مدیر فرودگاه مهرآباد معرفی شد   

مهندس مرتضی دهقان به عنوان مدیر فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران معرفی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری چهارشنبه در مراسمی با حضور مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت فرودگاه های کشور مهندس مرتضی دهقان به عنوان مدیر این فرودگاه معرفی شد.

وی پیش از این مدیر فرودگاه کیش بود.

لینک

   اعضای شورای اداری استان زنجان از محور تهم ـ چورزق بازدید کردند   

استاندار زنجان به همراه اعضای شورای اداری استان از محور تهم ـ چورزق در استان زنجان بازدید کردند.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان در این بازدید که از محور تهم ـ چورزق صورت گرفت، مهندس فاطمی طی سخنانی به بیان سابقه ساخت این راه اشاره کرد و گفت: مطالعات این طرح از سال 62 آغاز شده و از آن تاریخ تا سال 81 مسؤولیت انجام و تأمین اعتبار آن از استانی به ملی و برعکس تغییر کرده است.

وی در خصوص مشخصات فنی این راه در دست احداث گفت: طول این راه 58 کیلومتر است که از سد تهم آغاز و تا رودخانه قزل اوزن ادامه دارد در این پروژه 4 میلیون متر مکعب خاک­برداری و خاک­ریزی صورت گرفته و خواهد گرفت و بر اساس پیش­بینی­های صورت گرفته 90 دستگاه ابنیه فنی در این مسیر احداث خواهد شد. این راه، راه فرعی درجه اول با عرض انجام شده 9 متر و عرض آسفالت 40/8 متر می­باشد.

همچنین مهندس پیری، مدیر عامل شرکت جهاد نصر زنجان نیز طی سخنانی به بررسی وضعیت چگونگی پیشرفت فیزیکی و دورنمای پروژه پرداخت و با بیان این که چنانچه اعتبارات تأمین شود تا پایان تیر 88 شاهد به اتمام و به بهره­برداری رسیدن پروژه تهم ـ چورزق خواهیم بود.

در پایان نیز مهندس نوذری استاندار زنجان ضمن تشکر از زحمات دست­اندرکاران پروژه ابراز امیدواری نمود که با تحقق قول وزیر محترم راه و ترابری مبنی بر حمایت کامل از اتمام پروژه تهم ـ چورزق در سال آینده شاهد بهره­برداری از این راه باشیم.

لینک

   تخریب راه­های روستایی قروه بر اثر تردد خودروهای سنگین معادن   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان قروه گفت: تردد کامیون­های حامل پوکه و سنگ معدن، 13 محور ارتباطی آسفالت 119 روستای شهرستان قروه تخریب کرده است.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان علی اصغر کاظمی تصریح کرد: راه­های آسفالت روستایی به دلیل زیرسازی و آسفالت نسبتاً ضعیف جوابگوی بارهای سنگین معادن نیست و این امر موجب از بین رفتن بیش از 217 کیلومتر راه آسفالت روستایی این شهرستان شده است.

وی گفت: وجود این ماشین­ها در محورهای روستایی شهرستان قروه موجب هدر رفتن بیت­المال می­شود و حل این معضل همکاری و مشارکت صنایع و معادن، به منظور ارائه همکاری مناسب را می­طلبد و صنایع و معادن باید اعتباری ویژه در زمینه راه­های دسترسی به معادن را به این شهرستان اختصاص می­دهد.

لینک

   انتصابات در اداره راه و ترابری استان کردستان   

طی حکمی از سوی مهندس ممد صادق وجدی مدیر کل راه و ترابری استان کردستان مهندس رامین محمودی توتونکار به عنوان معاون فنی اداره کل راه و ترابری استان کردستان منصوب و مشغول به کار شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، طی حکمی از سوی مهندس محمد صادق وجدی مدیر کل راه و ترابری استان کردستان مهندس فرشاد سرحدی به عنوان رئیس اداره ایمنی و حریم راه­ها این اداره کل منصوب شد.

همچنین طی حکمی از سوی مهندس محمد صادق وجدی مدیر کل راه و ترابری استان مهندس محمد راشد مدرس گرجی به عنوان معاون راه­سازی منصوب و مشغول به کار شدند.

لینک

   بازدید علمی بانوان شاغل در راه وترابری ایلام از پروژه ایلام ـ حمیل   

بانوان شاغل در اداره کل راه و ترابری استان ایلام با هدف آشنایی با اقدامات فنی و اجرایی راه و ترابری از پروژه راه­سازی ایلام ـ حمیل بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام در این بازدید که پنجشنبه گذشته انجام شد همکاران از عملیات مختلف راه­سازی شامل خاکبرداری؛ خاکریزی؛ آسفالت و همچنین احداث پل­ها و تونل­های مسیر بازدید کردند.

گفتنی است تعدادی از کارشناسان نیز در طول بازدید توضیحات لازم را در خصوص وسایل و تجهیزات راه­سازی و همچنین مراحل کار عملیات فنی ارائه دادند.

لازم به یادآوری است پروژه ایلام ـ حمیل به طول 75 کیلومتر شامل 6 دستگاه تونل به طول 1550 متر و 8 دستگاه پل بزرگ به عنوان یکی از پروژه­های مهم کشور و حلقه ارتباطی جاده کربلا با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا بوده و پیش­بینی می­شود در صورت تأمین اعتبار لازم تا پایان سال جاری به بهره­برداری برسد.

بهره­برداری از این پروژه و تکمیل آن در محدوده استان کرمانشاه ضمن کاهش 60 کیلومتری مسیر ایلام ـ کرمانشاه و حذف چندین نقطه پرحادثه تأثیرات عمده­ای در کاهش تصادفات و تلفات رانندگی خواهد داشت.

لینک

   بازدید مدیران راه و ترابری مرکزی از شرکت هپکو   

مسؤولان اداره راه و ترابری استان مرکزی از شرکت هپکو اراک بازدید کردند.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، معاونت راهداری و هماهنگی امور استان­ها، مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه­ها و مدیر کل راه و ترابری استان مرکزی در بخش­های مختلف شرکت ماشین­سازی هپکو دیدار کردند.

در جریان این دیدار مدیر عامل شرکت هپکو دربارة روند خط تولید ماشین­آلات این شرکت گزارش ارایه کرد.

لینک

   کسب مقام دومی برای اداره کل راه و ترابری همدان   

اداره کل راه و ترابری استان همدان رتبه دوم را در بین ادارات کل در زمینه ارزیابی عملکرد کسب کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان همدان، بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد ادارات کل و راه و ترابری در سال 86، اداره راه و ترابری استان همدان در بین 19 اداره کل مقام دوم را به دست آورد.

لینک

   تقدیر راه و ترابری همدان از مدیر روابط­عمومی این اداره کل   

مدیر کل راه و ترابری استان همدان از روابط­عمومی این اداره کل تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان همدان، حسین علیزاده از محمدحسین کردیان برای شرکت فعال در همایش­های روابط­عمومی، اطلاع­رسانی و پاسخگویی به مردم قدردانی کرد.

 

لینک

   اختصاص 500 میلیارد ریال برای تقویت زیرساخت­های بخش حمل و نقل مازندران   

رئیس شورای حمل و نقل استان مازندران اعلام کرد: 500 میلیارد ریال برای تسریع و پیشرفت پروژه­های راه­سازی استان مازندران اختصاص یافت.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، موسی رحیمی ضمن بیان این خبر افزود: براساس تصویب شورای حمل و نقل این استان، این اعتبار از محل صرفه­جویی در مصرف سوخت به سرجمع اعتبارات پروژه­های راه­سازی استان مازندران افزوده می­شود.

وی افزود: در جلسه شورای حمل ونقل استان مازندران که با حضور وزیر راه و ترابری برگزار شد، ضمن بررسی وضعیت پروژه­های مصوب سفر ریاست جمهوری بر مجهزتر شدن سیستم راهداری هوایی فرودگاه بین­المللی ساری و افزایش تعداد پروازهای داخلی و خارجی تأکید شد.

مدیر کل راه و ترابری مازندران اضافه کرد: تجهیز ناوگان راهداری و حمل و نقل جاده­ای، اتمام کنارگذرهای شهرستان ساری و تنکابن تا پایان سال 1378، ایجاد مقدمات ساخت اسکله در بنادر شمالی برای تخلیه و بارگیری کشتی­هایی با ظرفیت 12000 تن، احداث پایانه حمل و نقل جاده­ای در محدوده بندر امیرآباد از دیگر مصوبات شورای حمل و نقل این استان بوده است.

رحیمی همچنین از اجرایی شدن مدخل ورودی محور تهران ـ فیروزکوه ـ قائمشهر از محل اعتبارات پیش­بینی شده عملیات راه­سازی منطقه هفت تن قائم شهر به نکا برای حل مشکلات ترافیکی خبر داد.

لینک

   پیشرفت 70 درصدی بهسازی محور یاسوج ـ شیراز   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه بهسازی و نوسازی محور یاسوج ـ شیراز تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد، احمد جمشیدی ضمن بیان این مطلب افزود: تاکنون 120 میلیارد ریال برای بهسازی و نوسازی 94/54 کیلومتر از محور یاسوج ـ شیراز هزینه شده و برای اتمام آن به 130 میلیارد اعتبار نیاز است که در صورت تأمین آن، این پروژه تا پایان سال 87 به بهره­برداری می­رسد.

وی افزود: حذف نقاط حادثه­خیز، گردنه­ها و پیچ­های خطرناک محور موجود، سهولت تردد حمل و نقل ایمن مسافرین و اتصال مراکز استان کهگیلویه و بویراحمد و فارس به یکدیگر از جمله اهداف بهسازی این محور فوق است.

گفتنی است دهم خردادماه جاری دکتر جوانفکر، مشاور رئیس جمهور در امور مطبوعات به همراه سی تن از خبرنگاران مطبوعات و خبرگزاری­ها از مراحل بهسازی این محور بازدید کردند.

 

لینک

   در صورت تأمین اعتبارمحوریاسوج ـبابامیدان تا پایان سال مالی87به بهره­برداری میرسد   

مدیر کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد: محور یاسوج ـ بابامیدان در صورت تأمین اعتبار تا پایان سال مالی 87 به بهره­برداری می­رسد.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری، سهراب محمدیان ضمن بیان این خبر افزود: تاکنون 350 میلیارد ریال برای ساخت این محور ارتباطی هزینه شده و به 300 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل ساخت این پروژه نیاز است.

وی درباره مشخصات فنی این محور یاسوج ـ بابامیدان گفت: این پروژه 995/46 کیلومتر طول دارد و دارای 145 دستگاه پل دهانه دو تا 48 متری، پنج هزار و 112 متر دیوارسازی و چهارهزار و 205 متر تونل می­باشد.

به گفته مدیر کل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد محور یاسوج ـ بابامیدان، کریدوری است که شمال و جنوب کشور را به هم متصل می­کند.

محمودیان خاطرنشان کرد: عملیات ساخت این پروژه از سال 1374 آغاز گردید که به علت عدم اختصاص اعتبار لازم ولی در سال 1381 کلیات ساخت آن مجدداً آغاز گردید از سال 77 تا سال 81 تعطیل شد.

گفتنی است دوازدهم خردادماه دکتر جوانفکر، مشاور رئیس جمهور در امور مطبوعات همراه سی نفر از خبرنگاران رسانه­ها از این پروژه بازدید کردند.

لینک

   تقدیر فرماندار بیرجند از راه و ترابری این شهرستان   

مدیر کل حوادث مترقبه استان خراسان جنوبی و فرماندار بیرجند از رئیس اداره راه و ترابری بیرجند تقدیر کردند.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر کل دفتر بازسازی و حوادث غیرمترقبه استانداری خراسان جنوبی و فرماندار بیرجند با ارسال تقدیرنامه­هایی از مهدی آرزومندان برای مقابله با حوادث برف و یخبندان سال گذشته قدردانی کردند.

فرماندار بیرجند همچنین از خدمات مسؤول اجرایی اداره راه و ترابری این شهرستان تقدیر کرده است.

 

لینک

   کاهش میزان تلفات رانندگی در پیچ مله سرخه محور خرم­آباد ـ بروجرد   

مدیر کل راه و ترابری استان لرستان اعلام کرد: با اصلاح و ساماندهی نقطه حادثه خیز پیچ مله سرخه در محور خرم آباد ـ بروجرد، آمار تصادفات در این محور به صفر رسیده است.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، مهندس رضایی ضمن بیان این خبر افزود: این پیچ از طریق تعریض و احداث باندهای رفت و برگشت جدا از هم و ایجاد دید کافی و با اعتباری بالغ بر 5/4 میلیارد ریال صورت گرفته است.

وی افزود: پیچ مله سرخه در کیلومتر 60 محور ترانزیتی خرم­آباد ـ بروجرد واقع است که به دلیل عدم دید کافی و شعاع نامناسب یکی از نقاط پرحادثه استان لرستان محسوب می­شود که سال گذشته به صورت مناسب ساماندهی گردید و از زمان بهره­برداری از آن در آذرماه تاکنون تصادفات رانندگی منجر به فوت یا جرح به صفر رسیده است.

لینک

   اتمام بهسازی و آسفالت 41 کیلومتر راه روستایی در لرستان   

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه اعلام کرد: 41 کیلومتر از راه­های روستایی استان کرمانشاه در سه ماه نخست سال جاری بهسازی و آسفالت شده است.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، جلیلیان ضمن بیان این خبر افزود: 31 میلیون و 785 هزار ریال برای بهسازی و آسفالت هزینه شده است.

وی افزود: از این میزان راه آسفالت شده، 5/13 کیلومتر در روستای قلعه گلینه ـ کوزران، 6 کیلومتر در روستاهای سردار ـ سرفیروزآباد، راه روستایی طایران ـ سرفیروزآباد، 5/4 کیلومتر در نوروزآباد هشیلان، 6 کیلومتر راه روستایی گاولوان ـ درود فرامان، 10 کیلومتر در روستاهای سرچقا و گاوسو شهرستان دالاهو و یک کیلومتر ایلخانی آباد صحنه قرار دارد.

گفتنی است در سال گذشته 155 کیلومتر راه روستایی در استان لرستان به بهره­برداری رسیده است.

 

لینک

   نصب مدل­های جدید سکوی نماز در جاده­های استان مرکزی   

سکوهای جدید نماز در محورهای مواصلاتی استان مرکزی نصب شد.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، سکوی­های جدید نماز به شکل آلاچیق در جاده­های استان مرکزی برای رفاه حال مسافران نصب گردید.

گفتنی است که دبیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی طی نامه­ای از اقدام اداره کل راه و ترابری مرکزی برای گسترش فرهنگ نماز تقدیر کرده است.

 

لینک

   سمینار آموزشی دستورالعمل بازرسی ایمنی راه ها برگزار می شود   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل سمینار آموزشی دستورالعمل بازرسی ایمنی راهها برای کلیه مدیران ادارات کلّ راه و ترابری و واحدهای ستادی برگزار می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این سمینار  براساس برنامه ریزی قبلی به مدت 8 ساعت نوزدهم تیرماه سالن کنفرانس طبقه چهاردهم ساختمان شهید دادمان برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید در این سمینار دکتر خاوندی، دکتر شعبانی، مهندس قربانی سخنرانی خواهند کرد.

شایان ذکر است اهداف برگزاری این همایش عبارتست از : تعریف و اهداف بازرسی ایمنی راه، مراحل بازرسی ایمنی راه، انتخاب پروژه­ها برای انجام بازرسی ایمنی راه، مراحل مختلف بازرسی ایمنی برای انواع راهها و پروژه­ها، فرآیند انجام بازرسی ایمنی راه، هزینه­ها و منافع و چک لیست بازرسی ایمنی راه .

جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای فعلی معاون دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل باشماره تلفن 82244131  تماس حاصل فرمائید .

لینک

   دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم کلی مهندسی ارزش برگزار می شود   

معاونت اقتصاد حمل و نقل وزارت راه  و ترابری دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم کلی مهندسی ارزش روزهای اول  و دوم تیر ماه از ساعت 12 الی 18 برای  کلیه کارشناسان  معرفی شده  برگزار می کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری این دوره آموزشی در دو روز در سالن کنفرانس طبقه 12 ساختمان دادمان شهید دادمان برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است اهداف برگزاری این دوره آشنایی با مفاهیم کلی مهندسی ارزش جهت پیاده سازی و راهبرد اهداف آن در وزارت راه و ترابری مطابق قانون، برای کارشناسان شرکت کننده می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با خانم نظری کارشناس دفتر برنامه ریزی و تلفیق بودجه  با شماره تلفن 82243411  تماس حاصل فرمائید .

لینک

   در صورت تأمین اعتبارطی دوسال آینده:تمامی راه­های روستایی شهرستان طارم آسفالت شد   

 

مدیر کل راه و ترابری استان زنجان در جلسه معارفه رئیس اداره راه و ترابری شهرستان طارم گفت: شهرستان طارم یکی از بهترین نقاط کشور به لحاظ تنوع محصولات کشاورزی به خصوص محصول زیتون می­باشد و به این لحاظ از نظر راه ارتباطی باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان زنجان، مهندس فاطمی افزود: شهرستان طارم بیش از200 کیلومتر راه روستایی دارد که 100 کیلومتر آن آسفالت شده و این رقم تا پایان امسال به 140 کیلومتر می­رسد و طی دو سال آینده تمامی راه­های روستایی این شهرستان آسفالت خواهد شد.

وی همچنین به محورهای زنجان ـ تهم ـ قزل اوزن و زنجان گیلوان ـ منجیل اشاره کرده و گفتن با اتمام عملیات اجرایی این دو پروژه که شمال غرب کشور را به شمال کشور متصل می­کنند شاهد رشد اقتصادی فزاینده­ای در این شهرستان خواهیم بود.

در این جلسه از زحمات آقای مهندس پرویزی رئیس قبلی اداره راه و ترابری این شهرستان تقدیر شد و مهندس هادی نظری به مدت چهارسال با حکم مهندس فاطمی به عنوان رئیس راه و ترابری شهرستان طارم منصوب شدند.

لینک

   امروز راهداران دهقان فداکار جاده­های کشور هستند   

معاون وزیر راه و ترابری در نخستین گردهمایی سینماگران جوان کشور بیان داشت: از سال 1342 درس دهقان فداکار در مدارس گفته می­شود، او با آتش زدن پیراهنش سرما را به جان خرید اما راهداران با حضور شبانه روزی در جاده­ها در سرما و گرما و حوادث ناگوار جان خود را می­دهند.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس احمد مجیدی تصریح کرد: وقتی اتوبوس در زیر برف مانده بود و راهداران با تلاش بسیار شدید مسافران آن را نجات دادند گفتند اگر راهداران نبودند ما هم نبودیم و وقتی در جاده چالوس حرکت­ خودروها متوقف شده بود راهداران هر لحظه با چشم آمدن بهمن را انتظار می­کشند که باید فیلم­سازان جوان کشور این­ها را به تصویر بکشند و ده­ها ریزعلی خواجوی را معرفی کنند.

معاون کارآفرینی و مدیریت بحران وزیر راه و ترابری بیان کرد: وظیفه نخست وزارت راه و ترابری نگهداری از راه­ها می­باشد که باید با اصلاح و تغییر فرهنگ به این امر توجه کرد زیرا پس از ساخت، نگهداری از آن مهمترین موضوع است.

وی افزود: هزینه­های تلفات رانندگی و ناهنجاری­های اجتماعی تابع آن در کشور بسیار سنگین است که علت عمده آن­ها رعایت نکردن قوانین است که باید در جامعه رعایت نکردن قوانین زشت تلقی شود.

مهندس مجیدی تصریح کرد: راهبندان محور قزوین ـ رشت در تعطیلات خردادماه به علت عدم رعایت قوانین بود چراکه در ترافیک 200 کیلومتری فرانسه هیچ­گاه خودروها از خطوط خود خارج نشدند.

وی به سینماگران جوان کشور توصیه کرد: باید ناهنجاری­ها در رفتارهای رانندگی را به تصویر بکشیم و زشت تلقی کنیم. زیرا که 50 درصد مردم کشور طول امید به زندگیشان را در اثر این ناهنجاری­ها از دست می­­دهند.

معاون کارآفرینی و مدیریت بحران وزیر راه و ترابری تصریح کرد: در مدیریت بحران پیشگیری مهمترین اصل است و وزارت راه و ترابری در کشور  مهمترین پیش بینی کننده حوادث است. در ایران برای نخستین بار طوفان گنو از 10 روز گذشته پیش­بینی شد همچنین با پیش­بینی سیل گلستان در دور دوم یک نفر هم آسیب ندید.

وی تأکید کرد: در بحث مقابله با حوادث افراد بر اساس تجربه­ها عمل می­کنند و انتقال این تجربیات سینه به سینه منتقل می­شود در حالی که باید با مستندسازی این تجارب را سازماندهی و انتقال داد.

مهندس مجیدی خواستار مستندسازی پروژه­ها و توجه به فعالیت وزارت راه و ترابری در سراسر کشور شد و خاطرنشان کرد: هر ساله از 15 آذر تا 15 فروردین حدود هفت هزار نفر با 5300 ماشین آلات سنگین راهداری زمستانی را انجام می­دهند در حالی که فیلمی در این زمینه تهیه نشده است. 

لینک

   برگزاری دوره آموزشی پدافند غیر عامل در وزارت راه و ترابری   

 

مدیران کل ، معاونین و مهندسان مشاور وزارت راه و ترابری در دوره آموزشی پدافند غیر عامل شرکت می کنند.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل در نظر دارد دوره آموزشی پدافند غیر عامل را با همکاری معاونت محترم کارآفرینی و مدیریت بحران در تاریخ چهارم و پنجم  تیر ماه سال جاری از ساعت 8 صبح الی 17 در محل سالن کنفرانس طبقه چهاردهم ساختمان شهید دادمان واقع در تهران ، ابتدای بزرگراه آفریقا برای کلیه مدیران کل ، معاونین و مهندسان مشاور وزارت راه و ترابری برگزار نماید .

عناوین مورد بحث در این دوره آموزشی عبارتند از : اصول و مبانی پدافند غیر عامل؛ استتار ، اختفاء و فریب (CCD) ؛ استحکامات و سازه های امن؛ آمایش و مکان یابی.

لازم به ذکر می باشد قبلا" 7 جلد کتاب مربوط به دوره های مذکور به منظور مطالعه و آمادگی در آزمون پایان دوره برای شرکت کنندگان محترم ارسال شده است .

به منظور پاسخ دهی به سوالات آقای فعلی معاون دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل با شماره تماس 82244131 آماده پاسخگوئی می باشند

لینک

   محور هراز با تأمین اعتبار لازم بهسازی می­شود   

مدیر کل راه و ترابری استان مازندران که در گردهمایی سینماگران جوان کشور در این استان بیان داشت: محورهای استان مازندران به خصوص راه­های ارتباطی این استان با پایتخت از اهمیت ویژه­ای برخوردار است که برای بهسازی و توسعه آن­ها تلاش­هایی صورت گرفته است.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس رحیمی اعلام کرد: در سطح راه­های استان مازندران 8565 متر تونل در قالب 24 دستگاه و چهار گردنه مهم وجود دارد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت راهداران یادآور شد: راهداران در بهمن و کولاک که راه­ها بسته است در طول شبانه­روز در جاده­ها حضور دارند و از جان مایه می گذارند.

مدیر کل راه و ترابری مازندران افزود: در شرایط جنگ کارکنان وزارت راه و ترابری و جهاد سازندگی با جانفشنانی در مناطق جنگی فعالیت می­کردند و امروز این جبهه در محورهای برفگیر و بهمن­خیر است.

وی با اشاره به ترافیک­هایی که در تعطیلات در محورهای شمال رخ می­دهد خواستار برنامه­ریزی و مدیریت ترافیک توسط مردم و مسافران شد و تأکید کرد: باید با شرایط و استانداردهای جاده حرکت کنیم.

مهندس رحیمی خطاب به سینماگران جوان کشور اظهار داشت، باید با کار نرم­افزاری و تولید محصولات مؤثر بتوانیم عملکردها و فعالیت­ها را منعکس کنیم و ما سینماگران می­توانیم در تحقق شعار «همه با هم کار کنیم» کوشا باشند.

لازم به ذکر است حدود 45 درصد راه­های روستایی استان مازندران آسفالته می­باشد.

 

لینک

   در سه سال اخیر 6 هزار کیلومتر از راه­های کشور دوبانده شدند   

معاون فنی و مهندسی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرد: در سه سال اخیر 6 هزار کیلومتر از جاده­های کشور دارای باندهای جداگانه رفت و برگشت شده­اند.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس محمد سمیعی که در نخستین گردهمایی سینماگران جوان کشور در ساری سخن می­گفت، اظهار داشت: پل میانگذر دریاچه ارومیه با طول 1709 متر با 19 دهانه امسال به بهره­برداری می­رسد.

وی ادامه داد: جاده تهران ـ فیروزکوه دوبانده می­شود و رویکرد وزارت راه و ترابری در سه سال اخیر جداسازی باندهای رفت و برگشت می­باشد.

مهندس سمیعی خاطرنشان کرد: فاینانس و سرمایه­گذاری توسط خارجی­ها به صورت ساخت، بهره­برداری و انتقال راه حل­هایی برای اجرای سریع­تر پروژه­هاست.

وی افزود: ژاپن با یک چهارم مساحت ایران، 142 برابر ایران در حوزة حمل و نقل در سال 2002 سرمایه­گذاری کرده است.

معاون فنی و مهندسی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با تأکید بر اینکه در سال­های گذشته کشورهای توسعه یافته در حوزه حمل و نقل که بستر توسعه می­باشد سرمایه­گذاری­های کلانی داشته­اند، خاطرنشان کرد: کشورهای توسعه یافته برای توسعه حمل و نقل مالیات­های ملی و محلی و عوارض بر سوخت، لاستیک، در نظر گرفته­اند و درصدی از بیمه شخص ثالث به حوزه حمل و نقل داده می­شود.

گفتنی است نخستین گردهمایی سینماگران جوان به همت وزارت راه و ترابری در خزرآباد ساری برگزار شد.

لینک

   سینماگران عظمت فعالیتهای وزارت راه و ترابری را به تصویر بکشند   

مدیر عامل انجمن سینماگران جوان در نخستین گردهمایی این انجمن در ساری بیان داشت: سینماگران جوان کشور که هر کدام از گوشه­ای از دیار پهناور ایران اسلامی هستند می­توانند فعالیت­های وزارت راه و ترابری را به تصویر بکشند.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، ناصر باکیده اظهار کرد: پل میانگذر دریاچه ارومیه آرزوی دیرینه ایرانی­ها به خصوص ساکنان تبریز و ارومیه است که باید عظمت اجرای این پروژه عظیم به تصویر کشیده شود.

وی با اشاره به اینکه امروز رسالت سینما به تصویر کشیدن تلاش­هاست، خاطرنشان کرد: جاده ابریشم در طول تاریخ فرهنگی ایران نقش مهمی دارد و جاده­ها در طول تاریخ بستری برای همدلی بین فرهنگ­ها بوده و هستند.

باکیده با تشکر از وزارت راه و ترابری در برگزاری نخستین گردهمایی سینماگران جوان کشور خواستار تداوم برگزاری چنین گردهمایی و مواردی را که در تفاهم آمده است، شد.

وی پیشنهاد کرد: جشنواره فیلم کوتاه در حوزه حمل و نقل برگزار شود. همچنین فیلم مستند همچون ابریشمی است که با گذشت زمان ارزش آن افزایش می­یابد.

مدیر عامل انجمن سینماگران جوان کشور در پایان تأکید کرد: با عرضه آثار سینمایی در عرصه داخلی و خارجی ذمه­ای را که بر گردن ما است در حوزه حمل و نقل ادا کنیم.

لینک

   آمادگی وزارت راه و ترابری برای حمایت از تولید فیلم   

مشاور وزیر و مدیر کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری در اختتاحیه نخستین گردهمایی سینماگران جوان کشور گفت: وزارت راه و ترابری آمادگی دارد از کلیه اعضای انجمن سینماگران جوان در سراسر کشور برای تهیه فیلم در حوزه حمل و نقل حمایت کند.

به گزارش اداره کل روابط­­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس مسعود ذهبیون اظهار داشت: هدف ما از برگزاری نخستین گردهمایی سینماگران جوان برقراری ارتباط با قشر جوان فیلم ساز و آشنایی آن­ها با فعالیت­ها و عملکرد وزارت راه و ترابری بود.

وی با اشاره به یک میلیارد سفر برون شهری در سال، تصریح کرد: با توجه به حجم سفر در کشور می­توان سوژه­های متعددی را برای فعالیت انتخاب کرد.

مهندس ذهبیون با اشاره به امضای تفاهم نامه بین وزارت راه و ترابری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: امیدواریم با اجرای این تفاهم نامه به نتایج مطلوب مورد نظر دست یابیم.

وی در پایان تأکید کرد: امیدواریم با زبان فیلم بتوانیم بگوئیم که سرمایه­های ملی که با سختی به دست می­آید، نگهداری شوند.

 

لینک

   برگزاری پنجمین همایش کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کل راه و ترابری   

دفتر توسعه منابع انسانی بخش حمل و نقل اعلام کرد: پنجمین همایش کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کل راه و ترابری  29 خرداد در سالن آمفی تئاتر آموزشکده علمی – کاربردی وزارت راه و ترابری  برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این سمینار که با حضور معاون آموزش، تحقیقات و فنّاوری، مدیران و کارشناسان دفتر توسعه منابع انسانی و کارشناسان مسئول آموزش و پژوهش ادارات کلل راه و ترابری استانها برگزار خواهد شد، درخصوص سیاستها و ارائه گزارش فعالیتهای گروهها، سخنرانی، تقدیر و تشکر از پیش­کسوتان و کارشناسان برتر، ارائه تجربیات موفق کارشناسان، جلسه پاسخ و پرسش پرداخته می­شود .

لینک

   سینماگران جوان کشور از فرودگاه دشت ناز ساری بازدید کردند   

سینماگران جوان کشور در نخستین گردهمایی خود که به همت وزارت راه و ترابری برگزار شد از فرودگاه دشت ناز ساری بازدید و در جریان فعالیت­های این فرودگاه قرار گرفتند.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، در این بازدید سعید چلندری مدیر کل فوردگاه­های استان مازندران با تشریح ساختار شرکت فرودگاه توضیح داد: کلیه امور اجرایی و خدمات هواپیمایی کشور در اختیار شرکت فرودگاه­ها می­باشد و سازمان هواپیمایی کشوری براساس قوانین بین المللی ایکائو و شیکاگو مراقبت و ایمنی پروازها فعالیت می­کنند. همچنین کلیه امور حقوقی و استانداردهای پروازی زیر نظر سازمان هواپیمایی کشور انجام می­شود.

وی تصریح کرد: هم اکنون 56 فرودگاه زیر نظر شرکت فرودگاه­ها فعالیت می­کند چلندری یادآور شد: ساخت و نگهداری، توسعه و تأمین سلامت ایمنی پرواز در زمین و آسمان بر عهده شرکت فرودگاه­های کشور می­باشد.

مدیر کل فرودگاه­های استان مازندران خاطرنشان کرد: در این استان سه فرودگاه ساری، نوشهر و رامسر فعالیت دارند که فرودگاه ساری بین­المللی باشد و از دو فرودگاه دیگر برای پروازهای آموزشی و توریستی استفاده شود.

بازدید از برج مراقبت، مخابرات هوانوردی و ارتباطات ناوبری و الکترونیک هوایی و حضور در باند فرودگاه دشت ناز ساری و آشنایی با سیستم روشنایی و برق اضطراری فرودگاه ازد یگر برنامه­ها بود.

در این بازدید سینماگران جوان سؤالات خود را از مسؤولان فرودگاه در زمینه­های مختلف پرسیدند و مسؤولان پاسخ گفتند.

لینک

   70 هزار کیلومتر راه آسفالته روستایی در کشور وجود دارد   

مدیر کل دفتر هماهنگی امور راه­های روستایی و امور استان­ها وزارت راه و ترابری در نخستین گردهمایی سینماگران جوان کشور اظهار داشت: در حال حاضر 70 هزار کیلومتر راه روستایی در کشور وجود دارد در حالی که پیش از انقلاب تنها هشت هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته در کشور وجود داشت.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس مجید برازنده تهرانی با بیان اینکه هم اکنون علاوه بر راه­های آسفالته روستایی، 39 هزار کیلومتر راه شوسه روستایی وجود دارد، تصریح کرد: در سیستم شبکه راه­های روستایی (GIS) اطلاعات دقیق این راه­ها ارائه می­شود.

وی تشکیل کمیته مدیریت نگهداری از پل­ها را از دیگر اقدامات مدیریت راه­های روستایی وزارت راه و ترابری عنوان و بیان کرد: مسؤولیت ساخت پروژه­ها در وزارت راه و ترابری بر عهده پیمانکار است در حالی که نگهداری پروژه به صورت طولانی مدت بر عهده وزارت راه و ترابری می­باشد.

مهندس برازنده خاطرنشان کرد: کارشناسان کشاورزی آسفالت راه­های روستایی را موجب افزایش 30 درصدی محصولات کشاورزی می­دانند زیرا که ایجاد گرد و غبار موجب کاهش محصول به خصوص صیفی­جات می­باشد.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور راه­های روستایی و امور استان­ها وزارت راه و ترابری اعلام کرد: تا پایان برنامه براساس اولویت­ها کل راه­های روستاهای بالای 70 خانوار آسفالت خواهد شد.

لینک

   30-29 اکتبر 2008کنترل هوشمند ترافیک در استرالیا برگزار می شود   

کنفرانس ترافیک هوشمند 29 الی 30 اکتبر 2008 در استرالیا برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، کنفرانس ترافیک هوشمند؛ مدیریت فعال ترافیک زیرسازی و عملیات اجرایی 29 و 30 اکتبر 2008 برابر با 39 آبان و اول آذر 1387 در برایس بان استرالیا برگزار می شود.

این کنفرانس، پنجمین کنفرانس بین المللی در زمینه کنترل هوشمند ترافیک است که با هدف بررسی مجدد و جامع در زمینه دستیابی به بهترین شیوه های بین المللی در زمینه موضوعات جاری، راه حل ها و کارگاه های محیطی تشکیل می شود تا زمینه را برای تولیدات فکری و فرصت های برقراری ارتباط شبکه های مناسب فراهم کند.

در روز نخست برگزاری این کنفرانس بین المللی سه پل با موضوع چشم اندازهای بین المللی ترافیک، و مدیریت ترافیک فعال و زیرسازی و سرویس دهی، و روز دوم دو پل با موضوع پرداخت عوارض و راه حل های تکنولوژی و تقویت قدرت و مدیریت و کارگاهی نیز با عنوان استراتژی برای شهرهای استرالیا برگزار می شود.

لینک

   30-29 اکتبر 2008کنترل هوشمند ترافیک در استرالیا برگزار می شود   

کنفرانس ترافیک هوشمند 29 الی 30 اکتبر 2008 در استرالیا برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، کنفرانس ترافیک هوشمند؛ مدیریت فعال ترافیک زیرسازی و عملیات اجرایی 29 و 30 اکتبر 2008 برابر با 39 آبان و اول آذر 1387 در برایس بان استرالیا برگزار می شود.

این کنفرانس، پنجمین کنفرانس بین المللی در زمینه کنترل هوشمند ترافیک است که با هدف بررسی مجدد و جامع در زمینه دستیابی به بهترین شیوه های بین المللی در زمینه موضوعات جاری، راه حل ها و کارگاه های محیطی تشکیل می شود تا زمینه را برای تولیدات فکری و فرصت های برقراری ارتباط شبکه های مناسب فراهم کند.

در روز نخست برگزاری این کنفرانس بین المللی سه پل با موضوع چشم اندازهای بین المللی ترافیک، و مدیریت ترافیک فعال و زیرسازی و سرویس دهی، و روز دوم دو پل با موضوع پرداخت عوارض و راه حل های تکنولوژی و تقویت قدرت و مدیریت و کارگاهی نیز با عنوان استراتژی برای شهرهای استرالیا برگزار می شود.

لینک

   پیشرفت 70 درصدی پروژه روشنایی محور محمودآباد ـ سرخرود   

مدیر کل راه و ترابری مازندران اعلام کرد: پروژه روشنایی محور محمود آباد ـ سرخ رود تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری مازندران، موسی رحیمی، ضمن بیان این خبر افزود: پروژه روشنایی محور محمود آباد ـ سرخ رود به طول 2/5 کیلومتر با 2 میلیون و 21 هزار ریال اعتبار و تاکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: 212 دستگاه چراغ 400 وات بخار سدیم، 122 فونداسیون، 6 دستگاه تابلو و کابل برق برای اجرای عملیات روشنایی این محور به کار رفته است.

به گفته رحیمی، روشنایی محورها علاوه بر افزایش ضریب ایمنی در رانندگی شب و ایمنی عابرین، بازدارنده جرایم و خرابکاری نیز محسوب می شود و از این نظر کمک ارزشمندی به مأموران انتظامی و مجریان قانون می باشد.

لینک

   در طی سال 1386 صورت گرفت:اجرای 192 طرح راهداری در راهسازی در استان قزوین   

مدیر کل راه و ترابری قزوین 192 طرح راهداری و راه­سازی در سال گذشته در قزوین اجرایی شده است.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری قزوین، رضا موسوی ضمن بیان این خبر افزود: بیش از 387 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه­ای، مناطق محروم و ملی استانی شده به اجرا درآمده است.

وی افزود: طی این مدت 19 نقطه حادثه خیز برطرف شده است که براساس آن میزان تلفات جاده­ای قزوین در سال 1386 نسبت به سال گذشته در راه­های روستایی 47 درصد و در جاده­های برون شهری 13 درصد کاهش داشته است.

موسوی همچنین به نصب بیش از 35 هزار نوع تابلوی اطلاعاتی، اخباری و انتظامی، 30 کیلومتر سامانه روشنایی راه و تونل و 2 هزار و 670 کیلومتر خط کشی در این استان اشاره کرد و گفت: در طول سال گذشته 18 دستگاه پل به طول 170 متر مرمت شده است.

وی طرح چهار خطه شدن جاده قزوین ـ تاکستان، تاکستان ـ آوج ـ آبگرم و قزوین ـ بوئین زهرا، جاده قزوین ـ الموت ـ تنکابن و آزادراه قزوین ـ رشت از جمله طرح­های در دست اجرا در این استان عنوان کرد.

مدیر کل راه و ترابری قزوین افزود: جاده­های این استان با داشتن 150 کیلومتر سامانه روشنایی و 175 کیلومتر آزادراه در بین سایر استان­های کشور جایگاه ویژه­ای دارد.

موسوی تصریح کرد: استان قزوین با داشتن 15 هزار و 627 کیلومتر مربع مساحت از تراکمی بیش از 30 کیلومتر راه در هر 1000 کیلومتر برخوردار است که این میزات 5/2 برابر میانگین کشوری است.

گفتنی است هم اکنون بیش از 6 هزار و 353 کیلومتر راه در استان قزوین وجود دارد.

 

لینک

   برخورداری 40 روستای شهرستان سرخس از راه مناسب روستایی   

رئیس اداره راه و ترابری سرخس گفت: 40 روستای شهرستان سرخس از راه مناسب روستایی برخوردارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علی رضا الیاسی ضمن بیان این خبر افزود: 243 کیلومتر راه روستایی آسفالته در شهرستان سرخس وجود دارد و بیش از 11 هزار خانوار روستایی از راه روستایی مناسب برخوردارند.

وی افزود: طرح آسفالت راه روستایی چکودر ـ طول 3 کیلومتر و راه چاله زرد ـ پس کمر به طول 25 کیلومتر در سال جاری به بهره برداری خواهند رسید.

رئیس اداره راه و ترابری سرخس همچنین از آغاز آسفالت راه قوشی ـ علیجان و محور دق بهلول و گلزار و فاز اول محور بزنگان ـ کاریزک به طول 8 کیلومتر خبر داد.

الیاسی تصریح کرد: تکمیل پروژه­های نیمه تمام، بهسازی و آسفالت راه­های ساخته شده از مهمترین الویت­های این اداره کل در زمینه راه روستایی است.

لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از دست اندرکاران حمل و نقل استان فارس   

وزیر راه و ترابری به خاطر ارتقای ایمنی و کاهش میزان تلفات جاده­ای از استاندار و دست اندرکاران حمل و نقل استان فارس قدردانی کرد.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس، محمد رحمتی با ارسال نامه­ای به استاندار فارس از وی و سایر مسؤولین دست اندرکار حمل و نقل استان فارس به خاطر کاهش 2/21 درصدی تلفات رانندگی در سال گذشته تقدیر و تشکر نمود.

لینک

   برخورداری بیش از 4هزار خانوار روستایی گلستان از راه آسفالته   

مدیر کل راه و ترابری گلستان گفت: بیش از 40 هزار خانوار روستایی در استان گلستان از راه آسفالته برخوردارند.

به گزارش روابط­عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان محمد تقی جوان شورابی گفت: از آغاز دولت نهم تاکنون 4 هزار و 679 خانوار روستایی استان از راه مناسب آسفالته بهره مند شدند.

وی افزود: این میزان خانوار در 79 روستای استان سکونت دارند که 55 روستا از محل سفر نخست اول ریاست جمهوری مشمول طرح آسفالت راه روستایی شده­اند.

شورابی درباره برنامه­های این اداره کل برای تسهیل در رفت و آمد روستائیان گفت: اجرای تعریض 80 دستگاه پل، رفع 15 نقطه حادثه خیز، نصب 20 کیلومتر گاردریل و 14 هزار و 226 عدد علایم افقی و عمودی در سال 1387 پیش­بینی شده است.

وی تصریح کرد: در سال جاری 50 کیلومتر زیرسازی، روسازی و روکش آسفالت و 26 کیلومتر ترمیم و بهسازی در طول سه هزار و یکصد کیلومتر از راه­های روستایی استان گلستان صورت خواهد گرفت.

لینک

   آغاز عملیات اجرایی احداث پل آقسمین تپه در بندر ترکمن   

رئیس اداره راه و ترابری بندر ترکمن گفت: عملیات اجرایی پل 4 دهنه چهارمتری آقسین تپه از توابع بندر ترکمن آغاز شد.

به گزارش روابط­ عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، رمضان سیستانی ضمن بیان این خبر افزود: یک میلیارد و 60 میلیون ریال برای ساخت این پل اختصاص یافته است.

وی افزود: با احداث این پل، ارتباط شهرستان­های ترکمن و گرگان از طریق راه­های روستایی آقسین تپه، حسین تپه و سلیمان تپه نزدیک تر می­شود و مسافت روستاهای دهستان جعفربای شرقی شهرستان ترکمن تا مرکز استان کاهش می­یابد.

گفتنی است این پل بر روی رودخانه قوه سو شهرستان ترکمن در حال احداث است.

لینک

   بهره­برداری از روکش آسفالت محور نوده ملک ـ سه راهی ملک آباد در گلستان   

رئیس اداره راه و ترابری استان گلستان اعلام کرد: روکش آسفالت محور نوده ملک به سه راهی عطاآباد در استان گلستان به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط­ عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، عبدالهادی کاویان ضمن بیان این خبر افزود: یک میلیارد و 370 میلیون ریال اعتبار برای انجام این عملیات هزینه شده است و با اجرای این عملیات 11 روستای محور فوق از راه روستایی مناسب برخوردار می­شوند.

وی افزود: 8/1 کیلومتر از این محور در شهرستان گرگان در 6/2 کیلومتر در آق قلاء واقع شده است.

گفتنی است این عملیات با هدف افزایش ایمنی و سهولت در تردد اهالی روستائیان و سایر بهره برداران انجام شده است.

 

لینک

   نصب شیارهای لرزاننده در محورهای ارتباطی ایلام   

شیارهای لرزاننده (Rumble – Strips)  در محورهای ارتباطی استان ایلام نصب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، برای نخستین بار در سطح این استان شیارهای لرزاننده به طول 10 کیلومتر نصب می شود.

شیارهای لرزاننده هم اکنون در محور شریانی کلاچه ـ مهران در جاده کربلا در حال اجراست.

هشدار به رانندگان با ایجاد صدا و لرزش در هنگام عبور از سوی شیارها، افزایش قابلیت دید خط کشی ایجاد شده بر روی شیارها در شب­های بارانی و رطوبت هوا از جمله مزایای نصب این علایم برای کاهش تصادفات رانندگی در هنگام خواب آلودگی و خستگی رانندگان است.

گفتنی است این شیارهای با ابعاد مشخص و با استفاده از دستگاه مخصوص به تناسب کاربرد در قسمت های کناری راه و در شانه آسفالته جلوگیری از خروج وسایل نقلیه و یا برای جداسازی مسیر در وسط جاده نصب می­شود.

لینک

   40 کیلومتر راه روستایی در استان کرمان آماده بهره بردادی   

40 کیلومتر از راه روستایی نسک به کشیت از توابع شهرستان گلباف کرمان  آماده بهره برداری گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمان  رئیس اداره راه روستایی از معاونت راهســازی اداره کل راه و تــرابری استان کرمان اعلام کرد 40 کیلومتر از راه روستایی نسک به کشیت  ازشهرستان گلباف آماده بهره برداری گردیده است ، وی طول این پروژه را 56 کیلومتراعلام واعتبار هزینه برای اجرای این مسیر را تاکنون 18364 میلیون ریال اعلام کرد و ضمن اعلام این خبر افزود با احداث جاده آسفالته نسک به کشیت ( 50 )خانوار از راه آسفالته مناسب برخوردار میشوند .

لینک

   پایگاه سیارسازمان انتقال خون در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

35 نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر خون خود را به هموطنان خود اهداء کردند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابر ی استان بوشهر حسن جفره مسئول خدمات رفاهی و بهداشتی اداره  کل راه و ترابری استان بوشهر طی گفتگویی گفت: برای کمک به همنوعان و حس نوع دوستی در بین کارکنان اداره کل سالانه با حضور اکیپ سیار خون گیری سازمان انتقال خون در این اداره کل حضور یافته و خوشبختانه با مشارکت خوب آنان روبرو می شود.

همچنین در این گفتگو دکتر سعید اکبری مسئول اکیپ سیار خون گیری سازمان انتقال خون طی گفتگویی با روابط عمومی اداره کل گفت: هم اکنون استان بوشهر رتبه سوم اهداء کنندگان خون در کشور را دارد. و مشارکت سازمان های دولتی با این سازمان از جمله اداره کل راه و ترابری استان بوشهر بسیار خوب بوده و این امر ضمن کمک به بیماران در سطح استان بخصوص بیماران تالاسمی یاری رسانده و آنها را از خطر مرگ می رهاند.

وی در ادامه افزود: با اهداء خون خود علاوه بر ایجادحس نوع دوستی و مسئولیت پذیری در بین هم استانی ها ، از نظر بهداشتی و سلامت جسم نیز به افرادی که دارای غلظت خون می باشند کمک کرده که خون آنها تصفیه گردیده و خون سازی مجدد در بدن صورت گیرد.

گفتنی است 35 نفر  از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان بوشهر خون خود را به میزان 450 سی سی  در این پایگاه سیار به همشهریان خود اهداء کردند .

لینک

   اداره راه و ترابری نیشابور به معاونت اداره‌کل راه و ترابری ارتقا یافت   

اداره راه و ترابری نیشابور به معاونت اداره‌کل راه و ترابری ارتقا یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری خراسان رضوی، طی مراسمی با حضور مدیرکل اداره راه و ترابری خراسان رضوی و مسئولان و مدیران شهرستان، مهندس نجار به عنوان معاون مدیرکل و رییس اداره راه و ترابری نیشابور معرفی شد.

در این مراسم مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: با این تحول بخش زیادی از مسوولیتهای مدیرکل و معاونان تخصصی به معاونت در شهرستانها تفویض می‌شود.

وی بر ضرورت ارتقای خدمات دهی در ادارات راه و ترابری شهرستانها تاکید کرد و افزود: یکی از محورهای ضروری برای افزایش خدمات دهی توجه بیشتر به راههای روستایی است.

مدیرکل اداره راه و ترابری خراسان رضوی ادامه داد: با تلاشهای صورت گرفته و حمایت مجلس شورای اسلامی طول بزرگراهها در این استان به ۶۶۱کیلومتر افزایش یافته است.

سیدآیت‌الله هاشمی‌نسب  افزود: بر این اساس رتبه خراسان رضوی در برخورداری از بزرگراه به جایگاه دوم در کشور ارتقا یافته است.

وی با اشاره به این که سالانه هزار کیلومتر به شبکه راه‌های خراسان رضوی اضافه می‌شود گفت: یکی از دستاوردهای افزایش بزرگراه در استان کاهش میزان تصادفات و تلفات جاده‌ای بوده است.

او افزود: بر اساس آمارهای موجود پارسال میزان تلفات جاده‌ای در استان ۱۹/۸درصد کاهش داشت و خراسان رضوی جزو چهار استانی بود که در کاهش مرگ و میر جاده‌ای در کشور نقش موثری داشت.

مدیرکل اداره راه و ترابری خراسان رضوی ادامه داد: همچنین بر اساس آمارهای موجود آمار فوت‌شدگان ناشی از تصادفات جاده‌ای در خراسان رضوی نوروز امسال نسبت به نوروز سال پیش ۵۲درصد کاهش داشت.

 

لینک

   بهره مندی 134 خانوار روستایی از راه مناسب در استان کرمان   

 

134خانوار روستایی در محور خبر به افکوئیه از توابع شهرستان شهربابک در استان کرمان از راه مناسب برخوردار شدند .

به گزارش روابط عمومی اداره  کل راه و ترابری استان کرمان  رئیس اداره راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان کرمان  گفت: ساکنین روستاهای خبر  ــ افکوئیه در شهرستان شهربابک از راه مناسب آسفالته برخوردار شدند ، وی افزود عملیات اجرایی احداث این پروژه به طول 16 کیلومتر با اعتباری بالغ 2850 میلیون ریال به اتمام رسید .

                                                     

لینک

   17 ماشین راهداری به خراسان شمالی تحویل داده شد   

 

مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی گفت:17 دستگاه ماشین آلات راهداری در اجرای مصوبات دور نخست سفر استانی هیأت دولت با حضور استاندار خراسان شمالی به بهره برداری رسید .

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان خراسان شمالی, ابوالفضل باقرنیا گفت: این ماشینها از محل اعتبارات دور نخست سفر هیأت دولت به استان خریداری شده که شامل چهاردستگاه گریدر ،یک دستگاه برف خور ،یک دستگاه لودر ،یک دستگاه خاور ،10 دستگاه نیسان پیکاپ است .

 ابوالفضل باقرنیا افزود: برای خرید این ماشین آلات 16 میلیارد و 300 میلیون ریال هزینه شد. وی گفت : تا قبل از فعالیت دولت نهم 182 دستگاه ماشین راهداری در اختیار این اداره کل بود که 90 درصد آنها فرسوده تلقی می شد. مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی افزود،طی فعالیت دولت نهم تاکنون 52 میلیارد ریال اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری استان هزینه شده است .

 وی گفت : تجهیز راهداری به ماشین آلات مورد نیاز موجب شده تا اداره کل راه و ترابری با وجود بارشهای شدید برف زمستان سال گذشته مشکلی از لحاظ مسدود شدن راههای اصلی نداشته باشد.

 وی افزود : میزان اعتباری که دولت نهم برای نوسازی ماشین آلات راهداری در اختیار اداره کل راه وترابری خراسان شمالی قرار گرفت طی 28 سال گذشته بی سابقه بوده است.

لینک

   کیلومتر راه روستایی خراسان شمالی آسفالت شد   

 مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی گفت : در دولت نهم 600 کیلومتر راه روستایی در این استان زیر آسفالت قرار گرفته است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان شمالی, ابوالفضل باقرنیا گفت : حجم راههای آسفالت شده روستایی این استان در دولت نهم با 28 سال فعالیت دولت های گذشته برابری می کند .

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که تا قبل از تشکیل استان و روی کارآمدن دولت نهم تنها 750 کیلومتر از راههای روستایی خراسان شمالی آسفالت بود.

مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی یادآور شد،دولت نهم برای آسفالت 600 کیلومتر راه روستایی در دو ساله اخیر 600 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده است.

باقرنیا همچنین ساخت 60 کیلومتر بزرگراه در استان خراسان شمالی را از دیگر فعالیت های مهم دولت نهم در بخش راهسازی دانست و گفت : تا پایان امسال طول بزرگراههای این استان به 100 کیلومتر می رسد که برای ساخت آن حدود 500 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است .

وی افزود: تا قبل از روی کار آمدن دولت نهم این استان فاقد حتی یک کیلومتر بزرگراه بوده ایشان انجام روکش آسفالت محور بجنورد –آزادشهر و محور چمن بید به جاجرم را از دیگر فعالیت های راهسازی استان در دولت نهم اعلام کرد.

باقرنیا در مورد ساخت محور سنخواست – جاجرم گفت : طول این محور 40 کیلومتر بود که با وجود تصویب اجرای آن در دولتهای گذشته ، این طرح صرفا" بر اساس مصوبه هفدهمین نشست استانی دولت در دور اول سفر استانی به خراسان شمالی اجرایی شد.

 به گفته وی این محور نیز تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد. مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی آغاز عملیات ساخت کمربندی شمالی بجنوردبه طول 20 کیلومتر و تکمیل مرحله اول کمربندی شیروان را از دیگر برنامه های مهم راهسازی دولت برای توسعه خراسان شمالی اعلام کرد.

لینک

   برگزاری جلسه شورای حمل و نقل استان ایلام   

دومین جلسه شوارای هماهنگی حمل و نقل استان ایلام در سال جدید با حضور نماینده منتخب استان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان در این جلسه انتخاب مهندس پولادی معاون سابق راهسازی این اداره کل به عنوان نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی را نشان دهنده اعتماد و اطمینان مردم به مجموعه وزارت راه و ترابری دانست.
وی در ادامه با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه ایلام کاهش تصادفات رانندگی را در پی خواهد داشت بر ادامه روند پیشرفت این پروژه تأکید کرد. مهندس پولادی نیز در این جلسه پیگیری حل مشکلات حمل و نقل استان را از اولویتهای کاری خود اعلام کرد و افزود: حمل و نقل زیربنای توسعه محسوب شده و بایستی انگیزه سرمایه گذاری غیر بومی در استان در این زمینه ایجاد شود.به علاوه آقای کهزادیان مدیر پایانه ها و حمل و نقل استان از بازدید جناب آقای محتاج معاون امنیتی وزارت کشور از پایانه مرزی مهران خبر داد و افزود: در این بازدید مشکلات مرز؛ طرح موقت تردد مسافر و ترانزیت سوخت و همچنین سایت جامع پایانه مرزی بررسی شد.

گفتنی است مهندس حسینی مدیر اداره هواشناسی استان نیز از اخذ مجوز جهت ایجاد پژوهشکده هواشناسی استان ایلام از وزارت علوم به عنوان سومین استان در سطح کشور خبر داد.

لینک

   بیشترین آمار تصادفات در مبادی ورودی و خروجی شهرها اتفاق می افتد   

 

معاون راهداری و هماهنگی امور استان های وزارت راه وترابری گفت: بیشترین آمار تصادفات در مبادی ورودی و خروجی شهرها  اتفاق می افتد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس محمد حسین هوایی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: علت اصلی این تصادفات ساخت و سازهای غیر قانونی و تجاوز به حریم  راه ها توسط افراد سودجو در حاشیه شهرها می باشد که باعث شده محورهای ورودی و خروجی شهرها به نقاط پرحادثه جاده ها تبدیل شوند.

وی همچنین  از طرح بهسازی راه های کشور براساس اولویت درجه راه خبر داد.

مهندس هوایی ازشناسایی نقاط پر حادثه جاده ای درسطح کشور خبر داد و تصریح کرد: این نقاط برحسب اولویت تامین اعتبار و حذف خواهند شد .

معاون راهداری و هماهنگی امور استان های وزارت راه وترابری همچنین گفت: در راستای توجه دولت نهم به مناطق محروم  و روستایی در سه سال گذشته بیش از 60 درصد راه های روستایی کشور آسفالت  شده است .

مهندس هوایی با اشاره به وجود صد هزار کیلومتر راه روستایی ساخته شده در کشور اظهار داشت: راه های روستایی بعد از انقلاب، با سرمایه گذاری زیادی از سوی نظام ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر 80 هزار کیلومتر راه بین شهری در کشور وجود دارد ، ادامه داد: سیاست  وزارت راه وترابری ارتقای راه های روستایی به اصلی و راه های اصلی به چهار خطه و اتوبان در راستای پیشگیری از حوادث جاده ای است

لینک

   رییس اداره راه سرخس:243 کیلومترراه آسفالت روستایی در سرخس در حال بهره برداری است   

      رییس اداره راه و ترابری سرخس گفت: 40 روستای شهرستان سرخس از راه مناسب روستایی برخوردار هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علیرضا الیاسی افزود: هم اکنون در شهرستان سرخس 466 کیلومتر راه و 5/98 کیلومتر راه بین شهری وجود دارد.

 وی میزان راههای روستایی آسفالت این شهرستان را 243 کیلومتر عنوان کرد و افزود: هم اکنون بیش از 11 هزار خانوار روستایی در شهرستان از راه روستایی مناسب برخوردار هستند.

الیاسی از اجرای پروژه های راه روستایی متعدد در سال گذشته در شهرستان خبر داد و گفت: از جمله پروژه هایی که در سال 86 به پایان رسید باید به طرح آسفالت راه روستایی چکودر به طول 3 کیلومتر و راه چاله زرد-پس کمر به طول 25 کیلومتر اشاره کرد.

وی همچنین به اجرای آسفالت راه قوش علیجان و محور دق بهلول و گلزار و فاز اول محور بزنگان-کاریزک به طول 8 کیلومتر اشاره کرد.

رییس اداره راه و ترابری سرخس در خصوص مهمترین اولویتهای راه روستایی شهرستان در سال 87 بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، بهسازی و آسفالت راههای ساخته شده تاکید کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار تلاش خواهیم کرد راههای روستایی با توجه زیاد را در سال جدید آغاز کنیم. 

 

لینک

   امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت راه و ترابری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   

به منظور فرهنگ سازی در حوزه حمل و نقل کشور تفاهم نامه همکاری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای کشور و معاونت امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا می­شود.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، در نخستین گردهمایی سینماگران جوان سراسر کشور که به همت وزارت راه و ترابری در حال برگزاری است این تفاهم نامه توسط محمد بخارایی و محمدرضا جعفری جلوه امضا خواهد شد.

اهداف این تفاهم نامه توسعه همکاری­های هنری، توسعه فرهنگ حمل و نقل با زبان هنر، توسعه فعالیت­های آموزشی در زمینه آشنایی با مبانی حمل و نقل و زمینه سازی برای دستیابی به ارتقای سطح فرهنگ حمل و نقل ذکر شده است.

تولیدات مشترک، برگزاری جشنواره­ها، سمینارها و مشاور، زمینه­های همکاری بین وزارت راه و ترابری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می­باشد.

برای اجرایی نمودن این تفاهم نامه کمیته مشترک از نمایندگان دو وزارتخانه تشکیل خواهد شد تا در خصوص اجرایی نمودن مفاد آن تصمیم­گیری کنند.

لینک

   سینماگران جوان از بندر امیرآباد بازدید کردند   

سینماگران جوان سراسر کشور در نخستین گردهمایی خود که به همت وزارت راه و ترابری برگزار شده است از بندر امیرآباد بازدید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، معاون دریایی و بندری منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در این بازدید بیان داشت: یکم و دوم مردادماه مانور پالایش محیط زیست دریایی در بندر امیرآباد برگزار می شود.

مهندس رضوانی تأکید کرد: تمامی شناورهایی که در کشور تولید می شود تحت نظارت و استانداردهای سازمان بنادر و دریانوردی است.

وی بیان داشت: سازمان بنادر و دریانوردی عضو 18 کنوانسیون بین المللی در حوزه دریایی بین المللی است که موظف به اجرای آن­ها در امور جاری خود دارد.

وی ایمنی را اولویت نخست سازمان بنادر و دریانوردی ذکر کرد و بیان داشت: براساس طرح پیش­بینی شده در بندر امیرآباد در فاز نخست 14 پست اسکله با طول 180 متر سال آینده به بهره برداری می رسد.

مهندس رضوانی خاطرنشان کرد: براساس برنامه پیش­بینی شده کشتی های 12 هزار تنی قادر خواهند بود در بندر امیرآباد پهلوگیری کنند.

بندر امیرآباد که بعد از انقلاب ساخته شده است بزرگترین بندر شمالی کشور است که هزار هکتار وسعت دارد. همچنین در سفر استانی هیأت دولت انجام عملیات اجرایی فاز نخست این بندر مصوب شد.

احداث نیروگاه، کارخانه تولید کاغذ، سردخانه، سیلو از جمله طرح­هایی است که در بندر امیرآباد در حال انجام می­باشد.

لینک

   برگزاری اولین جلسه کمیته تحول اداری در سال ٨٧   

 اولین جلسه کمیته تحول اداری در سال 1387 راه و ترابری استان بوشهر تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در این جلسه هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر  گفت: کمیته تحول اداری بهترین  مکانی است  که می تواند زمینه ساز تغییر و تحول گردیده و با برنامه های تازه و نو موجب فرهنگ سازی عمیق و کارآمد گردد و از اعضاء این کمیته انتظار می رود با برنامه های خوب ودقیق موجب تحول سازمانی خود گردند.

وی افزود: سال 1387 برای اداره کل راه و ترابری استان سال توسعه برنامه های راهداری با هدف ایمنی بیشتر و به حداقل رساندن تصادفات در جاده های استان است که در کنار آن بحث آموزش و اطلاع رسانی از نکات مهم و قابل توجهی بوده که نیازمندبرنامه های هماهنگ و کارآمد است.

طی این جلسه مصوب گردید به منظور اطلاع رسانی دقیق و فرهنگ سازی در سطح استان سیستم پیامک 141 مرکز اطلاعات راه های اداره کل راه و ترابری راه اندازی گردیده و نیر در جهت ارتقاء فرهنگ ایمنی طراحی برنامه های آموزشی و فرهنگ سازی به همراه  اطلاع رسانی ارائه شود.

لینک

   پیروزی تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

 

تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در مسابقات فوتبال جام کارگری استان بوشهر ، توانست بر دو تیم هم گروه خود غلبه کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران, امراله نخعی مسئول ورزش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر گفت: این دوره از مسابقات در سه گروه 5 تیمی برگزار گردیده است  که اداره کل راه و ترابری استان بوشهر با تیم های فلات قاره، بارانداز، صدرا و تیم منطقه ویژه اقتصادی در یک گروه قرار گرفته اند.

وی گفت تیم فوتبال اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در بازی اول و دوم خود توانست بر تیم فلات قاره 3 بر 1 و بر تیم بارانداز ٢ بر صفر غلبه کرده و به سر گروهی ، گروه خود دست یابد.

 

لینک

   بازسازی و بهسازی فرودگاه مهرآباد در اولویت برنامه‌های شرکت فرودگاه ها   

سرپرست فرودگاه مهرآباد گفت: بازسازی و بهسازی این فرودگاه در اولویت برنامه‌های امسال قرار دارد. به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور,  رضا قدیمی با اشاره به اینکه در سال 10 میلیون مسافر در فرودگاه مهرآباد تردد می‌کنند، اظهار کرد: بهسازی و بازسازی این فرودگاه را برای امسال در برنامه داریم به طوری که مرحله طراحی و برآورد هزینه آغاز شده است که پس از پایان یافتن آن عملیات اجرایی آغاز می‌شود.وی افزود: بازسازی ترمینال شش و یک برای رفاه بیشتر مسافرانی که در این ترمینال‌ها تردد می‌کنند از اولویت‌های اصلی در بهسازی و بازسازی فرودگاه مهرآباد است که امید داریم طی امسال به سرانجام برسد.قدیمی درباره سفرهای تابستانی نیز گفت: با توجه به نزدیک شدن سفرهای تابستانی و افزایش پروازها فرودگاه مهرآباد آمادگی لازم برای پذیرش تمامی پروازهای به ویژه پروازهای فوق‌العاده را دارد و امکانات لازم در این زمینه برای خدمات‌رسانی بهتر به مسافران وجود دارد.سرپرست فرودگاه مهرآباد درباره انتقال پروازهای حجاج به فرودگاه امام (ره) تاکید کرد: هنوز برنامه خاصی برای انتقال پروازهای حج به فرودگاه امام خمینی (ره) نداریم و در شرایط فعلی این پروازها از فرودگاه مهرآباد انجام می‌گیرد.

لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از رئیس حراست اداره کل راه و ترابری تهران   

 

وزیر راه و ترابری مهندس رحمتی،از رئیس حراست اداره کل راه و ترابری استان تهران تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان تهران, به پیشنهاد مدیر کل محترم دفتر مرکزی حراست ، مهندس رحمتی، وزیر راه و ترابری طی تقدیر نامه ای  از تلاشهای محمدرضا کوهی، رئیس حراست اداره کل راه و ترابری تهران در انجام وظایف و مأموریتهای محوله تقدیر و تشکر نمود.

لینک

   شرکت هواپیمایی کونتینانتال ایرلاینز 3 هزار شغل را از این شرکت حذف می کند   

 شرکت آمریکایی "کونتینانتال ایرلاینز" اعلام کرد، به دلیل افزایش بی سابقه قیمت سوخت این شرکت با بحران مالی روبرو شده است و بر این اساس تصمیم به حذف 3 هزار شغل در این شرکت کرده است.
به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس، مدیر عامل شرکت هواپیمایی ایرلاینز اعلام کرد: به دلیل بوجود آمدن بحران مالی در این شرکت و ناتوان بودن از پرداخت حقوق برخی کارکنان و حق بیمه آنها، نزدیک به 3 هزار پست اداری را در این شرکت حذف خواهد کرد تا بدین وسیله منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند.
گفتنی است، این شرکت در نخستین اقدام 67 فروند از هواپیماهای خود را از خطوط هوایی هوستون خارج کرد تا بتواند فشار مالی موجود به این شرکت را تا اندازه ای کم کند.

 

 

لینک

   در هواپیماها، دوربین و میکروفن مخفی کار گذاشته می‌شود   

اتحادیه اروپا قصد دارد به منظور مبارزه با تروریسم در طرحی سری بر روی هواپیماهای مسافربری، دوربین و میکروفن‌های مخفی نصب کند.
به گزارش سازمان هواپیمایی  کشوری  به نقل از روزنامه ایتالیایی لارپوبلیکا تاکنون کنترل‌های ضد تروریستی فقط در فرودگاه‌ها و روی زمین صورت می‌گرفت و سعی می شد از ورود تروریست‌های احتمالی به هواپیماها جلوگیری شود، اما اتحادیه اروپا در یک برنامه سری سعی دارد تا این کنترل‌ها را به درون هواپیماها نیز گسترش دهد. بدین ترتیب با این نوع سیستم، خلبان هواپیما بلافاصله متوجه رفتار مشکوک مسافران می‌شود.
در برنامه‌ای به نام جاسوس در آسمان دوربین و میکروفن مخفی پشت هر صندلی نصب می‌شود تا رفتار مسافران را از زمان پرواز تا نشستن هواپیما تحت کنترل قرار دهد.
این سیستم هرگونه حرکات و گفتار مشکوک مسافرین را به خلبان و زمین اعلام می‌کند و بدین صورت می‌توان قبل از وقوع هر حادثه جلوی آن را گرفت.
همچنین اگر رایانه هواپیما متوجه شود که به سوی آسمان خراش‌ها هدایت می شود وارد عمل شده و بطور خود کار هواپیما را به سوی فرودگاه هدایت کرده و فرمان‌های دستی را متوقف می‌سازد.

لینک

   ساخت کوچکترین هواپیمای بدون سرنشین در ایران   

کوچک‌ترین هواپیمای بدون سرنشین ایران توسط تیم هشت نفره دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین شهر ساخته شد.

کوچک‌ترین هواپیمای بدون سرنشین ایران توسط تیم هشت نفره دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین شهر ساخته شد. به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری یکی از اعضای تیم هشت نفره سازنده این هواپیمای بدون سرنشین گفت: هواپیمای MAV با نام 1ISS توسط تیم هشت نفره آسمان هفتم به سرپرستی مهدی نوری و با خلبانی محمود رضایی، پرواز آزمایشی خود را در روز 13 خرداد سال جاری با حضور رئیس دانشگاه صنعتی مالک اشتر و معاونین با موفقیت اجرا کرد.حمیدرضا منتظرحجت افزود: میکرو پرنده ISS1 با وزن 493 گرم، دهانه بال 48 سانتیمتر و سرعت 90 کیلومتر در ساعت است و با مداومت پرواز 60 دقیقه به راحتی می‌تواند در شعاع 3 متری چرخش خود را انجام دهد.  وی اظهار داشت: قابلیت حمل آسان به دلیل کم وزن بودن و ابعاد کوچک آن، پرواز در ارتفاع پایین و عدم دید در رادار، پایداری بالا، استحکام بالای سازه، مداومت پروازی و قدرت مانور بالا از توانایی‌های این پرنده به شمار می‌آید.این دانشجوی کارشناسی هوافضا دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین‌شهر خاطرنشان ساخت: هواپیمای بدون سرنشین ISS1 قابلیت ضبط فیلم و عکس را دارد و با نصب سنسور مواد بیوشیمیایی می‌تواند این مواد را در هوا پخش کند.
وی گفت: تحقیق و پژوهش تیم آسمان هفتم هشت ماه طول کشید و این تیم آمادگی خود را برای شرکت در مسابقات بین المللی EMAV 2008 آلمان در بخش OUT DOOR (خارج از سالن) که 18 تیر ماه در شهر براشویگ آلمان برگزار می شود، اعلام کرده است. منتظر حجت افزود: پلن فرم این هواپیما با نام زیمرمان برای اولین بار است که بر روی هواپیماهای میکرو استفاده می‌شود.گفتنی است کوچک‌ترین هواپیمای بدون سرنشین ایران با همکاری مسعود ابراهیمیان، سید محمد روحانی، حمیدرضا منتظرحجت، سید مجید فتوحی، محمد قربانی، احسان ادیب‌زاده، مرتضی رسولی و حجت الله بابایی ساخته شده است.

لینک

   هیاتی از رجاء برای شرکت در اجلاس گروه کاری مسافری CMO به آنکارا اعزام شد   

پنجمین اجلاس گروه کاری مسافری CMO با حضور هیاتی از شرکت قطارهای مسافری رجاء از 20 خرداد ماه 1387 در آنکارای ترکیه آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، در این اجلاس اقدامات مورد توافق در پروتکل‌های قبلی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و کشورهای عضو وضعیت فعلی سفر با قطارهای بین‌المللی را بررسی خواهند کرد.

معاون اجرایی شرکت قطارهای مسافری رجاء در راس هیاتی به نمایندگی از راه‌آهن ج.ا.ا و رجاء در این کنفرانس شرکت کرده است.

کنفرانس اصلی CMO ، هفته اول آبان ماه سال جاری در استانبول برگزار خواهد شد.

اتحادیه حمل و نقل راه‌آهن‌های خاورمیانه (CMO ) با هدف بهبود و توسعه حمل و نقل ریلی ‌فی‌مابین کشورهای ترکیه ، سوریه ، لبنان ، عراق و ایران فعالیت می‌نماید.

لینک

   امسال20 پارک ترافیک به بهره برداری می رسد   

 به منظور افزایش آگاهی دانش آموزان در زمینه مسایل ایمنی و تکمیل آموزش های عملی به آنها20 پارک ترافیک دیگر امسال به بهره برداری می رسد. به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، جواد سقایی معاون اداره کل ایمنی و ترافیک در خصوص ارائه آموزش به کودکان و نوجوانان گفت: پارک های ترافیک به عنوان یکی از موثرترین و جذاب ترین فضاهای آموزشی- تفریحی برای ارائه آموزش های متنوع ایمنی ترافیک به کودکان و نوجوانان و همچنین تکمیل آموزش های عملی به دانش آموزان مشمول طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها است. وی با اشاره به این که تاکنون 11 پارک ترافیکی راه اندازی شده گفت: تاکنون 11 پارک ترافیک در 10 استان کشور راه اندازی شده که این پارک ها در افزایش دانش و آگاهی ترافیکی کودکان و دانش آموزان تاثیر خوبی داشتند که با توجه به ارزیابی های به عمل آمده از عملکرد این پارک ها ساخت و بهره برداری در سایر استانها و شهرها در دستور کار قرار گرفته است. امسال نیز پیش بینی می شود پارک ترافیک شهرهای یاسوج، خرم آباد، فارسان، بروجن، اهرم، شیراز، اسدیه، ساری، گنبد، کرمانشاه و ایلام در هفته دولت به بهره برداری برسد و سایر پارک های ترافیک در دست احداث در دهه فجر یا پایان سال به بهره برداری برسد.براساس این گزارش عادل منصور کیایی مسئول اجرایی پارک های ترافیک این اداره کل در خصوص اقدامات صورت گرفته گفت: در سال گذشته تعداد 50 هزار نفر از کودکان و نوجوانان در پارک های ترافیک آموزش های ایمنی عبور و مرور را به صورت عملی و تئوری فرا گرفتند از این تعداد شرکت کننده 71 درصد مربوط به سنین 5 تا 7 سال و 29 درصد مربوط به سنین 8 تا 11 سال بود ضمن این که میانگین شرکت کنندگان در دوره های آموزشی ترافیک حدود 6 هزار و 250 نفر برای هر پارک ترافیک بوده است. وی افزود: در سال گذشته سرانه آموزش برای هر نفر در پارک های ترافیک 5/3 ساعت بودکه انتظارمی رود با راه اندازی پارک های ترافیک جدید ظرفیت پذیرش پارک ها افزایش یابد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوب مسئولان ذی ربط، ارزیابی سطح آگاهی شرکت کنندگان در دوره ها قبل و بعد از شرکت در دوره است که در این زمینه میانگین نمرات آزمون ایمنی ترافیک از نمره 10 در سال 85 به 17 در سال 87 ارتقا یافته است. ضمن این که میزان تلفات ناشی از تصادفات کودکان و نوجوانان از 63 نفر در سال 84 به 24 کشته در سال 85 رسیده است.

لینک

   از 21 خردادماه سال جاری قطارفوق‌العاده درمسیر تهران–استانبول راه‌اندازی می‌ شود   

در راستای خدمت رسانی مطلوب به هموطنان گرامی همچنین گردشگران خارجی از 21 خرداد 1387 قطار فوق‌العاده در مسیر تهران- استانبول راه‌اندازی می‌شود.

روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء با اعلام این خبر افزود : این قطار با ظرفیت 200 نفر مسافر سه‌شنبه هر هفته ساعت 10/20 از تهران حرکت و بعد از حدود 70 ساعت سیر وارد استانبول خواهد شد.

مراجعت این قطار نیز دوشنبه‌ها ساعت 55/22 به وقت محلی از استانبول بوده و روز پنج شنبه وارد تهران خواهد شد.

نوع این قطار در داخل کشور 4 تخته و در کشور ترکیه 6 تخته با ظرفیت 4 نفر در هر کوپه بوده و قیمت بلیت آن 59 هزار و 550 تومان می‌باشد.

دیگر قطاری که در این مسیر تردد می‌‌کند روزهای پنج شنبه از تهران حرکت و روزهای چهارشنبه از استانبول مراجعت می‌نماید.

متقاضیان سفر با این قطار می توانند اطلاعات مربوط به موجودی بلیت ، آدرس دفاتر فروش و ... را از طریق تلفن 139 سامانه ارتباط با مشتری این شرکت ( شبانه روزی ) یا سایت رجاء به آدرس www.raja.ir دریافت کنند.

لینک

   استفاده از سرمایه های بخش خصوصی برای توسعه ناوگان   

برای توسعه ناوگان در بخش لکوموتیو از توان بخش خصوصی استفاده خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن اسلامی ایران محمد نوغانی, معاون امور ناوگان راه آهن گفت: در حال حاضر 20 شرکت بخش خصوصی دارای واگن هستند که در راستای حمایت از بخش خصوصی و توسعه ناوگان قرار است این شرکتها اقدام به تامین لکوموتیو کنند. وی افزود: این شرکتها دو کنسرسیوم تشکیل داده اند که پس از طی مراحل اخذ مجوز به حساب ذخیره ارزی برای دریافت وام معرفی می شوند که در نهایت مجاز به تامین لکوموتیو از منابع داخلی و خارجی خواهند بود.

نوغانی با اشاره به اینکه تامین لکوموتیو مانند تامین هواپیما دشواری ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد، تصریح کرد: در تلاش هستیم از توان بخش خصوصی استفاده کنیم تا با حمایت هایی که از این بخش می شود بتوانند لکوموتیو مورد نیازشان را تهیه کنند که این امر سبب توسعه بیشتر ناوگان خواهد شد.

معاون امور ناوگان راه آهن در پایان خاطر نشان کرد: از ابتدای سال مقدمات عملیاتی شدن این پروژه آغاز شده است که امیدواریم تا سه ماه آینده مجوزهای مربوطه اخذ شود و در نهایت تا پایان سال با عملیاتی شدن لکوموتیوهای جدید که توسط بخش خصوصی تامین می شوند وارد ناوگان شوند.

لینک

   آزادراه رشت – قزوین امسال به بهره برداری می رسد   

  

معاون امور عمرانی استاداری گیلان  اعلام کرد: آزادراه قزوین – رشت تا پایان سال 87 به بهره برداری خواهد رسید .

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل, جعفر علیزاده ،‌ گفت : بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ساخت این بزرگراه 138 کیلومتری تا پایان سال پایان یافته و بخش عمده ای از ترافیک شمال کاسته می شود .

 وی میزان پیشرفت این طرح را 87 درصد دانست و گفت در حال حاضر عملیات اجرایی ساخت آزادراه در 137 کیلومتر از مسیر در حال انجام است . شایان ذکراست شمار زیادی از هموطنان در تعطیلات گذشته ده ها ساعت در ترافیک سنگین مسیرهای شمال در محورهای قزوین – رشت ، هراز و چالوس گرفتار شدند .

لینک

   430 واگن رجاء در اختیار بخش خصوصی است   

از مجموع 1600 واگن شرکت رجاء 430 واگن در اختیار بخش خصوصی قرار دارد .

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافربری رجاء , محمود جعفری مدیر عامل رجاء  درباره وضعیت خصوصی سازی در شرکت مسافری رجا اعلام کرد: در حال حاضر روند خصوصی سازی در حال انجام است و در بسیاری از مسیرها بخش خصوصی وارد عمل شده است .

جعفری گفت : سعی داریم در مسیرهایی که تقاضا بسیار زیاد است از توان بخش خصوصی استفاده کنیم تا بتوانیم به حجم بیشتری از تقاضاها پاسخ دهیم .

مدیر عامل رجا درباره توسعه ناوگان نیز تصریح کرد : در جهت توسعه ناوگان نیز به دنبال آن هستیم تا از تولیدات داخلی استفاده کنیم به طوریکه 110دستگاه واگن ساخت داخل به نام واگن پارس در یکسال آینده به ناوگان اضافه خواهد شد .

 

لینک

   گامهای جدی راه آهن در مسیر ساخت لکوموتیو   

    چهارمین لکوموتیو GM و دومین لکوموتیو GE از پروژه های 30 و 10 دستگاه لکوموتیو درحال تعمیر امروز با حضور مسئولان راه آهن به بهره برداری رسید .    به گزارش راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم  معاون امور ناوگان راه آهن با تأکید برتلاش جدی راه آهن درگسترش خصوصی سازی در ناوگان ریلی کشور گفت: پروژه های بازسازی راه آهن از سال 78 آغاز شد و تا کنون یک پروژه 30 دستگاه و یک پروژه 25 دستگاه در مجموعه کارخانجات کرج تعمیر و بازسازی شده است .   دکترمحمد نوغانی افزود: تا کنون 102  دستگاه لکوموتیو در این کارخانجات بازسازی و تعمیر شد و سه پروژه 20 ، 11 و  32  دستگاه  نیز برای واگذاری به بخش خصوصی وانجام و مناقصه آماده است . وی کارخانجات تعمیر لکوموتیو کرج را درخاورمیانه بی نظیر ذکرکرد . نوغانی، امسال را سال ورود لکوموتیوهای داخلی عنوان کرد و اظهار داشت : تلاش ما بر این است که زمینه تولید لکوموتیو داخلی فراهم شود و در همین راستا 22 شرکت داخلی در ایران در زمینه تولید قطعات لکوموتیو فعال شده اند.    در ادامه این مراسم زنگنه و صنعتی مدیران پروژه های بازسازی لکوموتیوهای GM و GE  به تشریح    مراحل بازسازی  این لکوموتیوها پرداختند. زنگنه مدیر شرکت رشد صنعت درباره مراحل پیشرفت کار پروژه بازسازی لکوموتیو GE گفت: فعالیت مربوط به تعمیر و بازسازی لکوموتیوهای GE از سال 74  آغاز شد اما به جهت پاره ای مسائل از اواخر سال 83 کار به شکل جدی تر دنبال و طی قراردادی با راه آهن این پروژه عظیم برای اولین بار با مدیریت کامل داخلی از اواخر سال 85  آغاز شد  . وی افزود: با حمایت های راه آهن این پروژه 7 تا 8  ماه از برنامه  زمان بندی جلو تر است و اکنون دو دستگاه لکوموتیو دیگر از این پروژه نیز آماده بهره برداری است، تلاش ما در این پروژه
 بومی سازی قطعات است به طوری که درحال حاضر 35 درصد ساخت و بازسازی قطات این لکوموتیوها در داخل تولید می شود که درآینده به بیش از50 درصد خواهد رسید.
صنعتی مدیر شرکت احیا دیزل هم گفت: در اجرای طرح بازسازی و تعمیر 30 دستگاه لکوموتیو GM  63 درصد پیشرفت داشته ایم . وی تفاوت این پروژه با پروژه های دیگر را هم زمانی اجرای قرارداد با تأمین بخشی از قطعات توسط این شرکت اعلام کرد. صنعتی درباره ویژگیهای این طرح گفت : کاهش مدیریت و زمان اجرا ، کاهش هزینه ها، حل سریع مشکلات در برخی گلوگاهها ، انتقال دانش فنی راه آهن به بخش خصوصی ، ایجاد اعتماد برای ساخت قطعات درداخل ، نظارت سودمند کارفرما و افزایش  کیفیت خدمات از مهمترین ویژگیهای اجرای این پروژه است.   گفتنی است در این مراسم دومین لکوموتیو از پروژه تعمیر و بازسازی اساسی 10 دستگاه لکوموتیو  GE و چهارمین لکوموتیو از پروژه تعمیر اساسی 30 دستگاه لکوموتیو GM به  بهره برداری رسید و گامی اساسی در خودکفایی در ساخت داخلی قطعات لکوموتیو و حرکت به سوی خصوصی سازی برداشته شد.

 

لینک

   انجام مطالعات تبدیل بندر شهید رجایی به بندر آزاد   

مطالعات امکان سنجی طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی به بندر آزاد به زودی به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و کشتیرانی , علیرضا ساطعی با اعلام این خبر افزود : سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به موقعیت استراتژیک و پتانسل های مناسب بندر شهیدرجایی مطالعات و بررسی های طرح امکان سنجی تبدیل این بندر به بندر آزاد را در دستور کار خود قرار داد.

به گفته ساطعی این طرح در سال گذشته در شورای عالی مناطق آزاد مطرح گردید و با کلیات آن موافقت شد به گفته وی پس از انجام مطالعات اولیه این طرح در پژوهشکده وزارت راه و ترابری جهت انجام مطالعات امکان سنجی به دانشگاه علامه طباطبایی واگذار گردیده است و بزودی نتایج آن اعلام خواهد شد.

دکتر حمیدرضا آبایی رئیس اداره امور تعرفه و مناطق ویژه در خصوص اهداف این پروژه گفت : ایجاد مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی و بنادر آزاد از مهمترین راههای برون رفت از محدودیتهای تجاری و گذر از مرحله اقتصاد بسته به اقتصاد آزاد است. بر همین اساس مناطق آزاد و ویژه اقتصادی متعددی در سراسر جهان عمدتاً در محدوده بنادر به دلیل دسترسی به آبراههای بین المللی شکل گرفت.

در کشور ما نیز بعد از تأخیر نسبتاً طولانی در سال 1385 مناطقی به عنوان مناطق ویژه اقتصادی شکل گرفته اند اما به نقش بنادر با اثرات مثبتی که می توانند در دستیابی به اهداف شکل گیری این مناطق داشته باشند توجه کافی نشده است و بسیاری از سیاستگذاران و دست اندرکاران نیز با واژه و عبارت بندر آزاد هنوز بیگانه اند.

بر همین اساس سازمان بنادر و دریانوردی در صدد است به منظور جبران بخشی از فرصتهای از دست رفته ناشی از فقدان وجود بندر آزاد در کشور مطالعات و پیشنهاد مقررات زدایی از بندر شهید رجایی را تحت عنوان بندر آزاد شهیدرجایی به مراجع قانونی ارائه نماید.

آبایی ابراز امیدواری نمود تحقق این امر موجب تسهیل و تسریع در جذب سرمایه گذاریهای خارجی و داخلی در راستای اجرای سریع طرح توسعه بندر و سایر اثرات مثبت در اقتصاد کشور گردد.

لینک

   واگن حمل خودرو دو طبقه در 2 مسیر جدید راه اندازی شد   

 

در راستای خدمت رسانی مطلوب به هموطنان گرامی ، واگن حمل خودرو دو طبقه در 2 مسیر جدید راه‌اندازی شد.به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، این تسهیلات برای مسافرانی که با قطارهای کرمان-تهران ، کرمان-مشهد و بالعکس مسافرت می‌کنند در نظر گرفته شده است.قیمت بلیت هر خودرو برای وگن حمل خودرو قطار تهران- کرمان 30 هزار تومان و کرمان-مشهد 40 هزار تومان بوده و به صورت یک روز درمیان تردد می‌کند.این واگن‌ها از 12 خرداد ماه سال جاری برای مسیر کرمان-مشهد و از 19 خرداد برای مسیر کرمان-تهران راه‌اندازی شده و در هربار سیر امکان جابه‌جایی 10 خودرو را دارا می‌باشد.پیش از این واگن حمل خودرو در مسیرهای اهواز ، تبریز ، بندرعباس ، مشهد ، اصفهان- بندر عباس ، بندرعباس – مشهد و یزد – مشهد راه‌اندازی شده بود.متقاضیان دریافت خدمات از این نوع واگن‌ها می توانند اطلاعات مربوط به موجودی بلیت ، آدرس‌ دفاتر فروش و ... را از طریق تلفن 139 سامانه ارتباط با مشتری این شرکت ( شبانه روزی ) یا سایت رجاء به آدرس www.raja.ir دریافت کنند.

لینک

   سینماگران بر ایجاد نگرش در انجام رفتارهای صحیح رانندگی توجه کنند   

مدیر کل دفتر مطالعات و فناوری ایمنی وزارت راه و ترابری اظهار داشت: تولیدات سینمایی علاوه بر ارائه اطلاعات در خصوص رفتارهای ترافیکی باید موجب ایجاد نگرش و بینش منجر به رفتارهای صحیح در رانندگی شود.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس مهران قربانی که در نخستین گردهمایی سینماگران جوان سراسر کشور سخن می­گفت با بیان اینکه تنها ارائه اطلاعات منجر به تغییر رفتارهای ترافیکی نخواهد شد، تصریح کرد: سالانه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر کشته و 50 میلیون نفر مجروح در سراسر جهان بر اثر سوانح رانندگی اتفاق می افتد که به سومین عامل مرگ و میر در جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در جهان 94 درصد تلفات کل حوزه حمل و نقل مربوط به سوانح رانندگی می باشد. همچنین 90 درصد تلفات مربوط به کشورهای در حال توسعه است که تنها 21 درصد خودروهای جهان را در اختیار دارند.

مهندس قربانی یادآور شد: بر اساس مطالعات انجام شده پیش­بینی می­شود تا سال 2020 تلفات رانندگی در دنیا 83 درصد افزایش یابد.

وی افزود: هزینه تلفات رانندگی حدود 8 برابر هزینه­های راه­سازی در کشور است و بر اساس شاخص تعداد تصادفات به 10 هزار وسیله نقلیه ایران در سطح جهان در رتبه چهاردهم قرار دارد که کشورهایی همچون چین، سوریه و بنگلادش نسبت به ایران تلفات بیشتری را دارند.

مدیر کل دفتر مطالعات و فناوری ایمنی وزارت راه و ترابری خاطرنشان کرد: 14 عامل در ایمنی جاده­ها دخیل هستند که باید با کارکرد صحیح همة این عوامل شاهد کاهش تلفات رانندگی باشیم.

وی مشارکت بخش خصوصی، آموزش رانندگان و کودکان و نوجوانان، مدیریت سوانح، ایمنی راه­ها، مقررات راهنمایی و رانندگی را از جمله این موارد برشمرد.

مهندس قربانی در گردهمایی سینماگران جوان با ذکر مشکلات موجود بر سر ایمنی راه­ها بیان داشت: نبود فرکانس مشترک بین ارگان­های مرتبط با ایمنی جاده­ها، نبود متولی برای حمل اجساد، اطفای حریق، نبود مسؤول مشخص برای سوانح حمل و نقل مواد خطرناک، نبود متولی برای آموزش و سلیقه­ای بودن آن رعایت نکردن استانداردها را از جمله مشکلات ذکر کرد.

وی اعلام کرد: سازمان ملل متحد 27 آبان را به عنوان روز یابود قربانیان حوادث رانندگی اعلام کرده است.

مهندس قربانی در پایان بیان داشت: ایمنی راه نیازمند عزم جامعه و شدیداً تابعی از وضعیت اقتصادی و اجتماعی است.

نخستین گردهمایی سینماگران جوان به همت وزارت راه و ترابری از بیستم تا بیست و سوم خردادماه در خزرآباد ساری برگزار می­شود.

لینک

   رفع 185 نقطه حادثه خیز خوزستان از طریق طرح های کم هزینه زودبازده   

 مدیر کل راه و ترابری خوزستان اعلام کرد: 185 نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی خوزستان با استفاده از طرح های کم هزینه زودبازده رفع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خوزستان خیرا... خادمی ضمن بیان این خبر اضافه کرد: با استفاده از این روش که مستلزم کاهش سرعت و افزایش میزان توجه کاربران در تقاطع های پرجمعیت و مدارس حاشیه راههاست، میزان تصادفات تا 30 درصد کاهش می یابد.

وی اعتبار لازم برای رفع نقاط حادثه خیز استان را 50 میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: هم اکنون یک نقطه پرحادثه در محور هراز ـ اندیمشک با این شیوه در حال رفع است که به زودی به بهره برداری می رسد.

خادمی معیار انتخاب نقاط حادثه خیز در این شیوه را میزان تصادفات سواره با پیاده و شدت حادثه خیزی عنوان کرد.

لینک

   بهره برداری از بانک صادرات واحد اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

 

بانک صادرات واحد اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مراسم بهره برداری از ساختمان جدید بانک صادرات واحد اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی با حضور مدیر این اداره کل و مدیر عامل بانک صادرات شعبه سرپرستی خراسان جنوبی و معاونین برگزار شد.

مهندس نصری، مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی در این مراسم گفت: همان طور که راه بستر توسعه است، سیستم بانکی نیز در بحث منابع محور توسعه کشور است.

وی خواستار همکاری و تعامل بانک صادرات با این اداره کل شد.

لینک

   واگن حمل خودرو دو طبقه در دو مسیر جدید راه اندازی شد   

 

در راستای خدمت رسانی مطلوب به هموطنان گرامی، واگن حمل خودرو دو طبقه در 2 مسیر جدید راه­اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء، این تسهیلات برای مسافرانی که با قطارهای کرمان ـ تهران، کرمان ـ مشهد و بالعکس مسافرت می­کنند در نظر گرفته شده است.

قیمت بلیت هر خودرو برای واگن حمل خودرو قطار تهران ـ کرمان 30 هزار تومان و کرمان ـ مشهد 40 هزار تومان بوده و به صورت یک روز در میان تردد می­کند.

این واگن ها از 12 خردادماه سال جاری برای مسیر کرمان ـ مشهد و از 19 خرداد برای مسیر کرمان ـ تهران راه اندازی شده و در هر بار سیر امکان جا به جایی 10 خودرو را دارا می باشد.

پیش از این واگن حمل خوردو در مسیرهای اهواز، تبریز، بندرعباس، مشهد، اصفهان ـ بندرعباس، بندرعباس ـ مشهد و یزد ـ مشهد راه اندازی شده بود.

متقاضیان دریافت خدمات از این نوع واگن­ها می­توانند اطلاعات مربوط به موجودی بلیت، آدرس دفاتر فروش و ... را از طریق تلفن 139 سامانه ارتباط با مشتری این شرکت (شبانه­روزی) یا سات رجاء به آدرس www.raja.ir دریافت کنند.

لینک

   فیلم سازان جوان کشور از پروژه­های وزارت راه و ترابری بازدید می کنند   

 

فیلم سازان جوان کشور در نخستین گردهمایی خود که به مدت چهار روز در خزرآباد ساری برگزار می­شود از پروژه­های وزارت راه و ترابری بازدید می­کنند.

به گزارش اداره کل روابط­عمومی وزارت راه و ترابری، این گردهمایی با شرکت فیلم سازان جوان از سراسر کشور از بیستم تا بیست و سوم خردادماه برگزار می­شود.

فیلم سازان جوان کشور در نخستین بازدید خود از پروژه احداث باند دوم فیروزکوه ـ قائمشهر بازدید و در جریان کلی  امور راهسازی قرار گرفتند.

بازدید از بندر امیرآباد، بازدید از راه­های روستایی، بازدید از فرودگاه و بازدید از هواشناسی از دیگر برنامه­های این گردهمایی می­باشد.

همچنین در این گردهمایی برخی از معاونین وزیر راه و ترابری و مدیر کل دفتر مطالعات و فناوری ایمنی وزارتخانه، در خصوص وظایف وزارت راه و ترابری، پروژه­ها و ایمنی و جاده سخنرانی خواهند کرد.

لازم به ذکر است در پایان این گردهمایی تفاهم نامه همکاری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای کشور و معاونت امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امضا خواهد شد.

لینک

   برگزاری دوره آموزشی در اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

یک دوره آموزشی آشنایی با روش های محاسبات سازه (پیشرفته) و نرم افزارهای رایج محاسباتی به میزبانی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی  مدیر کل راه و ترابری این استان در مراسم افتتاحیه این دوره گفت: در نگهداری راه علم باید به روز باشد. مهندس نصری افزود ساخت راه محور توسعه است و هیچ توسعه ای بدون راه میسر نیست و استفاده درست و بهینه از این منابع جهت نیل به این اهداف و توجه به کیفیت با توجه به منابع محدود و ارزشمند است. وی افزود اعتقاد داریم که اگر راه نباشد هیچ چیز نیست و در بحث نگهداری راه که به عنوان آرمان ملت در اداره کل راه می باشد، می بایست مقوله نگهداری راه از ساخت بیشتر توجه کنیم. وی با اشاره به دوره های کوتاه مدت و بلندمدت وزارت راه و ترابری برای همکاران گفت: فن آوری راه به گونه ای است که در گذشته هر 10 الی 20 سال بود ولی اکنون در بحث توسعه فن آوری اطلاعات به روز است و می بایست خودمان را به این فن آوری وفق دهیم. مهندس نصری افزود: همه ساله می بایست 5 الی 6 دوره بنا به تناسب کاری که انجام می دهند برگزار شود چراکه استفاده بهینه از زمان در بحث استفاده از منابع مهم و مفید خواهد بود.

در این مراسم افضل نیا معاون اداری و مالی این اداره کل ضمن خیرمقدم به اساتید و کارشناسان شهر بیرجند را قطب دانشگاهی و نظامی شرق کشور دانست و گوشه ای از بیوگرافی بیرجند و خراسان جنوبی را برای حاضرین بیان نمود. مسؤول آموزش اداره کل راه و ترابری استان نیز گفت در این دوره کارشناسان راه و ساختمان از ادارات کل راه و ترابری از استان های خراسان رضوی ـ شمالی ـ جنوبی و سمنان و گلستان حضور دارند، فاطمی افزود: این دوره از تاریخ 19/3/87 به مدت 5 روز در محل مرکز تربیت معلم شهید باهنر بیرجند برگزار شده و کارشناسان مباحث: نیروهای برشی و لنگر خمشی در تیرها ـ تنش برش مستقیم ـ تنش در تیرها ـ تغییر شکل تیرها و ستون ها و کاربرگ های رایج محاسباتی و انجام یک پروژه پل را آموزش خواهند دید. وی هدف از تشکیل این دوره ها را ارتقاء سطح علمی و آشنایی با علم نوین در بحث راه دانست و افزود: در پایان گواهی 30 ساعت از طریق مرکز آموزش وزارت متبوع برای شرکت کنندگان در این دوره صادر خواهد شد.

 

 

لینک

       

برگزاری جلسه شورای حمل و نقل استان ایلام با حضور نماینده منتخب مردم

 

دومین جلسه شورای هماهنگی حمل و نقل استان ایلام در سال جدید با حضور نماینده منتخب استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام مهندس نصرالهی زاده مدیر کل راه و ترابری استان در این جلسه انتخاب مهندس پولادی معاون سابق راه سازی این اداره کل به عنوان نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی را نشان دهنده اعتماد و اطمینان مردم به مجموعه وزارت راه و ترابری دانست.

وی در ادامه با بیان اینکه تطویل باند فرودگاه ایلام کاهش تصادفات رانندگی را در پی خواهد داشت بر ادامه روند پیشرفت این پروژه تأکید کرد.

مهندس پولادی نیز در این جلسه پیگیری حل مشکلات حمل و نقل استان را از اولویت های کاری خود اعلام کرد و تصریح کرد: حمل و نقل زیربنای توسعه محسوب شده و بایستی انگیزه سرمایه گذاری غیر بومی در استان در این زمینه ایجاد شود.

به علاوه کهزادیان مدیر پایانه ها و حمل و نقل استان از بازدید جناب محتاج معاون امنیتی وزارت کشور از پایانه مرزی مهران خبر داد و اضافه کرد: در این بازدید مشکلات مرز؛ طرح موقت تردد مسافر و ترانزیت سوخت و همچنین سایت جامع پایانه مرزی بررسی شد.

گفتنی است مهندس حسینی مدیر اداره هواشناسی استان نیز از اخذ مجوز جهت ایجاد پژوهشکده هواشناسی استان ایلام از وزارت متبوع به عنوان سومین استان در سطح کشور خبر داد.

لینک

   پروژه راه و ترابری شهرستان گنبد به بهره برداری رسید   

عملیات اجرایی تکمیل و زیرسازی و آسفالت پنج پروژه عمرانی بخش راه و ترابری شهرستان گنبد به پایان رسید و از آنها بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان رئیس اداره راه و ترابری گنبد در این ارتباط توضیح داد : زیر سازی و آسفالت راه های روستایی توقلا جیق تپه ، تپه نورجان ، پتکه، و داشلی سفلی – کورکلی ازپروژه هایی بود که با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 200 میلیون ریال در گنبد به پایان رسید.

قاسم دبوری فریمانی طول این راه ها را 6/5 کیلومتر بیان کرد و گفت : بابهره برداری از این پروژه ها  بیش از 3500 نفر از اهالی روستاهای فوق از راه مناسب برخوردار شدند.

به گفته وی این عملیات به منظور تسهیل در رفت و آمد روستاییان ، عبور و مرور روان و ایمنی پایدار در سطح راههای گلستان اجرا شده است.

 

لینک

   معاون فنی اداره کل راه و ترابری گلستان منصوب شد   

بنا به پیشنهاد مدیر کل راه و ترابری گلستان ، مهندس علی اکبر شاهینی برای چهار سال به عنوان معاون فنی این دستگاه منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان ، این انتصاب با توجه به تنظیم چارت جدید سازمانی صورت پذیرفته است.

براساس این گزارش ، مهندس شاهینی قبل از این سمت ، سرپرست معاونت راه روستایی اداره کل را بر عهده داشته است.

استفاده بهینه از کلیه توان و امکانات موجود ، نگهداری مطلوب از راههای حوزه استحفاظی ارتقاء کیفیت پروژه ها و حفظ و حراست از سرمایه های ملی از وظایف اصلی معاونت فنی می باشد

لینک

   تیم کبدی بانوان راه وترابری گلستان ، قهرمان کشور شد   

  تیم کبدی بانوان راه و ترابری گلستان در رقابتهای قهرمانی کشور  که در سمنان برگزار شد، برای ششمین بار  مقام قهرمانی کشور را از آن خود کرد.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری گلستان ، در این رقابتها 20 تیم از سراسر کشور حضور داشتند که استان گلستان در دیدار نهایی خود با تهران و کسب امتیاز 11 بر 9 توانست این عنوان را بدست آورد.

طبق این گزارش ، استان تهران مقام دوم و استانهای سیستان و بلوچستان و مازندران (مشترکاً ) رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

لینک

   تشدید طرح جمع آوری دستفروشان در حاشیه آزاد راههای استان قزوین   

مدیرکل راه ترابری استان قزوین از تشدید طرح جمع آوری دستفروشان در حاشیه آزاد راههای این استان خبر داد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین سیدرضا موسوی با بیان این خبرگفت: بر اساس این طرح، ضمن جمع آوری دستفروشان و متکدیان حاشیه آزادراهها ، با متخلفان به طور جدی برخورد خواهد شد.

مدیرکل راه وترابری استان قزوین در ادامه دستفروشی و تکدیگری در حاشیه آزاد راهها را نقض صریح ماده چهار قانون ایمنی راهها مصوب مجلس شورای اسلامی خواند و افزود: برابر هماهنگی های صورت گرفته با دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، و فرماندهی انتظامی استان ، ضمن اختصاص شعبه ویژه برای رسیدگی به پرونده های برخورد با دستفروشان ، نیروهای گشت راهداری این اداره کل و نیروی انتظامی پس از جمع آوری متخلفان به منظور برخورد قانونی ، آنان را به مراجع قضایی معرفی خواهند کرد .

به گفته ی موسوی ، طی دو ماهه اول امسال حدود  30 فقره عملیات جمع آوری دستفروشان حاشیه آزاد راهها به ویژه در عوارضی دو  و سه قزوین – زنجان و قزوین – کرج اجرا شده است   

لینک

   از 3600 مدیر مدارس استان گلستان تقدیر گردید   

 در اقدامی بی نظیر و کم سابقه از 3600 مدیر آموزشگاه های سراسر استان در مقاطع ابتدائی ، راهنمایی ، دبیرستان و پیش دانشگاهی با اهداء لوح سپاس توسط مهندس محمد تقی جوان شورابی مدیرکل راه وترابری استان گلستان تقدیر بعمل آمد به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان در بخشی از این لوح آمده است : در محضر دادار بی همتا و بندگان مخلص خدا جل جلاله در سال نکونام نوآوری و شکوفایی از سوی مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) برخود واجب می دانم در آستانه فرارسیدن دوازدهم اردیبهشت ، روز معلم ، بپاس اندیشه بلند الهی و ارزشی اساتید عزیزمان در آموزش و پرورش در همه مقاطع آموزشی ، سالروز درب به ساحت مقدس این فرهیختگان را گرامی داشته و به محضرتان سر تعظیم فرود آوریم .

  در ادامه این لوح بیان شده : یقیناً مساعدت ، وارشادات شایسته و بایسته شما و تلاش راهداران سختکوش موجب گردیده تا راه های مواصلاتی استان گلستان از نظر خدمات رسانی ایمنی ، پاکیزگی و طراوت در ردیف استانهای پیشتاز قرار گیرد امیدوارم با حسن توجه معلمین گرامی ، فرهنگ نگهداری از راه های کشور بعنوان سرمایه ملی نهادینه گردد.

                                     

لینک

   850 کیلومتر از راههای روستایی استان گلستان کوهستانی است   

 

  بیش از 850 کیلومتر از راههای روستایی استان بصورت کوهستانی و در ارتفاعات واقع شده است .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راهو ترابری استان گلستان مهندس علی اکبر شاهینی معاون راه روستایی راه وترابری گلستان ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: بالغ بر 300 روستا در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان واقع گردیده است که یک سوم روستاهای استان  را شامل میشود وی افزود 70 درصد از طول راههای کوهستانی استان آسفالت و مطلوب می باشد و مابقی بصورت خاکی و شوسه است .معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری استان گلستان ریزش مداوم سنگ ، رسوب ، رانش و لغزش نقاط مستعد ، بارش برف و باران ، پرپیچ و خم بودن را از مهم ترین ویژگیهای این راهها ذکر نمود وی ادامه داد  بدی آب وهوا وصعب العبور و شیب دار بودن این راهها از دلایل مهم طولانی شدن اجرای پروژه ها می باشند. ایشان هزینه نگهداری راههای کوهستانی را بسیار هنگفت دانست .

استان گلستان دارای 3094 کیلومتر راه روستایی می باشد.

لینک

   گرامیداشت سالروز ارتحال رهبر کبیر جمهوری اسلامی ایران در اداره کل راه بوشهر   

به مناسبت نوزدهمین سالروز ارتحال رهبر کبیر جمهوری اسلامی ایران  امام خمینی"ره" و گرامیداشت قیام خونین ١۵ خرداد آیین سوگواری در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برپا گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر این آیین که با حضور هاشم علیپورفاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر و کارکنان این اداره کل برگزار شد ضمن پاسداشت یاد بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، به سوگواری و نوحه خوانی  پرداخته شد.

همچنین در ادامه این مراسم سخنرانی با حضور حجه الاسلام حاج آقا پیرامون شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و نیز زندگی امام خمینی"ره" پرداخته شد.

لینک

   برگزاری اولین جلسه کمیته تحول اداری در سال ٨٧   

 

اولین جلسه کمیته تحول اداری در سال 1387 به ریاست مهندس هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر در سالن کنفرانس دفتر مدیریت تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در این جلسه هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر ابراز داشت ، بهترین کمیته ای که می تواند زمینه ساز تغییر و تحول گردیده و با برنامه های تازه و نو موجب فرهنگ سازی عمیق و کارآمد گردد،کمیته تحول اداری است و از اعضاء این کمیته انتظار می رود با برنامه های خوب ودقیق موجب تحول سازمانی خود گردند.

وی همچنین در ادامه افزود: سال 1387 برای اداره کل راه و ترابری استان سال توسعه برنامه های راهداری با هدف ایمنی بیشتر و به حداقل رساندن تصادفات در جاده های استان است که در کنار آن بحث آموزش و اطلاع رسانی از نکات مهم و قابل توجهی بوده که نیازمندبرنامه های هماهنگ و کارآمد دارد.

طی این جلسه مصوب گردید به منظور اطلاع رسانی دقیق و فرهنگ سازی در سطح استان سیستم پیامک 141 مرکز اطلاعات راه های اداره کل راه و ترابری راه اندازی گردیده و نیر در جهت ارتقاء فرهنگ ایمنی طراحی برنامه های آموزشی و فرهنگ سازی به همراه  اطلاع رسانی ارائه شود.

لینک

   صعود گروه کوهنوردی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی به قله کپه داغ   

گروه کوهنوردی راه و ترابری خراسان شمالی در معیت هیئت کوهنوردی کارگران استان و همچنین کمیته فنی و کمیته پزشکی هیئت کوهنوردی به قله 3050 متری کپه داغ صعود نمودند.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری خراسان شمالی هدف از این صعود ، ترویج و  توسعه فرهنگ ورزش در بین کارکنان دستگاه و ارتقاء سلامت پرسنل می باشد ،

 در حین صعود بدلیل شرایط بد آب و هوا و بارندگی و تگرگ شدید آموزشهای لازم درخصوص خطرات فوق توسط سرپرست هیئت کوهنوردی کامران مرادی به همکاران ارائه شد.

لینک

   ایمن سازی راه های مازندران   

وجود راه ایمن و استاندارد در استان مازندران که توانمندی های بالقوه ای در جذب گردشگر و مسافر دارد عاملی برای جذب گردشگران شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس داوود اصغرزاده رئیس اداره راه و ترابری شهرستان محمودآباد ضمن اشاره به این مطلب اضافه کرد: شهرستان محمودآباد به لحاظ شرایط آب و هوایی مناسب، ساحلی بودن و وجود جنگل های انبوه شهرستان نور و ... همواره یکی از نقاط مستعد جهت جذب گردشگر محسوب می شود و این در حالی است که می توان با ایجاد راه های ایمن و مناسب گردشگران زیادی را جذب منطقه کرد.

مهندس اصغرزاده تصریح کرد: اداره راه و ترابری شهرستان محمود آباد با در اختیار گرفتن بخش عمده ای از محورهای ساحلی استان و همچنین راه های روستایی و ییلاقی منطقه اقدامات گسترده ای را در سال گذشته در زمینه حفظ و نگهداری و ایمن سازی محورهای تحت پوشش خود قرار داده که می توان به اجرای آسفالت و لکه گیری و تهیه رودمیکس در حوزه های استحفاظی نور و محمودآباد، شانه سازی محور اوجی آباد ـ سیاهکلا، شانه سازی محور آزادمون. شانه سازی محور کلوده ـ ولیسده، شانه سازی محور آهنگر کلا ـ درویس خیل، تعریض محور ورازان، نصب علائم و تابلو در حوزه استحفاظی نور ـ محمودآباد و محور کلوده ولیسده، لایروبی پل ها و ابروها، جمع آوری و پاکسازی زباله درحوزه استحفاظی خود، نصب و بازسازی گاردریل در مناطق پرتگاهی و فرعی و اصلی، اجرای عملیات اساس و زیراساس محورهای محمودآباد ـ نور جوربند ـ درویشکلا ـ دستر، نصب چشم گربه ای جهت ایمن سازی مناطق مسکونی محور محمود آباد ـ نور اشاره کرد.

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان محمودآباد در خاتمه خاطرنشان ساخت: تکمیل دیوار حفاظتی محور جلیکان ـ علی آباد ـ فولادکلا، احداث دیوار روستایی نج، احداث پل راه روستایی بانوده ـ رودبار، پل روستایی حربده، شن ریزی محور گالی خمن، بائوده، رودبار، عشق آباد، بولیده، فرامده، زیرسازی و اساس راه های روستایی نج ـ کمرود ـ سراسب ـ زردآباد ـ آرم ـ اسکنده ـ متوریج و ... تنها بخشی از فعالیت های این اداره در سال گذشته در زمینه ایمن سازی راه های روستایی تحت پوشش خود بوده است.

لینک

   انتصاب سرپرست معاونت راهسازی کردستان   

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان طی حکمی از سوی مهندس وجدی مدیر کل راه و ترابری استان کردستان، محمد راشد مدرس گرجی به عنوان سرپرست حوزه معاونت راهسازی اداره کل راه و ترابری کردستان منصوب شد.

لینک

   حضور مدیر عامل راه آهن در هفتاد و دومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی راه آهن ها   

بنا به دعوت رئیس راه آهن کره جنوبی و رئیس اجرایی UIC، چهارمین اجلاس هیئت اجرایی، و به دنبال آن هفتاد و دومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی راه آهن ها UIC در 31 اردیبهشت 87 (20 می 2008) در شه سئول کره جنوبی برگزار گردید. اجلاس هیئت اجرایی UIC دارای 21 عضو می باشد که در این اجلاس دکتر زیاری مدیر عامل محترم راه آهن ج.ا.ایران نیز حضور داشت.

طی این اجلاس تغییرات جدید در ساختار و اساسنامه UIC مورد بحث قرار گرفت و قرار شد کمیسیونی مرکب از 6 نماینده از مجامع منطقه ای UIC با سرپرستی مدیر موقت UIC تشکیل گردد تا نسبت به بازنگری اساسنامه اقدام نموده و اساسنامه نهایی را جهت تصویب به جلسه بعدی مجمع عمومی ارائه کنند. به علاوه جهانی شدن UIC. لزوم ایجاد تغییرات در آن برای پررنگ شدن نقش اعضای غیراروپایی، مشارکت سایر اعضا در پروژه های UIC و تعریف پروژه های جهانی مشترک المنافع و اختصاص بودجه کافی برای سایر مناطق (به غیر از اروپا) از دیگر مسائلی بود که اکثریت اعضای هیئت اجرایی بر آنها تأکید نمودند.

در این اجلاس رئیس UIC در ارائه گزارش پیشرفت فعالیت های صورت گرفته، به ملاقات های خود با مقامات کشورهای مختلف از جمله ایران در آوریل 2008 اشاره نمود و مسائل مطرح شده در دیدار با مقامات ایرانی از جمله توسعه کریدورهای بین المللی عبوری از خاورمیانه، کریدور شمال ـ جنوب و همکاری سه کشور ایران، روسیه و هند در خصوص کریدور شمال ـ جنوب را به اطلاع حاضرین رسان. در اجلاس مجمع عمومی نیز گزارش رئیس UIC در خصوص نتایج جلسه صبح هیئت اجرایی، گزارش روسای مجامع منطقه ای از جمله UIC خاورمیانه و اعلام افتتاح دفتر خاورمیانه UIC در تهران به اطلاع اعضاء UIC که از 112 کشور حضور یافته بودند رسانده شد. مجمع عمومی انتصاب معاون رئیس UIC و نیز پذیرش 12 عضو از چهار قاره جهان را تصویب نمود که شرکت خدمات حمل و نقل ریلی نیرو از ایران نیز یکی از آن ها بود. به علاوه گزارشی از پروژه ارتباطات جهانی جهت ارتقاء صنعت حمل و نقل ریلی در سطح جهان که شامل ایجاد پرتال ریلی جامع بر روی شبکه اینترنت با هدف انتقال اطلاعات برای پشتیبانی از تمام مجموعه ریلی (راه آهن ها، تولید کنندگان، تأمین کنندگان و سهامداران صنعت ریلی) می باشد و نیز گزارشی در خصوص روند صدور گواهی کیفیت جهانی برای تجهیزات ریلی و نقش بالقوه UIC در سطح جهان در این زمینه به اجلاس ارائه گردید. در حاشیه اجلاس مدیر عامل محترم راه آهن ملاقات هایی را با رئیس راه آهن افریقای جنوبی و رئیس UIC افریقا در خصوص تلاش برای افزایش بعد جهانی و حضور پر رنگ اعضای غیراروپایی در سیستم حاکمیتی UIC؛ رئیس UIC و رئیس راه آهن هند در خصوص کنسرسیوم شمال ـ جنوب و اقدامات اخیر در این زمینه و نیز با مدیر عامل راه آهن آلمان در خصوص همکاری های دوجانبه انجام دادند.

لینک

   حضور مدیر عامل راه آهن در هفتاد و دومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی راه آهن ها   

بنا به دعوت رئیس راه آهن کره جنوبی و رئیس اجرایی UIC، چهارمین اجلاس هیئت اجرایی، و به دنبال آن هفتاد و دومین مجمع عمومی اتحادیه بین المللی راه آهن ها UIC در 31 اردیبهشت 87 (20 می 2008) در شه سئول کره جنوبی برگزار گردید. اجلاس هیئت اجرایی UIC دارای 21 عضو می باشد که در این اجلاس دکتر زیاری مدیر عامل محترم راه آهن ج.ا.ایران نیز حضور داشت.

طی این اجلاس تغییرات جدید در ساختار و اساسنامه UIC مورد بحث قرار گرفت و قرار شد کمیسیونی مرکب از 6 نماینده از مجامع منطقه ای UIC با سرپرستی مدیر موقت UIC تشکیل گردد تا نسبت به بازنگری اساسنامه اقدام نموده و اساسنامه نهایی را جهت تصویب به جلسه بعدی مجمع عمومی ارائه کنند. به علاوه جهانی شدن UIC. لزوم ایجاد تغییرات در آن برای پررنگ شدن نقش اعضای غیراروپایی، مشارکت سایر اعضا در پروژه های UIC و تعریف پروژه های جهانی مشترک المنافع و اختصاص بودجه کافی برای سایر مناطق (به غیر از اروپا) از دیگر مسائلی بود که اکثریت اعضای هیئت اجرایی بر آنها تأکید نمودند.

در این اجلاس رئیس UIC در ارائه گزارش پیشرفت فعالیت های صورت گرفته، به ملاقات های خود با مقامات کشورهای مختلف از جمله ایران در آوریل 2008 اشاره نمود و مسائل مطرح شده در دیدار با مقامات ایرانی از جمله توسعه کریدورهای بین المللی عبوری از خاورمیانه، کریدور شمال ـ جنوب و همکاری سه کشور ایران، روسیه و هند در خصوص کریدور شمال ـ جنوب را به اطلاع حاضرین رسان. در اجلاس مجمع عمومی نیز گزارش رئیس UIC در خصوص نتایج جلسه صبح هیئت اجرایی، گزارش روسای مجامع منطقه ای از جمله UIC خاورمیانه و اعلام افتتاح دفتر خاورمیانه UIC در تهران به اطلاع اعضاء UIC که از 112 کشور حضور یافته بودند رسانده شد. مجمع عمومی انتصاب معاون رئیس UIC و نیز پذیرش 12 عضو از چهار قاره جهان را تصویب نمود که شرکت خدمات حمل و نقل ریلی نیرو از ایران نیز یکی از آن ها بود. به علاوه گزارشی از پروژه ارتباطات جهانی جهت ارتقاء صنعت حمل و نقل ریلی در سطح جهان که شامل ایجاد پرتال ریلی جامع بر روی شبکه اینترنت با هدف انتقال اطلاعات برای پشتیبانی از تمام مجموعه ریلی (راه آهن ها، تولید کنندگان، تأمین کنندگان و سهامداران صنعت ریلی) می باشد و نیز گزارشی در خصوص روند صدور گواهی کیفیت جهانی برای تجهیزات ریلی و نقش بالقوه UIC در سطح جهان در این زمینه به اجلاس ارائه گردید. در حاشیه اجلاس مدیر عامل محترم راه آهن ملاقات هایی را با رئیس راه آهن افریقای جنوبی و رئیس UIC افریقا در خصوص تلاش برای افزایش بعد جهانی و حضور پر رنگ اعضای غیراروپایی در سیستم حاکمیتی UIC؛ رئیس UIC و رئیس راه آهن هند در خصوص کنسرسیوم شمال ـ جنوب و اقدامات اخیر در این زمینه و نیز با مدیر عامل راه آهن آلمان در خصوص همکاری های دوجانبه انجام دادند.

لینک

   در سال جاری:حوزه حمل و نقل به یک میلیارد و 94 میلیون یورو فاینانس نیاز دارد   

یک میلیارد و 94 میلیون و 428 هزار و 432 یورو برای تأمین نیازهای ارزی سال 87 حوزه حمل و نقل پیش بینی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، یک میلیارد و 81 میلیون و 674 هزار و 932 یورو از این میزان اعتبار برای تأمین بودجه های عمرانی و 120 میلیون و 753 هزار و 500 یورو برای تأمین هزینه های جاری در نظر گرفته شده است.

براساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط معاونت اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابریع 3 میلیون و 200 هزار یورو برای تأمین نیازهای ارزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، 135 میلیون یورو به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایرانع 676 میلیون و 974 هزار و 931 یورو به سازمان بنادر و دریانوردی اختصاص یافته است.

همچنین 4 میلیون یورو برای توسعه فناوری اطلاعات هواشناسی سازمان هواشناسی کشور، 166 میلیون و 71 هزار و 429 یورو برای شرکت راه آهن ج.ا.ا و 96 میلیون و 428 هزار و 572 یورو برای توسعه خطوط ریلی پیش بینی شده است.

خرید هواپیما و تجهیزات آن، تأمین سوخت هواپیما، تکمیل فرودگاه بین المللی امام خمینی، بهسازی فرودگاه های کشور، توسعه بندر شهید رجایی بندرعباس و شهید بهشتی چابهار، رفع گلوگاه های خطوط راه آهن، احداث خطوط فرعی، ایمن سازی تقاطع ها از جمله پروژه هایی است که در صورت تأمین منابع مالی فوق به بهره برداری می رسد.

لینک

   دو انتصاب جدید در اداره راه و ترابری همدان   

رئیس جدید اداره پیمان و رسیدگی راه و ترابری همدان معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، حبیب ناویان طی حکمی از سوی حسین علیزاده، مدیر کل راه و ترابری این استان به عنوان رئیس اداره پیمان و رسیدگی منصوب شد.

همچنین محمد حسن عطایی اسد، سرپرست سابق این اداره بر اساس چارت جدید سازمانی به عنوان معاون فنی این اداره کل منصوب شد.

لینک

   تجدید بیعت کارکنان راه و ترابری سیستان و بلوچستان با آرمان های امام راحل   

جمعی از پرسنل اداره کل راه و ترابری استان سیستان و بلوچستان با حضور در حرم مطهر امام راحل با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، 23 نفر از کارکنان این اداره کل به همراه خانواده هایشان از طریق دو دستگاه اتوبوس دوازدهم خرداد و عازم تهران شدند و در مراسم سوگواری امام راحل شرکت کردند.

لینک

   مطالعات طرح تقاطع دانشگاه لرستان با محور خرم آباد ـ کمالوند پایان یافت   

مطالعات فاز اول و دوم تقاطع غیرهمسطح دانشگاه لرستان با محور خرم آباد به اتمام رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، براساس مطالعات فاز اول و دوم تقاطع دانشگاه با محور خرم آباد، 30 میلیارد ریال برآورده شده است.

بودجه اختصاص یافته این طرح در سال جاری 6 میلیارد ریال است. همچنین اخیراً 10 میلیارد ریال برای کمک به احداث این پروژه ابلاغ شده است.

گفتنی است مناقصه و عملیات اجرایی احداث این پروژه از محل اعتبارات ریاست جمهوری به زودی آغاز می شود.

لینک

   20درصد اهداف حمل بار شرکت راه آهن به دلیل کمبود بودجه محقق نمى شود   

معاون برنامه ریزى شرکت راه آهن جمهورى اسلامى پیش بینی کرد 20درصد برنامه های سال جاری این شرکت در بخش حمل باربه علت کمبود بودجه محقق نشود.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهورى اسلامى ایران ، علی اکبر تاریخی گفت:برنامه سال جارى شرکت راه آهن جمهورى اسلامى، حمل 44 میلیون تن بار است که با توجه به بودجه تخصیص یافته، پیش بینى مى شود حدود 80 درصد از برنامه معادل 36 میلیون تن آن محقق شود.

وی افزود:در ماده 10لایحه مورخ5/08/86دولت مکلف به تامین حداقل  4 هزار میلیارد تومان اعتبار براى توسعه ناوگان شهری و 6 هزار میلیارد تومان برای قطارهاى برون شهرى شده بود اما در هنگام اجرا، الزام دولت از تکلیف به مجاز بودن تغییر یافت و به تبع آن بودجه این بخش از 6 هزار میلیارد تومان به یک هزارو 600 میلیارد تومان کاهش یافت.

 وى ادامه داد: در برنامه چهارم توسعه در سال 87 سهم حمل ونقل ریلى در حمل کالا 12 درصد درنظر گرفته شده که با افزایش 69 درصدى عملکرد این بخش نسبت به سال گذشته به دست مى آمده است که به دلیل کسرى بودجه قابل تحقق نیست.

تاریخی تصریح کرد:دربرنامه مذکور سهم حمل ونقل ریلی در حمل مسافر نیز 12 درصد در نظر گرفته شده بود که در بخش مسافری توان تحقق 100 درصدی برنامه وجود دارد.

معاون برنامه ریزى شرکت راه آهن جمهورى اسلامى در خصوص اهداف برنامه چهارم توسعه در بخش ریلی گفت:درسال 86 سهم صنعت ریلی در حمل بار 7.1 و درحمل مسافر 4 درصد بوده است که این رقم در سال 87 به ترتیب باید به 12 و 6 درصد برسد و این آمار در سال 88 به 17 درصد و 9 درصد افزایش یابد.در سال 89 نیزاین آمار به ترتیب باید به 23 و 13 درصد و در سال 90 به 30 و 18 درصد برسد که بسیار بلند پروازانه به نظر می رسد و قابل تحقق نیست.

 

لینک

   مراسم سوگواری حضرت فاطمه(س) وحضرت امام خمینی(ره) در شرکت رجاء برگزارشد   

به مناسبت تقارن ایام فاطمیه (س)ونوزدهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) مراسم عزاداری درمجموعه های شرکت رجاء برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مسافربری رجاء ,دراین مراسم که با حضورمدیرعامل وجمعی ازمدیران وکارکنان برگزارشد مداحان اهل بیت (ع)درمساجد حر،المهدی،ونمازخانه ساختمان مرکزی به ذکر مصیبت وسوگواری پرداخته وسپس نمازجماعت باحضورعزاداران برگزارشد.

 

لینک

   برگزاری نشست تخصصی آمایش سرزمین بخش حمل و نقل در اردبیل   

سومین نشست تخصصی آمایش سرزمین استانی بخش حمل و نقل در اداره کل راه و ترابری استان اردبیل برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، جلسه هم اندیشی کارشناسان شورای حمل و نقل استان به مدیریت اداره کل راه و ترابری استان اردبیل روز یکشنبه مورخه 12/3/87 در محل سالن کنفرانس اداره کل راه اردبیل برگزار شد .

این جلسه که به منظور تبادل نظر و هم اندیشی در مورد چشم انداز توسعه فعالیت بخش حمل و نقل به میزبانی اداره کل راه استان با حضور معاونت اداری و مالی و راهداری اداره کل و نمایندگان محترم کنسرسیوم مهندسین مشاور رویان و رویان طرح و کارشناسان بخش حمل و نقل استان ( سازمان حمل و نقل و پایانه های استان ، فرودگاه اردبیل ، آزمایشگاه فنی مکانیک خاک استان ، هواشناسی استان اردبیل و حوزه راهسازی استان) برگزار شد .

لینک

   برگزاری جلسه ایمنی ترافیک در گیلان   

اولین جلسه کمیته ایمنی ترافیک استان در سال 87 دوازدهم خرداد باحضور معاونت محترم امور عمرانی استانداری گیلان، مدیرکل راه وترابری استان، فرمانده پلیس راه استان، مدیرکل حمل و نقل و پایانه و مدیرکل پزشکی قانونی و تنی چند از مسئولان و کارشناسان مربوطه در محل سالن جلسات این اداره کل تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری استان گیلان, در مهندس صادقی, مدیر کل راه وترابری دراین جلسه اعلام کرد: طرحهای انجام شده ایمن سازی در طول راههای حوزه استحفاظی استان گیلان منجر به کاهش تصادفات رانندگی و همچنین کاهش تلفات انسانی به میزان 4/27درصد و کاهش مصدومین به میزان 1/24درصد  در راههای اصلی و فرعی و کاهش تلفات انسانی درراههای روستایی به میزان 7/64 درصد شده است.

در  پایان این جلسه موارد مشروحه به منظور کاهش تصادفات رانندگی جهت اجرا توسط عوامل ذیربط ، تصویب و ابلاغ شد :

1- بهره گیری از اطلاعات پردازش شده در راستای تحلیل تصادفات رانندگی و انجام تمهیدات لازم جهت رفع و کاهش آنها

2- تاکید بر حضور عوامل راهداری و دیگر اعضاء مرتبط با امور ترافیک و امداد و نجات و پلیس در طول راه ها در ایام تعطیلات ارتحال امام بطور شبانه روز

3- با توجه به عملکر موثر طرح آرامسازی ترافیک در کاهش تصادفات رانندگی ، مقرر گردید نسبت به استمرار اجرای آن در نقاط مورد نیاز اقدام گردد.

4- با توجه به آمار بالای تصادفات موتور سیکلت ، مقرر گردید با اجرای طرح ویژه تمهیدات لازم را به منظور کنترل تردد موتور سیکلتها معمول گردد.

5- تاکید بر ادامه ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها

6- تامین اعتبار مورد نیاز در خصوص ایمن سازی راه ها

7-  و تاکید موزش رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی برای رانندگان ناوگان عمومی بار و مسافر و همچنین دانش آموزان در مدارس استان بویژه مدارس حاشیه

راه ها

لینک

   نگاه ویژه وزارت راه و ترابری به محورهای ارتباطی استان مازندران   

مهندس محمد رحمتی وزیر راه و ترابری در مراسم معارفه مدیر کل راه و ترابری استان مازندران عنوان کرد: استان همیشه سبز مازندران به دلیل مواهب طبیعی و گردشگری نیازمند یک راه مناسب و ایمن می باشد که این مهم با نگاه ویژه ای که وزارت راه و ترابری به آن دارد انشاءا... محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مراسم معارفه مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان مازندران و همچنین تودیع مهندس بیگدلی با حضور مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری، مهندس بخارایی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری کشور، استاندار مازندران و سایر مسئولین استانی و ... در نمازخانه این اداره کل برگزار گردید.

در این مراسم مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری در سخنان خود به تأمین و افزایش اعتبار در بخش حمل و نقل در استان اشاره و تصریح کرد: امسال سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری راه های کشور در نظر گرفته شده که هزینه می شود. مهندس رحمتی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای 600 کیلومتر آسفالت محورهای روستایی در استان اشاره و از اجرای چهارخطه نمودن نوار ساحلی مازندران خبر داد.

مهندس شفقت استاندار مازندران نیز در بخشی از سخنانش در این مراسم خاطرنشان ساخت: با توسعه زیرساخت های راه در استان می توانیم در زمینه گردشگری رشد چشمگیری داشته باشیم. وی با اشاره به وجود سه بندر و فرودگاه در چند نقطه مهم استان از مقام عالی وزارت راه و ترابری خواست تا در توسعه فرودگاه های مازندران و راه آهن شمال اهتمام جدی تری داشته باشند.

مهندس بیگدلی نیز ضمن تشکر و قدردانی از همه تلاشگران حوزه راه و ترابری کشور علی الخصوص راهداران و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان عنوان کرد: کمبود اعتبار لازم و مورد نیاز برای ساخت و ساز در محورهای استان یکی از اساسی ترین مشکلات در توسعه راه ها به شمار می آید و مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس باید با تلاش مضاعف خود اعتبارات مناسب و مورد نیاز را برای این استان فراهم نمایند.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل جدید راه و ترابری استان مازندران نیز ضمن تقدیر و تشکر از همه مسؤولین نسبت به حسن اعتماد به ایشان خاطرنشان ساختند: امید است با همکاری همه تلاشگران و خستگی ناپذیران حوزه راه و ترابری بتوانیم برنامه ها و اهداف این اداره کل را با موفقیت و کارنامه ای درخشان دنبال کنیم. وی در ادامه با توجه به شعار افزایش ایمنی و کاهش تصادفات بر جدیت همه همکاران برای تحقق این مهم تأکید کردند.

تجهیز ناوگان راهداری و احداث راه های روستایی از دیگر مواردی بودند که مهندس رحیمی خواستار حمایت های همه جانبه مسؤولین برای تحقق بخشیدن به آن ها شدند. شایان ذکر است در پایان این مراسم مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری از زحمات مهندس بیگدلی تقدیر به عمل آورده و مهندس موسی رحیمی را به عنوان مدیر کل جدید راه و ترابری استان مازندران معرفی کرد.

لینک

   نگاه ویژه وزارت راه و ترابری به محورهای ارتباطی استان مازندران   

مهندس محمد رحمتی وزیر راه و ترابری در مراسم معارفه مدیر کل راه و ترابری استان مازندران عنوان کرد: استان همیشه سبز مازندران به دلیل مواهب طبیعی و گردشگری نیازمند یک راه مناسب و ایمن می باشد که این مهم با نگاه ویژه ای که وزارت راه و ترابری به آن دارد انشاءا... محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مراسم معارفه مهندس موسی رحیمی مدیر کل راه و ترابری استان مازندران و همچنین تودیع مهندس بیگدلی با حضور مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری، مهندس بخارایی معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری کشور، استاندار مازندران و سایر مسئولین استانی و ... در نمازخانه این اداره کل برگزار گردید.

در این مراسم مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری در سخنان خود به تأمین و افزایش اعتبار در بخش حمل و نقل در استان اشاره و تصریح کرد: امسال سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری راه های کشور در نظر گرفته شده که هزینه می شود. مهندس رحمتی در بخش دیگری از سخنانش به اجرای 600 کیلومتر آسفالت محورهای روستایی در استان اشاره و از اجرای چهارخطه نمودن نوار ساحلی مازندران خبر داد.

مهندس شفقت استاندار مازندران نیز در بخشی از سخنانش در این مراسم خاطرنشان ساخت: با توسعه زیرساخت های راه در استان می توانیم در زمینه گردشگری رشد چشمگیری داشته باشیم. وی با اشاره به وجود سه بندر و فرودگاه در چند نقطه مهم استان از مقام عالی وزارت راه و ترابری خواست تا در توسعه فرودگاه های مازندران و راه آهن شمال اهتمام جدی تری داشته باشند.

مهندس بیگدلی نیز ضمن تشکر و قدردانی از همه تلاشگران حوزه راه و ترابری کشور علی الخصوص راهداران و کارکنان اداره کل راه و ترابری استان عنوان کرد: کمبود اعتبار لازم و مورد نیاز برای ساخت و ساز در محورهای استان یکی از اساسی ترین مشکلات در توسعه راه ها به شمار می آید و مسئولان ارشد استان و نمایندگان مجلس باید با تلاش مضاعف خود اعتبارات مناسب و مورد نیاز را برای این استان فراهم نمایند.

مهندس موسی رحیمی مدیر کل جدید راه و ترابری استان مازندران نیز ضمن تقدیر و تشکر از همه مسؤولین نسبت به حسن اعتماد به ایشان خاطرنشان ساختند: امید است با همکاری همه تلاشگران و خستگی ناپذیران حوزه راه و ترابری بتوانیم برنامه ها و اهداف این اداره کل را با موفقیت و کارنامه ای درخشان دنبال کنیم. وی در ادامه با توجه به شعار افزایش ایمنی و کاهش تصادفات بر جدیت همه همکاران برای تحقق این مهم تأکید کردند.

تجهیز ناوگان راهداری و احداث راه های روستایی از دیگر مواردی بودند که مهندس رحیمی خواستار حمایت های همه جانبه مسؤولین برای تحقق بخشیدن به آن ها شدند. شایان ذکر است در پایان این مراسم مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری از زحمات مهندس بیگدلی تقدیر به عمل آورده و مهندس موسی رحیمی را به عنوان مدیر کل جدید راه و ترابری استان مازندران معرفی کرد.

لینک

   انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

طی حکمی از سوی مهندس هاشم علیپورفاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر صالح بجلی به سمت معاونت مالی و ذیحسابی و رسیدگی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی این حکم ضمن آرزوی توفیق برای وی خواستار انجام امور محوله با هدف حفظ و حراست از بیت المال شده است.

لینک

   چهار دوره آموزش نرم افزار تعدیل 9 در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد   

در خردادماه سال جاری چهار دوره آموزش نرم افزار تعدیل 9 از سوی اداره طرح و مطالعات مسیر اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مهندس حامد پاسبانی کارشناس اداره طرح و مطالعات مسیر و مدرس این دوره ها  گفت: مکانیزه نمودن رسیدگی به صورت وضعیت ها از جمله گام های سرعت بخشی به امور و دقت در رسیدگی پروژه ها و مراحل انجام کار خواهد بود.

وی اظهار کرد: طی دوره های مذکور روند رسیدگی به صورت وضعیت ها توسط ناظرین و کارشناسان اداره پیمان و رسیدگی تحت آموزش قرار گرفتند.

 

 

لینک

   بهره برداری بخشی از پروژه تقاطع زیر گذر شاهینی در کرمانشاه   

مهندس مهرداد آهکی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از بهره برداری بخشی از پروژه تقاطع زیر گذر شاهینی در مسیر جاده کرمانشاه – کوزران  خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه آهکی اضافه کرد : هم اکنون امکان تردد وسایل نقلیه از سمت کرمانشاه – کوزران و بالعکس از روی سازه این تقاطع و بصورت همسطح امکان پذیر است .

وی همچنین اظهار اشت: عملیات اجرایی پروژه از شهریور ماه سال 85 آغاز شده و تاکنون 70 درصد پیشرفت داشته است .

وی گفت در صورت تأمین اعتبار در اوایل نیمه دوم سالجاری این پروژه به بهره برداری خواهید رسید . وی  اعتبار هزینه شده تا این مرحله را 3600 میلیون ریال و از منابع استانی اعلام کرد . 

لینک

   به منظور شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)   

کاروان مشتاقان ولایت از اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی راهی تهران شد

مسوول ستاد بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)  اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی  آنچنان بزرگ است که در طول تاریخ غیر از انبیاء و اولیا کمتر کسی را می توان با این خصوصیات یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری  خراسان رضوی، حجت الاسلام غلامعلی سلیمانی در مراسمی که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) با حضور کارکنان و مدیران این اداره کل برگزار شد با بیان این مطلب اضافه کرد: به گفته مقام معظم رهبری، شخصیت آن عزیز دست نیافتنی و جایگاه ایشان دور از تصور است.

وی ادامه داد: قلب امام راحل حاوی الهامات غیبی و کلام او حاوی کلام وحی بود.

سلیمانی همچنین با اشاره به کرامات امام خمینی(ره) خاطر نشان کرد: تمامی شخصیت پردازان و نظریه پردازانی که در زندگانی امام راحل تحقیق و بررسی کرده اند بر این نکته تاکید دارند که آن حضرت شخصیتی بی نظیر با خصوصیات اخلاقی منحصر به فرد  بوده است.

مدیرکل راه و ترابری  خراسان رضوی  نیز در ادامه این مراسم  که مصادف با بدرقه کاروان زائرین مرقد امام راحل(ره) بود با بیان اینکه این سفر معنوی باعث افزایش وحدت و تجدید میثاق با ولایت می شود، گفت: یکی از موهبت های حضرت امام(ره) برای  مردم این است که حتی پس از رحلت آن عزیز نیز، زائرین آن بزرگوار  با سفر و زیارت مرقد ایشان، دوستی ها و صمیمت هایشان تقویت می شود.

آیت ا... هاشمی نسب با بیان توصیه های لازم به کارکنان اداره کل از آنها خواست در این سفر با زندگی و سیره عملی حضرت امام بیش از پیش آشنا شده و آن را سرلوحه زندگی خود قرار دهند.

گفتنی است 100 نفر از کارکنان اداره  کل راه و ترابری استان خراسان رضوی و ادارات تابعه به وسیله دو دستگاه اتوبوس به منظور زیارت  مرقد مطهر امام خمینی (ره) راهی تهران شدند.

لینک

   باند دوم محور کاشمر - خلیل آباد زودتر از برنامه به بهره برداری می رسد   

مدیرکل راه و ابنیه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: عملیات احداث باند دوم محور کاشمر به خلیل آباد  زودتر از برنامه زمانبندی به بهره برداری می رسد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس عزیز فعلی در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی ساخت  باند دوم محور کاشمر به خلیل آباد با بیان اینکه محور کاشمر- خلیل آباد - بردسکن ازمحورهای پر تردد و ترافیک استان است,  افزود: با توجه به مصوبه هیات دولت در سفر اول به استان و پس از انجام مطالعات، با اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار اولیه درسال گذشته عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده است.

وی ادامه داد:  با تخصیص 30 میلیارد ریال دیگر ازمحل اعتبارات ملی  تا پایان سال جاری عملیات ساخت این پروژه سرعت می گیرد .

وی با بیان اینکه شغل اکثر مردم منطقه کشاورزی است, اظهار داشت : با توجه به ترافیک خاص این محور بهره برداری  هر چه سریعتر از این پروژه  امری اجتناب ناپذیر است .

مدیرکل راه وابنیه  سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به طرح دوبانده کردن محور خلیل آباد  به بردسکن  و محور کاشمر به سه راهی شادمهر خاطرنشان کرد: کار مطالعات این دو محور نیز به انجام رسیده که بعد از اتمام قطعه کاشمر به خلیل آباد، عملیات اجرایی آنها نیز با انتخاب پیمانکار از ابتدای سال آینده آغاز می شود.

 

لینک

   به مناسبت گرامیداشت فتح خرمشهر کوهنوردان به قله تفتان صعود کردند   

 تیم کوهنوردی ایثارگران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور شامل 10 نفر به همراه 12 نفر از تیم کوهنوردی اداره کل راه  ترابری سیستان و بلوچستان قله 4050 متری تفتان را فتح نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان,این صعود به

مناسبت سالروز فتح خرمشهر از بعدازظهر روز پنجشنبه ساعت 30/18 از محل اردوگاه

 دره گل (جم چین) آغاز و ساعت 30/21 به پناهگاه صبح در مرحله اول ختم شد که پس

از استراحت شبانه و تجهیز مجدد کوهنوردان روز جمعه ساعت 4 صبح صعود مرحله

نهایی را شروع نموده که در ساعت 7 صبح موفق به فتح قله تفتان شدند.

لینک

   تسهیلات ویژه رجا برای جا به جایی کاروان زائران حرم امام راحل (ره)   

شرکت قطارهای مسافری رجا، تسهیلات ویژه این شرکت برای خدمت رسانی به زائران حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران,محمود جعفری-مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا گفت: برای جا به جایی زائران حرم مطهر امام (ره) از نقاط مختلف کشور امسال در مجموع 10 رام قطار فوق العاده به صورت رفت و برگشت برای کاروان ها اختصاص یافته است.

بنا به گفته وی این تعداد از قطارها در مسیرهای مشهد ، اهواز ، بندرعباس و قم راه اندازی شده و زائرانی که در قالب کاروانی قصد عزیمت به تهران را در این ایام دارند جابه جا خواهند کرد.

 

لینک

   مدیر عامل راه آهن:اخلاق و جوانمردی تمرین اصلی ورزشکاران است   

در مراسم اختتامیه فوتسال جام مدیران راه آهن ضمن گرامیداشت نوزدهمین سالروز عروج ملکوتی امام راحل جوایز تیم های برتر از سوی دکتر حسن زیاری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل شرکت راه آهن اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی  شرکت راه آهن ج.ا.ا.در مراسم اختتامیه این مسابقات که بعد از بازی برگزاری دیدارهای رده  بندی و فینال برگزار شد , ضمن اهدا جوایز تیم‌های برتر از 20 ورزشکار با اخلاق تیم های حرفه ای و کارمندی راه آهن در فصل 87-86 تقدیر و تجلیل بعمل آمد و جوایز تیم های پیشکسوتان فوتبال راه آهن که در جام مرحوم یونس شکوری عناوین اول و سوم را کسب کرده بودند نیز اهدا شد.

در این مراسم حسن زیاری مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ضمن گرامیداشت عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) تاکید کردند. باید با تلاش هر چه بیشتر موفقیت هایی که باشگاه راه آهن در رشته های مختلف ورزشی به دست آورده ادامه یابد و ضمن توجه به ورزش حرفه ای برای توسعه و گسترش ورزش کارکنان و بویژه نواحی نیز برنامه ریزی بیشتری انجام داد.

زیاری در سخنان کوتاه خود ضمن تقدیر از مدیران و ورزشکاران راه آهن موفقیت های تیم های ورزشی باشگاه راه آهن در فصل 87-86 را به ورزشکاران و مدیرعامل باشگاه راه آهن تبریک گفت.

زیاری تجلیل از ورزشکاران اخلاق را حرکتی قابل تحسین دانست و تاکید کرد در ورزش فقط کسب مقام قهرمانی نباید هدف باشد بلکه می بایست به اصل جوانمردی در ورزش و پرداختن مسائل اخلاقی نیز توجه ویژه ای داشت.

لینک

   پایان کار اولین کمیته مشترک کاری راه آهن های ایران و هند وستان   

اجلاس دو روزه اولین کمیته مشترک کاری راه آهنهای جمهوری اسلامی ایران و هندوستان با حضور نمایندگان راه آهنهای دو کشور و سه شرکت رایتس، ایرکن و آشوک لیلاند با امضای تفاهم نامه ای پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، در این اجلاس که در روزهای ششم و هفتم خرداد با حضور دکتر محمود رضا کی منش معاون بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن ایران و به ریاست هیأت راه آهن هندوستان درتهران برگزار شد، طرفین برتداوم همکاری در زمینه انجام پروژه های ریلی تأکیدکردند.

نمایندگان دو راه آهن طی این اجلاس تفاهم نامه ای درخصوص توسعه بندرخشک ICD در ایستگاه آپرین ، تأمین لکوموتیو و قطعات یدکی، تجهیز ایستگاهها و محورهای راه آهن ایران به سیستم های علائم، برقی کردن خطوط راه آهن، توافقاتی درزمینه پروژه بندرو راه آهن چابهار، همکاری هندی ها درجهت جذب سرمایه های بین المللی برای پروژ های راه آهن ایران و نیزآموزش پرسنل راه آهن ایران با ارائه یادداشت تفاهم همکاری میان دو راه آهن از سوی طرف هندی و همکاری میان شرکت مهندسین مشاور مترا و رایتس هندوستان مورد توجه قرارداد و به امضاء رساندند.

شایان ذکر است که ریاست هیأت راه آهن هندوستان را پرادیپ بهاتناکار مشاور امور زیر بنایی هیأت مدیره راه آهن هندوستان به عهده داشت.

این هیئت هندی هم چنین به منظور بررسی شرایط تأمین قطعات لکوموتیو و ساخت لکوموتیو مشترک توسط دو کشور از کارخانجات تعمیر و بازسازی لکوموتیو کرج نیز بازدید کردند.

لینک

   جشنواره ورزشی بانوان راه آهن برگزار شد   

جشنواره ورزشی بانوان راه آهن 26 اردیبهشت  لغایت دوم خرداد با حضور بیش از 300 ورزشکار در جزیره کیش برگزار شد .

به گزارش موسسه فرهنگی - ورزشی راه آهن ، در این جشنواره که با نام  «نوآوری و شکوفایی » از سوی باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن برگزار شد ، بانوان ورزشکار راه آهن در  رشته های  والیبال ، تنیس روی میز ، شطرنج ، شنا و آمادگی جسمانی به صورت تیمی و انفرادی به مصاف یکدیگر رفتند .

 در همایش یک روزه ای که به مناسبت برگزاری این مسابقات در روز 30 اردیبهشت ماه  با حضور محمد حسن انصاری فر مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی راه آهن و جمعی از اعضای هیت مدیره راه آهن وباشگاه و مدیران کل راه آهن و  جمع کثیر بانوان ورزشکار در محل هتل ارم برگزار شد، از نفرات اول تا سوم این مسابقات تجلیل به عمل آمد  .

درگشایش این همایش محمد حسن انصاری فر گفت : برگزاری جشنواره ورزشی بانوان راه آهن یکی از اهداف مدیریت ارشد شرکت  راه آهن می باشد به گونه ای که دکتر زیاری همواره بر برگزاری جشنواره های رزشی کارکنان راه آهن به بهترین کیفیت تاکید داشته اند.

مدیر عامل باشگاه فرهنگی – ورزشی راه آهن افزود: بنده افتخار دارم که به عنوان یکی از کارکنان سازمان در خدمت همکاران  می باشم و معتقدم برگزاری این گونه جشنواره ها علاوه بر رسیدن به اهداف ورزشی می تواند بهترین فرصت برای نزدیکی و صمیمیت هرچه بیشتر کارکنان سازمان با یکدیگر باشد.

مشاور مدیرعامل راه آهن در امورIT  نیزبرگزاری این جشنواره را یکی از اهداف ورزشی در رسیدن به نزدیکی و صمیمیت عنوان کرد.

معتمد آذر ضمن بررسی نقش ورزش درسلامت کارکنان گفت : برگزاری این جشنواره ورزشی تاثیر به سزایی در بازدهی و سلامت هرچه بیشتر بانوان شاغل در سازمان را دارد.

در پایان این جشنواره ورزشی  از بانوان ورزشکارراه آهن با اهدای هدایایی تقدیر شد.

 

لینک

   قطار محلی خرمشهر ـ اهواز ـ اندیمشک راه‌اندازی شد   

قطار محلی خرمشهر ـ اهواز ـ اندیمشک، شنبه 11 خرداد ماه سال جاری با حضور مدیران کل راه‌آهن جنوب و لرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافربری رجاء  , رئیس نمایندگی رجاء در راه‌آهن جنوب با اعلام این خبر گفت : این قطار از نوع درجه دو اکسپرس تهویه‌دار با ظرفیت جابه‌جایی 264 نفر بوده و همه روزه در این مسیر تردد خواهد کرد.

فرامرز ظهوری هدف از راه‌اندازی این قطار را فراهم آورد امکان دسترسی آسان مردم شهرهای شمالی استان خوزستان به یکدیگر و تسهیل در رفت و آمد اهالی مناطق خاور ، بامدژ ، آهودشت ، میان‌آب ، هفت تپه و شهرستان شوش عنوان کرد.

وی اظهار داشت : این قطار همه روزه ساعت 40/8 از خرمشهر حرکت و بعد از ورود به اهواز در ساعت 25/11 به ایستگاه اندیمشک اعزام خواهد شد.

مراجعت این قطار ساعت 50/15 از ایستگاه اندیمشک بوده و در ساعت 15/21 به ایستگاه خرمشهر وارد خواهد شد.

ظهوری اضافه کرد : بهای بلیت این قطار از خرمشهر به اندیمشک 13 هزار ریال ، از خرمشهر به اهواز 5 هزار ریال و از اهواز به اندیمشک 8 هزار ریال می‌باشد.

 

 

لینک

   در اردیبهشت سال جاری؛ تعداد شیشه های شکسته قطار کاهش یافت   

تعداد 258 جام شیشه‌ قطار در اردیبهشت ماه سال جاری شکسته شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3 درصد کاهش داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء در 2 ماهه اول سال جاری افراد سنگپران بیش از 160 میلیون ریال خسارت به قطارها واردکردند.

در این مدت ، 536 جام شیشه قطار توسط افراد سنگپران شکسته شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ، چهار درصد افزایش داشت.

بنا بر این گزارش از ابتدای سال 1377 تا کنون بیش از 8 میلیارد و 802 هزار ریال خسارت بخاطر سنگپرانی و شکستن شیشه ها به قطارها وارد شده است.

لینک

   ساعت حرکت قطار پردیس اصفهان تغییر کرد   

در راستای تکریم ارباب رجوع و خدمت رسانی مطلوب‌تر به هموطنان گرامی ساعت حرکت قطار پردیس اصفهان تغییر کرد.

روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء اعلام کرد : از 11 خرداد ماه سال جاری، قطار پردیس اصفهان ساعت 30/6 صبح از اصفهان حرکت می کند و ساعت 12 ظهر وارد ایستگاه تهران خواهد شد.
بر همین اساس مراجعت این قطار ساعت 45/15 از تهران و ورود آن به ایستگاه اصفهان ساعت 25/21 می‌باشد.
پیش از این حرکت این قطار از تهران ساعت 30/6 صبح و از اصفهان ساعت 15/15 بود.

 

لینک

   شرکت رجاء 89 درصد از برنامه توسعه را در جابجایی مسافر محقق کرد   

در فروردین ماه سال جاری بیش از 89 درصد از برنامه چهارم توسعه در امر جابه‌جایی مسافر با قطارهای مسافری محقق شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء در فروردین سال 1387 تعداد 2 میلیون و 399 هزار صندلی ظرفیت در قطارهای مسافری ایجاد شده بود که نسبت به مشابه زمانی سال قبل، 8/4 درصد رشد را نشان می‌دهد.بنا بر این گزارش ، در این ماه تعداد 2 میلیون و 277 هزار مسافر با قطارهای مسافری در سراسر کشور جابه‌جا شدند و به ازای طول مسیر جابه‌جا شده توسط هر مسافر ، این میزان جابه‌جایی برابر با یک میلیارد و 336 میلیون نفر-کیلومتر خواهد بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 2/6 درصد رشد داشت.

بر همین اساس میانگین تأخیر قطارها در ورود به مقصد 15 دقیقه در فروردین ثبت شده که نسبت به زمان مشابه سال قبل از آن حدود 58 درصد کاهش یافت.

لینک

   مدیر کل بازرسی و نظارت فنی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل منصوب شد   

مدیرکل راه و ترابری استان مازندارن به عنوان مدیر کل جدید  بازرسی و نظارت فنی وزارت راه و ترابری منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران طی حکمی از سوی مهندس افشار معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربنای حمل و نقل کشور مهندس عبدالحسین بیگدلی به عنوان مدیر کل بازرسی و نظارت فنی منصوب شد.

گفتنی است مراسم معارفه مهندس بیگدلی هفتم خردادماه در محل  وزارتخانه برگزار شد.

لینک

   راهدار اداره کل راه و ترابری استان تهران در گذشت   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران , حشمت ا...پلکه ،از همکاران اداره راه و ترابری شاغل در شهرستان هشتگرد  درگذشت.

این راهدار فداکار 25 سال سابقه  فعالیت در این اداره را داشت.

لینک

   نمایشگاه کتاب یاد امام در اداره کل راه و ترابری تهران برگزار شد   

به مناسبت نوزدهمین سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی،امام خمینی(قدس سره) و به منظور تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل،نمایشگاه کتابی در اداره کل راه و ترابری تهران برگزار گردید.

به گزارش ادراه کل راه و ترابری استان تهران, این نمایشگاه که مزین به پوستر ها و بنرهایی از امام راحل و جملات جاویدان ایشان بود،از تاریخ 11 تا 13 خرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر با همکاری روابط عمومی و پایگاه مقاومت بسیج انصار ا... راه و ترابری تهران با 210 عنوان کتاب از آثار بنیانگذار جمهوری اسلامی و 250 عنوان کتاب فنی،مهندسی،کامپیوتر،مدیریت و روان شناسی در سالن ورزشی این اداره کل برای بازدید عموم دایر بود. 

لینک

   تقدیر رئیس سازمان راهداری وحمل ونقل جاده ای ازمدیر کل وکارکنان راه وترابری تهران   

 

معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با ارسال تقدیر نامه ای از مهندس صدیقی مدیر کل راه و ترابری تهران و کارکنان این اداره کل تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران , مهندس محمد بخارایی به خاطر کاهش 5/25 درصدی تلفات برون شهری حوادث رانندگی استان تهران با ارسال لوح تقدیر از مدیریت و پرسنل این اداره کل تقدیر کرد.

لینک

   کارکنان راه و ترابری خراسان رضو ی با آرمانهای امام راحل(ره) تجدید بیعت کردند   

کارکنان اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برای تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل(ره) عازم تهران شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، به مناسبت فرا رسیدن نوزدهمین سالگرد ارتحال بینانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و به منظور تجدید میثاق با آرمانهای والای آن بزرگوار, تعداد 100نفر از کارکنان اداره کل راه وترابری خراسان رضوی شامل راهداران، پرسنل ستادی و ادارات و نمایندگی های راه وترابری تابعه عازم مرقد مطهر حضرت امام (ره) شدند.

این کاروان با حضور در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال آن بزرگوار ضمن اعلام بیعت مجدد با مقام معظم رهبری بر تداوم راه امام و شهدا و پایداری و حفظ ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند.

همچنین بدین مناسبت مراسم بزرگداشتی در محل اداره کل برگزار شد.

لینک

   انتصابات جدید در اداره کل راه و ترابری گیلان   

 

معاونت راهسازی  و معاون اداره پیمان و رسیدگی اداره کل راه و ترابری گیلان  معرفی شدند.

به گزارش  روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گیلان, طی حکمی از سوی مهندس بخارایی رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور , مهندس شعبانعلی خاوری به سمت معاونت راهسازی اداره کل راه و ترابری گیلان منصوب شد.

حکم مذکور با حضور مسئولان اداره کل از سوی مدیر کل راه و ترابری استان به نامبرده تقدیم و از خدمات مهندس سید اسداله ثابت قدم تقدیر و تشکر به عمل آمد.
همچنین طی احکام جداگانه ای از سوی مدیر کل راه و ترابری استان گیلان مهندس محمود ایران پرست به سمت رئیس و مهندس اسداله اکوان به سمت معاون اداره پیمان و رسیدگی منصوب شدند.

لینک

   هدف امام خمینی از انقلاب اصلاح جامعه بود   

 مراسم بزرگداشت نوزدهمین سال روز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در وزارت راه و ترابری، ساختمان شهید دادمان با حضور مهندس رحمتی، معاونان و مدیران و پرسنل این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در این مراسم پرشور مهندس رحمتی ضمن تشکر از همکاران وزارت راه و نیز سازمان ها و شرکت های تابعه افزود: امام خمینی قصد حکومت کردن نداشتند و با تندروی ها و مبارزات مسلحانه و عملیات چریکی مخالف بودند و این چیزی است که دوست و دشمن قائل به آن هستند و در سیرة عملی امام خمینی نیز مشهود است.

وزیر راه و ترابری تصریح کرد: امام خمینی قصد اصلاح جامعه را داشتند و آن را برای خودشان تکلیف الهی می دانستند. اما ابتدا نصیحت می کرد هم حکومت را و هم مردم را ولی  اعمالی که حکومت از خود نشان داد، امام نصایح را تندتر کردند تا اینکه امام را تبعید کردند ولی امام خمینی (ره) در تبعید نیز به تکلیف بیدارسازی و هشیارسازی ادامه دادند تا اینکه این اقدامات منجر به پیروزی انقلاب شد.

مهندس رحمتی تأکید کردند که امام خمینی با اینکه در بدو انقلاب از مرکز قدرت و پایتخت دور شدند و حکومت را به دولت موقت سپردند ولی همیشه نسبت به وضعیت جامعه حساس بودند تا اینکه دولت موقت غیرانقلابی عمل کرد و امام شخصا وارد بحث حکومتی شدند.

مهندس رحمتی با اشاره به همراهی همیشگی امام (ره) با مردم و همراهی مردم با ایشان گفت: همة طبقات جامعه چه پیر چه جوان چه روستایی و چه شهری چه دور چه نزدیک به امام علاقمند بودند و به فرمایشات ایشان توجه داشتند و این حاصل سالهای خودسازی و تهذیب نفس و پیوندی که امام با معنویت و خدا داشت بود و باعث قدرت کاریزماتیک امام خمینی شده بود.

وزیر راه و ترابری در قسمتی دیگر از سخنانش تأکید کردند که برای از دست ندادن نعمت انقلاب اسلامی همواره باید شکرگزار باشیم چراکه انقلاب اسلامی باعث برقراری نظامی شد که در آن با وجود سازندگی و پیشرفت ها نسبت ها و جهت ها عوض شد.

مهندس رحمتی افزود: تأکید امام همیشه به سازندگی و پیشرفت کشور تأکید داشتند و معتقد بودند که خداوند خواهان عزت برای جامعه اسلامی است.

امام هیچگاه مظاهر مادی را نفی نکردند ولی معتقد بودند قدرت مادی نباید باعث از بین رفتن عدالت و رابطه ظالم و مظلومی گردد و به همین دلیل هم از رابطه امریکا با ما به رابطه گرگ و میش تعبیر می کردند چراکه رابطه ای عادلانه نبود .

وزیر راه و ترابری در پایان از حاضران به خاطر حضور در مراسم تشکر کردند و اظهار امیدواری کردند که با شکر به جا آوردن قدر انقلاب را بدانیم.

در این مراسم همچنین حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نژاد، مشاور وزیر و نماینده تام الاختیار وزارتخانه در ستاد مرکزی ارتحال امام خمینی (ره) با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از شخصیت ایشان را نه یک شخص که تنها دختر پیامبر بود و همسر علی (ع) و مادر امام حسن و حسین و شیر زن کربلا؛ زینب بلکه به عنوان یک فرهنگ و ارزش نام برد.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد هاشمی نژاد از روش، گفتار و رفتار هزار به عنوان الگو و اسوة زنان عالم نام بردند و فاطمه (س) را برای جامعه ما چه در حال و چه در گذشته منبع الهام، آزادیع حق خواهی و عدالت جویی دانستند. وی با اشاره به جمله زیبای دکتر شریعتی، فاطمه فاطمه است، فاطمه را به عنوان یک شخصیت فرهنگ ساز و ارزش آفرین دانستند.

هاشمی نژاد در ادامه به ارائه گزارشی در مورد اقدامات ستاد ارتحال وزارت راه و ترابری پرداخت ضمن تشکر از همکاران ستاد و زیرمجموعه های وزارتخانه مانند قطارهای مسافربری رجاء و هواپیمایی جمهوری اسلامی و سازمان حمل و نقل جاده ای و اداره کل راه و ترابری استان تهران که نقش بسیار اساسی در ستاد ارتحال امام داشتند گفت: قرائت پیامها به مناسبت سالگرد رحلت امام به زبانهای فارسی و انگلیسی در پروازهای داخلی و خارجی ، پخش فیلم کوتاه از زندگی امام در پروازهای خارجی در روزهای ۱۴و ۱۵خرداد از جمله برنامه‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است .

وی، لکه‌گیری آزاد راههای منتهی به حرم امام خمینی (ره)، آماده‌سازی تابلوها، علائم ، چراغ‌های چشمک زن مورد نیاز برای بستن باند شرقی آزاد راه در چهاردهم خرداد را از دیگر اقدامات این وزارتخانه اعلام کرد.

این مسوول افزود: برای روشنایی در ورودی حرم مطهر مقابل عوارضی یک برج نوری ایجاد شده است .

هاشمی نژاد ادامه داد: رنگ آمیزی پایه‌های تابلوها ، گاردریل‌های آزاد راه تهران قم از حرم مطهر تا پل فرودگاه امام (ره) ، مرمت و لکه‌گیری اسفالت جاده قدیم تهران قم و سایر راههای منتهی به حرم مطهر از دیگر اقدامات انجام شده ازسوی این وزارتخانه است .

وی گفت : وزارت راه و ترابری هفت رادارخانه در استان تهران برای استقرار گروههای امدادی اعم از اورژانس، هلال احمر، قرارگاه پلیس، خودروهای سایپا و ایران خودرو برای امداد رایگان از١٠تا ۱۷خرداد ماه اختصاص داده است .

هاشمی افزود: با هدف آرام‌سازی جریان ترافیک، سیستم‌های ایمنی در یک کیلومتری ورودی به حرم امام (ره)، اعم از چراغ راهنما ، چراغ‌های خورشیدی و تابلوهای اخباری و بصری که خطوط و مسیر به طرف حرم را مشخص می‌کند ، نصب شده است .

وی خاطرنشان کرد: به منظور روان‌سازی ترافیک اتوبان تهران قم، از عصر ۱۳ خرداد تا صبح ۱۵خرداد عبور از این اتوبان رایگان خواهد بود و از خودروهای عبوری از این اتوبان عوارض دریافت نخواهد شد.  

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد تصریح کرد: به تمام پایانه‌های مرزی مانند خسروی، قصرشیرین، میرجاوه، دوقارون و مرز بازرگان ابلاغ شده که ضمن پذیرایی از زائران، با سرعت آنان را به تهران منتقل کنند.

وی یادآور شد: همچنین به اتحادیه‌های مسافربری، انجمن‌های صنفی و شرکت ها اعلام شده و آنها هم به تمام استانها ابلاغ کرده‌اند که اتوبوس‌های خود را دراختیار کاروانهای زیارتی زائران حرم امام قرار دهند.

هاشمی نژاد افزود: این اتوبوسها باید دارای کارت معاینه فنی، دیه سرنشین و دیه شخص ثالث باشند و درغیر این صورت با هماهنگی‌هایی که با پلیس راه انجام شده از حرکت آنها جلوگیری می‌شود.

وی گفت: در رابطه با گمشدگان مراسم، هماهنگی لازم انجام شده که ترمینال های چهارگانه تهران و کرج آنها را به صورت رایگان به مبادی آنها اعزام نمایند.

وی افزود: اختصاص و راه اندازی دو قطار فوق‌العاده از ۱۴تا ۱۵خرداد در مسیر تهران قم و بالعکس برای انتقال زائران به محل برگزاری مراسم و بازگشت به قم از جمله دیگر اقدامات انجام شده از سوی این وزارتخانه است .

هاشمی نژاد ادامه داد: مسوولیت امانتداری حرم مطهر در مراسم برعهده بسیج راه آهن جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد بود.

وی گفت: روز ۱۴خرداد اتوبان تهران قم به روی مسافران فرودگاه امام (ره ) بسته خواهد شد و فرودگاههای کشور برای راهنمایی مسافرانی که عازم فرودگاه امام خمینی هستند از طریق صدا و سیما و مطبوعات اعلام خواهد کرد که از جاده ساوه و دیگر مسیرها استفاده کنند.

هاشمی نژاد افزود: سازمان هواشناسی سه روز قبل از برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام خمینی (ره ) به منظور هرچه بهتر برگزار شدن این مراسم ، وضعیت هوا را به طور دقیق در اختیار ستاد قرار می‌دهد.

در این مراسم همچنین مداح اهل بیت حاج آقا موسوی در رثای حضرت فاطمه زهرا (س) و فرزندش امام خمینی (ره) به مرثیه سرایی پرداختند.

لینک

   پروژه ایمنی جاده های کشور با همکاری یک شرکت سوئدی اجرایی می شود   

پروژه ایمنی جاده ای کشور با پشتیبانی فنی بانک جهانی و توسط شرکت SWEROAD از اول فوریه 2008 تا 31 ژانویه 2012 در کشور اجرایی می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این پروژه دارای 18 جزء اصلی است که در قالب فعالیت های آموزشی و کمک های فنی، تأمین تجهیزات، کالا و لوازم مورد نیاز و اجرای فعالیت های ساخت و ساز مهندسی ایمنی عملیاتی می شود.

تقویت پلیس برای بازداری و جلوگیری از رفتارهای مخاطره آمیز و پرخطر، تبلیغ، ترویج و اطلاع رسانی دربارة فعالیت های پلیس راه، آموزش ایمنی جاده به کودکان از طریق مدارس، تعلیم و آزمایش رانندگی و صدور گواهینامه و مدیریت سلامت و ایمنی رانندگان خودروهای تجاری از جمله اجزای این پروژه در بخش «کاربران ایمن تر» است.

در بخش «خودروهای ایمن تر» برنامه هایی برای آزمایش ها و معاینات فنی خودروها، مدیریت بارگیری و وسایل نقلیه تجاری و حمل کالای خطرناک یا دارای ابعاد یا اندازه های غیرمعمول و در بخش «جاده های ایمن تر» زیرساخت های ایمن تر در راههای شهری و بین شهری و استفاده از سیستم های حمل و نقل هوشمند در راستای بهبود ایمنی جاده ای در نظر گرفته شده است.

سیستم های نظارت و ارزیابی، سیستم های جمع آوری و تحلیل داده های مربوط به تصادفات جاده ای سطح ملی، خدمات امداد و نجات و خدمات قبل از بستری شدن در بیمارستان از جمله برنامه ریزی هایی است که در بخش «سیستم های ایمن تر» پیش بینی شده است.

و در بخش «چارچوب های نهادی مؤثرتر» اجرای جریمه های مربوط به ایمنی جاده ای و سیستم های مدیریت آن، تأمین منابع مالی و سرمایه ای در ایمنی جاده ای، برنامه های اطلاعاتی و مشاوره ای برای ترویج و تقویت طرح ملی ایمنی جاده ای، تقویت ظرفیت دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری برای اجرای وظایف دبیرخانه کمیسیون ملی ایمنی و پشتیبانی مدیریت استراتژیک پروژه پیش بینی و برنامه ریزی شده است.

گفتنی است شرکت مهندسین مشاور ملی راه سوئد (Sweroad) به عنوان یکی از شرکتهای تابعه اداره راه سوئد تأسیس شده و از آن زمان تاکنون در 60 کشور پروژه های ایمنی جاده ای انجام داده است.

لینک

   آغاز بهسازی محورهای کمربندی خرم آباد به اندیمشک و پل زال   

بهسازی محور کمربندی خرم آباد ـ اندیمشک و خرم آباد ـ پل زال آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با اتمام مطالعات بهسازی محورهای فوق، قرارداد و انعقاد قرارداد 2/15 میلیارد تومانی با شرکت سامان، بهسازی محورهای خرم آباد ـ اندیمشک و خرم آباد ـ پل زال وارد مرحله عملیاتی شد.

همچنین مطالعات بهسازی 100 کیلومتر از محور بابازید ـ پل سیمره به پایان رسیده است.

گفتنی است بر اساس مصوبه سفر استانی رئیس جمهور به لرستان، 40 میلیارد ریال برای روکش آسفالت راههای لرستان و 10 میلیارد ریال برای خرید ماشین آلات اختصاص یافته بود.

لینک

   پیشرفت 40 درصدی اجرای باند دوم درود ـ ازنا   

اجرای باند دوم جاده درود به ازنا در استان لرستان 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با انجام مناقصه این محور در تیرماه 85، عملیات اجرایی آن آغاز شده و تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.شرکت آبادراهان پارس پیمان کار این پروژه می باشد که با مبلغ 27 میلیارد تومان برنده مناقصه ساخت این محور شده است.گفتنی است پروژه احداث باند دوم جاده درود به ازنا از جمله مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به استان لرستان در اسفندماه سال 1384 می باشد

لینک

   نصب تابلوی پیام متغیر کنترل از راه دور در اتوبان خلیج فارس   

تابلوی پیام متغیر (UMS) کنترل از راه دور در جاده های استان بوشهر نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، یک دستگاه تابلوی پیام متغیر کنترل راه دور در اتوبان خلیج فارس نصب شد.

این تابلو از طریق کابل شبکه، وایرس، فیبرنوری و سیستم تلفن راه اندازی می شود و بوسیله دوربین اتاق فرمان قابل کنترل و رؤیت است که امکان اطلاع رسانی لحظه ای و دقیق را به رانندگان می دهد.

این تابلو در ابعاد 160* 768 سانتی متر و در سه رنگ تقسیم بندی شده که از فاصله 200 تا 250 کیلومتری برای رانندگان قابل رؤیت است.

گفتنی است 670 میلیون ریال برای خرید و نصب این تابلو هزینه شده است.

لینک

   22 اکیپ راهداری در همدان مشغول بهسازی محورهای مواصلاتی هستند   

22 اکیپ راهداری از آغاز سال جاری اقدام به لکه گیری، درزگیری، رگلاژ و تسطیح شانة راههای مواصلاتی استان همدان نموده اند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری همدان، برای ایمن سازی، کاهش تصادفات و تسهیل عبور و مرور در جاده های این استان، 9 میلیارد و 127 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی در نظر گرفته شده است.

لینک

   ارتقای محورهای فرعی لرستان به راه اصلی در دست اجراست   

عملیات ارتقای محورهای فرعی استان لرستان به راه اصلی در دست اجراست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، پایان طرح مطالعه راههای فرعی لرستان به راه اصلی، محورهای فرعی خرم آباد ـ کوهدشت، بروجرد ـ اشترنیان و خرم آباد ـ اشتر ارتقا می یابند.

بر این اساس محور خرم آباد ـ کوهدشت به طول 5 کیلومتر توسط شرکت کلوپار در دست اجراست و مطالعه 10 کیلومتر باقی مانده اتمام یافته است. همچنین 15 کیلومتر از سمت کوهدشت به خرم آباد توسط شرکت اساس کاران و 5 کیلومتر توسط شرکت هجران در دست اجراست. مطالعات کیلومتر 19 تا 25 این سیر و پل دوم کشکان نیز خاتمه یافته و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

بر اساس این گزارش نقاط حادثه خیز 3 کیلومتر از محور بروجرد ـ اشترنیان نیز برطرف شده و برای چهارخطه کردن 9 کیلومتر باقی مانده این محور، 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

5/9 کیلومتر از محور 45 کیلومتری خرم آباد ـ الشتر در راستای ارتقای محورهای فرعی ـ اصلی آسفالت نشده و حدود 8 کیلومتر در دست چهارخطه شدن است.

لینک

   شعار سال اداره کل راه وترابری خراسان رضوی:ارتقای کیفیت،افزایش ایمنی ومهندسی ارزش   

شعار امسال اداره کل راه وترابری  خراسان رضوی  ارتقای کیفیت ، افزایش ایمنی و تاکید بر مهندسی ارزش اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی، مهندس سید آیت الله هاشمی نسب  مدیر کل راه وترابری خراسان ضوی اظهار داشت : امسال تلاش خواهیم کرد با توجه به نظام مهندسی ارزش و همچنین افزایش کیفیت پروژه ها بر ایمنی  راهها و جاده های استان بیافزاییم .

وی افزود: رویکرد تحلیلی ونگاه تحلیل مدارانه به مسائل و انتخاب راه کارهای مناسب، دانشی است که به تبع دنیا، ما نیز در اداره کل ناگزیر از دستیابی به آن هستیم .

وی افزود:  ارتباط و تعامل  مناسب با دستگاه های مرتبط، بهره گیری مناسب از ابزارهای  موجود  و جلب رضایت مردم  شرط لازم  است، اما نباید  به کسب همین  موفقیت ها بسنده کردو متوقف شد.

وی در خصوص برنامه های اداره کل در جهت توسعه  ایمنی راهها   اظهار داشت: انجام فعالیت های ایمنی با نگاه  برنامه ریزی ، عملیاتی است. به طوری که هرفعالیتی با منطق و هدف و مسیر پیش بینی  شده انجام شود.

وی افزود: با اشراف به این نکته  که ایمنی مقوله ای تک سازمانی نیست  و پدیده ای سیستمی  محسوب می شود، باید بپذیریم  نسبت به سهمی که در این مقوله داریم می توانیم تأثیر گذار و پیشرو  باشیم .

وی با اشاره بر ضرورت  رعایت کیفیت  در اجرای طرح های بخش راه وترابری گفت : استقرار نظام های مدیریت کیفیت  در کشور ما ضمن ایجاد  تحولات بسیار مثبت و عظیم  در فرهنگج کیفیت ، دارای نقاط ضعف اساسی نیز بوده است و بایستی  بر روی ارتقا اثر بخشی استقرار  این نظام ها که همانا  رسیدن به رضایت مر دم ، افزایش سطح  کیفیت و سودآوری  و نهایتاً  رقابت پذیری  شرکت هیا راهسازی می باشد، در حرکت های آتی توجه اساسی تری شود.

وی با تاکید بر توجه به مهندسی ارزش در پروژه های راهسازی گفت : هدف مهندسی ارزش از میان برداشتن  یا اصلاح هر عاملی است که موجب  تحمیل هزینه های غیر ضروری بر پروژه ها می شود،  بی آنکه  آسیبی  به کارکردهای  اصلی واساسی  سیستم وارد آید .

هاشمی نسب ادامه داد:  مهندسی ارزش با بررسی دقیق  کارکرد اجزا  و یافتن روش های  جدیدتر  و بهتر،  به انجام دادن بهتر کارها  کمک می کند لذا امسال  به عنوان یکی از محورهای  اصلی فعالیت های   اداره کل رقرار گرفته است .

 

لینک

   فرماندار ارسنجان از مدیر کل راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر کرد   

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس محمد جواد عسکری فرماندار ارسنجان با ارسال لوحی به پاس مساعدتهای بی دریغ مدیر کل راه و ترابری فارس در پیوستن این شهرستان به شبکه جامعه ایمن جهانی از وی تقدیر و تشکر نمود .

در این لوح آمده :خداوند متعال را شاکریم که توفیق پیوستن شهرستان ارسنجان را به شبکه جامعه ایمنی جهانی را عنایت فرمود . کسب این موفقیت  و افتخار  رهین عنایت الهی ،   همکاری مردم ، تلاش وجدیت مسئولین استانی و شهرستانی بود.   بی شک ، همکاری و مساعدت  جنابعالی  در تحقق این موفقیت و افتخار  بسیار موثر و تحسین برانگیز است ، این لو ح  تقدیر به موجب حدیث من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق و  به پاس مساعدتهای بی دریغ  جنابعالی حضورتان  تقدیم می گردد.

لینک

   گرامیداشت روز سوم خرداد در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مراسمی به مناسبت ایام نیایش فاطمیه و روز سوم خرداد در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

در این مراسم ضمن گرامیداشت ایام فاطمیه و مراسم مداحی و خوانش حدیث شریف کسا به دلاوری های رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس و آزادسازی خرمشهر پرداخته شد.

لینک

   35 روستای شهرستان رشتخوار از راه مناسب آسفالت برخوردار هستند   

 مسئول نمایندگی راه و ترابری رشتخوار گفت: هم اکنون 35 روستا در شهرستان رشتخوار از راه آسفالت مناسب برخوردار هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، احمدرضا امیری ادامه داد: در شهرستان رشتخوار 5/431 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان  5/326 کیلومتر راههای روستایی می باشد.

وی میزان راههای روستایی آسفالت در شهرستان را 105 کیلومتر عنوان کرد  و ادامه داد: همینک تعداد 35 روستا با 13 هزار و 518 خانوار از این راههای آسفالت استفاده می کنند.

وی سال 86 را سال خوبی برای توسعه راههای روستایی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد با تامین  اعتبار مناسب  پروژه های نیمه تمام راه روستایی شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اجرای روکش آسفالت راه بخش جنگل و احداث و آسفالت راه روستایی آهنگران – دوچاهی به طول 6 کیلومتر را از فعالیتهای این نمایندگی در سال 86 عنوان کرد

 

 

لینک

   خودروهای سواری و وانت بار عامل نیمی از تصادفات رانندگی سال گذشته   

کمیسیون ایمنی راه ها اعلام کرد: بیش از نیمی از تصادفات رانندگی برون شهری توسط خودروهای سواری و وانت بار صورت گرفته است.

به گزاش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری از بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ایمنی راهها، 8/51 درصد تصادفات برون شهری در سال گذشته توسط خودروهای سواری و وانت بار اتفاق افتاده است.

سهم موتورسیکلت ها در بروز تصادفات رانندگی برون شهری در سال گذشته 6/21 درصد، کامیون ها 3/15 درصد، عابر پیاده 7/7 درصد و مسافربری های عمومی 6/3 درصد بوده است.

تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توجه به جلو از مهمترین علل وقوع تصادفات رانندگی در سال 1386 بوده است.

لینک

   قانون موافقتنامه هوایی بین ایران و مالزی ابلاغ شد   

با هدف تسهیل پروازهای خارجی و در راستای تاسیس و بهره‌برداری از سرویس‌های هوایی بین ایران با سایر کشورها، رییس جمهور قانون موافقتنامه سرویس‌های حمل و نقل هوایی بین ایران و مالزی را برای اجرا ابلاغ کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رئیس ‌جمهور قانون موافقتنامه سرویس‌های حمل و نقل هوایی بین ایران و مالزی را که در مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسیده برای اجرا ابلاغ کرد که براساس این موافقتنامه، هریک ازطرفهای متعاهد از امتیازات پرواز بدون فرود از فراز سرزمین دیگری و توقف در سرزمین مذکور به منظور‌های غیر حمل و نقل برخوردار خواهند بود.

بر اساس این قانون ، قوانین و مقررات هر طرف متعاهد که ناظر به ورود، اقامت موقت و خروج مسافران، خدمه، بار یا پست از سرزمین آن است، مادام که در سرزمین مذکور باشند، اعمال خواهد شد و شرکت‌های هواپیمایی تعیین شده دو طرف برای انجام سرویس‌های مورد توافق در مسیرهای مشخص شده بین سرزمین‌های مربوط خود از فرصت عادلانه و مساوی برخوردار خواهند بود.

همچنین سرویس‌های مورد توافق باید ارتباط نزدیکی با نیازمندی‌های عموم مردم برای حمل و نقل در مسیرهای مشخص شده داشته باشد.

بر این اساس ، هر یک از طرف‌های متعاهد می‌تواند در قبال استفاده هواپیمای شرکت هواپیمایی تعیین شده طرف متعاهد دیگر از فرودگاه‌ها و سایر تأسیسات آن، هزینه‌هایی را وضع کند یا اجازه وضع آن را بدهد، مشروط بر این که میزان این هزینه‌ها از آن چه شرکت هواپیمایی طرف متعاهد در ترددهای بین‌المللی خود برای استفاده از چنین فرودگاه‌هایی می‌پردازد تجاوز نکند.

همچنین بر اساس این قانون، هر طرف متعاهد می‌تواند در هر زمان قصد خود را مبنی بر فسخ این موافقتنامه طی اطلاعیه‌ای کتبی به طرف متعاهد دیگر اعلام کند، که در این صورت ‌١٢ ماه پس از اعلام دریافت آن، توسط متعهد دیگر فسخ خواهد شد.

این قانون که در تاریخ ‌۵ / ‌٣/ ‌٨٧ از سوی رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شد، شامل یک مقدمه و ‌٢١ ماده است.

 

 

لینک

   معاون وزیر راه و ترابری روند عملیات تکمیل راه ارتباطی ایلام-حمیل را مطلوب خواند   

معاون وزیر راه و ترابری و مدیر عامل توسعه زیربناهای حمل و نقل گفت: عملیات تکمیلی راه ارتباطی ایلام - حمیل کرمانشاه از روند مطلوبی برخوردار است.

"صادق افشار" روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح ملی ساخت جاده اصلی ایلام - حمیل افزود: با توجه به اهمیت این راه اصلی ضرورت دارد که روند تسریع در تکمیل این راه استمرار یابد.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه دور دوم سفر هیات دولت، اعتبار لازم برای تکمیل و بهره‌برداری از این راه ارتباطی تامین شده است.

به‌گفته او، در جریان سفر هیات دولت ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این محور اختصاص یافته است که این میزان اعتبار در آینده نزدیک در اختیار استان قرار می‌گیرد.

مدیر کل راه و ترابری ایلام نیز گفت: برای تکمیل این راه ارتباطی ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

"محمدامین نصراللهی" افزود: با تامین اعتبار عملیات تکمیلی این محور ارتباطی تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۵۰میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این راه ارتباطی جدید در سالهای گذشته هزینه شده است.

او افزود: با بهره‌برداری از راه ارتباطی ایلام - حمیل فاصله این استان تا استان کرمانشاه و سایر شهرهای مرکزی در حدود ۶۰کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

اکنون ارتباط زمینی اهالی استان ایلام از طریق یک محور ۲۱۰کیلومتری به استان کرمانشاه انجام می‌شود.

 

لینک

   مظفری مشاور وزیر راه و ترابری شد   

غلامحسین مظفری براساس حکمی از طرف مهندس محمد رحمتی به عنوان مشاور وزیر راه و ترابری منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این حکم در هفتم خردادماه صادر شده است.

 

لینک

   مدیر کل راه و ترابری مازندران منصوب شد   

موسی رحیمی چمازکتی به موجب حکمی از طرف وزیر راه و ترابری به سمت مدیر کل راه و ترابری استان مازندران منصوب شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس رحمتی در این حکم تصریح کرده است:امید است با اتکال به خداوند متعال، در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مصوبات دولت خدمتگزار، ضمن تعامل و همکاری و هماهنگی با مسئولین استان و استفاده بهینه از کلیه توان و امکانات آن اداره کل نسبت به انجام امور محوله به ویژه نگهداری مطلوب راه های حوزه استحفاظی کوشا و موفق باشید.

 

لینک

   برگزاری مراسم ارتحال امام راحل با حضور وزیر و معاونین   

به مناسبت ایام شهادت دخت گرامی پیامبر اسلام (ص) و نوزدهمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل (ره) مجلسی با حضور وزیر راه و ترابری، معاونین و دیگر مسئولان در ساختمان شهید دادمان برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این مراسم روز یکشنبه 12 خرداد از ساعت 11 الی 12 در نمازخانه ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار خواهد شد.

لینک

   پیشرفت 80 درصدی جاده ترانزیتی چابهار ـ میلک   

مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: از 900 کیلومتر جاده ترانزیتی چابهار ـ میلک تاکنون 80 درصد آن ساخته شده است

به گزارش روابط عمومی کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان ، مهندس شهنوازی بیان کرد: این جاده از مسیر شهرستان های چابهار، نیکشهر، ایرانشهر، خاش، زاهدان و زابل عبور کرده و از مرز میلک زابل به افغانستان متصل می شود و جاده ترانزیتی چابهار ـ میلک در واقع کریدور شمال به جنوب است و ارتباط کشورهای آسیای میانه با جنوب شرق آسیا را برقرار می کند و امکان استفاده از آبهای آزاد را برای ترانزیت و مبادلات تجاری به این کشورها فراهم می کند.

مهندس شهنوازی هزینه صرف شده برای ساخت جاده ترانزیتی چابهار ـ میلک را تاکنون 3000 میلیلارد ریال عنوان کرد و گفت: برای تکمیل این طرح حدود «دویست میلیارد» تومان دیگر نیاز است که حداکثر تا دو سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

جاده ترانزیتی چابهار ـ میلک از سال 73 آغاز به کار کرده است.

لینک

   فاز دوم ارتباطات دیتا، صوت و تصویر راه آهن افتتاح شد   

 

 

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران،فاز دوم دیتا،صوت و تصویر با ایجادارتباط  میان 150 ایستگاه راه آهن بر روی بستر فیبر نوری به بهره برداری رسید .

معاون فنی راه آهن ایران درباره تاریخچه شروع دیتا در راه آهن اظهار داشت: از سال 1375 با توجه ویژه ای که مسئولان وقت و بخصوص مدیریت ارشد به این موضوع و توسعه ارتباطات الکترونیک در راه آهن داشتند برنامه ای 10 ساله در قالب برنامه پنج ساله سوم و چهارم گنجانده شد تا راه آهن به جدیدترین سیستم های ارتباطات الکترونیک مجهز شود.

مهندس احمد خدایی افزود:  در حالی که تا پایان برنامه چهارم فاصله داریم توانسته ایم در بیشتر حوزه های ارتباطات الکترونیک به اهدافمان برسیم .وی با اشاره به آمارهای سال 1385 و1386 گفت: آنچه که در این آمارها مشاهده می شود این است که ما در تمامی شاخص های موجود به جز در بخش علائم الکترونیک (به دلیل پیچیدگی و هزینه بالا) رشد 2 رقمی داشته ایم البته در علائم الکترنیکی هم رشد خوبی داشته‌ایم ولی رسدآن تک رقمی(  7 درصد) بوده است.

معاون فنی راه آهن ایران ادامه داد: از آنجایی که عمده تجهیزات بخش ارتباطات الکترونیک در لیست تحریم بوده است بنابراین لازم بود این تجهیزات در کشور تولید شود که با تلاش جوانان ایرانی این امر محقق شد و راه آهن جمهوری اسلامی ایران توانست به جایگاه دوم شبکه دیتای کشور، بعد از مخابرات دست یابد .

وی خدایی در پایان سخنانش با تشکر از همه همکاران و دست اندرکاران در این پروژه اظهار داشت: کار برخی از همکاران با توجه به سابقه اندک بسیار با ارزش است  اما باید باز هم برای دستیابی به موفقیت های بیشتر تلاش کنیم .

مدیرکل ارتباطات و علائم الکتریکی راه آهن نیز باارائه گزارشی درباره روند شروع این پروژه گفت: از 5 سال قبل با توجه به گستردگی فعالیتهای راه آهن به این نتیجه رسیدیم که راه آهن باید شبکه دیتا به صورت گسترده داشته باشد.

حمید آذرنوش افزود: راه آهن قبل از راه اندازی شبکه دیتا، فقط تعداد محدودی ارتباطات مودمی بین نواحی و ایستگاه ها داشت که علاوه بر کمبود پهنای باند، امکان ارائه یک سرویس یکپارچه در شبکه را نداشت.وی با اشاره به اینکه هم اکنون 6100 کیلومتر کابل کشی فیبر نوری معادل 85 درصد کار انجام شده است، اظهار داشت: در فاز دوم این طرح ، طراحی و ایجاد شبکه ارتباطات دیتا، صوت و تصویر بین 150 ایستگاه راه آهن بر روی بستر فیبر نوری در نظر گرفته شد.

مدیرکل ارتباطات و علائم الکترونیکی راه آهن ادامه داد: در فاز اول، 108 ایستگاه تحت پوشش بود که در 8 ناحیه اجرا شد ولی در این مرحله در 10 ناحیه ( ایستگاه های باقیمانده) شبکه دیتا ایجاد خواهد شد.

وی درباره کاربردهای این طرح گفت: اتوماسیون اداری ، سرویس پست الکترونیکی ، اینترنت و اینترانت ، انتقال فایل، خدمات انتقال صوت و سرویسهای انتقال تصویر با کیفیت بالا از عمده ترین نتایج ارتباطات شبکه دیتا راه آهن جمهوری اسلامی ایران است .

آذرنوش به پروژه های مقدماتی برای اجرایی شدن این طرح اشاره کرد و افزود: در مجموع برای اجرایی و نهایی شدن فاز دوم این پروژه عظیم، 32 پروژه اجرا و 20 میلیون دلار اعتبار ارزی و 125 میلیارد ریال اعتبار ریالی هزینه شد. در طراحی این پروژه هم 1200 نفر روز کار کارشناسی و در اجرا نیز 4800 نفر روز کار کارشناسی انجام شد که زمینه اشتغال 90 نفر را فراهم خواهد کرد.

وی در پایان به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت: ارائه سرویس ها به صورت سراسری سطح راه آهن، حذف سربارها در انتقال اطلاعات، امکان ارائه سیستم های رهگیری قطار و کالا((Real time در سراسر کشور، افزایش امنیت اطلاعات در انتقال و مدیریت بهینه و متمرکز از اهم مزایای این طرح می باشد .

گفتنی است در این مراسم از تعدادی مدیران و کارشناسان این پروژه تقدیر و تشکر شد.

لینک

   کمپ اختصاصی و زمین چمن مصنوعی ورزشگاه راه آهن افتتاح شد   

 

زمین چمن مصنوعی و کمپ اختصاصی ورزشگاه راه آهن با حضور دکتر حسن زیاری، مدیرعامل شرکت راه آهن و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره افتتاح شد.

مدیرعامل باشگاه راه آهن در ابتدای این مراسم که پنج شنبه دوم خرداد برگزار شدگفت : باشگاه راه آهن تنها باشگاهی است که دارای کمپ اختصاصی و چند زمین فوتبال است و ناظران کنفدراسیون فوتبال آسیا در بازدید از امکانات فوتبال ایران، بیشترین امتیاز را به باشگاه راه آهن داده اند.

انصاری فر افزود : ساخت زمین چمن مصنوعی هیچ هزینه ای برای باشگاه  راه آهن دربر نداشته و با مساعدت شهرداری منطقه 4 احداث شده است.

وی اظهار داشت : علاوه برکمپ و زمین چمن مصنوعی، درچند ماه گذشته جایگاه VIP، اتاق کنفرانس مربیان و جایگاه تصویر برداران نیز احداث شده است  و به زودی رستوران و چند فروشگاه دیگر در ورزشگاه راه آهن احداث می شود.

شایان ذکر است که در این مراسم که روز پنج شنبه دوم خردادماه در محل زمین چمن راه آهن برگزار شد، امیر رضا خادم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، امیر واعظ آشتیانی معاون وزیر صنایع  و رئیس فدراسیون دوچرخه سواری نیز حضور داشتند.

لینک

   برپایی نمایشگاه ماکت های نمادین دفاع مقدس در راه آهن   

نمایشگاه ماکت های نمادین دفاع مقدس همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر در راه آهن برپا شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، این نمایشگاه با هدف تبیین خدمات راه آهن در طول دفاع مقدس برگزار شد که با استقبال بازدیدکنندگان همراه بود.

لینک

   مجری خط دوم راه آهن اهواز–خرمشهر و سرپرست راه آهن جنوب منصوب شد   

طی حکمی از سوی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، مهندس محمود خاکپور به سمت مشاور مدیرعامل و مجری پروژه خط دوم راه آهن اهواز – خرمشهر منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، بر اساس این حکم و به جهت اهمیت پروژه  خط آهن خرمشهر – بصره و اتصال راه آهن ایران به کشور عراق ، وی  از سوی دکتر زیاری  به عنوان مسئول پیگیری احداث خط آهن خرمشهر – بصره نیز تعیین شد.

شایان ذکر است که مهندس احتشامی نیز طی حکم دیگری از سوی مدیر عامل راه آهن به عنوان سرپرست راه آهن جنوب منصوب شد.

لینک

   تغییر ساعت پروازهای "هما" در روز 14 خرداد 1387   

ساعت پروازهای  شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)  در روز 14 خرداد تغییر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، تغییر ساعت پروازهای "هما" در روز 14 خرداد 1387 و پروازهای باطل شده در این روز به شرح زیر اعلام می شود :

پروازهای باطل شده :

پروازهای شماره 493-492 تهران-اردبیل و اردبیل - تهران
پروازهای شماره 236-237 تهران-اصفهان واصفهان - تهران
پروازهای شماره 274-275 تهران-ارومیه وارومیه - تهران
پروازهای شماره 295-294 تهران- یزد ویزد - تهران
پروازهای شماره 243-242 تهران- رشت و رشت - تهران
پروازهای شماره 238-239 تهران-اصفهان واصفهان - تهران
پروازهایی که زودتر از ساعت تعیین شده انجام می شوند :

پرواز شماره 711 تهران - لندن 00:30 دقیقه زودتر انجام می شود: ساعت پرواز جدید : 08:15
پرواز شماره 1585 اصفهان - مدینه 00:29 دقیقه زودتر انجام می شود  : ساعت پرواز جدید : 00:01 بامداد
پروازهای شماره 381-380 تهران-چابهار و چابهار-تهران هریک 00:50 دقیقه زودتر انجام می شود  : ساعت پرواز جدید از تهران : 08:10
پروازهای شماره 293-292 تهران-یزد و یزد-تهران هریک 00:30 دقیقه زودتر انجام می شود  : ساعت پرواز جدید از تهران : 05:30
پروازهای شماره 382-283 تهران-کرمانشاه و کرمانشاه-تهران هریک 01:00 ساعت زودتر انجام می شود  : ساعت پرواز جدید از تهران : 05:30
پروازهایی که دیرتر از ساعت تعیین شده انجام می شوند :

پروازهای شماره 659-658 تهران-دبی و دبی-تهران هریک با 01:45 ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران(فرودگاه امام): 07:45
پرواز شماره 447 تهران-تبریز با 01:50 ساعت تاخیر انجام می شود . ساعت پرواز جدید از تهران: 08:30
پرواز شماره446 تبریز-تهران  با 03:15 ساعت تاخیر انجام می شود . ساعت پرواز جدید از تبریز: 11:50
پروازهای شماره 455-454 تهران-بندرعباس و بندرعباس-تهران هریک با 03:10ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران : 14:00
پروازهای شماره 479-478 تهران-زاهدان و زاهدان-تهران هریک با 02:40 ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران: 19:30
پروازهای شماره 1572-1571 تهران-جده و جده-تهران هریک با 01:30 ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:13:00
پروازهای شماره 214-215 تهران-قشم و قشم-تهران هریک با 01:35 ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:07:55
پروازهای شماره 217 -216 تهران-بیرجند و بیرجند-تهران هریک با 00:45 دقیقه تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:13:00
پرواز شماره 273 تهران-ارومیه با 01:50 ساعت تاخیر انجام می شود . ساعت پرواز جدید از تهران: 08:30
پرواز شماره272 ارومیه-تهران  با 02:45 ساعت تاخیر انجام می شود . ساعت پرواز جدید ازارومیه: 11:25
پروازهای شماره 412 -413 تهران-اهواز و اهواز-تهران هریک با 02:35 ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:13:00
پروازهای شماره 498 -499 تهران-اردبیل و اردبیل-تهران هریک با 02:25ساعت تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:16:55
پروازهای شماره 410 -411 تهران-اهواز و اهواز-تهران هریک با 00:45دقیقه تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:18:45
پروازهای شماره 286 -287 تهران-کرمانشاه و کرمانشاه -تهران هریک با 00:45 دقیقه تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:17:45
پروازهای شماره 232 -233 تهران-شیراز و شیراز- تهران هریک با 00:35 دقیقه تاخیر انجام می شوند . ساعت پرواز جدید از تهران:21:20

لینک

   نصب 50 کیلومتر گاردریل در راه های آذربایجان غربی   

 

50 کیلومتر گارد ریل طی سال گذشته در محورهای مواصلاتی استان آذربایجان غربی نصب گردیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری, این اداره کل به منظور افزایش ایمنی جاده های استان در سال 1386 حدود 50 کیلومتر گاردریل در محورهای مختلف استان نصب  کرده است.

لینک

   در سال جاری 60 درصد راهداران بوشهر بعد از وقت اداری فعال خواهند بود   

اولین جلسه شورای راهداری استان در سال جاری به ریاست هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر برگزار شد.

این جلسه با هدف چشم انداز برنامه ای سال 87 در جهت توسعه و ایمنی راه های استان با حضور مهندسین، کارشناسان و روسای ادارات راه و ترابری شهرستان های استان بوشهر برپا شد.

در این جلسه علیپور فاز به تقدیر مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری از مدیران ارشد استان در تحقق ایمنی بیشتر راههای استان بوشهر و کاهش 27% تصادفات اشاره نمود و افزایش ایمنی در جاده های استان را شعار سال 87 اعلام کرد.

وی یکی از عوامل مهم در کاهش تصادفات رانندگان در جاده های برون شهری را فرهنگ سازی از طریق صدا و سیمای استان، اقدامات ایمن سازی جاده ها از سوی اداره کل ، رفع موانعی که باعث نامانوس شدن مردم با جاده ها می شوند و تلاش در حذف تصادف در جاده هایی که کم تصادف می باشند، مهم دانستند.

وی مدیریت پروژه ها را با هدف کیفی بودن کارها ، از دیگر برنامه های مهم این اداره کل دانسته و فعال سازی 60 دردصد پرسنل راهداری را بعد از پایان وقت اداری را به منظور ایمن سازی و ارائه خدمات راهداری به رانندگان در جاده های استان لازم و بایسته اعلام نمودند.

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر در ادامه افزود: از هفته اول خردادماه بازرسین راهداری وضعیت ایمنی و نواقصات جاده ها ی استان را بررسی خواهند کرد.

لینک

   خراسان رضوی رتبه اول روابط عمومی های وزارت راه و ترابری   

اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی رتبه اول روابط عمومی های وزارت راه و ترابری را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی, حجت الاسلام غلامعلی سلیمانی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: در نهادهایی که حجم فعالیت اجرایی زیادی دارند مهمترین وظیفه روابط عمومی این است که اطلاعات موجود و پراکنده در بخشهای مختلف سازمان را با سرعت مناسب به دانایی و دانش تبدیل کند. تا در اختیار مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: ما با استفاده از تجربه واگذاری کارها به بخش خصوصی، قسمتی از کار روابط عمومی  را در سال گذشته به بخش خصوصی واگذار کردیم که خوشبختانه با انتخاب صحیحی که در این رابطه صورت گرفت کارها به بهترین شکل پیش رفت و توانستیم در سال 86 رتبه اول روابط عمومی برتر را در دستگاههای زیرمجموعه وزارت راه و ترابری کسب نماییم.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی انتشار 18 شماره پیوسته نشریه داخلی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با عناوین راهبران رضوی را یکی از فعالیتهای صورت گرفته در این روابط عمومی خواند.

وی از تهیه تولید بیش از 350 عنوان خبر در طی سال گذشته خبر داد و گفت: این اخبار با همکاری خوب رسانه های ملی و  استانی بیش از  دو  هزار بار در رسانه های مختلف همچون صداوسیما، مطبوعات و خبرگزاریها انعکاس داشته است.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی تهیه و توزیع بروشور و CDهای گزارش عملکرد به صورت موضوعی در مناسبتهای مختلف از دیگر فعالیتهای روابط عمومی برشمرد.

وی از تهیه بیش از 50 مجموعه عکس از پروژه های مختلف اداره کل خبر داد و گفت: این مجموعه عکسها امروز به عنوان آرشیوی غنی در اختیار روابط عمومی است.

حجت الاسلام سلیمانی در این زمینه به تدوین 4 فیلم مستند از عملکرد اداره کل در خصوص عملیات برفروبی، اجرای طرح شیارهای لرزاننده, عملیات راهداری در سال 86 و سکوهای نماز در محورهای استان اشاره کرد و گفت: تعداد دیگری از این نمونه فیلمها نیز به صورت فیلمهای خبری تدوین شده که در مواقع لزوم به صداوسیما ارسال شد.

 سلیمانی یکی از وظایف روابط عمومی را تلاش در جهت همگرایی کارکنان و انسجام پرسنل اداره کل خواند و گفت: در این راستا برنامه های مختلفی در سال گذشته در اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی انجام شد که می توان به برگزاری برنامه ها، جشن های مختلف برای کارکنان در مناسبتهای دینی و مذهبی اشاره کرد.

لینک

   35 روستای رشتخوار از راه روستایی مناسب برخوردارند   

مسئول نمایندگی راه و ترابری رشتخوار گفت: هم اکنون 35 روستا در شهرستان رشتخوار از راه آسفالت مناسب برخوردار هستند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، احمدرضا امیری اعلام کرد: در شهرستان رشتخوار 5/431 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان  5/326 کیلومتر راههای روستایی است.

وی میزان راههای روستایی آسفالت در شهرستان را 105 کیلومتر عنوان کرد  و ادامه داد: همینک تعداد 35 روستا با 13 هزار و 518 خانوار از این راههای آسفالت استفاده می کنند.

وی سال 86 را سال خوبی برای توسعه راههای روستایی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد با تامین  اعتبار مناسب  پروژه های نیمه تمام راه روستایی شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اجرای روکش آسفالت راه بخش جنگل و احداث و آسفالت راه روستایی آهنگران – دوچاهی به طول 6 کیلومتر را از فعالیتهای این نمایندگی در سال 86 عنوان کرد.

لینک

   5200 کیلومتر از راه های روستایی خراسان رضوی آسفالت شده است   

معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی از اجرای عملیات آسفالت در

 9/225 کیلومتراز راه های روستایی استان درسال 86 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری خراسان رضوی، مهندس احمدابراهیمی مقدم با بیان این مطلب افزود: طول کل راه های روستایی استان 14 هزار و 152 کیلومتر میباشد که از این مقدار  حدود  5200 کیلومتر آسفالت  میباشد.

وی ادامه داد: در سال 86 بیش از 200 پروژه  مصوب در بخش راهسازی در راههای روستایی  استان داشتیم که برای اجرای آنها 227 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

وی همچنین از مطالعه  بر روی 57 پروژه  راه روستایی  در سال 86  خبر داد و گفت :  طول محورهای مطالعه شده در سال گذشته در استان 301 کیلومتر است .

وی اعتبار هزینه شده برای پروژه  های مطالعه  مسیر راه های روستایی را  2600 میلیون ریال عنوان کرد .

ابراهیمی مقدم از شوراهای اسلامی  روستاها خواست تا در بازگشایی حریم راهها همکاری لازم را با ادارات راه وترابری شهرستان ها داشته باشند  تا پروژه  های راه روستایی با سرعت بیشتری  انجام شود.

مهندس ابراهیمی مقدم خاطر نشان کرد : برای حل مشکل علائم ایمنی  و خط کشی  راههای روستایی،  در راه های  جدید احداثی  پیمانکاران  موظف به این کار  شده اند.  در راههای قدیمی نیز  برای تعمیر و تجهیز علائم  ایمنی و خط کشی محورها  اعتبارات مناسبی را در سال جاری به این امر اختصاص داده ایم که البته پاسخگو نیست.

لینک

   محور سه راهی قلات - تنگ خیاره به بهره برداری رسید   

یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری دیروز در فارس شامل محور سه راهی قلات - تنگ خیاره (بیضاء) روز دوشنبه با حضور معاون امور عمرانی استانداری، مدیرکل راه و ترابری فارس، زارع مؤیدی نماینده پیشین مردم شهرستان سپیدان در مجلس هفتم و شماری از مردم و مسئولین محلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در این مراسم حیدر نوروزی مدیرکل راه و ترابری فارس با اشاره به نقشه توپوگرافی و وضعیت جغرافیایی این استان هزینه اجرایی هرکیلومتر راه در فارس را 500 میلیون تومان عنوان کرد.

نوروزی در مراسم یاد شده، به استناد این آمار ارزش راه های استان را 17هزار و 500 میلیارد تومان برشمرد و خاطرنشان کرد: تنها در حوزه نگهداری راهها سالانه به اعتبار 700 میلیارد تومان نیاز داریم درصورتیکه کمتر از 5 تا 6 درصد این رقم به حوزه راههای فارس اختصاص می یابد. وی از سوی دیگر هزینه واقعی و موردنیاز خط کشی راههای استان را 35 میلیارد تومان ارزیابی کرد و گفت: با وجود اختصاص اعتبارات اندک، همواره در حوزه نگهداری، خط کشی، تابلوهای علائم، روشنایی معابر و تونلها، روکش راهها، شناسایی و مرمت پل های بزرگ در تلاش هستیم. مدیرکل راه وترابری فارس رفع نقاط حادثه خیز استان را از دغدغه های مسئولین محلی و کشوری در حوزه راه دانست و افزود: در سال های 85 و 86 شماری از نقاط حادثه خیز استان رفع شده و شماری دیگر در حال برطرف شدن است. نوروزی در همین رهگذر به بهره برداری از محورهای شیراز – اصفهان، فیروزآباد - جم - عسلویه و دشت ارژن – کازرون اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از محورهای یادشده، گره ترافیکی استان باز شد. وی پیرامون محور سه راهی قلات – تنگ خیاره (بیضاء) تصریح کرد: این طرح از جمله طرح های مصوب سفر ریاست جمهوری به فارس است که در امتداد خود، بیضاء را به بانش پیوند خواهد داد.

در ادامه این جلسه صمد رجاء معاون امور عمرانی استانداری فارس در سخنان کوتاهی تأکید کرد: وظیفه ما، خدمتگزاری به مردم است و در غیر این صورت عاقبت به خیری در کار نخوهد بود.

زارع مؤیدی نماینده سابق مردم شهرستان سپیدان در مجلس هفتم نیز طی سخنانی یادآور شد: در پی پیگیری های انجام گرفته، اجرای محور قلات – تنگ خیاره – بیضاء – بانش به عنوان راه اصلی به تصویب رسید.

شایان ذکر است محور سه راهی قلات- تنگ خیاره با مشخصات راه اصلی، به عرض 11متر و طول 5/13 کیلومتر و عمدتا ً به صورت کوهستانی است که محور شیراز – سپیدان را از طریق تنگ خیاره به دشت بیضاء پیوند می دهد. اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح پنج میلیارد و 375 میلیون تومان بوده است.

لینک

   معاون جدید راهداری اداره کل راه وترابری لرستان معرفی شد   

 

  طی حکمی ، ناصر محبی به عنوان معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان لرستان  معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لرستان ، مهندس رضایی مدیر کل راه  و ترابری استان در جلسۀ معارفۀ معاون راهداری جدید ،  با اشاره به اهمیت و حساسیت وظایف حوزه راهداری و لزوم توجه ویژه به این بخش ، از موضوع ایمنی بعنوان اصلی ترین و با اهمیت ترین بخش وظایف راهداری یاد کرده و خواستار برنامه ریزی مطلوب جهت افزایش ضریب ایمنی در سطح راههای استان شد .

 در این جلسه از آقای شعبان نرگسی به دلیل زحمات وی در طول مدتی که به عنوان معاون راهداری اداره کل راه و ترابری لرستان انجام وظیفه نمود ،  تقدیر و تشکر به عمل آمد .

لینک

   850 کیلومتر از راه های روستایی استان کوهستانی است   

 معاون راه روستایی راه وترابری گلستان  گفت: بیش از 850 کیلومتر از راه های روستایی استان به صورت کوهستانی و در ارتفاعات واقع شده است .

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری , علی اکبر شاهینی ضمن بیان این مطلب افزود بالغ بر 300 روستا در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان واقع گردیده است که یک سوم روستاهای استان  را شامل میشود وی افزود 70 درصد از طول راه های کوهستانی استان آسفالت و مطلوب می باشد و مابقی به صورت خاکی و شوسه است .
معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری استان گلستان ریزش مداوم سنگ ، رسوب ، رانش و لغزش نقاط مستعد ، بارش برف و باران ، پرپیچ و خم بودن را از مهم ترین ویژگیهای این راهها ذکر نمود وی ادامه داد  بدی آب وهوا وصعب العبور و شیب دار بودن این راهها از دلایل مهم طولانی شدن اجرای پروژه ها می باشند. ایشان هزینه نگهداری راه های کوهستانی را بسیار هنگفت دانست .
گفتنی است استان گلستان دارای 3094 کیلومتر راه روستایی می باشد.

لینک

   642 روستای استان گلستان دارای راه آسفالته هستند   

معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری گلستان گفت: در حال حاضر از مجموع 971 روستای استان ( بر اساس سرشماری 85) تعداد 642 روستا از راه آسفالته بهره مند می باشند.
مهندس علی اکبر شاهینی افزود : این در حالی است که بر اساس برنامه چهارم توسعه 70 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار استان باید از راه آسفالته برخوردار باشند که خوشبختانه هم اکنون 5/95 درصد از روستاهای بالای یکصد خانوار از راه آسفالت     بهره مند هستند که این رقم بالاتر از تعهد برنامه چهارم توسعه میباشد.
به گفته وی ،5/4 درصد روستاهای باقی مانده بالای یکصد خانوار طی سال جاری و سال آینده از نعمت راه آسفالته بهره مند می شوند.
  شاهینی ادامه داد : تعداد روستاهای بالای یکصد خانوار که هنوز راه آسفالت ندارند ( 5/4 درصد فوق ) 24 روستا و طول راه های آنها 320 کیلومتر می باشدکه جهت آسفالت راه های این روستاها اعتباری معادل 260 میلیارد ریال نیاز است .
این مقام مسئول در اداره کل راه وترابری گلستان اظهار داشت : بهره مندی روستاهای بالای 20 خانوار استان از یک راه مناسب آسفالت یا شوسه  از برنامه های سالجاری و آینده این مجموعه می باشد.  یادآور می شود 125 روستای گلستان زیر 50 خانوار و مابقی بالای 50 خانوار جمعیت دارند. درحال حاضر بندرگز تنها شهرستانی است که تمام روستاهای آن  دارای راه آسفالته می باشند و کلاله با دارا بودن 93 روستا فاقد راه آسفالته کمترین میزان راه آسفالته روستایی را به خود اختصاص داده است .

لینک

   19روستای گلستان باآسفالت راه کهنه کلباد–کارکنده بندرگز ازراه مناسب برخوردارشدند   

 رئیس اداره راه وترابری غرب گلستان گفت : با آسفالت راه روستای کهنه کلباد – کارکنده شهرستان بندرگز ، 19 روستا با پنج هزار و 323 خانوار از راه ارتباطی مناسب و آسفالته بهره مند شدند.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان, رمضان سیستانی افزود : محور ارتباطی کهنه کلباد – کارکنده به طول تقریبی 20 کیلومتر است که 12 کیلومتر آن در داخل بافت روستاها واقع شده و تحت پوشش بنیاد مسکن و دهیاری روستاهای مربوطه قرارداد.

 به گفته وی ، مابقی طول این محور راه ارتباطی مابین روستاهاست که از سال 85 عملیات آسفالت آن آغاز شده است .
سیستانی ادامه داد : سهولت در رفت و آمد مردم روستاهای منطقه ، کاهش ترافیک بزرگراه ، صرفه جویی در مصرف سوخت ، تسریع در مبادلات اقتصادی ، حفظ محیط زیست و کوتاه شدن زمان سفر و حمل ونقل سریع مسافر هدف اصلی اجرای این پروژه می باشد.
    وی افزود : برای انجام عملیات آسفالت این محور چهار میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی هزینه شده است .

لینک

   75 میلیارد ریال برای توسعه راه های روستایی گلستان اختصاص یافت   

 

معاون راه روستایی اداره کل راه وترابری گلستان  اعلام کرد: در سال جاری از محل اعتبارات استانی میزان 75 میلیارد ریال برای توسعه راه های روستایی استان  تخصیص یافته است .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, علی اکبر شاهینی گفت: این رقم در مقایسه با اعتبار سال گذشته که 67 میلیون ریال بوده هشت میلیارد ریال بیشتر شده است .
به گفته وی ، این اعتبار برای آسفالت ، نگهداری و ترمیم راه های آسیب دیده ورستایی هزینه می شود.
 استان گلستان سه هزار و 94 کیلومتر راه روستایی دارد که از میزان یکهزار و 750 کیلومتر آسفالت و 600 کیلومتر  خاکی  ( دسترسی ) وبقیه راه شوسه است
.

لینک

   بازدید وزیر راه و ترابری از پروژه های در حال اجرای راه و ترابری استان گلستان   

 

مهندس رحمتی از پروژه های در حال اجرای  بخش راه و ترابری استان گلستان دیدن نمود.
به گزارش اداره کل راه و ترابری استان گلستان, همزمان با دومین سفر هیئت محترم دولت به استان گلستان آقای مهندس رحمتی وزیر راه وترابری به همراه مهندس برقعی معاون نظارت راهبردی ریاست جمهوری از پروژه های عمرانی راه و ترابری استان بازدید و در جریان روند اجرائی آنها قرار گرفت.
در این دیدار مهندس رحمتی دو پروژه احداث بزرگراه گرگان - بجنورد و بازسای محور جنگل گلستان  را از پروژههای مهم وزارت راه در گلستان نام برد و به سرعت بخشیدن در اجرای آن تاکید نمود. شایان ذکر است محور جنگل گلستان در سیل سالهای 83 – 82-81-1380 نیز به طول 22 کیلومتر بر اثر سیل تخریب جدی شد.

 

لینک

   شرکت تعاونی مصرف راه وترابری گلستان در جمع شرکت های برتر تعاونی جای گرفت   

شرکت تعاونی مصرف راه و ترابری به عنوان یکی از شرکت تعاونی های برتر کشور انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان گلستان, وزارت تعاون شرکت تعاونی مصرف راه وترابری گلستان را  جزو تعاونیهای برتر سال 1386 در سطح کشور معرفی کرد. گفتنی است شرکت تعاونی مصرف کارکنان راه وترابری گلستان در سال 1360 تاسیس و درحال حاضر 350 نفر اعضاء دارد. 

لینک

   در نوروز 1387 صورت گرفت:افزایش 15 درصدی حجم تردد در جاده های کشور   

کمیسیون ایمنی راه ها اعلام کرد: حجم تردد در جاده های کشور در نوروز 1387 نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، از 15 اسفند 86 تا 15 فروردین 1387، 71 هزار و 54 سفر در جاده های کشور صورت گرفته که این میزان نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

وسایل نقلیه سبک 84 درصد و وسایل نقلیه سنگین 16 درد سهم تردد در جاده های کشور را طی این مدت به خود اختصاص داده اند.

همچنین میزان تردد خودروهای سواری و اتوبوس به ترتیب 16 و 13 درصد و کامیون در محور سبک و مینی بوس، کامیون دو محور و سه محور و کامیون سه محور به بالا به ترتیب 19%، 4% و 8% نسبت به نوروز گذشته افزایش یافته است.

استانهای مرکزی، تهران و یزد با 61، 41 و 43 درصد بیشترین افزایش حجم تردد را در نوروز 87 داشته اند و استانهای کهگیلویه و بویراحمد، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی با بیشترین کاهش تردد در این ایام نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بودند.

لینک

   پلیس راه ناجا پیشنهاد کرد:افزایش تصاعدی جریمه تخلف سرعت غیرمجاز   

افزایش تصاعدی سرعت غیرمجاز در جاده های کشور به تصویب کمیته عملیات و اجرای مقررات کمیسیون ایمنی راه ها رسید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، پلیس راه ناجا به منظور مدیریت بر سرعت و کاهش رفتارهای پرخطر رانندگان، در صورت تصویب مجاری قانونی مبلغ اعمال قانون سرعت غیرمجاز را به صورت تصاعدی افزایش می دهد.

بر اساس این طرح در صورت افزایش سرعت تا 20 کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز، راننده متخلف برابر مقررات جریمه می شود. همچنین در صورت افزایش سرعت خودرو به 20 تا 30 کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز علاوه بر جریمه، خودرو راننده متخلف توقیف و در صورتی که سرعت خودرو 30 کیلومتر بالاتر از سرعت مجاز باشد، علاوه بر جریمه راننده، گواهینامة راننده خاطی توقیف می گردد.

این طرح در صورت تأیید مجاری قانونی و تصویب هیأت دولت اجرایی می گردد.

 

 

لینک

   افزایش 2/3 درصدی تلفات رانندگی در ایام نوروز 87   

کمیسیون ایمنی راهها اعلام کرد: میزان تلفات تصادفات رانندگی در ایام نوروز 87 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 2/3 درصد افزایش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، یک هزار و 535 نفر در تصادفات رانندگی نوروز 87 جان خود را از دست داده اند که این میزان نسبت به سال گذشته، 2/3 درصد رشد داشته است.

بر این اساس به طور متوسط هر روز بیش از 76 نفر جان خود را در جاده های کشور از دست داده اند.

استان های چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و خوزستان و مازندران به ترتیب، بیشترین میزان رشد را در زمینه تلفات رانندگی داشته اند.

همچنین طی این مدت میزان تصادف موتورسیکلت و عابر پیاده افزایش یافته است و عدم توجه به جلو و انحراف به چپ عامل عمده تصادفات رانندگی در جاده های کشور بوده است.

لینک

   تجهیز وزارت راه و ترابری به سیستم مکاتبات بدون کاغذ   

سیستم مکاتبات بدون کاغذ در وزارت راه و ترابری اجرایی شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، از مهرماه 86 تا 15 اردیبهشت ماه طبق برنامه زمان بندی شده دفتر اطلاعات و آمار و حمل و نقل این وزارتخانه مجهز به سیستم مکاتبات بدون کاغذ (paperless) شدند.

گفتنی است دفتر اطلاعات و آمار و حمل و نقل همزمان با برگزاری دوره های منظم آموزشی این سیستم را در تمام واحدهای راه و ترابری راه اندازی و عملیاتی نموده است.

لینک

   برپایی سمینار آشنایی با قیرهای اصلاح شده با پلیمر در آذربایجان شرقی   

 

سمینار آشنایی با قیرهای اصلاح شده با پلیمر در اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، چهل نفر از کارشناسان پروژه های آسفالتی 28 اردیبهشت ماه در سمینار آشنایی با قیرهای اصلاح شده با پلیمر شرکت کردند.

این سمینار را با هدف آشنایی ذی ربط با روش های بهبود مشخصات فنی قیر از طریق استفاده از محصولات پلیمری و با همکاری شرکت مهندسین مشاور ایمن تقاطع برگزار گردید.

لینک

   برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت سالروز ارتحال امام(ره)   

 

نمایشگاهی در آستانه فرا رسیدن ایام ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی (ره)  در سالن همکف ساختمان شهید دادمان دایر می باشد.

در این نمایشگاه که به مدت چهار روز کاری ازهفتم تا دوازدهم اردیبهشت برگزار می باشد، بیش از 100 عنوان کتاب با محوریت ارائه آثار و اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) و لوح های فشرده با موضوع امام خمینی (ره) ارائه شده است.

لازم به ذکر است ارائه کلیه محصولات فرهنگی از 20 تا 25 درصد تخفیف برخوردار می باشد.

لینک

   وزیر راه و ترابری تاکید کرد:لزوم سرمایه گذاری جدی در راستای بهسازی لرزه ای پل ها   

 وزیر راه و ترابری با تاکید بر لزوم مقام سازی و بهینه سازی پل ها گفت: باید سرمایه گذاری جدی در راستای بهسازی لرزه ای پل ها در کشور انجام شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه وترابری، مهندس رحمتی در مراسم افتتاحیه سومین همایش بین المللی پل که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: پل ها جزو ابنیه مهم راه ها و خیابان ها است؛ بر این اساس باید در این بخش به طور جدی سرمایه گذاری شود.

وی با تاکید بر لزوم مقام سازی و بهینه سازی پل ها افزود: باید در جهت ساخت ارزانتر پل و ایمن کردن آنها تلاش کنیم؛ در این راستا دست نیاز به سوی محققان، استادان، دانشجویان و مهندس مشاور دراز می کنیم.

مهندس رحمتی با اشاره به لطمات جانی و مالی ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه گفت: حوادث ناشی از تخریب پل ها در همه کشورها حتی کشورهای پیشرفته دنیا نیز به وقوع می پیوندند که از آن جمله می توان به تخریب پل ها در پیشرفته ترین کشور دنیا در سال گذشته اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ما به عنوان مسئولان نگهداری پل ها و حفظ امنیت تردد شهروندان وظیفه داریم که پل ها را در کشور به خوبی بسازیم تا در نتیجه آن از وقوع خسارت جانی برای هموطنانمان جلوگیری کنیم.

وزیر راه و ترابری به نقش حیاتی پل ها در زمان وقوع زلزله گفت: در دو زلزله رودبار و  بم با تخریب ابنیه مواجه نبودیم؛ چرا که پل ‌ها مقاومت خود را از دست ندادند و توانستند نقش خود را در راستای امدادرسانی به خوبی ایفا کنند؛ که این امر نشان دهنده آن است که پل ها از ایمنی لازم برخوردار هستند.

وی خاطرنشان کرد: اما سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که آیا همه پل های کشور از مقاومت لازم برخوردار هستند؟ که بر این اساس برگزاری کنفرانس هایی چون سومین کنفرانس پل به ما کمک می کند که در راستای بهسازی لرزه ای پل ها تلاش کنیم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ابزار خرسندی از پیشرفت های اخیر کشور در عرصه پل سازی گفت: بسیاری از پروژه‌هایی که در گذشته توسط سازندگان و مشاوران خارجی در کشور انجام می شد؛ در حالی که امروز با دستان پرتوان مهندسان ایرانی صورت می پذیرد.

وی افزود: بعد از انقلاب اسلامی توجه ویژه‌ای به حمل و نقل و خطوط ریلی در کشور شده و در راستای توسعه راه‌ آهن نیز اقدامات اجرایی ویژه ای در کشور صورت پذیرفته است.

دکتر رهایی با بیان اینکه در شبکه راه آهن کشور بیش از 25 هزار پل با حدود 270 کیلومتر طول وجود دارد، تصریح کرد: تعداد پل‌های راه آهن جمهوری اسلامی ایران به سمت غرب و از جنوب به سمت شرق و در مسیر بزرگراه‌ها در حال افزایش است.

وی گفت: در شرایط فعلی حرکت خوبی را در امر راهسازی در کشور آغاز کرده ایم اما فاصله ما با کشورهای پیشرفته زیاد است؛ بر این اساس تلاشگران عرصه صنعت راهسازی در تلاش هستند تا بتوانند شبکه حمل و نقل کشور، توسعه شتابانی داشته باشد که این توسعه، نویدبخش پیشرفت در زمینه‌های مختلف در راستای جابجایی و رفاه مردم است.

علاوه بر محققان و استادان داخلی، پژوهشگرانی از 11 کشور جهان از جمله کانادا، آمریکا، استرالیا، ارمنستان، انگلستان، فرانسه، کویت، نیجریه و سوئد در این همایش شرکت کردند.

بر اساس بررسی چکیده 300 مقاله در کمیته علمی همایش، 168 مقاله مورد پذیرش قرار گرفت؛ که در سه روز برگزاری همایش 100 مقاله به صورت سخنرانی و 25 تا 30 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

در حاشیه همایش یک نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر برپا شده که در آن شرکت ها و موسسات داخلی و خارجی فعال در عرصه صنعت پل سازی نتایج تحقیقات خود را به نمایش گذاشته اند.

 

لینک

   پیشرفت 35 درصدی عملیات احداث راه های دسترسی به جاذبه های گردشگری رامسر   

رئیس راه و ترابری مازندران اعلام کرد: عملیات احداث راه دسترسی به جاذبه های گردشگری رامسر 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، لطف الله عباسی، با اشاره به جاذبه های گردشگری شهرستان رامسر، افزود: یک میلیون و 299 هزار ریال برای ایجاد راه دسترسی به دریاچه قو، قلعه مارکوه، پارک جنگلی صفارود اختصاص یافته است و عملیات احداث این راهها تاکنون 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: عملیات احداث پل تیر دال با دهانه 14 متر روستای لج اشکور نیز تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تاکنون یک میلیون و 659 هزار ریال اعتبار برای ساخت آن اختصاص یافته است.

لینک

   آغازبه کار همایش بین‌المللی چابهار،ترانزیت وتوسعه شرق با حضور وزیر راه و ترابری   

  

همایش بین‌المللی چابهار،ترانزیت و توسعه شرق امروز با حضو وزیر راه و ترابری ، سر پرست وزارت کشور، دبیر شورای عالی مناطق و ویژه اقتصادی ونمایندگان ترانزیت کشورهای قرقیزستان، سوریه، عمان، قزاقستان، افغانستان، تاجیکستان ،ازبکستان ، قطر، تاجیکستان و آذربایجان در تهران گشایش یافت .

وزیر راه و ترابری در این همایش گفت : در صورت تامین اعتبار درخواستی و اجرای طرح‌های توسعه ، ظرفیت تخلیه و بارگیری چابهار از دو میلیون تن فعلی به شش میلیون تن در سال‌های آینده خواهد رسید

محمد رحمتی برخی از ویژگی‌های چابهار را برشمرد و گفت : اقدام‌های لازم برای پهلوگیری کشتی‌های با ظرفیت ۱۰۰هزار تن نیز در این اسکله فراهم شده است .

وی با بیان آنکه طرح‌های توسعه مربوط به موج شکن چابهار، حوضچه‌های بندر، دو بندر چند منظوره در چابهار در حال اجرا است ، گفت : برای راحتی دسترسی به بندر چابهار ، جاده‌های استان نیز در حال نوسازی و تکمیل طرح های توسعه است .

وزیر راه نقش امکانات حمل و نقلی را در توسعه اقتصادی کشورها مهم دانست و گفت : از طریق تکمیل طرح‌ها و توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی می توان ، تعاملات و همکاری‌های اقتصادی را با کشورهای همسایه افزایش داد.

مهندس رحمتی با اشاره به وجود دو راهگذر مهم شمال - جنوب و شرق - غرب در کشور، گفت : وجود این دو راهگذر باعث شده که جمهوری اسلامی ایران محور ترانزیت منطقه محسوب شود.

وی سپس با بیان آنکه وزارت راه مسوولیت ایجاد گسترش امکانات حمل و نقل ریلی ، دریایی و جاده‌ای کشور را برعهده دارد، گفت : ایران با ۲۷۰۰ کیلومتر ساحل در شمال و جنوب کشور و هشت بندر بزرگ و فعال در جنوب امکان تخلیه و بارگیری ۱۱۰میلیون تن کالا را در کشور فراهم آورده است .

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح‌های توسعه در بنادر چابهار، باهنر و بوشهر تا سه سال آینده ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر کشور به ۱۵۰میلیون تن برسد.

به گفته وی بندر شهید رجایی اکنون توان تخلیه و بارگیری ۵/۳میلیون تی .ایی .یو کانتینر را در سال دارد که امید می‌رود ظرفیت این بندر بتدریج به شش میلیون تی ایی یو برسد.

وزیر راه و ترابری ناوگان کشتیرانی ایران را بزرگترین ناوگان کشور در خاورمیانه عنوان کرد و گفت : سازمان بنادر و کشتیرانی تاکنون تسهیلات و امکانات خوبی را برای بهره برداری از این امکانات فراهم آورده است .

مهندس رحمتی میزان خطوط ریلی کشور را در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰کیلومتر ذکر کرد و گفت : سه هزار کیلومتر خط آهن جدید نیز در دست اجراست و ساخت ۱۳هزار کیلومتر خط جدید نیز در دست مطالعه است .

وی از بهره برداری از دو خط جدید ریلی زاهدان - بم که خطوط ریلی ایران را به پاکستان متصل خواهد کرد و خط ریلی اصفهان - شیراز را از پروژه‌های مهم بخش شبکه ریلی کشور که تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید، ذکر کرد.

رحمتی ابراز امیدواری کرد:  خط آهن کرمان - بم نیز تا پایان امسال و اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.

وی توان کشور در بخش جاده‌ای را نیز برشمرد و گفت : سالانه کشور یکهزار و ۲۰۰کیلومتر جاده جدید می‌سازد که متوسط سه سال گذشته این بخش به یکهزار و ۲۵۰کیلومتر افزایش یافته است .

وزیر راه با بیان آنکه بیش از ۶۰فرودگاه در کشور داریم ، گفت : هشت فرودگاه از این تعداد بین‌المللی است وی با بیان آنکه فرودگاه چابهار اکنون کاربرد نظامی و معمولی دارد، از برنامه برای ساخت فرودگاه جدید تجاری در این منطقه ، خبر داد.

 

لینک

   تقدیر وزیرراه و ترابری از استاندار و مدیرکل حمل و نقل گیلان   

 

وزیرراه‌و ترابری و معاون وی، از استاندار، مدیرکل حمل ونقل و پایانه‌های گیلان، تقدیر و قدردانی کرد.

به‌گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان، "محمد رحمتی" وزیرراه و ترابری و "محمد بخارایی" معاون وزیر راه و رییس سازمان حمل ونقل و پایانه‌ها، با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به استاندار و مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان، از تلاشهای مسوولان استان در مهار و کاهش تصادفات جاده‌ای و تلفات ناشی از آن تقدیر کردند.

دربخش‌هایی از این تقدیرنامه آمده است: براساس آمارسازمان پزشکی قانونی کشور، تلفات حوادث رانندگی برون شهری در کل کشور پارسال در مقایسه با سال ۲۱/۲ ،۸۵درصد کاهش یافت که این میزان دراستان گیلان، ۲۷/۴درصد بوده است.

در ادامه این نامه بابیان اینکه دستیابی به‌این موفقیت با همدلی و همکاری همه دستگاه‌های مسوول در امر ایمنی حمل و نقل امکان پذیر می‌شود، از تلاشهای معاون عمرانی استانداری، پلیس راه، اورژانس، هلال احمر، صدا و سیما، راه و ترابری و اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان که با مدیریت و برنامه‌ریزی دقیق و اجرای راهکارهای موثرموجبات کاهش تلفات ناشی از تصادفات و حفظ جان و مال هموطنان را فراهم کرده‌اند، تشکر و قدردانی شده است.

 

لینک

   تقاطع غیر همسطح کمربندی جانبازان کرمانشاه افتتاح شد   

پروژه تقاطع غیر همسطح کمربندی جانبازان کرمانشاه روز یکشنبه با حضور استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران و مسوولین استان افتتاح شد.

در مراسم بهره‌برداری از این تقاطع، استاندار کرمانشاه ضمن قدردانی از اداره کل راه و ترابری به عنوان کارفرما و نیز مشاور و پیمانکار این پروژه، انجام یافتن این امر مهم را اقدامی مثبت در راستای خدمت به مردم ارزیابی کرد.

" مجید غفوری " افزود: در جریان ساخت این پروژه مشکلات زیادی وجود داشت از قبیل وجود لوله‌های گاز ، نفت ، فاضلاب ، پست برق و لوله آب شهری که خوشبختانه با همدلی مسوولین ذیربط لوله‌ها و موانع موجود جابجا شدند و مسیر ساخت این پروژه هموار شد.  

وی گفت: تصمیم داریم کل خیابان کمربندی کرمانشاه را طوری طراحی کنیم که همشهریان بتوانند بدون هیچ مانع ترافیکی مسیر میدان امام حسین تا ترمینال راه کربلا را در ظرف هفت یا هشت دقیقه بپیمایند.

استاندار کرمانشاه افزود: برای دستیابی به این امر ضمن اینکه پروژه دیگرمان که تقاطع ترمینال کربلا است در هفته آینده به بهره‌برداری خواهد رسید ، بنا داریم عملیات ایجاد تقاطع غیرهمسطح میدان ایثار را از دو هفته آینده آغاز کنیم.

وی گفت: در ادامه عملیات بهسازی کمربندی کرمانشاه تلاش خواهیم کرد که تقاطع ده مجنون را ساماندهی نماییم و میدان الهیه را نیز برداریم.

در ادامه این مراسم مدیر کل راه و ترابری استان کرمانشاه گفت: افتتاح این تقاطع غیرهمسطح نقش بسزایی در هدایت ترافیک درون شهری ایفا می‌کند و هویت دوگانه این تقاطع در هدایت ترافیک عبوری بخصوص در مسیر شمالی جنوبی و تداخل این حرکات با حرکات گردشی درون شهری بوده و به روان شدن ترافیک شهر کمک زیادی می‌کند.

قادری افزود: خوشبختانه با وجود مشکلات عدیده از قبیل وجود معارضین تاسیساتی رو زمینی و زیرزمینی توانستیم این پروژه را مطابق جدول زمانبندی و روزشمار مقرر به انجام برسانیم.

وی گفت: البته هنوز ایجاد دو رمپ در قسمت غربی باقی مانده است که از فردا کار احداث آنها نیز آغاز می‌شود و برای این کار ناچاریم ترافیک را روی پل برقرار کنیم.

قادری گفت: در مجموع مبلغ پیمان این پروژه رقمی بالغ بر ۴۰میلیارد ریال بوده است و بیش از ۱۲هزار تن آسفالت نیز در این پروژه مصرف شده است.

عملیات آغازین احداث این پروژه از نیمه مهر ماه سال ۸۶شروع و امروز عملا به بهره برداری رسید.

 

لینک

   دو هزار و ‪ ۵۰۰میلیاردریال برای سه‌پروژه راه‌وترابری‌کهگیلویه وبویراحمد نیاز است   

مدیر کل راه و ترابری کهگیلویه وبویراحمد گفت: دو هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری سه پروژه مهم این اداره نیاز است.

مهندس ظهراب محمدیان،  بیان داشت: این سه پروژه مهم شامل جاده‌های یاسوج شیراز ، یاسوج بابامیدان و پاتاوه دهدشت است.

وی بیان کرد: از سال ۸۱تاکنون ۱۵۰میلیاردریال برای این سه‌پروژه هزینه شده است و مبلغ ۲۰میلیارد ریال نیز از سوی مقام معظم رهبری برای تکمیل واتمام این سه پروژه اختصاص داده شد.

وی، محورهای یاسوج مارگون، یاسوج دهدشت، دهدشت قلعه‌رییسی،یاسوج به شیراز ،یاسوج بابامیدان، یاسوج سی سخت و گچساران خیرآباد را از جمله نقاط حادثه خیز این استان اعلام کرد.

محمدیان عنوان کرد: از سال ۸۱تاکنون ۴۴میلیارد و ۱۳۵میلیون ریال برای اصلاح و رفع نقاط حادثه خیز این استان هزینه شده است.

طول راه‌های‌استان کهگیلویه‌وبویراحمد پنج هزار و ۵۰۰  کیلومتر اعلام شد.

لینک

   وزیر راه و ترابری از استاندار همدان قدردانی کرد   

وزیر راه و ترابری در هفته جاری طی نامه‌ای به استاندار همدان به لحاظ اقدامات موثر و مفید در کاهش جانباختگان سوانح رانندگی در محورهای این استان قدردانی کرد.

"محمد رحمتی" در این نامه به دکتر "بهروز مرادی" نوشته است که تعامل سازنده دستگاه‌های موثر در ایمنی حمل و نقل و زحمت مستمر در حوزه ایمنی راه‌ها در سال ۸۶به ثمر نشست و سال موفقیت آمیزی در ارتقا ایمنی و کاهش تعداد جان باختگان تصادف‌های رانندگی به ثبت رسید.

در این نامه آمده است: بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور شمار قربانیان حوادث رانندگی کشور در سال ۸۶در مقایسه با سال ماقبل ۲۱/۲ درصد کمتر شده که این شاخص در همدان ۲۵/۶درصد کاهش داشته است.

مهندس رحمتی تصریح کرده است : بدون تردید دستیابی به این موفقیت جز در سایه لطف و عنایت الهی و با همدلی و همکاری و مجاهدت همه جانبه کلیه دستگاه‌های مسوول در امر ایمنی حمل و نقل امکان پذیر نبوده و نخواهد بود.

لینک

   ۲۱۰میلیارد ریال برای تکمیل و بهسازی راههای استان فارس اختصاص یافت   

با تصویب دولت، اعتباری معادل ۲۱۰میلیارد ریال برای تسریع در تکمیل پروژه‌های راه‌سازی و توسعه راههای مواصلاتی، خرید ماشین آلات راهسازی و بهسازی محورهای ارتباطی این استان اختصاص یافت.

هیات وزیران در جلسه‌ای که همزمان با سفر مقام معظم رهبری در مرکز استان فارس تشکیل شد، وزارت راه و ترابری را موظف کرد با هماهنگی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و همکاری استانداری نسبت به اختصاص ۶۵ میلیارد ریال برای تکمیل فاز یک محور شیراز خرامه در سال ، ۸۷تکمیل محور ابوالحیات قائمیه در سال‌های ۱۳۸۷و ،۱۳۸۸تکمیل محور دهکویه گلکویه طی سال‌های ۱۳۸۷و ۱۳۸۸و خرید ماشین آلات راهسازی در سال ۱۳۸۷ اقدام کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس این مصوبه ، وزارت راه و ترابری موظف شده است ضمن اختصاص مبلغ پانزده میلیارد ریال جهت احداث پنح پایانه مسافربری فیروز آباد ، لامرد ، داراب ، سپیدان و مرودشت در سطح استان طی سالهای ۱۳۸۷و ، ۱۳۸۸اختصاص مبلغ چهل میلیارد ریال از منابع وزارت راه وترابری جهت احداث چهار تقاطع غیر همسطح در خارج از شیراز و اختصاص مبلغ ده میلیارد ریال جهت تکمیل و بهسازی مسیر نی ریز استهبان در سال ۱۳۸۷اقدام کند.

دولت در این مصوبه همچنین وزارت راه را موظف کرد نسبت به تکمیل و بهره برداری راه آهن شیراز اصفهان تا پایان سال مالی ۱۳۸۷و مطالعات راه آهن شیراز لار از اعتبارات ملی در سال ۱۳۸۷به عنوان یکی از گزینه‌های اتصال راه آهن فارس به هرمزگان اقدام نماید.

بر این اساس، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز موظف است همکاری لازم را در خصوص تخصیص اعتبارات ارزی مورد نیاز جهت تسریع در اجرای پروژه به عمل آورد.

این مصوبه یکم خرداد ماه از سوی معاون اول رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است.

لینک

   هفت میلیارد ریال صرف یک پروژه پل‌سازی در مرودشت فارس شد   

مدیر کل راه و ترابری استان فارس گفت: هفت میلیارد ریال برای احداث پل دوم شهرستان مرودشت موسوم به‌پل خان هزینه شده و برای اتمام کامل و بهره برداری از آن، ۱۰میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

مهندس نوروزی افزود: این پل که تا کنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، دارای دو دهانه ۳۸متری، تیر فلزی، دال بتنی و دو طرف پیاده رو است و عرض آن ۱۱متر و طول راههای طرفین آن حدود ۱/۵متر و حجم عملیات خاکی آن حدود ۷۰هزار متر مکعب است.

وی اضافه‌کرد: قدمت پل فعلی ۳۰سال است که درسال‌های گذشته مرمت و بازسازی شده‌است ولی با تکمیل این پل جدید، در کیلومتر ۳۶محورشیراز - مرودشت مسیر رفت و برگشت وسایل نقلیه از یکدیگر جدا می‌شود.

مهندس نوروزی بیان داشت: به دلیل حجم بالای ترافیک در محور شیراز - مرودشت و کم عرض بودن پل خان که تنها مسیر ارتباطی این محور است، احداث پل دوم در این منطقه با هدف پاسخگویی به تردد ایمن صورت گرفته است.

شهرستان مرودشت در ۴۵کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

لینک

   جشنواره فیلم‌های جاده‌ای راهبران گشایش یافت   

نخستین جشنواره فیلم‌های جاده‌ای با عنوان رهبران سه شنبه با حضور جمعی از مدیران حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، هنرمندان و اصحاب رسانه در مرکز آفرینش‌های هنری کانون در تهران گشایش یافت .

این جشنواره دو روزه آموزشی - فرهنگی به منظور ارتقای فرهنگ حمل و نقل و ایمنی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور طراحی و برپا شده است .

جشنواره فیلم راهبران در قالب دو بخش اصلی «مسابقه» و «کارگاه آموزشی» بررپا شده و در آن بیش از ۱۴۰فیلم و فیلمنامه حضور دارد.

این آثار دربخش‌های مختلف داستانی، مستند، انیمیشن، تیزر، نماهنگ و آثار مکتوب با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

در بخش کارگاهی این جشنواره علاوه بر آموزش ایمنی جاده‌ای ، فیلمسازی در فرمت جاده‌ای و میزگردهای تخصصی با حضور منتقدان ونویسندگان سینمایی گنجانده شده است .

در نخستین روز این جشنواره فیلم‌های کوتاه چون آب و آبی ، کمربند ایمنی ، راه و ستاره ، سرعت مطمئنه ، رهسپران، سرعت، مهاربار ، مورچه ها، هرروز کنار جاده ، حمل ونقل مواد خطرناک ، انسان به جای بار به نمایش در می‌آید.

قانون کودکانه ، تابلو، در مسیر مدرسه ، دسته گلی برای پدر و چند خبر درراه ، عناوین دیگر آثار بخش نمایشی روز نخست جشنواره فیلم راهبران را تشکیل می‌دهد.

برگزیدگان جشنواره فیلم راهبران چهارشنبه معرفی می‌شوند.

لینک

   دولت به پنج وزارتخانه مجوز واردات سیمان داد   

دولت با هدف تخصیص بیشتر سیمان تولید داخل به تقاضاهای مردمی و بخش خصوصی به وزارتخانه‌های نیرو ، راه و ترابری ، نفت ، آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی اجازه داد ، سیمان مورد نیاز خود را از طریق واردات تامین کنند.

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت نیرو و به استناد اصل 138 قانون اساسی به وزارتخانه‌های نیرو ، راه و ترابری ، نفت ، آموزش و پرورش و مسکن و شهرسازی اجازه داد برای تامین سیمان مورد نیاز طرحهای در دست اجرای خود درخصوص واردات آن به صورت متمرکز اقدام کند.

بر اساس این مصوبه ، وزارتخانه‌های یاد شده می‌توانند معادل 3 درصد از سر جمع اعتبارات طرحهای عمرانی مربوط را به عنوان تنخواه به این موضوع اختصاص دهند و در نهایت از محل صورت کارکرد پیمانکاران بازپرداخت کنند.

بر این اساس ، ما به التفاوت نرخ سیمان وارداتی و هزینه‌های متعلق با قیمتهای داخلی پس از تایید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور قابل پرداخت است.

 

لینک

   وزیر راه و ترابری:مطالعه ساخت 13 هزار کیلومتر خط آهن جدید   

 

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه سالانه 1200 کیلومتر راه جدید در کشور ساخته می شود گفت: 13 هزار کیلومتر خط آهن جدید در کشور نیز در دست مطالعه است.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس  محمد رحمتی در همایش "چابهار، ترانزیت و توسعه محور شرق " که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در بخش دریایی دارای بیش از 2700 کیلومتر ساحل و سه بندر بزرگ در شمال و 5 شهر بزرگ در جنوب کشور است.

وی با بیان اینکه بیش از 110 میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر ایران فراهم شده است گفت : امیدواریم تا 3 سال آینده این ظرفیت به 150 میلیون تن افزایش یابد.

مهندس رحمتی افزود..بزرگترین پایانه کانتینری در بندر شهید رجایی هم اکنون با بیش از 3 و نیم میلیون TEU در حال فعالیت است و امیدواریم تا دو سال آینده به 6 میلیون TEU ظرفیت افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه ناوگان کشتیرانی ایران بزرگترین ناوگان در منطقه است، افزود: با وجود این امکانات، سازمان بنادر و کشتیرانی برای کشورهای محصور منطقه و کالاهایی که از قلمرو جمهوری اسلامی ایران ترانزیت می کنند تسهیلات و تخفیفات قابل ملاحظه ای فراهم کرده است.

وی گفت: در بخش ریلی طول خطوط اصلی کشور بیش از 8500 کیلومتر است و 3000 کیلومتر نیز در دست احداث است.

رحمتی افزود: امیدواریم تا پایان امسال یا اوایل سال آینده دو خط ریل زاهدان- بم که خطوط راه آهن ایران را به پاکستان و خط ریلی اصفهان- شیراز که مرکز فارس را به شبکه سراسری کشور متصل می کند، افتتاح شود.

وی با اشاره به طرح های راه آهن در سال های گذشته گفت: بافق-مشهد (بیش از 800 کیلومتر)، مشهد-سرخس (165 کیلومتر) و کرمان-بم از مهمترین این خطوط هستند که نقش بسیار زیادی در توسعه محور شرق دارند.

مهندس رحمتی افزود: بیش از 180 هزار کیلومتر شبکه راه های کشور الآن در دست بهره برداری است که بیش از 25 هزار کیلومتر شریان های اصلی ترانزیت است.

وی گفت: هر سال حدود 1200 کیلومتر راه جدید در کشور ساخته شده است به خصوص در برنامه چهارم که این میزان به طور متوسط در سه سال گذشته 1250 کیلومتر بوده است.

مهندس رحمتی افزود: امیدواریم در دو سال آینده میزان ساخت راه و بزرگراه را افزایش دهیم.

وی در خصوص حمل و نقل هوایی با اشاره به اینکه بیش از 60 فرودگاه تجاری در کشور فعالند، گفت: 8 فرودگاه نیز به صورت بین المللی فعال هستند.

وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه از فرودگاه چابهار استفاده دوگانه تجاری، نظامی می شود، افزود: طرح احداث فرودگاه تجاری چابهار در دست بررسی است تا در سال های آتی احداث شود.

وی گفت: الآن ظرفیت بندر چابهار بیش از 2 میلیون تن است و پهلوگیری کشتی های بزرگ تا 100 هزار تن نیز در دستور کار است.

مهندس رحمتی افزود: قرارداد طرح توسعه بندر چابهار امضا شده است اما از لحاظ مالی در وضع خوبی نیست.

وی گفت: با اجرای این طرح که امیدواریم رئیس جمهور عنایت ویژه ای به ان داشته باشد ظرفیت این بندر به 6 میلیون تن افزایش می یابد.

وزیر راه و ترابری اضافه کرد: این طرح شامل توسعه موج شکن، حوضچه های بندر، دو پست اسکله و ساخت پایانه چند منظوره است.

مهندس رحمتی افزود: بندر چابهار با راه جدیدی که تا پایان سال بجز یک قطعه 14 کیلومتری آن که باقی خواهد ماند به زاهدان و مرکز کشور وصل می شود و راه مطمئن تری پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه راه چابهار- زاهدان در دست بهسازی است، افزود: طرح دو بانده کردن زاهدان به زابل نیز در دست اقدام است.

رحمتی افزود: برای راه مهم دیگری که بندرعباس و بندر چابهار را از طریق بندر جاسک به هم متصل خواهد کرد، امسال بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه طرح های توسعه چابهار به کندی اجرا می شود، اظهار امیدواری کرد: با توسعه محور شرق هم جمعیت بیشتری را در شرق کشورمان سکونت دهیم و هم از لحاظ ترانزیت این محور را بیشتر تقویت کنیم

لینک

   انتصابات جدید در اداره کل راه و ترابری کرمانشاه   

مدیر کل راه و ترابری کرمانشاه سرپرستان اداره راه و ترابری روانسر، اداره ایمنی و حریم راهها امور حقوقی و واحد ارزیابی و معاون اداره کل نگهداری راه و ابنیه اداره کل راه و ترابری کرمانشاه را تعیین کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه، عطاءا... قادری طی احکام جداگانه ای آقایان رحمت جلیلیان را به سمت اداره ایمنی و حریم راهها، محمد صیادپور را به سمت سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان روانسر، مهرداد ملکی را به سمت معاون اداره نگهداری راه و ابنیه فنی و جهانگیر الماسی را به سمت سرپرست امور حقوقی، واحد ارزیابی و تعیین خسارات اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه منصوب کرد.

 

لینک

   نشست کارگروه علمی حمل و نقل و راه و ترابری سیستان و بلوچستان برگزار شد   

کارگروه علمی حمل و نقل و راه و ترابری سیستان و بلوچستان با حضور مشاور جوانان دفتر ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان، مهندس اربابی، مشاور جوانان دفتر ریاست جمهوری و مشاور استاندار در بخش جوانان در جریان نشست کارگروه حمل و نقل و راه و ترابری سیستان و بلوچستان با مدیر کل راه و ترابری این استان دیدار کردند.

مهندس شهنوازی، مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان در این جلسه بر به کارگیری نیروهای جوان در مصادر اجرایی و تصمیم گیری تأکید کرد.

لینک

   برپایی برنامه های ورزشی در اداره کل راه و ترابری ایلام   

 

اداره کل راه و ترابری ایلام برنامه های متنوع ورزشی برای کارکنان برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، کارکنان این اداره کل با هماهنگی های انجام شده پس از ساعات اداری در مکان های ورزشی می توانند در رشته های والیبال، فوتبال، کوهنوردی، شنا و آمادگی جسمانی ورزش کنند.

براین اساس هفته گذشته مدیران و کارکنان این اداره کل صعود دو روزه ای به ارتفاعات شهر ایلام انجام دادند.

 

 

لینک

   دیدار مسئولان راه و ترابری ایلام با خانواده شهدای این اداره کل   

همزمان با ایام فاطمیه مدیر کل و جمعی از مسئولان اداره کل راه و ترابری استان ایلام با خانواده معظم شهدای این اداره کل دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام، در این دیدار که همزمان با ایام فاطمیه صورت گرفت، مسئولان این اداره کل با حضور در منازل خانواده شهدا، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

در جریان این دیدارها همچنین طرح یادبود و هدایایی از سوی اداره کل راه و ترابری به خانواده شهدا اهدا شد.

 

لینک

   در سال 1386:میزان مصدومان تصادفات رانندگی 11 درصد کاهش یافت   

تعداد مصدومین تصادفات رانندگی در سال 86 در مقایسه با سال قبل از آن بیش از 11 درصد کاهش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری بر اساس آمار ارایه شده توسط سازمان پزشکی قانونی در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها، در سال 1386، 245 هزار و 481 نفر در تصادفات رانندگی مصدوم شده اند که این آمار در مقایسه با سال 1385، با کاهش 32/11 درصدی مواجه بوده است.

تعداد مصدومان مرد ناشی از تصادفات طی این مدت 58/12 درصد و تعداد مصدومین زن 08/7 درصد کاهش داشته است.

 

لینک

   در سال 1386 رخ داد:کاهش 22/21 درصدی تلفات رانندگی در تصادفات برون شهری   

میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری در سال 1386 نسبت به مدت مشابه سال قبل 22/21 درصد کاهش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری بنابر گزارشی که در بیست و هشتمین کمیسیون ایمنی راه ها ارائه شد، میزان تلفات رانندگی برون شهری در سال 1385، هفده هزار و 466 نفر بوده که این رقم در سال 1386 به سیزده هزار و 760 نفر کاهش یافته است.

بیشترین میزان کاهش تلفات رانندگی در دی و بهمن ماه به ترتیب با 54/32 درصد  و 75/35 درصد مشاهده شده است و بیشترین میزان تلفات رانندگی نیز مربوط به اردیبهشت ماه بوده است.

همچنین طی این مدت میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در راههای روستایی افزایش یافته است.

بر این اساس میزان تلفات رانندگی در راه های روستایی با افزایش در سال 1386 به رقم یک هزار و 967 نفر رسیده است.

بیشترین میزان تلفات رانندگی در راه های روستایی مربوط به بهمن ماه و کمترین میزان در ماه های فروردین و مردادماه بوده است.

لینک

   یازدهمین نشست شورای حمل و نقل استان اصفهان برگزار شد   

یازدهمین جلسة شورای حمل و نقل استان اصفهان به ریاست مهندس عبدالهاشم حسن نیا، مدیر کل راه و ترابری و رئیس شورای حمل و نقل استان اصفهان و با حضور مدیران کل زیر مجموعه وزارت راه و ترابری در محل اداره کل هواشناسی استان اصفهان تشکیل شد و هر یک از اعضا به بحث و تبادل نظر در حوزة کاری خود پرداختند.

مهندس عبدالهاشم حسن نیا رئیس شورای حمل و نقل و مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان در این جلسه، ضمن بیان اینکه با توجه به سهم 6،5 درصدی جمعیت و مساحت، میزان آزادراهها و بزرگراهها در استان سهم خوبی دارد ادامه داد: با اشاره به ترافیک  یک میلیون و دویست هزار وسیلة نقلیه در شبانه روز در راه های استان در سال گذشته به میزان یک میلیون و 400 هزار تن آسفالت اجرا شده است وی اظهار امیدواری نمود با اعتبار عمرانی سال جاری بتوانیم سطح خدمت را در همان حد ارائه نموده و نیز بخشی از حمل و نقل جاده ای را به راه آهن منتقل کنیم. وی با اشاره به توافقنامة تنظیم شده مبنی بر تأمین اعتبار یک میلیارد تومان جهت احداث خط دوم راه آهن سیستان ـ زرین شهر و یک میلیارد تومان جهت توسعة فرودگاه شهید بهشتی درخواست نمود که مقدمات اجرای این دو پروژه از پروژه های سفر ریاست جمهوری با توجه به فرصت موجود به موقع انجام شود.

مهندس راستگو مدیر کل هواشناسی استان نیز گفت هواشناسی جاده ای بحثی نو و از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند کمک زیادی به ایمنی جاده در پدیده های مختلف داشته باشد. وی با اشاره به یخبندان نسبتاً طولانی سال گذشته، پهنه بندی احتمال وقوع و ارزیابی ریسک کمی 5 عامل مؤثر دمای حداقل، باران، برف، باد و قابلیت دید را با توجه به زمان مورد نظر در سال بر تصادفات و مخاطرات آب و هوائی و خسارات وارده در زمینه های مختلف از جمله حمل و نقل جاده ای و تحلیل تصادفات بر این مبنا را مورد بررسی قرار داده، اضافه نمود: ایستگاه های هواشناسی جاده ای در ایران 5 ایستگاه می باشد. در این ایستگاه ها دو دسته سنجنده های جوی و جاده ای به کار گرفته شده و نیز امکان استفاده از سنجنده های متحرک با نصب در کف اتومبیل های ویژه میسر خواهد بود. در سنجنده های جوی دما، فشار هوا، اطلاعات بارش، باد، انرژی خورشیدی و میزان دید بررسی شده و در سنجنده های جاده ای دمای سطح جاده، خشکی یا تری و میزان رطوبت جاده، ایجاد لایة برف، نقطة انجماد، دمای زیر سطح جاده در عمق نیم متری آسفالت و رطوبت خاک در طول شبانه روز سنجیده می شود.

مهندس تاکی مدیر کل راه آهن نیز در این نشست با اشاره به سرویس دهی ویژه توسط راه آهن در کشور و در استان در ایام بسیار سرد زمستان گذشته و نیز اولویت سرویس مسافری در ایام نوروز، اظهار امیدواری نمود که علیرغم مشکلات تأمین قطعات کشش، پاسخگوئی به صنایع بزرگ امکان پذیر گردد. وی همچنین افزایش 20 درصدی حمل بار و در بخش مسافری، برقراری سرویس دوم مشهد و تغییر مسیر آن، همه روزه نمودن سرویس بندرعباس و تغییر ساعت رفت و برگشت قطار ترن ست تهران و نیز کاهش 30 درصدی تصادفات در ادامه کاهش چشمگیر سال 86 از جمله برنامه های پیش بینی شده این اداره کل دانست.

لینک

   بازدید معاون اول رئیس جمهور از پروژه های راهسازی اردبیل   

همزمان با سالروز آزادی خرمشهر, پرویز داودی معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی از پروژه چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در جریان این بازدید مدیر کل اداره کل راه و ترابری استان هدف از اجرای طرح احداث پروژه بزرگ چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا را حذف نقاط و مقاطع پر حادثه ـ کاهش زمان سفر و کاهش استهلاک وسایط نقلیه و اشتغال زایی در منطقه را عنوان کرد.

وی افزود: این پروژه به طول 28 کیلومتر توسط شرکت پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا ( موسسه عمرانی نینوا ) از تاریخ 13/6/85 آغاز و تاکنون 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال حاضر با تأمین اعتبار 81134 میلیون ریال در حال احداث  است.

 

لینک

   در سال 1386 رخ داد:کاهش 22/21 درصدی تلفات رانندگی در تصادفات برون شهری   

 

میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی برون شهری در سال 1386 نسبت به مدت مشابه سال قبل 22/21 درصد کاهش داشته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری بنابر گزارشی که در بیست و هشتمین کمیسیون ایمنی راهها ارائه شد، میزان تلفات رانندگی برون شهری در سال 1385، هفده هزار و 466 نفر بوده که این رقم در سال 1386 به سیزده هزار و 760 نفر کاهش یافته است.

بیشترین میزان کاهش تلفات رانندگی در دی و بهمن ماه به ترتیب با 54/32% و 75/35% مشاهده شده است و بیشترین میزان تلفات رانندگی نیز مربوط به اردیبهشت ماه بوده است.

همچنین طی این مدت میزان تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در راههای روستایی افزایش یافته است.

بر این اساس میزان تلفات رانندگی در راه های روستایی با افزایش 46 درصدی در سال 1386 به رقم یک هزار و 967 نفر رسیده است.

بیشترین میزان تلفات رانندگی در راه های روستایی مربوط به بهمن ماه و کمترین میزان در ماه های فروردین و مردادماه بوده است.

لینک

   پیشرفت 35 درصدی عملیات احداث راههای دسترسی به جاذبه های گردشگری رامسر   

 

رئیس راه و ترابری مازندران اعلام کرد: عملیات احداث راه دسترسی به جاذبه های گردشگری رامسر 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، لطف الله عباسی، با اشاره به جاذبه های گردشگری شهرستان رامسر، افزود: یک میلیون و 299 هزار ریال برای ایجاد راه دسترسی به دریاچه قو، قلعه مارکوه، پارک جنگلی صفارود اختصاص یافته است و عملیات احداث این راهها تاکنون 35 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: عملیات احداث پل تیر دال با دهانه 14 متر روستای لج اشکور نیز تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و تاکنون یک میلیون و 659 هزار ریال اعتبار برای ساخت آن اختصاص یافته است.

لینک

   افتتاح سکوی هواشناسی دریایی و کشتی تحقیقاتی در استان گیلان   

اسکله هواشناسی دریایی و کشتی تحقیقاتی استان گیلان با حضور دکتر نوریان معاون وزیر راه و ترابری و ریاست سازمان هواشناسی کشور در بندر انزلی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور اسکله دریایی در طول مسیر 60 متری در بندر انزلی احداث و نصب شد، با هزینه ای بالغ بر 600 و 50 میلیون ریال جهت احداث و تجهیز و 250 میلیون ریال هزینه تجهیزات فنی و ادوات خریداری شده و آماده نصب، با استفاده از امکانات این سکو تمامی اطلاعات و فاکتورهای دریایی و جوی حوزه دریای خزر به طور مداوم در اختیار سازمانها و مراکز مختلف قرار می گیرد. فعالیت خود را آغاز نموده است.

کشتی تحقیقاتی به طول 18 متر و عرض 5 متر و قدرت ماندگاری 15 روز در آب بدون مراجعه به ساحل، در آبهای بندر انزلی با هزینه ای بالغ بر 1200 میلیون ریال جهت خرید کشتی و 200 میلیون ریال هزینه تجهیزات فنی و در زمینه تحقیقات هواشناسی در استان گیلان فعالیت خود را آغاز نموده است.

لینک

   آغاز عملیات پروازی حج عمره برای اولین بار در فرودگاه بیرجند   

 

 

مدیر فرودگاه استان خراسان رضوی اعلام کرد: برای اولین بار در تاریخ تأسیس فرودگاه بیرجند عملیات پروازی حج عمره از 17 اردیبهشت امسال آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ،  شهرام محمدی اطاقسرا اظهار داشت: پروازهای عمره فرودگاه بیرجند را شرکت هواپیمایی ایران ایر، هر هفته روزهای سه شنبه توسط هواپیمای 320A با ظرفیت جابجایی 140 مسافر انجام می دهد.

به گفته مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور پرواز رفت زائران حج عمره استان خراسان جنوبی از بیرجند به مقصد مدینه منوره و پرواز برگشت از جده به بیرجند انجام می شود.

اولین گروه زائران عمره سی و یکم اردیبهشت ماه امسال وارد فرودگاه بیرجند شدند.

لازم به ذکر است علاوه بر پروازهای حج عمره که سه شنبه ها از فرودگاه بیرجند انجام می شود، روزهای شنبه، یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته مسیر رفت و برگشت تهران ـ بیرجند و روزهای شنبه و چهارشنبه هر هفته مسیر بیرجند ـ مشهد از فرودگاه بیرجند انجام می شود.

لینک

   امسال 7 تقاطع حادثه خیز در راه های استان خوزستان رفع می شود   

 مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان اعلام کرد: امسال 7 تقاطع حادثه خیز در راه های استان خوزستان رفع می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان مهندس خیرالله خادمی با اعلام این خبر تقاطع دهلران در محور اهواز ـ اندیمشک، تقاطع بیدروبه در محور اندیمشک ـ خرم آباد، تقاطع صنایع فولاد در محور اهواز ـ بندر امام، تقاطع آزادراه خلیج فارس در محور بندر امام ـ ماهشهر، تقاطع جاده با راه آهن واقع در محور اهواز ـ بندر امام، تقاطع جاده با راه آهن واقع در محور اهواز ـ ملاثانی، و تقاطع چهارراه آوج در محور دزفول ـ شوش را تقاطع هایی دانست که با هزینه 230 میلیارد ریال از منابع ملی و استانی امسال رفع حادثه خیزی در آن ها صورت می گیرد.

مدیر کل راه و ترابری پیشرفت فیزیکی این تعداد تقاطع را تاکنون بین 10 تا 70 درصد اعلام کرد و افزود: رفع حادثه خیزی در این نقاط بیشتر با احداث رمپ و لوپ انجام می شود.

خیرالله خادمی در ادامه به کاهش میزان تصادفات درا ین تقاطع ها اشاره کرد و افزود: در صورت تأمین اعتبار با اتمام این تعداد تقاطع حادثه خیز میزان تصادفات در این محورها تا 90 درصد کاهش می یابد.

لینک

   افتتاح مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان گیلان   

 مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان گیلان در تاریخ 2/3/87 با حضور استاندار گیلان و دکتر نوریان معاون وزیر راه و ترابری و ریاست سازمان هواشناسی کشور به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواشناسی کشور این مرکز در زمینی به مساحت300 مترمربع و با زیربنای 1000 متر مربع در بلوار معلم ـ 16 متری معلم ـ جنب استانداری با هزینه ای بالغ بر شش میلیارد و سی و هشت میلیون ریال جهت احداث و 203 میلیون ریال هزینه تجهیزات فنی و اداری بابت کاربری در زمینه تحقیقات هواشناسی در استان گیلان فعالیت خود را آغاز نموده است.

اداره کل هواشناسی استان گیلان دارای 12 ایستگاه سینوپتیک و یک ایستگاه جو بالا و یک ایستگاه رادار کیاشهر در دست احداث، یک ایستگاه هواشناسی دریایی، یک ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی، 55 ایستگاه باران سنجی، 6 ایستگاه اقلیم شناسی و 3 ایستگاه خودکار (دیتالاگر) در جهت جمع آوری داده های هواشناسی می باشد که این اطلاعات جهت پیش بینی های کوتاه مدت و بلندمدت در سطح استانی و کشوری به کار برده می شود که آنالیز و تحلیل داده ها جهت تحقیقات کشاورزی و دریایی در دو کار گروه در مرکز تحقیقات هواشناسی کاربردی استان جمع آوری می گردد.

لینک

   تقدیر از اداره کل راه و ترابری استان ایلام   

  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان ایلام اعضای کارگروه ساماندهی گلزار شهدای استان ایلام به ریاست معاون عمرانی استاندار در اولین جلسه خود که در 1387سال در سال بر گزارش شد از خدمات و همکاری اداره کل راه و ترابری استان با این کارگروه تقدیر و تشکر کردند.

لینک

   اجرای 200 طرح بخش حمل و نقل در کردستان در سال 87   

 

 مدیر کل راه و ترابری استان کردستان گفت: 200 طرح مربوط به بخش حمل و نقل با توجه به اعتبار در نظر گرفته شده در سطح استان تعریف شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان محمد صادق وجدی اضافه کرد: امسال برای اجرای این تعداد طرح یک هزار و دویست میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی و استانی در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: امسال اعتبارات ملی اداره کل راه و ترابری کردستان 40 درصد و در بخش استانی نیز حدود 10 درصد افزایش اعتبار داشته است.

مهندس وجدی با اشاره به اعتبارات راه های روستایی گفت: 230 میلیارد ریال اعتبار برای این مورد اختصاص یافته است.وی توسعه راه های روستایی را یکی از اولویت های اداره کل کردستان برشمرد و گفت: سال گذشته 400 کیلومتر راه روستایی در استان کردستان احداث گردیده و امسال نیز در صورت تخصیص به موقع اعتبارات در نظر گرفته شده 400 کیلومتر دیگر خواهیم ساخت. به گفته مهندس وجدی در سال گذشته همچنین 100 کیلومتر روکش و نگهداری راه روستایی انجام شده است.

وی اظهار داشت: این اداره کل در شرایط مطلوب در صورت تخصیص اعتبار لازم هر سال 400 راه روستایی را بهسازی و یا می سازد و برای ساخت و بهسازی راه های روستایی دارای مشخصات به 10 سال کار مستمر نیاز دارد.

لینک

   اجلاس مشترک همکاری های بندری ـ دریایی ایران و آفریقای جنوبی برگزار شد   

 

اجلاس مشترک همکاری های بندری و دریایی ایران و آفریقای جنوبی از روز دوشنبه 6/3/87 به مدت سه روز و با هدف ارتقای سطح همکاری های بین دو کشور در زمینه کشتیرانی تجاری و افزایش همکاری های فنی و مهندسی در خصوص ساخت کشتی، بندر و سازه های دریایی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی مهندس علیرضا ساطعی عضو هیأت عامل و معاون امور بندری این سازمان با اعلام این خبر افزود: در دومین نشست مشترک تخصصی همکاری های بندری و دریایی ایران و آفریقای جنوبی، پیش نویس یادداشت تفاهم کنترل و بازرسی، تجسس و نجات و شناسایی گواهینامه های دریانوردی به منظور افزایش همکاری های دو جانبه، افزایش سطح ایمنی و امنیت در بنادر آفریقای جنوبی، با حضور نمایندگان ارشد ارگان های دریایی و بندری دو کشور مورد بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم قرار می گیرد.

براساس این گزارش در اولین یادداشت تفاهم کمیته مشترک تخصصی همکاری های بندری و دریایی دو کشور، مبادله کارشناسان فنی در زمینه دریانوردان و مهارت های فنی، ظرفیت سازی در صنعت دریایی، ترانزیت محمولات آفریقای جنوبی به کشورهای آسیای میانه از طریق ایران مورد تأکید طرفین قرار گرفته است.

لینک

   بازدید معاون اول ریاست جمهوری اسلامی از پروژه چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا   

 

در سومین روز خرداد ماه سال 1387 هجری شمسی روز جمعه مصادف با سالروز آزادی خرمشهر پرویز داودی معاون اول ریاست  جمهوری اسلامی بعد از مراسم افتتاحیه استادیوم 20 هزار نفری ورزشگاه علی دایی از پروژه چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا بازدید نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در این بازدید استاندار  اردبیل، مهندس نیکزاد، نمایندگان  استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان، معاون اول  ریاست جمهوری و هیأت همراه ایشان را همراهی می کردند.

مهندس میرجعفریان مدیر کل اداره کل راه و ترابری استان هدف از اجرای طرح احداث پروژه بزرگ چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا حذف نقاط و مقاطع پرحادثه ـ کاهش زمان سفر و کاهش استهلاک وسایط نقلیه و اشتغال زایی در منطقه را عنوان کردند.

لازم به ذکر است این پروژه به طول 28 کیلومتر توسط شرکت پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا (موسسه عمرانی نینوا) از تاریخ 13/6/85 آغاز و حالیه از 67 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار می باشد. در حال حاضر با تأمین اعتبار 81124 میلیون ریال هزینه مشغول به احداث و تکمیل می باشند. امید است که پروژه فوق در سایه تلاش و کوشش شبانه روزی مهندسین مجرب و مسئولان اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در هفته دولت به افتتاح و بهره برداری رسد.

لینک

   فرماندار ارسنجان از مدیر کل راه و ترابری فارس تقدیر و تشکر کرد   

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس محمد جواد عسکری فرماندار ارسنجان با ارسال لوحی به پاس مساعدت های بی دریغ مدیر کل راه و ترابری فارس در پیوستن این شهرستان به شبکه جامعه ایمن جهانی از وی تقدیر و تشکر نمود.در این تقدیر نامه آمده است: خداوند متعال را شاکریم که توفیق پیوستن شهرستان ارسنجان را به شبکه جامعه ایمنی جهانی را عنایت فرمود. کسب این موفقیت و افتخار رهین عنایت الهی، همکاری مردم، تلاش و جدیت مسئولین استانی و شهرستانی بود. بی شک، همکاری و مساعدت جنابعالی در تحقق این موفقیت و افتخار بسیار مؤثر و تحسین برانگیز است، این لوح تقدیر به موجب حدیث من لم یشکرالمخلوق لم یشکرالخالق و به پاس مساعدت های بی دریغ جنابعالی حضورتان تقدیر می گردد.

لینک

   پل بزرگ جدید خان به زودی به بهره برداری می رسد   

 به دلیل حجم بالای ترافیک در محور شیراز ـ مرودشت و کم عرض بودن پل خان به عنوان تنها مسیر ارتباطی، احداث پل دوم در این منطقه جهت پاسخگویی به تردد ایمن در دستور کار اداره کل راه و ترابری فارس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل راه و ترابری استان فارس مهندس نوروزی مدیر کل راه و ترابری فارس با اشاره به مطالب فوق اضافه کرد: پل جدید که از 65 درصد پیشرت فیزیکی برخوردار می باشد دارای دو دهانه 38 متری، تیر فلزی، دال بتنی و 2 طرف پیاده رو است وی تصریح کرد: عرض این پل جدید 11 متر و طول راه های طرفین پل حدود 5/1 کیلومتر است و حجم عملیات خاکی آن حدود هفتاد هزار مترمکعب می باشد.

مدیر کل راه و ترابری فارس با تأکید بر این نکته که تاکنون 7 میلیارد ریال بابت اجرای این پروژه هزینه گردیده گفت: اجرای پروژه تا تکمیل 10 میلیارد ریال هزینه خواهد داشت.

مهندس نوروزی در همین زمینه اعلام کرد که با تکمیل این پروژه و احداث پل جدید در کیلومتر 36 محور شیراز ـ مرودشت، مسیر رفت و برگشت وسائط نقلیه از یکدیگر جدا می شود.

شایان ذکر است قدمت پل فعلی 30 سال است و در سال گذشته این پل مرمت و بازسازی شده است.

قابل ذکر است عملیات اجرا شده این پروژه تاکنون شامل حفاری و بتن ریزی شمع ها و سرشمع ها، کوله های طرفین، پایه وسط و سرستون ها، مونتاژ و نصب تیرهای فلزی، قالب بندی و آرماتوربندی دال و 70 درصد عملیات خاکریزی است و عملیات بتن ریزی دال نیز به زودی آغاز خواهد شد.

لینک

   صعود به قله تفتان و گرامیداشت فتح خرمشهر   

 به مناسبت سالروز فتح خرمشهر تیم کوهنوردی ایثارگران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور شامل 10 و 12 نفر از تیم کوهنوردی اداره کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان قله 4050 متری تفتان را فتح نمودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای کشور این صعود از بعدازظهر روز پنجشنبه ساعت 30/18 از محل اردوگاه دره گل (جم چین) آغاز و ساعت 30/21 به پناهگاه صبح در مرحله اول ختم شد که پس از استراحت شبانه و تجهیز مجدد کوهنوردان روز جمعه ساعت 4 صبح صعود مرحله نهایی را شروع کردند که در ساعت 7 صبح موفق به فتح قله تفتان شدند.

در این برنامه  ضمن گرامی داشت حماسه آفرینی رزمندگان همیشه قهرمان دفاع مقدس و بویژه پاسداشت شهدای وزارت راه و ترابری یاد و خاطرات شیرین سه خرداد سال 1361 روز آزادسازی خرمشهر قهرمان را زنده کردند.

لینک

   400 راننده برون شهری قم در کلاس های آموزشی شرکت کردند   

 400 راننده برون شهری استان قم در کلاس های آموزشی اخلاق حرفه ای و مهار بار شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم حسن رحمانی، مدیر این سازمان در استان قم اظهار داشت: این کلاس ها به مدت 5 روز (صبح و بعداز ظهر) در سالن آمفی تئاتر مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید، و روزانه 80 راننده در کلاس ههای مزبور شرکت نمودند.

وی تصریح کرد: تاکنون 5136 نفر ساعت در کلاس های آموزشی حمل مواد خطرناک و مهاربار و اخلاق حرفه ای که توسط سازمان برگزار گردید. شرکت نمودند.

ایشان با بیان اینکه حمل و نقل یکی از زیرساخت های مهم اقتصادی هر جامعه محسوب می شود تصور زندگی بدون وسایل حمل و نقل را دشوار دانست.

وی اضافه کرد: هر چند انواع خودروها و وسایل نقلیه، راحتی و آسایش را برای ما به ارمغان آورده اند اما این وسایل سودمند می توانند خطرآفرین باشند.

وی اشاره کرد: متأسفانه در کشور ما آمار حوادث رانندگی نسبت به متوسط جهانی بالاتر است و هر سال تعدادی از هموطنان بر اثر این حوادث جان می بازند و یا دچار انواع جراحات می شوند ایشان خاطرنشان کرد: تجربیات کشورهای دیگر در زمینه کاهش آمار حوادث رانندگی نقش مهم و تأثیرگذار آموزش رادر این زمینه تأیید می کند.

رحمانی در پایان گفت: امید است با ادامه کلاس های آموزشی شاهد کاهش تصادفات و تلفات جانی نیروهای انسانی در جاده های کشور باشیم.

لینک

   کوهنوردان اداره کل راه و ترابری کردستان به قله چهل چشمه صعود کردند   

 اعضای گروه کوهنوردی راهداران استان کردستان در اقدامی سمبلیک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر به قله چهل چشمه صعود کردند

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان اعضای این گروه با حمل پلاکاردهایی با مضامین مرتبط با ایام آزادسازی خرمشهر به قله چهل چشمه شهرستان دیواندره صعود و یاد آن ایام را گرامی داشتند.

لینک

   احداث پارک ترافیک در بستک   

 پارک ترافیک در شهرستان بستک هرمزگان احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان، کلنگ احداث پارک ترافیک بستک طی مراسمی با حضور معاون فرماندار و شهرداران شهرهای بستک و جناح و دیگر مسئولین این شهرستان به زیمن زده شد.

یوسف عابدینی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان در این مراسم بر آموزش مسایل ایمنی و ترافیک به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های تفسیر الگوی رفتاری کودکان و نوجوانان در مواجهه با خطرات ترافیکی، تأکید کرد.

گفتنی است پارک های ترافیک که براساس شبیه سازی یک محیط واقعی در مقیاس کوچک تر طراحی می گردد و یکی از مهمترین شیوه های آموزش های عمی برای مقابله با خطرات احتمالی محسوب می شوند.

لینک

   برگزاری نخستین جلسه کمیته راهبری سیستم مدیریت کیفیت   

 

 

اولین جلسه کمیته راهبری سیستم مدیریت کیفیت iso 9001:2000 در راه و ترابری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، به منظور پیاده سازی سیستم کیفیت، اولین جلسه کمیته راهبری سیستم مدیریت کیفیت iso 9001:2000  در راه و ترابری خراسان جنوبی تشکیل شد.

افزایش رضایت ارباب رجوع، ارتقاء و بهبود فرآیندهای سازمانی از جمله اهداف اجرایی این سیستم مدیریتی است.

گفتنی است این سیستم در 5 فاز فرهنگ سازی، آموزشی، طراحی و مستندسازی، اجرا و ممیزی داخلی و رفع انطباق های موجود و نهایتاً ممیزی نهایی که توسط شرکت گواهی دهنده خارجی انجام می شود، در طول 8 ماه اجرا خواهد شد.

لینک

   بازدید مدیرکل نگهداری راه وابنیه فنی وزارت راه وترابری از پروژه های خراسان جنوبی   

 

مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی وزارت راه و ترابری از پروژه های ترابری خراسان جنوبی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مهندس فیلی، مدیر کل نگهداری راه و ابنیه فنی وزارت راه و ترابری از پروژه های در دست اقدام این اداره کل بازدید کرد.

وی در جریان بازدید از پروژه های روکش آسفالت و نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی این استان برای تأمین اعتبار بخشی از پروژه ها قول مساعد داد.

لینک

   برگزاری دوره حسابداری مدیریتی ویژه مدیران اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی   

دوره حسابداری مدیریتی ویژه مدیران اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، 22 نفر از مدیران این اداره کل در دوره حسابداری مدیریتی شرکت کردند.

این دوره آموزشی با همکاری واحد آموزش اداره کل راه راه و ترابری و مدیریت آموزش و پژوهش استانداری خراسان جنوبی  طی دو روز برگزار شد.

لینک

   کارمند راه و ترابری خراسان جنوبی قهرمان مسابقات جانبازان و آزادگان کشور شد   

 

کارمند اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مقام نخست رشته چرخ تیز را در کشور کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی ادارة کل راه و ترابری خراسان جنوبی، محمد قمری در نخستین دورة مسابقات جانبازان و آزادگان که در کرمانشاه برگزار شد، در رشته چرخ تیز مقام نخست کشور را به دست آورد.

این مسابقات با حضور 13 تیم از استان های کشور و 140 ورزشکار در استان کرمانشاه برگزار شد.

گفتنی است محمد قمری، جانباز و آزاده جنگی است که 27 سال در ورزش باستانی سابقه فعالیت دارد و تاکنون دو مقام استانی کسب کرده است.

لینک

   برگزاری همایش بزرگداشت فتح خرمشهر در اداره کل راه و ترابری سمنان   

 

 

همایش بزرگداشت سالروز فتح خرمشهر در اداره کل راه و ترابری سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری سمنان کارکنان و مدیران راهداری سمنان و ادارات تابعه با شرکت در همایش بزرگداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی داشتند.

سرهنگ عالمی، جانشین فرماندهی تیپ 10 محرم در این همایش تأکید کرد: آزادسازی خرمشهر با هیچ معادله نظامی روز سازگار نبود و این حادثه عظیم جزء با ایثار، شهامت و غیرت رزمندگان میسر نبود.

وی افزود: پس از فتح خرمشهر، جهان علیه ایران بسیج و در جنگ از سلاح ها و امکانات غیرمتعارف استفاده کرد.

لینک

   160 صندلی پرواز به ناوگان هوایی کاسپین افزوده شد   

 

یکصد و شصت صندلی پرواز به ناوگان هوایی شرکت هواپیمایی کاسپین افزوده شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری, رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب گفت: این شرکت با وارد کردن یک فروند هواپیمای (ملکی ازنوع توپولف 154 M) ناوگان خود را از چهار فروند به پنج فروند ارتقاء داد.
وی گفت: مجموع صندلیهای این شرکت در حال حاضر به 800 صندلی پروازی رسیده است.
مدیر روابط عمومی هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه توسعه ناوگان از طرف این سازمان به صورت جدی دنبال می شود گفت: چندی پیش این شرکت طی مراسمی با حضور وزیر محترم راه و ترابری، کاپیتان خانلری معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و جمعی از متخصصین صنعت هوایی شروع انجام چک های 300 ساعته این نوع هواپیما را اعلام کرده است.

لینک

   بیش از 5 میلیارد ریال به بازسازی مساجد ایستگاه های راه آهن خوزستان اختصاص یافت   

رئیس نمایندگی رجاء در خوزستان از اختصاص 5 میلیاردو 400 میلیون ریال به منظور احداث و بازسازی مساجد ، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی ایستگاه های راه‌آهن استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت رجاء, فرامرز ظهوری با بیان این مطلب افزود : به منظور ایجاد فضای مطلوب و مناسب جهت برگزاری نماز در ایستگاه‌های راه آهن استان خوزستان ، این نمایندگی اقدام به احداث ، بازسازی و بهسازی مساجد ، نمازخانه ها و سرویس‌های بهداشتی نمود.

وی اقدامات انجام شده در این راستا را شامل احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در ایستگاه‌های شوش با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ، آهودشت با اعتبار 2 میلیارد و 200 میلیون ریال همچنین بهسازی و تجهیز مساجد ایستگاه‌های اهواز ، کارون ، میان آب ، هفت تپه ، خاور و بامداژ با اعتبار 109 میلیون ریال عنوان کرد.

لینک

   بازدید معاون اول رئیس جمهوری از پروژه چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا   

 

همزمان با سالروز آزادی خرمشهر, پرویز داودی معاون اول محترم ریاست جمهوری اسلامی از پروژه چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در جریان این بازدید مدیر کل اداره کل راه و ترابری استان هدف از اجرای طرح احداث پروژه بزرگ چهارخطه اردبیل ـ سه راهی صحرا را حذف نقاط و مقاطع پر حادثه ـ کاهش زمان سفر و کاهش استهلاک وسایط نقلیه و اشتغال زایی در منطقه را عنوان کرد.

وی افزود: این پروژه به طول 28 کیلومتر توسط شرکت پیمانکاری قرارگاه خاتم الانبیا ( موسسه عمرانی نینوا ) از تاریخ 13/6/85 آغاز و تاکنون 67 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال حاضر با تأمین اعتبار 81134 میلیون ریال در حال احداث  است.

لینک

   بازدید سازمان هواپیمایی کشوری از تجهیزات کمک ناوبری 9 فرودگاه کشور   

 

دستگاههای کمک ناوبری 9 فرودگاه  کشور مورد بازدید قرار گرفت.به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری, رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این مطلب گفت : دستگاههای کمک ناوبری 9 فرودگاه دردو ماهه گذشته مورد بازرسی کارشناسی متخصصین استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری قرار گرفت .
وی با اشاره به اینکه دستگاههای مذکور جهت هدایت و فرود ایمن و سلامت هواپیماها در فرودگاهها بکار گرفته می شود گفت : این دستگاهها 
شامل( ( ILS/DME.COMMفرودگاه حضرت امام (ره) , PAPI فرودگاه مهر آباد,   D.VOR/DME/NDB فرودگاه رشت, D. VOR/DME   ماهشهر, VOR/DME زنجان, VOR/DME   لامرد  ILS/DME/VOR/DME  خرم آباد, VOR/DME سیرجان   و  ILS/DMEاهوازبوده است.

لینک

   یک میلیون و 246 هزار نفر مسافر سال 1386 از طریق راه‌آهن یزد جابه‌جا شدند   

 

رئیس نمایندگی شرکت قطارهای مسافری رجاء در راه‌آهن یزد گفت : یک میلیون و 246 هزار نفر مسافردر سال 1386 از طریق راه‌آهن یزد جابه‌جا شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافربری رجاء , جلال فاتحی افزود : جابه‌جایی این تعداد مسافر در سال گذشته نسبت به سال 85 حدود 20 درصد افزایش داشت.وی یادآور شد : در ایام نوروز 87 نیز 48 هزار و 16 مسافر از طریق راه‌آهن یز جابه‌جا شدند.فاتحی اظهار داشت : هر روز 4 رام قطار به صورت رفت و برگشت در مسیر یزد – تهران ، 2 رام قطار در مسیر یزد – مشهد و 2 رام نیز در مسیر یزد – کرمان مسافران را جابه‌جا می کردند. به گفته وی ، 8 رام قطار عبوری نیز همه روزه از راه‌آهن یزد تردد دارد.فاتحی همچنین از راه‌اندازی قطار ترن ست در مسیر یزد – تهران تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد و گفت : این قطار با ظرفیت 360 نفر و با سرعت 160 کیلومتر در ساعت این مسیر را در 5/5 ساعت طی خواهد کرد.

لینک

   بیش از 5 میلیارد ریال به بازسازی مساجد ایستگاه های راه آهن خوزستان اختصاص یافت   

رئیس نمایندگی رجاء در خوزستان از اختصاص 5 میلیاردو 400 میلیون ریال به منظور احداث و بازسازی مساجد ، نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی ایستگاه های راه‌آهن استان خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت رجاء, فرامرز ظهوری با بیان این مطلب افزود : به منظور ایجاد فضای مطلوب و مناسب جهت برگزاری نماز در ایستگاه‌های راه آهن استان خوزستان ، این نمایندگی اقدام به احداث ، بازسازی و بهسازی مساجد ، نمازخانه ها و سرویس‌های بهداشتی نمود.

وی اقدامات انجام شده در این راستا را شامل احداث نمازخانه و سرویس بهداشتی در ایستگاه‌های شوش با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال ، آهودشت با اعتبار 2 میلیارد و 200 میلیون ریال همچنین بهسازی و تجهیز مساجد ایستگاه‌های اهواز ، کارون ، میان آب ، هفت تپه ، خاور و بامداژ با اعتبار 109 میلیون ریال عنوان کرد.

 

 

لینک

   مطالعات علمی درباره نحوه خصوصی سازی "هما"   

 

سعید حسامی اعلام کرد که مطالعات علمی درباره نحوه خصوصی سازی "هما" در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی شرکت هواپیمایی ج.ا.ا وی با بیان این نکته که سال گذشته مجوز لازم از سازمان خصوصی سازی اخذ شده است، افزود ما خود را موظف به رعایت اصل 44 می دانیم و روند خصوصی سازی در شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سرعت در حال شکل گیری است و "هما" آمادگی واگذاری به افراد حقیقی یا حقوقی را دارد.
مدیرعامل "هما" یادآوری کرد طی دو سال گذشته تعداد ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی افزایش قابل توجهی یافته و یکی از افتخارات ما ورود دو هواپیمای
Cargo به ناوگان ملی کشور بوده است.
وی در خصوص افزایش قیمت بلیط هواپیما افزود ما درآمدی غیر از فروش بلیط نداریم و از سوی دیگر به شدت از جانب اتحادیه اروپا به خاطر لغو پروازهای اروپایی ایران ایر تحت فشار هستیم ولی با وجود تمامی مشکلات پیش رو تابع دستورات دولت خواهیم بود.

لینک

   انتصاب رئیس اداره راه و ترابری آوج   

جواد حق لطفی به عنوان رئیس اداره راه و ترابری آوج معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری قزوین، جواد حق لطفی طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان قزوین، به عنوان رئیس اداره راه و ترابری بخش آوج منصوب شد.

لینک

   سانحه جان راهدار قزوینی را گرفت   

یک راهدار قزوینی در حین انجام وظیفه، جان باخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری قزوین، اسماعیل کیلگ، راننده لودر در حین انجام وظیفه در جاده اکبرآباد به علت نبود دید کافی دچار سانحه شده و جان باخت.

روابط عمومی وزارت راه و ترابری ضمن آرزوی سلامتی برای همه راهداران کشور این ضایعه را به جامعه راهداران تسلیت می گوید.

لینک

   فرماندار لارستان از رئیس راه و ترابری تقدیر کرد   

فرماندار لارستان از تلاش های مدیر کل راه و ترابری این شهرستان در جریان سفر مقام معظم رهبری قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان، منصور محتاجی، رئیس ستاد استقبال مردمی که با ارسال لوح تقدیر از خدمات و فعالیت های مهندس رضایی در مراسم ورود مقام معظم رهبری به لارستان تقدیر نمود.

لینک

   در آستانه سوم خرداد صورت گرفت:دیدار کارکنان راه و ترابری مازندران با جانبازان   

 

کارکنان و اعضای پایگاه مقاومت اداره کل راه و ترابری استان مازندران با جانبازان مرکز توانبخشی امام علی (ع) شهرستان ساری دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، کارکنان این اداره کل به مناسبت سالگرد آزادی خرمشهر با حضور در مرکز توانبخشی امام علی (ع) ضمن دیدار با جانبازان بستری در این مرکز با آرمان های امام راحل تجدید نظر کردند.

 

لینک

   احداث بیش از 70 کیلومتر راه چهارخطه در استان لرستان   

 

مدیر کل راه و ترابری لرستان اعلام کرد: بیش از 70 کیلومتر راه چهارخطه در استان لرستان احداث شده است.

به گزارش روابط عمومی راه و ترابری لرستان، مهندس رضایی ضمن بیان این خبر افزود: از مجموع 288 کیلومتر طرح چهارخطه در این استان تاکنون بیش از 70 کیلومتر راه چهارخطه با اعتباری بالغ بر 205 میلیارد ریال احداث شده است.

وی افزود: برای تکمیل شش پروژه چهارخطه لرستان به 1465 میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

رضایی گفت: تکمیل چهارخطه های بروجرد ـ اشترتیان به طول 12 کیلومتر، بروجرد ـ زالیان به طول 11 کیلومتر، خرم آباد ـ بروجرد به طول 65 کیلومتر، خرم آباد ـ کوهدشت به طول 85 کیلومتر، خرم آباد ـ نورآباد و نورآباد ـ ویسیان به طول 30 کیلومتر در دستور کار اداره کل راه و ترابری لرستان قرار دارد.

 

لینک

   خراسان شمالی رتبه ششم کاهش تصادفات رانندگی کشور را کسب کرد   

اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی رتبه ششم را در زمینه کاهش تصادفات، تلفات حوادث رانندگی و ارتقای ایمنی کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی، میزان تلفات رانندگی در حوادث رانندگی برون شهری در این استان نسبت به سال گذشته 6/31 درصد کاهش داشته است.

گفتنی است میزان تلفات و حوادث رانندگی در کل کشور در سال 1386 نسبت به سال 1385 از کاهش 2/21 درصدی برخوردار بوده است.

 

 

لینک

   خراسان شمالی رتبه ششم کاهش تصادفات رانندگی کشور را کسب کرد   

اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی رتبه ششم را در زمینه کاهش تصادفات، تلفات حوادث رانندگی و ارتقای ایمنی کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان شمالی، میزان تلفات رانندگی در حوادث رانندگی برون شهری در این استان نسبت به سال گذشته 6/31 درصد کاهش داشته است.

گفتنی است میزان تلفات و حوادث رانندگی در کل کشور در سال 1386 نسبت به سال 1385 از کاهش 2/21 درصدی برخوردار بوده است.

لینک

   آبان ماه جاری همایش اجرایی موثر کنوانسیون CIC برگزار می شود   

همایش اجرای مؤثر کنوانسیون CIC در آبان ماه جاری برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، همایش اجرای مؤثر کنوانسیون بین المللی مسئولیت مدنی ناشی از خسارت آلودگی نفتی (CIC) در آبان ماه 87 در تهران برگزار می گردد.

بر این اساس سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مزبور اقدام به انتشار فراخوان مقاله در محورهای سوانح، چالشها، راههای اجرای موثر کنوانسیون CIC در ایران، نقش دادگاه ها و قضاوت در اجرای صحیح و مؤثر کنوانسیون CIC و بررسی تحلیلی تجربه و رویه قضایی سایر کشورها دربارة اجرای مؤثر کنوانسیون CIC نموده است.

علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند چکیده مقالات خود را در محورهای فوق تا دهم مرداد به نشانی: تهران ـ میدان ونک ـ بزرگراه شهید حقانی ـ بعد از چهارراه جهان کودک ـ انتهای خیابان دیدار جنوبی ـ سازمان بنادر و دریانوردی ـ اداره کل سازمان های تخصصی و بین المللی ارسال کنند.

اطلاعات بیشتر درباره این کنوانسیون در پایگاه اینترنتی www.pso.ir قابل دسترسی است.

لینک

   احداث پارک ترافیک در بستک هرمزگان   

 پارک ترافیک در شهرستان بستک هرمزگان احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های هرمزگان، کلنگ احداث پارک ترافیک بستک طی مراسمی با حضور معاون فرماندار و شهرداران شهرهای بستک و جناح و دیگر مسئولین این شهرستان به زیمن زده شد.

یوسف عابدینی، رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان در این مراسم بر آموزش مسایل ایمنی و ترافیک به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های تفسیر الگوی رفتاری کودکان و نوجوانان در مواجهه با خطرات ترافیکی، تأکید کرد.

گفتنی است پارک های ترافیک که براساس شبیه سازی یک محیط واقعی در مقیاس کوچک تر طراحی می گردد و یکی از مهمترین شیوه های آموزش های عمی برای مقابله با خطرات احتمالی محسوب می شوند.

لینک

   بر اثر تردد خودروهای سنگین صورت گرفت:217 کیلومتر راه روستایی قروه تخریب شد   

217 کیلومتر از راه های روستایی قروه بر اثر تردد خودروهای سنگین معادن تخریب شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، رئیس اداره راه و ترابری شهرستان قروه اعلام کرد: تردد کامیون های حمل پوکر و سنگ معدن، باعث تخریب 217 کیلومتر راه آسفالت روستایی شده است.

وی افزود: راههای آسفالت روستایی به دلیل زیرسازی و آسفالت نسبتاً ضعیف جوابگوی بارهای سنگین معادن نیست و تردد این ماشین آلات باعث تخریب 13 محور ارتباطی آسفالته در 119 روستای شهرستان قروه شده است.

کاظمی خواستار اختصاص اعتبار ویژه برای احداث راههای دسترسی به معادن در این شهرستان شد.

لینک

   120 میلیارد ریال اعتبار به بزرگراه همدان ـ سنندج اختصاص یافت   

مدیر کل راه و ترابری کردستان گفت: 120 میلیارد ریال برای تکمیل ساخت بزرگراه همدان ـ سنندج اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کردستان، مهندس وجدی ضمن بیان این خبر افزود: این بزرگراه تنها راه ارتباطی شبکه حمل و نقل کردستان به شرق کشور محسوب می شود که تاکنون 33درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: این طرح جزء مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان کردستان است که با عملیاتی شدن آن شاهد کاهش حوادث و تصادفات ناشی از حوادث رانندگی خواهیم بود.

لینک

   استقرار سیستم روشنایی سدیم سولارخورشیدی در محورهای ارتباطی استان مرکزی   

 

سیستم روشنایی سدیم سولار خورشیدی در جاده های استان مرکزی نصب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، برای افزایش ایمنی جاده ها و صرفه جویی در انرژی الکتریکی، جاده های استان مرکزی مجهز به سیستم روشنایی سدیم سولار خورشیدی شد.

سرقت سیستم برق و کابل های روشنایی از جمله دلایل نصب سیستم روشنایی سدیم سولار خورشیدی بوده است.

لینک

   6شرکت زیر مجموعه راه آهن به بخش خصوصی واگذار می شود   

 

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی 6 شرکت زیرمجموعه خود را تا پایان امسال به بخش خصوصی واگذار می کند.

معاون بهره برداری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی در گفتگو با مهر گفت: تا پایان سال جاری شرایط واگذاری 6 شرکت حمل و نقل ریلی زیر مجموعه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی فراهم می شود.

علی اکبر تاریخی افزود: شرکت تراورس و بالاست از جمله شرکتهای ریلی آماده واگذاری در زیر مجموعه شرکت راه آهن جمهوری اسلامی هستند.

وی ادامه داد: برنامه میان مدت این شرکت نیز واگذاری امور تصدی گری و تبدیل شدن به یک شرکت مادر تخصصی با اعمال نقش حاکمیتی در بخش حمل و نقل ریلی است.

تاریخی تصریح کرد: برای واگذاری شرکتهای ریلی به بخش خصوصی سهم 51 درصدی برای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و سهم 49 درصدی برای بخش خصوصی در نظر گرفته می شود. ضمن اینکه شرکت راه آهن تامین برخی از اعتبارات مالی و اعمال سیاست در توسعه این بخش را عهده دار خواهد بود.

معاون بهره برداری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است تا شرکتهای خصوصی زیر مجوعه صنعت ریلی بتوانند 65 تا 80 درصد از اعتبارات مورد نیاز در اجرای طرحهای خود را از طریق وامهای حساب ذخیره ارزی تامین کنند.

لینک

   عملکرد نمایندگی شرکت رجاء هرمزگان در سال 1386 اعلام شد   

در سال 1386 تعداد 930 هزار نفر مسافر توسط 1612 رام قطار مسافری در ناحیه هرمزگان به مقاصد مختلف جابه‌جا شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء, رئیس نمایندگی شرکت رجاء در هرمزگان با بیان این مطلب افزود : در نوروز 87 نیز بیش از 71 هزار نفر با قطارهای مسافری به بندرعباس سفر کردند که این میزان جابه‌جایی نسبت به سال گذشته 12 درصد رشد داشت.
محمد باقر بصیرت پور گفت : خوشبختانه در این ایام با حضور ، همکاری و تلاش بی‌وقفه پرسنل نمایندگی رجاء و راه‌آهن هرمزگان در اعزام قطارها و خدمت رسانی به مسافران با مشکل خاصی مواجه نبودیم.
وی اظهار داشت : از جمله طرح‌های عمرانی که در سال گذشته انجام شده است می‌توان به توسعه سالن مسافری ایستگاه خاتون‌آباد ، احداث ، بهسازی و گسترش سرویس های بهداشتی ایستگاه‌های فین ، کهه و احمد آباد ، بتون ریزی و آماده سازی سکوی یک ایستگاه‌های فین و تزرج اشاره کرد.
بصیرت پور ایجاد و راه اندازی سیستم صوتی در ایستگاه‌های کهه ، احمد‌آباد ، سیرجان ، تزرج و فین ، تعویض و راه‌اندازی سیستم صوتی ایستگاه بندرعباس ، نورپردازی سالن و سکوی ایستگاه سیرجان و راه‌اندازی سرویس بهداشتی ایستگاه جنت‌آباد را از دیگر فعالیت های انجام شده این نمایندگی در سال 1386 اعلام کرد.
وی افزود : در سال قبل تعداد نمایندگی های فروش بلیت در استان هرمزگان از 15 مرکز به 20 دفتر فروش افزایش یافت.

لینک

   رشد 20 درصدی ترانزیت ایران نشانه اعتماد جهانی به ایران است   

 

سی و یکمین کنگره جهانی اتحادیه حمل ونقل جاده ای (IRU) با هدف شناسایی راهکارهای توسعه ترانزیت و احیای جاده ایریشم با حضور نمایندگان 77 کشور جهان در ترکیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل و جاده ای در قطعنامه پایانه ایرو با تاکید بر حمل ونقل جاده ای به عنوان مسیری به سوی صلح و سعادت آمده است.
دست یافتن به صلح و سعادت بستگی زیادی به توسعه و توزیع عادلانه ثروت دارد که برای رسیدن به این هدف نیازمند به روزرسانی از سیستم حمل ونقل جاده ای است. زیرا حمل ونقل جاده ای، اصلی ترین گونه حمل نقلی در توسعه پویا به سمت حمل ونقل روان کالا و مسافر است به همین منظور ایرو، موسسات ضامن عضو و شرکت های حمل ونقلی بر نقش حساس حمل ونقل جاده ای در دست یابی به صلح و سعادت و توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی تاکید دارند.
براساس این گزارش در متن قطعنامه بر مواردی شامل نقش انکارناپذیر حمل ونقل جاده ای، فراهم ساختن امکانات برای این بخش، حرکت به سمت توسعه پویا و عوامل تأثیر گذار در اتصال کریدورهای بین قاره ای تاکید شده و آمده است:
دولت ها باید تشخیص دهند که برخورداری از جامعه و اقتصاد مدرن و پیشرفته نیازمند حمل ونقل موثر و سازنده است ضمن اینکه صنعت حمل ونقل جاده ای بیشتر در صدد خدمات رسانی با کیفیت باشند.
در بند دوم این قطعنامه آمده است: دولت ها باید در اجرای کامل کنوانسیون های سازمان ملل و توافق نامه سازمان تجارت جهانی (WTO) برای فراهم کردن امکانات تجارت و انتقال آزادانه کالا و مسافر تلاش کنند.
همچنین دولت ها برای داشتن بازار رقابت سالم، صدور و مزایای بلند مدت و مکرر و افزایش ایمنی با استفاده از کنوانسیون تیر سازمان ملل در چارچوب ایمنی سازمان گمرک جهانی کمر همت ببندند. ضمن اینکه صنعت حمل ونقل باید به توافقنامه های چندجانبه در راستای تامین امکانات بهتر توجه خاصی داشته باشند و سرویس دهی را در بالاترین کیفیت ارائه کنند برای تأمین ایمنی نیز حمایت لازم را داشته باشند.
براساس این گزارش در بند سوم قطعنامه در خصوص ضرورت حرکت به سوی توسعه پویا آمده است: دولت ها باید در فراهم کردن محرک های داخلی در تجارت و تسریع در ارائه تکنولوژی ها نوین حمل ونقل راهکار های لازم را ارائه کنند. همچنین نیازهای رشد و تحرک حمل ونقل و عوامل رشد و توسعه اقتصاد جهانی و ایجاد سیاست گذاری پویا و شفاف در بخش انرژی را اعمال کنند.
ضمن اینکه صنعت حمل ونقل جاده ای هم باید بر کاهش فشار موضوعات زیست محیطی بر حمل ونقل جاده ای، بهره گیری از موثرترین فناوری ها برای همسو بودن با رشد نیازهای اجتماعی و افزایش بکارگیری از ابزارهای ایمنی همت گمارند.
این گزارش حاکی است در بند 4 قطعنامه پایانی کنگره درخصوص عوامل تاثیرگذار در اتصال کریدورهای بین قاره ای به یکدیگر آمده است: دولت ها باید عوامل بازدارنده تجارت کشورها را از بین برده و در توسعه اقتصادی کشورهای محصور در خشکی تلاش کنند. ضمن اینکه صنعت حمل ونقل نیز در جهت توسعه عملیات حمل ونقل کالا و مسافر در مسیر کریدورهای جاده ای همت گمارند.
حضور رئیس سازمان در اجلاس ایرو
به گزارش خبرنگار ما محمد بخارائی معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای که در رأس هیاأتی از ایران در این کنگره شرکت کرده بود طی سخنانی درخصوص افزایش اعتماد جهانی به ترانزیت از قلمرو ایران گفت: رشد 20 درصدی ترانزیت در ایران و پشتیبانی از 7 کشور محصور در خشکی واقع در آسیای میانه نشان دهنده ظرفیت و توانمندی ایران در بخش حمل ونقل و ترانزیت است.
وی با تاکید بر احیای جاده تاریخی ابریشم گفت : ایران جایگاه ممتاز کشور در حمل ونقل جهانی و حضور در کنگره جهانی ایرو را نیز فرصتی برای تبیین جایگاه برتر و ممتاز ایران است . دولت ایران به توسعه تجارت ترانزیت به عنوان یک بخش اقتصادی توجه ویژه دارد و با عملکرد با ثبات و هماهنگی با استانداردهای بین المللی توانسته است اعتماد جهانی را بیش از پیش افزایش دهد.
وی خاطرنشان کرد: این کنگره با هدف احیای جاده ابریشم برپا شده و ایران نیز در طول تاریخ همواره اصلی ترین گذرگاه جاده ابریشم بوده و امروز نیز آماده ارائه همکاری در جهت احیای مجدد این جاده است زیرا اعتقاد دارد این مسیر باعث افزایش ترانزیت بین آسیا و اروپا می شود و علاوه بر این دوستی و مودت ملت ها و دولت ها را به همراه خواهد داشت.
براساس این گزارش دومین کنگره جهانی اتحادیه حمل ونقل (IRU) با حضور وزرای حمل ونقل 50 کشور جهان و 2 هزار نفر از اعضای این اتحادیه از 77 کشور برگزار شد.
عبدا.. گل رئیس جمهور ترکیه، میخائیل گور باچف رئیس جمهور سابق شوروی، بنالس یلدروم وزیر راه و ترابری ترکیه و شمار زیادی از شخصیت های خارجی حضور داشتند که پس از 2 ر وز به کار خود پایان داد.
ناصر رزاق منش مشاور رئیس سازمان ومدیرکل دفتر ریاست و روابط عمومی یکی از اعضای حاضر در این کنگره درخصوص اهمیت این کنگره و جایگاه ایران گفت: حضور مقامات عالی رتبه سیاسی، اقتصادی از 77 کشور جهان به همراه صاحب نظران و کارشناسان، پژوهشگران و دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی، صاحبان صنایع از بخش های مختلف حمل ونقل راه و ترابری، بانکداری، بیمه، استاندارد، محیط زیست، فناوری اطلاعات؛ لجستیک و صنایع وابسته در این کنگره نشان دهنده اهمیت و جایگاه ویژه حمل ونقل بین المللی جاده ای در اقتصاد کلان کشورها است.
وی افزود: مهم ترین موضوع کنگره احیای جاده ابریشم بود که این امر موجب توسعه اقتصادی اجتماعی و سیاسی کشورهای منطقه و باعث تقویت مناسبات اقتصادی بین کشورهای منطقه از آسیا و اروپا می شود که ایران در احیای این مسیر جایگاه ممتازی دارد که در این کنگره نیز مورد تأکید قرار گرفت.
رزاق منش با اشاره به نشست های حاشیه ای این کنگره افزود: نشست های تخصصی، کارگاه های آموزشی و نمایشگاه بین المللی در حاشیه کار کنگره فضای بسیار مناسبی برای بخش های خصوصی فراهم ساخت تا با ارائه توانمندی های خود و تبادل نظرات با آخرین تکنولوژی و فناوری های حمل ونقل آشنا شدند.
وی اظهار داشت: در حاشیه این کنگره ، رئیس سازمان و هیات همراه وی ملاقات جداگانه ای با رئیس اتاق بازرگانی وتجارت ترکیه داشتند که در خصوص چگونگی توسعه همکاری بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
رزاق منش با اشاره به دیگر برنامه های هیات ایرانی در ترکیه گفت: با هماهنگی های صورت گرفته از سوی سفارت ایران در ترکیه نشستی بین هیات ایرانی و سرمایه گذاران و
دست اندرکاران بندر ترابوزان ترکیه برگزار شد که آنها متقاضی سرمایه گذاری در بخش حمل ونقل جاده ای کشورمان بودند که نتایج خوبی را در برداشت و هیأت ایرانی ضمن استقبال از حضور سرمایه گذاری این کشور در بخش حمل ونقل جاده ای ایران توانمندی های بخش حمل ونقل جاده ای ایران را برشمردند.
این گزارش حاکی است همزمان با برگزاری کنگره (ایرو) کنگره وزیران حمل و نقل 50 کشور جهان در این مرکز برگزار شد که محمد بخارائی به نمایندگی از وزرات راه و ترابری در آن شرکت داشت که با اشاره به وجود اهمیت ترانزیت از ایران گفت: ایران به دلیل امنیت بسیاری مطلوبی که نسبت به کشورهای منطقه دارد در بخش حملقل ب ین المللی و ترانزیت جایگاه ویژه ای در گذرگاه شرق به غرب برخوردار است.
گفتنی است نمایشگاه تخصصی بخش حمل ونقل جاده ای و ترانزیت نیز در حاشیه این کنگره برگزار شده بود که مقامات شرکت کننده از این نمایشگاه بازدید کردند.

لینک

   بهره برداری از 6 پست اسکله بزرگ در بندر خرمشهر آغاز می شود   

همزمان با سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی بهره برداری از 6 پست اسکله بزرگ بندری به طول 864 متر به میزان 210 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بندر خرمشهر آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی دکتر علی طاهری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این خبر افزود : مدت زمان احداث 6 پست اسکله در بندر خرمشهر که با هدف افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کشتی ها و استحصال اراضی پست کرانه بندر خرمشهر انجام گرفته است 38 ماه بوده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه افزود: احداث 6 پست اسکله در بندر خرمشهر که توسط مهندسین مشاور و پیمانکاران داخلی انجام پذیرفته است موجب رونق عملیات بندری و فعالیتهای دریانوردی در بندر خرمشهر می شود.

لینک

   ورود دومین رام از ریل باس " ارم " به ایستگاه راه‌آهن تهران   

دومین رام از ریل باس با نام " ارم " پس از ترخیص در بندر شهید رجایی و عملیات راه‌اندازی در بندرعباس و طی مسیر ، وارد ایستگاه راه آهن تهران شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء, این قطار خودکشش آمادگی سرویس‌دهی به مسافران در مسیرهای زیر300 کیلومتر با حداکثر سرعت120 کیلومتر در ساعت به صورت اتوبوسی با صندلی‌های نیمه ثابت و به ظرفیت 84 نفر را دارد.
این واگن‌ها که با همکاری شرکت ایریکو ایران و روتم کره جنوبی ساخته شده است مجهز به سیستم تهویه مطبوع ، سامانه صوتی و اطلاع رسانی
LED،آبسردکن آشامیدنی و سرویس بهداشتی ایرانی دارای آبگرم و سرد می‌باشد.
از دیگر ویژگی‌‌های این قطار می‌توان به طراحی زیبای فضای داخلی و خارجی ، روشنایی غیر مستقیم سالن‌ها ، مجهز بودن به سیستم دوربین مدار بسته جهت امنیت درب‌های ورود و خروج مسافر همچنین سیستم تخلیه وکیوم سرویس‌های بهداشتی سازگار با محیط زیست اشاره کرد .

لینک

   اعتبارات تخصیص یافته پاسخگوی راههای ارتباطی سوادکوه نیست   

 

نبود اعتبارات کافی و لازم در مورد محورهای مواصلاتی شهرستان سوادکوه ، اداره راه و ترابری این شهرستان را در انجام عملیات راهسازی و ایمن سازی دچار مشکل کرده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران مهندس شیروان مظلومی رئیس اداره راه و ترابری شهرستان سوادکوه ضمن اشاره به این مطلب افزود : تحت پوشش قرار دادن 1000کیلومتر راه اصلی و فرعی و روستایی در شهرستان سوادکوه با وجود شرایط حاکم بر این منطقه ( کوهستانی بودن و برف گیر بودن گردنه ها ) نیاز به اعتبارات مورد نیاز و ماشین آلات مختلف راهداری می باشد تا بتوان راهی ایمن و مطمئن را برای اهالی و مسافرین منطقه ایجاد کرد .

مظلومی تصریح کرد : از آنجا که اداره راه وترابری شهرستان سوادکوه بیشترین میزان راه روستایی را در سطح راههای استان در اختیار دارد باید نگاه ویژه ای به آن شود. لذا این اداره در سال 1385 مبلغ 5/3میلیارد تومان اعتبار برای راه روستایی داشته که همگی این اعتبارات جذب عملیات اجرایی این اداره شده است و در سال 1386نیز این اعتبار به مبلغ 350 میلیون تومان از محل مناطق محروم و850 میلیون تومان از محل تملک دارایی و سرمایه ای بوده که حدود 65/0کاهش اعتبار داشته است.

رئیس اداره راه وترابری سوادکوه در ادامه خاطر نشان ساخت : با وجود همه کاستی ها و کمبودها در اعتبارات تخصیص داده شده این اداره در سال گذشته اقدامات بسیار گسترده ای را در سطح محورهای در اختیار خود انجام داده است که از جمله می توان به زیر سازی و ابنیه فنی و روکش آسفالت محورهای راه روستایی- کارمزد- شورآب - اساس – طالع – پارسی – کلاریجان –کارسالار –  لله بند دراسله- ازان ده ، احداث پل با دهانه 20 متر در منطقه لفور و احداث پل در حال ساخت با دهانه 30 متر در دراسله کسلیان اشاره کرد .

مظلومی در خاتمه عنوان کرد : با توجه به شرایط جغرافیایی و طبیعی شهرستان سوادکوه و وجود گردنه مهم گدوک در این منطقه از مسئولین استانی و کشوری می خواهیم ضمن توجه ویژه به این شهرستان ما را در حفظ و نگهداری و ایمن سازی محورهای مواصلاتی شهرستان یاری نمایند.

لینک

   عملکرد نمایندگی رجاء جنوب در سال 1386 تشریح شد   

 رئیس نمایندگی رجاء جنوب با تشریح عملکرد این نمایندگی در سال 1386 ، از جابه‌جایی یک میلیون و 108 هزار مسافر درون استانی در این سال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء فرامرز ظهوری اجرای فاز اول پروژه توسعه سالن ایستگاه اهواز ، بهره‌برداری از پروژه روشنایی ایستگاه‌های اهواز و خرمشهر با اعتبار 300 میلیون ریال ، اجرای پروژه روشنایی ایستگاه‌های شوش ، هفت تپه ، خاور ، بامداژ و آهودشت ، احداث کامل نمازخانه و سرویس بهداشتی ایستگاه شوش با اعتبار 2 میلیارد و 500 میلیون ریال در زمینی به مساحت 500 متر مربع را از جمله اقدامات انجام شده توسط این نمایندگی اعلام کرد.
وی همچنین به پیشرفت 40 درصدی عملیات اجرایی نمازخانه ایستگاه آهودشت با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون ریال در زمینی به مساحت 374 متر مربع اشاره کرد و گفت : در ایستگاه کارون نیز اقدام به راه‌ندازی واحد اطلاعات و نصب در اتوماتیک کرده و برای آغاز عملیات محوطه سازی این ایستگاه اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 90 میلیون ریالی اختصاص یافت.
ظهوری بهره‌برداری از سیستم اطفاء حریق ایستگاه اهواز با اعتبار 300 میلیون ریال را از دیگر فعالیت های انجام شده این نمایندگی برشمرد و اظهار داشت : برای بهسازی و ایجاد فضای مناسب برای انتقال تعاونی مصرف راه‌آهن جنوب ، بازسازی ساختمان خوابگاه مأموران قطار و تکمیل تعمیرات جاری ساختمانی اعتباری بالغ بر 890 میلیون ریال تخصیص داده شد.
وی در پایان از احداث سکوی دوم ایستگاه ، توسعه کامل سالن ، بهره‌برداری از پروژه افزایش دیماند برق ایستگاه اهواز و بهسازی و توسعه سرویس بهداشتی ایستگاه های اهواز و کارون در سال 87 خبر داد.

 

 

لینک

   اهدای خون توسط کارکنان اداره کل راه و ترابری آذربایجان غربی   

 

52 نفر از کارکنان راه و ترابری اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان غربی در عمل خداپسندانه اهدای خون شرکت کردند. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان غربی, کارکنان این اداره کل با هدف  کمک به نیازمندان به خون روز شنبه 28 اردیبهشت ماه سالجاری  با حضور در پایگاه سیار سازمان انتقال خون ایران  نسبت به اهدای خون خود اقدام کردند.

لینک

   انتخاب روابط عمومی اداره کل راه وترابری ایرانشهربه عنوان روابط عمومی برتر استان