افزایش 16 درصدی حمل و نقل مسافر استان مازندران   

حمل و نقل مسافر استان مازندران در سال 87، نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 16 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران سید ابوالحسن موسویان، رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: در سال گذشته 54 میلیون نفر از مبدأ استان مازندران به سایر نقاط کشور جابجا شده اند.

وی در ادامه علت این افزایش را ترویج فرهنگ استفاده از وسایل نقلیه عمومی، ارتقای فرهنگ عمومی به منظور برنامه ای کردن سفرها، حل مشکل سوخت وسایل نقلیه عمومی، انجام تمهیدات لازم به منظور از رده خارج نمودن ناوگان فرسوده و خرید ناوگان جدید، بهبود نحوه فروش بلیت وسایل نقلیه مسافری شامل پیش فروش، گسترش شبکه اطلاع رسانی و امکان تهیه بلیط اینترنتی و ... ذکر کرد.

موسویان خاطرنشان کرد: شهرستانهای بابل، ساری و آمل بیشترین میزان جابجایی مسافران را در سطح استان داشته اند.

وی همچنین افزود: بیشترین جابجایی مسافر در سال گذشته به مقاصد استانهای تهران و مشهد بوده است.

لازم به توضیح است: تعداد 173 شرکت حمل و نقل مسافر، شامل 47 شرکت اتوبوسی، 34 شرکت مینی بوسی، 83 شرکت سواری رانی و 9 شرکت ترکیبی در استان مازندران فعالیت دارند.

 

 

لینک

   کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در لرستان   

بر اساس آمار موجود ، تعداد تلفات ناشی از  سوانح رانندگی برون شهری در استان لرستان در سال 87 نسبت به سال 86  ،  1/16  درصد کاهش یافته است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس رضایی مدیرکل  راه و ترابری استان  با اعلام این خبر گفت :  با توجه به برنامه ریزیهای بعمل آمده در جهت افزایش ایمنی در سطح راههای لرستان بویژه بهسازی و ارتقاء کیفیت راهها ، رفع نقاط پرحادثه ، نصب انواع علائم و تجهیزات ایمنی در طول راهها و تعامل مناسبی که بین دستگاههای متولی ایمنی راه در سطح استان صورت گرفته است  ، تعداد  افرادی که در سال 87 بر اثر حوادث رانندگی  برون شهری جان خود را از دست داده اند ، نسبت به سال 86 ،  88  نفر  کاهش یافته است . وی اضافه کرد : در این راستا تعداد افرادی که بر اثر سوانح رانندگی در راههای روستایی استان در سال 87 جان خود را از دست داده اند نسبت به  سال 86 ، حدود 35 درصد کاهش یافته است . مهندس رضایی با اشاره به اینکه استان لرستان در زمینه کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در یازده ماهه اول سال 87 ، رتبه اول را در بین استانها بدست آورده است ، تصریح کرد : طبق گزارشات ارائه شده از سوی پلیس راه ، عامل اکثر تصادفات رانندگی واقع شده در سطح راههای استان،رعایت نکردن سرعت مطمئنه ، انحراف به چپ و عدم توانایی در کنترل وسایط نقلیه اعلام شده است .

لینک

   خسارت 380 میلیون ریالی به جاده های قوچان   

رییس اداره راه و ترابری شهرستان قوچان از وارد شدن خسارات شدید به جاده های این شهرستان طی بارندگی های چند روز گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا نعیمی مجد با اشاره به این که بارندگی های شدید چند روز گذشته باعث وارد شدن خسارت های جدی به راه های شهری و روستایی این شهرستان شده، افزود: بر اساس برآوردهای اولیه صورت گرفته توسط کارشناسان، تاکنون بیش از 380 میلیون ریال خسارت به جاده های اصلی و فرعی قوچان وارد شده است.

وی ادامه داد: بیشترین خسارت وارده در محدوده محور دوغایی بوده که بیش از 170 میلیون ریال برآورد شده است.

نعیمی در ادامه با اشاره به این که بارش برف در محورهای مختلف حوزه استحفاظی قوچان طی روزهای گذشته شرایط عبور و مرور را دشوار کرده، افزود: نیروهای راهداری شهرستان با اجرای عملیات برفروبی تمامی تلاش خود را برای روان سازی ترافیک در محورهای منتهی به این شهرستان، به کار گرفتند.

 

لینک

   بازدید نماینده ولی فقیه استان از پیشرفت آزادراه خرم آباد- پل زال   

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعة شهرستان خرم آباد از پیشرفت پروژة احداث آزادراه خرم آباد – پل زال بازدید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در این بازدید که نمایندگان مردم  شهرستان خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راه و ترابری استان و فرماندار خرم آباد نیز حضور داشتند ، مهندس رضایی مدیرکل  راه و ترابری ، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه احداث آزادراه خرم آباد- پل زال و  نقش آن در کاهش سوانح رانندگی ،کاهش مصرف سوخت و کاهش طول مسیر، بازدید کنندگان را در جریان آخرین وضعیت پیشرفت پروژه  قرار داد .

 وی با اشاره به اینکه این پروژه از بزرگترین پروژه های راهسازی کشور محسوب می شود ، تصریح کرد :پروژة احداث آزادراه خرم آباد- پل زال ، تا کنون بیش از 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در این راستا اعتباری بالغ بر 3000 میلیارد ریال هزینه شده است و انتظار می رود در  شهریور سال جاری به بهره برداری برسد .

 

لینک

   افتتاح پروژه روشنایی در محور فریدونکنار _ سرخرود   

پروژه روشنایی محور فریدونکنار _ سرخرود با حضور مهندس کریمی استاندار مازندران ، مهندس رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان ، حاج آقا جلالی امام جمعه محترم شهرستان  فریدونکنار ، فرماندار و شهردار فریدونکنار و جمع کثیری از مسؤلین محلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان در این مراسم مهندس سید محمد کریمی استاندار مازندران گفت: ایمن سازی محورها در قالب روشنایی برای ایجاد محیطی مناسب برای تردد وسایل نقلیه و اشخاص پیاده بوده بطوری که دید سریع ، دقیق و راحت آنها امکان پذیر شود از این رو این مهم باید برای کلیه محورهای اصلی و شریانی استان محقق گردد. وی در ادامه تصریح کرد : با بهره برداری از این پروژه مردم شریف و ولایتمدار منطقه می توانند از  نعمت یک راه ایمن و مناسب بهرمند شوند.

در ادامه مراسم نیز مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان ضمن قدردانی از مهندس کریمی به منظور پیگیری های مجددانه ایشان در خصوص راههای ارتباطی استان عنوان کرد :  اداره کل راه وترابری استان مازندران در راستای برنامه ها و اهداف خود در زمینه ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان اقدامات بسیار گسترده ای را در قالب روشنایی در سطح راههای استان در دستور کار خود قرارداده است که اجرای سیستم روشنایی در محور فریدونکنار _ سرخرود به طول 3/4 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 1500 میلیون ریال یکی از این اقدامات بوده که به حول و قوه الهی از امروز مورد بهره برداری قرار می گیرد. وی در ادامه افزود : عملیات اجرایی این پروژه شامل نصب 83 اصله پایه فلزی هشت وجهی گالوانیزه و سیستم روشنایی چراغ 400 وات بخار سدیم می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان در خصوص دیگر اقدامات این اداره کل در زمینه روشنایی محورهای استان خاطر نشان ساخت : این اداره کل عملیات اجرایی روشنایی حدود 30 کیلومتر از محورهای چهارخطه استان را در دست انجام و نگهداری از 220 کیلومتر از روشنایی محورهای استان را برعهده دارد.

شایان ذکر است استاندار مازندران پس از پایان مراسم از روند اجرایی پروژه کمربندی فریدونکنار بازدید و خواستار تسریع در روند اجرایی پروژه و توجه ویژه مسؤلین ذیر ربط به این مهم شدند.

 

لینک

   اولویت های اداره کل راه و ترابری مازندران بهسازی و آسفالت راه های روستایی است   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان مازندران گفت:بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان یکی از اولویت های مهم کاری اداره کل راه و ترابر ی استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران راه روستایی به عنوان قسمتی از توسعه روستایی ، یکی از فعالیتها و وظایف وزارت راه و ترابری را تشکیل می دهد که شامل احداث و آسفالت و نگهداری راههای روستایی اعم از ترمیم و لکه گیری آسفالت ، خط کشی راههای آسفالته ، نصب علائم ، شانه سازی و پاکسازی حریم راههای روستایی و ... می باشد. با اجرای خدمات مذکور رفاه لازم در مناطق روستایی فراهم می شود و زمینه ساز رشد و تولیدات کشاورزی و ایجاد جاذبه های لازم برای تثبیت جمعیت روستایی شده تا از مهاجرت بی رویه جلوگیری شود.

مهندس سیاوش کاملی معاون راهسازی این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود : استان مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و محیطی از جمله استانهایی است که تعدد روستاها در آن زیاد بوده ، لذا بهسازی و ایمن سازی راههای ارتباطی این روستاها یکی از اولویت های اصلی و مهم کاری این اداره کل می باشد. وی در ادامه تصریح کرد :  از این رو و با توجه به موقعیت راههای روستایی در شهرستانها ، اقدامات بسیار گسترده ای در حال انجام بوده که یکی از این فعالیتها بهسازی و آسفالت راه روستایی شهرستان سوادکوه می باشد. معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت : آسفالت راه روستایی منگل _ بورخیل شهرستان سوادکوه یکی از محورهای مهم روستایی این شهرستان بوده که عملیات اجرایی زیر اساس ، اساس و آسفالت آن در سال 1387 به طول 8/2 کیلومتر و به عرض 5/5 متر و با اعتباری بالغ بر 1300 میلیون ریال به اتمام رسیده که با اتمام پروژه مذکور 460 خانوار با جمعیتی بالغ بر 1650 نفر از نعمت یک راه ایمن و استاندارد بهره مند می شوند. مهندس کاملی در ادامه خصوص آسفالت دیگر محورهای روستایی این شهرستان افزود : آسفالت راه روستایی گالش کلا این شهرستان نیز با عملیات اجرایی زیراساس ، اساس و آسفالت 7/1 کیلومتر با عرض 5 متر و با اعتباری بالغ بر 1000 میلیون ریال در سال 1387 انجام شده است.وی افزود : با آسفالت 2/4 کیلومتر از مابقی محور 202 خانوار با جمعیتی بالغ بر 628 نفر از نعمت یک راه ایمن و استاندارد بهره مند می شوند.

شایان ذکر است از محل اعتبارات سال 1387 این اداره کل تعداد 29 پروژه با اعتباری بالغ بر 14250 میلیون ریال در محورهای روستایی شهرستان سوادکوه مصوب بوده که ان شاء الله تا پایان سال مالی 1388  انجام  می گیرد. 

 

لینک

   اصلاح الگوی مصرف گامی مؤثر در جهت پیشرفت پروژه ها   

مدیرکل راه و ترابری استان مازندران در اولین نشست با رؤسای ادارات تابعه و ستادی این اداره کل در سال 1388 که به منظور ارزیابی عملکرد و بررسی اقدامات انجام یافته در سال 87 و ارائه راهکارها و برنامه های اجرایی سال 88 برگزار شد ،  خواستار اصلاح الگوی مصرف و تلاش برای تحقق این مهم شده و عنوان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص اصلا ح الگوی مصرف بر همه ماواجب است تا با تأکید بر صرفه جویی در امورات مختلف بر مصرف درست منابع و امکانات در تمام امور جاری اداره کل و پروژه ها به این مهم جامعه عمل بپوشانیم چرا که می توان از این طریق گامی مؤثر در جهت پیشرفت پروژه های اجرایی برداشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران  مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان دراین نشست ضمن قدردانی و تشکر از عملکرد تمامی حوزه ها در سال گذشته خاطر نشان ساخت : باید در سال جدید  همچون گذشته با تلاش و جدیت برای اهداف و برنامه های این اداره کل از هیچ کوششی دریغ نکرده و با تمام توان و امکانات برای ایجاد یک راه ایمن و استاندارد در این استان ولایتمدار بکوشیم .

وی در ادامه بااشاره به نظارت دقیق و حضور به موقع و فعال بر روی پروژه های اجرایی این اداره کل تصریح کرد: مهم ترین عاملی که می تواند در تسریع و پیشرفت هر پروژه ای مؤثر باشد نظارت دقیق و حضور فعال و مستمر بر سر آن پروژه بوده لذا از همه رؤسای ادارات تابعه وستادی خواسته تا این مسئله مهم را در اولویت اصلی کار خود در سال جدید لحاظ کنند. مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه ضمن اشاره به پاکسازی سراسری محورهای استان به صورت همزمان و زیباسازی حریم راهها در نوروز امسال افزود: پاکسازی حریم راههای استان با توجه به تأکید استاندار محترم از برنامه ها و اقدامات همیشگی این اداره کل بوده ازاین رو در سال جدید نیز خواستار جدیت و اهتمام بیشتر به این موضوع از سوی تمامی رؤسای ادارات تابعه شد.

مهندس رحیمی در ادامه این نشست ضمن اشاره به تجهیزات و استفاده بهینه از کلیه ماشین آلات راهداری عنوان کرد: همه رؤسا باید با نظارت دقیق بر ماشین آلات و رانندگان بر حفظ و نگهداری آنها کوشیده و از استفاده درست و بهینه این ماشین آلات در انجام وظایف محوله از هیچ کوششی دریغ نکنند.در ادامه نشست مدیر کل راه و ترابری استان از تمامی رؤسای ادارات تابعه و ستادی خواست تا ظرف 7 روز  آینده برنامه های کاری سال 1388 خود را در تمامی حوزه ها ( راهسازی ، راهداری ، راه روستایی ) ارائه داده ، تا در جلسه بعد به بررسی برنامه های ارائه شده هر شهرستان پرداخته شود.

شایان ذکر است بکارگیری از توان اجرایی فرمانداران ، نمایندگان مجلس و اطلاع آنان از موانع و پیشرفتهای  پروژه های شهرستانها ، نصب علائم و تجهیزات ایمنی در محورهای فرعی ،  بررسی  اعتبارات و تلاش و کوشش برای تسریع پروژه ها از جمله مباحث مطرح شده مهندس رحیمی در این نشست بوده است.

 

لینک

   برنامه ریزی راه و ترابری استان کرمانشاه برای اصلاح الگوی مصرف   

مهندس قادری از اصلاح الگوی مصرف در اجرای پروژه های راههای استان کرمانشاه در 88 خبر داد.

به گز ارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه قادری با بیان مطلب فوق اضافه کرد : با وتوجه به نامگذاری سال 1388 از سوی مقام معظم رهبری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه نیز جدا از حساسیت های عمومی یعنی در صرفه جویی در آب و برق و سوخت در مسائل اختصاصی و طرحهای اجرایی نیز به همین منظور در سال جاری برنامه ریزی نموده است.

 وی تصریح کرد : طراحی مناسب راه , کم کردن دهانه پلهایی که در طول جاده احداث می شوند , کاهش ارتفاع خط پروژه در دشتها و جاده های هموار , حمل مصالح از نزدیک ترین محل برای اجرای پروژه های راهسازی و راهداری و انجام کارهای تحقیقاتی با کمترین هزینه در سطح استاندارد و الگوهای لازم از جمله برنامه های این اداره کل برای اصلاح الگوی مصرف می باشد.

قادری اظهار امیدواری کرد که با این راهکار جدید و مناسب در خصوص هزینه های راهسازی و راهداری استان صرفه جویی قابل توجهی معمول گردد . و بتوان علاوه بر کمیت با کیفیت لازم حداکثر بهره رابدست آورد.  

لینک

   نشست صمیمانه رئیس سازمان با روسای کانون های کالا و مسافر استان گیلان   

دکتر افندی زاده معاون  وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در سفر به استان گیلان طی نشستی صمیمی با روسای کانون انجمن‌های صنفی بخش حمل و نقل کالا و مسافر استان گیلان از نزدیک در جریان فعالیت ها و مسایل و مشکلات صنف قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گیلان، دکتر افندی زاده در این دیدار طی سخنانی گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با آگاهی ازمشکلات تشکل های صنفی بخش حمل و نقل ، مسئولیت  رفع آنها را پذیرفته و تا حد امکان و در چارچوب قانون حرکت می کند، اما صنف هم باید برای رفع مشکلات، همکاری و تعامل نزدیک با سازمان داشته باشد و فعالانه  قبول مسئولیت کند.

وی  در ادامه بر لزوم توجه به ایمنی در نوسازی ناوگان به ویژه درخصوص مینی بوس ها تأکید کرد و درخصوص نوسازی ناوگان حمل و نقل بار کشور گفت : در حال حاضر متوسط عمر این ناوگان باری 19 سال است که امیدواریم با طرح جدید ، عمر این ناوگان  کشور را به حد استاندارد برسانیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به آماده سازی طرحی در جهت نوسازی ناوگان حمل ونقل بار کشور و ابلاغ آن در صورت تصویب رئیس جمهور گفت : در این طرح وزارتخانه های صنایع و معادن و راه و ترابری نقش های محوری را ایفا خواهند کرد.  ضمن این که بانک ها نیز با ارائه تسهیلات مناسب به متقاضیان خرید کامیون نیز باید در این طرح مشارکت داشته باشند.

دکترافندی زاده در بخش دیگری از سخنان خود  از به روز رسانی آیین نامه تاسیس شرکت ها و  ابلاغ آن به استان ها ظرف  یکی دو ماه آینده خبرداد.

معاون وزیر راه و ترابری ضمن تشکر از تلاش شرکت ها و موسسات حمل و نقل در زمینه جابه جایی مسافران  نوروزی افزود: بی تردیدکسب لوح تقدیر خدمات برتر سازمان در همایش تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی، دستاورد یک کار گروهی و دسته جمعی منسجم است و  باز هم می توانیم در این زمینه موفق تر عمل کنیم  و  پتانسیل بیشتری در این زمینه وجود دارد.  

در این نشست صمیمانه مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان نیز طی سخنانی گزارشی از عملکرد بخش حمل و نقل استان را ارائه کرد و گفت: در سال گذشته حدود چهار  میلیون و 400 هزارنفر مسافر  از مبداء گیلان به مقاصد داخل و خارج استان در قالب چهار هزار و 980  سفر عزیمت کردند  که این میزان جابه جایی در مقایسه با مدت مشابه سال 86  از نظر میزان سفر35 درصد و به لحاظ جابه جایی مسافر 5/13 درصد رشد داشته است.

وی افزود:  طی سال گذشته بیش از 9 میلیون و 384 هزار تن کالا از استان گیلان حمل شده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال  86  حدود  05/11 درصد رشد  نشان می دهد، همچنین  در بخش حمل و نقل بین المللی  در سال گذشته  636 هزار و 992 تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای از مرزهای استان خارج  شده که نسبت به مدت مشابه سال 86  به میزان 9/20 درصد رشد نشان می دهد، در این زمینه مرز آستارا با  13 درصد از کل ترانزیت خروجی کشور  ،عنوان دومین مرز زمینی کشور را در سال گذشته به خود اختصاص داد. 

وی ضمن اشاره به رشد 43 درصدی جابه جایی مسافران نوروزی استان در سال جاری ، کسب عنوان لوح تقدیر خدمات برتر از سوی رئیس جمهور به ریاست سازمان، را مایه  سربلندی  مجموعه حمل و نقل جاده ای کشور و استان گیلان برشمرد.

در این نشست روسای کانونهای کالا و مسافر استان نیز به تشریح مسایل و مشکلات بخش خود پرداختند که فقدان وجود کانون عالی کشوری در بخش مسافر، فقدان درجه بندی شرکتهای حمل ونقل مسافر، تعدیل آیین نامه حمل و نقل مسافر، تقاضای حمایت سازمان از سرمایه گذاری در پایانه اختصاصی لوشان، ضرورت توسعه پارکینگ پایانه بار انزلی و لزوم توسعه و تجهیز غرفه های حمل و نقلی ، اعلام آمادگی کانون کالای استان در ارتباط با تاسیس شرکت های توانمند درصورت حمایت و اصلاح آیین نامه شرکت های حمل و نقل ، اعمال نرخ عرف بارنامه و مشکل مبالغ مابه التفاوت نرخ و تعارض آیین نامه تاسیس شرکت های توانمند با شرایط و ضوابط مقررات حاکم بر سالن های اعلام بار  از عمده ترین موارد مطرح شده توسط کانون های حمل و نقل کالا و مسافر استان گیلان طی این نشست بود.

لینک

   انتخاب کارمند نمونه اداره کل راه وترابری استان قزوین در جشنواره شهید رجایی   

معاون اداره امور مالی و ذیحسابی اداره کل راه وترابری استان قزوین کارمند نمونه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین،  معصومی وجدانی تفرشی معاون اداره امور مالی و ذیحسابی این اداره کل در یازدهمین جشنواره شهید رجایی به عنوان کارمند نمونه برگزیده شد

دقت و حسن اجرای امور ، توجه به طرح تکریم ارباب رجوع و چاپ مقاله در نشریات از فعالیت های مهم کارمند نمونه اداره کل راه وترابری استان قزوین بوده است.

 معصومه وجدانی تفرشی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت دولتی با بیش از هفت سال سابقه کار هم اکنون متصدی معاونت اداره امور مالی و ذیحسابی اداره کل راه وترابری استان قزوین است

گفتنی است سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین هم پیش از این با اهدا لوح سپاس از خدمات نامبرده تجلیل به عمل آورده بود.

لینک

   جلسه شورای حمل و نقل استان بوشهر با حضور رئیس سازمان هواشناسی برگزار شد   

اولین جلسه شورای حمل و نقل استان بوشهر در سال 88 با حضورعلی محمد نوریان معاون اول سازمان جهانی هواشناسی و رئیس سازمان هواشناسی کشور در سازمان هواشناسی استان بوشهر برگزار شد.

به زگزارش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر رئیس سازمان هواشناسی کشور طی این جلسه به طبقه بندی مختلف کشور و نیازهای سرمایشی – گرمایشی،  پیش آگاهی هواشناسی کشاورزی، جمع آوری داده های آب و هوایی به منظور کمک به توسعه و نگهداری مرتعی کشور پرداخت و گفت: ایجاد سامانه پیش آگاهی در بخش های مختلف به همراه مبارزه با آفات کلیدی در استان ها، پیش بینی وقوع الودگی هوا، تغییر اقلیم و کنوانسیون تغییرات آب و هوا و پیش بینی پدیده گرد و غبار در مناطق جنوب و غربی کشور و چشم انداز آینده مناطق کشور در برنامه ریزی های آتی بسیار مهم و ضروری است.

وی همچنین به نقش کمک های وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران در اطلاعیه ها و هشدارهای جوی و اقلیمی و پیش آگاهی های اقلیمی بلند مدت  اشاره نمود که این امر در سال گذشته موجب جلوگیری از خسارات ناشی از سیل در برخی استان ها شده است.

نوریان سرمایه های جامعه راه و ترابری را شامل شهروندان و مشتریان منطقی، آرمان های متعالی، ملت بزرگ و با فرهنگ و امکانات بالقوه دانست.

در ادامه جلسه شورای حمل و نقل نیز هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر به پشتیبانی ها ی خوب  انجام گرفته در بخش  جاده ای اشاره نموده و ابراز کرد: ما هم اکنون در استان بوشهر دارای 550 کیلومتر بزرگراه می باشیم که این میزان حدود 8% بزرگراه های کشور را شامل می شود .

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر نیاز  قطب اقتصادی مهم استان در عسلویه و پارس جنوبی و شمالی در سال های آتی را در ایجاد بزرگراه ها متذکر شد و احداث راه اهن بوشهر- شیراز و بوشهر عسلویه را نقطه عطفی در توسعه راههای استان اعلام کرد.

وی احداث آزاد راه شیراز بوشهر  را نیز از برنامه های مهم کاری استان در بخش راه دانست و گفت : مطالعه احداث آزاد راه بوشهر- شیراز به پایان رسیده و  در حال حاضر منتظر سرمایه گذاری بخش خصوصی برای عملیاتی شدن آن هستیم.

هاشم علیپور فاز هم چنین با ابراز خرسندی در هماهنگی دستگاههای اجرایی استان در نوروز 88 گفت: خوشبختانه در نوروز سال جاری تصادفات در جاده های استان 33 درصد  و تلفات ناشی از آن 66درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر خواستار تغییر در نحوه کنترل های پلیس راه و بکارگیری تکنولوژی های نوین دراین زمینه شد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که با همکاری سایر سازمانها  و با  تجربه کار گروهی  بتوانیم حقوق شهروندی را رعایت کنیم.

لینک

   تشکر فرماندار شهرستان کازرون از رئیس راه و ترابری کازرون   

صالح پور فرماندار شهرستان کازرون با ارسال نامه ای از همکاری مهندس حنیفی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان کازرون تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در متن این نامه که خطاب به حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس نوشته شده آمده است: با عنایت به اینکه آقای حنیفی مدیریت محترم اداره راه و ترابری این شهرستان در ارتباط با ارائه تسهیلات مورد نیاز به مسافرین نوروزی سالجاری کمال همکاری لازم را داشته است.

به پاس خدمات و تلاش صادقانه ایشان به مصداق کلام گهربار معصوم (ع) "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق" از عملکرد بسیار خوب نامبرده تشکر و تقدیر می شود.

 

 

لینک

   تقدیر فرماندار و نماینده مردم شهرستان مرودشت از مدیرکل راه و ترابری فارس   

مهران حفاری فرماندار شهرستان مرودشت و حسن شبانپور نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی طی لوح سپاسی از تلاشهای مدیر کل راه و ترابری فارس در بهره برداری از پروژه های عمرانی این شهرستان تقدیرو تشکر به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در متن این لوح آمده است: نظر به اینکه تلاش های بی وقفه جنابعالی موجب بهره برداری از پروژه های عمرانی متعدد در شهرستان مرودشت شد، ضمن شکرگذاری از عنایت و الطاف بیکران حضرت حق مراتب قدردانی و تشکر خود را از همکاری و همراهی مخلصانه و بی شائبه جنابعالی اعلام داشته، توفیق روزافزونتان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می نماییم.

لینک

   محور ارتباطی استان فارس به یزد، گامی مهم در جهت رونق اقتصادی منطقه   

قطعه آخر محور قادرآباد - خوانسار به طول 2/11 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 5/1 میلیارد تومان با حضور استاندار فارس و دیگر مسئولین استانی گشایش یافت .

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری فارس، در مراسم افتتاح محور قادرآباد- خانسار در شهرستان بوانات حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس گفت: محور قادر آباد به خوانسار به طول 105 کیلومتر استان فارس را از طریق شهرستان خاتم (هرات) به استان یزد متصل می کند.

نوروزی در توضیح مشخصات این محور افزود:  این مسیر با مشخصات راه فرعی باعرض سواررو 5/7 متر از فلکه انتهای شهر قادرآباد شروع و تا روستای خوانسار در استان یزد ادامه می یابد.

وی همچنین اضافه کرد: این جاده با عبور از منطقه محروم سرچهان به مرکزیت بخش کره ای، گامی مهم در جهت رونق اقتصادی منطقه می باشد.

مهندس نوروزی اهداف مهم این طرح را ارتباط بین شهرستانهای شمالی استان فارس با استان یزد و کرمان ، کم کردن هزینه سفر شامل سوخت و استهلاک ، کم کردن تصادفات جاده ای و کم کردن زمان سفر خواند.

مدیرکل راه و ترابری فارس در توضیح احجام این پروژه گفت: عملیات خاکی قطعه آخر این پروژه شامل  عملیات خاکبرداری با حجم 130000 مترمکعب و خاکریزی 124000 مترمکعب و تعداد ابنیه فنی 44 دستگاه می باشد.

نوروزی، مدیرکل راه و ترابری استان همچنین در توضیحاتی در رابطه با کمربندی بوانات گفت: در حال حاضر ساخت کمربندی بوانات مراحل پایانی خود را طی می کند و تا یکی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.

در این مراسم همچنین رضازاده استاندار فارس با اشاره به پیشرفت عظیم پروژه های انجام پذیرفته در دولت نهم گفت: در زمینه مصوبات سفر اول هیئت دولت به فارس در شهرستان بوانات بیش از تعهدات عمل شده است.

لینک

   آغاز عملیات اجرایی قطعه چهارم پروژه زنجان- گیلوان- منجیل   

پروژه زنجان- گیلوان- منجیل به طول 650/ 11 کیلومتر با اعتبار پیش بینی شده 2/4 میلیارد تومان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: مهندس اسماعیلی معاون راهسازی این اداره کل با اشاره به مطلب فوق گفت: «پروژه سه راهی زنجان- گیلوان- منجیل، یکی از پروژه¬های مهم در دست احداث این اداره کل است که به لحاظ تسهیل در ارتباط استانهای زنجان و گیلان و همچنین شهرستان طارم به مرکز استان از اهمیت به¬سزایی برخوردار است».

این پروژه در حال حاضر به پنج قطعه تقسیم شده که چهار قطعه آن به طول 88 کیلومتر در استان زنجان و یک قطعه در استان گیلان واقع می باشد.

معاون راهسازی این اداره کل افزود «قطعه اول این پروژه به طول 7 کیلومتر، حدفاصل سه راهی بناب- طارم تا روستای ذاکر با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان به اتمام رسیده و در دهه فجر سال گذشته افتتاح و اکنون مورد بهره برداری قرار می گیرد. قطعه دوم به علت کوهستانی بودن حدفاصل روستای ذاکر تا سرخه دیزج به طول 35 کیلومتر فاز مطالعاتی خود را طی می¬کند».

وی در خصوص قطعه سوم این پروژه نیز گفت «قطعه سوم این پروژه با اعتبار چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان در حال اجرا می باشد و قطعه چهارم که حد فاصل گیلوان تا پایان حوزه استحفاظی است به پیمانکار واگذار شده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است».

وی در پایان خاطرنشان کرد کل اعتبار پیش بینی شده برای این قطعه 2/4 میلیارد تومان است.

لینک

   موفقیت ورزشی فرزند یکی از همکاران اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

دیبا جاویدبخت در سکوی نخست رشته شنای پروانه جای گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان،  دیبا جاویدبخت فرزند خانم فریده افشار از همکاران این اداره کل، در مسابقات ورزشی مدارس استان زنجان که بین دانش آموزان مقطع راهنمایی برگزار گردید، در رشته پروانه موفق به کسب رتبه اول شد.

لینک

   شورای اسلامی مزایجان از رئیس راه و ترابری دبوانات تقدیر کرد   

شورای اسلامی شهرستان مزایجان با ارسال نامه ای از خادمی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بوانات تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در متن این نامه آمده است: بدینوسیله شورای اسلامی مزایجان مراتب سپاس و قدردانی خود را از زحمات بی دریغ برادر ارجمند آقای خادمی ریاست محترم اداره راه و ترابری شهرستان بوانات اعلام نموده و از ایشان تقدیر و تشکر به عمل می آید.

لینک

   آسفالت بیش از 205 کیلومتر راه در خراسان جنوبی   

در سال گذشته بیش از 205 کیلو متر عملیات آسفالت راه در 11 پروژه راهسازی  از سوی اداره کل راه و ترابری استان صورت پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی،  معاونت راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی  تعداد پروژه های راهسازی در استان را 22 پروژه عنوان کرد و گفت:عملکرد این حوزه نشان می دهد طی سال 87 عملیات اسفالت در 5/205 کیلومتر از  محورهای استان صورت پذیرفته و احداث 190 ابنیه فنی اعم از کوچک و بزرگ نیز اجرایی شده است.

مهندس رضا رجبی با اشاره به لکه گیری 67 کیلو متر  طول محورهای استان، در تصریح کرد: عملیات لکه گیری در 43 کیلو متر از پروژه بهسازی بیرجند-سربیشه و روکش اسفالت قا ین –بیرجند صورت پذیرفته  ضمن انکه در مجموع  24 کیلو متر از محورهای بجستان –فردوس و سرایان-سه قلعه  نیز لکه گیری شده است.

به گفته وی در حوزه راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی طی سال گذشته بیش از 164 کیلو متر عملیات خاکریزی و 121 کیلو متر عملیات خاکبردار ی صورت پذیرفته است.

لینک

   فضای پایانه های داخلی و خارجی فرودگاه مشهد به 5/2 برابر افزایش می یابد   

فضای پایانه های داخلی و خارجی فرودگاه بین المللی مشهد تا پایان امسال به 5/2 برابر فضای کنونی افزایش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی محسن اسماعیلی مدیر کل فرودگاه بین المللی مشهد با اعلام این خبر گفت: 20 هزار متر مربع فضای پایانه خارجی و 10 هزار متر فضای پایانه داخلی از جمله طرح های در دست اجرا است که امیدواریم بهره برداری از آن تا پایان سال 88 آغاز شود.

وی گفت: با بهره برداری از این طرح ها مجموع فضای فرودگاهی مربوط به پایانه های این فرودگاه به 50 هزار متر مربع خواهد رسید که این موضوع موجب تسهیل در بسیاری امور مربوط به جابجایی مسافران خواهد شد.

لینک

   پروازهای مستقیم خارجی به مشهد افزایش می یابد   

خط هوایی مستقیم میان مشهد و شهرهای بیروت، باکو، هرات و بانکوک به زودی برقرار خواهد شد.

مدیر کل فرودگاه مشهد با اعلام این خبر گفت: برقراری پرواز مستقیم از مشهد به چند کشور آسیای میانه نیز در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه  و ترابری استان خراسان رضوی  محسن اسماعیلی گفت :در حال حاضر فرودگاه مشهد پذیرای پروازهای مستقیم از دبی، منامه، قطر، کویت، دمام، مدینه، جده، دمشق، نجف، بغداد، مزار شریف، کابل، بیشکک، دوشنبه و استانبول است و شرکت های هواپیمایی از فرودگاه مشهد به این مراکز پرواز می کنند.

وی اضافه کرد: با حمایت دفتر نظارت بر شرکت های هواپیمایی سازمان هواپیمایی کشور، افزایش پرواز به کشورهای اروپایی را دنبال می کنیم.

محسن اسماعیلی درباره پروازهای داخلی از فرودگاه مشهد گفت: با انجام پرواز از دو فرودگاه شهر کرد و خرم آباد به مشهد که اخیراً صورت گرفت، جمع فرودگاه های کشور که به مشهد و بالعکس پرواز دارند به 32 فرودگاه رسید.

لینک

   افزایش 20 درصدی حمل و نقل کالای استان مازندران   

حمل و نقل کالای استان مازندران در سال 87، نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 20 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران محمود ارجمند تبار، رئیس اداره حمل و نقل کالای اداره حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن اعلام این خبر گفت: در سال گذشته 13 میلیون و 892 هزار و 960 تن کالا از مبدأ استان مازندران به سایر نقاط کشور جابجا شده است.

وی در ادامه علت این افزایش را کنترل و نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل و نقل کالا، شناسایی مراکز عمده بار و معادن شن و ماسه، جلوگیری از حمل بار بدون بارنامه با همکاری انجمن های حمل و نقل کالا و پلیس راه استان ذکر کرد.

ارجمند تبار خاطرنشان کرد: شهرستان آمل با جابجایی 3 میلیون و 8 هزار و 453 تن کالا بیشترین میزان جابجایی کالا را در استان در سال گذشته به خود اختصاص داده است.

شایان ذکر است 118 شرکت حمل و نقل کالا در استان مازندران مستقر می باشند.

 

 

لینک

   خسارات وارده به محورهای راه و ترابری جنوب استان سیستان و بلوچستان   

بارشهای فصلی دربهار 88  بالغ بر 325568 میلیون ریال به محورهای اصلی و فرعی خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری  ایرانشهر مهندس کرد معاون راهداری و رئیس ستاد نوروزی اداره کل در این خصوص گفت : 1/47 کیلومتر جسم راه –آبنما 2280 دستگاه –گوشواره پل 440 دستگاه –رادیه برید 440 دستگاه – تخریب دیوار 139000 متر مکعب -  دریواسیون خاکی 695000 متر مکعب –گابیون 104000 مترمکعب و تخریب شانه راه 305000 مترمکعب از جمله خساراتهای وارده به حوزه استحفاظی جنوب استان است.

 مهندس کرد همچنین اشاره کرد: از مهمترین خسارات وارده میتوان به تخریب پلهای قصر قند در محور جکیگور – نیکشهرو پل فیروز آباد در محور ترانزیتی ایرانشهر – چابهار شامل 2 دهانه 10 متری اشاره کرد که با عنایت به اینکه این پل فیروز آباد در اوج ترافیک مسافرین نوروزی تخریب گردیدبا تلاش راهداران سختکوش اداره کل راه و ترابری جنوب استان در حداقل زمان ممکن با احداث کنارگذر تردد را برقرار کرده و در مرحله بعدی یک دستگاه پل خرپایی 30 متری در کمتر از 20 ساعت با همت پرسنل فوق حمل ،مونتاژ و نصب گردید که هم اکنون تردد از روی این پل در حال انجام است.

 

 

لینک

   تشکیل کار گروه اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

پیرو بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح روش های بهینه هزینه نمودن  منابع و نامگذاری  سال 88 به سال اصلاح الگوی مصرف،اولین جلسه شورای معاونین اداره کل راه و ترابری استان پیرو  این موضوع برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی این اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی  مقرر گردید با تشکیل  هفت کارگروه  در بخش های مختلف حوزه های کاری  با رویکرد بالا بردن کیفیت ،سرعت انجام کار و بهینه نمودن هزینه ها روش ها و  پیشنهادات اجرایی اصلاح الگوی مصرف در اسرع وقت  تهیه و   ارائه گردد.

 

 

لینک

   باز گشایی تمامی محور های مسدود بر اثر بارندگی در خراسان جنوبی   

محورهای مواصلاتی  مسدود شده بر اثر بارندگی روزهای گذشته،از سوی اکیپ های راهداری باز گشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با بیان این مطلب گفت: با بارندگی های 24 ساعته اخیر  تنها مسیر هایی که بر اثر سیل بردگی مشکل داشته است محور نهبندان-زابل و نهبندان –شهداد بوده که توسط اکیپ های راهداری شهرشتان نهبندان باز گشایی و نسبت به ترمیم سیل بردگی ها اقدام  شده است.مهندس ابراهیم کریم پور افزود:در حال حاضر کلیه محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی باز و تردد در ان برقرار است.

 

لینک

   خسارت بیش از 5 میلیارد ریالی به راههای نهبندان   

در ده روز گذشته  بیش از 5 میلیارد و 393 میلیون ریال  خسارات ناشی از سیل به راههای نهبندان  وارد آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه نهبندان  رییس اداره راه و ترابری نهبندان با اعلام این خبر افزود:کلیه محورهای مواصلاتی نهبندان در معرض سیل قرار گرفته و در چند روز گذشته چند نوبت بارندگی و سیل بعضی راهها را  مسدود کرد که بلافاصله با تلاش راهداران این اداره راههایی که مشکل تردد داشتند تا حدودی مرمت و بازگشایی شد. حسن غفوری فرد افزود: 775 کیلومترراههای روستایی و 64 کیلومتر راههای مرزی آسیب دید که نیاز به مرمت دارد. وی همچنین بیشترین خسارت را به محورهای چاهداشی ، چابک ، دو کوهانه ، چاهشند، خواجه دوچاهی و محور زابل عنوان کرد که به آب شستگی ابنیه فنی-  زیرسازی راه - دیوارهای هدایت آب و تخریب قنوها و ابنیه فنی  خسارت دیده است. وی خواستار تسریع در تامین اعتبار در خصوص ترمیم راههای مذکور شد.

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی قسمتی از پروژه مهر- گله دار محور جم – عسلویه   

 طی مراسمی و با حضور معاون امور عمرانی استانداری فارس مهندس رجاء و آقای حیاتی نماینده مردم شهرستان لامرد و مهر ، علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان، امام جمعه محترم شهرستان مهر و گله دار ، فرمانداران شهرستانهای لامرد و مهر و جمعی از مسئولان محلی شهرستان های لامرد و مهر کلنگ عملیات اجرایی قسمتی از پروژه مهر- گله دار محور جم – عسلویه زده شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان در آئین کلنگ زنی این پروژه مهندس رجاء معاون امور عمرانی استانداری فارس ضمن تقدیر و تشکر از دکتر احمدی نژاد و دولت نهم ، یکی از عوامل اجرای این پروژه را مصوبات سفر دور اول ریاست جمهوری دانست و خاطرنشان کرد وزارت نفت سهم عمده ای در جهت بهسازی این محور دارد و اجرای این محور یکی از مهمترین و کارآمدترین پروژه ها می باشد . در ادامه افزود اخیراً طرحی به عنوان نهضت آسفالت در حال انجام می باشد .در ادامه آقای حیاتی نماینده مردم شهرستان لامرد و مهرضمن تقدیر و تشکر از دولت نهم و ریاست جمهوری  و همچنین وزیر نفت آقای نوذری و مشارکت وزارت نفت در این پروژه یکی از اهداف این دولت را توزیع عادلانه ثروت و رفع محرومیت در کشور عنوان نمود .

سپس در ادامه علی امیری مدیرکل راه وترابری لارستان اجرای این عملیات را در راستای رفع یکی از نقاط پرحادثه و تسهیل در عبور و مرور عنوان کرد و گفت : شهرستان های مهر و لامرد که از جنوبی ترین شهرستان های استان فارس هستند با احداث این محور و اتصال آن به محور جم – عسلویه مسیر کوتاهتری را جهت ارتباط با مرکز استان و سایر مناطق کشور طی خواهد کرد و علاوه بر آن به دلیل نزدیکی به آبهای خلیج فارس و فاصله نزدیک به فرودگاه عسلویه وهمچنین قرار گرفتن برسرراه ارتباطی پالایشگاه پارسیان به پارس جنوبی و راه ارتباطی شیراز به مناطق جنوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی افزود : این پروژه با اعتباری معادل000/822/907/141 ریال با طول 2/25 کیلومتر و عرض 9/10 متر ، حجم عملیات خاکبرداری 513000 مترمکعب ، خاکریزی 256000 مترمکعب ، بتن ریزی 22100 مترمکعب ، آرماتوربندی 352900 کیلوگرم ، اساس 50000 مترمکعب ، زیراساس 52500 مترمکعب ، توپکا 1008000 مترمربع ، بیندر 2541000 مترمربع و 83 دستگاه پل پیش بینی شده است .

لینک

   تخلفات شرکتهای حمل و نقل استان گلستان در سال گذشته مورد رسیدگی قرار گرفت   

کمیسیون ماده 5  و 12 رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر اداره کل حمل نقل و پایانه های گلستان در سال 1387 به 64 ( شصت و چهار ) مورد تخلف شرکتهای تحت پوشش در استان رسیدگی کرد .

به گزارش روابط  عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستاتن مهندس لطفی مدیرکل حمل و نقل و پایانه های گلستان در تشریح عملکرد کمیسیون ماده 5 و 12  استان اعلام نمودند : در سال گذشته تعداد 64 فقره پرونده مورد بررسی قرار گرفته که  مواردی  از قبیل صدور بارنامه و صورت وضعیت جهت وسایل نقلیه فاقد معاینه فنی و تجهیزات ایمنی ، حمل بار حمل بار اضافه ، حمل کالای قاچاق ، حمل بار تجاری ، تاخوگراف دارای اشکال ، عدم تکمیل مندرجات بارنامه و صورت وضعیت ، راننده فاقد کارت هوشمند و دفترچه کار و کارت صحت و سلامت ، اقدام به رانندگی بیش از 10 ساعت و ... از جمله تخلفات مورد بررسی بودند.

شایان ذکر است برخی از آراء صادره در کمیسون های صدرالذکر عبارتند از : تذکر کتبی ، لغو پروانه فعالیت به مدت یکماه ، لغو تعلیق پروانه فعالیت ، قطع خدمات ، تعطیلی مسیر ، و حکم برائت .

 

 

لینک

   سال گذشته500 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت راه‌های استان هزینه شد   

مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی گفت: در سال 87، 500 میلیارد ریال اعتبار برای ساخت راه‌های استان هزینه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی، ابوالفضل باقرنیا افزود: این اعتبار از محل اعتبارات توسعه زیربنایی استانی و ملی تخصیص یافت.

باقرنیا طول راه‌های روستایی آسفالته خراسان شمالی را هزار و 300 کیلومتر ذکر کرد و گفت: تلاش بر این است تا هفته دولت، بخش اعظم راه‌های روستایی استان ساماندهی شود.

وی ادامه داد: ساخت پروژه ملی کنار گذر بجنورد با 35 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

مدیرکل راه و ترابرای خراسان شمالی اضافه کرد: تعویض روکش چمن بید _ جاجرم نیز تا هفته دولت به اتمام خواهد رسید همچنین روکش آسفالت آشخانه _ شهرآباد نیز در دست افتتاح است.

وی محورهای بجنورد ـ گیفان، نقطه حادثه خیز قره سیلاب و قطعه اول راه جدید جاجرم ـ میامی را از دیگر پروژه‌های در دست ساخت، توسعه و یا ساماندهی این استان ذکر کرد.

باقرنیا در ادامه با اشاره به عملکرد این اداره کل در تعطیلات نوروزی، گفت: گشت‌های راهداری بویژه در روزهای 12، 13 و 14 فروردین به طور مداوم با پلیس راه همکاری داشتند که خوشبختانه طی این روزها وقوع تصادف فوتی در استان کاهش یافت.

وی نصب علایم لازم در محورهای استان، لکه گیری و آسفالت 9579 متر مربع از محورها، تعمیرات 1274 مورد از علایم، 223 مورد پاکسازی بعد از تصادف و برفروبی برخی محورهای استان را از دیگر کارهای انجام شده در این مدت ذکر کرد.

مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی همچنین یادآور شد: تنها استاندارد نبودن جاده‌ها علت وقوع تصادفات نیست، بلکه بی‌احتیاطی رانندگان از مهمترین عوامل بروز تصادفات است.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری فارس:کارنامه راه و ترابری فارس ، در سال 87 درخشان است   

مدیر  نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اظهار این مطلب افزود: در روز 29 اسفند ماه سال 87 ، پل دوم خان به بهره برداری رسید که با افتتاح آن ضمن تسهیل در امور مربوط به رفت و آمد برای میهمانانی که قصد بازدید از تخت جمشید را داشتند نیز این امر به سهولت انجام پذیرفت و مشکل ترافیکی برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، وی افزود : از جمله اقدامات دیگر تقاطع پل فسا بود که مرکز فارس را به سمت بندر عباس و جنوب وصل می کرد و اقدامات انجام شده سبب شده اند تا در حال حاضر این مسیر ترافیک روانی داشته باشد.

نوروزی در بخشی دیگر از سخنان خود بر اقدامات راه و ترابری فارس در شهرستانها نیز اشاره کرد و گفت: در این رابطه خروجی شهر فراشبند به سمت فیروز آباد که به صورت بولوار در دهه فجر به بهره برداری رسید و محور قادر آباد به خوانسار از این جمله اقدامات می باشد .

مدیر کل راه و ترابری فارس به بحث نقاط حادثه خیز نیز اشاره کرد و گفت:در سال گذشته در برخی از نقاطی که احتمال دارد راننده دچار مشکل شود، تابلوی سبز نصب کرده ایم تا از این طریق میزان بروز حادثه کم شود .

وی افزود ترمیم و بهسازی نقاط آسیب دیده و روکش کردن آسفالت در برخی از محورها بدلیل شرایط نامساعد جوی انجام نمی شود و در صورت بهبود شرایط جوی این کار شروع خواهد شد . نوروزی عملکرد راه و ترابری فارس در سال 87 در مورد راههای روستایی را نیز مثبت توصیف کرد و گفت: در جریان این سال ، 30پروژه را تحویل استان داده ایم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مقایسه عملکرد راههای استان با راههای کشور پرداخت و گفت: از نظر طول بزرگراهها در فارس 580 کیلومتر داریم و از این نظر رتبه سوم کشوری را داریم . نوروزی ادامه داد: از نظر طول راههای اصلی با 1700 کیلومتر در کشور رتبه سوم ، از نظر طول راههای فرعی با 4041 کیلومتر مقام اول و از نظر مجموع طول بزرگراه اصلی و فرعی در کشور با 6151 کیلومتر مقام اول را دارا می باشیم.

مدیر کل راه و ترابری فارس تصریح کرد: با دو میلیون تن پخش آسفالت در محور های استان از نظر پخش آسفالت در سال 87 ، مقام اول را کسب کرده ایم و از نظر تعدادپل نیز با برخورداری از 22564 پل در کشور مقام دوم را داریم.

نوروزی افزود: تا 85 درصد از مصوبات سفرریاست جمهوری در مورد راه و ترابری فارس انجام شده و تنها مصوبه ای که هنوز نتوانسته ایم آن را به مرحله اجرا در آوریم ، بزرگراه شیراز –  اصفهان است که دلیل آن هم مشخص نشدن سرمایه گذار می باشد.

وی ضمن تقدیر از عملکرد راهداران اظهار داشت:کار راهداران گمنام مانده است و بنابراین بایستی انعکاس زحمات آنها به درستی انجام شود.

نوروزی خاطر نشان کرد: در بارندگی های اخیر 30 نقطه دچار آب گرفتگی شد و حدود 5/10 میلیارد تومان به جاده ها خسارت وارد آمد.

 

 

لینک

   مراسم تودیع و معارفه مدیرکل راه و ترابری گیلان برگزار شد   

مراسم تودیع ناصر صادقی شهرستانی و معارفه سبحان الله علیپور با حضور دکتر افندی زاده معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، قهرمانی استانداری گیلان و اکبرزاده معاون امور عمرانی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گیلان دکتر افندی زاده در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات صادقی گفت: همه مسئولین و مدیران استان از مدیران پیشرو هستند که می توانند در جهت افزایش بهره وری راهسازی و راهداری نقش موثری ایفا کنند.وی با بیان این مطلب که مسئولیت مدیران به ویژه در بخش راه از مسئولیتهای سنگین است ، افزود: گیلان در بخش های حمل و نقل هوایی، دریایی و ریلی و فعالیتهای زیرساختی از توجه خاصی برخوردار است و در سال قبل در طرح زمستانی و نوروزی راهها در مجلس از این استان تجلیل شدو این وظیفه ما را سنگین تر می کند.

افندی‌زاده با اشاره به سال اصلاح الگوی مصرف بیان داشت: این شعار باید سرلوحه کارها و برنامه‌ها قرار گیرد و در سیستم با نوآوری، تغییراتی ایجاد شود و افزایش بهره‌وری وجود داشته باشد. رئیس سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای کشور نیروی انسانی و متخصص را مهم‌ترین سرمایه یک اداره ذکر کرد و افزود: داشتن چنین نیروهایی نقش مهمی در انجام عملکرد اداره ایفا می‌کند.

معاون وزیر راه و ترابری استانداردسازی راه‌های کشور برای تغییر نگرش در ایمنی راه‌ها و نگهداری آنها را از برنامه‌های مهم وزارت راه ذکر کرد و افزود: در حال حاضر بیش از 180 هزار کیلومتر راههای اصلی و روستایی درکشور وجود دارد و برای نگهداری این راهها باید در وزارت راه تغییر نگرش ایجاد شود.

قهرمانی استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان این مطلب که کارکنان راه و ترابری همواره فداکارانه در برابر مشکلات و بحرانها حضور داشتند، گفت: گذر از بحرانهای برف سال 83 و 86 با کمترین مشکلات با زحمات کارکنان راه در استان بسیار غرورآفرین بود و امروز با وحدت و همدلی همه مدیران شاهد پیشرفت و توسعه در استان هستیم.

وی انجام مطالعات دقیق پروژه ها، کوتاه شدن زمان اجرای پروژه ها، افزایش ایمنی جاده ها را از برنامه های کار خود عنوان کرد و اظهار داشت: برای توسعه فرهنگ ایمنی، تکمیل علائم، کامل کردن کنترل هوشمند، بازنگری جاده های شریانی استان، کنترل عامل انسانی باید تلاش بیشتری صورت بگیرد.

شایان ذکر است علیپور بیش از این مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گیلان بوده است.

لینک

   بهره برداری از 2 پروژه راه روستایی در گناباد   

رییس اداره راه و ترابری شهرستان گناباد از پایان مراحل ساخت و تجهیز 2 پروژه راه روستایی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا علی آبادی با اشاره به اینکه در راستای بهبود شرایط رفت و آمد روستانشینان خراسان رضوی طرح های راه روستایی در این شهرستان با سرعت در حال پیگیری است، اظهار داشت: پروژه راه روستایی آسفالته کاخک به کریمو که در  حدود 11 کیلومتر طول دارد، یکی از پروژه های آماده بهره برداری در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه تمام مراحل اجرایی این پروژه به پایان رسیده و به زودی مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: با اجرای این پروژه  400 خانوار ساکن این روستاها از راه روستایی مناسب برخودار خواهند شد.

علی آبادی تصریح کرد: با بهره برداری از این محور بخشی از جاده گناباد به سرایان نیز افتتاح خواهد شد.

رییس اداره راه و ترابری شهرستان گناباد همچنین از پایان مراحل ساخت و تجهیز فاز 1 جاده 8 کیلومتری گیسور به چاه مسیله که بخشی از محور ارتباطی گناباد به خواف می باشد، نیز خبر داد.

وی خاطر نشان ساخت: مراحل اجرایی این پروژه به طول 5 کیلومتر پس از تخصیص اعتبار لازم آغاز خواهد شد.

علی آبادی گفت: برای ساخت و بهره برداری از این 2 پروژه راه روستایی بیش از 13319 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

 

 

لینک

   بندر آستارا به بخش خصوصی واگذار شد   

با حضور وزیر راه و ترابری طرح توسعه بندر آستارا همزمان با امضای قرارداد واگذاری آن به بخش خصوصی آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری طرح توسعه و تبدیل بندر صیادی آستارا به بندر چند منظوره از مصوبات دور اول سفر رئیس جمهور به گیلان است که در راستای اصل 44 قانون اساسی و بر اساس مبادله قرارداد سازمان بنادر و دریا نوردی و بخش خصوصی این بخش در مدت 40 سال مدیریت توسعه و راهبری بندر آستارا را به عهده می گیرد.

وزیر راه و ترابری در آغاز مراسم طرح توسعه بندر بین المللی آستارا با تاکیدبر اهمیت توسعه بنادر ایران در حوزه دریای خزر  گفت: طی این تفاهم‌نامه مقرر شد کلیه عملیات توسعه زیرساخت و کارگردانی این بندر از قبیل ترمینال مسافری، ترمینال باری، محوطه بندر و تهیه تمامی تجهیزات بر عهده شرکت "کاوه"  باشد.

وزیر راه و ترابری افزود: اگر غفلت کنیم و از اجرای طرح های جامع و حضور در شبکه حمل و نقل کالا جا بمانیم ، تنها نقش تماشاچی را در تحولات بزرگ خواهیم داشت.

دکتر حمید بهبهانی در این مراسم گفت : اکنون طرح های موازی و رقابتی مانند تراسیکا در برابر کریدور شمال ـ جنوب که ایران نقش اساسی در توسعه آن دارد ، مطرح است

وزیر راه و ترابری از مشارکت دولت و بخش خصوصی در توسعه بندر آستارا به عنوان یک طرح نمونه نام برد و گفت: امیدواریم در اواخر سال یا اوایل سال آینده امکان پهلوگیری نخستین کشتی های شناور در دریای خزر، در این بندر مهم و مرزی کشور فراهم شود

بر اساس برآورد اولیه بخش خصوصی برای اجرای طرح توسعه بندر آستارا به مساحت 55 هکتار شامل اصلاح و ساخت موج شکن و 3 اسکله 300 میلیارد ریال و سازمان بنادر و دریانوردی نیز برای خرید تجهیزات دریایی و یدک کش 10میلیارد ریال هزینه می کنند.

پس از اتمام طرح توسعه بندر آستارا در مدت 5 سال سالانه 3/5 میلیون تن کالا و مواد نفتی از این بندر تخلیه و بارگیری می شود.

با توجه به برنامه ریزی های انجام شده نخستین کشتی تجاری فروردین 89 وارد بندر آستارا خواهد شد.

با اجرای طرح توسعه بندر آستارا برای 250 نفر به صورت مستقیم و هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی می شود.

 

لینک

   هفدهمین همایش هماهنگی ارگانهای دریایی کشور برگزار می شود   

هفدهمین همایش هماهنگی ارگانهای دریایی کشور با تولیت سازمان بنادر و دریانوردی و به میزبانی شرکت تایدواتر خاورمیانه با شعار «توسعه دریامحور» از 22 لغایت 24 اردیبهشت ماه در زیباکنار برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی : طبق تصمیمات متخذه در جلسه کمیته اجرای همایش ارگانهای دریایی کشور، مقرر گردید جهت برگزاری بهینه همایش و حضور کلیه صاحبنظران و اندیشمندان جامعه دریایی کشور، بخش اصلی همایش هفدهم با شعار اصلی توسعه دریامحور و با پنج زیربخش «بحران اقتصادی جهانی»، «مدیریت منابع دریایی»، مدیریت منابع بندری»، « مدیریت منابع پشتیبانی و فراساحل» و «تأکید بر ضرورت مشارکت حداکثری بخش خصوصی و الزامات استقرار اصل 44»، در روزهای سه شنبه و چهارشنبه 22 و 23 اردیبهشت 88 در مجتمع فرهنگی آموزشی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در زیباکنار برگزار گردد.

در این همایش علاوه بر بخش اصلی، بخش های جانبی نیز برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده که از آن جمله می توان به بازدید از بندر انزلی و مجتمع کشتی سازی شهید تمجیدی در روز پنجشنبه 24 اردیبهشت ماه اشاره نمود.

 

 

 

لینک

   مصرف یک میلیون و دویست هزار تن آسفالت در راه های استان تهران   

مدیر کل راه و ترابری تهران گفت: در سال گذشته صد و پنجاه میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی راه و ترابری استان تهران شده است که قسمت عمده این اعتبارات برای اجرایی شده 1 میلیون و دویست هزار تن آسفالت هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه و ترابری تهران، احمد صدیقی که در همایش آغاز سال جدید کاری و در جمع پیمانکاران و مدیران این اداره کل سخن می گفت با ابراز این مطلب عنوان داشت با وجود اینکه سال 87 تنگناهای زیادی در بخش عمران داشتیم اما در جهت توسعه، احداث و روکش راهها توفیقات بسیار خوبی داشته ایم که این امر با همکاری خوب پیمانکاران ذیصلاح این اداره کل حاصل شده است.

وی با تأکید بر اینکه افزایش قیمت قیر و کمبود سیمان تا سه ماهه سوم سال گذشته شرایط نامشخصی بر پروژه های عمرانی حاکم کرده بود، گفت: خوشبختانه با همکاری های صورت گرفته توانستیم به اهداف خود در سال 87 دست پیدا کنیم و مطالبات پیمانکاران را تا پایان اسفندماه پرداخت نماییم.

صدیقی گفت: اجرای 10 هزار متر مربع پلهای بزرگ با دهانه بالای 10 متر، روکش 200 کیلومتر از راههای روستایی و 60کیلومتر از آزادراهها، ایمن سازی نقاط پرحادثه و ... از مهمترین اقدامات این اداره کل در سال گذشته بوده است که نتیجه آن ایمن تر شدن حمل و نقل در استان تهران و کاهش تصادفات بوده است.

 

لینک

   با اصلاح روشها و کاهش هزینه ها مانع هدر رفتن منابع خواهیم شد   

در سال اصلاح الگوی مصرف با تجدید نظر ویژه در روشهای اجرایی، اصلاح روشها و کاهش هزینه ها میزان تولید راه را بالا خواهیم برد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران با ارج گذاشتن به نامگذاری سال 88 با عنوان سال اصلاح الگوی مصرف گفت: مطمئناً در سراسر دنیا منابع محدود است و چاره ای جز اصلاح الگوی مصرف منابع وجود ندارد، وی از پیمانکاران حوزه راه و ترابری خواست تا با دقت در انجام کار مانع از هدر رفتن منابع شوند.

وی افزود: همچون سال های گذشته با نظارت مستمر، پروژه ها را به پیش خواهیم برد.

صدیقی مشاوران پروژه ها را به نظارت دقیق تر و استفاده از بهترین نیروهای کارشناس فراخواند و گفت: اصلاحات و استمرار نظارت موجب صرفه جویی و بهره وری و در نهایت رضایت عمومی خواهد شد.

مدیر کل راه و ترابری تهران، بازیافت آسفالت و اقدامات انجام گرفته در این زمینه را از مصادیق اصلاح مصرف در این اداره کل برشمرد و گفت: امیدواریم در سال 88 به توفیقات بیشتری در زمینه بازیافت نائل شویم.

وی در پایان مشاوران و مدیران اداره کل را به مطالعه جامع و کامل «مهندسی ارزش» و نقش آن در پروژه ها و افزایش کیفیت فراخواند و مهندسی ارزش را از روشهای کاهش هزینه برشمرد.

 

لینک

   برنامه ریزی جهت اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری زنجان   

معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری استان زنجان ، 25 درصد صرفه¬جویی در مصرف سوخت را در سال 88 در دستور کار خود داریم.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، عمران مرادی معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری استان زنجان با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان سال صرفه¬جویی و اصلاح الگوی مصرف گفت « با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش مصرف ، این اداره کل در نظر دارد در طی سال 88 ، 25 درصد در مصرف سوخت و 10 درصد در مصرف آب و برق نسبت به سال قبل صرفه¬جویی نماید.

وی افزود: این در حالی است که این اداره کل در سال گذشته نیز با اقداماتی نظیر نصب لامپ¬های فتوسل جهت روشنائی محوطه اداره کل ، دوگانه کردن سوخت مشعل¬ها ، نصب لامپ¬های کم مصرف و مهتابی در راهدارخانه¬ها و ادارات ستادی و تابعه ، دوگانه سوز کردن خودروها و ... صرفه¬جویی قابل توجهی در مصرف سوخت و انرژی داشت.

معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری استان زنجان در ادامه برنامه ریزی های صورت گرفته جهت کاهش هزینه ها و مصرف را اینگونه عنوان نمود: در شاخص های اختصاصی که شامل راهداری ، راه روستائی و راهسازی است ، صرفه أجویی به مفهوم کاهش هزینه ها نیست ، بلکه هدف اصلاح الگوی مربوط و افزایش امنیت و به حداقل رساندن تلفات جاده أای است. اما در شاخص های عمومی ، برنامه ریزی شده ، در صورت تأمین اعتبار ، با جایگزینی خودروهای کم مصرف جدید به جای خودروهای فرسوده پر مصرف ، هزینۀ سوخت - تأمین قطعات و تعمیرات را به حداقل برسانیم.

مرادی افزود: دوگانه¬سوزی کلیه خودروهای سبک ، عدم تحویل نفت و گازوئیل به پیمانکار استقرار سیستم هوشمند کنترل ترافیک در آزادراههای استان و در نتیجه کاهش تعداد مأموریت همکاران ، ارتقاء سیستم اتوماسیون اداری و حذف مکاتبات غیر ضروری در اداره کل ، از دیگر اقداماتی است که این اداره کل در راستای صرفه¬جویی و اصلاح الگوی مصرف در سال 88 صورت خواهد داد .

لینک

   سفر نیم میلیون مسافر نوروزی با هما   

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در ایام تعطیلات نوروزتعداد 3هزار و234 پرواز برنامه ای و فوق العاده برای جابه جایی هموطنان انجام داده است

 به گزارش اداره کل روابط عمومی "هما" این تعداد پرواز از 25 اسفندسال 87 لغایت 15 فروردین 88 در مسیرهای داخلی و بین المللی انجام شده است و درطی این مدت  "هما"بیش از نیم میلیون مسافر را درشبکه پروازی خود جابه جا نموده که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در بخش پروازهای داخلی 13 درصد  و  در پروازهای بین المللی 25 درصد رشد داشته است.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درجهت پاسخگویی به تقاضای مسافرت هوایی با تغییرنوع هواپیما درایام نوروز وانجام 41 پرواز فوق العاده حدود 6 هزارمسافر بالغ بر ظرفیت برنامه ای خودجابه جا نمود.این تعداد پرواز در مسیرهای پرتردد داخلی مشهد،شیراز،بندرعباس ،اصفهان ،چابهار،کیش ،اهواز و درمسیرهای  بین المللی کوالالامپور،دمشق ،لندن،دوبی وپاریس بوده است.

همچنین "هما" با توجه به هم زمانی پروازهای عمره در این مدت  از طریق برنامه ریزی مناسب توانست علاوه برانجام پروازهای نوروزی، تعداد 62هزار و 723 زایرعمره را با انجام 351 پرواز   رفت وبرگشت ازتهران و ایستگاه های مختلف کشوربه دو  فرودگاه جده ومدینه منتقل نماید.

لینک

   به محض مساعد شدن شرایط جوی عملیات راهسازی در استان فارس شتاب می گیرد   

مهندس نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس با اشاره به تعدد پروژه های راهسازی در محورهای فارس گفت: به دلیل شرایط جوی و نزول باران بعضی از پروژه های راهسازی حرکت کندتری دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان فارس،  وی تصریح کرد:برخی پروژه ها بدلیل نوع فعالیت راهسازی و اهمیت بالایی که کیفیت و دوام پروژه های مدنظر دارد در شرایط بارانی و هوای سرد عملیات راهسازی قابل انجام نیست. مدیرکل راه فارس با اشاره به انواع برنامه های نگهداری راهها گفت :  نگهداری راهها از منظر زمانی به 3 برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم می شود که پروژ هایی نظیر لکه گیری، پاکسازی راهها، پاکسازی حاشیه راهها، ترمیم پل ها، ابنیه فنی و روکش راهها در دستور اداره کل راه قرار گرفت.

مهندس نوروزی با تأکید بر حذف نقاط پرحادثه در راههای استان خاطرنشان کرد: عملیات رفع نقاط پرحادثه در دست اجرا می باشد و امسال نیزانشاء ا... برای  رفع100 نقطه پرحادثه در برنامه کاری این اداره کل خواهد بود.

وی اذعان داشت: با توجه به اینکه قبل از شروع فصل برف و یخبندان اکثر محورهای استان لکه گیری و روکش آسفالت شده بود اما به دلیل بارش باران و برف در زمستان و همچنین نزول باران در ایام نوروز که در برخی مناطق باعث آسیب به پلها و روکش آسفالت گردیده بعد از مساعد شدن شرایط جوی ترمیم و بهسازی نقاط آسیب دیده و سایر محورهایی که نیاز به بهسازی و روکش آسفالت دارند، صورت خواهد گرفت.

مدیرکل راه فارس با اشاره به نگاه غیر فنی برخی از دستگاهها و سازمان ها به راه افزود: ما نظر دیگر سازمان های دست اندر کار را در خصوص نگاه غیر فنی به راهها نمی پذیریم اما اگر منظور آنها نامتناسب بودن ظرفیت راهها نسبت به وسیله نقلیه و تقاضای سفر شهروندان است را با نگاه علمی در استان و کشور مطرح و موضوع را پیگیری می نمائیم.

وی متذکر شد: انسان و وسیله نقلیه در تصادفات بیشترین نقش را به خود اختصاص می دهد و نقش راه، نقش بسیار ناچیزی است.

مهندس نوروزی از همدلی و هماهنگی بین شورای حمل و نقل استان از جمله، حمل و نقل و پلیس راه و راه و ترابری خبر داد و تصریح کرد: در ایام نوروز با هماهنگی و تعامل خوبی که بین دستگاهها بوده توانسته ایم خدمات خوبی را به مسافرین ارائه دهیم.

مدیرکل راه فارس افزود: امسال پروژه های بزرگی در دستور کار وزارت راه و ترابری در استان فارس قرار گرفته که در توسعه استان نقش بسیار مهمی را برداریم.

وی اظهار امیدواری کرد که با هماهنگی و همدلی مسئولین استان و کشور بتوانیم در بحث توسعه راهها که زیر بنای توسعه سایر بخشها می باشد گامهای اساسی و مهمی رابرداریم.

لینک

   برگزار ی مراسم معارفه معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای   

دکتر کامران رحیم اف به عنوان  معاون جدید برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاد ه ای  معرفی و از خدمات معاون سابق برنامه ریزی  این سازمان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، در مراسم معارفه معاون برنامه ریزی این سازمان که با حضور ریاست  ، معاونان ، مدیران و معاونان دفاتر حوزه برنامه ریزی برگزار شد ، دکتر شهریار افندی زاده ، معاون وزیر راه وترابری و رییس این  سازمان با اشاره به اهمیت  و جایگاه معاونت برنامه ریزی گفت : معاونت برنامه ریزی ، جایگاهی است که می تواند با برنامه ریزی مناسب ، سایر قسمتهای سازمان را به حرکت درآورد ، بنابراین معاونت برنامه ریزی ضمن تعریف شاخص های کاری برای ستاد و استانها ، باید با ارزیابی مناسب ، میزان پیشرفت برنامه عملیاتی سازمان را ارزیابی کند و با این فرآیند هرچه بیشتر به هدفمندی فعالیت های سازمان کمک کند.

دکتر افندی زاده با اشاره به ویژگیهای معاون برنامه ریزی جدید گفت : دکتر رحیم اف به لحاظ مدارک تحصیلی مرتبط با برنامه ریزی حمل و نقل  و حضور سالهای متمادی در حوزه وزارت راه و ترابری هم از نظر علمی و هم از نظر تجربی ، فرد شایسته ای برای تصدی معاونت برنامه ریزی است  بنابراین انتظار می رود وی با تعامل و همکاری و همدلی مناسب با مجموعه همکاران حوزه معاونت برنامه ریزی ، زمینه پویایی و تحرک بیشتر سازمان را فراهم  کند .

براساس این گزارش دکتر کامران رحیم اف نیز طی سخنانی اظهار داشت : ظرفیت برنامه ریزی در حوزه حمل ونقل و راهداری بسیار گسترده است و باید در این بخش اهداف به گونه ای تعریف شود تا از پویایی لازم برخوردار و در عین حال شناور باشد تا با توجه به مقتضیات روز و شرایط سازمانی برنامه ها را تعریف یا برنامه های از قبل تعریف شده را با کمترین اختلال به اجرا درآورد ، بنابراین یکی از ضرورت ها در این زمینه ، افزایش اختیارات معاونت برنامه ریزی است که به تبع آن نیز این معاونت سعی خواهد کرد به تناسب  این اختیارات ، نسبت به  حرکت هایی اثربخش و خلق ظرفیت جدید اقدام کند.

بر اساس این خبر  دکتر کامران رحیم اف پیش از این به عنوان مدیر کل دفتر اطلاعات و آمار حمل‌ونقل وزارت راه‌وترابری  بوده است و علاو بر حضور در دانشگاهها به عنوان عضو هیات علمی ، سوابق فعالیت به عنوان  مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک تهران  ،مسئول پی‌گیری قطارهای شهری اماکن شهر‌های کشور، مشاور مرکز تحقیقات راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه رادر کارنامه عملکردی خود دارد

گفتنی است در پایان مراسم رییس سازمان با اهدای لوح تقدیر از خدمات  علیرضا سلیمانی معاون سابق برنامه ریزی   این سازمان ، تقدیر کرد.

لینک

   بهره برداری از راه روستایی چخماق به ژرف در تربت حیدریه   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان تربت حیدریه از آغاز بهره برداری راه آسفالته روستایی چخماق به ژرف از توابع این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی، جواد پورعلی با بیان این که مسیر مذکور5/25 کیلومتر طول و 11 متر عرض دارد، گفت: عملیات احداث و آسفالت این راه فرعی در حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه از سال 86 آغاز شده است.

پورعلی گفت: با اجرای این پروژه 670 خانوار این 2 روستا از راه ارتباطی مناسب برخوردار می شوند.

معاون مدیرکل راه وترابری خراسان رضوی عنوان کرد: احداث این راه باعث سهولت رفت و آمد ساکنان این روستاها سایر ساکنان و مرکز شهرستان می شود.

وی اضافه کرد: همچنین با تکمیل این پروژه و در ادامه تکمیل عملیات بهسازی محور فریمان به چخماق در آینده نزدیک، شاهد بهبود راه ارتباطی تربت حیدریه و زاوه به شهرستان فریمان خواهیم بود.

لینک

   بارش برف در خراسان شمالی تردد خودروها را کند کرد   

بارش برف بهاری در آخرین روزهای فروردین در خراسان شمالی موجب لغزندگی سطح محورهای ارتباطی وکندی ترددخودروها دراین استان شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی ،‌هم اکنون بدلیل لغزنده بودن سطح محورهای اصلی استان ترافبک نسبتا سنگینی به خصوص  در گردنه امین الله و اسدلی در محور بجنورد – اسفراین حاکم است.

براساس این گزارش گروههای راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی و ماموران پلیس راه که با وجود گذشت فصل سرما بدلیل برودت هوا در بهار در محورهای برفگیر حضور دارند ،‌از دیشب نسبت به پاکسازی وشن پاشی محورها وهدایت خودروها اقدام کرده اند.

معاون راهداری راه وترابری خراسان شمالی گفت: بعلت بارش برف که ارتفاع آن در گردنه های اسدلی و امین الله به بیش از 15 تا 20 سانتیمتر رسیده ،‌ماموران راهداری از شب گذشته سرگرم پاکسازی این محورها و شن پاشی مسیرها برای تسریع در تردد خودروها شده اند.

علی اضغر بدیعی مقدم اظهار داشت: اکنون با تلاش نیروهای راهداری و پلیس راه تمام محورهای استان برای تردد خودروها باز و هیچ مشکلی برای تردد وجود ندارد.

وی به رانندگان توصیه کرد برای رانندگی ایمن تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند و در محورها بدلیل لغزنده بودن با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

او اضافه کرد: 22 گروه راهداری استان کع در قالب گروههای زمستانی از آبان پارسال با 136 دستگاه خودرو برفروب و تجهیزات راهداری در گردنه هاو مناطق برفگیر استان مستقر بودند بدلیل برودت هوا همچنان در منطقه هستند.

استان خراسان شمالی دارای 3 گردنه برفگیر در محور بجنورد – جنگل گلستان و بجنورد اسفراین است که بنا به گفته کارشناسان پلیس راه از گردنه های مهم و صعب العبور کشور محسوب می شود.

لینک

   آزادراه زنجان- قزوین بازگشایی شد   

آزادراه زنجان- قزوین و زنجان به میانه و همچنین محور زنجان به طارم در پی کولاک شدید و بارش برف مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، بارش شدید برف که از عصر روز یکشنبه آغاز شد و کلیه محورهای استان را دربرگرفت منجر به مسدود شدن برخی از راههای اصلی و فرعی و بیشتر راههای روستایی و کندی و محدودیت ترافیک در کلیه راههای استان گردید.

در پی وقوع این حادثه بی­سابقه، راهداران به کمک سایر نیروهای امدادی در راه­ماندگان را به مراکز امن انتقال داده و طی تلاش بی­وقفه و 12 ساعته موفق به بازگشایی محورهای فوق شدند.

خاطرنشان می­شود در حال حاضر تردد در آزادراهها، راههای اصلی و فرعی استان جریان داشته و شاهد هیچ­گونه مشکلی در این راهها نمی باشیم.

لینک

   اجرای عملیات شن و نمک پاشی در راههای استان خراسان رضوی در پایان فروردین   

بنابر اعلام مرکز  اطلاعات راه های استان، بارش برف شدید موجب شد در روزهای پایان فروردین نیز راهداران استان عملیات برفروبی را انجام دهند و برودت هوا باعث شد تا راهداران راههای شهرستان گناباد، قوچان و بخش احمدآباد را نمک پاشی کنند.

 به گزارش اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، بارش برف از ظهر دیروز باعث شد تا همینک تردد در برخی گردنه های برف گیر استان تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر باشد.

 بارش برف در گردنه تیوان در شهرستان درگز، برخی محورهای شهرستان قوچان باعث شد تا عملیات شن و نمک پاشی در این محورها شب گذشته صورت گیرد. همینک این محورها باز است اما برای تردد در آنها داشتن امکانات ایمنی همچون زنجیر چرخ الزامی است.

بارش برف، راه های مواصلاتی شهرستانهای مشهد، نیشابور، درگز، تربت حیدریه، فریمان، کلات، سرولایت، چناران را نیز سفید پوش کرده است.

بنابر اعلام مرکز  اطلاعات راه های استان خراسان رضوی، این راهها همینک باز بوده و تردد در آنها برقرار است.

اداره کل راه وترابرى خراسان رضوی در همین رابطه از آمادگی راهداران شهرستانهای مختلف استان برای هرگونه عملیات برفروبی خبر داد.

مرکز اطلاعات راه های استان خراسان رضوی از تمامى رانندگانى که قصد عبور از محورهای استان را دارند، خواست قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی 141  از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند.

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه دوم بزرگراه شاهرود ـ شمال   

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان از آغاز عملیات اجرایی احداث قطعه دوم بزرگراه شاهرود ـ شمال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مهندس قربانپور با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: احداث قطعه دوم این پروژه حدفاصل چهار راه ابرسج تا پلیس راه شاهرود ـ آزادشهر می باشد که دارای 3/15 کیلومتر طول و 11 متر عرض می باشد . ایشان اعتبار درنظرگرفته شده این پروژه را تاکنون 25 میلیارد ریال عنوان و تصریح نمودند: این قطعه دارای 59 دستگاه ابنیه فنی می باشد و روکش آسفالت آن به ضخامت 16 سانتیمتر اجرا خواهدشد .

خاطرنشان می شود در سال گذشته 5/9 کیلومتر از بزرگراه شاهرود ـ شمال اجرا گردیده و هم اکنون آماده آسفالت می باشد.

لینک

   اجرای طرح مطالعاتی فرودگاه مهران آغاز شد   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام از آغاز اجرای طرح مطالعاتی فرودگاه شهرستان مرزی مهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده گفت: طرح مطالعاتی فرودگاه سابق شهرستان مرزی مهران توسط مهندسان مشارو در دست اقدام است.

وی افزود : شهرستان مرزی مهران در گذشته دارای فرودگاه بوده که در جریان دفاع مقدس بخشهای زیادی از آن تخریب شده است.

مهندس نصرالهی زاده تصریح کرد: بر اساس توافقات انجام شده و با توجه به ظرفیتهای نفت و گاز شهرستان ، وزارت نفت برای پرداخت بخشهایی از هزینه ترمیم و بهسازی این فرودگاه اعلام آمادگی کرده است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام یادآور شد: بازسازی فرودگاه مهران با توجه به ظرفیتهای اقتصادی و تردد زوار عتبات عالیات دارای توجیه اقتصادی است و ترمیم و بهسازی این فرودگاه در بهبود ساختار اقتصادی منطقه نقش اساسی ایفا می کند.

 

 

لینک

   سامانه سنجش مواد پرتو زا در بندر امیرآباد به بهره برداری می رسد   

با پایان عملیات اجرایی نصب سامانه سنجش مواد پرتوزا در بندر امیرآباد این سامانه در تاریخ 30/1/88 به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، سامانه مذکور که با همکاری و مشارکت سازمان انرژی اتمی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی برای نخستین بار در کشور در بندر امیرآباد به عنوان بندر پایلوت اجرا شده است، میزان تشعشعات مواد رادیو اکتیو برای کالاهای ورودی و خروجی از بندر را مورد سنجش قرار می دهد.

جلیل اسلامی مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص مزایای نصب این سامانه گفت : با بهره برداری از این سامانه ضریب ایمنی جان اشخاص و حفاظت از محیط زیست ارتقا می یابد و فرآیند ترخیص کالا تسریع خواهد شد.

وی افزود : طرح نصب سامانه سنجش مواد پرتوزا در قالب سندی پیشنهادی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان با عنوان «سامانه کشف مواد رادیواکتیو در بنادر کشورهای در حال توسعه» به کمیته فرعی کالاهای خطرناک و فله خشک و کانتینر (DSC) سازمان بین المللی دریانوردی ارائه شد که به دلیل اهمیت آن مورد استقبال کشورهای حاضر در اجلاس قرار گرفت.

اسلامی گفت : بر اساس تصمیم سازمان بین المللی دریانوردی مقرر شد تا بر اساس این پیشنهاد، دستور کار جدیدی تهیه و به کمیته ایمنی دریانوردی آیمو جهت تصویب نهایی ارائه شود.

مدیر کل امور بندری سازمان بنادر یادآور شد : لازم بود ایران بعنوان عضو کشور پیشنهاد دهنده سامانه مذکور را در یکی از بنادر خود نصب و راه اندازی نماید که بندر امیرآباد برای این منظور انتخاب شد.

 با برنامه ریزی سازمان بنادر در تعطیلات نوروزی صورت پذیرفت تردد ایمن بیش از 4 میلیون نفر سفر دریایی در بنادر کشور

3/4 میلیون نفر مسافر دریایی نوروزی از طریق بنادر هفت استان ساحلی کشور انجام شد که هیچ گونه تلفات جانی و جرحی ای در پی نداشت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی : سعید ایزدیان معاون امور دریایی سازمان بنادر با اعلام این خبر اظهار داشت، با اقدامات پیش بینی شده در بخش های مختلف شامل ترمینالها و اسکله های مسافری، تقویت شناورهای مسافربر، کنترل و بازرسی ایمنی شناورهای مسافری در بنادر، استقرار و آمادگی کامل شناورهای جست و جو و نجات، به رغم افزایش سفرهای دریایی در تعطیلات نوروزی سال جدید، بیش از 4 میلیون نفر مسافرت دریایی در بنادر کشور بدون هیچ حادثه و تلفاتی انجام شد که موفقیت بزرگی برای سازمان بنادر محسوب می شود.

بر اساس این گزارش از این تعداد یک میلیون و 369044 نفر با 422 فروند شناور از طریق بنادر استان هرمزگان به جزایر کیش و قشم سفر کردند، تعداد 546298 نفر با 404 فروند شناور از طریق بنادر استان بوشهر، تعداد یک میلیون و 86660 نفر با 352 فروند شناور از طریق بنادر استانهای مازندران و گلستان، تعداد 4000 نفر با 7 فروند شناور از طریق بنادر استان سیستان و بلوچستان، تعداد 855000 نفر با 550 فروند شناور از طریق بنادر استان گیلان و تعداد 2095 نفر با 8 فروند شناور از طریق بنادر استان خوزستان سفر کردند. 

لینک

   رانندگان با رعایت کامل قوانین و احتیاط رانندگی کنند   

معاون راهداری اداره کل راه وترابری خراسان رضوی نسبت به مه آلود بودن و لغزندگی سطح جاده های استان هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، ابراهیم صنیعی با اشاره به این که بارندگی های اخیر موجب مه آلود بودن و لغزندگی جاده های حوزه استحفاظی خراسان رضوی شده، افزود: روز گذشته به دلیل مه آلود بودن جاده ها چندین فقره تصادف گزارش شده است.

وی همچنین بر لزوم احتیاط بیشتر رانندگانی که در جاده های استان تردد می کنند برای جلوگیری از وقوع هر گونه اتفاقی تاکید و خاطرنشان کرد: رانندگان چراغ خودرو را در هوای مه آلود حتما روشن نگه دارند.

وی با اشاره به این که عوامل راهداری به صورت آماده باش در جاده های استان مستقر هستند، افزود: راهداران خراسان رضوی با تشکیل اکیپ های ثابت و سیار و همچنین تیم های برفروبی، در تمامی محورها حضور فعال دارند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، اقدامات لازم در این خصوص را انجام دهند.

صنیعی تصریح کرد: هموطنانی که در جاده های استان تردد می کنند، در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی می توانند با تلفن گویای141 و اپراتوری 3411000 تماس گرفته تا عوامل راهداری در اسرع وقت برای امدادرسانی اقدام کنند.

 

لینک

   90 درصد سوانح دریایی مربوط به شناورهای سنتی است   

نود درصد سوانح دریایی که در سال گذشته در آبهای تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران روی داده است مربوط به شناورهای سنتی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام این خبر افزود: در سال گذشته مجموعاً 88 سانحه در آبهای کشور به وقوع پیوسته است که نسبت به آمار سال قبل پنج درصد کاهش نشان می دهد.

صفایی گفت : طی این مدت 656 نفر با همکاری مراکز هماهنگی نجات دریایی (SAR) نجات یافته اند و تعداد 119 نفر نیز خدمات پزشکی دریافت نموده اند. مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی در خصوص میزان تلفات این سوانح گفت : در سال گذشته 21 نفر در این سوانح جان باختند و 14 نفر نیز مفقود شده اند. صفایی بیشترین علت وقوع سوانح را آبگرفتگی شناورها عنوان کرد و گفت : 90 درصد شناورهای سانحه دیده، شناورهای سنتی می باشند و 66 درصد از کل سوانح مربوط به موتورلنجها است.


 

 

 

 

 

لینک

   تلاش برای کوتاهتر شدن مسیر ایلام- کرمانشاه با جدیت ادامه دارد   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام اجرای پروژه بزرگ ایلام –حمیل-کرمانشاه  را از مهمترین پروژه های توسعه استان ایلام خواند و گفت: این پروژه با جدیت و تلاش شبانه روزی در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام ، مهندس نصرالهی زاده از پیشرفت 92 درصدی این پروژه خبر داد و افزود: خوشبختانه اجرای این پروژه ملی جزو اولویتهای استان و وزارت راه و ترابری قرار گرفته است.

وی حجم عملیات خاکبرداری این پروژه را  9 میلیون و 500 هزار مترمکعب، عملیات خاکریزی: یک میلیون و 700 هزار متر مکعب و حجم ابنیه فنی را  145 هزار متر مکعب ذکر کرد و گفت:  این پروژه همچنین شامل 5 دستگاه تونل می باشد که 4 دستگاه آن  به طول 629 متر کاملا" اجرا شده و پوشش طاق یک دستگاه به طول 870 متر انجام شده و پوشش بدنه آن در حال انجام است.

مهندس نصرالهی زاده تعداد پلهای بزرگ این پروژه را 7 دستگاه ذکر کرد و افزود: تاکنون حدود 69 کیلومتر از مسیر آسفالت شده (لایه بیندر) است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام یادآوری کرد: بهره برداری کامل از این پروژه ضمن ارتقای فنی مسیر ، حذف نقاط پر حادثه و کاهش تصادفات و استهلاک ماشین آلات ، فاصله زمانی ایلام -کرمانشاه را از 150 دقیقه به 90 دقیقه کاهش می دهد.

لینک

   بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از پروژه های راه و ترابری استان ایلام   

معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور ضمن بازدید از چندین پروژه راه و ترابری استان ایلام از اقدامات صورت گرفته تشکر و تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نیکزاد روز شنبه در بازدید از پروژه اصلاح باند فرودگاه ایلام که اخیرا" به بهره برداری رسیده ، گفت: من  تجارب متعددی از امور عمرانی در استانهای مختلف دارم اما اجرای این پروژه با این حجم کار و کیفیت ،  واقعا" جای تشکر و تقدیر دارد.

در ادامه مدیر کل راه و ترابری استان ایلام در جلسه معارفه معاون عمرانی استانداری ایلام که با حضور مهندس نیکزاد انجام شد ، به بیان گزارشی از عملکرد راه و ترابری استان پرداخت.

لازم به ذکر است پس از این جلسه نیز معاون عمرانی وزیر کشور با همراهی استاندار ایلام از پروژه بزرگ  ایلام -حمیل بازدید کردند.

لینک

   بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از پروژه های راه و ترابری استان ایلام   

معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور ضمن بازدید از چندین پروژه راه و ترابری استان ایلام از اقدامات صورت گرفته تشکر و تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نیکزاد در بازدید از پروژه اصلاح باند فرودگاه ایلام که اخیراً به بهره برداری رسیده، گفت: من تجارب متعددی از امور عمرانی در استانهای مختلف دارم اما اجرای این پروژه با این حجم کار و کیفیت، واقعاً جای تشکر و تقدیر دارد.

در ادامه مدیر کل راه و ترابری استان ایلام در جلسه معارفه معاون عمرانی استانداری ایلام که با حضور مهندس نیکزاد انجام شد، به بیان گزارشی از عملکرد راه و ترابری استان پرداخت.

لازم به ذکر است پس از این جلسه نیز معاون عمرانی وزیر کشور با همراهی استاندار ایلام از پروژه بزرگ ایلام ـ حمی بازدید کردند.

لینک

   تلاش برای کوتاهتر شدن مسیر ایلام ـ کرمانشاه با جدیت ادامه دارد   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام اجرای پروژه بزرگ ایلام ـ حمیل ـ کرمانشاه را از مهمترین پروژه های توسعه استان ایلام خواند و گفت: این پروژه با جدیت و تلاش شبانه روزی در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده از پیشرفت 92 درصدی این پروژه خبر داد و افزود: خوشبختانه اجرای این پروژه ملی جزو اولویتهای استان و وزارت راه و ترابری قرار گرفته است.

وی حجم عملیات خاکبرداری این پروژه را 9 میلیون و 500 هزار متر مکعب، عملیات خاکریزی، یک میلیون و 700 هزار متر مکعب و حجم ابنیه فنی را 145 هزار متر مکعب ذکر کرد و گفت: این پروژه همچنین شامل 5 دستگاه تونل می باشد که 4 دستگاه آن به طول 629 متر کاملاً اجرا شده و پوشش طاق یک دستگاه به طول 870 متر انجام شده و پوشش بدنه آن در حال انجام است.

مهندس نصرالهی زاده تعداد پلهای بزرگ این پروژه را 7 دستگاه ذکر کرد و افزود: تاکنون حدود 69 کیلومتر از مسیر آسفالت شده (لایه بیندر) است.

 ماشین آلات، فاصله زمانی ایلام ـ کرمانشاه را از 150 دقیقه به 90 دقیقه کاهش می دهد.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان ایلام :اوج تقوا در کار مهندسی تبلور می یابد   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام با بیان اینکه اوج تقوا در کار مهندسی تبلور می یابد، گفت: همواره برای ما بایستی رضای خالق بر رضای خلق ترجیح داشته باشد چراکه رضای خالق خود به خود رضای خلق را نیز در پی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نصرالهی زاده هفته گذشته در جلسه هماهنگی امور فنی مهندسین این اداره کل با بیان این مطلب افزود: حفظ بیت المال و رسیدگی به امور مردم در کارهای نظارتی و مهندسی از حساسیت ویژه برخوردار است.

وی نیروی انسانی را سرمایه اصلی هر سازمانی خواند و اظهار داشت: نیروی انسانی مناسب می تواند باعث تحول در سازمان و کشور شود.

وی حضور فیزیکی و مرتب در اجرای پروژه ها، جدیت در اجرای موارد فنی، تعامل سازنده با سایر ارگانها بدون وارد شدن در مسائل سیاسی، اجرای پروژه ها بر مبنای توجیه فنی و اقتصادی و اجرای عدالت در صورت وضعیتها را از مهمترین اولویتهای کار مهندسین راه و ترابری عنوان کرد.

لینک

   برفروبی جاده های استان قزوین درآخرین روزهای فروردین   

بارش برف در آخرین روزهای فروردین بسیاری از مناطق استان قزوین را سفیدپوش کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، بارش برف طی 24 ساعت گذشته موجب لغزندگی جاده های این استان در مناطق مختلف به ویژه در گردنه ها و نقاط کوهستانی شد

به گفته ی مسعود حق لطفی معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین ، در پی بارش برف و لغزندگی جاده ها ، محورهای مواصلاتی این استان امروز برفروبی و نمک پاشی شد.

حق لطفی افزود: هم اکنون به جز آزاد راه قزوین –زنجان ( در حوزه استحفاظی زنجان ) بقیه محورهای مواصلاتی استان قزوین باز و تردد در آن برقرار است.

وی ، همچنین با اشاره به برفی بودن گردنه الموت ، بر لزوم استفاده از زنجیر چرخ برای تردد در این محور تاکید کرد و از رانندگان وسایل نقلیه خواست برای تردد در سایر محورها نکات ایمنی را رعایت کنند.

اداره کل هواشناسی استان قزوین هم اعلام کرد: در شهر معلم کلایه با بارش شش سانتی متر برف و 24 میلیمتر باران بیشترین میزان بارش رخ داده است.

بر اساس این گزارش در شهر قزوین دو سانتی متر برف و 20 میلی متر باران باریده است.

اداره کل هوشناسی استان قزوین پیش بینی کرد: وضع هوای این استان تا ظهر فردا ابری همراه با بارش پراکنده خواهد بود و بعد از ظهر فردا به تدریج از میزان ابرها کاسته می شود.

همچنین براثر بارش برف مدارس شهر قزوین و برخی از مناطق استان بعد از ظهر امروز دوشنبه تعطیل اعلام شد.

لینک

   حدود 3 میلیون و 940 هزار نفر از فرودگاه امام خمینی ( ره ) جا به جا شدند   

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  اعلام کرد: 3 میلیون و 939 هزار و 532 مسافر با 27 هزار و 347 پرواز در 12 ماه سال 1387 از فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) سفر کردند .

به  گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه تعداد جا به جایی مسافر در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) نسبت به سال 1386 ، 2 / 63 درصد رشد داشته است ، تصریح کرد : در سال 1386 بیش از 2 میلیون و 494 نفر از این فرودگاه سفر کردند .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) تعداد کل پرواز های وروی و خروجی این فرودگاه را در سال 1387 ، 27 هزار و 347 پرواز اعلام کرد و گفت : تعداد کل پروازهای وروی و خروجی این فرودگاه در سال 1386 ، 19093 پرواز بود که با افزایش 8 / 69 درصدی به رقم  27 هزار و 347 پرواز در سال 87 رسید .

رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور افزود : در این مدت بیش از 51 هزار و 324 تن بار وارد کشور و بیش از 41 هزار و 100 تن بار از طریق این فرودگاه از کشور خارج شد .                           

لینک

   اختصصاص 160میلیارد ریال برای پروژه های راهسازی شبستر   

اعتباری بالغ بر160میلیارد  ریال جهت پروژه های راهداری وراهسازی وبهسازی واحداث راه روستائی در شورای برنامه ریزی برای شهرستان شبستر مورد تصویب قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آذربایجان شرقی، جلسه مذکور باحضوراستاندار ومعاون عمرانی استاندارومعاونین اداره کل وجمعی از مسئولین محلی در فرمانداری شبستر برگزار شد.

 

لینک

   اجرای 72 پروژه راهسازی در خراسان شمالی   

مدیرکل راه و ترابری خراسان شمالی گفت: طی سال گذشته 72 پروژه راهسازی در سطح مناطق مختلف این استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان شمالی ، ابوالفضل باقرنیا در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل گفت:  مجموع اعتبار صرف شده برای اجرای این پروژه‌های راهسازی را افزون بر 500 میلیارد ریال عنوان کرد.

 وی افزود: این اعتبار برای اجرای طرح‌های راهسازی استانی و ملی، خراسان شمالی در سال گذشته جذب و هزینه شد.

این مسئول ساخت 200 کیلومترراه روستایی، اجرای تقاطع همسطح چمن‌بید ـ جاجرم، نصب سیستم روشنایی محورهای ارتباطی استان، کنارگذر بجنورد، اجرای محور بجنورد ـ شیروان ـ فاروج را از جمله این پروژه‌های راهسازی خواند.

وی با اشاره به اینکه ساخت محور جاجرم به سنخواست به طول 45 کیلومتر تا چهار ماه آینده افتتاح خواهد شد، تعویض و آسفالت محور چمن‌بید به جاجرم، روکش آسفالت آشخانه به شهرآباد به طول 25 کیلومتر، اتمام پروژه راهسازی در محور قره سیلاب، تکمیل تقاطع کریک و همچنین اتمام سایر پروژه‌های راهسازی کوچک و بزرگ را از برنامه‌های راه و ترابری خراسان شمالی در سال جاری خواند.

باقرنیا با اشاره به اینکه پس از تاسیس خراسان شمالی ساخت راه روستایی توسعه چشمگیری داشته است، افزود: در حالی که تا پیش از تقسیم خراسان شمالی صرفا 750 کیلومتر داشتیم، این میزان اکنون به دو برابر افزایش و امسال به 120 درصد رشد خواهیم رسید.

وی پیش‌بینی کرد تا اعتبارات ساخت راه روستایی در این استان امسال با رشد قابل توجهی به 120 میلیارد ریال افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به اقدامات راه و ترابری خراسان شمالی در ایام تعطیلات نوروزی، خط کشی 800 کیلومتر از راه‌های اصلی و فرعی، آماده‌سازی پل زیرگذر حصار گرمخان و بازگشایی محور اصلی بجنورد به مشهد، ساخت و آماده‌سازی شش کیلومتر از محور فاروج به شیروان برای استفاده مسافران، احداث دو کیلومتر از مسیر جاده پلیس راه به محور بدرانلو ظرف 48 ساعت، برف‌روبی 350 هزار متر مکعب از سطح جاده‌ها را از جمله اقدامات این اداره در این ایام برشمرد.

 وی همچنین لکه‌گیری 9 هزار و 579 مترمربع از محورهای ارتباطی، تعمیر هزار و 27 مورد تابلوهای علائم مسیر، پاکسازی 224 مورد از محورها در جریان تصادف‌ها و نصب 224 متر حفاظ‌های گاردریل و 41 مورد روشنایی را از دیگر اقدامات راه و ترابری خراسان شمالی به منظور تسهیل در عبورومرور هموطنان از محورهای ارتباطی این استان برشمرد.

این مسئول ایجاد شش اکیپ ایستگاه خدماتی صلواتی در محورهای خراسان شمالی را از دیگر اقدامات راه و ترابری این استان در این ایام دانست.

 باقرنیا اظهار داشت: در طول تعطیلات نوروزی 22 اکیپ راهداری با بکارگیری 136 ماشین‌آلات به زائران و مسافران خدمات رسانی می‌کردند.

 وی یادآور شد:6 اکیپ تعمیرات سیار رایگان نیز در طول این مدت فعال و در مواقع نیاز میهمانان نوروزی به آنان خدمات ارائه می‌کردند.

لینک

   برگزاری مسابقه تنیس روی میز و طناب کشی در نهبندان   

همزمان با هفته سلامت اداره راه و ترابری نهبندان جهت کارکنان و فرزندان آنان یک دوره مسابقه تنیس روی میز و طناب کشی برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: در مسابقه تنیس روی میز 6 نفر با هم به رقابت پرداختند که در پایان آقایان محمدرضا قلی پور، حمید سهرابی و مولا داد مالدار مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

غفوری فرد افزود: در مسابقه طناب کشی نیز 20 نفر در 4 گروه 5 نفره با هم به رقابت پرداختند که در پایان گروه (3) آقایان امین اله خوشارویی ـ محمدرضا قلی پور ـ حسن غفوری فرد ـ نعمت اله نیکرو و علی گله دار رقبای خود را شکست دادند.

وی تأکید در امر ورزش در این اداره را از اقدامات پیش روی اداره در سالجاری عنوان کرد.

 

لینک

   برگزاری مسابقه تنیس روی میز و طناب کشی در نهبندان   

همزمان با هفته سلامت اداره راه و ترابری نهبندان جهت کارکنان و فرزندان آنان یک دوره مسابقه تنیس روی میز و طناب کشی برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: در مسابقه تنیس روی میز 6 نفر با هم به رقابت پرداختند که در پایان آقایان محمدرضا قلی پور، حمید سهرابی و مولا داد مالدار مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.

غفوری فرد افزود: در مسابقه طناب کشی نیز 20 نفر در 4 گروه 5 نفره با هم به رقابت پرداختند که در پایان گروه (3) آقایان امین اله خوشارویی ـ محمدرضا قلی پور ـ حسن غفوری فرد ـ نعمت اله نیکرو و علی گله دار رقبای خود را شکست دادند.

وی تأکید در امر ورزش در این اداره را از اقدامات پیش روی اداره در سالجاری عنوان کرد.

 

لینک

   سیل تعدادی از راه های نهبندان را مسدود کرد   

سیل تعدادی از محورهای مواصلاتی و راههای روستایی نهبندان را مسدود کرد و با همت راهداران تا پاسی از شب این راه ها بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: کلیه محورهای مواصلاتی نهبندان در معرض سیل قرار گرفته و در روزهای اخیر 2 نوبت سیل به راهها آسیب زده که هم اکنون راهداران در صدد مرمت این راهها می باشند.

حسن غفوری فرد: خسارت میزان خسارت سیل را 3 میلیارد و 280 میلیون ریال عنوان کرد و افزود سیل به 775 کیلومتر راه روستایی خاکی، 125 کیلومتر راه شوسه، 528 کیلومتر راه آسفالته روستایی و نیز به 420 کیلومتر راه اصلی و فرعی خسارت وارد نمود.

وی خسارت وارد آمده به این محورها را شامل آب شستگی ابنیه فنی ـ دیوارهای هدایت آب و تخریب قنوها ذکر کرد خواستار تأمین اعتبار در خصوص ترمیم راههای مذکور شد.

سرپرست اداره هواشناسی نهبندان نیز میزان بارندگی از ابتدای سالجاری تاکنون (19/1/88) را 144 میلی متر ذکر کرد و افزود: این میزان در مدت مشابه سال قبل 35 میلی متر بوده که نسبت به مشابه سال قبل بیش از 300 درصد افزایش داشته است.

لینک

   اصلاح الگوی مصرف در اجرای پروژه های راه و ترابری کرمانشاه   

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه از اصلاح الگوی مصرف در اجرای پروژه های راه های کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس قادری اظهار داشت: با توجه به نام گذاری سال 88 از سوی مقام معظم رهبری به سال اصلاح الگوی مصرف، اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه نیز جدا از حساسیت های عمومی یعنی صرفه جویی در آب، برق، سوخت و ... در مسایل اختصاصی نیز در این خصوص برای سال جاری برنامه ریزی کرده است که می توان به مواردی همچون طراحی مناسب راه، کم کردن دهانه پلهایی که در طول راه احداث می شوند، کاهش ارتفاع خط پروژه در دشتها و جاده های هموار، حمل مصالح از نزدیک ترین محل برای اجرای پروژه ها و انجام کارهای تحقیقاتی برای احداث راهها با کمترین هزینه به بهترین نحوه می باشد.

وی با اشاره به اینکه جلسات شورای راهداری متشکل از معاونین رؤسای ستادی اداره کل راه و ترابری استان و رؤسای ادارات راه و ترابری تابعه شهرستانهای استان همچنان به صورت دوره ای در شهرستانهای مختلف برگزار خواهد شد افزود: مهمترین الویت کاری در سال 88 اتمام و تکمیل پروژه های ناتمام است. وی بیان داشت در حوزه پروژه های ملی قطعات مهمی را در سال 88 شروع و یا به اتمام خواهیم رساند که می توان به بخش هایی از بزرگراه میاندوآب کرمانشاه شامل قطعه قزانچی به کامیاران اشاره نمود.

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه با اشاره به اعتبار 62 میلیاردی راه آهن غرب در سال گذشته اظهار داشت: اعتبار پیش بینی شده برای راه آهن غرب امسال نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. وی در خصوص تخصیص اعتبارات سال 88 گفت در مجموع 65 تا 70 درصد از اعتبارات تخصیص یافته و امیدواریم اعتبارات بیشتری نیز اختصاص یابد.

عطاءا... قادری در پایان بخشی از فعالیت هایی را که در سال 87 در حوزه راه و ترابری استان انجام شده را به شرح زیر اعلام کرد: حذف تعدادی از نقاط پرحادثه راههای استان، محرومیت زدایی از روستاها با احداث یک هزار کیلومتر راه آسفالته روستایی، استفاده از خط نوشته ها و تابلو نوشته ها بر روی سطح آسفالت برای ایمن سازی و جلوگیری از حوادث و سوانح رانندگی، استفاده از شیارها و لرزاننده های شوک دهنده در حاشیه بزرگراهها، ایجاد تابلوهای پیام متغیر در چهار نقطه از راههای استان برای اولین بار در غرب کشور و بازسازی و بهسازی و رسیدگی جدی به راههای مرزی که در این رابطه در بین 16 استان مرزی این اداره کل رتبه اول را کسب نموده است.

لینک

   سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای لوح تقدیر خدمات برتر را کسب کرد   

در همایش تجلیل از خادمان تسهیلات سفر ،  لوح  خدمات برتر سفرهای نوروزی سال 88 از سوی رئیس جمهوری به سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای اعطا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، همایش تجلیل از خادمین تسهیلات سفر که با حضور دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور  و تعدادی از معاونان وزارتخانه ها و مسئولان نهادها و دستگاههای اجرایی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد از خادمین تسهیلات سفر تجلیل شد و از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به دلیل سیاستگذاری و مدیریت حمل ونقل 37 میلیون مسافر جاده ای در طول نوروز 88 و بیش از 700 میلیون مسافر در طول سال تجلیل شد.

دکترافندی زاده در این همایش ضمن تشریح اهم خدمات ارائه شده به مردم و مسافران گفت : این سازمان به دلیل مسئولیت سیاستگذاری و مدیریت بر فرآیند حمل ونقل جاده ای اعم از کالا و مسافر توانسته است در یک سال جابه جایی بیش از 700 میلیون مسافر را مدیریت کند که این حجم عظیم به برنامه ریزی ، مدیریت و نظارت وکنترل دقیق نیازمند است که همکاران من در این سازمان توانستند با موفقیت این مهم را به انجام رسانند.

وی افزود: بیش از 1100 اکیپ راهداری با 10800 نیروی انسانی و 6400  دستگاه ماشین آلات راهداری در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران بودند ضمن اینکه 615 اکیپ امدادی و تعمیراتی راهداری نوروزی در راه های کشور به خودروهای مردم و مسافران در راه مانده خدمت ارائه می کردند.

وی خاطرنشان کرد : در سال های اخیر این سازمان با توجه به اهمیت خدمات رسانی به مردم و مسافران موضوع توسعه مجتمع های خدماتی و رفاهی را در دستور کار خود قرار داد و توانست تعداد زیادی از سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی را برای ساخت اینگونه مجتمع ها جذب کند و برای احداث 1562  مجتمع خدماتی – رفاهی موافقت اصولی صادر کرده که حدود 237 مجتمع خدماتی – رفاهی به بهره برداری رسیده ، نزدیک به 381 مجتمع در مراحل نهایی ساخت قرار دارد و نزدیک به یکهزار مجتمع خدماتی رفاهی نیز در مراحل مختلف اداری و آغاز مرحله ساخت قرار دارد که همه این مراکز برای آسایش و آرامش مسافران احداث می شود.

 رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به کاهش تعداد و شدت تصادفات جاده ای  در ایام نوروز گفت : کاهش تصادفات جاده ای از  لحاظ تعداد و شدت تصادفات که منجر به کاهش تعداد کشته و مجروح ناشی از تصادفات شده است به عنوان یک افتخار برای نهادهای دست اندرکار محسوب می شود و این مهم بدون تعامل سازنده نهادهای مسئول و  همکاری و احساس مسئولیت آنها حاصل نمی شد ضمن اینکه مردم نیز باید با احساس مسئولیت خود و همکاری در نهادینه شدن رانندگی مطلوب تر برای پایداری  روند  کاهش حوادث رانندگی تلاش کنند.

وی افزود: در بخش حمل ونقل مسافر ، تدابیر لازم اتخاذ شد تا مردم در قالب
طرح های پیش فروش و یا فروش اینترنتی بلیت مسافری قبل از سفرهای نوروزی بلیت های مسافرتی را دریافت کنند که این امر زمینه آرامش سفر هموطنان را فراهم کرد.

وی خاطرنشان کرد : طی این سالها تلاش شد تا ناوگان شایسته و در خور مردم ایران تهیه و در اختیار مسافران قرار گیرد که در این زمینه وسایل نقلیه مسافری جدید با بهره گیری از آخرین استانداردهای جهانی وارد ناوگان مسافری شده است ومردم می توانند با اتوبوس های مجهز و استاندارد سفر کنند.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به خدمت رسانی به مسافران نوروزی که قصد سفر به کشورهای همسایه را داشتندد افزود: پایانه های مسافری مرزی ایران در طول نوروز به صورت شبانه روزی فعالیت کردند تا مسافرانی که قصد سفر به کشورهای همسایه داشتند در کمترین زمان ممکن بتوانند از مرز عبور کنند که خوشبختانه حدود 530 هزار نفر مسافر از پایانه های مرزی عبور کردند که نسبت به سال قبل 40 درصد رشد یافته است .

 

لینک

   بازدید معاون وزیر راه و ترابری از بزرگراه شهید کلانتری   

مهندس برزگر معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور بعد از ظهر روز جمعه 21/1/88 از عملیات اجرایی بزرگراه شهید کلانتری بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی، وی در ادامه سفر دو روزه به استان و بازدید از چندین پروژه شاخص از جمله بزرگراه ارومیه – میاندواب از نحوه عملکرد اداره کل راه و ترابری در مسیر 2 کیلومتر ابتدایی بزرگراه نیز بازدید کرد .

در جریان این سفر ، بر تامین اعتبار برای تکمیل هر چه سریعتر بزرگراه شهید کلانتری نیز تاکید شد .

بزرگراه شهید کلانتری به همراه پل میانگذر دریاچه ارومیه ، فاصله بین ارومیه و تبریز را به نصف کاهش می دهد ، بطوریکه مدت سفر بین این دو شهر از حدود 4 ساعت به کمتر از 2 ساعت کاهش می یابد شایان ذکر است : دو کیلومتر ابتدای بزرگراه مذکور طی یک اقدام ضربتی در عرض 16 روز کاری توسط اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی احداث گردیده است

لینک

   پیگیری و مطالعه آزادراه تبریز ـ ارومیه تصویب شد   

در جلسه شورای برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی که در شهرستان اسکو برگزار شد، پیگیری ومطالعه آزادراه تبریز ـ ارومیه و بزرگراه اسکو ـ کندوان مورد بررسی و تصویب شورا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، در این جلسه که استاندار و معاونین راهداری و راهسازی اداره کل راه و ترابری استان و نیز جمعی از مسؤولان محلی حضور داشتند همچنین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح پل دو دهانه بایرام در محور خسروشهر ـ اسکو با عرض 20 متر و طول یک کیلومتر با اعتبار اولیه یک میلیارد تومان به تصویب رسید.

علاوه بر این مبلغ 10500 میلیون ریال برای امور جاری اداره کل در راهداری، راهسازی، بهسازی و آسفالت راههای روستایی در قالب 7 پروژه مورد تصویب قرار گرفت.

لینک

   ایجاد شهرک‌های حمل و نقل تعادل مطلوبی در روند توسعه بوشهر به وجود می آورد   

معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: به دلیل اهمیت کاهش تصادفات جاده‌ای و اولویت رفع نقاط حادثه‌خیز، برطرف کردن هفت نقطه حادثه‌خیز در محورهای استان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری بوشهر، مسعود نصوری در آیین تودیع و معارفه مدیران سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر اظهار داشت: هم اکنون 6 هزار نفر در بخش حمل و نقل کالا و 2 هزار و 500 نفر در بخش حمل و نقل مسافر در این استان به طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به‌کار هستند و این امر اهمیت این بخش را نشان می‌دهد

وی افزود: ظرفیت خوبی برای ایجاد شهرک‌های حمل و نقل در استان وجود دارد و باتوجه به پروژه‌های متعدد نفت، گاز و پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، می‌توان با ایجاد این شهرک‌ها توازن و تعادل مطلوبی در روند توسعه به وجود آورد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر با تأکید بر ایجاد شرکت‌های توانمند و بومی حمل و نقل کالا و مسافر در استان اضافه کرد: باید از تجربیات و نظرات پیشکسوتان این بخش برای بهبود و ارتقا امور به‌طور جدی بهره بگیریم.

همچنین معاون سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر نیز گفت: با اقدامات انجام شده توانستیم در سال گذشته رتبه دوم کاهش تصادفات جاده‌ای را کسب کنیم و در ایام نوروز نیز کاهش چشمگیر تصادفات را داشته‌ایم که یکی از دلائل آن برگزاری مانور یک روز بدون حادثه پیش از تعطیلات نوروزی بود.

سیدحمیدرضا علم افزود: نخستین پارک ترافیک کشور در بوشهر ساخته شد و هم اکنون چهار پارک ترافیک در شهرستان‌های مختلف آماده بهره‌برداری است.

‌وی اضافه کرد: باتوجه به تحولات اقتصادی در استان بوشهر و تأثیر آن در بخش حمل و نقل، سال گذشته بیش از 5 میلیون تن کالا در این استان جابه‌جا شد که با بهره‌برداری از صنایع آماده افتتاح از جمله کارخانه‌های سیمان، حجم جابه‌جایی کالا در سال‌های آینده به بیش از 15میلیون تن افزایش می‌یابد.

علم خاطرنشان کرد: تا سال 86، 20 مدرسه حاشیه جاده ‌های استان ایمن‌سازی شده بود که این شمار در سال گذشته به 40 مدرسه افزایش یافت.

وی با اشاره به تأثیرگذاری مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی در کاهش تصادفات جاده‌ای یادآور شد: از چهار مجتمع بین‌راهی بهره‌برداری شده، هفت مجتمع در دست ساخت بوده و مجوز 13مجتمع نیز صادر شده است.

معاون سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر افزود: افزایش خودروهای شخصی از عمده دلائل رشد نیافتن استفاده از ناوگان عمومی در سفر است ولی با این وجود استفاده از ناوگان عمومی مطلوب است.

وی گفت: همچنین سال گذشته 4 میلیون و 800 مسافر در استان بوشهر جابه‌جا شد که در مقایسه با سال پیش رشدی نداشته است.

در این آیین با تقدیر از خدمات گودرز محمودی، پیمان بوستانی به عنوان مدیر جدید سازمان حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر معرفی شد.

لینک

   تقدیر فرماندار ابهر از عوامل راهداری   

فرماندار ابهر طی نامه­ای از زحمات عوامل راهداری این اداره کل تقدیرنمود.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، سید سعید حسینی فرماندار ابهر، طی این نامه ای با اشاره به حوادث روزهای 10 و 11 فروردین ماه و انسداد آزادراه زنجان-قزوین در این حوزه و در راه ماندن برخی از هموطنان به تلاش­های بی شائبه عوامل راهداری اشاره و از زحمات شبانه­روزی آنها تقدیر و تشکر نمود.

لینک

   پل بزرگ آتشکده فیروزآباد افتتاح شد   

در سفر تیم رسانه ای نهاد ریاست جمهوری از طرح های عمرانی استان فارس، پل آتشکده فیروزآباد بازدید و افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری فارس، در این مراسم تیم رسانه ای متشکل از خبرنگاران، عکاسان و روزنامه نگاران کشوری با همراهی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور و با هماهنگی نهاد ریاست جمهوری و استانداری فارس از طرحهای عمرانی مصوب سفر ریاست جمهوری در استان فارس بازدید نمودند.

مهندس حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس در مراسم افتتاح این پروژه ضمن اشاره به مصوبات سفر ریاست جمهوری ضمن اشاره به دامنه فعالیت ها و کارهای انجام شده در عرصه راهها تصریح کرد: در بحث توسعه بزرگراهها بر اساس بند 2، 4 و 5 مصوبات سفر ریاست جمهوری شامل بزرگراه شیراز- فسا- داراب، بزرگراه شیراز- دشت ارژن، بزرگراه سورمق- اقلید- یاسوج، بزرگراه شیراز- جهرم- لار- بندرعباس و بزرگراه شیراز- کوار- فیروزآباد- جم بوده است.

مدیرکل راه و ترابری استان فارس همچنین افزود: فعالیتهای به انجام رسیده این اداره کل در رابطه با بند 11 مصوبه سفر در عرصه توسعه محورهای اصلی استان نیز شامل محور فیروزآباد- فراشبند- کازرون، محور بابامنیر- میشان- گناوه، محور حاجی آباد- لار، محور استهبان- نیریز،  محور فیروزآباد- قیر و محور قدیم فسا- داراب بوده است.

مهندس حیدر نوروزی در ادامه سخنانش تعداد روستاهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان فارس را 3810 روستا خواند که از آن میان تعداد 2054 روستا معادل 54 درصد آنها را از راه مناسب برخوردار است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: بنا به بند 3 مصوبه سفر ریاست جمهوری برخورداری 70 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار از راه مناسب در برنامه کار اداره کل راه و ترابری فارس قرار گرفت که 90 درصد محقق گردیده و از مصوبه 20 درصد نیز جلوتر بوده است.

مدیرکل راه و ترابری فارس با ارائه آماری طول راههای موجود استان فارس را چنین بیان کرد: طول کل راههای روستایی در استان فارس 9855 کیلومتر است. وی افزود: طول راههای آسفالته 5148 کیلومتر، طول راههای شوسه 1267 کیلومتر و طول راههای خاکی 3440 کیلومتر می باشد.

مهندس حیدر نوروزی در بحث افتتاح پروژه پل بزرگ آتشکده فیروزآباد که از بند 3 مصوبات سفر ریاست جمهوری می باشد از احداث و بهسازی 367 پروژه به طول کلی 2221 کیلومتر در سالهای 86 و 87 خبر داد و ابراز امیدواری کرد: با اجرای این پروژه ها تعداد 62705 خانوار از راه روستایی مناسب برخوردار خواهند شد. وی اضافه کرد: پل آتشکده فیروزآباد دارای یک دهانه 45 متری به عرض 4 متر می باشد و به میزان 240 مترمکعب معادل 5/6 متر آسفالت مصرفی داشته است. وی همچنین اذعان داشت: 70 تن میلگرد مصرفی، عرشه پل تیر فلزی دال بتنی، 920 مترمکعب بتن ریزی و 1 متر حفاظ پل لوله ای از دیگر احجام این پروژه بوده است.

لینک

   شرکت 70 درصد کارکنان اداره کل راه و ترابری بوشهر در همایش اصلاح الگوی مصرف   

کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در همایش اصلاح الگوی مصرف شرکت کردند.

این همایش که توسط استانداری استان بوشهر در سالن 2000 نفری شهید صدوقی برگزار شد به تشریح شعار سال 88 ؛ " اصلاح الگوی مصرف" و وظایف کارکنان دولت پرداخته شد.

طی این مراسم، 70 درصد کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در این همایش شرکت کردند.

لینک

   خسارت 3 میلیاردی سیل به راه های خراسان جنوبی   

بارندگی شدید روزهای اخیر علاوه بر خسارت به دیگر شهرستانهای خراسان جنوبی  به راههای  شهرستان نهبندان به میزان 3میلیارد و 280 میلیون ریال خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی رئیس اداره راه و ترابری  شهرستان نهبندان گفت: در پی بارندگی های اخیر تعدادی  از محور های مواصلاتی نهبندان  و  راههای روستایی مناطق حیدر آباد ،چابک و میغان و همچنین  دیوارهای هدایت محور نهبندان-زاهدان ،کنار گذر کانال شور  در معرض سیل قرار گرفته است.

غفوری فرد افزود: سیل به 775 کیلومتر راه روستایی و 420 کیلومتر راه ارتباطی اصلی و فرعی در حوزه شهرستان نهبندان خسارت وارد نمود.

وی خسارت ناشی از سیل به محورهای مواصلاتی را 3 میلیارد 280 میلیون ریال اعلام کرد و افزود:عمده ترین خسارات وارد آمده به این محورها را آب شستگی ابنیه فنی و دیوارهای هدایت آب شامل می شود.

 به گفته وی  در پی تخریب راه های شهرستان نهبندان بر اثر سیل  ، نیرو های  راهدار در صدد مرمت  و بازسازی راه ها  می باشند.

لینک

   پیشرفت 75 درصدی پروژه راه باجگیران به امام قلی   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان قوچان از پیشرفت 75 درصدی پروژه احداث و آسفالت راه اصلی باجگیران به سه راه امام قلی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا نعیمی مجد اظهار کرد: در طول این محور 36 کیلومتری، با هدف تسهیل رفت و آمد و ایمنی بیشتر یک تونل با طول بیش از یک کیلومتر تعبیه شده که عملیات اجرایی این تونل نیز پیشرفت مناسبی داشته است.

وی عنوان کرد: عملیات اجرایی این پروژه تا کنون یکصد  میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.

 نعیمی مجد با اشاره به این که پروژه راه اصلی باجگیران به سه راه امام قلی یک پروژه ملی محسوب می‌شود، اظهار امیدواری کرد: با تخصیص و جذب اعتبارات لازم، این پروژه، به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

لینک

   پرونده راه های روستایی شهرستان فردوس بسته می شود   

تا پایان سال جاری پرونده راه روستایی شهرستان  فردوس بسته  می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در بازدید استاندار و مسئولین استانی از فردوس و   فرماندار این شهرستان با اشاره  خدمات گسترده  دولت در بخش راهسازی طی چند ساله اخیرگفت:  :امروز حتی روستاههای بالای 3 خانوار شهرستان فردوس نیز  دارای راه اسفالته مناسب  بوده و تنها دو روستای بکری و لجنو از راه اسفالته برخوردار نیستند.

عباس اقبال افزود: با بهره مند شدن این روستاه ها از راه مناسب روستایی تا پایان سال جاری، پرونده راه روستایی شهرستان فردوس بسته خواهد شد.

به گفته وی تا پایان سال اخیر بیش از 124کیلومتر راه اسفالت  و حدود 26 کیلومتر از راههای روستایی نیز افتتاح شده است.

لینک

   تشکر و قدردانی معاون وزیر از مدیرکل، کارکنان و راهداران راه و ترابری فارس   

شهریار افندی زاده، معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور طی نامه ای از تلاشهای راهداران اداره کل راه و ترابری فارس در آماده سازی شبکه راهها در سفرهای نوروزی هموطنان و در رأس آن حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس تقدیرو تشکر به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، در متن این نامه آمده است: بدین وسیله ازکلیه همکاران و راهداران آن اداره کل که با تلاش و جدیت شبانه روزی و توجه و اهتمام نسبت به اجرای به موقع عمیات راهداری، ایمن سازی محورهای حوزه استحفاظی و آماده نمودن شبکه راهها در راستای سفرهای نوروزی هموطنان عزیز اقدام نموده اند، تشکر و قدردانی می گردد.

بی شک تأمین آسایش و رفاه مسافران و گردشگران آن استان محصول تدبیر، همت و تلاش مجموعه مدیریتی حضرتعالی و دست اندرکاران بخش راهداری بوده است.

لینک

   فرماندار شهرستان مرودشت از مدیرکل راه و ترابری استان فارس تقدیر کرد   

مهران حفاری فرماندار شهرستان مرودشت با ارسال لوح سپاسی از احداث پل شهدای گمنام شهرستان مرودشت ازحیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در متن این لوح تقدیر آمده است: با احترام و آرزوی توفیق اینک که با احداث پل شهدای گمنام شهرستان مرودشت به دست پرتوان فرزندان مومن و پرتلاش این مرز و بوم برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت نهم افزوده شد بر خود لازم میدانم از پیگیری و تلاش جنابعالی در اجرای این پروژه ارزنده تقدیر و تشکر نموده و توفیق روزافزون حضرتعالی را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.

لینک

   51 مورد تصادفات منجر به جرح و فوت در نوروز امسال در آذربایجان غربی   

رئیس مرکز مدیریت راههای استان گفت :در نوروز امسال 16 مورد تصادف منجر به فوت و 35 مورد تصادفات جرحی در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی اتفاق افتاد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی، بابک شیوخی ضمن اعلام این مطلب افزود : 149 مورد تصادفات خسارتی از شروع سال جاری تا 16 فروردین امسال در راههای آذربایجان غربی اتفاق افتاده است.
شیوخی واژگونی را به علت تخطی از سرعت مطمئنه ، سبقت و سرعت غیر مجاز ، دور زدن در محل های ممنوع و عدم رعایت حق تقدم در حین خروج از جاده را از دلایل تصادفات جاده ایی اعلام کرد و افزود : در محورهای نقده ، اشنویه ، خوی ، چالدران ، اشنویه ، پیرانشهر ، ارومیه ، فسندوز و سه راهی محمد یار ، رشکان تصادفات فوتی و جرحی روی داده است .
وی با اعلام این مطلب که با شروع مسافرتهای نوروزی در استان حجم ترافیک جاده ایی افزایش می یابد افزود : عجله در زود رسیدن به مقصد و خستگی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه از عمده دلایل تصادفات جاده ایی است .
رئیس مرکز مدیریت راههای استان هم چنین عمده دلایل تصادفات در ایام نوروزی در این استان را با توجه به آمار تصادفات جاده ایی و نظرات کارشناسی پلیس راه استان منشا انسانی ذکر کرد و اذعان داشت :
نوع وعمر وسیله نقلیه و عوامل جاده ایی به عنوان یکی از عوامل متغیر در بروز سوانح جاده ایی نقش دارند .
شیوخی دادن آموزش های لازم جهت رعایت بیشتر نکات ایمنی در زمان ارائه گواهینامه رانندگی را برای ارتقاء سطح آگاهیهای فردی افراد را از راهکارهای کاهش تصادفات جاده ای ذکر کرد .
وی در پایان از زحمات شبانه روزی فرماندهی پلیس راه استان و پرسنل راهداری و اکیپهای نوروزی اداره کل راه و ترابری و سایر ارگانهایی که در جهت رفاه حال مسافران و کنترل و کاهش تصادفات جاده ایی نقش مهمی را ایفا نموده اند تقدیر و تشکر کرد .

 

لینک

   ساماندهی 4 نقطه پرحادثه در محورهای حوزه های استحفاظی شهرستان پیرانشهر   

رئیس اداره راه وترابری پیرانشهر گفت : چهار نقطه پر حادثه در طول سال 87 در محور های حوزه استحفاظی این شهرستان ساماندهی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره راه وترابری آذربایجان غربی ، بهرنگ دیلمقانی ضمن اعلام این مطلب گفت : در سه نقطه از محورپیرانشهر- جلدیان ویک نقطه در محور پیرانشهر – سردشت عملیات ایمن سازی برای کاهش تصادفات رانندگی انجام گرفت .

دیلمقانی هم چنین افزود : نصب علایم ایمنی وهشدار دهنده افقی وسرعت گیرهای پلاستیکی از دیگر اقدامات انجام یافته تا پایان سال جاری در نقاط مذکوربوده است.

لینک

   آسفالت راه روستایی محمود آباد شهری کند بوکان   

رئیس اداره راه و ترابری بوکان گفت : تا پایان سال 87 راه روستایی محمود آباد – شهری کند باز سازی و آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی ، جعفر احمد زاده ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت : راه روستایی محمود آباد – شهری کند به علت ضعف در زیر سازی عمر مفید خود را از دست داده و قابل لکه گیری و روکش آسفالت نبود .

احمد زاده از دیگر دلایل بازسازی راه روستایی محمود آباد – شهری کند را مادر بودن مسیر برای چندین روستای منطقه و تردد زیاد وسائط نقلیه اعلام کرد و افزود : با بهسازی این راه روستایی ، بالای 60 روستا از نعمت راه مناسب آسفالته برخوردار شدند .

وی با بیان اینکه راه روستایی محمود آباد – شهری کند به عرض 5/6 متر و ضخامت 7 سانتی متراحداث شده است افزود : با توجهات مدیر کل محترم راه و ترابری آذربایجان غربی ، انشعابات روستاهای سید آباد ،جمبوغه و قاجر به شاهراه محمود آباد – شهری کند نیز به طول 7/1 کیلومتر با اعتبار بالغ بر 6 میلیارد ریال بازسازی و آسفالت شد .

لینک

   با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری؛توسعه باند فرودگاه رامسر کلنگ زنی شد   

طرح توسعه طرح فرودگاه رامسر با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری کلنگ زنی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در این مراسم اظهار داشت: تأکید ریاست محترم جمهور به بنده و آقای رحیم مشائی این بوده که توسعه فروگاه رامسر می بایست هر چه سریعتر انجام شود.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اهداء زمینی برای توسعه فرودگاه رامسر از سوی نهاد ریاست جمهوری تأکید کردند که این اقدام، هدیه جناب آقای دکتر احمدی نژاد به مردم خوب رامسر و تنکابن بوده است.

ایشان اظهار امیدواری کردند که توسعه فرودگاه رامسر حداکثر ظرف مدت 2 سال به اتمام برسد.

دکتر بهبهانی در ادامه در خصوص موقعیت جغرافیایی رامسر اظهار داشت: موقعیت جغرافیایی رامسر بسیار ارزشمند بوده و این شهر زیبا بر رونق اقتصادی منطقه می افزاید.

لینک

   معاون سازمان راهداری:اجرای طرحهای زودبازده درنقاط پرحادثه ضروری است   

معاون برنامه ریزی و آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: اجرای طرحهای زودبازده برای رفع نقاط حادثه خیز در جاده ها در کوتاه مدت ضروری است.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر دکترکامران رحیم اف در بوشهر افزود: باتوجه به نقش نقاط حادثه خیز در بروز حوادث جاده ای، آشکارسازی نقاط و رفع آنها با نصب علایم هشداردهنده راهکار خوبی در کوتاه مدت است.

وی اضافه کرد: رفع نقاط حادثه خیز نیازمند بازسازی ساختاری و زیربنایی جاده و محور در طولانی مدت با صرف هزینه های بالا است، بنابراین اجرای طرحهای زودبازده گزینه مناسبی در کوتاه مدت به شمار می رود.

رحیم اف بااشاره به نقش مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی در توسعه محورها اظهار داشت: ایجاد و توسعه این مجتمع ها نقش پررنگی در توسعه و آبادانی محورها، تامین امنیت، کاهش ترافیک و حوادث در جاده ها دارد.

وی ادامه داد : 15درصد تولید ناخالص داخلی و بیش از 10درصد ارزش افزوده کشور مربوط به بخش حمل و نقل است و این بخش با برخورداری از ناوگانی سریع، مطمئن و با شرایط بهره برداری مناسب باعث شده است ایران با کشورهای توسعه یافته در بخش حمل و نقل در یک سطح قرار گیرد.

رحیم اف اضافه کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام از اولویتهای امسال وزارت راه است و فقط پروژه هایی که ویژه و مهم هستند شروع می شوند و این روند در همه استانها اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر تکریم مسافران بیان کرد: باید با احداث پایانه های حمل و نقل مناسب بر خوردار از سیستم های نوین حمل و نقل، تسهیلات و خدمات مطلوبی به مسافران ارایه کرد و شرکت ها و تعاونی های حمل و نقل در این زمینه سهم زیادی دارند.

رحیم اف گفت: استان بوشهر با داشتن منابع عظیم نفت و گاز و صنایع بزرگ و کوچک، یک استان با موقعیت ویژه در کشور است و ایجاد تسهیلات لازم در حمل و نقل کالا بویژه توسعه پایانه های بار با هدف حمل و نقل سریع، ارزان و ایمن ضروری است.

وی اضافه کرد: باتوجه به موقعیت بندری استان بوشهر و طرح توسعه بندربوشهر که در دست اجر است، این استان این فرصت را دارد که با انجام فعالیت های ترانزیتی درآمد سرشاری را نصیب خود کند.

رحیم اف افزود: ترانزیت کالا و قطع وابستگی درآمدها به نفت از این طریق نیازمند ایجاد پایانه های ویژه ترانزیت در استان بوشهر است.

معاون برنامه ریزی و آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اظهار داشت: حفظ و ارتقا ایمنی مهمترین اولویت این سازمان است و احداث مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین با مشارکت بخش خصوصی در کاهش تصادفات جاده ای بسیار تاثیرگذار است.

لینک

   برگزاری مراسم کلنگ زنی پل غیرهمسطح در شهرستان اسکو   

مراسم کلنگ زنی در شهرستان اسکو جهت احداث پل غیرهمسطح دیزج ـ بایرام از توابع استان آذربایجان شرقی با حضور استاندار، معاون استاندار، فرماندار و جمعی از مدیران اداره کل راه و ترابری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی ضرورت ساخت این پروژه به لحاظ واقع شدن قطب گردشگری روستای تاریخی کندوان و حجم قابل ملاحظه ترافیک محلی و منطقه ای و ارتقای سطح ایمنی و رفع نقاط پرحادثه با برآورد اولیه 10332471438 ریال انجام خواهد شد.

 

 

 

لینک

   اجرای اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر طی جلسه ای با حضورمعاونین و روابط عمومی آن اداره کل  بر تغییر و اصلاح الگوی مصرف و فرهنگ سازی در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر هاشم علیپور فاز آموزش و ارتباط بیشتر با رسانه ها و به تصویر کشیدن پروژه های در حال ساخت و پایان یافته را نیزبه منظور مستند سازی بهینه اعتبارات هزینه شده لازم دانست.

گفتنی است در ادامه این جلسه تشکیل کمیته روابط عمومی در اداره کل با حضور نمایندگان شهرستان ها مورد تصویب قرار گرفت.

لینک

   کمیته ای برای تشویق مدیران و کارکنان کارآمد تشکیل شود   

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت راه و ترابری پیشنهاد داد: باید به ابتکار، خلاقیت و نوآوری اهمیت بدهیم و کمیته ای برای تشویق مدیران و کارکنان کارآمد و زحمت کش تشکیل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وز ارت راه و ترابری، دکتر اسلامی تبار که در جلسه هماهنگی و هم اندیشی با حضور مدیران ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمانها و شرکتهای تابعه وزارت راه و ترابری سخن می گفت، با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در خصوص پذیرش انتقادات منصفانه، تصریح کرد: دفاتر بازرسی باید نکات مثبت را ببینند و به تقویت آنها همت گمارند.

همچنین از وظایف و ویژگی های دفاتر دلگرم کردن افراد به کار، خوش خلقی، سعه صد، صبرع قدردانی از زحمت کشان، عدم برخورد احساسی، جرأت، جسارت، شهامت، توکل به خدا و استقامت در کار است.

وی تأکید کرد: نباید دنبال مچ گیری باشیم و رضایتمندی ارباب رجوع و کارکنان برای ما مهم است.

دکتر اسلامی تبار اعلام کرد: باید شاخص هایی را با توجه به دستورالعمل ها و شرح وظایف به صورت علمی در نظر بگیریم تا اینکه گزارش مناسبی از عملکردهایمان ارائه کنیم.

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات بیان کرد: تبعیض ها نباید باشد و خطری برای بازرسی محسوب می شود و باید به دنبال کادر سازی باشیم.

مشاور وزیر راه و ترابری تأکید کرد: در مدت دو ماهه حضور در این دفتر 40 نقطه کور شناسایی و حدود 20 بخشنامه برای بهبود امور در این مدت به سازمانها و شرکتهای تابعه ارسال شده است.

همچنین در این جلسه دیلمقانی معاون دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات تصریح کرد: امروزه مدیریت نوین مبتنی بر فرد نیست و فناوری اطلاعات در مدیریت نقش فوق العاده ای دارد.

وی اعلام کرد: پیاده سازی سامانه الکترونیک از طرف سازمان بازرسی کشور طرح شده است و پیشنهاد می شود این طرح به صورت پایلوت در وزارت راه و ترابری انجام شود.

دیلمقانی خاطرنشان کرد: دفاتر بازرسی می توانند نقش مؤثری در اجرایی کردن شعار امسال در خصوص اصلاح الگوی مصرف داشته باشند.

در این جلسه حاضران با اشاره به عملکردها و فعالیتهای خود به مباحث، تعیین جایگاه دفاتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات در سازمانها و شرکتهای تابعه وزارتخانه، هماهنگی بیشتر با دفتر ستادی، انجام مکاتبات مستقیم دفتر ستاد با زیرمجموعه ها، ارائه شاخص های واحد ارزیابی، شرح وظایف، استفاده از فناوری اطلاعات، آموزش کارکنان دفاتر، تمرکز پاسخگویی به شکایات و ارتباط با بازرسی کل کشور از طریق دفتر ستاد تأکید کردند.

لینک

   ساماندهی 12 نقطه پرحادثه در شهرستان گناوه   

در سال گذشته 12نقطه پرحادثه در شهرستان گناوه ساماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهرخلیل بیدل خوشبخت معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی گفتگویی گفت: به منظور ایمن سازی راههای استان به خصوص در مسیرهایی که بار ترافیک در آنها بالا می باشد، ساماندهی نقاط پرحادثه بسیار ضروری است.

وی ابراز کرد: توسعه راههای شهرستان گناوه به عنوان یکی از بنادر مهم اقتصادی و یکی از مدخل های ورود استان های همجوار به استان بوشهر، از جمله برنامه های مهم اداره کل راه و ترابری بوده است که طی سال گذشته 12 نقطه پرحادثه آن ضمن مطالعه و شناسایی، ساماندهی گردید.

خوشبخت در ادامه افزود: محورهای ساماندهی شده شامل؛ سه راهی گاوسفید، سه راهی عباسی، سه راهی کوهک، سه راهی جزیره ها، سه راهی محمدصالحی، سه راهی ده قائد، سه راهی مال محمود، سه راهی کدایی، تقاطع بیمارستان گناوه، سه راهی محمدصالحی در کمربندی جدید، سه راهی گوره در کمربندی جدید و سه راهی پوزه گاو بوده است.

معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری در تشریح عملیات ساماندهی این محورها گفت: جهت ایمن سازی محورهای نام برده، اجرای رمپ ورود و خروج، تعریض و نصب چراغ های چشمک زن و احداث روشنایی انجام گردیده است.

لینک

   آغاز عملیات اجرایی ورودی و خروجی چهار روستایی در شهرستان گناوه   

در مراسمی با حضور معاونت برنامه ریزی استانداری و مدیر کل راه و ترابری استان و سایر مسئولین استان عملیات اجرایی ایمن سازی ورودی و خروجی چهار روستایی در شهرستان گناوه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر این پروژه با اعتباری معادل 225 میلیلون تومان به طول 1 کیلومتر در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان قرار گرفت است که در شش ماهه اول سال 1388 به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین به منظور ایمن سازی مدارس حاشیه راهها در این محور نصب یک دستگاه پل عابر پیاده جهت اهالی این روستا احداث خواهد شد.

لینک

   تشکیل کمیته روابط عمومی در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

 

اولین جلسه کمیته روابط عمومی در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به منظور ارتقاء فرهنگ ایمنی و راهداری در استان و نیز اطلاع رسانی به موقع کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی انجام تشکیل شد.

در اولین جلسه این کمیته به راههای ارتقاء فرهنگ ایمنی و راهداری و نیز شناساندن اهداف و برنامه های در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به عموم مردم پرداخته شد و برنامه های خود را در سال جاری مصوب نمود.

لینک

   تقدیر معاون وزیر راه از اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران   

دکتر شهریار افندی زاده، معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور طی نامه ای از مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل  و پایانه های استان مازندران وی  با بیان این مطلب که در پرتو دولت خدمتگزار، انقلاب اسلامی به موفقیت ها و پیشرفت های درخشانی در عرصه های مختلف دست یافته است و بی تردید این توفیقات نتیجه همدلی و احساس مسئولیت انسانهایی است که همواره خدمت به مردم و رضای حق تعالی را در سرلوحه خویش قرار داده اند، افزود: طرح نوروز 88 هر چند که با خیل عظیمی از سفرهای هموطنان و افزایش قابل ملاحظه سفرها و شرایط خاص جوی همراه بوده لیکن با همت و تلاش شبانه روزی مجموعه های سخت کوش استانی به ویژه در ارایه طرح پیش فروش بلیت، تأمین ناوگان مورد نیاز و هماهنگی با سایر دستگاه های ذیمدخل و اعمال نظارتهای لازم در نهایت به تسهیل در امور حمل و نقل و جابجایی مسافران این ایام منجر گردید.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور خاطرنشان کرد: بدینوسیله مراتب تشکر و قدردانی خود را از جنابعالی و یکایک همکاران ارجمندتان در ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی که در به ثمر رسیدن این طرح مشارکت مؤثر نمودند، را ابراز داشته و از خداوند متعال عزت و توفیق روزافزونتان را مسئلت دارم.

لازم به توضیح است: به منظور ارایه خدمات مناسب به مسافران، ستاد ویژه نوروزی با عضویت کارکنان اداره کل از تاریخ تشکیل گردیده که در محل اداره و پایانه های مسافری حضور فعال داشت.

لینک

   نصب تابلوهای بالاسری در محور های ورودی استان لرستان   

 با صرف اعتباری بالغ بر 420 میلیون ریال ، در سه نقطه از محورهای ورودی استان لرستان تابلوهای اطلاعاتی  بالا سری (پانل) نصب شده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس ناصر محبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : بمنظور اطلاع رسانی مناسب به رانندگان و مسافرین عزیزی که از سایر استانها وارد استان لرستان می شوند ، در ورودیهای استان از سمت استانهای مرکزی ،کرمانشاه و اصفهان ، تابلوهای اطلاعاتی و کیلومترشمار بالاسری ( پانل) تهیه و نصب شده است که در صورت تأمین اعتبارات مورد نیاز ، در سایر محورهای ورودی استان نیز این گونه تابلوها  نصب خواهد شد . وی با اشاره به اینکه وجود تابلوهای اطلاعاتی در طول راهها نقش مهمی در اطلاع رسانی به رانندگان و مسافرین در خصوص وضعیت مسیر مورد نظر ایفا می کند ، تصریح کرد : در طول سال 1387 ، بیش از 1475 متر مربع انواع تابلوهای اطلاعاتی با صرف اعتباری بالغ بر 1560 میلیون ریال در سطح راههای استان نصب شده است . 

 

لینک

   جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

 اولین جلسه شواری راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در محل اداره راه و ترابری شهرستان روانسر با حضور مدیر کل , معاونین , روسای ادارات ستادی استان و راه تابعه شهرستانهای استان و همچنین فرماندار شهرستان روانسر برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در این جلسه مهندس عطاءا... قادری مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم و قدردانی از مسئولین و روسای ادارات به خاطر تلاش در امر راهداری در فصل زمستان در خصوص تأکید در پیام نوروزی مقام معظم رهبری خواستار رعایت صرفه جویی الگوی مصرف توسط کلیه همکاران گردید .

سپس مسئولین و روسای ادارات نیز در خصوص مسائل و مشکلات کاری سخنانی ابراز نمودند در خاتمه مدیر کل به سئوالات آنان پاسخ داد و راهکارهایی جهت انجام بهینه کارها ارئه نمود .

 

لینک

   اهداء خون توسط کارکنان اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در یک اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه و با هماهنگی با سازمان انتقال خون استان و استقرار اکیپ سیار آن سازمان در تاریخ 22/1/1388 در اداره کل راه و ترابری استان، کارکنان این اداره کل با استقبال فراوان و داوطلبانه به اهداء خون پرداختند.

گفتنی است اهداء خون علاوه بر اجر معنوی، سلامت جسمی بدن را نیز به همراه دارد.

 

 

لینک

   تقدیر اهالی روستای پابند بهشهر از راهداران این شهرستان   

شورای اسلامی روستای پابند شهرستان بهشهر در طی ارسال تقدیرنامه ای از سوی اهالی این روستا از اقدامات راهداران و کارکنان اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر برای بازگشایی راه ارتباطی این روستا که به علت بارش برف و کولاک شدید مسدود شده بود تشکر و قدردانی نمودند.

 شایان ذکر است با بازگشایی محور مذکور 30 نفر از اهالی این منطقه از مرگ حتمی نجات پیدا کردند.

 

 

لینک

   باز گشایی بزرگراه میاندوآب – تبریز در روزهای آخر از سال 87   

رئیس اداره راه وترابری میاندوآب گفت : باند دوم از بزرگراه میاندوآب – تبریز برای تسهیل در تردد وسائط نقلیه بازگشایی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری آذربایجان غربی ، ارسلان شکری با اعلام این مطلب افزود: با احداث زیر گذر روستای ممه دل بخش لیلان با ارتفاع 5/4 وعرض 8 متر باند یک طرفه بزرگراه میاندوآب – تبریزدوبانده شد . شکری با اعلام اینکه برای تکمیل وایمن سازی این پروژه  مبلغ 400 میلیون ریال اعتبار تخصیص یافت . هدف از بازگشایی محور مواصلاتی این شهرستان را تسهیل در تردد وسائط نقلیه دانست .
شایان ذکر است : سیف حقیقت معاون استاندار وفرماندارشهرستان میاندوآب نیز از تلاش شبانه روزی راهداران این حوزه در جهت تسریع در باز گشایی  بزرگراه تقدیر وتشکر کرد.

 

لینک

   پیشرفت 14درصدی پروژه محور شاهین دژ- تکاب در 6ماهه آخر سال 87   

رئیس اداره راه و ترابری شاهین دژ گفت: پروژه محور شاهین دژ-تکاب تاپایان سال 87 از پیشرفت 14 درصدی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی نادر زراعت با اعلام این خبر افزود: طول مسیر این پروژه 30کیلومتراست که با اعتباری بالغ بر صد و هفتاد میلیارد ریال در دست اجرا است.
وی با اعلام اینکه در 20کیلومتری از این پروژه عملیات خاکی انجام گرفته است افزود: ابنیه فنی این پروژه  نیز با 8 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
زراعت علت تاخیر در اجرای پروژه را عدم تخصیص اعتبار در سال 86اعلام کرد و افزود: با توجهات مدیر کل جدید اداره راه و ترابری آذربایجان غربی مشکلات مالی این پروژه رفع شد و عملیات اجرایی به سرعت پیش می رود.
رئیس اداره راه و ترابری شاهین دژ از اجرای دو دهنه پل در قالب این پروژه در مجموع به طول 297متر خبر داد و اعلام کرد: با احداث کارخانه آسفالت در این شهرستان و مساعد شدن شرایط جوی سال آینده  در 10 کیلومتر اول از این محور آسفالت ریزی می شود.
شایان ذکر است یزدانی رییس کارگاه پروژه تعریض و بهسازی محور شاهین دژ- تکاب در بین کارگاههای قرارگاه خاتم الانبیا رییس کارگاه نمونه انتخاب شد.

 

لینک

   کمبود اعتبارات مشکل اساسی پیشرفت پروژه هااست   

 معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: متاسفانه پایین بودن اعتبارات فصلی راه وترابری استان باعث شده برخی از طرح ها با کندی روند اجرایی مواجه شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، محمدرضا اکبری اظهار کرد: پیشرفت فیزیکی بعضی پروژه ها از برنامه جلو بوده و به همین دلیل مطالبات برخی از پیمانکاران این اداره کل از سال گذشته باقی مانده است.

وی افزود: علیرغم برنامه ریزی های انجام شده برای پیشرفت مطلوب پروژه های راهسازی، متاسفانه کمبود اعتبارات مالی موجب تاخیر در ساخت و بهره برداری برخی از طرح ها شده است.

اکبری تصریح کرد: کمبود اعتبارات در سال گذشته، مشکل ساز شده و برخی از پیمانکاران که ساخت پروژه های راه و ترابری را بر عهده دارند، هنوز موفق به دریافت مطالبات گذشته خود نشده اند.

اکبری اظهار امیدواری کرد: با توجه به ماهیت بحث راهسازی و این که استان خراسان رضوی هر سال پذیرای میلیون‌ها مسافر است، توجه ویژه و مساعدت مسوولان استانی موجب افزایش اعتبارات فصلی راه و ترابری گردد، تا به لحاظ تردد جاده ای از سطح سرویس بالایی برخوردار باشیم.

لینک

   بارندگی در محورهای مواصلاتی مشهد   

بنا بر اعلام مرکز اطلاعات راه های استان خراسان رضوی، هم اکنون بارش باران محورهای مواصلاتی مشهد-کلات و مشهد-چناران را فراگرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علی رغم بارش برف هم اکنون رفت و آمد عادی در این محورها جریان دارد.

بنا بر این گزارش، بارش باران موجب لغزندگی سطح این محورها شده که مستلزم حفظ کامل هوشیاری رانندگان در حین رانندگی است.

بر اساس این اعلام همچنین اینک بارش باران در گردنه های گوجگی در محور مشهد-کلات و مزداوند در محور مشهد-سرخس نیز جریان دارد.

در حال حاضر وجود مه در گردنه های الم لی در محور قوچان-امام قلی، تیوان در محور مشهد-درگز و محور مواصلاتی فریمان-سنگ بست گزارش شده است.

بنا بر این اعلام رانندگان عبوری از محور گناباد هم اکنون شاهد وزش باد در طول مسیر هستند.

طبق این گزارش هم اکنون وضعیت همه محورهای استان عادی است و رفت و آمد در آن ها جریان دارد.

اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از تمامی رانندگان عبوری از محورهای استان تقاضا کرد: ضمن رعایت کامل نکات ایمنی، پیش از حرکت از طریق شماره ارتباطی 141 از آخرین وضعیت مسیر مورد نظر  خود اطلاع یابند.

لینک

   ساخت 100 کیلومتر بزرگراه در خراسان شمالی اقدام بزرگ دیگر دولت نهم   

مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی گفت : در دولت نهم 600 کیلومتر راه روستایی در این استان زیر آسفالت قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان شمالی ، ابوالفضل باقرنیا افزود: حجم راههای آسفالت شده روستایی این استان در دولت نهم با 28 سال فعالیت دولت های گذشته برابری می کند.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که تا قبل از تشکیل استان و روی کارآمدن دولت نهم تنها 750 کیلومتر از راههای روستایی خراسان شمالی آسفالت بود.

مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی یادآور شد ، دولت نهم برای آسفالت 600 کیلومتر راه روستایی در دو ساله اخیر 600 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

باقرنیا همچنین ساخت 60 کیلومتر بزرگراه در استان خراسان شمالی را از دیگر فعالیت های مهم دولت نهم در بخش راهسازی دانست و گفت: تا پایان امسال طول بزرگراههای این استان به 100 کیلومتر می رسد که برای ساخت آن حدود 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

وی افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت نهم این استان فاقد حتی یک کیلومتر بزرگراه بوده ایشان انجام روکش آسفالت محور بجنورد –آزادشهر و محور چمن بید به جاجرم را از دیگر فعالیت های راهسازی استان در دولت نهم اعلام کرد.

باقرنیا در مورد ساخت محور سنخواست – جاجرم گفت : طول این محور 40 کیلومتر بود که با وجود تصویب اجرای آن در دولتهای گذشته ، این طرح صرفا" بر اساس مصوبه هفدهمین نشست استانی دولت در دور اول سفر استانی به خراسان شمالی اجرایی شد.

به گفته وی این محور نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی آغاز عملیات ساخت کمربندی شمالی بجنوردبه طول 20 کیلومتر و تکمیل مرحله اول کمربندی شیروان را از دیگر برنامه های مهم راهسازی دولت برای توسعه خراسان شمالی اعلام کرد.

لینک

   برپایی مراسم تودیع و معارفه در اداره راه و ترابری شهرستان آمل   

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل با حضور مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان، فرماندار آمل، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و جمع کثیری از مسئولین اداره کل راه و ترابری استان و شهرستان آمل برگزار شد که در این مراسم مهندس قاسم رمضانی به عنوان رئیس جدید اداره راه و ترابری شهرستان آمل معرفی گردید.

شایان ذکر است مهندس سید محمد نظری پیشتر به عنوان رئیس راه و ترابری شهرستان آمل مشغول به انجام وظیفه بوده که در این مراسم از تلاش ها و زحمات ایشان از سوی مدیر کل راه و ترابری استان و دیگر مسئولین تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

لینک

   آسفالت ریزی 14 کیلومتر از راههای روستائی شهرستان اشنویه تا پایان سال 87   

رئیس اداره راه و ترابری اشنویه گفت : تا پایان سال 87 ، 14 کیلومتر از راههای روستائی حوزه استحفاظی شهرستان اشنویه بهسازی و آسفالت ریزی شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی ، جلال محمدی ضمن اعلام این مطلب افزود : از 77 روستای حوزه استحفاظی این اداره 50 روستا از نعمت راه آسفالته برخوردارند.
محمدی با اعلام اینکه در روستا های دهگرجی با 94 خانوار ، دوستک با 87 خانوار ، نر زیوه با 48 خانوار و عالیان با 40 خانوار عملیات آسفالت ریزی انجام گرفته است ، افزود : از 27 روستای آسفالت ریزی نشده فقط 8 روستای بالای 50 خانوار وجود دارد که امیدواریم امسال عملیات آسفالت ریزی و بهسازی راههای این روستا ها صورت پذیرد .
وی از دیگر اقدامات انجام یافته این اداره را بهسازی و آسفالت ورودی بسیار حساس این شهرستان از طرف پیرانشهر ذکر کرد و افزود : با آسفالت 75/2 کیلومتر از ورودی این شهرستان ضمن کاهش تصادفات جاده ایی در این مسیر همشهریان و مسافران تامین شده است .
لازم به ذکر است در سال 87 بیش از 2000 عدد تابلوی علائم راهنمایی در راههای این شهرستان نصب شده است .
     

 

لینک

   بازدید سرزده استاندار گلستان از پایانه اتوبوسرانی شهرستان گرگان   

مهندس یحیی محمود زاده استاندار گلستان بدون اطلاع و به صورت سرزده از پایانه مسافربری شهرستان گرگان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان  وی ضمن بازدید از پایانه مسافربری و گفتگو با مسافرین و مراجعان ، از نزدیک در جریان کیفیت اقدامات ستاد نوروزی اداره کل حل و نقل و پایانه های گلستان قرار گرفت .

استاندار گلستان در حاشیه این بازدید با تأکید بر خدمت به عنوان مهمترین وظیفه تمامی دولتمردان و اعضاء خانواده دولت ، یادآور شد : خدمت صادقانه رضایت مردم را که ولی نعمتان همه هستند را دنبال خواهد داشت .

 

 

 

 

 

 

لینک

   برخورداری 87 درصدروستاهای خراسان جنوبی از راه آسفالته مناسب   

بیش از 87 درصد روستاههای بالای 20 خانوار  استان خراسان جنوبی از راه آسفالته مناسب برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری  استان گفت: . راه روستایی وظیفه تامین ارتباط بین روستا و شهرها را عهده دار بوده و  به دلیل ایجاد تسهیلات لازم برای استقرار صنایع، انتقال محصولات کشاورزی و دامی ، ایجاد اشتغال مولد، افزایش درآمد خانوار روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها این مهم پس از انقلا ب شکوهمند اسلامی  مورد عنایت مسئولین عالی نظام قرار گرفته است . مهندس جعفری با ارائه عملکرد اداره کل در  حوزه راه روستایی استان در سال اخیر  تصریح نمود: در سال 87 مجموع پروژه های راه روستایی استان به میزان 83 پروژه بوده که در  جهت بهره برداری   109 روستای محروم از  راه مناسب  اقدام شده است.

مهندس مهدی  جعفری  اعتبارات این پروژه ها را 202 میلیارد ریال برشمرد و افزود: با اعتبارات موجود  تعهد اسفالت  این حوزه 270 کیلو متر و تعهدات احداث   نیز 343 کیلو متر بوده است .وی همچنین  تعداد کل پروژه های افتتاح شده در سال اخیر را 45 پروژه  با اعتبار هزینه شده 135715 میلیون ریال عنوان کرد و توضیح داد: اطلاعات این پروژه ها شامل 300 کیلومتر اسفالت  و برخورداری 63 روستا با جمعیت 3375 خانوار از راه اسفالته مناسب  می باشد.به گفته  وی هم اکنون  برخورداری روستا های بالای 20خانوار استان  از راه اسفالته  70/87 درصدر می باشد.

 

 

                                                                   

لینک

   افتتاح مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محور گرگان – علی آباد استان گلستان   

افتتاح مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در محور گرگان –  علی آباد  استان گلستان
فاز اول مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی شرکت نسیم گرگان زمین ( باران ) در محور مواصلاتی گرگان به علی آباد مورد بهره برداری قرار گرفت  .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان این مجتمع خدماتی رفاهی در فاز اول ؛ جایگاه سوخت بنزین و گازوئیل را افتتاح نموده و جایگاه CNG  و غذاخوری و غرفه های مربوط به خدمات خودروئی در فاز دوم و در آینده نزدیک به امکانات موجود اضافه خواهد شد .
شایان ذکر است عملیات اجرائی این مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی توسط بخش خصوصی در مساحتی قریب به دو هکتار احداث شده است  .


لینک

   خراسان جنوبی دومین استان ایمن در ایام نوروز   

 با کاهش 50 درصدی تلفات جانی در راه های حوزه استحفاظی ،خراسان جنوبی به عنوان دومین استان ایمن در کشور معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان  خراسان جنوبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری  خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت: خوشبختانه در نوروز امسال با مدد و یاری از خداوند منان و تلاش بی وقفه مجموعه و دیگر دستگاه های ذیربط توانستیم نقشی موثری  در کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در استان داشته به طوری که  امار  تلفات جانی  در راههای  حوزه استحفاظی در این ایام   نسبت به سالهای  گذشته  کاهش 50 درصدی را نشان   و این استان با تعداد  3 فقره  تصادف منجر به فوت 3 نفر ،  به عنوان استان دوم ایمن درایام تعطیلات شناخته شده استمهندس ابراهیم کریم پور در خصوص عملکرد اکیپ های راهداری در ایام نوروز گفت:     : به منظور امداد رسانی به مسافرین نوروزی و تشکیل 35 اکیپ راهداری ،   لکه گیری و تکمیل علائم اطلاعاتی و اخباری و مرمت گاردریل های صدمه دیده انجام و در جهت رفع  نقص چراغهای چشمک زن و شستشوی علائم اقدام شد. به گفته  وی با بکارگیری تجربه و تخصص  اکیپ های برفروبی در کلیه راهدار خانه ها و گردنه های در نظر گرفته شده ،با استفاده از  وسائل و تجهیزات مکانیکی هماهنگ  با سایر سازمانها، خدمات لازم به مسافرین نوروزی  ارائه شد.وی با اشاره به افزایش سفر گردشگران و مسافران نوروزی به استان و تمهیدات لازم برای ایجاد سفری خوش و ایمن برای آنان، افزود ، توزیع فرم های نظر خواهی در ورودی محورهای استان  ، نصب بنر و پارچه با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در کلیه محورهای مواصلاتی تحت پوشش استان ـ پاسخ گویی به مسافرین نوروزی در مورد آخرین وضعیت راههای استان از طریق شماره تلفن 141 (گویا) و 2238100 اطلاعات  راههای استان  از دیگر اقدامات این اداره کل در جهت ایمن سازی و کاهش سوانح جاده ای در سطح راههای ارتباطی استان بوده که بحمدالله در راستای اطلاع رسانی، آگاهی و فرهنگ سازی  توانست نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری را ایفا کند.

 

 

 

لینک

   راههای استان قم بیش از20میلیاردریال ازسیل اخیرخسارت دید   

                

مهندس نظری مدیرکل راه وترابری استان قم گفت: باتلاش ماموران اداره راه و ترابری، راههای خسارت دیده از سیل به صورت موقت بازسازی وبازگشایی شده است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم وی میزان خسارت وارده به راههای استان  را درمجموع بیش از20 میلیارد ریال عنوان و بیان کرد: بیشترین خسارت مربوط به راههای بخشهای کهک-مرکزی وخلجستان می باشدکه 5/9میلیاردریال به راههای روستایی و11میلیاردریال به راههای اصلی خسارت واردشده است.

مهندس نظری افزود:حجم خسارت وارده به برخی راههای روستایی به گونه‌ای بود که برای تردد خودروها محدودیت ایجاد شد که بحمدلله باتلاش ماموران راهداری مشکلات بطورموقت مرتفع وطی یک برنامه زمان بندی بطوراساسی مشکل راههای اسیب دیده نیزبرطرف خواهدشد که البته این امر نیازمند توجه جدی مسوولان استان است.

 

لینک

   900 کیلومتر به راه های اصلی استان خراسان جنوبی افزوده می شود   

  مدیر کل راه وترابری استان خراسان جنوبی  از بهسازی 7 پروژه راه اصلی به طول 900 کیلومتر تا پایان برنامه پنجم توسعه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان خراسان جنوبی  مهندس  ابراهیم نصری طول کل این پروژه راحدود 900 کیلومتر عنوان کرد وگفت: در طی  سال اخیر  جهت ارتقا ئ راههای فرعی به راه اصلی 185 میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شد.

وی اعتبار کل این پروژه را بالغ بر 2هزار و600 میلیارد ریال برشمرد و تصریح کرد:در حال حاضر طول کل راههای اصلی استان 526 کیلومتر است که با بهسازی این راهها900 کیلو متر به طول راههای استان افزوده خواهد شد.

به گفته مدیر کل راه وترابری خراسان جنوبی  پیش بینی می شود در صورت تخصیص اعتبار بهسازی 7 پروژه راه اصلی استان تا پایان برنامه پنجم توسعه تکمیل و به مرحله بهره برداری رسد.

گفتنی است بهسازی این راهها شامل محور قاین –ابراهیم آباد،قاین –اسفدن-
حاجی اباد،سربیشه-درح -میل 87،نهبندان-زابل،گزیک –میل 73 ،فردوس-سرایان-
سه راهی روم وبیرجند –عرب آباد می باشد.

 

لینک

   برفروبی و بازگشایی محور های مرزی شهرستان چالدران   

کار برفروبی و بازگشایی راههای مرزی شهرستان چالدران که جزو صعب العبورترین مناطق کشور است، پس از فروکش کردن کولاک دائمی کوهستانهای منطقه ، آغاز شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی ، صادقی پور ، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان چالدران ،با اعلام این مطلب گفت :
شهرستان چالدران با داشتن بیش از150 کیلومتر راه مرزی صعب العبور ، یکی از مناطق کوهستانی و برفگیر استان آذربایجان غربی است که اکثرا در فصل زمستان شاهد بارش برف سنگین همراه با کولاک شدید تا ارتفاع 3 متر می باشیم . راههای مرزی در این شهرستان از روستا و پاسگاه مرزی ساری اوجاق در مرز ماکو شروع و به روستا و پاسگاه بابا نور در مرز خوی ختم می شود .
گفتنی است همه ساله در اواخر زمستان یا اوایل فروردین پس از فرو کش کردن کولاک ، برفروبی محور های مرزی چالدران شروع می شود و امسال نیز این امر توسط اکیپ و دستگاههای سنگین اداره راه چالدارن آغاز شده است.

  

لینک

   برگزاری مسابقه نقاشی در بین فرزندان پرسنل راه و ترابری گلستان   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان یک دوره مسابقه بزرگ نقاشی در مقطع سنی کودکان و نوجوانان و با موضوع نماز برگزار گردید که به برندگان این مسابقه در روز میلاد نبی اکرم ( ص ) و فرزند امام جعفر صادق ( ع ) هدایایی برسم یاد بود از سوی مهندس جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری گلستان طی مراسم باشکوهی اهداء گردید.

شایان ذکر است در این روز  جشن تکلیف و عبادت نونهالان و فرزندان پرسنل که واجد شرایط بودند برگزار گردیده و برسم یاد بود به این عزیزان نیز لوح تقدیر و هدایایی بمنظور وارد شدن به سن تکلیف اهداء گردید.

لینک

   یک دوره مسابقه کتاب خوانی با محوریت نماز در راه و ترابری گلستان برگزار گردید   

 در آخرین ماه سال 1387 و به یمن فرا رسیدن میلاد با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی ا... و بمنظور اشاعه فرهنگ نماز خوانی اداره کل راه و ترابری گلستان اقدام به برگزاری یک دوره مسابقه بزرگ کتاب خوانی با محوریت نماز با در اختیار گذاشتن کتابهای پرتوی از اسرار نماز و 110 پرسش درباره نماز در سطح اداره کل راه و ترابری در بین پرسنل و فرزندان همکار برگزار نمود.

که به برندگان این مسابقات طی مراسم باشکوهی و برسم یاد بود هدایایی توسط مدیر کل راه و ترابری استان گلستان اهداء گردید.

لینک

   عملیات اجرایی سه پروژه عمرانی راه و ترابری بندرترکمن به پایان رسید   

رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن گفت : عملیات اجرایی سه پروژه عمرانی این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 150 میلیون ریال به اتمام رسیده است.

مهندس رمضان سیستانی افزود: این عملیات شامل شانه سازی محور بندرترکمن – سه راهی یساقی ، لکه گیری هندسی راه روستایی اورکت حاجی و روکش آسفالت گرم دور میدان شهرداری کردکوی می باشد.

وی ادامه داد : همچنین عملیات احداث پل 20 متری شهر نوکنده و پل ورودی شهر بندرگز ، اجرای بیس فاز دوم جاده وزوار ، لکه گیری هندسی محور بندرترکمن آق قلا و اجرای زیر سازی فاز دوم راه روستایی سقر تپه – توماچلر آغاز و در حال اجرا می باشد.

سیستانی گفت : اعتباری که تاکنون برای این پروژهها هزینه شده هشت میلیارد و 440 میلیون ریال برآورد شده است . اداره راه و ترابری بندرترکمن شامل شهرستانهای بندرگز – کردکوی و بندرترکمن می باشد و 772 کیلومتر از راههای استان را تحت پوشش دارد.

 

لینک

   30 درصد افزایش ترددوترافیک در حوزه لارستان   

 قدرت اله نراقی رئیس سازمان حمل ونقل وپایانه های لارستان ضمن اعلام این خبر گفت: اولویت اساسی در جابه جایی مسافران ، حفظ ایمنی وارتقاء راهکارهای پیش بینی شده در این زمینه می باشد.که با عملی نمودن تدابیر مذکور ، در سال جدید طبق آمار اعلام شده در اجرای این طرح که از 25 اسفندماه 87 لغایت 15 فروردین ماه سال جاری به مدت 21 روز با موفقیت کامل انجام پذیرفت بیش از 500 هزار وسیله نقلیه در محورهای ارتباطی لارستان تردد داشته که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 30 درصد افزایش روبه رو بوده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری لارستان رئیس سازمان حمل ونقل وپایانه های لارستان افزود : به دنبال بازگشائی محور لار- دهکویه-گلکویه – داراب مسلماً حجم ترافیک در سال آتی دوبرابر افزایش پیداخواهدکرد .

ایشان همچنین اظهار داشت : در طول اجرای طرح شاهد کاهش 100 درصدی آمارتصادفات وسایل نقلیه عمومی بوده ایم که می توان گفت یکی از دلایل عمده آن اختصاص مناسب تیم های گشت غیر محسوس در کلیه محورهای ارتباطی وهماهنگی کامل بین دستگاه های ذیربط از جمله اداره کل راه وترابری – سازمان حمل ونقل ، پلیس راه ، اورژانس و  هلال احمر بوده است .وی خاطر نشان کرد که از بدو خروج لارستان از بن بست وبهره برداری از محورهای جهرم – لار وبندرعباس مستمراً شاهدافزایش روز افزون ترافیک وسایل نقلیه سنگین وسبک در طول این محورها بوده که آمار موجود بیان کننده واقعیتی خواهدبود که این محورها نیاز به ارتقاء ازاصلی به بزرگراه دارند.

درادامه افزود : کیفیت خدمات سرویس دهی وارائه خدمات در محل مجتمع های خدماتی رفاهی در حال احداث به مسافرین نوروزی در شرفویه ومنصور آباد وهمچنین توزیع فرم نظر سنجی بین مسافران از جمله اقدامات این طرح بوده است.

 

 

 

 

لینک

   87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار خاسان جنوبی از راه آسفالته برخوردارند   

بیش از 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان خراسان جنوبی از راه آسفالته مناسب برخوردارند.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی گفت: راه روستایی وظیفه تأمین ارتباط بین روستا و شهرها را عهده دار بوده و به دلیل ایجاد تسهیلات لازم برای استقرار صنایع، انتقال محصولات کشاورزی و دامی، ایجاد اشتغال مولد، افزایش درآمد خانوار روستایی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها این مهم پس از انقلاب شکوهمند اسلامی مورد عنایت مسئولین عالی نظام قرار گرفته است.

مهندس جعفری با ارائه عملکرد اداره کل در حزوه راه روستائی استان در سال اخیر تصریح نمود: در سال 87 مجموع پروژه های راه روستایی استان به میزان 83 پروژه بوده که در جهت بهره برداری 109 روستای محروم از راه مناسب اقدام شده است.

مهندس مهدی جعفری اعتبارات این پروژه ها را 202 میلیارد ریال برشمرد و افزود: با اعتبارات موجود تعهد آسفالت این حوزه 270 کیلومتر و تعهدات احداث نیز 343 کیلومتر بوده است.

وی همچنین تعداد کل پروژه های افتتاح شده در سال اخیر را 45 پروژه با اعتبار هزینه شده 135715 میلیون ریال عنوان کرد و توضیح داد: اطلاعات این پروژه ها شامل 300 کیلومتر آسفالت و برخورداری 63 روستا با جمعیت 3375 خانوار از راه آسفالته مناسب می باشد. به گفته وی هم اکنون برخورداری روستاهای بالای 20 خانوار استان از راه آسفالته 70/87 درصد می باشد.

 

لینک

   استقبال خوب مردم از طرح نوروزی اداره کل راه و ترابری تهران   

مسافران نوروزی که در راههای مواصلاتی استان تهران تردد می کردند از طرح نوروزی راه و ترابری تهران به خوبی استقبال کردند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری تهران، راهداران تهران امسال علاوه بر گشت و نظارت بر وضعیت راهها و آماده باش کامل، در 7 محل مشخص شده و در سه فاصله زمانی در باندهای رفت و برگشت مستقر شده بودند.

استقبال مردم در محوهایی که محل استقرار کانکس های راهداری بعد از عوارضی بود، بسیار خوب گزارش شده و تعداد مراجعه کنندگان قابل توجه بوده است.

در باند رفت در محورهای قم و پاکدشت و در باند برگشت و روزهای پایانی تعطیلات کانکس های مستقر در محور قم و رباط کریم بسیار شلوغ و پرازدحام گزارش شدند.

آمارها حاکی از پذیرایی راهداران از 27 هزار نفر مسافر نوروزی است، پذیرایی ساده راه و ترابری تهران که شامل چای، نسکافه و شکلات بود با هدف آشنایی هر چه بیشتر مسافران و رانندگان نوروزی با راه به عنوان سرمایه ملی و همچنین تجدید قوا و رفع خستگی رانندگان انجام پذیرفت و در همین راستا فرم های نظرسنجی نیز میان مسافران توزیع شد که آمار بدست آمده از این فرم ها در سیاستگزاری های بعدی این اداره کل مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

 

لینک

   تقدیر فرماندار ورامین از رئیس اداره راه و ترابری   

مهدی مهدی زاده، فرماندار ورامین از مهندس نبی ا... عباسی، رئیس اداره راه و ترابری این شهرستان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان تهران در قسمتی از این تقدیرنامه چنین آمده است: لازم است مراتب تقدیر و تشکر خود را از اهتمامی که در حوزه مسئولیت خود معمول داشته اید و همچنین خدمات ارزنده، بی وقفه و شبانه روزی راه و ترابری شهرستان ورامین و رئیس اداره راه این شهرستان اعلام دارم.

لینک

   شرکت اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در نمایشگاه هفته سلامت   

اداره کل راه و ترابری به اتفاق اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه به طور مشترک در نمایشگاه سلامت که به مناسبت هفته سلامت از تاریخ 18/1/88 در پارک شاهد شهر کرمانشاه  برگزار گردیده بود، شرکت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه در این نمایشگاه فعالیت های این اداره کل علاوه در رابطه با ایمنی راهها با به نمایش گذاشتن علائم و تجهیزات و بنرهای تبلیغاتی، ایمنی به همشهریان ارائه و معرفی گردید. ضمناً تعدادی بروشور و نشریه ایمنی بین بازدید کنندگان پخش و به آنان در خصوص نقش راهداران در مسائل ایمنی و سلامت هموطنان در راههای کشور توسط نماینده این اداره کل توضیحاتی ارائه شد.

این نمایشگاه تا 24 فروردین ماه جهت بازدید علاقه مندان و آشنایی مردم استان با فعالیتهای دانشکده علوم پزشکی استان و ادارات مرتبط در خصوص اهمیت به سلامت مردم و جامعه تشکیل گردید.

 

لینک

   انتخاب محور مشهد- تهران به عنوان محور الگو در کشور   

 محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان محور الگو از نظر نصب علایم استاندارد در جاده های کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به این مطلب، اظهار کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده از سوی کارشناسان، محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان محور الگو در کشور انتخاب شده است.

ابراهیم صنیعی ادامه داد: از مهمترین دلایل انتخاب این مسیر به عنوان محور الگو، دو بانده بودن محور همراه با دارا بودن علایم مناسب و تردد سالانه میلیون ها زایر مشتاق از سراسر ایران برای زیارت امام رضا(ع) در این مسیر است.

صنیعی تصریح کرد: بر اساس بررسی های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان یکی از 6 محور مهم و الگوی کشور در زمینه علایم استاندارد شناخته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ضرورت ایجاد شرایط مطلوب برای تردد ایمن و مطمئن در طول این محور، به طور قطع می بایست اعتبارات ویژه ای به این امر تخصیص یابد.

لینک

   انتخاب محور مشهد- تهران به عنوان محور الگو در کشور   

 محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان محور الگو از نظر نصب علایم استاندارد در جاده های کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به این مطلب، اظهار کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده از سوی کارشناسان، محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان محور الگو در کشور انتخاب شده است.

ابراهیم صنیعی ادامه داد: از مهمترین دلایل انتخاب این مسیر به عنوان محور الگو، دو بانده بودن محور همراه با دارا بودن علایم مناسب و تردد سالانه میلیون ها زایر مشتاق از سراسر ایران برای زیارت امام رضا(ع) در این مسیر است.

صنیعی تصریح کرد: بر اساس بررسی های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، محور مشهد- سبزوار- تهران به عنوان یکی از 6 محور مهم و الگوی کشور در زمینه علایم استاندارد شناخته شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: با توجه به ضرورت ایجاد شرایط مطلوب برای تردد ایمن و مطمئن در طول این محور، به طور قطع می بایست اعتبارات ویژه ای به این امر تخصیص یابد.

 

لینک

   جانفشانی یک راهدار در کلیشم رودبار   

راننده گریدرهنگام عملیات راهداری در محور جیرنده- کلیشم به دره سقوط کرد وجان به جان آفرین تسلیم کرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان، در پی بارش شدید برف وکولاک درمنطقه کوهستانی کلیشم رودباریکی ازراهدان تلاشگربه نام جواد رمزی  راننده گریدرهنگام عملیات راهداری  در محور جیرنده- کلیشم به دره سقوط کرد وجان به جان آفرین تسلیم کرد.

شایان ذکر است پیکر این همکار فداکار  با حضور کلیه  کارکنان  راه وترابری گیلان تشیع ودر زادگاهش شهر سنگر بخاک سپرده شد. روحش شاد ویادش گرامی باد.

 

لینک

   بیش از 480 هزار مسافر از پایانه های مرزی زمینی تردد کردند   

480 هزار و 715 نفر مسافر در ایام نوروز از 28 اسفند 87 تا 14 فروردین 88 از پایانه های مرزی زمینی کشور تردد کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، سعید عبداللهی سرپرست دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی با بیان این مطلب گفت : این تعداد مسافر در قالب کاروان های زیارتی و سیاحتی و یا به صورت انفرادی به کشورهای مجاور سفر کردند که کشورهای عراق ، ترکیه ، جمهوری خود مختار نخجوان ، آذربایجان و ارمنستان پذیرای بیشترین تعداد مسافر ایرانی  به خاک خود بوده اند.

وی افزود: در ایام تعطیلات نوروزی بیشترین آمار مسافران عبوری مربوط به پایانه های مرزی بازرگان با 81 هزار و 740 نفر مسافر ، مهران با 81 هزار و 692 نفر ، خسروی با 64 هزار و 507 نفر ، جلفا با 47 هزار و 911 نفر و شلمچه با 44 هزار و 296 نفر بوده است .

عبداللهی با اشاره به جابه جایی 376 هزار و 327 نفر مسافر از پایانه های مرزی طی تعطیلات نوروزی سال گذشته ( از 28/12/87 تا 16/1/88 ) اظهار داشت : آمار جابه جایی مسافران در تعطیلات نوروزی امسال 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت .

وی افزود: در مدت یادشده برای تسهیل و تسریع در انجام امور اداری عبور مسافران از مرزهای زمینی تدابیر لازم اتخاذ شد ، به طوری که این پایانه ها  شبانه روزی و در کوتاهترین زمان اقدامات اداری مربوط به عبور مرزی مسافران را  انجام دادند.

 

لینک

   دیدار کارکنان راه و ترابری چهار محال و بختیاری با نماینده ولی فقیه   

به مناسبت آغاز سال نو مدیر کل راه و ترابری و معاونین با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال و بختیاری، در این دیدار مهندس کریمی مدیر کل راه و ترابری گزارشی از وضعیت راههای استان ارائه دادند.

وی گفت: در سال 1387 علاوه بر پروژه های در دست اجرا تعداد یکصد پروژه در هفته دولت و دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید که از جمله آنها می توان پروژه تونل رخ را نام برد.

بهره برداری از این پروژه که همزمان با سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود با شادی مردم همراه بود این تونل استان چهارمحال و بختیاری را به آبهای آزاد از جمله بندر امام خمینی (ره) اتصال و افقی تازه در توسعه و افزایش سرمایه گذاری های اقتصادی در چهارمحال و بختیاری بوجود آورد تونل رخ با ظرفیت تردد 8 هزار و 500 خودرو با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال مسیر شهر کرد ـ اصفهان را 20 دقیقه کاهش می دهد. در این دیدار حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری خواستار احداث راه آهن در استان شد.

وی اضافه کرد: بهره برداری از تونل عیدی بزرگی بود که به مردم استان داده شد و خودم در روز افتتاح شاهد شادی مردم بودم امیدوارم وزیر محترم راه و ترابری و دیگر مسئولین محترم وزارت راه بر اجرای راه آهن در استان تسریع نمایند. ایشان همچنین از عملکرد راه و ترابری در سال 87 تقدیر کردند.

 

لینک

   دیدار کارکنان راه و ترابری چهار محال و بختیاری با نماینده ولی فقیه   

 به مناسبت آغاز سال نو مدیر کل راه و ترابری و معاونین با آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرد دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهار محال و بختیاری، در این دیدار مهندس کریمی مدیر کل راه و ترابری گزارشی از وضعیت راههای استان ارائه دادند.

وی گفت: در سال 1387 علاوه بر پروژه های در دست اجرا تعداد یکصد پروژه در هفته دولت و دهه مبارک فجر به بهره برداری رسید که از جمله آنها می توان پروژه تونل رخ را نام برد.

بهره برداری از این پروژه که همزمان با سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بود با شادی مردم همراه بود این تونل استان چهارمحال و بختیاری را به آبهای آزاد از جمله بندر امام خمینی (ره) اتصال و افقی تازه در توسعه و افزایش سرمایه گذاری های اقتصادی در چهارمحال و بختیاری بوجود آورد تونل رخ با ظرفیت تردد 8 هزار و 500 خودرو با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال مسیر شهر کرد ـ اصفهان را 20 دقیقه کاهش می دهد. در این دیدار حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان چهارمحال و بختیاری خواستار احداث راه آهن در استان شد.

وی اضافه کرد: بهره برداری از تونل عیدی بزرگی بود که به مردم استان داده شد و خودم در روز افتتاح شاهد شادی مردم بودم امیدوارم وزیر محترم راه و ترابری و دیگر مسئولین محترم وزارت راه بر اجرای راه آهن در استان تسریع نمایند. ایشان همچنین از عملکرد راه و ترابری در سال 87 تقدیر کردند.

 

لینک

   مازندران برای دومین بار موفق به کسب گواهینامه مدیریت کیفیت شد   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران برای دومین بار موفق به کسب گواهینامه 2000 ـ 9001 Iso شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل  و پایانه های استان مازنداران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اعلام این مطلب که در دومین ممیزی مدیریت کیفیت که با بررسی فرآیندها و روش های اجرایی واحدهای نمونه و به منظور افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، بهبود ارتباطات سازمانی، رضایت مشتریان، افزایش انگیزه کارکنان و بهبود روش ها و فرایندها در اسفندماه سال گذشته اجرا شده بود، افزود: بر این اساس اداره کل حمل و نقل و پایانه ها برای دومین سال متوالی موفق به دریافت تأییدیه مدیریت کیفیت 2000 ـ 9001 ISo از شرکت بین المللی U.R.S انگلستان شد.

لینک

   رشد 896 درصدی آموزش رانندگان استان مازندران   

در سال 87 نسبت به سال گذشته آموزش رانندگان و متصدیان شرکتهای حمل و نقل کالا و مسافر استان مازندران با رشد 896 درصدی همراه بوده است.

به گزارش اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، علی معادیخواه، رئیس اداره برنامه ریزی و بودجه اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن اعلام این خبر افزود: در راستای سیاست اصولی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و به منظور افزایش دانش و ارتقای بینش و مهارتهای حرفه ای رانندگان و متصدیان شرکتهای حمل و نقل در بخش کالا و مسافر در طول سال گذشته 5 هزار و 770 نفر از رانندگان و متصدیان شرکتهای حمل و نقل آموزش داده شدند و گواهینامه های لازم را دریافت نمودند. که این نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشدی معادل 896 درصدی همراه بوده است.

وی در ادامه دوره های آموزشی طی شده را اخلاق حرفه ای، اصول بارگیری و مهار ایمنی بار، بارهای عادی و ترافیکی، سلامت شغلی رانندگان ذکر کرد.

رئیس برنامه ریزی و بودجه اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در پایان گفت: در نظر است آموزش ایمنی دوره ها و دوره های مصوب ستاد مرکزی در سال 88 با جدیت پیگیری و اجرا شود.

 

لینک

   بازدید نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام از پروژه فرودگاه   

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام از پروژه اصلاح و بهسازی باند فرودگاه شهدای ایلام بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین لطفی هفته گذشته ضمن بازدید از این پروژه گفت: فرودگاه ایلام یکی از مهم ترین زیرساخت های توسعه استان است که در سال های اخیر ایجاد شده است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام نیز در جریان این بازدید توضیح داد: با اضافه شدن 400 متر به طول باند فرودگاه ایلام، اکنون طول باند این فرودگاه به سه هزار و 200 متر افزایش یافته است.

مهندس نصرالهی زاده افزود: عملیات توسعه و بهسازی باند فرودگاه شهدای ایلام در 19 اسفندماه سال گذشته به اتمام رسید و اکنون آماده بهره برداری است.

وی اضافه کرد: فار نخست توسعه فرودگاه شهدای ایلام از سال 86 آغاز شده و آغاز فاز دوم آن مربوط به شهریور ماه 87 است.

وی ادامه داد: برای تکمیل فاز یک این پروژه 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر هیأت دولت و عمرانی استانی هزنیه شده و برای فاز دوم نیز قراردادی 50 میلیارد ریال با پیمانکار مربوطه منعقد شده است.

مهندس نصرالهی زاده افزود: در اجرای عملیات تکمیل طرح توسعه این فرودگاه، شیب تند باند آن حذف شده و سپس طول باند از دو هزار و 800 متر به سه هزار و 200 متر افزوده شده است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از طرح توسعه فرودگاه ایلام، امکان فرود هواپیماهای نیمه سنگین از جمله ایرباس 200، بوینگ 737 و 727، بوکر و توپولف در فرودگاه ایلام میسر می شود.

لینک

   سه دستگاه به خودروهای گشت راهداری افزوده شد   

سه دستگاه خودرو ایسوزو خریداری و به مجموعه خودروهای گشت راهداری افزوده شد.

یه گزاش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس عباسی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان قم با اعلام این خبر گفت: این خودروها با هدف گشت زنی مستمر در راههای استان قم به منظور جمع آوری و پاکسازی آثار تصادفات، برچیدن تابلوهای فرسوده و تعمیر آن در محل، جمع آوری لاشه حیوانات موجود در مسیر راه، شستشوی تابلوها، علایم، نیوجرسی ها و گاردریل های کنار راهها و گزارش مشکلات و نواقص جاده ای و تجاوزات به حریم راهها خریداری و از نیمه اسفندماه مشغول فعالیت شده اند.

وی افزود: این خودروها بیشتر در مسیرهای پرتردد از قبیل اتوبان قم ـ تهران، سلفچگان، راهجرد، تفرش، نیزار و محور کاشان به گشت زنی خواهند پرداخت.

 

لینک

   جلسه اصلاح الگوی مصرف در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

 پیرو بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در خصوص اصلاح روش ها و بهینه هزینه نمودن منابع و نامگذاری سال 88 به سال اصلاح الگوی مصرف، اولین جلسه شورای معاونین اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی این اداره کل در این جلسه که با قرائت بخش هایی از پیام رهبر معظم انقلاب و بررسی عملکرد سال 87 و فعالیت های در پیش روی سال جدید برگزار شد مقرر شد با تشکیل هفت کار گروه در بخش های مختلف حوزه های کاری با رویکرد بالا بردن کیفیت، سرعت انجام کار و بهینه نمودن هزینه ها روش ها و پیشنهادات اجرایی اصلاح الگوی مصرف در اسرع وقت تهیه و ارائه شود.

 

لینک

   عملیات اجرایی کاهش شیب شیروانی 560 کیلومتر از جاده های خراسان جنوبی   

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحث ایمن سازی جاده ها گفت: برای اولین بار کاهش شیب شیروانی 560 کیلومتر از جاده های استان صورت پذیرفته ضمن اینکه برای جلوگیری از انحراف رانندگان در مواقع خواب آلودگی ، 140 کیلومتر شیار لرزاننده کار شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، مهندس ابراهیم نصری به ایجاد خط های اکستروژن در عرض جاده های استان اشاره کرد و گفت: در شش ماهه دوم سال 87 بالغ بر 1800 متر خطوط اکستروژن با اعتبار 800 میلیون ریال در نقاط حادثه خیزی چون قاین کمربندی بشرویه و سه راهی شهید زارع عملیاتی شده است.

وی توضیح داد: از نقطه نظر کارشناسی، ایمن سازی بر دو اصل «نرم افزاری» و «سخت افزاری» است. مبحث سخت افزاری مواردی چون مهندسی جاده ها، نورپردازی نامناسب معابر، عدم وجود تابلوهای کافی و غیرمرتبط و جانمایی نامناسب را شامل شده و مبحث نرم افزاری که بیشترین عامل تصادفات جاده ای را دربردارد ریشته در فرهنگ رانندگی، مهارت و اطلاع رسانی در این عرصه است.

مدیر کل راه و ترابری استان در خصوص اهم فعالیت های انجام شده در زمینه ایمن سازی و بهسازی جاده ها گفت: راه اندازی پروژه ایمن سازی جاده ها، شناسایی و اصلاح نقاط حادثه خیز ، نصب علائم، اجرای خط کشی گرم و سرد، همکاری برای توسعه تقویت و تجهیز پایگاه های امداد جاده ای، گسترش کنترل نامحسوس با همکاری پلیس راه از جمله فعالیت های در دست انجام راه و ترابری استان در این بخش می باشد.

 

لینک

   هیچ مورد آب بردگی اساسی در جاده های خراسان رضوی گزارش نشده است   

 معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، از رفت و آمد عادی وسایل نقلیه در همه محورهای این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، ابراهیم صنیعی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته به ویژه از یکشنبه شب تا کنون بارش  برف و باران اکثر محورهای استان را فرا گرفته است، افزود: با وجود اینکه این میزان بارش ترافیک محورهای مواصلاتی استان را تا حدودی کند کرده، اما رفت و آمد خودروها در جاده های خراسان رضوی عادی و بدون مشکل در جریان است.

وی افزود: در حال حاضر نیروهای راهداری مستقر در جاده های استان در حالت آماده باش بوده و در صورت بروز هرگونه مشکلی برای ارایه خدمات به هموطنان آمادگی کافی دارند.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون هیچ مورد آب بردگی اساسی در جاده های استان  که باعث مشکل تردد شود، نیز گزارش نشده است.

صنیعی خاطر نشان کرد: هموطنان برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط جاده های استان می توانند در طول 24 ساعت شبانه روز با تلفن گویای 141 و اپراتوری 3411000 تماس حاصل نمایند.

 

لینک

   تقدیر از خانواده های معزز شهیدان راه و ترابری گلستان   

مدیر کل راه و ترابری استان گلستان و نمایده گرگان درمجلس با خانواده شهدا دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در آخرین روزهای سالجاری و به منظور ارج نهادن به مقام شامخ شهیدان هشت سال دفاع مقدس و خانواده های معزز آنها، دکتر طاهری نماینده محترم شهرستان گرگان در مجلس شورای اسلامی ومهندس جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری گلستان به اتفاق هیئت همراه از خانواده های شهیدان احمدی و سلامتی و جانباز گرامی علی موسی لیاقی از کارکنان راه و ترابری گلستان دیدار به عمل آورد.

در این دیدار دکتر طاهری نماینده گرگان در مجلس شورای اسلامی از شهیدان به نیکی یاد نمود و خانواده های آنها را به عنوان انسانهای فداکار و نمونه بارز ایثارگری نام برد.

در ادامه  مهندس شورابی به رشادتها و زحمات فراوان شهداء و جانبازان و پرسنل راه و ترابری در طول 8 سال دفاع مقدس به جهت آماده سازی راهها ، پلها و خاکریز و سنگرها اشاره کرد.

 در ادامه این دیدار مسائل و مشکلات این عزیزان مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم ارائه شد.

لینک

   عملیات آسفالت یک راه روستایی در شرق گلستان به پایان رسید   

عملیات اجرایی آسفالت محور راه روستایی داشلی – کروکلی در شهرستان گنبد کاووس به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، رئیس اداره راه و ترابری گنبد کاووس گفت : برای آسفالت این محور به طول سه کیلومتر دو میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه شده است.

مهندس قاسم دبوری فریمانی ادامه داد : به منظور  ایجاد روشنایی و ایمن سازی محور گنبد – آق قلا نیز تقاطع محور بی بی شیروان مجهز به سیستم روشنایی شد.

به گفته وی برای این عملیات 200 میلیون ریال از محل اعتبارات نگهداری راه ها ، هزینه شده است.

شهرستان گنبد و آزادشهر 1173 کیلومتر از راه های گلستان را تحت پوشش دارد.

لینک

   تاکنون بیش از چهار میلیون متر مکعب برفروبی در راههای گلستان انجام شد   

مدیر کل راه و ترابری گلستان گفت :‌ به منظور جلوگیری از انسداد و یخبندان راه ها ، در سالجاری چهار میلیون و 980 هزار متر مکعب از سطح راه های استان برفروبی شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان ، مهندس محمد تقی جوان شورابی افزود : همچنین بیش  400 تن نمک ، از شروع فصل پاییز تاکنون در محورهای مواصلاتی برف گیر استان ، پاشیده شده است .

وی اظهار داشتند : با هر بارش برف در حوزه استحفاظی راه های گلستان ، به طور متوسط 140 نیروی راهدار و 88 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در عملیات برفروبی شرکت داشتند.

مدیر کل راه و ترابری گلستان افزود : اجرای عملیات راهداری زمستانه کماکان در سطح راه های استان ادامه داشته و گفت : این عملیات از پانزدهم آذر ماه سال جاری ، شروع شده و تا پانزدهم فروردین ماه سال 88 ادامه خواهد داشت .

به گفته شورابی : این عملیات با هدف جلوگیری از انسداد راه ها و ایجاد عبور و مروری روان برای استفاده کنندگان از راه ها در سطح 14 راهدارخانه ثابت و سیار استان در حال اجرا می باشد.

وی ادامه داد : 239 نیروی راهدار در قالب 13 اکیپ راهداری و 125 دستگاه ماشین الات سبک و سنگین در عملیات راهداری امسال استان ، حضور دارند.

شورابی ، عمده ترین محورهای ارتباطی برف گیر استان را محورهای درازنو ،‌توسکستان ، اولنگ و خوش ییلاق نام برد.

طول محورهای ارتباطی استان گلستان که از پلیس راه نوکنده در غرب آغاز و تا تونل جنگل گلستان در شرق ادامه دارد حدود پنج هزار کیلومتر است که 380 کیلومتر آن برف گیر می باشد.

لینک

   جشن میلاد نبی اکرم ( ص ) در راه و ترابری گلستان برگزار شد   

به مناسبت فرا رسیدن 17 ربیع الاول سالروز میلاد با سعادت نبی اکرم حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) و بنیانگذار فقه جعفری صادق آل محمد (ع) مراسم جشن و سروری در نمازخانه اداره کل راه و ترابری گلستان با حضور مدیریت ، معاونین و پرسنل مومن و ولایتمدار این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین  مازندرانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان گلستان به سخنرانی پرداخت از پیامبر ختمی مرتبط به عنوان پیامبر رحمت و نور نام بردند.

در ادامه این مراسم یکی از مداحان اهل بیت به مداحی در مدح و وصف این روز عزیز پرداختند. شایان ذکر است در این مراسم به برندگان مسابقه نقاشی مخصوص فرزندان همکار و جشن تکلیف و عبادت فرزندان و نونهالان پرسنل و برندگان مسابقه کتاب خوانی با محوریت نماز جوائزی برسم یاد بود اهداء شدد.

لینک

   پنج هزار کیلومتر جاده در گلستان باز و تردد در آن جریان دارد   

با وجود نفوذ سامانه و جریانات سرد جوی و بارشهای برف و باران در ارتفاعات و سطح استان کلیه راههای مواصلاتی گلستان باز و تردد در آن جریان داشته و دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، محمد تقی جوان شورابی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: با برنامه ریزی به عمل آمده و آمادگی نیروهای راهداری و استقرار در نقاط حساس در استان با وجود بارش برف در نقاط کوهستانی استان راهها باز و تردد در آن انجام پذیرفت.

 وی افزود: در طرح راهداری نوروزی 13 اکیپ امدادی و 24 اکیپ راهداری با 202 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در طول شبانه روز در طول محورههای اصلی و فرعی استان به مسافران نوروزی خدمات ارائه دادند.

طول راههای گلستان حدود پنج هزار کیلومتر می باشد.

 

لینک

   دولت نهم 1231 کیلومتر راه در استان اردبیل احداث کرد   

مدیر کل راه و ترابری استان اردبیل گفت : یک هزار و 231 کیلومتر راه ارتباطی زمینی از زمان روی کار آمدن دولت نهم در این استان احداث شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، سید کمال الدین میر جعفریان در حاشیه بازدید از طرح احداث بزرگراه اردبیل به سه راهی صحرا در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این محورها شامل 26 کیلومتر بزرگراه ، 52 کیلومتر راه اصلی ، 142 کیلومتر راه اصلی به عرض 11 متر ، 51 کیلومتر راه فرعی آسفالته ، 568 کیلومتر راه روستایی آسفالته ، 357 کیلومتر راه روستایی شنی و 35 کیلومتر راه مرزی هستند .

وی اظهار داشت : همچنین عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل به سه راهی صحرا به طول 28 کیلومتر در حال انجام است که تاکنون هشت کیلومتر از آن آسفالت شده است .

وی ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از اِِین بزرگراه که در مسیر ارتباطی پر تردد و حادثه خیز مرکز استان به شهرهای شمالی استان واقع است شاهد کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی در این محور باشیم .

به گزارش خبرنگار ایرنا میر جعفریان افزود : در زمان حاضر شش هزار و 570 کیلومتر راه اصلی ، فرعی ، روستایی و مرزی در استان اردبیل برقراری ارتباط نقاط مختلف این استان با همدیگر و با استان های همجوار را ممکن می کنند .

او گفت : از مجموع محورهای مواصلاتی استان اردبیل یک هزار و 486 کیلومتر اصلی و فرعی و بقیه روستایی و مرزی هستند .

فرمـاندار اردبیل هم در بازدید از این طرح گفت : با دیدی واقع بینانه و منصفانه باید اعلام کرد که عملکرد استان اردبیل در بخش راهسازی و ترابری که از شاخص های مهم توسعه و پیشرفت هر منطقه  محسوب می شود ، بسیار قابل ملاحظه است .

به گزارش خبرنگار ایرنا یوسف اکبری افزود : تلاش بر این است که عملیات اجرایی محورهایی که مرکز استان را به شهرهای شمالی استان مرتبط می کنند و از جاده های پر تردد منطقه محسوب می شوند ، در کوتاه ترین زمان ممکن پایان یِابد .

 

 

لینک

   طرح متروی قزوین - هشتگرد اجرایی می شود   

معاون شهرسازی و نظام مهندسی سازمان مسکن وشهرسازی استان قزوین گفت : طرح متروی قزوین به هشتگرد پس از بررسی کارشناسی اجرایی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، حامد مانی فر در جلسه هماهنگی طرح مطالعاتی امکان سنجی قطار بین شهری "هشتگرد - قزوین" گفت : با فراخوان و بررسی های انجام شده ، مطالعات توجیهی فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی اجرای سیستم ریلی بین شهری قزوین تا شهرجدید هشتگرد به دانشگاه صنعتی اصفهان واگذار شد.

وی تصریح کرد: انتخاب مسیر، برآورد طول مسیر و برآورد ناوگان مورد نیاز، نتایج کلی برای تصمیم گیری نهایی در خصوص این طرح را به ما نشان خواهد داد.

مانی فر اظهار کرد: قزوین و شهرهای اطراف آن یک مجموعه شهری را تشکیل می دهد و استفاده از قطار بین شهری در این مجموعه شهری در روند توسعه آینده آن تاثیرگذار است .

معاون امورعمرانی استانداری قزوین نیز گفت : طرح متروی قزوین به هشتگرد پس از مطالعه و بررسی کارشناسی به عنوان یک طرح حیاتی و ضروری باید به مرحله اجرا در آید .

"محمدصادق پورمهدی "تاکید کرد: حذف ترافیک ،امنیت تردد،حفاظت از محیط زیست ،صرفه جویی در وقت ،سبک کردن بارترافیکی اتوبان قزوین به تهران از مزایای این طرح است 

مدیر پروژه طرح مطالعاتی امکان سنجی قطاربین شهری هشتگردبه قزوین نیز گفت : محاسبات برای ظرفیت دو هزار مسافر برای هر خط قطار در نظر گرفته شده است .

سید "مهدی ابطحی"افزود: در حال حاضر سرعت حرکت قطار های موجود ۱۳۰کیلومتر در ساعت است که در امکان سنجی این خط زیر ساخت های مورد نیاز برای حرکت قطار هایی با سرعت ۲۴۰ کیلومتر در ساعت مطالعه و طراحی می شود.

گفتنی است دانشگاه صنعتی اصفهان ،مطالعات امکان سنجی چندین مسیر قطار برقی از جمله مسیر تهران تا هشتگرد را انجام داده است و اکنون مطالعات مسیر یاد شده به کارفرمایی سازمان مسکن وشهرسازی استان قزوین را بر عهده دارد.

لینک

   جابجایی بیش از 540 هزار مسافر ایام نوروز در لرستان   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ؛ مهندس نصرت اله حیدری مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به تشکیل جلسه هماهنگی مسافران نورزی استان که در نیمه دوم اسفندماه سال گذشته با حضور مسئولین ذیربط دستگاههای اجرایی استان جهت اتخاذ تصمیمات جمعی دستگاه های موصوف برای ارایه خدمات مطلوب به مسافرین برگزار گردید؛ اولویت اساسی در جابجایی مسافران را موضوع ایمنی و ارتقای راهکارهای پیش بینی شده در این زمینه قرار دادیم که با عملی نمودن تدابیر مذکور امسال طبق آمار اعلام شده توسط فرماندی قرارگاه پلیس راه استان نسبت به سال گذشته شاهد کاهش 26 درصدی تلفات جاده ای سر صحنه تصادفات و کاهش 35 درصدی مجروحین در طول اجرای این طرح بودیم.

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان افزود: در اجرای این طرح که از 25 اسفند ماه 87 لغایت 15 فروردین ماه سال جاری به مدت 20 روز با موفقیت کامل انجام پذیرفت در قالب 42044 سرویس انجام شده؛ قریب به 544 هزار نفر مسافر طی سفرهای درون و برون استانی اقدام به مسافرت نمودند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 29 درصد افزایش سفر انجام شده و 22 درصد افزایش جابجایی مسافر را نشان می دهد که از عمده ترین علل این افزایش می توان به تعامل مطلوب ایجاد شده بین دستگاههای اجرایی ذیربط و اعضای کارگروه ایمنی و کاهش تصادفات لرستان اشاره نمود، با این توضیح که در طول اجرای طرح هیچگونه استفاده ای از ناوگان کمکی نیز به عمل نیامده است.

 

لینک

   افزایش 130 درصدی پیش فروش بلیط نوروزی اتوبوس های جاده ای در استان کرمان   

طرح پیش فروش بلیط اتوبوس های برون شهری استان کرمان از ابتدا تا انتهای اسفندماه سال گذشته به مرحله اجرا درآمد، در این راستا تعداد کل آمار پیش فروش حدود 26 هزار فقره بلیط توسط دفاتر شرکتها و موسسات حمل و نقل مسافربری سطح استان اعلام گردیده که در مقایسه با آمار سال قبل از آن حدود 130 درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمان سید مهدی حسنی نسب رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: این افزایش حاصل اطلاع رسانی به موقع، اقدامات صورت گرفته در زمینه ارتقای سطح خدمات شرکت های مسافربری جاده ای، تمایل بیشتر مردم برای سفرهای با برنامه و ... می باشد. لذا به منظور ارتقای سطح خدمات این بخش و استفاده از نقطه نظرات و انتقادات مردمی بیش از 5 هزار برگ فرم نظرخواهی در طول سفر توسط مسافران تکمیل و به ستاد نوروزی این اداره کل صورت گردیده است.

مهندس حسینی نسب افزود: از بیست و پنجم اسفندماه 87 حدود چهل هزار دفترچه راهنمای سفر و نقشه راههای استان و شهر کرمان با مضمون برنامه حرکت اتوبوس های خروجی کرمان، حقوق مسافران، تقویم سال 88 و... میان مسافران و مراکز استقبال از مسافران نوروزی توزیع شده است.

 

لینک

   بازدید استاندار مازندران از مرکز اطلاعات راههای استان مازندران   

 

استاندار مازندران از مرکز اطلاعات راههای اداره کل راه و ترابری استان مازندران بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد کریمی استاندار مازندران در این بازدید با اعلام رضایت کامل از خدمات ارزنده پرسنل زحمتکش راه و ترابری و حضور فعال، چشمگیر و مؤثر راهداران در محورهای مواصلاتی استان در ایام نوروز اظهار داشت: خوشبختانه راه و ترابری در نوروز امسال توانست با همکاری و تعامل با دیگر دستگاه های ذیربط ایمنی محورهای مواصلاتی را در سطح استان برای مسافرین عزیز مهیا نماید.

مهندس کریمی سپس از تلاش شبانه روزی راهداران در ایام تعطیلات که همراه با بارش برف و مسدود شدن محورها بوده تقدیر و از خدمات ارزنده و فعالیت های بی وقفه آنان در اقدام به موقع و بازگشایی به هنگام محورهای مواصلاتی قدردانی نمودند.

شایان ذکر است مرکز اطلاعات راه های استان با دو شماره تلفن 141(گویا) و 2222320 به طور شبانه روزی آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راههای استان می باشد.

 

 

لینک

   پیشرفت 14درصدی پروژه محور شاهین دژ- تکاب در 6ماهه آخر سال 87   

 

 

 

رئیس اداره راه و ترابری شاهین دژ گفت: پروژه محور شاهین دژ-تکاب تاپایان سال 87 از پیشرفت 14 درصدی برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی نادر زراعت با اعلام این خبر افزود: طول مسیر این پروژه 30کیلومتراست که با اعتباری بالغ بر صد و هفتاد میلیارد ریال در دست اجرا است.
وی با اعلام اینکه در 20کیلومتری از این پروژه عملیات خاکی انجام گرفته است افزود: ابنیه فنی این پروژه  نیز با 8 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجرا است.
زراعت علت تاخیر در اجرای پروژه را عدم تخصیص اعتبار در سال 86اعلام کرد و افزود: با توجهات مدیر کل جدید اداره راه و ترابری آذربایجان غربی مشکلات مالی این پروژه رفع شد و عملیات اجرایی به سرعت پیش می رود.
رئیس اداره راه و ترابری شاهین دژ از اجرای دو دهنه پل در قالب این پروژه در مجموع به طول 297متر خبر داد و اعلام کرد: با احداث کارخانه آسفالت در این شهرستان و مساعد شدن شرایط جوی سال آینده  در 10 کیلومتر اول از این محور آسفالت ریزی می شود.
شایان ذکر است یزدانی رییس کارگاه پروژه تعریض و بهسازی محور شاهین دژ- تکاب در بین کارگاههای قرارگاه خاتم الانبیا رییس کارگاه نمونه انتخاب شد.

 

لینک

   تقدیر از مدیر کل راه و ترابری استان ایلام   

به گزاش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام شورای اسلامی، بسیج مردمی و اهالی روستاهای پیامن زردلان، سرین، پیازآباد، کپرگه، بان لکان و چاله چاله بخش هلیلان از توابع شهرستان شیروان چرداول استان ایلام با ارسال نامه ای به استاندار ایلام از تلاشها و زحمات مدیر کل راه و ترابری استان در راستای خدمت رسانی به روستائیان در زمینه احداث و بهسازی راههای این روستاها و اختصاص اعتبار و بودجه لازم در این زمینه تقدیر و تشکر کردند.

لینک

   اجرای مانور زلزله در استان زنجان   

 

عوامل و ماشین­آلات اداره کل راه و ترابری استان زنجان آماده­تر از همیشه در محل اجرای مانور زلزله فرضی 6 ریشتری که در روستای چرناب واقع در 7 کیلومتری شمال شرق شهرستان زنجان انجام گرفت حضور یافته و به انجام وظایف خود پرداختند.

    روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان: در این مانور که با مدیریت ستاد حوادث غیر مترقبه استان و به منظور سنجش میزان آمادگی اعضای کار گروه امداد و نجات استان در مواقع بحرانی انجام گردید ، دکتر رئوفی­نژاد استاندار زنجان ضمن حضور در مانور ، آمادگی دستگاههای ذیربط را خوب و موفق ارزیابی کرد.

مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان هم از آمادگی ، هماهنگی و حضور به موقع عوامل راهداری و تجهیزات و ماشین­آلات این اداره کل در محل وقوع زلزله فرضی قدردانی کرد.

 

لینک

   شتاب دراجرای طرح راه آهن شیراز-بوشهر-عسلویه در گرو تامین اعتبار است   

مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر گفت: شتاب بخشیدن به اجرای طرح راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه در گرو پشتیبانی وزارت نفت در زمینه افزایش تخصیص اعتبار به این پروژه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر هاشم علیپور فاز افزود: راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه از طرحهای مهم ، اولویت دار و اساسی وزارت راه و ترابری در راستای توسعه و اجرای خطوط ریلی است که تامین اعتبار مورد نیاز آن به صورت مشترک از سوی وزارتخانه های راه و نفت تامین خواهد شد.

وی اظهارداشت: این طرح به طول 684کیلومتر در19قطعه با برآورد اولیه اعتبار 700میلیارد تومان اجرا خواهد شد.

علیپور یادآورشد: هم اینک مطالعات همه قطعات مزبور انجام شده و قطعه اهرم - بوشهر و اهرم - خورموج در مجموع به طول 87 کیلومتر نیز در حوزه استحفاظی استان بوشهر در دست اجراست.

وی اضافه کرد: همچنین دو قطعه نیز از مرودشت و شرق شیراز برای راه آهن شیراز - بوشهر به سمت فیروز آباد به اجرا درآمده است.

مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر گفت: اگر پشتیبانی وزارت نفت در زمینه تخصیص اعتبار افزایش یابد عملیات اجرایی قطعات اهرم - فراشبند و فراشبند به سمت فیروزآباد نیز آغاز خواهد شد.

وی افزود: همچنین طرح یکصد کیلومتر از شهر خورموج به سمت شهر دیر در استان بوشهر نیز آماده مناقصه برای اجراست.

علیپور فاز اظهارداشت: قطعاتی که از اهرم به سمت فراشبند اجرا می شود از عرض زاگرس جنوبی می گذرد و باید تونل و پل های بزرگ در طول مسیر احداث شود که مشاور در حال نهایی کردن آن است.

وی بااشاره به اهمیت این پروژه گفت: اراده مسوولان استان بوشهر ، اتصال این استان از طریق خط ریل به شبکه سراسری است و مهندسان فنی با رعایت مسایل فنی براساس محدودیت ها و ویژگی های استان بوشهر آن را اجرا می کنند.

طرح احداث راه آهن شیراز - بوشهر - عسلویه یکی از مصوبات هیات دولت در سفر استانی دور اول رییس جمهوری در سال 84 به استان بوشهر است که در سال گذشته عملیات اجرایی آن آغاز شد.

 

لینک

   حضور فعال کارکنان و راهداران اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نوروز 88   

 

 

در ایام تعطیلات نوروزی 25 اکیپ راهداری به همراه 80 نفر پرسنل راهداری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در ادارات راه تابعه شهرستانها ، راهدارخانه ها و جاده های استان مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نوروز 88 کلیه تمهیدات لازم در جاده ها بمنظور سفر و تردد امن جهت رانندگان وسایل نقلیه عبوری و مسافرین نوروزی در جاده های استان فراهم گردید و علاوه  بر اینکه از ابتدای اسفند سال 87 انجام عملیات راهداری به منظور بهبود وضعیت راهها از جمله مرمت و بازسازی گاردریل ها و تابلوهای پیام متغیر، انجام خط کشی و خط نوشته ها و سرعتگیر، نصب و شستشوی علائم، تعمیر و مرمت چراغهای چشمک زن در طول مسیر، شن ریزی شانه و مرمت جاده ها و لکه گیری و مرمت آسفالت راههای حوزه استحفاظی استان صورت پذیرفت در ادامه هماهنگی های بعمل آمده با برپایی همایش بزرگ راهداری استان، هماهنگی لازم با پلیس راه استان – هلال احمر – اورژانس و فوریتهای پزشکی و سازمان حمل و نقل و پایانه های استان نیز صورت پذیرفت.

در ایام تعطیلات نوروزی نیز با آماده نمودن و تجهیز راهدارخانه ها و نمازخانه های بین راهی جهت استفاده مسافرین استقرار اکیپ های گشت زنی و امداد نوروزی در حوزه راههای استان ،گشت راهداری نیز با ماشینهای مجهز به چراغ گردان در طول محورهای استان با استفاده از جلیقه و لباس راهداری توسط مامورین سخت کوش راهداری انجام شد.

پخش 3000 جلد کتابچه های ایمنی به مسافرین نوروزی و فرم های نظرسنجی و حضور شبانه روزی راهداران به صورت کشیک در مرکز اداره کل و ادارات راه تابعه شهرستان های استان از دیگر اقدامات موثر در تسهیل انجام  امور راهداری در ایام نوروز در استان بوشهر بوده است.

 

 

لینک

   شیب بخشی از جاده گناباد به قاین اصلاح می گردد   

 

 رییس اداره راه و ترابری گناباد از روند مناسب پیشرفت فیزیکی پروژه اصلاح شیب جاده گناباد به قاین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا علی آبادی در این خصوص اظهار داشت: طی بررسی های انجام شده، مشخص شد اصلاح شیب جاده ها در کاهش تصادفات، واژگونی ها و ایمنی بیشتر راه ها تاثیر زیادی دارد و بر همین اساس اقدامات اولیه برای اصلاح شیب جاده های استان آغاز شده است.

وی افزود: در این راستا و با توجه به حجم بالای بار ترافیکی جاده گناباد به قاین، اصلاح شیب کیلومتر 9 این محور که حجمی در حدود 192 هزار مترمکعب دارد، در اولویت قرار گرفت و هم اکنون نیز پیشرفت بسیار مناسبی را در عملیات اجرایی این پروژه شاهد هستیم.

علی آبادی خاطرنشان کرد: تاکنون حدود 67 درصد عملیات اجرایی این پروژه به انجام رسیده و امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح تا پایان سال جاری و افزایش ضریب ایمنی تردد در این مسیر، امنیت خاطر بیشتری برای مسافرانی که از این محور عبور می کنند، را به ارمغان آوریم.

 

لینک

   امنیت در جاده های حوزه اداره کل راه و ترابری لارستان   

 

 

مهندس علی امیری مدیر کل اداره کل راه وترابری لارستان ضمن خیر مقدم وتبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو به مسافران نوروزی ، از ایمنی وسلامت جاده های این حوزه در ایام نوروز اعلام رضایت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه 6 اکیپ راهداری به صورت شبانه روزی در جاده ها فعالیت داشته اند وهمچنین نصب مشعل وعلائم هشدار در مکان های حساس وخطرناک وتهیه وپخش 20000 بروشور ونقشه راهنمای جاده ووجود تعامل بین عوامل راهداری وحمل ونقل وپلیس راه ، باعث کاهش حوادث جاده ای وایجاد امنیت  وآرامش خاطر برای این عزیزان در این حوزه گردیده، لذا اظهار خرسندی ورضایت می نمایم.

در ادامه علی امیری گفت: با توجه به اینکه ایمن سازی جاده ها ورفع موانع موجود یکی از وظایف این اداره کل می باشد وترافیک جاده ای وخطرات ناشی از آن یکی از دلایل اجتناب ناپذیر این ایام    است .لذا  قبل از آن تدابیری اتخاذ گردید تا اینگونه مشکلات را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

وی همچنین از مسافران نوروزی امسال به دلیل رعایت قوانین ومقررات جاده ای وحفظ امنیت برای خودودیگران تشکر و قدردانی کرد.

لینک

   جاری شدن سیل در محور زاهدان ـ سه راهی دشتک   

 

طی بارندگی های روز های اخبر  در حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان بالاترین ریزش در محور زاهدان ـ سه راهی دشتک به زمین نشست باعث جاری شدن سیل در محور حرمک گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان این بارندگی ها باعث خرابی شانه جاده ها در این محور شد که با تلاش شبانه روزی  نیروهای راهداری  سیل مهار شد و ترافیک حاصل از این سیل کنترل گردید.

همچنین  محل های آسیب دیده توسط وسائط نقلیه سنگین راهداری و راهسازی ترمیم گردید.

 

 

لینک

   خط کشی 300 کیلومتر از جاده های استان قزوین در طرح راهداری نوروزی   

مدیرکل راه وترابری استان قزوین ، از خط کشی 300 کیلومتر از جاده های این استان در طرح راهداری نوروزی خبر داد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سیدرضا موسوی در جلسه راهداری نوروزی این اداره کل با بیان این خبرگفت: شستشوی 300 کیلومتر حفاظ ، 15 هزار تابلو و 600 کیلومتر شانه سازی جاده های استان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این طرح بوده است

مدیرکل راه وترابری استان قزوین همچنین لکه گیری ، توزیع برگه های اطلاع رسانی درباره اطلاعات راههای استان و نصب تابلوهای فسفری در نقاط پرخطر را از دیگر فعالیت های این اداره کل در طرح راهداری نوروزی اعلام کرد

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین هم در این جلسه گفت: میزان سوانح رانندگی منجر به فوت در محورهای مواصلاتی این استان در سال 1387 به نسبت مدت مشابه سال قبل 10 درصد کاهش یافته است

مسعود حق لطفی ، علت کاهش سوانح رانندگی در جاده های استان قزوین را در این مدت نتیجه همکاری نیروی انتظامی ، اورژانس ، راهداران و دیگر دستگاههای مسول دانست و گفت: در برنامه های سال 1388 میزان کاهش سوانح رانندگی در جاده های استان  20 درصد هدفگذاری شده است

معاون اداری – مالی اداره کل راه وترابری استان قزوین هم اجرای طرح مدیریت خدمات کشوری را از جمله برنامه های این اداره کل در سال جاری اعلام و بر لزوم تلاش هرچه بیشتر در جهت اجرای طرح تکریم ارباب رجوع ، افزایش بهره وری و صرفه جویی در هزینه ها تاکید کرد

رضا صفا ، کمبود نیروی انسانی را از جمله مشکلات اداره کل راه وترابری استان قزوین دانست

همچنین معاون راهسازی و راه روستایی اداره کل راه وترابری استان قزوین بر لزوم ایجاد زمینه مناسب برای اطلاع رسانی از فعالیت های صورت گرفته تاکید کردند

در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از معصومه وجدانی کارمند نمونه اداره کل راه وترابری استان قزوین ، روسای ادارت تابعه و ستادی مسایل و مشکلات حوزه کاری خود را بیان کردند

 

 

لینک

   سیل در جنوب استان کرمان و امداد رسانی راهداران   

 

سیل در جنوب استان کرمان موجب وارد آمدن خسارت به راههای روستایی شد که با تلاش راهداران اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان این مسیرها باز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری جنوب استان کرمان، با توجه به بارندگی های اخیر و اری شدن سیل در شهرستانهای جنوب استان کرمان به تعدادی از راههای روستایی آسیب وارد شد که با تلاش پرسنل اداره کل راه وترابری جنوب استان کرمان مسیرهای فوق باز و کار امداد رسانی به روستاییان شروع شده است

 

لینک

   بازدید رئیس دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری ازپروژه های راه و ترابری در جنوب کرمان   

رئیس دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری به همراه مسئولان استانی از دو پروژه راهسازی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری جنوب استان کرمان، بشارتی رئیس دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری ، استاندار استان کرمان و هئیت همراه ، نماینده مردم کهنوج و رودبارجنوب و منوجان وقلعه گنج در مجلس شورای اسلامی ومسئولان  شهرستانهای رودبار جنوب و قلعه گنج از دو پروژه راهسازی قطعه اول محور برجک –محمدآباد ریگان به طول 25 کیلومتر با قراردادی به مبلغ 35000 میلیون ریال و چاه لک – چاه حسن به طول 74 کیلومتر و با اعتبار  11636 میلیون ریال بازدید به عمل آوردند.

این پروژه ها ادامه محور محمد آباد ریگان – بندر جاسک قرار دارند که با تکمیل این جاده روستاه ای زیادی نیز از نعمت راه مناسب برخوردار می شوند.

لینک

   افتتاح بزرگراه ورودی شهر عنبرآباد در استان کرمان   

با حضور استاندار استان کرمان و هئیت همراه ، نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و مسئولان  شهرستان عنبرآباد پروژه بزرگراه ورودی شهر عنبرآباد به طول 5 کیلومتر و با اعتباری حدود 12000 میلیون ریال افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، با تکمیل این پروژه عرض باند قدیم از 6متر به 11متر افزایش و روکش آسفالت شد؛ علاوه برآن باند برگشت به عرض 11 متر نیز ساخته شده است.

لازم به ذکر است که این محور یکی از پر ترافیک ترین و پرحادثه ترین جاده های استان کرمان محسوب می شود  که با ساخت باند دوم و تعریض باند قدیمی مشکلات این محور رفع شد همچنین استاندار و هئیت همراه از روند اجرائی پروژه پل دوم هلیل رود جیرفت بازدید به عمل آوردند.

 

لینک

   دو روستای دیگر سبزوار از راه آسفالته برخوردار شدند   

 

رئیس اداره راه و ترابری  شهرستان سبزوار از احداث و آسفالت راه روستای پادر در بخش ششتمد و روستای نورآباد در بخش خوشاب این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، فرشاد سلطانی اظهار کرد: راه آسفالته روستاهای نورآباد و پادر هم اکنون مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود: راه روستای پادر به طول 9 کیلومتر، ارتباط این روستا و با مرکز شهرستان برقرار می کند.

سلطانی اعتبار صرف شده برای اجرای این پروژه ها را150/3133 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: با بهره برداری از این راه ها 72 خانوار روستای پادر از راه ارتباطی مناسب برخوردار می شوند.

رییس اداره راه و ترابری  شهرستان سبزوار با اشاره به این که راه روستای نورآباد به طول 6 کیلومتر و با 3400 میلیون ریال اعتبار اجرا شده است، گفت: با بهره برداری از این راه 42 خانوار روستای نور آباد از راه آسفالته مناسب برخوردار خواهند شد.

لینک

   کاهش تصادفات نشانگر کارنامه خوب عملیات ایمن سازی راهداری است   

کاهش تصادفات نشانگر کارنامه خوب عملیات ایمن سازی راهداری است

معاون راهداری اداره کل راه وترابری گیلان با اشاره به کاهش آمار سوانح رانندگی در ایام نوروز امسال خاطرنشان کرد: کاهش تصادفات نشانگر کارنامه خوب عملیات ایمن سازی راهداری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان، معاون راهداری این اداره کل با  اشاره به فعالیتهای راهداری انجام شده در ایام عید گفت :عملیات راهداری وایمن سازی راهها یک فعالیت مستمر است وبه موقعیت خاصی بستگی ندارد و راهداران در تمام طول سال مشغول کارند تا بستری روان وایمن برای استفاده کنند گان آن به وجود آوردند.

مهندس نازککاربیان داشت: با توجه به وضعیت آب وهوایی استان گیلان عملیات راهداری دو ماه قبل از آغاز سال جدید به صورت ویژه به اجرا در می آید تا خرابی های ناشی از بارشهای فصلی که موجب تخریب سطح رویه آسفالت ،تجهیزات وعلایم ایمنی راهها می شود، برطرف کند.

وی تصریح کرد: در استان گیلان 59 نقطه پر حادثه شناسایی شده که به نسبت  تخصیص اعتبارات وبراساس اولویت بندی اقدام به رفع این نقاط کردیم که می توان به عملیات اجرایی تراشه های پیچ صحرا واقع در مسیر امامزاده هاشم به سمت رستم آباد، طرح تعریض محور نقله بر، احداث پل جدید ولی آباد رودبار، چهار خطه کردن ورودی شهر لوشان، تقاطع غیرهمسطح کسما محور ترانزیت فومن –  صومعه سرا – تالش، تقاطع غیرهمسطح سراوان محور فومن- شفت- سراوان اشاره کرد.

مهندس نازککاراجرای طرح آرام سازی سرعت را در کاهش تصادفات وتلفات  ناشی از آن موثر دانست و گفت: کاهش تصادفات نشانگر کارنامه خوب عملیات ایمن سازی راهداری است  که انشاء ا.. با ادامه این روند و رعایت مقررات راهنمایی ورانندگی شاهد کاهش چشمگیر تصادفات باشیم.

لینک

   تلاش شبانه روزی راهداران برای کاهش سوانح رانندگی در مازندران   

 

مروری بر تلفات انسانی و خسارات زیانبار ناشی از سوانح جاده ای یکی از شاخص های مهم جهت سنجش توسعه هر کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: بررسی به عمل آمده در زمینه فعالیتهای ایمنی در کشورهای موفق جهان این موضوع را روشن می سازد که می توان با بکارگیری روش های علمی و اهمیت دادن به موضوع ایمنی و حمل و نقل جاده ای بخش قابل توجهی از ضایعات را کاهش داد از این رو در ایام نوروز سال جاری با بکارگیری از تجربه و تخصص نیروهای راهداری و کلیه امکانات خود اقدامات گسترده ای را در سطح محورهای مواصلاتی استان در جهت کاهش ناشی از تلفات و تصادفات جاده ای انجام داده است که می توان به ترمیم و روکش آسفالت محورهای اصلی و فرعی استان، خط کشی و لکه گیری محورها، نصب علائم (تابلوهای اخباری ـ هشداری و دیجیتالی) و تجهیزات ایمنی در سطح محورها ـ اعزام گشت های سیار و ماشین آلات راهداری در سطح محورها و نگهداری روشنایی محورهای استان اشاره نمود.

مدیر کل راه و ترابری استان با اشاره به افزایش سفر گردشگران و مسافران نوروزی به استان و تمهیدات لازم برای ایجاد سفری خوش و ایمن برای آنان، افزود: پاکسازی گسترده حریم راههای اصلی و جمع آوری زباله ها و نخاله در حاشیه راههای استان، توزیع کتابچه و بروشور ( همگام با راهداران در نوروز 88) در ورودی محورهای استان به مسافرین نوروزی، نصب بیش از 400 عدد بنر و پارچه با مضامین شعارهای ایمنی و هشداردهنده در کلیه محورهای مواصلاتی تحت پوشش استان ـ پاسخ گویی به مسافرین نوروزی در مورد آخرین وضعیت راههای استان از طریق دو شماره تلفن 141 (گویا) و 2222320 (شبانه روزی) از دیگر اقدامات این اداره کل در جهت ایمن سازی و کاهش سوانح جاده ای در سطح راههای ارتباطی استان بوده که بحمدالله در راستای اطلاع رسانی، آگاهی و فرهنگ سازی نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری داشته است.

مهندس رحیمی در ادامه خاطرنشان ساخت: خوشبختانه در نوروز امسال با مدد و یاری از خداوند منان و تلاش بی وقفه مجموعه همکاران اداره کل و دیگر دستگاه های ذیربط توانستیم نقش کوچکی در کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در استان داشته باشیم و آرزو می کنیم در سال جدید با همدلی و تعامل بیشتر و رعایت کلیه مقررات و قوانین توسط رانندگان عزیز شاهد سالی بدون حوادث جاده ای در کشور و استان عزیزمان باشیم.

لینک

   از ابتدای سال 88 هیچگونه تصادف منجر به فوت در بوشهر رخ نداده است   

مرکز اطلاعات راهها ی اداره کل راه وترابری استان بوشهر اعلام کرد: با وجود افزایش سفرها به استان بوشهر در محورهای استحفاظی آن اداره کل از ابتدای سال 88 هیچگونه تصادف منجر به فوت رخ نداده است.

شایان ذکر است از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره کل راه وترابری بمنظور مهیا ساختن سفری ایمن برای میهمانان نورورزی در جاده های استان،می توان به : استقرار اکیپ های راهداری،نصب علائم هشداری،ساماندهی علائم و تابلو ها،ارائه بروشورهای اطلاعاتی  اشاره داشت.

لینک

   تلاش بیش از 750 اکیپ راهداری برای بازگشایی راه ها   

در پی تغییرات ناگهانی  جوی از دهم فروردین ماه و بارش برف و باران و کولاک شدید که منجر به مسدود شدن تعدادی از محورهای ارتباطی کشور شده با تلاش شبانه روزی  750  اکیپ راهداری ، اکثر محورهای مسدود  کشور در لحظات اولیه بازگشایی شد و بازگشایی چند محور محدود باقی مانده نیز ادامه دارد .

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ، عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای این سازمان با اعلام مطلب اظهار داشت : در پی بارش برف و ایجاد کولاک و مه شدید که نیروهای عملیاتی راهداری در اکثر استانهای کشور در گیر مقابله با بحرانهای جوی بوده اند ، در این زمان 23 استان  لرستان ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل ، زنجان ، قزوین ، کرمانشاه ، ایلام ، تهران ، گیلان ، اصفهان ، کرمان ، سیستان و بلوچستان ، کهگیلویه و بویراحمد ، همدان ، هرمزگان ، سمنان ، مازندران ، قم و  مرکزی ،  پرحجم ترین فعالیت خود را برای عبور از این مراحل حساس در محورهای ارتباطی تحت پوشش خود را داشتند.

براساس این گزارش مهندس حسن نیا افزود: در نواحی جنوبی کشور بارش شدید باران باعث راه افتادن سیلاب، ریزش کوه ، آب گرفتگی موضعی  و تخریب بعضی از پلها شد که با تلاش بی وقفه مأموران راهداری ، سطح راهها پاکسازی و عبور اضطراری کنار پلها واژگون شده ، برقرار شد .

معاون راهداری و هماهنگی امور استانها سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت : در استانهای مرکزی  ، شمالی و غربی بارش شدید برف ، در محورهای کوهستانی به ویژه راههای منتهی به تهران با کولاک شدید و عدم دید کافی در تردد همراه بود که با تجهیزات مستقر در گردنه ها ، عملیات راهداری انجام شد و سطح راهها پاکسازی گردید و به علت بارش همزمان با سفرهای نوروزی و عدم اطلاع کافی از شرایط پیش آمده و همراه نداشتن تجهیزات زمستانی ، بعضی از مسافران توقفهای لحظه ای داشتند و آن هم به جهت دید کافی و افزایش ایمنی و سلامت مسافران در محورهای کوهستانی بود.

این گزارش حاکی است تعداد 750 اکیپ راهداری به استعداد 4500 دستگاه ماشین آلات و 6200 نفر نیرو در استانهای مذکور همچنان مشغول عملیات راهداری و عادی سازی روند عبور و مرور در محورهای برفگیر هستند.

همچنین  مرکز مدیریت راههای سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز با تلفنهای گویای 141 و 88925252 به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی آخرین وضعیت راهها به مسافران است .

علاوه بر این هموطنان می توانند به منظور آگاهی از طول مسیر سفر و مسافت بین شهرهای کشور می توانند از طریق سامانه پیام کوتاه با ارسال کد شهر مبدأ – کد شهر مقصد به شماره 3000141 اطلاعات مورد نیاز را از طریق تلفن همراه خود دریافت کنند.

 

لینک

   بازدید استاندار مازندران از مرکز اطلاعات راههای استان مازندران   

استاندار مازندران در روز 12 فروردین روز استقرار جمهوری اسلامی ایران به طور سرزده از مرکز اطلاعات راههای اداره کل راه و ترابری استان مازندران بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد کریمی استاندار مازندران در این بازدید با اعلام رضایت کامل از خدمات ارزنده پرسنل زحمتکش راه و ترابری و حضور فعال، چشمگیر و موثر راهداران در محورهای مواصلاتی استان در ایام نوروز اظهار داشت: خوشبختانه راه و ترابری در نوروز امسال توانست با همکاری و تعامل با دیگر دستگاه های ذیربط ایمنی محورهای مواصلاتی را در سطح استان برای مسافرین عزیز مهیا نماید.

مهندس کریمی سپس از تلاش شبانه روزی راهداران در ایام تعطیلات که همراه با بارش برف و مسدود شدن محورها بوده تقدیر و از خدمات ارزنده و فعالیتهای بی وقفه آنان در اقدام به موقع و بازگشایی به هنگام محورهای مواصلاتی قدردانی نمودند.

شایان ذکر است مرکز  اطلاعات راههای استان با دو شماره تلفن 141 (گویا) و 2222320 به طور شبانه روزی آماده پاسخ گویی به مسافرین و مردم عزیز برای اطلاع از آخرین وضعیت راههای استان می باشد.

لینک

   تقدیر از مدیر کل راه و ترابری استان ایلام   

جمعی از مسئولان و ساکنان شهرستان شیروان چرداول استان ایلام با ارسال نامه ای به استاندار ایلام از مدیر کل راه و ترابری است استان تقدیرکردند.

شورای اسلامی، بسیج مردمی و اهالی روستاهای پیامن زردلان، سرین، پیازآباد، کپرگه، بان لکان وچاله چاله بخش هلیلان از توابع شهرستان شیروان چرداول استان ایلام با ارسال نامه ای به استاندار ایلام از تلاشها و زحمات مدیر کل راه و ترابری استان در راستای خدمت رسانی به روستائیان در زمینه احداث و بهسازی راههای این روستاها و اختصاص اعتبار و بودجه لازم در این زمینه تقدیر و تشکر کردند.

لینک

   آمادگی ایران و ارمنستان برای اجرای طرح اتصال خطوط راه آهن   

در سفر دکتر بهبهانی، ایران و ارمنستان بر اتصال خطوط راه آهن دو  کشور و توسعه راه های مواصلاتی و حمل و نقلی میان ایران و ارمنستان تاکید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری ، دکتر حمید بهبهانی که  سیزدهم فروردین ماه  به دعوت گورگن سرکیسیان همتای ارمنی خود وارد این کشور شده بود، خواستار گسترش بین دو کشور شد.

سرکیسیان در این دیدار اتصال خط آهن ایران و ارمنستان را برای کشورش بسیار مهم دانست و از آن به عنوان یک طرح راهبردی منطقه ای یاد کرد.

وزیر راه ترابری کشورمان نیز آمادگی کشورمان را برای مساعدت در اجرای طرح اتصال خطوط راه آهن ایران و ارمنستان اعلام کرد.

همچنین وزیر راه و ترابری کشورمان در سفر به ارمنستان با رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور ایران و ارمنستان دیدار و راه های گسترش همکاری ها میان دو کشور را بررسی کرد.

دکتر بهبهانی در دیدار با آرمن موسسیان وزیر انرژی و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور بر اتصال خطوط راه آهن ایران و ارمنستان ، توسعه راه های مواصلاتی و حمل و نقلی میان دو کشور تاکید کردند.

بهبهانی افزود: مقامات ایران و ارمنستان در حال بررسی و تدوین یک سند همکاری 70 ماده ای هستند.

وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی ایران همچنین افزود از نکات مهم این ملاقات بررسی مراحل امکان سنجی، مطالعه و اجرای طرح راه آهن ایران و ارمنستان بود.

لینک

   کسب رتبه اول استان مازندران در جابجایی مسافران نوروزی سال 88   

 

استان مازندران در جابجایی مسافران نوروزی سال 88 رتبه اول کشور را کسب نمود.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: از آغاز طرح جابجایی مسافران نوروزی از 22 اسفند 87 لغایت 6 فروردین 88، طی 16 روز پیش از 22 میلیون مسافر توسط ناوگان عمومی با یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار سفر جاده ای، جابجا شده اند.

وی افزود: استان مازندران با 3 میلیون و 344 هزار مسافر و از نظر تعداد سفر نیز با 493 هزار سفر، بیشترین جابجایی مسافر را به خود اختصاص داد و استان یزد نیز از نظر تعداد سفر با 4 هزار و 366 سفر و استان کهگیلویه و بویراحمد با 68 هزار و 944 مسافر کمترین سفر و کمترین مسافر جا به جا شده را به خود اختصاص دادند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران از طرح جا به جایی مسافران نوروزی به عنوان یک رزمایش غیرنظامی بزرگ در عرصه اقتصادی و خدماتی یاد کرد و افزود: برای اجرای هر چه بهتر این طرح که از اول آبان ماه سال 87 آغاز و با جرای گسترده طرح ارتقای خدمات مسافرتی در سطح کشور شروع شد، با نظارت و ساماندهی مجتمع های خدماتی و رفاهی به مرحله خوبی رسید، در مرحله نهایی با تلاش همه  دست اندرکاران اعم از بخش سیاستگذار، اجرایی، دولتی و خصوصی این طرح به شکل مطمئن به سرانجام رسید که خوشبختانه رضایت مندی خوبی را نیز به همراه داشت.

صالحیان با اشاره به بهبود روند استقبال مردم از ناوگان عمومی اظهار داشت: خوشبختانه سفر با ناوگان عمومی به دلیل ارزانی و انعطاف پذیری آن با استقبال خوبی همراه بوده است به طوری که نوروز امسال بسیاری از مردم با ناوگان عمومی سفر می کردند در مقابل ناوگان عمومی هم توانست پاسخ اعتماد مردم را به خوبی ارایه کند.

ایشان در خصوص چگونگی عملکرد رانندگان ناوگان عمومی گفت: رانندگان عمومی حمل و نقل مسافر امروز از بالاترین تخصص های فنی و شغلی بهره مند هستند و از نظر سلامت جسمی، روحی و روانی نی به دلیل استمرار تست های پزشکی جزو افراد سالم که با وظیفه شناسی خود توانستند خدمت بزرگی را در عرصه شغلی به مردم عزیر کشورمان ارایه کنند.

وی افزود: در حال حاضر از سوی دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافربری کشور نیز از نظر مبلمان داخی و راحتی در شرایط بسیار مطلوب قرار دارند که توانستند استانداردهای روز دنیا را کسب کنند بنابراین سفر با این ناوگان مجهز و رانندگان وظیفه شناس و ماهر دیگر دغدغه ای برای مسافران باقی نمی گذارد.

وی در پایان به همه مردم و مسافران توصیه کرد برای سفرهای جاده ای خود از ناوگان عمومی استفاده کنند. زیر ناوگان عمومی از نظر منت سفر، آسایش و آرامش نسبت سایر وسایل نقلیه ایمنتر، مجهزتر و مطمئن تر است.

لینک

   کسب رتبه اول استان مازندران در جابجایی مسافران نوروزی سال 88   

 

استان مازندران در جابجایی مسافران نوروزی سال 88 رتبه اول کشور را کسب نمود.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: از آغاز طرح جابجایی مسافران نوروزی از 22 اسفند 87 لغایت 6 فروردین 88، طی 16 روز پیش از 22 میلیون مسافر توسط ناوگان عمومی با یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار سفر جاده ای، جابجا شده اند.

وی افزود: استان مازندران با 3 میلیون و 344 هزار مسافر و از نظر تعداد سفر نیز با 493 هزار سفر، بیشترین جابجایی مسافر را به خود اختصاص داد و استان یزد نیز از نظر تعداد سفر با 4 هزار و 366 سفر و استان کهگیلویه و بویراحمد با 68 هزار و 944 مسافر کمترین سفر و کمترین مسافر جا به جا شده را به خود اختصاص دادند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران از طرح جا به جایی مسافران نوروزی به عنوان یک رزمایش غیرنظامی بزرگ در عرصه اقتصادی و خدماتی یاد کرد و افزود: برای اجرای هر چه بهتر این طرح که از اول آبان ماه سال 87 آغاز و با جرای گسترده طرح ارتقای خدمات مسافرتی در سطح کشور شروع شد، با نظارت و ساماندهی مجتمع های خدماتی و رفاهی به مرحله خوبی رسید، در مرحله نهایی با تلاش همه  دست اندرکاران اعم از بخش سیاستگذار، اجرایی، دولتی و خصوصی این طرح به شکل مطمئن به سرانجام رسید که خوشبختانه رضایت مندی خوبی را نیز به همراه داشت.

صالحیان با اشاره به بهبود روند استقبال مردم از ناوگان عمومی اظهار داشت: خوشبختانه سفر با ناوگان عمومی به دلیل ارزانی و انعطاف پذیری آن با استقبال خوبی همراه بوده است به طوری که نوروز امسال بسیاری از مردم با ناوگان عمومی سفر می کردند در مقابل ناوگان عمومی هم توانست پاسخ اعتماد مردم را به خوبی ارایه کند.

ایشان در خصوص چگونگی عملکرد رانندگان ناوگان عمومی گفت: رانندگان عمومی حمل و نقل مسافر امروز از بالاترین تخصص های فنی و شغلی بهره مند هستند و از نظر سلامت جسمی، روحی و روانی نی به دلیل استمرار تست های پزشکی جزو افراد سالم که با وظیفه شناسی خود توانستند خدمت بزرگی را در عرصه شغلی به مردم عزیر کشورمان ارایه کنند.

وی افزود: در حال حاضر از سوی دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافربری کشور نیز از نظر مبلمان داخی و راحتی در شرایط بسیار مطلوب قرار دارند که توانستند استانداردهای روز دنیا را کسب کنند بنابراین سفر با این ناوگان مجهز و رانندگان وظیفه شناس و ماهر دیگر دغدغه ای برای مسافران باقی نمی گذارد.

وی در پایان به همه مردم و مسافران توصیه کرد برای سفرهای جاده ای خود از ناوگان عمومی استفاده کنند. زیر ناوگان عمومی از نظر منت سفر، آسایش و آرامش نسبت سایر وسایل نقلیه ایمنتر، مجهزتر و مطمئن تر است.

لینک

   بازدید سرزده وزیر راه از پایانه مسافربری آمل   

 

وزیر راه و ترابری چهارشنبه 12فروردین ماه  سرزده از پایانه مسافربری آمل بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، بهبهانی دراین بازدید بعد ازشنیدن گلایه برخی از مسافران درخصوص نرخ بالای بلیتها دستور رسیدگی به آن را صادر کرد.

وزیر راه و ترابری همچنین در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی خبر ساری درخصوص دو بانده شدن جاده دماوند – قائمشهر گفت : با پایان عملیات اجرایی تونل گدوک، این جاده تا پایان تابستان امسال دوبانده می شود.

 

لینک

   350 هزار مسافر نوروزی از پایانه های مرزی زمینی تردد داشته اند   

350 هزار  مسافر در ایام نوروز از 28 اسفند 87 لغایت نهم فروردین 88 از پایانه های مرزی زمینی کشور تردد کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، سعید عبداللهی سرپرست دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی این سازمان با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی از مبدأ ایران به کشورهای همسایه از طریق پایانه های مرزی زمینی گفت : این مسافران در قالب کاروان های زیارتی ، سیاحتی یا به صورت انفرادی به کشورهای همسایه تردد کردند که کشورهای عراق ،  ترکیه ، جمهوری خود مختار نخجوان ، آذربایجان و ارمنستان بیشترین پذیرش مسافران ایرانی را به خود اختصاص دادند.

وی افزود : در این ایام بیشترین مسافران عبوری مربوط به پایانه های مرزی بازرگان با 62 هزار و 201 نفر جابجایی مسافر، مهران با 54 هزار و 954 نفر ، خسروی با 41 هزار و 679 نفر، جلفا با 36 هزار و 867 نفر و شلمچه با بیش از 30 هزار نفر  بوده است  و انتظار می رود با توجه به روند روبه رشد متقاضیان سفرهای نوروزی به کشور های همسایه تا پایان طرح نوروزی بیش از نیم میلیون مسافر از پایانه های مرزی عبور کنند.

سرپرست دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان همچنین با اشاره به جابجایی 376 هزار و 327 نفر مسافر از پایانه های مرزی طی تعطیلات نوروزی سال گذشته ( 28 /12/86 لغایت 16/1/87 ) افزود: آمار جابجایی مسافر در 12 روز ابتدایی نوروز امسال افزایش چشمگیری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

وی تصریح کرد :  برای تسهیل و تسریع در انجام اموراداری عبور مسافران از مرزهای زمینی تدابیر لازم اندیشیده شد و این پایانه ها بصورت شبانه روزی و در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به انجام اقدامات اداری عبور مرزی اهتمام دارند تا مسافران در پایانه های مرزی معطل نمانند .

 

لینک

   22 میلیون مسافر با ناوگان عمومی به سفر رفتند   

از ابتدای طرح جابه جایی مسافران نوروزی ، 22 میلیون مسافر بوسیله ناوگان عمومی  جاده ای در سراسر کشور جابه جا شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل ونقل مسافر این سازمان با اعلام این مطلب افزود: از آغاز طرح جابه جایی مسافران نوروزی از 22  اسفند 87 لغایت 6 فروردین 88 طی 16 روز بیش از 22 میلیون مسافر توسط ناوگان عمومی طی یک میلیون و سیصد و هشتاد هزار سفر جاده ای ، جابه جا شدند که از این میزان 16 میلیون نفر در مسافت های طولانی  با ثبت اسامی آنان در صورت وضعیت و 6 میلیون مسافر نیز در مقاصد کوتاه عمدتاً درون استان بدون ثبت در صورت وضعیت توسط ناوگان عمومی جابه جا شدند.

وی افزود: استان مازندران با 3 میلیون و 344 هزار مسافر از نظر تعداد سفر نیز با 493 هزار سفر بیشترین جابه جایی مسافر را به خود اختصاص داد و استان یزد نیز از نظر تعداد سفر با 4 هزار و 366 سفر و استان کهگیلویه و بویراحمد با 68 هزار و 944 مسافر کمترین سفر و کمترین مسافر جابه جا شده را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر از  طرح جابه جایی مسافران نوروزی به عنوان  یک رزمایش غیر نظامی بزرگ در عرصه اقتصادی و خدماتی یاد کرد.

وی افزود: برای اجرای هرچه بهتر این طرح که از اول آبان ماه سال 87 آغاز و با اجرای گسترده طرح ارتقای خدمات مسافرتی در سطح کشور شروع شد ، با نظارت و ساماندهی مجتمع های خدماتی و رفاهی به مرحله خوبی رسید ، در مــرحله نهایی با تلاش همه دست اندرکاران اعم از بخش سیاستگذار ، اجرایی ، دولتی و خصوصی این طرح به شکل مطمئن به سرانجام رسید که خوشبختانه رضایت مندی خوبی را نیز به همراه داشت .

باقرجوان با اشاره به بهبود روند  استقبال مردم از ناوگان عمومی اظهار داشت : خوشبختانه سفر با ناوگان عمومی به دلیل ارزانی و انعطاف پذیری آن با استقبال خوبی همراه بوده است به طوری که نوروز امسال بسیاری از مردم با ناوگان عمومی سفر کردند در مقابل ناوگان عمومی هم توانست پاسخ اعتماد مردم را به خوبی ارایه کند.

مدیرکل حمل ونقل مسافر سازمان درخصوص چگونگی عملکرد رانندگان ناوگان عمومی گفت : رانندگان عمومی حمل ونقل مسافر امروز از بالاترین تخصص های فنی و شغلی بهره مند هستند و از نظر سلامت جسمی ،  روحی و روانی نیز به دلیل استمرار تست های پزشکی جزو  افراد سالم هستند که با وظیفه شناسی خود توانستند خدمت بزرگی را در عرصه شغلی به مردم عزیز کشورمان ارایه کنند.

وی افزود: در حال حاضر از سوی دیگر وسایل نقلیه عمومی مسافربری کشور نیز از نظر مبلمان داخلی و راحتی در شرایط بسیار مطلوب قرار دارند که توانستند استانداردهای روز دنیا را کسب کنند بنابراین سفر با این ناوگان مجهز و رانندگان وظیفه شناس و ماهر دیگر دغدغه ای برای مسافران باقی نمی گذارد.

وی در پایان به همه مردم و مسافران توصیه کرد برای سفرهای جاده ای خود از ناوگان عمومی استفاده کنند . زیرا ناوگان عمومی از نظر امنیت سفر ، آسایش و آرامش نسبت سایر وسایل نقلیه ایمن تر ، مجهز تر و مطمئن تر است .

لینک

   حضور فعال راهداران اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در ایام نوروز 88   

به منظور فرارسیدن ایام تعطیلات نوروزی اکیپ راهداری اداره کل راه و  ترابری استان کرمانشاه در ادارات راه تابعه شهرستانها ، راهدارخانه ها و جاده های استان مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و  ترابری استان کرمانشاه  مهندس عطاءا... قادری اظهار داشت: خوشبختانه در نوروز 88 کلیه تمهیدات لازم در جاده ها بمنظور سفر و تردد امن جهت رانندگان وسایل نقلیه عبوری و مسافرین نوروزی در جاده های استان فراهم گردیده است.

وی افزود: علاوه بر اینکه از ابتدای اسفند سال 87 انجام عملیات راهداری به منظور بهبود وضعیت راهها از جمله مرمت و بازسازی گاردریل ها و تابلوهای پیام متغیر ، انجام خط کشی و خط نوشته ها و سرعتگیر ، نصب و شستشوی علائم ، تعمیر و مرمت چراغهای چشمک زن در طول مسیر ، شن ریزی شانه و مرمت جاده ها و لکه گیری و مرمت آسفالت راههای حوزه استحفاظی استان صورت پذیرفته ضمن اینکه در جلسات مربوطه هماهنگی لازم با پلیس راه استان – هلال احمر – اورژانس و فوریتهای پزشکی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان بدین منظور صورت پذیرفته است .

در ایام تعطیلات نوروزی نیز با آماده نمودن و تجهیز راهدارخانه ها و نمازخانه های بین راهی جهت استفاده مسافرین استقرار اکیپ های گشت زنی و امداد نوروزی در حوزه راههای استان _ گشت راهداری نیز با ماشینهای مجهز به چراغ گردان در طول محورهای استان با استفاده از جلیقه و لباس راهداری توسط مامورین سخت کوش راهداری انجام خواهد شد.

مهندس قادری همچنین پخش بروشورهای ایمنی به مسافرین نوروزی و حضور شبانه روزی راهداران به صورت کشیک در مرکز اداره کل و ادارات راه تابعه شهرستانهای استان را از اقدامات موثر در تسهیل انجام امورات راهداری در ایام نوروز دانست و اظهار امیدواری نمود که با این اقدامات مسافرین نوروزی در راههای استان سفری امن را تجربه و سپری نمایند .

لینک

   نصب 5 دستگاه واک وی با هزینه ای بیش از 675 هزار یورو در فرودگاه امام   

 

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره )  اعلام کرد: بیش از 675 هزار یورو برای خریداری و نصب 5 دستگاه واک وی ( WALK WAY  ) در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) هزینه شده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور  رضا قدیمی مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) با اشاره به اینکه 3 دستگاه واک وی در سالن ورودی پروازها از ضلع شرقی ترمینال تا گیت گذرنامه نصب شده است ، افزود : با نصب این تجهیزات ، مسافران پس از ورود به ترمینال ، مسافت 300 متری را تا گیت گذرنامه بدون نیاز به پیاده روی و به صورت خودکار طی می کنند .

رضا قدیمی تصریح کرد : برای ارائه خدمات بیشتر به مسافران ، 2 دستگاه دستگاه واک وی دیگر تا پایان اردیبهشت 1388 ، در ضلع غربی ترمینال این فرودگاه نصب خواهد شد و به بهره برداری می رسد.

وی به تمهیدات بعمل آمده در زمینه دسترسی آسان به پارکینگ های یک و دوی  فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) اشاره کرد و گفت : 2 شیب راه با عرض استاندارد یک متر و بیست سانتی متر در ضلع شرقی و غربی ترمینال برای دسترسی راحت مسافران به پارکینگ و همچنین کم کردن بار ترافیکی آسانسورها احداث شده و آماده بهره برداری است .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور در همین زمینه تآکید کرد : در راستای جلب رضایت مسافران ،4 شیب راه برقی نیز با هزینه 500 میلیون تومان سال آینده در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) احداث می شود .

لینک

   دکتر بهبهانی : اصلاح الگوی مصرف دکترین وزارت راه و ترابری در سال 1388 است   

 

دکتر بهبهانی در دیدار نوروزی خود با معاونان، مدیران، کارشناسان وزارت راه و ترابری با ابلاغ سلام گرم رئیس جمهور اعلام کرد: در سال اصلاح الگوی مصرف راهبرد اصلی این وزارتخانه بر مبنای مهندسی ارزش است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی امروز یکشنبه در دیدار نوروزی خود که کارکنان این وزارتخانه، مشاوران و پیمانکاران حضور داشتند، یاد شهید کلانتری و دادمان را گرامی داشت و خاطر نشان کرد: در سال 1388 باید با اعمال مهندسی ارزش حمل و نقل را بهینه سازی کنیم و بنا به فرموده مقا م معظم رهبری اصلاح الگوی مصرف، درست مصرف کردن است و نه مصرف نکردن.

وی یادآور شد: حذف کوه بریها، دهانه های پل ها و خیلی موارد دیگر که بی هدف بوده اند باید مد نظر قرار گیرد و متناسب با شرایط بهترین کارها صورت گیرد.

وزیر راه و ترابری که در نمازخانه ساختمان شهید دادمان، سخن می گفت تصریح کرد: الگوهای جدید از جمله بازدیدهای سرزده و موارد دیگر در وزارتخانه شکل گرفته است که موجب ایجاد تحول شده اند.

دکتر بهبهانی اعلام کرد: در سال جدید پروژه هایی را به بهره برداری خواهیم رساند و عملیات اجرایی پروژه هایی کند شده است، که باید تسریع شود و به همراه مشاوران و پیمانکاران دست در دست هم دهیم تا ایران را آباد کنیم.

وی بیان داشت: کارشناسان وزارت راه و ترابری، مشاوران و پیمانکاران دارای نیروی عظیم مهندسی هستند که باید بین آنها هماهنگی و انسجام ایجاد شود.

وزیر راه و ترابری تاکید کرد: این وزارتخانه متحول شده است و حرکت شدیدی را طی می کند و امروز وزارت راه و ترابری بین مردم، مجلس و هیأت دولت آبروی خوبی کسب کرده است.

لینک

   بازدید سرزده وزیر راه و ترابری از پایانه جنوب تهران   

وزیر راه و ترابری  در تعطیلات نوروزی سرزده از پایانه مسافربری جنوب شهر تهران دیدن کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکترحمید بهبهانی هنگام بازدید ازاین گفت: استقبال نکردن مردم برای سفر با اتوبوس بیشتر به دلیل تاخیر و تغییر زمان حرکت اتوبوس ها و برخی دلال بازی ها هنگام فروش بلیت است.

وی افزود: شمار کم مسافران و افزایش اتوبوس ها به نحوی که اتوبوس ها با کمتر از ظرفیت اعزام می شوند، از دیر مشکلات است.

دکتر بهبهانی با اشاره به برخی مشکلات رانندگان اتوبوس ها، بیان داشت: نبود خوابگاه مناسب و نبود "بیمه کمک رانندگان" از جمله مشکلاتی است که رانندگان آنها را مطرح می کنند و نیاز به بررسی دقیق و رسیدگی دارد.

وزیر راه و ترابری از شهرداری ها خواست در پایانه ها؛ برای رانندگان خوابگاه و همچنین آبریزگاه عمومی احداث کنند.

وی افزود: به طور کلی وضع ارائه خدمات به مراجعه کنندگان این پایانه مسافربری خوب است.

بهبهانی با اشاره به قدیمی بودن ساختمان پایانه مسافربری جنوب تهران افزود: این پایانه به بازسازی کلی و نوسازی نیاز دارد.

وزیر راه و ترابری همچنین در این بازدید به ارائه خدمات در این پایانه و وضع بهداشت و ساختمان آن نمره14 داد.

 

لینک

   مدیر کل راه وترابری کرمانشاه بر اصلاح الگوی مصرف تاکید کرد   

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه در اولین روز پس از تعطیلات نوروز 88 در سالن اجتماعات اداره کل در جمع کارکنان حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه مهندس عطاء ا... قادری پس از تبریک سال نو به کارکنان و قدردانی از زحمات آنان در سالهای گذشته خصوصاً سال 88 را سالی پرتلاش برای مجموعه کارکنان راه و ترابری استان کرمانشاه عنوان و اظهار کرد: خوشبختانه این اداره کل با تلاش شما کارکنان فعال توانست عملکرد بسیار خوبی در سال 87 ارائه نماید بطوری که نه تنها از نظر عملیات راهداری در 14 شهرستان استان بسیار موفق عمل نمود بلکه شاخص احداث راههای روستایی در استان نیز افزایش پیدا کرد.

قادری افزود: سال 88 براساس بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی سال اصلاح الگوی مصرف نامگذاری شده است، اظهار امیدواری کرد: کارکنان کماکان همچون سالهای گذشته و حتی بیشتر در جهت اجرای اهداف مربوطه و صرفه جویی در مصارف برق و تلفن و مواردی که جهت کارهای جاری این اداره کل مقدور باشد کوشش نمایند. سپس در یک فضای صمیمی مدیر کل و معاونین و کارکنان سال نو را به یکدیگر تبریک گفته و آرزوی موفقیت و سلامتی نمودند.

 

 

لینک

   رئیس جدید اداره ماشین آلات سیستان و بلوچستان معرفی شد   

با حضور معاون راهداری، اداری مالی، مسئول روابط عمومی و تعدادی از مسئولین و همکاران اداره ماشین آلات مراسم تودیع غلامرضا مقصودی و معارفه احمد شهریاری انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان در این مراسم معاون راهداری، از زحمات همکار گرامی غلامرضا مقصودی که به نحو احسن در مدت تصدی رئیس ماشین آلات از عهده مسئولیت خویش برآمدند تقدیر و تشکر کرد و برای احمد شهریاری که از نیروهای با تجربه و دلسوز و پرتلاش هستند در پست جدید آرزوی موفقیت کرد.

 

لینک

   فرودگاه شهدای ایلام آماده بهره برداری شد   

فاز اول پروژه بهسازی و تطویل باند فرودگاه ایلام به پایان رسید و آماده بهره برداری شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام فاز اول طولانی شدن این باند به مقدار 400 متر، و همچنین اصلاح 1800 متر از باند قبلی به پایان رسیده و هم اکنون آماده فرود هواپیما می باشد.

گفتنی است در فاز دوم این پروژه، بدون آنکه مانعی برای برقراری پروازها به وجود آید ظرف نیمه اول سال آنیده کار بهسازی باند به طور کامل به اتمام رسیده و از آن جهت نشست و برخاست هواپیماهای نیمه سنگین استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است برای اجرای این پروژه تاکنون 80 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

لینک

   فرودگاه شهدای ایلام آماده بهره برداری شد   

فاز اول پروژه بهسازی و تطویل باند فرودگاه ایلام به پایان رسید و آماده بهره برداری شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام فاز اول طولانی شدن این باند به مقدار 400 متر، و همچنین اصلاح 1800 متر از باند قبلی به پایان رسیده و هم اکنون آماده فرود هواپیما می باشد.

گفتنی است در فاز دوم این پروژه، بدون آنکه مانعی برای برقراری پروازها به وجود آید ظرف نیمه اول سال آنیده کار بهسازی باند به طور کامل به اتمام رسیده و از آن جهت نشست و برخاست هواپیماهای نیمه سنگین استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است برای اجرای این پروژه تاکنون 80 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

لینک

   مانور طرح مشترک امداد و نجات جاده ای در سیستان و بلوچستان   

اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان به همراه پلیس راه، سازمان هلال احمر، اورژانس و راهنمایی و رانندگی ، حمل و نقل و پایانه ها مانور و طرح مشترک امداد و نجات جاده ای را با حضور یگانهایی از دستگاههای کمک رسانی و امدادی در زاهدان را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در این مراسم یکی از ذاکرین به مناسبت ایام ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام «صلی ا... علیه و آله و سلم» و حضرت امام جعفر صادق «ع» لحظاتی فضای محوطه را با مدح و ثناء پیامبر رحمت «ص» و امام جعفر صادق «ع» عطرآگین نمود.

بعد از هماهنگی لازم توسط فرماندهی پلیس راه استان کلیه نیروها و وسائط نقلیه امدادی از مقابل قرآن حکیم و با حضور سرهنگ شهرکی جانشین نیروی انتظامی استان و مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها، معاونت راهداری ودیگر مدیران و مسئولین دستگاههای مرتبط رژه رفتند.

این مانور حرکت نمادین با هدف نشان دادن هماهنگی و انسجام دستگاههای امدادی بوه که بعد از اتمام مراسم ویژه برای امداد رسانی و آسایش و اطمینان مسافرین نوروزی این نیروها با تمام تجهیزات لازم در محورهای مواصلاتی مستقر می شوند.

همچنین اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان با 50 اکیپ امداد و تعمیرات شامل 400 نفر راهدار به همراه 110 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و همچنین شرکت ادارات راه و ترابری شهرستان زاهدان، زابل، سراوان، میرجاوه، خاش، نصرت آباد، نوک آباد، هیرمند شهر، زهک و کلیه راهدارخانه های حوزه استحفاظی در محورها با کلیه امکانات آماده ارائه خدمات در طرح مشترک امداد و نجات جاده ای شرکت کرد.

 

لینک

   اقدامات گسترده ایمن سازی در محورهای ارتباطی استان مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور ارتقاء سطح ایمنی؛ نظارت و کنترل در سطح محورهای استان و همچنین انجام به موقع و سریع در عملیات راهداری فعالیتهای گسترده ای را باری تعطیلات نوروزی در دست انجام دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مدیر کل راه و ترابری این استان در حاشیه سمینار یک روزه راهداری نوین زمستانی اعلام کرد: اداره کل راه و ترابری استان تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا مسافران نوروزی جاده ها در آغاز سال جدید سفری کم خطر را تجربه نمایند.

مهندس موسی رحیمی افزود: اقدامات گسترده ایمن سازی و پاکسازی حریم راه در دست انجام می باشد نصب تابلوهای  VSL (نمایش سرعت متغیر بسته به شرابط جاده )، نصب دوربین های ثبت تخلف، نصب تابلوهای فسفر سانس جهت آشکار سازی نقاط پر حادثه، نصب بنرهای ایمنی در محورهای استان، نصب دوربین های نظارتی، تقویت علائم افقی و عمودی، بهبود وضعیت حفاظ ها و روشنایی، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پر حادثه، خط کشی و لکه گیری، ایجاد حمل های جمع آوری زباله از جمله فعالیت هایی است که به شدت توسط مامورین پرتلاش راهداری در حال انجام می باشد. مدیر کل راه و ترابری استان خاطر نشان ساخت: طرح ساماندهی علائم و تجهیزات ایمنی از اوایل اسفند شروع شده است این طرح شامل بازنگری وضعیت موجود علائم، روشنایی، حفاظ و سایر تجهیزات ایمنی منصوبه در راههای استان، بهبود وضعیت موجود حفاظ کنار جاده، برداشت علائم زائد و اضافی می باشد .

دکتر فریبرز واحدی مدیر کل علائم و تجهیزات ایمنی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نیز در این سمینار با اشاره به نقش ایمنی در کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن تصریح کرد: سازمان راهداری در راستای کاهش تصادفات برنامه نصب تابلوهای اعلام محدودیت سرعت در مقاطعی از راهها، گردنه و نقاط خاصی از جاده ها را با تابلوهای هوشمند در دستو رکار داریم در فاز یک طرح 10 هزار کیلومتر از راهههای شریانی کشور را انتخاب کردیم که انشاء الله این طرح در این نقاط اجرا خواهد شد.

وی افزود: این تابلوها در محدوده هایی که منطقه مسکونی هستند یا طولی از راه در گردنه قرار دارد و یا در مسیری از راه که نقطه پر حادثه وجود دارد نصب و اطلاعاتی از محدودیت سرعت را در اختیار راننده قرار  می دهد.

دکتر واحدی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: کار دیگری که برنامه سازمان راهداری است و سال آینده ان شاء الله انجام خواهد شد استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند است که طول جاده مکان یابی شده برای ثبت تخلفات سرعت رانندگانی که از سرعت مجازی که اعلام شده تخطی کنند این سیستم های هوشمند تخلف انجام شده را حتی در شب را در اختیار مامورین پلیس راه قرار داده تا برابر مقررات اعمال قانون شود.

لینک

   وزیر راه و ترابری از راه آهن در دست ساخت شیراز- اصفهان بازدید کرد   

وزیر راه و ترابری  و استاندار فارس از کلیه نقاط در دست ساخت راه آهن شیراز-اصفهان بازدید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این بازدید که با حضور سید محمد رضا رضازاده استاندار فارس و دیگر مدیران استانی انجام شد، کلیه مراحل انجام این پروژه توسط دکتر حمید بهبهانی مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.

وزیر راه و ترابری در ادامه پروژه راه آهن شیراز به اصفهان از تونل تیراژ و تونل خلخال دشت در منطقه سعادت شهر، پل خان (رودخانه کر) در سه راهی مرودشت استان فارس بازدید کرد.

راه آهن شیراز-اصفهان در مسیر اصفهان-اقلید به طول 239 کیلومتر سال گذشته به بهره برداری رسیده است و طی ماه های آینده مسیر راه آهن اصفهان-شیراز به طول بیش از 500 کیلومتر تکمیل و به           بهره برداری خواهد رسید.

پروژه راه آهن اصفهان به شیراز دارای 22 ایستگاه است و در هفت قطعه عملیات اجرایی آن انجام شده است.

وزیر راه و ترابری در این بازدید بر تسریع در انجام این پروژه تاکید و اعلام کرد: ظرف چند ماه آینده این پروژه عظیم ریلی کشور به طور کامل از شیراز تا اصفهان به بهره برداری خواهد رسید.

لینک

   پروژه پل جدید خان همزمان با آغاز سال نو به بهره برداری رسید   

طی مراسمی پروژه عظیم پل بزرگ خان که به نام پل شهدای گمنام نامگذاری شده است به منظور کاهش ترافیک محور شیراز- مرودشت و پاسخگویی به تردد ایمن افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان فارس، در این مراسم که با حضور مهندس حسن نیا معاون راهداری و امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جادة ای، مهندس رجا معاون عمرانی استانداری فارس، مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس، امام جمعه، نماینده و دیگر مقامات شهرستان مرودشت برگزار شد، حسن نیا در بیان توضیحاتی از عملکرد ملی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام نوروز 1000 میلیارد ریال جهت ارتقاء کیفی راهها شامل روکش آسفالت، ایمن سازی و اجرای تقاطع های غیر هم سطح در طول راههای کشور هزینه شده است که باعث ارتقاء سطح کیفی برای حمل و نقل روان و ایمن می گردد.

وی تصریح کرد: در ایام نوروز با ساماندهی سازمان راهداری و حمل و نقل کشور 6300 دستگاه ماشین آلات راهداری با 11 هزار نفر پرسنل ادارات کل راه و ترابری و 615 گشت راهداری با 1016 اکیپ در مناطق مختلف در طول راهها و 450 راهدارخانه ثابت و 100 راهدارخانه موقت جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی در سراسر کشور مهیا می باشد.

معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جادة ای همچنین افزود: در ایام نوروز برای اولین بار 20 دستگاه تابلو vms (پیام متغیر) و 200 دستگاه تابلو vsl (نشاندهنده سرعتهای متغیر) در جاده های کشور نصب گردیده است.

در ادامه این مراسم مهندس رجا معاون عمرانی استاندار فارس ضمن تشکر از عملکرد و تلاشهای پرسنل راه و ترابری در پیشرفت اهداف دولت نهم گفت: تا چند سال گذشته اغلب راههای کشور روستایی یا فرعی بودند و کیفیت متوسط یا پایینی داشتند، اما طی چند سال اخیر شاهد ارتقاء و بهبود عظیمی در وضعیت جاده های کشور بالاخص استان فارس بوه ایم.

مهندس رجا با اشاره به روکش محور شیراز-سپیدان گفت: الطاف و عنایت مهندس حسن نیا و مقام عالی وزارت راه و ترابری به استان فارس و انتخاب این استان به عنوان مقام اول در تأمین مواد اولیه و اعتبارات، ارمغان آور بسیاری پروژه های عظیم در سطح استان بوده است که از آن میان می توان به پروژه روکش جاده شیراز به اصفهان اشاره نمود.

وی اضافه کرد: به همت مسئولین وزارت راه و همکاران در اداره کل راه و تراربری استان فارس بسیاری پروژه هایی که مردم فارس گاهاً سالیان دراز در انتظار آن بسر برده بودند به شکر خداوند بزرگ به بهره برداری رسیده است و روند رو به رشد به انجام رسیدن پروژه ها در استان و در کل کشور به گونه ای بوده است که کشور اسلامی ما توانسته است مقام چهارم دنیا در سرعت توسعه را به خود اختصاص دهد.

در ادامه جلسه مهندس نوروزی مدیرکل راه و ترابری استان ضمن ابراز خرسندی از حضور تک تک اعضا در این افتتاحیه مهم گفت: پیش از هر چیز به تمامی دست اندرکاران این پروژه که ما را در به انجام رساندن این پروژه یاری رساندند تشکر می کنم و از تمامی مسئولین و بزرگوارانی که چه در ایام تعطیل و چه غیر تعطیل پا به پای ما و بلکه جلوتر از ما حرکت می کنند قدردانی می کنم.

وی تصریح کرد: همزمان با این پروژه، 2 پروژه دیگر شامل 4 کیلومتر محور شیراز- سروستان و

 

قسمتی از محور قادرآباد به خانسار که محور ارتباطی استان فارس به یزد می باشد+، در حال بهره برداری است.

وی خاطرنشان ساخت: اداره کل راه و ترابری فارس برای ایام نوروز نیز همچون دیگر فصول سال جهت راهداری نوروزی تدابیر خاصی اندیشیده است و راهداران ما همانگونه در فصل زمستان و در گردنه های برف گیر و صعب العبور حضور داشته اند در ایام نوروز نیز با 70 اکیپ راهداری و 600 دستگاه ماشین آلات در خدمت مردم عزیز فارس هستند.

مدیرکل راه و ترابری استان فارس علت اصلی ساخت پل جدید شهدای گمنام را کم عرض بودن پل خان و عدم پاسخگویی پل قدیم به ترافیک موجود دانست و گفت: با تکمیل این پروژه و احداث پل جدید در کیلومتر 36 محور شیراز-مرودشت مسیر رفت و برگشت وسایل نقلیه از یکدیگر جدا می گردد.

نوروزی همچنین اضافه کرد: این پل دارای دو دهانه 38 متری ، تیر فلزی به شکل جعبه ای ذوزنقه ای، دال بتونی و دو طرف پیاده رو می باشد. وی هزینه اعتباری جهت اجرای این پروژه را در حدود 20 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت عرض این پل جدید 11 متر و طول راههای طرفین پل حدود 1.5 کیلومتر میباشد.

در ادامه جلسه همچنین مختاری نماینده مردم شهرستان مرودشت در شورای اسلامی و برومند معاون فرماندار مرودشت نیز با ایراد سخنانی از به انجام رسیدن این پروژه عظیم ابراز خرسندی کردند.

در انتهای این مراسم اداره کل راه و ترابری فارس و فرمانداری مرودشت به صورت جداگانه از تلاش چند تن از مسئولین و پیمانکاران این پروژه تقدیر و تشکر بعمل آوردند.

 

لینک

   حضور پررنگ راهداران برای ساماندهی عبور و مرور در جاده های استان   

 

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از حضور پررنگ راهداران خراسان رضوی برای ساماندهی وضع عبور و مرور در جاده های مختلف استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، سید آیت ا... هاشمی نسب با اشاره به این که تیم های راهداری تا 15 فروردین ماه سال آینده در تمامی محورهای خراسان رضوی حضور مستمر خواهند داشت، گفت: ترافیک حاکم بر تمامی محورهای جاده ای منتهی به مشهد به ویژه سبزوار و تربت حیدریه به مشهد بسیار سنگین است .  

وی ادامه داد: با توجه به حجم عبور و مرور در جاده های استان به ویژه محورهای منتهی به شهر مشهد مقدس، تدابیر ویژه ای برای کمک به مسافران نوروزی از سوی این نهاد اتخاذ شده است.

وی افزود: هم اکنون حجم ترافیک خودروها در محور تربت حیدریه به مشهد و بالکعس و سبزوار و قوچان به مشهد بیش از دو تا سه برابر ظرفیت آن است .

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون در طول محورها حادثه و انسدادی نداشته ایم و مسیرها باز است گفت: اکیپ های ثابت که در جاده های استان مستقر شده اند، در طول ایام تعطیلات نوروزی آماده ارایه هر گونه خدمات به زایران و مسافران هستند، ضمن اینکه با هماهنگی های به عمل آمده، تیم های راهداری سیار نیز به طور مداوم در جاده های استان به گشت‌زنی مشغول خواهند بود.

هاشمی نسب ضمن تاکید بر همکاری نزدیک اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با پلیس راه استان در نوروز88، تصریح کرد: امیدواریم همکاری خوب و صمیمانه پلیس، راه و ترابری و سایر نیروها و ارگان هایی که در جهت رفاه حال مسافران نوروزی تلاش می کنند، باعث  سپری شدن بدون حادثه و آرام نوروز 88 گشته و تمامی زایران بارگاه امام هشتم(ع) با سلامت کامل به شهر خود باز گردند.

 

 

لینک

   جابجایی 90 هزار مسافر از طریق فرودگاه امام (ره)در سه روز پایانی سال   

 

به گفته رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره )  روزها 28 ، 29 و 30 اسفند ماه سال 1387 حدود 90 هزار مسافر با بیش از 420 سورتی پرواز از فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) سفر کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، رضا قدیمی افزود : با پیش بینی افزایش 100 درصدی پروازها در تعطیلات   نورورز 1388 ، پرواز های فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره )  از 80 پرواز به 160 پرواز در روز افزایش یافته که طبق مطالعات بعمل آمده و برنامه ریزی هایی که در شش ماه گذشته صورت گرفت ، تا کنون بیش از 99 درصد این پرواز ها بدون هیچ مشکلی انجام شده است .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) با اشاره به اینکه برای ارائه تسهیلات مناسب به مسافران همزمان با خجسته میلاد پیامبر اعظم ( ص ) و امام جعفر صادق ( ع ) و در آستانه سال  1388 از چندین پروژه مهم در این فرودگاه بهره برداری شده است ، گفت : بهره برداری از جایگاه سی ان جی ، پارکینگ روباز با ظرفیت 1500 خودرو و همچنین 3 واک وی ، بسیاری از مشکلات این فرودگاه را مرتفع کرده است .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور تصریح کرد : در این راستا خط اتوبوس فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) به 3 مقصد ایستگاه متروی مرقد مطهر حضرت امام ( ره ) ، فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران و ایستگاه متروی کرج به صورت شبانه روزی راه اندازی شده و آماده انتقال مسافران به سه مقصد مذکور است ، ضمن اینکه این فرودگاه نیازمند ایستگاه مترو می باشد که پیگیری های لازم جهت تحقق این مهم در حال انجام است .

وی ظرفیت 3 پارکینگ فرودگاه را 6000 خودرو اعلام کرد و گفت : تا اول فروردین ماه سال 1388 ، نود درصد ظرفیت این سه پارکینگ تکمیل شده است .

رضا قدیمی با اشاره به فعالیت 6 گیت امنیتی ورودی پلیس ، 43 گیت گذرنامه ، شیفت های مدیریت ترمینال ، نیروهای سپاه امنیت فرودگاه به صورت 24 ساعته و ارائه خدمات ویژه تاکسیرانی در فرودگاه حضرت امام ( ره ) ، عدم ایستایی مسافران و روان سازی حرکت آنها در گیت های مختلف به خصوص در ایام تعطیلات نوروز را حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان فرودگاه ، سازمان ها و ارگان های مرتبط دانست و افزود : حضور 72 ساعته کارکنان در رده های مختلف در سه روز پایانی سال 87 برای خدمات رسانی مطلوب چشمگیر بوده است .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) با تأکید بر اینکه پاسخگویی تأخیر های احتمالی پرواز ها بر عهده شرکت هواپیمایی مورد نظر است ، گفت : در روزهای ابتدایی سال نو سه پرواز متعلق به شرکت های هواپیمایی فارس-ایر قشم و ارم ، با برنامه ریزی نامناسب و عدم حضور مسئولان این شرکت ها در فرودگاه ، موجب بوجود آمدن دو تأخیر 12 ساعته در پروازهای کلمبوی سریلانکا و استانبول ترکیه و همچنین ابطال پرواز لارانکای قبرس شدند .

رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) ارائه 1 میلیون و 700 هزار لیتر سوخت در روز را یکی دیگر از تمهیدات بعمل آمده در سال جدید عنوان کرد و افزود : سال گذشته امکان ارائه 1 میلیون لیتر سوخت در فرودگاه امام ( ره ) وجود داشت که امسال  با راه اندازی سایت سوخت ذخیره هفتگی به میزان 9 میلیون لیتر ، 30 درصد پروازهایی که سال های گذشته در دیگر فرودگاه ها برای تأمین سوخت تکمیلی نشست و برخاست می کردند علاوه بر جلوگیری از هزینه های نشست و برخاست در دیگر فرودگاه ها ، امکان سوختگیری کامل را در فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) دارند .

 

لینک

   37 پروژه نیمه تمام فرودگاه امام خمینی ( ره ) در 1388 به بهره برداری می رسد   

این مطلب را سید احمد مومنی رخ رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور در اولین بازدید خود در سال جدید از فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) در روز پنجم فروردین ماه امسال اعلام کرد و گفت : سال گذشته  17 پروژه نیمه تمام در این فرودگاه بهره برداری شد و تا پایان امسال 37 پروژه نیمه تمام فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) نیز به اتمام می رسد.

سید احمد مومنی رخ اجرا و اتمام طرح ها و پروژه های بزرگ در دیگر فرودگاه های کشور را از اهداف مهم شرکت فرودگاه های کشور برشمرد و گفت : ترمینال حج فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس ، ترمینال پرواز های بین المللی فرودگاه بندرعباس ، ترمینال فرودگاه لار و بهسازی کامل باند 29 فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی ( ره ) از مهم ترین پروژه هایی است که در سال 1388 افتتاح می شود .

رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور و مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) نیز با اشاره به اینکه برای اتمام 37 پروژه نیمه تمام فرودگاه امام 900 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است افزود : از این میزان 500 میلیارد ریال به این فرودگاه اختصاص یافته و 400 میلیارد ریال دیگر امسال در یافت می شود .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) با تأکید بر اینکه 17 پروژه مهم مربوط به فاز یک این فرودگاه سال گذشته بهره برداری شد ، تصریح کرد : تطویل تاکسی وی و تبدیل آن به باند اضطراری ، افزایش 5 موقعیت پارک هواپیما با توسعه اپرون مسافری ، احداث 3 واک وی ، احداث پارکینگ سوم فرودگاه با ظرفیت 1500 خودرو و طرح ساماندهی تاکسی های فرودگاه از مهم ترین این طرح هاست .

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به افزایش 100 در صدی پروازهای فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) در نوروز 88 خدمات رسانی به مسافران را نسبت به سال های گذشته مطلوب و قابل قبول ارزیابی کرد و گفت  : در سه روز پایانی تعطیلات نوروز امسال با حجم گسترده مسافر مواجه هستیم که علاوه بر همکاری همه ارگان های مستقر در فرودگاه تلاش مستمر گذرنامه و گمرگ برای ارائه سرویس های مطلوب و کاهش ایستایی مسافران الزامی است .

مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) وضعیت پارکینگ خودرو را در این فرودگاه بسیار مطلوب دانست و افزود : در حال حاضر بیش از 6000 خودرو در سه پارکینگ فرودگاه مستقر است در حالی که سال گذشته بیش از 1200 خودرو در اتوبان های منتهی به فرودگاه امام و بدون هیچ نظارتی پارک بود .

لینک