گرامیداشت هفته دفاع مقدس در استان کهگیلویه و بویراحمد   

به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس کارکنان اداره کل راه و ترابری استان و بسیجیان پایگاه مقاومت امام خمینی این اداره کل همدوش با دیگر ادارات و نهادهای استان ماشین آلات موتوری خود را با عکس، پوستر و پلاکارد و پرچم مقدس جمهوری اسلامی مزین کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد، کارکنان این اداره کل طی حرکتی نمادین در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس شرکت نموده و آمادگی خود را جهت خدمات رسانی و دفاع از ملت شهید پرور جمهوری اسلامی ایران اعلام داشتند.

لینک

   احداث راه گوهران ـ گشمیران توسط راه و ترابری کرمان جنوب   

احداث راه گوهران ـ گشمیران که کرمان را به بندر جاسک متصل می کند به اداره کل راه و ترابری کرمان جنوب محول شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمان  جنوب با توجه به مصوبه نمایندگان ویژه ریاست جمهوری و تفویض اختیار وزیر راه و ترابری احداث راه گوهران ـ گشمیران به طول 45 کیلومتر با حضور نمایندگان دفتر مناطق محروم و مدیران کل راه و ترابری جنوب استان کرمان و هرمزگان به اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان محول شد.

با احداث این محور جنوب استان کرمان به شرق استان هرمزگان (بندر جاسک) متصل خواهد شد و تعداد کثیری از روستاییان محروم منطقه از راه مناس بهره مند خواهند شد.

لینک

   ساخت 500 کیلومتر راه در استان اصفهان تا پایان برنامه چهارم توسعه   

مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان وظیفه اداره کل راه و ترابری استان اصفهان را ساخت و توسعه راهها، عملیات راهداری، ارتقاء ایمنی و رفع نقاط پرحادثه دانست و ادامه داد: تکالیف مقرر شده برای وزارت راه و ترابری در برنامه چهارم توسعه، اتصال 50 درصد راههای ارتباطی مراکز استانها به مرکز کشور به صورت بزرگراه است که در استان اصفهان تا پایان برنامه چهارم کلیه مراکز شهرستانهای این استان به مرکز به صورت بزرگراهی متصل می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، مدیر کل راه و ترابری در این رابطه گفت: تنها 5 شهرستان چادگان، فریدونشهر، گلپایگان، خوانسار و اردستان باقی مانده که در حال انجام عملیاتی اجرائی آن می باشیم.

مهندس عشایری کل اعتبار اداره کل راه و ترابری استان اصفهان در سال 87 را 902 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: از این میزان 300 تا 400 میلیارد از آن در بخش ساخت و توسعه راهها، 200 تا 250 میلیارد در بخش نگهداری راهها، 40 تا 90 میلیارد در رفع نقاط پرحادثه و 95 تا 150 میلیارد در روکش آسفالت و در بخش بهسازی راهها 12 میلیارد هزینه خواهد شد.

وی در خصوص رفع نقاط پرحادثه گفت: در سال 81، 122 نقطه شناسائی شده که تاکنون 77 نقطه آن رفع شده و 45 نقطه نیز باقی مانده که بنابر آن داریم که 16 نقطه آن را در سال 87 رفع کنیم.

عشایری با اشاره به رقابتی شدن قیمت قیر در سال 87، گفت: حدود 5/1 میلیون تن آسفالت در راههای استان اجرا می کنیم. وی تعداد اکیپ های آسفالت در طول راههای استان را در حال حاضر 15 اکیپ ذکر کرد.

مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان با اشاره به ساخت 500 کیلومتر راه در استان اصفهان تا پایان برنامه چهارم توسعه گفت: 300 کیلومتر از این مقدار تاکنون ساخته شده که 100 کیلومتر امسال و 100 کیلومتر باقی مانده در سال آینده ساخته خواهد شد.

 

لینک

   غبار روبی مزار شهدا توسط کارکنان راه و ترابری مازندران   

کارکنان اداره کل راه و ترابری استان مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس و به منظور تجلیل از مقام شامخ شهداء انقلاب و جنگ تحمیلی به مرز شهدا شهرستان ساری رفته و با آرمان های آنان بیعت نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان به همراه معاونین اداره کل و اعضاء پایگاه مقاومت بسیج و جمع کثیری از کارکنان اداره کل عصر روز پنجشنبه به مزار شهداء شهرستان ساری رفته و با تجدید بیعت با آرمانهای شهیدان والامقام در گلزار شهدا و ضمن قرائت حمد و سوره و فاتحه با گلاب مزار شهدا را غبار روبی و عطرافشانی کردند.

مهندس رحیمی در حاشیه این مراسم معنوی ضمن ارج نهادن به مقام والای شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی عنوان کردند: سرافرازی نظام مقدس اسلامی مدیون رشادتها و ایثار غیورمردانی است که آزادانه و عاشقانه تن و جان خویش را برای آزادی و سربلندی میهن و امام خود فدا کردند.

گفتنی است شهید عطاءالله زین العابدینی و شهید جان برار خناری از جمله شهداء جنگ تحمیلی این اداره کل می باشند.

لینک

   اولین جلسه شورای فنی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی تشکیل شد   

به منظور زمینه سازی ایجاد یک نظم منسجم تصمیم گیری در امور فنی حمل و نقل جاده ای و نیز بالا بردن سطح کیفی و علمی تصمیم گیریها، اولین جلسه شورای فنی در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در این جلسه ضمن برشمردن اهداف و شروع وظایف مقرر شد با توجه به تدوین برنامه پنجم توسعه در مورد تنظیم برنامه های بخش حمل و نقل جاده ای اقدام شود.

لازم به ذکر است شورای فنی دارای 11 عضو بوده که 3 نفر آنها از سایر دستگاههای تابعه وزارت راه و ترابری و 3 نفر نیز از تخصصین ذیربط در شرکتهای خصوصی و انجمنهای علمی می باشد.

لینک

   به مناسبت هفته دفاع مقدس:برگزاری مسابقات ورزشی در راه و ترابری مازندران   

کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ایام ماه مبارک رمضان و به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس اقدام به برگزاری یک سری مسابقات مختلف ورزشی در رشته های فوتسال، والیبال و تنیس روی میز در دو بخش مردان و بانوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مسابقات ورزشی در این دوره با شرکت جمع کثیری از کارکنان واحدهای مختلف اداره کل و ادارات تابعه برگزار گردیده که در پایان این مسابقات تیم های زنده یاد حسین میرایی، شرکت تعاونی مصرف اداره کل و تیم اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان در رشته فوتسال به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

بنا بر این گزارش در رشته والیبال نیز تیم زنده یاد حسین میرایی به مقام اول و تیم راه بابل به مقام دوم دست یافت و همچنین در رشته تنیس روی میز آقایان غفار باقری، رستمی فر، آراسته و سید علی محمدی به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در حاشیه مراسم پایانی این مسابقات ضمن مثبت ارزیابی کردن این چنین فعالیت هایی عنوان کرد: برگزاری چنین مسابقاتی، شور و نشاط بسیاری را در بین کارکنان ایجاد کرده و باید کمیته ورزشی اداره کل برای گسترش دامنه ورزش بین کارکنان و ایجاد روحیه، نشاط و شادابی در آنان تلاش مضاعفی کند.

شایان ذکر است در پایان بازیها به تیم ها و نفرات برگزیده هدایایی به رسم یادبود توسط کمیته ورزشی این اداره کل اهدا شد.

 

لینک

   برنامه های هفته دفاع مقدس در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

معاون اداری و مالی و فرمانده پایگاه مقاومت شهید موسی کلانتری اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی اهم فعالیتهای انجام شده در حال انجام این اداره کل در هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، افضل نیا،  دیدار مدیر کل و جمعی از کارکنان با امام جمعه، شرکت کارکنان و اعضاء پایگاه این اداره کل در مراسم رژه 31 شهریور ماه، غبار روبی مزار شهداع شرکت آقایان و بانوان در مسابقات ورزشی را از اهم فعالیتهای انجام شده دانست.

وی افزود: در طول این هفته، ضمن ایجاد سنگرسازی ورودی اداره کل، آذین بندی و نصب پارچه و نیز سردر و سالنهای اداره کل را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

افضل نیا در ادامه افزود: در ماه مبارک رمضان نیز ضمن برگزای کلاسهای احکام قبل از نماز ظهر و عصر توسط امام جماعت اداره کل، بیش از 1000 جلد ادعیه ماه مبارک رمضان بین کارکنان ستادی و ادارات تابعه توزیع شده است.

لینک

   برنامه های هفته دفاع مقدس در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

معاون اداری و مالی و فرمانده پایگاه مقاومت شهید موسی کلانتری اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی اهم فعالیتهای انجام شده در حال انجام این اداره کل در هفته دفاع مقدس را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، افضل نیا،  دیدار مدیر کل و جمعی از کارکنان با امام جمعه، شرکت کارکنان و اعضاء پایگاه این اداره کل در مراسم رژه 31 شهریور ماه، غبار روبی مزار شهداع شرکت آقایان و بانوان در مسابقات ورزشی را از اهم فعالیتهای انجام شده دانست.

وی افزود: در طول این هفته، ضمن ایجاد سنگرسازی ورودی اداره کل، آذین بندی و نصب پارچه و نیز سردر و سالنهای اداره کل را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.

افضل نیا در ادامه افزود: در ماه مبارک رمضان نیز ضمن برگزای کلاسهای احکام قبل از نماز ظهر و عصر توسط امام جماعت اداره کل، بیش از 1000 جلد ادعیه ماه مبارک رمضان بین کارکنان ستادی و ادارات تابعه توزیع شده است.

لینک

   نگهداری راهها و ابنیه فنی ماموریت راه و ترابری مازندران   

اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در راستای اهداف و برنامه های خود فعالیتهای بسیار گسترده ای را در محورهای ارتباطی استان در دست اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس عباس رشیدی سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی این اداره کل با بیان این مطلب افزود: نگهداری ابنیه فنی موجود در راه های مازندران در کنار فعالیت های روزانه، بررسی عملکرد راهداری در ادارات تابعه و کارکرد ماشین آلات راهداری و نظارت بر اجرای عملکرد پروژه های امانی به همت کارشناسان سخت کوش این اداره از جمله فعالیتهای این اداره محسوب می شود.

مهندس رشیدی در ادمه در خصوص پروژه های امانی در دست اجرا این اداره عنوان کرد: از جمله پروژه های مهم امانی که تحت نظارت اداره نگهداری در حال اتمام می باشد پروژه تعریض قوس سکوتپه در محور ساری کیاسر بوده که مراحل تعریض و رفع حادثه خیزی آن به طول 1700 متر به انجام رسیده است و به زودی اجرای روکش آسفالت و ایمن سازی آن آغاز می گردد. همچنین اجرای پروژه دوربرگردان هفت تن شهرستان قائم شهر به همت همکاران راهداری شهرستان ساری و قائم شهر رو به اتمام بوده و به بهره برداری خواهد رسید. سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه فنی اداره کل راه و ترابری استان تصریح کرد: پروژه قابل توجه دیگر اداره نگهداری اجرای باند کندرو در محور حیاتی و حساس هراز می باشد که با جذب اعتبار از سوی اداره کل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری (بخشی از آن به صورت امانی و بخش دیگر به صورت پیمانی) در حال انجام می باشد. مهندس رشیدی در ادامه از دیگر فعالیتهای این اداره سخن گفت و افزود: در کنار فعالیتهای ذکر شده اجرای پروژه های ایمن سازی رمپهای ورود و خروج محور ساری ـ نکا، ساماندهی تقاطع پیچا کلا شهرستان بابل، اصلاح قوس های محور کندوان، ساماندهی تعدادی از تقاطع های محور شهید صالحی بابل، قائم شهر ـ کیاسر، ساماندهی تقاطع اوجی آباد سرخرود، ساماندهی تقاطع جنت رودبار رامسر و مرمت ژوئن پل های بزرگ استان از دیگر فعالیتهای در دست انجام این اداره است.

سرپرست اداره نگهداری راه و ابنیه در خاتمه عنوان کرد: هدف مهم اداره نگهداری در سال 1387 که منجر به ایجاد تحول در ایمن سازی محورهای اصلی و فرعی استان می باشد، اصلاح 67 نقطه پرحادثه در استان بوده که امید است با اجرای آن و رعایت شاخص های رانندگی مطمئن و اجرای صحیح مقررات توسط رانندگان محترم شاهد بهبود شرایط ترافیکی و کاهش تصادفات جاده ای باشیم.

لینک

   وزیر راه و ترابری: ظرفیت ناوگان هوایی کشور 40 درصد افزایش یافته است   

وزیر راه و ترابری گفت: ظرفیت ناوگان هوایی کشور در طول یک سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است و این در حالی است که قرارداد 20 هواپیما به پایان رسیده و از ناوگان خارج شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حمید بهبهانی در حاشیه جلسه بررسی وضعیت راه های خراسان رضوی که در محل استانداری برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: با تمام توان به توسعه فرودگاه مشهد کمک می کنیم.

وی با اشاره به توافقات خوب حاصل شده در جلسه سه ساعته خود با جمعی از مدیران حوزه حمل و نقل استان و معاونین خود گفت: در این جلسه موضوعات متعدد از جمله پروژه راه آهن مشهد به گرگان بررسی شد و سرمایه گذار موظف شد ظرف 20 روز آینده مدارک مورد نیاز مبنی بر توانایی برای اجرای پروژه را ارائه دهد و پس از دریافت نقشه های فاز یک و دو بلافاصله عملیات اجرایی را آغاز کند.

وزیر راه و ترابری پروژه قطار سریع السیر تهران ـ مشهد را از دیگر مباحث مهم مطرح شده در این جلسه عنوان کرد و افزود: این پروژه به روش BOT انجام می شود و برای انجام مطالعات 6 ماه وقت اختصاص یافته است که امیدواریم با توجه به رفع برخی مشکلات در این جلسه سرمایه گذار هر چه زودتر مدارک و تضمین های خود را ارائه و مطالعات امکان سنجی انجام شود.

بهبهانی از انجام مساعدت های لازم برای خرید هواپیما خبر داد و گفت: قرار شد مطالعات ساختمان همای یک طی سه ماه آینده به پایان برسد و اجرای پروژه قسمت قدیم هر چه زودتر آغاز شود و مدارک پروژه توسعه ای ساختمان همای یک نیز ظرف سه ماه ارائه و پس از تصویب هیئت کارشناسی استان وارد عملیات اجرایی خواهد شد.

وی پیگیری و سرعت در پروژه های فرودگاه سبزوار، راه آهن سبزوار و آزادراه تهران ـ مشهد را از دیگر نتایج جلسه خود با مدیران حوزه حمل و نقل دانست و گفت: راه روستایی، سامانه ریلی و بزرگراه ها از اولویت های اساسی سیاست های راه و ترابری در برنامه های آینده می باشد.

بهبهانی با اشاره به اختصاص 15 هزار میلیارد ریال به بخش راه روستایی، ریل و بزرگراه ها در سال گذشته ادامه داد: این اعتبار در سال جاری به 30 هزار میلیارد ریال افزایش یافته و پیش بینی می کنیم تا 80 هزار میلیارد ریال در سال آینده افزایش یابد.

وزیر راه و ترابری در پایان اذعان داشت: دو هزار نقطه حادثه خیز در جاده های کشور وجود دارد که تلاش می کنیم سالانه حدود 200 تا 300 نقطه را برطرف کنیم.

 

لینک

   آغاز مسابقات فوتسال و والیبال جام رمضان در سیستان و بلوچستان   

به منظور گرامیداشت ماه مبارک رمضان و یاد و خاطره دلاورمردان هشت سال دفاع مقدس پنجم مهرماه مسابقات فوتسال و والیبال جام رمضان و دفاع مقدس کارکنان اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، این مسابقات با توجه به دو بخش روز در میان در محل سالن ورزشی اداره کل برگزار می شود که در بخش فوتبال 14 تیم و والیبال 6 تیم با هم به رقابت پرداخته اند.

لینک

   تقدیر فرماندار شهرستان سوادکوه از اداره راه و ترابری   

علیرضا جمشیدی فرماندار شهرستان سوادکوه با ارسال تقدیرنامه ای از رئیس و کارکنان اداره راه و ترابری شهرستان سوادکوه قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، بنابراین گزارش فرماندار شهرستان سوادکوه از اداره راه و ترابری این شهرستان به منظور زحمات و تلاش مضاعف و همچنین به نتیجه رساندن پروژه های هفته دولت این شهرستان با ارسال تقدیرنامه ای قدردانی کرد.

بخشی از این تقدیرنامه که برای مهندس مظلومی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان سوادکوه ارسال شده، آمده است: با تحیات الهی و آرزوی صحت و سلامت و طول عمر با عزت برای مقام عظمای ولایت و توفیق روزافزون دولت خدمتگزار و عدالت محور جناب آقای دکتر احمدی نژاد نظر به اینکه خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی به مردم شریف از الطاف بزرگ الهی است بدینوسیله از زحمات آن برادر ارزشمند در راستای اجرای پروژه های عمرانی و علی الخصوص به نتیجه رسیدن آنها در هفته دولت تقدیر و تشکر به عمل می آید.

شایان ذکر است اداره راه و ترابری شهرستان سوادکوه در گرامی داشت هفته دولت 6 پروژه راهسازی و راهداری را با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح نمود.

 

لینک

   دفاع مقدس بهترین جلوه حضور در صحنه حق علیه باطل   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در گرامیداشت هفته دفاع مقدس و به منظور پاسداشت یاد و خاطره حماسه سازان 8 سال دفاع، ایثار و شهادت، مراسمی را با حضور مهندس رحیمی مدیر کل، معاونین و جمع کثیری از کارکنان این اداره کل برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در حاشیه این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 8 سال دفاع مقدس عنوان کرد: دفاع مقدس دوران پرافتخار میهن اسلامی ماست، دورانی که روحیه شهادت و ایثارگری مردم با رهبری حضرت امام خمینی (ره) باعث سربلندی ملت ایران در تمامی دنیا گردید، دورانی که همه اقشار جامعه یک صدا و با وحدت کلمه در برابر دشمن جنایتکار به پا خواسته و تا آخرین قطره خون خود مقاومت کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: تاریخ و سرگذشت حماسه آفرینی غیور مردان دفاع مقدس باید برای تمامی نسل های انقلاب و جوانان غیرتمند آن درس بزرگی بوده و آنان با الگو گرفتن از منش و رفتار شهداء و رزمندگان باید برای آبادانی این کشور از هیچ کوششی دریغ نکنند. مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه بر ضرورت زنده نگهداشتن یاد و خاطره همه عزیزان سلحشور دفاع مقدس تأکید و افزود: زنده نگهداشتن یاد و خاطره بزرگمردان عرصه های جنگ و شهادت از وظایف همگان بوده و لذا برپایی چنین مراسماتی می تواند بسیار مؤثر واقع شده و قدردانی کوچکی باشد بر تمامی ایثارگری ها و رشادتهای غیورمردان حماسه دفاع مقدس.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهداء، رزمندگان، ایثارگران و اعضاء شورای پایگاه مقاومت بسیج این اداره کل تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

لینک

   بهسازی محور حسن آباد ـ چرمشهر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد   

بهسازی و بازیافت راه اصلی حسن آباد ـ چرمشهر واقع در شهرستان ری 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، مولایی، معاون راهسازی با اعلام این خبر گفت: محور حسن آباد ـ چرمشهر راه مهم ارتباطی جنوب شرق استان تهران با بزرگراه قم، از محورهای پرترافیکی است که خرابی بیش از حد روسازی آن به دلیل ترافیک سنگین خصوصاً کامیون های شهرکهای صنعتی اطراف با افت سرویس دهی و کاهش ایمنی مواجه شده بود، به همین دلیل اداره کل راه و ترابری تهران تصمیم به ارتقاء سطح محور مذکور گرفت.

در حال حاضر 33 کیلومتر از 36 کیلومتر این پروژه تحویل موقت شده است و مابقی نیز تا یک ماه آینده به اتمام خواهد رسید. در روش بازیافت سرد، مصالح بازیافت شده توسط دستگاه WR2500 مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

مولایی گفت: در پروژه مذکور 174000 متر مکعب عملیات بازیافت و بالغ بر 100 هزار تن آسفالت اجرایی شده است.

وی هزینه انجام پروژه مذکور را بالغ بر 75 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت در حال حاضر عملیات خط کشی و نصب علائم ضروری در حال انجام است.

 

لینک

   جلسه طرح کارورزی دانش آموختگان در راه و ترابری سیستان و بلوچستان تشکیل شد   

به منظور تحقق سیاست ها و برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در توسعه زمینه های اشتغال و در راستای اجرای مصوبات شورایعالی اشتغال جلسه ای در دفتر اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان و با حضور تعدادی از مسئولین این اداره کل و پیمانکاران و نمایندگان شرکتهای مورد پیمان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه به ارائه دستورالعمل اجرای طرح کارورزی و چگونگی جذب نیروی متخصص در این طرح پرداخت.

مدیر کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان اهداف این طرح را شامل ارتقاء توانمندیهای حرفه ای فارغ التحصیلان آموزش عالی با رویکرد ساماندهی بازار کار، آشنایی بیشتر با وظایف مشاغل بخش حمل و نقل و فراگیری مهارتهای مرتبط با آن، ایجاد زمینه های مناسب برای رشد فرهنگ بکارگیری نیروهای متخصص در کلیه واحدهای حمل و نقل و ارتقاء سطح علمی بخش های اجرایی با رویکرد اصلاح ساختار اجرایی ـ فنی کشور برشمرد.

قابل ذکر است که این طرح ابتدا توسط ستاد کارآفرینی و اشتغال وزارت راه و ترابری در سال 1381 ایجاد و راه اندازی شد و در سال 1382 پیشنهاد برگزاری دوره کارورزی در تمامی دستگاههای اجرایی به ریاست جمهوری تقدیم شد و رئیس جمهور نیز دستور طرح موضوع در شورای عالی اشتغال را صادر کرد.

لازم به ذکر است دستورالعمل طرح کارورزی دانش آموختگان در مورخ 27/1/86 مورد تصویب نهایی قرار گرفت و کلیه دستگاههای اجرایی ابلاغ شد.

 

لینک

   تشریح اقدامات حمل و نقل و پایانه های مازندران در هفته بازگشایی مدارس   

اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان در هفته بازگشایی مدارس تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: با عنایت به قرارگیری در آستانه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس و ضرورت و اهمیت ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان، و به منظور اشاعه و توسعه فرهنگ ترافیک و کاهش تصادفات و تشویق و مشارکت آنان در برگزاری هر چه باشکوهتر آغاز سال تحصیلی اقداماتی نظیر انجام هماهنگی های لازم با صدا و سیمای استان جهت پخش فیلم های آموزشی با مضامین ایمنی دانش آموزان اختصاص مصاحبه ویژه برنامه رادیویی صدای راهبران به این موضوع تهیه و توزیع پوستر و بروشورهای ایمنی متناسب گروه های سنی و مقاطع تحصیلی ابتدایی و راهنمایی، برگزاری نمایشگاهی از دستاوردها و اقدامات مربوط به ایمنی کودک و نوجوان که توسط اداره کل صورت گرفته و شامل طرح ایمن سازی مدارس، پارکهای ترافیک می باشد در یکی از مدارس استان، برگزاری مراسمی جهت تجلیل از مربیان آموزشی و مدیران فعال و نمونه در اجرای طرح ایمنی سازی مدارس حاشیه راهها و ... با همکاری دستگاههای ذیربط انجام می شود.

لینک

   آغاز عملیات اجرایی احداث محور بیارجمند ـ چجام ـ طرود   

احداث قطعه اول محور بیارجمند ـ چجام ـ طرود به طول 33 کیلومتر و با عملیات خاکی پلسازی ـ زیرسازی و روسازی توسط پیمانکار آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، در این پروژه علاوه بر لایه های زیرسازی، 45 سانتی متر زیر اساس و اساس و 12 سانتی متر آسفالت گرم در دو لایه اجرا خواهد شد.

 

لینک

   مذاکرات احداث راه آهن مشهد ـ چابهار در حال پیگیری است   

وزیر راه و ترابری گفت: مذاکرات احداث راه آهن مشهد ـ چابهار با طرف چینی و هندی در حال پیگیری است و در صورت به ثمر رسیدن این طرح، مشهد مستقیماً با آب های گرم جنوب مرتبط می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، دکتر حمید بهبهانی در جلسه ای که باحضور استاندار خراسان رضوی و مدیران بخش حمل و نقل استان در استانداری خراسان رضوی تشکیل شد، با بیان این مطلب افزود: توافقات اولیه احداث راه آهن مشهد ـ گرگان با شرکت ایرانی و آلمانی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: پس از یک سال و نیم بلاتکلیف بودن پروژه راه آهن مشهد ـ گرگان شرکت طرف قرارداد موظف شده است ظرف سه ماه آینده مدارک و حامیان مالی خود را معرفی کنند تا عملیات اجرایی شروع شود.

وی گفت: تمام نیروها را بسیج کرده ایم تا اجرای پروژه های بخش راه خراسان رضوی را با توجه به اهمیت مذهبی، گردشگری، ترانزیتی و تجاری این منطقه در کشور سرعت بخشیده و وضعیت این استان را در این بخش ارتقا دهیم.

در ابتدای این جلسه محمد جواد محمدی زاده استاندار خراسان رضوی با اشاره به شتاب فزاینده حمل و نقل کالا و مسافر در مسیر ریلی و هوایی استان گفت: با اهتمام جدی صورت گرفته در استان طی 2 سال گذشته، جذب منابع خارجی رشد قابل توجهی داشته است.

وی وزارت راه و ترابری را از مهمترین و اثرگذارترین سازمان ها و دوایر دولتی خواند و افزود: این وزارتخانه و دستگاه های ذیربط به لحاظ گستردگی و اثرگذاری بر مردم، از جایگاه ویژه ای برخوردار است و به همین دلیل بخش مهمی از فعالیت های خراسان رضوی بر این حوزه تمرکز شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: در بخش جاده در سه سال گذشته توفیقات خوبی حاصل شده است امام هنوز حجم قابل توجهی از فعالیت ها باقیمانده است.

محمدی زاده در ادامه به موقعیت اقلیمی و ژئوپلتیک خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: خراسان رضوی حلقه اتصال شمال، جنوب، شرق و غرب کشور است که به همین دلیل دارای ویژگی استثنائی می باشد.

وی رویکردهای عملیاتی و فعال وزیر راه و ترابری در مدت کوتاه تصدی اش را ارزشمند ارزیابی کرد و گفت: دکتر بهبهانی همواره حامی و پشتیبان طرح های حمل و نقل خراسان رضوی بوده است.

گفتنی است این جلسه با حضور وزیر راه و ترابری، استاندار خراسان رضوی، حسن زیاری معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل راه آهن، مجید اسعدی معاون برنامه ریزی و اقتصاد و حمل و نقل، بهروز علیشیری معاون وزیر اقتصاد و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و حسین خانلری معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشور و جمعی دیگر از معاونین وزیر و مدیران بخش حمل و نقل استان برگزار شد.

لینک

   نشست فرهنگی ، سیاسی و محفل انس با قرآن در اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

نشست سیاسی و محفل انس با قرآن با حضور امام جمعه شهرستان ایرانشهر ، مدیر کل راه و ترابری و فرمانده حوزه بسیج ادارات و اصناف ایرانشهر در نمازخانه اداره کل راه و ترابری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر در این مراسم حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه ایرانشهر ابتدا به تفسیر آیه تلاوت شده از سوره آل عمران پرداخت و در ادامه،  نشست سیاسی برگزار شد.

در این نشست در مورد موضوعات تحول اقتصادی و نقش آن در اقتصاد کشور، هدف از هدفمند شدن یارانه و فواید آن – تحولات پاکستان و انتخابات ریاست جمهوری آن- انرژی هسته ای و لزوم استفاده آن و تحولات گرجستان بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام عبدالهی در این نشست در خصوص مسئله گرجستان و اهداف آمریکا در تشکیل یک اسرائیل دیگر در منطقه قفقاز سخنانی را ایراد کرد.

وی گفت:' آمریکا نه تنها در این موضوع شکست خورد بلکه اهداف آمریکا از نوع  روابط با کشورهای مختلف، همسایگان ایران  نیز مشخص شد.

لینک

   اداره کل راه و ترابری گلستان در طول دفاع مقدس نقش بسزایی داشت   

مدیرکل راه و ترابری گلستان گفت : در طول 8 سال دفاع مقدس اداره کل راه و ترابری گلستان با حضور همه جانبه نقش بسزایی را ایفا نموده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، وی افزود: حدود 400 نفر از کارکنان این اداره کل به طور میانگین هر نفر برای چند بار در جبهه های حق علیه باطل حضور  داشتند.

مهندس محمد تقی جوان شورابی ادامه داد این افراد در قالب 37 اکیپ راهسازی در امور زیربنایی ، پشتیبانی و عملیاتی درطول 8 سال دفاع مقدس شرکت داشتند.

وی افزود در این راستا راه و ترابری گلستان 4 شهید ، 25 جانباز  و 5 آزاده را تقدیم انقلاب نموده است.

و در این راستا و بمنظور توجه به ارزشهای دفاع مقدس و یادآوری رشادتها و جوانمردی های دلاوران رزمنده که بی هیچ واهمه و به قصد قرب و آرزوی شهادت به دفاع از میهن و نظام و ارزشهای الهی حاکم بر آن پرداختند این اداره کل در حال جمع آوری و معرفی و بازگو نمودن خاطرات رزمندگان ، جانبازان و آزادگان این مجموعه در 8 سال دفاع مقدس می باشد.

لینک

   مراسم تودیع و معارفه ذیحساب اداره کل راه و ترابری استان اردبیل   

طی جلسه ای در محل سالن جلسات اداره کل راه و ترابری استان اردبیل مراسم تودیع و معارفه ذیحساب اداره کل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری اردبیل، این جلسه که با حضور مدیر کل محترم اداره کل ، معاون محترم هزینه و رئیس خزانه معین استان ، معاونین ، رؤسا و عاملین ذیحساب ادارات راه و ترابری شهرستانهای تابعه و رؤسای واحد های داخلی تشکیل و از زحمات و تلاشهای ارزنده غلامرضا آقاجانی ذیحساب سابق ، تشکر و قدر دانی به عمل آمد و رسولی به عنوان ذیحساب جدید راه و ترابری اردبیل منصوب شد .

لینک

   تشکیل جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان بوشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، یک جلسه شورای راهداری با حضور هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر  و روسای ادارات تابعه برگزار شد.

در این جلسه به بررسی عملیات مورد نیاز راهداری در محورهای استان به منظور آغاز طرح راهداری زمستانی پرداخته شد.

طی این جلسه هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر به ارتقا سطح عملیات راهداری در محورهای استان اشاره نمود و ابراز کرد: به همراه آغاز طرح زمستانی راهداری، به منظور خدمات رسانی بیشتر به مسافران راهدارخانه های دلوار در شهرستان تنگستان و شهرستان دیر تجهیز خواهند شد.

وی در ادامه افزود: کلیه سرعت گیرهای غیراستاندارد در استان می بایست توسط ادارت تابعه جمع آوری گردیده و انجام عملیات راهداری ازجمله رنگ آمیزی، نصب گاردریل و نصب علائم نیز در حوزه استحفاظی این اداره کل صورت خواهد گرفت.

 

لینک

   مسابقات فوتسال ادارت و سازمان های وابسته به وزارت راه در قزوین   

یک دوره مسابقه فوتسال بین ادارات و سازمان های وابسته به وزارت راه وترابری در قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، در این مسابقات که با شرکت چهار تیم با عنوان یادواره شهدای دولت – جام رمضان – در سالن ورزشی مجتمع هلال احمر قزوین برگزار شد،  تیم آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به مقام نخست دست یافت ، اداره کل راه وترابری دوم شد و سازمان حمل و نقل و پایانه های استان در سکوی سوم ایستاد

گفتنی است دیشب در مراسم اختتامیه این مسابقات که با همت پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شده بود  از تیم های برگزیده با اهدا جایزه تجلیل به عمل آمد.

لینک

   راهیابی تیم فوتسال بوشهر به مرحله یک چهارم نهایی   

تیم فوتسال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به مرحله یک چهارم نهایی جام رمضان دست یافت.

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، در ادامه مسابقات جام رمضان تیم فوتسال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر با نتیجه 5 بر3 توانست تیم هواپیمایی را شکست داده و به مرحله یک چهارم نهایی این دوره از مسابقات دست یابد.

این تیم در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تیم پارس شمالی خواهد رفت.

قابل ذکر است تیم اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در بازی های قبلی خود با کسب نتیجه 5 بر2 در برابر تیم دانشگاه جامع و کسب شش امتیاز در صدر گروه خود قرار گرفت که پس از آن با شکست دادن تیم بندر ب با نتیجه 9بر 0به مرحله یک هشتم نهایی دست یافته بود.

 

لینک

   تجلیل از جانبازان و آزادگان راه و ترابری فارس   

مدیرکل راه و ترابری فارس در مراسم تجلیل از جانبازان و آزادگان گفت: ما افتخار میکنیم که در این مجموعه در کنار تعداد کثیری از یادگاران 8 سال دفاع مقدس هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس حیدر نوروزی افزود: ایثار و شهادت نزدیکترین کلماتی هستند که با جانبازان و آزادگان انس عجیبی پیدا کرده است و پس از شهیدان این جانبازان هستند که شهیدان زنده جامعه ما هستند .

مدیرکل راه و ترابری فارس در این مراسم از تک تک جانبازان و آزادگان خواست پس از معرفی دوباره خود، تاریخ اسارت و جانبازی خود را اعلام کنند و به بیان خاطره ای از دوران رزمندگی خود بپردازند.

در این مراسم که با حضور معاونان راهداری و اداری- مالی این اداره برگزار شد جانبازان و آزادگان به بیان مشکلات خود پرداختند و از مسئولان تلاشگر مجموعه خواستند در برطرف کردن معضلات کاری به آنان کمک کنند.

شایان ذکر است که در مجموعه راه و ترابری استان 79 آزاده و جانباز دلاور8 سال دفاع مقدس ، 8 فرزند شهید، یک همسر شهید، 25 برادر شهید و تعداد کثیری رزمنده و ایثارگر به نظام مقدس و مردم عزیز خدمت می نمایند.

لینک

   96 درصد از روستاییان استان زنجان از راه آسفالته و شوسه برخوردارند   

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان،96 درصد از جمعیت روستایی استان زنجان از راه آسفالته و شوسه روستایی برخوردار هستند.

 مهندس غلامرضا سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان با بیان مطلب فوق ، به بررسی وضعیت راههای روستایی استان پرداخت و گفت: استان زنجان دارای 4024 کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار 2175 کیلومتر راه آسفالته و 1200 کیلومتر راه شوسه روستایی می باشد.

ایشان کل اعتبار پیش بینی شده برای احداث ، بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان را در سال 1387 درحدود 120میلیارد ریال عنوان کرد که از منابع استانی ، ملی استانی ، درآمد حاصل از نفت تأمین خواهد شد.

 مهندس سقندلی با اشاره به 74 پروژه راه روستایی در دست اجرا در این اداره کل گفت « در حال حاضر 74 روستای بالای 20 خانوار و 52 روستا زیر 20 خانوار در استان فاقد راه هستند که امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم این روستاها را نیز تحت پوشش راه مناسب قرار دهیم .

 

لینک

   انتخاب کارمند نمونه اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

مهندس ابراهیم جاوید زاده رئیس اداره پیمان و رسیدگی بهعنوان کارمند نمونه اداره کل راه و ترابری ایرانشهر انتخاب شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، چپیگیری و جدیت در کار ، نظم وانضباط کاری و پرهیز از حاشیه وقاطعیت در تصمیم گیری از معیارهای انتخاب برای وی  میباشد

 

لینک

   درآینده ای نزدیک بالغ بر 28 کیلومتر به طول بزرگراههای استان اضافه خواهدشد   

در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح بالغ بر 28 کیلومتر بزرگراه و اضافه شدن آن به طول بزرگراههای استان می باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس حیدر نوروزی با اشاره به مطالب فوق افزود: با توجه به اینکه محورهای ارتباطی منتهی به مراکز استانها از حجم ترافیک بالایی برخوردار است لذا به منظور ایمن سازی و سهولت در امر تردد در اینگونه محورها احداث محورهای ورودی مرکز استان با مشخصات بزرگراه در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد. وی تصریح کرد: با توجه به برنامه چهارم توسعه، مراکز استانهای کشور می بایست طی مدت زمان این برنامه به یکدیگر از طریق بزرگراه ارتباط  داشته باشند که در همین راستا 1250 کیلومتر بزرگراه در استان فارس دردست مطالعه ، اجرا و بهره برداری می باشد.

مدیر کل راه فارس اذعان داشت : از 1250 کیلومتر 512 کیلومتر در دست مطالعه، 356 کیلومتر در دست اجرا و 382 کیلومتر در حال بهره برداری می باشد.

وی افزود: از 356 کیلومتر بزرگراه در دست اجرا 5/28 کیلومتر که 5/8 کیلومتر آن بزرگراه شیراز _ دشت ارژن از کیلومتر 15 (گردنه ملاخرنه ) تا کیلومتر 5/23 قبل از اسکان عشایر  به زودی به بهره برداری می رسد.

مهندس نوروزی بهره برداری از این قطعه را حذف نقاط پر حادثه تقاطع کهمره سرخی دانست و خاطر نشان ساخت: همچنین در محور شیراز _ سروستان از گردنه گل چهره به طرف سروستان تا بعد از روستای مهارلو و قبل از ورودی اول کوهنجان بطول 25 کیلومتر نیز شاهد بهره برداری بزرگراه در این مسیر خواهیم بود.

مدیر کل راه فارس بهره برداری از این قطعه را حذف نقاط پر حادثه مسیر و جلوگیری از بروز تصادفات رودررو اعلام کرد.

مهندس نوروزی از جدیت و تلاش برای اتمام بزرگراهها در فارس خبرداد و افزود : در خصوص اتمام این پروژ ه ها دولت و مجلس می بایست عنایت ویژه ای به این بخش جهت تحقق سیاست های دولت جمهوری اسلامی داشته باشند.

وی با اشاره به اهم نتایج سفر رئیس جمهور در بخش راه از جمله توجه ویژه به بخش بزرگراههای استان خصوصاً پروژه های آغاز شده در ورودیهای شهر شیراز بود متذکر شد: امیدواریم با پیگیری های جدی مسئولین استان و کشور شاهد تحرک بیشتری در انجام این مصوبات در استان فارس باشیم.

لینک

   طرح محوری راهداری تابستانه استان گلستان پایان یافت   

طرح محوری راهداری تابستانه گلستان در 400 کیلومتر از محورهای اصلی  و پنج حوزه اداره راه و ترابری استان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مدیر کل راه و ترابری گلستان در این ارتباط گفت : در این طرح که از اول مرداد ماه سال جاری آغاز شد 136 هزار متر کانال و قنو در انتهای حریم راه ها به منظور هدایت سیلاب و آبهای سطحی احداث ، علف تراشی و تسطیح حریم راهها به میزان شش میلیون و 941 هزار متر مربع و زباله های 389 کیلومتر از راه های استان جمع آوری شده است.

به گفته مهندس محمد تقی جوان شورابی ، شش هزارو 55 متر مربع لکه گیری و آسفالت 146 هزار و 200 متر مربع رفع افتادگی شانه راه ؛ جلوگیری از فعالیت 772 دست فروش حاشیه راه از دیگر اقدمات انجام شده در این طرح بوده است.

وی ادامه داد : همچنین نصب 72 عدد سایبان ، اصلاح و تعویض دو هزار و 77 علامت و جمع آوری تابلوهای فرسوده ، ایمنی راهها به تعداد 1769 عدد و 620 دستگاه تنقیه و بازگشایی دهانه پلها و نصب 500 پلاکارد حاوی شعارهای ایمنی در حریم راهها از فعالیتهای دیگری است که طی این مدت در این طرح انجام شده است.

این مقام اقتصادی گلستان خاطر نشان ساخت : در طرح راهداری تابستانه امسال استان 16 اکیپ با استعداد 200 نیروی انسانی و 95 دستگاه ماشین آلات سبک سنگین ، فعالیت داشتند.

به گفته مهندس شورابی ، هدف از اجرای این طرح ایجاد منظر و چشم اندازی زیبا و برقراری ترددی ایمن و روان در طول راه های گلستان همزمان با آغاز فصل تابستان و مسافرتهای زیارتی و سیاحتی به این استان بوده است.

وی ادامه داد : این طرح در دهم شهریور ماه سالجاری با 22 میلیارد ریال اعتبار به پایان رسید.

لینک

   استاندار فارس طی لوحی از عملکرد مدیر کل راه و ترابری فارس در هفته دولت تقدیرشد   

 

عملکرد مطلوب مدیر کل و کارکنان راه و ترابری فارس درافتتاح و بهره برداری از پروژ ه های هفته دولت مورد تقدیر مقام استانداری فارس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، هفته دولت که تلاش و عملکرد های وسیعی در سطح استان پهناور فارس در جهت بهره برداری و افتتاح به همراه داشت ، برکات فراوانی را به همراه داشت. در همین رابطه متن تشکری از سوی مهندس رضازاده استاندار فارس خطاب به مهندس حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس ارسال گردید.

در متن این تقدیر نامه آمده است: در هفته بزرگداشت یاد شهیدان گرانقدر رجایی و باهنر و در راستای ارج نهادن به تلاش خدمتگزاران نظام اسلامی ، نظر به اینکه آن مدیریت محترم در افتتاح و بهره برداری از پروژه های هفته دولت از عملکرد مطلوبی برخوردار بوده است بپاس قدردانی ازمساعی ارزنده جنابعالی و مجموعه کارکنان محترم آن دستگاه این لوح تقدیم می گردد.

امید است با اتکال به خداوند متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصر (عج) در خدمتگزاری به اسلام عزیز و ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی موفق و موید باشید.

 

لینک

   شرکت وزیر راه و ترابری در راهپیمایی روز قدس   

دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری به همراه جمعی از مسئولان وزارت راه و ترابری در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، وزیر راه و ترابری ، مسئولان و مدیران وزارت راه و ترابری با شرکت در راهپیمایی بزرگ روز جهانی قدس، همراه با امت مسلمان، روزه دار و خداجوی تهران همزمان با سراسر کشور در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، بار دیگر بر آرمان رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیسم جنایتکار تاکید نمودند.

 

 

 

لینک

   با حکم رئیس جمهور:وزیر راه و ترابری عضو ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت شد   

رئیس جمهور با صدور احکام جداگانه علی سعیدلو، امیرمنصور برقعی، حمید بهبهانی، علی کردان و مسعود زریبافان را به عنوان اعضای ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت منصوب کرد.

در این احکام آمده است: " با استناد به اصل 127 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اجرای مصوبه مورخ26/3/1386 هیئت محترم وزیران و به منظور اجرایی نمودن مفاد تبصره 13 قانون بودجه سال 1386 و اجرای طرح حمل و نقل درون و برون شهری،با توجه به سوابق و تجارب و خدمات شایسته جنابعالی در عرصه‌های گوناگون به موجب این حکم شما را به عنوان -عضو ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت منصوب می نمایم.

بدیهی است کلیه دستگاه‌ های اجرایی ملزم به همکاری‌ های لازم و شایسته با آن ستاد خواهند بود.

 

 

 

لینک

   بیش از سه میلیارد ریال برای رفع دو نقطه پر حادثه شرق استان گلستان هزینه شد   

بیش از سه میلیارد ریال برای رفع دو نقطه پر حادثه شرق استان گلستان هزینه شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری گلستان از هزینه شدن سه میلیارد و 550 میلیون ریال اعتبار برای اصلاح و رفع دو نقطه پر حادثه شرق استان در سال جاری خبر داد.

مهندس سید عباس شیرنگی گفت : محورهای مینودشت – سه راهی کلاله (سه راهی دوزین ) و سه راهی کلاله – تنگراه ( سه راهی تراجیق ) دو نقطه پر حادثه شرق استان بودند که اصلاح شده اند.

وی ادامه داد : زیر سازی و آسفالت باند جنوبی و یک دستگاه پارکینگ در باند شمالی و رمپ ورود و خروج سه راهی دوزین و تراجیق به طول هر کدام یکصد متر و زیر سازی و آسفالت باند شمالی سه راهی کلاله و احداث چهار دستگاه پل دو متری در باند جنوبی محل های فوق از جمله اقداماتی است که به منظور  رفع حادثه سه راهی دوزین و تراجیق انجام شده است.

به گفته شیرنگی ، این پروژه ها از اعتبارات سال 86 به بهره برداری رسیده اند.

وی اظهار داشت : در سال جاری نیز حدود 40 میلیارد ریال برای رفع نقاط پر حادثه استان پیش بینی شده که در صورت تخصیص آن امید است در سال جاری به اجرا در آید.

نقطه پر حادثه ، محلی است که سالانه تصادفات زیادی در آن به وقوع می پیوندد و هر سال وزارت وزارت راه و ترابری اعتباراتی را با هدف کاهش تصادف در این نقاط ، اختصاص می دهد.

 

 

 

لینک

   عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در استان گلستان انجام شد   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان خبر داد: هم اکنون عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در شرق استان در طول یکهزار و 800 متر از این محور به اجراء در آمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس حسین محبوبی گفت : این اقدام با هدف کاهش تصادفات مکرر در این محور انجام و برای آن 850 میلیون ریال از محل اعتبارات بخش ایمنی هزینه شده است.

به گفته وی، خرید و نصب تابلوهای اطلاعاتی سرعت گیر ، جهت نما و فلورسنتی و تابلوهای مثلث و دایره ، سرعت گیر ، میله ترافیکی ، چشم گربه ای ، خط کشی ، تعریض باند برای برای دور زدن و تعریض قسمتی از آسفالت باند شمالی ، اقداماتی است که به منظور ایمن سازی محور فوق انجام شده است.

معاون راه و ترابری گلستان ، طرح ایمن سازی محور فوق را در سه مرحله قابل اجرا دانست و گفت : مرحله دوم این طرح ، تعریض محدوده ای از باند جنوبی و مرحله نهایی ، تکمیل تعریض و نصب جدا کننده ( گاردریل ) و روشنایی محل مورد نظر می باشد.

به گفته محبوبی ، در صورت تأمین اعتبار مورد نظر مراحل بعدی این طرح  اجرایی می شود.

لینک

       

عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در استان گلستان انجام شد

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان خبر داد: هم اکنون عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در شرق استان در طول یکهزار و 800 متر از این محور به اجراء در آمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس حسین محبوبی گفت : این اقدام با هدف کاهش تصادفات مکرر در این محور انجام و برای آن 850 میلیون ریال از محل اعتبارات بخش ایمنی هزینه شده است.

به گفته وی، خرید و نصب تابلوهای اطلاعاتی سرعت گیر ، جهت نما و فلورسنتی و تابلوهای مثلث و دایره ، سرعت گیر ، میله ترافیکی ، چشم گربه ای ، خط کشی ، تعریض باند برای برای دور زدن و تعریض قسمتی از آسفالت باند شمالی ، اقداماتی است که به منظور ایمن سازی محور فوق انجام شده است.

معاون راه و ترابری گلستان ، طرح ایمن سازی محور فوق را در سه مرحله قابل اجرا دانست و گفت : مرحله دوم این طرح ، تعریض محدوده ای از باند جنوبی و مرحله نهایی ، تکمیل تعریض و نصب جدا کننده ( گاردریل ) و روشنایی محل مورد نظر می باشد.

به گفته محبوبی ، در صورت تأمین اعتبار مورد نظر مراحل بعدی این طرح  اجرایی می شود.

 

 

لینک

   بیش از پنج میلیارد ریال برای آسفالت راه روستایی شاهکوه سفلی اختصاص یافت   

رئیس اداره راه و ترابری گرگان اعلام کرد : برای زیر سازی و آسفالت محور پنج کیلومتری روستایی شاهکوه سفلی ، پنج میلیارد و 200 میلیون ریال تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، عبدالهادی کاویان گفت : این پروژه از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری به استان بوده که با اجرای این عملیات ، تمام محور گرگان – توسکستان – شاهرود در حوزه گلستان آسفالت می شود.

به گفته وی ، علاوه بر زیر سازی و آسفالت محور فوق ، ایمن سازی این محور از قبیل تعریض ، شانه سازی ، خط کشی و نصب علائم نیز اجرا می شود.

روستای شاهکوه سفلی در 53 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان گلستان و در محور ارتباطی گرگان – چهار باغ – شاهرود واقع شده است.

بالغ بر 703 کیلومتر از راه های استان گلستان در حوزه استحفاظی گرگان قرار دارد.

لینک

   بیش از 360 میلیون ریال صرف ایمن سازی محورهای ارتباطی غرب گلستان شد   

به منظور کنترل و هدایت رانندگان و افزایش ایمنی راه ها و تردد وسایل نقلیه حوزه استحفاظی غرب گلستان بیش از 360 میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، رئیس اداره راه و ترابری غرب گلستان گفت : تهیه و نصب 150 متر مربع  تابلوهای اطلاعاتی با هزینه 200 میلیون ریال در بزرگراه سه راهی یساقی – گلوگاه ، بندرترکمن – آق قلا از جمله  فعالیتها برای ایمن سازی محور فوق می باشد.

به گفته مهندس رمضان سیستانی ، تهیه و نصب تعداد  چهار هزار و 500 عدد بازتاب چشم گربه ای یک طرفه و دو طرفه با هزینه 152 میلیون و یکصد هزار ریال از اقداماتی است که در محورهای بندرترکمن – سه راهی یساقی ، گمیشان و کردکوی انجام شده است.

وی همچنین انجام عملیات خط کشی به طول چهار هزار و یکصد متر در محور راه روستایی جفا کنده به کار کنده را با اعتباری معادل سیزده میلیون ریال از دیگر اقدامات ایمن سازی در محورهای ارتباطی غرب استان عنوان کرد.

اداره راه و ترابری غرب گلستان شامل شهرستانهای کردکوی ، بندرترکمن ، و بندرگز است و بیش از 722 کیلومتر  از راه های استان را در محدوده خود جای داده است.

لینک

   مدیریت و روان سازی سیستم مالی مجموعه راه و ترابری از اهمیت خاصی برخوردار است   

راه یکی از سرمایه های بنیادی هر کشور به حساب می آید و با هزینه های زیادی که صرف ساخت، توسعه و نگهداری راهها می شود مدیریت و روان سازی سیستم مالی مجموعه راه از اساسی ترین و مهم ترین اقدامات لازم می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، حیدر نوروزی با اشاره به مطالب فوق افزود: با تعامل مناسب میان مسئولین راه و ترابری و مسئولین ذیحسابی مستقر در اداره کل، امور مرتبط به راهسازی و راهداری هرچه بهتر به انجام می رسند.

حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس در مراسم تودیع و معارفه ذیحساب این اداره به بیان توسعه کاری اداره کل پرداخت و افزود: اداره کل راه و ترابری فارس در چهار حوزه راهداری، راهسازی، راه روستایی و اداری – مالی در حال فعالیت است. وی فعالیت حوزه راهداری را در نگهداری وضع موجود راهها، حوزه راهسازی را در ساخت و توسعه راه اصلی،  فرعی و راه روستایی را در ساخت، توسعه و نگهداری راههای روستایی دانست که اعتبارات این فعالیت ها از بودجه طرح های ملی و استانی به دست می آیند. نوروزی افزود: کارهای یک مجموعه مانند گلیمی است که بر روی زمین باشد؛ همکاری و همدلی تک تک اعضاء می تواند در بلند کردن این گلیم تأثیر بسزایی داشته باشد. وی درخواست خود از ذیحساب جدید را پشت سر قانون حرکت کردن و حل قانونی مشکلات احتمالی اعلام کرد.

در ادامه این جلسه، صداقت رئیس خزانه کل طی سخنانی بخش مالی هر دستگاه را پمپاژکننده جریان حیات در آن دستگاه اجرایی خواند و انجام درست و به موقع کارها را مهمترین اصل در پیشبرد اهداف یک مجموعه دانست. وی از فعالیت های راهسازی و راهداری به عنوان اصولی ترین شاخص های تعیین کننده موقعیت اقتصادی هر جامعه یاد

کرد و مهم ترین اصل در ثبات این مجموعه را ارتباطات درونی صحیح دستگاه خواند. صداقت در پایان سحنان خود از مهندس حجازی، مدیرکل سابق اداره کل راه و ترابری فارس یاد کرد و افزود: همکاری و همفکری های مهندس حجازی در دوران مدیریتشان همواره باعث دلگرمی و تشویق همه اعضاء بوده است. وی اضافه کرد: عقب ماندگی سالهای پیشین  فارس در بحث راهها، به طرز چشمگیری و با شتاب بسیار زیادی در 4سال گذشته جبران شده است.

در ادامه جلسه، رسولی ذیحساب پیشین اداره کل راه و ترابری فارس طی سخنانی از همکاری و مساعدت همه

جانبه کلیه اعضا و در رأس آن مدیریت قدیم و جدید مجموعه راه و ترابری فارس طی 2 سال خدمت خود تشکر کرد و رمز موفقیت خویش را انجام وظایف نظارتی و خدمات مشاوره ای در چارچوب قانون دانست. وی اظهار خورسندی کرد طی دوران خدمت موفق به انجام اصلاحاتی در سیستم گردیده و افزود: در این دوره کوتاه تمام تلاش همکاران ذیحسابی روان سازی سیستم بوده است و 50 درصد آنچه مورد نظر ما بوده، به انجام رسیده است.

در ادامه رخشا ذیحساب جدید اداره کل راه و ترابری فارس در مراسم معارفه خویش از همکاری با مجموعه راه و ترابری فارس ابراز خورسندی کرد و پس از توضیح برنامه کاری خود اضافه کرد: انسان پیوسته در خسران و زیان است و تنها انجام عمل صالح است که می تواند انسان را از زیان و ضرر در امان بدارد. وی از تمامی همکاران سیستم به خصوص مدیرکل راه و ترابری فارس تقاضای همکاری و مساعدت نمود و آرزو کرد با نهایت تلاش خود در روان سازی سیستم بتواند هرچه بیشتر مؤثر باشد.

در خاتمه نصیری، کارشناس دیوان محاسبات مستقر در اداره کل و قوامی، معاونت اداری- مالی مجموعه نیز طی سخنانی به ذیحساب جدید خوش آمد گفتند و از تلاش های بی وقفه رسولی ذیحساب پیشین تقدیر و تشکر گردید.

 

لینک

   برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی یارانه ای   

کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق فرآورده های نفتی یارانه ای در اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، در این کارگاه آموزشی که به مدت 4 ساعت در محل سالن اجتماعات این اداره برگزار شد، کارکنان و مدیران اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی نظارت بر دستور العمل مبارزه با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی یارانه ای و نحوه اجرای آن را فرا گرفتند.

مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی در ابتدای این جلسه بر مبارزه جدی با قاچاق فرآورده های نفتی تاکید کرد .

وی همچنین وظیفه راهداران و کارکنان راه و ترابری را با توجه به حوزه فعالیت آنها در این خصوص بسیار مهم ارزیابی کرد.

مهندس شهلایی و مهندس قلی زاده از کارشناسان ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان مدرسین این کارگاه آموزشی بودند.

 

لینک

   همایش بررسی تحلیلی – کیفی پروژه های راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد   

 

همایشی تحت عنوان بررسی تحلیلی – کیفی پروژه های راه ،در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، این همایش که با حضور ابوطالب شفقت استاندار استان بوشهر برگزار گردید و پیرامون نقش پیمانکاران در اجرای کیفی پروژه ها استان پرداخته شد.

ابوطالب شفقت در این همایش اذعان داشت: تشکیل اجلاس پیمانکاران استان بوشهر در جهت ارتقاء سطح توانمندی های پیمانکاران منطقه ای از برنامه های این استان می باشد چراکه هرچه توان پیمانکاران افزایش یابد سلامت کار، سرعت و کیفیت نیز بالا خواهد رفت و قدرت جامع مهندسین استان تقویت خواهد شد.

وی حذف مناقصه های محدود را نیز متذکر شد و افزایش کیفی شرکت در مناقصات را یکی از راههای افزایش کیفیت و سلامت کار دانست .

شفقت در ادامه گفت: استان بوشهر مهم ترین پایگاه اقتصادی کشور است و احداث هرچه سریع تر آزاد راه وخط آهن بوشهر – شیراز ضروری بوده چراکه با احداث این پروژه ها خلیج فارس را به آسیای میانه وصل خواهد کرد.

در ادامه این همایش هاشم علیپورفاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر به مهم ترین عملکرد شش ماه نخست سال 87  پرداخت و گفت: در شش ماهه نخست سال جاری 55 هزار تن آسفالت در راههای استان بوشهر تولید گردیده که به همراه آن احداث 48 کیلومتر بزرگراه و 90 کیلومتر راه روستایی احداث شده است.

وی از پروژه های مهم در جریان این اداره کل پرداخت و افزود: احداث بزرگراه شیف – گناوه  از مصوبه های سفر دوم ریاست جمهوری به استان و از محل اعتبارات ملی-استانی در حال انجام بوده و محور گناوه – میشان- بابامنیر نیز در 2 ماه آینده عملیاتی خواهد شد.

علیپورفاز گفت: بزرگراه دالکی – کنارتخته نیز بزودی عملیاتی گردیده و مسیر پروژه آزاد راه بوشهر – شیراز تا پایان شهریور ماه قطعی خواهد شد.

همچنین در این همایش گودرز محمودی مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر به بررسی مقایسه ای میزان تصادفات در راه های برون شهری و درون شهری کشورهای پیشرفته و ایران پرداخت و خواستار نگاهی دقیق تر از سوی اعضاء شورای حمل و نقل و مسئولین استان در کاهش و حذف تصادفات در منطقه شد.

محمودی نقش اعضاء شورای حمل و نقل را در کاهش تصادفات در استان ارج گذاشت و از تلاش شبانه روزی مهندسین و راهداران اداره کل راه و ترابری استان بوشهر  تقدیر و تشکر کرد.

لینک

   نمایشگاه کیف و نوشت افزار در راه و ترابری تهران برگزار شد   

همزمان با آغاز سال تحصیلی، روابط عمومی اداره کل راه و ترابری اقدام به برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم کیف و نوشت افزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران این نمایشگاه به مدت دو روز در روزهای پایانی شهریور ماه (27 و 28 شهریور) در سالن ورزشی این اداره کل برگزار شد.

بنا بر این گزارش  همکاران اداره کل با توجه به تضعیف ویژه این نمایشگاه توانستند اقلام مورد نیاز سال تحصیلی فرزندانشان را با قیمت مناسب خریداری کنند، لازم به ذکر است که مبلغ ریالی اجناس خریداری شده توسط کارمندان 30 میلیون ریال بوده است.

با توجه به استقبال خوبی که از طرف همکاران در این طرح آزمایشی صورت گرفت، در صورت صلاحدید سال آینده نمایشگاه «استقبال از مهر» با تعداد غرفه های بیشتری برگزار خواهد شد.

لینک

   کسب رتبه برتر اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران در امر نماز   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با کسب 449 امتیاز به درجه برتر در امر نماز نایل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: براساس تفاهمنامه سال 86 فی مابین وزارتخانه ها و سازمانها با ستاد اقامه نماز کشور و طی نامه های ارسالی و بر اساس شیوه نامه و جدول درجه بندی و گزارش هیأتهای پیگیری و نظارت بر عملکرد، این اداره کل با کسب 449 امتیاز در بخش فعالیتهای عمومی به درجه برتر نایل شد.

وی افزود: عباسعلی ابراهیمی، مشاور استاندار و دبیر ستاد اقامه نماز استان طی نامه ای ضمن تشکر از زحمات دست اندرکاران این اداره کل در امر ترویج فرهنگ نورانی نماز اظهار امیدواری کرد با توفیق الهی در سال 87 شاهد شکوفایی بیشتر در این وظیفه خداپسندانه باشیم.

 

لینک

   اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران در هفته دفاع مقدس   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت این هفته که یادآور رشادتها و دلاورمردیهای جوانان غیور ایران اسلامی در جبهه های جنگ حق علیه باطل می باشد، برنامه هایی را انجام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، اقداماتی نظیر نصب پلاکارد و پوستر در محل ساختمان اداری و تمام مراکز تحت پوشش، درج مطالب گرامیشدات هفته دفاع مقدس در سربرگ مکاتبات اداری، برگزاری مراسمی در محل نمازخانه اداره با سخنرانی یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی، آذین بندی و سنگرسازی محل ساختمان اداری، پخش سرود هفته دفاع مقدس از محل ساختمان اداری، عیادت از جانبازان جنگ تحمیلی و شرکت در مانورهایی که به مناسبت این هفته برگزار می شود از جمله برنامه هایی اجراشده در هفته دفاع مقدس بوده است.

لینک

   اقدامات اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران در هفته دفاع مقدس   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران به مناسبت هفته دفاع مقدس ضمن گرامیداشت این هفته که یادآور رشادتها و دلاورمردیهای جوانان غیور ایران اسلامی در جبهه های جنگ حق علیه باطل می باشد، برنامه هایی را انجام داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، اقداماتی نظیر نصب پلاکارد و پوستر در محل ساختمان اداری و تمام مراکز تحت پوشش، درج مطالب گرامیشدات هفته دفاع مقدس در سربرگ مکاتبات اداری، برگزاری مراسمی در محل نمازخانه اداره با سخنرانی یکی از فرماندهان جنگ تحمیلی، آذین بندی و سنگرسازی محل ساختمان اداری، پخش سرود هفته دفاع مقدس از محل ساختمان اداری، عیادت از جانبازان جنگ تحمیلی و شرکت در مانورهایی که به مناسبت این هفته برگزار می شود از جمله برنامه هایی اجراشده در هفته دفاع مقدس بوده است.

لینک

   برپایی نمایشگاه دفاع مقدس در وزارت راه و ترابری   

نمایشگاه دفاع مقدس در محوطه ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برپا شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این نمایشگاه که به همت مرکز مقاومت بسیج این وزارتخانه برگزار شده است تصاویری از صحنه های جنگ تحمیلی و شهدا به نمایش درآمده است.

لینک

   وزیر راه و ترابری به قزاقستان سفر کرد   

وزیر راه و ترابری و هیأت همراه به منظور شرکت در هفتمین کنفرانس بین المللی ترانس اوراسیا 2008 به آستانه پایتخت قزاقستان سفر کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی و هیأت همراه یکم مهرماه تا چهارم مهرماه در این کنفرانس شرکت می نماید.

کنفرانس بین المللی ترانس اوراسیا هر دو سال یک بار برگزار می شود.

در این کنفرانس مسائل حوزه حمل و نقل بین المللی در منطقه اوراسیا بحث و تبادل نظر می شود.

لینک

   اختصاص 140 میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری راههای مازندران   

یکصد و چهل میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری راههای استان مازندران پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان با اشاره به اقدامات گسترده این اداره کل در زمینه ایمن سازی محورهای استان تصریح کرد: خط کشی، نصب علائم و گاردریل، رفع نقاط حادثه خیز، درزگیری، روکش های آسفالتی، تجهیز محورهای استان به سیستم هوشمند کنترل ترافیک جاده ای، تجهیز و نگهداری ماشین آلات راهداری و نگهداری از ابنیه فنی اولویت های کاری این اداره کل است که باید نسبت به آنان اهتمام جدی داشت. مهندس رحیمی افزود: تعمیرات اساسی پل های بزرگ استان، ساخت و نصب نیوجرسی جهت ایمن سازی محورها، لکه گیری، شانه سازی، ریزش برداری و رانش برداری، احداث و مرمت دیوارهای ضامن و حائل، احداث دیوار گابیونی، ایمن سازی و سامان دهی تقاطع ها، اصلاح قوس ها، احداث دوربرگردان، پاکسازی حریم راهها، اجرای سیستم روشنایی از دیگر مواردی هستند که می بایست در حوزه نگهداری راهها توجه ویژه به آن داشت. تا شاهد کاهش بیش از پیش تصادفات و تلفات جاده ای در استان باشیم.

مدیر کل راه و ترابری استان با اشاره به کاهش 20 درصدی تصادفات جاده ای استان در سال گذشته ابراز امیدواری کرد: با تلاش شبانه روزی و بی وقفه مجموعه همکاران راهداری و پلیس راه این روند کاهش همچنان ادامه و با بکارگیری کنترل و نظارت، تبلیغات کافی، اطلاع رسانی عمومی، آموزش فراگیر، راهنمایی و ارشاد و بعضاً تادیب خاطبان گامی به سوی ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش تصادفات جاده ای برداریم.

 

لینک

   عملکرد فرهنگی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد تشریح شد   

عملکرد فرهنگی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در شش ماهه اول سال 87 تشریح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد،  برگزاری جلسات ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز که غالباً 45 روز یک بار در محل اداره کل راه و مطرح کردن مسائل پیشرفت در اهمیت احیاء امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز و استفاده از نقطه نظرات اعضاء ستاد، نوشتن احادیث در تابلو جهت دید همکاران و ارباب رجوع جهت بهره برداری از آن و  سخنرانی و بحث احکام و اخلاق به صورت کوتاه در بین نماز ظهر و عصر در هفته سه روز از جمله این فعالیتهای بوده است.

همچنین برگزاری مسابقه احکام و وصیت نامه امام (ره) به مناسبت 14 و 15 خرداد 87 و اهداء جوایز به برگزیدگان، برگزاری جشن و سخنرانی به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) و روز زن و مادر و تجلیل از مقام مادر و زن و اهداء جوایز و هدایا به خانم های همکار به مناسبت روز زن، برگزاری کلاس اوقات فراغت تابستان جهت فرزندان همکاران اداری در محیط اداره به مدت 45 روز هر روز دو ساعت و مطالب مطرح شده قرآن و احکام، اخلاق و عقاید و ورزش و در پایان برگزاری مسابقه بین آنها و اهداء جوایز برگزیدگان و  نصب پلاکاردها و پوستر در اداره و محیط داخلی اداره به خاطر دید همکاران و ارباب رجوع به مناسبت میلاد و شهادت ائمه معصومین (ع) و سخنرانی به همین مناسبت جهت ارتقاء فکری و آشنایی همکاران به ائمه معصومین از دیگر برنامه های اجرا شده است.

در شش ماهه اول سال 87 اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص فعالیتهای  فرهنگی اقدام به حضور در محل کار همکاران جهت حل مشکلات شرعی آنها و تذکر لسانی در انجام وظایف جهت تکریم ارباب رجوع و برخورد خوبی که شایسته آنها باشد و دید و بازدید از ادارات تابعه و راهدارخانه های بین راهی و سفارش جهت تزئین نمازخانه ها از جمله رنگ، فرش و مهر نماز که بحمداله غالباً انجام گرفت.

بازدید از نمازخانه های بین راهی و سفارش نظافت و تزئین آنها به مناسبت ماه مبارک رمضان و تحویل مهر نماز و بروشور در فضیلت ماه مبارک رمضان و بقیه ادارات تابعه و  انتشار و پخش برچشب های نماز و روزه بیش از 400 مورد در بین همکاران و ادارات و راهدارخانه ها و نصب آن در سر درب ادارات و راهدارخانه ها و جلوی ماشین ها جهت دید همکارات و ارباب رجوع، تهیه و توزیع CD نور احکام 1 و 2 و تقسیم آن در بین همکاران جهت استفاده خود و خانواده خویش بیش از 200 حلقه و  برگزاری کلاس قرائت قرآن در محل اداره جهت همکاران و سخنرانی در فضیلت ماه مبارک رمضان هر روز در بین نماز ظهر و عصر و قرائت دعای مخصوص روزهای ماه مبارک رمضان در بین نمازها از دیگر اقدامات فرهنگی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

 

لینک

   افتتاح پروژه راهسازی در هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی   

با تلاش همکاران اداره راه و ترابری سراب و کارشناسان اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی چهار پروژه در هفته دفاع مقدس با یاد شهیدان بزرگوار کشور عزیزمان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، این پروژه ها شامل اجرای روشنایی باند برگشت صائین به طول 4 کیلومتر، روکش آسفالت گردنه صائین به طول 9 کیلومتر، بهسازی و آسفالت راه روستایی قارخون بالستان به طول 5 کیلومتر و بهسازی و آسفالت راه روستایی سرانسر به طول 4/2 کیلومتر است.

اعتبار هزینه شده در پروژه های یاد شده فوق بالغ بر 8000 میلیون ریال بوده است.

احداث راه فرعی درجه یک کلیبر ـ جانانلو از توابع شهرستان کلیبر قطعه 1 به طول 15 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 27314 میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی 55 درصد از سال 1381 آغاز شده است.

این پروژه مهم راه دسترسی به سد خدآفرین بوده و با احداث این راه فرعی طول پروژه از 85 کیلومتر به 5/40 کیلومتر کاهش می یابد که موجب رشد اقتصادی منطقه بوده و حدود 10 روستا مسیر نیز از آن بهره مند خواهند شد.

این پروژه مهم و اساسی بین ایران و سایر کشورهای آسیای مرکزی و همچنین دشت مغان و منطقه آزاد ارس به شمار رفته و منطقه کلیبر را از حالت بن بست کنونی خارج می کند.

احداث راه فرعی درجه یک دریان، شبستر از سلا 1385 آغاز شده و 8 کیلومتر طول دارد، آخرین میزان اعتبار 13600 میلیون ریال بوده و پیشرفت فیزیکی آن حدود 50 درصد می باشد.

همچنین با هدف سهولت عبور و مرور و جلوگیری از تصادفات رانندگی و ضرورت دو بانده شدن جاده تبریز ـ اهر احداث پل دوم رودخانه اهر چای در سال 1386 به طول 126 متر و با اعتباری بالغ بر 8240 میلیون ریال شروع شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی 5/36 درصدی داشته است.

از دیگر پروژه های اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی تکمیل عملیات راهسازی محور ایواوغلی ـ جلفا قطعه 1 براساس فهرست بهای راه و باند و فرودگاه و راه آهن سال 1386 بالغ بر 38690 میلیون ریال با مدت اجرای کار 18 ماه به طول 12 (دوازده) کیلومتر با نشر آگهی فراخوان شده تا از پیمانکاران واجد شرایط جهت ادامه کار پروژه دعوت به همکاری شود. این پروژه مهم دو محور اقتصادی جلفا ـ بازرگان را به هم متصل می کند.

 

لینک

   اخبار کوتاه اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به منظور ایمن سازی و تأمین عرض سواره رو در محور ساری ـ دودانگه منطقه رانشی و استان عملیات اجرایی احداث دیوار ضامن به طول 35 متر و با اعتبار تخصیص یافته 500 میلیون ریال در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، ایمن سازی محور ساری ـ نکاء با هدف جلوگبری از تصادفات رانندگی و با احداث رمپ های ورود و خروج تقاطع روستاهای اسبوکلا ـ دارابکلا ـ لالیم و اسرم در حال انجام است. شایان ذکر است اعتبار عملیات اجرایی پروژه های فوق 4700 میلیون ریال می باشد.

همچنین از دیگر پروژه های در دست اجرای این اداره کل بهسازی و ترمیم محور پل سفید، محمدآباد در منطقه رانشی خشک دره با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال در حال اجرا است. عملیات اجرایی آن در حال حاضر برداشت ترانشه و تأمین عرض محور می باشد.

 

لینک

   اداره کل راه و ترابری گلستان رتبه نخست جشنواره شهید رجایی را کسب کرد   

اداره کل راه و ترابری استان گلستان در یازدهمین جشنواره شهید رجایی سال 86 عنوان رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، این اداره کل در گروه سازمانهای مستقل وابسته به نهاد ریاست جمهوری در استان گلستان موفق به کسب رتبه نخست شد.

بنابراین گزارش طی مراسمی تقدیرنامه ای توسط استاندار گلستان به مهندس محمد تقی جوان شورابی اهدا شد.

لینک

   برگزاری دومین جلسه کمیته ایمنی راههای استان ایلام   

دومین جلسه کمیته ایمنی راههای استان ایلام هفته گذشته در استانداری ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان در این جلسه گزارشی از وضعیت راههای استان و اقدامات صورت گرفته در خصوص ایمنی راهها ارائه کرد.

وی کاهش تصادفات در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سالهای گذشته را از جمله نتایج اقدامات انجام شده در خصوص ایمنی بیشتر جاده های استان عنوان کرد.

گفتنی است در این جلسه بر احداث پروژه واریانت جاده چوار ( واقع در مسیر ایلام ـ ایوان) و پیش بینی اعتبارات آن در بودجه سال آتی و ادامه اقدامات ایمنی در محل پل چوار واقع در این مسیر تأکید شد.

شایان ذکر است بر اساس گزارش پزشکی قانونی میزان تلفات رانندگی 5 ماهه اول سال جاری استان ایام نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته نشان می دهد.

در پایان این جلسه 16 مهر به عنوان روز بدون حادثه در استان ایلام تعیین شد.

لینک

   96 درصد از روستائیان استان زنجان از راه آسفالته و شوسه برخوردارند   

96 درصد از جمعیت روستایی استان زنجان از راه آسفالته و شوسه روستایی برخوردار هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، مهندس غلامرضا سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان با بیان مطلب فوق، به بررسی وضعیت راههای روستایی استان پرداخت و گفت استان زنجان دارای 4024 کیلومتر راه روستایی است که از این مقدار 2175 کیلومتر راه آسفالته و 1200 کیلومتر راه شوسه روستایی می باشد.

وی کل اعتبار پیش بینی شده برای احداث، بهسازی و آسفالت راههای روستایی استان را در سال 1387 در حدود 000/120 میلیون ریال عنوان نمود که از منابع استانی، ملی استانی، درآمد حاصل از نفت تأمین خواهد شد.

مهندس سقندلی با اشاره به 74 پروژه راه روستایی در دست اجرا در این اداره کل گفت: « در حال حاضر 74 روستای بالای 20 خانوار و 52 روستا زیر 20 خانوار در استان فاقد راه هستند که امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم این روستاها را نیز تحت پوشش راه مناسب قرار دهیم.

لینک

   آغاز عملیات بهسازی محور سمنان ـ فیروزکوه   

پروژه بهسازی محور سمنان ـ فیروزکوه به روش تثبیت با سیمان و کف قیر امولوسیون از محل راهدارخانه بشم به سمت سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، بهسازی این قسمت از محور به طول 12 کیلومتر و با مشخصات اجرای لایه تثبیت به ضخامت 20 سانتی متر و به عرض متوسط (وضع موجود، عرض تمام شده و بازیافت 5/7 متر) و انجام روکش آسفالت بر روی بازیافت در دو لایه به ضخامت 12 سانتی متر و با عرض تمام شده 30/7 متر است.

همچنین جهت بهسازی این محور از تاریخ 26/6/87 به مدت یک ماه حدفاصل پلیس راه محور فیروزکوه تا گردنه بشم کاملاً مسدود بوده و محور ایوانکی به آبسرد و همچنین محور سمنان ـ شهمیرزاد ـ فولاد محله ـ کیاسر به عنوان محورهای جایگزین مورد استفاده قرار می گیرند.

لینک

   بازدید از محورهای حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد   

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از محورهای حوزه استحفاظی استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه استاندار و مدیر کل راه و ترابری استان و تعدادی از مسئولین اجرایی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، در این بازدید از سه پروژه مهم راهسازی ملی در حال ساخت این استان از جمله محور یاسوج ـ شیراز، یاسوج ـ بابامیدان، پاتاوه ـ دهدشت از نزدیک سرکشی کرده و جهت حل مشکل اعتباری این سه محور که محورهای اصلی استان به خوزستان، فارس، بوشهر و هرمزگان می باشد قول مساعد داده و جهت تسریع در روند کاری بیشتر تأکید مکرر داشتند.

همچنین در این مراسم از تونل شماره 8 محور یاسوج ـ بابامیدان که مشکل اجرایی از نظر ریزش داشته، از نزدیک سرکشی و با هماهنگی های به عمل آمده ان شاءالله ظرف 20 روز آینده بازگشایی خواهد شد و در مجموع از عملکرد این اداره کل ابراز رضایتمندی کردند.

لینک

   برگزاری نماز جماعت در راه و ترابری به امامت امام جمعه کرمانشاه   

آیت ا... علما امام جمعه و نماینده مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه ضمن بازدید از اداره کل راه و ترابری استان نماز ظهر و عصر را در نمازخانه جدیدالتأسیس این اداره کل اقامه نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، در این مراسم عبادی معنوی که مدیر کل، معاونین، رؤسای ادارات و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان حضور داشتند ابتدا حجت الاسلام والمسلمین فتح الهی در خصوص زحمات مجموعه همکاران راه و ترابری استان در جهت ایمن سازی جاده ها و توسعه شبکه راههای استان بیاناتی ایراد نمودند سپس امام جمعه کرمانشاه ضمن تشکر و تقدیر از احداث نمازخانه جدید و حضور مستمر کارکنان در نماز جماعت و مراسم های مختلف مذهبی همگی را به تقوی هر چه بیشتر الهی دعوت کرد.

وی سپس در خصوص مباحث اخلاقی و سیره نبودی و ائمه اطهار و تزکیه نفس بیانات شیوایی را ایراد نمودند در خاتمه کارکنان راه و ترابری در غم فراق و فقدان یکی از همکاران ضمن قرائت فاتحه برای ایشان از خداوند متعال آمرزش و مغفرت طلب کردند.

لینک

   برگزاری مراسم دعای افتتاح و افطاری در اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

به مناسبت میلاد باسعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) مراسم معنوی نماز جماعت و دعای افتتاح و صرف افطاری در محوطه و نمازخانه اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، در این مراسم معنوی که علاوه بر مدیر کل معاونین و کارکنان اداره کل خانواده محترم تعدادی از کارکنان نیز حضور داشتند پس از برگزاری نماز مغرب و عشا به امامت حجت الاسلام والمسلمین فرخی و صرف افطاری مراسم معنوی دعای افتتاح با قرائت حجت الاسلام الوندی و تعداد کثیری از کارکنان برگزار شد.

لینک

   تردد در محور هراز و فیروزکوه برقرار است   

محور هراز و فیروزکوه که قرار بود برای انجام عملیات اجرایی برای مدتی مسدود باشد، باز و تردد در آنها جریان خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، پیرو اطلاعیه قبلی در خصوص انسداد محورهای فیروزکوه در تاریخ 31/6/1387 الی 2/7/1387 و همچنین محور هراز در تاریخ 7/7/1387 الی 9/7/1387 به اطلاع می رساند محورهای مذکور در ایام ذکر شده باز و تردد در آن جریان دارد. لذا به دلیل مشکلات اجرایی، انسداد محورهای یاد شده به وقت دیگری موکول گردیده که در زمان مقرر به اطلاع خواهد رسید.

لینک

   اخبار کوتاه اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به منظور ایمن سازی و تأمین عرض سواره رو در محور ساری ـ دودانگه منطقه رانشی و استان عملیات اجرایی احداث دیوار ضامن به طول 35 متر و با اعتبار تخصیص یافته 500 میلیون ریال در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری، ایمن سازی محور ساری ـ نکاء با هدف جلوگبری از تصادفات رانندگی و با احداث رمپ های ورود و خروج تقاطع روستاهای اسبوکلا ـ دارابکلا ـ لالیم و اسرم در حال انجام است. شایان ذکر است اعتبار عملیات اجرایی پروژه های فوق 4700 میلیون ریال می باشد.

همچنین از دیگر پروژه های در دست اجرای این اداره کل بهسازی و ترمیم محور پل سفید، محمدآباد در منطقه رانشی خشک دره با اعتباری بالغ بر 450 میلیون ریال در حال اجرا است. عملیات اجرایی آن در حال حاضر برداشت ترانشه و تأمین عرض محور می باشد.

لینک

   افتتاح پروژه راهسازی در هفته دفاع مقدس در آذربایجان شرقی   

با تلاش همکاران اداره راه و ترابری سراب و کارشناسان اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی چهار پروژه در هفته دفاع مقدس با یاد شهیدان بزرگوار کشور عزیزمان مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، این پروژه ها شامل اجرای روشنایی باند برگشت صائین به طول 4 کیلومتر، روکش آسفالت گردنه صائین به طول 9 کیلومتر، بهسازی و آسفالت راه روستایی قارخون بالستان به طول 5 کیلومتر و بهسازی و آسفالت راه روستایی سرانسر به طول 4/2 کیلومتر است.

اعتبار هزینه شده در پروژه های یاد شده فوق بالغ بر 8000 میلیون ریال بوده است.

احداث راه فرعی درجه یک کلیبر ـ جانانلو از توابع شهرستان کلیبر قطعه 1 به طول 15 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 27314 میلیون ریال با پیشرفت فیزیکی 55 درصد از سال 1381 آغاز شده است.

این پروژه مهم راه دسترسی به سد خدآفرین بوده و با احداث این راه فرعی طول پروژه از 85 کیلومتر به 5/40 کیلومتر کاهش می یابد که موجب رشد اقتصادی منطقه بوده و حدود 10 روستا مسیر نیز از آن بهره مند خواهند شد.

این پروژه مهم و اساسی بین ایران و سایر کشورهای آسیای مرکزی و همچنین دشت مغان و منطقه آزاد ارس به شمار رفته و منطقه کلیبر را از حالت بن بست کنونی خارج می کند.

احداث راه فرعی درجه یک دریان، شبستر از سلا 1385 آغاز شده و 8 کیلومتر طول دارد، آخرین میزان اعتبار 13600 میلیون ریال بوده و پیشرفت فیزیکی آن حدود 50 درصد می باشد.

همچنین با هدف سهولت عبور و مرور و جلوگیری از تصادفات رانندگی و ضرورت دو بانده شدن جاده تبریز ـ اهر احداث پل دوم رودخانه اهر چای در سال 1386 به طول 126 متر و با اعتباری بالغ بر 8240 میلیون ریال شروع شده و تاکنون پیشرفت فیزیکی 5/36 درصدی داشته است.

از دیگر پروژه های اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی تکمیل عملیات راهسازی محور ایواوغلی ـ جلفا قطعه 1 براساس فهرست بهای راه و باند و فرودگاه و راه آهن سال 1386 بالغ بر 38690 میلیون ریال با مدت اجرای کار 18 ماه به طول 12 (دوازده) کیلومتر با نشر آگهی فراخوان شده تا از پیمانکاران واجد شرایط جهت ادامه کار پروژه دعوت به همکاری شود. این پروژه مهم دو محور اقتصادی جلفا ـ بازرگان را به هم متصل می کند.

 

لینک

   پروژه دوم ورودی زرقان افتتاح شد   

پروژه پل تقاطع غیر همسطح ورودی دوم زرقان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس ، مهندس حیدر نوروزی ، مدیر کل راه و ترابری فارس در مراسم افتتاح این پروژه که در ادامه ی پروژه های هفته دولت افتتاح شد گفت: در آستانه هفته دولت تعداد 60 پروژه راهسازی ، راهداری و راه روستایی با اعتبار160 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

وی افزود: این پروژه ها عمدتاً در محورهای شهرهای شیراز ، فیروز آباد، داراب، زرین دشت ، کازرون، فسا ،ارسنجان و مرودشت بوده که افتتاح پل تقاطع غیر همسطح ورودی دوم زرقان به علت کثرت پروژ ه های هفته دولت در 13 شهریور ماه به بهره برداری رسید. مدیر کل راه و ترابری فارس تصریح کرد: تعداد 1300 کیلومتر راه اصلی ، 3600 کیلومتر راه فرعی و 10 هزار کیلومتر راه روستایی مورد بازسازی قرار گرفت و در مجموع 15 هزار کیلومتر به راههای استان افزوده شد.

مدیر کل راه و ترابری فارس خاطر نشان ساخت: اخیراً 150 کیلومتر راه به راههای شریانی فارس افزوده شده که در بازدید وزیر راه و ترابری ، ایشان از روند اجرایی پروژه ها و راههای استان ابراز رضایت کردند.مهندس نوروزی در ادامه افزود: خوشبختانه با تلاشهای صورت گرفته جهت جلوگیری از کاهش تصادفات در ورودی شهرهای بزرگ تلاش میشود 30 کیلومتر از ورودی های شهر شیراز به بزرگراه تبدیل شود.

مهندس نوروزی تصریح کرد: در بحث راههای روستایی در سفر ریاست جمهوری مقرر شد 70 درصد راههای روستایی بالای 100 خانوار در دست اقدام قرارمی گیرند که در حال حاضر 300 پروژه راه روستایی شامل این مقوله نشده اند.

مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به رفع نقاط حادثه خیز استان اعلام داشت: همیشه رفع نقاط پر حادثه استان از دغدغه های اصلی راه و ترابری بوده است. بحث شناسایی این راهها انجام گرفته و قرار است 100 نقطه حادثه خیز امسال پاکسازی شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تقاطع غیر همسطح ورودی دوم زرقان گفت: این پروژه از آغاز تا کنون 4 میلیلرد تومان هزینه در بر داشته است و محل تامین اعتبار این پل از اعتبارات ملی و استانی بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس در ادامه این مراسم ابراهیم عزیزی فرماندار شیراز طی سخنانی گفت: قطعاً پروژه های که به رفع نقاط حادثه خیز می پردازند ، لزوم بیشتری دارند و با افتتاح این تقاطع فرصت خوبی در اختیار مردم زرقان و مسافرینی قرار گرفت که بتوانند بدون خطر این مسیر را طی کنند.

وی با تاکید بر اینکه لزوم توسعه همه جانبه در بخش های گوناگون در گرو راه است افزود: همیشه گفته ام که برای رسیدن به توسعه همه جانبه باید از مسیر راه بگذریم و اگر قرار باشد در حوزه های مختلف پیشرفتی حاصل شود باید در بحث راه به رشد و پیشرفت لازم برسد.

فرماندار شیراز اذعان داشت: فارس در گذشته از نعمت پیشرفت در حوزه راه کمتر برخوردار و حتی محروم بود.اما با همت دولت نهم گامهای خوبی به خصوص در حوزه راههای روستایی برداشته شد و در سایر بخش ها طبیعتاً وزارت راه و ترابری باید از اداره راه حمایت بیشتری نشان دهند.

وی همچنین پیشنهاد کرد که نام این تقاطع در صورت توافق مسئولان به (( شهدای گمنام)) نامگذاری شود.

در ادامه این مراسم مهندس رجاء ، معاون امور عمرانی استانداری فارس گفت: فارس سهم مهمی از اعتبارات را در دولت نهم دریافت داشته که با مدیریت شایسته استان به خصوص در بخش راه و ترابری این اعتبارات در تمامی ابعاد مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: بزرگراه هایی چون بزرگراه اصفهان _ جهرم ، داراب _ فسا و ... در سفر ریاست جمهوری به بهره برداری رسید.مهندس رجاء اظهار امیدواری کرد : که در کمتر از 4 سال تمام محورهای استان به بزرگراه تبدیل شوند و تقاطع های غیر همسطح  جان مردم را حفظ کنند.

برخی از مشخصات پروژه پل تقاطع غیر همسطح ورودی دوم زرقان بدین قرار است: این پروژه در سال 84 و با احداث دو دهانه پل اصلی بر روی بزرگراهی به طول 45 متر توسط شرکت سورمه دژ اجرا شد.

بر طبق این گزارش، این پل با دو دهانه 5/22 متری و یک دهانه 30/11 متری و به صورت تیر و دال بتنی ساخته شده که ارتفاع آن از روی آسفالت تا زیر تیره 80/5 متر، طول آن 45/17 متر و عرض سواره رو آن نیز 65/13 متر است.

 

 

 

 

 

لینک

   برنامه های راه و ترابری مازندران در هفته گرامی داشت دفاع مقدس   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در هفته گرامی داشت هشت سال دفاع مقدس اهم برنامه های فرهنگی خود را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، این اداره کل به منظور ارج نهادن به مقام و منزلت شهیدان و غیورمردان هشت سال دفاع مقدس و گرامی داشتن یاد و خاطره این عزیزان برنامه های مختلفی را در سال جاری با حمایت های بی دریغ مهندس رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان و همکاری کلیه اعضاء پایگاه مقاومت بسیج شهید کلانتری این اداره کل در دستور کار خود قرار داده است.

بنا بر این گزارش آذین بندی سردرب اداره کل و سالن کنفرانس و نمازخانه، شرکت در مراسمات حوزه مقاومت شهید باهنر بسیج ادارات، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در دو قسمت آقایان و بانوان، غبار روبی مزار شهداء، دیدار از خانواده های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران اداره کل، دیدار از جانبازان دفاع مقدس در آسایشگاه جانبازان شهرستان ساری، برگزاری مراسم جشن پیروزی به همراه سخنرانی و تجلیل از خانواده محترم شهداء و رزمندگان دفاع مقدسع برگزاری مراسم معنوی محفل انسی با قرآن در نمازخانه اداره کل، برگزاری مسابقه احکام در بین کلیه همکاران از جمله برنامه های فرهنگی این اداره کل در ایام هفته دفاع مقدس می باشد.

شایان ذکر است شهید عطاءالله زین العابدینی و شهید جان برار خناری از جمله شهداء جنگ تحمیلی این اداره کل می باشند.

 

لینک

   محور کوهستانی محمدآباد- سیاه مرزکوه شهرستان علی آباد ایمن شد   

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد از ایمن سازی محور کوهستانی محمدآباد- سیاه مرزکوه این شهرستان با اعتباری بالغ بر یکهزار میلیون ریال در مقابل سیلاب خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کلستان "اسماعیل گرزین" افزود: این کار با احداث دیواره سنگی ملاتی به طول 150 متر محقق شده که موجب برقراری عبور و مروری روان در این محور شده  است..

  وی همچنین تعریض پل در راه روستایی "برفتان" با اعتباری با لغ بر 550 میلیون ریال را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه راه و ترابری شهرستان علی آباد ذکر کرد و گفت: با انجام این کار. قوس موجود در این محل اصلاح و عبور و مروری روان و مطمئن برقرار شده است.

گرزین. زیرسازی و آسفالت راه روستایی "غریب آباد" به طول1.1 کیلومتر  را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه شهرستان علی آباد  بیان کرد و گفت: این محور جزو محورهای کوهستانی آنتنی "محمدآباد- سیاه مرزکوه" بوده که اعتبار هزینه شده برای این کار 740 میلیون ریال می باشد.

570 کیلومتر از راه های استان گلستان در حوزه راه و ترابری علی آباد و رامیان قرار دارند. 

لینک

   بهره برداری از راه بین روستاهای بشکن- آق قایه در نیشابور   

رییس اداره راه و ترابری نیشابور از افتتاح و بهره برداری از راه روستایی بین روستاهای بشکن- آق قایه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، جواد نجار با بیان این مطلب افزود: این راه به طول 4 کیلومتر برای آسایش و سهولت مردم منطقه احداث شده است.

وی ادامه داد: برای اجرای این پروژه 4/2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی بیان داشت: با بهره برداری از این مسیر صد خانوار روستای آق قایه از راه روستایی مناسب برخوردار شدند .

به گفته نجار روستای آق قایه 348 نفر جمعیت دارد.

لینک

   مطالعه آزاد راه بوشهر- شیراز   

 

مدیر کل راه و ترابری بوشهر از مطالعه یک راه جدید دسترسی بوشهر- شیراز خبر داد و گفت: مطالعه آزاد راه بوشهر- شیراز انجام شده که از مسیری جداگانه و در حاشیه دریاچه پریشان و دشت ارژن مسیر یابی شده و کارهای مقدماتی آن صورت گرفته است.

علیپور ادامه داد: درصورت تصویب کمیسیون ماده 32 وزارت راه، این نخستین آزادراه در استان بوشهر است که انتظار می رود با حمایت بخش خصوصی ساخته شود.

وی ابراز امیدواری کرد: احداث این آزاد راه که 5٠0 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، در بودجه 88 این وزارتخانه دیده شود.

مدیر کل راه و ترابری بوشهر تصریح کرد: این آزاد راه 40 کیلومتر فاصله بوشهر- شیراز را کاهش می دهد و باعث سرعت بیشتر خودروها و نیز جذب گردشگر خواهد شد، چرا که در مقاطعی که به دلیل سرما   راههای کشور مسدود می شود، این بخش به دلیل شرایط جوی امکان تردد و باز بودن جاده را دارد.

لینک

   90 میلیارد ریال اعتبار برای نگهداری راههای استان زنجان   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان جلسه شورای راهداری این اداره کل با حضور مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان ، رؤسای ادارات ستادی و تابعه  در محل این اداره کل تشکیل شد.

در این جلسه که اولین جلسه شورای راهداری پس از حضور مهندس سقندلی در این اداره کل است، وی با تأکید ویژه بر افزایش ایمنی جاده های استان گفت: "درزگیری، روکش های آسفالتی ، خط کشی ، نصب علائم و گاردریل، رفع نقاط پر حادثه و تجهیز محور های استان به سیستم هوشمند کنترل ترافیک جاده ای را از اولویت های کاری این اداره کل است که باید نسبت به آن توجه ویژه داشت تا شاهد کاهش بیش از پیش تصادفات و تلفات جاده ای در استان باشیم".

وی با اشاره به کاهش 2/24 درصدی تصادفات جاده ای استان در سال 86 ، ابراز امیدواری کرد: این روند با تلاش هر چه بیشتر همکاران ساعی در این بخش همچنان ادامه یابد .

در ادامه مهندس وثوقی معاون راهداری  این اداره کل ، اعتبار پیش بینی شده برای نگهداری راههای استان 90 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود" برای راهداری زمستانی یک کیلومتر راه همسنگ  250 هزار ریال و برای نگهداری تابستانی یک کیلومتر راه  125 هزار ریال هزینه پیش بینی شده است.

در پایان این جلسه رؤسای ادارات تابعه و ستادی به ارائه گزارش فعالیتهای انجام گرفته در حوزه خود پرداختند و در رابطه با مشکلاتشان بحث و گفتگو کردند.

لینک

   بهره برداری از راه جدید هوایی بین المللی در جمهوری اسلامی ایران   

با توجه به اینکه ایجاد یک راه هوایی مستقیم از اروپا تا مرکز آسیا در دستور کار کشورهای عضو قرار داشته است ، راه هوایی جدید بین المللی از 27 آگوست 2008 برابر با 6 شهریورماه سالجاری در فضای هوایی جمهوری اسلامی ایران به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ایجاد یک راه هوایی مستقیم از اروپا تا مرکز آسیا با توجه به درخواست آژانس بین المللی حمل و نقل هوایی ( یاتا ) و برنامه ریزی های  دفاتر منطقه ای ایکائو در اروپا ، خاورمیانه و همچنین آسیا – پاسفیک صورت گرفته ، افزود : این راه هوایی از شرق قاره اروپا شروع شده و از طریق کشورهای ترکیه ، ایران ، افغانستان و پاکستان تا هند ادامه یافته و به سایر راه های هوایی منشعب متصل می گردد .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور گفت : در حال حاضر به دلیل موقعیت خاص سوق الجیشی ،‌ حدود 35 راه هوایی بین المللی  از فضای ایران عبور می کند که روزانه بیش از 420 پرواز عبوری از این فضا استفاده می کنند .

یدا.. آقایی صائم با اشاره به اینکه با بهره برداری از راه جدید هوایی بین المللی 5 درصد به آمار پروازهای عبوری کشور افزوده می شود تصریح کرد : در حال حاضر کلیه راه های بین المللی هوایی جمهوری اسلامی ایران تحت کنترل و پوشش رادارهای مرکز کنترل فضای کشور می باشند .

لینک

   جاده منتهی به کوچک ترین مدرسه ابتدایی جهان به بهره برداری رسید   

 جاده روستای کالو در شهرستان دیر استان بوشهر که دارای کوچک ترین مدرسه ابتدایی جهان است، روز یکشنبه به بهره برداری رسید.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، راه روستایی کالو با کوچکترین مدرسه در دنیا در هفته گرامیداشت دولت با حضور ابوطالب شفقت استاندار بوشهر و مسئولین استان به بهره برداری رسید.

راه روستایی کالو که به دلیل دارا بودن کوچکترین مدرسه دنیا شهرت جهانی پیدا کرده است به همت مسئولین استان بوشهر و اداره کل راه و ترابری در هفته دولنت احداث گردید.

این روستا از توابع منطقه بردخون شهرستان دیر با  ۷ خانوار از  نعمت راه دسترسی مناسب برخوردار خواهند شد.

این راه روستایی به طول 500/1 کیلومتر با اعتباری معادل 1200 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

ساخت جاده روستایی کالو حدود یک ماه پیش در بازدید معاون امور عمرانی استانداری بوشهر از این روستا آغاز شد.

روستای کالو با34 نفر جمعیت در قالب هفت خانوار در30 کیلومتری غرب شهر دیر در 210 کیلومتری جنوب بوشهر قرار دارد.

این روستا دارای یک مدرسه ابتدایی با چهار دانش آموز است که سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) اخیرا مدرسه این روستا را به عنوان کوچکترین مدرسه ابتدایی جهان معرفی کرد.

درسه ابتدایی این روستا را یک سرباز معلم به نام عبدالمحمد شعرانی به تنهایی راه اندازی کرده و آن را اداره می کند.

این سربازمعلم یک وبلاگ به نام " تش باد" برای این مدرسه راه اندازی کرده که در جشنواره وبلاگ های کشور در ردیف 10 وبلاگ برتر قرار گرفت.

مدرسه کالو و وبلاگ آن مورد توجه رسانه های جهانی قرارگرفته و تاکنون چند شبکه رادیو و تلویزیونی و اینترنتی از کشورهای مختلف جهان با سرباز معلم این مدرسه مصاحبه و از این مدرسه مطلب خبر و گزارش منتشر کرده اند.

فرماندار دیر در این آیین گفت:برای احداث این جاده به طول یکهزار و300 متر 980 میلیون ریال هزینه شده است.

غلامحسین خسروی افزود: همچنین جاده دیر به دوراهی بزرگراه سیراف به طول 13 کیلومتر با اعبتاری بالغ بر 50 میلیارد ریال در دست اجراست.

وی اظهارداشت:فازاول این جاده که از دیر به روستای بردستان منتهی می شود بهره برداری شده که با اتمام فاز دوم و ساخت پل همراه با 30 طرح نمونه در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

شهرستان دیر با 60 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری جنوب شهر بوشهر واقع است و صیادی و تولید گوجه فرنگی شغل اصلی مردم این منطقه محروم است.

لینک

   جاده منتهی به کوچک ترین مدرسه ابتدایی جهان به بهره برداری رسید   

 جاده روستای کالو در شهرستان دیر استان بوشهر که دارای کوچک ترین مدرسه ابتدایی جهان است، روز یکشنبه به بهره برداری رسید.   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، راه روستایی کالو با کوچکترین مدرسه در دنیا در هفته گرامیداشت دولت با حضور ابوطالب شفقت استاندار بوشهر و مسئولین استان به بهره برداری رسید.

راه روستایی کالو که به دلیل دارا بودن کوچکترین مدرسه دنیا شهرت جهانی پیدا کرده است به همت مسئولین استان بوشهر و اداره کل راه و ترابری در هفته دولنت احداث گردید.

این روستا از توابع منطقه بردخون شهرستان دیر با  ۷ خانوار از  نعمت راه دسترسی مناسب برخوردار خواهند شد.

این راه روستایی به طول 500/1 کیلومتر با اعتباری معادل 1200 میلیون ریال به بهره برداری رسیده است.

ساخت جاده روستایی کالو حدود یک ماه پیش در بازدید معاون امور عمرانی استانداری بوشهر از این روستا آغاز شد.

روستای کالو با34 نفر جمعیت در قالب هفت خانوار در30 کیلومتری غرب شهر دیر در 210 کیلومتری جنوب بوشهر قرار دارد.

این روستا دارای یک مدرسه ابتدایی با چهار دانش آموز است که سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد(یونسکو) اخیرا مدرسه این روستا را به عنوان کوچکترین مدرسه ابتدایی جهان معرفی کرد.

درسه ابتدایی این روستا را یک سرباز معلم به نام عبدالمحمد شعرانی به تنهایی راه اندازی کرده و آن را اداره می کند.

این سربازمعلم یک وبلاگ به نام " تش باد" برای این مدرسه راه اندازی کرده که در جشنواره وبلاگ های کشور در ردیف 10 وبلاگ برتر قرار گرفت.

مدرسه کالو و وبلاگ آن مورد توجه رسانه های جهانی قرارگرفته و تاکنون چند شبکه رادیو و تلویزیونی و اینترنتی از کشورهای مختلف جهان با سرباز معلم این مدرسه مصاحبه و از این مدرسه مطلب خبر و گزارش منتشر کرده اند.

فرماندار دیر در این آیین گفت:برای احداث این جاده به طول یکهزار و300 متر 980 میلیون ریال هزینه شده است.

غلامحسین خسروی افزود: همچنین جاده دیر به دوراهی بزرگراه سیراف به طول 13 کیلومتر با اعبتاری بالغ بر 50 میلیارد ریال در دست اجراست.

وی اظهارداشت:فازاول این جاده که از دیر به روستای بردستان منتهی می شود بهره برداری شده که با اتمام فاز دوم و ساخت پل همراه با 30 طرح نمونه در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

شهرستان دیر با 60 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری جنوب شهر بوشهر واقع است و صیادی و تولید گوجه فرنگی شغل اصلی مردم این منطقه محروم است.

لینک

   اهداء خون توسط پرسنل اداره کل راه وترابری استان گلستان   

با فرا رسیدن هفته دولت پرسنل مومن و فداکار اداره کل راه و ترابری گلستان قسمتی از خون خود را اهداء نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان با هماهنگی بعمل آمده با سازمان انتقال خون استان و استقرار اکیپ سیار این سازمان در محل اداره کل همکاران شاغل در اداره کل راه و ترابری قسمتی از خون خود را در جهت مشارکت در کار خیر و کمک به همنوع خود اهداء کردند.

لینک

   آسفالت 5/6 کیلومتر از محور شش آب – اولنگ در شهرستان رامیان آغاز گردید   

 رئیس اداره راه و ترابری علی آباد کتول و رامیان گفت : آغاز عملیات آسفالت گرم محور رامیان – اولنگ با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 85 میلیون ریال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان آقای مهندس اسماعیل گرزین افزود عملیات فوق با هدف برقراری عبور و مرور روان و ایمن در طول 5/6 کیلومتر باقیمانده از این محور انجام می شود.

وی طول محور رامیان به شاهرود را 125 کیلومتر اعلام و افزود : 45 کیلومتر در حوزه راه و ترابری گلستان می باشد که با اتمام 5/6 کیلومتر در دست اقدام کلیه محور در حوزه استحفاظی استان گلستان آسفالت می گردد.

مهندس گرزین افزود زیر سازی و آسفالت این محور از پروژه های مصوبات سفر اول و دوم ریاست محترم جمهوری می باشد.

همچنین وی از شروع طرح ایمن سازی محور فوق با توجه به اهمیت خبر داد و افزود نصب علائم و تابلوهای جدید ، لکه گیری ، شانه سازی و احداث کانال در انتهای حریم راه با اعتباری معادل 700 میلیون ریال از دیگر اقدامات این اداره در محور فوق می باشد.

لینک

   بیش از پنج میلیارد ریال برای آسفالت راه روستایی شاهکوه سفلی درگلستان اختصاص یافت   

رئیس اداره راه و ترابری گرگان اعلام کرد : برای زیر سازی و آسفالت محور پنج کیلومتری روستایی شاهکوه سفلی ، پنج میلیارد و 200 میلیون ریال تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، عبدالهادی کاویان گفت : این پروژه از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری به استان بوده که با اجرای این عملیات ، تمام محور گرگان – توسکستان – شاهرود در حوزه گلستان آسفالت می شود.

به گفته وی ، علاوه بر زیر سازی و آسفالت محور فوق ، ایمن سازی این محور از قبیل تعریض ، شانه سازی ، خط کشی و نصب علایم نیز اجرا می شود.

روستای شاهکوه سفلی در 53 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان گلستان و در محور ارتباطی گرگان – چهار باغ – شاهرود واقع شده است.

بالغ بر 703 کیلومتر از راه های استان گلستان در حوزه استحفاظی گرگان قرار دارد.

 

لینک

   برگزاری دورة آموزشی قیر امولسیون   

یک دورة آموزشی قیر امولسیون در اداره کل راه و ترابری استان اصفهان برگزار شد .

با عنایت به تجارب سفر یکی از همکاران این اداره کل به کشور های اسکاندیناوی یک دوره کلاس آموزشی جهت آشنائی رؤسا و کارشناسان این اداره کل برای آشنائی باآخرین دستاوردهای قیرهای اصلاح شده برگزار شد.

مهندس کدیور به ارائه گزارش مصور ازکارخانه قیراصلاح شده مورچه خورت وگزارش تولید آن تاسال 1386 ومعرفی انواع قیرهای امولسیونی ومزایای آن پرداخت.

وی همچنین به ارائه آمارمربوط به کیلومتر راهها ، میزان تولید آسفالت ، تعداد کارخانه های آسفالت و پلنت های امولسیون و...درکشورسوئد همچنین ارائه گزارش مصورازتاریخچه امولسیون درجهان ازسال 1901 تاکنون ارائه روش اجرایی چیپ سیل ، میکروسرفیسینگ وارائه فیلم ازماشین آلات درحال اجرا درسوئد مقایسه کارخانه آسفالت وپلنت های امولسیون درکشورهای اسکاندیناوی با کارخانه های ایران پرداخت.

 

لینک

   برگزاری کلاس قرائت قرآن در اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

به منظور ترویج فرهنگ  قرآن وقرآن خوانی در ماه مبارک رمضان و بهره جستن از فضائل و کرامات قرآن و نیز تجدیدروحیه معنوی کارکنان  قبل کار   ، از اول ماه مبارک رمضان بمدت 30 روزروش  قرائت قرآن توسط یکی از مدرسین برجسته  شهرستان برگزار میگردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، برگزاری  این کلاس بنا به درخواست کارکنان و با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان صورت پذیرفته است.

  دراین کلاس علاوه بر قرائت قرآن،  آموزش های تجوید ، مقررات روخوانی و همچنین صوت ارائه می شود.

  لازم به ذکر است این کلاس هر روز به مدت  30 دقیقه از ساعت 45/7 لغایت 15/8 برگزار میگردد.

لینک

   محور سمنان فیروزکوه به مدت یک ماه مسدود می باشد   

محور سمنان ـ فیروزکوه واقع در استان سمنان به علت انجام عملیات بهسازی محور و روکش آسفالت حدفاصل پاسگاه پلیس راه افتر تا گردنه بشم از روز سه شنبه مورخه 26/6/87 به مدت یک ماه مسدود اعلام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، در مدت انسداد این مسیر رانندگان وسایل نقلیه می توانند از طریق محورهای سمنان ـ شهمیرزاد ـ فولاد محله ـ ساری و همینطور از طریق محور ایوانکی آبسرد با احتیاط و رعایت نکات ایمنی تردد نمایند.

لینک

   پروژه تعریض و چهارخطه نمودن محور کرج ـ هشتگرد به پایان رسید   

پروژه تعریض و چهارخطه کردن محور کرج ـ هشتگرد با صرف هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال به مرحله بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی با تائید این خبر گفت: این پروژه بزرگ که کار عملیاتی آن بیش از دو سال به طول انجامیده است از مهمترین پروژه های اداره کل راه و ترابری تهران است.

وی ضرورت های انجام پروژه مذکور را وجود شهرک های مسکونی و مناطق صنعتی و تجاری در اطراف محور، حجم بالای ترافیک، کم عرض بودن محور، وجود تقاطع های نابسامان و خرابی سطح محور موجود عنوان کرد.

معاون راهسازی طول این پروژه را 6/17 کیلومتر و عرض آن را 4/8 متر اعلام کرد و گفت: 276550 متر مکعب عملیات خاکی، 77000 تن آسفالت، 7925 عدد نیوجرسی، 4 دستگاه پل عابر پیاده روگذر و 2 دستگاه پل هوایی زیرگذر همه و همه از جمله اقدامات انجام شده برای این پروژه تعریض بوده است.

 

لینک

   مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور   

مراسم معارفه مدیر عامل جدید شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور با حضور آقای دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مسئولان و معاونان وزارت راه و ترابری، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه های کشور، مدیران شرکت های هواپیمایی مختلف، فرماندهان سپاه حفاظت هواپیمایی و پلیس فرودگاه های کشور و سایر مسئولان سازمان ها و شرکت های متولی در حوزه حمل و نقل هوایی در مرکز مدیریت دانش صنعت هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور برگزار شد، آقای دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری با اشاره به حساسیت کار در صنعت هوانوردی، پیشرفت های این صنعت را در بخش های مختلف قابل ملاحظه دانست و گفت: برای ارتقای بخش حمل و نقل هوایی اقداماتی که تاکنون انجام گرفته مطلوب و لازم بوده است امام جوابگوی نیاز مسافران نیست و باید برای رضایت مندی کامل مسافران در بخش حمل و نقل هوایی تلاش مضاعف صورت گیرد.

وزیر راه و ترابری، فرودگاه را به فرمایش معمار کبیر انقلاب، پیشانی نظام و ویترین وزارت راه دانست و افزود: بررسی و شناخت مشکلات فرودگاه حضرت امام (ره) و تلاش برای ارتقای سطح کمی و کیفی این فرودگاه باید در سرلوحه اولویت برنامه های مسئولان ذیربط قرار گیرد.

آقای دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور و شرکت های هواپیمایی را به تعامل و همکاری بیش از پیش و حرکت در راستای جلب رضایت مردم فراخواند.

مهندس سید احمد مؤمنی رخ رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور نیز در این مراسم اتمام پروژه های نیمه تمام در فرودگاه های کشور را تا پایان سال 1388 از مهمترین سیاست های هیأت مدیره جدید شرکت، جهت اجرای خدمات رسانی مطلوب تر دانست.

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، ایجاد مدیریت واحد فرودگاهی در سطح فرودگاه های کشور را از اولویت های مهم شرکت دانست و گفت: اعمال مدیریت یکپارچه فرودگاهی یکی از ضرورت های الزامی برای حفظ دستاوردهای نظام است که در سال های گذشته به آن کمتر توجه شده و قرار است ایجاد مدیریت واحد فرودگاهی با نظر مثبت و حمایت آقای دکتر بهبهانی وزیر محترم راه و ترابری با تمامی ارگان ها و سازمان های ذیربط بحث و بررسی و توافق شود تا در مراحل اجرا خدمات مطلوب تری به مردم ارائه دهیم.

مهندس سید احمد مؤمنی رخ با تأکید بر اینکه از این پس نیز قوانین حاکم بر شرکت فرودگاه های کشور و سازمان جهانی هواپیمایی کشوری در راستای اعمال مدیریت ترافیک هوایی با حساسیت و به طور دقیق رعایت می شود، افزود: برای جلب رضایت مردم، روان سازی و تسهیل در تردد مسافران را با اعمال تدابیر جدید و به روز و با الگوپذیری از فرودگاه های پیشرفته دنیا در دستور کار قرار خواهیم داد.

مهندس کتابچی رییس هیأت مدیره و مدیر عامل سابق شرکت فرودگاه های کشور انجام حدود 1000 پرواز در روز بر فضای کشور را برای صنعت هوانوردی قابل توجه دانست و گفت: از این تعداد 430 پرواز عبوری و مابقی نشست و برخاست است.

مهندس کتابچی به افزایش بودجه شرکت از 2/7 میلیارد تومان از زمان تأسیس به 720 میلیارد تومان تاکنون اشاره کرد و افزود: سرمایه شرکت نیز در حال حاضر 5 هزار میلیارد تومان است که این رقم در زمان تأسیس شرکت 10 میلیون تومان بود.

در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر از زحمات مهندس کتابچی رییس هیأت مدیره و مدیر عامل و دیگر اعضای سابق هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور تقدیر شد.

 

لینک

   پیشرفت 75 درصدی بزرگراه آوج – آبگرم   

هم اکنون سه طرح تعریض با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در جاده آوج - آبگرم در محور قزوین – همدان در دست اجراست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، علی خانبانی معاون راهسازی این اداره کل با بیان این خبر گفت: در حال حاضر قطعه اول بزرگراه آبگرم – آوج به طول 10 کیلومتر با بیش از 95 درصد پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی ساخت آن به پایان رسیده و با ایمن سازی مسیر شامل خط کشی ، نصب علائم و گاردریل در آینده نزدیک به

بهره برداری می رسد

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری استان قزوین همچنین با اشاره به اینکه قطعه دوم بزرگراه آبگرم – آوج به طول 10 کیلومتر در حال حاضر 68 درصدپیشرفت فیزیکی دارد اظهارداشت: عملیات اجرایی قطعه سوم این مسیر هم به طول سه کیلومتر آغاز شده است

به گفته ی خانبانی تاکنون برای اجرای قطعات یک ، دو و سه بزرگراه اوج - آبگرم اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و بانک جهانی اختصاص یافته است

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری استان قزوین همچنین در ادامه از اجرای سه طرح تعریض در جاده قزوین – همدان ، حدفاصل سه راهی شامی شاپ تا شهر آبگرم خبرداد و افزود: 12 کیلومتر از طرح تبدیل این مسیر به بزرگراه پارسال به بهره برداری رسید و هم اکنون طرح تعریض سه راهی رحیم آباد به آبگرم به طول12 کیلومتر بیش از 55 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

وی اضافه کرد: همچنین طرح مطالعاتی تعریض شامی شاپ تا سه راهی رحیم آباد در جاده تاکستان - آبگرم اجرا شده است و با اختصاص اعتبار به زودی اجرایی خواهد شد

خانبانی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این طرح ها و تبدیل جاده اصلی تاکستان - رزن در جاده قزوین – همدان به بزرگراه با رفع نقاط پرحادثه و افزایش ایمنی عبور و مرور، زمان سفر هم در این مسیر کاهش یابد

خانبانی یاداور شد: جاده تاکستان - آوج بخشی از محور ترانزیتی قزوین – همدان و یکی از مسیرهای شریانی برای اتصال استان های غربی کشور به مرکز و مناطق شرقی است و مطابق آمار موجود به طور متوسط روزانه حدود ده هزار وسیله نقلیه از این محورعبورمی کند که حدود40 درصد آن وسایل نقلیه سنگین است

لینک

   انجام عملیات شیارهای لرزاننده در راه های اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

40 کیلومتر از عملیات شیارهای لرزاننده محور ایرانشهر- بم به اتمام رسید مهندس کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، معاون راهداری این اداره کل  با بیان اینکه بیش از 100 میلیون تومان دیگر  در سالجاری به این موضوع اختصاص یافته ،که درمحورهای اصلی اجرا خواهد شد.

بر اساس این گزارش وی تصریح کرد: این پروژه در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

 معاون راهداری همچنین عنوان کرد: این طرح به منظور جلوگیری از انحراف وسائط نقلیه در مناطقی که احتمال وقوع حوادث بالا میباشد اجرا می گرددکه سبب هشدار به رانندگان می شود .

لینک

   در هر شهرستان استان حداقل 2 دستگاه پل عابر پیاده ساخته می شود   

از سوی مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی سیاست های اجرایی سال 87 این اداره کل اعلام شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس سیدآیت ا.. هاشمی نسب در جلسه سیاستگذاری امور جاری و بررسی پروژه های در دست اجرای این اداره کل که با حضور کلیه مدیران ادارات تابعه و معانین اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت عملیات ساخت و نگهداری راهها و همچنین وسعت و جایگاه استان گفت: اهمیت یک اداره کل در استان خراسان رضوی در حد وزارتخانه است.

سید آیت ا... هاشمی نسب با اشاره به انتخاب اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی به عنوان اداره برتر در سطح کشور افزود: بدون شک این مهم حاصل تلاش مدیران و کارکنان اداره کل راه و ترابری در شهرستان های استان و ادارات تابعه می باشد.

وی رویکرد اداره کل راه و ترابری را تفویض اختیارات بیشتر به ادارات شهرستان عنوان کرد و ادامه داد:  در آینده نزدیک ادارات کل راه و ترابری تنها به عنوان پشتیبان و ناظر عالیه در حوزه راه و ترابری فعالیت خواهد کرد و ادارات تابعه به عنوان بازوی اصلی اجرایی تمام اقدامات و فعالیت های اجرایی را انجام خواهند داد.

هاشمی نسب با تاکید بر تشکیل واحدهای نظارت در شهرستان ها آن را عاملی مهم در جهت پیشرفت سریعتر پروژه ها دانست و ادامه داد: اداره کل تنها بایستی مسئولیت نظارت عالیه بر پروژه های حوزه استحفاظی را داشته باشد.

مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره نامگذاری سال 87 با نام سال نوآوری و شکوفایی، ابتکار عمل را یکی از مهمترین نکات در مدیریت حوزه راه و ترابری دانست و بیان داشت: با توجه به بودجه محدود و حجم بالای عملیات اجرایی تمامی مدیران بایستی با ارائه راهکارهای مناسب در جهت هزینه کرد هرچه بهتر اعتبارات حوزه استحفاظی تلاش کنند.

هاشمی نسب برنامه ریزی را رکن اصلی مدیریت دانست و ادامه داد: مدیران ادارات تابعه بایستی از کلیه اتفاقات بخش جاده ای و بخش راه حوزه استحفاظی آگاهی کامل داشته باشند و براساس پیشرفت کار اطلاعات پروژه شامل مشخصات و اعتبارات را بروز کنند.

هاشمی نسب همچنین خواستار برنامه ریزی ادارات  بر ساخت حداقل 2 دستگاه پل عابر پیاده در حوزه استحفاظی هر یک از ادارات در هر سال، اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص تحصیل حریم راههای حوزه استحفاظی و برنامه ریزی دقیق ادارات برای خرید قیر و سیمان شد.

لینک

   پروژه کنار گذر تونل منجیل به بهره برداری رسید   

پروژه کنار گذر تونل منجیل عصر روز شنبه با حضور مهندس بخارایی  معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای ، مدیر کل ایمنی وترافیک ،مدیر کل روابط عمومی  سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای ،مدیرکل  نگهداری راه وابنیه ، مدیر کل راه وترابری استان گیلان وجمعی از مدیران اجرایی استان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان، مهندس بخارایی در مراسم افتتاح این پروژه با بیان مطلب که گیلان دارای موقعیت استراتژیک حمل ونقل در کشور می باشد گفت : استان گیلان سال گذشته رکوردهای موثری در بخش حمل ونقل کسب کرده  که با توجه به  تراکم جمعیت و مسافر پذیر بودن این استان این سرمایه گذاریها بسیار لازم وضروری بوده است.

مهندس بخارایی ایمن سازی جاده های کشور را از مهمترین برنامه های وزارت راه  در سال جاری عنوان کرد.وی با اشاره به اقدامات راه وترابری گیلان اظهار داشت : استان گیلان با توجه به موقعیت استراتژیک حمل ونقلی وقرار گرفتن در مسیر کریدور شمال- جنوب و همچنین گردشگر پذیر بودن این منطقه سال گذشته رکوردهای  مناسبی در بخش حمل ونقل کسب کرده است .وی تصریح کرد ایمن سازی جادههای گیلان سبب شد که سال گذشته شاهد کاهش 6/27 درصدی  تلفات  ناشی ازحوادث رانندگی در شبکه برون شهری استان گیلان باشیم که بالاترین رکورد در کشور بوده است این در حالی است که رکورد ملی کاهش تلفات  ناشی از تصادفات جاده ای 2/21 درصد بوده  که همه اینها مرهون تعامل و همکاری نهادهای مختلفی چون اورژانس  پلیس راه و راهداری ا ست.

مهندس صادقی نیز در جریان  این مراسم  با اشاره به اینکه شهرستان رودبار با وسعت 2370 کیلومتر مربع  از 40 درصد تراکم راه برخوردار است گفت:شهرستان رودبار دارای 943 کیلومتر راه اصلی –فرعی – روستایی است  که کلیه راههای آن در مناطق کوهستانی  واقع شده است.

مهندس صادقی در ادامه سخنان خود افزود: رودبار دارای 283 کیلومتر راه اصلی  وفرعی و659 کیلومتر راه روستایی است  که از این میزان 182 کیلومترآن از آسفالت راه روستایی بر خوردار است. در هفته دولت امسال نیز 16 پروژه  با صرف هزینه ای بالغ بر دو میلیاردو پانصد نودو شش میلیون تومان از محل اعتبارات ملی واستانی در شهرستان رودبار به بهره برداری رسید که شامل 2/18 کیلومتر آسفالت راه روستایی 3/6کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی وفرعی ، ابنیه فنی به طول 90متر ،اجرائ طرح ایمن سازی وحذف حادثه خیزی  محور اصلی نقله بر به طول 1 کیلومتر از پروژه های بهره برداری شده در شهریور امسال می باشد  همچنین پروژه  روشنایی در محدوده پل بالا بالا  به طول 5/5 کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر 286 میلیون تومان، ،پروژه کنا گذر تونل منجیل  به طول 3 کیلومتربا اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای به بهره برداری رسید.

مهندس صادقی  اظهار داشت ظرف مدت یکماه  مراحل تعریض ،بهسازی ، روکش آسفالت ،و ایمن سازی  کنار گذر تونل منجیل انجام گرفت.

مهندس صادقی  با اشاره به تر افیک ایجاد شده در محور قزوین – رشت در ایام 14-15 خرداد و تعطیلات آخر هفته  افزود:با بهره برداری این کنا گذر ترافیک در این مسیر سنگین نخواهد بود  ودر مواقع ترافیک سنگین این تونل یک طرفه خواهد شد.

 

 

لینک

   تقاطع همسطح خاکیان صومعه سرا به بهره برداری رسید   

تقاطع همسطح خاکیان صومعه سرا در مسیر جاده فومن به پونل روزشنبه با حضورمهندس بخارایی معاون وزیرورئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای، مدیر کل ایمنی و ترافیک ،مدیر کل نگهداری ابنیه ،مدیر کل روابط عمومی سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای ، مدیر کل راه وترابری استان گیلان و جمعی از مسئولین اجرایی استان به بهره برداری رسید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان، پس ازافتتاح این طرح مهندس بخارایی از روکش 23هزارکیلومترازراههای برون شهری ونصب 800 دوربین کنترل سرعت برای نظارت پلیس تا پایان امسال خبرداد.وی همچنین از نصب 100 بازکول توزین درحال حرکت  برای ایمنی بیشتر ، نصب100 تابلوی پیام متغیر ،حذف 1000 نقطه حادثه خیز درمحورهای شریانی و راه اندازی 500 کیلومتر روشنایی را از دیگر پروژه های اجرا شده سالجاری بر شمردو خاطرنشان کرد:آموزش و فرهنگ سازی از برنامه های اصلی ماست و علاوه بر راه اندازی صدای راهبران ، سیمای راهبران نیز در استانها راه اندازی خواهد شد.

مهندس صادقی مدیرکل راه وترابری استان گیلان نیز در جریان این مراسم به پروژه های افتتاح شده درهفته دولت اشاره کرد وافزود :درهفته دولت امسال 18 پروژه با هزینه ای بالغ بر یازده میلیاردونهصد میلیون تومان درشهرستان صومعه سرا به بهره برداری رسیده است .این پروژه ها شامل آسفالت راه روستایی به طول 26 کیلومتر روکش آسفالت راه های اصلی وفرعی  به طول 10 کیلومترنصب حفاظ ایمنی وگارد ریل به طول 4 کیلومتراحداث یک دستگاه پل ارتباطی می باشد. علاوه بر اینها احداث تقاطع همسطح خاکیان  به طول 4 کیلومتر در مسیر ترانزیت فومن به پونل است که با احداث این بزرگراه از دو تقاطع حادثه آفرین  این محور رفع حادثه می شود .

مهندس  صادقی با اشاره به اینکه شهرستان صومعه سرابالاترین رقم تراکم رادربین شهرستانهای گیلان دارد افزود:در کل استان درهریکصد کیلومترمربع 68 کیلومتر مربع راه داریم این در حالیست که در شهرستان صومعه سرا در هر یکصد کیلومتر مربع 165 کیلومتر راه داریم.

 شایان ذکر است  پروژه  بزرگراه خاکیان صومعه سراازتابستان 84 شروع  وبا هزینه ای بالغ بر چهار میلیا رد و دویست میلیون تومان ازمحل اعتبارات ملی واستانی  به بهره برداری رسیده است.

 

لینک