ماندگی راههای روستایی تا پایان تیر ماه در جاده های روستایی استان اجرا می شود.
وی با بیان اینکه در قالب این طرح 9 جاده در 9 روستا در استان تحت پوشش قرار می گیرند، خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح از منابع مالی، تجهیزات و نیروی انسانی متخصص جهت تحقق اهداف اصلاح الگوی مصرف استفاده می شود.

آدم نژاد تاکید کرد: از 461 راه روستایی که نیاز به بهسازی و آسفالت دارند از ابتدای سال تاکنون عملیات اجرایی راه 165 روستا در سطح استان به اتمام رسیده و آماده بهره برداری هستند.
وی با اشاره به تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور و وزارت راه و ترابری در زمینه نگهداری راههای روستایی توسط دهیاریها، یادآور شد: در راستای اجرای این تفاهم نامه باتوجه به به وجود آمدن بستر مناسب در  سطح روستاهای کشور استفاده از ظرفیت و توان دهیاریها باتوجه به برخورداری دهیاریها از ماشین آلات و تجهیزات مناسب در زمینه نگهداری راههای روستایی مناسب می باشد.

لینک

   راه آهن اصفهان ـ شیراز یکسال زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: راه آهن اصفهان ـ شیراز که آرزوی 100 ساله ملت ایران و به ویژه استان فارس بود یکسال زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در مراسم افتتاح و بهره برداری از راه آهن اصفهان ـ شیراز در حضور معاون اول رئیس جمهور و وزاری نفت و کار و امور اجتماعی استاندار فارس و نماینده ولی فقیه در استان و دیگر مسئولان سخن می گفت، بیان داشت: راه آهن اصفهان ـ شیراز با طول 506 کیلومتر با 21 دستگاه تونل به طول 15 کیلومتر توسط 14 پیمانکار داخلی اجرا شده است.

وی یادآور شد: کوههای سر به فلک کشیده بین شیراز و تهران همواره این فکر را متبادر می کرد که امکان کشیدن خطوط ریلی به شیراز وجود ندارد اما این مسأله با همت مدیران، مسئولان، پیمانکاران و مشاوران عملی شد.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه شبها و روزها در این پروژه حضور داشته است تا به انجام برسد، بیان کرد: بعد از پل شهید کلانتری، پل ایزدخواست در مسیر راه آهن اصفهان ـ شیراز به عنوان مهمترین پل ایران، در کشور ماندگار خواهد شد.

وی ادامه داد: چند پروژه ریلی برای سرمایه گذاری خارجی در نظر گرفته شده است که راه آهن کرمانشاه ـ خسروی به طول 260 کیلومتر از جمله آنهاست.

دکتر بهبهانی افزود: راه آهن چابهار ـ زاهدان که تا مرز سرخس ادامه می یابد با اعتبار 2500 میلیون یورو، راه آهن تهران ـ قم ـ اصفهان با 1000 میلیون یورو، راه آهن قزوین ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا به منظور تکمیل کریدور شمال به جنوب به طول 370 کیلومتر با اعتبار 700 میلیون یورو، راه آهن مغناطیسی تهران ـ مشهد با اعتبار 7 میلیارد یورو، تبریز و دیگر موارد با سرمایه گذاری خارجی ها احداث می شود.

وی خاطرنشان کرد: جمع کل پروژه های مدنظر وزارت راه و ترابری که با سرمایه گذاری خارجی ساخته می شود 6 هزار کیلومتر با سرمایه گذاری 15 میلیارد یورو است.

وزیر راه و ترابری گفت: در چشم انداز 1404، در کشور باید 25 هزار کیلومتر راه آهن ساخته شود که بدین وسیله تمامی مراکز استانها به شبکه ریلی متصل می شود.

لینک

   جابجایی 50 هزار زائر در مراسم ارتحال حضرت امام توسط حمل و نقل مازندران   

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران از آمادگی و جابجایی 50 هزار زائر مازندرانی در مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) توسط حمل و نقل مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران مسئول کمیته ترابری ستاد ارتحال حضرت امام (ره) در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته 42 هزار زائر از مبداء مازندران جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) اعزام شدند. و امسال جابجایی 47 هزار مسافر در برنامه ریزی قرار دارد و حمل و نقل مازندران آمادگی جابجایی 50 هزار مسافر را دارد.

وی تصریح کرد: در سالجاری برای جابجایی زائران، معادل 1300 دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده و به تمام دستگاههای اجرایی استان ابلاغ شد که خودروهایی که دارای شرایط لازم از نظر فنی و تجهیزات مناسب و بکارگیری رانندگانی که صلاحیت رانندگی برون شهری را دارند در اختیار کمیته حمل و نقل قرار دهند.

وی گفت: ضمن اینکه حمل و نقل استان توان جابجایی 50 هزار زائر مرقد مطهر را دارا می باشد جهت ارایه سرویس به مقاصد استانهای دیگر مشکلی ندارد.

وی با اشاره به این مطلب که در این ایام نمایندگان اداره کل با استقرار در پایانه های مسافری پاسخگو مسافران خواهند بود خاطرنشان کرد: 200 دستگاه خودرو نامحسوس و گشت پلیس راه کاروان زیارتی مرقد امام (ره) را همراهی می کنند و سفرها به صورت کاروانی بوده و اسکورت 3 تا 10 دستگاه برای خودروهای کاروان در نظر گرفته شده و همیار حمل و نقل، پلیس یار و بسیج یار در داخل ماشین ها استقرار دارند.

وی تأکید کرد: تمام اتوبوسها یک دوره معاینه فنی رایگان را از سوی راهنمایی و رانندگی و سازمان همیاری و شهرداریها انجام می دهند. و تمام خودروهای کمکی پس از تأیید پلیس راه قابلیت انجام سفر را خواهند داشت.

لینک

   محدودیت ترافیکی در روزهای چهارده و پانزد خرداد در محور مواصلاتی به فرودگاه امام   

برای رسیدن به فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) روزهای چهاردهم و پانزدهم خرداد از مسیر تهران – ساوه تردد کنید .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل  فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) با تسلیت فرا رسیدن بیستمین سالگرد   فقدان معمار کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت شهدای 15 خرداد 1342 از کلیه مسافرانی که در روزهای 14 و 15 خرداد قصد سفر از طریق فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  را دارند خواست از مسیر جاده تهران - ساوه به فرودگاه رفت و آمد کنند .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه روز چهاردهم خرداد ماه از ساعت 8 تا 12 ، تا شعاع 100 کیلومتری فرودگاه های تهران بزرگ به جز پروازهای عبوری هیچ پروازی انجام نمی شود ، افزود : با هماهنگی های بعمل آمده با شرکت های هواپیمایی ، فقط در بازه زمانی 8 صبح تا 12   روز چهاردهم خرداد ماه   هیچ پروازی در کلیه فرودگاه های تهران بزرگ از جمله فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  در نظر گرفته نشده است و تمامی پرواز ها در این روز قبل از ساعت 8 و بعد از 12 انجام می شود .

مدیر کل  فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  با تأکید مجدد بر اینکه روزهای پنجشنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم خرداد ماه ، خیل عظیمی از هموطنان از اقصی نقاط کشور برای تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به حرم مطهر حضرت امام ( ره ) سفر می کنند و پلیس راهنمایی و رانندگی تدابیر ویژه ترافیکی در اتوبان تهران - قم اعمال می کند ، از کلیه مسافران خواست برای رسیدن به پرواز هایی که از فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  انجام می شود ، از مسیر جایگزین تهران – ساوه استفاده کنند.            

لینک

   برگزاری همایش تخصصی ارتقای کیفی روسازی آسفالتی در وزارت راه و ترابری   

همایش علمی تخصصی ارتقای کیفی روسازی آسفالتی با کاربرد الیاف کربن (ژئوتکستایل ها) توسط دفتر مطالعات فناوری و ایمنی معاونت آموزش تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این همایش موضوع فناوری های نوین در راه و ترابری توسط دکتر پورمعلم معاونت آموزش تحقیقات و فناوری وزارت ارائه می گردد و مهندس ناصر رضایی مهر از دفتر مطالعات فناوری و ایمنی نیز مبحث انواع ژئوسنتتیک و کاربرد آن در صنعت راه سازی را ارائه خواهد کرد.

بنابراین گزارش، کاربرد الیفا کربن در مسلح سازی آسفالت و ارائه راه کارهای فنی در خصوص مشکلات موجود در روسازی های  کشور و بررسی پروژه های اجرا شده با محصول پایه کربنی در سایر کشورها و ارائه ارزیابی عملکرد میدانی ژئوتکستایل ها از دیگر موارد ارائه شده در این همایش است.

زمان برگزاری این همایش روز چهارشنبه مورخ 20/3/1388 از ساعت 9 الی 13 در سالن آمفی تئاتر وزارت راه و ترابری است.

 

 

لینک

   رئیس اداره نظارت بر ساخت راههای استان تهران منصوب شد   

شهداد کاوه، رئیس اداره نظارت بر ساخت راههای اصلی و فرعی راه و ترابری تهران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران به موجب ابلاغی از طرف احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران شهداد کاوه در روزهای پایانی اردیبهشت ماه به این سمت منصوب شده است. شایان ذکر است که کاوه پیش از این در سمت رئیس اداره مطالعات و بررسی های فنی راه و ترابری تهران مشغول خدمت بوده است.

لینک

   یک میلیارد ریال برای احداث سه شبکه روشنایی در راه های گلستان هزینه شد   

مدیر کل راه و ترابری گلستان خبر داد: برای ایجاد روشنایی در سه نقطه طول راه های استان یک میلیارد ریال هزینه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت: حدود 800 میلیون ریال از این اعتبار برای احداث شبکه روشنایی تقاطع دوزین و شبکه روشنایی تقاطع دوزین و شبکه روشنایی تقاطع تراجیق به طول حدود 5/1 کیلومتر هزینه شده است.

به گفته وی، همچنین مبلغ 200 میلیون ریال برای احداث برج روشنایی در میدان تازه تأسیس شهرستان بندر گز صرف شده است.

شورابی، هدف از انجام این کار را ارتقاء ایمنی تردد در راههای استان بیان کرد. تاکنون 110 کیلومتر از طول راه های گلستان به سیستم روشنایی مجهز شدند.

لینک

   بهره برداری از راهدارخانه گمیچی درآذربایجان شرقی   

راهدارخانه گمیچی در استان آذربایجان شرقی بازیربنای100مترمربع واعتبار600میلیون ریال برای ارائه خدمات راهداری به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی از مشخصات فنی این راهدارخانه می توان به 150مترمکعب بنایی باسنگ لاشه ، 680مترمربع انواع سنگ برای نما وکف و همچنین پنج تن نرده کشی اشاره کرد. همچنین طول حصار محوطه آن 160 متر است .
گفتنی است راهدارخانه گمیچی در14کیلومتری پل شهید کلانتری(مسیرآزادراه تبریز-ارومیه) واقع شده است و بعد از بازگشایی پل شهیدکلانتری ، تردد خودروها در این مسیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

لینک

   بهره برداری از 29 کیلومتر راه روستایی آسفالته هزار کانیان ـ کول ـ دوزخدره   

پروژه احداث راه روستایی آسفالته هزار کانیان ـ کول ـ دوزخدره با طول بیش از 29 کیلومتر که از سال 85 آغاز شده بود با صرف اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان این پروژه که در مجموع 8 روستای مسیر از مزایای آن برخوردار گردیدند به لحاظ حجم عملیات و طول مسیر و میزان برخورداری روستاهای محروم منطقه از اهمیت خاص اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار بوده و از اهم اقدامات در بخش راههای روستایی محسوب می گردد.

لینک

   اقدامات اصلاحی الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری گلستان   

در راستای نامگذاری سال 88 با عنوان سال اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری، اداره کل راه و ترابری گلستان اقداماتی را برای کاهش هزینه های جاری انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان به نقل از مدیر کل راه و ترابری گلستان، نصب لامپ های کم مصرف در تمام بخشهای اداره، تغییر سیستم مخابراتی، استفاده بهینه از فضای اداری به منظور کاهش مصرف انرژی از اقدامات انجام شده در راستای شعار محوری سال 88 می باشد.

مهندس جوان شورابی اضافه کرد: استفاده از پنجره های دوجداره در ساختمانهای راهداری و کنترل و نظارت بر مصرف گاز در کلیه فصول از برنامه های در دست اجرا برای بهینه سازی مصرف در اداره کل می باشد.

بیش از 400 نفر در سطح اداره کل راه و ترابری و شش شهرستان تابعه آن، مشغول انجام وظیفه هستند.

لینک

   اقدامات اداره کل راه استان گیلان به مناسبت فرارسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)   

به مناسبت بیستمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره)90 نفر از بسیجیان وکارکنان راه وترابری گیلان به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام شدند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان ؛همزمان با فرارسیدن سالگرد ارتحال جانگداز سرو بوستان آزادگی وخورشید تابان عبودیت وبندگی حضرت امام خمینی (ره) وبه منظور تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل 90 نفر از بسیجیان وکارکنان این اداره کل درقالب یک کاروان سواره عازم مرقد مطهر امام خمینی(ره) شدند.

لینک

   بهره برداری از یک دستگاه پل در روستای ماز رشته چهار محال و بختیاری   

از یک دستگاه پل در روستاهای ماز رشته شهرستان کوهرنگ واقع در استان چهارمحال و بختیاری  بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال و بختیاری مهندس محسن حیدری معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری با بیان این مطلب گفت یک دستگاه پل به طول 9 متر و عرض 8 متر با ارتفاع6  متر در روستای ماز رشته دهستان بازفت از توابع شهرستان کوهرنگ با اعتباری بالغ بر 480 میلیون ریال احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت

 وی تصریح کرد: با احداث این پل 245 خانوار ساکن در 8 روستای منطقه محروم بازفت که سالهای متمادی با مشکلات عبور و مرور از رودخانه روبرو بودند وی گفت روستائیان وعشایر منطقه برای حمل بار ویا عبور احشام خود از رودخانه خسارتهای زیادی را متحمل می شدند که بااحداث پل مشکل آنها مرتفع شده است.

لینک

   اختراع سیستم گرمکن اتوماتیک موتورهای سنگین و نیمه سنگین در آذربایجان شرقی   

اختراع سیستم گرمکن اتوماتیک موتورهای سنگین و نیمه سنگین در اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی توسط یک مخترع به ثبت رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری  آذربایجان شرقی این دستگاه در موتورهای دیزلی و بنزینی و در تمام موتورهایی که با آب خنک می شوند، کاربرد دارد.

بنا بر این گزارش این دستگاه آب داخل موتور را به وسیله برق 220 ولت شهری گرم می کند و هیچگونه ضرری به موتور وارد نمی آورد.

شایان ذکر است این دستگاه در مدت 5 سال در بدترین شرایط آب و هوایی در آذربایجان شرقی با نتیجه مناسب و کیفیت عالی مورد استفاده قرار گرفته است.

لینک

   راه آهن اصفهان ـ شیراز فردا افتتاح می شود   

راه آهن اصفهان ـ شیراز فردا چهارشنبه مورخ 13 خردادماه 1388 با حضور دکتر داوودی معاون اول رئیس جمهور، وزیر راه و ترابری، معاونان و مسئولان استانی افتتاح می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، راه آهن 506 کیلومتری اصفهان ـ شیراز با اعزام 600 زائر مرقد مطهر امام خمینی (ره) با قطار از شهر جدید صدرا در شیراز به بهره برداری می رسد.

این راه آهن از ایستگاه دیزیچه در اصفهان آغاز می شود و با عبور از شهرهای شهرضا، آباده، اقلید، سعادت شهر و مرودشت به شیراز می رسد.

در این خط ریلی، 24 ایستگاه، 21 رشته تونل در مجموع به طول 14 کیلومتر و پل بزرگ ایزدخواست به همت متخصصان کشورمان ساخته شده است.

این راه آهن ظرفیت حرکت روزانه 21 زوج قطار و جا به جایی سالانه 4 میلیون مسافر و 7 میلیون تن بار را دارد.

بنابراین گزارش برای نخستین بار در کشور یک رام قطار برای حضور در ایستگاه شیراز از ارتفاع 2536 متری از سطح دریا عبور کرد.

همچنین ریل گذاری روزانه 5 کیلومتر در خط آهن اصفهان ـ شیراز هم رکورد جدیدی در کارنامه مهندسان کشور است.

لینک

   آزادراه مشهد-سمنان-تهران تا چهار سال دیگر قابل بهره برداری است   

وزیر راه و ترابری گفت: آزادراه مشهد-سمنان- تهران در صورت تامین منابع مالی تا 4 سال دیگر قابل بهره برداری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حمید بهبهانی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه مشارکت در تامین مالی و اجرای پروژه آزادراه مشهد-سمنان- تهران با بیان این مطلب افزود: امروز تفاهمنامه ای ارزشمند برای اجرای بزرگترین آزادراه کشور امضا شد که بر اساس آن،2 هزار و 500 میلیارد تومان  اعتبار توسط بخش خصوصی و دولتی برای این پروژه تامین می شود.

وی با اشاره به طول 900 کیلومتری آزادراه مشهد-سمنان- تهران  گفت: بنابراین تفاهمنامه،حد اکثر تا50 درصد از اعتبار مورد نیاز توسط وزارت راه و ترابری و 50 درصد دیگر نیز توسط شبکه بانکی و بخش غیردولتی تامین می شود.

وزیر راه و ترابری از مشارکت آستان قدس رضوی، قرارگاه خاتم الانبیا (ص)، بنیاد تعاون ناجا، جهاد نصر و برخی از سرمایه گذاران خارجی در تامین سرمایه و اجرای آزادراه مشهد-سمنان- تهران خبر داد و افزود: استانداری خراسان رضوی، عملیات جذب منابع و مشارکت بخش خصوصی در اجرای این پروژه را سامان خواهد بخشید.

بهبهانی با اشاره به دیگر پروژه های آزادراه در حال ساخت ، از تحول جدی در حوزه حمل و نقل جاده ای در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر چندین پروژه آزادراهی به طول 3 هزار و 600 کیلومتر آماده سرمایه گذاری می باشد.

لینک

   ساماندهی بخش حمل ونقل جاده ای در گرو شبکه ای شدن بخش است   

تشکل های صنفی باید با بهره گیری از توانمندی های موجود و بالقوه خود ،در ترسیم راههای از بین بردن مشکلات فرا روی بخش حمل و نقل جاده ای و کمک به شکل گیری حمل ونقل توسعه یافته ، نقش محوری و جدی تری را ایفا کنند و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز در چارچوب قانون حمایت های لازم را از آنها به عمل می آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، دکتر شهریار افندی زاده معاون وزیر و رییس این سازمان در دیدار با مسوولان تشکل های صنفی حمل ونقل استانهای هرمزگان ، اصفهان و خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت: ساختار حمل و نقل باید شکل واقعی خود را بیابد و از وضعیت فعلی سیستم تک مالکی خودرو به سمت شرکت محوری حرکت کند یعنی شرکت های حمل ونقل نباید فقط حلقه واسط بین صاحب کالا یا مسافر با مالک خودرو باشند بلکه کل فرایند حمل ونقل را مدیریت کنندکه لازمه این کار شبکه ای شدن بخش حمل ونقل جاده ای است .

وی افزود: در جهان امروز مسئولیت کل فرایند حمل ونقل با شرکت است .شرکت وسیله نقلیه را در اختیار دارد و راننده استخدام می کند و وظیفه حمایت از زندگی اقتصادی و اجتماعی و حرفه ای راننده بر عهده شرکت است . راننده هم براساس وظایف تعریف شده فعالیت می کند در این ساختار هرکس وظیفه خود را به درستی انجام می دهد و در قبال آن پاسخگو است .

وی خاطرنشان کرد : حرکت یک سر بار وسایل نقلیه باری یکی از آثار نبود حمل ونقل ساختار مند است . زیرا کامیون تک واحدی باید راسا به شرکت ها یا پایانه ها برای دریافت بار مراجعه کند در حالی که در سیستم ساختار مند ؛ شرکت ، کالا را انتخاب و وسیله نقلیه تحت اختیار را برای حمل ونقل آن اعزام می کنند و وظیفه دارد شرکت همکار در سایر شهرها ، بارکامیون مورد نظر را تامین کنند و کامیون نیز در مقصد بعدی بارگیری مجدد انجام داده و بدون صرف زمان زیاد یا بلاتکلیفی و پس از استراحت به سفر دیگری اعزام شود که یک حمل ونقل شبکه ای را در کشور به اجرا در می آورد که نفع آن به متوجه شرکت و راننده است.

دکتر افندی زاده با اشاره به برنامه های سازمان در زمینه نوسازی ناوگان عمومی اظهارداشت : از آنجایی که نوسازی ناوگان با مشکلاتی همچون قیمت گذاری ، واردات ناوگان ناکارآمد ، مشکلات واردات خودرو ، تسهیلات و غیره مواجه است مطالعات تکمیلی در این زمینه انجام شده و به مراجع ذی صلاح ارائه شده است تا ضمن حمایت از شرکت ها و رانندگان به عنوان سرمایه گذاران و متقاضیان خودور و همچنین صاحبان صنایع و انجمن ها ، نوسازی ناوگان به شکل مطلوب تری اجرا شود.

وی افزود: موضوعاتی همچون رفع موانع گمرکی در حمل ونقل بین المللی ، بازنگری در کمیسیون ماده 12 ، بررسی شهرک های حمل ونقل ، نوسازی ناوگان فرسوده ، امنیت شغلی رانندگان ، تشکیل کانون انجمن های سراسر و غیره در دستور کار سازمان قرار دارد که پس از دستیابی به نتایج قطعی اطلاع رسانی خواهد شد . ضمن اینکه همواره از انجمن ها به عنوان مشاوران امین سازمان در سیاستگذاری ها استفاده خواهد شد.

براساس این گزارش در این نشست از سوی مسوولان تشکلهای صنفی حمل ونقل وبین المللی استانهای اصفهان ، خراسان رضوی و هرمزگان ، موضوع حضور راننده یا شرکت متخلف در کمیسیون ماده 12 یا 5 استان در هنگام رسیدگی به تخلف ، فعال تر شدن شورای هماهنگی حمل ونقل استانها ، ساماندهی و مدیریت مناسب تر پایانه های بار ، حمایت از ساخت شهرک های حمل ونقل ، ضرورت حضور نمایندگان تشکلهای صنفی حمل ونقل در انعقاد موافقت نامه های بین المللی و حضور در سمینارو کنفرانس مرتبط با بخش حمل ونقل در خارج از کشور ، عدم انطباق قوانین و بخشنامه ها با حمل ونقل کشور ، فرسودگی ناوگان مینی بوسی ، آموزش رانندگان و ضرورت تامین امکانات آموزشی ، کنترل های نامحدود پلیس راه و بسیاری از موارد مبتلا به بخش حمل و نقل جاده ای مطرح شد و رییس سازمان نیز ضمن اعلام آمادگی برای رفع مشکلات مرتبط با حوزه سازمان ، رفع کامل این مشکلات را در گرو و برقراری ارتباط بیشتر با سایر ارگانها ذی ربط برای تسریع در فرایند حمل ونقل دانست و ابراز امیدواری کرد در یک دوره زمانی مشخص برخی از این مشکلات با اولویت بندی و تعامل با این سازمانها برطرف شود.

لینک

   تردد درآزاد راه پردیس-تهران روند عادی دارد   

باند شمالی آزاد راه پردیس تهران که در پنجم خرداد افتتاح شده بود ، از ایمنی لازم برخوردار است و تردد در آن کماکان جریان دارد و بخشی از ترافیک شرق و غرب در مسیر پرترافیک فیروزکوه به این جاده منتقل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران ، مهندس صدیقی مدیر این اداره کل با اعلام این خبر افزود : از آنجایی که در تعطیلات آخر هفته ازدحام ترافیک در مسیر فیروزکوه موجب اتلاف وقت بهره برداران از جاده ها و سوخت خودروها می شود ، به همین منظور افتتاح و بهره برداری از این مسیر در ایام تعطیلات ، به ویژه نیمه اول خرداد که تقارن با دو رویداد مهم ملی می باشد ، تاثیر بسزایی در تامین دسترسی سریع مردم به تهران خواهد داشت و هم اکنون این جاده دارای علایم ایمنی و خط کشی و حفاظ های جانبی لازم بوده و تردد در آن بدون هیچ مشکلی انجام می شود.

وی افزود : در راستای تسهیل رفت و آمد وسایل نقلیه و روان سازی ترافیک به موازات آزاد راه یاد شده ، بزرگراه شش خطه تهران به پردیس نیز برای عبور و مرور ایمن بهره برداران آماده است.

مدیر کل راه و ترابری با ابراز امیدواری در خصوص تکمیل و افتتاح سریع آزاد راه تهران-پردیس اظهار داشت : برای احداث و بهره برداری از این آزاد راه ، بیش از 900 میلیارد ریال از منابع شرکت مجری و اعضای مشارکت کننده در ساخت آزاد راه تامین و پرداخت شده است و طول آزاد راه مذکور نیز از محل خروجی تهران 23 کیلومتر می باشد.

مهندس احمد صدیقی اعلام کرد : ماموران اداره کل راه و ترابری استان تهران و پلیس راه استان این محور را همانند سایر محورهای ارتباطی ، نگهداری و کنترل ترافیک جاده ای آنرا برعهده دارند.

لینک

   انتصاب سرپرست اداره مطالعات و بررسی های فنی اداره کل راه و ترابری استان تهران   

محمد عبدالملکی سرپرست اداره مطالعات و بررسی های فنی اداره کل راه و ترابری استان تهران شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران به موجب ابلاغی از طرف احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران، محمد عبدالملکی به این سمت منصوب شده است.

 همچنین عزیز اکبریان نماینده کرج، اشتهارد و آسارا از احمد صدیقی مدیر کل راه و ترابری استان تهران تقدیر کرد.

در این تقدیر نامه از اقدامات مؤثر مدیر کل راه و ترابری تهران و همکاران این اداره کل در خصوص انجام پروژه های راه و ترابری شهرستان کرج تشکر شده است.

علاوه بر این درون پرور، معاون امور عمرانی استانداری تهران، با ارسال تقدیرنامه ای از محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران تقدیر کرد.

این تقدیر نامه در راستای پیگیریهای مؤثر معاون راهسازی این اداره کل در تحقق مصوبات و پروژه های دور اول سفرهای ریاست جمهوری و همچنین اتمام پروژه ساماندهی پل کلاک و زیرگذر شهید سلطانی به ایشان اهداء گردیده است.

لینک

   برگزاری کارگاه آموزشی بررسی شیت¬های آزمایشگاهی در زنجان   

دوره آموزشی چگونگی بررسی شیت­های آزمایشگاهی و کنترل کیفیت منابع مصرفی پروژه­های راهسازی در اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: در این دوره آموزشی که با همکاری کارشناسان آزمایشگاه فنی و مکانیک استان برگزار گردید، به مباحث بتن و زیرسازی و روسازی راه پرداخته و به سؤالات مطرح شده کارشناسان حوزه­های راهداری و راهسازی در این رابطه پاسخ داده شد .

لینک

   بخش زرین آباد استان ایلام به مرکز شهرستان دهلران متصل می شود   

پروژه راه سازی چم سرخ- حاضرمیل در شهرستان دهلران باعث اتصال جاده ای بخشی زرین آباد به مرکز شهرستان دهلران می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، استاندار ایلام و هئیت همراه در حاشیه مراسم بزرگداشت سادات شهید ازاین پروژه راهسازی بازدید به عمل آوردند.

شایان ذکر است تاکنون 5 کیلومتر از پروژه به مرحله روسازی رسیده و 7 کیلومتر آن نیز با پیشرفت فیزیکی 70 درصد در حال انجام است.

 لازم به ذکر است تاکنون 15 میلیارد ریال برای اجرای پروژه هزینه شده و جهت تکمیل به 400 میلیارد ریال اعتبار نیاز می می باشد.

لینک

   اجرای پروژه های راهسازی در استان لرستان   

تعداد 9 پروژه مهم راهسازی بطول 400 کیلومتر در سطح راههای اصلی استان لرستان در دست اجرا است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس رضایی مدیرکل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : این پروژه های راهسازی جمعاً بطول 400 کیلومتر و با پیشرفت فیزیکی میانگین حدود 50 درصد بطور فعال ادامه دارد که در این راستا تاکنون اعتباری بالغ بر 4210  میلیارد ریال هزینه شده است . مهندس رضایی تصریح کرد : احداث آزادراه خرم آباد- پل زال بطول 104 کیلومتر، احداث راه اصلی خرم آباد- چغلوندی- بروجرد بطول 90 کیلومتر ، احداث چهارخطة خرم آباد- کوهدشت به طول 90 کیلومتر ، احداث باند دوم محور دورود- ازنا به طول70  کیلومتر و احداث کمربندی نورآباد- هرسین بطول 11 کیلومتر از طرحهای مهم راهسازی استان محسوب می شوند که انتظار می رود در صورت تأمین اعتبارات لازم ، تا پایان سال جاری و اوایل سال 89 به بهره برداری برسند . وی با اشاره به اینکه تعداد شش پروژه مهم راهسازی نیز در سال 87 به بهره برداری رسیده است ، گفت : در سال 87 نیز با تکمیل و بهره برداری از پروژه های کنارگذر(واریانت) تنگ فنی پلدختر بطول 18 کیلومتر ، فاز اول باند دوم محور ازنا- دورود بطول 11 کیلومتر ، کمربندی زاغه بطول 5/4 کیلومتر ، واریانت چالانچولان بطول 3 کیلومتر ، چهارخطة بروجرد- اراک بطول 11 کیلومتر و چهارخطة خرم آباد- ویسیان بطول 8 کیلومتر ، گام مهمی در جهت کاهش تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در سطح راههای استان برداشته شد، بطوریکه استان لرستان از نظر کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در راههای برون شهری، مقام اول را در بین استانها کسب کرد . مهندس رضایی اضافه کرد : در حوزه راههای روستایی نیز در حال حاضر تعداد 183 پروژة بهسازی ،آسفالت و احداث با پیشرفت مناسبی در دست اجرا می باشد که در این راستا تاکنون اعتباری در حدود 200 میلیارد ریال هزینه شده است .

لینک

   افتتاح باند دوم محور اراک – فرمهین   

باند دوم محور اراک – فرمهین راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی قطعه دوم محور مذکور به طول 9 کیلومتر از روز شنبه دهم خرداد ماه زیر بار ترافیک رفت

لینک

   توسعه همه جانبه حمل و نقل در استان یکی از اهداف اصلی این شوراست   

رئیس شورای حمل و نقل استان مازندران در نشست ماهانه این شورا که به میزبانی اداره کل راه آهن ناحیه شمال در محل ایستگاه ورسک برگزار گردید ، عنوان کرد : توسعه همه جانبه حمل و نقل در استان یکی از اهداف مهم و اصلی این شورا بوده ، از این رو تمامی مدیران دستگاه های ذیربط حمل و نقل در استان در جهت نیل به این هدف از هیچ کوششی دریغ نمی کند.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان و رئیس شورای حمل و نقل  در این نشست ضمن تشکر از میزبانی اداره کل راه آهن شمال تصریح کرد : یکی از دستاوردهای مهم این نشست ها توجه ویژه به تمامی بخش های مختلف حمل و نقل می باشد. وی در ادامه خاطر نشان ساخت : شورای حمل و نقل می تواند با ارائه طرح و برنامه و راهکارهای مناسب توان بالقوه بخش های حمل و نقل را به بالفعل مبدل نموده و توازن لازم در توزیع سفر بین بخشهای ریلی ، هوایی و جاده ای در سطح استان ایجاد نماید تا علاوه بر افزایش ضریب اطمینان در ایمنی سفرها در اقتصاد مهندسی بخش های مختلف در سال اصلاح الگوی مصرف تعادل لازم برقرار نمود.  مدیرکل راه و ترابری استان و رئیس شورای حمل و نقل در ادامه با اشاره به حضور استاندار مازندران در نشست قبلی این شورا خاطر نشان ساخت : تاثیر حضور مقام های ارشد استانی وکشوری در این جلسات می تواند در جهت توسعه هر بیشتر حمل و نقل در استان و همچنین رفع موانع اجرایی در این بخش بسیار راهگشا و کار ساز باشد.

گفتنی است دراین نشست اعضاء شورای حمل و نقل استان جداگانه به ارائه دیدگاه و برنامه های خود برای توسعه بخش های مختلف حمل و نقل از جمله حمل و نقل ریلی در استان پرداختند. تعدیل و همسان سازی تعرفه حمل کالا و مسافر در حمل و نقل ریلی  هوایی و جاده ای ، پیگیری مجددانه برای مطالعه احداث راه آهن قائمشهر _ رشت ، جمع آوری سرعت گیرهای غیر استاندارد در بزرگراهها ، یکسان سازی سرعت طرح در بزرگراههای استانهای شمالی و حمل کالاهای حجیم ویکپارچه از طریق راه آهن به منظور صرفه جویی در سوخت از جمله مصوبات در این نشست بود.

شایان ذکر است شورای حمل و نقل استان به عنوان پیکره وزارت راه و ترابری در استان بوده که با دستور اکید مقام عالی وزارتخانه ماهانه یک بار در راستای تفاهم و تعامل بیشتر و پیشبرد اهداف حمل و نقل استان برگزار می شود.                                   

لینک

   اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان در سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)   

در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی در خصوص اعزام زائرین به مرقد مطهر حضرت امام خمینی‹‹ ره ›› اهم اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان بررسی شد  .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان  این جلسه با حضور فرماندهان سپاه نینوا گلستان و رؤسای انجمن صنفی و مدیران شرکتهای حمل و نقل مسافر و مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان که طی حکمی از سوی استانداری به عنوان مسئول کمیته حمل و نقل ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی ‹ ره › منصوب گردیدند ، تشکیل شد . 

مهندس لطفی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های گلستان با تأکید بربه کار گیری تمام ظرفیتها و قابلیتها ی موجود و ارائه شیوه های نوین و ابتکاری در برگزاری مطلوب مراسم و معرفی شخصیت برجسته قرن؛ هدف ازفراخوان اعضاء کمیته حمل و نقل و دستگاههای ذیربط را تشریح بخشنامه و نامه های مرتبط با موضوع چگونگی اعزام اتوبوس و رعایت ضوابط حمل و نقل و راهنمایی و رانندگی برای تمامی فعالان عرصه حمل و نقل دانست .

مهندس لطفی در ادامه از تمامی فعالان این امر به ویژه فرماندهی سپاه نینوا گلستان و شهرستانها و کلیه صنوف و شرکتهای حمل و نقل مسافر استان تقدیر و تشکر نموده و اعلام نمودند که تعداد ناوگان مورد نیاز برای اعزام حدود 200 دستگاه اعلام شده که می بایست با اجرای تدابیر اندیشیده شده علاوه بر نیاز فوق ، پاسخگوی نیازهای مردمی به نحو شایسته باشیم و در پایان در خصوص مسائل ایمنی از جمله : - استفاده از رانندگان مجرب -  رعایت ساعت مجاز رانندگی – استفاده از اتوبوسهای فاقد عیب و نقص و دارای برگه معاینه فنی معتبر  و حرکت در مسیرهای اصلی با سرعت مجاز ، توصیه های لازم را ارائه نمودند .

لینک

   نصب تابلوهای با سرعت متغیر ( VSL ) در محور هراز   

 

ایمن سازی محورهای اصلی ، فرعی و روستایی و ... یکی از برنامه های مهم و اساسی اداره کل راه و ترابری استان مازندران بوده که به جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جاده ای و حفظ جان مردم شریف در سفرها و رانندگی انجام می گیرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس علی نوری پور رئیس اداره راه و ترابری هراز ضمن اعلام این مطلب افزود: محور تاریخی هراز به عنوان مهمترین محور ارتباطی استان با مرکز کشور ، همواره یکی از پرترددترین محورهای ارتباطی مازندران به شمار می رود. از این رو این اداره کل به غیر از اقدامات گسترده در زمینه تعریض و چهار خطه نمودن محور فوق فعالیتهای ایمن سازی وسیعی را در این محور در دستور کار دارد که از جمله  می توان به نصب تابلوهای با سرعت متغییر ( VSL) دیجیتالی ( 10مورد) و همچنین تابلوهای فسفری در پیچ های خطرناک ( 170 مورد )‌ اشاره نمود. وی در ادامه تصریح کرد: لکه گیری و انجام آسفالت به مقدار 150 تن و تسطیح و شانه سازی محور به طول 30 کیلومتر بهمراه ریزش برداری به طول 40 کیلومتر از دیگر اقدامات انجام شده اداره راه و ترابری هراز در 2 ماه اول سال جاری در محور هراز می باشد. رئیس اداره راه و ترابری هراز در ادامه خاطرنشان ساخت: ترمیم و مرمت دیوار ضامن پیچ ابتهاج ، تنقیه و لایروبی آبرو پلها به مقدار 5500 متر مکعب و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز ( 12 مورد ) از دیگر فعالیتهای ایمن سازی این اداره در محور ارتباطی هراز است. مهندس نوری پور در ادامه درخصوص اقدامات ایمن سازی این اداره در محورهای فرعی تصریح کرد: احداث یک دستگاه آبرو و احداث دیوار گابیونی در چند منطقه رانشی محور فرعی پلمون ـ رینه و همچنین نصب و بهسازی گاردریل و علائم و ریزش برداری در چند منطقه محور فرعی لاسم را می توان از اقدامات  ایمن سازی این اداره در محورهای حساس و فرعی پلمون ـ رینه و لاسم برشمرد.

شایان ذکر است طول محور ارتباطی  هراز در حوزه استحفاظی استان مازندران 125 کیلومتر است که در طول محور یاد شده تعداد 13 دستگاه تونل و 6 دستگاه گالری وجود دارد.

لینک

   مدیرکل راه وترابری فارس:توسعه راهها نقش اساسی درتوسعه استان به همراه دارد   

عملیات اجرایی بزرگراههای استان با قدرت هرچه تمام تر درحال انجام است.

مدیرکل راه و ترابری فارس با بیان این مطلب افزود: توسعه بزرگراهها و احداث راههای اصلی و فرعی و همچنین توسعه راههای روستایی همواره از اولویتهای اصلی وزارت راه در استان فارس بوده است.

وی با اشاره به سرعت انجام عملیات اجرایی بزرگراهها در سطح استان گفت: از پراهمیت ترین بزرگراههای استان می توان به بزرگراه شیراز- سروستان اشاره نمود که 35 کیلومتر آن پیشتر افتتاح گردیده و 5 کیلومتر آن با حضور وزیر راه و ترابری افتتاح شد و مابقی طرح نیز در دست اجرا می باشد.

مهندس حیدر نوروزی همچنین ضمن اشاره به بزرگراه شیراز- سپیدان گفت: قطعه 1 و 2 بزرگراه شیراز- سپیدان افتتاح گردیده و قسمتی از قطعه 3 نیز به بهره برداری رسیده است و عملیات اجرایی مابقی قطعه 3 و قطعه 4 نیز در دست اجرا می باشد.

وی افزود: از دیگر عملیات بهسازی بزرگراههای استان می توان به عملیات اجرایی بزرگراه شیراز- دشت ارژن که قطعه 1 و 2 آن به بهره برداری رسیده و قطعه 3 از تنگ ابوالحیات تا قائمیه در دست اجرا می باشد، بزرگراه شیراز- فیروزآباد که تا کوار به اتمام رسیده و از کوار به فیروزآباد در دست اجرا می باشد و باند دوم بزرگراه شیراز- جهرم از سه راهی کوار به سمت جهرم که در سه قطعه فعال است و همچنین بزرگراه شیراز- فسا در سه قطعه شیراز- سروستان، ورودی فسا و ورودی داراب اشاره نمود.

مدیرکل راه و ترابری فارس تسریع در انجام عملیات بزرگراهی استان را بسیار پر اهمیت دانست و گفت: به جهت تسریع در انجام و اتمام عملیات بزرگراهها، اغلب محورهایی که عملیات اجرایی بزرگراه در آنها صورت می پذیرد، از مبدأ تا مقصد به سه بخش تقسیم شده و با واگذاری به پیمانکاران متعدد در هرچه سریع تر به اتمام رسیدن عملیات اجرایی تلاش شده است.

مهندس نوروزی در بحث راههای اصلی ارتباط مرکز کشور به جنوب و نقش استان فارس به عنوان یک کریدور ارتباطی اصلی و مهم استراتژیک مرکز کشور به جنوب کشور را از اولویت های وزارت راه دانست و افزود: استان فارس از سه طریق محور میشان- گناوه، محور جم- عسلویه و محور دشت ارژن- کازرون به بوشهر و جنوب کشور متصل می شود. وی تصریح کرد:کلنگ محور میشان- گناوه که با مشخصات راهاصلی ارتباطی فارس را به جنوب کشور و استان بوشهر پیوند می دهد در 22 بهمن ماه سال گذشته زده شد و عملیات راهسازی آن در حال حاضر فعال می باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: طول کل راههای روستایی در استان فارس 9855 کیلومتر می باشد که 5148 کیلومتر آن آسفالت گردیده و به بیان دیگر از تعداد 3810 کل روستاهای حوزه استحفاظی اداره کل راه وترابری فارس 2054 روستا معادل 54 درصد کل آن از راه آسفالته روستایی مناسب برخوردارند.

مهندس حیدر نوروزی روکش آسفالت، ایمن سازی و بهسازی راههای اصلی، فرعی، بزرگراهها و راههای روستایی را مهمترین بخش نگهداری راهها خواند و گفت: با وجودیکه اعتبارات تخصیص داده شده جهت نگهداری راهها بسیار کمتر از رقم واقعی مورد نیاز ما می باشد اما نگهداری راههای استان فارس با جدیت پی گیری می شود. وی اذعان داشت: در بخش روکش آسفالت می توان به پروژه های محورهای شیراز- فیروزآباد، فیروزآباد- فراشبند، شیراز- سپیدان و سپیدان- یاسوج به عنوان عملیات در دست اجرا اشاره نمود.

نوروزی نقش علائم در کنترل حوادث رانندگی را بسیار پراهمیت دانست وگفت: با ساماندهی و بهینه سازی علائم و تجهیزات زمینه های لازم جهت ارتقاء ایمنی جاده ها بیش از پیش فراهم می شود.

وی اضافه کرد: تلاش مضاعف جهت کاهش تلفات و تصادفات جاده ای و ایمن سازی راهها یکی از وظایفی است که درکشور بر عهده  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و در استانها بر عهده ادارات کل راه و ترابری می باشد. وی تصریح کرد: اقدامات کنترلی و نظارتی با نصب دوربین در گردنه های پرخطر و کنترل سیستم های نظارتی، اصلاح نقاط حادثه خیز و نصب تابلوهای پیام متغیر و ایجاد و نصب تابلوها و علائم اطلاعاتی به منظور کنترل ترافیک و تصادفات در اداره کل راه و ترابری فارس به اجرا گذاشته شده است. وی همچنین گفت: در سال 88 برطرف سازی 100 نقطه حادثه خیز در برنامه کاری اداره کل راه و ترابری استان قرار دارد.

مدیرکل راه استان در بحث علائم خاطرنشان کرد: در سال گذشته پروژه جانمایی علائم به منظور شناسایی نقاطی که به علائم و تابلوهای جدید نیاز داشتند آغاز شد و از سال گذشته تا کنون در برنامه کاری این اداره کل قرار گرفت. وی افزود: همچنین به کمک تابلوهای متغیر vms  با موضوع مدیریت ترافیک به عنوان تابلوهای پیش آگاه اصلاح وضعیت علائم افقی با اولویت راههای دوطرفه و حذف تابلوهای اضافی را در دست اجرا داریم.

مهندس نوروزی در خصوص خط کشی محورهای استان تصریح کرد: هرساله کل محورهای استان مورد بررسی قرار گرفته و خط کشی آنها بر اساس نیاز اولویت بندی می شود و برنامه منسجمی با هماهنگی رؤسای ادارات شهرستانها جهت تجدید خط کشی محورها در دست اجرا می باشد.

لینک

   صدمین روز همکاری روابط عمومی راه و ترابری تهران با رادیو تهران   

روابط عمومی راه و ترابری استان تهران در پی تعامل با رادیو تهران و برنامه رادیویی «همسایه سلام» صدمین روز از گزارش اطلاعات راههای مواصلاتی را به صورت زنده اجرا کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری تهران، برنامه رادیویی همسایه سلام روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت 15 عصر و روی موج FM95AM1332 با گزارش اطلاعات راههای استان و پیامهای ایمنی برای کاربران جاده ای آغاز می شود.

شایان ذکر است که گزارش راههای تهران شامل 3 بخش وضعیت جاده ها، پیامهای ایمنی، آخرین اخبار راهسازی و همچنین اطلاع رسانی به استان تهرانی ها در رابطه با محلهایی است که در آنها عملیات راهداری یا راهسازی در دست انجام است.

به دنبال استقبال خوب رانندگان از این برنامه، روابط عمومی راه و ترابری تهران درصدد است تا همکاری خود را با رادیو تهران افزایش دهد.

برنامه مذکور پل ارتباطی کاربران جاده ای استان تهران با مسئولین این اداره کل نیز هست و انتقادات و پیشنهادات مردم در این برنامه به صورت کاملاً شفاف بیان می شود و مسئولین از این طریق با کاربران تعامل مستقیم برقرار می کنند.

لینک

   برنامه های اداره کل راه و ترابری استان مازندران در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران این اداره کل چون سال های گذشته به منظور تجدید میثاق با آرمان های امام راحل برنامه هایی  شامل عزام کاروانی متشکل از کارکنان به مرقد امام خمینی (ره)، برگزاری مراسم در نمازخانه اداره کل همراه با سخنرانی، نصب پلاکارد و تصاویر حضرت امام(ره) در ساختمان های اداره کل و تهیه و توزیع بروشور و کتابچه هایی در رابطه با زندگی نامه و افکار و عقاید امام خمینی(ره) میباشد .

لینک

   تقدیر و تشکر معاون راهداری و هماهنگی امور استانها از رئیس اداره راه چابهار   

معاون راهداری و هماهنگی امور استانها از مدیر کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) و رئیس اداره راه و ترابری شهرستان چابهار تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر)مهندس هاشم نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانها از زحمات مهندس مصطفی سنجرانی پور و کلیه همکاران  و راهداران اداره کل به خاطر تلاش و جدیت شبانه روزی و توجه و اهتمام نسبت به اجرای به موقع عملیات راهدارای و نگهداری شبکه راههای حوزه استحفاظی و همچنین از رئیس اداره راه و ترابری شهرستان چابهار به خاطر ایمن سازی شبکه حمل و نقلی علی الخصوص در حوزه استحفاظی اداره راه و ترابری چابهار که موجب رضایت امت شهید پرور در نتیجه سبب کاهش چشمگیر تصادفات جاده ای گردیده تشکر و قدردانی نمود.

لینک

   تشکر نماینده بستان آباد در مجلس از اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی   

نماینده مردم شهرستان بستان آباد در مجلس شورای اسلامی از کارهای خوب اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی و اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد در امر راهداری و بهسازی و آسفالت راههای روستایی  تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی جلسه بررسی اعتبارات راهداری و راهسازی شهرستان بستان آباد با حضور خیری نماینده شهرستان بستان آباد و فرماندار شهرستان در اداره کل راه و ترابری برگزار شد

در ادامه این جلسه خیری همچنین خواستار ساخت راه جدید روستایی بیشتری در این شهرستان شد.

لینک

   اهداء خون توسط کارکنان اداره کل راه و ترابری استان اردبیل   

کارکنان اداره کل راه و ترابری استان اردبیل به مناسب سالزور فتح خرمشهر خون شان را اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردیبل به مناسبت سالروز فتح خرمشهر روز مقاومت ایثار و پیروزی بر اساس هماهنگی به عمل آمده از سوی روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل با سازمان انتقال خون اردبیل اکیپ این سازمان با استقرار در محل اداره کل خون اهدایی از سوی پرسنل را دریافت نمود .

بر اساس این گزارش ، این برنامه با هدف اهمیت بخشیدن به امر راهدای مستمر خون سالم و گسترش فرهنگ اهدای خون همه ساله برگزار و با استقبال گسترده ای از سوی همکاران مواجه می شود .

لینک

   اتمام عملیات اجرایی روکش آسفالت محور معبد ـ کوه زر   

 مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از اتمام عملیات اجرائی روکش آسفالت راه روستایی معبد ـ کوه زر از توابع شهرستان دامغان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود: محور روستایی معبد ـ کوه زر از محورهای منشعب شده از راه اصلی دامغان ـ معلمان می باشد و دارای طول کلی 5/32 کیلومتر بوده که 16 کیلومتر آن در سال گذشته توسط پیمانکار روکش آسفالت گردیده است .وی افزود : عملیات اجرایی روکش آسفالت 5/16 کیلومتر دیگر نیز در ابتدای سال به جاری آغاز و با مشخصات فنی یک لایه آسفالت به عرض 5/5 متر و ضخامت 6 سانتیمتر به پایان رسید.  مهندس قربانپور اعتبار اجرای این پروژه را هفت میلیارد و پانصد و بیست میلیون ریال اعلام نمود .

لینک

   آیت الله واعظ طبسی:دکتر بهبهانی گره های کور حوزه حمل و نقل را بازگشایی کرد   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری صبح امروز پس از زیارت بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) با آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس حضرت رضوی دیدار کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری دکتر بهبهانی در این دیدار با ارائه گزارشی از عملکرد وزارت راه و ترابری در دولت نهم اظهار داشت: بهره برداری از پل میان گذر شهید کلانتری دریاچه اورمیه در دولت نهم نشان دهنده توانمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در اجرای طرح های عظیم می است.

دکتر بهبهانی افزود: تلاش های دولت نهم در جهت اجرا و اتمام پروژه های نیمه تمام حمل و نقل نظیر راه آهن بم ـ زاهدان، شیراز به اصفهان بوده است.

وی اضافه کرد: ایجاد معاونت راه روستایی در وزارت راه و ترابری خود تبلور شعار عدالت محوری در کشور است.

وزیر راه و ترابری در پایان با اشاره به امضای قرارداد احداث آزادراه تهران ـ مشهد و قطار سریع السیر تهران به مشهد اظهار امیدواری کرد: این طرح تأثیر بسیار بزرگی در توسعه استان خراسان خواهد داشت.

همچنین در این دیدار آیت الله واعظ طبسی تولیت آستان مقدس حرم رضوی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مسئولین وزارت راه و ترابری با ابراز رضایت از فعالیت های دولت نهم در خصوص اجرای مدیریت اسلامی در کشور اظهار داشت: ما مفتخریم در نظام مقدس جمهوری اسلامی تنفس می کنیم.

ایشان افزودند: در مدیریت اسلامی، اخلاص مهمترین عامل است و یکی از شاخص های اخلاص نیز احساس تکلیف است که در این زمینه افراد مخلص نباید با ستایش و یا نکوهش اشخاص خوشحال و بدحال شوند.

آیت الله واعظ طبسی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های شبانه روزی دکتر بهبهانی اظهار داشت: تلاش های دکتر بهبهانی در این مدت کوتاه محسوس بوده که بازگشاینده گره های کور در حوزه حمل و نقل شده است.

مهندس محمدزاده استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار اظهار داشت: دکتر بهبهانی یکی از وزرای تلاشگر دولت نهم است که کارهای بزرگی در توسعه زیرساخت های اقتصادی و حمل و نقل در استان خراسان رضوی انجام داده است و با حضور ایشان در رأس وزارت راه و ترابری ظرفیت توسعه ای کشور بالا رفته به طوری که در همه حوزه های حمل و نقل اثرات آن قابل لمس است.

لینک

   تهدید هواپیمای مسیر اهواز – تهران خسارت مالی و جانی در بر نداشت   

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام این خبر گفت : مقارن ساعت 45 : 22 دقیقه شب گذشته یک فروند هواپیما به شماره پرواز 7030 متعلق به شرکت هواپیمایی کیش ایر در مسیر اهواز به تهران مورد تهدید قرار گرفت که با هشیاری و سرعت عمل به موقع گارد حفاظت هواپیمایی این توطئه خنثی و در ساعت 57 :22 دقیقه هواپیما با کلیه سرنشینان در فرودگاه اهواز به زمین نشست .

گفتنی است در اثر عملکرد خوب پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این حادثه هیچگونه خسارت جانی و مالی در بر نداشت .

لینک

   برگزاری سمینار سامانه های افزایش دهنده ایمنی و اثربخشی عملیات زمینی فرودگاه   

اولین سمینار علمی تخصصی سامانه های افزایش دهنده ایمنی و اثربخشی عملیات زمینی فرودگاه توسط پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری برگزار می گردد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این سمینار به معرفی تیم مدرن مدیریت ترافیک زمینی فرودگاه، تیم کشف خودکار fod روی مصالح عملیاتی فرودگاه، تیم هشدار برخورد هواپیما با پرندگان و تیم راههای تقرب هواپیما به گیت و مدیریت رمپ پرداخته می شود.

بنا بر این گزارش این دوره آموزشی توسط دکتر امان ا... رضوانی دارای دکترای مهندسی هوافضا از دانشگاه برلین آلمان و عضو هیئت علمی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری تدریس می شود.

لازم به ذکر می باشد زمان برگزاری این دوره سه شنبه 12 خرداد از ساعت 9 الی 11 و در سالن اجتماعات پژوهشکده حمل و نقل است و به شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه می گردد.

لینک

   تجلیل از فرمانده هان پایگاههای مقاومت نمونه کشوری و استانی طرح اسوه   

در مراسمی  که به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر در محل نمازخانه ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند برگزار شد از برادر بسیجی محمد حسن افضل نیا فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری استان که در طرح اسوه مقام برتر را کسب نمود تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی در این مراسم که با حضور فرماندهان پایگاههای مقاومت بسیج استان و جانشین فرماندهی  سپاه انصار الرضا خراسان جنوبی برگزار شد فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری  علاقه مندی به ولایت  و پای کاری  اعضای شورای پایگاه و نیز فرا جناحی عمل نمودن را  یکی از دلایل موفقیت اعلام کرد و گفت:انشائ ا...با اتکا به قدرت لایزال الهی بتوانیم دین  خود را به ملت و خون شهدا ادا نموده و همواره گوش به فرمان فرماندهی معظم کل قوا باشیم.

در ادامه سرهنگ محمد پور جانشین فرماندهی سپاه انصار الرضا خراسان جنوبی  پیرامون جایگاه بسیج ایراد سخنرانی پرداخته و از خدمات پایگاههای مقاومت که در طرح اسوه کشوری و استان حائز رتبه شده بودند تقدیر و تشکر به عمل آورد.

لینک

   فرآیند اجرای طرح صحت و سلامت شغلی رانندگان اصلاح شد   

فرآیند اجرای طرح صحت و  سلامت شغلی رانندگان عمومی برون شهری اصلاح شد و با توجه به نتایج عملکرد 3 ساله طرح مقرر است شرکت های طب کار مطابق شاخص های کیفی طراحی شده انتخاب و فعالیت کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، علی صبا کارشناس دفتر حمل ونقل کالا با اشاره به تداوم اجرای طرح صحت و سلامت رانندگان در سال جاری گفت : برای ساماندهی مناسب تر و بهره وری طرح و با توجه به اینکه 3 سال از شروع طرح می گذرد با آگاهی از وضعیت موجود و در راستای نظارت دقیقتر بر روند اجرای طرح در جهت ارتقای سلامت رانندگان ، بازنگری کلی اجرای طرح توسط دفتر حمل و نقل کالا صورت گرفته و   مقررشد طی فراخوانی عمومی از شرکتهای طب کار دارای مجوز در سراسر کشور دعوت به همکاری به عمل آمده و شرکتهای برتر انتخاب شوند که در این فراخوان ، علاوه بر شرکت های جدید ، شرکت های فعال گذشته نیز باید در این فراخوان شرکت کنند و پس از طی مراحل اداری و تخصصی نسبت به انتخاب شرکت های توانمند طب کار صحت و سلامت اقدام می شود.

بدون شک پیشینه فعالیت 3 ساله شرط کافی برای انتخاب نیست بلکه شرکت های توانمند تر و نزدیک تر به شاخص های تعریف شده انتخاب می شوند .

وی افزود: در بازنگری طرح صحت و سلامت شاخص هایی همچون سابقه فعالیت به عنوان شرکت طب کار،  سابقه همکاری در معاینات سلامت رانندگان ، داشتن قرارداد با متخصصن طب کار و سابقه آن به عنوان مسئول فنی شرکت بکارگیری و داشتن قرارداد با ادیولوژیست برای شنوایی سنجی و ادیولوژیست برای معاینات چشم پزشکی در نظر گرفته شده است .

وی خاطرنشان کرد : صحت عملکرد شرکت و جلب رضایتمندی مرکز بهداشت شهرستان مربوطه ، برخورداری از مکان مناسب برای انجام معاینات پزشکی، برخورداری از تجهیزات پزشکی ونرم افزاری وسخت افزاری مناسب برای اجرای مطلوب طرح سلامت رانندگان در انتخاب شرکت های طب کار تأثیرگذار است .

کارشناس دفتر حمل ونقل کالا با اشاره به اهداف اجرای طرح وصحت وسلامت گفت : مدارک ، سوابق وتجربیات و امکانات شرکت های طب کار توسط کمیته تخصصی متشکل از نمایندگان مراکز تخصصی طب کار و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای بررسی و امتیاز دهی می شود و شرکت هایی که بیشترین امتیاز را مطابق شاخص های تعریف شده کسب می نمایند  به عنوان شرکت های برگزیده و معتمد سازمان انتخاب می شوند و به عنوان نمایندگان برگزیده از سوی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت و سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نسبت به معاینات پزشکی رانندگان اقدام می کنند.

وی افزود: رانندگان برون شهری به دلیل نقش مهمی که در جلوگیری  از بروز سوانح رانندگی دارند وهمچنین ماهیت شغل خود که ارتباط مستقیم با جان انسانها داشته و در نتیجه ریسک پذیری بالایی دارد بایستی از سطح سلامت جسمی وروحی بالاتری برخوردار باشند . ضمن این که در صورت وقوع تصادفات رانندگی منجر به فوت و یا نقص عضو علاوه بر خانواده خود ، خانواده های دیگر نیز از داشتن سرپرست محروم خواهند شد که این موضوع موجب به وجود آمدن لطمات جبران ناپذیر جسمی وروحی خواهد گردید. از این رو لزوم داشتن کارت صحت و سلامت به عنوان یکی از مفاد اصلی آیین نامه حمل بار و مسافر و مدت پروانه فعالیت وتعطیلی مؤسسات حمل ونقل جاده ای و آیین نامه اجرایی قانون بیمه تأمین اجتماعی رانندگان و همچنین از مفاد اصلی دستورالعمل صدور ، تمدید ، تعویض ولغو برگ فعالیت رانندگان به شمار می رود.

وی خاطرنشان کرد : براساس آمار کنونی شرکتهای طب کار ، اخذ شده از مرکز سلامت محیط وکار وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بیش از 150 شرکت طب کار دارای مجوز در سطح کشور وجود دارد که براساس میزان عرضه و تقاضای اجرای طرح ، برنامه ریزی جدیدی براساس رویکرد سازمان متبوع و در راستای سیاست اتخاذ شده طرح ریزی شد که براین اساس با فراهم شدن شرایط یکسان و برابر برای کلیه شرکت های متقاضی انجام این معاینات و باتوجه به اهمیت دقت و صحت درمعاینات صدور کارت سلامت و لزوم حفظ کیفیت آن با بهره گیری از توانمندی کلیه مراجع قانونی وتخصصی مطرح در سطح کشور در جهت ارتقاء سطح کیفی و ایجاد فرصت های مساوی برای تمام نیروهای تخصصی بالقوه اقدام می شود.

علی صبا درخصوص تأثیر کنترل صحت و سلامت رانندگان در بهبود عملکرد آنها گفت: باتوجه به اینکه هرساله بیش از 200 هزار راننده توسط شرکتهای طب کار تحت معاینات سلامت قرار می گیرند روش فوق با هدف افزایش کیفیت انجام طرح مزبور جزو برنامه های دفتر حمل ونقل کالا درخصوص سلامت رانندگان بوده و برنامه ریزی مقدماتی و چگونگی اجرای هر یک در دستور کار این دفتر قرار گرفته است . از آنجایی که سلامت رانندگان رابطه مستقیم با سلامت جامعه و اقتصاد کشور دارد و برنامه ریزی در این خصوص امری مهم و حیاتی است از این رو هرگونه اقدامی درخصوص بهبود وضعیت رفاهی و اجتماعی رانندگان اثر مستقیمی براین بخش خواهد گذاشت و بالطبع رابطه مستقیم با سلامت جامعه و ایمنی حمل ونقل کشور خواهد داشت .

 

 

لینک

   برقراری کارگاه آموزشی کارآموزی کوه پیمایی   

به منظور آشنایی پرسنل و گروه کوهنوردی راهداران استان کردستان با اصول اولیه کوه پیمایی یک دوره آموزش کارآموزش کوه پیمایی با حضور سی نفر از کارکنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان این دوره که توسط مربیان و مدرسان هیأت کوهنوردی استان برگزار گردید شامل آموزش های تئوریک کوه پیمایی ـ اصول اولیه آشنایی با کوه و وسایل و ملزومات کوهنوردی، تغذیه در کوه ـ آشنایی با نحوه تشکیل گروه های کوهنوردی ـ سازمان فدراسیون کوهنوردی و آموزش عملی کوه پیمایی در طبیعت انجام شد.

جهت شرکت کنندگان که نمره لازم را از آزمون های عملی و کتبی کسب نمایند. مدرک مورد تأیید فدراسیون کوهنوردی صادر می شود.

لینک

   آغاز عملیات روکش آسفالت محور دیواندره ـ سقز   

عملیات روکش آسفالت محور دیواندره- سقز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان در راستای نگهداری مطلوب راههای استان، به منظور بهسازی آسفالت و رفع خرابی های ایجاد شده در سطح راهها، عملیات روکش آسفالت محور دیواندره ـ سقز به طول 29 کیلومتر آغاز که از ابتدای شروع عملیات، 6 کیلومتر با صرف اعتباری بالغ بر شش میلیارد ریال آسفالت شده که در صورت وجود اعتبار و تأمین به موقع آن ادامه مسیر نیز بهسازی خواهد شد. کل مسیر در 3 قطعه تعریف شده که 2 قطعه آن به پیمانکار واگذار شده و از پیشرفت فیزیکی 20درصد برخوردار است.

لینک

   نشست مشترک شورای معاونین دفتر مرکزی حراست وزارت راه و ترابری در سمنان   

نشست مشترک شورای معاونین دفتر مرکزی حراست وزارت راه و ترابری و اداره حراست استانهای سمنان ، گلستان ، تهران و مازندران به میزبانی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در محل این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان مازندران در این نشست عنوان کرد : استان مازندران به دلیل شرایط طبیعی و وجود گردشگر و مسافر ، همواره از راههای پرترافیک و پر ترددی برخوردار می باشد. از این رو این اداره کل به منظور تسهیل در امر تردد و ایمن سازی محورها عملیات چهار خطه کردن راههای اصلی و مواصلاتی استان را در دستور کار خود قرار داده که از جمله آنان می توان به تعریض محور ارتباطی و حساس هراز اشاره نمود. مهندس رحیمی در ادامه درخصوص فعالیتهای راهداری این اداره کل نیز خاطرنشان ساخت : فعالیتهای ایمن سازی و راهداری محورهای استان دارای اهمیت خاصی بوده  لذا  این اداره کل عملیات راهداری نوین زمستانی خود را با همکاری گروه سوئدی در محورهای برفگیر و کوهستانی استان برای اولین بار در سال جاری در دستور کار خود دارد.

مدیرکل راه و ترابری در ادامه با اشاره به بهسازی بیش از 1000 کیلومتر راههای روستایی استان در سال گذشته عنوان کرد:‌ خوشبختانه مقامات ارشد کشوری و استانی نگاه بسیار مثبتی به بهسازی راههای روستایی در استان دارند که امیدواریم با جذب اعتبارات کافی و مناسب راههای ایمنی در محورهای روستایی استان ایجاد نماییم. مهندس رحیمی در خاتمه از زحمات و تلاشهای بی شائبه پرسنل خدوم اداره حراست این اداره کل قدردانی نمود و افزود: خوشبختانه اداره  حراست این اداره کل توانسته با همدلی و صمیمیت در محیط کار تعامل و هماهنگی بسیار خوبی را در مجموعه ایجاد نموده و با پیگیریها و فعالیتهای خود نظارت دقیقی بر عملکرد پروژه ها و فعالیتهای نیروهای انسانی این اداره کل داشته باشد.

در ادامه این نشست اسماعیل زاده مدیرکل دفتر مرکزی حراست وزارت راه و ترابری در سخنانی هدف از برپایی چنین نشستهایی را در استانهای کشور سامان دهی برنامه ها و یکپارچه عمل نمودن فعالیتهای کاری دفتر مرکزی حراست با ادارات کل عنوان و افزود : این نشستها در سالهای پیشین به صورت منطقه ای در سطح کشور برگزار می گردید اما به دلیل انتخاب اداره حراست راه و ترابری مازندران به عنوان حراست برتر در کشور و در جهت تقدیر و تشکر حضوری این نشست در این استان تشکیل گردید.

 وی در ادامه نیز درخصوص اقدامات انجام شده دفتر مرکزی حراست در سال گذشته تصریح کرد: این دفتر به منظور ارزیابی دقیق و شفاف در بین ادارات حراست کشور ارزیابی هایی را انجام داده و توانسته برای اولین بار نتایج این ارزیابی را به اطلاع کلیه ادارات برساند. مدیرکل دفتر مرکزی حراست راه و ترابری با اشاره به این مطلب که نیروهای انسانی وزارت راه و ترابری به عنوان سرمایه های اصلی این  وزارتخانه هستند عنوان کرد: دفترمرکزی حراست بیشترین حمایت را از مجموعه نیروی انسانی نموده چرا که بر این دیدگاه استوار است که اگر به مجموعه مدیریتی نیروی انسانی خود آسیب وارد شود فعالیت آن سازمان نیز دچار اختلال می گردد.

 وی در ادامه از حمایتهای همه جانبه وزیر راه و ترابری از دفتر مرکزی حراست این وزارتخانه خبر داد تصریح کرد : امید است با ایجاد برنامه ها و سیاستهای خود بتوانیم با همدلی و تعامل گامهای ارزنده ای در رشد و شکوفایی اهداف عالی وزارتخانه برداریم.

در ادامه این نشست نیز کریمی معاونت حفاظت پرسنلی دفترمرکزی حراست وزارت راه و ترابری ضمن تشکر از میزبانی این اداره کل خواستار ارائه نظرات شفاف و روشن توسط کارشناسان و مسئولین حراست ادارات کل شده و افزود : دفتر مرکزی حراست وزارت راه در نظر دارد تا با دریافت پیشنهادات و انتقادات سازنده و ارائه راهکارها توسط همکاران ادارات کل در جهت رفع مشکلات و کاستیهای  این ستاد گام بردارد.

شایان ذکر است در حاشیه این نشست از بیکائی ( رئیس حراست اداره کل )، سید علی محمدی ( معاونت حراست ) و دیگر پرسنل حراست این اداره کل به منظور کسب رتبه برتر در بین ادارات حراست وزارت راه و ترابری کشور با اهداء هدایا و لوح تقدیر که از سوی دفتر مرکزی حراست درنظر گرفته شده بود ، تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

لینک

   خارجی ها 17 میلیارد یورو در بخش حمل و نقل سرمایه گذاری می کنند   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: در حال بستن قراردادهایی با سرمایه گذاران خارجی برای فعالیت در حوزه حمل و نقل هستیم که ارزش مجموع آنها به 17 میلیارد یورو می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در مراسم تجدید میثاق با آرمانهای امام خمینی (ره) در مرقد مطهر سخن می گفت، بیان داشت: شاخص ترین سرمایه گذاری توسط خارجی ها در حوزه حمل و نقل مربوط به قطار سریع السیر تهران ـ مشهد است که در 6 سال آینده راه اندازی می شود.

وی اظهار داشت: روز دوشنبه یازدهم خردادماه قرارداد ساخت آزادراه حضرت امام رضا (ع) از تهران ـ مشهد بسته می شود.

وزیر راه و ترابری که در حضور فرزند یادگار امام راحل، قائم مقام وزارت راه و ترابری، معاونان، مدیران و کارکنان این وزارتخانه سخن می گفت، با اشاره به آغاز حرکت انقلاب اسلامی در سال 42، یادآور شد: نهال انقلاب زمانی کاشته شد که در شهر قم مردم با شعار الله اکبر از مدرسه فیضیه به سمت حرم حرکت کردند و ارتش تا دندان مسلح بروی آنان آتش گشود و حتی برخی خودروهای نظامی از روی تظاهرکنندگان عبور کردند.

وی ادامه داد: در سال 56 نوارها و نام های حضرت امام (ره) با توجه به نظارتهای شدیدی که می شد در دانشگاه به دست اساتید می رسد و آنها موارد لازم را اجرا می کردند.

دکتر بهبهانی بیان کرد: مردم با دستور شکستن حکومت نظامی توسط امام (ره) با شعار الله اکبر به مبارزه رفتند.

وی افزود: امروز ما شاهد به ثمر نشستن خون شهدای انقلاب اسلامی هستیم و نمایندگانی از سوی کل کارکنان وزارت راه و ترابری در سرتاسر کشور به مرقد مطهر آمده اند تا با آرمانهای امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کنند.

لینک

   دکتر بهبهانی از تلاشگران عرصه خدمت رسانی هستند   

 

حجت الاسلام سید حسن خمینی خطاب به کارکنان وزارت راه و ترابری با اشاره به اینکه دکتر بهبهانی از تلاشگران موفق عرصه خدمت رسانی هستند، یادآور شد: در هر نقطه کشور هر فرد باید در جهت رفع مشکلات مردم گام بردارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، فرزند یادگار امام که در مراسم تجدید میثاق کارکنان وزارت راه و ترابری در حضور دکتر بهبهانی، مهندس هاشمی، معاونان، مدیران و کارکنان این وزارتخانه سخن می گفت، با اشاره به عوامل پیروزی ملت ایران در مقابله با دشمنان، تأکید کرد: هرگاه جامعه به عناصر وحدت و دین عنایت ویژه داشته است پیروزی برای مسلمانان حاصل شده است.

وی ادامه داد: تاریخ سرزمینمان مملو از نقاط تفرقه و ستیزهای ناشی از آن است اما هرگاه وحدت ملی و قومی بوده، صعود و پیشرفت را پیش رو داشته ایم.

حجت الاسلام سید حسن خمینی یادآور شد: پیروزی انقلاب اسلامی ممکن نبود مگر با همراهی و همدلی همه مردم که اگر این مسأله نبود، انقلاب به پیروزی نمی رسید.

وی افزود: حرکتها در کل ایران در یک سو بود، یک شعار را همه جای کشور تکرار می کردند و پژواک این شعارها در همه جای ایران شنیده می شد.

فرزند یادگار امام خمینی (ره) اظهار داشت: در پیروزی انقلاب تمامی اقشار جامعه اعم از کارگر، کارمند، بازاری و غیره حضور داشتند و برخلاف آن کمونیستها انقلاب کارگری را دنبال می کردند.

وی تصریح کرد: دشمنان به منظور شکست ایران اسلامی همواره درصدد ایجاد تفرقه و جلوگیری از وحدت در کشور هستند.

وی با اشاره به فاجعه انفجار در زاهدان، تصریح کرد: هدف این انفجار ایجاد تفرقه مذهبی در جامعه است. بعد از انقلاب دشمنان همواره کوشیده اند بین اقوام و مذاهب تفرقه و در نتیجه نزاع مذهبی بیاندازند اما برخوردها هوشمندانه بوده است.

تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) گفت: هوشیاری مردم و مسئولان باید یادآوری شود و بر اساس سخنان مقام معظم رهبری در کردستان هر گام تفرقه افکنانه توسط هر فردی، یک گام حرکت به سمت اهداف استکبار قلمداد می شود.

وی اشاره کرد: وحدت ملی و مذهبی تنها عامل پیروزی ملت ایران و شرط بقای مملکت است.

در این مراسم حجت الاسلام هاشمی نژاد، مشاور فرهنگی اجتماعی و نماینده تام الاختیار وزیر راه و ترابری در ستاد ارتحال امام (ره)، با تسلیت بیستمین سالگرد امام خمینی (ره) به امام زمان (عج)، فرزند یادگار امام خمینی (ره) و بیت ایشان تصریح کرد: وزارت راه و ترابری و سازمانها و شرکتهای تابعه هر ساله بیشترین نقش را در برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل دارد.

وی افزود: سازمانهای زیرمجموعه وزارت راه و ترابری به ویژه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه آهن، هواپیمایی جمهوری اسلامی و سازمان بنادر و دریانوردی امسال در برگزاری مراسم سالگرد امام خمینی (ره) نقش ویژه و برجسته ای خواهند داشت.

حجت الاسلام هاشمی نژاد در پایان اظهار امیدواری کرد که خدمات کارکنان وزارت راه و ترابری و کلیه علاقه مندان به امام راحل را ذخیره آخرت نماید.

 

 

 

لینک

   پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی فرود گاه امام خمینی آماده ارائه خدمات   

 

پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره )  همچنان آماده ارائه خدمات به مسافران هستند .

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) از زمان آغاز برنامه های کنترلی آنفلوآنزای خوکی ، سه پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی به صورت شبانه روزی در ضلع غربی و شرقی و همچنین سالن مستقبلین فرودگاه ، آماده ارائه خدمات و اطلاع رسانی دقیق به مسافران و مقابله با ورود احتمالی ویروس آنفلوآنزای خوکی به کشور است .

بر اساس این گزارش افزایش تعداد پرسنل این پایگاه از 4 به 12 نفر ، تهیه و نصب 30 بنر با مضامین هشدار-دهنده به مسافران پروازهای ورودی ، تهیه کارت هشدار به مسافرانی که از مناطق آلوده به کشور وارد می شوند ، پخش پیام های بهداشتی و هشدار دهنده از طریق سیستم صوتی فرودگاه ، تجهیز پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی با وسائل لازم جهت غربال گری مسافران از جمله کیف حفاظت فردی ، محیط نمونه گیری ویروس آنفلوآنزای خوکی ، ماسک و دست کش استریل ، نصب دو دستگاه ال ای دی جهت پخش پیام های بهداشتی ، فعالیت 24 ساعته پایگاه ها با حضور یک پزشک و دو کارشناس و کنترل کلیه پروازهایی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از مناطق آلوده وارد می شوند از   تمهیداتی است که برای مقابله با ورود احتمالی ویروس آنفلوآنزای خوکی به کشور در فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره )  اندیشیده شده است .

در این گزارش آمده است : مناطق آلوده به این ویروس با توجه به گزارش روزانه WHO  ( سازمان بهداشت جهانی ) مشخص می شوند و کشور های مکزیک ، کانادا ، ژاپن با بیشترین تعداد گزارش ابتلا به ویروس آنفلوآنزای خوکی ، کشور های پرخطر و آرژانتین ، استرالیا ، بلژیک ، برزیل ، شیلی ، چین ، کلمبیا ، کاستاریکا ، کوبا ، دانمارک ، اکوادور ، السالوادور ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، هند ، ایرلند ، ایتالیا ، مالزی ، نروژ ، پاناما ،پرو ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، تایلند ، ترکیه ، انگلیس و آمریکا کشورهایی هستند که وجود این ویروس در آنها به تعداد کم گزارش شده است .

لازم به ذکر است در صورت گزارش هر گونه مورد مشکوک به آنفلوآنزای خوکی با حال عمومی بد ، پزشک پایگاه مراقبت بهداشتی مرزی ضمن رعایت مسائل حفاظت فردی وارد هواپیما شده و در صورت تشخیص آنفلوآنزا ، بیمار را به بیمارستان اعزام میکند .

پایگاه های مراقبت بهداشتی مرزی فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) تعدادی نمونه کشت حلق از مسافران مشکوک به آنفلوآنزای خوکی اخذ کرده اند که تا کنون مورد مثبتی از آنفلوآنزای خوکی مشاهده نشده است .

لینک

   بازدید کارشناسان راه و ترابری استان زنجان، از میانگذر ارومیه   

جمعی از مدیران و کارشناسان حوزه­های راهداری و راهسازی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، از دو پروژه میانگذر دریاچه ارومیه و تونل شبلی در آزادراه زنجان - تبریز بازدید کردند.

به گزارش روابط­ عمومی راه و ترابری استان زنجان، این بازدید طی دو روز و با هدف ارتقاء تجربه فنی کارشناسان و مدیران و هچنین آشنائی با تکنولوژی­های اجرائی در دسترس در منطقه و کشور برگزار گردید.

شایان ذکر است این بازدید با همکاری اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، مهندسین مشاور طرح نواندیش و ایران استون برگزار شد .

لینک

   10 مصوبه راه و حمل و نقل دستاورد سفر دوم هیات دولت به استان سمنان   

سفر دوم هیات دولت به استان سمنان 10 مصوبه با 27پروژه در بخش راه ،حمل و نقل و راه آهن همراه بود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپور مدیرکل راه و ترابری استان سمنان  با اعلام این مطلب افزود : احداث تقاطع غیرهمسطح امیریه به محور تهران ـ مشهد ، ورودی شهر درجزین ـ سرخه ـ گرمسار ( در قالب 4 پروژه)، مطالعه و احداث جاده گرمسار به سیمین دشت ، زرین دشت ، فیروزکوه و جاده دسترسی به سیاه کوه و  قصر  بهرام گور ( در قالب 6 پروژه)، پیش بینی اعتبار جهت احداث محور دیباج ـ سرخگریوه ( در قالب یک پروژه)، ارتقاء مشخصات فنی محور معلمان ـ طرود و سمنان ـ فیروزکوه به راه اصلی  ( در قالب 2 پروژه)، ارتقاء راه فرعی شهمیرزادـ کیاسر ( با رعایت ضوابط زیست محیطی) و محور میامی ـ ری آباد ـ سنگ سوراخ  درسال 1388 ( در قالب 2 پروژه)، احداث محور میاندشت ـ دستجرد ، محور میامی ـ مزج ـ کلاته خیج و محور کویری گرمسار ـ جندق و راه اصلی اولنگ ـ رامیان پس از رعایت ملاحظات زیست محیطی  ( در قالب 4 پروژه)، تسریع در مطالعه و اجرای باند دوم کریدور شمال ـ جنوب با مرکزیت شهرستان دامغان ( در قالب یک پروژه)، تکمیل راههای دسترسی و تامین روشنایی مجتمع های خدماتی ـ رفاهی بین راهی شاهرود ـ سمنان ـ دامغان ـ گرمسار و مهدیشهر ( در قالب 5  پروژه)، تسریع در شروع عملیات اجرایی آزاد راه تهران ـ مشهد توسط بخش غیردولتی ( در قالب یک پروژه)، احداث زیرگذر کوهان ( راه آهن) ( در قالب یک  پروژه)، از مصوبات دور دوم سفر هیات دولت به استان می باشد .

لینک

   افزایش قابل توجه اعتباردر بخش راههای روستایی در کشور   

معاون وزیر راه و ترابری در حاشیه مراسم افتتاح پل راه روستایی زروم شهرستان نکا از افزایش قابل توجه اعتبار در بخش راه روستایی در سال جاری خبرداد  و افزود : اعتبار راه روستایی کشور در سال جاری رشد چشمگیری داشته و نسبت به سال گذشته 150 میلیارد تومان افزایش نشان می دهد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس سید حسین میر شفیع معاونت ساخت و نگهداری راههای روستایی وزارت راه و ترابری در حاشیه مراسم افتتاح پل روستایی زروم شهرستان نکاء ضمن مهم ارزیابی نموده محورهای مواصلاتی استان علی الخصوص محورهای روستایی عنوان کرد : تسهیل در امر تردد و ایمن سازی محورهای راههای روستایی یکی از اهداف مهم و اصلی معاونت راه روستایی وزارت راه و ترابری بوده از این رو این وزارت خانه نگاه ویژه ای به استانهایی دارد که تعدد روستاها در آن زیاد می باشد که مازندران از جمله این استانهاست. معاونت ساخت و نگهداری راههای روستایی وزارت راه و ترابری در ادامه به افزایش اعتبار در بخش راه روستایی اشاره کرده و افزود : اعتبارات سال گذشته در این بخش مبلغ 200 میلیارد تومان بوده که با برنامه ریزی انجام شده  و نگاه ویژه به راههای روستایی ، توانستیم این اعتبار را برای سال جاری به مبلغ 350 میلیارد تومان برسانیم. مهندس میر شفیع در ادامه به ضمن اشاره به آغاز کار تازه معاونت راه روستایی در وزارت راه و ترابری تصریح کرد : با این که این معاونت تازه شروع به کار کرده ولی توانسته اقدامات و فعالیتهای بی شماری را در راههای روستایی کشور انجام دهد که از جمله آنها بهسازی و آسفالت محورها ، ایمن سازی آنها ، تعریض و احداث پل در این محورها و ... می باشد. معاونت ساخت و نگهداری راههای روستایی وزارت راه و ترابری در ادامه طول راههای روستایی را در کشور 150 هزار کیلومتر عنوان کرد و افزود : طول راههای روستایی در کشور بنا بر آمار اعلام شده دو برابر طول راههای اصلی و فرعی می باشد.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان مازندران نیز درحاشیه این مراسم با اشاره به اهمیت راههای مواصلاتی استان مازندران عنوان کرد : استان مازندران به دلیل شرایط خاص طبیعی و منطقه ای و وجود رود خانه ها ، دامنه ها ، دره ها و مناطق کوهستانی و قرار گرفتن روستاها در حاشیه موارد ذکر شده نیاز زیادی به وجود پل در محورهای روستایی داشته از این رو اداره کل راه و ترابری استان در حال حاضر و با توجه به اولویت ها عملیات اجرایی بیش از 50 دستگاه پل را با دهانه 30تا 75 متری در دستور کار دارد. وی در ادامه در خصوص اعتبارات راههای روستایی مازندران عنوان کرد : این اداره کل در زمینه اعتبارات تخصیص داده شده به راههای روستایی همواره با مشکل روبه رو بوده و از آنجا که بیش از 7500 کیلومتر از راههای استان را محورهای روستایی تشکیل می هند خواستار توجه ویژه مسؤلین کشوری و استانی به جذب اعتبارات بیشتری در این خصوص داشته که امید است تا با تعامل و همدلی همه عزیزان در این استان سرسبز و ولایتمدار شاهد محورهای روستایی استاندارد و ایمن باشیم. مهندس رحیمی در ادامه خاطر نشان ساخت : در مازندران برای بهسازی و آسفالت هر کیلومتر از محورهای روستایی به طور متوسط و میانگین مبلغ 1500 میلیون ریال لازم بوده که انتظار می رود تا با اعتبارات جذب شده بتوان در سال 300 الی 400 کیلومتر از محورهای روستایی استان را بهسازی و آسفالت نمود.وی در ادامه از توانایی این ادراه کل برای کار بیشتر در این خصوص اشاره کرد و افزود : اگر اعتبارات لازم و کافی تامین شود اداره کل راه و ترابری استان این توانایی را داردکه بیش از مقدار مذکور در این زمینه نیز کار نماید.

شایان ذکر است استان مازندران دارای 7500 کیلومتر راه روستایی بوده که از این مقدار 4000  کیلومتر آن درمناطق کوهستانی استان قرار دارند.

لینک

   برگزاری مراسم سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) در اداره کل راه و ترابری لارستان   

مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) و زیارت پرفیض عاشورا با شکوه هرچه تمامتر در اداره کل راه وترابری لارستان برگزار شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان به مناسبت بزرگداشت سالروز شهادت مطلومانه دخت نبی اکرم (ص) مراسم سوگواری و زیارت عاشورا در این اداره کل برگزار شد .

در این مراسم که با حضور کلیه پرسنل این اداره و حجت الاسلام و المسلمین صفری از حوزه علمیه لارستان برگزار شد جایگاه و نقش حضرت فاطمه زهرا(س) در دین مبین اسلام مورد بحث و سخنرانی قرار گرفت .

در پایان این مراسم کلیه پرسنل این اداره در قالب یک هیئت به عزاداری و سینه زنی پرداخت و سوگواری نمودند .

لینک

   مراسم سالروز فتح خرمشهر توسط پایگاه مقاومت بسیج راه وترابری خراسان شمالی   

فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی از اجرای برنامه های گرامیداشت سالروز فتح خرمشهرخبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان شمالی، میرزا محمد حصاری در تشریح برنامه های گرامیداشت سوم خرداد افزود: تزیین سردرب ادارات تابعه با شعارهای حماسی،‌سنگر سازی درب ورودی ادارات تابعه،‌پخش سرودهای حماسی در اول وقت اداری در روز سوم خرداد و برگزاری نشست بصیرتی با حضور پایگاه های شهید کلانتری ،‌شهید عراقی،‌شهیدان طالبی، ‌امام رضا(ع) با اهدای جوایزی به قید قرعه ، از جمله برنامه های اجرا شده در این روز بود.

وی شرکت تعدادی از نیروهای فعال بسیجی در صبگاه مشترک در پادگان لنگر،‌برپایی ایستگاه صلواتی در یکی از میادین اصلی شهر بجنورد، شرکت در مراسم گلباران گلزار مطهرشهدا، شرکت شورای پایگاه در نشست بصیرتی با حضور سایر پایگاه های مقاومت در سالن گلشن بجنورد و برگزاری زیارت عاشورا را از دیگز فعالیت های انجام شده در روز سوم خرداد عنوان کرد.

 

شایان ذکر است پایگاه شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی 135 نفر عضو دارد.

 

 

لینک

   پروژه های نیمه تمام راهسازی در اولویت اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی   

مدیرکل راه وترابری خراسان شمالی گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام راهسازی خراسان شمالی دراولویت کار اداره کل راه وترابری استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان شمالی، ابوالفضل باقر نیا افزود: براین اساس عمده اعتبارات بخش راه خراسان شمالی برای اتمام طرح های مختلف راهسازی این استان اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: بخش قابل توجهی از این طرح های راهسازی در مناطق روستایی و محورهای فرعی استان است.

وی طول راه های روستایی استان را چهار هزارو82 کیلومتر اعلام کرد و افزود: از این مقدار راه ، هزارو 300 کیلومتر آسفالت است.

وی اعلام کرد: صرفا در سال گذشته 200 کیلو متر راه روستایی برای تدد ساکنان احداث شده که انجام آن بی نظیر بوده است.

خراسان شمالی 335 کیلومتر راه شوسه و دوهزارو 70 کیلومتر راه خاکی دارد.

لینک

   مراسم عزاداری بانو صدیقه طاهره (س) در اداره کل راه و ترابری فارس   

مراسم عزاداری شهادت جانسوز حضرت فاطمه زهرا (س) و زیارت عاشورای حسینی در اداره کل راه و ترابری فارس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس مراسم عزاداری شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه کبری (س) با حضور مداحین اهل بیت در نمازخانه اداره کل راه و ترابری فارس برگزار گردید.

در این گزارش آمده است: در این مراسم کلیه کارکنان و عاشقان اهل بیت (ع) این اداره کل با شور و شعور فاطمی ارادت خود به اهل بیت و بانو فاطمه زهرا (س) را نشان دادند.

در پایان عزاداران اطعام را مهمان سفره پر برکت حضرت صدیقه طاهره (س) بودند.

لینک

   قرارداد قطار سریع السیرتهران- مشهد نهایی شد   

قرارداد اجرای طرح قطار سریع السیر مشهد - تهران عصر دیروز - سه شنبه - میان مقامات ایران و مسئولان یک شرکت آلمانی در مشهد نهایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، براساس این قرار داد که به امضای وزیر راه و ترابری کشور و نماینده شرکت شِل گِل آلمان رسید طرح این قطار سریع السیر با هزینه ای ده هزار میلیارد تومانی درمدت 5 سال اجرا می شود.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه مطالعات و تحقیقات علمی این طرح بیش از 3 سال طول کشیده است گفت: امضای قرار داد مقدماتی درخصوص مسائل بانکی ، فنی ، حقوقی و مالی این طرح در تهران اجرا شده است که با امضای قرارداد دوم در مشهد مراحل بعدی به زودی آغاز خواهد شد .

بهبهانی گفت: این راه آهن بدون ریل و با بهره گیری از فن آوری مغناطیسی به طول 900 کیلومتر اجرا می شود.

وی افزود : سرعت این قطار بیش از 500 کیلومتر در ساعت است و مسیر 12 ساعته بین مشهد و تهران را کمتراز 3 ساعت طی می کند .

وزیر راه وترابری گفت: فن آوری این طرح در اختیار کشور آلمان است و نخستین بار در آسیا اجرا می شود.

بهبهانی افزود: این قطار ظرفیت جابجایی حداقل 10 میلیون مسافر را در سال دارد که تا 40 میلیون نفر قابل افزایش است.

وی گفت: سرمایه گذاری این طرح به عهده شرکت آلمانی است و قرار است هزینه آن به شیوه « بی . اُ. تی» 20 تا 30 سال پس از راه اندازی از محل درآمدهای این طرح تأمین شود .

لینک

   سوگواری ایام فاطمیه در اداره کل راه و ترابری استان قزوین   

با همت پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسمی در اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین،  در این مراسم که با همت پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان و با حضور کارکنان این اداره کل برگزار شد، یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در سوگ دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مداحی و نوحه خوانی کرد.

سینه زنی و قرائت زیارت عاشورا از دیگر برنامه های این مراسم بود که در حسینیه اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد.

لینک

   83 میلیارد ریال به راه های خراسان جنوبی اختصاص یافت   

در سفر معاون وزیر راه بیش از 83 میلیارد ریال به راههای  خراسان جنوبی اختصاص یافت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه های کشورطی سفر یک روزه   به استان گفت: در سال جاری از محل اعتبارات سازمان راهداری مبلغ 83 میلیارد ریال به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت.

دکتر افندی زاده به اختصاص 500 میلیارد ریال بودجه در بحث  ماشین آلات راهداری  در سال جاری اشاره و تصریح کرد: از این میزان  14 میلیارد ریال به خرید ماشین آلات و البسه راهداری استان اختصاص یافته است.

وی گفت:ما در تمام زمینه ها در سازمان راهداری تلاش کردیم  و برنامه هایی را ارائه دادیم وباید سعی شود از حداکثر پتانسیل ها استفاده کرده و با ایجاد انگیزه و استفاده از علم و فناوری جدید بهره وری را در کارها افزایش دهیم.

معاون وزیر راه در خصوص اعتبارات عمرانی بخش راه نیز گفت: از رقم 866 میلیارد ریالی اعتبارات استانی 187ملیارد ریال  سهم اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی  بوده است.

وی گفت: در سازمان راهداری کمیته هایی در خصوص  مصرف بهینه مصالح تشکیل شده که تلاش می شود  نگرش های سنتی در  نگهداری و روکش اسفالت جاده ها را به شکل  مطلوب تغییردهد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل پایانه ها با تاکید بر نگهداری راه ها به عنوان سرمایه های کشور گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که در نگهداری راه ها هزینه کنیم و خدمات را براساس درآمد-هزینه گسترش دهیم وی افزود: این نگرش در حال حاضر شکل گرفته است اما تا اجرا فاصله داریم.

دکتر افندی زاده  تصریح کرد: در سال اصلاح الگوی مصرف در زمینه نگهداری راه ها باید به سه اصل نوآوری، بهره وری و استفاده از فناوری‌های جدید توجه جدی شود.

وی  خاطرنشان کرد: در حال حاضر 80 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و 120 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که طراحی های مختلفی را دارند و هر راه باید براساس طرحی که داشته است نگهداری شود.

در این سفر یک روزه  که علاوه بر معاون وزیر راه و ترابری معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابری ،معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و مدیر کل دفتر ریاست سازمان  حضور داشتند  در جلسات مشترک با مسئولین و پرسنل اداره کل راه وترابری استان مشکلات و پیشنهادات ارائه شده شامل: تقویت بدنه کارشناسی اداره کل، تحویل به موقع  قیر، افزایش اعتبارات ملی به منظور  نگهداری و اسفالت راهها،تجدید نظر در تشکیلات حقوقی حریم راهها، کمبود نیروی انسانی، تقویت نگهداری و تعمیرات ابنیه فنی وارتقائ وضعیت  ماشین آلات مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

لینک

   بهره برداری از راهدارخانه گمیچی درآذربایجان شرقی   

راهدارخانه گمیچی درآذربایجان شرقی آماده بهره برداری شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجان شرقی، مهندس شقاقی سرناظرپروژه گفت: این ساختمان بازیربنای100مترمربع وبااعتبار600میلیون ریال جهت ارائه خدمات راهداری به بهری برداری رسیده است.

به گفته وی150مترمکعب بنایی باسنگ لاشه و680مترمربع انواع سنگ برای نما وکف وهمچنین5 تن نرده کشی محوطه انجام شده است. طول حصارمحوطه نیز160مترمی باشد.

شقاقی گفت: این راهدارخانه در14کیلومتری پل شهید کلانتری (مسیرآزادراه تبریز-ارومیه) واقع شده است.

شایان ذکراست بعدازبازگشایی پل شهید کلانتری تردد خودروها دراین مسیر افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.

لینک

   وزیر راه و ترابری از فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد بازدید کرد   

وزیر راه و ترابری به همراه استاندار خراسان رضوی و جمعی از مسوولان کشوری و استانی، از طرح توسعه فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، محمدجواد محمدی زاده در بازدید از پروژه توسعه و بهسازی ترمینال داخلی، احداث ترمینال زیارتی و توسعه پارکینگ خودروی ترمینال داخلی و ترمینال زیارتی گفت: در دولت نهم، مراحل تکمیل و رفع نقایص فرودگاه های سرخس و سبزوار انجام شده و فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نیز با سرعت در حال پیشرفت و توسعه می باشد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت مسافر فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد از دو میلیون و 800 هزار نفر به 5 میلیون نفر گفت: به لحاظ ناوبری کارهای خوبی انجام شده و ظرفیت سازی کوتاه مدت مناسبی انجام شده است.اما با توجه به ظرفیت های بالای مشهد باید با برنامه ریزی بلند مدت، طرح جامع توسعه فرودگاه مشهد ارا اجرا کنیم.

وی از افزایش ظرفیت جابجایی مسافر در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد به 10 میلیون نفر طی سه سال آینده و 30 میلیون نفر تا پایان چشم انداز 20 ساله خبر داد و افزود: میزان افزایش ظرفیت پروازها و  مسافر در کشور 14 درصد می باشد در حالی که این رقم در مشهد بیش از 40 درصد است که نشان از اهمیت و ضرورت توجه به حوزه حمل و نقل هوایی در مشهد دارد.

محمدی زاده با اشاره به اشتیاق بسیاری از کشورهای خارجی و استان های ایران برای برقراری و یا تقویت پرواز مستقیم به مشهد، گفت: موضوع قطعی شدن فاینال، مصوبات و تشریفات اداری و تقویت ناوبری فرودگاده بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد باید هر چه سریعتر به نتیجه برسد و طرح توسعه با سرعت اجرا شود.

گفتنی است ترمینال خارجی فرودگاده بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، با وسعت 20 هزار متر مربع به زودی آماده بهره برداری و ترمینال 10 هزاری مترمربعی پروازهای زیارتی تا هفته دولت افتتاح می شود.

با اجرای طرح توسعه فرودگاده بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد در بخش ترمینال داخلی، مساحت این بخش به 30 هزار متر مربع خواهد رسید و 100 هزار مترمربع نیز  به 140 هزار مترمربع مساحت پارکینگ هواپیمای فعلی اضافه خواهد می شود.

تعداد پرواز و مسافر جابجا شده در فرودگاده بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد از سال 83 تا سال گذشته 105 درصد رشد داشته و هم اکنون از 16 فرودگاه خارجی و 31 فرودگاه داخلی، به مشهد پرواز صورت می گیرد.

لینک

   برگزاری مراسم روز کودک و راهدار در شهرستانهای سبزوار و قوچان   

مراسم روز کودک و راهدار در شهرستانهای قوچان و سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک و فرهنگسازی برای تردد ایمن در جاده ها و آشنایی بیشتر کودکان با فعالیت های راهداری، از سوی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی مراسم روز کودک و راهدار در شهرستانهای قوچان و سبزوار برگزار شد.

در این روز برنامه هایی همچون نمایش عروسکی ویژه کودکان، برگزاری کلاس آموزشی، بازدید از ماشین آلات راهداری در محل اداره راه و ترابری این دو شهرستان انجام شد.

شایان ذکر است در سبزوار بیش از 400 نفر از کودکان مهد کودکهای سبزوار و در قوچان  حدود 300 نفر از نوآموزان از برنامه های این روز استفاده کردند.

مهندس سلطانی رییس اداره راه و ترابری سبزوار با اشاره به استقبال بسیار خوب خانواده ها و مدارس و مهدکودک ها از اجرای این طرح اظهار داشت: قطعا انجام این گونه برنامه ها می تواند تعامل نیروهای راهداری با اقشار مختلف جامعه را افزایش دهد.

وی افزود: برنامه هایی از این دست باعث خواهد شد کودکان از نحوه کار نیروهای راهداری و اهمیت فعالیت آن ها در جاده ها آگاه شوند.

سلطانی با بیان اینکه این مراسم در تعدادی دیگر از شهرستان های استان برگزار خواهد شد، افزود: امیدواریم به هدف اصلی اجرای این برنامه که شناساندن جایگاه راهدار و راهداری در امنیت جاده ای می باشد دست پیدا کنیم.

شایان ذکر است در پایان مراسم برای شرکت کنندگان در برنامه های روز کودک و راهدار، کارت راهدار افتخاری صادر شد.

لینک

   تشکیل کارگروه پدافند غیر عامل در اداره کل راه و ترابری استان قزوین   

کارگروه پدافند غیر عامل در اداره کل راه و ترابری استان قزوین با هدف کنترل محورهای مواصلاتی که نقش بسزایی در مقابله با حوادث و تهدیدات در مواقع بروز بحران دارد، تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، سردار پیری استاد دانشگاه صنعتی مالک اشتر در کارگروه پدافند غیرعامل در زیرساخت های حمل و نقل که در سالن آمفی تئاتر اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد ، با بیان این مطلب به نقش حساس محورهای مواصلاتی در امدادرسانی و افزایش امنیت در کشور در مواقع بحران اشاره کرد و گفت: جاده ها باید متناسب با موقعیت اقلیمی و امنیتی مناطق مختلف توسعه یابد

این استاد دانشگاه صنعتی مالک اشتر در ادامه از پدافند غیرعامل به عنوان روش دفاعی علمی برای کاهش خسارات ناشی از بحران یاد و اضافه کرد: پدافند غیرعامل بخش های فنی و مهندسی ، امنیتی ، اطلاعاتی ، آموزشی و فرهنگسازی را شامل می شود و آموزش این امر در سطوح مختلف و دستگاههای اجرایی از اولویت های اساسی کشور است.

در ادامه این جلسه مدیرکل دفتر بازسازی و حوادث غیر مترقبه استانداری قزوین، ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در استان قزوین در زمینه پیشگیری از بروز حوادث و مقابله با خسارات احتمالی بر لزوم تشکیل کارگروه های تخصصی پدافند غیرعامل در استانها برای افزایش ایمنی و امنیت ملی تاکید شد.

لینک

   با حضور وزیر راه و ترابری:یک باند آزاد راه تهران – پردیس افتتاح شد   

وزیر راه و ترابریاعلام کرد: امروز سه شنبه قرارداد نهایی احداث قطار سریع السیر تهران ـ مشهدبا سرعت 500 کیلومتر در ساعت امضا می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در مراسم افتتاح باند شمالی آزادراه تهران ـ پردیس سخن می گفت، تصریح کرد: قطار سریع السیر تهران ـ مشهد به طول حدود 850 کیلومتر با هزینه 7 میلیارد یورو به صورت Bot احداث می شود و مطالعات این پروژه در شرف اتمام است و به زودی با جذب سرمایه گذار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی یادآور شد: روز شنبه نهم خرداد ماه نیز قرارداد آزادراه امام رضا (ع) امضا می شود.

وزیر راه و ترابری اظهار کرد: طرح مطالعه بزرگراه همت به کرج نیز به عنوان یکی از مسیرهای تهران به سمت غرب در حال انجام است و با اجرای 12 کیلومتر در این مسیر، راه جدیدی به سمت غرب باز می شود.

وی افزود: برای کمربندی بزرگ تهران نیز در حال جذب سرمایه گذار هستیم و باید مدنظر داشته باشیم که جاده ای را بدون مشارکت بخش خصوصی نمی توانیم بسازیم.

دکتر بهبهانی خاطرنشان کرد: ما مشکلات را پشت سر گذاشته ایم و فشارهایی که بر ملت ایران وارد شد موجب شکوفایی ایران اسلامی شد و هم اکنون آینده ای روشن و موفقیت آمیز را پیش رو داریم.

وی ادامه داد: حدود نه تفاهم نامه ای که با کشورهای مختلف داشته ایم به قرارداد خواهد رسید و در همه استانها فعالیتها آنان بروز خواهد کرد.

وزیر راه و ترابری تأکید کرد: همانطور که در مجلس در زمان گرفتن رأی اعتماد گفتم اولویت اتمام پروژه های نیمه تمام است و در این راستا برای آزادراه تهران ـ شمال با بنیاد مستضعفان به توافق رسیدیم و سپس قرارداد با چینی ها بسته و در اواخر این ماه شاهد فعالیت در این پروژه خواهیم بود که قطعه اول 3 ساله به بهره برداری خواهد رسید و تا پایان سال آینده قطعه 4 به پایان می رسد.

وی با اشاره به طرحهای ریلی وزارت راه و ترابری اعلام کرد: راه آهن کرمانشاه ـ خسروی، راه آهن سریع السیر تهران ـ قم ـ اصفهان با طول 410 کیلومتر، راه آهن تهران ـ همدان ـ سنندج با طول 425 کیلومتر، مراغه ـ ارومیه با طول 180 کیلومتر، شیراز ـ بوشهر ـ عسلویه، قطار سریع السیر تهران ـ مشهد و قطار مشهد ـ بجنورد ـ گرگان از جمله پروژه های ریلی مدنظر است.

دکتر بهبهانی در پاسخ به برخی سیاه نمایی ها نسبت به عملکرد وزارت راه و ترابری تصریح کرد: حرف زدن راحت است و نباید کارهای تخصصی و اجرایی را با سیاسی کاری ها اشتباه گرفت. کسی که چند سال وزیر راه و ترابری بوده است چرا در مورد آزادراه تهران ـ شمال که از چندین سال گذشته تاکنون تنها 8 درصد پیشرفت داشته است، کاری انجام نداده است. از خداوند می خواهم که همه ما را به راه راست هدایت کند.

وی که در مراسم افتتاح باند شمالی آزادراه تهران ـ پردیس سخن می گفت، یادآور شد: هدف از افتتاح این پروژه و تسریع در اتمام آن استفاده کاروانهایی که از شمال به سمت مرقد مطهر برای شرکت در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره) حضور می یابند، می باشد.

وزیر راه و ترابری با تقدیر و تشکر از مدیران، مسئولان، مشاوران و پیمانکاران آزادراه تهران ـ پردیس بیان داشت: آزادراه تهران ـ پردیس از پروژه های سنگین بوده است که از چندین سال پیش ساخت آن آغاز شده بود.

آزادراه تهران ـ پردیس با 9/22 کیلومتر طول، با 4 دستگاه تونل دوقلو با جمع 5477 متر طول و 13 دستگاه پل بزرگ می باشد که امروز سه شنبه باند شمالی آن به بهره برداری رسید.

همچنین در این مراسم مهندس برزگر معاون وزیر راه و ترابری اعلام کرد: آزادراه تهران ـ پردیس با مشارکت بانک مسکن، شرکت عمران پردیس، وزارت راه و ترابری، و سازمان توسعه راهها در حال احداث است.

همچنین در ادامه این مراسم دکتر تمدن با تشکر از مجموعه وزارت راه و ترابری، اظهار کرد: راههای استان تهران نیاز به طرح جامع و آینده نگری دارد.

وی اضافه کرد: در حوزه شرق تهران به سمت سمنان و دماوند بار سنگین ترافیکی وجود دارد که باید مسیرهای جدید تعریف شود و از وزارت راه و ترابری درخواست دارم که مطالعاات طرح های جدید در حوزه حمل و نقل استان تهران را مدنظر داشته باشد.

استاندارتهران اعلام کرد: مسیر بزرگراه همت تا کرج امسال افتتاح می شود و از تدابیر شایسه وزیر راه و ترابری افتتاح باند شمالی آزاد راه تهران- پردیس است و در آینده نزدیک باند جنوبی این آزاد راه نیز به بهره برداری می رسد.

در این مراسم دکتر لاله افتخاری نماینده مرم تهران، شمیرانات و ری در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به سخت کوشی وزیر اه و ترابری که از ویژگیهای دولت اصولگراست، بیان داشت: با افتتاح باند شمالی آزادراه تهران- پردیس ما به این صورت بوی نفت را استشمام کردیم.

وی توضیح داد: ما نباید تنها به ظاهر قضایا توجه کنیم همان طور که در قرآن تنها به ظاهر آیات نمی شود اکتفا کرد و در مساله بودجه کشور نیز منظور این است که پول نفت را در جای مناسب استفاده کنیم.

وی افزود: در بخش مختلف از جمله مسائل داخلی و بین المللی پیشرفتهای چشمگیری داشته ایم و پروژه های بزرگی در کشور انجام شده است که نیاز به جسارت و شجاعت خاصی داشت که در گذشته این موراد کمتر اتفاق افتاده است.

دکتر افتخاری تاکید کرد: وزیر راه و ترابری با گزارشی از پروژه های این وزارتخانه دل دوستان را شاد و دشمنان را ناراحت کرد.

دکتر رامین نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: مهمترین شاخص توسعه در یک کشور  زیرساختها است که دولت نهم به این زمینه به خصوص بخش حمل و نقل اهتمام داشته است.

در مراسم افتتاح باند شمالی آزادراه تهران ـ پردیس دکتر لاله افتخاری، دکتر رامین نمایندگان تهران و دماوند و دکتر تمدن استاندار تهران و معاون وزیر مسکن و شهرسازی حضور داشتند.

لینک

   احداث قطعه سوم محور دلگان – بمپور در جنوب استان سیستان و بلوچستان   

محور دلگان – بمپور بطول 130 کیلومتر در حال احداث می باشد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر) مهندس سارانی معاون راهسازی در این خصوص گفت : عملیات اجرایی قطعه 3 آن که از سال 86 شروع شده قسمتی ازاین قطعه  به طول 12 کیلومتر در سال 87 با انعقاد قراردادی بالغ بر 15 میلیارد ریال در حال انجام می باشد.

  وی همچنین ذکر کرد که این  محور ازمهمترین محورهای جنوب استان سیستان و بلوچستان به شمار میرود  که این استان را به استانهای کرمان و هرمزگان ارتباط می دهد

این محور جزء محورهای توسعه شرق کشور محسوب گردیده که حمل و نقل ترانزیتی از بندر عباس به ایرانشهر از طریق این محور صورت می پذیرد

وی در پایان تصریح کرد: محور مذکور فاصله ایرانشهر – بندرعباس را نسبت به مسیر ایرانشهر – بم – بندرعباس حدود 300 کیلومتر کاهش می دهد.

لینک

   پیشرفت 70 درصدی تعریض محور زنجان - بیجار   

زیرسازی پروژه تعریض هفت کیلومتر اول محور زنجان – بیجار تا پایان خرداد ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: مهندس اسماعیلی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان زنجان با اعلام خبر فوق گفت « تعریض محور زنجان بیجار به منظور افزایش ایمنی و کاهش ترافیک در محور ورودی شهر آغاز شده و منبع تأمین اعتبار آن به لحاظ اهمیت بالا از منابع ملی  می­باشد.

معاون راهسازی این اداره کل در ادامه گفت « این پروژه به طول 7 کیلومتر و در یک قطعه در دست اجرا می­باشد که با اعتبار هزینه شده دو میلیارد و ششصد و هفتاد میلیون تومان 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: احداث این پروژه از سال قبل آغاز شده و پیشرفت فیزیکی آن براساس زمان­بندی پیش­بینی شده است. بر این مبنا پیش­بینی می­شود زیرسازی این پروژه تا پایان خرداد ماه امسال به اتمام برسد و چنانچه اعتبار لازم تأمین گردد تا پایان تیرماه شاهد بهره­برداری از این پروژه خواهیم بود .

لینک

   تقدیر مدیرکل فرودگاه لارستان از اداره کل راه وترابری لارستان   

عنایت اله انصاری فرد مدیر کل فرودگاه لارستان از اداره کل راه وترابری لارستان تقدیر وتشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان انصاری فرد با اهدای لوح تقدیر به علی امیری مدیر کل راه وترابری لارستان در متن آن آورده است :

با عنایت به همکاری ومساعدت جنابعالی در اجرای زیر سازی وآسفالت محوطه حاشیه اپرون ضلع شرقی ترمینال خارجی این فرودگاه برخود لازم می دانیم  به مصداق من لم یشکر المخلوق ولم یشکر الخالق از تعامل وهمکاری شما وهمچنین معاونت راهداری محترم آن اداره کل جناب آقای مهندس نصراله شاکری کمال تشکر وقدردانی را می نمائیم.

در بخش دیگری از این لوح آمده است : بی گمان در هر زمان وهر مکانی انسانهایی بوده اند وهستند که نمی توان گفت در همت وگشادگی سینه به کوه وآسمان می مانند بلکه باید گفت که کوه وآسمان از ایشان همت وگشادگی سینه را به وام گرفته اند .امید است در ظل توجهات حضرت حق وامام زمان( عج) در خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی  موفق ومؤید باشید.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی نظام محیط کار در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

دوره آموزش نظام محیط کار در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه  این دروه در راستای استقرار نظام آراستگی بر اساس الزامات استاندارد در سطح اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه توسط نماینده مدیریت حاج آقای الوندی معاون اداری و مالی این اداره کل، مسئول تحول اداری، رخشان طرح ریزی گردید و  با حضور مدیر کل، معاونین، کلیه رؤسا و مسئولین ادارات ستادی در روز یکشنبه تاریخ 3/3/88 ساعت 9 صبح در سالن کنفرانس این اداره کل تشکیل گردید.

مهندس مطاعی مدیر کل در خصوص اهمیت موضوع و نیاز همکاری کارکنان تأکید نمود.

 سپس کارشناس مرکز مطالعات و تحقیقات جهاد دانشگاهی کرمانشاه ضمن اعلام برنامه زمانبندی دوره مربوطه مطالبی تحت عنوان زیرساخت های اهداف چهارگانه اصلی برنامه os کاربردی شامل: 1ـ گسترش و توسعه بهپویی مداوم و پیگیر در محیط های کار 2ـ گسترش تیم سازی و روحیه کار جمعی از خلال مشارکت همگانی 3ـ گسترش کارکردهای مدیران و سرپرستان برای رهبری عملی در محیط های کار 4ـ بهبود زیرساختارهای لازم برای ارائه روشهای پیشرفته بهپویی و دلائل تقدم os در محیط کار و دیگر الزامات مطرح گردید و با وجود قابلیت شرکت کنندگان در این زمینه با نگرش های نوین روز آشنایی به عمل آمد و کارگاه مذکور به نحو مطلوبی خاتمه یافت.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی حسابداری دولتی در وزارت راه و ترابری   

دوره آموزشی حسابداری دولتی به مدت 30 ساعت در وزارت راه و ترابری برگزار شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این دوره حسابداران،حسابرسان،ذیحسابان و مسئولین خدمات مالی واحدهای ستادی که از قبل ثبت نام نموده­اند، از تاریخ 10/3 لغایت 13/3/88 در محل ساختمان شهید دادمان برگزار می­شود.

هدف از برگزاری این دوره آشنایی فراگیران بامباحث نظری و عملی حسابرسی دولتی براساس قوانین و مقررات مالی و محاسباتی کشورمی باشد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیر مترقبه در وزارت راه   

دوره آموزشی آمادگی و مقابله با حوادث طبیعی و غیر مترقبه به مدت 6 ساعت برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این دروه  برای مدیران،کارشناسان و کارکنان واحدهای ستادی که از قبل ثبت نام نموده­اند، از تاریخ 9/3 لغایت همانروز در محل ساختمان شهید دادمان برگزار می­شود.

هدف از برگزاری این دوره آشنایی فراگیران باانواع حوادث طبیعی و غیر مترقبه و ویژگی های این گونه حوادث و نحوه تقسیم بندی آنها و راههای مناسب امدادرسانی و کاهش تلفات و نحوه پناه گرفتن  در هر یک از حوادث طبیعی و غیر مترقبه می باشد.

لینک

   مدیرکل راه و ترابری استان همدان از سوی وزیر راه و ترابری مورد تقدیر قرار گرفت   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان از سوی دکتر بهبهانی، وزیر  راه و ترابری از تلاش ارزنده مهندس حسین علیزاده مدیرکل راه و ترابری استان و مجموعه تحت سرپرستی در راستای تحقق اهداف و اولویت های نظام اداری که منتج به کسب رتبه اول یازدهمین جشنواره شهید رجایی در بین دستگاه های دولتی استان گردیده ، مراتب تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 شایان ذکر است در قسمتی از متن لوح صادره وزیر راه و ترابری با تبریک دستیابی به این رتبه آرزوی توفیق آقای مهندس علیزاده را در راه تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی با اتکال به الطاف بیکران الهی خواستار شده اند.

لینک

   برگزاری اولین جلسه شورای حمل ونقل استان چهارمحال و بختیاری در سال 88   

 اولین جلسه شورای حمل و نقل استان چهارمحال و بختیاری در سال 88 به ریاست مهندس سیف الله کریمی مدیر کل راه وترابری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال و بختیاری در  مهندس کریمی در این جلسه گفت: هدف از برگزاری این جلسه ارائه دستورالعمل ابلاغی از طرف وزیر راه و ترابری در خصوص شورای حمل و نقل استانها و همدلی درمجموعه ها و ایجاد هماهنگی به موقع در سلسله مراتب سازمانی ورعایت این دستورالعمل بود.

 وی تصریح کرد: به منظور ایجاد هماهنگی و تعامل با نمایندگان مردم استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی برگزاری جلسات باحضور استاندار ومجمع نمایندگان و شورای حمل ونقل در مورد برنامه های این شورا یکی دیگر از اهداف این جلسه بود.

 وی همچنین از تشکیل ستاد بحران و عضویت اعضای این شورا خبرداد و گفت: این ستاد در زمان بحران و در صورت بروز حوادث غیرمترقبه تصمیم گیریهای لازم و فوری را اتخاذ و به مرحله اجرا می گذارد.

لینک

   بسیج همچون کوه دماوند در مقابل دشمنان ایستاده است   

بسیجیان همچون کوه دماوند در مقابل دشمنان ایستاده اند و تا زمانی که بسیج هست هیچ آسیبی به این مملکت نمی رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری: دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری که در مراسم صبحگاه بسیجیان این وزارتخانه به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر سخن می گفت ضمن تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) گفت: ملت عزیز ایران از  امتحان در درگاه حضرت باریتعالی به خوبی و سربلندی بیرون آمده است.

وی ضمن تأکید بر این مطلب که اگر بسیج نبود این مملکت هم نبود گفت: با وجود اینکه در اوایل جنگ لشکر قوی نداشتیم سپاه پاسداران هم تازه در حال شکل گیری بود ولی این نیروهای مردمی بودند که خون خود و عزیزانشان را در راه اسلام ریختند و در مقابل دشمنان بعثی جانهای خود را فدا کردند. وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا گفت: ما به تک تک بسیجیان افتخار می کنیم. و در پایان مراسم ضمن ابراز امیدواری به روزی که همه اعم از پیر و جوان از مکتب بسیج درس بگیرند آرزوی طول عمر مقام معظم رهبری را از درگاه خداوند متعال مسئلت نمودند.

 

لینک

   برگزاری مراسم بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر در اداره کل راه و ترابری استان سمنان   

به مناسبت سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر مراسمی در محل اداره کل راه وترابری استان سمنان در شاهرود برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان سردار حسن حمیدزاده رئیس اداره قوانین و حقوق مجلس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم در سخنانی سوم خرداد و فتح خرمشهر را تابلوی درخشنده ای از عزت ملت ایران و نماد اقتدار ، عظمت و سرافرازی ملی دانسته و تصریح نمود : در نابودی ملت ایران و جنگ تحمیلی تمامی دولت ها و ابرقدرتهای متحد و بی شرمانه ترین و ننگ آورترین اقدامات خود را بر علیه ملت ایران روا داشتند. وی با ذکر این نکته که با اتحاد ابرقدرتها بر ضد ملت ایران و هجمه های بسیار همه موارد برای نابودی ملت ایران آماده بود خاطرنشان ساخت : نوع دفاع و نحوه آزادسازی مناطق اشغال شده بی نظیر و تمامی دولت مردان غرب و کارشناسان از تمامی مراکز دانشگاهی عالم بر این مطلب اذعان نمودند. سردار حمیدزاده با بیان این مطلب که استکبار جهانی در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و پس از ناکامی های فراوان از تهاجم نظامی به تهاجم فرهنگی روی آورده افزود : دشمن در صدد است با فرهنگ شهادت طلبی مبارزه نموده و با ناتوی فرهنگی و مبارزه با ارزشها به پیروزی برسد. ایشان خواستار هوشیاری ملت ایران و حضور در تمامی صحنه ها بویژه انتخابات 22 خردادماه شد .

در ادامه این مراسم از کلیه رزمندگان عملیات بیت المقدس در اداره کل راه و ترابری استان سمنان با اهداء هدایایی تقدیر بعمل آمد. پخش کلیپ ، نماهنگ و مقاله خوانی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی رضایت شغلی و چگونگی اندازه گیری آن در وزارت راه و ترابری   

دوره آموزشی رضایت شغلی و چگونگی اندازه گیری آن از تاریخ چهارم و پنجم خرداد ماه سال جاری در محل ساختمان شهید دادمان برگزار می­شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این دوره آموزشی به مدت 12 ساعت برای کارگزینان واحدهای ستادی که از قبل ثبت نام نموده­اند، برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است هدف از برگزاری این دوره آشنایی فراگیران با نظریه ها و عوامل مؤثر بر رضایت شغلی و اندازه گیری میزان آن با استفاده از روشها و مقیاسهای علمی می باشد.

ضمنا" جهت هماهنگی و پاسخگویی به سئوالات ،با آقای لطفی کارشناس دوره های آموزشی( تلفن داخلی  4189 ) تماس حاصل فرمائید .

لینک

   کمربندی شهر زابل در دولت نهم اجرایی شد   

رئیس اداره راه و ترابری زابل گفت: احداث کمربندی شهر زابل، با عنایت دولت نهم و همت مسئولان استان به طول 18 کیلومتر اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان جواد علیصوفی اظهار داشت: احداث کمربندی شهر زابل با عنایت دولت نهم، همت مسئولان استان به ویژه استاندار سابق سیستان و بلوچستان و پیگیری های جدی فرماندار زابل، به طول 23 کیلومتر در دو بانده آغاز، که باید نخست آن به طول 18 کیلومتر آسفالت شده و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

وی افزود: باند دوم آن نیز در حال راهسازی است که هم اکنون پیمانکاران در سه قطعه مجزا مشغول اجرای عملیات راهسازی، آسفالت و اجرای ابنیه فنی و خاک ریزی هستند.

رئیس اداره راه و ترابری زابل تصریح کرد: تاکنون نسبت به رفع 12 نقطه حادثه خیز در منطقه سیستان اقدام شده است.

وی گفت: تعریض پنج مورد پل در محور دوست محمد، تعریض و روکش آسفالت شهر محمدآباد، تعریض و دو بانده کردن گلزار شهدای ادیمی و تعریض بهسازی و روکش راه های زابل و زهک نیز از جمله اقداماتی بوده که در راستای رفع نقاط حادثه خیز در منطقه سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

لینک

   دومین همایش پدافند غیرعامل در دانشگاه اصفهان برگزار شد   

دومین همایش تخصصی پدافند غیرعامل و سازه های پایدار برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این همایش به مناسبت یادبود سالروز آزادسازی خرمشهر در چهارم خردادماه در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

دکتر ناصر پورمعلم معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری یکی از اعضای کمیته علمی این همایش بوده است.

لینک

   برگزاری دوره تأسیسات جانبی راه در مرکز آموزش راه و ترابری فارس   

دوره آموزشی تأسیسات جانبی راه با حضور مهندسین راه و ساختمان و کارشناسان ادارات کل راه و ترابری خوزستان، بوشهر، کهکیلویه و بویراحمد، لارستان و فارس از تاریخ 16 تا 19 خردادماه در مرکز آموزش دفتر آموزش و پژوهش آن اداره برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس و به نقل از آموزش این اداره کل شایان ذکر است این دوره به صورت منطقه ای و به منظور ارتقاء سطح علمی کارشناسان و در راستای برگزاری دوره های نیازسنجی آموزشی در مرکز آموزش و پژوهش راه و ترابری فارس تشکیل می گردد.

لینک

   تقدیرا ز اداره راه و ترابری شهرستان نهبندان   

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی از رئیس اداره راه و ترابری شهرستان نهبندان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی در اولین  جلسه شورای اداری شهرستان نهبندان که با حضور نماینده مردم شهرستانهای نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی وجمعی از مسئولین شهرستان  برگزار شد از رئیس اداره راه و ترابری نهبندان به دلیل فعالیتهای شبانه روزی کارکنان اداره در ایام سیل روی و همچنین تلاشهای مجدانه در امورات نگهداری راه ،راهسازی و برفروبی  با اهدائ لوح تقدیر تجلیل و تشکر به عمل امد.

لینک

   با افزایش فرهنگ رانندگی از تعدد سرعت گیرهای راههای گیلان کاسته می شود   

مهندس علیپور با اعلام این مطلب گفت:با توجه به افزایش فرهنگ رانندگی وبر اساس مصوبه شورای ترافیک استان ازتعدد سرعت گیرهای راههای مواصلاتی گیلان کاسته  وسپس با کارکارشناسی دقیق نسبت به نصب  درمحل مناسب اقدام  می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان:وی با بیان اینکه این اداره کل تلاش می کند نصب سرعت گیرها براساس کار کارشناسی صورت بگیرد افزود: وجود تعدد دوربرگردانها دریک محورازویژگی خاص محلی آن منطقه ناشی میشود که باید تلاش شود پس ازجمع آوری سرعت گیرها،دوربرگردانهای که ازاهمیت کمتری برخوردارند بسته وسپس با جذب اعتبارات بیشتر استاندارد سازی شوند.

لینک

   مراسم گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در اداره کل راه و ترابری گیلان   

به مناسبت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر مراسمی به همت پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه وترابری گیلان با حضور مهندس علیپور مدیرکل راه وترابری گیلان معاونین وروسای ادارات تابعه ،سردار علیزاده جانشین سپاه قدس گیلان ، سرهنگ مشتاق ،سرهنگ زمانی از بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان ودرمیان جمع کثیری از بسیجیان در محل نمازخانه این ادره کل برگزارگردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان :در این مراسم سردارعلیزاده طی سخنانی با اشاره به رشادتها ودلاورمردیهای غیورمردان ایران در جنگ تحمیلی وحماسه سوم خرداد :گفت هرانسانی در هر مرحله از زندگی خویش در بوته آزمایش الهی قرار می گیرد وکسانی که اعتقاد به تکلیف الهی دارند درهر آزمایشی سربلند بیرون می آیند وفتح خرمشهر درعملیات بیت المقدس نیز یک آزمایش الهی بود .

سردار علیزاده با بیان اینکه امروزه انقلاب اسلامی کانونهای قدرت جهانی رایکی پس از دیگری فتح وظالمان سلطه گر جهانی راخوار کرده است تصریح کرد ؛خواسته دشمنان غرب فروپاشی درونی انقلاب اسلامی است که باید با پایبندی به آرمانهای انقلاب  اسلامی اتحاد خود را حفظ کرده و در آزمایشی دیگر که همان  حضور پرشور در عرصه انتخابات است آرزوی دیرینه آنان راپایمال کنیم.

لینک

   صعود تیم کوهنوردی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال بختیاری به قله جهانبین   

صعود تیم کوهنوردی راه و ترابری استان چهارمحال وبختیاری به قله 2000 متری جهانبین واقع در شهرستان شهرکرد صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال بختیاری بهمن بیجاد سرپرست تیم کوهنوردی اداره کل گفت اعضای این تیم راجمعی از کارکنان این اداره کل تشکیل می دهند که به صورت برنامه ریزی شده جهت داشتن آمادگی لازم در مواقع ضروری به صورت منظم به انجام تمرینات کوهنوردی می پردازند.

لینک

   90 درصد جمعیت روستائی استان مازندران از راه آسفالته برخوردار شدند   

مدیرکل راه و ترابری استان مازندران با تشریح وضعیت راههای روستایی در استان تا به امروز اعلام کرد: درحال حاضر 90 درصد جمعیت روستایی استان مازندران از راه آسفالته برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود:‌ راهها و مسیرهای ارتباطی روستاها به عنوان شریان های حیاتی که موجب ارتباط روستاها با شهرها و مراکز عمده اقتصادی و اجتماعی و ... در استان بوده ، نقش و جایگاه ویژه ای را در امر توسعه اقتصادی دارا می باشند. وی در ادامه تصریح کرد:‌ از مقدار 7503 کیلومتر راه روستایی موجود در استان مازندران که تعداد 3125 روستای دارای سکنه را شامل می شود مقدار 3597 کیلومتر آن آسفالت که از جمعیت 233/368/1 نفری روستایی 385/237/1 نفر یعنی حدود 90 درصد از جمعیت در 2093 روستا از راه آسفالته مناسب برخوردارند.

مهندس رحیمی در ادامه خاطرنشان ساخت: در حال حاضر و بنابرآخرین آمار برداری از سوی این اداره کل ، استان مازندران از 7503 کیلومتر راه روستایی در استان 3597 کیلومتر راه آسفالته ، 2887 کیلومتر راه شوسه و 1018 کیلومتر راه دسترسی با وضعیت مناسب برخوردار است که امید می رود با برنامه ریزی های مناسب و عنایت مسئولین استانی و به ترتیب اولویت در آینده نه چندان دور شاهد بهره مندی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت راه آسفالته مناسب باشیم.

شایان ذکر است در استان مازندران قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی تنها 430 کیلومتر راه روستایی آسفالته وجود داشته که به برکت انقلاب و تلاش و همت همه خدمتگزاران به مقدار  3597 کیلومتر رسید.

لینک

   پیشرفت 85 درصدی پروژه چهاربانده کردن پلیس راه زنجان- تهران به سه راهی طارم   

پروژه چهاربانده کردن محور پلیس راه زنجان – تهران به سه راهی طارم 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: مهندس اسماعیلی معاون راهسازی این اداره کل در رابطه با پروژه ذکر شده گفت: یکی از سیاستهای اداره کل راه و ترابری استان ایمن­سازی ورودی و خروجی شهر است چرا که آمارها حاکی از آن است که بیشترین تصادفات در این نقاط صورت می­گیرد و چهار بانده کردن محور پلیس راه زنجان – تهران به سه راهی طارم نیز در این راستا و به منظور تأمین امنیت حمل و نقل از پروژه­های در دست اجرای این اداره کل است.

وی در ادامه به ذکر مشخصات پروژه و میزان پیشرفت فیزیکی آن پرداخت و گفت: این پروژه در یک قطعه و به طول 5/2 کیلومتر در دست اجرا می­باشد. اعتبار پیش­بینی شده برای این پروژه دو میلیارد و پانصد میلیون تومان است که تاکنون با هزینه کردن یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. پیش­بینی می­گردد این پروژه با تخصیص به موقع اعتبار آن تا پایان تیرماه به اتمام برسد.

لینک

   بازگشایی محور اصلی اردل به شهرکرد   

با تلاش مسئول و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری محور اصلی مسدود شده شهرکرد به اردل پس از 3 ماه وقفه بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال بختیاری ریزش کوه در زمستان سال گذشته موجب تخریب 200 متر از تونل بهشت آباد در مسیر اصلی شهرکرد مرکز استان به شهرستان اردل شده بود که بازگشایی شد. براساس این گزارش این محور، هزینه ای بالغ 2 میلیارد ریال اعتبار پس از 3 ماه کار شبانه روزی بازگشایی شد و برای ایمن سازی آن و انجام عملیات فنی وجلوگیری از ریزش مجدد کوه در این مسیر کوهستانی به 8 میلیارد ریال دیگر اعتبارموردنیازاست که با بازگشایی این محور مسیر شهرکرد به شهرستان اردل 30 کیلومتر کوتاهتر شد.

لینک

   دوازدهمین آزمون حمل و نقل بین المللی در تیرماه 88 برگزار می گردد   

دوازدهمین آزمون حمل و نقل بین المللی در تیرماه 88،  برگزار می گردد.

به گزارش ادره کل روابط عمومی آزمون حمل و نقل بین المللی ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 5/4/88 در محل آموزشکده علمی ـ کاربردی راه و ترابری واقع در بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج) خیابان شهرک دانش برگزار می گردد.

شایان ذکر است توزیع کارت ورود به جلسه برای داوطلبین تهرانی روز چهارشنبه مورخ 3/4/88 در محل دفتر برنامه ریزی و آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور واقع در خ فلسطین ـ خ دمشق ـ شماره 19 می باشد.

براساس این گزارش شرکت کنندگان شهرستانی می توانند ساعت 7 صبح روز امتحان کارت خود را در محل آزمون دریافت نمایند.

لینک

   راهکارهای توسعه و تسهیل ترانزیت در کریدور شمال و جنوب بررسی شد   

در دیدار سفیر هند در ایران ، با معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای موانع و مشکلات ترانزیت در مسیر کریدور شمال – جنوب و راهکارهای روان سازی ترانزیت در این کریدور بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، دکتر شهریار افندی زاده رئیس این سازمان با اشاره به روابط خوب دو کشور که ریشه در مناسبات دو تمدن بزرگ ایران و هند و پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو ملت دارد به روند صعودی میزان مبادلات تجاری بین دو کشور که طبق آمار سال گذشته حدوداً 9/13 میلیارد دلار است اشاره کرد و گفت : سه کشور جمهوری اسلامی ایران – هند و روسیه  به عنوان موسس کریدور شمال و جنوب به  همراه 11 کشور دیگر در مجموع  14 کشور عضو  این کریدور هستند  . بنابراین  هماهنگی ها و اقدامات بیشتری به ویژه از سوی این سه کشور ضروری است  همکاری بیشتر این سه کشور در قالب اطلاع رسانی ، مقررات زدایی و ...  می تواند در کاهش مشکلات مؤثر واقع شود که تحقق این موضوع ، برگزاری نشست ها و اجلاس های سه جانبه بهترین راهکار است .

براساس این گزارش در این نشست معاون وزیر راه و ترابری  اقدامات انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران که از جمله توسعه و تجهیز بنادر شمالی وجنوبی ، کاهش هزینه های حمل بندری و سایر عوارض ، بهسازی و توسعه جاده های ترانزیتی ، توسعه و تکمیل پایانه ها ، پیگیری افزایش اعضای کریدور را برشمرد و افزود:  مسئولیت ترانزیت در جمهوری اسلامی ایران برعهده وزارت راه و ترابری و به تبع آن سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است و این سازمان نیز با برگزاری جلسات مستمر کمیته های کارشناسی ترانزیت و همچنین جلسات کار گروه آن در سطح وزراء به بررسی و رفع مشکلات مربوط به ترانزیت کالا از قلمرو جمهوری اسلامی ایران اقدام کرده و در جهت رفع آنها تدابیر لازم را اتخاذ
می کند.

این گزارش حاکیست : سانچی سینگ سفیر هند در ایران نیز در این دیدار ضمن تأکید بر هماهنگی و همکاری بیشتر در جهت فعال تر کردن این کریدور و نقش آن در افزایش روابط تجاری فیمابین دو کشور ، خواستار برگزاری اجلاس های سه جانبه و اطلاع رسانی به تجار و بازرگانان هند در جهت استفاده بیشتر از مسیر کریدور شمال و جنوب  و  حضور نماینده جمهوری اسلامی ایران در نشست آتی در آستاراخان روسیه شد که  در این اجلاس مقرر است مشکلات و موانع ، مورد بحث وبررسی طرفین قرار گیرد تا مهمترین موانع موجود در مسیر کریدور که هم اکنون در قلمرو روسیه بیشتر نمود دارند ،  برطرف شود.

لینک

   رئیس امور مناطق محروم کشور از پروژه های راهسازی استان سمنان   

دکتر بشارتی مشاور رئیس جمهور و رئیس امور مناطق محروم کشور باتفاق معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان سمنان و مسئولین استانی از پروژه های راهسازی در مناطق محروم استان سمنان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  دکتر بشارتی در بازید از منطقه محروم پل ابریشم شهرستان شاهرود عملیات راهسازی روستاهای این منطقه را بررسی و راهنمایی های لازم را بیان نمود .

شایان ذکر است در این منطقه محروم اداره کل راه و ترابری استان سمنان عملیات راهسازی به چهار روستای چاه فرش ، چاه شیرین ، حسین آباد و محمد آباد به طرف محور اصلی میامی ـ جاجرم را اجرایی نموده است که کل این محور 60 کیلومتر بوده و در حال حاضر 30 کیلومتر در حال اجرا و در 15 کیلومتر عملیات زیر سازی و ابنیه فنی و آسفالت اتمام یافته و 15 کیلومتر دیگر تا سطح سابگرید خاتمه یافته است .

وی همچنین از محور پشتکوه شهرستان مهدیشهر که از مناطق محروم استان می باشد بازدید بعمل آورد .

گفتنی است محور پشتکوه به طول 36 کیلومتر و 9 روستای محروم منطقه را تحت پوشش قرار داد که از مناطق صعب العبور بوده و اداره کل راه و ترابری استان سمنان و با کمک و مساعدت دفتر مناطق محروم کشور اقدام به احداث راه روستایی در این منطقه نموده است .

لینک

   ملاقات عمومی مردم استان سمنان با مسئولین وزارت راه و ترابری   

 در سفر دوم هیات محترم دولت به استان سمنان ملاقات عمومی مردم استان سمنان با مسئولین وزارت راه و ترابری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  در این دیدارهای حضوری 67 مورد از درخواست های مردمی در حوزه وزارت راه و ترابری مطرح و توسط مسئولین و کارشناسان مربوطه بررسی و دستورات لازم صادر گردید . 23 مورد در خواست مردمی در حوزه راه و ترابری استان ، 17 مورد در حوزه سازمان حمل و نقل و پایانه های استان ، 3 مورد مربوط به به راه آهن شمالشرق و 24 مورد نیز در حوزه های مختلف وزارت راه و ترابری توسط  مهندس مجیدی معاون وزیر راه و ترابری و با حضور مدیران کل راه و ترابری استان ، سازمان حمل و نقل و  پایانه های استان ، راه آهن شمالشرق و هواشناسی ، آزمایشگاه مکانیک خاک و مدیریت فرودگاههای شاهرود و سمنان بررسی و اتخاذ تصمیم گردید .

لینک

   نخستین هم اندیشی روابط عمومی ادارات تابعه در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

 

کارگاه هم اندیشی روابط عمومی ها با حضور نمایندگان ادارت تابعه در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به منظور انتقال سریع اطلاعات، گزارش ها و خبرهای مهم در حوزه راه و ترابری استان یک کارگاه هم اندیشی از سوی روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد و طی آن  به چالش ها و اولویت های خبری و فرهنگی استان در بخش راه پرداخته شد.

 همچنین در ادامه این کارگاه به بررسی نیازهای اطلاع رسانی آن اداره کل و نقاط قوت و ضعف روابط عمومی ها و نیز اهداف کمیته روابط عمومی اشاره گردید و افزون بر آن به تعامل بین ادارت تابعه با اداره کل تاکید شد.

لینک

   مراسم هشتمین سالگرد شهادت مهندس دهگان معاون وزیرراه و ترابری در لنگرود   

یادمان هشتمین سالگرد شهید مهندس دهگان نماینده سابق مردم لنگرود  در مجلس شورای اسلامی ومعاون وزیر راه وترابری در مسجد جامع لنگرود برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ادار ه کل راه وترابری گیلان : این مراسم با حضورمهندس برزگر معاون وزیر ومدیر عامل  شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور – مهندس علیپور مدیر کل راه وترابری گیلان – مدیران دستگاههای اجرایی استان ،نماینده ، فرماندار وامام جمعه شهرستان لنگرود، خانواده معظم شهداوجمعی از کارکنان راه وترابری گیلان  برگزار گردید.

در این مراسم مهندس برزگر معاون وزیر راه با تجلیل از خدمات ارزنده شهید مهندس دهگان، ایشان را یکی از خادمین نظام برشمرند که در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی نماینده مردم لنگرود وسپس درکسوت معاون وزیر راه  وترابری ایفای نقش کرده است. وی ایشان را از نظر اخلاقی وعلمی شخصیت بر جسته معرفی کرد که تلاش برای اجرای طرح های عمرانی در مناطق محروم از ویژگی های بارزکاری ایشان بودو خدمات ارائه شده درنظام جمهوری اسلامی مرهون فداکاری بزرگانی چون شهید دهگان است .مهندس برزگر با ابراز قدردانی از بانیان برپایی این مراسم خواستار برگزاری چنین یادمانهایی برای شهدای گرانقدر شد تا یاد وخاطره آنها همیشه جاودان بماند.

در این مراسم شرکت کنندگان با قرائت قران کریم ونوحه خوانی سالگرد شهادت آن بزرگوار را گرامی داشتند.

 شایان ذکر است شهید مهندس دهگان به همراه دکتر دادمان وزیر راه وترابری وقت به همراه تنی چند از معاونین در حین انجام ماموریت در سانحه هوایی مازندران در 31 اردیبهشت سال1380 به شهادت رسیدند.

لینک

   بزرگترین پل فلزی استان آذربایجان شرقی نصب می گردد   

پل فلزی 63 متری در قطعه یک کلیبر – جانانلو در آذربایجان شرقی در حال نصب می باشد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی مهندس پناهی رئیس اداره نظارت برراههای اصلی گفت:طول کل پروژه 40کیلومتراست که 25کیلومترآن توسط سازمان آب منطقه ای درحال اجراست.

وی گفت:قطعه مورد پیمان این اداره کل (قطعه 1) دارای 15کیلومترطول وعرض9مترکه شامل67دستگاه پل می باشد و بزرگترین پل فلزی در منطقه به طول 63متردرحال نصب می باشد.

پناهی پیشرفت پروژه را60درصد اعلام نمود وگفت این راه بدلیل ارتباط دهی  نوارمرزی به مرکز استان وآزادراه تبریز-زنجان وهمچنین سهولت رفت وآمد روستائیان منطقه به مرکز شهرستان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همچنین کاربازسازی پل چوبی جلفا که ارتباط بین جمهوری خودمختار نخجوان وایران است بپایان رسیده است.

به گفته مهندس پورمحمد کارشناس ارشدپروژه تعمیرات اساسی پل ونرده کشی آن بطول 265متربااعتبار1850میلیون ریال انجام شده است.خاطرنشان میسازد تانکرهای نفت جمهوری آذربایجان جهت حمل مواد نفتی از جمهوری آذربایجان به نخجوان ازاین پل استفاده میکنند.

وی گفت:روزانه صدهامسافر ازاین پل برای تردداستفاده میکنندوباتوجه به ترافیک عبوری وقدیمی بودن پل در نزدیکی آن پل جدیدی درحال ساخت میباشد.

 شایان ذکر است پل دوم رودخانه اهردرآذربایجانشرقی پیشرفت 50درصدی داشته است.

مهندس پناهی رئیس اداره نظارت برراههای اصلی گفت:احداث پل 6دهانه 21متری باعرض تابلیه 8/12متربرروی رودخانه اهر که قسمتی از بانددوم بزرگراه اهر –تبریزنیز محسوب میشود درحال اجراست .

وی پیشرفت فیزیکی پروژه را50درصداعلام کرد وگفت امیدواراست باتخصیص بموقع اعتبارپل مذکور درموعدمقرربه بهره برداری برسد.

 

 

لینک

   تجلیل استاندار مازندران از مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها   

سید محمد کریمی، استاندار مازندران از فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کل ایشان با اهدای لوح تقدیری با اشاره به نکته که امر خطیر خدمت رسانی به مسافرین نوروزی 88 در ستاد تسهیلات نوروزی که به حول و قوه الهی با همیاری و تعامل کلیه دستگاههای ذیربط به نحو احسن انجام شده و باعث نیل استان به مقام برتر کشور گشته، لذا از زحمات صادقانه جنابعالی کمال تقدیر و تشکر را نموده و موفقیت شما و کلیه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را تحت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

لینک

   راه آهن نظامیه - میاندشت و کمربندی اهواز افتتاح شد   

3 طرح در حوزه راه و ترابری به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر و سفر رئیس جمهور به استان خوزستان با حضور وزیر راه و ترابری به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری،  این طرحها شامل راه آهن کمربندی نظامیه – میاندشت به همراه ساخت چهار تقاطع غیر همسطح به طول 41کیلومتر، قطار مسافربری ریل باس در مسیر اهواز- بندر امام خمینی با ظرفیت340 مسافر و مرحله نخست جاده کمربندی اهواز به طول 29 کیلومتر در سه محور عبوری با کاربری رفت و برگشت به همراه ساخت یک دستگاه پل بر روی رودخانه کارون و یک دستگاه پل ریلی و کانال زهکشی است.

دکتر حمید بهبهانی  در مراسم افتتاح این پروژه ها گفت:  با اتصال شبکه راه آهن اهواز- کرمانشاه - سنندح - تبریز، امکان تراتزیت کالا با کمترین هزینه فراهم می شود.

وزیر راه و ترابری  یادآور شد: با توسعه شبکه ریلی خوزستان و اتصال نقطه به نقطه این استان با خطوط راه آهن ، امیدوار هستیم اقتصاد استان خوزستان به سرعت متحول و احیا شود.

وزیر راه و ترابری با انتقاد از کاهش چشمگیر بودجه این وزارتخانه در سال جاری گفت: توانایی ساخت خطوط ریلی کشور سالانه بیش از هزار کیلومتر است در حالی که برای ساخت سالانه 250 تا 300 کیلومتر اعتبار وجود دارد که امید است با توجه به تاکید بر توسعه حمل و نقل ریلی با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی این کاهش اعتبار جبران شود.

دکتر حمید بهبهانی امروز در مراسم افتتاح کنارگذر شمال شرقی اهواز و راه‌آهن نظامیه ـ میاندشت با اشاره به ساخت 9 هزار کیلومتر راه‌آهن طی تاریخ هفتاد ساله ریلی کشور اظهار کرد: در حال حاضر هشت پروژه ریلی به طول حدود پنج هزار و 500 کیلومتر در حال مذاکره است که با هفت میلیارد یورو به صورت فاینانس در کشور ساخته شود.

بهبهانی دو پروژه آزادراه اهواز ـ اندیمشک و اندیمشک ـ پل زال را از طرح‌های مطالعاتی استان خوزستان عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه به تنهایی نمی‌توان این پروژه‌ها را ساخت نیازمند مشارکت هستیم که طی یکی دو هفته آینده با طرف مشارکت به نتیجه خواهیم رسید.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد: سه پروژه بزرگ ریلی اهواز ـ اصفهان، اهواز ـ شیراز و شبکه ریلی غرب کشور در حال مطالعه است که این خط از اهواز به کرمانشاه، کرمانشاه به سنندج، سنندج به تبریز و سپس به مرز رازی متصل خواهد شد که در ترانزیت نقش بسزایی دارد.

به گفته وی مطالعات این پروژه‌ها برای اجرایی شدن طی شش ماه تا یکسال آینده به نتیجه می‌رسد.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها اهواز را به یک گذرگاه ریلی تبدیل و اقتصاد این استان را پویا می‌کند، اظهار داشت : حمل و نقل ریلی مطمئن‌ترین و ایمن‌ترین حمل و نقل است اما تلفات جاده‌ای کشور همچنان بالاست و سالانه به مرز 22 هزار و 500 نفر رسیده؛ به معنای سقوط 22 هواپیمایی فوکر 100نفری.

بهبهانی با اشاره به بازسازی راه‌آهن خرمشهر ـ اهواز طی 60 روز و با اعتبار 50 میلیارد تومان افزود: راه‌آهن خرمشهر به شلمچه نیز تا یک ماه آینده به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به وعده‌های خود بر اتمام پروژه‌های نیمه تمام این وزارتخانه در بدو ورودش گفت: این پروژه (باند اول کنارگذار شمال شرقی اهواز و راه‌آهن نظامیه ـ میاندشت) پس از هفت سال همچون دیگر پروژه‌های راه و ترابری از قبیل پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه به اتمام رسید.

دکتر بهبهانی از اتمام خط آهن خرمشهر به شلمچه تا یک ماه آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد:  طرف عراقی نیز خط شلمچه به بصره را هرچه سریعتر به اتمام برساند تا امکان اتصال شبکه ریلی ایران به کشورهای شرق مدیترانه فراهم شود.

برای اجرای این طرح ها بیش از980میلیارد ریال هزینه شده است. اجرای این طرحها کاهش ترافیک درکلانشهر اهواز،  افزایش سرعت حمل و نقل و افزایش طرفیت انتقال مسافر را به همراه خواهد داشت.

با بهره‌برداری از خط راه آهن کمربندی نظامیه - میاندشت 41 کیلومتری، قطارهای باری دیگر از پل علی ابن مهزیار ( پل سیا) عبور نمی‌کنند، در نتیجه حمل و نقل قطارها سریعتر و حادثه‌های درون شهری و آلودگی هوای درون شهر نیز کاهش خواهد یافت.

نظامیه نزدیک‌ترین ایستگاه شمالی ورود قطارها به اهواز و میاندشت نخستین ایستگاه خروجی قطارهای باری از اهواز است که با این اقدام این 2 ایستگاه به همدیگر اتصال می‌یابند و امکان حمل و نقل کالا از اهواز به بندر امام (ره) فراهم می‌شود. ضمنا 53 میلیارد تومان صرف اجرای این پروژه شده است.

همچنین برای ساخت باند نخست جاده کمربندی شمال شرق اهواز به طول 5/28 کیلومتر با سه خط عبوری و کاربری رفت و برگشت ، مبلغ 400 میلیارد ریال از محل اعبتارات ملی و استانی هزینه شده است.

"خیرالله خادمی " مدیر کل اداره راه و ترابری خوزستان نیز در مراسم افتتاح این پروژه ها تصریح کرد: کمربندی شمال شرق کلانشهر اهواز با عنوان بخش اعظمی از رینگ کمربندی اهواز است که امکان روان سازی ترافیک خودروهای سنگین و سبک اطراف این شهر صنتعی را مسیر می سازد.

به گفته وی با بهره برداری از این پروژه ارتباطی ، تردد خودروهای سنگین به هسته مرکزی اهواز متوقف و این ترافیک به کنار گذر شمال شرق اهواز منتقل خواهد شد.

لازم به ذکر است این جاده به صورت شش خطه با دو باند عبوری رفت و برگشت، بخش اعظمی از رینگ کمربندی اهواز است که امکان عبور ترافیک در محیط اطراف شهر را میسر می‌سازد. در این مرحله یک باند از آن با سه خط عبوری و کاربری رفت و برگشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

12 میلیارد ریال اعتبار نیز صرف عملیات ایمن سازی در محور کمربندی شمال شرق اهواز انجام گرفته است.

ضمنا در این فاز اجرایی، یک دستگاه پل بزرگ بر روی رودخانه کارون به طول 370 متر و یک دستگاه پل بر روی خطوط راه آهن و کانال زهکشی به طول 32 متر احداث شده‌ است.

 

 

 

 

 

 

 

لینک

   با نانو فناوری می توان دنیای بهتری ساخت   

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزیر راه و ترابری گفت: با نانو فناوری همه چیز کوچک می شود،  می توانیم دنیای بهتری بسازیم ، می توانیم سالمتر زندگی کنیم و  با رایانه ها هوشمند تر، اینترنت سریع تر و انرژی ارزان تر خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر ناصر پورمعلم معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزیر راه و ترابری که در همایش تخصصی کاربرد نانو تکنولوژی در بخش راه و ترابری در سالن الغدیر وزارت راه و ترابری سخن می گفت، تأکید کرد: نانو فناوری علاوه بر نیاز یک ضرورت است و ساختارهایی پدید می آورند و به کار می برد که به سبب اندازه کوچک شان خواص منحصر به فردی دارند.

وی ضمن تشریح جایگاه فناوری های نوین در بخش راه و ترابری گفت: ما با نانو فناوری می توانیم موادی محکم تر بسازیم، بیماری ها را بهتر تشخیص دهیم و سریع تر درمان کنیم، ماشین های بی نهایت ریز بسازیم، ماشین هایی که بتوانند خودشان را ترمیم کنند، آسیب شناسی های ناشی از فعالیت های صنعتی را کاهش دهیم و بالاخره اینکه در تولید وسایل از حداقل مواد و انرژی استفاده کنیم.

لینک

   عملیات رفع نقاط پر حادثه در استان فارس به شدت ادامه دارد   

ایمن سازی محورها و نصب علایم در زمینه ایمنی راه ها  سرلوحه کار وزارت راه و ترابری قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس روشن معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان فارس در جلسه هماهنگی بین پلیس راه، حمل و نقل و راه وترابری در تشریح عملیات ایمن سازی راه های کشور گفت: ایمن سازی راه های کشور حول دو محور شناسایی نقاط پرحادثه و رفع آن و نصب و ایجاد علایم افقی و عمودی راه ها سرلوحه کار وزارت راه قرار داشته و در دست پیگیری و انجام می باشد. وی همچنین افزود: در همین راستا اداره کل راه و ترابری استان با همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و پاسگاههای پلیس راه تا کنون 555 نقطه حادثه خیز را شناسایی و برطرف نموده است.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس در بیان گزارشات رفع نقاط حادثه خیز اداره کل راه و ترابری استان گفت: اداره کل راه و ترابری فارس در سال 86 موفق به برطرف سازی 70 نقطه حادثه خیز با اعتباری معادل 110.000 میلیون ریال، در سال 87 ، 126 نقطه حادثه خیز با اعتباری معادل 177000میلیون ریال و در سال 88، 80 نقطه حادثه خیز برطرف گردیده و مابقی در دست اقدام می باشد.

وی تصریح کرد: برخی از نقاط حادثه خیز زودبازده و برخی دیگر مانند تقاطع های غیر هم سطح اساسی و دیربازده اند و اعتبار بالاتری نیاز دارند.                         

مهندس روشن در خصوص عملیات صورت پذیرفته در سال 87 گفت: در سال 87، 6400 کیلومتر عملیات خط کشی، 95 کیلومتر تهیه و نصب حفاظ جانبی و جداکننده، 5/6 کیلومتر احداث شبکه روشنایی، 330 کیلومتر شیارهای لرزاننده، نصب 100.000 عدد بازتاب چشم گربه ای، نصب 250 دستگاه چراغهای چشمک زن و 5600 مترمربع تابلو اطلاعاتی با اعتباری معادل 70.000 میلیون ریال صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، اداره کل راه و ترابری استان فارس در سال 86 به منظور ایمن سازی راه های استان، ساماندهی و ایمن سازی پاسگاههای پلیس راه را آغاز نموده که از این میان می توان به پاسگاه پلیس راه شیراز- مرودشت، سپیدان، آباده و پاسارگاد که به اتمام رسیده و پاسگاههای داراب، دوراهی فسا و پل فسا که در دست اقدام می باشد، اشاره کرد.

مهندس روشن همچنین تصریح کرد: علاوه بر موارد ذکر شده، دیگر اقدامات این اداره کل شامل لکه گیری، روکش آسفالت، تسطیح حریم، نگهداری از شبکه روشنایی و حفاظهای نصب شده و علایم در قالب 20 راهداری شهرستان درحال انجام می باشد.

در ادامه این جلسه سرهنگ احمدی فرمانده کل پلیس راه های استان ضمن اشاره به هماهنگی و همدلی بین سه مجموعه راه و ترابری، حمل و نقل و پلیس راه و ایجاد نظم و کنترل کیفیت و قانون و مقررات گفت: تداوم صداقت و یکرنگی میان این سه دستگاه در سال 88 کاهش حوادث رانندگی را باعث می شود. 

وی از برنامه های مدون پلیس راه در سال 88 خبر داد و خاطرنشان کرد: در برنامه های سال 88، آموزش نقش پررنگ تری خواهد داشت و برنامه های مدونی جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده ای پیش بینی گردیده است.

وی در خصوص بحث آموزش فرماندهان پلیس راه ها گفت: آموزش کلیه فرماندهان پلیس راه در اولویت برنامه کاری سال 88 قرار دارد. وی درخصوص آموزش مدارس خاطرنشان کرد: ابتدا مدارس  حاشیه راه ها و سپس مابقی مدارس شهرها تحت آموزش نکات ایمنی جاده ای و پلیس راه قرار خواهند گرفت.

وی در رابطه با آموزش مدارس سطح شهر اظهار امیدواری کرد: با همکاری راهنمایی و رانندگی استان تأثیر آموزش در خصوص مسائل ترافیکی در تمامی محافل و مجالس عمومی بروز پیدا خواهد کرد که نقش بسیار مهمی را در کنترل ترافیک ایفا خواهد نمود.

 

 

 

 

سرهنگ احمدی ضمن اشاره به ساخت و ساز پلیس راه ها متذکر شد: با توجه به گستردگی استان و بازدیدها و نیازسنجی های صورت گرفته، ضرورت احداث 2 پلیس راه بوجود آمده است.

فرمانده کل پلیس راه های فارس با اشاره به پیگیری های راه و ترابری فارس در خصوص رفع نقاط حادثه خیز در محورها افزود: دربحث رفع نقاط حادثه خیز تلاشها و پیگیری های خوب مسئولین راه و ترابری باعث رفع بسیاری نقاط پرحادثه که سالانه باعث تلفات و خسارات فراوان گردیده است ، به بار نشسته است.

وی اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک شاهد به بهره برداری رسیدن رفع تمام نقاط حادثه خیز با پی گیری مسئولین کشوری و استانی باشیم.

درادامه جلسه مدیرکل حمل و نقل استان فارس از تلاش راهداران و مأموان پلیس راه در سال گذشته چه در بحث راهداری و چه در اجرای طرح نوروزی تشکر کرد و خاطرنشان ساخت:  با همکاری نیروهای پلیس راه در کنار راهداران سال گذشته با موفقیت به پایان رسید و امیدواریم که با یک برنامه ریزی علمی و هماهنگی بین سه مجموعه راه و ترابری، حمل ونقل و پایانه ها و پلیس راه سال آینده شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و ایمن سازی هرچه بیشتر محورهای استان باشیم.

وی بحث کنترل نامحسوس توسط پلیس راه با همکاری سازمان پایانه ها را مثبت ارزیابی کرد و افزود: یکی ازسیاست گذاریهای انجام پذیرفته در سال گذشته که نتیجه های موفقیت آمیزی بدنبال داشت بحث کنترل نامحسوس در محورهای استان بود که اصناف حمل و نقل نیز همکاری خوبی در اجرای این سیاست گذاری داشته اند.

خواست خدایی در خصوص هزینه هایی که در سال گذشته جهت تجهیزات و تعمیرات ساختمان قرارگاههای پلیس راه هزینه گردید خاطرنشان ساخت: 5/2 میلیارد ریال بابت تجهیزات و تعمیرات قرارگاههای پلیس راه در سال 87 هزینه گردیده است.

مدیرکل حمل ونقل و پایانه های استان اذعان داشت: سیاستهای سال 88 اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان بر اساس برنامه ریزی هایی از سوی سازمان مرکزی ابلاغ می گردد.

 

 

 

 

لینک

   یک میلیارد ریال برای احداث سه شبکه روشنایی در راه های گلستان هزینه شد   

مدیر کل راه و ترابری گلستان خبر داد : برای ایجاد روشنایی در سه نقطه طول راه های استان یک میلیارد ریال هزینه شد .

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری گلستان، مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : حدود 800 میلیون ریال از این اعتبار برای احداث شبکه روشنایی تقاطع دوزین و شبکه روشنایی تقاطع تراجیق به طول حدود 5/1 کیلومتر هزینه شده است .

به گفته وی ، همچنین مبلغ 200  میلیون ریال برای احداث برج روشنایی در میدان تازه تأسیس شهرستان بندرگز صرف شده است .

جوان شورابی ، هدف از انجام این کار را ارتقاء ایمنی تردد در راههای استان بیان کرد. تاکنون 110 کیلومتر از طول راه های گلستان به سیستم روشنایی مجهز شدند.

لینک

   ستاد برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی (ره) در راه و ترابری لارستان تشکیل شد   

دومین جلسه ستاد برگزاری مراسم گرامیداشت بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در اداره کل راه و ترابری لارستان تشکیل شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان، محمود پیرایه معاون مالی – اداری اداره کل راه و ترابری لارستان با بیان اهمیت موضوع در این خصوص گفت : امام خمینی (ره) حق بزرگی به گردن ما ملت ایران و همچنین مسلمان سراسر جهان دارد و بدون تردید هرگونه اقدامی از طرف ما نقطۀ کوچکی در برابر دریای بیکران الطاف این بزرگ مرد تاریخ است .

وی با بیان یاد و خاطره بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت : نام حضرت امام (ره) نه تنها در میان کشورهای اسلامی بلکه در همه جای دنیا طنین انداز بوده و محرومین و مستضعفین دنیای بشری چشم به اندیشه ها و سیره نبوی و علمی او دوخته اند .

پیرایه در ادامه افزود : ملت ایران که در گذشته وابسته به قدرتهای بزرگ بود. هم اکنون با فراغ بال در جهان پیشتازی می کنند و ما این سعادت و پیشرفت را  مدیون رهنمون های این امام بزرگ هستیم . ایشان شخصیتی عظیم داشت و احیاگر اسلام ناب محمدی بود .

در پایان این جلسه مقرر شد کارکنان و خانواده آنها در این مراسم شرکت نموده و کاروانی عظیم متشکل از اداره کل راه و ترابری و ادارات تابعه به مرقد مطهر امام خمینی (ره) اعزام گردند و اداره تعاون و روابط عمومی تمهیدات و تسهیلات لازم جهت کارکنان را در این ایام فراهم نمایند .

لینک

   کارمند راه و ترابری استان اردبیل مقام اول مسابقات جهانی ووشو را کسب کرد   

واد عزیزی کارمند اداره کل راه و ترابری استان اردبیل مقام اول مسابقات جهانی ووشو رد کشور ایتالیا را از آن خود کرد و توانست صاحب کمربند طلایی مسابقات شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل و ترابری استان اردبیل، این ورزشکار توانمند خطه دلاور خیز استان اردبیل با تلاش و زحمات چندین ساله خود توانست علاوه بر احراز مقام اول جهانی کاپ اخلاق این مسابقات را نیز کسب نماید.

به همین مناسبت عده ای از همکاران و مسئولین اداره کل راه و ترابری استان اردبیل به پیشواز استقبال از این ورزشکار توانمند ، به فرودگاه اردبیل رفتند .

مدیریت ، روابط عمومی و باشگاه فرهنگی ، ورزشی شهید معصوم پناهی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل طی پیامی احراز این مقام اول جهانی را به مربی محترم ووشو آقای یعقوب یکانی پور و جامعه ورزشی استان شهید پرور اردبیل و کشور اسلامی و پهناور ایران تبریک و تهنیت عرض نموده و همچنین پیروزی و درخشیدن این ورزشکار توانمند در عرصه های دیگر مسابقات بین المللی و جهانی را در آتیه از خداوند متعال خواستار شدند.

لینک

   به مناسبت سوم خرداد دو پروژه راه روستایی در زنجان افتتاح خواهد شد   

دو پروژه راه روستایی به مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادی خرمشهر با اعتباری 500/4 میلیون ریال در زنجان افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: پروژه­های بهسازی و آسفالت راه روستایی ورودی قلعه حسینیه و بهسازی و آسفالت راه روستایی خلیفه­لو جمعاً به طول 2/3 کیلومتر و با اعتبار 500/4 میلیون ریال در شهرستان خرمدره به بهره­برداری خواهد رسید.

پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی خلیفه­لو به طول 2/2 کیلومتر و عرض 7 متر می­باشد که 6 مورد ابنیه فنی اعم از آبروهای کشاورزی و لوله­های بتنی در آن به کار رفته است.

همچنین پروژه راه روستایی ورودی قلعه حسینیه شهر خرمدره نیز با طول 1 کیلومتر و عرض 7 متر است یک لایه آسفالت بیندر به عرض 6 متر و ضخامت 7 سانتیمتر و یک دستگاه ابنیه فنی در این ایام قابل افتتاح است.

لینک

   در مانور زلزله به اهدف مورد نظر دست پیدا کردیم   

 رئیس اداره  راه و ابنیه فنی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: در برگزاری مانور زلزله که روز شنبه در مشهد برگزار شد مشارکت فعالی داشتیم و به اهداف مورد نظرمان نیز دست پیدا کردیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علیرضا خجسته با اشاره به این که تیمی متشکل از 36 تن از افراد زبده و کارشناسان کارگروه تخصصی حمل و نقل استان در مانور روز یکشنبه حضور داشتند افزود: خوشبختانه با توجه به فعالیت های انجام شده اهدف موردنظرمان از حضور در این مانور محقق شد.

وی ادامه داد : در این مانور ، نیروهای کارگروه تخصصی حمل و نقل در مواردی همچون بازگشایی معابر و تسطیح آواربرداری حضور داشتند که این فعالیت ها با مشارکت 12 دستگاه خودرو سنگین و چهار دستگاه خودرو سبک انجام شد.

خجسته تصریح کرد : با استقرار یک کانکس تعمیرات سیار در محل اجرای مانور ، آمادگی نیروها در این بخش نیز سنجیده شد.

 شایان ذکر است مانور زلزله روز یکشنبه و با حضور نیروهای مختلف کارگروه های 23 گانه ستاد حوادث استان و  بخش های امدادی و خدماتی شهر مشهد برگزار شد.

لینک

   نخستین خودروی سورای از طریق خشکی وارد جزیره شیف شد   

اولین خودروی سواری آن اداره کل بعنوان اولین مسافر وارد جزیره شیف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، حسینعلی کشاورز معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر اعلام کرد: آغاز عملیات اجرایی احداث محور شیف به دلیل عدم وجود ارتباط زمینی جزیره شیف به عنوان اولین نیاز و مشکل مردم آن جزیره ، با توجه به وضعیت خاص آن و نزدیکی به سواحل بوشهر و جزیره صدرا و همچنین با توجه به احداث راه ارتباطی جزیره صدرا به اتوبان خلیج فارس، در دهه فجر سال 87  با حضور مسئولین استان شروع گردیده که از روز سه شنبه  29/2/88  امکان اتصال این جزیره به خشکی میسر شده است.

وی افزود: محور اتصالی جزیره شیف به صدرا  به طول 5/8 کیلومتر پس از پل بزرگ صدرا شروع گردیده و با گذر از خور لشکری به طول 5/1 کیلومتر در منتهی الیه جنوب غربی جزیره عباسک و در ساحل جزیره ادامه می یابد و پس از طی 7 کیلومتر در حاشیه غربی جزیره که بلندترین نقطه جزیره می باشد به مناطق مسکونی جزیره متصل می گردد.

گفتنی است محور ارتباطی قبلی جزیره شیف به شهرستان بوشهر از طریق راه روستایی دهنو- زردکی به طول 60 کیلومتر بوده است که اهالی این جزیره با گذر از مسافت آبی 500 متری در اسکله ساحلی پیاده شده و از طریق  راه روستایی مذکور به خشکی می رسیدند. اما با احداث این راه علاوه بر کاهش 16 کیلومتر از طول راه طی شده بیش از 2500 نفر ساکن جزیره شیف قادر به برقراری ارتباط از طریق خشکی  شده اند.

لینک

   تقدیر فرماندار از مدیرکل راه و ترابری لارستان   

فرماندار طی تقدیر نامه ای از مهندس علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان تقدیر و تشکر کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان : منصور محتاجی فرماندار لارستان طی اهداء تقدیر نامه هایی در خصوص اقدامات نوروزی و همایش پیاده روی از مهندس علی امیری مدیر کل راه وترابری لارستان تقدیر وتشکر نمود .

براساس این گزارش در این تقدیر نامه آمده است :لارستان از دیر باز مهمان نوازی وخدمت به همنوع ، این سنت حسنه محمدی (ص) را به زیبایی وشایستگی بجای آورده است در این توفیق ، تلاش بیدریغ وهمت والای شما در ایجاد شرایط مناسب ومطلوب برای مهمانان ومسافران نوروزی در سال 1388 که رضایت وآسایش این عزیزان را به همراه داشت، در خور سپاس وتقدیر بیکران است .امیدوارم همواره در سایه الطاف بیکران الهی در خدمت به مردم واهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق ومؤید باشید.

منصور محتاجی فرماندار لارستان در تقدیر نامه دیگر خود آورده است: تأثیر شگرف ورزش در بالندگی فکر و سلامت جسم آدمی به عنوان ابزاری کارآمد در تضمین سلامت جامعه برکسی پوشیده نیست و هر گامی در این مسیر برداشته شود ، امری است مقدس و شایسته قدردانی . لذا بر خود لازم می دانم همت والا ، تعهد و همکاری بی دریغ شما در برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی روز جمعه 21 فروردین ماه در لارستان را که با هدف نهادینه کردن ورزش همگانی و بسط و توسعه آن در بین اقشار جامعه برگزار شد ، ارج نهاده از خداوند سبحان توفیق روز افزونتان را در خدمت به جامعه اسلامی ایران مسئلت می نمایم .

لینک

   برگزاری مسابقات والیبال در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

در آستانه سالروز  فتح خرمشهر یک دوره مسابقات والیبال بین واحدهای تابعه اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در این مسابقات تیم والیبال پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل با برتری بر حریفان ،مقام اول  را از ان خود نمود.

لینک

   برگزاری دوره های آموزشی آئین نامه مناقصات در اداره کل راه و ترابری بوشهر   

دوره های آموزشی آئین نامه مناقصات در روزهای دو شنبه و چهارشنبه هر هفته در آن اداره کل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به گفته مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزاری این دوره از آموزش ها به تصویب کمیته تحول اداری بوده که با هدف آشنایی با قوانین نحوه برگزاری مناقصات  و بهبود روش های انجام کار  برگزار می شود.

لینک

   تقدیر دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای سعد‌آباد از راه و ترابری گلستان   

دهیار و اعضای شورای اسلامی روستای سعد آباد با ارسال تقدیر نامه ای از تلاشهای ارزشمند و بی شائبه مدیریت و کارکنان راه و ترابری گلستان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، در متن این تقدیر نامه خطاب به مهندس جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری آمده است : بدین وسیله با عنایت به اقدامات بی دریغ آن اداره کل نسبت به ترمیم و روکش آسفالت روستای سعد آباد که موجب فراهم آمدن شرایط مناسب تردد و کاهش خطرات گردید کمال تشکر و قدردانی را داریم و در پایان این لوح آرزوی توفیقات روز افزون برای مدیریت و پرسنل خدوم این اداره کل را نموده اند.

لینک

   سرپرست اداره راه وترابری لامرد معرفی شد   

طی حکمی مهندس علی منصوری به سمت سرپرست اداره راه وترابری لامرد معرفی وانتصاب شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان، علی امیری مدیر کل راه وترابری لارستان طی حکمی مهندس علی منصوری را به عنوان سرپرست اداره راه وترابری لامرد معرفی نمود.

علی امیری در این حکم آورده است: باتوجه به شایستگی ولیاقت جنابعالی طی این ابلاغ شما را به سمت سرپرست اداره راه وترابری لامرد منصوب می کنم وتوفیق روز افزون شمارا از خداوند منان مسئلت دارم.

لینک

   ستاد تکریم ارباب رجوع در اداره کل راه وترابری لارستان تشکیل شد   

طی جلسه ای که با حضور علی امیری مدیر کل جدید راه وترابری لارستان، معاونین ورؤسادر این اداره کل تشکیل شد، طرح تکریم ارباب رجوع وتسهیل امور مراجعین و رضایتمندی آنها مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان، علی امیری در این خصوص تأکید کرد: اداره راه وترابری به نوبه خودوظیفه دارد موجبات رضایتمندی مراجعین را به نحوی در خور توجه وشایسته فراهم نموده واقدامات لازم در این زمینه را مورد بررسی قراردهد .

وی با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از وظایف هر اداره وسازمان اطلاع رسانی وسهولت در امور اداری نسبت به مراجعین می باشد وکلیه پرسنل یک اداره نقش واحدی در این زمینه دارند.

وی در ادامه افزود: بدون شک رضایت ارباب رجوع مستلزم فراهم نمودن ملاک ومعیارهای مورد توجه اقشار جامعه می باشد لذا باید توجه بیشتری به این معیارها نمود تا به نحو مطلوب وکیفیت بهتر نسبت به سالهای گذشته اجرا شود.

لینک