قطعه دوم راه ایلام حمیل با حضور وزیر راه و ترابری به بهره‌برداری رسید   

در آخرین روز از هفته دولت، قطعه دوم راه ایلام حمیل در آیینی با حضور وزیر راه و ترابری و شماری از مسئولان محلی استان در ایلام به‌بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، وزیر راه و ترابری در آیین بهره‌برداری از این پروژه گفت: راه مهم‌ترین مؤلفه توسعه اقتصادی هر کشوری به شمار می‌رود.
حمید بهبهانی افزود: دولت نهم نیز توسعه راه‌ها را در دستور کار خود دارد و در این راه مناطق محروم را در اولویت کاری قرار داده است.
وی ادامه داد: راه مواصلاتی ایلام حمیل نیز یکی از پروژه‌های مهم این وزارتخانه در استان ایلام بوده که تاکنون بخشی از این پروژه به اتمام رسیده است.
وزیر راه و ترابری  اضافه کرد: برای ساخت قطعه دوم راه ایلام به حمیل تاکنون 200 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
بهبهانی تصریح کرد: پروژه ملی راه‌سازی ایلام به حمیل و کرمانشاه به ‌عنوان معبر عمومی غرب کشور محسوب می‌شود.
وزیر راه و ترابری اضافه کرد: امسال برای تکمیل این پروژه عظیم ملی 300 میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی اختصاص یافته است.
وی ادامه داد: راه در دست ساخت این مسیر با 11متر عرض از نوع درجه یک محسوب می‌شود که افزایش ایمنی و کاهش ترافیک از مولفه‌های این نوع جاده دسترسی است.
بهبهانی پیشرفت فیزیکی کلی این طرح در محدوده استان ایلام را حدود 80 درصد عنوان کرد و افزود: تاکنون برای اجرای کل این طرح حدود 460  میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وزیر راه و ترابری افزایش ایمنی تردد، کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش هزینه‌های راهداری و کاهش طول مسیر را از مزیت‌های این جاده دسترسی برشمرد.

لینک

   توسعه راههای استان ایلام در دولت نهم با سالهای گذشته قابل قیاس نیست   

نماینده ولی فقیه در استان ایلام و امام جمعه شهر ایلام گفت: توسعه راهها در دولت نهم در استان ایلام با سالهای گذشته قابل قیاس نیست به گونه ای که اکنون در همه محورهای ارتباطی استان ، توسعه و بهسازی راهها درحال فعالیت است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام حجت الاسلام لطفی اظهار داشت: با وجود توسعه و فعالیت مستمر دولت در بخش راهسازی ، استان هنوز به آن نقطه مطلوب نرسیده، امیدواریم دولت با تزریق اعتبار بیشتر، بهره برداری از این راهها را تسریع دهد.

وی در جمع نمازگزاران ایلامی در مسجد جامع ایلام افزود: با توجه به اینکه ایلام مسیر تردد زوار عتبات عالیات و درحال توسعه می باشد، برای راحتی تردد زوار به یک فرودگاه بین المللی نیاز است.
امام جمعه ایلام ادامه داد: این دولت که با شعار عدالت محوری روی کارآمد در سه ساله گذشته توانسته تحولات عظیمی در بخشهای مختلف ایجاد کند.
وی با تبریک هفته دولت افزود: دولت نهم خدمات ارزشمند و قابل توجهی در کشور انجام داده و در بخشهای مختلف منشا خدمات بزرگی بوده است.

گفتنی است وزیر راه و ترابری در آخرین روز از هفته دولت ضمن بازدید از پروژه های راه و ترابری استان در جمع نمازگزاران ایلامی در مسجد جامع ایلام سخنرانی کرد.

لینک

   وزیر راه و ترابری وضعیت راههای استان ایلام را مثبت ارزیابی کرد   

وزیر راه و ترابری ضمن مثبت ارزیابی کردن روند طرحهای راهسازی در استان ایلام گفت: ایلام جزو استانهایی است که در حوزه راهسازی از روند مناسبی برخوردار بوده و کارها و اقدامات ارزشمندی در دولت نهم در این بخش از استان انجام شده که نوید بخش حرکت و جهش توسعه در استان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام دکتر بهبهانی در جمع شورای مسئولین راه و ترابری استان ، پیگیری مسئولان  راه و ترابری استان را نشاندهنده دلسوزی آنان دانست و گفت: تا آنجا که امکان داشته باشد به خواسته های مردم و مسئولین در استان رسیدگی خواهد شد.

دکتر بهبهانی افزود: برای توسعه این استان و بهسازی زیرساختهای آن هرآنچه که از دستمان برآید برای سرعت بخشیدن به طرحهای راهسازی انجام می دهیم.

 

لینک

   4 طرح بزرگ راهسازی در کشور به بهره‌برداری می‌رسد   

وزیر راه و ترابری گفت: تا پایان امسال، چهار طرح بزرگ راهسازی ریلی در استان‌های مختلف کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام دکتر بهبهانی در جریان بازدید از طرح توسعه باند فرودگاه شهدای ایلام افزود: این تعداد طرح ریلی در شهرهای مختلف کشور از جمله تنکابن، اصفهان، شیراز و زاهدان به بهره‌برداری می‌رسند.
وی به اجرای طرح خطوط ریلی بین دو استان اصفهان و شیراز اشاره کرد و افزود: این طرح ریلی به طول 500 کیلومتر تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
وزیر راه و ترابری  اضافه کرد: در مجموع بین 40 تا 50 طرح نیمه‌تمام راهسازی در کشور وجود دارد که تکمیل این پروژه‌ها از اولویت‌های کاری این وزارتخانه است.
دکتر بهبهانی تصریح کرد: برخی از طرح‌های نیمه‌تمام راهسازی مربوط به 20 سال گذشته بوده که تاکنون کار ساخت آنها ادامه دارد.
وزیر راه و ترابری گفت: تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام از شعارهای دولت نهم بوده و این وزارتخانه به اجرای این شعار پایبند است.
دکتر بهبهانی ادامه داد: تکمیل طرح کنار‌گذر تنکابن از جمله طرح‌هایی است که در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
گفتنی است کار توسعه باند فرودگاه ایلام از سال گذشته شروع شده و روند تکمیل آن همچنان ادامه دارد.
تاکنون فاز یک این پروژه به اتمام رسیده و کار تکمیل فاز دوم از هفته آینده شروع می‌شود و  با بهره‌برداری از طرح توسعه فرودگاه ایلام، امکان فرود هواپیماهای نیمه‌سنگین در این فرودگاه  میسر خواهد شد.

 

لینک

   حضور وزیر راه و ترابری در نماز جمعه شهر ایلام در هشتمین روز از هفته دولت   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در نماز جمعه این هفته به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در مسجد جامع ایلام گزارشی از عملکرد دولت نهم در بخش راه و ترابری به ویژه استان ایلام  ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام وی در ابتدا به قابلیتهای استان ایلام در زمینه ذخائر نفت و گاز و منابع طبیعی اشاره و گفت: این استان دارای موقعیت مرزی مناسب با کشور عراق است.

دکتر بهبهانی در ادامه گزارشی از پروژه های در دست اقدام در زمینه راه و ترابری در استان ایلام ارائه کرد و از جمله به پیگیری پروژه های ایلام -حمیل -کرمانشاه ، تونل ایوان، احداث کنارگذر شرقی ایلام، احداث و بهسازی مسیر ایلام- دره شهر ،کنارگذر مهران ، و احداث پایانه های مسافری بویژه در مهران تأکید کرد.

لینک

   وزیر راه و ترابری:حمایت از متخصصین صنعت هوایی ما را به مرز خودکفایی نزدیک می کند   

وزیر راه و ترابری در بازدید از آشیانه تعمیرات سنگین هواپیمای فوکر گفت: متخصصین صنعت هوایی امروز کارهای بزرگی را انجام می دهند که باید از آنها حمایت کنیم تا به مرز خودکفایی نزدیک شویم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در این مراسم که با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: انجام تعمیرات سنگین هواپیما در کشور نشان دهنده استفاده از ظرفیت نیروی انسانی و متخصصین برای حضور در این عرصه است.

وی تأکید کرد: متخصصین صنعت هواپی امروز کارهای بزرگ را بدون غرور و دشواری انجام می دهند که باید از آنها حمایت کنیم تا به مرز خودکفایی نزدیک شویم.

همچنین دکتر بهبهانی در این بازدید خواستار برقراری سیستم رزرو بلیت پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) شد.

در این بازدید مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی تصریح کرد: امریکایی ها صنعت هواپیمایی را در جهان قبضه کرده اند و به نوعی کار ساخت قطعه و موتور هواپیما در هر نقطه ای از جهان به آنها ربط پیدا می کند و می خواهند با این انحصار بر دولتها فشار بیاورند.

دکتر حسامی خاطرنشان کرد: امریکایی ها این آرزو را در ایران به گور بردند و متخصصین غیرتمند کشورمان طی سالهای پس از انقلاب نگذاشتند صنعت حمل و نقل هوایی زمینگیر شود.

وی اعلام کرد: جابجایی 20 میلیون مسافر در سال گذشته توسط حمل و نقل هوایی افتخاری بزرگ است و امروز تعمیرات انواع هواپیماها از بوئینگ تا فوکر در داخل کشور انجام می شود که صرف نظر از صرفه جویی ارزی، خودباوری متخصصین را نشان می دهد.

همچنین در این مراسم رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تشکر از تلاشهای کارکنان صنعت هوایی، بیان داشت: در تاریخ کشورمان داشتن 154 هواپیما با ظرفیت 10 هزار صندلی بی سابقه است.

وی تأکید کرد: نمایندگان مجلس از هرگونه کمک به متخصصین صنعت هوایی کشور در جهت رسیدن به خودکفایی دریغ نمی کنند.

در ادامه این مراسم مدیر شرکت هماتک که مجری انجام پروژه چک هواپیمای فوکر 50 است، اظهار داشت: تاکنون برای انجام تعمیرات هواپیمای فوکر 50 در کشورهای اروپایی حدود 700 هزار یورو هزینه می شد که با انجام این امور در کشور هزینه ها به یک سوم کاهش می یابد.

حسین استوار خاطرنشان کرد: این شرکت با هدف انجام تعمیرات هواپیماهای سبک و سنگین و در راستای اجرای اصل 44، استفاده بهینه از منابع انسانی و سرمایه و خلاء وجود مرکز تعمیرات متمرکز ایجاد شده است که ظرفیت تعمیر 100 تا 150 فروند هواپیما را دارد.

تعمیرات هواپیمای فوکر برای نخستین بار در کشور انجام می شود.

لینک

   مدیرکل راه وترابری ایلام:60میلیارد ریال اعتباربرای تکمیل راه ایلام-ایوان نیازاست   

مدیرکل راه و ترابری ایلام گفت : حدود 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه اصلی ایلام - ایوان نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام  "مهندس نصراللهی زاده" در جریان بازدید وزیر راه و ترابری از تونل و راه ارتباطی ایلام - ایوان افزود: تاکنون برای اجرای این طرح 86 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی ادامه داد: این طرح با 5/6 کیلومتر راه دسترسی و یک هزار و 482 متر تونل حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مهندس نصراللهی زاده افزود: امسال تنها 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این راه اختصاص یافته است.
مدیرکل راه و ترابری استان ایلام گفت: با بهره برداری از این طرح علاوه برطرف کردن نقاط پرحادثه ، مسیر ایلام - ایوان حدود 11 کیلومتر نزدیکتر خواهد شد.

لینک

   سه دستگاه تابلوی خبری پیام متغیر در محورهای استان قم نصب شد   

به منظور ارتقاء سطح ایمنی در محورهای پرتردد استان قم سه دستگاه تابلوی خبری پیام متغییر LED در محورهای استان قم نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس زیدآبادی رئیس اداره ایمنی و حریم راههای اداره کل راه و ترابری استان قم با اعلام این خبر گفت : دو دستگاه از این تابلوها در محور اتوبان قم – تهران و یکدستگاه در محور سلفچگان نصب گردیده است که در آن وضعیت راه و پیامهای ایمنی به نمایش درخواهد آمد .

وی افزود: برای نصب این تابلوها 287 میلیون ریال هزینه شده است و قرار است 8 دستگاه دیگر از این تابلوها تا پایان سالجاری در محورهای استان نصب گردد.

مهندس زیدآبادی همچنین از نصب 220 بشکه ترافیکی در محورهای استان خبر دارد و گفت: این بشکه ها با هزینه های بالغ بر 150 میلیون ریال تهیه و جهت افزایش ایمنی راهها در تقاطعها، پیچها و دوربرگردانها نصب شده است.

لینک

   بهره برداری از روشنایی پل شهید تقوی در محور یزد - تفت   

طرح " روشنایی و ایمن‌سازی پل شهید تقوی  "در محور یزد - تفت با حضور معاون عمرانی استاندار یزد به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد اجرای این طرح به طول 13 کیلومتر شامل نصب 250 پایه فلزی، 250عدد چراغ و نصب شش دستگاه ترانس در محور یاد شده‌است. برای اجرای این پروژه در مدت ۱2ماه در حدود 10 میلیارد ریال اعتبار استانی هزینه شده‌است .

هدف از اجرای این طرح با توجه به نقش حیاتی این بخش از محور و ترافیک سنگین آن ومجاورت ونزدیکی با مرکز استان،ارتقاء سطح امنیتی با بهره گیری از روشنائی محور و کاستن از آمار تصادفات موجود می باشد که برای اجرای روشنائی در اولویت قرار گرفته است

مدیرکل راه وترابری استان یزد در حاشیه افتتاح این پروژه گفت: روشنایی و ایمن‌سازی بزرگراه پل شهید تقوی  یزد بصورت مشارکتی با همکاری شهرداری و برق شهرستان انجام شده‌است.

غلامرضا رضایی افزایش ایمنی شبکه راه‌های اصلی استان با ایجاد روشنایی را از اهداف اجرای طرح ذکر کرد. به گفته وی ، در حال حاضر 323کیلومتر بزرگراه در استان یزد وجود دارد که راه و ترابری به عنوان متولی راه‌های حوزه استحفاظی ، تامین روشنی  تقاطعها و ایمنی آن را هدف قرار داده‌است.

سید محمد میر سعیدی معاون امور عمرانی استاندار یزد نیز طی سخنانی با قدردانی از خدمات و تلاش‌های راه و ترابری استان ، لزوم توجه جدی به تامین روشنایی را مورد تاکید قرار داد.

میر سعیدی گفت : تامین روشنایی جاده‌های اصلی استان نقش زیادی در کاهش تصادفات و تلفات جانی و مالی احتمالی دربر خواهد داشت و روشنایی و ایمن سازی این بخش از کنار گذر یزد که مرهون پیگیریهای مدیر کل راه  وترابری استان و همچنین تلاش پیمانکاران می باشد در هفته دولت جای بسی تشکر و قدردانی دارد .

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی بزرگراه یزد - بافق   

کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی فاز اول جاده دو بانده (بزرگراه ) یزد – بافق که در سفر مقام معظم رهبری وسفر ریاست جمهوری به استان یزد تصویب شده بود در هفته دولت انجام شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد، غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان در این مراسم گفت: دو بانده کردن محور یزد – بافق با توجه به اینکه شهرستان بافق به دلیل وجود معادن و تردد بالایی  که در آینده خواهد داشت از اهمیت زیادی برخوردار است .

رضایی افزود: طرح دوبانده کردن محور یزد – بافق   که در دور اول سفر ریاست جمهوری به استان یزد که مورد تصویب  قرار گرفت و با پیگیریهای به عمل آمده و امکان سنجی هایی که از طرف این اداره کل صورت گرفت توانست جواز لازم را از کمیسیون 32 دریافت نماید .

رضایی به سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در سال گذشته اشاره کرد و گفت:در این سفر طرح مورد تصویب قرار گرفت و با رایزنی هایی که با وزیر وقت راه و ترابری انجام شد مقرر شد فاز اول از یزد تا فهرج که پرترددترین قسمت محور یزد – بافق است با اعتباری در حدود 8 میلیارد تومان راه اندازی گردد .

مدیر کل راه و ترابری استان گفت: اجرای بخشی از طرح آمایش سرزمین که ارتباط مرکز،شرق و جنوب شرق کشور را از طریق یزد و بافق به صورت بزرگراه تحقق می بخشد و همچنین افزایش ظرفیت ترافیکی محور و همزمان اتصال مرکز کشور به مرزهای شرقی و ارتباط ایمن و آسان صنایع مهم،کاهش تلفات و خسارات ناشی از تصادفات جاده ای و ارتباط بهتر دومین چهار ریلی به شبکه  راههای ترانزیت کشور را به دنبال دارد از جمله اهدافی که اجرای این پروژه را دارای اهمیت خاصی نموده است .

وی ادامه داد: طول این پروژه دارای طولی به مسافت 100 کیلومتر به صورت باند دوم می باشد و با اجرای آن زمینه تحقق بزرگراه فراهم خواهد شد  که فاز اول این پروژه 29 کیلومتر و به صورت دوبانده از محور یزد – بافق با اعتباری در حدود بر 80 میلیارد  ریال ساخته خواهد شد .

محمد رضا فلاح زاده استاندار یزد نیز در مراسم کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی پروژه مذکور گفت : آغاز عملیات اجرایی باند دوم بزرگراه یزد – بافق که در نتیجه سفر مقام معظم رهبری و هیات دولت به استان یزد بوده است می تواند در ارتباط بیش از بیش بافق با مرکز استان بیفزاید و وجود معدن

سنگ آهن مرکزی ایران در بافق یکی از دلایل عمده تصویب این طرح بوده است . 

استاندار یزد گفت : دولت اقدامات بسیار خوبی در زمینه احداث راههای روستایی ،بین شهری و همچنین بزرگراهها و اتوبان ها در دست اقدام دارد به گونه ای که سال گذشته بزرگراه تهران – کرمان تکمیل شد و دهه فجر سال گذشته نیز بزرگراه تهران –  فارس به اتمام رسید و سال 85 نیز اتوبان تهران – تبریز به بهره برداری رسیده است .

وی افزود: همچنین در استان یزد نیز بزرگراه یزد – شیراز در دست احداث است  که حدود 30 کیلومتر از آن به بهره برداری رسیده است و با تامین بودجه از وزارت راه در دهه فجر قسمت عمده ای از آن به بهره برداری خواهد رسید .

فلاح زاده خاطر نشان کرد: راه یزد به سمت طبس نیز که در سفر رهبری تصویب شده بود نیز در حال انجام مطالعات است و بدین ترتیب با اتمام مطالعات ، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد .همچنین یکی دیگر از پروژه های بزرگ استان راه بین راور در کرمان و دیهوک در طبس است .

 

لینک

   حضور اداره کل راه و ترابری یزد در نمایشگاه هفته دولت   

اداره کل راه و ترابری استان یزد در نمایشگاه دستاوردهای دولت که از دوم شهریور تا 8 شهریور در محل دانشگاه یزد برگزار می گردد شرکت می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد، غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان در جلسه ای که به منظور هماهنگی جهت شرکت در نمایشگاه برگزار شده بود خطاب به دست اندرکاران برگزاری گفت: نمایشگاه دستاوردهای دولت از شنبه دوم تا 8 شهریور ماه در دانشگاه یزد برگزار می شود و ما نیز باید مانند گذشته حضوری پررنگ داشته باشیم.

رضایی افزود: در این نمایشگاه باید تلاش شود اهم وظایف، طول شبکه راههای استان ، پروژه های راهسازی و راهداری مهم ملی و استانی در دست اقدام و یا به اتمام رسیده به مردم و بازدید کنندگان معرفی شود.

مدیر کل راه و ترابری استان خاطر نشان کرد : افتتاح چندین پروژه راهداری و راهسازی که مهمترین آنها کلنگ زنی محور یزد – بافق می باشد در هفته دولت به انجام خواهد رسید و ما باید در این نمایشگاه نسبت به اطلاع رسانی تمامی این پروژه ها اقدام کنیم تا آگاهی بازدید کنندگان درخصوص محور های افتتاحی یا در دست ساخت بیشتر شود .

رضایی در پایان افزود: نمایشگاه بهترین محل برای ارائه آمار، ارقام و اطلاعات مربوط به یک سازمان یا دستگاه است و ما باید از بستر فراهم شده  به نحو احسن استفاده ببریم.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه کمیته های مختلف پیگیری امور نمایشگاه تعیین و مقرر شدافراد باتلاش و اهتمام بیشتری خود را برای برگزاری نمایشگاه هفته دولت آماده کنند.

لینک

   ادارات راه و ترابری گرگان و علی آباد به عنوان ادارات نمونه درهفته دولت معرفی شد   

اداره راه و ترابری گرگان و علی آباد به عنوان ادارات برتر شهرستانی طی هفته دولت معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان ، این ادارات از بین ادارات دیگر شهرستان عنوان برتر بخش اجرایی را کسب کردند.

بر اساس این گزارش حضور فعال و به موقع در حوادث غیر مترقبه ، برنامه ریزی دقیق در امر راهداری ، نگهداری راه های اصلی ، فرعی و روستایی ، پیگیری  اجرای پروژه ها و مصوبات سفر دوم در حوره فعالیت خویش ، مهمترین معیارهای انتخاب آنها به عنوان نمونه بوده است.

یادآور می شود رئیس اداره راه و ترابری علی آباد – رامیان بیش از این توانسته بود به عنوان راهدار نمونه کشور در سال 86 معرفی شود.

حوزه راه و ترابری گرگان – آق قلا و علی آباد – رامیان بالغ بر 1273 کیلومتر از مجموع پنج هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی استان گلستان را تحت پوشش دارد.

لینک

   اداره کل راه و ترابری گلستان رتبه اول جشنواره شهید رجایی را کسب کرد   

در یازدهمین جشنواره شهید رجایی اداره کل راه و ترابری استان گلستان حائز رتبه اول گروه سازمانهای مستقل وابسته به نهاد ریاست جمهوری در این استان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان بدین منظور لوح تقدیری از سوی استانداری گلستان به مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیریت راه و ترابری گلستان در مراسم باشکوهی اهداء شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان این مجموعه در بخش ارزیابی  عملکرد و شاخص های عمومی و اختصاصی موفق به کسب مقام اول در سطح استان شده است.

 

لینک

   در دولت نهم بیش از 46 میلیون مسافر در کرمانشاه جا به جا شدند   

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه گفت: از ابتدای روی کار آمدن دولت نهم تا پایان خردادماه امسال 46 میلیون و 724 مسافر به مقاصد درون و برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل مسافربری جاده ای استان جا به جا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، مهندس محمدرضا بنی عامریان در جمع خبرنگاران و خطاب به سمای استان ضمن اشاره به فعالیت اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان طی دوران فعالیت دولت نهم، اظهار داشت: همچنین از ابتدای فعالیت دولت نهم تا پایان تیرماه امسال 19 میلیون و 52 هزار تن کالا توسط ناوگان حمل و نقل باری استان جا به جا شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده جهت نوسازی و افزایش ناوگان مسافربری و باری استان در دولت نهم، عنوان کرد: طی این مدت ناوگان اتوبوس استان از 163 دستگاه به 210 دستگاه، ناوگان مینی بوس از 1115 دستگاه به 1397 دستگاه، ناوگان سواری کرایه از 298 دستگاه به 754 دستگاه و ناوگان باری استان از 9725 دستگاه به 12 هزار و 175 دستگاه افزایش یافته است.

بنی عامریان گفت: این اقدامات باعث کاهش متوسط عمر ناوگان حمل کالا استان از 27/21 سال به 6/16 سال، ناوگان اتوبوس استان از 1/13 سال به 3/11 سال و ناوگان سواری کرایه از 1/11 سال به 8/5 سال شده است.

وی با اشاره به آمار بالای میانگین عمر ناوگان مینی بوس استان، عنوان کرد: میانگین عمر ناوگان مینی بوس استان 4/23 سال است و با اقدامات انجام شده رشد افزایش سن این ناوگان را ملایم کرده ایم.

بنی عامریان افزایش تعداد مجتمع های خدمات رفاهی بین راهی از یک مورد به 10 مورد، افزایش تعداد دستگاه های تردد شمار از 9 دستگاه به 17 دستگاه، راه اندازی اولین مرکز معاینه فنی خودرو، راه اندازی رادیو صدای راهبران، ایمن سازی 18 باب از مدارس حاشیه جاده ای استان، تأسیس مرکز امداد خودرو و تصویب احداث هشت پایگاه امداد و نجات جاده ای را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت ذکر کرد.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد تسهیلات بنگاه های زودبازده و کارآفرین، گفت: تاکنون 554 میلیارد ریال تسهیلات در بخش حمل و نقل جاده ای در قالب 1175 طرح با اشتغالزایی 2134 نفر جذب کرده ایم و از این لحاظ رتبه اول را در بین ادارات کل حمل و نقل و پایانه های کشور کسب کرده ایم.

بنی عامریان ایمن سازی 50 باب از مدارس حاشیه جاده های استان، راه اندازی سیمای راهبران، تجهیز جاده کرمانشاه ـ بیستون به سیستم توزین در حال حرکت، ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در راه های مواصلاتی استان و تجهیز گردنه بید سرخ به سیستم نظارت تصویری مدار بسته را از برنامه های سال جاری اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان ذکر کرد.

 

لینک

   رفع نقاط پر حادثه در راههای استان کرمانشاه   

مهندس عطاءا... قادری اظهار داشت: رفع نقاط پر حادثه در استان کرمانشاه یکی از کارهای شاخص و مهم این اداره کل در سطح راههای استان در چند سال اخیر بوده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مدیرکل راه و ترابری استان کرمانشاه اضافه نمود : با توجه به اینکه سال جاری سال نوآوری و شکوفایی عنوان گردیده است این اداره کل به همین منظور کارهای شاخصی در سطح راههای استان انجام داده است که یکی از آنها بهسازی و آسفالت تعدادی از راههای مرزی و دیگری ایمن سازی راههای استان خصوصاً در نقاط پر حادثه می باشد .

قادری تصریح کرد: اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه  در سال 86 علاوه بر اینکه حدود 200 کیلومتر از راههای روستایی استان را بهسازی و آسفالت نمود بلکه حدود 50 کیلومتر راه جدید نیز احداث نموده است . و در سال 87 نیز در صورت تأمین اعتبار نسبت به ادامه این روند اقدام خواهد شد .

لینک

   758 کیلومتر از راههای حوزه استحفاظی استان اردبیل خط کشی شد   

در پنج ماهه اول سال 1387 حدود 758 کیلومتر از راههای استان اردبیل خط کشی شد .

به گزارش روابط عمومی اداره  کل راه و ترابری استان اردبیل، معـاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان اردبیل ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد: این عملیات با صرف اعتباری بالغ بر 219/2953 میلیون ریال انجام شد.

حمزه زاده گفت: از راههای حوزه استحفاظی این اداره کل 570 کیلومتر خط کشی سرد در محورهای اردبیل ـ پارس آباد ـ نیر ـ نمین ـ گرمی ـ بیله سوار ـ خلخال ـ مشگین ـ کوثر و 188 کیلومتر خط کشی گرم در همان محورها انجام یافته است .

وی در ادامه اظهار داشت : نصب 2750 عدد تابلوی عمودی ، 15 کیلومتر گاردریل در سطح راههای استان اردبیل ، از دیگر اقدامات انجام شده راهداری اداره کل راه و ترابری این استان است .

 

لینک

   تقدیر از مدیر کل راه و ترابری لرستان   

معاون امور عمرانی استانداری و رئیس کارگروه ایمنی و کاهش تصادفات استان لرستان از مدیر کل راه و ترابری استان قدردانی کرد .

     به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس فراقی ، معاون امور عمرانی استانداری و رئیس کارگروه ایمنی و کاهش تصادفات استان ، با ارسال لوح تقدیر، از مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری لرستان به دلیل تلاشهای ارزندة وی در زمینة ارتقاء ضریب ایمنی عبور و مرور در سطح راههای استان و برنامه ریزی مناسب در این راستا و همچنین حضور مستمر و پیگیریهای جدی ایشان در پیشبرد اهداف کارگروه ایمنی و تصادفات استان لرستان که منجر به کاهش 36 درصدی تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در سه ماهة اول سال جاری شده است ، تشکر و قدردانی کرد .

 

لینک

   احداث واریانت ( کنارگذر) چالانچولان در استان لرستان   

واریانت چالانچولان به طول 5/3 کیلومتر ، یکی از مهمترین پروژه های راهسازی در دست تکمیل استان لرستان است که احداث آن نقش مهمی در کاهش تصادفات رانندگی در منطقة چالانچولان خواهد داشت .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری استان   با اعلام این خبر گفت : پروژة احداث واریانت چالانچولان ،  با صرف اعتباری در حدود 20 میلیارد ریال ، تا کنون بیش از  85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 وی تصریح کرد : این کنار گذر بصورت چهار خطه بوده و عرض سواره رو  در طول مسیر 23 متر می باشد  که پس از تکمیل روکش آسفالت  این محور ، نسبت به تفکیک باندهای رفت و برگشت مسیر  بطور مناسب اقدام خواهد شد که در اینصورت با توجه به عدم وجود هرگونه نقطة پر حادثه در محور مذکور، شاهد کاهش سوانح رانندگی در منطقه خواهیم بود .

مهندس رضایی با اشاره به اینکه سالانه تعدادی از هموطنان عزیز بدلیل بروز  حوادث رانندگی در منطقة چالانچولان و سایر مناطق مسکونی واقع در طول مسیر کشته یا مجروح می شوند ، افزود : با بهره برداری از کنار گذر چالانچولان که از روستای کلنگانه در جنوب شهر چالانچولان شروع و پس از عبور از حاشیة شرقی جادة موجود ، تا روستای زرگران در شمال چالانچولان ادامه می یابد ، ترافیک عبوری به طور کامل به خارج از نقاط مسکونی واقع در طول مسیر انتقال یافته و در نتیجه شاهد کاهش چشمگیر حوادث رانندگی در این نقاط خواهیم بود .

لینک

   مدیر کل جدید فرودگاه بین المللی حضرت امام ( ره ) منصوب شد   

رضا قدیمی با حکم مهندس مؤمنی رخ رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور، به سمت مدیر کل فرودگاه بین المللی حضرت امام (‌ره ) منصوب شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور در این مراسم تودیع و معارفه که در سالن همایش این فرودگاه برگزار شد ، ایجاد مدیریت واحد فرودگاهی در سطح فرودگاه های کشور را از اولویت های مهم شرکت دانست و گفت : اعمال مدیریت یکپارچه فرودگاهی یکی از ضرورت های الزامی برای حفظ دستاوردهای نظام است که در سال های گذشته به آن کمتر توجه شده و قرار است ایجاد مدیریت واحد فرودگاهی با نظر مثبت و حمایت  دکتر بهبهانی وزیر محترم راه و ترابری با تمامی ارگان ها و سازمان های ذیربط بحث و بررسی و توافق شود تا در مراحل اجرا خدمات مطلوب تری به مردم ارائه دهیم .

در این مراسم ضمن تشکر از زحمات  مهدی حمیدانپور مدیر کل سابق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)،  رضا قدیمی عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور به عنوان مدیر کل فرودگاه بین المللی امام ( ره ) معرفی و منصوب شد .

رضا قدیمی حل مشکلات تردد مسافران، کاهش ایستایی ،‌ افزایش سطح خدمات رسانی به مسافران ، ایجاد تعامل بیشتر بین کارکنان سایر ارگان های مستقر در فرودگاه ، احترام به مبانی ارزشی مسافران ،‌ افزایش امکانات ارتباطی و سایر امور مرتبط و همچنین ‌توسعه فرودگاه و اجرای فازهای بعدی را همگام با اجرای طرح های کوتاه مدت از مهمترین برنامه های خود در زمان تصدی این مسؤلیت اعلام کرد .

لازم به ذکر است رضا قدیمی از سال 1381 عضو اصلی کمیسیون بهره برداری از فرودگاه حضرت امام ( ره ) بوده و در 20 سال خدمت در صنعت هوایی کشور سمت های معاون مدیر کل حراست سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور ، سرپرست فرودگاه بین المللی سردار جنگل استان گیلان ،  سرپرست فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران ،  معاون اداری پشتیبانی فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران ، نماینده ویژه معاونت وزیر و ریاست سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص امدادرسانی زلزله بم  ، دبیر کارگروه ستاد حوادث غیر مترقبه در صنعت حمل و نقل هوایی ، دبیر کارگروه پدافند غیرعامل در سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه های کشور را بر عهده داشته است .

 

لینک

   مراسم تقدیر از ورزشکاران اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

در مراسمی با حضور مهندس هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر و معاونین از ورزشکاران تیم فوتبال این اداره کل تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در این جلسه هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر ضمن تقدیر از ورزشکاران و تیم فوتبال این اداره کل ابراز داشت: ورزش موجب ایجاد محیطی سالم به همراه رقابت سالم و سازنده گردیده و مشارکت کارکنان را افزایش خواهد داد. و برای حمایت از ورزشکاران نیاز به پرداخت بیمه ورزشی و هزینه های احتمالی بوده که این اداره کل در این زمینه تمهیداتی را درنظر گرفته و از ورزشکاران خود حمایت خواهد کرد.

همچنین امراله نخعی مسئول ورزش کارکنان و مربی تیم فوتبال  اداره کل راه و ترابری استان بوشهر به گزارشی از فعالیت ها، کیفیت بازی ها، و نیازی های اساسی اعضاء تیم فوتبال این اداره کل پرداخت.

وی در این جلسه ابراز کرد: درمسابقات جام کارگران استان بوشهر تیم اداره کل راه و ترابری با دریافت عناوینی چون آقای گل این دوره از مسابقات با 32 گل زده شده ، بهترین دفاع و فوروارد، بهترین بازی کن و دریافت جام قهرمانی این دوره از مسابقات نشان داده است که از پتانسیل خوبی برخوردار بوده و بازیکنان و ورزشکاران این اداره کل نیاز به حمایت بیشتری دارند.

گفتنی است در این مراسم اهداء جوایز نقدی و هزینه بیمه ورزشی ورزشکاران مورد تصویب قرار گرفت و از کادر فنی و کلیه اعضاء این تیم تقدیر و تشکر شد.

لینک

   برگزاری بسیج راهداری محوری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

 

بسیج راهداری محوری کرمانشاه ـ صحنه به طول 40 کیلومتر در باند رفت و برگشت بزرگراه کربلا از تاریخ 2/6/87 لغایت 7/6/87 با شرکت ادارات راه و ترابری شهرستانهای کرمانشاه هرسین و صحنه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه، بیژن عامریان رئیس اداره نگهداری و ابنیه راههای استان اظهار داشت در این مرحله از بسیج راهداری عملیات لکه گیری و درزگیری آسفالت پاکسازی دهانه خروجی و ورودی پلهای مسیر و عملیات نصب تابلوهای مختلف انتظامی و اخطاری در محور مربوطه صورت پذیرفته است . ایشان کل هزینه عملیات راهداری محوری کرمانشاه ـ صحنه را حدوداً بالغ بر 3000 میلیون ریال برآورد نمود.

و اظهار داشت خوشبختانه عملیات راهداری محوری با موفقیت انجام پذیرفته است .

 

لینک

   انتصاب های جدید در اداره کل راه و ترابری استان یزد   

مدیر کل  راه و ترابری استان طی جلسه ای که با حضور  روسای ستادی تشکیل شد ابلاغ افرادی که بر اساس چارت تشکیلاتی جدید پست گرفته اند را که شامی معاون پشتیبانی (اداری مالی )، راهداری ، راهسازی و فنی می باشد به آنان اعطا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد طی این احکام سید باقر صحیح النسب به عنوان معاونت فنی سیدعباس طباطبایی عنوان سرپرست معاونت راهسازی  محمد علی مظفری به عنوان رئیس اداره نظارت و  مهندس صادقیان به عنوان سرپرست اداره نظارت راه های روستایی و  مهندس گلرسان به عنوان سرپرست اداره امور مهندسین مشاور منصوب شدند.

رضایی در این جلسه طی سخنانی گفت : ناظرین باید تلاش بیشتری انجام دهند و نظارت بیشتری به پروژه ها داشته باشند آنها باید سعی کنند تا کیفیت وکمیت کار تضمین شود  .

وی در خصوص وضعیت پیمانکاران استان گفت : پیمانکاران امکانات ضعیف  دارند پیمانکاران استان با درجه 5 باید تمام دستگاههای راهسازی و راهدرای را در اختیار داشته باشند و گرنه نمی توانند پروژه ها را به نحو احسن و عالی به اتمام برسانند .

وی در خصوص مناقصات نیز گفت : اسناد مناقصه را باید روزنمود به طوری که  اسناد مناقصه قبل از اینکه به دست مشاور و پیمانکار برسد در کمیسیون مناقصه و یا نمایندگان آنها به تأیید برسد وکلیه  مفاداسناد مناقصه باید رعایت گردد و سنادمناقصه چک شده و صورتجلسه شود.

لینک

   گزارشی از فعالیت های انجام شده در اداره راه ابرکوه   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ابرکوه به مناسبت هفته دولت گزارشی از فعالیتهای انجام شده اداره تحت نظارت خود در سال گذشته را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد، خلیل زارع اسد آبادی گفت : در طول سال گذشته روکش آسفالت محور ابرکوه – سورمق به طول 24 کیلومتر، روکش آسفالت راه روستایی ده عرب - عباس آباد به طول 3/5 کیلومتر ، روکش آسفالت راه روستایی اسفندآباد- هارونی به طول 1/2 کیلومتر و سیلکت (با مصالح قیر و ماسه) راههای شهرستان ابرکوه به طول 130 کیلومتر به انجام رسیده است.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ابرکوه درخصوص اقدامات صورت گرفته شده در راههای شهرستان گفت : در سال 86 خط کشی راههای شهرستان ابرکوه به طول 300 کیلومتر، شانه سازی  محور ابرکوه –  سورمق به طول 25 کیلومتر، شانه سازی  محور هارونی – چاهگیر به طول 7 کیلومتر، نصب 1500 عدد علائم مختلف ایمنی در محورهای شهرستان نیز انجام شده است.

وی افزود: شستشوی بیش از 1100 عدد ازعلایم ایمنی، تسطیح و تیغ زنی حریم راههای شهرستان به طول 260 کیلومتر، لکه گیری به میزان 60000 مترمربع و نصب بازتاب ایمنی به میزان700 عدد از دیگر اقدامات انجام گرفته شده اداره راه و ترابری ابرکوه در سال گذشته بوده است.

خیل زارع اسدآبادی درخصوص فعالیت های زمستانی گفت: در زمستان سال گذشته که زمستان بسیار سرد و خشکی نیز بود راهداران این اداره به میزان 800 نفر ساعت برفروبی و عملیات زمستانی انجام داده اند که در نوع خود قابل توجه و ستایش است .

 وی اضافه کرد: گشت راهداری به میزان 4200 نفر ساعت ، تعمیرات ابنیه فنی به میزان 5 مورد و احداث 3 دستگاه پل تعمیر و تجهیز 15 دستگاه از ماشین آلات راهداری و تعمیر و نگهداری راهدارخانه ابرکوه از دیگر اقدامات بارز راهداران شهرستان ابرکوه است.

وی گفت: در ایام تعطیلات  نوروز نیز 700 نفر ساعت کشیک تعطیلات نوروزی انجام داده اند و خدمات قابل ارائه ای در ایام نوروز به مسافرین ارائه شده است. همچنین ایمن سازی 3 مورد از مدارس حاشیه راهها در ابرکوه نیز به اتمام رسیده است.

 رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ابرکوه در پایان با تأکید به اینکه نکته که در سالجاری نیز سعی می کنیم بهتر ازسال گذشته وفعالتر و پویاتر تلاش نماییم و به همراه راهداران سختکوش ابرکویی از هیچ کوششی فروگذار نکنیم افزود: راهداران ابرکوه در هر وقت و هر مکان آمادگی دارند نسبت به

فراهم نمودن سرعت عبور و مرور محورهای ارتباطی ابرکوه تلاش کنند و اداره راه و ترابری ابرکوه نیز به مانند گذشته پاسخگوی مردم و مراجعین و همچنین عبورکنندگان از جاده ها استان و شهرستان می باشد.

لینک

   مراسم تجلیل از راهداران بازنشسته و جانباز در اداره راه و ترابری یزد   

در مراسمی از پرسنل جانباز اداره کل راه و ترابری استان یزد و بازنشستگان سالهای قبل تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد، به مناسبت چهارم شعبان سالروز میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روز جانباز از جانبازان اداره کل راه و ترابری استان یزد و به مناسبت بیست و ششم مرداد ماه سالروز ورود آزادگان سرافراز به کشور اسلامی از آزادگان این اداره کل و همچنین از بازنشستگان سالهای قبل تجلیل و قدردانی به عمل آمد.

در این مراسم غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان یزد طی سخنانی گفت: ما هرچه داریم از جانبازان ، ایثارگران و آزادگان عزیز است که باید هرساله یاد آنها گرامی داشته شود و هیچگاه آنها را از یاد نبریم که چه تلاشهای در طول 8 سال دفاع مقدس از خود به نمایش گذاشتند.

رضایی در رابطه با بازنشستگان نیز گفت : قدردانی از خدمات ارزشمند راهداران در طول 30 سال خدمت باید هر ساله به نحو شایسته و بایسته ای برگزار شود تا هیچگاه تلاشهایی را که  این افراد در سرما و گرما برای حفظ و نگهداری از جاده ها و ایمن سازی عبور مسافرین انجام می دهند به فراموشی سپرده نشود.

رضایی ضمن آروزی توفیق برای تک تک افرادی که در عرصه راهداری تلاش و کوشش می کند افزود:امیدوارم افرادی که بعد از 30 سال و یاکمتر به توفیق بازنشستگی نایل آمده اند همانگونه که در زمان خدمت با از خود گذشتگی و ایثار از راههای استان پاسداری نموده اند اکنون نیز با همان روحیه تجارب خود را در اختیار نسل جوان قرار دهند.

در پایان این مراسم مدیر کل و معاون اداری مالی راه و ترابری استان به سوالات مطروح شده توسط راهداران پاسخ گفته و از راهدارانی که طی سالهای 85 و 86 بازنشسته شده اند و همچنین جانبازان ایثارگروآزادگان سرافراز  با اهداء جایزه و لوح تقدیر قدردانی به عمل آورند.

 

لینک

   رفع نقاط پرحادثه در راههای استان کرمانشاه   

مدیر کل راه و ترابری کرمانشاه اظهار داشت: رفع نقاط پرحادثه در استان کرمانشاه یکی از کارهای شاخص و مهم این اداره کل در سطح راههای استان در چند سال اخیر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه، مهندس قادری بیان کرد: با توجه به اینکه سال جاری سال نوآوری و شکوفایی عنوان گردیده است این اداره کل به همین منظور کارهای شاخصی در سطح راههای استان انجام داده است که یکی از آنها بهسازی و آسفالت تعدادی از راههای مرزی و دیگری ایمن سازی راههای استان خصوصاً در نقاط پرحادثه می باشد.

وی افزود: اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در سال 86 علاوه بر اینکه حدود 200 کیلومتر از راههای روستایی استان را بهسازی و آسفالت نمود بلکه حدود 50 کیلومتر راه جدید نیز احداث نموده است. و در سال 87 نیز در صورت تأمین اعتبار نسبت به ادامه این روند اقدام خواهد شد.

لینک

   بهره برداری از روکش آسفالت قسمتی از محور میدان خاتم   

مدیر کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان گفت: طرح بهسازی و روکش آسفالت قسمتی از محور میدان خاتم، پلیس راه میرجاوه با هدف کاهش حجم ترافیک و تصادفات به بهره برداری رسید.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، مهندس شهنوازی افزود: واقع شدن شهرک صنعتی، گمرک، شرکت ایران گاز و بهشت محمد در حدفاصل میدان خاتم به پلیس راه میرجاوه موجب افزایش روزافزون حجم ترافیک و به دنبال آن افزایش آمار تصادفات در این محور شده است. با انجام مطالعاتی روی این محور ایمن سازی و عملیات بهسازی شامل ارتقای این محور از راه اصلی به بزرگراه با خطوط رفت و برگشت مجزا، با دوربرگردانهای مربوطه صورت گرفته است وی ادامه داد: به این طرح که به طول یک هزار و 600 متر است، 6 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

همچنین عرض راه 22 متری و با 2 شبکه رفت و برگشت به عرض 11 متر، عرض آسفالت 21 متری و استفاده از آسفالت گرم مهمترین مشخصات فنی طرح محسوب می شود و حجم خاکریزی 34 هزار و 240 متر مکعب، حجم خاکبرداری 33 هزار و 400 متر مکعب، حجم زیراساس 10 هزار و 18 متر مکعب، حجم آسفالت 9 هزار و 320 تن و حجم اجرای جدول 3 هزار و 400 متر است و کارفرمایی این طرح بر عهده اداره کل راه و ترابری استان و کنترل کیفی طرح به عهده آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوده است.

لینک

       

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان با ذکر آغاز عملیات اجرایی 4 بانده نمودن راههای استان سمنان، اتمام و بهره برداری از کلیه مسیرهای اصلی و فرعی استان در 3 سال آینده به صورت چهار بانده را نوید داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، وی محوریت توسعه در استان سمنان را صنایع دانسته و خاطرنشان کرد: بدون احداث و بهسازی جاده ها محوریت توسعه در استان دچار مشکل می شود و در جاده های غیر ایمن رغبتی جهت سرمایه گذاران صنعتی وجود ندارد.

مهندس قربانپور با ذکر آمار روکش آسفالت سالیانه حدود 220 کیلومتر و در مجموع 700 کیلومتر راههای استان در مدت سه سال خدمت دولت نهم، روشنایی (روشن نمودن) جاده های استان و تعامل با دستگاههای ذیربط جهت ایجاد فضای سبز در این مکانها جهت استراحت و کاهش تصادفات را در جاده های استان مطرح کرد.

مدیر کل راه و ترابری استان افتتاح 14 کیلومتر از مسیر چهاربانده دامغان ـ چشمه علی را تا پایان شهریور نوید داد.

لینک

   طرح شیارهای لرزاننده در محورهای ارتباطی همدان به اجرا درآمد   

برای اولین بار در استان همدان طرح شیارهای لرزاننده با اعتباری بالغ بر 1200 میلیون ریال از محل ملی های ابلاغی به اجرا درآمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، این طرح به طول 350 کیلومتر هم اکنون در محورهای اصلی شریانی با هدف افزایش ایمنی تردد و جلوگیری از تصادفات در هنگام خواب آلودگی و خستگی رانندگان در حال اجرا است، گفتنی است اجرای این طرح در قسمتهای کناری راه با هدف جلوگیری از خارج شدن وسائط نقلیه از مسیر و در وسط راههای متصل به هم مانع برخورد رو در رو وسائط نقلیه خواهد شد. در محلهای سبقت ممنوع مسیرهای اصلی و شریانی نیز موجب تمایل نداشتن راننده به سبقت می شود.

لینک

   تقدیر از معاون سابق مدیر کل راه و ترابری استان تهران   

مراسم تودیع و تقدیر از معاون فنی اداره کل راه و ترابری تهران، مهندس اکبر میرشفیعی برگزار شد.

در جلسه شورای راهداری این اداره کل  مهندس صدیقی مدیر کل اداره کل راه و ترابری استان تهران از خدمات مهندس میرشفیعی در راه و ترابری تهران تقدیر کرد.

مهندس میرشفیعی به مدت 5 سال در سمت معاون راه روستایی و معاون فنی مشغول خدمت در این اداره کل بوده است.

وی در این جلسه خدمت در مجموعه وزارت راه و ترابری را افتخاری در مراحل کاری خود دانست و از مدیریت و کارکنان راه و ترابری تشکر کرد.

در پایان مراسم لوح یادبودی به وی اهداء شد.

لینک

   نصب علایم ایمنی از عوامل مؤثر در افزایش ضریب ایمنی محورها   

امروزه به دلیل رشد فزاینده ترافیک و تردد زیاد وسایل نقلیه در محورها نصب انواع علایم ایمنی در جاده ها می تواند یکی از عوامل مؤثر در افزایش ایمنی راههای ارتباطی محسوب شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس اسماعیل فولادی رئیس اداره ایمنی و حریم راه این اداره کل با بیان این مطلب افزود: علایم از نظر استقرار و جانمایی بر دو نوع افقی ( از قبیل چشم گربه ای، خط کشی، هاشورها و ...) و عمودی (از قبیل تابلوهای اطلاعاتی، اخباری، انتظامی و ...) بوده که به عنوان زبان گویای جاده ها محسوب می شوند.

وی در ادامه با خاطر نشان ساختن نقش علایم در ایمنی محورها افزود: از آنجا که تهیه علایم از محل اعتبارات ملی بوده لذا حفظ و صیانت از آنان موجب حفظ سرمایه ملی محسوب که همانا یکی از وظایف ذاتی همه آحاد ملت بوده و همینطور سبب ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر راهداران عزیز در نگهداری از راهها می شود.

رئیس اداره ایمنی و حریم راه اداره کل راه و ترابری استان ضمن برشمردن اقدامات وسیع  و گسترده این اداره کل در زمینه ایمنی محورهای استان افزود: این اداره کل در سال 1387 با تمام توان خود در جهت ایمنی محورها گام بسیار مثبتی برداشته است.

تهیه و نصب شبکه های ایمنی در محورهای شریانی خاص و نقاط پرحادثه استان، طرح پاکسازی حریم راههای استان، تهیه و اجرای گاردریل در محورهای شهید صالحی، ساری ـ خزرآباد و نقاط پرتگاهی در خصوص تفکیک خطوط ترافیک ـ تهیه و اجرای روشنایی محور ساری ـ خزرآباد ـ تهیه علایم و تابلوهای فلوئورسنتی برای آشکار سازی نقاط پرحادثه و ... از جمله اقدامات اداره ایمنی و حریم راه این اداره در

لینک

   67 میلیارد ریال برای حذف نقاط حادثه خیز مازندران اختصاص یافت   

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مازندران از اختصاص شش میلیارد و 700 تومان اعتبار برای حذف نقاط حادثه خیز استان در سالجاری خبر داد.

به گزارش اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران، فرهاد صالحیان در جلسه کار گروه ایمنی مازندران در استانداری افزود: در حال حاضر 300 نقطه حادثه خیز در مازندران و شش هزار نقطه حادثه خیز در کشور شناسایی شده که به مرور برای رفع آن برنامه ریزی شده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه ریزی هایی برای هدف گذاری روز بدون حادثه در استان صورت گرفته است.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اشاره به اینکه 15 مهرماه سالجاری به عنوان روز بدون حادثه در استان نامگذاری شده است، تصریح کرد: برنامه ریزی های تبلیغاتی و توزیع و چاپ بروشور جهت فرهنگ سازی این مهم در جامعه صورت گرفته است.

صالحیان با بیان اینکه 100 درصد عامل تصادفات جاده ای را عوامل انسانی تشکیل می دهند، یادآور شد: استفاده کنندگان سیستم حمل و نقل جاده ای نقش اساسی را در کاهش تصادفات ایفا می کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: به زودی سیمای راهبران مازندران فعالیت خود را آغاز خواهد نمود که این برنامه می تواند زمینه ساز خوبی برای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی تمامی عوامل فعال در عرصه حمل و نقلی استان باشد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مازندران گفت: تعداد استفاده از دوربین های کنترل سرعت استان از سوی ماموران راهنمایی و رانندگی از 147 هزار مورد در سه ماه نخست سال گذشته به 967 هزار مورد رسیده که نویدبخش ارتقا فرهنگ ایمنی و ترافیک در جاده های استان است.

معاون عمرانی استانداری مازندران نیز در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از راههای نهادینه کردن فرهنگ ترافیک اعمال قوانین است اظهار داشت: تبلیغات در این راستا باید در جهت اجرای اهداف متعالی باشد.

سید عیسی هاشمی حیدری افزود: وزارت راه و ترابری باید توجه ویژه ای به راه های استان و اعتبارات راهداری این خطه سفرخیز کند. مازندران از طریق چهار محور مواصلاتی کندوان، هراز، فیروزکوه و سمنان روزانه پذیرای مسافران و رانندگان بسیاری است.

 

لینک

   راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد رتبه سوم را بین دستگاه های اجرایی استان کسب کرد   

 

اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد بین دستگاههای اجرایی استان کهکیلویه و بویراحمد رتبه سوم را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، براساس گزارش دفتر منابع انسانی و تحول اداری استانداری این استان اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در مقایسه شاخص های عمومی و شاخص های اختصاصی ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی موفق به کسب این مقام در بین سایر ادارات استانی شده است.

 

لینک

   بهره برداری از راه آسفالته روستای میانکاله آغاز شد   

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت بهره برداری از راه روستایی میانکاله از توابع شهر خان ببین با حضور استاندار مهندس محمودزاده، معاونان، فرماندار شهرستان رامیان و تنی چند از مدیران و اهالی این روستا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، مهندس گرزین رئیس اداره راه و ترابری علی آباد ـ رامیان در این زمینه گفت: زیرسازی و آسفالت محور روستایی میانکاله به طول 5 کیلومتر جزو مصوبات سفر دوم ریاست محترم جمهوری به استان گلستان بوده که با همت و تلاش پرسنل و حمایت های مسئولان با سرعت خوبی و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی اعتبار هزینه شده این پروژه را 4100 میلیون ریال اعلام نموده اضافه کرد: در هفته دولت سالجاری در حوزه راه و ترابری علی آباد و رامیان 8 پروژه راهداری و راهسازی با اعتباری بالغ بر سیزده هزار و هشتصد و سی و چهار میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

 

لینک

   بیش از 360 میلیون ریال صرف ایمن سازی محورهای ارتباطی غرب گلستان شد   

به منظور تکمیل و هدایت رانندگان و افزایش ایمنی راه ها و تردد وسایل نقلیه حوزه استحفاظی غرب گلستان بیش از 360 میلیون ریال هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، رئیس اداره راه و ترابری غرب گلستان گفت: تهیه و نصب 150 متر مربع تابلوهای اطلاعاتی با هزینه 200 میلیون ریال در بزرگراه سه راهی یساقی ـ گلوگاه، بندر ترکمن ـ آق قلا از جمله فعالیتها برای ایمن سازی محور فوق می باشد.

به گفته مهندس رمضان سیستانی، تهیه و نصب تعداد چهار هزار و 500 عدد بازتاب چشم گربه ای یک طرفه و دو طرفه با هزینه 152 میلیون و یکصد هزار ریال از اقداماتی است که در محورهای بندر ترکمن ـ سه راهی یساقی، گمیشان و کردکوی انجام شده است.

وی همچنین انجام عملیات خط کشی به طول چهار هزار و یکصد متر در محور راه روستایی جفا کنده به کار  کنده را با اعتباری معادل سیزده میلیون ریال از دیگر اقدامات ایمن سازی در محورهای ارتباطی غرب استان عنوان کرد.

اداره راه و ترابری غرب گلستان شامل شهرستانهای کردکوی، بندر ترکمن، و بندر گز است و بیش از 722 کیلومتر از راه های استان را در محدوده خود جای داده است.

لینک

   پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستای ویزوار شهرستان بندر گز آغاز شد   

رئیس اداره راه و ترابری غرب گلستان گفت: فاز اول پروژه زیرسازی و آسفالت راه روستای ویزوار شهرستان بندر گز به طول پنج کیلومتر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس رمضان سیستانی افزود: طول این پروژه 25 کیلومتر است که عملیات زیرسازی و آسفالت فاز اول آن با اعتبار یکهزار میلیون ریال از محل منابع استانی اجرایی شده است.

به گفته وی، در صورت تأمین اعتبارات لازم، مجموع این پروژه در فاصله زمانی اندکی به پایان می رسد.

سیستانی، این جاده را از محورهای ارتباطی غرب گلستان با استان سمنان و بخشی از روستاهای مازندران نام برد و اضافه کرد: این محور علاوه بر توسعه ارتباطات اقتصادی، اجتماعی و تسهیل در مراودات، کاهش هزینه ها را به دنبال دارد و نیز دارای کاربرد توریستی می باشد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر این محور شنی بوده و مشخصات راه روستایی را دارد.

در مراسم آغازین عملیات زیرسازی و آسفالت جاده ویزوار، نماینده مردم غرب گلستان در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل راه و ترابری گلستان، فرماندار، بخشداران مرکزی بندر گز و نوکنده، امام جمعه و جمعیت زیادی از مردم منطقه حضور داشتند.

اداره راه و ترابری غرب گلستان شهرستانهای کردکوی، بندر ترکمن، بندر گز را شامل می شود و بیش از 772 کیلومتر از راههای استان را تحت پوشش دارد.

لینک

   بیش از پنج میلیارد ریال برای آسفالت راه روستایی شاهکوه سفلی درگلستان اختصاص یافت   

رئیس اداره راه و ترابری گرگان اعلام کرد: برای زیرسازی و آسفالت محور پنج کیلومتری روستایی شاهکوه سفلی، پنج میلیارد و 200 میلیون ریال تخصیص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، عبدالهادی کاویان گفت: این پروژه از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری به استان بوده که با اجرای این عملیات، تمام محور گرگان ـ توسکستان ـ شاهرود درحوزه گلستان آسفالت می شود.

به گفته وی، علاوه بر زیرسازی و آسفالت محور فوق، ایمن سازی این محور از قبیل تعریض، شانه سازی، خط کشی و نصب علائم نیز اجرا می شود.

روستای شاهکوه سفلی در 53 کیلومتری شرق گرگان مرکز استان گلستان و در محور ارتباطی گرگان ـ چهار باغ ـ شاهرود واقع شده است.

بالغ بر 703 کیلومتر از راه های استان گلستان در حوزه استحفاظی گرگان قرار دارد.

 

لینک

   آسفالت 5/6 کیلومتر از محور شش آب ـ اولنگ در شهرستان رامیان آغاز شد   

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد کتول و رامیان گفت: آغاز عملیات آسفالت گرم محور رامیان ـ اولنگ با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 85 میلیون ریال آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس اسماعیل گرزین افزود: عملیات فوق با هدف برقراری عبور و مرور روان و ایمن در طول 5/6 کیلومتر باقیمانده از این محور انجام می شود.

وی طول محور رامیان به شاهرود را 125 کیلومتر اعلام و افزود: 45 کیلومتر در حوزه راه و ترابری گلستان می باشد که با اتمام 5/6 کیلومتر در دست اقدام کلیه محور در حوزه استحفاظی استان گلستان آسفالت می شود.

مهندس گرزین افزود: زیرسازی و آسفالت این محور از پروژه های مصوبات سفر اول و دوم ریاست محترم جمهوری می باشد.

همچنین وی از شروع طرح ایمن سازی محور فوق با توجه به اهمیت خبر داد و افزود: نصب علائم و تابلوهای جدید، لکه گیری، شانه سازی و احداث کانال در انتهای حریم راه با اعتباری معادل 700 میلیون ریال از دیگر اقدامات این اداره در محور فوق می باشد.

لینک

   از کارمند بسیجی نمونه گلستان در سال 87 تقدیر به عمل آمد   

حوزه مقاومت بسیج شهید بهشتی استان گلستان از تقی باقری راد کارمند اداره کل راه و ترابری گلستان به عنوان کارمند نمونه بسیجی سال 87 با اهداء لوح تقدیر سوی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در این لوح آمده است: با استعانت از خداوند متعال و با الهام از حدیث شریفه «من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق» و تلاش و حضور فعال در برنامه های پایگاه بسیج اداره از نامبرده به عنوان کارمند بسیجی نمونه سال 87 در هفته دولت تقدیر و تشکر به عمل می آید.

قابل ذکر است باقری راد رئیس اداره تدارکات و کارپردازی اداره کل راه و ترابری گلستان و مدیر امور آموزش و نیروی انسانی پایگاه مقاومت بسیج شهید کلانتری اداره کل و عضو شورای اصلی پایگاه می باشد.

 

لینک

   عملیات اجرای باند دوم بزرگراه مهران به زودی آغاز می شود   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام اعلام کرد: عملیات اجرایی باند دوم بزرگراه مهران ـ مرز عراق به زودی آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده توضیح داد: این پروژه به طول 11 کیلومتر و شامل 2 دستگاه پل بزرگ و 30 دستگاه پل کوچک است.

وی افزود: پیش از این باند رفت بزرگراه مورد بهره برداری قرار گرفته و با توجه به ترافیک، ترانزیت سوخت و کالا و تردد زائرین عتبات عالیات، اجرای باند دوم بزرگراه در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

لینک

   آغاز فاز دوم اصلاح باند فرودگاه شهدای ایلام   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام از آغاز عملیات اجرایی فاز دوم اصلاح باند فرودگاه شهدای ایلام خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده گفت: در این مرحله قسمت قوس قائم باند موجود برداشته شده و عملیات اجرایی پروژه بر مبنای نقشه و مشخصات جدید مورد بازنگری قرار گرفته و اجرا خواهد شد.

وی افزود: با شروع عملیات اجرای فاز دوم پروازهای فرودگاه به مدت 4 ماه تعطیل می شود.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام تصریح کرد: در فاز اول، باند فرودگاه تطویل یافته و از 2800 متر به 3200 متر افزایش پیدا کرد.

مهندس نصرالهی زاده اعتبار هزینه شده برای اجرای این پروژه را 40 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این مبلغ از سال 85 تاکنون از اعتبارات سفر استانی هیئت دولت هزینه شده و جهت تکمیل باند نیز 75 میلیارد ریال دیگر مورد نیاز می باشد.

لینک

   از کارمندان و دانش آموزان ممتاز اداره کل راه و ترابری گلستان تقدیر شد   

با فرا رسیدن هفته دولت و روز کارمند اداره کل راه و ترابری طی مراسم باشکوهی و با حضور کلیه پرسنل و خانواده های آنها از کارمندان شاغل در اداره کل تجلیل به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان در این مراسم مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری استان گلستان ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت از تلاشها و زحمات انجام گرفته در طی یکسال گذشته توسط پرسنل شاغل در این اداره کل و خانواده های آنها تقدیر کرد.

وی افزود: راهداری به عنوان یک عبادت محسوب می شود چرا که موجب تسهیل در امور جاری مردم و توسعه را به همراه دارد. وی یاد و خاطره دو تن از شهدای دولت رجایی و باهنر را گرامی داشت و عنوان نمود باید تلاش نمود تا دنباله رو این شهیدان گرامی باشیم.

در ادامه مراسم از کارکنان بازنشسته به نحو شایسته ای تقدیر گردید و به رسم یادبود لوح تقدیری به این عزیزان اهداء شد. همچنین در این مراسم از دانش آموزان ممتاز فرزندان همکار تقدیر به عمل آمد.

لینک

   وزیر راه و ترابری از تونل امام زاده هاشم بازدید کرد   

دکتر بهبهانی یکشنبه بعد از ظهر با حضور در محل اجرای پروژه واریانت گردنه امام زاده هاشم در جریان موانع و مشکلات اجرای این تونل قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در بازدید از اجرای پروژه واریانت گردنه امام زاده هاشم با مشاور و پیمانکار طرح، گفتگو و موانع و مشکلات طرح را بررسی کرد.

قطعه اول واریانت گردنه امام زاده هاشم شامل 3200 متر تونل است که تاکنون 1950 متر آن حفاری و در حدود 75 درصد قسمت حفاری شده پوشش بتنی انجام شده است.

دکتر بهبهانی در این بازدید از پیمانکار درخواست کرد که تا یکسال و نیم آینده قطعه نخست واریانت گردنه امام زاده هاشم به پایان برسد.

با اجرای کامل واریانت گردنه امام زاده هاشم مسیر هراز حدود 10 کیلومتر کوتاه می شود.

تاکنون برای اجرای قطعه اول این پروژه 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

وزیر راه و ترابری پیش از بازدید تونل امام زاده هاشم از اجرای پروژه مرمت پل بومهن بازدید و در جریان امور قرار گرفتند.

لینک

   افتتاح چند پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی در شهرستان بهار   

در ششمین روز از هفته دولت طی مراسمی با حضور امام جمعه بخش لالجین، معاون فرمانداری شهرستان بهار و چند تن از مسئولان شهرستان بهار پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی ساری قمیش ـ میرزا حصاری به طول 12 کیلومتر با عرض 5/5 متر با صرف هزینه ای بالغ بر 4953 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در این مراسم که اهالی روستا نیز با نصب پرده و ذبح قربانی در جمع مسئولین حضور داشتند، رئیس راه شهرستان بهار طی ایراد سخنانی به نحوه اجرای پروژه های شهرستان و همچنین ارائه عملکرد سه ساله اخیر پرداخت.

آنگاه امام جمعه شهر لالجین پس از ابراز لطف به مجموعه راه و ترابری در جمع حاضرین مطالبی ایراد نمود.

در پایان دو پروژه دیگر راه روستایی جعفراباد پرلوک به طول 5/1 کیلومتر با صرف هزینه ای بالغ بر 2207 میلیون ریال و پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی حسن ابدال به طول 10 کیلومتر به عرض 5/5 متر با صرف هزینه ای بالغ بر 5935 میلیون ریال به طور همزمان اعلام و مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

لینک

   اداره راه فیروزکوه نمونه شد   

اداره راه فیروزکوه از طرف استانداری تهران در سطح شهرستان فیروزکوه به عنوان واحد نمونه شهرستانی انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری تهران، در یازدهمین جشنواره شهید رجایی که هفته گذشته در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، اداره راه فیروزکوه در سطح این شهرستان به عنوان اداره برتر شناخته شد.

شایان ذکر است که مهندس اصغرزاده، رئیس اداره راه فیروزکوه لوح تقدیر خود را از دکتر کامران دانشجو، رئیس ستاد یادواره شهید رجایی و استاندار تهران دریافت کرد.

لینک

   ختم یک جزء قرآن کریم هر روز در راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان همکاران اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان هر روز یک جزء قرآن کریم را در محل سالن اجتماعات بعد از پایان ساعت اداری ختم می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان ختم یک جزء قرآن کریم از ابتدا ماه مبارک رمضان آغاز شده و استقبال از این جلسات هم خوب می باشد که متوسط هر روز تا این لحظه 70 نفر می باشد که به احتمال زیاد هر روز به آمار شرکت کنندگان اضافه خواهد شد.

 

لینک

   عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در گلستان انجام شد   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان خبر داد: هم اکنون عملیات ایمن سازی مرحله اول سه راهی کلاله در شرق استان در طول یک هزار و 800 متر از این محور به اجراء درآمده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان،  مهندس حسین محبوبی گفت: این اقدام با هدف کاهش تصادفات مکرر در این محور انجام و برای آن 850 میلیون ریال از محل اعتبارات بخش ایمنی هزینه شده است.

به گفته وی، خرید و نصب تابلوهای اطلاعاتی سرعت گیر، جهت نما و فلورسنتی و تابلوهای مثلث و دایره، سرعت گیر، میله ترافیکی، چشم گربه ای، خط کشی، تعریض باند برای دور زدن و تعریض قسمتی از آسفالت باند شمالی، اقداماتی است که به منظور ایمن سازی محور فوق انجام شده است.

معاون راه و ترابری گلستان، طرح ایمن سازی محور فوق را در سه مرحله قابل اجرا دانست و گفت: مرحله دوم این طرح، تعریض محدوده ای از باند جنوبی و مرحله نهایی، تکمیل تعریض و نصب جدا کننده (گاردریل) و روشنایی محل مورد نظر می باشد.

به گفته محبوبی، در صورت تأمین اعتبار مورد نظر مراحل بعدی این طرح اجرایی می شود.

 

لینک

   بیش از سه میلیارد ریال برای رفع دو نقطه پرحادثه درگلستان هزینه شد   

 

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری گلستان از هزینه شدن سه میلیارد و 550 میلیون ریال اعتبار برای اصلاح و رفع دو نقطه پرحادثه شرق استان در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس سید عباس شیرنگی گفت: محورهای مینودشت ـ سه راهی کلاله (سه راهی دوزین) و سه راهی کلاله ـ تنگراه (سه راهی تراجیق) دو نقطه پرحادثه شرق استان بودند که اصلاح شده اند.

وی ادامه داد: زیرسازی و آسفالت باند جنوبی و یک دستگاه پارکینگ در باند شمالی و رمپ ورود و خروج سه راهی دوزین و تراجیق به طول هر کدام یکصد متر و زیرسازی و آسفالت باند شمالی سه راهی کلاله و احداث چهار دستگاه پل دو متری در باند جنوبی محل های فوق از جمله اقداماتی است که به منظور رفع حادثه سه راهی دوزین و تراجیق انجام شده است.

به گفته شیرنگی، این پروژه ها از اعتبارات سال 86 به بهره برداری رسیده اند.

وی اظهار داشت: در سال جاری نیز حدود 40 میلیارد ریال برای رفع نقاط پرحادثه استان پیش بینی شده که در صورت تخصیص آن امید است در سال جاری به اجرا در آید.

نقطه پر حادثه، محلی است که سالانه تصادفات زیادی در آن به وقوع می پیوندد و هر سال وزارت راه و ترابری اعتباراتی را با هدف کاهش تصادف در این نقاط، اختصاص می دهد.

 

لینک

   طرح محوری راهداری تابستانه استان گلستان پایان یافت   

طرح محوری راهداری تابستانه گلستان در 400 کیلومتر از محورهای اصلی و پنج حوزه اداره راه و ترابری استان به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان در این طرح که از اول مردادماه سال جاری آغاز شد 136 هزار متر کانال و قنو در انتهای حریم راه ها به منظور هدایت سیلاب و ابهای سطحی احداث، علف تراشی و تسطیح حریم راهها به میزان شش میلیون و 941 هزار متر مربع و زباله های 389 کیلومتر از راه های استان جمع آوری شده است.

مهندس محمد تقی جوان شورابی اعلام کرد: شش هزار و 55 متر مربع لکه گیری و آسفالت 146 هزار و 200 متر مربع رفع افتادگی شانه راه؛ جلوگیری از فعالیت 772 دست فروش حاشیه راه از دیگر اقدامات انجام شده در این طرح بوده است.

وی ادامه داد: همچنین نصب 72 عدد سایبان، اصلاح و تعویض دو هزار و 77 علامت و جمع آوری تابلوهای فرسوده، ایمنی راهها به تعداد 1769 عدد و 620 دستگاه تنقیه و بازگشایی دهانه پلها و نصب 500 پلاکارد حاوی شعارهای ایمنی در حریم راهها از فعالیتهای دیگری است که طی این مدت در این طرح انجام شده است.

مدیر کل راه و ترابری گلستان خاطرنشان ساخت: در طرح راهداری تابستانه امسال استان 16 اکیپ با استعداد 200 نیروی انسانی و 95 دستگاه ماشین آلات سبک سنگین، فعالیت داشتند.

به گفته مهندس شورابی، هدف از اجرای این طرح ایجاد منظر و چشم اندازی زیبا و برقراری ترددی ایمن و روان در طول راه های گلستان همزمان با آغاز فصل تابستان و مسافرتهای زیارتی و سیاحتی به این استان بوده است.

وی ادامه داد: این طرح در دهم شهریور ماه سالجاری با 22 میلیارد ریال اعتبار به پایان رسید.

 

لینک

   با فرا رسیدن هفته دولت بهره برداری از راه آسفالته روستای میانکاله آغاز شد   

همزمان با فرا رسیدن هفته دولت بهره برداری از راه روستایی میانکاله از توابع شهر خان ببین با حضور استاندار مهندس محمودزاده، معاونین، فرماندار شهرستان رامیان و تنی چند از مدیران و اهالی این روستا آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، مهندس گرزین رئیس اداره راه و ترابری علی آباد ـ رامیان در این زمینه گفت: زیرسازی و آسفالت محور روستایی میانکاله به طول 5 کیلومتر از اولین مصوبات سفر دوم ریاست محترم جمهوری به استان گلستان بوده که با همت و تلاش پرسنل و حمایت های مسئولین با سرعت خوبی و در هفته دولت به بهره برداری رسید.

وی اعتبار هزینه شده این پروژه را 4100 میلیون ریال اعلام نموده اضافه کرد در هفته دولت سالجاری در حوزه راه و ترابری علی آباد و رامیان 8 پروژه راهداری و راهسازی با اعتباری بالغ بر سیزده هزار و هشتصد و سی و چهار میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

 

لینک

   اهداء خون توسط پرسنل اداره کل راه و ترابری گلستان   

 

با فرا رسیدن هفته دولت کارکنان مومن و فداکار اداره کل راه و ترابری گلستان به اهدای خون پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، با هماهنگی به عمل آمده با سازمان انتقال خون استان و استقرار اکیپ سیار این سازمان در محل اداره کل همکاران شاغل در اداره کل راه و ترابری قسمتی از خون خود را در جهت مشارکت در کار خیر و کمک به همنوع خود اهداء کردند.

 

لینک

   ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایمنی و کاهش تصادفات نیازمند ایجاد عزم ملی است   

 

تعداد و شدت تصادفات، آمار مرگ و میر و جراحات ناشی از سوانح جاده ای در کشور وضعیت مطلوبی را نشان نمی دهد. این موضوع با توجه به خسارات جانی و مالی هنگفتی که از این ناحیه به پیکره جامعه تحمیل می شود ایجاد عزمی ملی توسط تمامی عوامل دست اندرکار را طلب می نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان که در نشست بررسی آمار تصادفات سخن می گفت، تصریح کرد: در کشور ما حمل و نقل زمینی به عنوان وجه غالب ارتباط تمامی نقاط جمعیتی، بنادر و مبادی ورودی و خروجی کشور را با یکدیگر برقرار ساخته است. از طرفی تعداد خودروها، حجم تردد و جابجایی بار و مسافر طی دو دهه اخیر افزایش چشمگیری داشته است. به همین لحاظ توسعه، تعریض، بهسازی و نگهداری خطوط حمل و نقل زمینی که قریب به نود درصد بار و مسافر از طریق آن صورت می پذیرد امری اجتناب ناپذیر بوده و به عنوان فعالیتهای رایج در سطح راههای استان به صورت مستمر جریان دارند.

مدیر کل راه و ترابری استان با اشاره به آمار مرگ و میر و جراحات ناشی از سوانح جاده ای خاطرنشان ساخت: می توان با بکارگیری تمهیدات مهندسی کنترل و نظارت، تبلیغات کافی، اطلاع رسانی عمومی، آموزش فراگیر، راهنمایی و ارشاد و بعضاً تأدیب خاطیان گامی به سوی ارتقاء و اعتلای فرهنگ ایمنی و به تبع آن کاهش تصادفات جاده ای برداریم.

مهندس رحیمی اظهار امیدواری کرد: با بررسی تصادفات و ارائه راهکارهای لازم برای پیشگیری از تصادفات و تلفات جاده ای قدم های مثبت در راه ارتقای سطح ایمنی در حمل و نقل جاده ای برداشته شود.

مهندس صالحیان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان نیز در این نشست بهره گیری از توانمندی و مشارکت عمومی همه استفاده کنندگان از جاده را عامل اصلی ارتقاء ایمنی در جاده دانسته و تصریح کرد: جهت دست یابی به سطح قابل قبول ایمنی در راهها و کاهش تصادفات و تلفات ناشی از آن باید تمامی گروه ها و دست اندرکاران مرتبط دو مقوله حمل و نقل را درگیر کرده و از توان همه گروه ها برای رسیدن به شرایط مطلوب بهره بگیریم. مدیر کل حمل و نقل پایانه های استان در خصوص روز بدون حادثه پیشنهاد کرد: با برنامه ریزی و ایجاد بستر لازم امکان فعالیت فرمانداری های هر شهر را مهیا و فرمانداران، بخشداران و دهیاران با بهره گیر از امکانات و تواناییهای خود برای احیاء روز بدون حادثه تلاش نمایند.

مهندس صالحیان با اشاره به نقش پلیس و حضور پر رنگ تر در محورهای استان برای کاهش تصادفات یادآور شد: افزایش تجهیزات پلیس، دوربین های کنترل سرعت و حضور گسترده و به هنگام در سطح راهها و همچنین حذف بریدگی های غیر استاندارد، ایجاد دوربرگردان های استاندارد، طرح آرام سازی ترافیک و بهره گیری از توان همه دستگاه های مرتبط با امداد و نجات جاده ای، می توان در جهت افزایش ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای گام های مثبتی برداشت.

سرهنگ مختاری از پلیس راه استان نیز فرهنگ سازی، بهره گیری مناسب از رسانه ملی و مستند سازی حوادث جاده ای را از جمله عوامل مؤثر برای افزایش سطح ایمنی و کاهش تصادفات ذکر نمودند.

 

لینک

   افتتاح چند طرح راه روستایی در شهرستان نهاوند   

 

در سومین روز از هفته دولت طی مراسمی پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی طائمه ـ ده سرخه به طول حدود 16 کیلومتر با حضور تنی چند از مسئولین شهرستان نهاوند به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان پروژه مذکور صرف اعتباری بالغ بر 7935 میلیون ریال را دربر داشته است.

گفتنی است به لحاظ حجم پروژه ها و کمبود وقت پروژه راه روستایی بانسره به طول 5/2 کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 670 میلیون ریال و بهسازی و آسفالت راه روستائی دهبوره به طول 5/4 کیلومتر با در نظر گرفتن اعتباری بالغ بر 2571 میلیون ریال به طور همزمان توسط مسئولان حاضر در مراسم افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

لینک

   پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی تاریکدره نهاوند افتتاح شد   

طی برگزاری مراسمی با حضور فرماندار شهرستان نهاوند، بخشداران و رؤسای ادارات پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی تاریکدره به طول 18 کیلومتر و با صرف اعتباری به میزان 7825 میلیون ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، در مراسمی با ارائه گزارشی از نحوه پیشرفت کار پروژه توسط رئیس اداره راه و ترابری شهرستان نهاوند، فرماندار شهرستان نهاوند طی سخنانی ضمن تقدیر از مجموعه راه و ترابری افزود: در حال حاضر با تمهیدات اداره کل راه و ترابری جمعیت برخوردار روستایی از نعمت آسفالت بیش از 90 درصد بوده که بیشترین اقدامات انجام شده در زمان دولت نهم صورت گرفته است.

لینک

   افتتاح دو پروژه راه روستایی در شهرستان کبودرآهنگ   

در ششمین روز از هفته دولت با حضور مسئولین شهرستان کبودرآهنگ و بخش شیرین سو بهسازی آسفالت راههای عبدل آباد و شیرین سو ـ علیصد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، برگزاری مراسم در محل ورودی محور عبدل آباد با استقبال گرم اهالی آغاز و سپس رئیس اداره راه و ترابری شهرستان کبودرآهنگ گزارشی از وضعیت پروژه های مورد افتتاح در هفته دولت را به ارائه کرد.

در ادامه این مراسم فرماندار کبودرآهنگ ضمن قدردانی از فعالیت های راه و ترابری در زمینه ساخت و سازهای چشمگیر، پروژه های بهسازی آسفالت راههای عبدل آباد و شیرین سو ـ علیصد را افتتاح کرد.

شایان ذکر است پروژه های مذکور با صرف اعتباری بالغ بر 21500 میلیون ریال تعداد 2926 نفر شامل 562 خانوار را از نعمت راه آسفالته بهره مند کرد و با اتصال شهر شیرین سو به علیصد محور قیدار کبودرآهنگ نیز به علیصدر متصل شده که کمک شایان توجهی به نزدیک شدن استانهای شمالغرب کشور جهت دسترسی به غار علیصدر و در نتیجه صنعت توریسم شده است.

 

لینک

   برگزاری دوره های آموزشی در اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره آموزشی روش استفاده از فهرست بهای راهسازی در مردادماه به مدت چهار روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، در پایان دوره، همکاران با توانائی استفاده از دستورالعمل ها، ردیف ها و آنالیز فهرست بهای راهسازی آشنا شدند.

همچنین دوره آموزشی حسابرسی 2 به مدت 24 ساعت با شرکت کلیه کارکنان حسابداری و حسابرسی برگزار شد.

دوره آموزشی علم و دین نیز به مدت چهار روز با حضور 19 نفر در اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی برگزار شد.

 

لینک

   در دولت نهم به اندازه 30سال گذشته راه روستایی آسفالته دراستان کرمانشاه احداث شد   

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه اظهار داشت: در 30 ماه گذشته از دولت نهم و در زمینه آسفالت کردن راههای روستایی در استان کرمانشاه می توان گفت حجم فعالیت ها با آنچه که در کل حیات نظام انجام شده است برابری می کند.

مهندس عطاءا... قادری افزود: در حالی که تا قبل از دولت نهم طول راههای روستایی استان که آسفالت شده بودند تنها 1200 کیلومتر بود اما ظرف این 30 ماه از عمر دولت نهم این رقم به دو هزار کیلومتر راه روستایی ارتقاء یافته است.

وی دیگر اقدام شاخص دولت نهم را در حوزه راه و ترابری استان کرمانشاه توجه جدی به عنوان مرزها توصیف کرد و اضافه نمود: در دو سال اخیر بهسازی و آسفالت بیش از 15 کیلومتر راههای مناطق مرزی بیانگر توجه ویژه دولت به مناطق مرزی می باشد.

وی شاخص رشد راههای روستایی در دولت نهم را بسیار چشمگیر عنوان کرد و گفت: در نیمه دوم سال 84 حدود 100 کیلومتر از راههای روستایی بهسازی و آسفالت گردید که این رقم در سال 85 به 430 کیلومتر بهسازی و آسفالت راه روستایی در استان مجموعاً 300 کیلومتر و همچنین در زمینه احداث راههای جدید 130 کیلومتر کار انجام شده است.

لینک

   برگزاری مسابقات ورزشی در ایام ماه مبارک رمضان   

 

کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران همچون سنوات گذشته و با برنامه ریزی از پیش تعیین شده و ایجاد انگیزه و گسترش دامنه ورزش در بین کارکنان اقدام به برگزاری یک سری مسابقات مختلف ورزشی در رشته های فوتسال، والیبال، تنیس روی میز در بخش آقایان و آمادگی جسمانی در بخش بانوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، کلیه شرکت کنندگان از واحدهای مختلف اداره کل و ادارات تابعه بوده و مسابقات طبق برنامه ریزی بعد از افطار و در سالن ورزشی زنده یاد دادمان این اداره کل برگزار می شود.

همچنین در یک اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه و با هماهنگی با سازمان انتقال خون استان و استقرار اکیپ سیار آن سازمان در تاریخ یازدهم شهریور در اداره کل راه و ترابری استان، کارکنان این اداره کل با استقبال فراوان و داوطلبانه به اهداء خون پرداختند.

گفتنی است اهداء خون علاوه بر اجر معنوی، سلامت جسمی بدن را نیز به همراه دارد.

 

لینک

   برگزاری اولین آزمون کارشناسان ایمنی راه در آذربایجان شرقی   

اولین آزمون کارشناسان ایمنی راه به صورت منطقه ای در اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، در این آزمون 12 نفر از استان آذربایجان غربی، 4 نفر از استان زنجان، 3 نفر از استان اردبیل و 18 نفر از استان آذربایجان شرقی شرکت کردند. سؤالات آزمون توسط دفتر توسعه منابع انسانی تهیه شده بود.

همچنین دوره آموزشی زبان انگلیسی از 22 خرداد تا هفتم مرداد ماه در این اداره کل برگزار شد. آزمون دوره برقراری ارتباط موثر با محیط و دیگران نیز از طرف توسعه دفتر آموزش و توسعه منابع حمل و نقل وزارت راه و ترابری برگزار شد.

لینک

   پرونده 40 شرکت حمل و نقل کالای مازندران در کمیسیون بررسی شد   

پرونده 40 شرکت حمل و نقل کالای استان مازندران در جلسه کمیسیون ماده 5 و 12 بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، محمد کاظم ترابی نزاد، کارشناسا حقوقی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: بر اساس بررسی های به عمل آمده برای 25 شرکت حکم صادر گردید که شامل: 2 مورد تذکر کتبی، 10 مورد توبیخ کتبی و 2 مورد لغو پروانه فعالیت، 4 مورد لغو پروانه فعالیت که به صورت تعلیق در آمده بودند. و برای 7 شرکت نیز حکم برائت صادر شد.

وی در ادامه گفت: اکثر تخلفات شرکتهای مزبور، رانندگی بیش از 8 ساعت، اضافه تناژ، نداشتن کارت معاینه فنی خودرو، فاقد مهر مدیر فنی و ... بوده است.

خاطرنشان می شود: کمیسیون ماده 5 و 12 آیین نامه حمل و نقل بار و مسافر و مدت لغو پروانه فعالیت و تعطیلی مؤسسات حمل و نقل جاده ای استانی به تخلفهای حمل و نقل شرکتهای بار و مسافر در حوزه استحفاظی استان رسیدگی می کنند.

لینک

   طول راه های روستایی کرمانشاه در دولت نهم به دو هزار کیلومتر رسید   

مهندس عطاءا... قادری اظهار داشت: علاوه بر اینکه در طول 30 ماه گذشته از دولت نهم در زمینه بهسازی و آسفالت راههای روستایی در استان به اندازه کل نظام مقدس اسلامی کار شده است شاخص رشد راههای روستایی در دولت نهم را بسیار چشمگیر عنوان کرد و اظهار داشت: ظرف 30 ماه فعالیت دولت نهم طول راههای روستایی به دو هزار کیلومتر ارتقاء یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابر استان کرمانشاه، وی همچنین افتتاح باند دوم کمربندی کنگاور در سالروز آزادسازی خرمشهر، افتتاح باند اول کمربندی شرقی کرمانشاه، همزمان با سفر اول ریاست جمهوری به استان، افتتاح تقاطع غیرهمسطح جانبازان و همچنین شروع عملیات کمربندی غربی در سال گذشته و بزرگراه کربلا حدفاصل اسلام آباد غرب به سمت قصر شیرین را از خدمات شاخص در دولت نهم توصیف کرد.

 وی در خصوص باند دوم کمربندی کرمانشاه گفت: هم اینک احداث و توسعه باند دوم کمربندی شرقی در دست اجراست و بخش های قابل توجهی از آن نیز در سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه در خصوص فعالیت هایی که برای حذف نقاط پرحادثه با استفاده از اعتبارات ملی صورت گرفته است گفت: در چند سال اخیر بیش از 10 نقطه پر حادثه با استفاده از اعتبارات ملی ساماندهی و مرتفع گردیده است.

مهندس قادری  با بیان اینکه رسالت اصلی اداره راه و ترابری عملیات راهداری و نگهداری شبکه راهها می باشد گفت: در این راستا انجام عملیات ایمن سازی محورهای حوزه استحفاظی استان مانند خطی کشی راهها، نصب علائم و گاردریل، نصب نیوجرسی، رفلکتور، علائم پیام متغیر، ایجاد روشنایی در شبکه راهها و گردنه ها، مرمت پلها و ابنیه فنی، نگهداری زمستانی و ... به طور دائم در دست انجام بوده و هست.

وی با بیان اینکه در سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی توسعه شبکه حمل و نقل و راههای استان بسیار چشمگیر بوده است تصریح کرد: با وجود اینکه قبل از انقلاب هیچگونه بزرگراهی در شبکه راههای استان وجود نداشت اما در حال حاضر 271 کیلومتر بزرگراه در استان احداث و به بهره برداری رسیده است و در بخش راههای روستایی نیز هم اینک حدود 2000 کیلومتر راه آسفالت شده داریم در حالی که این رقم در قبل از انقلاب صفر بود.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری:4 طرح بزرگ راهسازی در کشور به بهره برداری می رسد   

وزیر راه و ترابری گفت: تا پایان امسال، چهار طرح بزرگ راهسازی ریلی در استان های مختلف کشور به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام دکتر بهبهانی در جریان بازدید از طرح توسعه باند فرودگاه شهدای ایلام افزود: این تعداد طرح ریلی در شهرهای مختلف کشور از جمله تنکابن، اصفهان، شیراز و زاهدان به بهره برداری می رسند.

وی به اجرای طرح خطوط ریلی بین دو استان اصفهان و شیراز اشاره کرد و افزود: این طرح ریلی به طول 500 کیلومتر تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وزیر راه و ترابری اضافه کرد: در مجموع بین 40 تا 50 طرح نیمه تمام راهسازی در کشور وجود دارد که تکمیل این پروژه ها از اولویت های کاری این وزارتخانه است.

دکتر بهبهانی تصریح کرد: برخی از طرح های نیمه تمام راهسازی مربوط به 20 سال گذشته بوده که تاکنون کار ساخت آنها ادامه دارد.

وزیر راه و ترابری گفت: تکمیل طرح ها و پروژه های نیمه تمام از شعارهای دولت نهم بوده و این وزارتخانه به اجرای این شعار پایبند است.

دکتر بهبهانی ادامه داد: تکمیل طرح کنارگذر تنکابن از جمله طرح هایی است که در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

گفتنی است کار توسعه باند فرودگاه ایلام از سال گذشته شروع شده و روند تکمیل آن همچنان ادامه دارد.

تاکنون فاز یک این پروژه به اتمام رسیده و کار تکمیل فاز دوم از هفته آینده شروع می شود و با بهره برداری از طرح توسعه فرودگاه ایلام، امکان فرود هواپیماهای نیمه سنگین در این فرودگاه میسر خواهد شد.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری ایلام:60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه ایلام ـ ایوان ن   

مدیر کل راه و ترابری ایلام گفت: حدود 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه اصلی ایلام ـ ایوان نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده در جریان بازدید وزیر راه و ترابری از تونل و راه ارتباطی ایلام ـ ایوان افزود: تاکنون برای اجرای این طرح 86 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیر کل راه و ترابری ایلام ادامه داد: این طرح با 5/6 کیلومتر راه دسترسی و یک هزار و 482 متر تونل حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: امسال تنها 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این راه اختصاص یافته است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام گفت: با بهره برداری از این طرح علاوه بر برطرف کردن نقاط پرحادثه، مسیر ایلام ـ ایوان حدود 11 کیلومتر نزدیکتر خواهد شد.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری ایلام:60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه ایلام ـ ایوان ن   

60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه ایلام ـ ایوان نیاز است

مدیر کل راه و ترابری ایلام گفت: حدود 60 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه اصلی ایلام ـ ایوان نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس نصرالهی زاده در جریان بازدید وزیر راه و ترابری از تونل و راه ارتباطی ایلام ـ ایوان افزود: تاکنون برای اجرای این طرح 86 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

مدیر کل راه و ترابری ایلام ادامه داد: این طرح با 5/6 کیلومتر راه دسترسی و یک هزار و 482 متر تونل حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: امسال تنها 10 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این راه اختصاص یافته است.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام گفت: با بهره برداری از این طرح علاوه بر برطرف کردن نقاط پرحادثه، مسیر ایلام ـ ایوان حدود 11 کیلومتر نزدیکتر خواهد شد.

 

لینک

   توسعه راهها در استان ایلام در دولت نهم با گذشته قابل قیاس نیست   

نماینده ولی فقیه در استان ایلام و امام جمعه شهر ایلام گفت: توسعه راهها در دولت نهم در استان ایلام با سالهای گذشته قابل قیاس نیست به گونه ای که اکنون در همه محورهای ارتباطی استان، توسعه و بهسازی راهها در حال فعالیت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام حجت الاسلام لطفی اظهار داشت: با وجود توسعه و فعالیت مستمر دولت در بخش راهسازی، استان هنوز به آن نقطه مطلوب نرسیده، امیدواریم دولت با تزریق اعتبار بیشتر، بهره برداری از این راهها را تسریع دهد.

وی در جمع نمازگزاران ایلامی در مسجد جامع ایلام افزود: با توجه به اینکه ایلام مسیر تردد زوار عتبات عالیات و در حال توسعه می باشد، برای راحتی تردد زوار به یک فرودگاه بین المللی نیاز است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: این دولت که با شعار عدالت محوری روی کار آمد در سه ساله گذشته توانسته تحولات عظیمی در بخشهای مختلف ایجاد کند.

وی با تبریک هفته دولت افزود: دولت نهم خدمات ارزشمند و قابل توجهی در کشور انجام داده و در بخشهای مختلف منشأ خدمات بزرگی بوده است.

گفتنی است وزیر راه و ترابری در آخرین روز از هفته دولت ضمن بازدید از پروژه های راه و ترابری استان در جمع نمازگزاران ایلامی در مسجد جامع ایلام سخنرانی کرد.

 

لینک

   حضور وزیر راه و ترابری در نماز جمعه شهر ایلام   

دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در نماز جمعه هفته گذشته به عنوان سخنران پیش از خطبه ها در مسجد جامع ایلام گزارشی از عملکرد دولت نهم در بخش راه و ترابری بویژه در استان ایلام ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام وی در ابتدا به قابلیتهای استان ایلام در زمینه ذخائر نفت و گاز و منابع طبیعی اشاره و گفت: این استان دارای موقعیت مرزی مناسب با کشور عراق است.

دکتر بهبهانی در ادامه گزارشی از پروژه های در دست اقدام در زمینه راه و ترابری در استان ایلام ارائه کرد و از جمله به پیگیری پروژه های ایلام ـ حمیل ـ کرمانشاه، تونل ایوان، احداث کنارگذر شرقی ایلام، احداث و بهسازی مسیر ایلام ـ دره شهر، کنارگذر مهران، و احداث پایانه های مسافری بویژه در مهران تأکید کرد.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان مازندران:وجدان کاری باید سرلوحه کار همه کارکنان باشد   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در نشست با رؤسای ادارات تابعه و ستادی این اداره کل خواستار تعصب کاری و تلاش مضاعف همه کارکنان در تمام بخشها شده و عنوان کرد: باید وجدان کاری سرلوحه کار همه خدمت گذاران عرصه راه و ترابری استان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان با بیان این مطلب افزود: هر یک از کارکنان راه و ترابری استان باید با نگاه مدیریتی کارهای اجرایی را پیش برده و با داشته ها و نداشته های موجود بسازند. وی در ادامه بر ضرورت نظم در کارها اشاره و تصریح کرد: باید در هر مکانی که در حال خدمت گذاری به دولت و مردم هستید با تمام توان تلاش و وقت گذاشته و با ارائه برنامه های از پیش تعیین شده و منظم از هیچ کوششی برای آبادانی این استان و کشور عزیزمان دریغ ننماییم. مدیر کل راه و ترابری استان بر تعامل و برادری در بین کارکنان تأکید و عنوان کردند: همدلی و هماهنگی و احترام متقابل از جمله فاکتورهای مهم در ارائه یک کار موفق در یک مجموعه بوده و لذا از همه عزیزان تلاشگر در مجموعه راه و ترابری استان انتظار ایجاد چنین فضایی را داشته و دارم.

مهندس رحیمی در زمینه حفظ و نگهداری ماشین آلات راهداری خاطرنشان ساخت: همه رؤسا باید با نظارت دقیق بر ماشین آلات و رانندگان بر حفظ و نگهداری آنها بکوشند و امیدواریم بتوانیم با خرید و بازسازی چندین دستگاه دیگر ناوگان راهداری خود را مجهز و تکمیل نماییم.

در ادامه نشست نیز مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران خواستار ارائه طرح و برنامه از سوی همه ادارات تابعه شده و عنوان کرد: حفظ و حراست از حریم راهها از اولویت های اصلی این اداره کل بوده و همه رؤسای ادارات تابعه و ستادی باید در طرح پاکسازی حریم راهها فعال و کوشا بوده تا بتوانیم محوری پاک و ایمن را برای رانندگان و مسافرین استان ایجاد نماییم. معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران با نگاه ویژه بر عملیات اجرایی در زمینه های نوسازی ناوگان راهداری، ساماندهی علائم و تجهیزات ایمنی راهها، اتمام در اجرای آسفالته شانه راهها به منظور افزایش ضریب ایمنی، اجرای طرح های مدیریت سرعت و آرام سازی ترافیک خواستار توجه همه رؤسای تابعه و ستادی به این بخش ها شدند.

شایان ذکر است بازدید از ابنیه موجود و تهیه و تدوین طرح جامع راهداری از دیگر مباحث مطرح شده مهندس اسد در این نشست بوده است.

 

لینک

   علی مهربان نژاد، کارمند نمونه اداره کل راه و ترابری استان تهران شد   

در هفته دولت، مهندس مهربان نژاد، رئیس اداره نظارت بر راههای روستایی استان تهران به عنوان مدیر نمونه این اداره کل انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در تقدیرنامه ای که از سوی استاندار تهران به ایشان اعطا شده است، چنین آمده است در سال نوآوری و شکوفایی از همت و تلاش ارزنده جنابعالی در راستای توسعه و افزایش کیفیت نظام اداری و خدمت شایسته به مردم تقدیر و تشکر می شود.

لینک

   اداره کل راه و ترابری تهران دستگاه نمونه استانی شد   

در پایان هفته دولت و در یازدهمین جشنواره شهید رجایی اداره کل راه و ترابری تهران برای سومین سال متوالی به عنوان «دستگاه نمونه استانی» انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، در تقدیرنامه ای که از سوی رئیس ستاد یازدهمین یادواره شهید رجایی و استاندار تهران دکتر کامران دانشجو به مدیر کل راه و ترابری تهران، مهندس صدیقی اعطاء شده است، چنین آمده است: در سال نوآوری و شکوفایی از همت و تلاش ارزنده مدیران و کارکنان محترم آن دستگاه در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم و کسب عنوان «دستگاه نمونه استانی» تشکر و قدردانی می نمایم.

لینک

   به زودی تعمیر و مرمت پل های رودخانه شور و رودخانه کرج آغاز می شود   

مطالعات و بررسیهای فنی تعمیر و مرمت پل رودخانه کرج در کیلومتر 29 و پل رودخانه شور در کیلومتر 34 محور تهران ـ قم به اتمام رسیده است و به زودی تعمیر و مرمت آنها آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، فریبرز واحدی، معاون راهداری راه و ترابری تهران با اعلام این خبر گفت: پل های مذکور از پلهای مهم و بزرگ اتوبان تهران ـ قم هستند و سازه آنها از نوع بتونی با تیرهای باکسی و پیش تنیده می باشد.

وی با تصریح اینکه برآورد اولیه تعمیرات هر کدام از این پلها 10 میلیارد ریال است، گفت: خرابی های موجود در این پلها به دلیل نفوذ املاح نمک بر روی عرضه پل و اجزای اصلی دیگر منجر به خرابی بتن و خوردگی میل گردها در سطح وسیعی از عرشه پل و سر ستون ها گردیده است که نیاز به مرمت و تعویض درزهای انبساط و آب بندی درزهای انقطاع و سرستونها، کوله ها و تکیه گاهها ضروری به نظر می رسد.

واحدی تصریح کرد، با توجه به قرار گرفتن این پلها در مسیر اتوبان تهران ـ قم که از محورهای شریانی و پرترافیک کشور محسوب می شود، اجرای عملیات باید با کمترین مشکلات ترافیکی انجام شود که بدین منظور نیز تدابیری اندیشیده شده تا خللی در ترافیک عبوری ایجاد نشود.

لینک

   افتتاح دو پروژه راه روستایی در شهرستان ملایر   

 

با حضور معاونت امور عمرانی و معاونت سیاسی، اجتماعی فرمانداری شهرستان ملایر، بخشدار، شهردار زنگنه و تنی چند از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان مذکور پروژه بهسازی و آسفالت راه روستائی محور سیاه چقا، کنجدر به طول 5/3 کیلومتر و عرض 5/5 متر با اعتباری بالغ بر 1435 میلیون ریال افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، همزمان با افتتاح این پروژه بهسازی و آسفالت راه روستائی تله جرد سفلی و علیا به طول 5/4 کیلومتر و عرض 5/5 متر با اعتباری بالغ بر 1500 میلیون ریال نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت پروژه های شهرستان ملایر توسط رئیس راه و ترابری شهرستان، حسینی معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری طی سخنانی از زحمات بی دریغ و قابل تحسین مجموعه اداره کل راه و ترابری استان همدان به لحاظ اهتمام ویژه در راستای عدالت تشکر و قدردانی کرد.

لینک

   پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی خدری مورد بهره برداری قرار گرفت   

پروژه بهسازی و آسفالت راه روستائی خدری طی مراسمی با حضور معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان ملایر و بخشدار جوکار  و تنی چند از مسئولین شهرستان مذکور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان در این مراسم معاون امور عمرانی فرمانداری از عملکرد مجموعه راه و ترابری به لحاظ پیگیری های به موقع و توجه به روستاها در راستای عدالت تقدیر نمود.

شایان ذکر است این پروژه با اعتباری بالغ بر 1900 میلیون ریال به طول 5/4 کیلومتر و عرض 5/5 متر با روکش دو لایه آسفالت مورد افتتاح قرار گرفت.

لینک

   فرودگاه سنندج تعطیل می شود   

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور اعلام کرد: در اجرای مصوبات استانی هیأت دولت در آبان سال 1385 مبنی بر بررسی مرز هوایی فرودگاه سنندج و فراهم کردن امکانات مورد نیاز،‌ فرودگاه سنندج جهت ادامه عملیات روکش آسفالت باند  تا 22 مهر ماه امسال تعطیل می شود .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور روکش عوامل پروازی فرودگاه سنندج به مساحت 205000 متر مربع  به منظور تقویت مقاومت باند جهت نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر یکی از مصبات سفر استانی رییس جمهور و هیأت دولت در سفر به استان کردستان بود ، که این طرح 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که در این مرحله نیاز است تا برای انجام روکش آسفالت کل سطوح پروازی در دو لایه ی  11 سانتی متری ، فرودگاه سنندج تعطیل شود .

آقایی صائم گفت : فرودگاه سنندج از فردا ( 12 / 6 / 1387 ) تا 22 / 7 / 1387 به مدت 40 روز تعطیل خواهد شد و پس از انجام عملیات روکش آسفالت باند ، مسافران می توانند برای سفر ایمن از فرودگاه سنندج استفاده کنند.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور در ادامه با تأکید بر اینکه توسعه عوامل پروازی به طول 500 متر ،‌ احداث موتورخانه و خرید موتوربرق های اضطراری ، توسعه ترمینال به مساحت 1200 متر و احداث تکنیکال بلاک برج مراقبت به مساحت 1200 متر 4 مصوبه ی دیگر سفر استانی رییس جمهور و اعضای هیأت دولت به استان کردستان در ارتباط با فرودگاه سنندج بودند ، اضافه کرد : پروژه های توسعه عوامل پروازی به طول 500 متر و‌ احداث موتورخانه و خرید موتوربرق های اضطراری به بهره برداری رسیده و توسعه ترمینال به مساحت 1200 متر و احداث تکنیکال بلاک برج مراقبت پرواز فرودگاه سنندج به مساحت 1200 متر نیز تا کنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

 

 

 

لینک

   نصب 3 تابلوی پیام متغیر در راههای استان خراسان رضوی   

رییس اداره تاسیسات و ایمنی راه های اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته دولت 3 عدد تابلوی پیام متغیر که در محورهای استان  نصب شده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس علی رجایی با بیان این مطلب افزود: جهت تهیه و نصب این تابلوها 2/2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان داشت: دو عدد از تابلوهای ذکر شده در کیلومترهای 15 و 40 آزاد راه مشهد- باغچه و یک عدد در کیلومتر 45 محور مشهد- تربت حیدریه نصب می گردد.

رجایی اظهار داشت: برای احداث هر یک از این تابلوها730 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

لینک

   ایجاد 346 کیلومتر شیار لرزاننده در راههای استان خراسان رضوی   

346 کیلومتر شیار لرزاننده در محورهای خراسان رضوی ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، معاون راهداری اداره کل با بیان این مطلب افزود: عملیات ایجاد شیارهای لرزاننده به عنوان یک روش جدید برای هشدار به رانندگان در صورت انحراف از جاده امسال در استان در قالب 3 پروژه جداگانه انجام گرفته است.

مهندس ابراهیم صنیعی ادامه داد: 80 کیلومتر شیار لرزاننده در آزادراه مشهد- باغچه، 90 کیلومتر در محور قوچان- چناران و 176 کیلومتر در محور تربت حیدریه- گناباد اجرا گرشیده است.

وی ادامه داد: اجرای این پروژه ها در مجموع 3 میلیارد ریال هزینه داشته است.

گفتنی است شیارهای لرزاننده در کنار محورها جهت جلوگیری از انحراف خودروها انجام می گردد و از فن آوری های نوین در حوزه راهداری می باشد.

لینک

   افتتاح چهار طرح راه و ترابری در بخش کوهین قزوین   

همزمان با سومین روز از هفته دولت چهار طرح راهداری و راهسازی در بخش کوهین شهرستان قزوین به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین برای اجرای این طرح ها شامل : تعریض جاده قزوین – رشت به طول 2200 متر حدفاصل روستای دو دهه و اجرای طرح جدول بندی و جداکننده مسیر رفت و برگشت این جاده در شهر کوهین به طول 2400 متر، راه اندازی 2200 متر سامانه روشنایی در جاده قزوین – رشت و زیرسازی، بهسازی و آسفالت راه روستای طزرکش بخش کوهین به طول   1600 متر،  اعتباری افزون بر 5 میلیارد و 160 میلیون ریال هزینه شده است .

سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین در مراسم افتتاح این طرح ها که با حضور استاندار قزوین، در مسجد روستای طزرکش کوهین برگزار شد، مجموع اعتبارات هزینه شده در بخش راه وترابری کوهین را در سال گذشته 18 میلیارد و 740 میلیون ریال اعلام و اضافه کرد: هم اکنون شش طرح شامل، جداسازی مسیر رفت و برگشت در جاده قزوین – رشت، حذف نقاط پرحادثه، ساخت پل و زیرسازی ، بهسازی و آسفالت راههای روستایی در جاده های اصلی، فرعی و روستایی این بخش در دست اجراست . 

موسوی همچنین میزان اعتبارات تخصیصی به بخش راه روستایی بخش کوهین را در سالجاری هفت میلیاردو هفتصد میلیون ریال اعلام کرد.

همچنین در ادامه این مراسم سید احمد نصری استاندار قزوین در سخنانی با اشاره به اینکه در هفته دولت 408 پروژه با اعتباری افزون 390 میلیارد تومان در استان قزوین به بهره برداری می رسد اظهار داشت: امسال بیش از  500 میلیارد ریال در بخش راه وترابری استان قزوین هزینه می شود

نصری در ادامه طرح تبدیل راههای اصلی و فرعی منتهی به شهر قزوین به بزرگراه را موجب رشد و توسعه بیش از پیش این استان دانست

 استاندار قزوین در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، ساده زیستی، دلسوزی، پرکاری و خدمت رسانی به اقشار محروم جامعه از جمله ویژگیهای این دو شهید گرانقدر برشمرد.

بخشدار کوهین هم در ابتدای این مراسم با ارائه گزارشی ، از فعالیت های صورت گرفته در زمینه راهسازی و راهداری در این بخش قدردانی کرد .   

لینک

   سایت RCAG فرودگاه لار به بهره برداری رسید   

 

جهت سرویس دهی هر چه بهتر و مطمئن تر در منطقه خلیج فارس ، سایت  RCAG  فرودگاه لار به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور برای انجام این پروژه ، افزون بر 750 نفر روز وقت صرف شده افزود : برای راه اندازی سایت  RCAG  فرودگاه لار حدود 4 میلیارد و 500 میلیون ریال بدون احتساب هزینه های پرسنلی هزینه شده است .

سایت  RCAG   فرودگاه لار به عنوان  BACK UP فرودگاه کیش ایجاد شده است تا در زمان هایی که سایت  RCAG  فرودگاه کیش به هر علتی دچار اختلال شود در کمترین زمان ، ایستگاه فرودگاه لار عملیاتی شده و جانشین سایت کیش می گردد .

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ارتقای فضای کنترل پرواز فرودگاه لار از گلف به دلتا ، ساخت استخر پشتیبان ایمنی زمینی و سامانه مکانیزه پذیرش مسافر (  SDCS  ) را از دیگر فعالیت های انجام شده در فرودگاه لار اعلام کرد و افزود : اداره کل ارتباطات و ناوبری شرکت فرودگاه های کشور به عنوان متولی امر نصب و نگهداری تجهیزات هوانوردی با بکارگیری نیروهای متخصص و استفاده از تکنولوژی روز در سیستم های هوانوردی ، ضریب ایمنی پرواز را افزایش داده و همگام با صنعت هوانوردی جهان خدمتی مناسب به هموطنان ارائه می کند .

لینک

   افتتاح 16 پروژه در اداره کل راه و ترابری استان اردبیل   

در چهارمین روز از هفته دولت مهندس میر جعفریان مدیر کل راه و ترابری استان اردبیل ، طی یک نشست خبری در محل سالن اجتماعات اداره کل با خبرنگاران استان به تشریح فعالیتهای این اداره کل پرداخت.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در این جلسه مهندس میر جعفریان ابتدا ضمن خوش آمد گویی به حضار گرامی ، فرارسیدن هفته دولت را بر دولتمردان تبریک گفته و از مقام شامخ شهیدان رجائی و با هنر تجلیل بعمل آوردند .

مدیر کل راه و ترابری اردبیل از افتتاح 16 پروژه این اداره کل در هفته دولت خبر دادند که این تعداد پروژه با اعتبار 11 میلیارد تومان هزینه برداشته است . ایشان اطلاع دادند که این پروژه ها بطول 25/155 کیلومتر در سطح راههای اصلی ، فرعی و روستایی به بهره برداری می رسد .

وی ادامه داد اداره کل راه و ترابری استان از سال 1384 تا هفته دولت امسال 140 پروژه شامل 5/25 کیلومتر بزرگراه ـ 52 کیلومتر راه اصلی عریض ـ 142 کیلومتر راه اصلی با شانه آسفالته به عرض 11 متر ـ 2/51 کیلومتر فرعی آسفالته و 15/945 کیلومتر راه روستائی و مرزی جمعا بطول 85/1215 کیلومتر راه و ده دستگاه پل با صرف اعتبار 1018880 میلیون ریال به بهره برداری رسانده است . در ادامه اظهار داشتند که تا آخر سال 1387 مجموعا 158 پروژه بطول 85/1452 کیلومتر راه و 13 دستگاه پل با صرف اعتبار 1652255 میلیون ریال به بهره برداری خواهد رسید .

لینک

   پروژه راه خلخال به پونل در استان اردبیل افتتاح شد   

پروژه راه خلخال به پونل هفتم شهریور ماه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل این پروژه به طول 2/6 کیلومتر در آخرین روز از هفته دولت با حضور مهندس نیکزاد استاندار اردبیل ، خالقی نماینده محترم خلخال کوثر و عیدی فرماندار شهرستان خلخال و مهندس مِر جعفریان مدیر کل راه و ترابری اردبیل و جمعی از مسئولین و هیئت همراه افتتاح شد .

به گفته مهندس میر جعفریان مدیر کل راه و ترابری پروژه خلخال به پونل از سال 1385 شروع به عملیات اجرایی راهسازی شده که به مبلغ 2/8855 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است .

در پایان این مراسم لوح تقدیر توسط استاندار اردبیل به مهندس حیدری معاونت راهسازی اداره کل ، مهندس علی نادری رئیس اداره راه شهرستان خلخال ، علی یوسف زاده مهندس ناظر ، پیمانکار شرکت ترانشه پل و پیمانکار آسفالت اهداء شد .

لینک

   مسابقات دوچرخه سواری و تنیس روی میز در راه و ترابری فارس برگزار شد   

اداره کل راه و ترابری فارس با همکاری سازمان تربیت بدنی اقدام به برگزاری مسابقات دوچرخه سواری و تنیس روی میز کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مسابقه دوچرخه سواری با حضور 25 نفر از پرسنل راه و ترابری فارس در بولوار چمران شیراز برگزار گردید و عبدالهادی فقیهی موفق به کسب مقام اول، علیرضا نحاس فرمانیه مقام دوم و سیدجلال رضایی مقام سوم شدند.

لازم به ذکر است که در مسابقه تنیس روی میز که با شرکت 32 نفر از پرسنل و با 63 بازی از نوع مسابقه جدول 2 حذفی همراه با فینال مجدد برگزار شد، صمد تیرانداز موفق به کسب مقام اول، قاسم نعمتی مقام دوم، محمدحسین شاکریان مقام شدند.

در مراسم ابتدایی این مسابقات عباس قوامی معاون اداری مالی این اداره کل طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته دولت و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت شهید رجایی و باهنر، از برگزاری اینگونه مسابقات اظهار خورسندی کرد و افزود: ورزش در سلامت جسم و روح اثر بسزایی دارد و باعث شادابی و سلامتی انسان می گردد. وی با اشاره به استقبال

چشمگیر کارکنان اداره کل راه و ترابری فارس افزود: در مسابقاتی که سال گذشته به همین مناسبت برگزار شد تنها رشته دوچرخه سواری وجود داشت. اما امسال به خواسته تعدادی از همکاران رشته تنیس روی میز را نیز اضافه کردیم که با همکاری و مشارکت شما مسابقات دیگری نیز در آینده برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است که در مراسم افتتاحیه مسابقه تنیس روی میز و برگزاری مسابقه دوچرخه سواری مسئولین اداره کل راه و ترابری فارس حضور داشتند.

 

 

لینک

   اداره راه و ترابری پاسارگاد در استان افتتاح شد   

با وجود تراکم زیاد و وسعت راههای حوزه استحفاظی شهرستان مرودشت راههای حوزه استحفاظی شهرستان پاسارگاد از این منطقه تفکیک شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس علی امیری معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس در آئین افتتاح ساختمان اداره راه و ترابری شهرستان پاسارگاد که با حضور فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مسئولین محلی این شهرستان برگزار گردید افزود: شهرستان پاسارگاد در مسیر ترانزیتی بزرگراه شیراز – اصفهان قرار دارد و حدود 200 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی در این منطقه وجود دارد.

وی اظهار داشت: برای نگهداری بهتر و حفظ راههای این منطقه نیاز به تشکیل اداره شهرستان پاسارگاد وجود داشت.

معاون راهداری راه و ترابری فارس تصریح کرد : به مناسبت هفته دولت و با همکاری مسئولین راه و ترابری فارس و مسئولین شهرستان در جهت بهبود راههای منطقه افتتاح این اداره تحقق یافت.

شایان ذکر است : در ادامه مراسم کلنگ احداث پل بزرگ پاسارگاد با مشخصات احداث ، 1 دهانه 40 متری به عرض 16 متر و ارتفاع 8 متر زده شد.

لینک

       

اداره راه و ترابری پاسارگاد در استان افتتاح شد

با وجود تراکم زیاد و وسعت راههای حوزه استحفاظی شهرستان مرودشت راههای حوزه استحفاظی شهرستان پاسارگاد از این منطقه تفکیک شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس علی امیری معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس در آئین افتتاح ساختمان اداره راه و ترابری شهرستان پاسارگاد که با حضور فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مسئولین محلی این شهرستان برگزار گردید افزود: شهرستان پاسارگاد در مسیر ترانزیتی بزرگراه شیراز – اصفهان قرار دارد و حدود 200 کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی در این منطقه وجود دارد.

وی اظهار داشت: برای نگهداری بهتر و حفظ راههای این منطقه نیاز به تشکیل اداره شهرستان پاسارگاد وجود داشت.

معاون راهداری راه و ترابری فارس تصریح کرد : به مناسبت هفته دولت و با همکاری مسئولین راه و ترابری فارس و مسئولین شهرستان در جهت بهبود راههای منطقه افتتاح این اداره تحقق یافت.

شایان ذکر است : در ادامه مراسم کلنگ احداث پل بزرگ پاسارگاد با مشخصات احداث ، 1 دهانه 40 متری به عرض 16 متر و ارتفاع 8 متر زده شد.

لینک

   اهدا خون توسط کارکنان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

دریک اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه کارکنان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر جهت تامین بانک خون شهرستان ایرانشهر خون خود را اهدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر به مناسبت هفته دولت و با هماهنگی انجام شده با سازمان انتقال خون شهرستان ایرانشهر و اعلام آمادگی اداره کل، پرسنل سازمان انتقال خون ایرانشهر در اداره کل راه و ترابری مستقر شدند وخونگیری با استقبال بی نظیری ازسوی کارکنان اداره کل انجام گردید. خانم دکتر خسروی رئیس سازمان انتقال خون ایرانشهر ضمن ابراز خرسندی از این استقبال بی نظیر عنوان کرد: اهدا خون علاوه بر اجر معنوی سلامت جسمی بدن شامل تصفیه خون و پائین آمدن غلظت خون  را در پی دارد واهدا کنندگان از تسهیلاتی چون آزمایشهای رایگان بر روی خون شامل هپاتیت BوC ، HIV وبیماریهای عفونی ، مقاربتی وعضویت در بانک خون شهرستان، می توانند بهره مند باشند . لازم به ذکر است با توجه به اجتماع بالا و استقبال فراوان کارکنان ،این اقدام خیرخواهانه در دو روز متوالی انجام پذیرفت.

لینک

   چهار پروژه راهسازی در دشتی بوشهر به بهره برداری رسید   

رییس اداره راه و ترابری شهرستان دشتی گفت: این پروژه ها شامل احداث راه آسفالته برای روستای شیخیان شهاب بطول هزار و 200 متر، کردوان میته بطول هزار و500 متر، کردوان اسماعیل محمودی به طول هزار و100 متر، باغ شور بطول 800 متر با عرض آسفالته 5/5 متر است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری بوشهر، شهریار روزی طلب اضافه کرد: همچنین 160 هزار مترمکعب خاکریزی و 17 هزار متر مکعب آسفالت گرم نیز در اجرای این طرحها انجام شده است.

وی تصریح کرد: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 5/2 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

روزی طلب گفت: با بهره برداری از این پروژه ها تعداد 145 خانوار از راه آسفالته مناسب بهره مند شدند.

لینک

   بهره برداری از محور اصلی بیرجند ـ سربیشه و راه آسفالته دهیک و اسکیوند در خراسان   

همزمان با هفته دولت بهره برداری همزمان از روشنایی در محور اصلی بیرجند ـ سربیشه و راه آسفالته دهیک و اسکیوند با حضور استاندار و مسئولان اجرایی استانی و شهرستان سربیشه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر کل راه و ترابری استان گفت: راه دهیک به اسکیونگ به طول 15 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 6500 میلیون ریال به بهره برداری رسید که با بهره برداری از آن 2 روستا و 136 خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.

ابراهیم نصری در ادامه افزود: روشنایی محور بیرجند ـ سربیشه نیز پروژه به طول 3 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 900 میلیون ریال هزینه شده است و 72 تیر برق در این پروژه نصب شده است.

سرپرست اداره راه و ترابری سربیشه نیز در حاشیه این مراسم گفت: ایمن سازیهای ورودیهای سربیشه که در سال 85 و 86 شروع شده و هم اکنون نیز ادامه دارد و 3 دوربرگردان ـ زیرگذر سلم آباد ـ باند سبقت سربیشه به بیرجند به طول 10 کیلومتر عملیات خاکی و ابنیه فنی باتمام رسیده و آماده آسفالت می باشد که در صورت تخصیص اعتبار نسبت به آسفالت آن اقدام خواهد شد.

ضمن آنکه طرح ایمن سازی تقاطع درمیان نیز در حال انجام می باشد. سید مهدی قریشی مهمترین پروژه های شهرستان در سالجاری را، احداث راه سربیشه به میل 78 و بهسازی محور سربیشه به بیرجند اعلام کرد.

 

لینک

   برگزاری دوره های آموزش در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

رئیس گروه اجرا، ارزشیابی و نظارت معاونت آموزش وزارت راه و ترابری در حاشیه آزمون آسفالتهای حفاظتی گفت: اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در سطح کشور یکی از استانهایی است که دوره آموزشی با توجه به درخواستهایی که شده به نحو احسن انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، وی ضمن تشکر از مدیریت، معاون اداری و مالی و مسئول آموزش این اداره کل گفت: در وزارت راه و ترابری به دلیل بعد مسافت و کاهش هزینه های استانهای کشور به هفت منطقه تقسیم شده است و استانهای خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان و گلستان در یک منطقه به مرکزیت خراسان رضوی هستند. ولی به خاطر مشکلات مالی خراسان رضوی از قبول دوره ها خودداری کرده در مقابل خراسان جنوبی با اعلام این مورد سریعاً نسبت به قبول این دوره ها در این استان موافقت کردند که دوره ها در این استان برگزار شود.

محمدرضا لطفی با اشاره به اینکه دوره ها در وزارت راه و ترابری به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می شود افزود: تا پایان سال جاری 6 دوره منطقه ای برگزار خواهد شد. وی ضمن تشکر از مسئول آموزش این اداره کل افزود: با هماهنگی های انجام شده این اداره کل توانسته 80 درصد کارکنان خود را جهت آموزش و گذراندن دوره های مرتبط با شغل آنان اعزام نمایند و این همکاری ایشان را ارج می نهیم.

 

لینک

   ایمن سازی محورهای فرعی راه ارتباطی هراز   

ایمن سازی محورهای اصلی، فرعی، روستایی و ... یکی از برنامه های مهم و اساسی اداره کل راه و ترابری استان مازندران بوده که به جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جاده ای و حفظ جان مردم شریف در سفرها و رانندگی انجام می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس علی نوری پور رئیس اداره راه و ترابری هراز ضمن اعلام این مطلب افزود: محور تاریخی هراز به عنوان مهمترین محور ارتباطی استان با مرکز کشور همواره یکی از پرترددترین محورهای ارتباطی مازندران به شمار می رود. لذا اداره راه و ترابری هراز به غیر از اقدامات گسترده و مهم در محور ارتباطی هراز فعالیتهای بیشماری را در زمینه ایمن سازی راههای فرعی این محور انجام داده که می توان به ایمن سازی محور فرعی لاسم با عملیات اجرایی نصب گاردریل در نقاط پرتگاهی به طول 4 کیلومتر، نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده به تعداد 2200 عدد در طول 16 کیلومتر، خط کشی محور به طول 16 کیلومتر، محور فرعی پلور، رینه، آبگرم با عملیات اجرایی نصب گاردریل در نقاط پرتگاهی به طول 5 کیلومتر نصب علائم ایمنی و هشدار دهنده به تعداد 3200 عدد در طول 25 کیلومتر، خط کشی محور به طول 25 کیلومتر، محور فرعی پلمون، رینه با عملیات اجرایی احداث 4 دستگاه آبرو باکسی با پیشرفت فیزیکی 85 درصد، اجرای دیوار گابیونی با پیشرفت فیزیکی 15 درصد اشاره کرد.

مهندس نوری پور در ادامه تصریح کرد: از میان محورهای فرعی ذکر شده محور فرعی پلور ـ رینه به طول 20 کیلومتر به عنوان محور جایگزین در مواقعی که محور هراز یک طرفه است در نظر گرفته شده است.

 

لینک

   پروژه دوبانده کردن محور قاین ـ خضری 35 درصد پیشرفت دارد   

پروژه بزرگ باند دوم محور قاین ـ خضری در حال حاضر از 35 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مرتضوی استاندار خراسان جنوبی در مراسم بازدید از این پروژه روند پیشرفت فیزیکی این طرح را بسیار چشمگیر عنوان کرد و در خصوص رفع مسائل و مشکلات این طرح قول مساعد پی گیری داد. مدیر این پروژه هم گفت: تاکنون در این طرح یک میلیون و 900 هزار متر مکعب خاک برداری و یک میلیون و 200 هزار متر مکعب خاک ریزی انجام شده است.

مهندس رستمی افزود: اگر مشکل اعتباری پروژه حل شود این مدیریت آمادگی دارد که 18 کیلومتر اول پروژه را تا آخر سال آزاد کند.

وی کمبود سیمان، اعتبار و سوخت را از مشکلات عمده طرح عنوان کرد و افزود: تقریباً همه پل های مورد نیاز احداث شده است. وی خاطرنشان کرد: برای اتمام طرح 170 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر می باشد این پروژه از طرح های مصوب سفر رئیس جمهور است.

 

لینک

   نصب دستگاه کیوسک اطلاع رسانی در اداره کل راه و ترابری استان   

در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و با هدف تسریع در امر خدمت رسانی، دستگاه کیوسک اطلاع رسانی در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی با اعلام این مطلب افزود: این دستگاه ضمن معرفی و تاریخچه اداره کل، موقعیت جغرافیایی استان را نیز در اختیار کاربر قرار می دهد. وی از دیگر ویژگی های این دستگاه را ارائه اهداف و وظائف این اداره کل، منشور اخلاقی، معرفی مدیران، چارت سازمانی شرح وظائف ادارات زیرمجموعه و... به ارباب رجوع می باشد. افضل نیا افزود: برای خرید این دستگاه مبلغ بیست و پنج میلیون و هفتاد هزار ریال هزینه شده است.

لینک

   عضویت کارکنان صدا و سیمای مازندران در جمعیت طرفداران ایمنی راه   

تعداد 30 نفر از کارکنان صدا و سیمای استان مازندران با هدف جلب مشارکت و توسعه فرهنگ عمومی عضو افتخاری طرفداران ایمنی راهها شدند.

به گزارش روابط عمومی کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اعلام این خبر گفت: جمعیت طرفداران ایمنی راهها که نهادی غیردولتی و مردمی است به منظور بهره گیری از پتانسیل NGO (تشکل های مردمی) در رفع مسایل و مشکلات ترافیکی، ترویج و بسط فرهنگ ایمنی در حمل و نقل بین شهری، افزایش امکانات و بهبود وضعیت امداد و نجات جاده ای، اقدامات پیشگیرانه در جلوگیری از بروز حوادث، کاهش حوادث رانندگی، رسیدگی به خسارت دیدگان سوانح رانندگی و ... تأسیس شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: فرمهای جمعیت طرفداران ایمنی راهها در اکثر مراکز تحت پوشش این اداره کل و برخی از نهادهای دولتی توزیع ردید که با استقبال بی نظیری همراه بوده است.

لینک

   افتتاح 14 پروژه اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان   

همزمان با هفته دولت 14 پروژه راهسازی و راهداری با اعتباری بالغ بر 128 میلیارد ریال در جنوب استان کرمان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان این پروژه ها در بخش راهسازی شامل 100 کیلومتر راه آسفالته اصلی و روستایی و در بخش راهداری شامل 2 پروژه روشنایی مناطق پرحادثه (گردنه محمدآباد مسکون ـ دهبکری و سه راهی دانشکده کشاورزی جیرفت) و 2 پروژه اصلاح و ساماندهی پل بهادرآباد در شهرستان رودبار جنوب و ورودی شهر عنبرآباد می باشد.

 

لینک

   حضور اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان در نمایشگاه هفته دولت   

به مناسبت هفته دولت نمایشگاه توانمندیها و عملکرد ادارات کل استان کرمان در محل دائمی نمایشگاههای کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، در این نمایشگاه اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان نیز در راستای اطلاع رسانی و ارائه خدمات انجام شده حضور موفق و فعالی داشت و غرفه این اداره کل از سوی مردم و مسئولین استان مورد استقبال خوبی قرار گرفت.

لینک

   بهره برداری از آخرین قطعه بزرگراه اهواز ـ اندیمشک آغاز شد   

بهره برداری از آخرین قطعه بزرگراه اهواز ـ اندیمشک با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار امام جمعه و جمعی از مسئولین محلی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در مراسمی که به مناسبت بهره برداری از آخرین قطعه بزرگراه اهواز ـ اندیمشک برگزار شده بود، محور ترانزیتی اهواز ـ اندیمشک را یکی از محورهای مهم ترانزیت کالا از بنادر جنوبی کشور به مرکز اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از قطعه نهایی این محور به طول 6 کیلومتر شاهد تردد تفکیکی در این محور بصورت 4 بانده خواهیم بود.

وی چهاربانده کردن محورهای بین شهری را از سیاستهای کاری وزارت راه و ترابری اعلام کرد وافزود: همچنین ایجاد روشنایی در نقاط حادثه خیز و ورودی شهرها با توجه به آمار بالای تصادفات در ورودی شهرها می تواند در کاهش میزان تصادفات در این نقاط مؤثر باشد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی هم ضمن تقدیر از اقدامات مطلوب صورت گرفته احداث 6 کیلومتر جاده جدید و بهسازی 4 کیلومتر از جاده قدیم اهواز ـ اندیمشک همچنین نصب و راه اندازی سیستم روشنایی سه راهی دهلران ـ اندیمشک، نصب 20 کیلومتر گاردریل از اندیمشک تا سه راهی دهلران را از اقدامات مؤثر اداره کل راه و ترابری استان در ایجاد ایمنی مطلوب در این محور دانست.

خیرالله خادمی مدیر کل راه و ترابری استان نیز در پایان با ارائه گزارش از وضعیت ترافیکی این محور اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را 45 میلیارد ریال از محلهای مختلف اعتباری دانست تصریح کرد: با بهره برداری از این قطعه تمامی محور اهواز ـ اندیمشک به صورت تفکیک شده چهاربانده در اختیار کاربران جاده ای قرار می گیرد در پایان این جلسه به دست استاندار خوزستان ربان قرمز بهره برداری از این قطعه بریده شد.

همچنین با حضور رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بهره برداری از اولین کارخانه مدرن تولید آسفالت با مشارکت بخش خصوصی در شوش راه اندازی شد.

در مراسم بهره برداری از این کارخانه که قادر به تولید روزانه بیش از 200 تن آسفالت گرم می باشد.

بخارایی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استفاده از شیوه های جدید تولید آسفالت با بکارگیری دستگاه های مدرن تولید آسفالت در کشور مهم ارزیابی کرد و افزود بی شک آسفالت تولیدی با اینگونه تجهیزات از کیفیت مطلوب تری برخوردار است.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان نیز این کارخانه را یکی از مدرنترین کارخانه های تولید آسفالت کشور دانست و افزود: این کارخانه همچنین قادر به بازیافت آسفالتهای استفاه شده قدیمی و نیز افزودن گرانول و پلیمر و قیر پلیمری برای تولید آسفالتهای ارتجاعی می باشد.

وی هزینه ساخت این کارخانه را 20 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این کارخانه نیاز پروژه های مناطق اطراف همچون اندیمشک ـ شوش، دزفول به آسفالت مرغوب برطرف خواهد شد.

در پایان این مراسم بهره برداری رسمی از نخستین کارخانه مدرن تولید آسفالت خوزستان به دست رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشورمان آغاز شد.

در آخرین روز از هفته دولت بهره برداری از سه طرح اداره کل راه و ترابری استان خوزستان آغاز شد.

لینک

   کلنگ احداث مجتمع خدماتی ، رفاهی بخشنده به زمین زده شد   

طی مراسمی با حضور فرماندار گلوگاه و برخی از مسئولین این شهرستان و اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران کلنگ احداث مجتمع خدماتی ، رفاهی بخشنده به زمین زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، محمد هادی خلردی، مسئول مجتمع های خدماتی ، رفاهی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که مجتمع خدماتی ، رفاهی بخشنده در کیلومتر 14 محور بهشهر ، گلوگاه و در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع احداث خواهد شد، اظهار داشت: مساحت کل تأسیسات مجتمع مذکور 1850 متر مربع و دارای جایگاه پمپ بنزین و CNG و خدمات رفاهی برای مسافران و رانندگان (رستوران ، مسجد ، تعمیرگاه ، فروشگاه های متعدد ، پارک بازی سرویسهای بهداشتی) و سایر خدمات لازم خواهد بود.

 

لینک

   فرمانده جدید پایگاه بسیج اداره کل راه و ترابری تهران منصوب شد   

 

احکام جدید فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و 15 نفر دیگر از اعضای شورای بسیج این اداره کل که از طریق فرماندهی مقاومت بسیج وزارت راه و ترابری سرهنگ پاسدار علیرضا جعفری صادر شده بود توسط مدیر کل محترم راه و ترابری استان تهران تقدیم شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، پایگاه انصارا... اداره کل راه و ترابری تهران از سال 59 فعالیت خود را آغاز کرده است و در سال 87 با 53 نفر عضو جدید، 103 نفر عضو دارد.

در حال حاضر فرمانده جدید این پایگاه آقای محمدرضا کوهی، رئیس حراست راه و ترابری تهران است.

لازم به ذکر است در جلسه ای که با حضور مدیر کل راه و ترابری تهران، مهندس صدیقی و اعضای این پایگاه تشکیل شده بود، ایشان در سخنانی از شأن و منزلت بسیج قدردانی کرده و گفتند: بسیج واژه ای مقدس و گسترده است و حفظ شأن و منزلت آن وظیفه تک تک آحاد جامعه است.

گفتنی است صدیقی در جلسه مذکور از تمام بسیجیان این اداره کل درخواست نمود که در انجام کلیه وظایف خویش چه امورات کاری و چه امورات مربوط به بسیج نمونه بارزی از یک بسیجی مشتاق و کامل و الگو برای تمامی کارمندان باشند.

لینک

   پاکسازی محورهای سیل زده بخش بلده نور توسط راهداران مازندران   

راهداران اداره کل راه و ترابری استان بلافاصله پس ازجاری شدن سیل در بخش بلده شهرستان نور در محل حاضر و سریعاً مشغول پاکسازی محورهای ارتباطی منطقه شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این مطلب افزود: پس از بارش شدید به مدت 45 دقیقه و جاری شدن سیل در منطقه بلده نور (حدفاصل ولاشد تا تاکر) در طول 5 کیلومتر از مسیر ریزش های مقطعی در 60 نقطه به وقوع پیوسته که دو نقطه از آن حجم بسیار بالایی داشته و منجر به انسداد محور گردید که با حضور به موقع رئیس اداره شهرستان و اعزام ماشین آلات مورد نیاز در اولین ساعات عبور و مرور برقرار و عملیات پاکسازی کامل مسیر با بکارگیری دو دستگاه بلدوزر ، دو دستگاه لودر ، دو دستگاه گریدر و شش دستگاه کامیون و تجهیزات پشتیبانی همچنان ادامه دارد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه افزود: حجم مصالح وارده در بستر راه حدود 000/30 متر مکعب بوده و حدود 8 دستگاه آبرو نیز کاملاً مسدود گردیده است.

در زمان پاکسازی محور مسئولین ذیربط از جمله مهندس رمضان زاده مدیر کل بازسازی و حوادث غیرمترقبه استان، مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل، مهندس اصغرزاده رئیس اداره راه محمود آباد، بخشدار منطقه و ... حضور فعال و چشمگیری داشتند.

لینک

   نرم افزار جامع آموزش پرسنل در راه و ترابری تهران راه اندازی شد   

با راه اندازی نرم افزار جامع آموزشی پرسنل، تهیه بانک اطلاعاتی و شناسنامه آموزشی پرسنل راه و ترابری تهران میسر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، مریم مجیدی، کارشناس آموزش راه و ترابری تهران در این باره گفت: راه اندازی این نرم افزار دسترسی به اطلاعات و شناسنامه آموزشی پرسنل به راحتی صورت می گیرد.

وی از برگزاری 96 ساعت دوره های تخصصی شغلی برای 22 نفر در مرداد ماه امسال و برگزاری 75 ساعت دوره اختصاصی GIS برای 7 کارشناس این اداره کل خبر داد.

مجیدی گفت: همچنین 79 ساعت دوره بهبود مدیریت شغلی نیز در مردادماه امسال برگزار شده است.

 

 

لینک

   راه اندازی سیستمهای نرم افزاری درحمل و نقل و پایانه های مازندران   

نمایندگیهای بابل و نوشهر اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران به سیستم های عملیاتی مجهز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، همت الله رجبی، کارشناس رایانه اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که هدف از راه اندازی این خط عملیاتی نمودن سیستمهای نرم افزاری اداره کل نظیر اتوماسیون اداری، کنترل صورت وضعیت، اضافه تناژ و کارت هوشمند در نمایندگیها بوده است.

در ادامه اظهار داشت: مزایای راه اندازی خط ptmp (ارتباط یک نقطه به چند نقطه) حذف سیستم دستی و سنتی ارسال نامه به نمایندگیها به اداره کل، استقرار سیستم کنترل صورت وضعیت و اضافه تناژ و کارت هوشمند در حوزه نمایندگیهاست که این امر موجب کاهش رفت و آمد ارباب رجوع در نتیجه اتلاف وقت و هزینه می شود.

وی در ادامه یادآور شد: سیستم مکاتبه بدون کاغذ (اتوماسیون اداری) در سال 83 در اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان راه اندازی شده است.

لینک

   تجلیل از انجمن های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر مازندران   

در همایش نماز، مسجد و شکوفایی که با هدف تشویق و ایجاد انگیزه در فعالان و خادمان و اقشار مختلف مردم در عرصه نماز و فراهم نمودن زمینه برای ایجاد نوآوری و ابتکار در عرصه نماز از رانندگان بخش حمل و نقل مسافر تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران،در این مراسم  با حضور حجت الاسلام والمسلمین قرائتی نماینده مقام معظم رهبری و رئیس ستاد اقامه نماز کشور، آیت الله طبرسی نماینده مردم استان، مهندس کریمی استاندار مازندران، و جمع کثیری از مدیران دستگاههای اجرایی در اردوگاه بادله سازی برگزار شد از 2 نفر از مدیران انجمن های صنفی حمل و نقل کالا و 2 نفر از رانندگان بخش حمل و نقل مسافر تجلیل به عمل آمد.

لینک

   راهدارخانه های خراسان جنوبی با مشکل تجهیزات مواجهند   

مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی گفت: با توجه به افزایش یمت ماشین آلات راهداری و اعتبارات و امکانات محدود، راهدارخانه های خراسان جنوبی با مشکل تجهیزات مواجه هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، ابراهیم نصری افزود: در حال حاضر 9 راهدارخانه در جاده های خراسان جنوبی خدمات رسانی می کنند که برای تنظیم فواصل و خدمات رسانی در حداقل زمان ممکن به 15 راهدارخانه نیاز است.

وی تصریح کرد: سال گذشته برای چهار راهدارخانه از محل ستاد حوادث غیرمترقبه استان اعتبار پیش بینی شد که تنها برای احداث یک مورد اعتبارات تخصیص و مابقی محقق نشد که امیدواریم در سال جاری این اعتبارات داده شود.

مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی اظهار داشت: سرمایه سال گذشته نشان داد که خدمات رسانی در جاده های استان از مرکز شهرستان ها به سهولت امکان پذیر نیست و باید با ایجاد راهدارخانه های مجهز در نزدیکی نقاط بحران، سرعت خدمات رسانی کمتر شود. نصری هزینه احداث هر راهدارخانه را حداقل 50 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: افزایش قیمت شن و نمک نیز یکی دیگر از مشکلات پیش روی راهدارخانه ها در بحث تجهیزات است وی اذعان داشت: تلاش می شود با تخصیص و جذب اعتبارات مورد نیاز چهار راهدارخانه در نقاط بحرانی جاده های خراسان جنوبی احداث و تجهیز شوند تا در زمستان با مشکل مواجه نشویم.

مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی در خصوص روند کند پروژه باند دوم قاین ـ خضری، اذعان داشت: تقریباً تمامی پروژه های باند دوم کشور مشکل کمبود اعتبار دارند که این پروژه هم که از ردیف اعتبارات ملی شامل هشت پروژه باند دوم اعتبار می گیرد نیز با این مشکل مواجه است.

نصری با بیان اینکه از ابتدای امسال یک میلیارد تومان به این پروژه اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: امیدواریم در صورت تخصیص 4 میلیارد تومان اعتبار امسال پروژه و افزایش آن تا 7 میلیارد تومان، روند اجرایی پروژه تسریع و زمان اجرای آن کوتاه شود.

 

لینک

   پروژه دوبانده کردن محور قاین ـ خضری 35 درصد پیشرفت دارد   

پروژه بزرگ باند دوم محور قاین ـ خضری در حال حاضر از 35 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است. مرتضوی استاندار خراسان جنوبی در مراسم بازدید از این پروژه روند پیشرفت فیزیکی این طرح را بسیار چشمگیر عنوان کرد و در خصوص رفع مسائل و مشکلات این طرح قول مساعد پیگیری داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر این پروژه هم گفت: تاکنون در این طرح یک میلیون و 900 هزار متر مکعب خاک برداری و یک میلیون و 200 هزار متر مکعب خاک ریزی انجام شده است.

مهندس رستمی افزود: اگر مشکل اعتباری پروژه حل شود این مدیریت آمادگی دارد که 18 کیلومتر اول پروژه را تا آخر سال آزاد کند. وی کمبود سیمان، اعتبار و سوخت را از مشکلات عمده طرح عنوان کرد و افزود: تقریبا ً همه پل های مورد نیاز احداث شده است. وی خاطرنشان کرد: برای اتمام طرح 170 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است لازم به ذکر می باشد این پروژه از طرح های مصوب سفر رئیس جمهور است.

لینک

   استاندار ایلام:مصوبات دولت در بخش راه‌سازی در این استان بسیار ارزشمند بوده است   

 

استاندار ایلام گفت : مصوبات دولت در بخش راه‌سازی در این استان بسیار ارزشمند بوده است.

"میرمحمد غراوری" در نشست وزیر راه‌وترابری با مسوولان استان که در محل استانداری ایلام برگزارشد، افزود: بیشتر مصوبات بخش راه‌سازی در دور اول سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به این استان به پایان رسیده است.

وی گفت: در مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری و هیات دولت به این استان یک هزارو500 میلیاردریال برای توسعه راههای استان ایلام اختصاص یافته است.

استاندار ایلام افزود: امیدواریم با تحقق این میزان اعتبار و تزریق آن برای تکمیل طرحهای راهسازی در استان تحول اساسی در حوزه راههای استان ایلام ایجاد شود.

غراوی ادامه داد:راه یکی از اولویت‌های اصلی در دولت است زیرا برای دستیابی به توسعه پایدار و زیرساختهای آن وجود راه مناسب ضروری است.

وی گفت: خوشبختانه دولت نهم به توسعه راهها بهای زیادی می‌دهد که امیدواریم با تکمیل و توسعه راههای استان ایلام موانع موجود برای رهایی از بن بست این استان برطرف شود.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست خواستار تامین اعتبار مصوب شده یک هزار و 500میلیارد ریالی بخش راه استان شد.

"شاپور پولادی" افزود: تلاش ما این است که از طریق وزارتخانه با توجه به اینکه این اعتبار از مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان بوده، زمینه لازم برای جذب آن فراهم شود و صرف تکمیل و توسعه راههای استان گردد.

وزیر راه و ترابری نیز در ادامه این نشست روند طرحهای راهسازی در استان ایلام را مثبت ارزیابی کرد.

دکتر"حمید بهبهانی" افزود: ایلام جزء استانهایی است که در حوزه راه سازی از روند مناسبی برخوردار بوده و کارها و اقدامات ارزشمندی در دولت نهم در این بخش از استان انجام شده که نوید بخش حرکت و جهش توسعه در استان است.

وی گفت: برای توسعه این استان و بهسازی زیرساختهای آن در بخش راه‌سازی هرآنچه که از دستمان برآید برای سرعت بخشیدن به طرحهای راهسازی انجام می‌دهیم.

استان 600هزار نفری ایلام در غرب کشور واقع است.

 

 

 

 

 

 

لینک

   قطعه دوم راه ملی ایلام - حمیل با حضور وزیر راه به بهره‌برداری رسید   

قطعه دوم راه ملی ایلام - حمیل کرمانشاه در آخرین روز از هفته دولت با حضور وزیر راه و ترابری و جمعی از مسوولان محلی استان ایلام به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و ترابری در این آیین گفت: اکنون مرحله دوم این محور ارتباطی ملی درحال پیگیری است.

دکتر حمید بهبهانی افزود: اجرای مرحله دوم این طرح از حمیل - کرمانشاه نیازمند موافقت اصولی کمیسیون ماده ۲۳است.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود که با اخذ مجوز این کمیسیون عملیات ارتباطی مرحله دوم این محور نیز اجرایی شود.

وزیر راه و ترابری گفت: با بهره‌برداری از این طرح مسیر ایلام- کرمانشاه ۶۰کیلومتر نزدیک‌تر خواهد شد.

وی افزود: اکنون استان ایلام از طریق یک محور ۲۱۰کیلومتری به استان کرمانشاه وصل می‌شود.

مدیر کل راه و ترابری ایلام نیز دراین آیین گفت: برای ساخت قطعه دوم راه ملی ایلام - حمیل تاکنون ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

محمدامین نصراللهی‌زاده طول قطعه دوم این راه اصلی را ۳۰کیلومتر ذکر کرد و افزود: مابقی این محور ارتباطی نیز در دست اقدام بوده و در صورت تامین اعتبار تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی، پروژه ملی راهسازی ایلام - حمیل کرمانشاه به‌عنوان معبر عمومی غرب کشور محسوب می‌شود که امسال برای تکمیل این پروژه عظیم ملی ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل منابع ملی و استانی اختصاص یافته است.

نصراللهی‌زاده افزود: راه در دست ساخت این مسیر با ۱۱متر عرض از نوع درجه یک محسوب می‌شود که افزایش ایمنی و کاهش ترافیک از مولفه‌های این نوع جاده دسترسی است.

وی، پیشرفت فیزیکی کلی این طرح را اکنون در محدوده استان ایلام حدود ۸۰ درصد ذکر کرد و افزود: تاکنون برای اجرای این طرح حدود ۳۵۰میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی افزایش ایمنی تردد، کاهش تلفات جاده‌ای، کاهش هزینه‌های راهداری و کاهش طول مسیر را از مزیتهای این جاده دسترسی عنوان کرد.

 

لینک

   در استان چهارمحال و بختیاری:22 پروژه در هفته دولت به بهره برداری می رسد   

مدیر کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: در هفته دولت 22 پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و 650 میلیون تومان آماده افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، در بازدید استاندار استان چهارمحال و بختیاری و حیدری نماینده مردم اردل ـ فارسان ـ کوهرنگ و کیار در مجلس و جمعی از مدیران کل محلی از پروژه راه در دست احداث فارسان ـ دشتک، مدیر کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری بیان داشت: پروژه احداث راه فارسان به دشتک به طول 28 کیلومتر در دو قطعه توسط دو پیمانکار در حال اجرا می باشد که این پروژه در سال 1387 اعتبار آن جزء ردیف های ملی قرار گرفت.

مهندس کریمی بیان داشت:با احداث این پروژه مسیر فارسان به دشتک 25 کیلومتر کاهش و به لحاظ زمانی 30 دقیقه کمتر می شود.

مهندس صادقی استاندار استان چهارمحال و بختیاری نیز در این بازدید اظهار امیدواری کرد که احداث این جاده یکی دیگر از محورهایی است که استان چهارمحال و بختیاری را به استان خوزستان از مسیر بازفت وصل می کند.

 وی همچنین از تلاش کارکنان راه و ترابری در تمام فصول سال به لحاظ نگهداری، احداث و آسفالت و بهسازی تشکر کرد.

لینک

   افتتاح 6 پروژه راه روستایی در شهرستان اردل   

در دومین روز از هفته دولت 6 پروژه راه روستایی در شهرستان اردل با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری و جمعی از مدیران کل محلی افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، مهندس محسن حیدری معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت همزمان با سی امین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی 21 پروژه راه روستایی در کل استان افتتاح می شود.

وی گفت از 21 پروژه راه روستایی قابل افتتاح در هفته دولت پروژه راه روستایی دورک ـ لندی به طول 10 کیلومتر راه روستایی رحیم آباد ـ سرتنگ محمود به طول 8 کیلومتر راه روستایی اردل ـ بالد ـ کاوند به طول 23 کیلومتر راه روستایی رستم آباد ـ زردلیمه به طول 12 کیلومتر، راه روستایی سرخون ـ ارمند به طول 14 کیلومتر، راه روستایی گلشور ـ مور ـ تل تاک به طول 6 کیلومتر زیرسازی و آسفالت شده اند.

وی افزود: تعداد روستاهای بهره مند از جاده 47 روستا و خانوار بهره مند از جاده 458 خانوار و جمعیت بهره مند از جاده در این روستاها 14 هزار نفر می باشد و اعتبار هزینه شده هفت میلیارد و یکصد و پنجاه و شش میلیون تومان می باشد.

 

لینک

   افتتاح پروژه نقطه حادثه خیز گردنه شلمزار در چهارمحال و بختیاری   

در چهارمین روز از هفته دولت نقطه پر حادثه گردنه شلمزار به طول 2700 متر و عرض 30/10 متر و اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال با حضور مهندس صادقی استاندار استان چهارمحال و بختیاری و حیدری نماینده محترم مردم شهرستانهای اردل ـ فارسان ـ کیار ـ کوهرنگ در مجلس و جمعی از مدیران کل محلی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، مهندس کریمی مدیر کل راه و ترابری با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گزارشی از پروژه ارائه دادند.

وی گفت در سال 87 نقطه پرحادثه در دست اجرا داریم که انشاءا... تلاش خواهیم کرد که تا پایان سال اجرا کنیم وی گفت در هفته دولت 21 پروژه راه روستایی در کل استان با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و یکصد و پنجاه و شش میلیون تومان به بهره می رسد.

مهندس صادقی استاندار نیز اظهار امیدواری کرد که برای ایمنی تردد در جاده های استان اصلاح و حذف نقاط پرحادثه برنامه ریزی و حذف نقاط پرحادثه را در اولویت کاری قرار دهند و خواستار تسریع در اجرای پروژه ها شد همچنین از تلاش کارکنان راه و ترابری تقدیر و تشکر کردند. 

لینک

   گفتگوی زنده رادیویی صبح کویر (صدای مرکز خراسان جنوبی)   

مدیر کل راه و  ترابری خراسان جنوبی در گفتگوی زنده رادیویی به مناسبت هفته دولت گزارشی از روند اجرای پروژه های در دست اقدام این اداره کل را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی ابراهیم نصری با اشاره به بهره برداری 21 پروژه با اعتباری بالغ بر 87 میلیارد ریال در هفته دولت در استان گفت: با بهره برداری از این پروژه ها 1500 خانوار از مزایای آن بهره مند خواهند شد که شاخص برخورداری از روستاهای بالای 20 خانوار از راه آسفالته از 84 به 86 درصد رسیده و تا پایان سالجاری این میزان به حدود 90 درصد خواهد رسید.

وی به نگاه ویژه دولت به این استان اشاره کرد و افزود: بالغ بر 110 پروژه راهسازی شامل اجرای روکش آسفالت و احداث و توسعه راههای اصلی و فرعی، راه روستایی ایمن سازی و ... در دست اجرا بوده که ارزش آنها بالغ بر 1500 میلیارد ریال می باشد.

مدیر کل راه و ترابری در ادامه افزود: سهم اعتبارات ملی در بخش راه و ترابری نسبت به سال گذشته، 650 میلیارد ریال ذکر کرد و احداث راه سربیشه به میل 78، تعریض ورودی های مرکز استان، قسمتی از باند دوم فردوس به دیهوک، عملیات روکش آسفالت راههای استان و ... را از اهم پروژه های شاخص در دست اقدام این اداره کل که تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید عنوان کرد.

 

لینک

   انتصاب مدیر کل جدید راه و ترابری استان زنجان   

طی حکمی از جانب وزیر راه و ترابری مهندس غلامرضا سقندلی به مدت 4 سال به عنوان مدیر کل راه و ترابری استان زنجان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان پیش از این، تصدی سمت مدیر کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی و همچنین ریاست حوزه راهسازی استانهای زنجان و همدان را به مدت 8 و 5 سال بر عهده داشته اند.

 

لینک

   جلسه تودیع و معارفه مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی   

با حضور مهندس بخارایی معاون محترم وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و استاندار آذربایجان شرقی و مدیران کل ادارات استان معارفه فرومندی و تودیع سقندلی در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، در این مراسم استاندار آذربایجان شرقی طی سخنانی از عملکرد این اداره در دوره مدیریت آقای سقندلی اظهار رضایت و قدردانی نمود و اشاره کرد: وی در مدت دو سال کارهای ارزشمندی انجام دادند که از جمله شروع عملیات چهار بانده کردن راههای شریانی استان و احداث و بهسازی راههای روستائی در استان اقدام شده است.

سپس حجت الاسلام تاج الدینی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی طی سخنانی از عملکرد اداره و از مدیریت آقای سقندلی تشکر و قدردانی کرد و از تأخیر در اجرا و بهره برداری پروژه ها انتقاد نموده و خواستار رسیدگی به مشکلات تردد اهالی روستای بایرام از توابع خسروشهر را شد.

در ادامه این مراسم سقندلی عملکرد این اداره کل را بیان کرد.

همچنین مهندس بخارایی در خصوص تجهیز آزادراه زنجان ـ تبریز به سیستم های هوشمند در آینده نزدیک خبر داد و علت بازگشایی زودهنگام آزادراه زنجان ـ تبریز را مشکلات ترافیکی راه شریانی موجود و وقوع تصادفات عدیده در این راه شمرد که از نتایج سودمند آن کاهش 22درصدی میزان تصادفات در سال 86 بوده است.

در خاتمه به رسم یادبود لوح تقدیری از سوی مقام عالی وزارت به مهندس سقندلی اهداء و حکم جدید مهندس فرومندی را به سمت مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی ابلاغ شد.

 

لینک

   برگزاری دوره آموزشی نرم افزارهای رایانه ای راهسازی   

دوره آموزشی نرم افزارهای رایانه ای در حوزه راهسازی در اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، با حضور مدیر کل و دیگر کارشناسان بخشهای مختلف اداره کل کلاس آموزشی نرم افزارهای مختلف در خصوص مطالعات ، متره، برآوردها، رسیدگی به صورت وضعیتها، امور قراردادها، بایگانی فنی و دیگر موارد مربوط به کارهای راهسازی از طرف شرکت رایانه ای میدان افزار در محل سالن اجتماعات اداره کل تشکیل شد.

قابل ذکر است که این دوره آموزشی به همت مسئولان این اداره کل و واحدهای آموزش و روابط عمومی و کامپیوتر اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان برپا شده است.

 

لینک

   کسب رتبه ادارة کل برتر توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های کرمان   

اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در زمینه عملکرد شاخص های عمومی و اختصاصی طی سال 86 از سوی ستاد جشنواره شهید رجایی استان به عنوان اداره کل برتر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: از میان بررسی عملکرد بیش از یکصد سازمان، اداره کل و دستگاه دولتی توسط ستاد جشنواره شهید رجایی در استان کرمان بر اساس مستندات ارسالی ادارات در زمینه شاخص های عمومی و اختصاصی، این اداره کل از میان ادارات کل سطح استان به عنوان اداره کل برتر طی سال 86 شناسایی و در محل خانه شهر کرمان، در مراسم روز کارمند و در حضور مدیران ارشد استان، مدیران کل ادارات و دستگاههای دولتی و جمع کثیری از کارکنان دولت معرفی و لوح تقدیر از دکتر حبیب الله و همرده استاندار کرمان دریافت نمود.

مهندس هدایتی این موفقیت را مرهون تلاش بی شائبه همکاران خود در طول یک سال گذشته دانست و ضمن قدردانی از زحمات و مساعی تمامی کارکنان، خدمت رسانی بیشتر و بهتر به مردم شریف استان کرمان را تحت زعامت مقام عظمای ولایت از خداوند باری تعالی خواستار شد.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری مازندران:کاهش تصادفات با تعامل دستگاههای اجرایی ممکن میشود   

کاهش آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن تنها با تعامل و هم اندیشی دستگاههای مرتبط در بخش حمل و نقل و آموزش و فرهنگ سازی همه مردم جامعه ممکن خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان که در نشست بررسی آمار تصادفات سخن می گفت با اعلام این مطلب افزود: استان مازندران با توجه به شرایط خاص و برخورداری از مواهب طبیعی همه ساله پذیرای حجم عظیمی از گردشگران و هموطنان عزیز و همچنین زائرین حرم مطهر امام رضا (ع) می باشد که این امر موجب شده تا استان مازندران با دارا بودن سه محور ارتباطی هراز ـ فیروزکوه و کندوان به مرکز کشور به عنوان یکی از پر ترافیک ترین استانهای کشور محسوب شود.

در این نشست که با حضور دبیر شورای ترافزک استان، پزشکی قانونی، حمل و نقل و پایانه ها و پلیس راه استان و معاونت راهداری و رؤسای ستادی این اداره کل برگزار شد مهندس رحیمی تصریح کرد: رشد فزاینده تولید خودرو در کشور، افزایش حجم مسافرتها، شرایط ویژه استان به دلیل وجود نقاط حادثه خیز در سطح راهها، تقاطع ها، وجود روستاهای متعدد در حاشیه راهها و نزدیکی شهرها به یکدیگر، تردد موتور سیکلت و ماشین آلات کشاورزی بدون رعایت قوانین و مقررات در سطح سواره روها و همچنین عوامل انسانی از جمله عوامل بروز تصادفات می باشند.

وی یادآور شد: این اداره کل در بخش ایمنی اقدامات گسترده ای را در سطح محورهای استان انجام داده که از جمله می توان به خط کشی، نصب علائم، حذف نقاط حادثه خیز، نصب حفاظ کابلی، ایجاد جانپناه های بتنی، جداسازی باند رفت و برگشت اشاره کرد.

مدیر کل راه و ترابری استان در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان ساخت: این اداره کل با همکاری سایر بخش ها و حوزه های مرتبط با اتخاذ تدابیر لازم موفق شد در سه سال اخیر رشد تصادفات را با ارائه راهکارهای اجرائی پایین بیاورد.

 

لینک

   فروش اینترنتی بلیت توسط شرکتهای مسافربری مازندران   

به منظور ارایه خدمات مناسب و بهینه به مسافران، فروش اینترنتی بلیط توسط شرکتهای مسافربری مازندران انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران،فرهاد صالحیان، مدیر این اداره کل با بیان این مطلب که بر اساس هماهنگی های به عمل آمده جهت رفاه حال مسافران و همشهریان عزیز طرح فروش اینترنتی بلیط اتوبوس توسط برخی از شرکتهای مسافربری استان انجام می شود.

وی تصریح کرد: متقاضیان می توانند با ورود به سایت www.fbt.ir «خرید اینترنتی بلیط اتوبوس ـ مینی بوس و سواری» بلیط مورد نظر خود را تهیه نمایند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در ادامه گفت: هم اکنون 15 شرک مسافربری در سایت مزبور فعال می باشند. که از جمله این شرکتها، شرکت طبرستان گشت ساری، بی تا ساری، آزاد سفر، شکوه مازندران ساری (سیر و سفر)، جویبار سیر مازند، ایران پیما و وحدت سیر آمل، قائم گشت قائمشهر، موسوی بهشهر و ... می باشند.

همچنین شرکت ایران پیما چالوس به آدرس www.Chaloos.iranpeyma.info نیز جهت ارایه خدمات به مسافران غرب استان فعال می باشد.

لینک

   مانور روز بدون حوادث ترافیکی» در جاده های مازندران   

مانور «روز بدون حوادث ترافیکی» در جاده های استان مازندران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی حمل و نقل و پایانه های استان مازندران،فرهاد صالحیان مدیر این اداره کل با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری این مانور ایجاد حساسیت عمومی، آموزش همگانی، و به کارگیری ابزار و امکانات موجود در دستگاه های استان مانند صدا و سیما، پلیس راه، امداد و نجات و اورژانس جاده ای و... جهت ارتقای ایمنی و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای می باشد.

وی افزود: تعریف و اولویت رئوس برنامه ها و فعالیتها به ترتیب شام عدم رخداد تصادف فوتی و جرحی شدید، واقع نشدن تصادفات جرحی سبک و در بهترین حالت عدم وقوع تصادفات خسارتی در شبکه راههای شریانی استان است.

 

لینک

   آغاز بهره برداری از 18 کیلومتر روشنایی در مسیر دماوند   

18 کیلومتر مسیر دماوند از سه راهی مهرآباد تا گیلاوند روشن شد.

در مراسم افتتاح این پروژه که فرماندار، بخشدار و رئیس دادگستری دماوند به همراه بخشدار رودهن و جمعی از مسئولان اداره کل راه و ترابری تهران و شهرستان دماوند حضور داشتند، مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران گفت: این پروژه شامل روشن سازی 9 کیلومتر مسیر رفت و 9 کیلومتر مسیر برگشت از سه راهی مهرآباد تا گیلاوند به همراه اجرای 6 کیلومتر برق 20 کیلو ولت با صرف هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، مدیر کل راه و ترابری تهران با اشاره به اهمیت محور فیروزکوه گفت: این محور یکی از مهمترین محورهای ارتباطی تهران با شمال کشور و تنها جاده ترانزیت به سمت شمال است.

صدیقی گفت: روشن کردن گردنه ها و نقاط پر ترافیک استان تهران به منظور ایمن سازی راهها و کاهش آمار تصادفات شبانه از اولویت های کاری این اداره کل بوده است، چنانچه در یک دوره 4 ساله بالغ بر 260 کیلومتر از محورهای ارتباطی استان تهران روشن شده اند.

وی در ادامه از بهره برداری روکش آسفالت آبسرد ـ ایوانکی، راه یدره و بهره برداری از 10 کیلومتر جاده اصلی دماوند همزمان با این پروژه روشنایی در شهرستان دماوند خبر داد.

 

لینک

   از روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی تقدیر شد   

معاون سیاسی استانداری خراسان جنوبی و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی تقدیر کردند.

به مناسبت روز خبرنگار طی تقدیرنامه ای از آقای قلی پور مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی تشکر شد.

در این تقدیرنامه آمده است:خبرنگاران از دیرباز به عنوان زبان گویای جامعه خویش در رسالتی قابل تکریم و در شرایطی غالباً التهاب آفرین همواره نقشی ماندگار و تاریخ ساز را ایفاء نموده اند.

بی شک شجاعت و تعهد ایشان در کنار دانش و مهارتشان مایه سعادت جامعه خواهد بود.

در ادامه این تقدیدر نامه تصریح شده است: ضمن تبریک فرا رسیدن روز خبرنگار با سپاس فراوان از حضور فعال و تلاش صادقانه شما در عرصه اطلاع رسانی استان توفیق روزافزونتان را در راه خدمت به فرهنگ و اندیشه جامعه در قلمرو ابتکار و خلاقیت مطبوعاتی آرزومندیم.

 

لینک

   برگزاری اردوی مشهد مقدس برای کارکنان راه و ترابری قم   

واحد فرهنگی پایگاه بسیج امام حسن عسگری (ع) اداره کل راه و ترابری استان قم، اقدام به برپایی اردوی زیارتی ـ سیاحتی به مشهد مقدس کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم این سفر 5 روزه بوده و در قالب 4 کاروان 35 نفری شامل همکاران و خانواده های آنان در مردادماه سالجاری انجام شد.

زیارت حرم مطهر و شرکت در مراسم نماز جماعت و بازدید از نقاط دیدنی شهر مقدس مشهد، از جمله برنامه های فرهنگی انجام شده در این اردو بود.

گفتنی است هزینه انجام شده برای این سفر بالغ بر 240 میلیون ریال بود که از محل اعتبارات نیم درصد بند «ی» ماده 104 قانون برنامه چهارم توسعه تأمین و پرداخت شد.

لینک

   همزمان با هفته دولت 13 پروژه راه روستایی در خراسان رضوی به بهره برداری می رسد   

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: به مناسبت هفته دولت 13 پروژه راه روستایی در خراسان رضوی افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس احمد ابراهیمی افزود:  این پروژه ها در 8 شهرستان تایباد، تربت جام ، چناران ، سبزوار، فریمان ، قوچان ، مه ولات و نیشابور اجرا گردیده است.

وی با اشاره به اینکه نیشابور با 7 پروژه بیشترین سهم را در بین شهرستان های ذکر شده دارد، بیان داشت: احداث و آسفالت جاده حسین آباد جنگل به طول 5/3 کیلومتر یکی از این پروژه هاست که با احداث آن 149 خانوار این روستا از راه آسفالت بهره مهد می گردند.

وی بهسازی و  آسفالت محور فخرآباد و کلات قنبر به طول 5/10 کیلومتر با اعتبار 4/4 میلیارد ریال  را از دیگر پروزه های این شهرستان خواند و گفت:  با بهره برداری از این مسیر 92 خانوار محروم روستای فخرآباد و 42خانوار روستای کلاته قنبر از راه مناسب آسفالت برخوردار می شوند.

وی از دیگر پروژه های این شهرستان به احداث و آسفالت محور روستاهای زهان و طالبی به طول 7 کیلومتر با اعتبار  7/3 میلیون ریال اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه باعث تسهیل رفت و آمد 225 خانوار روستای زهان و 178 خانوار روستای طالبی خواهد شد.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی اضافه کرد: احداث و آسفالت محور سعیدیه – ینگی قلعه – شمس آباد به طول 4 کیلومتر با اعتبار 5/1 میلیارد ریال و تکمیل احداث و آسفالت محور شورگشت – شورورز – دستجرد به طول 12 کیلومتر و 1/8 میلیارد ریال اعتبار از دیگر پروژه های مهم روستایی در این شهرستان می باشند.

 وی تاکید کرد: با احداث این دو مسیر، رفت و آمد 152 خانوار روستای سعیدیه ، 149 خانوار روستای ینگی قلعه ، 335 خانوار روستای شورگشت ، 90 خانوار روستای شورورز  و 89 خانوار روستای شمس آباد تسهیل می گردد.

ابراهیمی همچنین به احداث و آسفالت محورهای گلستان – اقبالیه – ناوشک به طول 10 کیلومتر و گلشن آباد – حسین آباد ناظر – کلاته میدان به طول 5/5 کیلومتر اشاره کرد و گفت: این دو پروژه به ترتیب با اعتبار  2/9 میلیارد و 4/2 میلیارد ریال اعتبار رفت و آمد 35 خانوار روستای گلستان ، 111 خانوار روستای اقبالیه ، 75 خانوار روستای ناوشک ، 126 خانوار روستای گلشن آباد ، 63 خانوار روستای حسین آباد ناظر و 117 خانوار روستای کلاته میدان را تسهیل حواهد کرد.

ابراهیمی با اشاره راه های روستایی ایجاد شده در این شهرستان افزود:  احداث و آسفالت محور حصار زبرخان  در بخش حصار نیشابور آماده افتتاح می باشد که بترتیب به طول 8 کیلومتر احداث گردیده است.

وی افزود: برای احداث این پروژه 3 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی احداث و آسفالت راه روستای سماخون در شهرستان تربت جام را از دیگر پروژه های مورد افتتاح در هفته دولت خواند و گفت: این پروژه به طول 5/4 کیلومتر و اعتبار 3 میلیارد ریال اجرا شده است که باعث تسهیل آمد و شد 221 خانوار این روستا خواهد گردید.

لینک

   هزینه 5 میلیارد ریالی برای آسفالت محور ارتباطی شهرستان علی آباد کتول   

      رئیس اداره راه و ترابری علی آباد کتول و رامیان گفت : عملیات آسفالت گرم محور رامیان – اولنگ شهرستان علی آباد با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 850 میلیون ریال به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان،  اسماعیل گرزین اضافه کرد : عملیات فوق با هدف برقراری عبور و مرور روان و ایمن در طول 5/6 کیلومتر از این محور انجام شده است.

گرزین، طول محور فوق را حدود 45 کیلومتر اعلام کرد و گفت : این محور از جمله پروژه های مصوب سفر اول ریاست جمهوری به استان می باشد.

وی در ادامه از انجام عملیات راهداری در 9 محور روستایی شهرستان علی آباد به طول 33 کیلومتر همزمان با آغاز طرح راهداری تابستانه در استان گلستان خبر داد و گفت : مهمترین اقدامات انجام شده در این محورها ، تسطیح و علف زنی حریم راه ها بوده که با هزینه ای بالغ بر 150 میلیون ریال اجرا شده است.

به گفته گرزین ، نصب علائم ، تابلوهای جدید و شعارهای ایمنی ، پاکسازی و جمع آوری زباله های حریم ، احداث کانال به منظور هدایت سیلاب و رفع افتادگی شانه راه از دیگر عملیاتی است که به منظور ایمنی پایدار در طرح محوری راهداری تابستانه این شهرستان در حال انجام می باشد.

 

لینک

   44 پروژه راهسازی به بهره برداری می رسد   

44 پروژه راهسازی بااعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به فرارسیدن هفته دولت افزود: 44 پروژه راهسازی به طول 243 کیلومتر که شامل پروژه روکش آسفالت راههای اصلی و احداث تقاطع غیر همسطح ، احداث روشنایی محور و راهسازی و روکش آسفالت راههای روستایی می باشد به بهره برداری میرسد.

وی تصریح کرد: افتتاح تقاطع غیرهمسطح زرقان ، روشنایی محور پل فسا  – کور به طول 20کیلومتر وروکش آسفالت داراب –  قلاتویه به طول 45 کیلومتر از جمله پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت می باشند.

مهندس نوروزی افزود : 40 پروژه بهسازی و راهسازی راههای روستایی نیز دراستان فارس در شهرستانهای مختلف در هفته دولت به بهره برداری میرسد.

مدیر کل راه فارس اذعان داشت: اجرای پروژه های راهسازی به آسانی صورت نمی گیرد و  تکمیل  و اجرای این  پروژه ها بسیار  سخت  و وقت  گیرتر و پر هزینـــــه تر  از  دیگر پروژه هاست .

وی اظهار داشت: اجرای پروژه های راهسازی ، احتیاج به وقت و هزینه و تلاش بسیار داردو با وجود اینکه نهضت راهسازی چند سالی است که در استان فارس آغاز شده و ادامه دارد شاهد وضعیت مطلوب راههای استان می باشیم.

مهندس نوروزی اظهار امیدواری کرد که باهمکاری و همدلی مسئولین استان و کشور بتوانیم گامهای بلندی را درجهت توسعه راههای فارس برداریم و در آینده ای نزدیک راههایی داشته باشیم شایسته پایتخت فرهنگی ایران.

 

 

لینک

   رشد عملیات ارتقاء ایمنی محور ها در راه و ترابری فارس   

طی سه ماهه اول سال87 عملیات ایمن سازی راههای فارس در چهار بخش نصب علائم راهنمایی و رانندگی، روشنایی ، خط کشی راهها و حفاظها روند رو به رشدی را نسبت به سال پیش نشان می دهد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با بیان این خبر اعلام کرد: عملیات ایمن سازی در راههای شریانی ، غیر شریانی و روستایی صورت گرفته است و کارشناسان و کارکنان تلاشگر اداره کل راه و ترابری فارس در بخش ایمنی و در راههای شریانی 348 متر مربع علائم اطلاعاتی ، 952 عدد علائم اخطاری ، 782 عدد علائم انتظامی و 14121 عدد علائم چشم گربه ای نصب نموده اند.

وی افزود روشنایی یک دستگاه تونل طی این سه ماه به انجام رسیده و1518 کیلومتر خط کشی سرد ، 140 کیلومتر شیار لرزاننده ، 1/7 کیلومتر گاردریل و 5 کیلومتر حفاظ کابلی نیز در این دوره جهت ایمن سازی راههای فارس صورت گرفته است.

مدیر کل راه فارس در ادامه، ایمن سازی در راههای غیر شریانی را نیز تشریح  نموده و گفت: 120 متر مربع علائم اطلاعاتی ، 1210 عدد علائم اخطاری ، 871 عدد علائم انتظامی و 1028عدد علائم چشم گربه ای در طول این نوع راهها نصب گردیده و 680 کیلومتر نیز خط کشی سرد در راههای غیر شریانی صورت گرفته است.

در توضیح عملکرد ایمن سازی راههای روستایی ، حیدر نوروزی علائم اطلاعاتی را 75 متر مربع ، علائم اخطاری را 810 عدد ، علائم انتظامی را 795 عدد  و علائم چشم گربه ای  را 1200 عدد اعلام کرد. مطابق این آمار ، طول خط کشی سرد راههای روستایی 206 کیلومتر گزارش گردیده است.

لینک

   41 پروژه راه و ترابری گلستان در هفته دولت به بهره برداری رسید   

 همزمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت ، بهره برداری از 26 پروژه در بخش راه و ترابری استان گلستان ، آغاز شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مدیر کل راه و ترابری گلستان در این ارتباط گفت : تعریض  و احداث 27 دستگاه پل ، روکش آسفالت هفت محور ارتباطی ، آسفالت سه محور ، زیر سازی و آسفالت 12 محور و بهسازی و آسفالت دو محور  و نصب 29 سایبان در تقاطعهای محور گلوگاه – گرگان از جمله پروژه هایی است که در هفته دولت به بهره برداری رسیدند

مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت : عمده این پروژه ها به ترتیب در گنبد ، گرگان ، آق قلا و دیگر شهرهای استان متمرکز شده اند.

به گفته وی اعتبار این پروژه ها بالغ بر 130 میلیارد  و 200 میلیون ریال  می باشد که از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

 

لینک

   از پرسنل آزاده اداره کل راه و ترابری گلستان تقدیر شد   

      با فرار رسیدن 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی بمنظور ارج نهادن به ایثارگران جانباز طی مراسم باشکوهی از این عزیزان به نحو شایسته ای تقدیر بعمل آمد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان، این مراسم در محل  نمازخانه اداره کل و با حضور مسئولین استانی ، مدیریت اداره کل و معاونین و پرسنل زحمتکش راه و ترابری برگزار گردید.

در این مراسم مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری ضمن تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه فرا رسیدن سالروز ورود آزادگان را به کشور عزیز اسلامیان گرامی داشتند وی رشادتها و فداکاریهای جانبازان را در طی دفاع مقدس و در دوران اسارت بسیار مهم و با ارزش دانست و اضافه کرد: خوشبختانه جانبازان  دلیر همچنان در محل کار پر تلاش و فعال می باشند. در خاتمه این مراسم برسم یاد بود هدایایی به این عزیزان اهداء گردید گفتنی است در این ایام آزادگان اداره کل دیدار صمیمانه ای با مهندس جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری استان در دفتر ایشان داشتند و مسائل و موارد آزادگان اداره کل مورد بررسی قرار گرفت.

آزادگان شاغل در اداره کل راه و ترابری استان گلستان 12 نفر می باشند.

 

لینک

   نصب 3 تابلوی پیام متغیر در راههای حوزه استحفاظی خراسان رضوی   

رییس اداره تاسیسات و ایمنی راه های اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: همزمان با هفته دولت 3 عدد تابلوی پیام متغیر که در محورهای استان  نصب شده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، محمد علی رجایی با بیان این مطلب افزود: جهت تهیه و نصب این تابلوها 2/2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی بیان داشت: دو عدد از تابلوهای ذکر شده در کیلومترهای 15 و 40 آزاد راه مشهد- باغچه و یک عدد در کیلومتر 45 محور مشهد- تربت حیدریه نصب می شود.

رجایی اظهار داشت: برای احداث هر یک از این تابلوها730 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

گفتنی است از این تابلوها برای انتقال پیام های ترافیکی در محورهای استان استفاده خواهد شد.

 

لینک

   بهره برداری از 5/16 کیلومتر سامانه روشنایی در آزاد راه قزوین – کرج   

همزمان با هفته دولت ، 5/16 کیلومتر سامانه روشنایی راه در آزادراه قزوین – کرج به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، برای اجرای این طرح ، حدفاصل نیروگاه شهید رجایی تا ورودی شهر آبیک، اعتباری افزون بر هشت میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است

سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین در مراسم افتتاح این طرح که با حضور استاندار قزوین و جمعی از مسولان صبح امروز برگزار شد گفت: برای اجرای این طرح 371 اصله تیر روشنایی ، 742 دستگاه چراغ برق و 19 هزار مترکابل استفاده و 371  قطعه فونداسیون اجرا شده است

موسوی، همچنین خرید 16 دستگاه تابلو برق روشنایی، ترانس و انشعاب را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای اجرای این طرح اعلام و اضافه کرد: با بهره برداری از طرح روشنایی مسیر نیروگاه شهید رجایی تا ورودی شهر آبیک، کل آزاد راه قزوین – کرج به طول 105 کیلومتر به طور کامل به سامانه روشنایی مجهز شد

مدیر کل راه وترابری استان قزوین در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ، بیش از  160 کیلومتر از راههای این استان به سامانه روشنایی مجهز است اظهارداشت: استان قزوین از این حیث جایگاه ممتازی در کشور دارد

به گفته ی موسوی هم اکنون 4 طرح روشنایی با اعتباری افزون پنج میلیاردریال در جاده های استان قزوین در دست اجراست

وی افزود: همچنین تا پایان امسال  شش طرح جدید روشنایی راه در جاده های استان قزوین اجرا خواهد شد

لینک

   عملیات تجدید خط کشی شش محور ارتباطی شهرستان بندرترکمن به اتمام رسید   

 رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بندرترکمن از اتمام عملیات نوسازی  و تجدید خط کشی شش محور ارتباطی این شهرستان با اعتبار 150 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استا ن گلستان، رمضان سیستانی، طول خط کشی مجدد شش محور فوق را 50 کیلومتر اعلام کرد و گفت : محور بندرترکمن – گمیشان ، بندرترکمن – سه راهی یساقی ، گمیشان – سه راهی آق قلا ، راه روستایی پنج پیکر – هاشمنلی ، سقر تپه – توماجلر و بندرترکمن – آق قلا ، محورهایی بودند که برای نوسازی و تجدید خط کشی آنها اقدام شده است.

وی ، خط کشی جاده ها را یکی از عمده ترین ابزار مدیریت حرکت وسائل نقلیه در سطح جاده ها خواند و افزود : این اقدام جزو علائم راهنمایی و رانندگی است که در کف سواره رو ترسیم شده و مقررات و راهنمایی لازم را به راننده القاء می کند.

 

لینک

   افتتاح چند پروژه راهسازی در شهرستان همدان   

در هفته دولت با حضور معاونت برنامه ریزی استانداری همدان و تنی چند از مسئولین طی مراسمی پروژه بهسازی و آسفالت راه فرعی فامنین ـ قهاوند به طول 340/12 کیلومتر و عرض نهایی 9 متر افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری همدان، در این مراسم ابتدا معاون راهسازی راه و ترابری به عملکرد راه و ترابری و همچنین ارائه مشخصات فنی پروژه مذکور اشاره کرد.

در ادامه این مراسم، مهندس نوری معاونت برنامه ریزی استانداری طی سخنانی با تقدیر و تشکر از مدیریت راه و ترابری وضعیت راههای استان را بسیار مطلوب توصیف کرد و روند اجرای پروژه های راهسازی را کاملاً کارشناسی شده دانست.

گفتنی است این پروژه با اعتباری بیش از 13 میلیارد ریال با هدف ایمنی و سهولت عبور و مرور و ارتقاء سطح سرویس دهی مسیر راه مورد افتتاح قرار گرفت.

در پایان این مراسم پنج پروژه دیگر در شهرستان همدان همزمان با این پروژه اعلام و مورد بهره برداری قرار گرفت.

پروژه راه روستایی سیاه کمر ـ بارابند با اعتباری بیش از 4100 میلیون ریال به طول 5/7 کیلومتر، بهسازی راه روستایی چشین ـ ابرو با اعتباری بالغ بر 2850 میلیون ریال به طول 5/7 کیلومتر، پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی حسام آباد با اعتباری بالغ بر 550 میلیون ریال به طول 5/2 کیلومتر، بهسازی راه روستائی پهن آباد ـ باغچه سیدان به طول 7 کیلومتر و با صرف اعتباری بالغ بر 7867 میلیون ریال و پروژه راه روستایی ابراهیم آباد به طول 5/2 کیلومتر با اعتبار هزینه شده 500 میلیون ریال از جمله این پروژه ها است.

 

لینک

   افتتاح پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی علمدار سفلی و علیا   

در هفته دولت طی برگزاری مراسمی پروژه بهسازی و آسفالت راه روستایی علمدار سفلی و علیا به طول 5/15 کیلومتر و عرض مفید 5/5 متر با دو لایه آسفالت به ضخامت 10 سانتیمتر و با اعتباری بیش از 7681 میلیون ریال با حضور معاون محترم امور عمرانی فرمانداری شهرستان ملایر، بخشدار مرکزی ملایر و تنی چند از مسئولین ادارات و نهادها افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، همزمان با برگزاری این مراسم پروژه اصلاح پیچ قوزان به طول 700 متر و عرض مفید 6 متر با اعتباری بالغ بر 1800 میلیون ریال مورد بهره برداری قرار گرفت.

در طول برگزاری مراسم معاون امور عمرانی فرمانداری شهرستان ملایر ضمن تقدیر از مدیریت راه و ترابری و عملکرد مطلوب وی افزود: با وجود اینکه تخصیص اعتبارات به موقع ابلاغ نمی شود اما راه و ترابری وظایف خود را به موقع و در کوتاهترین زمان ممکن عملی و محقق می سازد که این جای تقدیر و تشکر از مجموعه راه و ترابری را دارد.

 

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان زنجان معرفی شد   

با حضور مسؤولان وزارت راه و ترابری و مسئولان استانی، غلامرضا سقندلی به عنوان مدیر کل راه و ترابری استان زنجان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، در این مراسم که با حضور مهندس بخارایی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، استاندار زنجان و جمعی از مدیران کل سازمان راهداری و حمل و نقل استان برگزار شد از زحمات مهندس فاطمی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم مهندس سید مسعود فاطمی مدیر کل قبلی این اداره کل، با تقدیر از تلاش های همه کارکنان و زحمت کشان در این بخش گفت: هر کاری در عرصه خدمت رسانی صورت گرفته حاصل تلاش همه جانبه همکاران ما در این استان بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با دوره مسئولیتشان در این اداره کل گفت: در گذشته استان زنجان به لحاظ برخی از شاخص ها از میانگین استانی در کشور عقب تر بود که در حال حاضر در برخی از شاخص ها نظیر میانگین آسفالت راههای روستایی از سطح کشور بالاتر است.

مهندس فاطمی در رابطه با پروژه های ملی در حال اجرا در استان گفت: 4 پروژه راهسازی با اعتبار ملی پیش از تصدی بنده در این استان آغاز شده بود که از این تعداد 3 پروژه به اتمام رسیده و عملیات خاکی پروژه تهم ـ جورزق نیز تا آخر سال کاری 87 به پایان خواهد رسید.

در ادامه مهندس نوذری استاندار زنجان نیز طی سخنانی با تقدیر و تشکر از زحمات صادقانه صورت گرفته از مدیر کل سابق اداره کل راه و ترابری استان زنجان و تبریک بازنشستگی وی گفت: بازنشستگی برای نیروهای ما به معنی دست از کار کشیدن و ترک خدمت به مردم نیست. افرادی نظیر مهندس فاطمی در هر جایگاهی که باشند، مطمئناً از خدمت به مردم دست نخواهند کشید.

وی با اشاره به کارهای عظیم صورت گرفته تصریح کرد: پسندیده است در هفته ای مانند هفته دولت فرصت را غنیمت بدانیم و از خدمات صورت گرفته به مردممان بگوییم. بازگو کردن این تلاش ها تقدیر و قدردانی از زحمات و فعالیت همکاران فعال در آن بخش است.

مهندس بخارایی معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای نیز در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت به کلیه خدمت گذاران مردم و با تقدیر از زحمات مهندس فاطمی تصریح کرد:استان زنجان با وجود قرار گرفتن در یک منطقه استراتژیک و با وجود آب و هوای نامناسب در زمستان گذشته از استانهایی بود که کمترین مشکل و دغدغه را داشت.

وی با اشاره به تلاش زحمت کشان و خدمتگذاران در این استان که منجر به کاهش 21 درصد تصادفات شده است ابراز امیدواری کرد که این روند بهبود امسال نیز در استان ادامه یابد.

 

لینک

   آغاز عملیات اجرایی 12 پروژه راهسازی در استان سمنان   

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان پروژه های با قابلیت شروع شدن در هفته دولت در استان سمنان را 12 پروژه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، مهندس قربانپور شانه سازی و روکش آسفالت محورهای دامغان ـ معلمان، شاهرود ـ آزادشهر، چشمه علی ـ ساری، چنداب ـ گرمسار، ایمن سازی و بهسازی 14 نقطه پرحادثه در محورهای استان و تعمیرات اساسی پل ابریشم و پل گردنه خوش ییلاق را از جمله این پروژه ها معرفی کرد.

لینک

   در هفته دولت:35 پروژه راهسازی و راهداری در استان سمنان بهره برداری شد   

 

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان پروژه های قابل افتتاح هفته دولت در حوزه راهسازی و راهداری را در استان سمنان 35 پروژه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، این پروژه ها شامل احداث راههای اصلی و فرعی و روستایی، احداث پل، بهسازی و روکش آسفالت در قسمت راهسازی و 15 پروژه روشنایی جاده ای در قسمت راهداری است.

مهندس قربانپور بهسازی محور شاهرود ـ طرود، کمربندی دامغان، احداث راه روستایی شه سفید محمودآباد، احداث محور سه راهی سوداغلن به حسین آباد و روشنایی محور سمنان ـ مهدیشهر را از جمله پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت در استان سمنان ذکر کرد.

لینک

   بهره برداری از راه روستایی شه سفید ـ محمودآباد در گرمسار   

با حضور استاندار سمنان، معاونت عمرانی، مدیر کل راه و ترابری استان، فرماندار گرمسار و جمعی از مسئولین استان راه روستایی شه سفید ـ محمود آباد در حوزه راههای شهرستان گرمسار به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، عملیات خاکی ـ زیرسازی ـ ابنیه فنی و روکش آسفالت به طول 3 کیلومتر و برخورداری 2 روستا و 165 خانوار از راه مناسب از مشخصات این محور می باشد.

 

لینک

   افتتاح و بهره برداری از کمربندی شهر دامغان   

با حضور استاندار سمنان، نماینده مردم دامغان در مجلس، مدیر کل راه و ترابری استان سمنان، فرماندار دامغان و جمعی از مسئولین استانی پروژه کمربندی شهر دامغان به طول 8/2 کیلومتر و با اعتبار هفت میلیارد ریال هزینه و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، کمربندی موجود حدفاصل میدان جانباز تا میدان امام رضا (ع) دارای چهار باند سواره رو در دو طرف و 5/2 متر شانه آسفالتی در هر طرف می باشد که در مجموع 21 هزار تن آسفالت در دو لایه به ضخامت 14 سانتی متر در این پروژه اجرا شده است.

زیرسازی و اجرای زیراساس و اساس این پروژه از محل صرفه جوئی های راهداری با هزینه چهار میلیارد ریال و آسفالت آن از طریق پیمانکار بخش ملی انجام گرفته است.

 

لینک

   دیدار وزیر راه و ترابری با مراجعه کنندگان   

وزیر راه و ترابری در ششمین روز از هفته دولت با مراجعه کنندگانی که درخواست ملاقات حضوری با مقام عالی وزارت را داشتند، گفتگو و دستور حل مشکلات را صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این دیدارها بیش از 60 نفر از مراجعه کنندگان در صبح روز پنج شنبه مشکلات خود در زمینه های طرح های پژوهشی ، مشکلات مالی ، استخدامی و حقوقی ، تملک اراضی طرح های آزادراهی و مسایل کارکنان را در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری با وزیر راه و ترابری در میان گذاشتند.

در این ملاقات عمومی بیشتر ملاقات کنندگان از حل مشکل خود پس سالها ابراز خرسندی کردند.

لازم به ذکر است یکی از مراجعه کنندگان که از دانش آموختگان دانشگاه دریانوردی چابهاربود  طرحی در حوزه ارائه خدمات درحوزه بنادرداشت که با استقبال گرم وزیر راه و ترابری مواجه شد و این مراجعه کننده از این دیدار ابراز رضایت داشت.

یکی از مالکان قطعه ای زمین در مسیر آزادراه تهران - شمال پس از این ملاقات مردمی گفت : مشکل من با وزارت راه و ترابری حقوقی بود که پس از سال ها حل شد.

همچنین خانمی هم که پس از گذراندن دوره های مقدماتی خلبانی خواستار بورسیه برای آموزش دوره تکمیلی خلبانی بود پس از دستور وزیر راه و ترابری به سازمان هواپیمایی کشوری، گفت:امیدوارم بتوانم به عنوان یک زن خلبان در آینده برای کشور افتخار آفرینی کنم.

لینک

   معاون راهداری راه فارس:طرح جمع آوری متعارضین به حریم راهها در استان فارس اجرا شد   

مهندس امیری معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس گفت: در جهت حفظ و نگهداری از حریم راهها و پاکسازی آنها اداره راه و ترابری شهرستان شیراز با همکاری یگان و امداد پاسگاه شهرستان کوار اقدام به تخریب و پاکسازی حریم محور سه راهی کوار به سمت جهرم نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس خاطر نشان کرد: طرح جمع آوری متعارضین در حریم راهها آغاز گشته و در تمامی محور های استان این طرح با جدیت انجام می پذیرد.

وی تصریح کرد: با متعارضین به حریم راهها که با عث از بین رفتن امنیت محورها و به خطر افتادن جان و مال مسافرین می شوند به شدت برخورد می شود.

مهندس امیری اذعان داشت: قبل از تخریب و جمع آوری متجاوزین به حریم راهها در چند نوبت به آنها اخطار داده شده اما از سوی آنها توجهی صورت نگرفته است.

وی افزود: حریم راهها جزو حقوق بیت المال می باشد و تجاوز به آن حقوق همه افراد را پایمال  می کند.

معاون مدیر کل راه و ترابری استان فارس از مردم خواست: قوانین حریم راهها را رعایت کنند و خود اجرا کننده قوانین باشند.

لینک

   اعزام کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به جمکران   

به مناسبت سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج ) جمعی از کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به مسجد مقدس جمکران اعزام شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سید مهدی دریاباری فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان این اداره کل با بیان این خبر گفت: در این برنامه فرهنگی – مذهبی 35 نفر از کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به همراه خانواده به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران مشرف شدند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه، هدف از اجرای این برنامه را گرامیداشت اعیاد شعبانیه، ترویج فرهنگ دینی و آشنایی با فلسفه مهدویت اعلام و اضافه کرد: قرائت دعای عهد صاحب الزمان (عج) و شرکت در مراسم جشن نیمه شعبان از جمله برنامه های این مراسم بود .

لینک

   تقدیر استاندار و فرمانده سپاه امام رضا(ع) از اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی   

از تلاشهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برای دستیابی به اهداف فرامین مقام معظم رهبری در طرح هجرت 3 تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، سردار پاسدار قدرت ا.. منصوری فرمانده سپاه امام رضا(ع)  و محمدجواد محمدی زاده استاندار خراسان رضوی در لوح تقدیری که در جلسه شورای اداری استان تقدیم مهندس هاشمی نسب شد از تلاشهای این اداره کل در جهت اجرای طرح بسیج سازندگی تقدیر و تشکر گردید.

در قسمتی از این لوح تقدیر خطاب به مهندس هاشمی نسب  آمده است: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و همکاری و حمایتهای شما برای دستیابی به اهداف و فرامین مقام معظم رهبری در طرح هجرت 3 به منظور شکوفایی استعدادها و بکارگیری توانمندیهای جوانان، دانشجویان و اقشار بسیجیان و آینده سازان در جهت محرومیت زدایی و سازندگی جامعه اسلامی و کمک به دولت خدمتگذار، موفقیت روز افزون جنابعالی را در راه اقتدار و توسعه مادی و معنوی و آینده درخشان میهن اسلامی، از درگاه ایزد منان آرزو داریم.

لینک

   تجلیل از آزادگان و جانبازان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

درخجسته میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت و شریک قرآن مهدی موعود (عج) طی مراسمی باشکوه که در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایرانشهر برگزار شد از جانبازان و آزادگان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر تجلیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، در این مراسم که مسئولان محلی ، فرماندار و مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر حضور داشتند مهندس سنجرانی ضمن بیان اینکه آزادگان و جانبازان از سرمایه های این دولت بوده و امنیت کشور را مدیون رشادتها ، فداکاری و ایثارگری این عزیزان عنوان کرد در این مراسم که به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد برنامه های شاد از جمله موسیقی محلی ، سرود و دکلمه نیز توسط هنرمندان شهرستان ایرانشهر اجرا گردید در پایان هدایایی به رسم یادبود به ایثارگران اداره کل اهدا گردید.

لینک

   عملیات اجرایی قطعه دوم آزاد راه دولت آباد به زیارت در بوشهرآغازشد   

رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی قطعه دوم آزاد راه دولت آباد به زیارت در این شهرستان با 20 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر شهریار روزی طلب شنبه در آیین ویژه این عملیات افزود: این قطعه از آزاد راه دولت آباد به زیارت به طول 10 کیلومتر حدفاصل دهداری تا رودخانه شور را شامل می شود.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه اول نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی که از سال گذشته آغاز شد تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

روزی طلب گفت:آزاد راه دولت آباد به زیارت ساحلی بطول 42 کیلومتر است که ارتباط بین آزادراه سیراف و پارس شمالی را برقرار می کند و باعث ارتباط گمرک لاورساحلی در شهرستان دشتی با این آزاد راه می شود.

شهرستان دشتی با حدود 80 هزار نفر جمعت و مرکزیت شهر خورموج در جنوب شرق بوشهر و در محدوده مکانی اجرای تاسیسات پروژه میدان گازی پارس شمالی قرار دارد.

 

لینک

   سایت اداره کل راه و ترابری بوشهر فعال ترین سایت دستگاه های دولتی   

سایت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برترین و فعال ترین سایت دستگاههای دولتی شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی گزارشی در بررسی سایت های دستگاه های دولتی، سایت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر بطور روزانه به روز شده و علاوه بر خبرهای داخلی، استانی و ملی وضعیت راههای استان و آب و هوای اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی استان را در اختیار کاربران  می گذارد.

گفتنی است به زودی بخش اعضاء شورای حمل و نقل استان نیز با طراحی جدید در سایت قرار خواهد گرفت و به خبرهای مهم این دستگاهها خواهد پرداخت.

لینک

   نصب 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای پر ترافیک استان بوشهر   

بزرگراه های استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت مجهز می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در حال حاضر بزرگراه خلیج فارس(محور بوشهر ـ چغادک)  به دوربین های کنترل سرعت مجهز شده است. که در ادامه این طرح تا پایان امسال محور چغادک ـ دالکی نیز،که از جمله شاهراههای اصلی استان محسوب می گردد، به 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت مجهز خواهد شد.

شایان ذکر است کنترل سرعت از شاخص های بارز در جلوگیری و کاهش نرخ تصادفات در بزرگراهها می باشد.

 

لینک

   دیدار وزیر راه و ترابری با مراجع عظام تقلید   

وزیر راه و ترابری در پنجمین روز از هفته دولت در دیدار با مراجع عظام تقلید آیت الله صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی، مسعودی خمینی و علوی گرگانی به ارائه گزارش عملکرد و برنامه های وزارت راه و ترابری پرداخت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این دیدارها دکتر بهبهانی با اشاره به بازدیدهای مختلف از مراکز و مراحل اجرایی پروژه های حمل و نقل نظیر فرودگاه امام (ره)، آزادراه تهران – شمال، بندر چابهار و غیره تصریح کرد: نخستین گام برای حرکت مناسب شناسایی هر چه دقیقتر مشکلات و چالش ها است که در بازدیدها می توان از نزدیک با این موارد آشنا شد.

وزیر راه و ترابری در این دیدارها بر انجام هر چه سریعتر پروژه ها تأکید و خاطرنشان کرد: در استان قم پیشرفت عملیات اجرایی جاده قم ـ گرمسار خوب است و امیدواریم هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

همچنین تعریض جاده قدیم تهران ـ قم به منظور تسهیل در عبور و مرور در دست انجام است.

وی بر پروژه احداث قطار پر سرعت تهران ـ قم نیز اشاره کرد.

دکتر بهبهانی در این دیدارها خواستار ارائه رهنمودها و انجام دیدارهای منظم شدند.

در این دیدار آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به وظیفه شناسی و تقدیر از فعالیتهای وزیر راه و ترابری، گفتند: مسئولان باید وظیفه شناس باشند و در راه اعتلای کشور و رفاه مردم تلاش کنند.

ایشان افزودند: اصلاح امور و کمک به محرومان همراه با خلوص نیت از وظایف دولتمردان است.

آیت الله مکارم شیرازی نیز در دیدار با دکتر بهبهانی، اظهار داشتند: امیدوارم شما و دیگر اعضای دولت با همین انرژی و قدرت به کار خالصانه و خدمت به مردم ادامه دهید.

وی خطاب به وزیر راه و ترابری اظهار امیدواری کرد که اصلاح ساختار راههای کشور با سرعت و دقت انجام شود.

همچنین آیت الله مکارم شیرازی بیان کردند: باید حمل و نقل ریلی در اولویت قرار گیرد و به کیفیت آسفالت راهها توجه بیشتر مبذول شود و با نصب علایم، ایمنی بیشتری را ایجاد کنیم.

ایشان در ادامه با تأکید بر لزوم افزایش امکانات و خدمات رفاهی در جاده ها بیان داشتند: جاده مشهد و قم  معمولاً پذیرای زائران است و ضرورت دارد که به احداث مساجد و مراکز رفاهی و خدماتی در این راه توجه بیشتر شود.

در ادامه این دیدار آیت الله مسعودی خمینی نیز با تأکید بر حفظ ارزشهای دینی یادآور شدند: یکی از وظایف وزارت راه و ترابری دقت در کیفیت ساخت راهها و اجرای سریع و دقیق پروژه های حوزه حمل و نقل است.

ایشان تصریح کردند: اگر کارها برای رضای خدا و خدمت به مردم باشد یقیناً خداوند در پیشبرد امور ما را یاری خواهد کرد.

آیت الله علوی گرگانی نیز در دیدار با دکتر بهبهانی، گفتند: ملاقات شما با مراجع محترم و علما نشان دهنده نیت خالص و صفای شما برای انجام خدمت است.

ایشان با ذکر حدیثی از امام صادق (ع) بیان داشتند: امام(ع) می فرماید هر کسی راهی را اصلاح کند بهای آن بهشت است و کار وزارت راه و ترابری از مصادیق این حدیث است.

آیت الله علوی گرگانی افزود: جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است و اگر در پی رضایت خدا هستید باید بتوانید رضایت خلق خدا را جلب کنید.

گفتنی است مراجع معظم تقلید در ابتدای این دیدارها ضایعه درگذشت تعدادی از هموطنان در سقوط هواپیمای قرقیزستان را به بازماندگان تسلیت گفتند.

 

لینک

   نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری   

نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری، در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت. 

 

لینک

   بازدید مدیر عامل شرکت راه آهن و رجاء از نمایشگاه وزارت راه و ترابری   

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجاء در نخستین روز برگزاری نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری از آن بازدید کرد.

 مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجاء در نخستین روز برگزاری نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری از آن بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این بازدید دکتر حسن زیاری و محمود جعفری با حضور در غرفه های مختلف این نمایشگاه به گفتگو پرداختند.

این نمایشگاه با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

مدیر عامل شرکت راه آهن در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و عملکرد وزارت راه وترابری اعلام کرد::هم اکنون برای برقی کردن خط آهن تهران – مشهد پنج کنسرسیون بزرگ مورد تایید قرار گرفته اند که می توانند اسناد مربوط به آن را دریافت و پر کنند.

زیاری با اشاره به اینکه انواع مختلف قطارهای سریع السیر در جهان مرسوم است اضافه کرد:سرعت بالای 300 کیلومتر را قطعا باید به عنوان یک خط سریع السیر مورد بررسی قرار دهیم ضمن اینکه این سرعت مورد تایید رییس جمهوری نیز قرار گرفته است.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری :طرح های نیمه تمام را تکمیل می کنیم   

 

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه طرح های بزرگی در حوزه حمل و نقل در دست اجراست ، گفت : همه آنها را تکمیل خواهیم کرد.

دکتر حمید بهبهانی در نخستین نشست با خبرنگاران آغاز مجدد عملیات اجرایی طرح آزادراه تهران-شمال را از مهمترین برنامه های وزارت راه و ترابری اعلام کرد و افزود : تکمیل راه آهن اصفهان - شیراز و بم - زاهدان تا آخر امسال ، تکمیل راه آهن اراک - ملایر و نظامیه - میاندشت از دیگر اولویت های این وزارتخانه است.

وی با اشاره به بازدید از برخی زیرمجموعه ها و طرح های نیمه تمام وزارت راه و ترابری از جمله فرودگاههای امام خمینی (ره) و مهرآباد ، آزادراه تهران – شمال، طرح میانگذر ارومیه ، طرح توسعه بندر چابهار ، آزادراه تهران - پردیس ، بهسازی آزادراه تهران – ساوه  و چهار خطه کردن توره - ملایر و نقاط پر حادثه جاده هراز گفت : تلاش می کنیم بخش هایی از آزادراه تهران – شمال را تا چهار سال آینده و باند رفت میانگذر ارومیه بزودی به بهره برداری برسد.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد : بازدیدهای سرزده از زیر مجموعه ها و طرح های در حال اجرا در طر مدت وزارت انجام شده است و این بازدیدها ادامه خواهد داشت.

بهبهانی توسعه سامانه های ریلی و تکمیل طرح جامع راه آهن کشور ، توسعه شبکه بزرگراهی و دوخطه کردن راههای اصلی ، توسعه شبکه روستایی ، رفع نقاط پر حادثه و استفاده از سامانه های نوین در جاده ها و راه آهن را از دیگر اولویت های کاری اعلام کرد.

وزیر راه و ترابری در خصوص تامین منابع مالی برای اجرای طرح های عمرانی گفت : قرار بود تا 5 سال ، سالانه 6 هزار میلیارد تومان از محل لایحه مدیریت مصرف سوخت به توسعه بخش حمل و نقل به ویژه ریلی کمک شود که امسال 1600 میلیارد تومان از همین محل اختصاص یافته است.

بهبهانی جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را راهکار تامین منابع برای اجرای طرح ها اعلام کرد و گفت: اخیرا نیز قراردادی به ارزش یک میلیارد و 800 میلیون یورو با یک شرکت اروپایی برای ساخت 150 کیلومتر راه آهن در شمال شرق کشور امضاء شده است.

وی با اشاره به توان بالای پیمانکاران داخلی در اجرای طرح های عمرانی گفت : سخت ترین تونل ها در آزاد راه تهران- شمال را پیمانکار داخلی در دست ساخت دارد.

وزیر راه و ترابری همچنین در خصوص راهکارهای افزایش ترانزیت از کشور نیز گفت : زیرساخت ها تا حدی مناسب است و سعی می شود با هماهنگی بیشتر میان نهادهای دست اندرکار ترانزیت کشور به جایگاه شایسته برسد.

همچنین وزیر راه و ترابری در نخستین نشست خبری خود با خبرنگاران ، نخستین اولویت کاری خود در این وزارتخانه‌ را تعامل با تمام نهادها و وزارتخانه‌ها بخصوص مجلس شورای اسلامی ، عنوان کرد.   

بنابر این گزارش، در این نشست که همزمان با سومین روز از هفته دولت برگزار شد، افزود: مجلس محلی است که می‌تواند به خوبی از ما حمایت کند و دعوت از نمایندگان برای بازدید از پروژه‌های در دست ساخت وزارت راه و ترابری، بر روند تصویب بودجه مناسب برای این وزارتخانه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی سپس اتمام پروژه‌های نیمه تمام وزارت راه و ترابری را دومین اولویت این وزارتخانه برشمرد و گفت: هم اکنون چهار پروژه مهم نیمه تمام در این وزارتخانه وجود دارد که در تلاش هستیم تا این پروژه‌ها تا پایان سال جاری به اتمام برسند.

بهبهانی در ادامه افزود: پروژه‌ راه‌آهن اصفهان به شیراز نخستین پروژه‌ای است که تا پایان امسال به لحاظ زیرساختی و ریل گذاری به پایان خواهد رسید و در نهایت خط راه ‌آهن اصفهان به شیراز در تیرماه 88 به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر راه و ترابری طول خط راه‌آهن اصفهان - شیراز را حدود 500 کیلومتر عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه فعلا در تامین ریل از خارج کشور تا حدی مشکل داریم، برخی از کشورها پول ریل مورد نیاز کشور را دریافت کردند ، اما تاکنون آن را به ما تحویل نداده‌اند.

بهبهانی سپس خط راه ‌آهن بم به زاهدان را دومین پروژه نیمه تمام وزارت راه و ترابری دانست و گفت: امیدواریم این خط راه ‌آهن تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد. در صورت اتمام این پروژه یکی از حلقه ‌های مفقوده ترانزیت کشور کشف و حل می‌شود.

وی سپس به توجه جدی وزارت راه و ترابری به منظور رفع نقاط حادثه خیز در شبکه جاده‌ای کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تا دو سال پیش ایران بالاترین تلفات را در سوانح رانندگی داشت ، اما اکنون حدود 2/21 درصد از تلفات ناشی از سوانح رانندگی در جاده‌های کشور کاهش یافته است.

به گفته وزیر راه و ترابری، ورود سیستم‌های نوین در جاده‌ها و خطوط راه‌ آهن و همچنین بهره‌برداری از سیستم هوشمند از دیگر اولویت های کاری وزارت راه و ترابری است.

وزیر راه و ترابری درباره سقوط هواپیمای قرقیزستانی گفت: مالکیت این هواپیما، خلبان و کادر پروازی آن غیر ایرانی بوده اند اما به دلیل وجود مسافران ایرانی در آن سازمان هواپیمایی کشوری درخواست حضور درصحنه و پیگیری شرایط کشته شدگان را داشته است. 

لینک

   اتمام عملیات بهسازی و روکش 20 کیلومتر از راههای روستایی ورامین و پاکدشت   

کار لکه گیری و روکش آسفالت 2/7 کیلومتر از راههای روستایی ورامین و 5/12 کیلومتر از راههای روستایی پاکدشت به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری استان تهران با تأئید این خبر گفت: با صرف هزینه ای بالغ بر 7885 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی ـ استانی کار عملیات بهسازی و روکش آسفالت ایجدانک، مافین آباد از راههای روستایی شهرستان ورامین و قلعه نو و کهریزک از راههای روستایی پاکدشت به اتمام رسید.

 

لینک

   افتتاح نمایشگاه هفته دولت در زاهدان   

به مناسبت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر در سومین روز این هفته در محل مجتمع فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زاهدان با حضور معاونین استاندار، فرماندار، مدیران کل دستگاههای اجرایی و دیگر اقشار نمایشگاه هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، این نمایشگاه که به منظور اطلاع رسانی به همه اقشار گسترده مردم در زمینه پروژه های قابل افتتاح و عملکرد دولت نهم دایر شده است. قابل ذکر است که تمام ارگانها، سازمانها و دستگاههای دولتی با حضور گسترده در این نمایشگاه شرکت نموده و پاسخگوی تمام مراجعان می باشند و همچنین اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان دوازده پروژه آسفالت راه روستایی به طول 65 کیلومتر با اعتبار هزینه شده 38 میلیارد ریال را افتتاح می نماید.

لینک

   پایان لکه گیری و روکش آسفالت 8/16 کیلومتر از راههای روستایی شهریار   

عملیات لکه گیری و روکش آسفالت 8/16 کیلومتر از راههای روستایی شهرستان شهریار به پایان رسیده و آماده بهره برداری در هفته دولت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری تهران با اعلام این خبر گفت: این عملیات شامل لکه گیری و روکش آسفالت 6 کیلومتر از جاده زرنان بالا و پایین، 8/5 کیلومتر از جاده ده بهاء و 5 کیلومتر از جاده بی بی سکینه ـ امیرآباد بوده است.

لازم به ذکر است که هزینه عملیات فوق الذکر از محل اعتبارات ملی و بالغ بر 6205 میلیون ریال بوده است.

 

لینک

   معاون راهداری راه فارس:طرح جمع آوری متعارضین به حریم راهها در استان فارس اجرا شد   

 

مهندس امیری معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس گفت: در جهت حفظ و نگهداری از حریم راهها و پاکسازی آنها اداره راه و ترابری شهرستان شیراز با همکاری یگان و امداد پاسگاه شهرستان کوار اقدام به تخریب و پاکسازی حریم محور سه راهی کوار به سمت جهرم نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس خاطر نشان کرد: طرح جمع آوری متعارضین در حریم راهها آغاز گشته و در تمامی محور های استان این طرح با جدیت انجام می پذیرد.

وی تصریح کرد: با متعارضین به حریم راهها که با عث از بین رفتن امنیت محورها و به خطر افتادن جان و مال مسافرین می شوند به شدت برخورد می شود.

مهندس امیری اذعان داشت: قبل از تخریب و جمع آوری متجاوزین به حریم راهها در چند نوبت به آنها اخطار داده شده اما از سوی آنها توجهی صورت نگرفته است.

وی افزود: حریم راهها جزو حقوق بیت المال می باشد و تجاوز به آن حقوق همه افراد را پایمال  می کند.

معاون راه فارس از مردم خواست: قوانین حریم راهها را رعایت کنند و خود اجرا کننده قوانین باشند.

لینک

   اعزام کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به جمکران   

به مناسبت سالروز ولادت حضرت ولیعصر (عج ) جمعی از کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به مسجد مقدس جمکران اعزام شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سید مهدی دریاباری فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان این اداره کل با بیان این خبر گفت: در این برنامه فرهنگی – مذهبی 35 نفر از کارکنان اداره کل راه وترابری استان قزوین به همراه خانواده به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران مشرف شدند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید دادمان اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه، هدف از اجرای این برنامه را گرامیداشت اعیاد شعبانیه، ترویج فرهنگ دینی و آشنایی با فلسفه مهدویت اعلام و اضافه کرد: قرائت دعای عهد صاحب الزمان (عج) و شرکت در مراسم جشن نیمه شعبان از جمله برنامه های این مراسم بود .

لینک

   تقدیر استاندار و فرمانده سپاه امام رضا(ع) از اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی   

 

از تلاشهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برای دستیابی به اهداف فرامین مقام معظم رهبری در طرح هجرت 3 تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، سردار پاسدار قدرت ا.. منصوری فرمانده سپاه امام رضا(ع)  و محمدجواد محمدی زاده استاندار خراسان رضوی در لوح تقدیری که در جلسه شورای اداری استان تقدیم مهندس هاشمی نسب شد از تلاشهای این اداره کل در جهت اجرای طرح بسیج سازندگی تقدیر و تشکر گردید.

در قسمتی از این لوح تقدیر خطاب به مهندس هاشمی نسب  آمده است: ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و همکاری و حمایتهای شما برای دستیابی به اهداف و فرامین مقام معظم رهبری در طرح هجرت 3 به منظور شکوفایی استعدادها و بکارگیری توانمندیهای جوانان، دانشجویان و اقشار بسیجیان و آینده سازان در جهت محرومیت زدایی و سازندگی جامعه اسلامی و کمک به دولت خدمتگذار، موفقیت روز افزون جنابعالی را در راه اقتدار و توسعه مادی و معنوی و آینده درخشان میهن اسلامی، از درگاه ایزد منان آرزو داریم.

لینک

   تجلیل از آزادگان و جانبازان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

درخجسته میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت و شریک قرآن مهدی موعود (عج) طی مراسمی باشکوه که در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایرانشهر برگزار شد از جانبازان و آزادگان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر تجلیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر در این مراسم که مسئولان محلی ، فرماندار و مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر حضور داشتند مهندس سنجرانی ضمن بیان اینکه آزادگان و جانبازان از سرمایه های این دولت بوده و امنیت کشور را مدیون رشادتها ، فداکاری و ایثارگری این عزیزان عنوان کرد در این مراسم که به مناسبت نیمه شعبان برگزار شد برنامه های شاد از جمله موسیقی محلی ، سرود و دکلمه نیز توسط هنرمندان شهرستان ایرانشهر اجرا گردید در پایان هدایایی به رسم یادبود به ایثارگران اداره کل اهدا گردید.

لینک

   عملیات اجرایی قطعه دوم آزاد راه دولت آباد به زیارت در دشتی بوشهرآغازشد   

رییس اداره راه وترابری شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: عملیات اجرایی قطعه دوم آزاد راه دولت آباد به زیارت در این شهرستان با 20 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر شهریار روزی طلب شنبه در آیین ویژه این عملیات افزود: این قطعه از آزاد راه دولت آباد به زیارت به طول 10 کیلومتر حدفاصل دهداری تا رودخانه شور را شامل می شود.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی قطعه اول نیز با 50 درصد پیشرفت فیزیکی که از سال گذشته آغاز شد تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

روزی طلب گفت:آزاد راه دولت آباد به زیارت ساحلی بطول 42 کیلومتر است که ارتباط بین آزادراه سیراف و پارس شمالی را برقرار می کند و باعث ارتباط گمرک لاورساحلی در شهرستان دشتی با این آزاد راه می شود.

شهرستان دشتی با حدود 80 هزار نفر جمعت و مرکزیت شهر خورموج در جنوب شرق بوشهر و در محدوده مکانی اجرای تاسیسات پروژه میدان گازی پارس شمالی قرار دارد.

لینک

   سایت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر فعال ترین سایت دستگاه های دولتی در استان   

سایت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برترین و فعال ترین سایت دستگاههای دولتی شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی گزارشی در بررسی سایت های دستگاه های دولتی، سایت اداره کل راه و ترابری استان بوشهر بطور روزانه به روز شده و علاوه بر خبرهای داخلی، استانی و ملی وضعیت راههای استان و آب و هوای اعلام شده از سوی سازمان هواشناسی استان را در اختیار کاربران  می گذارد.

گفتنی است به زودی بخش اعضاء شورای حمل و نقل استان نیز با طراحی جدید در سایت قرار خواهد گرفت و به خبرهای مهم این دستگاهها خواهد پرداخت.

لینک

   نصب 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای پر ترافیک استان بوشهر   

بزرگراه های استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت مجهز می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در حال حاضر بزرگراه خلیج فارس(محور بوشهر ـ چغادک)  به دوربین های کنترل سرعت مجهز شده است. که در ادامه این طرح تا پایان امسال محور چغادک ـ دالکی نیز،که از جمله شاهراههای اصلی استان محسوب می گردد، به 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت مجهز خواهد شد.

شایان ذکر است کنترل سرعت از شاخص های بارز در جلوگیری و کاهش نرخ تصادفات در بزرگراهها می باشد.

 

لینک

   همزمان با هفته دولت 43 پروژه در راه و ترابری تهران افتتاح می شود   

راه و ترابری تهران امسال در هفته دولت شاهد افتتاح 11 پروژه راهداری و 32 پروژه راهسازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری، مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران با اعلام این خبر گفت: طراحی و اجرای 12 کیلومتر سیستم روشنایی، احداث سه سوله نمک، تعریض پل، بهسازی و ساماندهی زیرگذر کهریزک، نصب و راه اندازی سیستم توزین در حال حرکت WIM، تعمیر و مرمت پل، احداث و ساماندهی دوربرگردان، نصب تابلوهای اطلاعاتی در آزادراه کرج ـ قزوین، 202 کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت، 36 کیلومتر زیرسازی و تعریض، 3/14 کیلومتر بهسازی و چهارخطه کردن، احداث 4 دستگاه پل عابر پیاده هوایی و دو دستگاه پل زیرگذر عابر پیاده همه و همه پروژه های هفته دولت امسال در اداره کل راه و ترابری تهران است.

صدیقی با ابراز خوشنودی از روند افتتاح پروژه ها در هفته دولت گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در سال نوآوری و شکوفایی به دنبال اجرای پروژه های مفید، مؤثر، به روز و نوی دیگری است که خبرهای آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

لینک

   بهره برداری از 7 پروژه راهسازی در شهرستان بیرجند   

در دومین روز از هفته دولت بهره برداری از 7 پروژه راهسازی شهرستان بیرجند با حضور حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمی نماینده مردم شهرستانهای بیرجند و درمیان در مجلس و معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی، فرماندار و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی ، مدیر کل راه و ترابری این استان در مراسم افتتاح 24 کیلومتر راه بصیران به معدن قلعه زری گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 36500 میلیون ریال هزینه شده است که طول کل این پروژه از روستای همند به معدن قلعه زری 88 کیلومتر بوده که از 3 سال پیش شروع شده و امسال باتمام رسیده است و از اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

ابراهیم نصری افزود: همزمان با بهره برداری از این راه، 6 پروژه راه روستایی خراشاد به کوچ ـ راه روستائی شریف آباد ـ حاجی آباد به امیرآباد ـ راه روستائی کلاته ملک ـ راه روستائی فیض آباد و راه روستائی پنج تن جمعاً به طول 13 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 4700 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

وی گفت: این پروژه ها از اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

در این مراسم نماینده مردم شهرستانهای بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی و معاون عمرانی استاندار از فعالیتهای اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در خصوص اقدامات انجام شده این پروژه ها تشکر کردند.

لینک

   بهره برداری از 21 پروژه راهسازی و روشنایی در خراسان جنوبی   

همزمان با هفته دولت بهره برداری از 21 پروژه راهسازی و روشنائی با اعتباری بالغ بر 87110 میلیون ریال در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی احداث و آسفالت 19 پروژه راه روستائی و 2 پروژه روشنائی در شهرستانهای استان ذکر کرد و افزود: با بهره برداری از آسفالت راه روستائی این پروژه ها 1291 خانوار از نعمت راه آسفالت بهره مند خواهند شد.

مهندس نصری اهم این پروژه ها را بهره برداری از 24 کیلومتر راه بصیران به معدن قلعه زری، احداث و آسفالت راه بیدسکان ـ احداث و آسفالت ابراهیم آباد به کجه و احداث و آسفالت راه ابراهیمی و نیز پروژه های روشنائی در محور نهبندان ـ شهداد و محور اصلی بیرجند ـ سربیشه اعلام کرد.

وی افزود: این پروژه ها از اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

لینک

   اولین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در لرستان راه اندازی شد   

با هدف ارایه مطلوب خدمت به مسافرین، اولین شرکت فروش اینترنتی بلیت سفر در استان راه اندازی گردید.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان، مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان در این خصوص اظهار داشت: به منظور تسریع در ارائه خدمت به مسافرین؛ همچنین ترغیب و کمک به مسافرین جهت انجام سفرهای با برنامه ریزی و استفاده بهینه از زمان، اولین شعبه شرکت رویال سفر ایرانیان (نمایندگی بروجرد) در لرستان فروش اینترنتی بلیت را راه اندازی نموده و مسافرین متقاضی سفر می توانند با مراجعه به سایت این شرکت با آدرس الکترونیکی www.ssit.ir  بلیت مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان افزود: علاوه بر شعبه موصوف به زودی شرکتهای اتوبوسرانی شهرستانهای خرم آباد و بروجرد نیز به سیستم فروش اینترنتی بلیت مجهز خواهند شد.

لینک

   بیش از 110 پروژه راهسازی و ایمن سازی در استان در حال اجراست   

مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی در اولین روز از هفته دولت در مراسم افتتاح راه روستایی ابراهیم آباد ـ کجه افزود: با بهره برداری از راه روستائی چاه نوی فردوس، این شهرستان تنها شهرستانی است که صد در صد روستاهای بالای 20 خانوار آن از راه آسفالته مناسب برخوردار خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، ابراهیم نصری افزود: در حال حاضر بیش از 100 پروژه راهسازی در استان در دست اقدام است که از این تعداد 75 پروژه راه روستایی و 35 پروژه راه اصلی و فرعی و ... است.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم با اشاره به نگاه ویژه دولت در خدمت رسانی به مناطق محروم گفت: هنر خدمت رسانی بدون منت کاری است که اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی انجام داده و در یک سال گذشته 50 کیلومتر راه روستایی در فردوس ساخته است. سید صولت مرتضوی افزود: اگر مسئولان کمر همت را ببندند و در خدمت رسانی بیشتر تلاش کنند، مردم طعم شیرین عدالت را می چشند و شاهد رفع محرومیت در استان خواهیم بود.

وی اظهار امیدواری کرد با تخصیص اعتبار لازم جهت دوبانده شدن محور فردوس به دیهوک و فردوس به گناباد شاهد بروز حوادث ناگوار نباشیم.

 

لینک

   بهسازی و روکش 20 کیلومتر از راه های روستایی ورامین و پاکدشت   

کار لکه گیری و روکش آسفالت 2/7 کیلومتر از راهه ای روستائی ورامین و 5/12کیلومتر از راههای روستایی پاکدشت به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری استان تهران با تأئید این خبر گفت: با صرف هزینه ای بالغ بر 7885 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی ـ استانی کار عملیات بهسازی و روکش آسفالت ایجدانک، مافین آباد از راههای روستایی شهرستان ورامین و قلعه نو و کهریزک از راههای روستایی پاکدشت به اتمام رسید.

لینک

   افتتاح پل سرخدشت شهرستان بابلسر   

در دومین روز گرامی داشت هفته دولت اداره کل راه و ترابری استان مازندران پروژه پل سرخدشت را در شهرستان بابلسر با حضور استاندار مازندران و مدیر کل راه و ترابری استان و دیگر مقامات استانی و محلی افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در حاشیه این مراسم ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: با احداث پل مذکور 4 روستای سرخدشت، پارومحله، منگلاب و گالشکلا با تعداد 716 خانوار از یک پل استاندارد و راه ایمن بهره مند می شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: عملیات اجرایی پل سرخدشت با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان شامل احداث دو دهانه 5/12 متری و یک دهانه 24 متری ( جمعاً به طول 49 متر) با پایه های عمیق می باشد. عرض ماشین رو آن 10/6 متر بوده و دارای 36 شمع به صورت بارت و عمق بارتها 30 متر می باشد. 3500 متر مکعب بتن و 330 تن میله گرد برای احداث این پل مصرف شده است.

مهندس کریمی استاندار مازندران نیز در این مراسم ضمن تشکر و قدردانی از همه تلاشگران و مسئولین ذیربط برای احداث این سرخدشت عنوان کرد: شهیدان رجایی و باهنر الگویی مناسب برای تمامی خدمتگزاران واقعی به نظام مقدس اسلامی می باشند. وی در ادامه با اشاره به رشادتها و ایثار شهیدان انقلاب افزود: بر همه ما واجب است تا با مسئولیت پذیری و تعهد و وجدان کاری ادامه دهنده راه این عزیزان بوده و بر خود ببالیم که در دولتی خدمتگذار ملت شریف ایران هستیم که بر پایه و منش افکار و عقاید شهیدان رجایی و باهنر می باشد.

شایان ذکر است اداره کل راه و ترابری استان مازندران در گرامی داشت هفته دولت 44 پروژه راهسازی و راهداری را با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال در دو بخش (37 پروژه راه روستایی با هزینه ای بالغ بر 50131 میلیون ریال و 7 پروژه راه اصلی و فرعی با هزینه ای بالغ بر 18859 ریال) افتتاح می نماید.

 

لینک

   دیدار معاون وزیر حمل و نقل چک با دکتر بهبهانی   

معاونان وزرای حمل و نقل و صنعت و تجارت جمهوری چک با دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری کشورمان دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این دیدار دکتر بهبهانی بیان داشت: مبادلات تجاری ایران و چک قابل توجه است و می تواند گسترش یابد.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه در پنج سال گذشته حدود 100 هزار تن ریل از جمهوری چک خریداری شده است اظهار کرد: ایران آمادگی برای خرید ریل از جمهوری چک دارد این کشور می تواند در زمینه برقی کردن خطوط ریلی فعالیت کند.

دکتر بهبهانی در این دیدار با توجه سوابق طولانی چک در زمینه راه آهن خواستار گسترش همکاریهای آموزشی، مطالعاتی و طراحی در زمینه ریلی شد.

وزیر راه و ترابری خاطرنشان کرد: از برقراری خطوط پروازی بین تهران و پراگ استقبال می کنیم.

همچنین در ادامه این دیدار معاون وزیر حمل و نقل جمهوری چک با تأکید بر اینکه تحریم ها هیچ تأثیری بر روابط با ایران نخواهد داشت، تصریح کرد: جمهوری چک در یکسال آینده ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را بر عهده خواهد داشت و خواهان گسترش روابط با ایران است.

اما نوئل شیپ با تأکید بر تقویت نقش کریدور اروپا و اتصال آن از ترکیه به ایران، و خط ریلی از آستارا به کشورهای اروپایی خواستار همکاری جمهوری چک در تکمیل زیرساختهای بندر امیرآباد، مشارکت در برقی کردن قطار تهران ـ مشهد شد.

معاون وزیر حمل و نقل چک در پایان این دیدار آمادگی خود، برای برگزاری اجلاس مشترک حمل و نقل بین دو کشور را اعلام کرد.

 

لینک

   بازدید رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از نمایشگاه وزارت راه و ترابری   

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در نخستین روز برگزاری نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری از آن بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این بازدید مهندس محمد بخارایی با حضور در غرفه های مختلف این نمایشگاه به گفتگو پرداختند.

این نمایشگاه با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز  شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و  هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

لینک

   نصب 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای پر ترافیک استان بوشهر   

باتوجه به اهمیت کنترل ترافیک در محورهای پرتردد، بزرگراه های استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت مجهز می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در حال حاضر بزرگراه خلیج فارس(محور بوشهر ـ چغادک)  به دوربین های کنترل سرعت مجهز شده است. که در ادامه این طرح تا پایان امسال محور چغادک ـ دالکی نیز،که از جمله شاهراه های اصلی استان محسوب می گردد، به 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت مجهز خواهد شد.

شایان ذکر است:کنترل سرعت از شاخص های بارز در جلوگیری و کاهش نرخ تصادفات در بزرگراه ها می باشد.

لینک

   نصب 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت در محورهای پر ترافیک استان بوشهر   

باتوجه به اهمیت کنترل ترافیک در محورهای پرتردد، بزرگراه های استان بوشهر به دوربین های کنترل سرعت مجهز می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در حال حاضر بزرگراه خلیج فارس(محور بوشهر ـ چغادک)  به دوربین های کنترل سرعت مجهز شده است. که در ادامه این طرح تا پایان امسال محور چغادک ـ دالکی نیز،که از جمله شاهراه های اصلی استان محسوب می گردد، به 12 دستگاه دوربین کنترل سرعت مجهز خواهد شد.

شایان ذکر است:کنترل سرعت از شاخص های بارز در جلوگیری و کاهش نرخ تصادفات در بزرگراه ها می باشد.

لینک

   به مناسبت هفته دولت :44 پروژه راهسازی به بهره برداری می رسد   

 

44 پروژه راهسازی بااعتباری بالغ بر 16 میلیارد تومان در استان فارس به بهره برداری میرسد.

مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به فرارسیدن هفته دولت افزود: 44 پروژه راهسازی به طول 243 کیلومتر که شامل پروژه روکش آسفالت راههای اصلی و احداث تقاطع غیر همسطح ، احداث روشنایی محور و راهسازی و روکش آسفالت راههای روستایی می باشد به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: افتتاح تقاطع غیرهمسطح زرقان ، روشنایی محور پل فسا  – کور به طول 20کیلومتر وروکش آسفالت داراب –  قلاتویه به طول 45 کیلومتر از جمله پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت می باشند.

مهندس نوروزی اضافه کرد: 40 پروژه بهسازی و راهسازی راههای روستایی نیز دراستان فارس در شهرستانهای مختلف در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

مدیر کل راه فارس اذعان داشت: اجرای پروژه های راهسازی به آسانی صورت نمی گیرد و  تکمیل  و اجرای این  پروژه ها بسیار  سخت  و وقت  گیرتر و پر هزینـــــه تر  از  دیگر  پروژه هاست .

وی اظهار داشت: اجرای پروژه های راهسازی ، احتیاج به وقت و هزینه و تلاش بسیار داردو با وجود اینکه نهضت راهسازی چند سالی است که در استان فارس آغاز شده و ادامه دارد شاهد وضعیت مطلوب راههای استان می باشیم.

مهندس نوروزی اظهار امیدواری کرد که باهمکاری و همدلی مسؤولین استان و کشور بتوانیم گامهای بلندی را درجهت توسعه راههای فارس برداریم و در آینده ای نزدیک راههایی داشته باشیم شایسته پایتخت فرهنگی ایران.

لینک

   از جانباران ، ایثارگران و آزادگان اداره کل راه و ترابری استان زنجان تقدیر شد   

 طی مراسم جشنی روز چهارشنبه بیست و سوم مرداد که به مناسبت گرامیداشت اعیاد شعبانیه در محل نمازخانه اداره کل راه و ترابری استان زنجان برگزار گردید، از زحمات و ایثارگری های 36 نفر از جانبازان و آزادگان شاغل در این اداره کل تقدیرشد.

 روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان در این مراسم آقای مهندس فاطمی مدیرکل راه و ترابری ، اشاره به واقعه کربلا و رشادتها و ایثارگریهای جانباز بزرگ تاریخ اسلام حضت ابوالفضل العباس،  ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ، از زحمات و دلاوری های این عزیزیان در طول 8 سال دفاع مقدس تقدیر و تشکر نمود در پایان مراسم به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی به جانبازان این اداره کل اهداء گردید.

لینک

   افتتاح 46 پروژه توسط اداره کل راه و ترابری استان لرستان در هفته دولت   

به مناسبت هفته دولت ، 15 پروژه در سطح راههای اصلی و فرعی و 31 پروژه  در سطح راههای روستایی استان لرستان با صرف اعتباری بالغ بر 246 میلیارد ریال توسط اداره کل راه و ترابری استان به بهره برداری خواهد رسید .

        به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری استان  با اعلام این خبر گفت : پروژه های راهسازی قابل افتتاح در هفته دولت شامل احداث چهار خطه به طول 20 کیلومتر ،  ساماندهی و رفع نقاط پر حادثه به طول 6 کیلومتر ، احداث باند سبقت بطول 3 کیلومتر ، احداث راه های فرعی به طول 10 کیلومتر و احداث یکدستگاه تقاطع غیر همسطح می باشندکه به منظور تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها، اعتباری در حدود 158 میلیارد ریال هزینه شده است . وی اضافه کرد : طرحهایی که در حوزه راهداری به بهره برداری خواهد رسید شامل اجرای شبکه های روشنایی به طول 20 کیلومتر و احداث کانالهای سنگی بطول بیش از 2 کیلومتر است . مهندس رضایی تصریح کرد :  در حوزه راههای روستایی نیز ، بهره برداری از پروژه های بهسازی و آسفالت 189 کیلومتر از این راهها و بازسازی و احداث تعداد 5 دستگاه پل در سطح راه های روستایی در هفته دولت آغاز خواهد شد .

لینک

   صعود دو تن از کارکنان اداره کل راه و ترابری لرستان به قله علم کوه   

دو تن از اعضای هیأت کوهنوردی  اداره کل راه و ترابری لرستان موفق شدند به قله4845 متری علمکوه در استان مازندران صعود کنند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لرستان ، هدایت گودرزی مهر و عبدالرضا نوری از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان ، در تاریخ 17/5/87  به همراه هیأت کوهنوردی راهداران  وزارت راه و ترابری  به قله علم کوه در استان مازندران صعود کردند .

 

لینک

   ایجاد شیارهای لرزاننده در سطح راههای لرستان   

در سال جاری عملیات ایجاد شیارهای لرزاننده بطول 50 کیلومتر و با صرف اعتباری در حدود  300 میلیون ریال به منظور افزایش ایمنی در سطح راههای استان لرستان انجام شده است .

 به گزارش روایط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس ناصر محبی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : اجرای شیارهای لرزاننده (Rumble-Strips) بمنظور هشدار به رانندگان از طریق ایجاد صدا و لرزش شدید چرخ خودروها (در صورت عبور از روی این شیارها ) در حاشیة برخی از محورهای اصلی استان صورت گرفته است . وی تصریح کرد :  وجود این شیارها نقش مهمی در جلوگیری از خواب آلودگی و خستگی رانندگان و در نتیجه کاهش تصادفات رانندگی ناشی از انحراف وسایط نقلیه از مسیر اصلی ایفا می کند .

لینک

   براساس چشم انداز 20 ساله، 25 هزار کیلومترجاده ساخته می شود   

وزیر راه و ترابری گفت :براساس برنامه چشم انداز 20 ساله، 25 هزار کیلومتر راه در کشور ساخته می شود.

دکتر بهبهانی در جلسه شورای اداری اشتیان افزود : با اجرای طرح جامع ریلی علاوه بر صرفه جویی در بودجه، امنیت سفردر کشور نیز بالا می رود.

وی با اشاره به اینکه اولویت دادن به اتمام طرحهای نیمه تمام از مهمترین کارهای دولت نهم است گفت: رسیدگی به راه و آب روستایی و اشتغال از مهمترین موضوعاتی است که در کمیسیون های تخصصی هیات دولت در اراک بحث می شود.

اخوان نماینده مردم آشتیان و تفرش نیز گفت: رفع بن بست این شهرستان و فراهم کردن زمینه احداث کارخانه فولاد نقش مهمی در کاهش مشکلات این شهرستان دارد

در پایان وزیرراه در یک ملاقات حضوری به مشکلات 15 نفر از محرومان و تحت پوشش های بهزیستی و کمیته امداد شهرستان رسیدگی و دستورهای لازم را صادر نمودند

همچنین با حضور بهبهانی وزیر راه و ترابری طرح های ایستگاه هواشناسی آشتیان و محور ارتباطی نجف آباد، حاتم آبادو آهنگران با بیش از یک میلیارد و 68 میلیون تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

همچنین وزیر دکتر بهبهانی در حاشیه بازدید از گردنه گیان شهر ستان تفرش افزود : این اتوبان از تهران آغازوبا عبور از شهرهای ساوه ، همدان و کرمانشاه به شهرهای مرزی عراق و در نهایت به کربلا ختم می شود .

وی همچنین از آغاز طرح احداث تونل نقره کمر تفرش بعد از شش سال وقفه خبر داد .

محور 5/11 کیلومتری گیان -تفرش با اعتباری بیش از هشت میلیارد تومان 33 درصد پیشرفت کاری دارد و تا یک سال آینده به بهره برداری می رسد .

 

 

لینک

   بازدید مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی از نمایشگاه وزارت راه و ترابری   

مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی در دومین روز برگزاری نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری از آن بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این بازدید دکتر علی طاهری مطلق با حضور در غرفه های مختلف این نمایشگاه به گفتگو پرداختند.

ور در حاشیه این نمایشگاه مدیرعامل سازمان بنادر ودریانوردی  تحقق صد درصدی اهداف برنامه چهارم توسعه در این سازمان را اعلام کرد.

این نمایشگاه با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

 

لینک

   تقدیر رئیس اداره حفاظت محیط زیست گلوگاه از راه و ترابری بهشهر   

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گلوگاه از اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گلوگاه از اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر به منظور پاکسازی و زیباسازی حریم های این شهرستان تقدیر و قدردانی نمود.

در بخشی از این تقدیرنامه آمده است: با توجه به پاکسازی و ساماندهی زباله های حاشیه جاده سراسری بهشهر ـ گلوگاه از سوی آن اداره و به منظور تنویر افکار عمومی و اشاعه فرهنگ زیست محیطی در این حوزه از زحمات بی شائبه کلیه پرسنل زحمتکش آن اداره تقدیر و تشکر به عمل می آید.

لینک

   افتتاح 6 پروژه راهسازی به مناسبت هفته دولت در شهرستان سوادکوه   

مهندس شیروانی مظلومی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان سوادکوه از افتتاح پروژه راهسازی با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان در گرامیداشت هفته دولت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران وی در ادامه تصریح کرد اکثر این پروژه ها در بخش راه روستایی بوده و با افتتاح پروژه های مذکور خیل عظیمی از روستائیان منطقه از داشتن یک راه ایمن و مناسب بهره مند می شوند. آسفالت راه روستایی طالع ـ آسفالت راه روستایی شوراب و احداث پل بزرگ آهنگر کلا از جمله این پروژه ها هستند.

لینک

   بهره برداری از 44 پروژه راهسازی و راهداری در هفته دولت   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در راستای اهداف و برنامه های خود در سال 1387 و همچنین به منظور گرامی داشت هفته دولت، افتتاح 44 پروژه در این هفته را با هزینه ای بالغ بر 70 میلیارد ریال در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این خبر افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد پیشرفت کشور و نیل به یک نظام اسلامی به منظور تسریع در حل و فصل امور، تأمین نیازهای مشروع آحاد جامعه و فراهم نمودن زمینه های رشد و توسعه، همواره از اهداف مورد تأکید و دغدغه های نظام به شمار می رود.

وی در ادامه تصریح کرد: هفته دولت مهمترین مناسبت تقویمی دستگاههای اجرایی و زمان گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 15 هزار شهید دولت بوده، لذا این دوره با افتتاح 37 پروژه راه روستایی با هزینه ای بالغ بر 50131 میلیون ریال و همچنین 7 پروژه راه های اصلی و فرعی با هزینه ای بالغ بر 18859 میلیون ریال سهم کوچکی در گرامی داشت این هفته دارد.

آسفالت راه روستایی حسین آباد ـ طوسکلا و آسفالت راه روستایی ملیج کلا ـ اسکاردین شهرستان نکاء ـ زیرسازی و آسفالت راه روستایی شوراب و راه روستایی طالع شهرستان سوادکوه ـ آسفالت راه روستایی دریاسر و آسفالت راه روستایی اورطشت ـ افراتخت شهرستان محمود آباد ـ آسفالت راه روستایی عالم کلا شهرستان نوشهر ـ آسفالت راه روستایی سلوکلا شهرستان ساری احداث پل تمر شهرستان سواد کوه ـ احداث پل فولادسی شهرستان بابل ـ احداث پل سرخدشت شهرستان بابلسر ـ بهسازی راه روستایی کردیچال شهرستان چالوس در بخش راه روستایی و روکش آسفالت محور عباس آباد ـ کلاردشت شهرستان تنکابن روکش آسفالت محور جنت رودبار شهرستان رامسر ـ احداث دیوار ضامن محور کندوان ـ تعریض پل دزدین محور کندوان در بخش راههای اصلی و فرعی از جمله پروژه های افتتاحی این اداره کل در هفته دولت می باشد.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری :سرمایه گذاری خصوصی در بخش حمل و نقل استان ضروری است   

وزیر راه و ترابری در ساری بر اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حمل و نقل استان تأکید و تصریح کرد: استان مازندران نیاز مبرم به سرمایه گذاری خوب و مطلوب در تمامی بخش های حمل و نقل دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری به همراه کلیه معاونین و مدیران اجرایی وزارتخانه در اولین بازدید استانی خود پس از انتصاب به سمت مقام عالی وزارت به استان مازندران آمده و از نزدیک از روند پروژه های راهسازی و راهداری محور مواصلاتی هراز بازدید و با ارائه راه حل ها و پیشنهادات سازنده بر عملیات تعریض این محور تأکید نمودند.

وزیر راه و ترابری پس از بازدید از محور هراز در جلسه ای در استانداری مازندران که با حضور استاندار، نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، مدیران دستگاههای اجرایی حمل و نقل استان، فرمانده پلیس راه استان و ... حضور پیدا کرده و بعد از شنیدن دیدگاه های مسئولین استان پاسخگوی نظرات آنان شدند. دکتر بهبهانی در این جلسه مهمترین مشکل استان مازندران را در بخش توسعه شبکه راهها تملک اراضی دانسته و افزودند: اراضی مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و اجتماعی بسیار با ارزش بوده و این مسئله با وجود کمبود اعتبار جهت خرید اراضی، ما را برای توسعه شبکه راههای استان دچار مشکل کرده است.

وزیر راه و ترابری در ادامه خاطرنشان ساخت: از دیگر مشکلات و چالش های این وزارتخانه در احداث توسعه راهها در استان مازندران مسئله زیست محیطی بوده که متأسفانه خیلی از پروژه های ما به دلیل همین مسئله متوقف شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: نبود و کمبود اعتبار مورد نیاز نیز از دیگر معضلات بخش حمل و نقل در استان بوده و باید نمایندگان محترم مردم استان در مجلس با تلاش مضاعف برای تأمین اعتبار استان در مجلس شورای اسلامی بکوشند.

وی افزود: بهترین مرحم در این بخش سرمایه گذاری در بخش خصوصی در حمل و نقل استان بوده و ما می توانیم با برنامه ریزی در این مسیر در جهت تحقق اهداف خود گام مثبتی برداریم.

پروژه آزادراه شرق به غرب استان و همچنین احداث راه آهن این بخش، نصب دوربین و سیستم هوشمند در محورهای استان، توسعه و راه اندازی در بخش حمل و نقل آبی و همچنین هوایی و ...مواردی هستند که می توان با مشارکت بخش خصوصی و همکاری و همدلی مسئولین استان تحقق بخشید.

شایان ذکر است دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری در این جلسه چند پیشنهاد در زمینه حمل و نقل استان ارائه داده که از جمله می توان به احداث و ایجاد راهدارخانه های فرعی و سیار در محورهای کوهستانی استان در فصل سرما اشاره کرد.

 

لینک

   هرس درختان در حریم راه های شهرستان آمل   

به منظور حفظ زیبایی و مبلمان محورهای شهرستان آمل هرس درختان اطراف محورهای مذکور توسط اداره راه و ترابری شهرستان آمل صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد نظری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل با اعلام این خبر افزود: هرس درختان در حریم محور کمربندی شمالی و همچنین محور آمل ـ بابل جدید به اتمام رسیده و در حال حاضر نیز هرس درختان کمربندی جنوبی این شهرستان آغاز شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف از هرس درختان در حریم راهها علاوه بر حفظ زیبایی و مبلمان محور از جلوگیری شکستهای احتمالی درختان در فصل سرما و بارندگی ها و همچنین رفع موانع دید رانندگان در مسیر مؤثر می باشد.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل در ادامه خاطرنشان ساخت: از دیگر اقدامات انجام یافته اداره راه و ترابری شهرستان آمل آسفالت راه روستایی ناندل در بخش لاریجان شهرستان آمل بوده که عملیات زیرسازی محور به طول 5/2 کیلومتر به اتمام رسیده و عملیات روکش آسفالت آن به زودی آغاز می گردد.

مهندس نظری مبلغ اعتبار این پروژه را 1200 میلیون ریال اعلام داشته و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های از پیش تعیین شده پروژه مذکور در هفته دولت در سالجاری به بهره برداری می رسد.

 

لینک

   تجلیل ازبازنشستگان،جانبازان،کارمندان نمونه ودانش آموزان ممتاز راه مازندران   

همزمان با سالروز ولادت سراسر سعادت حضرت قائم مهدی موعود (عج) مراسم جشنی به منظور بزرگداشت سالروز ورود تاریخی آزادگان سرافراز به میهن اسلامی و نیز در راستای تجلیل از مقام والای جانبازان، ایثارگران و همچنین نکوداشت عزیزان و همکارانی که به افتخار بازنشستگی در سال 1386 نائل آمدند و همچنین تجلیل از کارمندان نمونه و دانش آموزان و دانشجویان ممتاز اداره کل راه و ترابری استان در سینما سپهر ساری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران ، در این مراسم مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اشاره به اهمیت و نقش جانبازان و آزادگان سرافراز میهن عزیزمان افزود: به بار نشستن انقلاب اسلامی مرهون رشادتها و فداکاریهای این عزیزان بوده است و همه آحاد مردم باید مفاهیم والایی همچون ایثار، از خود گذشتگی، ایمان قوی به یک آرمان متعالی را از این بزرگ مردان 8 سال دفاع و حماسه بیاموزند.

مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه با تقدیر و تشکر از بازنشستگان سال 1386 خاطرنشان ساخت: عزیزان بازنشسته به مانند مرواریدی ارزشمند در دریای پرتلاطم این اداره کل بوده و ما باید از تجارب ارزنده و گرانبهای این سروران در پیشبرد اهداف متعالی خود کمال بهره را بگیریم. مهندس رحیمی در ادامه ضمن تبریک به تمامی فرزندان ممتاز همکاران تصریح کرد: خدا را شکر می گوییم که در سایه سار الطافش فرزندانی صالح و نیکو به ما ارزانی داشته و امیدوارم این فرزندان ممتاز بتوانند با درایت و تیزهوشی خود آینده سازانی مفید و سالم برای میهن عزیزمان باشند.

شایان ذکر است اجرای برنامه های متنوع و شاد هنری از جمله نمایش طنز، تقلید صدا، موسیقی محلی و ... توسط هنرمندان خوب استان و همچنین پخش کلیپ و تیزر از فعالیتهای اداره کل از دیگر برنامه های این مراسم بوده و در انتها نیز از سوی روابط عمومی به حاضرین به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

 

لینک

   بازدید استاندار کرمان از پروژه های راهسازی   

با حضور استاندار کرمان به همراه نماینده مردم کهنوج در مجلس و معاونین، تعدادی از مدیران کل استان و فرماندار شهرستان قلعه، گنج پروژ راه روستایی پلگی ـ ریگ بهرام از توابع شهرستان قلعه گنج افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، طول این محور 2 کیلومتر و اعتبار آن از محل مناطق محروم است.

با افتتاح این جاده 70 خانوار از راه مناسب برخوردار شدند.

همچنین با حضور استاندار کرمان و هیئت همراه کلنگ زنی محور اصلی برجک ـ چاهس لک که ادامه جاده در دست ساخت برجک ـ محمد آباد ریگان می باشد در شهرستان قلعه گنج انجام شد.

با ساخت این محور فاصله استان سیستان و بلوچستان با جنوب کرمان و هرمزگان و از طریق محور گشمیران به بندر جاسک کاهش می یابد.

این جاده در رفع محرومیت و توسعه منطقه تأثیر زیادی خواهد داشت و تعداد زیادی از روستاهای قرار گرفته در طول مسیر از راه مناسب برخوردار خواهند شد.

لینک

   بازدید نمایندگان مناطق محروم ریاست جمهوری از پروژه های راهسازی کرمان   

نمایندگان مناطق محروم ریاست جمهوری مهندس هاشمی مدیر کل امور روستائی استانداری کرمان به همراه فرمانداران جنوب استان کرمان از روند اجرایی پروژه های راهسازی ستاد راهبری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمان این پروژه ها تحت نظارت اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان در شهرستانهای جیرفت ـ کهنوج ـ منوجان ـ رودبار جنوب ـ قلعه گنج و عنبرآباد می باشد.

لازم به ذکر است 19 پروژه با اعتباری بالغ بر 54 میلیارد و 340 میلیون ریال در شهرستانها یاد شده در حال ساخت می باشد.

لینک

   طرح تکریم ارباب رجوع در راه و ترابری اصفهان ساماندهی می شود   

معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان یکی از اقدامات حوزه کاری خود را در راستای ادامه بهبود روشها، ساماندهی گردش کار مراجعات به منظور بهتر نمودن طرح تکریم ارباب رجوع ذکر کرد و گفت: این طرح از اوائل شهریور ماه جاری در این اداره کل عملیاتی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، محمد علی اشرفی این طرح را در جهت زمانبندی مراجعات و استفاده بهینه از وقت و نیز کنترل پاسخگوئی به ارباب رجوع ارزیابی کرد. معاون اداری و مالی اداره کل راه و ترابری در عین حال گفت: اجرای این طرح باعث جلوگیری از مراجعات مکرر و در جهت احترام و تکریم مراجعان می شود و از سوی دیگر فرصت مناسبی را برای کارشناسان ایجاد می کند تا در فضای آرام و به دور از استرس به ارائه پاسخ مناسب بپردزاند.

وی ابراز امیدواری کرد در مراحل بعدی پاسخگوئی به مراجعان بهصورت الکترونیکی و on line درآید. اشرفی در بخش دیگریی از سخنان خود اهم مراجعات به این اداره کل را شامل: درخواستهای رسیدگی به صورت وضعیت ها، اسناد مالی ادارات تابعه، درخواست های مربوط به حریم راهها، رسیدگی به تخلفات جرائم اضافه تناژها و سایر امور متفرقه نام برد.

لینک

   همزمان با هفته دولت 43 پروژه در راه و ترابری تهران افتتاح می شود   

اداره کل راه و ترابری تهران در هفته دولت شاهد افتتاح 11 پروژه راهداری و 32 پروژه راهسازی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری تهران مهندس صدیقی، مدیر کل راه و ترابری تهران با اعلام این خبر گفت: طراحی و اجرای 12 کیلومتر سیستم روشنایی، احداث سه سوله نمک، تعریض پل، بهسازی و ساماندهی زیرگذر کهریزک، نصب و راه اندازی سیستم توزین در حال حرکت WIM، تعمیر و مرمت پل، احداث و ساماندهی دوربرگردان، نصب تابلوهای اطلاعاتی در آزادراه کرج ـ قزوین، 202 کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت، 36 کیلومتر زیرسازی و تعریض، 3/14 کیلومتر بهسازی و چهارخطه کردن، احداث 4 دستگاه پل عابر پیاده هوایی و دو دستگاه پل زیرگذر عابر پیاده همه و همه پروژه های هفته دولت امسال در اداره کل راه و ترابری تهران است.

صدیقی با ابراز خوشنودی از روند افتتاح پروژه ها در هفته دولت گفت: اداره کل راه و ترابری تهران در سال نوآوری و شکوفایی به دنبال اجرای پروژه های مفید، مؤثر، به روز و نوی دیگری است که خبرهای آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

لینک

   افتتاح 27 پروژه ی راهسازی اداره کل راه و ترابری استان زنجان در هفته دولت   

 همزمان با هفته دولت 27 پروژه در بخش راه استان زنجان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان  مهندس سید مسعودفاطمی مدیر کل راه و ترابری استان زنجان با بیان این مطلب افزود 198 کیلومتر  راه  روستایی در قالب 23 پروژه با اعتباری بالغ بر  148 میلیارد ریال بهسازی و آسفالت شده است که همزمان با هفته دولت به بهره برداری می رسد .وی همچنین احداث رمپ و لوپ دسترسی جاده بیجار به آزادراه زنجان – تبریز به طول 3/1 کیلومتر با اعتبار 5600 میلیون ریال ، احداث دسترسی سلطانیه به آزادراه زنجان – قزوین به طول 650/1 کیلومتر با اعتبار 9737میلیون ریال احداث سه راهی بناب به ذاکربه طول 7 کیلومتر با اعتبار 11848 میلیون ریال و احداث رمپ و لوپ تقاطع جاده طارم  با آزادراه زنجان – قزوین به طول 7/1 کیلومتر با اعتبار 2000 میلیون ریال را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت برشمرد  و گفت : استان زنجان با توجه به جایگاه و موقعیت ویژه جغرافیایی که دارد نیازمند تقویت و بهسازی شبکه های ارتباطی استان با استانهای همجوارمی باشد که این امر موجب گسترش هرچه بیشترپیوندهای اقتصادی بین منطقه ای و درون استانی در جهت تسریع ارتباطات شمال غرب و غرب کشور با مناطق شمالی ،شرقی و جنوبی کشور  خواهد بود .ارتقاء راههای اصلی در استان از اهداف این اداره کل می باشدکه توجه بیش از پیش مسئولان به این استان را می طلبد.

لینک

   سمینار آموزشی پدافند غیرعامل به میزبانی راه و ترابری فارس برگزار گردید   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس سمینار آموزشی پدافند غیر عامل با برنامه ریزی معاونت آموزش و تحقیقات و فناوری و با همکاری معاونت کار آفرین و مدیریت بحران وزارت راه و ترابری به میزبانی اداره کل راه و ترابری و با حضور مدیران راه و ترابری و معاونین راهداری ، راهسازی و مدیران کل فرودگاهها و رئیس حوزه نظارت بر کیفیت پروژه ها  و مدیران سازمانهای حمل و نقل منطقه سه کشور در تالار وصال هتل همای شیراز برگزار گردید.

در این گزارش آمده : مدت این سمینار شامل دوره های آموزشی اصول و مبانی پدافند  غیر عامل، استنار اختفاء و فریب CCD استحکامات و سازه های امن ، آمایش و مکان یابی و مدت آن 1 روز بوده است.

شایان ذکر است که اساتید این دوره ها سردار ساسانی ، مهندس حاجی ملک، مهندس ا براهیمی و مهندس شمسایی بوده اند و در پایان دوره آزمون کتبی از شرکت کنندگان به عمل آمده و فرم نظر خواهی دوره نیز توزیع و توسط شرکت کنندگان پاسخ داده شد.گفتنی است مرکزآموزش و پژوهش راه و ترابری فارس مرکز آموزش  منطقه 3 وزارت راه و ترابری می باشد و دوره های متعدد آموزشی در این مرکز برگزار می گردد.

لینک

   راه و ترابری گلستان آمادگی خود را برای مقابله با وقوع سیل در استان اعلام کرد   

  اداره کل راه و ترابری گلستان با کلیه تجهیزات و نیروی راهداری.  برای رویارویی با حوادث غیرمترقبه از جمله سیل در استان. آماده می باشد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس "محمدتقی جوان شورابی" مدیرکل راه و ترابری استان  در چهارمین جلسه شورای راهداری گلستان با تاکید بر مساله فوق . گفت: با توجه به حوادث ناگوارپیش آمده طی سالهای گذشته در استان. در حال حاضر تمام نیروهای این دستگاه در حال آماده باش قرار دارند.

بر اساس این گزارش  هم اینک 9 راهدارخانه ثابت و سیار و بیش از 60 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین با  180 نیروی راهداری . آمادگی مقابله با حوادث غیر مترقبه را در استان دارند.

شورابی . اطلاع رسانی به موقع را در  زمان وقوع حوادث ناگوار از موارد مهم برای رویارویی با حوادث عنوان کرد و اضافه کرد:  استقرار نیروها و ماشین آلات در مکانهایی که سابقه سیل دارند. گشت زنی نیروها در محورهای کوهستانی. ارتباط با مسوولان شهرستانی. فرمانداران. بخشداران و دهیاران به منظور آگاهی از وضعیت شهرها و روستاها به هنگام وقوع سیل یا هر حادثه دیگر. از جمله اقدامات این اداره کل می باشد.

 وی همچنین نصب پارچه نوشته از هشدارهای سیل به تعداد 120 عدد در مناطق سیل خیز در محور خوش ییلاق و جنگل گلستان و کلاله به سه راهی گلیداغ را از دیگر اقدامات اداره کل راه و ترابری برای مقابله با سیل بیان کرد.

 

لینک

   عملیات بهسازی قطعه دو محور تایباد به سه راهی سنگان آغاز شد   

 

 

رییس اداره راه و ترابری تایباد گفت: عملیات بهسازی قطعه دو محور تایباد به سه راهی سنگان از ابتدای سال جاری آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، با بیان این مطلب افزود: این پروژه به طول 28 کیلومتر و به عرض 11 متر طی مدت 24 ماه به  انجام خواهد رسید.

وی ادامه داد: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه 20 میلیارد ریال می باشد.

مرادی اضافه کرد: این پروژه تا کنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

گفتنی است از 226 هزار مترمکعب عملیات خاکی این پروژه تاکنون 72 هزار مترمکعب انجام شده است.

لینک

   معاون راهداری خراسان رضوی: احداث پل روگذر عابر پیاده در محورهای استان   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: به منظور سهولت تردد عابرین پیاده تعدادی دستگاه پل روگذر در نقاط پر تردد جاده های استان احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، ابراهیم صنیعی با بیان این مطلب افزود: برای ساخت این پل ها در مجموع مبلغ 7 میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجم زیادی از تصادفات ناشی از ساخت مراکز جمعیتی جدید در حاشیه راهها می باشد که در راستای ایمن سازی این نقاط اداره راه و ترابری ناگزیر از ایجاد تمهیدات جدیدی برای تردد عابران پیاده است.

صنیعی عبور ایمن روستاییان از راهها را از دیگر دلایل ساخت این پل ها عنوان کرد.

وی ادامه داد: سه دستگاه پل در کیلومتر 130 محور مشهد- قوچان مقابل دانشگاه آزاد قوچان،کیلومتر 131 این محور مقابل دانشگاه پیام نور قوچان و کیلومتر 28  آن مقابل سه راهی گلمکان هر کدام به طول عرشه 30 متر ساخته می شود.

صنیعی بیان داشت: یکی از این  پلها نیز در کیلومتر 10 جاده مشهد - فریمان در تپه سلام به طول 20 متر جهت رفاه مردم منطقه ساخته می شود.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی همچنین از احداث پل عابر پیاده در مقابل پلیس راه باغچه در جاده مشهد – نیشابور به طول عرشه 40 متر، پل زندان تربت جام در کیلومتر 150 محور مشهد- تربت جام به طول 40 متر و پل اسلام آباد لکزی در کیلومتر 110 جاده مشهد- نیشابور خبر داد.

به گفته صنیعی 3 دستگاه از این پلها نیز در در کیلومترهای 4 و 8 جاده شاندیز در روستاهای ده نو و ویرانی و کیلومتر 5 محور مشهد- چناران سه راه شهرک صنعتی توس هر کدام به طول عرشه 30 متر اجرا می شود.

گفتنی است هریک از این پل ها دارای 360 مترمربع سایبان از جنس پلی بی کربنات می باشد. 

 

لینک

   یکی دیگر از محورهای شریانی فارس بهسازی و روکش آسفالت می شود   

محور سپیدان – یاسوج یکی از محورهای شریانی و پرتردد استان فارس می باشد که این استان را به استان کهگیلویه و بویر احمد متصل می سازد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس ضمن اشاره به مطالب فوق افزود: در سال 1386 این محور به طول 40کیلومتر از خروجی شهرستان سپیدان به سمت یاسوج به طول راههای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری فارس افزوده شده است. وی به حجم بالای عملیات بهسازی منطقه اشاره کرد و اذعان داشت: واقع شدن این محور در منطقه کوهستانی و سرد سیر ، بارش شدید برف و باران و به تبع آن عملیات برف روبی و پاشیدن شن و نمک ، همچنین عمر بالای لایه ی آسفالت و ترافیک سنگین، روسازی محور را با خرابی شدیدی مواجه نموده بود.

مدیرکل راه و ترابری فارس متذکر شد: در سال 1387 عملیات بهسازی محور از جمله ترانشه برداری و رفع نقاط پرحادثه با حجمی بالغ بر18000 متر مکعب ، بهسازی شانه ها با حجمی بالغ بر 5 هزار متر مکعب و اجرای روکش آسفالت از جمله اجرای یک لایه ماسه آسفالت با حجمی در حدود 5 هزار متر مکعب و اجرای یک لایه آسفالت توپکا با حجم 7 هزار متر مکعب در دستور کار اداره کل راه و ترابری فارس قرار گرفت.

مهندس نوروزی اعتبار این پروژه را مبلغی  بالغ بر 10 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: هم اکنون عملیات مذکور با جدیت تمام در محور سپیدان – یاسوج درحال اجرا می باشد.

لینک

   بازدید مدیر عامل شرکت راه آهن و رجاء از نمایشگاه وزارت راه و ترابری   

مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجاء در نخستین روز برگزاری نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری از آن بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این بازدید دکتر حسن زیاری و محمود جعفری با حضور در  غرفه های مختلف این نمایشگاه به گفتگو پرداختند.

این نمایشگاه با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز  شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و  هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

مدیر عامل شرکت راه آهن در حاشیه نمایشگاه دستاوردها و عملکرد وزارت راه وترابری اعلام کرد::هم اکنون برای برقی کردن خط آهن تهران – مشهد پنج  کنسرسیون بزرگ مورد تایید قرار گرفته اند که می توانند اسناد مربوط به آن را دریافت و پر کنند.

زیاری با اشاره به اینکه انواع مختلف قطارهای سریع السیر در جهان مرسوم است اضافه کرد:سرعت بالای 300 کیلومتر را قطعا باید به عنوان یک خط سریع السیر مورد بررسی قرار دهیم ضمن اینکه این سرعت مورد تایید رییس جمهوری نیز قرار گرفته است.

لینک

   تاکنون 29 درصد از اعتبارات مصوب سال 87 شهرستان قوچان تخصیص یافته است   

رییس اداره راه و ترابری شهرستان قوچان از تخصیص 29 درصد از اعتبارات مصوب سال 87 این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مجید عرفانیان با بیان این مطلب افزود:  کل اعتبار مصوب پروژه های راه های شهری و روستایی شهرستان 5/41 میلیارد ریال می باشد.

وی ادامه داد: از این اعتبار 9/22 میلیارد ریال جهت پروژه های شهری و 6/18 میلیارد ریال برای پروژه های روستایی هزینه می شود.

گفتنی است براساس جدول اعتبارات مصوب 5 پروژ ه راه شهری و یازده پروژه راه روستایی از این اعتبارات بهره مند می شوند.

 

 

لینک

   800 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای نگهداری راه های استان فارس   

نگهداری راههای استان فارس 800 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس ، مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اعلام این مطلب اضافه کرد:کل اعتبارات امسال نگهداری راه ها حدود 8 میلیارد تومان است.

مدیر کل راه  و ترابری استان فارس با بیان این که این اداره کل با کمبود شدید اعتبارات مواجه است گفت: با وجود همه کمبود ها ، طی دو سال گذشته اقدامات مهمی همچون تکمیل جاده دو بانده شیراز – اصفهان اجرای فازهایی از بزرگراه شیراز –  جم –  عسلویه تکمیل پروژه راه کازرون و اجرای بسیاری از طرح ها در حوزه راه روستایی بوده ایم.

وی افزود: احداث بزرگراههای منتهی به مراکز استان های همجوار ، ساماندهی ورودی شهرها به ویژه مرکز استان فارس احداث و تکمیل پاسگاههای پلیس راه وتکمیل پروژه نیمه تمام در اولویت برنامه های این اداره کل قرار دارد.

نوروزی با اشاره به اتمام بخشی از مطالعات تکمیلی آزاد راه شیراز –  اصفهان  گفت: احداث بزرگراه نیازمند سرمایه گذار بخشی خصوصی است.

مدیر کل راه و ترابری فارس اقدامات اجرا شده در راه روستایی را مطلوب توصیف کرد و اظهار داشت: اگر اعتبارات این بخش به سه برابر افزایش داده شود ، می توانیم تمام راههای روستایی استان را آسفالت کنیم.

نوروزی وجود معارضان را بزرگترین معضل در توسعه راههای استان برشمرد و افزود: در خصوص احداث بزرگراه شیراز –  جم –  فیروز آباد –  عسلویه ، مسیر شیراز – کوار تکمیل شده و قسمت کوار –  فیروز آباد با اختصاص 96 میلیارد تومان اعتبار در حال تکمیل است.

این مسئول با بیان اینکه یکی از باندهای بزرگراه محور جم –  فیروز آباد نیز تکمیل شده است ، ادامه داد: تنها مشکل در این مسیر ، محور فیروز آباد –  قیر است که امیدوارهستیم با همکاری همه بخش ها مرتفع شود.

نوروزی در پایان در خصوص خاموش شدن چراغهای بزرگراههای ورودی شیراز ، با ابراز نارضایتی از این موضوع گفت: خاموشی کامل مسیر ، ایمنی راهها را با مخاطره مواجه کرده است ، اما مسئولان برق استان توجیهاتی را ارائه کرده اند. 

 

لینک

   ایمن سازی راه های شهرستان گنبد   

260 میلیون ریال برای ایمن سازی محورهای مواصلاتی شهرستان گنبد هزینه شده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، طی ماه های خرداد و تیر ماه میزان 260 میلیون ریال برای ایمن سازی محورهای ارتباطی دو شهرستان گنبدو آزادشهر هزینه شده است. مهندس «قاسم دبوری فریمانی » گفت : نصب تعداد 11 هزارو 263 چشم گربه ای ، 413 عدد سرعت گیر جدید و یک هزارو 950 عدد علائم جدید و 956 مورد گاردریل ، علف تراشی و بوته کنی زیر گاردریل های محور خوش ییلاق – گنبد – آزادشهر به طول 45 کیلومتر و شستشوی علائم به تعداد 9 هزارو 522 علائم از جمله اقداماتی است که برای ایمن سازی محورهای فوق انجام شده است.

وی ادامه داد: عملیات فوق در راستای اجرای طرح راهداری تابستانه اداره کل راه و ترابری گلستان و به منظور ایجاد عبور و مروری روان و ایمن در محورهای استان انجام شده است.

دبوری ، در ادامه همچنین از عملیات بازسازی و زیر سازی مجدد روکش آسفالت در محدوده کیلومتر 47 محور گنبد – داشلی برون که به علت سیل تخریب شده بود ، خبر داد.

وی طول این محور را 350 متر اعلام و اضافه نمود: ضروری است در خصوص ساخت یک دستگاه پل بزرگ از محل اعتبارات ستاد حوادث استان در محور فوق، اقدام شود.

لینک

   550 میلیون ریال برای تعریض پل بزرگراه علی آباد – آزادشهر هزینه شد   

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد گفت : برای تعریض دهانه پل بزرگراه علی آباد – آزادشهر  در محدوده پلیس راه رامیان که از اواخر سال 86 شروع شد اعتباری بالغ بر 550 میلیون ریال هزینه شده و به بهره برداری رسید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس « اسماعیل گرزین » افزود : پیش از این به هنگام بارش شدید باران، این پل دچار آب گرفتگی و باعث اختلال در رفت و آمد در محل مذکور می گردید که هم اکنون با تعریض آن ، این مشکل مرتفع شده است.

وی در ادامه از نصب 26 دستگاه سایه بان جاده ای در حوزه استحفاطی راه و ترابری علی آباد خبر داد و گفت : این تعداد سایه بان در تقاطع های فرعی به اصلی بزرگراه فاضل اباد – علی اباد کتول و علی آباد کتول – آزادشهر نصب و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

گرزین ، اعتبار هزینه شده برای این سابه بانها را 200 میلیون ریال اعلام کرد.

از مجموع پنج هزار کیلومتر راه استان گلستان 570 کیلومتر آن در حوزه استحفاظی راه و ترابری علی آباد و رامیان قرار دارد.

لینک

   خسارات 3 میلیارد ریالی طوفان شن به راه های نهبندان   

طوفان شن و وزش بادهای 120 روزه بیش از 3 میلیارد و 820 میلیون ریال به راه های شهرستان نهبندان خسارت وارد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: در این مدت همچنین دهانه 253 پل مسدود شد و شن های روان به تابلوهای نصب شده خسارت وارد کرد و موجب تخریب مسیر هدایت آب ها و ... شد.

مهندس حسن غفوری فرد افزود: از ابتدای وزش بادها تاکنون 5 بار محور نهبندان ـ زابل و 3 بار محور شهداد مسدود شده است. وی سرعت تقریبی باد را حدود 100 کیلومتر در ساعت عنوان کرد و افزود: تاکنون محور زاهدان به نقطه حاد رسیده ولی مسدود نشده است.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی روشهای آشنایی با نگهداری راه ها در خراسان جنوبی   

دوره آموزشی آشنایی روشهای نگهداری راه ها با حضور کارشناسان راهداری ادارات کل راه و ترابری منطقه 4 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی گفت: در این دوره آموزشی 16 نفر از کارشناسان از ادارات کل راه و ترابری استانهای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سمنان حضور دارند.

سید ولی اله فاطمی افزود: شرکت کنندگان در این دوره مباحث انواع روشهای نگهداری راهها، روشهای جاری، راهداری امانی، راهداری پیمانی، راهداری دوره ای، راهداری مستمر و انواع خرابیهای راهها را به مدت 18 ساعت می آموزند.

وی خاطرنشان کرد: بازدید از آثار باستانی شهرستان بیرجند از دیگر برنامه های فوق برنامه این دوره خواهد بود.

 

لینک

   جشن دانش آموزی راه و ترابری تهران برگزار شد   

همزمان با میلاد باشکوه ولی عصر، امام زمان (عج) جشن دانش آموزان ممتاز فرزندان کارمندان راه و ترابری تهران در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران در جشن مذکور که مهندس بخارایی، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به سخنرانی پرداخت بیش از 140 دانش آموز ممتاز به همراه جمعی از مسئولین و خانواده های کارمندان اداره کل راه و ترابری تهران حضور داشتند.

لازم به ذکر است که در این جشن پرشور و خاطره برانگیز که گروههای شادی همچون خاله نرگس و مسابقه محله و … به اجرای برنامه پرداختند، لوح های تقدیری به همراه جوایز نقدی به دانش آموزان ممتاز اهداء شد.

لینک

   بازدید نماینده ولی فقیه و استاندار ایلام از پروژه های راه و ترابری   

نماینده ولی فقیه و استاندار ایلام از پروژه های اداره کل راه و ترابری استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، حجت الاسلام لطفی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام ضمن بازدید از قطعات مختلف پروژه ایلام ـ حمیل شامل پلها، تونلها و عملیات راهسازی در جریان پیشرفت عملیات اجرایی این پروژه ملی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش همچنین مهندس غراوی استاندار جدید ایلام به همراه مدیر کل راه و ترابری و جمعی از مسئولان محلی ضمن بازدید از قسمتهای مختلف پروژه ایلام ـ حمیل، احداث محور انجیره ـ گرازان، گردنه بیشه دراز و همچنین تونل در حال احداث مسیر ایلام ـ ایوان و مسیر چهارخطه سراب ـ ایوان بر تأمین اعتبار این پروژه ها جهت تسریع در بهره برداری تأکید کرد.

گفتنی است پروژه ایلام ـ حمیل به عنوان یک پروژه ملی در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد، همچنین پروژه های تونل ایوان به طول 1482 متر، رفع نقطه پرحادثه بیشه دراز در مسیر ایلام ـ دهلران، و احداث راه انجیره ـ گرازان (محور آبدانان ـ دهلران) به طول 50 کیلومتر از پروژه های مهم اداره کل راه و ترابری استان ایلام است که بهره برداری از آنها تأثیرات قابل توجهی در ارتباط بین شهرستانهای استان و استان ایلام با مرکز کشور و سایر استانها و خارج شدن استان از بن بست جغرافیایی در پی خواهد داشت.

لینک

   همزمان با هفته دولت صورت می گیرد:آغاز بهره برداری از 19 پروژه راهسازی در خوزستان   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خوزستان اعلام کرد: با بیش از 170 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی، استانی، مناطق محروم بهره برداری از 19 پروژه راهسازی در خوزستان آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان مهندس عنایت الله نظریان خاطرنشان کرد: این طرحها شامل محور 4 خطه هندیجان ـ ماهشهر به طول 12 کیلومتر، بهسازی محور هندیجان ـ ماهشهر به طول 5 کیلومتر، روکش آسفالت چهار راه اوج ـ میانرود به طول 12 کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت دزفول ـ شوشتر به طول 7 کیلومتر، بهسازی محور مسجد سلیمان، ملاثانی به طول 10 کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت آبژدان، قلعه خواجه به طول 14 کیلومتر و روکش آسفالت مسجد سلیمان ـ پل سی مایلی به طول 19 کیلومتر است.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خوزستان اعلام کرد: دیگر طرحهای آماده بهره برداری شامل روکش آسفالت لالی ـ سردشت به طول 25 کیلومتر، تکمیل کمربندی شرقی اندیمشک به طول 6/1 کیلومتر، بهسازی کمربندی شمال شرق رامهرمز به طول 7 کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت رامهرمز ـ باغملک به طول 6 کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت عبدالخان ـ بستان به طول 4 کیلومتر، بهسازی و روکش آسفالت بهبهان ـ داربهاره به طول 11 کیلومتر و جاده دروازه قرآن بهبهان به طول 4 کیلومتر است.

همچنین در هفته دولت  روکش آسفالت بهبهان ـ رامهرمز به طول 4 کیلومتر، بهسازی محور اهواز ـ اندیمشک (الهایی) به طول 2 کیلومتر، روکش آسفالت پلیس راه اهواز ـ اندیمشک تا ورودی اهواز به طول 4 کیلومتر، روکش آسفالت گرم محور ماهشهر ـ سربندر به طول 5 کیلومتر و روکش آسفالت محور اهواز ـ ماهشهر به طول 10 کیلومتر به بهره برداری می رسد.

به گفته معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خوزستان با بهره برداری از این تعداد پروژه که همزمان با هفته دولت آغاز خواهد شد، 10 کیلومتر جاده جدید احداث، 98 کیلومتر از راههای استان روکش آسفالت و 41 کیلومتر از راههای استان بهسازی خواهد شد.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری از آزادراه پردیس بازدید کرد   

وزیر راه و ترابری امروز چهارشنبه 30 مرداد از روند اجرایی ساخت آزادراه تهران ـ پردیس بازدید کرد.

در این بازدید دکتر بهبهانی از نزدیک در جریان ساخت پل دره ای این پروژه قرار گرفت و خواستار تسریع ساخت این پل شد.

وزیر راه و ترابری در این بازدید بر خودباوری و اعتقاد به مهندسان جوان تأکید کرد و خواستار فعالیتهای گسترده آنان شد و گفت: به مهندسان جوان ایرانی افتخار می کند.

لینک

   نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری   

نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز  شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری، در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و  هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

لینک

   وزیر راه و ترابری:اعتبارات سال88 محور هراز در ردیف ملی قرار گرفته است   

وزیر راه و ترابری گفت: اعتبارات سال 88 محور هراز در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

دکتر بهبهانی در حاشیه بازدید از محور هراز افزود: 125 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه تعریض و حذف نقاط حادثه خیز محور هراز اختصاص یافته است.

وی به تعریض و چهار خطه شدن 45 کیلومتر از مسیر 105 کیلومتری محور هراز در محدوده استان مازندران اشاره کرد و گفت: هم اکنون 16 کیلومتر از مسیر تعریض در محدوده امام زاده هاشم (ع) و منطقه سیاه بیشه در حال اجراست.

دکتر بهبهانی همچنین در جلسه بررسی مصوبات سفر که در ساری برگزار شد اظهار کرد: کل بودجه عمرانی وزارت راه وترابری سه هزار میلیارد تومان بوده که90 میلیارد تومان برای هر استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به بدهی 700 میلیارد تومانی وزارت راه و ترابری افزود: از نمایندگان مجلس انتظار داریم از وزارت راه و ترابری برای خدمات دهی بهتر به مردم حمایت کنند.

وزیر راه و ترابری یکی از مشکلات پروژه آزاد راه تهران شمال را بحث تملک اراضی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در اجرای این پروژه زمین ها سند قانونی نداشته و حتی بعضی از زمین‌ها چند مالک دارند.

لینک

   برگزاری همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ها   

همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ها با شرکت مدیران و کارشناسان حوزه حمل و نقل در ساختمان شهید دادمان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این همایش که با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت مقاوم سازی پیشرفته پیریمایون برگزار شد به مبانی بهسازی لرزه ای ارزیابی آسیب پذیری پل و ارائه طرح برای رفع معایب پرداخته شد.

همچنین در این همایش نمونه های علمی از طراحی، اجرای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پلها توسط دکتر مصلحی تیاز ارائه شد.

در ادامه این همایش مهندس رهبر در موضوع اهمیت پدافند غیر عامل در طراحی و بهسازی پل ها به سخنرانی پرداخت.

این همایش در روز سه شنبه 29 مردادماه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار شد.

لینک

   وزیر راه و ترابری:اعتبارات سال88 محور هراز در ردیف ملی قرار گرفته است   

وزیر راه و ترابری گفت: اعتبارات سال 88 محور هراز در ردیف اعتبارات ملی قرار گرفته به صورت قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

دکتر بهبهانی در حاشیه بازدید از محور هراز افزود: 125 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه تعریض و حذف نقاط حادثه خیز محور هراز اختصاص یافته است.

وی به تعریض و چهار خطه شدن 45 کیلومتر از مسیر 105 کیلومتری محور هراز در محدوده استان مازندران اشاره کرد و گفت: هم اکنون 16 کیلومتر از مسیر تعریض در محدوده امام زاده هاشم (ع) و منطقه سیاه بیشه در حال اجراست.

دکتر بهبهانی همچنین در جلسه بررسی مصوبات سفر که در ساری برگزار شد اظهار کرد: کل بودجه عمرانی وزارت راه وترابری سه هزار میلیارد تومان بوده که90 میلیارد تومان برای هر استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به بدهی 700 میلیارد تومانی وزارت راه و ترابری افزود: از نمایندگان مجلس انتظار داریم از وزارت راه و ترابری برای خدمات دهی بهتر به مردم حمایت کنند.

وزیر راه و ترابری یکی از مشکلات پروژه آزاد راه تهران شمال را بحث تملک اراضی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در اجرای این پروژه زمین ها سند قانونی نداشته و حتی بعضی از زمین‌ها چند مالک دارند.

لینک

   برگزاری همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ها   

همایش مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پل ها با شرکت مدیران و کارشناسان حوزه حمل و نقل در ساختمان شهید دادمان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این همایش که با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و شرکت مقاوم سازی پیشرفته پیریمایون برگزار شد به مبانی بهسازی لرزه ای ارزیابی آسیب پذیری پل و ارائه طرح برای رفع معایب پرداخته شد.

همچنین در این همایش نمونه های علمی از طراحی، اجرای مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای پلها توسط دکتر مصلحی تیاز ارائه شد.

در ادامه این همایش مهندس رهبر در موضوع اهمیت پدافند غیر عامل در طراحی و بهسازی پل ها به سخنرانی پرداخت.

این همایش در روز سه شنبه 29 مردادماه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار شد.

لینک

   بندر چابهار در سال 88 به راه آهن سراسری متصل می شود   

 

مدیرکل راه و ترابری استان خراسان جنوبی اعلام کرد: در سال 88 بعد از اتصال بندر چابهار به راه آهن سراسری از 80 کیلومتری زاهدان به نامه حیدرآباد از راه کویر بیرجند به شبکه سراسری مشهد ـ بافق به خط آهن متصل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در آستانه فرا رسیدن نیمه شعبان میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت بسیجیان شورای پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری استان میزبان کارشناسان ارزیابی عملکرد نیروی مقاومت سپاه بودند.

در این نشست صمیمانه که مدیر کل راه و ترابری استان، فرمانده مقاومت بسیج ادارات، کارخانجات و اصناف استان و فرمانده و اعضای شورای پایگاه مقاومت شهید کلانتری حضور داشتند، مدیر کل راه و ترابری استان با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان و خیرمقدم به میهمانان گزارش مبسوطی از عملکرد و خدمات انجام شده توسط اداره کل و اعلام پروژه های حیاتی و شریانی در دست اجرا در سالجاری و نقش مهم راه در بحث حمل و نقل و ترانزیت کالا در کشور را متذکر شد.

مهندس نصری با اشاره به مصوبات سفر دوم ریاست محترم جمهور و هیئت دولت در آبانماه سال گذشته به استان از احداث پروژه بسیار مهم راه آهن که حاصل تلاش و توجه ویژه هیئت دولت به خراسان جنوبی است خبر داد و افزود: این پروژه با اعتبار اولیه 1400 میلیارد ریال تصویب و کار مطالعه آن در حال انجام می باشد که امیدواریم قطعه اول این پروژه در سالجاری عملیاتی شود و در نهایت در سال 88 بعد از اتصال بندر چابهار به راه آهن سراسری از 80 کیلومتری زاهدان به نامه حیدرآباد از راه کویر بیرجند به شبکه سراسری مشهد ـ بافق به خط آهن متصل خواهد شد.

وی در ادامه از فعالیت پایگاه شهید کلانتری از بدو تأسیس اداره کل در سال 62، اعلام داشت: با توجه به حاکم بودن فرهنگ بسیج در بین کارکنان، در بحثهای اداری و پروژه های عمرانی حرف اول را می زنیم و فرهنگ بسیج در گوشت و پوست و خون همکاران عجین شده است.

مهندس نصری با تشکر از تلاش 25 ساله و ایثار و ازخودگذشتگی همه عزیزان بسیجی بویژه اعضای شورای پایگاه در طول دوران خدمت در پایگاه اظهار داشت: نتیجه این فداکاریها ایجاد شبکه شریانی راههای اصلی که مانند مویرگهای بدن دل کویر را شکافته و فواصل را به حداقل رسانده است.

وی افزود: طول راههای حوزه استحفاظی با اعتبارات ابلاغی همخوانی نداشته و در بعد اعتبارات در رتبه 24 کشور قرار داریم.

در ادامه جلسه سرهنگ نوفرستی فرمانده بسیج ادارات استان فعالیتها و عملکرد پایگاه و نیز تعامل و همکاری نزدیک این اداره کل با نیروی مقاومت بسیج را یادآور شد و یکی از دلایل موفقیت این اداره کل را بسیجی بودن مدیر کل را که خود یکی از اعضای شورا و مسئول شورای پشتیبانی پایگاه هستند برشمرد.

فرمانده بسیج ادارات استان خراسان جنوبی، حضور اعضای گردان عاشورا این پایگاه را در بحث فراخوانی بسیج و اجرای طرح صالحین که برای اولین بار در استان خوزستان انجام شده را شایسته تقدیر دانست و افزود: قدمهای مثبتی در این زمینه برداشته شده که انشاءا... نتایج مطلوبی را دربر خواهد داشت و این پایگاه در کلیه زمینه ها گوی سبقت را از دیگران ربوده است.

لینک

   بیشترین طرح های راه روستایی کشور در خوزستان به بهره برداری می رسد   

 معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان اعلام کرد: در هفته دولت 40 پروژه راه روستایی آماده افتتاح است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، مهندس عیدی محمد آقایی گفت:  این طرحها که برای احداث آنها بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار از محل های مختلف اعتباری هزینه و در 15 شهرستان اجراء شده موجب تحول اساسی در حمل و نقل و ارتباط روستائیان با شهرها شده است.

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان بیشترین طرحهای راه روستایی آماده بهره برداری هفته دولت را در شهرستان باغملک با 6 طرح اعلام کرد و افزود: پس از آن شهرستانهای ایذه، بهبهان، رامهرمز، رامشیر، آبادان هر کدام به ترتیب با 5، 4 و 3 پروژه بیشترین طرحها را به خود اختصاص دادند.

به گفته مهندس آقایی با بهره برداری از این طرح ها 85 کیلومتر راه جدید در روستاهای استان احداث، 157 کیلومتر از راههای روستایی استان روکش آسفالت، 75 کیلومتر طول از راههای روستایی استان بهسازی، و 3 دستگاه پل جدید در این روستاها به بهره برداری می رسد.

وی در پایان اشتغالزایی این طرحها را 587 نفر اعلام کرد.

لینک

   گرامیداشت روز جانباز در اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد   

به مناسبت گرامیداشت روز جانباز و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، مراسم جشنی با حضور معاون اداری مالی و جانبازان و آزادگان و کارکنان این اداره کل برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید خلیل قائمی امام جماعت و مسئول امور فرهنگی به بیان سخنانی در خصوص وظایف جانباز و آزاده و الگو گرفتن از رفتار اباعبداله الحسین و اولین پرچمدار جانباز وفادار به اباعبدالله الحسین (ع) حضرت ابوالفضل العباس (ع) در محیط کار پرداخت.

در این مراسم  یکی از جانبازان و شاعران استان قطعه شعری در وصف جانباز و آزاده سرود.

در پایان این مراسم به پاس خدمت این قشر معزز به 71 نفر جانباز و آزاده این اداره کل لوح تقدیر و هدایایی اهداء شد.

لینک

   از جانبازان اداره کل راه و ترابری استان اصفهان تجلیل شد   

همزمان با اعیاد مبارکه شعبانیه و در زاد روز بزرگ پرچمدار دشت کربلا حضرت ابالفضل العباس (ع) مراسم جشنی در اداره کل راه و ترابری استان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهخ و ترابری استان اصفهان، در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به مدیحه سرایی در خصوص حضرت امام حسین (ع) حضرت ابالفضل (ع) و حضرت امام سجاد (ع) پرداختند.

در این جشن که با حضور مدیر کل و معاونین و کارکنان در نمازخانه این اداره کل برگزار شد از 33 نفر از جانبازان و آزادگان 8 سال دفاع مقدس این اداره تجلیل به عمل آمد.

لینک

   سمینار آموزشی سیستمهای اجرایی پروژه و قراردادهای طرح و ساخت EPC برگزار می شود   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابری، سمینار آموزشی سیستم های اجرایی پروژه و قراردادهای طرح و ساخت EPC را برای مدیران کل ادارات راه و ترابری استانها برگزار می کند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این سمینار پنجشنبه 31 مرداد ماه تا اول شهریور ماه  به مدت 2 روز درمحل اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه برگزار خواهد شد .

محور های این سمینار شامل انواع سیستمهای انجام پروژه، قراردادهای طرح ساخت و EPC و نحوه تهیه اسناد پیمان آن، فرآیند برگزاری مناقصه و ارجاع کار پروژهای طرح و ساخت و EPC، تهیه اسناد پیمان قراردادهای طرح و ساخت غیر صنعتی (عمرانی) و EPC صنعتی برای پروژه های داخل کشور و مورد کاوی و نمونه اجرایی است.

لینک

   سمینار آموزشی سیستمهای اجرایی پروژه و قراردادهای طرح و ساخت EPC برگزار می شود   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابری، سمینار آموزشی سیستم های اجرایی پروژه و قراردادهای طرح و ساخت EPC را برای مدیران کل ادارات راه و ترابری استانها برگزار می کند .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این سمینار پنجشنبه 31 مرداد ماه تا اول شهریور ماه  به مدت 2 روز درمحل اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه برگزار خواهد شد .

محور های این سمینار شامل انواع سیستمهای انجام پروژه، قراردادهای طرح ساخت و EPC و نحوه تهیه اسناد پیمان آن، فرآیند برگزاری مناقصه و ارجاع کار پروژهای طرح و ساخت و EPC، تهیه اسناد پیمان قراردادهای طرح و ساخت غیر صنعتی (عمرانی) و EPC صنعتی برای پروژه های داخل کشور و مورد کاوی و نمونه اجرایی است.

لینک

   برگزاری نمایشگاه دستاوردها، برنامه ها و اهداف راه و ترابری   

نمایشگاه «دستاوردها، برنامه ها و اهداف راه و ترابری، هفته دولت 1387» در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این نمایشگاه با شرکت سازمانها و شرکتهای تابعه وزارت راه و ترابری در محوطه داخلی ساختمان شهید دادمان در هفته دولت از دوم شهریور به مدت چهار روز برگزار خواهد شد.

در این غرفه ها عملکردها، گزارش ها و دستاوردها و اطلاعات پروژه ها به نمایش درخواهد آمد.

 

لینک

   بهره برداری از 70 پروژه اداره کل راه و ترابری خوزستان آغاز می شود   

مدیر کل راه و ترابری خوزستان اعلام کرد: بهره برداری از 70 پروژه اداره کل راه و ترابری خوزستان آغاز می شود که از این میزان 46 پروژه مربوط به راه روستایی، 19 پروژه راهسازی و 5 پروژه دیگر جزء طرح های راهداری محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، مهندس خیرالله خادمی از ویژگی های طرحهای آماده بهره برداری هفته دولت امسال را احداث 95 کیلومتر راه جدید 255 کیلومتر روکش آسفالت، و 116 کیلومتر بهسازی راههای استان برشمرد و اضافه کرد: امسال عمده طرحهای آماده افتتاح راهداران استان نیز به سیستم های روشنایی اختصاص دارد به گفته خادمی مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان هزینه اجرای این طرح ها بیش از 300 میلیارد ریال است که برای 1627 نفر زمینه شغل فراهم آورده است.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان در ادامه مهمترین طرحهای آماده بهره برداری استان در بخش راهسازی، احداث محور جدید 4 بانده هندیجان ـ ماهشهر به طول 12 کیلومتر، و در بخش راهداری احداث 14 کیلومتر روشنایی در طول راههای استان دانست.

لینک

   خط کشی بیش از 3000 کیلومتر در آذربایجان شرقی   

بیش از 3000 کیلومتر انواع خط کشی در راههای استان آذربایجان شرقی انجام شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با توجه به محدودیت های فصل کاری در استان و به تناسب راههای موجود طی سال گذشته حدود 3319 کیلومتر خط کشی سرد، گرم و اکستروژه و 245 متر مربع نوشته و بیش از 47 کیلومتر شیارزنی آسفالت در راههای استان آذربایجان شرقی با ارزش ریالی 13 میلیارد و 244 میلیون ریال انجام شده است.

لینک

   49 پروژه راهسازی و راهداری در استان اصفهان به بهره برداری می رسد   

مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان اعلام کرد: امسال همزمان با سالروز شهادت شهیدان رجائی و باهنر و گرامیداشت هفته دولت این اداره کل 49 پروژه را با اعتباری معادل 150 میلیارد ریال در حوزه های مختلف راهداری و راهسازی، راههای اصلی و روستائی به بهره برداری می رساند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، مهندس هوشنگ عشایری اظهار داشت: پروژه های قابل افتتاح امسال شامل 3 پروژه احداث بزرگراه و راه اصلی به طول 59 کیلومتر، 13 پروژه بهسازی و روکش آسفالت بزرگراهها و راههای اصلی به طول 187 کیلومتر، 25 پروژه بهسازی و روکش آسفالت راههای روستایی به طول 110 کیلومتر و 8 پروژه احداث و ساماندهی پل و تقاطع می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان اعتبارات تخصیص یافته برای اجرای این پروژه ها را شامل اعتبارات ملی، ملی ـ استانی ذکر کرد.

لینک

   تقدیر استاندار از مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه   

استاندار کرمانشاه در نامه ای از مدیر اداره کل حمل و نقل و پایانه های تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های کرمانشاه، استاندار طی تقدیرنامه ای در راستای تلاشهای مفید و مساعی ارزشمند محمدرضا بنی عامریان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، در انجام وظایف محوله و همکاری در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی خمینی بت شکن، که توانسته است گامی مؤثر در رابطه با احیا و حفظ شعائر و ارزشهای ناب اسلامی در برپایی مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد ارتحای ملکوتی رهبر بی نظیر جهان اسلام در استان بردارند، تقدیر و تشکر به عمل آورد.

لینک

   نصب تابلوهای اطلاعاتی اورژانس جاده ای در آذربایجان شرقی   

در محور های استان آذربایجان شرقی تابلوهای اطلاعاتی اورژانس جاده ای نصب و خط کشی سرد و گرم 1500 کیلومتر از جاده های استان انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، از محل اعتبارات تأمین و تجهیز ماشین آلات راهداری و تأمین تجهیزات ایمنی و توسعه شبکه مخابرات به تعداد 250 عدد تابلو معادل 900 متر مربع در محور های استان آذربایجان شرقی نصب شد.

همچنین قرارداد خط کشی سرد و گرم 1500 کیلومتر از جاده های استان از محل اعتبارات ملی و اعتبار تأمین تجهیزات و ماشین آلات و علائم ایمنی راههای کشور با توجه به برنامه زمانبندی تحت نظارت کارشناسان اداره کل راه و ترابری انجام شد.

لینک

   عملیات اجرایی پروژه احداث بلوار شهرک قدس به جمکران آغاز شد   

عملیات اجرایی پروژه احداث بلوار شهرک قدس به مسجد مقدس جمکران به طول 6 کیلومتر و با اعتبار 6 میلیارد ریال آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس راه آورد معاون راهسازی این اداره کل گفت: این بلوار به عرض 45 متر با چهار لاین که عرض هر لاین 75/3 متر خواهد بود در مدت 9 ماه احداث خواهد شد.

وی افزود: عملیات اجرایی این پروژه از ابتدای مردادماه سالجاری آغاز و در صورت تخصیص اعتبار به موقع ابتدای سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مهندس راه آورد در خصوص محل اجرای این پروژه گفت: این بلوار از انتهای شهرک قدس آغاز و پس از عبور از کنار کوه دو برادران و کوه خضر نبی به مسجد مقدس جمکران متصل خواهد شد.

وی افزود: این بلوار با هدف تسهیل در دسترسی زائرین محترم مسجد مقدس جمکران و جلوگیری از تداخل ترافیک محورهای جنوبی با ترافیک شهری و همچنین تسهیل دسترسی ساکنان شهرک پردیسان به مسجد مقدس جمکران احداث می شود.

لینک

   احداث پارکینگ شماره 7 مسجد مقدس جمکران   

مدیر کل راه و ترابری استان قم، اعلام کرد: به منظور تسهیل در تردد و دسترسی زائران مسجد مقدس جمکران به پارکینگ، بخصوص در اعیاد نیمه شعبان و با توجه به اینکه فضای پارکینگ های موجود جوابگوی خیل عظیم مشتاقان حضرت صاحب الزمان (عج)، احداث پارکینگ جدید در دستور کار قرار گرفته بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس نظری با اعلام این خبر گفت: اعتبار این پروژه بالغ بر 4 میلیارد ریال است و عملیات اجرایی آن، شامل تسطیح و بستر سازی و آسفالت محوطه پارکینگ می باشد.

لینک

   بازدید رئیس سازمان راهداری از شرکتهای حوزه حمل ونقل   

معاون وزیر راه و ریاست محترم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در محورهای استان مرکزی از کارخانه های آسفالت و کارگاه های پیمانکاران راهسازی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، مهندس بخارایی از کارخانه آسفالت و بازیافت آسفالت سرد مشغول به کار در محور دلیجان به اصفهان و از کارخانه آسفالت و بازیافت آسفالت گرم مشغول به کار در محور اراک به سلفچگان و از شرکت دنا رهساز پیمانکار ساخت اتوبان ساوه به همدان و کربلا و از شرکت چولاب پیمانکار بهسازی محور آزادراه ساوه تهران بازدید کرد.

در این بازدید که مدیران اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، اصفهان و قم حضور داشتند، رئیس سازمان رهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برای بهسازی راههای کشور با توجه به حجم بالای ترافیک نکاتی را عنوان کرد و در مورد بازسازی شیب شیروانی و شانه جاده ها دستورات لازم را صادر کرد.

مهندس بخارایی در پایان خاطر نشان کرد: در خصوص کاهش تصادفات تمامی امکانات و توان خود را به کار گرفته شود تا در این امر خداپسندانه ادای وظیفه کرده باشیم.

لینک

   بازدید استاندار کرمانشاه از پروژه های راه روستایی   

استاندار کرمانشاه از تعدادی از پروژه های تکمیل شده و در دست اجرای راه روستایی منطقه درود فرامان این استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، در این بازدید که جمعی از مسئولان استان حضور داشتند، مهندس غفوری استاندار کرمانشاه، از تلاشهای مسئولان و خدمتگزاران دولت در اداره کل راه و ترابری استان بخصوص احداث راه های روستایی تشکر و قدردانی کرد.

لینک

   استفاده راه آهن هند از سوختهای جایگزین برای حرکت قطارها   

افزایش روزافزون بهای جهانی نفت، مقامات هندی را به فکر استفاده از پسماندهای روغن سرخ کردنی به عنوان سوخت قطار انداخته است.

به گزارش دفتر امور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی هم اکنون، هند یکی از بزرگ ترین و گسترده ترین شبکه های ریلی جهان را داراست که بیشتر با سوخت گازوئیل که هم گران است و هم آلودگی زیادی دارد، کار می کند.

برای حل این مشکل، یک گروه پژوهشی در «سازمان راه آهن هند» تشکیل شده است که وظیفه آن بررسی استفاده از سوخت های جایگزین از جمله روغن های گیاهی و پسماندهای روغن های سرخ کردنی است. این گروه، هم اکنون به این نتیجه رسیده است که با ترکیبی از گازوئیل و روغن های گیاهی که بخش زیادی از آن را پسماندهای غذاخوری ها تشکیل می دهد، می تواند سوخت مناسبی به دست آورد که هم آلودگی کمتری تولید می کند و هم ارزان تر است.

اکنون در مرحله نخست این طرح، فقط ده درصد از سوخت ترکیبی را روغن یا همان سوخت گیاهی تشکیل می دهد. آمارها نیز حاکی است اکنون این نوع سوخت، فقط یک درصد کل سوخت مصرفی برای قطارهای جنوب هند است، با این وجود، این امید وجود دارد که در آینده، استفاده از این نوع سوخت بیشتر شود.

لینک

   المپیک 2008 با قطار سریع السیر پکن ـ تیانجین   

قطار سریع السیر پکن ـ تیانجین یکی از پیشرفته ترین قطارهای جهان می باشد و برخی از فن آوری های آن و سرعت 350 کیلومتر بر ساعت آندر چنین مسیری در جهان بی سابقه است.

به گزارش دفترامور بین الملل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در مسیر این خط ریلی پل هایی ایجاد شده است و دارای چهار ایستگاه است و فاصله بین دو شهر با این قطار در مدت 30 دقیقه طی می شود در حالی که پیش از این قطارهای قبلی این مسیر را به مدت 70 دقیقه طی می کردند.

ساخت خط ریلی این قطار، چهارم جولای سال 2005 میلادی آغاز شد و 16 دسامبر سال گذشته به پایان رسید.

قطار سریع السیر پکن ـ تیانجین از یکم مردادماه به طور آزمایشی کار خود را آغاز کرد. این خط ریلی یکی از پیشرفته ترین خطوط آهن در چین است. در این قطار از تمامی امکانات برای راحتی مسافران استفاده شده است و سرعت قطار در صورت لزوم افزایش خواهد یافت.

این قطار بخصوص برای بازی های المپیک 2008 پکن راه اندازی شده است. زیرا شهر تیان جین در شمال چین یکی از شهرهای میزبان مسابقات فوتبال در المپیک است.

 برای ساخت قطار و خط ریلی دو میلیارد دلار هزینه شده است.

لینک

   ممدیر کل راه و ترابری استان سمنان مهمترین اصل در حرفه خبرنگاری امانت داری است   

مدیر کل راه و ترابری استان سمنان در سخنرانی مراسم روز خبرنگار که در محل تالار بهمن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهردو برگزار شد، خاطرنشان کرد: مهمترین اصل در حرفه خبرنگاری امانت داری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان، مهندس قربانپور شغل خبرنگاری را از سخترین و فنی ترین مشاغل دانستند. مهندس قربانپور خبرنگاران را گلهای جامعه دانستند و توجه بیشتر به خبرنگاران و اصحاب مطبوعات و تقویت تعامل بیشتر روابط عمومی ها و رسانه ها را جهت پیشرفت خبری در جامعه خواستار شدند. ایشان همچنین وظیفه خود را دفاع از کیان راه دانسته و خاطرنشان نمودند این اداره کل با ساخت و بهسازی جاده های ایمن گامی مهم در توسعه صنایع و میراث فرهنگی برداشته است.

لینک

   آغاز عملیات راهداری محوری درجاده های استان سمنان   

عملیات راهداری محوری در حوزه راههای استان سمنان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، این عملیات شامل بوته کنی، تسطیح و پاکسازی حریم، اصلاح و مرمت شیب شیروانی، لایروبی دهانه پلها، مرمت ابنیه فنی، لکه گیری و درزگیری، شستشوی علائم و رنگ آمیزی پایه علائم، تعویض علائم فرسوده، گاردریل، خط کشی، نصب بازتاب ها، چراغهای چشمک زن روشنایی و ... می باشد که در طول مسیرهای استان شامل 100 کیلومتر در هر شهرستان اجرا خواهد شد.

لینک

   رئیس جمهور ابلاغ کرد:اجرای موافقت نامه بین دولت های شبکه راه آهن سراسری آسیا   

موافقت نامه شبکه راه آهن سراسری آسیا (Trans – Asian Railway) که در جلسه علنی پنجم تیرماه 1387 به تصویب مجلس شورای اسلامی و سپس به تایید شورای نگهبان رسید جهت اجرا از طرف ریاست جمهوری ابلاغ شد.

موافقت نامه بین الدول مذکور دارای 17 ماده و دو پیوست شامل شبکه راه آهن سراسری آسیا و اصول راهنمای مربوط به مشخصات فنی شبکه راه آهن سراسری آسیایی می باشد که در کنفرانس وزرای حمل و نقل اسکاپ (آبان ماه 85) در بوسان گره به امضاء 18 کشور از 28 کشور عضو از جمله ج.ا.ایران رسید. تعداد کشورهای امضا کننده تاکنون به 22 کشور رسیده و کشورهای کامبوج، هند، کره جنوبی، روسیه، تاجیکستان، تایلند آن را از تصویب مجالس خود گذرانده اند.

راه آهن سراسری آسیایی در راستای افزایش و تسهیل تجارت رو به تزاید کشورهای اروپایی و آسیایی مدنظر قرار گرفته و با افزایش تجارت بین المللی و ایجاد موقعیت ها و فرصتهای مختلف برای کشورهای واقع در مسیر، هزینه ها و مدت زمان حمل و نقل را نیز به طور چشمگیری کاهش خواهد داد. تا به امروز شبکه راه آهن سراسری آسیا تقریباً متشکل از 81000 کیلومتر مسیر ریلی می باشد که از ناحیه ساحلی اقیانوسیه در آسیا شروع شده و تا دروازه های اروپا پایان می یابد. این شبکه متشکل از 4 کریدور می باشد که کریدور شمال ـ جنوب و کریدور جنوبی آن از ایران می گذرند.

شایان ذکر است که همکاری با اسکاپ از زمان شکل گیری موافقت نامه مذکور با طرح مواردی از قبیل ارائه پیشنهادات و گزارشهای لازم در ارتباط با مسیرهای عبوری ایران و برگزاری کارگاههای آموزشی منطقه ای در ارتباط با راه آهن سراسری آسیا توسط اداره کل امور بین الملل راه آهن ج.ا.ایران توسعه و تعمیق یافته است.

لینک

   خرید و نصب علایم ایمنی راه در استان آذربایجان شرقی   

اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی برای ایمن سازی جاده ها اقدام به خرید و نصب علایم در راه های استان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، برای ایمن سازی جاده ها و مناطق مسکونی، تقاطع ها و مدارس حاشیه راه و هدایت ترافیک در حین عملیات اجرایی راهداری اقدام به خرید، نصب و نگهداری علایم و تجهیزات ایمنی راه ها نمود.

این اداره کل با تجمیع اعتبارات استانی و ملی ایمنی راه در سال 86 با ارزش ریالی 34میلیارد و 236  میلیون ریال اقدام به توسعه راه های استان کرده است.

لینک

   طرح جامع خارج سازی شناورهای مغروق به زودی اجرا می شود   

با اتخاذ رویکردی جدید، طرح جامع خارج سازی شناورهای مغروق به مرحله اجرا گذاشته می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، معاون امور دریایی این سازمان با اعلام این خبر گفت: «طرح جامع خارج سازی کلیه شناورهای مغروق شامل: نوع شناور مغروق، محل غرق شناور و اولویت خروج شناور مغروق از حیث مخاطرات ایمنی آبراه تهیه گردیده است که به زودی به مرحله اجرا گذاشته می شود». امیر سعید نجفی حقی افزود: « خارج سازی لاشه های مغروق که بیش از 160 فروند می باشد، از وظایف مهم حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی است و معاونت امور دریایی این سازمان، سرپرستی و اداره طرح فوق را بر عهده دارد».

نجفی همچنین در مورد خارج سازی شناورهای مغروق در محدوده خورموسی گفت: «قرارداد خارج سازی هفت فروند شناور مغروقه در محدوده خورموسی نیز علیرغم تلاش های شرکت تایدواتر جهت  انتخاب همکار خارجی صاحب تکنولوژی، تاکنون موفق به انتخاب همکار مناسب نگردیده است».

وی با توجه به طولانی شدن این پروژه، رویکرد جدید سازمان را بهره گیری از شرکت های متخصص داخلی به عنوان همکاران تخصصی تایدواتر برشمرد و افزود: « با توجه به طولانی شدن این پروژه، رویکرد جدید سازمان، بهره گیری از شرکت های متخصص داخلی به عنوان همکاران تخصصی تایدواتر در اجرای پروژه می باشد که در مورد این هفت فروند لاشه، در قالب قرارداد موجود با تایدواتر و در مورد سایر مغروقه ها با انعقاد قراردادهای جدید، هر چه سریع تر خارج سازی این شناورهای مغروقه به انجام برسد و وظیفه حاکمیتی سازمان در خصوص تأمین امنیت کامل دریانوردی در خلیج فارس عملی گردد.

لینک

   حفظ و پاکسازی حریم راهها در بهشهر   

اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر در راستای طرح ضربتی پاکسازی و زیباسازی حریم راهها اقدامات بسیار گسترده ای را در حریم راههای این شهرستان انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس لطف ا... عباسی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر ضمن اعلام این مطلب افزود: این اداره در پی دستور مدیر کل راه و ترابری استان و همچنین تأکید ویژه استاندار، در خصوص پاکسازی حریم راههای استان فعالیتهای گسترده ای را در محورهای ارتباطی این شهرستان انجام داده است.

وی در ادامه تصریح کرد: از ابتدای طرح ضربتی پاکسازی حریم راهها، اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر با بسیج نمودن تمامی امکانات و نیروی راهداری و با اعزام 4 اکیپ راهداری اقدام به پاکسازی محور بهشهر ـ نکاء را نموده و در پی آن توسط ماشین آلات راهداری پاکسازی محور بهشهر ـ گلوگاه را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر در ادامه خاطرنشان ساخت: از دیگر اقدامات این اداره در این مدت، اعزام 5 اکیپ راهداری برای مرمت و شن ریزی حریم راههای ارتباطی و پاکسازی و زیباسازی حریم راه در دو طرف محور بهشهر ـ نکاء و کمربندی نکا (اعزام 5 اکیپ) بوده است.

مهندس عباسی در مورد اطلاع رسانی عموم مردم نسبت به پاکسازی حریم راهها عنوان کرد: این اداره با همکاری اداره کل راه و ترابری استان مازندران اقدام به نصب پارچه و بنر با مضامین حفظ و نگهداری حریم راهها در سطح محورهای اصلی نموده است.

 

لینک

   مجید اسعدی به سمت معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل منصوب شد   

دکتر حمید بهبهانی در نخستین حکم انتصاب خود پس از اخذ رأی اعتماد مجلس، قائم مقام پیشین خود را در معاونت اقتصاد و برنامه ریزی حمل و نقل به سبب آشنایی با برنامه ها و نقشی که در تدوین راهکارها و تبیین اهداف این معاونت بر عهده داشته است به این سمت منصوب کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مجید اسعدی در سوابق اجرایی خود علاوه بر قائم مقامی معاونت اقتصاد و برنامه ریزی حمل و نقل، مدیر کل برنامه ریزی و بودجه وزارت راه و ترابری، مدیر کل مالی و مدیر کل حسابرسی شهرداری تهران و همچنین حسابرس سازمان حسابرسی کل کشور بوده است.

دکتر بهبهانی در حکم خود تصریح کرده است: تعامل با زیر بخشهای مختلف وزارتخانه، تلاش در جهت برنامه ریزی، ساماندهی مناسب ساختار بودجه ستاد، سازمانها و شرکتهای تابعه، پیگیری مصوبات مجامع و شوراهایعالی، ارائه راهکارهای مناسب برای جذب سرمایه گذاریهای داخلی و خارجی از اهم مواردی است که انتظار دارم بدان اهتمام بورزید.

انتظار می رود با این انتصاب نظارت بر  اتمام پروژه های نیمه تمام که یکی از محورهای اصلی برنامه وزیر راه و ترابری اعلام شده است با جدیت و دقت بیشتری دنبال شود.

 

لینک

   مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی معرفی شد   

 

طی حکمی از سوی وزیر راه و ترابری، حمید رضا سلیمانیان  به سمت مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر بهبهانی در حکم خود تصریح کرده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی بدین وسیله با حفظ سمت به عنوان مشاور وزیر و سرپرست دفتر وزارتی تا معرفی مدیر کل جدید دفتر تعیین می شوید.

گفتنی است سلیمانیان هم اکنون مدیر کل دفتر حقوقی ستاد وزارت راه و ترابری است.

لینک

   جلسه مدیران اداره کل راه وترابری استان کرمان برگزار شد   

جلسه مدیران اداره کل راه وترابری استان کرمان روز دوشنبه چهاردهم مرداد در شهر لاله زار از توابع شهرستان بردسیربرگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترا بری استان کرما ن مهندس شجاعی مدیرکل راه وترا بری اســتان کرمان در جمع معاونین ، روسای ادارات ستادی وروسای ادارات شهرستـا نهای استان گفت: درسالجاری تجهیز و نوسـازی ناوگان ماشـین آلات راه و ترابری استان از مهمترین اهداف این اداره کل می باشد .

 وی درزمینه حفظ ونگهداری واستفاده بهینه از ماشین آلات راهداری به استفتائات و فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد که آیت الله خامنه ای در این رابطه فرموده اند کلیه خودروهای سنگین ، نیمه سنگین و سبک ادارات راه و ترابری که در حوزه راه بخصوص امر راهداری انجام وظیفه می کنند حق استفاده درهیچ امری به غیرازامرراهداری را ندارند .

    مدیر کل راه وترابری استان گفت: امسال این اداره کل با خرید 11 دستگاه خودروی دیگر جمع خودروهای نیمه سنگین که در امورراهداری استفاده میشود به 22 دستگاه افزایش داده است که این خودروها علاوه بر عملیات گشت راهداری که حوزه های استــحفاظی12 شهرستــان شمال استان را تحت پوشش قرار می دهند به تجهیزات کامل جهت شسـتشو، مرمت وبازسازی علایم و گاردریل مجهز می باشند .

  درادامه این جلسه معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان کرمان با اشاره به اینکه در سال گذشته 65 نقطه پر حادثه    (  نه حادثه خیز )  در استان کرمان با اعتبار 38000 میـــلیون ریال رفع گردیده ودرسالجاری 115 نقطه پرحادثه دیگر نیز شناسایی شده است که جهت رفع این نقاط مبلغ  17000 میلیون ریال اعتبار به این امر اختصاص یافته است .

 مهندس عباسی معاون راهداری از خرید 22 دستگاه خودروی پیکاب به منظور گشت راهداری در حوزه های استحفاظی استــــان خبرداد و گفت که تمام این خودروها به چراغ گردان مجهز میگردندو بصورت شبانه روزی در محورهای استان مشغول عملیات گشت زنی راهداری میـــباشند.

وی همچنین ازخرید7 دستگاه نمک پاش نیزخبرداد وگفت که امسال در فصل زمســتان وبه هنگام عملیات  برف روبی و به منظور جلوگیری از یــــخ زدگی سطح آسفالت جاده ها ، عملیات نمک پاشی مناطق برفگیر استان بصورت کاملاً مکانیزه اجرا خواهد شد .

لینک

   امسال بیش از 1500 کیلومتر به راه‌های کشور افزوده می‌شود   

مدیرکل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل کشور از ساخت یکهزار و۵۰۰ کیلومتر راه طی سال جاری در کشور خبر داد.

مهندس "عزیز فیلی"  در حاشیه چهارمین گردهمایی معاونان راهداری و روسای ادارات ستادی منطقه پنج راه و ترابری کشور در گرگان گفت: در حال حاضر ۱۸۰هزار کیلومتر راه اصلی، بزرگراه، راه منطقه‌ای و راه روستایی به ارزش ۷۰هزار میلیارد تومان در کشور وجود دارد.

به گفته وی، برای نگهداری از این میزان راه، حدود شش هزار میلیارد تومان در سال اعتبار نیاز است، اما هم‌اینک سالانه حدود یکهزار میلیارد تومان به این کار اختصاص می‌یابد.

فیلی با اعلام این که وظیفه این مجموعه نگهداری از سرمایه‌گذاریهای عظیم انجام شده در بخش راه است، افزود: در حال حاضر حدود ۳۰۰هزار دستگاه پل کوچک و بزرگ در سطح راه‌های کشور وجود دارد که معادل ۱۵هزار میلیارد تومان برای آنها سرمایه‌گذاری شده و برای نگهداری آن نیاز به یکهزار میلیارد تومان اعتبار در سال است.

وی، همچنین تعداد تونلهای در حال بهره‌برداری موجود در کشور را ۱۷۱ دستگاه و طول آنها را ۷۰کیلومتر اعلام کرد.

این مقام مسوول در سازمان راهداری کشور اظهارداشت: با توجه به تجارب ادارات کل در کشور و امکانات و منابع در اختیار، در سال ۸۶با استفاده از اعتبارات رفع نقاط حادثه‌خیز و مرمت راه‌های شریانی و همکاری نهادهای دولتی و امدادی کشور، بالغ بر ۲۱درصد تلفات جاده‌ای کاهش داشته‌است.

به گفته فیلی، براین اساس دولت در تقسیم اعتبار و توجه به این قضیه اولویت خاص داده و هدف‌گذاری شده که امسال نیز تلفات جاده‌ای ۲۰ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش یابد.

لینک

   10 ‪ هزار دستگاه ماشین‌آلات، عملیات راهداری را در کشور برعهده دارند   

معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل کشور گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین، عملیات راهداری را در سطح کشور انجام می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس "عبدالهاشم حسن نیا" در چهارمین گردهمایی معاونان راهداری و روسای ادارات منطقه پنج راه و ترابری کشور در گرگان افزود: همچنین ۳۰۰دستگاه ماشین آلات جدید هم برای راهداری زمستانه در سطح کشور آماده شده و به همین تعداد نیز از طرف استانها تامین می‌شود.

وی، پخش ۲۰میلیون تن آسفالت در طول جاده‌های کشور را ازبرنامه‌های دیگر در سال جاری عنوان کرد و افزود: پاکسازی حریم جاده‌ها، نصب علائم و تابلو، ساماندهی دستفروشان، لکه‌گیری و روکش آسفالت، از جمله اقداماتی است که در عملیات راهداری انجام می‌شود.

حسن نیا گفت: امید است که با توجه به امکانات موجود، راهداری علمی را در سطح کشور شاهد باشیم.

به گفته وی، هم‌اکنون ادارات کل راه و ترابری منطقه پنج کشور حدود ۲۰۰  میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی در اختیار دارند که می‌توانند در جهت عملیات راهداری و راهسازی استانها هزینه کنند که در بهبود کمی و کیفی راه‌ها تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با بیان این که در حال حاضر، گلستان از استانهای موفق در انجام عملیات راهداری است، ادامه داد: حفظ حریم راه‌ها، نگهداری به موقع، خط کشی و رفع نقاط پرحادثه از اقدامات خوبی است که در کشور و استان انجام شده و شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای بوده‌ایم.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان یکی از اهداف سازمان راهداری و حمل و نقل کشور را پاسخگویی صحیح و به موقع عنوان کرد و گفت: با برگزاری چنین جلسات، از تجارب یکدیگر در ارایه خدمات بهتر استفاده می‌شود.

گردهمایی ادارات کل راه و ترابری منطقه پنج کشور از شانزدهم مردادماه سال جاری به مدت دو روز با هدف ارتقاء ایمنی راه ها، تبادل اطلاعات و تجربیات راهداری در سطح کشور در محل هتل "راه و ماه" واقع در ناهارخوران گرگان برگزار گردید.

ادارات کل راه و ترابری منطقه پنج کشور شامل استانهای "تهران، سمنان، خراسان رضوی و شمالی، مازندران و گلستان" می‌باشد در این گردهمایی شرکت داشتند.

 

لینک

   برگزاری گردهمایی معاونین راهداری و رؤسای ادارات منطقه پنج کشور در گلستان   

چهارمین گردهمایی معاونین راهداری و رؤسای ادارات ستادی راه و ترابری منطقه پنج کشور در گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان این گردهمایی از شانزدهم مرداد ماه سالجاری به مدت دو روز با حضور مهندس حسن نیا معاون راهداری و  امور استانها سازمان راهداری کشور و مهندس فیلی مدیر کل راه و ابنیه و مهندس ناوی  مدیر کل نظارت بر امور راهداری و حریم راهها و معاونین راهداری و روستایی ادارات ستادی  راه و ابنیه ، ایمنی و حریم راهها و ماشین الات منطقه پنج کشور  با هدف ارتقاء ایمنی راه ها ، تبادل اطلاعات و تجربیات راهداری در سطح کشور با میزبانی اداره کل راه و ترابری استان گلستان در گرگان برگزار شد.

در این گردهمایی مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیر کل راه و ترابری گلستان ضمن عرض خیر مقدم افزود: مقوله راهداری شامل نگهداری و ایمنی راه ها می باشد که برای وزارت راه و ترابری بسیار مهم است و این امر از وظایف اولیه ادارات کل استانها می باشد.

وی ادامه داد یکی از دلایل موفقیت مدیران وزارت راه و ترابری برگزاری چنین نشستهای است که در آن تجارب یکدیگر برای راهداری بهتر و ارتقای ایمنی راهها انتقال داده می شود .

 در ادامه مهندس حسن نیا معاون هماهنگی و امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هدف از برگزاری این گردهمایی را ارائه خدمات مطلوب و پاسخگویی صحیح و به موقع ادارات راه و ترابری استانها به استفاده کنندگان از راهها در سطح کشور دانست و افزود: راهداری علمی در سطح کشور یکی از اهداف دیگر این سازمان می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 10 هزار دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین عملیات راهداری را سطح کشور انجام میدهند که 300 دستگاه ماشین الات جدید هم برای راهداری زمستانه در سطح کشور آماده شده و به همین تعداد نیز از طرف استانها تامین می شود.

وی پخش 20 میلیون تن آسفالت در طول جاده های کشور را از دیگر برنامه های سالجاری عنوان کرد و افزود پاکسازی حریم جاده ها و نصب علائم و تابلو ، ساماندهی دستفروشان حریم راهها ، لکه گیری و روکش آسفالت از جمله اقداماتی است که در عملیات راهداری انجام می شود وی راه و ترابری گلستان را از ادارات موفق در انجام عملیات راهداری (حفظ حریم راهها ، نگهداری به موقع راهها ، خط کشی و رفع نقاط پر حادثه و کاهش تصادفات جاده ای دانست و از اقدامات بعمل آمده توسط این اداره کل تقدیر نمود.

ادارات کل راه و ترابری منطقه پنج کشور شامل استانهای تهران – خراسان رضوی و شمالی ، سمنان مازندران و گلستان می باشد.

لینک

   کسب مقام برتر روابط عمومی اداره کل راه و ترابری قزوین   

براساس ارزیابی استانداری قزوین ، روابط عمومی اداره کل راه وترابری این استان موفق به کسب مقام برتر روابط عمومی دستگاههای اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین در سمینار تخصصی که با عنوان روابط عمومی ، رسانه و خبرنگار در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، از روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین به عنوان روابط عمومی برتر دستگاههای اجرایی ، از حیث ساخت برنامه تلویزیونی معرفی راههای استان قزوین ، با اهدا لوح سپاس و جایزه،  تجلیل به عمل آمد

همچنین در این مراسم از خبرنگاران برگزیده و 10 روابط عمومی دیگر استان قزوین در رشته های مختلف قدردانی شد

سید احمد نصری استاندار قزوین در این مراسم با اشاره به رسالت خبرنگاران در آگاهسازی افکار عمومی خواستار تعامل بیشتر خبرنگاران با روابط عمومی ها در زمینه اطلاع رسانی در زمینه  انعکاس فعالیت دستگاههای اجرایی شد

ضیایی پرور از پژوهشگران مرکز مطالعات رسانه ای وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی هم در کارگاه تخصصی که در ابتدای این سمینار برگزار شد ، به سیر تکاملی روابط عمومی ها اشاره و اضافه کرد: روابط عمومی ها در دنیای امروز با تکیه بر بستر های الکترونیک می توانند به بهترین شکل به نیاز مخاطبان پاسخ دهند.

لینک

   تقدیر از خبرنگاران فعال در حوزه راه و ترابری فارس   

همزمان با 17 مرداد سالروز خبرنگار شهید صارمی و روز خبرنگار از زحمات  تلاشهای خبرنگاران در حوزه راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر شد .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به مقام والا و مهم خبرنگاران افزود : خبرنگاران حامیان رسالت سنگین اطلاع رسانی می باشند و در این مجموعه به عنوان بازوان پر کار ما می باشند .

وی تصریح کرد : زندگی بــــدون رسانه جذاب نیست و مهمترین کلید توسعه آگاهی و اطلاع رسانــــی می باشد.

مدیر کل راه فارس خاطر نشان ساخت : با اطلاع رسانی صحیح و درست می توان تمام مشکلات و معضلات را شناسایی و برای رفع آنها گامهای صحیح برداشته شود .

شایان ذکر است که مهندس نوروزی در ادامه جلسه از تمامی خبرنگاران خواست که هر کدام نظرشان را در مورد وضعیت محورها بیان ننماید و هر گونه انتقاد و یا پیشنهادی دارند ارائه دهند .

 

 

 

لینک

   2 روستای دیگر در نیشابور از راه آسفالته برخوردار شدند   

 

  رییس اداره راه و ترابری شهرستان نیشابور از افتتاح جاده علی آباد به ناوشک از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس جواد نجار با بیان این مطلب افزود: عملیات اجرایی این پروژه طی 3 ماه اول سال جاری پایان یافته است.