پل میان گذر دریاچه ارومیه افتتاح شد   

دکتر محمود احمد نژاد ضمن حضور در پروژه پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه و بازدید از مراحل فنی و اجرایی پل، باند اول آنرا افتتاح نمودند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم که با حضور وزیر راه و ترابری، دکتر بهبهانی صورت گرفت؛ ، حجت‌الاسلام حسنی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه، استاندار، نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، خانواده  شهید کلانتری و برخی دیگر از مسئولان استانی حضور داشتند.

گفتنی است پل شهید کلانتری با هزار و 709 متر طول دارد که سه برابر بزرگترین پل ساخته شده در کشور است که  یک هزار و 276 متر این پل در داخل دریاچه ارومیه اجرا شده و 385 متر آن در دو طرف پل های دسترسی و اتصال است.
این پل طرحی ملی و منحصر بفرد است که تبریز و ارومیه را از نظر مسیر دسترسی 120 کیلومتر به هم نزدیک می کند. 


لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:سهم حمل ونقل ریلی تا سال 1390 به 30% افزایش می یابد   

 

مهندس سید مهدی هاشمی قائم مقام وزیر راه و ترابری در دهمین همایش بین المللی حمل و نقل ریلی ایران که با حضور جمع کثیری از دست اندرکاران صنعت حمل و نقل کشور در تهران برگزار شد با اشاره به عقب ماندگی طولانی سنوات گذشته چه در قبل و بعد از انقلاب در بخش ریلی خاطر نشان ساخت: با توجه به کمبودهای موجود حدود نیمی از خطوط راه آهن موجود مربوط به بعد از پیروزی انقلاب   می باشد.

 به گزارش اداره  کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری قائم مقام وزیر راه و ترابری در سخنرانی افتتاحیه مراسم مذکور اذعان داشت: ما باید برای دست یابی به یک صنعت حمل و نقل مناسب وضع موجود را به حداقل سه برابر افزایش داده و حداقل 26 هزار کیلومتر خطوط ریلی برون شهری و درون شهری تا سال 1404 بسازیم

 وی همچنین ضمن اشاره به ویژگی های حمل و نقل ریلی از جمله ایمنی، سازگاری با محیط زیست، صرفه جوئی در مصرف سوخت و سرعت، راحتی و ارزان بودن، اظهار داشت: ما باید سهم حمل و نقل ریلی را در بخش کالا از 1/7% به 30% و در بخش مسافر از 4% به 18% در سال 1390 برسانیم و برای این کار ضمن افزایش سهم اعتبارات که نسبت به برنامه سوم در برنامه چهارم حدوداً سه برابر شده است باید نسبت به تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد با جدیت کار کرده و به این امر بپردازیم.

 وی همچنین به متخصصین و دست اندرکاران این صنعت توصیه کرد، از شرایط موجود با توجه به تصویب قانون مدیریت حمل و نقل و سوخت و وجود ستاد آن در دولت باید برای پیشبرد حداکثری کار، نهایت استفاده را کرد.

 

لینک

   مراسم روز جهانی بدون حوادث ترافیکی در اداره کل راه و ترابری استان تهران   

مدیر کل راه و ترابری تهران حساس کردن جامعه به قانونمداری در ترافیک به منظور کاهش حوادث ترافیکی را مهمترین دغدغه دستگاه های مسئول دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران صدیقی که در همایش مانور 26 آبان ماه در محل عوارضی تهران ـ قم سخن می گفت، با گرامیداشت این روز به عنوان اولین سال برگزاری این مراسم در ایران افزود: خوشخبتانه در چند سال اخیر با تشکیل چنین جمع ها، جلسه ها و کارگروه هایی شاهد روند کاهش تصادفات در استان تهران هستیم.

مدیر کل راه و ترابری تهران با تأکید بر این مسئله که هر ساله 1 میلیون و دویست هزار نفر از سراسر جهان در حوادث ترافیکی جان خود را از دست می دهند و این تلفات را هیچ بیماری یا حادثه طبیعی بر جای نمی گذارد، گفت: بزرگترین زلزله ها به اندازه دو سال حوادث ترافیکی در دنیا کشته و مجروح باقی نگذاشته است، پس هر چه قدر که در این راستا برنامه ریزی کنیم و انرژی صرف شود، باز هم کم است.

وی با اشاره به عامل انسانی به عنوان مهمترین عامل حوادث ترافیکی گفت: مهمترین دغدغه دستگاه های ذی مدخل حساس کردن مردم و فرهنگ سازی است، فرهنگ سازی هم کار لحظه ای و کوتاه مدت نیست. صدیقی بسیج نیروها و ارگانها به منظور کاهش آسیب ها را مهم تلقی کرد و این تعامل را بسیار ثمر بخش دانست.

مهندس صدیقی در ادامه به کاهش 5/25 درصدی تلفات تصادفات در استان تهران اشاره کرد و گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در ادامه فعالیت سالهای گذشته خود در سال جاری نیز با ارتقاء علائم و خط کشی ها، استقرار بیشتر و افزایش تعداد اکیپ های راهداری در پی امداد رسانی مناسب به خصوص در فصل زمستان است.

وی افزایش تعداد نقاط استقرار، افزایش تعداد ماشین آلات راهداری و خرید 5 دستگاه برف خور مکنده با سرمایه گذاری 5/2 میلیارد تومان را از جدیدترین اقدامات اداره تحت مسئولیت خویش عنوان کرد.

مدیر کل راه و ترابری تهران خواستار تعامل نزدیکتر و بیشتر با پلیس راه شد و گفت: استدعای ما از پلیس راه در فصل زمستان این است که لاین اضطراری را برای دستگاه ها و ماشین آلات امدادرسان از قبیل راهداری، اورانس و هلال احمر باز نگه دارند. وی بر لزوم باز بودن لاین اضطراری برای خدمات رسانی مطلوب به هم میهنان تأکید کرد و گفت: متأسفانه در سالهای گذشته تعدادی از ماشین آلات نمک پاش و برف روب خودشان در ترافیک می ماندند که این امر مطمئناً نشان دهنده نقش بسیار مهم پلیس در باز نگه داشتن راهها است.

صدیقی در پایان آرزوی داشتن روزی بدون حادثه ترافیکی را هر چند رویایی اما ممکن دانست.

 

لینک

   برای اولین بار در ایران به کارگیری 5 دستگاه برفروب پیشرفته در راه و ترابری تهران   

تعداد 5 دستگاه برفروب با تجهیزات کامل و قابلیت پرتاب برف به طرفین جاده و بارگیری با کامیون از کارخانه Bucher خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران احمد صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران درباره مزایای این دستگاه های برفروب گفت: برفروب های جدید قابلیت پرتاب برف به طول 40 متر با قدرت موتور 440 اسب بخار را دارند، وی استفاده از امکانات هیدرواستاتیک، چهارچرخ محرک، مکانیزم هیدرو مکانیک با کاربری آسان برای اپراتور را از دیگر مزایای این برفروب ها عنوان کرد.

صدیقی درباره آموزش استفاده از دستگاه های فوق الذکر چنین ابراز داشت، 8 نفر از پرسنل اداره کل راه و ترابری استان تهران برای آموزش اپراتوری و طریقه سرویس و نگهداری این برف روبها به مدت یک هفته عازم کشور سوئیس شده اند، علاوه بر این نماینده کارخانه سازنده این دستگاهها در ایران موظف به آموزش های بعدی اپراتورها شده است.

مدیر کل راه و ترابری تهران یادآور شد، دستگاه های Bucher برای اولین بار وارد ایران شده اند، قیمت تمام شده هر کدام از این دستگاه ها 2/5 میلیارد ریال بوده است و کشور سازنده این دستگاه ها کشور سوئیس است.

لازم به ذکر است که کارخانه Bucher در زمینه ساخت تجهیزات زمستانی، انواع دستگاه های برف روب و همچنین جاروب های مکانیکی شهری و برون شهری معروفیت جهانی دارد.

 

لینک

   نشست مشترک مسئولین راه وترابری استان مازندران برای آمادگی عملیات راهداری زمستانی   

در جهت آمادگی هر چه بیشتر در عملیات راهداری زمستانی نشست مشترکی از سوی مسئولین اداره کل راه و ترابری استان مازندران با فرماندهی پلیس راه استان فرماندهان پاسگاه های پلیس راه و نماینده جمعیت هلال احمر استان در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از حضور پر رنگ و همیشگی مأموران جان بر کف پلیس راه و نیروهای امدادی هلال احمر استان در سطح محورهای مواصلاتی عنوان کرد: هدف از این نشست برنامه ریزی و آمادگی برای انجام عملیات راهداری زمستانی و باز نگه داشتن محورهای برف گیر و مواصلاتی استان در سال جاری بوده است، لذا تعامل و همدلی همه دستگاهها در این مهم علی الخصوص راه و ترابری و پلیس راه می توانند عامل مهمی برای برقراری ترددی ایمن و روان در شرایط حساس زمستانی باشد. مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اشاره به حضور به موقع همه عزیزان راهدار و پلیس راه در مواقع حساس در محورهای استان خاطرنشان ساخت: ما باید با حضور به موقع و به جا خود از بروز حوادث ناگوار در محورهای استان جلوگیری و این را سرلوحه کاری خود قرار دهیم که مرز جغرافیایی را برای راههای استان قائل نبوده و بدون توجه به موقعیت زمان و مکان باید با تمام توان در محورهای مواصلاتی استان حضوری مؤثر و به موقع داشته باشیم. مهندس رحیمی در ادامه این نشست با اعلام نبود اعتبار کافی و مناسب استانی در بخش راه و ترابری افزود: متأسفانه اعتبارات استانی جوابگوی پروژه های راهسازی و راهداری ما نبوده ولی با این حال این اداره کل با تمامی امکانات و ابزار موجود برای توسعه بخشیدن به راههای استان به عنوان زیرساخت توسعه از هیچ کوششی دریغ نمی کند.

لینک

   تحقق بخشیدن به تمامی زیرساخت های توسعه در استان از طریق راه امکان پذیر است   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در حاشیه نشست شورای اداری شهرستان بهشهر از اهمیت راه به عنوان زیرساخت توسعه یاد کرد و افزود: تمامی زیرساخت های توسعه در استان اعم از کشاورزی، گردشگری، صنعتی و اقتصادی از طریق راه محقق می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران  همزمان با دور دوم سفر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان جلسه شورای اداری شهرستان بهشهر با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری و همچنین مسئولین شهرستان بهشهر در فرمانداری این شهر برگزار شد.

دکتر بهبهانی نیز در این نشست پس از شنیدن سخنان مسئولین شهرستان بهشهر در زمینه پروژه های راهسازی و راهداری این شهرستان تصریح کردند: در حال حاضر عملیات بسیار گسترده ای در حوزه راه و ترابری در این شهرستان در حال انجام بوده که به حول و قوه الهی و با همت همه مسئولین و کارشناسان با پیشرفت خوبی در حال انجام است. رفع نواقص و تأمین اعتبار کمربندی بهشهر، تأمین اعتبار جهت بهسازی راههای روستایی، تأمین تجهیزات و ماشین آلات اداره راه و ترابری بهشهر بخشی از پروژه های شهرستان بهشهر در حوزه راه و ترابری در مصوبات ریاست جمهوری است.

در این جلسه فرماندار بهشهر ضمن ارائه تاریخچه ای از این شهرستان و همچنین اشاره به پتانسیل های فراوان اقتصادی و گردشگری بهشهر خواستار توجه ویژه دولت و مسئولین به کمبودها و مشکلات و محرومیت های این شهرستان شده و عنوان کردند: باید با توجه به توانمندی های بالقوه این شهرستان اعتبارات و امکانات مناسبی صرف آبادانی این منطقه شود.

شایان ذکر است در حاشیه این نشست دکتر بهبهانی از پروژه های راهسازی شهرستان بهشهر بازدید و همچنین در ملاقاتی عمومی پای صحبت ها و مشکلات مردم ولایت دار بهشهر نشست.

 

لینک

   دومین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در لرستان راه اندازی شد   

به منظور ارایه مطلوب خدمت به مسافرین، دومین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در لرستان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های  استان لرستان مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان در این استان در این خصوص تصریح نمود: با هدف تسریع در ارائه خدمت به مسافرین، همچنین ترغیب و کمک به مسافرین جهت انجام سفرهای با برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان، دومین شعبه شرکت رویال سفر ایرانیان (نمایندگی خرم آباد) در لرستان راه اندازی و فروش اینترنتی بلیت را آغاز نموده است که مسافرین متقاضی سفر می توانند با مراجعه به سایت این شرکت با آدرس www.Yovall.ir بلیت مورد نیاز را دریافت نمایند.

مدیر سازمان حمل و نقل لرستان افزود: این شرکت با سرمایه گذاری بخش خصوصی به مبلغ 850 میلیون تومان با فضای 3 هزار متر مربع شامل توقفگاه، دفتر فروش بلیت، سالن انتظار، نمازخانه و انبار، فعالیت خود را آغاز و فعلاً در مسیرهای خرم آباد به تهران ـ اصفهان ـ کرج ـ ارومیه سرویس های خود را دایر نموده و بزودی جهت سایر نقاط کشور نیز با توجه به تقاضا اقدام خواهد نمود.

لینک

   در روز بدون حادثه ترافیک از مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر شد   

فرماندار شهرستان ری از صدیقی مدیر کل راه و ترابری تهران تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران در همایش روز بدون حوادث ترافیکی که (26 آبان) در محل عوارضی تهران ـ قم و با حضور دستگاه های امدادرسانی از قبیل پلیس راه، راه و ترابری، حمل و نقل و پایانه ها، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر ستاد حوادث غیرمترقبه، استانداری تهران و امداد خودرو ایران و سایپا برگزار می شد.مهندس جانه فرماندار شهرستان ری از اقدامات مؤثر مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران در کاهش حوادث ترافیکی تقدیر و تشکر کرد.

جانه: برگزاری چنین مراسمی را که امسال هماهنگ با حرکت جهانی صورت گرفته است بسیار مؤثر دانست و گفت: حجم ترافیکی راههای منتهی به استان تهران به گونه ای است که عامل دستگاه های ذی مدخل در امر ترافیک اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در طول سه سال گذشته به صورتی بسیار مؤثر قدم های مهمی در حل مشکلات ترافیکی برداشته است وی از تلاش های شبانه روزی احمد صدیقی و همکارانش در این اداره تقدیر کرد و یادآور شد که قرار گرفتن شهرهای حاشیه ای تهران در کنار جاده ها توجه جدی تر مسئولین به حل مشکلات ترافیکی را می طلبد.

 

لینک

   فردا پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود   

پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و ترابری و دیگر مدیران و مسئولان فردا افتتاح می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، طرح تکمیلی پل شهید کلانتری دریاچه ارومیه شامل دو باند رفت و دو باند برگشت و یک باند بمنظور گذشتن قطار بین شهری ارومیه- تبریز و  دو باند پیاده رو  است.

این پل شامل 19 دهنه 100 متری، 55 متری و 70 متری و دو رمپ 167 متری در طرفین پل است.

هم اکنون دو خط عبوری به صورت رفت و برگشت در باند برگشت پل شهید کلانتری آماده بهره برداری توسط رئیس جمهور است. 

لینک

   برگزاری جلسه شورای راهداری در اداره کل راه و ترابری لرستان   

جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان لرستان با هدف کسب آمادگی لازم به منظور انجام عملیات راهداری زمستانی و بررسی و رفع مشکلات موجود در این زمینه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، در این جلسه که به ریاست مهندس رضایی مدیر کل  راه و ترابری استان و با حضور معاونین راهداری، راهسازی و راههای روستایی و روسای ادارات راه و ترابری  شهرستان های تابعه و برخی ادارات ستادی در محل راهدارخانه زاغه برگزار شد، مهندس رضایی با اشاره به ضرورت تجهیز کامل ماشین آلات مورد نیاز در امر راهداری زمستانی و به کارگیری امکانات مناسب در این راستا، گفت: کلیه ادارات راه و ترابری شهرستان های تابعه موظفند نسبت به استقرار تجهیزات مناسب  و افراد ورزیده و مجرب در راهدارخانه ها و مرکز ادارات تا قبل از فرا رسیدن فصل سرما اقدام و نظارت کامل و موثر بر انجام عملیات  راهداری زمستانی در سطح راه های استان داشته باشند.

لینک

   آمادگی راه و ترابری لرستان جهت انجام راهداری زمستانی   

 اداره کل راه و ترابری استان لرستان با آمادگی کامل به استقبال فصل سرما می رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ، با اعلام  این خبر گفت : کلیه اقدامات لازم در جهت سرویس و تجهیز ماشین آلات برفروب و نمکپاش، تأمین و ذخیره نمک، ماسه و سایر مصالح مورد نیاز و همچنین برنامه ریزی در خصوص بکارگیری و استقرار نیروهای ورزیده و با تجربه به منظور انجام عملیات راهداری زمستانی در سطح استان به نحو مطلوب صورت گرفته است. وی اضافه کرد: تعداد 235 نفر در قالب 32  اکیپ با استفاده از 152  دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در مرکز اداره کل راه و ترابری ، ادارات شهرستان های تابعه، راهدارخانه ها و در سطح محورهای برفگیر استان مستقر بوده و کار راهداری زمستانی را در سطح 40 محور برفگیر اصلی و فرعی به طول 1020 کیلومتر و 159 محور برفگیر روستایی به طول 2769 کیلومتر با آمادگی کامل انجام می دهند.

وی گفت: مرکز پیام اداره کل راه و ترابری استان در طول فصل سرما به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی به هم استانی های عزیز در ارتباط با وضعیت راههای استان بوده و عزیزان می توانند در هر ساعت از شبانه روز اطلاعات مربوطه را از این طریق و یا از طریق تلفن گویای 141 دریافت نمایند. 

لینک

   بازدید شورای حمل و نقل زنجان از اداره کل راه آهن شمال غرب   

جلسه شورای حمل و نقل استان زنجان ، به میزبانی اداره کل راه آهن شمالغرب برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در ابتدای این جلسه اعضای شورای حمل و نقل استان به بررسی مسائل مختلف حوزه حمل و نقل و راه در استان پرداختنتد و سپس از حوزه استحفاظی راه آهن شمال غرب بازدید به عمل آورده و از نزدیک از ایستگاه های مسافربری ، پانل های کنترل قطار ، تونل ها ، سیستم های ایمنی و پروژه های در دست اجرایی این اداره کل دیدن کردند.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی تحویل قطعی و موقت پروژه ها در زنجان   

دوره آموزشی تحویل قطعی و موقت پروژه ها ، با حضور کارشناسان استانهای آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، اردبیل و زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان،  در این دوره یک روزه که به صورت نیمه حضوری در محل اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد. 30 نفراز کارکنان حوزه پیمان این ادارات کل با مباحث مرتبط با تحویل قطعی و موقت پروژه ها آشنا شدند.

لینک

   برگزاری جلسه هماهنگی راهداری و ایمنی در راه و ترابری کرمانشاه   

جلسه هماهنگی راهداری و ایمنی در سالن جلسات اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه با حضور  مهندس عطاء ا... قادری مدیر کل و معاون راهداری و روسای ادارات راه و ترابری شهرستان های تابعه همچنین مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه فرماندهی قرارگاه پلیس راه و فرماندهان پاسگاه های پلیس راه در سطح راه های استان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه این جلسه به منظور آشنایی و ارتباط بیشتر و همکاری ادارات و ارگانهای ذیربط در زمینه فعالیت های راهداری خصوصاً راهداری زمستانی و تأمین ایمنی بیشتر راههای استان برگزار گردید.

حاضرین در جلسه در خصوص تمهیدات لازم جهت ایمنی تردد در فصل زمستان صحبت کردند و در این خصوص تبادل نظر و هماهنگی لازم جهت اقدامات بعدی معمول شد. 

لینک

   بخشدار آوج از عملکرد اداره راه و ترابری بخش آوج تقدیر کرد   

بخشدار آوج ، از توابع شهرستان بوئین زهرای استان قزوین با ارسال پیام تقدیری ، عملکرد اداره راه وترابری این بخش را موجب رضایت مندی مردم و مسولان خواند
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، در بخشی از متن لوح سپاس عبدالمجید شاه محمدی به جواد حق لطفی رئیس اداره راه وترابری آوج آمده است : خدمات صادقانه جنابعالی در پیشبرد امور و رشد و تعالی منطقه که با برنامه ریزی صحیح و حسن انجام وظایف محوله و تعامل و هماهنگی درون سازمانی و ادارات شهر موجب رضایت مندی مردم و مسولان را فراهم آورده اید شایسته قدردانی است
همچنین مدیرکل راه وترابری استان قزوین و فرماندار بوئین زهرا هم با ارسال لوح سپاس جداگانه از عملکرد رئیس اداره راه وترابری آوج و آبگرم قدردانی کردند

لینک

   تشکر شهردار و رئیس شورای اسلامی اردکان از مدیر کل راه و ترابری فارس   

شهردار و رئیس شورای اسلامی اردکان فارس طی لوحی از تلاش و کوششهای مدیرکل راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس محسن شاه حسینی شهردار اردکان فارس و مهدی ملک نسب رئیس شورای اسلامی شهر اردکان تلاشهای حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس را راهگشای مسائل شهر اردکان دانستند.

در این لوح آمده است: گرچه تلاش و کوششی که درمسیر خدمت به بندگان خدا و برای رضای حق تعالی صورت گیرد، جز حضرتش هیچ کس را توان و یاری سپاس و تقدیر نیست. لیکن بر حسب حدیث شریف نبوی مذکور و به منظور قدرشناسی و ارج نهادن از زحمات حضرتعالی ضمن آرزوی توفیقات بیش از پیش برای جنابعالی این لوح سپاس را که نشان کوچکی از آن همه فداکاری و تلاش می باشد به شما بزرگوار تقدیم می داریم.

 

لینک

   عملیات اجرایی توسعه و بهسازی باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد آغاز شد   

عملیات اجرایی توسعه و بهسازی باند 29 چپ و توسعه اِپرون غربی فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران با اعتبار 50 میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش  روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور مساحت کل عملیات اجرایی این پروژه را 183 هزار متر مربع است و عملیات اجرایی توسعه و بهسازی باند 29 چپ در 68 هزار متر مربع و توسعه اِپرون غربی در 115هزار متر مربع انجام می شود.

توسعه اِپرون غربی فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران تا پایان سال به اتمام می رسد و در صورت بهره برداری از این پروژه، موقعیت پارک 14 هواپیمای F100 در این محوطه فراهم خواهد شد.

ضرورت تأمین موقعیت محل پارک استاندارد هواپیما ، ‌افزایش ایمنی پروازها ، کاهش ریسک تصادم هواپیماها و به حداقل رساندن زمان تأخیر های پرواز را از مهمترین مزیت های توسعه اپرون غربی فرودگاه بین المللی مهرآباد دانست و تصریح کرد: با توجه به حجم بالای مسافر درعملیات حج تمتع امسال ، استفاده از باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد الزامی است ، لذا شرکت اجرا کننده عملیات توسعه و بهسازی باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد نیز متعهد شده است تا 22 آبان ماه امسال که آغاز عملیات حج تمتع است نسبت به اتمام این پروژه اقدام نماید.

وی جلوگیری از  FOD باند (جسم خارجی که موجب خروج هواپیما از باند شود)، افزایش ایمنی پرواز و‌ هدر نرفتن درآمدهای بالقوه ناشی از عدم پرواز های شرکت های خارجی و داخلی  را از دیگر مزیت های توسعه و بهسازی باند 29 چپ فرودگاه مهرآباد برشمرد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی آشنایی با مباحث ایمنی راه ها در زنجان   

دوره آموزشی آشنایی با مباحث مرتبط با ایمنی راه ها، با حضور کارشناسان و فعالان حوزه ایمنی راه ها ، در محل اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در این دوره آموزشی که با هدف بازآموزی برگزار گردید ، در رابطه با انواع تابلوها و شرایط فنی نصب آنها، ایمن سازی تقاطع ها و مناطق مسکونی و همچنین شیارهای لرزاننده و هشدار دهنده ، نکات ضروری بیان گردید و به سوالات حاضران در این خصوص پاسخ گفته شد.

لینک

   برپایی بسیج راهداری در استان خراسان شمالی   

بسیج راهداری ، در یکی از محورهای فرعی استان خراسان شمالی سه راهی پیش قلعه – غلامان (از توابع شهرستان های بجنورد و مانه و سملقان ) برپا شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی ، به منظور هماهنگ نمودن پرسنل اجرایی ادارات تابعه در یکی از محورهای مواصلاتی و اجرای یک کار مشترک با توجه به محدودیت زمانی جهت اجرای روکش آسفالت و کمبود اعتبارات نگهداری و نوپا بودن استان و نبود پیمانکار در منطقه و خرابی بیش از حد سطح آسفالت های موجود و گذشت مدت دو سال از زمان بهره برداری و جهت تأمین ایمنی تردد وسائط نقلیه این اداره تصمیم به برگزاری بسیج راهداری درخصوص اجرای عملیات ترمیم روکش ماسه آسفالتی در این محور نمودند .

مهندس بدیعی مقدم معاونت راهداری خراسان شمالی گفت در بسیج راهداری عملیات بوته کنی و تسطیح و رگلاژ شانه های راه و قیر پاشی ( تک کت ) و اجرای یک لایه روکش ماسه  آسفالتی به طول 40 کیلومتر انجام شد .

وی افزود : میزان اعتبار تخصیص یافته به این طرح دو میلیارد و پانصد میلیون ریال می باشد .

مهندس بدیعی مشکلات اجرایی در طرح بسیج راهداری را عدم رعایت نکات ایمنی توسط برخی از رانندگان وسائط نقلیه وعدم  توجه به علائم ایمنی نصب شده که سبب کندی در اجرای عملیات گردید را بیان نمودند .

وی گفت : با توجه  به اینکه اعتبارات نگهداری کم بوده و جوابگوی عملیات راهداری نمی باشد در بسیج راهداری نیز این مشکل وجود داشت و چنانچه اعتبار خاصی منظور گردد می توان حجم عملیات بیشتری انجام داد .

لینک

   عملیات اعزام زائران حج تمتع 22 آبان ماه آغاز شد   

یدا... آقایی صائم مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور با اعلام این خبر گفت : بر اساس برنامه اعلام شده از سوی سازمان حج و زیارت امسال 104 هزار نفر برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام می شوند .

وی با اشاره به اینکه 17 فرودگاه در سطح کشور مجری عملیات حج تمتع امسال هستند ، افزود : اولین گروه زائران حج تمتعِ امسال ، فردا ساعت 5 دقیقه ی بامداد از ترمینال 5 فرودگاه بین المللی مهرآباد عازم سرزمین وحی می شوند و پروازهای بعد ساعت 30 دقیقه و 1 و سی دقیقه بامداد انجام خواهد شد .

یدا... آقایی صائم تعداد زائران این سه پرواز را حدود 1200 نفر اعلام کرد و گفت : به همین مناسبت مراسم بدرقه اولین گروه زائران حج تمتع در محل ترمینال حجاج فرودگاه مهرآباد برگزار می شود .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور اضافه کرد در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین ری شهری ، وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی و راه و ترابری ، رؤسای سازمان هواپیمایی کشوری و حج و زیارت و همچنین رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور و دیگر مسئولان لشکری و کشوری برگزار می شود ، از پل شیبدار ارتباطی بین ترمینال 3  و 5 فرودگاه مهرآباد نیز بهره برداری خواهد شد .

یدا... آقایی صائم  یکی از مهم ترین مزیت های این پل را جابجایی زائران و مسافران از ترمینال 3 به 5 و بالعکس به صورت واک وی و از یک فضای سرپوشیده اعلام و تصریح کرد : با توجه به اینکه جابجایی بار و وسائل مسافران در طراحی این سامانه توسط حرکت تسمه نقاله پیش بینی شده ،‌ شرکت فرودگاه های کشور با بهره برداری از این پل ،  تسهیلات بیشتری را برای زائران و مسافران ایجاد نموده است .

لازم به ذکر است مدت عملیات پروازی حجاج در مرحله عزیمت 21 روز و در مرحله مراجعت 19 روز است.

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه های راهسازی استان مازندران   

در راستای دومین سفر ریاست جمهوری و هیئت دولت به استان مازندران دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری به همراه مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان، مهندس حسینی رئیس حوزه راهسازی شمال و هیئت همراه از نزدیک از روند اجرایی پروژه های راهسازی اداره کل راه و ترابری استان مازندران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در این بازدید ضمن اعلام از آخرین وضعیت عملیات اجرایی پروژه های راهسازی و بررسی موانع و مشکلات و ارائه راهکارهایی در تسریع روند اجرایی پروژه ها عنوان کردند: راه و ترابری به عنوان بخش زیربنایی در توسعه پایدار کشور، امروز در آستانه تحولاتی مثبت قرار گرفته، از این رو اهمیت ایجاد یک راه ایمن مناسب برای شبکه مواصلاتی کشور از نکات ضروری است.

وزیر راه و ترابری در ادامه ضمن اشاره به ایجاد شبکه حمل و نقلی استاندارد در استان مازندران خاطرنشان ساخت: وجود یک راه ایمن و مبتنی بر استانداردهای موجود در استانی چون مازندران که توانمندی های بالقوه ای در جذب گردشگر و مسافر دارد می تواند عاملی برای توسعه و شکوفایی استان باشد که این مهم با نگاه ویژه ای که وزارت راه و ترابری به آن دارد انشاءا... محقق خواهد شد.

شایان ذکر است دکتر بهبهانی در این بازدید از پروژه های راهسازی و ایمن سازی محورهای سوادکوه، بابلسرـ بهنمیر فریدونکنارـ درویش خیل و آملـ بابل دیدن و بر تسریع هر چه بیشتر در روند اجرایی پروژه های مذکور تأکید کرد.

 

لینک

   موفقیت آمیز بودن طرح مانور «یک روز بدون حادثه» در کرمانشاه   

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه گفت: مانور یک روز بدون حوادث جاده ای که در روز دوشنبه مورخ 20 آبان هشتاد و یک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه،  براساس اعلام پلیس راه استان در روز مذکور در حوزه پاسگاههای کرمانشاه ـ سنندج و بابلسرـ پاوه (محدوده اجرای مانور) تنها یک فقره تصادف خسارتی حادث گشته است که نشان از اجرای موفقیت آمیز طرح و تلاش دست اندرکاران می باشد.

وی افزود: ما امیدواریم که با همکاری و هماهنگی تمامی ارگانها و ادارات دولتی و خصوصی و مردم شریف استان بتوانیم همیشه روزهای زندگیمان بدون تصادف و حوادث خسارتی، جرحی و فوتی باشیم.

 

لینک

   تمایل شرکت مالزیایی برای سرمایه گذاری در زیربناهای حمل و نقل ایران   

رئیس بنیاد البخاری مالزی در دیدار با وزیر راه و ترابری خواستار مشارکت این شرکت در ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، تان سری سید مختار البخاری رئیس بنیاد البخاری که در زمینه ساخت زیربناهای حمل و نقل کشور از جمله راه آهن، آزادراه و بنادر فعالیت می کند در دیدار با دکتر بهبهانی یادآور شد: زمینه های همکاری بین دو طرف بخ خصوص در بندر چابهار  وجود دارد و امیدواریم با مذاکرات کارشناسی بتوانیم به نتایج قابل توجهی دست یابیم.

وزیر راه و ترابری نیز در این دیدار تصریح کرد: در مورد توسعه بندر چابهار با هندی ها مذاکراتی انجام شده است و طرف ایرانی هم انتخاب شده است.

وی ادامه داد: توسعه بندر چابهار به 400 میلیون دلار هزینه ساخت و به 250 میلیون دلار تجهیزات نیاز دارد.

در این نشست رئیس شرکت مالزیایی با توضیح در مورد همکاری در زمینه حمل و نقل دریایی با ایران خواستار توافق مشترک با سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص انتقال نمایندگی ایران به بندر مالزی شد.

وزیر راه و ترابری  نیز در این نشست خواستار تشکیل کار گروه مشترک به ریاست معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابری شد.

گفتنی است در این نشست مشترک مسئولان شرکت البخاری مالزی و سفیر این کشور و قائم مقام وزیر راه و ترابری، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل، معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و دیگر مدیران حضور داشتند.

 

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه های راهسازی استان مازندران   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری به همراه مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان، مهندس حسینی رئیس حوزه راهسازی شمال و هیئت همراه از نزدیک از روند اجرایی پروژه های راهسازی اداره کل راه و ترابری استان مازندران بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در این بازدید ضمن اعلام از آخرین وضعیت عملیات اجرایی پروژه های راهسازی و بررسی موانع و مشکلات و ارائه راهکارهایی در تسریع روند اجرایی پروژه ها عنوان کردند: راه و ترابری به عنوان بخش زیربنایی در توسعه پایدار کشور، امروز در آستانه تحولاتی مثبت قرار گرفته، از این رو اهمیت ایجاد یک راه ایمن مناسب برای شبکه مواصلاتی کشور از نکات ضروری است.

وزیر راه و ترابری در ادامه ضمن اشاره به ایجاد شبکه حمل و نقلی استاندارد در استان مازندران خاطرنشان ساخت: وجود یک راه ایمن و مبتنی بر استانداردهای موجود در استانی چون مازندران که توانمندی های بالقوه ای در جذب گردشگر و مسافر دارد می تواند عاملی برای توسعه و شکوفایی استان باشد که این مهم با نگاه ویژه ای که وزارت راه و ترابری به آن دارد انشاءا... محقق خواهد شد.

شایان ذکر است دکتر بهبهانی در این بازدید از پروژه های راهسازی و ایمن سازی محورهای سوادکوه، بابلسرـ بهنمیر فریدونکنارـ درویش خیل و آملـ بابل دیدن و بر تسریع هر چه بیشتر در روند اجرایی پروژه های مذکور تأکید کردند.

لینک

   انتصابات در اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری   

مدیر کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری در احکام جداگانه ای سرپرست اداره راه و ترابری شهرستانهای کیار و بازفت را منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، مهندس سیف الله کریمی در احکام جداگانه، صفی الله شهباری را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان کیار و منصور فاضلی را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری بخش بازیافت منصوب کرد.

لینک

   با استفاده از یک شیوه جدید روسازی دو راه روستایی در خوزستان آسفالت شد   

مهندس خیراله خادمی با اعلام این خبر استفاده از سیستم چیپ سیلینگ را برای نخستین بار در کشور در طول راههای روستایی استان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان وی گفت: در این شیوه که به علت دوری پروژه ها از کارخانه آسفالت و نیز سرعت و دقت بالای اجرای آن همچنین ارزانی و نیز مصرف کم قیر مورد استفاده قرار می گیرد که قیر و مصالح سنگی همزمان با هم به سطوح جاده های روستایی پایده می شود.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان افزود: هم اکنون 4 راه روستایی در استان به طول 28 کیلومتر در روستاهای فضیله اهواز، حیاوه، شکفت بابامیر ایذه و اکبرآباد با این شیوه در حال آسفالت است که با 95 درصد پیشرفت فیزیکی به زودی عملیات چیپ سیلینگ آنها به اتمام می رسد.

وی اضافه کرد: با استفاده از این شیوه می توان شاهد برقراری ارتباط مطلوب و ایمنی روستاهای استان با مراکز شهرها بود.

 

لینک

   چهارمین همایش سامانه های نظارتی و کنترل فضای هوایی کشور برگزار شد   

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور در این همایش دو روزه که با شرکت مدیران و کارشناسان حمل و نقل هوایی و کارشناسانی از بنگلادش و اندونزی و با تأکید بر توسعه سامانه نظارت ماهواره ای هواپیمایی در تهران برگزار شد ،‌ راه های رشد فرهنگ ترافیک هوایی و طرح جهانی CNS/ATM ، ‌تجهیز ناوگان حمل و نقل هوایی و فرودگاه ها و همچنین همگامی با فعالیت های منطقه ای بررسی می شود .

کاپیتان حسین خانلری رییس سازمان هواپیمایی کشوری در مراسم افتتاحیه این همایش با اشاره به بومی سازی همه کدهای خدمات ناوبری حمل و نقل هوایی ایران ، سامانه نظارتی و کنترل فضای هوایی کشور ( CNS/ATM ) را از مهم ترین این موارد دانست .

رییس سازمان هواپیمایی کشوری افزود : این سامانه با هدف افزایش ایمنی و امنیت پرواز و فرود هواپیما ، بهره برداری مسیر های بهینه شده و کاهش محدودیت های پروازی در حال اجراست .

وی اضافه کرد ایران از سال 1996 به عنوان عضو اصلی گروه برنامه ریزی خاورمیانه در این سامانه فعالیت خود را آغاز کرده است .

معاون وزیر راه و ترابری بهره گیری از فناوری های روز را در صنعت هوانوردی مهم دانست و حمایت کامل سازمان هواپیمایی کشوری را از مراکز تحقیقاتی و پژوهشی اعلام کرد .

سید احمد مؤمنی رخ رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور نیز در این همایش در خصوص بهره برداری از سامانه سی ان اس و اعمال مدیریت ترافیک هوایی ( ATM  ) و در اجرای توصیه های فنی ایکائو و (یاتا) برای حفظ محیط زیست و پیشگیری از آلودگی های زیست محیطی تأکید و اشاره کرد : با توجه به افزایش سفرهای هوایی و توسعه ناوگان پروازی در سال گذشته 2 و دو دهم بیلیون مسافر با 25 میلیون پرواز در سراسر جهان جابجا شدند .

وی توصیه های فنی و عملیاتی در امور ساخت و بهره برداری از هواپیماها و موتورهای جت ،‌ ایجاد راه های هوایی مستقیم و یکطرفه ، نقشه راه و تجهیز فرودگاه ها به سامانه های نظارتی را تشریح و به طراحی نرم افزار طرح ماهواره ای تقرب پرواز برای زیر پوشش قراردادن فرودگاه هایی که در مناطق کوهستانی هستند اشاره کرد و گفت : با بهره برداری از این نرم افزار به عنوان نمونه در فرودگاه بجنورد مشکل ناوبری هواپیماها  در فرودگاه هایی که در مناطق کوهستانی قرار دارند مرتفع می شود .

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور با تأکید بر اینکه سامانه ایجاد همزمانی فعالیت هابی هوانوردی با استفاده از ماهواره های جی پی اس تا پایان سال در 30 فرودگاه دیگر کشور راه اندازی می شود ، به فعالیت این سامانه در 20 فرودگاه کشور اشاره کرد و گفت : توصیه شرکت فرودگاه های کشور برای فعال تر شدن فرودگاه های کم ترافیک با پرواز های محدود ، استفاده از ناوگان خاص برای انجام پروازهای متواتر با ظرفیت کم به سایر مناطق کشور یا مناطق اقتصادی است .

سید احمد مؤمنی رخ از افزایش  8 / 9 درصدی آمار پرواز های عبوری از کشور خبر داد و افزود : تجهیزات و نیروی انسانی 54  فرودگاه تحت پوشش شرکت فرودگاه های کشور به صورت شبانه روزی و بر اساس دستورالعمل های بین المللی فعال هستند و عدم برقراری پروازهای مسافربری در برخی از فرودگاه های کشور حاکی از بسته بودن فرودگاه ها نیست  .

 رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور با بیان اینکه هم اکنون فضای ایران در ارتفاع بالای 30 هزار پا به طور کامل زیر پوشش سامانه نظارتی و کنترلی قرار دارد تصریح کرد : سامانه نظارتی و کنترلی  ترافیک هوایی با هدف شناسایی و جداسازی پروازها در فضای کشور اجرا شده و در حال حاضر علاوه بر فرودگاه های مهرآباد و شیراز  ،  فرودگاه های بین المللـــی  امام خمینی ( ره ) ، مشهد ، اصفهان و کیش نیز به سامانه های پیشرفته راداری مجهز شده اند.

سید احمد مؤمنی رخ اعتبار تجهیز فرودگاه های بین المللی امام خمینی ( ره ) ، مشهد  ، اصفهان و کیش به سامانه پیشرفته رادار را 600 میلیارد ریال اعلام کرد .

وی در پایان بهره گیری از دانش نوین برای کاهش آلایندگی زیست محیطی و صوتی و همچنین کاهش هزینه های شرکت های خدمات حمل و نقل هوایی را امری اجتناب ناپذیر دانست .

در این همایش دکتر محسن بهرامی رییس پژوهشگاه هوافضا به عنوان رییس همایش سخنرانی کرد. وی با تأکید بر کاربردی کردن تحقیق و پژوهش در عرصه های مختلف از جمله صنعت حمل و نقل هوایی ، در اولویت قرار گرفتن تدوین طرح ملی و برنامه زمان بندی اجرایی سامانه نظارتی و کنترل ترافیک هوایی کشور (  CNS/ATM ) با توجه به استانداردها و توصیه های سازمان بین المللی هوانوردی  ( ایکائو ) را خواستار شد .

لینک

   ایستگاه های ایمنی و آتش نشانی فرودگاه های کشور در حال تجهیز است   

 

برای تجهیز ایستگاه های ایمنی و آتش نشانی فرودگاه ها به تجهیزات حفاظتی ،‌ پیش بینی اعتبار خرید 6  دستگاه خودروی نجات فرودگاهی ، هر خودرو به ‌قیمت 550 میلیون تومان در برنامه قرار دارد  .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور این خودروها در داخل کشور مونتاژ و در آینده نزدیک وارد ناوگان ایمنی و آتش نشانی شرکت فرودگاه های کشور می شوند .

بر اساس این گزارش خرید 24 دستگاه خودروی آتش نشانی خاص فرودگاهی مطابق با استانداردهای جهانی را از دیگر برنامه های شرکت در راستای افزایش ضریب ایمنی فرودگاه ها است

شایان ذکر است تا پایان سال حداقل 2 دستگاه از این خودروها هر کدام به مبلغ 750 میلیون تومان وارد کشور می شوند .

گفتنی است 800 دستگاه سیلندر خاموش کننده ی 6 و 12 کیلویی پورد خشک نیز با هزینه ای معادل 120 میلیون تومان خریداری و به ادارات ایمنی و آتش نشانی فرودگاه های کشور تحویل داده شده است

با توجه به اهمیت مقوله تجهیزات حفاظتی در فرودگاه های کشور؛  آموزش و جذب نیروی متخصص وکارآمد در ایستگاه های ایمنی و آتش نشانی و   برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی جزو برنامه های شرکت فرودگاه های کشور است.

 

 

لینک

   راه و ترابری گلستان کلیه اقدامات لازم را برای فصل سرما آماده کرده است   

 

با نزدیکی فصل سرما و بارش برف و باران و بمنظور آمادگی کلیه امکانات در جهت ارائه خدمات مطلوب در بخش راهداری زمستانه جلسه ای با حضور مدیر کل ،معاونین وروسای ادارات شهرستانها و پیمانکاران بزرگ اداره کل در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل را وترابری گلستان :هدف از جلسه را حفظ آمادگی و استفاده مطلوب از کلیه امکانات بخش خصوصی اعم از ماشین آلات سبک و سنگین و عوامل انسانی  در مواقع عملیات راهداری زمستانی بیان نمود

وی ادامه داد: با توجه به سرمای زمستانی زود هنگام ، عملیات راهداری سالجاری از پانزده آذر ماه آغاز و تا پانزدهم فروردین ماه سال 88 به مدت 4 ماه ادامه دارد که در این طرح اکیپهای  برف روبی در محورهای برفگیر استان شامل راههای اصلی فرعی ،روستایی و کوهستانی مستقر می شوند که پیمانکاران بزرگ و ملی راه وترابری در این بخش آمادگی لازم داشته باشند .

وی افزود:امسال شش اداره شهرستان راه و ترابری ،شش راهدار خانه ثابت و سه راهدار خانه استجاری و پنج راهدار خانه سیار در طول راههای اصلی و فرعی و روستایی با 239 نیروی راهداری و 125 دستگاه ماشین آلات کار عملیات را هداری زمستانه را انجام می دهند

گفتنی است استان گلستان دارای 380 کیلومتر راه برف گیر و 12 گردنه برفگیر مهم می باشد .

 

 

لینک

   جلسه ستاد برفروبی اداره کل راه و ترابری استان گلستان تشکیل شد   

 

در ابتکاری نو در اولین جلسه ستاد برفروبی با حضور مدیران حوادث غیر مترقبه استان، هواشناسی جمعیت هلال احمر و فرماندهی پلیس راه استان در سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان در این جلسه مدیر کل راه ترابری استان اعلام کرد :این اداره کل با تمام امکانات برای مقابله با سرما و حوادث در محورهای برف گیر و انجام عملیات راهداری در سطح راهای استان آماده است و برگزاری این جلسه بمنظور ایجاد هماهنگی لازم در حوادث غیر مترقبه می باشد

آقای مهندس شورابی افزود:خریداری 900 تن نمک ، استفاده از ماشین آلات سنگین ،به  کارگیری نیرو های بازنشسته و با تجربه در قالب قرارداد های راهداری ،قراردارد با روستائیان در مناطق کوهستانی و تهیه شمار تماس های دهیاران و روستاهای مناطق برف گیر از جمله اقداماتی است که برای گزران سرما امسال انجام شده است

به گفته وی : در عملیات راهداری زمستانه  سال جاری 239 نیروی راهدار و 125 دستگاه ماشین آلات سبک و ستگین در 20 راهدار خانه سطح استان شرکت می کنند

وی هدف از انجام عملیات راهداری زمستانه را باز نگه داشتن راهها و ایمن کردن مسیر عنوان کرد و افزود قسمتی از این کار از طریق راه و ترابری و بخش دیگر با رعایت نکات ایمنی از سوی مردم محقق می شود

در گلستان حدود پنج هزار کیلومتر راه اصلی و روستایی وجود دارد که طول محورهای برف گیر آن 380 کیلومتر است و 12 گردنه برف گیر مهم در استان وجود دارد .  

لینک

   معاون استاندار بوشهر:سفر وزیر راه به بوشهر اجرای پروژه های زیربنایی را تسریع کرد   

 

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: سفر هفته گذشته دکتر بهبهانی وزیر راه وترابری به این استان، موجب تسریع در اجرای طرح های زیربنایی در بخش حمل و نقل می شود.     

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مهندس مسعود نصوری افزود: تسریع در پروژه راه آهن شیراز - بوشهر و جبران عقب ماندگی این پروژه، امضای تفاهم نامه اجرای عملیات بزرگراه اهرم - برازجان- گناوه و دیلم و امضای تفاهم نامه اجرای پروژه بزرگراه پارس شمالی مسیر بوشهر به دیر از سمت بخش ساحلی توسط وزارت نفت و بهره برداری توسط وزارت راه از مهمترین توافقات صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: همچنین در این سفر تفاهم نامه کمک به اجرای پروژه راه اصلی شیف به گناوه به عنوان یکی از پروژه های مربوط به راه در استان بوشهر به امضا رسید.

نصوری گفت: در ارتباط با پروژه راه آهن نیز تحویل زمین و آغاز عملیات آماده سازی ترمینال پایانه مسافری در منطقه تنگک بوشهر در دستور کار قرار گرفت.

 وی با اشاره به دستور وزیر راه و ترابری برای آغاز یک قطعه از پروژه های راه آهن از سمت شیراز- بوشهر گفت: همچنین با دستور وزیر راه و ترابری مقرر شد تا یک ماه آینده عملیات اجرایی راه دالکی در استان بوشهر به کنارتخته در استان فارس آغاز شود.

نصوری با اشاره به شرایط آب و هوایی در بوشهر برای فرود هواپیما اظهار داشت: خرید، نصب و تجهیز سیستم ناوبری و کمک به ساخت سالن تشریفات فرودگاه بوشهر با مشارکت استان بوشهر از دیگر توافقات صورت گرفته وزیر راه با مسوولان استان بوشهر درهفته گذشته بود.

معاون عمرانی استانداری بوشهرگفت: با توجه به اینکه استان بوشهریک استان صنعتی است و رفت و آمدهای زیادی صورت می گیرد بررسی تغییر ظرفیت پروازهای بوشهر - تهران در شب و تبدیل هواپیمای فوکر به ایرباس در دستورکار وزارت راه قرار گرفته است.

وی افزود: دستور مطالعه برای اجرای تقاطع غیرهمسطح جم و اجرا توسط وزارت نفت، دستور برگزاری کمیسیون ماده 32 راه آهن بندر امام به بوشهر و همچنین آزاد راه بوشهر - شیراز از دیگر توافقات انجام شده در سفر وزیر راه و ترابری به بوشهر بوده است.

لینک

   انجام معاینات سلامتی دوره ای کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

170 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مورد معاینات دوره ای قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری استان بوشهر این دوره از معاینات به منظور بررسی سلامتی کارکنان صورت گرفته و هزینه آن نیز از سوی آن اداره کل پرداخت می گردد.

بر اساس این گزارش این طرح همه ساله به پاس زحمات و تلاش و شادابی کلیه کارکنان این اداره کل اجرا گردیده و آزمایشات بر اساس شغل افراد انجام می گردد.

شایان ذکر است معاینات دوره ای از 18 آبانماه به مدت 20 روز در خانه بهداشت اداره کل راه و ترابری استان پیگیری می شود.

 

لینک

   استانداربوشهر:سفر وزیرراه به این استان دستاوردهای خوبی داشت   

استاندار بوشهر گفت: سفر هفته گذشته وزیر راه و ترابری به استان بوشهر دستاوردهای بسیار خوبی در این بخش برای این استان به همراه داشت.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهرابوطالب شفقت افزود:در هفته ای که گذشت با حضور کارشناسانی از مرکز، زمین ایستگاه راه آهن در منطقه تنگگ بوشهر شناسایی و واگذار شد و وزیر راه در سفر خود به بوشهر بر تسریع در انجام امور در این زمینه تاکید کرد.

 وی اضافه کرد: براساس موافقت نامه ای که امضا شد،اجرای عملیات بزرگراه اهرم-برازجان- گناوه و دیلم، اجرای راه اصلی شیف- گناوه و محوربوشهر به دیر تصویب شد و وزیر راه 50درصد از اعتبار مورد نیاز برای ایجاد پاویون در فرودگاه بوشهر را متقبل شد.

 وی مبلغ این موافقت نامه را اعلام نکرد.

 شفقت اظهار داشت: سیستم ناوبری هوایی یکی از مشکلات جدی استان بوشهر است که وزیر راه دستور داد پس از بررسی های کارشناسی برای نصب سیستم جدید اقدام شود.

 وی کمبود ظرفیت پروازها را از دیگر مشکلات مردم استان بوشهر خواند وبیان کرد: پیش از این، نصب تجهیزات فقط برای جلوگیری از حذف پروازها در شرایط نامساعد جوی بود که با دستور وزیر پس از ظرفیت شناسی اکثر پروازها از فوکر به ایرباس تبدیل می شوند.

 استاندار بوشهر گفت: راه آهن بندر امام به بندر بوشهر، اجرایی شدن عملیات محورجدیدی که مسیر استان کهگیلویه و بویراحمد را به بوشهر کوتاه می کند، ظرف یکماه آینده و تقویت اعتبار برای تعریض محور فعلی برازجان به شیراز از دیگر مصوبات این سفر به شمار می رود.

 شفقت گفت: دعوت از وزیران و روسای سازمان های مرکزی برای بازدید از طرح های مرتبط با حوزه آنان در استان بوشهر از برنامه های مهم این استان به شمار می رود و حضور وزیران در استان بوشهر علاوه بر تسریع در روند اجرای طرح ها باعث می شود دستاوردهای خوبی را از این سفرها داشته باشیم.

 وی با تاکید برضرورت ارتقای وضعیت بهداشت و درمان استان بوشهر افزود‏:‏ با توجه به به تراکم جمعیت درآینده ای نزدیک دراین استان ازهم اکنون باید زمینه ارتقای خدمات درمانی و بهداشتی را فراهم کنیم ‏.

‏ شفقت بیان کرد‏: ‏دعوت از وزیربهداشت ودرمان به استان بوشهر یکی ازاولویت های مهم این بخش است که باجدیت پیگیرآن هستیم ‏.‏

وی گفت:‏ توانمندی های خوبی دربخش بهداشت ودرمان دراستان وجود دارد که ضمن بهره مندی بیشتر از این ظرفیت ها باید اصلاحات خاصی نیز دراین بخش انجام شود‏.

‏ شفقت اضافه کرد‏:‏ به منظور ارتقا سطح ارایه خدمات به مردم مدیران دستگاههای اجرایی وفرمانداران باید دربخش ملاقات های عمومی فعال ترعمل کنند‏.‏

 استانداربوشهرگفت‏: ‏ازمهمترین دستاوردهای دولت نهم درمسیرعدالت محوری وحرکت به سوی تحقق عدالت درسطح جامعه اجرایی کردن مصوبات سفر و حضور رییس جمهوری وهیات دولت دراستانها است که نتایج با ارزشی رادرکشوروهمچنین استان بوشهرداشته است ‏.

 وی افزود‏:‏ طوریکه درسه برنامه گذشته درمجموع چهارهزارو‏110 ‏میلیارد ریال اعتباربه استان بوشهراختصاص یافت درحالی که اعتبارات استان بوشهر دربرنامه چهارم ‏10 ‏هزارو‏320 ‏میلیاردریال است که این افزایش اعتبار نتیجه سفررییس جمهوری بهاین استان واصلاح نظام بودجه ریزی بوده است ‏.

استانداربوشهر گفت‏:‏ازمحل مصوبات سفراول وبرخی مصوبات سفردوم تاکنون بیش ازهشت هزار میلیاردریال اختصاص یافته است که فقط وزارت راه ازمحل مصوبات تا پایان برنامه چهارم بای د‏16 ‏هزارمیلیارد ریال دراستان بوشهر هزینه کند که ‏40 ‏درصد این اعتبارمربوط به راه آهن است ‏.‏

 شفقت بیان کرد‏:‏مردم انتظار دارن داقدامات انجام شده واصلاح ساختاری که باعث تحولات دررشد فعالیت های عمرانی می شود به انان اطلاع رسانی شود وما نیز بنا به فرمان مقام معظم رهبری مکلفیم این اقدامات رابه اطلاع مردم برسانیم ‏.‏

 وی اظهارداشت ‏: ‏رسانه ها بهترین مشاور, خبررسان و تحلیل گر خدمات ارایه شده توسط دولت به مردم هستند که علاوه بر شفاف سازی اقدامات انجام شده مسوولیت ایجاد وحدت و امید را درجامعه برعهده دارند‏.

 

لینک

   برگزاری دوره آموزشی روشهای ارزیابی روسازی راه استان بوشهر   

دوره آموزشی آشنایی با روشهای ارزیابی روسازی راه ویژه مهندسین راه منطقه جنوب کشور در استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهراین دوره آموزشی که با حضور 40 نفر از متخصصین و مهندسین حوزه راه و راهسازی تشکیل گردید به مدت دو روز و به مدت 24 ساعت به مهندسین آموزش داده شد.

گفتنی است طی این دوره روش های نوین ارزیابی روسازی راه به شرکت کنندگان ارائه گردید.

 

لینک

   معاون وزیر راه و ترابری :نگهداری راهها در زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است   

جلسه شورای حمل و نقل استان با حضور دکترشهریارافندی زاده معاون وزیر راه  و ترابری و ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری فارس برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه دکتر افندی زاده ضمن شرح وظایف سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و تشکر از اداره راه و ترابری به خاطر تشکیل جلسه تصریح کرد: همانطور که در کشورهای پیشرفته حمل و نقل از مهم ترین شاخص های دولت  به حساب می آید، در کشور اسلامی ما نیز شورای حمل و نقل هر استان از مقبولیت بالایی برخوردار است. وی همچنین افزود: وزارت راه و ترابری در مقایسه با سایر ارگان ها به علت تعدد تردد جاده ای و هوایی بیشترین ارتباط مردمی را داراست و نمایندگان مجلس بیشترین درخواستها را از وزارت راه دارند لذا در این میان مدیریت نقش بسیار کلیدی پیدا می کند .

ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه کرد: از مدیران حمل و نقل می خواهم با وجود کمبودهای احتمالی با مدیریت منابع، مدیریت هزینه و زمانبندی مناسب در لایه های مختلف تا حد امکان توانمند ظاهر شوند.

دکتر افندی زاده از اعضای شورای حمل و نقل و مدیران حمل و نقل استان خواست همکاری و همدلی را سرلوحه کار خویش قرار دهند و تصریح کرد: مهم ترین و اصولی ترین بحث در این بازه ی زمانی، راهداری زمستانی است. وی اضافه کرد: بر اساس جلسات صورت گرفته با اورگانهای زیربط ، عملیات راهداری جهت نگهداری زمستانی از 15 آذرماه آغاز خواهد شد که این عملیات شامل تجهیز راهدارخانه ها، برپایی راهدارخانه های سیار، کنترل دقیق راهها توسط پلیس راه، همکاری هواشناسی در پیش بینی وضع هوا 5 تا 7 روز قبل، تبلیغ جهت کاهش تردد توسط صدا و سیما و مهم تر از همه فعالیت شبانه روزی نیروهای راهدار در سطح کشورمی باشد.

افندی زاده ازمدیران عضو شورای حمل و نقل خواست با همیاری یکدیگر کم حادثه ترین زمستان را برای مردم به ارمغان آورند و اضافه کرد: نگهداری راهها بخصوص در فصل سرما بزرگترین سرمایه است و باید حداکثر تلاش خود را جهت حفظ این سرمایه ملی بکنیم؛ پس تقاضا دارم علاوه بر ساخت و ساز راهها، توجه ویژه ای نیز به نگهداری آنها صورت پذیرد.

وی اضافه کرد: استان فارس بدلیل موقعیت ویژه و اینکه بیشترین طول راههای کشور را داراست مورد اهمیت زیادی می باشد و در مدت کوتاهی که در این سمت انجام وظیفه می کنم دومین استانی است که به شخصه برای بازدی آمده ام.

افندی زاده در ادامه سخنانش با اشاره به مقوله آموزش در ادارات دولتی تشریح کرد: امروزه آموزش یکی از کمبودهای سیستم های اداری دنیا محسوب می شود لذا از کلیه اعضای شورا انتظار دارم به آموزش پرسنل نگاه ویژه ای داشته باشند.

وی در انتها رفاه کارمندان را از اصلی ترین دغدغه های ریاست جمهوری خواند و گفت: برنامه های فراوانی جهت بهبود وضع رفاهی پرسنل وزارت راه در برنامه کاری دولت نهم قرار دارد که ان شاء ا... با همکاری شما و بررسی راهکارهای مدیران استانها به زودی به این مهم دست خواهیم یافت.

در ادامه جلسه حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس ضمن خوشآمدگویی به حضار به بیان گزارش عملکردی از اداره کل راه و ترابری فارس پرداخت و تصریح کرد: استان فارس با وسعتی حدود 124000 کیلو متر مربع 6/7 درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده است و بعنوان پل ارتباطی مناطق جنوبی با مناطق مرکزی کشور محسوب می گردد . وی اضافه کرد: این استان بدلیل مجاورت با استانهای جنوبی و امکانات مبادله مسافر و کالا از طریق آبهای خلیج فارس وکشورهای حوزه خلیج فارس و همچنین وجود مراکز اقتصادی مانند منطقه اقتصادی و نفتی پارس جنوبی نقش اساسی را در برقراری ارتباط فیمابین استانها مبادله و حمل و نقل بار و مسافر ایفا می نماید.

نوروزی استان فارس را رتبه اول از نظر میزان طول راه آسفالته در کشور دانست و افزود: طول راههای حوزه این اداره کل بالغ بر 15165 کیلومتر شامل555 کیلومتر بزرگراه ، 1255کیلومتر راه  اصلی ، 3094 کیلومتر راه فرعی آسفالته ، 4858کیلومتر راه روستایی آسفالته و 5403 کیلومتر سایر راهها بوده که این میزان معادل 35055 کیلومتر راه همسنگ میباشد و درمقایسه با سایر استانها از نظر میزان طول راه آسفالته در رتبه اول قرار دارد. وی با اشاره به اهمیت امر توسعه و نگهداری شبکه راههای ارتباطی تصریح کرد: بمنظور برقراری عبور ومرور ایمن ، اداره کل راه و ترابری فارس با 20 اداره راه و ترابری شهرستان، وظیفه حفظ و نگهداری  راههای استان را بعهده دارد.

مدیرکل راه و ترابری فارس در توضیح ضرورت تشکیل شورای حمل و نقل گفت: بمنظور هماهنگی مدیران بخش حمل و نقل برای حل مشکلات و مسائل رویارویی و نیز همکاری برای تسهیل و پیشرفت پروژه ها و نیز تامین منابع  مالی مورد نیاز حمل و نقل ، شورای حمل و نقل استان تشکیل می گردد. وی اعضای این شورا به مدیر کل راه و ترابری، مدیر کل فرودگاههای استان، مدیر حمل و نقل و پایانه ها، مدیر کل هواشناسی، حوزه راهسازی، حوزه راه آهن، فرمانده پلیس راه استان، مدیر کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان فارس و مدیر کل هواپیمایی جمهوری اسلامی اشاره کرد. وی از اعم وظایف شورا به هماهنگی مدیران بخش حمل و نقل با مقامات استانی، مشورت در خصوص مسائل و مشکلات حمل و نقل استان و ارائه راه کارهای پیشنهادی،ارائه پیشنهادات لازم به شورای برنامه ریزی استان،بررسی زیر بنایی وضعیت حمل و نقل و جایگاه آن در استان و مقایسه شاخص های مذکور با سایر استانها و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای توسعه بخش اشاره نمود.

حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به ورودی های استان فارش توضیح داد: با توجه به اینکه محور های ارتباطی منتهی به مراکز استانها از حجم ترافیک بالایی برخوردار بوده ، لذا بمنظور ایمن سازی و سهولت در امر تردد در اینگونه محور ها احداث محور های ورودی مرکز استان با مشخصات بزرگراه در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد که نگرش به احداث برنامه چهارم توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی در ارتباط با تکمیل حداقل 50% شبکه آزاد راه و بزرگراه مرتبط کننده مراکز استانها ، در همین راستا 1250 کیلومتر بزرگراه در استان در دست مطالعه ، اجرا و بهره برداری می باشد. وی در این راستا به بزرگراه شیراز- اصفهان، بزرگراه شیراز – دشت ارژن – قائمیه، بزرگراه شیراز - فسا - داراب – کهکم، بزرگراه شیراز - کوار- فیروز آباد و بزرگراه شیراز – سپیدان اشاره نمود.

نوروزی با اشاره به نزدیکی فصل سرما و راهداری زمستانی به  فعالیت های راهداری زمستانی اداره کل راه و ترابری فارس اشاره نموده محل استقرار و نوع ماشین الات هفتاد اکیپ راهداری این اداره را تشریح کرد. وی همچنین به توضیح اهم پروژه های روکش آسفالت در 6 ماهه اول سال 87 ، مرمت پلهای بزرگ و کوچک، رفع نقاط پرحادثه اساسی و زود بازده، ساماندهی مدارس حاشیه راهها، ساماندهی محوطه پلیس راهها، ساماندهی رمپهای ورودی و خروجی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی و دیگر عملیات انجام پذیرفته جهت کاهش تلفات رانندگی برون شهری و روستایی پرداخت.

در ادامه هریک از اعضای شورای حمل و نقل و پیش از همه سرهنگ احمدی فرمانده کل نیروی انتظامی استان فارس به بیان سخنانی پرداخت و ضمن اشاره به پهناور بودن استان فارس به عنوان سومین استان پهناور پس از تهران و خراسان اضافه کرد: استان فارس از نظر تعداد راهها یکی از پرجاده ترین استانهای کشور است که در کنار تعداد بالای تونل ها، پل ها و راههای اصلی و فرعی، از گردنه های برف گیر متعددی نیز برخوردار است. وی اضافه کرد: تعداد بالای آمار مرگ و میر همچنین مشکلات عدیده پلیس راههای استان این نیاز را به وجود می آورد که جهت ساخت و  ساز راهها، تهیه تجهیزات راهدارخانه ها و پلیس راهها، افزایش تقاطعات غیر هم سطح در نقاط حساس و حادثه خیز و .. نگاه عمیق تری به استان فارس بشود.

پس از سرهنگ احمدی، رضایی مدیرکل راه و ترابری لارستان به بیان مسائل و مشکلات مربوط به اداره راه و ترابری حوزه استحفاظی خود پرداخت و از معاون وزیرخواست با انتقال این مباحث به مقام عالی وزارت رفع این مشکلات را تسریع بخشد.

مهندس حجازی مدیر کل فرودگاههای استان در ادامه جسه ضمن ارائه آماری ازتعداد فرودگاهها وتعداد شرکت های هوایی فعال در سطح استان گفت:استان فارس ازنظر تعداد فرودگاه درسطح کشور رتبه اول را داراست.

وی در اشاره به فرودگاههای بین المللی لار و لامرد اضافه کرد:این فرودگاهها  نیز در نوع خود منحصر به فرد هستند چرا که 3/2  پروازهایشان خارجی است . حجازی درتوضیح تعداد پروازهای در سال تصریح کرد: ساانه 4 میلیون نفر در سطح کشور جابجا می شوند .وی اضافه کرد : به طور متوسط 160 پرواز درطول روز صورت می پذیرد که از این میان 70 پرواز مسافربری و بقیه آموزشی ، نظامی ، ترابری و .. است.

در ادامه مهندس افشاری معاون سازمان هواشناسی استان به پیشرفت هواشناسی در کشور اشاره کرد و استان فارس را مهمترین استان از نظر تعداد ایستگاههای پوشش هواشناسی دانست. وی از مهندس افندی زاده خواست با تخصیص بودجه بیشتر به این سازمان در راه اندازی هرچه بهتر ایستگاهها و افزایش پوشش هواشناسی کمک کنند.

نماینده حوزه نظارت راه آهن نیز در ادامه جلسه طی سخنانی پیشرفت فیزیکی راه آهن شیراز – اصفهان را 89درصد اعلام کرده اضافه کرد:در بحث ریل گذاری 47 درصد و در ایستگاهها53 درصد پیشرفت فیزیکی داشته ایم.زارع در رابطه با زمان پایان این پروژه تشریح کرد:تا ایستگاه اقلید برق کشی انجام گرفته و طی دو ماه آینده ایستگاه اقلید نیز به بهره برداری خواهدرسید .وی اضافه کرد: از 5/13 کیلومتر تونل تنها 100 متر آن باقیمانده است و پروژه راه آهن شیراز – اصفهان به یاری خداوند تا پایان سال مالی به پایان خواهد رسید.

در انتهای جلسه کریم زاده معاون آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ، قوامی معاون اداری و مالی اداره راه و ترابری استان ، معبودی رئیس ماشین آلات راه و ترابری و فدایی معاون راه و روستایی و ...هر یک به بیان عمکرد ادارات زیر مجموعه خود و مشکلات موجود در اداره خویش پرداختند و از دکتر افندی زاده جهت کمک به رفع مشکلات تقاضای همکاری کردند.

در پایان کلیه اعضا شورای حمل و نقل از مرکز اطلاعات راهها وسیستم مانیتورینگ گردنه کولیکش و آزمایشگاه رنگ واقع دراداره کل راه و ترابری بازدید نمودند.

 

 

لینک

   فرا رسیدن فصل سرما و اعلام آمادگی راهداران در استان قزوین   مدیرکل راه وترابری استان قزوین،  از آمادگی راهداران این استان برای برفروبی و بازگشایی جاده ها در فصل سرما خبرداد
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین سیدرضا موسوی،  در جلسه شورای راهداری استان با بیان این خبر گفت: اعتبارات نگهداری این اداره کل از  41 میلیاردریال در سال 86 به 73 میلیاردریال در سالجاری افزایش یافت
موسوی ، علت افزایش اعتبارات اداره کل راه وترابری استان قزوین را بروز برف و سرمای بی سابقه پارسال و توجه بیشتر مسولان استان به اهمیت نگهداری راهها اعلام و اضافه کرد: با افزایش اعتبارات ، امسال هفت دستگاه لودر ، یک دستگاه گریدر و دو دستگاه نمک پاش 40 تنی برای برفروبی و نگهداری راههای استان خریداری شد
مدیرکل راه وترابری استان قزوین ، در ادامه ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات ملی،  15 دستگاه کامیون هم در آینده خریداری شود
وی ، همچنین با اشاره به تجهیز 12 دستگاه نمک پاش مکانیزه و سایر ماشین آلات راهداری استان قزوین ، برای برفروبی
و بازگشایی راهها در فصل سرما اظهارداشت: تاکنون بیش از  هفت هزار تن نمک و 15  هزار تن ماسه شکسته برای جلوگیری از بروز یخبندان در جاده های استان خریداری شده است
به گفته ی موسوی ، امسال در طرح راهداری زمستانی،  24 اکیپ به استعداد بیش از  300 نفر راهدار با استفاده از  210 دستگاه ماشین آلات،  وظیفه بازگشایی و برفروبی جاده های استان قزوین را به عهده دارند
در این جلسه که در سالن جلسات اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد ، مسعود حق لطفی معاون راهداری این اداره کل هم با اشاره به کاهش 5/13 درصدی میزان تلفات سوانح رانندگی در سال گذشته ، خواستار توجه بیشتر مسولان ادارات راه وترابری استان قزوین به موضوع ایمنی راهها شد
محمد جمالی معاون فنی اداره کل راه وترابری استان قزوین هم ، میزان اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرح های راهداری در بخش راه روستایی را در سال گذشته 16 میلیارد ریال اعلام کرد و با اشاره به ادغام سرفصل اعتبارات راههای اصلی و روستایی ، خواستار توجه بیشتر برای نگهداری راههای روستایی شد
همچنین در ابتدای این جلسه روستای ادارت تابعه و ستادی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، با ارائه گزارشی ضمن اعلام آمادگی برای اجرای طرح راهداری زمستانی ، مسایل و مشکلات حوزه کاری خود را بیان کردند

لینک

   وزیر راه و ترابری:ساخت سالی 1200 کیلومتر راه آهن برای رسیدن به سند چشم انداز   

وزیر راه و ترابری تصریح کرد: برای رسیدن به اهداف پیش بینی شده در سند چشم انداز 1404 باید سالی 1200 کیلومتر راه آهن بسازیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که در جلسه کارگروه تخصصی تدوین برنامه پنجم سازندگی در بخش حمل و نقل سخن می گفت، تأکید کرد: برنامه پنجم در بخش حمل و نقل باید با بررسی کامل وضعیت موجود و پیش بینی دقیق آینده و براساس اصل 44 قانون اساسی، منویات مقام معظم رهبری و سند چشم انداز 1404 تنظیم شود.

وی توضیح داد: در سند چشم انداز ساخت 25 هزار کیلومتر خطوط ریلی پیش بینی شده است که ما هم اکنون دو سال زمان را از دست داده ایم و باید پس از این سالی 1200 کیلومتر راه آهن بسازیم تا به هدف پیش بینی شده دست یابیم.

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: در بخش توسعه راههای روستایی 230 درصد از اهداف برنامه چهارم توسعه تحقق یافته است اما در برخی بخشها نیز اهداف برنام به طور کامل محقق نشده است.

وی یادآور شد: در دولت نهم حدود 28 فروند هواپیما خریداری شده است که 21 فروند آن در دو ماهه اخیر بوده است.

دکتر بهبهانی بیان کرد: حدود 375 پروژه نیمه تمام در وزارت راه و ترابری وجود دارد که باید اولویت نخست اتمام این پروژه ها در نظر گرفته شود.

وی ادامه داد: از اهداف دیگر سند چشم انداز 1404 اتصال مراکز استانها از طریق بزرگراه و خطوط ریلی است، همچنین در سند چشم انداز به حمل و نقل مسافر در حاشیه سواحل توجه نشده است که باید در برنامه پنجم مدنظر قرار گیرد.

وزیر راه و ترابری گفت: پروژه آزادراه تهران به شمال در برنامه پنجم توسعه باید دیده شود.

در این جلسه که معاونان وزیر و نمایندگان وزارتخانه ها و سازمانهای مرتبط حضور داشتند، سرهنگ اسماعیلی، فرمانده پلیس راه کشور اعلام کرد: در حال حاضر در هر 350 کیلومتر یک پاسگاه پلیس راه داریم که طبق استانداردها باید در هر 150 کیلومتر یک پایگاه پلیس راه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون به طور میانگین در هر 100 کیلومتر سه نفر مأمور پلیس راه است و به ازای هر 140 کیلومتر یک اکیپ پلیس است که باید در هر 50 کیلومتر یک اکیپ باشد که نشان می دهد در سطح کشور هم اکنون حدود 4500 اکیپ پلیس کم داریم.

 

 

لینک

   میانگین سنی ناوگان حمل و نقل جاده ای استان کرمان 5/13 سال است   

با اعلام اخیر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور میانگین سنی ناوگان حمل و نقل باری و مسافری جاده ای کشور 5/17 سال است که از میانگین عمر ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور حدود 3 سال کمتر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های کرمان، مهندس هدایتی با اعلام این خبر گفت: تلاش مستمر و توجه این اداره کل به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای که در راستای تحقق بخشیدن به بهبود سطح خدمات حمل و نقلی و به حداقل رساندن سوانح و تلفات جاده ای صورت گرفته است، ماحصل آن نو بودن ناوگان حمل و نقل جاده ای استان در مقایسه با میانگین سنی ناوگان کل کشور به میزان حدود 3 سال است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در ادامه با اشاره استقبال روزافزون مردم در استفاده از خودروهای حمل و نقل عمومی بویژه در سفرهای درون استانی افزود: این امر مهمترین عامل ادامه روند نوسازی ناوگان است لذا این اداره کل برای ایجاد یک سیستم حمل و نقلی روان، کارآمد و ایمن، همچنین با کیفیت مطلوب در ارائه خدمات، طرح جایگزینی خودروهای برون شهری جدید و از دور خارج نمودن ناوگان فرسوده را همواره در دستور کار خود دارد.

 

لینک

   بازدید خبرنگاران از محور ارتباطی هراز   

جمعی از خبرنگاران کشوری و استانی از آخرین وضعیت پروژه های مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری در محور ارتباطی هراز (تعریض محور و ایمن سازی پیچ شیطان) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در این بازدید جمع کثیری از اصحاب رسانه و جراید کشور و استان، مهندس کریمی استاندار مازندران، فرماندار شهرستان آمل به همراه مدیر کل راه و ترابری استان از نزدیک از پروژه های در حال احداث محور مواصلاتی هراز بازدید کردند.

مهندس رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان نیز در این بازدید ضمن اشاره به اینکه محور هراز یکی از پرترددترین محورهای ارتباطی استان با مرکز کشور است خواستار توجه ویژه از سوی مسئولین وزارت راه و ترابری به این محور شده و اعلام داشتند: در حال حاضر با پیگیری های به عمل آمده اقدامات خوبی برای تعریض و چهارخطه نمودن این محور در حال انجام بوده که از جمله می توان به اتمام عملیات اجرایی تعریض محور از سمت آمل به طول 20 کیلومتر، تعریض به صورت باند سبقت ( بعضاً تا عرض 20 متر) از پارک جنگلی آمل به طول 15 کیلومتر اشاره کرد. از منطقه لهاش تا کیلومتر 60 نیز به طول 20 کیلومتر مطالعات فاز اول تصویب و در مرحله تهیه نقشه های اجرایی فاز دوم می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه ضمن اشاره به اعتبار 95 میلیارد ریالی این محور در سال 1387 خاطرنشان ساخت: از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه تعریض محور مذکور می توان به عقد قرارداد با پیمانکار به منظور تعریض 6/2 کیلومتر از پل سیاه بیشه تا سه راهی بلده اشاره کرد که در حال حاضر این پروژه در دست اجرا است. همچنین بعد از تونل 10، از تونل وانا تا پل شنگلده به مناقصه رفته و پیمانکار انتخاب گردید. ضمناً عملیات اجرایی تعریض گردنه امامزاده هاشم با انتخاب پیمانکار آغاز شده است.

مهندس رحیمی در خصوص بازدید از عملیات اجرایی ایمن سازی پیچ شیطان ضمن اعلام اعتبار 6/48 میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه عنوان کرد: عملیات اجرایی این پروژه شامل احداث گالری بتنی بوده که این گالری در دو قسمت به طول های 80 متر و 270 متر ساخته شده است. سازه گالری متشکل از تیرها و ستون های پیش ساخته بتن مسلح و فونداسیون سطحی مهار شده از نوع بتن مسلح می باشد که با توجه به احداث این گالری و سازه های تکمیلی دیگر نظیر فنس، دیوار، محافظه های بتنی دیگر منطقه پیچ شیطان از نظر خطرات ناشی از ریزش ایمن خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این پروژه از اوایل سال 1386 عملیات اجرایی آن آغاز شده و هم اکنون دارای 60 درصد پیشرفت فیزیکی بوده که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

شایان ذکر است طول محور ارتباطی هراز در حوزه استحفاظی استان مازندران 125 کیلومتر بوده که در طول محور یاد شده تعداد 13 دستگاه تونل و 6 دستگاه گالری وجود دارد.

لینک

   بازدید خبرنگاران از محور ارتباطی هراز   

جابجایی مسافران قطار، 37 درصد بیشتر از گذشته

مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری تا کید کرد: جابجایی مسافران قطار در 3 سال گذشته 37 درصد بیشتر از مدت مشابه در گذشته بوده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری کامبیز خسروی افزود: میانگین جاباجیی مسافران از سال 1381 تا 1383 حدود 16 میلیون نفر بوده است که در سال 1384 تا 1386 به حدود 22 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

وی در زمینه زیر ساختهای حمل و نقل ریلی نیز تصریح کرد: طول زیرسازی انجام شده خطوط ریلی نیز در 3 سال گذشته رشد 76 درصدی داشته است یعنی در سالهای 1381 تا 1383 حدود 167 کیلومتر از خطوط ریلی زیرسازی شد در حالی که این زیرسازی در سالهای 1384 تا 1386 حدود 295 کیلومتر بوده است.

لینک

   نشست شورای هماهنگی حمل و نقل استان کرمان   

جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان کرمان با حضور مدیران کل ادارات و سازمانهای مرتبط با حمل و نقل استان در محل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان تشکیل شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان طی این نشست بر هدف گزاری کاهش 50 درصدی تصادفات و تلفات جاده ای با اجرای طرح های ایمنی تأکید شد.

در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان ضمن تأکید بر بروز رسانی نقاط حادثه خیز جاده ای در مقاطع زمانی مشخص از طریق سیستم نرم افزاری بانک اطلاعات سوانح جاده ای مقرر شد با توجه به هدف گزاری 50 درصدی تلفات و سوانح از طرف اعضای شورا ارائه طریق گردد.

بر اساس این گزارش مهندس هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان از در دست اقدام بودن نصب تابلوهای سیستم هوشمند و مانیتورینگ شدن گردنه های کوهستانی جاده های استان در آینده توضیحاتی را ارائه نمود و همچنین بر ضرورت نصب تابلوهای پیام متغیر جاده ای نیز تأکید شد.

لینک

   مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری اعلام کرد:رشد 244 درصدی احداث راههای جدید   

مهندس خسروی مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری گفت: احداث راههای جدید توسط وزارت راه و ترابری طی 3 سال گذشته رشد 244 درصدی داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری مهندس خسروی میانگین طول راههای احداثی جدید در سالهای 1384 تا 1386 حدود 3087 بوده است که در مقایسه با سالهای 1381 تا 1383 حدود 2189 کیلومتر بیشتر بوده است.

مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری اظهار داشت: احداث بزرگراهها و آزادراهها نیز در همین مدت حدود 56 درصد رشد داشته است که احداث آزادراه از 6/909 کیلومتر به 2/1422 افزایش یافته و ساخت بزرگراه از 3/3599 کیلومتر به 9/5602 افزون شده است.

 

لینک

   برگزاری مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد   

مراسم جشنی با حضور مدیر کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد و معاونین وی و جمعی از کارکنان در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم حجت الاسلام سید خلیل قائمی، امام جماعت اداره ضمن عرض تبریک به مناسبت میلاد مسعود هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت و بیان زندگینامه آن حضرت مجلس حاضر را به فیض رساند.

در ادامه مهندس محمدیان مدیر کل راه استان اظهار داشت: با توجه به اینکه حضرت علی ابن موسی الرضا ارزشمندترین گوهر گرانبهای کشور عزیز ماست، احترام آن بر همه ما واجب و می بایست از فرامین آن حضرت به نحو احسن پیروی نماییم.

در این مراسم به شرکت کنندگان در مراسم جشن هر نفر مبلغ یکصد هزار ریال به میمنت این روز ارزشمند اهداء و مسابقه ای از سوی دبیر ستاد اقامه نماز و امور فرهنگی روابط عمومی اداره کل راه و ترابری برگزار که به قید قرعه به 4 نفر جوایزی اهداء شد.

در پایان مراسم جشن با پخش شیرینی همراه با احادیثی از فرامین آن بزرگوار و صلوات بر محمد و آل محمد خاتمه یافت.

 

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:سالانه حدود2500 میلیاردتومان صرف قیر و آسفالت می شود   

قائم مقام وزیر راه و ترابری اعلام کرد: سالانه حدود 2500 میلیارد تومان صرف قیر و آسفالت می شود که معادل 15 درصد بودجه عمرانی کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی که در چهارمین همایش قیر و آسفالت ایران در دانشکده فنی دانشگاه تهران سخن می گفت، با اشاره به لزوم مدیریت هزینه در پروژه ها، بیان کرد: با رعایت مدیریت کیفیت و مدیریت هزینه می توانیم ایمنی و سرعت مناسبی را در اجرای پروژه ها داشته باشیم.

وی گفت: توسعه پایدار و همه جانبه از شعارهای دولت نهم است که باید به این مسأله در شبکه حمل و نقل از جمله احداث راهها و نگهداری و روکش آسفالت توجه جدی شود.

قائم مقام وزیر راه و ترابری تصریح کرد: سالانه بیش از 500 میلیون تن آسفالت در کشور مصرف می شود که این میزان مصرف نقش آسفالت در اقتصاد و توسعه کشور را نمایان می سازد و ما نباید هزینه های هنگفت را به راحتی مستهلک کنیم.

وی ادامه داد: عمر آسفالت در ایران بین سه تا چهار سال است که باید به 10 سال ارتقا یابد.

مهندس هاشمی یادآور شد: با وجود اینکه 140 سال از تولید آسفالت می گذرد اما در کشورمان تاکنون شاهد نوآوری و تحولی در این زمینه نبوده ایم.

قائم مقام وزیر راه و ترابری تأکید کرد: استفاده از تکنولوژی های جدید باید مورد توجه قرار گیرد و روشهای سنتی را باید نوسازی کنیم.

وی همچنین بر استفاده از پلیمرهای جدید در آسفالت اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از پلیمرها ضریب اطمینان را افزایش و خطاها را کاهش می دهد.

گفتنی است چهارمین همایش قیر و آسفالت ایران از امروز به مددت دو روز با مشارکت بیش از 750 نفر از مدیران، اساتید و صاحبنظران توسط مؤسسه قیر و آسفالت ایران و پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری در دانشکده فنی دانشگاه تران در حال برگزاری است.

 

لینک

   مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مازندران:انتقال فرهنگ دفاع مقدس نیاز واقعی جامعه   

طی جلسه ای با حضور مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها و مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان مازندران همکاری متقابل بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، در این جلسه سرهنگ پاسدار سید مهدی کیاءالحسینی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس ضمن تشریح اهداف و مأموریتهای اداره کل در حوزه حفظ آثار و نشر فرهنگ حماسی و ارزشهای دفاع مقدس و همکاری ادارات استان توضیحاتی ارائه نمودند.

در ادامه، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها ضمن تقدیر و تشکر از مأموریت حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس، انتقال فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و معرفی شهدا را نیاز واقعی جامعه امروز دانستند.

ایشان در ادامه ضمن گرامیداشت شهدای اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، نقش برجسته صنف حمل و نقل بار و مسافر و پشتیبانی و حضور مستمر این قشر در دفاع مقدس را مهم توصیف نمودند.

خاطرنشان می شود: از جمله مصوبات جلسه مذکور، مقرر گردید جهت نصب بیلبورد در راستای معرفی فرهنگ دفاع مقدس به ویژه شهدای صنف کامیونداران استان مازندران به تعداد 10 عدد بیلبورد در ورودی ها و مرکز استان طی نامه ای از اداره کل حفظ آثار به اداره کل حمل و نقل و پایانه ها جهت صدور مجوز اقدام گردد.

انجام اقدامات شایسته جهت تجلیل از شهدای کامیونداران و اتوبوسداران اداره کل حمل و نقل و پایانه ها با مشارکت هر دو نهاد، برگزاری نشست متقابل در قرارگاه مرکز فرهنگی و فضای عمومی دفاع مقدس جهت آشنایی صنف کامیونداران با فعالیت قرارگاه، بررسی های لازم برای برگزاری مراسم تجلیل از شهدای کامیونداران در 26 آذر روز حمل و نقل از دیگر مصوبات جلسه مذکور بوده است.

 

لینک

   تقدیر رئیس پلیس راهور ناجا از دست اندرکاران حمل و نقل مازندران   

رییس پلیس راهور ناجا از دست اندرکاران بخش حمل و نقل استان مازندران تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، رییس پلیس راهور ناجا طی ارسال لوح های جداگانه به دکتر افندی زاده، معاون وزیر و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و مهندس کریمی استاندار مازندران از فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران به جهت تعامل و همکاری بهینه با مجموعه پلیس راه استان مازندران، فراهم نمودن امکانات لازم به منظور ایمن سازی محورها و بکارگیری گشتهای نامحسوس و کاهش تصادفات تقدیر و تشکر کرد.

سردار محمد رویانیان همچنین از اتحادیه انجمن های صنفی حمل بار و مسافر و رؤسای انجمن های صنفی شرکتهای حمل و نقل کالا مناطق 6 گانه جهت تلاش شبانه روزی در توسعه بخش حمل و نقل جاده ای و نوسازی ناوگان و کاهش تصادفات جاده ای در سطح استان مازندران تقدیر و تشکر نمود.

لینک

   برگزاری نخستین دوره آموزشی مهندسی ارزش در مازندران   

براساس هماهنگی های به عمل آمده و مجوز صادره از سوی دفتر برنامه ریزی و آموزش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور نخستین دوره آموزشی مهندسی ارزش با شرکت 20 نفر از کارشناسان اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در دفتر مدیر کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران و مدرس این دوره اظهار داشت: شرکت کنندگان در این دوره با تکنیک های حل مسأله، الزامات و رویکردهای مهندسی ارزش و نقش آن در فرآیند کاهش هزینه ها، افزایش بهره وری و توانمندی های نیروی انسانی در اصلاح سیستم آشنا شدند.

خاطرنشان می شود: به شرکت کنندگانی که با موفقیت دوره را سپری نمایند گواهینامه معتبر اعطا می شود.

لینک

   چهارمین همایش قیر و آسفالت برگزار می شود   

با حضور وزیر راه و ترابری، مدیران و اساتید دانشگاه چهارمین همایش قیر و آسفالت در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این همایش 21 و 22 آبان ماه با مشارکت بیش از 750 نفر از مدیران، اساتید و صاحبنظران توسط مؤسسه قیر و آسفالت ایران و پژوهشکده حمل و نقل وزارت راه و ترابری برگزار خواهد شد.

در این همایش وزیر راه و ترابری، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، رئیس پژوهشکده حمل و نقل، اساتید دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران و دیگر صاحبنظران سخنرانی خواهند کرد.

لینک

   خط کشی و نصب علایم در راههای استان کهگیلویه و بویراحمد   

عملیات خط کشی راههای شریانی و غیرشریانی استان کهگیلویه و بویراحمد از تاریخ 19/8/87 شروع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، در این عملیات از مجموع 1290 کیلومتر راه 750 کیلومتر آن خط کشی می شود به گفته معاون راهداری این اداره کل علائم اخطاری و انتظامی و اطلاعاتی در محورهای یاسوج ـ اقلید، نقاره خانه و سفیدار در شهرستان بویراحمد و محورهای لیکک ـ تنگ ماغر در شهرستان بمبئی شروع گردید که در این عملیات بیش از 4500 عدد تابلو در این محورها نصب خواهد شد.

 

لینک

   نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی:دکتر بهبهانی بهترین وزیر کابینه دولت نهم   

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری کارآمدترین، توانمندترین، عالم ترین فرد نسبت به مسئولیت خود و در حقیقت بهترین وزیر دولت عدالت محور نهم است.

میگلی نژاد نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به حضور دکتر بهبهانی در کابینه احمدی نژاد افتخار می کنند.

وی اضافه کرد: دکتر بهبهانی با وجود اینکه مدت کوتاهی است وزیر راه و ترابری شده اند، اقدامات مؤثری را در مدیریت طرح ها و پروژه های وزارت راه و ترابری انجام داده اند به طوری که اقدامات وی در همین مدت کوتاه همه نمایندگان مجلس را به شگفتی واداشته است.

نماینده بوشهر اظهار داشت: دکتر بهبهانی به سبب نوع نگاه تخصصی و عالمانه خود نسبت به پروژه ها و طرح های وزارت راه و ترابری و همچنین روحیه عملیاتی و ساده زیستی وی در حقیقت بهترین وزیر دولت نهم است.

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه، سرپرست اداره راه و ترابری ایرانشهر، سرپرست اداره راه و ترابری اسپکه، سرپرست اداره راه و ترابری چابهار منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر مهندس مصطفی سنجرانی در احکام جداگانه عبدالرحمن  نارویی را به سمت سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه، خدارحم سارانی را به سمت  سرپرست اداره راه و ترابری ایرانشهر، منوچهر درشته را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری اسپکه و عبدالرحمن هاشمزهی را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری چابهار منصوب کردند.

                                                   

لینک

   عملیات اجرایی احداث و آسفالت راه همت آباد به ملکی در شهرستان قاین آغاز شد   

با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد ریال عملیات اجرائی احداث و آسفالت راه روستایی همت آباد به ملکی از توابع شهرستان قاین آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان طول این پروژه را 16 کیلومتر عنوان کرد و افزود: این اعتبار از ملی و استانی هزینه شده است.

مهندس جعفری در ادامه خاطرنشان کرد؛ با بهره برداری از این پروژه روستاهای مرزی ملکی ـ چشمه بید ـ چاه اله داد با بیش از 200 خانوار از راه روستائی مناسب برخوردار خواهند شد.

 

لینک

   فرا رسیدن فصل سرما و اعلام آمادگی راهداران در استان قزوین   

مدیر کل راه و ترابری استان قزوین، از آمادگی راهداران این استان برای برفروبی و بازگشایی جاده ها در فصل سرما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قزوین، سید رضا موسوی، در جلسه شورای راهداری استان با بیان این خبر گفت: اعتبارات نگهداری این اداره کل از 41 میلیارد ریال در سال 86 به 73 میلیارد ریال در سالجاری افزایش یافت.

موسوی، علت افزایش اعتبارات اداره کل راه و ترابری استان قزوین را بروز برف و سرمای بی سابقه پارسال و توجه بیشتر مسئولان استان به اهمیت نگهداری راهها اعلام و اضافه کرد: با افزایش اعتبارات، امسال هفت دستگاه لودر، یک دستگاه کریدور و دو دستگاه نمک پاش 40 تنی برای برفروبی و نگهداری راههای استان خریداری شد.

مدیر کل راه و ترابری استان قزوین، در ادامه ابراز امیدواری کرد: با تخصیص اعتبارات ملی، 15 دستگاه کامیون هم در آینده خریداری شود.

وی، همچنین با اشاره به تجهیز 12 دستگاه نمک پاش مکانیزه و سایر ماشین آلات راهداری استان قزوین، برای برفروبی و بازگشایی راهها در فصل سرما اظهار داشت: تاکنون بیش از هفت هزار تن نمک و 15 هزار تن ماسه شکسته برای جلوگیری از بروز یخبندان در جاده های استان خریداری شده است.

به گفته ی موسوی، امسال در طرح راهداری زمستانی، 24 اکیپ به استعداد بیش از 300 نفر راهدار با استفاده از 210 دستگاه ماشین آلات، وظیفه بازگشایی و برفروبی جاده های استان قزوین را به عهده دارند.

در این جلسه که در سالن جلسات اداره کل راه و ترابری استان قزوین برگزار شد، مسعود حق لطفی معاون راهداری این اداره کل هم با اشاره به کاهش 5/13 درصدی میزان تلفات سوانح رانندگی در سال گذشته، خواستار توجه بیشتر مسئولان ادارات راه و ترابری استان قزوین به موضوع ایمنی راهها شد.

محمد جمالی معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان قزوین هم، میزان اعتبارات هزینه شده برای اجرای طرح های راهداری در بخش راه روستایی را در سال گذشته 16 میلیارد ریال اعلام کرد و با اشاره به ادغام سرفصل اعتبارات راههای اصلی و روستایی، خواستار توجه بیشتر برای نگهداری راههای روستایی شد.

همچنین در ابتدای این جلسه روسای ادارات تابعه و ستادی اداره کل راه و ترابری استان قزوین، با ارائه گزارشی ضمن اعلام آمادگی برای اجرای طرح راهداری زمستانی، مسایل و مشکلات حوزه کاری خود را بیان کردند.

 

لینک

   مدیرکل روابط عمومی وزارت راه وترابری:جابجایی301 میلیون تن بارتوسط ناوگان جاده ای   

مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری گفت: ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور درسال گذشته بیش از 301 میلیون تن بار جابجا کرده است.

مهندس خسروی مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری اظهار داشت: در حالی که میزان جابجایی بار توسط ناوگان جاده ای کشور در سال 84 و 85 به ترتیب 252 و 274 میلیون تن بار بوده این رقم تا پایان سال 86 به میزان 301 میلیون تن افزایش یافت.

مشاور وزیر و مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری اضافه کرد: در حالی که متوسط عمر ناوگان عمومی مسافری 84 به طور متوسط 9/14 سال بود این رقم تا پایان سال 1386 به میزان 38/13 سال کاهش یافت.

مهندس خسروی همچنین در خصوص وضعیت احداث آزادراهها و بزرگراههای کشور گفت: طول آزادراهها تا پایان سال 84، 6/31/12 کیلومتر بوده که این رقم تا پایان سال 86 به عدد 1606 کیلومتر افزایش یافت.

همچنین طول بزرگراه های کشور هم اکنون 6180 کیلومتر است که نسبت به سال 84 به طور متوسط 8/19 درصد رشد داشته است.

سخنگوی وزارت راه و ترابری همچنین متوسط عمر ناوگان باری کشور را 06/19 سال عنوان کرد.

 

لینک

   عملیات راهداری زمستانی راه و ترابری در محورهای ارتباطی مازندران   

همزمان با آغاز نخستین بارش برف در ارتفاعات محور شریانی کندوان گروه های راهداری زمستانی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مستقر در راهدارخانه های تونل و ولی آباد اقدام به اجرای عملیات ویژه راهداری زمستانی (نمک پاشی و برفروبی) در این محور حساس و حیاتی کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این خبر افزود: معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور حفظ ایمنی جاده ها و تردد روان وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جاده ای با کلیه امکانات و اکیپ های راهداری خود آمادگی کامل برای عملیات راهداری زمستانی در سال جاری را دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: لذا بدین منظور پس از بارش اولین برف زمستانی در ارتفاعات محور ارتباطی کندوان در تاریخ 8 و 11 آبان ماه سال جاری راهداران مستقر در راهدارخانه های این اداره کل در محور مذکور اقدام به دو مرحله نمک پاشی در سطح محور نموده که این امر موجب تسهیل در شرایط ترافیکی و حمل و نقلی محور گشت.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان در ادامه اظهار امیدواری کرد: ان شاءا... با انجام اقدامات ایمنی و پیشگیرانه از سوی این اداره کل و رعایت قوانین و مقررات از سوی شهروندان و مسافرین عزیز شاهد ارتقاء ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن در سطح راههای استان باشیم.

شایان ذکر است محور ارتباطی و تاریخی کندوان با بیش از 75 سال سابقه در صنعت حمل و نقل کشور نقش به سزایی در انتقال بار و مسافر از استانهای شمالی به پایتخت کشور را دارد.

 

لینک

   حضور راهداران اداره کل راه و ترابری آمل در مانور امداد و نجات   

راهداران اداره راه و ترابری آمل در رزمایش مانور امداد و نجات و آموزش بلایای طبیعی این شهرستان شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، کارکنان و راهداران سخت کوش اداره راه و ترابری شهرستان آمل با ماشین آلات سبک و نیمه سنگین این اداره در رزمایش مانور امداد و نجات و آموزش بلایای طبیعی این شهرستان که در محل اردوگاه شهید باهنر آمل برگزار شد شرکت نموده و با ارائه توانمندی ها و تجربیات خود مورد تشویق و تقدیر همگان قرار گرفتند.

لینک

   نشست نماینده آمل در مجلس با مدیر کل راه و ترابری مازندران   

نشست مشترک دکتر یوسفیان نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی با مهندس موسی رحیمی مدیر کل مهندس اسد معاون راهداری، مهندس رضایی معاون فنی و مهندسی، مهندس نظری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل و دیگر مسئولین راه و ترابری استان مازندران در محل اداره راه و ترابری شهرستان آمل در خصوص اجرای طرح چهارخطه نمودن محور هراز انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، در این نشست مهندس رحیمی ضمن ارائه چگونگی طرح و نحوه اجرای چهارخطه نمودن محور هراز عنوان کرد: به زودی عملیات اجرایی 9 کیلومتر در بالادست و 3 کیلومتر در پایین دست محور فوق آغاز می شود. شایان ذکر است دکتر یوسفیان نیز در این نشست قول همکاری و هرگونه مساعدت را در جهت تسریع اجرا پروژه مذکور دادند.

لینک

   نوسازی مینی بوس های فعال در بخش حمل و نقل بین شهری ضروری است   

حسن رحمانی مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم گفت: براساس اطلاعات موجود، در شهریورماه سالجاری میانگین سنی مینی بوسهای فعال در بخش حمل و نقل برون شهری استان قم 3/25 سال بوده که این میزان از میانگین سنی سطح کشور بالاتر است و این فرسودگی در بروز حوادث و سوانح جاده ای و کاهش سطح کیفی خدمات بخش بسیار مؤثر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم وی افزود: کامیونهای بخش حمل و نقل کالای استان نیز وضعیت مشابهی دارند و متوسط سنی آنان به 4/23 سال می رسد که میانگین سنی کشور 17 سال است.

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم گفت: میانگین سنی اتوبوسهای فعال در بخش حمل و نقل مسافر برون شهری استان 1/12 و سواری های کرایه بین شهری 1/4 می باشد که از وضعیت مطلوبی برخوردارند. آقای حسن رحمانی خاطرنشان کرد برای نوسازی ناوگان فرسوده ضروری است از طرفی تسهیلات بانکی پرداخت شود و به موازات آن محدودیتهایی برای فعالیت ناوگان فرسوده اعمال شود.

 

 

لینک

   14 درصد تصادفات جاده ای استان قم کاهش یافت   

در 6 ماهه اول سالجاری تصادفات جاده ای استان قم نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 14 درصد کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علی روشن سرپرست اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل با بیان این مطلب گفت: سال گذشته تعداد تصادفات جاده ای 2401 ( دو هزار و چهارصد و یک ) مورد گزارش و ثبت شد که در سال جاری با تلاش و همکاری دستگاهها و ارگانهای ذیربط این رقم به 2055 مورد رسیده است.

وی دلایل کاهش تصادفات را مواردی چون تلاش شبانه روزی مأموران پلیس راه، آموزش های ایمنی و ترافیک در سالهای گذشته دانست. علی روشن در ادامه اجرای پروژه های مدیریت ترافیک نظیر سیستم های کنترل سرعت و گشت های نامحسوس، بهسازی راهها، ارتقاء سطح فرهنگ ترافیک جامعه و در نتیجه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را از دیگر دلایل کاهش تصادفات رانندگی عنوان کرد.

لینک

   تابلوهای هشدار سرعت در اتوبان قم ـ تهران راه اندازی شد   

 

سازمان حمل و نقل و پایانه های استان یکی دیگر از سیستم های هوشمند کنترل و مدیریت ترافیک خود را راه اندازی نمود. این سیستم در دو لاین شرقی و غربی اتوبان قم ـ تهران نصب شده است و در هر سمت در 3 لاین مجزا سرعت خودروهای عبوری را کنترل می کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، سرپرست اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل و پایانه های هدف از نصب این سیستم را کنترل و کاهش سرعت خودروهای عبوری در مناطق پرحادثه دانست و بیان کرد با بهره گیری از اینگونه سیستم ها می توانیم مدیریتی دقیق بر سرعت خودروهای عبوری داشته باشیم و در نتیجه حوادث رانندگی در این نقاط را کاهش دهیم. این سیستم شامل سنسورهای برقی در سطح جاده بوده که می تواند تعداد، نوع و سرعت وسائل نقلیه را مشخص کرده و بر روی صفحات نمایش که بالای هر لاین نصب شده است نشان دهد.

در فاز بعدی طرح، مقرر است با نصب دوربین، تخلفات رانندگان ثبت و به پاسگاه اتوبان اعلام تا عوامل پلیس راه بتوانند با خودروهای متخلف در پایان مسیر برخورد قانونی نمایند.

 این طرح با همکاری اداره کل راه و ترابری استان و عوامل پلیس راه به اجرا در آمده است.

لینک

   سیستم های هوشمند توزین در محورهای استان قم راه اندازی می شود   

به منظور کنترل بهتر و بیشتر وسایل نقلیه حامل بار ارضافی با همکاری اداره کل راه و ترابری استان قم در محورهای استان سیستم های هوشمند WIM (توزین در حال حرکت) نصب می شود که با نصب و راه اندازی این سیستم دیگر نیازی به باسکولهای سیار و دیجیتال نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علی روشن رئیس اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم با اعلام مطلب فوق افزود: با استفاده از این سیستم اضافه بار وسائل نقلیه مشخص و اطلاعات حاصله با تجهیزات الکترونیکی به پاسگاههای پلیس منتقل و سپس اعمال قانون می شود.

وی در ادامه افزود: در شش ماهه نخست سالجاری، تعداد تخلفات اضافه بار شناسایی شده 270 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. علی روشن گفت: در شش ماهه نخست تعداد تخلفات شناسایی شده 1087 مورد ثبت شده در حالی که در مدت مشابه سال قبل 293 مورد بوده و بیشترین تخلفات ثبت شده مربوط به حمل مصالح ساختمانی است.

لینک

   پیش بینی کاهش دما در استان های شمالی   

بررسی نقشه های پیش یابی بیانگر نفوذ توده هوای سرد عرض های شمالی به سواحل دریای خزر، از روز جمعه می باشد. این توده هوای سرد تا مرکز ایران نیز کشیده می شود.

به گزارش سازمان هواشناسی از اواخر روز جمعه تا روز دوشنبه وزش باد شدید، کاهش محسوس دما، بارش باران و برف در نیمه شمالی کشور به ویژه استانهای حاشیه دریای خزر پیش بینی می شود.

شایان ذکر است که کاهش دما در روزهای یکشنبه و دوشنبه در استانهای گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی محسوس تر می باشد.

 

لینک

   با حضور وزیر راه و ترابری:طرح توسعه بندر بوشهر به بهره برداری رسید   

درمراسمی با حضور وزیرراه و ترابری، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استانداربوشهر، نمایندگان مردم استان درمجلس روز چهارشنبه طرح توسعه بندر بوشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در این مراسم  گفت: بندر بوشهر نخستین پایگاه تجارت خارجی ایران در زمان لطفعلی خان زند محسوب می شود و برای دستیابی این بندر به سابقه دیرینه خود علاوه بر طرحهای توسعه ای باید این بندر به خط ریلی نیز متصل شود.

وزیر راه و ترابری افزود: بر همین اساس افزون بر راه آهن بوشهر - شیراز، راه آهن بوشهر - بهبهان و اهواز نیز برای اتصال به شبکه سراسری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: بوشهر نگین فیروزه دریای خلیج فارس است که در مقطعی رونق آن با رکود مواجه شد و با توسعه راههای زمینی و ریلی شکوه دوباره خود را دست یابد.

وی توسعه شبکه ریلی را اولویت نخست برنامه های وزارت راه و ترابری دانست و گفت: هم اینک 9هزار کیلومتر خط ریلی در کشور داریم که در سند چشم انداز هزار و 400باید به 25هزار کیلومتر افزایش یابد.

وی تحقق این مهم را مستلزم همراهی و حمایت مجلس در تامین بودجه اعلام کرد و افزود: بدلیل برخی از مشکلات و فقدان ریل به رغم اینکه راه آهن شیراز - اصفهان تا اقلید آماده است اما به دلیل کمبود ریل با مشکلاتی مواجه شده که براساس برنامه زمانبندی تا اسفند ماه این طرح مهم به اتمام خواهد رسید.

با اجرای این طرح علاوه بر ساخت دو پست اسکله در مجموع به طول388 متر و موج شکنی به طول هزار متر با لایروبی 13 میلیون متر مکعب عمق کانال ورودی بندر بوشهر از 6 و نیم متر به 10 متر و 80 سانتی متر رسید تا ظرفیت پهلودهی کشتی های این بندر از هزارتن به 30 هزار تن افزایش یابد.

همچنین 12 هکتار زمین از دریا برای بارانداز کانتینرها به دست آمد.

با بهره برداری از طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر از 2 و 7 دهم میلیون تن به پنج میلیون تن می رسد و میزان اشتغال در این بندر از هزار و800 نفر به سه هزار و 500 نفر افزایش می یابد.

برای اجرای این طرح در مدت سه سال 90 میلیون دلار هزینه شد.

دکتر بهبهانی در گفت وگو با خبرنگاران در بوشهر افزود: جابجایی فرودگاه زمان بر است که برای تحقق این مهم بزودی مطالعات فرودگاه جدید آغاز خواهد شد.

وی از استان بوشهر به عنوان مناطق با جاذبه های گردشگری بالا نام برد واظهارداشت: به دلیل اینکه تصادف های رانندگی درخطوط منتهی به مناطق گردشگری درکشورزیاداست یکی از راه های کاهش آن توسعه خطوط ریلی است که این مهم نیز به جد دنبال می شود.

بهبهانی گفت: راه آهن بم به زاهدان و راه آهن شرق بین چابهار به مشهد - سرخس نیز در دستور کار است.

وی گفت:حذف نقاط حادثه خیز و تبدیل جاده های پرتردد به بزرگراه نیز از سیاست هایی است که وزارت راه و ترابری در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه و ترابری اضافه کرد:استان بوشهر از سابقه تاریخی و قابلیت بالای اقتصادی و گردشگری برخوردار است که برای استفاده مفید از این قابلیت خطوط ریلی از شیراز به بوشهر و از بوشهر به خوزستان برای اتصال به شبکه سراسری ریلی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اتصال دو استان ازطریق خط ریلی محدود به یک مسیر نباید باشد و ممکن است چند مسیر برای پوشش مناطق جمعیتی را در برگیرد که به این مهم در خط ریلی شیراز - بوشهر نیز توجه خواهد شد.

وزیر راه وترابری اضافه کرد:افزون بر توسعه خطوط ریلی و جاده ای در استان های ساحلی از جمله بوشهر باید حمل و نقل دریایی نیز پویا شود.

بهبهانی افزود: برای تسریع در اجرایی شدن پروژه بزرگراه بوشهر- شیراز نیز تمهیدات لازم اتخاذ خواهد شد.

وزیر راه و ترابری روز چهارشنبه برای بهره برداری از طرح توسعه بندر بوشهر به این بندر سفر کرد.

 

لینک

   حضور ورزشکاران اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در المپیاد ورزشی   

با حضور تعدادی از مدیران کل و مسئولین سازمان بنیاد شهید و ایثارگران استان و تیم های ادارات کل و سازمانها متشکل از جانبازان، آزادگان و فرزندان شاهد و ایثارگر در محل سالن ورزشی شهید فهمیده مراسم افتتاحیه اولین المپیاد فرهنگی و ورزشی خانواده معزز ایثارگر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان این مسابقات تا مورخ 18/8/87 در زاهدان با مسابقات شنا، فوتسال، تیراندازی با کمان، تیرانداز با تفنگ بادی و تنیس روی میز ادامه خواهد داشت و تیم های شرکت کننده با هم به رقابت خواهند پرداخت.

اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان با حضور تعداد 8 نفر در این دوره مسابقات شرکت نموده است.

لینک

   عملیات راهداری پاییزه در طول راههای استان خوزستان آغاز شد   

مهندس خیراله خادمی بیان داشت: راهداری پائیزه همه ساله با شروع فصل بارندگی آغاز و تا آخرین بارش های بهاری ادامه می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان وی عملیات آغاز شده را شامل دریواسیون دهانه پلها، شستشوی علائم ایمنی هشداردهنده، بازسازی جانپناه پلهای واقع در محورهای مواصلاتی، رنگ آمیزی علائم، خط کشی محورها و تفکیک مسیر عبور کاربران جاده ای، نصب چشم گربه ای، ترمیم گاردریل های شکسته، بازسازی پلها و نصب سیستم های روشنائی و لکه گیری محورها ذکر کرد.

وی افزود: با تکمیل و اجرایی نمودن این طرحها شاهد ایمنی حمل و نقل کاربران جاده ای در طول راههای استان خواهیم بود.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان تصریح کرد: طرح راهداری پائیزه در تمامی شهرستانهای استان اجرا خواهد شد که پیش بینی می شود بیش از 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات راهداری برای اجرای کامل آن هزینه خواهد شد.

گفتنی است هم اکنون کار دیواسیون چند پل بزرگ در استان آغاز شده است که پیش بینی می شود تا پایان ماه آینده به اتمام برسد

لینک

   بهره برداری از 10 پروژه راه روستایی در سالروز سفر دوم ریاست جمهوری   

در آستانه فرا رسیدن سالگرد سفر دوم ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت به استان خراسان جنوبی بهره برداری از 10 پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر 36390 میلیون ریال آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مهندس نصری با اعلام این خبر افزود: این پروژه ها در شهرستان های بیرجند ـ قاین و سربیشه از محل اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری به استان به انجام رسیده است که با بهره برداری از 51 کیلومتر احداث و آسفالت راه روستایی تعداد 1129 خانوار در روستاهای شهرستان های یاد شده از راه مناسب برخوردار خواهند شد.

وی افزود در حال حاضر 30/87 درصد جمعیت روستاهای بالای 20 خانوار استان از راه آسفالت مناسب برخوردارند که با بهره برداری از 13 پروژه دیگر تا پایان سال جاری این درصد افزایش خواهد یافت.

لینک

   افتتاح مرکز تمام مکانیزه معاینه فنی خودروهای برون شهری کرمان   

دومین مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای برون شهری استان کرمان در مرکز استان با مساحت 800 متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی، در محل پایانه حمل و نقل کالای کرمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان مراسم افتتاح این مرکز که با حضور مهندس قاسمی مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مسؤولین این اداره کل، رؤسای تشکل های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای و جمعی از رانندگان برون شهری برگزار گردید، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: در این مرکز تمامی وسایط نقلیه عمومی سنگین با ظرفیت بالای 5/3 تن مورد معاینه فنی قرار می گیرند.

گزارش واصله حاکی است مهندس هدایتی با اشاره به اینکه در این مرکز تمامی مراحل معاینه فنی به صورت تمام مکانیزه صورت می گیرد افزود: در سال گذشته اولین مرکز معاینه فنی خودروی استان در شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید و هم اکنون با راه اندازی این مرکز که با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است علاوه بر اشتغال زایی حداقل 5 نفر با تست نور، کیلومتر، ترمز، جلوبندی و تست آلاینده ها و ... این خودروها و کاهش تلفات جاده ای کمک شایان توجهی می نماید.

لینک

   دوره آموزشی تیم سازی و شیوه های کارگروهی در راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره آموزشی تیم سازی و شیوه های کارگروهی برای 20 نفر از مدیران ادارات تابعه و اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی در پایان دوره همکاران با مبانی و مفاهیم اصلی گروه و تیم، نظارت و رابطه تیم در گروه، انواع تیم، روشهای کار تیمی و تیم سازی در سازمان آشنا شدند.

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه‌های در دست احداث در اردبیل   

وزیرراه و ترابری روز شنبه درسفر به اردبیل به همراه استاندار، نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان استان ازطرح درحال احداث راه آهن میانه – اردبیل ودیگر طرح های حوزه حمل و نقل در این استان بازدید کرد.    

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این سفر عملیات اجرایی قطعات چهار، پنج و شش طرح درحال احداث راه آهن میانه – اردبیل مورد بازدید دکتر حمید بهبهانی و هیات همراه قرار گرفت.

دراین بازدید وزیرراه و ترابری برلزوم تسریع دراجرای این طرح توسط پیمانکاران تاکید کرد.

طرح راه آهن میانه - اردبیل به طول 175 کیلومتر در شش قطعه در حال اجراست که تاکنون 600 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

امسال برای این طرح 400 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

همچنین وزیرراه وترابری و هیات همراه درسفر امروز از طرح راه اصلی اردبیل - تهران درمنطقه سرچم و میانه بازدید کردند.

دکتر بهبهانی در بازدید بیان داشت:‌ سعی می‌شود در خصوص رفع مشکلات اجرای طرح سرچم به زنجان اقدامات اساسی صورت گیرد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری این پروژه به بهره برداری برسد.

پروژه  سرچم به زنجان به طول 175 کیلومتراست که هم اکنون از پیشرفت 65 درصد برخوردار است و تاکنون هشت کیلومتر آن روسازه و 4 کیلومتر آن آسفالت ریزی شده است.

لینک

   وزیر راه و ترابری اعلام کرد:انجام مطالعات طرح قطار سریع السیر قم – تهران   

وزیر راه و ترابری که به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید وآیت الله مصباح یزدی به قم سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح قطار سریع السیر قم – تهران در مرحله انتخاب سرمایه گذار قرار دارد که امیدواریم مراحل اجرایی آن سال آینده آغاز شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی کوتاه شدن زمان سفر از قم به تهران و بالعکس تا 20 دقیقه را از مزایای این قطار دانست و افزود : پیش بینی می شود برای اجرای این طرح یک میلیارد دلار هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: هر ۱۰۰ کیلومتر این طرح ۶۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و برای تکمیل نهایی این پروژه نیز بین ۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وزیر راه و ترابری از بررسی طرح مستقل شدن راه آهن قم از استان مرکزی خبر داد و افزود : این طرح در وزارت راه و ترابری در حال مطالعه است و نتیجه آن بعد از کارشناسی همه جانبه اعلام می شود .

وی با اشاره به سفرهای سرزده خود به استانهای کشور و بازدید از پروژه های در حال انجام گفت: این اقدام به روند تکمیل پروژهها خصوصا در مناطق محروم سرعت بیشتری خواهد بخشید.

بهبهانی همچنین گفت: طبق مصوبات جدید وزارت راه پیمانکاران باید به مدت ۱۰سال کار و پروژه های خود را بعد از ساخت و تحویل، ضمانت کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی روز گذشته در دیدار با وزیر راه و ترابری ابراز عقیده کرد: در دولتهای گذشته بسیاری از ارزشها و آرمانها کمرنگ شده بود ولی امروز دولت نهم آن اهداف و شعارهای انقلاب را ترویج و رونق داده است.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه دولتمردان در زمینه خدمت رسانی و کار برای دولتهای بعد از خود الگو می‌باشند، اظهار داشت: از برکات و دستاوردهای دولت نهم، ترسیم برنامه و راهکار برای دولتهای بعد از خود نیز می باشد.

وی ادامه داد: دولتهای بعد از دولت نهم نمی‌توانند خلاف طرحها و اقداماتی که این دولت آغاز کرده است، عمل نمایند.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه رییس دولت نهم فرهنگ کار را در کشور نهادینه کرد، گفت: مردمی که این همه خدمت صادقانه و تلاش های شبانه روزی دکتر احمدی‌نژاد و اعضای هیات دولت را می بینند به راحتی زیر بار هر کسی نخواهند رفت.

وی اضافه کرد: در دولت نهم، رییس جمهور، وزرا و مدیران به همه یاد دادند که مسوولیت پذیرفتن به چه معنا می باشد.

مصباح یزدی افزود: اگر سایر خدمات دولت نهم را نادیده بگیریم ترویج فرهنگ خدمت و کار در کشور برای افتخارات این دولت کافی است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته به خاطر فرهنگ استعماری و غربی که موج آن به ما رسیده بود به کم کاری و ارایه آمارهای غیرواقعی عادت کرده بودیم.

مصباح خاطرنشان کرد: طبق آمار در گذشته کار مفید یک کارمند در شبانه روز، 30دقیقه بود ولی امروز رییس دولت به اندازه سه شیفت کاری کار می کند.

وی افزود: باید این فرهنگ نیز در لایه های پایین دستگاههای دولتی نیز درونی شود.

آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: امروز مانند گذشته مسوولان دولتی نمی توانند، ارباب رجوع خود را دور بزنند لذا باید از کسانی که این فرهنگ را ترویج کردند باید تقدیر شود.

وی افزود: متاسفانه گاهی در سطح کلان به برخی مسائل که در لایه های پایین در دستگاههای اجرایی و مدیریتی انجام می شود توجه نمی‌شود و این ممکن است به عملکرد دولت لطمه وارد سازد.

آیت‌الله مصباح گفت: گاهی برخی مسائل از جمله فروش بلیت‌های هواپیما توسط بخش خصوصی مردم را رنج می دهد و برای سوء استفاده از این مسائل باید جلو این مسائل گرفته شود.

وزیر راه و ترابری در پایان به سفر خود به قم اشاره کرد که این سفر به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید قم صورت پذیرفت.

لینک

   پیشرفت 35 درصدی احداث کمربندی نورآباد در استان لرستان   

پروژه احداث کمربندی نورآباد بطول 11 کیلومتر، یکی از مهمترین پروژه های راهسازی در استان لرستان بشمار می رود.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری استان ، با اعلام  این خبر گفت : عملیات احداث کمربندی نورآباد بطول 2/11 کیلومتر و با برآورد اعتباری معادل 30 میلیارد ریال ،از سال 86 آغاز شده و با صرف اعتباری در حدود 13 میلیارد ریال ، تاکنون 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته .

وی تصریح کرد : کمربندی نورآباد به صورت دو لاین رفت و برگشت و با عرض11 متر از فاصلة 5/1 کیلومتری جنوب شهرستان نورآباد شروع و با عبور از حاشیة شرقی این شهرستان ، تا 3 کیلومتری بعد از نورآباد ادامه می یابد . مهندس رضایی با اشاره به اینکه بهره برداری از کمربندی نورآباد نقش مهمی در کاهش سوانح رانندگی در مسیر    خرم آباد- کرمانشاه ایفا می کند ، اضافه کرد : با تامین اعتبارات مورد نیاز انتظار می رود این پروژه  تا پایان سال 88  به بهره برداری برسد . وی گفت : با توجه به مطالعات صورت گرفته در راستای جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی و شناسایی و حذف نقاط پرحادثه در سطح راههای اصلی استان ،  در حال حاضر احداث کنار گذر و کمربندی در حاشیة تعدادی از مناطق مسکونی و نقاط پر تصادف نظیر تنگ فنی ، زاغه ، چالانچولان و نورآباد با پیشرفت مناسبی  در دست اقدام است که با بهره برداری از این کنار گذرها و انتقال ترافیک به خارج از مناطق مسکونی ،  قطعا شاهد کاهش چشمگیر  حوادث رانندگی در سطح راههای استان خواهیم بود ، چرا که تردد وسایط نقلیه در نقاط مسکونی همواره باعث بروز حوادث دلخراش در این نقاط می شود .

لینک

   انجام عملیات راهداری و راهسازی در سطح راههای شهرستان خرم آباد   

     

      از ابتدای سال 87  تا پایان شهریورماه ، 420 کیلومتر از راه های حوزه استحفاظی شهرستان خرم آباد با صرف اعتباری بالغ بر 1340  میلیون ریال خط کشی شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ،آقای نورخدا براتی سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان خرم آباد با اعلام این خبر گفت : در این مدت تعداد 3670  عدد انواع علائم و تابلوهای ایمنی ، 14 کیلومتر گاردریل ، 12 دستگاه چراغ چشمک زن و  3200  عدد  بازتاب ایمنی(رفلکتور) بمنظور ارتقاء ایمنی و با صرف اعتباری بالغ بر 9800 میلیون ریال در سطح راههای حوزه استحفاظی شهرستان خرم آباد نصب شده است . وی تصریح کرد :در شش ماهة اول سال جاری همچنین عملیات لکه گیری بمیزان 9600 متر مربع ، تسطیح و پاکسازی حریم راه بطول 150  کیلومتر، شانه سازی بطول  25 کیلومتر، ریزش برداری بمیزان 560  متر مکعب و لایروبی و تنقیه دهانه پلها به تعداد 35 دستگاه در محورهای حوزه استحفاظی شهرستان خرم آباد انجام پذیرفته است . آقای براتی با اشاره به ترافیک بسیار سنگین در محورهای خرم آباد- بروجرد و خرم آباد- پلدختر ، اضافه کرد : تردد زیاد وسایط نقلیه در این محورها ، موجب آسیب رساندن به سطح آسفالت شده و هر ساله اعتبارات زیادی در راستای لکه گیری و ترمیم سطح راه در محورهای مذکور هزینه می شود.

 

 

 

لینک

   روز "جاده بدون حادثه" در جاده های فارس   

 

 

مانور روز جاده بدون حادثه با حضور اعضای کمیته ایمنی شامل اداره کل راه و ترابری فارس، سازمان حمل و نقل و پایانه های استان، اورژانس، هلال احمر، پزشکی قانونی، پلیس راه و آتش نشانی انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس این مانور در تمامی محورهای استان برگزار گردید و مهندس حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس در مراسم افتتاحیه این مانور که از پلیس راه شیراز- اصفهان آغاز گردید طی سخنانی تصریح کرد:

 روز اول آبانماه را در استان فارس به عنوان روز بدون تصادف و حوادث جاده ای نامگذاری نموده اند.

تصادفات جاده ای و ترافیکی یکی از شایعترین سوانح و حوادثی است که سالانه جان بسیاری از مردم را در سطح جهان به خطر می اندازد.

ضروری است که بررسی شود برای جلوگیری از این واقعه چه اقداماتی باید انجام داد؟

وی اضافه کرد: به طور کلی کارشناسان مهمترین دلایل تصادفات جاده ای را عمدتاً به چهار عامل انسانی، جاده ای،  وسایل نقلیه و شرایط محیطی مرتبط می دانند که در خصوص ایمنی جاده ها اقدامات اساسی در دو سال گذشته انجام پذیرفته است. اجرای خط کشی و نصب علائم از مهمترین اولویت های این اداره کل می باشد و با جدیت این پروژه ها پی گیری می شوند؛ به گونه ای که در جهت بالا بردن کیفیت رنگ خط کشی ها و ماندگاری بیشتر و بازتاب خط کشی در شب، این اداره کل در سالهای گذشته اقدام به تأسیس اولین آزمایشگاه رنگهای ترافیکی در سطح ادارات کل راه و ترابری کشور نموده و عملیات اجرای خط کشی به طور مداوم در تمام محورهای استان فعال می باشد.حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس همچنین افزود: در بحث اجرای خط کشی در 6 ماهه اول سال 87، 4736 کیلومتر از محورهای اصلی، فرعی و روستایی در استان خط کشی شده است و در بحث نصب علائم و تابلوهتا در 6 ماهه اول سال 87، 46720 عدد تابلو اخطاری و 78174 عدد چشم گربه ای و 2361 متر مربع تابلو اطلاعاتی نصب گردیده است. وی اضافه کرد: در 6 ماهه اول سال 87 همچنین 12 پروژه رفع نقاط پرحادثه اساسی در دست اجرا قرار گرفته است و 124 مورد نقاط پر حادثه زود بازده که 70 درصد آن به اتمام رسیده و مابقی نیز در دست اجرا می باشد.

وی در توضیح عملیات در دست اجراس این اداره کل تشریح کرد: ساماندهی 62 مدرسه حاشیه راهها در شش ماهه اول 87 – توسط سازمان حمل و نقل،  ساماندهی 5 پلیس راه با نصب چراغهای چشمک زن و نصب چشم گربه ای و اجرای خط کشی دو جزئی به صورت فلش و خط مستقیم – اجرای تابلو و نصب تابلوهای اطلاعاتی که در دست اجرا می باشد – ساماندهی رمپهای ورودی و خروجی مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی  که طراحی 7 مورد از آنها دردست مناقصه می باشد.

نوروزی اضافه کرد: در 6 ماهه اول سال 87 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 10 درصد کاهش تلفات برون شهری داشته ایم. در این6 ماهه 193 کیلومتر شانه سازی راههای شریانی و پرتردد نیز انجام شده که در اکثر اوقات علت تصادفات رانندگی خروج وسایل نقلیه به دلیل خواب آلودگی و خستگی راننده اتفاق می افتد و صدمات و تلفات عمده ای را پدید می آورد. در همین راستا اجرای تکنولوژی نوین شیارهای لرزاننده در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است که 520 کیلومتر شیارهای لرزاننده (تکنولوژی نوین) که شامل 400 کیلومتر از محور شیراز – آباده – امین آباد و 120 کیلومتر محور شیراز – جهرم به اتمام رسیده است، همچنین نصب و راه اندازی سیستم مانیتورینگ گردنه کولی کش که 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته، در راستای کنترل وضعیت گردنه های پر خطر اجرا گردیده است.

مهندس نوروزی ضمن اشاره به اهمیت نگهداری حریم جاده تصریح کرد: حریم قانونی هر راه جزء لاینفک آن راه می باشد و هیچ شخص حقیقی یا حقوقی حق دخالت وتصرف در آن را نخواهد داشت و تجاوز به حریم راهها موجبات عدم ایمنی برای جاده و مردم را فراهم میکند. در همین راستا در سال 86 ، 3500 عدد درخواستهای متقاضیان و نامه های حریم راهی توسط این اداره مورد بررسی قرار گرفته و طبق ضوابط و مقررات قانونی اعمال گردیده است.

وی در انتها افزود: از دیگر تکنولوژی های نوین حفاظ کابلی می باشد که انعطاف پذیری بیشتری در مقایسه با حفاظ های دیگر دارد و در اثر ضربه خسارت کمتری به وسیله نقلیه و سرنشینان وارد می کند که در محور شیراز – سپیدان و قسمتی از محور آباده اجرا گردیده است.

 

لینک

   بازدیدنمایندگان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پروژه های عمرانی نیشابور   

نمایندگان کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از پروژه های عمرانی شهرستان نیشابور و سبزوار بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد امین فرج زاده نماینده مردم بندرعباس و سید محمدکاظم حجازی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های عمرانی شهرستان نیشابور و سبزوار بازدید کردند.

این پروژه ها شامل پروژه های راه و ترابری، مسکن، آب و فاضلاب و برق می باشند.

نمایندگان از پروژه های اتوبان مشهد باغچه و بزرگراه مشهد به تهران در حوزه راه و ترابری، نیروگاه 28 مگاواتی بادی بینالود در حوزه  بخش برق و انرژی، پروژه 150 واحد استیجاری تجاری سبزوار و پروژه آبرسانی شهرستان نیشابور بازدید کردند.

در این بازدید مهندس محمد حسن واحدی مدیرکل دفتر فناوری استانداری خراسان رضوی گزارشی از فعالیت های انجام شده و وضعیت استان در بخش های مختلف عمرانی ارائه کرد.

وی با اشاره به 27 شهرستان استان افزود: 8 شهرستان کاملا محروم در استان وجود دارد که نیازمند توجه ویژه مجلس در حوزه عمرانی است.

وی همچنین با اشاره به سرویس دهی شهر مشهد به 20 میلیون نفر زائر داخلی و 400 هزار نفر زائر خارجی در سال خواستار اختصاص ردیف ملی برای بودجه سال آتی در مشهد شد.

همچنین در این بازدید مهندس ابراهیم صنیعی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به وجود 39 کیلومتر آزاد راه در استان خراسان خواستار کمک مجلس جهت افزایش آزاد راه های استان به 150 کیلومتر که متوسط کشوری می باشد، شد.

همچنین در این بازدید مهندس تقوی مدیر دفتر اطلاعات مدیریت و آمار برق منطقه ای خراسان رضوی در خصوص نیروگاه بادی نیشابور توضیحاتی ارائه کرد.

در این بازدید فرمانداران شهرستان های نیشابور و سبزوار نیز حضور داشتند.

لینک

   همایش یکروزه مدیران فرودگاه های کشور برگزار شد   

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور  همایش در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه های کشور ( مرکز کنترل قدیم تهران ) و با حضور مدیر عامل ، اعضای هیأت مدیره ، معاونان ، مدیران کل و مدیران فرودگاه های تحت پوشش شرکت فرودگاه های کشور برگزار شد .

مدیر روابط عمومی فرود گاه های کشور بررسی و تبادل نظر در خصوص مشکلات ، نارسایی ها و مسائل مدیریتی فرودگاه ها ، چگونگی اجرای عملیات حج تمتع امسال و تبیین اهداف و برنامه های آتی شرکت را از مهمترین اهداف برگزاری این گردهمایی اعلام کرد .

وی افزود : یکی از اساسی ترین اهداف مسئولان شرکت فرودگاه های کشور اجرای مدیریت واحد فرودگاهی در سطح فرودگاه های کشور است از اینروگردهمایی مدیران فرودگاه های کشور در راستای تبیین توجه جدی به ارتقای ایمنی ، فراهم نمودن تسهیلات لازم برای ارائه خدمات مناسب و شایسته به مردم شریف ،‌ استفاده مطلوب از امکانات و توانمندی های بالقوه شرکت ، بهره گیری مناسب از نیروهای متعهد و مجرب ، اعتلای جایگاه شرکت و تعامل سازنده با دستگاه های ذیربط در صنعت هوایی از مهم ترین مواردی است که در پیشبرد اهداف مسئولان شرکت فرودگاه های کشور موثر است .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور تصریح کرد : در این همایش تشریح برنامه های آتی شرکت توسط معاونین عملیات فرودگاهی ، عملیات هوانوردی ، توسعه مدیریت و منابع ، برنامه ریزی و نظارت و همچنین توضیح ویژگی های عملیات حج تمتع توسط سرپرست عملیات حج شرکت فرودگاه های کشور تبیین شد .

 

لینک

   اعضای کمیسیون عمران مجلس: تاکید بر تکمیل سریع پروژه های راه و ترابری خراسان رضوی   

در دیدار اعضای کمیسیونن عمران مجلس از استان خراسان رضوی بر اجرای پروژه های راهسازی استان تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، 20 نفر از اعضای کمیسیون عمران مجلس به همت معاونت امور مجلس وزارت راه و ترابری از پروژه های بخش حمل و نقل استان بازدید کردند.

باند دوم محور مشهد- تربت حیدریه- گناباد از جمله مهمترین پروژه هایی بود که مورد بازدید اعضای کمیسیون عمرانی مجلس قرار گرفت.

در این بازدید مهندس سید آیت ا... هاشمی نسب مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی با تشریح روند احداث این پروژه از نیاز آن به 180 میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

اعضای کمیسیون عمران مجلس از پروژه احداث باند دوم محور مشهد- فریمان- تربت جام و باند دوم محور کاشمر- خلیل آباد بازدید کردند.

جاده قوچان- درگز و کلات- مشهد از دیگر پروژه های عمرانی بخش راهسازی استان بود که مورد بازدید این نمایندگان قرار گرفت.

رییس شورای هماهنگی حمل و نقل استان در پایان این بازدید گفت: در سال جاری 295 پروژه عمرانی در بخش راه و ترابری استان در حال اجراست.

مهندس هاشمی نسب به 483 کیلومتر راه در حال احداث در استان اشاره کرد که 348 کیلومتر آن در بخش آزاد راه و بزرگراه است.

وی از ایمن سازی 31 نقطه پرحادثه در محورهای استان و بهسازی 5/301 کیلومتر راه در استان خبر داد و گفت: در حالی که در استان خراسان رضوی  بیش از 20 هزار کیلومتر راه داریم اما 70 درصد ترافیک ها در 2300 کیلومتر راه شریانی استان است که در سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس دو هزار کیلومتر از آن مورد بازدید قرار گرفت.

مهندس محمدجواد محمدی زاده استاندار خراسان رضوی نیز درباره این بازدید گفت:در بخش راه و ترابری چند پروژه استراتژیک وجود دارد که نیاز است توجه ویژه ای از سوی مجلس برای اعتبارات آن ها صورت گیرد.

وی احداث باند دوم محور باغچه- تربت حیدریه- گناباد را اولویت اول استان در این بخش خواند.

وی تکمیل باند دوم محور ترانزیتی مشهد- فریمان- تربت جام- دوغارون و باند دوم محور کاشمر- خلیل آباد را از دیگر پروژه های مهم استان خواند.

استاندار خراسان رضوی جاده شاندیز را از پروژه ای مهمی خواند که به تازگی به عنوان پروژه ملی مطرح شده است و برای  تکمیل 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

محمدی زاده بر ساخت آزاد راه مشهد- تهران به عنوان یک ضرورت تاکید کرد و خواستار توجه جدی به این پروژه شد.

وی با اشاره به وضعیت راه مشهد- کلات، از نیاز این پروژه برای احداث تونل ورودی و بهسازی راه به 65میلیارد تومان اعتبار خبر داد.

استاندار خراسان رضوی تکمیل پروژه های راه روستایی را از دیگر اولویت های استان خواند.

اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدیدها بر احداث آزاد راه مشهد- قوچان و مشهد- تهران تاکید کردند.

تکمیل پروژه باند دوم مشهد- تربت حیدریه به گناباد و مشهد- فریمان- تربت جام از دیگر پروژه هایی بود که در جمع بندی اعضای کمیسیون مورد اشاره قرار گرفته است.

 

 

لینک

   رییس کمیسیون عمران مجلس: کاهش تلفات تصادفات در جاده های کشور   

 

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تلفات تصادفات در جاده های ایران طی دو سال گذشته روند نزولی داشت و این وضعیت ادامه دارد.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علی اکبر آقایی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس از طرح دوخطه شدن جاده تربت حیدریه ـ مشهد افزود: مطابق آمار تلفات سوانح جاده های کشور در سال 85 حدود 27 هزار نفر بود.

وی اضافه کرد: اما این رقم با پنج هزار نفر کاهش به 22 هزار نفر در سال 86 رسید و این روند نزولی ادامه داشته و دارد بطوریکه امسال با کاهش مجدد تلفات انسانی شرایط بهتری خواهیم داشت .

این نماینده مجلس با ابراز رضایت از طرحهای وزارت راه و ترابری گفت : نمایندگان ملت بویژه اعضای کمیسیون عمران کمک می کنند طرحهای راهسازی کشور از وضعیت اعتباری بهتری برخوردار شود.

آقایی افزود: با پلیس راه و سایر دستگاههای ذیربط جلسات مستمر داریم و ضمن بررسی دقیق آمارها در جهت ارتقای کیفی و کمی زیر ساختهای ترابری تلاش می کنیم .

وی ادامه داد: اعتبارات پارسال وزارت راه و ترابری 180 هزار میلیارد ریال بود اما این رقم امسال با رشد قابل توجهی به 240 هزار میلیارد ریال رسید.

وی در عین حال خاطرنشان کرد : دولت به تکلیف خود در رابطه با اعتبارات تبصره 13 عمل نکرد زیرا قرار بود امسال از این محل 100 هزار میلیارد ریال به وزارت راه و ترابری اختصاص دهد اما 60 هزار میلیارد ریال را تامین کرد.

وی ابراز امیدواری کرد : با تزریق اعتبار بیشتر از محل تبصره 13 وضعیت راه و ترابری کشور بویژه در حوزه راههای اصلی و راه آهن بهبود یابد.

رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: در صورت تخصیص اعتبارات پیش بینی شده نقاط حادثه خیز کشور حذف و     50 درصد طرحهای راه و راه آهن انجام می شود.

آقایی در رابطه با وضعیت راههای خراسان رضوی خواستار اختصاص بودجه های بیشتری برای تسریع در پروژه های راهسازی استان شد.

 

لینک

   عملیات راهداری پاییزه در طول راههای استان خوزستان آغاز شد   

مهندس خیراله خادمی بیان داشت: راهداری پائیزه همه ساله با شروع فصل بارندگی آغاز و تا آخرین بارش های بهاری ادامه می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان وی عملیات آغاز شده را شامل دریواسیون دهانه پلها، شستشوی علائم ایمنی هشداردهنده، بازسازی جانپناه پلهای واقع در محورهای مواصلاتی، رنگ آمیزی علائم، خط کشی محورها و تفکیک مسیر عبور کاربران جاده ای، نصب چشم گربه ای، ترمیم گاردریل های شکسته، بازسازی پلها و نصب سیستم های روشنائی و لکه گیری محورها ذکر کرد.

وی افزود: با تکمیل و اجرایی نمودن این طرحها شاهد ایمنی حمل و نقل کاربران جاده ای در طول راههای استان خواهیم بود.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان تصریح کرد: طرح راهداری پائیزه در تمامی شهرستانهای استان اجرا خواهد شد که پیش بینی می شود بیش از 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات راهداری برای اجرای کامل آن هزینه خواهد شد.

گفتنی است هم اکنون کار دیواسیون چند پل بزرگ در استان آغاز شده است که پیش بینی می شود تا پایان ماه آینده به اتمام برسد.

لینک

   حضور ورزشکاران اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در المپیاد ورزشی   

با حضور تعدادی از مدیران کل و مسئولین سازمان بنیاد شهید و ایثارگران استان و تیم های ادارات کل و سازمانها متشکل از جانبازان، آزادگان و فرزندان شاهد و ایثارگر در محل سالن ورزشی شهید فهمیده مراسم افتتاحیه اولین المپیاد فرهنگی و ورزشی خانواده معزز ایثارگر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان این مسابقات تا مورخ 18/8/87 در زاهدان با مسابقات شنا، فوتسال، تیراندازی با کمان، تیرانداز با تفنگ بادی و تنیس روی میز ادامه خواهد داشت و تیم های شرکت کننده با هم به رقابت خواهند پرداخت.

اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان با حضور تعداد 8 نفر در این دوره مسابقات شرکت نموده است.

لینک

   دوره آموزشی تیم سازی و شیوه های کارگروهی در راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره آموزشی تیم سازی و شیوه های کارگروهی برای 20 نفر از مدیران ادارات تابعه و اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی در پایان دوره همکاران با مبانی و مفاهیم اصلی گروه و تیم، نظارت و رابطه تیم در گروه، انواع تیم، روشهای کار تیمی و تیم سازی در سازمان آشنا شدند.

لینک

   بهره برداری از 10 پروژه راه روستایی در سالروز سفر دوم ریاست جمهوری   

در آستانه فرا رسیدن سالگرد سفر دوم ریاست محترم جمهوری و هیئت دولت به استان خراسان جنوبی بهره برداری از 10 پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر 36390 میلیون ریال آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مهندس نصری با اعلام این خبر افزود: این پروژه ها در شهرستان های بیرجند ـ قاین و سربیشه از محل اعتبارات سفر دوم ریاست جمهوری به استان به انجام رسیده است که با بهره برداری از 51 کیلومتر احداث و آسفالت راه روستایی تعداد 1129 خانوار در روستاهای شهرستان های یاد شده از راه مناسب برخوردار خواهند شد.

وی افزود در حال حاضر 30/87 درصد جمعیت روستاهای بالای 20 خانوار استان از راه آسفالت مناسب برخوردارند که با بهره برداری از 13 پروژه دیگر تا پایان سال جاری این درصد افزایش خواهد یافت.

لینک

   افتتاح مرکز تمام مکانیزه معاینه فنی خودروهای برون شهری کرمان   

دومین مرکز مکانیزه معاینه فنی خودروهای برون شهری استان کرمان در مرکز استان با مساحت 800 متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی، در محل پایانه حمل و نقل کالای کرمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان مراسم افتتاح این مرکز که با حضور مهندس قاسمی مدیر کل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، مسؤولین این اداره کل، رؤسای تشکل های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای و جمعی از رانندگان برون شهری برگزار گردید، جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: در این مرکز تمامی وسایط نقلیه عمومی سنگین با ظرفیت بالای 5/3 تن مورد معاینه فنی قرار می گیرند.

گزارش واصله حاکی است مهندس هدایتی با اشاره به اینکه در این مرکز تمامی مراحل معاینه فنی به صورت تمام مکانیزه صورت می گیرد افزود: در سال گذشته اولین مرکز معاینه فنی خودروی استان در شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید و هم اکنون با راه اندازی این مرکز که با صرف اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است علاوه بر اشتغال زایی حداقل 5 نفر با تست نور، کیلومتر، ترمز، جلوبندی و تست آلاینده ها و ... این خودروها و کاهش تلفات جاده ای کمک شایان توجهی می نماید.

لینک

   با حضور وزیر راه و ترابری: طرح توسعه بندر بوشهر به بهره برداری رسید   

درمراسمی با حضور وزیرراه و ترابری، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، استانداربوشهر، نمایندگان مردم استان درمجلس روز چهارشنبه طرح توسعه بندر بوشهر به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در این مراسم  گفت: بندر بوشهر نخستین پایگاه تجارت خارجی ایران در زمان لطفعلی خان زند محسوب می شود و برای دستیابی این بندر به سابقه دیرینه خود علاوه بر طرحهای توسعه ای باید این بندر به خط ریلی نیز متصل شود.

وزیر راه و ترابری افزود: بر همین اساس افزون بر راه آهن بوشهر - شیراز، راه آهن بوشهر - بهبهان و اهواز نیز برای اتصال به شبکه سراسری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: بوشهر نگین فیروزه دریای خلیج فارس است که در مقطعی رونق آن با رکود مواجه شد و با توسعه راههای زمینی و ریلی شکوه دوباره خود را دست یابد.

وی توسعه شبکه ریلی را اولویت نخست برنامه های وزارت راه و ترابری دانست و گفت: هم اینک 9هزار کیلومتر خط ریلی در کشور داریم که در سند چشم انداز هزار و 400باید به 25هزار کیلومتر افزایش یابد.

وی تحقق این مهم را مستلزم همراهی و حمایت مجلس در تامین بودجه اعلام کرد و افزود: بدلیل برخی از مشکلات و فقدان ریل به رغم اینکه راه آهن شیراز - اصفهان تا اقلید آماده است اما به دلیل کمبود ریل با مشکلاتی مواجه شده که براساس برنامه زمانبندی تا اسفند ماه این طرح مهم به اتمام خواهد رسید.

با اجرای این طرح علاوه بر ساخت دو پست اسکله در مجموع به طول388 متر و موج شکنی به طول هزار متر با لایروبی 13 میلیون متر مکعب عمق کانال ورودی بندر بوشهر از 6 و نیم متر به 10 متر و 80 سانتی متر رسید تا ظرفیت پهلودهی کشتی های این بندر از هزارتن به 30 هزار تن افزایش یابد.

همچنین 12 هکتار زمین از دریا برای بارانداز کانتینرها به دست آمد.

با بهره برداری از طرح توسعه بندر بوشهر ظرفیت تخلیه و بارگیری این بندر از 2 و 7 دهم میلیون تن به پنج میلیون تن می رسد و میزان اشتغال در این بندر از هزار و800 نفر به سه هزار و 500 نفر افزایش می یابد.

برای اجرای این طرح در مدت سه سال 90 میلیون دلار هزینه شد.

دکتر بهبهانی در گفت وگو با خبرنگاران در بوشهر افزود: جابجایی فرودگاه زمان بر است که برای تحقق این مهم بزودی مطالعات فرودگاه جدید آغاز خواهد شد.

وی از استان بوشهر به عنوان مناطق با جاذبه های گردشگری بالا نام برد واظهارداشت: به دلیل اینکه تصادف های رانندگی درخطوط منتهی به مناطق گردشگری درکشورزیاداست یکی از راه های کاهش آن توسعه خطوط ریلی است که این مهم نیز به جد دنبال می شود.

بهبهانی گفت: راه آهن بم به زاهدان و راه آهن شرق بین چابهار به مشهد - سرخس نیز در دستور کار است.

وی گفت:حذف نقاط حادثه خیز و تبدیل جاده های پرتردد به بزرگراه نیز از سیاست هایی است که وزارت راه و ترابری در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه و ترابری اضافه کرد:استان بوشهر از سابقه تاریخی و قابلیت بالای اقتصادی و گردشگری برخوردار است که برای استفاده مفید از این قابلیت خطوط ریلی از شیراز به بوشهر و از بوشهر به خوزستان برای اتصال به شبکه سراسری ریلی انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: اتصال دو استان ازطریق خط ریلی محدود به یک مسیر نباید باشد و ممکن است چند مسیر برای پوشش مناطق جمعیتی را در برگیرد که به این مهم در خط ریلی شیراز - بوشهر نیز توجه خواهد شد.

وزیر راه وترابری اضافه کرد:افزون بر توسعه خطوط ریلی و جاده ای در استان های ساحلی از جمله بوشهر باید حمل و نقل دریایی نیز پویا شود.

بهبهانی افزود: برای تسریع در اجرایی شدن پروژه بزرگراه بوشهر- شیراز نیز تمهیدات لازم اتخاذ خواهد شد.

وزیر راه و ترابری روز چهارشنبه برای بهره برداری از طرح توسعه بندر بوشهر به این بندر سفر کرد.

 

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه‌های در دست احداث در اردبیل   

وزیرراه و ترابری روز شنبه درسفر به اردبیل به همراه استاندار، نمایندگان مردم در مجلس و مسئولان استان ازطرح درحال احداث راه آهن میانه – اردبیل ودیگر طرح های حوزه حمل و نقل در این استان بازدید کرد.    

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این سفر عملیات اجرایی قطعات چهار، پنج و شش طرح درحال احداث راه آهن میانه – اردبیل مورد بازدید دکتر حمید بهبهانی و هیات همراه قرار گرفت.

دراین بازدید وزیرراه و ترابری برلزوم تسریع دراجرای این طرح توسط پیمانکاران تاکید کرد.

طرح راه آهن میانه - اردبیل به طول 175 کیلومتر در شش قطعه در حال اجراست که تاکنون 600 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

امسال برای این طرح 400 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

همچنین وزیرراه وترابری و هیات همراه درسفر امروز از طرح راه اصلی اردبیل - تهران درمنطقه سرچم و میانه بازدید کردند.

دکتر بهبهانی در بازدید بیان داشت:‌ سعی می‌شود در خصوص رفع مشکلات اجرای طرح سرچم به زنجان اقدامات اساسی صورت گیرد و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری این پروژه به بهره برداری برسد.

پروژه  سرچم به زنجان به طول 175 کیلومتراست که هم اکنون از پیشرفت 65 درصد برخوردار است و تاکنون هشت کیلومتر آن روسازه و 4 کیلومتر آن آسفالت ریزی شده است.

لینک

   وزیر راه و ترابری اعلام کرد: انجام مطالعات طرح قطار سریع السیر قم – تهران   

وزیر راه و ترابری که به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید وآیت الله مصباح یزدی به قم سفر کرده بود، در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح قطار سریع السیر قم – تهران در مرحله انتخاب سرمایه گذار قرار دارد که امیدواریم مراحل اجرایی آن سال آینده آغاز شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی کوتاه شدن زمان سفر از قم به تهران و بالعکس تا 20 دقیقه را از مزایای این قطار دانست و افزود : پیش بینی می شود برای اجرای این طرح یک میلیارد دلار هزینه شود.

وی خاطرنشان کرد: هر ‪۱۰۰ کیلومتر این طرح ‪ ۶۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد و برای تکمیل نهایی این پروژه نیز بین ‪۶۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وزیر راه و ترابری از بررسی طرح مستقل شدن راه آهن قم از استان مرکزی خبر داد و افزود : این طرح در وزارت راه و ترابری در حال مطالعه است و نتیجه آن بعد از کارشناسی همه جانبه اعلام می شود .

وی با اشاره به سفرهای سرزده خود به استانهای کشور و بازدید از پروژه های در حال انجام گفت: این اقدام به روند تکمیل پروژهها خصوصا در مناطق محروم سرعت بیشتری خواهد بخشید.

بهبهانی همچنین گفت: طبق مصوبات جدید وزارت راه پیمانکاران باید به مدت ‪۱۰سال کار و پروژه های خود را بعد از ساخت و تحویل، ضمانت کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی روز گذشته در دیدار با وزیر راه و ترابری ابراز عقیده کرد: در دولتهای گذشته بسیاری از ارزشها و آرمانها کمرنگ شده بود ولی امروز دولت نهم آن اهداف و شعارهای انقلاب را ترویج و رونق داده است.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه دولتمردان در زمینه خدمت رسانی و کار برای دولتهای بعد از خود الگو می‌باشند، اظهار داشت: از برکات و دستاوردهای دولت نهم، ترسیم برنامه و راهکار برای دولتهای بعد از خود نیز می باشد.

وی ادامه داد: دولتهای بعد از دولت نهم نمی‌توانند خلاف طرحها و اقداماتی که این دولت آغاز کرده است، عمل نمایند.

مصباح یزدی با اشاره به اینکه رییس دولت نهم فرهنگ کار را در کشور نهادینه کرد، گفت: مردمی که این همه خدمت صادقانه و تلاش های شبانه روزی دکتر احمدی‌نژاد و اعضای هیات دولت را می بینند به راحتی زیر بار هر کسی نخواهند رفت.

وی اضافه کرد: در دولت نهم، رییس جمهور، وزرا و مدیران به همه یاد دادند که مسوولیت پذیرفتن به چه معنا می باشد.

مصباح یزدی افزود: اگر سایر خدمات دولت نهم را نادیده بگیریم ترویج فرهنگ خدمت و کار در کشور برای افتخارات این دولت کافی است.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته به خاطر فرهنگ استعماری و غربی که موج آن به ما رسیده بود به کم کاری و ارایه آمارهای غیرواقعی عادت کرده بودیم.

مصباح خاطرنشان کرد: طبق آمار در گذشته کار مفید یک کارمند در شبانه روز، 30دقیقه بود ولی امروز رییس دولت به اندازه سه شیفت کاری کار می کند.

وی افزود: باید این فرهنگ نیز در لایه های پایین دستگاههای دولتی نیز درونی شود.

آیت الله مصباح یزدی اظهار داشت: امروز مانند گذشته مسوولان دولتی نمی توانند، ارباب رجوع خود را دور بزنند لذا باید از کسانی که این فرهنگ را ترویج کردند باید تقدیر شود.

وی افزود: متاسفانه گاهی در سطح کلان به برخی مسائل که در لایه های پایین در دستگاههای اجرایی و مدیریتی انجام می شود توجه نمی‌شود و این ممکن است به عملکرد دولت لطمه وارد سازد.

آیت‌الله مصباح گفت: گاهی برخی مسائل از جمله فروش بلیت‌های هواپیما توسط بخش خصوصی مردم را رنج می دهد و برای سوء استفاده از این مسائل باید جلو این مسائل گرفته شود.

وزیر راه و ترابری در پایان به سفر خود به قم خاطرنشان کرد: این سفر به منظور دیدار با مراجع عظام تقلید قم صورت پذیرفت.

لینک

   رشد 29 درصدی حمل و نقل کالا در استان مازندران   

حمل و نقل کالا در استان مازندران در مهرماه سالجاری با رشد 29 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: در مهرماه سالجاری یک میلیون و 236 هزار و 453 تن کالا از مبدأ مازندران به سایر نقاط کشور جابجا شده است.

وی در ادامه افزود: میزان فوق نسبت به مدت مشابه سال قبل که 960 هزار و 490 تن بوده با رشد 29 درصدی همراه بوده است.

صالحیان، خاطرنشان کرد: تعداد بارنامه های مصرفی مهرماه، 103 هزار و 575 برگ بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 82 هزار و 455 برگ بوده با رشد 26 درصدی همراه بوده است.

لینک

   تشکیل کمیته نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقل مسافر استان مازندران   

کمیته نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقل مسافر استان مازندران با هدف ارتقای سطح خدمات و انسجام در امور مسافربری تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، سید ابوالحسن موسویان، رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان و رئیس کمیته نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقل مسافر استان مازندران اظهار داشت: نظر به اهمیت حقوق مسافران و ارتقا سطح خدمات و حفظ نظم و انسجام در امور مسافری که عدم رعایت آن منجر به نارضایتی مسافران و بهره برداران حمل و نقل جاده ای می شود، تشکیل کمیته مزبور ضروری شد.

رئیس کمیته نظارت بر ارائه خدمات حمل و نقل مسافر استان مازندران در ادامه افزود: ضمن اعلام به کلیه شرکتهای حمل و نقل مسافر و رانندگان زیرپوشش آنها، با همکاری تشکلهای صنفی این کمیته چگونگی ارائه خدمات شرکتها و رانندگان و همچنین رفع مشکلات مسافران همانند: تهیه بلیت، حضور در پایانه ها، حین سفر، رسیدگی به شکایات مسافران و مرتفع نمودن نارسایی احتمالی در باب تأخیر حرکت ناوگان، عدم توقف برای انجام فرایض دینی، پخش فیلمهای نامناسب، وجود دلالان مسافر در پایانه های مسافربری و ... را به طور تصادفی مورد کنترل قرار داده و تخلفات در اسرع وقت مورد رسیدگی لازم قرار می گیرد.

لینک

   در دولت نهم به اندازه 30 سال گذشته راه روستایی آسفالته ایجاد شده است   

مدیر کل راه و ترابری کرمانشاه اظهار داشت: طی سه سال گذشته با تلاشهای انجام شده خدمتگذاران وزارت راه و ترابری در استان کرمانشاه طول شبکه راههای روستایی آسفالته استان از 1130 کیلومتر به بیش از 2050 کیلومتر افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عطاءا... قادری بیان داشت: در سه سال گذشته  تقریباً به اندازه تمام حیات انقلاب اسلامی در زمینه محرومیت زدایی از روستاها و عدالت در توزیع خدمات و امکانات در شاخص مهم راه آسفالته روستایی کار انجام شده است.

مهندس قادری افزود: در واقع طی این مدت شاخص برخورداری از راه روستایی آسفالته در استان از 4/23 به 45 درصد افزایش یافته است و فاصله اختلاف زیاد شاخص استانی با شاخص کشوری بسیار کم شده است.

وی افزود: در مجموع طی سه سال گذشته مجموعاً برای انجام این میزان راه مبلغ 700 میلیارد ریال هزینه شده است.

لینک

   کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی در وزارت راه و ترابری برگزار می شود   

پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کرواسی در وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این کمیسیون به مدت دو روز از سیزدهم آبان ماه با حضور معاونین وزرای راه و ترابری و اقتصاد دو کشور در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

جلسه افتتاحیه پنجمین اجلاس کمیسیون مشترک روز دوشنبه سیزدهم آبان ماه، برگزار و سپس مذاکرات کمیته های کارشناسی دو کشور و تهیه تفاهم نامه ها پیگیری خواهد شد.

در این اجلاس لئولگوویچ معاون وزارت اقتصاد کرواسی با دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری و دکتر طلایی معاون امور اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار می کند.

لینک

   توسعه و گسترش همکاری ریلی بین راه آهن ایران و ازبکستان   

مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رئیس راه آهن ازبکستان به منظور گسترش و توسعه همکاری ریلی با یکدیگر امروز در تهران دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران مدیر عامل راه آهن با اشاره به اهمیت ضرورت ارتباط ریلی دو کشور گفت: همکاری خوبی بین راه آهن ایران و ازبکستان وجود دارد و انتظار می رود با تشکیل جلسات کارشناسی این همکاری توسعه بیشتری یابد.

دکتر زیاری افزود: گروه های کارشناسی در جهت بررسی مشکلات فی مابین تشکیل شود تا تصمیمات مورد نظر برای حل مشکلات اتخاذ شود.

وی گفت: تشکیل شرکتهای خصوصی حمل و نقل ترانزیت و سرمایه گذاری مشترک در خصوص ایجاد و توسعه شبکه ریلی بین کشورهای ایران ـ افغانستان و ازبکستان می تواند نقش مهمی در توسعه حمل و نقل ریلی منطقه ایجاد کند و کشور ازبکستان نیز به راحتی به آبهای گرم خلیج فارس راه پیدا خواهد کرد.

رحمت اف رئیس هیئت مدیره و رئیس راه آهن ازبکستان در این دیدار گفت: راه آهن ازبکستان نیز به دنبال توسعه بیشتر روابط بین دو کشور است و آمادگی خود را در رابطه با همکاری بیشتر اعلام می دارد.

رحمت اف گفت: در خصوص امکان حرکت واگنهای ایرانی در کشورهای CIS، ایران مستلزم اخذ موافقت نامه و عضویت در شورای حمل و نقل ریلی است و این می تواند در اجلاس سه جانبه ایران ـ ازبکستان ـ ترکمنستان مورد بررسی قرار گیرد تا واگنهای ایرانی در مسیر کشورهای CIS به راحتی تردد نماید.

شایان ذکر است پس از پایان جلسات مشترک کارشناسی تفاهمنامه فردا چهارشنبه امضاء خواهد شد.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری مازندران خبر داد:اتمام عملیات بهسازی و تعمیر پل فلزی گدوک   

پل فلزی گدوک یکی از ابنیه های مهم در محور ارتباطی قائمشهر ـ فیروزکوه بوده که به دلیل کثرت بار ترافیک و گذشت زمان بیش از چند دهه از ساخت اولیه و همچنین شرایط جوی منطقه دچار آسیب های جدی در بخش های بتونی و فولادی آن شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: محور قائمشهر ـ فیروزکوه با گذشت بیش از 70 سال از زمان ساخت آن به عنوان یکی از شریان های حیاتی و مواصلاتی در کشور نقش بسزایی در انتقال بار ترافیکی در شمال کشور را دارا بوده، لذا حفظ و نگهداری این محور و ابنیه های موجود در آن یکی از وظایف اصلی و مهم اداره کل راه و ترابری استان مازندران می باشد.

وی در ادامه افزود: در همین راستا عملیات بهسازی و تعمیرات اساسی پل فلزی گدوک که به دلیل نفوذ رطوبت شدید و بارندگی های موسمی و همچنین تاثیر نمک پاشی در عملیات راهداری زمستانی منطقه، صدمات و خرابی های زیادی به آن وارد شده بود با همت کارشناسان اداره کل انجام شد.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی این پروژه شامل آسفالت تراشی با دستگاه آسفالت تراش و تخریب بتون پیشین، عمق تخریب در بعضی قسمتها 17سانتی متر بوده است، بتن ریزی دال و ساخت پیاده رو و اصلاح آب چکانها، عایق بندی و روکش آسفالت مجدد بوده که با اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال به اتمام رسید.

لازم به ذکر است شاخص های راهداری و ایمن سازی پل مذکور مانند خط کشی، نصب علائم، رنگ آمیزی و ... توسط راهداران اداره کل راه و ترابری نیز به اجرا درآمد.

مهندس رحیمی در خاتمه اشاره کرد: در محور ارتباطی فیروزکوه به غیر از پل گدوک، پل ورسک نیز نیاز به بهسازی و تعمیر اساسی داشته که به حول و قوه الهی و با برنامه ریزی کارشناسان اداره کل عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

لینک

   باعنایت دولت نهم شاهد تحول عظیمی در اصلاح فرودگاه ایلام هستیم   

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در بازدید از پروژه اصلاح باند فرودگاه شهدای ایلام گفت: با عنایت دولت نهم شاهد تحول عظیمی در این پروژه هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، حجت الاسلام لطفی در این بازدید ضمن تأکید بر تأمین اعتبار جهت اجرای پروژه های راه و ترابری استان ایلام، افزود: فرودگاه ایلام از نیازهای مهم استان است که تأثیرات مهمی در توسعه، رفع مشکلات و خروج استان از بن بست را به دنبال دارد.

براساس این گزارش مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان ایلام نیز در این بازدید گفت: اصلاح باند فرودگاه ایلام در دو فاز در حال انجام است. وی توضیح داد: در فاز اول، باند فرودگاه تطویل یافته و از 2800 متر به 3200 متر افزایش پیدا کرد.

مهندس نصرالهی زاده اضافه کرد: در فاز دوم نیز قسمت قوس قائم باند موجود برداشته شده و عملیات اجرایی پروژه بر مبنای نقشه و مشخصات جدید مورد بازنگری قرار گرفته و هم اکنون در حال اجراست.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام در پایان گفت: با اجرای این پروژه امکان استفاده هواپیماهای نیمه سنگین از فرودگاه فراهم خواهد شد.

لینک

   نشست ادارات راه و ترابری استان در راهدارخانه منظریه (محور هراز) برگزار شد   

 

نشست دوره ای رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستانهای بهشهر ـ ساری ـ قائمشهر ـ سوادکوه ـ بابل ـ آمل و هراز با حضور مهندس حسن نیا معاونت راهداری و هماهنگی امور استانها، مهندس فیلی مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی، مدیر کل، معاونت راهداری، حراست و سرپرستان اکیپ راهداری در راهدارخانه منظریه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس حسن نیا با اشاره به نقش تعیین کننده و سرنوشت ساز راهدار در تأمین ایمنی و حفاظت از جان مسافران خاطرنشان ساخت: مهمترین وظیفه ادارات کل راه و ترابری تأمین سطح خدمت مطلوب از طریق انجام عملیات راهداری مناسب و مؤثر با بیشترین ضریب ایمنی برای استفاده کنندگان از راه می باشد.

مهندس حسن نیا افزود: با عنایت به حساسیت و دغدغه خاصی که وزیر راه نسبت به کار راهداری دارند باید به گونه ای برنامه ریزی شود که انشاالله محورهای استان در هیچ شرایطی بسته نباشد.

مهندس فیلی مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی نیز در این نشست گفت: استان مازندران به دلیل شرایط خاص اقلیمی و جوی و دارا بودن سه محور ارتباطی هراز ـ کندوان و سوادکوه از جمله استانهایی است که سعی شده در اختصاص اعتبار توجه ویژه به آن شود.

مهندس فیلی بر نگهداری بهنگام از ابنیه های فنی موجود تأکید و تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان با ارائه برنامه مدون و مشخص برنامه ترمیم پلهای بزرگ و اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از تخریب ابنیه فنی را ارائه تا انشاالله اعتبار لازم اختصاص یابد.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان نیز هدف از این نشست را برنامه ریزی برای تجهیز راهدارخانه ها و ماشین آلات راهداری به منظور انجام عملیات زمستانی در گردنه های برفگیر استان اعلام و تصریح کرد: راه و ترابری استان در طول سال به طور جاری و ساری در تمامی محورها حضور فعال داشته و طرح ایمنی محورها را در دستور کار خود قرار داده و سعی بر آن دارد با برنامه ریزی های درازمدت و کوتاه مدت که داشته، بتواند با اجرای پروژه هایی از قبیل روکش آسفالت، نصب علائم، خط کشی و … شرایط بسیار مناسبی را در زمستان برای جاده های استان ایجاد نماید تا هیچ راننده و مسافری در طول زمستان در جاده ها دچار مشکل نشود.

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری مازندران   

سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی و رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بابل منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی احکامی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس علی اکبر ییلاقی به سمت سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی و مهندس حسن احمدپور ترکی به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بابل منصوب شدند.

در بخشی از این احکام آمده است امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از تجارب و همکاری مؤثر همکاران در ایفای وظایف موفق و مؤید باشید.

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری مازندران   

سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی و رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بابل منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی احکامی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس علی اکبر ییلاقی به سمت سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی و مهندس حسن احمدپور ترکی به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بابل منصوب شدند.

در بخشی از این احکام آمده است امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از تجارب و همکاری مؤثر همکاران در ایفای وظایف موفق و مؤید باشید.

لینک

   بازدید استاندار و نماینده قصر شیرین، سرپل، گیلانغرب از مرز بین المللی خسروی   

پایانه خسروی طی مراسمی با حضور هیأت بلندپایه ای متشکل از مهندس غفوری استاندار کرمانشاه، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل، گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی، فرماندار قصر شیرین، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، مدیران کل ادارات و ارگانها و سازمانهای دولتی استان و مسئولین محلی مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه استاندار کرمانشاه در این مراسم طی سخنانی اظهار امیدواری کرد: در آینده ای نزدیک روزانه 1500 نفر زائر و 300 نفر گردشگر از طریق این مرز، راهی عتبات عالیات و سایر نقاط کشور عراق خواهند شد که این تعداد قابل افزایش می باشد، لذا می طلبد که تمامی دستگاههای دست اندرکار با تمامی توان خود در ارائه خدمات اهتمام ورزند. سپس فرهاد تجری هم گفت: بازگشایی مرز بین المللی خسروی و تردد زوار عتبات عالیات همانند روال گذشته از این گذر مرزی موجب خوشحالی مردم و تجار محلی و گسترش رونق اقتصادی و فرهنگی خواهد شد.

«تجری» گفت: دو کشور با داشتن مرزهای طولانی می توانند نسبت به افزایش تبادلات در بخش های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کشورهای منطقه نیز تأثیرگذارباشند.

مهندس بنی عامریان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه با عنوان اینکه مرز خسروی تنها مرز رسمی ایران و نزدیکترین مسیر به کشور عراق است که از سال 73 تا بهمن 85 به مدت 12 سال مسافرین از این مرز تردد می نمودند و از سال 74 به مدت 11 سال تردد مسافر به دلیل مشکلات امنیتی صورت نگرفته است و تنها مبادله کالا از مرز رسمی خسروی صورت گرفت.

بنی عامریان افزود: مرز خسروی دارای بزرگترین پایانه بین المللی خاورمیانه با گنجایش روزانه برای تردد 10 هزار نفر مسافر و خروج بیش از 200 کامیون حامل کالا است. وی ابراز امیدواری نمود با مساعدت استاندار و نمایندگان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شاهد شکوفایی اقتصادی و رونق تجارت و بهبود وضعیت مردم استان باشیم.

محمد صادق شجاعی نیا مدیر پایانه مرزی خسروی نیز عنوان نمودند: محور اصلی سفر این هیأت به این منطقه، بازگشائی و افتتاح زائر سرای خسروی، بازدید از امکانات و تجهیزات موجود در پایانه مرزی خسروی و همچنین بازدید از پروژه طرح توسعه پارکینگ سوخت و دروازه شماره 2 نقطه صفر مرزی (معبر جدید) ویژه تردد کامیونهای حامل سوخت بود. وی گفت: استاندار کرمانشاه پس از استماع توضیحات لازم از چگونگی روند کار و بازدید از امکانات پایانه مرزی خسروی وضعیت موجود در این پایانه را بسیار خوب توصیف و از مدیر کل و دست اندرکاران امر تقدیر و تشکر به عمل آوردند.

لینک

   اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران   

مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات استانداری طی نامه ای از زحمات و اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در روز بدون حوادث رانندگی تقدیر و تشکر نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران عباس خمیری طی نامه ای به مهندس هاشمی، معاون عمرانی استانداری مازندران ضمن تشکر از اقدامات دستگاههای اجرایی مرتبط در روز بدون حوادث رانندگی خاطرنشان کرد: اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه ها از هر نظر حائز اهمیت و قابل تحسین بوده است.

لینک

   افزایش 6/8 درصدی حمل و نقل مسافر در استان مازندران   

در 6 ماهه اول سالجاری، میزان جابجایی مسافر از مبدأ استان مازندران به سایر نقاط کشور با افزایش 6/8 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، موسویان، رئیس اداره حمل و نقل مسافر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: در 6 ماهه اول سالجاری 2 میلیون و 305 هزار و 806 نفر از مبدأ استان به سایر نقاط کشور جابجا شده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 6/8 درصدی همراه بوده است.

وی اظهار داشت: یک میلیون و 165 هزار و 363 نفر معادل 50 درصد توسط اتوبوس و 659 هزار و 815 نفر معادل 29 درصد توسط مینی بوس و 480 و 628 نفر معادل 21 درصد توسط سواری ـ کرایه جابجا شده اند.

موسویان تصریح کرد: ورود خودروهای جدید و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی علت این افزایش می باشد.

وی گفت: بیشترین سفر به شهرستانهای ساری و چالوس و کمترین آن به شهرستانهای نکا و محمودآباد بوده است.

لینک

   انتصاب سرپرست جدید اداره راه و ترابری درمیان   

طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی آقای مهندس علی نائبی فر به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری درمیان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مهندس نصری ضمن تشکر از مهندس علیزاده رئیس قبلی این اداره، خطاب به آقای نائبی فر در این ابلاغ ابراز امیدواری نموده با اتکال به خداوند متعال و با بهره گیری از تجربه و توانمند که دارید با استفاده از امکانات موجود در منطقه و با تعامل مسئولین شهرستان نسبت به انجام امور محوله بویژه نگهداری مطلوب از راهها و تأمین رفت و آمد در سطح حوزه استحفاظی شهرستان اقدام نمایید.

لینک

   رفع نقطه حادثه خیز محور ساری ـ کیاسر در منطقه سکوتپه   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران از برنامه های این اداره کل در راستای حذف نقاط حادثه خیز در محورهای استان خبر داد و عنوان کرد: منطقه پرحادثه سکوتپه در محور ساری ـ کیاسر با همت و تلاش اداره کل و اداره راه و ترابری شهرستان ساری ایمن سازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: منطقه سکوتپه در کیلومتر 5 محور ساری ـ کیاسر واقع شده و به دلیل شرایط جغرافیایی و طبیعی منطقه همواره جزء یکی از نقاط پرحادثه در استان بوده است. لذا با برنامه ریزی از پیش تعیین شده و مطالعات انجام یافته تعریض محور و جداساری باندهای رفت و برگشت و حذف پیچ در این منطقه با هدف رفع حادثه خیزی و بهبود شرایط ترافیک و سهولت تردد در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان قرار گرفت.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی این پروژه شامل تعریض محور به طول 1700 متر بوده که زیرسازی آن توسط اداره کل (بصورت امانی) با اعتباری بالغ بر 550 میلیون ریال و روکش آسفالت آن نیز (بصورت پیمانی) با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون ریال انجام گرفته، لذا بدیهی است با تعریض و ایمن سازی منطقه شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در این منطقه باشیم.

مهندس رحیمی در خاتمه اشاره کرد: نصب علائم، خط کشی، اجرای رفیوژ میانی و مشخصات راهداری منطقه مذکور نیز در حال حاضر توسط راهداران پرتلاش اداره کل در دست اقدام است.

لینک

   نمیگذاریم افراد سودجو با تعارض به حریم راهها امنیت محورها را به خطر بیاندازند   

 

اصولاً احداث راه بخش قابل توجهی از سرمایه های کشور را جذب می کند و هزینه سنگینی را بر جامعه تحمیل می کند. با توجه به این مهم، یکی از عمده ترین وظایف مجموعه راه و ترابری حفاظت از راههای موجود میباشد و این وظیفه بر هرگونه ساخت و ساز راه جدید ارجعیت دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس بااشاره به مطالب فوق افزود: مردم نباید با تعرض به حریم راهها و ساخت و ساز در حواشی جاده ها به سرمایه های کشور که حقوق بیت المال  می شود دست درازی کنند.

مدیر کل راه فارس تصریح کرد: تعارض به حریم راهها عواقب بسیار خطرناکی را درپی دارد و صدمات جبران ناپذیری بر جان و مال مردم وارد می شود.

وی با اشاره به ساخت و سازهای غیر قانونی و بدون مجوز در حواشی جاده ها اذعان داشت: ما مامور قانون هستیم و اجراکننده قانون در بحث حفظ و نگهداری و نمیگذاریم افراد سودجو با تعارض به حریم محورها امنیت جاده ها را از بین ببرند و صدمات و تلفات جبران ناپذیری به جان و مال مردم وارد کنند .

مدیر کل راه فارس با اشاره به اقدام جدی مجموعه راه و ترابری فارس در خصوص رفع نقاط پرحادثه افزود: درسال 86 (80 )  نقاط پر حادثه رفع و در سال  87  ( 100 ) پروژه در دستور کار قرار گرفته که تا کنون ( 70 ) پروژه رفع نقاط پر حادثه پیشرفت فیزیکی داشته و در حال انجام است.

وی خاطر نشان ساخت هزینه های بالایی صرف رفع نقاط پرحادثه می شود که جان و مال مردم حفظ شود و امنیت محورها ارتقاء یابد و در نتیجه با معارضین به حریم راهها با جدیت برخورد می کنیم.

لینک

   کسب رتبه برتر در طرح تحول اداری توسط اداره کل حمل و نقل وپایانه های استان گلستان   


اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان در اولین همایش بررسی عملکرد دستگاههای اجرائی در زمینه فن آوری اطلاعات با محوریت دولت الکترونیک ؛ عنوان دستگاه اجرائی موفق را کسب کرده و از سوی استاندار گلستان مورد تقدیر قرار گرفت .
شایان ذکر است این اداره کل در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در سالی که سال نوآوری و شکوفایی نامگذاری شده است  و در جهت رسیدن به توسعه فن آوری اطلاعات بعنوان دستگاه اجرائی برتر انتخاب شد  .

لینک

   برگزاری دوره آموزشی روش استفاده از فهرست بهای راهسازی   

دوره آموزشی کوتاه مدت روش استفاده از فهرست بهای راهسازی به مدت چهارروز و به میزبانی اداره کل راه و ترابری استان یزد و با حضور کارشناسانی از استانهای اصفهان و قم و یزد برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری یزد سعید برازنده مقدم در مراسم افتتاحیه این دوره ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کارشناسانی که در این دوره حضور پیدا کرده بودند به بیان گزارشی از عملکرد اداره کل راه و ترابری استان یزد در سالهای اخیر به ویژه در زمینه تحول اداری پرداخت .

برازنده مقدم اظهار امیدواری کرد تا کارشناسان شرکت کننده در دوره بتوانند مطالب را به نحو شایسته ای در امور خود به کار ببرند و از آن در محل کار خود به شیوه مطلوبی استفاده کنند.

بهرامی مدرس این دوره که کارشناس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور می باشد در سخنانی کوتاه قبل از شروع کلاس آرزو کرد شرکت کنندگان از کلاس و دوره به نحو احسن استفاده نموده و آنها را در امور کاری خود بکار ببرند .

دوره اموزش کوتاه مدت روش استفاده از فهرست بهای راهسازی با حضور 35 نفر کارشناس در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد و در پایان به شرکت کنندگاه در دوره آموزشی مزبور گواهی 30 ساعته اهدا گردید .

لینک

   برگزاری دوره آموزشی روش استفاده از فهرست بهای راهسازی   

دوره آموزشی کوتاه مدت روش استفاده از فهرست بهای راهسازی به مدت چهارروز و به میزبانی اداره کل راه و ترابری استان یزد و با حضور کارشناسانی از استانهای اصفهان و قم و یزد برگزار شد .

سعید برازنده مقدم در مراسم افتتاحیه این دوره ضمن تقدیر و تشکر از کلیه کارشناسانی که در این دوره حضور پیدا کرده بودند به بیان گزارشی از عملکرد اداره کل راه و ترابری استان یزد در سالهای اخیر به ویژه در زمینه تحول اداری پرداخت .

برازنده مقدم اظهار امیدواری کرد تا کارشناسان شرکت کننده در دوره بتوانند مطالب را به نحو شایسته ای در امور خود به کار ببرند و از آن در محل کار خود به شیوه مطلوبی استفاده کنند.

بهرامی مدرس این دوره که کارشناس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور می باشد در سخنانی کوتاه قبل از شروع کلاس آرزو کرد شرکت کنندگان از کلاس و دوره به نحو احسن استفاده نموده و آنها را در امور کاری خود بکار ببرند .

دوره اموزش کوتاه مدت روش استفاده از فهرست بهای راهسازی با حضور 35 نفر کارشناس در تالار فرهنگیان یزد برگزار شد و در پایان به شرکت کنندگاه در دوره آموزشی مزبور گواهی 30 ساعته اهدا گردید .

لینک

   به مناسبت هفته دولت راه فولاد – نیوک زیر عبور رفت   

غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان یزد درحاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از محور فولاد – نیوک گفت: محور مذکور به طول 5/32  کیلومتر و از جمله پروژه های استانی می باشد که طراحی و ساخت آن توسط اداره کل راه و ترابری استان انجام شده است و می تواند شهر ندوشن را به مرکز شهرستان صدوق متصل مینماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه  وترابری استان یزد وی افزود : راه مذکور که در زمان جهاد سازندگی سابق شروع شده بود در مدت 8 سال و به کمک 5 پیمانکار ساخته شده است و هم اینک شاهد افتتاح و بهره برداری از آن هستیم .

وی خاطر نشان کرد:قبل از احداث این راه ارتباط شهر ندوشن با شهر اشکذر از طریق شهرستان میبد بوده است که با ساخت این راه شهر ندوشن از طریق روستای نیوک به جاده فولاد آلیاژی و در نهایت به شهر اشکذر متصل میگردد.این محور طول راه ارتباطی ندوشن به اشکذر را 30 کیلومتر نزدیکتر می نماید .

مدیر کل راه و ترابری استان ادامه داد:در آینده ای نه چندان دور با احداث راه ندوشن به ورزنه که از مصوبات سفر هیات محترم دولت به استان یزد می باشد ارتباط بین استان یزد با استان اصفهان از طریق مور فولاد نیوک میسر می گردد .

رضایی در خصوص برخی از مشخصات فنی ، اجرایی و مالی قطعه دوم محور فولاد - نیوک گفت : پروژه در سال 79 با اعتباری در حدود6375 میلیون ریال آغاز شده و در طول سالهای بعد تا سال جاری به ترتیب با اعتباری معادل 4448 میلیون ریال ، 5000 میلیون ریال و 550 میلیون ریال و1800میلیون ریال و با مجموع اعتبار 16373 میلیون ریال که به غیر از اعتبار 4448 میلیون ریال سال 84 که هم از اعتبارات استانی بوده و هم از اعبارات ملی مابقی اعتبارات در سالهای دیگر از محل از محل اعتبارات استانی بوده و به پایان رسیده است . 

وی گفت : در مسیر 5/32  کیلومتری که به بهره برداری رسیده است  5/32  کیلومتر نصب علائم ایمنی و خط کشی انجام شده ؛ عرض زیرسازی آسفالت 5/7 متر و عرض آسفالت 6 متر می باشد. 

 

لینک

   به مناسبت هفته دولت قطعه دوم محور بافق – نوق به بهره برداری رسید   

غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان یزد درحاشیه آیین افتتاح و بهره برداری از قطعه دوم محور بافق- نوق گفت: محور مذکور به طول کلی حدود 75 کیلومتر و از جمله پروژه های استانی می باشد که طراحی و ساخت آن توسط اداره کل راه و ترابری استان انجام شده است ؛ این محور شهر بافق را به شهرهای انار و رفسنجان متصل مینماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد وی افزود : قبل از احداث این راه ارتباط شهر بافق با شهرهای انار و رفسنجان از طریق یزد بوده، که با احداث و بهره برداری از این پروژه ارتباط این شهرها و نیز بافق با جنوب کشور حدود 170 کیلومتر کاهش می یابد.

وی خاطر نشان کرد: در آینده با اتمام این محور و احداث راه بافق- زرند که از کیلومتر 35 این محور منشعب می شود آرزوی دیرینه مردم منطقه برای خارج کردن بافق از بن بست تا حد زیادی تحقق خواهد یافت.

مدیر کل راه و ترابری استان ادامه داد: راه مذکور که عملیات اجرایی ان در سال 75 شروع شده و در سالهای پیش حدود 24 کیلومتر آن به بهره برداری رسیده است و اینک نیز 12 کیلومتر دیگر آن تحت عنوان قطعه دوم افتتاح می شود حاصل تلاش تمام مسئولین و عزیزانی است که بدینوسیله از زحمات آنان قدردانی می شود.

رضایی در خصوص برخی از مشخصات فنی ، اجرایی و مالی قطعه دوم محور بافق –  نوق گفت : پروژه در سال 84 با اعتباری در حدود660 میلیون ریال آغاز شده و در طول سالهای بعد تا سال جاری به ترتیب با اعتباری معادل 4585 میلیون ریال ، 4000 میلیون ریال و 1200 میلیون ریال و با مجموع اعتبار 10445 میلیون ریال که همگی از محل اعتبارات استانی بوده به پایان رسیده است . 

وی گفت : در مسیر 12 کیلومتری که به بهره برداری رسیده است 12 کیلومتر نصب علائم و خط کشی انجام شده ؛ عرض زیرسازی آسفالت 9 متر و عرض آسفالت 7 متر می باشد. 

لینک

   کار احداث قطعه اول محور بردسکن- انابد- درونه از نیمه گذشت   

 

کار احداث قطعه اول محور بردسکن- انابد- درونه از نیمه گذشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمدرضا اکبری معاون راهسازی اداره کل با بیان این مطلب افزود:  این پروژه با اعتبار اولیه 2/18 میلیارد ریال در طی 16 کیلومتر از مسیر اجرا می شود.

وی ادامه داد: تاکنون روند اجرایی پروژه 52 درصدی پیشرفت فیزیکی داشته است.

مهندس اکبری طول این محور را 16 کیلومتر و عرض آن را 30/7 متر عنوان کرد.

وی ادامه داد: با احداث این محور، استان خراسان رضوی از طریق بردسکن و درونه به استان یزد متصل می شود.

لینک

   کلنگ مهمترین پروژه های راه روستایی نهبندان به زمین زده شد   

با حضور نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و فرماندار شهرستان نهبندان، مدیر کل راه و ترابری استان، کلنگ زنی پروژه تک سهلو از توابع بخش شسف و مرکزی و مهمترین پروژه راه روستایی نهبندان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان طول این پروژه را 32 کیلومتر ذکر کرد و افزود با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان این پروژه به زودی آغاز خواهد شد. مهندس غفوری فرد گفت: تاکنون مبلغ 500 میلیون تومان از اعتبارات طرح توسعه نهبندان اختصاص یافته و هم اکنون مطالعات این پروژه تقریباً تمام شده و پیمانکار نیز مشخص شده است.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این پروژه 130 روستا از دهستان عربخانه و 16 روستا از بخش مرکزی نهبندان از مزایای آن بهره مند خواهند شد، افزود: با بهره برداری از آن 35 کیلومتر نسبت به راه فعلی کاسته شده و این پروژه از مهمترین راههای روستایی شهرستان می باشد که بیشترین برخورداری را دارد و ضمن اینکه از ترافیک راه اصلی کاسته می شود، از نظر سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بسیار حایز اهمیت است و مشکل عشایر و کشاورزان این منطقه تا حد زیادی مرتفع می گردد.

لازم به ذکر است مسئولین یاد شده از تعدادی از پروژه های این شهرستان بازدید نموده و از نحوه اجرای آن اظهار رضایت کردند.

لینک

   تشکیل جلسه با مشاورین پروژه های عمرانی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

در جهت هماهنگی لازم به منظور منطقی نمودن مطالعات پروژه ها و نیز افزایش کیفیت اجرا، جلسه ای با حضور مشاوران طرف قرارداد اداره کل راه و ترابری در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل گردد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر کل راه و ترابری استان هدف از این جلسه را بررسی پروژه های جدید و در حال اجرا اعلام کرد و اظهار نمود با توجه به محدود بودن منابع می بایست در مطالعه پروژه ها ضمن توجه به کیفیت اجرا، سعی در سبک سازی آنها نمود و هزینه های اجرائی را ضمن منطقی نمودن به حداقل کاهش داد.

مهندس نصری افزود: با عنایت به ارزان بودن مصالح طی سنوات گذشته در تغییر رویه ها اقدامی به عمل نیامده و یک سیکل ثابت ادامه داشته است. وی با اشاره به منطقی شدن قیمت مصالح راهسازی مانند قیر گفت: می بایست در جهت تقلیل خط پروژه به حداقل ممکن و در مورد تقویت زیرسازی با کمک اهل فن اقدام نمود.

مهندس نصری در ادامه نظارت دقیق بر اساس وجدان کاری و رعایت ضوابط موجود تأکید کرد و اظهار داشت در صورت توجه ویژه به نظارت در اجرای پروژه ها ضمن بالا رفتن کیفیت، عمر مفید پروژه ها افزایش یافته که کاهش هزینه نهایی را درپی خواهد داشت.

در این جلسه مشاورین حاضر نیز ضمن بیان بخشی از مشکلات و موانع موجود خواستار رفع آنها گردیده و بر کاهش هزینه تمام شده پروژه ها و افزایش کیفیت اجرا تأکید کردند در پایان مقرر شد جلسات به طور مستمر تشکیل و در هر جلسه یک محور خاص مطرح شود.

لینک

   پروژه مهم رمپ چپ کرد کلاک دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد   

رمپ چپ گرد کلاک یکی از مهمترین پروژه های راهسازی اداره کل راه و ترابری تهران، دهه فجر امسال به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی تهران با اعلام این خبر گفت: پروژه رمپ چپ گرد کلاک که بار ترافیکی را از سمت چپ وارد آزادراه تهران ـ کرج در لاین شمالی می کند محل عبور ماشینهای سنگین است که در حال حاضر به دلیل وجود ترافیک شدید ماشینهای سنگین این ترافیک در زمان پیک ترافیکی، ترافیک عبوری را به سمت گرمدره و مترو تهران پس می زند.

وی ادامه داد: طول عرشه بتنی رمپ چپ گرد کلاک 114 متر است که شامل 5 پایه و 4 دهنه می شود، هر پایه 2 شمع دارد، ارتفاع شمع های به کار رفته 22 تا 27 متر است. تابلیه بتنی این عرشه 400 تن وزن دارد و شاه تیرهای فلزی آن در 48 قطعه به هم مونتاژ شده اند، در دال خاک مسلح این رمپ الیاف خاص پلیمری (ژئوگرید، ژئوتکستایل و ژئونت) به کار رفته است که پاشنه خاکریز پل را کنترل می کند.

این طرح زیر پروژه های دیگری نیز دارد که رمپ راست گرد کلاک به طول 400 و عرض 8 متر، ساماندهی زیرگذر شمال به جنوب پل کلاک به طول 900 متر، تعریض جاده حد فاصل پل مترو تا کلاک به طول 3 کیلومتر که این جاده به صورت 6 خطه تعریض شده است و 3 خط رفت و 3 خط برگشت آن با رفوژ وسط توسط نیوجرسی جداسازی شده اند و زیر پروژه دوربرگردان جاده مخصوص در پل کلاک به طول 200 متر است که بار ترافیکی گرمدره را تعدیل می کند، اینها همه و همه از زیر پروژه های این طرح مهم هستند که خوشبختانه این زیرپروژه ها به بهره برداری رسیده اند.

مولایی اظهار داشت: پیش بینی می شود این پروژه که در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد دهه فجر امسال به مرحله بهره برداری برسد، اعتبار به کار رفته در این پروژه تاکنون بالغ بر 50 میلیارد ریال بوده است و 25 میلیارد ریالی نیز برای تعریض جاده مخصوص در این طرح بودجه صرف شده است که در مجموع 75 میلیارد ریال ارزیابی می شود.

معاون راهسازی راه و ترابری تهران در حاشیه بازدید خبرنگاران خاطرنشان کرد: آزادسازی مستحدثات برای اجرای این پروژه طبق توافق های صورت گرفته بر عهده شهرداری و شورای شهر، شهرستان کرج بوده است که متأسفانه هیچ اقدامی از طرف آنها صورت نگرفت و این اداره کل خود رأساً اقدام نمود که باعث به تعویض افتادن پروژه مذکور شد.

لینک

   سه نقطه پرحادثه در استان اصفهان رفع شد   

در دور دوم سفر شهرستانی استاندار اصفهان، چند پروژه احداث و بهسازی راههای شهرستان اردستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری اصفهان، در دور دوم سفر شهرستانی سید مرتضی بختیاری استاندار اصفهان به شهرستان اردستان، که جمعی از مدیران استان، مهندس هوشنگ عشایری مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان و مسؤولان محلی حضور داشتند تقاطع غیرهمسطح راه آهن مسیر اردستان به اصفهان در راستای رفع 3 نقطه پرحادثه شامل اصلاح 2 قوس غیرهندسی و جایگزینی یک پل با دهانه بیشتر نسبت به پل قبلی به بهره برداری رسید.

از ویژگی های خاص این پل ساخت عرشه پل خارج از محل پل به منظور عدم توقف راه آهن و بالاگذاری آن توسط جرثقیل های سنگین و همچنین اجرای کوله ها و شمع ها بدون قطع راه آهن در طول اجرای پروژه می باشد.

گفتنی است دهانه پل این تقاطع غیرهمسطح 30/13 متر، طول پروژه 1100 متر، عرض پروژه 11 متر، حجم خاکبرداری 105000 متر مکعب، حجم خاکریزی 4500 متر مکعب، آرماتور مورد نیاز 56 تن و اعتبار هزینه شده برای احداث این پروژه 500 میلیون تومان می باشد.

از دیگر پروژه های افتتاح شده در این سفر، پروژه روکش آسفالت اصفهان، اردستان به طول 16 کیلومتر، عرض 5/7 متر می باشد که 23000 تن آسفالت در اجرای آن به کار رفته است.

اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه نیز 500 میلیون تومان می باشد. همچنین در این سفر پروژه بهسازی و روکش آسفالت محور گلزار محمد، یافت آباد، حسین آباد نیز افتتاح شد.

این محور، ارتباط راهی بین 8 روستای منطقه با مرکز شهرستان اردستان می باشد که باعث تردد ایمن و روان جاده ای می گردد. طول این پروژه 10 کیلومتر، عرض آن 7 متر و مجموع اعتبار هزینه شده آن 140 میلیون تومان می باشد. استاندار اصفهان در آئین بهره برداری از این پروژه ها از تلاش مجموعه اداره کل راه و ترابری استان تشکر نمود.

 

لینک

   برگزاری کلاس آموزشی سلامت شغلی رانندگان در مازندران   

نخستین دوره آموزشی سلامت شغلی رانندگان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و تعامل خوب و مناسب اتحادیه شرکتهای تعاونی حمل و نقل کالا در سالن جلسات اداره کل حمل و نقل و پایانه ها در حال برگزاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، علی معادیخواه، رئیس اداره برنماه ریزی و بودجه اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که در کلاسهای مزبور قریب به 40 نفر راننده حضور دارند اظهار داشت: این دوره که به تدریج در همه شهرهای استان و در جمع رانندگان بخشهای مختلف کالا و مسافر برگزار خواهد شد، رانندگان با مفاهیم و اهداف و رویکردهای سلامت شغلی به صورت حرفه ای آشنا می شوند، که در پایان دوره گواهینامه معتبر برای شرکت کنندگان صادر خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد:همزمان با برگزاری دوره سلامت شغلی رانندگان در شهرستان ساری دوره آموزشی اصول بارگیری و مهار ایمن بار در جمع رانندگان و متصدیان شرکتهای تعاونی در شهرستان بهشهر در حال برگزاری می باشد.

معادیخواه، خاطرنشان کرد: اداره کل حمل و نقل و پایانه ها همواره ناظر بر اجرای صحیح این دوره های آموزشی می باشد.

لازم به ذکر است امسال تاکنون بیش از 4000 نفر از رانندگان و متصدیان شرکتهای حمل و نقل در دوره های آموزشی اخلاق حرفه ای، اصول بارگیری و سلامت شغلی رانندگان شرکت نموده و آموزشهای لازم را فرا گرفتند.

لینک

   بازدید نمایندگان از محورهای حوزه استحفاظی شهرستان دنا   

دکتر ستار هدایتخواه نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل راه و ترابری و فرماندار شهرستان دنا و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی از راههای روستایی بخش کبگیان واقع در شهرستان دنا بازدید به عمل آورده و در این بازدید از جاده روستای کرکرزار، دلی خمسیر، دلی اولاد علی مومن و آبزالو و روستایی باوری سرکشی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویر احمد با توجه به اقدامات انجام گرفته، قرار شد که جهت جلوگیری از تخریب زیرسازی جاده روستای آبزالو و جاده روستای باوری در حال حاضر قیر پاشی، تا در آینده  آسفالت شود.

در این بازدید شورای روستای مذکور و فرماندار شهرستان دنا و بخشدار کبگیان و نماینده این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی از خدمات مهندس سهراب محمدیان مدیر کل راه و ترابری استان و مهندس محرابی رئیس راه و ترابری شهرستان دنا قدردانی و تقدیر و تشکر نمودند.

 

لینک

   فرآیند تخصیص اعتبار به راههای مازندران باید با نگاه ملی اعمال شود   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در نشستی مطبوعاتی که در محل اداره کل برگزار شد خواستار افزایش اعتبار در بخش راه استان شده و عنوان کرد: اگر معتقدیم زیرساخت توسعه استان راه است پس نباید سهم اداره کل راه و ترابری از اعتبارات تملک دارایی استان حدود 15 درصد باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در خصوص اعتبارات این اداره کل عنوان کرد: اعتبارات امسال اداره کل 117 درصد رشد داشته است که بخش عمده این اعتبارات ملی است.

وی افزود: این افزایش برای بخش راه روستایی 43 درصد و برای بخش راهداری 15 درصد بوده است.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در خصوص عملکرد این اداره کل در زمینه تعریض محورها خاطرنشان ساخت: تعریض راهها از الویت کاری ما بوده که تعریض محورهای دوخطه به چهارخطه استان از جمله محور نور ـ چمستان ـ آمل، آمل ـ بابل قدیم، آمل (درویش خیل) ـ فریدونکنار، قائمشهر ـ کیاکلا و همچنین تعریض راههای اصلی به بزرگراه در استان مانند محور ساری ـ خزرآباد، ساری ـ جویبار، قائمشهر ـ جویبار، قائمشهر ـ کیاکلا و همچنین تعریض راههای اصلی به بزرگراه در استان مانند محور ساری ـ خزرآباد، ساری ـ جویبار، قائمشهر ـ جویبار، قائمشهر ـ کیاکلا، محور هراز، آمل ـ بابل قدیم و ... از مهمترین برنامه های اصلی این اداره کل بوده که به حول و قوه الهی در حال حاضر نیز در دست اجرا است.

مهندس رحیمی در ادامه با اشاره به فعالیتهای راهداری این اداره کل تصریح کرد: برای 6 ماهه اول سالجاری برنامه های مختلفی در دستور کار معاونت راهداری قرار داشته که شانه سازی و لکه گیری راههای حوزه استحفاظی استان و همچنین ریزش برداری و رانش برداری و احداث دیوار حائل و ضامن در محورهای استان از جمله این برنامه هاست.

مهندس رحیمی تعمیرات اساسی پل های بزرگ استان نظیر پل فلزی گدوک ـ ورسک ـ سیاه بیشه و احداث زیرگذرها و حذف نقاط حادثه خیز و همچنین ایمن سازی محورها را از دیگر برنامه های در دست اجرای معاونت راهداری این اداره کل برشمرد.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان با اشاره به نقش راه های روستایی در توسعه روستاها عنوان کرد: استان مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و شرایط خاص محیطی دارای 3690 روستا می باشد و از میزان 7500 کیلومتر راههای روستایی استان حدود 3500 کیلومتر در مناطق کوهستانی واقع شده اند که در سالهای اخیر سعی شده است در محورهای راههای روستایی کوهستانی به نوعی عملیات بهسازی انجام شود و امید می رود تا با تأمین اعتبار در طول سالهای آتی این مهم به نتیجه مطلوبی برسد.

وی در ادامه تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان مازندران در بخش راه روستایی در سال 1387 با توجه به اعتبارات اختصاص داده شده در نظر دارد 87/71 کیلومتر روکش آسفالت، 47/9 کیلومتر شن ریزی، زیرسازی و احداث راه و 31/91 متر طول پل احداث نماید.

 همچنین در این بخش احداث 21 دستگاه پل را در دستور کار خود قرار داده و با توجه به اعتبارات سال 1387، 6 پل در استان (پل سرخدشت شهرستان بابلسر، پل تاشکوه شهرستان نور، پلهای اسبوکلا و حاجی کلا شهرستان ساری، پلهای محمداباد و هاره شهرستان آمل) به بهره برداری می رسد.

شایان ذکر است در سال 1387 با در نظر داشتن اعتبارات تخصیص داده شده در بخش راه روستایی 78/71 کیلومتر از راههای مذکور روکش آسفالت می شود.

لینک

   اداره راه و ترابری پاکدشت یک ماهه شد   

یک ماه از تأسیس اداره راه و ترابری پاکدشت در دوم مهرماه گذشت، این اداره که از ادارات تابعه راه و ترابری تهران است یک ماه پیش با حضور وزیر راه و ترابری دکتر بهبهانی، مدیر کل راه و ترابری تهران مهندس صدیقی و فرماندار شهرستان پاکدشت، ابوالقاسمی افتتاح شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، مهندس علیرضا نادریان، رئیس اداره راه و ترابری پاکدشت درباره این اداره گفت: طول کل محورهای حوزه استحفاظی پاکدشت 286 کیلومتر است که شامل راههای اصلی و روستایی می شود.

نادریان گفت: در حال حاضر پروژه های تعریض محور امام رضا حدفاصل پارچین تا شریف آباد و دو راهی یخچال تا چنداب و همچنین تعریض 35 دستگاه پل و نگهداری راههای اصلی و روستایی را در دست اقدام داریم و البته در همین مدت کوتاه توانسته ایم به کمک نیروی انتظامی از چندین مورد تجاوز به حریم راهها رفع تجاوز کنیم.

وی گفت: طبق تعامل و توافق صورت گرفته با پلیس راه منطقه، راههای این اداره برای عبور و مرور خودروها امن و راحت بوده و عبور و مرور به راحتی در آنها انجام می گیرد.

لینک

   وزیر راه و ترابری:نمونه عالی خود باوری متخصصان، تولید هواپیمای ایران 140 است   

وزیر راه و ترابری اظهار کرد: تلاش و خود باوری برای رسیدن به اهداف عالیه دولت، جزو خصایص متخصصین این سرزمین است که نمونه عالی آن تولید هواپیمای ایران140 است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری، چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس با حضور وزیرراه و ترابری، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و متخصصان داخلی و خارجی صنعت هوانوردی در جزیره کیش گشایش یافت.   

وزیر راه و ترابری در مراسم افتتاح این نمایشگاه گفت: تحریم برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا، نتایج مثبتی برای صنعت هوایی کشور داشته است و امیدواریم فرایند ساخت هواپیمای ایران 148 نیز با موفقیت انجام شود.

وی با انتقاد از شعار «حقوق بشر» که غربی ها سر می دهند، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی از طرفی شعار حقوق بشر می دهد و از طرف دیگر با ایجاد اخلال در تامین قطعات هواپیما موجب ایجاد خطر برای مسافران از ملیتهای مختلف جهان می شود که این نه تنها حقوق بشر نیست بلکه عین ظلم است.

دکتر بهبهانی در پایان بر ضرورت بهره گیری از نیروی متخصص و با تجربه در صنعت هوایی و همچنین وزارت راه و ترابری تاکید کرد و گفت: هرچند عدم بهره گیری از نیروی جوان در این وزارتخانه باعث افزایش تعداد کارکنان باتجربه در وزارت راه شده، اما برای ادامه راه باید از نیروی جوان بیشتری در این بخش استفاده کرد.

در این نمایشگاه ، تجهیزات و قطعات مختلف صنایع هوایی ، هواپیماسازی ، هوانوردی و ناوبری هوایی ، مخابرات هوایی ، حمل و نقل هوایی ، خطوط هواپیمایی ، خدمات فرودگاهی ، کیفیت کنترل ، تحقیقات ، پژوهش و آموزش و دیگر خدمات مرتبط با صنایع هوایی در معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است.

چهارمین نمایشگاه بین المللی هوایی خلیج فارس تا دهم آبان ماه جاری در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش و بخشی از فرودگاه بین المللی کیش برگزار می شود و زمان بازدید از این نمایشگاه 10 تا 14 و زمان اجرای نمایشهای هوایی آن نیز 30/14 تا 30/16 اعلام شده است.

لینک

   وزیر راه و ترابری:تمامی راههای کشور استاندارد هستند   

وزیر راه و ترابری با تأکید بر اینکه هر جاده ای براساس استانداردهای لازم طراحی و ساخته می شود و باید براساس شرایط هر جاده رانندگی کرد، بیان داشت: کلیه راههای کشور استاندارد هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی در نشست مهندسان مشاور اظهار کرد: سیاست اصلی وزارت راه و ترابری مدیریت زمان، منابع و هزینه و مدیریت کیفیت است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون در مدت وزارتم به 13 استان سفر کرده ام که به همراه نمایندگان مجلس، پیمانکار و مشاوران روزانه در هر سفر بین 1000 تا 1500 کیلومتر را بازدید و بررسی و رفع مشکل شده است.

وزیر راه و ترابری خطاب به مشاوران بیان کرد: ارتفاع خط پروژه در کشور بالاست و تعداد آبروها را در هر کیلومتر به حداقل کاهش دهیم و در برخی مواقع به جای آبرو از لوله های مستحکم استفاده شود.

وی گفت: عمق یخ زدگی و میزان بارندگی ارتفاع راه را تعیین می کند و آمار هواشناسی نشان می دهد حداکثر عمق یخ زدگی در کشور تا 70 سانتیمتر است.

دکتر بهبهانی تأکید کرد: در جاده ای که براساس سرعت مشخص ساخته می شود نباید با سرعتی بیشتر حرکت کرد. همانطور که لباس بچه را نمی توان به تن یک فرد بزرگ کرد.

دکتر بهبهانی یادآور شد: برای ساخت آزادراه ابتدا باید بزرگراه بسازیم و سپس به فکر تقاطع های آن باشیم.

وزیر راه و ترابری در ادامه سخنان خود اظهار کرد: کاهش ضخامت آسفالت باید مدنظر مشاوران باشد زیرا که حداکثر ضخامت 12 سانتیمتر برای راههای با استحکام بالا کافی است، در حالی که هم اکنون میانگین ضخامت آسفالت در کشور 20 سانتیمتر است.

وی تصریح کرد: راههای طولانی را باید به چندین پیمانکار واگذار کرد تا کارها هر چه سریعتر انجام شود.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری: احداث آزادراه مشهد ـ تهران از اولویتهای وزارت راه وترابری است   

وزیر راه وترابری گفت : پیگیری و تسریع در احداث آزادراه مشهد ـ تهران از اولویتهای وزارت راه وترابری می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، دکتر حمید بهبهانی  گفت : در این راستا مذاکراتی را با سرمایه گذاران محتلفی انجام داده ایم.

وی بر اجرای سریع آزادراه کنارگذر شمالی مشهد تاکید کرد.

بهبهانی همچنین از احداث راه آهن مشهد ـ چابهار با طرف چینی و هندی خبر داد و گفت : در حال پیگیری این پروژه هستیم که با اجرای این طرح مشهد مستقیما با آبهای گرم جنوب مرتبط می شود.
وی اظهار داشت : توافقات قطعی احداث فرودگاه شهید مدرس در سه راهی شادمهر انجام شده و در صورت موافقت مجلس در بودجه سال آینده منابع خوبی به این طرح اختصاص می یابد.

 

لینک

   ساختمان جدید ایمنی و آتش نشانی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد افتتاح شد   

به گفته یدا.. آقایی صائم مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، ساختمان جدید ایمنی و آتش نشانی شهید خاکستانی فرودگاه بین المللی مشهد با اعتباری افزون بر 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه های کشور به بهره برداری رسید .

یدا.. آقایی صائم با اشاره به اینکه زیربنای این ساختمان 1200 متر مربع است ،‌ افزود : 5 دستگاه خودروی کف ساز که در هر دقیقه 4000 لیتر آب و فوم را برای اطفای حریق پمپاژ می کند جزئی از تجهیزات این ایستگاه هستند .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور سالن ورزشی ،‌آموزشی ، انبار فوم و تجهیزات ،‌ محل استراحت پرسنل ،‌برج دیده بانی ، ساختمان اداری و سالن غذاخوری را از بخش های جانبی ساختمان جدید ایمنی و آتش نشانی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد اعلام کرد و گفت : علاوه بر این استخری با ظرفیت 400 هزار متر مکعب آبگیری در کنار این ایستگاه تعبیه شده است .

وی تصریح کرد : این ایستگاه دارای 10 دهنه آشیانه است که 9 دهنه آن فعال و یک دهنه هم برای بخش تعمیرات استفاده می شود .

یدا.. آقایی صائم اضافه کرد : ایستگاه شماره 2 ایمنی و آتش نشانی فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد نیز با 5 دهنه آشیانه ، تا پایان امسال به بهره برداری می رسد .

لازم به ذکر است در مراسم افتتاح ساختمان جدید ایمنی و آتش نشانی شهید خاکستانی فرودگاه بین المللی مشهد معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور ، مدیر کل فرودگاه های خراسان رضوی ، و جمعی از مسئولان استانی حضور داشتند .

 

لینک

   افتتاح جشنواره کودک ایمنی و شادی در زنجان   

جشنواره روز جهانی کودک با عنوان کودک ، ایمنی و شادی با حضور جمعی از مسئولان استان در مجموعه ائل داغی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان : در این جشنواره که با همکاری اداره کل راه و ترابری ، سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان و نمایندگی یونیسف در ایران برگزار گردید ، مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان ضمن بیان خیر مقدم و تبریک روز جهانی گفت " هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا کردن بچه ها با مباحث ایمنی است که عدم توجه به آن همواره موجب پیش آمدن حوادث و اتفاقات ناگوار در شهرها و در جاده ها می گردد.وی در ادامه با اشاره به کاهش 2/24 درصدی تلفات در سطح جاده ها در سال گذشته تصریح کرد " این امر نشان از تلاش مسئولین و همکاران من در امر افزایش ایمنی سطح جاده ها و همچنین افزایش و ارتقاء سطح بینش و آگاهی مردم در رعایت جوانب ایمنی در هنگام رانندگی بوده است.

مدیر کل راه در پایان با تشکر از زحمات دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه تاکید کرد ، آشنا شدن کودکانمان با موازین ایمنی و مقررات رانندگی حق کودکان ماست که باعث کاهش پیامدهای تلخ برای آنها خواهد بود .در ادامه معاون عمرانی استانداری زنجان نیز با تاکید بر رعایت موازین راهنمایی در رانندگی به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی گفت : بیش از 2 هزار نفر از تلفات 26 هزار نفری رانندگی را کودکان تشکیل می دهند.برای افزایش آگاهی کودکان در صدد ایجاد شهرک ترافیک برای کودکان در استان هستیم .

شایان ذکر است این جشنواره از 17 تا 21 مهر ماه در محل مجموعه تفریحی ائل داغی زنجان برگزار خواهد شد.

 

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه:مهتمرین عامل بروز تصادفات کماکان خطای انسانی   

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهندس قادری مدیر کل راه و.ترابری استان کرمانشاه در مصاحبه ای با خبرنگاران صدا و سیما مرکز کرمانشاه در خصوص حذف نقاط پر حادثه در استان اظهار داشت : هرچند که مهتمرین عامل بروز تصادفات کماکان خطای انسانی و عدم رعایت مقررات و بی مبالاتی و تخلف رانندگان وسایل نقلیه عبوری می باشد لیکن نظر به فراوانی آمار تصادفات در بعضی از نقاط یا مقاطع راههای استان  , اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه با برنامه ریزی های انجام شده موفق گردیده  است از جمع 40 نقطه ویا مقطع پر حادثه در سطح راههای استان 9 نقطه  را بطور کلی حذف و 11 مورد از نقاط پر حادثه دیگر نیز  در حال رفع عیب و عملیات اجرایی می باشد که با اتمام این موارد قسمت عمده ای از  نارسایی ها وتنگناهای شبکه راههای استان در خصوص نقاط پر حادثه حل خواهد شد.

ضمن اینکه  برای اتمام نقاط اجرا شده مبلغ 57 میلیارد ریال اعتبار هزینه گردیده و برای انجام کامل نقاط در دست اجرا مجموعاً 100 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد . که انشاءا... قسمتی از آنها در سالجاری و قسمتی دیگر نیز در سالهای آینده به اتمام می رسد.

به غیر از موارد فوق الذکر در 6 ماهه اول امسال 13 نقطه از نقاط زود بازده کم حادثه نیز شناسایی و با امکانات اداره کل و تلاش پرسنل راهداری حذف و به مرحله اجرا در آمده است .

 

لینک

   انتصابات در اداره کل راه و ترابری استان گیلان   

 

 

روسای ادارات راه وترابری شهرستانهای رشت ،رودبار، آستانه اشرفیه از سوی مدیر کل راه وترابری گیلان منصوب شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان طی حکمی جداگانه از سوی مهندس صادقی مدیر کل راه وترابری گیلان، آقایان غلامعلی نیک فهم به سمت رئیس اداره راه وترابری شهرستان رودبارومهندس طهمورث صیادی به سمت رئیس اداره راه وترابری شهرستان رشت،آقای فرهاد دلداربه سمت اداره راه وترابری آستانه اشرفیه منصوب شدند.

لینک

   تقدیر استاندار گیلان از روسای ادارات راه و ترابری استان گیلان   

روسای ادارات راه وترابری شهرستانهای رشت – رودبار- تالش –لاهیجان و راه روستایی رضوانشهر و املش به منظورزحمات وتلاش مضاعف وبه نتیجه رساندن پروژه های هفته دولت این شهرستان ها وهمچنین کسب عنوان ادارات برتردریادواره شهید رجایی ازسوی مهندس قهرمانی استاندار گیلان وفرمانداری شهرستان مربوطه با دریافت تقدیرنامه ای  مورد قدردانی  قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گیلان در بخشی ازاین تقدیر نامه آمده است: بمنظورقدر دانی ازخدمات وتلاشهای دولت خدمتگزاروگرامیداشت یاد وخاطره شهیدان والا مقام "رجایی وباهنر" در ارزیابی ازعملکرد دستگاههای استان، آن دستگاه از سوی کارگروه برنامه ریزی وتحول اداری به عنوان یکی ازواحدهای برتر شهرستان برگزیده شده است. امید است ضمن حفظ وارتقاء موقعیت کسب شده ،جنابعالی ومجموعه کارکنان آن دستگاه در خدمت بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی وتحقق اهداف دولت ، موفق وموئد  باشید.

شایان ذکر است اداره کل راه وترابری گیلان درهفته دولت سالجاری 212 پروژه در بخش حمل ونقل جاده ای با اعتباری بالغ بر394،226 میلیون ریال به بهره برداری رسانده است که 123 پروژه در خصوص روکش آسفالت راههای اصلی وفرعی و173 کیلومت آسفالت راههای روستایی بوده است.

لینک

   اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نمایشگاه توانمندی و فعالیت های ستاد حوادث   

اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نمایشگاه توانمندی و فعالیت های ستاد حوادث استان بوشهر که در شهر  گناوه برگزار شد،شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر نمایشگاه توانمندی تجهیزاتی و فعالیت های عملیاتی دستگاه های اجرایی عضو ستاد حوادث پیش بینی نشده استان بوشهر روز شنبه در سالن جمعیت هلال احمر بندر گناوه برپا شد.   

رییس ستاد حوادث غیر مترقبه استان بوشهر درآیین افتتاح این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به مناسبت هفته کاهش آثار بلایای طبیعی برپا شده وتلاش می شود تا علاوه بر آشنایی اقشار مختلف مردم با توانمندی های موجود این ستاد آموزشهای لازم نیز به آنها ارایه شود.

مهندس علیرضا خرمی افزود: آموزش دربرابر حوادث بهترین راه کاهش خسارت ناشی ازبلایای طبیعی است، چراکه وقتی جمع زیادی از مردم با نحوه مقابله با حوادث آشنا باشند هم خود را به راحتی از خطر نجات می دهند و هم به موقع به دیگران کمک می کنند.

وی با تشکر از دستگاههای که با همه توانمندی خود در این نمایشگاه حضور یافته اند، یادآورشد: ستاد حوادث پیش بینی نشده استان بوشهر متشکل از 23 کارگروه است و هر کارگروه در حوزه خاصی انجام وظیفه می کند.

 در این نمایشگاه  بیش از 30 غرفه با همکاری همه دستگاههایی که درامور امدادی و حوادث فعال هستند از جمله راه وترابری، شبکه بهداشت و درمان، واحد آتش نشانی شهرداری گناوه، هواشناسی، کمیته امداد، منابع طبیعی، واحدهای دانشگاهی، پایگاههای اورژانس، مدیریت آب وفاضلاب، نمایندگی های بیمه و جمعیت هلال احمر برپا شده است.

اداره کل راه و ترابری استان بوشهر نیز در دو بخش تصویری – اطلاع رسانی با موضوع اهمیت راهسازی در رفع  حوادث طبیعی و  نقش و جایگاه عملیات راهداری وایمنی شرکت  نموده و بسته های آموزشی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

لینک

   جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد   

جلسه شورای راهداری با موضوع راهداری زمستانی با حضور  ادارات تابعه راه و ترابری استان بوشهر، معاونین ، روسای ستادی و کارشناسان در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری بوشهر مهندس هاشم علیپور فاز در جلسه شورای راهداری استان بوشهر گفت: با توجه به سیاست های جدید وزارت راه و ترابری و بیانات وزیر محترم راه و ترابری مدیریت هزینه، زمان، ارائه آمار عملکرد به صورت صحیح، عدالت محوری، توجه به راههای روستایی از جمله اهدافی است که کلیه ادارت تابعه باید به آن دقت و توجه لازم  داشته باشند.علیپور فاز در ادامه افزود: به منظور خدمات رسانی در فصل زمستان تجهیز  کلیه اکیپ ها ی راهداری به چراغ اضطرای، چکمه، روپوش های راهداری و ارتباط از طریق GPS و اطلاعات راههای استان در جهت امداد رسانی در حداقل زمان ممکن، در برنامه این اداره کل می باشد.وی گفت: ارائه برنامه 3 ساله در سریع ترین زمان و تشکیل کمیسیونهای مشترک با استانداران، نمایندگان مجلس و  مدیران استانی در رفع موانع و مشکلات از سوی مدیران کل استان ها از جمله کارهایی است که می بایست انجام داد و در کنار آن بازدید سر زده از پروژه ها به منظور نظارت دقیق تر نیز از اهم برنامه های ما می باشد.وی در ادامه افزود : شناسایی کلیه ماشین آلات فعال در سطح استان جهت استفاده در مواقع ضروری، بازدید از ابنیه فنی قبل از فصل بارندگی، حفاظت از حریم و نوار کاربری با تمام جدیت مطابق با قوانین نیز از جمله برنامه های این اداره کل برای است.مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر در پایان گفت: توجه به امور رفاهی پرسنل و بکارگیری نیروهای جوان نیز از جمله اهداف وزارت راه وترابری و این اداره کل می باشد.

لینک

   شرکت راهداران استان قزوین در مانور امداد و نجات   

 

همزمان با هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، راهداران اداره کل راه و ترابری استان قزوین در مانور امداد و نجات شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، در این مانور،  20 نفر از راهداران با استفاده از   15 دستگاه ماشین آلات ، توان امدادی خود را به نمایش گذاشتند.

خسرو خانی رئیس اداره ایمنی و حریم راههای اداره کل راه وترابری استان قزوین ، با بیان این خبر گفت: در کارگروه امداد و نجات استان قزوین، وظیفه آواربرداری و بازکردن راهها در مواقع بروز حوادث غیرمترقبه و عملیات امدادی در  مواقع بروز سوانح جاده ای به نیروهای اداره کل راه وترابری سپرده شده است .

آهنی مدیرکل دفتر بازسازی و حوادث غیر مترقبه استانداری قزوین هم در مراسم رژه امدادگران گفت: این مانور به منظور

حفظ آمادگی دستگاههای اجرایی و مردم ، برای مقابله با حوادث احتمالی برگزار شد.

آهنی،  با اشاره به افزایش سه و نیم برابری بروز حوادث طبیعی در جهان طی چند سال اخیر علت این امر را افزایش دمای کره زمین، تغییر اقلیم و تخریب محیط زیست اعلام کرد.

یادآور می شود : در مانور هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی 11 دستگاه اجرایی استان قزوین با استفاده از 150 دستگاه خودرو با رژه در خیابانهای شهر توان امدادی خود را به نمایش گذاشتند.

لینک

   بازدید استاندار قزوین و نایب رئیس مجلس از جاده قزوین – الموت – تنکابن   

استاندار قزوین و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه جمعی از مسولان از پروژه ساخت جاده قزوین – الموت – تنکابن بازدید کردند

طاهایی استاندار قزوین، در این بازدید از پروژه ساخت جاده قزوین – الموت – تنکابن به عنوان یکی از برکات سفر مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به استان یاد کرد و با بیان خبر آغاز عملیات اجرایی قطعه دوم این طرح گفت: تاکنون پنج درصد عملیات خاکبرداری این قطعه اجرا شده است

طاهایی ، در ادامه با بیان اینکه برای اجرای قطعه دوم جاده قزوین – الموت – تنکابن به طول18 کیلومتر ،  100 میلیارد ریال اعتبار برآورد شده است افزود: براساس برنامه زمانبندی این قطعه طی دو سال اجرا می شود

استاندار همچنین از آغاز قطعه سوم پروژه جاده قزوین – الموت - تنکابن به طول 21 کیلومتر و پیش بینی 120 میلیارد ریال اعتبار درآینده نزدیک خبر داد و گفت:  تاکنون بیش از  40 درصد عملیات خاکبرداری قطعه اول این پروژه به طول   9 کیلومتر اجرا شده است

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی هم ، با قدردانی از فعالیت های صورت گرفته در اجرای این پروژه خاطرنشان کرد : ساخت این جاده یکی از آرمانهای مهم مردم منطقه بوده است و اجرای آن موجب افزایش ارتباط بین دو استان قزوین و مازندران و آبادانی مناطق محروم در دو استان خواهد شد

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی همچنین ابراز امیدواری کرد : با پیش بینی مصوبات جدید در دور دوم سفر هیات دولت به استان قزوین ، ساخت جاده قزوین – الموت – تنکابن با سرعت بیشتری پیگیری شود

سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین هم در این بازدید ، با ارائه گزارشی از مراحل ساخت این جاده گفت: طبق توافق به عمل آمده اجرای پروژه جاده قزوین – الموت تنکابن با مشخصات راه اصلی تا روستای شهرک به تصویب رسیده است

به گفته ی موسوی ، برای اجرای این طرح حدفاصل روستای زرجه بستان تا روستای شهرک الموت در مجموع به طول   61 کیلومتر 330 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی ، استانی و سفر مقام معظم رهبری پیش بینی شده که تاکنون 90 میلیارد ریال آن تخصیص یافته است

یادآور می شود : استان قزوین هم اکنون با پنج استان همجوار خود از طریق راه اصلی ارتباط دارد و با اجرای جاده قزوین – الموت – تنکابن ارتباط این استان با مازندران هم طی دو سال آینده برقرار خواهد شد 

 

لینک

   روکش آسفالت 8 کیلومتر از محور طارم در استان زنجان   

8 کیلومتر از محور طارم در استان زنجان روکش آسفالت شد .

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان : این پروژه در محور زنجان – طارم از سه راهی چفتان شروع و تا سه راهی سرخه دیزج ادامه پیدا کرده است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال به انجام رسیده است شایان ذکر است برای خط کشی این محورنیز شصت میلیون ریال هزینه شده است. همچنین ادامه این محور در حد فاصل راهدارخانه خانچای تا روستای بادامستان به طول 5 کیلومتر ، تعریض و باند سبقت به عرض 3 متر با اعتبار یک میلیارد ریال احداث و آسفالت شده است.

لازم به ذکر است محور زنجان – طارم از محورهای دیدنی استان زنجان می باشد که چشم انداز زیبایی دارد و برای گردشگران دیدن مناظر زیبای آن خالی از لطف نبوده و ادامه این محور شهرستان طارم راه به شمال کشور وصل می کند.

لینک

   برگزاری دوره مدیریت بحران در اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

دوره مدیریت بحران با حضور اعضای گروه امداد و نجات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان:  در این دوره که با هدف بازآموزی و کسب مهارت های بیشتر به منظور امدادرسانی بهتر و سریع­تر در مواقع بحرانی تشکیل گردید، اعضای گروه امداد و نجات اداره کل راه و ترابری به شکل عملی و نظری با چگونگی تصمیم گیری و عمل در مواقع بحرانی آشنا شدند.

لینک

   انتصاب معاون فنی اداره کل راه و ترابری زنجان   

 

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، مهندس نوروز ابراهیم خانی بعنوان معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان زنجان منصوب شد. ایشان با داشتن 27 سابقه کار در حال حاضر بعنوان معاون راه روستایی این اداره کل مشغول بکار هستند.

لینک

   شورای هماهنگی حمل ونقل استان خراسان رضوی درمحل آزمایشگاه مکانیک خاک مشهدتشکیل شد   

 شورای هماهنگی حمل و نقل استان خراسان رضوی در محل آزمایشگاه مکانیک خاک مشهد تسکیل جلسه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس آیت ا... هاشمی نسب رییس شورای هماهنگی حمل و نقل استان در این جلسه خواستار پیگیری و تسریع در پروژه های حمل و نقلی استان شد.

وی با اشاره به سی امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بر تعیین و پیگیری احداث و تکمیل پروژه های بزرگ راهسازی، فرودگاهی و ریلی در استان برای بهره براری در دهه مبارک فجر شد.

مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی تصریح کرد: در این راستا پروژه های ملی به وزارتخانه اعلام خواهند شد تا تخصیص کامل اعتباری آن ها در سال جاری انجام شود.

وی در ادامه بر برگزاری مانور در روز بدون حادثه ترافیکی در استان اشاره کرد و گفت: با هماهنگی های انجام شده با استانداری خراسان رضوی، این مانور با حضور همه دستگاه های ذیربط در محورهای بین شهری استان برگزار می شود.

هاشمی نسب بر استفاده از همه توان نیروهای انتظامی در کنار راهداران برای برگزاری مانور تاکید کرد و گفت: در این راستا صدا و سیما به عنوان مسوول کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی، برنامه هایی برای هشدار به مردم را اجرا خواهند کرد.

در ادامه این جلسه دیگر اعضای شورا به ارایه نقطه نظرات و گزارش های خود در خصوص بخش حمل و نقل استان پرداختند.

 

لینک

   مانور روز بدون حادثه 28 مهرماه در جاده های استان خراسان رضوی برگزار می شود   

 

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: مانور روز بدون حادثه هفته آینده در جاده های استان  خراسان رضوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی گفت: این مانور برای اولین بار در استان خراسان رضوی در روز یکشنبه 28 مهرماه با حضور همه ادارات راه و ترابری شهرستان ها و دستگاه های امداد و نجات جاده ای همچون پلیس راه، اورژانس، هلال  احمر و... برگزار می شود.

وی افزود: مانور روز بدون حادثه با هدف فرهنگسازی برای کاهش تصادفات منجر به فوت و جرح و خسارت در محورهای ارتباطی و رعایت قوانین رانندگی از سوی مردم برگزار می شود.

وی انتخاب روز 28 مهرماه به عنوان یک روز نمادین تحت نام روز بدون حادثه در جاده های اصلی استان، تلاشی در ارتقای فرهنگ رانندگی و ایمنی در جاده ها خواند.

صنیعی ادامه داد: در این راستا 3 ایستگاه سلامت شامل کانکس های سیار ادارات راه و ترابری، اورژانس جاده ای،هلال احمر، پلیس راه در ورودی های استان از غرب، جنوب و شمال کاهک سبزوار، نجم آباد گناباد، شهر کهنه قوچان برپا خواهد شد.

وی از ایجاد 11 ایستگاه دیگر با حضور دستگاه های مذکور در محورهای استان خبر داد و گفت: در 150 نقطه پرحادثه جاده ها نیز نیروهای پلیس راه به همراه 150 نفر همیار پلیس، با لباس فرم مستقر خواهند شد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: در این راستا پارچه نوشته های هشداری برای آگاهی دادن به رانندگان در محورهای شریانی استان نصب خواهد شد و تیم های راهداری و ایمنی نیز به همراه تیم های پلیس راه در کلیه محورهای شریانی اقدام به گشت زنی خواهند کرد. 

لینک

   برگزاری دوره آموزشی مدیریت حمل ونقل در گلستان   


در راستای اهداف برنامه آموزش مدیران و مسئولین بخش حمل و نقل بین المللی سازمان در سال 87  دوره آموزشی مدیریت  حمل و نقل با حضور مدیران پایانه های مرزی و کارشناسان ترانزیت استانهای منطقه دو کشور شامل استانهای خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی ، سیستان و بلوچستان ، کرمان ، یزد ، سمنان ، گلستان ، هرمزگان ، مازندران و دفتر مرکزی در محل اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان برگزار شد   .
شایان ذکر است این دوره آموزشی در سرفصلهایی نظیر ارکان و عوامل ذیمدخل در بخش حمل و نقل ، مدیریت سازمانی و بنگاهی در بخش حمل و نقل ، بازریابی در صنعت حمل و نقل ، استراتژی توسعه حمل و نقل با تأکید بر بهره وری ، مبانی و ملاحظات حقوقی درصنعت حمل و نقل برگزار گردید  .

لینک

   کسب رتبه نخست در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع دستگاههای اجرائی استان گلستان   

با عنایت به تلاش خوب همکاران اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان در جشنواره شهید رجائی سال 1387 این اداره کل در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع رتبه اول را در بین دستگاههای اجرائی استان حائز گردید   .
با توجه به اجرای اهداف سازمانی بر اساس وظائف عالیه دولت در رسیدن به توسعه پایدار در  یازدهمین جشنواره شهید رجائی استان در برنامه تحول اداری بعنوان دستگاه اجرایی برتر انتخاب گردید که لوح های تقدیر برای هردو موفقیت توسط استاندار محترم گلستان جناب آقای مهندس محمود زاده به اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان اهداء گردید.

لینک

   مدیرکل راه و ترابری گلستان : در حوادث غیر مترقبه ، نباید سلیقه ای عمل شود   

مدیر کل راه وترابری و رئیس شورای حمل و نقل گلستان گفت : در حوادث غیر مترقبه نباید به طرز سلیقه ای وارد عمل شد بلکه باید این حوادث در چهار چوب یک ساختار، سیستمی و اولویت بندی شده ، اقدام کرد .مهندس « محمد تقی جوان شورابی » در کارگروه تخصصی و شورای حمل ونقل استان افزود : همچنین ثبت اطلاعات به هنگام وقوع حوادث غیر مترقبه و مستند سازی از عواملی است که می توان در تصمیم گیریهای آینده و کوتاه کردن زمان ارائه خدمات بسیار مفید باشد.وی از دستگاههای زیر مجموعه این بخش درخواست کرد که در هنگام بروز وقایع غیر مترقبه از اطلاع رسانی غافل نباشند و تمام تلاش خود را در این باره اعمال نمایند.جوان شورابی : در ادامه از حضور به موقع و تعامل انجام شده خانواده وزارت راه در بخش حمل و نقل استان در حوادث هفته های اخیر که جاری شدن سیل از عمده ترین آنها بود ، تقدیر و تشکر کرد.سرهنگ « علی اصغر مهری » فرمانده پلیس راه گلستان نیز در این جلسه ، با بیان مشکلات موجود در این بخش اضافه کرد : اضافه تناژ وسایل نقلیه سنگین از عمده ترین مشکلات فعلی این بخش است که خطرات زیادی را در طول راه ها برای خودروهای در حال حرکت ایجاد کرده و آسیب جدی به راه های استان وارد می کند.وی ، خواستار حل این مشکل از سوی مسوولان استانی شد.کار گروه و شورای تخصصی حمل ونقل گلستان با حضور مدیران وزارت راه و ادارات ذیربط در بخش حمل و نقل استان برگزار می گردد.

لینک

   وزیر راه و ترابری:ارزش کار خلبانی را برای جامعه بازگو کنید   

در نخستین نشست صمیمانه وزیر راه و ترابری با خلبانان، کمک خلبانان و مهندسان پرواز، دکتر بهبهانی تصریح کرد: عملکرد خلبانان ایرانی در دنیا بی نظیر است و وظیفه مدیران، تعالی شغلی خلبانانی و بازگو کردن ارزش آن است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در این نشست که در سالهای بعد از انقلاب برای نخستین بار است که انجام می شود؛ با اشاره به اینکه نسبت به حساسیت کار و دلمشغولی های خلبانان، کمک خلبانان و مهندسان پرواز آگاهی دارم، یادآور شد: باید به آموزش و ورود خلبانان جوان در ایرلاین ها اهمیت داد و با رسیدن به توانمندی نیروی انسانی در بخش هوایی را به کشورهای دنیا صادر کنیم.

وزیر راه و ترابری خطاب به حاضران بیان داشت: شما در کارتان فداکاری می کنید و این عمل شما با معیارهای مالی قابل سنجش نیست و مملکت در حال حاضر نیاز به این فداکاری و ایثار دارد.

وی در این دیدار بر رسیدگی به امور رفاهی کارکنان بخش هوایی تأکید و خاطرنشان کرد: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بخش هوایی و فرودگاه ها را مهم می دانستند و به عنوان پیشانی کشور از آن نام می بردند.

در این نشست کاپیتان قاسمی معان عملیات هواپیمایی هما به تشریح و توضیح قسمتهای مختلف معاونت عملیات پرداخت و اعلام کرد: تا پایان سال اولین دوره آموزشی خلبانان پایه بعد از 10 سال اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شرکت هما 386 نفر خلبان و کمک خلبان و 921 نفر مهماندار فعالیت می کنند.

قاسمی با ارائه میانگین سنی خلبانان و کمک خلبانان خواستار اقدام جدی برای کادرسازی از بین جوانان شد.

در این نشست حسامی مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) بیان داشت: در کشورها فرودگاه ها به سرعت در حال توسعه هستند و کشورهای حاشیه خلیج فارس به بازار ایران چشم دوخته اند.

وی خاطرنشان کرد: در سالهای گذشته به صنعت هوایی کم توجهی شده است و حضور وزیر راه و ترابری در جمع خبانان برای نخستین بار حکاین از اهمیت دادن به صنعت هوایی کشور است.

 

لینک

   پیشرفت پروژه احداث پل بزرگ کشف رود از 60 درصد گذشت   

 

 

پیشرفت پروژه احداث پل بزرگ کشف رود از 60 درصد گذشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمدرضا اکبری با بیان این مطلب افزود:  این پل در ادامه عملیات ایجاد راه دسترسی به شهرک صنعتی کلات ساخته می شود.

وی عرض این پل را 11 متر و طول آن را 70 متر (دو دهانه 22 متری و یک دهانه 26 متری) عنوان کرد که دال پل به روش سازه پیش تنیده پس کشیده به ضخامت 70 سانتیمتر اجرا گردیده است.

اکبری از اجرای 2325 مترمکعب بتن ریزی، 132 تن آرماتوربندی و 80 هزار سانتیمتر مربع بتن آسفالتی در روند احداث این پروژه خبر داد.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی اعتبار ساخت این پل را 1/5 میلیارد ریال عنوان کرد.

لینک

   برگزاری جلسه شورای راهداری در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

 جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در 27 مهر  در اداره کل راه و ترابری استان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در این جلسه که  مهندس عطاءا... قادری مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه ، معاونین و روسای ادارات راه و ترابری شهرستانهای استان و مسئولین و روسای ستادی اداره کل حضور داشتند ابتدا ضمن قرائت قرآن کریم توسط معاون اداری مالی حاج آقا الوندی و خوش آمد گویی به حاضرین  مهندس عطاءا... قادری در خصوص اهمیت صرفه جویی در سالجاری سخنانی را ایراد نمود سپس به اهمیت مسائل راهداری مخصوصاً راهداری زمستانی پرداخت و از مسئولین راه شهرستانها خواست که همانند سالهای گذشته در این مورد فعالانه کوشش نمایند در این جلسه که تا ساعت 9 شب ادامه داشت روسای ادارات و مسئولین ستادی نیز مشکلات کاری  خود را مطرح نموده و مدیر کل و معاونین نیز به سئوالات آنان پاسخ داده و در جهت بهتر نمودن فعالیت ها آنها را راهنمایی نمودند .

 

لینک

   تقدیراستاندارگلستان ازراه و ترابری استان درسمینار بین المللی مدیریت بلایای طبیعی   

استاندار گلستان با اهداء لوح تقدیری از عملکرد مجموعه راه و ترابری در حوادث پیش بینی نشده سالهای اخیر استان در سمینار بین المللی مدیریت بلایای طبیعی با رویکرد سیل و خشکسالی ، قدردانی کرد.

روابط عمومی راه و ترابری گلستان اعلام کرد: این تقدیر نامه به منظور عملکرد راه و ترابری استان به هنگام بروز حوادث پیش بینی نشده بخصوص سیل در سالهای اخیر که شامل حضور و هماهنگی به موقع ، اقدامات مثمر ثمر و اطلاع رسانی بوده ، اهداء شده است.

متن تقدیر نامه چنین است: اهتمام مستمر و تلاش موفق مهندس « محمد تقی جوان شورابی » مدیر کل راه و ترابری استان گلستان در جهت  پیشبرد اهداف ارزشمند علمی برای نیل به توسعه پایدار ایران اسلامی شایسته تقدیر است، توفیق روز افزونتان را از درگاه خداوند متعال خواستاریم.

سمینار بین المللی مدیریت بلایای طبیعی با رویکرد سیل و خشکسالی ، مهرماه سال جاری در گرگان برگزار شد.

لینک

   نقش موثر راه و ترابری گلستان در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی   

اداره کل راه و ترابری گلستان با انجام اقدامات  گسترده در کنار سایر ادارات استان ، نقش مؤثری را در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی ایفاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان ، تهیه و پخش بروشورهای تبلیغاتی درباره راه های مقابله با حوادث  جاده ای به هنگام وقوع سیل و زلزله و شعارهای بیمه ای ، نصب 30 پوستر از نکات ایمنی در حوادث و پارچه نوشته در اداره کل و شهرستان ها و استفاده از شعارهای ایمنی این هفته در سربرگ مکاتبات اداری حضور در نمایشگاه و مانوره های انجام گرفته در سطح استان از اقدامات انجام شده توسط این اداره کل در طی هفته فوق بوده است.

بنابراین گزارش ، هدف از انجام این اقدامات ، اطلاع رسانی و آگاهی بخشیدن به هم استانیها در هنگام بروز حوادث ناگوار و برخورد صحیح با آنها می باشد.

بیستم تا 27 مهرماه به عنوان هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی نامگذاری شده است.

لینک

   تقدیر فرماندار شهرستان علی آباد از راه و ترابری گلستان   

فرماندار علی آباد کتول از زحمات مهندس « محمد تقی جوان شورابی » مدیر کل و مجموعه راه و ترابری گلستان به منظور اجرای طرح هادی عمرانی در این شهرستان با اهدای لوح سپاس قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان ، متن تقدیر نامه چنین است: تلاش مستمر توام با تدبیر شما در جهت تحقق هر چه بهتر اهداف عالیه نظام، در اداره کل راه و ترابری استان با برقراری تعاملی مثبت و ارزنده با مسوولان این حوزه ، اجرای طرح هادی عمرانی متعدد ، زمینه های ایجاد توسعه و عمران آبادیها و مراکز صنعتی و غیره را افزایش داده و موجبات خرسندی و خشنودی اهالی منطقه را فراهم آورد.

در بخش دیگری از این تقدیر نامه آمده است: به پاس قدردانی از زحمات صادقانه و بی شائبه جنابعالی به مصداق حدیث شریف « من یشکر المخلوق لم یشکر الخالق » مراتب تقدیر و تشکر خود را ابراز داشته ، توفیق روز افزون همراه با سلامتی و عزت را برای جنابعالی تخت زعامت حضرت ولیعصر ( عج ) و رهبری داهیانه ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای ، دولت عدالت محور رئیس جمهور محبوب جناب آقای دکتر احمدی نژاد از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.

لینک

   تشکیل جمعیت طرفداران ایمنی راهها در استان زنجان   

 

جمعیت طرفداران ایمنی راهها با هدف توسعه فرهنگ عمومی و افزایش مهارت های رانندگی ، توجه به  قوانین و کاهش تصادفات جاده ای و همچنین کمک به خسارت دیدگان در استان زنجان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان : مهندس غلامرضا سقندلی ، مدیر کل راه و ترابری زنجان با اعلام خبر فوق گفت « جمعیت طرفداران ایمنی راهها به عنوان راهدار افتخاری با هدف کمک به نهادهای دولتی فعال در بخش راه در راستای کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و همچنین نظارت برعملکرد ما در زمینه امداد رسانی ، مدیریت و نگهداری راهها در استان زنجان تشکیل شده است »

ایشان ابراز امیدواری کرد ، با عضویت افراد علاقمند و دلسوز در این سازمان غیر دولتی ، بتوانیم در کنار یکدیگر هرچه بهتر درراستای حفظ جان مردم و ایمنی جاده ها تلاش کنیم.

 

لینک

   برگزاری دوره صخره نوردی در کار گروه امداد و نجات استان زنجان   

کارگروه امداد و نجات اداره راه و ترابری استان زنجان، به منظور حفظ و افزایش آمادگی جسمانی و عملیاتی اعضای گروه امداد، دوره آموزشی صعود و آشنایی با ابزار فنی صخره نوردی را در ارتفاعات شمالی زنجان برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان: در این برنامه آموزشی که با حضور 17 نفر از اعضای این گروه برگزار گردید، اعضا، پس از 5/1 ساعت پیاده روی، در صخره ی موسوم به کلاهک آیی قیه سی به تمرین صخره نوردی پرداختند.

لازم به ذکر است گروه امداد و نجات اداره کل راه و ترابری یکی از گروههای فعال در این زمینه است که با برگزاری دوره های نظری و عملی در پی افزایش توان عملیاتی خود در مواقع ضرورت و نیاز می باشد.

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:راه آهن جزو شاخص های رشد کشورها محسوب می شود   

قائم مقام وزیر راه و ترابری تصریح کرد: یکی از شاخص های تعیین میزان رشد کشورها توسعه حمل و نقل بخصوص راه آهن است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی در دیدار با مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران شرکتهای تابعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: کشور عزیزمان با توجه به قرار گرفتن در شاه راه آسیای مرکزی، عقب ماندگی جدی در بخش ریلی دارد که باید شاخص های توسعه در این بخش به چندین برابر برسد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری بیان کرد: اهمیت به مباحث نیروی انسانی با توجه به رکن مدیریت و سرمایههای اصلی می بایست مورد توجه قرار گیرد و آموزش و ارتقای سطوح، نگهداری از نیروی انسانی کارآمد، کادرسازی در بخش جوانان و صدور فکر و اندیشه به دیگر سازمانها و دستگاه باید مدنظر باشد.

مهندس هاشمی با اشاره به برنامه ریزی برای رسیدن به هدف سند چشم انداز، تأکید کرد: مستند سازی سوابق، ایجاد بانک اطلاعات، ثبت وضعیت فعلی، تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی، توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش کیفیت باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود.

وی در این دیدار به استفاده از ظرفیتها و افزایش سرعت کار اشاره و تصریح کرد: منطقی کردن هزینه ها، اجرای اصل 44 انضباط در کلیه امور و رعایت ایمنی و پیشگیری از حوادث از موارد دیگری است که باید مورد توجه باشد.

 

لینک

   طرح بهسازی جاده دیزین با حضور وزیر راه و ترابری به بهره برداری رسید   

طرح بهسازی و ایمن سازی جاده اتصال شمال شرق تهران به چالوس ( دیزین ) با حضور وزیر راه و ترابری به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری ، دکتر حمید بهبهانی پس از بهره برداری از این طرح در مصاحبه با خبرنگاران گفت : بهسازی این جاده از مصوبات سفر رییس جمهور به این منطقه است که در 2 ماه اخیر انجام شده است .

حمید بهبهانی افزود : در اجرای طرح بهسازی و ایمن سازی گردنه دیزین ، در مجموع 22 کیلومتر مسیر صعب العبور و سخت کوهستانی از گردنه دیزین تا گچسر روکش آسفالت شده و حفاظ ها و علائم ایمنی نصب شده است.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد : استفاده از این مسیر ، فاصله شمال شرق تهران به چالوس را در مقایسه با جاده کرج - چالوس ، بیش از 40 کیلومتر کوتاه می کند و مسافران بیش از یک ساعت زود تر می توانند به منطقه گچسر در جاده جالوس برسند.

بهبهانی با بیان اینکه درصد کمی از ایمن سازی چند نقطه از مسیر هنوز باقی مانده است به افرادی که قصد استفاده ازاین جاده ارتباطی را دارند توصیه کرد: حداکثر سرعت ایمن در این جاده 40 کیلومتر برساعت است.

وزیر راه و ترابری افزود : به رانندگان توصیه می کنم با سرعت بیش از 40 کیلومتر خود را در این جاده به مخاطره نیندازند و از زیبایی های این جاده کوهستانی استفاده کنند.

به گفته بهبهانی ، جاده اتصال (شمال شرق تهران - دیزین - گچسر) بهترین مسیر کمکی برای کاهش بار ترافیکی در روزهای اوج ترافیک جاده های هراز و چالوس است.

 

لینک

   قائم مقام وزیر راه و ترابری:راه آهن جزو شاخص های رشد کشورها محسوب می شود   

قائم مقام وزیر راه و ترابری تصریح کرد: یکی از شاخص های تعیین میزان رشد کشورها توسعه حمل و نقل بخصوص راه آهن است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس سید مهدی هاشمی در دیدار با مدیر عامل، اعضای هیأت مدیره و مدیران شرکتهای تابعه راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: کشور عزیزمان با توجه به قرار گرفتن در شاه راه آسیای مرکزی، عقب ماندگی جدی در بخش ریلی دارد که باید شاخص های توسعه در این بخش به چندین برابر برسد.

قائم مقام وزیر راه و ترابری بیان کرد: اهمیت به مباحث نیروی انسانی با توجه به رکن مدیریت و سرمایههای اصلی می بایست مورد توجه قرار گیرد و آموزش و ارتقای سطوح، نگهداری از نیروی انسانی کارآمد، کادرسازی در بخش جوانان و صدور فکر و اندیشه به دیگر سازمانها و دستگاه باید مدنظر باشد.

مهندس هاشمی با اشاره به برنامه ریزی برای رسیدن به هدف سند چشم انداز، تأکید کرد: مستند سازی سوابق، ایجاد بانک اطلاعات، ثبت وضعیت فعلی، تلاش برای رسیدن به استانداردهای جهانی، توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص افزایش کیفیت باید در برنامه ریزی ها لحاظ شود.

وی در این دیدار به استفاده از ظرفیتها و افزایش سرعت کار اشاره و تصریح کرد: منطقی کردن هزینه ها، اجرای اصل 44 انضباط در کلیه امور و رعایت ایمنی و پیشگیری از حوادث از موارد دیگری است که باید مورد توجه باشد.

 

لینک

   با حضور وزیر راه و ترابری بهره برداری از پروژه جاده دیزین آغاز می شود   

با حضور دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری و نمایندگان مجلس پروژه بهسازی و ایمن سازی جاده دیزین به چالوس امروز به بهره برداری می رسد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، جاده دیزین به چالوس به طول 22 کیلومتر و عرض 30/7 متر با پنج کیلومتر گاردریل و خط کشی به بهره برداری رسیده است.

همچنین در ادامه این پروژه فاصله شمشک به دیزین نیز به طول شش کیلومتر بهسازی و ایمن سازی شده است.

بهسازی و ایمن سازی جاده دیزین به چالوس با مجموع هزینه 30 میلیارد ریال انجام شده است.

این جاده امکان دسترسی به مجموعه ورزشی دیزین، شمشک و دربندسر را تسهیل می کند و در مواقع ترافیک سنگین جاده چالوس می تواند بخشی از مسافرین منطقه شرق، شمال و شمال شرق را از این محور به تهران منتقل نماید.

جاده دیزین به چالوس جاده توریستی و راه دسترسی به مجموعه ورزشی می باشد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی روش استفاده از فهرست بهاء راهسازی در راه و ترابری سمنان   

دوره آموزشی روش استفاده از فهرست بهاء راهسازی از 27 مهرماه به مدت 4 روز در اداره کل راه و ترابری استان سمنان در حال برگزاری می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، مدیر کل راه و ترابری این استان در مراسم آغاز این دوره آموزشی ضمن خوشامدگویی به همکاران شرکت کننده در این دوره آموزشی، ضرورت استفاده از روشهای عملی و دانش بروز جهت برآورد دقیق پروژه ها به منظور اجرای موفقیت آمیز عملیات راهسازی را خاطرنشان نمودند. آقای مهندس قربانپور احداث جاده های منتهی به صنایع، کارخانجات و معادن را گامی جهت رغبت سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی در کشور برشمردند. ایشان توانایی کامل شناخت فرآیند اجرایی نمودن پروژه های راهسازی را از مرحله پیدایش طرح تا انتخاب پیمانکار، انعقاد قرارداد و نیز نحوه پرداخت به پیمانکاران در حین اجرای طرح همچنین آشنایی با ضوابط و مقررات جاری مرتبط را از شرکت کنندگان در این دوره آموزشی خواستار شدند. مدیر کل راه و ترابری استان سمنان مدیریت هزینه و زمان و مدیریت پروژه را از جمله عوامل موثر بر کیفیت و هزینه تمام شده پروژه های عمرانی برشمردند. آقای مهندس قربانپور مقدم بودن فصل حمل و نقل را جهت پوشش دادن سایر فصول کاری مرتبط به منظور پیشرفت و ارتقاء اقتصاد در کشور دانستند.

خاطرنشان می گردد ضرورت استفاده از فهرست بها با گذشت نزدیک به سه دهه از انتشار نخستین نمونه آن مورد تأیید دستگاههای اجرایی واقع شده و در هماهنگی بین پروژه ها و برقراری اعتدال و برابری بین نرخ قراردادها و سرعت بخشیدن به اجرای آن نقش موثری ایفاد می کند.

شناخت کامل و توانایی استفاده از فهرست بها که هر ساله تجدید نظر و چاپ می گردد و نیز رفع ابهامات ردیف های مختلف فهرست بها، توانایی درک مفاهیم و عبارات مربوط به روشهای برآورد پروژه های عمرانی، متره، مناقصه و قرارداد، آشنایی با فرایند و گردش کار در روش سه عاملی (کارفرما، مشاور، پیمانکار) و … از اهداف تشکیل این پروژه آموزشی می باشد که با حضور کارشناسان ادارات کل راه و ترابری استانهای خراسان شمالی، رضوی، جنوبی، گلستان و سمنان در حال برگزاری می باشد.

لینک

   برگزاری سمینار آموزشی کارشناسان حقوقی ادارات کل راه و ترابری   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل سمینار آموزشی کارشناسان حقوقی ادارات کل راه و ترابری استانها را برگزار کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سمینار آموزشی کارشناسان حقوقی ادارات کل راه و ترابری استانها در تاریخ 29/7/87 با حضور دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری، دکتر نجفی خواه معاون حقوقی معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری، توحیدی معاون دادستان تهران  توسط دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل با همکاری اداره کل حقوق برگزار می شود.

در این سمینار آموزشی دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری،  بلوکیان معاون امور مجلس ، استانها و راههای روستایی و سلیمانیان مدیر کل دفتر حقوقی و مقامات عالی قضایی شرکت کننده  سخنرانی کردند و در پایان نیز جلسه پرسش و پاسخ انجام شد .

لینک

   مدیر کل راه فارس:تمهیدات لازم جهت راهداری زمستانی انجام می شود   

مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس گفت: باید پیش بینی های لازم جهت راهداری زمستانی و جلوگیری از راهبندانها اندیشه شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، وی در جلسه شورای منطقه شمال و غرب که در شهرستان سپیدان و با حضور معاونین ، روسای ستادی و روسای 10 اداره راه و ترابری شهرستانها تشکیل شد افزود: فضا و محیط کاردر ایجاد روحیه و بالا بردن توان کاری پرسنل بسیار اهمیت دارد و ما باید سعی کنیم فضایی شاداب و به دور ازاسترس برای همکارانمان ایجاد کنیم.

مدیر کل راه فارس خطاب به روسای راه و ترابری شهرستانها گفت : تدابیر لازم رابرای راهداری زمستانی و جلوگیری از راهبندانها انجام دهید و برای کنترل و بازدید کیفیت خط کشی در محورها بازدید شبانه از محورهای حوزه استحفاظی در برنامه کاری خود قرار دهید.

در ادامه مهندس نوروزی اولویت بندی و برنامه ریزی در کارها را از اصول مهم راهداری دانست و اذعان داشت: با برنامه ریزی منظم و بازدید مداوم از محورهای حوزه استحفاظی در نگهداری هر چه بهتر از راهها و جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه راهها تلاش نمایید.

مهندس امیری معاون راهداری نیز با اشاره به برگزاری جلسه شورای راهداری به صورت منطقه ای در شهرستان سپیدان افزود: به دلیل اهمیت این جلسات و اینکه بتوانیم بازدید های گروهی از محورهای مختلف

داشته باشیم که تجربیات و نوآوری ها رد و بدل شود تصمیم گرفته شد جلسات رامنطقه ای برگزار کنیم . معاون راهداری فارس  با اشاره به اهمیت حریم راهها از روسای شهرستانها خواست که موضوع جلوگیری از ساخت و ساز در حاشیه راهها را جدی بگیرند و بر طبق حکم دادگاه ساخت و سازهایی که در حریم می باشد را تخریب نمایند تا جان و مال مردم و راه که حقوق بیت المال و سرمایه ملی می باشد حفظ شود.

وی با اشاره به ارسال گزارشهای ماهیانه گفت: گزارشهای عملکردی هر حوزه استحفاظی برای ما بسیار مهم می باشد و شهرستانها موظفند در ارسال به موقع و آمار و ارقامهای صحیح بدلیل ارزیابی از تهران تمام تلاش خود را به کار گیرند.

در ادامه جلسه عباس قوامی معاون اداری _ مالی نیز در خصوص بیمه مسئولیت برای مسئولین و ارسال به موقع گزارشات تصادفات به شرکت بیمه توضیحاتی داد .وی با اشاره به مکاتبات با نمایندگان مجلس گفت: روسای شهرستانها اگر می خواهند مکاتباتی با نمایندگان انجام دهند باید مطالب از طریق مدیر کل به معاون پارلمانی وزارت راه انتقال یابدو او مکاتبه را با نماینده انجام دهد.

عباس قوامی در ادامه نیز از اجرای نظام آراستگی در اداره و ارتقاء تحصیلات نیروی انسانی از طریق دستگاه علمی کاربردی در آینده ای نزدیک خبر داد.

معاون راه روستایی راه فارس نیز از همبستگی بین روسای ادارات شهرستانها و ستادی با مدیر کل و معاونین تقدیر و تشکر نمود و از روسای شهرستانها خواست هر ماه یکبار گزارشی از پیشرفت پروژه های راه روستایی ارائه دهند.

در این جلسه همچنین عبدالحمد باستان رئیس راه و ترابری سپیدان که میزبان شورای راهداری منطقه شمال و غرب بود افزود: اداره راه و ترابری شهرستان سپیدان متولی نگهداری از 670کیلومتر راههای اصلی و فرعی و روستایی می باشد که 170شامل  کیلومتر راههای اصلی و فرعی و 500 کیلومتر راههای روستایی می باشد.

وی تصریح کرد: 41 نفر راهدار با 27 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین حفظ و نگهداری از راهها را در شهرستان سپیدان عهده دار هستند.

عبدالحمد باستان با اشاره به شغل مقدس راهداری متذکر شد: آنچه که در محورها دائماً شاهد آن هستیم یعنی تردد امن و آسودگی راننده و مسافر در شبانه روز همه از تلاش طاقت فرسای راهداران می باشد.

رئیس راه و ترابری سپیدان افزود: راهداران مظلومینی هستند که درد اجتماع را چشیده اند و تمام مشکلات در چهره آنان پیداست و زندگی آنها پر از رنج و مشقت است و دلخوشی آنها در این چند روزه زندگی هموار کردن راه و جاده برای دیگران است پس جا دارد که بگوییم راهداران نهایت ایثار در سختیها هستند.

در ادامه نیز روسای شهرستانهای مرودشت ، پاسارگاد _ نورآباد_ شیراز _ اقلید_ ارسنجان_ خرمبید_ بوانات_ آباده به بیان عملکرد و نیازهای خود پرداختند.

در بین جلسه روسای ادارات ایمنی و حریم راهها- نگهداری راه و ابنیه _ تدارکات_ ماشین آلات _ حراست _ روابط عمومی اداره کل راه و ترابری نیز حضور داشتند و مطالبی را ارائه نمودند.

شایان ذکر است که شورای راهداری هر سه ماه یکبار تشکیل و دستور کار این جلسه برنامه ریزی های لازم برای راهداری زمستانی و پیش بینی برای جلوگیری از راه بندانها و تجهیزات راهدارخانه بوده است.

لینک

   پنجمین جلسه شورای راهداری استان گلستان برگزار شد   

در این جلسه که با حضور مدیرکل ، معاونین ،رؤسای ادارات ستادی و شهرستانها و کارشناسان راهداری برگزار گردید مهندس شورابی مدیرکل راه وترابری استان با پیش بینی احتمالی سرما ویخبندان در زمستان امسال همچون زمستان پارسال در این استان بر ضرورت آمادگی کامل و تجهیز تمامی راهداری های گلستان جهت مقابله به سرما و خدمات رسانی به مردم ورانندگان تاکید کرد .

به گزارش  روابط عمومی راه وترابری گلستان، مدیرکل راه و ترابری این استان در پنجمین جلسه شورای راهداری که در محل اداره راه وترابری گنبد کاوس برگزار گردید گفت تمامی راهداران استان باید خود را به امکانات و تجهیزات مورد نیاز بویژه نمک تجهیز نمایند .

وی با بیان اینکه حفظ ونگهداری از راهها و ارتقای ایمنی آنها از وظایف مهم راه وترابری است افزود توسعه راهداری با تخصیص بیشتر اعتبارات به آن از اولویت های اداره راه وترابری گلستان می باشد.

جوان شورابی اضافه کرد: درحال حاضر راهدارخانه های شهرستان های مختلف استان با توجه به تجربیانی که در سالهای گذشته کسب کرده اند از آمادگی مطلوبی برخوردار می باشند .

وی  تصریح کرد : برگزاری جلسات راهداری به صورت ادواری در شهرستانهای مختلف استان با هدف استفاده بهینه از تجربیات همکاران در انجام وظایف و مقابله با حوادث پیش بینی نشده صورت می گیرد.

جوان شورابی همچنین گفت : در پیش بینی بودجه سال 88 نیز اولویت برنامه های عمرانی اداره کل راه وترابری و ادارات تابعه آن ، اتمام پروژه های مصوب در سفر اول و دوم ریاست جمهوری ، اتمام پروژه های نیمه تمام و پروژه های پیش بینی شده در برنامه چهارم توسعه خواهد بود. شایان ذکر است در این جلسه اقای سوسرایی فرماندار گنبد نیز حضور داشت و از اقدامات اداره کل در این شهرستان قدردانی نمود . استان گلستان دارای 13 راهدارخانه ثابت وسیار در طول استان می باشد.

لینک

   بهره برداری از راه آسفالته روستای « رحمت آباد » شهرستان علی آباد آغاز شد   

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد گفت : عملیات آسفالت راه دو کیلومتری (عرض 14 متری ) روستای «رحمت آباد» از توابع بخش کمالان این شهرستان به پایان رسید و بهره برداری از آن شروع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، مهندس « اسماعیل گرزین » افزود : برای آسفالت این راه یک میلیاردو 500 میلیون ریال هزینه شده است.

به گفته وی، با توجه به نوع کاربری و اهمیت این راه از نظر گردشگری ، آسفالت آن سبب شده که تمام محور « دهنه محمد آباد » به طول 35 کیلومتر که 13 روستا را در بر می گیرد از راه مناسب ، بهره مند شوند.

در مراسم بهره برداری از این راه ، مدیر کل راه و ترابری گلستان ، فرماندار و تنی چند از مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند و فرماندار شهرستان علی آباد از زحمات مهندس « محمد تقی جوان شورابی » مدیر راه استان با اهدای لوح تقدیر ف سپاسگزاری کرد.

در حوزه شهرستان علی آباد و رامیان 570 کیلومتر راه وجود دارد.

 

لینک

   حضور راه و ترابری استان قم در نمایشگاه هفته ملی کاهش بلایای طبیعی   

اداره کل راه و ترابری استان قم در نمایشگاهی که به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شده بود، حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، رئیس اداره ایمنی وحریم راههای اداره کل راه وترابری استان قم با اعلام این خبر گفت: در این نمایشگاه که به همت ستاد حوادث غیرمترقبه استانداری قم به منظور آشنایی مردم با نحوه صحیح مقابله با بلایا و حوادث طبیعی برگزار شده ، کارگروه حمل و نقل با مدیریت این اداره کل حضورجدی یافت که از طریق توزیع بروشورهای آموزشی – نمایش اسلاید – فیلم و تابلو عکس و بنر بازدید کنندگان با نحوه صحیح مدیریت امدادرسانی در موقع وقوع حوادث آشنا شدند.

مهندس زیدآبادی افزود: در این نمایشگاه همچنین فیلم و عکسهایی از امدادرسانی و برفروبی محورهای استان در زمستان سال 86 جهت بازدید کنندگان به نمایش در آمد.

شایان ذکر است این نمایشگاه باحضور 23 کارگروه مختلف از 18 مهرماه لغایت 25 مهرماه در مجتمع امام خمینی (ره) برگزار گردید.

لینک

   تابلوهای اطلاع رسانی در راههای استان گلستان نصب می شود   

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان گلستان از نصب تابلوهای دیجیتالی پیام متغیر اطلاع رسانی (VMS) در طول راههای استان گلستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان مهندس حسین محبوبی گفت: این تابلوها در چهار نقطه استان پلیس راه نوکنده ، پلیس راه رامیان - آزادشهر ، راهدارخانه خوش ییلاق در محور آزادشهر – شاهرود  و راهدارخانه تنگراه در محور جنگل گلستان با توجه به ترافیک محورهای فوق به منظور اطلاع رسانی از وضعیت راهها ، ارائه پیام های فوری و محدودیت های ترافیکی برای استفاده کنندگان از راهها در راستای ایمن سازی  راههای استان با اعتباری معادل دو میلیارد و 600 میلیون ریال نصب می شود.

وی افزود : در حال حاضر جانمایی و فندانسیون تابلوهای فوق انجام و در سالجاری به بهره برداری میرسد استان گلستان دارای یک هزار و نهصد کیلومتر راه اصلی و 3100 کیلومتر راه روستایی می باشد.

لینک

   مانور روز بدون حادثه حرکتی جدی برای نجات جان مردم در تصادفات رانندگی است   

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی اظهار امیدواری کرد روز بدون حادثه سرآغازی برای روزهای کم حادثه در جاده های استان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی مهندس سید آیت ا... هاشمی نسب در نشست خبری که به مناسبت روز بدون حادثه برگزار شد با بیان این مطلب گفت: انتخاب روز  28 مهرماه به عنوان روزی نمادین برای کاهش حوادث رانندگی در جاده های استان می تواند با همکاری رسانه ها تبدیل به حرکتی برای فرهنگسازی ایمنی تردد در جاده ها شود.

وی با بیان اینکه در این روز طی مانوری با پشتیبانی 4 کمیته آموزش و تبلیغات، اجرایی، پشتیبانی و ارزیابی و مستند سازی برگزار می گردد، اظهار داشت: برای اطلاع رسانی در خصوص این مانور علاوه بر 10 هزار عدد بروشور و 4 هزار عدد پوستر اطلاع رسانی که در مدخل ورودی شهرها توزیع شده در نقاط پرحادثه علایم هشداری نصب شده است.

وی با اشاره به این مطلب که در حوادث رانندگی در جاده ها هر چه امداد و نجات سریعتر باشد نتیجه بهتری را خواهیم گرفت، اظهار داشت: برای مانور روز بدون حادثه تمهیدات زیادی اندیشیده شده است که از جمله آنها استقرار 3 ایستگاه سلامت در مراکز ورودی شهرها، حضور حدود هزار نفر نیروی راهدار، راهور و امدادی در قالب تیم هایی در ورودی شهرهای استان، حضور گشت های ایمنی و جاده ای است.

دبیر شورای هماهنگی حمل و نقل استان اذعان داشت: با هماهنگی های انجام شده قرار است در سالهای آتی بسیج ایمنی تشکیل شود که به کمک تجربه ای که از این مانور به دست می آید نقاط ضعف عملیات امداد جاده ای و عوامل سایر تصادفات مثل، شرایط انسانی و شرایط جوی عیان گردد.

وی افزود: علاوه بر احداث جاده های مناسب، فرهنگ سازی رانندگی، یکی از عوامل مهم در به وجود آوردن یک روز بدون حادثه یا کم حادثه است.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی با بیان این مطلب که برای رسیدن به اهداف این مانور، لازم است تا اینگونه برنامه ها در طول سال چندین بار تکرار شود، گفت: هدف از برگزاری چنین مانوری، ارزیابی توان سازمان، رفع نواقص جاده، ارزیابی فرهنگ رانندگی، بررسی عوامل جوی و افزایش اعتماد به نفس رانندگان می باشد.

 

 

لینک

   زنگ ایمنی مدارس در استان گلستان به صدا در آمد   

با شروع سال تحصیلی جدید و ضرورت ارتقاء ایمنی عبور و مرور و توسعه فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات دانش آموزان ، زنگ ایمنی در مدرسه راهنمائی حاج ابراهیم خلیلی روستای جلین در استان گلستان به صدا در آمد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در این مراسم نمادین که با حضور مدیرکل حمل و نقل استان گلستان و مسئولین استان و پرسنل پلیس راه برگزار شد آقای مهندس لطفی مدیر کل حمل و نقل ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید در خصوص اهمیت آموزش ایمنی در مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان نکاتی را خاطر نشان کردند و در خاتمه با اهداء جوایزی مراسم خاتمه یافت .

لینک

   حضور مهندس مجیدی معاون وزیر راه در خراسان شمالی   

مهندس مجیدی معاون وزیر راه وترابری همزمان با حضور هیئت دولت در دور دوم سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی در این استان حضور یافتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه  و ترابری خراسان شمالی، مهندس مجیدی به همراه مدیر کل راه و ترابری و دیگر مسئولین راه به مسائل و مشکلات و درخواستهای مردم در رابطه با مجموعه راه و ترابری رسیدگی نمودند .

نماینده وزیر راه و ترابری در دیدار مردمی طی دو روز به 50 مورد پرونده رسیدگی کردند.

 

لینک

   مانور روز بدون حادثه در جاده های استان خراسان رضوی برگزار شد   

مانور روز بدون حادثه در جاده های استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، از ساعت 7 صبح الی 17 بعدازظهر روز 28 مهرماه مانور یک روز بدون حادثه ترافیکی با حضور نیروهای راهداری، نیروی انتظامی و امداد و نجات استان برگزار شد.

از صبح روز برگزاری مانور، معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی، مدیر کل راه و ترابری، فرمانده پلیس راه، رییس سازمان حمل و نقل و پایانه های استان در جمع نیروهای عمل کننده مانور حاضر شدند تا اهمیت برگزاری این مانور برای همگان روشن شود.

این مانور در همه 20425 کیلومتر راه استان اعم از راههای بین شهری و روستایی برپا شد. بر اساس برنامه ریزی ها برنامه ریزان برگزاری مانور قصد داشتند با افزایش 2 برابری نیروهای همه ارگان ها در جاده ها یک روز بدون حادثه را در راههای استان رقم بزنند.

این مانور اهداف دیگری همچون افزایش بهره برداری حجم ترافیکی جاده ها، بررسی علل بی نظمی ترافیکی، افزایش فرهنگ رانندگی، تمرین کمک و امداد رسانی مناسب در شرایط خاص و افزایش آمادگی و تعامل بین نیروهای کلیه ارگان ها را نیز به همراه خود داشت.

این مانور رسما از ساعت 8:30 صبح در جلسه ای با حضور کلیه ارگان های ذی ربط در مانور با حضور مهندس حسین پور معاون عمرانی استانداری در مقر پلیس راه استان خراسان رضوی آغاز شد.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی در این جلسه در جمع مدیران دستگاههای مختلف گفت: استان خراسان رضوی می تواند با اختصاص بودجه مناسب و سعی و تلاش پرسنل ارگان های ذیربط و افزایش فرهنگ رانندگی آمار تصادفات را در کشور داشته باشد.

مهندس حسین پور با اشاره به اهمیت این مانور گفت: شورای هماهنگی ترافیک استان تلاش فراوان کرده است تا برای امروز برنامه مدون و مناسبی با توجه به نخستین بار انجام شدن چنین مانوری در استان در نظر بگیرد.

وی افزود:  استان خراسان رضوی به لحاظ شرایط خاص ناشی از وجود پربرکت مرقد امام رضا(ع) و سفرهای وسیع و همیشگی زوار حضرت و همچنین از نظر اقتصادی، ترانزیتی و وجود مرزهای طولانی در طول سال دارای حجم بالای ترافیکی می باشد.

مهندس حسین پور با اشاره به این مطلب که برای افزایش ایمنی راه ها باید هزینه های بیشتری انجام شود، گفت: با همکاری های انجام شده اعتبار استان در سال جاری در بخش راه 232 میلیارد تومان برای حدود 400 پروژه، اعم از راه های بین شهری، روستایی می باشد.

وی از برنامه ریزی برای کاهش 256نقطه پر حادثه در راههای استان خبر داد و افزود: در سال گذشته 56 نقطه پرحادثه امن شده و در سال جاری 31 نقطه دیگر ایمن سازی خواهد شد که در جهت آن اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است.

معاون عمرانی استاندار با ناکافی دانستن اعتبارات بخش ایمنی جاده ها گفت: هر چند که هزینه های ریالی و انسان فراوانی جهت افزایش ایمنی جاده ها تاکنون انجام شده است ولی از جهت های مختلف از جمله مشخصات فنی اجرایی، میزان طول بزرگراه ها، ابزار آلات راهدار و راهسازی، ایستگاهها و تجهیزات پلیس راه و امداد و نجات هنوز مشکلات فراوانی داریم و در بعضی موارد از متوسط کشور پایین تر هستیم.

وی 85 درصد از تصادفات جاده ای را ناشی از اشتباهات رانتدگی دانست و گفت: در خصوص فرهنگ رانندگی مشکلات اساسی و عمده ای وجود دارد و باید روی آن چه از نظر علمی و چه از نظر فرهنگی هزینه های زیادی انجام شود.

پورحسین یکی از اشتباهات رایج در فرهنگ رانندگی را، حرکت در لاین سرعت بیان کرد و اظهار داشت: در بعضی از جاده ها عرض جاده با هزینه های هنگفت زیاد شده ولی خیلی از راننده ها با ناآگاهی و بی اهمیتی به قوانین در لاین سرعت حرکت کرده و جلوی سبقت های مجاز سایر اتومبیل ها را می گیرند که این امر موجب تصادفات زیادی، سالانه در استان می گردد.

لینک

   همدلی و هماهنگی از فاکتورهای مهم در ارائه یک کارموفق است   

 

مدیر کل راه وترابری گیلان درنشست با روسای ادارات تابعه و ستادی این اداره کل خواستار تعصب کاری وتلاش مضاعف همه کارکنان در تمام بخشها شد وعنوان کرد:باید وجدان کاری سرلوحه کارهمه خدمت گذاران عرصه راه وترابری استان باشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان؛ مهندس صادقی با بیان این مطلب افزود: هر یک از کارکنان راه وترابری باید با نگاه مدیریتی کارهای اجرایی را پیش برده ، با داشته و نداشته های موجود بسازند .

وی همچنین درادامه برضرورت نظم درکارها اشاره وتصریح کرد: باید درهرمکانی که درحال خدمت گذاری به دولت ومردم هستید با تمام توان و تلاش وقت گذاشته وبا ارائه برنامه های از پیش تعیین شده ومنظم ازهیچ کوششی برای آبادانی این استان وکشورعزیزمان دریغ ننماییم.

مهندس صادقی بر تمایل برادری دربین کارکنان تاکید وعنوان نمود:همدلی وهماهنگی واحترام متقابل ازجمله فاکتورهای مهم درارائه یک کارموفق دریک مجموعه بوده ولذا ازهمه عزیزان تلاشگردرمجموعه راه وترابری انتظارایجاد چنین فضایی را داشته و داریم.

لینک

   برگزاری دوره صخره نوردی در کار گروه امداد و نجات استان زنجان   

کارگروه امداد و نجات اداره راه و ترابری استان زنجان، به منظور حفظ و افزایش آمادگی جسمانی و عملیاتی اعضای گروه امداد، دوره آموزشی صعود و آشنایی با ابزار فنی صخره نوردی را در ارتفاعات شمالی زنجان برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در این برنامه آموزشی که با حضور 17نفر از اعضای این گروه برگزار گردید، اعضا، پس از 5/1 ساعت پیاده روی، در صخره ی موسوم به کلاهک آبی قیه سی به تمرین صخره نوردی پرداختند.

لازم به ذکر است گروه امداد و نجات اداره کل راه و ترابری یکی از گروه های فعال در این زمینه است که با برگزاری دوره های نظری و عملی در پی افزایش توان عملیاتی خود در مواقع ضرورت و نیاز می باشد.

لینک

   برگزاری گردهمایی جذب کارورز در اداره کل راه و ترابری استان سمنان   

با حضور مدیر کل و معاونین اداره کل راه و ترابری استان سمنان و جمعی از شرکت های مشاور و پیمانکار فعال در عرصه راهسازی و راهداری گردهمایی جذب کارورز در سالن آموزش اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، مهندس قربانپور در این گردهمایی با تقدیر و تشکر از همکاری و تعامل شرکت های مشاور و پیمانکار در انجام فعالیتهای محوله در مورد ضرورت اجرای طرح کارورزی، تکالیف و وظایف واحدهای پذیرنده (شرکت های مشاور و پیمانکار) و نحوه همکاری و تعامل بین دستگاههای اجرایی در استان ( اداره کل راه و ترابری، سازمان کار و امور اجتماعی، بانک عامل و واحدهای پذیرنده) اظهار داشتند و جهت اجرای موفقیت آمیز طرح مذکور راهکارهایی را ارائه نمودند. در ادامه گردهمایی کارشناس مسئول طرح کارورزی جزئیات عملیاتی این طرح را بیان کردند.

خاطرنشان می شود: هدف از اجرای طرح کارورزی ارتقاء توانمندیهای حرفه ای دانش آموختگان آموزش عالی با رویکرد ساماندهی بازار کار، آشنایی بیشتر با وظایف مشاغل خاص و فراگیری مهارتهای مرتبط با آن، ایجاد زمینه مناسب برای رشد فرهنگ بکارگیری نیروهای متخصص در واحدهای اقتصادی و ارتقاء سطح علمی بخشهای تولید با رویکرد اصلاح ساختار تولید کشور می باشد.

لینک

   افتتاح جشنواره کودک ایمنی و شادی در زنجان   

جشنواره روز جهانی کودک با عنوان کودک، ایمنی و شادی با حضور جمعی از مسئولان استان در مجموعه ائل داغی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، در این جشنواره که با همکاری اداره کل راه و ترابری، سازمان حمل و نقل و پایانه های استان زنجان و نمایندگی یونیسف درایران برگزار شد، مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان ضمن بیان خیرمقدم و تبریک روز جهانی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنا کردن بچه ها با مباحث ایمنی است که عدم توجه به آن همواره موجب پیش آمدن حوادث و اتفاقات ناگوار در شهرها و در جاده ها می گردد. وی در ادامه با اشاره به کاهش 2/24 درصدی تلفات در سطح جاده ها در سال گذشته تصریح کرد: این امر نشان از تلاش مسئولین و همکاران من در امر افزایش ایمنی سطح جاده ها و همچنین افزایش و ارتقاء سطح بینش و آگاهی مردم در رعایت جوانب ایمنی در هنگام رانندگی بوده است.

مدیر کل راه و ترابری در پایان با تشکر از زحمات دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه تأکید کرد: آشنا شدن کودکانمان با موازین ایمنی و مقررات رانندگی حق کودکان ماست که باعث کاهش پیامدهای تلخ برای آنها خواهد بود. در ادامه معاون عمرانی استانداری زنجان نیز با تأکید بر رعایت موازین راهنمایی در رانندگی به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی گفت: بیش از 2 هزار نفر از تلفات 26 هزار نفری رانندگی را کودکان تشکیل می دهند. برای افزایش آگاهی کودکان درصدد ایجاد شهرک ترافیک برای کودکان در استان هستیم.

لینک

   روکش آسفالت هشت کیلومتر از محور طارم در استان زنجان   

هشت کیلومتر از محور طارم در استان زنجان روکش آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان زنجان، این پروژه در محور زنجان ـ طارم از سه راهی چفتان شروع و تا سه راهی سرخه دیزج ادامه پیدا کرده است که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و هشتصد میلیون ریال به انجام رسیده است.

شایان ذکر است برای خط کشی این محور نیز شصت میلیون ریال هزینه شده است. همچنین ادامه این محور در حد فاصل راهدارخانه خانچای تا روستای بادامستان به طول 5 کیلومتر، تعریض و باند سبقت به عرض 3 متر با اعتبار یک میلیارد ریال احداث و آسفالت شده است.

لازم به ذکر است محور زنجان ـ طارم از محورهای دیدنی استان زنجام می باشد که چشم انداز زیبایی دارد و برای گردشگران دیدن مناظر زیبای آن خالی از لطف نبوده و ادامه این محور شهرستان طارم را به شمال کشور وصل می کند.

لینک

   دیدار وزیر امور برنامه ریزی ونزوئلا با وزیر راه و ترابری   

«ال تردودی» وزیر امور برنامه ریزی ونزوئلا در دیدار با وزیر راه و ترابری بر ضرورت گسترش همکاری های دو کشور در زمینه زیرساخت ها تأکید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، ال ترودی در دیدار با دکتر بهبهانی ضمن ابلاغ سلام گرم رئیس جمهوری گفت: انقلاب اسلامی ایران و انقلاب کشور ونزوئلا در یک مسیر حرکت می کنند.

وی با اشاره به دیدار رؤسای جمهور دو کشور گفت: طرح توسعه ای آپوره ـ اورینکو پروژه بسیار مهمی است که از طرف کشور ایران وزارت صنایع و معادن و از طرف کشور ونزوئلا وزارت امور برنامه ریزی متولی این امر هستند.

ال تردودی با اشاره به اهمیت اجرایی پروژه محور آپوره ـ اورینکو تصریح کرد که این پروژه در قسمت جنوبی کشور که دارای امکانات و استعدادهای طبیعی و ذخایر نفتی فراوان واقع شده و بنا به دستور ریس جمهور و خواست ملت ونزوئلا انجام می شود.

وی ابراز علاقه مندی کرد که وزارت راه و ترابری ایران نیز در این پروژه مشارکت کند و با فرستادن متخصصان وزارت راه و ترابری به کشور ونزوئلا، این کشور را در اجرای این پروژه مهم یاری کند. وی ایرانی ها را در راه سازی جزو بهترین ها خواند.

وزیر امور برنامه ریزی با اشاره به نگاه مردمی رؤسای جمهوری دو کشور ابراز امیدواری کرد که وزارت راه در توسعه زیرساخت های حمل و نقل در محور آپوره ـ اورینکو با این کشور همکاری کند.

دکتر بهبهانی در دیدار با وزیر امور برنامه ریزی کشور ونزوئلا ضمن اعلام آمادگی وزارت راه و ترابری برای همکاری در ساخت بندر، جاده، راه آهن و فرودگاه گفت: متخصصان راه و ترابری در ایران در حدود 30 سال است که تمام پروژه های حمل و نقل را خودشان انجام می دهند و در این زمینه حرفه ای به شمار می روند.

وزیر راه وترابری تأکید کرد: وزارت راه و ترابری آمادگی دارد تا کارشناسان مختلفی را اعم از مدیران، مهندسان، مشاوران و پیمانکاران برای ارزیابی طرح های توسعه حمل و نقل در این منطقه بفرستد.

لینک

   خدمات وزارت راه و ترابری بی نظیر بوده است   

حمیدرضا حاج بابایی در مراسم افتتاح  باند دوم بزرگراه همدان –ملایر  با اشاره به خدمات صورت گرفته در زمینه راه و ترابری در دوسال اخیر گفت:  خدمات وزارت راه و ترابری در زمینه راهسازی در طول دوران نمایندگی ام بی نظیر بوده است و به حق باید شکر گزار این خدمت بود.

وی با تاکید بر پشتکار و پیگیری مستقیم وزیر راه و ترابری در اجرایی شدن پروژه ها گفت: در طول نمایندگی ام چنین چیزی ندیده ام و چنین سرعتی در خصوص اجرای دستورات یک وزیر بی سابقه است.

 وی افزود:استان همدان به دلیل موقعیت استراتژیک و حساسیت جغرافیایی خود که  در  مسیر شمال غرب کشور به جنوب قرار دارد دارای اهمیت فوق العده ای از لحاظ  راه آهن و جاده است

حاج بابایی همچنین گفت:ایده و فکر راهسازی  چه در بعد ریلی و چه در بعد جاده ای  در استان همدان به اتمام رسیده است  و فقط از لحاظ اجرایی  با مشکلات روبه رو هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بعضی از پروژه ها را دارای نقاط کور و گره های اساسی دانست و گفت: محور همدان –بیجار  و محور نهاوند – آورزمان  از نقاط کور و گره دار استان است که امید می رود با دستور وزیر به این پروژه سرعت داده شود.

حاج بابایی مسیر  راهجرد به آشتیان را نیز از نقاط حساس یاد کرد و اظهار داشت:اکثر مسافرین و زائرین شهر مقدس قم برای تسریع در ایاب و ذهاب این محور را انتخاب می کنند  که استان همدان به استانهای مرکزی و قم متصل می کند که انتظار می  رود این مشکل نیز بر طرف شود.

عضو هیات ریئسه مجلس در ادامه راه آهن ملایر- همدان و راه‌آهن تهران –همدان و سنندج را یک نعمت بزرگ برای استان عنوان کرد و کفت: راه آهن برای استان یک نعمت بزرگ است بطوریکه به جز شهرستان اسد آباد همه شهرستانهای استان به نحوی با آن در ارتباط خواهند بود که انتظارمی  رود راه آهن غرب کشور حداقال تا ملایر  تا پایان امسال  به بهره برداری برسد.

وی تکمیل  فرودگاه همدان را نیز از الویت های اصلی برنامه های استان و دولت دانست و اظهار داشت:هم اکنون در طول روزهای هفته پرواز در فرودگاه همدان دایر است  که الان این وضعیت فرق کرده است و با توجه به وجود 85هزار دانشجو و اساتیدی که از سایر استانها به همدان می آیند فرودگاه همدان ظرفیت سه پرواز در روز را دارد.

حاج بابایی همچنین افزود:با تکمیل و راه اندازی ترمینال فرود گاه در آینده این فرودگاه توان جابجایی مسافران بیت الله الحرام و حجاج را نیز دارد با بهره برداری از تمام پروژه های در دست اقدام همدان  در سطح کشور حرف برای گفتن دارد  و الحق اقدامات و خدمات وزارت راه  و ترابری  در کشور و استان همدان قابل مشاهده است.

لینک

   تقدیر فرماندار بابل از اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران   

مهدی نوری امیری فرماندار شهرستان بابل طی نامه ای از سرپرست نمایندگی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران جهت همکاری بهینه با ستاد هماهنگی و تسهیل در برگزاری نماز جمعه در ماه مبارک رمضان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، وی همچنین سلامتی و موفقیت ایشان را در تداوم خدمات رسانی خداپسندانه از درگاه ایزد منان خواستار شد.

 

لینک

   بزرگراه همدان - ملایر افتتاح شد   

بزرگراه همدان - ملایر به طول 75 کیلومتر با حضور وزیر راه و ترابری افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، همدان به ملایر از قبل از انقلاب دارای یک راه اصلی به طول 75 کیلومتر بود که با ساخت 75 کیلومتر دیگر در کنار آن به بزرگراه تبدیل شده است.

ساخت 75 کیلومتر دیگر این مسیر در دو فاز به طول 44 کیلومتر و31 کیلومتر انجام شده است.

31 کیلومتر اخیر طی دوسال و با بودجه 100 میلیارد ریال انجام شده است و برای انجام این طرح یک میلیون متر مکعب خاک برداری و خاکریزی انجام شده و 100 هزار تن آسفالت در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

با افتتاح بزرگراه همدان- ملایر دسترسی این شهر به ملایر، تویسرکان و نهاوند آسانتر می شود و علاوه بر این دسترسی استان همدان به لرستان، استان مرکزی و مناطق جنوب تسهیل می شود.

طول راههای روستایی استان همدان 2845 کیلومتر می باشد که تا پایان سال 86 مقدار 1923 کیلومتر آن آسفالت شده است که از این مقدار 5/714 کیلومتر در دولت نهم انجام شده است.

درصد جمعیت برخوردار از جاده های آسفالته در استان همدان 6/90 درصد است و طبق آمارها در خصوص بررسی کلیه پارامترهای مرتبط با عملکرد وزارت راه و ترابری این استان در سال 86 رتبه دوم در میان ادارات کل را داشته است.

 

 

 

 

لینک

   اجرای دوره آموزشی در راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

با حضور کارشناس مسئول آموزش منطقه 7 کشور دفتر توسعه و منابع انسانی بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابری آزمون دوره آموزشی غیرحضوری برقراری ارتباط مؤثر با محیط و دیگران در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان منابع و مطالب این دوره چندی قبل در قالب CD بین مدیران و کارشناسان ادارات و واحدها از سوی واحد آموزش اداره کل با مدت مطالعه و تاریخ برگزاری آزمون اعلام و توزیع شد.

کلیات این دوره آموزشی شامل نقش ارتباطات، فرایند ارتباطات مسیر ارتباطات به راههای شناخته شده در ایجاد ارتباطات، شبکه های ارتباطی، مبانی بر سر راه ارتباطات اثربخش، راههای تأثیرگذار و نفوذ بر دیگران، شناسایی قدرت نقد و آشنایی کارکنان با ساز و کارهای نقد سازنده و روحیه نقد و نقدپذیری می باشد که هدف از این دوره را کسب دانش به منظور شناخت ارتباطات اثربخش به عنوان یکی از بزرگترین راههای موفقیت گروه در برقراری ارتباط مؤثر اعلام نموده اند.

لینک

   محور هراز از امروز تا سه شنبه مسدود است   

محور هراز از فردا تا سه شنبه از ساعت 7 صبح الی 18 عصر مسدود می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور عملیات روشنایی تونل های تکاور و وانا و سایر موارد در محور هراز، این محور از روز یکشنبه مورخ 28/7/1387 لغایت روز سه شنبه مورخ 30/7/1387 از ساعات 7 صبح الی 18 عصر به طور کامل مسدود می باشد.

بدیهی است در ایام انسداد این محور رانندگان محترم وسایل نقلیه می توانند از طریق دیگر محورهای شمالی کشور با احتیاط کامل و رعایت کلیه نکات ایمنی تردد نمایند.

 

لینک

   تشکیل کارگاه آموزشی استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سیستان و بلوچستان   

با حضور مسئولین، کارشناسان اداره کل و ادارات تابعه مرکزی زاهدان، کارگاه آموزشی آشنایی با استقرار سیستم مدیریت کیفیت استندارد (ایزو 9001) در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، دکتر برادران از مدرسین برجسته دانشگاه تربیت مدرس در ارتباط با ضرورت تشکیل این کارگاه دقایقی صحبت نمودند و به معرفی استانداردهای مدیریت کیفیت و استاندارد سری ایزو و آشنایی مقدماتی با الزامات استاندارد و مراحل اجرایی و پیاده سازی در سازمان پرداختند.

از نکات مهم استقرار این مدیریت با سیر تکاملی کیفیت از قبیل: بازرسی، کنترل کیفیت و نظام تضمین کیفیت، مشتری مداری و برآوردن نیازهای مشتری ابزاری جهت حرکت به سوی تعالی سازمان است که باید به صورت همدلی و همفکری جمعی از سوی همه کارکنان صورت گیرد.

 

لینک

   برگزاری جلسه شورای اداری در کهگیلویه و بویراحمد   

جلسه شورای اداری شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در بخش لوداب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، بخشدار لوداب ضمن ارائه گزارش از عملکرد دولت نهم در خصوص مشکلات و صعب العبور و برفگیر بودن جاده های ارتباطی مطالبی بیان داشت که در ادامه مهندس جمشیدی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری در این جلسه با بیان پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا و همچنین راههای روستایی آن بخش را مطرح کرد.

وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و برفگیر بودن اکثریت این بخش جهت رفع مشکل راههای روستایی از همه مسئولین استان و بخش درخواست همکاری می نمائیم.

لینک

   بازدید سرزده استاندار کهگیلویه و بویراحمد از راه و ترابری   

استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مشاور وی به صورت سرزده جهت رفع مشکلات اداره کل راه و ترابری استان و شرکت مخابرات استان در خصوص عبور فیبر نوری در کنار راههای استان در اداره کل راه و ترابری حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، در ابتدا جلسه ای با حضور مدیر کل راه و ترابری استان و معاونین وی و تعدادی از مسئولین اداری در محل کار مدیر کل تشکیل شد و محمدیان ضمن خیرمقدم و ارائه اسناد و مدارک معتبر در خصوص چگونگی عبور تأسیسات در حریم راهها و مکاتبات بین اداره کل و شرکت مخابرات توضیحات لازم را دادند.

در ادامه این جلسه استاندار از اتاقهای محل کار پرسنل اداره کل سرکشی و از نزدیک با روند کاری آنها آشنا شد و به سؤالات و مشکلات کارکنان و مجموعه پیمانکاران طرف قرارداد اداره کل پاسخ دادند و در پایان از عملکرد اداره کل راه و ترابری ابراز رضایت کردند.

لینک

   برگزاری مسابقات ورزشی بانوان در راه و ترابری مازندران   

کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور اشاعه فرهنگ ورزش در بین کارکنان اقدام به برپایی یک سری مسابقات آمادگی جسمانی در بین بانوان همکار نمود.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: کمیته ورزشی این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود و ایجاد نشاط و شادابی و همچنین گسترش دامنه ورزش در بین کارکنان علی الخصوص بانوان، یک دوره مسابقات ورزشی را در رشته آمادگی جسمانی با حضور 35 ورزشکار در 3 رده سنی برگزار نموده که در پایان خانم ها :روح بخش مظفری، شهید کاظم خانی و سیده ندا نبوی در رده های مختلف سنی به مقام اول دست یافتند.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: برپایی ورزش صبحگاهی در هفته، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در بین کارکنان، اختصاص سالن شنا برای کارکنان و خانواده هایشان، برپایی کلاس های آموزشی، ورزشی و ... از جمله اقدامات کمیته ورزشی در امر ورزش برای کارکنان اداره کل و خانواده های آنان است.

لینک

   تعامل نزدیک پلیس راه با ادارات راه و ترابری امری ضروری در راهداری زمستانی است   

در نشست مدیران کل ادارات همجوار با استان تهران بر تعامل هر چه بیشتر و نزدیکتر پلیس راه با ادارات کل راه و ترابری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در این نشست که روز دوشنبه 22 مهرماه در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، مهندس حسن نیا، معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری، مهندس قاسمی مدیر کل ایمنی و ترافیک، مهندس ناوی مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راهها، مدیران کل استانهای تهران، قزوین، قم، مازندران و مرکزی به همراه معاونین اداره کل راه و ترابری تهران حضور داشتند بر ارتقاء حس همکاری استانهای همجوار تأکید شد.

مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران گفت: راههای استان تهران در ارتباط با همسایگانش شبکه ای ملی است و این شبکه زمانی درست عمل می کند که تمامی استانها هماهنگ با هم عمل کنند.

در ادامه مهندس صدیقی به ارائه طرح جامع راهداری زمستانی پرداخت، وی گفت: در سال گذشته اکیپ های راهداری استان تهران مجموعاً در 25 نقطه استقرار یافته بودند که این تعداد امسال به 50 نقطه جانمایی شده با مشخصات GPS مشخص ارتقاء یافته است.

صدیقی تعداد ماشین آلات مستقر در راههای اداره کل برای طرح زمستانی را 342 عدد عنوان کرد و گفت: 110 نفر نیروی دولتی و 500 نفر نیروی بخش خصوصی کار نمک پاشی، یخ زدایی، برفروبی، جمع آوری ریزش های احتمالی و همچنین امداد و کمک رسانی به وسائط نقلیه گرفتار در برف و کولاک را بر عهده دارند. وی تفاوت بزرگ راهداری استان تهران با استانهای دیگر را حضور مؤثر بخش خصوصی دانست و گفت: نگهداری راههای استان تهران کاملاً در اختیار پیمانکاران است که البته این پیمانکاران از افراد مجرب و باسابقه راهداری هستند به طوری که شاکله اصلی مدیریتی آنها نیروی بازنشسته وزارت راه و ترابری هستند.

مدیر کل راه و ترابری تهران در ادامه به ساخت سالن های جدید و مجهز نمک با پیشرفته ترین امکانات موجود اشاره کرد و گفت: این سالنها قادر به نگهداری نمک خشک و دانه بندی در سرمای شدید زمستان خواهند بود.

تهیه و نصب 500 عدد مخزن نمک پاش در بیش از 200 کیلومتر از گردنه ها و نقاط برف گیر خصوصاً در آزادراه تهران ـ کرج از دیگر اقدامات نوین راه و ترابری تهران است که صدیقی با اشاره به آن گفت: این مخازن نمک برای مواقعی پیش بینی شده است که در اثر برف، کولاک شدید و راهبندان جاده ها مسدود می شوند و راهداران به صورت پیاده برای عملیات راهداری به محل عازم می شوند.

در ادامه هر کدام از مدیران کل به ارائه توضیحات و پیشنهادات پرداختند، نیاز به اعتبارات تکمیلی و افزایش اعتبارات برای خرید تجهیزات و ماشین آلات از موارد مشترکی بود که تمامی مدیران کل حاضر در جلسه خواستار آن بودند. همچنین اعضاء مذکور از محور هراز و منطقه آبعلی بازدید به عمل آوردند.

لینک

   با حضور وزیر راه و ترابری:بزرگراه همدان - ملایر افتتاح شد   

بزرگراه همدان - ملایر به طول 75 کیلومتر با حضور وزیر راه و ترابری افتتاح شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، همدان به ملایر از قبل از انقلاب دارای یک راه اصلی به طول 75 کیلومتر بود که با ساخت 75 کیلومتر دیگر در کنار آن به بزرگراه تبدیل شده است.

ساخت 75 کیلومتر دیگر این مسیر در دو فاز به طول 44 کیلومتر و31 کیلومتر انجام شده است.

31 کیلومتر اخیر طی دوسال و با بودجه 100 میلیارد ریال انجام شده است و برای انجام این طرح یک میلیون متر مکعب خاک برداری و خاکریزی انجام شده و 100 هزار تن آسفالت در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

با افتتاح بزرگراه همدان- ملایر دسترسی این شهر به ملایر، تویسرکان و نهاوند آسانتر می شود و علاوه بر این دسترسی استان همدان به لرستان، استان مرکزی و مناطق جنوب تسهیل می شود.

طول راههای روستایی استان همدان 2845 کیلومتر می باشد که تا پایان سال 86 مقدار 1923 کیلومتر آن آسفالت شده است که از این مقدار 5/714 کیلومتر در دولت نهم انجام شده است.

درصد جمعیت برخوردار از جاده های آسفالته در استان همدان 6/90 درصد است و طبق آمارها در خصوص بررسی کلیه پارامترهای مرتبط با عملکرد وزارت راه و ترابری این استان در سال 86 رتبه دوم در میان ادارات کل را داشته است.

 

 

لینک

   محور هراز از امروز تا سه شنبه مسدود است   

محور هراز از فردا تا سه شنبه از ساعت 7 صبح الی 18 عصر مسدود می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور عملیات روشنایی تونل های تکاور و وانا و سایر موارد در محور هراز، این محور از روز یکشنبه مورخ 28/7/1387 لغایت روز سه شنبه مورخ 30/7/1387 از ساعات 7 صبح الی 18 عصر به طور کامل مسدود می باشد.

بدیهی است در ایام انسداد این محور رانندگان محترم وسایل نقلیه می توانند از طریق دیگر محورهای شمالی کشور با احتیاط کامل و رعایت کلیه نکات ایمنی تردد نمایند.

لینک

   تشکیل کارگاه آموزشی استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سیستان و بلوچستان   

با حضور مسئولین، کارشناسان اداره کل و ادارات تابعه مرکزی زاهدان، کارگاه آموزشی آشنایی با استقرار سیستم مدیریت کیفیت استندارد (ایزو 9001) در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، دکتر برادران از مدرسین برجسته دانشگاه تربیت مدرس در ارتباط با ضرورت تشکیل این کارگاه دقایقی صحبت نمودند و به معرفی استانداردهای مدیریت کیفیت و استاندارد سری ایزو و آشنایی مقدماتی با الزامات استاندارد و مراحل اجرایی و پیاده سازی در سازمان پرداختند.

از نکات مهم استقرار این مدیریت با سیر تکاملی کیفیت از قبیل: بازرسی، کنترل کیفیت و نظام تضمین کیفیت، مشتری مداری و برآوردن نیازهای مشتری ابزاری جهت حرکت به سوی تعالی سازمان است که باید به صورت همدلی و همفکری جمعی از سوی همه کارکنان صورت گیرد.

 

لینک

   تشکیل کارگاه آموزشی استقرار سیستم مدیریت کیفیت در سیستان و بلوچستان   

با حضور مسئولین، کارشناسان اداره کل و ادارات تابعه مرکزی زاهدان، کارگاه آموزشی آشنایی با استقرار سیستم مدیریت کیفیت استندارد (ایزو 9001) در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، دکتر برادران از مدرسین برجسته دانشگاه تربیت مدرس در ارتباط با ضرورت تشکیل این کارگاه دقایقی صحبت نمودند و به معرفی استانداردهای مدیریت کیفیت و استاندارد سری ایزو و آشنایی مقدماتی با الزامات استاندارد و مراحل اجرایی و پیاده سازی در سازمان پرداختند.

از نکات مهم استقرار این مدیریت با سیر تکاملی کیفیت از قبیل: بازرسی، کنترل کیفیت و نظام تضمین کیفیت، مشتری مداری و برآوردن نیازهای مشتری ابزاری جهت حرکت به سوی تعالی سازمان است که باید به صورت همدلی و همفکری جمعی از سوی همه کارکنان صورت گیرد.

 

لینک

   برگزاری جلسه شورای اداری در کهگیلویه و بویراحمد   

جلسه شورای اداری شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین استان و شهرستان در بخش لوداب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، بخشدار لوداب ضمن ارائه گزارش از عملکرد دولت نهم در خصوص مشکلات و صعب العبور و برفگیر بودن جاده های ارتباطی مطالبی بیان داشت که در ادامه مهندس جمشیدی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری در این جلسه با بیان پیشرفت فیزیکی پروژه های در دست اجرا و همچنین راههای روستایی آن بخش را مطرح کرد.

وی ادامه داد: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و برفگیر بودن اکثریت این بخش جهت رفع مشکل راههای روستایی از همه مسئولین استان و بخش درخواست همکاری می نمائیم.

 

لینک

   بازدید سرزده استاندار کهگیلویه و بویراحمد در راه و ترابری   

استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مشاور وی به صورت سرزده جهت رفع مشکلات اداره کل راه و ترابری استان و شرکت مخابرات استان در خصوص عبور فیبر نوری در کنار راههای استان در اداره کل راه و ترابری حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، در ابتدا جلسه ای با حضور مدیر کل راه و ترابری استان و معاونین وی و تعدادی از مسئولین اداری در محل کار مدیر کل تشکیل شد و محمدیان ضمن خیرمقدم و ارائه اسناد و مدارک معتبر در خصوص چگونگی عبور تأسیسات در حریم راهها و مکاتبات بین اداره کل و شرکت مخابرات توضیحات لازم را دادند.

در ادامه این جلسه استاندار از اتاقهای محل کار پرسنل اداره کل سرکشی و از نزدیک با روند کاری آنها آشنا شد و به سؤالات و مشکلات کارکنان و مجموعه پیمانکاران طرف قرارداد اداره کل پاسخ دادند و در پایان از عملکرد اداره کل راه و ترابری ابراز رضایت کردند.

 

لینک

   برگزاری مسابقات ورزشی بانوان در راه و ترابری مازندران   

کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور اشاعه فرهنگ ورزش در بین کارکنان اقدام به برپایی یک سری مسابقات آمادگی جسمانی در بین بانوان همکار نمود.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: کمیته ورزشی این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود و ایجاد نشاط و شادابی و همچنین گسترش دامنه ورزش در بین کارکنان علی الخصوص بانوان، یک دوره مسابقات ورزشی را در رشته آمادگی جسمانی با حضور 35 ورزشکار در 3 رده سنی برگزار نموده که در پایان خانم ها :روح بخش مظفری، شهید کاظم خانی و سیده ندا نبوی در رده های مختلف سنی به مقام اول دست یافتند.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: برپایی ورزش صبحگاهی در هفته، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در بین کارکنان، اختصاص سالن شنا برای کارکنان و خانواده هایشان، برپایی کلاس های آموزشی، ورزشی و ... از جمله اقدامات کمیته ورزشی در امر ورزش برای کارکنان اداره کل و خانواده های آنان است.

لینک

   تعامل نزدیک پلیس راه با ادارات راه و ترابری امری ضروری در راهداری زمستانی است   

در نشست مدیران کل ادارات همجوار با استان تهران بر تعامل هر چه بیشتر و نزدیکتر پلیس راه با ادارات کل راه و ترابری تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در این نشست که روز دوشنبه 22 مهرماه در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، مهندس حسن نیا، معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری، مهندس قاسمی مدیر کل ایمنی و ترافیک، مهندس ناوی مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راهها، مدیران کل استانهای تهران، قزوین، قم، مازندران و مرکزی به همراه معاونین اداره کل راه و ترابری تهران حضور داشتند بر ارتقاء حس همکاری استانهای همجوار تأکید شد.

مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران گفت: راههای استان تهران در ارتباط با همسایگانش شبکه ای ملی است و این شبکه زمانی درست عمل می کند که تمامی استانها هماهنگ با هم عمل کنند.

در ادامه مهندس صدیقی به ارائه طرح جامع راهداری زمستانی پرداخت، وی گفت: در سال گذشته اکیپ های راهداری استان تهران مجموعاً در 25 نقطه استقرار یافته بودند که این تعداد امسال به 50 نقطه جانمایی شده با مشخصات GPS مشخص ارتقاء یافته است.

صدیقی تعداد ماشین آلات مستقر در راههای اداره کل برای طرح زمستانی را 342 عدد عنوان کرد و گفت: 110 نفر نیروی دولتی و 500 نفر نیروی بخش خصوصی کار نمک پاشی، یخ زدایی، برفروبی، جمع آوری ریزش های احتمالی و همچنین امداد و کمک رسانی به وسائط نقلیه گرفتار در برف و کولاک را بر عهده دارند. وی تفاوت بزرگ راهداری استان تهران با استانهای دیگر را حضور مؤثر بخش خصوصی دانست و گفت: نگهداری راههای استان تهران کاملاً در اختیار پیمانکاران است که البته این پیمانکاران از افراد مجرب و باسابقه راهداری هستند به طوری که شاکله اصلی مدیریتی آنها نیروی بازنشسته وزارت راه و ترابری هستند.

مدیر کل راه و ترابری تهران در ادامه به ساخت سالن های جدید و مجهز نمک با پیشرفته ترین امکانات موجود اشاره کرد و گفت: این سالنها قادر به نگهداری نمک خشک و دانه بندی در سرمای شدید زمستان خواهند بود.

تهیه و نصب 500 عدد مخزن نمک پاش در بیش از 200 کیلومتر از گردنه ها و نقاط برف گیر خصوصاً در آزادراه تهران ـ کرج از دیگر اقدامات نوین راه و ترابری تهران است که صدیقی با اشاره به آن گفت: این مخازن نمک برای مواقعی پیش بینی شده است که در اثر برف، کولاک شدید و راهبندان جاده ها مسدود می شوند و راهداران به صورت پیاده برای عملیات راهداری به محل عازم می شوند.

در ادامه هر کدام از مدیران کل به ارائه توضیحات و پیشنهادات پرداختند، نیاز به اعتبارات تکمیلی و افزایش اعتبارات برای خرید تجهیزات و ماشین آلات از موارد مشترکی بود که تمامی مدیران کل حاضر در جلسه خواستار آن بودند. همچنین اعضاء مذکور از محور هراز و منطقه آبعلی بازدید به عمل آوردند.

لینک

   وزیر راه و ترابری:در دولت نهم 28 فروند هواپیما خریداری شده است   

وزیر راه و ترابری اعلام کرد: در دولت نهم 28 فروند هواپیما در انواع مختلف خریداری شده است این در حالی است که در مدت مشابه در دولت گذشته تنها چهار فروند خریداری شده بود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی که امروز در برنامه زنده «روز از نو» شبکه دوم سیما سخن می گفت، خاطرنشان کرد: در 65 روز دوران وزارتم 11 هواپیما به ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.

وی با اشاره به صدور مجوز پرواز سه فروند هواپیما شامل دو فروند ایرباس و یک فروند بوئینگ 747، گفت: با صدور مجوز پرواز این سه فروند 600 صندلی به ناوگان هوایی کشور افزوده شد.

دکتر بهبهانی تصریح کرد: کشور باید به سمت ساخت لوکوموتیو ملی حرکت کند و اگر در طی 70 سال وجود راه آهن در کشور، هر ساله هر چند به مقدار کمی در زمینه ساخت لوکوموتیو حرکت می کردیم تاکنون به پیشرفتهایی دست می یافتیم و باید در حال حاضر این کار را با جدیت دنبال کنیم.

وزیر راه و ترابری در خصوص تلفات رانندگی یادآور شد: جاده های کشور با توجه به مشخصات آنها کاملاً استاندارد هستند و نباید از جاده انتظاری جدا از مشخصات و ویژگیهای آن داشت.

وی بیان داشت: هر هفته به دو استان سفر می کنم و از نزدیک با حضور در پروژه ها مسائل و مشکلات آنها را بررسی و در جهت رفع مشکلات تلاش می کنیم.

لینک

   رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل استان کرمانشاه   

کمیسیون ماده 12 در شش ماهه اول سال جاری به تخلفات دو شرکت حمل و نقل کالا استان کرمانشاه رسیدگی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه در شش ماهه نخست سال جاری شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل کالا و مسافر استان کرمانشاه در خصوص امکان بروز تخلف مورد رسیدگی قرار گرفتند.

محمدی سامان کارشناس مسئول حقوقی این اداره کل با اعلام مطلب فوق افزودند: فقط توانستیم تعداد 2 فقره پرونده تخلفاتی را شناسایی و در کمیسیون ماده 12 آئین نامه حمل بار و مسافر مورد رسیدگی قرار دهیم که این خود نشانه قانونمند بودن و انجام وظیفه مدیران و کارکنان شرکتها و مؤسسات حمل و نقلی استان و نیز نظارت و کنترل دقیق آنها از سوی همکاران این اداره کل می باشد، ضمناً عمده تخلفات این دو شرکت عدم درج کرایه غیرواقعی در بارنامه های صادره و تضییع حقوق سازمان از محل سه درصد بارنامه و همچنین استفاده مکرر از بارنامه بوده است.

وی همچنین آراء صادره را اینچنین ذکر کرد: به موجب رأی کمیسیون ماده 13 یکی از شرکتهای حمل و نقل کالا به سه ماه قطع خدمات و شرکت دیگر به یک ماه لغو پروانه تعلیقی محکوم شدند.

شایان ذکر است: در رابطه با کمیسیون ماده 5 نیز در شش ماهه اول سال جاری تخلفاتی که مستلزم تشکیل کمیسیون ماده 5 اصلاحی قانون الزام باشد به این اداره کل گزارش نگردیده در نتیجه جلسه ای هم تشکیل نشده است.

لینک

   شرکت راه و ترابری کهگیلویه و بویر احمد در مانور امداد و نجات   

مانور امداد و نجات با حضور استاندار و اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد نیروهای انتظامی پلیس راه، جمعیت هلال احمر، شرکت مخابرات، شرکت برق، اداره دامپزشکی، اورژانس، آتش نشانی و سایر نهادهای دولتی در روستای منصورخانی کاکان در 35 کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد، در این مانور مدیر کل اداره راه و ترابری استان و تعدادی از معاونین و روسای ادارات و جمعی از پرسنل راهدار حضور فعال داشته و در این مانور بعد از عملیات های امداد و نجات آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه حوادث غیرمترقبه اعلام کردند.

در پایان حاج سید مسعود حسینی استاندار، با بیان سخنانی گفت که همدلی و همکاری بهترین راه مقابله با هرگونه حوادث می باشد و از همه نهادها و ارگانهای حاضر در مانور تشکر و قدردانی کرد.

 

لینک

   مشاور مدیر کل راه و ترابری تهران در امور جوانان منصوب شد   

به موجب ابلاغی از سوی مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری استان تهران امیر عشقی به عنوان مشاور مدیر کل در امور مشاورین جوان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، این ابلاغ در راستای اجرایی نمودن ابلاغیه وزارت راه و ترابری در خصوص تشکیل گروه مشاوران جوان صادر شده است.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی قوانین حریم راهها در راه و ترابری ایلام   

تعدادی از کارشناسان راهداری ادارات کل راه و ترابری منطقه غرب کشور در دوره آموزشی قوانین و مقررات حریم راهها در اداره کل راه و ترابری استان ایلام شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام در این دوره آموزشی کوتاه مدت که با تدریس مهندس ابراهیمی کارشناس اداره کل نظارت و ارزیابی حریم راهها به مدت 40 ساعت برگزار شد، شرکت کنندگان با قوانین و مقررات جدید حریم راهها و اهمیت آن آشنا شدند و پس از پایان دوره نیز آزمون مربوطه برگزار شد.

گفتنی است در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی شرکت کنندگان از مناطق دیدنی و زیارتی استان ایلام بازدید کردند.

لینک

   مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با فرمانده نیروی انتظامی دیدار کرد   

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران به اتفاق هیأت همراه به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی با سردار توکلی فرمانده نیروی انتظامی استان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، در این دیدار، صالحیان، هفته نیروی انتظامی را به سردار و تمام دست اندرکاران پر تلاش این مجموعه تبریک و تهنیت گفت و از همکاری بی شائبه ایشان و همکارانشان درا یجاد نظم و امنیت در جامعه و خدمت به مردم شریف مازندران تقدیر و تشکر نمود.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در ادامه از تعامل خوب و مثبت اداره کل و نیروی انتظامی اظهار خرسندی نمود.

در ادامه دیدار سردار توکلی نیز از همکاری دست اندرکاران حمل و نقل استان به ویژه اداره کل حمل و نقل و پایانه ها با این مجموعه تشکر و قدردانی کرد.

خاطرنشان می شود: قبل از این دیدار، صالحیان به اتفاق هیأت همراه ضمن بازدید کلی از نمایشگاه هفته نیروی انتظامی و دیدار برخی از سرداران نیروی انتظامی که در غرفه مستقر بودند از غرفه این اداره کل که در هفته بزرگداشت نیروی انتظامی برگزار شده بود نیز بازدید کرد.

شایان ذکر است: غرفه اداره کل حمل و نقل و پایانه ها با اقلام ایمنی شامل خودروهای شارژری، موتورسیکلت، دوچرخه، سه وجهی و چراغهای آذرخشی، مخروط ایمنی، سرعت گیر متحرک، پوسترهای ایمنی و ... تجهیز شده بود که با استقبال خوب عموم مردم بویژه دانش آموزان مواجه شده بود.

همچنین در این غرفه از دانش آموزان بازدید کننده سؤالات ایمنی پرسیده می شد و به برندگان به قید قرعه اقلام ایمنی اهدا می شد.

لینک

   معرفی راه و ترابری سیستان و بلوچستان به عنوان ستاد اقامه نماز برتر   

ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان با توجه به نتایج ارزیابی از عملکرد آن دستگاه در خصوص فعالیتهای اختصاصی و عمومی نماز سال 86 به عنوان ستاد اقامه نماز برتر دستگاه ها انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، این ارزیابی در سال گذشته با بازدید دو مرحله اعضای ستاد نماز استان از اداره کل و همچنین در سطح راههای حوزه استحفاظی و نمازخانه بین راهی و اقدامات انجام شده صورت گرفته است.

قابل ذکر است که این اداره کل برای چندمین بار است که به عنوان ستاد اقامه نماز برتر استان انتخاب می شود که حاصل تلاش اعضای ستاد اقامه نماز و تلاش مستمر کارکنان روابط عمومی و نظارت دلسوزانه مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان می باشد.

 

لینک

   شرکت راه و ترابری کرمانشاه در نمایشگاه کاهش اثرات بلایای طبیعی   

اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه همانند سالهای گذشته در نمایشگاه کاهش اثرات بلایای طبیعی شرکت نمود و آمادگی خود را جهت هرگونه حوادث غیرمترقبه اعلام داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، در این نمایشگاه که توسط استاندار، معاونین استانداری و جمعی از مدیران استان بازدید و راه و ترابری استان ضمن شرکت به وسیله بنر و بروشور قسمتهایی از فعالیت های این اداره کل را در موارد بحران به نمایش گذارد که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

لینک

   معرفی راه و ترابری سیستان و بلوچستان به عنوان ستاد اقامه نماز برتر   

ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان با توجه به نتایج ارزیابی از عملکرد آن دستگاه در خصوص فعالیتهای اختصاصی و عمومی نماز سال 86 به عنوان ستاد اقامه نماز برتر دستگاه ها انتخاب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، این ارزیابی در سال گذشته با بازدید دو مرحله اعضای ستاد نماز استان از اداره کل و همچنین در سطح راههای حوزه استحفاظی و نمازخانه بین راهی و اقدامات انجام شده صورت گرفته است.

قابل ذکر است که این اداره کل برای چندمین بار است که به عنوان ستاد اقامه نماز برتر استان انتخاب می شود که حاصل تلاش اعضای ستاد اقامه نماز و تلاش مستمر کارکنان روابط عمومی و نظارت دلسوزانه مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان می باشد.

 

لینک

   شرکت راه و ترابری کرمانشاه در نمایشگاه کاهش اثرات بلایای طبیعی   

اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه همانند سالهای گذشته در نمایشگاه کاهش اثرات بلایای طبیعی شرکت نمود و آمادگی خود را جهت هرگونه حوادث غیرمترقبه اعلام داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، در این نمایشگاه که توسط استاندار، معاونین استانداری و جمعی از مدیران استان بازدید و راه و ترابری استان ضمن شرکت به وسیله بنر و بروشور قسمتهایی از فعالیت های این اداره کل را در موارد بحران به نمایش گذارد که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.

لینک

   برگزاری جلسه مشاوره ای سیستم های نوین مدیریتی در خراسان جنوبی   

در راستای پیاده سازی سیستم های نوین مدیریتی کیفیت و ایزو 2000 ـ 9001 جلسه مشاوره ای با حضور مهندس کاشی زاده مشاور شرکت سیستم کیفیت شرق و اعضای کمیته راهبردی در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی معاون اداری و مالی این اداره کل در این جلسه بر انجام صحیح خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع تأکید کرد.

افضل نیا افزود: با انجام این دوره ها ضمن فراگیری طرح های نوین اداری، امر خدمت رسانی به ارباب رجوع تسریع می یابد وی خواستار همکاری اعضاء و انتقال مسائل عنوان شده در این کمیته به دیگر کارکنان اداره کل شد.

نماینده مدیر کل در طرح تکریم ارباب رجوع هدف از این طرح را ارتقاء سیستم های نوین مدیریتی در سطح دستگاهها و استفاده کارآمد از سیستم مدیریتی دانست. خانم راستگو در این جلسه اعضاء عناوین تحول سازمانی، چرخه تغییر فرهنگ سازمان، مسیر تعالی سازمانی و طرح ها و ویژگی ها و خصوصیات نظام اداری مطلوب و ... را فرا گرفتند.

لینک

   برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

به منظور هماهنگی بیشتر در خصوص حریم راهها بین ادارات تابعه جلسه ای با حضور مدیر کل و معاونین و رؤسای ادارات تابعه استان در محل سالن اجتماعات این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهو ترابری خراسان جنوبی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن سفارش به رعایت قوانین اداری در انجام امورات حریم راهها و عدم تضییع حقوق مردم، از رؤسای ادارات خواست در خصوص استعلام درباره احداث تأسیسات جانبی در حریم راهها با اداره تأسیسات و حریم راهها هماهنگی لازم به عمل آورند.

لینک

   اخبار کوتاه اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

اعضاء پایگاه مقاومت بسیج شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری استان مازندران در رزمایش کربلای یک حضوری فعال داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، رزمایش کربلای یک با همت معاونت بسیج ادارات، کارخانجات و اصناف سپاه کربلای مازندران در تاریخ 21 الی 23 مهرماه 1387 در پادگان سردار شهید باقرزاده شهرستان قائمشهر برگزار شد.

همچنین عملیات روکش آسفالت راه روستایی در کاپی شهرستان آمل با اعتباری بالغ بر 700 میلیون ریال به طول 2400 متر و به عرض 5 متر به اتمام رسید.

شایان ذکر است با آسفالت راه مذکور، بیش از 50 خانوار از نعمت یک راه آسفالته مناسب و ایمن بهره مند گشتند.

لینک

   افتتاح نخستین پارک آموزش ترافیک در استان کرمان   

نخستین پارک آموزش ترافیک استان کرمان در زمینی به مساحت 2500 متر مربع با حضور دکتر دهمراه استاندار کرمان، مدیران کل عضو کمیته ایمنی حمل و نقل جاده ای استان و جمعی از دانش آموزان مقطع ابتدایی شهر کرمان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان پارک مذکور به همت رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی و اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان احداث گردید و دارای سالن آموزش، شبکه معابر، علائم نصب شده عمودی و افقی، چراغهای راهنما، خط کشی ها و… می باشد، ضمن اینکه تجهیزات آن شامل وسایل آموزشی و کمک آموزشی، انواع دوچرخه، خودروهای آموزشی و … توسط این اداره کل تأمین شده است.

بنا به این گزارش هدف از احداث پارک آموزش ترافیک فرهنگ سازی و ارتقاء دانش ترافیک در مقاطع سنی 3 تا 12 سال خواهد بود، گفتنی است این افراد تحت آموزش های ترافیکی به صورت تئوری همراه با نمایش تئاتر، فیلم و انیمیشن، در محل سالن آموزش و آموزش های عملی در محوطه پارک و با استفاده از دوچرخه ها و خودروهای برقی است، لذا این افراد با مفاهیمی همچون علائم افقی و عمودی، چراغ قرمز، زرد و سبز، چگونگی عبور از عرض و طول خیابان و … آشنا می شوند.

گزارش واصله حاکی است در ادامه مراسم افتتاح از نخستین پارک آموزش ترافیک استان فاز تکمیلی پارک توسط استاندار کرمان کلنگ زنی و کار احداث این فاز توسط شهرداری کرمان آغاز گردید.

 

لینک

   کاهش 38 درصدی تلفات رانندگی برون شهری در استان ایلام   

مدیر کل راه و ترابری استان از کاهش 38 درصدی تلفات رانندگی در جاده های استان ایلام در شش ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده با اعلام این خبر انجام فعالیتهای زودبازده در نقاط پرحادثه و مدارس و مناطق مسکونی حاشیه راهها، نصب علائم افقی و عمودی از جمله سرعت گیرهای استاندارد، علائم هشداردهنده، بازتاب چشم گربه ای، و اجرای خط کشی اکستروژن، خط نوشته و شیارهای لرزاننده را در این امر مؤثر دانست.

وی توضیح داد: در شش ماهه ابتدایی سال جاری بیش از 1550 کیلومتر خط کشی، 101 هزار و 287 متر مربع لکه گیری، 165 کیلومتر روکش آسفالت گرم اجرا شده است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام افزود: در این مدت همچنین 57 دستگاه ابنیه فنی تعمیر، و 130 متر مربع تابلو اطلاعاتی، 1265 عدد علائم اخباری و انتظامی، 9900 عدد بازتاب چشم گربه ای و 7 کیلومتر گاردریل در سطح جاده های استان نصب شده است.

لینک

   فینال مسابقات فوتسال و والیبال در راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

مسابقات فوتسال و والیبال جام رمضان و دفاع مقدس از 28 شهریور آغاز شد که فینال این دوره مسابقات 22 مهرماه با حضور تیم های برگزیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، در بخش مسابقه فوتسال جهار تیم تمامی توان خود را به کار برده و مسابقه خود را انجام دادند که تیم های تدارکات اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، حمل و نقل و پایانه های استان و راه و ترابری میرجاوه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند و اما در بخش مسابقه والیبال از مجموع حضور 6 تیم از مجموعه ادارات و واحدهای اداره کل راه و ترابری چهار تیم برگزیده شدند.

در مسابقات فینال این نتایج به دست آمده که تیم های راه و ترابری الف زاهدان، مرکز اداره کل راه و ترابری، تیم ذیحسابی به ترتیب مقام های اول تا سوم را به دست آوردند.

برنامه اختتامیه این دوره از مسابقات با حضور مدیر کل و معاونین حمل و نقل و پایانه ها، معاونین و مسئولین اداره کل راه و ترابری برگزار شده و سرپرستان تیم های منتخب جام مقامهای خود را از مسئولین دریافت کردند.

قابل ذکر است کاپ اخلاق مسابقات فوتسال و والیبال به ترتیب به راه روستایی الف و راه روستایی تعلق گرفت یکی از اهداف برگزاری این دوره از مسابقات در ماه مهمانی خدا یاد گرفتن مبارزه نفس از طریق روح و جسم با کسب معنویات و آمادگی جسمانی و همچنین گرامیداشت دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس اعلام شده است.

 

لینک

   بهره برداری از تونل گردنه رخ در سال جاری   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال جاری از بزرگراه، بین استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان بهره برداری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، مهندس کامران رهی گفت: این بزرگراه در سه قطعه به طول 23 کیلومتر می باشد قطعه اول به طول 8 کیلومتر که دارای یک دستگاه تونل به طول 1340 متر که حفاری آن 100 درصد انجام گرفته و در حال اجرای پوشش سقف و کف آن می باشد.

قطعه دوم به طول 10 کیلومتر و قطعه سوم 5 کیلومتر می باشد. حجم خاکبرداری در قطعه اول 550 هزار متر مکعب و خاکریزی 470 هزار متر مکعب و بتن ریزی تونل 220 هزار متر مکعب می باشد.

عملیات خاکبرداری و خاکریزی در تمام قطعات به طور کامل انجام گرفته و عملیات پوشش تونل نیز 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. اعتبار هزینه شده در سه قطعه تاکنون 98 میلیارد ریال می باشد و برای اتمام پروژه به 70 میلیارد ریال دیگر نیاز است.

لینک

   حذف 6 نقطه پرحادثه در استان چهارمحال و بختیاری   

در شش ماهه اول در سال 1387 تعداد 6 نقطه پرحادثه به منظور ایمنی تردد در راههای حوزه استحفاظی استان چهارمحال و بختیاری حذف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، مهندس علی علیخانی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر افزود به منظور ایمنی تردد برای استفاده کنندگان از راه اهداف و برنامه هایی داریم که بتوانیم با تلاش مضاعفی ایمنی تردد در محورهای مواصلاتی استان را افزایش دهیم.

وی گفت: از ابتدای سال 1387، 190 هزار تن در محورهای مواصلاتی آسفالت داشتیم، تعداد 2 دستگاه پل با دهانه 20 و 30 متر به بالا و 120 دستگاه، از پلهای کوچک مرمت شد.

رفع نقاط پرحادثه 6 نقطه، رفع 17 نقطه پرحادثه زودبازده، ساماندهی آبادیها و تقاطع ها 26 پروژه، ساماندهی مدارس حاشیه راهها، 24 مدرسه، ساماندهی محوطه پلیس راه 4 پاسگاه، ساماندهی ایست و بازرسی 1، ساماندهی رمپ های ورودی و خروجی، مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی 2 مجتمع، اصلاح شیب شیروانی خاک ریزهای راههای شریانی 450 کیلومتر، محور، شانه سازی راههای شریانی و پرتردد 10 کیلومتر، محور از دیگر پروژه های انجام شده اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری است.

 

 

لینک

   قائم مقام وزیر راه وترابری:طرح آمایش سرزمینی وبرنامه10ساله فرودگاهها تدوین میشود   

طرح آمایش سر زمینی فرودگاههای کشور برای دستیابی به اهداف عالی سند چشم انداز جمهوری اسلامی ایران تدوین می شود.

مهندس سیدمهدی هاشمی قائم مقام وزیرراه وترابری که در جمع مدیرعامل ، معاونین و مدیران شرکت فرودگاههای کشور سخن  می گفت با اعلام این مطلب افزود: آمایش سرزمینی فرودگاهها برای تهیه و تدوین برنامه 10 ساله آینده بخش هوایی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است .

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به نقطه مطلوب سند چشم انداز 20ساله      می بایست جایگاه کنونی خود را در این صنعت بسنجیم ، خاطر نشان ساخت : فضای فرودگاهی کشور را که به نحوی ویترین کشور در ترددهای بین المللی محسوب می گردد را باید ارتقاءدهیم.

مهندس هاشمی در این خصوص اذعان داشت: فرودگاه یکی از مراکز نمایش شاخص های کشور به دلیل مدخل ورود وخروج بودن کریدور پروازها است بنا براین و از  این طریق می توان کشور عزیزمان را به خوبی به معرض نمایش بگذاریم  وی در ادامه افزود: با   بهره مندی از روش های علمی و نرم افزاری ومقایسه با نرم افزارهای جهانی و همچنین با وجود نیروی انسانی خلاق درکشورعزیزمان می توانیم زمینه های تحول وپیشرفت را در فرودگاههای کشور را مهیا سازیم تا آنجا که بتوانیم در بخش فرودگاهی به تولید علم و ثبت آئین نامه ها وروش ها در سطح بین المللی و با نام کشورمان نائل شویم.

وی با اشاره به اینکه تحقق شعائردولت از وظایف دستگاهها می باشد ، خاطر نشان ساخت: با خدمات فرودگاهی مناسب می توانیم بخشی از شعار خدمت رسانی به مردم شریف کشورمان را محقق سازیم.

مهندس هاشمی افزود: اصلاح سیستم مبارزه با فساد مالی و اداری باید به عنوان یکی از ضرورتهای پیش رو مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.

 وی با اشاره به اینکه نیروی انسانی در کشورمان از وجوه تمایز و برتری ایران نسبت به سایرکشورها می باشد، افزود: نه تنها می توانیم در برابر سایر کشورهای جهان ایستادگی داشته باشیم بلکه در سایه هدایت ها و رهنودهای مقام معظم رهبری و سایر مسئولین کشور می توانیم حرف اول را در رشد عرصه های مدیریتی ، رفتار انسانی، اجتماعی ، علمی و... بزنیم.

قائم مقام وزیرراه وترابری کیفیت کارها را یکی از مهمترین شاخص های عملکردی دانست و خاطر نشان ساخت: افزایش کیفیت عملکرد از نقطه کنونی تا هدف مطلوب یکی از الزامات پیش روست که می بایست به طور مستمر مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی در این باره افزود: بررسی ومقایسه سطح کیفیت خدمات وعملکرد با سایر کشورها از وظایف مهم است .

 مهندس هاشمی همچنین لزوم توجه بیش از پیش به معقوله ایمنی را یکی از اولویتهای اجرایی وعملکردی دراین بخش دانست وافزود: افزایش ایمنی به لحاظ ارتباط آن با کاهش سوانح و تلفات انسانی یکی از اصول وسرلوحه کاری در سطوح پروازی است ، که باید تجهیزات و امکانات آن همواره درحد لازم تامین و تعبیه گردد.

 قائم مقام وزیرراه وترابری با اشاره به نام گذاری امسال به نام نوآوری وشکوفایی الزام به بهره مند وتوسعه دانش انفورماتیک وجنبش نرم افزاری را از جمله فعالیتهای پیش روی دستگاها وبه خصوص صنعت هوایی وفرودگاهی کشور یادآور شد.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان مازندران:راهداری عشق خدمت به مردم است   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در نشست با رؤسای ادارات تابعه و ستادی این اداره کل خواستار تعصب کاری و تلاش مضاعف همه کارکنان و عوامل برای آمادگی با هرگونه حوادث غیرمترقبه و راهداری زمستانی در فصل سرمای سال جاری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و پشتکار همه روسای ادارات تابعه و ستادی عنوان کردند: استان مازندران با توجه به شرایط اقلیمی و طبیعی همواره در معرض خطر حوادث غیرمترقبه ای از جمله سیل و طوفان و ... بوده، لذا با نگاه ویژه به این مسئله همه ما باید در مجموعه راه و ترابری استان آمادگی کامل برای مقابله با این موارد را داشته باشیم.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن فصل زمستان و شرایط محورهای کوهستانی و برفگیر استان افزود: تمامی عزیزان و روسای ادارات باید در اسرع وقت شرایط مطلوبی را برای راهداری زمستانی امسال مهیا کرده و نسبت به تجهیز کلیه ماشین آلات مرمت و آماده سازی کلیه راهدارخانه ها، نیروهای انسانی و راهداری خود اقدام لازم و مقتضی را انجام دهند.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: تجربه ثابت کرده است علاوه بر بکارگیری تمامی امکانات از قبیل ماشین آلات راهداری و تجهیزات لازم جهت مقابله با حوادث و راهداری زمستانی مهم ترین عامل مدیریت صحیح و منطقی و به موقع بوده لذا از تمامی عزیزان تقاضا داشته در کلیه عملیات ها و شرایط کاری حضور فعال مؤثر و نظارت مستقیم داشته باشند.

مهندس رحیمی در خصوص تقدیر از کارکنان پرتلاش و ساعی عنوان کردند: راهداری عشق خدمت به همنوع بوده و باید از همه عزیزانی که با این تفکر و دیدگاه در مجموعه راه و ترابری استان خدمت می کنند تقدیر شایسته و شایانی به عمل آورده و از همه روسای ادارات تابعه می خواهم تا با شناسایی افراد ساعی و وظیفه شناس مجموعه خود تقدیر و قدردانی درخور توجهی از آنان داشته باشند تا با انگیزه مضاعف تری به انجام امور محوله خود بپردازند.

مجهز نمودن تمامی ادارات به سیستم های ارتباطی و رایانه ای جهت اطلاع از شرایط آب و هوایی، به کارگیری تجهیزات پیمانکارانی که با مجموعه راه و ترابری در تعامل بوده، تجهیز کامل راهدارخانه محور بلده و تهیه و ذخیره سازی نمک و ... از دیگر مباحث مطرح شده مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در نشست با رؤسای ادارات تابعه و ستادی این اداره کل بوده است.

لینک

   تقدیر رئیس جمهور از دریانوردان به مناسبت روز جهانی دریانوردی   

 

روز جهانی دریانوردی فرصتی است مناسب برای ارج نهادن به تلاشهای فعالان عرصه دریا و دریانوردی کشور و از سوی دیگر، جلب توجه همگانی به «دریا» و مزیتهای موجود این نعمت خدادادی، نعمتی که بهره گیری مناسب از آن، نماد کامل سپاس و شکرگزاری به درگاه خداوند کریم است.

کشور بزرگ ایران با در اختیار داشتن بیش از سه هزار کیلومتر مرزهای آبی در شمال و جنوب، دسترسی آسان به آبهای بین المللی، قرار گرفتن در مجاورت غنی ترین مخازن نفت و گاز در عمق دریا، مالکیت جزایر متعدد در آبهای جنوبی، دارا بودن ذخایر غنی آبزیان و نیز در اختیار داشتن راهبردی ترین نقاط حیاتی جهان در قلمرو آبی تحت حاکمیت خد، دارای ویژگیها و مزیت های بی شماری است که بسیاری از کشورهای محصور در خشکی و یا با دسترسی محدود به آب از آن محروم می باشند.

این ویژگیها موجب گردیده امکان برنامه ریزی به منظور بهره گیری هر چه بیشتر و بهتر از این نعمت الهی، فراهم آید و امکان دستیابی به افق چشم انداز میسر شود.

توجه بیشتر به صنعت حمل و نقل دریایی، گردشگری دریایی، صنعت ساخت و تعمیر کشتی، صنایع فراساحل و ساخت سکوهای نفتی، شیلات و صید آبزیان، خدمات قابل ارائه به هزاران کشتی عبوری در منطقه، آموزشهای تخصصی و حفاظت از محیط زیست دریایی، از جمله فعالیتهای مفید و مؤثری است که می تواند بخش مهمی از استعدادهای انسانی را به خود جذب نماید و منبعی برای افزایش ثروت ملی، اشتغال و توسعه علوم و فن آوری های مربوطه باشد.

اولین تمدنها معمولاً در حاشیه رودخانه ها و دریاها شکل گرفته اند.

اسناد تاریخی نشان می دهد تولد تمدن های حاشیه خلیج فارس به قبل از میلاد و احیاناً همزمان با تمدنهای بین النهرین برمی گردد.

ساخت تجهیزات و ادوات دریانوردی، در اختیار داشتن یکی از بزرگترین ناوگان های دریایی و برگزاری اولین جشن های دریانوردی به ساحل نشینان دریایی این سرزمین منسوب است.

بنابراین دریاها منشاء تمدنها بوده اند و امروز نیز نقش مهمی در تکامل علمی و فن آوری و فرهنگ سازی در جوامع مستقر در حاشیه خود دارند.

با توجه به چنین نگاهی است که هفت استان ساحلی کشور به طور خاص مورد توجه دولت قرار گرفته و طرحهای مهمی جهت توسعه و تکمیل زیرساخت های مرتبط با دریا در هر کدام در دست اجراست.

هم اینک و در آستانه تهیه برنامه پنجم توسعه، مناسب ترین فرصت در اختیار برنامه ریزان کشور قرار گرفته است تا با توجه کامل به دریا و مزیتها و فرصتهای ناشی از آن، سند جامع دریایی کشور را با هدف بهره گیری مناسب از حوزه های مختلف مرتبط با دریا و جبران «غفلت تاریخی عدم بهره گیری کامل از آن» تدوین نمایند.

اینجانب ضمن عرض تبریک این روز بزرگ به دریائیان و دریانوردان کشور، از کلیه دستگاهها و ارگانهای دریایی «بویژه سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور» می خواهم با همت بلند و عزم راسخ، تمامی تلاش خود را در راستای توسعه ناوگان در ابعاد کمی و کیفی، ارتقاء سطح ایمنی و امنیت دریانوردی، حفاظت از محیط زیست دریایی، توسعه همکاریهای دوجانبه و چندجانبه با کشورهای حاشیه دریا در منطقه و جهان و ایفای نقش مؤثرتر در مجامع بین المللی و نیز توسعه هر چه بیشتر آموزشها، صنایع و خدمات مرتبط با دریا و دریانوردی به کار گیرند تا هر چه بیشتر و سریعتر، ثمره این تلاشها کام ملت ایران و ملتهای منطقه را شیرین نماید.

ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری این اجلاس توفیق همه شما را در راه دستیابی به ای هدف مقدس از خداوند بزرگ خواستارم .

 

لینک

   رسیدگی به تخلفات شرکتهای حمل و نقل استان کرمانشاه   

کمیسیون ماده 12 در شش ماهه اول سال جاری به تخلفات دو شرکت حمل و نقل کالا استان کرمانشاه رسیدگی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه: در شش ماهه نخست سال جاری شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل کالا و مسافر استان کرمانشاه در خصوص امکان بروز تخلف مورد رسیدگی قرار گرفتند.

خانم محمدی سامان کارشناس مسئول حقوقی این اداره کل با اعلام مطلب فوق افزودند: فقط توانستیم تعداد 2 فقره پرونده تخلفاتی را شناسایی و در کمیسیون ماده 12 آئین نامه حمل بار و مسافر مورد رسیدگی قرار دهیم که این خود نشانه قانونمند بودن و انجام وظیفه مدیران و کارکنان شرکتها و مؤسسات حمل و نقلی استان و نیز نظارت و کنترل دقیق آنها از سوی همکاران این اداره کل می باشد، ضمناً عمده تخلفات این دو شرکت عدم درج کرایه غیرواقعی در بارنامه های صادره و تضییع حقوق سازمان از محل سه درصد بارنامه و همچنین استفاده مکرر از بارنامه بوده است.

وی همچنین آراء صادره را اینچنین ذکر کرد: به موجب رأی کمیسیون ماده 13 یکی از شرکتهای حمل و نقل کالا به سه ماه قطع خدمات و شرکت دیگر به یک ماه لغو پروانه تعلیقی محکوم شدند.

شایان ذکر است: در رابطه با کمیسیون ماده 5 نیز در شش ماهه اول سال جاری تخلفاتی که مستلزم تشکیل کمیسیون ماده 5 اصلاحی قانون الزام باشد به این اداره کل گزارش نگردیده در نتیجه جلسه ای هم تشکیل نشده است.

 

لینک

   شرکت راه و ترابری کهگیلویه در مانور امداد و نجات   

مانور امداد و نجات با حضور استاندار و اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد نیروهای انتظامی پلیس راه، جمعیت هلال احمر، شرکت مخابرات، شرکت برق، اداره دامپزشکی، اورژانس، آتش نشانی و سایر نهادهای دولتی در روستای منصورخانی کاکان در 35 کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد، در این مانور مدیر کل اداره راه و ترابری استان و تعدادی از معاونین و روسای ادارات و جمعی از پرسنل راهدار حضور فعال داشته و در این مانور بعد از عملیات های امداد و نجات آمادگی خود را برای مقابله با هرگونه حوادث غیرمترقبه اعلام کردند.

در پایان حاج سید مسعود حسینی استاندار، با بیان سخنانی گفت که همدلی و همکاری بهترین راه مقابله با هرگونه حوادث می باشد و از همه نهادها و ارگانهای حاضر در مانور تشکر و قدردانی کرد.

 

لینک

   معاون وزیر راه و ترابری:ایمنی دغدغه و اولویت سازمان راهداری است   

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ایمنی را از جمله دغدغه ها و برنامه های اولویت دار این سازمان عنوان کرد و گفت: توجه به جاده ها، حذف نقاط پرحادثه، شناسایی گلوگاه ها، پیگیری تصمیمات کمیسیون ایمنی و انتقال دبیرخانه آن به سازمان، تعامل با سایر سازمان ها و نهادها به صورت دو طرفه از جمله برنامه های ما در سازمان است.

وی افزود: در بحث حمل و نقل کالا و مسافر موضوع نظارت و مدیریت بر فرایند خدمات رسانی به مردم مطرح است و باید نظارت ها در این زمینه افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: مونیتورینگ جاده ای و نصب دوربین در گردنه ها یک اقدام خوب است اما باید این بخش تقویت شود و مراکز تصویری از وضعیت راه ها با کمک سیستم های رایانه ای تقویت شوند.

معاون وزیر راه و ترابری در خصوص اصل 44 قانون اساسی گفت: موضوع خصوصی سازی بر اساس اصل 44 قانون اساسی به معنی استفاده از سرمایه های مردم برای انجام پروژه ها و اداره مراکز خدماتی و عمرانی است اما مدیریت اصلی این پروژه ها و مراکز همواره باید در اختیار نهادهای دولتی باشد و به هیچ وجه نباید نظارت و کنترل این مراکز از اختیار نهادهای دولتی خارج شود.

وی اهمیت آموزش در بهره وری نیروی انسانی و اجرای بهتر برنامه های سازمانی را یادآور شد و اظهار داشت: آموزش می تواند توانمندی را افزایش دهد، در واقع آموزش کارکنان در درون سازمان و نیروهای دست اندرکار خارج از سازمان برای ارائه خدمات بهتر به مردم و مشتریان می تواند نوعی سرمایه گذاری باد و آینده بهتری را رقم بزند.

دکتر افندی زاده خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی مؤثر و کارآمد یکی از عوامل مهم موفقیت افراد یا نهادها در هر کشوری است و اعتقاد داریم بدون اطلاع رسانی مؤثر و مفید نمی توانیم اقدامات و فعالیت های خود را به جامعه منتقل کنیم چراکه بسیاری از کارها در این سازمان به انجام رسیده اما به دلیل اطلاع رسانی ناکافی در جامعه پنهان مانده است بنابراین قصد داریم اطلاع رسانی موثر و کارآمد را در سازمان دنبال کنیم.

 

لینک

   مراسم معارفه معاون وزیر و رییس جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برگزار شد   

مراسم معارفه دکتر شهریار افندی زاده، رییس جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و تودیع مهندس محمد بخارایی رییس سابق این سازمان با حضور مهندس سید مهدی هاشمی قائم مقام وزیر راه و ترابری، اعضای هیأت عامل و مدیران ستادی سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سید مهدی هاشمی قائم مقام وزیر راه و ترابری ضمن قدردانی از عملکرد بخارایی رییس سابق این سازمان، این مجموعه را یکی از کلیدی ترین سازمان های زیرمجموعه وزارت راه برشمرد و گفت: این سازمان با توجه به ارتباطی که با مردم و بدنه جامعه دارد. می تواند سهم بسزایی در خدمات رسانی به مردم داشته باشد کما این که تاکنون نیز نقش موثری در اعتلا و تحقق اهداف دولت نهم در خصوص خدمات رسانی، مهرورزی، عدالت و رشد و تعالی همه جانبه داشته است.

مهندس هاشمی خدمات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را در افزایش رفاه جامعه بسیار مهم توصیف کرد و افزود: سرعت عمل، منطقی کردن رویدادها و ایمنی از جمله موضوعات مهمی است که باید در این سازمان مورد توجه خاص قرار گیرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: براساس آمارهای موجود با انجام برخی اقدامات پیشگیرانه و کنترلی نرخ رشد تصادفات تا حدودی کنترل شده است که با تداوم و بهینه سازی اقدامات می توان روند کاهش تصادفات را حفظ کرد. ضمن این که اقدامات باید کاملاً سنجیده و به دور از خطا و اشتباه باشد و از رییس جدید سازمان نیز انتظار می رود این اقدامات با روند مناسب و با هزینه منطقی تری اجرا کند.

رییس جدید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز در این مراسم در خصوص برنامه های آینده سازمان گفت: در راستای برنامه پنج ساله توسعه کشور، برنامه پنج ساله ای در سازمان باید تدوین شود که همسو با نتایج برنامه پنج ساله چهارم و برنامه پنجم باشد و با توجه به دیدگاه مقام محترم وزارت راه و ترابری در خصوص ضرورت طراحی شاخص های سالیانه، این شاخص ها باید به صورت کمی و کیفی دقیق باشد و تمام مجریان براساس برنامه حرکت کنند.

لینک

   ملاقات مدیر عامل راه آهن با دبیر کل سازمان همکاری اقتصاد «اکو»   

در راستای گسترش همکاریها و به منظور تسریع در عملیاتی شدن پروژه های ریلی منطقه اکو و رفع موانع موجود بر سر راه آنها، بنا به درخواست دبیرخانه اکور مدیر عامل راه آهن دکتر زیاری با دبیر کل اکو آقای خورشید انور روز سه شنبه 9 مهرماه در محل ساختمان راه آهن دیدار کرد.

در این جلسه دکتر زیاری ضمن تشریح برنامه های ریلی راه آهن ایران و اقدامات صورت گرفته برای گسترش حمل و نقل در منطقه اکو بر ارتباط بیشتر راه آهن با دبیرخانه اکو و گسترش همکاریها تأکید نمود. ایشان با اعلام اینکه تقریباً در یکی دو سال آینده بیش از 3000 کیلومتر خط آهن به شبکه ریلی افزوده خواهد شد اظهار داشت تکمیل خط ریلی بم ـ زاهدان تا پایان سال جاری جهت اتصال به پاکستان، احداث خط آهن خواف، هرات برای اتصال به افغانستان در دست اجرا می باشد.

احداث مسیر ریلی مشترک ایران ـ ترکمنستان ـ قزاقستان که قرار دارد آن در مراحل نهایی قرار دارد و نیز ساخت خط ریلی قزوین ـ رشت ـ آستارا ـ آستارا از جمله اقدامات مهم راه آهن در اتصال به کشورهای همسایه در منطقه اکو می باشد، که راه اندازی این خطوط موجب افزایش ظرفیت حمل و نقل بین کورهای اکو خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به پروژه های موجود در منطقه اکو از جمله راه اندازی قطار کانتینری آلماتی ـ استانبول، افزایش ظرفیت ایستگاه سرخش و افزایش ترانزیت میان ترکمنستان و ایران، فعال دن ارتباط ریلی میان ایران و ترکیه با احداث خط ریلی دور دریاچه وان، و نیز بازسازی راه آهن کویته ـ تفتان از دبیرخانه خواست تا نقش محوری را در به ثمر رساندن پروژه های مذکور بر عهده بگیرد و بر آمادگی و همکاری راه آهن ج.ا.ایران در پیشرفت پروژه های مذکور تأکید نمود.

دبیر کل اکو نیز با اشاره به جایگاه و نقش مهم ایران در میان کشورهای عضو اکور ضمن تکر از تلاشهای صورت گرفته توسط مقامات ذیربط ایرانی اعلام نمود که دبیرخانه اهمیت فراوانی برای توسعه حمل و نقل بویژه حمل و نقل ریلی در منطقه قائل است. وی نقش ایران را در راه اندازی قطار کانتینری آلماتی ـ استانبول و نیز قطار نمایشی اسلام آباد ـ‌ تهران ـ استانبول مورد تأکید قرار داد و بر کاهش زمان ترانزیت قطار کانتینری آلماتی ـ استانبول به 9 روز و نیز تسهیل امور گمرکی و یکسان سازی اسناد و رقابتی نمودن تعرفه ها تأکید نمود.

وی اعلام نمود که دبیرخانه در نظر دارد تا این قطار را به چین، تاجیکستان و قرقیزستان نیز گسترش دهد. وی همچنین اظهار داشت که دبیرخانه با اختصاص بودجه و نیز گرفتن مشاور قصد دارد تا مطالعه امکان سنجی در مسیر این قطار را به عمل آورد.

وی همچنین درخواست نمود که ایران میزبانی اجلاس سه جانبه وزرای حمل و نقل ایران ـ ترکیه و پاکستان را تقبل نماید که مدیر عامل راه آهن برای تشکیل این اجلاس اعلام آمادگی نمود. در این ملاقات همچنین لزوم جدیت و همکاری بیشتر بین اعضا و تسریع در عملیاتی شدن پروژه ها مورد تأکید طرفین قرار گرفت.

لینک

   چین سریعترین قطار جهان را می سازد   

چین قصد دارد خط آهنی را در مسیر پکن از شمال به شانگهای در شرق این کشور بسازد که سریعترین قطار جهان بر روی آن حرکت خواهد کرد.

روزنامه مردم چین به نقل از مسؤولان وزارت راه آهن چین نوشت: « این قطار تندرو 380 کیلومتر در ساعت سرعت دارد. اگر این طرح اجرا شود فاصله بین این دو کلان شهر را می توان به چهار ساعت کاهش داد».

چین اکنون در حال گسترش توانایی های خود در ساخت قطارهای سریع است و در زمینه تئوری و طراحی و تولید گامهای بلندی برداشته و تقریباً به خودکفایی رسیده است.

 با این وصف برای راه اندازی این قطارها چین کماکان از فناوری کشورهایی مانند آلمان و کانادا و فرانسه و ژاپن بهره می گیرد. خط آهن پکن ـ شانگهای تا سال 2012 آماده بهره برداری خواهد بود.

 

لینک

   ارتباط ریلی بین مکه، مدینه و جده برقرار می شود   

شهردار مکه مکرمه از پروژه های توسعه سازی مسجدالحرام خبر داد و گفت: قرار است قطاری مدینه منوره را به جده و سپس به مکه مکرمه مرتبط کند.

شهردار مکه مکرمه افزود: در این طرح، تلاش می شود تا از مشکلات عبور و مرور در موسم حج کاهیم.

لینک

   وزیر راه و ترابری به ترکیه سفر می کند   

وزیر راه و ترابری کشورمان به منظور گسترش مناسبات و شرکت در کنفرانس تجارت خارجی و حمل و نقل به ترکیه سفر می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی و هیات همراه در کنفرانس پشتیبانی تجارت خارجی و حمل و نقل و سمپوزیوم ریلی در ترکیه شرکت می کند.

بنابر این گزارش این سفر به مدت دو روز از بیست و سوم مهرماه انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است دکتر بهبهانی در این سفر با وزیر مشاور و وزیر حمل و نقل ترکیه مذاکره و در مورد گسترش مناسبات حمل و نقلی به بحث و تبادل نظر خواهد پرداخت.

لینک

   تقدیر و تشکر مسئولین استانی از اداره کل راه و ترابری استان سمنان   

با حضور سرهنگ اسماعیلی فرمانده پلیس راه کشور، معاونت سیاسی و امنیتی استاندار سمنان، فرمانده انتظامی سمنان، مدیر کل راه و ترابری، مدیر کل سازمان حمل و نقل پایانه های استان و جمعی از مسئولین استانی پاسگاه پلیس راه محور دامغان ـ جندق به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان در این مراسم مسئولین استان از اقدامات اداره کل راه و ترابری استان سمنان در اجرای شیارهای لرزاننده حاشیه راه، اکستروژن عرضبی، اصلاح شیب شیروانی و شانه سازی، بهسازی و روکش آسفالت محورهای استان، تغییر رنگ علائم در نقاط حادثه خیز، لکه ای روشن نمودن جاده ها و دیگر اقدامات انجام گرفته که منجر به کاهش حوادث جاده ای در این استان گردیده است تقدیر و تشکر نمودند.

در این مراسم همچنین با اهداء لوح تقدیر فرمانده نیروی انتظامی استان به مهندس قربانپور مدیر کل راه و ترابری استان سمنان از فعالیتهای این اداره کل در زمینه تعامل با پلیس راه جهت کاهش تصادفات تقدیر به عمل آید.

لینک

   بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه های راه و ترابری درمیان   

استاندار خراسان جنوبی به همراه جمعی از مدیران ارشد استان از پروژه های در دست اقدام اداره راه و ترابری درمیان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، سید صولت مرتضوی در این بازدید بر بهره برداری هر چه سریعتر این پروژه ها تأکید کرد.

در این بازدید نصری، مدیر کل راه و ترابری استان نیز گزارش جامعی از وضعیت پروژه ها ارائه نمود. در شورای اداری استان نیز که در فرمانداری درمیان تشکیل شد، بر تجهیزات ادارات و توسعه این شهرستان تازه تأسیس تأکید گردید.

لازم به ذکر است علاوه بر پروژه های راه روستائی تعداد 4 پروژه احداث، توسعه و روکش آسفالت در شهرستان درمیان در حال اجرا می باشد.

لینک

   بازدید استاندار خراسان جنوبی از جاده ترانزیتی سربیشه ـ درح ـ میل 78   

استاندار خراسان جنوبی به همراه جمعی از مدیران امنیتی ـ انتظامی استان از جاده مهم و ترانزیتی در حال احداث سربیشه ـ درح ـ میل 78 بازدید و از پیشرفت پروژه تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در این بازدید مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی اعلام کرد: 18 کیلومتر از این پروژه آسفالت شده و 22 کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالت می باشد که به دلیل عدم تخصیص اعتبار با مشکل مواجه می باشیم.

ابراهیم نصری افزود: با تأکید استاندار محترم بر رفع مشکل مالی این پروژه، انشاءا... تا مرز افغانستان پروژه به اتمام رسیده و در دهه مبارک فجر آماده بهره برداری خواهد شد.

 

لینک

   اجرای مانور به مناسبت روز ملی کاهش بلایای طبیعی در سیستان و بلوچستان   

به مناسبت فرا رسیدن روز ملی کاهش بلایای طبیعی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان و جمعیت هلال احمر با همکاری نیروی انتظامی و پلیس راه مانور مشترکی اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، این مانور با حضور 20 نفر از پرسنل اداره کل راه و ترابری و ماشین آلاتی از قبیل: 5 دستگاه بنز تک چرخ، یک دستگاه برف