با نانو فناوری می توان دنیای بهتری ساخت   

با نانو فناوری همه چیز کوچک می شود،  می توانیم دنیای بهتری بسازیم ، می توانیم سالمتر زندگی کنیم و  با رایانه ها هوشمند تر، اینترنت سریع تر و انرژی ارزان تر خواهد بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر پورمعلم معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزیر راه و ترابری که در همایش تخصصی کاربرد نانو تکنولوژی در بخش راه و ترابری  در سالن الغدیر وزارت راه و ترابری سخن می گفت، ضمن اظهارات فوق تأکید کرد: نانو فناوری علاوه بر نیاز یک ضرورت است و ساختارهایی پدید می آورند و به کار می برد که به سبب اندازه کوچک شان خواص منحصر به فردی دارند.

وی ضمن تشریح جایگاه فناوری های نوین در بخش راه و ترابری گفت: ما با نانو فناوری می توانیم موادی محکم تر بسازیم، بیماری ها را بهتر تشخیص دهیم و سریع تر درمان کنیم، ماشین های بی نهایت ریز بسازیم، ماشینی تا بتوانند خودشان را ترمیم کنند، آسیب شناسی های ناشی از فعالیت های صنعتی را کاهش دهیم و بالاخره اینکه در تولید وسایل مواد با بهره وری بیشتر از حداقل مواد و انرژی استفاده کنیم.

 

لینک

   یک باند آزادراه تهران ـ پردیس خردادماه به بهره برداری می رسد   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: یک باند آزادراه تهران ـ پردیس در خردادماه و باند دوم در پایان شهریور به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که امروز از مراحل اجرایی آزادراه تهران ـ پردیس بازدید می کرد، اظهار داشت: آزادراه تهران ـ پردیس به طول 24 کیلومتر تهران را به بومهن و از طریق کمربندی بومهن به بزرگراه چهار بانده فیروزکوه ـ قائم شهر متصل می شود.

وی بیان کرد: آزادراه تهران ـ پردیس دارای 20 پل دره ای شامل پل های پیش رونده، پیش تنیده و عرشه آزاد وجود دارد و حدود 15 قطعه تونل در این آزادراه وجود دارد که به لحاظ خصوصیات زمین شناسی منطقه دارای شرایط ویژه ای هستند.

وزیر راه و ترابری ادامه داد: کمربندی بومهن نیز به طول 8 کیلومتر است که عملیات اجرایی شش کیلومتر آن در حال انجام است.

وی تصریح کرد: آزادراه تهران ـ پردیس مشکل گره ترافیکی راههای شمال از جمله دماوند و فیروزکوه را حل خواهد کرد.

دکتر بهبهانی در این بازدید نسبت به ایجاد تونل سیف (آخرین تونل آزادراه تهران ـ پردیس) اعتراض و خاطرنشان کرد: با ایجاد ترانشه و کنارگذر می توانستیم با هزینه کمتری این کار را انجام دهیم.

وی همچنین انجام موازی کارهای روسازی از جمله آسفالت به همراه گاردریل به منظور تسریع در انجام پروژه ها شد.

لازم به ذکر است آزادراه تهران ـ پردیس به طول 24 با اعتبار 1030 میلیارد ریال با مشارکت بانک مسکن، شرکت عمران پردیس، سازمان توسعه راهها و وزارت راه و ترابری احداث می شود.

در این بازدید وزیر راه و ترابری با اشاره به پروژه های حمل و نقلی کردستان یادآور شد: انجام پروژه های عمرانی مورد نظر در این استان موجب تحول در این استان خواهد شد و در مورد راه آهن تهران ـ همدان ـ سنندج در حال جذب سرمایه گذار هستیم. همچنین خطوط ریلی بیجار ـ زنجان و اتصال به خط ریلی تهران ـ همدان ـ سنندج و طرح ریلی تبریز ـ سنندج ـ کرمانشاه مدنظر می باشد.

دکتر بهبهانی خاطرنشان کرد: 7 پروژه ملی و 30 پروژه استانی در حوزه حمل و نقل در استان کردستان در حال انجام است.

 

لینک

   کارخانه ساخت تراوس بتونی پس از 70 سال در دولت نهم فعال شد   

وزیر راه و ترابری با تاکید بر اینکه کارخانه ساخت تراوس بتونی پیش‌تنیده در کشور حدود 70 سال غیر فعال بود، گفت: بسیاری از زیر ساخت‌های صنعتی و تولیدی در دولت نهم اجرایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی امروز در مراسم بازدید از کارخانه تراوس بتونی پیش‌تنیده و خط تولید تراوس در کرج، با بیان این‌ که ظرفیت و توان متخصصان داخلی در تولید تجهیزات ریلی بسیار بالا است، اظهار داشت: کارخانه ساخت تراوس در کشور حدود 70 سال غیر فعال بود و ناوگان ریلی کشور تراورس لازم را جهت ریل‌گذاری از خارج وارد می‌کرد که در حال حاضر این تراوس‌ها در داخل کشور تولید می‌شود.

بهبهانی تصریح کرد: تراوس عبارت از یک قطعه بتونی است که زیر ریل قرار می‌گیرد و جهت استحکام ریل و امنیت سرعت قطارها کاربرد دارد.

وی با بیان این‌که تراوس زیر سوزن نوعی از تراورس است، افزود: بر حسب زاویه‌ای که سوزن ریل باز و بسته می‌شود طول تراوس از یک تا 7 متر متغیر است و بنابراین لازم است تراورس‌ها از جنس بتون مخصوص باشد که از نظر مقاومت فشاری و کششی مطلوب عمل کند.

بهبهانی با اشاره به اینکه کارخانه ساخت تراورس در سال 1313 ساخته شده است، بیان داشت: در دولت نهم این تفکر اجرایی شد که با پشتیبانی مجلس، کشور به سمت ساخت و تولید صنعتی حرکت کند و از واردات کاسته شود.

وی خاطرنشان کرد: کارخانه ساخت تراوس بتونی پیش‌تنیده کرج با یک سرمایه‌گذاری در حدود 7 میلیارد تومان نوسازی شده است.

بهبهانی با بیان اینکه لازم است تولید تراوس به 3 میلیون عدد در سال برسد، بیان داشت: تولید تراوس توسط شرکت داخلی فعلی تنها نیاز ریل‌سازی سال جاری را تهیه می‌کند و لازم است این کارخانه تقویت شود.

بهبهانی بیان داشت: قطعات صنعتی مورد نیاز جهت ساخت تراوس هم‌اکنون در داخل کشور ساخته می‌شود و تنها قطعاتی که ساخت آن توجیه اقتصادی ندارد از طریق واردات تأمین می‌شود.

وی اظهار داشت: وزارت راه و ترابری معتقد است که کلیه تجهیزات و ملزومات ساخت ریل لازم است در داخل کشور و با استفاده از توان متخصصان داخلی ساخته شود.

این مقام مسئول بیان داشت: در این باره 8 تفاهم‌نامه از طریق سرمایه‌گذاری شرکت‌های داخلی و توسط بخش خصوصی با وزارت راه و ترابری امضا شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه راه‌آهن در نظر دارد حدود چهار هزار کیلومتر ریل را با سرمایه‌گذاری هفت میلیارد یورو از طریق فاینانس در داخل کشور نصب کند، تصریح کرد: سیستم حمل و نقل ریلی کشور به 400 لوکوموتیو جهت نوسازی ناوگان نیازمند است.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه لازم است تولید لوکوموتیو در داخل کشور انجام شود، خاطرنشان کرد: کارخانه ساخت لوکوموتیو سالیانه 30 تا 40 لوکوموتیو می‌سازد که اگر این کارخانه در داخل کشور وجود داشته باشد با توجه به نیاز ناوگان ریلی کشور به 400 لوکوموتیو جهت نوسازی، محصول این کارخانه حدود 25 تا 30 سال تنها توسط کشور ایران مصرف می‌شود.

حمید بهبهانی بیان داشت: کشورهای عراق، پاکستان، ترکمنستان و از این قبیل، مایلند که تجهیزات ریلی خود را از طریق کشور ایران تهیه کنند.

لینک

   برترین های روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای معرفی شدند   

در اولین جشنواره انتخاب برترین های روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای هشت نفر ازمسئولان روابط عمومی حوزه استانی این سازمان به عنوان برتر معرفی و از آنها تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، این جشنواره که با حضور مسولان ارشد سازمان و نمایندگان فعال در بخش روابط عمومی و مسولان روابط عمومی سازمان حمل ونقل و پایانه ها و ادارات کل راه و ترابری استانهای سراسر کشور برگزار شد، دکتر افندی زاده معاون وزیر و رییس این سازمان ضمن تشریح جایگاه روابط عمومی ها در توسعه سازمانی ، رویکردهای مهم روابط عمومی را برشمرد و اظهار داشت: روابط عمومی نقش اصلی اطلاع رسانی و بازگو کردن کلیه فعالیت های یک سازمان را برعهده دارد و در این راه باید بادقت و رعایت اصل امانت داری اخبار و رویدادها را به بهترین شکل ممکن ارائه کند، ضمن اینکه روابط عمومی ها در بهره گیری از فناوری های نوین و استفاده از دانش وعلوم نوین ارتباطی تلاش جدی داشته باشند.

وی افزود: افراد شاغل در روابط عمومی باید ضمن برخورداری از دانش و تخصص روابط عمومی در اجرای برنامه ها نیز هدفمندانه عمل کنند و برای تاثیرگذاری بیشتر فعالیت های ارتباطی، از اقدامات جزیزه ای پرهیز کرده و کار تیمی را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد : به هنگام بودن اطلاعات روابط عمومی ها در توسعه فعالیت ها تعیین کننده است و هر میزان که مسئول روابط عمومی، اطلاعات به هنگام و روز آمد داشته باشد می تواند به توفیقات بیشتری در عرصه تخصصی دست یابد ضمن اینکه همواره باید با ارزشیابی فعالیت های خود در جهت بهبود بیشتر فعالیت ها اقدام کند.

معاون وزیر راه و ترابری با تاکید بر ضرورت بهره گیری از امکانات و ظرفیت های موجود در حوزه فعالیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت : با توجه به ظرفیت های موجود برای اطلاع رسانی از قبیل پایانه های مسافری ، مجتمع های خدماتی – رفاهی ، پایانه های مرزی ، پایانه های کالا ، جاده ها و تابلوهای در اختیار سازمان باید مسئولان روابط عمومی برنامه ریزی مناسبی برای استفاده از این فضا ها جهت اطلاع رسانی داشته باشند و به نظر می رسد متناسب با حجم فعالیت ها و مأموریت های سازمان چه در حوزه راهداری و چه در حوزه حمل ونقل جاده ای ، اطلاع رسانی کافی صورت نگرفته است و مردم از خدمات این بخش اطلاع مناسب ندارند.

دکتر افندی زاده در بخشی از سخنان خود لزوم توجه به نیروی انسانی شاغل در روابط عمومی را یادآور شد و اظهار داشت : در حوزه سازمان و وزارت راه و ترابری بسیاری از افراد با ذوق و علاقه با مدرک امور ارتباطات و روابط عمومی فعالیت دارند که اگر در حوزه روابط عمومی قرار گیرند ، می توانند کارآفرین و خلاق باشند که باید این افراد شناسایی و در بخش روابط عمومی از خدمات آنان استفاده شود.

براساس این گزارش ناصر رزاق منش مدیرکل روابط عمومی سازمان درخصوص خدمات روابط عمومی ها اظهار داشت : خوشبختانه روابط عمومی ها در جهت ارتقا جایگاه واقعی خود حرکت می کنند و اگر تا چند سال پیش روابط عمومی فقط به نصب پلاکارد و پیامهای تبریک وتسلیت مشغول بود امروز به عنوان یک تحلیل گر سازمانی فعالیت هایی را رصد می کند که با تحلیل های کارشناسی و افکار سنجی فعالیت های انجام شده را به منظور بهبود و تاثیرگذاری فعالیتها نتایج را ارزیابی می کنند.

وی افزود: روابط عمومی مجموعه سازمان به دلیل فعالیت های گسترده خود همواره جزو روابط عمومی های برتر درمیان سازمان های دولتی بوده است که نشان از پویایی و تلاش گسترده روابط عمومی سازمان دارد و اکنون نیز افتخار داریم یک بار دیگر تلاش های روابط عمومی استانها را در قالب جشنواره ارزیابی و برترین ها را معرفی می کنیم اگر چه نمی توان تلاش ها وخدمات گسترده روابط عمومی ها را ارج گذاری کرد.
براساس این گزارش حجت الاسلام علی زنگنه نماینده سازمان تبلیغات اسلامی سازمان با بهره گیری از آیات و روایات ، ویژگی های روابط عمومی ها را برشمرد و گفت:بزرگترین سرمایه روابط عمومی در آیه شریفه قرآن کریم خلاصه شده که به داشتن ارتباط حسنه با مردم و اخلاق خوب تأکید می کند که این ویژگی اصلی روابط عمومی ها است .

وی افزود: امیرالمومنین می فرماید فرصتها همیشه نصیب انسان نمی شود و بنابراین باید زمانی که در جایگاهی قرار گرفتند خود را در معرض قضاوت خدا و بندگان خدا قرار دهند ، پس باید چنان عمل کنید تا خرسندی خدا و مردم را فراهم کنید بنابراین خدمت به مردم یک فرصت برای انسان است که باید از آنها بهره گرفت می توان گفت این فرصت امروز نصیب روابط عمومی ها شده است.

وی خاطرنشان کرد : روابط عمومی ها باید نمونه حسن اخلاق و کوشش باشند و بدانند این نعمت وی خاطرنشان کرد : روابط عمومی ها باید نمونه حسن اخلاق و کوشش باشند و بدانند این نعمت بزرگ ارتباط با مردم به سهولت نصیب هرکس نمی شود.

این گزارش حاکی است راشد قدیرپورسرپرست روابط عمومی وزارت راه و ترابری نیز در این همایش با اشاره به ویژگی های روابط عمومی ها، اظهار داشت: یکی از ویژگی های روابط عمومی ها ، مردمی بودن و مردم محوری آنها است ضمن اینکه یکی از آموزه های مهم دینی نیز خدمت به مردم است و می فرماید انسان خلیفه خدا در زمین است وخداوند به او عشق می ورزد.

وی افزود: وزارت راه و ترابری یکی از بزرگترین وزارتخانه های کشور محسوب می شود و نقش عظیمی در توسعه زیر ساخت های اقتصادی کشور دارد بنابراین اطلاع رسانی از این حجم بزرگ کارها و خدمات وظیفه روابط عمومی را سنگین تر می کند

وی خاطرنشان کرد : مجموعه وزارت راه و ترابری در سخت ترین شرایط جوی نیز خدمات زیادی را به مردم ارائه می کنند که بسیاری از مردم این خدمات را نمی شناسند و ما به دنبال راهکارهایی هستیم تا با رفع مشکلات اطلاع رسانی بتوانیم مردم را در جریان خدمات ارائه شده و قابل ارائه قرار دهیم اخبار فعالیت ها و خدمات از طریق رسانه های گروهی را به شکل واقعی انعکاس یابد.

این گزارش حاکی است هیأت داوران پس از بررسی بیش از 480 اثر ارسالی از روابط عمومی استانها رتبه اول تا سوم را در حوزه راه و ترابری به ترتیب به منصور فخاران مسول روابط عمومی استان اصفهان، زهره گلناری مسول روابط عمومی استان فارس و حمید حسینی مسول روابط عمومی استان مازندران و در حوزه سازمان حمل ونقل و پایانه های استانها به ترتیب رتبه اول تا سوم به شاهپور آذروندمسول روابط عمومی استان اردبیل، غلامرضا صمدی مسول روابط عمومی استان خراسان رضوی و زهرا نودهی مسول روابط عمومی استان خراسان شمالی اختصاص یافت . همچنین در بخش سایت های برتر استانی نیز امیر عشقی مسول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران و مریم ذوالفقار پور مسول روابط عمومی اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان هرمزگان انتخاب شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند .

لینک

   بررسی آسیب های شغلی کارکنان اداره کل راه و ترابری استان اصفهان   

در راستای بررسی آسیبهای شغلی و ارتباط آن با رضایت شغلی و ویژگی‌های روانشناختی کارکنان اداره کل راه و ترابرای استان اصفهان ، پژوهشی علمی با همکاری دانشگاه اصفهان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان این پژوهش به طور جامع انجام شدو شامل تمام نیروها از رده های سنی مختلف،سطح تحصیلات ، سابقة کار و شهرستان های محل خدمت در استان بود که براساس آن مشکلات ارزشی، مسائل مربوط به نقش ومشکلات عمومی از جمله آسیب های شغلی بودند .

نتایج این پژوهش حاکی است در زمینه ارتباط بین ویژگی‌های روانشناختی کارکنان و آسیب های شغلی رضایت شغلی در ابعاد رضایت از شغل فعلی، فرصت‌های ترفیع و نحوه‌ پرداخت مزایا و شرایط کار با نمرات کل آسیب های روانشناختی کارکنان رابطه دارد،. بین ویژگی‌های روانشناختی مدیران و آسیب های شغلی کارکنان در بعد عاطفی و شخصیتی آسیب ها با بعد مسئولیت‌پذیری هوش هیجانی رابطه مثبت وجود دارد ، بین آسیب های مربوط به ریاست و همکاران با ویژگی همدلی مدیران رابطه‌ منفی وجود دارد، همچنین آسیب های روانی مدیران ارتباط مثبتی با آسیب های شغلی و رضایت شغلی کارکنان دارد ، ضمن این که تحصیلات ، تاثیر معنی‌داری با رضایت شغلی ندارد.
در این پژوهش میدانی که درآن بیش از200 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان به شیوه تصادفی انتخاب شدند، از ابزارهای پژوهشی مختلفی همچون پرسشنامه SCL90-R، پرسشنامه رضایت شغلی، پرسشنامه هوش عاطفی و پرسشنامه آسیبهای شغلی استفاده شد.داده‌ها با آزمون تحلیل واریانس‌چند متغیره، ضریب همبستگی، تحلیل کوواریانس چند متغیره، آزمون t ، آزمون تعقیبی LSD ، تحلیل رگرسیون چندمتغیره و با استفاده از نرم‌افزار SPSS تجزیه و تحلیل شد.

لینک

   بازدید معاون وزیر راه و ترابری از پروژه های راهسازی استان بوشهر   

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور به همراه نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی ، استاندار و معاون عمرانی و مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر از پروژه های راهسازی استان بازدید کردند..
به گزارشروابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر محمد برزگر وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور در این بازدید با اشاره به پروژه های آزاد راه در استان بوشهر ، آزاد راه قزوین به رشت ، رودهن و کمربند شمالی مشهد را از جمله پروژه های مهم آزاد راه در کشور خواند و گفت : برای اجرای این پروژه ها باید سرمایه گذار بخش خصوصی را فعال کنیم تااین پروژه ها به صورت مشترک بین دولت وبخش خصوصی اجرا شود.
وی در ادامه جاده عسلویه به فیروز آباد را یکی از پروژه های بزرگ و مهم استان خواند و با بیان اینکه پروژه راه شیف به گناوه یکی از پروژه های بزرگ و مهم استان بوشهر است گفت : یکی از بخش های باقی مانده این پروژه بخش مهندسی آن است که برای 30 کیلومتر باقی مانده آن برنامه ریزی شده که یکی از اولویت های استان در سال جاری است .
گفتنی است در طول بازدید از استان بوشهر از محورهای بوشهر – شیف – گناوه ، بوشهر – دالکی و پروژه در حال احداث راه آهن بوشهر – عسلویه – فارس بازدید بعمل آمد.

لینک

   ادامه ساماندهی نقاط پرحادثه استان آذربایجان شرقی در سال جاری   

در راستای شناسایی و رفع نقاط پرحادثه در راههای استان آذربایجان شرقی ، از سال 85 ساماندهی 105 نقطه پرحادثه در برنامه کاری اداره کل راه و ترابری استان قرار گرفت .
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی علیزاده معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در سال 86 ، 34 نقطه پرحادثه با اعتباری بیش از 20 میلیارد ریال ساماندهی شده است ، اظهار داشت : در سال 87 نیز 59 نقطه پرحادثه با اعتباری بیش از 21 میلیارد و 600 میلیون ریال در استان ساماندهی شد.

وی افزود: ساماندهی باقیمانده نقاط پرحادثه نیز در سال جاری با اعتبار 12 میلیارد و 960 میلیون ریال در برنامه کاری این اداره کل قرار گرفته است .

 علیزاده یادآور شد : در سال های 86 و 87 از محل اعتبارات استانی نیز مبلغ 13 میلیارد و 721 میلیون ریال برای ساماندهی تقاطع های تی شکل تخصیص داده شد که در این راستا 18 تقاطع تکمیل و 11 تقاطع در حال تکمیل است.

 وی مهم ترین پروژه های اصلاح نقاط پرحادثه را تقاطع غیر همسطح بایرامدیزج در محور خسرو- شهر - اسکو ذکر کرد که با اعتبار اولیه 10 میلیارد ریال آغاز شده است .

لینک

   آغاز احداث طرح تقاطع همسطح نمین در اردبیل   

عملیات اجرایی احداث تقاطع غیر همسطح نمین در محور اردبیل ـ آستارا و محل بلوار ورودی شهرستان نمین راه ارتباطی جنگل فندقلو کلنگ زنی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل کمال الدین میر جعفریان مدیر کل راه و ترابری استان اردبیل درخصوص اجرای این پروژه گفت : این پروژه با برآورد اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال برای رفع نقطه پر حادثه و برقراری تردد ایمن و روان بوده ، از طرفی بدلیل افزایش ترافیک به ویژه در منطقه توریستی و گردشگری فندق لو و محور اردبیل ـ آستارا جهت جلوگیری از هر گونه تصادفات احتمالی و ایجاد بستر امن برای تردد وسایط نقلیه در حال احداث است.

در این مراسم دکتر حقیقت پور استاندار اردبیل و حجة الاسلام و المسلمین موسوی نماینده مردم اردبیل ـ نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین حضور داشتند .
استاندار اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برای اجرای این طرح و به لحاظ گردشگری بودن منطقه مذکور ووجود پتانسیلهای زیاد سرمایه گذاری در استان ، اجرای این پروژه را قابل تقدیر داشت

لینک

   محور کمربندی جنوبی اراک تعریض می شود   

حدفاصل میدان محیط زیست تا میدان انقلاب در محور کمربندی جنوبی اراک از دو طرف جاده تعریض می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی این جاده به اندازه 6 متر تعریض و در تاریخ از 1/10/88 به بهرده برداری خواهد رسید.

بنا بر این گزارش هدف از اجرای این پروژه کاهش تصادفات، ترافیک ران و کاهش آلودگی هوای شهر اراک  عنوان شده است.

شایان ذکر است آسفالت روکش لایه دوم محور اراک – سلفچگان و محور راهجرد – اراک شروع شده است.

لینک

   کسب رتبه سوم راه و ترابری مازندران در جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر   

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در اولین جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر در حوزه سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور در بین 480 آثار ارسالی به جشنواره در سطح کشور ، موفق به کسب رتبه سوم شده و در آیین ویژه ای از مسؤل روابط عمومی این اداره کل تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران  اولین جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر استان های حوزه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با هدف ایجاد رقابت سالم میان روابط عمومی های استانها و هدایت آنها به سمت فعالیت برنامه ای و منطبق با سیاست های سازمان و تخصصی تر کردن فعالیتها در تاریخ 29 اردیبهشت ماه سال جاری در تهران برگزار گردید.

بر اساس این گزارش  مجموعه عملکرد روابط عمومی ها در 6 شاخص شامل فعالیت انتشاراتی ، تبلیغات ، ارتباطات مردمی ، ارتباطات الکترونیک ، ارتباطات رسانه ای و نوآوری و خلاقیت بوده که توسط انجمن متخصصان  روابط عمومی کشور مورد ارزیابی و داوری قرار گرفته است.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطر نشان ساخت: کسب این رتبه مرهون تلاش ، همراهی و همکاری همه عزیزان علی الخصوص هدایت و پشتیبانی مدیرکل محترم راه و ترابری استان مهندس موسی رحیمی ، معاونین و کلیه همکاران زحمتکش در تمامی بخشها و قسمتهای مختلف این اداره کل و ادارات تابعه و همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه ( استانی و کشوری ) می باشد که امیدواریم با حمایت همه جانبه همه عزیزان و مسئولین در استمرار این حرکت ، شاهد موفقیت های پیاپی و چشمگیری باشیم.

 شایان ذکر است جشنواره تجلیل از برترین های روابط عمومی های استانهای حوزه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با حضور معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ، ، معاون سخنگو و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت رؤسای انجمن های روابط عمومی کشور و تعدادی از اساتید برجسته روابط عمومی کشور برگزار شد.

لینک

   مراسم تحلیف و ادای سوگند هیات های بدوی و تجدید نظر برگزارشد   

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری وزارت راه و ترابری گفت: برای اولین بار مراسم تحلیف و سوگند یاد کردن هیأت‌های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری در وزارت راه و ترابری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، شهریار اسلامی‌تبار مشاور وزیر و مسئول هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری وزارت راه و ترابری و سازمان‌های تابعه در مراسم ادای سوگند اعزای هیأت بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری وزارت راه و ترابری با بیان اینکه ادای سوگند از مراسم اصلی هیأت بدوی و تجدید نظر است، افزود: مراسم تحلیف برای اولین بار در قانون استخدام کشوری مصوبه سال 1301 مطرح شد.

وی افزود: طبق مصوبه 13 آبان‌ماه 1387 در معاونت برنامه‌ریزی راهبردی ریاست جمهوری به منظور رسیدگی به تخلفات اداری وزیر، معاونان و کارکنان هر نهاد لازم است هیأت بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری در آن نهاد تشکیل شود و اعضای آن هیأت جهت عدم تضییع حق سوگند یاد کنند.

وی با بیان اینکه در وزارت راه و ترابری 18 هیأت وجود دارد، افزود: از این 18 هیأت، 12 هیأت بدوی و 6 هیأت تجدید نظر هستند.

وی افزود: هیأت‌های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری ارتباط مستقیم با دیوان عدالت اداری و هیأت عالی نظارت و بازرسی کشور دارد.

 

 

لینک

   هفت پروژه ملی راه و ترابری در شرق گلستان در حال اجرا است   

رئیس اداره راه و ترابری گنبد کاووس اعلام کرد : عملیات زیر سازی ، بهسازی ، روکش آسفالت و آسفالت هفت پروژه راه روستایی این شهرستان از محل منابع ملی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس قاسم دبوری فریمانی اظهار داشت: آسفالت راه های روستایی سارلی بخش به پتکه به طول یک کیلومتر، با اعتبار 850 میلیون ریال، محمد ایمر به طول دو کیلومتر با اعتبار  یک میلیارد و 450 میلیون ریال، زیر سازی و آسفالت راه روستایی پتکه به طول یک کیلومتر با اعتبار 600 میلیون ریال از جمله این پروژه ها است.

به گفته وی ، همچنین بهسازی محور عباس آباد به طول دو کیلومتر با 900 میلیون ریال اعتبار ، بهسازی محور سلاق قولیجه تپه به طول حدود سه کیلومتر با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال از دیگر پروژه ها می باشد.

دبوری فریمانی افزود: ‌روکش آسفالت محور اینچه برون حد فاصل سد دانشمند تا ابتدای شهر اینچه برون به طول حدود 12 کیلومتر با اعتباری معادل چهار میلیارد ریال و اجرای آسفالت مسیر راه روستایی داشلی – کروکلی به طول حدود سه کیلومتر با رقمی حدود دو میلیارد و 400 میلیون ریال از دیگر پروژه ها است.

وی ادامه داد: بهره برداری از این پروژه ها، تردد روستاییان به شهرها را تسهیل کرده و نیز در روان سازی مبادلات اقتصادی این روستاییان نقش بسزایی ایفاد کرده است.

شهرستان گنبد کاووس و آزادشهر 1173 کیلومتر از راه های اصلی ، فرعی و روستایی استان گلستان را تحت پوشش دارد.

لینک

   تقدیر از فعالیتهای اطلاع رسانی روابط عمومی راه و ترابری گلستان   

اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری به منظور ارسال منظم ، سریع و دقیق اخبار روابط عمومی راه و ترابری استان گلستان را مورد تقدید قرار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  راه و ترابری استان گلستان، در بین ادارات کل راه و ترابری استانهای کشور در بخش ارسال اخبار در سال 1387 از راه و ترابری استان خراسان رضوی گلستان و فارس تقدیر شد.

در لوح تقدیر نامه آمده است: امید است در سایه تجارب ، جدیت و کوشش همه همکاران عزیز در این بخش ، شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش امر اطلاع رسانی در حوزه راه و ترابری کشور باشیم.

لینک

   بیش از هفت میلیارد ریال برای خط کشی راه های اصلی گلستان تخصیص یافت   

مدیر کل راه و ترابری گلستان از تخصیص هفت میلیارد و 300 میلیون ریال اعتبار برای خط کشی راه های استان به منظور برقراری ایمنی بیشتر در سطح آنها خبرداد

به گزارش روابط عمومی اداره کل  راه و ترابری استان گلستان، مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : طبق برنامه ریزیهای انجام شده با این اعتبار دو هزارو 500 کیلومتر از راه های استان خط کشی می شود که تاکنون یک هزار و 900 کیلومتر از آنها انجام شده است .

به گفته وی ، خط کشی راه های باقیمانده تا پایان سال مالی 87 ( تیرماه 88 ) انجام خواهد شد.

شورابی در ادامه ، نصب شیار لرزاننده در 280 کیلومتر از راه های اصلی استان را با اعتبار 880 میلیون ریال از دیگر اقدامات برای ایمنی راه های استان اعلام کرد.

این مقام ، همچنین نصب 10 کیلومتر گاردریل با اعتبار سه میلیارد ریال و نصب 20 عدد سایه بان با اعتبار 200 میلیون ریال در راه های استان را از دیگر اقدامات انجام شده در سال 1387 برای ایمن سازی راه های اصلی و فرعی استان بر شمرد.

طول راه های اصلی ، فرعی و روستایی استان گلستان به حدود پنج هزار کیلومتر بالغ می شود.

لینک

   برگزاری همایش تخصصی کاربرد نانوتکنولوژی در بخش راه و ترابری   

معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزیر راه و ترابری از برگزاری همایش تخصصی کاربرد نانوتکنولوژی در بخش راه و ترابری در این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر پورمعلم گفت: این همایش ساعت 9 صبح روز چهارشنبه مورخ 30/2/1388 در سالن الغدیر وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

لازم به ذکر است سخنران اول این همایش دکتر ناصر پورمعلم با موضوع جایگاه فناوری های نوین در بخش راه و ترابری و سخنران دوم مهندس برزگر معاون وزیر راه و ترابری با موضوع ضرورت کاهش هزینه های پروژه های عمرانی بخش راه و ترابری با استفاده از فناوری های نوین و دکتر سریع کار از دیگر سخنرانان این جلسه است.

معرفی محصولات نانویی ساختمان و کاربرد آن در ساخت و سازها، بالا بردن عمر مفید جاده های آسفالت، ساخت جاده با استفاده از محصولات نانو و استفاده از نانو الیاف ها و محصولات کربنی (جایگزینی فلز و آرماتور) از موضوعات مورد بحث در این همایش خواهد بود.

لینک

   آغاز عملیات زیر سازی و بازگشایی راه های روستایی شرق گلستان آغاز شد   

مدیر کل راه و ترابری استان گلستان گفت : عملیات زیر سازی محور روستای نراب به گلستان در شهرستان آزادشهر آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  راه و ترابری استان گلستان،  به گفته وی طول این عملیات سه کیلومتر و اعتبار آن پنج میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی می باشد.

مهندس جوان شورابی که در مراسم آغاز این پروژه با حضور منصوری رضی نماینده مردم شریف ازادشهر – رامیان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی سخن می گفت، افزود : محور فوق ارتباط پنج روستای نراب ، سیب چال ، وامنان ، کاشیدار و تیل آباد در حوزه راه های استان گلستان را به روستای گلستان در حوزه راههای استان سمنان برقرار می کند و توسعه اقتصادی و فرهنگی خصوصاً تبادلات محصولات کشاورزی و دامی و باعث تسهیل در امر تردد می شود.

وی همچنین از شروع عملیات بازگشایی مسیر محور روستای سیب چال در حوزه شهرستان آزادشهر به روستای قلعه قافه در شهرستان مینودشت با هدف تسهیل در امر تردد بین روستاهای واقع شده در دو بخش خبر داد و اضافه کرد طول این محور 6 کیلومتر و اعتبار آن یک میلیارد ریال از محل منابع ملی  می باشد

استان گلستان دارای  3066  کیلومتر راه روستایی می باشد شایان ذکر است در این مراسم از زحمات و تلاشهای مهندس محمد تقی جوان شورابی با اهداء لوح تقدیری توسط آقای منصوری رضی نماینده مردم آزادشهر – رامیان در مجلس شورای اسلامی و بخشدار بخش چشمه ساران تقدیر شد.

     


لینک

   پیشرفت 2/63 درصدی ساخت باند دوم محور کاشمر- خلیل آباد   

مسئول اداره راه و ترابری کاشمر گفت: پروژه باند دوم محور کاشمر به خلیل آباد از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حسین غلام زاده با بیان این که در حال حاضر این پروژه حدود 2/63 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است ادامه داد: قطعا با بهره برداری از این محور که حدود 14 کیلومتر است و یک جاده دو بانده چهارخطه محسوب می شود بخش عمده ای  از مشکل ترافیک این محدوده حل خواهد شد.

وی ادامه داد: در طول مسیر باند دوم کاشمر به خلیل آباد، سه دستگاه دوربرگردان پیش بینی شده که تاکنون عملیات خاکی دو دستگاه از این دوربرگردان ها به پایان رسیده و عملیات اجرایی دوربرگردان سوم نیز هم اکنون آغاز شده است.

غلام زاده افزود: تاکنون حدود چهل میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای ساخت و بهره برداری از این پروژه هزینه شده و بر اساس برآوردهای انجام شده امیدواریم با تخصیص اعتبار لازم، در نیمه دوم سال جاری 11 کیلومتر از این محور را به بهره برداری کامل برسانیم.

مسوول اداره راه و ترابری کاشمر با بیان این که بزرگترین مشکل ساخت این پروژه اعتبارات مالی است افزود: با توجه به گرانی قیر باید تلاش کنیم اعتبارات این بخش را افزایش دهیم تا پروژه در زمان مقرر توسط پیمانکار به اداره کل راه و ترابری استان تحویل داده شود.

 

لینک

   راه ها موجب ارتقای شاخص های اقتصادی و اجتماعی هستند   

در جلسه شورای حمل و نقل استان گلستان افزود : توسعه و گسترش شبکه های ارتباطی در استان موجب ارتقای شاخص های اقتصادی ، اجتماعی ، امنیتی و فرهنگی جامعه می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، هوشنگ غلامزاده، اتخاذ تدابیر لازم برای ارتقای ایمنی راه ها بدون مشارکت آحاد جامعه مسیر نخواهد بود و حمل ونقل ایمن و کارآمد ، معیاری برای رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و کیفیت بهتر زندگی مردم محسوب  می شود.

معاون امور عمرانی استاندار گلستان ، اقدامات انجام شده در بخش راه های استان را ستود و گفت : این اقدامات باید با تعامل و هماهنگی دستگاهها و سازمانهای مرتبط با وزارت راه و ترابری در استان تداوم داشته باشد.

به گفته غلام زاده ، برگزاری چنین جلساتی در برنامه ریزی ، هماهنگی و اجرایی شدن امور بخش حمل و نقل بسیار مفید و موثر است .

مدیر کل راه و ترابری و رئیس شواری حمل ونقل گلستان نیز در ادامه به جایگاه مهم بخش حمل و نقل در رشد و توسعه استان اشاره کرد و گفت : نگهداری و مراقبت و برنامه ریزی برای توسعه بخشهای مختلف حمل و نقل اعم از دریا ، هوایی ، ریلی و غیره که هر کدام جزو سرمایه های ملی محسوب می شوند ، از وظایف اصلی شورا می باشد.

جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل با هدف همکاری ، همفکری و ایجاد بستر مناسب برای رشد بخش حمل ونقل استان با حضور مدیران کل راه و ترابری ، فرودگاهها ، حمل و نقل و پایانه ها ، هواشناسی ، راه آهن ، ازمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، سازمان بنادر و کشتیرانی ، حوزه نظارت و کنترل پروژه ها و نماینده شرکت هواپیمایی استان برگزار شد.

طول راه های استحفاظی استان گلستان به حدود پنج هزار کیلومتر بالغ می شود.

لینک

   صعود پسیجیان اداره کل راه و ترابری زنجان به ارتفاعات امند   

اعضای پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری استان زنجان اقدام به صعود ارتفاعات روستای امند شهرستان زنجان نمودند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان در این برنامه صعود 30 نفر از اعضای این پایگاه به منظور تقویت قوای جسمانی مسیر ما بین سد گاوازنگ ارتفاعات امند تا تهم در این شهرستان را پیاده طی نمودند.

لینک

   وزیر راه و ترابری:4 هزار کیلومتر راه آهن توسط سرمایه گذاران خارجی ساخته می شود   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: در حال مذاکره برای ساخت 4 هزار کیلومتر راه آهن توسط سرمایه گذاری خارجی هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در مراسم ادای سوگند اعضای هیأتهای بدوی و تجدید نظر وزارت راه و ترابری سخن می گفت با تسلیت رحلت مرجع بزرگ شیعیان جهان حضرت آیت ا... بهجت، بیان داشت: اگرچه ایشان از دنیا رفتند اما آثارشان باقی است و در روزهای پایانی عمر شریفشان نامه ای را برای بنده نوشته اند که اوامر ایشان را انجام خواهم داد .

وی تأکید کرد: این عالم ربانی  در خدمت به شیعه و در راه تقرب به خدا لحظه ای دریغ نکرد و دایما در حال سیر و سلوک بود.

دکتر بهبهانی در این مراسم اظهار کرد: در مراسم تحلیف، فرد در مقابل پیشگاه حق تعالی سوگند یاد می کند و در نظام مهندسی نیز همواره تلاش داشته ایم تا سوگندنامه ای را داشته باشیم تا مردم با آرامش بیشتر در سرپناهی که مهندسان ساخته اند به سر ببرند.

وی اظهار امیدواری کرد: وزارت راه و ترابری باید در کلیه قسمت ها گسترش یابد و انشاءا... با عملکرد های صحیح و قانونی شاهد عدم فعالیت هیأتهای تخلفات باشیم.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد: استدعا می کنم در هر قضاوتی خداوند را پیش رویتان داشته باشید و در دادن حکم تعجیل نکنید.

همچنین دکتر بهبهانی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه های راه آهن نظامیه ـ میاندشت در استان خوزستان، راه آهن اصفهان-شیراز، راه آهن بم ـ زاهدان، بازسازی راه آهن خرمشهر-اهواز، کمربندی شمالی اهواز به طول 25 کیلومتر و یک باند محور تهران ـ پردیس ظرف چند روز آینده به بهره برداری می رسد.

وی اعلام کرد: در سالروز آزادسازی خرمشهر پروژه نظامیه ـ میاندشت، کمربندی اهواز و بازسازی راه آهن خرمشهر افتتاح می شود.

وی افزود: 7 پروژه بزرگ ریلی کشور از جمله چابهار- زاهدان- مشهد، قزوین ـ رشت ـ انزلی ـ آستارا، کرمانشاه  ـ خسروی و رفع عقب ماندگی راه آهن تهران ـ همدان، در مذاکره با سرمایه گذاران  خارجی مدنظر قرار دارد که از طریق فاینانس انجام شود.

وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد: این پروژه ها حدود هفت میلیارد یورو هزینه دارد و کل طول پروژه های ریلی مورد نظر 5400 کیلومتر طول دارد.

وی تأکید کر: امیدواریم با امضای قرارداد اصلی این پروژه ها در ظرف چهار سال آینده به نتیجه برسیم.

دکتر بهبهانی در خصوص سفر به کردستان و ارائه گزارش عملکرد وزارت راه و ترابری به مقام معظم رهبری یادآور شد: مقام معظم رهبری با گشاده رویی ما را مورد لطف و تفقد قرار دادند و خواستار تسریع و اتمام پروژه ها شدند.

 

 

لینک

   جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر برگزار می شود   

جشنواره تجلیل از روابط عمومی های برتر استان های حوزه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با هدف ایجاد رقابت سالم درمیان روابط عمومی های استانها و هدایت آنها به سمت فعالیت برنامه ای و منطبق با سیاستهای سازمان و تخصصی تر کردن فعالیت ها، 29 اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، ناصر رزاق منش مدیرکل روابط عمومی این سازمان با اعلام این مطلب در مورد دیگر اهداف برگزاری جشنواره یادشده گفت: علاوه بر اهداف بیان شده ایجاد ارتباط موثر برای دستیابی به تفاهم و همدلی بین روابط عمومی های استانها به عنوان روح حاکم بر فعالیت های روابط عمومی ها ، همواره نقش سازنده درروابط عمومی ها داشته ، اما توسعه و بهره گیری مناسب از این فضا و رقابتی کردن فعالیتها در حوزه روابط عمومی فضای دیگری را می طلبد که بدون تردید برگزاری این جشنواره ، موجب تحقق وتعالی این اهداف خواهد شد .

وی با اشاره به فرآیند شکل گیری جشنواره اظهار داشت: عملکرد روابط عمومی های سازمان حمل ونقل و پایانه های استانها و ادارات کل راه و ترابری سراسر کشور طی یک سال گذشته به صورت آثار ارزیابی جشنواره جمع آوری شده و در اسفند ماه سال 1387 مورد ارزیابی قرار گرفت .

رزاق منش درخصوص محورهای ارزیابی آثار جشنواره گفت : مجموعه عملکرد روابط عمومی ها در 6 شاخص شامل فعالیت های انتشارات ،تبلیغات ، ارتباطات مردمی ، ارتباطات الکترونیک ، ارتباطات رسانه ای و نوآوری و خلاقیت ، توسط انجمن متخصصان روابط عمومی کشور ارزیابی و داوری شده است .

وی با اشاره به شفافیت ارزیابی آثار عملکرد و فعالیت روابط عمومی استانها خاطرنشان کرد : ارزیابی آثار به گونه ای است که هریک از روابط عمومی های استانها پس از برگزاری مراسم می توانند از نتایج عملکرد ، نقاط ضعف و قوت خود مطلع شوند.

گفتنی است جشنواره تجلیل از برترین های روابط عمومی استانهای حوزه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با حضور معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، معاون منابع توسعه مدیریت وزارت راه و ترابری ، معاون سخنگو و دبیر شورای اطلاع رسانی دولت ، روسای انجمن های روابط عمومی کشور و تعدادی از اساتید برجسته روابط عمومی برگزار خواهد شد.

لینک

   دکتر طاهریان:سوگندنامه کارکنان دولت براساس قانون اجباری است   

دکتر طاهریان یادآور شد: براساس ماده 25 قانون مصوب مدیریت خدمات کشوری کارکنان دولت در بدو ورود باید سوگند یاد کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دبیر هیأت عالی نظارت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری که در مراسم اداری سوگند اعضای هیأتهای بدوی و تجدید نظر وزارت راه و ترابری سخن می گفت، تصریح کرد: هیأت رسیدگی به تخلفات همچون قضات و پزشکان با حیثیت و آبروی مردم سروکار دارند و تاکنون خلاء نبود سوگند نامه برای هیأتهای رسیدگی به تخلفات وجود داشت.

وی بیان کرد: بالاترین ناظر بر افراد وجدان آنهاست و با خواندن سوگندنامه افراد با خود عهد می بندند که پایبند به مفاد سوگندنامه باشند.

دکتر طاهریان ادامه داد: فرازهایی را که در سوگندنامه آمده است برگرفته از قانون اساسی و آموزه های دینی ما است و رعایت حقوق مردم اساس کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سوگندنامه هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری 21 مهرماه 1387 به تصویب هیأت عالی نظارت رسیده است، توصیه کرد: پس از خواندن سوگندنامه قصد کنید که تک تک موارد  آن را با بهره گیری از تمام استعداد اجرا نمائید.

دبیر هیأت عالی نظارت معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: یکی از موارد مهم هیأتهای نظارت داشتن استقلال رأی است و این هیأتها قانون را مبنای تصمیم گیریهای خود می دانند و اگر غیر از این باشد از عدالت دور شده ایم.

همچنین در این مراسم دکتر شهریار اسلامی تبار مدیر کل ارزیابی و پاسخگویی به شکایات وزارت راه و ترابری گزارشی را از عملکرد دبیرخانه هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری دادند.

در پایان این مراسم سوگندنامه توسط اعضای هیأتهای رسیدگی به تخلفات اداری وزارت راه و ترابری قرائت شد.

لینک

   تحریم ها ناتوان از اخلال در سیستم هوایی فرودگاه ها بوده اند   

همزمان با 27 اردیبهشت (17 ماه می) روز جهانی ارتباطات، نشست صمیمانه کارکنان و متخصصان شرکت فرودگاههای کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، این نشست به منظور ارائه گزارش عملکرد اداره کل ارتباطات و ناوبری در سالهای گذشته و همچنین برشمردن مهمترین اقدامات و برنامه ریزی های سال 88 و قدردانی از متخصصان برگزیده این اداره کل برگزار شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور گفت: موارد و اقدامات مهمی در بخش ارتباطات در سالیان گذشته انجام شده است و به لطف و عنایت خدا و تلاش تلاشگران با خوداتکایی توانستیم با حفظ دستاوردها در امر نگهداری و سرویس های لازم برای ارائه خدمات هوانوردی به نحو مطلوب و شایسته ای گام برداریم.

مهندس مؤمنی رخ با اشاره به بحران اقتصادی کنونی در جهان و وجود تحریم ها که از سوی برخی کشورها در تأمین و خرید تجهیزات صنعت هوایی کشورمان وجود دارد افزود: خوشبختانه با تلاش و همت فراگیر کلیه همکاران در شرکت فرودگاه های کشور توانستیم در امر نصب و راه اندازی بیشتر سیستم ها و تجهیزات هوانوردی وابستگی نداشته باشیم و عوامل موجود در تحریم ها خوشبختانه نتوانسته موجب اختلال از ارائه خدمات شوند.

رئیس هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور تصریح کرد: با همبستگی که میان کارکنان شرکت فرودگاه های کشور وجود دارد علیرغم وجود برخی تحریم ها و مشکلات برای ارائه سرویس و خدمات هوایی در 54 فرودگاه به صورت مطلوب عمل کرده ایم.

مؤمنی رخ تأکید کرد: آنچه موجب می شود شرکت فرودگاه های کشور پابرجا باقی بماند همبستگی و احساس مسئولیت کارکنان است که شرکت فرودگاههای کشور را جزء خانواده خود می داند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 3 فرودگاه بین المللی حضرت امام (ره) مهرآباد، مشهد با توجه به نوع خدمات خود، می توانند هزینه های جاری خود را تأمین نمایند افزود: امیدواریم امسال نیز 2 فرودگاه اصفهان و شیراز بتوانند درآمدهای لازم را برای هزینه های جاری خود تأمین کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش متخصصان این مرز و بوم بتوانیم با تحولات روز جهانی و همگام آخرین پیشرفتها و تکنولوژی و تعهداتی که در منطقه داریم گام های مؤثری در ارائه خدمات هوایی برداریم.

در این نشست همچنین مهندس رسولی نژاد معاون عملیات هوانوردی با اشاره به اینکه اداره کل ارتباطات و ناوبری در چند سال گذشته بسیار موفق عمل کرده اند گفت: تمام مجموعه معاونت هوانوردی چندین هدف مشترک را دنبال می کنند.

وی رعایت اهداف و برنامه های ایکائو و دفتر منطقه ای ایکائو، استفاده از پتانسیل و توانمندی های نیروهای داخلی و برنامه ریزی برای تقویت زیرساختارهای هوانوردی در شرکت را از مهمترین اولویت های معاونت هوانوردی عنوان کرد.

معاون عملیات هوانوردی گفت: کارشناسان مدیریت شبکه پیام های هوانوردی برای سربلندی آنچه که رهبری در سال 1404 برای ایران اسلامی فرمودند تمام تلاش خود را به کار می گیرند.

وی ارائه سرویس های وسیع تر و کاربردی تر در صنعت هوایی، بکارگیری نیروهای جوان، متخصص و کارآیی شرکت های هواپیمایی را از مهمترین اهداف شبکه پیام های هوانوردی برشمرد.

لینک

   تشکیل جلسه شورای تحول اداری حمل و نقل و پایانه های استان کرمان   

نخستین جلسه شورای تحول اداری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در سال 88 با حضور مدیر کل، معاونین، رؤسای ادارات و کارشناسان این اداره کل تشکیل و طی آن ضمن توجه به ارتقای بهره وری، بر اصل صرفه جویی در نظام اداری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، مهندس جواد هدایتی مدیر کل استان ضمن موفق خواندن عملکرد این اداره کل طی سال گذشته و اجرای مطلوب طرح ها و برنامه های اجرا شده ستاد مرکزی سازمان متبوع در طول سال 87، خواستار توجه کامل بر اصل صرفه جویی ضمن ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات کارکنان در زمینه اصلاح الگوی مصرف در سطح اداره کل گردید.

گزارش واصله حاکی است مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان ضمن اشاره به موفقیت های حاصله در سال گذشته گفت: کسب رتبه برتر اداره کل در جشنواره شهید رجایی استان، کسب رتبه نخست در جشنواره کشوری فیلم راهبران تهران، کسب رتبه اول کمیسیون ماده 12 از حیث ایمنی حمل و نقل در سطح کشور، کسب رتبه نخست کاهش تلفات جاده ای و ... از جمله این موفقیت ها بوده است.

بنا به این گزارش مهندس هدایتی در انتها سال 88 را آخرین سال برنامه چهارم توسعه کشور اعلام و از اعضای شورای تحول اداری تحت نظر خود خواستار به دست آوردن موفقیت های بیشتر بویژه اجرای دقیق طرح ها و برنامه های ابلاغی ستاد مرکزی سازمان با پشتکار و دید کارشناسانه با اتکای به خداوند متعال شد.

لینک

   روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری نمونه شد   

نخستین همایش روابط عمومی های استان چهارمحال و بختیاری با معرفی مسئولان و مدیران روابط عمومی برتر در تالار ابن سینا دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابر ی استان چهارمحال و بختیاری، مهندس صادقی استاندار چهارمحال و بختیاری خواستار توجه بیشتر به نقش روابط عمومی ها در دستگاههای اجرایی شد.

وی با اشاره به نقش مهم و مؤثر روابط عمومی های دستگاههای اجرایی تاکید کرد: اهمیت اطلاع رسانی در جهان امروز یک ضرورت است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 این همایش با حضور مدیران کل ادارات و سازمانها و شرکت های صنعتی و اساتید علم روابط عمومی برگزار شد.

در پایان همایش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری به عنوان روابط عمومی نمونه معرفی شد .

لینک

   کنیا خواستار همکاری ایران در پروژه های حمل و نقلی شد   

هیأت کنیایی در نشست مشترک با معاون وزیر راه و ترابری خواستار همکاری ایران در انجام پروژه های حمل و نقلی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم  اسعدی معاون وزیر راه و ترابری در دیدار با هیأت کنیایی آمادگی ایران برای مشارکت در پروژه جاده ای رومروتی ـ مارالال به طول 121 کیلومتر و نان یوکی ـ نیاهورو رو به طول 85 کیلومتر را اعلام کرد.

معاون اقتصاد و برنامه ریزی حمل و نقل وزارت راه و ترابری با اشاره به پیشرفت چشمگیر در حمل و نقل ریلی تصریح کرد: از توسعه روابط با نایروبی استقبال می کنیم و آماده گسترش همکاری ها در شقوق مختلف حمل و نقل هستیم.

وی همچنین اضافه کرد: درخواست هیأت کنیایی برای سفر یک هیأت فنی جهت بررسی و مطالعه پروژه های رومروتی ـ مارالال و نان یوکی ـ نیاهورورو را مورد توجه قرار خواهد داد و پس از دیدار با کارشناسان و انجمن های حمل و نقلی این هیأت به کنیا سفر خواهد کرد.

در این دیدار «توتیا موانگی» دبیر دائم وزارت امور خارجه کنیا با اشاره به سفر وزیر امور خارجه کنیا به ایران و دیدار دکتر احمدی نژاد با رئیس جمهور کنیا گفت: پیشرفت های ایران در زمینه زیرساخت های عمرانی بسیار چشم گیر و قابل توجه بوده است و امیدواریم بتوانیم از این پس همکاری بیشتری در زمینه حمل و نقل جاده ای، ریلی، هوایی داشته باشیم.

وی با اشاره به مشکلات کشور کنیا در زمینه جاده و راه آهن گفت: تأمین اعتبار پروژه های رومروتی ـ مارالال و نان یوکی ـ نیاهورورو برای ما بسیار مهم است چراکه این پروژه ها برای مردم و ملت کنیا نقش مهم و اساسی دارد و نایروبی را به مراکز دورافتاده شمالی وصل می کند که این خود موجب پیشرفت اقتصادی منطقه خواهد بود.

وی افزود: راه آهن کنیا نیاز به بازسازی و نوسازی و اضافه کردن بر طول مسیر دارد که در این زمینه خواستار همکاری کشور ایران هستیم.

لینک

   همایش ترویج آسفالت های سطحی در اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

در راستای نامگذاری سالجاری توسط مقام عظمای ولایت به نام سال اصلاح الگوی مصرف همایش ترویج آسفالت های سطح در اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، این همایش با حضور مهندس اسماعیل پور عضو کمیته زیرسازی و روسازی شورای عالی فنی و امور زیربنایی حمل و نقل و عضو مهندسین مشاور ایران استن و مدیران کل راه و ترابری ایرانشهر و سیستان و بلوچستان و دیگر مدیران، معاونین، کارشناسان دستگاه های مرتبط با وزارت راه و ترابری آغاز شد.

در این همایش مهندس اسماعیل پور درباره مزایا و نحوه اجرای آسفالت های سطحی در پروژه های راهسازی و راهداری برای حاضرین در این جلسه توضیحات لازم را به صورت تصویری و گفتاری بیان داشت.

در پایان تمامی شرکت کنندگان از ماشین آلات تولید آسفالت سرد امولیسیونی در محل کارگاه ماشین آلات راه و ترابری سیستان و بلوچستان بازدید کردند.

لینک

   افزایش 80 درصدی خدمات پزشکی دریایی   

خدمات پزشکی دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در فروردین ماه 1388 به تعداد 9 نفر بوده که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل 80 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی ؛ علی اکبر صفایی مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی با اعلام این خبر، افزود : «در همین مدت تعداد کل سوانح (ایرانی و خارجی)، مطابق نسبت کل سوانح به تردد انجام شد در بنادر و سواحل تحت حاکمیت جمهوری اسلامی، 8 سانحه بوده که در مقایسه با سال قبل 12 درصد افزایش داشته است.

مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر گفت : هیچ شناور ایرانی در فروردین ماه امسال غرق نشده که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل تغییر نداشته است.

لینک

   پیش بینی 50 هزار نفر ساعت آموزش برای رانندگان حرفه ای استان کرمان   

رانندگان برون شهری استان کرمان در طول سال جاری بیش از 50 هزار نفر ساعت را طی هفت دوره کوتاه مدت آموزشی فرا خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان جواد هدایتی مدیر کل این اداره با اعلام این خبر گفت: آموزشهای در نظر گرفته شده ویژه شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای در سالجاری نسبت به سال گذشته چهل درصد افزایش خواهد داشت ضمن اینکه مقرر است بیش از 7 هزار نفر از رانندگان فعال در بخش های حمل و نقل کالا و مسافر در این دوره های آموزشی شرکت نمایند.

مهندس هدایتی در ادامه با اشاره به عناوین و سرفصل های دوره های آموزشی ویژه شاغلین بخش حمل و نقل جاده ای استان گفت: دوره های امداد و نجات، قوانین و مقررات حمل و نقلی، حمل بارهای ترافیکی، حمل مواد خطرناک، مهار بار، سلامت شغلی، آداب و معاشرت توأم با تکریم مسافر عناوین دوره های در نظر گرفته شده برای رانندگان بوده ضمن اینکه دوره امداد و نجات با 1300 نفر شرکت کننده بیشترین و آداب و معاشرت توأم با تکریم مسافر با 500 نفر کمترین شرکت کننده را خواهند داشت.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در انتها از آموزش به عنوان یکی از ارکان اصلی فرهنگ سازی یاد کرد و افزود: آموزش می تواند، بر رفتارهای ترافیکی رانندگان جاده ای که به عنوان گردانندگان اصلی چرخه حمل و نقل محسوب می شوند تأثیر مثبت داشته و به سیر نزولی سوانح جاده ای و تلفات انسانی و مادی حاصل از آن کمک کند.

لینک

   مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع در امور ایثار گران منصوب شد   

مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع در امور فرهنگی دفتر ایثار گران منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری ، طی حکمی از سوی غفور پاک نهاد معاون وزیر و سرپرست امور ایثار گران وزارت راه و ترابری ، حجت اله فعلی به عنوان مشاور معاون توسعه مدیریت و منابع در امور فرهنگی دفتر امور ایثار گران منصوب شد.

 

 

لینک

   قطعات 1و2 جاده قم –گرمسار شهریورماه به بهره برداری می رسد   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: عملیات احداث فاز نخست محور قم - گرمسار تا پایان شهریور امسال به پایان می رسد .   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، دکترحمیدبهبهانی پس ازبازدید ازمحوردرحال احداث قم به گرمسار ضمن ابراز رضایت از پبشرفت اجرای پروژه، ازبهره برداری قطعات 1و 2 تاپایان شهریورماه سالجاری خبرداد .

وزیرراه وترابری گفت : محور قم - گرمسار یکی از بهترین پروژه های وزارت راه است که باعث سهولت سفروکاهش مسیر به مشهد مقدس می شود.

وی اظهار داشت : این پروژه در سه فاز انجام و به مسافت 150 کیلومتر اجرا می شود که فاز اول آن از شهر قم تا کیلومتر60این محور از پیشرفت فیزیکی بیش از70 درصد برخوردار است .

وی ابراز داشت : فاز مرتبط با اداره کل راه و ترابری استان سمنان نیز 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و آماده بهره برداری است .

وی بیان کرد : متاسفانه فاز مرتبط با استان تهران از دیگر قسمت های پروژه عقب تر است و در بازدید امروز به بررسی مشکلات موجود در این فاز می پردازیم .

وزیر راه و ترابری اظهار داشت : با راه اندازی محور قم - گرمسار مسیر تردد زایران امام رضا(ع) کاهش یافته و به میزان 3 تا 4 ساعت از زمان سفربه سمت شرق کشور کاسته می شود .

بهبهانی به احداث راه آهن اصفهان - قم - تهران اشاره کرد و گفت : احداث این خط آهن 400 کیلومتری به صورت قطار سریع السیر برقی انجام خواهد شد .

وی افزود: اجرای این پروژه 600 میلیون یورو اعتبار از طریق فاینانس نیاز دارد که با شرکت چینی به توافقات اولیه دست یافته ایم.

وی گفت: در صورت موفقیت در جذب سرمایه گذاری از طریق فاینانس ،احداث خط راه آهن اصفهان - قم - تهران ظرف مدت دو سال به پایان می رسد

همچنین محمد ناظمی اردکانی  استاندار قم در حاشیه بازدید وزیر راه وترابری از پروژه احداث جاده قم - یکی از مشکلات تاخیر احداث این محور را مشکل مصالح راه سازی ذکر کرد و افزود:‌ با رایزنی انجام شده با سازمان آب منطقه ای استان، مشکل مصالح برای این پروژه رفع شده است.

وی خاطرنشان کرد: مشکل نحوه اتصال محور قم - گرمسار به اتوبان قم - کاشان نیز یکی از مشکلات پروژه بود و قرار بر این شد که نظر مشاور وزارت راه عینا اجرا شود .

ناظمی اردکانی گفت:‌ بهره برداری از جاده قم - گرمسار موجب افزایش سطح امنیتی منطقه قمرود می شود

استاندار قم گفت : جاده قم - گرمسار یکی از راه های مهم کشور محسوب می شود و مسیر زائران امام رضا(ع) را 150 کیلومتر کاهش می دهد.   

مدیرکل راه و ترابری استان قم که وزیر راه و ترابری را در این بازدید همراهی می کرد، گفت : این محور در پنج قطعه در دست ساخت است که قطعات اول و دوم این راه در استان قم قرار دارد.

"نظری " محدوده این محور در استان قم را 60 کیلومتر اعلام کرد و افزود : عرض نهایی این راه 11 متر می باشد که شامل 30/7 مترسواره رو آسفالته و 85/1×2 متر شانه جاده می باشد و قطعات واقع در استان قم از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است.

وی افزود : این مسیر تاثیر بسزایی درکاهش مسیر استانهای جنوب غرب و جنوب کشور به شرق کشور دارد که با احداث این جاده 100 کیلومتر طول مسیر و یک و نیم ساعت زمان کاهش می یابد.

لینک

   جاده های قزوین نظارت تصویری می شوند   

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین از کنترل جاده های این استان با استفاده از سامانه تصویری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه وترابری استان قزوین، مسعود حق لطفی با بیان این خبر گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، 11 دستگاه دوربین نظارت تصویری به جاده های شریانی ونقاط پرحادثه این استان اختصاص داده است

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین افزود: این دوربین ها درآینده نزدیک در جاده های قزوین – رشت، قزوین – همدان، بوئین زهرا - ساوه و آزاد راه های قزوین – کرج و قزوین – زنجان نصب خواهد شد

حق لطفی ، با اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته برای تجهیز مرکز کنترل تصویری جاده های استان قزوین در اداره کل راه وترابری و حمل ونقل و پایانه های این استان اظهار داشت: در این طرح اطلاعات دوربین هایی که در جاده ها نصب شده با استفاده از شبکه فیبر نوری به مرکز منتقل می شود

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه به مزایای استفاده از سامانه نظارت تصویری در جاده ها اشاره و اضافه کرد: در این طرح اطلاعات وضع هوا مانند نوع بارش ، مه گرفتگی و یخبندان ، وقوع سوانح جاده ای و میزان ترافیک،  پردازش و به مرکز کنترل ارسال می شود که این امر موجب تسریع در تصمیم گیری و برنامه ریزی در جهت امدادرسانی و تسهیل در رفت و آمد خودروها خواهد شد

 یادآور می شود : براساس آخرین آمار هم اکنون 90 درصد جابه جایی مسافر و حمل و نقل کالا در استان قزوین از طریق جاده صورت می گیرد و روزانه بیش از   68 هزار خودرو در شش هزارو  300 کیلومتر از جاده های این استان تردد می کند

به گفته ی معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین هم اکنون جاده قزوین – رشت یکی از پرتردد ترین محورهای مواصلاتی کشور است به طوریکه در فاصله زمانی بیست و پنجم اسفندماه پارسال الی پانزدهم فروردین ماه امسال روزانه به طور میانگین 42 هزار خودرو در این محور تردد کرد.

لینک

   اجرای بیش از 260 کیلومتر روکش آسفالت گرم در جاده¬های استان زنجان   

در سال 87 بیش از 60950 میلیون ریال اعتبار برای نگهداری و بهسازی جاده­های استان هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، مهندس جواد یوسفی رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه اداره کل راه و ترابری استان زنجان با اعلام این مطلب گفت: دو میلیون و ششصد و هشتاد و هفت هزار و پانصد متر مربع بر سانتیمتر آسفالت گرم در سال 87 بر جاده­های استان زنجان اعم از شریانی و غیر شریانی ریخته شده که اعتبار معادل 125000 میلیون ریال را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین ادامه داد: در طول سال 87 ، 490000 متر مربع لکه­گیری و  425000 متر مربع درزگیری و 15 کیلومتر اجرای آسفالت شانه راه در جاده­های استان زنجان صورت گرفته است.

رئیس اداره راه و ابنیه راه و ترابری استان زنجان در پایان، هزینه صورت گرفته برای نگهداری از راه های استان را 31850 میلیون ریال عنوان نمود.

لینک

   حمل مسافر جاده ای استان کرمان 16 درصد افزایش یافت   

حمل مسافر برون شهری با انواع وسایط نقلیه مسافربری عمومی جاده ای شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه بین شهری با 16 درصد افزایش طی سال 87 نسبت به سال 1386 به حدود 7 میلیون نفر در سال رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: جابجایی حدود 7 میلیون نفر مسافر در جاده های استان طی سال گذشته با 830 هزار سفر توسط یکصد و ده شرکت و مؤسسه حمل و نقل مسافربری جاده ای صورت گرفته است.

مهندس هدایتی در ادامه با اشاره به اینکه این تعداد مسافر در داخل و خارج از استان جابجا شده اند افزود: بیشترین مسافر جابه جا شده به ترتیب از شهرستانهای کرمان، رفسنجان و جیرفت بوده است ضمن اینکه سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و تهران به ترتیب استانهایی بوده اند که بیشترین مقاصد سفر از مبادی استان کرمان را خود اختصاص داده اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در انتها از افزایش 16 درصدی مسافران در طول سال 87 به عنوان یک موفقیت در جلب و جذب مسافر نامبرد و انجام سیاستها و اجرای طرح های متعدد در زمینه ارتقاء سطح خدمات شرکت های مسافربری استان را به عنوان یکی از مهمترین دلایل این موفقیت دانست.

لینک

   بهسازی راه های روستایی شهرستان تنکابن   

اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن در راستای حفظ و نگهداری محورهای تحت پوشش خود اقدامات بسیار گسترده ای را در زمینه احداث و بهسازی راه های روستایی این شهرستان در دستور کار خود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، مهندس محمد رضا چاوشی سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن ضمن اعلام این مطلب عنوان کرد: شهرستان تنکابن به دلیل شرایط جغرافیایی و جاذبه های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بی شماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد : از این رو محورهای ارتباطی این شهرستان در طول سال به خصوص ایام تعطیلات پر ترافیک و پر رفت و آمد بوده که در میان نیزمحورهای روستایی و ییلاقی این منطقه نیز از این قضیه مستثنی نیست.

سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن در ادامه خاطر نشان ساخت: از این رو بهسازی راه های روستایی شهرستان تنکابن یکی از برنامه های اصلی این اداره بوده که از جمله می توان به بهسازی راه ارتباطی معلم کوه اشاره نمود. وی در ادامه افزود : طول این مسیر 4 کیلومتر بوده که عملیات بهسازی روکش آسفالت آن به طول 1250 متر با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال به اتمام رسیده و مابقی عملیات اجرایی مسیر نیز با جذب اعتبار لازم انجام می شود. مهندس چاوشی در ادامه عنوان کرد: ان شاء الله با اتمام عملیات بهسازی مسیر فوق 990 خانوار با جمعیتی بالغ بر 4509 نفر از نعمت یک راه ارتباطی ایمن و مناسب برخوردار می شوند.

 رئیس اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن ضمن اشاره به عملیات بهسازی راه روستایی بالاس دو هزار این شهرستان خاطر نشان ساخت : بهسازی راه روستایی بالاس با عملیات اجرایی زیر اساس ، اساس و آسفالت به طول 1400 متر با اعتباری بالغ بر 1000میلیون ریال انجام شده که با انجام عملیات اجرایی در این مسیر 36 خانوار این روستا با جمعیتی بالغ بر 108 نفر از نعمت یک راه ایمن و مناسب برخوردار شدند.

مهندش چاوشی در خاتمه زیر سازی و آسفالت راه روستایی زوار _ حبیب آباد ، کترا _ طالش سرا را به طول 2 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 850 میلیون ریال را از دیگر اقدامات این اداره در زمینه بهسازی راه های روستایی شهرستان تنکابن برشمرد.

لینک

   اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران رتبه اول کشور را کسب کرد   

براساس ارزیابی عملکرد سه ماهه چهارم سال 87 دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با کسب 90 امتیاز رتبه اول کشور را کسب کرد.

به گزارش روابط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن اعلام این خبر معیارهای ارزیابی را میزان موفقیت در اجرای طرح نظارت سطح خدمات شرکتهای مسافری، میزان ناوگان ملکی شرکتهای حمل و نقل، میانگین عمر ناوگان حمل و نقل، نحوه اجرای طرح نوروزی، عملکرد و ارتباط با تشکل های صنفی، وضعیت رسیدگی به تخلفات شرکتها و موسسات مسافربری، راه اندازی وب سایت و نصب وب کیوسک، میزان بلیتهای صادره به صورت اینترنتی، تعداد دفاتر فروش بلیط و تعداد شرکتهای توانمند، درصد ناوگان دارای کارت هوشمند و ... ذکر کرد.

خاطرنشان می شود: تعداد 173 شرکت حمل و نقل مسافر، 47 شرکت اتوبوسی، 34 شرکت مینی بوس و 83 شرکت سواری و 9 شرکت به صورت ترکیبی در استان مازندران فعالیت دارند.

لینک

   تقدیر از روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس   

روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری استان فارس به خاطر ارسال منظم ، سریع و دقیق اخبار در سال 87 از طرف اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، راشد قدیر پور سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری طی نامه ای از تلاش و همکاری مدیر روابط عمومی راه و ترابری فارس در ارسال منظم ، سریع و دقیق اخبار آن اداره کل در سال87 تقدیر و تشکر نمود.

در متن این نامه آمده است : موجب افتخار است مراتب سپاس خود را از تلاش و همکاری جنابعالی در ارسال منظم ، سریع و دقیق اخبار آن اداره کل، در سال 1387 اعلام نمایم.

امید است در سایه تجارب ، جدیت و کوشش همه همکاران عزیز شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش امر اطلاع رسانی در حوزه راه و ترابری کشور باشیم

لینک

   اجرای طرح ایمن سازی جاده ای مدارس حاشیه راه های استان کرمان   

طرح ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه ها در جاده های مجاور مدارس حاشیه راه های استان کرمان در 12 منطقه و بیش از 20 روستای سطح استان با هدف کاهش تلفات دانش آموزی ناشی از سوانح و تصادفات جاده ای به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، سید محمد میرحسینی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: طی سال گذشته حدود 19 هزار نفر دانش آموز مقاطع ابتدایی و راهنمایی دخترانه و پسرانه در یکصد و هفتاد مدرسه حاشیه راههای استان تحت آموزش های ترافیکی و توزیع لوازم و اقلام ترافیکی قرار گرفتند و در این راستا ایمن سازی فیزیکی در جاده های مجاورت این مدارس در روستاهای مورد نظر در شهرستانهای کرمان، سیرجان، جیرفت، عنبرآباد، رفسنجان، انار، شهربابک، بافت و ورزند انجام گرفته است.

مهندس میرحسینی در ادامه با اشاره به اهم اقدامات طرح ایمن سازی فیزیکی افزود: نصب کفشک های سرعت گیر پلاستیکی، ایجاد خط کشی های لرزاننده، نصب چشم گربه ای، خط کشی ها و علائم افقی آهسته، مدرسه، به همراه نقاشی های دیواری با مضمون ایمنی حمل و نقل و پیام های هشدار ایمنی از جمله این اقدامات هستند ضمن اینکه هزینه صرف شده از محل اعتبارات استانی و ملی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تأمین شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اشاره به اینکه درصدد عملیات بهسازی برخی زیرگذرهای آب رو جهت عبور و مرور دانش آموزان از عرض جاده ها هستیم افزود: هم اکنون در مناطق دهبکری و دلفارد جیرفت این طرح در حال اجرا است. وی اجرای اینگونه طرح ها را توأم با فرهنگ سازی از سطوح دبستان و راهنمایی اقداماتی پایه ای دانست و اظهار داشت این اقدامات علاوه بر مهار تصادفات به کاهش و سیر نزولی تلفات انسانی و دانش آموزی در طول سال می انجامد.

لینک

   تقدیر از حراست اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی   

مدیر کل دفتر مرکزی حراست وزارت راه و ترابری در ارزیابی انجام شده ، حراست اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی را حراست مطلوب در بین حراست ادارت کل راه و ترابری استانهای کشور معرفی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی ، سید جعفر اسماعیل زاده با ارسال تقدیر نامه ای ضمن تبریک به مهندس محمد اکبری رئیس حراست اداره کل راه و ترابری استان از عملکرد مطلوبشان تقدیر و تشکر کرد .

در متن تقدیر نامه  ارزشیابی مستمر عملکرد ، از عوامل افزایش اثر بخشی و بهره وری سیستم جهت شناسایی و آماده سازی استعدادهای مدیریت اعلام شده است.

اسماعیل زاده همچنین از حسن نیت خالصانه در جهت ارتقاء سطح عملکرد آن اداره کل و تلاش و اهتمام آقای اکبری و همکارانشان  تقدیر و تشکر کرد و سربلندی و پیروزی وی را از درگاه خداوند متعال به خاطر تلاش های بی دریغشان در این زمینه خواستار شد .

لینک

   تقدیر از اداره کل راه و ترابری استان ایلام   

هیئت امنای امامزاده سیدمحمد موسی کوه نشین واقع در شهرستان آبدانان از اداره کل راه و ترابری استان ایلام تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، هیئت امنای امامزاده سیدمحمد موسی کوه نشین واقع در شهرستان آبدانان استان ایلام با ارسال نامه از زحمات ، تلاشها و همکاری صمیمانه مدیر کل و کارکنان راه و ترابری استان ایلام در جهت تصحیح و مرمت جاده سراب نقل به محل امامزاده تا گردنه منتهی به ماژین به طول 5 کیلومتر تشکر و قدردانی کرد.

لینک

   صعود هیئت کوهنوردی اداره کل به قله سفید کوه   

گروه کوهنوردی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی به قله سفید کوه در روستای مصعبی  یکی از روستاههای بسیار زیبا و جذاب شهرستان سرایان  صعود  کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، این صعود در آستانه سالروز فتح خرمشهر و با همکاری اداره راه و ترابری سرایان صورت گرفت.

شرکت کنندگان در این صعود برادران اسد زاده، مظهری، ابراهیمی، اکبری، رفیعی، حسین کاووسی، امید کاووسی ،شوشتری،یوسف پور،عبد الهی وهاشمی ،به سرپرستی برادر محمود عرفی بودند.

گفتنی است در این مسیر هیئت کوهنوردی شهرستان سرایان همراهی گروه  را به عهده داشتند.

لینک

   تقدیر فرمانده سپاه کربلا استان مازندران از مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها   

سرتیپ دوم پاسدار علی شالیکار فرمانده سپاه کربلا استان مازندران از فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، وی در لوح تقدیری بابیان این مطلب که شکوهمندترین و ماندگارترین لحظه های حیات یک ملت همانا هنگامه دفاع از کیان عزت و سربلندی خویش در مصاف با متجاوزان و حرمت شکنان است.افزود: برگزاری اردوهای راهیان نور فرصتی است مغتنم و الهام بخش برای احیا و تکرار آن «خاطره های ناب» از حماسه های مانندی که آن «اسطوره های صبر و پایداری» با نثار جانمایه گرانقدر هستی به پای نهال برومند شرافت این سرزمین خدایی آفریده اند، سرخصم تا به دندان مسلح را به سنگ صبوری و پایداری خویش کوبیدند.

در این تقدیر نامه آمده است: مراتب تقدیر و امتنان خود را به خاطر حمایتها و تلاش خالصانه جنابعالی در برگزاری اردوهای راهیان نور سال 88 ـ87 اعلام و تداوم توفیق این همکاری ها را در آینده با هدف خدمت به آرمانهای متعالی امام راحل (ره) انقلاب و تمامی شهیدان و ایثارگران در تحت زعامت رهبری فرماندهی معظم کل قوا حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای از درگاه خداوند منان آرزومندم.

لینک

   صعود کوهنوردان راه و ترابری همدان به ارتفاعات قله الوند   

کوهنوردان راه و ترابری به ارتفاعات 3574 متری قله الوند صعود کردند.

به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر و تجلیل از خدمات تلاشگران عرصه سازندگی 50 نفر از کارگران ادارات و کارخانجات استان به میزبانی انجمن صنفی کارگران و گروه کوهنوردی اداره کل راه و ترابری استان همدان در مورخ 4/2/88 به ارتفاعات قله 3574 متری الوند صعود کردند.

شایان ذکر است از تعداد شرکت کننده 20 نفر جمعی اداره کل راه و ترابری استان و 30 نفر دیگر از ادارات پست، مخابرات، آب و فاضلاب، آتش نشانی و کارخانجات کیوان، شیر، خوش نوش، الوان ثابت، سینا پوت و ... بودند که صعود خود را با موفقیت به پایان رساندند.

لینک

   اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در سالگرد ارتحال امام (ره   

در جلسه کمیته ترابری بیستمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی قدس (ره) اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، در این جلسه که با حضور فرماندهان سپاه کربلای استان و رؤسای انجمن های صنفی و شرکتهای حمل و نقل مسافر و مسئولین حمل و نقل پایانه ها در سالن جلسات اداره کل حمل و نقل و پایانه ها برگزار گردید.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: که مردم عزیز میهن اسلامی در تمام لحظه های حساس و سرنوشت ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران چشم و گوش خود را به فرمایشات مقام معظم رهبری دوختند و با پیروی از اهداف و برنامه های مقدس جمهوری اسلامی و حمایت بی شائبه از روشهای حضرت امام قدس (ره) و مقام معظم رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را حمایت نمودند. که با این کار خود اهداف پلید کشورهای بلوک غرب و شرق را که می خواهند اتحاد و همبستگی بین مردم را از بین ببرند به یاس تبدیل نمودند.

وی در ادامه سخنان خود از جمله خصوصیات بارز حضرت امام را خدامحوری ـ استحکام مواضع ـ ایجاد خودباوری در ملتهای مستضعف و ... ذکر کرد.

فرهاد صالحیان در ادامه اقدامات این اداره کل جهت ارتحال حضرت امام 0ره) را شرکت در جلسات متعدد عنوان کرد، و خاطرنشان نمود: امسال با توجه به اینکه 14 و 15 خرداد روزهای پنج شنبه و جمعه می باشد لذا تمام شرکتهای حمل و نقل مسافر استان به غیر از مسیر مرقد امام سرویس دهی نخواهند داشت و شرکتها موظفند سهمیه ثابت خود را جهت استفاده و اعزام زائران مرقد حضرت امام قرار دهند.

صالحیان، در ادامه گفت: که 19 درصد کاروان راهیان نور در نوروز 88 از طریق ناوگان حمل و نقل استان مازندران جابجا شده اند، و از تمامی دست اندرکاران این امر به ویژه فرماندهان سپاه کربلای استان و شهرستانها و رؤسای انجمن های صنفی و شرکتهای حمل و نقل مسافر استان تقدیر و تشکر نمود.

لینک

   اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار به جاده قزوین – الموت - تنکابن   

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه وترابری از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای تسریع در ساخت جاده قزوین – الموت  - تنکابن در سالجاری خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین مجید اسعدی در حاشیه جلسه بررسی میزان پیشرفت فیزیکی این جاده در استانداری قزوین با بیان این خبر گفت: همچنین پارسال 60 میلیارد ریال از محل اعتبارات وزارت راه وترابری برای ساخت جاده قزوین - الموت – تنکابن تخصیص یافت که این میزان امسال 40 درصد افزایش یافته است .

به گفته ی اسعدی همچنین پارسال 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری برای اجرای این طرح هزینه شده است .

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه وترابری در ادامه افزود: جاده قزوین – الموت – تنکابن هم اکنون در چهار قطعه به طول 61 کیلومتر با مشخصات راه اصلی تا روستای شهرک الموت در دست اجراست و عملیات اجرایی باقیمانده مسیر هم پس از تکمیل طرح مطالعاتی و تعیین مسیر با پیش بینی اعتبار در بودجه سال اینده ، آغاز می شود .

مدیر کل راه وترابری استان قزوین هم با تشریح میزان پیشرفت فیزیکی جاده قزوین – الموت - تنکابن اظهار داشت: هم اکنون عمده فعالیت در این پروژه در زمینه عملیات خاکی متمرکز شده است و امیدواریم تا پایان امسال بیش از   60 درصد خاکبرداری مسیر انجام شود .

سید رضا موسوی گفت: با ساخت جاده قزوین -  الموت تنکابن ، فاصله بین استانی های قزوین – مازندران از   350 کیلومتر به  146 کیلومتر کاهش می یابد ضمن اینکه اجرای این پروژه تاثیر بسزایی در افزایش راههای ارتباطی استان های جنوب و غرب با شمال کشور خواهد داشت. 

لینک

   مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد به شکایات به سمت مشاور وزیر منصوب شد   

شهریار اسلامی تبار طی ابلاغی به سمت مشاور وزیر منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط وزارت راه و ترابری : دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری طی ابلاغی شهریار اسلامی تبار به مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات را با حفظ سمت به عنوان مشاور خود انتخاب کرد.

لینک

   اتمام تعریض باند شرقی محور ساری ـ خزر آباد   

عملیات اجرایی تعریض و چهار خطه نمودن محور ساری ـ خزرآباد به پایان رسید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران ، مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان با اعلام این مطلب افزود : راههای ارتباطی مازندران به دلیل گردشگر پذیر بودن و وجود مواهب طبیعی همواره از پرترافیک ترین راههای کشور محسوب می شود. در این میان محور ساری ـ خزرآباد بدلیل ارتباط با دریا ، استقرار مراکز دانشگاهی و مراکز صنعتی و وجود روستاهای متعدد در این محور جزء یکی از پر تردد ترین محورهای استان به شمار می رود. وی در ادامه تصریح کرد: از این رو عملیات تعریض و چهار خطه نمودن محور فوق از سال 1385 در دستور کار این اداره کل قرار گرفت . مدیرکل راه و ترابری استان در ادامه خاطر نشان ساخت : عملیات تعریض باند شرقی این محور با مشخصات چهار خطه به طول 16 کیلومتر از سه راه لاریم( انتهای بلوار ) تا دریا به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز عملیات ایمن سازی آن در حال انجام است. مهندس رحیمی درادامه با اشاره به اعتبار دو میلیارد و هشتصد و نود میلیون تومانی برای عملیات تعریض باند شرقی محور مذکور عنوان کرد: عملیات اجرایی تعریض باند شرقی محور ساری ـ خزرآباد شامل زیرسازی ـ آسفالت و همچنین احداث ابنیه های فنی شامل پل و ... می باشد.

مدیر کل راه و ترابری در ادامه درخصوص موانع اجرایی این پروژه عنوان کرد: وجود تیرهای برق و لوله های آب روستایی و همچنین کانال آب زراعی ، فیبرهای نوری و لوله گاز و ... از جمله موارد و مشکلاتی هستند که می توان به عنوان موانع و مشکلات اجرایی برای  پروژه مذکور نام برد. مهندس رحیمی در خاتمه با ابراز امیدواری برای اتمام تعریض محور ساری ـ‌ خزرآباد در آینده نزدیک افزود : با توجه پیش بینی اعتباری سال 1388 برای محور ، امیدواریم تا با تأمین اعتبارات لازم و حمایت های مسئولین ارشد استانی و وزارت متبوعه شاهد تعریض و چهار خطه شدن نهایی محور ساری ـ خزرآباد بوده و ان شاءا... که از این طریق بتوانیم با ایجاد یک راه ایمن و استاندارد شرایطی را برای استفاده عموم مردم استان و مسافران عزیز برای دسترسی به دریا فراهم آوریم.

شایان ذکر است در حال حاضر بیش از 542 کیلومتر از  محورهای مواصلاتی ـ اصلی ـ فرعی استان در حال تعریض و چهار خطه شدن می باشد.

لینک

   معاون وزیر راه:راه و ترابری فارس از نظر علائم جزء استانهای برتر است   

در جلسه دیدار استاندار فارس و معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مهندس رضازاده استاندار فارس با اشاره به مشارکت وزارت راه و مدیریت استان گفت: به دلیل مشارکت خوب وزارت راه و ترابری با مدیریت استان در زمینه های مختلف راه و ترابری، مبحث توسعه راهها و زیرساختها با جدیت شکل گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس رضازاده به ضرورت تربیت نیروی انسانی اشاره نمود و گفت: با توجه به مصوبات اخیر هیأت دولت در خصوص احداث راه آهن و آغاز عملیات راه آهن بوشهر و راه آهن شیراز- فسا- نیریز- استهبان- گلگهر، از این به بعد مرکز ثقل راههای توسعه کشور در استان فارس می باشد. وی افزود: ضرورت تربیت نیروی انسانی در بحث حمل و نقل و زیرساختها در استان یک نیاز اساسی است و وزارت راه و ترابری باید با جدیت وارد این عرصه شود.

وی با اشاره به ایجاد یک مجموعه آموزشی و تربیت نیروی متخصص در سطوح مختلف در زمینه راه و راه آهن و حمل و نقل افزود: لازمه ایجاد چنین مجموعه هایی تعامل بین وزارت راه و دانشگاه شیراز می باشد.

استاندار فارس تصریح کرد: نیاز به آموزش و تربیت نیروی متخصص خصوصاً در زمینه ریلی با راه اندازی راه آهن شیراز- اصفهان و در آینده نیز راه آهن شیراز- بوشهر و راه آهن شیراز- فسا- نیریز- استهبان- گلگهر دیده می شود و باید سریعاً اقداماتی در این زمینه انجام گیرد.

در این دیدار همچنین دکتر افندی زاده معاون وزیر راه و ترابری به تشریح کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پرداخته و گفت: در بحث راهداری کار سازمان راهداری و حمل و نقل کشور به 2 بخش تقسیم می شود

که عبارتند از راههایی که از قدیم وجود دارد و راههایی که ساخته می شوند و تحویل سازمان می گردد. وی افزود: تقریباً 8 درصد کل راههای کشور در استان فارس وجود دارد و این عدد قابل توجهی است.

افندی زاده تصریح کرد: در سال گذشته اعتبار خوبی در بخش نگهداری و بهسازی راههای قدیم و احداث تقاطع های غیرهم سطح و ارتقاء راهها در بحث روکش آسفالت گذاشته شد.

معاون وزیر راه با اشاره به ایجاد تکنولوژی و تجهیز راهها گفت: دو بحث اساسی در راهها مدنظر سازمان راهداری می باشد و یک هدف گذاری بلند مدت در این دو بحث صورت گرفته است.

وی متذکر شد: اولین بحث در خصوص نصب دوربین های نظارت تصویری در راهها و ایجاد مرکز مدیریت راهها در سازمان حمل و نقل و اداره راه و ترابری در استانها می باشد و بحث دوم تجهیز راهها به علائم و تجهیزات می باشد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به اعتباری که برای نگهداری راهها تعلق می گیرد بسیار کمتر از چیزی است که برای نگهداری راه لازم می باشد خاطرنشان ساخت: در برنامه چهارم پولی که به ما دادند  کمتر از یک درصد بود و به دنبال لایحه ای هستیم که کسانی که بیشترین استفاده از راه را می کنند بخشی از هزینه نگهداری راه را پرداخت نمایند. وی جرایم و بیمه شخص ثالث را از موارد فوق دانست و در خصوص آموزش در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: ما یک برنامه زمانبندی برای آموزش در سازمان برنامه ریزی نموده ایم که در دست اقدام می باشد.

معاون وزیر راه با اشاره به ارزیابی سازمان و زیرمجموعه های آن تصریح کرد: ما مردم را بهترین ارزیابان خود قرار دادیم و در ایام نوروز 80 هزار پرسشنامه توزیع نمودیم و 20 هزار از آن پرسشنامه ها پاسخ داده شد.

دکتر افندی زاده با اشاره به ارزشیابی که صورت گرفت افزود: ارزشیابی خوب بود و رضایتمندی مردم را در پی داشت و بدلیل اینکه راه همیشه متقاضی دارد مردم بهترین ارزیابان می باشند.

وی با اشاره به ارزشیابی خوب استان فارس و دید عمرانی که به راه و زیرساختها در این استان وجود دارد اذعان داشت: ما از استانهایی که دید عمرانی دارند و به راه و زیرساختها توجه می کنند حمایت می کنیم و تمام تلاشمان را انجام می دهیم و هرچقدر پتانسیل در استان باشد ما نیز در تمام زمینه ها همکاری می کنیم.

معاون وزیر راه و ترابری در پاسخ به سؤال استاندار فارس در خصوص وضعیت این استان از نظر علائم و تجهیزات در ارزیابی های سازمان حمل و نقل گفت: در استان فارس در زمینه علائم ایمنی خوب کار شده و جزء چند استان برتر می باشد و استان فارس با دید عمرانی که در این استان وجود دارد خود به خود به سوی عمران می رود.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در خصوص جذب اعتبارات گفت: به هر میزان که پتانسیل در استان باشد و کارهای عمرانی پیش رود ما هم در اعتبارات به استان کمک می کنیم.    

لینک

   اختصاص 350 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی کشور   

معاون راه روستایی وزارت راه وترابری گفت: امسال 350 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی کشور اختصاص یافته است 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سید حسین میرشفیع در بازدید از پروژه جاده قزوین – الموت تنکابن با اعلام این خبر گفت: علاوه بر بهسازی و آسفالت راههای روستایی ، نگهداری جاده ها با مشارکت مردم ودهیاریها از برنامه های مهم وزارت راه وترابری در سالجاری است

معاون راه روستایی وزارت راه وترابری در ادامه با اشاره به اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار در سفر اخیر رئیس جمهور به راههای روستایی استان قزوین ابراز امیدواری کرد : با جذب این میزان اعتبار و تخصیص منابع استانی ، تا پایان امسال ساکنان تمامی روستاهای بالای 50 خانوار استان قزوین از مزایای راه آسفالته بهره مند شوند

به گفته ی میر شفیع تاکنون 108 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور ساخته شده که از این میزان 72 هزار کیلومتر آن آسفالت شده است.

لینک

   مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی از معافیت مالیاتی 50 درصدی برخوردار شدند   

با پیگیری های دفتر حقوقی و تدوین مقررات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، مجتمع های خدماتی رفاهی از مصادیق گردشگری شناخته شد و از این پس مشمول معافیت مالیاتی 50 درصدی مالیات های مستقیم است .

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عباسعلی بنی اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات با اظهار داشت ، با اعلام این مطلب افزود:مطابق بند 1 ماده 1 اصلاحی آیین نامه اجرایی موضوع تصویبنامه شماره 28621/ ت  33540 ه مورخ 10/5/1384هیات وزیران ، احداث ،تکمیل ، اصلاح ، درجه بندی و نرخ گذاری تاسیسات گردشگری و نظارت بر فعالیت آنها از مصادیق گردشگری ذکر شده است بنابراین می تواند مشمول معافیت 50 درصدی مالیات قرار گیرد.

وی افزود : این سازمان مرجع صدور مجوز ساخت و بهره برداری مجتمع های خدماتی و رفاهی بوده و از طرفی صدور مجوز تاسیس واحدهای گردشگری نیز با توجه به قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مصوب1382 اختیارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه تاسیسات خدماتی و گردشگری به سازمان مذکورمحول شده است .

وی خاطرنشان کرد:سازمان امور مالیاتی معافیت مالیاتی قبلا مجتمع های خدماتی و رفاهی را به دلیل قید داشتن پروانه فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در متن قانون تعریف تاسیسات گردشگری مشمول این قانون نمی دانست اما با توجه به بخشنامه اخیرو با عنایت به ماده واحده قانون اجازه واگذاری امتیاز سرقفلی و مشارکت غرف و فروشگاه های پایانه های عمومی بار و مسافر و مجتمع های خدماتی و رفاهی مصوب 1377 به عنوان یکی از مصادیق تاسیسات گردشگری بوده و مشمول معافیت 50 درصدی مالیات است .

گفتنی است ، مطابق بخشنامه سازمان مالیاتی و به استناد به تبصره 3 ماده 132 قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 و اصلاحیه های بعدی ، کلیه تاسیسات گردشگری متعلق به اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی که دارای پروانه بهره برداری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هستند مشمول معافت مالیاتی 50 درصدی هستند و با توجه به بخشنامه معاونت فنی و حقوقی سازمان مالیاتی، مجتمع های خدماتی و رفاهی جزو تاسیسات گردشگری بوده و از پرداخت 50درصد مالیات های مستقیم معاف شدند .

شایان ذکر است ، 200 مجتمع خدماتی رفاهی در راه های کشور به بهره برداری رسیده و حدود 400 مجتمع نیز  در مراحل نهایی ساخت قرار داشته و نزدیک به یک 1100 مجتمع خدماتی رفاهی نیز در مراحل مختلف اداری اخذ مجوز ،تجهیز کارگاه و مراحل اولیه ساخت قرار دارند.

لینک

   آسفالت 15 کیلومتر از راههای روستایی گیلان   

15 کیلومتر از راه های روستایی استان گیلان آسفالت و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه وترابری گیلان : این امر با تلاش مدیریت وپرسنل این اداره کل وادارات تابعه و در راستای نگهداری وصیانت از سرمایه های ملی نسبت به توسعه- بهسازی و آسفالت شبکه راههای مواصلاتی استان درجهت ارتقای سطح ایمنی عبورومروروتسهیل درامر تردد ورفع مشکلات ورفاه حال روستائیان محقق شده است.

بنابر این گزارش این عملیات درراه های انوش محله ونیکاگری شهرستان تالش، راهدار پشته سیاهکل ،کلتانسر وسرابستان شهرستان فومن،کلاچ خندان شفت، کیاگهان لنگرود ،نورود شهرستان رشت،بیجارکن شهرستان صومعه سرا با هدف تسهیل در امر تردد وسائط نقلیه ، کاهش هزینه سوخت واستهلاک خودروها همچنین تکمیل شبکه راههای روستایی استان به اجرا درآمد.

 

لینک

   12523 نفر ساعت آموزش در سال 87 در اداره کل راه و ترابری زنجان   

در سال 87 کارکنان اداره کل راه و ترابری استان زنجان تحت 12523 نفر ساعت آموزش قرار گرفتند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: کارکنان، کارشناسان و مدیران این اداره کل در سال 87 در 58 دوره آموزشی بهبود مدیریت، شغلی و عمومی شرکت کردند که شامل 140 نفر ساعت دوره بهبود مدیریت، 2326 نفر ساعت IT،  4391 نفر ساعت شغلی و 5666 ساعت عمومی بوده است.

 شایان ذکر است علاوه بر دوره­های آموزش که در وزارت راه و ترابری برگزار شده سایر دوره­ها با همکاری مرکز آموزش و پژوهش و با استفاده از تجارب اساتید استان در محل اداره کل و مرکز آموزش و پژوهش برگزار گردیده است.

لینک

   دانشگاه ها مهمترین نقش را در نوآوری، بهره وری و افزایش تکنولوژی در جامعه دارند   

معاون وزیر راه وترابری و رئیس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور ایجاد ارتباط  بین کارهای پژوهشی و اجرایی کشور را به عنوان مهم ترین محورهای کنفرانس های عمران دانست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور،  دکتر شهریار افندی زاده در آیین آغاز به کار هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران در شیراز با اشاره به مطلب فوق گفت: بدون تردید اگر بتوانیم نقش پژوهشی را در کارهای اجرایی ایجاد کنیم و احساس نیاز به تفکر را در کارهای اجرایی بوجود آوریم، می توانیم دانشگاه ها را به سمت کارهای کاربردی که نیاز جامعه هستند سوق دهیم.

معاون وزیر راه و ترابری در اشاره به مهمترین نتایج کنفرانس مهندسی عمران گفت: مهمترین نتایجی که انتظار می رود این کنفرانس مهندسی داشته باشد اینست که بتواند نقش اساسی در اجرا ایفا کند و از آنجائیکه رشته های مهندسی به دلیل کاربردی بودن از اهمیت خاصی بالاخص در کشورهایی نظیر کشور ما برخوردارند، این ارتباط می تواند به خوبی برقرار شود.

دکتر شهریار افندی زاده با اشاره به نقش پر اهمیت دانشگاهها در ارتباط با کارهای اجرایی در جامعه اذعان داشت: امروزه دانشگاهها مهم ترین نقش را در نوآوری، بهره وری و افزایش تکنولوژی در جامعه داشته اند و خوشبختانه کشور ما این آمادگی را دارد که بتواند با بحث پژوهش و با انجام کارهای جدید تحولی در جامعه ایجاد کند. وی همچنین افزود: استفاده از تکنولوژهای جدید می تواند به راحتی از طریق دانشگاهها در جامعه اتفاق افتد و با ورود تکنولوژی به کارهای اجتماعی و بالاخص کارهای عمرانی به رفع نیازها کمک نماید.

رئیس سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور ضمن اشاره به تحولات صورت گرفته در زمینه حمل و نقل کشور گفت: ما به جرأت می توانیم بگوییم که در بحث طراحی و اجرا در زمینه حمل و نقل در سالهای گذشته به یک خودکفایی رسیده ایم. وی خاطرنشان کرد: خودکفایی ما در این زمینه بدان معنا نیست که از تکنولوژیهایی که در دیگر کشورها وجود دارد غافل شویم و فن آوریهای موجود را نادیده بگیریم بلکه ما می توانیم از طریق این ارتباط علوم دانشگاهها را به روز کنیم.

وی از حمل و نقل به عنوان عاملی در ایجاد یکپارچگی میان کشورها یاد کرد و گفت: برای ایجاد توسعه در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی و ارتباط با کشورهای دیگر از بعد حمل و نقل به ایجاد شاخص های مهم نیاز داریم.

افندی زاده ضمن اشاره به ایجاد 200 هزار کیلومتر راه در کشورخاطرنشان کرد: استفاده از تکنولوژی و فن آوری در جاده های کشور جزو برنامه های اساسی در سیاست های وزارت راه و ترابری است. وی افزود: حمل و نقل جاده ای کشور بیشترین وزن جابجایی کالا و مسافر را در کشور ما داراست و بیش از 90 درصد جابجای مسافر و کالا از ان طریق صورت می پذیرد.

معاون وزیر راه وترابری از ارتباط میان این کنفرانس ها و مسائل اجرایی و صنعتی کشور سخن گفت و تصریح کرد: خوشبختانه با وجود نیروهای متخصص، دانشجوها و اساتید توانمند در دانشگاهها که در نهایت وارد کارهای اجرایی کشور می شوند تفکر و تحول جدیدی در امر توسعه عمرانی بوجود آمده که به اشاعه نتایج اینگونه کنفرانس ها می انجامد. وی خاطرنشان کرد: ما باید بتوانیم نتایج این کنفرانس ها را به صورت کاربردی وارد صنعت اجرا کنیم و به عنوان دستاوردی به جامعه هدیه کنیم چرا که نیاز به تحول در زمینه تکنولوژی به شدت در جامعه احساس می شود.

لینک

   حضور اداره کل پایانه های گلستان در نمایشگاه دستاوردهای هفته جهانی ایمنی راه ها   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان با هدف ارائه توانمندی های بخش حمل و نقل جاده ای با محوریت  ایمنی حمل و نقل  و افزایش فرهنگ عموم در راستای کاهش تصادفات جاده ای در نمایشگاه هفته جهانی ایمنی راهها حضور پیدا کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان، نمایشگاه مذکور طی مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مدیران استانی در محل تالار فخرالدین اسعد گرگانی گشایش یافت .

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفتگو با بازدید کنندگان مهمترین هدف از برپایی این نمایشگاه را افزایش سطح آگاهی مردم نسبت به رعایت ایمنی در راهها و آسیب های اجتماعی ناشی از تصادفات جاده ای و ارائه خدمات انجام شده در زمینه آموزش همگانی و ارتقاء فرهنگ عبور و مرور در گروههای سنی مختلف بوده است که در نتیجه این اقدامات و همکاری کلیه دستگاههای اجرایی ذی مدخل ؛کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن میسور  می شود.

گفتنی است در این نمایشگاه که با حضور معاونت نظارت راهبردی ریاست محترم جمهوری ، استانداری گلستان ، دفتر عمران سازمان ملل در ایران و دستگاههای اجرائی استان برگزار شد ، اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان ضمن توزیع قریب به پنج هزار اقلام کمک آموزشی شامل  لوح فشرده ، انواع بروشور ، پازل ترافیکی ، پوستر و .... گزارش تصویری وآماری از عملکرد سازمان و تلاشهای صورت گرفته توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان در زمینه ارتقاء فرهنگ و آموزش ایمنی و ترافیک در سطح استان به ویژه بخش حمل و نقل و مدارس حاشیه راهها را به مدت سه روز در اختیار عموم بازدید کنندگان قرار داد .

لینک

   3349 میلیارد ریال سرمایه گذاری دولت نهم در راه های استان سمنان   

 

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از سرمایه گذاری 3349 میلیارد ریالی دولت نهم در راههای استان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری، استان سمنان مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه استان سمنان ششمین استان پهناور کشور  می باشد و نظر به همجواری با 8 استان پهناور و اقتصادی کشور ، توزیع بالای ترافیک سالیانه ، ترانزیت وسیع در محورهای استان  و استقرار در کریدور حمل و نقل بین المللی شرقی ـ غربی و شمالی ـ جنوبی و بالاخص مسیر زیارتی بارگاه آقا علی ابن موسی الرضا (ع) نگاه ویژه ای به مبحث راههای استان که عاملی مهم در توسعه اقتصادی ـ فرهنگی و اجتماعی استان می باشد از سوی دولت نهم معطوف گشت و در این دولت شاهد آغاز عملیات اجرایی و افتتاح پروژه های بسیار حمل و نقلی بودیم و سرمایه گذاری هنگفتی از سوی دولت نهم در راههای استان انجام پذیرفت. 

وی هزینه کرد دولت نهم در راههای استان را شامل 800 میلیارد ریال احداث بزرگراهها ، 140 میلیارد ریال احداث راههای اصلی ،  151 میلیارد ریال احداث راههای فرعی و 103میلیارد ریال احداث راههای روستایی و نیز 1215 میلیارد ریال صرف مرمت و بهسازی و روکش آسفالت بزرگراههای استان ، 90 میلیارد ریال راههای اصلی ، 120 میلیارد ریال راههای فرعی ، 210 میلیارد ریال راههای روستایی و نیز 520 میلیارد ریال صرف نگهداری راههای اصلی ، فرعی و روستایی در استان سمنان در دولت نهم عنوان نمود.

لینک

   برگزاری جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و ترافیک کهکیلویه و بویر احمد   

جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و ترافیک استان کهکیلویه و بویر احمد برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان، این جلسه به همت مدیر کل راه و ترابری جهت رفع چالشهای پیش روی حمل و نقل و ترافیک راههای استان برگزار گردید. در این گردهمایی که معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان، رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه ها، رئیس آزمایشگاه مکانیک خاک ـ مدیر فرودگاه یاسوج ـ هواشناسی استان حضور داشتند جداگانه به مشکلات و اصلاح امور حمل و نقل و ترافیک در سطح استان پرداختند.

لینک

   بازدید نمایندگان شهرستان کهگیلویه و بهمئی از محور باغچه سادات ـ چهار راه جوخانه   

در این بازدید که مدیر کل راه و ترابری استان رئیس اداره نظارت راههای اصلی و فرعی استان ـ رئیس راه شهرستان کهگیلویه، رئیس واحد حقوقی و ارزیابی اداره راه و ترابری، مهندسین مشاور اتحاد راه نماینده مردم شهرستان کهگیلویه و بهمئی را همراهی کردند، به کمی و کیفی پروژه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید نماینده مردم شهرستان کهگیلویه و بهمئی با مهم خواندن پروژه با توجه به قرار گرفتن مسیر در جوار امامزاده علی، امامزاده عیسی، امام زاده محمد، امامزاده شاه حمزه نسبت به اهتمام ورزیدن مهندسین توانمند استان و پیمانکاران بومی برای هر چه سریعتر به پایان رساندن پروژه خواستار همت و هماهنگی بیشتر اعضاء شدند.

در این مسیر مدیر کل راه و ترابری ضمن تشکر از پیگیری های فراوان نماینده محترم شهرستان کهگیلویه و بهمئی اعتبار پروژه را در سال 87 از محل اعتبارات ملی بالغ بر 20000000 ریال و بودجه استان 9000000000 ریال از محل اعتبارات اسانی عنوان کردند. ایشان خاطرنشان ساختند با تزریق اعتبار کافی انشاءالله تا پایان سال 88 شاهد افتتاح پروژه باغچه سادات سرفاریاب جوخانه باشیم. همچنین اضافه نمودند که 40 کیلومتر عملیات اجرایی ابنیه حدفاصل باغچه سادات و آب حیات در حال اجراء می شود و حدود 20 کیلومتر حدفاصل امامزاده شاه حمزه به آب حیات در حال اجرای عملیات آسفالت می باشد.

ایشان حدفاصل سرفاریاب ـ چهارراه جوخانه را به طول 19 کیلومتر خواند که در مجموع 9 کیلومتر لایه اساس و 3 کیلومتر آن پریمکت و 2200 متر آسفالت و سه کیلومتر خاکبرداری پروژه به اتمام کامل رسیده است.

زارع پیمانکار پروژه نیز خواستار کمک همه جانبه مسئولین ذیربط شد و خاطرنشان نمودند با اضافه کردن دستگاه های راهسازی بیشتر در این مسیر به عملیات اجرایی پروژه سرعت عمل بیشتری خواهند بخشید.

لینک

   دانشجویان آموزشکده فنی شهید تفویضی دو بعد علم و تجربه را می آموزند   

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر راه و ترابری بیان کرد: دانشجویان آموزشکده علمی ـ کاربردی تکنولوژی راه و ترابری تلفیقی از علم و تجربه را می آموزند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، غفور پاک نهاد معاون توسعه و مدیریت و منابع که در مراسم بزرگداشت مقام استاد و معلم و افتتاحیه دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته سخن می گفت، تصریح کرد: وزارت راه و ترابری عهده دار مسئولیت آماده سازی زیرساخت ها به عنوان بستر توسعه کشور است.

وی افزود: هر کدام از زیر بخشهای حمل و نقل مختصیات خاص علمی و فنی خود را دارد و وزارت راه و ترابری مسئول سیاستگزاری، برنامه ریزی و نظارت بر امور حاکمیتی در حوزه حمل و نقل کشور است و بر اساس الزامات قانونی مرتبط امور اجرایی توسط بخش خصوصی انجام می شود.

معاون وزیر راه و ترابری یادآور شد: آموزش گیرندگان آموزشکده وزارت راه و ترابری در آینده کسانی خواهند بود که در زیربخش های حمل و نقل مسئولیتهایی مهمی را بر عهده خواهند داشت.

وی تأکید کرد: باید برنامه های آموزشی جامعی برای کارکنان وزارتخانه در نظر گرفت که افراد با طی کردن این دوره ها برای انجام امور فنی و تخصصی آماده شوند. کارآفرینی و ارتقای مهارت شاغلین محصول ارزنده این آموزشکده می باشد.

پاک نهاد بیان داشت: در آموزشکده وزارت راه و ترابری تجهیزات سنگین راهسازی و راهداری در دسترس است و افرادی که آموزش می بینند می توانند از نزدیک این تجهیزات را لمس و استفاده کنند و شیوه بهره برداری آن را عملا یاد بگیرند.

وی در پایان سخنانش به دانشجویان توصیه کرد: امروز تلاش علمی و کاربردی شما همانند سنگر ایثارگران است و امیدوار است در جهت خشنودی خداوند متعال و آسایش امتی بی نظیر اثر بخش باشید.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام هاشمی نژاد، مشاور فرهنگی اجتماعی وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه مردان بزرگ تاریخ در جبهه اندیشه و عمل قابل شناخت هستند، گفت: شهید مطهری در میدان اندیشه و هم در میدان عمل آنچنان قهرمانانه عمل کرد که پس از 30 سال هنوز سخنانش ارزنده است.

وی تأکید کرد: مطهری اهل فکر، قدرت ایمان و بیانی کم نظیر بود که به استقبال پرسش می رفت و برای تکامل جامعه پرسش طرح و پاسخ می داد.

حجت الاسلام هاشمی نژاد یادآور شد: شهید مطهری به فکر اصالت داد و کارهای فکری برای او ارزش والا داشت و کار او محکم و قابل عرضه بر اساس نیاز زمان بود.

وی افزود: استاد مطهری می دانست که پرسش آغاز تفکر و امتیاز انسان به سایر موجودات است.

مشاور فرهنگی اجتماعی وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد: مطهری لطیف ترین و نافذترین قلم را در تبیین حق به کار گرفت و او فرزند زمان بود.

وی خطاب به دانشجویان یادآور شد: برای تکامل اندیشه خود حتماً آثار شهید مطهری را بخوانید و با الگو قرار دادن وی راهش را ادامه دهید.

لینک

   منطقه 4 آزادراه تهران – شمال تا اواسط سال 89 به بهره برداری می رسد   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: منطقه 4 آزادراه تهران - شمال نیز از سمت چالوس در مراحل پایانی است و تا اواسط سال 89 به بهره برداری می رسد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در مراسم امضای قرارداد متمم منطقه یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: با درخواست وزارت راه و ترابری مدیریت کنسرسیوم چینی مجری آزادراه تهران - شمال  تغییر کرد و پیمانکار جدید متعهد شده است  منطقه یک آزاد راه  به طول 32 کیلومتر را  تا سه سال آینده به بهره برداری برساند.

دکتر بهبهانی با اشاره به دلایل امضای قرارداد متمم از جمله زمان بری گشایش اعتبار قرارداد قبلی و افزایش هزینه ها از سال 82 گفت : چینی ها خواستار مبلغ بیشتری بودند که با همکاری وزارت راه و ترابری و بنیاد مستضعفان این قرارداد به 400 میلیون دلار تعدیل شد.

وزیر راه و ترابری گفت : با ساخت منطقه یک در حدفاصل کن تا شهرستانک 105 کیلومتر در مسیر کنونی کرج -چالوس صرفه جویی مسافت می شود .

وی خاطرنشان کرد : با تفاهمی که میان وزارت راه و ترابری و بنیاد مستضعفان وجود دارد مناطق 2 و 3 این آزاد راه نیز بزودی تعیین تکلیف می شود .

وزیر راه و ترابری در پاسخ به پرسش خبرنگار اعزامی چین گفت:  ایران و چین دو دوست و دارای اهداف راهبردی هستند.

دکتر بهبهانی افزود : ایران و چین در بخش حمل و نقل همکاری های نزدیکی دارند و بزودی قرارداد سرمایه گذاری چین در 6 طرح ریلی ایران امضاء خواهد شد.

پیمانکار جدید چینی (شرکت SDA)  نیز خاطرنشان کرد: امکانات و ماشین آلات آماده است و  امیدواریم با استفاده از پیمانکاران ایرانی و کمک مسئولان بتوانیم ظرف سه سال آینده به تعهداتمان عمل کنیم.

لینک

   فقط با ارسال یک پیام کوتاه از وضعیت پروازهای خارجی مطلع شوید   

به گزارش روابط عمومی فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی(ره) ، در راستای خدمت رسانی مطلوب به مراجعه کنندگان ، برای اطلاع از آخرین وضعیت پرواز خود ، مسافران و مستقبلین می توانند شماره پرواز مورد نظر را به صورت پیامک به شماره  30005100  ارسال کنند ، پس از گذشت زمان کوتاهی پیامکی دریافت می کنند که اطلاعات پرواز شامل نوع ایرلاین ، مبدأ و مقصد و زمان و وضعیت پرواز در این پیام قید شده است .

لینک

   نخستین بار در کشورباند فرودگاه اصفهان با قیر پلیمری بهسازی می شود   

نخستین باند فرودگاهی کشور با استفاده از قیر پلیمری در اصفهان بهسازی می شود.

بنابر گزارش روابط عمومی فرودگاه های کشور، مهندس مومنی رخ رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور به همراه اعضای هیئت مدیره این شرکت در جریان بازدید از طرحهای در دست اجرا در فرودگاه اصفهان، ضمن حضور در محل بهسازی این باند گفت: امیدواریم این طرح تا قبل از فصل سرما به بهره برداری برسد.

در شیوه استفاده از قیر پلیمری، با افزودن مواد پلیمری به قیر مقاومت آن در برابر گرما و سرما تغییر می کند. در این شیوه که برای اولین بار در ایران به کار گرفته می شود، همچنین مقاومت آسفالت باند در برابر کشش تا 10 برابر افزایش پیدا می کند و در برابر گرما بویژه حرارت خروجی اگزوز هواپیماها پایداری بیشتری از خود نشان می دهد.

گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها حاکیست مهندس مومنی رخ در سفر به اصفهان علاوه بر بازدید از روند بهسازی باند فرودگاه، همچنین از روند اجرای دیگر طرحهای فرودگاهی از جمله توسعه ترمینال پروازهای خارجی به 2 برابر فضای کنونی، پارکینگ فرودگاه با ظرفیت 360 خودرو و امکان افزایش آن به 720 خودرو، طرح ترمینال صدور محصولات کشاورزی و گل و گیاه، همچنین شبکه تصفیه فاضلاب دیدن کرد.

طرحهای مزبور نقش زیادی در پیشگیری از آلودگی محیط زیست برعهده دارد.

برای اجرای این طرحها حدود 130 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است و عملیات اجرایی آن در حال حاضر با پیشرفت 20 تا 90 درصد روبروست.

مسئولان فرودگاه اصفهان امیدوارند همه طرحهای در دست اجرا تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

گفتنی است پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 360 دستگاه خودرو و ترمینال صدور محصولات کشاورزی در فرودگاه اصفهان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال اجراست.

لینک

   عملکرد فرودگاه های استان گلستان در سال 87   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، اداره کل فرودگاه  های استان گلستان در راستای افزایش خدمات پروازی در سال گذشته، گام های مؤثری برداشته است.

مدیر کل فرودگاه های استان گلستان با اشاره به ویژگی های استان و افزایش شمار تقاضا برای پروازهای خطوط هوایی تصریح کرد: با تدابیر اندیشیده شده در راستای بهره گیری از برنامه های پروازی و افزایش خدمات مطلوب و شایسته به مسافران، اقدامات مطلوبی در این فرودگاه صورت گرفته است.

به گفته داوودی، پرواز مسیر گرگان ـ زاهدان از تاریخ سوم بهمن ماه گذشته در فرودگاه گرگان برقرار شده است که در آینده نزدیک این پرواز به دو بار در هفته افزایش خواهد یافت.

مدیر کل فرودگاه های استان گلستان تأکید کرد: با هماهنگی های به عمل آمده با مدیران ارشد شرکت فرودگاه های کشور و استاندار محترم گلستان، انشاءالله تا اواخر اردیبهشت امسال مسیر پروازی گرگان ـ بندرعباس و گرگان ـ کیش برقرار خواهد شد.

داوودی با توجه به همجواری استان گلستان با کشورهای آسیای میانه و لزوم ارتباط بیشتر با همسایگان کشورمان، از اضافه شدن مسیر پروازی گرگان ـ قزاقستان در آینده نزدیک خبر داد.

مدیر کل فرودگاههای استان گلستان افزود: در سال گذشته، 210862 هزار مسافر از طریق فرودگاههای استان جابجا شده اند که از این تعداد حدود 175 هزار نفر در مسیرهای داخلی و بیش از 35 هزار نفر در مسیرهای برون مرزی (عربستان ـ سوریه) با 2103 پرواز شرکتهای داخلی و 171 پرواز شرکتهای خارجی صورت گرفته است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اعزام زائران حج عمره از 24 اسفند سال گذشته از فرودگاه گرگان به مقصد جده و مدینه آغاز شده است و تا پایان فروردین امسال 3161 نفر زائر از طریق این فرودگاه جابجا شده اند.

همچنین اعزام زائران به سوریه نیز از دوازدهم فروردین 88 به صورت چارتر آغاز شده است.

لینک

   اعتبارات بخش راه و ترابری لارستان پاسخگوی نیازهای این حوزه نیست   

اعتبارات ملی اختصاص یافته به بخش راه و ترابری نمی تواند جوابگوی کاستی های این بخش باشد و به دلیل محرومیت ، سرما و گرمای شدید و نیاز به بهسازی و ترمیم ، این منطقه نیازمند تخصیص اعتبارات ملی بیشتری می باشد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان،  مهندس علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان در این خصوص گفت : شهرستان لارستان به دلیل زیادی عبور و مرور و تردد گردشگران و مسافران به دلیل دسترسی به آبهای خلیج فارس علی الخصوص در ایام نوروز ، نزدیکی به بنادر و منطقه ویژه اقتصادی جنوب کشور از اهمیت بالایی برخوردار است . به همین دلیل تردد در این حوزه بیشتر از سایر نقاط کشور وجود دارد که باعث استهلاک بیشتری می شود و همچنین هر ساله شاهد آسیب های متعددی به دلیل بدی آب و هوا که زمستانهای خیلی سرد و تابستانهای خیلی گرم و طاقت فرسایی دارد ، هستیم . و علاوه براحداث و اجرایی نمودن دیگر پروژه ها نیازمند ترمیم و بهسازی مستمر در این محورها می باشیم .

وی در ادامه افزود : می توان گفت این بخش یکی از محروم ترین بخشهای کشور محسوب می شود . لذا نیازمند تخصیص اعتبارات ملی بیشتری می باشد و امیدواریم درسال جاری نسبت به سال گذشته این مقدار به دو برابر افزایش   یابد .

لینک

   مونتاژ و نصب 3 مرحله پل خرپایی در محور ترانزیتی ایرانشهر – چابهار   

در طول 6 ماه گذشته مجموع 70متر پل خرپایی درکمتر از 72 ساعت مونتاژ و نصب گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان(ایرانشهر) مهندس کرد معاون راهداری در این خصوص گفت : با توجه به جاری شدن دو مرحله سیل در طول 6 ماه گذشته و مسدود شدن محور ترانزیتی بر اثر تخریب یک پل 2 دهنه 3010 متری 40 متر پل خرپایی در کمتر 72 ساعت حمل ، مونتاژ و نصب گردید  در مرحله دوم سیل که درفروردین 1388اتفاق افتاد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری ایرانشهر تصریح کرد: 2دهنه پل در قسمت دیگری از محور ترانزیتی تخریب  و با توجه به تجربه قبلی پرسنل اداره کل راه و ترابری در کمتر از 60 ساعت یک دستگاه پل 30 متری ( موقت خرپایی)راحمل ، مونتاژ و نصب کرده اند.

لینک

   حفاظت از حریم راهها در لرستان   

در سال 87 ،از تعداد 587  مورد تجاوز به حریم راه در طول محورهای حوزة استحفاظی لرستان جلوگیری شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس ناصر محبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : علیرغم اینکه انجام هرگونه عملیات نظیر دیوارکشی ، ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه و شعاع یکصد متری پس از آن بدون اخذ مجوز از اداره کل راه و ترابری ممنوع است ، متأسفانه برخی افراد بدون هماهنگی مبادرت به ساخت و ساز غیر قانونی در این محدوده کرده و حریم قانونی راه را رعایت نمی کنند که در این راستا اداره کل راه و ترابری به استناد قانون ایمنی راهها و راه آهن مجاز است است نسبت به  رفع آثار تجاوز به حریم راه اقدام نماید . وی با اشاره به اینکه رعایت حریم قانونی راه برای کلیة محورهای اصلی ، فرعی و روستایی الزامی می باشد ، تصریح کرد : متقاضیان ساخت و ساز در حاشیه راهها بایستی قبل از انجام هر گونه عملیات ، ضمن مراجعه به اداره کل راه و ترابری استان و یا ادارات راه و ترابری شهرستانهای تابعه ، نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند و چنانچه افراد بدون هماهنگی و کسب موافقت راه و ترابری اقدام به ساخت و ساز و ایجاد تأسیسات در حریم قانونی راه و شعاع یکصد متری پس از آن کنند ، عوامل راهداری بر اساس قانون ایمنی راهها و  راه آهن و با هماهنگی مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به جلوگیری از ادامه عملیات و تخریب تأسیسات و ساختمانهای احداث شده و  رفع کلیة آثار تجاوز  به حریم راه اقدام خواهند کرد .  مهندس محبی اضافه کرد :  از منتهی الیه حریم قانونی راه ، یک محدوده سی متری بعنوان نوار با کاربری تأسیسات زیربنایی بمنظور عبور خطوط لولة آب ، گاز و نفت و همچنین شبکه های برق و مخابرات در نظرگرفته شده که سازمانهای ذیربط می توانند پس از مراجعه به اداره کل راه و ترابری و اخذ مجوز کتبی،  نسبت به عبور تأسیسات مذکور در این محدوده اقدام نمایند .

لینک

   آسفالت بیش از 90 درصد راههای روستای شهرستان ایجرود   

بیش از 90 درصد روستائیان ساکن روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان ایجرود در استان زنجان از راه آسفالته برخوردارند.

به گزارش روابط­ عمومی راه و ترابری استان زنجان ، مهندس فتح ا... پرویزی رئیس اداره راه شهرستان ایجرود با بیان مطلب فوق گفت: طول کل راههای روستائی این شهرستان 8/358 کیلومتر بوده که از این مقدار 2/292 کیلومتر راه آسفالت ، 8/38 کیلومتر شنی و 8/23 کیلومتر دسترسی می­باشد.

وی در ادامه افزودند: این شهرستان دارای 63 روستای بالای 20 خانوار است که برخورداری 58 روستا ( 6/92 درصد ) از راه آسفالته و 5 روستا ( 94/7 درصد ) از راه شنی باعث شده این شهرستان از نظر وضعیت راههای روستائی در جایگاه مطلوبی قرار گیرد.

رئیس اداره راه شهرستان ایجرود در رابطه با وضعیت راههای روستاهای زیر 20 خانوار نیز گفت:  7/26 درصد از روستاهای زیر 20 خانوار از راه آسفالته 33 درصد از راه شنی و 40 درصد از راه آسفالته برخوردار است .

لینک

   مراسم معارفه و تودیع مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

مراسم معارفه و تودیع مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین وزارت راه و ترابری و استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در این مراسم که اکثر روسای ستادی و ادارات راه تابعه شهرستان ها همچنین کارکنان اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه حضور داشتند مهندس حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استان ها مهندس حیدر مطاعی را بر اساس حکم مقام محترم وزارت به عنوان مدیر کل جدید این اداره کل معرفی نمود ضمناً از زحمات و تلاش  مهندس عطاءا... قادری که چندین سال مدیریت این اداره کل را بعهده داشتند تقدیر و قدردانی کرد.

معاون سازمان حمل و نقل و راهداری تصریح کرد: با توجه به درخواست  مهندس قادری جهت خدمت در استان کردستان بعلت بومی بودن و حساسیت منطقه از نظر اجرای طرحهای مطالعاتی  ،وی  بعنوان مدیر کل راه و ترابری استان کردستان و  حیدر مطاعی نیز که سالها معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه را بعهده داشتند با توجه به تجربیات پیشین بعنوان مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه انتخاب شدند.

در ادامه  مهندس عطاءا... قادری ضمن تشکر از همکاری  کلیه پرسنل اداره کل مخصوصاً ادارات راه شهرستانها اظهار داشت: در طول خدمت در استان کرمانشاه با همکاری صمیمانه مسئولین ادارات و کارکنان سخت کوش این اداره کل خوشبختانه توانستیم نه تنها راه های استان را ارتقاء بخشیم بلکه رقم قابل توجهی راه روستایی در استان بهسازی و آسفالت گردید  و تعدادی از نقاط پر حادثه  نیز رفع عیب گردید که همه اینها مرهون زحمات و همکاری همکاران محترم در این اداره کل می باشد.

 مهندس مطاعی مدیر کل جدید نیز طی سخنانی از همه کارکنان اداره کل راه و ترابری درخواست نمود که همچون گذشته با ایشان همکاری صمیمانه ای نموده تا شاخص راههای استان به نحو مطلوبی بهبود یابد در پایان کارکنان ضمن تشکر وقدر دانی  از  مهندس عطاءا... قادری  در یک فضای صمیمی  خداحافظی نموده و به مدیر کل جدید نیز تبریک وخیر مقدم  گفت.

لینک

   کاهش 24 درصدی تلفات جاده های روستایی استان هرمزگان   

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان  طی گزارشی اعلام کرد: بر اساس اطلاعات و آمار بدست آمده میزان تلفات ناشی از تصادفات جاده های روستائی در سال 87 نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل نقل و پایانه های استان هرمزگان مهندس یوسف عابدینی در ادامه افزود: طی شش ماهه نخست سال 87 تعداد کل تلفات ناشی از تصادفات در جاده های برون شهری استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 10/29 درصد کاهش داشته، همچنین در جاده های روستائی این آمار میزان 19/23 درصد کاهش را نشان می دهد.

لینک

   تشریح اقدامات اداره کل راه وترابری لارستان در ایمن سازی محورهای ارتباطی   

مدیر کل راه و ترابری لارستان اقدامات اداره کل راه و ترابری لارستان در ایمن سازی محوری های ارتباطی حوزه استحفاظی این اداره کل راه تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان مهندس امیری مدیر کل راه وترابری لارستان در این خصوص اظهار داشت : به دلیل کوهستانی ومرتفع بودن این حوزه واحداث راههای ارتباطی در این محدوده ها نیاز شدید به بهسازی وترمیم خط کشی وهمچنین نصب گاردریل وچراغ چشمک زن در محورهای ارتباطی لارستان یکی از دلایل دراولویت قراردادن این امر می باشد .

وی درادامه گفت:یکی از اقدامات به عمل آمده در سال جاری ایمن سازی بعضی از محورهای ارتباطی این حوزه می باشد که با توجه به آمار بدست آمده در این رابطه نصب 3000 شاخه گاردریل در محور های لار- جهرم ولار- لامرد و872 کیلومتر خط کشی در کلیه محورهای ارتباطی وهمچنین نصب چراغ های چشمک زن خورشیدی در این محور می باشد.

لینک

   دیداربازیکنان سابق تیم پرسپولیس تهران با مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی   

محمد پنجعلی و بهروز سلطانی بازیکنان سابق تیم فوتبال پرسپولیس تهران با مدیر کل راه و ترابری خراسان شمالی دیدارکردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی ،‌ محمد پنجعلی دراین دیدار که ظهر دوشنبه در دفتر مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی برگزار شد، گفت: بسیار خوشحالیم در استانی حضور داریم که تمام مدیران آن ارتباط خوبی با ورزش و ورزشکاران دارند.

وی افزود: در نظر داریم تیم فوتبالی برای حضور در لیگ برتراز استان خراسان شمالی معرفی کنیم و انتظار همیاری همه مسئولان را در این زمینه داریم.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران گفت: امید می رود شرکتها و کارخانه های استان نسبت به حمایت و پشتیبانی جدی ورزش استان خراسان شمالی همکاری لازم را داشته باشند.

مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی نیز در این دیدار گفت: استان خراسان شمالی دارای استعدادهای بالقوه ای در ورزش به خصوص در رشته فوتبال دارد که با برنامه ریزی صحیح می توان به کشف استعدادها پرداخت.

 ابوالفضل باقرنیا افزود: در راستای تعمیم ورزش از هیچگونه تلاشی دریغ نداریم.

لینک

   بهسازی راههای روستایی در استان مازندران   

مهندس سیاوش کاملی معاون راهسازی این اداره کل با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اقدامات دولت کریمه در چند سال اخیر ، بهسازی و احداث راههای روستایی نمود پر رنگ تری گرفته و در حال حاضر به عنوان یکی از اهداف و برنامه های اساسی این اداره کل به شمار می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران وی در ادامه تصریح کرد:‌ این مهم در استان مازندران با توجه به عقب ماندگی از سطح میانگین کشوری به شکل جدی شروع و سعی شده با همکاری مسئولین استانی نسبت به بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان اقدام شود هرچند که با توجه به برنامه ، نیاز به تأمین اعتبارات بیشتری در این بخش می باشد .

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت: اعتبارات راههای روستایی با عنایت به کارهای انجام شده درچند ساله اخیر رشد قابل توجهی داشته اما به منظور پاسخ گویی به نیازهای روستائیان عزیز این استان شایسته است تلاش بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

مهندس کاملی در ادامه ضمن اعلام گستردگی اقدامات بهسازی راههای روستایی در سرتاسر استان عنوان کرد:  اداره کل راه و ترابری استان با ارائه یک برنامه جامع و هدفمند فعالیتهای بی شماری در سطح استان در قالب بهسازی و احداث راههای روستایی در دست اقدام دارد که از جمله این اقدامات میتوان به بهسازی راه روستایی شاهزید شهرستان آمل اشاره نمود.

وی در ادامه افزود : عملیات اجرایی بهسازی راه روستایی فوق به طول 5 کیلومتر شامل زیرسازی و آسفالت بوده که با اعتباری بالغ بر 1750 میلیون ریال به اتمام رسیده است. مهندس کاملی در ادامه اشاره کرد: با بهسازی راه روستایی فوق 59 خانوار با جمعیتی بالغ بر 214 نفر از نعمت یک راه ایمن بهره مند می گردند. معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه به ایجاد و احداث راه ارتباطی بین دو روستا کاسب محله و مسکون شهرستان آمل اشاره کرد و افزود. راه ارتباطی روستاهای کاسب محله ـ مسکون به طول 4/1 کیلومتر با عملیات اجرایی زیرسازی و آسفالت با اعتباری بالغ بر 1600 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

 وی در ادامه عنوان کرد: این پروژه در زمینه ارتباط بین روستائیان منطقه و همچنین تکمیل شبکه راههای روستایی استان نقش بسزایی ایفا می نماید. مهندس کاملی در ادامه افزود: 245 خانوار و جمعیتی بالغ بر 1066 نفر از نعمت یک راه ایمن و ارتباطی در منطقه بهره مند گشتند.

 شایان ذکر است 7503 کیلومتر راه روستایی در استان مازندران وجود دارد.

لینک

   هفت پروژه ملی راه و ترابری در شرق گلستان در حال اجراء است   

رئیس اداره راه و ترابری گنبد کاووس اعلام کرد: عملیات زیرسازی، بهسازی، روکش آسفالت و آسفالت هفت پروژه راه روستایی این شهرستان از محل منابع ملی آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس قاسم دبوری فریمانی اظهار داشت: آسفالت راه روستایی سارلی بخش به پتکه به طول یک کیلومتر و با اعتبار 850 میلیون ریال و آسفالت راه روستای محمد ایمر به طول دو کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و 450 میلیون ریال زیرسازی و آسفالت راه روستایی پتکه به طول یک کیلومتر و با اعتبار 600 میلیون ریال از جمله این پروژه ها می باشد.

به گفته وی، همچنین بهسازی محور عباس آباد به طول دو کیلومتر و با 900 میلیون ریال اعتبار، بهسازی محور سالق قولیجه تپه به طول حدود سه کیلومتر و با اعتبار یک میلیارد و یکصد میلیون ریال از دیگر پروژه ها می باشد.

دبوری فریمانی، روکش آسفالت محور اینچه برون حدفاصل سد دانشمند تا ابتدای شهر اینچه برون به طول حدود 12 کیلومتر با اعتباری معادل چهار میلیارد ریال و اجرای آسفالت مسیر راه روستایی داشلی ـ کروکلی به طول حدود سه کیلومتر با رقمی حدود دو میلیارد و 400 میلیون ریال از دیگر پروژه ها نام برد.

وی ادامه داد: بهره برداری از این پروژه ها، تردد روستاییان به شهرها را تسهیل کرده و نیز در روان سازی مبادلات اقتصادی این روستاییان نقش بسزایی ایفاد کرده است.

شهرستان گنبد کاووس و آزادشهر 1173 کیلومتر از راه های اصلی، فرعی و روستایی استان گلستان را تحت پوشش دارد.

 

لینک

   10 درصد بودجه نگهداری راهها در برنامه چهارم توسعه محقق شده است   

معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: در قانون برنامه چهارم توسعه یک درصد ارزش سرمایه گذاری ها در حوزه راهها به نگهداری مربوط می شود که تاکنون 10 درصد این مقدار محقق شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر شهریار افندی زاده که در مراسم بزرگداشت مقام استاد و معلم و افتتاحیه دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در مرکز آموزشی شهید تفویضی سخن می گفت، یادآور شد: براساس آمار سال 1387، 90 درصد جا به جایی ها در کشور از طریق جاده ها انجام می شود و نگرش ها براساس ساخت در حالی که در دنیا بین سه تا پنج درصد هزینه ساخت پروژه، صرف نگهداری می شود.

وی افزود: کلیه طراحی راهها براساس استانداردها انجام می شود اما در اجرا ممکن است به خاطر عوامل مختلف رعایت استانداردها سست شود. البته در بحث نظارت هم ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد.

دکتر افندی زاده تأکید کرد: در ساخت راهها در کشور مشکلاتی وجود دارد زیرا که براساس قانون 50 درصد سرمایه گذاری برای ساخت آزادراهها بر عهده بخش خصوصی باید باشد در حالی که مشارکت کنندگان بانکها و دیگر مراکزی هستند که خود به نوعی دولتی محسوب می شوند.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بیان کرد: لایحه ای به مجلس ارائه شده است که بر اساس آن درصدی از جرایم رانندگی به نگهداری راهها اختصاص می یابد. همچنین باید قسمتی از هزینه نگهداری راهها توسط استفاده کنندگان آنها تأمین شود.

معاون وزیر راه و ترابری اظهار کرد: باید به سمتی حرکت کنیم که در نگهداری راهها هزینه کنیم و خدمات را براساس درآمد، هزینه گسترش دهیم که این نگرش در حال حاضر شکل گرفته است اما تا اجرا فاصله داریم.

وی تصریح کرد: در سال اصلاح الگوی مصرف در زمینه نگهداری راهها باید به سه اصل نوآوری، بهره وری و استفاده از تکنولوژی های جدید توجه جدی شود.

دکتر افندی زاده در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 80 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و 120 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد که طراحی های مختلفی را دارند و هر راه باید براساس طرحی که داشته است باید نگهداری شود.

 

لینک

   21 فرودگاه کشور دارای مرز هوایی هستند   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، براساس ماده 81 قانون مدیریت خدماتی کشوری، کلیه دستگاهها و نهادهای اجرایی موظفند گزارش ارزیابی و عملکرد خود را که مشتمل بر ارزیابی و سنجش سازمان است به مورد اجرا گذاشته و گزارشهای حاصل از این ارزیابی را به طور منظم به معاونت توسعه و مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ارائه کند.

در همین چارچوب ماده 83 قانون مدیریت خدمات کشوری متذکر می شود که گزارش ها پس از دستگاههای ذیربط و انطباق با چشم اندازهای ابلاغی، جایگاه و میزان پیشرفت کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان تعیین و گزارش های لازم به رئیس جمهور و مجلس شورای اسلامی ارائه می شود تا بدینوسیله از نتایج آن در تدوین راهبردهای برنامه های توسعه استفاده شود.

مشاور مدیر عامل و مدیر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت فرودگاه های کشور گفت: براساس ارزیابی های صورت گرفته در شاخص های اختصاصی در 54 فرودگاه کشور، 25 فرودگاه کشور، صرفاً اختصاص به پروازهای داخلی دارد و 21 فرودگاه دارای مرز هوایی و 8 فرودگاه هم بین المللی هستند.

به گفته آزادی، براساس بررسی های صورت گرفته، در سال 86 اعزام پذیرش کل مسافران در فرودگاههای سراسر کشور، 29 میلیون و 300 هزار نفر بوده که این رقم در سال گذشته به 31 میلیون و 700 هزار نفر رسید که حاکی از افزایش 1/81% می باشد.

از این تعداد در سال 86، 23 میلیون نفر در مسافر پروازهای داخلی و 25 میلیون و 300 هزار نفر در سال 87 مسافر پروازهای داخلی بودند که نشان از افزایش 10 درصد در این بخش است.

همچنین 6 میلیون و 300 هزار نفر در سال 86 در پروازهای بین المللی و 6 میلیون و چهارصد نفر در سال 87 جابجا شدند که 5/1% رشد داشته است.

مشاور مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور، جابجایی بار در پروازهای داخلی و خارجی در سال 86 را 214 هزار تن عنوان و تصریح کرد: در سال 87 این رقم به 296 هزار تن رسید که شاهد افزایش 38 درصدی در این بودیم. وی افزود: در پروازهای داخلی بار جابجا شده 102 هزار تن در سال 86 و 173 هزار تن در سال 87 می باشد که 70% رشد داشته است.

در پروازهای بین المللی نیز در سال 86، 112 هزار تن و 123 هزار تن در سال 87 از طریق فرودگاههای کشور جابجا شده که 8/9 درصد رشد داشته است.

در سال 86، تعداد نشست و برخاست کل هواپیماها در فرودگاه های سراسر کشور، 368 هزار و 154 و در سال گذشته، 388 هزار و 224 پرواز بوده است که 4/5 درصد رشد داشته است.

از این تعداد در سال 86، 322 هزار و 243 پرواز داخلی (شامل بازرگانی، نظامی و ...) و 344 هزار و 190 پرواز داخلی در سال 87 انجام شده است که حاکی از افزایش 8/6 درصد می باشد.

نشست و برخاست در پروازهای بین المللی که شامل مسافری و غیرمسافری است در سال 86، 45 هزار و 911 پرواز بوده و در سال 87، 44 هزار و 34 پرواز بوده است.

ارائه خدمات ناوبری هواپیمایی به پروازهای عبوری در سال 86، 157 هزار و 66 پرواز و در سال 87، 164 هزار و 479 پرواز بود که 7/4% رشد داشتیم.

آزادی از مهمترین شاخص های عمومی که در شرکت فرودگاه های کشور به آن پرداخته شده است را تدوین برنامه ریزی های بلندمدت و استراتژیک برای شرکت فرودگاه های کشور، مطالعه و طراحی سیستم در زمینه بهره گیری از نظام نوین مدیریتی، استقرار سیستم اتوماسیون اداری در واحدهای ستادی و استانی و انجام مطالعات لازم در زمینه بازنگری تشکیلات شرکت فرودگاه های کشور و اصلاح ساختار آن برشمرد.

مدیر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات شرکت فرودگاههای کشور در خصوص استقرار نظام شایسته گرایی گفت: تدوین و تأیید دستورالعمل داخلی و نظارت بر رعایت آنها، پذیرش و بررسی پیشنهادها، برگزاری جلسات متعدد مدیریت منابع انسانی، رعایت ضوابط بکارگیری نیروی انسانی مطابق با آیین نامه های مربوطه برنامه چهارم توسعه از جمله اقداماتی است که در این زمینه انجام شده است که امیدواریم با اجرا و رعایت این شاخص ها، شاهد افزایش روزافزون کیفیت خدمات در شرکت فرودگاههای کشور باشیم.

وی اجرای طرح تبیین مسیر ارتقای شغلی کارکنان، تشکیل جلسات هیأت مدیریه در زمینه آموزش و بهسازی نیروی انسانی، تدوین تقویم آموزشی و اجرای آن را با لحاظ رعایت سرانه آموزش مدیران و کارکنان از دیگر شاخص های عمومی شرکت فرودگاه های کشور برشمرد.

آزادی، بازنگری در پایگاه اینترنتی شرکت فرودگاههای کشور به منظور اطلاع رسانی بهینه و به روز شدن اخبار را از جمله اقداماتی برشمرد که در سال 87 در شرکت فرودگاههای کشور انجام شده است.

مشاور مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور اظهار داشت: در خصوص شهروندمداری، پاسخگویی به موقع به شکایات با استفاده از مراجعات حضوری، مکاتبه و نامه الکترونیکی و اجرای طرح تکریم ارباب رجوع نیز از اولویت های شرکت فرودگاههای کشور در سال گذشته بوده است.

شایان ذکر است در زمینه تمرکز زدایی، تفویض اختیارات به برخی واحدهای استانی و تشکیل کمیته ارتقای سلامت اداری به ریاست مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور در راستای بحث قانونمنداری در دستگاهها و سازمانها از دیگر اقدامات صورت گرفته در سال 87 می باشد.

 

لینک

   اختصاص 400 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت راه آهن تهران-همدان-سنندج   

معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور ضمن بازدید از طرح راه آهن تهران-همدان-سنندج و مراحل ساخت آزادراه ساوه- همدان افزود: با اعتبار 12 میلیارد تومانی که پروژه راه آهن تهران-همدان- سنندج از منابع عمومی داشته است در سال جاری این مبلغ با احتساب 30درصد متمم بودجه به 40 میلیارد تومان خواهد رسید که شتاب بیشتری به اجرای روند پروژه خواهد داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، محمدرضا برزگر تاکید کرد: اعتبار 16 میلیارد تومانی امسال طرح آزادراه به 20 میلیارد تومان افزوده شده که امید است با همت سرمایه گذاران این طرح هرچه سریعتر به صورت مشارکتی به سرانجام برسد.

مهندس برزگر به همراه  نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، معاون امور عمرانی استانداری همدان، مدیرعامل شرکت توسعه راهها،مدیرکل راه و ترابری استان، مدیر حوزه نظارت و کنترل پروژه ها ، مشاوران و پیمانکاران با حضور در کارگاه های محور همدان- ساوه به ارائه نقطه نظرات و راهکارهای مناسب در جهت روند اجرای پروژه های مذکور با شتاب کاری بیش از پیش پرداخت.

در ادامه همچنین  حجازی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: با حساسیتی که در سال گذشته به مراحل ساخت آزادراه بوده و با عنایت به بازدید وزیر  راه و ترابری وحضور ایشان در کارگاه ها که اظهار امیدواری کرد: فاز کیلومتر صفر تا 60 این پروژه در خردادماه به بهره برداری برسد اما با توانائی که در وجود پیمانکاران است با تامین منابع مالی این قطعه در هفته دولت قطعاً مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مهندس موسوی معاون امور عمرانی استانداری همدان پس از تقدیر از مجموعه راه و ترابری استان به پاس تلاش ها و تعامل مطلوب در زمینه های مختلف کاری زیرساخت ها، خواستار برنامه زمان بندی پروژه ها شد. 

مهندس حسین علیزاده مدیرکل راه و ترابری نیز با اشاره به اینکه حفظ و نگهداری راه ها از اهمیت خاصی برخوردار است و از آنجایی که اعتبارات روکش این اداره کل بسیار قلیل است افزود: در زمان تحویل آزادراه این اعتبارات تکافوی مرمت و رفع نقص آسفالت های پخش شده که چند مورد آن مشهود است را ندارد که باید در این زمینه عنایت ویژه ای صورت گیرد.

 در پایان جلسه مشترک هریک از مدیران، مشاوران و پیمانکاران گزارش کاری خود ارائه دادند.

لینک

   تاکنون 704 نفر از آموزشکده علمی ـ کاربردی وزارت راه و ترابری فارغ التحصیل شدند   

سرپرست آموزشکده علمی ـ کاربردی وزارت راه و ترابری اظهار داشت: این آموزشکده نیروهای متخصص در حوزه حمل و نقل را به صورت کاربردی تربیت می کند و تاکنون 704 نفر فارغ التحصیل شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، ابراهیم حسینیان که در مراسم بزرگداشت مقام استاد و معلم و افتتاحیه دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته آموزشکده علمی ـ کاربردی وزارت راه و ترابری سخن می گفت، بیان کرد: آموزشکده راه و ترابری با عنوان مدرسه راه در سال 1307 توسط مرحوم دکتر حسابی تأسیس شد و در دهه 20 شمسی به فعالیتهای خود شکل جدیدی داد.

وی افزود: با تغییرات و واگذاری این مرکز به وزارت علوم در اوایل دهه شصت مجدداً آموزشکده راه و ترابری شکل گرفت و با اخذ مجوز سه دوره کاردانی و پذیرش دانشجو از کنکور سراسری به فعالیت خود ادامه داد.

حسینیان تصریح کرد: ارتقاء سطح علمی و انتقال دانش صنعت حمل و نقل، ایجاد مهارتهای شغلی به منظور افزایش بهره وری، توسعه توانمندی های علمی بخش حمل و نقل و زمینه سازی برای انتقال فناوری های جدید حمل و نقل از جمله اهداف و راهبردهای آموزشکده وزارت راه و ترابری است.

وی اعلام کرد: این آموزشکده در پنج رشته در مقطع کاردانی و یک رشته کارشناسی ناپیوسته پذیرش دانشجو دارد.

سرپرست آموزشکده علمی ـ کاربردی وزارت راه و ترابری بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مقطع تکنسینی یکساله در شش دوره 200 دانشجو و در مقطع کاردانی در طی 24 دوره 704 دانشجو پذیرش کرده است.

همچنین در دوره های کوتاه مدت در سال 1387 در طی 56 دوره 1099 شرکت کننده از برنامه های آموزشی استفاده کرده اند. در سال 1386 نیز طی 55 دوره 1773 نفر، شرکت کننده داشته است.

 

لینک

   محور بجنورد – مشهد ایمن سازی می شود   

رئیس سازمان حمل و نقل و پایانه های خراسان شمالی گفت: کاهش تلفات جاده ایی در ایران نیازمند شفاف سازی و تغییرات واقع بینانه برخی از قوانین است

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی ،‌ حمیدرضاشهرکی ثانوی پیرامون پروژه ایمن سازی جاده های کشور افزود: کار مطالعاتی پروژه ایمن سازی جاده های کشور از بهمن ماه 86 در 7 نقطه و محور حادثه خیز کشوربا مشارکت بانک جهانی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ایی ایران آغاز شده است.

وی تصریح کرد:مطالعه وضعیت این 7 نقطه و محور پیشنهادی در کشور که محور بجنورد - مشهد یکی ازاین محورها است توسط شرکت سوئدی سویرود انجام خواهد شد که 4 سال به طول خواهد انجامید.

وی اظهار داشت: این پروژه به صورت آزمایشی در 18 قسمت و به موزات یکدیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و گزارشات لازم در جهت رفع نیازمندیها از سوی این شرکت به سازمان راهداری ارائه می شود.

هاکان یالدوینگ نماینده شرکت سویرود و رئیس پلیس سابق سوئد نیز در این جلسه گفت: ایمن سازی جاده های ایران و کاهش 50 درصدی تلفات جاده ایی با انجام مطالعات و برسیهای لازم و رفع نواقص مهمترین هدف اجرای این پروژه است.

وی اظهار داشت: این پروژه در چهار بخش کاربران ایمن ؛خودرو ایمن ، زیرساختها و جاده های ایمن و همچنین سیستم کنترلی ایمن و در ا8 قسمت و سرفصل مجزا اجرا خواهد شد.

وی افزود: در طول انجام مطالعات ، ساختارها ، آموزش ها ، قوانین ، تجهیزات و امکانات جاده ایی و وسایل و نیروهای پلیس طی مدت 4 سال در مناطق و محورهای هدف در ایران مورد برسی و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه قوانین جاده ایی در این پروژه به صورت کلی و تخصصی انجام خواهد گرفت افزود: تمرکز بر روی بخشهای مختلف باید کاملا ویژه و اختصاصی صورت گیرد و تفکیک کاربران ترافیک و آموزش نیز همزمان انجام شود.

و ی با شاراه به قوانین و وضعیت رانندگی در ایران اظهار داشت: اعمال جرائم ،شفاف سازی برخی از قوانین ، نحوه صدور گواهینامه ها ،عملیات کنترلی برترافیک و آموزشها در ایران نیازمند تغیرات واقع بینانه است.

 

 

 

 

 

لینک

   رئیس اداره طرح و مطالعات مسیر اداره کل راه وترابری استان قزوین معرفی شد   

مدیر کل راه وترابری استان قزوین با صدور حکمی رئیس جدید اداره طرح و مطالعات مسیر این اداره کل را منصوب کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، در حکم سیدرضا موسوی ضمن انتصاب کیوان واحدی به عنوان رئیس جدید اداره طرح و مطالعات مسیر این اداره کل بر لزوم تسریع در اجرای طرح های مطالعاتی تاکید شده است

همچنین در جلسه ای از خدمات حسین رحمانی رئیس پیشین اداره طرح و مطالعات مسیر اداره کل راه وترابری استان  قزوین قدردانی شد.

علی خانبانی معاون راهسازی اداره کل راه وترابری استان قزوین در این جلسه  با تاکید بر لزوم ارتقاء سطح کیفی طرح های مطالعاتی اظهار داشت: دقت و سرعت در اجرای طرح ها موجب افزایش بهره وری و کاهش هزینه پروژه ها می شود

یاداور می شود: کیوان واحدی رئیس جدید اداره طرح و مطالعات مسیر اداره کل راه وترابری استان قزوین با هفت سال سابقه کار به عنوان کارشناس و ناظر پروژه های راهسازی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران است. 

لینک

   تصویب چهار طرح زیربنایی برای توسعه حمل و نقل استان قزوین در سفررئیس جمهور   

مدیرکل راه وترابری استان قزوین گفت: همزمان با پنجاه نهمین سفر استانی رئیس جمهور ، هیات دولت برای توسعه بخش حمل و نقل استان قزوین چهار طرح زیربنایی تصویب کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سید رضا موسوی با بیان این خبر گفت: مطالعه ساخت و بهسازی محورهای مواصلاتی ، آزاد راههای خروجی و منتهی به استان ، تسریع در ساخت بزرگراه تاکستان – رزن ، بهسازی محور قزوین – تاکستان ، احداث دو تقاطع غیر همسطح و پل های زیرگذر راه آهن از جمله مصوبات هیات دولت در استان قزوین بود

مدیرکل راه وترابری استان قزوین ، در ادامه با اشاره به اختصاص150 میلیارد ریال در زمینه تکمیل راههای روستایی ، روکش راهها، رفع نقاط پرحادثه و تجهیز راهدارخانه های این استان افزود: مطالعه اتصال شهرک های صنعتی به خط راه آهن ، تکمیل و تجهیز ایستگاههای راه آهن قزوین و شهر صنعتی البرز ، احداث ساختمان گمرک و پایانه صادراتی در کنار راه آهن ، ایمن سازی خط راه آهن در نقاط پرحادثه و مطالعه راه اندازی قطار سریع السیر تهران - قزوین از دیگر مصوبات هیات دولت برای توسعه بخش حمل و نقل در استان قزوین بود

به گفته ی موسوی، مصوبات بخش حمل و نقل استان قزوین پیش از طرح در هیات دولت در جلسه ای با حضور معاون ساخت و توسعه آزاد راههای وزارت راه وترابری مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته بود 

یادآور می شود : آقای احمدی نژاد رئیس جمهوری کشورمان طی روزهای شانزدهم و هفدهم اردیبهشت ماه جاری   

در پنجاه نهمین سفر استانی خود به قزوین آمده بود

در این سفر اعضای هیات دولت و جمعی از معاونان وزرا و دیگر مسولان ضمن دیدار با گروههای مختلف مردم و بررسی مسایل و مشکلات آنان، برای توسعه و آبادانی استان قزوین 160 طرح تصویب کردند.

لینک

   معارفه مدیر کل جدید راه و ترابری استان کردستان با حضور مهندس حسن نیا   

طی مراسمی با حضور مهندس عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری و امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور مهندس عطاءا... قادری به عنوان مدیر کل راه و ترابری استان کردستان معرفی گردیدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان در این مراسم مهندس محمودی سرپرست اداره کل با ارائه گزاش از اقدامات دوران سرپرستی خود ضمن عرض خیرمقدم به  حسن نیا معرفی  مهندس قادری به عنوان مدیر کل جدید را به فال نیک گرفته و برای ایشان آرزوی موفقیت نمود و اظهار داشت: مجموعه مدیران و کارشناسان و کارکنان راه و ترابری کماکان در راستای خدمتگزاری مطلوب و دست یابی به اهداف تعیین شده همواره آماده بوده و با طیب خاطر وظایف خود را معمول خواهند داشت.

در ادامه این مراسم مهندس حسن نیا معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور پس از اعطای حکم مهندس قادری زحمات  مهندس محمودی سرپرست اداره کل تقدیر  و تشکر کرد.

در پایان مراسم مهندس قادری به ارائه برنامه کاری خود پرداخت و تصریح کرد: دو هدف مهم را مدنظر قرار داده و اولویت کار خود را در حوزه های نگهداری شبکه راههای استان و تلاش بیشتر در این خصوص و ارتقاء زیرساخت های استان اعلام نموده و راهداری و نگهداری مطلوب راهها به عنوان یک فضیلت ذکر کرد و اعلام داشتند به حول و قوه الهی و مساعدت همکاران در راستای توسعه شبکه راه های استان تلاش خواهند نمود.

لینک

   تشکیل جلسه کارگروه ایمنی راه های استان سیستان و بلوچستان   

جلسه کارگروه ایمنی استان با حضور معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری فرمانده پلیس راه، نمایندگان صدا و سیما، استانداری، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و مسئول اداره تأسیسات و ایمنی راه در محل اداره تأسیسات واقع در ورودی شهرستان زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان مسئول اداره تأسیسات گزارش از اقدامات انجام گرفته را ارائه داد.

 در ادامه مهندس راهواره معاونت راهداری طرح ها و اقدامات پیش بینی شده جهت افزایش سرعت کار و ایمن سازی راه های حوزه استحفاظی را با اجرای طرح های کوتاه مدت زودبازده، میان مدت و بلند مدت ارائه داد. که حاضرین درباره این طرح ها نظرات و پیشنهادات خود اعلام کردند و مصوب شد این طرحها جهت بررسی و تأمین اعتبار از محل اعتبارات استانی به دفتر استاندار جهت تصویب ارسال شود.

بنا بر این گزارش از جمله طرح های کوتاه مدت می شود به نصب تابلوهای vms، خرید چراغ سولار خورشیدی جهت نقاط فاقد برق، تأمین روشنایی بیش از 50 نقطه از حوزه استحفاظی، اشاره کرد.

از طرح های میان مدت و بلندمدت پیشنهاد شده می توان به خرید جرثقال برای 12 شهرستان خرید ماشین بالابر برای 12 شهرستان، خرید دستگاه ماسه خور با توجه به انباشته شدن ماسه بادی در طول راههای حوزه استحفاظی به تعداد حداقل 10 دستگاه، خرید دستگاه نمک پاش به تعداد 10 دستگاه و ... اشاره کرد.

لینک

   مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان:حمل 5/12 میلیون تن کالا در جاده های ا   

طی سال 1387 دوازده و نیم میلیون تن کالا با انواع وسایط نقلیه باربری شامل انواع کامیون، کامیونت، تریلر و ... از مبادی و مراکز تولید بار سراسر استان با انجام حدود 800 هزار سفر باری و بارنامه صادره توسط 250 شرکت و موسسه حمل و نقل جاده ای به اقصی نقاط کشور حمل گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: بیشترین تناژ حمل شده از مبدأ استان به مقصد استان هرمزگان، شهرستان بندرعباس می باشد ضمن اینکه بیشترین تولید عمده بار استان کرمان به ترتیب از شهرستان های کرمان، سیرجان و رفسنجان شامل سیمان، سنگ آهن و بنزین معمولی بوده است.

مهندس هدایتی در ادامه با اشاره به میزان رشد تناژ کالای حمل شده سال 1387 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزود: این تناژ طی سال 87 در مقایسه با سال 1386 بیش از 5/7 درصد رشد داشته است.

لینک

   برگزاری مسابقه کتابخــوانی در اداره کل راه و ترابری یزد   

هفتمین مرحله از مسابقات کتابخوانی با حضور بیش از 40 نفر از پرسنل اداره کل راه و ترابری استان یزد برگزاری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد در این مرحله از مسابقات کتابخوانی که به صورت ماهیانه یکبار برگزارمی شود بیش از 40 نفر از پرسنل در مسابقه کتابخوانی از کتاب حماسه حسینی استاد شهید مرتضی مطهری شرکت نمودند که 12 نفر از شرکت کنندگان حد نصاب نمره را بدست آوردند.

در مراسمی نیزاز برگزیدگان این مسابقه تجلیل به عمل آمده و به نفرات اول تا سوم جوایز ارزنده ای اهدا گردید و به 9 نفر باقیمانده از افرادی که حد نصاب نمره را کسب کرده بودند نیز هدایایی به عنوان یادبود اهدا شد.

لینک

   بازدید نمایندگان مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی از پایانه مسافری   

دکتر مقداد، نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی و مهندس فرزانه معاونت برنامه ریزی استانداری مازندران به همراه بخشدار بهنمیر و معاونت عمرانی فرمانداری بابلسر و مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها از پایانه در حال ساخت بهنمیر بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران بازدیدکنندگان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده از پیگیری ها و تلاش مهندس فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها صمیمانه تقدیر و تشکر کردند.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که از جمله مزایای احداث پایانه های مسافری استقرار شرکتها در یک مکان، کنترل و برنامه ریزی و هدایت آنها، ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان و مسافران و ایجاد اشتغال می باشد در ادامه افزود: پایانه مسافری بهنمیر در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و با زیربنای 3 هزار و 200 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و با مشارکت بخش خصوصی و با پیشرفت 60 درصدی به زودی افتتاح خواهد شد.

لینک

   تقدیر رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای از اداره کل راه وترابری لارستان   

شهریار افندی زاده معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای طی نامه ای از کلیه همکاران وراهداران این اداره کل تشکر وقدردانی نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان  وی در این لوح تقدیر با اشاره به تلاش وجدیت شبانه روزی وتوجه واهتمام نسبت به اجرای به موقع عملیات راهداری ، ایمن سازی محورهای حوزه استحفاظی وآماده نمودن شبکه راهها در راستای سفرهای نوروزی تشکر وقدردانی نمود.

وی در ادامه ضمن تقدیر وتشکر از مهندس علی امیری  مدیر کل راه وترابری لارستان آورده است :

بی شک تأمین آسایش ورفاه مسافران وگردشگران آن حوزه استحفاظی محصول تدبیر ، همت وتلاش مجموعه مدیریتی واجرائی حضرتعالی ودست اندرکاران بخش راهداری بوده است .

لازم به ذکر است در ایام نوروز بیش از پانصد هز ار ناوگان در محورهای ارتباطی لارستان ترددداشته ودر اقدامات به عمل آمده از اداره کل راه وترابری لارستان در آن ایام علاوه برسایر اقدامات ده هزار  پیام کوتاه  هشدار وایمنی جاده با هماهنگی اداره مخابرات ارسال گردید.

لینک

   برگزاری مسابقه تنیس در اداره کل راه و ترابری یزد   

یک دوره مسابقه تنیس روز میزدر اداره کل راه وترابری استان،ساختمان معاونت راهداری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد در این مسابقات تعداد 40 نفر از کارکنان ادارات ستادی و تابعه در این مسابقات شرکت نموده که پس از برگزاری 8 دوره مسابقه فشرده و نزدیک در پایان محمدکاظم صفری به مقام اول دست یافتند و محمودخضرآبادی و مصطفی عزیزی به ترتیب مقامهای دوم و سوم را کسب نمودند ضمناً نفرات ذیل نیز به مرحله یک چهارم نهائی راه یافتند.

محمدحسینی یزدی، حسین سلیمانیان، ژوبین ندایی، علی برازجانی، فریبرز رفعتی نیا، ایوب بهنیا که ضمن تشکر از کلیه شرکت کنندگان به نفرات فوق هدایایی برسم یادبود اهدا شد.

شایان ذکر است  معاونین اداره کل راه و ترابری و از ادارات تدارکات، ماشین آلات وسایر افرادی  که در برپایی مسابقات همکاری کردند تشکر و قدر دانی شد.

لینک

   84 درصد مکاتبات رسیدگی شده مربوط به سفرهای استانی است   

از تعداد 3812 مکاتبه و گزارش مردمی در سال 87 که رسیدگی و به آنها پاسخ داده شده، تعداد 3197 پرونده که نزدیک به 84 درصد آن را شامل می شود مربوط به سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر شهریار اسلامی تبار مدیر کل دفتر ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت راه و ترابری ضمن اعلام خبر فوق گفت: در ماه های شهریور، مرداد و دی به ترتیب بیشترین حجم رسیدگی و پاسخگویی به مکاتبات مردمی در سال 87 انجام شده است.

اسلامی تبار تأکید کرد: گزارش ها و مکاتبه هایی که این مدیریت دریافت می کند علاوه بر موارد فوق عمدتاً از طریق سازمان بازرسی کل کشور، استانداری تهران، مرکز رسیدگی به شکایات ریاست جمهوری، مکاتبات سامانه (پیام دولت) ارباب رجوع حضوری و مکاتبات پستی است.

وی همچنین پرونده های رسیدگی شده مربوط به تخلفات اداری توسط هیأت های بدوی، معاونتها، سازمان، شرکتهای تابعه وزارت راه و ترابری و 132 مورد و پرونده های تجدید نظر در کلیه مراکز 122 مورد و مکاتبه با سازمانهای مختلف را 511 مورد عنوان کرده است.

لینک

   تقدیر نماینده بابل از مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران   

مهندس نریمان نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی طی نامه ای از فرهاد صالحیان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران وی با ارسال نامه ای به دکتر شهریار افندی زاده معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اعلام این مطلب که مهندس فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران که از نیروهای خدوم و کارآمد با بنیه علمی مطلوب است اضافه کرد: وی با ارایه خدمات مؤثر در استان توانسته است اهداف وزارت راه را منطبق با قانون برنامه چهارم توسعه با پیگیری مناسب در حد قابل قبولی محقق نماید لذا شایسته سپاسگزاری و تقدیر است.

لینک

   انتصاب رئیس اداره راه وترابری شهرستان ورزقان   

 

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ورزقان در استان آذربایجان شرقی منصوب شد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی درجلسه شورای اداری شهرستان ورزقان که درمورخ19/2/88درمحل فرمانداری این شهرستان تشکیل شد مهندس علیزاده قائم مقام اداره کل راه وترابری آذربایجانشرقی مهندس مصیب زاده را به عنوان رئیس جدید اداره راه وترابری شهرستان به اعضاء معرفی و از خدمات مهندس امیرانلوقدردانی کرد.

دراین جلسه فرماندارورزقان خواستارتوجه بیشتر اداره کل به راه های روستائی شهرستان شد.

لینک

   29200 میلیون ریال جهت ایمن¬سازی راههای استان زنجان هزینه شد   

در سال 87 جهت ایمن­سازی راههای اصلی و فرعی و روستائی استان زنجان جمعاً مبلغ 29200 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: مهندس کلیم اله وثوقی معاون راهداری این اداره کل با اشاره به خبر فوق گفت : با توجه به رسالت مهم اداره راه و ترابری جهت ایمن­سازی راهها ، در طول سال 87 تلاش­های بسیاری برای افزایش ایمنی و روان­سازی ترافیک در جاده­های استان صورت گرفته است نصب تابلوهای اطلاعاتی و اخباری ، نصب حفاظها ، خط­کشی و نصب روشنائی از آن جمله است.

 مهندس وثوقی در ادامه در رابطه با عملکرد این اداره کل در بخش ایمنی راهها گفت: در جاده­های استان 2740 متر مربع تابلو اطلاعاتی و 40028 عدد علائم ایمنی راهها اعم از تابلوهای اطلاعاتی، اخباری، انتظامی، چشم­گربه­ای با اعتباری بالغ بر 3200 میلیون ریال نصب شده است .

وی افزود: 3247  کیلومتر خط­کشی سرد ، 620 کیلومتر شیارلرزاننده ، 15 کیلومتر روشنائی و 98 کیلومتر نصب و مرمت گاردریل از دیگر فعالیت این اداره کل به منظور ایمن­سازی جاده در سال 87 می­باشد.

 

لینک

   بازدید نمایندگان ایلام در مجلس شورای اسلامی از پروژه های راه و ترابری استان   

نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی پنجشنبه گذشته از پروژه های راه و ترابری استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام دکتر قنبری نماینده محترم مردم استان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های ایلام- حمیل ، تونل ایوان و احداث مسیر چهار خطه ایوان- سراب و مهندس پولادی نیز از پروژه ایلام -حمیل و جاده قاضی خان -بدره و مسیرهای ارتباطی بخش هلیلان شهرستان شیروان چرداول بازدید کرده و در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

گفتنی است مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان در این بازدید ها توضیحات کامل از مراحل فنی و وضعیت اعتباری این پروژه ها را ارائه دادند.

لینک

   تقدیر استاندار فارس از مدیر کل و پرسنل راه و ترابری استان فارس   

استاندار فارس طی نامه ای از مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری استان و همکاران او به جهت تحقق بیش از 80 درصد از اهداف تعیین شده پروژه هایی که اعتبار آنها از محل تملک دارایی های سرمایه ای استان بوده است تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس در متن این نامه آمده است:

همانگونه که آگاهی دارید در اولین جلسه سال 1387 شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب گردید که به منظور تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام حداقل 60 درصد از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان به پروژ ها یی اختصاص داده شود که دارای پیشرفت فیزیکی مناسب بوده و با اعتباری که برای آن در نظر گرفته می شود به بهره برداری برسد و در این اعتبار با هماهنگی جنابعالی صورتجلسه  ای تنظیم و مشخصات اینگونه پروژه  ها و رقم اعتبار مورد نیاز احصا گردید.

بررسی های به عمل آمده نشان می دهد که با توجه به میزان اعتبار و تعداد پروژ های آن دستگاه میزان تحقق اهداف تعیین شده پروژ های مربوطه به میزان 7/80 درصد و در حد عالی بوده است لذا ضمن اعلام مراتب قدردانی و تشکر خود بدینوسیله جنابعالی و همکاران محترمتان مورد تقدیر قرار می گیرید.

از درگاه خداوند متعال توفیق همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهانم.

لینک

   سرپرست حوزه معاونت فنی راه و ترابری فارس معرفی شد   

مهندس داریوش نصر به سمت سرپرست حوزه معاونت فنی راه و ترابری فارس معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس ، طی حکمی داریوش نصر را به عنوان سرپرست معاونت فنی که در چارت جدید سازمانی اداره کل راه و ترابری فارس می باشد را ا نتصاب نمود.

در این حکم آمده است : با توجه به تجارب و تخصصی جنابعالی بموجب این ابلاغ به عنوان سرپرست حوزه معاونت فنی این اداره کل منصوب می گردید.

در جایی دیگر از این حکم آمده است :امید است با اتکال به خداوند متعال و با استفاده از تجارب و توان علمی خود در انجام امور محوله خصوصاً ارتقاء کیفی پروژ ها موفق و موید باشید.

لینک

   بازدید معاون وزیر راه ترابری از پروژه‌های راهسازی در استان بوشهر   

معاون وزیر راه و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به همراه نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی، استاندار و معاون عمرانی و مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر از پروژه‌های راهسازی در استان بازدید کردند.

معاون وزیر راه و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور طی این بازدید گفت: امسال از طرف وزارت راه و ترابری 10 میلیارد تومان برای اجرای پروژه راه‌آهن بوشهر شیراز اختصاص یافته است.

محمدرضا برزگر در حاشیه بازدید از پروژه‌های راهسازی استان بوشهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این رقم در سال گذشته پنج میلیارد تومان بوده است و با توجه به اینکه پروژه ‌مذکور در حال اجرا است باید پروژ‌های مربوط به آن را به مناقصه ببریم.

وی افزود: دو قطعه این پروژه از سمت بوشهر و یک قطعه از سمت مرودشت استان فارس در حال اجرا است و امیدواریم با تامین اعتبارات لازم این پروژه در موعد مقرر به پایان برسد.

معاون وزیر راه تصریح کرد: در این پروژه مسیرهای سخت، تونل‌های زیاد و پل‌های بزرگ وجود دارد و موجب اتصال بندر بوشهر به شبکه ریلی کشور می‌شود.

وی تاکید کرد: برای فاز دوم راه‌آهن بوشهر به سمت شیراز براساس اعتبارات امسال تصمیم‌گیری می‌کنیم و شرکت نفت قرار شده تا هزینه زیرسازی را پرداخت کند و ما هم روسازی را انجام می‌دهیم.

برزگر با اشاره به پروژه‌های آزاد راه در استان بوشهر گفت: برای اجرای این پروژه‌ها باید سرمایه‌گذار بخش خصوصی را فعال کنیم تا این پروژه‌ها به صورت مشترک بین دولت و بخش خصوصی اجرا شود.

وی ادامه داد: من از مسئولان استانی می‌خواهم تا بخش خصوصی را در این زمینه فعال کنند.

معاون وزیر راه خاطر نشان کرد: جاده عسلویه به فیروزآباد یکی از پروژه‌های بزرگ و مهمی بود که انجام شد و من از پارس جنوبی برای اجرای آن تشکر می‌کنم.

برزگر با بیان اینکه پروژه راه شیف به گناوه یکی از پروژه‌های بزرگ و مهم استان بوشهر است گفت: یکی از بخش‌های باقی مانده ین پروژه بخش مهندسی آن است و  ما برای 30 کیلومتر باقی‌مانده آن برنامه‌ریزی می‌کنیم و یکی از اولویت‌ها ما در سال جاری‌است.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نق کشور اظهار داشت: راه‌آهن اصفهان به شیراز و بم به زاهدان به طول 600 کیلومتر، راه‌آهن نظامی میاندشت در اهواز، قزوین به منجیل و مراغه تا میاندوآب از پروژه‌های مهم راه‌آهن در سال‌جاری است.

 برزگر ادامه داد: آزاد راه قزوین به رشت، رودهن و کمربند شمالی مشهد نیز از جمله پروژه‌های مهم آزاد راه در کشور است.

در این بازدید یک روزه نیز دیداری با  آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر انجام شد که در این دیدار، میزان اعتبارات و پروژه های مهم راهسازی در استان بوشهر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است در طول بازدید از استان بوشهر، از  محورهای بوشهر- شیف- گناوه، بوشهر – دالکی و پروژه در حال احداث راه  آهن بوشهر – عسلویه – فارس  بازدید به عمل آمد.

لینک

   ایران به عنوان عضو فعال ایکائو، آینده درخشانی در پیش دارد   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور جهاد فقیر معاون دفتر منطقه ای ایکائو ـ خاورمیانه در حاشیه پنجمین اجلاس کار گروه AIS/MAP (سرویس اطلاعات هوانوردی) دفتر منطقه ای ایکائو ـ خاورمیانه به ریاست ایران که در سال همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است و در گفت و گویی اختصاصی ضمن ابراز خرسندی ازحضور در ایران گفت: ایران به عنوان عضو بسیار فعال ایکائو نقش مثبت و حائز اهمیتی دارد و دیدگاه ما در این زمینه، دیدگاهی مثبت است.

وی افزود: ما امیدواریم ایران نقش فعال خود را حفظ کرده و ارتقاء بخشد و تحت هیچ شرایطی آن را از دست ندهد.

جهاد فقیر تصریح کرد: بخش هوانوردی ایران در برخی موارد دارای کاستی هایی است که با برطرف شدن آن قابلیت اول شدن در منطقه را دارد.

وی افزود: ما به گسترش ارتباطات با مدیریت شرکت فرودگاه های کشور فکر می کنیم و هدف ما ارتقاء روابط در جهت اجرای صحیح تر الزامات ایکائو است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اجرای قوانین ایکائو افزود: قبل از تصویب، یک طرح پیشنهادی ارائه شده از سوی کشورهای مختلف مورد بحث و بررسی قرار می گیرد، این پیشنهادها با هدف شناسایی اشکالات بعد از بررسی در کار گروه ها همانند کارگروه تشکیل شده کنونی در تهران بررسی شده و در نهایت با تصویب در کمیته های تخصصی لازم الاجرا می گردد.

محمد سماوی، کارشناس ارشد مسائل فنی دفتر منطقه ای ایکائو در خاورمیانه نیز گفت: این حضور اگر اولین حضور ما در تهران باشد مطمئناً آخرین نخواهد بود. برگزاری کنفرانس عالی و فراتر از حد تصور ما بود.

وی افزود: تخصص نیروهای ایرانی در سطح جهانی کم نظیر و در سطح منطقه در حد بسیار بالایی قرار دارد.

گفتنی است پنجمین اجلاس کار گروه سه روز سرویس اطلاعات هوانوردی دفتر منطقه ای ایکائو خاورمیانه برای نخستین بار به ریاست ایران از پانزدهم تا هفدهم اردیبهشت ماه در سالن همایش های صدا و سیما در حال برگزاری است.

نمایندگانی از کشورهای منطقه خاورمیانه از جمله عربستان، بحرین، مصر، عمان، اردن، کویت در این کار گروه حضور دارند و ریاست این کارگروه به عهده مهندس ضیائی، معاون اداره کل مراقبت پرواز است.

لینک

   اصلاح وایمن سازی مقطع پر حادثه دهنمک در محور گرمسار   

مدیرکل راه وترابری استان سمنان از اتمام عملیات اجرایی مقطع پرحادثه دهنمک درمحور گرمسار ـ سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان  سمنان،  مهندس قربانپور با اعلام مطلب  افزود: ایمن سازی و اصلاح این مقطع پر حادثه که داری قوسهای افقی و قائم غیر فنی بود با اجرای واریانت و دوربرگردان رفع شده است.

وی عملیات اجرایی این پروژه را شامل اجرای واریانت به طول 1400 متر و عرض 12 متر، اجرای دور برگردان به طول 774 متر و عرض 7 متر و نیز اجرای آسفالت گرم دردو لایه عنوان و اعتبار اجرای این پروژه را پنج و نیم میلیارد  ریال ذکر کرد.

لینک

   پیشرفت 35 درصدی پروژۀ تقاطع غیر همسطح نورین در ابهر   

پروژه تقاطع غیرهمسطح نورین در شهرستان ابهر با پیشرفت  35 درصد در دست احداث می­باشد .

به گزارش روابط­ عمومی راه و ترابری استان زنجان ، مهندس اصغر اسماعیلی معاون راهسازی این اداره کل در رابطه با پروژه تقاطع غیر همسطح نورین در شهرستان ابهر گفت « این پروژه از پروژه­های مهم این اداره کل است که موجب تردد ایمن در تقاطع کمربندی شهرستانهای ابهر خرمدره و جاده ترانزیت زنجان قزوین می­شود و ضمن برقراری تردد ایمن­تر موجب سهیل ارتباط بین شهرکهای صنعتی شهرستانهای ابهر و خرمدره با تهران و زنجان می­شود.

وی افزود: اعتبار پیش­بینی شده این پروژه که از طریق بانک جهانی تأمین میگردد دو میلیارد و پانصد میلیون تومان است که تاکنون یک میلیارد و هفتصد میلیون ریال برای احداث آن هزینه شده است.

مهندس اسماعیلی با اشاره به مشکلات موجود در مسیر احداث این تقاطع گفت « وجود خط لوله و تأسیسات برق در این مسیر موجب شده احداث این پروژه به کندی صورت گیرد سعی ما بر این است با انجام هماهنگی­های لازم و با عبور از روی این خطوط به صورت اصولی ،اجرای این پروژه را سرعت بخشیده و تا پایان فصل کاری سال جاری عملیات اجرایی آن را به اتمام برسانیم.

لینک

   آغاز احداث طرح تقاطع همسطح نمین در محور اردبیل ـ نمین ـ آستارا   

عملیات اجرایی آغاز تقاطع غیر همسطح نمین در محور اردبیل ـ آستارا و محل بلوار ورودی شهرستان نمین راه ارتباطی جنگل فندقلو کلنگ زنی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، مهندس میر جعفریان مدیر کل اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در این مراسم بیان داشت: این پروژه با برآورد اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال برای رفع نقطه پر حادثه و برقراری تردد ایمن و روان بوده ، از طرفی به دلیل افزایش ترافیک به ویژه در منطقه توریستی و گردشگری فندق لو و محور اردبیل ـ آستارا جهت جلوگیری از هر گونه تصادفات احتمالی و ایجاد بستر امن برای تردد وسایط نقلیه در حال احداث است.

در این مراسم دکتر حقیقت پور استاندار اردبیل و حجت الاسلام و المسلمین موسوی نماینده مردم اردبیل- نیر- نمین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین حضور داشتند .

استاندار اردبیل ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برای اجرای این طرح و به لحاظ گردشگری بودن منطقه مذکور ووجود پتانسیلهای زیاد سرمایه گذاری در استان ، کار ارزشمند و مسیر توسعه  و پیشرفت استان اردبیل را در آینده یاد کرد.

لینک

   بهره برداری از راه های روستایی در سیستان و بلوچستان   

بهره برداری از 24 کیلومتر راه و بهسازی و روکش آسفالت 25 کیلومتر از محورهای روستایی حوزه راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان بیش از 24 کیلومتر راه روستایی محورهای کچ یوسف – ملادادزهی ، خیرک بازار- فتحعلی کلات و فاز دو دشتیاری واقع در شهرستان چابهار آسفالت شد.

در ادامه عملیات پروژهای روستایی 25 کیلومتر از راههای روستایی خیرآباد ، کلینک اعظم خانی، دامن ، ایرندگان و اله آباد نایگون واقع در شهرستان ایرانشهر بهسازی و روکش شد که با اجرای این پروژه  2500نفر از راه مناسب روستایی برخوردار شدند

برای اجرای پروژه بهسازی و روکش بالغ بر15 میلیارد و 200 میلیون ریال هزینه شده است.

لینک

   شروع عملیات اجرایی پل بزرگ دامن در محور ایرانشهر – خاش   

به منظور رفع مشکل روستاهای شرق رودخانه دامن عملیات اجرایی پل بزرگ دامن در محور ایرانشهر – خاش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان، به منظور رفع مشکل روستاهای شرق رودخانه دامن در مواقع بروز سیل که موجب قطع جاده ارتباطی بین این روستاها و جاده اصلی میگردید پل بزرگ دامن واقع در کیلومتر 17محور اصلی ایرانشهر – خاش با اعتباری بیش از 3000 میلیون ریال در سال 88 آغاز شد و برای اتمام این عملیات 3 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

لازم به ذکر است تعداد 30 روستا با جمعیتی بالغ بر 4000 خانوار در این منطقه ساکن هستند این پل همچنین ارتباط دهنده بخش ایرندگان از توابع شهرستان خاش با شهرستان ایرانشهر میباشد.

لینک

   92 درصد جمعیت روستایی استان همدان از راه آسفالته برخوردارند   

مدیرکل راه و ترابری استان همدان با تشریح وضعیت راههای روستایی استان تا پایان سال 87  اعلام کرد: در حال حاضر 92 درصد جمعیت روستایی استان همدان از راه آسفالته برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، مهندس حسین علیزاده بیان کرد: از مقدار 5/3179 کیلومتر راه روستایی موجود در استان همدان که تعداد 1085 روستا را شامل می شود مقدار 2060 کیلومتر آن آسفالت که از جمعیت 721 هزار نفری روستایی 661 هزار نفر یعنی حدود 92 درصد از جمعیت در 804 روستا از راه آسفالته مناسب برخوردارند.

وی ادامه داد: استان همدان در ابتدای سال 84 دارای 1/2409 کیلومتر راه روستایی بوده که مقدار 1234 کیلومتر آن به صورت آسفالت و مابقی به صورت راه دسترسی و شوسه بوده است. در طی سه سال 84 تا 87 مقدار 1/976 کیلومتر راه روستایی در استان احداث و بهسازی شده که 9/825 کیلومتر آن به راههای آسفالته اضافه شده است و موجب بهره مندی 158 هزار خانوار با جمعیتی بالغ بر 661 هزار نفر به رشد 92 درصدی رسیده است.

مدیرکل راه و ترابری استان همدان اظهار داشت: هم اکنون استان همدان با دارا بودن 5/3179 کیلومتر راه روستایی شامل 2060 کیلومتر آسفالته، 9/849 کیلومتر شوسه و 6/269 کیلومتر دسترسی با وضعیت مناسب در بخش راه روستایی است که امید میرود با برنامه ریزی های مناسب و عنایت مسئولین استانی و به ترتیب اولویت در آینده نه چندان دور شاهد بهره مندی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت راه آسفالته باشیم .

 

 

لینک

   50 هزار میلیارد ریال ارزش آسفالت‌های استان بوشهر است   

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: ارزش کل آسفالت‌های موجود در استان بوشهر اعم از جاده‌های شهری و برون شهری، 5 هزار میلیارد تومان است.

به‌گزارش روابط عمومی استانداری بوشهر، مسعود نصوری در همایش ارتقا کیفی آسفالت و کاهش هزینه‌های اجرایی آن اظهار داشت: سالانه یکصد میلیارد تومان برای اجرای آسفالت در استان بوشهر هزینه می‌شود که در این ارتباط هزینه‌های نگهداری را نیز پرداخت می‌کنیم.

وی افزود: استاندارد سازی مصالح، آموزش، توانمندسازی پیمانکاران و مشاوران، توسعه کیفی آزمایشگاه‌های استان را برای افزایش ارتقا کیفی پروژه‌های عمرانی انجام داده‌ایم.
معاون استاندار بوشهر خاطر‌نشان کرد: تلاش می‌‌کنیم ضریب بهره‌مندی مردم را از آسفالت معابر 20 درصد افزایش دهیم.

نصوری با تأکید بر حرکت پرشتاب ارتقا کیفی پروژه‌های عمرانی گفت: برای انجام پروژه‌های با کیفیت علاوه بر اعتبار به اعتقاد و همدلی نیز نیاز داریم.

معاون استاندار بوشهر با اشاره به اینکه توان مهندسی ما خوب است، افزود: این توان علمی و تخصصی باید به‌ روز شده و ارتقا یابد تا بتوانیک از تخریب و دوباره‌سازی‌ها در پروژه‌ها جلوگیری کنیم.
مدیر‌کل دفتر فنی استانداری بوشهر نیز در این همایش گفت: 90 درصد محصولات مصالح ساختمانی سنگی مشمول استاندارد شده و طبق برنامه مورد بازدید قرار می‌گیرند.

احمد زارعی با اشاره به اینکه امسال محصولات بتنی و آسفالت مشمول استاندارد اجباری قرار می‌گیرند، افزود: یکی از اهداف برگزاری این همایش ارتقا دانش فنی متخصصان و کارشناسان استان است.

وی ادامه داد: از 23 هزار کیلومتر محدوده شهری در استان 22 درصد معابر شهری، 25 درصد معابر زیر 12 متر، 45 درصد معابر بین 12 تا 20 متر و 30 درصد معابر بالای 20 متر را شامل می‌شود.
مدیر‌کل دفتر فنی استانداری بوشهر افزود: نبود مطالعات دفع آب‌های سطحی، اجرای حفاری‌های بدون برنامه و عدم توجه به معیارهای فنی در توسعه معابر از جمله مشکلات آسفالت در شهرها است.
مدیر‌کل راه و ترابری استان بوشهر نیز در این همایش گفت: در 20 کارخانه آسفالت استان بوشهر، سالانه 2 میلیون تن آسفالت به ارزش 200 میلیارد تومان تولید می‌شود.

 هاشم علیپور فاز تصریح کرد: از این میزان آسفالت تولیدی، 70 درصد با اعتبار 140 میلیارد تومان در بخش جاده‌های استان استفاده می‌شود.

 

 

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری استان مرکزی   

طی احکامی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی رؤسای ادارات راه و ترابری خنداب، کمیجان و آشتیان منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، مهندس حسن احمدی نوری مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی، مهندس عزیز آبادی فراهانی را به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان خنداب، مهندس اصغری را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان آشتیان و قاسمی را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان کمیجان منصوب کرد.

همچنین از مهندس فراهانی بخاطر دوران تصدیشان در اداره راه آشتیان و اصغری در اداره راه و ترابری شهرستان کمیجان تقدیر و تشکر شد.

لینک

   تست دیابت در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

129  نفر از کارکنان  اداره کل راه و ترابری استان بوشهر  مورد آزمایش تست دیابت قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری با هماهنگی های به عمل  آمده با انجمن دیابت استان بوشهر و حضور نمایندگان این انجمن کارکنان اداره کل راه و ترابری به مدت 2 روز مورد آزمایش دیابت قرار می گیرند.

طی این گزارش تاکنون 129 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان مورد آزمایش دیابت قرار گرفته اند.

لینک

   جلسه کارگروه شورای پدافند غیرعامل در راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

اولین جلسه کارگروه زیرساختهای مواصلاتی شورای پدافند غیرعامل استان در محل دفتر مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان به ریاست مهندس شهنوازی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، با توجه به تأکیدات مقام عظمای ولایت بر افزایش توان و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و کاهش آسیب پذیری های کشور به عنوان یک سیاست دفاعی مستمر کار گروه زیرساختهای مواصلاتی متشکل از مدیر کل راه و ترابری به عنوان رئیس، مدیر کل فرودگاه ها به عنوان دبیر، نماینده معاون عمرانی استانداری و دیگر مدیران کل زیرمجموعه وزارت راه و ترابری به عنوان اعضاء کار خود را آغاز کردند.

مهندس شهنوازی وظایف این کارگروه را به شرح ذیل اعلام نمود: شناسایی و طبقه بندی زیرساختها، جاده ها، شریانهای حیاتی پلهای مهم استراتژیک ـ شناسایی و طبقه بندی بنادر، فرودگاهها، ایستگاه های راه آهن و پایانه های ترابری و مسافربری ـ طرح و برنامه ریزی خدمات جاده ای، فرودگاهی، بندری در زمان بحران ـ برآورد و برنامه ریزی اعتبار مورد نیاز به منظور اجرای طرح های پدافند غیرعامل.

لینک

   برنامه بهاره حرکت قطارها اعلام شد   

 برنامه جدید حرکت قطارهای مسافری جهت اطلاع هموطنان و برنامه‌ریزی برای انجام سفر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت قطارهای مسافری رجاء ، این برنامه از تاریخ 16 اردیبهشت آغاز و تا 10 خرداد ماه ادامه دارد.

در این برنامه حدود 190 قطار رفت و برگشت از مبادی مختلف به مقاصد گوناگون برنامه‌ریزی شده و هموطنان گرامی می‌توانند با برنامه ریزی انجام شده نسبت به تهیه بلیت اقدام کنند.

شرکت رجاء از متقاضیان سفرهای گروهی درخواست کرد از فرصت زمانی کنونی که هموطنان کمتر تمایل به سفرهای انفرادی دارند برای انجام مسافرت با قطار استفاده کنند.

هموطنان گرامی برای آگاهی از برنامه‌حرکت قطارهای مسافری ، قیمت بلیت و ... می‌توانند به صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن 139 تماس گرفته ویا به سایت اینترنتی این شرکت مراجعه کنند.

لینک

   آمادگی ایران برای همکاری های بین المللی و منطقه ای در زمینه هوانوردی   

قائم مقام وزیر راه و ترابری اعلام کرد: همکاری های بین المللی و منطقه ای همواره مورد تأکید بوده و می تواند در جهت هم افزایی و بالا بردن کیفیت و کمیت کارها مؤثر باشد و ما در این خصوص اعلام آمادگی می کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سید مهدی هاشمی که در اجلاس سه روزه کارگروه AIS/MAP (سرویس اطلاعات هوانوردی) به منظور بررسی مباحث مربوط به حوزه سرویس اطلاعات هوانوردی و نقشه های هوانوردی کشورهای عضو ایکائو سخن می گفت، تصریح کرد: تقویت صنعت هوانوردی موجب بهبود کیفیت خدمات، کاهش هزینه های سفر، تأمین ایمنی بیشتر و افزایش سرعت پیشرفت ملت ها خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری در سخنانی در این اجلاس با اشاره به اینکه ایمنی در هوانوردی یکی از دغدغه های بزرگ ملت هاست، گفت: پیشرفت در این بخش از نشانه های اصلی پیشرفت هر ملتی در بخش صنعت است. در سایه داشتن چنین صنعتی مزایای زیادی داریم که تربیت نیروی انسانی کارآمد و تحصیل کرده از جمله آنهاست.

وی افزود: تقویت صنعت هوانوردی موجب بهبود کیفیت خدمات، کاهش هزینه های سفر، تأمین ایمنی بیشتر و افزایش سرعت پیشرفت ملت ها خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری با بیان اینکه وجه اشتراک بسیاری از تعریف ها از اطلاعات، ابهام زدای و مجموعه ای از آگاهی هاست که مبنای اکتشاف و تولید دانش قرار می گیرد، گفت: داشتن اطلاعات به معنای داشتن برتری علم و توانایی است.

وی افزود: امروزه بدون داشتن اطلاعات هوانوردی هیچ اقدامی در این بخش نمی توان انجام داد و اطلاعاتی در هوانوردی مناسب است که به روز باشد و بتواند سیستم های مراقبت پرواز و عملیات هوانوردی را پشتیبانی کند، جمع آوری، پردازش و انتشار اطلاعات هوانوردی در این صنعت بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: درجه دوم اهمیت این موضوع در اختیار داشتن این اطلاعات به صورت دقیق و آنی است که این کار نیاز به نظم و انضباط دقیق و عمیق دارد.

هاشمی افزود: صنعت حمل و نقل هوایی با توجه به پیشرو بودن در استفاده از علوم و تکنولوژی استفاده از نیروهای مختلف می تواند به عنوان الگو برای دیگر صنایع باشد، باید تلاش کنیم تا ضعف های نیروهای انسانی را به صفر برسانیم و ایمنی و استاندارد تا به حداکثر ممکن ارتقاء دهیم.

لینک

   600 پروژه راهسازی در استان مازندران در حال انجام است   

در حال حاضر بیش از 600 پروژه راهسازی در محورهای ارتباطی استان مازندران اعم از مواصلاتی ـ اصلی و فرعی درحال انجام است.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان مازندران، جلسه ای جهت بررسی موانع و مشکلات در روند اجرایی پروژه های راهسازی در محورهای اصلی و مواصلاتی هراز ـ آمل ـ فریدونکنار ـ نور ـ حمتیان ـ آمل از سوی مسئولین راه و ترابری استان با حضور پیمانکاران طرف قرارداد برگزار گردید.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: این جلسه که با حضور مهندس سیاوش کاملی معاون راهسازی، مهندس مجتبی رضایی، معاون فنی و مهندسی، سید محمد نظری رئیس اداره نظارت و جمعی از کارشناسان این اداره کل برگزار گردید. مسئولین راه و ترابری استان بر تعهد انجام کار و تسریع در عملیات اجرایی پروژه ها تأکید ویژه داشتند.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران خاطرنشان ساخت: با رایزنی ها و توافقات عمل آمده بین اداره کل و مجموعه پیمانکاران مقرر گردید مشکلات و موانع اجرایی حل و فصل گردد.

جابجایی تأسیسات از جمله تیرهای برق، کمبود مصالح، شرایط بد آب و هوایی در چند ماه اخیر، ارزیابی و... از جمله مشکلات مطرح شده در این جلسه بوده است.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری فارس :پر حادثه ترین گردنه فارس حذف شد   

روز گذشته با حضور مدیر کل راه و ترابری استان، نماینده قیر و کارزین و فیروز آباد در مجلس و جمعی از مسئولین شهرستان ؛پرحادثه ترین گردنه فارس از راههای استان حذف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس مهندس نوروزی ، مدیر کل راه و ترابری فارس در آیین افتتاح و آغاز بهره برداری بخشی از محور فیروزآباد – قیر و کارزین (پروژه احداث واریانت گردنه سم دل دل ) ضمن مثبت و درخشان ارزیابی کردن کارنامه دولت نهم در بخش راه گفت: من کارنامه دولت نهم در بخش راه را درخشان می بینم و مثبت ارزیابی می کنم.

وی افزود: انصافا در سال 87 اقدامات خوبی  در حوزه راه انجام شد.وی در ادامه اشاره ای گذرا به پروژه های افتتاح شده درحوزه راه در سال گذشته نمود و اظهار داشت: پل دوم خان که از پروژه های مهم بخش گردشگری هم بود، بزرگراه محور شیراز -  دشت ارژن ، بزرگراه محور شیراز – سپیدان تا تلمبه خانه حسنی ، 35 کیلومتر از پروژه شیراز – سروستان ، تقاطع پل فسا، تقاطع دوم زرقان که احداث آن سالهای زیادی طول کشید و محور قادر آباد به خوانسار و اتصال آن به استان یزد و ... از جمله پروژه های مهمی بودند که در فارس سال گذشته  به بهره برداری رسیدند.

مهندس نوروزی در ادامه یاد آور شد: بحث نقاط حادثه خیز یکی از  دغدغه های اصلی ماست که در این رابطه نقاط حادثه خیز درفارس شناسایی  و تابلوهای سبز رنگ جهت شناسایی آنها در این نقاط نصب شده که این مهم از سال 85 شناسایی و اصلاح این نقاط در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر کل راه و ترابری فارس در پایان در خصوص پروژه سم دل دل نیز گفت: پروژه مذکور در قالب طرح بهسازی و احداث محور قیر –  فیروز آباد می باشد که طول آن سه کیلومتر است  و هزینه اجرایی آن نیز دو میلیارد و 400 میلیون تومان می باشد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام موسوی سرچشمه ، نماینده فیروزآباد ، قیر و کارزین و فراشبند طی سخنانی ضمن قدردانی از تلاشهای اداره کل راه فارس به دلیل توجه ویژه به بحث احداث و نگهداری از راههای مواصلاتی استان گفت: اصلاح محور پر خطر فیروز آباد به قیر و کارزین از آرزو های دیرین مردم این نقطه از استان بوده است.

وی افزود: اصلاح این مسیر در جریان سفر اول هیات دولت به استان مصوب شد و 58 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شد که تا کنون 5/2 میلیارد تومان اعتبار آن  هزینه شده و در حدود 40 کیلومتر دیگر این محور در دست اجرا می باشد.

نماینده فارس در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنا به گفته پیمانکار این پروژه طی سه ماه آینده حدود 20 کیلومتر این مسیر نیز آماده بهره برداری می شود.

حجت الاسلام موسوی سر چشمه گفت: در دولت نهم نه تنها در کشور بلکه در استان هم تحولات چشمگیری به ویژه در بخش راهسازی صورت گرفته است که اتمام پروژه راه جم – عسلویه به فیروز آباد ، بزرگراه شیراز – اصفهان ، آغاز عملیات اجرایی آزاد راه اصفهان به شیراز و سایر پروژه ها این ادعا را ثابت میکند.

وی تصریح کرد: با افتتاح پروژه آزاد راه شیراز –  اصفهان فاصله این دو شهر حدود 150 کیلومتر کوتاه تر می شود.

نماینده قیر و کارزین ، فیروز آباد  و فراشبند در پایان گفت:در صورتی که قیر مورد نیاز تهیه شده قول می دهیم تا پایان سال 88 تمام راههای روستایی آسفالت شود و جشن پایان راههای روستایی را برپا کنیم.

در ادامه موسوی فرماندار شهرستان قیر و کارزین ضمن قدردانی از تلاشهای مسئولان به ویژه اداره راه و ترابری فارس گفت: گردنه سم دل دل مسیر پر خطری بوده که خاطرات بدی هم برای مردم به همراه داشته و خوشبختانه امروز شاهد به بهره برداری رسیدن آن هستیم.

وی افزود: اصلاح این پروژه از سفر اول هیات دولت به استان مصوب شد که اعتبارات آن هم به صورت ویژه موردتوجه قرار گرفته است.

وی ادامه داده است: در دولت نهم نه تنها در بحث را ه و راهسازی بلکه در همه زمینه ها تحولات خوبی رخ داده است.

موسوی همچنین اظهار امیدواری کرد که هر چه سریعتر راههای روستایی این شهرستان به اتمام برسد.

لینک

   بازدید خبرنگاران از پروژه های راه و ترابری استان ایلام   

خبرنگاران رسانه های مختلف از پروژه های راه و ترابری استان ایلام بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام این تیم رسانه ای متشکل از 20 نفر از خبرنگاران وعکاسان نشریات محلی، سرپرستی های نشریات سراسری و خبرگزاریها یکشنبه مورخ 6/2/88  از پروژه های بهسازی و اضافه کردن طول باند فرودگاه شهدای ایلام، پل بهمن آباد واقع در مسیرایلام- ایوان ، تونل ایوان و پروژه بزرگ ایلام - حمیل بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان ایلام  که خبرنگاران را در این بازدید همراهی می کرد از تکمیل و بهره برداری  از این پروژه های مهم و تأثیر گذار تا هفته دولت سال جاری خبر داد.

گفتنی است مدیر کل روابط عمومی استاندای ایلام و مسئول امور مطبوعات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در این بازدید خبرنگاران را همراهی می کردند.

لینک

   کسب رتبه سوم مسابقات بدمینتون توسط تیم اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

تیم بدمینتون راه و ترابری استان زنجان در دو رده­ی آقایان و بانوان در جایگاه سوم مسابقات دسته دوم باشگاههای کشور قرار گرفت .

به گزارش روابط­ عمومی راه و ترابری استان زنجان ، تیم بدمینتون اداره کل راه و ترابری استان زنجان در بخش آقایان و بانوان موفق به کسب رتبه سوم مسابقات لیگ دسته دوم باشگاههای کشور شد.

بر اساس این گزارش در مسابقات بانوان که با حضور 23 تیم در شهر رشت برگزار گردید ، تیم راه و ترابری زنجان بعد از تیم­های گیلان و تهران به مقام سوم دست یافت.

همچنین در مسابقات بخش آقایان تیم راه و ترابری در میان 33 تیم شرکت کننده در مسابقات رتبه سوم را به خود اختصاص داده و بعد از تیم­های تختی شیراز و پاسارگاد اصفهان در رتبه سوم جای گرفت.

لینک

   کسب رتبه نخست حراست اداره کل راه و ترابری استان مازندران در بین ادارات کل   

حراست اداره کل راه و ترابری استان مازندران براساس ارزشیابی های بعمل آمده از سوی وزارت متبوعه به عنوان حراست برتر در بین 32 حراست این وزارت خانه انتخاب شد و با ارسال تقدیر نامه ای از سوی مقام عالی وزارت راه و ترابری دکتر بهبهانی از زحمات مجموعه حراست این اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران سید جواد بیکائی رئیس اداره حراست این اداره کل با اعلام این خبر افزود: این اداره مفتخر است با بهره گیری از توان همکاران  و همچنین مجموعه امکانات و تجهیزات در راه نیل به اهداف برنامه ریزی شده گام های ارزنده ای بردارد از این رو کسب این موفقیت مرهون تلاش ، کوشش و همت بلند مجموعه عزیزان و همکارانی است که با سخت کوشی و پشتکار ما را در به دست آوردن این توفیق همراهی نمودند.  وی در ادامه تصریح کرد: این اداره عمل به احکام اسلام و شرع مقدس آن را همواره در سرلوحه کار خود قرار داده و رعایت قوانین و مقررات و ترویج فرهنگ  قانون گرایی را از اصول اولیه کاری خود می داند. رئیس اداره حراست راه و ترابری استان ضمن اشاره به داشتن نگاه کلان برنامه ای دلسوزانه در مجموعه راه و ترابری استان عنوان کرد: این اداره همواره کارکنان ، کارشناسان و مدیران دستگاه را گرانبهاترین ثروت دانسته و تشویق و ترغیب و فراهم نمودن زمینه ارتقاء پرسنل وهمکاران را امری راهبردی  می داند . سید جواد بیکائی در ادامه شفافیت در رفتار، صداقت در گفتار و رعایت امانت را به عنوان سه اصل مهم اداره حراست راه و ترابری استان برشمرد و خاطر نشان ساخت: حفظ آبروی همکاران و اسرار آنها و همچنین نگاه مشفقانه به ارباب رجوع همواره از اولویتهای مهم و کاری این مجموعه بوده است.

لینک

   تقاطع پرحادثه بایرام ـ دیزج در محور خسروشهر ـ اسکو اصلاح می شود   

نقطه پرحادثه تقاطع غیرهمسطح بایرام ـ دیزج در محور خسرو شهر ـ اسکو با اعتبار اولیه 10 میلیارد ریال در حال اصلاح می باشد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، در راستای شناسایی نقاط پرحادثه راههای مواصلاتی استان تعداد 105 نقطه پرحادثه در برنامه کاری قرار گرفته است.

مهندس علیزاده معاون راهداری افزود: در سال 86 تعداد 34 نقطه پرحادثه با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال ساماندهی گردید.

وی در ادامه گفت: در سال 87 نیز تعداد 59 نقطه پرحادثه شناسایی و با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال در حال ساماندهی می باشد.

علیزاده تصریح کرد: باقی مانده نقاط پرحادثه نیز در سال 88 با اعتبار 13 میلیارد ریال در برنامه کاری قرار گرفته است.

وی افزود: در سالهای 86 و 87 از محل اعتبارات استانی نیز مبلغ 14 میلیارد ریال برای ساماندهی تقاطع تی شکل تخصیص داده شده که 18 تقاطع تکمیل و 11 تقاطع دیگر در حال تکمیل است.

لینک

   در سفر به عراق؛وزیر راه و ترابری خواستار احیای خط ریلی راه ابریشم شد   

وزیر راه و ترابری که در راس هیاتی به بغداد سفر کرده است، خواستار احیای خط ریلی راه ابریشم از چین تا اروپا از طریق خاک ایران و عراق شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی بعد از اتمام دور اول مذاکرات با همتای عراقی‌اش در بغداد گفت: امیدواریم با اتصال خطوط آهن کشورهای منطقه به همدیگر خط ریلی راه ابرایشم که از خاک ایران و عراق عبور کرده و به خط آهن سوریه متصل می‌شود ، احیا شود.

وزیر راه و ترابری افزود: ایران در حال حاضر خط آهن خرمشهر به مرز شلمچه را به اتمام رسانده و خط آهن کرمانشاه به مرز خسروی نیز در دست احداث است .

وی افزود: اگر دولت عراق در احداث خط آهن خانقین به بغداد تسریع کند انتظار داریم که خط آهن دو کشور به هم متصل شده و زمینه حمل ونقل ریلی بین دو کشور و کشورهای منطقه فراهم شود.

دکتر بهبهانی از برگزاری اجلاس منطقه‌ای حمل و نقل در بغداد در آینده خبر داد و گفت کشورهای پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان به علاوه ایران و عراق نیز در این اجلاس حضور خواهند داشت.

وی ابراز امیدواری کرد: وزیر حمل و نقل عراق که به گفته او پرچمدار این اجلاس شده، برای برگزاری آن در آینده نزدیک تلاش کند.

وزیر راه و ترابری بیان داشت: ایران و عراق موقعیت ممتازی برای ترانزیت کالا بین شرق و غرب دارند و می‌توان کالا از چین و قزاقستان، ازبکستان، ترکمنستان و سپس ایران و بعد عراق و از طریق خاک سوریه به اروپا صادر کرد.

عامر عبد الجبار اسماعیل وزیر راه وترابری عراق نزی بیان داشت : در گفتگو با همتای ایرانی و هیات بلند پایه خود که از بخش های هوایی، دریایی، زمینی و راه آهن تشکیل شده است مسائل مختلف که مورد علاقه دو کشور وهمچنین پرونده های که میان دو کشور معلق مانده است بررسی خواهد شد تا بتوانیم سازمان بزرگ و مشترک میان عراق وایران پایه گذاری کنیم .

لینک

   طراحی آموزشی 250 شغل حمل و نقلی با رویکرد پودمانی   

250 شغل اختصاصی با رویکرد پودمانی طراحی و در سازمان مدیریت و برنامه ریزی مصوب شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس ابوالفضل میرجوان مدیر کل دفتر توسعه انسانی وزارت راه و ترابری به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم در رابطه عملکرد سی ساله آموزش بهسازی نیروی انسانی گفت: 1597دوره مهارتهای هفتگانه IT با 28330 نفر شرکت کننده و 457400 نفر ساعت آموزش به صورت مجازی، حضوری، دیداری و شنیداری انجام شده است.

میرجوان ضمن اشاره به راه اندازی سایت جامع آموزش گفت: اطلاع رسانی سریع و آسان دوره های آموزش، اخذ گزارشات مدیریتی و عملکردی، نیازسنجی آموزشی صورت کاملاً مکانیزه، ثبت اطلاعات فراگیران و صدور گواهینامه پایان دوره و ارائه شناسنامه آموزشی کارکنان از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه می باشد.

لینک

   برنامه آموزشی سال 88 بر روی سایت جامع آموزشی قرار گرفت   

برنامه نامه آموزشی سال 88 بر روی سایت جامع آموزشی وزارت راه و ترابری قرار گرفت .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری علاقه مندان می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.mrtt.ir تقویم آموزشی سال 88 که شامل دوره های آموزشی ، محتوا ، مدت ، زمان و محل اجراء  دوره های مربوطه می باشد را در این سایت رؤیت نمایند .

بر اساس این گزارش علاقه مندان به شرکت در برنامه های آموزش دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل همچنین می توانند اطلاعات مربوط به تقویم آموزشی را در اینترانت وزارت راه و ترابری نیز مشاهده کنند.

شایان ذکر است  این اطلاعات شامل آمار نیروی انسانی ، تقویم آموزشی دوره های سال 88 ، دستورالعمل گواهینامه نوع دوم و عملکرد 30 ساله توسط دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل است.

لینک

   بازدید مهندس برزگر از پروژه های راهسازی در استان کردستان   

مهندس برزگر مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با حضور در استان کردستان از پروژه های راهسازی استان از جمله قطعات در دست ساخت دهگلان ـ گنجی، چهارخطه ورودی سنندج ـ کامیاران، تیژ تیژ گاران، محور مریوان ـ سقز، فرودگاه سقز، قطعه عباس آباد ـ ساتیله، کنارگذر سقز و باند دوم سقز ـ بوکان بازدید به عمل آورد و از نزدکی در جریان روند پیشرفت فیزیکی و مشخصات اجرایی و موانع موجود قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان مهندس برزگر ضمن بازدید از پروژه دهگلان ـ گنجی اظهار امیدواری کرد: حداکثر تا تیرماه، 11 کیلومتر از پروژه به بهره برداری برسد و در مورد چهار خطه ورودی سنندج ـ کامیاران نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه مسیر مذکور ورودی شهر بوده و جزو نقاط پرحادثه به شمار می آید باید بیشتر مورد توجه واقع شده تا ایمنی بیشتر جهت ترددها به وجود آمده و با توجه به نقش مهم این پروژه بهره برداری از 5/6 کیلومتر چهارخطه ورودی سنندج ـ کامیاران را مورد تأکید قرار داد.

وی همچنین در جریان بازدید از پروژه محور مریوان ـ سقز اظهار داشت: با توجه به توپوگرافی منطقه بهسازی و ارتقاء مسیر به راه فرعی درجه یک توجیه ناپذیر بوده و ملاحظات زیست محیطی نیز باید در نظر گرفته شود.

مهندس برزگر در پایان این بازدید اظهار داشت: که حد فاصل بسطام ـ حسن سالاران باید در اولویت قرار گیرد. وی همچنین در جریان بازدید 2 روزه خود از پروژه های راه آهن سنندج ـ همدان و کنارگذر قروه ـ دهگلان بازدید به عمل آورده و توصیه های لازم را به عوامل اجرایی و نظارتی ارائه کرد.

لینک

   تحقق 90 درصدی توسعه راههای روستایی استان کردستان   

مهندس گرجی، معاون راهسازی راه و ترابری استان گفت، برنامه هایی که در حوزه راهسازی روستایی و در راستای برنامه 5 ساله چهارم توسعه و از آغاز سال 84 به مرحله اجرا درآمده نشان از تحقق 90 درصد از اهداف برنامه در بخش راههای روستایی استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان وی افزود: با پیش بینی های به عمل آمده راههای روستایی شوسه باید از میزان یکهزار و چهارصد کیلومتر راه روستایی به بیش از 2 هزار و 500 کیلومتر برسد.

مهندس گرجی ادامه داد: تا به حال بیش از یک هزار و 10 کیلومتر از این راه ها اجرا شده و در مجموع بیش از 2 هزار و 250 کیلومتر راه به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: در بخش راه آسفالت روستایی در سطح استان تاکنون بیش از یک هزار و پانصد کیلومتر راه آسفالت شده که از یک هزار کیلومتر در سال 84 به این میزان رسیده است.

معاون راهسازی راه و ترابری استان گفت: هم اکنون در سطح استان بیش از 970 روستا و به تعداد بیش از 68 هزار و سیصد خانوار با جمعیت بیش از 350 هزار نفر زیر پوشش شبکه راههای روستایی استان قرار دارند.

 

لینک

   تجلیل از انجمن های صنفی مسافربری جاده ای استان کرمان   

انجمن های صنفی شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری و رانندگان برون شهری استان کرمان به واسطه همکاری و انجام مطلوب طرح ها و برنامه های حمل و نقل مسافر در ایام تعطیلات نوروزی، بویژه در زمینه ارتقای سطح خدمات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل مسافر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان طی نشستی که با حضور مدیر کل و رؤسای ادارات این اداره کل، مدیریت بیمه دانای استان و اعضای تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافر استان برگزار گردید، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اقدامات انجام گرفته در چهارچوب طرح ارتقاء سطح خدمات شرکتهای حمل و نقل مسافر استان را مثبت ارزیابی نموده و خواستار تداوم اجرای طرح های مؤثر در این بخش در طول سال شد.

گزارش واصله حاکی است در ادامه این نشست گزارش مستند و مصور فعالیت های نوروزی بخش مسافر استان در ایام نوروز 88 ارائه گردید و نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مطروحه برای اجرای طرحه های مناسب در راستای ارتقاء سطح خدمات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل و تکریم مسافران مورد بررسی قرار گرفت.

بنا به این گزارش آمار پیش فروش نوروزی استان 127 درصد، تعداد مسافر جابجا شده در قالب طرح نوروزی 23 درصد و تعداد سفر انجام شده 5/18 درصد افزایش داشته است. گفتنی است این امر حاکی از استقبال عمومی و مثبت بودن نتایج اجرای طرح ارتقاء سطح خدمات در استان کرمان بوده است.

لینک

   تجلیل از انجمن های صنفی مسافربری جاده ای استان کرمان   

انجمن های صنفی شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری و رانندگان برون شهری استان کرمان به واسطه همکاری و انجام مطلوب طرح ها و برنامه های حمل و نقل مسافر در ایام تعطیلات نوروزی، بویژه در زمینه ارتقای سطح خدمات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل مسافر استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان طی نشستی که با حضور مدیر کل و رؤسای ادارات این اداره کل، مدیریت بیمه دانای استان و اعضای تشکل های صنفی بخش حمل و نقل مسافر استان برگزار گردید، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اقدامات انجام گرفته در چهارچوب طرح ارتقاء سطح خدمات شرکتهای حمل و نقل مسافر استان را مثبت ارزیابی نموده و خواستار تداوم اجرای طرح های مؤثر در این بخش در طول سال شد.

گزارش واصله حاکی است در ادامه این نشست گزارش مستند و مصور فعالیت های نوروزی بخش مسافر استان در ایام نوروز 88 ارائه گردید و نظرات، پیشنهادات و راهکارهای مطروحه برای اجرای طرحه های مناسب در راستای ارتقاء سطح خدمات شرکتها و مؤسسات حمل و نقل و تکریم مسافران مورد بررسی قرار گرفت.

بنا به این گزارش آمار پیش فروش نوروزی استان 127 درصد، تعداد مسافر جابجا شده در قالب طرح نوروزی 23 درصد و تعداد سفر انجام شده 5/18 درصد افزایش داشته است. گفتنی است این امر حاکی از استقبال عمومی و مثبت بودن نتایج اجرای طرح ارتقاء سطح خدمات در استان کرمان بوده است.

لینک

   دومین راه ارتباطی استان های قزوین و گیلان به زودی باز گشایی می شود   

دومین راه ارتباطی استانهای قزوین و گیلان از منطقه رودبار شهرستان به زودی بازگشایی می شود.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین صمصمام خانی رئیس اداره راه وترابری الموت و رودبار شهرستان با بیان این خبر گفت: با تکمیل جاده دهستان دستجرد در بخش رودبار شهرستان استان قزوین ارتباط بین روستاهای این بخش با روستاهای همجوار در استان گیلان برقرار می شود .

رئیس اداره راه وترابری الموت و رودبار شهرستان در ادامه با اشاره به مراحل ساخت جاده دستجرد گفت: برای اجرای این طرح با اختصاص چهار میلیاردو 250 میلیون ریال از محل اعتبارات مناطق محروم و استانی ، تاکنون 15 کیلومتر راهسازی شده است.

خانی ، حوزه استحفاظی استان قزوین در اجرای این طرح را تا پل روستای انبوه اعلام و اضافه کرد: هم اکنون این جاده در حوزه استان قزوین به طور کامل بازگشایی شده و با اختصاص اعتبار طی سالهای آینده آسفالت خواهد شد .

وی همچنین با اشاره به اینکه دهستان دستجرد از توابع رودبارشهر ستان استان قزوین 24 روستا دارد به مزایای ساخت این جاده اشاره و تصریح کرد: تسهیل در رفت آمد و محرومیت زدایی از روستاهای منطقه ، رونق گردشگری و تسهیل در حمل محصولات کشاورزی روستاییان از جمله مزایای اجرای این طرح است .

گفتنی است پیش از این با ساخت جاده ویار- سپارده مسیر ارتباطی بخش رودبارشهرستان استان قزوین با استان گیلان بازگشایی شده بود .

رئیس اداره راه وترابری الموت همچنین درخصوص ساخت جاده سه هزار و مسیر ارتباطی بین این منطقه با روستاهای استان مازندران هم گفت: برای اجرای این طرح هم اکنون فقط برش حدود  200 متر صخره این مسیر در حوزه استان مازندران باقی مانده که امید است به زودی  این جاده بازگشایی شود .

  خانی گفت: برای ساخت این جاده در مناطق کوهستانی روستاهای دو استان قزوین و مازندران تاکنون 30 کیلومتر راهسازی شده است .

رئیس اداره راه وترابری الموت و ورودبارشهرستان همچنین با اشاره به اجرای دو طرح مطالعاتی در مسیر روستاهای.جایی دشت - قسطین رود - کارندچال و جاده سنبل آباد اظهار داشت: با نهایی شدن مطالعات این طرح ها و تکمیل آن، ارتباط بین جاده قزوین – الموت – تنکابن و ویار - سپارده برقرار می شود .

در حال بیش از  600 کیلومتر راه روستایی و 150 کیلومتر جاده فرعی در مناطق رودبار الموت و رودبار شهرستان وجود دارد و این مناطق به دلیل کوهستانی بودن دارای چهار گردنه صعب العبور است.

لینک

   قطار پردیس تهران _ میانه فردا راه‌اندازی می‌‌شود   

در راستای توسعه خدمات رسانی دولت نهم ، قطار پردیس تهران _ میانه و بالعکس از 16 اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت قطارهای مسافری رجاء این قطار در ایستگاه‌های قزوین و زنجان نیز توقف و مسافرگیری خواهد کرد.

ظرفیت این قطار حدو 376 نفر و قیمت بلیت آن برای هر نفر به مقصد زنجان 44 هزار ریال و به مقصد میانه 55 هزار ریال است.

قطار پردیس تهران _ میانه و بالعکس همه روزه ساعت 40/5 صبح از تهران حرکت کرده و ساعت 45/13 از میانه مراجعت می‌کند.

پیش از این، قطار تندروی پردیس در مسیرهای مشهد، زنجان و یزد راه‌اندازی شده است.

این نوع از قطارها دارای تکنولوژی‌های روز دنیا از قبیل صندلی‌های راحت، سیستم تهویه مطبوع، سیستم‌های صوتی و تصویری و ... است.

قطارهای تندرو پردیس که تاکنون 11 ست از این تکنولوژی در خطوط ریلی کشور تردد می‌کند طی سفارش و قراردادی از سوی شرکت قطارهای مسافری رجاء با همکاری شرکت‌های زیمنس اتریش و واگن پارس ساخته شده است.

ساخت بخشی از قطارهای تندرو پردیس در اروپا و مابقی با انتقال تکنولوژی در کارخانجات واگن پارس در راستای اشتغالزایی و افزایش تولید داخلی انجام می‌شود.

راه‌اندازی قطارهای جدید با تکنولوژی برتر با رویکرد اجرایی کردن رهنمود رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در نامگذاری سال 88 به نام «اصلاح الگوی مصرف» و ترغیب مردم در انتخاب قطار به عنوان امن‌ترین و با صرف‌ترین وسیله سفر و تحقق برنامه‌های دولت نهم مبنی بر توزیع عادلانه امکانات در مناطق مختلف کشور صورت می‌گیرد.

شرکت قطارهای مسافری رجاء از هموطنان عزیز در شمالغرب کشور که به امکانات ریلی دسترسی دارند انتظار دارد از قطار جدید پردیس که با توجه دولت نهم و با صرف هزینه‌های بالا در اختیار آنان قرار گرفته است استقبال کنند در غیر این صورت برای انجام خدمت‌رسانی به دیگر خطوط ریلی کشور منتقل خواهد شد.

لینک

   سال گذشته بیش از 7 میلیون و 270 هزار نفر در لرستان جابجا شدند   

مدیر کل حمل و نقل  پایانه های لرستان گفت: در بخش جابجایی مسافر در سال گذشته 7 میلیون و 378 هزار نفر در قالب 595 هزار و 28 سفر، توسط 75 شرکت فعال در این بخش طی سفرهای درون و برون استانی اقدام به مسافرت نموده اند، که این تعداد جابجایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 18 درصد رشد مسافرت در لرستان را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل پایانه های لرستان مهندس نصرت ا... حیدری تصریح نمود: در سال گذشته در بخش حمل و نقل کالا نیز 5 میلیون و 285 هزار تن کالا توسط 86 شرکت فعال توسط ناوگان باری لرستان جابجا شده است. که این تعداد جابجایی کالا نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افزایش حمل بار 3/1 درصدی را در پی داشته است.

وی گفت: در حال حاضر 6125 کامیون تحت پوشش شرکتها و مؤسسات حمل و نقل کالا استان در حال فعالیت می باشند که دارای میانگین متوسط عمر 13 سال می باشند و جهت نوسازی ناوگان باری استان، همزمان با سایر استانهای کشور نسبت به نوسازی ناوگان باری در قالب اجرای طرح بنگاههای زودبازده و عقد قرارداد با شرکتهای تولید کننده خودروهای سنگین اقداماتی انجام پذیرفته است، که امید می رود طی چند سال آینده شاهد کاهش چشمگیر متوسط عمر ناوگان باری کشور باشیم.

لینک

   طرح ایمن سازی مدارس حریم محورهای ارتباطی لارستان دوباره برگزار شد   

 قدرت اله نراقی رئیس نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان از طرح ایمن سازی درمدارس حاشیه راههای محورهای ارتباطی لارستان خبر داد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری و نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان ، در 19 مدرسه ، طرح ایمن سازی اجرا و آموزش ایمنی وترافیک در بیش از 60 کلاس از مدارس حاشیه راههای ارتباطی لارستان با حضور علی امیری مدیرکل راه و ترابری لارستان و قدرت اله نراقی رئیس نمایندگی حمل ونقل و پایانه های لارستان ، با توزیع اقلام و تجهیزات کمک آموزشی صورت پذیرفته است.  

قدرت اله نراقی در این خصوص گفت : اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها و تشکیل کلاسهای آموزشی ایمنی و ترافیک در شهرستانهای تحت پوشش نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان در محورهای لار- بندرعباس ، لار- قیر ، خنج – لامرد ، لامرد – اشکنان و لامرد- مهر در 19 مدرسه برگزار ، که در راستای بهبود ایمنی برای اینگونه مدارس و همچنین کاهش تصادفات ناشی از عبور و مرور دانش آموزان از عرض جاده با استفاده از کارشناسان پلیس راه ، حمل ونقل و اداره ایمنی راههای اداره کل راه و ترابری لارستان و همچنین شرکتهای آموزشی طرف قرارداد توانسته ایم برنامه آموزشی مناسبی در این مدارس انجام و در این زمینه نیز به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم .

 وی در ادامه افزود : این کلاسها به صورت تئوری و عملی برای بیش از دو هزار دانش آموز ارائه گردیده و در کلیه کلاسها اجرای آن به صورت پرسش و پاسخ همراه با برگزاری آزمون و اهداء جوائز بوده است .

رئیس نمایندگی سازمان حمل ونقل و پایانه های لارستان در ادامه گفت : یکی از اهداف خطیر سازمان راهداری و حمل ونقل کشور ارتقاء سطح ایمنی راهها و کاهش تصادفات همراه با آموزش همگانی و کنترل غیرمحسوس می باشد که با برگزاری این کلاسها شاهد ارتقاء صد در صد ضریب ایمنی برای دانش آموزان و کاهش خسارات ناشی از حوادث ناگوار جاده ای بوده ایم .

وی در پایان خاطر نشان کرد : یکی دیگر از اهداف این طرح ارتباط تنگاتنگ هرچه بیشتر دانش آموزان با کارکنان عرصه های حمل و نقل و راهداری بوده است .

 

 

 

لینک

   راه روستایی دلم – حیرت در شهرستان نوشهر ایمن سازی شد   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان نوشهر  گفت : شهرستان نوشهر به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب ، ساحلی بودن و وجود جنگل های انبوه و ... همواره یکی از نقاط مستعد جهت جذب گردشگر محسوب گردیده و این در حالی است که می توان با ایجاد راههای روستایی ایمن و مناسب در شهرستان گردشگران زیادی را جذب منطقه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس رضایی تصریح کرد : اداره راه وترابری شهرستان نوشهر اقدامات گسترده ای را در زمینه ایمن سازی و بهسازی راههای روستایی و ییلاقی منطقه انجام داده که می توان به بهسازی راه روستایی دلم _ حیرت اشاره نمود.

 وی در ادامه خاطر نشان ساخت : بهسازی راه روستایی فوق در سال 1386 به طول 7 کیلومتر آغاز که تا امروز عملیات اجرایی زیراساس _ اساس و آسفالت 5 کیلومتر از این محور با هزینه ای بالغ بر 2800 میلیون ریال به اتمام رسیده است که ان شاءالله با تامین اعتبار لازم بهسازی و آسفالت 2 کیلومتر باقی مانده از محور در سال جاری انجام می گیرد. رئیس اداره راه و ترابری شهرستان در ادامه افزود: با بهسازی و ایمن سازی محور روستایی مذکور 132 خانوار با جمعیتی بالغ بر 403 نفر از نعمت یک راه ایمن و استاندارد بهره مند می شوند.وی در ادامه از بهسازی راه روستایی دوجمان _ پیچیده این شهرستان خبر داد و افزود : بهسازی و آسفالت این محور به طول 5/1 کیلومتر در دستور کار قرار گرفته است که در حال حاضر عملیات اجرایی زیر اساس آن انجام و اساس نیز در حال کار بوده که به حول و قوه الهی بعد از اتمام مراحل فوق عملیات آسفالت آن شروع می گردد. شایان ذکر است با بهسازی راه روستایی مذکور 152 خانوار با جمعیتی بالغ بر 510 نفر از نعمت یک راه مناسب و ایمن برخوردار می شوند.

لینک

   همه روستاهای بالای 20 خانوار خرمدره از راه مناسب برخوردارند   

همه روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان خرمدره در استان زنجان از راه روستائی مناسب برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: مهندس مصطفی کتانی رئیس اداره راه شهرستان خرمدره گفت: این شهرستان 14 روستای بالای 20 خانوار دارد که از این تعداد، 12 روستا دارای راه آسفالته و 2 روستا دارای راه شنی می­باشند که برخورداری از این مقدار راه آسفالت و شنی باعث شده این شهرستان از نظر وضعیت راههای روستائی جایگاه خوبی در استان داشته باشد.

بنا به گفته وی طول کل راههای روستائی این شهرستان 6/86 کیلومتر بوده که از این مقدار 7/72 کیلومتر راه آسفالته ، 4/9 کیلومتر راه شنی و 5/4 کیلومتر راه دسترسی می­باشد.

لینک

   انسداد تونل شیرین سو به منظور تعمیر و نگهداری تجهیزات   

به منظور تعمیر و نگهداری تجهیزات، تونل شیرین سو در محور قزوین - رشت این تونل از ساعت هشت صبح الی 16 عصر روز بیست و یکم اردیبهشت ماه جاری مسدود است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گیلان:در این اطلاعیه از رانندگان وسایل نقلیه خواسته شده است در مدت زمان یاد شده برای تردد در این مسیر با رعایت نکات ایمنی از کنار گذر تونل استفاده کنند .

گفتنی است تونل شیرین سو در محور قزوین – رشت به سامانه تهویه هوشمند و روشنایی مجهز است .

لینک

   شهید مطهری با سعادت زندگی کرد و با سعادت هم از دنیا رفت   

شهید استاد مطهری شخصیتی بود که با سعادت زندگی کرد و با سعادت هم از دنیا رفت و با گذشت سی سال از شهادتشان هنوز کتب ایشان به عنوان ذخیره ای ارزشمند مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، حجت الاسلام تاج لنگرودی در همایشی که توسط مرکز مقاومت بسیج وزارت راه و ترابری به مناسبت سالروز شهادت حضرت آیت ا... مطهری و هفته عقیدتی سیاسی برگزار شد سخن می گفت ضمن اشاره به شخصیت والا و ارزشمند استاد شهید مطهری گفت: براساس حدیثی از امام صادق (علیه السلام) علم فرا گرفتنی نیست بلکه نوری است که خداوند در قلب هر کسی که بخواهد او را هدایت نماید قرا می دهد وی در ادامه افزود: وقتی ما به آثار شهید مطهری مراجعه می کنیم متوجه عمق سوز درون در این نوشته ها می شویم.

غلامرضا چراغی مسئول عقیدتی و نظارت مرکز مقاومت بسیج وزارت راه و ترابری نیز در این مراسم  ضمن اعلام اهم فعالیتهای این واحد در سال 87، شهید مطهری را از بنیان گذاران هم گرایی حوزه و دانشگاه نامید.

 در پایان مراسم نیز جوایزی به رسم یادبود به تعدادی از بسیجیان اساتیدی که در زمینه آموزش قرآن فعالیت نموده اند اهداء گردید.

لینک

   سیاست های پژوهشکده حمل و نقل در جهت اصلاح الگوی مصرف اعلام شد   

سیاست های پژوهشکده حمل و نقل در جهت اصلاح الگوی مصرف اعلام شد.

 

به گزارش روابط عمومی پژو هشکده حمل و نقل سیاست های پژوهشکده از این قرار است: برنامه راهبردی پژوهشکده و گروه های پژوهشی منطبق با نیازهای زیربخشهای وزارت راه و ترابری مبتنی بر اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت با محوریت دو موضوع اصلاح الگوی مصرف و نوآوری و شکوفایی تدوین می گردد همچنین به منظور گذر از مرحله توسعه کمی پروژه ها به توسعه و بهبود کیفی بیش از پیش (مطابق راهبرد گذشته)، بازنگری در ظرفیت و ساختار گروههای پژوهشی به منظور بهینه سازی در روند ایفای وظایف و تهیه شاخص های مناسب و نیز ایجاد ساز و کار مربوطه به منظور ارتقای روحی و شغلی در رده های مختلف، ظرفیت سنجی مناسب کارشناسان و واگذاری پروژه ها به آنها بر اساس ظرفیت متوسط کارشناسی و نیز ماهیت پروژه ها ، تعریف پروژه ها بر اساس احصاء مشکلات حوزه حمل و نقل، پروژه ها و زیرپروژه های درون گروهی به نحوی تعریف شوند که ترجیحاً ارتباط بیش از پیش گروههای پژوهشی را نیز تقویت نماید و در راستای تبلور مطالعات (گذشته، جاری، آتی)، صدور یا ورود فناوری برحسب ضرورت، نوآوری، بهینه ساز مصرف و یا افزایش تولیدات باشد، ساز و کار مناسب جهت بهره جویی حداکثر از ظرفیت دانشگاه های سراسر کشور، مراکز علمی و پژوهشی و مهندسین مشاور ایجاد شود تا ظرفیت سازی ملی و رفع مشکلات منطقه ای توسط متخصصین محلی بوجود آید، رعایت قوانین در عقد قراردادها و مدیریت مناسب نظیر رعایت زمان بندی ها، پیشرفت کار، .... با استفاده از الگوهای مناسب ضمن بهره جویی از تجارب گذشته مورد انتظار است.

بنا بر این گزارش مدیریت مصرف منابع در حوزه حمل و نقل، روشهای مدیریت بهینه منابع، بررسی وضعیت کشور در الگوی مصارف جهانی در حوزه حمل و نقل و ارائه الگوهای مناسب و همبند، روشهای انتقال فناوری به بخش حمل و نقل و ایجاد زمینه های توسعه و تقویت تکنولوژی های بومی، مدیریت فناوری و نوآوری در بخش حمل و نقل، زمینه های بسترسازی الگوهای توسعه جنبش نرم افزاری در بخش حمل و نقل، بهره مندی از سرمایه گذاری (داخلی و خارجی) در توسعه بخش حمل و نقل از جمله طرحها و پروژه های پیشنهادی حوزه ریاست پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری است.

همچنین بسترسازی لازم به منظور تبدیل وضعیت استخدامی همکاران به رده های مطلوب تر با بهره جویی از ابزارهای ارزشی مطابق افق های آتی پژوهشکده و مطابق قوانین و مقررات، ایجاد ساز و کار مناسب برای بهره جویی همکاران از امکانات رفاهی و فوق برنامه با تشکیل ساختار متولی امر و نیز الگویابی از مجموعه های مشابه، لزوم بازنگری به فضای کالبدی پژوهشکده به نحوی که بهره مندی از فضای مناسب برای هر فرد با کمترین تغییر ایجاد شود، بازنگری در روند گردش فعالیت های اداری پژوهشکده ، استفاده بهینه از ظرفیت های خارج پژوهشکده  جزو مواردی هستند که پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری در نظر دارد در سال اصلاح الگوی مصرف به عنوان خط مشی در پیش گیرد.

لینک

   فاز اول مطالعات ادامه اتوبان همت ـ کرج به اتمام رسید   

محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران با اعلام این خبر گفت: مطالعات فاز اول به اتمام رسیده و مطالعات فاز 2 نیز تا 2 ماه آینده به پایان خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران مولایی گفت: پس از ابلاغ تفویض اختیار به احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران، به عنوان مجری طرح ادامه بزرگراه همت ـ کرج، بلافاصله مشاور ذیصلاح انتخاب و نسبت به شروع مطالعات فاز اول این بزرگراه اقدام شده است. این پروژه 5/17 کیلومتری که نقطه شروع آن از وردآورد می باشد در قسمت شمالی به محدوده کلاک ختم می گردد و یکی از پروژه های مهم وزارت راه و ترابری با توجیه کاملاً فنی و اقتصادی است.

معاون راهسازی راه و ترابری تهران تصریح کرد: در حال حاضر مشاور در حال انجام مطالعات فاز 2 پروژه است که قسمت انتهایی فاز 2 به قسمت شروع کمربندی شمالی شهر کرج ختم می گردد و طبق اعلام فرماندار و شهردار کرج مابقی مطالعات آن توسط شهرداری کرج اجرایی خواهد شد.

مولایی با ابراز امیدواری از انجام این پروژه ملی که دارای منافع بزرگی است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد عملیاتی شدن پروژه مزبور باشیم تا مشکلات ترافیکی آزادراه تهران ـ کرج هر چه زودتر حل و فصل گردد.

لازم به ذکر است که اتوبان تهران ـ کرج با تردد روزانه 200 هزار خودرو پرترددترین اتوبان خاورمیانه است.

لینک

   پرحادثه ترین نقاط استان فارس رفع می شوند   

یکی از پرحادثه ترین نقاط پرحادثه استان بنام گردنه سم دل دل واقع در محور قیر و کارزین به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، پروژه بهسازی راه اصلی فیروزآباد- قیر در ورودی شهرستان قیر در فاصله 180 کیلومتری شهر شیراز قرار دارد و این پروژه از اواخر سال 84 آغاز گردیده است.

حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس در خصوص مشخصات این پروژه گفت: پروژه گردنه سم دلدل شامل یک دستگاه پل طاقی با دهانه 2متری، 4 دستگاه پل دالی با دهانه 2متری، یک دستگاه پل 3 دهانه 6متری و یک دستگاه پل 6 متری می باشد.

وی افزود: عملیات خاکبرداری این پروژه شامل 280000 مترمکعب و عملیات خاکریزی شامل 140000 متر مکعب با 5700 مترمکعب زیراساس است.

شایان ذکر است میزان اعتبار هزینه شده جهت این پروژه معادل 27 میلیارد ریال می باشد.

لینک

   11 نقطه پر حادثه در استان زنجان اصلاح شد   

در سال گذشته ، 11 نقطه پرحادثه­ در راه های استان زنجان اصلاح شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان ، مهندس کلیم اله وثوقی معاون راهداری این اداره کل با بیان مطلب فوق گفت: در سال 86 ، 46 نقطه پرحادثه در استان شناسایی شد که در طی سال 86 ، 27 نقطه و در سال 87 ، 11 نقطه از این نقاط اصلاح شده است .

وی افزود: اکثر نقاط اصلاح شده با اختصاص اعتبار مناسب و به موقع به سرعت به اتمام رسیده در حالی که عملیات اجرایی 5 نقطه دیگر از نقاط پرحادثه استان به علت وسعت عملیات از سال 86 در دست احداث بوده و همچنان ادامه دارد .

معاون راهداری این اداره کل اعتبار هزینه شده برای رفع نقاط حادثه­خیز در استان را در سال 87 ، 35 میلیارد ریال بیان نموده و ابراز امیدواری کرد: با اختصاص اعتبار مناسب و به موقع در سال 88 بتوانیم ، 5 نقطه مهم ذکر شده را به اتمام برسانیم.

لینک

   صعود کوهنوردان اداره کل راه و ترابری همدان به قله الوند   

کوهنوردان اداره کل راه و ترابری استان همدان به به ارتفاعات قله 3574 متری الوند صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان  به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر و تجلیل از خدمات تلاشگران عرصه سازندگی 50 نفر از کارگران ادارات و کارخانجات استان به میزبانی انجمن صنفی کارگران و گروه کوهنوردی اداره کل راه و ترابری استان همدان به ارتفاعات قله 3574 متری الوند صعود کردند .

از کل شرکت کنند گان در این صعود دسته جمعی 20 نفر از کوهنوردان  اداره کل راه و ترابری استان و 30 نفر دیگر از ادارات پست، مخابرات، آب و فاضلاب ، آتش نشانی و کارخانجات کیوان ، شیر، خوش نوش، الوان ثابت ، سینا پوت و ...... بودند که صعود خود را با موفقیت به پایان رساندند.

لینک

   تشکیل کار گروه اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری لارستان   

 

در خصوص اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری وبه منظور پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی امر اصلاح الگوی مصرف وصرفه جویی در اداره کل راه وترابری لارستان با تشکیل جلسه ای برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان در این جلسه مهندس علی امیری مدیر کل راه وترابری لارستان ضمن ارج نهادن به انتخاب این نام برای سال 1388 در این خصوص گفت : شعار اصلاح الگوی مصرف به معنی اطلاع یابی وفرهنگ صحیح استفاده از منابع کشور می باشد وما می توانیم سهم عمده ای در نهادینه کردن این شعار داشته باشیم .

علی امیری در ادامه افزود: بدلیل محدود بودن منابع در کشور وسراسر دنیا، وظیفه داریم که به نحو مطلوب تری از این منابع استفاده کنیم تا نسل های آینده هم سهمی اساسی داشته باشند .

وی خاطر نشان کرد: اداره کل راه وترابری می تواند با پیگیری ونظارت مستمر در طراحی واجرای پروژه های عمرانی واصلاح روشهای مصرف گامی مؤثر دراین زمینه بردارد .

لینک

   قطعه 3 بزرگراه شیراز- سپیدان در سفر هیئت دولت به فارس افتتاح گردید   

قطعه 3 بزرگراه شیراز- سپیدان در سفر هیئت دولت به استان فارس افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری فارس، در سفر هیئت دولت به سپیدان 3 کیلومتر از قطعه 3 بزرگراه شیراز- سپیدان مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این گزارش آمده: این مراسم با حضور مسئولین تراز اول کشور و مسئولین استانی و شهرستانی برگزار گردید.

در این مراسم هاشمی نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی از کیفیت بالای پروژه ابراز خورسندی کرد و از مسئولین کشور خواست با پی گیری هایی در دولت، پروژه اتصال محور چهاربانده شیراز- سپیدان به بزرگراه خوزستان- ممسنی- دالین را به عنوان یک مصوبه تصویب شود که نوید سفری بی خطر و ایمن را به هم میهنان عزیز خواهد داد.

در این مراسم همچنین معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت چشمگیر پروژه های راهسازی در دولت نهم گفت: از مهمترین اهداف وزارت راه جلوگیری از برخوردهای رودرروی وسایط نقلیه در محورهاست و در همین راستا احداث و توسعه بزرگراهها به خصوص راههای شریانی که ارتباط دهنده مراکز استانهاست در اولویت اداره کل راه و ترابری فارس قرار گرفته است. وی با اشاره به عملیات محورشیراز- سپیدان

افزود: محور شیراز- سپیدان که ارتباط دهنده استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد می باشد نیز از این قائده مستثنی نیست.

مهندس روشن در ادامه گفت: این پروژه از سال 85 آغاز شده است و افزود: از ابتدای سال 87 قطعه 3 و 4 این پروژه با اعتباری بالغ بر 98 میلیارد ریال به موسسه الهادی واگذار شده است که از قطعه 3 به طول کلی 21 کیلومتر، 10کیلومتر افتتاح شده و 11 کیلومتر نیز به یاری خداوند به زودی افتتاح خواهد گردید.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس در توضیح احجام این پروژه تصریح کرد: حجم خاکبرداری این پروژه 17540 مترمکعب و حجم خاکریزی آن 32817 مترمکعب با سطح بستر 66700 مترمربع بوده است. وی افزود: این پروژه شامل 3 دستگاه پل 3 متری، یک دستگاه پل 2 متری و دو دستگاه پل 1 متری است که 22 میلیارد ریال هزینه برداشته است.

لینک

   افزایش ایمنی راهها باعملیات راهداری به موقع امکان پذیراست   

اصلاح شیب شیروانی ، شانه سازی ،تامین علائم ایمنی موردنیاز و بهبود وضعیت راهها ازجمله برنامه های اداره کل راه وترابری قم برای افزایش ایمنی محورهای استان می باشد.

مهندس "مصطفی عباسی" معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قم بااعلام این خبرگفت: درحال حاضررفع نواقص حادث شده درراهها براثرسیل اخیر دردست اجراست که دراین راستا شانه سازی محورقدیم کاشان-شانه سازی واصلاح مسیرازسه راهی منگنزتاونارچ درمحورنیزارانجام شده وپاکسازی ولایروبی پلها وآبروها ی واقع درمسیرراهها دردست اقدام است.

وی اظهار داشت: باعنایت به اینکه اصلاح شیب جاده ها در کاهش تصادفات، واژگونی ها و ایمنی بیشتر راه ها تاثیر زیادی دارد، بر همین اساس اقدامات اولیه برای اصلاح شیب جاده های استان آغاز شده است.

مهندس عباسی خاطرنشان کرد: درحال حاضرتامین ونصب علایم ایمنی موردنیازمحورقدیم قم-تهران که عملیات بهسازی آن درمراحل پایانی قراردارد درحال انجام است و امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح در سال جاری و افزایش ضریب ایمنی تردد در این مسیر، امنیت خاطر بیشتری برای رانندگان ومسافرینی که از این محور عبور می کنند، ایجاد شود.

وی افزود:درحال حاضراکیپ های راهداری مستقردرراههای استان عملیات شستشوی تابلوها وعلائم-تعمیرگاردریلهای آسیب دیده-لکه گیری موضعی ورفع موانع احتمالی واقع درمسیرراهها رابصورت مستمرانجام می دهند.

لینک

   در جهت توسعه همکاری های حمل و نقلی؛دکتر بهبهانی رهسپار عراق می شود   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری به دعوت همتای عراقی خود صبح روز دوشنبه  14 اردیبهشت ماه 1388در رأس هیأتی رهسپار عراق می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری قرار است در این سفر راه های توسعه همکاری های میان ایران و عراق در بخش های هوایی، ریلی، جاده ای و دریایی مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس این گزارش نهایی کردن موافقت نامه حمل و نقل جاده ای، بررسی چگونگی تسهیل سفر زائران ایرانی به عتبات عالیات،  ارتقای پروازهای هوایی میان دو کشور، استفاده از بنادر عراق در جهت صادرات کالاهای ایرانی و همچنین نهایی کردن پروژه های راهسازی ایران در عراق از دیگر برنامه های سفر دکتر بهبهانی به عراق خواهد بود.

علاوه بر این شرکت در اجلاس مشترک همکاری های حمل و نقلی  دو کشور از دیگر اهداف برنامه سفر وزیر راه و ترابری ایران به عراق خواهد بود.

لینک

   ایجاد پایگاه متمرکز اطلاعات و آمار در وزارت راه و ترابری ضروری است   

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابری  در مراسم تودیع و معارفه مدیر کل اطلاعات و آمار و حمل و نقل این وزارتخانه با اشاره به ضرورت ایجاد پایگاه متمرکز اطلاعات و آمار گفت: با ایجاد پایگاه متمرکز اطلاعات و آمار می توان زمان و بودجه پروژه ها را مشخص و با برنامه ریزی، به صرفه بودن آنها از نظر اقتصادی را بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری دکتر اسعدی، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل اضافه کرد: در صورت تشکیل چنین پایگاهی اطلاعات و آمار به روز خواهد بود و علاوه بر آن مجموعه وزارتخانه و دیگر سازمان ها نیز از آن استفاده خواهند کرد.

در این مراسم همچین دکتر رحیم اف، مدیر کل پیشین دفتر اطلاعات و آمار و حمل و نقل نیز گفت: بحث GIS و بانکهای اطلاعاتی مکان یابی از جمله کارهایی بوده که انجام شده و فناوری و اطلاعات در سال الگوی مصرف می تواند باعث صرفه جویی در روند اجرای بسیاری از پروژه ها باشد.

در پایان این مراسم مهندس حاج نصرالهی مدیر کل جدید دفتر اطلاعات و آمار حمل و نقل نیز ادامه همکاری در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاست های دولت خدمتگذار را از جمله موارد مهمی که باید مد نظر قرار گیرد،  ذکر کرد.

لینک

   چهار دوره کارشناسی ارشد در حوزه حمل و نقل در دست برنامه ریزی است   

چهار دوره کارشناسی ارشد اقتصاد حمل و نقل، مدیریت سیستمهای حمل و نقل، مهندسی ایمنی جاده ای و مهندسی ایمنی دریایی در حال بررسی می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری مهندس میرجوان مدیر کل دفتر توسعه انسانی وزارت راه و ترابری افزود: علاوه بر چهار دوره فوق 3 دوره دیگر نیز در مقطع کارشناسی تحت عناوین مهندسی آزمایشگاه مکانیک خاک، قیر و آسفالت، مهندسی ایمنی راهها و مهندسی حمل و نقل در دست برنامه ریزی می باشد.

وی در مورد دوره های کاربری و تخصصی راه و ترابری در مقطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد گفت: دوره های راهسازی، راهداری، حمل و نقل، آزمایشگاه مکانیک خاک، نقشه برداری مسیر و مکانیک ، ماشین الات راهسازی و راهداری در مقطع کاردانی و دوره های مهندسی راهداری، مهندسی راهسازی، مهندسی حمل و نقل و مهندسی مکانیک ماشین آلات در مقطع کارشناسی دارای مصوبه شورای عالی برنامه ریزی هستند و مقطع کارشناسی ارشد نیز شامل دوره های مهندسی برنامه ریزی حمل و نقل، مهندسی ساخت و تولید (هیدورلیک و انتقال قدرت) مهندسی خاک و پی (پل و تونل و مدیریت نگهداری راه)، مدیریت دولتی، مهندسی صنایع ( مدیریت سیستم و بهره وری و سیستم های اقتصادی و اجتماعی) مهندسی صنایع (مدیریت اجرایی و برنامه ریزی حمل و نقل) می باشد.

مهندس میرجوان در مورد عملکرد سی ساله آموزش و بهسازی نیروی انسانی گفت: 32 دوره کاردانی (927 نفر) 9 دوره کارشناسی (317 نفر) و 10 دوره کارشناسی ارشد (138 نفر) از جمله دوره های آموزشی بلندمدت اجرا شده می باشد.

وی تعداد دوره های تخصصی ضمن خدمت را 6376 دوره و تعداد افراد شرکت کننده را 114057 نفر و مقدار آن 43334685 نفر ساعت عنوان کرد.

مدیر کل دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل، عناوین دوره های کوتاه مدت را 9 مورد عنوان کرد و گفت: تسهیل در دستیابی اهداف سازمانی،ایجاد هماهنگی در نحوه انجام کارها، بهبود کمی و کیفی محصولات با خدمات، تقویت روحیه پرسنل و تقویت حس وفاداری، شکوفا نمودن استعدادهای نهفته و ایجاد زمینه رشد و موفقیت در امور شغلی را از اهم فواید آموزشهای ضمن خدمت عنوان کرد.

لینک

   در طول 4 سال گذشته؛270 کیلومتر بزرگراه در استان هرمزگان احداث شده است   

از سال 1383 تاکنون، 270 کیلومتر بزرگراه در استان هرمزگان احداث و به بهره برداری رسیده است و هم اکنون نیز 250 کیلومتر در حال احداث است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، استان هرمزگان 315 کیلومتر بزرگراه وجود دارد که 270 کیلومتر آن در 4 سال گذشته احداث و به بهره برداری رسیده است که از آن جمله می توان به بزرگراه های بندرعباس، بندر خمیر، بندر لنگه به طول 90 کیلومتر، بزرگراه بندرعباس به سه راهی میناب به طول 70 کیلومتر و بزرگراه بندرعباس حاجی آباد به طول 110 کیلومتر اشاره کرد.

بر اساس این گزارش تعداد 235 نقطه ی حادثه خیز در استان هرمزگان از سال 84 تاکنون اصلاح شده است که تقاطع غیرهمسطح در سه راهی خانسرخ واقع در ورودی غربی شهر بندرعباس و ورودی بندر شهید رجائی به مبلغ 155 میلیارد ریال از آن جمله است.

بنا بر این گزارش از سال 84 تاکنون نزدیک 4000 متر پل با دهانه بالای 20 متر در راههای استان احداث شده که پل های شور اول و شور دوم در مسیر بزرگراه بندرعباس ـ میناب، پل گچین در مسیر بزرگراه بندرعباس ـ خمیر و پل های 1 و2 و3 در مسیر بندرعباس ـ حاجی آباد از جمله این پل ها است.

لینک

   آسفالت قطعه اول محور نور _ چمستان _ آمل اجرایی می شود   

عملیات آسفالت تعریض باند شرقی قطعه  اول محور نور – چمستان – آمل اجرایی می شود

تعریض و چهار خطه نمودن محورهای اصلی استان از جمله اقدامات مهم اداره کل راه و ترابری استان بوده که از جمله این محورها می توان به عملیات اجرایی تعریض و چهار خطه نمودن محور نور _ چمستان _ آمل اشاره نمود که در 4 قطعه در حال انجام است لذا عملیات آسفالت تعریض باند شرقی در قطعه اول این پروژه  به طول 5/3 کیلومتر با مشخصات چهار خطه با انعقاد قراردادی به مبلغ 9719 میلیون ریال در حال انجام می باشد. شایان ذکر است عملیات اجرایی آسفالت قطعه فوق به صورت دو لایه 12 سانتی متری به عرض 60/16 متر در طرفین تعریض محور می باشد.

لینک

   توسعه سیستم روشنائی در محورهای مواصلاتی استان همدان   

سیستم روشنایی در محور های مواصلاتی استان همدان توسعه می یابد

به گزارش روباط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان در سال جاری به منظور افزایش ایمنی تردد بیش از پیش در محورهای مواصلاتی استان بالاخص در مناطق پرحادثه و تقاطع ها سیستم روشنائی به طول 400/8 کیلومتر در سه راهی ویان به صورت یک طرفه به طول 400/1 سه راهی خلعت آباد به طول 5/2 کیلومتر دو طرفه در محور همدان-رزن، پیچ زنگنه در محور ملایر- توره به طول 2 کیلومتر دو طرفه و پیچ پیرمیشان در محور ملایر- همدان به طول 5/2 کیلومتر دو طرفه با اعتباری بالغ بر 000/000/650/2 ریال از محل اعتبارات ملی اجرا می شود ،

شایان ذکر است این پروژه ها براساس قرارداد منعقده توسط شرکت مهتاب سازه ایرانیان اجرا می گردد که با احتساب مبلغ اولیه قرارداد پیش بینی 25 درصدی افزایش آن در سالجاری شده است.

لینک

   تقدیر روستاهای شهرستان پاوه از مدیر کل راه و ترابری و رئیس اداره راه شهرستان   

جمعی از اهالی روستاهای شهرستان پاوه از مدیر کل  راه و ترابری و رئیس راه و ترابری شهرستان پاوه  تقدیر و تشکر کردند

 اهالی تعدادی از روستاهای شهرستان پاوه از مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه آقای مهندس عطاءا... قادری و آقای شهریاری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان پاوه بخاطر اقدامات , و پیگیری های انجام شده در راستای بهسازی و آسفالت روستاهای مرزی و همچنین راه روستایی شرکان در روزنامه و هفته نامه های استانی تشکر و قدردانی نمودند .

لازم بتوضیح است که در سال 87 با پیگیری مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه و مسئولین استان قسمتی زیادی از راههای مرزی استان کرمانشاه و مناطق محروم شهرستان پاوه بهسازی و آسفالت گردیده است که در این خصوص بارها توسط مسئولین استان و کشوری از جمله معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و تعدادی از نمایندگان و معاونت سیاسی امنیتی استانداری عملکرد این اداراه کل مورد تأیید و تقدیر قرار گرفته و خوشبختانه استان کرمانشاه به لحاظ توفیق در اجرای پروژه های عمرانی مرزی و محرومیت زدایی در روستاهای مرزی و ایجاد راه ارتباطی روستاهای مرزی در بین 16 استان مرزی کشور رتبه اول را کسب نموده است . 

لینک

   برگزاری دوره آموزشی ترویج و توسعه فرهنگ نماز در زنجان   

دوره آموزشی ترویج و توسعه فرهنگ نماز در اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان ، در این دورۀ آموزشی که با هدف ترویج فرهنگ نماز و توسعه آن در بین کارکنان دولت برگزار شد ، 40 نفر از همکاران این اداره با شرکت و حضور در این دوره مبانی احکام فرهنگ نماز را دوره کردند.

لینک

   روکش آسفالت محور لتاک _ دو هزار شهرستان تنکابن   

عملیات روکش آسفالت محور لتاک – دو هزار شهرستان تنکابن اجرایی می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران اداره کل راه وترابری استان مازندران در راستای فعالیتهای خود در زمینه راهسازی در محورهای ارتباطی استان مازندران عملیات اجرایی روکش آسفالت محور فرعی لتاک به دو هزار را در شهرستان تنکابن دردستور کار خود قرار داده است.

بنا بر این گزارش عملیات اجرایی این پروژه در سال 1387 به طول 1170 متر و به عرض متوسط 20/6 متر و با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال به اتمام رسید. شایان ذکر است با توافق به عمل آمده مقرر گشت تا با 25 درصد افزایش مبلغ قرارداد عملیات ریگلاژی و لکه گیری ، 2 کیلومتر از محور نیز انجام گیرد.

لینک

   سه انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری گلستان   

در پی ابلاغ مدیر کل راه و ترابری گلستان ، سرپرست معاونت راهسازی ، اداره پیمان و رسیدگی و اداره نظارت بر راه های روستایی این اداره کل معرفی و مشغول خدمت شدند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان در این ابلاغیه مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه استان آورده است : نظر به تجارب علمی ، اجرایی و تعهد شما به موجب این ابلاغ مسوولیتهای فوق به شما ابلاغ می شود.

بنابراین گزارش ، در این ابلاغ مهندس محمد رحیم هلاکو به عنوان سرپرست معاونت راهسازی ، مهندس ابراهیم خان احمدی سرپرست اداره پیمان و رسیدگی و مهندس علیرضا لیاقی سرپرست اداره نظارت بر راه های روستایی اداره کل معرفی شدند و از زحمات روسای پیشین تقدیر شد.

لینک

   اشتغال 32 هزار نفر در بنگاه های زودبازده بخش حمل و نقل   

حدود 32000 نفر طی سالهای 85 تا 87 در بخش حمل و نقل از طریق بنگاه های زودبازده مشغول به کار شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس احمد مجیدی معاون کارآفرینی و مدیریت بحران وزیر راه و ترابری بیان داشت: بنگاه های زودبازده بخش حمل و نقل از طریق 15300 طرح بیش از 900 میلیارد تومان تسهیلات دریافت نموده اند.

مهندس مجیدی گفت: کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله طرح هایی بوده است که با تلاش های بسیاری از ناحیه این وزارت در هیئت دولت و شورایعالی اشتغال صورت پذیرفت سرانجام در سال 1384 طرح کارورزی به عنوان یکی از طرح های ملی، ردیف بودجه ای به خود اختصاص داد و در کلیه دستگاه های اجرایی لازم الاجرا گردید و اینک در حال اجرا پنجمین دوره طرح می باشیم.

وی تأکید کرد: تاکنون تعداد 8000 نفر کارورز در پروژه های عمرانی بخش حمل و نقل بکارگیری شده اند که حدود 73 درصد پس از طی دوره کارورزی در همان واحد پذیرنده و یا به واسطه تجربه علمی کسب شده در جای دیگری به طور دائم مشغول به کار گردیده اند.

معاون وزیر راه و ترابری گفت: از تعداد 4500 نفر متقاضی دوره کارآموزی ثبت نام شده، 2300 نفر به واحدهای پذیرنده کارورز معرفی شده اند.

مهندس مجیدی افزود: تعداد 1011 نفر مشغول به طی دوره 11 ماهه شده و برای 1289 نفر دیگر عملیات جابجایی و معرفی به واحدهای پذیرنده ادامه دارد.

لینک

   محدودویت های تردد در محور هراز   

محور هراز از تاریخ 13/2/1388 تا تاریخ 3/4/1388 در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 22 شب الی 5 صبح روز بعد مسدود خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور انجام عملیات تعمیر و مرمت سیستم روشنایی تونل های تکاور و وانا و همچنین انجام عملیات رهاسازی سنگهای معلق در چند نقطه و خط کشی مسیر در محور هراز، این محور از تاریخ 13/2/1388 تا تاریخ 3/4/1388 در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 22 شب الی 5 صبح روز بعد مسدود خواهد بود.

بدیهی است در ایام انسداد این محور رانندگان وسایل نقلیه می توانند ضمن رعایت کلیه نکات ایمنی و با احتیاط از طریق دیگر محورهای ارتباطی استان تردد نمایند.

لینک

   از راه اندازی فاز دوم فرودگاه امام خمینی (ره) حمایت می کنیم   

رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از مرکز کنترل فضای کشور در تهران دیدن کرد و از نزدیک در جریان چگونگی عملکرد، ساختار و وظایف این مرکز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور در جریان این بازدید که مدیر عامل و اعضای هیئت مدیریه شرکت فرودگاه های کشور نیز حضور داشتند. دکتر علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دیگر اعضا از بخش های مختلف مرکز دیدن کردند.

پیش از این بازدید، سید احمد مومنی رخ مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور با ارائه ی گزارشی درباره عملکرد مرکز کنترل فضای کشور گفت: این مرکز در راستای مدیریت ترافیک هوایی به تمام پروازها بر فراز کشور خدمات ارائه می کند و تمام مرزهای هوایی کشور با کشورهای همسایه را تحت کنترل و نظارت دارد.

وی با اشاره به این که کنترل آلودگی های زیست محیطی، مسیر مستقیم، سوخت کمتر و امنیت از عوامل انتخاب مسیرهای هوایی توسط هواپیماهای عبوری از آسمان کشور است، تأکید کرد: در ایران، 96 کریدور هوایی وجود دارد که این کریدورها به وسیله ی 17 رادار در نقاط مختلف تحت پوشش و کنترلل قرار گرفته ند و تمام پروازهای عبوری با سقف پرواز بالای 30 هزار پا را تحت نظارت دارند.

مومنی رخ به اختلاف نظر ایران و امارات درباره ی نقطه تحویل ترافیک در مرزهای هوایی دو کشور اشاره کرد و گفت: مهمترین رادار ما دو سال پیش در فرودگاه بین المللی کیش نصب و راه اندازی شد که با استفاده از آن می توانیم نظارت خوبی بر پرواز هواپیماها در منطقه ی خلیج فارس داشته باشیم و درحال حاضر با استفاده از این رادار مبادله پروازها صورت می گیرد.

مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور تأکید کرد: این مرکز با برقراری تماس با هواپیماهای عبوری، ده دقیقه پیش از ورود به فضای کشور، خدمات هوانوردی استاندارد، و مطلوب را در اختیار آن ها قرار می دهد.

مومنی رخ افزود: بر این اساس طی سال گذشته بیش از 164 هزار هواپیما با دریافت خدمات استاندارد، از فضای ایران عبور کرده اند که این میزان در مقایسه با سال قبل از آن، رشد 7/4 درصدی داشت.

وی به تشریح وظایف شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور پرداخت و گفت: این شرکت مدیریت نگهداری، و ارائه ی خدمات هوانوردی و خدمات فرودگاهی را در 54 فرودگاه کشور بر عهده دارد.

مومنی رخ با اشاره به این که از این تعداد، 8 فرودگاه بین المللی 21 فرودگاه مرز هوایی و 25 فرودگاه برای پروازهای داخلی می باشند، افزود: نگهداری و بهسازی سطوح پروازی و امور فرودگاهی در این فرودگاه ها نیز بر عهده ی شرکت فرودگاه هاست. مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، تأکید کرد، این شرکت به صورت یک شرکت در آمد ـ هزینه ای اداره می گردد.

گزارش روابط عمومی فرودگاه های کشور حاکی است در جریان بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که علاوه بر دکتر علاءالدین بروجردی رئیس، آقایان کوثری، علی خانی، آقازاده، کریمی قدوسی، نقوی حسینی، عیاری و باغستانی حضور داشتند، معاونان شرکت فرودگاه های کشور نیز درباره عملکرد، وظایف و توانایی های مرکز کنترل فضای کشور توضیحاتی ارائه کردند.

اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین در گفت و گو با مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور و معاونان وی در جریان فعالیت های عمرانی و توسعه ای این شرکت بویژه اجرای فاز دوم فرودگاه امام خمینی (ره) قرار گرفتند.

علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در جریان این گفت و گو بر آمادگی مجلس شورای اسلامی برای تأمین بودجه ی مورد نیاز راه اندازی و بهره برداری فاز دوم فرودگاه امام خمینی (ره) تأکید کرد. بروجردی با تأکید بر این که فرودگاه امام خمینی (ره) نماد و آبروی ایران به حساب می آید، تصریح کرد: اجرای فاز دوم فرودگاه باید به مناقصه ی بین المللی گذاشته شود.

وی افزود: همه ی نمایندگان مجلس، برای تأمین بودجه ی لازم به منظور اجرای فاز دوم فرودگاه رأی مثبت خواهند داد. گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور حاکی است اظهارات آقای بروجردی با تأیید مکرر دیگر اعضای کمیسیون امنیت ملی از جمله محمد کوثری، نایب رئیس و قدرت الله علیخانی قرار گرفت. رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با واگذاری اجرای فاز دوم به شرکت هایی که فاقد تجربه، توانایی یا شناخت کافی در این زمینه هستند مخالفت کرد و خواستار جلوگیری از تکرار وضعیت ناخوشایند فاز یک فرودگاه شد.

رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با حضور در بخش های مختلف مرکز کنترل فضای کشور ضمن دریافت توضیحات لازم با عملکرد آن آشنا شد.

 

لینک

   آسفالت بیش از 80 درصد راه های روستای شهرستان ابهر   

71 روستا از مجموع 88 روستای بالای 20 خانوار شهرستان ابهر در استان زنجان از راه آسفالته برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، مهندس جعفر قزوینیان ، رئیس اداره راه شهرستان ابهر با اعلام مطلب فوق گفت: طول کل راههای روستائی این شهرستان 564 کیلومتر بوده که از این مقدار 395 کیلومتر آن آسفالته 3/117 کیلومتر شنی و 8/50 کیلومتر آن دسترسی می­باشد.

وی در رابطه با وضعیت راههای روستاهای کمتر از بیست خانوار نیز گفت « 109 روستا در این شهرستان کمتر از 20 خانوار جمعیت دارند که از این تعداد 78 روستا یعنی 72 درصد دارای راه آسفالته و 19 و 10 درصد آن به ترتیب دارای راه شنی و دسترسی می­باشند.

لینک

   معاون رئیس جمهور از اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان تقدیر کرد   

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری از مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان و معاونت خدمات مسافرتی ستاد تسهیلات سفر گلستان با اهداء لوح ، قدردانی کرد .

به گزارش اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان، این تقدیر نامه متعاقب احراز رتبه برتر ستاد دائمی تسهیلات سفر گلستان در زمینه سفرهای نوروزی در عید سال جاری اهداء شده بود ؛ که مسئولیت ستاد با استاندار محترم گلستان و معاونت ستاد در امور خدماتی مسافرتی  طی حکمی به آقای مهندس لطفی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های گلستان تفویض شده بود .

گفتنی است مجموعه کارکنان و مدیریت سازمان حمل و نقل و پایانه ها با هماهنگی و انسجام بین مؤسسات و دستگاههای حمل و نقل هوایی ، ریلی ، جاده ای ، دفاتر خدمات مسافرتی و نظارت بر نحوه خدمات رسانی به گردشگران با مساعدت کمیته های مرتبط در سطح ملی و استانی بستر لازم برای انجام یکصد میلیون سفر و رضایتمندی و امنیت عموم مسافران و گردشگران را فراهم آوردند.

لینک

   در سال 88، نقاط پرحادثه جاده های استان در سال 88بهسازی می شوند   

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از بهسازی و رفع نقاط پرحادثه در جاده های خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، سید آیت ا... هاشمی نسب با اشاره به این که در سال گذشته 57 نقطه پرحادثه جاده های استان بهسازی شده است اظهار داشت: با اختصاص ردیف بودجه مناسب، سایر نقاط پرحادثه به ترتیب اولویت در محورهای مختلف حوزه استحفاظی استان در آینده بهسازی و رفع خواهد شد.

وی افزود: این نقاط پرحادثه بر اساس بررسی های به عمل آمده توسط کارشناسان این اداره شناسایی و برای رفع آن ها اقدام خواهد شد.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی در ادامه خاطرنشان ساخت: در سال 87 بیش از 25 میلیارد ریال برای ایمن سازی جاده های استان هزینه کرده ایم که کاهش آمار تصادفات جاده ای در سفرهای هم وطنانمان در بازه های زمانی مختلف یکی از بارزترین نتایج این اقدام بوده است.

هاشمی نسب به اختصاص و هزینه کرد مبلغ 210 میلیارد ریالی نگهداری راه های استان اشاره کرد وافزود: صرف این هزینه ها در کنار ساخت و بهسازی محورهای مختلف به ویژه محورهای شریانی به ایمنی بیشتر جاده های خراسان رضوی کمک شایانی خواهد کرد.

 

لینک

   با حضور مسئولان استان مرکزی کلنگ تعریض کمربندی جنوبی اراک بر زمین زده شد   

با حضور مسئولان استان مرکزی کلنگ تعریض کمربندی جنوبی اراک بر زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، مراسم کلنگ زنی تعریض کمربندی جنوبی اراک به دست استاندار استان مرکزیبا حضور مهندس فیلی مدیر کل نگهداری راه و ابنیه،  مهندس احمدی نوری مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی و جمعی از مسئولین استان مرکزی روز یکشنبه مورخه  ششم اردیبهشت ماه انجام شد.

لینک

   کلنگ تعریض کمربندی جنوبی اراک بر زمین زده شد   

با حضور مسئولان استان مرکزی کلنگ تعریض کمربندی جنوبی اراک بر زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، مراسم کلنگ زنی تعریض کمربندی جنوبی اراک به دست استاندار استان مرکزیبا حضور مهندس فیلی مدیر کل نگهداری راه و ابنیه،  مهندس احمدی نوری مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی و جمعی از مسئولین استان مرکزی روز یکشنبه مورخه  ششم اردیبهشت ماه انجام شد.

لینک

   جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل در اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برگزار شد   

جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان اردبیل در محل اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل،  در این جلسه اعضای شورای هماهنگی حمل و نقل استان ( پلیس راه ـ حمل و نقل پایانه ها ـ فرودگاه ـ آزمایشگاه مکانیک خاک ـ هواشناسی ـ حوزه راهسازی ـ راه آهن ) حضور داشتند .

مهندس میرجعفریان مدیر کل راه و ترابری استان اردبیل، گزارشی از عملکرد  اداره کل راه و و ترابری استان در سال 1387 را ارائه کرد برنامه های سال جدید را  اعلام کرد.

بنابر این گزارش  همچنین اعضای شورای هماهنگی حمل و نقل دستگاههای اجرایی گزارشی ازفعالیت های خود را ارائه کردند.

لینک

   انتشار بیش از 1100 خبر از راه و ترابری استان مازندران در رسانه ها   

راه و ترابری استان مازندران طی سال گذشته  1133 خبر  بر روی سایت خروجی خبرگزاریها  و روزنامه ها داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در سال 1387 روزنامه وارش با 224 خبر، روزنامه بشیر با 204 خبر، روزنامه فجر خزر با 139 خبر، سایت وزارت راه با 137 خبر، هفته نامه پژواک 76 خبر، روزنامه نقش قلم 71 خبر، سایت سازمان حمل و نقل 66 خبر، خبرگزاری فارس با 60 خبر، هفته نامه زرخیر 56 خبر، خبرگزاری ایرنا با 50 خبر، روزنامه هدف اقتصاد 50 خبر  و دیگر روزنامه ها در انتشار اخبار این اداره کل نقش داشتند.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران اظهار امیدواری کرد: در سال جاری نیز با ایجاد ارتباطی گسترده تر و در سایه گسترش ارتباط دو سویه با رسانه ها شاهد موفقیت های بی شماری در عرصه اطلاع رسانی و روابط عمومی باشیم.

 لازم به ذکر است موراد شمارش شده تعداد اخبار تنها مربوط به مورادی است که عنوان آنها ذکر شده است در حالی که ممکن است دیگر رسانه ها نیز حاوی مطالبی از اداره کل راه و ترابری استان مازندران باشند.

لینک

   تقدیر استاندار مازندران از عملکرد اداره کل راه و ترابری استان   

استاندار مازندران با ارسال پیامی از عملکرد و فعالیتهای شبانه روزی مجموعه پرسنل خدوم و پرتلاش راه و ترابری استان برای ایجاد برقراری ترددی ایمن و روان در محورهای مواصلاتی استان در طول سال به خصوص ایام تعطیلات نوروز تشکر و قدردانی نمود. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد کریمی استاندار مازندران طی ارسال پیامی از عملکرد دستگاه های اجرایی که در ایام تعطیلات نوروز اقدامات مثبت و گسترده ای را برای رفاه و آسایش مسافران و مردم شریف استان انجام داده اند، قدردانی و تشکر نمود. بنابر این گزارش اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ایام تعطیلات سال جاری در زمینه حفظ و نگهداری از راه های ارتباطی استان و ایمن سازی آنها اقدامات گسترده ای را انجام داده که می توان به ترمیم روکش آسفالت محورهای اصلی و فرعی استان، خط کشی و لکه گیری محورها، نصب علائم، توزیع کتابچه و بروشور (همگام با راهداران در نوروز 88) در ورودی های محورهای مواصلاتی استان، نصب بیش از 400 عدد بنر و پارچه با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در کلیه محورهای ارتباطی تحت پوشش استان و ... اشاره نمود. مسئول روابط عمومی این اداره کل با اشاره به افزایش سفر و حجم مسافر و گردشگر به استان مازندران در ایام تعطیلات خاطرنشان ساخت: خوشبختانه در نوروز امسال با مدد و یاری از خداوند منان و تلاش بی وقفه مجموعه همکاران اداره کل و دیگر دستگاه های ذیربط توانستیم نقش کوچکی در کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در استان داشته باشیم و آرزو می کنیم در سال جدید با همدلی و تعامل بیشتر و رعایت کلیه مقررات و قوانین توسط رانندگان عزیز شاهد سالی بدون حوادث جاده ای در کشور و استان عزیزمان باشیم. شایان ذکر است استان مازندران به دلیل عملکرد گسترده و مثبت خود در نوروز سال جاری به عنوان یکی از استانهای برتر در ستاد تسهیلات نوروزی کشور انتخاب شد.

لینک

   بیش از 700 میلیارد ریال صرف توسعه راه های استان بوشهر شد   

هاشم علیپور فاز گفت: در سال گذشته بیش از 700 میلیارد ریال صرف توسعه راههای استان بوشهر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر،  مهندس علیپور افزود: در سال گذشته احداث 80 کیلومتر راه روستایی ، احداث 4 پل بزرگ روستایی، 100 کیلومتر روکش جاده های شریانی و احداث 55 کیلومتر بزرگراه انجام گردیده است که به همراه آن با ایمن سازی شبکه راهها ی استان و احداث 6 تقاطع غیرهمسطح از سال 86 تاکنون توانستیم رتبه دوم کاهش تصادفات در کشور را کسب نموده و خوشبختانه در نوروز 88 میزان تصادف 33درصدر و در زمینه تلفات جاده ای 66% کاهش

 داشته ایم.

وی گفت: در سال 87 در زمینه جذب اعتبارات نیز رتبه هفتم و در احداث بزرگراه از استان های برتر کشور بوده ایم.

هاشم علیپور فاز در ادامه به اهمیت نقش مدیریت مهندسی راه و احداث راه های کم خطر و ایمن اشاره نمود و گفت: در سال گذشته 7 نقطه پرحادثه استان در راههای شریانی استان ساماندهی

 شد ه است که به طبع ان احداث تقاطع های همسطح و غیر همسطح، ایجاد روشنایی در نقاط کور و تاریک به همراه نصب چراغ های چشمک زن  انجام شد.

لینک

   تقدیر از کارکنان فعال در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

در مراسمی که با حضور هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد از 180 راهدار فعال در ایام تعطیلات نوروزی تقدیر شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، مدیر کل راه و ترابری استان در این مراسم  از کلیه کارکنانی که در کشیک های شبانه روزی در ارائه خدمات رسانی به مسافران نوروزی همکاری کرده اند تقدیر و تشکر کرد.

هاشم علیپورفاز گفت: با توجه به شعار سال 1388 " سال اصلاح الگوی مصرف"  رعایت استانداردهای لازم در اجرای پروژه ها  همچون گذشته بسیار مهم می باشد.

وی خاطر نشان کرد اصلاح روش های انجام کار و استاندارد سازی در بخش های مختلف، از جمله نیروی انسانی، مسائل مالی و نیز تکریم مشتریان در برنامه کاری سال جاری این اداره کل قرار دارد.

وی بازدید سرزده از پروژه ها و کارگاههای راهداری و نیز تعامل با استان های همجوار را از دیگر برنامه های آن اداره کل دانست.

لینک

   تقدیر مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از مدیر کل راه و ترابری   

دکتر پورطلوعی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان ، از زحمات و تلاش­های مدیر کل و راهداران این اداره کل تقدیر و تشکر نمود .

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، دکتر پورطلوعی  در این تقدیر­نامه با اشاره به حوادث روزهای 11 و 12 فروردین ماه و تلاش­های بی­شائبه راهداران این اداره کل برای نجات جان هموطنان در راه مانده ، از زحمات صورت گرفته در این رابطه تقدیر و تشکر نمود.

وی همچنین اهداء یک قطعه زمین در حاشیه آزادراه زنجان - قزوین توسط این اداره کل جهت استقرار پایگاه امداد و نجات شمال­غرب را نشانه توجه مسئولین این اداره کل به امور بشر دوستانه و خدمت به مردم شریف استان دانست.

لینک

   60 میلیارد ریال هزینه برای ایمنی و حریم راهها در آذربایجان شرقی   

اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی درسال 87 در بخش ایمنی و حریم راه ها 60 میلیارد ریال هزینه کرده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استان آذربایجان شرقی، مهندس علیزاده معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر افزود: 2980 کیلومتر خط کشی و 1000 متر مربع خط نوشته و 247 کیلومتر شیارزنی آسفالت (ramble strepps) در راههای استان جهت ایمنی تردد انجام شده است.

وی گفت: 1000 متر مربع تابلوی اطلاعاتی و 7930 عدد علایم اخطاری و 12206 عدد علایم انتظامی و فلش جناغی و 23000 عدد چشم گربه ای در راههای مواصلاتی استان نصب شده است.

او در ادامه افزود: 24 کیلومتر گاردریل و 8 کیلومتر نیوجرسی و 22 کیلومتر روشنایی جاده ای و 75 دستگاه چراغ چشمک زن خورشیدی نیز جهت حفظ امنیت رفت و آمد در راه های اصلی و فرعی استان نصب گردید است.

لینک

   افتتاح 27 کیلومتر از بزرگراههای استان با حضور وزیر راه و ترابری   

27 کیلومتراز بزرگراههای سطح استان با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه وترابری افتتاح می گردد.

حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به مطلب فوق گفت: 27 کیلومتر بزرگراه در استان فارس شامل محورهای شیراز- سپیدان، شیراز- سروستان، کازرون- سه راهی راهدار و نورآباد افتتاح می گردد.

مدیرکل راه و ترابری استان در توضیح پروژه شیراز- سپیدان گفت: محور شیراز- سپیدان از مهمترین و پر ترددترین محورهای سیاحتی و تفریحی جنوبی کشور است که ارتباط ترافیکی استانهای کهکیلویه و بویراحمد، جنوب استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری را با استانهای فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان امکان پذیر می سازد.

وی همچنین خاطرنشان ساخت: به دلیل آب و هوای مطبوع و وجود مناطق تفریحی و توریستی فراوان  و عبور بیش از سی هزار دستگاه ترافیک معادل سواری از این محور، چهارخطه نمودن و ایمن سازی قسمتی از محور سپیدان به طور ویژه مد نظر اداره کل راه و ترابری فارس قرار گرفته است.

مهندس نوروزی همچنین در توجیه پروژه شیراز- سروستان ضمن اشاره به اهمیت این محور افزود: محور شیراز- سروستان از طرفی به عنوان قسمتی از محور مواصلاتی استانهای فارس و هرمزگان و از طرفی به عنوان حلقه ارتباطی با استان کرمان از لحاظ حجم بار و مسافر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی تصریح کرد: با توجه به حجم عظیم آمد و شد وسایل نقلیه سبک و سنگین از مقصدهای کرمان، هرمزگان و بالعکس در این محور و واقع شدن محور در مجاورت مناطق حاصلخیزکشاورزی- صنعتی و قطب گردشگری دریاچه مهارلو ، ایجاد چهارخطه نمودن این محور در دستور کار این اداره کل قرار گرفت که قسمتی از آن مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مهندس نوروزی همچنین ضمن اشاره به پایداری نهضت راهسازی اظهار امیدواری کرد :  باهمکاری و همدلی مسئولین استانی و کشوری بتوانیم گامهای بلندتری درجهت توسعه راههای فارس برداریم و در آینده ای نزدیک راههایی داشته باشیم شایسته پایتخت فرهنگی ایران باشد.

لینک

   انتصابات در اداره کل را و ترابری استان مرکزی   

سرپرست معاونت اداری و مالی و سرپرست اداره راه و ترابری محلات و ساوه منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  راه و ترابری استان مرکزی طی حکمی از سوی مهندس حسن احمدی نوری مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی یحیی کمال آبادی را به سمت سرپرست معاونت اداری و مالی اداره کل منصوب کرد.

همچنین طی حکمی از سوی  مهندس حسن احمدی نوری مدیر کل راه استان مرکزی  مهندس حاجتی را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان زرندیه و مهندس عباسی را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری محلات و  ابراهیم مردانی را به سمت سرپرست شهرستان ساوه منصوب نمود.

بنابر این گزارش در پایان این مراسم  از  جنتی فر معاون اداری مالی قبلی اداره کل و  مهندس رمضانی رئیس قبلی اداره راه ساوه و  متولی زاده رئیس قبلی اداره راه زرندیه و  مهندس مرادی خانی رئیس قبلی اداره راه محلات تقدیر و تشکر گردید.

لینک

   خط کشی 54 کیلومتر از راههای روستایی بخش آوج و آبگرم   

54 کیلومتر از راههای روستایی بخش آوج و آبگرم پارسال خط کشی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، جواد حق لطفی رئیس اداره راه وترابری آوج با بیان این خبر، گزارشی از عملکرد این اداره در بخش نگهداری راههای روستایی در سال گذشته ارایه کرد وگفت: تعمیر و مرمت 12 دستگاه پل،  84 متر مکعب ریزش برداری ، بیش از   14 هزار و 500 متر مکعب شن ریزی و مخلوط ریزی و 146 کیلومتر تسطیح ، مرمت و تیغ زنی راههای روستایی از دیگر اقدامات صورت گرفته طی سال گذشته در مناطق آوج و آبگرم بوده است .

رئیس اداره راه وترابری آوج در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه ایمن سازی و مرمت راههای روستایی افزود: در این مدت ضمن نصب بیش از  320  عدد تابلوی راهنمایی و رانندگی و 311 تن لکه گیری ، برای 11 کیلومتر از راههای منطقه شانه سازی شد .

حق لطفی، درباره عملیات راهداری زمستانی اداره راه وترابری آوج هم گفت: طی زمستان سال گذشته راههای روستایی بخش آوج و آبگرم بیش از  255 هزارو  300 متر مکعب برفروبی شد .

یادآور می شود : بخش آوج و آبگرم از توابع شهرستان بوئین زهرای استان قزوین در مجموع بیش از 712 کیلومتر راه روستایی آسفالته ، شوسه و خاکی دارد .

لینک

   بازدید جمعی از اساتید و دانشجویان دانشگاه از راه های استان گلستان   

جمعی از اساتید و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه امام حسین ( ع ) استان گلستان با فعالیتهای راه و ترابری گلستان آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی  راه و ترابری گلستان در این دیدار صمیمانه مهندس محمد تقی جوان شورابی به تشریح مأموریت ، فعالیت ها و میزان دسترسی به موفقیتهای راه و ترابری گلستان پرداخت.

وی نگهداری و بهسازی راههای موجود و توسعه و گسترش شبکه راههای استان را از وظایف اصلی این اداره کل نام برد.

مدیر کل راه و ترابری گلستان راه را به عنوان یکی از عوامل زیر بنایی جهت پیشرفت هر منطقه و کشور یک سرمایه ملی محسوب می شود و باید در جهت حفظ و نگهداری آن کوشا باشد.

مدیر کل راه و ترابری گلستان : توسعه و آسفالت راه روستایی ، پاکسازی و زیبا سازی حریم راهها و ایجاد ایمنی لازم برای ترافیک عبوری و حضور مستمر و بموقع در حوادث غیر مترقبه و ایجاد تعامل باسازمان های دیگر در استان را از موفقیتهای اداره کل راه و ترابری گلستان نام برد.

لینک

   حفظ حریم راههای استان بسیار ضروری است   

حفظ حریم راههای استان بسیار ضروری است

مدیر کل راه و ترابری استان گلستان گفت : نگهداری و حفظ حریم  حدود پنج هزار کیلومتر راههای استان بسیار مهم و ضروری است و از وظایف اصلی این اداره کل محسوب می شود.

 به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی که در اولین جلسه شورای راهداری در سال 1388 سخن می گفت : افزود : جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و بدون مجوز قانونی ، پاکیزه نگهداشتن حریم و آزادسازی و جلوگیری از استفاده تجاری و کشاورزی از حریم راهها بسیار مهم و در ایجاد ایمنی وکاهش تصادفات بسیار موثر است شورابی ادامه داد: علیرغم اینکه در سالهای گذشته در این زمینه در گلستان خوب عمل شده است . اما متاسفانه ساخت و سازهای غیر قانونی و بی رویه در حریم راهها یکی از مشکلات استانهای شمالی محسوب می شود.

مدیر کل راه و ترابری گلستان در ادامه جلسه از عملکرد پرسنل راه و ترابری در بخش راهداری زمستانه تقدیر نمود و افزود خوشبختانه در سال گذشته و خصوصاً روزههای اول سالجاری که شاهد بارشهای باران و برف در سطح استان بودیم خوشبختانه با حضور و برنامه ریزی بموقع راههای استان کاملاً باز و در تمام شبانه روز رفت و آمد آن جریان داشت.

جلسه شورای راهداری با حضور مدیریت ، معاونین ، رؤسای ادارات ستادی در طول سال و هر ماهه بمنظور بحث و تبادل نظر در خصوص مقوله راهداری در راه و ترابری گلستان برگزار میگردد.

لینک

   احداث کمربندی و کاهش حجم ترافیک در سطح شهر لارستان   

 مهندس علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان از احداث کمربندی ورودی شهر لارستان خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان علی امیری در این خصوص گفت : با توجه به اینکه در حال حاضر کلیه عبور و مرور و تردد وسایل نقلیه سبک و سنگین به دلیل ارتباط با شهرستانهای اطراف و نیاز همه روزه در محورهای لار- جهرم ، لار- بستک ، لار- لامرد و لار- خنج از طریق خیابانهای کم عرض و شلوغ سطح شهر انجام می گیرد ، لذا هر ساله شاهد حوادث دلخراش و حجم ترافیک بالا در عبور و مرور این خیابانها هستیم .

وی در ادامه اضافه کرد: اجرای پروژه مذکور می تواند تأثیر بسزایی در کاهش حجم ترافیک و همچنین تصادفات درون شهری و خسارات وارده به معابر ناشی از این عبور و مرورها داشته باشد .

مدیرکل راه وترابری لارستان گفت : این پروژه در ورودی شهرلارستان به طول 5 کیلومتر و 670 متر و با همکاری شهرداری به صورت بزرگراه اجراء می گردد.

لینک

   پل پایه شنی در سه راهی پیشین ساخته می شود   

برای حل معضل طغیان رودخانه سرباز و جلوگیری از قطع ارتباط و انسداد جاده پل پایه شنی در سه راهی پیشین ساخته می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب سیستان و بلوچستان (ایرانشهر)مهندس ایوب کرد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری ایرانشهر گفت : بودجه این پروژه از محل اعتبارات ملی تامنی گردیده و پیمانکار این طرح انتخاب  از طریق وزارت را و ترابری در حال ساخت است .

وی با توجه به قرار گرفتن محور جاسک – کنارک در حوزه ابریز شش رودخانه بزرگ جنوب استان گفت: به سبب گستردگی این حوزه، فروکش کردن آبهای سیلابی در جاده واطراف آن زمان بر است وبا وجود بارندگی های پی در پی ، بازگشایی آن در شرایط کنونی امکان پذیر نیست.

کرد ادامه داد: حوزه آبریز رودخانه های سرکان، کهیر، بیر، بدینی ، رابچ وکاروان در مسیر این محور واقع شده وبرای جلوگیری از تخریب وخسارت بر اثر طغیان رودخانه ها ساخت پل در دستور کار این اداره قرار گرفته است. او اضافه کرد: قرارداد ساخت پل های کهیر، بیر وبندینی با پیمانکاران مربوطه منعقد شده در حال تجهیز وآماده سازی هستند .

 وی تأکید کرد: مطالعات ساخت بسیاری از این پل ها در سفر دور نخست ریاست جمهوری وهیأت همراه صورت گرفت واز اعتبارات آنها نیز توسط وزارت خانه تأمین شده است. او با اشاره به محور ایرانشهر- چابهار که از مهمترین راههای جنوب استان است وبندر چابهار را به کشور آسیای میانه متصل می کند، افزود: افزون بر 90 کیلومتر از این محور در حاشیه رودخانه بزرگ سرباز قرار دارد وبا بارندگی وطغیان این رودخانه همواره شاهد انسداد جاده وخسارات بسیار هستیم.

مهندس کرد گفت : بسیاری از محورهای جنوب استان در حوزه آبریز  رودخانه ها قرار دارند اما برخی نیز با تخریب پل ارتباطی آنها مسدود می شوند . وی به پل فیروز آباد در این منطقه اشاره واضافه کرد: افزایش حجم آب وسیلاب سبب تخریب این پل شد که با تلاش پرسنل راهداری منطقه وپلیس راه استان یک دستگاه پل خرپایه 30 متری از ایرانشهر به این مکان حمل ونصب شد تا تردد امکان پذیر شود. او تأکید کرد: با تأمین اعتبار لازم ساخت پل تخریبی پس از پایان بارندگی ها وشرایط مناسب آغاز خواهد شد.

لینک

   پروژه کمربندی اسلامیه پس از 13 سال دوباره جان گرفت   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان فردوس گفت:با توجه به جا به جایی های استانی و رای زنی های مجدد  شورای شهر و مسئولین این شهرستان ها ، با اعتبار 3 میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن عملیا ت احداث  پروژه مجددا اغاز شد.

مهندس پیشاوری طول این مسیر را 12 کیلو متر  عنوان کرد و   تصریح کرد: 100 هزار متر مکعب خاک ریزی ،ایجاد حداقل 20 دهانه ابراه لوله ای و یک پل با دو دهانه 7 متری از مشخصات فنی کنا رگذر  شهر اسلامیه و فردوس  می باشد.

عملیات  اجرایی پروژه کمربندی اسلامیه که  سبب امنیت جانی و مالی شهروندان اسلامیه و شهرستان فردوس  است، در سال 76 با توجه به درخواست های مکرر فرمانداری بخشداری شورای اسلامی  فردوس و اسلامیه و به همت شورای شهر و همکاری شهرداری اسلامیه اغاز و برای هدایت بارهای ترافیکی و تردد ماشین  های سنگین به خارج شهر انجام شده بود که در سال های بعد با مخالفت شدید شورای وقت فردوس  این پروژه متوقف شد.

وی  اظهار امیدواری کرد با توجه به سفر استاندار به فردوس و قول مساعد مدیر کل راه و ترابری استان برای اختصاص 5 میلیارد ریال دیگر علاوه براعتبار تخصیص یافته ،امسال شاهد اتمام و زیر سازی  حداقل 50 درصد  اسفالت این پروژه مهم و حیاتی باشیم.

لینک

   راه روستایی رقیه آباد و خوشینه علیا آسفالت شد   

روستاهای  رقیه اباد و خوشینه علیا  از راه مناسب اسفالته برخوردار شدند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی  معاون راه روستایی استان طول این محور را 5/4 کیلو متر عنوان کرد و گفت:اعتبار هزینه شده این محور 2500 میلیون ریال  از محل اعتبارات استانی بوده و جمعیتی بالغ بر 84 خانوار   را از راه مناسب اسفالته برخوردار کرده است.

به گفته مهندس جعفری افتتاح  این راه روستایی در هفته دولت اخواهد بود.

لینک

   وزارت راه و ترابری اعلام کرد:12 پروژه ی آزادراهی آماده سرمایه گذاری   

3667 کیلومتر آزادراه در قالب 12 پروژه در کشور  آماده  سرمایه گذاری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این پروژه ها شامل آزادراه سیرجان ـ بندرعباس، آزادراه اصفهان ـ شیراز، آزادراه کمربندی جنوبی تهران، آزادراه تهران ـ مشهد، آزادراه باغین ـ بم، آزادراه شیراز ـ فیروزآباد ـ جم و آزادراه تبریز ـ بازرگان آماده سرمایه گذاری هستند.

همچنین دیگر  پروژه  های آماده سرمایه گذاری شامل :آزادراه تهران ـ شهریار ـ اشتهارد ـ بوئین زهرا، آزادراه نطنز ـ سیرجان، آزادراه سلفچگان ـ اراک ـ خرم آباد، آزادراه مراغه ـ هشترود، آزادراه پل زال ـ اندیمشک ـ اهواز است.

بنابراین گزارش پروژه های مذکور توسط شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، مجری طرحهای ساخت و توسعه آزادراه ها، به طول 3667 کیلومتر قابل اجرا است.

شایان ذکر است ساخت آزادراهها اهداف متعددی را دنبال می کند که کاهش استهلاک خودروها، کاهش مصرف سوخت و انرژی خودروها و ایجاد امکانات مناسب برای سرمایه گذاری و گردش اقتصادی از جمله این اهداف می باشد.

لینک

   بهره برداری از کارخانه آسفالت و سنگ شکن در شهرستان کبودرآهنگ   

کارخانه آسفالت و سنگ شکن روستای احمدآباد در شهرستان کبودرآهنگ افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری همدان، با هدف دسترسی آسان راههای مواصلاتی منطقه به خصوص راههای روستائی به آسفالت و کاهش فاصله و هزینه حمل آسفالت به راهها در روز 29/1/88 با حضور نماینده محترم مردم شهرستانهای بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محترم و امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ و تنی چند از مسئولین شهرستان و جمعی از معاونین و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان همدان مجموعه کارخانه آسفالت و سنگ شکن روستای احمدآباد در شهرستان کبودرآهنگ افتتاح و به بهره برداری رسید.

این کارخانه ظرفیت 120 تن در ساعت و 160 تن شن و ماسه برای تولید آسفالت را دارد که با سرمایه گذاری مشترک 12 میلیارد ریالی بخش خصوصی و اداره کل راه و ترابری ساخته شده و برای 70 نفر فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد نموده است.

ظرفیت تولید این کارخانه 000/100 تن آسفالت گرم در سال است که با توجه به قرار گرفتن در کنار معدن شن و ماسه دارای 50 تن مصالح آماده می باشد.

 

لینک

   70 پروژه راه روستایی در زنجان تا پایان تیرماه به بهرداری می رسد   

80 درصد عملیات اجرایی 70 پروژه ی راه روستایی فعال در استان زنجان تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان با بیان این مطلب افزود: « کل اعتبار اختصاص یافته برای احداث، بهسازی و روکش آسفالت 285 کیلومتر از راههای روستایی این استان مبلغ 13 میلیارد تومان می باشد که تاکنون 9 میلیارد تومان برای این پروژه ها هزینه شده است».

ایشان با اشاره به اهمیت بسزای آسفالت راههای روستایی و نقش آن در انتقال هر چه آسانتر و سریعتر محصولات کشاورزی و دامی به شهرها اضافه کردند 96 درصد روستاهای استان زنجان از راه مناسب و 68 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای راه آسفالته و 24 درصد دارای راه شنی و 8/7 درصد دارای راه روستایی دسترسی می باشند.

 

لینک

   برگزاری کارگاه آموزش آشنایی با اجرای آسفالت و مشکلات آن در زنجان   

کارگاه آموزشی آشنایی با فرایند اجرای آسفالت و بررسی مشکلات اجرایی آن زیر نظر کارشناسان حوزه راهسازی اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در این دوره آموزشی که با هدف ارتقاء کیفیت پروژه های اجرائی، بازآموزی مهندسین ناظر و ... تشکیل شد، کارشناسان حوزه راهسازی و راهداری به تبادل نظر و بیان مسائل و مشکلات مرتبط با اجرای آسفالت پرداختند و راهکارهای اجرایی خود را جهت به حداقل رساندن مشکلات و نواقص اجرایی این مبحث بیان کردند.

لینک

   خسارت ناشی از بارش باران به محورهای ارتباطی لارستان   

بارش باران طی فروردین ماه امسال در محورهای ارتباطی لارستان خسارتی را وارد کرد .

به گزارش روابط عمومی  مهندس علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان ضمن اعلام این خبرگفت: بارندگی شدید طی هفته های گذشته ، باعث وارد آمدن خسارتهای زیادی به محورهای ارتباطی اصلی و فرعی این حوزه گردید . وطبق برآورد صورت گرفته اولیه کارشناسان ، به مرز 38 میلیارد و پنجاه میلیون ریال رسیده که از این مقدار بیشترین خسارت مربوط به شهرستان لارستان و جویم گزارش شده است .

علی امیری در ادامه افزود : در پی این بارش ها تعداد 338 دستگاه پل ، 83 کیلومتر راه اصلی ، 128 کیلومتر راه فرعی و 35 کیلومتر راه روستایی به شدت آسیب دیده اند .

وی خاطر نشان کرد : به دنبال تخریب محورهای ارتباطی لارستان بر اثر سیل ، نیروهای راهدار در صدد مرمت و بازسازی این راهها می باشند و تمامی راههای ارتباطی در این حوزه باز است و تردد در مسیرهای مختلف جریان دارد .

 

لینک

   محدوده پرحادثه امین آباد ـ نم رود ایمن سازی شد   

محدوده امین آباد تا نم رود در محور اصلی تهران ـ فیروزکوه که به نقطه ای پرحادثه در چند سال اخیر تبدیل شده بود با اقدامات انجام گرفته توسط اداره راه و ترابری فیروزکوه ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، ذکریا صفرزاده، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان فیروزکوه با اعلام این خبر گفت: در این محدوده شاهد تصادفات منجر به جرح و فوت بودیم که خوشبختانه با برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه اضطراری از سوی این اداره از قبیل (نصب نیوجرسی، جداسازی باندهای رفت و برگشت، خط کشی، تابلو، علائم هشداردهنده و نصب جداکننده های باتومی) به طور کامل ایمن شده است. آمارها حاکی از آن است که پس از انجام اقدامات مذکور حتی یک مورد تصادف منجر به فوت در این منطقه گزارش نشده است.

صفرزاده با ابراز رضایت از روند کاهش تصادفات در راههای مواصلاتی این شهرستان، گفت: خوشبختانه طبق آمار پلیس راه ما تنها شهرستانی هستیم که در استان تهران فوتی راکب موتور در سال 87 نداشته ایم.

وی تعامل خوب صورت گرفته میان پلیس راه این شهرستان با اداره راه و ترابری و مهم تر از آن رعایت قوانین رانندگی توسط مردم منطقه را از عوامل این اتفاق مثبت عنوان کرد.

 

لینک

   رانندگان در محورهای تازه روکش شده، با دقت بیشتر رانندگی کنند   

دقت بیشتر رانندگان در مسیرهایی که به تازگی عملیات روکش آسفالت در آنها انجام شده و هنوز کار نصب جداکننده های میانی انجام نگرفته، بسیار ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران با اعلام این مطلب گفت: در مواقعی که عملیات تعریض و روکش آسفالت در دست انجام است و هنوز جداکننده های میانی مثل نیوجرسی و گاردریل نصب نشده است، عرض جاده زیادتر به نظر می رسد که این امر سبب اشتباه رانندگان، افزایش سرعت توسط آنها و استفاده از فضای به ظاهر باز می شود که متأسفانه آمارها حاکی از اتفاق افتادن تصادفات فوتی و خسارات برجای مانده جانی و مالی در این مواقع می باشد که اکثریت تصادفات مذکور را نیز موتورسواران تشکیل می دهند.

معاون راهسازی راه و ترابری تهران گفت: رانندگان باید دقت کنند که سهم عبوری آنها در محل هایی که عملیات روکش انجام گرفته زیاد نشده است و حق تجاوز به خطوط و لاین های دیگر را ندارند زیرا تخطی از این امر سبب وقوع تصادفات شاخ به شاخ و بسیار شدید خواهد شد.

 

لینک

   رانندگان در محورهای تازه روکش شده، با دقت بیشتر رانندگی کنند   

دقت بیشتر رانندگان در مسیرهایی که به تازگی عملیات روکش آسفالت در آنها انجام شده و هنوز کار نصب جداکننده های میانی انجام نگرفته، بسیار ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران با اعلام این مطلب گفت: در مواقعی که عملیات تعریض و روکش آسفالت در دست انجام است و هنوز جداکننده های میانی مثل نیوجرسی و گاردریل نصب نشده است، عرض جاده زیادتر به نظر می رسد که این امر سبب اشتباه رانندگان، افزایش سرعت توسط آنها و استفاده از فضای به ظاهر باز می شود که متأسفانه آمارها حاکی از اتفاق افتادن تصادفات فوتی و خسارات برجای مانده جانی و مالی در این مواقع می باشد که اکثریت تصادفات مذکور را نیز موتورسواران تشکیل می دهند.

معاون راهسازی راه و ترابری تهران گفت: رانندگان باید دقت کنند که سهم عبوری آنها در محل هایی که عملیات روکش انجام گرفته زیاد نشده است و حق تجاوز به خطوط و لاین های دیگر را ندارند زیرا تخطی از این امر سبب وقوع تصادفات شاخ به شاخ و بسیار شدید خواهد شد.

 

لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از معاون راهسازی راه و ترابری استان تهران   

دکتر بهبهانی در تقدیرنامه ای از محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری تهران، این تقدیرنامه با توجه به تلاشهای موفقیت آمیز معاون راهسازی این اداره کل در افتتاح پروژه های ساماندهی کلاک و زیرگذر شهید سلطانی و به دلیل قابلیتها و شایستگی های وی به ایشان تعلق گرفته است.

در قسمتی از این تقدیرنامه چنین آمده است، امروز در پرتو تلاش دولت خدمتگذار، انقلاب اسلامی به موفقیت ها و پیشرفتهای درخشانی دست یافته است و بی تردید این توفیقات نتیجه همت، همدلی و احساس مسئولیت از انسانهایی است که همواره خدمت به مردم و رضای حق تعالی را سرلوحه کار خویش قرار داده اند.

لینک

   3/3 کیلومتر از کنارگذر شهر مهران آسفالت می شود   

عملیات احداث کنارگذر شهر مهران به طول 9/4 کیلومتر از سال 1385 آغاز شده و در حال حاضر 3/3 کیلومتر از مسیر آماده آسفالت می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه  و ترابری استان ایلام،  بخشی از مسیر مشکل تملک اراضی دراد که پس از تعیین کارشناس رسمی مبلغ ریالی مربوط به پرداخت تملک اراضی مالکان زمین با هماهنگی دادگستری به حساب اداره ثبت اسناد واریز شده است. متأسفانه اجرای مابقی مسیر به دلیل مشکلات و موانع محلی دچار مانع و تأخیر شده است.

با توجه به تحولات اخیر منطقه مرز بین المللی مهران از اهمیت ویژه ای برخوردار شده به طوری که هم اکنون به عنوان بزرگترین مرز بین المللی به کشور عراق محسوب می شود. در همین راستا بزرگراه مهران ـ پایانه مرزی به طول 11 کیلومتر به صورت چهارخطه در دست مطالعه قرار گرفت و یک باند این پروژه در سال 85 به بهره برداری رسیده و احداث باند دوم آن نیز در حال انجام است.

خوشبختانه با عنایت به توجه دولت خدمتگزار نهم، پروژه احداث راه صالح آباد ـ مهران ـ دهلران به عنوان یکی از مصوبات سفر هیئت محترم دولت از محل اعتبارات ملی به تصویب رسیده و به علاوه از سال 84، تاکنون از جمله 12 پروژه بزرگ راهسازی و 6 پروژه راه روستایی و اعتبار 168 میلیارد ریال گامهای بلندی در جهت رشد و توسعه شهرستان مهران برداشته شده است و همچنین در سالهای گذشته نیز 38 کیلومتر از مسیر ایلام ـ مهران با مشخصات فنی و هندسی راه اصلی عریض تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

 

لینک

   نصب 1550 متر مربع تابلوی اطلاعاتی در محورهای استان سمنان   

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان از نصب 1550 متر مربع تابلوی اطلاعاتی در محورهای استان سمنان در سال 1387 خبر دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود: اعتبار اجرای این پورژه 3000 میلیون ریال می باشد که از محل اعتبارات ملی و استانی تأمین گردیده است.

وی همچنین از نصب 41100 عدد علائم اخباری و مسیرنما با اعتباری بالغ بر 810 میلیون ریال، 28200 عدد علائم انتظامی و بال کبوتری با اعتباری بالغ بر 1700 میلیون ریال و همچنین 35250 عدد بازتاب چشم گربه ای با اعتبار 300 میلیون ریال در راههای شریانی، غیرشریانی و روستایی در سال 1387 در حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان سمنان خبر داد.

لینک

   اداره کل راه وترابری درکارگروه اداری استان رتبه دوم را کسب کرد   

اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در کارگروه تحول اداری، بهره وری و فناوری اطلاعات استان موفق به کسب رتبه دوم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان اردبیل معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استاندار اردبیل گفت : عملکرد حدود 44 دستگاه اجرایی استان در سال 1386 حول محورهای مختلفی نظیر مدیریت منابع انسانی ، بهبود سیستم ها و روش ها ، ساختارهای سازمانی ، شهروند مداری و قانون گرایی و ... در 3 گروه مجزا مورد ارزیابی قرار گرفته است .

یعقوب نژادمحمد در دومین جلسه کارگروه تحول اداری ، بهره وری و فن آوری اطلاعات استان در استانداری سخن می گفت افزود : در گروه وزارتخانه ها و سازمان های مستقل سازمان مسکن و شهرسازی ، اداره کل راه و ترابری اردبیل و دانشگاه محقق اردبیلی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را احراز کرده اند .

وی ایجاد رقابت در بین دستگاهها برای خدمت رسانی هر چه مطلوبتر به مردم ، تحقق بهینه دولت الکترونیک و افزایش بهره وری را از مهمترین اهداف این کار گروه دانست و تصریح کرد : در راستای تحقق ماده 5 قانون چهارم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور مبنی بر 5/2 درصد رشد بهره وری در سطوح بخشی ، زیر بخشی و دستگاهی در استانها نیز اقدامات متعددی در استان اردبیل آغاز و اجرا گردیده است .

 

لینک

   جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان همدان   

با هدف وحدت رویه و همفکری در انجام امور محوله ذاتی به صورت یکپارچه اولین جلسه شورای راهداری اداره کل در سالجاری با حضور مدیرکل راه و ترابری استان ، معاونین ، روسای شهرستانهای تابعه و روسای ستادی در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان مهندس حسین علیزاده با اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف افزود: باتوجه به وضعیت اعتباری امسال مدیریت و اصلاح روشها در راستای اصلاح الگوی مصرف با سرعت کار بیش از پیش باید مدنظر مجموعه قرار گیرد .

وی اجرای طرحهای نوروزی و زمستانی را با توجه به زمستان سختی که در استان سپری شد موفقیت آمیز خواند و به لحاظ قدردانی مقامات استانی و کشوری وهمچنین گردشگران استان که حاکی از انجام وظایف به موقع و برجسته بود از دست اندرکاران طرح ها به نیکی یاد کرد.

مدیرکل راه و ترابری استان همدان  در ادامه تشکیل جلسات مستمر راهداری شهرستانها را به منظور بررسی و دغدغه های موجود با هدف تنویر افکار عمومی و توجیه مسئولین شهرستانی با ارائه عملکرد کاملاً واقعی مورد تاکید قرار داد و در ادامه اضافه نمود که با انجام روش های کار مناسب باید به راههای روستائی، زیبا سازی و ایمن نمودن راه ها و ارتقاء سطح کیفی آنها عنایت ویژه شود.

 مهندس حسین علیزاده در پایان راه اندازی اکیپ های نصب علائم، گشت زنی راهداری و توجه به حفظ و صیانت از حریم قانونی راهها را از نکات کاملاً ضروری برشمرد و هر مسئول شهرستانی را موظف به مرمت و بازسازی حداقل 4 دستگاه از ماشین آلات اداره جمعی کرد.

لینک

   بارندگی های اخیر 310 میلیارد ریال خسارت به راههای استان وارد کرد   

مدیر کل راه و ترابری استان هرمزگان گفت: بر اثر بارندگی های ابتدای سال و جاری شدن سیل خساراتی به راههای حوزه استحفاظی استان وارد شد که با برآورد کارشناسان میزان خسارت وارد شده حدود 310 میلیارد ریال می باشد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان هرمزگان مهندس مقبلی در اولین جلسه شورای راهداری استان با بیان این مطلب افزود: برای اصلاح و ترمیم محورهای آسیب دیده نیازمند تخصیص اعتبار از محل اعتبارات حوادث غیرمترقبه هستیم.

وی با توجه به نامگذاری سال 88 توسط مقام معظم رهبری، به نام اصلاح الگوی مصرف گفت: تمامی بخش ها با برنامه ریزی، مدیریت بهینه و به کارگیری مهندسی ارزش نسبت به نظارت بر پروژه های راهسازی و راهداری برای اجرای پروژه های این دو بخش با هزنیه و زمان کمتر همراه با حفظ کیفیت مطلوب در جهت عملی شدن اصلاح الگوی مصرف اقدام عملی انجام دهند.

مقبلی با بیان این مطلب که بنا بر آمار اعلام شده این اداره کل در سال 87 یکی از ادارات برتر استان از نظر صرفه جویی در مصرف آب و برق شده است افزود: تلاش کارکنان حوزه راهداری و سایر قسمت های اداره کل تلاش ها و خدمات آنها در تعطیلات نوروزی ستود و تأکید کرد از همان ساعات اولیه بارندگی راهداران با حضور در محورها و تلاش شبانه روزی جهت بازگشایی راههای آسیب دیده و با اولویت قرار دادن ترمیم و اصلاح محورها موجب تسهیل در تردد مسافران نوروزی شدند.

معاون راهداری راه و ترابری استان در حاشیه این مراسم گفت: علیرغم افزایش ورود مسافران نوروزی از محورهای مختلف استان میزان تصادفات نیست تعطیلات نوروزی سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است.

بنا به این گزارش آقایان نورالدین پورعسگری، مجید پور اسماعیلی و محمد غلباشی به عنوان رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستانهای جاسک، رودان و مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان معرفی شدند و از زحمات مدیران سابق این ادارات قدردانی شد.

لینک

   خسارت ناشی از بارش باران به محورهای ارتباطی لارستان   

بارش باران طی فروردین ماه امسال در محورهای ارتباطی لارستان خسارتهای شدیدی وارد کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل لارستان مهندس علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان ضمن اعلام این خبرگفت : بارندگی شدید طی هفته های گذشته ، باعث وارد آمدن خسارتهای زیادی به محورهای ارتباطی اصلی و فرعی این حوزه گردید . وطبق برآورد صورت گرفته اولیه کارشناسان ، به مرز 38 میلیارد و پنجاه میلیون ریال رسیده که از این مقدار بیشترین خسارت مربوط به شهرستان لارستان و جویم گزارش شده است .

علی امیری در ادامه افزود : در پی این بارش ها تعداد 338 دستگاه پل ، 83 کیلومتر راه اصلی ، 128 کیلومتر راه فرعی و 35 کیلومتر راه روستایی به شدت آسیب دیده اند .

وی خاطر نشان کرد : به دنبال تخریب محورهای ارتباطی لارستان بر اثر سیل ، نیروهای راهدار در صدد مرمت و بازسازی این راهها می باشند و تمامی راههای ارتباطی در این حوزه باز است و تردد در مسیرهای مختلف جریان دارد .

لینک

   جلسه شورای اداری اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد   

اولین جلسه شورای اداری اداره کل راه و ترابری استان زنجان در سال 88 با حضور رؤسای ادارات ستادی و تابعه در اداره راه شهرستان ماهنشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان در این جلسه با اشاره به نام­گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اصلاح الگوی مصرف گفت : تیم اصلاح الگو در این اداره کل تشکیل شده و کلیه رؤسای ادارات ملزم به رعایت نهایت دقت در مدیریت پروژه­های راهداری و راهسازی و کاهش هزینه­ها هستند  .

وی عملیاتی نمودن مهندسی ارزش را در پروژه­های عمرانی یکی از اهداف بحث اصلاح الگوی مصرف دانسته و افزود: مهندسی ارزش در اجرای پروژه­ها به حداقل رساند هزینه­ها با کیفیت مناسب را در پی خواهد داشت .

مدیر کل راه و ترابری همچنین اتمام پروژه­های نیمه تمام به خصوص پروژه­های نیمه تمام در بخش راه روستائی را از اولویت­های کاری این اداره کل در سال جاری دانسته و توجه هر چه بیشتر به بحث ایمنی راههای اصلی و فرعی استان و راههای روستائی را در جهت به حداقل رساندن تصادفات و تلفات جاده­ای مورد تأکید قرار داد.

همچنین در این جلسه معاونین و رؤسای ادارات ستادی و تابعه مسائل و مشکلات موجود در حوزۀ تحت سرپرستی­شان را بیان نموده و در رابطه با حل این مسائل به تبادل نظر پرداختند.

 

لینک

   پروژه های اولویت دارنقاط پرحادثه محورهای استان قم مشخص شد   

 یازده نقطه پرحادثه درمحورهای استان قم به عنوان نقاط دارای اولویت جهت ایمن سازی موردبررسی ودرجلسه ای که باحضورنمایندگان اداره کل ایمنی راههای سازمان راهداری –اداره کل راه وترابری استاناصفهان –مرکزی –مدیرکل ومعاونین راه وترابری استان قم-مدیرومعاونین سازمان حمل ونقل استان قم ونماینده شرکت سویرود ازکشورسوئدبعنوان نماینده بانک جهانی برگزارشدبه تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم دراین جلسه که دراداره کل راه وترابری استان قم برگزارشد، 11طرح مربوط به نقاط پرحادثه محورهای استان قم شامل:کاهش تعداد خطوط عبوری ایستگاه پلیس راه جاده قدیم ورفع افتادگی شانه های این محور-اصلاح تقاطع شهرک صنعتی شکوهیه-اصلاح راه  دسترسی مجتمع خدماتی گلستان-عرشیا وتعاونی 57واقع دراتوبان قم-تهران-ایجادباندتندرو وکندرو درابتدای محورسلفچگان جهت افزایش ایمنی هنرستان واقع درحاشیه این محوروهمچنین ایجادایستگاه اتوبوس وپل عابرپیاده-ایجادروشنایی وحفاظ میانی بین باندرفت وبرگشت وایجادپارکینگ درمحورسلفچگان محدوده طلاب –ادغام خروجی های جاده تاج خاتون وجنداب جهت ورودبه جاده اصلی به منظورافزایش ایمنی-افزایش شاه قوس ونصب علایم درخروجی محورساوه- افزایش شاه قوس وایجادخطوط کاهنده سرعت درمحدوده پیچ سرخه حصارواقع درمحوردلیجان به سلفچگان وبهسازی ورودی وخروجی راه دسترسی به روستای سرخه حصارموردبررسی قرارگرفت وبه تصویب رسید

درابتدای این جلسه مهندس نظری مدیرکل راه وترابری استان قم با اشاره به اینکه شبکه راهها و جاده ها جزء سرمایه های ملی و از مهمترین تسهیلات استراتژیک هر کشور هستند و با توجه به روند توسعه روزافزون کشورها، اهمیت راهها نیز روز به روز بیشتر و بر میزان ترافیک آن افزوده می شود.گفت: امروزه برخورداری از یک شبکه ارتباطی حمل و نقل وسیع و ایمن جزء شاخصه های توسعه یافتگی محسوب می شود.

مهندس نظری درادامه افزود: در ایران باتوجه به اینکه توسعه زیر ساخت های بخش حمل و نقل متکی به منابع عمومی و درآمدهای دولت است و این بخش نیز محدود و تقاضای بخشهای مختلف اقتصادی بسیار بیشتر از منابع موجود می باشد. لذا تاکنون امکان پاسخگویی واقعی به نیازهای توسعه در بخش زیرساختهای حمل و نقل فراهم نشده است، و ادارات کل راه و ترابری بعنوان مجریان و متصدیان این بخش بیشتر بودجه و اعتبارات خود را صرف نگهداری و حفظ و حراست از راههای موجود می نماید. البته هر چند سیاست دولت تشویق بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش راه و ترابری می باشد اما بخش خصوصی تاکنون رغبتی به سرمایه گذاری نشان نداده است و البته علت آن هم این است که بخش راهسازی و راهداری در کشور ما درآمد زا نیست. مثلا هزینه ساخت یک بزرگراه را در کشور ما نمی توان از طریق عوارض پرداختی استفاده کنندگان تامین کرد، در حالی که در کشورهای توسعه یافته عوارض وصولی از آزادراهها بین 10 تا 20 برابر بیشتر از کشور ماست و به همین علت در کشور ما سرمایه بخش خصوصی جذب توسعه زیربناهای جاده ای نمی شود ولی در کشورهای توسعه یافته بعلت درآمد زا بودن این بخش برای سرمایه گذاران ، این امر ممکن شده است .

مدیرکل راه وترابری استان قم  اجرای طرحهای راهسازی وراهداری بااستفاده ازاعتبارات بانک جهانی راموجب تسریع دراجرای اینگونه طرحها دانست وافزود:درفازیک از4پروژه انتخابی دوپروژه دوربرگردان نیروگاه حرارتی واقع درمسیر قم به سلفچگان واصلاح تقاطع جنداب بطورکامل اجراشد.

گفتنی است درصورت تصویب نهایی هریک ازاین11طرح، با استفاده ازاعتبارات بانک جهانی درآینده اجرایی خواهدشد.

 

لینک

   اجرای روشنایی 11000 متر از محورهای استان در سال 1387   

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از اجرای روشنایی 11000 متر از محورهای استان با اعتباری بالغ بر 5000 میلیون ریال در سال 1387خبر دادند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود: در سال گذشته جهت رفاه حال رانندگان 15 نقطه نیز بصورت لکه ای با اعتبار 2500 میلیون ریال روشن گردیده است .

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان  همچنین از نصب 20 کیلومتر حفاظ شامل گاردریل و نیوجرسی در محورهای استان در سال گذشته با اعتبار 9070 میلیون ریال خبر داد.

وی همچنین تعداد پل های بزرگ با دهانه بالای 20 متر که در سال گذشته مرمت شده اند را 5 دستگاه با اعتبار 1500 میلیون ریال عنوان و تصریح نمود: در همین مدت 311 پل کوچک در محورهای استان با اعتبار 4705 میلیون ریال مرمت شده اند.

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

مهندس فریبرز چراجی به سمت سرپرست اداره ماشین آلات اداره کل راه و ترابری استان زنجان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: طی حکمی از سوی مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان، مهندس فریبرز چراجی به سمت سرپرست اداره ماشین آلات این اداره کل منصوب گردیدند.

این انتصاب که طی مراسمی در محل اداره ماشین آلات این اداره کل انجام شد از زحمات شهریار نیازی رئیس قبلی اداره ماشین آلات با اهداء لوح سپاس قدردانی گردید.

لینک

   رکورد تخلیه گندم در بندر امام خمینی شکسته شد   

با تخلیه 24 هزار و 677 تن گندم از یک کشتی در طول یک روز در بندر امام خمینی رکورد تخلیه گندم در این بندر شکسته شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریا نوردی معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اعلام این خبر گفت : پس از  پهلوگیری کشتی اس تی جرج  از کشور اوکراین در بندر امام خمینی عملیات تخلیه این کشتی آغاز شد و طی 24 ساعت 24 هزار و 677 تن گندم از این کشتی تخلیه شد.

علیرضا خجسته در ادامه خاطر نشان کرد : تناژ این کشتی 42 هزار تن بوده که با استفاده از تجهیزات خاص تخلیه غلات مستقر در بندر در مدت 2 روز به طور کامل تخلیه گردید.

وی تاکید کرد : رکورد قبلی بالاترین تناژ تخلیه غلات در روز نیز متعلق به بندر امام خمینی و میزان 22 هزار و 404 تن بو د .

وی با اشاره به اینکه بندر امام خمینی بزرگترین بندر کشور در تخلیه و بارگیری کالاهای فله و غلات می باشد ، در خصوص تجهیزات خاص تخلیه غلات به 9 دستگاه مکنده غلات ، 2 دستگاه آنلودر برگا ، 8 دستگاه جرثقیل 140 تنی ، یک دستگاه جرثقیل 100 تنی ، 4 دستگاه جرثقیل 25 تنی و همچنین یک باب  سیلوی غلات با ظرفیت ذخیره 70 هزار تن انواع غلات اشاره کرد.

خجسته همچنین به افتتاح بزرگترین اسکله غلات خاورمیانه در بندر امام خمینی در بهمن ماه سال گذشته اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد ؛ با افتتاح این اسکله بندر امام خمینی امکان پهلوگیری و تخلیه کشتی های 150 هزار تنی غلات در این بندر فراهم شده است .

گفتنی است بیش از 11 میلیون تن انواع غلات در سال گذشته از طریق بندر امام خمینی به کشور وارد شده است.

لینک

   افتتاح 16 کیلومتر پروژه بزرگراهی در استان فارس   

چهارشنبه 9 اردیبهشت ماه همزمان با سفر رئیس جمهور به استان فارس 16 کیلومتر از پروژه های بزرگراهی واقع در استان فارس به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری  16 کیلومتر از بزرگراه نورآباد ـ بابامیدان و کازرون ـ کنار تخته در استان فارس به بهره برداری می رسد.

بنا بر همین گزارش بزرگراه نورآباد ـ بابا میدان به طول 22 کیلومتر با متوسط ترافیک روزانه بیش از 13000 وسیله نقلیه، بخشی از محور ترانزیتی بوشهر ـ قائمیه ـ بابامیدان است که در ادامه از طریق محور بابامیدان ـ دشت روم به استانهای مرکزی و محور گچساران به استان خوزستان منتهی می گردد.

شایان ذکر است این محور مسیر بوشهر را به استان فارس32 کیلومتر  کمتر می کند که 8 کیلومتر قابل بهره برداری آن حدفاصل در مسیر سه راهی راهدار می باشد.

لینک

   بهسازی و ایمن سازی راههای حوزه استحفاظی ازنا   

در سال 87 ، اعتباری بالغ بر 23000  میلیون ریال صرف بهسازی و ایمن سازی راههای حوزة استحفاظی شهرستان ازناشده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، حبیب جمشیدی ، سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان ازنا ، با اعلام این خبر گفت : در سال 87 ،  290 کیلومتر از از راههای اصلی و فرعی و 50 کیلومتر از راههای روستایی حوزه استحفاظی شهرستان ازنا با صرف اعتباری در حدود 1000 میلیون ریال خط کشی شده است . وی با اشاره  به اینکه وجود علائم و تجهیزات ایمنی در حاشیه راهها نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی بویژه در هنگام شب ایفا می کند  تصریح کرد :  در سال 87 ، تعداد 3450 عدد تابلوی اخطاری ، 355 عدد تابلوی انتظامی ، 170 متر مربع تابلوی اطلاعاتی ، 2 دستگاه چراغ چشمک زن خورشیدی و 1850 عدد بازتاب ایمنی ( رفلکتور) بمنظور ارتقاء ضریب ایمنی در سطح راههای شهرستان نصب شده که در این راستا اعتباری معادل 1320 میلیون ریال هزینه شده است . جمشیدی اضافه کرد : در سال 87 حدود 14 کیلومتر از راههای اصلی و 12 کیلومتر از راههای روستایی با صرف اعتباری در حدود 21000 میلیون ریال  روکش آسفالت شده است .  وی ایجاد 60  کیلومتر شیار لرزاننده ، ساماندهی و اصلاح 5 نقطه پر حادثه و تعمیر و نصب  500 متر گاردریل  را نیز از اقدامات صورت گرفته در جهت افزایش ایمنی در طول راههای ازنا در سال 87  برشمرد .

 

 

لینک

   آسفالت 115 کیلومتر از راههای استان لرستان   

در سال 87 ،  115 کیلومتر از راههای اصلی و فرعی استان لرستان با صرف اعتباری بالغ بر 44 میلیارد ریال آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس ناصر گندمی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : در سال 87 ، عملیات زیرسازی بطول  35 کیلومتر ، عملیات شانه سازی بطول 18 کیلومتر و عملیات راهشکافی بطول 12 کیلومتر ، با صرف اعتباری در حدود 23 میلیارد ریال ، در سطح راههای اصلی و فرعی استان انجام گرفته است . وی با اشاره به اینکه انجام عملیات روکش آسفالت راههای اصلی استان در سال 88 نیز بطور جدی ادامه خواهد داشت ، تصریح کرد : عواملی نظیر بارندگیهای شدید و مداوم ، انجام عملیات برفروبی و نمکپاشی ، عبور بارهای ترافیکی سنگین و فوق سنگین و همچنین حجم بالای ترافیک عبوری از سطح راههای اصلی استان ، باعث وارد شدن خساراتی به جسم و رویة راهها شده و جبران این خسارات هر ساله اعتبارات زیادی را به خود اختصاص می دهد .

 

لینک

   بندر امیرآباد به دروازه تشخیص آلودگی رادیواکتیو مجهز شد   

سازمان بنادر و دریانوردی با همکاری سازمان انرژی اتمی ایران دروازه سنجش آلودگی مواد پرتو زا را برای اولین بار و بصورت پایلوت در بندر امیرآباد در تاریخ اول اردیبهشت ماه 1388 افتتاح نمود .

به گزارش روباط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم افتتاح این سامانه علیرضا ساطعی عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی و معاون امور بندری و مناطق ویژه ، با بیان اینکه عمده تجارت کشور از طریق بنادر است، اظهار داشت: هر اصلاح و پیشرفتی که در بنادر انجام گیرد، نقش بسیار مهمی در صادرات و سرعت بخشیدن به امر تجارت خواهد داشت.

ساطعی تصریح کرد: پنج تا 10 درصد هزینه‌هایی که بر تجارت از راه بنادر تحمیل می‌شود مربوط به مسائل اسنادی، کنترل، استاندارد، قرنطینه و دیگر قوانین است و از آنجا که سالانه 50 میلیارد دلار واردات و 20 میلیارد دلار صادرات از طریق بنادر صورت می‌گیرد، با بهره‌برداری از چنین طرح‌هایی می‌توان تا 7 میلیارد دلار در سال صرفه‌جویی کرد. 

اسد باباخانی معاون امور حفاظت در برابر اشعه بنادر کشور نیز که در این مراسم حضور داشت گفت : از آنجا که طرح سامانه سنجش مواد پرتوزا از اهمیت خاصی در بنادر برخوردار است، این سامانه سنجش به ‌زودی در تمام بنادر کشور نصب و راه‌اندازی می‌شود.

پس از آلودگی هوا ،  آلودگی آب و خاک، ،  آلودگی صوتی و ،  باید خطرات ناشی از انتشار مواد رادیو اکتیو را ششمین و شاید تهدیدآمیزترین نوع آلودگی دانست که محیط زیست را تهدید می‌کند . 

لینک

   تقدیر استاندار گلستان از مدیر کل راه و ترابری   

یحیی محمود زاده استاندار گلستان با اهدای لوح سپاس از تلاشهای مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل و خانواده راه و ترابری استان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان ، قدردانی استاندار به منظور ارائه خدمات مطلوب مدیر کل و مجموعه راه و ترابری در ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استانی در نوروز سال 88 انجام شده است.

براساس این گزارش ، متن تقدیر نامه بدین شرح است : بدینوسیله مراتب تشکر خود را در سال « اصلاح الگوی مصرف » از عملکرد جنابعالی و مجموعه همکارانتان در ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان در سال 88 اعلام می نمایم.

بخش دیگر این تقدیر نامه چنین است : امید است با اتکال به خداوند باری تعألی و عنایات حضرت ولی ( عج ) و ارائه خدمات ارزنده به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم عزیز این سرزمین موفق و موید باشید.

لینک

   تقدیر معاون رئیس جمهور از مدیریت راه و ترابری گلستان   

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با ارسال تقدیر نامه ای از تلاشهای ارزشمند و بی شائبه مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری و عضو ستاد دائمی تسهیلات سفرهای گلستان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری این تقدیر نامه به منظور کسب رتبه برتر ستاد دائمی تسهیلات سفرهای گلستان در زمینه جذب مسافران عبوری در نوروز سالجاری اهداء شده است.

بنابراین گزارش ، در متن این تقدیر نامه چنین آمده است : همدلی با بخشهای مختلف مدیریتی ، کارشناسی و سازمانهای دولتی و خصوصی مرتبط و فعال در زمینه گردشگری ، سازماندهی مناسب برای معرفی و اطلاع رسانی و شناساندن جاذبه های فراوان و کم نظیر گردشگری و بستر سازی برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران و گردشگران نوروزی مدیریت و برنامه ریزی موثر و ارزشمند ، منجر به وقوع قریب به یکصد میلیون نفر سفر و رضایت عموم مسافران و گردشگران در کارنامه صنعت و گردشگری کشور در نوروز 88 شده است .

لینک

   آخرین وضعیت خسارت سیل به راههای استان خراسان جنوبی   

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی از اخرین وضعیت خسارت سیل به راههای  روستایی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی مهندس جعفری گفت: بار ش شدید و جاری شدن سیل طی هفته های اخیر 40 میلیارد ریال به راههای روستایی استان خسارت وارد کرد .

و ی جمع کل خسارت به راههای روستایی را40 میلیارد ریال  عنوان کرد و افزود:بر اثر سیل اخیر ،به1700 کیلو متر از راههای روستایی استان به میزان 10 تا 30 در صد خسارت وارد امده است. مهندس جعفری   طول راههای اسیب دیده روستایی را 2 هزارو 248 کیلو متر و راههای اصلی و فرعی  خسارت دیده را یک هزار و 492 کیلو متر عنوان کرد و افزود:در مجموع بارندگی های اخیر 5/3740 کیلو متر راه اعم از فرعی اصلی و روستایی را به میزان صد و یک میلیارد و 990 میلیون ریال اسیب رسانده است.

وی در خصوص خسارات سیل در شهرستانهای استان توضیح داد:طبق کارشناسی صورت گرفته از سوی اداره کل راه و ترابری  استان طول راههای روستایی خسارت دیده  در  شهرستان بیرجند به میزان 444 کیلو متر ،قاین 380 کیلو متر ،فردوس 39 کیلو متر ،سرایان 303 کیلو متر ، سربیشه 180 کیلو متر ،  نهبندان 440 کیلو متر و در میان5/253کیلو متر گزارش شده است. .طبق  گفته های معاون راه روستایی  اداره کل راه و ترابری استان بیشترین میزان راههای اسیب دیده به  شهرستان بیرجند و کمترین نیز به  شهرستان فردوس اختصاص دارد.

وی این خسارتها را شامل تخریب اب نماها پل ها اب بردگی جاده ها و همچنین  قطع شدن راه ارتباطی برخی راهها عنوان کرد و گفت:با تلاش راهداران راههای ارتباطی   مسدود شده بازگشایی و در حال حاضر اکیپ های  اداره کل راه و ترابری در حال ترمیم و بازسازی راههای تخریب شده  می باشند.

لینک

   بهره برداری از 70 پروژه¬ی راه روستایی تا پایان تیرماه در استان زنجان   

80 درصد عملیات اجرایی 70 پروژه­ی راه روستایی فعال در استان زنجان تا پایان تیرماه سال جاری به اتمام می­رسد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: مهندس سقندلی مدیرکل راه و ترابری استان زنجان با بیان این مطلب افزود: «کل اعتبار اختصاص یافته برای احداث، بهسازی و روکش آسفالت 285 کیلومتر از راههای روستایی این استان مبلغ 13 میلیارد تومان می­باشد که تاکنون 9 میلیارد تومان برای این پروژه­ها هزینه شده است».

ایشان با اشاره به اهمیت به­سزای آسفالت راههای روستایی و نقش آن در انتقال هرچه آسانتر و سریعتر محصولات کشاورزی و دامی به شهرها اضافه کردند 96 درصد روستاهای استان زنجان از راه مناسب و 68 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان دارای راه آسفالته و 24 درصد دارای راه شنی و 8/7 درصد دارای راه روستایی دسترسی می­باشند.

لینک

   اقدامات و فعالیتهای اداره کل راه و ترابری سمنان در راستای ایمن سازی محورها   

 

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان به تشریح اقدامات و فعالیتهای یکساله اداره کل راه و ترابری استان سمنان در راستای ایمن سازی محورها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپور با ذکر این مطلب که استان سمنان ششمین استان پهناور در کشور می باشد و به علت همجواری با 8 استان پهناور و اقتصادی کشور و قرارگیری در کریدور حمل ونقل بین المللی   شرقی ـ غربی و شمالی ـ جنوبی و بالاخص مسیر زیارتی بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) دارای ترافیک بالایی است خاطرنشان نمود: در این راستا و بمنظور ایمن سازی محورهای ارتباطی اقداماتی از سوی این اداره کل در سال 1387 صورت گرفته است که از جمله می توان به اجرای اکستروژن عرضی (خط کشی لرزاننده) به ازاء هر 20 کیلومتر مسافت در محورها و نیز اجرای اکستروژن بصورت طولی ، اجرای شیارهای لرزاننده در حاشیه محورهایی که واژگونی در آنها بیشتر بوقوع می پیوندد، اصلاح شیب شیروانی ها از 1:3 به 1:6 بطول 270 کیلومتر ، اجرای روشنایی به صورت لکه ای در  14 نقطه استان ، اجرای روشنایی طولی در محورهای مه گیر ، نصب تابلوهای فسفری در نقاط پرحادثه ، اصلاح نقاط پرحادثه زودبازده و برنامه ای ، بالا بردن سطح سرویس دهی و افزایش عمر مفید جاده ها با لکه گیری ، روکش آسفالت و ... ، نصب تابلوهای بال کبوتری LED خورشیدی در محل قوسها ، ساماندهی و حذف اتصالات عمودی (T شکل) ، نصب تابلوها و چراغهای ثابت و چشمک زن با استفاده از انرژیهای نو، خط کشی محورها، نصب تابلوهای اطلاعاتی ، اجرای فضای سبز در حاشیه راهها و نصب گاردریل ونیوجرسی در طول محورها اشاره نمود.

لینک

   اقدامات و فعالیتهای اداره کل راه و ترابری سمنان در راستای ایمن سازی محورها   

 

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان به تشریح اقدامات و فعالیتهای یکساله اداره کل راه و ترابری استان سمنان در راستای ایمن سازی محورها پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپور با ذکر این مطلب که استان سمنان ششمین استان پهناور در کشور می باشد و به علت همجواری با 8 استان پهناور و اقتصادی کشور و قرارگیری در کریدور حمل ونقل بین المللی   شرقی ـ غربی و شمالی ـ جنوبی و بالاخص مسیر زیارتی بارگاه علی ابن موسی الرضا (ع) دارای ترافیک بالایی است خاطرنشان نمود: در این راستا و بمنظور ایمن سازی محورهای ارتباطی اقداماتی از سوی این اداره کل در سال 1387 صورت گرفته است که از جمله می توان به اجرای اکستروژن عرضی (خط کشی لرزاننده) به ازاء هر 20 کیلومتر مسافت در محورها و نیز اجرای اکستروژن بصورت طولی ، اجرای شیارهای لرزاننده در حاشیه محورهایی که واژگونی در آنها بیشتر بوقوع می پیوندد، اصلاح شیب شیروانی ها از 1:3 به 1:6 بطول 270 کیلومتر ، اجرای روشنایی به صورت لکه ای در  14 نقطه استان ، اجرای روشنایی طولی در محورهای مه گیر ، نصب تابلوهای فسفری در نقاط پرحادثه ، اصلاح نقاط پرحادثه زودبازده و برنامه ای ، بالا بردن سطح سرویس دهی و افزایش عمر مفید جاده ها با لکه گیری ، روکش آسفالت و ... ، نصب تابلوهای بال کبوتری LED خورشیدی در محل قوسها ، ساماندهی و حذف اتصالات عمودی (T شکل) ، نصب تابلوها و چراغهای ثابت و چشمک زن با استفاده از انرژیهای نو، خط کشی محورها، نصب تابلوهای اطلاعاتی ، اجرای فضای سبز در حاشیه راهها و نصب گاردریل ونیوجرسی در طول محورها اشاره نمود.

لینک

   دیدار مسؤلین راه و ترابری استان با نماینده ولی فقیه دراستان مازندران   

مدیرکل ، معاونین و رؤسای ادارات تابعه و ستادی اداره کل راه و ترابری استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان ساری از نزدیک دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان مازندران آیت الله طبرسی نماینده ولی فقیه در استان ضمن قدردانی از همه تلاشگران عرصه خدمت علی الخصوص راهداران این نگهبانان همیشه بیدار جاده ها عنوان کرد : راه می تواند به عنوان یک عامل حیاتی در جامعه نقش بسیار مهمی را در ارتقاء و توسعه تمامی بخش ها اعم از اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و ... ایفاء نموده از این رو در استانی چون مازندران به دلیل تعدد  روستاها ، راه می تواند به عنوان یک عنصر مثبت و ارزنده برای آبادانی و توسعه این روستاها عمل نماید. وی در ادامه تصریح کرد : دولت کریمه و همه مسؤلین استانی باید برای توسعه روستاها علی الخصوص روستاهای محروم تلاشی مضاعف کرده و در این میان نقش راه وترابری برای این مهم بسیار تاثیر گذار می باشد. پس همه عزیزان مجموعه راه و ترابری استان باید برای احداث و بهسازی راههای روستایی از هیچ کوششی دریغ نکنند. آیت الله طبرسی در ادامه سخنان خود خواستار یک مجموعه کامل از عملکرد تمامی دستگاههای اجرایی استان شده و عنوان کرد : اقدامات جمهوری اسلامی در استانی چون مازندران نسبت به قبل از انقلاب بسیار چشمگیر بوده لذا باید تمامی دستگاهها اقدامات اجرایی خود را در جهت توسعه و آبادانی این سرزمین ولایتمدار در یک مجموعه ارائه داده تا خدمتگزاری به این مردم شریف برای همگان و آیندگان آشکار و روشن شود.

نماینده ولی فقیه در ادامه با اشاره به پیروی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح الگوی مصرف خاطر نشان ساخت : استفاده از پیمانکاران با تجربه و متدین و دیندار می تواند در تسریع عملیات اجرایی پروژه ها و همچنین مصرف بهینه از مصالح و امکانات موثر باشد.

 مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه وترابری استان نیز در این دیدار ضمن تشکر از آیت الله طبرسی برای حمایت هاو دلگرمی های همه جانبه ایشان نسبت به حوزه راه و ترابری عنوان کرد: اداره کل راه و ترابری استان در حوزه استحفاظی خود مسؤلیت حفظ نگهداری 9804 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی را بر عهده داشته که این مهم با ید با حمایت ها و پشتیبانی مسؤلین استان همراه بوده ، چراکه تنها راه توسعه زیرساخت های این استان ، توسعه راههای ارتباطی آن است. وی در ادامه تصریح کرد : از آنجا که چندین دستگاه مختلف در استان زیر مجموعه وزرات راه بوده ولی مجموعه اداره کل راه و ترابری از اهمیت بیشتری برخوردار است و آن هم به دلیل سختی ها ، گستردگی دامنه فعالیتها و استفاده عموم مردم در بخش حمل و نقل زمینی از این مجموعه می باشد لذا این اداره کل با برنامه ها و اهداف خود در طول سال به طور جاری و ساری اقدامات گسترده ای را برای حفظ و نگهداری و توسعه راههای استان در دست اقدام دارد که اجرای 600 پروژه راهسازی در سراسر استان مبین این مهم می باشد. مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه ضمن اشاره به اقدامات گسترده این اداره کل در زمینه ایمن سازی محورها عنوان کرد : اداره کل راه و ترابری استان مازندران با تمام امکانات موجود و بسیج نیروهای خستگی ناپذیر راهدار خود فعالیتهای گسترده ای را در زمینه ایمن سازی محورهای ارتباطی استان در قالب خط کشی _ احداث روشنایی _ نصب علائم _ نصب جداکننده ها _ احداث دوربرگردان ها انجام داده که از جمله می توان به احداث دور برگردان منطقه هفت تن در محور شیرگاه اشاره کرد. آغاز عملیات اجرایی دوربرگردان منطقه سمسکنده ، ایمن سازی منطقه سکو تپه ساری ، لق گیری سنگهای معلق در محور کندوان از دیگر اقدامات اخیر این اداره کل در زمینه ایمن سازی محورهای استان می باشد.

مهندس رحیمی درادامه ضمن اشاره به احداث 20 زیر گذر در محورهای استان افزود : با توجه به مصوبات سفر ریاست محترم جمهور احداث 20 زیرگذر در دستور کار این اداره کل قرار گرفته که از جمله آنان احداث زیرگذر جامخانه ، سورک ، رستم کلا و ... می باشد. وی همچنین از بهسازی و احداث راههای روستایی در استان خبر داد و افزود : خوشبختانه دولت کریمه در سال جاری اعتبار خوبی  را  در زمینه بهسازی و احداث راههای روستایی اختصاص داده که امیدواریم با پیگیری های به عمل آمده بتوانیم اعتبار خود را در این بخش نسبت به سال گذشته به دو برابر افزایش دهیم.

لینک

   صعود کوهنوردان راهدار خراسان شمالی به قله قر خود   

بمناسبت گرامیداشت روز زمین پاک ،‌گروه کوهنوردی راهداران خراسان شمالی به قله قرخود درحوالی شهرستان مانه وسملقان صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی ، این گروه هفت نفره که متشکل از آقایان مرادی ، کمالی ، خراسانیان ، ‌جلالی ،‌شریفی نژاد ، آقایی  ، غلامی و عزیزی  است ،‌موفق شد قله 2 هزارو800 متری قرخود در غرب مانه و سملقان را فتح کنند. سرپرستی این گروه کوهنوردی را کامران مرادی برعهده داشت.

لینک

   نتایج آزمون استخدامی اداره کل راه وترابری قم اوایل خردادماه اعلام می شود   

آزمون استخدامی اداره کل راه وترابری استان قم روزجمعه 28فروردین باشرکت بیش از60نفرداوطلب دردورشته مهندسی راه وساختمان وکارشناس حقوق برگزارشد       . 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قم، ابراهیم مشهدی معاون اداری ومالی این اداره کل با اعلام این خبر گفت: طبق مفاد قانون مدیریت خدمات کشوری و آئین نامه استخدام پیمانی از محل سهیمه استخدامی تعیین شده ، در تصویب نامه شماره 25526/ت 33964 هـ‌ مورخ 11/5/1384 هیات محترم وزیران و مجوز شماره 41141 مورخ 2/9/87 دفترمنابع انسانی وتحول اداری استانداری قم ، اداره کل راه وترابری استان قم برای جذب 3نفرنیروی انسانی موردنیازخود درروزجمعه 28فروردین باشرکت بیش از60نفرداوطلب دردورشته مهندسی راه وساختمان وکارشناس حقوق برگزارکرد .

وی افزود:نتایج اولیه این آزمون اوایل خردادماه به اطلاع داوطلبان خواهدرسیدوازافرادپذیرفته شده برای مصاحبه تخصصی دعوت به عمل خواهدآمد.

رئیس اداره اموراداری اداره کل راه وترابری استان قم خاطرنشان کرد: پس ازطی مراحل اداری وگزینش 2نفرازپذیرفته شدگان نهایی به عنوان کارشناس راه وساختمان ویک نفربه عنوان کارشناس حقوقی درنیمه دوم سالجاری مشغول به کار می شوند                                

لینک

   تقدیر از اداره راه و ترابری بندرترکمن   

 فرماندار و رئیس تسهیلات نوروزی شهرستان کردکوی از زحمات و تلاشهای مهندس رمضان سیستانی رئیس اداره راه وترابری بندرترکمن و پرسنل سخت کوش و ساعی این اداره تقدیر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان در متن این تقدیر نامه آمده است : بدینوسیله از تلاش و زحمات خالصانه و صمیمانه شما در همکاری با ستاد تسهیلات نوروزی 1388 شهرستان کردکوی تشکر و قدردانی نموده و توفیق روز افزون شما راه در خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم. در همین راستا آقای حیدر علی احمدی فرماندار  کردکوی طی ارسال تقدیرنامه جداگانه ای از جدیت و تلاش مستمر آقای مهندس سیستانی و پرسنل اداره راه وترابری بندرترکمن در انسجام بخشیدن به اهداف ایمنی راهها و پیگیری و اجرایی شدن پروژه های مهم آسفالت راههای روستایی شهرستان و نیز حضور مسئولانه در امور حوادث شهرستان در سال 1387 نیزتقدیر نمود.

 

 

لینک

   تشکیل تیم اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

 اداره کل راه و ترابری استان زنجان تشکیل شد

در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور پیگیری امر اصلاح و صرفه­جویی در اداره کل راه و ترابری استان زنجان، طبق مصوبه کمیسیون تحول اداری و ابلاغ مدیرکل، تیم صرفه­جویی و اصلاح الگوی مصرف در این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: این تیم با حضور نمایندگان فعال از حوزه­های ستادی تشکیل شده که ارائه راهکار جهت کاهش مصرف و تدوین الگوی مناسب جهت اصلاح و صرفه­جویی در امور را در برنامه کار خود دارد.

لینک

   امسال 325 میلیارد ریال پروژه در بوشهر به بهره برداری می رسد   

محمد راستاد مدیر کل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر با اعلام این خبر گفت : احداث ساختمان برج کنترل مخابرات دریایی بندر بوشهر با اعتبار 155 میلیارد ریال و احداث اسکله کوثر بوشهر با اعتبار 170 میلیارد ریال از مهمترین پروژه هایی است که امسال در بندر بوشهر به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی راستاد در مورد سایر طرحهای توسعه بنادر استان بوشهر گفت : ترمینال مسافری خارگ و گناوه با 90 میلیارد ریال اعتبار و اسکله خارگ با 46 میلیارد ریال اعتبار تا سال 89 به بهره برداری می رسد.

به گفته مدیر کل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر اسکله تجاری بندر دیر با 30 میلیارد ریال اعتبار، طرح توسعه ارتقاء ایمنی دریانوردی در سواحل استان بوشهر با 5/2 میلیارد ریال اعتبار، سیستم اطفاء حریق بندر بوشهر با 40 میلیارد ریال اعتبار و ساختمان آتش نشانی دیلم با 5/1 میلیارد ریال اعتبار از طرحهای توسعه بندر بوشهر است.

راستاد افزود : طرح ساماندهی بندر گناوه نیز با 60 میلیارد ریال اعتبار اجرا می شود.

وی همچنین گفت واگذاری عملیات بندری و سرمایه گذاری بنادر دیلم و دیر به بخش خصوصی از برنامه های سال جدید برای این دو بندر است.


 

لینک

   استان مازندران در ردیف اعتبارات ملی سال 88 در بخش راه رتبه پنجم را کسب کرد   

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه وترابری و رئیس شورای حمل و نقل استان مازندران ضمن تشکر از حضور مهندس کریمی استاندار مازندران در این نشست عنوان کرد :  : شورای حمل و نقل استان به عنوان پیکره وزارت راه و ترابری در استان بوده که با دستور اکید مقام عالی وزارتخانه ماهی یک بار در راستای تفاهم و تعامل بیشتر و پیشبرد اهداف حمل و نقل استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران وی در ادامه تصریح کرد : اقدامات و فعالیتهای دستگاههای بخش حمل و نقل در استان در جهت توسعه این بخش در سال گذشته بسیار موثر و مثبت بوده که امید واریم در سال جدید نیز با حمایتهای همه جانبه مسؤلین ارشد استان و وزارتخانه گام های بزرگتر و ارزنده تری را در این استان ولایتمدار برداریم. مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه در خصوص اعتبارات تخصیص یافته در این بخش خاطر نشان ساخت : خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده و نگاه ویژه مسؤلین وزارتخانه به راههای ارتباطی استان توانستیم در اعتبارات سال جاری در ردیف اعتبارات ملی در رتبه پنجم قرار گرفته که این مهم می تواند در توسعه و بهسازی محورهای ارتباطی استان  نقش ارزنده ای ایفاء نماید. رئیس شورای حمل و نقل استان در ادامه در خصوص اقدامات انجام یافته مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان در بخش حمل و نقل افزود : شورای حمل و نقل استان علاوه بر ماموریت ذاتی و سازمانی وظایف اجرایی دولت کریمه نهم در استان را از جمله وظایف جدی اعضاء دانسته و ابراز اطمینان نموده هر یک از دستگاه های ذیربط مجدانه در اجرای مصوبات همیت و تلاش همه جانبه را خواهند نمود تا توازن در زیر ساختها و سطح تقاضای جابجایی کالا و مسافر در تحقق سرعت و سهولت و ایمنی در بخش حمل و نقل را بوجود آورند.

مهندس سیدمحمد کریمی استاندار مازندران نیز در این نشست ضمن مثبت ارزیابی کردن اقدامات دستگاههای حمل و نقل در استان عنوان کرد ":  با توجه به اهمیتی که صنعت حمل و نقل در توسعه کلیه امور اعم از اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، سیاسی و جذب توریست به استان دارد لذا باید به این بخش نگاهی ویژه شود. وی در ادامه افزود : با توجه به سفرهای استانی دولت کریمه و اختصاص بیشترین مصوبات اجرایی در این بخش ( حمل و نقل ) ، می طلبد همه دستگاه های ذیربط در تمامی حوزه ها اعم از زمینی ، ریلی ، هوایی و دریایی برای اجرایی شدن این مصوبات از هیچ کوششی دریغ نکنند.

لینک

   قطار محلی اصفهان ـ اقلید و بالعکس راه اندازی شد   

در راستای توسعه خدمات رسانی به هموطنان گرامی، بعد از افتتاح نمادین قطار اقلید ـ مشهد، قطار محلی اصفهان ـ اقلید راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی روابط عمومی شرکت قطار های مسافری رجا رئیس نمایندگی رجاء در اصفهان با اعلام این خبر افزود: این قطار در مسیر خود از ایستگاه های شهرضا و آباده نیز عبور کرده و اقدام به جا به جایی مسافر می کند. قیمت بلیت این قطار برای هر نفر 14 هزار ریال است.

سید جلال الدین رئیس زاده گفت: این قطار دارای دو سالن درجه 2 اتوبوسی با ظرفیت حدود 140 نفر می باشد و قیمت بلیت آن برای هر نفر 14 هزار ریال است.

قطار اصفهان ـ اقلید و بالعکس روزهای پنجشنبه هر هفته ساعت 8 صبح از اصفهان حرکت کرده و ساعت 13 از اقلید مراجعت می کند.

هموطنان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نشانی مراکز فروش، برنامه حرکت و ... می توانند با تلفن 139 (واحد ارتباط با مشتری) به طور شبانه روزی تماس حاصل کرده یا به سایت اینترنتی این شرکت به آدرس: WWW.RAJA.IR مراجعه کنند.

لینک

   صعود گروه کوهنوردی راه و ترابری تهران به ارتفاعات سروند ـ لالی   

گروه کوهنوردی راه و ترابری تهران به ارتفاعات سروند ـ لالی خوزستان صعود کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری تهران گروه کوهنوردی این اداره کل شامل آقایان علی اکبر ابراهیمی و علی کوشکی در روزهای 27 و 28 فروردین ماه موفق به صعود به ارتفاعات سروند ـ لالی خوزستان شدند و پرچم یادبود وزارت راه و ترابری را در قله نصب کردند.

لازم به ذکر است که ارتفاعات سروند و کینو از رشته کوههای زاگرس منطقه ای کاملاً بکر و طبیعی بوده و تپه ها و دامنه های آن محل کوچ عشایر بختیاری و یاسوج است، همچنین این منطقه به لحاظ بکر بودن مورد حفاظت کامل سازمان محیط زیست بوده و حیواناتی مثل یوزپلنگ و خرس در آن زندگی می کنند. علاوه بر این لاله های واژگون و پوشش طبیعت این منطقه به لحاظ داشتن گیاهان و سبزیجات دارویی بسیار مورد توجه است.

 

لینک

   سه نقطه حادثه ساز در محور کندوان ایمن سازی می شود   

با تأمین اعتبار مورد نیاز سه نقطه پر خطر و حادثه ساز پیچ غریب کش – پیچ میلار و پیچ دزدبن اصلاح و ایمن سازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران  امروزه به منظور کاهش تعداد و شدت تصادفات و بالطبع کاهش خسارت های وارده طرح حذف نقاط پر حادثه به عنوان بخشی از سیستم مدیریت ایمنی اجراء می شود. مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان ضمن اشاره به این مطلب افزود: پس از شناسایی و مطالعات نقاط پرحادثه محور کندوان با توجه به اعتبار مصوب سه نقطه پر خطر  پیچ غریب کش ، پیچ میلار، پیچ دزد بن  ، اصلاح و ایمن سازی این نقاط در دستور کار قرار گرفت.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان تصریح کرد: پس از انتخاب پیمانکار  عملیات اجرائی پروژه ،اصلاح قوس کیلومتر 3 محور چالوس – کرج ( پیچ غریب کش ) با اعتباری بالغ بر 3000 میلیون ریال بطول تقریبی 500 متر آغاز که تاکنون با پیشرفت فیزیکی 50 درصدی در حال انجام می باشد که با پایان یافتن پروژه و بهره برداری از آن سه قوس خطرناک غریب کش حذف خواهد شد. مهندس سید علی اسد در ادامه خاطر نشان ساخت: عملیات اجرائی پروژه اصلاح قوس کیلومتر 45 محور چالوس به کرج ( پیچ دزد بن) در دو فاز  تعریض پل و کوه بری و ترانشه  زنی و تأمین دید با اعتباری بالغ بر 7500 ریال بطول تقریبی 400 متر آغاز که عملیات اجرایی تعریض پل به اتمام رسیده و کوه بری و ترانشه زنی با توجه به سختی شرایط کار و سنگی بودن محل اجراء در مرحله اول انفجار بخشی از کوه تخریب و در مرحله دوم انفجار به سطح نهایی خواهد رسید. پس از اتمام پروژه با توجه به تعریض انجام شده و تأمین دید کافی دو قوس خطرناک دزدبن ایمن سازی خواهد شد.

لینک

   رفع نقاط پرحادثة محور پلدختر- پل زال در استان لرستان   

با شروع بهره برداری از واریانت تنگ فنی پلدختر و رفع نقاط پرحادثة محور پلدختر- پل زال ، تصادفات رانندگی در این مسیر کاهش چشمگیری یافته است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس رضایی مدیرکل راه و ترابری استان ، با اعلام  این خبر گفت : واریانت (کنار گذر) تنگ فنی پل دختر بطول 18 کیلومتر، بصورت سه خط عبوری احداث شده که بمنظور تکمیل آن اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال هزینه شده است . وی تصریح کرد : این کنار گذر فاقد قوسهای عمودی و افقی شدید بوده و احتمال وقوع حوادث رانندگی  در این مسیر به حداقل رسیده است ، بطوریکه بر اساس آمار موجود ، از زمان بهره برداری  از این پروژه تا کنون ، هیچگونه تصادف منجر به فوت یا جرحی در این کنار گذر حادث نشده است . مهندس رضایی با اشاره به اینکه در سال 87 اقدامات موثری در راستای حذف و ساماندهی نقاط پرحادثه در سطح راههای استان صورت گرفته است ، تصریح کرد : با تکمیل و بهره برداری از چهار خطة بروجرد- اراک ، خرم آباد- ویسیان ، دورود- ازنا و همچنین کنار گذر چالانچولان و کمربندی زاغه در سال 87 ، گام مهمی در جهت ایمن سازی راههای استان و کاهش سوانح رانندگی برداشته شده است که انتظار می رود در سال 88 نیز با برنامه ریزیهای بعمل آمده ، کاهش بیشتر تصادفات را در سطح راههای استان شاهد باشیم . وی اضافه کرد: یکی از برنامه های مهم اداره کل راه و ترابری استان در سال 88 ، ساماندهی و اصلاح نقاط پر حادثه راههای روستایی استان است که با توجه به اولویت بندی محورهای روستایی، نسبت به رفع نقاط پر حادثه در طول این راهها اقدام خواهد شد .

 

 

لینک

   عملیات مطالعه کنار گذر فردوس و اسلامیه اغاز شد   

رئیس اداره راه و ترابری فردوس از اغاز عملیات مطالعه کنار گذرفردوس و اسلامیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مهندس پیشاوری گفت:پیرو مصوبه جلسه شورای اداری استان عملیات مطالعه کنار گذر فردوس واسلامیه اغاز و با تخصیص بودجه لازم  این پروژه تا پایان سال جاری احداث خواهد شد.

وی افزود :اعتبار اولیه این طرح بالغ بر 300میلیون تومان می باشد و در سال جاری حداقل مبلغ 500میلیون تومان دیگر با قول  مساعد مدیر کل راه و ترابری استان به این پروژه اختصاص می یابد.وی ابراز خرسندی کرد احداث   مسیر 12 کیلو متری کنار گذر فردوس و اسلامیه با عرض 11 متر ،تا پایان سال به اتمام برسد

لینک

   بهسازی و آسفالت راه روستایی پارو محله – منگلاب شهرستان بابلسر   

راهها و مسیرهای ارتباطی روستاها بعنوان شریانهای حیاتی که موجب ارتباط روستاها با شهرها و مراکز عمده اقتصادی ، اجتماعی ، ... هر کشور بوده ، نقش و جایگاه ویژه ای در امر توسعه اقتصادی دارا می باشند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس علی محمد رضایی روشن رئیس اداره نظارت بر راههای روستایی این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود : مسئله راههای مناسب روستایی به منظور حمل و نقل هرچه سریعتر، آسانتر و در عین حال ارزانتر به بازار مصرف یکی از اصلی ترین دغدغه های ذهنی مسئولین محترم استان و این اداره کل می باشد ، از این رو بهسازی راه روستایی پارومحله – منگلاب شهرستان بابلسر واقع در بخش بهنمیر از جمله اقدامات مهم و موثر این اداره کل در جهت تکمیل شبکه راههای روستایی بوده که از سال 1387 عملیات اجرایی آن آغاز گردید. رئیس اداره نظارت بر راههای روستایی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه خاطر نشان ساخت : عملیات اجرایی این پروژه به طول 2/3 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 3000 میلیون ریال به اتمام رسیده که شامل عملیات زیراساس ـ اساس ـ آسفالت و احداث ابنیه فنی
می باشد.مهندس رضایی روشن با مثبت ارزیابی کردن عملکرد این اداره کل در بخش راه روستایی در استان  عنوان کرد: با بهسازی و آسفالت این محور 716 خانوار ، جمعیتی بالغ بر 2765 نفر از نعمت یک راه ایمن و استاندارد در این منطقه بهره مند شدند.

شایان ذکر است از 9804 کیلومتر راههای تحت پوشش اداره کل راه و ترابری استان ، 7503 کیلومتر جزء راههای روستایی محسو ب  می شود.

لینک

   ایمن سازی بزرگراههای استان گلستان در دست اقدام است   

مدیرکل راه وترابری استان گلستان گفت : عملیات ایمن سازی و توسعه 230 کیلومتر بزرگراه استان در دست اقدام می باشد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل ، مهندس محمد تقی جوان شورابی  در اولین جلسه بررسی وضعیت بزرگراههای استان گلستان در سال 88 ، افزود : این عملیات در سه مقطع زمانی کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت در حال اجرا می باشد .

به گفته وی ، ایجاد روشنایی در نقاط مسکونی و دوربرگردانها ، ساماندهی تابلوهای اطلاع رسانی و محدودیت سرعت ، نصب گاردریل ، چشم گربه ای و مسیر نما از اقداماتی است که برای ایمن سازی بزرگراههای استان اجرا شده است .

شورابی ادامه داد : اجرای رویه آسفالت ، نصب پل عابر پیاده ،‌اصلاح تقاطع های فرعی به اصلی و استفاده از ابزارهای جدید و فناوری مناسب ایمنی در بزرگراهها از اقدامات دیگری است که با اجرای آنها سطح بزرگراههای استان ایمن تر از قبل می شود.

وی در ادامه به تشریح عملکرد سال گذشته اداره کل برای ایمن سازی بزرگراههای استان پرداخت و افزود : ساماندهی محدودیت سرعت در بزرگراهها با نصب تابلوهای اطلاعاتی ، نصب گاردریل ، احداث پل عابر پیاده ، خط کشی ، اصلاح دوربرگردانها و تعریض پیچهای تند و پلها از جمله این اقدامات بوده است .

جلسه بررسی وضعیت بزرگراههای گلستان با هدف بررسی کمی و کیفی بزگراهها و با حضور فرمانده پلیس راه ، رئیس حوزه نظارت بر راهسازی ، نماینده شرکت ساخت و توسعه راهها در استان ، معاونین اداره کل راه وترابری و نمایندگان شرکتهای بخش خصوصی در ساخت بزرگراه در سالن اجتماعات راه وترابری استان برگزار شد.

 

 

 

لینک

   اجرای175کیلومترآسفالت راههای اصلی وفرعی درسال87 درآذربایجان شرقی   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان آذربایجان شرقی معاونت راهداری اداره کل موفق به اجرای 175 کیلومترآسفالت در محورهای اصلی وفرعی ازمحل اعتبارات ملی واستانی به مبلغ 70000میلیون ریال گردیده است.

 بر اساس این گزارش محورتبریز- بستان آباد-سرچم، محورمرند-ایواوغلی، محور صوفیان -شبستروتسوج-سلماس، محوراهر-مشگین شهر، محورتبریز-اهر، محورورزقان-خاروانا، محورتبریز-آذرشهر-میاندواب،-محورکلیبر-اسکانلو، محورمرند-جلفا، نوارمرزی-جلفا 10 پروژه ای هستند که عملیات آسفالت ریزی درآنها اجرا شده است.

لینک

   محدوده پرحادثه امین آباد ـ نم رود ایمن سازی شد   

محدود امین آباد تا نم رود در محور اصلی تهران ـ فیروزکوه که به نقطه ای پرحادثه در چند سال اخیر تبدیل شده بود با اقدامات انجام گرفته توسط اداره راه و ترابری فیروزکوه ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران ذکریا صفرزاده، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان فیروزکوه با اعلام این خبر گفت: در این محدوده شاهد تصادفات منجر به جرح و فوت بودیم که خوشبختانه با برنامه ریزی و اقدامات پیشگیرانه اضطراری از سوی این اداره از قبیل (نصب نیوجرسی، جداسازی باندهای رفت و برگشت، خط کشی، تابلو، علائم هشداردهنده و نصب جداکننده های باتومی) به طور کامل ایمن شده است. آمارها حاکی از آن است که پس از انجام اقدامات مذکور حتی یک مورد تصادف منجر به فوت در این منطقه گزارش نشده است.

صفرزاده با ابراز رضایت از روند کاهش تصادفات در راههای مواصلاتی این شهرستان، گفت: خوشبختانه طبق آمار پلیس راه ما تنها شهرستانی هستیم که در استان تهران فوتی راکب موتور در سال 87 نداشته ایم.

وی تعامل خوب صورت گرفته میان پلیس راه این شهرستان با اداره راه و ترابری و مهم تر از آن رعایت قوانین رانندگی توسط مردم منطقه را از عوامل این اتفاق مثبت عنوان کرد.

لینک

   نصب 1550 مترمربع تابلوی اطلاعاتی در محورهای استان سمنان   

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از نصب 1550 مترمربع تابلوی اطلاعاتی در محورهای استان سمنان در سال 1387 خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپور با اعلام این مطلب افزود:

 اعتبار اجرای این پروژه 3000 میلیون ریال می باشد که از محل اعتبارات ملی و استانی تامین گردیده است.

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان همچنین از نصب 41100 عدد علائم اخباری و مسیرنما با اعتباری بالغ بر 810 میلیون ریال ، 28200 عدد علائم انتظامی و بال کبوتری با اعتباری بالغ بر 1700 میلیون ریال و همچنین 35250عدد بازتاب چشم گربه ای با اعتبار 300 میلیون ریال در راههای شریانی ، غیرشریانی و روستایی در سال 1387 در حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان سمنان خبر دادند.

لینک

   اصلاح امور رفاهی کارکنان در سال 88   

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و ترابری نیز در ادامه این همایش اعلام کرد: امور رفاهی کارکنان در سال 88 برنامه ریزی شده است که بر این مبنا عملیاتی خواهد شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری پاک نهاد که در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی این وزارتخانه سخن می گفت، اظهار داشت : امسال در سال پاپانی برنامه چهارم توسعه قرار داریم و وزارت راه و ترابری آمادگی کامل را برای تدوین برنامه پنجم دارد.

 معاون وزیر راه و ترابری یادآور شد: با ابلاغ قانون مدیریت خدمات کشوری در این وزارتخانه نیز این قوانین اجرا می شود و نهایت تلاشها برای اجرای اصل 44 انجام می شود.

پاک نهاد بیان داشت:مدیریت زمان برای جلوگیری از طولانی تر شدن کارها، تدوین دستورالعمل مصرف بهینه در ادارات و تدوین ضوابط انضباطی کارکنان و اصلاح امور رفاهی در دستور کار این معاون توسعه مدیریت و منابع قرار دارد.

وی ادامه داد: از جمله کارهای دیگر تهیه گزارش تفریغ بودجه سال 1386 است که با عملکردهای آن مورد مطابقت قرار گرفته است که در مورد کارهای انجام نشده پاسخ خواسته شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و ترابری بیان کرد: بخش امور رفاهی در حقیقت با ارتقاء سلامت اداری و کاهش فساد در هر سازمانی با توجه به باورها و ارزشهای اعتقادی رابطه منسجم دارد.

وی افزود: انشاالله بر اساس برنامه ریزی انجام شده موارد مصوب