مراسم تودیع و معارفه در وزارت راه وترابری برگزار می شود   

مراسم تودیع و معارفه در وزارت راه وترابری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی، مراسم معارفه دکتر حمید بهبهانی سرپرست وزارت راه و ترابری و تودیع مهندس محمد رحمتی وزیر سابق راه و ترابری فردا دوشنبه در محل سالن اجتماعات ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

بنابر این گزارش دکتر بهبهانی دارای دکترای تخصصی عمران با گرایش حمل ونقل و ترافیک از دانشگاه کینزول فلوریدا است و هم اکنون به عنوان استاد کامل دانشگاه های معتبر کشور از اعتبار بالایی در بین صاحبنظران و مهندسان کشور برخوردار است.

بهبهانی از سوی رئیس جمهور به عضویت در شورای عالی تدوین برنامه پنجم سازندگی کشور منصوب شده و از ابتدای دولت نهم، مشاور رئیس جمهور در امور حمل و نقل کشور است.

ایشان طی سالهای 1356 تا 1369 به عنوان استادیار، از سال 1376 تا 1380 به عنوان دانشیار و از سال 1380 تاکنون دارای کرسی استادی کامل دانشگاه علم و صنعت ایران بوده و تألیفاتی بالغ بر 11 عنوان کتاب تخصصی در زمینه‌های مهندسی راه و ترافیک و 86 عنوان مقاله پژوهشی در نشریات و مراکز معتبر علمی بین‌المللی از وی منتشر شده است.

دکتر بهبهانی همچنین دارای رتبه اول خدمتگزاری توسعه در جشنواره خاتم، برگزیده جشنواره خوارزمی بوده و در کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک از سوی کارشناسان به وی لقب ‹‹پدر راه ایران›› اعطاء شده است.

لینک

   انجام عملیات بهسازی در محور ازنا- شازند   

    

 عملیات بهسازی ، لکه گیری و روکش آسفالت محور ازنا- شازند از کیلومتر 26 الی 34 آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، حبیب جمشیدی سرپرست اداره  راه و ترابری شهرستان ازنا با اعلام این خبر گفت : با توجه به اینکه انجام عملیات بهسازی در محور  ازنا- شازند همزمان با عبور ترافیک در سطح این محور صورت می پذیرد ، ایمن سازی مناسب  در محل انجام عملیات بعمل آمده و کلیة رانندگان عزیزی که قصد تردد از محور مذکور را دارند بایستی در هنگام مواجه شدن با اکیپهای راهداری و راهسازی که مشغول انجام عملیات هستند با احتیاط و   رعایت کامل نکات ایمنی رانندگی کرده و همکاری لازم را با آنان به عمل آورند .

 وی گفت : انجام عملیات بهسازی ، لکه گیری و روکش آسفالت محور ازنا – شازند بیش از دو ماه به طول می انجامد .

 

لینک

   برپایی جشن ولادت مولود کعبه در اداره کل راه وترابری گیلان   

آیین بزرگداشت فرخنده زادروزمیلاد مولود کعبه،،مولی الموحدین حضرت علی (ع)ظهرسه شنبه همراه با اقامه نماز ظهر وعصر در محل نمازخانه اداره کل راه وترابری استان گیلان برگزارشد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری گیلان در این مراسم که در فضایی سرشاراز معنویت و سرور برگزار گردید پرسنل اداره کل راه وترابری گیلان میلاد مولای متقیان را جشن گرفتند.

دراین مراسم که به همت روابط عمومی برگزار شد جمع کثیری ازهمکاران حضور داشتند.حضرت حجه ا لاسلام و ا لمسلمین هاشمی امام جماعت این اداره کل طی سخنانی در این مراسم با اشاره به نامگذاری روزمیلاد حضرت علی (ع) به روز پدر،به تشریح سجایای اخلاقی وویژگیهای شخصیت وا لای حضرت علی (ع) پرداخت وخواستار ا لگو برداری از سیره عملی آن حضرت شد..همچنین در این مراسم مداحان عصمت وطهارت  به مداحی ومولودی خوانی پرداختند.

لینک

   مدیرکل راه وترابری خراسان رضوی:فرهنگسازی عمومی گامی درجهت توسعه نرم افزاری راهها   

 مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: فرهنگسازی عمومی برای نگهداری راهها گامی برای توسعه نرم افزاری راههاست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس سید آیت الله هاشمی نسب با بیان این مطلب افزود: بخش عمده ای از فعالیتهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، کارهایی است که در زمینه توسعه و اصلاح شبکه راهها و همچنین نگهداری در طول سال صورت می گیرد. اما به نظر می رسد که در کنار کارهای سخت افزاری همچون ساخت و بهسازی راهها به فعالیتهای نرم افزاری برای توسعه شبکه راهها نیز توجه کرد.

مهندس هاشمی نسب از فرهنگسازی و گسترش توجه همگانی به راهها به عنوان بخشی از فعالیتهای نرم افزاری برای ایمنی راهها یاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه راه به عنوان یک سرمایه ملی باید مورد توجه قرار گیرد، گفت: با توجه به  هزینه های بالای ساخت و احداث راهها از یکسو و محدود بودن اعتبارات این بخش، می توان با ایجاد فرهنگ استفاده بهینه از راه، در جهت توسعه نرم افزاری راهها اقدام کرد.

 وی نقصان فرهنگی در این زمینه را علت بوجود آمدن مشکلاتی همچون  تضییع حقوق عامه و کندی روند اجرایی پروژه های این بخش خواند و بطور مثال گفت:  در حالیکه حریم راهها به عنوان دالان ایمنی و مسیر توسعه هر محوری محسوب می شود بدلیل عدم اطلاع رسانی به موقع در این زمینه و برخی سودجویی های شخصی شاهد ساخت و ساز در حریم راهها هستیم. این امر باعث کندی روند اجرای طرح های توسعه ای در این بخش شده است.

وی روند کند طرح احداث بزرگراه منطقه گردشگری شاندیز را نمونه عدم رعایت قانون منع ساخت و ساز در حریم راه خواند.

هاشمی نسب ادامه داد:  فرهنگسازی یک رکن اساسی در فعالیتهای هر سازمانی است که باعث به ثمر نشستن تلاشها و ارج نهادن بر کوشش کارکنان آن اداره می شود.

مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی بر بیان تلاشهای راهداران در طول راههای حوزه استحفاظی تاکید نمود و گفت: در زمستان سال گذشته که برودت هوا مشکلات زیادی برای شهروندان در نقاط مختلف کشور ایجاد کرده بود با تلاش راهداران استان همه مسافرانی که خودروهایشان به علت نقص فنی در بین راهها متوقف مانده بود نجات یافتند و همه راههای نیز به رغم برف و کولاک شدید باز نگهداشته شد، اما این حماسه ایثار کمتر در رسانه ها و میان افواه مردم نمود یافت.

وی بر نقش رسانه ها در این زمینه تاکید کرد و گفت: رسانه ها به عنوان ابزار ارتباطی که نقش رابط میان مردم و دولت را دارند می توانند با بیان فداکاری های این قشر در تکریم راهداران به عنوان یک امر فرهنگی نقش موثری داشته باشند.

 

لینک

   کوهنوردی کارکنان وزارت راه وترابری در ارتفاعات قزوین به مازندران   

گروههای کوهنوردی وزارت راه وترابری در مسیر الموت به تنکابن کوهپیمایی کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، در این حرکت فرهنگی – ورزشی که 40 نفر از کوهنوردان منتخب وزارت راه وترابری شرکت داشتند، کوهنوردان طی سه روز با عبور  از خط الراس کوههای البرز در منطقه الموت استان قزوین از  مسیر دره سه هزار در شهرستان تنکابن استان مازندران کوهپیمایی کردند

جمشید محمدی دبیر هیات کوهنوردی راهداران وزارت راه وترابری ، هدف از برپایی این کوهپیمایی را ارتقاء سطح آمادگی جسمانی و افزایش بهره وری کارکنان  وزارت راه وترابری اعلام کرد

یادآور می شود : هیات کوهنوردی راهداران از سال 1373  فعالیت خود را آغاز کرده و طی سال های گذشته اعضای این هیات

با شرکت در برنامه های برون مرزی به قلل مرتفع خارجی از جمله آرارات در کشور ترکیه، کلیمانجارو در قاره افریقا و همچنین قله ای لند پیک در منطقه هیمالیا صعود کرده است.

لینک

   کمربندی غربی کرمانشاه در دست احداث می باشد   

مهندس آهکی معاون راهسازی راه و ترابری استان کرمانشاه با اعلام این خبر افزود: به منظور عدم تداخل تردد شهری و بین شهری نیاز به اجرای طرح کمربندی کرمانشاه همواره مورد تائید مسئولین استان بوده است و اهمیت این موضوع زمانی بیشتر احساس شد که وزارت راه و ترابری طرح بزرگراه میاندواب-جنوب را مطرح نمود که با پیگیریهای به عمل آمده قطعه دهم محور کامیاران کرمانشاه و قطعه یازدهم این طرح کمربندی غربی کرمانشاه و سایر قطعات در استانهای کردستان و آذر بایجان غربی قرار دارند.

آهکی افزود طول کمربندی غربی 26 کیلومتر بوده که ار کیلومتر 4 بعد از پلیس راه عین الکش در محور کرمانشاه-اسلام اباد غرب شروع و در کیلومتر 17 با محور کرمانشاه-سراب نیلوفر( در کیلومتر 8 این محور) تلاقی و در کیلومتر26به سه راهی قزانچی میرسد.

آهکی اضافه نمود در طول این پروژه سه تقاطع غیر همسطح در ابتدا و انتهای مسیر همچنین در تقاطعات سراب نیلوفر و دو پل بزرگ با دهانه یکصدمتر احداث خواهد شد ضمنا تملک 85درصد ازاراضی صورت پذیرفته و مابقی در حال انجام می باشد.

ایشان پیشرفت پروژه را 20 درصد عنوان نمود و گفت اعتبار مورد نیاز جهت تکمیل پروژه بر اساس برآوردهای سال 86«350  میلیارد ریال » و از منابع ملی در نظر گرفته شده است.

لینک

   کوهنوردی کارکنان وزارت راه وترابری در ارتفاعات قزوین به مازندران   

گروههای کوهنوردی وزارت راه وترابری در مسیر الموت به تنکابن کوهپیمایی کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین، در این حرکت فرهنگی – ورزشی که 40 نفر از کوهنوردان منتخب وزارت راه وترابری شرکت داشتند، کوهنوردان طی سه روز با عبور  از خط الراس کوههای البرز در منطقه الموت استان قزوین از  مسیر دره سه هزار در شهرستان تنکابن استان مازندران کوهپیمایی کردند

 جمشید محمدی دبیر هیات کوهنوردی راهداران وزارت راه وترابری ، هدف از برپایی این کوهپیمایی را ارتقاء سطح آمادگی جسمانی و افزایش بهره وری کارکنان  وزارت راه وترابری اعلام کرد.

یادآور می شود : هیات کوهنوردی راهداران از سال 1373  فعالیت خود را آغاز کرده و طی سال های گذشته اعضای این هیات

با شرکت در برنامه های برون مرزی به قلل مرتفع خارجی از جمله آرارات در کشور ترکیه، کلیمانجارو در قاره افریقا و همچنین قله ای لند پیک در منطقه هیمالیا صعود کرده است.

لینک

   گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) در راه وترابری خراسان جنوبی   

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) مراسمی در نمازخانه اداره کل راه و ترابری با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و مدیر کل و معاونین و کارکنان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان ضمن اشاره به محبت بین امیرالمؤمنین و پیامبر اکرم (ص) گفت: حکمت باید از قلب پیامبر و امیرالمؤمنین به جامعه انتقال پیدا کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: راستگویی حضرت علی (ع) اولین ثمره همنشینی با پیامبر است و هیچ گفتاری دروغی از امیرالمؤمنین صادر نمی شود و ثمره ظاهری در زندگی حضرت علی (ع) این است که علی راستگو است. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: حضرت ابراهیم (ع) حق پدری بر گردن ما و شما دارد و پیغمبری است که پدر همه ماست. وی ضمن اشاره به شجاعت حضرت علی (ع) در زمان پیامبر (ص) سخن گفت و افزود هر کس می خواهد به عزم نوح ـ به علم آدم ـ حلم ابراهیم و ... بنگرد به امیرالمؤمنین نگاه کند و اگر امروز جامعه علی را خوب شناخته انسانیت را خوب شناخته است چرا که انسانیت سرچشمه ای از آدم ـ ابراهیم و ... است. وی گفت: کج روی رفتاری در زندگی و عدم وجود صداقت انحرافاتی است که جامعه را تهدید می کند و با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) در خانه کعبه به دنیا آمد گفت: این فضیلت منحصر در وجود حضرت علی (ع) است که غیر از علی و بعد از او به کسی داده نشده است.

در این مراسم که با مداحی مداح اهل بیت همراه بود، هدایایی به تعداد 13 نفر از حاضرین به مناسبت 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) اهداء شد.

لینک

   13 کیلومتر راه روستایی جدید آسفالته در تربت حیدریه به بهره برداری رسید   

رییس اداره راه و ترابری تربت حیدریه از بهره برداری راه دسترسی بین روستاهای اسفیز و دافی از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، جواد پور علی با بیان این مطلب افزود: این راه به طول 13 کیلومتر و جهت سهولت  رفت و آمد ساکنان منطقه احداث شده است.

وی ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای این پروژه 8/7 میلیارد ریال بوده است.

معاون مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی بیان داشت: با افتتاح این پروژه 185 خانوار روستای اسفیز و 390 خانوار روستای دافی به همراه چندین روستای اطراف رفت و آمد راحت تری خواهند داشت.

گفتنی است روستاهای دافی با هزار و 845 نفر و اسفیز با 786 نفر جمعیت از پرجمعیت ترین روستاهای شهرستان هستند.

لینک

   عملیات راهداری در راههای کوهستانی حوزه راه و ترابری علی آباد و رامیان اجرا شد   

 

رئیس اداره راه و ترابری علی آباد-رامیان خبر از اجرای عملیات راهداری راههای کوهستانی در حوزه راههای شهرستانهای علی آباد کتول و رامیان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس اسماعیل گرزین گفت : ییلاقی بودن منطقه ،پیک ترافیکی قابل توجه و وجود روستاهای متعدد در مناطق دهنه محمد آباد ،زرین گل ،محور اولنگ از دلایل اجرای طرح راهداری در این محورها می باشد .

وی افزود : با توجه به فصل گرما و زمان مناسب برای اجرای عملیات راهداری در این فصل و شروع فصل کشاورزی و بمنظور تسهیل در مبادلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و آماده نمودن این محورها برای استفاده در فصل سرما از دیگر عوامل اجرای طرح راهداری دانست .

وی تسطیح و رگلاژ (مسطح  و صاف نمودن راهها ) مرمت و لکه گیری ،پاکسازی قنو ،ریزش برداری و نصب علائم و تابلوهای ایمنی را با ماشین الات سبک و سنگین از اقدامات این اداره در محورهای فوق ذکر نمود.

مهندس گرزین : طول محورهای اجرای طرح را 115 کیلومتر و اعتبار آن را شش هزار و 950 میلیون ریال اعلام نمود . وی همچنین از اغاز بازگشایی حریم در راههای روستایی خبر داد و افزود تا کنون 46 کیلومتر با اعتباری معادل دویست و 30 میلیون ریال از این محور ها بازگشایی حریم اجرا گردیده و افزود کلیه حریم راههای روستایی در حوزه علی اباد و رامیان در سالجاری و سال آتی بازگشایی خواهد شد .

400 کیلومتر راه روستایی در حوزه راه و ترابری علی اباد کتول و رامیان وجود دارد که 240 کیلومتر آن کوهستانی می باشد .

لینک

   معاون اداره کل راه وترابری خراسان رضوی:مردم4 روستای نیشابوراز راه آسفالت روستایی   

رییس اداره راه و ترابری شهرستان نیشابور گفت: عملیات اجرایی احداث و آسفالت راه روستایی بین روستاهای اقبالیه، سبیان، عبدا... آباد و گلستان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس جواد نجار با بیان این مطلب افزود: این راه ارتباطی به طول 8 کیلومتر و با اعتبار 4 میلیارد و 800 میلیون ریال ساخته شده است.

معاون مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی، ادامه داد: با اجرای این پروژه هزار نفر از مردم 4 روستای اقبالیه، سبیان، عبدا... آباد و گلستان  دارای راه ارتباطی مناسب شدند.

گفتنی است احداث این راه باعث سهولت رفت و آمد ساکنان روستاهای مذکور شده و مسیر روستاهای بازوبند، معتمدیه و نجف آباد به مرکز شهرستان 15 کیلومتر نزدیکتر شده است. 

لینک

   بازدید مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از واحد حریم و تاسیسات جانبی راههای استان   

در پی واگذاری بخشی از امور اجرایی مربوط به واحد حریم و تاسیسات جانبی راههای استان در زمینه صدور مجوزهای لازم  به بخش خصوصی،  مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی از این مرکز جدید بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استان خراسان رضوی در این بازدید که معاون راهداری اداره کل نیز مهندس هاشمی نسب را همراهی می کرد، از انجام مراحل اجرایی انجام کارها بازدید به عمل آمد. مدیرکل در این بازدید توصیه های لازم برای اجرای بهینه امور را به مدیران و کارکنان شرکت مددرسانان شرق که مسئولیت این کار را برعهده گرفته است ارائه کرد.

در این واحد پس از ثبت نامه های مربوط به درخواست صدور موافتنامه ساخت تاسیسات و بنا در مجاورت راههای استان ، در صورت نیاز استعلام از مراجع ذیربط انجام شده و انجام مراحل کار تا صدور مجوز پیگیری می شود.

این واحد در بلوار 22 بهمن – بین 22 بهمن 19 و 21 – پلاک 527 مستقر می باشد.

لینک

   مهندس افشار:پنج هزار کیلومتر راه در حال ساخت است   

 معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: در حال حاضر پنج هزار کیلومتر راه در سراسر کشور در حال ساخت می باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس صادق افشار که در نشست سرپرست وزارت راه و ترابری و معاونان و مدیران کل استانها سخن می گفت با اشاره به ضرورت اتمام پروژه های نیمه تمام تصریح کرد: ساخت 13 هزار کیلومتر راه از محل ردیف های متفرقه ابلاغ شده است.

وی افزود: تکمیل پروژه آزادراه اهواز به بندر امام، زنجان به تبریز و کنارگذر غربی اصفهان از مهمترین پروژه های آزادراهی در سال گذشته بود.

وی گفت: ساخت باند دوم راهها در اولویت شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است و باند دوم محور سیرجان به بندرعباس تا سال آینده تکمیل می شود.

مهندس افشار بیان کرد: ساخت باند دوم در قالب پروژه های متفرقه نیز باید در اولویت مدیران استانی قرار گیرد.

وی با اشاره به پرداخت بدهی پیمانکاران در آینده خاطرنشان کرد: برای رفع مشکل قیر و سیمان اقداماتی شده است و با رفع مشکل سیمان پروژه آزادراه قزوین به رشت امیدواریم هر چه زودتر این پروژه تکمیل شود.

مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: آزادراه خرم آباد ـ پل زال در سال 84 شروع شده است در این پروژه 25 کیلومتر تونل وجود دارد که 15 کیلومتر آن تاکنون حفاری شده است که امیدواریم سال آینده این آزادراه تکمیل و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی استفاده از معادن و آزادسازی زمین های معارض راهها را از مشکلات دیگر برشمرد که لزوم تصویب قوانین جدید این زمینه ها را ضروری دانست.

 

 

لینک

   برگزاری جشن میلاد حضرت علی(ع) در اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی   

 جشن میلاد با سعادت حضرت علی(ع) در اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش راهبران رضوی، همزمان با ایام پر فضیلت ماه رجب، جشن میلاد مولود کعبه در محل نمازخانه اداره کل برگزار شد.

در این مراسم که با حضور جمع کثیری از مدیران و کارکنان اداره کل برگزار شد، یکی از مداحان اهل بیت به مولودی خوانی پرداخت.

حجت الاسلام محمدمحمدپور از وعاظ شهر مشهد نیز در این مراسم ضمن تبریک این جشن پر برکت، بر استفاده از لحظه لحظه ساعات ماه رجب تاکید کرد.

 وی با بیان برخی از مناسبتهای این ماه همچون میلاد امام جواد(ع) و حضرت علی(ع) و عید مبعث بر توجه به فضایل این ماه تصریح نمود.

به همین مناسبت کارت هدیه فرهنگی ورزشی با مبلغ 600 هزار ریال به کارکنان اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی اهدا گردید.

 

لینک

   463 خانوار روستایی در تربت حیدریه از راه روستایی آسفالت برخوردار شدند   

رییس اداره راه و ترابری تربت حیدریه گفت: بهره برداری از راه ارتباطی روستای رزگ به جاده بایگ در خردادماه آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، جواد پورعلی با بیان این مطلب اظهار داشت:  این جاده به طول 7 کیلومتر برای دسترسی راحت تر مردم روستای رزگ به شهر بایگ و مرکز شهرستان ایجاد شده است.

وی افزود: برای احداث این جاده 2/4 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

به گفته پور علی روستای رزگ دارای 463 نفر جمعیت در قالب 117 خانوار است.

لینک

   بازدید متولیان مساجد و نمازخانه های بین راهی   

نمایندگان ادارات اوقاف و امور خیریه ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان از نمازخانه ها و مساجد بین راهی مسیر زاهدان ـ خاش بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، هدف از این بازدید وضعیت موجود مساجد و نمازخانه های بین راهی و کسر و کمبودها و انعکاس مصور و شفاهی آن به مقامات ارشد استان جهت تأمین اعتبارات و اختصاص بودجه جهت بهسازی و برطرف نمودن نواقص می باشد.

لینک

   بهره برداری از 55 کیلومتر راههای روستایی قاین در سالجاری   

رئیس اداره راه و ترابری قاین اعلام کرد: طول راههای شهرستان قاین 2621 کیلومتر و راههای اصلی و فرعی 761 کیلومتر و راههای روستائی نیز 1860 کیلومتر می باشد.

مهندس زمان زاده با بیان اینکه در اثر یخبندان شدید و طولانی سال گذشته لطمه زیادی به رویه آسفالتی راهها خصوصاً راههای روستائی وارد آمده، افزود، به منظور حفاظت از آن عملیات درزگیری و سیکلت در دست اقدام می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در حال حاضر 11 پروژه راهسازی با اعتباری بالغ بر 42000 میلیون ریال در دست اقدام می باشد. وی پروژه های روکش آسفالت گرم محور قاین به بیرجند ـ احداث باند دوم قاین به خضری را از اهم پروژه های در دست اجرای این اداره برشمرد و افزود: 95 کیلومتر راه های روستائی شهرستان شامل 25 روستا با 620 خانوار در دست احداث می باشد که 55 کیلومتر آن در سالجاری آسفالت و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. زمان زاده طول راههای روستایی بالای 20 خانوار فاقد راه مناسب را 262 کیلومتر و دصد برخورداری راههای روستایی بالای 20 خانوار از نعمت آسفالت را 90 درصد اعلام نمود.

لینک

   عملیات اجرایی 10 پل بزرگ بتنی فلزی در خوزستان در حال انجام است   

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان، اعلام کرد:خوزستان با داشتن 10 درصد پلهای مهم و حساس کشور یکی از استان های برخوردار از این سرمایه ملی دانست و گفت: هم اکنون کار ساخت 10 پل بزرگ بتنی فلزی در 9 شهر استان در حال انجام است که پیش بینی می شود با تکمیل و بهره برداری از آنها آمار پلهای بالای دهانه 10 متر استان به 228 دستگاه افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، خادمی  پلهای مهم در دست اجرای استان را شامل پل میانرود دزفول به طول 420 متر و با اعتبار 7 میلیارد تومان، پل کمربندی اهواز به طول 280 متر و با هزینه بیش از 6 میلیارد تومان، پل شطیط شوشتر به طول بیش از 500 متر و با هزینه 6 میلیارد تومان، پل تمبی مسجد سلیمان به طول 120 متر و با اعتبار 2 میلیارد تومان، پل قلعه مدرسه ایذه به طول 30 متر و با هزینه 600 میلیون تومان ذکر کرد.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان، پل کانال سازمان آب و برق در محور اهواز ـ اندیمشک به طول 40 متر و با هزینه 600 میلیون تومان، پل آب لشگر در محور هفتگل ـ رامهرمز به طول 60 متر و با هزینه 5/1 میلیارد تومان، پل جریک در شهرستان مسجد سلیمان به طول 80 متر و با هزینه 2 میلیارد تومان و احداث تقاطع غیرهمسطح سه راهی دهلران در محور اهواز ـ اندیمشک به طول 4 کیلومتر از دیگر پروژه ها می باشد که با بهره برداری کامل از آنها تحول اساسی در حمل و نقل ایمن استان صورت می گیرد.

خادمی استان خوزستان را به لحاظ موقعیت طبیعی آن با جاری بودن تعداد زیادی از رودخانه های کشور در سطح آن یکی از استانهایی دانست که بیشترین میزان پلهای کشور را به خود اختصاص داده است.

لینک

   تشکیل جلسه توجیهی بازرسی ایمنی راهها در سیستان بلوچستان   

با حضور رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستانهای زاهدان ـ زابل ـ خاش ـ سراوان ـ میرجاوه ـ زهک و زابلی و دیگر مسئولین ادارات راه و ابنیه و تأسیسات و ایمنی راهها جلسه توجیهی بازرسی ایمنی راهها تشکیل شد.

این کلاس آموزشی با تدریس اساتید برجسته مهندس جمال پیمبری مدیر عامل شرکت تدبیر فرودراه و مهندس مجید عباسی در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان انجام شد. از اهداف مهم این دوره آموزشی توجیح بیشتر کارشناسان در ارتباط با شناسایی نقاط حادثه خیز و برطرف نمودن موانع در ایجاد محوری سالم و عاری از خطر برای مسافرین در طول محورهای حوزه استحفاظی می باشد.

لینک

   اصلاح دو نقطه پرحادثه در راههای کرمانشاه   

دو تقاطع همسطح و غیرهمسطح در استان کرمانشاه ساماندهی خواهند شد.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه اظهار داشت: به منظور کاهش سوانح رانندگی و ارتقاء کیفی جاده های کشور از سال 1383 رفع نقاط پرحادثه در دستور کار قرار گرفت و بر این اساس کار کارشناسی و بررسی این نقاط در استان نیز شناسایی و به فراخور اعتبارات و اهمیت این نقاط اداره کل راه و ترابری استان نسبت به بهسازی و رفع پنج نقطه پرحادثه در محورهای شریانی از اعتبارات ملی و یک نقطه دیگر نیز در محورهای غیرشریانی شده است.

آهکی افزود: انشاءا... در سال جاری نیز دو نقطه پرحادثه از جمله نقطه پرحادثه گراوند ـ روانسر (در محور روانسر ـ قزانچی) و گراوند ـ شاهینی با احداث دو تقاطع همسطح و غیرهمسطح رفع حادثه خیز و ساماندهی خواهند شد.

لینک

   رفع 7 نقطه پر حادثه در محور ساری ـ کیاسر   

ایمن سازی محور ارتباطی ساری ـ کیاسر ـ سمنان با رفع 7 نقطه حادثه خیز، نصب علائم، خط کشی و ... با پیشرفت بسیار خوبی همراه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، میرعابدین حسینی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ساری ضمن اعلام این مطلب افزود: این اداره با در اختیار داشتن 425 کیلومتر راه اصلی و فرعی یکی از پرترافیک ترین شهرهای استان محسوب شده و حفظ و نگهداری و ایمن سازی این محورها یکی از اهداف و وظایف اصلی این اداره می باشد.

وی تصریح کرد: محور ارتباطی ساری ـ کیاسر ـ سمنان یکی از محورهای مهم و حساس این اداره بوده که به دلیل شرایط خاص منطقه و حجم ترافیک اقدامات بسیار گسترده ای در زمینه ایمن سازی در آن انجام شده است. نصب 2900 عدد تابلوهای ایمنی و هشداردهنده خط کشی 70 کیلومتر ـ نصب چشم گربه ای 10800 عدد ـ نصب 7 کیلومتر گاردریل جدید و 4 کیلومتر تعمیرات گاردریل های نصب شده ـ لکه گیری آسفالت 300 تن بخشی از اقدامات این اداره در زمینه ایمن سازی محور کیاسر در سال گذشته بوده است.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان ساری د رادامه خاطرنشان ساخت: در همین راستا 15 نقطه حادثه خیز دیگر در این محور شناسایی و عملیات رفع آنها در دست اجرا می باشد که یکی از آنها ایمن سازی منطقه سکوتپه می باشد. وی افزود: نقطه سکوتپه که برابر اطلاعات واصله تصادفات متعددی در آن حادث شده بود یکی از این نقاط بوده که از طریق اداره کل از جایگاه سوخت گاز (cng) تا منابع طبیعی به طول 2 کیلومتر عملیات تعریض و جداسازی باند رفت و برگشت با نصب گاردریل در دست اقدام می باشد که انشاءا... با تلاش شبانه روزی راهداران ظرف دو ماه آینده انجام خواهد شد.

حسینی در خاتمه افزود: امید آن می رود تا با اقدامات انجام شده بتوانیم گامی مثبت در جهت روان سازی ترافیک و همچنین کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در محورهای ارتباطی شهرستان ساری برداریم.

لینک

   نصب و راه اندازی تلفن همگانی در اتوبوس های لرستان   

به منظور ارائه خدمات مطلوب و جامع به مسافرین بین شهری تعداد 7 دستگاه تلفن همگانی کارتی سیار (gsm) در داخل اتوبوسهای تحت پوشش شرکت مسافربری ایران پیمای خرم آباد نصب و راه اندازی شد.

مهندس نصرت ا... حیدری مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان ضمن اعلام این خبر اشهار داشت: این اقدام ضروری با همکاری و عقد قرارداد با شرکت مخابرات استان انجام پذیرفته و قرار است توسط مابقی شرکتهای مسافربری نیز اقدام مشابه عملیاتی شود.

وی افزود: نصب اینگونه تلفن های کارتی سیار در داخل اتوبوس های تحت نظارت این سازمان، باعث برقراری تماس مسافرین در کوتاهترین مدت زمان با سهولت بالا خواهد شد و این امکانات موجبات رضایت مسافرین در سفر بین شهری؛ همچنین نزدیک شدن به اهداف ترسیمی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای را به دنبال خواهد داشت.

لینک

   جاده کمربندی اهواز در تنگای اعتبار   

با اعتبارات کنونی، بهره برداری از جاده کمربندی اهواز تا پایان سال بعید است.

مدیر کل راه و ترابری خوزستان گفت: با اعتبارات کنونی اختصاص یافته، بهره برداری از جاده کمربندی اهواز تا پایان سال جاری بعید به نظر می رسد.

خیرا... خادمی در گفتگو با ایسنا توضیح داد: باید دانست مشکلات اعتباری این پروژه تاکنون حل نشده است و تنها بخش کوچکی از اعتبارات این پروژه از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه برای بهره برداری از باند نخست و تقاطع های غیرهمسطح جاده کمربندی اهواز به بیش از 37 میلیارد و 500 میلیون اعتبار نیاز است، اظهار داشت: هم اینک  19 میلیارد و 800 میلیون تومان برای بهره برداری از این جاده اختصاص یافته که 2 میلیارد و 800 میلیون تومان از این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی و 17 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی به احداث این جاده کمربندی تأمین شده است.

خادمی عنوان کرد: برای بهره برداری از جاده کمربندی اهواز تا پایان سال جاری به اختصاص حدود هفت میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 30 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی نیاز است.

لینک

   عزم اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در بهسازی سطح راه ها   

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی در جلسه شورای حمل و نقل استان که در محل اداره کل برگزار شد، بیان داشت: در جلسات متعدد با مقام عالی وزارت همیشه تأکید بر تعاملات مناسب با استاندارد و فرمانداران بوده است و ما بایستی حداکثر تلاش و کوشش برای برقراری این تعاملات را ایجاد کنیم و برای کنترل و کیفیت پروژه ها مصمم هستیم در آینده نزدیک گامهای جدیدی برداریم و سعی می کنیم تا پایان سال 87 به لحاظ افزایش کیفیت در حد قابل قبول قرار گیریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، ابراهیم نصری افزود: بنا داریم مسائل و مشکلات دستگاه های زیر مجموعه استان را پس از جمع بندی با جدیت از طریق شورای حمل و نقل استان با استاندار، معاونین استاندار، سایر زیرمجموعه ها و یا نمایندگان و در صورت لزوم با مقام عالی وزارت و معاونین مربوطه طرح و برای نتیجه گیری از هرگونه کوشش فروگذار نخواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: نقش حمل و نقل در ایجاد اشتغال و ایجاد مشاغل ماندگار از سایر دستگاه های دیگر مهمتر و دارای قابلیت های بیشتر می باشد پس در اولین فرصت بایستی استفاده از کمک های فنی اعتباری و تسهیلات زودبازده در این زمینه مدنظر قرار گیرد.

مهندس نصری افزود: درصد تصادفات و کشته شدگان تا امروز در استان نسبت به سالهای گذشته کاهش خوبی دارد. و اظهار امیدواری کرد این روند با همین کاهش ادامه داشته باشد و اداره کل راه و ترابری نیز تلاش خواهد کرد با اقدامات حذف نقاط حائثه خیز، بهسازی سطح راهها و اصلاح شیبهای شیروانی و تجهیز راهها به علائم و تجهیزات ایمنی روند کاهش فعلی همچنان ادامه داشته باشد.

مهندس نصری با اشاره به اینکه با برنامه ریزی انجام شده، ورودی شهرهای استان در حد توان ایمن سازی خواهد شد افزود: در نقاط جمعیتی با استفاده از اجرای باکس (زیرگذر عابر پیاده) ضمن تسهیل در رفت و آمد ساکنین دو طرف راه کاهش خسارات و تصادفات را به همراه داشته باشیم.

سرپرست سازمان هواشناسی استان نیز در این جلسه افزود: پروژه های ملی با سفر رئیس جمهوری با اندک اعتبارات شروع می شود و سپس برای تکمیل آن متوقف می شود.

مهندس حسنی افزود: اجرای ساختمان و تأسیسات هواشناسی در شهرستانها، شهرها، بخشها و مراکز دهستانها برای خدمات هواشناسی پس از بهره برداری رسیدن آن نیازمند تأمین نیروی انسانی و افزایش اعتبارات هزینه ای است که به طریقی بایستی جهت خدمات رسانی از اعتبارات تملک دارایی استان مساعدت شود.

وی اظهار داشت: تعامل بین زیرمجموعه های وزارت راه در استانها می تواند نقش مهمی داشته باشد و سیاستهای واحدهای ذیربط را موفقیت و به انجام برساند. حسنی یکی از مشکلات دستگاه های اجرایی این استان عدم وجود انگیزه برای افراد متخصص و باتجربه بومی استان است که در سایر استانها تأثیرگذار هستند ولی به دلیل یکسری کمبودها و مشکلات از قبیل عدم وجود مناطل مسکونی و ... و از طرف دیگر گرانی بیش از حد اجازه های مسکن حاضر به خدمت در زادگاه خود نیستند و بالاجبار از نیروهای غیرمتخصص استفاده می گردد. وی پیشنهاد نمود که یک مرکز ملی بیابان زدایی در استان با توجه به موقعیت و پتانسیلهای موجود و اثرات مثبتی که دارد پیگیری و تأسیس شود.

در ادامه جلسه مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان نیز گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از منابع اعتبارات تملک دارایی استان استفاده نمی کند و نیازمندیهایش از مرکز تأمین می شود. مهندس فرامرزی افزود: ساختمان در دست احداث آزمایشگاه به علت محدودیت زمین در دست اقدام می باشد و محوطه ای برای آزمایشگاه باقی نمانده است و در صورت امکان چنانچه کوچه ای که در ضلع شمالی آزمایشگاه بلااستفاده وجود دارد از منابع انسانی تأمین اعتبار و خریداری شود می تواند مشکل آزمایشگاه را تا حدودی مرتفع کند. وی طرح کنترل کیفی ساخت و ساز و مراکز تولید مصالح ساختمانی را با توجه به زلزله خیز بودن استان خراسان جنوبی از طریق شورای حمل و نقل در استان خواستار گردید.

فرمانده پلیس راه استان نیز گفت: از اول تیرماه طرح ترافیک ایام تابستانی شروع شده که روند رو به رشد تصادفات در چند روز گذشته نشان دهنده افزایش چشمگیر تردد حمل و نقل وسائط نقلیه سبک از راههای استان می باشد. سرهنگ جیحونی زاده افزود: براساس مطالعات انجام شده مشخص گردیده بیش از 70 درصد تصادفات در شعاع 30 کیلومتری راههای شهرها اتفاق می افتد که اگر باند رفت و برگشت جدا شود، از تصادفات زیاد جلوگیری خواهد شد. وی خواستار روشنائی و رفع نقاط کور استان شده و در مورد تخلف بار وسائط نقلیه سنگین نیز گفت: یک اکیپ در ورودی شهر خوسف مستقر گردیده و گشت های پلیس راه هم بارهای مشکوک را به باسکول هدایت می کنند و برای کنترل دقیق تر می بایست باسکول نهبندان و یکدستگاه باسکول در شهرستان فردوس تأمین و نصب شود که انشاءا... براساس نظر مدیریت اداره کل با احداث زیرگذرهایی که با تعبیه باکس در نقاط مسکونی انجام می شود، تصادفات و تلفات جانبی هم کاهش زیادی خواهد داشت.

مدیریت سازمان حمل و نقل و پایانه های استان نیز خواستار تشکیل جلسات مشترک با استاندار، معاونین و سایر دستگاه تأثیرگذار استان شد تا در جهت رفع تنگناهای حمل و نقل جاده ای مشکلات موجود اقدام لازم صورت گیرد. وحدتی فر افزود: در اجرای اصل 44 قانون اساسی، تأثیرگذارترین بخش آن حمل و نقل است که می تواند در سیاست گذاری این اصل مؤثر واقع شود. وی افزود: مشکل باسکول مورد نیاز استان با خرید باسکول توسط سازمان حمل و نقل کشور در حال حل شدن است و موضوع ITD در استان نیز تقریباً نهایی شده که انشاءا... تجهیزات آن تا آخر تیرماه شروع می شود و با نصب دوربین در چند نقطه و با نصب علائم مبنی بر اینکه راهها با دوربین کنترل می شود که در کاهش تصادفات گام مؤثری برداشته خواهد شد. محمدی مدیریت فرودگاه بیرجند نیز گفت: آزمایشگاه نقش مهمی در تکمیل عملیات باند و بهسازی و آسفالت و ساختمان برج مراقبت استان دارد و خواستار یک شعبه آزمایشگاه مستقر در محل فرودگاه شد تا دائماً عملیات اجرایی را زیرنظر داشته باشند.

لینک

   گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) در راه وترابری خراسان جنوبی   

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت علی (ع) مراسمی در نمازخانه اداره کل راه و ترابری با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان و مدیر کل و معاونین و کارکنان این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، حجت الاسلام والمسلمین لطفیان ضمن اشاره به محبت بین امیرالمؤمنین و پیامبر اکرم (ص) گفت: حکمت باید از قلب پیامبر و امیرالمؤمنین به جامعه انتقال پیدا کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی افزود: راستگویی حضرت علی (ع) اولین ثمره همنشینی با پیامبر است و هیچ گفتاری دروغی از امیرالمؤمنین صادر نمی شود و ثمره ظاهری در زندگی حضرت علی (ع) این است که علی راستگو است. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان خاطرنشان کرد: حضرت ابراهیم (ع) حق پدری بر گردن ما و شما دارد و پیغمبری است که پدر همه ماست. وی ضمن اشاره به شجاعت حضرت علی (ع) در زمان پیامبر (ص) سخن گفت و افزود هر کس می خواهد به عزم نوح ـ به علم آدم ـ حلم ابراهیم و ... بنگرد به امیرالمؤمنین نگاه کند و اگر امروز جامعه علی را خوب شناخته انسانیت را خوب شناخته است چرا که انسانیت سرچشمه ای از آدم ـ ابراهیم و ... است. وی گفت: کج روی رفتاری در زندگی و عدم وجود صداقت انحرافاتی است که جامعه را تهدید می کند و با اشاره به اینکه حضرت علی (ع) در خانه کعبه به دنیا آمد گفت: این فضیلت منحصر در وجود حضرت علی (ع) است که غیر از علی و بعد از او به کسی داده نشده است.

در این مراسم که با مداحی مداح اهل بیت همراه بود، هدایایی به تعداد 13 نفر از حاضرین به مناسبت 13 رجب سالروز ولادت حضرت علی (ع) اهداء شد.

لینک

   وظایف اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در روز بدون حادثه ابلاغ شد   

از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی و رئیس کمیته ایمنی حمل و نقل جاده ای استان خراسان جنوبی وظایف ادارات کل و سازمانهای استان مربوط به حوادث رانندگی ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی که به مناسبت 25 تیرماه (روز بدون حادثه) تشکیل شده بود جهت برنامه ریزی و عملیاتی نمودن مصوبه کمیته ایمنی حمل و نقل جاده ای با اتخاذ تدابیر و اقدامات ارزنده در آن روز خاص و اعمال هماهنگی با سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مقرر گردیده محیطی سرشار از ایمنی و سلامت برای هموطنان عزیز در جاده های استان ایجاد شود و ضمن توجه رانندگان به رعایت قانون، آحاد جامعه را به انجام این امر مهم ترغیب نماییم.

همچنین بازدید از محورهای مواصلاتی استان و استقرار 2 دستگاه جرثقیل این اداره کل از اهم فعالیتهای این روز به همراه استقرار اکیپ های ارشادی هلال احمر ـ تیمهای گشتی ثابت و سیار پلیس راه در ورودی استان ـ استقرار اورژانس 115ـ نصب پلاکارد و توزیع بروشور از اهم فعالیتهای این روز اعلام شده است.

 

 

 

لینک

   مازندران در کاهش تلفات واژگونی وسایل نقلیه رتبه سوم کشوری را کسب کرد   

استان مازندران در سه ماهه اول سال 87 در کاهش فوتی های تصادفات واژگونی وسایل نقلیه رتبه سوم کشوری را کسب کرد.

ابوالفضل صفری، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران اظهار داشت: بر اساس آمار و گزارشهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سه ماهه اول سالجاری 1548 نفر در سر صحنه تصادفات کشور کشته شده اند که 480 نفر معادل 31% در اثر عامل واژگونی وسیله نقلیه بوده است.

وی در ادامه اشاره کرد: کل فوتی های استان مازندران در سه ماهه اول سال جدید که بر اثر واژگونی وسیله نقلیه فوت کردند، 6 نفر بوده اند.

وی افزود: استان مازندران پس از استانهای همدان و اردبیل توانست رتبه سوم کشوری را در کاهش فوتی های تصادفات واژگونی کسب نماید.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران در پایان اظهار امیدواری کرد: با اقدامات پیش بینی شده توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان و همکاری و هماهنگی اداره کل راه و ترابری و پلیس راه استان به ویژه رعایت مقررات عبور و مرور توسط استفاده کنندگان سیستم حمل و نقل و رانندگان محترم شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای در کل کشور و استان باشیم.

لینک

   طرح کنترل اتوبوس های عبوری از اتوبان قم ـ تهران اجرا می شود   

از سوی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم و پلیس راه استان طرح کنترل اتوبوس های عبوری از اتوبان قم ـ تهران در حال اجرا می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، در این طرح مدارک رانندگان از قبیل کارت صحت سلامت، کارت هوشمند، صورت وضعیت مسافری و ... همچنین سالم بودن لاستیک ها، چراغ ها، همراه داشتن تجهیزات امدادی و ... کنترل شده و با رانندگان متخلف برخورد قانونی می شود، خودرو توقیف و مسافران با اتوبوس جایگزین به سفر خود ادامه می دهند.

رسولی مسئول پلیس راه اتوبان قم ـ تهران هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح ایمنی سفرهای بین شهری برای مسافران و هموطنان عزیز دانست. وی در ادامه افزود به دلیل ناسالم بودن لاستیک ها، عدم کنترل فنی وسایل نقلیه توسط مدیران فنی شرکت ها، عدم رعایت قوانین و مقررات و ... هر ساله با تصادفات وسائل نقلیه عمومی شاهد تلفات در جاده های کشور هستیم که امید است با اجرای اینگونه طرح ها بتوانیم از تعداد تصادفات و تلفات جاده ای بکاهیم.

لازم به ذکر است در هفته جاری تعداد 4 اتوبوس به دلایل فوق به پارکینگ منتقل و مسافران مربوطه با اتوبوس های جایگزین ادامه مسیر داده اند.

لینک

   سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری منصوب شد   

طی حکمی از سوی دکتر حمید بهبهانی، دکتر محسن جلیلوند به عنوان سرپرست اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری منصوب شد.

بنا بر این گزارش وی پیش از این معاون مدیر کل امور بین الملل و صدور خدمات فنی و مهندسی بود.

لینک

   برگزاری مراسم روز زن در اداره کل راه و ترابری استان مرکزی   

مراسم بزرگداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، در شب ولادت حضرت زهرا (س) مراسم تقدیر از کارکنان زن این اداره کل و خانواده های آنها در تالار نور شهرستان اراک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری استان مرکزی برگزار شد، لوح تقدیر و هدایا به کارکنان زن اداره کل راه و ترابری استان مرکزی اهدا شد.

لینک

   نصب بیش از یک هزار تابلوی ایمنی و سرعت گیر در جاده های استان همدان   

بیش از یک هزار تابلوی ایمنی و سرعت گیر در 2 ماهه نخست سال جاری در جاده های استان همدان نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، یک هزار و ده عدد بازتاب ایمنی در 2 ماهه اول سال جاری در محورهای ارتباطی استان همدان نصب و 576 عدد تابلوی سرعت گیر تعمیر و نصب شد.

همچنین طی این مدت 27 شاخه گاردریل، یک هزار و 640 تابلوهای اخطاری، انتظامی و 392 مترمربع تابلوهای اطلاعاتی نصب و تعمیر گردیده است.

در 2 ماهه اول سال 1387 همچنین 145 کیلومتر عملیات آزادسازی حریم راهها و دو دستگاه کنارگذر پل های بزرگ احداث گردید.

لینک

   اختصاص 150 میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای چهارمحال و بختیاری   

یکصد و پنجاه میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای ارتباطی استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، هیأت وزیران در جریان دومین سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری یکصد و پنجاه میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای شهر کرد ـ بروجن، بروجن ـ گندمال، گندمان ـ لردگان و دهاقان ـ بروجن و باغبتهادران به شهر کرد اختصاص داد.

پیش بینی و تأمین اعتبار لازم برای پروژه راه بروجن ـ لردگان، تسریع در احداث تأسیسات پل و راههای جایگزین محدوده مخزن سد کارون چهار و انجام مطالعات تکمیلی پروژه احداث راه آهن سراسری اصفهان ـ خوزستان از طریق استان چهارمحال و بختیاری از دیگر مصوبات هیأت وزیران در بخش راه استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

لینک

   احداث راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول در دست بررسی است   

احداث 77 کیلومتر راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مطالعه جامع احداث راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول توسط گروه مطالعه و امکان سنجی دفتر برنامه ریزی و تلفیق راهها در حال انجام است.

هم اکنون ارتباط جاده های شاهرود با استان گلستان از طریق جاده های شاهرود ـ گرگان، جاده شاهرود ـ آزادشهر و شاهرود ـ رامیان امکان پذیر است.

گفتنی است مطالعه و ایجاد ارتباط مستقیم میان شاهرود با علی آباد در سالهای گذشته توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به دلیل ممانعت سازمان حفاظت از محیط زیست متوقف شده بود که با سفر ریاست جمهوری به استانهای گلستان و سمنان مجدداً در دستور کار این شرکت قرار گرفت که منجمله آغاز مرحله عملیات اجرایی راهسازی در بخشهایی از استان گلستان شد ولی مجدداً به دلیل مخالفت سازمان محیط زیست متوقف شد که نهایتاً براساس تصمیم کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست  در سال 87 مطالعه و احداث این محور به وزارت راه و ترابری ابلاغ شد.

گفتنی است حدفاصل روستاهای ابر تا شیرین آباد در این محور موقعیت ویژه جنگلی دارد.

 

لینک

   همایش بین المللی cic اواخر مهرماه برگزار می شود   

همایش اجرای مؤثر کنوانسیون cic اواخر مهرماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، فراخوان مقاله همایش کنوانسیون بین المللی مسؤولیت مدنی ناشی از خسارت آلودگی نفتی (cic) توسط سازمان بنادر و دریانوردی منتشر شد.

موانع، چالش ها و راهکارهای اجرای مؤثر کنوانسیون cic در ایران، نقش دادگاهها و قضات در اجرای صحیح و مؤثر این کنوانسیون و بررسی تحلیل تجربه و رویه قضایی سایر کشورها درباره اجرای مؤثر کنوانسیون فوق از جمله محورهای موضوعی این همایش است.

براساس اعلام دبیرخانه این همایش، مقالات ارسالی به این همایش باید بر جنبه های تحلیل حقوقی محورهای موضوعی همایش و از لحاظ حقوق بین الملل، خصوصی و عمومی نه صرفاً توصیف مواد کنوانسیون باشد.

حداکثر مهلت برای ارسال چکیده مقالات دهم مرداد اعلام شده است.

گفتنی است متن انگلیسی و ترجمه فارسی کنوانسیون cic در پایگاه اینترنتی سازمان بنادر و دریانوردی به نشانی WWW.PMO.IR قابل دسترسی است.

 

لینک

   انتشار گزارش تحلیلی آماری سهم زیربخش های حمل و نقل 86 ـ 1380   

گزارش تحلیلی آماری سهم زیربخش های حمل و نقل در جا به جایی بار و مسافر 86 ـ 1380 منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دفتر اطلاعات و آمار حمل و نقل گزارش تحلیلی آماری سهم زیربخش های حمل و نقل در جا به جایی بار و مسافر طی سالهای 86 ـ 1380 را گردآوری و به معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل ارسال نمود.

این دفتر همچنین گزارش تحلیلی تصویر کلان و تحلیل وضعیت موجود حمل و نقل طی دولت نهم طی سالهای 86 ـ 1383 و گزارش شاخص های کلیدی بخش حمل و نقل و وزارت راه و ترابری در سال سوم برنامه چهارم توسعه را برای ارائه به کمیسیون عمران مجلس هشتم تکثیر نموده است.

توزیع کتاب جامع آماری حمل و نقل در سال 1385 به تمامی دفاتر و معاونت های ستادی و سازمانی و خرید و فروش کتابها و نرم افزارهای جدید از نمایشگاه بین المللی کتاب از دیگر اقدامات دفتر اطلاعات و آمار حمل و نقل طی این مدت بوده است.

لینک

   مجموعه مقررات گواهی نامه های نوع دوم منتشر شد   

آئین نامه های مجموعه مقررات گواهی نامه های نوع دوم نظام آموزش کارکنان دولت منتشر شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل مجموعه مقررات مربوط به گواهی نامه های نوع دوم (نظام آموزش کارکنان دولت) را منتشر کرد.

بر اساس این مجموعه مقررات گواهی نامه های آموزشی به دسته نوع اول شامل گواهی نامه هایی که در پایان دوره های پودمانهای آموزشی کوتاه مدت صادر می شود و نوع دوم شامل گواهی نامه هایی که از نظر استخدامی همطراز می گردد، تقسیم می شود.

همچنین گواهی نامه های نوع دوم نیز به انواع گواهینامه های مهارتی، تخصصی و تخصصی ـ پژوهشی تقسیم می شود.

برای کسب گواهینامه های مهارتی دارا بودن مدارک تحصیلی دیپلم متوسطه و گذراندن 1200 ساعت آموز در طول 10 سال و برای دریافت گواهی نامه های تخصصی مدرک تحصیلی فوق دیپلم و یک هزار ساعت آموزش در طول 8 سال الزامی است.

گواهی نامه های تخصصی ـ پژوهشی نیز به افرادی تعلق می گیرد که دارای مدرک تحصیلی لیسانس بوده و 800 ساعت آموزش را حداقل در 7 سال سپری کرده باشند. افزایش کارایی و اثربخشی در ارائه خدمات دولتی و بهبود میزان پاسخگویی به مردم، ارتقای سطح کیفی سرمایه انسانی بخش دولتی، توسعه آگاهی های عمومی کارکنان دولت، توانمند سازی مدیران، آماده سازی کارکنان دولت برای ارتقا به راه های شغلی بالاتر، رشد فضائل اخلاقی و ایجاد ارتباط شفاف و مشخص بین نظام آموزش کارکنان با سایر نظام های استخدامی از جمله اهداف صدرو این گواهی نامه های آموزشی است.

لینک

   برگزاری مراسم روز زن در اداره کل راه و ترابری استان مرکزی   

مراسم بزرگداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، در شب ولادت حضرت زهرا (س) مراسم تقدیر از کارکنان زن این اداره کل و خانواده های آنها در تالار نور شهرستان اراک برگزار شد.

در این مراسم که با حضور مدیر کل امور بانوان استانداری استان مرکزی برگزار شد، لوح تقدیر و هدایا به کارکنان زن اداره کل راه و ترابری استان مرکزی اهدا شد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی تحویل پروژه ها در اداره کل راه و ترابری استان سمنان   

دوره آموزشی تحویل پروژه ها در واحد آموزش اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان دوره آموزشی تحویل پروژه ها با هدف افزایش کارایی و دانش فنی و تکنیکی و نیز آشنایی بیشتر کارکنان با ضوابط و آئین نامه ها توسط واحد آموزش اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار گردید.

ترتیب انجام مراحل تحویل پروژه ها، نکات اجرایی، فنی و آئین نامه ها، روشهای جدید در تحویل روسازی از جمله fwp، شاخص RIR و HWD و آئین نامه ها، فرم های تحویل پرشده در این دوره آموزشی تدریس شد.

نمایندگان استانهای سمنان، خراسان شمالی، جنوبی، رضوی، گلستان و سمنان در این دوره آموزشی شرکت داشتند.

لینک

   تقدیر استانداری همدان از مدیر کل راه و ترابری این استان   

استانداری همدان از مدیر کل راه و ترابری استان همدان تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، نیکبخت، معاون پشتیبانی و توسعه منابع انسانی استانداری همدان همکاری و تلاش حسین علیزاده به خاطر کسب رتبه دوم برای این استان در کشور قدردانی کرد.

لینک

   رشد 65 درصدی ظرفیت بنادر در سال گذشته   

ظرفیت کانتینری بنادر کشور در سال 1386، بالغ بر 65 درصد رشد داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، ظرفیت کانتینری بنادر از 2300 TEM در سال 85 با 65 درصد رشد به 3800 هزار TEU در سال 86 رسیده است.

بنابراین گزارش عملیات کانتینری بنادر از 1660 هزار TEU در سال 1385 به 1967 هزار TEU در سال 1386 افزایش یافته است که رشد 5/18 درصدی را در این بخش نشان می دهد.

ظرفیت ناوگان نفتی کشور نیز از 6 میلیون تن در سال 1385 به 92/6 تن در سال 86 افزایش یافته است که گویای 3/15 درصدی در این زمینه است.

لینک

   جا به جایی 25 میلیون نفر با قطار در سال 1386   

25 میلیون نفر در سال گذشته از طریق بخش ریلی در کشور جا به جا شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 25 میلیون نفر در سال 1386 توسط ناوگان ریلی کشور جا به جا شده اند که این میزان نسبت به سال گذشته 4/17 درصد رشد داشته است.

میزان جا به جایی بار نیز در سال گذشته بالغ بر 6/1 میلیون تن بوده که نسبت به سال 1385، 7/6 برابر رشد را نشان می دهد.

همچنین در سال گذشته 177 کیلومتر از خطوط ریلی کشور بازسازی شده اند که در مقایسه با سال پیش از آن 34 درصد رشد داشته است.

لینک

   اول و دوم مردادماه دوره آموزشی اصول و مبانی ارتباطات برگزار می شود   

دوره آموزشی اصول و مبانی ارتباطات در وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دوره آموزشی اصول و مبانی ارتباطات اول و دوم مرداد در ساختمان شهید دادمان برگزار می شود.

محتوای این دوره آموزشی شامل اهمیت وسایل ارتباط جمعی، مفاهمی ارتباطات و انواع آن، وسایل ارتباطی نوین و ویژگی های وسایل ارتباط جمعی است که توسط آقای کامران نرجه، استاد دانشگاه آزاد اسلامی تدریس می شود.

این دوره آموزشی ساعت 30/8 الی 14 اول و دوم مرداد در ساختمان شهید دادمان برای کلیه کارکنان، کارشناسان و مدیران واحدهای ستادی وزارت راه و ترابری برگزار می شود.

لینک

   همایش ملی کاهش اثرات بلایای جوی و اقلیمی برگزار می شود   

همایش ملی کاهش اثرات بلایای جوی و اقلیمی مهرماه برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، همایش ملی کاهش اثرات بلایای جوی و اقلیمی 28 و 29 مهرماه 87 توسط مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی و دفتر بازسازی و حوادث غیرمترقبه استانداری اردبیل برگزار می شود.

تحلیل رخداد بلایای جوی، اقلیمی و ارزیابی اقتصادی سیستم های هشدار و پیش آگاهی، نقش مدیریت دانایی در کاهش بلایای جوی و اقلیمی، بلایای جوی و اقلیمی و راهکارهای کاهش خطرپذیری محصولات کشاورزی و بلایای جوی و تصادفات جاده ای از جمله محورهای این همایش سراسری است.

اطلاعات بیشتر درباره این همایش در پایگاه اینترنت اداره کل هواشناسی استان اردبیل به آدرس: WWW.ARDEBILMET.IR درج شده است.

لینک

   سمینار آموزشی رویکردهای نوین استراتژی برگزار می شود   

سمینار آموزشی رویکردهای نوین استراتژی ششم مردادماه برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سمینار آموزشی رویکردهای نوین استراتژی 9 صبح روز ششم مرداد در سالن اجتماعات ساختمان شهید دادمان برگزار می شود.

این سمینار با هدف بیان ویژگی های رویکرد نوین استراتژی، مقایسه رویکرد کلاسیک با رویکرد نوین استراژیک، بیان شرایط محیط کسب و کار در گذشته و حال، بیان نظریه های مهم در حوزه رویکرد نوین استراتژیک و عوامل اساسی تفکرات استراتژیک و با سخنرانی دکتر محسن کرمی، مدیر کل مرکز نوسازی و تحول اداری برگزار می شود.

لینک

   رشد 11 درصدی طول آزادراه ها در سال 1386   

طول آزادراه های کشور از سال 1386 نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزایش یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، طول آزادراههای کشور در سال 1386 به یک هزار و 628 کیلومتر رسیده که این میزان نسبت به سال قبل از آن 11 درصد رشد را نشان می دهد.

همچنین طی این مدت طول آزادراههای تحت پوشش ITS 90 درصد و طول بزرگراه ها و راه های اصلی نیز در سال 1386 به ترتیب 7/6 و 7/1 درصد رشد یافته است.

میزان جا به جایی کالا و مسافر در بخش جاده ای در سال 86 نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 8/2 و 5/0 درصد رشد داشته است.

گفتنی است رشد بهره وری کلید شاخص های جاده ای (TEP) در سال 86 به 3 درصد رسیده است که سبت به سال 1385، 4/30 افزایش داشته است.

لینک

   نصب بیش از یک هزار تابلوی ایمنی و سرعت گیر در جاده های استان همدان   

بیش از یک هزار تابلوی ایمنی و سرعت گیر در 2 ماهه نخست سال جاری در جاده های استان همدان نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، یک هزار و ده عدد بازتاب ایمنی در 2 ماهه اول سال جاری در محورهای ارتباطی استان همدان نصب و 576 عدد تابلوی سرعت گیر تعمیر و نصب شد.

همچنین طی این مدت 27 شاخه گاردریل، یک هزار و 640 تابلوهای اخطاری، انتظامی و 392 مترمربع تابلوهای اطلاعاتی نصب و تعمیر گردیده است.

در 2 ماهه اول سال 1387 همچنین 145 کیلومتر عملیات آزادسازی حریم راهها و دو دستگاه کنارگذر پل های بزرگ احداث شد.

 

لینک

   تحقق 78 درصدی اهداف برنامة چهارم توسعه در بخش جاده ای   

78 درصد از اهداف تعیین شده برنامه چهارم توسعه در بخش جاده ای تحقق یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، عملکرد بخش جاده ای در زمینه ترانزیت 2/4 میلیون تن بوده است که 17 درصد از پیش بینی قانون چهارم توسعه جلوتر بوده است.

میزان تحقق اهداف در بخش جا به جایی کالا و مسافر نیز به ترتیب 6/107 و 9/103 درصد بوده است.

وزارت راه و ترابری در زمینه احداث انواع راه ها نیز به طور متوسط 3/68 درصد از اهداف تعیین شده، محقق گشته که شاخص طول راههای اصلی و طول بزرگراه ها از بالاترین میزان تحقق به ترتیب به میزان 4/91 و 78 درصد برخوردار بوده اند.

لینک

   اختصاص 150 میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای چهارمحال و بختیاری   

 

150میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای ارتباطی استان چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، هیأت وزیران در جریان دومین سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری یکصد و پنجاه میلیارد ریال برای انجام عملیات اجرایی در محورهای شهر کرد ـ بروجن، بروجن ـ گندمال، گندمان ـ لردگان و دهاقان ـ بروجن و باغبتهادران به شهر کرد اختصاص داد.

پیش بینی و تأمین اعتبار لازم برای پروژه راه بروجن ـ لردگان، تسریع در احداث تأسیسات پل و راههای جایگزین محدوده مخزن سد کارون چهار و انجام مطالعات تکمیلی پروژه احداث راه آهن سراسری اصفهان ـ خوزستان از طریق استان چهارمحال و بختیاری از دیگر مصوبات هیأت وزیران در بخش راه استان چهارمحال و بختیاری بوده است.

لینک

   احداث راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول در دست بررسی است   

احداث 77 کیلومتر راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول در مرحله مطالعاتی قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مطالعه جامع احداث راه اصلی شاهرود ـ علی آباد کتول توسط گروه مطالعه و امکان سنجی دفتر برنامه ریزی و تلفیق راهها در حال انجام است.

هم اکنون ارتباط جاده های شاهرود با استان گلستان از طریق جاده های شاهرود ـ گرگان، جاده شاهرود ـ آزادشهر و شاهرود ـ رامیان امکان پذیر است.

گفتنی است مطالعه و ایجاد ارتباط مستقیم میان شاهرود با علی آباد در سالهای گذشته توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به دلیل ممانعت سازمان حفاظت از محیط زیست متوقف شده بود که با سفر ریاست جمهوری به استانهای گلستان و سمنان مجدداً در دستور کار این شرکت قرار گرفت که منجمله آغاز مرحله عملیات اجرایی راهسازی در بخشهایی از استان گلستان شد ولی مجدداً به دلیل مخالفت سازمان محیط زیست متوقف شد که نهایتاً براساس تصمیم کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست  در سال 87 مطالعه و احداث این محور به وزارت راه و ترابری ابلاغ شد.

گفتنی است حدفاصل روستاهای ابر تا شیرین آباد در این محور موقعیت ویژه جنگلی دارد.

لینک

   اصلاح یازده پیچ خطرناک در جاده های استان همدان   

یازده مورد پیچ خطرناک در دو ماه نخست سال جاری در جاده های استان همدان اصلاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، پیچ های خطرناک شهرستانهای ملایر، نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، کبودرآهنگ طی دو ماه نخست سال جاری اصلاح شده اند.

همچنین طی این مدت پنج تقاطع در شهرستانهای نهاوند، همدان، ملایر و کبودرآهنگ بررسی و اصلاح شدند.

تعمیر، مرمت و نگهداری 23 دستگاه پل، احداث و توفیق 4 دستگاه پل و احداث 3 مورد دوربرگردان و پارکینگ از دیگر اقدامات معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان همدان طی این مدت بوده است.

در بخش روسازی نیز 51 هزار و 630 متر مربع عملیات لکه گیری راههای آسفالته، 416 کیلومتر رگلاژ و تسطیح شانه و 18 هزار و 150 کیلومتر شانه سازی راههای آسفالته صورت گرفته است.

لینک

   کاهش تلفات ناشی از تصادفات در لرستان   

بر اساس آمار ارائه شده از سوی پزشکی قانونی استان لرستان، تعداد تلفات ناشی از  سوانح رانندگی برون شهری در این استان  در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 36 درصد کاهش یافته است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، عباس رضایی مدیرکل راه و ترابری استان  با اعلام این خبر گفت : با توجه به برنامه ریزیهای بعمل آمده در جهت افزایش ایمنی در سطح راههای لرستان و تعامل مناسبی که در بین دستگاههای درگیر در امر ایمنی حاصل شده است ، تعداد افرادی که از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه بر اثرحوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند ، نسبت به سه ماهة اول سال گذشته 69  نفر کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: طبق گزارشات ارسالی از پلیس راه ، عامل اکثر تصادفات رانندگی واقع شده در سطح راههای استان ، رعایت نکردن سرعت مطمئنه ، انحراف به چپ و عدم توانایی در کنترل وسایط نقلیه اعلام شده است.

لینک

   اصلاح 36 نقطه پرحادثه در راههای استان قزوین   

رئیس کارگروه تخصصی حمل ونقل حوادث غیر مترقبه استان قزوین ، از  اصلاح 36 نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی این استان در سالجاری خبر داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، سیدرضا موسوی در جلسه این کارگروه با بیان این خبر،  به شناسایی 36 نقطه پرحادثه زودبازده و دو نقطه دراز مدت اشاره کرد و گفت: برای اصلاح این نقاط 20 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است که نقاط زودبازده آن تا پایان امسال اصلاح می شود

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین ، نقاط پرحادثه شناسایی شده در محورهای مواصلاتی این استان را در مجموع 66 نقطه اعلام و اضافه کرد: همچنین 13 نقطه پرحادثه جاده های استان پارسال اصلاح شد

موسوی در ادامه با اشاره به اهداف کارگروه تخصصی حمل و نقل حوادث غیر مترقبه استان اظهارداشت: بررسی و اجرای

 دقیق دستور العمل های ستاد حوادث غیر مترقبه و بازنگری این دستور العمل ها در صورت لزوم و در نتیجه افزایش ایمنی

 و کاهش خسارات جانی و مالی در مواقع بروز بحران از اهداف این کارگروه است

مسعود حق لطفی معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین هم در این جلسه از اختصاص دو دستگاه پل مونتاژی متحرک با دهانه 30 و 45 متر به استان خبرداد و افزود: این پل ها برای بازگشایی راهها در مواقع بحرانی پیش بینی شده است

حق لطفی ، با اشاره به اینکه 67 درصد از تلفات سوانح جاده ای در استان قزوین در محل وقوع سوانح رخ می دهد اظهار داشت: این امر نشان دهنده شدت سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی استان قزوین است

سرهنگ سید افضل موسوی فرمانده پلیس راه استان هم ، علت 70 تا 80 درصد سوانح رانندگی استان را رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان اعلام کرد و خواستار اجرای دقیق این قوانین برای کاهش سوانح رانندگی شد

گفتنی است در این جلسه که در اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد، ضمن موافقت با پیش بینی اعتبار لازم برای خرید پنج دستگاه جرثقیل و اختصاص آن به شهرستان های استان،  درباره راه اندازی مراکز امدادرسانی در نقاط مختلف استان تصمیماتی گرفته شد.

لینک

   روشنایی پل موند در استان بوشهر به اتمام رسید   

اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راه و ترابری استان بوشهر اعلام کرد: 900 متر روشنایی بزرگترین پل جاده ای کشور به اتمام رسید.

 به گزارش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، طی این گزارش  عملیات احداث روشنایی پل سوم موند بزرگترین پل جاده ای کشور که در بهمن ماه سال 86 با حضور رحمتی وزیر راه و ترابری در سفر دوم ریاست جمهوری به استان بوشهر افتتاح گردید در تیرماه سال جاری  با اعتباری معادل 710 میلیون ریال تکمیل شد .

این پروژه شامل 28 پایه 9 متری و 6 پایه 12 متری می باشد و شامل 1 دستگاه تابلو تغذیه برق و امکانات جانبی می باشد .

گفتنی است پل  سوم موند در 25 کیلومتری شهر خورموج و در مجاورت پل موند قدیم واقع در محور بوشهر – اهرم – خورموج – کاکی – کنگان قرار گرفته است .

این پل از 7 بخش هریک بطول 100 متر در چهار دهانه برابر ( جمعاٌ 28 دهانه ) تشکیل شده است و به طول 700 متر شامل 28 دهانه 25 متری و عرض 8/11 می باشد و هر دهانه ی این پل متشکل از 5 عدد  شاهتیر پیش ساخته بتن آرمه ، هر یک  بوزن تقریبی 45 تن بوده، روی آنها یک دال بتن مسلح به ضخامت 20 سانتی متر بصورت درجا ریخته شده است.

عملیات احداث پل سوم موند از سال 1383 آغاز گردیده و در بهمن ماه 1386 به بهره برداری رسید.

 

لینک

   به مناسبت روز زن از بانوان اداره کل راه و ترابری ایرانشهرتقدیرو تشکر به عمل آمد   

مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر از بانوان اداره کل به عنوان الگوهای برتر و توانمند در عرصه کار و تلاش یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر، مدیر کل عنوان کرد:حساسیت مقام زن و دشواری وظایف او ،و سنگینی اموری که در خلقت بر عهده او نهاده شده بسیار دشوار و در عین حال ظریف و دقیق است .در این مراسم که با حضور مدیران و کارکنان این اداره کل برگزار شد، مدیر کل از بانوان اداره کل ادامه و تاسی از رفتار فاطمه (س) را  بیش از پیش خواستار شد در ادامه بیانات ، مدیر کل راه  جدیت و دقت بانوان در کار دستگاه را تا کید نمود ودر خاتمه هدایایی به رسم تجلیل  به  بانوان اداره کل اهدا شد.   

لینک

   بزرگراه های استان بوشهر شاهراه های اتصال به خلیج فارس   

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر  گفت: در  سه محور مواصلاتی استان، اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، 3 بزرگراه پیش بینی شده در دست احداث قرار داده است. که احداث این بزرگراهها حرکت شمال به جنوب و غرب به شرق استان بوشهر را به دیگر نقاط کشور میسر می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، مهندس هاشم علیپورفاز اذعان داشت: از جمله بزرگراههایی که هم اکنون مورد بهره برداری قرار گرفته است بزرگراه سیراف  می باشد که استان بوشهر را به استان هرمزگان وصل نموده که 190 کیلومتر آن زیر بار ترافیک رفته و 10 کیلومتر  باقیمانده آن نیز به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین از محورهای پرترافیک استان که دو مدخل ورودی شمال به جنوب و شرق به غرب استان به کشور می باشد و شهرستان دشتستان محل اتصال به این مدخل ها می باشد، بزرگراه برازجان- گناوه – دیلم  به طول 36 کیلومتر  که کار مطالعاتی آن انجام گردیده و هم اکنون 18 کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفته است و 18 کیلومتر باقیمانده آن در دست ساخت  و مورد بسازی (شامل روکش اسفالت و عرض محور) قرار گرفته است.

 علیپور فاز در ادامه افزود: بزرگراه مهم دیگر استان  بوشهر که ما را به شمال کشور متصل نموده ، بزرگراه بوشهر – شیراز به طول 135 کیلومتر می باشد که هم اکنون در دست مطالعه بوده  که 110 کیلومتر از این بزرگراه زیر بار ترافیک رفته و تنها 25 کیلومتر آن در دست ساخت می باشد. و ساخت بزرگراهها در  محورهای پررفت و آمد موجب افزایش ایمنی و کاهش بار ترافیک گردیده که از جمله اقدامات ارزنده اداره کل راه و ترابری استان می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر  در تشریح فعالیت های بخش راهداری نیز افزود: از جمله اقدامات ایمن سازی راههای استان بوشهر در سال های اخیر احداث 6 دستگاه تقاطع غیرهمسطح و به همراه آن رفع نقاط پرحادثه در محل تقاطع های مذکور بوده است. و  در بخش راه و ایمن سازی محورها در سال گذشته با احداث راههای استاندارد، ایمن و روان موجب کاهش 27 درصدی تصادفات در طول راههای استان شد  و توانست رتبه سوم در کا هش بار تصادفات در کشور را کسب نموده  و طی آماری از سوی اداره ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل و نقل کشور در سال 86  استان بوشهر رتبه دوم انجام عملیات روشنایی در جاده های کشور را به خود اختصاص داد.

این برآورد بر اساس درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها، تعداد و طول پروژه های در دست مطالعه و اجراء و بهره گیری از پیمانکاران و مشاورین ذیصلاح رتبه بندی گردیده و اجرای پروژه ها با ضریب 70% و مطالعات با ضزیب 30% مدنظر قرار گرفته است.

گفتنی است در حال حاضر  بزرگترین روشنایی گردنه های کشور در استان بوشهر قرار دارد.

همچنین از دیگر اقدامات اداره کل راه و ترابری استان بوشهر  در سال 86 در زمینه  ایمن سازی و نگهداری راهها ،تکمیل و رفع نقاط حادثه‌خیز تا پایان سال 86 به تعداد 19 پروژه، انجام کار روکش آسفالت به طول247 کیلومتر، بازسازی پل های حوزه استحفاظی به تعداد 172 دستگاه، مرمت پایه پل ها 120 دستگاه ، درزگیری  راههای حوزه استحفاظی به طول 150000 ، لکه‌گیری راههای استحفاظی 415000 مترمربع ، رنگ‌آمیزی و سند بلاست راههای شریانی 2585 مترمربع  و تنقیه پلهای کوچک 550 دستگاه  جهت ایمن سازی  نگهداری و جلوگیری از تصادفات احتمالی صورت گرفته است.

لینک

   اولین مرحله بسیج راهداری محوری راههای استحفاظی استان کرمانشاه   

اولین راهداری محوری حوزه راههای اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه به طول 60 کیلومتر در محور سه راهی قلعه شاهخانی به سمت میانراهان از راههای حوزه استحاظی شهرستان سنقر در حال اجرا می باشد. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عامریان رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه اظهار داشت این مرحله از بسیج  راهداری محوری در سال 87 با شرکت فعال ادارات راه و ترابری شهرستانهای کرمانشاه ـ روانسر و سنقر از تاریخ 8/4/87 با هدف انجام و تعمیرات ابنیه فنی , شانه سازی راه ـ     لکه گیری آسفالت ـ تنظیم قنو ها ـ نصب علائم و دیگر امورات راهداری در حال اجرا  می باشد .

وی بودجه در نظر گرفته را در این مرحله  یک میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار بسیج راهداری محوری در دیگر راههای استان در سال جاری صورت خواهد پذیرفت .

لینک

   شورای فنی در بخش حمل و نقل استان گلستان تشکیل می شود   

مدیر کل راه و ترابری استان گلستان از تشکیل شورای فنی در این بخش در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان،  مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت: این شورا با ابلاغ وزیر راه و ترابری و رؤسای ادارات کل راه و ترابری در سطح استان در راستای توجه به مسائل فنی و اجرایی فرا روی ادارات کل و اهمیت و تنوع مسائل و انسجام بخشی به تصمیم گیریهای فنی حمل و نقل جاده ای استان تشکیل میشود.

وی همچنین بهره برداری بهینه از رویکرد ها و رویه های اتخاذ شده و افزایش سطح کیفی و علمی تصمیم گیریها و پروژه ها و استفاده از دانش و تجربه متخصصین بومی ،دانشگاهی را از دیگر اهداف تشکیل این شورا دانست .

به گفته شورابی ساختار تشکیلاتی شورای فنی استان در بخش راه و ترابی شامل 11 عضو اعم از اداره کل راه و ترابری ،حمل و نقل و پایانه ها،حوزه راهسازی ،آزمایشگاه مکانیک خاک ،اساتید دانشگاه شرکتهای معتبر مهندسین مشاور ،عوامل فنی پیمانکاران یا انجمنهای صنفی مربوطه تشکیل می شود .

وی افزود بنا به ضرورت از کارشناسان  دیگر سازمانهای دیگر استان اعم از استانداری و فرمانداری و ... در این شورا دعوت به عمل می آید.

لینک

   88 درصد از جمعیت روستایی گلستان از راه آسفالته برخوردار هستند   

      معاون فنی اداره کل راه و ترابری گلستان اعلام کرد: در حال حاضر 5/59 درصد از راه های روستایی استان آسفالت شدند که بدین ترتیب جمعیتی بالغ بر 88 درصد از روستائیان گلستان را از راه آسفالته برخوردار کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس علی اکبر شاهینی گفت : بهره مند شدن این میزان از جمعیت روستایی از راه مناسب بر پایه برنامه ریزی اجرائی مسئولان استان مبنی بر آسفالت راه روستاهای با جمعیت بیشتر استان سبب شد که درصد روستانشینان گلستان 19 درصد از متوسط کشوری بیشتر باشد افزود : این عامل در کنار دیگر عوامل زیر بنائی نه تنها زمینه رشد و توسعه استان را فراهم آورده است بلکه در بسط عدالت اجتماعی و برخورداری روستاییان که از طبقه تولیدکنندگان و زحمتکشان اجتماعی می باشند موثر بوده است.

شاهینی  اضافه کرد : اکنون دو هزار و 235 کیلومتر راه با مشخصات ( آسفالته و شوسه) روستایی در استان وجود دارد که با تعریف حداقل یک راه برای هر روستای بالای 20 خانوار شبکه راه روستایی استان حداقل سه هزارو 94 کیلومترمی باشد.

وی به آسفالت یکهزارو 840 کیلومتر از مجموع راه های روستایی استان تا پایان سال 86 اشاره کرد و افزود : از آنجایی که بخشی از آسفالتهای انجام شده (365) کیلومتر آسفالت سرد هستند و عمر بسیاری از آنها به بیشتر از 15 سال رسیده است ضرورت دارد برای بازسازی و روکش آنها اقدام شود که اعتباری معادل 170 میلیارد ریال نیاز می باشد.

معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان گلستان همچنین به میزان راه روستایی مورد نیاز استان اشاره کرد و توضیح داد : برای رسیدن به حمل و نقل روستایی مطلوب و مناسب در گلستان که چهار هزار و 600 کیلومتر راه می باشد به ساخت 22 کیلومتر راه روستایی با مشخصات در یکصد کیلومتر مربع مساحت استان نیاز است.

مهندس شاهینی ادامه داد : در زمان حاضر در یکصد کیلومتر مربع مساحت استان حدود 15 کیلومتر راه  روستایی ساخته شده که با توجه به وسعت و کشاورزی بودن منطقه باید به رقم اشاره شده برسیم.

راه با مشخصات به راهی گفته می شود که زیر سازی شده و عرض آن استاندارد دارای ابنیه فنی و علائم نصب شده باشد.

آسفالت سرد، آسفالتی است که در مناطق کم باران استان و دور از کارخانه آسفالت گرم با انجام قیر پاشی و پخش مصالح سنگی در سطح راه انجام می شود و عموماً در دو لایه درشت دانه در زیر و ریز دانه در رو اجرا می شود.

لینک

   بهسازی و آسفالت راههای روستایی در استان لرستان   

در سه ماهه اول سال جاری ، حدود 110  کیلومتر از راههای روستایی استان لرستان آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس بزرگ زاده، معاون راههای روستایی اداره کل راه و ترابری استان ، ضمن اعلام این خبر گفت : از ابتدای  سال 87  تا کنون ، عملیات بهسازی حدود 160 کیلومتر از راههای روستایی استان به اتمام رسیده  و راه شکافی 52 کیلومتر از این راهها نیز پایان یافته است .

وی تصریح کرد : در طول سه ماهة اول  سال 87 ، اعتباری بالغ بر 64  میلیارد ریال بمنظورانجام عملیات راهشکافی ، بهسازی و آسفالت در سطح راههای روستایی استان هزینه شده است .

لینک

   عملیات اجرای روکش آسفالت محور قوچان – چناران ادامه دارد   

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی از اجرای عملیات روکش آسفالت در قسمتی از محور قوچان- چناران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمدرضا اکبری با بیان این مطلب که این پروژه تا ابتدای خردادماه سال جاری 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: طول مسیر اجرای این پروژه 26 کیلومتر و عرض آن 20 متر می باشد.

وی مبلغ کل قرارداد این پروژه را 54 میلیارد ریال عنوان کرد و اضافه کرد: با توجه به پیشرفت ریالی 46 درصدی پروژه، در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی آن در سه ماهه اول سال آینده به اتمام خواهد رسید.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از مسافران و رانندگان محترم خواست که با توجه به فعالیت 29 دستگاه ماشین آلات راهسازی در این محور، هنگام تردد به علائم موجود در مسیر کاملا توجه کنند و احتیاط کامل را مبذول دارند.

به گفته اکبری برای اجرای این پروژه تاکنون 74 هزار تن آسفالت مصرف شده است.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری فارس:برای کاهش تصادفات تمام دستگاهها باید بسیج شوند   

مدیر کل راه و ترابری فارس و رئیس شورای حمل و نقل استان گفت : با توجه به کاهش تصادفات و تلفات انسانی در سال گذشته باز هم کافی نیست و برای کاهش بیشتر یک عزم ملی را می طلبد و تمام مدیران باید برای این امر مهم بسیج شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس حیدر نوروزی در جلسه شورای حمل و نقل استان که با حضور مدیران وزارت راه و ترابری در استان فارس تشکیل شده بود، بیان داشت: با وجود اینکه حجم کار در فارس زیاد است و از ملزومات اجرای کار نیز وقت و اعتبار کافی است با تلاش  شبانه روزی سعی خواهیم کرد پروژه ها بموقع به بهره برداری برسند.

در ادامه جلسه  مهندس صابری مسئول نظارت راه آهن شیراز _ اصفهان گزارشی در خصوص پیشرفت فیزیکی و وضعیت فعلی اعتباری و عملیاتی پروژه ارائه داد و تصریح کرد : راه آهن شیراز _ اصفهان که شامل 7 قطعه میباشد که قطعات 1 و 2  از اصفهان 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به اتمام رسیده و قطعه 3 به طول 130 کیلومتر از 55 درصد پیشرفت برخوردار می باشد.

وی اذعان داشت : قطعه 4 به طول 107 کیلومتر از60 درصد پیشرفت فیزیکی ، قطعه 5 به طول 41 کیلومتر از 80 درصد پیشرفت و قطعه 7 به طول 57 کیلومتر از 75 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار می باشد و کل پروژه مجموعاً 75 درصد پیشرفت فیزیکی  دارد.

مهندس صابری تصریح کرد: پروژه راه آهن شیراز _ اصفهان دارای 22 ایستگاه می باشد که ایستگاههای اصفهان تا شهر رضا به پایان رسیده و ایستگاه آباده ، اقلید 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مسئول نظارت راه آهن شیراز _ اصفهان در خصوص وضعیت ایستگاه شیراز متذکر شد : 66 هکتار زمین برای ایستگاه شیراز نیاز می باشد که 33 هکتار تملک شده و 33 هکتار دیگر نیز با همکاری استانداری فارس در دست تملک می باشد.

مهندس سجاد فر معاون سازمان حمل و نقل و پایانه های استان در خصوص طرح بنگاههای زود بازده در سه ماهه 86 و تشکیل کمیته ایمنی و مصوبات آن توضیحاتی ارائه نمود .

سرهنگ داریوش بهادری فرمانده پلیس راههای استان با اشاره به آمار تلفات و تصادفات خاطر نشان ساخت : در( سال 86 ) 303 نفر کاهش تلفات انسانی به نسبت مدت مشابه در سال گذشته داشتیم و رتبه دوم کشور را در کاهش تلفات انسانی کسب نمودیم.

وی افزود : در سه ماهه اول 87 نیز 68 نفر معادل 19 درصد کاهش تلفات به نسبت سال گذشته داشته ایم.

فرمانده پلیس راههای استان با اشاره به این مطلب که بیشترین تلفات انسانی در بحث تصادفات رخ به رخ می باشد گفت : با احداث بزرگراهها و جداشدن باند رفت و برگشت در استان عامل مهمی در کاهش تلفات انسانی می باشد .

وی با اشاره به اجرای تکنولوژی های جدید و اقدامات نوین اداره کل را ه و ترابری در جهت ایمنی بیشتر محور ها تصریح کرد : خط کشی های لرزاننده ، شیارهای لرزشی و محور های جدید الاحداث علت عمده کاهش تلفات انسانی بوده و نقش عمده ای داشته اند.

سرهنگ بهادری اذعان داشت : همه دستگاهها باید با هم همکاری کنند و یک سیستم قوی و محکمی وجود داشته باشد که مشکل تصادفات و کشته شدن انسانها کم شود و برای جان انسان ارزش قائل شوند.

شایان ذکر است که در جلسه شورای حمل و نقل پیشنهاداتی توسط مدیران کل ارائه شد و توسط

دبیر شورای حمل و نقل صورتجلسه و برای تصویب به وزارت راه و ترابری ارسال گردید.

لازم به ذکر است که شورای حمل و نقل استان به ریاست مدیر کل راه و ترابری فارس و نائب رئیس این شورا  مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها و مدیر کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ، مدیر کل فرودگاههای استان ، رئیس هواپیمایی جمهوری اسلامی شعبه شیراز ، مدیر کل هواشناسی ، مدیر کل راه و ترابری لارستان ، رئیس حوزه نظارت بر کنترل پروژه های مرکز شیراز و رئیس حوزه نظارت راه آهن شیراز _ اصفهان اعضای این شورا می باشند. 

لینک

   بازدید امام جمعه و و نماینده ولی فقیه از اداره کل راه و ترابری کرمانشاه   

آیت ا... علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه ضمن بازدید از اداره کل راه و ترابری استان نماز ظهر و عصر را در نمازخانه جدید التاسیس این اداره کل اقامه کرد .

به گزارش اداره کل  راه و ترابری استان کرمانشاه، در این مراسم عبادی معنوی که مدیر کل , معاونین , روسای ادارات و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان حضور داشتند ابتدا حجت الاسلام فتح الهی در خصوص زحمات مجموعه همکاران راه و ترابری استان در جهت ایمن سازی جاده ها و توسعه شبکه راههای استان مطالبی را بیان کرد.

سپس امام جمعه کرمانشاه ضمن تشکر و تقدیر از احداث نمازخانه جدید و حضور مستمر کارکنان  در نماز جماعت و مراسم های  مختلف  مذهبی همگی را به تقوی هرچه بیشتر الهی دعوت کرد.

وی سپس در خصوص مباحث اخلاقی و سیره نبوی و ائمه اطهار و تزکیه نفس بیانات شیوایی را ایراد نمودند در خاتمه کارکنان راه و ترابری در غم فراق و فقدان یکی از همکاران ضمن قرائت فاتحه برای وی از خداوند متعال آمرزش و مغفرت  طلب کرد.  

لینک

   برگزاری همایش کارشناسان راهداری اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

اولین همایش کارشناسان راهداری ادارات  ستادی و شهرستانهای تابعه راه و ترابری  استان زنجان به منظور آموزش ،توجیه و تبادل اطلاعات در بخشهای مختلف راهداری برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، در این جلسه مهندس وثوقی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان زنجان با اشاره به بحث راهداری که وظیفه اصلی ادارات کل راه و ترابری می باشد ، گفت : راهداری و نگهداری راهها و محورهای ارتباطی استان از  وظایف اصلی ادارات راه و ترابری استانها می باشد و  با توجه به وسعت راهها و حساسیت امر نگهداری که با جان و مال مسافران و رانندگان در ارتباط است ، ما نیازمند توجه هر بیشتر به افزایش توان و تقویت بدنه کارشناسی این بخش در راستای نگهداری اصولی ،فنی و مکانیزه ی راهها هستیم .

وی افزود: توجیه و آموزش مداوم کارشناسان  شاغل در  این بخش از  اهمیت بسزایی برخوردار بوده و نظارت صحیح  و به روز به عملکرد پیمانکاران  راهداری را از وظایف مهم کارشناسان راهداری بر شمردند.

در ادامه این جلسه مشکلات و مباحث مختلف از سوی کارشناسان مطرح و در خصوص ضعف و قوت های این بخش بحث و تبادل نظر شد.

لینک

   عروج ملکوتی جانباز شیمیایی اداره کل راه و ترابری اردبیل   

جانباز شیمیایی و آزاده سرافراز هشت سال دفاع مقدس و کارمند اداره کل راه و ترابری استان اردبیل به دیار باقی شتافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، مرحوم حسن اصغرزاده کارمند شاغل اداره کل راه و ترابری استان اردبیل بر اثر مجروحیت شیمیایی در مناطق جنگی 12/4/87 دعوت حق را لبیک گفته به ملکوت اعلا پیوست .

بنا براین گزارش مدیر کل و کارکنان اداره کل راه و ترابری و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و اقشار مردم شهید پرور استان در مراسم تشیع جنازه آن مرحوم شرکت نموده و از درگاه خداوند متعال صبر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم مسئلت کردند .

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری فارس   

طی حکمی از سوی مهندس حیدر نوروزی سهیل کمال زاده به سمت معاون اداره نظارت در حوزه معاونت راهسازی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در این حکم آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و تلاش و جدیت  در انجام وظایف محوله زیر نظر مسئول مربوطه موفق و موید باشید.

لینک

   کلنگ فاز سوم راه زنجان – گیلوان – منجیل به زمین زده شد   

همزمان با میلاد  امام محمد باقر (ع) کلنگ فاز سوم راه زنجان – گیلوان – منجیل با حضور مسؤلان استانی  به زمین  زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، در این مراسم که استاندار زنجان و برخی از مسؤلان استان و شهرستان طارم  حضور داشتند مهندس فاطمی ،مدیر کل راه و ترابری استان زنجان به تشریح مشخصات این راه پرداخت و گفت: طول این پروژه 88 کیلومتر است که در چهار قطعه در حال احداث می باشد.

وی ادامه داد: قطعه اول این پروژه از سال 85 آغاز شده که به طول 7 کیلومتر می باشد و در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. قطعه دوم نیز به طول 24 کیلومتر به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر در حال حاضر در دست مطالعه می باشد .

وی تصریح کرد: عملیات  احداث قطعه سوم نیز با طول 22 کیلومترآغاز خواهد شد که امیدواریم طبق برنامه پیش بینی شده به اتمام برسد.

در ادامه مهندس نوذری ، استاندار زنجان با اشاره به پتانسیل و ویژگی های خاص شهرستان طارم گفت : با ساخت این  راه ،ارتباط مرکز استان با شهرستان طارم و شمال آسانتر می شودو این امکان فراهم خواهد شد که از ظرفیت های بالای این شهرستان در بخش های مختلف بهره برداری شود چرا که منطقه طارم نقطه اتصال استان زنجان به شمال کشور می باشد .

لینک

   عروج ملکوتی جانباز شیمیایی اداره کل راه و ترابری اردبیل   

جانباز شیمیایی و آزاده سرافراز هشت سال دفاع مقدس و کارمند اداره کل راه و ترابری استان اردبیل به دیار باقی شتافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، مرحوم حسن اصغرزاده کارمند شاغل اداره کل راه و ترابری استان اردبیل بر اثر مجروحیت شیمیایی در مناطق جنگی 12/4/87 دعوت حق را لبیک گفته به ملکوت اعلا پیوست .

بنا براین گزارش مدیر کل و کارکنان اداره کل راه و ترابری و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و اقشار مردم شهید پرور استان در مراسم تشیع جنازه آن مرحوم شرکت نموده و از درگاه خداوند متعال صبر جزیل برای بازماندگان آن مرحوم مسئلت کردند .

لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری فارس   

طی حکمی از سوی مهندس حیدر نوروزی سهیل کمال زاده به سمت معاون اداره نظارت در حوزه معاونت راهسازی منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، در این حکم آمده است: امید است با استعانت از خداوند متعال و تلاش و جدیت  در انجام وظایف محوله زیر نظر مسئول مربوطه موفق و موید باشید.

لینک

   کلنگ فاز سوم راه زنجان – گیلوان – منجیل به زمین زده شد   

همزمان با میلاد  امام محمد باقر (ع) کلنگ فاز سوم راه زنجان – گیلوان – منجیل با حضور مسؤلان استانی  به زمین  زده شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، در این مراسم که استاندار زنجان و برخی از مسؤلان استان و شهرستان طارم  حضور داشتند مهندس فاطمی ،مدیر کل راه و ترابری استان زنجان به تشریح مشخصات این راه پرداخت و گفت: طول این پروژه 88 کیلومتر است که در چهار قطعه در حال احداث می باشد.

وی ادامه داد: قطعه اول این پروژه از سال 85 آغاز شده که به طول 7 کیلومتر می باشد و در حال حاضر 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. قطعه دوم نیز به طول 24 کیلومتر به دلیل کوهستانی و صعب العبور بودن مسیر در حال حاضر در دست مطالعه می باشد .

وی تصریح کرد: عملیات  احداث قطعه سوم نیز با طول 22 کیلومترآغاز خواهد شد که امیدواریم طبق برنامه پیش بینی شده به اتمام برسد.

در ادامه مهندس نوذری ، استاندار زنجان با اشاره به پتانسیل و ویژگی های خاص شهرستان طارم گفت : با ساخت این  راه ،ارتباط مرکز استان با شهرستان طارم و شمال آسانتر می شودو این امکان فراهم خواهد شد که از ظرفیت های بالای این شهرستان در بخش های مختلف بهره برداری شود چرا که منطقه طارم نقطه اتصال استان زنجان به شمال کشور می باشد .

 

لینک

   یکی از کارکنان راه و ترابری کرمانشاه دارفانی را وداع گفت   

یکی از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه  بر اثر عارضه سکته قلبی دارفانی را وداع گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مرحوم عبدالرضا ابراهیم پوریان از کارمندان رسمی و در پست معاونت اداره بودجه وبرنامه ریزی وآموزش این اداره کل فعالیت داشت و شخصی بسیار کوشا و فعال بود.

لینک

   مطالعات طرحهای زیربنایی مهمترین برنامه شورای هماهنگی حمل و نقل گلستان است   

رئیس شورای هماهنگی حمل و نقل استان و مدیر کل راه و ترابری  مطالعات و اجرای طرحهای تخصصی و زیربنایی در بخش حمل و نقل استان و همفکری با بخشهای مختلف را از مهمترین برنامه سال جاری شورای حمل و نقل استان عنوان کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس محمد تقی جوان شورابی در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و کارگروه تخصصی گفت : ارائه طرحهای مهم و جامع دارای توجیه به وزارت متبوع و استان که در روند پیشرفت و توسعه استان موثر باشد نیز از دیگر برنامه های این شورا در سالجاری می باشد . وی با بیان اینکه در سال گذشته شورا در جهت همسو کردن دستگاههای بخش حمل و نقل در فعالیتهای زیر بنایی موفق عمل نموده افزود این هماهنگیها همچنان در سالجاری تداوم دارد .

وی در خصوص عملکرد کار گروه تخصصی حمل و نقل استان در مواجه با حوادث غیر مترفبه سال گذشته را بسیار منطقی و با برنامه ریزی عنوان نمود و اضافه کرد :

 همواره استان ما را آتش سوزی و سیل تهدید می کند و انتظار می رود اعضاء کار گروه تمهیدات و امادگی لازم را داشته باشند .

شورای حمل و نقل استان از مدیران کل و روسای راه و ترابری ،هواشناسی ،حمل و نقل و پایانه ها ،فرودگاه ،راه آهن ،حوزه راهسازی ،بنادر و کشتیرانی ،آزمایشگاه مکانیک خاک تشکیل می شود .

لینک

   مدیر کل جدید هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل معرفی شد   

مدیر کل جدید دفتر هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، حمزه علی بخشی از سوی محمد جعفر اکرام جعفری معاون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان مدیر کل دفتر هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل منصوب شد.

لینک

   بیش از 90 درصد اهداف حمل و نقل کشور محقق شده است   

91 درصد اهداف تعیین شده در بخش های حمل و نقلی کشور محقق شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، متوسط درصد تحقق این شاخص در بخش جاده ای 78 درصد، در بخش ریلی 6/81 درصد، در بخش دریایی 2/92 درصد و بخش هوایی 5/107 درصد بوده است.

در بخش جا به جایی مسافر، بخش هوایی با 4/119 درصد، بیشترین تحقق و بخش ریلی 101 درصد در زمینه تحقق اهداف پیشرفت داشته است.

در زمینه حمل بار نیز بخش جاده ای با 7/11 درصد بیشترین میزان تحقق اهداف را در بخش ترانزیت کالا نسبت به سایر بخش ها و احداث آزادراهها نیز  5/35 پیشرفت در میزان تحقق  اهداف از پیش تعیین شده داشته است.

شاخص کالای جا به جا شده به تعداد و کارکنان در بخش ریلی با 8/103 درصد  بالاترین میزان تحقق را در بخش ریلی داشته است و شاخص احداث خط جدید  7/53 درصد پ1یشرفت داشته است.

براساس این گزارش شاخص ظرفیت کانتینری بنادر با 141 درصد بالاترین میزان تحقق و رشد بهره وری کلیه عوامل 57 درصد از  اهداف برنامه محقق شده است.

در بخش هوایی و شاخص حمل بار خارجی 2/139 از اهداف برنامه محقق شده است و  در شاخص حمل بار داخلی طبق برنامه  1/55  از اهداف برنامه محقق شده است.

 

لینک

   ساخت آزادراه کنارگذر شمالی مشهد 62 درصد پیشرفت داشته است   

 

تاکنون 20 کیلومتر از مسیر آزادراه کنار گذر شمالی مشهد در دو لایه آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه آزادراه های خراسان رضوی,  این پروژه توسط وزارت راه و ترابری در جهت تکمیل طرح جامع مشهد مقدس دومین کلانشهر مذهبی جهان اجرا می شود.

عملیات احداث کنار گذر شمالی مشهد با اعتباری حدود 1120 میلیارد ریال از مهر ماه 84 آغاز و طبق برنامه زمان بندی شده در 48 ماه اجرا خواهد شد و تاکنون 62 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

بنابر این گزارش تاکنون 90 درصد عملیات خاکی و 90 درصد عملیات ساخت ابنیه فنی کوچک مسیر انجام شده است و کار اجرایی 5 تقاطع غیر همسطح نیز آغاز شده است.

شایان ذکر است  این پروژه به طول 72 کیلومتر و با احتساب جزیره میانی 44 متر عرض دارد که در 4 قطعه با مشارکت وزارت راه و ترابری و آستان قدس رضوی و بانک ملی در حال اجرا می باشد.

 

لینک

   ساماندهی 7 تقاطع فرعی به اصلی در جاده مشهد - نیشابور انجام شد   

 رییس نمایندگی راه و ترابری بخش احمدآباد گفت: عملیات ساماندهی ورودی 7 روستا در  جاده مشهد - نیشابور توسط پرسنل این نمایندگی به اتمام رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، محمد ابراهیم زاده با بیان این مطلب افزود: تقاطعهای فرعی به اصلی در طول محورها همواره از نقاط پر حادثه محسوب می شوند که از سال گذشته اصلاح این تقاطع ها برابر دستور العمل اجراء وزارت مبتوعه در دستور کار اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی قرار گرفته است.

وی افزود: با اجرای این طرح ورودی فرعی به اصلی در روستاهای جمالده، قاسم آباد، امان آباد، پیوه ژن، دیزباد، درخت سپیدار و باغچه اصلاح و ایمن سازی گردیده است.

وی بیان داشت: عملیات ساماندهی ورودی این روستاها باعث تسهیل رفت و آمد برای بیش از هزار  خانوار  ساکن در روستاهای فوق شده است.

گفتنی است حوزه استحفاظی نمایندگی راه و ترابری احمدآباد شامل 30 کیلومتر بزرگراه، 196 کیلومتر راه روستایی و 287 کیلومتر راه بین شهری است.

 

لینک

   بهره برداری از آسفالت و بهسازی راه دستجرده به دهلق در کرمانشاه   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از بهره برداری و آسفالت راه روستایی دستجرده به دهلق خبر داد .

مهندس نریمان جلیلیان افزود : طول راه روستایی مربوطه حدود 17 کیلومتر بوده و با اتمام عملیات آسفالت و بهسازی ده روستا از این راه بهره مند خواهند شد . جلیلیان هزینه مصرفی جهت راه مذکور را حدود13400 میلیون ریال از اعتبارات بانک جهانی عنوان کرد.

لینک

   راه و ترابری گلستان ، امسال 98 پروژه عمرانی را در دست اجرا دارد   

 

مدیر کل راه و ترابری گلستان از در دست اجرا بودن 89 پروژه عمرانی در بخش راه های اصلی ، فرعی و روستایی این اداره کل خبر دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس « محمد تقی جوان شورابی » گفت : از این تعداد 54 پروژه تکمیل ، زیر سازی و بهسازی آسفالت راه روستایی است و در 35 پروژه نیز عملیات راهداری ، راهسازی ، بهسازی و روکش آسفالت راه های اصلی و فرعی انجام می شود.

به گفته وی ، برای پروژه های راه روستایی میزان 784 میلیارد و 422 میلیون ریال اعتبار و راه منطقه ای ( اصلی و فرعی ) 73 میلیارد و 526 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و ریاست جمهوری تأمین می شود.

شورابی ادامه داد : در صورت تأمین اعتبارات مورد نظر و به موقع ، این پروژه ها تا پایان سال مالی 87  به پایان می رسد.

وی افزود : علاوه بر پروژه های فوق ، پروژه های ملی دیگری در بخش راه و ترابری گلستان وجود دارد که هم اکنون در مرحله تبادل موافقت نامه است و به این تعداد اضافه می شود.

 

لینک

   تقدیر معاون راهداری و هماهنگی امور استانها سازمان راهداریاز اداره کل راه گلستا   

معاون راهداری و هماهنگی امور استانها سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از تلاش مجموعه راه و ترابری گلستان در راستای ایفای نقش راهداری پویا و مشارکت با بخش خصوصی آنان تقدیر به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان|،  «عبدالهاشم حسن نیا» که به همراه مدیرکل نگهداری راه و ابنیه سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به گلستان سفر کرده و از نزدیک در جریان تلاش راهداران در طول راههای شریانی استان قرار گرفته بود، مراتب تقدیر و تشکر خود را طی نامه ای از مدیرکل و کارکنان راه و ترابری استان به عمل آورد.

در متن این نامه آمده است : با عنایت به بازدید اخیر اینجانب از راههای حوزه استحفاظی آن اداره کل و مشاهده حضور مستمر ، جدی و پر نشاط توام با نظم همکاران راهدار در طول راه های شریانی استان که در راستای ایفای نقش راهداری پویا با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا بود، ملاحظه شد.

لذل بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از جنابعالی و همکاران آن اداره کل به عمل آورده و سلامتی و توفیق کلیه راهداران را در راه خدمت به مردم شریف منطقه و کلیه کاربران راه از خداوند متعال خواهانم.

لینک

   اهداء37 واحد خون توسط پرسنل اداره کل راه وترابری گیلان   

همزمان با ولادت با سعادت امام محمد تقی (ع) حضرت جواد الائمه و در پی استقبال همکاران نسبت به اهداء خون درجهت حمایت ازبیماران تالاسمی و اهداء زندگی به هموطنان نیازمند ،اداره کل راه وترابری گیلان اقدام به برگزاری مراسم اهداء خون کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گیلان ، این مراسم که با هماهنگی سازمان انتقال خون با اعزام یک واحد دستگاه سیارانتقال خون درمحل اداره کل راه وترابری گیلان بر گزار شد ،37 نفرازهمکاران نیکوکار نسبت به اهداء خون اقدام نمودند .

لازم به ذکراست هرسه ماه یکبار این اقدام توسط پرسنل اداره کل راه وترابری گیلان انجام می شود.

 

لینک

   معاون عمرانی استانداری فارس طی نامه ای از مدیر کل راه و ترابری فارس تقدیر کرد   

در پی کاهش تلفات حوادث رانندگی برون شهری به میزان 2/21 درصد در استان فرس ، معاون امور عمرانی استانداری فارس طی نامه ای از حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس تشکر کرد و از وی خواست با همکاری های هر چه بیشتر در اجرای راهکارهای مؤثر در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی کمک کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس مهندس صمد رجاء در این نامه تصریح کرده است : حسب گزارش وزیر راه و ترابری با توجه به همدلی و همفکری و مجاهدت همه جانبه دستگاههای مسئول در امر ایمنی حمل و نقل ، تلفات حوادث برون شهری حوادث رانندگی استان در سال 86 به میزان 2/21 درصد نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.

بدین وسیله از جنابعالی و همکاران محترمتان که در این امر نقش مهمی داشته اید تشکر و قدر دانی می گردد. امید است با استمرار و تعامل تنگاتنگ و اجرای راهکارهای مؤثر شاهد استمرار و کاهش تصادفات و تلفات رانندگی در سطح استان باشیم.

لینک

   سومین همایش راهداری منطقه 3 کشوردر فارس برگزار شد   

سومین همایش راهداری منطقه 3 کشور در دو روز متوالی در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، طی این مراسم که با حضور عبدالهاشم حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانها ، علی ناوی مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راهها ، عزیز فیلی مدیر کل اداره نگهداری راه و ابنیه وزارت راه و ترابری ، احمد خواست خدایی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان ، حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس و معاونین راهداری و رؤسای ادارات نگهداری، ایمنی و ماشین آلات ادارت راه و ترابری هفت استان جنوبی کشور تشکیل شد، تک تک اعضاء سخنرانی نمودند و به بیان مشکلات و پیشنهادات اصولی پرداختند.

در ابتدای جلسه حیدر نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس پس از خوش آمد گویی و خیر مقدم به میهمانان ، به بیان گزارش مختصری از وضعیت راههای استان پرداخت و گفت : استان فارس باوسعتی حدود 124000کیلومتر مربع و در حال حاضر با دارا بودن 555 کیلومتربزرگراه و1255 کیلومتر راه اصلی و 4858 کیلومتر راه روستایی از نظر طول راهها در کشور مقام اول را دارد .وی به شناسایی نقاط پرحادثه و برطرف سازی آنها با همکاری اداره پایانه ها و پلیس راه از سال 85 به عنوان مهمترین اقدام اداره راه اشاره کرد و تغییرات اساسی در استان را در شناسایی پل ها ، بازسازی و ساماندهی پاسگاههای پلیس ، روکش محور های شیراز به فیروز آباد ، شیراز - جهرم ، داراب- بندر عباس ونیریز- قطرویه دانست. وی همچنین به بیان تغییرات مهم در حوزه روشنایی ، ماشین آلات ، راهسازی و توسعه راههای استان پرداخت و در اشاره به تصادفات ورودی های شیراز گفت : در بحث توسعه راهسازی و ساخت و توسعه راههای استان متوجه این نکته شدیم که بیشترین تصادفات در ورودیهای شهر شیراز صورت میگرفت، پس حدود 30 کیلومتر ورودی های شهر شیرازبه بزرگراه را گسترش دادیم .

نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس در ادامه سخنان خود به افتتاح همزمان 3 پروژه بزرگ شیراز - اصفهان ، شیراز - بوشهر ، تنگ ابوالحیاط و بازگشایی محور دشت ارژن- کازرون  و پروژه شیراز - بوشهر از طریق محور جم- فیروز آباد اشاره کرد.

وی متذکر شد : در سال گذشته ارتباط بسیار خوبی بین این اداره و ادارات حمل و نقل و پلیس راه بوجود آمد که باعث کاهش چشمگیر تصادفات در سال 86 شد.

مدیر کل راه و ترابری فارس سخنانش را با بیان پیشنهاداتی به وزارت راه و ترابری به پایان رساند که برخی از این پیشنهادات عبارت بودند از : قانونمند کردن روابط بین پلیس راه و اداره کل ، شناسایی شرکت هایی که در بحث راهداری فعال هستند ، کنترل و نظارت بر فعالیت مشاوران در حوزه راهداری ، تحویل راههای عشایری به اداره کل و مواردی از این قبیل.

در ادامه جلسه مهندس خواست خدایی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان ضمن خیر مقدم به میهمانان و تشکر از میزبانان این همایش به بیان وضعیت حمل و نقل و پایانه های استان پرداخت و گفت : استان فارس بیش از 10 درصد از ناوگان باری کشور را شامل میشود و بیش از 10 در صد رانندگان کشوردر استان فارس قرار گرفته اند.وی همچنین اضافه کرد: استان فارس دارای 108 شرکت مسافربری و 183 شرکت باربری است که در این میان  171 شرکت در امر بار و 12 شرکت در عرصه فرآورده های نفتی فعالیت دارند.

خواست خدایی در پایان سخنانش به افزایش محصولات کشاورزی ، افزایش 2 میلیونی بار نسبت به سال 85 ، وجود 2 مرکز آموزش برای رانندگان در استان ، ساخت و بهسازی 205 مدرسه حاشیه راهها، هماهنگی با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان جهت آموزش در مدارس بین راهی و مدارس برون شهری و آموزش 50 تا 60 هزار دانش آموز پرداخت.

در ادامه جلسه ناوی مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راهها به بیان نقطه نظرات خود پرداخت و از حاضرین درخواست کرد با بیان پیشنهادات خود و ارائه کارهای جدید و بدیع در برطرف شدن هر چه بیشتر مشکلات اجرایی کمک کنند تا این کارگاه به نتایج بهتری دست یابد.

پس از وی ، حسن نیا معاونت راهداری و هماهنگی استانها در وزارت راه و ترابری پس از تشکر و خوش آمد گویی  طی سخنانی با اشاره به وسعت استان و تعداد پروژه های راهداری و همچنین اهمیت مدیریت بر راهها و سرویس دهی مناسب اظهار داشت: استان فارس 25 درصد از سرزمین ایران را به خود اختصاص داده است. وی از شرکت کنندگان در این همایش خواست برای این جلسات اهمیت خاصی قائل باشند و با یک جمع بندی صحیح تاثیر بسزایی در روند پیشرفت کارها داشته باشد.

  در ادامه جلسه فیلی مدیر کل اداره نگهداری راه و ابنیه  توجه به عملیات زود بازده در بحث راهها و اصلاح و رفع نقاط پر حادثه  را پر اهمیت دانست و از مسئولین امر خواست در سال جاری 10 درصد از پل های استان راکه 15هزار میلیارد تومان سرمایه آنهاست تعمیرات جزئی و کلی کنند.

مهندس امیری معاون راهداری اداره کل راه و ترابری فارس در ادامه جلسه استان فارس را پل ارتباطی استانهای حاشیه جنوبی خواند و سابقه تاریخی استان فارس و وجود مراکز تاریخی و مراکز سیاحتی و جذب توریست را دلایل اصلی بالا رفتن آمار ترافیک جاده ای استان و تبدیل شدن استان به یکی از محور های پر ترافیک کشور اعلام کرد  و این امر را دلیلی دانست  تا یکی از دغدغه های اصلی اداره کل راه و ترابری کاهش تلفات جاده ای باشد.وی پس از ارائه آماری از تعداد پل ها و دستگاههای ماشین آلات با مقایسه تلفات سالهای اخیر گفت : جاده های فارس در سال 85 ( تعداد 1504 ) نفر کشته داشته اند که این آمار در سال 86 به تعداد 300 نفر کشته کاهش یافته است و بیشترین تلفات جاده ای در محور های شیراز _ اصفهان ، شیراز _ کازرون و شیراز _ بندر عباس داریم که این تصادفات عموماً بین سواری و موتور سیکلت اتفاق می افتد . آمار نشان داده است مقصران بیشتر تصادفات افراد بی سواد بوده اند و رانندگان با تحصیلات دانشگاهی کمترین تلفات را داشته اند. مهندس امیری در ادامه سخنان خود دلایل عمده تصادفات را وجود حوادث طبیعی ، ترافیک های سنگین ، طول محور و بالا بودن سرعت دانست.

وی همچنین مجهز نبودن ماشین های اورژانس و عدم استفاده از کپسول های آتش نشانی را از دیگر دلایل بالا رفتن آمار مرگ و میر خواند.

در ادامه جلسه معبودی رئیس ماشین آلات ، تقوی رئیس نگهداری راه و ابنیه و همچنین فرج پور رئیس اداره ایمنی و حریم راهها ی فارس به سخنرانی پرداختند. پس از آن هریک از معاونین راهداری استانها و رؤسای ادارات نگهداری راه و ابنیه ، ماشین آلات و ایمنی و حریم راهها به بیان پیشنهادات و نقطه نظرات خود پرداختند و مشکلات استانهای خود را با نمایندگان وزارت راه و ترابری در میان گذاشتند.

روز دوم این گردهمایی به بازدید اعضای جلسه از محورهای و پل های استان  گذشت که ثمرات مفیدی را برای استان به دنبال داشت.

لینک

   500 خانوار روستای بندرترکمن از راه مناسب برخوردار شدند   

رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن خبر داد: با اجرای عملیات روکش آسفالت محور ارتباطی روستای پنج پیکر – هاشمنلی 457 خانوار از جمعیت این روستاها از راه مناسب و آسفالته بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس «رمضان سیستانی»طول اجرای این محور را 4/1 کیلومتر اعلام کرد و گفت: برای اجرای این عملیات 310 میلیون ریال اعتبار و بیش از یکهزار و 134 تن آسفالت صرف شره است.

به گفته وی ، هدف از اجرای این عملیات ، فراهم نمودن شرایط مساعدتر برای تردد وسائل نقلیه ، جلوگیری از استهلاک خودروها و کاهش زمان سفر و تسهیل در رفت و آمد اهالی روستاهای فوق می باشد.

در عملیات روکش آسفالت ، یک یا دو لایه آسفالت گرم است که با ماشین آلات به منظور برقراری عبور و مروری روان و ایمنی پایدار در سطح صاف راه ،ریخته می شود.

اداره راه و ترابری بندرترکمن ،بندرگز و کردکوی 772 کیلومتر از راههای استان گلستان را تحت پوشش قرارداده است.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری گلستان بر رعایت نکات ایمنی در راههای استان تاکید کرد   

مدیرکل راه و ترابری گلستان از هم استانیها و مسافران تابستانی درخواست کرد که به منظور کاهش تصادفات رانندگی، بیش از پیش نکات ایمنی را در راههای استان رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس محمد تقی جوان شورابی در سومین جلسه شورای راهداری استان گفت : این اداره کل به منظور برقراری عبور و مروری روان و ایمن در سطح جاده ها و کاهش خطرات احتمالی و تصادفات در استان ، اجرای طرح راهداری را از اولویتهای کاری خود در تابستان امسال قرار داده است.

به گفته وی ، پارچه نویسی با مضامین شعارهای ایمنی ، نصب پل عابر پیاده، هماهنگی با پلیس راه استان ، روشنایی در محور های اصلی که در حاشیه آن روستا واقع شده از دیگر اقداماتی است که به منظور جلوگیری از تصادفات رانندگیاستان در حال انجام می باشد.

جوان شورابی ، پاکسازی حریم راهها ، جذب صددرصد اعتبارات برای اجرای پروژه ها و فرهنگ سازی رانندگی و اصلاح و ایمن سازی تقاطع های اصلی با نصب تابلو های عمودی و افقی در جهت کنترل سرعت را از دیگر برنامه های اداره کل در سال جاری نام برد.

رئیس شورای راهداری گلستان به سیل خیز بودن استان اشاره و به مدیران شهرستانها تاکید کرد که برای مقابله با این حوادث ،لایروبی و درواسیون (اصلاح مسیر رودخانه )، پلهای بزرگ ، احداث و بازگشایی قنوها (آبروها) ، تجهیز و آماده سازی ماشین آلات حوادث غیر مترقبه را در دستور کاری خود قراردهند.

در سومین جلسه شورای راهداری گلستان ، معاونین ، روسای ادارات ستادی شامل اداره ایمنی و حریم راهها و نظارت بر راهسازی و روسای شهرستانها حضور داشتند.

استان گلستان بالغ بر پنج هزار کیلومتر راه اصلی ، فرعی و روستایی دارد.

 

لینک

   تکمیل محور شاندیز با مشکل تحصیل حریم راه مواجه است   

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی گفت : تکمیل  بزرگراه ارتباطی شهر شاندیز  جزو  اولویتهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در سال جاری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی ، محمدرضا اکبری با بیان این مطلب افزود: محور مشهد – شاندیز به طول 17 کیلومتر بناست به صورت بزرگراه احداث شود اما علیرغم مشکل تحصیل حریم و کمبود اعتبار از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار می باشد.

وی افزود: همینک کار اجرایی این پروژه در یک قطعه از مسیر پس از انعقاد قرارداد به پیمانکار واگذار شده است و شرکت مجری با تمام توان مشغول فعالیت است اما مشکلاتی همچون تاسیسات ایجاد شده در حریم راه از جمله شبکه مخابرات، برق، گاز، آب و فاضلاب روستایی باعث کندی اجرای پروژه شده است.

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی با بیان اینکه موانع موجود بر سر راه آزادسازی حریم راه و آماده شدن شرایط اجرای آن بایستی با همکاری ارگانهای مختلف استان رفع شود، اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاههای دولتی که در اطراف جاده زمین در اختیار دارند و همچنین سازمان های خدماتی که تاسیساتشان در حریم راه قرار دارد پیمانکار بتواند با سرعت بیشتری به عملیات اجرایی ادامه دهد.

مهندس اکبری با بیان اینکه آزادسازی حریم در حوزه شهرها بر عهده شهرداری شهر مربوطه است، خواستار همکاری نزدیک و کمک همه دستگاهها شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات فنی همچون کمبود قیر و سیمان و اعتبار نیز در روند اجرای این پروژه وجود دارد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه برای این پروژه در جریان سفر دوم هیات دولت به استان اعتبار خاصی در نظر گرفته شده امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبار این پروژه شاهد تسریع در اجرای آن باشیم.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جایگاه گردشگری شاندیز و تردد زیاد مسافران در این محور خواستار حمایت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی برای برخورداری پروژه از منابع اعتباری استانی شد.

 

 

لینک

   کنترل مدارک 22هزار راننده کامیون در جاده های استان کرمان   

بیش از 22 هزار نفر رانندگان کامیونهای عبوری در جاده های استان کرمان طی یکسال اخیر از حیث مدارک مورد نیاز مانند بارنامه، کارت هوشمند، کارت سلامت رانندگان، دفترچه کار و گواهینامه معتبر و ... مورد کنترل قرار گرفتند.

جواد هدایتی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: در راستای ساماندهی به حمل و نقل جاده ای بویژه رسیدگی به وضعیت رانندگان ناوگان حمل و نقل برون شهری با هدف کاستن از سوانح و تلفات جاده ای، طی یکسال گذشته کارشناسان این اداره کل با همکاری افسران پلیس راه با استقرار در محل پلیس راههای سطح استان ضمن بررسی و کنترل مدارک لازم رانندگی مانند کارت سلامت رانندگان، کارت هوشمند، دفترچه کار، اسناد حمل، گواهینامه معتبر و ... از ادامه تردد رانندگان کامیونهای مختلف جلوگیری و شرکتهای خاطی را به کمیسیون استانی ماده 12 معرفی کرد.

لینک

   احداث 40 دستگاه پل در بخش راه روستایی مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در بخش راه روستایی در راستای فعالیتهای خود اقدامات وسیعی را در دست اجرا داشته که از جمله آنها احداث و ساخت پل به تعداد 40 دستگاه با دهانه های 15 تا 75 متری در محورهای راه روستایی می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس مدیر کل راه و ترابری این استان با بیان این مطلب افزود: جایگاه و نقش راه و حمل و نقل در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... در جوامع امروزی بر کسی پوشیده نیست. حمل و نقل و شبکه راهها در هر جوامعی یکی از پایه های اصلی توسعه پایدار و متوازن محسوب شده و با مؤلفه های مهمی همچون اقتصاد، امنیت و عدالت اجتمعی ارتباط تنگاتنگ دارد. در این میان پلها نقش بسزایی در شبکه حمل و نقل زمینی ایفا کرده و با هدف عبور از موانع طبیعی و مصنوعی احداث می گردند. موضوع ارزش پلها و احداث و نگهداری از آن از جمله مواردی هستند که باید به طور وسیع و گسترده مورد توجه قرار گیرد.

مهندس رحیمی در ادامه خاطرنشان ساخت: احداث پل در بخش راه روستایی در سطح استان بسیار گسترده بوده و شهرستان بابل با  پروژه پل سازی بیشترین پروژه را در این بخش دارا است.

وی تصریح کرد بخشی از پروژه های احداث پل در بخش راه روستایی شهرستان بابل شامل  پل فولادسی با دو دهانه 23 متری، پل مسک با یک دهانه 36 متر و عرض ماشین رو 5/7 متر در بخش بند پی شرقی، پل آقا ملک با یک دهانه 30 متری و با پایه های عمیق و با عرض ماشین رو 9 متر در بخش لاله آباد، پل یکشوب با یک دهانه 20 متری و به عرض ماشین رو 8 متر در بخش بند پی شرقی و انجام مطالعه پل فیروزجاء با یک دهانه 45 متری خرپایی از نوع کارخانه ماشین سازی اراک و به عرض ماشین رو 5/5 متر در بخش بند پی شرقی می باشد.

همچنین پل حمزه کلا با دو دهانه 23 متری و عرض ماشین رو 6 متر واقع در بخش مرکزی بابل، پل فک با یک دهانه 30 متری و عرض ماشین رو 5/7 متر واقع در بخش بند پی شرقی و پل رودبار با دو دهانه 23 متری و عرض ماشین رو 5/5 متر در بخش بند پی شرقی می باشد.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران اعتبار این پروژه ها را 6300 میلیون ریال عنوان کرد و یادآور شد: منابع اعتباری پروژه ها از محل حوادث، ملی استانی و محروم بوده که برای تکمیل این پروژه ها مبلغ 22 میلیارد ریال مورد نیاز است.

لینک

   با اجرای روکش آسفالت، عرض جاده محور فردوس ـ بجستان تعریض می شود   

سرپرست اداره راه و ترابری فردوس با اشاره به اجرای طرح 2 بانده شدن 25 کیلومتر در محور فردوس ـ دیهوک گفت: اعتبار این باند 47 میلیارد ریال می باشد که 20 میلیارد ریال آن جهت عملیات زیرسازی و ابنیه فنی هزینه شده است و 27 میلیارد آن جهت آسفالت هزینه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، پیشاوری طول کل مسیر اجرای این طرح در حوزه استحفاظی شهرستان فردوس را 69 کیلومتر اعلام کرد و افزود: 10 کیلومتر آن در هفته دولت به بهره برداری می رسد و بقیه آماده آسفالت است.

وی در ادامه اظهار داشت مطالعات فاز دوم طرح در 44 کیلومتر دیگر مسیر نیز در دست اجراست. وی در ادامه افزود: عملیات ماسه آسفالت محور فردوس بشرویه با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد ریال از محل اعتبارات نگهداری راهها به طول 52 کیلومتر در حوزه عملیاتی این اداره آغاز شده است.

پیشاوری علت تأخیر در اجرای این عملیات را درصد رطوبت بالای زیر آسفالت دانست. وی ادامه داد عملیات روکش آسفالت محور فردوس ـ بجستان به طول 45 کیلومتر آغاز شده است که اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال مورد نیاز می باشد و تاکنون 22 میلیارد ریال به این پروژه اختصاص یافته است.

مهندس پیشاوری افزود: عملیات لکه گیری و ترمیم آسفالت آن آغاز شده است. وی با توجه به اهمیت جاده از لحاظ ترانزیتی و ترافیک بالای جاده، عرض آسفالت 5/7 متر به 9 متر همزمان با روکش آسفالت افزایش پیدا می کند.

 

 

لینک

   اولویت اداره کل در خصوص روکش آسفالت با راههای حیاتی و شریانی است   

معاون راهداری ادار کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی در خصوص اعتراض تعدادی از رانندگان که از وضعیت نامناسب آسفالت سرایان به فردوس ناراضی بودند، گفت: حدود یک ماه قبل آسفالت حفاظتی و لکه گیری این مسیر انجام و در حال حاضر جاده مشکل اساسی ندارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، مهندس کریم پور افزود: ترافیک در این جاده فرعی T سنگین است و با ارتقاء به جاده اصلی روکش آسفالت گرم در این مسیر انجام خواهد شد.

به گفته وی با راه اندازی کارخانه آسفالت در فردوس، اولویت اداره کل راه و ترابری با جاده های شریانی و حیاتی است که در این خصوص می توان به جاده فردوس ـ بجستان، فردوس ـ دیهوک و کمربندی فردوس اشاره کرد که در حال انجام روکش گرم است. وی ادامه داد: بعد از انجام این پروژه ها که جاده ارتباطی بندر به مرکز کشور محسوب می شود روکش گرم جاده ها از فردوس به سمت سرایان انجام خواهد شد.

وی در خصوص مسیر سه راهی سرند نیز گفت: تعریض و عملیات خاکی در این محور انجام و با توجه به اعتبارات استانی امسال روکش گرم این محور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

لینک

   طرح آزمایشی سیستم مدیریت ناوگان مسافربری در استان قم اجرا شد   

سیستم مدیریت ناوگان مسافربری در استان قم با هدف برنامه ریزی و کنترل و نظارت بر عملکرد ناوگان مسافری بخصوص در ایام شلوغ (خاص) به صورت آزمایشی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علی روشن رئیس اداره ایمنی و ترافیک سازمان با بیان این مطلب که استان قم در طول سال دارای 170 روز خاص (شلوغ) است و محل عبور ترافیک 17 استان کشور می باشد، گفت: وجود سیستم مدیریت ناوگان در استان ضروری است. دلایل ضرورت استفاده از این سیستم، وجود مشکلاتی در بخش حمل و نقل مسافر استان، اعم از کمبود وسایل نقلیه عمومی و فقدان ناوگان در ایام خاص و اقدام به سفرهای دربستی است. وی افزود: با استفاده از این سیستم به راحتی می توان حضور و یا نبود ناوگان را برررسی کرد. علی روشن در پایان تصریح کرد با نصب ردیاب های این سیستم در مبادی ورودی و خروجی شهرها و پایانه های مسافربری می توان مدیریت صحیح و دقیقی بر سرعت ناوگان عمومی داشت.

لینک

   اعلام اولویت های کاری مدیر کل جدید راه و ترابری استان اصفهان   

گردهمایی روسای ادارات راه و ترابری و ستادی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان در خصوص هم اندیشی موضوعات مرتبط با فعالیت های این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، در این گردهمایی که معاونین، رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستانها و جمعی از رؤسای ستادی حضور داشتند، مهندس هوشنگ عشایری مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان با تأکید بر سرلوحه قرار دادن همکاری و تعامل در سطح استان و کشور و نیز مجموعه این اداره کل که می توان با اقتدار کامل در راستای اهداف حرکت کرد 13 اولویت کاری خود را در 4 بخش مدیریتی، راهداری، راهسازی و نیروی انسانی اعلام نمود.

وی در اعلام برنامه های خود، در بخش مدیریتی بر مدیریت مبتنی بر خرد جمعی، بهره گیری از ظرفیت های موجود و همدلی با مسئولین استانی و کشوری جهت تعمیق مسائل راه و راهداری، تدوین برنامه اجرای کوتاه مدت و بلندمدت اداره کل براساس اهداف سند چشم انداز 20 ساله کشور، ظرفیت سازی و جذب بخش خصوصی در امر راهداری به منظور اجرای ال 44 قانون اساسی تأکید نمود.

مدیر کل راه و ترابری اصفهان عمده برنامه های خود را در بخش راهداری شامل: استفاده از فن آوری های نوین در راستای بهبود و بهسازی راهها و بکارگیری از تجهیزات جدید و استفاده از قیرهای اصلاح شده به ویژه پلیمری به دلیل رقابتی شدن قیر، تلاش برای کاهش تصادفات جاده ای تا میزان 30 درصد و مدیریت بر کلیه تقاطع ها و رفع نقاط پرحادثه، بکارگیری ماشین آلات پیشرفته در عملیات راهداری زمستانی و نیز نوسازی و تکمیل ناوگان ماشین آلات راهداری عنوان نمود.

وی ارتقاء بهره وری و کیفیت راههای در حال احداث بر مبنای شعار مهندسی ارزش و ارتقا سطح خدمت راههای استان براساس افزایش ترافیک آنها را از جمله برنامه های خود در بخش راهسازی ذکر کرد.

عشایری با اشاره به نقش مهم نیروی انسانی متخصص و نیز آموزش به عنوان محور توسعه، گفت: در این راستا جذب فارغ التحصیلان نخبه دانشگاهی در اداره کل، برگزاری دوره ها و همایش های آموزشی در زمینه های مختلف، بهره گیری از نظرات نخبگان دانشگاهی و محافل علمی و ارتباط مستمر با این مراکز در زمینه های مختلف حمل و نقل از اهم برنامه های این اداره کل می باشد.

لینک

   پایانه مسافربری بهنمیر در شهریور سال 88 به بهره برداری خواهد رسید   

پایانه مسافربری بهنمیر با 40درصد پیشرفت فیزیکی در شهریور سال 88 به بهره برداری خواهد رسید.

فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران ضمن بیان این مطلب که پایانه مسافربری بهنمیر با 40درصد پیشرفت فیزیکی در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع و با زیربنای 3 هزار و 200 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و پانصد میلیون ریال و با مشارکت بخش خصوصی در شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی در ادامه از جمله مزایای افتتاح پایانه های مسافربری را استقرار شرکتها در یک مکان، کنترل، برنامه ریزی و هدایت آنها، ایجاد امکانات رفاهی برای رانندگان و مسافران و ایجاد اشتغال ذکر کرد.

 

لینک

   در هفته دولت:کلنگ احداث پایانه مسافربری رامسر، به زمین زده خواهد شد   

کلنگ احداث پایانه مسافربری رامسر در هفته دولت به زمین زده خواهد شد.

محمدهادی خلردی، کارشناس هماهنگی امور شهرستانهای اداره حمل و نقل و پایانه های استان مازندران با اشاره به این مطلب که پایانه مسافربری رامسر، در زمینی به مساحت 8000 متر مربع و با سرمایه گذاری بالغ بر 40 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی احداث خواهد شد اظهار داشت: امکانات این پایانه شامل دفاتر شرکتهای مسافربری، محل استراحت رانندگان، سالن انتظار مسافرین، امکانات رفاهی و تفریحی برای مسافران و رانندگان و ... می باشد.

 

لینک

   خاموشی در آزادراههای تهران به منظور صرفه جویی در مصرف برق   

برابر بخشنامه وزارت نیرو، اداره کل راه و ترابری تهران مکلف شد نسبت به اعمال خاموشی 50 درصدی به منظور صرفه جویی در مصرف برق اقدام نماید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، فریبرز واحدی، معاون راهداری با اعلام این مطلب گفت: مهمترین محورهایی که در حال حاضر صرفه جویی برق در آنها اعمال می شود، آزادراه تهران ـ کرج ـ قزوین به طول 68 کیلومتر، آزادراه تهران ـ قم به طول 54 کیلومتر و آزادراه تهران ـ ساوه به طول 29 کیلومتر است.

واحدی با تصریح این مطلب که به دلیل پرهیز از خاموشی های پشت سر هم در حال حاضر حالت ( یک پایه خاموش یک پایه روشن) اجرا می شود، گفت: طرح صرفه جویی در مصرف انرژی و برق در روشنائی برخی از معابر و خیابان های درون شهری نیز قابل اجراء است.

لازم به ذکر است روشن بودن آزادراهها و شریان های پرترافیک از مهمترین و اصلی ترین فاکتورهای ایمنی به خصوص در شب محسوب می شود، طبق آمارهای موجود بیشترین حوادث رانندگی در شب به دلیل خستگی چشم و خطای دید به وقوع می پیوندد و روشن بودن اتوبانها از مهمترین عوامل پیشگیری کننده این حوادث محسوب می شود.

لینک

   کلنگ زنی طرح ساماندهی تقاطع ورودی بیمارستان علی ابن ابیطالب، محور زاهدان ـ خاش   

با حضور نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان  و امام جمعه زاهدان، استاندار، فرماندار، شهردار زاهدان، مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان و دیگر مدیران کل و مسئولین ادارات شهرستان زاهدان کلنگ آغاز عملیات اجرایی طرح ساماندهی تقاطع ورودی بیمارستان علی ابن ابیطالب در محور زاهدان ـ خاش واقع در بزرگراه زاهدان ـ پارک ملت انجام گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان  طول این مسیر 2 کیلومتر و مدت اجرای این پروژه شش ماه با هزینه اولیه 30 میلیارد ریال تعیین شده است.

این پروژه یک دوربرگردان با یک مسیر رفت و مسیر برگشت برای عبور و مرور خودروها با فاصله مناسب برای دور زدن با شعاع قدس 30 متر و در فاصله 1000 متری و یک جزیره در وسط به عرض 30 متر در نظر گرفته شده که در این جزیره گلکاری و فضای سبز متناسب با طرح انجام خواهد شد.

همچنین دو پل عابر پیاده جهت عبور از روی بزرگراه مشخص شده و جهت اتصال به بلوار 45 متری اتصال به زیباشهر و از طرفی دیگر به بلوار جمهوری در طرح جامع شهر زاهدان پیش بینی لازم در نظر گرفته شده است.

پروژه همسطح با هزینه کمتر نسبت به تقاطع های غیرهمسطح و از طرفی جوابگوی تمام مسائل ترافیکی و ایمنی می باشد.

لینک

   نوسازی ناوگان بین شهری از برنامه های اولویت دار حمل و نقل مازندران است   

استاندار مازندران در بازدید سرزده از اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان با شرکت در نماز جماعت این اداره، از جابجایی مسافرین و کالا به عنوان دو وظیفه اصلی اداره کل حمل و نقل و پایانه ها نام برد و گفت: بنا به گزارش مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها، اقدامات مناسبی از جمله نوسازی ناوگان، احداث مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی و پایانه های بار و مسافر در چند سال اخیر صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، مهندس سید محمد کریمی، کاهش مشکلات مردم در پایانه ها و فضاسازی مناسب ترمینال های مسافربری را از جمله اقدامات مثبت دیگر اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران دانست و تصریح کرد: نوسازی مینی بوسهای قدیمی و جایگزینی اتوبوسهای مناسب و تجهیز ناوگان بین شهری به ابزارآلات کنترل از راه دور از جمله برنامه های اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران است که با توجه به اهمیت آن در اولویت کاری قرار دارد.

وی با اعلام رضایت مردم و مسئولین از کنترل خوب و پیگیری های مدیران حمل و نقل و پایانه ها در خصوص اتوبوسهای مسافربری گفت: کاهش تصادفات و مرگ و میر ناشی از آن نشان دهنده ارتقاء فرهنگ رانندگی و ترافیک مردم جامعه است که با تلاش پرسنل اداره کل حمل و نقل جاده ای و نیروی انتظامی و پلیس راه به دست آمده اس.

استاندار مازندران در ادامه از تلاش و پیگیری های این اداره کل جهت کاهش تصادفات و تلفات انسانی در محورهای مواصلاتی استان و پرسنل زحمت کش پلیس راه و تمامی دست اندرکاران حمل و نقل جاده ای استان تقدیر و تشکر نمود.

در این بازدید مهندس فرهاد صالحیان مدیر کل حمل و نقل و پایانه های مازندران ضمن ارائه گزارش مبسوطی از اقدامات و فعالیتهای اداره از جمله اقدامات این اداره جهت ارتقای آموزش فرهنگ ترافیک را احداث پارکهای ترافیکی برای کودکان و نوجوانان (5 تا 11) سال و راه اندازی برنامه رادیویی راهبران در سال گذشته و ادامه روند آن در سال جدید ذکر کرد.

لینک

   مرمت پلهای بزرگ راههای ارتباطی استان مازندران   

به منظور افزایش ضریب ایمنی عبور و مرور در محورهای ارتباطی استان مبلغ ده میلیارد و هفتصد میلیون ریال جهت تعمیر اساسی پل های بزرگ در راههای استان هزینه در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری این استان ضمن اعلام این خبر افزود: پلها به عنوان عناصر مهم و کلیدی در شبکه شریانی راههای یک کشور، نقش ویژه ای را ایفاء می کنند و تأمین ایمنی و پایداری پل در همه وقت از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار است و از آنجا که پل نیز همچون سازه های دیگر در معرض مخاطرات و آسیبهای مختلف قرار دارد، لازم است نکات ایمنی در مورد آنان در تمامی مراحل طرح، اجرا و نگهداری با دقت مضاعفی اعمال شود.

مدیر کل راه و ترابری استان در ادامه خاطرنشان ساخت: این اداره کل بر اساس وظیفه اصلی خود در زمینه حفظ و نگهداری راههای استان تعمیرات اساسی 11 پل بزرگ را در دستور کار خود قرار داده است.

وی تصریح کرد: پل بزرگ پل سفید در محور قائمشهر ـ فیروزکوه، پل هایت در محور چالوس ـ کلارآباد 1 و 2، اسبچین، امرجکلا، ولی آباد، کاظم رود در محور کلارآباد ـ تنکابن، پل شیرود و چالکرود در محور تنکابن ـ رامسر، پل بزرگ کمربندی آمل از جمله پلهایی هستند که بر اساس شرایط موجود مورد تعمیر و بازسازی کارشناسان و مأمورین راهداری قرار خواهند گرفت.

مهندس رحیمی در خاتمه افزود: پلها نمی توانند برای همیشه باقی بمانند. و به هر شکل سازه ای که به کار برده شود و یا هر مصالحی که استفاده شود، دیر یا زود آثار فرسودگی در آنان ظاهر می شوند. بنابراین موضوع ارزش پلها و خسارات ناشی از بی توجهی به نگهداری آنها یکی از مواردی است که باید به طور وسیع و گسترده مورد توجه قرار گیرد.

لینک

   به دستور استاندار مازندران ستاد حفظ حریم راهها تشکیل شد   

در جلسه شورای اداری به دستور استاندار مازندران ستاد حفظ حریم راهها تشکیل شد.با دستور مهندس کریمی، استاندار مازندران و تأکید وی بر آزادسازی حریم راهها و رفع ناهنجاریهای استان، در جلسه شورای اداری تشکیل ستاد حفظ حریم راهها به ریاست فرمانداران شهرستانها و عضویت اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، راه و ترابری، دادگستری و نیروی انتظامی و با همکاری تمامی ارگانهای ذیربط تصویب شد.

 

 

 

لینک

   استان مازندران در مهار تصادفات واژگونی رتبه اول کشوری را کسب کرد   

استان مازندران درسه ماهه اول سالجاری در مهار تصادفات واژگونی رتبه اول کشور را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، فرهاد صالحیان مدیر کل این سازمان گفت: بر اساس آمار و گزارشهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در سه ماهه اول سالجاری 1124 فقره تصادف در شبکه جاده ای کشور به وقوع پیوسته است که از آن میان 379 فقره معادل 34درصد از نوع واژگونی وسایل نقلیه بوده است.

وی در ادامه، تعداد کل تصادفات فوتی استان در سه ماهه اول سالجاری را 35 فقره و تعداد تصادفات واژگونی را 4 فقره معادل 1درصد ذکر کرد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران علت این کاهش را بهسازی شیب شیروانی و خاکریزهای کنار جاده، تقویت و نظارت بر اجرای دستورالعمل ساعت کار مجاز رانندگان، تأکید و نظارت بر اجرای دستورالعمل ساماندهی و ایمن سازی تقاطع ها، مناطق مسکونی و مدارس حاشیه راهها، تأکید و نظارت بر اجرای دستورالعمل طرح کنترل و کاهش خروج وسایل نقلیه از راه با ایجاد شیارهای هشداردهنده اقدامات مثبت اداره کل راه و ترابری در خصوص ارتقای ایمنی و اعمال قانون و نظارت بیشتر پلیس در محورها ... ذکر کرد.

لینک

   تأکید بر یکسان سازی مقررات و اسناد در حمل و نقل ترکیبی   

در نخستین کارگاه ملی حمل و نقل ترکیبی که توسط وزارت راه و ترابری برگزار شد، بر یکسان سازی مقررات و اسناد متحد الشکل در حمل و نقل ترکیبی که استفاده از شقوق حمل و نقل در جابجایی  یک بار مشخص مدنظر می باشد، تأکید شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سعید مجتهد سلیمانی مدیر کل امور بین الملل و صدور خدمات فنی و مهندسی وزارت راه و ترابری اظهار داشت: طبق مصوبات سازمان همکاری اقتصادی (اکو) در نشست وزرای حمل و نقل و ارتباطات و شورای برنامه ریزی منطقه ای این سازمان مقرر شده است که 10 کارگاه ملی حمل و نقل ترکیبی در 10 کشور عضو برگزار شود؛ که نخستین آن در ایران برگزار شد.

وی بیان کرد: این کارگاه در راستای پروژه مشترک سازمان همکاریهای اقتصادی اکو، آنکتاد و بانک توسعه اسلامی در حوزه حمل و نقل ترکیبی برگزار شد.

مجتهد سلیمانی ادامه داد: این کارگاه با حضور نمایندگان بخشهای حمل و نقل اعم از دولتی و خصوصی از جمله انجمن شرکتهای حمل و نقل بین المللی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته، شرکت کشتیرانی، گمرک و سازمانها و شرکتهای تابعه وزارت راه و ترابری برگزار شد.

وی تصریح کرد: موضوع اصلی این کارگاه تنظیم و طراحی حمل و نقل ترکیبی از مبدأ به مقصد ایران و بالعکس که با انواع شقوق حمل و نقل انجام می شود، بود.

استفاده از تأسیسات بندری، راه آهن، حمل و نقل کانتینری، مدیریت نیروی انسانی کارآمد، یکسان سازی و یکپارچه سازی مقررات بیمه ای و بانکی و اسناد متحدالشکل از موضوع مورد بررسی در این کارگاه بود.

مدیر کل امور بین الملل و صدور خدمات فنی و مهندسی اعلام کرد: مشاور در خصوص مطالعه و پژوهش در زمینه حمل و نقل ترکیبی انتخاب شده است که تا پایان دی ماه این پروژه به پایان خواهد رسید.

در این کارگاه دکتر مهین فغفوری رئیس انجمن بین المللی حمل و نقل ترکیبی که مقر آن در ژنو است، سخنرانی کرد.

نماینده آنکتاد و نماینده بانک توسعه اسلامی، معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابری از دیگر سخنرانان این کارگاه بودند. همچنین دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی در نخستین کارگاه ملی حمل و نقل ترکیبی حضور یافت.

لینک

   مرکز ملی مطالعات و پایش هشدار و امور خشکسالی در سازمان هواشناسی ایجاد می شود   

در پنجمین جلسه ستاد خشکسالی کشور مقرر شد مرکز ملی مطالعات و پایش هشدار و امور خشکسالی در سازمان هواشناسی ایجاد شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور، در این جلسه که به ریاست معاون اجرایی رئیس جمهور و با حضور چند تن از وزرای مرتبط با موضوع خشکسالی و همچنین رئیس سازمان هواشناسی تشکیل شد مقرر شد که مرکز ملی مطالعات و پایش هشدار در امور خشکسالی در سازمان هواشناسی کشور ایجاد شود.

لازم به ذکر است مقام معظم رهبری در سفر به استان فارس بر ایجاد مرکز مطالعه تحقیقات خشکسالی کشور تاکید کرده بودند.

فعالیت این مرکز دیدبانی، گردآوری، بانک اطلاعات، پایش، تحلیل داده ها، پیش آگاهی و اطلاع رسانی و هشدار در امور خشکسالی می باشد.

لینک

   الحاق روسیه به پروژه راه آهن قزاقستان -ترکمنستان-ایران   

راههای روسیه و نرکمنستان به هم پیوند می خورند .

به گزارش روابط عمومی  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور, رئیس جمهور روسیه  طی مذاکرات خود با قربانقلی بردی محمدوف , رئیس جمهور ترکمنستان اعلام کرد : روسیه و ترکمنستان توافقنامه ای مشترک درباره ایجاد راه آهن و راه آبی مستقیم بین دو کشور آماده می کنند .

دمیتری مدویدیف تصریح کرد : کار آماده سازی توافقنامه ایجاد راه آهن و راه آبی مستقیم از طریق بندر آستاراخان (روسیه) به سمت ترکمنباشی انجام می شود .

رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این دیدار از طرف روسی به خاطر حمایت از طرح ترکمنستان برای ساخت راه آهن قزاقستان – ترکمنستان – ایران برای راهیابی به خلیج فارس و جنوب اروپا قدردانی کرد.

لینک

   در چهارمین جشنواره انتشارات روابط عمومیهای کشور راه آهن رتبه دوم بخش اخباررا کرد   

 

شرکت راه آهن در بخش رقابتی چهارمین جشنواره انتشارات روابط عمومی های کشور، رتبه دوم را در بخش اخبار به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این جشنواره  که چهارشنبه 12 تیر ماه به همت انجمن متخصصان روابط عمومی ایران برگزار شد 193 روابط عمومی از وزارتخانه ها ، سازمان ها و شرکت ها با بیش از 2000  اثر انتشاراتی و الکترونیکی شرکت کردندکه شرکت  راه آهن جمهوری اسلامی ایران توانست در میان شرکت کنندگان رتبه دوم  را در بخش اخبار به خود اختصاص دهد.

 

لینک

   کارگاه خصوصی سازی و تجدید ساختار راه آهن برگزار شد   

کارگاه خصوصی سازی و تجدید ساختار راه آهن امروز شنبه با حضور مدیران ارشد راه آهن و نمایندگان بخش خصوصی در دانشگاه علم و صنعت  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای برنامه اول و دوم تحول در نظام اداری کشور مبنی بر منطقی نمودن اندازه دولت و اصلاح ساختارهای تشکیلاتی، کارگاه سمینار آموزشی خصوصی سازی و تجدید ساختار با هدف استفاده از تجارب و دانش سایر کشورها برگزار شد.

دراین کارگاه هفت روزه که پنج روز آن اختصاص به مدیران میانی و دو روز آن مختص مدیران ارشد سازمان بوده مباحثی پیرامون مشارکت بخش خصوصی در شبکه ریلی، ساختارهای مختلف بخش خصوصی در صنعت راه آهن موفقیت ها و شکستهای کشورها در خصوص مشارکت بخش خصوصی با تمرکز بر کشورهای مشابه ایران با مشارکت نمایندگان شرکت CPCS کانادا تشکیل شد.

سید مرتضی علی احمدی مدیرکل دفتر تشکیلات و روشها هدف از ایجاد کارگاه خصوصی سازی  را اجرای سیاستهای اصل 44 قانون اساسی و سیاستهای کلان جمهوری اسلامی ایران در بخش راه آهن دانست و افزود: راه آهن در فرآیند خصوصی سازی و واگذاری فعالیتها به بخش خصوصی در مرحله گذر بسر می برد که ازسال 1381 سیاستهای حمل و نقلی را با مشارکت بخش خصوصی آغاز و شرکتهای مختلفی را بدین منظور ایجاد کرده است که این شرکت ها بخش اعظم حمل بار راه آهن را بر عهده دارند.

ایشان افزود: در فرآیند خصوصی سازی و تجدید ساختار راه آهن لازم است که از دستاوردهای دنیا در این زمینه  استفاده کرد مدیرکل دفتر تشکیلات و روشها تصریح کرد: راه آهن با برگزاری این کارگاه آموزشی در نظر دارد دستاوردهای سایر کشورها در زمینه خصوصی سازی را به داخل منتقل سازد و تا با یک مدیریت درست و حساب شده، خصوصی سازی را به نحو مطلوب در حمل و نقل ریلی پیاده سازی کند.

وی با اشاره به مشکلات  خصوصی در راه آهن گفت: عدم شفافیت قوانین و مقررات، انحصاری بودن فعالیت راه آهن هزینه های سنگین برای سرمایه گذاری در راه آهن از جمله مشکلات خصوصی سازی در راه آهن می باشد.

شایان ذکر است در این کارگاه کلیه مدیران ارشد سازمان حضور دارند تا از طریق بحث و تبادل نظر با مدیران شرکت کانادایی به راهکار مناسبی دست یابند.

لینک

   اجلاس کمیسیون مرزی راه آهن های ایران و ترکمنستان در سرخس برگزار شد   

اجلاس کمیسیون مرزی راه آهن های ایران و ترکمنستان به منظور هماهنگی و همکاری بیشتر در حمل و نقل کالا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران کی منش, قائم مقام مدیرعامل راه آهن که ریاست ایرانی این اجلاس را بر عهده داشت گفت: کشورهای ایران و ترکمنستان در مسیر ترانزیت

قرار دارند و مبادلات زیادی با ترکمنستان و سایر کشورهای آسیای میانه از طریق ایران صورت می پذیرد.

کی منش گفت: سرخس یک نقطه استراتژیک مرزی برای راه آهن است و ما تلاش کردیم در سالهای گذشته حدود 50 میلیون دلار سرمایه گذاری کنیم و همچنین در نظر داریم برای توسعه حمل و نقل ریلی از طریق سرخس و اتصال به شبکه راه آهنهای کشورهای آسیای میانه ظرف امسال و سال آینده 50 میلیون دلار دیگر سرمایه گذاری کنیم.

وی گفت: در سه ماهه گذشته حدود 20 تا 25 درصد افت حمل و نقل کالا وجود داشت که این افت ناشی از مسایل داخلی راه آهن ترکمنستان بوده است.

کی منش تصریح کرد: باید در معاهدات بین المللی شرایطی را فراهم کنیم که از همه امکانات کشور استفاده شود و در مواقعی که با کمبود واگن مواجه شده ایم از کشورهای همسایه به ویژه ترکمنستان یاری بگیریم. 

لینک

   بیش از 21 کیلو و 750 گرم تریاک توسط پلیس راه آهن کشف شد   

 

مقدار  21 کیلو و 750  گرم تریاک توسط پلیس راه آهن  تهران از مسافر قطار بندرعباس – تهران کشف شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران پلیس
راه آهن تهران به یک مسافر زن قطار مسافری بندرعباس به تهران مظنون شد که پس از بازرسی بعمل آمده مقدار 21کیلو و 750  گرم تریاک که در چمدان وی جاسازی شده بود کشف کرد .

لینک

   تیم کوهنوردی راه آهن لرستان قله بینالود را فتح کردند   

تیم کوهنوردی راه آهن لرستان قله 3 هزار 250 متری بینالود در استان خراسان را فتح کرد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعضای تیم کوهنوردی راه آهن لرستان که از تیم های موفق استانی می باشد در صعود یکروزه، پرچم پر افتخار جمهوری اسلامی ایران را برفراز قله بینالود به اهتزاز در آوردند.

شایان ذکر است که اعضای تیم کوهنوردی متشکل از آقایان همایون امامی(مربی) پرویز احمدنژاد(سرپرست)  حامد فلاحی، غلامعلی پورمند، حبیب مریدی، علی مددیان، بهروز ساکی، جعفر رشیدی، غلامعلی حسینی پور، بهرام لک، عابدین همتی، و حسن حسینی بوده اند.

لینک

   سرپرست حفاظت ایمنی و سیر و حرکت تعیین شد   

 

سرپرست اداره حفاظت ایمنی و سیر و حرکت راه آهن معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن  جمهوری اسلامی ایران طی حکمی از سوی حسن زیاری, معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی علیرضا خراسانی گزکی بعنوان سرپرست حفاظت ایمنی و سیر و حرکت راه آهن تعیین شد.

 گفتنی است که پیش از این مدیریت این اداره کل را آقای منصور عرب یار محمدی برعهده داشت که بعنوان معاون ناوگان راه آهن منصوب شده است.

لینک

   نشریه راهبران رتبه اول مقاله نویسی جنشواره انتشارات روابط عمومی ها را کسب کرد   

در چهارمین جشنواره انتشارات روابط عمومی های کشور نشریه راهبران در بخش مقاله موفق به کسب رتبه برتر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، این جشنواره با حضور مسئولان روابط عمومی دستگاه های مختلف سراسر کشور از جمله کارشناسان روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از دهم تا دوازدهم تیرماه در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شدو از بین 900 اثر انتشاراتی ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، آثار برتر معرفی شدند و مورد تجلیل قرار گرفتندکه از این میان نشریه « راهبران » در بخش مقاله موفق به کسب رتبه برتر شد.

این گزارش حاکی است، چهارمین جشنواره انتشارات روابط عمومی های کشور در قالب کارگاه های « شیوه های نوین خبرنویسی » ، « کاربرد عکس در نشریات داخلی » و « شیوه های تهیه نشریات الکترونیکی » برگزار شد و شرکت کنندگان و از جمله کارشناسان روابط عمومی سازمان با تکنیک های نوین تنظیم اخبار، بهره برداری از عکس در انتشارات و مطبوعات و مباحث روابط عمومی الکترونیک آشنا شدند.

براساس این گزارش در کارگاه شیوه های نوین خبرنویسی، صفایی محقق و مدرس دانشگاه به تشریح دوره های خبرنویسی در ایران، انواع سبک های خبرنویسی، ارزشها و عناصر خبری و تکنیک های تنظیم خبر پرداخت. همچنین شرکت کنندگان در کارگاه کاربرد عکس در نشریات داخلی که توسط مختاریان استاد دانشگاه علامه طباطبایی تدریس شد، با نحوه استفاده صحیح تصویر در نشریات داخلی، نحوه انتخاب لگو و نام مناسب و استاندارد برای نشریات، ویژگیهای تابلوهای تبلیغاتی موثر و نحوه تاثیرگذاری عکس آشنا شدند.

همچنین در جریان این جشنواره دکتر ضیایی پرور مدرس دانشگاه در کارگاه شیوه های تهیه نشریات الکترونیکی، شیوه دروازه بانی روزنامه های الکترونیکی، سبک های خبرنویسی در روزنامه نگاری الکترونیک ، مهارت های روزنامه نگاری الکترونیک، تبلیغات و آگهی ها در روزنامه نگاری الکترونیک، ضرورت مدیریت وب سایت سازمان ها توسط روابط عمومی ها، عوامل موفقیت وب سایت، طراحی سایت، کاربرد وبلاگ در روابط عمومی دیجیتال، تاثیرات وبلاگ ها و خبرنامه های الکترونیک را برای شرکت کنندگان تشریح کرد.

لینک

   به کارگیری تجهیزات نوین در مدیریت توزین وسایل نقلیه باربری   

سیستم توزین حین حرکت در محورهای تهران– قم، تهران– سمنان و اراکقم راه اندازی شده و تجهیز 19 سایت دیگر در راه های مهم کشور در دست اقدام است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، جواد سقایی معاون اداره کل ایمنی و ترافیک با بیان این مطلب درخصوص سیستم توزین در حال حرکت، گفت: سیستم های توزین حین حرکت (Weigh in Motion system) قابلیت اندازه گیری وزن وسایل نقلیه را بدون نیاز به توقف دارا هستند و عمده ترین اهداف بکارگیری از آن ها جلوگیری از تخریب راه ها و اعمال مقررات و جمع آوری اطلاعات ترافیکی است.

وی افزود: تحقیقات و مطالعات کارشناسی بیانگر آن است که سیستم های توزین حرکت به عنوان یکی از کامل ترین سیستم های هوشمند حمل ونقل (Intelligent Transporation system) دارای طیف وسیعی از کاربردها و قابلیت ها در زمینه مدیریت روسازی راه ها و مدیریت ایمنی حمل ونقل است که در سالیان اخیر مورد توجه مدیران و سیاست گذاران بخش حمل ونقل جاده ای در اکثر کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه بوده است.

سقایی درخصوص کارکردهای عملیاتی این سیستم ها گفت: به طور کلی سیستم های هوشمند توزین در حال حرکت، کاربردهای مختلفی از جمله اولویت بندی زمانی برای تعمیر و نگهداری راه ها، کاهش تخلفات اضافه بار و متعاقب آن افزایش ایمنی عبور و مرور، افزایش طول عمر روسازی، کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری راه ها، کاهش زمان تأخیر سفر وسایل نقلیه باری، امکان توزین وسایل نقلیه در حال حرکت و بدون متوقف کردن آنها، امکان توزین وسایل نقلیه در طول مدت شبانه روز و کاهش هزینه های عملیاتی توزین وسایل نقلیه باری دارند.

سقایی درخصوص ضرورت بکارگیری فناوری های جدید مدیریت توزین گفت: روند صعودی تردد کامیون ها و وسایل نقلیه تجاری با اضافه بار در طی سال های اخیر و اثرات نامطلوب این نوع وسایل نقلیه بر روی ایمنی حمل ونقل جاده ای از مهم ترین دلایل بکارگیری این فناوری جدید برای مدیریت توزین وسایل نقلیه است. علاوه بر این سیستم های یادشده برای دستیابی به ایمنی پایدار و جلوگیری از تخریب راه ها و جمع آوری اطلاعات ترافیکی در دستور کار برنامه های ایمنی حمل ونقل قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به قابلیت های سیستم های موصوف به عنوان ابزاری برای مدیریت استراتژیک در بخش حمل ونقل و نگهداری راه ها، سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به عنوان متولی امور حمل ونقل جاده ای، بکارگیری فناوری های نوین در دستیابی به اهداف عالیه حمل ونقل را در برنامه های ایمنی گنجانده است و مقرر است با توسعه سیستم های موصوف در 33 محور شریانی دیگر با اولویت بالا، پوشش قابل قبول ( حدود 55 سایت ) در شبکه راه های کشور فراهم شود.

لینک

   همایش و مانور ملی مقابله با آلودگی نفتی در دریا در بندر امیر آباد برگزار می شود   

 

همایش و مانور ملی مقابله با آلودگی نفتی در دریا در روزهای اول و دوم مرداد ماه سالجاری در بندرامیرآباد برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی بندر امیر آباد با توجه به لزوم رعایت مفاد کنوانسیون OPRC و ارتقاء توان عملیاتی و هماهنگی بهتر نیروهای عمل کننده ، همایش و مانور ملی مقابله با آلودگی نفتی در دریا در روزهای اول و دوم مرداد ماه در بندرامیرآباد برگزار می شود.

رضوانی معاون عملیات بندرامیرآباد با اعلام این خبر افزود: این مانور با هماهنگی اداره کل ایمنی سازمان بنادر و دریانوردی و مشارکت شرکت نفت خزر ، حفاری شمال ، پایانه نفتی نکاء ، شرکت صدرا، نیروگاه شهید سلیمی نکاء ، هلال احمر ، دانشگاه علوم پزشکی مازندران ، اداره کل محیط زیست استان ، دریابانی نیروی انتظامی ،‌ نیروی دریایی سپاه و … در دو روز در بندرامیرآباد برگزار می شود. بر اساس این گزارش روز اول مربوط به برگزاری همایش و روز دوم اجرای مانور در آبهای محدوده بندر می باشد. وی هدف از اجرای این مانور را ارتقاء‌ مهارت عملی تیمهای شرکت کننده ،‌آماده بکار بودن تجهیزات مقابله با آلودگی ، تعامل بیشتر سازمانها و ادارات ذیربط و افزایش سرعت عمل تیمهای شرکت کننده در مانور بیان نمود. رضوانی همچنین از حضور چند میهمان از کشورهای حاشیه دریای خزر در این همایش و مانور خبر داد.

لینک

   انتصاب در سازمان بنادر و دریانوردی   

مدیر کل جدید ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی معرفی شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, علی طاهری, مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ,  علی اکبر صفایی را بعنوان مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی منصوب کرد.

علی طاهری همچنین از زحمات و تلاشهای محمدرضا قادری در طول تصدی مسوولیت مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان تشکر و قدردانی نمود.  

 همچنین مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی حکمی جلیل اسلامی را به سمت مدیر کل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی منصوب نمود.

لینک

   انتصاب مدیر کل جدید تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی   

مدیرکل جدید تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سازمان بنادر و دریانوردی ,علی طاهری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی حکمی محسن صادقی فر را  به سمت مدیر کل تعرفه و ترانزیت سازمان بنادر و دریانوردی منصوب نمود.

 

 

 

لینک

   طی سه ماه گذشته تاکنون؛ یک هزار و 146 پرواز حج عمره انجام شد   

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد: طی سه ماه گذشته تاکنون یک هزار و 146 پرواز حج عمره  صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی  سازمان هواپیمایی کشوری, رضا جعفرزاده با بیان اینکه در سه ماهه گذشته بیش از یک هزار و 146 پرواز حج عمره انجام شده است گفت:از این میزان 575 پرواز توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی و 571 پرواز توسط هواپیمایی سعودی بوده است.
وی ادامه داد: بالغ بر 197هزار و 400 مسافر توسط هواپیمای جمهوری اسلامی و همچنین 170 هزار و 600 مسافر توسط هواپیمایی سعودی جابجا شده اند که براین اساس آمار کل مسافران طی سه ماه گذشته بالغ بر 368 هزار نفر بوده است.
جعفرزاده با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری به منظور افزایش استاندارد پرواز و برای اطمینان از انجام پروازهای ایمن، میزان بازرسی در فرودگاه های کشور را افزایش داده است افزود:در این راستا با فرودگاه های کشور هماهنگی های لازم صورت گرفته است.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: به منظور حفظ جان مسافران، شرکت های هوایی قبل از هرگونه پرواز پارامترهای پرواز را بررسی می کنند تا تمام هواپیماها با ایمنی صددر صد پرواز کنند.

 

لینک

   طرحهای اشتغالزا بندری و دریایی مورد بررسی قرار می گیرند   

کمیسیون اشتغال سازمان بنادر و دریانوردی با همکاری ستاد اشتغال وزارت راه و ترابری طرحهای اشتغالزای زیر بخش حمل و نقل بندری و دریایی را بررسی و مطالعه می نماید.
به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, کمیسیون اشتغال سازمان بنادر و دریانوردی با همکاری ستاد اشتغال وزارت راه و ترابری طرحهای اشتغالزای زیر بخش حمل و نقل بندری و دریایی را بررسی و مطالعه می نماید.

ارسلان شیرزادی دبیر کمیسیون اشتغال سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام این خبر افزود: بر همین اساس فراخوانی جهت ارائه طرحها در زمینه موضوعات و عناوین مورد نظر انجام گرفته است و علاقمندان می توانند پیشنهادات خود را در خصوص طرحهای اشتغالزا در بخش بندری و دریایی ارائه نمایند.

شیرزادی افزود: مجری و ناظر پروژه در این طرحها ستاد اشتغال وزارت راه و ترابری خواهد بود و بررسی پیشنهادات مطرح شده توسط هیأت داوری ستاد اشتغال وزارت راه و ترابری انجام خواهد شد.

لینک

   مذاکره برای پوشش بیمه ای سرمایه گذاری ها در حوزه حمل ونقل   

:

مدیر کل امور اقتصادی و سرمایه گذاری وزارت راه و ترابری اعلام کرد: برای پوشش بیمه ای سرمایه گذاری در حوزة حمل ونقل در حال مذاکره می باشیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دکتر محمد عطاپور که در گردهمایی سیستمهای مدیریت ترافیک و اخذ عوارض الکترونیکی سخن می گفت، تأکید کرد: با توجه به اصل 44 برای ایجاد تحول اقتصادی و مشارکت هر چه بیشتر برای سرمایه گذاری در حوزة حمل و نقل تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: برای مشارکت بیشتر در سرمایه گذاریها باید ظرفیت ها را شناسایی و حداکثر استفاده را از آنها داشته باشیم.

دکتر عطاپور یادآور شد: مذاکره برای پوشش بیمه ای سرمایه گذاری در مطالعه، مشاوره و ساخت زیربناهای حمل و نقل ادامه دارد و امیدواریم با برقراری پوشش بیمه ای مناسب، تضمین های لازم برای بازپرداخت سرمایه ها فراهم شود.

وی از پیمانکاران بانکها و کلیه مشارکت کنندگان در سرمایه گذاریهای حوزه حمل و نقل درخواست کرد پیشنهادها و توصیه های خود را برای پیشبرد بهتر امور به اداره کل امور اقتصادی و سرمایه گذاری و مشارکت وزارت راه و ترابری ارسال کنند.

گفتنی است گردهمایی سیستمهای مدیریت ترافیک و اخذ عوارض الکترونیکی هفدهم تیرماه در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار شد.

لینک

   مدیر کل جدید هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل معرفی شد   

مدیر کل جدید دفتر هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، حمزه علی بخشی از سوی محمد جعفر اکرام جعفری معاون آموزش، تحقیقات و فناوری به عنوان مدیر کل دفتر هماهنگی و ارزیابی نظام های حمل و نقل منصوب شد.

لینک

   برخورداری 69 درصد روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان سربیشه از راه روستایی   

 

سرپرست اداره راه و ترابری سربیشه اعلام کرد: 69 درصد روستاهای  بالای 20 خانوار این شهرستان دارای راه روستایی است.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه و ترابری خراسان جنوبی , سید مهدی قریشی ضمن بیان این مطلب افزود:هم اکنون 1476 کیلومتر راه روستائی , 3115 کیلومتر راه همسنگ و 622 کیلومتر راه اصلی و فرعی در حوزه استحفاظی این شهرستان وجود دارد.

وی  درباره پروژه های در دست اقدام این شهرستان گفت: راه  اسکیونگ به دهک بطول 15 کیلومتر با اعتباری بالغ  بر 350 میلیون تومان , مود به  سرزه  و بشکز و بیژائم بطول 17 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 200 میلیون تومان  و  راه اصلی درح به ماهیرود بطول 21 کیلومتر  از استخر دراز به ماهیرود که هم اکنون در دست اجرا و آسفالت است.

قریشی افزود: همچنین راه زیدر به چاه اسماعیل آباد  بطول 24 کیلومتر –  راه مود به کلاته سلیمان و مختاران بطول 17 کیلومتر و راه شیرگ آقا و علی آباد بطول 17 کیلومتر روکش آسفالت‌ شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه  ایمن سازیهای ورودیهای سربیشه که در سال 85 و 86 شروع شده و هم اکنون ادامه دارد, افزود: عملیات خاکی و ابنیه فنی 3 دوربرگردان - زیرگذر سلم آباد –و باند سبقت سربیشه به بیرجند بطول 10 کیلومتر باتمام رسیده و آماده آسفالت است  که در صورت تخصیص اعتبار نسبت به آسفالت‌آن اقدام خواهد شد.

قریشی, مهمترین پروژه های  این شهرستان در سالجاری  احداث راه سربیشه به میل 78  و بهسازی محور سربیشه به بیرجند اعلام کرد و تصریح کرد: مهمترین مشکل کمبود و افزایش بی رویه قیمت قیر و سیمان بود و قیر بسیاری از پروژه های ما را از نظر زمان بندی در خصوص بهره برداری از آنها را به تاخیر می اندازد.

گفتنی است درسال گذشته 6 کیلومتر روشنائی سه راهی درمیان و پمپ بنزین مود تا مسجد صاحب الزمان و نیز تقاطع غیرهمسطح مود از نقاط پر حادثه این شهرستان به بهره برداری رسید .

لینک

   شرکت قطارهای مسافری رجاء برگزار می کند: اولین دوره مسابقه و نمایشگاه عکس سفر   

اولین دوره مسابقه و نمایشگاه عکس سفر با قطار همزمان با یازدهمین سالگرد تأسیس رجاء برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء، این مسابقه در دو بخش عکاسان حرفه ای و سایر سطوح و در زمینه های قطار در گذر زمان، قطار و خادمان، قطار و خانواده، قطار و مسافر، قطار و ایمنی، قطار و طبیعت، قطار و انرژی و غیره برگزار می شود.

بر این اساس، هر عکاس می تواند 7 عکس و یا مجموعه 5 تا 7تایی به صورت رنگی، سیاه و سفید آنالوگ یا دیجیتال با فرمت Tif یا jpg با 300 dpi به صورت سی دی تا 31 شهریور ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کند.

نمایشگاه عکس سفر 15 آبان ماه همزمان با سالگرد تأسیس شرکت قطارهای مسافربری رجاء برگزار می کند.

علاقه مندان به شرکت در این مسابقه می توانند به پایگاه اینترنتی این شرکت به آدرس الکترونیکی www.RAJA.ir مراجعه یا با سامانه ارتباط با مشتری (139) به صورت شبانه روزی تماس بگیرند.

لینک

   سرپرست جدید اداره راه و ترابری بستان آباد منصوب شد   

سرپرست جدید اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، قاسم قمری به عنوان سرپرست جدید اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد منصوب شد.

 

لینک

   گزارش های تخلفات اضافه بار در سه ماهه اول سال 87 افزایش یافت   

تعداد تخلفات شناسایی شده پلیس راه استان قم در سه ماهه اول سال 87 نسبت به مدت مشابه سال قبل در حدود 5 برابر افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علی روشن رئیس اداره ایمنی و ترافیک سازمان گفت: در سه ماهه اول سال 87 تعداد تخلفات شناسائی شده 648 مورد بوده در حالی که در مدت مشابه سال قبل 131 مورد ثبت شده است. علی روشن این افزایش را نتیجه زحمات مأموران پلیس راه استان دانست و تصریح کرد: بیشترین تخلفات کشف شده مربوط به محور قدیم قم ـ کاشان است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک سازمان در ادامه افزود راهها مهمترین عامل توسعه و پیشرفت کشورها می باشند و سرمایه گذاری های عظیمی برای ایجاد و نگهداری آنها انجام می شود. از آسیب های جدی راه و ابنیه آن، تخریب راه و روسازی به وسیله حمل بار اضافی بوده که منجر به افزایش تصادفات و سوانح جاده ای می شود.

لینک

   صدور کارت هوشمند رانندگان استان قم 175 درصد افزایش یافت   

در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل صدور کارت هوشمند رانندگان استان قم 175 درصد افزایش یافت.

با هدف سازمان دهی حمل و نقل بین شهری و ضابطه مند نمودن فعالیت رانندگان، داشتن کارت هوشمند برای دریافت بارنامه و نیز دفترچه ثبت ساعت حرکت الزامی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علیرضا اسدی سرپرست اداره حمل و نقل مسافر سازمان با بیان این مطلب افزود: بر این اساس درخواست صدور کارت هوشمند رانندگان در سه ماهه نخست سال قبل 300 مورد ثبت شده است و در سال جاری با روند صعودی به 825 مورد رسیده است.

وی افزود: داشتن کارت هوشمند برای رانندگان وسائل نقلیه عمومی بین شهری الزامی است و در واقع مجوز فعالیت رانندگان است و در تراشه این کارت اطلاعاتی از قبیل مشخصات راننده گواهینامه، سابقه کار، بیمه و نظایر آن ثبت می گردد.

لینک

   اداره راه و ترابری آمل انجام داد:جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راهها   

 

به منظور حفظ ایمنی عبور و مرور در محورهای استان و همچنین در اجرای وظایف قانونی و جلوگیری از وارد شدن صدمات جبران ناپذیر به حریم راهها، اداره راه و ترابری شهرستان آمل اقدامات گسترده ای را در زمینه جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس سید محمد نظری رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل ضمن اعلام این مطلب افزود: این اداره در راستای فعالیتهای خود در زمینه آزادسازی حریم راهها به اتفاق اعضای ستاد جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام به جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی به تعداد 25 عدد (4*3) و یک عدد (4*12 متر) ـ 103 مورد طره و سایبان و ... نمود. وی تصریح کرد: در همین راستا نیز 15 مورد از دیوار کشی و ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه کمربندی جنوبی این شهرستان تخریب گردید.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان آمل در ادامه خاطرنشان ساخت: بر طبق ماده 17 قانون ایمنی راهها هرگونه اقدام خارج از حریم راهها در ایجاد ساختمان، دیوارکشی و تأسیسات تا شعاع یک صد متر بدون کسب مجوز از وزارت راه و ترابری ممنوع است و طبق ماده 6 همان قانون انجام هرگونه عملیات در داخل حریم راهها نیز بدون کسب مجوز از این وزارتخانه ممنوع است.

لینک

   مسئول جدید اداره تأسیسات و ایمنی سیستان و بلوچستان معرفی شد   

رئیس اداره تأسیسات و ایمنی راههای اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان معرفی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، با حضور معاونتهای راهداری و اداری و مالی، مسئول حراست و کارکنان اداره تأسیسات و ایمنی، ذبیح اله میر به عنوان رئیس اداره تأسیسات و ایمنی راههای اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان منصوب شد.

همچنین در این جلسه از مهندس حمزه ریگی و ساعدی که ریاست و سرپرستی قبلی را به عهده داشتند، تشکر و قدردانی شد.

لازم به ذکر است  پس از جلسه معارفه، مسئولان اداره کل از اداره و کارگاه تأسیسات بازدید کردند.

لینک

   بخش نامه صرفه جویی در مصرف انرژی اعلام شد   

اداره کل خدمات اداری و پشتیبانی وزارت راه و ترابری بخش نامه صرفه جویی در مصرف آب، برق و دیگر حامل های انرژی را به کلیه بخشها اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این دستورالعمل با هدف اجرایی کردن تصویب نامه ستاد خشکسالی و به منظور صرفه جویی و اصلاح الگوهای مصرف صادر شده است.

بر اساس این بخش نامه از کلیه همکاران درخواست شده تا نسبت به تنظیم درجه حرارت سیستم برودتی اطاق ها در درجه حرارت مناسب (26 درجه)، خاموش کردن رایانه ها و سیستم های سرمایش و روشنایی اطاق ها در پایان ساعت کار اداری و خاموش کردن لامپ های اضافی در طول روز اقدام کنند.

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از ساختمان اداری در دست احداث راه آهن   

 

وزیر راه و ترابری از ساختمان در دست احداث شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس محمد رحمتی ضمن بازدید از ساختمان اداری در دست احداث راه آهن در جلسه پیش مجمع بررسی صورت های مالی و عملکرد سال 86 راه آهن ج.ا.ا شرکت کرد.

وزیر راه و ترابری در این جلسه پس از استماع گزارش عملکرد سال 86 شرکت راه آهن و بررسی آن بر رفع مشکلات و موانع موجود در افزایش بهره وری و ارتقای عملکرد این مجموعه تأکید کرد و خواستار ارسال به موقع گزارشات صورتهای مالی به سازمان حسابرسی و سایر مراجع ذی ربط و تشکیل جلسات اصلی مجمع در موعد مقرر قانونی شد.

لینک

   برگزاری پیش مجمع صورتهای مالی سال 86 شرکت هما   

جلسه پیش مجمع صورتهای مالی سال 1386 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با حضور وزیر راه و ترابری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این جلسه گزارش عملکرد شرکت هما در سال 86 ارائه و مورد بررسی قرار گرفت.

مهندس محمد رحمتی در این جلسه بر ارائه به موقع گزارش های صورتهای مالی به سازمان حسابرسی و سایر مراجع ذی ربط و تشکیل جلسات اصلی مجمع در موعد مقرر قانونی تأکید کرد.

 

لینک

   بهره برداری از محور ارتباطی تهم ـ چورزق در زنجان   

محور ارتباطی تهم ـ چورزق در استان زنجان تا پایان تیرماه 1388 به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، مدیر عامل شرکت جهاد نصر زنجان در جریان بازدید اعضای شورای شهر و استاندارد زنجان از محور تهم ـ چورزق اعلام کرد: در صورت تأمین اعتبارات، این محور تا پایان تیرماه 1388 اتمام و به بهره برداری می رسد.

فاطمی، مدیر کل راه و ترابری استان زنجان درباره مشخصات فنی این محور گفت: محور ارتباطی تهم ـ چورزق، راه فرعی درجه اول با عرض انجام شده 9 متر و عرض آسفالت 40/8 متر است که 4 میلیون متر مکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی و استقرار 90 دستگاه ابنیه فنی برای احداث آن در نظر گرفته شده است.

وی افزود: طول این راه 58 کیلومتر است که از سد تهم آغاز و تا رودخانه قزل اوزن ادامه می یابد.

مدیر کل راه و ترابری زنجان اظهار امیدواری کرد با تحقق قول حمایت وزیر راه و ترابری از پروژه فوق، شاهد بهره برداری از این محور در سال آینده باشیم.

 

لینک

   تهیه و توزیع سفرنامه تصویری زیارت حضرت امام راحل (ره)   

به منظور تجدید خاطرات معنوی و آموخته های تجربی سفر حضرت امام راحل (ره) و حرمین شریف در طول مسیر زاهدان تا تهران و حرم مطهر امام خمینی (ره) تعداد 150 حلقه CD با کیفیت VCD و DVD برای خانواده های کارکنان و همسفران سفر زیارتی نوزدهمین سالگرد رحلت بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تهیه و مونتاژ و توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، این سفر در تاریخ 12/3/87 با حضور 23 خانواده از راهداران بسیجی در قالب دو دستگاه اتوبوس انجام گرفته که این زائرین در طول مسیر به زیارت اماکن مقدسه از جمله مسجد جمکران حرم مطهره حضرت فاطمه معصومه «علیهماالسلام» مرقد مطهر امام خمینی (ره) و مرقد مطهر حضرت امام رضا (علیهم السلام) شرفیاب شده و عرض ادب نمودند.

همچنین زائران راهدار در بهشت زهرا در قطعه هفتاد و دو تن و شهیدان والامقام حزب جمهوری، بهشتی، رجائی و باهنر و وزرای معظم شهید مهندس موسی کلانتری و دکتر دادمان حضور یافته و با خیل عاشقان عزاداری نموده و یاد و خاطره این دلاورمردان را گرامی داشتند.

لینک

   بازدید معاون راهداری و هماهنگی امور استانها از پروژه های راهداری سمنان   

مهندس حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مهندس فیلی مدیر کل راه و ابنیه، مهندس مؤمنی مدیر اجرایی پروژه بزرگراه تهران ـ مشهد ـ دوغارون و مهندس قربانپور مدیر کل راه و ترابری استان سمنان از پروژه های ملی و راهداری سطح استان سمنان بازدید نمودند.

مهندس حسن نیا مطالبی را در زمینه بهسازی شانه ها، نصب تابلوها و علائم، روکش آسفالت و ... بیان و ابراز داشتند که با اجرایی کردن آنها در راههای استان انشاءا... شاهد کاهش تصادفات و مرگ و میر در محورهای مواصلاتی استان باشیم.

لینک

   عملیات ترمیم 130 دستگاه پل در استان خوزستان به پایان رسیده است   

مهندس خیرالله خادمی مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان تعداد پل های مرمت شده در استان را 130 دستگاه دانست و افزود: هم اکنون کار ترمیم 20 دستگاه پل دیگر نیز در استان در حال اجرا است.

وی عملیات انجام شده در ترمیم این پل ها را بتن ریزی به حجم 695 متر مکعب، سنگ چینی به میزان 78 هزار متر مکعب اعلام کرد و افزود: برای ترمیم این پل ها بیش از 50 میلیارد ریال از محل اعتبارات می و استانی هزینه شده است.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان همچنین در ادامه از صرف بیش از یک میلیارد تومان اعتبار به منظور ایمنی سازی راههای استان خبر داد و افزود عملیات انجام شده در راستای بهبود وضعیت ایمنی راههایی استان عموماً شامل نصب 3 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی، نصب 75 هزار عدد علائم اخباری، نصب 5250 عدد علائم انتظامی، و نصب بیش از 11 هزار عدد چشم گربه ای در طول راههای استانی است. وی افزود: همچنین در همین مدت حدود 30 کیلومتر از راههای استان به سیستم روشنایی مجهز شده و در 4500 کیلومتر از راههای استان نیز عملیات خط کشی صورت گرفته است.

وی همچنین نصب گاردریل در 75 کیلومتر از راههای استانی را از دیگر اقدامات انجام شده به منظور ایمنی سازی راههای استانی برشمرد و افزود: برای اجرای این طرحها نیز بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

لینک

   طرح ضربتی راهداری راههای شهرستان هندیجان به اتمام رسید   

 

طرح ضربتی راهداری راههای شهرستان هندیجان به اتمام رسید.

مهندس رحمانی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان خوزستان ، طرح های ضربتی راهداری در راههای استان را مؤثرترین شیوه در بهبود وضعیت راههای استان دانست و افزود: به همین منظور نخستین طرح ضربتی امسال در سطح راههای استانی در شهرستان هندیجان انجام شده که در این طرح عملیاتی همچون، بوته کنی، آب کوبی شانه راهها، قیرپاشی شانه راهها، تسطیع شیب شیروانی شانه راهها، پاکسازی حریم راه، احداث قنو در دو طرف انتهای حریم راهها، پاکسازی دهانه پلها، خاکریزی و ترمیم آب شستگی دهانه پلها انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان،  وی عملیات انجام شده را در طول 14 کیلومتر از سه راهی غرگانه تا پایان حوزه استحفاظی هندیجان ـ ماهشهر و در مدت 2 هفته عنوان کرد و افزود: در این طرح ضربتی مقدمات عبور مناسب رانندگان و کاربران جاده ای مهیا شد.

لینک

   دوره منطقه ای آشنایی با روشهای محاسبات سازه و نرم افزارهای رایج محاسباتی   

دوره منطقه ای شمالغرب کشور آشنایی با روشهای محاسبات سازه و نرم افزارهای رایج محاسباتی از تاریخ 20/3/87 لغایت 23/3/87 به مدت چهار روز با تعداد 35 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی و ادارات استانهای آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان برگزار شد.

در این دوره آموزشی مهندس سقندلی مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی از روند آموزش بازدید کردند.

 

لینک

   اقدامات گسترده در زمینه این سازی محورهای ارتباطی شهرستان تنکابن   

اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن در راستای حفظ و نگهداری محورهای تحت پوشش خود اقدامات بسیار گسترده ای را در زمینه ایمن سازی محورهای ارتباطی این شهرستان انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس اسماعیل فولادی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن ضمن اعلام این مطلب افزود: شهرستان تنکابن به دلیل شرایط جغرافیایی و جاذبه های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بیشماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می کنند. لذا با توجه به مطلب فوق این اداره با تحت پوشش قرار دادن حدود 200 کیلومتر راه اصلی و 750 کیلومتر راه فرعی در سال گذشته اقدامات گسترده ای را در حفظ و نگهداری این راهها انجام داده است.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن در ادامه خاطرنشان ساخت: خط کشی سرد (54 کیلومتر)، نصب چشم گربه ای (30255 عدد)، نصب تابلوهای اطلاعاتی (140 متر مربع)، عملیات برفروبی (660 کیلومتر)، جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز (198 مورد)، اجرای حکم تخریب (8 مورد)، احداث ابروباکسی (3 مورد)، نصب گاردریل (6/2 کیلومتر)، رانش برداری و تثبیت جاده (12800 متر مکعب)، تنقیه راهها و آبروها (947 متر مکعب) لکه گیری آسفالت (360 تن) بخشی از فعالیتهای این اداره در سال گذشته است. وی تصریح کرد: شانه سازی و تسطیح ریگلاژ محورهای عباس آباد ـ کلاردشت قله گردن به دو هزار، اجرای روکش آسفالت محور سلیمان آباد، احمدسرا، عباس آباد، کلاردشت، احداث دیوار ضامن در محور عباس آباد، کلاردشت، پیچ بری و خاکبرداری در محور دو هزار و کلاردشت، شناسایی نقاط حادثه خیز و پاکسازی و شستشوی علائم حوزه استحفاظی از دیگر اقدامات اداره راه و ترابری شهرستان تنکابن در زمینه ایمن سازی محورهای ارتباطی این شهرستان در سال گذشته بوده است.

مهندس فولادی در خاتمه افزود: با وجود تلاش شبانه روزی راهداران سخت کوش و فرشتگان گمنام در جاده ها باید به این نکته نیز توجه بسیار داشته باشیم که ضامن سلامتی رانندگان محترم در رانندگی توجه آنان به علائم موجود در راهها بوده تا سفری امن و مطمئن را سپری کنند.

لینک

   برگزاری دوره مدیریت در راه و ترابری آذربایجان شرقی   

دوره آموزشی مدیریت و سازمان از دیدگاه قرآن و نهج البلاغه از تاریخ 3/4/87 لغایت 8/4/87 در سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی با حضور 20 نفر از همکاران برگزار شد.

همچنین در مورخه 26/3/87 دوره مدیریت تعارض و فنون مذاکره جهت ارتقاء دانش و مهارت فراگیران در مواجه به تعارض و بکارگیری اصول و فنون مناسب مذاکره با اهداف رفتاری ویژه کلیه مدیران با محتوای دوره مربوطه که در سرفصل های پیش بینی شده مشخص شده بود به مدت یک روز و به تعداد 17 نفر از همکاران برگزار شد.

لینک

   انتصاب سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد   

طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی قاسم قمری به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان بستان آباد معرفی شد.

همچنین دوره منطقه ای طراحی و محاسبات پلهای پیش تنیده از تاریخ 25/3/87 لغایت 29/3/87 به مدت 5 روز با تعداد 22 نفر از همکاران این اداره کل و همکاران اداره اردبیل برگزار شد.

در این دوره آموزشی همکاران با هماهنگی واحد آموزش و شرکت صدرا از پل میانگذر دریاچه ارومیه بازدید کردند.

دوره مهارتهای ارتباطی مدیران در جهت ارتقاء مدیران در زمینه روشها، فنون و شیوه های بهبود مهارتهای ارتباط مدیران با اهداف رفتاری مشخص شده و محتوی دوره به مدت یک روز و به تعداد 15 نفر از مدیران اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی در محل سالن اجتماعات برگزار شد.

لینک

   اختصاص 1030 میلیارد ریال اعتبار برای طرح های راهسازی خوزستان   

اختصاص 1030میلیارد ریال اعتبار امسال به منظور اجرای طرح های راهسازی به استان خوزستان اختصاص یافته است.

مدیر کل راه و ترابری خوزستان گفت این میزان اعتبار به منظور اجرای 345 طرح در بخشهای راهسازی، ساخت راههای بین شهری و روستایی، نگهداری و ایمنی راهها، ایجاد بزرگراهها و ساخت پل به استان اختصاص یافته است.

خادمی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح ها بیش از 470 کیلومتر به مجموع راههای استان افزوده می شود افزود: این طرح ها در قالب بهسازی و روکش آسفالت در استان اجرا می شود.

وی محورهای ارتباطی اهواز ـ آبادان، اهواز ـ ماهشهر، شوشتر ـ دزفول، اهواز ـ مسجد سلیمان، اهواز ـ اندیمشک، رامهرمز، بهبهان و ایذه ـ دهدز را از جمله محورهایی برشمرد که این طرح ها در آنها اجرا می شود.

 

لینک

   تردد در محور بین استانی ایذه ـ شهر کرد در ساعاتی از روز ممنوع اعلام شد   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان خوزستان این اداره کل ممنوعیت تردد در محور بین استانی ایذه ـ شهر کرد را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان این ممنوعیت تردد  به منظور خاکبرداری و تنظیم پلکانی محدوده ریزشی در کیلومتر 23 محور ایذه ـ دهدز از امروز و به مدت ساعت 11 الی 30/15 هر روز تا اطلاع ثانوی و به مدت حداکثر 2 ساعت می باشد.

این عملیات در راستای حذف نقاط حادثه خیز در این محور و با هزینه پیش بینی شده 15 میلیارد ریال است که در آن عملیاتی همچون، احداث دیوار ضامن، نصب گاردریل، حذف قوس های با شعاع کم، بهینه سازی و تعریض پل های موجود انجام خواهد شد.

 

لینک

   برگزاری مراسم میلاد باسعادت حضرت فاطمه (س) در راه و ترابری ایلام   

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام بر حضور فعالانه تر بانوان در فعالیتهای اجتماعی و جریان امور این اداره کل تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نصرالهی زاده در مراسم بزرگداشت روز زن و میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه بخش عمده ای از فعالیتهای این اداره کل بر دوش بانوان است، خواستار حضور فعالانه تر آنان در فعالیتهای اجتماعی و همچنین جریان امور این اداره کل شد.

وی ضمن تأکید بر نقش زنان در فعالیتهای اجتماعی اظهار داشت: زنان جامعه ما در زمان انقلاب و پس از آن همدوش مردان نقش اساسی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و جریان امور کشور داشته اند.

مدیر کل راه و ترابری استان ایلام با اشاره به این جمله از بنیانگذار انقلاب اسلامی که «در زمان دفاع مقدس اگر نقش زنان نبود ما موفقیت های آن دوران را به دست نمی آوردیم»، ادامه داد: نقش بانوان در فعالیتهای سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برکسی پوشیده نیست.

وی ضمن تشریح فعالیتهای اداره کل راه و ترابری استان ایلام در خصوص امور رفاهی بانوان از جمله به برگزاری بازدیدهای علمی و همچنین سفرهای زیارتی و تفریحی، هماهنگی با ورزشگاههای شهر ایلام جهت استفاده بانوان در رشته های مختلف ورزشی و ... اشاره کرد و افزود: رسیدگی به امور رفاهی کارکنان و بویژه بانوان جزو اولویتهای اصلی این اداره کل است.

گفتنی است در این جلسه بانوان اداره کل راه و ترابری استان ایلام نیز ضمن بیان نظرات، پیشنهادات و دغدغه های خود، لوح و هدایایی را به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) دریافت کردند.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک در لرستان   

اولین دوره آموزشی حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک ویژه رانندگان حرفه ای فعالی لرستان در سالجاری برگزار گردید.

در این دوره آموزشی که در شهرستانهای بروجرد و خرم آباد به مدت 4 روز اجرا شد تعداد 534 نفر طی 3204 نفر ساعت آموزش های لازم از قبیل آشنایی با گروه های مختلف مواد خطرناک، نحوه جابجایی آنها، روشهای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از جابجایی این گونه مواد، بارگیری و باراندازی، ارتقاء سطح خدمات، افزایش ایمنی در بخش حمل و نقل مواد خطرناک را آموختند.

به گفته مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان مطابق آیین نامه اجرایی حمل و نقل جاده ای مواد خطرناک که به تصویب هیأت وزیران نیز رسیده است تمامی رانندگان آموزش دیده موظف به رعایت مقررات وضع شده توسط وزارت راه و ترابری می باشند و لازم است کلیه قوانین و مقررات تعیین شده را رعایت نمایند.

مهندس نصرا... حیدری اظهار داشت: توسط سازمان حمل و نقل و پایانه ها برای رانندگان حاضر در دوره آموزشی مذکور پس از برگزاری آزمون و کسب نمره قبولی گواهی نامه معتبر صادر گردیده و تمامی شرکتها و مؤسسات حمل و نقل جاده ای لرستان از این پس فقط موظف به صدور بارنامه برای رانندگان موصوف می باشند.

وی تصریح کرد: عدول از مقررات حمل و نقل بارهای مواد خطرناک جریمه های سنگینی را برای شرکتها و رانندگان خاطی در پی خواهد داشت.

لینک

   اولین مرحله بسیج راهداری در محورهای استان کرمانشاه   

اولین راهداری محوری حوزه راههای اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه به طول 60 کیلومتر در محور سه راهی قلعه شاهخانی به سمت میانراهان از راههای حوزه استحفاظی شهرستان سقز در حال اجرا می باشد.

مهندس عامریان رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه اظهار داشت: این مرحله از بسیج راهداری محوری در سال 87 با شرکت فعال ادارات راه و ترابری شهرستان های کرمانشاه ـ روانسر و سنقر از تاریخ 8/4/87 با هدف انجام و تعمیرات ابنیه فنی، شانه سازی راه، لکه گیری آسفالت، تنظیم قنوها، نصب علائم و دیگر امورات راهداری در حال اجرا می باشد.

ایشان بودجه در نظر گرفته را در این مرحله یک میلیارد ریال عنوان نمود و اظهار داشت: در صورت تأمین اعتبار بسیج راهداری محوری در دیگر راههای استان در سال جاری صورت خواهد پذیرفت.

 

لینک

   ماهنامه آموزشی مأموران پلیس راه در استان قم منتشر شد   

سازمان حمل و نقل استان با هدف ارتقاء معلومات مأمورین پلیس راه استان قم در مورد مسائل حمل و نقلی و ایمنی و ترافیک اقدام به انتشار ماهنامه آموزشی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، علی روشن رئیس اداره ایمنی و ترافیک در این زمینه گفت: محتوای ماهنامه، حمل و نقل مواد خطرناک، مدیریت صحنه تصادف، مهاربندی بار، سیستم های هوشمند حمل و نقل و تازه های حمل و نقل است.

وی تصریح کرد در کاهش آمار تصادفات و تلفات جاده ای کنترل و نظارت پلیس راه بسیار مؤثر است و برای حضور مؤثر مأموران پلیس راه آموزش گام مهمی در تقویت و بهبود عملکرد پلیس می باشد.

 

لینک

   پنچ میلیون و 600 هزار نفر با قطار جابه جا شدند   

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء اعلام کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری شش میلیون و ۵۰۰هزار مسافر با قطارهای مسافری در سراسر کشور جابه جا شدند.

محمود جعفری افزود: این میزان جابه جایی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱درصد رشد داشته است.

طبق برنامه چهارم توسعه کشور، رجاء در سه ماهه نخست سال باید شش میلیون و ۷۰۰هزار مسافر را جابه جا می‌کرد که نظر به تقاضای پایین سفر در این ماه و با توجه به امتحانات دانش آموزان و دانشجویان، این شرکت توانست ۹۵درصد از برنامه را محقق کند.

مدیرعامل رجاء گفت: با تلاش‌های همکاران راه آهن و رجاء ضریب اشغال قطارهای مسافری در این مدت به طور متوسط حدود ۹۰درصد بود که امیدواریم با برنامه ریزی‌های انجام شده این میزان را تا پایان سال جاری افزایش دهیم.

جعفری به کاهش ۲۰درصدی تاخیر قطارها در سه ماهه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به کاهش زمانی تاخیرات، قطارهای تاخیری مشمول پرداخت جریمه نیز حدود ۵۰درصد کاهش داشت.

لینک

   اجرای بیش از 500 پروژه راهسازی و راهداری در محورهای استان مازندران   

 

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در سال گذشته با مدیریت بیش از 500 پروژه راهسازی و ایمن سازی محورها در سطح استان یکی از بهترین سالهای کاری خود را رقم زده و توانسته با در اختیار گرفتن اعتبارات از محل های مختلف اقدامات شایسته ای را در محورهای استان انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیرکل راه و ترابری استان مازندران ضمن بیان این مطلب افزود : راه و ترابری به عنوان بخش زیربنایی در توسعه پایدار کشور ، امروز در آستانه تحولاتی مثبت قرار گرفته است. عملگرایی و بهره گیری از تخصص ، تجارب و مدیریت عالی از یکسو و تقارن در آغاز فعالیتهای برنامه چهارم دولت محترم  راه و ترابری را در موقعیتی قرار داده که با هدایت و نظارت تحقق اهداف و اعتلای ظرفیت های بالفعل میسر خواهد شد.

رحیمی تصریح کرد : محورهای ارتباطی استان مازندران را می توان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و همچنین عبور و مرور مسافرین و گردشگران جزء محورهای ملی تلقی کرده و از این رو وزارت راه و ترابری در راستای فعالیتها و اهداف خود  نگاه بسیار ویژه ای به محورهای استان در سال گذشته داشته است.  ایمن سازی محورهای استان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان ، خط کشی محورهای استان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان ، تجهیز ناوگان راهداری و استقرار در گردنه های مهم استان ، خط کشی محورهای راه روستایی برای اولین بار  مطالعه و عملیات اجرایی حذف 17 نقطه حادثه خیز ، چهار خطه کردن و احداث بزرگراه در محورهای استان از جمله محور ساری _ خزرآباد ، قائمشهر _ کیاکلا ، قائمشهر _ جویبار ، ساری _ جویبار و ....  احداث کمربندی در شهرهای رامسر _ تنکابن _ محمودآباد _ ساری _ چهار خطه کردن کمربندی نوشهر _ چالوس و ... تنها بخشی از فعالیتهای این اداره کل در سال گذشته بوده که نشان از نگاه مثبت وزارت راه و ترابری به این استان دارد.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در خاتمه عنوان کرد : با وجود اینکه این اداره کل در سال گذشته با کاهش تخصیص و کمبود اعتبار مواجه بوده ولی توانسته به بهترین شکل و با حمایت همه جانبه مسؤلین استانی و کشوری وظایف خود را به خوبی انجام دهد و امید آن داریم با فضل و یاری خداوند متعال و تامین اعتبارات لازم پروژه های در دست احداث را هر چه سریع تر تکمیل و آماده بهره برداری نماییم.           

لینک

   برپایی برنامه کوهپیمایی کارکنان به مناسبت گرامیداشت سالروز 7 تیر   

به مناسبت گرامیداشت 7 تیر سالروز شهادت آیت ا... بهشتی و یاران وفادارش کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران برنامه کوهپیمایی را با حضور تعدادی از کارکنان این اداره کل برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان مازندران کمیته ورزشی این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود و ایجاد نشاط و شادابی و همچنین گسترش دامنه  ورزش در بین کارکنان , برنامه کوهپیمایی را در روز جمعه 7 تیر 1387 با استقبال پر شور کارکنان اداره کل در منطقه سنگده شهرستان ساری برگزار نمود.

گفتنی است برپایی ورزش صبحگاهی در هفته _ ‌ برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در بین کارکنان _  اختصاص سالن شنا برای کارکنان و خانواده هایشان  _ برپایی کلاسهای آموزشی _ ورزشی  و... از جمله اقدامات کمیته ورزشی در امر ورزش برای کارکنان اداره کل و خانواده های آنان است.

 

لینک

   برگزاری مراسم ولادت حضرت فاطمه (س) در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

مراسم ولادت با سعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا (س ) و گرامی داشت مقام زن و روز مادر در اداره کل راه و ترابری استان مازندران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران , این اداره کل به منظور بزرگداشت مقام و منزلت والای بزرگ بانوی دو عالم مظهر کرامت و بردباری حضرت فاطمه (س)  مراسم باشکوهی را بهمراه  برنامه های متنوع و با حضور جمع کثیری از کارکنان در نمازخانه اداره کل برگزار کرد.

دراین مراسم باشکوه در این مراسم ابتدا مداح اهل بیت به مولودی خوانی در وصف حضرت فاطمه الزهرا (س) پرداخته و در ادامه نیز به 8 نفر از فرزندان همکارانی که نام متبرک فاطمه ، زهرا ویا القاب آن برزگوار را داشتند به قید قرعه هدایایی اهداء شد.

اهداء لوح تقدیر و جوایز به  کلیه بانوان همکار و شاغل دراداره کل از دیگر برنامه های این مراسم بود. شایان ذکر است بدین مناسبت از سوی این اداره کل به کلیه همسران همکار نیز هدایایی اهداء شد.

لینک

   خواب آلودگی راننده اتوبوس 29 کشته در آزادراه تهران-قم بر جای گذاشت   

برخورد یک دستگاه اتوبوس مسافربری ولوو با گاردریل و نرده های پل حافظیه در 44 کیلومتری تهران و خروج از آزادراه و واژگونی سبب کشته شدن 29 نفر از هموطنانمان شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران,  روز سه شنبه مورخه 11/4/87 یک دستگاه اتوبوس ولوو که از یزد به مقصد تهران در حرکت بود،ساعت 15/9(نه و پانزده دقیقه)صبح روی پل حافظیه پس از انحراف به راست،خروج از آزادراه و برخورد با 2 شاخه گاردریل و 10 متر نرده پل در کانال زیر پل واژگون شد که متاسفانه 22 نفر از هموطنانمان در دم جان سپردند و بقیه مجروحان به بیمارستان منتقل شدند که به علت وخیم بودن حال مجروحان تا ساعات پایانی روز سه شنبه 7 نفر دیگر جان به جان آفرین تسلیم کردند.

پلیس راه علت این حادثه تأسف بار را خستگی و خواب آلودگی راننده و انحراف به راست اعلام کرده است.

لینک

   استاندار تهران از پروه تعریض محور چیتگر-شهریار بازدید کرد   

 استاندار تهران و مسئولان اداره کل راه و ترابری استان تهران روز دوشنبه از پروژه های تعریض و بهسازی محور چیتگر-شهریار و احداث تقاطع غیرهمسطح بزرگراه دوگاز با بزرگراه فتح و راه آهن تهران-تبریز بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران, کامران دانشجو استاندار تهران با ابراز رضایت از پیشرفت پروژه های مذکور از مساعدت استانداری در رفع موانع باقیمانده تا بهره برداری کامل این پروژه ها خبر داد.

احمد صدیقی مدیر کل راه و ترابری استان تهران با اشاره به موانع ومشکلات پیشرو در تداوم اجرای پروژه ها گفت:برای بهره برداری از پروژه های در دست احداث به 1200 تن سیمان نیاز داریم که تا کنون تنها 270 تن آن را دریافت کرده ایم.

 وی با اشاره به پیشرفت مناسب پروژه تعریض و بهسازی محور چیتگر-شهریار افزود،تمامی امکانات اداره راه برای پیشرفت این پروژه ها به کار بسته ایم امام اکنون به جایی رسیده ایم که نیازمند تامین اعتبار هستیم.در واقع اگر اعتبارات مورد نیاز به این اداره کل تخصیص داده شود مهرماه امسال شاهد بهره برداری از پروژه های مذکور خواهیم بود.

 صدیقی وجود معارض در دو پروژه را بخشی دیگر از موانع موجود دانست و خاطر نشان کرد،امیدواریم هر چه سریعتر با مساعدت مسئولان قضایی این مشکل برطرف گردد زیرا محور چیتگر-شهریار یکی از پر ترددترین و پر ترافیک ترین محورهای استان تهران است که در صورت بهره برداری از پروژه های مذکور ترافیک این محور تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

لینک

   مراسم تقدیر و بزرگداشت روز زن در راه و ترابری استان تهران برگزار شد   

مراسم تقدیر روز زن با حضور مدیر کل و مسئول ستاد احیاء و نماز اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه و ترابری استان تهران , در این مراسم سخنرانان درباره  شأن و منزلت زنان و نقش مهم فاطمه زهرا در صدر اسلام سخن گفتند.

صدیقی, مدیر کل  راه و ترابری استان تهران  در این مراسم  ضمن تبریک روز زن به زنان شاغل این اداره کل، بر نقش زنان درجامعه  اسلامی تاکید کرد.

این مراسم با پخش شیرینی در سطح اداره کل و با اهداء هدایا و شاخه های گل پایان یافت.

لینک

   برگزاری دوره ارزیابی اقتصاد نگهداری و مرمت راهها   

 

 

دوره ارزیابی اقتصاد نگهداری و مرمت راهها در اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران, دوره آموزشی " ارزیابی اقتصاد نگهداری و مرمت راهها" از نوزدهم  لغایت بیست و یکم خرداد ماه  توسط واحد آموزش این اداره کل برگزار شد.

در این دوره، تعداد سی نفر از کارشناسان ادارات کل راه و ترابری استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و یزد شرکت داشتند و در پایان از پروژه "احداث تونل گردنه رخ و راههای طرفین" که یکی از پروژة های بزرگ راهسازی در استان می باشد؛ بازدید واز نزدیک با چگونگی ساخت این تونل آشنا شدند.

 

لینک

   آغاز دور ه های آموزشی روسازی در اداره کل راه و ترابری تهران   

22 نفر از معاونین،رؤسای ادارات و کارشناسان راهسازی در کلاسهای مرکز تحقیقات روسازی دانشگاه تربیت مدرس که از ابتدای تیر ماه آغاز شده است،شرکت کرده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری تهران,  22 نفر از کارکنان این اداره کل در دوره های  آموزشی آسفالتی شامل 1- آزمایشات مرتبط با اجرای بتن 2- آزمایشات مرتبط با اجرای روکش آسفالتی 3- آسفالتهای کم ضخامت و ریز دانه (میکروسرفیسینگ) 4- ارزیابی لایه های آسفالتی با FWD و HWD 5- بازیافت سرد و بازیافت گرم در بهسازی راهها 6- آسفالتهای پلیمری و نحوه اجرای آن و 7- بررسی و ارزیابی وضعیت روسازی با روشهای MCI-PCR-PCI و PSI  شرکت می کنند.

گفتنی است معاونت برنامه ریزی و راهبردی کشور برای سال هشتاد و هفت،26 دوره بهبود مدیریت معادل 300 ساعت آموزش،14 دوره شغلی،25 دوره عمومی و 43 دوره شغلی اختصاصی مصوب کرده است که به تدریج در سال جاری برگزار خواهند کرد. 

لینک

   انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

 

رئیس جدید  اداره راه و ترابری شهرستان رامسر  منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس محمد رضا چاوشی به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان رامسر  منصوب شد.

شایان ذکر است مهندس لطف الله عباسی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر پیشتر تصدی اداره  راه و ترابری رامسر را به عهده داشت.

لینک

   تشکیل دهمین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان کرمانشاه   

دهمین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان کرمانشاه چهارم تیرماه  در محل سایت هواشناسی جدید الاحداث نواکوه شهرستان کرند غرب تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه درباره برنامه های سال 87 داین ادارمه کل و صوبات جلسات گذشته بحث و تبادل نظر شد.

 

لینک

   گرامیداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

به مناسبت تولد حضرت فاطمه (س) و فرا رسیدن هفته زن ، از زنان کارمند اداره کل راه و ترابری استان زنجان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه و ترابری استان زنجان, در این مراسم ،مهندس فاطمی, مدیرکل راه  وترابری این  اداره کل ضمن تبریک تولد مبارک حضرت زهرا افزود: زندگانی حضرت زهرا (س)ایشان چه در بعد اجتماعی وچه بعد فردی ، الگوی کاملی برای همه ماست.

وی تاکید کرد: همه ما باید برای تأسی به این حضرت زندگی خانوادگی و اجتماعی او را الگوی خود قرار  دهیم.

لینک

   همزمان با آخرین روز از هفته جهانی ایمنی راهها همایش در استان خوزستان برگزار شد   

همزمان با آخرین روز از هفته جهانی ایمنی راهها همایش در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان خوزستان، خیرالله خادمی در این همایش تاکید کرد:  تنهادر 20 تا 25 درصد تصادفات, عامل جاده ای  موثربوده است و اضافه تناژ خودروهای سنگین از جمله عوامل دیگری است که سالیانه تصادفاتی را دراستان وکشور به وجود می آورد.

مدیر کل راه وترابری استان خوزستان 6/74 دهم تصادفات را عوامل غیر جاده ای دانست وتصریح کرد با این حال در سال 85 در استان خوزستان به منظور کاهش حوادث رانندگی ناشی از عوامل جاده ای را کاهش دهیم .

وی اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون در استان خوزستان 164 نقطه حادثه خیز با استانداردهای جدید شناسایی شده که برای رفع کامل این نقاط سالیانه بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

خادمی از دیگر اقدامات در کاهش تصادفات را اجرای طرح آرام سازی ترافیکی ورفع 23 نقطه حادثه خیز بصورت میان مدت عنوان کرد  و اظهار امیدواری کرد: با اختصاص اعتبار لازم در این بخش شاهد رشد روز افزون ایمنی تردد در  این استان باشیم.

لینک

   همزمان با آخرین روز از هفته جهانی ایمنی راهها همایش در استان خوزستان برگزار شد   

همزمان با آخرین روز از هفته جهانی ایمنی راهها همایش در استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان خوزستان، خیرالله خادمی در این همایش تاکید کرد:  تنهادر 20 تا 25 درصد تصادفات, عامل جاده ای  موثربوده است و اضافه تناژ خودروهای سنگین از جمله عوامل دیگری است که سالیانه تصادفاتی را دراستان وکشور به وجود می آورد.

مدیر کل راه وترابری استان خوزستان 6/74 دهم تصادفات را عوامل غیر جاده ای دانست وتصریح کرد با این حال در سال 85 در استان خوزستان به منظور کاهش حوادث رانندگی ناشی از عوامل جاده ای را کاهش دهیم .

وی اضافه کرد: از سال گذشته تاکنون در استان خوزستان 164 نقطه حادثه خیز با استانداردهای جدید شناسایی شده که برای رفع کامل این نقاط سالیانه بیش از 6 میلیارد تومان اعتبار نیاز است .

خادمی از دیگر اقدامات در کاهش تصادفات را اجرای طرح آرام سازی ترافیکی ورفع 23 نقطه حادثه خیز بصورت میان مدت عنوان کرد  و اظهار امیدواری کرد: با اختصاص اعتبار لازم در این بخش شاهد رشد روز افزون ایمنی تردد در  این استان باشیم.

لینک

   تقدیر از بانوان اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر از بانوان اداره کل بعنوان الگوهای برتر و توانمند در عرصه کار و تلاش یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر  وی از بانوان  این اداره کل خواست  بیش از پیش  نسبت به  رفتار حضرت  فاطمه (س) تاسی داشته باشند.

در خاتمه این مراسم هدایایی به رسم تجلیل به بانوان اداره کل اهدا گردید.   

 

لینک

   برگزاری اولین دوره مسابقات ورزشی فوتسال ویژه کارمندان ادارات استان اردبیل   

اولین دوره مسابقات ورزشی داخل سالن فوتسال ویژه بسیجیان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات و کارخانجات استان اردبیل در مجموعه سالن ورزشی شهید معصوم پناهی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل, این دوره مسابقات استانی با شرکت 30 تیم ورزشی بین کارمندان ادارات استان در سالن های ورزشی دانشگاه محقق اردبیلی ، بانک ملی ، سازمان بهزیستی و اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برگزار شد.

لینک

   مجری طرحهای برون مرزی :وزارت راه و ترابری9پروژه برون مرزی در دست اجرا دارد   

مجری طرحهای برون مرزی وزارت راه و ترابری اعلام کرد: وزارت راه و ترابری دو پروژه در افغانستان در دست اجرا دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی, مجری طرحهای برون مرزی وزارت راه و ترابری در حاشیه  مراسم کلنگ زنی راه میل 78 به فراه افغانستان ضمن بیان این مطلب افزود: پروژه میل  78  که امروز شاهد کلنگ زنی آن بودیم   طول آن  127 کیلومتر   است و در سه قطعه انجام خواهد پذیرفت که قطعه اول آن از میل 78 تا رودخانه هاروت بطول 33 کیلومتر امروز شروع شد و اظهار امیدواری کرد با همکاری  پیمانکاران اداره کل خراسان جنوبی و پیمانکاران افغانی این هزینه ها را با حداقل ممکن کاهش دهیم  و پروژه به خوبی انجام پذیرد  .

  توکلی با اشاره باینکه  این پروژه بصورت راه اصلی بوده و با عرض 9 متر اجراخواهد شد،  اعتبار  اولیه  این پروژه  را 30میلیون دلار عنوان کرد و افزود  با توجه به تغییر شرایط و افزایش قیمتها  و بحث سیمان و سوخت  و بحثهای دیگرقابل افزایش خواهد بود.

وی پروژه راه آهن خواف  به هرات را از دیگر پروژه های وزارت راه و ترابری عنوان کرد که بطول 61 کیلومتر  میباشد وقطعه 3 آن را در حال اجراست  پیشرفت خوبی دارد و  انتظار می رود زیر سازی آن تا آخر تابستان پایان پذیرد و عملیات روسازی آن  آغاز شود.

 توکلی  افزود : وزارت راه و ترابری  فعالیتهای دیگری هم دارد  که  یک پروژه در  تاجیکستان و  6 پروژه در کشور  عراق  در دست اقدام است وی افزود پروژه تاجیکستان در حال اجرا است ولی 6 پروژه در  عراق هنوز مسائل مالی  آن حل و فصل نشده  ولی بررسیهای آن انجام شده است.

 

لینک

   دیدار و گفتگوی وزیر راه و ترابری با اعضای کمیسیون عمران مجلس   

وزیر راه و ترابری به همراه معاونین خود در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این نشست مهنسد محمد رحمتی به ارائه گزارشی از فعالیتها و برنامه های در دست اقدام این وزارتخانه پرداخت.

همچنین در این نشست معاونان وزیر راه و ترابری شامل معاون اقتصاد و برنامه ریزی حمل و نقل، معاون آموزش، تحقیقات و فناوری، معاون امور مجلس و امور استانها، معاون کارآفرینی و مدیریت بحران، مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور، مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی، مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، رئیس سازمان هواشناسی کشور، رئیس آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک حضور داشتند.

لازم به ذکر است در این نشست که با حضور دکتر آقایی رئیس کمیسیون عمران مجلس انجام شد هر یک از معاونتهای وزارت راه و ترابری به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات مورد نظر را در حوزه های انتخابیه خود را مطرح کردند.

در این نشست بر گسترش همکاری برای توسعه حمل و نقل عمومی و تصویب قوانین مورد نیاز برای حل مشکلات و تأمین مطالبات مردم تأکید و تبادل نظر شد.

لینک

   عملیات اجرای روکش آسفالت محور قوچان – چناران ادامه دارد   

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی از اجرای عملیات روکش آسفالت در قسمتی از محور قوچان- چناران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمدرضا اکبری با بیان این مطلب که این پروژه تا ابتدای خردادماه سال جاری 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: طول مسیر اجرای این پروژه 26 کیلومتر و عرض آن 20 متر می باشد.

وی مبلغ کل قرارداد این پروژه را 54 میلیارد ریال عنوان کرد و اضافه کرد: با توجه به پیشرفت ریالی 46 درصدی پروژه، در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی آن در سه ماهه اول سال آینده به اتمام خواهد رسید.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از مسافران و رانندگان محترم خواست که با توجه به فعالیت 29 دستگاه ماشین آلات راهسازی در این محور، هنگام تردد به علائم موجود در مسیر کاملا توجه کنند و احتیاط کامل را مبذول دارند.

به گفته اکبری برای اجرای این پروژه تاکنون 74 هزار تن آسفالت مصرف شده است.

 

لینک

   ایران 300 میلیون دلار صرف بازسازی افغانستان کرده است   

 

سفیر ایران در افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران طی چند سال اخیر300 میلیون دلار صرف بازسازی کشور افغانستان کرده است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی, فدا حسین مالکی در مراسم آغاز عملیات احداث راه ایران به استان فراه افغانستان ضمن بیان این خبر افزود: با این حال فصل جدید ارتباطات دو کشور باعث شده تا چشم‌انداز خوبی برای آینده داشته باشیم و چنانچه استان‌های فراه افغانستان و خراسان جنوبی در جمهوری اسلامی ایران فعالیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را بهتر کنند در ارتقای سطح ارتباطات کلان دو کشور بسیار موثر خواهد بود و این روحیه در نزد مسئولان دو استان وجود دارد.

 وی تاکید کرد: شکوفایی اقتصادی باید از طریق مجاری خاص صورت گیرد و حال که افغانستان ترانزیت کالا را از طریق چابهار و بندر عباس ایران مدنظر قرار داده است قطعا اثرات مثبت آن را در استان فراه شاهد خواهیم بود. سفیر جمهوری اسلامی ایران در افغانستان تاکید جدی بر گسترش ارتباطات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی ایران و افغانستان را حاصل تفاهم‌نامه‌های روسای جمهور دو کشور در سفر سال گذشته رئیس‌جمهور ایران به افغانستان برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: فاز اول و دوم این محور در استان خراسان جنوبی از سربیشه به درح و از درح به چاه عبدالهی و گمرک ابونصر فراهی بود و گام سوم نیز که آغاز می‌شود از این گمرک به استان فراه افغانستان است. سید صولت مرتضوی افزود: احداث این محور از مرز میل 78 به فراه افغانستان در سه قطعه انجام می‌شود، که عملیات اجرایی قطعه اول این محور از مرز میل 78 تا رودخانه هاروت به طول 33 کیلومتر، عرض 9 متر و با اعتبار اولیه 30 میلیون دلار انجام می‌شود. در راستای کمک به بازسازی افغانستان، مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فراه افغانستان نیز توسط ایران در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع و زیربنای یک هزار و 920 مترمربع با هزینه 12 میلیارد ریال از محل کمک‌های بلاعوض جمهوری اسلامی ایران برای بازسازی افغانستان، ساخته شده که آماده افتتاح است. قرار بود این پروژه افتتاح شود که به زمان دیگر موکول شد.

والی فراه افغانستان نیز در این مراسم  از سوی هیئت رهبری ولایت فراه افغانستان از میهمانان و مسئولین استان خراسان جنوبی تشکر کرد و افزود: افتتاح بندر و بهره برداری از راه فراه سرآغاز یک فصل جدید از روابط حسنه و مناسبات نیک برادرانه بین مردم مسلمان و برادر 2 ولایت استان خراسان جنوبی و ولایت فراه خواهد بود که بدون شک در این دهه روشن و درخشان وهمکاری و تفاهم و مساعدتهای برادرانه  بیشتری را در قبال خواهد داشت . روح الامین در ادامه افزود: این پروژه ها گامهای مهمی را در جهت رشد زندگی اقتصادی تجارتی مردم هر دو ولایت در بر خواهد داشت. وی خطاب به استاندار خراسان جنوبی گفت:‌برادران ملتهای ایران و افغانستان دارای تاریخ و فرهنگ و دین مشترک بوده و صدها سال بطور برادرانه در کنار هم زندگی نموده و خواهند نمود و نهر دو ملت همیشه در غمها و شادی های یکدیگر شریک بوده و افتخارات تاریخی مشترک دارند.

لینک

   شورای فنی در بخش حمل و نقل استان گلستان تشکیل می شود   

مدیر کل راه و ترابری استان گلستان از تشکیل شورای فنی در این بخش در استان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, مهندس محمد تقی جوان شورابی گفت این شورا با ابلاغ وزیر راه و ترابری و ریاست ادارات کل راه و ترابری در سطح استان در راستای توجه به مسائل فنی و اجرایی فرا روی ادارات کل و اهمیت و تنوع مسائل و انسجام بخشی به تصمیم گیریهای فنی حمل و نقل جاده ای استان تشکیل میشود.

وی همچنین بهره برداری بهینه از رویکرد ها و رویه های اتخاذ شده و افزایش سطح کیفی و علمی تصمیم گیریها و پروژه ها و استفاده از دانش و تجربه متخصصین بومی ،دانشگاهی را از دیگر اهداف تشکیل این شورا دانست .

   به گفته شورابی ساختار تشکیلاتی شورای فنی استان در بخش راه و ترابی شامل 11 عضو اعم از اداره کل راه و ترابری ،حمل و نقل و پایانه ها،حوزه راهسازی ،آزمایشگاه مکانیک خاک ،اساتید دانشگاه شرکتهای معتبر مهندسین مشاور ،عوامل فنی پیمانکاران یا انجمنهای صنفی مربوطه تشکیل می شود .

وی افزود بنا به ضرورت از کارشناسان  دیگر سازمانهای دیگر استان اعم از استانداری و فرمانداری و ... در این شورا دعوت به عمل می آید.

لینک

   مطالعات طرحهای زیربنایی مهمترین برنامه امسال شورای هماهنگی حمل و نقل گلستان   

 

مطالعات و اجرای طرحهای تخصصی و زیربنایی مهمترین برنامه امسال شورای هماهنگی حمل و نقل گلستان است . رئیس شورای هماهنگی حمل و نقل استان و مدیر کل راه و ترابری  مطالعات و اجرای طرحهای تخصصی و زیربنایی در بخش حمل و نقل استان و همفکری با بخشهای مختلف را از مهمترین برنامه سال جاری شورای حمل و نقل استان عنوان کرد . به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان ,مهندس محمد تقی جوان شورابی در جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل و کارگروه تخصصی در سالن کنفرانس اداره کل گفت :ارائه طرحهای مهم و جامع دارای توجیه به وزارت متبوع و استان که در روند پیشرفت و توسعه استان موثر باشد نیز از دیگر برنامه های این شورا در سالجاری می باشد . وی با بیان اینکه در سال گذشته شورا در جهت همسو کردن دستگاههای بخش حمل و نقل در فعالیتهای زیر بنایی موفق عمل نموده افزود این هماهنگیها همچنان در سالجاری تداوم دارد .وی در خصوص عملکرد کار گروه تخصصی حمل و نقل استان در مواجه با حوادث غیر مترفبه سال گذشته را بسیار منطقی و با برنامه ریزی عنوان نمود و اضافه کرد :
 همواره استان ما را آتش سوزی و سیل تهدید می کند و انتظار می رود اعضاء کار گروه تمهیدات و امادگی لازم را داشته باشند . شورای حمل و نقل استان از مدیران کل و روسای راه و ترابری ،هواشناسی ،حمل و نقل و پایانه ها ،فرودگاه ،راه آهن ،حوزه راهسازی ،بنادر و کشتیرانی ،آزمایشگاه مکانیک خاک تشکیل میشود .

لینک

   حذف نقاط پر حادثه خراسان جنوبی ۵٠ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد   

مدیر کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی اعلام کرد:٨ نقطه حادثه خیز خراسان جنوبی سال گذشته ١٣ میلیارد و ۵٠٠ میلیون ریال اعتبار گرفته است و برای ادامه حفظ امنیت این نقاط ۵٠ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی,  ضمن بیان این خبر گفت: کل اعتبارات ملی و استانی سال گذشته در مجموع ۴٨٠ میلیارد ریال بوده که ٧٠ درصد آن تخصیص یافته است.نصری اضافه کرد: تاکنون ۴٠ درصد نقاط حادثه خیز ساماندهی شده و بقیه تا پایان سال ٨٧ در دستور کار است.

وی در خصوص نقطه حادثه خیز شوکت آباد گفت: به دلیل ورودی های متعدد به جاده اصلی قرار بر این است که در قالب باند دوم جاده تا ایست بازرسی علی آباد ادامه یابد و در سال ٨٧ به صورت رفت و برگشت ایست بازرسی علی آباد بیرجند به بهره برداری برسد.

وی اعتبارات این پروژه را در سال گذشته ١۴٠٠ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: تا ادامه این روند به طور تقریبی ۵ میلیارد ریال جذب خواهد شد.مدیر کل راه و ترابری استان در خصوص دیگر نقاط نیز گفت: ورودی بیرجند - قاین با ۵/۶ کیلو متر مسافت عملیات ایمن سازی یک لاین آن انجام شده است و در صورت رفع مشکل قیر، این ورودی در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

نصری اجرای پروژه سه راهی منصور آباد آرین شهر در شهرستان درمیان، پروژه آیسک و اجرای بزرگراه خلیج فارس در ورودی نهبندان را از دیگر طرح های در دست اقدام رفع نقاط حادثه خیز بر شمرد و گفت: تقاطع محور درمیان با محور اصلی بیرجند - زاهدان یکی از نقاط حادثه خیز اصلی استان است که قرار است با پروژه تقاطع هم سطح اصلاح شود.

وی همچنین در خصوص آغاز عملیات اجرایی باند دوم بیرجند - قاین گفت: در باند بیرجند - خضری ۴٧ کیلومتر کار انجام شده و ٣٣ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: مطالعات قطعه دوم از بیرجند که ٣۵ کیلومتر است باتمام رسیده و به زودی به مناقصه گذاشته می شود.مدیر کل راه و ترابری استان به محور بیرجند - نهبندان اشاره کرد و گفت: این محور از مصوبات سفر دوم هیئت وزیران بوده که مطالعات مقدماتی آن در حال انجام است و در سال ٨٨ یک قطعه آن اجرایی خواهد شد.

لینک

   88 درصد از جمعیت روستایی گلستان از راه آسفالته برخوردار هستند   

 معاون فنی اداره کل راه و ترابری گلستان اعلام کرد: در حال حاضر 5/59 درصد از راه های روستایی استان آسفالت شدند که بدین ترتیب جمعیتی بالغ بر 88 درصد از روستائیان گلستان را از راه آسفالته برخوردار کرده است. علی اکبر شاهینی گفت : بهره مند شدن این میزان از جمعیت روستایی از راه مناسب بر پایه برنامه ریزی اجرائی مسئولان استان مبنی بر آسفالت راه روستاهای با جمعیت بیشتر استان سبب شد که درصد روستانشینان گلستان 19 درصد از متوسط کشوری بیشتر باشد افزود : این عامل در کنار دیگر عوامل زیر بنائی نه تنها زمینه رشد و توسعه استان را فراهم آورده است بلکه در بسط عدالت اجتماعی و برخورداری روستاییان که از طبقه تولیدکنندگان و زحمتکشان اجتماعی می باشند موثر بوده است. شاهینی  اضافه کرد : اکنون دو هزار و 235 کیلومتر راه با مشخصات ( آسفالته و شوسه) روستایی در استان وجود دارد که با تعریف حداقل یک راه برای هر روستای بالای 20 خانوار شبکه راه روستایی استان حداقل سه هزارو 94 کیلومتر  می باشد.

وی به آسفالت یکهزارو 840 کیلومتر از مجموع راه های روستایی استان تا پایان سال 86 اشاره کرد و افزود : از آنجایی که بخشی از آسفالتهای انجام شده (365) کیلومتر آسفالت سرد هستند و عمر بسیاری از آنها به بیشتر از 15 سال رسیده است ضرورت دارد برای بازسازی و روکش آنها اقدام شود که اعتباری معادل 170 میلیارد ریال نیاز می باشد. معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان گلستان همچنین به میزان راه روستایی مورد نیاز استان اشاره کرد و توضیح داد : برای رسیدن به حمل و نقل روستایی مطلوب و مناسب در گلستان که چهار هزار و 600 کیلومتر راه می باشد به ساخت 22 کیلومتر راه روستایی با مشخصات در یکصد کیلومتر مربع مساحت استان نیاز است. مهندس شاهینی ادامه داد : در زمان حاضر در یکصد کیلومتر مربع مساحت استان حدود 15 کیلومتر راه  روستایی ساخته شده که با توجه به وسعت و کشاورزی بودن منطقه باید به رقم اشاره شده برسیم. راه با مشخصات به راهی گفته می شود که زیر سازی شده و عرض آن استاندارد دارای ابنیه فنی و علائم نصب شده باشد. آسفالت سرد، آسفالتی است که در مناطق کم باران استان و دور از کارخانه آسفالت گرم با انجام قیر پاشی و پخش مصالح سنگی در سطح راه انجام می شود و عموماً در دو لایه درشت دانه در زیر و ریز دانه در رو اجرا می شود.

لینک

   60 درصد از راه های روستایی شهرستان مینودشت آسفالت شده است   

 

 رئیس اداره راه و ترابری مینودشت اعلام کرد : در حال حاضر از مجموع 411 کیلومتر راه روستایی این شهرستان 236 کیلومتر آن معادل 60 درصد آسفالت و مابقی شنی می باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان , یوسف ممشلی گفت : از آنجایی که تعداد روستاهای پر جمعیت شهرستان مینودشت  زیاد است و تردد بسیاری در آن جریان دارد ، تلاش می شود که بقیه راه های روستایی آن با تخصیص اعتبارات لازم طی امسال و سالهای آینده ، آسفالت شود.
  وی ، به میزان اعتبارات این اداره کل در سال جاری اشاره کرد و افزود : اعتبارات استانی شهرستان در سال جاری یک میلیارد و 799 میلیون ریال است که برای بهسازی و روکش آسفالت محورهای مینودشت – گنبد و مینودشت - کلاله و چهار طرح راهداری اعم از ایمنی ، برفروبی ، نصب علائم و مرمت ابنیه فنی راه ها هزینه می شود.
  ممشلی ادامه داد: همچنین از اعتبارات فوق 750 میلیون ریال صرف عملیات راهداری راههای کوهستانی شهرستان به طول 140 کیلومتر  در سال جاری خواهد شد که تاکنون 45 کیلومتر شامل تسطیح و رگلاژ ( مسطح نمودن ) ، تنقیه ( تمیز نمودن زیر پلها ) پلها ، شانه سازی ، بازگشایی حریم و نصب علائم آن شده است.
          وی با بیان این که پنج محور کوهستانی به طول 350 کیلومتر در این شهرستان وجود دارد ، اضافه کرد : وسعت راه های کوهستانی و رانشی بودن منطقه ، اهمیت نگهداری از این  راه ها را دو چندان ساخته است.

لینک

   50 میلیارد ریال برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی گلستان اختصاص یافت   

 

معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان گلستان از اختصاص 50 میلیارد ریال از محل طرح ملی بهسازی و آسفالت راه های روستایی کشور به این استان در سال جاری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان ,علی اکبر شاهینی  در این ارتباط گفت : با این اعتبار، پروژه های نیمه تمام ملی پایان می یابد و راه روستاهای با جمعیت یکصد خانوار و بالاتر نیز آسفالت می شود.
به گفته وی ، در حال حاضر در استان گلستان 697 روستای بالای یکصد خانوار وجود دارد که 80 درصد از جمعیت روستایی استان در آنها سکونت دارند. شاهینی افزود: هم اکنون راه 93 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار استان آسفالت شده اندو باقیمانده آنها که 48 روستا را شامل  می شود ، با اعتبار فوق آسفالت خواهند شد.
معاون راه و ترابری گلستان: همچنین عملیات احداث راه و زیر سازی و آسفالت محورهای کهنه کلباد به کار کنده ، درازنو ، کنداب ، رادکان ، چمن ساور ، شیرین آباد و دهنه شش آب و غیره را از پروژه هایی دانست که طی سال جاری با اعتبار در نظر گرفته شده انجام می شود.
استان گلستان سه هزارو 94 کیلومتر راه روستایی دارد.

 

لینک

   50 میلیارد ریال برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی گلستان اختصاص یافت   

 

معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان گلستان از اختصاص 50 میلیارد ریال از محل طرح ملی بهسازی و آسفالت راه های روستایی کشور به این استان در سال جاری خبر داد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان ,علی اکبر شاهینی  در این ارتباط گفت : با این اعتبار، پروژه های نیمه تمام ملی پایان می یابد و راه روستاهای با جمعیت یکصد خانوار و بالاتر نیز آسفالت می شود.
به گفته وی ، در حال حاضر در استان گلستان 697 روستای بالای یکصد خانوار وجود دارد که 80 درصد از جمعیت روستایی استان در آنها سکونت دارند. شاهینی افزود: هم اکنون راه 93 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار استان آسفالت شده اندو باقیمانده آنها که 48 روستا را شامل  می شود ، با اعتبار فوق آسفالت خواهند شد.
معاون راه و ترابری گلستان: همچنین عملیات احداث راه و زیر سازی و آسفالت محورهای کهنه کلباد به کار کنده ، درازنو ، کنداب ، رادکان ، چمن ساور ، شیرین آباد و دهنه شش آب و غیره را از پروژه هایی دانست که طی سال جاری با اعتبار در نظر گرفته شده انجام می شود.
استان گلستان سه هزارو 94 کیلومتر راه روستایی دارد.

 

لینک

   تکمیل محور شاندیز با مشکل تحصیل حریم راه مواجه است   

 

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی گفت : تکمیل  بزرگراه ارتباطی شهر شاندیز  جزو  اولویتهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در سال جاری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی ، محمدرضا اکبری با بیان این مطلب افزود: محور مشهد – شاندیز به طول 17 کیلومتر بناست به صورت بزرگراه احداث شود اما علیرغم مشکل تحصیل حریم و کمبود اعتبار از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار می باشد.

وی افزود: همینک کار اجرایی این پروژه در یک قطعه از مسیر پس از انعقاد قرارداد به پیمانکار واگذار شده است و شرکت مجری با تمام توان مشغول فعالیت است اما مشکلاتی همچون تاسیسات ایجاد شده در حریم راه از جمله شبکه مخابرات، برق، گاز، آب و فاضلاب روستایی باعث کندی اجرای پروژه شده است.

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی با بیان اینکه موانع موجود بر سر راه آزادسازی حریم راه و آماده شدن شرایط اجرای آن بایستی با همکاری ارگانهای مختلف استان رفع شود، اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاههای دولتی که در اطراف جاده زمین در اختیار دارند و همچنین سازمان های خدماتی که تاسیساتشان در حریم راه قرار دارد پیمانکار بتواند با سرعت بیشتری به عملیات اجرایی ادامه دهد.

مهندس اکبری با بیان اینکه آزادسازی حریم در حوزه شهرها بر عهده شهرداری شهر مربوطه است، خواستار همکاری نزدیک و کمک همه دستگاهها شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات فنی همچون کمبود قیر و سیمان و اعتبار نیز در روند اجرای این پروژه وجود دارد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه برای این پروژه در جریان سفر دوم هیات دولت به استان اعتبار خاصی در نظر گرفته شده امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبار این پروژه شاهد تسریع در اجرای آن باشیم.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جایگاه گردشگری شاندیز و تردد زیاد مسافران در این محور خواستار حمایت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی برای برخورداری پروژه از منابع اعتباری استانی شد.

لینک

   نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی در خراسان رضوی   

 

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی طی سال 86 در راه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی گفت: از علائم نصب شده، هزار و 400 مترمربع در راه های غیر شریانی و 2 هزار و 800 مترمربع در راه های روستایی بوده است.

وی همچنین با اعلام نصب 5 هزار و 600 عدد علائم اخباری در راه های استان طی سال گذشته، افزود: 400 عدد از این علائم در راه های شریانی، 500 عدد در راه های غیر شریانی و مابقی در راه های روستایی نصب گردیده است.

صنیعی همچنین از نصب 5 هزار و 68 عدد علائم انتظامی راهنمایی و رانندگی در سال 86 در راه های استان خبر داد و بیان داشت: هزار و 500 عدد از این علائم در راه های شریانی، 2 هزار و 500 عدد در راه های روستایی و مابقی در راه های غیر شریانی نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی همچنین از نصب بیش از 63 هزار علامت چشم گربه ای در راه های استان طی سال گذشته خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که نصب این علائم باعث افزایش آگاهی رانندگان و در نتیجه کاهش تصادفات در استان شود

لینک

   نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی در خراسان رضوی   

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی طی سال 86 در راه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی گفت: از علائم نصب شده، هزار و 400 مترمربع در راه های غیر شریانی و 2 هزار و 800 مترمربع در راه های روستایی بوده است.

وی همچنین با اعلام نصب 5 هزار و 600 عدد علائم اخباری در راه های استان طی سال گذشته، افزود: 400 عدد از این علائم در راه های شریانی، 500 عدد در راه های غیر شریانی و مابقی در راه های روستایی نصب گردیده است.

صنیعی همچنین از نصب 5 هزار و 68 عدد علائم انتظامی راهنمایی و رانندگی در سال 86 در راه های استان خبر داد و بیان داشت: هزار و 500 عدد از این علائم در راه های شریانی، 2 هزار و 500 عدد در راه های روستایی و مابقی در راه های غیر شریانی نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی همچنین از نصب بیش از 63 هزار علامت چشم گربه ای در راه های استان طی سال گذشته خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که نصب این علائم باعث افزایش آگاهی رانندگان و در نتیجه کاهش تصادفات در استان شود

 

لینک

   تخصیص 70 میلیارد ریال اعتبار جهت توسعه راههای روستایی استان خراسان جنوبی   

مدیر کل راه و ترابری استان گفت: مبلغ 70 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی استانی شده برای  احداث و توسعه راههای روستایی در سالجاری به این استان  تخصیص یافته است

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری  استان خراسان جنوبی, مهندس نصری افزود: این اعتبار نسبت به سال 86 به میزان 55 درصد افزایش یافته است.

وی افزود با توجه ویژه وزارت راه و ترابری به این امر با این افزایش روند توسعه راههای روستائی آسفالته در استان سرعت گرفته و تا پایان سالجاری تعداد37 پروژه با تعداد 3780 خانوار از راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

لینک

   هیأت گامبیای با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات کردند   

هیأت گامبیایی که به سرپرستی باکاری هوما معاون وزیر کار، ارتباطات و زیر ساختها جهت برگزاری اولین کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی ایران و گامبیا به تهران سفر نموده اند با دکتر طاهری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, هیأت گامبیایی که به سرپرستی باکاری هوما معاون وزیر کار، ارتباطات و زیر ساختها جهت برگزاری اولین کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی ایران و گامبیا به تهران سفر نموده اند با دکتر طاهری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات نمودند.

در این جلسه هیأت گامبیایی با اشاره به طرحهای توسعه خود در بندر بانجول (Banjul) علاقمندی خود را جهت حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی ایران در بخشهای نرم افزار، سخت افزار و بخشهای عمرانی طرحهای توسعه این بندر اعلام نمودند.

همچنین طرف گامبیایی با اشاره بوجود یک محوطه کشتی سازی در بندر بانجول و طرحهای توسعه و برنامه های بازسازی این محوطه علاقمندی خود را جهت دریافت کمکهای فنی ایران اعلام نمود.

 دکتر طاهری در این جلسه با اشاره به زمینه های بسیار جهت همکاریهای بندری و دریایی دو کشور گفت: بخش خصوصی ایران جهت ارائه خدمات فنی و مهندسی و سرمایه گذاری در طرحهای توسعه بندری و کشتی سازی آمادگی کامل دارد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود : سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان متولی امور دریایی و بندری کشور و بعنوان نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران از بخش خصوصی ایران برای حضور در فعالیتهای توسعه ای دریایی و بندری گامبیا کاملاً حمایت می نماید. وی همچنین مسأله آموزش را از دیگر زمینه های مهم برای همکاری دو کشور برشمرد.

دکتر طاهری گفت : با توجه به تجربه ایران در زمینه اجرای کنوانسیونهای بین المللی دریایی سازمان بین المللی دریانوردی نظیر کنوانسیونهای سولاس، مارپول و STCW، ایران آمادگی دارد در این زمینه با کشور گامبیا همکاری نماید.

دکتر طاهری در پایان ابراز امیدواری نمود با تصمیمات مناسب در اولین کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی دو کشور زمینه جهت همکاریهای بیشتر در آینده فراهم شود.

لینک

   ورود و خروج کالا در مناطق ویژه اقتصادی بندری تحت رویه یکپارچه   

سازمان بنادر و دریانوردی با صدور بخشنامه ای به کلیه خطوط کشتیرانی، کارگزاران ترابری دریایی، انجمن های حمل و نقل و نمایندگی های حمل و نقل دریایی ورود و خروج کالا به مناطق ویژه اقتصادی بندری (بندر شهیدرجایی، بندر امیرآباد، بندر بوشهر) را از تاریخ 1/5/87 تحت یک رویه واحد و یکپارچه قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، دکتر طاهری معاون وزیر راه و مدیرعامل این سازمان با اعلام این خبر افزود :

بر اساس مصوبات هیأت وزیران بنادر شهیدرجایی، بوشهر، امیرآباد به عنوان مناطق ویژه اقتصادی بندری ایجاد شده اند و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول این مناطق تعیین شده است.

از این رو بمنظور اجرای تکالیف قانونی و ماده 19 قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی از اول مرداد ماه سال جاری به بعد ورود و خروج کلیه کالاها و پذیرش شناورهای حامل کالا و تخلیه و بارگیری آن در بنادر شهیدرجایی و امیرآباد و بوشهر مشمول قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی می باشد و بر اساس رویه واحد و یکپارچه با آن رفتار خواهد شد، بر این اساس می باید در تمامی اسناد و مدارک مربوط به ورود و خروج کالا نظیر بارنامه، اعتبارات گشایش یافته بانک ها، مانیفست و سایر اسناد دیگر نام منطقه ویژه اقتصادی بندر مربوطه به عنوان مقصد کالا و شناور قید و درج شود.

بر اساس این گزارش لزوم ورود و خروج کالا به مناطق ویژه اقتصادی تحت یک رویه واحد و یکپارچه با اعمال قوانین و مقررات حاکم بر آن به وزارت بازرگانی، بانک مرکزی، گمرک ایران و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز اعلام گردیده است.

لینک

   یکصدمین اجلاس شورای آیمو برگزار شد   

یکصدمین اجلاس شورای سازمان بین المللی دریانوردی با حضور نمایندگان چهل کشور عضو شورا و همچنین هیأتهایی از کشورهای غیر عضو بعنوان ناظر در لندن تشکیل شد. یکصدمین اجلاس شورای سازمان بین المللی دریانوردی با حضور نمایندگان چهل کشور عضو شورا و همچنین هیأتهایی از کشورهای غیر عضو بعنوان ناظر در لندن تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, علی اکبر مرزبان نماینده سازمان بنادر و دریانوردی در سازمان بین المللی دریانوردی اعلام کرد: استراتژی و برنامه ریزی برای آیمو، مدیریت منابع و امور مالی، طرح ممیزی داوطلبانه دولتهای عضو و حفاظت از خطوط مهم کشتیرانی از اهم دستور کارهای این نشست بود.

مرزبان افزود : در این نشست مسایل مربوط به دانشگاه جهانی دریانوردی، موسسه حقوق بین الملل دریایی، روز جهانی دریانوردی و جایزه دریانوردی بین المللی و همچنین جایزه ویژه شجاعت در دریا مطرح و مورد بررسی حاضران قرار گرفت.

لازم به ذکر است در حاشیه اجلاس آیمو مراسم یادبودی نیز به مناسبت شصتمین سال خلق کنوانسیون آیمو و پنجاهمین سال آغاز بکار سازمان برگزار شد و نیز کار اتمام بازسازی و افتتاح ساختمان جدید دبیرخانه آیمو در لندن طی مراسمی انجام گرفت.

سازمان بین المللی دریانوردی در سال 1958 پا به عرصه وجود گذاشت و در حال حاضر 167 کشور عضو این سازمان مهم بین المللی می باشند و بیش از شصت و پنج سازمان بین المللی، منطقه ای، دولتی و خصوصی بصورت مشاوره ای با این سازمان همکاری می نمایند. ایران نیز در سال 1958 به عضویت آیمو درآمد. شعار امسال سازمان با تصویب شورای آن «آیمو، شصت سال در خدمت کشتیرانی» در نظر گرفته شد. در این سال آیمو جامعه جهانی را از دستاوردها و خدمات این سازمان در توسعه صنعت دریانوردی بین المللی آگاه خواهد ساخت.

این سازمان تاکنون بیش از پنجاه کنوانسیون و پروتکل در حوزه های مختلف ایمنی دریانوردی، مبارزه با آلودگی محیط زیست دریایی، جبران خسارات ناشی از آلودگی های نفتی، ترافیک و مسیرهای دریایی تجسس و نجات افراد در دریا و مبارزه با دزدی و تروریسم دریایی تدوین و تصویب نموده است. همه این اقدامات باعث توسعه تجارت بین المللی و منطقه ای دریایی و ظهور کشتی های جدید با تکنولوژی و استاندارد بالا گردیده و موجب کاهش قابل توجه حوادث دریایی، آلودگی و حفظ جان افراد در دریا شده است.

 

لینک

   یادداشت تفاهم همکاریهای بندری و دریایی ایران و گامبیا امضا شد   

 

اولین کمیته مشترک همکاریهای بندری و دریایی ایران و گامبیا با امضای یادداشت تفاهم همکاریهای دریایی و بندری در تهران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, در این نشست ایران و گامبیا با تأکید بر لزوم گسترش همکاریهای بندری، دریایی و حمل و نقل دریایی بین دو کشور راه های توسعه همکاریها را مورد بررسی قرار دادند.

در این جلسه دو طرف در زمینه همکاریهای متقابل جهت انتقال دانش و تجربیات خود در خصوص اجرای کنوانسیونهای بین المللی دریایی سازمان بین المللی دریانوردی نظیر کنوانسیون کنترل و جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتیها و مبارزه با آلودگی دریایی، کنوانسیونهای تجسس و نجات جان افراد در دریا، کنوانسیون STCW و همچنین آیین نامه های امنیتی و کنترل و بازرسی کشتی ها توافق نمودند.

همچنین هیأتهای دو طرف بر لزوم انجام هماهنگی جهت اتخاذ مواضع مشترک در سازمان بین المللی دریانوردی با توجه به عضویت دو کشور در این سازمان تأکید کردند.

در این نشست طرف گامبیایی خواستار همکاری و مساعدت سازمان بنادر و دریانوردی ایران و دولت جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه بنادر و حمل و نقل دریایی گامبیا و برقراری خط منظم کشتیرانی بین بنادر ایران و غرب آفریقا گردیدند.

نمایندگان بخش خصوصی ایران نیز در این جلسه آمادگی خود را جهت همکاری و ارائه خدمات در زمینه های اپراتوری و ساخت بندر، ساخت و تعمیر شناورهای اقیانوس پیما حمل کالاهای نفتی و غیر نفتی از/ به بنادر گامبیا و ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه فعالیتهای بندری و دریایی اعلام نمودند.

مسأله آموزش از دیگر مسائل مطرح شده و مورد توافق ایران و گامبیا در این کمیته بود. ایران با ارائه گزارش در خصوص ظرفیتهای خود در خصوص آموزش در زمینه کد های بین المللی امنیتی کشتی و تسهیلات بندر و تربیت افسران امنیتی کشتی و تسهیلات بندری و آمادگی خود را برای پذیرش دانشجو در این زمینه ها اعلام نمود و طرف گامبیایی نیز خواستار آموزش افسران گامبیایی بروی کشتیهای ایران شدند.

لینک

   اعلام آمادگی بخش خصوصی برای افزودن 50 لکوموتیو به ناوگان ریلی   

آمادگی بخش خصوصی برای افزودن 50  لکوموتیو به ناوگان ریلی کشور، در قالب کنسرسیومی متشکل از 5 شرکت ایجاد خواهد شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت راه آهن ج .ا.ا. حسین زیاری مدیرعامل راه آهن با اشاره به آخرین وضعیت آئین نامه نحوه مشارکت بخش خصوصی درتأمین و خرید لکوموتیو اظهارداشت: درحال حاضر مشغول نهایی کردن این آیین نامه هستیم و برای تکمیل نیز، آن را با نحوه مشارکت  بخش خصوصی اروپا در این زمینه مقایسه می کنیم .

   وی افزود: درحال حاضر پیشنهادات مختلفی از سوی بخش خصوصی برای خرید و معامله لکوموتیو مطرح  شده و نشست هایی نیز با آنها برگزار شده است .

   زیاری گفت : در مجموع طی سالهای اولیه تحقق این مهم ، محرک های تشویقی خوبی درنظرگرفته شده که باعث  جذب سرمایه بخش خصوصی به این سمت شود.

   به گفته وی، در این راستا چند شرکت خصوصی لکوموتیوهای خریدی پیشنهادی خود را ارائه کرده و به تأیید معاونت ناوگان نیز رسیده است . جلساتی نیز با وزیر راه در این زمینه داشته و قولهای مساعدی به آنها داده  شد.

   مدیرعامل شرکت راه آهن یادآور شد : در مرحله نخست یک کنسرسیوم متشکل از 5 شرکت خصوصی ، آمادگی خود را برای خرید و افزودن 50 دستگاه لکوموتیو به ناوگان ریلی کشور اعلام کرده اند.

   به گفته وی : اگر برخی بروکراسی های اداری و بانکی سریعتر انجام شود، این کار به زودی آغاز می شود.

زیاری گفت : شرکتهای دیگر نیز اعلام آمادگی کرده اند که 10 ،  20 و حتی  400 لکوموتیو طی 5 سال را به ناوگان اضافه نمایند

لینک

   همزمان با مراسم بزرگداشت میلاد دخت نبی اکرم(ص) از زنان کارمند راه آهن تجلیل شد   

به مناسبت بزرگداشت میلاد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) و تجلیل از مقام زن مراسم ویژه ای با حضور بانوان شاغل در راه آهن مرکز و رجاء، مدیران عامل راه آهن و رجا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ،دراین مراسم که سه شنبه 4 تیرماه در محل سالن قطارهای بین المللی برگزار شد مدیران عامل راه آهن و رجاء نیز حضور داشتند.

دکتر زیاری مدیرعامل راه آهن در این مراسم ضمن گرامیداشت روز زن و مقام مادر از نقش اساسی بانوان در رشد و تعالی سازمان تجلیل کرد.

وی گفت: از جمعیت 12هزار نفری راه آهن تعداد 602  نفر آن را زنان تشکیل می دهندکه از این تعداد 2/71 درصد دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی تا سطح دکترا می باشند.

زیاری درادامه سخنان خود به بررسی مسائل معیشتی و رفاهی سازمان از قبیل ملبوس اداری، وام، خانه های سازمانی و ... پرداخت و اظهار امیدواری کردکه با برنامه هایی که در سازمان درحال پیاده شدن است، تسهیلات موجود دراختیار تمامی کارکنان قرارخواهدگرفت.

مهندس جعفری مدیرعامل شرکت رجاء نیز طی سخنانی از بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)  به عنوان یگانه بانوی اسلام تجلیل و از تمامی بانوان همکار درعرصه های فنی و غیرفنی سازمان تقدیرکرد.

در ادامه این مراسم خانم رهبر نماینده مجلس شوراری اسلامی و حجت الاسلام غروی به بررسی جایگاه زن و قوانین و مقررات موجود دررابطه با زنان در اسلام پرداختند.

در این مراسم همچنین برنامه های شاد و متنوعی هم چون تواشیح، موسیقی سنتی، اجرای سرود توسط کودکان مهدکودک نونهالان راه آهن اجرا گردید .

لینک

   قطار مسافری شهرضا- اصفهان به حرکت درآمد   

به منظور رفاه حال هموطنان گرامی ، همزمان با افتتاح اولین قطعه از پروژه اصفهان- شیراز حدفاصل اصفهان- شهرضا و نخستین قطارمسافری شهرضا- اصفهان با ظرفیت 420 مسافر راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این مراسم که با حضور مدیرعامل راه آهن، استاندار اصفهان، امام جمعه شهرضا و تنی چند از معاونین و مدیران کل راه آهن و مسئولین محلی برگزار شد، اولین قطار شهرضا- اصفهان راه اندازی شد.

این قطار با سازمان 7 سالن درجه یک اسپانیایی و به ظرفیت 420 نفر هر روز 7 صبح از اصفهان به مقصد شهرضا حرکت و در ساعت 30/14  همان روز شهرضا را به مقصد اصفهان ترک می نماید.

مدیرعامل راه آهن در این مراسم با اشاره به استقبال مردم از راه اندازی قطار مسافری شهرضا- اصفهان گفت : حمل و نقل ریلی به عنوان یکی از ایمن ترین شقوق حمل و نقلی دارای اقبال عمومی می باشد.

به گفته زیاری حمل و نقل ریلی 65 برابر ایمن تر از حمل و نقل جاده ای بوده ضمن اینکه به لحاظ مصرف سوخت و آلودگی محیط زیست با صرفه تر می باشد.

مدیرعامل راه آهن تصریح کرد : با توجه به هزینه و زمان بر بودن پروژه ها و زیر ساخت های شبکه ریلی لازم است سرمایه گذاری بیشتری در شبکه ریلی از طرف دولت انجام گیرد.

وی ضمن بیان تأکیدات مقام محترم ریاست جمهوری نسبت به توسعه شبکه ریلی کشور اظهار امیدواری کرد که به زودی این امر محقق شود .

 زیاری به درخواست استاندار، فرماندار و مردم شهرستان شهرضا درخصوص راه اندازی قطارمسافری شهرضا – مشهد قول مساعد داد و گفت : با وجود محدودیت های موجود درخط و ناوگان امیدواریم تا یک ماه دیگر قطار مستقیم مسافری شهرضا – مشهد راه اندازی شود  .

شایان ذکر است همزمان با این مراسم پل دیزیچه حسن آباد در ابتدای بلاک ورودی راه آهن شیراز افتتاح شد .

این پل درکیلومتر 598 مسیر اصفهان- شهرضا با 5 دهنه می باشد. پل دیزیچه با هدف افزایش بارمحوری از 20 به 5/22 تن و بهره گیری از حداکثر توان شبکه حمل و نقل ریلی بر روی رودخانه زاینده رود ساخته شده است .

لینک

   شورای هماهنگی مدیران راه آهن برگزار شد   

درراستای سفرهای استانی ریاست محترم جمهوری، شورای هماهنگی مدیران راه آهن با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران کل نواحی راه آهن 5 تیرماه در اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران مدیرعامل راه آهن در این جلسه ضمن تشریح عملکرد سازمان از ابتدای سال تاکنون گفت : علیرغم همه اعتبارات و حمایت هایی که شده هنوز اعتبارات کافی که در شأن شبکه حمل و نقل ریلی کشور باشد واگذار نشده است .

وی با اشاره به این نکته که ساخت هرکیلومتر ریل برای راه آهن 10 میلیارد ریال هزینه دربر دارد: اظهارداشت : اعتباراتی که برای راه آهن درنظرگرفته شده با توجه به نیارهای جامعه و ضرورت توسعه شبکه حمل و نقل ریلی ناچیز است.

آیت الله طباطبائی نژاد امام جمعه اصفهان نیز ضمن حضور در این جلسه به تشریح مسائل فرهنگی در قطارها پرداخت و درخواست راه اندازی قطار مستقیم اصفهان- مشهد را نمود.

دکتر زیاری نیز ضمن اعلام برنامه های جاری راه آهن در زمینه بهره گیری از اقلام فرهنگی در قطارها اظهار امیدواری کرد تا ماه آینده قطار مستقیم اصفهان- مشهد راه اندازی گردد.

در ادامه این جلسه هریک از مدیران به بیان نقطه نظرات و مسائل موجود درنواحی پرداخته و در خصوص رفع آنها بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

لینک

   قائم مقام مدیرعامل و معاونین ناوگان، بهره برداری و قطارهای حومه ای تعیین شدند   

طی احکام جداگانه ای از سوی مدیرعامل راه آهن ، قائم مقام مدیرعامل، معاون بهره برداری و سیرو حرکت راه آهن، معاون ناوگان و معاون مدیرعامل در امور قطارهای حومه ای و توسعه ایستگاهها معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران طی این احکام دکتر محمود رضا کی منش به عنوان قائم مقام مدیرعامل راه آهن و محمد مهدی دهقان بنادکی به عنوان معاون بهره برداری و سیرو حرکت، منصور عرب یارمحمدی به عنوان معاون ناوگان و سعید صبری به عنوان معاون مدیرعامل در امور قطارهای حومه ای و توسعه ایستگاهها تعیین شدند

 

لینک

   دیدار رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با مسئول کریدور شمال– جنوب روسیه   

 

در دیدار محمد بخارائی رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با یاکونین رئیس کریدور شمال- جنوب و رئیس راه آهن روسیه فدراتیو بر توسعه کلیه گذرگاه ها و مسیرهای حمل ونقلی دو کشور تأکید شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عوض بهمن زاده مسئول کریدور شمال– جنوب و معاون دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی با اشاره توافقات صورت گرفته در دیدار رئیس سازمان با رئیس راه آهن روسیه فدراتیو که همزمان مسئولیت کریدور شمال– جنوب این کشور را نیز برعهده دارد، گفت: دو طرف با توجه به جایگاه دو کشور در کریدور ترانزیتی و حمل ونقل یبین المللی شمال– جنوب بر ضرورت توسعه کلیه گذرگاه ها و مسیرهای حمل ونقل بین دو کشور و رونق بیش از پیش کریدورهای فعال تأکید کردند.
وی افزود: در این دیدار دو طرف توسعه محورهای ریلی در کریدور شمال– جنوب بین دو کشور را با اهمیت خوانده و برنامه های خود را در تکمیل زیر ساخت های ریلی و نیز راه اندازی مجدد حمل ونقل جاده ای بین دو کشور را به صورت مشترک بررسی کردند.
بهمن زاده درخصوص راه اندازی مجدد حمل ونقل جاده ای مستقیم بین دو کشور گفت: در این دیدار طرف ایرانی، راه اندازی مجدد حمل ونقل جاده ای مستقیم بین دو کشور را یک الزام اجتناب ناپذیر دانسته و روش های موجود حمل کالا بین دو کشور را در حال حاضر
غیر اقتصادی دانستندکه این امر مانع توسعه حمل ونقل کالا در این کریدور شده است که ضرورت دارد راه های برون رفت از این وضعیت و راه اندازی مجدد حمل ونقل جاده ای مستقیم بین دو کشور بررسی شود.
وی افزود: در این دیدار دو کشور مجددا بر اهمیت سرمایه گذاری فنی و اقتصادی در احداث راه آهن قزوین– رشت– انزلی– آستارا را تأکید کردند.
بهمن زاده درخصوص برنامه های اعلام شده روسیه برای توسعه حمل ونقل ریلی گفت: رئیس راه آهن روسیه اعلام کرد که دولت روسیه یک برنامه توسعه 22 ساله حمل ونقل ریلی به میزان چهار صد و پنجاه میلیارد ریال و احداث 20 هزار کیلومتر مسیر ریلی و بازسازی زیرساخت های موجود را تصویب کرده است که این امر آینده بهتری را در مناسبات دو کشور در بخش حمل ونقل ریلی به ویژه در روابط روسیه با کشورهای همسایه ایفا می کند.
وی افزود: طرف ایرانی در این دیدار خواستار لغو روادید رانندگان حمل ونقل جاده ای دو کشور شد و آن را زمینه مناسبی برای کاهش هزینه های حمل ونقلی کریدور شمال– جنوب ارزیابی کردند.
براساس این گزارش دو طرف در این دیدار بر توسعه بیشتر مناسبات حمل و نقل جاده ای دو کشور تأکید و قرار شد موضوع با حساسیت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.
بهمن زاده با اشاره به دیگر توافقات صورت گرفته در این دیدار گفت: دو طرف در مجموع بر اهمیت همکاری های منطقه ای بین کشورهای عضو کریدور شمال– جنوب و توسعه و تسهیل حمل ونقل ترانزیتی کالا تأکید نمودند.
گفتنی است با توجه به افزایش تقاضای کشورهای منطقه برای پیوستن به کریدور ترانزیتی شمال– جنوب و استفاده از راه های ترانزیتی اعضای این کریدور برای ترانزیت کالا به کشورهای دیگر و بالعکس مقرر شد دو کشور راهکارهای تسهیل ترانزیت و کاهش‌‌‌ ‌‌‌
هزینه های ترانزیت از قلمرو ایران به مقصد کشورهای شمالی را مورد پیگیری قرار دهند.

لینک

   مصوبه اخذ عوارض از حمل ونقل خوزستان لغو شد   

مصوبه شورای شهر اهواز مبنی بر اخذ عوارض از بخش حمل ونقل جاده ای استان خوزستان به دلیل مغایرت های قانونی لغو شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، در پی ابلاغ مصوبه جلسه یکصد و دهم شورای اسلامی شهر اهواز به اداره کل حمل ونقل و پایانه های استان خوزستان مبنی بر اخذ عوارض از بخش حمل ونقل کالا، به دلیل غیر قانونی بودن این تصویب نامه، موضوع توسط دفتر حقوقی و تدوین مقررات سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای پیگیری و در نهایت به دستور وزیر محترم کشور این مصوبه لغو شد.

عباسعلی بنی اسدی مدیرکل دفتر حقوقی و تدوین مقررات در خصوص جزئیات ابطال این مصوبه گفت: اداره کل حمل ونقل و پایانه های خوزستان با هماهنگی دفتر حقوقی، شکوائیه اولیه خود را به هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان مذکور ارسال و متعاقب آن موضوع به کمیسیون ماده 77 قانون شهرداری به عنوان مرجع حل اختلاف بین مودی و شهرداری ارجاع شد که کمیسیون مربوطه نیز سازمان را به رای قطعی مبنی بر پرداخت عوارض به شهرداری محکوم کرد و اجرائیه مبلغ مذکور برای پرداخت مبلغ 048/126/558/33 از حساب سازمان صادر شد.

وی افزود: متعاقب ابلاغ این رای، اقدامات و پیگیری های بسیاری جهت ابطال مصوبه شورا و فسخ رای مذکور در مراجع ذی صلاح قضایی و جلوگیری از اجرایی شدن اجرائیه صادر شده معمول شد که در نهایت منجر به ابطال مصوبه مذکور شد.

بنی اسدی با اشاره به مکاتبات صورت گرفته و طرح دعوا در مراجع مختلف گفت: پس از ابلاغ مصوبه و صدور رای از سوی مرجع حل اختلاف بین مودی و شهرداری اقدامات گسترده ای از جمله طرح دعوای حقوقی در محاکم عمومی شهرستان اهواز، مکاتبه با وزیر راه و ترابری، انجام مکاتبات متعدد با دفتر حقوقی سازمان شهرداری های وزارت کشور، انجام مکاتبات متعدد با دفتر حقوقی و دفتر امور شهرداری های وزارت کشور و در نهایت منجر به مکاتبه با وزیر کشور شد.

وی افزود: در کنار این مکاتبات و دعاوی با معاونت حقوقی و امور مجلس نهاد ریاست جمهوری مکاتبه شد و با طرح دعوا در هیات عمومی دیوان عدالت اداری، طرح دعوا در شعبه تشخیص دیوان عالی کشور، مکاتبه با مدیرکل حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری، مکاتبه با استانداری خوزستان و پیگیری موضوع از مراجع مذکور و پیگیری حضوری و برگزاری جلسات متعدد با دفاتر ذی ربط در وزارت کشور و استانداری خوزستان انجام شد که این اقدامات منجر به جلوگیری از خروج مبلغ 33 میلیارد و 558 میلیون و 126 هزار و 48 ریال از اموال سازمان به عنوان عوارض شهرداری شد.

وی خاطرنشان کرد: در این راستا شهرداری و شورای اسلامی شهر اهواز نیز به دلیل چشم داشت به مبلغ هنگفت مذکور با استفاده از اهرمهای مالی و حقوقی متعدد در صدد ابقای مصوبه و اجرائیه صادره بودند که پیگیری های معموله و دفاعیات حقوقی نهایتا منجر به ابطال مصوبه شد.

بر اساس این گزارش، دستور صریح وزیر کشور برای لغو مصوبه در نوع خود بی نظیر است این دستور علاوه بر بلااثر کردن رای کمیسیون ماده 77 شهرداری اهواز و انتفاء محکومیت سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در پرداخت مبلغ مذکور دارای اثر ماندگار در نظام حقوقی کشور است چرا که در حقیقت این اقدام در تمامی استانها واجد اثر بوده و باعث جلوگیری از صدور مصوبات غیر قانونی مراجع محلی از جمله شوراهای اسلامی در شهر درخصوص وضع عوارض مشابه بر حمل ونقل کالا می شود.

لینک

   الجزیره: بیش از ‪ ۱۰۰سرنشین هواپیمای سانحه دیده سودانی زنده اند   

 شبکه تلویزیونی الجزیره قطر خبر داد: بیش از یکصد تن از مسافران هواپیمای سودانی که آتش گرفته بود، از سانحه جان سالم به در برده اند.
به گزارش  روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از شبکه تلویزیونی  الجزیره اعلام کرد: ۱۰۳نفر از مسافران و ۱۰خدمه هواپیمای سودانی که در فرودگاه خارطوم دچار حریق شده بود، از حادثه نجات یافته اند.
بنابراین گزارش، اجساد ۲۸نفر دیگر که به طور کامل متلاشی شده و غیر قابل شناسایی اند، در بخش کالبدشکافی بیمارستان خارطوم موجود است. ۲۹تن از مسافران هواپیما نیز به علت جراحت یا سوختگی در سه بیمارستان خارطوم تحت درمان هستند ولی هنوز خبری از سرنوشت بیش از ۶۰نفر از مسافران هواپیما در دست نیست.
الجزیره افزود:برخی مقامات سودانی بر این عقیده‌اند که احتمالاً تعدادی از مفقودشدگان، از حادثه جان سالم به در برده ولی خروج خود از فرودگاه خارطوم را به مسؤولان اطلاع نداده اند.

لینک

   اخراج 950 خلبان از خطوط هواپیمای آمریکا   

خطوط هواپیمایی آمریکا برنامه ای برای حذف 950 خلبان از آغاز تابستان امسال بر اساس اعلام قبلی اجرا خواهد کرد. برنامه ای که به حذف 1600 حقوق بگیر از ناوگان هوایی آمریکا منجر می شود. به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری به نقل از خبرگزاری ایندین اکسپرس، اتحادیه خلبانان آمریکا همچنان به کار خود بدون در نظر گرفتن به این تنزیل ادامه خواهد داد.

کاهش میزان ناوگان هوایی آمریکا و گستره فعالیت های شرکت های هوایی برای توانمند ساختن در رقابت در محیطی برای ضبط و نگهداری قیمت سوخت، مسئولان هوایی آمریکا را با مشکل مواجه ساخته است، اما در مرحله ضروری در این میان کاهش تعدادی از مردم است که این ناوگان را به اجرای فعالیت های بازرگانی هدایت می کنند.

لینک

   همزمان با میلاد حضرت فاطمه(س)مراسم روز زن در سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد   

صبح دیروز مراسم روز زن با حضور کاپیتان خانلری معاونین و مدیران کل در سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری, در این مراسم کاپیتان خانلری ضمن تبریک به تمامی زنان عالم و حاضرین در جلسه بزرگداشت میلاد دخت پیامبر اکرم(ص)، صدیقه کبری حضرت فاطمه ( س)،اذعان داشت بسی جای خرسندی است که زنان ما الگویی چون فاطمه ( س) دارند که به تأسی روش و منش این اسوه تاریخ اسلام بتوانند جهت گیریهای زندگیشان را تنظیم کنند . رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین اظهار داشت: ابعادی چون فعالیت ، مشارکت زنان ، نقش آفرینی و میزان اثر پذیری آنها در توسعه همه جانبه جامعه غیر قابل انکار است.

وی افزود : کمتر کسی است که بتواند حضور زنان را در سخت ترین و فکری ترین فعالیتهای جامعه نادیده بگیرد .

وی همچنین گفت : انضباط کاری ، اخلاص ، بی ادعایی و تلاش مضاعف همزمان با مسئولیت سنگین مادری از خصوصیات بارز زنان جامعه ما بشمار می رود.

وی گفت : اگر چه اساس شخصیت زنان منحصر به خود افراد و زمینه های شخصیتی است که از خانواده و نوع تربیت و آموزش ها ست اما بر ما و همگان این یک وظیفه است که به حرمت تنها الگوی زنان،حضرت فاطمه(س)، قدر زنان وارسته جامعه خود را بدانیم .

گفتنی است در ابتدای مراسم خانم ابراهیمی، مسئول ستاد بزرگداشت روز زن ،گزارشی از چگونگی هماهنگی ها و مشارکت بخش های مختلف سازمان جهت پیشبرد اهداف با ستاد برگزاری روز زن ارائه کردند.

لینک

   یک فروند هواپیما در سودان سقوط کرد   

 

یک فروند هواپیمای باری روز جمعه در سودان سقوط کرد که براثر این حادثه هفت تن از سرنشینان هواپیما از جمله چهار اوکراینی و یک ارمنستانی کشته شدند.
به گزارش  خبرگزاری فرانسه از خارطوم، این هواپیما به علت شرایط نامناسب هوایی سقوط کرده و از مجموع هشت سرنشین هواپیما فقط یک تن از این حادثه جان سالم بدر برده است.
بنابراین گزارش هیچ توضیحی در خصوص وضعیت سلامتی محمد حمزه تنها بازمانده این هواپیما داده نشده است.
چهار اوکراینی، یک ارمنستانی و سه تبعه سودان مجموع سرنشیان و خدمه پرواز این هواپیما بوده اند.
عبدالحافظ سخنگوی سازمان هواپیمایی غیرنظامی سودان همچنین گفت: این هواپیما به شرکت جوبا کارگو تعلق داشت و یک ساعت و ده دقیقه پس از پرواز و در حالی که بسوی جوبا مرکز سودان جنوبی در پرواز بود سقوط کرد.
این هواپیما حامل کالا و مواد غذایی بود.
دهم ژوئن گذشته یک فروند هواپیمای متعلق به خطوط هوایی سودان هنگام نشستن روی باند فرودگاه دچار سانحه شد که براثر آن ۳۰تن کشته شدند.

لینک

   با حضور استاندار اصفهان بهره برداری و افتتاح پل زیر گذر شهرک رازی   

پل زیر گذر شهرک رازی در شهرستان شهررضا اصفهان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری  استان اصفهان, در دور دوم سفر شهرستانی سید مرتضی بختیاری استاندار اصفهان به شهرستان شهرضا، پل زیر گذر شهرک رازی به بهره برداری رسید.

این پل که در راستای رفع نقاط پرحادثه و کاهش تصادفات و برقراری ایمنی عبور و مرور  به اجرا درآمد با اعتباری معادل 6 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این پل با مشخصات دهانه 8 متری ، و به طول 30 متر است که حجم خاکبرداری 10000مترمکعب ،حجم بتن ریزی 1500متر مکعب، حجم آرماتور 32000کیلوگرم و با دهانة 8 متری می باشد.

 

لینک

   برگزاری همایش حیای آسمانی در اداره کل راه و ترابری استان اصفهان   

همزمان با ایام ولادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا (س) و میلاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) همایش حیای آسمانی با حضور حضرت آیت ا... طباطبائی نمایندة ولی فقیه و امام جمعه اصفهان، حاجیان فرماندار اصفهان و جمعی از مسؤلان استان و اداره کل راه و ترابری در سالن همایش های این اداره کل برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان , در این همایش که با حضور بیش از 600نفر از بانوان از ارگانهای مختلف برگزار شد،مسئله حجاب و نقش آن در جامعه و اوضاع کنونی با عنایت به سیره حضرت زهرا (س) مورد بحث قرار گرفت .

گفتنی است این همایش با مشارکت امور بانوان اداره کل راه و ترابری ، اموربانوان فرمانداری اصفهان و ستاد احیای امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان برگزار گردید .

لینک

   ثبت 675 هزار رکورد سرعت از دوربین های کنترل سرعت در استان مازندران   

در 3 ماهه اول سالجاری 675 هزار رکورد از دوربین های کنترل سرعت در استان مازندران ثبت شد.

مهندس فرهاد صالحیان، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران گفت: حدود 36 دستگاه دوربین کنترل سرعت دستی توسط سازمان در اختیار پلیس راههای استان قرار گرفت که براساس هماهنگی های انجام شده با ستاد مرکزی مقرر گردید 48 دستگاه دوربین کنترل سرعت ثابت به زودی در اختیار این اداره کل قرار گیرد.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان مازندران، بیشترین عملکرد این دوربین ها را محورهای ساری ـ چالوس کناره ذکر کرد و افزود: در سال 86 فقط حدود 130 هزار رکورد ثبت گردید اما در سه ماهه اول سالجاری 675 هزار رکورد ثبت شده است.

وی علت افزایش را پیگیری های اداره ایمنی و ترافیک سازمان، افزایش دوربین ها، استفاده بهتر کاربران از دوربین های مزبور عنوان کرد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همکاران و پرسنل پلیس راههای استان اظهار داشت: امید است با کنترل بیشتر خودروها در کاهش تصادفات و تلفات نیروی انسانی که عامل سرعت و سبقت غیرمجاز بیشترین تأثیر را داراست نقش مهم و مؤثری داشته باشیم.

لینک

   توسعه و بهره برداری از فرودگاه اراک با مشارکت بخش خصوصی   

شرکت فرودگاه های کشور برای ارتقای فرودگاه اراک به سطح استانداردهای بین المللی برای استفاده پروازهای داخلی و خارجی و بر اساس قوانین موجود برای واگذاری فرودگاه و اماکن فرودگاهی به بخش خصوصی با سرمایه گذار داخلی مذاکره کرده است.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور چگونگی ابعاد سرمایه گذاری، بهره برداری، مباحث و مبانی قرارداد سرمایه گذاری و مدت زمان دوره سرمایه گذاری را هم مذاکرات انجام شده با سرمایه گذار داخلی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر فرودگاه اراک یکی از فرودگاه های کم ترافیک کشور است که با انعقاد قرارداد با بخش خصوصی و ارتقاء و توسعه خدمات فرودگاهی، به فرودگاه اقتصادی مبدل خواهد شد.

یدا... آقایی صائم با اشاره به اینکه بعد از رامسر، فرودگاه اراک دومین فرودگاه کشور خواهد بود که اجرای عملیات خدمات فرودگاهی آن به بخش خصوصی واگذار می شود، گفت: شرکت فرودگاه های کشور از پیشنهاد بخش خصوصی برای مشارکت در توسعه فرودگاه های کم ترافیک کشور استقبال و با سرمایه گذاران در این بخش همکاری می کند.

وی تأکید کرد ارائه خدمات ناوبری، امنیتی و مدیریت کلان فرودگاه ها به هیچ عنوان قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست و انجام این امور به طور خاص بر عهده شرکت فرودگاه های کشور است.

لینک

   عملیات اجرای روکش آسفالت محور قوچان – چناران ادامه دارد   

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی از اجرای عملیات روکش آسفالت در قسمتی از محور قوچان- چناران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمدرضا اکبری با بیان این مطلب که این پروژه تا ابتدای خردادماه سال جاری 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: طول مسیر اجرای این پروژه 26 کیلومتر و عرض آن 20 متر می باشد.

وی مبلغ کل قرارداد این پروژه را 54 میلیارد ریال عنوان کرد و اضافه کرد: با توجه به پیشرفت ریالی 46 درصدی پروژه، در صورت تامین اعتبار عملیات اجرایی آن در سه ماهه اول سال آینده به اتمام خواهد رسید.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از مسافران و رانندگان محترم خواست که با توجه به فعالیت 29 دستگاه ماشین آلات راهسازی در این محور، هنگام تردد به علائم موجود در مسیر کاملا توجه کنند و احتیاط کامل را مبذول دارند.

به گفته اکبری برای اجرای این پروژه تاکنون 74 هزار تن آسفالت مصرف شده است.

لینک

   تکمیل محور شاندیز با مشکل تحصیل حریم راه مواجه است   

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی گفت : تکمیل  بزرگراه ارتباطی شهر شاندیز  جزو  اولویتهای اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در سال جاری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی ، محمدرضا اکبری با بیان این مطلب افزود: محور مشهد – شاندیز به طول 17 کیلومتر بناست به صورت بزرگراه احداث شود اما علیرغم مشکل تحصیل حریم و کمبود اعتبار از روند اجرایی قابل قبولی برخوردار می باشد.

وی افزود: همینک کار اجرایی این پروژه در یک قطعه از مسیر پس از انعقاد قرارداد به پیمانکار واگذار شده است و شرکت مجری با تمام توان مشغول فعالیت است اما مشکلاتی همچون تاسیسات ایجاد شده در حریم راه از جمله شبکه مخابرات، برق، گاز، آب و فاضلاب روستایی باعث کندی اجرای پروژه شده است.

معاون راهسازی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی با بیان اینکه موانع موجود بر سر راه آزادسازی حریم راه و آماده شدن شرایط اجرای آن بایستی با همکاری ارگانهای مختلف استان رفع شود، اظهار امیدواری کرد با همکاری دستگاههای دولتی که در اطراف جاده زمین در اختیار دارند و همچنین سازمان های خدماتی که تاسیساتشان در حریم راه قرار دارد پیمانکار بتواند با سرعت بیشتری به عملیات اجرایی ادامه دهد.

مهندس اکبری با بیان اینکه آزادسازی حریم در حوزه شهرها بر عهده شهرداری شهر مربوطه است، خواستار همکاری نزدیک و کمک همه دستگاهها شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات فنی همچون کمبود قیر و سیمان و اعتبار نیز در روند اجرای این پروژه وجود دارد، اظهار داشت: با عنایت به اینکه برای این پروژه در جریان سفر دوم هیات دولت به استان اعتبار خاصی در نظر گرفته شده امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبار این پروژه شاهد تسریع در اجرای آن باشیم.

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت جایگاه گردشگری شاندیز و تردد زیاد مسافران در این محور خواستار حمایت سازمان گردشگری و میراث فرهنگی برای برخورداری پروژه از منابع اعتباری استانی شد.

لینک

   نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و انندگی طی سال درراههای خراسان رضوی   

 

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از نصب 5 هزار مترمربع علائم اطلاعاتی راهنمایی و رانندگی طی سال 86 در راه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی گفت: از علائم نصب شده، هزار و 400 مترمربع در راه های غیر شریانی و 2 هزار و 800 مترمربع در راه های روستایی بوده است.

وی همچنین با اعلام نصب 5 هزار و 600 عدد علائم اخباری در راه های استان طی سال گذشته، افزود: 400 عدد از این علائم در راه های شریانی، 500 عدد در راه های غیر شریانی و مابقی در راه های روستایی نصب گردیده است.

صنیعی همچنین از نصب 5 هزار و 68 عدد علائم انتظامی راهنمایی و رانندگی در سال 86 در راه های استان خبر داد و بیان داشت: هزار و 500 عدد از این علائم در راه های شریانی، 2 هزار و 500 عدد در راه های روستایی و مابقی در راه های غیر شریانی نصب شده است.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی همچنین از نصب بیش از 63 هزار علامت چشم گربه ای در راه های استان طی سال گذشته خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد که نصب این علائم باعث افزایش آگاهی رانندگان و در نتیجه کاهش تصادفات در استان شود.

 

لینک

   فرزند همکار راه و ترابری خراسان جنوبی قهرمان مسابقات تکواندو شد   

سعید عرب پور فرزند همکارمان در مسابقات تکواندوی استان که در شهرستان سرایان برگزار شد مقام اول این مسابقات را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در حکم صادره از سوی مدیر کل تربیت بدنی استان ضمن تقدیر و تشکر از آقای سعید عرب پور که عنوان مقام اول در مسابقات تکواندوی قهرمانی استان در رده سنی جوانان را کسب نموده است، اظهار امیدواری نموده که در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشید و حضرت علی (ع) را مقتدای خود قرار دهید.

لینک

   اهم فعالیتهای راه و ترابری بخش آیسک شهرستان سرایان   

رئیس اداره راه و ترابری سرایان اهم فعالیتهای انجام شده در سال 86 و سالجاری را عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مهندس سپهری گفت: کمک به تکمیل بلوار آیسک به سرایان در سال 86 با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد ریال، زیرسازی و اجرای آسفالت 10 کیلومتر مسیر آیسک به کریمو با اعتباری به مبلغ 2 میلیارد ریال، اجرای زیرسازی و آسفالت 11 کیلومتر محور سرایان به دره باز با اعتباری بالغ بر 7/1 میلیارد ریال، تخصیص اعتبار محور سرایان به عمروئی به مبلغ یک میلیارد ریال در سالجاری، تخصیص اعتبار 400 میلیون ریال جهت پل عصمتی کریمو که یکی از نقاط حادثه خیز بوده است. اجرای عملیات آسفالت ورودی آیسک به سرایان با اعتباری بالغ بر 90 میلیون ریال عنوان کرد.

وی طرح های رفع نقاط حادثه خیز، اجرای طرح روشنائی کمربندی آیسک، و ایمن سازی ورودی آیسک را از جمله اقدامات مهم در سالجاری عنوان کرد.

لینک

   اجرای بیش از 500 پروژه راهسازی و راهداری در مازندران   

اداره کل راه و ترابری استان مازندران در سال گذشته با مدیریت بیش از 500 پروژه راهسازی و ایمن سازی محورها در سطح استان یکی از بهترین سالهای کاری خود را رقم زده و توانسته با در اختیار گرفتن اعتبارات از محل های مختلف اقدامات شایسته ای را در محورهای استان انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان مازندران ضمن بیان این مطلب افزود: راه و ترابری به عنوان بخش زیربنایی در توسعه پایدار کشور، امروز در آستانه تحولاتی مثبت قرار گرفته است. عملگرایی و بهره گیری از تخصص، تجارب و مدیریت عالی از یکسو و تقارن در آغاز فعالیتهای برنامه چهارم دولت محترم راه و ترابری را در موقعیتی قرار داده که با هدایت و نظارت تحقق اهداف و اعتلای ظرفیت های بالفعل میسر خواهد شد.

مهندس رحیمی تصریح کرد: محورهای ارتباطی استان مازندران را می توان به دلیل شرایط طبیعی و جغرافیایی و همچنین عبور و مرور مسافرین و گردشگران جزء محورهای ملی تلقی کرده و از این رو وزارت راه و ترابری در راستای فعالیتها و اهداف خود نگاه بسیار ویژه ای به محورهای استان در سال گذشته داشته است. ایمن سازی محورهای استان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان، خط کشی محورهای استان با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان، تجهیز ناوگان راهداری و استقرار در گردنه های مهم استان، خط کشی محورهای راه روستایی برای اولین بار مطالعه و عملیات اجرایی حذف 17 نقطه حادثه خیز، چهارخطه کردن و احداث بزرگراه در محورهای استان از جمله محور ساری، خزرآباد، قائمشهر ـ کیاکلا، قائمشهر ـ جوبیار، ساری ـ جویبار و ... احداث کمربندی در شهرهای رامسر ـ تنکابن، محمود آباد ـ ساری، چهارخطه کردن کمربندی نوشهر ـ چالوس و ... تنها بخشی از فعالیتهای این اداره کل در سال گذشته بوده که نشان از نگاه مثبت وزارت راه و ترابری به این استان دارد.

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در خاتمه عنوان کرد: با وجود اینکه این اداره کل در سال گذشته با کاهش تخصیص و کمبود اعتبار مواجه بوده ولی توانسته به بهترین شکل و با حمایت همه جانبه مسئولین استانی و کشوری وظایف خود را به خوبی انجام دهد و امید آن داریم با فضل و یاری خداوند متعال و تأمین اعتبارات لازم پروژه های در دست احداث را هر چه سریع تر تکمیل و آماده بهره برداری نمائیم.

لینک

   انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس محمدرضا چاوشی به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان رامسر منصوب شد.

در بخشی از این حکم آمده است امید است: با استعانت از خداوند متعال و بهره گیری از تجارب و همکاری مؤثر همکاران در ایفای وظایف موفق و مؤید باشید.

شایان ذکر است مهندس لطف الله عباسی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بهشهر پیشتر تصدی اداره راه و ترابری رامسر را به عهده داشت.

لینک

   برگزاری مراسم روز زن در اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری   

مراسم بزرگداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و بزرگداشت مقام والای زن، جشن باشکوهی با حضور جمعی از کارکنان اداره کل برگزار شد و هدایایی به زنان شاغل این اداره کل اهدا شد.

لینک

   برگزاری مراسم سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) در راه و ترابری لارستان   

مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) و سالگرد رحلت امام خمینی (ره) در اداره کل راه و ترابری لارستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان در این مراسم که با حضور مدیریت و کارکنان این اداره کل برگزار شد، سخنرانان درباره فضائل حضرت فاطمه (س) و امام خمینی (ره) سخن گفتند و مداحی کردند.

همچنین 40 تن از کارکنان این اداره کل به همراه خانواده هایشان در این ایام از مرقد امام خمینی (ره) بازدید کردند.

لینک

   برگزاری جشن روز زن در اداره کل راه و ترابری سمنان   

مراسم بزرگداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، در این مراسم که با حضور مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی این استان و کارکنان و مدیران این اداره کل برگزار شد، از بانوان شاغل و بازنشستگان اداره کل و ادارات تابعه راه و ترابری تقدیر شد.

اهدای جوایز مسابقه کتابخوانی و اجرای مولودی توسط مداحان از جمله برنامه های این مراسم بود.

 

لینک

   عملکرد اداره کنترل فضای کشور در سه ماه اول امسال منتشر شد   

به گزارش معاونت عملیات هوانوردی، مجموع پروازهای عبوری از آسمان کشور در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 10 درصد افزایش داشت.

بر اساس این گزارش تعداد پروازهای عبوری در سه ماه اول پارسال 36822 سورتی بود که با 10 و 4 صدم درصد افزایش به 40639 سورتی در بهار امسال رسید.

مجموع پروازهای انجام شده در سه ماه نخست سالجاری را 88 هزار و 708 سورتی است که این تعداد پرواز، شامل پروازهای داخلی، بین المللی، عبوری و سایر پروازهاست.

در سه ماه ابتدایی سال جاری 20 هزار و 830 پرواز داخلی و 15 هزار و 229 پرواز نشست و برخاست بین المللی در فرودگاه های کشور انجام شد.

لینک

   کارشناسان اداره کل راه و ترابری تهران در کلاس های مرکز تحقیقات روسازی شرکت کردند   

22 نفر از معاونین، رؤسای ادارات و کارشناسان راهسازی در کلاس های مرکز تحقیقات روسازی دانشگاه تربیت مدرس که از ابتدای تیرماه آغاز شده است، شرکت کردند.

مریم مجیدی مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری تهران با اعلام این مطلب گفت: دوره های  آزمایشات مرتبط با اجرای بتن،  آزمایشات مرتبط با اجرای روکش آسفالتی، آسفالتهای کم ضخامت و ریزدانه (میکروسرفیسینگ)، ارزیابی لایه های آسفالتی با FWD و HWD، بازیافت سرد و بازیافت گرم در بهسازی راهها، آسفالتهای پلیمری و نحوه اجرای آن و  بررسی و ارزیابی وضعیت روسازی با روشهای MCI ـ PCR ـ PCI و PSI می باشد.

وی از رایزنی های متعدد با مرکز تحقیقات برای برگزاری این کلاس ها خبر داد و گفت: در پایان دوره های آموزشی به کسانی که این کلاس ها را با موفقیت سپری کنند گواهینامه مرکز تحقیقات روسازی اعطاء می شود.

مجیدی در پایان گفت: معاونت برنامه ریزی و راهبردی کشور برای سال 87، 26 دوره بهبود مدیریت معادل 300 ساعت آموزش 14 دوره شغلی، 25 دوره عمومی و 43 دوره شغلی اختصاصی مصوب کرده است که به تدریج در سال جاری برگزار خواهند شد.

لینک

   سرپرست جدید معاونت راهداری سیستان و بلوچستان معرفی شد   

با حضور مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان ، معاونتها و رؤسای ادارات مراسم معارفه سرپرست جدید معاونت راهداری در دفتر مدیریت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در این مراسم مهندس شهنوازی ضمن تشکر از زحمات عبدالعزیز جمعه زاده سرپرست قبلی،  محمد راهواره را به عنوان سرپرست معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان معرفی کرد.

لینک

   اولین جلسه متولیان مساجد و نمازخانه های بین راهی سیستان و بلوچستان   

اولین جلسه متولیان مساجد و نمازخانه های بین راهی در محل نهضت سوادآموزی استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان سنجرانی دبیر ستاد اقامه نماز در این مراسم استان ضمن عرض خیرمقدم به دبیران و متولیان ستاد اقامه نماز ادارات و سازمانها اعلام کرد: ستاد اقامه نماز استان در سال گذشته به عنوان یکی از استان های برتر شناخته شد که این حاصل زحمات و تلاش همه ادارات و سازمانها و متولیان مساجد و نمازخانه ها می باشد.

ویاز اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان به لحاظ خدمات گسترده در ارتباط با تجهیز سکوهای نماز و نمازخانه های بین راهی، نصب اشعار مناسب درباره نماز در سطح محورها، آبرسانی به موقع، تقدیر و تشکر نمود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همچنین در ارتباط با فضاسازی محل سکوهای نماز از لحاظ رنگ آمیزی زیبا، تبلیغاتی نوشتاری محل که مسافرین را به خود جذب می نماید ابراز خرسندی کرد.

در ادامه جلسه نمایندگان و دبیران ادارات و سازمانها گزارشی از کارهای انجام شده و پیشنهاداتی در زمینه کیفیت بخشیدن برنامه های نماز ارائه دادند که در پایان مصوب شد دو اکیپ از حاضرین و یا نمایندگان ادارات کل و سازمانها تشکیل و از محورهای زاهدان ـ زابل، زاهدان ـ ایرانشهر بازدید کنند و به صورت مستند تصویری مشکلات این مسیرها تهیه و جهت سامان دهی بهتر و تخصیص اعتبارات ویژه گزارش های لازم تهیه شود.

لینک

   طرح گشت، نظارت و بازرسی بر ناوگان حمل و نقل مسافربری جاده ای   

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمانشاه با عنوان مطلب فوق گفت: یکی از معضلات عمده جابجایی مسافرین برون شهری در بخش سواری های کرایه، فعالیت غیرقانونی سواری های پلاک سفید (شخصی) در این بخش می باشد که به رغم پیگیری های مستمر انجام شده در خصوص ممانعت از فعالیت این خودروها در جاده های کشور اقدام مؤثری در خصوص کنترل تخلف و برخوردهای بایسته بعمل نیامده است.

لذا این اداره کل به منظور حل مشکل فوق، اقدام به برقراری خودرو گشت، بازرسی و نظارت بر حمل و نقل مسافر عمومی جاده ای نموده و نتایج بدست آمده در چند روزه نخست اجرای طرح بیش از حد انتظار می باشد.

محمدرضا بنی عامریان در ادامه توضیح داد که: با استفاده از خودرو سواری کرایه، بغل نویسی لازم و چراغ گردان و حضور افسر راهنمایی و رانندگی به محل تجمع سواری های مسافربر شخصی مراجعه و نسبت به اعمال قانون از طریق مأمور یاد شده اقدام می گردد.

بدین ترتیب سواری های مسافربر شخصی قبل از انجام تخلف ( جذب مسافر) اعمال قانون شده و دیگر تعایل به مراجعه مجدد به محل های جذب مسافر را ندارند.

شایان ذکر است موضوع برخورد با این گونه تخلفات در جلسه کمیته ستاد سوخت استان نیز مطرح و مصوب شده است

لینک

   عملکرد اداره کل کنترل فضای کشور در سه ماه اول امسال منتشر شد   

به گزارش معاونت عملیات هوانوردی، مجموع پروازهای عبوری از آسمان کشور در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 10 درصد افزایش داشت.

به روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور تعداد پروازهای عبوری در سه ماه اول پارسال 36822 سورتی بود که با 10 و 4 صدم درصد افزایش به 40639 سورتی در بهار امسال رسید.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور، مجموع پروازهای انجام شده در سه ماه نخست سالجاری را 88 هزار و 708 سورتی اعلام کرد و گفت: این تعداد پرواز، شامل پروازهای داخلی، بین المللی، عبوری و سایر پروازهاست.

در سه ماه ابتدایی سال جاری 20 هزار و 830 پرواز داخلی و 15 هزار و 229 پرواز نشست و برخاست بین المللی در فرودگاه های کشور انجام شد.

لینک

   برگزاری سی و ششمین دوره اجلاس وزرای سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD) در اوکراین   

سی و ششمین دوره اجلاس وزرای حمل و نقل سازمان همکاری راه آهن ها OSJD از تاریخ 24 ـ 21 خرداد 87 در شهر کی یف، پایتخت کشور اوکراین برگزار گردید.

در جریان اجلاس مذکور مواردی همچون گزارش فعالیت OSJD در سال 2007؛ گزارش کمیسیون بازرسی OSJD در سال 2007؛ روند اجرای مجموعه اقدامات مربوط به توسعه کریدورهای حمل و نقلی شماره 1، 9 و 11 OSJD؛ رونند فعالیت گروه کاری موقت بازرسی SMPS؛ روند فعالیت گروه کاری موقت بازرسی SMGS؛ اعمال بارنامه CIM/SMGS؛ روند فعالیتهای گروه کاری موقت تکمیل اسناد اساسی OSJD؛ برنامه کار OSJD برای سال 2009 و سالهای آتی؛ بدهی اعضای OSJD، پرداخت حق عضویتها؛ بودجه کمیته OSJD ( بودجه نهایی سال 2008، بودجه مقدماتی سال 2009)؛ تقسیم سمتها در کمیته و ارگانهای کاری OSJD از اول ژوئیه 2008؛ انتصاب ریاست کمیته OSJD و ... مورد بررسی و تصویب اعضای شرکت کننده در اجلاس قرار گرفت.

اجلاس وزرای حمل و نقل OSJD همه ساله در یکی از کشورهای عضو سازمان برگزار می گردد. سی و سومین دوره اجلاس مذکور در مهرماه 1384 در تهران و به میزبانی راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار گردیده بود. شایان ذکر است، که هیأت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز به ریاست آقای محمودرضا کی منش، معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در اجلاس حضور داشتند.

لینک

   ترکمنستان جاده ها و خطوط ریلی خود را گسترش می دهد   

ترکمنستان به منظور ایفای نقش عمده در ترانزیت کالا، عملیات های ساخت جاده های ارتباطی و خطوط ریلی خود را گسترش می دهد. فعالیت جاده سازی و احداث خطوط ریلی در ترکمنستان از هنگام انتخاب آقای قربان قلی بردی محمد اف به ریاست جمهوری این کشور در بهمن ماه 1385 تشدید شده است.

در این راستا، هم اکنون شرکت های خارجی مختلف از کشورهای ترکیه، آمریکا، انگلیس، جمهوری اسلامی ایران و اوکراین در حال احداث جاده، پل های ارتباطی و خطوط راه آهن هستند. ترکمنستان با انجام طرح های مهندسی در بخش جاده سازی و راه آهن قصد تبدیل کردن این کشور به مرکز کریدور بین المللی ترانزیت کالا از اروپا و آسیا به کشورهای آسیای مرکزی را دارد.

بر اساس گزارش رسانه های ترکمنستان، شرکت های ترکیه و انگلیس تنها در دو سال آینده 128 دهنه پل را به ارزش بیش از 387 میلیون دلار در مسیرهای مختلف این کشور 480 هزار کیلومتر مربعی احداث خواهند کرد. شرکت های ترکیه ای و انگلیسی قرار است این تعداد دهنه پل را در مسیر شرق به غرب شامل عشق آباد ـ مرو ـ ترکمن آباد ـ فاراب و عشق آباد ـ آرچمان ـ ترکمنباشی و مسیر شمال به جنوب عشق آباد قره قوم ـ داش اوغور احداث کنند. ترکمنستان تصمیم دارد تا سال 2010 میلادی عملیات اجرایی بیش از یک هزار و 750 کیلومتر جاده را در این کشور به اتمام برساند تا ترانزیت کالا در این کشور به سهولت انجام گیرد. حدود 700 کیلومتر از مسیر خط راه آهن شمال و جنوب بایستی در خاک ترکمنستان احداث شود که عشق آباد تاکنون 30 کیلومتر از این مسیر را تکمیل کرده است. مقامات ترکمنستان می گویند که ساخت این راه آهن بین المللی همچنان با سرعت از سوی متخصصان ترکمن با بکارگیری دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ادامه دارد.

لینک

   ورود و خروج کالا در مناطق ویژه اقتصادی بندری تحت رویه یکپارچه   

سازمان بنادر و دریانوردی با صدور بخشنامه ای به کلیه خطوط کشتیرانی، کارگزاران ترابری دریایی، انجمن های حمل و نقل و نمایندگی های حمل و نقل دریایی ورود و خروج کالا به مناطق ویژه اقتصادی بندری (بندر امیرآباد، بندر بوشهر) را از تاریخ 1/5/87 تحت یک رویه واحد و یکپارچه قرار داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، دکتر طاهری معاون وزیر راه و مدیر عامل این سازمان با اعلام این خبر افزود: بر اساس مصوبات هیأت وزیران بنادر شهید رجایی، بوشهر، امیرآباد به عنوان مناطق ویژه اقتصادی بندری ایجاد شده اند و سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان سازمان مسئول این مناطق تعیین شده است.

از این رو به منظور اجرای تکالیف قانونی و ماده 19 قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی از اول مردادماه سال جاری به بعد ورود و خروج کلیه کالاها و پذیرش شناورهای حامل کالا و تخلیه و بارگیری آن در بنادر شهید رجایی و امیرآباد و بوشهر مشمول قوانین و مقررات حاکم بر مناطق ویژه اقتصادی می باشد و بر اساس رویه واحد و یکپارچه با آن رفتار خواهد شد. بر این اساس می باید در تمامی اسناد و مدارک مربوط به ورود و خروج کالا نظیر بارنامه، اعتبارات گشایش یافته بانک ها، مانیفست و سایر اسناد دیگر نام منطقه ویژه اقتصادی بندر مربوطه به عنوان مقصد کالا و شناور قید و درج شود.

بر اساس این گزارش لزوم ورود و خروج کالا به مناطق ویژه اقتصادی تحت یک رویه واحد و یکپارچه با اعمال قوانین و مقررات حاکم بر آن به وزارت بازرگانی، بانک مرکزی، گمرک ایران و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران نیز اعلام گردیده است.

لینک

   کوهپیمایی کارکنان اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به مناسبت گرامیداشت 7 تیر سالروز شهادت آیت ا... بهشتی و یاران وفادارش کمیته ورزشی اداره کل راه و ترابری استان مازندران برنامه کوهپیمایی را با حضور تعدادی از کارکنان این اداره کل برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، کمیته ورزشی این اداره کل در راستای برنامه ها و اهداف خود و ایجاد نشاط و شادابی و همچنین گسترش دامنه ورزش در بین کارکنان برنامه کوهپیمایی را در روز جمعه 7 تیر 1387 با استقبال پرشور کارکنان اداره کل در منطقه سنگده شهرستان ساری برگزار نمود.

همچنین برپایی ورزش صبحگاهی در هفته، برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در بین کارکنان، اختصاص سالن شنا برای کارکنان و خانواده هایشان، برپایی کلاس های آموزشی، ورزشی و ... از جمله اقدامات کمیته ورزشی در امر ورزش برای کارکنان اداره کل و خانواده های آنان است.

لینک

   اردوی فرهنگی ورزشی بانوان اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان   

در پایان هفته گرامیداشت مقام مادر و روز زن و ولادت باسعادت حضرت زهرای مرضیه اردوی فرهنگی ورزشی به میزبانی اداره کل راه و ترابری برای بانوان شاغل اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان، این اردو صبح روز جمعه مورخ 7/4/87 از ساعت 30/7 با حضور نماینده بانوان اداره کل و 15 نفر از خانم های شاغل با یک دستگاه مینی بوس به دهپابید که در فاصله 115 کیلومتری مسیر جاده زاهدان به خاش واقع است انجام شد و بعد از صرف صبحانه همکاران زن از محل راهدارخانه دهپابید پیاده روی خود را آغاز و تا درخت 1200 ساله آن منطقه که حدود 6 کیلومتر مسافت دارد به پایان رساندند و در آخر هدایای به رسم یادبود به همکاران داده شد.

لینک

   اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان   

در جریان سفر استاندار کرمان به شهرستان کهنوج قطعه اول پروژه راه روستایی کوتک ـ رشگرد ـ سهل آور به طول 10 کیلومتر و پروژه کهور ـ نارنجک به طول 9 کیلومتر را که جمعاً با اعتباری معادل 11000 میلیون ریال توسط اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان احداث شده بود افتتاح شد.

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان، در این سفر از پل 5 دهانه 25 متری گلاشگرد که با اعتباری معادل 7800 میلیون ریال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری و سفر مقام معظم رهبری به اتمام رسیده است بازدید به عمل آمد.

 

لینک

   پیاده روی همکاران زن اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

همزمان با سالروز ولادت باسعادت دخت نبی مکرم اسلام (ص) ریحانه بهشت، حضرت فاطمه زهرا (س) همکاران زن این اداره کل مسیر 5/2 کیلومتری میدان ولی عصر (عج) تا اداره کل راه و ترابری را پیمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، خانم راستگو مسئول ورزش بانوان این اداره کل هدف از این پیاده روی که با حضور بانوان این اداره کل

برگزار گردید را، ارتقاء فرهنگ ورزش و ارج نهادن به مقام زن بیان کرد.

 

لینک

   4 پروژه راه و ترابری در فردوس به بهره برداری می رسد   

4 پروژه راه و ترابری شهرستان فردوس در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، سرپرست اداره راه و ترابری فردوس بهره برداری از 10 کیلومتر اول باند دوم فردوس به دیهوک ـ محور اسلامیه به بیدسکان ـ محور ابراهیم آباد به کجه هر کدام به طول 23 کیلومتر و زیرسازی و آسفالت محور باداموک به طول 4 کیلومتر را از جمله پروژه های قابل بهره برداری در هفته دولت عنوان کرد.

پیشاوری گفت: در حال حاضر 12 پروژه راه و ترابری در فردوس فعال یا در حال مطالعه است.

 

لینک

   در مراسمی از بانوان شاغل در اداره کل راه و ترابری استان خوزستان قدردانی شد   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان در این مراسم که معاونین و مدیر کل محترم حضور داشتند، خیرالله خادمی با تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزند برومند ایشان امام خمینی (ره) موفقیت در زندگی بانوان را در گرو و قدم نهادن در مسیر زندگی ایشان برشمردند و افزودند حضرت فاطمه زهرا(س) در تمامی مراحل زندگی فردی پیروز بودند که این موضوع حتی از زبان دشمنان ایشان نیز به کرات شنیده می شد.

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان از ویژگی های بارز این بانوی بزرگوار را در خدمت پیامبر اکرم بودن در دوران کودکی و همراه و همسر علی بودن در دوران جوانی دانست، خیرالله خادمی در ادامه جایگاه بانوان را در اداره کل راه و ترابری استان مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تلاش شده برای این قشر زحمتکش نهایت آسودگی خاطر و فراق بال فراهم گردد.

گفتنی است در پایان این مراسم به رسم یادبود هدایایی تقدیم بانوان اداره کل راه و ترابری استان خوزستان شد.

 

لینک

   برگزاری مراسم بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه (س) و تجلیل از بانوان اداره کل مازندران   

مراسم ولادت باسعادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه الزهرا (س) و گرامی داشت مقام زن و روز مادر در اداره کل راه و ترابری استان مازندران برگزار گردید.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: این اداره کل به منظور بزرگداشت مقام و منزلت والای بزرگ بانوی دو عالم مظهر کرامت و بردباری حضرت فاطمه (س) مراسم باشکوهی را به همراه برنامه های متنوع و با حضور جمع کثیری از کارکنان در نمازخانه اداره کل برگزار نمود.

در این مراسم باشکوه در این مراسم ابتدا مداح اهل بیت آقای غفاری به مولودی خوانی در وصف حضرت فاطمه الزهرا (س) پرداخته و در ادامه نیز به 8 نفر از فرزندان همکارانی که نام متبرک فاطمه، زهرا و یا القاب آن بزرگوار را داشتند به قید قرعه هدایایی اهداء شد.

اهداء لوح تقدیر و جوایز به کلیه بانوان همکار و شاغل در اداره کل از دیگر برنامه های این مراسم بود. شایان ذکر است بدین مناسبت از سوی این اداره کل به کلیه همسران همکار نیز هدایایی اهداء شد.

لینک

   بر اساس گزارش رسمی یادداشت تفاهم پاریس:ناوگان دریایی ایران در لیست سفید ابقاء شد   

بر اساس گزارش سالیانه یادداشت تفاهم پاریس (pARIS MOU) ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران به دلیل عملکرد شایسته در بخش کنترل و بازرسی کشتی ها در سال 2008 میلادی همچنان در لیست سفید این یادداشت تفاهم جهانی ابقاء شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا قادری مدیر کل ایمنی و حفاظت دریایی این سازمان با اعلام این خبر افزود: در آخرین گزارش بازرسی از کشتی های ورودی به آب های منطقه ای کشورهای عضور یادداشت تفاهم پاریس که در سال 2008 میلادی منتشر گردید اعلام شده است از 243 فروند شناور اقیانوس پیمای تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران که در سه سال اخیر در کشورهای عضو یادداشت تفاهم پاریس مورد بازدید قرار گرفته اند، ناوگان دریایی جمهوری اسلامی ایران کماکان در لیست سفید یادداشت تفاهم پاریس ابقاء شد.

بر اساس این گزارش تلاش بازرسان مجرب و متخصص بخش کنترل و بازرسی کشتی ها در سازمان بنادر و دریانوردی و همکاری شرکت های کشتیرانی داخلی موجب دستیابی به این موفقیت بین المللی گردیده است.

لینک

   برگزاری سه دوره آموزشی ـ توجیهی ویژه تشکل های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای کرمان   

در راستای عملیاتی کردن و توسعه آموزش در بخش حمل و نقل جاده ای، سه دوره آموزشی ـ توجیهی ویژه مدیران و رؤسای تشکل های صنفی کارگری و کارفرمایی کالا و مسافر جاده ای استان کرمان برگزار شد.

رسول وزیری نسب کارشناس آموزش اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان با اعلام این خبر گفت: هدف از برگزاری کلاسهای آموزشی ـ توجیهی مدیران انجمن های صنفی بخش حمل و نقل جاده ای استان کرمان آشنایی بیش از پیش این مدیران با برنامه ها و اهداف سازمانی در دوره آموزش بخش و ایجاد ارتباط دو سویه میان مدیران تشکل ها، رابطین آموزش و کارمندان مرتبط با امر آموزش، اعلام برنامه زمان بندی و تقویم آموزشی بوده است.

بنا به این گزارش کارشناس آموزش اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان در ادامه افزود: آموزش شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل جاده ای و رانندگان حرفه ای از سال گذشته با در نظر گرفتن سرفصل های مورد نیاز و ضروری این بخش آغاز گردیده که برگزاری دوره های آموزشی حمل مواد خطرناک، محار بارهای ترافیکی و ... از این جمله اند.

لینک

   پروژه آزاد راه خرم آباد- پل زال شهریور 1388 به بهره برداری می رسد   

مدیرکل راه و ترابری  استان لرستان اعلام کرد: پروژه آزاد راه خرم آباد- پل زال  در  شهریور ماه سال 88 به طور کامل به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، سید حسین صابری در جریان بازدید  استاندار  و جمعی از  خبرنگاران  از آزاد راه خرم آباد – پل زال ضمن بیان این خبر افزود: این پروژه از اوایل تشکیل دولت نهم شروع شده  و خوشبختانه فعالانه ادامه دارد.

وی تصریح کرد : در حال حاضر 17 کیلومتر از تونلهای طول مسیرکه در مجموع 24 کیلومتر هستند ، بطور کامل احداث شده است و عملیات آسفالت آزاد راه نیز شروع شده که تا کنون حدود 10 کیلو متر از مسیر ، آسفالت شده و پیش بینی می شود تا آبانماه سال 87 ، حدود 90 کیلومتر  از طول مسیر آسفالت شود .

در جریان این  بازدید ، رضایی مدیر کل راه و ترابری استان و مشاور طرح نیز به ارائه گزارشی از مشخصات پروژه آزادراه  خرم آباد- پل زال و ابنیة فنی آن پرداخت.

لینک

   50 میلیارد ریال برای بهسازی و آسفالت راههای روستایی گلستان اختصاص یافت   

معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان گلستان از اختصاص 50 میلیارد ریال از محل طرح ملی بهسازی و آسفالت راه های روستایی کشور به این استان در سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ادراه کل راه و ترابری استان گلستان, علی اکبر شاهینی  ضمن بیان این مطلب افزود: با این اعتبار، پروژه های نیمه تمام ملی پایان می یابد و راه روستاهای با جمعیت یکصد خانوار و بالاتر نیز آسفالت می شود.

به گفته وی، در حال حاضر در استان گلستان 697 روستای بالای یکصد خانوار وجود دارد که 80 درصد از جمعیت روستایی استان در آنها سکونت دارند. شاهینی افزود: هم اکنون راه 93 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار استان آسفالت شده اندو باقیمانده آنها که 48 روستا را شامل  می شود ، با اعتبار فوق آسفالت خواهند شد.

معاون راه و ترابری گلستان: همچنین عملیات احداث راه و زیر سازی و آسفالت محورهای کهنه کلباد به کار کنده ، درازنو ، کنداب ، رادکان ، چمن ساور ، شیرین آباد و دهنه شش آب و غیره را از پروژه هایی دانست که طی سال جاری با اعتبار در نظر گرفته شده انجام می شود.

گفتنی است استان گلستان سه هزارو 94 کیلومتر راه روستایی دارد.

لینک

   60 طرح راه و ترابری گلستان برای دریافت تسهیلات به بانکهای عامل استان معرفی شدند   

مدیر کل راه و ترابری گلستان خبر داد : از اواخر سال 84 همزمان با سفر اول ریاست جمهوری به گلستان تا پایان خرداد ماه 87، تعداد 60 طرح در بخش راه و ترابری برای دریافت تسهیلات از محل بنگاههای زود بازده اقتصادی کوچک به بانکهای عامل استان معرفی شدند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, محمد تقی جوان شورابی گفت: از مجموع این طرح ها که از سوی اشخاص حقوقی (شرکتها ) و حقیقی و به منظور خرید ماشین آلات راهسازی به بانک معرفی شدند ، تاکنون 13 طرح موفق به دریافت سه میلیارد و 611 میلیون تومان تسهیلات شدند.به گفته وی، طرح هایی که تسهیلات دریافت کردند ، 108 نفر را در استان مشغول به کار کردند.جوان شورابی افزود: مابقی طرحها یا یا برای دریافت تسهیلات تأئید نشدند و یا در کمیته منتخب بانکها در دست بررسی و یا در مرحله عقد قرارداد هستند.

لینک

   60 درصد از راه های روستایی شهرستان مینودشت آسفالت شده است   

رئیس اداره راه و ترابری مینودشت اعلام کرد : در حال حاضر از مجموع 411 کیلومتر راه روستایی این شهرستان 236 کیلومتر آن معادل 60 درصد آسفالت و مابقی شنی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان  گلستان, یوسف ممشلی گفت: با توجه به  جمعیت بالای روستاهای شهرستان مینودش وحجم بالای تردد در آن، تلاش می شود تا بقیه راه های روستایی آن با تخصیص اعتبارات لازم طی امسال و سالهای آینده ، آسفالت شود.

وی، به میزان اعتبارات این اداره کل در سال جاری اشاره کرد و افزود: اعتبارات استانی شهرستان در سال جاری یک میلیارد و 799 میلیون ریال است که برای بهسازی و روکش آسفالت محورهای مینودشت – گنبد و مینودشت - کلاله و چهار طرح راهداری اعم از ایمنی ، برفروبی ، نصب علائم و مرمت ابنیه فنی راه ها هزینه می شود.

ممشلی افزود: همچنین از اعتبارات فوق 750 میلیون ریال صرف عملیات راهداری راههای کوهستانی شهرستان به طول 140 کیلومتر  در سال جاری خواهد شد که تاکنون 45 کیلومتر شامل تسطیح و رگلاژ ( مسطح نمودن ) ، تنقیه ( تمیز نمودن زیر پلها ) پلها ، شانه سازی ، بازگشایی حریم و نصب علائم آن شده است.

وی با بیان این که پنج محور کوهستانی به طول 350 کیلومتر در این شهرستان وجود دارد ، اضافه کرد : وسعت راه های کوهستانی و رانشی بودن منطقه ، اهمیت نگهداری از این  راه ها را دو چندان ساخته است. 

لینک

   بهره برداری از 35 پروژه راه وترابری گیلان در دو ماهه نخست سالجاری   

35 پروژه راه وترابری در دوماهه نخست سال جاری در استان گیلان به بهره برداری می رسد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استـــان گیلان, 35 پروژه راهسازی– روکش آسفالت وآسفالت راههای روستایی به طول55/62 کیلومتر درسطح این استان دردو ماهه اول سالجاری به اجرا درآمده است.

 این پروژه ها برای توسعه- بهسازی وروکش آسفالت شبکه راههای مواصلاتی, ارتقای سطح ایمنی عبور و مرور, تسهیل در امر تردد ترافیک و کاهش تصادفات جاده ای اجرایی می شود .

 برای اجرای آسفالت این پروژه ها اعتباری بالغ بر 23 میلیارد  و527 میلیون ریال هزینه شده است.

 8 پروژه در شهرستان رشت,  شهرهای رودبار  و رضوانشهر  هر کدام 4 پروژه,  آستانه اشرفیه,  لاهیجان , تالش و  ماسال  هرکدام 3پروژه,  رودسر و شفت دو پروژه  و در شهرهای صومعه سرا,  فومن  و بندر انزلی هر کدام یک پروژه اجرا می شود.                               

لینک

   بازدید مسؤلین وزارت راه و ترابری از محورهای ارتباطی استان مازندران   

 

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران به همراه چند تن از مسؤلین وزارت متبوعه از پروژه های راهداری و راهسازی محورهای هراز ، فیروزکوه  بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران در این بازدید مهندس حسن نیا معاون راهداری و هماهنگی امور استانها و مهندس فیلی مدیرکل نگهداری راه و ابنیه فنی وزارت راه و چندی دیگر از مسؤلین وزارت راه و ترابری به همراه مدیر کل راه و ترابری استان و معاون راهداری از نزدیک از پروژه های در حال احداث محورهای مواصلاتی هراز و فیروزکوه بازدید کردند.

زیر گذر آمل ، تقاطع امامزاده عبدالله ، معادن ، حریم راهها ، اصلاح قوسها ، حفاظ کابلی ، تهویه و روشنایی تونل وانا ،‌ ایجاد باند سبقت محور هراز ، نیوجرسی ها ، ‌پل گزنک ، گالری پیچ شیطان ، خط کشی محورها ،‌ پل زیار باغ و پیچ بری ها بازدید مسؤلین قرار گرفت ومقرر شد تا در زمینه های رنگ آمیزی پایه تابلوها ، تنقیه پلهای بزگ ، پیگیری ویژه در خصوص حذف نقاط حادثه خیز ، نصب تابلوهای اطلاعاتی با مشخصات ضروری در مبادی ورودی و خروجی هر شهر ، جمع آوری نخاله ها و ادوات اضافی تعمیرگاهها از حریم راهها  و ادامه روکش آسفالت جاده لاسم اقدامات اساسی صورت پذیرد.

رحیمی , مدیر کل راه و ترابری استان نیز در این بازدید ضمن اشاره به اینکه محور هراز یکی از پر تردد ترین محورهای ارتباطی استان با مرکز کشور است خواستار توجه ویژه از سوی مسؤلین وزارت راه و ترابری به این محور شد وگفت: باید اعتبارات مورد نیاز و کافی برای این محور اختصاص یابد تا  شاهد افزایش ایمنی در این مسیر باشیم.

شایان ذکر است در این بازدید مهندس حسن نیا از خرید بیش از 300 دستگاه کامیون و تریلی و اختصاص سهمیه ویژه به استان مازندران به تعداد 10 دستگاه خبر داد.

لینک

   تشکیل جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه   

 

نهمین جلسه شورای راهداری اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه  با حضور مدیر کل , معاونین, روسای ادارات راه شهرستانها وستادی تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه, در این جلسه ابتدا مهندس عطاءا... قادری درباره مشکلات اعتباری بودجه جاری سال 87 و لزوم صرفه جویی هرچه بیشتر روسای ادارات و کارکنان تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه هزینه تامین بنزین جزء اعتبارات جاری گشته است,باید در باره  کاهش هزینه ها خصوصاً‌ مواردی که ادارات می توانند بدون صدمه رسیدن به پرسنل انجام دهند, اقدام گردد.

وی  همچنین خواستار نظارت بیشتر پیمانکارها درباره مسائل سیمان و قیر شد.  

                                                                                                 

لینک

   برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در قزوین   

 

همزمان با خجسته زاد روز میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها مراسم جشنی در اداره کل راه وترابری استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین ، در این مراسم که جمعی از کارکنان و مدیران این اداره کل حضور داشتند ، حجت الاسلام  اصلی بیگی از روحانیون استان قزوین و امام جماعت اداره کل راه وترابری استان با اشاره به فضایل اخلاقی حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها,  درباره نقش آن حضرت در دفاع از حریم ولایت و تکوین دین مبین اسلام سخن گفت.

وی در ادامه از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها به عنوان دخت نبوت و مادر امامت یاد و برلزوم الگو گرفتن مومنان از سیره اخلاقی - دینی و سیاسی آن حضرت تاکید کرد.

در ابتدای این مراسم سیدرضا موسوی مدیرکل راه وترابری استان قزوین هم ضمن گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه سلام الله علیها و روز زن درباره مقام والای آن حضرت و  جایگاه مادر در تربیت فرزندان و در نتیجه خیر و صلاح جامعه سخن گفت.

همچنین در این مراسم از  16 نفر از بانوان شاغل در این اداره کل و نفرات برگزیده مسابقه ای که با موضوع شخصیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار شده بود تجلیل به عمل آمد.

لینک

   گرامیداشت روز زن در اداره کل راه و ترابری استان زنجان   

 

به مناسبت تولد حضرت فاطمه (س) و فرا رسیدن هفته زن ، از زنان کارمند اداره کل راه و ترابری استان زنجان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان, در این مراسم مهندس فاطمی ضمن تبریک تولد مبارک حضرت زهرا، روز مادر و هفته زن گفت: هیچ زنی در تاریخ ادیان مانند فاطمه نبود به طوری که همه زندگانی ایشان چه در بعد اجتماعی وچه بعد فردی ، الگوی کاملی برای همه ماست.

وب با انتقاد ازعدم شناخت صحیح حضرت زهرا گفت: کمتر کسی از ما حضرت زهرا به را درستی می شناسد و زندگی خانوادگی و اجتماعی او را الگوی خود قرار می دهد.

در ادامه این مراسم ، خانم های شاغل در اداره کل به بیات نکات و مسائلی که در حوزه کاری با آن درگیر هستند پرداختند و در پایان با اهداء هدایا از زحمات آنها تقدیر شد.

لینک

   معاون‌استانداری بوشهر:۲۶میلیاردریال برای رفع نقاط حادثه خیزاختصاص یافت   

معاون امور عمرانی استانداری بوشهر گفت: امسال ۲۶میلیارد ریال اعتبار برای رفع نقاط حادثه خیز این استان اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر, مسعود نصوری در نشست کارگروه امور زیربنایی و عمران استان بوشهر افزود: به منظور استفاده بهینه ازاعتبارات وحذف نقاط حادثه‌خیز، این نقاط باید کارشناسی و اولویت بندی شوند.

نصوری با اشاره کاهش ۲۷درصدی تلفات جاده‌ای در سال گذشته دراستان بوشهر گفت:نظارت مستمر و بیش از پیش مسوولان واقدام بموقع آنان و اطلاع رسانی به مردم در کاهش حوادث و تلفات جاده‌ای بسیار تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: اقدامات زیربنایی که در این کارگروه بررسی و تصویب می‌شود باید کارشناسی شده باشد.

نصوری اظهار داشت: با توجه به نقش تاثیرگذار صدا و سیما در فرهنگ‌سازی ایمنی‌جاده‌ای‌برنامه‌های‌تولیدی‌این رسانه‌دراین زمینه‌بایدبراساس‌برنامه‌ریزی‌های دقیق و علمی این کارگروه باشد.

لینک

   تقدیر از زنان شاغل در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

از 24 زن شاغل در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر با حضور مشاور استاندار تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر, به مناسبت گرامیداشت مولود فرخنده فاطمه زهرا(س) وهفته زن  از  زنان شاغل در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر تقدیر شد.

این مراسم که با حضور بهزادی مشاور استاندار در امور بانوان استان بوشهر برپا گردید، از مقام زن و روز مادر تجلیل بعمل آمد وبر نقش  وجایگاه فاطمه زهرا و رسالت  زن مسلمان  در جامعه تاکید شد.

لینک

   برگزاری مراسم روز زن در اداره کل راه و ترابری استان فارس   

بانوان کارمند مجدانه و با تمام تلاش در پست های سازمانی انجام وظیفه می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس, حیدر نوروزی در ملاقات با بانوان  شاغل این اداره کل گفت:بانوان با تعهد بسیار در پستهایی که به آنان واگذار شده است مشغول فعالیت هستند و وظایف خود را به نحو احسن به انجام می رسانند.

در این مراسم بانوان شاغل اداره کل راه و ترابری فارس به بیان مسائل و پیشنهاداتی برای بهبود امور بانوان اداره پرداختند و از راه اندازی باشگاه ورزشی اداره و ساعت مناسب برگزاری آن که اخیراً راه اندازی شده است تشکر کردند.

همچنین برنامه ریزی هایی جهت یکدست شدن فرم پوششی بانوان با هماهنگی در طرح و رنگ به عنوان لباس فرم اداری انجام شد.

در خاتمه این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از تلاش بانوان اداره تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

لینک
۱