تقدیر سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از اداره کل راه و ترابری استان   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه حجت الاسلام و المسلمین جاج  قبادی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اهدا لوح تقدیر از زحمات  مهندس   عطاء اله قادری مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه بخاطر اشاعه و ترویج فرهنگ نماز  و اهمیت فراوان به اجرای برنامه های فرهنگی ومذهبی در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه تشکر و قدردانی نمود.     

لینک

   عملیات ساماندهی ، توسعه و روکش عوامل پروازی فرودگاه رفسنجان آغاز شد   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور و به نقل از سید عبدالمجید روح الامین مدیر کل فرودگاه های استان کرمان با عنایت به لزوم بهینه سازی فرودگـــــــاه ها و در راستای ارائه سرویس دهی مطلوب به شرکت های هواپیمایی و جلب رضایت و و تکریم همه جانبه مسافران عملیات ساماندهی ، توسعه و روکش عوامل پروازی فرودگاه رفسنجان آغاز شد .

سید عبدالمجید روح الامین افزود : مساحت باند فرودگاه رفسنجان 144 هزار متر مربع است که با احتساب پارکینگ و تاکسی وی مساحتی حدود 164500 متر مربع از عوامل پروازی این فرودگاه ساماندهی ، روکش و توسعه داده می شود .

مدیر کل فرودگاه های استان کرمان با اشاره به اینکه اجرای عملیات ساماندهی ، توسعه و روکش عوامل پروازی فرودگاه رفسنجان از اعتبارات شرکت فروگاه های کشور تأمین می شود ، افزود : پیش بینی می شود این پروژه تا پایان مرداد ماه سال آینده و با صرف اعتباری افزون بر 50 میلیارد ریال به بهره برداری برسد .

لازم به ذکر است استان کرمان دارای 5 فرودگاه کرمان ، بم ، رفسنجان ، سیرجان و جیرفت است که تحت نظارت اداره کل فرودگاه های استان کرمان می باشد .

 

لینک

   سامانه کنترل الکترونیکی گذر نامه در فرودگاه بین المللی کرمان راه اندازی شد   

به منظور تسریع در سرویس دهی به مسافران بین المللی به خصوص در ایام بازگشت حاجیان از سرزمین وحی ، سامانه کنترل الکترونیکی گــــــــذر نامه در فرودگاه بین المللی کرمان راه اندازی شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور یکی از مهمترین سیاست های شرکت فرودگاه های کشور در راستای  خدمت رسانی مطلوب و سریع به مسافران را جلوگیری از ایستایی مسافران در ترمینال های فرودگاه ها و به خصوص در قسمت گذرنامه است و  برای رسیدن به این هدف ، فرودگاه بین المللی کرمان سومین فرودگاهی است که به سامانه کنترل الکترونیکی گذر نامه مجهز شده است .

بر اساس این گزارش کلیه مراحل طراحی ، نصب و راه اندازی این شبکه توسط واحد رایانه اداره کل فرودگاههای استان کرمان انجام شده است و  سامانه کنترل الکترونیکی گذر نامه با همکاری گذرنامه ناجا ، شرکت فرودگاه های کشور و اداره الکترونیک اداره کل فرودگاههای استان کرمان با 2 خروجی و 2 ورودی در ترمینال فرودگاه کرمان نصب شده است .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور هزینه طراحی ، نصب و راه اندازی سامانه

کنترل الکترونیکی گذر نامه فرودگاه بین المللی کرمان را 500 میلیون ریال اعلام کرد .

لینک

   دیدار راهداران و کارکنان سازمان حمل و نقل استان قزوین ، با امام جمعه ی این شهر   

به مناسبت فرا رسیدن هفته راهداری وحمل و نقل جمعی از راهداران و کارکنان سازمان حمل و نقل استان قزوین با امام جمعه ی این شهر دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، آیت الله باریک بین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ی قزوین در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته راهداری و حمل و نقل ، تامین سلامت و امنیت راه را از وظایف و خدمات مهم راهداران خواندوگفت:مسولان باید با تلاش بیشتر و اختصاص اعتبار کافی در زمینه توسعه راهها،  زمینه حمل و نقل ایمن و کاهش سوانح جاده ای را فراهم کنند.
امام جمعه ی قزوین در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت شوونات اسلامی در جابه جایی مسافران افزود: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از جابه جایی مسافر و کالا با استفاده از ناوگان جاده ای صورت می گیرد امانتداری و پاکدامنی باید از ویژگیهای مهم رانندگان باشد.
در ابتدای این دیدار سیدرضا موسوی مدیر کل راه وترابری استان قزوین با تشریح فعالیت های صورت گرفته در زمینه حفظ ، نگهداری و توسعه راهها گفت: از نظر میزان آزادراهها ، بزرگراهها و راههای اصلی  استان قزوین طی سالهای اخیر توسعه چشمگیری داشته است اما در بخش راههای روستایی باید تلاش بیشتری صورت گیرد.
موسوی ادامه داد : طول راههای استان قزوین در حال حاضر در هر 100 کیلومتر مربع به بیش از 30 کیلومتر می رسد که این رقم 5/2 برابر میانگین کشوری است.
در ادامه سید مهدی دهاقین رئیس سازمان حمل و نقل استان قزوین گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.
یادآور می شود: بیست وششم آذرماه لغایت اول دیماه به عنوان هفته راهداری و حمل و نقل نامگذاری شده است.

لینک

   بهسازی آزاد راههای استان قزوین با اعتباری افزون بر 490 میلیارد ریال   


مدیرکل راه وترابری استان قزوین ، از اجرای طرح بهسازی دو آزاد راه این استان با اعتباری افزون بر490 میلیارد ریال  خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین موسوی صبح امروز در مصاحبه مطبوعاتی به مناسبت هفته راهداری و حمل و نقل با بیان این خبر گفت: طرح بهسازی آزاد راه قزوین – زنجان به طول  88 کیلومتر در حوزه استان قزوین،با اعتباری افزون بر 280 میلیارد ریال در دست اجراست.

مدیرکل راه وترابری استان قزوین افزود: همچنین طرح بهسازی آزاد راه قزوین – کرج به طول 55 کیلومتر در حوزه استان قزوین، با اختصاص 210 میلیارد ریال اعتبار از اوایل سال آینده آغاز می شود.

موسوی در ادامه با اشاره به اجرای 136 طرح با 510  میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی در بخش راه وترابری استان قزوین اظهار داشتبزرگراه قزوین – بوئین زهرا، قزوین –تاکستان – آبگرم – آوج، تعریض اشتهارد - بوئین زهرا ، جاده قزوین – الموت – تنکابن  از طرح های مهم در دست اجرا در بخش بزرگراهها و راههای اصلی این استان است
مسعودحق لطفی معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین هم با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای اجرای طرح راهداری زمستانی گفت:با اختصاص 15 میلیارد ریال ماشین آلات راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین تجهیزشده است.

محمد جمالی معاون فنی اداره کل راه وترابری استان قزوین نیز میزان راههای روستایی این استان را بیش از  5 هزار کیلومتر اعلام و اضافه کرد: با اختصاص 500 میلیارد ریال اعتبار در طول برنامه چهارم توسعه 825 کیلومتر از راههای روستایی استان قزوین آسفالت شد
گفتنی است در حال حاضر بیش از شش هزارو 350 کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد که از این میزان 175 کیلومتر آن آزاد راه است.

لینک

   تجلیل از دانش آموزان ممتاز اداره کل راه وترابری استان کرمانشاه   

مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه همزمان با اعیاد قربان و غدیر مراسم تجلیل از دانش آموزان ممتاز اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه با حضور مدیر کل ، معاونین و رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستانها و جمع کثیری از کارکنان و خانواده های آنان در سالن بعثت کرمانشاه با شکوه خاصی برگزار گردید .

در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی از قران مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آقای مهندس عطاءا... قادری مدیر کل راه و ترابری ضمن خوش آمد گویی و عرض خیرمقدم به کارکنان خانواده های محترم ایشان ، دانش آموزان ممتاز را سرمایه های آتی مملکت خواند و طی سخنانی از آنها تقدیر و تجلیل نمود .

سپس مراسم اجرای موسیقی سنتی و مسابقه علمی برگزار گردید و به حدود 400 نفر از دانش آموزان و دانشجویان ممتاز جوایز نقدی و لوح تقدیر اهدا گردید .

همچنین در این مراسم از آقای حجت اله مرجانیان یکی از بازنشستگان نمونه نیز تجلیل بعمل آمد.

لینک

   برگزاری کارگاه آموزشی ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2000   

کارگاه آموزشی ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001:2000 در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه  در این کلاس آموزشی و کارگاهی که علاوه بر معاونین بیش از 35 نفر از مسئولین و متولیان سیستم مدیریت کیفیت حضور داشتند ضمن بهره گیری از مطالب و جزوات مربوطه در خاتمه آزمون نهایی از شرکت کنندگان صورت پذیرفت و به افراد قبول شده از آزمون مدرک آموزشی کوتاه مدت توسط شرکت داده خواهد شد . 

آموزش توسط شرکت معتبر از زمره شرکتهای گروه مرزبان کیفیت mk group با آموزش IMQ academy صورت پذیرفته و مدرس این دوره آقای مهندس حمید رضا کیوان بعهده داشت .

لینک

   برگزاری مراسم بزرگداشت هفته حمل و نقل و راهداری در استان گلستان   

به مناسبت گرامیداشت 26 آذر روز حمل و نقل و به منظور تجلیل از فعالان بخش حمل و نقل مراسمی با حضور مدیر کل امنیتی انتظامی استاندار ، پرسنل راهور ، مدیران دستگاههای اجرایی ، کلیه تشکلهای و صنوف حمل و نقل و کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان برگزار شد 

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل پایانه های استان گلستان مهندس لطفی ، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های گلستان در این مراسم با ارائه گزارشی ، عملکرد بخش حمل و نقل و فعالیتهای انجام شده در یکسال گذشته را تشریح نموده و تلاش مضاعف تمام دستگاههای دست اندر کار در جهت کاهش تصادفات و تلفات جاده ای را خواستار شدند

در ادامه این مراسم از زحمات و تلاشهای 2 نفر بازنشسته و پیشکسوت که در بستر بیماری به سر می برند عیادت به عمل آمده و هدایایی به رسم یاد بود تقدیم گردید همچنین از انجمنهای صنفی نمونه استان در بخش کالا و مسافر ، رانندگان نمونه در بخش کالا و مسافر ، فرماندهان پاسگاه های پلیس راه ، اورژانس جاده ای ، پزشکی قانونی ، جمعیت هلال احمر و ... با اهدای لوح تقدیر و جوایزی قدر دانی بعمل آمد.

 

لینک

   اهدای خون توسط کارکنان سازمان نقل و پایانه های استان گلستان درسالروز حمل و نقل   

به مناسبت بزرگداشت 26 آذر روز حمل و نقل ، کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه های گلستان و مدیران شرکتهای حمل و نقل بخش بار و مسافر خون خود را اهداء کردند .
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل ونقل و پایانه های استان گلستان  بنا به دعوت این اداره اکیپ سیار پایگاه انتقال خون در روز 26 آذر در محل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان استقرار یافته و داوطلبان در یک حرکت انساندوستانه ، علاوه بر اهداء خون خود  ، آمادگی خود را جهت اهداء خون در سایر مقاطع سال به سازمان انتقال خون اعلام کردند.

لینک

   استقرار و آمادگی 22 اکیپ راهداری زمستانی در خراسان شمالی   

22 اکیپ راهداری زمستانی برای پوشش 55565 کیلومتر از راههای استان با 209 نفر پرسنل و 145 دستگاه ماشین آلات در محورهای استان  مستقر شده اند .

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی مهندس بدیعی معاونت راهداری استان گفت : احداث سکوهای شن و نمک و گذاشتن کیسه های شن و نمک در گردنه ها ، پیگیری نگهداری روشنایی و قراردادن کل سیستم در مدار ، شستشوی علائم در فصل بارندگی و زمستان از جمله مواردی می باشد که جهت ایمن سازی زمستانی صورت گرفته است.

ایشان از تجهیز و آمادگی 16 دستگاه شن و نمک پاش و خرید 3000 تن نمک و تهیه 14400 مترمکعب شن و ماسه در استان خبر داد .

به نقل از روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی : 4 سایت تکرار کننده مخابراتی جهت بهبود ارتباط بی سیمی در حوزه استحفاظی خراسان شمالی راه اندازی شده است و 135 دستگاه بیسیم سیار و ماشین جهت برقراری ارتباط در مواقع ضروری و اضطراری نصب و راه اندازی شد.

روابط عمومی راه و ترابری افزود : از فعالیتهای دیگری که صورت گرفته استقرار چند نقطه جدید راهدارخانه سیار و استفاده از راهداران افتخاری در راههای روستایی و افزایش امکانات برفروبی از قبیل تراکتور با بیل های برف روب می باشد .

مهندس بدیعی مقدم از کلیه رانندگان خواستند با رعایت نکات ایمنی و همراه تجهیزات زمستانی در محورها تردد نمایند.

لینک

   پیام وزیر محترم راه و ترابری به مناسبت روز حمل و نقل   

همزمانی روز حمل و نقل با عید غدیر و روز ولایت امسال مبارک و میمون است. زیراکه غدیر چشمه ای است جوشان که تا پایان هستی می جوشد و عید غدیر روز حماسه جاوید، اخوت، رشادت و شادی و سرور است.

حمد و سپاس خداوند متعال را که توفیق خدمت در مجموعه ای بر ما ارزانی داشت که در عرصه های مختلف و درواقع گوناگون در تاریخ پرفراز و نشیب خود افتخارات بالنده ای را از خود برجای گذاشته است که مروری بر هر یک از آنها مایه مباهات و دلگرمی هر چه بیشتر برای خدمت در این بخش را فراهم می سازد.

روز 26 آذرماه که از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان روز حمل و نقل نامیده شده است، این فرصت را فراهم می آورد تا صنعت حمل و نقل کشور و مسأله مبتلا به آن، در ارتباط با هدف های توسعه پایدار در کانون بحث و گفت و گوی کارشناسان و صاحب نظران آن قرار گیرد و ظرفیت ها و قابلیت های واقعی آن، بازبینی شود.

بدون تردید جهان امروز به تعاریف نوینی از جایگاه حمل و نقل و ارتباطات در ادبیات توسعه، دست یافته است. تحولات سیاسی منطقه در سال های اخیر افق های تازه ای را برای بخش حمل و نقل کشور فراهم کرده است که به نظر می رسد در بهره برداری از این فرصت بی بدیل هنوز توفیق مورد انتظار را به دست نیاورده و در کسب درآمدهای اغواکننده که می تواند به بهبود تراز بازرگانی و ارزی و رونق تولید کشور منجر شود به دلایل گوناگون جایگاه واقعی خود را نیافته ایم. عقب ماندگی انباشته بخش حمل و نقل به ویژه در حوزه زیربناها و زیرساخت ها، فرسودگی انواع ناوگان و برخی حرکت های ناهماهنگ و ناسازگار در مجموعه مدیریت اجرایی مرتبط با ترانزیت، از جمله عللی است که موجب شده اند از تلاش های صورت گرفته برای بهره برداری از موقعیت راهبردی ایران در منطقه، نتیجه مورد نظر و شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران، حاصل نشود.

بنابراین دستیابی به حمل و نقلی روان، اقتصادی، ایمن و سازگار با محیط زیست از مهمترین اهداف و چشم انداز توسعه این بخش است که بدون تردید برای رسیدن به این هدف عالی، برنامه ها، پیش نیازها و اقدامات متعدد پیش بینی شده است که امید است با تحقق کامل آنها بتوانیم شاهد شکوفایی بخش حمل و نقل جاده ای باشیم.

با توجه به افق ها و پیش نیازهای برشمرده شده در بخش حمل و نقل، یقین دارم که راه دشوار و در عین حال امیدوار کننده ای را پیش رو داریم که هر یک از آنها با همراهی و همدلی تمام عوامل و دست اندرکاران اجرایی خرد و کلان به منصه عمل خواهد رسید.

 

لینک

   معاون اول رئیس جمهوری : یزان فعالیتهای راهسازی در دولت نهم دو برابر شده است   

ممعاون اول رئیس جمهوری، حمل و نقل را یکی از مباحث کلیدی توسعه پایدار دانست و گفت: در سه سالی که از عمر دولت نهم می‌گذرد، میزان فعالیت های راهسازی در ایران نسبت به مدت مشابه قبل بیش از دو برابر رشد داشته است.   

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، "پرویز داودی" که شامگاه دوشنبه در مراسم سومین همایش ملی حمل و نقل سخن می‌ گفت، اظهار داشت: در این مدت همچنین میزان بهسازی و آسفالت جاده ‌های کشور در مقایسه با دولت های قبلی بیش از شش برابر افزایش یافته است.

وی سپس ظرفیت ایران در بحث حمل و نقل را در سطحی بالا توصیف کرد و گفت: به طور قطع کشور می‌ توانست از این فرصت، بهره بسیاری را نصیب خود کند که متاسفانه به سبب بی‌کفایتی حاکمان در طول تاریخ گذشته ایران ، کشور نتوانست از این موقعیت ایجاد ثروت و مزیت کند ، به طوری که هم اکنون در این بخش عقب ماندگی احساس می‌شود.

داودی با تاکید بر عزم جدی مسئولان جمهوری اسلامی ایران بر توسعه راهسازی و بهسازی جاده‌ ها در سال های پس از پیروزی انقلاب، افزود: میزان راه های موجود در کشور قبل از پیروزی انقلاب حدود 51 هزار کیلومتر بود که این میزان پس از انقلاب به حدود 188 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

معاون اول رئیس جمهوری سپس بحث حمل و نقل را از جمله موضوع های جدی در عرصه اقتصاد کشور برشمرد و اظهار داشت: هم اکنون بیش از یک میلیون شغل در عرصه حمل و نقل وجود دارد و سهم آن در تولید ناخالص داخلی نیز حدود 9 درصد است .ضمن اینکه اگر بتوانیم سالانه حدود یک درصد در عرصه حمل و نقل رشد ایجاد کنیم ، به دنبال آن حدود 2/2 درصد رشد در تولید ناخالص داخلی ایجاد خواهد شد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود تصریح کرد: دسترسی به نقاط محروم کشور از جمله ویژگی های بخش حمل و نقل است .به گونه‌ ای که در برخی از نقاط کشور به سبب نبود راه و جاده‌های ارتباطی، شاهد محرومیت در آن مناطق هستیم . بنابراین راهسازی حرف نخست را در محرومیت زدایی در کشور می‌زند.

داودی سپس با بیان اینکه راه و جاده در ایجاد امنیت در اقصی نقاط کشور نقش اساسی ایفا می‌کند، گفت: در مناطق مرزی که راه و جاده ‌ای وجود ندارد ، برقراری امنیت دچار مشکل و نقصان خواهد شد. چرا که برای برقراری امنیت در تمام مرزهای کشور باید از یک شبکه جاده ‌ای قوی بهره‌مند شد.

وی با اشاره به بهره ‌مندی روستاهای کشور از مسیرهای ارتباطی گفت: از ابتدای فعالیت دولت نهم تاکنون تعداد روستاهای بهره‌ مند از جاده و مسیرهای ارتباطی نسبت به مدت مشابه دولت های قبلی حدود دو برابر شده است. ضمن اینکه این دولت در خصوص کاهش سوانح جاده‌ای و رفع نقاط حادثه‌ خیز در شبکه راه های کشور اهتمام ویژه‌ای داشته است.

داودی در ادامه افزود: در این مدت نقاط پرحادثه در کشور نسبت به دوره مشابه قبل به یک سوم و میزان کشته شدگان حدود 17 درصد کاهش یافته است.

معاون اول رئیس جمهوری سپس تصریح کرد: آمارها نشان می‌دهد که دولت نهم در بحث ارتقای راه های کشور اهتمام ویژه‌ای دارد ، اما با توجه به جایگاه و ظرفیت کشور در این بخش، هنوز تا سطح مطلوب فاصله داریم.

وی با اشاره به طرح تحول اقتصادی گفت: در ضرورت اجرای این طرح که هیچ گونه شکی در آن نیست، بحث حمل و نقل نقش اساسی دارد. بنابراین اگر بخواهیم حمل و نقل کارا و مطمئنی داشته باشیم، اهتمام و همکاری مضاعف همه مسئولان و دستگاه های ذیربط را طلب می‌کند.

سومین همایش ملی حمل و نقل شامگاه دوشنبه با حضور مسئولان و مقام های ارشد، فعالان حوزه حمل و نقل و صاحب نظران این حوزه در مرکز همایشهای صدا و سیما برگزار شد.

لینک

   سومین اجلاس شورای هماهنگی حمل و نقل و ترانزیت اکو برگزار می شود   

سومین اجلاس شورای هماهنگی حمل و نقل و ترانزیت اکو به میزبانی وزارت راه و ترابری امروز در محل دبیرخانه اکو برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این اجلاس به منظور اجرایی نمودن موافقت نامه چارچوب حمل و نقل و ترانزیت (ttsa) با شرکت اعضای سازمان همکاریهای اقتصادی اکو در تهران برگزار می شود.

در این اجلاس علاوه بر تصویب گزارش های کمیته های ریلی، تجارت، ترانزیت و جاده ای در خصوص چگونگی اجرا شدن موافقت نامه چارچوب حمل و نقل و ترانزیت (ttsa) و اقدامات کشورها در جهت عملیاتی نمودن این موافقتنامه، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

لینک

   احداث ، بهسازی و آسفالت 135 کیلومتر راه روستایی در شهرستان زنجان   

در شش ماه اول سال 87 ، 135 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان زنجان با اعتبار 58 میلیارد و چهارصد میلیون ریال بهسازی ، احداث و آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان،  از 135 کیلومتر محور روستایی که در شش ماه اول سال جاری عملیات اجرایی آنها توسط پیمانکاران مربوطه انجام و به اتمام رسیده، 5/49 کیلومتر راه آسفالته به راههای روستایی این شهرستان اضافه شده است . همچنین 57 کیلومتر راه روستایی بهسازی و 29 کیلومتر راه نیز احداث شده است.

شایان ذکر است علاوه بر موارد فوق تسطیح 300 کیلومتر محور روستایی ، 5 کیلومتـــــــــر لکه گیری، 25 کیلومتر خط کشی، 200 کیلومتر نصب علائم ایمنی ، با مجموع اعتبار بالغ بر 8 میلیارد از دیگر اقدامات اداره راه شهرستان زنجان در حوزه راه های روستایی می باشد.

لینک

   جلسه کار گروه تخصصی تهیه و تدوین برنامه پنجم سازندگی تشکیل شد   

کار گروه تخصصی تهیه و تدوین برنامه پنجم سازندگی به ریاست معاون وزیر راه و ترابری تشکیل شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این جلسه گزارش یافته های طرح جامع حمل و نقل برای ملاحظه در برنامه پنجم ارائه شد و نیز به بررسی گزارش وزارت کشور در مورد برنامه پنجم حمل و نقل درون شهری پرداخته شد.

براساس این گزارش در جلسه این کارگروه تخصصی گزارش پیشنهادی زیربخش های جاده ای و ریلی برای لحاظ در برنامه پنجم سازندگی زیر مورد بررسی قرار گرفت.

در پایان به بررسی و اظهار نظر در مورد گزارش های مراحل یک تا سه تدوین برنامه پرداخته شد.

لینک

   صعود کوهنوردان به قله 3800 متری کلار   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، به مناسبت روز ملی مبارزه با آمریکا تیم های کوهنوردی ادارات کل راه و ترابری استان های تهران ـ اصفهان و چهارمحال و بختیاری در تاریخ 17/8/87 به قله 3800 متری کلار در استان چهارمحال و بختیاری صعود کردند.

 

لینک

   اعزام اکیپ های برفروبی به راهدارخانه ها و گردنه های برفگیر چهارمحال و بختیاری   

طرح زمستانی اعزام اکیپ های راهداری زمستانه برفروبی سال 87 همزمان با سراسر کشور آغاز شد. اکیپ های برفروبی اداره کل راه و ترابری، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و اکیپ های امداد و نجات جاده ای در تاریخ 15/9/87 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، در این رزمایش که با حضور جمعی از مسئولین استان در محل مجمع انتظامی جوادالائمه علیه السلام شهر کرد برگزار شد پس از سخنرانی فرمانده نیروی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری در یکی از خیابان های شهر شهر کرد مانور انجام و به مناطق تعیین شده اعزام شدند.

بنابر این گزارش در راستای وظیفه خطیر راهداری زمستانی اداره کل راه و ترابری عهده دار حفظ و نگهداری و بازگشایی 1567 کیلومتر راه اصلی و فرعی از 2860 کیلومتر راه روستایی به منظور تسهیل در امر تردد روان جهت ناوگان حمل و نقل جاده های درون و برون استانی می باشد که این عملیات توسط 35 اکیپ مستقر در مراکز شهرستان ها، راهداری ها و راهدارخانه های واقع در گردنه های صعب العبور و برفگیر با امکاناتی مشتمل بر 379 نفر نیروی انسانی و 241 دستگاه ماشین آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین برفروبی صورت می گیرد.

 

لینک

   بازدید استاندار از تونل گردنه رخ   

استاندار استان چهارمحال و بختیاری به همراه معاون برنامه ریزی و مدیر کل راه و ترابری و گروهی از کارشناسان استانداری از پروژه تونل گردنه رخ بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، استاندار از روند اجرای پروژه اظهار رضایت نمودند وی تأکید نمود که جهت بهره برداری مردم در فصل زمستان از محور یاد شده برنامه ریزی لازم انجام شود لازم به ذکر است تونل گردنه رخ یکی از پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری به استان چهارمحال و بختیاری می باشد که اهمیت ویژه ای در بخش حمل و نقل داشته و با افتتاح این پروژه علاوه بر کوتاهی مسیر به طول 7 کیلومتر ایمنی تردد مسیر به طور چشمگیری افزایش یافته و نقطه پرحادثه گردنه رخ حذف خواهد شد اعتبار هزینه شده تاکنون 80 میلیارد ریال می باشد که جهت تکمیل پروژه 40 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

 

لینک

   بازدید استاندار تهران و هیأت همراه از پروژه های راه و ترابری شهرستان هشتگرد   

دکتر تمدن، استاندار تهران و مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران از پروژه های راه و ترابری هشتگرد و نظرآباد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در این بازدید که 22 آذرماه به همراه فرماندار نظرآباد و رؤسای شهرستان هشتگرد صورت گرفت، مشکلات راه های منطقه مورد بررسی دقیق قرار گرفت و مسئولین با حضور در مسجد شهرک طالقان از نزدیک به مشکلات مردم رسیدگی کردند.

در ادامه نیز مسئولان از پروژه بزرگ احداث قطعات اول و سوم «ورکش ـ سیبستان» بازدید کردند. احداث راه ورکش ـ سیبستان که از شهریور ماه امسال شروع شده است، شامل سه قطعه بوده که قطعات اول و سوم هم اکنون در دست عملیات می باشد، برای قطعه اول 30 ماه و برای قطعه سوم 36 ماه مدت زمان اجرای کار در نظر گرفته شده است. طول قطعات اول و سوم به ترتیب 57/15 و 71/15 کیلومتر است. تعداد پل های تا دهانه 10 متر برای قطعه اول 13 و برای قطعه سوم 50 دستگاه بوده و مبلغ پیمان پروژه مذکور برای این دو قطعه 8/18 میلیارد تومان است.

لینک

   اصلاحیه بودجه سازمانها و شرکتهای تابعه وزارت راه و ترابری تصویب شد   

اصلاحیه بودجه سال 87 و رئوس اهداف، برنامه ها و بودجه پیشنهادی سال 88 شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و ترابری در جلسات مجامع عمومی تصویب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در جلسات مجامع عمومی شرکتها و سازمانهای تابعه وزارت راه و ترابری صورتهای مالی منتهی به پایان سال 1386 مورد بررسی و به تصویب رسید.

بنا بر این گزارش جلسات مجامع که با حضور وزیر راه و ترابری در آذرماه برگزار شد، شامل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور، سازمان بنادر و دریانوردی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، راه آهن، شرکت هما و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل بود.

لینک

   بازدید از روند اجرای مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری در کرمانشاه   

خبرنگاران رسانه های جمعی اعزامی از نهاد ریاست جمهوری به همراه مشاور محترم رئیس جمهوری جناب آقای کلهر و استاندار محترم و تعدادی از مسئولان استانی از نزدیک روند اجرای مصوبات سفر اول را پیگیری و از پروژه های در دست اجرا و یا اجرا شده در حوزه راه و ترابری بازدید به عمل آورند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه،  در ابتدای این بازدید هیأت مذکور از پروژه بزرگراه کرمانشاه و میاندوآب شامل ورودی شهرستان کامیاران، حذف نقاط پرحادثه در مسیر کامیاران ـ سنندج ـ باندهای کندرو ایجاد شده ایمن سازی مجتمع خدمات رفاهی صادقی ـ ورودی شهرستان سنندج بازدید نموده که در جریان این بازدید مهندس وجدی مدیر کل راه و ترابری توضیحات مفصلی در خصوص روند اجرای عملیات احداث بزرگراه ارائه نمودند.

وی گفت: تاکنون باند سبقت در بیش از 18 کیلومتر از مسیر سنندج ـ کامیاران ساخته شده و با توجه به آغاز عملیات جدید امیدواریم تا پایان سال مالی جاری باند سبقت در بیش از نیمی از مسیر ساخته شود که انجام این مهم بر روی روند تسریع در حمل و نقل بسیار مؤثر خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد با توجه به کوهستانی بودن منطقه کردستان ایجاد باندهای سبقت یکی از مهمترین راهکارها برای توسعه جاده های بین شهری، کاهش تصادفات جاده ای و تسریع در حمل و نقل بین شهری است.

مدیر کل راه کردستان میزان ترافیک مسیر سنندج ـ کامیاران را در شبانه روز بیش از 20 هزار خودرو سواری ذکر کرد و افزود: توسعه این مسیر می تواند در افزایش ترانزیت کالا از مسیر کردستان به سمت استان های کرمانشاه ـ آذربایجان شرقی و غربی بسیار مؤثر باشد.

در ادامه با روند اجرای پروژه بزرگراه کرمانشاه و میاندوآب در مسیر سنندج ـ سقز شامل قطعات 6 و 2 که در حال اجرا می باشند مورد بازدید قرار گرفت و هیأت مذکور با حضور در مسیر اجرای پروژه و همچنین حضور در کارگاه شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد پیگیری های لازم را به عمل آورده و از جانب مسئولین توضیحات کافی ارائه گردید.

مهندس وجدی توضیح داد: قطعه 6 بزرگراه شامل 24 کیلومتر از عباس آباد به ساتیله است که توسط شرکت ساردو در حال انجام است و از کل عملیات این نقطه تاکنون 38 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم که در صورت تأمین اعتبار کافی و افزایش آن در سنوات آتی انشاءا... بهره برداری از آن در آینده ای نه چندان دور میسر خواهد بود.

وی همچنین در مورد قطعه 2 نیز اظهار داشتند نقطه مذکور نیز از ابتدای شهرستان سقز شروع شده و تا ایرانخواه ادامه خواهد داشت شامل 42 کیلومتر بوده که شرکت بیس راه در حال ساخت آن است. وی با اشاره به اینکه طرح بزرگراه شمال ـ جنوب 1328 کیلومتر طول دارد که 300 کیلومتر از این مسیر در استان کردستان واقع که شامل 9 قطعه می باشد.

ز اهداف این طرح افزایش سرعت، کاهش تصادفات ساماندهی ترافیک در ورودی شهرها، پایین آوردن ارتفاع جاده از سطح دریا در این مسیر کوهستانی می باشد.

وی گفت: در سال جاری 38 میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته در ادامه بازدید هیأت مذکور از روند اجرای ساخت فرودگاه سقز نیز بازدید به عمل آورند در این بازدید نیز مدیر کل راه و ترابری استان

لینک

   انتصاب در راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد   

مهندس سهراب محمدیان مدیر کل راه استان طی حکمی مهدی نوری پور را به سمت سرپرست اداره ماشین آلات اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد منصوب نمود.

انتصاب ایشان به پیشنهاد معاونت راهداری بوده و جلسه تودیع و معارفه در اداره کل راه و ترابری برگزار شد و از خدمات ارزنده مهندس کاظم نوروزی رئیس قبلی تشکر و قدردانی به عمل آمد.

لینک

   قطعه دوم باند دوم محور شیراز – دشت ارژن گشایش یافت   

قطعه دوم از باند دوم محور شیراز – دشت ارژن به طول 5/9  کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 5/4 میلیارد تومان با حضور مسئولین استانی در حالی گشایش یافت که وزارت راه عزم خود را برای بهبود اتصال شیراز به جنوب کشور جزم کرده است.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری فارس، قطعه دوم باند دوم محور شیراز – دشت ارژن گشایش و اولین مسافرین این مسیر مورد استقبال مدیر کل راه و ترابری ، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل استان ، فرمانده پلیس راههای استان و دیگر مسئولین قرار گرفتند.

این پروژه شامل قطعه مسیر رفت شیراز – دشت ارژن به صورت یک باند رفت دو خطه به طول 18 کیلومتر و عرض 30/11 متر و واریانت خان زنیان به طول 10 کیلومتر به صورت رفت و برگشت  شامل سه لایه آسفالت (دو لایه بیندر و یک لایه توپکا ) و 88 دستگاه ابنیه سنگی و بتنی و دو پل بزرگ به طول تقریبی 170 متر روی رودخانه قره آقاج و دو تقاطع غیر همسطح در ابتدا و انتهای واریانت خان زنیان می باشد که  مبلغ اولیه اعتبار آن بیش از بیست میلیارد تومان می باشد و 5/9 کیلومتر آن گشایش و حدود 3 کیلومتر از مسیر آماده و آسفالت می باشد.

مهندس نوروزی ، مدیر کل راه و ترابری استان فارس ضمن اعلام اطلاعات فنی فوق ، اهداف این طرح را ارتباط بین استان فارس با استانهای جنوبی همچون بوشهر و خوزستان ، کم کردن هزینه سفر شامل سوخت و استهلاک ، کم کردن تصادفات جاده ای و کم کردن زمان سفر خواند.

مهندس نوروزی همچنین در حاشیه گشایش قطعه دوم باند دوم محور شیراز – دشت ارژن در جمع خبر نگاران پیرامون برنامه های این اداره کل برای راهداری زمستانی گفت: در استان فارس 52 نقطه برف گیر به طول 670 کیلومتر وجود دارد که 70   اکیپ راهداری برای تسریع رفت و آمد زمستانی تجهیز و در راهدارخانه استان فارس مستقر شدند.

وی گفت: بارش اخیر برف در محور سپیدان – یاسوج و آمادگی راهداران نشان از آمادگی این اداره برای ایام زمستان دارد اما توصیه به رانندگان این است که حتماً از زنجیر چرخ استفاده و به علائم جاده و توصیه های پلیس توجه کافی کنند.

مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری  هچنین پیرامون راهداری در استان گفت: متاسفانه آن گونه که باید و شاید در استان به بحث نگهداری راه ها توجه نشده است. در حالی که نگهداری از راهها یکی از مقولات مهم حوزه حمل و نقل است. وی تعارض به حریم راهها را یکی از مشکلات مهم حوزه راهداری خواند و تصریح کرد: طبق استاندارد های روز، اعتباری بالغ بر 4 تا 6 درصد ارزش راهها باید صرف نگهداری راهها شود؛ اما در فارس هنوز توجه لازم برای اعتبارات راهداری صورت نگرفته است.

سرهنگ احمدی فرمانده پلیس را ههای استان نیز با اشاره به اینکه محور شیراز – کازرون در سال های  نه چندان    دور یکی از پر حادثه ترین محورهای منطقه بوده است گشایش قطعه دوم باند دوم شیراز – دشت ارژن را یک حرکت قابل تقدیر در کاهش حوادث این محور خواند.

 

لینک

   بازدید استاندار زنجان از اداره کل راه و ترابری   

دکتر رئوفی نژاد استاندار زنجان بصورت سرزده با هیئت همراه با حضور در اداره کل راه و ترابری استان زنجان ، ضمن بازدید از فعالیتهای این اداره کل از نزدیک با کارکنان در جلسه ای که با حضور مدیر کل راه و ترابری ، اعضای شورای حمل و نقل استان و معاونین این اداره کل برگزار شد، حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در این جلسه مهندس سقندلی ضمن خیر مقدم به استاندار زنجان و هیئت همراه از اعلام آمادگی کامل راهداران جهت خدمت رسانی بهتر به مردم استان و مسافرین خبر دادند و گفتند : راهداران از زحمتکش ترین اقشار جامعه هستند که شبانه روز در سرمای زمستان و گرمای تابستان در جاده ها مشغول فعالیت و خدمت رسانی هستند.

 در این جلسه معاون راهداری و معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری هم گزارشی از فعالیتهای بخشهای مختلف این اداره کل ارائه دادند. همچنین اعضای شورای حمل و نقل استان نیز هر یک درخصوص فعالیتهای حوزه خود صحبت کردند.

در ادامه استاندار زنجان فعالیتهای وزارت راه و ترابری را از زیرساختهای اصلی و مهم کشور تلقی کردند و با اشاره به اهمیت بسیار زیاد فعالیتهای راهداری ، حمل و نقل جاده ای ، ریلی و فرودگاه ، تلاش مضاعف عوامل و مسئولین امر را در توجه ویژه به این بخش خواستار شدند.

دکتر رئوفی نژاد نگهداری زمستانی جاده ها ، امداد و نجات جاده ای در جهت تسهیل تردد مسافرین از جاده های استان را از مسائل پر اهیمت و مهم استان برشمردند و فعالیتهای مجموعه راه و ترابری را خوب و قابل قبول ارزیابی کردند و برای عوامل راهداری و کلیه عوامل دخیل در امر راهداری آرزوی موفقیت کردند.

لینک

   تشکیل جلسه هماهنگی درخصوص رعایت ایمنی ولزوم به کارگیری تجهیزات زمستانی در گلستان   

با توجه به شروع زود هنگام فصل سرما ، جلسه ای با حضور مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان،فرماندهی محترم پلیس راه استان،کلیه تشکلهای صنفی بخش بار و مسافر،شرکتهای اتوبوسرانی، مینی بوسرانی و سواری رانی در محل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان گلستان، در این جلسه در خصوص اهمیت و لزوم به کارگیری تجهیزات زمستانی از قبیل زنجیر چرخ،وسایل گرمایشی و لاستیکهای با آج مناسب در ناوگان حمل و نقل در بخش بار و مسافر موضوعاتی طرح شد،  مهندس لطفی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان در خصوص دقت بیش از پیش مدیران فنی شرکتها تأکید کرده و اعلام نمودند : به هنگام کنترل وسیله نقلیه قبل از حرکت با دقت کامل بازدید کرده و در صورت فقدان تجهیزات مورد نظر از صدور بارنامه و صورت وضعیت خودداری نمایند تا وقوع هرگونه حادثه ناگوار برای مسافران و وسایل نقلیه عمومی جلوگیری به عمل آید .

وی در این جلسه در خصوص توقف اتوبوس ها برای ادای فریضه نماز اول وقت و رعایت شعائر اسلامی در حین سفر و فراهم نمودن امکانات پذیرائی و رفاهی برای مسافرین تأکید کرد و یادآوری کرد: در مسیرهای سردسیر و ایام نامناسب از نظر جوی ، ضمن رعایت نکات ایمنی حتماً مقداری مواد غذایی کنسرو شده و نان برای رفاه مسافرین همراه داشته باشند .

لینک

   اتمام عملیات اجرایی احداث پل پنو از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به سمنان   

عملیات اجرایی احداث پل پنو از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان سمنان اتمام یافت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، این پل که دارای سه دهانه 8 متری می باشد در  انتهای روستای حسین آباد منطقه کالپوش شهرستان شاهرود قرارداد واحداث آن همواره از خواسته های مردم منطقه کالپوش بوده است.

اعتبار احداث این پل دو میلیارد و صد و بیست و پنج میلیون ریال بوده و 2600 مترمکعب عملیات بنائی، 3500 مترمکعب سنگ مصرفی ، 320 تن سیمان ، 35 تن میلگرد و 300 مترمکعب بتن ریزی از مشخصات اجرایی پروژه مذکور می باشد.

لینک

   عملیات اجرایی خط کشی حوزه جنوب سیستان و بلوچستان   

عملیات اجرایی خط کشی به طول 1300 کیلو متر در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، عملیات اجرایی خط کشی راه های اصلی و فرعی در حوزه جنوب استان  سیستان وبلوچستان با اعتباری بالغ بر 3800 میلیون ریال از آبانماه 87 آغاز و با پیشرفت 30درصد  در حال اجرا میباشد مهندس کردمعاون راهداری اداره کل  هدف از اجرای این پروژه افزایش ایمنی تردد و تجهیز راه به علایم عنوان کرد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی گزارش نویسی   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل دوره آموزشی گزارش نویسی (1) را در ساختمان شهید دادمان برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این دوره آموزشی از تاریخ  7/10/87 الی 9/10/87 از ساعت 30/8 لغایت30/ 14 با شرکت کلیه مدیران، کارشناسان و کارکنان  برگزار می شود.

هدف از برگزاری دوره آشنایی فراگیران با تعاریف کلی گزارش ، نقش آن در جامعه و سازمان، ارکان و اجزاء گزارش ، مراحل تهیه و تنظیم گزارش ،فنون نگارش و چارچوب آن و در آخر قادر باشد گزارش اداری وماموریتی را تهیه نماید .

لینک

   دوره آموزشی قانون برنامه و بودجه کشور برگزار می شود   

 

دوره آموزشی قانون برنامه و بودجه کشور توسط دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، یکم دی ماه از ساعت 30/8 لغایت30/ 14 در ساختمان شهید دادمان با شرکت کارشناسان و کاردانان برنامه و بودجه برگزار می شود.

هدف از برگزاری دوره آشنایی فراگیران با کلیات و مفاهیم قانون برنامه و بودجه کشور می باشد.

 

لینک

   برگزاری سمینار آموزشی کارآفرینی ،خلاقیت و سازمانهای آینده   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل سمینار آموزشی کارآفرینی ،خلاقیت و سازمانهای آینده برگزار می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این سمینار آموزشی 3 دی از ساعت 30/8 لغایت 16 با شرکت مدیران کل ادارات راه و ترابری استانها و ستاد وزارت راه و ترابری در سالن کنفرانس طبقه 14 ساختمان شهید دادمان با سخنرانی دکتر زاهدی برگزار می شود.

محتوای این سمینار شامل تعاریف و الزامات نوآوری و خلاقیت در وزارت راه و ترابری، بررسی فرآیندها ، تکنیکها و الگوی کار آفرینی و خلاقیت و بررسی موانع پیش روی خلاقیت  و نوآوری خواهد بود.

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی شیارهای لرزاننده در محورهای اصلی جنوب سیستان و بلوچستان   

 

عملیات اجرایی شیارهای لرزاننده در محورهای اصلی جنوب استان سیستان و بلوچستان  به طول 230 کیلومتر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، شیارهای لرزاننده  به طول 230کیلومتر از راههای اصلی جنوب استان سیستان و بلوچستان آغاز شد از جمله محورهای اصلی این عملیات میتوان به محور ایرانشهر – بم و ایرانشهر – چابهار اشاره کرد.

مهندس کرد معاون راهداری در این خصوص عنوان کرد : با عنایت به اینکه موضوع خستگی و خواب آلودگی رانندگان از مهمترین عوامل وقوع تصادفات جاده ای با شدت بالا بوده و حوادثی از نوع انحراف و خروج از مسیر تصادفات و واژگونی وورود به جهت مخالف و وقوع برخوردهای رخ به رخ عمدتا ناشی از این عامل هستند رویکرد جهانی به سمت استفاده از راهکارهای پشگیرانه و زودبازده در جهت کنترل و کاهش این حوادث در رانندگی میباشد که یکی از راه حلهای کم هزینه ایجاد شیارهای لرزاننده در سطح سواره و شانه آسفالتی می باشد که حکایت از کارایی و ایمنی بالای این روش در مقایسه با سایر روشهای معمول میباشد.

وی اشاره کرد : این پروژه  با اعتباری بالغ بر 1000 میلیون ریال از آبانماه 87 تا پایان سالجاری اجرا خواهد گردید. 

لینک

   طرح جامع حمل و نقل کشور تدوین می شود   

در مراسمی که به مناسبت هفته پژوهش درساختمان مرکزی وزارت راه و ترابری برگزار شد پژوهشگران برتر حوزه راه و ترابری تجلیل شدند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، قائم مقام وزیر راه و ترابری در این مراسم تحقیق و پژوهش های علمی را جزو ثابت توسعه پایدار دانست و گفت: رمز تمام پیشرفت ها و رسیدن به توسعه، تولید علم و ایجاد جنبش نرم افزاری است.

مهندس سید مهدی هاشمی ، رشد تحقیق و پژوهش های علمی را در کشور خوب ارزیابی کرد و افزود : برای رسیدن به جایگاه اول علمی در منطقه باید از پژوهشگران و حمایت کنیم.

همچنین در این مراسم رئیس پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری ، تدوین طرح جامع حمل و نقل کشور و مدیریت تقاضای سفر را از مهم ترین پژوهش های کاربردی این پژوهشکده اعلام کرد.

دکتر محمود عامری در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر حوزه راه و ترابری گفت: مهندسی ارزش و سیستم های هوشمند حمل و نقل در پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری اجرا شده است.

وی محور فعالیت های این پژوهشکده را شامل حمل و نقل و توسعه پایدار ، ایمنی و برنامه ریزی حمل و نقل، حمل و نقل دریایی و هوایی، زیرساخت ها، مقاوم سازی راه ها، مدیریت بحران و لجستیک و گروه مدیریت سیستم های حمل و نقل ذکر کرد.

پژوهشگران دارای رتبه نخست حوزه راه و ترابری شامل کورش محمد خراسانی از هما ، مصطفی قربانی از شرکت فرودگاه های کشور، سعید نعمتی از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل، فرخنده سیف نیا از شرکت راه آهن، احسان سلمانی تهرانی از سازمان بنادر و دریانوردی، بهاءالدین صدر از شرکت هواپیمایی، فاطمه رحیم زاده از سازمان هواشناسی، نصیر برادران از سازمان راهداری، زهره السادات علوی از معاونت توسعه و مدیریت ستاد وزارتخانه، هرمز ذاکری از معاونت آموزش و تحقیقات وزارتخانه بودند.

لینک

   اتمام عملیات اجرایی پروژه بهسازی محور سه راهی سوداغلن شهرستان شاهرود   

 عملیات اجرایی بهسازی محور سه راهی سوداغلن به سوداغلن در منطقه کالپوش شهرستان شاهرود به پایان رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مدیر کل راه و ترابری استان با ذکر این مطلب اضافه کرد : طول این محور بهسازی شده 5 کیلومتر و عرض آن 5/6 متر می باشد و 6 دستگاه آبرو لوله ای در این مسیر اجرا گردیده است .

مهندس قربانپور اجرای 165000 مترمربع سانتی متر آسفالت گرم ، 36 تن اندودنفوذی پریمکت و 4875 مترمکعب لایه زیراساس و اساس را از مشخصات اجرایی پروژه مذکور اعلام و خاطرنشان کرد : اعتبار اجرای این پروژه سه میلیارد و سیصد میلیون ریال می باشد.

لینک

   کدگذاری محورهای ارتباطی به منظور شناسایی دقیق محل حوادث احتمالی   

به منظور ارائه راهکار مناسب و منطقی خدمات دهی مطلوب و بهینه به هموطنان و زوار گرامی علی ابن موسی الرضا (ع) در جهت اعزام اکیپ های امداد رسانی و انتقال هرچه سریعتر مصدومان حوادث احتمالی جاده ای، محورهای ارتباطی شهرستان شاهرود توسط اداره راه و ترابری این شهرستان کدگذاری شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مدیر این اداره کل با اعلام این مطلب اضافه کرد : این کدگذاری ها به فاصله 100 متری اجرا شده و کاملاً قابل رویت می باشند. مهندس قربانپور هدف از اجرای این طرح را شناسایی دقیق محل حادثه احتمالی شامل تصادفات ـ نقص فنی خودرو ـ واژگونی و ... ذکر کرد و یادآور شد: با اجرای این طرح در مواقع بروز حوادث جاده ای دستگاه های زیربط شامل پلیس 110 ـ پلیس راه ـ اورژانس ـ هلال احمر ـ اداره کل راه و ترابری ـ ستاد حوادث غیرمترقبه و امداد خودرو با حضور سریع و به موقع در محل حادثه به ارائه خدمات مربوطه می پردازند .

وی همچنین با ذکر این مطلب که این طرح برای اولین بار در کشور اجرا گردیده و مورد استقبال دستگاههای زیربط و هموطنان قرار گرفته است خاطر نشان ساخت این طرح می تواند در کاهش تلفات جاده ای نقش بسزایی ایفا نماید.

لینک

   حضور اکیپ های اداره کل راه و ترابری لرستان در مراسم ویژه طرح زمستانی   

اکیپهای راهداری اداره کل راه و ترابری استان لرستان با حضور در مراسم ویژه طرح زمستانی راه ها، آمادگی خود را به نمایش گذاشتند .

     به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در این مراسم که با حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، رئیس جمعیت هلال احمر،  فرمانده پلیس راه  و معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد ، اکیپهای زمستانی راه و ترابری، پلس راه و هلال احمر اقدام به انجام مانور موتوریزه در سطح شهر کرده و آمادگی خود را برای جلوگیری از بروز هر گونه اختلال در امر تردد وسایط نقلیه و امداد رسانی به مسافران در فصل سرما اعلام کردند .

در این مراسم مهندس محبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با اشاره به ضرورت رعایت کلیه نکات ایمنی توسط رانندگان گرامی در طول فصل سرما ، گفت : اداره کل راه و ترابری استان با استفاده از تعداد 250 نفر نیروی انسانی در قالب 32  اکیپ راهداری و با استفاده از 150 دستگاه ماشین آلات  سبک و سنگین ، کار بازگشایی راهها را در فصل سرما انجام خواهد داد . وی تصریح کرد : تلفن گویای 141 ، در طول  مدت شبانه روز آماده پاسخ گویی به هم استانیهای گرامی در خصوص وضعیت راههای استان لرستان می باشد .

لینک

   آغاز طرح راهداری زمستانی اداره کل راه وترابری استان قزوین   

 

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین از آغاز طرح راهداری زمستانی این اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین مسعود حق لطفی با بیان این خبر گفت: در پی فرا رسیدن فصل سرما، 20 گروه راهداری زمستانی این اداره کل در راهدارخانه ها ، گردنه ها و نقاط برفگیر مستقر شدند.

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه با اشاره به اینکه طرح راهداری زمستانی از پانزدهم آذرماه امسال لغایت پانزدهم فروردین ماه سال آینده اجرا می شود اظهار داشت: در این طرح گروههای راهداری به استعداد 337 نفر نیرو وظیفه برفروبی و بازگشایی جاده ها و امدارسانی به مسافران را به عهده دارند.

حق لطفی ، تجهیز ماشین آلات و ذخیره بیش از 22 هزار تن ماسه نمک را از جمله برنامه های پیش بینی شده برای اجرای طرح راهداری زمستانی در استان قزوین اعلام و به مسافران توصیه کرد در مسافرت های زمستانی ضمن همراه داشتن زنجیر چرخ ، تجهیز برف پاک کن و بخاری خودرو و رعایت دقیق قوانین و مقرارت راهنمایی و رانندگی به توصیه های ایمنی توجه کنند.

لینک

   آموزش اطفاء حریق در اداره راه قزوین   

کارگاه آموزشی اطفاء حریق در اداره کل راهو ترابری استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، حسین برزگر مسؤول اداره خدمات این اداره کل با بیان این خبر گفت: کارگاه آموزشی اطفاء حریق به منظور آشنایی کارکنان و ارتقاء آمادگی آنان برای مقابله با وقوع آتش سوزی احتمالی برگزار شد

به گفته ی برزگر در این کارگاه 20 نفر از کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین ضمن آشنایی با مواد اشتعالزا ، با روش های تخلیه سریع  این مواد در صورت بروز آتش سوزی و راههای مهار حریق آشناشدند

لینک

   آغاز مسابقات فوتسال هفته راهداری و حمل و نقل در زنجان   

مسابقات فوتسال هفته راهداری و حمل و نقل با حضور تیم هایی از اداره کل راه و ترابری ، سازمان حمل و نقل پایانه های استان ، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ، راه آهن شمالغرب ، هواشناسی و پلیس راه در محل اداره کل راه و ترابری آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان :در روز اول این مسابقات تیم های پلیس راه و راه آهن - پایانه و هواشناسی - راه و ترابری و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مصاف یکدیگر رفتند که دو برد و یک تساوی را در پی داشت.

شایان ذکر است  مسابقه رده بندی و پایانی این دوره از رقابت ها در روز یکشنبه اول دیماه در محل این اداره کل برگزار خواهد شد.

لینک

   تیم شهید فهمیده مقام نخست جام گرامیداشت بسیج در راه و ترابری بوشهر را کسب کرد   

در ادامه بازی های گل کوچک جام گرامیداشت هفته بسیج، تیم شهید فهمیده با نتیجه 2 بر صفر بر تیم شهید تندی فائق آمد و مقام نخست این دوره از بازی های را از آن خود کرد و تیم شهید تندی به مقام دومی اکتفا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، همچنین تیم شهید دادمان با کسب نتیجه 4 بر3 در مقابل تیم شهید بهرامی به مقام سومی دست یافت و تیم شهید بهرامی در رتبه چهارم قرار گرفت.

شروع این دوره از بازی ها که از هفته گرامیداشت بسیج آغاز گردیده بود در 8 گروه که به نام های شهدای اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و  وزارت راه و ترابری نامگذاری شده اند، در دو گروه الف و ب به مصاف یکدیگر رفتند.

شایان ذکر است این دوره از بازی ها از سوی تربیت بدنی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و با همکاری پایگاه مقاومت آن اداره کل برگزار شده است.

لینک

   اهداء خون در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

مسئول خانه بهداشت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر گفت:دور دوم اهداء خون در آن اداره کل انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، حسن جفره در این خصوص گفت: برای بار دوم در سال جاری اهداء خون توسط 35 نفر از کارکنان این اداره کل صورت گرفت.

وی گفت این برنامه که با هماهنگی پایگاه سیار انتقال خون در اداره کل در روز چهارشنبه 20/9/87 صورت گرفته است بر اساس معاینات دوره ای کارکنان و بر حسب تشخیص پزشک مربوطه انجام شده است.

بر اساس این گزارش طی معاینات انجام یافته سلامتی نشاط و بهداشت کلیه کارکنان مدنظر بوده که به صورت دوره ای کلیه معاینات طبق زمانبندی پزشک مربوطه انجام می گردد.

 

 

لینک

   مراسم جشن عید قربان در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

به مناسبت عید سعید قربان مراسم جشنی در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در این مراسم که با حضور حجه الاسلام دلدار رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان  برگزار شد پیرامون جایگاه حج در اتحاد جامعه مسلمین و جایگاه عید قربان در بین اعیاد اسلامی سخنانی ایراد شد.

در این مراسم ضمن پاسداشت عید قربان عید رهیدگی از اسارت نفس ، به وظایف هر فرد مسلمان در جامعه اسلامی پرداخته شد.

لینک

   کلنگ زنی احداث مجتمع 46 واحدی شرکت تعاونی مسکن راه و ترابری سمنان   

   به مناسبت عیدسعید قربان مراسم کلنگ زنی احداث مجتمع 46 واحدی شرکت تعاونی مسکن اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مهندس قربانپورمدیر کل راه و ترابری استان در این مراسم با ذکر این نکته که این مجتمع 46 واحدی با زیربنای 5470 مترمربع و در زمینی بمساحت 2739 مترمربع احداث خواهدشد، گفت: زیربنای مفید هرواحد 75 مترمربع می باشد و در قالب مسکن استیجاری 5 ساله با سرمایه گذاری اعضاء شرکت تعاونی مسکن این اداره کل و وام بانکی به کارکنان واگذار خواهدشد.

لینک

   اولین نماز جماعت در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد   

هم زمان با روز عید سعید قربان اولین نماز جماعت در این فرودگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ، رضا قدیمی مدیر کل فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه اولین نماز جماعت در نوزدهمین  نمازخانه فرودگاه امام به مساحت 110 متر مربع برگزار شد گفت: این نمازخانه در سالن مستقبلین فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره) احداث شده است.

لازم به ذکر است در حال حاضر نماز جماعت در سه قسمت از فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره) اقامه می شود که   عبارتند از قسمت اداری ، سالن مستقبلین و ساختمان قدیم فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره).

لینک

   نوزدهمین نماز خانه فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان نمازخانه بال  شرقی  ترمینال فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره) افتتاح شد .

در این مراسم که با حضور مهندس سیداحمد مومنی رخ رئیس هیات مدیره و مدیر عامل   شرکت فرودگاهها ی کشور و دیگر اعضای هیات مدیره شرکت فرودگاههای کشور و مسئولان فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد ، نمازخانه بال شرقی ترمینال این فرودگاه به بهره برداری رسید .

با افتتاح این نمازخانه تعداد نمازخانه های فرودگاه بین المللی  حضرت امام خمینی (ره)به 19 نمازخانه با مساحت 410 متر مربع رسید .

لازم به ذکر است این نمازخانه 60 متر مربع مساحت دارد و برای تجهیز آن 450 میلیون ریال هزینه شده است .

لینک

   بیش از 31 هزار پرواز در آبان ماه امسال در کشور انجام شد   

مجموع پروازها در آبان ماه امسال با 7 / 3 درصد رشد نسبت به مدت مشابه پارسال به 31088 پرواز رسید .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ، محمود رسولی نژاد معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور گفت : این تعداد شامل پروازهای داخلی ، عبوری ،‌ بین المللی و دیگر پروازها است که در آبان ماه امسال ، سهم پروازهای داخلی 10510 ، عبوری 15404 و بین المللی 4229 پرواز بود .

محمود رسولی نژاد با اشاره به اینکه تعداد پروازهای داخلی و عبوری در آبان ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب 3 / 5 و 4 / 6 درصد رشد داشته است ، گفت : تعداد پرواز های داخلی در آبان  پارسال 9980 پرواز بود که امسال به 10510 پرواز افزایش یافت .

 وی همچنین تعداد پرواز های عبوری آبان پارسال را 14480 اعلام و تصریح کرد ‌: این تعداد در آبان امسال به 15404 پرواز افزایش یافت . معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور اضافه کرد:  گزارش اداره کنترل فضای کشور نشان از افزایش 2878 سورتی پرواز در آبان ماه امسال نسبت به ماه قبل از آن ( مهر ماه 1387 ) دارد . محمود رسولی نژاد کل پیام های دریافتی توسط اداره کنترل فضای کشور در آبان امسال را 73334 پیام اعلام کرد و گفت :‌ در همین مدت 22839 پیام نیز ارسال شد .

لینک

   وزیر راه ‌‏وترابری:کارشناسان سوئدی برای آمار برداری به ایران می‌آیند   

وزیر راه و ترابری گفت: در سفر به سوئد پس از برگزاری جلسات متعدد با وزرای ارتباطات، سرمایه‌‏گذاری و انرژی این کشور به یک تفاهم اولیه دست یافتیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی 1:30 بامداد روز پنج‌‏شنبه پس از بازگشت از سوئد در جمع خبرنگاران ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: با توجه به ایمنی بالای حمل و نقل در سوئد و سردسیر بودن این کشور به آنجا سفر کردیم تا از تجربیات آنان برای حمل و نقل کشور استفاده کنیم.

وی افزود: اگرچه هنوز به مرحله نشست‌‏های کارشناسی بین دو کشور نرسیده‌‏ایم، اما با توجه به نزدیک بودن فصل سرما کارشناسان سوئدی برای آمار برداری به ایران می‌آیند تا نسبت به افزایش ایمنی و انتقال دانش فنی به ایران خدمات ارائه کنند.

دکتربهبهانی با اشاره به وضعیت حمل و نقل در سوئد گفت: در حالی که در کشور ما 80 هزار کیلومتر جاده آسفالته وجود دارد و تلفات رانندگی آمار نگران کننده‌‏ای را نشان می‌‏دهد سوئدی‌‏ها با 94 هزار کیلومتر جاده آسفالته تنها 450 نفر در سال کشته می‌‏دهند و این نشان می‌‏دهد برای رسیدن به آمار پایین تلفات رانندگی باید از تجربیات آنها استفاده کرد.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد: هرسال 4 تا 6 ماه در این کشور برف و یخبندان است اما یک لحظه هم جاده‌‏ای مسدود و فرودگاهی تعطیل نمی‌‏شود این در حالی که در کشور ما سال گذشته یک هفته تمام را‌‏ه‌‏های ارتباطی به شهرستان رشت قطع شده و مردم در شرایط سختی به سر بردند.

وی تصریح کرد: اگرچه امسال در سازمان راهداری کارهای خوبی جهت تجهیز راهدارخانه‌‏ها و افزایش ماشین‌‏آلات برف خور انجام شده است اما در این سفر نیز به بازدید از ماشین‌‏های برف روب، برف خور و محلول پاش پرداختیم.

بهبهانی خاطر نشان کرد: بحث دیگری که در این سفر مطرح شد ارتباط هوایی ایران و سوئد بود که با توجه به حضور نزدیک به 100 هزار ایرانی در این کشور مسئله مهمی بود.

وی افزود: در حال حاضر ایران ایر، هفته‌‏ای دو پرواز به این کشور دارد و ایرلاین‌‏های سوئدی ابراز تمایل کردند تا برای افزایش پروازها به ایران خطوط پروازی داشته باشند.

وزیر راه و ترابری با اشاره به دیدار با ایرانیان مقیم سوئد گفت: ایرانیان در سوئد از جایگاه اجتماعی خوبی برخوردارند و به عنوان مثال رئیس راه آهن و دو عضو موثر پارلمان این کشور ایرانی هستند ضمن اینکه بسیاری از آنها طرفدار نظام جمهوری اسلامی بوده و حاضرند برای سرمایه‌‏گذاری در ایران اقدام کنند که در آینده نزدیک با آنان تماس می‌‏گیریم تا مقدمات حضورشان در کشور فراهم شود.

 

لینک

   تقدیر از ستاد اقامه نماز وزارت راه و ترابری   

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری ستاد اقامه نماز وزارت راه و ترابری برای دومین سال متوالی در اجلاس سراسری هفدهم نماز که با حضور ریاست محترم جمهور برگزار شد، موفق به دریافت تقدیرنامه از سوی ستاد اقامه نماز کشور شد.

در قسمتی از این تقدیرنامه آمده است: با تشکیل هیأت داوری، نسبت به ارزیابی فعالیت های سال 86 کلیه ی دستگاه ها در امر نماز اقدام و بر اساس نظر این هیأت، وزارت راه و ترابری را به جهت عملکرد مطلوب شایسته ی تقدیر می داند.

لینک

   تقدیر از ستاد اقامه نماز وزارت راه و ترابری   

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری ستاد اقامه نماز وزارت راه و ترابری برای دومین سال متوالی در اجلاس سراسری هفدهم نماز که با حضور ریاست محترم جمهور برگزار شد، موفق به دریافت تقدیرنامه از سوی ستاد اقامه نماز کشور شد.

در قسمتی از این تقدیرنامه آمده است: با تشکیل هیأت داوری، نسبت به ارزیابی فعالیت های سال 86 کلیه ی دستگاه ها در امر نماز اقدام و بر اساس نظر این هیأت، وزارت راه و ترابری را به جهت عملکرد مطلوب شایسته ی تقدیر می داند.

لینک

   بزرگداشت هفته پژوهش با حضور وزیر راه و ترابری   

به مناسبت هفته پژوهش و فناوری مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر خانواده وزارت راه و ترابری با حضور دکتر بهبهانی برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این مراسم فردا 24 آذر ماه  از ساعت 9 تا 11 در محل سالن اجتماعات ساختمان شهید دادمان برگزار می شود.

لینک

   مدیرکل راه وترابری مازندران: احداث فضای سبز درمحور ساری ـگلوگاه در قالب نهضت سبز   

زیباسازی و ایجاد فضای سبز و درختکاری در حریم قانونی راه ها، اثرات قابل توجهی در حفظ محیط زیست، کاهش تصادفات و خسارات ناشی از آن و هزینه های حفظ و نگهداری راه و حریم آن دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: به منظور جلوگیری از خستگی روحی رانندگان و سرنشینان در طول راه ها علی الخصوص در مسافت های طولانی ایجاد فضای سبز و درخت کاری نقش و اهمیت ویژه ای داشته و از آنجا که یکی از وظایف این اداره کل (در حوزه معاونت راهداری) اجرا و نگهداری فضای سبز در جزیره میانی و حاشیه راه ها می باشد اقدامات بسیار گسترده ای از سوی این اداره کل در سطح محور ساری ـ گلوگاه در قالب نهضت سبز با کاشت درختچه هایی از نوع سرو خمره ای در طول مسیر در حال انجام است.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای این طرح همزمان پاکسازی و زیباسازی و ساماندهی رفیوژ میانی 70 کیلومتر از محور فوق نیز انجام شده که امید است با همکاری و حمایت استفاده کنندگان از راه و حاشیه نشینان جاده ها در خصوص جلوگیری از ریختن زباله و نخاله در سطح جاده ها و حریم راهها، محورهای استاندارد و اصولی در استان همیشه سبز خود داشته باشیم.

مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه ضمن اهمیت راه به عنوان زیرساخت توسعه خاطرنشان ساخت: ایجاد و توسعه راه های زیبا با فضا و محیط پاک، سرسبز می تواند در رشد و اعتلای صنعت گردشگری و جذب توریست به استان نقش بسیار مهمی ایفا نماید.

شایان ذکر است محور ساری ـ گلوگاه به دلیل موقعیت منطقه و همچنین رفت و آمد مسافرین و زائرین به مشهد مقدس یکی از پرترافیک ترین محورهای استان می باشد.

 

لینک

   قانون مدیریت خدمات کشوری در وزارت راه و ترابری اجرا می شود   

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و ترابری اعلام کرد: هم اکنون قانون خدمات کشوری لازم الاجرا است و باید در کلیه سازمان ها و شرکت های تابعه این وزارتخانه اجرا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، غفور پاک نهاد که در نشست مدیران توسعه مدیریت و منابع و ذیحسابان سازمان ها و شرکت های تابعه وزارتخانه سخن می گفت، تصریح کرد: هم اکنون در شرایط انتقال نظام دستمزد به نظام امتیازدهی براساس شاخص های معین قرار داریم و باید آمادگی لازم را برای اجرای این نظام کسب نمائیم.

وی بیان کرد: در اجرای قانون خدمات کشوری باید تمامی جوانب را رعایت کنیم تا در اجرای قانون برنامه پنجم توسعه که بر اساس سند چشم انداز 20 ساله کشور است، دچار مشکل نشویم.

پاک نهاد تصریح کرد: قانون خدمات کشوری به مدت 5 سال برای اجرای آزمایش ابلاغ شده است.

در این نشست افراد حاضر به ارائه مشکلات و نظرات خود در مورد قوانین ابلاغی پرداختند و معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت راه و ترابری به ارائه راهکارها پرداخت.

معاون اداری و پشتیبانی سازمان هواشناسی در این نشست اعلام کرد: کلیه امور غیرحاکمیتی و قابل واگذاری به بخش خصوصی واگذار شده است.

همچنین در این نشست اعلام شد که هفته های آتی جلسه پذیرش آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در بورس برگزار خواهد شد و روند خصوصی شدن این شرکت نهایی می شود.

نحوه به کارگیری نیروی انسانی به صورت قرارداد مستقیم، تعیین قیمت تمام شده برای واگذاری به بخش خصوصی، تبعیت پژوهشکده حمل و نقل از آیین نامه اجرایی دانشگاه ها از موارد دیگری بود که در این نشست بررسی شد.

لازم به ذکر است بر اساس پیشنهاد جهاندیده معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد که این نشست ها به طور ماهیانه برگزار شود و جلسه آتی در این سازمان خواهد بود.

 

لینک

   مانور مشترک طرح راهداری زمستانی در کهگیلویه و بویراحمد   

مانور مشترک اداره کل راه و ترابری و پلیس راه برای انجام طرح راهداری زمستانی در استان کهگیلویه و بویراحمد اجرا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، طرح راهداری زمستانی با همکاری پلیس راه استان، سازمان راهداری و حمل و نقل، هلال احمر، نیروی انتظامی و اورژانس انجام شد.

بر اساس این گزارش در این مانور مشترک که با  حرکتی نمادین با  برگزاری همایش رژه موتوری همراه  بود؛ ارگان های حاضر آمادگی خود را  جهت خدمتگزاری در امر راهداری در زمستان 87 به اجرا گذاشتند.

لینک

   آماده سازی 22 طرح برای ارائه در دومین سفر استانی رئیس جمهور به خوزستان   

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان پروژه های پیشنهادی اولویت در این اداره کل راه در سفر آتی رئیس جمهوری در دور دوم سفر به استان خوزستان 22 طرح اعلام کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، خادمی گفت: این آزادراه یکی از پروژه های بسیار با اهمیت و استراتژیک برای استان خوزستان است که عملاً در کوتاه ترین مسیر خوزستان را به مرکز کشور وصل می کند.

وی از احداث راه پاشنه زاگرس میانی حدفاصل (اندیمشک حسینیه ـ دزفول ـ سردشت ـ لالی ـ اندیکا ـ مسجد سلیمان ـ ایذه ـ دهدز) به طول حدود 200 کیلومتر نیز که به عنوان کمربند شمالی استان خوزستان موجب ارتباط کلیه جاده های ورودی استان خوزستان به یکدیگر می شود و احداث کمربندی غرب اهواز و تکمیل کمربندی جنوب شرقی اهواز به عنوان بخشی از پروژه های اولویت دار و مهم پیشنهادی این اداره کل در سفر دوم هیئت دولت به خوزستان نام برد.

خادمی افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و پیگیری استاندار و معاون عمرانی و مسئولان استانی وزارت راه و ترابری در مساعدت های وزارت نفت در نظر است ظرف 4 سال آینده کلیه محورهای مواصلاتی استان به بزرگراه تبدیل شود.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان اضافه کرد این تحول با 4 بانده شدن کلیه محورهای ورودی استان در یک برنامه 4 ساله از جمله ( محور بهبهان ـ گچساران ـ محور ایذه ـ دهدز ـ شهر کرد ـ محور اندیمشک ـ پل زال ـ خرم آباد و محور هندیجان ـ دیلم) از محل اعتبارات ملی امکان پذیر می گردد.

وی گفت: به منظور تبدیل جاده های اصلی استان به بزرگراه قطعات اول 70% این پروژه ها در دست اجراست و با چهاربانده شدن سرجمع این پروژه ها حدود 490 کیلومتر به بزرگراه های فعلی استان که هم اکنون 520 کیلومتر است اضافه و تا 4 سال آینده بزرگراه های استان به 2 برابر افزایش می یابد.

خادمی افزود: این در حالی است که اولویت اول در بخش راهسازی در مرحله نخست توجه به نگهداری و بهسازی راه ها و برقراری ایمنی تردد در جاده ها و مسیرهای ارتباطی فعلی و در مرحله بعد توسعه راه ها و افزایش سطح عبور ترافیک در جاده هاست.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان ارزش کل راه های استان خوزستان را حدود 6000 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت عوامل جاده ای تنها 20 تا 25 درصد و 75 درصد علل تصادفات جاده ای به عوامل انسانی و خودرویی مربوط می شود.

وی همچنین با اشاره به نگرش مثبت دولت نهم به منطق روستایی افزود: در بخش راه روستایی نیز طی دو سال گذشته با افزایش 2/5 برابری اعتبارات راه روستایی هر ساله حدود 500 کیلومتر راه بهسازی و روکش آسفالت و حدود 100 کیلومتر راه جدید احداث شده است.

خادمی اظهار داشت هم اکنون 13 هزار و 400 کیلومتر راه های استان 5 هزار کیلومتر راههای اصلی و فرعی بین شهری و 8 هزار و 400 کیلومتر راه روستایی و مرزی است که حدود 50 درصد آن ها دارای رویه شنی و یا رویه هایی با آسفالت سطحی قدیمی است که نیاز به روکش آسفالت دارند.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان گفت: هم اکنون 75 درصد راه های روستاهای بیش از 20 خانوار استان آسفالت شده است. خوزستان از نظر طول راه جایگاه ششم کشور را دارد و حدود 6 درصد از کل راه های کشور در این استان است.

 

لینک

   مصوبات بخش راه در سفر هیأت دولت به خوزستان 80 درصد محقق شده است   

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان گفت: تعهدات بخش راه در سفر نخست هیأت دولت به خوزستان 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، مهندس خیراله خادمی در آستانه سفر دوم هیأت دولت به خوزستان گفت: بخشی از مصوبات در زمینه راه در تعهد این اداره کل و بخشی در تعهد وزارت نفت است که رشد یاد شده در بخش استانی حاصل شده است.

وی تکمیل پل میانرود، دزفول و بالارود اندیمشک، اتمام مطالعات و امکان سنجی آزادراه اهواز ـ اندیمشک، اتمام کمربندی شمال شرق اهواز، تسریع در عملیات اجرایی جاده بین استانی مسجد سلیمان به شهر کرد بازبافت، تسریع در عملیات اجرایی آزادراه اهواز ـ بندر امام خلیج فارس و تکمیل عملیات اجرایی پل شطیط شوشتر از منابع 2 درصد نفتی استان را از جمله مصوبات عنوان کرد.

خادمی افزود: پروژه پل بالارود اندیمشک با پیشرفت فیزیکی 100 درصد در سال گذشته در هفته دولت به اتمام رسید و پروژه پل میانرود دارای پیشرفت فیزیکی 50 درصد است و ظرف 10 ماه آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان اظهار داشت: اتمام مطالعات و امکان سنجی آزادراه اهواز ـ اندیمشک در حوزه کاری معاونت برنامه ریزی و اقتصاد وزارت راه و ترابری و در دست پیگیری است.

وی گفت: کل پروژه کمربندی شمال شرق اهواز با 6 پل و تقاطع های غیرهمسطح آن دارای حدود 45 درصد پیشرفت می باشد و قرار است تا پایان سال 87 یک باند از محور مذکور زیر ترافیک قرار گیرد که برای انجام این تعهد نیاز به اختصاص اعتبارات لازم به میزان 300 میلیارد ریال است.

خادمی افزود: جاده بین استانی مسجد سلیمان به بازیافت دارای 75 درصد پیشرفت فیزیکی است و برای اتمام کل عملیات اجرایی آن اعتباری معادل 240 میلیارد ریال مورد نیاز می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان اظهار داشت: عملیات اجرایی آزادراه اهواز ـ بندر امام «خلیج فارس» به صورت 100 درصد به پایان رسید و در اسفندماه سال 86 با حضور رییس جمهوری بهره برداری رسمی از آن آغاز شد.

وی خاطرنشان کرد: به رغم اتمام عملیات اجرایی این آزادراه، 50 میلیارد ریال تعهد استانی جهت کمک به اتمام پروژه تأمین نشده است و به دلیل کمبود نقدینگی بعضی از تأسیسات جانبی آن به اتمام نرسیده است.

خادمی گفت: تکمیل عملیات اجرایی پل شطیط شوشتر از منابع 2 درصد نفت استان در حد 60 درصد به پایان رسیده و برای اتمام کل عملیات اجرایی پل حدود 120 میلیارد اعتبار مورد نیاز است.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان یادآور شد: از 8 پروژه مصوب سفر اول هیأت دولت، پروژه احداث اتوبان 15 کیلومتری هویزه ـ سوسنگرد در دست مطالعه قرار دارد و تعریض پل شهید تاجیان شوش از 5/5 متر به 5/7 متر نیز به علت نبود امکان تعریض نیاز به ساخت یک پل جدید در کنار پل قدیم دارد.

لینک

   نخستین اتوبان ساحلی کشوربا مشارکت وزارت راه وشرکت ملی مناطق نفت خیر درحال اجراست   

خیراله خادمی در خصوص تعهدات شرکت نفت ایران در بخش احداث جاده ها و بزرگ راه های مصوب دور اول سفر هیأت دولت به خوزستان توضیح داد: از جمله این تعهدات پروژه آبادان ـ سربندر ـ ماهشهر ـ هندیجان، تحت عنوان نخستین اتوبان ساحلی کشور به طول 182 کیلومتر با برآورد 175 میلیارد تومان است که قرار است به صورت نیمه مشارکتی توسط وزارت نفت و راه و ترابری ساخته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، خادمی گفت: تعهد وزارت راه در طول 40 کیلومتر از این اتوبان در حال انجام است و با پیگیری به عمل آمده از سوی استاندار و نمایندگان مجلس، سهم تعهدی وزارت نفت هم در حال انعقاد است و پیش بینی می شود طی سه سال آینده عملیات اجرایی این بزرگراه استراتژیک در ساحل خلیج فارس به نتیجه برسد.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان افزود: این اتوبان ضمن برقراری ارتباط جاده ای کلیه بنادر جنوبی خوزستان در حالت ایمن و روان، امکان ترانزیت کالا از بندر امام خمینی (ره) به مرز خاکی شلمچه و کشور عراق را نیز فراهم می سازد.

وی احداث اتوبان سه راهی سرانجام به امیدیه به طول حدود 40 کیلومتر که عملیات اجرایی آن توسط وزارت نفت آغاز شده و همچنین اتوبان یا بزرگ راه ماهشهر به امیدیه به طول 50 کیلومتر را از جمله طرح های تعهد شده وزارت نفت برشمرد.

لینک

   برنامه های هفته راهداری و حمل و نقل در استان مازندران تشریح شد   

اول دی ماه (روز راهدار) روز تقدیر از زحمتکشان آرام و صبور و بی ادعایی است که در سخت ترین شرایط جوی با عشقی فراگیر در راه آسودگی و آرامش هم میهنانشان از هیچ زحمت و تلاشی دریغ نمی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، از 26 آذر (روز حمل و نقل) تا اول دی ماه (روز راهداری) هفته راهداری و حمل و نقل نامگذاری شده، لذا در طول این هفته برنامه های متنوعی از سوی ادارات کل راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه ها انجام می پذیرد.

بنا بر این گزارش هدف از برگزاری این برنامه ها گامی در جهت ارج نهادن به خدمات است و ترویج فرهنگ نگهداری راه ها و شناساندن خدمات راهداران زحمتکش به مردم که با تلاش شبانه روی در گرمای سخت تابستان و سرمای دشوار زمستان مسئولیت نگهداری از سرمایه های ملی و راه های کشور را به عهده دارند، بخش دیگری از اهداف برگزاری این برنامه ها می باشد.

مانور ماشین آلات راهداری و اعزام اکیپ های زمستانی به مناطق برفگیر و گردنه های صعب العبور ـ تقدیر از راهداران و عزیزانی که در حین عملیات راهداری آسیب دیده اند، بازدید از راهدارخانه های استان از جمله برنامه های پیش بینی شده برای این هفته می باشد. وی ارسال پیام تبریک از طریق پیام کوتاه، توزیع بروشورهای روز راهدار حاوی اطلاعات ایمنی در مبادی ورودی و خروجی استان، حضور در برنامه های رادیویی و تلویزیونی و برگزاری مصاحبه مطبوعاتی را از دیگر برنامه هایی است که در این هفته انجام خواهد شد.

شایان ذکر است در طول 9804 کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی استان مازندران 19 راهدارخانه ثابت و سیار فعالیت می کنند که 308 نفر از راهداران سخت کوش و پرتلاش در قالب 40 اکیپ راهداری زمستانی و با 181 دستگاه ماشین آلات راهداری در 13 گردنه مهم و برفگیر به طول 1200 کیلومتر به انجام فعالیت های راهداری زمستانی مشغول خواهند شد.

لینک

   وظیفه اصلی سازمان راهداری هویت بخشی به مجموعه زحمت کش رانندگان است   

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از وظایف اصلی این سازمان را هویت بخشی به قشر زحمت کش رانندگان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، مهندس غلامی به همراه مهندس قاسمی مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان متبوع طی سفر یک روزه به استان مازندران ضمن بازدید از پروژه های در دست اقدام اداره کل حمل و نقل و پایانه ها در جلسه سخنرانی با حضور مسئولین و پرسنل اداره کل با ابراز خرسندی از اقدامات انجام شده اظهار داشت: رانندگان اصلی ترین عنصر مجموعه حمل و نقل را تشکیل می دهند لذا ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم این قشر را حرفه ای و دارای هویتی روشن نماییم.

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در ادامه توجه به سلامت رانندگان، اقتصادی نمودن معیشت آنان، توجه به بیمه تکمیلی و نیز فراهم نمودن امکانات و لوازم ورزشی در محل تجمع آنان را از جمله اقدامات لازم دانیست.

ایشان در ادامه، جذب سرمایه های ملی و محلی در صنعت حمل و نقل، ایجاد رقابت سالم جهت افزایش سطح خدمات، نوسازی ناوگان و همچنین ایجاد شرکت های توانمند و ... را از دیگر اقدامات ذکر کرد.

مهندس غلامی در پایان ضمن تشکر و قدردانی مجدد از مسئولین و تمام دست اندرکاران بخش حمل و نقل استان با بیان این مطلب که از وظایف اصلی ما خدمت به ملت شریف ایران می باشد، کنترل و نظارت نامحسوس همکاران حمل و نقل در پایانه های مسافربری به منظور ارایه خدمات بهینه به مسافران، و نیز حضور نامحسوس در اتوبوس ها جهت نظارت بر توقف به موقع رانندگان در انجام فرایض نماز و تعامل دو سویه با تشکل های صنفی و صاحبان کالا و توجه بیشتر به نظم اداری و ایجاد نشاط و روحیه بین همدیگر را خواستار شدند.

خاطرنشان می شود: قبل از سخنرانی ایشان، مهندس فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان گزارش مبسوطی از اقدامات این اداره کل در ارتقاء ایمنی، طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها، عملکرد برنامه رادیویی صدای راهبران استان، دوربین های کنترل سرعت و سایر اقدامات ارایه نمودند.

 

لینک

   اهدای خون توسط کارکنان اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان   

با هدف کمک به نیازمندان به خون روز دوشنبه 18 آذرماه سال جاری 20 نفر از همکاران راه و ترابری با حضور در پایگاه سیار سازمان انتقال خون شهرستان جیرفت نسبت به اهدای خون خود اقدام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، این اداره کل از تمامی این عزیزان تقدیر و تشکر نموده و برای آن ها از درگاه الهی طول عمر با عزت مسئلت نمود.

جواد ایرانژاد رئیس اداره خدمات بانی این امر خیر بود.

لینک

   سوئد میزبان وزیر راه و ترابری   

وزیر راه و ترابری کشورمان در راس هیاتی به منظور بررسی روابط دوجانبه در خصوص حمل و نقل امروز به سوئد سفر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در راس هیاتی از جمله دکتر افندی زاده معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و سرهنگ اسماعیلی رئیس پلیس راه کشور امروز به سوئد سفر کردند.

این سفر بنا به دعوت خانم آساتورس تنسون وزیر تشکلهای اقتصادی، انرژی و ارتباطات سوئد انجام شده است.

بنا بر این گزارش در این سفر وزیر راه و ترابری در خصوص همکاریهای دوجانبه بخصوص در زمینه پروژه ایمنی راه ها به مذاکره با هیات سوئدی خواهد پرداخت.

 

لینک

   مهندس افشار عضو عالی شورای مشاوران وزیر راه و ترابری شد   

وزیر راه و ترابری در احکام جداگانه که به طور همزمان صادر شد معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و عضو عالی گروه مشاوران را صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در حکم انتصاب مهندس محمدرضا برزگر بفروئی تصریح کرده است: نظر به تعهد و تخصص و تجربیات ارزنده و طولانی خدمتگزارانی در مسئولیت های مختلف و با توجه به مصوبه مورخ 6/9/87 مجمع عمومی و تبصره ذیل ماده 19 اساسنامه شرکت، شما را به سمت معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم آمده است: انتظار دارم با عنایت به لیاقت و شایستگی شما و اهمیت شرکت مذکور در احداث زیربناهایی حمل و نقل جاده ای، ریلی، فرودگاه ها و بنادر، ضمن برنامه ریزی دقیق در جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، بازنگری در چارت تشکیلاتی مربوطه و بکارگیری کارشناس و کارشناسان ارشد جوان در رشته عمران با گرایش های سازه، راه، حمل و نقل، دریایی و هوایی در بخش های مختلف شرکت در رشد و شکوفایی حمل و نقل کشور گام های مؤثری بردارید.

همچنین وزیر راه و ترابری در حکم دیگری مهندس صادق افشار را با توجه به سوابق وی در امور فنی و مهندسی بخش حمل و نقل کشور به عنوان عضو عالی گروه مشاوران منصوب کرد.

در این حکم دکتر بهبهانی اظهار امیدواری کرده است که با یاری خداوند و همکاری معاونان این وزارتخانه مهندس افشار در امور شورای عالی فنی و موارد ارجاعی منشأ اثرات ماندگار باشد.

 

لینک

   بازدید از دوره آموزشی نحوه بارگیری و اخلاق حرفه ای رانندگان   

طی بازدیدی که توسط معاونت سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم از دوره آموزشی نحوه بارگیری و اخلاق حرفه ای صورت پذیرفت از رانندگان حاضر در دوره تقدیر و تشکر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، صادقی معاون سازمان حمل و نقل و پایانه های استان پس از بازدید از دوره طی سخنانی کاهش 27 درصدی تصادفات در سال گذشته را نتیجه آموزش و فرهنگ سازی های انجام گرفته دانست.

وی با اشاره به جابجایی بیش از 248 میلیون مسافر در سال، نقش رانندگان را در حفظ جان انسان ها مهم دانست و فعال شدن تشکل های صنفی و حمایت این تشکل ها توسط رانندگان را راهی برای بهبود وضعیت رانندگان عنوان کرد.

صادقی در پایان با اشاره به غنای فرهنگی کشورمان از رانندگان خواستار برخورد مناسب شأن مسافران شد و بکارگیری اخلاق حرفه ای در رانندگی را از مصادیق بارز یک راننده حرفه ای بیان کرد.

لینک

   دانشگاهها برای مسافرت دانشجویان با ریل‌باس کاشان تا 50 درصد تخفیف می‌گیرند   

در راستای توسعه خدمات رسانی به هموطنان و در پی بخشنامه دولت نهم، دانشگاه‌ها از تسهیلات ویژه رجاء برای تردد دانشجویان با قطار ریل باس کاشان استفاده کنند. روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت قطارهای مسافری رجاء اعلام کرد : کلیه مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها می‌توانند برای بهره‌مندی از تخفیف 30 تا 50 درصدی در بهای بلیت قطار ریل باس جهت سفر و تردد دانشجویان به کاشان ، با تلفن 55125571 تماس حاصل کنند. بر همین اساس ، به منظور رفاه هموطنان و مسافران این مسیر خصوصاً دانشجویان ، ساعت حرکت این قطار از تهران به 5:55 و مراجعت از کاشان به 18:15 تغییر یافت. پیش از این ، ساعت حرکت این قطار از تهران 6:20 و از کاشان 15:20 بوده و مدت زمان سیر آن کمتر از 3 ساعت است. قطار ریل باس " ارم " تهران -کاشان با ظرفیت 336 نفر همه روزه مسافران این مسیر را با قیمت بلیت 32 هزار ریال جابه‌جا می‌کند.

لینک

   مهندس افشار عضو عالی شورای مشاوران وزیر راه و ترابری شد   

وزیر راه و ترابری در احکام جداگانه که به طور همزمان صادر شد معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و عضو عالی گروه مشاوران را صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در حکم انتصاب مهندس محمدرضا برزگر بفروئی تصریح کرده است: نظر به تعهد و تخصص و تجربیات ارزنده و طولانی خدمتگزارانی در مسئولیت های مختلف و با توجه به مصوبه مورخ 6/9/87 مجمع عمومی و تبصره ذیل ماده 19 اساسنامه شرکت، شما را به سمت معاون وزیر و مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم آمده است: انتظار دارم با عنایت به لیاقت و شایستگی شما و اهمیت شرکت مذکور در احداث زیربناهایی حمل و نقل جاده ای، ریلی، فرودگاه ها و بنادر، ضمن برنامه ریزی دقیق در جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، بازنگری در چارت تشکیلاتی مربوطه و بکارگیری کارشناس و کارشناسان ارشد جوان در رشته عمران با گرایش های سازه، راه، حمل و نقل، دریایی و هوایی در بخش های مختلف شرکت در رشد و شکوفایی حمل و نقل کشور گام های مؤثری بردارید.

همچنین وزیر راه و ترابری در حکم دیگری مهندس صادق افشار را با توجه به سوابق وی در امور فنی و مهندسی بخش حمل و نقل کشور به عنوان عضو عالی گروه مشاوران منصوب کرد.

در این حکم دکتر بهبهانی اظهار امیدواری کرده است که با یاری خداوند و همکاری معاونان این وزارتخانه مهندس افشار در امور شورای عالی فنی و موارد ارجاعی منشأ اثرات ماندگار باشد.

 

لینک

   مدیرکل راه وترابری خراسان رضوی:راهداران برای مواجهه بابارش برف درپاییزآماده اند   

 

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از آمادگی راهداران استان برای مواجهه با ریزش برف در فصل پاییز خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس سیدآیت ا.. هاشمی نسب با بیان اینکه استان خراسان رضوی دارای بیش از 20 هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی، روستایی و مرزی می‌باشد، گفت: در زمستان سال جاری عملیات راهداری در همه این محورها با حضور راهداران انجام خواهد شد.

به گفته وی به منظور انجام هرچه سریعتر عملیات راهداری و با توجه به ریزش برف و باران در برخی استانهای کشور در هفته‌های اخیر از هم اکنون تمام راهدارخانه‌های ثابت و سیار استان آمادگی لازم را برای ارائه خدمات مطلوب در زمان وقوع حوادث پیش بینی نشده از جمله سیلاب‌های فصلی، سرما و یخبندان‌های احتمالی را پیدا کرده‌اند.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی با تاکید بر این نکته که باید پیش‌بینی‌های لازم جهت راهداری زمستانی و جلوگیری از راهبندان‌ها اندیشیده شود، به سرمای شدید سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سرمای شدید سال گذشته که شاهد بسته شدن بسیاری از راههای اصلی کشور بودیم با تلاش و همت راهداران استان حتی برای نصف روز نیز هیچ یک از راههای اصلی و شریانی استان بسته نشد

وی از خرید یک دستگاه برف خور، 10 دستگاه نمک پاش هوشمند، 4 دستگاه تریلی، 10 دستگاه گریدر و تعدادی کامیون جدید برای عملیات راهداری امسال خبر داد و اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته دنیا که عمدتا مدت و حجم بارش برف در مقایسه با کشور ما طولانی‌تر و شدیدتر است با به کارگیری سیاست‌ها و اقدامات پیشگیرانه با استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته از قبیل سیستم‌های نمک پاش هوشمند، تیغه‌های تخصصی برف روبی و نصب ایستگاه‌های ثابت ذوب یخ روی پل‌ها، گردنه‌ها و کلیه نقاط حساس و پرتردد ضمن کنترل برف و باران و خسارات ناشی از آن، زمستان تبدیل به فصلی زیبا و لذت بخش برای شهروندان می‌شود.

وی آموزش نیروهای انسانی را بخش عمده ای از تمهیدات لازم برای عملیات راهداری زمستانی خواند و از برگزاری آزمون تشخیص صلاحیت فنی و حرفه ای کارشناسان ایمنی جاده ای در تهران خبر داد و گفت: در این آزمون حدود 10 نفر از کارشناسان و مدیران راه و ترابری استان خراسان حضور داشتند تا بتوانند در پایان گواهینامه لازم را کسب نمایند.

 

لینک

   ۴۳اکیپ راهداری در گردنه‌های برفگیر استان سمنان مستقر شدند   

 

۴۳اکیپ راهداری در اجرای طرح زمستانی برف‌روبی و حفاظت از جاده‌ها  درگردنه‌های برفگیر استان سمنان مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مدیرکل راه و ترابرای استان سمنان با اعلام این مطلب افزود: اکیپ‌های اعزامی شامل ۱۹اکیپ این اداره کل و 24اکیپ متعلق به پیمانکاران در سراسر استان می‌باشد.

وی اضافه کرد : 186 نفر از پرسنل این اداره کل به همراه 240 نفر از شرکتهای پیمانکار با 230 دستگاه ماشین آلات برفروب و راهداری در این طرح شرکت دارند.

مهندس قربانپور تعداد گردنه‌های این استان را در مجموع ۱۳گردنه عنوان کرد و افزودند:
گردنه‌های خوش ییلاق، آهوان ، پرور و رشم  از گردنه‌های پرتردد و مهم این استان است.

به گفته قربانپور این اکیپها تا ۲۰فروردین ماه سال آینده در گردنه‌ها مستقر هستند.

 

لینک

   ۴۳اکیپ راهداری در گردنه‌های برفگیر استان سمنان مستقر شدند   

۴۳اکیپ راهداری در اجرای طرح زمستانی برف‌روبی و حفاظت از جاده‌ها  درگردنه‌های برفگیر استان سمنان مستقر شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان مدیرکل راه و ترابرای استان سمنان با اعلام این مطلب افزود: اکیپ‌های اعزامی شامل ۱۹اکیپ این اداره کل و 24اکیپ متعلق به پیمانکاران در سراسر استان می‌باشد.

وی اضافه کرد : 186 نفر از پرسنل این اداره کل به همراه 240 نفر از شرکتهای پیمانکار با 230 دستگاه ماشین آلات برفروب و راهداری در این طرح شرکت دارند.

مهندس قربانپور تعداد گردنه‌های این استان را در مجموع ۱۳گردنه عنوان کرد و افزودند:
گردنه‌های خوش ییلاق، آهوان ، پرور و رشم  از گردنه‌های پرتردد و مهم این استان است.

به گفته قربانپور این اکیپها تا ۲۰فروردین ماه سال آینده در گردنه‌ها مستقر هستند.

لینک

   بهره برداری از کمربندی زاغه در استان لرستان   

 کمربندی شهر زاغه بطول 7/4  کیلومتر ،  با صرف اعتباری در حدود 40 میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

      به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در مراسم بهره برداری از پروژة کمربندی زاغه   که با حضور صابری استاندار لرستان ، ملکشاهی راد  نمایندة مردم شهرستان خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ،  شریعت نژاد فرماندار شهرستان خرم آباد ، رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ،  تزار فرمانده پلیس راه استان  و جمعی دیگر از مدیران و مسوولین استان در محل پروژه برگزار شد ، رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن ارائه خلاصه ای از مشخصات پروژه ، گفت : عملیات اجرایی طرح کمربندی زاغه از سال 85 آغاز شده و این پروژه  با طول 7/4 کیلومتر و عرض 22 متر بصورت دو باند رفت و برگشت جدا از هم احداث شده است . وی تصریح کرد : با توجه به اینکه کمربندی احداث شده باعث انتقال ترافیک سنگین محور خرم آباد- بروجرد به خارج از منطقة مسکونی زاغه می شود ، با بهره برداری از این پروژه شاهد کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در منطقة مسکونی زاغه خواهیم بود

لینک

   بهره برداری از کمربندی زاغه در استان لرستان   

 کمربندی شهر زاغه بطول 7/4  کیلومتر ،  با صرف اعتباری در حدود 40 میلیارد ریال به بهره برداری رسید .

      به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در مراسم بهره برداری از پروژة کمربندی زاغه   که با حضور صابری استاندار لرستان ، ملکشاهی راد  نمایندة مردم شهرستان خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ،  شریعت نژاد فرماندار شهرستان خرم آباد ، رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ،  تزار فرمانده پلیس راه استان  و جمعی دیگر از مدیران و مسوولین استان در محل پروژه برگزار شد ، رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن ارائه خلاصه ای از مشخصات پروژه ، گفت : عملیات اجرایی طرح کمربندی زاغه از سال 85 آغاز شده و این پروژه  با طول 7/4 کیلومتر و عرض 22 متر بصورت دو باند رفت و برگشت جدا از هم احداث شده است . وی تصریح کرد : با توجه به اینکه کمربندی احداث شده باعث انتقال ترافیک سنگین محور خرم آباد- بروجرد به خارج از منطقة مسکونی زاغه می شود ، با بهره برداری از این پروژه شاهد کاهش چشمگیر تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در منطقة مسکونی زاغه خواهیم بود

لینک

   عملیات اجرایی چهار دور برگردان در مسیر بزرگراه سیراف بوشهر آغاز شد   

  بوشهر- عملیات اجرایی چهار دور برگردان در مسیر بزگراه سیراف که بوشهر را به عسلویه وصل می کند روز پنجشنبه در بخش کاکی شهرستان دشتی آغاز شد.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی استان بوشهر در آیین آغاز عملیات اجرایی این پروژه ها گفت: به منظور تسهیل در ارتباط و رفت و آمد اهالی شهر کاکی و سه روستای بزرگ و پرجمعیت این بخش شامل، بادوله، بنیاد و گنخک شیخا این دورهای برگردان ها احداث می شود.

شهریار روزی طلب افزود: طول این چهار دور برگردان چهار هزار و 200متر و عرض آنها نیز 5/13متر است که با5/3 میلیارد ریال اعتبار اجرایی دارد.

وی با بیان اینکه این پروژه ها تا پایان سال به بهره برداری می رسند اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه ها 16هزار نفر از تسهیلات رفت و آمد مناسب بر خوردار می شوند و از وقوع حوادث ناگواردر این محور جلوگیری می شود.

قطعه از بزرگراه سیراف از پل موند تا کنگان بهمن سال گذشته به بهره برداری رسید و مردم این مناطق برای رفت و آمد در این بزرگراه با مشکل مواجه بودند .

شهرستان دشتی با 80 هزار نفر جمعیت و مرکزیت شهر خورموج در فاصله 80 کیلوکمتری جنوب بوشهر واقع است.

لینک

   آخرین وضعیت راههای استان خراسان رضوی بارش اولین برف،سه گردنه استان راسفیدپوش کرد   

بنابر اعلام مرکز  اطلاعات راههای استان خراسان رضوی ، بارش  اولین برف، سه گردنه در محورهای مواصلاتی استان را سفید پوش کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، بارش برف شب و روز گذشته باعث شد گردنه گوجگی در شهرستان مشهد، گردنه تیوان در راه ترانزیتی قوچان – درگز و گردنه امامقلی در محور قوچان = باجگیران سفیدپوش شود.

بنابر این گزارش، این راهها همینک باز بوده و تردد در آنها برقرار است.

اداره کل راه وترابرى خراسان رضوی در همین رابطه از آمادگی راهداران شهرستانهای مختلف استان برای هرگونه عملیات برفروبی خبر داد.

بنابر این گزارش راههای مواصلاتی شهرستانهای درگز، کلات، مشهد و بخش صالح آباد تربت جام نیز در شب و روز گذشته شاهد بارندگی بوده است..

  مرکز اطلاعات راههای استان خراسان رضوی از تمامى رانندگانى که قصد عبور از محورهای استان را دارند، خواست قبل از حرکت از طریق شماره ارتباطی 141  از آخرین وضعیت مسیر تردد خود اطلاع یابند.

بنابر این گزارش، همینک همه محورهای مواصلاتی استان باز می باشد.

لینک

   برگزاری مانور امداد و نجات جاده ای در استان ایلام   

مانور امداد و نجات جاده ای در شهرستان شیروان چرداول استان ایلام و با هدف تمرین عملی در زمینه های امداد و نجات در سوانح رانندگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام در این مانور که یکشنبه هفته جاری در سه راهی کارزان واقع در مسیر ایلام ـ سرابله برگزار شد، علاوه بر نیروهای راهداری تیم های امدادی از سازمان های آتش نشانی، اورژانس و جمعیت هلال احمر، راهنمایی و رانندگی و … نیز شرکت داشتند و با فرض وقوع تصادف رانندگی، نیروها در صحنه حادثه حضور یافته و در قالب تیم های مختلف و مجهز به تجهیزات امدادی با توجه به آموزشهای از پیش فراگرفته نسبت به خاموش کردن خودرو آتش گرفته، مداوای سرپایی مصدومین و انتقال آنان به بیمارستان اقدام کردند.

گفتنی است در این مانور دو دستگاه خودروی سواری به صورت فرضی با یکدیگر برخورد کرده و پس از اطفاء حریق توسط سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، آمبولانس های جمعیت هلال احمر وارد صحنه حادثه شدند و به یاری مصدومین شتافتند.

لازم به ذکر است در این مانور، مسئولانی از فرمانداری شیروان چرداول و بخشداری و شهرداری لومار و آسمان آباد نیز حضور داشتند.

لینک

   بازدید معاون وزیر از محورهای حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد   

 

مهندس حسن نیا معاونت  هماهنگی و امور استانها و  مهندس فیلی مدیر کل  نگهداری راه و ابنیه از محور یاسوج ـ شیراز بازدید کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویر احمد  در این بازدید که  از اداره کل راه و ترابری و واحدهای تابعه و اداره راه و ترابری شهرستان بویراحمد و راهدارخانه های این شهرستان انجام شد  از نزدیک با پرسنل و راهداران مستقر در راهدارخانه ها دیدار و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت .

مهندس حسن نیا ضمن بازدید از محور یاسوج ـ بابامیدان و راه های گچساران ـ بهبهان و بهمئی و روشنایی گچساران و یا رنگ آمیزی و نگهداری پلهای بریم و شوش و پل خیرآباد و پل عبدالهی بر بازسازی و نگهداری راه ها و پل های ساخته شده نیز تاکید کرد .

لینک

   شکیل جلسه هماهنگی در خصوص احداث پایانه حمل و نقل سیمان درشهرستان مینودشت گلستان   


با توجه به احداث کارخانه سیمان پیوند در شهرستان مینودشت استان گلستان ؛ جلسه هماهنگی در خصوص ایجاد پایانه حمل و نقل سیمان با حضور مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ، نماینده  مردم شهرستانهای مینودشت _ کلاله و بخش مرزی مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی _  فرماندار مینودشت _ امام جمعه گالیکش _ مدیرکل تعاون _ مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل بار استان و دبیر انجمن صنفی کارفرمائی شرکتهای حمل و نقل کالای شرق استان برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان گلستان در این جلسه پیرامون نحوه کار شرکتهای حمل و نقل و همکاری متقابل آنان با کارخانه سیمان پیوند و در خصوص دریافت تسهیلات جهت خرید کامیون بونکر و مشارکت تمام شرکتهای موجود در حمل و نقل سیمان و تشکیل شرکتهای جدید و ساخت شهرکهای حمل و نقل و پایانه سیمان توسط بخش خصوصی بحث و تبادل نظر گردیده و تصمیمات مقتضی اتخاذ گردید  .

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:ایران مسیر مناسب حمل و نقل برای کشورهای منطقه است   

قائم مقام وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: ایران به عنوان بهترین مسیر حمل و نقل می‌تواند تسهیلات خوبی را برای کشورهای منطقه فراهم کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سید مهدی هاشمی روز پنج شنبه طی سخنانی در همایش بین‌المللی حمل و نقل دالان شرق غرب در قالب برنامه تراسکا اتحادیه اروپا در باکو با اشاره به اینکه ایران در سال ۱۳۸۴میلادی به عضویت برنامه مذکور درآمده ، آمادگی لازم کشورمان برای همکاری با همه کشورهای عضو در زمینه حمل و نقل را اعلام کرد.

وی گفت: مجلس شورای اسلامی نیز عضویت ایران در برنامه حمل و نقل تراسکا را تصویب و در زمان حاضر این موضوع توسط شورای نگهبان بررسی می‌شود و امید می‌ورد در پی این موافقت ، اسناد مورد نیاز به دبیرخانه تراسکا ارایه شود.

هاشمی با بیان اینکه ایران گذرگاه خوبی برای تسهیل ارتباطات و دسترسی کشورهای منطقه به آب‌های آزاد است، گفت: در عین حال حضور ایران در برنامه تراسکا اتحادیه اروپا مفید است.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون گفت و گوهای جداگانه‌ای با همه کشورهای عضو این برنامه درباره نحوه همکاری‌های آینده داشته و برگزاری این اجلاس در باکو فرصت خوبی برای پیگیری سازمان یافته مطالب مورد بررسی و نیز ابلاغ مواضع ایران در زمینه همکاری‌های آینده به کشورهای منطقه در عرصه حمل ونقل است.

قائم مقام وزارت راه و ترابری جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس همچنین گزارشی درباره وضعیت مسیرهای زمینی، ریلی و هوایی جمهوری اسلامی ایران ارایه و آمادگی کشورمان برای همکاری گسترده در زمینه احیای جاده بزرگ ابریشم را اعلام کرد.

گفتنی است همایش بین المللی وزیران و مسوولان راه کشورهای شرکت کننده در طرح "تراسکا " اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با حضور سید مهدی هاشمی قائم مقام وزارت راه و ترابری ایران در باکو آغاز شد. در این همایش وزیران و مسوولان راه 20 کشور و نهاد های مختلف بین المللی شرکت کردند.

طرح تراسکا اتحادیه اروپا شامل ایجاد دالان حمل و نقل در مسیر آسیای مرکزی - قفقاز- اروپا می باشد و در این همایش نیز کارهای مربوط به فعالیت و همکاری های 15 ساله در قالب این طرح بررسی شد .

بررسی روند اجرای توافقات صورت گرفته در امور حمل و نقل در قالب این طرح و نیز چشم انداز همکاری های حمل و نقل در منطقه از دیگر موضوعات مورد مذاکره این همایش بین المللی یک روزه در باکو بود.

لینک

   مانور امداد و نجات در تربت حیدریه برگزار شد   

همزمان با هفته کاهش بلایای طبیعی، مانور امداد و نجات با حضور نیروهای اداره راه و ترابری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، این مانور در آخرین روز هفته نیروی انتظامی در تاریخ 21 مهرماه 87  در شهرک ولی عصر تربت حیدریه برگزار گردید.

نیروهای اداره راه و ترابری شهرستان تربت حیدریه در این مانور علاوه بر تسطیح محل اردوگاه، 

با حضور به موقع در محل مانور با چند دستگاه کامیون و کمپرسی و لودر و گریدر در منطقه عملیات آوار برداری را انجام دادند.

استقرار چادر در محل اردوگاه با نام اداره راه و ترابری به همراه لوازم مورد نیاز از قبیل بیل، کلنگ، آب و...، استقرار یک دستگاه بی سیم ثابت در محل چادر، شرکت دستگاه های راهداری در عملیات و مانور بمب باران، اقدام سریع برای کمک به آتش نشانی و هلال احمر و آوار برداری و احداث راه دسترسی جهت تردد ماشین آلات گروه امداد و نجات از دیگر اقدامات انجام شده در طی این مانور بود.

در ÷ایان این مانور از سوی فرماندهی نیروی انتظامی و معاونت استاندار و فرماندار تربت حیدریه از تلاش اداره راه و ترابری تربت حیدریه تقدیر و تشکر گردید.

 

 

,
لینک

   همزمان باهفته کاهش آثاربلایای طبیعی؛مانورامدادو نجات جاده ای درمه ولات برگزار شد   

همزمان با هفته کاهش آثار بلایای طبیعی، مانور امداد و نجات جاده ای از شهرستان مه ولات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس شیر محمدیان رییس نمایندگی راه و ترابری مه ولات با بیان این مطلب افزود:  این مانور به منظور بررسی میزان آمادگی نیروهای امدادی شهرستان برگزار شد و در آن علاوه بر پرسنل راه و ترابری، نیروهای امدادی اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، پلیس راه و نیروهای انتظامی حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این مانور با حضور فرماندار مه ولات برگزار شد، ادامه داد: طی این مانور با اعلام یک تصادف فرضی از طریق نیروهای راهداری به تلفن 110، زمان حضور نیروهای امدادی مورد بررسی قرار گرفت.

شیرمحمدیان از تشکیل جلسه بررسی مانور در فرمانداری مه ولات با حضور مهندس هاشمی نسب مدیر کل راه وترابری خراسان رضوی خبر داد و گفت: با پیشنهاد مدیرکل راه و ترابری مقرر شد در صورت اعلام نیاز اداره راه و پلیس راه، نیروهای آتش نشانی مجوز حضور در حوادث رانندگی در جاده ها را کسب کنند.

رییس نمایندگی راه و ترابری مه ولات برگزاری این مانور در شهرستان را برای اولین بار عنوان کرد.

 

 

,
لینک

   بازدید مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی از پروژه آسفالت جاده ترانزیتی درگز- لطف   

مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی از پروژه روکش آسفالت جاده ترانزیتی لطف آباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس سید آیت ا... هاشمی نسب در بازدید از پروژه های بخش راه شهرستان درگز پروژه روکش آسفالت محور درگز- لطف آباد را بررسی نمود.

وی  همچنین از راه روستایی چولّی در مسیر قوچان- درگز نیز بازدید کرد.

 

,
لینک

   تقدیر فرماندار سرخس از عملکرد اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی   

در جلسه شورای شهرستان سرخس از عملکرد اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، همزمان با بازدید مدیرکل و معاونان راه روستایی و راهداری اداره کل از وضعیت راه های شهرستان سرخس، فرماندار سرخس در جلسه شورای شهرستان از تلاش های اداره کل راه و ترابری برای حل مشکلات راه های سرخس تقدیر کرد.

مهندس هاشمی نسب در این جلسه اعتبارات راه و ترابری شهرستان سرخس را 3 میلیارد و 349 میلیون تومان عنوان کرد.

وی ادامه داد: با این اعتبار عملیات راهداری و راهسازی در این شهرستان با سرعت خوبی در حال اجراست.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی در ادامه سفر به شهرستان سرخس از پروژه های راه روستایی شهرستان بازدید نمود و از نزدیک مراحل کار و روند اجرای پروژه ها را بررسی نمود.

وی همچنین مشکلات و روند پیشرفت پروژه محور سرخس- بزنگان را با حضور مشاور پروژه مورد بررسی قرار داد.

مهندس هاشمی نسب در ادامه از اقدامات اداره راه و ترابری سرخس در آستانه فصل سرما برای ذخیره سازی شن و نمک و آماده سازی ماشین آلات و پرسنل بازدید کرد.

,
لینک

   برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در اداره کل راه و ترابری   

  مراسم جشن میلاد حضرت ثامن الائمه(ع) با حضور مدیر کل راه و ترابری و معاونین وی و جمع زیادی از کارکنان در نمازخانه اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، در این مراسم حجت الاسلام نوایی ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد مسعود هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت و بیان زندگینامه آن حضرت مجلس حاضر را به فیض رساند.

وی در این مراسم اظهار داشت: با توجه به اینکه حضرت علی ابن موسی الرضا ارزشمندترین گوهر گرانبهای کشور عزیز ماست، احترام آن بر همه ما واجب و می بایست از فرامین آن حضرت به نحو احسن پیروی نماییم.در ادامه این مراسم از 5 نفر از برگزیدگان مسابقه مقاله نویسی با موضوع شخصیت و کرامات حضرت امام رضا(ع) تقدیر به عمل آمد.

همچنین به برگزیدگان مسابقات ورزشی جام رمضان اداره کل در رشته پینگ پنگ نیز هدایایی اعطا گردید.

تقدیر از 4 نفر از بازنشستگان اداره کل و 3 نفر از برندگان جدول نشریه راهبران رضوی از دیگر بخشهای این مراسم بود.

در پایان مراسم جشن با پخش شیرینی همراه با احادیثی از فرامین آن بزرگوار و صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

شایان ذکر است در این روز تعدادی از کارکنان اداره کل با  هدف گلباران مرقد مطهر امام رضا(ع) با شاخه های گل به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

,
لینک

   بازدید استاندار خراسان شمالی از کنارگذر بجنورد   

مدیر کل راه و ترابری خراسان شمالی به همراه استاندار و معاونت عمرانی استانداری و هیأت همراه از پروژه کنارگذر بجنورد بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان شمالی در جریان بازدید از کنارگذر بجنورد مهندس باقرنیا مدیرکل راه و ترابری وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه و مشکلات پیش روی کنارگذر بجنورد را بیان نمودند .

سپس مهندس جهانبخش استاندار خراسان شمالی راهکارهایی را جهت تسریع در انجام امور پروژه ارائه نمودند.

روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی افزود : اعتبار این پروژه از محل اعتبارات ملی تأمین شده است .

,
لینک

   رژه زمستانی ماشین آلات راهداری در زنجان   

رژه ماشین آلات راهداری جهت اعزام به مناطق برفگیر استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان : در این مراسم که با حضور اعضای شورای حمل و نقل ، فرمانده پلیس راه زنجان و جمعی دیگر از مدیران استانی برگزار شد، مهندس سقندلی ، مدیر کل راه و ترابری استان زنجان ، طی سخنانی با اعلام آمادگی کلیه راهداران و پرسنل این اداره کل گفت : امروز با انجام این رژه ، 45 اکیپ راهداری در 25 نقطه از استان به شکل رسمی مستقر خواهند شد و کلیه عملیات راهداری و در صورت ضرورت امداد و نجات در جاده های استان را بر عهده خواهند گرفت».

وی افزود « راهداری زمستانی 5640 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی استان کار بسیار سخت و پر مشغله ای است که توسط 522 نفر و با استفاده از 278 دستگاه انجام می شود » مدیر کل راه و ترابری در ادامه به تلاش های این اداره کل برای ایمنی بیشتر جاده ها درآستانه فصل زمستان اشاره کرد و گفت : « تشکیل تیم های بازرسی راهداری به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد شرکتهای پیمانکاری ، توسعه انبارهای نمک و تهیه و ذخیره سازی نمک کافی ، نصب نمک پاشهای اتوماتیک جایگزین کردن ماشین آلات جدید و از رده خارج کردن ماشین آلات فرسوده ، نصب دوربین های CCTV از اقدامات این اداره کل در آستانه سرماست». مهندس سقندلی در پایان خاطر نشان کرد « همکاران ما در 19 راهدارخانه و 6 مرکز شهرستان آماده ارائه خدمات به مسافران زمستانی هستند. امیدواریم زمستان امسال با آرامش و کمترین مشکل سپری شود ».

,
لینک

   کلنگ احداث پل چمخاله شهرستان لنگرود به زمین زده شد   

کلنگ احداث پل چمخاله لنگرود با حضورمدیرکل اه وترابری گیلان، نماینده شهرستان لنگرود، فرماندار و رئیس اداره راه وترابری لنگرود وجمعی ازقشرهای مختلف مردم به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان :مهندس صادقی مدیر کل راه وترابری گیلان در مراسم کلنگ زنی این پروژه گفت:این پل از پروژه های بسیار مهم زیر بنایی توسعه حمل و نقلی است که در منطقه زیبا وگردشگرپذیرچمخاله ودر کنار ساحل زیبای دریای خزر واقع شده وبه لحاظ موقعیت توریستی – گردشگری این منطقه ازنظراسکلت ونمای ظاهری جلوه ای دیگر به این شهرخواهد بخشید .

وی با اشاره به مشخصات این پل گفت : این پل ازپلهای بزرگی است که با یک دهنه 80 متری بعد از پل غازیان، دومین پل بزرگ استان محسوب می شود واعتباربرآورد شده آن 5/2 میلیارد تومان است که بودجه آن از محل اعتبارات ملی وزارت راه وترابری تامین شده که نیمی از آن تا پایان سالجاری ومابقی آن در سال آینده پرداخت خواهد شد و خوشبختانه در اجرای این پروژه از لحاظ مالی مشکلی نخواهیم داشت.

مهندس صادقی مدیرکل راه وترابری گیلان یکی از مشکلات اجرایی این پروژه را تامین برق 3 فاز آن دانست وازمسئولین خواست تادر رفع آن مساعدت نمایند. وی خاطر نشان کرد از مهمترین دغدغه های مسئولین استان وشهرستان احداث این پل بود که با پیگیریهای بعمل آمده این پروژه به تصویب هیئت دولت رسیدوهم اکنون کلنگ احداث آن به زمین زده شد.

وی همچنین مدت زمان انجام این پروژه را یکسال دانست وگفت امیدوارم این پروژه زودتر از موعد مقرر به اتمام برسد تادرهفته دولت سال آینده به بهره برداری برسد.

مهندس صادقی با اشاره به دیگر پروژه های اجرایی این منطقه گفت : اداره راه وترابری پروژه های دیگری نیز در این منطقه در دست اجرا دارد وآن ادامه راه چمخاله به رودسر است که در همان مسیر آزاد راه آستارا - رامسر ساخته می شودومطالعات آن ظرف 2 ماه آینده به پایان می رسد.کمربندی شهرلنگرود از دیگر پروژه های در دست اجراست که امید است عملیات اجرایی آن تا 2 ماه دیگر آغاز شود.

وی همچنین به راه لنگرود –کومله –اطاقور-رحیم آباد اشاره کرد وافزود:این پروژه ها در دوردوم ریاست جمهوری مورد تصویب قرار گرفت که هم اکنون مسیر کومله - اطاقور آغاز شده ومطالعه ادامه مسیر درآینده نزدیک آغاز خواهد شد.

,
لینک

   بزرگداشت هفته بسیج در اداره کل راه و ترابری استان سمنان   

به مناسبت هفته بسیج گردهمایی بزرگ سیاسی اعضاء شورای پایگاه مقاومت مدیران و بسیج ادارات شهرستان شاهرود با حضور کلیه مدیران بسیجی ، فرماندهان ارشد سپاه و بسیج در شهرستان شاهرود ، اعضاء شورای اسلامی شهر شاهرود ، اعضاء پایگاه مقاومت بسیج ادارات شهرستان و اعضاء پایگاه مقاومت ولایت مدیران ، مسئولین شهرستان و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان سمنان در محل نمازخانه این اداره کل در شاهرود برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان در این مراسم سرهنگ عالمی جانشین فرماندهی تیپ 10 محرم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک و تهنیت هفته بسیج به کلیه بسیجیان و هموطنان تقارن این هفته با روز دحوالارض را مبارک دانسته و از خداوند متعال توفیق درک چنین روزی را خواستار شدند. سرهنگ عالمی فرهنگ و اندیشه بسیج را منبعث از مبانی دین و فرهنگ زندگانی حضرت سیدالشهداء (ع) دانسته و خاطرنشان نمودند : دشمنان انقلاب اسلامی به این نتیجه رسیده اند که توفیق انقلاب اسلامی ایران از فرهنگ غنی عاشورایی و مهدوی بوده است. ایشان همچنین به ذکر تشکیل 29 مرکز تحقیقاتی در آمریکا جهت مطالعه درخصوص ظهور مهدویت به منظور ایجاد سد و مقابله با آن اشاره نموده و وظیفه امروز ملت ایران را داشتن آگاهی ـ بصیرت ـ بروز شدن و دشمن شناسی در تمامی زمینه ها دانستند.

آقای مهندس قربانپور مدیر کل راه و ترابری استان سمنان در این مراسم با گرامی داشتن هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای بسیجی دوران دفاع مقدس بر ضرورت فراگیری روحیه بسیجی در کلیه امور تاکید نمودند. ایشان با تبریک فرارسیدن دحوالارض و ولادت حضرت ابراهیم (ع) این روز را یکی از روزهای مهم سال برای اهل معنی و صاحبان سیر و سلوک نامیده و خاطر نشان نمودند. در این روز در ورودی بهشت در زمین گسترده شده است. مهندس قربانپور با پراهمیت دانستن آموزش پدافند غیرعامل ، یادگیری این پدافند را توسط بسیجیان در جهت ایجاد سد و مقابله در برابر توطئه های شوم استکبار جهانی خواستار شدند. ایشان همچنین خواستار درک روحیه بسیجی و فرهنگ بسیج به منظور تقابل با هجمه های استکباری شدند. مهندس قربانپور در ادامه با ذکر سرمایه گذاری 2600 میلیارد ریالی دولت در سه سال گذشته در راههای استان سمنان این سرمایه گذاری را انقلابی بزرگ در حمل و نقل استان برشمردند و خاطر نشان نمودند زیر چتر ولایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با تفکر بسیجی در پیشرفت و آبادانی کشور و استانمان تلاش نمائیم.

 در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدایایی ویژه از تلاشهای اعضاء پایگاه فجر اداره کل راه و ترابری استان سمنان و همچنین خانواده معظم شهدا اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

,
لینک

   برگزاری آزمون استخدامی در کردستان   

اداره کل راه و ترابری کردستان با هماهنگی دستگاه های ذیربط و پس از طی تمامی مراحل قانونی آزمون استخدامی را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان، به منظور تقویت بدنه کارشناسی و در راستای برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی جمهوری اسلامی مبنی بر تأمین نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه های اجرایی، اداره کل راه و ترابری کردستان پس از اخذ مجوزهای لازم و با هماهنگی دستگاه های ذیربط و پس از طی تمامی مراحل قانونی آزمون استخدامی برگزار نمود.

در این آزمون که مورخ 8/9/87 در محل اداره کل برگزار گردید تعداد 24 نفر شرکت نموده که از این تعداد 6 نفر جذب خواهند شد.

,
لینک

   بازدید نماینده مجلس از راههای بخش مرکزی شهرستان دنا   

دکتر ستار هدایت خواه به اتفاق معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری، فرماندار شهرستان دنا و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از راه های اصلی و فرعی شهرستان دنا بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد، در این بازدید که از راه های روستایی کره، دارشاهی، کریک، گندی خوری، توت نده و ... صورت گرفت.

ستار هدایت خواه گفت: عملکرد اداره راه این شهرستان در دولت نهم در بخش های گوناگون بویژه در حل مشکلات راه های روستایی قابل ستایش است.

,
لینک

   استان مازندران در تشکیل کمیته ایمنی رتبه برتر کشوری را دارا می باشد   

استان مازندران در تشکیل و فعال سازی کمیته ایمنی رتبه برتر کشوری را دارا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان مدیر کل اداره حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که طبق بررسی عملکرد شش ماهه اول سالجاری ادارات کل حمل و نقل و پایانه های سراسر کشور، استان مازندران با 3 بازدید میدانی، 7 جلسه کمیته فنی و ایمنی جاده ای، 5 جلسه کار گروه حمل و نقل جاده ای، رتبه برتر تشکیل تعداد جلسات کمیته ایمنی را از آن خود کرده است.

وی افزود: کمیته ایمنی با هدف ارتقای ایمنی حمل و نقل جاده ای و پیشگیری از حوادث رانندگی به ریاست مهندس هاشمی معاونت عمرانی استانداری و به دبیری اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و با حضور اعضای کار گروه ایمنی حمل و نقل جاده ای هر ماه در دفتر ایشان تشکیل می گردد.

صالحیان، در ادامه اعضای کمیته حمل و نقل جاده ای استان را اداره کل راه و ترابری، پزشکی قانونی، پلیس راه، پلیس راهنمایی و رانندگی، دبیرخانه شورای ترافیک، صدا و سیما، جمعیت هلال احمر عنوان کرد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، از جمله اقدامات کمیته مزبور را بازدید کارشناسان از محورهای پرحادثه استان (محور ساری ـ کیاسر، ساری ـ خزرآباد، شهید صالحی بابل) ذکر کرد و در ادامه افزود: مقرر شد ادارات کل راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه ها نسبت به ایمن سازی و رفع نقاط فوق الاشاره اقدامات لازم را انجام دهند.

وی بازدید و شناسایی نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی استان و راهکارهای ایمن سازی جاده ها و ارتقای فرهنگ عمومی رانندگی و ... را از دیگر برنامه های کمیته ایمنی ذکر نمود.

 

,
لینک

   افزایش 27 درصدی عملکرد برنامه رادیویی صدای راهبران مازندران   

عملکرد برنامه رادیویی صدای راهبران استان مازندران، با افزایش 27 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، عیسی خادمی، معاونت اداری، مالی و برنامه ریزی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که بر اساس مقایسه عملکرد شش ماهه اول سالجاری ادارات کل حمل و نقل و پایانه های سراسر کشور، استان مازندران با پخش 75 برنامه رادیویی و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش 27 درصدی همراه بوده است.

وی در ادامه افزود: برنامه رادیویی صدای راهبران استان مازندران همزمان با سراسر کشور در سال گذشته با هدف اطلاع رسانی و ترویج رفتار صحیح رانندگی و آشنایی عمومی با حمل و نقل جاده ای راه اندازی شده است.

معاون اداری، مالی و برنامه ریزی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: این برنامه رادیویی 3 روز در هفته (روزهای فرد) بین ساعت 14 ـ 13 روی امواج 1215 ـ fm و 819 Em قابل دریافت می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: از جمله اقدامات این اداره کل اجرای مسابقه ایمنی در برنامه می باشد که مخاطبان زیادی را جذب نموده است.

,
لینک

   برگزاری اردوی فرهنگی کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران   

با هماهنگی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و سپاه استان مازندران یک دوره اردوی یک روزه فرهنگی، تفریحی با شرکت 20 نفر از اعضای بسیج اداره کل در منطقه سوادکوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، شرکت کنندگان ضمن حضور با نشاط در دامنه طبیعت پاییزی از برج لاجیم که قدمت آن به قرن چهارم هجری بازمی گردد دیدن نموده و نماز ظهر و عصر را در مسجد روستای لاجیم اقامه کردند و آنگاه بر مزار شهدای لاجیم و روستای مجاور آن ورکی حضور یافته و به مقام شامخ شهیدان با قرائت فاتحه ادای احترام نمودند.

زیارت عاشورا و اردوی فرهنگی یاد شده که به طور پیوسته انجام شد موجب تحبیب قلوب همکاران و افزایش روحیه شادابی و نشاط برای خدمت رسانی به مردم و ارباب رجوع گردید که تکرار آن در مقاطع زمانی مشخص بر میزان کارایی و اثربخشی و افزایش بهره وری مؤثر خواهد بود.

,
لینک

   رشد 33 درصدی بررسی پرونده های تخلفات شرکت های حمل و نقلی مازندران   

بررسی پرونده های تخلفات شرکت های حمل و نقلی استان مازندران با رشد 33 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، محمد کاظم ترابی نژاد، کارشناس حقوقی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: براساس عملکرد شش ماهه اول سال 87، 39 پرونده تخلفات شرکت های حمل و نقلی توسط این واحد بررسی شد که در مقایسه با سال قبل با رشد 33 درصدی همراه بوده است.

وی در ادامه گفت: در این راستا برای 25 شرکت حکم صادر گردید که شامل 2 مورد تذکر کتبی، 10 مورد توبیخ کتبی و 2 مورد لغو پروانه فعالیت، 4 مورد لغو پروانه فعالیت که به صورت تعلیق درآمده بودند و برای 7 شرکت نیز حکم برائت صادر شد و سایر پرونده ها در دست بررسی می باشد.

کارشناس حقوقی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، اکثر تخلفات شرکت ها را رانندگی بیش از 8 ساعت، اضافه تناژ، نداشتن کارت معاینه فنی خودرو و ... ذکر کرد.

,
لینک

   برگزاری آزمون استخدامی در اداره کل راه و ترابری مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران جهت تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود طبق مفاد قانون استخدام کشوری اقدام به برگزاری آزمون استخدام پیمانی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، سلیمان آبرود مسئول کارگزینی این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود: اداره کل راه و ترابری استان مازندران بر طبق مجوز از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور (سابق) و همچنین دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری مازندران اقدام به برگزاری آزمون استخدام پیمانی در سطح استان نموده تا از این آزمون 3 کارشناس در رشته های تحصیلی کارشناس ایمنی و ترافیک، کارشناس امور قراردادها و ارزیابی مهندسان مشاور، کارشناس بودجه جذب نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از مراحل اولیه اداری و درج آگهی استخدام در جراید استان تعداد 67 نفر متقاضی شرکت در آزمون در این اداره کل ثبت نام کرده و در تاریخ 8/9/1387 در آزمون توانمندی های تخصصی و عمومی شرکت نمودند.

مسئول کارگزینی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت: نفرات برگزیده پس از کسب حدنصاب نمره اولیه آزمون و موفقیت در دیگر مراحل (مصاحبه های تخصصی، گزینش و ...) به عنوان نیروهای استخدام پیمانی جذب اداره کل راه و ترابری استان می شوند.

شایان ذکر است نتایج اولیه برپایی آزمون مذکور قریب به یک ماه دیگر به اطلاع متقاضیان ارجمند می رسد.

 

,
لینک

   عملیات روکش آسفالت راه روستایی پرچور شهرستان تنکابن   

در برنامه ریزی توسعه و عمران روستاها، راه های ارتباطی یکی از محورهای اصلی بوده و نقطه آغاز فعالیت های عمرانی دیگر نظیر آب، برق، بهداشت، آموزش و ... به حساب می آید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس علی محمد رضایی روشن رئیس اداره نظارت بر راه های روستایی ضمن اشاره به این مطلب افزود: راه های مواصلاتی یکی از عوامل مهم و مؤثر در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر کشور محسوب شده و از این رو راه های روستایی به دلیل اتصال روستاها و مناطق روستایی و عشایری به شهرها و مراکز صنعتی می توانند نقش بسیار مهمی را در جا به جایی محصولات کشاورزی و دامی ایفاء نماید. وی تصریح کرد: این اداره کل در راستای فعالیت های خود در زمینه ایجاد راه های روستایی مناسب در استان، عملیات روکش آسفالت راه روستایی پرچور شهرستان تنکابن را در دستور کار خود قرار داده است.

مهندس رضایی روشن در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی روکش آسفالت این پروژه به طول 1800 متر و به عرض 5 متر با ضخامت 7 سانتی متر بوده که با اعتباری بالغ بر 1000 میلیون ریال به انجام رسیده است.

شایان ذکر است روستا پرچور در بخش عباس آباد، دهستان لنگارود شهرستان تنکابن واقع شده و با اتمام روکش آسفالت راه روستایی مذکور 182خانوار از نعمت یک راه مناسب و ایمن بهره مند شده اند.

 

,
لینک

   با اعتبار چهار میلیارد تومانی محور نهبندان ـ زابل تعریض می شود   

محور نهبندان ـ زابل به طول 173 کیلومتر طول دارد که 90 کیلومتر آن در حوزه نهبندان است که با اعتبار چهار میلیارد تومانی محور نهبندان ـ زابل تعریض می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: 40 کیلومتر این محور مطالعه شده و با پیگیری های مجدانه مدیر کل محترم راه و ترابری استان و با توجه به ترافیک زیاد و اینکه حدود 17 سال از عمر مفید آسفالت این محور می گذرد؛ مبلغ 4 میلیارد تومان از اعتبارات ملی سال 87 جهت تعریض آن تخصیص یافته که به محض مشخص شدن پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و با توجه به اینکه این محور فعلاً درجه 2 فرعی است، پس از تعریض به راه درجه یک اصلی ارتقاء می یابد ضمن اینکه مجدد روکش آسفالت نیز خواهد شد.

مهندس غفوری فرد افزود: محور نهبندان ـ شهداد نیز 293 کیلومتر طول دارد که 150 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی خراسان جنوبی و شهرستان نهبندان است و ابتدای این محور 32 کیلومتر (از نهبندان به چاهداشی) در سال 72 توسط جهاد سازندگی و طبق موافقتنامه مشخصات جاده روستائی ساخته شده و می بایست تعریض شود که در این صورت نیز از جاده روستایی به فرعی درجه یک ارتقاء می یابد.

وی با اشاره به بازگشایی راه نهبندان ـ شهداد و لزوم تعریض این محور و احداث راهدارخانه در این محور گفت: تعریض آن با توجه به کوهستانی بودن قسمتی از این مسیر، نیاز به 7 میلیارد تومان اعتبار دارد که تاکنون مبلغی تخصیص داده نشده است. وی از مسئولین استانی و شهرستانی خواست در جهت تخصیص اعتبار آن و نیز جهت احداث راهدارخانه در دهلم، با توجه به بازگشایی به شهداد و ترانزیت کالا و افزایش رفت و آمد و جلوگیری از خطرات احتمالی خواست اقدام لازم به عمل آید.

غفوری فرد دیگر عامل مهمی که در این محور و محور نهبندان ـ زابل ضروری است؛ ترانزیت کالا از طریق بازارچه دوکوهانه و حمل بار منطقه زابل و ترانزیت کالا از بندرعباس به افغانستان بوده که در آینده نزدیک از این راه تردد خواهند نمود چراکه کوتاهترین محور است.

 

 

,
لینک

   کاهش 50 درصدی سوانح دریایی ایران   

با وقوع و ثبت تنها یک سانحه از شناورهای ایرانی در مهرماه سال جاری، تعداد کل سوانح دریایی کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی اعلام کرد: تعداد کل سوانح شناورها اعم از ایرانی و خارجی نیز، مطابق نسبت به کل تردد انجام شده در بنادر و سواحل تحت حاکمیت و نظارت ایران، یک سانحه بوده که در مقایسه با سال قبل 66 درصد کاهش داشته است.

اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر همچنین تعداد خدمات پزشکی ارائه شده در همین مدت را به تعداد 5 نفر اعلام کرد که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل، 150 درصد افزایش داشته است.

مطابق این گزارش، با هماهنگی و همکاری مراکز هماهنگی نجات دریایی سازمان بنادر، تعداد 38 نفر در مهرماه گذشته از خطر غرق شدن نجات یافتند.

 

,
لینک

   اولویت بندی پروژه ها، مدیریت کیفیت و هزینه از برنامه های شرکت ساخت است   

وزیر راه و ترابری در مراسم معارفه مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور تاکید کرد: اولویت بندی و زمانبندی پروژه ها، توجه به مدیریت کیفیت و باید هزینه در شرکت ساخت و توسعه مد نظر قرار گیرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در این مراسم با اشاره به فعالیتهای سخت کوشانه و صادقانه مهندس صادق افشار در سمت معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور، تصریح کرد: تودیع مهندس افشار را با معارفه وی به عنوان مشاور ویژه پذیرفته ام؛ وی کار سنگینی را بردوش می کشیدند که امیدوارم مدیران شرکت با تقسیم کار این مسئولیت سنگین را همگی به دوش بکشند.

دکتر بهبهانی یاد آور شد: سعی کردم کسی را انتخاب کنم که از خانواده وزارت راه و ترابری و از بهترین ها در حوزه علمی و اجرایی باشد.

وی بیان کرد: مدیران باید به پروژه ها سرکشی کنند واز مدیر عامل جدید شرکت ساخت گزارش هفتگی این بازدید ها را خواستار شد.

وزیر راه و ترابری خطاب به مدیران شرکت ساخت اظهار داشت: کیفیت کارها را افزایش و کارها را بر اساس مبانی علمی انجام دهید.

دکتر بهبهانی خاطر نشان کرد: مهندس برزگر فردی دونده و کارآشنا است که باید حدود 360 پروژه شرکت ساخت را اولویت بندی نمایند.

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: در سال آینده امیدواریم که بتوانیم بودجه مناسبی را برای ساخت راهها جذب نمائیم و راههای طولانی وپروژه های اولویت دار را در کمترین زمان انجام دهیم.

در این مراسم مهندس صادق افشار معاون سابق وزیر و مدیر عامل سابق شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل که سابقه 30 سال فعالیت در وزارت راه و ترابری داشته است، تصریح کرد: خدا را شاکرم که در  نظام مقدس جمهوری اسلامی و در دوران شکوفایی همراه با ملت عزیز ایران توفیق خدمت آن هم در وزارت راه و ترابری را داشته ام.

وی ادامه داد: معتقدم حمایت و پشتیبانی از نظام اسلامی در حال حاضر تلاش و کوشش در توسعه و سازندگی کشور است و باید با تلاش خودمان ثابت کنیم  می توان کشوری توسعه یافته اسلامی را در ایران داشت.

مهندس افشار با تاکید مجدد بر افتخار خدمتگذاری در نظام اسلامی، یادآور شد: تمامی کارها در دوران خدمتم توسط کارکنان و همکاران انجام شد، و ما از نهایت بضاعتمان استفاده کردیم .

وی گفت: حکومت اسلامی حاکمیت بر قلبهاست و باید ما به ارائه عملی احکام اسلام بپردازیم . حتماً بنده حقیر  شایسته ایی منصب نبودم و با خدا عهد بسته بودم که خود را شایسته مقامات نمی دانم و تلاشی هم در جهت کسب سمت نکردم و براساس اینکه انجام کاری که بر زمین مانده واجب کفایی است، کارها را انجام می دادم.

مهندس افشار با اشاره به استقبال از شرایط جدید برای بازنشستگی خود و لزوم دمیدن روح تازه به شرکت ساخت، بیان کرد: مهندس برزگر از همکاران فعال و مجرب هستند و کار بسیار سنگینی به دوش وی گذاشته می شود که ادارات راه و ترابری استانها و ساخت و ساز کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

وی با اشاره به اینکه مشوق مهندس برزگر در پذیرفتن این مسئولیت بوده اند، یاد شهدای وزارت راه و ترابری به ویژه شهیدان بهرامی، دهگان، تفویضی و کلانتری را گرامی داشت و افزود: انسانهای وارسته ای در این وزارتخانه بوده اند و امروز این بار امانت به ما رسیده است که باید به خوبی به مقصد برسانیم.

مهندس افشار در پایان سخنانش تصریح کرد: در شرایط جدید شاکرم و مکلف به حمایت از نظام اسلامی هستم.

مهندس محمدرضا برزگر بفروئی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیر بناهای حمل و نقل کشور نیز در سخنانی با تشکر از حسن نیت دکتر بهبهانی و تاکید بر مدیریت مشارکتی، بیان کرد: باید به نظرات جمع، مدیران و کارشناسان اهمیت داده شود و کسانی که بدون علم کار می کنند بیشتر از آنکه بسازند، ضایع خواهند کرد.

مهندس برزگر مدیر عامل سابق شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و ترابری با اشاره به فعالیت خود در این وزارتخانه از سال 60 بیان کرد: قائم مقام وزیر راه و ترابری به شدت بحث بودجه سال آینده وزارتخانه را دنبال می کنند که امیدواریم میزان مناسب و لازم جذب شود.

وی با اشاره به اهمیت منابع انسانی و ضرورت مثبت نگری، گفت: امور اجرایی باید براساس پشتوانه علمی انجام شود و پیمانکاران دارای نیروهای قوی علمی هستند.

معاون وزیر راه و ترابری تاکید کرد که به اولویت بندی طرحها و مدیریت منابع، جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی، حمل و نقل ریلی، جذب نیروهای متخصص، دادن اختیارات به مشاوران و خواستن کار مطلوب از آنها توجه ویژه شود.

مدیر عامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خاطر نشان کرد: نوآوری و شکوفایی و تقاضای مردم را در اولویت بندی طرحها مد نظر داشته باشیم .

مهندس محمدرضا برزگر بفروئی پیش از این دو دوره رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، معاون امور جنگ وزارت راه و ترابری، معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای وزارت راه و ترابری، مشاور وزیر راه و ترابری، مدیر کل امور راه و ترابری سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق، دبیر شورای راه و ترابری برنامه سوم توسعه، عضویت در شوراهای تلفیق امور زیربنایی، تحول اداری، شورای فنی، مدرس دروس راه و ترابری در دانشگاههای امام حسین (ع)، امیرکبیر و مدرسه عالی شهید تفویضی وابسته به وزارت راه و ترابری بوده است.

در پایان این مراسم لوح تقدیری از طرف وزیر راه و ترابری به مهندس افشار اهدا شد.

 

 

لینک

   ملاقات مردمی وزیر راه و ترابری   

وزیر راه و ترابری امروز صبح با مراجعان به این وزارتخانه گفتگو و در جریان امور آنها قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در این ملاقاتها دستورات لازم را برای انجام امور صادر کرد.

یکی از مراجعه کنندگان که در زمینه ساخت پلهای بزرگ تخصص داشت، اعلام کرد: ترجمه کتابی را در زمینه پل در دست تهیه دارم و مطالعاتی را در زمینه منوریل داشته ام که امیدوارم به کار گرفته شود.

یکی دیگر از ملاقات کنندگان با وزیر که از شهرستان اقلید آمده بود نامه ای از اهالی اقلید تقدیم دکتر بهبهانی کرد.

وزیر راه و ترابری در پاسخ این مراجعه کننده بیان داشت: پروژه ای از ایزدخواست به شیراز طراحی شده که مسیر را 170 کیلومتر کوتاهتر می کند که به دنبال سرمایه گذار برای اجرای این پروژه هستیم.

در این ملاقاتها، عسگریان کارشناس راهداری با 24 سابقه نیز خواستار طرح موزه راهداری و راهسازی و حوزه حمل و نقل از گذشته تاکنون شد که وزیر راه و ترابری در این خصوص دستور مساعد را صادر کرد.

مراجعه کننده دیگر یکی از معارضان آزادراه تهران ـ شمال بود که خواستار دریافت مبلغ تعیین شده برای زمین خود بود که دکتر بهبهانی دستور رسیدگی دادند.

دو تن دیگر مراجعه کنندگان از معارضان اتوبان قزوین و تهران ـ پردیس بودند که وزیر دستور بررسی و رسیدگی دادند.

از دیگر مراجعه کنندگان امروز  فارغ التحصیلان دروه خلبانی بودند که دکتر بهبهانی به سازمان هواپیمایی کشور و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی دستر رسیدگی را دادند.

لینک

   بیش از 30 میلیارد ریال برای ایمن سازی راههای گلستان اختصاص یافت   

معاون راهسازی راه و ترابری گلستان گفت : در سال جاری میزان 30 میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی برای ایمن سازی راههای استان تخصیص یافت

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان ، مهندس سید عباس شیرنگی افزود : این اعتبار در قالب چهار پروژه شامل مرحله اول روکش آسفالت محور مینودشت – تنگراه به طول 25 کیلومتر ، روکش آسفالت آزادشهر – گنبد به طول 10 کیلومتر و احداث رمپ (ورودی – خروجی ) و تعریض پیچ خطرناک روستای فارسیان محور آزادشهر – خوش ییلاق می باشد.

وی ، تعریض و ترانشه برداری ( کوه بری ) در محور آزادشهر – خوش ییلاق را از دیگر پروژه هایی دانست که به منظور ایمن سازی راه های استان در حال اجرا است.

شیرنگی افزود : در حال حاضر این پروژه ها بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسند

به گفته معاون راه و ترابری گلستان ، همچین 24 پروژه ملی دیگر نیز با اعتبار 130 میلیارد ریال در سطح راه های استان در دست اجرا است که شامل آسفالت  ، بهسازی و رفع نقاط پر حادثه می باشد.

طول راه های اصلی ، فرعی و روستایی گلستان به حدود پنج هزار کیلومتر می رسد.

 

لینک

   دقت بالا و مدیریت خوب در تسریع و کیفیت بالای پروژه تاثیر بسزایی دارد   

 

عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای وزارت راه و ترابری از محور های استان فارس بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس مهندس معاون راهداری وزارت راه و ترابری از محورهای شیراز – سپیدان ، یاسوج ، شیراز- فیروز آباد – جم بازدید نمود و مسائل و مشکلات را مورد بررسی قرار داد.

بر اساس این گزارش  مهندس عبدالهاشم حسن نیا علاوه بر بازدید از پروژه های راهسازی و بررسی مسائل فنی پروژه ها در استان فارس از پروژه ها  و فعالیت های راهداری به خصوص راهداری زمستانی و وضعیت و ساماندهی راهدارخانه ها بازدید نمود.

وی در ادامه نیز از راهدارخانه ها ، پایگاههای شن و نمک و دستگاهها و ماشین آلات راهداری بازدید و توصیه های لازم را ارائه نمود.

معاون راهداری و هماهنگی امور استانها ضمن بازدید از روکش محورهای شریانی و تعمیر و نگهداری پلهای بزرگ در خصوص میزان و نحوه انجام عملیات سوالاتی مطرح و مدیر کل راه و ترابری فارس توضیحاتی ارائه و مراحل انجام کارها را تشریح نمود.

شایان ذکر است مهندس حسن نیا در حین بازدید از عملکرد راه و ترابری فارس بهسازی در محور شیراز- یاسوج-حد فاصل سپیدان – یاسوج که در سال گذشته 32 کیلومتر از این محور از حوزه استحفاظی کهکیلویه به فارس تحویل گردید و معایب و نواقص بسیار داشت و روکش آسفالت آن به دلیل فرسودگی بسیار از وضعیت بسیار بدی برخوردار بود اظهار رضایت نمود و افزود: انجام روکش آسفالت ،رفع نقاط حادثه خیز و ساماندهی راهدارخانه های مسیر ، نصب تابلوها و علائم مطلوب  در مقایسه با وضعیت فعلی محور سپیدان -  یاسوج قابل مقایسه نمی باشد. مهندس عبدالهاشم حسن نیا اذعان داشت : با کار و تلاش و دقت بالا و مدیریت خوب می توان به کیفیت بالا در محورها دست یافت و از عملکرد راه و ترابری در ساماندهی این محور در مدت کوتاه به نحوه احسن تقدیر و تشکر نمود.

گفتنی است در بازدید 3 ساعته معاون راهداری در روز دوم سفر خود از محور جدید الاحداث فیروز آباد – جم وی اظهار داشت: محور فوق یکی از بهترین و نمونه ترین پروژه های راهسازی در کشور است.

مهندس عبدالهاشم حسن نیا نیز از پروژه روکش آسفالت و شانه سازی محور کوار –  فیروز آباد بازدید و از فعالیت های خوب مجموعه راه و ترابری استان در این حوزه ترانزیتی و شریانی و مهم کشور که ارتباط شمال کشور را به منطقه پارس جنوبی متصل می کند تقدیر نود.

در این بازدید مدیر کل نگهداری وزارت راه و ترابری – مدیر کل راه و ترابری فارس – پیمانکاران – کارشناسان و مشاوران پروژه ها نیز حضور داشتند.

لینک

   برنامه های هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای راه و ترابری گلستان اعلام شد   

 

مدیر کل راه و ترابری گلستان از برنامه های هفته راهداری از 26 آذر ماه تا اول دی ماه سال جاری در استان خبر دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان : مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : رژه و اعزام اکیپ های راهداری به راهدارخانه های استان ، برگزاری مراسم تقدیر از راهداران و مدیران بازنشسته راه و ترابری ، تقدیر از راهداران جانبار و مصدوم که در حین عملیات راهداری آسیب دیدند و نصب 200 عدد پارچه نوشته در حریم راه های استان از جمله این پرنامه ها می باشد.

به گفته وی ، افتتاح پروژه های راهداری ، برگزاری نشست مطبوعاتی ، بازدید از راهدارخانه های استان و تقدیر از راهداران برفروب ، ارسال دو هزار لوح تقدیر و تبریک هفته راهداری برای اعضای شورای اسلامی و دهیاریهای سطح استان ، توزیع بروشور ایمنی به مناسبت فرا رسیدن هفته راهداری در مبادی ورودی استان ، برگزاری نمایشگاه هفته حمل و نقل و راهداری و حضور در برنامه های تلویزیونی و رادیویی از دیگر برنامه هایی است که در طول هفته راهداری و حمل و نقل جاده ای در سال جاری انجام می شود.

شورابی ادامه داد : هدف از برگزاری این برنامه های گرامیداشت این هفته ، گسترش فرهنگ راهداری و اطلاع رسانی از نحوه عملکرد راهداران طی فصل سرما می باشد. استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی دارد که در طول این راه ها 13 راهدارخانه ثابت و سیار فعالیت می کنند.

لینک

   شش پروژه عمرانی در راه های روستایی غرب گلستان در حال اجرا است   

 رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بندرترکمن از اجرا شدن شش پروژه عمرانی   زیر سازی ، آسفالت و احداث ابنیه در سطح راه های روستایی این منطقه از استان خبر داد

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان ، مهندس رمضان سیستانی گفت : این پروژه ها با اعتبار شش میلیارد و 400 میلیون ریال در حوزه شهرستانهای بندرترکمن – کردکوی و بندرگز و در راههای روستاههای کریم ایشان ، آلتین تخماق ، وزوار ، النگ و ایلوار اجرا شده است .

وی ، طول این پروژه ها را 5/13 کیلومتر اعلام کرد و افزود : احداث یک دستگاه پل دو دهانه چهار متری و 19 دستگاه آبرو لوله ای از پروژههای دیگری است که در سطح راه های غرب گلستان در حال اجرا می باشد.

سیستانی اضافه کرد : عملیات اجرایی این پروژه ها تا پایان سال مالی به پایان و به  بهره برداری میرسد

راه و ترابری غرب گلستان شامل شهرستانهای بندرترکمن ، کردکوی و بندرگز می شود.

772 کیلومتر از راه های اصلی ، فرعی و روستایی گلستان در غرب استان واقع شده اند.

 

لینک

   24 پروژه ملی راهسازی در استان گلستان در حال اجرا است   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری گلستان خبر دارد : در حال حاضر 24 پروژه ملی راهسازی با اعتبار 130 میلیارد ریال در استان در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس سید عباس شیرنگی گفت : این پروژه ها شامل روکش آسفالت ، بهسازی و رفع نقاط پر حادثه در سطح      راه های استان می باشد.

به گفته وی ، احداث رمپ ( ورودی – خروجی ) و تعریض و اصلاح پیچ خطرناک روستای فارسیان در محور آزادشهر – خوش ییلاق ، اجرای بزرگراه آزادشهر – نوده خاندوز (باند شمالی ) ، تعریض پلهای محور خوش ییلاق – آزادشهر و اصلاح و تعریض دوربرگردان گرگان – آق قلا ( سه راهی فرودگاه ) از مهمترین پروژه های ملی امسال استان است که در حال اجرا است.

شیرنگی با بیان این که تمام این پروژه ها از سوی پیمانکاران بخش خصوصی انجام   می شود ، افزود : صرفه جویی و توجیه اقتصادی ، اشتغالزایی ، اجرایی شدن پروژه ها در زمان کوتاه و همسو شدن با سیاستهای دولت از مهمترین دلایل واگذاری این پروژه ها به بخش خصوصی می باشد.

لینک

   تقدیر از بسیجیان اداره کل راه و ترابری فارس   

 

 

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج از بسیجیان اداره کل راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس در ابتدای این جلسه محمد کامگارپور فرمانده پاسگاه بسیج اداره کل راه و ترابری فارس ضمن معرفی سمت تک تک اعضاء پس از اشاره به فعالیت ها و اقدامات بسیج اداره کل در مناسبت های مختلف، به طرح مشکلات موجود در این پایگاه پرداخت.

در ادامه مهندس قوامی معاون اداری مالی اداره کل راه و ترابری فارس پس از تبریک هفته بسیج و اظهار خسته نباشید به بسیجیان کشور و این اداره کل با توجه به عملکرد قابل قبول پایگاه بسیج اداره در سال گذشته خاطر نشان کرد: در دوران پس از انقلاب فعالیت گسترده بسیج و بسیجی بر کسی پوشیده نیست. وی با اشاره به این مطلب که بسیج زمان و مکان نمی شناسد از اعضای شورا خواست بسیجی فکر کنند و تفکر بسیجی را گسترش دهند.

قوامی بسیجیان را به اتحاد در برابر قدرتهای زورگو فرا خوانده افزود: همانگونه که در دوران جنگ، بسیجیان با از خود گذشتگی در صف مقدم جبهه ها حضور داشتند امروز نیز در دوران سازندگی، این وظیفه مهم بر عهده ماست که از مملکت اسلامیمان در مقابل استکبار جهانی دفاع کنیم و تفکر بسیجی را به نسل های آینده انتقال دهیم.

در انتهای این جلسه با اهداء لوح و هدایایی از فعالیت ها و عملکرد اعضای شورای بسیج اداره کل راه و ترابری فارس تقدیر شد.

لینک

   دولت اجرای دو پروژه بزرگ در استان بوشهر را تصویب کرد   

معاون امورعمرانی استانداری بوشهرگفت: پروژه منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر در دولت و قطار بین شهری بوشهر - عالی شهر در شورای عالی ترافیک کشور تصویب شد.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مهندس مسعود نصوری اعلام کرد: پروژه منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهردرنشست دوم آذر ماه جاری کمیسیون اقتصادی دولت که مصوبات آن در حکم مصوبات هیات دولت است ، تصویب شده است.

وی اظهار داشت: تصویب این منطقه به‌عنوان یکی از مصوبات سفر هیات دولت به استان بوشهر پس از مدت‌ها مذاکره و پیگیری و انجام اقدامات کارشناسی اولیه از جمله مشخص شدن موقعیت، مساحت، سازمان مسوول و اقدامات گسترده برای تامین زیر ساخت‌های اولیه منطقه ویژه اقتصادی گناوه و نظیر آب و برق و مخابرات صورت گرفته است.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر افزود: بعد از تصویب این منطقه در کمیسیون اقتصادی دولت لایحه‌ای در ارتباط با تشکیل مناطق ویژه اقتصادی شامل منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر و 13 منطقه دیگر برای بررسی به مجلس شورای اسلامی تقدیم شده و پس از طی مراحل قانونی لازم این لایحه جنبه قانونی خواهد یافت.

نصوری بیان کرد: گزارش مطالعات قطار بین شهری عالی‌شهر ـ بوشهر به لحاظ توجه فنی و اقتصادی و زیست محیطی در شورای عالی ترافیک کشور به تصویب رسید.

وی گفت: رفاه مردم در تردد و حمل و نقل بار، ایجاد ضروری‌ترین زیرساخت‌ها و در پی آن تحقق جهت‌های پیش‌بینی شده در شهر جدید عالی شهر، کاهش تصادفات جاده‌ای و خسارت ناشی از این تصادفات و صرفه‌جویی در مصرف سوخت از اهداف اجرای قطار بین‌شهری عالی‌شهر به بوشهر است.

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر افزود: مدت زمان مطالعات اجرای این طرح چهار سال پیش‌بینی شده است و پس از اتمام مطالعات، فاز یک و دو اجرایی می‌شود.

نصوری اضافه کرد: طول مسیر رفت و برگشت این قطار بین شهری 42 کیلومتر است و سرعت حرکت هم حدود 80 کیلومتر در ساعت در نظرگرفته شده است.

وی گفت: پیش‌بینی مشاور برای اقدامات زیرسازی، ساخت و اجرای ساپگرید و تحکیم بستر و ایستگاه‌های مورد نیاز 26 میلیون دلار اعتبار است.

نصوری افزود: کل هزینه اجرا و بهره‌برداری پروژه قطار بین شهری علی شهر - بوشهر 112 میلیون دلار برآورد شده است.

شهر جدید عالی شهر به منظور جای دادن سرریز جمعیت بندر بوشهر احداث شده است و هم اکنون بیش از 10 هزار نفر جمعت ساکن دارد و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این شهر واقع است.

لینک

   عبور و مرور روان و ایمن در راه ها از اهداف راه وترابری گلستان اس   

  مدیرکل راه وترابری گلستان ، برقراری عبور و مروری روان و ایمن در سطح راه های استان  را از مهمترین اهداف و اولویتهای کاری این دستگاه اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : بهبود مستمر سطح کیفیت پروژه های راهداری و راهسازی ، افزایش رضایتمندی مشتریان و ارباب رجوع ، رعایت استانداردها ، ضوابط و معیارها و ساخت راه ها و جاده های از دیگر اهداف اداره کل راه و ترابری گلستان می باشد

وی افزود : اجرای طرح های راهداری نوروزی و تابستانه و تشکیل ستاد حوادث ، استقرار اکیپ های برفروب در فصل زمستان در راهدارخانه های ثابت و سیار استان ، برگزاری همایشهای علمی و اجرای طرح های بهسازی و ایمنی را از جمله اقدامات اداره کل راه وترابری گلستان به منظور برقراری عبور و مروری روان و ایمن در سطح راه های استان می باشد.

به گفته وی ، روکش آسفالت محور مینودشت – تنگراه به طول 25 کیلومتر با اعتبار 10 میلیارد ریال ، روکش آسفالت آزادشهر – گنبد به طول 10 کیلومتر با اعتباری معادل چهار هزار و 500 میلیون ریال و احداث رمپ (ورودی و خروجی ) و تعریض پیچ خطرناک روستای فارسیان محور آزادشهر – خوش ییلاق با اعتباری برابر با 960 میلیون  تومان از پروژه هایی است که برای افزایش ایمنی در سطح راه های استان در حال انجام می باشد.

جوان شورابی تعریض وترانشه برداری ( کوه بری ) با اعتبار 660 میلیون تومان در محور ازادشهر – خوش ییلاق نصب تابلوهای دیجیتالی vms  با اعتبار دو میلیاردو 600 میلیون ریال در سالجاری از دیگر پروژه های در دست اجرای راه وترابری گلستان به منظور برقراری عبور و مروری روان وایمن در سطح راه های استان عنوان کرد.

حدود پنج هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی گلستان را به سایر استانها متصل  میکند.

 

لینک

   بازدید معاونت راهداری و هماهنگی امور استانها از راههای استان بوشهر   

 

عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانها به همراه عزیز فیلی مدیر کل نگهداری راههای سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای از راههای استان بوشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی این بازدید  پروژه های استان اعم از اجرای روکش ، بهسازی،عملیات راهداری و راهسازی محورها مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت.

همجنین در این بازدید یک روزه از پروژه تعمیرات  پل بزرگ موند از  بزرگترین پل های جاده ای کشور نیز بازدید به عمل آمد.

لینک

   آمادگی راه و ترابری استان تهران برای راهداری زمستانی   

راهداران استان تهران با آمادگی کامل به استقبال فصل سرما در زمستان می روند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران فریبرز واحدی، معاون راهداری این اداره کل گفت: کلیه اقدامات لازم برای سرویس و تجهیز ماشین آلات برف روب، برف خور، نمک پاش، تأمین و ذخیره نمک، ماسه و سایر مصالح مورد نیاز و همچنین برنامه ریزی در خصوص به کارگیری و استقرار نیروهای ورزیده و باتجربه به منظور انجام عملیات راهداری زمستانی در سطح استان به نحو مطلوب صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: تعداد 650 نفر در قالب 50 اکیپ راهداری بخش خصوصی و دولتی با استفاده از 82 دستگاه ماشین آلات سبک و 253 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شامل انواع کریدور، لودر، بولدوزر، نمک پاش مکانیزه، کامیونهای حمل نمک و دستگاه های تیغه دار (اونیماک و اشکوش) و همچنین 5 دستگاه گریدر نو، 5 دستگاه لودر نو و 10 کامیون جدید خریداری شده در گردنه های برف گیر و محورهای کوهستانی مستقر خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد، امسال برای اولین بار در کشور 5 دستگاه برفخور جدید از کشور سوئیس خریداری شده و همزمان 8 نفر از پرسنل اداره کل به عنوان اپراتور به مدت یک هفته در کشور مزبور آموزش دیده اند که این دستگاه ها به همراه اپراتورها امسال به ناوگان راهداری زمستانی اضافه می شوند.

معاون راهداری گفت: طبق دستور مقام عالی وزارت راه و ترابری نقشه گردنه های مهم استان تهیه شده و کلیه راهدارخانه های اصلی و مهم استان تجهیز و برای زمستان امسال آماده شده اند، ضمناً به منظور افزایش بازدهی و حضور به موقع عوامل راهداری در راههای تحت نظارت راه و ترابری استان تهران راهدارخانه های کمکی و سیار به صورت پایگاه های سیار راهداری بین راهدارخانه های اصلی راه اندازی و مستقر گردیده اند.

واحدی با تأکید بر اینکه طبق آمارهای ارائه شده توسط سازمان هواشناسی کشور امسال طول دوره سرما و میزان برودت هوا طولانی پیش بینی شده است گفت: یخ زدایی راهها و نمک پاشی به موقع در اولویت کاری برنامه های راهداری استان تهران می باشد.

وی افزود: مقرر شده است امسال از امکانات و ماشین آلات پیمانکاران راهسازی نیز در مواقع اضطراری در فعالیتهای نگهداری زمستانی و برفروبی راهها استفاده نمایم. علاوه بر این با توجه به موفقیت آمیز بودن طرح نصب مخازن شن و نمک در راههای استان تهران در سال 86 این طرح امسال با تعداد بیشتری مخازن نمک در گردنه ها، ورودی تونل ها، پلها و نقاط برف گیر استان در حال اجراء می باشد.

واحدی در پایان با تشکر از کلیه نهادهای ذی مدخل در امر امدادرسانی زمستانی و تأکید بر تعامل و همکاری جدی تر این ارگانها در فصل سرما خواستار همکاری مردم و استفاده کنندگان از جاده ها برای داشتن سفرهای ایمن زمستانی شد.

 

لینک

   کاهش 50 درصدی سوانح دریایی ایران   

با وقوع و ثبت تنها یک سانحه از شناورهای ایرانی در مهرماه سال جاری، تعداد کل سوانح دریایی کشور نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی و بنا بر اعلام اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی، تعداد کل سوانح شناورها اعم از ایرانی و خارجی نیز، مطابق نسبت به کل تردد انجام شده در بنادر و سواحل تحت حاکمیت و نظارت ایران، یک سانحه بوده که در مقایسه با سال قبل 66 درصد کاهش داشته است.

اداره کل ایمنی و حفاظت دریایی، سازمان بنادر همچنین تعداد خدمات پزشکی ارائه شده در همین مدت را به تعداد 5 نفر اعلام کرد که نسبت به زمان مشابه آن در سال قبل، 150 درصد افزایش داشته است.

مطابق این گزارش، با هماهنگی و همکاری مراکز هماهنگی نجات دریایی سازمان بنادر، تعداد 38 نفر در مهرماه گذشته از خطر غرق شدن نجات یافتند.

 

لینک

   دیدار لکوموتیورانان با وزیر راه و ترابری   

جمعی از لکوموتیورانان شاغل در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران شب گذشته با دکتر بهبهانی دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این دیدار لکوموتیورانان مسائل و مشکلات کاری و صنفی خود را با وزیر راه و ترابری درمیان گذاشتند.

همچنین در ادامه این دیدار وزیر راه و ترابری ضمن قدردانی از زحمات لکوموتیورانان اظهار امیدواری کرد که مشکلات آنان هر چه زودتر بررسی و برطرف خواهد شد.

علاوه بر این در پایان این دیدار به 6 نفر از لکوموتیورانان برگزیده هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

 

لینک

   انتصاب مشاور قائم مقام وزیر راه و ترابری   

مرتضی مطلبی به عنوان مشاور قائم مقام وزیر راه و ترابری منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی در حکمی مرتضی مطلبی به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

لینک

   اجرای مانور سراسری روز بدون حوادث رانندگی در استان همدان   

     با هدف جلوگیری ازتصادفات و به مناسبت روز بدون حوادث رانندگی اکیپهای راهدار این اداره کل با برنامه ریزی لازم ملبس به لباس ایمنی و همراه داشتن راکت هشت ضلعی از ساعت 7 صبح لغایت 17 بعدازظهر با استقرار خود در گردنه ها و پیچهای حساس اقدام به کنترل وضعیت ترافیکی در راههای مواصلاتی استان را در کنار عوامل پلیس راه خواهند داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان،  این اقدام براساس دستورالعمل صادره از سوی کمیته ایمنی وزارت راه و ترابری در سراسر کشور محقق میگردد. امید به این است که با این اقدام استان همدان همانند سال قبل با کنترل ترافیک در این روز درخصوص ممانعت از تصادفات جاده ای پیشگام باشد.

لینک

   تجهیز راهدارخانه های استان زنجان ، برای نگهداری زمستانی راهها   

19 راهدارخانه در سراسر استان زنجان برای نگهداری زمستانی از کلیه راههای اصلی و فرعی استان تجهیز شدند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، مهندس سقندلی ، مدیر کل راه و ترابری استان زنجان در این رابطه گفت: با آغاز فصل سرما و شروع بارندگی ها ، همکاران ما به منظور بالا بردن سطح ایمنی جاده ها و جلوگیری از مسدود شدن راهها در حال آماده باش برای ارائه خدمات می باشند.

 وی با اشاره به تجهیز راهدارخانه های استان گفت در حال حاضر 493 نفر از همکاران ما در 25 نقطه از استان با در اختیارداشتن 256 دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین و سبک در حال آماده باش می باشند .

مدیر کل راه و ترابری با بیان مطالب فوق تصریح نمود : تمام تلاش ما در این اداره کل براین است که با استفاده از تجهیزات در اختیار و با همکاری بخش خصوصی کمترین مشکل را در محورهای استان زنجان داشته و شاهد مسدود شدن هیچ یک از راههای اصلی استان نباشیم.

لینک

   تشکیل دومین جلسه کمیته ویژه حمل گندم در گلستان   


دومین جلسه کمیته ویژه حمل گندم استان گلستان با هدف برنامه ریزی در خصوص حمل 100،000  تن  گندم وارداتی از بنادر به سیلوهای استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در این جلسه مهندس لطفی مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان در سخنانی گندم را جزو محصولات استراتژیک دانسته و خاطر نشان کردند ، با توجه به خشکسالی اخیر و کاهش تولید گندم بخشی از نیاز کشور مان از کشورهای دیگر خریداری شده و مقرر نمودند که تشکلهای صنفی بخش حمل و نقل کالا نسبت به هدایت کامیون به بنادر جهت حمل سهمیه استانها تلاش مضاعف داشته باشند و به نحو مقتضی به شرکتهای تحت پوشش اطلاع رسانی شود.

لینک

   بیش از 9 میلیارد ریال برای زیر سازی و آسفالت راه های مینودشت هزینه شد   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان مینودشت گفت : 9 میلیارد و 50 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای زیر سازی و آسفالت شش محور ارتباطی این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون صرف شده است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، یوسف ممشلی افزود این محورها شامل  ده چناشک – دوزین – دو جوز – برنجوین – اسفرانجان – براین – قلمی – ساسنگ – دروک – چمانی و زنگلاب می شود.

به گفته وی با آسفالت این محورها 52 روستا با جمعیت هشت هزار و 800 خانوار از راه مناسب استفاده می کنند.

ممشلی همچنین احداث رمپ و پارکینگ در تقاطع دوزین و تراجیق را از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت از سال جاری در حوزه محورهای ارتباطی شهرستان مینودشت عنوان کرد و افزود برای این عملیات 550 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

558 کیلومتر از راههای استحفاظی استان گلستان در شهرستان مینودشت قرار دارد.

 

لینک

   تقدیر از مدیر کل و پرسنل اداره کل راه و ترابری استان گلستان   

اعضاء و رئیس شورای شهر نوکنده و شهردار این شهر با اهداء لوح تقدیری از تلاش چشمگیر و ارزنده مدیر کل و پرسنل اداره کل راه و ترابری استان گلستان در مهار نمودن و کمک رسانی در سیل های اخیر منطقه قدردانی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، اعضای شورای شهر و شهردار نوکنده در این تقدیر نامه خطاب به مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری بیان داشتند بدینوسیله از اقدامات مؤثر و ارزشمند جنابعالی و نیروهای خدوم آن مجموعه در مهار نمودن و کمک رسانی در سیل اخیر که در اثر بارندگی در این شهر بوجود آمده تقدیر و تشکر می نماییم و خدمات ارزندتان را ارج می نهیم در همین راستا و در خاتمه این متن برای مدیر کل و همه دلسوزان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران آرزوی توفیق و سر بلندی نمودند.

گفتنی است استان گلستان جزو استانهای سیل خیز کشور محسوب می شود.

لینک

   کاهش سوانح رانندگی در راه های استان قم   

نیمه اول سالجاری سوانح رانندگی  استان قم نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 14 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه وترابری استان قم، مهندس داریوش نظری که درمراسم تودیع ومعارفه معاون راهداری سخن می گفت،افزود: برنامه ریزی در جهت بهسازی وایجاد ایمنی در جاده ها- انجام به موقع خط کشی در سطح راهها و نصب علائم ایمنی بر اساس آئین نامه طرح هندسی راهها وهمچنین حضور مستمر راهداران در راههای حوزه های استحفاظی و ایام تعطیلات هفته و ایام خاص -تعامل خوب پلیس راه با اداره کل راه وترابری استان و ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی ازجمله عوامل مهم کاهش 14درصدی تصادفات جاده ای درمحورهای استان قم می باشد. مدیرکل راه وترابری استان قم افزود: علیرغم بالا بودن آمار تصادفات در سطح راههای استان و احساس نگرانی مسئولان ذیربط و همچنین افزایش تولید سالانه خودرو در کشور و رشد ترافیک در محورهای استان خوشبختانه در استان قم طی سالهای گذشته آمار تلفات ناشی از تصادفات جاده ای کاهش محسوسی داشته است.مهندس نظری دراین مراسم اززحمات مهندس محمدتقی نادعلی درطول دوران تصدی معاونت راهداری تقدیروتشکرکردومهندس مصطفی عباسی رابعنوان معاون جدیدراهداری معرفی ومنصوب کرد.گفتنی است مهندس نادعلی درشهریورماه طی حکمی ازسوی استاندارمحترم بعنوان مدیرعامل سازمان توسعه وعمران استان قم منصوب شدند.

لینک

   جلسه هماهنگی برای ایمنی حریم راه ها   

جلسه هماهنگی و توجیه مسئولان ایمنی و حریم راه شهرستانها در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری فارس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس در این جلسه که با موضوع اصلی نقش مهندسی ایمنی و حریم راه ها در کاهش تصادفات رانندگی  تشکیل شد مهندس ابراهیم فرج پور رئیس اداره ایمنی وحریم راه ها در اداره کل راه وترابری فارس به همراه معاون و کارشناسان این اداره، میزبان رؤسای ادارات ایمنی و حریم راه ها ی شهرستانهای تابعه بودند.

مهندس ابراهیم فرج پور رئیس اداره ایمنی و حریم راه ها در ابتدای این جلسه ضمن بیان سخنانی ایمنی و حریم راه ها  را نبض اداره راه دانست و اضافه کرد: از تمامی رؤسای ایمنی شهرستانهای تابعه می خواهم نگاه  ویژه و علمی به مسئله ایمنی و حریم جاده ها داشته باشند و به فعالیت های این اداره اعم از نصب تابلو و دیگرعملیات راهداری و ایمنی به چشم یک هنر نگاه کنند.

وی ضمن ارائه گزارشی در رابطه با وظایف اصلی و فرعی اداره ایمنی، به بیان آئین نامه های ایمن سازی، ارائه دستورالعمل نصب تابوها وتذکر درمورد استانداردهای جهانی و کنوانسیون ژنو چگونگی نصب علائم افقی و عمودی و رفع نواقص موجود پرداخت.

فرج پور در ادامه سخنانش با اشاره به شیوه های جدید استفاده از حفاظ ها در محورها از رؤسای ادارات ایمنی شهرستانهای استان خواست ضمن رعایت آئین نامه های ایمنی راه ها  و دستورالعمل های جهانی، شیوه های جدید را در دستورکارخویش قرار دهند.

در انتهای این جلسه هریک از رؤسای ادارات ایمنی شهرستانها به طرح سوالاتی در رابطه با  ایمنی محورهای حوزه استحفاظی خود پرداختند و از آنها خواسته شد تا فرم هایی در رابطه با مستحدثات  موجود در حریم قانونی و نوارخدماتی محورها تهیه کرده و ارائه دهند.

 

لینک

   محور آباده – شیراز ایمن سازی می شود   

عرض زیاد رفوژ وسط محور آباده – شیراز در گذشته موجب ایجاد انگیزه تخلف در رانندگان این محور می شد که این مساله ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس سید رضا شمس، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آباده با اشاره به مطلب فوق تشریح کرد: عرض زیاد رفوژ وسط محور آباده – شیراز حد فاصل خروجی شهر آباده تا مدخل پاسگاه پلیس راه به طول تقریبی 6 کیلومتر، باعث ایجاد انگیزه تخلف در رانندگان مبنی بر تعارض بر سهم عبور مخالف جهت ایجاد سبقت غیر مجاز می نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس مهندس شمس اضافه کرد: وجود راههای دسترسی متعدد و استقرار واحدهای تولیدی- صنعتی در محدوده یاد شده از دیگر مواردی است که باعث می گردید وسائط نقلیه بدون رعایت حق تقدم مبادرت به قطع عرضی محور نمایند.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آباده ایمن سازی محور آباده – شیراز را از اساسی ترین اقدامات انجام پذیرفته توسط این اداره خوانده و تصریح کرد:  اداره راه و ترابری شهرستان آباده ضمن هماهنگی های به عمل آمده با اداره کل و مهندس حیدر نوروزی مدیرکل آن اداره اقدام به نصب گاردریل در رفوژ وسط این محور نموده و به همین منظور تعداد 4 دستگاه ابنیه فنی موجود در مسیر مزبور را به میزان 3 متر از طرفین تعریض کرده، عملیات زیرسازی نوارهایی به عرض 4 متر از طرفین را به اتمام رسانده است.

شمس در انتهای سخنانش اضافه کرد: پیگیری های لازم جهت روکش آسفالت گرم قسمت های تعریضی انجام گرفته و پس از روکش آسفالت ان شاء ا... اداره راه و ترابری شهرستان آباده نسبت به نصب تجهیزات گاردریل اقدام خواهد نمود.

 

لینک

   اجرای طرح ایمن سازی 51 مدرسه در حاشیه راه های استان گلستان   

طرح ایمن سازی در 51 مدرسه حاشیه راههای استان گلستان با توزیع اقلام آموزشی در حال اجرا است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، به منظور توسعه آموزش فرهنگ ترافیک و تردد در طول و عرض جاده ها قریب به  5500  دانش آموز که در51  مدسه بصورت دو شیفت مشغول به تحصیل هستند تحت پوشش طرح ایمن سازی مدارس حاشیه را قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان مراحل اجرای این طرح عبارتنداز: شناسایی این مدارس باشرایط خاص فیزیکی ، برگزاری جلسات با نمایندگان مدارس وآ موزش وپرورش،ارزیابی سطح آموزش انجام شده و توزیع اقلام  وتجهیزات ایمنی ازجمله اقدامات انجام شده برای اجرای این طرح توسط اداره کل حمل ونقل وپایانه های استان گلستان می باشد .لینک

   پاسخگویی به نامه ها و شکایت مردمی در سفر دوم هیأت دولت به زنجان   

همزمان با سفر دوم ریاست محترم جمهور به استان زنجان، مهندس احمد مجیدی، معاون اشتغال وزیر راه ، با حضور در ساختمان شماره 2 استانداری زنجان طی دو روز به صورت حضوری به شکایات مردمی رسیدگی کردند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، این ملاقات حضوری که در روزهای 29 ، 30 آبان ماه انجام گرفت مراجعان درخواست ها و مشکلات خود را با معاون و نماینده ویژه اعزامی وزیر و مدیران ، راه و ترابری ، راه آهن ، حمل ونقل و پایانه ، هواشناسی ، فرودگاه و آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک  مطرح و پاسخ لازم را در راستای حل مشکل خود دریافت کردند.

لینک

   بهره برداری از 60 پروژه کلان عمرانی در فرودگاه های کشور تا پایان سال 1388   

مهندس سید احمد مؤمنی رخ رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور گفت : 93 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه طرح های سطوح پروازی در فرودگاه های کشور پیش بینی شده است که در این راستا تا پایان سال 1388 ، 60 پروژه کلان عمرانی در 30 فرودگاه کشور به بهره برداری می رسد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرود گاه های کشور، مهندس سید احمد مؤمنی رخ با اشاره به اینکه در ارائه سرویس های مراقبت پرواز ، ارتباطات ،‌ناوبری و شبکه پیام های هوانوردی ، ایمنی و آتش نشانی به هیچ عنوان در کشور کمبودی وجود ندارد و ارائه خدمات فرودگاهی به نحو مطلوب و در قالب استانداردهای ایکائو ( سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ) به شرکت های هواپیمایی و کلیه بهره برداران ارائه می شود ، عمده وظایف اصلی شرکت فرودگاه های کشور را انجام خدمات فرودگاهی ، تعمیرات و نگهداری پایانه ها ، عوامل پروازی ، تجهیز فرودگاه ها به دستگاه های ارتباطی ، کمک ناوبری و راداری و تجهیزات مرتبط حفاظتی عنوان کرد و افزود: امسال 31 میلیارد تومان اعتبار برای این امور در فرودگاه های کشور در نظر گرفته شده است .

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشوربا تأکید بر اینکه هیچ فرودگاهی در کشور تعطیل نمی باشد ، تمام 54  فرودگاه تحت مدیریت و مالکیت شرکت را عملیاتی دانست و تصریح کرد: برقراری   پرواز در فرودگاه های کم ترافیک از وظایف و سیاست های شرکت های هواپیمایی برای جذب مسافر است و حتی در فرودگاه هایی مانند زنجان و اراک که پرواز های مسافری ندارند ، مدیریت و پرسنل پشتیبانی ، فنی و عملیاتی شرکت فرودگاه های کشور در ساعات کاری فرودگاه حضور داشته و آماده ارائه سرویس به پروازهای غیر برنامه ای  و اضطراری در این فرودگاه ها هستند .

وی گفت : از 54 فرودگاه تحت نظر شرکت فرودگاه های کشور 8 فرودگاه بین المللی، 21 فرودگاه مرز هوایی و 25 فرودگاه داخلی است که یر اساس برنامه ریزی های انجام شده و ارائه سرویس های هوانوردی ، در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، پذیرش و اعزام مسافر در فرودگاه ها ، پرواز های عبوری که به صورت ترانزیت از فضای کشور عبور می کنند و کل نشست و برخاست در فرودگاه های کشور به ترتیب 8 درصد، 8 / 9 درصد و 6/2 درصد رشد نشان می دهد.  

مهندس سید احمد مؤمنی رخ با اشاره به آغاز مسیر های پروازی به عراق در روزهای آتی ، افزود: بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری هفته ای 14 پرواز مشهد – نجف ، 7 پرواز تهران - نجف و 7 پرواز از تهران به سایر نقاط عراق انجام خواهد شد .

وی همچنین از برقراری مسیر ارومیه به دبی و بالعکس از شنبه 9 آذر ماه خبر داد و گفت: 154 مسافر با هر پرواز از ارومیه به دبی منتقل می شوند .

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور با تأکید بر اینکه تا پایان آبان ماه امسال ، شرکت های هواپیمایی داخلی بیش از 63 میلیارد تومان به شرکت فرودگاه های کشور بدهکار هستند ، یکی از مهمترین موانع و مشکلاتی   که باعث تأخیر در  پیشرفت پروژه های عمرانی و تجهیزاتی فرودگاهی می شود را عدم پرداخت به موقع بدهی های شرکت های هواپیمایی دانست و از مدیران این شرکت ها خواست در اسرع وقت نسبت به پرداخت معوقه های خود اقدام کنند .

مهندس علی گل محمدی عضو هیأت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور نیز به اتمام برخی پروژه های نیمه تمام تا پایان امسال در فرودگاه های کشور خبر داد و گفت : 45 میلیارد تومان طرح نیمه تمام امسال در فرودگاه های کشور یا به بهره برداری رسیده و یا تا پایان سال به اتمام می رسد.

عضو هیأت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور افزود : این پروژه ها در فرودگاه های مهرآباد، زاهدان، تبریز، رشت، سنندج، بیرجند، اصفهان، ساری، همدان، ایلام، کرمانشاه و کرمان تکمیل شده ویا تا پایان سال آماده بهره برداری می شوند .

مهندس علی گل محمدی تصریح کرد : با هزینه 3 میلیارد تومان مرمت و اصلاح باند 29 چپ و ساختمان ایمنی و آتش نشانی و هواشناسی فرودگاه مهرآباد   آماده بهره برداری است ، و توسعه اپرون این فرودگاه با بیش از 2 میلیارد تومان اعتبار تا سال آینده بهره برداری می شود .

وی با اشاره به تهیه طرح جامع و نظامنامه فرودگاهی در فرودگاه های کشور اعلام کرد : طرح جامع فرودگاه های حضرت امام ( ره ) ، اصفهان و مشهد در مراحل نهایی است ، اهواز و شیراز امسال آماده می شوند و تهیه طرح جامع فرودگاه های بندرعباس و تبریز نیز در حال آغاز است .

عضو هیأت مدیره و معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور افزود : نظامنامه فرودگاه حضرت امام ( ره ) با صرفه جویی 400 هزار دلاری انجام شد و برای تنظیم نظامنامه در 8 فرودگاه مهرآباد ، مشهد ، تبریز ، اصفهان ، شیراز ، زاهدان ، اهواز و بندرعباس نیز 8 گروه کاری تشکیل شده است .

مهندس محمود رسولی نژاد معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور جمهوری اسلامی ایران را بر اساس تصمیمات ایکائو ( سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ) و گزارش های خلبانانی که از فضای کشور عبور می کنند در ارائه سرویس های هوانوردی جزء کشورهای شاخص منطقه دانست و گفت : میانگین پرواز های

  عبوری در آبان سال 81 بین 230 تا 250 پرواز بود که این رقم با بیش از 100 درصد افزایش در آبان امسال به 513 پرواز افزایش یافته است که نشان از ارائه سرویس های هوانوردی مطلوب و اجرای کامل قوانین سازمان هواپیمایی کشوری است .

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور مجموع دستگاه های کمک ناوبری را که در فرودگاه های کشور عملیاتی است 176 دستگاه اعلام کرد و افزود : عمر متوسط این دستگاه ها بین 10 تا 15 سال است .

محمدرضا عبدالرحیمی عضو هیأت مدیره و معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه های کشور نیز با اشاره به رویکردهای نظام مند در برنامه ریزی های شرکت فرودگاه های کشور ، بکارگیری فن آوری های نوین ، ارتقای بهره وری ، ارائه خدمت رسانی به مسافران  و تکمیل و تسریع طرح های نیمه تمام فرودگاهی را از اهم برنامه های معاونت برنامه ریزی و نظارت شرکت اعلام کرد و گفت : یکی از مهمترین اهداف برنامه چهارم توسعه ایجاد مدیریت یکپارچه است که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده این هدف تا سال آینده در شرکت فرودگاه های کشور نیز تحقق یابد .

 

 

 

لینک

   تقدیر فرماندار سرخس از عملکرد اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی   

  در جلسه شورای شهرستان سرخس از عملکرد اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، در پی بازدید مدیرکل و راهداری اداره کل از وضعیت راه های شهرستان سرخس، فرماندار سرخس در جلسه شورای شهرستان از تلاش های راه و ترابری برای حل مشکلات راه های سرخس تقدیر کرد.

مهندس هاشمی نسب در این جلسه اعتبارات راه و ترابری شهرستان سرخس را 3 میلیارد و 349 میلیون تومان عنوان کرد.

وی ادامه داد: با این اعتبار عملیات راهداری و راهسازی در این شهرستان با سرعت خوبی در حال اجراست.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی در ادامه سفر به شهرستان سرخس از پروژه های راه روستایی شهرستان بازدید نمود و از نزدیک مراحل کار و روند اجرای پروژه ها را بررسی نمود.

وی همچنین پیشرفت پروژه محور سرخس- بزنگان را با حضور مشاور پروژه مورد بررسی قرار داد.

مهندس هاشمی نسب در ادامه از اقدامات اداره راه و ترابری سرخس در آستانه فصل سرما برای ذخیره سازی شن و نمک و آماده سازی ماشین آلات و پرسنل بازدید کرد.  

 

لینک

   برگزاری مانور روز بدون حادثه رانندگی در استان گیلان   

به منظور آگاه سازی افکارعمومی وایجاد حساسیت درخصوص حوادث جاده ای بین مردم ومسئولین وایجاد عزم واراده استانی برای مقابله با حوادث وکاهش آسیب های ناشی از آن و ایجاد بستری مناسب برای ترویج و ارتقاء فرهنگ ایمنی وجلوگیری ازحوادث ناگوار جاده ای ودر مجموع ارتقاء ایمنی سطح جادها  و خدمات رسانی به مصدومین احتمالی  جاده ای ،مانور روز بدون حادثه رانندگی چهارم آذرماه سالجاری درراههای گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان، این مانور نمادین که درمجموعه ورزشی اداره کل راه وترابری گیلان برگزار گردید گروه های متشکل ازخود روهای پلیس راه، راه وترابری  ،حمل ونقل ، هلال احمر ،اورژانس، آتش نشانی با بسیج امکانات و نیروی انسانی درسطح جاد ها حضور یافته و مانع ازایجاد حادثه ویا درامداد رسانی بموقع اقدام نمودند.

دراین مراسم مهندس قهرمانی استاندار گیلان ضمن تاکید بررفع نقاط پرحادثه در گیلان گفت:تاکنون از 39 نقطه پرحادثه رفع حادثه شده ودر رفع نقاط دیگر آن باید اقدام عاجل صورت گیرد.

وی افزود همه ما به عنوان یک مسئول موظفیم درکاهش تصادفات رانندگی نقش موثری داشته واگر تصادفات کاهش نیابد مسئولان امرباید پاسخگو باشند.

مهندس قهرمانی با اشاره به بهره برداری ازآزادراه رشت- قزوین گفت :با افتتاح این آزادراه شاهد ورود مسافران زیادی به استان خواهیم بود که بایداز هم اکنون برای کاهش تصادفات وایجاد ایمنی برنامه ریزی کرد.وی ایمن سازی جادها، ایجاد روشنایی معابر درمحورهای اصلی وچهاربانده را از مهمترین اقداماتی برشمرد که باید برای کاهش تصادفات انجام شود.

همچنین در این مراسم آقای مهندس صادقی مدیر کل راه وترابری گیلان با بیان اینکه سالیانه یک میلیون نفردرحوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند گفت :70 درصد این میزان در کشورهای توسعه یافته رخ می دهد ،علاوه بر آن بیش از10 میلیون نفربراثرتصادفات مصدوم ومعلول می شوند.

ناصرصادقی با انسانی خواندن عامل 80 درصد ازوقوع تصادفات گفت: سرعت وسبقت غیرمجاز،عدم رعایت حق تقدم ازمهمترین عوامل وقوع تصادفات می باشد که در این خصوص اجرای طرح آرام سازی  ترافیک ،اجرای شیارهای لرزاننده در حاشیه راهها،نصب سرعت گیر،احداث پل عابر پیاده ازمهمترین برنامه های در دست اجرا برای کاهش تصادفات دراستان می باشد. وی در ادامه افزود:اقدامات مختلفی در 3 سال اخیر دررابطه با ایمن سازی جادها برای جلوگیری از حوادث رانندگی در استان گیلان انجام شده که در کاهش تلفات و حوادث نقش مهمی داشته اند.

شایان ذکراست درمراسم مذکورعلاوه بر سازمانهای شرکت کننده جمعی ازنمایندگان مجلس ومدیران اجرایی استان  حضور داشتند.

 

لینک

   برگزاری همایش بسیج و راه در اداره کل راه و ترابری اردبیل   

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج ، طی مراسمی که توسط پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری در محل نمازخانه اداره کل یاد شده برگزار شد، از دلاور مردان عرصه بسیج  و سازندگی با اهداء جوائزی تقدیر بعمل آمد .

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، در این مراسم که جمعی از فرماندهان محترم سپاه استان و فرماندهان پایگاههای مقاومت ادارات حضور داشتند پس از اقامه نماز جماعت ابتدا مهندس میر جعفریان مدیر کل محترم راه ضمن تبریک هفته بسیج و خیر مقدم گویی به مدعوین محترم در خصوص اهمیت و جایگاه بسیج سخنان مبسوطی ایراد فرمودند سپس گزارشی از عملکرد پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل توسط فرمانده پایگاه ارائه و در ادامه سردار آزاده حاج عسگر کریمیان معاونت برنامه ریزی سپاه استان پیرامون فلسفه وجودی بسیج و منزلت آن سخنرانی نمودند در خاتمه ضمن اعطاء جوائز به برندگان مسابقه برگزار شده به همین مناسبت ، به اعضاء شورای پایگاه و تعدادی از راهداران بسیجی شهرستانهای تابعه نیز به پاس قدردانی از زحمات آنان جوائزی اهداء گردید .

 

لینک

   دیدار وزیر مشاور جمهوری ترکیه با دکتر بهبهانی   

وزیر مشاور جمهوری ترکیه شب گذشته با دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در محل ساختمان وزارت راه و ترابری دیدار کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی در این دیدار دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری با اشاره به نزدیکی دو کشور خواستار افزایش حجم تبادلات اقتصادی بین دو کشور ایران و ترکیه شد.

دکتر بهبهانی اظهار داشت: ایران از گسترش تبادلات حمل و نقلی میان کشورهای منطقه استقبال کرده و احداث خط آهن ترکیه ـ ایران ـ ترکمنستان، ازبکستان و قزاقستان باعث بالا رفتن حجم تبادلات اقتصادی کشورهای منطقه خواهد شد.

آقای شمشک وزیر مشاور جمهوری  ترکیه در این دیدار با اشاره به توان و ظرفیت های اقتصادی ایران اظهار داشت: حجم روابط اقتصادی دو کشور ایران و ترکیه در چند سال اخیر ابعاد وسیعتری پیدا کرده است به طوری که حجم تبادلات اقتصادی دو کشور در حالی که در سال 2002 به میزان 3/1 میلیارد دلار بود در سال جاری به بیش از 10 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: بیش از 70 درصد حجم تبادلات بازرگانی و اقتصادی ایران و ترکیه از طریق ناوگان جاده ای است که در این رابطه نیز سهم کامیون های ایرانی در این حجم که سابقاً 24 درصد بوده هم اکنون به 50 درصد رسیده است.

همچنین در پایان این دیدار  دو طرف ضمن تاکید بر افزایش مبادلات از طریق خطوط آهن  ابراز امیدواری کردند که با احدث خط آهن شمال دریاچه وان  حجم مبادلات تجاری بین  دو کشور از طریق خطوط ریلی افزایش یابد.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان ایلام:چارچوب کاری ما قانونمندی و خدمت به مردم است   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام «قانونمندی و خدمت به مردم» را دو فاکتور اصلی چارچوب کاری این اداره کل عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده در مراسم تودیع و معارفه معاون اداری و مالی این اداره کل، لزوم اعتقاد به یک چارچوب کاری را لازم دانست و گفت: همواره بایستی دو فاکتور قانونمندی و خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار داده و در این راستا کیفیت انجام کارها برای ما دارای اولویت و اهمیت باشد.

وی با اشاره به ارزیابی مثبت سازمان بازرسی از عملکرد اداره کل راه و ترابری استان ایلام گفت: خوشبختانه با توجه به شفافیت مالی و عملکرد خوبی که در این اداره کل وجود دارد سازمان بازرسی از این لحاظ از ما تشکر و تقدیر کرده است.

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از آقای مرتضی شیرخانی که اخیراً به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، آقای سعید رشنوادی به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی این اداره کل منصوب و معرفی شد.

 

لینک

   روکش آسفالت محور آمل _ بابل جدید   

عملیات روکش آسفالت محور آمل _ بابل جدید با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و 600 میلیون ریال به طول 12 کیلومتر به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد نظری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل ضمن اعلام این خبر افزود: با اجرای این پروژه علاوه بر حذف ناهمواری در محور ، ارتقاء ضریب ایمنی محور مذکور و همچنین راحتی بهره برداران از سیستم حمل و نقل جاده ای به وجود آمده است.

 

لینک

   احداث باند سبقت در محور قائمشهر _ فیروزکوه   

از جمله اهداف مهم اداره کل راه و ترابری استان مازندران ایجاد شبکه حمل و نقل سریع و آسان و ایمن سازی راههای ارتباطی و کاهش سوانح جاده ای می باشد. لذا این اداره کل در دو بخش اصلی حفظ و نگهداری و ایمن سازی شبکه راههای استان ( عملیات راهداری ) ، بهسازی و توسعه شبکه راههای مواصلاتی اقدامات گسترده ای را در دست اقدام دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود :. با توجه به طراحی هندسی محور قائمشهر _ فیروزکوه ( منطقه گدوک ) و عرض کم و حجم بالای ترافیک و تردد وسایل نقلیه سنگین در طول زیادی از محور حرکت وسایل نقلیه به صورت سری و قطاری انجام می پذیرد و در صورتی که وسایل نقلیه سبک و تندرو تحمل صف طویل ترافیک را نداشته اقدام به سبقت غیر مجاز نموده که در نتیجه حوادث ناگوار زیادی به وقوع پیوسته که منجر به بروز خسارات جانی و مالی زیادی می شود.

وی در ادامه تصریح کرد : اداره کل راه و ترابری استان مازندران برای حل این معضل و به جهت تسهیل در تردد و ایمن سازی محور قائمشهر  سوادکوه در مناطقی که امکان تعریض بوده  ( منطقه گدوک ) اقدام به احداث باند سبقت نموده است.

 مدیرکل راه وترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت : عملیات اجرایی این پروژه به طول 4 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و نهصد میلیون ریال در مرحله زیر سازی بوده که در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهندس رحیمی در خاتمه افزود : ایمنی در عبور و مرور یک وظیفه فرابخشی و ملی بوده و می بایست توسط دستگاه های متولی امداد و نجات جاده ای و مسؤلین حوزه حمل و نقل و ترافیک کشور مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد تا ان شاء الله شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و همچنین افزایش ضریب ایمنی در محورهای ارتباطی باشیم.

 

لینک

   انتصاب ها در اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی   

طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری آذربایجان غربی معاون راهداری، رئیس اداره حراست، مسئول مرکز مدیریت اطلاعات راهها، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان پیرانشهر و رئیس اداره مطالعات مسیر و امور مهندسین مشاور منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان غربی، در این انتصابها مهنس علیرضا رحمان زاده به سمت معاون راهداری اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی، مهندس محمد اکبری به سمت ریاست اداره حراست اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی،  بابک شیوخی به سمت مسئول مرکز مدیریت اطلاعات راههای استان، مهندس علی قهرمانی به سمت رییس اداره راه و ترابری شهرستان نقده، مهنس بهرنگ دیلمقانی به سمت ریاست اداره راه و ترابری شهرستان پیرانشهر  و مهنس سلیمان قره باغی به سمت رییس اداره مطالعات مسیر و امور مهندسین مشاور اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی منصوب شد.

لینک

   بازدید استاندار ایلام از پروژه های راه و ترابری   

استاندار ایلام هفته گذشته از پروژه اصلاح باند فرودگاه شهدای ایلام و همچنین راهسازی ایلام ـ حمیل بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس غراوی در این بازدیدها با همراهی مدیر کل راه و ترابری استان از مراحل مختلف اجرای پروژه اصلاح باند فرودگاه شامل خاکریزی، زیرسازی و روسازی این پروژه بازدید و روند اجرایی پروژه را مثبت ارزیابی کرد.

گفتنی است پروژه اصلاح باند فرودگاه ایلام در دو فاز در حال انجام است که فاز اول آن، شامل افزایش طول باند به میزان 400 متر، در حال انجام است و فاز دوم، برداشتن قوس قائم باند، در حال انجام بوده و در دهه مبارک فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

براساس این گزارش استاندار ایلام همچنین ضمن بازدید از پروژه ملی راهسازی ایلام ـ حمیل بر تأمین اعتبارات لازم و تسریع در اجرای پروژه تأکید کرد.

قابل ذکر است پروژه راهسازی ایلام حمیل به عنوان مهمترین پروژه راهسازی استان ایلام هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال انجام است و پیش بینی می شود در صورت تأمین اعتبارات لازم در ماه های آینده به بهره برداری کامل برسد.

لینک

   بازدید نماینده ولی فقیه در استان ایلام از پروژه های راه و ترابری   

نمایندگان مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی طی سه روز گذشته از پروژه های راه و ترابری استان در شهرستان های مختلف بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مدیر کل راه و ترابری استان در این بازدید گزارش مبسوطی از روند اجرایی پروژه ها و جذب اعتبارات لازم در این خصوص ارائه داد.

بر اساس این گزارش دکتر قنبری از تونل در دست ساخت ایلام ـ ایوان و فرودگاه ایلام، مهندس پولادی از پروژه راهسازی قای خان ـ بدره و راههای روستایی منطقه هلیلان و آقای عزتی نماینده حوزه جنوبی از پروژه راهسازی ماژین دره شهر بازدید کردند.

لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از شرکت فرودگاه های کشور   

وزیر راه و ترابری از حضور موفق شرکت فرودگاه های کشور در چهارمین نمایشگاه بین المللی خلیج فاس ( کیش ) قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور،  دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری ، طی نامه ای به حمید رضا اکبری مقدم رییس مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی شرکت فرودگاه های کشور ، حضور با شکوه و انجام عملیات پروازی موفقیت آمیز انواع هواپیماهای مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی در چهارمین نمایشگاه بین المللی خلیج فارس را که در کیش برگزار شد ، نشان دهنده توانمندی های گسترده ، دانش تخصصی و مهارت پروازی استاد خلبانان مجموعه مرکز اموزش فنون و خدمات هوایی شرکت فرودگاه های کشور و باعث افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت راه و ترابری دانست .

دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری در این نامه ضمن تشکر و قدر دانی از استاد خلبانان هواپیماهای سبک ، کایت موتوردار ، بالن هواپیماهای مدل ، چتربازان ، مهندسان و تمامی کارکنان مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی شرکت فرودگاه های کشور ، توفیق روزافزون این مجموعه را در راستای اعتلای نظام مقدس اسلامی از درگاه خداوند متعال مسئلت کرده است .               

دراین نمایشگاه که از تاریخ  7 تا 10 آبان ماه در جزیره کیش برگزار شد ،اداره کل مراقبت پرواز ، اداره کل ارتباطات ، مرکز آموزش عالی هوانوردی و فرودگاهی ،مرکز آموزش فنون هوایی ، اداره کل تجهیزات و تسهیلات فرودگاهی ،انجمن متخصصین مراقبت پرواز ، انجمن متخصصین الکترونیک و روابط عمومی شرکت فرودگاههای کشور  حضور چشمگیر داشتند .

 

لینک

   رفع هفت نقطه پرحادثه ، با تکمیل بزرگراه قزوین – تاکستان   


مدیرکل راه وترابری استان قزوین گفت: با تکمیل بزرگراه قزوین – تاکستان، هفت نقطه پرحادثه این شهرستان اصلاح می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سیدرضا موسوی در جلسه بررسی نقاط پرحادثه محورهای مواصلاتی شهرستان تاکستان با بیان این خبر ، تعداد نقاط پرحادثه کارسناشی شده این شهرستان را  20 نقطه اعلام کرد وگفت: با تکمیل بزرگراه قزوین – تاکستان ، نقاط پرحادثه سه راهی روستاهای کهک ، شید اصفهان ، دولت آباد ، قمیک ،رحمت آباد و مهدی آباد و میدان ورودی تاکستان برطرف می شود.

موسوی در ادامه ، میزان پشرفت فیزیکی بزرگراه قزوین – تاکستان را،   70 درصد اعلام و اضافه کرد: این پروژه تا پایان سال آینده به طور کامل به بهره برداری می رسد
مدیرکل راه وترابری استان قزوین همچنین با اشاره به اینکه ، در مجموع برای اجرای این طرح 150 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است اظهار داشت: از این میزان اعتبار  60 میلیارد ریال آن امسال تخصیص یافته است.

موسوی ، از اجرای پروژه تعریض سه راهی شامی شاپ به سه راهی رحیم آباد به عنوان یکی دیگر از طرح های پیش بینی شده برای رفع نقاط پرحادثه یاد و تصریح کرد: با اجرای این قطعه از بزرگراه تاکستانآوج، شش نقطه پرحادثه دیگر در محورهای مواصلاتی این شهرستان اصلاح می شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح ، به طول 22 کیلومتر 130 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه که در فرمانداری تاکستان برگزار شد، با اشاره قرار داشتن این شهرستان در مسیر محورهای مواصلاتی استان های غرب و شمالغرب کشور ، خواستار تسریع در اجرای طرح های راهسازی به منظور ایمن سازی و ترافیک روان خودروها در جاده های تاکستان شد.

طاهرخانی، همچنین به فعالیت پیمانکاران راهسازی در نقاط مختلف جاده های این شهرستان اشاره و بر لزوم رعایت مسایل ایمنی و ارتقاء سطح کیفی پروژه ها تاکید کرد
فرماندار تاکستان هم در ادامه ، تکمیل طرح کمربندی این شهر را موجب تسهیل در اجرای طرح توسعه شهری دانست.

لینک

   مسیر پروازی ارومیه- دبی و بالعکس راه اندازی می شود   

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد: برای اولین بار مسیر پروازی ارومیه به دبی و بالعکس از فرودگاه ارومیه انجام می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور مسیر پروازی ارومیه به دبی برای اولین بار روز شنبه 9 آذر ماه امسال از فرودگاه ارومیه به دبی انجام می شود .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور همچنین از اتمام عملیات اعزام زائران حج تمتع از فرودگاه ارومیه خبر داد و تعداد حجاج بیت ا...الحرام استان آذربایجان غربی را نسبت به سال گذشته دو برابر اعلام و تصریح کرد : سال گذشته 1900 نفر برای ادای مناسک حج تمتع به عربستان اعزام شدند و امسال 3900 زائر از طریق فرودگاه ارومیه به حج تمتع رفتند .

یدا... آقایی صائم افزود : تعداد پروازهای حج تمتع سال گذشته فرودگاه ارومیه 8 پرواز بود که امسال با افزایش 100 درصدی  به 16 پرواز افزایش یافت .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور به افزایش 3 پرواز هفتگی فرودگاه ارومیه اشاره کرد و گفت : روزهای شنبه و چهارشنبه 2 پرواز تهران-ارومیه و بالعکس توسط شرکت هواپیمایی فارس ایر قشم و روزهای شنبه هر هفته یک پرواز کاسپین از تهران به ارومیه و بالعکس مسافران را جابجا می کنند .

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر هفته ای 26 پرواز مسافران را از تهران به ارومیه و بالعکس منتقل می کند ، اعلام کرد : علاوه بر این پروازها ، مسیر مشهد – ارومیه – مشهد نیز هفته ای 2 روز ، روزهای سه شنبه و جمعه انجام می شود .

لینک

   وزیرراه وترابری:با اتصال راه آهن شلمچه به بصره مشکل تردد زائران حل می‌شود   

وزیر راه و ترابری گفت: با اتصال و احداث راه آهن شلمچه به بصره علاوه بر حل مشکل تردد زائران عتبات عالیات، امکان حمل و نقل کالا به کشورهای اروپایی مهیا می‌شود.

"حمید بهبهانی" روز سه شنبه در مراسم کلنگ زنی خط دوم احداث راه آهن خرمشهر اهواز افزود: با توجه به افزایش تردد زائران عتبات عالیات در عراق و ورود زائران عراقی به ایران راه اندازی و احداث راه‌آهن شلمچه به بصره بسیار ضروری است.

وی افزود: برای احداث خط راه آهن مسیرخرمشهر تاشلمچه بیش از دو میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و بزودی این خط به بصره وکویت نیز متصل وامکان صادرات و واردات از طریق خط ریلی مهیا می‌شود.

وزیر راه و ترابری از تکمیل آزاد راه آبادان اهواز خبر داد و گفت: این خط فقط در برخی قسمتها به روکش نیاز دارد.

معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی نیز گفت: احداث خط جدید راه آهن خرمشهر به اهواز به طول ۱۲۰کیلومتر است و برای آن افزون بر یکهزار و ۴۰۰میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

"حسن زیاری" افزود: بااحداث این خط که احداث آن به مدت دو سال به طول می انجامد، سرعت قطارها به ۱۶۰کیلومتر می‌رسد.

وی اضافه کرد: علاوه براین طرح بازسازی خط قدیمی که قدمت ۷۰ساله دارد و بعد از جنگ تحمیلی و آزادسازی خرمشهر در سال ۶۱به مدت ۱۰۰روز بازسازی شده بود نیز در مدت دو ماه با اعتباری افزون بر ۸۰۰میلیارد ریال اجرا می شود.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی نیزگفت: خرمشهر نسبت به گذشته فاصله زیادی با شهرستانهای دیگر دارد و انتظار می‌رود که امکانات رفاهی برای این شهر ایجاد شود.

"مصطفی مطورزاده" افزود: با توجه به افزایش تردد زائران عتبات عالیات افزایش تعداد واگن‌های قطار خرمشهر ضروری و چهارخطه کردن بزرگراه خرمشهر به اهواز مورد تاکید است.

 وی پاکسازی رودخانه اروند، احداث اسکله در سازمان بنادر و کشتیرانی را از دیگر خواسته‌های مردم خرمشهر عنوان کرد.

 

 

 

 

لینک

   سردار سرلشگر رحیم صفوی:بسیجیان وزارت راه و ترابری عملکرد 30 ساله خود را ارائه کن   

سردار سرلشگر رحیم صفوی خطاب به بسیجیان وزارت راه و ترابری اظهار داشت: مهمترین وظیفه شما در آستانه سی امین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، تبیین و مستند سازی دستاوردها و عملکرد وزارتخانه در 30 سال اخیر است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مرتبط با نیروهای مسلح امروز در مراسمی به مناسبت هفته بسیج در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری در جمع بسیجیان این وزارتخانه سخن می گفت، تأکید کرد: کارنامه نظام اسلامی باید در بخش های مختلف تدوین شود. چرا که دشمنان داخلی و خارجی هجوم تبلیغاتی خود را نسبت به دستاوردهای انقلاب با هدف ایجاد یأس و ناامیدی در نسل دوم و سوم انقلاب آغاز کرده اند.

سردار سرلشگر رحیم صفوی تأکید کرد: تشریح و تدوین کارنامه عملی وزارت راه و ترابری موجب تقویت امید به آینده در نسل های دوم و سوم، تقویت روحیه افتخار و بالندگی در جوانان و عموم ملت، نشان دادن مسیر رشد و توسعه همراه با عدالت و افزایش گرایش به ارزشهای انقلاب اسلامی خواهد شد.

وی افزود : گزارش مقایسه ای وضعیت حمل و نقل کشوور در زمان انقالب و امروز ارائه شود.

سردار سرلشگر رحیم صفوی با اشاره به اینکه هم اکنون در بخش هوایی و حمل و نقل ریلی ضعف هایی وجود دارد، تأکید کرد: در سالهای پس از انقلاب با توجه به کمبودهایی که هم اکنون وجود دارد، اقدامات گسترده و وسیعی انجام شده است که باور کردنی نیست.

وی با اشاره به توسعه چشمگیر فعالیت و امکانات بنادر کشور، یادآور شد: فعالیت سازمان هواشناسی که زیرمجموعه وزارت راه و ترابری است در جنگ بسیار حساس و چشمگیر بود و در زمان حاضر نمونه جدی آن اعلام طوفان گونو بود که برای بسیج و اعلان عمومی خسارت جانی درپی نداشت.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مرتبط با نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود، پیشنهاد کرد، تفکر و اندیشه بسیجی باید به عمل دراید و اعتقادات بسیجیان نمود عملی داشته باشد.

وی افزود: با رفتار و فعالیت خود تفکر بسیجی را به استراتژی و برنامه تبدیل کنیم.

سردار سرلشگر رحیم صفوی خاطرنشان کرد: حقیقتاً وزارت راه و ترابری در سالهای دفاع مقدس بزرگترین خدمات را ارائه کرد و از لحاظ تعداد شهدا و بسیجیان درخور توجه است.

وی بیان داشت: بسیج یادآور خاطرات پرشکوه انسانهایی شجاع، مؤمن است که زیباترین تابلوهای فداکاری همراه با صلابت و مظلومیت را در صفحات تاریخ ایران اسلامی برای همیشه ترسیم کردند.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی کل قوا در امور مرتبط با نیروهای مسلح اظهار کرد: هفته بسیج یادآور رشادتهای صدها هزار جوان است که عاشقانه به پیام امام (ره) لبیگ گفتند و رو به خدا و پشت به دنیا کردند.

لینک

   روکش آسفالت محور آمل ـ بابل جدید   

عملیات روکش آسفالت محور آمل ـ بابل جدید با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال به طول 12 کیلومتر به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، مهندس سید محمد نظری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل ضمن اعلام این خبر افزود: با اجرای این پروژه علاوه بر حذف ناهمواری در محور، ارتقاء ضریب ایمنی محور مذکور و همچنین راحتی بهره برداران از سیستم حمل و نقل جاده ای به وجود آمده است.

لینک

   تأسیس آموزشکده علمی ـ کاربردی تکنولوژی راه و ترابری   

آموزشکده علمی ـ کاربردی تکنولوژی راه و ترابری برای نخستین بار در مرکز آموزش وزارت راه و ترابری تأسیس شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این آموزشکده برای نیم سال تحصیلی دوم سال 88 ـ 87 در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می پذیرد.

آموزشکده علمی ـ کاربردی تکنولوژی راه و ترابری در مقطع کاردانی در رشته های بهره برداری حمل و نقل، راهداری، راهسازی، مکانیک ماشین آلات راهسازی و راهداری و نقشه برداری مسیر و در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی مکانیک ماشین آلات راهسازی و راهداری دانشجو می پذیرد.

 

لینک

   احداث باند سبقت در محور قائمشهر ـ فیروزکوه   

جهت تسهیل در تردد و ایمن سازی محور قائم شهر ـ فیروزکوه باند سبقت در این محور احداث شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: با توجه به طراحی هندسی محور قائمشهر ـ فیروزکوه (منطقه گدوک) و عرض کم و حجم بالای ترافیک و تردد وسایل نقلیه سنگین در طول زیادی از محور حرکت وسایل نقلیه به صورت سری و قطاری انجام می پذیرد و در صورتی که وسایل نقلیه سبک و تندرو تحمل صف طویل ترافیک را نداشته اقدام به سبقت غیرمجاز نموده که در نتیجه حوادث ناگوار زیادی به وقوع پیوسته که منجر به بروز خسارات جانی و مالی زیادی می شود.

وی در ادامه تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان مازندران برای حل این معضل و به جهت تسهیل در تردد و ایمن سازی محور قائمشهر سواد کوه در مناطقی که امکان تعریض بوده (منطقه گدوک) اقدام به احداث باند سبقت نموده است.

مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی این پروژه به طول 4 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و نهصد میلیون ریال در مرحله زیرسازی بوده که در حال حاضر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مهندس رحیمی در خاتمه افزود: ایمنی در عبور و مرور یک وظیفه فرابخشی و ملی بوده و می بایست توسط دستگاه های متولی امداد و نجات جاده ای و مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک کشور مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد تا انشاءا... شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و همچنین افزایش ضریب ایمنی در محورهای ارتباطی باشیم.

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:بسیجیان وزارت راه و ترابری گمنام هستند   

قائم مقام وزیر راه و ترابری بیان داشت: بسیج محبوب ترین نهاد مردمی در جهان است که توسط بسیبحیان به دنیا معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی که در مراسم بزرگداشت هفته بسیج در نمازخانه ساختمان شهید دادمان سخن می گفت، اظهار کرد: بسیج به عنوان بزرگترین نیروی مردمی جمهوری اسلامی ایران الگوی ایثار و فداکاری در جامعه است و در هر کجا که بخواهند مثالی از ایثارگری، تقوا و کار شبانه روزی بزنند از بسیج نام برده می شود.

وی افزود: امروز بسیج در کار علمی و عملی و حتی بازدارندگی نقش موفقی داشته است.

مهندس هاشمی یادآور شد: بسیج چکیده ارزشهای انقلاب اسلامی ایران است و هر ماه و سال ما که رفتار و کردار بسیجی در آن داریم به نام بسیج است.

قائم مقام وزیر راه و ترابری در ادامه سخنانش با اشاره به حضور جدی کارکنان این وزارتخانه در جنگ تحمیلی تصریح کرد: کارکنان و مدیران وزارت راه و ترابری که در زمان جنگ مجاهدتها، تلاشها و ایثارگری های بسیاری داشته اند گمنام هستند.

وی به نقش هواشناسی در جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: امروز باید به سازندگی کشور بپردازم و وزارت راه و ترابری به لحاظ زیربنایی بودن حمل و نقل در توسعه و بسترسازی اهمیت فوق العاده ای می یابد و امیدواریم بسیجیان این وزارتخانه همچون زمان جنگ به سازندگی بپردازند.

 

لینک

   لرستان رتبه اول کاهش تلفات رانندگی راه های روستایی کشور را کسب نمود   

معاون امور عمرانی و رئیس کار گروه ایمنی و کاهش تصادفات لرستان گفت: با ایجاد تعامل بین دستگاه های مرتبط با امدادرسانی و تأثیر ارگانهای موصوف بر کاهش تلفات رانندگی در 6 ماهه اول سالجاری طبق آمارهای ارائه شده توسط قرارگاه پلیس راه کشور و پزشکی قانونی؛ رتبه اول کاهش تلفات رانندگی راه های روستایی کشور را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، مهندس منوچهر فراقی اعلام کرد: این استان با کاهش 6/59 درصدی تلفات رانندگی  روستایی در سطح کشور مقام نخست را کسب نموده و در محورهای برون شهری نیز با کاهش 4/24 درصدی حائز مقام چهارم کشور در کاهش تلفات رانندگی شده است.

در ادامه جلسه مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان نیز اظهار داشت: در حال حاضر میانگین متوسط عمر ناوگان اتوبوسی کشور را در اختیار دارد و در بخش ناوگان سواری کرایه ای نیز با میانگین متوسط عمر 8/2 نیز رتبه دوم جوانترین ناوگان سواری به لرستان اختصاص دارد که این مهم نقش بسزایی در کاهش تصادفات استان دارد.

در ادامه جلسه مقرر شد با هدف تداوم موفقیت های اشاره رفته، تعداد 10 دستگاه آمبولانس مخصوص حمل جسد در اختیار شهرداری شهرهایی که در حد واسط محورهای اصلی و پرتردد استان وا قع گردیده اند از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه قرار گرفته تا شهرداری ها وظیفه حمل اجساد تصادفاتی که در فواصل نزدیک به این شهرها اتفاق می افتد را به عهده بگیرند.

 

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:طرح جامع حمل و نقل پیش نیاز توسعه کشور است   

قائم مقام وزیر راه و ترابری با تأکید بر ارائه هر چه سریعتر طرح جامع حمل و نقل کشور تصریح کرد: این طرح می تواند پیش نیاز گسترش حمل و نقل و در نهایت توسعه کشور باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی که در مراسم تودیع و معارفه معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری سخن می گفت، با بیان اینکه مقام معظم رهبری بر بحث آموزش و تحقیقات تأکید دارند، بیان داشت: در تاریخ طی دوره های گذشته متأسفانه به خاطر کوتاهی هایی که بوده است سلاطین علم ما را به استصغاف کشیده اند که باید ما این عقب ماندگی را جبران کنیم.

وی افزود: مهمترین سرمایه کشور نیروی انسانی است که باید آن را حفظ و ارتقاء دهیم و متولی این امر در وزارت راه و ترابری معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری است.

مهندس هاشمی اظهار امیدواری کرد که معاون آموزش و تحقیقات و فناوری در فرصت کوتاهی بتواند برنامه های مورد نظر را اجرایی کند.

همچنین در این مراسم دکتر ناصرپورمعلم، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری با تشکر از معاون سابق با تأکید بر جایگاه مهندسی در جامعه، تصریح کرد: توسعه یافتگی کشورها در توجه آنها به مهندسی خلاصه می شود.

وی ادامه داد: در وزارت راه و ترابری باید به هویت تحقیقات و پژوهش و ترکیب آن با اجرا توجه ویژه شود.

دکتر پورمعلم افزود: باید همگرایی و تمرکز گرایی را در زیربخش های حمل و نقل ایجاد و نقش مهندسی دانش را احیا کنیم.

وی با اشاره به ضرورت استفاده علوم ترکیبی در وزارت راه و ترابری یادآور شد: آیین نامه های اجرایی و شروع به کار شورایعالی ترابری کشور و مهندسی راه و ترابری باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین دکتر محمد جعفر اکرام جعفری معاون سابق آموزش، تحقیقات و فناوری نیز طی سخنانی با اشاره به شکل گیری این معاونت، اظهار داشت: هم اکنون با فعالیت این معاونت از دیدگاه علمی به مسائل حوزه حمل و نقل نگاه می شود که موجب در سطح وزارتخانه های کشور در جایگاه برتری قرار بگیریم.

وی اعلام کرد: تشکیل مراکز پژوهشی نوع 3 از ابتکارات معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری بوده است که امیدوارم توسعه یابد.

دکتر اکرام جعفری با اشاره به راه اندازی انجمن های عملی و توجه جدی به مهندسی ارزش و مهندسی دانش، یادآور شد، طرح مهندسی ارزش به لحاظ پایه های فنی و کارهای عملی وزارت راه و ترابری در این زمینه در کشور بی نظیر بوده است.

وی افزود: تدوین استانداردهای فنی با تشکیل کمیسیون ایمنی در ستاد وزارتخانه، راه اندازی پایگاه های اینترنتی، ایجاد نظام ارزشیابی مهندسی حمل و نقل از فعالیتهای انجام شده در این معاونت بوده است.

همچنین در این مراسم کامران حاج نصرالهی به عنوان مدیر کل دفتر هماهنگی و ارزیابی نظامهای حمل و نقل معرفی و از زحمات بخشی مدیر کل سابق تشکرد کرد.

 

لینک

   تجهیز ماشین آلات اداره کل راه و ترابری استان سمنان به سیستم مدیریت ناوگان یا GPS   

 

تعداد 40 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین اداره کل راه و ترابری استان سمنان به سیستم مدیریت ناوگان یا GPS مجهز گردیدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان  از مزایای این سیستم می توان به ردیابی ماهواره ای ماشین آلات در کلیه شرایط آب و هوایی، کنترل سرعت و مکان استقرار ماشین آلات ، کارکرد آنها در یک دوره زمانی ونیز برنامه ریزی بمنظور عملیات راهداری و بکارگیری ماشین آلات بالاخص در راهداری زمستانی اشاره نمود.

لینک

   بوشهر رتبه دوم کاهش تلفات ناشی از تصادفات را به خود اختصاص داد   

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: با کاهش 28/4 درصدی تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در نیمه نخست امسال در بوشهر، این استان رتبه دوم در زمینه کاهش تلفات جاده ای در کشور را به خود اختصاص داد.    

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مسعود نصوری درنشست کمیته ایمنی راه های استان بوشهر افزود: برای ایمنی پایدار درسطح راه های استان درآینده برنامه ریزی های خوبی ازجمله اصلاح مشخصات هندسی راه ها به نقاط حادثه خیز،نحوه نظارت پلیس، فعالیت چشمگیر و پیوسته مرکز اورژانس جاده ای، تجهیز پلیس راه به فناوری نوین و نصب علایم هشداردهنده انجام گرفته است.

وی اظهارداشت:یکی ازموارد مهم درارتباط با راه های استان بوشهر ساماندهی راه های روستایی است.

معاون عمرانی استاندار بوشهرخاطرنشان کرد: با وضع موجود راه های روستایی در استان باید به صورت جدی کنترل شود تا از تلفات ناشی از تصادفات جلوگیری شود.

نصوری بر اصلاح نقاط حادثه خیز استان تاکید کرد و گفت: نظارت پلیس در بین راه های استان بوشهر باید به صورت جدی دنبال شود و از رفت و آمدهای خودروهای متخلف جلوگیری شود.

وی گفت: ایجاد چند پایگاه امداد بین جاده ای تاثیر زیادی در کاهش 28/4 درصدی تلفات ناشی از تصادفات در این استان داشته است.

لینک

   رئیس حراست اداره کل راه و ترابری استان سمنان منصوب شد   

در مراسمی که در محل اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار شد  شهریار بیک محمدی به عنوان رئیس حراست اداره کل راه و ترابری استان سمنان معارفه و رسماً فعالیت خود را آغاز نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان در این مراسم مدیر کل راه و ترابری استان سمنان ، معاونت امور استانهای دفتر مرکزی حراست وزارت راه و ترابری، مسئول تحقیقات و بررسی دفتر مرکزی حراست، معاونین مدیرکل راه و ترابری و رؤسای ادارات تابعه، مسئولین استانی و شهرستانی و کارکنان اداره کل راه و ترابری حضور داشتند .  مهندس قربانپور مدیر کل راه و ترابری استان در این مراسم با اشاره به موقعیت خاص استان و همجواری با استانهای بزرگ و مرکزی کشور و قرارگیری استان در کریدور شمالی ـ جنوبی و شرقی ـ غربی ، استان سمنان را یک استان صنعتی نامیدند و راه پیشرفت صنعت و سرمایه گذاری در این بخش را احداث جاده و محورهای ایمن دانستند. ایشان با ذکر اهمیت جایگاه حراست به ایجاد محیط امن جهت عملیات راهسازی و راهداری اشاره نمودند و حراست را یکی از مهمترین عوامل ایجاد بستر امن جهت سرمایه گذاری حمل و نقلی برشمردند.  مهندس قربانپور ایران را امن ترین کشور منطقه نامیدند و امنیت در ایران را حاصل رشادتها، ایثار و جانفشانی سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای انتظامی دانستند. در ادامه مراسم محمدمهدی النچری معاون امور استانهای دفتر مرکزی حراست، با ذکر آمار 600 میلیون تماس بین مردم و وزارت راه و ترابری ، این وزارتخانه را یکی از گسترده ترین مجموعه های دولت برشمردند. ایشان خواستار افزایش برد تبلیغاتی فعالیت های صورت گرفته در وزارت راه و ترابری شدند.النچری تمرکز زدایی از مرکز در بحث ارتقاء شغلی را یکی از کارکردهای وزارت راه و ترابری در بحث رضایت کارکنان برشمردند. ایشان همچنین خواستار تعامل بسیار نزدیک کارشناسان اداره کل با مسئول حراست شدند. در ادامه شهریار بیک محمدی رئیس جدید حراست اداره کل ضمن تشکر و قدردانی از مدیریت و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان سمنان در برگزاری مراسم معارفه، خواستار تعامل و همدلی تمامی واحدهای اداره کل با اداره حراست جهت ایجاد یک محیط امن و سالم اداری شدند. در خاتمه حکم ابلاغ رئیس حراست اداره کل توسط مدیر کل راه و ترابری استان  مهندس قربانپور به وی اعطا گردید.                                                                                                           

 

لینک

   صعود گروه کوهنوردی جمعیت طرفداران ایمنی راههای استان بوشهر به قله دنا   

گروه کوهنوردی اداره کل راه و ترابری بوشهر از سوی جمعیت طرفداران ایمنی راههای استان به قله دنا صعود کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر این گروه که به جمعیت طرفداران ایمنی راه های اداره کل راه و ترابری استان بوشهر پیوسته اند در اولین کار فرهنگی خود قله 4350متری دنا در استان فارس را فتح کردند.

این گروه به سرپرستی سیده مینا پیامی و به راهنمایی محمدرضا تنها و سیاوش قهرمانپور از کوهنوردان استان بوشهر به همراه 8 نفر از کوهنوردان به قله دنا صعود کردند.

لینک

   آذربایجان غربی پیشگام تشکیل شورای فنی استانی راه و ترابری درکشور   

برای نخستین بار در کشور و در راستای اجرای بخشنامه ی ایجاد شوراهای فنی در ادارات کل راه وترابری استانهاو در سال نوآوری و شکوفایی اولین جلسه ی شورای فنی در محل این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی در این نشست که با حضور آدم نژادمدیر کل راه و ترابری استان- معاونین اداره کل - مدیر کل آزمایشگاه مکانیک خاک استان  وباشرکت تعدادی از متخصصان راه  از دانشگاه اورمیه و انجمن شرکتهای ساختمانی و مهندسین مشاوربرگزار شد حاضران در جلسه در مورد راهکارهای حل مشکلات و مسایل فنی و اجرایی مربوط به حمل و نقل جاده ای و راهسازی در استان بحث و تبادل نظر کرده و بر گسترش همکاریهای دستگاههای اجرایی بخش راه و ترابری و حمل و نقل استان با مراکزعلمی و دانشگاهی تاکید گردید.

مهندس قلیزاده دبیر شورای فنی راه و ترابری استان در این باره گفت:جهت بهره برداری بهینه از رویه ها و رویکردهای اتخاذ شده در ادارات کل و نیز بالا بردن سطح کیفی و علمی تصمیم گیریها ایجاد شورای فنی در هر یک از ادارات کل استانها در وزارت راه و ترابری پیشنهاد شده است.تشکیل این شوراها علاوه برایجاد ساختار مناسب تصمیم گیری در خصوص مسایل فنی - اجرایی باعث میشود تا اطلاعات و تجربیات مکتسبه در سایر بخشهای اجرایی نیز مورد استفاده قرار گیرد. شوراهای مذکور بعنوان کارگروههای زیر مجموعه شورای عالی فنی امور زیربنایی و حمل و نقل محسوب شده و زمینه ساز شکل دهی یک نظام منسجم در امور فنی حمل و نقل جاده ای  را فراهم می سازد.

 

لینک

   فرودگاه سنندج بازگشایی شد   

 

‌ در اجرای مصوبات استانی هیأت دولت در آبان سال 1385 مبنی بر بررسی مرز هوایی فرودگاه سنندج و فراهم کردن امکانات مورد نیاز ،‌ فرودگاه سنندج برای ادامه عملیات روکش آسفالتِ باند ، از 12 شهریور ماه امسال تعطیل شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور سهراب کَلوندی مدیر کل فرودگاه های استان کردستان طول و عرض باند فرودگاه سنندج را به ترتیب 3050 و 60 متر اعلام کرد و گفت : عملیات روکش عوامل پروازی در 183 هزار متر مربع از باند و 21 هزار متر مربع از پارکینگ این فرودگاه به اتمام رسیده و از 9 آبان ماه امسال عملیات اعزام مسافر از این فرودگاه آغاز شده است .

وی افزود : در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان هر روز ساعت 11 و پانزده دقیقه مسافران را از تهران به سنندج منتقل کرده و 12 و چهل و پنج دقیقه به تهران باز می گرداند و روزهای جمعه پرواز تهران – سنندج ساعت 7 و سی دقیقه و مسیر برگشت 9 و پانزده دقیقه انجام می شود .

لازم به ذکر است کلیه پرواز های فرودگاه سنندج با هواپیماهای فوکر 100 انجام می گیرد اما با تمهیدات به عمل آمده در سطوح پروازی این فرودگاه ، هواپیماهای ایرباس نیز قابلیت نشست و برخاست در فرودگاه سنندج را دارند .

لینک

   رتبه اول استان مازندران در مدیریت کنترل سرعت   

استان مازندران در مدیریت کنترل سرعت رتبه اول کشوری را دارا می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مازندران فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که بر اساس بررسی عملکرد شش ماهه اول سالجاری ادارات کل راه و ترابری و حمل و نقل و پایانه های سراسر کشور استان مازندران با ثبت یک میلیون و 491 هزار و 670 رکورد دوربین کنترل سرعت رتبه اول کشوری را در این راستا دارا می باشد.

وی در ادامه تعداد رکوردهای ثبت شده شش ماهه اول سال گذشته را 43 هزار و 755 رکورد ذکر کرد.

وی تصریح کرد: در 6 ماهه اول سال 87، ثبت رکوردهای دوربین کنترل سرعت با افزایش 2309 درصدی همراه بوده است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران علت این افزایش را کنترل و نظارت مستمر پلیس، افزایش تعداد دوربین ها عنوان کرد.

لینک

   ایجاد بیش از140کیلومتر ازراههای حوزه استحفاظی نهبندان به شیارهای لرزاننده درجاده   

رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: برای اولین بار دستگاه شیار زن به استان اعزام و 142 کیلومتر از راههای حوزه استحفاظی این شهرستان شیارهای لرزاننده ایجاد شد.

به گزارش اداره راه و ترابری نهبندان، مهندس غفوری فرد مبلغ هزینه شده در 440 میلیون ریال ذکر کرد و افزود: با ایجاد شیارهای لرزاننده در سطح جاده، ضمن افزایش ضریب ایمنی و بالا بردن ضریب ترافیک، کلیه رانندگان قبل از خروج از سطح جاده با برخورد با شیارهای ایجاد شده موجب، آگاهی از خطر شده و هشداری برای راننده جهت خروج از جاده است.

وی گفت: به علت کویری بودن حوزه استحفاظی نهبندان و بعد مسافت بین شهرستان ها و کمی مجتمع های رفاهی نسبت به سایر شهرستانها این امر در این شهرستان انجام شده است.

غفوری فرد در ادامه افزود: در این راستا نیز انجام شیب شیروانی در حوزه استحفاظی ایجاد می شود و تاکنون 30 کیلومتر از آن انجام شده که در صورت هدایت خودرو به خارج از جاده نیز به طور بالایی کاهش می یابد.

لینک

   روز بدون حادثه ترافیکی در استان قم   

براساس مصوبه کمیسیون ایمنی جاده ای استان مانور یک روز بدون حادثه ترافیکی در استان به فرماندهی استاندار و با حضور کلیه دستگاه های اجرایی ذیربط در تاریخ 6/9/87 در استان قم برگزار می شود.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم: از جمله اهداف برگزاری این مانور، جلب توجه افکار عمومی در مورد تأثیرات منفی آسیب های ناشی از حوادث ترافیکی و ایجاد فرصتی برای همکاران به منظور بازبینی سهم هر کس در جلوگیری از صدمات ناشی ازحوادث رانندگی است در این مانور دستگاه های ذیربط از جمله استانداری، پلیس راه، اداره کل راه و ترابری، راهنمایی و رانندگی، اورژانس، هلال احمر، سپاه پاسداران، بسیج، شهرداری، آتش نشانی و سازمان حمل و نقل و پایانه ها با تمام امکانات و نیروها در سطح جاده ها و معابر حضور یافته و برای جلوگیری از حوادث و یا امدادرسانی سریع اقدام خواهند نمود.

لینک

   اصلاح 150 نقطه سانحه خیز در استان مازندران   

سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راه و ترابری مازندران گفت: تاکنون 150 نقطه سانحه خیز شناسایی شده در این استان اصلاح شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس ییلاقی سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه اظهار داشت: از 269 نقطه سانحه خیزی که در این استان شناسایی شده که تاکنون 150 نقطه از آن اصلاح شده و 119 نقطه باقیمانده نیز در دست اقدام است.

لازم به ذکر است سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه مازندران این سخنان را در مراسم عملیات اجرایی ساماندهی تقاطع جنت رودبار شهرستان رامسر اظهار داشته است. این پروژه به طول 700 متر و با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال بوده که در حال حاضر مرحله زیرسازی آن در دست اقدام است.

لینک

   بررسی مشکلات پروژه‌ها در سفر وزیر راه و ترابری به خراسان جنوبی   

وزیر راه و ترابری هدف از سفر به استان خراسان جنوبی را بررسی مشکلات مالی و فنی این پروژه‌ها اعلام کرد تا هر چه زودتر به بهره برداری برسند.

دکتر بهبهانی  در سفر یک روزه به خراسان جنوبی از محورهای در حال ساخت استان بازدید کرد.

وزیر راه هدف از سفر به استان را بررسی مشکلات مالی و فنی این پروژه‌ها اعلام کرد تا هر چه زودتر به بهره برداری برسند.

وی در بازدید از سایت جدید فرودگاه بیرجند با بیان اینکه اجرای سایت فرودگاه در مراحل پایانی قرار دارد گفت:60 درصد از عملیات اجرایی ترمینال و80 درصد از کار برج به پایان رسیده و باند فرودگاه نیز در حال اجرا است.

بهبهانی در شورای حمل و نقل استان نیز با اشاره به توسعه شبکه راه‌آهن شرق کشور گفت: تنها راه توسعه محور شرق کشور اتصال راه آهن چابهار به شبکه راه آهن سراسری مشهد است.

وی با تأکید بر اینکه احداث راه آهن مسأله‌ای فرا استانی است و افزایش تردد و بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل سبب ایجاد امنیت در شرق کشور و اشتغال زایی می شود تصریح کرد: اتصال راه‌آهن شرق کشور باعث اتصال منطقه آزاد چابهار، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی می‌شود.

وزیر راه و ترابری از اجرای عملیات توسعه شبکه شرق کشور طی 6 تا12 سال آینده خبر داد و افزود: با مدیریت زمان و تأمین بودجه و سپردن عملیات اجرایی1400 کیلومتری این مسیر، به 15 پیمانکار می توان بهره‌برداری این طرح را در مدت کوتاه تری انجام داد.

وی در این سفر یک روزه از محورهای خضری ـ بیرجند، بیرجند ـ خوسف، بیرجند ـ نهبندان، فردوس ـ سرایان و دیهوک و قطعه دوم باند گناباد ـ قاین بازدید کرد و گفت: دو بانده شدن محور بیرجند ـ خوسف در خراسان جنوبی انجام شده و امیدواریم دریزد نیز ادامه این پروژه با موفقیت اجرایی شود.

بهبهانی همچنین از تبدیل سه راهی منصور آباد ـ اسد آباد و میل 73 به راه اصلی خبر داد و اضافه کرد: سالانه حدود300 تا 400 نقطه حادثه خیز در کشور از بین می رود و1000 تا 1500 کیلومتر از راه‌های کشور نیز ساخته می شود.

در جلسه شورای حمل و نقل استان بنا به درخواست مسوولان با پیشنهاد افزودن دو پرواز در بعد از ظهر چهارشنبه و جمعه به پروازهای فرودگاه بیرجند موافقت شد.

استاندار خراسان جنوبی نیز خواستار تجهیز سیستم ناوبری فرودگاه شد.

 

لینک

   معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری منصوب شد   

وزیر راه و ترابری در حکمی دکتر ناصر پور معلم را به عنوان معاون آموزش، تحقیقات و فناوری وزارتخانه منصوب کرد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در این حکم تصریح کرده است: تعامل و ایجاد هماهنگی با زیر بخشهای وزارتخانه در توسعه پژوهش و بومی سازی فناوری های نوین بخش حمل و نقل، تهیه و تنظیم ضوابط و استانداردهای فنی و  مهندسی و ایمنی حمل ونقل از جمله اموری است که انتظار دارم بدان اهتمام ورزید.

همچنین هماهنگی و توسعه آموزش های تخصصی، نظام حرفه ای کردن مشاغل بخش حمل و نقل، اتمام مطالعات طرح جامع حمل ونقل، استمرار انتشار تخصصی و علمی حمل و نقل و تلاش در جهت اعتلای درجه علمی-پژوهشی آنها از وزارت علوم تحقیقات و فناوری از موارد دیگری است که وزیر راه و ترابری در این حکم بر انجام آنها تاکید کرد.

دکتر ناصر پور معلم عضو گروه عمران دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین می باشد.

لینک

   لرستان رتبه اول کاهش تلفات رانندگی راه های روستایی کشور را کسب نمود   

معاون امور عمرانی و رئیس کار گروه ایمنی و کاهش تصادفات لرستان گفت: با ایجاد تعامل بین دستگاه های مرتبط با امدادرسانی و تأثیر ارگانهای موصوف بر کاهش تلفات رانندگی در 6 ماهه اول سالجاری طبق آمارهای ارائه شده توسط قرارگاه پلیس راه کشور و پزشکی قانونی؛ رتبه اول کاهش تلفات رانندگی راه های روستایی کشور را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، مهندس منوچهر فراقی اعلام کرد: این استان با کاهش 6/59 درصدی تلفات رانندگی  روستایی در سطح کشور مقام نخست را کسب نموده و در محورهای برون شهری نیز با کاهش 4/24 درصدی حائز مقام چهارم کشور در کاهش تلفات رانندگی شده است.

در ادامه جلسه مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان نیز اظهار داشت: در حال حاضر میانگین متوسط عمر ناوگان اتوبوسی کشور را در اختیار دارد و در بخش ناوگان سواری کرایه ای نیز با میانگین متوسط عمر 8/2 نیز رتبه دوم جوانترین ناوگان سواری به لرستان اختصاص دارد که این مهم نقش بسزایی در کاهش تصادفات استان دارد.

در ادامه جلسه مقرر شد با هدف تداوم موفقیت های اشاره رفته، تعداد 10 دستگاه آمبولانس مخصوص حمل جسد در اختیار شهرداری شهرهایی که در حد واسط محورهای اصلی و پرتردد استان وا قع گردیده اند از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه قرار گرفته تا شهرداری ها وظیفه حمل اجساد تصادفاتی که در فواصل نزدیک به این شهرها اتفاق می افتد را به عهده بگیرند.

لینک

   وزرای حمل و نقل شش کشور برای اتصال خطوط ریلی گرد هم می آیند   

وزیر راه و ترابری کشورمان پیشنهاد داد برای تکمیل کریدور ریلی شرق به غرب از چین تا اروپا شش کشور همسایه گرد هم می آیند تا موارد اجرایی این شبکه ریلی را بررسی کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در دیدار با وزیر حمل و نقل و ارتباطات تاجیکستان سخن می گفت با اشاره به کارهای مشترک دو کشور در حوزه حمل و نقل، تصریح کرد: تا یکسال دیگر خطوط ریلی کشورمان تا هرات ادامه می یابد و امیدواریم با ادامه پروژه از مسیر مزارشریف به ازبکستان و تاجیکستان نیز برسد.

وی ادامه داد: با ادامه خط ریلی مورد نظر از طریق تاجیکستان به چین متصل خواهیم شد و ایران در این زمینه تصمیم جدی دارد.

وزیر راه و ترابری بیان داشت: کشورهای چین، ازبکستان، قرقیزستان و تاجیکستان با عبور از افغانستان و ایران می توانند به اروپا متصل شوند که تکمیل خطوط ریلی این کشورها و اتصال به یکدیگر این مسأله را فراهم می کند.

همچنین عبدالرحیم عاشور وزیر حمل و نقل و ارتباطات تاجیکستان نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر خود به ایران اظهار کرد: افغانستان به تازگی مسیری را برای اتصال خطوط ریلی ازبکستان، قزاقستان و تاجیکستان پیشنهاد داده است که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

وی یادآور شد: چینی ها تمایل زیادی برای اتصال خطوط ریلی خود به کشورهای آسیای مرکزی نشان داده اند.

وزیر حمل و نقل و ارتباطات تاجیکستان افزود: با پیشنهادی که برای اتصال خطوط ریلی داریم با احداث 1271 کیلومتر راه آهن، شش کشور به یکدیگر متصل شده و می توان از چین به آسیای مرکزی و اروپا رفت.

در این دیدار دکتر بهبهانی خواستار اجرایی شدن مفاد موافقتنامه حمل و نقل جاده ای بین دو کشور شد.

مهندس توکلی مجری طرح های برون مرزی وزارت راه و ترابری نیز در این دیدار اعلام کرد که تاکنون ایران 180 کیلومتر جاده در افغانستان احداث کرده است و آمادگی دارد با تأمین اعتبار ادامه مسیر را نیز اجرا کند.

 

لینک

   افتتاح 15 کیلومتر راه روستایی آسفالته در شهرستان هرسین کرمانشاه   

با حضور استاندار کرمانشاه  مهندس قادری مدیر کل راه و ترابری استان ، فرماندار هرسین و دیگر مسئولین استان و شهرستان هرسین 2 قطعه راه روستایی بطول 15 کیلومتر و با اعتبار حدود یک میلیارد تومان در شهرستان هرسین افتتاح شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عطاءا... فادری در این خصوص اظهار داشت در این مسیر 12 روستا که بالغ بر 250 خانوار را شامل می شود از راه آسفالته برخوردار می گردند .

قادری اضافه نمود : با اتمام این دو قطعه راه شاخص راه روستایی در شهرستان هرسین به 64 درصد می رسد این در حالی است که شاخص برخورداری راه روستایی در استان 45 درصد می باشد . با این حساب شهرستان هرسین در بخش راههای آسفالته روستایی در استان پیشرو است و نه تنها شاخص برخورداری آن 20 درصد بالاتر از میانگین استان می باشد بلکه از میانگین کشوری نیز 4 درصد بالا تر است با وجود اینکه راه و ترابری استان کرمانشاه با تلاشهایی که در طی سه سال اخیر انجام داده است شاخص برخورداری استان را در خصوص راه آسفالته روستایی از 7/23 درصد به 45 در صد رسانده است .و هرچند ما از میانگین کشوری عقب هستیم اما با این رشد استان کرمانشاه جز 3 استان پیشرو در سطح کشور بوده است و ما امیدواریم که با تصویب اعتبارو بودجه لازم ظرف 2 سال آینده میانگین برخورداری استان از راههای آسفالته روستایی به میانگین کشوری برسد.  

لینک

   اتاق فکر در اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان تشکیل شد   

به منظور شناسایی و بررسی مسائل و مشکلات جاری و پیش روی سازمان و بهبود روشهای انجام فرآیندها و فعالیتها ، ایمنی جاده ها ، اصلاح و بازنگری دستورالعملها ، تکریم ارباب رجوع ، زیر ساختهای فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی و .... اتاق فکر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان تشکیل شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان از سوی مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان برای هفت نفر از کارشناسان این اداره کل بهعنوان اعضای اتاق فکر سازمان ابلاغ صادر گردیده است و به تناسب موضوع از کارشناسان داخلی و خارج از سازمان دعوت به عمل می آید.


لینک

   فرودگاه سنندج بازگشایی شد   

 

در اجرای مصوبات استانی هیأت دولت در آبان سال 1385 مبنی بر بررسی مرز هوایی فرودگاه سنندج و فراهم کردن امکانات مورد نیاز ،‌ فرودگاه سنندج برای ادامه عملیات روکش آسفالتِ باند ، از 12 شهریور ماه امسال تعطیل شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، سهراب کَلوندی مدیر کل فرودگاه های استان کردستان طول و عرض باند فرودگاه سنندج را به ترتیب 3050 و 60 متر اعلام کرد و گفت : عملیات روکش عوامل پروازی در 183 هزار متر مربع از باند و 21 هزار متر مربع از پارکینگ این فرودگاه به اتمام رسیده و از 9 آبان ماه امسال عملیات اعزام مسافر از این فرودگاه آغاز شده است .

وی افزود : در حال حاضر شرکت هواپیمایی آسمان هر روز ساعت 11 و پانزده دقیقه مسافران را از تهران به سنندج منتقل کرده و 12 و چهل و پنج دقیقه به تهران باز می گرداند و روزهای جمعه پرواز تهران – سنندج ساعت 7 و سی دقیقه و مسیر برگشت 9 و پانزده دقیقه انجام می شود .

لازم به ذکر است کلیه پرواز های فرودگاه سنندج با هواپیماهای فوکر 100 انجام می گیرد اما با تمهیدات به عمل آمده در سطوح پروازی این فرودگاه ، هواپیماهای ایرباس نیز قابلیت نشست و برخاست در فرودگاه سنندج را دارند .

 

لینک

   ستاد عملیات زمستانی در شرکت فرودگاه های کشور تشکیل شد   

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد: سیاست گذاری و برنامه ریزی ماشین آلات و تجهیزات پشتیبانی مربوط به عملیات زمستانی در فرودگاه ها از ابتدای امسال به اداره کل تسهیلات و تجهیزات فرودگاهی واگذار شده است  .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه امسال عملیات برف روبی در فرودگاه ها از دستورالعمل اجرایی و فرماندهی عملیات برخوردار می باشد ، افزود : برای اجرای عملیات زمستانی در فرودگاه های کشور 10 تیغه برف روب ، 2 خودروی برف خور  و دو دستگاه اوره پاش با بهره مندی از مدرن ترین تکنولوژی و هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال خریداری شده است که 90 درصد آنها تا قبل از دی ماه تحویل فرودگاه های کشور خواهند شد .

مهندس علی گل محمدی تصریح کرد : علاوه بر تمهیدات فوق ، مبلغ یک میلیارد و 100 میلیون تومان نیز برای تأمین لوازم مصرفی فرودگاه ها ، اوره و نمک ، تعمیر و بازسازی تجهیزات و استفاده از بخش خصوصی در نظر گرفته شده و این اعتبار و انجام آن به صورت غیر متمرکز در اختیار فرودگاه ها قرار گرفته است .

وی به خریداری یک دستگاه ماشین چند منظوره ی فرودگاهی با سرعت و کارآیی بسیار بالا اشاره کرد و گفت : این ماشین چند منظوره عملیات برف روبی را با سرعت 80 کیلومتر در ساعت با عرض تیغه 8 متر انجام می دهد .

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور جلوگیری از یخ زدگی توسط اوره ، برف روبی با ماشین آلات مخصوص فرودگاهی و یخ زدایی را از مهمترین وظایف ستاد عملیات زمستانی شرکت فرودگاه های کشور برشمرد و افزود : دستورالعمل عملیات زمستانی ، امسال برای 21 فرودگاه   کشور تدوین و در هر فرودگاه فرمانده عملیات زمستانی نیز منصوب شده است .

مهندس علی گل محمدی گفت : عملیات زمستانی امسال در فرودگاه های امام خمینی ( ره ) ، مهرآباد ، تبریز ، مشهد ، شیراز ، اصفهان ، ارومیه ، اردبیل ، سنندج ، شهرکرد ، همدان ، کرمانشاه ، یاسوج ، زنجان ، ایلام ، ساری ، گرگان  و رشت   اجرا می شود که به حداقل رسیدن زمان تأخیر و جلوگیری از لغو شدن پروازها در زمان بارش شدید برف از مهم ترین اثرات اجرای طرح عملیات زمستانی است .

 

لینک

   بزرگراه قزوین - بوئین زهرا در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد   

مدیرکل راه وترابری استان قزوین گفت: بزرگراه قزوین - بوئین زهرا در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سیدرضا موسوی در برنامه تلویزیونی چشم انداز سیمای مرکز قزوین با بیان این خبر ، میزان پیشرفت فیزیکی بزرگراه قزوین - بوئین زهرا را در مجموع 72 درصد اعلام کرد وگفت: هم اکنون 46 کیلومتر این طرح آماده بهره برداری است و 10 کیلومتر باقی مانده حدفاصل روستای عصمت آباد تا بوئین زهرا در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

برای اجرای بزرگراه قزوین – بوئین زهرا تاکنون 250 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است
بزرگراه قزوین – بوئین زهرا از جمله محور های مواصلاتی شریانی کشور است که در مسیر ارتباطی استان های شرق به غرب و شمال و شمالغرب به استانهای مرکزی و جنوبی کشور واقع شده و از جمله طرح هایی است که در سفر هیات دولت به استان قزوین بر لزوم تسریع در ساخت آن تاکید شده بود.

موسوی، همچنین در این برنامه تلویزیونی گفت: به منظور تردد روان خودروها و کاهش سوانح رانندگی عملیات اجرایی چهار خطه کردن 5/4 کیلومتر از جاده قزوین –رشت به زودی آغاز می شود.
مدیرکل راه وترابری استان قزوین در ادامه درباره برنامه های پیش بینی شده برای برفروبی و بازگشایی احتمالی جاده ها در فصل سرما و طرح های رفع نقاط پرحادثه در محورهای مواصلاتی استان گزارشی ارائه کرد.

سرهنگ زینلی رئیس عملیات پلیس راه استان قزوین هم در این برنامه ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در زمینه کاهش سوانح رانندگی در جاده های این استان اظهار داشت: با نصب نیوجرسی در ابتدای جاده قزوین – رشت حدفاصل روستای آقابابا تا کوهین و کنترل تصادفات رخ به رخ ، میزان سوانح رانندگی در این مسیر به صفر رسیده است

لینک

   مانور امداد و نجات جاده ای در مه ولات برگزار شد   

همزمان با هفته کاهش آثار بلایای طبیعی، مانور امداد و نجات جاده ای در شهرستان مه ولات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس شیر محمدیان رییس نمایندگی راه و ترابری مه ولات با بیان این مطلب افزود: این مانور به منظور بررسی میزان آمادگی نیروهای امدادی شهرستان برگزار شد و در آن علاوه بر پرسنل راه و ترابری، نیروهای امدادی اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، پلیس راه و نیروهای انتظامی حضور داشتند.

وی با بیان اینکه این مانور با حضور فرماندار مه ولات برگزار شد، ادامه داد: طی این مانور و با اعلام یک تصادف فرضی از طریق نیروهای راهداری به تلفن 110، زمان حضور نیروهای امدادی مورد بررسی قرار گرفت.

شیرمحمدیان از تشکیل جلسه بررسی مانور در فرمانداری مه ولات با حضور مهندس هاشمی نسب     مدیر کل راه وترابری خراسان رضوی خبر داد و گفت: با پیشنهاد مدیر کل راه و ترابری مقرر شد در صورت اعلام نیاز اداره راه و پلیس راه، نیروهای آتش نشانی مجوز حضور در حوادث رانندگی در جاده ها را کسب کنند.

 

لینک

   کارگروه تخصصی امور زیربنایی حمل و نقل استان فارس تشکیل شد   

جلسه گروه کارشناسی حمل و نقل به ریاست حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس دز سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس بر اساس صورت جلسه مصوبات جلسه شماره 2 کارگروه تخصصی امور زیربنایی استان که به ریاست معاون امور عمرانی استانداری در تاریخ 20/8/87 برگزار شد، کارگروه تخصصی امور زیربنایی به 4 گروه کاری و کارشناسی حمل و نقل، پست و مخابرات، انرژی و بهینه سازی سوخت و عمران شهری- روستایی و عشایری تقسیم بندی شد.

حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس و ریاست گروه حمل و نقل این کارگروه در ابتدای جلسه ضمن اشاره به مطالب فوق ترکیب اعضای گروه خود را به صورت زیر تشریح کرد: گروه حمل و نقل شامل 13 عضو می گردد که عبارتند از نماینده راه و ترابری لارستان، نماینده معاونت برنامه ریزی استانداری، نماینده اداره کل حافظت محیط زیست، نماینده اداره کل منابع طبیعی، نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، نماینده اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، نماینده اداره کل فرودگاهها، نماینده راه آهن جمهوری اسلامی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری شیراز، معاون راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ، نماینده شرکت مخابرات، نماینده دفتر فنی استانداری و نماینده اداره راهسازی منطقه جنوب.

نوروزی در ادامه سخنانش با اشاره به نقش مهم و اساسی تک تک اعضاء در پیشبرد اهداف گروه در توضیح وظایف اعضاء تصریح کرد: اولین و مهمترین وظیفه گروه کارشناسی حمل و نقل بر اساس بند ب ماده 20 آئین نامه شورای برنامه ریزی و توسعه استان ، بررسی و تلفیق برنامه های بلند مدت – میان مدت و کوتاه مدت بخش حمل و نقل می باشد. وی دیگر وظایف این گروه را چنین خواند: در توضیح دیگر وظایف گروه می توان به پیشنهاد بودجه بخش حمل و نقل در چارچوب بخشنامه بودجه مالی، بررسی مطالعات انجام شده در خصوص توجیه فنی به اقتصادی اجتماعی زیست محیطی پروژه های جدید و اعتبارات مورد نیاز بخش حمل و نقل، پیشنهاد پروژه های پژوهشی بخش حمل و نقل، پیشنهاد و ارائه راهکارهای مناسب در زمینه تشویق سرمایه گذاری مردمی و کاهش انحصارات و گسترش رقابت ها در امور تصدی بخش اشاره کرد.

مدیرکل راه و ترابری فارس از اعضای گروه خواست که وظایف خود را بر اساس اجرای شاخص های حمل و نقل به انجام برسانند و افزود: به روز رسانی اطلاعات مربوط به طول راهها – تراکم راه اعم از آزاد راه، بزرگ راهها، راههای اصلی، فرعی و روستایی به طور جداگانه و مقایسه این اطلاعات به صورت نقشه، گراف یا جدول با سطح ملی را در برنامه کاری خود قرار دهید.

وی از تک تک اعضاء درخواست کرد: در بررسی میزان تصادفات، تعداد راهدارخانه ها و تعداد نقاط حادثه خیز در کنار تعداد مسافر، میزان جابه جایی بار و میزان ترافیک محورهای عمده استان همچنین وضعیت فرودگاهها در تعداد پرواز و میزان مسافر و بار و وضعیت راه آهن استان و مقایسه این آمار بادیگر استانها با یکدیگر همفکری و تعامل داشته باشند.

رئیس گروه حمل و نقل کارگروه تخصصی امور زیربنایی استان اضافه کرد: اعضاء گروه طبق مصوبات جلسه گذشته در استانداری، پیشنهادهای خود را در موارد مختلف از جمله ایمن سازی محورهای موجود، ارتقاء شبکه ها و ایجاد شبکه های جدید با گروه مطرح کنند و این موارد را در برنامه کاری خویش بگنجانند.

در ادامه جلسه مهندس تاجگردون معاون بودجه استانداری با اشاره به مواردی که قانون تعیین تکلیف نموده از اعضای گروه خواست بیشترین توجه را در ابتدای امر به عملکرد اداره خود داشته باشند و پس از آن به مقام مقایسه درآیند.

در این جلسه همچنین دیگر اعضای شورا از جملهمکاری رئیس گروه زیربنایی استانداری فارس، نماینده مخابرات، نماینده میراث فرهنگی، نماینده فرماندهی راهنمایی و رانندگی به بیان نظرات خود در رابطه با پیشبرد هرچه بهتر اهداف گروه پرداختند.

لینک

   احداث باند کندر و خروجی دیواندره ـ سقز   

در راستای افزایش ایمنی و تسهیل در تردد و حمل و نقل بار و مسافر باند کندر و حد فاصل شهرستان دیواندره تا روستای رشید آباد ( خروجی دیواندره به طرف سقز) به طول 5/4 کیلومتر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان قطعه اجرا شده این محور شامل4500 متر با عرض 11 و 12 متر و تناژ آسفالت اجرا شده 13352 تن و با  اعتبار 2815 میلیون ریال اجرا شده است.

لینک

   نشست نمایندگان هیات بازرسی با کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

در نشستی که با حضور نمایندگان هیات بازرسی در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد به بررسی وضعیت پروژه های راه و راهداری در استان و نیز اهداف هیات بازرسی پرداخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در ابتدای این نشست هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر به تاکیدات دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری درخصوص راهداری زمستانی و  آمادگی مناطق جنوبی کشور در مقابله با سیلاب ها و حوادث طبیعی در فصل زمستان اشاره کرد و اذعان داشت: از وظایف مهم  ادارات راه و ترابری در استان ها نگهداری از راهها  بوده چرا که که راهها، از سرمایه های ملی مردم محسوب می گردند.

مدیر کل راه و ترابری در ادامه سخنان خود گفت: در حال حاضر 2000 میلیارد تومان سرمایه راه در استان داریم که نیاز نگهداری صحیح و به حداقل رساندن حوادث در طول این راهها می باشد.

وی خاطر نشان کرد بر اساس تاکیدات وزیر راه و ترابری به منظور خدمات رسانی به موقع به مسافران در فصل زمستان هماهنگی روابط عمومی این اداره کل با بخشداری ها و شوراها در روستاها و شهرها و مجهز نمودن آنها به علائم هشداری مورد نیاز می باشد.

در ادامه این نشست رضا بهادران نماینده هیات بازرسی در اداره کل راه و ترابری استان به اهداف هیات بازرسی در طول حضور مستمر خود در آن اداره کل پرداخت.

وی در این نشست ابرازکرد: از وظایف مهم حضور مستمر هیات بازرسی در این اداره کل بررسی وضعیت توسعه راهها در استان، بررسی و کمک در حذف نقاط پرحادثه، بررسی نحوه انعقاد قراردادها، نحوه هزینه کرد اعتبارات، بررسی پیشرفت فیزیکی و ریالی پروژه ها و نیز نحوه نظارت بر اجرای پروژه ها می باشد.

بهادران در ادامه افزود: تقسیم صحیح اعتبارات به همراه مدیریت صحیح در انتخاب مشاوران بسیار مهم بوده چراکه مشاوران بازوی راست کارفرمایان و عامل چهارم در اجرای مطلوب یک پروژه می باشند.

در ادامه این نشست نیز محمد خلیل بیدل خوشبخت معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست ساخت آن اداره کل پرداخت و گفت:

در حال حاضر سه بزرگراه سیراف، برازجان – کنارتخته و بزرگراه بوشهر-برازجان – گناوه – دیلم در دست ساخت و اجرا می باشند که خوشبختانه 170 کیلومتر از بزرگراه سیراف به بهره برداری رسیده و تنها 15 کیلومتر باقیمانده در طول 3 ماه  آینده به اتمام خواهد رسید.

وی گفت: 17 کیلومتر از بزرگراه برازجان-کنارتخته نیز مورد مطالعه قرار گرفته است که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و تاکنون 40 کیلومتر از 190 کیلومتر بزرگراه برازجان – گناوه – دیلم  احداث شده است و با جذب مابقی اعتبارات اتمام  این پروژه نیز در دستور کار ما قرار دارد.

لینک

   احداث باند کندر و خروجی دیواندره ـ سقز   

در راستای افزایش ایمنی و تسهیل در تردد و حمل و نقل بار و مسافر باند کندر و حد فاصل شهرستان دیواندره تا روستای رشید آباد ( خروجی دیواندره به طرف سقز) به طول 5/4 کیلومتر به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان قطعه اجرا شده این محور شامل4500 متر با عرض 11 و 12 متر و تناژ آسفالت اجرا شده 13352 تن و با  اعتبار 2815 میلیون ریال اجرا شده است.

لینک

   تقدیرشورای اسلامی شهر جعفریه ازعملکرد اداره کل راه وترابری قم   

شورای اسلامی شهر جعفریه ، از توابع شهرستان قم با ارسال پیامی ، از عملکرد اداره کل راه و ترابری استان قم تقدیربه عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قم ، در بخشی از متن لوح سپاس شورای اسلامی شهرجعفریه به مدیرکل راه وترابری استان قم آمده است : اجرایی نمودن مصوبات این شورادرخصوص بهبودوضعیت ایمنی راههای شهرجعفریه ومحورطغرود که موجبات رضایتمندی اهالی این شهررافراهم نموده ، شایسته قدردانی وتشکرازخدمات شمامدیرزحمتکش وهمکاران محترم جنابعالی است.

لینک

   ‪ 2طرح راه روستایی درقم به بهره برداری رسید   

 

 

معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری استان قم گفت:پروژه بهسازی وآسفالت راه روستایی دستجردبه سرخده و اصلاح سه راهی کرمجگان به قبادبزن باهزینه ای بالغ بر6میلیاردریال به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قم، " مهندس عباس فراهانی " افزود:برای اجرای پروژه بهسازی وآسفالت راه روستایی دستجردبه سرخده به طول5/7کیلومتر،عملیات زیرسازی دربعضی قسمتها وبهسازی وروکش آسفالت وهمچنین بیش از6000مترمکعب عملیات کوه بری بمنظوراصلاح پیچها نصب علایم وخط کشی انجام شده است

وی اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح‌ را5/2میلیارد ریال ذکرکردوگفت: علاوه برمردم ساکن درروستای سرخده ساکنان 5روستای دیگرنیزازاین راه استفاده می کنند.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری قم همچنین ازبهره برداری پروژه اصلاح سه راهی کرمجگان به قبادبزن  خبردادوگفت:عملیات اجرایی این پروژه شامل:اصلاح هندسی پیچ به طول 5کیلومتر-زیرسازی وآسفالت-نصب علایم وخط کشی می باشدکه باهزینه6/3میلیاردریال به انجام رسیده است.

وی اظهار داشت:تمامی راههای روستایی بالای 20خانواردر استان قم ازراه آسفالته برخوردارمی باشندکه استان قم ازاین لحاظ رتبه اول رادرسطح کشوردارامی باشد.

لینک

   آمادگی اکیپ های راهداری زمستانی در کردستان   

مدیر کل راه و ترابری کردستان از آمادگی اکیپ های برفروبی در کلیه محور های این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان، وی اظهار داشت: این اداره کل به منظور رفاه حال هموطنان برای کلیه موارد  شامل برفروبی، پاکسازی و باز نگه داشتن راهها، نمک پاشی، تجهیز راهدارخانه ها در گردنه ها و نقاط برف گیر و کوهستانی به امکانات گرمایشی، دپوی شن و نمک در مخازن و در طول راهها و توزیع مناسب ماشین آلات در نقاط مختلف استان اقدام می کند.

بنا بر این گزارش اداره کل راه و ترابری کردستان با استفاده از تمامی امکانات خود و بخش خصوصی اقدام به استقرار 72 اکیپ برفروب (43 اکیپ پیمانی ـ 29 اکیپ امانی) و بکارگیری 68 دستگاه تراکتور با تیغه برفروب علاوه بر 72 اکیپ فوق و تعداد 545 نیروی انسانی (207 نفر پرسنل بخش خصوصی و 270 نفر راهداران اداره کل و 68 نفر راننده تراکتورهای برفروب) و با تعداد 469 دستگاه انواع ماشین آلات و تجهیزات راهداری سبک و سنگین، اقدام نموده و آماده ارائه خدمات مطلوب به هموطنان عزیز می باشد.

مدیر کل راه و ترابری کردستان همچنین از رانندگان و هموطنان عزیز درخواست نمود با رعایت نکات ایمنی از جمله تجهیز وسیله نقلیه خود به امکانات مورد نیاز از جمله زنجیر چرخ و ... جلوگیری از مسافرتهای غیرضروری و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در ترددها، اداره کل راه و ترابری را در راستای این امر خطیر یاری نمایند.

لینک

   محور هراز تا یکشنبه تا چهار شنبه مسدود است   

به منظور انجام عملیات ایمن سازی و احداث گالری بتنی پیچ شیطان در محور هراز، این محور از روز یکشنبه (3/9/1387) تا روز چهارشنبه هفته جاری بین ساعات 6 صبح الی 18 عصر مسدود می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، بدیهی است در ایام انسداد این محور رانندگان محترم وسایل نقلیه می توانند از طریق دیگر محورهای شمالی کشور با احتیاط کامل و رعایت کلیه نکات ایمنی تردد نمایند.

 

لینک

   برگزاری جلسه شورای معاونین راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان   

جلسه شورای معاونین در محل دفتر مدیر کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، مهندس شهنوازی جلسه شورای معاونین و مسئولین ادارات با حضور  مهندس پشنگ ریگی نماینده مردم خاش ـ میرجاوه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان در این جلسه که به مدت 2 ساعت طول کشید  مهندس شهنوازی ضمن خوشامد گویی گزارشی از کارهای انجام شده و در حال انجام حوزه نمایندگی خاش و میرجاوه و حوزه استحفاظی ارائه دادند.در ادامه این جلسه مدیر کل، معاونین و مسئولین ادارات مشکلات عمرانی و کمبود اعتبارات و کسری بودجه جاری و مسائل و مشکلات منابع انسانی را مطرح نمودند که در پایان  مهندس پشنگ ریگی ضمن تشکر از فعالیت های انجام گرفته قول مساعدت و مطرح نمودن این موارد را در کمیسیون عمرانی و پیگیری حل پاره ای از مشکلات را دادند.

لینک

   کاهش 13 درصدی تلفات رانندگی جاده ای استان مازندران   

تلفات رانندگی جاده ای استان مازندران با کاهش 13 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران  ابوالفضل صفری، رییس ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: بر اساس مقایسه عملکرد 6 ماهه اول سالجاری با مدت مشابه سال قبل تعداد تلفات رانندگی بین شهری استان از 319 نفر به 311 نفر رسید که 3 درصد کاهش داشته است.

وی همچنین افزود: تعداد تلفات رانندگی روستایی از 54 نفر به 49 نفر رسید که با کاهش 10 درصدی همراه بوده است.

وی علت این کاهش را: ارتقای فرهنگ عمومی رانندگی، شناسایی و ایمن سازی نقاط پرحادثه، کنترل و نظارت پلیس ذکر کرد.

لینک

   رشد 682 درصدی آموزش دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای مازندران   

آموزش دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای استان مازندران با رشد 682 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی حمل و نقل و پایانه های استان مازندران فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: طبق بررسی های به عمل آمده از عملکرد شش ماهه اول سالجاری 3881 نفر از دست اندرکاران بخش حمل و نقل جاده ای استان (رانندگان متصدیان و مدیران شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر و پرسنل پلیس راه در دوره های آموزشی مختلف شرکت نموده اند و در این زمینه آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

وی تصریح کرد: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 496 نفر آموزش دیده بودند با رشد 682 درصدی همراه بوده است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران دوره های آموزشی برگزار شده را سلامت شغلی رانندگان، اصول بارگیری و مهار ایمن بار، اخلاق حرفه ای امداد و نجات جاده ای، مهارتهای رانندگی، قوانین و مقررات حمل و نقل ویژه رانندگان حرفه ای، قوانین و مقررات حمل و نقل عادی و بارهای ترافیکی، حمل مواد خطرناک عنوان کرد.

لینک

   870 میلیارد ریال صرف راه های ارتباطی استان کردستان می شود   

مهندس وجدی مدیر کل راه و ترابری استان کردستان در نشست بررسی وضع راههای ارتباطی سقز اعلام نمود، سهم راههای شهرستان سقز از 870 میلیارد اعتبار منظور شده 5/12 درصد است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، وی از پیشرفت 25 درصدی بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب در حوزه شهرستان سقز خبر داد و گفت: کنارگذر سقز ـ بوکان هم در حال حاضر 4 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وجدی در ادامه از پیشرفت 24 درصدی شبکه و عوامل پروازی فرودگاه سقز خبر داد و خاطرنشان کرد تمام طرح های مربوط به اداره راه در حوزه شهرستان سقز اجرایی شده است. در این جلسه افشاریان فرماندار سقز نیز روند پیشرفت طرح های عمرانی در این شهرستان را مطلوب اعلام کرد و اظهار داشت: اعتبارات راهسازی در شهرستان سقز شناور است و هر پیمانکاری که کار بیشتری انجام دهد اعتبار بیشتری دریافت خواهد کرد.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری لارستان:حذف گردنه ورا به اعتبار نیاز دارد   

طرح بزرگ حذف گردنه ورا در محور لار ـ خنج که فعلاً با روند قابل قبولی در حال اجراست، برای اتمام به اعتبار نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل لارستان، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری لارستان در خصوص مشخصات فنی این طرح گفت: مسیر جدید به طول 5/14 کیلومتر 13 نقطه حادثه خیز گردنه ورا را حذف می کند.

همچنین برای اجرای این طرح تاکنون یک میلیون و دویست هزار متر مکعب خاکبرداری، 400 هزار متر مکعب خاکریزی و حدود 35 دهانه پل بزرگ و کوچک ساخته شده است.

فرماندار لارستان نیز در بازدیدی که از این طرح داشت گفت: طرح بین 60 تا 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. چهار کیلومتر از مسیر آماده بهره برداری و 10 کیلومتر دیگر در حال ساخت است اما مشکل اصلی در اجرای طرح کمبود اعتبارات مالی است.

محتاجی بر این اساس و با بیان این که تاکنون 2 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز طرح تأمین شده است از مسئولین استانی و کشوری خواستار توجه بیشتر شد.

 

لینک

   فعالیت های اداره کل راه و ترابری استان مرکزی چشمگیر و رضایت بخش   

طی مراسمی نفیسی فر مدیر کل دیوان محاسبات کشور و هیأت همراه وی با حضور مدیر کل راه و ترابری استان و جمعی از مسئولین این اداره به بازدید و بررسی پروژه های احداث شده و در حال احداث توسط راه و ترابری واقع در شهرستان های خمین، آشتیان، تفرش و اراک پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه  و ترابری استان مرکزی، نفیسی فر با قدردانی از زحمات مسئولین و دست اندرکاران اداره راه و ترابری از مهندس احمدی نوری به خاطر تلاش های بی شائبه و جدیت شبانه روزی و پیگیری های مکرر وی که در راه ها و جاده های سطح استان به خوبی مشهود است تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به پروژه بزرگ گردنه گیان در شهرستان تفرش اظهار داشت: این پروژه با توجه به حجم کار زیاد و مشکلات خاصی که با آن روبرو بوده به لطف خدا و همت دوستان عزیزمان در اداره راه و ترابری و پیمانکاران زحمت کش پیشرفت فیزیکی خیلی خوبی داشته است. مدیر کل دیوان محاسبات استان مرکزی در مورد تأخیر بوجود آمده در ارای عملیات و تحویل این پروژه گفت: با در نظر گرفتن مشکلات پیش رو در استان از جمله به موقع تأمین نشدن اعتبارات مالی تخصیص داده شده به این پروژه از منابع مالی و همچنین شرایط خاص آب و هوایی استان که مسئولین با آن دست و پنجه نرم می کنند زمستان با سرمای زیاد و بلندمدت احتمال تأخیر و تعویق در تحویل پروژه پیش بینی شده بود و با این شرایط پیشرفت کار رضایت بخش است.

نفیسی فر در ادامه برای پیشگیری از تأخیر در انجام پروژه ها و تلاش در جهت تحویل به موقع کارها افزود: پیشنهاد و سعی ما در این است که تخصیصات مالی پروژه ها در شش ماهه اول سال به طور کامل ارائه شود تا در زمان و فصل مناسب در مهلت مقرر این پروژه ها به انجام و بهره برداری برسد تا در شش ماهه دوم مسئولین با مشکل کمتری مواجه شوند.

مدیر کل دیوان محاسبات با طرح این موضوع که عمده اعتبارات و دارایی استان از سوی اداره کل راه و ترابری به مصرف می رسد عنوان کرد: با توجه به این که بیشترین صرف هزینه در اداره راه و ترابری است این موضوع مبنایی بر بازدید از پروژه های این اداره قرار گرفته و در این بازدیدها بررسی دو موضوع مورد توجه بوده است یکی بررسی چگونگی صرف هزینه ها از لحاظ کمی و کیفی و ارزیابی توفیقات حاصل شده از صرف این اعتبارات و دیگری بررسی پیشرفت فعالیتهای عمرانی در راه های فرعی و اصلی استان مرکزی که تاکنون میزان 35 تا 36 میلیارد تومان اعتبار را به خود اختصاص داده است.

نفیسی فر عملکرد حسن احمدی نوری در سمت مدیر کل راه و ترابری را مثبت ارزیابی کرده و گفت: در مدتی که ما در این استان هستیم با مدیران متفاوت و مختلفی مواجه شده ایم و سعی کرده ایم با همه ی آنها ارتباط تنگاتنگی داشته باشیم و منابع مالی را به نسبت حجم فعالیت ها و ضرورت ها در اختیار تمامی آنان قرار دهیم تا مدیران بتوانند به نحو مطلوب و شایسته بهره مند شوند. در رابطه با اداره ی راه و ترابری استان مرکزی یکی از مواردی که بسیار مورد تأکید بود اجرای پروژه ها از طریق واگذاری به بخش خصوصی به صورت مناقصه بوده است. که خوشبختانه بررسی های به عمل آمده حاکی از آن است که 95 درصد پروژه های عملیاتی در استان از طریق مناقصه واگذار و در حال اجرا می باشد و این امر نشانگر تلاش بسیار و کار کارشناسی دقیق و مفید در این زمینه است و تاییدی بر صحت و سلامت کار و تلاش مسئولین در استان می باشد و اداره راه و ترابری را به ارگانی تبدیل کرده است که کمترین مشکل مالی و محاسباتی را در استان داشته است و می توان نتیجه گرفت که عملکرد مجموعه رضایت بخش و تلاش و کوشش همه ی مسئولین امر قابل تقدیر و ستایش است.

در خاتمه مهندس حسن احمدی نوری با تشکر از مدیر کل دیوان محاسبات  نفیسی فر و هیأت همراه وی این بازدیدها و توجهات را باعث دلگرمی راهداران و راهسازان استان و عاملی در جهت تقویت انگیزه و پیشرفت در انجام پروژه های در حال احداث عنوان نمودند.

 

لینک

   جبران کاستی های راه و ترابری کردستان، نیازمند اعتبارات بیشتر   

مدیر کل راه کردستان گفت: جبران کاستی ها و عقب ماندگی های حوزه راه و ترابری استان نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، وی اظهار داشت: هزینه های راهسازی و راهداری در کردستان به طور کامل با دیگر نقاط کشور متفاوت است که این امر نیازمند اختصاص اعتبار مضاعف است.

وی وضعیت کوهستانی منطقه و توپوگرافی و گرانی زمین های حاصلخیز شرق کردستان را از عوامل مهم در افزایش هزینه های راهسازی برشمرد و افزود: به دلیل سرمای زیاد و برف و کولاک، هزینه نگهداری راهها در این منطقه بسیار زیاد است.

وجدی اعتبار تخصیصی در بخش ملی و استانی را در تمام بخش های حمل و نقل استان یک هزار و دویست میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: وضع موجود در استان در بخش راه و ترابری شرایط و امکان جذب بیش از 2 برابر این اعتبارات را نیز دارد.

وی گفت: گسترش راه و ترابری به عنوان زیرساخت اقتصادی در این منطقه گامی اساسی در توسعه همه جانبه اقتصادی است.

وجدی از اجرای طرح بزرگراه شمال ـ جنوب کشور به طول 450 کیلومتر که حدود 300 کیلومتر آن در استان کردستان واقع است با اعتباری بالغ بر 410 میلیارد ریال در سالجای و اجرای طرح بزرگراه سنندج ـ همدان با 120 میلیارد اعتبار مهم ترین طرح های در دست اجرای راه و ترابری کردستان یاد کرد.

 در ادامه  مهندس گرجی معاون راهسازی اداره کل راه کردستان شرایط آب و هوایی و کم بودن فصل کاری، شرایط توپوگرافی و کوهستانی بودن منطقه، کمبود پیمانکاران با توانایی و بنیه مناسب مالی و کمبود اعتبارات را از اهم مشکلات راهسازی در کردستان اعلام کرد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در مناطق مختلف استان 27 طرح از جمله ساخت 4 خطه ورودی سنندج ـ کامیاران، بهسازی راه مریوان ـ باشماق، بهسازی محور کامیاران ـ سقز، بهسازی محور سروآباد ـ پاوه (تته)، بهسازی، روکش، ایمن سازی و اجرای شانه های آسفالته محور سنندج ـ دیواندره ـ سقز و دیواندره ـ بیجار، لکه گیری و روکش آسفالت قروه ـ دهگلان ـ سنندج، فرودگاه شهرستان سقز ـ با اعتبارات محدودی در دست اجرا هستند که امیدواریم با تخصیص اعتباراتی از سوی مسئولان مربوطه، این طرح ها به مرحله بهره برداری برسد.

 

 

لینک

   افتتاح 15 کیلومتر راه روستایی آسفالته در شهرستان هرسین کرمانشاه   

با حضور مهندس غفوری استاندار کرمانشاه و مهندس قادری مدیر کل راه و ترابری استان، فرماندار هرسین و دیگر مسئولین استان و شهرستان هرسین 2 قطعه راه روستایی به طول 15 کیلومتر و با اعتبار حدود یک میلیارد تومان در شهرستان هرسین افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهندس عطاءا... قادری در این خصوص اظهار داشت: در این مسیر 12 روستا که بالغ بر 250 خانوار را شامل می شود از راه آسفالته برخوردار می گردند.

قادری اضافه نمود: با اتمام این دو قطعه راه شاخص راه روستایی در شهرستان هرسین به 64 درصد می رسد این در حالی است که شاخص برخورداری راه روستایی در استان 45 درصد می باشد. با این حساب شهرستان هرسین در بخش راههای آسفالته روستایی در استان پیشرو است و نه تنها شاخص برخورداری آن 20 درصد بالاتر از میانگین استان می باشد بلکه از میانگین کشوری نیز 4 درصد بالاتر است با وجود اینکه راه و ترابری استان کرمانشاه با تلاش هایی که در طی سه سال اخیر انجام داده است شاخص برخورداری استان را در خصوص راه آسفالته روستایی از 7/23 درصد به 45 درصد رسانده است.

مهندس قادری گفت: هر چند ما از میانگین کشوری عقب هستیم اما با این رشد استان کرمانشاه جز 3 استان پیشرو در سطح کشور بوده است و ما امیدواریم که با تصویب اعتبار و بودجه لازم ظرف 2 سال آینده میانگین برخورداری استان از راههای آسفالته روستایی به میانگین کشوری برسد.

 

لینک

   بهره برداری از چند پروژه راه روستایی در استان کردستان   

راه روستایی حد فاصل روستاهای بوئین ـ دو سینه در شهرستان بانه به طول 7/4 کیلومتر و عرض 5/5 متر با اجرای عملیات خاکی شن ریزی و آسفالت و صرف هزینه ای بالغ بر چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال به بهره برداری رسید و اهالی روستاهای بوئین و دوسینه از جاده آسفالته بهره مند گردیده و به جاده بین شهری نیز متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، همچنین در شهرستان بانه با صرف اعتباری بالغ بر یک میلیارد و یکصد میلیون ریال راه روستای بوالحسن به طول یک کیلومتر و عرض 5 متر آسفالت گردید.

در شهرستان کامیاران نیز با صرف اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و هفتصد میلیون ریال راه روستاهای یمینان سفلی به طول 4/2 کیلومتر و عرض 5/5 متر بهسازی و آسفالت شده و به بهره برداری رسید.

پروژه راه روستایی تموغه ـ بویکتان در شهرستان سقز نیز که از سال 75 شروع شده بود شامل 18 کیلومتر راه آسفالته با عرض 5/5 متر و احداث دو دهنه پل 16 و 24 متری با صرف اعتباری بالغ بر 15 میلیارد ریال در سالجاری به بهره برداری رسیده و اهالی 7 روستای بزرگ از نعمت جاده آسفالته برخوردار گردیدند.

پروژه آسفالت راه روستایی ماچکه به طول 3 کیلومتر و عرض 5/5 متر با صرف هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد و پانصد میلیون ریال به بهره برداری رسیده و مورد استفاده اهالی روستای مذکور قرار گرفت. با صرف هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد و پانصد میلیون ریال عملیات آسفالت راه روستایی خلیچیان به طول 5/5 کیلومتر و عرض 5/5 متر به بهره برداری رسید.

 

لینک

   برگزار ی هشتمین همایش بین المللی مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی   

هشتمین همایش بین المللی مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریایی(ICOPMAS 2008)  4 تا 6 آذرماه  برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری عطاا.. صدر معاون فنی و مهندسی  سازمان بنادر و دریانوردی گفت : هدف اصلی از برگزاری این همایش ایجاد فضای مناسب برای بحث و تبادل نظر و انتقال تجربیات میان متخصصان و دست اندرکاران مهندسی سواحل، بنادر و پروژه های دریایی از کشورهای مختلف و اطلاع از آخرین دستاوردهای علمی، فنی و تجربی آنها می باشد.

مهندس صدر اضافه کرد: این همایش با محوریت سازمان بنادر و کشتیرانی و همکاری دانشگاه ها، ارگانها و موسسات مرتبط با امور دریایی کشور برگزار می گردد و نقش بسزایی در تبادل آخرین دستاوردها و نوآوری های علمی و تجربی و تاکید بر تقویت همکاری های فنی و تخصصی میان کشورها علی الخصوص کشورهای همجوار دارد.

گفتنی است هشتمین همایش بین المللی مهندسی سواحل، بنادر و سازه های دریای (ICOPMAS 2008) در مرکز همایش های بین المللی رایزن برگزار می گردد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی ویژه مأموران پلیس راه در قم   

دوره آموزشی مهاربار و حمل و نقل بارهای ترافیکی ویژه ماموران پلیس راه در سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، در این دوره طی مدت ده روز کلیه پرسنل پلیس راه استان با مسائلی چون نحوه صحیح حمل بار، مهار بندی بار، مسائل ایمنی ضروری در حمل بارهای خطرناک و حمل و نقل بارهای ترافیکی آشنا می شوند.

در ابتدای این دوره آموزشی حسن رحمانی مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم با اشاره به کاهش 26 درصدی تصادفات در سال 86 نسبت به سال 85 تلاش های دستگاه ها و مسئولین ذیربط را اثربخش دانست و گسترش فرهنگ آموزش را یکی از راهکارهای اصلی کاهش تصادفات و تلفات جاده ای بیان کرد. وی با اشاره به واقع شدن استان قم در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب و شرق به غرب کشور افزود: اولویت سازمان در بخش حمل و نقل کالا و مسافر کاهش تصادفات جاده ای و ارتقاء سطح کیفی خدمات در بخش حمل و نقل مسافر می باشد.

همچنین در ادامه این دوره آموزشی سرهنگ ترکاشوند فرمانده پلیس راه استان با اشاره به حمل و نقل 95 درصدی در جاده های کشور، بر لزوم افزایش نظارت بر ترافیک جاده ها و اجرای دقیق قوانین و مقررات به منظور کاهش حوادث و تصادفات جاده ای تأکید کرد.

لینک

   کار گروه رسیدگی و نظارت بر خدمات شرکت های حمل و نقل مسافر قم تشکیل شد   

جلسه هماهنگی کنترل و نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل مسافر به منظور افزایش سطح خدمات ارائه شده به مسافران در سازمان حمل و نقل با حضور معاونت سازمان و رانندگان بخش حمل و نقل مسافر مسیر قم ـ تهران و انجمن صنفی رانندگان استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، در این جلسه که مشکلات مسافران و رانندگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت نهایتاً مقرر گردید کمیته ای جهت رسیدگی و نظارت دقیق به مواردی چون لباس فرم رانندگان، جمع آوری صندلی اضافی در کابین عقب اتوبوس های مسافری، تجهیزات ایمنی خودروها، برگه معاینه فنی، توقف اتوبوس های مسافری در مکان های مناسب جهت ادای فریضه نماز و صرف غذا، ارائه تغذیه مناسب به مسافران در هنگام سفر، وجود آب سردکن سالم در خودرو، وجود لیوان یک بار مصرف در خودروها، در اختیار قرار دادن آب با بطری پلمپ شده، و نظارت مستمر بر عملکرد اتوبوس های مسافربری صورت پذیرد.

در پایان صادقی معاون سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم از رانندگان بخش حمل و نقل مسافر خواست تا نهایت تلاش خود را برای جلب رضایت مسافران با برخوردهای مناسب و بالا بردن سطح خدمات بکار گیرند.

لینک

   تجهیز اکیپهای راهداری زمستانی در اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان   

اکیپهای راهداری زمستانی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، به منظور تسهیل و تسریع تردد وسائط نقلیه در محورهای حوزه استحفاظی به خصوص گردنه های برفگیر و به هنگام زمستان و در مواقع بارندگی تجهیز شدند.

بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان ، مهندس منوچهری معاون راهداری با اعلام این خبر افزود: با توجه به حجم عملیات زمستانی و گردنه های برفگیر این منطقه از استان، تعداد 61 دستگاه ماشین آلات راهداری به همراه 91 نفر پرسنل راهداری در قالب 8 اکیپ در گردنه های برفگیر و سایر نقاط در سطح حوزه استحفاظی جهت خدمت رسانی به استفاده کنندگان از آن مستقر گردیدند.

 

 

لینک

   نصب علایم راهنمایی و رانندگی در راه های جنوب کرمان   

از ابتدای سال 87 تاکنون بالغ بر 10 هزار عدد علایم راهنمایی و رانندگی به منظور افزایش ایمنی در سطح راههای حوزه استحفاظی جنوب استان کرمان نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، مهندس منوچهری معاون راهداری اداره کل با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال جاری حدود 650 متر مربع تابلو اطلاعاتی، 8000 عدد تابلو هشداردهنده و مسیرنما، 63000 عدد بازتاب چشم گربه ای و 16 کیلومتر گاردریل نیز به منظور ارتقاء ضریب ایمنی در طول راههای اصلی و فرعی استان نصب شده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال به منظور تهیه و نصب این علایم و تجهیزات هزینه شده است، تصریح کرد: عملیات اصلاح قنوها به طول 80 کیلومتر، اصلاح افتادگی شانه های راه به طول 100 کیلومتر، لکه گیری سطح راه به میزان 10000 متر مربع در سطح راههای جنوب استان صورت پذیرفته است.

 

لینک

   دانشجویان مازندرانی همیار حمل و نقل شدند   

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اعلام کرد: هزار نفر از دانشجویان مازندرانی همیار حمل و نقل شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، ابوالفضل صفری، با بیان این مطلب که هر ساله جان هزاران انسان بیگانه به علت تصادفات رانندگی به خطر افتاده و با به جا گذاشتن تعداد بیشماری افراد مجروح و خسارت دیده، به یکی از مهمترین معضلات اجتماعی و اقتصادی کشور تبدیل گردیده است. لذا راه نجات از این بحران و زمینه ساز کاهش تصادفات رانندگی و متوفیان عزم ملی و ایجاد فرهنگ عمومی می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: بر این اساس اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با راه اندازی طرحی موسوم به همیار حمل و نقل بنا دارد تا با مشارکت عموم مردم بستر مناسبی را جهت فرهنگ رانندگی و حساسیت عمومی ایجاد نماید.

صفری، افزود: هم اکنون این امر در سطح دانشگاه های استان مازندران اجرا شده و 1000 نفر از دانشجویان همیار حمل و نقل شدند.

وی خاطرنشان کرد: به زودی این طرح در سطح عمومی مردم استان (افرادی که در طول هفته به طور متناوب در جاده های برون شهری تردد می نمایند) اجرا می گردد.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اشاره کرد: متقاضیان می توانند با مراجعه و تحویل مدارک لازم شامل: یک برگ فتوکپی شناسنامه، یک برگ فتوکپی آخرین مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)، 2 قطعه عکس 3،4 به اداره ایمنی و ترافیک و شرکت در یک دوره آموزشی کوتاه مدت و دریافت کارت همیار در این امر خطیر مشارکت نمایند.

وی افزود: همیاران حمل و نقل موظفند در صورت مشاهده تخلفات در خصوص رانندگان و شرکتهای حمل و نقلی مراتب را با ذکر جزئیات شامل: محور تردد، تاریخ و ساعت انجام تخلف، نوع تخلف صورت گرفته، نام شرکت متخلف یا راننده با ذکر شماره شهربانی خودرو به صورت تماس تلفنی (3248002)، آدرس پستی: مازندران، ساری، بلوار طالقانی، خ معلم، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، اداره ایمنی و ترافیک و یا به آدرس: hamyar. hamlonaghl@gmail.com با ذکر نام و نام خانوادگی و کد عضویت ارسال نمایند.

وی در پایان گفت: امید است با اتکال به خداوند متعال و تشریک مساعی و همت والای داوطلبان، فرهنگ ترافیکی و ارتقا سطح خدمات شرکتهای حمل و نقل بار مسافر، در جامعه توسعه و ارتقا یافته و فراخور شئونات این نظام الهی باشد.

 

 

لینک

   بازدید مسئولان از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی کرمانشاه   

7 مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در حال ساخت و 3 مجتمع فعال در محورهای کرمانشاه ـ کنگاور، کرمانشاه ـ سنقر و همچنین پایانه بار کرمانشاه مورد بازدید معاونت برنامه ریزی استانداری کرمانشاه، مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر عامل توسعه گردشگری استان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، مهندس هاشمی ضمن تقدیر از اقدامات انجام گرفته در زمینه احداث و بهره برداری از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی به نقش اینگونه اماکن در کاهش تصادفات و رونق اقتصادی منطقه اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد که با همت و همکاری مسئولین استان و رفع موانع موجود روند ساخت و بهره برداری از مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی تسریع یابد.

لینک

   تقدیر فرماندار شمیرانات از راه و ترابری   

محمد لاریجانی، فرماندار شمیرانات از مهندس پورباقری، رئیس اداره راه و ترابری این شهرستان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمد لاریجانی با ارسال تقدیرنامه ای از خدمات پورباقری و همکارانش در راه و ترابری این شهرستان تشکر کرد، در متن این تقدیرنامه از خدمات رسانی و توجه اداره راه و ترابری این شهرستان به روستاها و بخش های شهرستان شمیرانات تقدیر شده است.

فرماندار شمیرانات توجه به روستاها را در راستای شعار دولت خدمتگذار، عدالت محور و مهرورز دانسته است.

لینک

   کارکنان راه و ترابری تهران موفق به اخذ گواهینامه دستگاه های Bocher شدند   

8 نفر از رانندگان باتجربه و جوان راه و ترابری تهران توانستند با سپری کردن دوره های اپراتوری دستگاه های برف خور Bocher، گواهینامه مربوطه را از کشور سوئیس دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، به این مناسبت عصر روز یکشنبه 26 آبان ماه مراسم تقدیر از این رانندگان در دفتر مدیر کل، مهندس احمد صدیقی برگزار شد.

احمد صدیقی با تقدیر از راهداران گفت: مجهز شدن راهداران به ماشین آلات پیشرفته و استفاده از به روزترین آموزش ها و تکنیکها برای خدمت رسانی بهینه به مردم امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به کار سخت این راهداران در سرمای طاقت فرسای زمستان سال گذشته و لزوم آمادگی برای زمستان سال جاری، آرزوی سلامت و توفیق برای این عزیزان کردند.

 

لینک

   دوره آموزشی مهاربار و اخلاق حرفه ای برای رانندگان در قم برگزار شد   

دوره آموزشی مهار بار و اخلاق حرفه ای برای رانندگان بخش حمل و نقل برون شهری کالا و مسافر در استان قم توسط سازمان حمل و نقل و پایانه های استان برگزار شد.

روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم: در این دوره رانندگان حمل و نقل کالا با مسائلی چون نحوه صحیح حمل بار، مهاربندی مناسب بار و نحوه حمل محمولات ترافیکی و نیز رانندگان بخش مسافر با مسائلی چون نحوه صحیح برخورد با مسافران و چگونگی جلب رضایت آنها آشنا شدند.

در ابتدای این دوره آموزش حسن رحمانی مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم با اشاره به شاهراه بودن محورهای استان قم و ویژگی مذهبی آن بر لزوم رعایت اصول ایمنی و ارتقاء سطح کیفی خدمات بویژه در بخش حمل و نقل برون شهری مسافر تأکید کرد و از رانندگان خواست برای ارائه خدمات بهتر به مسافران و جلب رضایت آنان بیشتر تلاش کنند.

 

لینک

   تابلوهای هشدار سرعت در اتوبان قم ـ تهران راه اندازی شد   

سازمان حمل و نقل و پایانه های استان یکی دیگر از سیستم های هوشمند کنترل و مدیریت ترافیک خود را راه اندازی نمود. این سیستم در دو لاین شرقی و غربی اتوبان قم ـ تهران نصب شده است و در هر سمت در 3 لاین مجزا سرعت خودروهای عبوری را کنترل می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم سرپرست اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل و پایانه ها هدف از نصب این سیستم را کنترل و کاهش سرعت خودروهای عبوری در مناطق پرحادثه دانست و بیان کرد با بهره گیری از اینگونه سیستم ها می توانیم مدیریتی دقیق بر سرعت خودروهای عبوری داشته باشیم و در نتیجه حوادث رانندگی در این نقاط را کاهش دهیم. این سیستم شامل سنسورهای برقی در سطح جاده بوده که می تواند تعداد، نوع و سرعت وسائل نقلیه را مشخص کرده و بر روی صفحات نمایش که بالای هر لاین نصب شده است، نشان دهد. در فاز بعدی طرح، مقرر است با نصب دوربین، تخلفات رانندگان ثبت و به پاسگاه اتوبان اعلام تا عوامل پلیس راه بتوانند با خودروهای مختلف در پایان مسیر برخورد قانونی نمایند.

این طرح با همکاری اداره کل راه و ترابری استان و عوامل پلیس راه به اجرا درآمده است.

 

لینک

   بازدید نماینده کهگیلویه و بهمئی از اداره راه و ترابری استان   

حجت الاسلام بزرگواری نماینده شهرستان های کهگیلویه و بهمئی در مجلس شورای اسلامی از اداره کل راه و ترابری بازدید کردند و  جلسه ای با مهندس محمدیان مدیر کل راه و ترابری استان و معاونت راهسازی و رئیس اداره بودجه در محل اداره کل برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه ضمن آگاهی ایشان از روند کاری این اداره کل مشکلات پروژه های شهرستانهای حوزه انتخابیه را بررسی نموده، ایشان از عملکرد مهندس محمدیان به خصوص در حل مشکلات جاده های روستایی اظهار رضایت نموده و بیان داشت که از هر نوع همکاری جهت رفع مشکلات جاده ها دریغ نخواهیم کرد.

 

لینک

   بهره برداری از پل شهید کلانتری سالانه 26 میلیارد تومان صرفه جویی در پی دارد   

 

تا پایان خرداد ماه سال آینده دو باند دیگر رفت و برگشت پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه به بهره برداری می رسد.

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری کشورمان در مراسم بهره برداری از دو باند رفت و برگشت پل شهید کلانتری با اشاره به اینکه پل مذکور به طول 1276 متر پس از حل معماهای پیچیده فنی و مهندسی به دست متخصصان کشور احداث شد، خاطرنشان ساخت: پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه نه تنها مسیر 245 کیلومتری موجود بین تبریز و ارومیه را 120 کیلومتر کاهش می دهد بلکه خواست دیرینه مردم این مناطق را پس از سالهای طولانی محقق می سازد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی با تأکید بر اینکه بهره برداری از پل شهید کلانتری کاهش در مصرف سوخت، زمان تردد، استهلاک خودروها و همچنین کاهش هزینه های ناشی از تصادفات را در پی خواهد داشت افزود: با بهره برداری از این پل به طور متوسط حدود 26 میلیارد تومان در اقتصاد سرانه کشور صرفه جویی خواهد شد.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه هم اکنون مسیر 245 کیلومتر فعلی به 125 کیلومتر، یعنی تقریباً به نصف کاهش یافته است، یادآور شد؛ اهمیت اجتماعی و فرهنگی این پل که موجب تسهیل و تسریع ارتباطات اجتماعی اهالی دو طرف دریاچه می شود از اهمیت اقتصادی آن به مراتب بیشتر است.

وی با بیان اینکه طول این پل سه برابر بزرگترین پلی است که تاکنون در کشور ساخته شده افزود: ناپایداری بستر دریاچه به علت وجود ده ها متر لجن در کف آن چالش های خاصی را در زمینه های مهندسی به همراه داشته که طرح و حل آن باعث افزایش توانمندی های مهندسی و انگیزه بیشتر برای بروز خلاقیت ها و نوآوری های جدید گردید.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه مهندسان جوان ایرانی با طراحی و اجرای حدود 35 کیلومتر شمع به صورت مورب و با زوایای مختلف، این پل عظیم را در کف دریاچه ای با بستر ناپایدار، احداث نمودند، خاطرنشان ساخت: احداث این پل با استفاده از تجهیزات منحصر به فردی که در محل پروژه ساخته شد، امکان حمل مطلوب قطعات بتنی 350 تا 500 تنی را از خشکی به داخل دریاچه فراهم نمود که دال های 270 تنی، بارج های هزار و پانصد تنی و جرثقیل های بزرگ سیصد تنی از جمله این تجهیزات می باشند.

وی با اشاره به اینکه مهمترین دهانه در وسط این پل به طول یکصد متر برای عبور شناورها طراحی و اجرا شده است اظهار امیدواری نمود، این پل 1276 متری که برای ساخت آن از پنجاه هزار متر مکعب بتن و بیش از 35000 تن میلگرد، ورق و شمع فولادی استفاده شده بتواند شروع جدیدی برای انجام کارهای بزرگ در زمینه های طراحی و مهندسی در سطح کشور باشد.

وزیر راه و ترابری با اشاره به دوراندیشی ریاست محترم جمهوری و نظر ایشان مبنی بر افزایش دو باند رفت و برگشت جاده ای و یک خط ریلی در وسط این پل اذعان داشت: نه تنها این پل درخواست دیرینه مردم منطقه را تحقق می بخشد، بلکه به تسهیل روابط اقتصادی دو کشور ایران و ترکیه خواهد انجامید.

لینک

   اعلام آماده باش وزیر راه و ترابری برای راهداری زمستانی   

وزیر راه و ترابری در همایش مدیران کل راه و ترابری استانها برای راهداری زمستانی و انجام تمهیدات لازم برای زمستان در سطح جاده های کشور تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سخن می گفت، با ارائه توضیحاتی در مورد زمستان سال گذشته و تجارب نقاط برف گیر، بیان داشت: اگر راهداران در زمان ریزش برف اقدام به راهداری زمستانی کنند شاهد تجمع وسیع برف در سطح جاده نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: از چهار ماه گذشته همواره در جلسات متعدد در مورد انجام تمهیدات لازم برای راهداری زمستانی تأکید کرده ام و راهداری به معنی انجام برفروبی از ابتدای زمان ریزش برف است.

دکتر بهبهانی به مدیران کل توصیه کرد که نقشه گردنه ها را تهیه کنید و به راهدارخانه های اصلی اهمیت بدهید و بین راهدارخانه ها کانکس های کمکی مجهز به وسایل و امکانات لازم مستقر شود.

وی ادامه داد: در جاده ها به خصوص در ورودی تونلها و پلها کیسه های چندکیلویی نمک و شن تهیه شود تا رانندگان به راحتی بتوانند از آنها استفاده کنند.

وزیر راه و ترابری همچنین به مدیران کل راه و ترابری دستور داد که به کلیه راهها سرکشی کنند و در استان خود وزیر راه و ترابری باشند.

دکتر بهبهانی در پایان با اشاره به لزوم وجود تشویق و تنبیه افراد در انجام کارها، خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی انجام شده سال پربرف و بارانی را در پیش داریم که باید کمربندها را محکم و تقسیم کار به درستی انجام شود.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم قائم مقام وزیر راه و ترابری اظهار داشت: با استفاده از تجارب سالهای گذشته و انجام دستورالعمل های صادره تمهیدات لازم را با توجه به شرایط بومی در نظر بگیریم.

وی افزود: کاهش آمار تلفات رانندگی در دو سال اخیر نتیجه خرد جمعی و حرکت همگانی بوده است و امیدواریم این همکاری و هماهنگی ادامه یابد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری بیان کرد: راههای اضطراری، کنارگذرها، تهویه تونلها، روشنایی راهها و دیگر موارد مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد.

وی در سخنان خود با تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی در راهداری زمستانی، تصریح کرد: برای برگزاری مانور زمستانی برنامه ریزی کنید تا آموزش و تمرینی برای اجرا باشد و اینکه موجب اعتماد به نفس مردم شود و احساس امنیت و ایمنی را به دنبال داشته باشد.

وی در پایان از کلیه دست اندرکاران که موجبات کاهش تلفات رانندگی را در دو سال اخیر فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد.

لینک

   ایجاد تسهیلات رفاهی برای کارکنان از اولویتهای وزارت راه و ترابری است   

دکتر بهبهانی در دیدار با پرسنل وزارت راه و ترابری ایجاد تسهیلات رفاهی برای کارکنان وزارت راه و ترابری را از اولویت های کاری خود ذکر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، وزیر راه و ترابری در این دیدار با اشاره به این فرمایش امام خمینی (ره) که میزان رأی ملت است گفت: ابتکارهایی در زمان وزارت بنده در وزارت راه و ترابری انجام شده و پیگیری های پروژه های مختلف از جمله پل شهید کلانتری، بازدیدهای سرزده از زیرمجموعه های حمل و نقل باعث شده که وزارت راه و ترابری در اذهان عمومی جایگاه ویژه خود را به دست آورد.

دکتر بهبهانی افزود: من در زمان وزارت آقای رحمتی نامه ای در جهت ایجاد تسهیلات رفاهی برای کارکنان نوشتم و اکنون نیز ایجاد این تسهیلات جزو اولویت های کاری من است.

دکتر بهبهانی انتصاب آقای پاکنهاد را به عنوان معاون مالی و اداری یکی از مهمترین انتخاب ها در وزارتخانه ذکر کرد.

از بین بردن اختلاف درآمد کارکنان ستاد با شرکت های زیرمجموعه، برقراری جبران خدمات، افزایش 20 درصدی حقوق کارکنان، پرداخت پاداش، اضافه کار و مأموریت و ... از جمله برنامه های رفاهی است که دکتر بهبهانی در راستای ایجاد امکانات رفاهی بیشتر برای کارکنان وزارت راه و ترابری عنوان کرد.

 

لینک

   بازدید مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از راههای بخش مرزی صالح آباد   

 

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از راههای بخش مرزی صالح آباد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس سید آیت ا.. هاشمی نسب در این بازدید از جاده های مرزی صالح آباد بازدید نمود و بر انجام عملیات نگهداری زمستانی در این راه در طول فصل سرما تاکید کرد.

وی در ادامه از وضعیت جاده سه راهی سرخس- صالح آباد بازدید نمود و از اقدامات انجام شده در خصوص اجرای روکش آسفالت این محور تقدیر کرد.

هاشمی نسب  برای  رفع مشکل کمبود تابلو در برخی قسمتهای این محور دستورات لازم را ابلاغ نمود.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی در دیدار با بخشدار صالح آباد بر حل مشکل زمین برای احداث ساختمان  نمایندگی راه و ترابری صالح آباد تاکید کرد و بخشدار نیز  از حل مشکل زمین طی هفته آینده خبر داد.

در این جلسه همچنین در خصوص مشکل اجرایی پروژه بهسازی مسیر صالح آباد – سه راهی سرخس ناشی از وجود تیرهای برق در حریم راه بحث و بررسی گردید و مقرر شد تا بخشداری صالح آباد این مسئله را پیگیری نماید.

لینک

   نصب شعارهای ایمنی درپلهای عابرپیاده وتابلوهای تبلیغاتی محورهای مواصلاتی مازندران   

با همکاری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران و متقاضیان احداث پل های عابر پیاده و تابلوهای تبلیغاتی در محورهای مواصلاتی استان شعارهای ایمنی بر روی آنها نصب می گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران فضل اله گودرزیان، کارشناس بازرگانی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران طی سخنانی افزود: این اداره کل به منظور طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راههای استان و عبور و مرور عرضی عابرین پیاده و دانش آموزان اقدام به احداث پلهای عابر پیاده مقابل مدارس حاشیه راههای استان و نقاط حادثه خیز با استفاده از توان و پتانسیل بخش خصوصی و کانون های تبلیغاتی نموده است که بر این اساس تاکنون قرارداد تعداد 65 دستگاه پل عابر پیاده منعقد گردیده است.

وی همچنین تصریح کرد: جهت ساماندهی نصب تابلوهای اختصاصی و تبلیغاتی در حاشیه راههای استان در سال جدید تعداد 75 فقره مجوز نصب صادر گردیده است.

لینک

   تشکیل شورای فنی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان   

شورای فنی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان با حضور اکثریت اعضاء که متشکل از نمایندگان و مشاوران و نمایندگان ادارات کل آزمایشگاه مکانیک خاک، حوزه راهسازی، اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان، به ریاست مهندس شهنوازی مدیر کل راه و ترابری و رئیس شورای فنی در محل دفتر ایشان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان در این جلسه پیرامون مشخصات و تهیه جزئیات پل و تحویل موقت و قطعی پروژه ها بحث و بررسی بین اعضاء صورت گرفت از جمله وضعیت درز انبساط پل با توجه به خرابی تمامی درز انبساط پلهای کشور همچنین استفاده از ماسه بادی به جای شن ریزی در پروژه ها با وجود دستیابی آسان این مصالح در استان که قرار شد آزمایشگاه مکانیک خاک این مورد را به صورت نمونه آزمایشگاهی انجام دهند و نتایج انجام کار به صورت عملی و اجرایی در یکی از پروژه ها انجام شود.

لینک

   عملیات بهسازی و ایمنی سازی 6 کیلومتر از محور ترانزیتی اندیمشک ـ پل زال آغاز شد   

سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان اندیمشک با اعلام این خبر از جمله اهداف ایمنی سازی محور اندیمشک ـ پل زال را افزایش فاصله دید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان کاهش تصادفات جاده ای و نیز ترانشه برداری به حجم 10 هزار متر مکعب در یکی از پیچ های حادثه خیز، و نیز افزایش خط پروژه با خاکریزی 20 هزار متر مکعبی عنوان کرد و افزود: در این میان عملیاتی همچون نصب علائم هشداردهنده، نصب گاردریل، تعمیر نرده پلها، خط کشی و تفکیک خطوط، نصب چشم گربه ای، استفاده از رنگهای اکستروژه، به منظور افزایش ایمنی خودروهای عبوری در این محور در حال انجام است.

وی در ادامه هزینه اجرای این عملیات را 1000 میلیون ریال از محل اعتبارات نگهداری راههای اصلی برشمرد و افزود: محور اندیمشک ـ پل زال یکی از محورهای مهم ترانزیتی کشور محسوب می شود که روزانه بیش از 15 هزار خودروی سبک و سنگین از آن عبور می کنند.

 

لینک

   اعلام آماده باش وزیر راه و ترابری برای راهداری زمستانی   

وزیر راه و ترابری در همایش مدیران کل راه و ترابری استانها برای راهداری زمستانی و انجام تمهیدات لازم برای زمستان در سطح جاده های کشور تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای سخن می گفت، با ارائه توضیحاتی در مورد زمستان سال گذشته و تجارب نقاط برف گیر، بیان داشت: اگر راهداران در زمان ریزش برف اقدام به راهداری زمستانی کنند شاهد تجمع وسیع برف در سطح جاده نخواهیم بود.

وی تصریح کرد: از چهار ماه گذشته همواره در جلسات متعدد در مورد انجام تمهیدات لازم برای راهداری زمستانی تأکید کرده ام و راهداری به معنی انجام برفروبی از ابتدای زمان ریزش برف است.

دکتر بهبهانی به مدیران کل توصیه کرد که نقشه گردنه ها را تهیه کنید و به راهدارخانه های اصلی اهمیت بدهید و بین راهدارخانه ها کانکس های کمکی مجهز به وسایل و امکانات لازم مستقر شود.

وی ادامه داد: در جاده ها به خصوص در ورودی تونلها و پلها کیسه های چندکیلویی نمک و شن تهیه شود تا رانندگان به راحتی بتوانند از آنها استفاده کنند.

وزیر راه و ترابری همچنین به مدیران کل راه و ترابری دستور داد که به کلیه راهها سرکشی کنند و در استان خود وزیر راه و ترابری باشند.

دکتر بهبهانی در پایان با اشاره به لزوم وجود تشویق و تنبیه افراد در انجام کارها، خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی انجام شده سال پربرف و بارانی را در پیش داریم که باید کمربندها را محکم و تقسیم کار به درستی انجام شود.

همچنین در بخش دیگری از این مراسم قائم مقام وزیر راه و ترابری اظهار داشت: با استفاده از تجارب سالهای گذشته و انجام دستورالعمل های صادره تمهیدات لازم را با توجه به شرایط بومی در نظر بگیریم.

وی افزود: کاهش آمار تلفات رانندگی در دو سال اخیر نتیجه خرد جمعی و حرکت همگانی بوده است و امیدواریم این همکاری و هماهنگی ادامه یابد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری بیان کرد: راههای اضطراری، کنارگذرها، تهویه تونلها، روشنایی راهها و دیگر موارد مورد کنترل و بازرسی قرار گیرد.

وی در سخنان خود با تأکید بر اهمیت اطلاع رسانی در راهداری زمستانی، تصریح کرد: برای برگزاری مانور زمستانی برنامه ریزی کنید تا آموزش و تمرینی برای اجرا باشد و اینکه موجب اعتماد به نفس مردم شود و احساس امنیت و ایمنی را به دنبال داشته باشد.

وی در پایان از کلیه دست اندرکاران که موجبات کاهش تلفات رانندگی را در دو سال اخیر فراهم کردند تقدیر و تشکر کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک

   پل میان گذر دریاچه ارومیه افتتاح شد   

دکتر محمود احمد نژاد ضمن حضور در پروژه پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه و بازدید از مراحل فنی و اجرایی پل، باند اول آنرا افتتاح نمودند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم که با حضور وزیر راه و ترابری، دکتر بهبهانی صورت گرفت؛ ، حجت‌الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، استاندار، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، خانواده  شهید کلانتری و برخی دیگر از مسئولان استانی حضور داشتند.

گفتنی است پل شهید کلانتری با هزار و 709 متر طول دارد که سه برابر بزرگترین پل ساخته شده در کشور است که  یک هزار و 276 متر این پل در داخل دریاچه ارومیه اجرا شده و 385 متر آن در دو طرف پل های دسترسی و اتصال است.
این پل طرحی ملی و منحصر بفرد است که تبریز و ارومیه را از نظر مسیر دسترسی 120 کیلومتر به هم نزدیک می کند. 

لینک

   مراسم روز جهانی بدون حوادث ترافیکی در اداره کل راه و ترابری استان تهران   

مدیر کل راه و ترابری تهران حساس کردن جامعه به قانونمداری در ترافیک به منظور کاهش حوادث ترافیکی را مهمترین دغدغه دستگاه های مسئول دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران صدیقی که در همایش مانور 26 آبان ماه در محل عوارضی تهران ـ قم سخن می گفت، با گرامیداشت این روز به عنوان اولین سال برگزاری این مراسم در ایران افزود: خوشخبتانه در چند سال اخیر با تشکیل چنین جمع ها، جلسه ها و کارگروه هایی شاهد روند کاهش تصادفات در استان تهران هستیم.

مدیر کل راه و ترابری تهران با تأکید بر این مسئله که هر ساله 1 میلیون و دویست هزار نفر از سراسر جهان در حوادث ترافیکی جان خود را از دست می دهند و این تلفات را هیچ بیماری یا حادثه طبیعی بر جای نمی گذارد، گفت: بزرگترین زلزله ها به اندازه دو سال حوادث ترافیکی در دنیا کشته و مجروح باقی نگذاشته است، پس هر چه قدر که در این راستا برنامه ریزی کنیم و انرژی صرف شود، باز هم کم است.

وی با اشاره به عامل انسانی به عنوان مهمترین عامل حوادث ترافیکی گفت: مهمترین دغدغه دستگاه های ذی مدخل حساس کردن مردم و فرهنگ سازی است، فرهنگ سازی هم کار لحظه ای و کوتاه مدت نیست. صدیقی بسیج نیروها و ارگانها به منظور کاهش آسیب ها را مهم تلقی کرد و این تعامل را بسیار ثمر بخش دانست.

مهندس صدیقی در ادامه به کاهش 5/25 درصدی تلفات تصادفات در استان تهران اشاره کرد و گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در ادامه فعالیت سالهای گذشته خود در سال جاری نیز با ارتقاء علائم و خط کشی ها، استقرار بیشتر و افزایش تعداد اکیپ های راهداری در پی امداد رسانی مناسب به خصوص در فصل زمستان است.

وی افزایش تعداد نقاط استقرار، افزایش تعداد ماشین آلات راهداری و خرید 5 دستگاه برف خور مکنده با سرمایه گذاری 5/2 میلیارد تومان را از جدیدترین اقدامات اداره تحت مسئولیت خویش عنوان کرد.

مدیر کل راه و ترابری تهران خواستار تعامل نزدیکتر و بیشتر با پلیس راه شد و گفت: استدعای ما از پلیس راه در فصل زمستان این است که لاین اضطراری را برای دستگاه ها و ماشین آلات امدادرسان از قبیل راهداری، اورانس و هلال احمر باز نگه دارند. وی بر لزوم باز بودن لاین اضطراری برای خدمات رسانی مطلوب به هم میهنان تأکید کرد و گفت: متأسفانه در سالهای گذشته تعدادی از ماشین آلات نمک پاش و برف روب خودشان در ترافیک می ماندند که این امر مطمئناً نشان دهنده نقش بسیار مهم پلیس در باز نگه داشتن راهها است.

صدیقی در پایان آرزوی داشتن روزی بدون حادثه ترافیکی را هر چند رویایی اما ممکن دانست.

 

لینک

   برای اولین بار در ایران به کارگیری 5 دستگاه برفروب پیشرفته در راه و ترابری تهران   

تعداد 5 دستگاه برفروب با تجهیزات کامل و قابلیت پرتاب برف به طرفین جاده و بارگیری با کامیون از کارخانه Bucher خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران درباره مزایای این دستگاه های برفروب گفت: برفروب های جدید قابلیت پرتاب برف به طول 40 متر با قدرت موتور 440 اسب بخار را دارند، وی استفاده از امکانات هیدرواستاتیک، چهارچرخ محرک، مکانیزم هیدرو مکانیک با کاربری آسان برای اپراتور را از دیگر مزایای این برفروب ها عنوان کرد.

صدیقی درباره آموزش استفاده از دستگاه های فوق الذکر چنین ابراز داشت، 8 نفر از پرسنل اداره کل راه و ترابری استان تهران برای آموزش اپراتوری و طریقه سرویس و نگهداری این برف روبها به مدت یک هفته عازم کشور سوئیس شده اند، علاوه بر این نماینده کارخانه سازنده این دستگاهها در ایران موظف به آموزش های بعدی اپراتورها شده است.

مدیر کل راه و ترابری تهران یادآور شد، دستگاه های Bucher برای اولین بار وارد ایران شده اند، قیمت تمام شده هر کدام از این دستگاه ها 2/5 میلیارد ریال بوده است و کشور سازنده این دستگاه ها کشور سوئیس است.

لازم به ذکر است که کارخانه Bucher در زمینه ساخت تجهیزات زمستانی، انواع دستگاه های برف روب و همچنین جاروب های مکانیکی شهری و برون شهری معروفیت جهانی دارد.

 

لینک

   نشست مشترک مسئولین راه و ترابری استان مازندران برای آمادگی عملیات راهداری زمستا   

در جهت آمادگی هر چه بیشتر در عملیات راهداری زمستانی نشست مشترکی از سوی مسئولین اداره کل راه و ترابری استان مازندران با فرماندهی پلیس راه استان فرماندهان پاسگاه های پلیس راه و نماینده جمعیت هلال احمر استان در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از حضور پر رنگ و همیشگی مأموران جان بر کف پلیس راه و نیروهای امدادی هلال احمر استان در سطح محورهای مواصلاتی عنوان کرد: هدف از این نشست برنامه ریزی و آمادگی برای انجام عملیات راهداری زمستانی و باز نگه داشتن محورهای برف گیر و مواصلاتی استان در سال جاری بوده است، لذا تعامل و همدلی همه دستگاهها در این مهم علی الخصوص راه و ترابری و پلیس راه می توانند عامل مهمی برای برقراری ترددی ایمن و روان در شرایط حساس زمستانی باشد. مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اشاره به حضور به موقع همه عزیزان راهدار و پلیس راه در مواقع حساس در محورهای استان خاطرنشان ساخت: ما باید با حضور به موقع و به جا خود از بروز حوادث ناگوار در محورهای استان جلوگیری و این را سرلوحه کاری خود قرار دهیم که مرز جغرافیایی را برای راههای استان قائل نبوده و بدون توجه به موقعیت زمان و مکان باید با تمام توان در محورهای مواصلاتی استان حضوری مؤثر و به موقع داشته باشیم. مهندس رحیمی در ادامه این نشست با اعلام نبود اعتبار کافی و مناسب استانی در بخش راه و ترابری افزود: متأسفانه اعتبارات استانی جوابگوی پروژه های راهسازی و راهداری ما نبوده ولی با این حال این اداره کل با تمامی امکانات و ابزار موجود برای توسعه بخشیدن به راههای استان به عنوان زیرساخت توسعه از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

سرهنگ کیوان پور فرماندهی پلیس راه استان نیز در سخنانی ضمن تشکر و قدردانی از مهندس رحیمی و مسئولین برگزار کننده این نشست عنوان کرد: هماهنگی دو سویه راه و ترابری و پلیس راه استان می تواند شرایط بسیار مطلوبی را برای برقراری ترددی ایمن و روان در طول سال بویژه فصل زمستان در محورهای استان ایجاد نماید. وی در ادامه تصریح کرد: پلیس راه استان این آمادگی را دارد که با تمام توان در خدمت همه عزیزان خدمتگزار در سطح جاده های مازندران از جمله راهداران، نیروهای امداد و نجات هلال احمر و اورژانس و ... باشد.

شایان ذکر است در این نشست معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان و سرهنگ کیوانپور به سؤالات و موارد مشکلات مطرح شده از سوی رؤسای ادارات تابعه و همچنین چند تن از فرماندهان پاسگاه های پلیس راه استان در خصوص عملیات راهداری زمستانی پاسخگو بودند.

 

لینک

   تحقق بخشیدن به تمامی زیرساخت های توسعه در استان از طریق راه امکان پذیر است   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان بهشهر از اهمیت راه به عنوان زیرساخت توسعه یاد کرد و افزود: تمامی زیرساخت های توسعه در استان اعم از کشاورزی، گردشگری، صنعتی و اقتصادی از طریق راه محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران  همزمان با دور دوم سفر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری و همچنین مسئولین شهرستان بهشهر در فرمانداری این شهر برگزار شد.

دکتر بهبهانی نیز در این نشست پس از شنیدن سخنان مسئولین شهرستان بهشهر در زمینه پروژه های راهسازی و راهداری این شهرستان تصریح کردند: در حال حاضر عملیات بسیار گسترده ای در حوزه راه و ترابری در این شهرستان در حال انجام بوده که به حول و قوه الهی و با همت همه مسئولین و کارشناسان با پیشرفت خوبی در حال انجام است. رفع نواقص و تأمین اعتبار کمربندی بهشهر، تأمین اعتبار جهت بهسازی راههای روستایی، تأمین تجهیزات و ماشین آلات اداره راه و ترابری بهشهر بخشی از پروژه های شهرستان بهشهر در حوزه راه و ترابری در مصوبات ریاست جمهوری است.

در این جلسه فرماندار بهشهر ضمن ارائه تاریخچه ای از این شهرستان و همچنین اشاره به پتانسیل های فراوان اقتصادی و گردشگری بهشهر خواستار توجه ویژه دولت و مسئولین به کمبودها و مشکلات و محرومیت های این شهرستان شده و عنوان کردند: باید با توجه به توانمندی های بالقوه این شهرستان اعتبارات و امکانات مناسبی صرف آبادانی این منطقه شود.

شایان ذکر است در حاشیه این نشست دکتر بهبهانی از پروژه های راهسازی شهرستان بهشهر بازدید و همچنین در ملاقاتی عمومی پای صحبت ها و مشکلات مردم ولایت دار بهشهر نشست.

 

لینک

   دومین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در لرستان راه اندازی شد   

به منظور ارایه مطلوب خدمت به مسافرین، دومین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در لرستان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های  استان لرستان مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان در این استان در این خصوص تصریح نمود: با هدف تسریع در ارائه خدمت به مسافرین، همچنین ترغیب و کمک به مسافرین جهت انجام سفرهای با برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان، دومین شعبه شرکت رویال سفر ایرانیان (نمایندگی خرم آباد) در لرستان راه اندازی و فروش اینترنتی بلیت را آغاز نموده است که مسافرین متقاضی سفر می توانند با مراجعه به سایت این شرکت با آدرس www.Yovall.ir بلیت مورد نیاز را دریافت نمایند.

مدیر سازمان حمل و نقل لرستان افزود: این شرکت با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ 850 میلیون تومان با فضای 3 هزار متر مربع شامل توقفگاه، دفتر فروش بلیت، سالن انتظار، نمازخانه و انبار، فعالیت خود را آغاز و فعلاً در مسیرهای خرم آباد به تهران ـ اصفهان ـ کرج ـ ارومیه سرویس های خود را دایر نموده و بزودی جهت سایر نقاط کشور نیز با توجه به تقاضا اقدام خواهد نمود.

 

لینک

   در روز بدون حادثه ترافیک از مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر شد   

فرماندار شهرستان ری از صدیقی مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران در همایش روز بدون حوادث ترافیکی که (26 آبان) در محل عوارضی تهران ـ قم و با حضور دستگاه های امدادرسانی از قبیل پلیس راه، راه و ترابری، حمل و نقل و پایانه ها، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر ستاد حوادث غیرمترقبه، استانداری تهران و امداد خودرو ایران و سایپا برگزار می شد.مهندس جانه فرماندار شهرستان ری از اقدامات مؤثر مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران در کاهش حوادث ترافیکی تقدیر و تشکر کرد.

جانه: برگزاری چنین مراسمی را که امسال هماهنگ با حرکت جهانی صورت گرفته است بسیار مؤثر دانست و گفت: حجم ترافیکی راههای منتهی به استان تهران به گونه ای است که عامل دستگاه های ذی مدخل در امر ترافیک اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در طول سه سال گذشته به صورتی بسیار مؤثر قدم های مهمی در حل مشکلات ترافیکی برداشته است وی از تلاش های شبانه روزی احمد صدیقی و همکارانش در این اداره تقدیر کرد و یادآور شد که قرار گرفتن شهرهای حاشیه ای تهران در کنار جاده ها توجه جدی تر مسئولین به حل مشکلات ترافیکی را می طلبد.

لینک

   در روز بدون حادثه ترافیک از مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر شد   

فرماندار شهرستان ری از صدیقی مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران در همایش روز بدون حوادث ترافیکی که (26 آبان) در محل عوارضی تهران ـ قم و با حضور دستگاه های امدادرسانی از قبیل پلیس راه، راه و ترابری، حمل و نقل و پایانه ها، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر ستاد حوادث غیرمترقبه، استانداری تهران و امداد خودرو ایران و سایپا برگزار می شد.مهندس جانه فرماندار شهرستان ری از اقدامات مؤثر مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران در کاهش حوادث ترافیکی تقدیر و تشکر کرد.

جانه: برگزاری چنین مراسمی را که امسال هماهنگ با حرکت جهانی صورت گرفته است بسیار مؤثر دانست و گفت: حجم ترافیکی راههای منتهی به استان تهران به گونه ای است که عامل دستگاه های ذی مدخل در امر ترافیک اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در طول سه سال گذشته به صورتی بسیار مؤثر قدم های مهمی در حل مشکلات ترافیکی برداشته است وی از تلاش های شبانه روزی احمد صدیقی و همکارانش در این اداره تقدیر کرد و یادآور شد که قرار گرفتن شهرهای حاشیه ای تهران در کنار جاده ها توجه جدی تر مسئولین به حل مشکلات ترافیکی را می طلبد.

 

لینک