وزیر راه و ترابری از آزادراه پردیس بازدید کرد   

وزیر راه و ترابری امروز چهارشنبه 30 مرداد از روند اجرایی ساخت آزادراه تهران ـ پردیس بازدید کرد.

در این بازدید دکتر بهبهانی از نزدیک در جریان ساخت پل دره ای این پروژه قرار گرفت و خواستار تسریع ساخت این پل شد.

وزیر راه و ترابری در این بازدید بر خودباوری و اعتقاد به مهندسان جوان تأکید کرد و خواستار فعالیتهای گسترده آنان شد.و گفت: به مهندسان جوان ایرانی افتخار می کند.

لینک

   نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری   

نمایشگاه اهداف، دستاوردها و عملکرد وزارت راه و ترابری با هدف معرفی فعالیت ها، ارائه دستاوردها و برنامه های آتی این وزارتخانه در شقوق مختلف حمل و نقلی در طبقه همکف ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری همزمان با آغاز هفته دولت در روز  شنبه دوم شهریور برپا و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری، در این نمایشگاه 12 غرفه، فعالیت ها، آثار و دستاوردهای چهار بخش حمل و نقل ریلی، دریایی، هوایی و جاده ای توسط شرکت ها، سازمانها و پژوهشکده های وابسته به وزارت راه و ترابری به عرصه نمایش خواهند گذاشت.

بنابراین گزارش هر یک از روزهای این نمایشگاه به یکی از وجوه چهارگانه حمل و نقل اختصاص یافته است و مسئولان بخش های مختلف حمل و نقل ریلی، دریایی، جاده ای و هوایی هر کدام در روزهای مربوط به حوزه خود، ساعت 10 برای بازدید و گفتگو با خبرنگاران حوزه حمل و نقل در نمایشگاه حضور می یابند.

لازم به ذکر است در روز نخست شنبه دوم شهریور مسئولان بخش ریلی، در دومین روز برپایی نمایشگاه یکشنبه سوم شهریور مسئولان دریایی و  هواشناسی ، در سومین روز برپایی نمایشگاه دوشنبه چهارم شهریور مسئولان حمل ونقل جاده ای و در روز آخر مسئولان حمل ونقل هوایی حضور خواهند یافت.

لینک

   بازدید دکتر بهبهانی از پروژه های راهسازی کهگیلویه و بویراحمد   

همراه با سفر رئیس جمهور و هیأت دولت در دوم مردادماه به استان کهگیلویه و بویراحمد دکتر بهبهانی از پروژه های مختلف در حوزه حمل و نقل در این استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در این سفر دکتر بهبهانی به قصد بازدید از محورهای اصلی و فرعی و روستایی به شهرستان لیکک  رفت و در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.

وی در این جلسه با توجه به مشکلات روستائیات بخصوص در زمینه راههای روستایی بر حل مشکل راههای روستایی تاکید کرد.

بنا بر این گزارش 70 کیلومتر از راه روستایی در شهرستان بهمئی (لیکک) آسفالت خواهد شد.

در ادامه این سفر دکتر بهبهانی در حوزه استحفاظی شهرستان دنا، از قطعه اول محور پاتاوه دهدشت بازدید و با فرماندار و مسئولان محلی آن شهرستان دیدار  و کلنگ ساختمان آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک این شهرستان توسط وی به زمین زده شد.

همچنین دکتر بهبهانی از گردنه بیژن محور سی سخت پادنا (به سمت شهرستان سمیرم) که یکی از گردنه های مهم استان می باشد و راه فرعی استان کهگیلویه و بویراحمد را به استان اصفهان ارتباط می دهد بازدید کرد و با توجه به اینکه این مسیر 50 کیلومتر محور یاسوج ـ اصهفان را نزدیکتر می نماید از تلاش های اداره کل راه و ترابری تشکر و قدردانی نمود.

در جلسه هیأت دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد 370 میلیارد ریال جهت سه پروژه مهم راهسازی استان از جمله یاسوج ـ بابامیدان به طول 47 کیلومتر، یاسوج ـ سپیدان 37 کیلومتر، پاتاوه ـ دهدشت به طول 5/118 کیلومتر اختصاص داده شد.

همچنین در جلسه هیات دولت مطالعه آزادراه دژکرد به یاسوج ــ آزادراه اصفهان ـ شیراز مصوب و 45 میلیارد ریال برای راههای یاسوج ـ سی سخت ـ یاسوج ـ باغچه سادات ـ دهدشت ـ کمربندی گچساران ـ امامزاده جعفر پل صیدون و تنگ چویل و 40 میلیارد ریال برای بهسازی و روکش آسفالت راههای روستایی اختصاص داده شد.

همچنین مطالعه بزرگراه بابامیدان ـ یاسوج ـ سمیرم و امکان سنجی و مطالعه راه آهن اقلید ـ یاسوج نیز مصوب شد و همچنین تصمیماتی در خصوص تکمیل فرودگاه یاسوج ـ گچساران و هواشناسی استان در این سفر مصوب شد.

لینک

   خسارات وارده سیل به محورهای جنوب استان سیستان و بلوچستان   

در پی بارندگیهای روز یکشنبه سیزدهم مردادماه و جاری شدن سیل، دو دهانه از 5 دهانه یک دستگاه پل واقع در محور اصلی  ایرانشهر – چابهار منطقه مچکور شکسته و باعث مسدود شدن راه ارتباطی  شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، مهندس کرد معاونت راهداری اداره کل در این خصوص گفت: علت تخریب  پل شکسته شدن بند خاکی در بالا دست پل مذکور که بعلت عدم رعایت اصول فنی در ساخت آن این حادثه رخ داده است.

 با توجه به گزارش هواشناسی بلافاصله ستاد حوادث اداره کل تشکیل شد و به کلیه ادارات تابعه  راهداری اعلام آماده باش گردید به گزارش واصله ازگشتهای راهداری در خصوص شکسته شدن پل، بیش از 70 نفر   پرسنل راهداری با ماشین آلات سبک و سنگین  به محل اعزام و عملیات راهداری را شروع کردند مهندس کرد در این خصوص اشاره نمود با توجه به کوهستانی و صعب العبور بودن منطقه مذکور 2 راه موقت برای ماشینهای سبک و سنگین ایجاد و تردد با رعایت اصول ایمنی انجام گردید متاسفانه بارش باران و تخریب مجدد و گلی شدن راه خاکی باعث میگردد تا  مجددا راه خاکی ترمیم گردد ، همچنین چندین دستگاه خودرو که گرفتار سیل شده بودند بوسیله ماشین آلات سنگین و با تلاش راهداران  از آب به نقاط امن هدایت شدند امداد رسانی به خودرو ها و افراد ی که گرفتار سیل میباشند به صورت مستمر ادامه داشت،تامین آب و مواد غذایی علاوه برسازمان هلال احمراز طریق ستاد حوادث  اداره کل راه و ترابری نیزصورت گرفته است.

اقدامات اولیه صورت گرفته در سه فاز شامل احداث کنار گذر از داخل روستا جهت خودروهای سبک و نیمه سنگین، احداث کنارگذر از داخل رودخانه برای ماشینهای سنگین و همچنین سبک که با توجه به بارندگی مواقعی بسته می شد و دوباره بازگشایی می شود، حمل و مونتاژ  یک دستگاه پل خرپایی به طول 30 متر  که باتلاش پرسنل راهداری بعد از 72 دوساعت نصب شد و تردد به طور کامل صورت گرفت.

مهندس کرد معاونت راهداری اداره کل راه ترابری استان خراسان جنوبی، خسارات وارده  به محورها حوزه استحفاظی در حال کارشناسی می باشند، که اعلام خواهد شد.

لینک

   اصلاح 2 نقطه حادثه خیز در محورهای اصلی قوچان تا پایان ماه جاری   

  رییس اداره راه و ترابری شهرستان قوچان گفت: اصلاح 2 نقطه حادثه خیز در محورهای اصلی شهرستان تا پایان ماه جاری به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مجید عرفانیان با بیان این مطلب افزود: این عملیات توسط اداره راه و ترابری شهرستان قوچان در کیلومتر 15 محور قوچان امام قلی و کیلومتر 20 محور روشنایی تبارک انجام گرفته است.

وی همچنین از احداث قوس محور گردشگری تبارک در این شهرستان خبر داد.

گفتنی است تعریض این مسیر موجب سهولت رفت و آمد ساکنان روستاهای هی هی، چالاکه، همت آباد، قیطان، پری آباد، یوسف خان، باد خور و زوخانو می گردد.

گفتنی است برای اصلاح هر یک از این نقاط یک لودر، یک بولدوزر، 5 عدد کامیون، یک دستگاه سواری و 10 نفر نیروی انسانی فعالیت می کنند.

 

لینک

   اولین همایش سامانه مدیریت ایمنی در صنعت هوانوردی برگزار شد   

اولین همایش دوروزه سامانه مدیریت ایمنی در صنعت هوانوردی ( SMS   ) در مرکز کنترل فضای ایران ‌برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، در این همایش علمی آموزشی که توسط اداره کل ایمنی و آتش نشانی شرکت فرودگاه های کشور برگزار شد ، 70 نفر از مسئولان ، رؤسای ادارات ایمنی و آتش نشانی فرودگاه های کشور ، کارشناسان ستادی و مدیران و معاونان شرکت فرودگاه های کشور شرکت کردند .

در مراسم افتتاح اولین همایش سامانه مدیریت ایمنی در صنعت هوانوردی ( SMS   ) مهندس گل محمدی معاون عملیات فرودگاهی و مدیر ایمنی شرکت فرودگاه های کشور با اشاره به اینکه برگزاری این همایش باعث ارتقای سطح علمی کارشناسان ادارات ایمنی و آتش نشانی می شود سه هدف اصلی همایش مدیریت ایمنی در صنعت هوانوردی را  نزدیک شدن ایمنی فرودگاه های کشور به استانداردهای جهانی با استفاده از نیروی انسانی متخصص ، تجهیزات و دستورالعمل ها ، ایجاد وحدت رویه در عملکرد فرودگاه ها و آشنایی مسئولان فرودگاه ها با سیاست های کلی ستاد برشمرد .وی با اشاره به شعار سازمان جهانی هواپیمایی کشوری ( ایکائو ) که اولین قدم در صنعت هوانوردی، ایمنی است ،‌ تدوین سامانه مدیریت ایمنی را یکی از مهمترین مباحث روز صنعت هوانوردی دنیا دانست و گفت : با اجرای مدیریت نوین ایمنی کلیه مباحث سنتی به روز می شود .

معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور با تأکید بر اینکه وجود خطر پذیری در صنعت هوانوردی اجتناب ناپذیر است ، افزود : در مبحث ایمنی و آتش نشانی انتخاب نیروی مناسب ، تمرین های فیزیکی و ورزشی ، آموزش های تئوری و به روز کردن تجهیزات ، از عوامل کاهش خطرپذیری محسوب می شوند .

مدیر ایمنی شرکت فرودگاه های کشور واکنش مناسب و به موقع نیروهای ایمنی و آتش نشانی بر اساس استانداردهای تعریف شده ی ایکائو در زمان بروز سانحه و شرایط اضطراری را باعث نجات جان مسافران ، کاهش تلفات احتمالی و به حداقل رساندن میزان خسارت به پرنده سانحه دیده عنوان کرد .

مهندس علی اعرابی مدیر کل ایمنی و آتش نشانی شرکت فرودگاه های کشور نیز افزایش ضریب ایمنی مسافران را رسالت کارکنان این اداره کل برشمرد و ارائه برنامه ها و سیاست های اداره کل ایمنی و آتش نشانی با تأکید بر ایمنی در قالب سامانه مدیریت ایمنی را از مهمترین اهداف این همایش دانست .

لینک

   دیدار و دلجویی از خانواده شهید و یک جانباز   

به مناسبت روز جانباز دیدار و دلجویی با خانواده محترم شهید علی برازنده مقدم و جانباز 70 درصد قطع نخاع جنگ تحمیلی آقای نصر آبادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در سالروز ولادت با سعادت علمدار کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی و فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری و تنی چند از مسئولین اداره کل راه و ترابری استان در منازل شهید گرانقدر علی برازنده مقدم و جانباز 70 درصد قطع نخاع آقای نصرآبادی حضور یافت.

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی در این دیدار  ضمن ارج نهادن به مقام شامخ شهدا و جانبازان با اشاره به فرموده امام راحل که هر چه انقلاب اسلامی ایران دارد از برکت مجاهدت شهدا و ایثارگران است  گفت: اگر شما خانواده های شهدا و جانبازان نبودید انقلاب به این درجه و مرحله نمی رسید و همه ما و ملت ایران باید قدردان خونهای پاک شهیدان و رشادتهای جانبازان عزیز و مرهون فداکاری آنان باشیم.

مدیر کل راه و ترابری استان با تأکید بر تعامل این اداره کل با خانواده های ایثارگران اظهار داشت ما وظیفه خود می دانیم و آمادگی داریم تا از جان و دل در رفع مشکلات و دغدغه آنان از هیچ کوششی دریع نورزیم.

در پایان این دیدار حاضران با ذکر فاتحه برای تعالی ارواح طیبه شهدا و شفای عاجل همه جانبازان دعا کردند.

لینک

   سیستم هوانما در پایانه مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه نصب و راه اندازی شد   

به دنبال انعقاد موافقتناه همکاری میان ادارات کل هواشناسی و حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه یک دستگاه سیستم هوانما با هدف اطلاع رسانی از وضعیت آب و هوای نقاط مختلف کشور به رانندگان و مسافرین در پایانه مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه، با استفاده از این سیستم که در محل ورودی پایانه مسافری شهید کاویانی نصب شده آخرین وضعیت جوی، شامل درجه حرارت، رطوبت هوا، ریزش برف و باران، یخبندان جاده های کشور و مسیرهای بین شهری و پیش بینی وضعیت جوی کشور طی 24 تا 72 ساعت آینده با استفاده از سامانه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی از طریق یک دستگاه نمایشگر پخش و بر اساس آن رانندگان و مسافرین محترم می توانند برنامه سفر خود را تنظیم نمایند تا با امنیت بیشتر در جاده ها به مقصد نهایی خویش برسند.

 

لینک

   اختصاص 5 میلیارد ریال برای تسریع در ساخت ترمینال های فرودگاه ساری   

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور در بازدید 4 ساعته مهندس کریمی استاندار مازندران از فرودگاه بین المللی ساری، ضمن تأکید بر تکمیل طرح های نیمه تمام این فرودگاه، مبلغ 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای تسریع در بهره برداری از پروژه های توسعه فاز دوم ترمینال فرودگاه ساری، به مساحت 1500 متر مربع و احداث ترمینال ورودی حجاج به مساحت 2700 متر مربع تا پایان امسال اختصاص یافت.

به گزار ش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، یدا... آقای صائم با اشاره به اینکه برای بهره برداری از پروژه های قابل افتتاح فرودگاه بین المللی ساری در هفته دولت افزون بر 40 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: ساختمان ایمنی و آتش نشانی فرودگاه ساری به مساحت 1600 متر مربع به همراه جاده دسترسی، ساختمان پلیس به مساحت 1100 متر مربع، محوطه سازی ضلع شرقی و احداث آبنما به مساحت 4 هکتار، احداث و تجهیز مرکز آموزش خلبانی به مساحت 120 متر مربع و خرید 4 فروند هواپیمای سبک، احداث سایت اداری به مساحت 600 متر مربع و شبکه وایرلس اینترنت فرودگاه ساری (LAN) پروژه هایی است که در هفته دولت در فرودگاه بین المللی ساری افتتاح می شود.

یدا... آقای صائم تصریح کرد: علاوه بر پروژه های مذکور امسال در هفته دولت طرح های مختلف عمرانی، آموزشی، ناوبری و الکترونیکی در سطح فرودگاه های کشور به بهره برداری می رسد که در ایام هفته دولت به آگاهی عموم خواهد رسید.

لینک

   برگزاری مراسم جشن روز جانباز در اداره کل راه و ترابری سمنان   

به مناسبت میلاد باسعادت سرور و سالار آزادگان جهان حسین ابن علی (ع) و ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز مراسم جشن در محل نمازخانه اداره کل راه و ترابری استان سمنان در شاهرود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، سخنرانی مدیر کل راه و ترابری استان، اجرای مولودی و مقاله خوانی در مقام جانباز و اهداء هدایایی به جانبازان اداره کل و ادارات تابعه از  برنامه های این مراسم بود.

 

لینک

   سیستم هوانما در پایانه مسافربری شهید کاویانی کرمانشاه راه اندازی شد   

در پی انعقاد موافقنامه همکاری میان ادارات کل هواشناسی و حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه یک دستگاه سیستم هوانما در پایانه مسافر شهید کاویانی کرمانشاه نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه با استفاده از این سیستم که در محل ورودی پایانه مسافر شهید کاویانی نصبت گردیده آخرین وضعیت جوی، شامل درجه حرارت، رطوبت هوا، مه گرفتگی، جهت وزش باد و ... در محورهای ارتباطی و شهرهای کشور از طریق یک دستگاه نمایشگر پخش و بر اساس این اطلاعات رانندگان و مسافرین محترم می توانند برنامه سفر خود را تنظیم نمایند.

لینک

   مدیر کل راه وترابری استان مازندران:حفظ وپاکسازی حریم راههانیازمندتلاش همگانی است   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در مورد طرح ضربتی پاکسازی حریم راهها با تأکید بر ضرورت این امر خاطرنشان ساخت: از آنجا که طرح مذکور مقطعی بوده لذا پاکسازی حریم راههای استان نیاز به یک فرهنگ سازی وسیع در سطح عموم مردم و مسئولین داشته و همه آحاد مردم باید نسبت به پاکسازی و زیباسازی حریم راههای ارتباطی، خود را مسئول بدانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: پاکسازی حریم راهها یکی از وظایف این اداره کل در بخش راهداری بوده و لذا در همین راستا و با توجه به تأکید ویژه استاندار محترم مازندران در اولین جلسه شورای اداری استان نسبت به پاکسازی حریم راهها و جاروب نمودن سرتاسری محورهای استان این اداره کل با بسیج نمودن تمامی امکانات راهداری و نیروی انسانی خود نسبت به پاکسازی حریم محورهای ارتباطی استان اقدام نموده و در طی 10 روز عملیات ضربتی مبلغ 1000 میلیون ریال اعتبار هزینه نموده است.

مهندس رحیمی تصریح کرد: این طرح نیازمند یک تعامل جدی با دیگر دستگاههای اجرایی استان بوده و لذا بدین منظور ستادی در هر شهرستان تشکیل که فرماندار هر شهرستان مسئول ستاد و دستگاههای دیگر از جمله راه و تراری بخشداری، مجمع امور صنفی نیروی انتظامی، محیط زیست و دادستانی هر شهرستان نیز اعضاء این ستاد را تشکیل می دهند.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: از آنجا که تجمع بیشترین زباله ها و نخاله ها در 5 کیلومتری شهرها بوده لذا مهمترین عامل در زمینه ریختن زباله ها و نخاله ها در حریم راهها در هر شهرستان می تواند نبود یک مکان مناسب برای این کار بوده و می بایست مسئولین مربوطه نسبت به احداث جایگاه هایی جهت تخلیه زباله ها و نخاله ها و مواردی از این دست تمهیداتی بیندیشند تا ارگان ها و دستگاههای اجرایی همچون راه و ترابری که وظیفه اصلی آن احداث راه و نگهداری از آن است دو روز در هفته را با تمام امکانات وقت صرف جمع آوری زباله ها و نخاله ها و ... در حریم راهها ننمایند.

مهندس رحیمی در خاتمه اشاره کرد: طرح مذکور بر اساس ماده 7 آیین نامه قانونی حریم راهها مبنی بر اینکه ریختن زباله، نخاله، مصالح ساختمانی، روغن موتور و نظایر آن و یا نصب و استقرار تابلو یا هر شی دیگر در راهها یا راه آهن و حریم قانونی آنها در داخل یا خارج از محدوده قانونی شهرها و همچنین هرگونه عملیات که موجب اخلال در امر تردد وسایل نقلیه شود و نیز ایجاد راه دسترسی، ممنوع است، اجرا شده و لذا بدین منظور این اداره کل جهت همکاری و تعامل با دستگاههای مرتبط و همچنین بخش های خصوصی که در این راستا فعالیت می کنند، آمادگی کامل دارد.

 

لینک

   برپایی جشن اعیاد شعبانیه در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

مراسم باشکوه جشن اعیاد شعبانیه با حضور حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد مشاور اجتماعی فرهنگی وزیر راه و ترابری و مهندس رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان و معاونین اداره کل و جمع کثیری از کارکنان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، در این مراسم باشکوه و معنوی پس از مولودی خوانی مداح اهل بیت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد طی سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه حضرت ابوالفضل عباس (ع) در نهضت حسینی افزود: حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان بهترین الگو برای پایمردی و رشادت بوده و امروزه تمامی انسانهای کره خاکی در هر کیش و زبانی ارادت خالصانه و خاضعانه ای به ایشان دارند. وی در ادامه نیز از تلاش خستگی ناپذیر و بی ریا کارکنان راه و ترابری و راهداران سخت کوش تشکر و قدردانی نموده و عنوان کردند: همه ما باید به عنوان یک سرباز وظیفه شناس با تمام توان برای آبادانی سرزمین اسلامی خود تلاش و کوشش نموده تا بتوانیم رفاه و آسایش را برای مردم شریف به ارمغان بیاوریم.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان نیز در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خواستار تلاش مضاعف کارکنان اداره کل در جهت حفظ و نگهداری و بهبود محورهای استان شد.

در خاتمه مراسم نیز از دو معاونت سابق اداره کل (حاج آقا صمدی و مهندس پاکزاد) که پیشتر به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند از سوی مدیر کل راه و ترابری استان تقدیر و تشکر به عمل آمده و به 10 نفر از فرزندان همکار که نام متبرک و زیبای (حسین، ابوالفضل، سجاد) داشتند به قید قرعه هدایایی اهداء شد.

لینک

   عملیات اجرایی احداث شهرک حمل و نقلی بندرعباس آغاز شد   

عملیات اجرایی شهرک حمل و نقلی بندرعباس که گفته شده بزرگترین آن در کشور خواهد بود روز دوشنبه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های هرمزگان، مراسم کلنگ زنی دومین مرکز معاینه فنی در زمینی به مساحت 20 هکتار در ورودی شهرستان بندرعباس بعد از آب گرم گنو (دشت امام) و همچنین 18 چشمه سرویس بهداشتی مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی استان که به طور نمادین در کلنگ این پروژه در مجتمع خدماتی رفاهی آفتاب درخشان بندر واقع در کیلومتر 3 بزرگراه شهید رجایی با برآورد یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و در زمینی به مساحت 150 متر مربع توسط معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به زمین خورد.

در ادامه این مراسم کلنگ شهرک حمل و نقلی بندرعباس در زمینی به مساحت 100 هکتار توسط مهندس بخارائی به زمین خورد مهندس بخارائی گفت: این شهرک در بندرعباس که به عنوان پایتخت حمل و نقل ایران شناخته شده است کمک مؤثری به رونق کریدور شمال جنوب محسوب می شود.

مهندس محمد بخارایی افزود: حمل بیش از 20 میلیون تن کالا در سال گذشته از بندرعباس به سایر نقاط کشور و سهم 53 درصدی آن در صادرات غیرنفتی، توسعه زیرساخت های حمل و نقل آن هرمزگان را به امری غیرقابل اجتناب تبدیل کرده است.

وی ادامه داد: هرمزگان با طرح های سخت افزاری و نرم افزاری خود در حوزه حمل و نقل به یکی از الگوهای موفق کشور تبدیل شده است.

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم اظهار داشت: سرمایه گذاری یکهزار و 800 میلیارد ریالی بخش خصوصی برای احداث این شهرک نشان می دهد همراهی و حمایت دولت به همراه توجیه اقتصادی، مهمترین مشوق برای جذب مشارکت بخش خصوصی در فعالیتهای توسعه ای دارد.

مهندس عبدالعلی صاحب محمدی با اشاره به جایگاه هرمزگان در مبادلات تجاری و حمل و نقل ملی و بین المللی افزود: مدیریت عالی استان از ظرفیت های حمایتی خود برای تکمیل سریع و با کیفیت چنین پروژه های بزرگی استفاده می کند.

مهندس امانی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان نیز با اشاره به فاصله 60 کیلومتری بین پایانه بار فعلی بندرعباس و بندر شهید رجایی اظهار امیدواری کرد: با تکمیل ساخت این شهرک که در یک کیلومتری بندر شهید رجایی واقع شده میزان تردد وسایل نقلیه سنگین در مسیر قبلی کاهش یافته و ضریب ایمنی تردد افزایش یابد.

مهندس داریوش امانی ادامه داد: طراحی این شهرک در فضایی به مساحت یکصد هکتار         معضلات دیگر مانند صفهای طولانی کامیونها در ورودی پایانه فعلی را نیز حل کرده و همچنین زمینه دسترسی آسان صاحبان کالا به شرکتهای حمل و نقل را نیز فراهم می کند.

لینک

   رفع نقاط پرحادثه در آذربایجان شرقی   

در سال 86 از 17 نقطه و تقاطع تی شکل پرحادثه 12 مورد سازماندهی شده و 5 نقطه در دست اقدام می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، علاوه بر اینکه از 46 نقطه پرحادثه زودبازده و نیمه تمام اعم از استانی و ملی با اعتبار بالغ بر 36000 میلیون ریال که 65 درصد پروژه ها تاکنون تکمیل و 35 درصد در حال تکمیل شدن می باشد.

 

لینک

   معاون راهداری استان تهران خبر داد:افتتاح 11 پروژه راهداری به مناسبت هفته دولت   

امسال در هفته دولت شاهد افتتاح 11 پروژه راهداری در راه و ترابری استان تهران هستیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، فریبرز واحدی، معاون راهداری این اداره کل با اعلام این خبر گفت: طراحی و اجرای 12 کیلومتر سیستم روشنایی در محور رودهن ـ دماوند از سه راهی مهرآباد تا پمپ بنزین چنار با 286 عدد پایه چراغ برق، سه مورد احداث سوله های نگهداری نمک زمستانی در آزادراه تهران ـ ساوه و محور ورامین ـ کهریزک، نصب تابلوهای اطلاعاتی به مقدار 2350 متر مربع و تعریض یک دهانه پل 10 متری به طول 10 متر در راستای رفع نقاط پرحادثه در محور کندوان و همچنین نصب و راه اندازی سیستم توزین در حال حرکت (WIM) از اقدامات معاونت راهداری از ابتدای امسال تا هفته دولت است.

واحدی با ابراز رضایت از پروژه های انجام گرفته، اعتبار مصرفی بر پروژه های فوق الذکر را 71000 میلیون ریال عنوان کرد.

 

لینک

   معاون راهسازی استان تهران خبر داد:افتتاح 32 پروژه راهسازی به مناسبت هفته دولت   

نوزده پروژه راهسازی راههای روستایی و سیزده پروژه راهسازی راههای اصلی امسال در هفته دولت به مرحله بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی راه و ترابری استان تهران با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه امسال در سال نوآوری و شکوفایی شاهد افتتاح پروژه های زیادی در اداره کل راه و ترابری استان تهران هستیم.

وی از 202 کیلومتر لکه گیری و روکش آسفالت، 36 کیلومتر زیرسازی و تعریض، 3/14 کیلومتر بهسازی و چهارخطه کردن محور، 22 مورد احداث ابنیه فنی و دیوار چینی و همچنین احداث 4 دستگاه پل عابر پیاده هوایی و دو دستگاه پل پیاده زیرگذر به علاوه 5 کیلومتر احداث دوربرگردان خبر داد.

مولایی با اشاره به نوسان قیمتها به خصوص قیمت قیر و سیمان در سال جاری گفت: امیدوارم سرعت اجرای پروژه ها با توجه به کم بودن زمان فصل کاری روند مطلوبی داشته باشد و شاهد بهره مندی مردم استان تهران از راههای استاندار باشیم.

لینک

   دوربرگردان دورسون آباد 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد   

پروژه احداث دوربرگردان دورسون آباد به طول 9/3 کیلومتر و عرض میانگین 11 متر در شهرستان ری 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی با اعلام این که ابتدای پروژه مذکور، کهریزک و انتهای پروژه دورسون آباد است، گفت: 97823 متر مکعب عملیات خاکی و 10471 متر مکعب عملیات زیرسازی تاکنون انجام شده است، 38 دستگاه پل برای پروژه مذکور ساخته و 16616 تن آسفالت ریخته شده است.

معاون راهسازی مبلغ قرارداد پروژه دوربرگردان دورسون آباد را 8/12 میلیارد ریال اعلام کرد و از مزایای پروژه به ایمن سازی محور و حذف نقاط پرحادثه در این منطقه اشاره نمود.

 

لینک

   احداث دوربرگردان آسایشگاه کهریزک 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد   

ایمن سازی، اصلاح هندسی و احداث دوربرگردان در تقاطع آسایشگاه کهریزک با کمربندی دوم تهران 58 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، محمود مولایی، معاون راهسازی با اعلام این مطلب گفت: تاکنون 35520 متر مکعب عملیات خاکی و 21674 متر مکعب عملیات زیرسازی پروژه مذکور که طول آن 126/2 کیلومتر و عرض میانگین آن 4/15 متر است، به پایان رسیده است.

معاون راهسازی مبلغ پیمان این پروژه را 8/9 میلیارد ریال اعلام کرد.

لینک

   بازدید استاندار اصفهان از پروژه های راه و ترابری در خوانسار   

در دور دوم سفرهای شهرستانی سید مرتضی بختیاری استاندار اصفهان به شهرستان خوانسار که با حضور مدیران استان انجام گرفت برخی از پروژه های راه و ترابری مورد بازدید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، از جمله این پروژه ها که مهندس هوشنگ عشایری مدیر کل راه و ترابری استان به توضیحاتی در مورد مراحل اجرائی آن پرداخت می توان به احداث کنارگذر خوانسار و احداث باند دوم بزرگراه دامنه ـ خوانسار اشاره کرد.

با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان خوانسار و واقع شدن در مسیر دو کریدور ارتباطی بزرگراه اصفهان ـ تهران به شهرستان های فریدن ـ فریدونشهر ـ چادگان و الیگودرز و نیز استان مرکزی و دیگر استان های غرب و شمال غرب به اصفهان و استان های جنوب شرقی، به طور روز افزون حجم ترافیک راههای ترانزیتی این محور افزایش یافته و احداث کنارگذر خوانسار جهت حذف ترافیک برون شهری از درون شهری اثرگذار است طول کل پروژه 14 کیلومتر می باشد.

همچنین در راستای رفع نقاط پرحادثه مراحل اجرائی دوبانده نمودن راه دامنه ـ خوانسار نیز در حال انجام است که تأثیر دو بانده نمودن آن در رونق صنایع، کشاورزی و صنعت توریست و نیز در روانی و ایمنی ترافیک در آن حائز اهمیت می باشد.

طول این پروژه نیز 25 کیلومتر است. گفتنی است برای اتمام پروژه های فوق 250 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز می باشد.

لینک

   در نخستین روز کاری وزیر راه جلسه بررسی موانع آزادراه تهران ـ شمال برگزار شد   

در نخستین روز کاری پس از رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به دکتر بهبهانی وزیر راه و ترابری، جلسه بررسی و رفع مشکلات آزادراه تهران ـ شمال برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری درا ین جلسه با حضور دکتر بهبهانی، مشاوران، پیمانکارن چینی آزادراه تهران ـ شمال، نمایندگان بنیاد مستضعفان و مسئولین وزارت راه و ترابری مسایل و مشکلات آزادراه تهران ـ شمال مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است که اتمام پروژه آزادراه تهران ـ شمال از سوی دکتر بهبهانی به عنوان یکی از اولویت های این وزارتخانه اعلام شده است.

لینک

   برپایی جشن اعیاد شعبانیه در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

مراسم باشکوه جشن اعیاد شعبانیه با حضور حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد مشاور محترم وزیر راه و مهندس رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان و معاونین اداره کل و جمع کثیری از کارکنان بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در این مراسم باشکوه و معنوی پس از مولودی خوانی مداح اهل بیت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد طی سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه حضرت ابوالفضل عباس (ع) در نهضت حسینی افزود: حضرت ابوالفضل (ع) به عنوان بهترین الگو برای پایمردی و رشادت بوده و امروزه تمامی انسانهای کره خاکی در هر کیش و زبانی ارادت خالصانه و خاضعانه ای به ایشان دارند. وی در ادامه نیز از تلاش خستگی ناپذیر و بی ریا کارکنان راه و ترابری و راهداران سخت کوش تشکر و قدردانی نموده و عنوان کردند: همه ما باید به عنوان یک سرباز وظیفه شناس با تمام توان برای آبادانی سرزمین اسلامی خود تلاش و کوشش نموده تا بتوانیم رفاه و آسایش را برای مردم شریف به ارمغان بیاوریم.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان نیز در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه خواستار تلاش مضاعف کارکنان اداره کل در جهت حفظ و نگهداری و بهبود محورهای استان شد.

در خاتمه مراسم نیز از دو معاونت سابق اداره کل (حاج آقا صمدی و مهندس پاکزاد) که پیشتر به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند از سوی مدیر کل راه و ترابری استان تقدیر و تشکر به عمل آمده و به 10 نفر از فرزندان همکار که نام متبرک و زیبای (حسین، ابوالفضل، سجاد) داشتند به قید قرعه هدایایی اهداء شد.

لینک

   بازدید مدیر کل راه و ترابری استان مازندران از نمایشگاه مطبوعات   

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان عصر روز چهارشنبه شانزدهم مرداد ماه  از نزدیک از غرفه های جراید استان در نمایشگاه مطبوعات بازدید و با اصحاب رسانه استان به گفتگو با اصحاب جراید پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان در حاشیه این بازدید ضمن ارج نهادن به جایگاه رسانه و مطبوعات افزود: امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دانش بشری و همچنین عصر ارتباطات، رسانه ها و مطبوعات جایگاه والایی داشته و می توانند به عنوان بزرگترین عامل برای انتقال اخبار و اطلاعات و حتی فرهنگ یک مرز و بوم نقش مؤثری ایفاء نمایند لذا نقش تأثیرگذار رسانه ها در فرایند آگاهی بخشی جامعه و تعالی اجتماعی انکارناشدنی است.

مدیر کل راه و ترابری استان در مورد حرفه خبرنگاری نیز عنوان کرد: حرفه خبرنگاری حرفه ای پاک و مقدس بوده و دارای ارزش فرهنگی بالا اما متأسفانه هنوز جایگاهش تا حدودی در جامعه ما ناشناخته مانده است.

مهندس رحیمی در این بازدید از تمامی مسئولین جراید استان و خبرنگاران محترم به منظور انعکاس اخبار و عملکرد اداره کل در مطبوعات و جراید استان تشکر و قدردانی نمود.

لینک

   زمان سفر به شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویر احمد سه ساعت کاهش می یابد   

با تکمیل طرح راه روستایی سرآسیاب به تنگ چویل شهرستان باغملک یکی از سخت ترین طرح های راه روستایی کشور سفر به شهرستان دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد سه ساعت کاهش می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان این طرح با هدف برقراری ارتباط روستاهای باغملک در استان خوزستان با روستاهای حاشیه شهرستان دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد در سال 1386 با اعتبار 2000 میلیارد ریال از محل اعتبارات مناطق محروم آغاز و هم اکنون مراحل پایانی مسیر شکافی خود را طی می کند.

به گفته مهندس خادمی این طرح در جریان سفر مهندس بشارتی به منطقه آغاز گردیده که هم اکنون مراحل پایانی مسیر شکافی خود را طی می کند.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان این طرح که هم اکنون به دست نیروهای بومی منطقه در حال اجرا است یکی از سخت ترین طرح های راه روستایی بین استانی کشور پس از راه روستایی مسجد سلیمان به بازفت به حساب می آید که برای تکمیل آن 15 میلیارد ریال دیگر نیاز است. وی برقراری ارتباط نهایی با روستاهای تنگ چویل را مستلزم انجام انفجار نهایی در یکی از گردنه های روستایی تنگ چویل دانست و افزود: به منظور برداشتن صخره بسیار بزرگی که در آن مسیر واقع شده 700 حفره انفجاری آماده گردیده که پس از انفجار نهایی در این مسیر شاهد کاهش ارتفاع و اصلاح شیب های تند محور تا اندازه 9 متر خواهیم بود که با این کار امکان تردد اهالی محترم منطقه با بیش از 300 خانوار که در حال حاضر از مسیرهای سخت گذر عبور می کنند به راحتی مهیا خواهد شد.

وی در ادامه به مشخصات فنی این طرح اشاره کرد و افزود: تاکنون 5/1 کیلومتر از این مسیر آماده شده که پیش بینی می شود تا 4 ماه آینده به طور کلی برقرار شود.

وی در ادامه به ابنیه فنی در نظر گرفته برای اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: طبق برآوردهای صورت گرفته تعداد 20 دستگاه پا با حداقل دهانه 2 متری در این مسیر ساخته خواهد شد که عبور و مرور را تسهیل می نماید. او گفت قطعه تعهدی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان با دقت و سرعت فراوان در حال اجراست و تاکنون اجرای آن 300 میلیون تومان هزینه شده و با تکمیل یک دستگاه پل 60 متری که از تعهدات اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد ارتباط زمینی شهرستان باغملک از طریق راه روستایی سرآسیاب به تنگ چویل با شهرستان دهدشت در استان کهگیلویه و بویراحمد که از خواسته های به حق مردم این مناطق می باشد برقرار و کاهش 50 درصدی مصرف سوخت را در پی خواهد داشت.

لینک

   مراسم بزرگداشت مقام جانبازان در اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی   

همزمان با ولادت  باسعادت پرچمدار دشت نینوا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز مراسمی در محل نمازخانه اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی  برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی  مدیر کل راه و ترابری استان ضمن گرامیداشت اعیاد گذشته ماه رجب و تبریک فرا رسیدن اعیاد شعبانیه بویژه چهارم شعبان میلاد با سعادت حضرت اباالفضل العباس (ع) و روز جانباز با تجلیل از جانبازان 8 سال دفاع مقدس که با نثار بهترین و گرانقدرترین نعمت از جسم و سلامتی خود در راه دفاع از دین و نظام مقدس جمهوری اسلامی از همه آمال و آرزوهای خود گذشتند اشاره نمود و اظهار داشت: دشمنان قسم خورده و تا دندان مسلح در طول 8 سال دفاع مقدس با بکارگیری پیشرفته ترین سلاح های متعارف و غیرمتعارف جنگی با هجمه تمام و پشتیبانی دشمنان شرق و غرب با قصد از بین بردن نظام نوپای جمهوری اسلامی بر علیه مردم مظلوم کشورمان وارد میدان جنگ شده که با دلاوری ها و جانفشانی و از خودگذشتگی شما جانبازان و ایثارگران عزیز در طول دوران دفاع مقدس موجب سرافکندگی و شکست مطلق دشمنان و متجاوزان شد.

وی در پایان خطاب به جانبازان با قدردانی از زحمات آنان در طول دوران دفاع مقدس از خداوند منان برای سلامتی و شفای عاجل آنان دعا نمود.

در پایان مراسم با اهداء لوح تقدیر از خدمات جانبازان تقدیر به عمل آمد.

 

لینک

   برگزاری دوره مهندسی ارزش در راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره مهندسی ارزش با حضور 90 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی و ادارات زیرمجموعه این اداره کل و تعدادی از شرکت های پیمانکاری و مشاور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، در این دوره مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی در کارگاه حضور یافت و از فعالیت و عملکرد همکاران اطلاع حاصل نمودند و در پایان از معاونت آموزش وزارت متبوعه به خاطر برگزاری دوره و اساتید حاضر قدردانی نمودند.

لینک

   پاک سازی حریم راه ها در استان مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در راستای فعالیت خود در زمینه پاکسازی و زیباسازی حریم راه ها و با عنایت به تأکید استاندار محترم مازندران طرح ضربتی را در زمینه ساماندهی و پاکسازی حریم راه ها در مردادماه سال جاری در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران توجه نکردن دستفروشان به تذکرات مأمورین راهداری در حریم راههای ارتباطی موجب بوجود آمدن حوادث ناگواری چون تصادف یک پراید با یک دستفروش در حریم قانونی راه شده که در این حادثه فرد متخلف (دستفروش کنار جاده) و راننده پراید هر دو دچار جراحات زیادی شده و خودروی پراید نیز از مسیر منحرف و خسارت زیادی به آن وارد شد.

این گزارش می افزاید: بساط کردن در کنار جاده ها و ریختن زباله، نخاله و یا نصب و استقرار تابلو و هر شی دیگر در حریم راهها بر طبق ماده 7 آیین نامه حریم راهها و راه آهن ممنوع می باشد.

 

لینک

   ارتقای طبقه بندی فضای فرودگاه لارستان از گلف به دلتا   

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور با اعلام این مطلب گفت: در سال نوآوری و شکوفایی، با تلاش کارشناسان اداره کل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه های کشور و اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری، طبقه بندی فضای فرودگاه لارستان از دهم مرداده ماه سالجاری از G (گلف) به D (دلتا) ارتقا یافته و سرویس استاندارد کنترل پرواز در این فرودگاه آغاز شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ارتقای فضای فرودگاه لار از گلف به دلتا را علاوه بر افزایش درآمد فرودگاهی و اطمینان خاطر خلبان از سرویس های استاندارد کنترل پرواز، زمینه ساز پیشرفت های آتی این فرودگاه دانست و گفت: دقت و امنیت در فضای دلتا نسبت به فضای گلف بسیار چشمگیر و قابل توجه است.

یدا... آقایی صائم با تأکیدبر اینکه طبقه بندی فضای فرودگاه های کشور بر اساس نوع ارائه سرویس به چهار گروه ای، سی، دی و جی (A-C-D-G) تقسیم می شون افزود: ارائه سرویس های کنترل ترافیک هوایی در محدوده فضای دلتا به مراتب بیشتر از فضای گلف است.

لازم به ذکر است، چندی پیش نیز با همت متخصصان اداره کل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه های کشور طبقه بندی فضای فرودگاه جدید عسلویه (فرودگاه خلیج فارس) و اردبیل نیز از گلف به دلتا ارتقا یافت.

 

لینک

   روکش آسفالت دوربرگردان هفت تن در مازندران   

عملیات روکش آسفالت دوربرگردان هفت تن به منظور افزایش ایمنی و کاهش تصادفات رانندگی در مازندران انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، عملیات اجرایی احداث دوربرگردان هفت تن در محور قائمشهر ـ شیرگاه توسط اداره کل راه و ترابری استان مازندران در دست انجام و روکش آسفالت آن نیز به اتمام رسیده است.

همچنین لکه گیری گسترده محورهای ارتباطی غرب استان به منظور ایمنی محورها و ایجاد یک راه مناسب برای مسافران تابستانی، لکه گیری های گسترده در محورهای ساحلی و راههای ارتباطی شهرستانهای رامسر تنکابن ـ نوشهر و چالوس توسط اداره کل راه و ترابری استان مازندران صورت گرفته است.

لینک

   بازسازی پل فلزی گدوک در مازندران   

مرمت و بازسازی پل فلزی گدوک در محور فیروزکوه در اثر نمک پاشی آسیبب دیده شد بازسازی می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مرمت و بازسازی پل فلزی گدوک در محور فیروزکوه در اثر نمک پاشی ناشی از عملیات راهداری زمستانه و بارندگی شدید برف و باران در سال گذشته در چند نقطه دچار خوردگی و فرسودگی گشته که مرمت و بازسازی آن با اعتباری بالغ بر 650 میلیون ریال در حال انجام است.

شایان ذکر است عملیات بازسازی آن در حال حاضر 70درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

لینک

   مجلس به وزارت دکتر بهبهانی رای اعتماد داد   

دکتر بهبهانی با رای قاطع نمایندگان مجلس  شورای اسلامی وزیر راه و ترابری شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری دکترحمید بهبهانی(پدرراه ایران) که پیش از این از سوی رئیس جمهور به عنوان سرپرست وزارت راه و ترابری تعیین شده بود با رای اعتماد بیش از 180 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی  وزیر راه وترابری شد.

لینک

   اهدای خون در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

به مناسبت روز اهدای خون کارکنان اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در نمازخانه این اداره کل خون اهداء کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی مسئول مرکز بهداشت کار این اداره کل گفت: به مناسبت فرا رسیدن روز اهدای خون 43 نفر از کارکنان این اداره کل خون اهداء نمودند.

علی مرادی درا دامه اضافه کرد: تاکنون 373 نفر از کارکنان و خانواده های آنان جهت مقابله با بیماری هپاتیت B واکسینه شدند که مرحله سوم این واکسن نیز از تاریخ 14 مرداد ماه به مدت 3 روز در مرکز بهداشت کار این اداره کل انجام خواهدشد.

وی از کارکنان خواست کسانی که مرحله اول و دوم واکسن را انجام داده اند به مرکز بهداشت کار اداره کل مراجعه نمایند.

 

لینک

   رفع 122 نقطه پرحادثه در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی   

 

امسال رفع 122 نقطه پرحادثه خراسان جنوبی در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی مدیر کل راه و ترابری استان در جمع خبرنگاران گفت: سال گذشته یک صد نقطه حادثه خیز اصلاح شده است که امسال 22 نقطه در راه های اصلی و فرعی و 100 نقطه راه روستایی در دستور کار می باشد. مهندس نصری با بیان این که یک صد پروژه راه سازی در استان در دست اجراست، افزود: از این تعداد 70 پروژه در راه های روستایی و 30 پروژه در راه های اصلی و فرعی می باشد. وی با اشاره به وجود 13 هزار و 500 کلومتر راه در استان گفت: از این مقدار 4 هزار و 500 کیلومتر راه اصلی و فرعی و 9 هزار کیلومتر راه روستایی می باشد. وی افزود: از مجموع راه های استان 68 درصد راه ها اصلی و فرعی و 36 درصد راه روستایی آسفالته می باشد. وی تراکم راه آسفالته به ازای یک صد کیلومتر مربع در استان را 46/9 کیلومتر در صد کیلومتر مربع عنوان کرد. وی با اشاره به 6 پروژه راه اصلی و فرعی به عنوان پروژه های ملی خاطرنشان کرد: در سال 86 در بخش راه بر اساس کمیسیون ماده 32 از 16 مورد در کشور 3 مورد به استان خراسان جنوبی اختصاص یافت. وی از پروژه های فوق به راه فردوس ـ سه راه روم، قاین ـ یزدان، سربیشه ـ میل 78، نهبندان ـ زابل، نهبندان ـ شهداد اشاره کرد و افزود: راه بیرجند ـ عرب آباد نیز با وجود این که کمیسیون ماده 32 نداشت در ردیف اعتبارات سال 87 قرار گرفت. وی در خصوص راه های روستایی گفت: از 9 هزار کیلومتر راه روستایی 3 هزار و 268 کیلومتر راه آسفالته داریم که یک هزار کیلومتر آن طی 3 سال عمر دولت نهم آسفالت شده است. وی ادامه داد: در سال 86 با اجرای 41 پروژه راه روستایی به طول 308 کیلومتر در قالب 64 روستا، بالغ بر 3 هزار و 635 خانوار از راه آسفالته برخوردار شدند. وی از برنامه های سال جاری در این خصوص به اجرای 37 پروژه به طول 360 کیلومتر و برخورداری 3 هزار و 780 خانوار از راه آسفالته تا پایان سال جاری اشاره کرد. وی ادامه داد: برای 280 روستای بالای 20 خانوار باید 1720 کیلومتر راه آسفالته احداث شود که به یک هزار و 300 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. مهندس نصری اعتبارات سال جاری را 744 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: اعتبارات ملی امسال نسبت به سال 86 از رشد 300 درصدی برخوردار است. وی تعداد ماشین آلات را 269 دستگاه ( 200 دستگاه سنگین و نیمه سنگین و 69 دستگاه سبک) ذکر کرد و گفت: میانگین عمر دستگاه های فوق 14 سال می باشد. وی افزود: تا این لحظه 25 میلیارد ریال برای نوسازی ماشین آلات استان تخصیص داده شده است.

 

لینک

   برگزاری کلاسهای تابستانی ویژه فرزندان کارکنان اداره کل راه و ترابری لرستان   

کلاسهای تابستانی ویژه فرزندان کارکنان اداره کل راه و ترابری استان لرستان در سه رشته زبان انگلیسی ، کامپیوتر و هنر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ، این کلاسها با شرکت تعداد 35 نفر از فرزندان کارکنان اداره کل راه و ترابری استان در هر رشته و بمنظور ارتقاء سطح علمی و همچنین پر کردن مناسب اوقات فراغت آنان ، از پانزدهم تیرماه شروع شده و تا پایان مردادماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

در ضمن  کلاسهای مذکور فقط برای دانش آموزان مقاطع ابتدایی و راهنمایی در نظر گرفته شده است.

لینک

   برگزاری دورة آموزشی سرویس و نگهداری دستگاههای راهداری و راهسازی در لرستان   

   

در تیر ماه سال جاری ، سه دوره کلاس آموزشی سرویس و نگهداری ماشین آلات راهداری و راهسازی با حضور  32 نفر از سرویسکاران و رانندگان اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در این اداره کل برگزار شده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ،آقای بهرام اسدیان سرپرست ادارة ماشین آلات اداره کل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : در تیر ماه سال جاری دوره های آموزشی سرویس و نگهداری دستگاههای کوماتسو (شامل لودر، بولدوزر و گریدر) به مدت 2 روز  و 20 ساعت ، سرویس و نگهداری دستگاههای هپکو  بمدت 2 روز و 16 ساعت و سرویس و نگهداری دستگاههای ولوو  بمدت 1 روز و 8 ساعت با شرکت تعداد 32 نفر از سرویسکاران و اپراتورهای ماشین آلات راهداری و راهسازی استان برگزار شده که در این دوره ها ، نکات علمی و تئوری شامل اطلاعات فنی ، نحوة سرویس و نگهداری و نکات مربوط به استفادة صحیح از ماشین آلات راهداری و راهسازی به شرکت کنندگان آموزش داده شده است . آقای اسدیان با اشاره  به اینکه برگزاری چنین دوره هایی نقش بسزایی در بالا بردن سطح آگاهی و اطلاعات سرویسکاران و رانندگان دستگاههای راهداری و راهسازی و در نتیجه تأثیر فراوانی در کاهش هزینه های تعمیرات و جلوگیری از توقف طولانی مدت دستگاه ها دارد، تصریح کرد : امید است با برنامه ریزیهایی که صورت گرفته است ، بتوانیم در آینده نیز با تشکیل دوره های آموزشی ، گام مؤ ثری در جهت نگهداری و  استفادة بهینه از  ماشین آلات موجود برداریم .  

لینک

   تجهیز ماشین آلات در راهدارخانه های استا ن کرمان   

 

به منظورتسریـع عبور و مرور وسائط نقــلیه در محورهای استان بخصوص گردنه های برف گیر،به هنگام زمستان و درمواقع برف و باران اداره کل راه و ترابــری استان کرمان اقدام به نوسازی ناوگان ماشین آلات نمود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان کرمان، معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان کرمان در این خصوص اعلام کرد : باتوجه به حجم عملیات برف روبی مناطق کوهستانی و گردنه های برف گیر بزرگترین استان کشور این اداره کل اقدام به خریــد 12 دستگاه گریــدر 705 کوماتسوA4 ، 7 دستگاه نمک پاش ، 6 دستگاه تیغه برف روب ، 5 دستگاه تراکتور و 11 دستگاه وانت پیکان جهت استقرار در راهدارخانه های استان نموده است تا در مواقع بحرانی در حوادث غیر مترقبه و همچنین در عملیات برف روبی زمستانی هموطنان عزیز را یاری نمایند ، لازم بذکر است در زمستان سال 86 اداره کل راه و ترابری استان کرمان در 18 گردنه برف گیر استان با تعداد 250 دستگاه ماشین آلات سنگین ، نیمه سنگین وسبک اقدام به 000/310/2 متر مکعب برف روبی نموده است .     

لینک

   شرکت بسیجیان اداره کل راه وترابری ا اردبیل در رزمایش 4000نفری محمد رسول الله(ص)   

 رزمایش 4000 نفری محمد رسول الله ( ص ) نیروی مقاومت بسیج که با استعداد 11 گردان عاشورا و سه گردان الزهرا ( ص ) در منطقه عمومی شهرستان اردبیل برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در این رزمایش ، بسیجیان گردان عاشورای پایگاه مقاومت شهید کلانتری اداره کل راه و ترابری استان اردبیل از هفتم تا نهم مرداد ماه به مدت 3 روز شرکت کردند.

 همچنین در دومین روز رزمایش محمد رسول الله ( ص )، مهندس میر جعفریان مدیر کل ، حجة الاسلام و المسلمین سرداری ، فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری و معاونین و هیئت همراه از بسیجیان گردان عاشورا در منطقه عمومی رزمایش دیدار نمودند.

 

لینک

   عملیات بهسازی محور گناباد – تربت حیدریه 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد   

 

 

 

رییس اداره راه و ترابری گناباد از پیشرفت فیزیکی 80 درصدی پروژه بهسازی قطعه 3 محور سه راهی شادمهر به گناباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، غلامرضا علی آبادی با بیان این مطلب افزود: این پروژه تاکنون 88 درصد پیشرفت ریالی داشته است.

وی ادامه داد: کل اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه را 55 میلیارد و 964 میلیون ریال می باشد که تا کنون 54 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

علی آبادی بیان داشت: تاکنون در این  مسیر 110 هزار مترمکعب  عملیات روسازی انجام شده است که طی این عملیات 174 هزار تن آسفالت به مصرف رسیده است.

رییس اداره راه و ترابری گناباد خاطرنشان کرد: این عملیات در مسیری به طول 48 کیلومتر و به عرض 6/10 متر در حال اجرا می باشد و بهره برداری از قسمت هایی از آن آغاز شده است.

 

لینک

   بازدید استاندار کرمانشاه از پروژه های راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان   

استاندار کرمانشاه روز پنجشنبه 9مردادماه از تعدادی از  پروژه های اتمام شده و در دست اجرای راه روستایی منطقه درود فرامان این استان بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در این بازدید که مهندس جوانمردی و جمعی از مسئولین استان حضور داشتند، استاندار کرمانشاه  از تلاش های مسئولین وخدمتگزاران دولت در اداره کل راه و ترابری استان بالاخص در خصوص احداث راههای روستایی تشکر و قدردانی نمود.

لینک

   ستاد ویژه نیمه شعبان در سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم تشکیل گردید   

 روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم اعلام کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام خجسته نیمه شعبان و حضور هموطنان گرامی از اقصی نقاط کشور در استان قم و به منظور ارائه خدمات مناسب به زائرین و نمازگزاران مسجد مقدس جمکران که در نیمه شعبان پذیرای خیل عظیمی از مشتاقان و منتظران ظهور حضرت بقیه الله (عج) می باشد کمیته ویژه ای در محل این سازمان تشکیل گردیده است.

 علیرضا اسدی سرپرست اداره حمل و نقل مسافر اهداف اصلی تشکیل این کمیته را نظارت بر عملکرد شرکتهای حمل و نقل مسافر در ارائه خدمات مطلوب، استفاده از حداکثر توان ناوگان استان در جابجایی زائرین، هماهنگی برای استفاده از ناوگان کمکی استانهای همجوار، ایجاد امکانات مناسب در پایانه مسافربری و پارک سوارها، برنامه ریزی به منظور استفاده از امکانات ریلی استان جهت جابجایی مسافرین و هماهنگی با مجتمع های خدماتی رفاهی جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران در محورهای مواصلاتی استان بیان کرد.

وی افزود: با توجه به سنگین بودن ترافیک در این ایام از هموطنان و زائران گرامی خواستاریم تا رعایت کامل قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و توجه به راهنمایی مأموران پلیس موجبات حمل و نقل ایمن و آسان را فراهم نمایند.

لینک

   نصب سیستم تلفن کارتی در اتوبوسهای بین شهری استان مازندران   

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده مابین اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و شرکت مخابرات استان مازندران 34 دستگاه از اتوبوسهای بین شهری به سیستم GSM (تلفن کارتی) مجهز شدند.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: این اقدام در جهت ارایه خدمات مطلوب و بهینه به مسافران و رانندگان بین شهری انجام شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با نصب این سیستم در اتوبوس ها، مسافران می تواننند با خرید یک کارت تلفن و پرداخت هزینه کم از خدمات این سیستم در طول سفر بهره مند شوند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: همچنین مقرر گردید به زودی چنین اقداماتی در پارکینگ های بین جاده ای صورت پذیرد.

لینک

   کارمنداداره کل حمل و نقل و پایانه های مقام اول درمسابقات کشتی پیشکسوتان کسب کرد   

 

عقیل حیدری از کارکنان اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در مسابقات کشتی پیشکسوتان کشور که در تیرماه سالجاری در مشهد مقدس که به منظور انتخاب تیم ملی برای اعزام به مسابقات جهانی مسکو برگزار شد موفق به کسب مقام اول کشوری گردید.

گفتنی است وی فعالیت ورزشی خود را در زمینه کشتی آزاد از سال 1358 در وزن 68 کیلوگرم آغاز کرد و در سال 1360 در همین وزن قهرمان استان مازندران شد حیدری پس از 15 سال وقفه، به دلیل وقوع جنگ تحمیلی و اعزام به جبهه، در سال 1375 در مسابقات کشتی آزاد کارکنان ادارات دولتی کشور در گرگان حضور یافت و قهرمان کشور شد.

وی در سال 1378 در مسابقات پیشکسوتان جهان در رومانی در وزن 69 کیلوگرم به مقام اول جهان دست یافت.

افتخارات دیگر وی در این زمینه مقام دوم پیشکسوتان جهان در سال 1379 در آلمان، مقام اول پیشکسوتان جهان در سال 1380 در سوئیس، مقام اول پیشکسوتان جهان در سال 1381 و 1384 در ایران، مقام اول پیشکسوتان جهان در سال 1385 در لیتونی بوده است.

شایان ذکر است: وی مربی کشتی آزاد در استان مازندران و نیز شهر زیر آب سوادکوه است و شاگردان زیادی را در سطح قهرمانی آسیا تربیت کرده است.

لینک

   تعطیلی 2 شرکت حمل و نقل باربری در استان مازندران   

2 شرکت حمل و نقل باربری در استان مازندران به علت تخلفات صورت گرفته به مدت یک ماه تعطیل شدند.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که شرکت باربری قائم بار گلچین و شرکت حمل و نقل باربری فریدونکنار بر اساس کمیسیون ماده 12 آیین نامه حمل بار و مسافر و مدت لغو پروانه تعطیلی مؤسسات حمل و نقل جاده ای مصوب 1378 به علت تخلف مبنی بر حمل بار اضافه بر ظرفیت مجاز و صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد کارت معاینه فنی از تاریخ 31/4/87 به مدت یک ماه پروانه فعالیتشان لغو گردید.

وی در ادامه در خصوص عملکرد کمیسیون ماده 12 استانی در سه ماهه اول سالجاری اظهار داشت: در سه ماهه اول سالجاری پرونده 14 شرکت حمل و نقل مختلف در کمیسیون مزبور بررسی شد که بر اساس آرای صادره برای 2 شرکت تذکر کتبی 3 شرکت لغو پروانه و 3 شرکت لغو پروانه تعلیقی صادر گردید. و 6 شرکت نیز رأی برائت گرفتند.

گفتنی است: تعداد 6 انجمن کارفرمایی کالا و 3 انجمن کارگری رانندگان و 118 شرکت حمل و نقل کالا در استان مازندران فعالیت می کنند.

لینک

   برگزاری مسابقه راهبران از سیمای مرکز مازندران   

بر اساس هماهنگی های به عمل آمده بین اداره کل حمل و نقل و پایانه ها و انجمن های کارفرمایی شرکت های حمل و نقل کالای منطقه یک و صدا و سیمای مرکز مازندران مسابقه راهبران در برنامه تلویزیونی وقت طلاست برگزار می شود.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با بیان این مطلب که به منظور آشنایی هموطنان به ویژه همشهریان مازندرانی با مسایل و نکات ایمنی بر اساس هماهنگی های صورت گرفته مسابقه راهبران با طرح سؤالات ایمنی از برنامه وقت طلا یکی از برنامه های پرطرفدار شبکه طبرستان هر شب اجرا می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: در این برنامه ضمن معرفی شرکتهای حمل و نقلی و خدمات ارایه شده توسط آنها و انجمن های صنفی که شرکتها تحت پوشش آنها قرار دارند عملکرد و فعالیتهای اداره کل نیز معرفی می شود.

خاطرنشان می گردد، جوایز برندگان مسابقه راهبران توسط انجمن کارفرمایی حمل و نقل کالای منطقه یک و شرکتهای حمل و نقلی تحت پوشش این انجمن اهداء می شود.

لینک

   پیشرفت عملیات ایمن سازی 4 نقطه پرحادثه در مازندران   

به منظور ایجاد ایمنی در محورهای ارتباطی استان عملیات ایمن سازی 4 نقطه پرحادثه نیمه تمام استان با پیشرفت قابل توجهی در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این مطلب افزود: ایمن سازی محورهای ارتباطی استان از اولویت های اصلی و مهم این اداره کل بوده و در چند سال اخیر اقدامات گسترده ای در جهت ایمن سازی راههای استان صورت گرفته که یکی از این اقدامات رفع نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی تحت پوشش این اداره کل می باشد. لذا بدین منظور مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان اعتبار جهت تسریع و تکمیل عملیات اجرایی ایمن سازی 4 نقطه پرحادثه نیمه تمام استان در نظر گرفته شده است.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: احداث تقاطع غیرهمسطح امامزاده عبدا... و راه مربوطه آن در محور هراز، سامان دهی و ایمن سازی محور ساری ـ خزرآباد، احداث زیرگذر رشکلا در کیلومتر 7 محور آمل ـ بابل، شانه سازی و ایمن سازی محور گدوک ـ ورسک به طول 25 کیلومتر، 4 پروژه نیمه تمام این اداره کل بوده که با تأمین اعتبار و حمایت همه مسئولین با پیشرفت قابل توجهی در حال احداث می باشند.

مهندس رحیمی در خاتمه عنوان کرد: انشاءا... با ایمن سازی محورهای استان بتوانیم شاهد ترددی روان و همچنین کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در محورهای مواصلاتی مازندران باشیم.

لینک

   برپایی جشن مبعث در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

مراسم باشکوه جشن بعثت با برکت آخرین پیام آور الهی حضرت محمد مصطفی (ص) با حضور کارکنان اداره کل راه و ترابری استان در نمازخانه این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان  مازندران عید مبعث به عنوان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان عالم همواره در خود نور و رحمت و تقرب به خدای متعال را داشته، لذا بدین منظور مراسمی معنوی با حضور عاشقان دین پاکی و راستی بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در نمازخانه اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد.

وی افزود: در این مراسم باشکوه، پس از مولودی خوانی مداح اهل بیت در وصف پیامبر مهربانی و دوستی ها حضرت محمد (ص) از کلیه کارکنان حاضر در مراسم پذیرایی به عمل آمده و مراسم با ذکر دعای فرج امام زمان (عج) به پایان رسید.

لینک

   در محورهای مواصلاتی استان قم:رکوردهای ثبت شده توسط دوربین ها افزایش یافت   

با توجه به ضرورت کنترل سرعت وسایل نقلیه جاده های کشور، استفاده از سیستم های کنترل سرعت اجتناب ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، در همین راستا طی بازدید صادقی معاون سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم از پاسگاه های پلیس راه استان و تأکید بر تقویت استقرار اکیپ های کنترل سرعت و با حضور فعالانه مأموران پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 232/212 رکورد توسط دوربین های کنترل سرعت ثبت و توسط نماینده سازمان جمع آوری شده است.

لازم به ذکر است در بازدید انجام شده از پاسگاههای پلیس راه، استان، صادقی ضمن تقدیر و تشکر از مأموران پلیس راه، استفاده از دوربین های سیار کنترل سرعت در نقاط پرحادثه و نقاطی که عامل تصادف سرعت تشخیص داده شده است را مهم دانست و بر ضرورت حضور مستمر مأموران پلیس راه بر کنترل سرعت وسایل نقلیه تأکید کرد.

شایان ذکر است در این بازدید مسائل و نیازهای پاسگاهها، کنترل تخلفات اضافه تناژ، عملکرد پاسگاهها در خصوص تصادفات و ارتقای ایمنی محورها مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در پایان از عملکرد مأموران زحمتکش پلیس راه استان قدردانی و سپاسگزاری شد.

لینک

   راهداری محوری هزار کیلومتر از راههای چهارمحال و بختیاری در سال 87   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری ضمن بیان این مطلب افزود: در سال 1387 هزار کیلومتر از راههای حوزه استحفاظی استان چهارمحال و بختیاری در یک جدول زمانبندی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون ریال راهداری محوری می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، وی گفت: عملیات راهداری محوری شامل تنقیه پلها، تنقیه قنوات، پاکسازی حریم راهها، آزادسازی حریم، پاکسازی زیر گاردریلها، لکه گیری موضعی، تکمیل علائم ایمنی، تنظیم علائم، تعویض صفحات فرسوده علائم می باشد.

لینک

   رتبه برتر کاهش تصادفات در استان چهارمحال و بختیاری در سال 1386   

مهندس کریمی مدیر کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری گفت: میزان تصادفات در جاده های استان چهارمحال و بختیاری در سال 1386، 3/37 درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، کریمی ضمن بیان این مطلب افزود در راستای ارتقاء ایمنی در سطح راه ها، حذف نقاط حادثه خیز، نصب علائم، خط کشی راهها و تعامل بین اداره کل راه و ترابری، پلیس راه، اورژانس و هلال احمر در این زمینه بوده است.

وی گفت: کسب رتبه برتر کاهش تصادفات راه و ترابری در کشور با تلاش راهداران، مأموران پلیس راه، هلال احمر و اورژانس حاصل گردیده است.

 

لینک

   سرمایه گذاری مشترک«یوروفاینانس بانک» و «شرکت تایدواتر»در توسعه بندر اولیای روسیه   

با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی، توسعه بندر اولیای روسیه مشتمل بر احداث اسکله، ترمینال و تجهیزات بندری با سرمایه گذاری مشترک یوروفاینانس بانک روسیه و شرکت تایدواتر آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، مهندس صادقی فر، مدیر کل ترانزیت و تعرفه این سازمان با اعلام این خبر افزود: با حضور نماینده رسمی یوروفاینانس بانک در ایران و مذاکرات انجام شده برای همکاری این بانک بین المللی با بخش خصوصی ایران، موضوع مشارکت شرکت تایدواتر با یوروفاینانس بانک به منظور توسعه بندر اولیای روسیه واقع در دریای خزر مورد حمایت سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش بندر اولیای روسیه با 350 متر اسکله که قابلیت توسعه تا 2000 متر را دارد تحت مالکیت شرکت نفتی آستاراخان قرار داد و به عنوان یکی از بنادر مهم ترانزیتی در مسیر راهگذر شمال ـ جنوب محسوب می شود و سرمایه گذاری مشترک تایدواتر به عنوان بزرگترین شرکت ارائه دهنده خدمات بندری در ایران در بندر اولیای روسیه موجب توسعه و رونق بیشتر فعالیت های ترانزیتی در حوزه دریای خزر و فعال سازی راهگذر شمال ـ جنوب می شود.

لینک

   بازدید فرماندار شهرستان آمل از پروژه های راهسازی   

علی اکبریان فرماندار شهرستان آمل به همراه مهندس نظری رئیس راه و ترابری این شهرستان از پروژه های راهداری و راهسازی در حال اجرای شهرستان آمل بازدید کردند.

در این بازدید که نزدیک به 7 ساعت به طول انجامید فرماندار آمل با تشکر ویژه از مسئولین راه و ترابری شهرستان آمل در ایجاد بستری مناسب برای راهی مطمئن و ایمن در منطقه، خواستار عملیات روکش آسفالت راه روستایی کاپی شده که در نقطه انتهای حوزه استحفاظی شهرستان آمل قرار دارد.

فرماندار شهرستان آمل اجرایی شدن پروژه های مذکور را به معنی تحقق پذیری شعارهای دولت مهرورزی عنوان کرد.

لینک

   بهره برداری از 12 جاده آسفالته روستایی در شهرستانهای زابل و زهک   

12 طرح راه آسفالت روستایی در شهرستانهای زابل و زهک افتتاح شده و به بهره برداری رسید. سرپرست اداره راه و ترابری زابل مهندس علیصوفی گفت: با بهره برداری از این طرحهای راهسازی حدود 3 هزار خانوار ساکن 60 روستای مسیر، از راه ارتباطی مناسب بهره مند شده اند و طول راههای ساخته شده را 55 کیلومتر و هزینه آن 25 میلیارد و 400 میلیون ریال اعلام کرد که ساخت آن از سال قبل آغاز شده است.

همچنین مهندس علیصوفی از پیشرفت 90 درصد طرح کمربندی دوبانده زابل به طول 46 کیلومتر خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح 35 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

لینک

   170 پروژه عمرانی راه و ترابری در سیستان و بلوچستان در دست اجراست   

مهندس شهنوازی در ارتباط با پروژه های عمرانی راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان گفت: این پروژه ها در قالب 15 طرح استانی و 13 طرح ملی است.

وی با اشاره به میزان اعتبارات عمرانی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان گفت: در سال 87 کل اعتبارات عمرانی بالغ بر 675 میلیون و 93 هزار ریال است که شامل 345 میلیون و 93 هزار ریال اعتبار و 330 میلیون ریال به اضافه 44 میلیون و 352 ریال اعتبار جاری می شود.

مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در خصوص توسعه راههای استان گفت: در حال حاضر این اداره کل تمام توان خود را با توجه به اختصاص اعتبار مورد نیاز برای توسعه و ارتقای راههای حوزه استحفاظی استان کار بسته و در این زمینه گامهای بلندی برداشته است. وی ادامه داد: به ویژه در مورد پروژه های توسعه محور شرق که در بهبود ترانزیت و حمل و نقل بین المللی تأثیرگذار است، توجه خاصی اعمال شده تا پایانه های جنوب را از طریق راههای زمینی به تمام آسیا و اروپا متصل کند.

مهندس شنوازی اظهار داشت: راههای اصلی این استان اکثراً در حال بهسازی، تعریض و روکش آسفالت است و راههای پرتردد و ورودی های شهرها نیز در حال دوبانده شدن هستند.

وی افزود: اداره کل راه و ترابری استان دارای 41 کیلومتر بزرگراه، 912 کیلومتر راه اصلی و هزار و 64 کیلومتر راه شریانی است که با احتساب راههای فرعی و روستائی طول کل راههای حوزه استحفاظی این اداره کل به 13 میلیون و 264 کیلومتر می رسد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 12 اداره و 10 راهدارخانه در استان مشغول فعالیت هستند. خاطرنشان کرد: برای ارتقای دانش فنی و آموزش پرسنل اقداماتی انجام شده است که از جمله آنها: اعزام همکاران به دوره های آموزشی در سه سطح ملی، منطقه ای و استانی است که شامل برگزاری سمینار و کارگاههای آموزشی و کلاسهای آموزشی در آموزشکده تکنولوژی علمی ـ کاربردی راه و ترابری در تهران و برای آموزش ماشین آلات شامل مکانیسین و اپراتور ماشین آلات راهداری و راهسازی پرسنل به فنی در لوشان اعزام می شوند.

مدیر کل راه و ترابری استان با بیان اینکه کمبود اعتبار، ماشین آلات سنگین راهسازی و راهداری و نیروی انسانی متخصص در استان از معضلات همیشگی این اداره کل بوده است، افزود: عدم استقبال پیمانکاران توانمند در اجرای پروژه ها به علت عوامل نامساعد جوی و منطقه ای و مشکل مصالح از جمله سیمان و قیر که موجب تمام شدن پروژه ها می شود، عمده مشکلات و چالش های این اداره کل است.

مهندس شهنوازی اظهار داشت: دوبانده کردن بعضی از محورها و ورودی های شهرهای استان تعریض و شانه سازی، بهسازی راهها، نصب علائم ایمنی (اخباری، اخطاری و انتظامی)، رفع نقاط حادثه خیز و کنترلی سرعت نیروهای انتظامی و سازمان حمل و نقل و ارتقای فرهنگ عمومی در ارتباط با رانندگی ایمن موجب 23 درصد کاهش تصادفات در استان سیستان و بلوچستان شده است.

لینک

   آماده باش اکیپ های راهداری در مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران اکیپ های راهداری خود را به منظور حفظ ایمنی ترافیکی در محورهای استان در ایام تعطیلات آخر هفته به طور شبانه روزی به صورت آماده باش درآورده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید علی اسد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این خبر افزود: معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور حفظ ایمنی جاه ها و تردد روان وسایل نقلیه و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار جاده ای با کلیه امکانات و اکیپ های راهداری در محورهای ارتباطی استان و محورهای کوهستانی به صورت شبانه روزی در آماده باش کامل می باشند.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان در ادامه تصریح کرد: اکیپ های راهداری ذکر شده با دارا بودن یک ماشین سبک و یک ماشین سنگین راهداری و همچنین با در اختیار داشتن تجهیزات راهداری به دو صورت سیار (گشت زنی در سطح محورها) و ثابت (مستقر در ادارات تابعه) در خدمت مردم شریف استان و مسافران عزیز می باشند.

لینک

   قطعات رادار فرودگاه مهرآباد تهران با تلاش متخصصان داخلی بازسازی و بهینه سازی شد   

به گفته مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور قطعاتی مانند انکودر، دراپور، PSR و LDPA جزو قطعات تعمیر شده ی رادار فرودگاه مهرآباد هستند.

یدا... آقایی صائم افزود: روتاری جوینت هم که وظیفه انتقال امواج رادیویی و دیگر سیگنال های لازم را از بخش ثابت به متحرک رادار بر عهده دارد، توسط متخصصان داخلی کاملاً بازسازی شد.

وی با بیان اینکه بر اساس برآورد، هزینه خریداری این قطعات بش از 8 میلیون دلار تخمین زده شده است، اضافه کرد: متخصصان داخلی فقط با صرف هزینه 16 میلیون تومان موفق به بازسازی و بهینه سازی رادار فرودگاه مهرآباد تهران شدند.

آقای یدا... آقای صائم گفت: LDPA مدار تقویت کننده نهایی قدرت در فرستنده رادار و PSR هم بر اساس بخش و دریافت پژواک، اهداف هوایی را شناسایی می کند.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور افزایش ضریب ایمنی پرواز، استفاده بهینه از فضا برای چیدمان هواپیما، صرفه جویی در زمان و سوخت، افزایش ظرفیت پذیرش پرواز و جلوگیری از تأخیرهای طولانی را از مزیت های استفاده رادار در صنعت هوانوردی دانست.

وی رادار فرودگاه بین المللی حضرت امام (ره) را بک آپ و پشتیبانی کننده رادار فرودگاه اعلام کرد و افزود: با تمهیدات به عمل آمده انتقال کلیه اطلاعات رادار تالس فرودگاه حضرت امام به فرودگاه بین المللی مهرآباد مراحل پایانی را طی می کند و در آینده نزدیک این سیستم به بهره برداری می رسد.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور مهمترین مزیت این طرح را سرویس دهی و پوشش کامل و مداوم سیستم های ناوبری و کمک ناوبری فرودگاه مهرآباد دانست و گفت: در صورت بروز اشکال در سیستم ناوبری فرودگاه مهرآباد، سیستم تالس فرودگاه حضرت امام سرویس دهی لازم را به طور اتوماتیک ارائه می کند.

لینک

   انتصاب استان چهارمحال و بختیاری   

طی حکمی از طرف مدیر کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، عباسعلی رئیسی فرد به عنوان معاون اداره راه و ترابری شهر ناغان منصوب شدند.

همچنین مهندس حسین انصاری به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهر ناغان منصوب شد.

لینک

   برگزاری اولین دوره آموزشی پدافند غیر عامل در غرب کشور   

به منظور آشنایی و آمادگی مدیران منطقه ای با موضوع پدافند غیر عامل در وزارت راه و ترابری اولین دوره آموزشی مربوط به آن در تاریخ 6/5/87 در غرب کشور با شرکت استانهای ایلام , کردستان , همدان , لرستان و کرمانشاه برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استا کرمانشاه در این دوره آموزشی که میزبانی آن بعهده اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در محل سالن بانک صادرات استان برگزار شد اکثر مدیران زیر مجموعه وزارت راه و ترابری در غرب کشور از جمله مدیران و معاونین ادارات کل راه و ترابری , حوزه راهسازی , حمل و نقل و پایانه ها و فرودگاه شرکت داشتند.

لینک

   تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری بوشهر در فینال مسابقات جام کارگران   

تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری بوشهر به فینال مسابقات جام کارگران استان بوشهر راه یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در ادامه بازی های جام کارگران استان بوشهر دوشنبه 7/5/ 87 تیم اداره کل راه و ترابری توانست با یک بازی زیبا و سراسر حمله ساز ، 6 بر 1 تیم تعاونی صیادان را غلبه کند و به فینال این دوره از مسابقات دست یابد.

لازم به ذکر است فینال این دوره از مسابقات بین تیم های اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و تیم شرکت نفت خواهد بود که تاریخ آن از طریق فدراسیون فوتبال استان بوشهر اعلام خواهد شد.

همچنین گفتنی است تیم اداره کل راه و ترابری استان بوشهر بعد از 20 سال به شرکت در مسابقات جام کارگری استان پیوسته است.

لینک

   پیشرفت 52 درصدی بهسازی قطعه یک محور تایباد- کالشور   

 

رییس اداره راه و ترابری تایباد از پیشرفت 52 درصدی بهسازی قطعه یک محور تایباد- کالشور (تایباد– کرات) خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، عباسعلی مرادی با بیان این مطلب افزود: این پروژه تاکنون 52 درصد پیشرفت فیزیکی و 55 درصد پیشرفت ریالی داشته است.

وی ادامه داد: کل اعتبار پیش بینی شده جهت اجرای این پروژه 32 میلیارد و 61 میلیون ریال بوده است که از این مبلغ تاکنون 18 میلیارد و 240 میلیون ریال هزینه شده است.

مرادی بیان داشت: تاکنون حدود 30 هزار مترمکعب عملیات روسازی شامل اساس، زیر اساس و آسفالت در این محور استفاده شده است.

وی با بیان اینکه این پروژه در طول  25 کیلومتر از این مسیر و با عرض11 متر اجرا می شود، از مردم منطقه خواست هنگام عبور و مرور در این محور در رانندگی دقت کنند.

لینک

   انتصاب معاون راهسازی و رئیس اداره نظارت برساخت راهها اداره کل راه و ترابری استان   

معاون جدید راه سازی و رئیس اداره نظارت برساخت راه های اداره کل راه و ترابری استان گیلان منصوب شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان طی حکمی از سوی معاون وزیر ورئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای کشورآقای مهندس نعمت غفاری به سمت معاون راهسازی اداره کل راه وترابری گیلان منصوب شد.

همچنین در حکمی جداگانه ازسوی مهندس صادقی مدیر کل راه وترابری گیلان مهندس اسماعیل احمد نیا بعنوان رئیس اداره نظارت بر ساخت راههای اصلی وفرعی  منصوب شد.

لینک

   تقاطع غیر هم سطح زرقان به زودی به بهره برداری می رسد   

پروژه تقاطع غیر هم سطح زرقان در حدود 24کیلومتری شهرستان شیراز در استان فارس بر روی بزرگراه شیراز- اصفهان در تقاطع ورودی دوم زرقان احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس حیدر نوروزی، مدیرکل راه و ترابری فارس با تأکید بر مطالب فوق افزود: پروژه تقاطع غیر هم سطح زرقان از اواخر خردادماه 84 تحت دو قرارداد با شرکت سرمه دژ اجرا شده است. وی تصریح کرد: قرارداد اول شامل اجراء تقاطع غیر هم سطح به مدت 14ماه و قرارداد دوم شامل اجراء رمپ و لوپهای تقاطع غیر هم سطح به مدت 12ماه در دست اجراء بوده است که ابلاغ ساخت یک پل دو دهانه 10متری رو به روی امام زاده اسماعیل در مسیر رمپ خروجی و ورودی ابتدای بلوار زرقان به حجم عملیات اجرایی و مدت قرارداد افزوده شد.

مهندس حیدر نوروزی در ادامه سخنانش با اشاره به کیفیت بالای مشاوره و نظارت این پروژه اذعان داشت: مشاوره دستگاه نظارت پروژه بر عهده شرکت مهندسین مشاور اتحاد راه و کنترل کیفیت پروژه توسط آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان فارس و تحت نظر اداره نظارت اداره کل راه و ترابری فارس انجام پذیرفته است.

مدیرکل راه فارس اعتبار این طرح را بالغ بر 30 میلیارد ریال عنوان نموده و متذکر شد: سازه پل تقاطع کلاً بتنی بوده و شامل شمع و سرشمع، ستون و سرستون و شاهتیرهای بتنی همراه با عرشه بتنی بوده است.

مهندس نوروزی افزود: تقاطع غیر هم سطح زرقان شامل دو دهانه 22متری مورب و یک دهانه 13متری مورب به عرض 45/17 متر می باشدکه طول رمپ و لوپهای تقاطع حدواداً 5/5 کیلومتر با متوسط عرض 25/8  شامل یک پل دو دهانه 10متری رو به روی امامزاده اعلام شده است.

آماده سازی بستر این پروژه 50500 متر مربع، خاکبرداری 91000متر مکعب، خاکریزی 64000متر مکعب، بتن ریزی 6450 متر مکعب، بنایی 2750 مترمکعب و زیراساس و اساس جمعاً 14600مترمکعب بوده است که آسفالت آن در دو لایه بیندر و یک لایه توپکا جمعاً 650000متر مربع- سانتیمتر انجام گرفته است.

لینک

   دکتر بهبهانی:اتمام قطعة اول آزادراه تهران شمال را با سرعت پیگیری می کنیم   

دکتر بهبهانی اعلام کرد: طی جلساتی که در مورد پروژه آزادراه تهران به شمال داشته ایم اتمام قطعه اول تا گچسر را هر چه سریعتر دنبال خواهیم کرد.

سرپرست وزارت راه و ترابری تصریح کرد: مردم باید شهد شیرین استفاده از آزادراه تهران به شمال را بچشند و ترافیک 20 ساعته که در تعطیلات خردادماه در جاده های شمال اتفاق افتاد نباید تکرار شود.

وی بیان کرد: مدیران باید با تمامی رسانه ها از جمله رادیو و تلویزیون و مطبوعات تعامل داشته باشند و روند اجرای پروژه ها و فعالیتها را به گوش مردم برسانند.

سرپرست وزارت راه و ترابری خطاب به مدیران کل راه و ترابری استانها توضیح داد: کارکنان روابط عمومی را تقویت کنید و مصاحبه های منظم و دقیق داشته باشید.

وی خواستار انعکاس آمارهای درست و صحیح در مورد پروژه ها شد و گفت: مردم مسائل و کارها را با دقت زیر نظر دارند و باید به مواردی که گفته می شود دقت کرد و به وعده ها جامه عمل پوشاند.

وی خطاب به مدیران کل راه و ترابری استانها تصریح کرد: شما سربازان سازندگی این مملکت هستید و باید کارهایی را که انجام می دهید به مردم منتقل شود.

لینک

   استقرار ساختار جدید کارشناسان آموزش و پژوهش ادارات کلّ راه و ترابری استانها   

معاون آموزش، تحقیقات و فنّاوری استقرار ساختار جدید کارشناسان آموزش و پژوهش ادارات کلّ راه و ترابری استانها خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری،  دکتر اکرام جعفری درخصوص سیاستهای آموزشی در پنجمین همایش کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کل راه و ترابری بیان کرد: استفاده از نیروی انسانی متخصص و کارآمد در راستای انجام وظایف سازمانی، ایجاد تغییر نگرش در مدیران توسط کارشناسان آموزش و پژوهش و ایفای نقش توانمند کارشناسان آموزش و پژوهش استانها در اجرای آموزش ذینفعان بخش حمل و نقل از مهمترین مسائل مورد نظر است.

پنجمین همایش کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کلّ راه و ترابری  در محل آمفی تئاتر آموزشکده علمی – کاربردی وزارت راه و ترابری با حضور معاون آموزش، تحقیقات و فنّاوری، مدیران و کارشناسان دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل و کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کلّ راه و ترابری استانها برگزار شد .

از محورهای اصلی این همایش می توان موارد به ارتباط مؤثر و مفید کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش با مدیر کلّ و سایر مدیران مؤثر، فعّال ساختن دوره های آموزشی با بهره گیری از حماین کنندگان، صدور کلیة گواهینامه ها از طریق دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل به جز دوره های بهبود مدیریّت و برگزاری حداقل مدارک یک جلسه استان به مدیران با حضور مدیر کل دفتر توسعة منابع انسانی بخش حمل و نقل بوده است.

همچنین استفاده مفید از سایت جامع آموزشی، تاکید بر اجرای دوره های آموزشی حتی المقدور در استانها با رویکرد عدم تمرکز، فعالیت بیشتر درخصوص اطلاع رسانی و تشویق دست اندرکاران در ایجاد آموزشگاههای تخصصی حمل و نقل در استانها، اخذ آمار و اطلاعات لازم از پیمانکاران و مشاوران استان و برگزاری جلسات با پیمانکاران و مشاوران استانها از دیگر موضوعات مطرح شده در این همایش بود.

لینک

   سرپرست وزارت راه و ترابری:توجه به نیازهای کارکنان باید در اولویت قرار گیرد   

سرپرست وزارت راه و ترابری تأکید کرد: در حد قانون و توانمان برای رفع نیازهای کارکنان تلاش خواهیم کرد.

دکتر حمید بهبهانی بیان داشت: هیچ سیستمی از کمک مدیران به کارکنان ایراد نمی گیرد و برای کمک به همکاران گله ای وجود نخواهد داشت.

وی افزود: باید توجه داشت که پاداش ها را به افرادی خاص اختصاص ندهیم و صلاحیت های کلیه کارکنان را مدنظر داشته باشیم.

سرپرست وزارت راه و ترابری یادآور شد: بسیاری از کارکنان وزارت راه و ترابری افراد متخصص و زحمتکش هستند و راهداران در سطح جاده های کشور در طول شبانه روز فداکارانه تلاش می کنند که باید ارزش فعالیتهای آنها حفظ شود.

لینک

   دکتر بهبهانی:وزارت راه و ترابری اقدامات خود را با سرعت دولت هماهنگ می کند   

دکتر بهبهانی سرپرست وزارت راه و ترابری در جمع مدیران ستادی با تأکید بر تشدید فعالیت ها گفت: این روزها کشور شاهد تلاش بی وقفه دولت برای توسعه و ایجاد تحول همه جانبه در کشور است، رقابتی که همه عرصه ها را فرا گرفته و وزارت راه و ترابری نیز باید همگام با این تحولات سرعت خود را تنظیم نماید.

وی ضمن تقدیر از کارهای انجام شده، به انتقاد از طولانی شدن برخی پروژه ها پرداخت و با اظهار امیدواری نسبت به رفع پاره ای موانع، در خصوص افتتاح تعدادی از پروژه های مهم راه سازی بیان داشت، هر چند طی سالهای گذشته شاهد تأخیر در برخی از پروژه ها بوده ایم، لیکن امیدواریم با حمایت های دولت محترم، بزودی شاهد بهره برداری از آزادراه های تهران ـ پردیس، قزوین ـ رشت و مسیر میان گذر دریاچه ارومیه باشیم.

سرپرست وزارت راه و ترابری افزود: ملت مسلمان ایران به حق خواهان تلاشی در خور همت بلندش است، بنابراین تحقق برنامه ها، نیازمند فعالیت روزافزون و بهره گیری از نظرات متخصصین و کارشناسان است.

 

لینک

   دوره های آموزشی در اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره آموزش «قالب بندی» به مدت 2 روز به میزبانی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی با حضور 16 نفر شرکت کننده از منطقه شمالغرب کشور برگزار شد.

 در این دوره آموزشی کوتاه مدت کارشناسان با جدیدترین متدهای روز و آموخته های تدریس آشنا شدند.

دوره آموزشی بهسازی سازمانی (توسعه سازمانی OD) ویژه کلیه مدیران در تاریخ 31/4/87 برای 15 نفر از همکاران در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید و در این دوره آموزشی مدیر کل محترم راه و ترابری و معاونین شرکت کردند.

دوره آموزشی آشنایی با مباحث مرتبط با تحول نظام اداری از مورخه 15/4/87 لغایت 29/4/87 به مدت 5 جلسه به تعداد 34 نفر از همکاران اداره کل راه و ترابری برگزار شد از 34 نفر شرکت کننده در دوره، 8 نفر مدیر پایه و بقیه کارکنان اداره راه و ترابری بودند.

همچنین در مورخه 22/4/87 دوره آموزشی پدافند غیرعامل با میزبانی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی با شرکت 27 نفر از مدیران و معاونین زیرمجموعه وزارت راه و ترابری با اهداف آموزشی اصول و پدافند غیرعامل، استتار و اختفاء و فریب (CCD)، استحکامات و سازه های امن، آسایش و مکان یابی شمال غرب کشور در تبریز برگزار شد.

لینک

   گزارش جلسه فرماندهان پایگاههای مقاومت آذربایجان شرقی در راه و ترابری   

جلسه فرماندهان پایگاههای مقاومت ادارات کل استان آذربایجان شرقی در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

در این مراسم مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری از تلاش پایگاه مقاومت اداره کل تشکر و قدردانی کرد و سپس سرهنگ احمدزاده فرمانده حوزه مقاومت بسیج ادارات به ایراد سخن پرداخت و در پایان عبادی فرمانده پایگاه مقاومت اداره کل گزارشی از فعالیتهای پایگاه بیان نمودند و از شرکت کنندگان در این جلسه قدردانی کردند.

لینک

   تعامل اعضاء شورای حمل و نقل مازندران در جهت بهبود بخش حمل و نقل   

اعضاء شورای حمل و نقل در نشست ماهانه خود با ارائه راهکارها و پیشنهادات سازنده بر تعامل، همسویی و ایجاد بستری مناسب در جهت بهبود در بخش حمل و نقل استان مازندران تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران جلسه شورای حمل و نقل استان با حضور کلیه اعضاء شورا در اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان و رئیس شورای حمل و نقل در این نشست ضمن مثبت ارزیابی کردن جلسات شورا در خصوص پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری اعلام داشت: اکثر پروژه های مطالعاتی برابر برنامه زمان بندی به اتمام رسیده و با توجه به ضرورت توسعه و تعریض محورها از میان پروژه های مذکور محورهای قائمشهر ـ جویبار، قائمشهر ـ کیاکلا، بابل ـ آمل قدیم و فریدونکنار ـ درویش خیل عملیات اجرایی آنان شروع شده است.

وی در ادامه با توجه به میزان اعتبار ابلاغی، رشد اقتصادی، تولید وسایل نقلیه، افزایش سفرها و همچنین شرایط مدیریت راهداری و راهسازی بخصوص راهداری زمستانی خواستار حمایت های همه جانبه ای از سوی اعضاء شورا شده و اظهار امیدواری کرد: با توجه به شرایط خاص محورهای استان بتوانیم در سایه تعامل و همکاری، راههای ایمن و مناسبی را برای مردم عزیز فراهم نماییم.

مهندس مهدوی رئیس حوزه کنترل و نظارت پروژه های راهسازی استان نیز در این جلسه از کمبود اعتبار و مصالح ساخت و ساز در سال 1387 خبر داد و گفت: با نگاه به اعتبار سال 1387 و مطالبات پیمانکاران از سال 1386 اعتبار فعلی زنگ خطری است که باید با ارائه راهکارهای مناسب اعضاء شورا  و دیگر مسئولین استانی و کشوری چاره اندیشی شود. مهندس صیدپور مدیر کل بنادر و کشتیرانی استان نیز با اعلام تخلیه و بارگیری میانگین روزانه 500 الی 600 کامیون در روز از بنادر شمالی خواستار نگاه ویژه به محورهای استان شده تا شاهد تسریع در جابجایی کالاها باشیم.

اعضاء شورای حمل و نقل استان اظهار امیدواری کردند تا در نشستی با استاندار محترم و همچنین نمایندگان مجلس بتوانند با پیشنهادات و برنامه ریزی های مناسب در جهت بهبود حمل و نقل استان گامی مثبت بردارند.

لینک

   73 درصد روستاهای بالای 20 خانوار نهبندان از راه روستایی مناسب برخوردارند   

10 میلیارد ریال در بحث نگهداری راه ها به شهرستان نهبندان اختصاص یافت.

رئیس اداره راه و ترابری نهبندان گفت: 2 هزار و 100 کیلومتر راه های اصلی، فرعی در شهرستان وجود دارد که 475 کیلومتر راه اصلی و فرعی آسفالته، 730 کیلومتر راه خاکی روستایی، 535 کیلومتر راه روستایی آسفالته و 360 کیلومتر راه شوسه می باشد.

مهندس حسن غفوری فرد افزود: با توجه به اقلیم منطقه، خشکسالی های چند ساله و بادهای 120 روزه اظهار داشت: اعتبارات فوق کفاف نگهداری جاده های اصلی و فرعی و ... را ندارد. وی با اشاره به توفان های شن اخیر در شهرستان خاطرنشان رد: بالغ بر 2 میلیارد و 560 میلیون ریال خسارت به جاده های استان وارد شده است.

وی مسدود شدن 253 دهانه پل از ماسه بادی، خسارت به تابلوهای نصب شده و تخریب هدایت آب ها را از خسارات وارده برشمرد.

مهندس غفوری فرد اعتبارات احداث راههای روستایی سال 87 را 50 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: امسال 21 پروژه در حال اجرا داریم. وی بزرگ ترین پروژه را راه تک سهلو از بیچند به مهل آباد ذکر کرد و گفت: احداث این راه مسیر ارتباطی 130 روستای عرب خانه را به نهبندان 45 کیلومتر کوتاهتر می کند.

رئیس اداره راه و ترابری نهبندان از پروژه های در دست اجرا به پروژه های سریخان، کهنو، گوش، استونتد، سیدال اشاره کرد و گفت: در این خصوص به 30 میلیارد ریال اعتبار نیاز است. وی با توجه به پایین بودن ضریب برخورداری شهرستان خواستار تخصیص اعتبارات 2 درصد نفت و توازن به سرفصل راههای روستایی شد.

وی ضریب برخورداری از راه روستایی مناسب را 73 درصد عنوان کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار (سرجمع 80 میلیارد ریال) ضریب برخورداری به 85 درصد افزایش یافته و به ضریب برخورداری شهرستان های مجاور می رسیم. در صورت روند تخصیص اعتبار در 2 سال آینده بیشتر روستاهای شهرستان از راه مناسب برخوردار می شوند. با توجه به اختلاف دمای شب و روز، سرمای شدید سال گذشته و ... هیچ گونه اعتباری برای راه های اصلی و روستایی در خصوص روکش آسفالت تخصیص داده نشد.

مهندس غفوری افزود: برای تعریض جاده نهبندان ـ چاهداشی در فاز اول و ارتقای جاده از روستایی به فرعی بالغ بر 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی مصوب شده که متأسفانه تاکنون هیچ موافقت نامه ای مبادله نشده است.

وی از دیگر مصوبات به تعریض جاده زابل ـ نهبندان به طول 19 کیلومتر (فاز اول) اشاره کرد و افزود: در این خصوص نیز 50 میلیارد ریال تصویب شده که تاکنون مبادله موافقت نامه آن انجام نشده است که در صورت تخصیص اعتبارات فوق و اجرایی شدن پروژه شاهد افزایش ایمنی، کاهش تصادفات و ارتقای درجه جاده خواهیم بود.

مهندس غفوری در خصوص زیرگذر شوسف هم گفت: از محل اعتبارات نقاط حادثه خیز 2 میلیارد ریال به این پل اختصاص یافته که پس از مبادله موافقت نامه ها اجرایی خواهد شد. وی در خصوص ناوگان راهداری گفت: 65 درصد دستگاه های نگهداری راه نهبندان با عمر بالای 30 سال مشغول کار هستند.

وی کمبود ناوگان راهداری را نسبت به وسعت حوزه استحفاظی و طول راهها از مشکلات پیش رو عنوان کرد و افزود: 20 میلیارد ریال برای خرید، تجهیز و تعمیر ناوگان راهداری شهرستان مورد نیاز می باشد.

رئیس اداره راه و ترابری نهبندان نبود پیمانکاران بومی برای پروژه های راهداری را از دیگر مشکلات دانست و خواستار مبادله موافقت نامه های پیمانی ـ امانی در شهرستان شد تا از پیمانکاران جزء شهرستان نیز استفاده کرده و کار با سرعت و کیفیت بهتر انجام شود.

وی در پایان از مسئولان استانی و شهرستانی با توجه به راههای شهرستان و همچنین راهداران که در تمام شبانه روز در دمای بالا 50 درجه و توفان، دمای شدید و نبود دید کافی مسئول بازگشایی محورهای مواصلاتی هستند تقدیر و تشکر کرد.

لینک

   تعریض ورودی شهرستان صحنه توسط اداره کل راه و ترابری کرمانشاه   

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه از تعریض ورودی شهر صحنه توسط اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه خبر داد.

مهندس عطاءا... قادری افزود: با توجه به آمار تصادفات به دلیل تداخل حرکتهای برون شهری و شهری در سنوات گذشته ورودی شهر از سمت کنگاور تعریض و در سال مالی 86 نیز ورودی سمت کرمانشاه این شهر از عرض 13 متر (30/7 عبور آسفالته) به 5/25 (تمام عرض عبور آسفالته) افزایش یافته است.

قادری اضافه نمود: اعتبار هزینه شده تاکنون 5000 میلیون می باشد. از نکات بارز اجرای این پروژه مشکلات عبور و تداخل ترافیکی شهرکهای جانبی از جمله شهرک الهیه و همچنین خودروهای محور صحنه ـ کرمانشاه بود که به یاری خداوند این مشکل مرتفع شد.

لینک

   اجرای خط کشی در راههای مواصلاتی استان همدان آغازشد   

با هدف ایمن سازی راهها و بهبود بخشیدن به تردد امن، اداره کل راه و ترابری استان همدان خط کشی راههای مواصلاتی استان را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، این عملیات با اعتباری بالغ بر 6000 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ملی شروع شده است.

در این عملیات که توسط پیمانکار بخش خصوصی در دست اجرا است 1500 کیلومتر خط مفید اجرا می شود.

شایان ذکر است که خط کشی راههای بزرگراهی ـ آزادراه ـ اصلی و فرعی و روستائی در دستور کار قرار گرفته که عوامل پلیس راه در اجرای این عملیات نیز با کنترل ترافیک این اداره را همراهی می نمایند.

 

لینک

   تقدیر استاندار همدان از مجموعه راه و ترابری   

در پی ابلاغ مراتب تشکر ریاست جمهوری از استاندار همدان و مسئول پیگیری سفرهای استانی هیئت دولت از نحوه روند اجرایی مصوبات دور اول سفر ریاست محترم جمهوری در استان همدان استاندار همدان از مجموعه راه و ترابری همدان تقدیر کرد.

در قسمتی از این نامه خطاب به مهندس علیزاده مدیر کل راه و ترابری استان همدان آمده است: بدون شک بخشی از موقعیت های بدست آمده مرهون تلاش شبانه روزی و مخلصانه حضرتعالی و کارکنان صدیق این اداره کل می باشد.

لینک

   بهره برداری از پروژه روشنایی تقاطع ورودی همسطح شهرستان راور   

پروژه سیستم روشنایی تقاطع ورودی همسطح شهرستان راور مورد بهره برداری قرارگرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان کرمان  عملیات اجرایی فاز 2 پروژه سیستم روشنایی تقاطع ورودی همسطح شهرستان راور به طول 6/7 کیلومتر با اعتباری بالغ بر3000 میلیون ریال از اردیبهشت ماه86 شروع و در بهمن ماه 86 توسط شرکت نیروسازه بنیان گستر به اتمام رسید .

 معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان در مراسم افتتاح این پروژه اجرای این طرح را به لحاظ افزایش سطح ایمنی حائز اهمیت دانست واعلام کرد 8  طرح اجرای سیـستم هوشمند جادهای با نصب دوربین های مداربسته درسطح استان با رویکرد افزایش ایمنی  درگردنه هاونقاط مه گیر استان در حال اجراست وبزودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

لینک

   آسفالت راه روستای طزرکش از توابع بخش کوهین قزوین   

رئیس اداره راه وترابری کوهین از آسفالت راه روستای طزرکش در این بخش خبرداد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، رفیعی در جلسه شورای اداری بخش کوهین با بیان این خبر گفت: برای اجرای طرح آسفالت روستای طزرکش به طول سه کیلومتر و 600 متر اعتباری افزون بر 780 میلیون ریال هزینه شده است .

رئیس اداره راه وترابری کوهین در ادامه افزود: هم اکنون طرح بهسازی و آسفالت راه روستاهای یل گنبد و ساربانک، کلهر – امیرآباد، حاجی آباد - فطر با پنج میلیارد و 750 میلیون ریال اعتبار در دست اجراست .

وی ، از طرح جداسازی مسیر رفت و برگشت جاده آقابابا کوهین و پل زیرگذر آقابابا به عنوان دیگر طرح های دردست اجرا در بخش کوهین یاد و اضافه کرد: برای اجرای این طرح به دومیلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار نیاز است که تاکنون فقط  700 میلیون ریال آن اختصاص یافته است.

رفیعی با اشاره به اینکه طرح پل های زیرگذر کوهین و روستای کوشکک و روشنایی آقابابا از جمله طرح های نیمه تمام بخش کوهین در بخش راه محسوب می شود اظهارداشت: این طرح ها در صورت تامین اعتبار و رفع مشکل تملک تکمیل خواهد شد .

رئیس اداره راه و ترابری کوهین همچنین  میزان اعتبار لازم برای اجرا ی این طرح ها را سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعلام کرد.

لینک

   رییس اداره راه و ترابری نیشابور:230 خانوار روستایی از راه آسفالت برخوردار شدند   

معاون مدیرکل و رییس اداره راه و ترابری نیشابور از بهره برداری از جاده ینگه قلعه- شمس آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، جواد نجار با بیان این مطلب افزود: بهره برداری از این مسیر به طول 3 کیلومتر در خردادماه آغاز شده است.

به گفته معاون اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی  جهت احداث این راه و بهره مندی روستاییان منطقه از آن 8/1 میلیارد ریال هزینه شده است.

گفتنی است با افتتاح و بهره برداری از این مسیر 623 نفر جمعیت روستای ینگه قلعه در قالب 141 خانوار و روستای شمس آباد با 349 نفر جمعیت و 89 خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.

لینک

   696 میلیون ریال برای عملیات روکش آسفالت دو روستای بندرترکمن هزینه شد   

 

عملیات اجرایی روکش آسفالت محور راه روستایی «توماجلر- سقرتپه» با اعتباری بالغ بر 696 میلیون ریال به اتمام رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن در این خصوص توضیح داد: با انجام این عملیات 318 خانوار شامل یکهزارو هفتصدو دو نفر از نعمت راه مناسب و آسفالته بهره مند شدند. رمضان سیستانی طول محور فوق را 5/2 کیلومتر و میزان آسفالت مصرف شده را یکهزار و 470 تن اعلام کرد.

به گفته وی ، فراهم نمودن سرویس مطلوب برای تردد وسائط نقلیه و جلوگیری از استهلاک خودروها و کاهش زمان سفر و تسهیل در رفت و آمد اهالی روستاهای فوق از اهداف انجام این عملیات می باشد.

772 کیلومتر از راههای استان گلستان تحت پوشش اداره راه و ترابری بندرترکمن ، بندرگز و کردکوی قراردارد.

لینک

   گرامیداشت ولادت امیر مومنان در اداره کل راه و ترابری استان گلستان   

مراسم گرامیداشت ولادت امیر مومنان (ع)  و روز پدر در اداره کل راه و ترابری استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان با فرا رسیدن 13 رجب ولادت حضرت علی (ع) مراسم باشکوهی با حضور مدیرکل، معاونین، و پرسنل ساعی و زحمتکش اداره کل راه و ترابری در محل نمازخانه برگزار گردید.

در این مراسم جناب حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسلامی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه جامع گلستان به ایراد سخنرانی پرداخته و ویژگیهای آن امام همام را برشمردند ایشان نهج البلاغه یادگار حضرت علی (ع) را یکی از کاملترین منابع در کلیه زمینه های مذهبی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نامید و عمل به دستورات آن امام بزرگوار را موجب سعادتمندی و بهروزی انسانها ذکر نمود در ادامه این مراسم مولودی خوانی توسط یکی ار مداحان اهل بیت برگزار گردید.

شایان ذکر است طی اقدامی کم نظیر بانوان شاغل در اداره کل از مدیریت و معاونین در این روز گرامی تقدیر کردند.

لینک

   عملیات زیرسازی و آسفالت راه روستایی «میانکاله» شهر خان ببین اجرا شد   

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد کتول و رامیان از اجرایی شدن عملیات زیرسازی و آسفالت روستای میانکاله از توابع شهر خان ببین در استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، اسماعیل گرزین گفت: طی سفر دوم ریاست جمهوری به استان گلستان و بازدید مستقیم دکتراحمدی نژاد از روستای میانکاله انجام عملیات زیرسازی و آسفالت راه روستایی مذکور به منظور محرومیت زدایی روستا در دستور کار قرار گرفت.

به گفته وی هم اینک کار زیرسازی تمام مسیر به طول پنج کیلومتر انجام شد و دو کیلومتر ابتدایی محور از سمت خان ببین نیز آسفالت شده است.

گرزین ادامه داد: برای تکمیل مابقی پروژه نیز مصالح پایه ای (بیس) به میزان دو هزار و هشتصد تن تهیه و باراندازی شده که با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجراست.

وی اعتبار هزینه شده برای این پروژه را تا کنون دو میلیاردو 200 میلیون ریال اعلام کردو گفت: پیگیری لازم برای دریافت اعتبار مورد نیاز پروژه نیز بعمل آمده است.

رئیس راه و ترابری علی آباد و رامیان در ادامه از آغاز عملیات اجرای آسفالت باند شرقی بزرگراه رامیان- آزادشهر خبرداد و گفت: این پروژه با اعتبار 400 میلیون ریال و نیز یکهزارو 300 تن آسفالت در حال اجراست.

وی گفت: این میزان آسفالت یک کیلومتر از طول 2/4 کیلومتری این محور را پوشش خواهد دادو ادامه عملیات با ابلاغ اعتبار جدید اجرا می شود.

لینک

   مدیر کل راه فارسبرنا مه های جدید راه و ترابری را تشریح کرد   

حجم زیادی از پروژه های نیمه تمام در حال پیگیری و انجام است و وزارت راه و ترابری در انجام این مهم مصمم است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، مهندس نوروزی با اشاره به مطالب فوق اضافه کرد: تحول در راه های استان بی نظیر می باشد و هم اکنون اتمام و پیگیری پروژه های نیمه تمام از جمله برنامه های جدید در دوره مدیریت دکتر بهبهانی است و برنامه جدید وزارت راه وترابری نیز در اولویت کاری مجموعه راه و ترابری فارس می باشد.

وی خاطرنشان ساخت : باتوجه به اینکه استان فارس در بخش راه از چند دهه عقب ماندگی برخوردار بوده است و پس از گذشت چند سال از آغاز نهضت راهسازی در این استان حجم زیاد پروژه های نیمه تمام وجود دارد، عزم جدی جهت پیگیری و اتمام این پروژه ها بوجود آمده است.

مدیر کل راه استان با اشاره به تعدد پروژه های بزرگ وزارت راه و ترابری افزود: قطار شیراز – اصفهان ، بزرگراه شیراز –   دشت ارژن – تنگ ابوالحیاط ، بزرگراه شیراز – سپیدان که بزرگترین بزرگراه گردشگری جنوب کشور است و کارگاههای راهسازی در این محور به صورت فعال عملیات راهسازی را ساماندهی می نمایند و بــزرگراه شیراز –   فــسا ، شیراز کوار     فیروز آباد و ساخت  تقاطع های غیر همسطح واستراتژیک زرقان –  فسا –  نیریز ، لکه گیری و روکش آسفالت محور های اصلی وشریانی از جمله پروژه های بزرگ در استان می باشند.

مهندس نوروزی در خصوص پروژه های راههای روستایی در استان تصریح کرد : رسیدگی به وضعیت 300 پروژه راهسازی و راهداری راهــــهای روستایی نیز در اولویت کاری این مجموعه قرار دارد که بر اساس تعداد خانوار

اولویت بندی شده اند . وی نظارت و رعایت کردن نکات فنی در تمام پروژه های اصلی و فرعی را بسیار پراهمیت دانست و خاطرنشان ساخت : قبل از آغاز عملیات راهسازی در خصوص دقت در طراحـــی مسیر و اجتناب از بالا

   بردن بیش از حد خط پروژه طرحها و انتخاب محل طراحی ابنیه و پلهای مسیر با توجه به هدایت آبهای سطحی و سیلاب های موجود اقدامات لازم انجام می شود .

مدیر کل راه فارس ارزش راههای استان را 17000 میلیارد تومان اعلام و اذعان داشت : راهی که ساخته می شود به دلیل اینکه سرمایه عظیمی صرف ساختن آن می شود احتیاج به نگهداری و حفاظت دارد و بی توجهی به نگهداری راهها بار هزینه های مالی را بر کشور افزایش خواهد داد. در همین راستا مجموعه راه و ترابری فارس با 700 نفر راهدار و 600 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین حفاظت و نگهداری از راههای حوزه استحفاظی را بر عهده دارد و علاوه بر آن بهسازی و روکش آسفالت تمام محورها بر اساس اولویت اصلی –  فرعی – روستایی در برنامه کاری این اداره کل قرار دارد.

  مهندس نوروزی با اشاره به تاکید مقام عالی وزارت راه و ترابری، تعامل خوب و سازنده با مسئولین جهت همکاری و همدلی برای توسعه همه جانبه استان و کشور بالاخص راههای استانی را از دیگر ضروریات انجام کار و بهبود امور دانست.

مدیر کل راه فارس از دیگر اولویت های کاری وزارت راه و تـرابری دردوره مدیریت دکتر بهبهانی خبر داد و افزود : رسیدگی به وضعیت معیشتی پرسنل و راهداران با توجه به زحمات شبانه روزی و حجم سنگین وظایفی که بر عهده آنهاست، از دیگر برنامه های جدید وزارت راه و ترابری می باشد.

مهندس نوروزی اظهار امیدواری کرد وافزود : امیدواریم با توکل به خداوند و همکاری مسئولین استان بتوانیم اهداف وزارت راه وترابری رادرفارس محقق سازیم.

لینک

   بازدید فرماندار خرم آباد از پروژه های راه سازی در لرستان   

فرماندار خرم آباد  طی بازدید از پروژه در دست احداث کمربندی زاغه و همچنین برخی از راههای روستایی شهرستان خرم آباد ، از روند اجرایی این پروژه ها  ابراز خرسندی کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، شریعت نژاد ضمن سرکشی به راههای روستایی رازان ، قلعه هادی ، اسلام آباد ، کی کم دره هرکول ، شلکه ، خمسیانه  و سایر طرحهای   در دست اقدام و تکمیل شدة اداره کل راه و ترابری استان لرستان در حوزة شهرستان خرم آباد ، از عملکرد این دستگاه در زمینة بهسازی راههای روستایی تشکر و قدر دانی کرد .

لینک

   تعریض ورودی شهر صحنه توسط اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه از تعریض ورودی شهر صحنه توسط اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عطاء ا... قادری اضافه کرد:  با توجه به آمار تصادفات به دلیل تداخل حرکتهای برون شهری و شهری در سنوات گذشته ورودی شهر از سمت کنگاور تعریض و در سال مالی 86 نیز ورودی سمت کرمانشاه این شهر از عرض 13 متر (30/7 عبور آسفالته )به 5/ 25 (تمام عرض عبور آسفالته ) افزایش یافته است  .

مهندس قادری تصریح کرد : ضمناً اعتبار هزینه شده تا کنون 5000 میلیون می باشد و از نکات بارز اجرای این پروژه مشکلات عبور و تداخل ترافیکی شهرکهای جانبی از جمله  شهرک الهیه و همچنین خودروهای محور صحنه – کرمانشاه بود که یاری  خداوند مشکل مربوطه  مرتفع گردید  .

 

لینک

   تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در فینال مسابقات جام کارگران   

مسئول ورزش کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر گفت: تیم فوتبال آن اداره کل به فینال مسابقات جام کارگران استان نزدیک تر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، امراله نخعی مسئول ورزش کارکنان این اداره کل گفت: عصر دیروز تیم اداره کل راه و ترابری استان بوشهر تیم پرقدرت شهرداری را که از بازیکنان لیگی برخوردار بودند، با نتیجه 8 بر 1شکست داد.

وی ادامه داد: این تیم از تیم های پرقدرت کارگران استان بوشهر می باشد که از بهترین بازیکنان برخوردار بوده اما خوشبختانه تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری توانست یک گام دیگر به فینال این دوره از مسابقات نزدیک شود.

لینک

   پیشرفت بزرگراه پارسیان - پارس جنوبی به 35 درصد رسید   

اجرای بزرگراه پارسیان - پارس جنوبی 35 درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال به بهره برداری می رسد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، احداث این بزرگراه که پالایشگاه پارسیان درشهرستان مهر استان فارس را به پارس جنوبی درعسلویه استان بوشهر متصل می کند از سرعت خوبی برخوردار است و تا پایان سال جاری خاتمه می یابد.

برپایه این گزارش چهار تونل به طول مجموع دو هزار و 800 متر در مسیرهای رفت و برگشت این بزرگراه 24 کیلومتری احداث می شودکه یکی از آنها بازگشایی شده و سه تونل دیگر نیز بزودی بازگشایی می شود.

در این پروژه بیش از 100 دستگاه پل بزرگ و کوچک بتنی بادهانه های دو الی 18 متر و پلهای فلزی با دهانه های 30 تا 40 متر احداث شده است.

در ابتدا و انتهای این بزرگراه دو تقاطع غیر همسطح برای کاهش تراکم و فشار بار ترافیکی منطقه و جلوگیری از تصادف های احتمالی و تسریع در عبور و مرور وسایل نقلیه سبک و سنگین احداث خواهد شد که پیش بینی می شود این تقاطع ها نیز تا پایان سال ساخته شوند.

قرارداداحداث این بزرگراه به مبلغ 860 میلیارد ریال بین شرکت نفت و گاز پارس بعنوان کارفرما و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و شرکت توسار، بسته شده است.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اجرای قطعه اول این بزرگراه به طول 14 کیلومتر وشرکت توساراجرای قطعه دوم به طول 10کیلومتر را در منطقه ای کاملا کوهستانی، و سخت گذر را برعهده دارند.

احداث این پروژه از اوایل سال گذشته شروع شده وتاپایان سال به پایان خواهد رسید.

شرکت نفت و گاز پارس پیش از این بزرگراه جم - عسلویه را احداث کرده است که اسفندماه سال 1385 به بهره برداری رسید.

لینک

   برگزاری طرح های ضربتی راهداری در محورهای پرترافیک و حادثه خیز استان خوزستان   

 

در راستای مسئولیت های سازمانی و ارتقاء وضعیت ایمنی و نگهداری راههای حوزه اداره کل را ه و ترابری  استان خوزستان طرح های ضربتی راهداری اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل را ه و ترابری استان خوزستان، در این طرح 125 کیلومتر از راه های استان شامل محور اندیمشک ـ پل زال به طول 20 کیلومتر، محور دزفول  ـ شوشتر به طول 25 کیلومتر،  محور مسجد سلیمان ـ اهواز به طول 30 کیلومتر،  محور شوشتر ـ اهواز به طول 30 کیلومتر، محور هفتگل ــ اهواز به طول 20 کیلومتر و محور ایذه ـ دهدز به طول 30 کیلومتر مدنظر قرار گرفته است.

لینک

   برگزاری اولین دورة رسمی آموزش «بازرسی ایمنی راه» در کشور   

اولین دوره آموزشی «بازرسی ایمنی راه» توسط معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری شنبه پنجم مرداد ماه  با حضور معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری پس از ابلاغ دستورالعمل « بازرسی ایمنی راه» توسط وزیر راه و ترابری در تاریخ 24 تیرماه، دبیرخانه دائمی بازرسی ایمنی راه در معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری تشکیل و طی جلسات متعدد ضوابط و دستورالعمل های مربوط را تدوین نمود.

بر این اساس دو دوره آموزشی تحت عناوین « مهندسی ایمنی راه» و «بازرسی ایمنی راه» برنامه ریزی گردید که هر یک به مدت 4 روز بوده و اولین دوره آن در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود. شرکت کنندگان در این دوره ها، کارشناسان واجد شرایط از شرکتهای مشاور فعال در زمینه ایمنی و ترافیک می باشند. این افراد پس از گذراندن دوره های مذکور پروانه حرفه ای اشتغال به کار بازرسی ایمنی راه را دریافت نموده و به واسطه آن صلاحیت انجام بازرسی ایمنی در پروژه های طراحی راههای جدید و نیز راههای موجود را خواهند داشت.

لینک

   برگزاری اولین دورة رسمی آموزش «بازرسی ایمنی راه» در کشور   

اولین دوره آموزشی «بازرسی ایمنی راه» توسط معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت راه و ترابری شنبه پنجم مرداد ماه  با حضور معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری پس از ابلاغ دستورالعمل « بازرسی ایمنی راه» توسط وزیر راه و ترابری در تاریخ 24 تیرماه، دبیرخانه دائمی بازرسی ایمنی راه در معاونت آموزش، تحقیقات و فناوری تشکیل و طی جلسات متعدد ضوابط و دستورالعمل های مربوط را تدوین نمود.

بر این اساس دو دوره آموزشی تحت عناوین « مهندسی ایمنی راه» و «بازرسی ایمنی راه» برنامه ریزی گردید که هر یک به مدت 4 روز بوده و اولین دوره آن در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود. شرکت کنندگان در این دوره ها، کارشناسان واجد شرایط از شرکتهای مشاور فعال در زمینه ایمنی و ترافیک می باشند. این افراد پس از گذراندن دوره های مذکور پروانه حرفه ای اشتغال به کار بازرسی ایمنی راه را دریافت نموده و به واسطه آن صلاحیت انجام بازرسی ایمنی در پروژه های طراحی راههای جدید و نیز راههای موجود را خواهند داشت.

لینک

   انجام عملیات مطالعه و طراحی 10 پل بزرگ برون شهری در استان خوزستان   

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان تعداد پل های در دست مطالعه استان را 10 پل بتنی فلزی و خاکی بتنی اعلام و خاطرنشان کرد: این تعداد پل که از محل های مختلف اعتبار ملی و استانی در دست مطالعه و طراحی است در 7 شهرستان ساخته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان، پل منیخ در خرمشهر به طول 300 متر و با هدف اتصال دو سوی رودخانه کارون دومین پل کابلی کشور، پل بتنی فلزی دختر برجی در شهرستان اندیمشک ورودی محور اندیمشک ـ پل زال به طول 60 متر، پل فلزی بتنی حمید آباد در محور دزفول ـ شوش، بر روی باند دوم احداثی دزفول ـ شوشع پل فلزی کانال ژیان با طول 100 متر در شهرستان خرمشهر و در محل کمربندی خرمشهر ـ آبادان، بر روی رودخانه کارون، پل باند برگشت مسیر بندقیه ـ اهواز به طول 106 متر از جنس بتنی، پل غرگانه به طول 180 متر بر روی کانال غرگانه در محور جدید ماهشهر ـ هندیجان به طول 180 متر، تقاطع چهار راه صفی آباد در ادامه محور دزفول ـ شوش با هدف دسترسی مناطق میان آب و شوشتر، پل روگذر جاده اهواز ـ ملاثانی با هدف عبور ترافیک از روی محور اهواز ـ ملاثانی به کمربندی اهواز، و دیگر تقاطع غیرهمسطج جاده کمربندی اهواز ـ اندیمشک در محل این محور، همچنین تقاطع غیرهمسطح شوش در کنار بیمارستان نظام مافی شوش است که با اتمام طراحی و مطالعه آنها کار ساخت این تعداد پل به زودی آغاز خواهد شد. مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان در ادامه به روانی ترافیک از ساخت این تعداد پل اشاره کرد و افزود: هم اکنون 10 دستگاه پل بزرگ بتنی فلزی در استان خوزستان در حال ساخت است که با شروع ساخت 10 پل در دست طراحی این تعداد به 20 دستگاه افزایش خواهد یافت.

لینک

   افتتاح چند پروژه راه و ترابری در شهرستان تیران و کرون   

در دور دوم سفر شهرستانی استاندار اصفهان چند راه اصلی و راه روستائی به بهره برداری رسید.

در دور دوم سفر شهرستانی سید مرتضی بختیاری استاندار اصفهان به شهرستان تیران و کرون، که جمعی از مدیران استان و مسئولان محلی حضور داشتند سه پروژه راهسازی و راه روستائی شامل راه روستایی قهریزجان، راه روستائی میرآباد و نیز مسیر محمدیه جمعاً به طول 6 کیلومتر به بهره برداری رسید.

در این مراسم مهندس عشایری اجرای این پروژه ها را در راستای مصوبات سفر استانی استاندار ذکر کرد که با اعتباری معادل 6 میلیارد ریال اجرا گردیده است. همچنین از دیگر پروژه های مورد بهره برداری قرار گرفته در این سفرع احداث تقاطع سه راهی رضوانشهرـ جاده شهر کرد، پروژه واریانت اتصال کمربندی تیران ـ سه راهی رضوانشهر، پروژه دوربرگردان رضوانشهر جاده داران ـ نجف آباد و پروژه دوربرگردان جاجا جمعاً به طول 10 کیلومتر با اعتباری معادل 20 میلیارد ریال می باشد.

لینک

   بازدید از محورهای استحفاظی شهرستان دنا   

نمایندگان شهرستانهای بویراحمد و دنا به همراه تعدادی از مسئولین استانی و شهرستان دنا از راههای حوزه استحفاظی شهرستان دنا دیدار و از نزدیک مشکلات این منطقه را بررسی نمودند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کهکیلویه و بویراحمد، در این بازدید معاونین راهداری و راهسازی این اداره کل جهت بررسی و حل مشکل جاده ای منطقه در این دیدار حضور داشتند.

لینک

   انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی احکامی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس سید علی اسد به سمت معاون راهداری، مهندس سیاوش کاملی به سمت معاونت راهسازی، آقای اصغر میرایی به سمت معاونت اداری و مالی، مهندس رضایی روشن به سمت رئیس اداره نظارت بر ساخت راههای روستایی منصوب شدند.

در بخشی از این احکام آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از تجارب و همکاری مؤثر همکاران در ایفای وظایف موفق و مؤید باشید.

شایان ذکر است حسین صمدی معاونت سابق اداری و مالی با 12 سال سابقه معاونت و مهندس پرویز پاکزاد معاونت سابق راهداری پس از 30 سال خدمت با کوله باری از تجربه بازنشسته شدند.

لینک

   هدایت رانندگان به وسیله علایم ایمنی، خط کشی و سایر تجهیزات ایمنی در حاشیه راه ها   

 

اداره کل راه و ترابری استان مازندران  در سال 86 با اعتباری بیش از 120 میلیارد ریال پروژه های مهم ایمن سازی راههای اصلی و مواصلاتی چون نصب گاردریل به طول 65 کیلومتر، احداث تقاطع غیرهمسطح 2 مورد، ساماندهی تقاطع فرعی به اصلی 53 مورد، نصب حفاظ کابلی در محور هراز به طول 6 کیلومتر، خط کشی گرم به طول 1183 کیلومتر خط کشی سرد به طول 3030 کیلومتر خط کشی اکستروژه 9116 متر مربع، نصب تابلو پیام متغیر خبری 1 مورد، خرید و نصب بازتاب چشم گربه ای 76000 مورد، خرید و نصب علائم 130000 عدد، تأمین روشنایی 12 کیلومتر نگهداری روشنایی 190 کیلومتر و نگهداری چراغ چشمک زن به تعداد 1150 مورد را انجام داده است.

شایان ذکر است با توجه به اهمیت موارد فوق متأسفانه اعتبار استانی ایمن سازی محورهای استان بسیار اندک است.

لینک

   شروع عملیات اجرایی لایه دوم آسفالت گرم محور لارستان ـ جهرم   

پروژه ملی آسفالت گرم محور لارستان ـ جهرم به طول 110 کیلومتر با تأمین اعتبار 120 میلیارد ریال از یکسال پیش، توسط اداره کل راه و ترابری و با پیمانکاری شرکت راهسر آغاز شده است که قرار است در مجموع 30 ماه به طول انجامد.

گفتنی است عملیات اجرایی روکش لایه دوم آسفالت این محور از هفته پیش آغاز شده است.

لینک

   بازدید سرزده سرپرست وزارت راه و ترابری از فرودگاه امام خمینی (ره)   

سرپرست وزارت راه و ترابری نیمه شب سه شنبه به صورت سرزده و بدون اعلام قبلی از فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر حمید بهبهانی ساعت 30/23 دیشب به منظور اطلاع از جریان امور و گفتگو با مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره)، به همراه جمعی از مدیران و مسئولان وزارت راه و ترابری در این فرودگاه حضور یافت.

در این دیدار سرزده دکتر بهبهانی، با مسافران حاضر در فرودگاه در نخستین دقایق بامداد امروز به گفتگو پرداخت و نظرها و پیشنهادهای مسافران را برای ارائه بهتر خدمات شنید.

سرپرست وزارت راه و ترابری در این بازدید سرزده برای ایجاد تسهیلات لازم و بهبود امور دستورات لازم را صادر کرد.

لینک

   گردهمایی ادارات کل راه و ترابری منطقه 4   

 

 گردهمایی (کارگاه آموزشی) دو روزه معاونین راهداری و رؤساسی ادارات نگهداری راه و ابنیه، ماشین آلات، ایمنی و حریم راههای منطقه 4 شامل ادارات کل سیستان و بلوچستان، ایرانشهر؛ خراسان جنوبی، کرمان، کرمان جنوب، هرمزگان، یزد در محل سالن اجتماعات هتل استقلال به میزبانی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان این گردهمایی که روز چهارشنبه دوم مرداد ماه آْغاز شده با حضور مهندس حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای کشور و مدیران کل نگهداری و راه و ابنیه، دفتر نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راهها و دیگر کارشناسان ارشد سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برگزار می شود

براساس این گزارش  هدف از این جلسه بررسی مشکلات ملی و استانی راهداری مسئولین استانها و تبادل نظر در ارتباط با هماهنگ نمودن مسائل تخصصی و رفع موانع کار اعلام شده است این نشست دو روز ادامه دارد که در روز دوم از محورهای مواصلاتی مدنظر و همچنین اداره کل راه و ترابری استان، ماشین آلات و شرکت رنگ واقع در شهرک صنعتی بازدیدبعمل خواهد آمد.

لینک

   نصب علائم ایمنی در سطح راههای استان لرستان   

 در سه ماهة اول سال 87 ، تعداد 890 عدد تابلوی اخطاری و انتظامی بمنظور افزایش ایمنی در سطح راههای حوزه استحفاظی استان لرستان نصب شده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس ناصر محبی ، معاون راهداری اداره کل  راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه ، حدود 112 متر مربع تابلوی اطلاعاتی ، 1220 عدد تابلوی هشدار دهنده و مسیر نما ، 10350 عدد بازتاب ایمنی (رفلکتور) و بیش از 5/1 کیلومتر گاردریل نیز بمنظور ارتقاء ضریب ایمنی در طول راههای اصلی و فرعی استان نصب شده است . وی با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر4 میلیارد ریال بمنظور تهیه و نصب این علائم و تجهیزات هزینه شده است ، تصریح کرد : در این مدت عملیات اصلاح قنوها  بطول 320  کیلومتر ، اصلاح افتادگی شانه های راه بطول 145 کیلومتر ، تسطیح و شیب بندی شانه های راه به طول 910 کیلومتر و لکه گیری سطح راه بمیزان 17880 متر مربع در سطح راههای استان صورت پذیرفته است . 

لینک

   خط کشی بیش از 5700 کیلومتر از راههای استان خراسان رضوی   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: در سال گذشته 6/54 میلیارد ریال اعتبار جهت عملیات ایمن سازی   در طول راه های استان خراسان رضوی هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی با بیان این مطلب افزود: از این میزان اعتبار 30 میلیارد ریال اعتبارات ملی و 14 میلیارد ریال اعتبارات استانی بوده است.

وی ادامه داد: این اعتبار به علائم راهنمایی و رانندگی، روشنایی راه ها، خط کشی و نصب حفاظ های مختلف اختصاص یافته است.

صنیعی از 39 کیلومتر نصب گاردریل در سال 86 در راه های استان جهت ایمن سازی این راه ها خبر داد و بیان داشت: 27 کیلومتر از این گاردریل ها در راه های شریانی، 11 کیلومتر در راه های غیر شریانی و یک کیلومتر در راه های روستایی نصب شده است.

وی همچنین از خط کشی 4 هزار و 86 کیلومتر از راه های شریانی استان در سال گذشته خبر داد.

صنیعی همچنین افزود:  هزار و 152 کیلومتر از راه های غیر شریانی و 495 کیلومتر از راه های روستایی در سال 86 توسط اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی خط کشی شده است.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی همچنین از روشنایی 36 کیلومتر از راه های استان در سال گذشته خبر داد و افزود: 31 کیلومتر از این روشنایی در راه های شریانی صورت گرفته است.

لینک

   استاندار فارس از تلاش های مدیرکل راه و ترابری استان تقدیر کرد   

نقش آفرینی و فعالیت های ارزنده مدیرکل و کارکنان راه و ترابری فارس در مراسم استقبال از رهبر معظم انقلاب اسلامی و برنامه های مختلف با حضور مقام معظم رهبری در استان مورد تقدیر  مقام ارشد سیاسی استان قرار گرفت.

این سفر معنوی که شور و هیجان را در سراسر استان پهناور فارس به همراه داشت، برکات بسیاری با خود به همراه آورد و مصوبات سفر مقام معظم رهبری توسعه فرهنگی، اقتصادی و سیاسی فارس را شتاب دو چندانی خواهد بخشید.

درهمین رابطه متن تشکری از سوی مهندس رضازاده استاندار فارس خطاب به مهندس حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس ارسال گردید.

استاندار فارس در این تقدیرنامه، استقبال کم نظیر از رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و حضور سبز و حماسی مردم در مراسم گوناگون را نمونه عینی بیعت با ولایت دانسته است.

متن پیام  این تقدیرنامه به شرح زیر است:

 پروردگار متعال را سپاسگزار و شاکریم که بعد از سالها انتظار عاشقانه موسم دیدار فرا رسید و پیک صبا مژده وصل را با نسیم دل انگیز بهاری برایمان به ارمغان آورد و خورشید فروزان ولایت و خلف صالح امام رضوان الی تعالی علیه این بار از افق بلند اقلیم فارس طلوع کرد.

 بی شک استقبال کم نظیر از رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی و حضور سبز و حماسی مردم در مراسمات مختلف با حضور معظو له نمونه عینی بیعت با ولایت بود.

بدینوسیله به پاس فعالیتهای جنابعالی و همکاران گرامیتان که در تشریف فرمایی مقام معظم رهبری نقش آفرینی نمودید تقدیر و تشکر به عمل می آید.

 

لینک

   با اعتبار 6 میلیارد ریال سیستم کمک ناوبری فرودگاه زابل بهره برداری شد   

سیستم کمک ناوبری وی او آر دی ام ای (VOR-DME) فرودگاه زابل با اعتبار 6 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ؛ مراحل سایت یابی این ایستگاه، اواخر پاییز سال 1385 آغاز شد و مراحل ساخت کانکس، تسطیح سایت ایستگاه و نصب کانترپوز در سال 1386 انجام شد و به اتمام رسید.

بر اساس این گزارش در ابتدای سال جاری مراحل نصب دستگاه ها صورت گرفت و با تلاش و همت متخصصان داخلی و کارشناسان شرکت فرودگاه های کشور، سیستم کمک ناوبری فرودگاه زابل در نیمه اردیبهشت ماه امسال آماده فلایت چک یا کنترل های اولیه پروازی به صورت آزمایشی شد.

 میزان دید افقی در فرودگاه زابل را تا قبل از نصب سیستم کمک ناوبری 4000 متر اعلام کرد و گفت: با راه اندازی سیستم کمک ناوبری وی او آر دی ام ای (VOR-DME) در فرودگاه زابل، دید افقی به 2800 متر کاهش یافته است.

لازم به ذکر است به علت وزش طوفان های موسمی و نبود دید افقی کافی برای فرود هواپیما برخی پروازهای فرودگاه زابل لغو می شد که با نصب سیستم جدید کمک ناوبری در این فرودگاه تا حد قابل ملاحظه ای این معضل مرتفع شده است.

 

لینک

   مراسم معارفه پدر راه ایران برگزار شد   

مراسم معارفه "دکتر حمید بهبهانی" سرپرست وزارت راه و ترابری و تودیع "محمد رحمتی" وزیر سابق این وزارتخانه روز دوشنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری در محل سالن اجتماعات ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار شد. در این مراسم سخنگوی دولت، معاونان، شخصیت های لشگری و کشوری و همچنین جمع کثیری از پرسنل راه و ترابری شرکت داشتند.

سرپرست وزارت راه و ترابری گفت: پایان دادن به پروژه‌های نیمه تمام و توسعه بخش حمل و نقل ریلی کشور از اولویت های وزارت راه و ترابری است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری "دکتر حمید بهبهانی" روز دوشنبه در مراسم معارفه اش به عنوان سرپرست وزارت راه و ترابری که با حضور "پرویز داودی "معاون اول رییس جمهوری و "غلامحسین الهام " سخنگوی دولت برگزار شد، افزود: پروژه های نیمه تمام در وزارت راه و ترابری باید هر چه سریعتر پایان یابند و این از برنامه های اصلی من در این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: چند پروژه و طرح در وزارت راه و ترابری در دست اجرا هستند که به جای کسب آبرو، سبب تضعیف این وزارتخانه شده اند.

دکتر بهبهانی سپس اظهار داشت: برخی طرح ها مانند آزاد راه تهران - شمال با وجودی که وزارت راه و ترابری و دولت تقصیری در پیشرفت بطئی آن ندارند ، باعث تضعیف عملکرد حوزه حمل و نقل شده است که باید به روند اجرایی آن سرعت داده شود.

وی تملک اراضی را از جمله موانع فراروی اجرای آزاد راه تهران - شمال دانست و گفت:‌ همکاری مردم در پیشبرد اجرای طرح آزادراه تهران - شمال موثر است. چنانچه اطلاع رسانی قوی به مردم می شد ، بدون تردید در موضوع تملک اراضی اطراف این آزادراه هم اکنون با مشکل مواجه نبودیم.

سرپرست وزارت راه و ترابری همچنین توسعه سامانه ریلی را از دیگر برنامه های خود در وزارت راه و ترابری دانست و گفت: خطوط ریلی بهترین وسیله حمل و نقل است که با وجود 70 سال سابقه در کشور هنوز به جایگاه واقعی در این بخش نرسیدیم و باید در ساخت تجهیزات ریلی مانند لوکوموتیو خودکفا شویم.

وی ساخت و توسعه آزادراه ها و بزرگراه ها و همچنین دوخطه کردن راه های اصلی و اتصال آنها به مراکز استان ها ، توسعه و ایمن سازی راه ها را از جمله برنامه های وزارت راه و ترابری اعلام کرد و افزود : ملت ایران شایسته استفاده از بهترین شبکه حمل و نقل هوایی هستند و با وجود تحریم و محدودیت های صنعت هوایی کشور ، شرکت های هواپیمایی در توسعه ناوگان موفق بوده اند.

دکتر بهبهانی با اشاره به لزوم افزایش بهره وری در ساختار وزارت راه و ترابری گفت: این وزارتخانه بدنه کارشناسی بسیار قوی دارد و امیدواریم دستاوردهای وزارت راه و ترابری کام مردم را شیرین تر کند.

سرپرست وزارت راه و ترابری در ادامه با بیان اینکه تا کنون اقدامات خوبی در این وزارتخانه برای اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی انجام شده است ،گفت : تعدادی از شرکت های دولتی به بخش خصوصی واگذار شده است و به زودی بخش دیگری از شرکت ها به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

گفتنی است ، بهبهانی دارای دکترای تخصصی عمران با گرایش حمل ونقل و ترافیک از دانشگاه "کینزول" فلوریدا است و هم اکنون به عنوان استاد دانشگاه های معتبر کشور از اعتبار بالایی در بین صاحبنظران و مهندسان کشور برخوردار است.

وی از سوی رییس جمهور به عضویت در شورای عالی تدوین برنامه پنجم منصوب شده و از ابتدای فعالیت دولت نهم، مشاور رییس جمهوری در امور حمل و نقل کشور بوده است.

سرپرست وزارت راه و ترابری همچنین طی سال های 1356 تا 1369 به عنوان استادیار، از سال 1376 تا 1380 به عنوان دانشیار و از سال 1380 تاکنون دارای کرسی استادی کامل دانشگاه علم و صنعت ایران فعالیت کرده است . همچنین تألیف هایی افزون بر 11 عنوان کتاب تخصصی در زمینه‌های مهندسی راه و ترافیک و 86 عنوان مقاله پژوهشی در نشریات و مراکز معتبر علمی بین‌المللی از وی وجود دارد .

دکتر بهبهانی همچنین دارای رتبه نخست خدمتگزاری توسعه در جشنواره خاتم، برگزیده جشنواره خوارزمی بوده و در کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک از سوی کارشناسان به وی لقب "پدر راه ایران" داده شده است.

معاون اول رییس جمهوری:

دکتر بهبهانی فردی شایسته برای وزارت راه  ترابری می باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و تربری "پرویز داودی" روز دوشنبه در مراسم تودیع "محمد رحمتی" وزیر سابق راه و ترابری و معارفه " دکتر حمید بهبهانی" سرپرست راه و ترابری، ضمن بیان مطلب فوق افزود: این وزارتخانه باید به برنامه های خود در بخش ریلی توجه و اهتمام ویژه‌ای نشان دهد و به این برنامه‌ها شتاب بیشتری بخشد.

وی گفت: صنعت حمل و نقل نقش تعیین کننده‌ای در توسعه کشور دارد و از اهمیت ویژه‌ای در رسیدن به اهداف چشم انداز بیست ساله کشور برخوردار است.

داودی با بیان اینکه سهم حمل و نقل کشور از تولید ناخالص داخلی حدود هفت درصد است، گفت: از جمله دغدغه‌های دولت همواره مدیریت بحث سوخت و بنزین است که در این بخش 98 درصد از سوخت بنزین در بخش حمل و نقل جاده ای مصرف می شد بنابراین باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم و سیاست خود را به سمت استفاده از حمل و نقل ریلی سوق و آنرا گسترش دهیم.

وی افزود: حمل و نقل جاده ای 60 برابر حمل و نقل ریلی سوخت مصرف می‌کند ضمن اینکه در بخش حمل و نقل ریلی حدود 15 درصد رشد داشتیم که این میزان نسبت به آنچه مورد انتظار داشتیم، بسیار ناچیز است.

معاون اول رییس جمهوری به نقش بخش خصوصی در مجموعه حمل و نقل کشور اشاره کرد و ضمن اشاره به اهداف اصل 44 خواستار توجه بیشتر به افزایش سهم بخش خصوصی در حمل و نقل شد.

داودی افزود: مجموعه حمل و نقل باید در راستای اهداف اصل 44 قانون اساسی حرکت کند.

وی تصریح کرد: با واگذاری شرکتهای زیر مجموعه وزارت راه و ترابری باید در راستای رونق بازار حمل و نقل کشور حرکت کنیم.

لینک

   کاهش 70 درصدی میزان تصادفات رانندگی در محور هراز   

با نصب حفاظ کابلی صورت گرفت:

نصب حفاظ کابلی یکی از اقدامات اداره کل راه و ترابری استان مازندران در جهت ایمن سازی محور هراز بوده که به طول 6 کیلومتر از چلاو تا بلبل خوان نصب و بر اساس آمار کسب شده از فرماندهی پلیس راه استان حدود 70 درصد از میزان تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی را در این منطقه کاهش داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس سید علی اسد رئیس اداره ایمنی این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود: امروزه ایمنی عبور و مرور یک وظیفه فرابخشی و ملی بوده و می بایست توسط دستگاه های متولی امداد و نجات رانندگی و مسئولین حوزه حمل و نقل و ترافیک کشور مورد توجه و اهتمام جدی قرار بگیرد. لذا به منظور کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات مرتبط با این گونه حوادث اداره کل راه و ترابری استان را بر آن داشت تا قبل از وقوع حادثه بستر مناسبی را در حاشیه و میانه راهها تأمین نمایند که می توان حفاظ کابلی را از جمله فعالیتهای فوق برشمرد که بر اساس آمار و اطلاعات منتشره از سوی پلیس راه استان با نصب آن، این اداره کل توانسته 70 درصد از تصادفات و تلفات رانندگی را کاهش دهد.

رئیس اداره ایمنی اداره کل راه و ترابری استان در ادامه افزود: چهارخطه نمودن محور، ایمن سازی پیچ شیطان، نصب تابلوها و علایم ایمنی، مرمت پلهای بزرگ، اصلاح قوسها و ..... از دیگر اقدامات ایمن سازی این اداره کل محور پرتردد هراز است.

لینک

   کاهش 21 درصدی تصادفات در لارستان   

محمد بخارایی معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: بدون تردید این موفقیت نویدبخش و مرهون عنایات و الطاف الهی و توجه ویژه به موضوع ایمنی حمل و نقل، تعامل و همکاری سازنده تمامی دستگاههای ذی مدخل در حوزه ایمنی حمل و نقل لارستان و مدیریت موفق اداره کل راه و ترابری این شهرستان بوده است.

محمد بخارایی معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: سال گذشته سالی پربار و بسیار موفقیت آمیز در مهار تصادفات و تلفات حوادث رانندگی و ارتقاء ایمنی تردد در راههای کشور بوده است.

وی افزود: کاهش 2/21 درصدی تعداد تلفات برون شهری حوادث رانندگی در سال 1386 نسبت به سال 1385 در کل کشور و کاهش 2/21 درصدی در شهرستان لارستان مؤید این امر و مایه خوشحالی و سرافرازی است.

مهندس محمد بخارایی تصریح کرد: بدون تردید این موفقیت نویدبخش و مرهون عنایات و

الطاف الهی و توجه ویژه به موضوع ایمنی حمل و نقل، تعامل و همکاری سازنده تمامی

دستگاههای ذی مدخل در حوزه ایمنی حمل ونقل لارستان و مدیریت موفق اداره کل راه

 و ترابری این شهرستان بوده است.

 

لینک

   حضور کارکنان اداره کل راه و ترابری ایلام در همایش پیاده روی   

بیش از 200 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان ایلام به همراه اعضای خانواده در همایش پیاده روی شهر ایلام شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام در این همایش خانوادگی که به همت اداره کل تربیت بدنی استان به مناسبت میلاد با سعادت امام علی (ع)، و با حضور اقشار مختلف مردم شهر ایلام برگزار شد، شرکت کنندگان پس از چند کیلومتر پیاده روی در محل پارک چغا سبز شهر ایلام گرد هم آمدند و به تعدادی از شرکت کنندگان به قید قرعه جوایزی اهدا شد.

لینک

   دیدار مدیر کل راه و ترابری استان ایلام با استاندار   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام به اتفاق اعضای شورای حمل و نقل استان با استاندار جدید ایلام دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام در این دیدار که هفته گذشته صورت گرفت مهندس نصرالهی زاده ضمن تبریک انتصاب مهندس غراوی به استانداری ایلام خلاصه ای از فعالیتها، پروژه های مهم و اولویتهای اداره کل راه و ترابری ارائه کرد.

شایان ذکر است هفته گذشته طی مراسمی مهندس میرمحمد غراوی به عنوان استاندار جدید ایلام منصوب شد.

لینک

   کوهپیمایی کارکنان دولت در نهبندان   

به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع) کوهپیمایی کارکنان دولت با همکاری ادارات راه و ترابری، هلال احمر و تربیت بدنی و از سوی هیئت کوهنوردی شهرستان نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی رئیس اداره راه و ترابری و مسئول هیئت کوهپیمایی این شهرستان گفت: در این مراسم حدود 70 نفر از کارکنان ادارات حضور داشتند و به ارتفاعات مرتضی علی (قدمگاه) این شهرستان که در 24 کیلومتری شمال غربی این شهرستان قرار دارد صعود کردند. غفوری فرد افزود در پایان به مسن ترین و جوانترین شرکت کننده در این مراسم و نیز به تعداد 5 نفر که در کوهپیمائی شرکت کردند هدایایی داده شد.

لینک

   ایمن سازی 17 نقطه پرحادثه محورهای مازندران آغاز شد   

با اتمام مطالعات، ایمن سازی 17 نقطه پر حادثه محور های استان مازندران شرع شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان با اعلام این مطلب اضافه کرد: با شناسایی 17 نقطه حادثه خیز و پرخطر در محورهای ساری ـ نکاء (4 نقطه) ـ محور ساری ـ خزرآباد (2 نقطه) ـ محور شهید صالحی (2 نقطه) محور کندوان (4 نقطه) ـ محور قائمشهر ـ کیاکلا (1 نقطه) ـ محور بابل ـ آمل تقاطع درویش خیل، دوربرگردان (1 نقطه) ـ تقاطع اوجی کلا ـ سرخرود (1 نقطه) ـ محور آمل ـ بابل تقاطع زرگر محله (1 نقطه) ـ محور تنکابن ـ رامسر سه راهی جنت رودبار (1 نقطه) مطالعه و بررسی فاز دوم این محورها به اتمام رسیده و شروع عملیات اجرایی آن با انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد آغاز شده است.

مهندس رحیمی در ادامه خاطرنشان ساخت: عملیات اجرایی حذف نقاط پرحادثه از جمله پروژه های ملی این اداره کل بوده و اعتبار اجرایی آن نیز 3 میلیارد و 120 میلیون تومان بوده که این مبلغ در سال آتی به 4 میلیارد تومان رسیده است.

لینک

   احداث تقاطع امامزاده عبدالله آمل در حال اجراست   

سامان دهی و ایمن سازی تقاطع غیرهمسطح امامزاده عبدالله آمل به صورت پل روگذر با رمپ و لوپ های متصل به آن، با اعتباری بالغ بر 14933 میلیون ریال شروع و هم اکنون عملیات اجرائی پل با دو دهانه 20 متری به طول 45 متر و عرض سواره رو 21 متر با پیاده رو طرفین 5/23 متر با دیوارهای برگشتی آن احداث و عملیات خاکبرداری و خاکریزی رمپ های ورودی از سمت آمل به امامزاده عبدا... و رمپ خروجی سمت شرقی پل در حال انجام می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران،  مهندس مجتبی رضایی معاون فنی و مهندسی اداره کل راه و ترابری استان مازندران ضمن اعلام این خبر افزود: محور آمل ـ هراز در محل تقاطع امامزاده عبدا... با توجه به وجود آستانه مبارکه امامزاده عبدالله، استقرار مراکز صنعتی، دانشگاهی، بیمارستانی و ترافیک بسیار سنگین محور هراز از یکسو و همچنین شروع عملیات اجرائی اتصال محور هراز به محور نور ـ چمستان به صورت چهارخطه و بهره برداری از آن به عنوان یک عامل کاهش ترافیک شهر آمل و دسترسی آسانتر و زمان کمتر شهرستانهای نور ـ نوشهر به محور هراز و بالعکس از سوی دیگر سامان دهی و ایمن سازی این تقاطع را ضروری ساخته است.

 مهندس رضایی با اشاره به مشکلات موجود برای ارزیابی و آزادسازی مسیر تصریح کرد: بنا به ضرورت ارزیابی و آزادسازی به میزان 27/12122 متر مربع با هزینه ریالی 4780 میلیون ریال با وجود مشکلات فراوان انجام پذیرفته است.

معاون فنی و مهندسی اداره کل راه و ترابری استان مازندران هزینه انجام شده را تاکنون 18593 میلیون ریال ذکر و اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه تا این مقطع 75 درصد بوده که پیش بینی می شود انشاءا... در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

لینک

   برگزاری مراسم میلاد حضرت علی (ع )در اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی   

به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی (ع) مراسمی در نمازخانه اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و مدیر کل و معاونین و کارکنان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان ضمن اشاره به محبت بین امیرالمؤمنین و پیامبر اکرم (ص) گفت: حکمت باید از قلب پیامبر و امیرالمؤمنین به جامعه انتقال پیدا کند.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اضافه کرد: راستگوئی حضرت علی (ع) اولین ثمره همنشینی با پیامبر است و هیچ گفتاری دروغی از امیرالمؤمنین صادر نمی شود و ثمره ظاهری در زندگی حضرت علی (ع) این است که علی راستگو است.

در این مراسم که با مداحی مداح اهل بیت همراه بود، هدایایی به تعداد 13 نفر از حاضرین به مناسبت 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) اهداء شد.

 

لینک

   برگزاری مراسم دیدار با پدران آسمانی در بیرجند   

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی (ع) دیدار با پدران آسمانی با حضور نمایندگی ولی فقیه در منطقه مقاومت بسیج استان خراسان جنوبی  و خانواده های معظم شهدا و ایثارگران در قطعه یک گلزار شهدای بیرجند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی  در این مراسم که مدیر کل، معاون اداری و مالی و فرمانده پایگاه مقاومت شهید موسی کلانتری این اداره کل و نیز جمعی از اعضای این پایگاه و خانواده های آنان حضور داشتند، برادر آزاده اقای رضائی خاطراتی از شهدای جنگ تحمیلی برای شرکت کنندگان ارائه نمود. در پایان این مراسم شرکت کنندگان با اهدای گف به قبور شهدا یاد این عزیزان (پدران آسمانی) راگرامی داشتند.

لینک

   مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی:ریشه های بسیج سراسر گیتی رافرا گرفته است   

جلسه شورای پایگاه با حضور مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی و  سرهنگ نوفرستی فرمانده بسیج ادارات و اصناف استان و تعدادی از پرسنل منطقه مقاومت بسیج استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان در این مراسم فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری به اهم فعالیت های این پایگاه در سال گذشته پرداخت و اضافه کرد: این پایگاه در سال گذشته در رشته های ورزشی اعم از رزمی و گروهی، اهداء 57 واحد خون، برگزاری مسابقات قرآنی بین پایگاه های استان در پایگاه، دعوت از سخنرانان برجسته کشوری و استانی، تعامل با پایگاه های مجاور، توزیع بن های 80 و 30 هزار تومانی بین ایثارگران عضو پایگاه تقویت صندوق کوثر، برگزاری جلسات مداوم شورای پایگاه و ... فعالیت چشمگیری داشته است. وی افزود: اعضای این پایگاه همیشه و در همه جا مأموریت ها حفظ ارزش ها را در دستور کار خود قرار داده اند.

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی  نیز در این جلسه ضمن تبریک ایام رجب و شعبان و ماه ضیافت الهی و تبریک پیروزی های اخیر با اشاره به شکل گیری دولت نهم و پیگیری قاطع در بحث انرژی هسته ای که با تمام توان از مواضع داخلی و خارجی حمایت نمود و کوتاه نیامد سخنانی ایراد نمود. مهندس نصری پیروزیهای اخیر و تحولات جدید را نشأت گرفته از تدبر و درایت مسئولان عالی نظام بسیجی دانست و افزود: اگر دشمن تن به ذلت می دهد، نشأت گرفته از بسیج است و بسیج سلاحی است که نابود نمی شود چراکه بسیجی سلاحش ایمان است. وی هر بسیجی را سلاح اتمی برای دشمنان دانست و افزود: افرادی که در راه توسعه کشور گام های مؤثری برمی دارند، به دلیل برکات شکل گیری بسیج و تفکرات بسیج است.

 مهندس نصری با اشاره به اینکه تمام اعماق وجود افراد باید بسیجی باشد افزود: باید همه جانبه این تفکر را سرلوحه کار خویش قرار دهند چرا که دشمنان با تحریم اقتصادی، نفاق و جنگ تحمیلی این انقلاب را آزمایش کردند و نتوانستند ضربه ای به آن وارد نمایند و انقلاب اسلامی از همه این آزمایشات سربلند و پیروز بیرون آمد. وی این پیروزیها را نشأت گرفته از فکر و درایت امام راحل (ره) دانست و افزود: امام (ره) با دستور تشکیل بسیج که ریشه های آن سراسر گیتی را فراگرفته است و همه پیروزی های انقلاب اسلامی ایران، لبنان و ... نشأت گرفته از آن می باشد و نظام مقدس جمهوری اسلامی را برای همیشه بیمه نمودند. در پایان این جلسه حاضرین از کارخانه آسفالت اداره کل بازدید نمودند  و با روند تهیه آسفالت آشنا شدند.  فرمانده پایگاه مقاومت شهید کلانتری در این جلسه ضمن تبریک ماه رجب ـ شعبان و رمضان، گفت: ان شا الله بتوانیم از معنویات این ماه ها بهره ببریم و با تاسی از ائمه معصومین و رهروی راه شهدا برای جامعه مثمر ثمر و مفید باشیم.

لینک