قدردانی از خانواده دو راهدار درگذشته اداره کل راه و ترابری فارس   

 

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از خانواده دو راهدار مرحوم اداره کل راه و ترابری استان فارس تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان فارس، ناصر رزاق منش مدیر کل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از خدمات مرحوم اکبر موتمن و ناصر کریمی دو راهدار درگذشته این اداره کل تقدیر کرد و به خانواده های آنان هدایایی به رسم یادبود اهدا شد.

لینک

   تقدیر از خانواده دو راهدار جان باخته اداره کل راه و ترابری همدان   

 

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از دو تن از راهداران جان باخته اداره کل راه و ترابری استان همدان تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان همدان، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مرحوم سید مجید کشمیری و علی رضا شعاعی از راهداران این اداره کل که در حین انجام خدمت جان خود را از دست داده بودند، با ارسال لوح یادبود تقدیر نمود.

لینک

   نمایندگی رجاء در آذربایجان موفق به کسب دریافت گواهینامه مدیریت کیفیت شد   

نمایندگی شرکت رجاء در آذربایجان موفق به دریافت گواهینامه مدیریت کیفیتISO 9001-2000 از شرکت TUV INTERCERT آلمان شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مسافربری رجاء ,  فعالیت‌های مربوط به دریافت این گواهینامه از اردیبهشت سال 86 شروع و در اسفند ماه همان سال به تائید ممیزان این شرکت رسید و در اردیبهشت ماه سال 87 گواهینامه صادر و تحویل این نمایندگی شد.

لازم به ذکر است محدوده فعالیت این گواهینامه نمایندگی شرکت رجاء در آذربایجان می باشد.

لینک

   باز دید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از هواپیماهای شرکت شاهین   

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از هواپیما های شرکت شاهین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری کاپیتان خانلری معاون وزیر و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به همراه معاونین هوانوردی و امور بین الملل و استاندارد پرواز از هواپیماها و شرکت هواپیمایی شاهین بازدید کرد .
در این بازدید خلبان اختراع، گزارشی از سوابق و توان عملیاتی این شرکت را تشریح نمود . این گزارش همچنین حاکی است این هواپیماها، با ظرفیت ده نفر، امکان برقراری پرواز از تهران به سایر شهرستانها را دارد .
وی با اشاره به اینکه تعداد این هواپیماها چهار فروند است، گفت: این هواپیماها از نوع پایپر دو موتوره توربو و دو فروند آیلندر دو موتوره است که تائید پرواز آنها از سازمان هواپیمایی کشوری اخذ شده است و امکانی است برای استفاده پروازهای شخصی برای مسافران.
گفتنی است مسیرهای پروازی این هواپیماها بنا به صلاحدید سازمان هواپیمایی کشوری اعلام خواهد شد .

لینک

   پیش فروش بلیت قطارهای تابستانی، آغاز شد   

مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء از آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری تابستان از بیست و نهم اردیبهشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مسافربری  قطارهای رجاء , محمود جعفری اعلام کرد : پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای فواصل زمانی 11 خرداد لغایت 10 تیرماه سال جاری از امروز یکشنبه 29 اردیبهشت از طریق مراکز فروش بلیت قطار در سراسر کشور به طور همزمان آغاز می‌شود.

وی افزود : حدود 20 درصد از ظرفیت کل قطارها در این برنامه از طریق سایت این شرکت (www.raja.ir) در اختیار متقاضیان خرید اینترنتی بلیت قطار قرار می‌گیرد.

رئیس هیأت مدیره شرکت قطارهای مسافری رجاء خاطر نشان کرد : تعداد 9 میلیون و 400 هزار صندلی برای جابه‌جایی مسافران در برنامه تابستانی قطارهای مسافری ظرفیت ایجاد شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد افزایش نشان می‌دهد.

گفتنی است برنامه تابستانی قطارهای مسافری از تاریخ 11 خرداد آغاز و در 10مهر ماه سال جاری خاتمه می یابد.

کلیه متقاضیان خرید بلیت قطار می‌توانند برای آگاهی از آخرین وضعیت موجودی بلیت ، آدرس دفاتر فروش ، قیمت بلیت و ... با تلفن 139 سامانه ارتباط با مشتری این شرکت ( شبانه روزی ) تماس حاصل نمایند.

لینک

   تقدیر رئیس مجلس شورای اسلامی از خدمات کارکنان راه آهن   

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 29 اردیبهشت ، از تلاشهای گسترده راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خدمات رسانی زمستان و نوروز امسال تقدیر و تشکر کرد. به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این جلسه رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از زحمات کارکنان و کارگران راه آهن در زمستان سال گذشته و نوروز امسال لایحه تصویب موافقتنامه بین دولتی شبکه راه آهن سراسری آسیایی را نیز تصویب کردند. این لایحه مردادماه سال گذشته تقدیم مجلس شده بود.موافقتنامه یاد شده حاوی تعهدات طرف های متعاهد ، فهرست خطوط در شبکه راه آهن سراسری آسیایی و اصول راهنمای مشخصات فنی شبکه راه آهن است . در بخش دیگری از این جلسه با رأی نمایندگان مجلس ، لایحه الحاق ایران به مقررات استفاده از واگن ها و کانتینرها، بخش مقررات استفاده از واگن ها درحمل و نقل بین المللی (P.P.W)  به منظور تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح شد. بر این اساس درتمام مواد اساسنامه ، عبارت « اساسنامه » به « آیین نامه »  تغییر یافت ودرماده 14 این اساسنامه عبارت « برابر با 24 خرداد 1381 » بعد از تاریخ « 14 ژوئن 2002 » اضافه شد.  همچنین در متن مقررات استفاده از واگن ها در حمل و نقل بین المللی ، کلیه اصلاحات لاتین به فارسی برگردانده شد.

لینک

   شرکت قطارهای مسافری رجاء وارد بورس می‌شود   

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء گفت : طی چند سال آینده می‌توانیم شرکت رجاء را وارد بورس کرده و به عنوان سرآمدترین شرکت حمل‌و‌نقل مسافری ریلی در منطقه مطرح کنیم.

به گزارش روابط عمومی شرکت مسافربری قطارهای رجاء , محمود جعفری در جمع بازنشستگان این شرکت اظهار داشت : بازنشستگی از کار افتادگی نیست بلکه منشأ تجربه و دانش اندوخته سالها زحمت است که می تواند گره‌گشای مسؤولان در امور اجرایی و زمینه ساز مطلوب توسعه و شکوفایی باشد.وی با اشاره به افزایش توان حمل‌ونقل مسافر در شرکت رجاء افزود : در سال 1386 نسبت به سال قبل از آن حدود 3 میلیون و 200 هزار نفر مسافر ، افزایش در جا‌به‌جایی داشتیم که معادل آن 170 میلیارد تومان در مصرف سوخت بنزین و سرمایه کشور صرفه جویی شد.
مدیرعامل شرکت رجاء اعلام کرد : در طی سال جاری با جابه‌جایی بیش از 28 میلیون مسافر از طریق قطار با متوسط سیر 580 کیلومتر برای هر نفر ، بیش از 16 میلیارد نفر-کیلومتر جابه‌جایی محقق خواهد شد که این میزان معادل تردد 6 میلیون و 500 هزار خودرو طی یک سال در کشور است.
بنا به اعلام رئیس هیات مدیره شرکت قطارهای مسافری رجاء ، با افزایش 10 درصدی ضریب اشغال قطارها طی سال گذشته و منطقی شدن هزینه‌ها همچنین پرهیز از اسراف در این شرکت ، 18 میلیارد تومان صرفه جویی و بهره‌وری ایجاد شده است.

 

لینک

   دو انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابر ی استان ایلام   

سرپرست ادارات  راه و ترابری شهرستانهای مهران و ایوانغرب منصوب شدند.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان ایلام,  طی ابلاغهای جداگانه از سوی مهندس نصرالهی زاده مدیرکل راه و ترابری استان ایلام ، مهندس رامین عبداللهی به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان ایوانغرب و مهندس حسین ملکی به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان مهران منصوب شدند.

لینک

   سیستم مدیریت کیفیت در اداره کل راه و ترابری تهران مستقر شد   

اداره کل راه و ترابری تهران موفق به اخذ گواهینامه 2000 : 9001 ISO شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران, طرح استقرار سیستم مدیریت کیفیت براساس استاندارد ISO 9001 با نظارت بین المللی شرکت «آرین توف پاسارگاد» و با همکاری شرکت «راهبرد سازان مدیریت» به عنوان مشاور بهبود کیفیت در این اداره کل برگزار شد.

ژیلا دیانتی سرپرست امور اداری راه و ترابری تهران به عنوان ناظر پروژه در این باره گفت: پنج گروه کاری از واحدها و معاونتهای اداره کل در جلسات آموزشی طرح مذکور شرکت کردند که در پایان کلیه مستندات برون سازمانی و نرم افزارهای مورد استفاده برای هر واحد شناسایی گردید.

وی گفت:طی جلسات فوق الذکر 20 دستور العمل تهیه،تدوین و مستندسازی شد و خط مشی کیفیت نیز تصویب گردید.

این گواهینامه فعالیتهای مرتبط با راه شامل نگهداری،ساخت،توسعه شبکه راه های شریانی،ایمن سازی و کاهش تصادفات،کاهش مرگ و میر در آزادراهها،بزرگراهها،راههای اصلی،فرعی و روستایی استان تهران را شامل می شود. 

لینک

   روکش آسفالت 8/11 کیلومتر از راه های روستایی شهریار آغاز شد   

معاون راهسازی راه و ترابری تهران گفت:لکه گیری و روکش آسفالت 8/11 کیلومتر از راه های روستایی شهرستان شهریار شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران , محمود مولایی، ضمن بیان این مطلب افزود:لکه گیری و روکش آسفالت جاده زرنان-دپو به طول 6 کیلومتر و لکه گیری و روکش جاده ده بهاء به طول 8/5 از توابع شهرستان شهریار با اعتباری بالغ بر 3500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی به پیمانکار ذی صلاح واگذار شده است  و پیمانکار در ابتدای اجرای پروژه می باشد.

معاون راهسازی با تصریح اینکه معادن موجود در مسیر جاده های فوق الذکر بر اهمیت پروژه های روکش در شهرستان شهریار می افزاید گفت:در صورت تخصیص اعتبارات مناسب امید داریم تا 2 ماه دیگر پروژه روکش راه های روستایی شهرستان شهریار به اتمام برسد. 

لینک

   تاکید مدیرکل راه و ترابری استان فارس بر جایگاه ذی حسابان   

اولین نشست سراسری ذیحسابان راه و ترابری کشور در دو روز متوالی به میزبانی اداره کل راه و ترابری فارس در شیراز تشکیل شد.

مدیرکل راه و ترابری فارس در این جلسه گفت: ذیحسابان با حرکت قانونمند و هم اندیشی در کارها به عنوان بازوان مدیران هستند.

 

 

حیدر نوروزی, مدیرکل راه و ترابری فارس در بیان عملکردهای این اداره کل در سال نوآوری و شکوفایی به اقدامات این اداره برای روشنایی و سرامیک بدنه تونل ها، عیب شناسی پل ها، تهیه اعتبارات از مرکز و اقدام جهت رفع معایب پل ها، فعال سازی سیستم های مخابراتی 141، شناسایی روکش محورهای شریانی فرعی و اصلی و ترمیم آنها، شناسایی نقاط پرحادثه، فعال سازی 19 شهرستان در زمینه راهداری ، ساخت وتوسعه راههای استان از جمله بزرگراه شیراز – اصفهان و ارتباط شیراز به مرکز کشور ، بازگشایی محور های ابوالحیات ، دشت ارژن به کازرون ، ابوالحیات به قائمیه ، قیر به فیروز آباد و لار ، فیروز آباد – فراشبند ، آباده – طشک و بزرگراه کازرون – کنار تخته اشاره کرد.

وی یشنهاد کرد دبیرخانه ای مخصوص امور ذیحسابی تشکیل شود که طی دوره های شش ماهه یا یک ساله به بررسی مسائل و مشکلات بپردازد تا ذیحسابان کل کشور با هم اندیشی در کارها و حرکت قانونمند به عنوان بازوی مدیران اداره در تسهیل و بهبود هر چه بهتر کارها کمک کند.

بهمن رسولی, ذیجساب این اداره کل نیز در این مراسم اظهار امیدواری کرد اولین جلسه ذیحسابان ادارات کل راه و ترابری کشور که به عنوان جلسه پاسخگویی و نظارت تشکیل شده بتواند راهبرد اساسی شکوفایی هر چه بیشتر در امور مربوطه باشد و بتواند نقطه عطفی در مصرف بهینه و ایجاد تناسب مالی در ادارات کل کشور به حساب آید .

وی در افزود: این جلسات باید به صورت متوالی برگزار شود تا ذیحسابان به کمک یکدیگر زمینه حاکمیت سازمانی را هرچه بهتر و بیشتر فراهم کنند.

 

در ادامه جلسه، امینی ذیحساب و مدیرکل امور مالی سازمان راهداری نیز در جمع ذیحسابان ادارات راه و ترابری کل کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در این گردهمایی و تشکر از رسولی، ذیحساب راه و ترابری فارس برای راه اندازی این اجلاس به بیان تاریخچه ای از چگونگی تشکیل سازمان راهداری در سال 67 پرداخت و از پیشرفت اینگونه سازمان راهداری و بالاخص پایانه ها در سال های اخیر اظهار خورسندی کرد و انجام هرچه بهتر امور و پیشرفت های چشمگیر آینده را از خداوند درخواست کرد.

 

 

لینک

       

تقدیر رئیس راهداری کشور از مدیر کل راه و ترابری مازندران

 

مهندس بخارائی معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با ارسال

 

 لوحی از زحمات و تلاشهای عبدالحسین بیگدلی,  مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در کاهش تصادفات و تلفات حوادث رانندگی دراستان در سال 1386 تقدیر و تشکر نمود .

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: در بخشی از لوح تقدیر ارسالی معاون وزیر آمده است : بدون تردید این موفقیت نوید بخش ، حاصل عنایات و الطاف الهی ، توجه ویژه به موضوع ایمنی حمل و نقل ، تعامل و همکاری سازنده تمامی دستگاههای ذی مدخل در حوزه ایمنی در آن استان و مدیریت موفق جنابعالی به دست آمده است. امید است با استعانت از خداوند متعال و تداوم تلاش و توجه ویژه جنابعالی شاهد استمرار در کاهش تلفات حوادث رانندگی در سال جاری و دستیابی به ایمنی پایدار در سطح آن استان باشیم.

لینک

       

تقدیر رئیس راهداری کشور از مدیر کل راه و ترابری مازندران

 

مهندس بخارائی معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با ارسال

 

 لوحی از زحمات و تلاشهای عبدالحسین بیگدلی,  مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در کاهش تصادفات و تلفات حوادث رانندگی دراستان در سال 1386 تقدیر و تشکر نمود .

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: در بخشی از لوح تقدیر ارسالی معاون وزیر آمده است : بدون تردید این موفقیت نوید بخش ، حاصل عنایات و الطاف الهی ، توجه ویژه به موضوع ایمنی حمل و نقل ، تعامل و همکاری سازنده تمامی دستگاههای ذی مدخل در حوزه ایمنی در آن استان و مدیریت موفق جنابعالی به دست آمده است. امید است با استعانت از خداوند متعال و تداوم تلاش و توجه ویژه جنابعالی شاهد استمرار در کاهش تلفات حوادث رانندگی در سال جاری و دستیابی به ایمنی پایدار در سطح آن استان باشیم.

لینک

   طی دوسال گذشته صورت گرفت:افزایش28درصدی اعزام وپذیرش مسافردر پروازهای بین­المللی   

اعزام و پذیرش مسافر در پروازهای بین­المللی طی دو سال گذشته بیش از 28 درصد افزایش یافته است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 12/13 میلیون مسافر طی سال 85 و 86 توسط ناوگان هوایی کشور در پروازهای بین­المللی جا به جا شده­اند که این میزان نسبت به سال 83 و 84، 63/28 درصد رشد داشته است.

اعزام و پذیرش مسافر در فرودگاه­های کشور نیز طی این مدت 34/26 درصد رشد داشته و بر این اساس طی دو سال گذشته 2/49 میلیون نفر در پروازهای داخلی و 12/13 میلیون نفر در پروازهای بین­المللی از طریق فرودگاه­های کشور جا به جا شده­اند.

جا به جایی بار توسط فرودگاه­های کشور نیز طی این مدت بالغ بر 2/428 هزار تن بوده است که نسبت به دو سال گذشته از 4 درصد رشد برخوردار بوده است.

همچنین طی این مدت 772 هزار و 806 پرواز نشست و برخاست در فرودگاه­های کشور صورت گرفته است. که 526 هزار و 755 پرواز مربوط به هواپیماهای مسافری و 236 هزار و 51 پرواز مربوط به سایر هواپیماها بوده است.

لینک

   آماده­سازی فرودگاه سمنان برای آموزش خلبانی   

فرودگاه شهر سمنان برای آموزش خلبانی مهیا می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه­­های کشور بستر لازم را برای استفاده از فرودگاه شهر سمنان برای آموزش خلبانی فراهم می کنند.

بر این اساس بین مرکز آموزش فنون و خدمات هوایی با شرکت آسمان آبی برای آموزش خلبانی قرارداد همکاری منعقد و با شرکت سبک بال آسمان برای اجارة هواپیمای آموزشی مذاکره شده است.

در حال حاضر پروازهای تفریحی در این فرودگاه با هواپیمای موتورگلایدر فوق سبک صورت می گیرد و پروازهای آموزشی ناوبری از فرودگاه پیام به فرودگاه سمنان توسط هواپیماهای دوموتوره آموزشی عملیاتی شده است.

تجهیز فرودگاه سمنان به انواع وسایل کمک ناوبری و ایمنی زمینی و برگزاری نمایش­های هوایی از دیگر اقداماتی است که برای آماده سازی این فرودگاه برای آموزش خلبانی صورت گرفته است.

گفتنی است استفاده از فرودگاه شهر سمنان برای آموزش خلبانی از جمله مصوبات سفر استانی رئیس جمهور به استان سمنان در خرداد 1386 بوده است.

لینک

   تقدیر از 4 راهدار درگذشته اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی   

 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از خانواده چهار راهدار درگذشته اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی تقدیر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از خانواده های آقایان مرحوم اکبر پورجبرئیل، ملک محمد محمودی، یونس پوررجب و حسین علی فریدونی از راهداران اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی با ارسال لوح یادبود قدردانی کرد.

لینک

   موافقت وزارت راه و ترابری اصلاح و ساماندهی وضع موجود کنارگذر آشخانه   

 

کمیسیون فنی وزارت راه و ترابری با اصلاح و ساماندهی وضع موجود کنارگذر شهر آشخانه موافقت کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در شصتمین جلسه کمیسیون فنی سه کریدور طراحی شده توسط شرکت گسترش راه و ابنیه شرق به نام کریدور شمالی به طول 5 کیلومتر، کریدور جنوبی به طول 5/4 کیلومتر و اصلاح و ساماندهی وضع موجود کنارگذر آشخانه مطرح شد که با در نظر گرفتن موقعیت شهر آشخانه اصلاح و ساماندهی وضع موجود به تصویب اعضا رسید.

براساس این جلسه، شرکت گسترش راه و ابنیه شرق به عنوان مشاور این طرح موظف شد تا نسبت به ارائه اطلاعات دقیق تر در زمینه اصلاح و ساماندهی و بهسازی وضع موجود در بخش مطالعات طرح اقدام کند.

لینک

   انتصاب معاون اداره مطالعات و بررسی های فنی راه و ترابری تهران   

معاون اداره مطالعات و بررسی های فنی اداره کل راه و ترابری تهران معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران، مهندس انصاری طی حکمی از سوی مهندسی صدیقی، مدیر کل راه و ترابری استان تهران و براساس طرح تشکیلات تفضیلی جدید به سمت معاون اداره مطالعات و بررسی های فنی تعیین و منصوب شد.

لینک

   برگزاری چهار دوره مسابقه ورزشی در اداره کل راه و ترابری اردبیل   

 اداره کل راه و ترابری استان اردبیل در سال گذشته چهار دوره مسابقه ورزشی در رشته های فوتسال، تنیس و والیبال با حضور تیم های داخلی و ادارات شهرستان های تابعه برگزار کرده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل، این اداره کل علاوه بر برپایی این مسابقات ورزشی، اقدام به خرید لوازم ورزشی جهت تجهیز سالن شهید معصوم پناهی، توزیع بن خرید ورزشی و بلیت استخر و آب معدنی بین پرسنل این اداره کل و شهرستان های تابعه نموده است.

میزان اعتبار هزینه شده برای انجام امور ورزشی در این اداره کل در سال 1386 بالغ بر 995 میلیارد و 974 میلیون و 326 هزار ریال بوده است.

گفتنی است فعالیت های ورزشی این اداره کل در سالن ورزشی شهید معصوم پناهی برگزار می شود که در سال گذشته با حضور وزیر راه و ترابری در مساحت 900 متر مربع و با اعتبار 3500 میلیون ریال به بهره برداری رسید.

لینک

   حضور مدیریت و کارکنان اداره راه و ترابری لارستان در مراسم استقبال از رهبر انقلاب   

اداره کل راه و ترابری لارستان همگام با سایر مردم در جریان سفر مقام معظم رهبری به استان فارس با ستاد استقبال مردمی همکاری کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری لارستان، مدیریت و کارکنان این اداره کل در امر تدارکات، ترابری، روابط عمومی و آذین بندی با ستاد استقبال مردمی همکاری صمیمانه داشته و در مراسم ملاقات عمومی با رهبر انقلاب شرکت کردند.

لینک

   همزمان باایام سوگواری امام(ره)5ایستگاه صلواتی درجادههای استان سمنان دایرمی شود   

 

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان سمنان گفت: 5 ایستگاه صلواتی در مجتمع های خدماتی رفاهی استان سمنان از زائرین حرم مطهر رهبر کبیر انقلاب اسلامی پذیرایی می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان سمنان، قاسم باقری ضمن بیان این خبر افزود: این ایستگاه های صلواتی با همکاری انجمن های صنفی حمل و نقل استان در مجتمع های خدماتی ـ رفاهی بین راهی و پایانه های کالای میامی، شاهرود، دامغان، سمنان و گرمسار مستقر و آماده پذیرایی از دوستداران و زائران حرم مطهر امام (ره) هستند.

دبیر کمیته حمل و نقل جاده ای سمنان افزود: با هماهنگی انجام شده با انجمن های صنفی بخش مسافر و شرکت های حمل و نقل مسافر استان سمنان، تمامی زائران توسط ناوگان اتوبوس و مینی بوس با تخفیف ویژه جا به جا خواهند شد و برای حفظ ایمنی ناوگان حمل و نقلی از نظر داشتن بیمه و معاینه فنی، کارت سلامت و غیره کنترل خواهند شد.

وی با اشاره به حجم تردد بالا در ایام تعطیلات خرداد در محورهای استان سمنان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته اکیپ های امداد و نجات جاده ای شامل اورژانس، هلال احمر و امداد خودرو. در این ایام در جاده ها حضور فعال خواهند داشت و در کنار پلیس راه، راهداران و سازمان حمل و نقل و پایانه های استان آماده ارائه خدمات به زائرین می باشند.

لینک

   بازدید مشاور رئیس جمهور از روند پیشرفت پروژه های عمرانی چهارمحال و بختیاری   

 

مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور به اتفاق خبرنگاران اعزامی از تهران از پروژه های عمرانی، مصوب دور دوم سفر رئیسجمهور به چهارمحال و بختیاری بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری، در جریان این دیدار، جمعی از مدیران محلی، خبرنگاران و مشاور رئیس جمهور از نزدیک در جریان عملیات اجرایی پروژه های تونل گردنه رخ و جاده چهارخطه شهر کرد ـ باغبهادران، چهارخطه بروجن ـ گندمان، رفع نقاط حادثه خیز گردنه شلمزار و جاده لردگان ـ دنج ـ بیدله قرار گرفتند.

لینک

   راه اندازی نخستین خانه حمل و نقل استانی در کشور   

 نخستین خانه حمل و نقل استانی کشور در کرمان راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان، اولین خانه حمل و نقل جاده ای استانی با حضور مدیر کل دفتر حمل و نقل کالا و مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، تشکل های کارگری و کارفرمایی صنفی بخش حمل و نقل در کرمان افتتاح شد.

شهرام آدم نژاد در این مراسم گفت: خانه های حمل و نقل به توسعه و سازماندهی حمل و نقل جاده ای کشور کمک می کند.

وی مهمترین برنامه این سازمان را واگذاری امور به تشکل های غیردولتی اعلام کرد و افزود: این سازمان برای توسعه فعالیت تشکل های خصوصی فضاسازی می کند.

مهندس هدایتی، مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان نیز در این مراسم اعلام کرد: در حال حاضر 14 تشکل صنفی و انجمن عضو خانه حمل و نقل کرمان هستند.

گفتنی است نخستین خانه حمل و نقلی استان دو سال پیش در تهران راه اندازی شد.

لینک

   میلیارد ریال برای توسعه راه‌های روستایی گلستان اختصاص یافت   

معاون راه روستایی اداره‌کل راه و ترابری گلستان خبر داد: در سال جاری از محل اعتبارات استانی، ۷۵میلیارد ریال برای توسعه راه‌های روستایی استان تخصیص یافته است.

علی‌اکبر شاهینی  گفت: این رقم در مقایسه با میزان اعتبار سال گذشته که ۶۷میلیارد ریال بوده، هشت میلیارد ریال بیشتر شده است.

به گفته وی، این اعتبار برای آسفالت، نگهداری و ترمیم راه‌های آسیب دیده روستایی هزینه می‌شود.

در زمان حاضر از مجموع ۹۷۱روستای استان (براساس سرشماری ،(۸۵تعداد ۶۴۲روستا از راه آسفالته برخوردار هستند.

در صورت تامین اعتبار مورد نیاز، در سال جاری و آینده روستاهای بالای ۵۰ خانوار استان از راه آسفالت و بالای ۲۰خانوار از راه شوسه (آماده برای آسفالت) بهره‌مند می‌شوند.

در زمان حاضر "بندرگز" تنها شهرستانی است که تمام روستاهای آن راه آسفالته دارند و "کلاله" با دارا بودن ۹۳روستا، کمترین میزان راه آسفالته روستایی را به خود اختصاص داده است.

عملیات تنظیم ، تسطیح راه‌های شنی و دسترسی،ریزبرداری و برف‌روبی زمستانه محورهای کوهستانی و لکه‌گیری راه‌های آسفالته روستایی از جمله اقداماتی است که به منظور نگهداری از راه‌های روستایی استان انجام می‌شود.

روکش آسفالت گرم، ترمیم شن‌ریزی راه‌ها، تعمیر و بازگشایی ابنیه فنی و رنگ‌آمیزی پلها، بازگشایی حریم و ایجاد قنو (محل عبور آب)، خط کشی، شانه‌سازی، خرید و نصب علائم ایمنی نیز از دیگر اقداماتی است که برای نگهداری از راه‌های روستایی گلستان انجام می‌شود.

استان گلستان سه هزار و ۹۴کیلومتر راه روستایی دارد که یکهزار و ۷۵۰ کیلومتر آن آسفالت، ۶۰۰کیلومتر راه شوسه (آماده آسفالت) و مابقی راه شنی است.

لینک

   كوچكترين بالگرد جهان بر فراز زادگاه لئوناردو داوينچي پرواز مي‌كند   

 

 

 كوچكترين بالگرد تك سرنشين جهان به زودي برفراز زادگاه لئوناردو داوينچي كه گفته مي‌شود نخستين بار ايده ساخت يك دستگاه عمود پرواز را مطرح كرده بود، پرواز مي‌كند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، جناي ياناگيساوا سازنده ژاپني كوچكترين بالگرد جهان با اعلام اين خبر به خبرگزاري فرانسه، افزود كه اين بالگرد ۷۵كيلوگرمي ۲۵ماه مه در شهر وينچي در نزديكي فلورانس ايتاليا پروازي نمايشي خواهد داشت.
وي افزود: از آنجا كه ايده اوليه ساخت بالگرد متعلق به يك ايتاليايي است، همواره مايل بودم در زادگاه داوينچي پرواز كنم.
بالگرد جي ايي ان اچ- ۴كه كتاب ركوردهاي جهاني گينس ماه فوريه نام آن را به عنوان كوچكترين بالگرد جهان با ظرفيت حمل يك سرنشين ثبت كرد، دو موتور دارد كه در جهت‌هاي مخالف مي‌چرخند و حداكثر سرعت آن ۵۰كيلومتر در ساعت است.
اين بالگرد همچون طراحي سال ۱۴۹۳داوينچي كه قرن نوزدهم پيدا شد و دستگاهي عمود پرواز را نشان مي‌دهد، فاقد قسمت دم است.
براساس اين گزارش، تاكنون پنج فروند از اين كوچكترين بالگرد جهان در ژاپن و دو فروند آن به مشتريان آمريكايي فروخته شده و قيمت نمونه فعلي آن ۵۸ هزار و ۲۵۰ دلار است.

لینک

   مدرسه واقع در حاشیه راه‌ها ایمن سازی می‌شوند   

2 هزار مدرسه با پوشش 500 هزار نفر واقع در حاشیه راه‌های کشور به منظور ارتقای دانش ترافیکی دانش آموزان و کاهش تصادفات این گروه سنی، در سال جاری ایمن سازی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، عادل منصور کیایی کارشناس اداره کل ایمنی و ترافیک و مسئول اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها درخصوص برنامه‌های اداره کل در اجرای طرح مذکور گفت: تغییر رفتار و شکل گیری عادات صحیح ترافیکی دانش آموزان و کاهش قابل توجه تصادفات دانش آموزان حاکی از اثرات مطلوب طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها است زیرا این طرح علاوه بر ایمن سازی فیزیکی محدوده اطراف مدارس، اقدامات گسترده‌ای را در بخش فرهنگ سازی و فعالیت‌های آموزشی انجام داده که این آموزش‌ها در رفتار ترافیکی دانش آموزان تاثیر مثبتی داشته است.

وی افزود: امسال نیز طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌ها در ابعاد گسترده‌ای اجرا می‌شود که با اجرای این طرح در سال جاری تمامی مدارس مقاطع ابتدایی و راهنمایی واقع در حاشیه راه‌های کشور مشمول طرح قرار خواهند گرفت که نسبت به 800 مدرسه ایمن سازی شده در سال86 ، افزایش 150 درصدی را نشان می‌‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت مسئولان سازمان‌ها و نهادهای ذی ربط در اجرای طرح ایمن سازی در استان‌ها یکی دیگر از توفیقات این طرح است که نمونه موفق یک کار مشترک است.

منصور کیایی درخصوص اثربخشی اجرای طرح گفت: به دلیل ماهیت آموزشی طرح مذکور و اثر بخشی آن در ارتقای دانش کودکان و دانش آموزان اجرای این طرح در سال‌های آینده نیز تداوم خواهد داشت.

وی افزود: ارزیابی‌های به عمل آمده از اجرای طرح در سال‌های گذشته بیانگر افزایش دانش ترافیکی دانش آموزان است به طوری که میانگین نمرات کسب شده در آزمون‌های اولیه دانش آموزان از رقم 5/3 درسال 1383 به رقم 10 درسال 86 افزایش یافته و میانگین نمرات آزمون نهایی دانش آموزان مدارس مشمول طرح از رقم 10 درسال 83 به 5/16 درسال 86 افزایش یافته است.

گفتنی است تعداد تلفات دانش آموزان ناشی از تصادفات رانندگی از 63 نفردر سال 84 به 24 نفر در سال 85 کاهش یافته که این میزان کاهش 62 درصدی را نشان می‌دهد.

لینک

   معاون سازمان بنادر و دریانوردی:سهم ایران در ناوگان خزر افزایش می یابد   

علی جهاندیده معاون اداری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی از ارائه تسهیلات به شرکتهای کشتیرانی جهت توسعه ناوگان جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی, علی جهاندیده با بیان اینکه سهم کشتی های ایرانی در دریای خزر بسیار پایین است , گفت: سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی خود را برای ساماندهی و کمک به ناوگان دریایی کشور برای توسعه سهم ایران در ناوگان کشتیرانی خزر اعلام کرده است.

وی افزود : بر همین اساس سازمان بنادر و دریانوردی 82 میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی برای خرید 11فروند شناور تجاری و 4 فروند شناور نفتکش اعتبار دریافت کرده است که می تواند سهم ایران را در کشتیرانی دریای خزر افزایش دهد.

معاون اداری و مالی سازمان بنادر و دریانوردی مجموع تناز کشتیهای مذکور را هفتاد هزار و هفتصد تن اعلام کرد و افزود از این میزان53 هزار و پانصد تن متعلق به کشتیهای تجاری و 17 هزار و 200 تن مربوط به کشتیهای نفتکش می باشد.

به گفته جهاندیده شرکتهای واجد صلاحیت برای دریافت وام مشخص شده اند و تمام 82 میلیارد تومان ذکر شده تا پایان سال به شرکتهای دریایی کشور اختصاص می یابد.

جهاندیده مدت تقریبی بازپرداخت وام را 5 سال اعلام کرد و افزود : این وام با نرخ سود 12% می باشد که سازمان بنادر 8% سود آن را پرداخت می نماید و مابقی آن توسط شرکت ها پرداخت می شود.

لینک

   د رسال 1386 صورت گرفت؛حمل بیش از 30 میلیون تن بار توسط راه آهن   

بیش از 30 میلیون و981 هزار و 738 تن بار و 23 میلیون و199 هزارو 545 نفر مسافر توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال 86  جابه جا شده است .

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، معاون  بهره برداری و سیر و حرکت راه آهن اعلام کرد : در سال گذشته راه آهن یزد با حمل 10 میلیون و 633 هزارو 960 تن بار در مرتبه اول حمل باردر شبکه راه آهن قرار دارد .

دکتر کی منش  ضمن اشاره به برنامه حمل بار در سال 1387 گفت : طبق برنامه در سال 1387 این سازمان باید به حمل  34میلیون و 100 هزار تن بارمعادل  22میلیاردو 435 میلیون و 210 هزار و738 تن کیلومتر بار دست یابد .

وی افزود : بر این اساس شرکت راه آهن در فروردین 1387 با حمل دومیلیون و 695 هزارو 597 تن بار نسبت به مدت مشابه سال  قبل از 3 درصد رشد برخوردار بوده است .

لینک

   قطار رشت – قزوین 2 سال آینده به حرکت در می آید   

اولین حرکت قطار رشت – قزوین از 2 سال دیگر آغاز می شود .

به گزارش شرکت ساخت و توسعه  زیربناهای کشور,  مدیر کل راه و ترابری گیلان در نشست خبری گفت : تا 2 سال آینده سوت قطار رشت به صدا در خواهد آمد .

مهندس صادقی درباره توسعه بزرگراه های این استان افزود : تا پایان سال آینده 100 کیلومتر به طول بزرگراه گیلان افزوده میشود و طی چند سال آینده تمامی راههای روستایی استان آسفالت می شود .

لینک

   تقدیر از راه و ترابری فارس برای شرکت در مانور فرضی زلزله و طوفان   

راه و ترابری فارس لوح تقدیر در مانور فرضی زلزله و طوفان را در یافت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس, راه و ترابری فارس با شرکت در مانور فرضی زلزله و طوفان در فروردین ماه سال جاری از طرف معاون امور عمرانی استانداری فارس و جانشین رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه استان لوح تقدیر دریافت نمود.

شایان ذکر است که راه و ترابری فارس در 15 فروردین ماه سال جاری با توجه به اینکه یکی از ارگانهایی است که عضو ستاد حوادث غیر مترقبه استان می باشد,, در مانور فرضی زمین لرزه به مقیاس 2/6 ریشتر و نیز طوفانی با سرعت 110 کیلومتر در ساعت در محل پالایشگاه نفت شیراز با 6 اکیپ آماده متشکل از 24 نفر پرسنل ، 2 دستگاه لودر ، 4 دستگاه بیل مکانیکی ، 4 دستگاه کمپرسی ، 3 دستگاه تریلی و 1 دستگاه کمر شکن در محل مانور حضور یافتند و آمادگی خود رابرای مواجهه با حوادث غیر مترقبه اعلام نمودند.

لینک

   کسب رتبه چهارم کشوری توسط اداره کل راه و ترابری اردبیل   

 

راه و ترابری اردبیل رتبه چهارم کشوری را در بین ادارات کل راه و ترابری کشور کسب کرد.

 به گزارش اداره کل راه و ترابری استان اردبیل, این اداره  کل راه در ارزیابی عملکرد ادارات کل راه و ترابری استانها در سال 86 ، موفق به کسب رتبه چهارم در بین نه اداره کل برتر کشور شد.

لینک

   چهار خرداد بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها برگزار می شود   

بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها چهارم خرداد برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در بیست و هشتمین جلسه کمیسیون ایمنی راه ها که به ریاست وزیر راه و ترابری برگزار می شود، وضعیت ایمنی سال 86 و طرح ویژه نوروزی 87 ارزیابی و بررسی می شود.

بررسی اقدامات صورت گرفته توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره پروژه بانک جهانی، تحلیل وضعیت تردد سفرهای نوروزی و ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته برای ایجاد فرکانس مشترک بین پلیس راه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، اورژانس و نجات جمعیت هلال احمر از جمله مباحثی است که در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

لینک

   انتخاب مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری همدان   

مسئول آمورش اداره کل راه و ترابری استان همدان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین حاج محسن حسین زاده طی حکمی از سوی مدیر کل راه و ترابری استان همدان با حفظ سمت به عنوان مسئول آموزش این اداره کل منصوب شد.

 

 

لینک

   برای نخستین باردرکشورصورت گرفت؛نصب تابلوی نشان دهنده سرعت خودرو درجاده های استان   

جاده های استان مرکزی مجهز به تابلوهای سرعت سنج (Your speed) شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، اداره کل راه و ترابری استان مرکزی به منظور کاهش تصادفات و ایمن سازی جاده های این استان اقدام به نصب تابلوی Your speed نموده است.

گفتنی است تابلوهای فوق، به گونه ای طراحی شده که میزان سرعت خودرو را به راننده نشان می دهد.

لینک

   آغاز مطالعه ساخت اتوبان بوشهر ـ شیراز   

 

مدیر کل راه و ترابری بوشهر گفت: مطالعه ساخت اتوبان بوشهر ـ شیراز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، هاشم علی پور فاز ضمن بیان این خبر افزود: براساس برنامه زمان بندی شده، مطالعه این اتوبان در نیمه نخست امسال توسط متخصصان و کارشناسان بخش خصوصی و اداره راه و ترابری بوشهر به پایان می رسد.

وی افزود: عملیات اجرایی این اتوبان به صورت مشارکت 50 درصدی بخش خصوصی و دولتی در سال 1388 آغاز می شود.

مدیر کل راه و ترابری بوشهر اعتبار مورد نیاز برای ساخت اتوبان بوشهر ـ شیراز 4 هزار و 400 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با هماهنگی انجام شده با مسئولان ارشد بوشهر برای استفاده از قابلیت این استان، سهم بخش خصوصی در قالب کنسرسیوم پیمانکاران و شرکت های فعال راه سازی تأمین خواهد شد.

علی پور فاز تأکید کرد: توجه دولت نهم به ایجاد زیرساخت های حمل و نقلی باعث شده تا شمار تصادفات جاده ای در این استان نسبت به سال گذشته 25 درصد کاهش یابد.

گفتنی است طرح احداث اتوبان بوشهر ـ شیراز در جریان دومین سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر و در جلسه استانی هیأت دولت به تصویب رسید.

لینک

   در سال 1386 صورت گرفت؛آسفالت 828 کیلومتر از راه های روستایی لرستان   

 828 کیلومتر از طول راه های روستایی استان لرستان در سال گذشته بهسازی و آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان، 828 کیلومتر راه روستایی استان لرستان در سال 1386 با اعتباری بالغ بر 367 میلیارد بهسازی و آسفالت گردید.

همچنین طی این مدت 193 کیلومتر عملیات راهشکافی در سطح راه های روستایی این استان صورت گرفته است.

گفتنی است در حال حاضر حدود 60 درصد راه های روستایی لرستان آسفالت شده است که این میزان نسبت به میانگین کشوری طی یک سال اخیر رشد قابل ملاحظه ای داشته است.

لینک

   تقدیر رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مدیر کل راه و ترابری بوشهر   

معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور از هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر تقدیر کرد.

محمد بخارایی در این تقدیر نامه از هاشم علیپور فاز به خاطر مهار تصادفات و تلفات حوادث رانندگی و ارتقاء ایمنی و تردد در راه های کشور و کاهش 2/21 درصدی تعداد تلفات برون شهری حوادث رانندگی در سال 86 نسبت به سال 85 در کل کشور و نیز کاهش 4/27 درصد در استان بوشهر تقدیر و تشکر کرد.

وی توجه ویژه به ایمنی حمل و نقل و افزایش ایمنی راه ها در استان بوشهر را نتیجه تلاش و تعامل و همکاری سازنده دستگاه های مربوطه اعلام کرد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ایمنی پایدار در سطح کشور را از اهداف مهم مدیریت موفق بخش حمل و نقل دانست.

لینک

   همایش روز جهانی ارتباطات در سالن اجتماعات شرکت فرودگاه های کشور برگزار شد   

در این همایش که به مناسبت 27 اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات برگزار شد مهندس اصغر کتابچی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور به نامگذاری امسال به نام سال نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی و تدابیر لازم، عملکرد شرکت فرودگاه های کشور در راستای تحقق این شعار، جلوه و رونق خاصی در سال جاری خواهد داشت.

رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور ضمن تبریک فرا رسیدن روز جهانی ارتباطات به دست اندرکاران این عرصه، رشد و بلوغ سیستم های ارتباطات و ناوبری را برای افزایش ضریب ایمنی پروازها، از مهمترین اهداف شرکت فرودگاه های کشور در سال 1387 اعلام کرد.

مهندس اصغر کتابچی گفت: با بکارگیری نیروهای متخصص در اداره کل ارتباطات و ناوبری از محل تعمیر و تجهیز قطعات و عدم وابستگی به کارشناسان خارجی، سال گذشته 3/8 میلیارد تومان صرفه جویی ریالی عاید شرکت فرودگاه های کشور شد.

وی به 55 پروژه نیمه تمام به ارزش 120 میلیارد تومان در فرودگاه های کشور اشاره کرد و گفت: هدف شرکت در سال جاری اتمام 85 درصد این طرح هاست که به طور مجزا معرفی و افتتاح خواهند شد.

رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور افزود: کلیه گلوگاه هایی که در سال های گذشته موجب کندی ارائه خدمات فرودگاهی در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شده بود شناسایی و در اسرع وقت در جهت مرتفع شدن آن ها اقدام لازم به عمل خواهد آمد.

آقای مهندس مؤمنی رخ معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه های کشور نیز در این همایش به راندمان بالای 99 درصد سیستم های ارتباطی کشور اشاره کرد و گفت: سال گذشته 33 میلیون پیام هوانوردی در سطح کشور مخابره شد.

وی به روز شدن طرح های تقرب و استفاده از سیستم های نرم افزار مدرن را در راستای تدوین این طرح ها براساس ارتباطات ماهواره ای از اهداف مهم شرکت فرودگاه های کشور دانست و تصریح کرد: در این راستا 38 قرارداد بین مدیریت فرکانس وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات و شرکت فرودگاه های کشور منعقد شد.

لینک

   تقدیر رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از مدیر کل مازندران   

 

مهندس بخارایی معاون وزیر راه و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با ارسال لوحی از زحمات و تلاش های ارزنده مهندس عبدالحسین بیگدلی مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در کاهش تصادفات و تلفات حوادث رانندگی در استان در سال 1386 تقدیر و تشکر کرد.

سید حمید حسینی مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران با اعلام این خبر افزود: سال گذشته سالی پربار و بسیار موفقیت آمیز در مهار تصادفات و تلفات رانندگی و ارتقاء ایمنی تردد در راه های کشور بوده است. کاهش 2/21 درصدی تعداد تلفات برون شهری حوادث رانندگی در سال 1386 نسبت به سال 1385 در کل کشور و کاهش 8/21 درصد در استان مازندران موید این امر و مایه خوشحالی و سرافرازی است.

وی تصریح کرد: در بخشی از لوح تقدیر ارسالی معاون وزیر آمده است: بدون تردید این موفقیت نویدبخش، حاصل عنایات و الطاف الهی، توجه ویژه به موضوع ایمنی حمل و نقل، تعامل و همکاری سازنده تمامی دستگاه های ذیمدخل در حوزه ایمنی در آن استان و مدیریت موفق جنابعالی به دست آمده است. به پاس این توفیق ارزشمند، از تلاش های ارزنده جنابعالی و تمامی همکاران محترمتان قدردانی و تشکر نموده و این خدمات ارزنده را ارج می نهیم امید است با استعانت از خداوند متعال و تداوم تلاش و توجه ویژه جنابعالی شاهد استمرار در کاهش تلفات حوادث رانندگی در سال جاری و دستیابی به ایمنی پایدار در سطح آن استان باشیم.

مسئول روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان در خاتمه یادآور شد: این موفقیت در سایه برنامه ریزی منظم و دقیق و نتیجه تلاش و مدیریت مهندس بیگدلی و از خودگذشتگی و ایثار و فعالیت های شبانه روزی مجموعه راهداران و پرسنل زحمتکش راه و ترابری استان بوده است.

لینک

   معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی:روشنایی جاده آرامگاه فردوسی   

 

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی از اجرای عملیات روشنایی در بزرگراه ارتباطی آرامگاه فردوسی توسی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم  صنیعی با بیان این مطلب افزود: این پروژه با هدف ایمن سازی رفت و آمد در این مسیر پر تردد اجرا می شود.

وی با بیان اینکه با انجام مراحل اداری همینک کار اجرایی پروژه اغاز شده است، گفت: روشنایی در دو سوی محور در مجموع به طول 12 کیلومتر اجرا خواهد شد.

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به اهمیت و جایگاه تاریخی شهر توس، طول محور شهر تاریخی توس که در فروردین ماه امسال افتتاح شد را 5/6 کیلومتر عنوان کرد و گفت: با اجرای این پروژه، راه آرامگاه فردوسی بعد از بهسازی و تعریض تبدیل به بزرگراه شد.

صنیعی در خصوص مشخصات فنی این محور گفت: این جاده با عرض سواره رو 5/9 متر در هر طرف و رفوژ میانی به عرض 8 متر اجرا شده است.

وی همچنین ضخامت آسفالت این جاده را 15 سانتیمتر شامل 3 لایه عنوان کرد.

لینک

   اهالی یک روستای محروم در مشهد از راه مناسب برخوردار شدند   

 مردم روستای محروم شهید شعبانی در شهرستان مشهد از نعمت راه روستایی مناسب برخوردار شدند.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس پارسا رییس اداره راه و ترابری شهرستان مشهد با بیان این مطلب افزود: با بهره برداری از یک پروژه راه روستایی 61 خانوار مردم محروم این روستا از راه مناسب آسفالته روستایی برخوردار شدند.

وی ادامه داد: راه این روستا به طول2 کیلومتر با اعتباری معادل یک میلیارد ریال ساخته شده است.

لینک

   فاز دوم توسعه بندر شهید رجایی سه سال آینده به بهره برداری می رسد   

 در کمیسیون فرعی شورای عالی هماهنگی ترابری کشور  اعلام شد: ساخت 2200 متر اسکله فاز دوم این بندر 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و با تکمیل آن ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی از 2/3 میلیون TEu به 42/6 میلیون TEu افزایش خواهد یافت. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، تشکیل کارگروه های تخصصی و موضوع استمهال سازمان بنادر و دریانوردیاز گمرک مبنی بر ادامه ترانزیت سوخت از اسکله کشتی سازی خلیج فارس به مدت 6 ماه دیگر و نیز ارائه گزارش فعالیت های انجام شده در خصوص اجرای سیاست های کلی اصل قانون اساسی در دستور جلسه کمیسیون فرعی شورای عالی هماهنگی ترابری کشور بود.مدیر کل امور بندری و ترانزیت کالای سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به این که تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در فروردین ماه سال 87 با کاهش 58/11 درصدی مواجه بوده، گفت: در کل کالاهای وارده به بنادر ایران نسبت به مشابه سال قبل 14 درصد کاهش داشته است.وی ادامه داد: در بخش صادرات و ترانزیت کالاهای غیرنفتی افزایش 10 تا 13 درصدی داشته ایم. در واردات، صادرات و ترانزیت کالاهای نفتی نیز به ترتیب 51، 10، 49 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه در سال 86 داشته است.آمار رسوبی کانتینر در بندر شهید رجایی 72 هزار TEU می باشد و چنانچه آمار رسوب کانتینر در ترمینال های اختصاصی از کل آمار کم شود این مقدار به 60 هزار TEU می رسد.مدیر کل امور بندری و ترانزیت کالا در سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص شروع به کار فاز دوم توسعه بندر شهید رجایی نیز گفت: افزایش 67 هکتار اراضی CY و افزایش 850 متر اسکله با عمق 17 و خرید 8 دستگاه گنتری کرین سوپر پست پاناماکس و ورود 14 فروند RTG که در بندر در حال نصب این روند کاهش رسوب را تسریع خواهد کرد و بندر به وضعیت عادی برخواهد گشت.شایان ذکر است ساخت 2200 متر اسکله فاز دوم این بندر 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که تا سه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید و با تکمیل آن ظرفیت کانتینری بندر شهید رجایی از 2/3 میلیون TEu به 42/6 میلیون TEu افزایش خواهد یافت.صادقی فر اضافه کرد: آمار تخلیه و بارگیری کانتینر در بنادر ایران در سال 86 با رشد 18 درصدی نسبت به سال 85 به میزان  یک میلیون و 963 هزار TEU رسید.وی خاطرنشان کرد: تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری ایران در سال 86 جهت واردات و صادرات کالاهای نفتی و غیرنفتی 9266 فروند بوده که 6903 فروند آن (74 درصد) شناور خارجی و 2363 فروند (26 درصد) شناور ایرانی بوده است.زرین قلمی، معاون مدیر کل بازرگانی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به روند خصوصی سازی در این شرکت گفت: از ابتدای خصوصی سازی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران شروع به واگذاری واگن های خود کرده و تاکنون این واگن ها به پنج شرکت خصوصی واگذار شده است.
لینک

   معاون وزیر راه و ترابری:ایران در حمل و نقل جهانی، موقعیتی ممتاز دارد   

 معاون وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای ایران با تاکید بر جایگاه ممتاز کشور در حمل ونقل جهانی، کنگره جهانی اتحادیه بین‌المللی حمل ونقل جاده‌ای را فرصتی برای تببین جایگاه برتر و ممتاز ایران دانست.محمد بخارایی که در صدر هیاتی ۲۵نفره متشکل از نمایندگان بخش دولتی و خصوصی ایران در سی و یکمین کنگره جهانی آی.آر.یو (IRU) در استانبول شرکت کرده است،  بیان داشت:  شرکت در این کنگره فرصتی برای تبیین توانایی‌ها و امکانات و ظرفیت‌های استثنایی جمهوری اسلامی ایران در حمل و نقل جاده‌ای است. بخارایی افزود: ایران به دلیل امنیت بسیار مطلوبی که نسبت به کشورهای منطقه دارد از اهمیت ویژه‌ای در گذرگاه شرق به غرب برخوردار است. معاون وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه احیای جاده ابریشم به عنوان موضوع اصلی کنگره آی.آر.یو در استانبول انتخاب شده است، گفت: ایران در طول تاریخ همواره اصلی‌ترین گذرگاه جاده ابریشم بوده و در این کنگره نیز بر این مهم تاکید خواهد کرد. وی افزود: ایران به طورعملی با تامین عبور امن و ارایه تسهیلات مطلوب در مبادی گمرکی و مسیر ترانزیت در قلمرو خود برای وسایل نقلیه بین‌المللی تاکنون توانسته است توانایی‌ها و ظرفیت هایش را به کشورهای منطقه نشان دهد. بخارایی گفت: رشد ۲۰درصدی سالانه در تجارت تزانزیت از قلمرو جمهوری اسلامی، خود گویای این واقعیت است و ایران به عنوان دروازه اروپا و آسیا توانسته هفت کشور همسایه را که به آب‌های آزاد دسترسی ندارند، به خوبی پشتیبانی کرده و امکان دسترسی آنها را به آب‌های آزاد فراهم کند. رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گفت: دولت به توسعه تجارت ترانزیت به عنوان یک بخش ارزآور توجه دارد و با عملکرد با ثبات و هماهنگی با استانداردهای بین‌المللی، توانسته اعتماد جهانی را بیش از پیش افزایش دهد. سی ویکمین کنگره جهانی آی.آر.یو روز پنجشنبه با شرکت عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه، میخائیل گورباچف آخرین رئیس جمهوری اتحاد جماهیر شوروی، بنالی یلدرم وزیر راه و ترابری، کرشاد توزمن وزیر بازرگانی خارجی ترکیه و شماری زیادی از شخصیت‌های داخلی و خارجی در استانبول شروع به کار کرد. این کنگره که با هدف احیای جاده ابریشم برپا شده است، عصر جمعه بکار خود پایان داد. همزمان با این کنگره، کنگره وزیران حمل ونقل ۵۰ کشور جهان نیز در این مرکز برگزار شد که مهندس بخارایی به عنوان نماینده وزیر راه و ترابری در این کنگره شرکت کرد.
لینک

   بهره برداری از هشت پروژه راهسازی در خراسان جنوبی   

 بهره برداری همزمان از پروژه احداث و آسفالت راه روستایی آرک ـ بین آباد و 7 پروژه دیگر طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی و تعدادی از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی پنج شنبه گذشته آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، در این مراسم که در روستای بین آباد بخش خوسف از توابع شهرستان بیرجند برگزار شد، استاندار خراسان جنوبی در محل مسجد این روستا در جمع اهالی روستا با اشاره به اینکه بالغ بر 84 درصد جمعیت روستاهای بالای 20 خانوار استان شهرستان بیرجند از نعمت راه آسفالته برخوردار شده اند، گفت: برای احداث و آسفالت 30 کیلومتر راه روستایی آرک ـ بین آباد، برای هر خانوار از حدود 110 خانوار جمعیت این 2 روستا بالغ بر 10 میلیون تومان هزینه شده است و این میزان اعتبار فقط در بخش راه برای این 2 روستا هزینه شده و در بخش های دیگر نیز اعتباراتی به همین صورت هزینه شده و می شود.سید صولت مرتضوی در ادامه تصریح کرد: در طول هفته دولت و دهه فجر نیز پروژه های دیگری را در بخش راه و سایر بخش ها در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید. ضمن اینکه امتداد محور روستای آرک به مزار «بلنجیر» نیز با 1550 میلیون ریال اعتبار در دستور کار قرار دارد.مدیر کل راه و ترابری استان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری همزمان از 8 پروژه در بخش راه در شهرستان های بیرجند، درمیان، نهبندان و سربیشه را بالغ بر 30 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: 428 خانوار از پروژه آسفالت به طول 51 کیلومتر بهره مند می شوند. ابراهیم نصری افزود: از مجموع 833 روستای بالای 20 خانوار استان، 541 روستا از راه آسفالته برخوردار شده اند و مابقی روستاها فاقد راه آسفالته هستند که آسفالت راه 94 روستا در دست اجرا می باشد.
لینک

   بازدید استاندار و مدیران ارشد استان خراسان جنوبی از پروژه های راهسازی   

 استاندار محترم خراسان جنوبی باتفاق جمعی از مدیران ارشد و ارباب جراید از پروژه در دست احداث راه آبگرم لوت واقع در محور خوسف به کرمان بازدید و در جهت تسریع در اجرای پروژه دستوراتی صادر نمودند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی اعلام کرد: پروژه مذکور به طول 70 کیلومتر از شهر خوسف به طرف آب گرم لوت از سال 84 به عنوان راه فرعی درجه یک شروع شده و تاکنون با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه شده است که حدود 5 کیلومتر آن آسفالت شده است و 20 کیلومتر آن زیرسازی و احداث ابنیه و نیز 25 کیلومتر دیگر 80 درصد زیرسازی گردیده است.ابراهیم نصری افزود پس از بهره برداری کامل، آبگرم لوت به عنوان یک جاذبه گردشگری مورد استفاده گردشگران قرار خواهد گرفت و نقش بسزایی در توسعه منطقه ایفا خواهد نمود ضمن اینکه با ادامه پروژه در استان یزد و اتصال آن به شهر نایبند فاصله راه ترانزیت افغانستان به خلیج فارس حدود 70 کیلومتر کوتاهتر و همچنین فاصله شرق کشور با استان های مرکزی و غرب کشور نیز 200 کیلومتر کوتاهتر خواهد شد.
لینک

   باهدف احیای جاده ابریشم:سی ویکمین کنگره جهانی حمل ونقل دراستانبول آغاز به کارکرد   

 استانبول - سی و یکمین کنگره جهانی اتحادیه حمل و نقل جاده ای(IRU) با شرکت ۵۰ وزیر حمل و نقل و بیش از دو هزار نفر از اعضای این اتحادیه از ۷۰ کشور جهان روز پنجشنبه در استانبول شروع به کار کرد. این کنگره که با هدف احیای جاده ابریشم در شهر استانبول بر گزار شده است، با حضور عبدالله گل رییس جمهور ترکیه و میخائیل گورباچف رییس جمهور پیشین اتحاد جماهیر شوروی و بنالی یلدرم وزیر راه و ترابری ترکیه و شماری از شخصیت‌های خارجی از هیات از جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی بخارایی معاون وزیر راه ترابری و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای آغاز به کار کرد. کنگره جهانی اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل جاده‌ای هر دو سال یک بار تشکیل می‌شود و با توجه به این که مسئولین بلندپایه و دست اندرکاران حمل و نقل کشورهای مختلف در این کنگره شرکت خواهند کرد، فرصتی برای تبیین مشکلات ترکیه در اخذ کارنه تیر ارزیابی می‌شود.
لینک

   به یاد کبوتران مسافر ‪۲۷ اردیبهشت سال‪ ۸۰ هواپیمای یاک ‪۴۰   

بیست و هفتم اردیبهشت ماه در استان گلستان یاداور حادثه تلخی است که در آن وزیر وقت راه وترابری به همراه هفت تن از نمایندگان استان از سرزمین سبز گلستان به دیار حق عروج کردند. درحوالی ساعت هشت صبح روز ۲۷اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۰هواپیمای یاک ۴۰با به همراه داشتن مسافرانی شامل وزیر راه وترابری و معاونان وی، نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی دیگر از دست اندرکاران و کادر پرواز از تهران به سوی گرگان به حرکت درآمد. در این ساعت تعداد بسیاری از مردم و مسوولان استان گلستان در مقصد این هواپیما منتظر رسیدن اولین پرواز رسمی به فرودگاه گرگان بودند، اما دریغ که یاک ۴۰هیچگاه به مقصد نرسید. در پی این حادثه و پس از چند روز جستجوی نیروهای امدادگر مشخص شد که که هواپیمای یاک ۴۰در منطقه خرچنگ دشت ناز فرودگاه ساری به علت برخورد با کوه سقوط کرده است. ظهر چند روز بعد فرودگاه گرگان با فرود پرواز حامل اجساد نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد، اما خاطره تلخ از دست دادن بسیاری از خدمتگزاران کشوری و استانی برای همیشه باقی ماند. در آن پرواز به همراه نمایندگان فقید استان گلستان در مجلس، وزیر راه و ترابری و چند تن از معاونان وی به همراه گارد امنیت پرواز و در مجموع به همراه خلبانان و خدمه هواپیما یاک ۲۹ ،۴۰نفر حضور داشتند. از جمله حاضران در این پرواز دکتر "رحمان دادمان" وزیر راه و ترابری، مهندس "حسن دهگان" و مهندس "محمدجعفر بهرامی" معاونین وزیر، "محمدرضا متقالچیی" مدیر کل ساخت فرودگاههای کشور، "رضاقلی رستمی" مدیر عامل شرکت مترا، "جلیل رشیدی" ربیس اداره فنی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور بودند. از دیگر مسافران این پرواز "محراب حقگوچرده" معاون فنی سازمان بنادر و کشتیرانی کشور، "ارسلان راحمی" مدیر کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری و "علیرضا راهی" کارشناس روابط عمومی، "معمی هلاکو" عضو هیئت مدیره شرکت بالاست راه‌آهن و نماینده سابق مردم آزادشهر و گنبدکاووس به ترتیب در دوره‌های مجلس چهارم و پنجم شورای اسلامی بودند. "محمود صفایی‌زاده" خلبان ناظر، "حیدرنبی قهرودی" و "سیداحمد جبرئیلی" عضو تیم حفاظت، "محمود کاظمی‌رهبر"، "حسین کیانی" و"عیسی یعقوبیان" عضو گارد امنیت پرواز، "حسن عقیلی" سر میهماندار، "ندا کامیابی" میهماندار و چهار خلبان این پرواز که از کشور ارمنستان بودند، دیگر جان باختگان سقوط یاک ۴۰می‌باشند. از استان گلستان دراین حادثه جانگداز حجت‌الاسلام والمسلمین "قربانعلی قندهاری" و مهندس "غلامعلی هزارجریبی" نمایندگان گرگان و آق‌قلا، "سیدمنصور حسینی" نماینده مردم مینودشت و کلاله، "علی کوهساری" نماینده رامیان، آزادشهر، فندرسک و چشمه‌ساران، "اترک طیار" نماینده مردم گنبدکاووس، "عظیم گل" نماینده بندرترکمن، بندرگز و کردکوی و "محمدصادق صادقی" نماینده علی‌آبادکتول به دیار حق شتافتند. لازم به ذکر است در روز پنچ شنبه ۸۷/۲/۲۶ مراسم بزرگداشت شهید دادمان بعد از نماز مغرب و عشا برگزار شد. 
لینک

   70 درصد اعتبارات راه و ترابری قم صرف ارتقاء بهسازی جاده ها می شود   

 

مدی کل راه و ترابری استان قم گفت: سالانه حدود 70 درصد از اعتبارات اداره کل راه و ترابری استان قم در حوزه راهداری هزینه می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، داریوش نظری ضمن بیان این مطلب افزود: بخش ایمنی، راه ها، نگهداری و روکش آسفالت راه ها تنها 30 درصد این بودجه حذف ایجاد راه های جدید می شود.وی افزود: روزانه حدود 100 هزار تردد از طریق جاده های استان قم صورت می گیرد که این مسأله استهلاک جاده ها را به دنبال دارد.مدیر کل راه و ترابری استان قم ضمن تأکید بر ارتقا و بهسازی جاده های این استان گفت: علی رغم افزایش تردد در محورهای استان قم در ایام نوروز، آمار کشته شدگان حوادث جاده ای نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است.به گفته نظری، طی سال گذشته 14 پروژه در بخش راه های استان قم اجرایی شده است.
لینک

   نصب سرعت گیر بشقابی و مجازی در جاده های اصلی استان مرکزی   

سرعت گیر بشقابی و مجازی در محورهای ارتباطی استان مرکزی نصب شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مرکزی، با هدف افزایش ایمنی مسیر سرعت گیرهای بشقابی و مجازی و علایم افقی به راه های اصلی استان مرکزی، نصب شد.کاهش تصادفات و تلفات جاده ای و ایمن سازی راه های این استان از جمله اهداف نصب این نوع سرعت گیرها بوده است.
لینک

   در صورت تأمین اعتبار محور گنج افروز ـ بابل ایمن سازی می شود   

مدیر کل راه و ترابری مازندران گفت: عملیات ایمن سازی محور گنج افروز ـ بابل درصورت تأمین اعتبار ادامه می یابد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، عبدالحسین بیگدلی ضمن بیان این مطلب افزود: در سال گذشته 57 هزار و 763 انواع علایم ایمنی و اطلاعاتی شامل علایم اخباری، اطلاعاتی، چشم گربه ای، چشمک زن و گاردریل بابل ـ گنج افروز نصب و 34 کیلومتر از طول این محور خط کشی شده است.وی با اشاره به آغاز عملیات ایمن سازی این محور را در سال 1384 گفت: باند غربی محور گنج افروزـ بابل در سال 84 تعریض و دو دهنه پل برای رفع مشکل آب گرفتگی آن در سال 1385 احداث شده است.بیگدلی افزود: با اعتبارات اختصاص یافته سال های 84 و 85 چندین قوس در طول این محور برای ایجاد دید کافی، اصلاح و 5/14 کیلومتر از سه راهی شیردارکلا تا طلوت آسفالت شد.گفتنی است محور بابل ـ گنج افروز به طول 25 کیلومتر در حدفاصل شهرستان بابل تا سه راهی شیردارکلا قرار دارد و به خاطر استفاده اهالی بابل کنار در قسمت جنوبی شهرستان بابل و دهستان لفور از بخش شیرگاه از این محور از ترافیک بالایی برخوردار است.
لینک

   دوره آموزشی بررسی و تفسیر برگ های آزمایشگاهی برگزار شد   

دوره آموزشی بررسی و تفسیر برگ های آزمایشگاهی در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان آذربایجان شرقی برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، 110 نفر از کارکنان بخش های اجرایی و نظارتی این اداره کل در دوره کوتاه مدت آموزشی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شرکت کردند.این دوره آموزشی چهارم، یازدهم و 18 اردیبهشت ماه و به همت واحد آموزش اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی برگزار شد که شرکت کنندگان در این دوره با چگونگی انجام آزمایش ها، تفسیر نتایج آزمایشگاهی و نیز بهره برداری از نتایج آزمایشات برای صدور دستورالعمل های اصلاحی به صورت تئوری و عملی آشنا شدند.
لینک

   پایگاه اطلاع رسانی هواشناسی اصفهان در جشنواره روابط عمومی ها اول شد   

پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی استان اصفهان رتبه نخست سومین جشنواره روابط عمومی را کسب کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، پایگاه اطلاع رسانی اداره کل هواشناسی استان اصفهان رتبه نخست را در بین پایگاه های اطلاع رسانی روابط عمومی های استان اصفهان به دست آورد.گفتنی است سومین جشنواره روابط عمومی استان اصفهان توسط انجمن فرهنگی روابط عمومی استان اصفهان برگزار شده است.
لینک

   جلوگیری از 421 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های بابل   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان بابل اعلام کرد: اداره راه و ترابری شهرستان بابل از 421 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های این استان جلوگیری کرده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، زمان اکبرپور ضمن بیان این مطلب افزود: 146 مورد ساخت و ساز غیرمجاز با همکاری و هماهنگی دستگاه های ذی ربط تخریب شده است.وی درباره سایر اقدامات این اداره کل در سال گذشته گفت: سی هزار و 957 متر مربع عملیات لکه گیری، 31 هزار و 815 متر مکعب رانش برداری و ریزش برداری و 29 هزار و 900 متر مکعب کانال کشی برای آزادسازی حریم راه ها انجام شده است.اکبرپور همچنین از نصب 36 هزار و 953 عدد انواع تابلوی ایمنی در سطح جاده های این شهرستان خبر داد و گفت: 900 متر مکعب دیوار حفاظتی و 4 رمپ ورودی و خروجی در محورهای مواصلاتی بابل احداث شده است.گفتنی است اداره کل راه و ترابری بابل تحت پوشش قرار دادن محورهای مواصلاتی شهرستان های بابل ـ بابلسر ـ جویبارـ فریدون کنار و بخشی از راه های شهرستان قائم شهر بر پرترافیک ترین محورهای استان مازندران کنترل می کنند.
لینک

   طی سال 1386، 55 کیلومتر راه روستایی در آمل آسفالت شد   

مدیر کل راه و ترابری استان گفت: 55 کیلومتر از راه های روستایی آمل در سال گذشته آسفالت شده است.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان مازندران، سید محمد نظری ضمن بیان این مطلب افزود: همچنین طی این مدت 8 کیلومتر از راه های روستایی مازندران مرمت و شن ریزی شده است.وی درباره اقدامات این اداره کل در زمینه راهداری گفت: احداث تقاطع زیرگذر شکلا، نصب 6 کیلومتر حفاظ کابلی و 5 کیلومتر گاردریل در محور هراز، اجرای 11 کیلومتر روکش آسفالت محور هراز و لکه گیری محورهای حوزه استحفاظی از جمله اقدامات صورت گرفته در بخش ایمنی راه های آمل بوده است.وی همچنین به تحصیل اراضی زمین مورد نیاز برای تقاطع امام زاده عبدالله اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح، کمربندی امام زاده عبدالله به طول 5/2 کیلومتر احداث گردید.نصب تابلوی پیام متغیر VMS در ابتدای محور هراز، نصب 4000 عدد علایم ترافیکی، 1200 تابلوی چشم گربه ای و خط کشی 600 کیلومتر از محورهای شهرستان آمل از دیگر اقدامات اداره کل راه و ترابری آمل طی سال گذشته بوده است.
لینک

   آغاز ساخت عملیات قطعه چهارم قروه ـ گنجی در محور همدان ـ سنندج   

عملیات ساخت قطعه چهارم قروه ـ گنجی در محور همدان ـ سنندج آغاز شد.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، ساخت باند دوم قطعه گنجی ـ قروه و کنارگذر قروه به طول 29 کیلومتر، زیرساخت های استان کردستان در بخش شبکه حمل و نقل تکمیل خواهد شد.محور همدان ـ سنندج، به طول 176 کیلومتر و در 7 قطعه طراحی شده که در حال حاضر 52 کیلومتر از مجموع این محور در سه قطعه صالح آباد، داش بلاغ، دهگلان، گنجی و کنارگذر دسگلان در دست اجرا است.همچنین قطعه صلوات آباد، داش بلاغ، قروه و ابتدای سنندج تا گردنه صلوات آباد در دست مطالعه قرار دارد.گفتنی است 120 میلیارد ریال در سال جاری برای محور همدان ـ سنندج اختصاص یافته است.
لینک

   عملیات احداث ساختمان راه و ترابری زرند پایان یافت   

کار احداث ساختمان جدید اداره راه و ترابری شهرستان زرند به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اراک، این ساختمان با زیربنایی 400 متر مربع و با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال احداث شده است.اداره کل راه و ترابری استان مرکزی در اقدامی دیگر برای رفع نقاط پرحادثه در محور نوبران، دو دستگاه پل پیش ساخته تهیه و نصب کرده است.
لینک

   بازدید نمایندگان مجمع عمومی شرکت فرودگاه ها از فرودگاه های هرمزگان   

نمایندگان اعضای مجمع عمومی شرکت مادر تخصصی فرودگاه های کشور از فرودگاه های استان هرمزگان بازدید کردند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، اعضای مجمع عمومی شرکت فرودگاه های کشور از دهم تا سیزدهم اردیبهشت با حضور در فرودگاه های بندرعباس و ابوموسی از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات موجود در این فرودگاه ها قرار گرفتند.وزارتخانه های امور اقتصاد و دارایی، بازرگانی، صنایع و معادن وزارت راه و ترابری و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعضای مجمع عمومی شرکت فرودگاه های کشور را تشکیل می دهند.
لینک

   عملیات اجرایی روشنایی محور آمل ـ محمودآباد   

عملیات اجرایی ایمن سازی محور آمل ـ محمودآباد در قالب روشنایی به طول 5/6 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 1841 میلیون ریال و با پیشرفت فیزیکی 60 درصد در حال انجام است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، مهندس عبدالحسین بیگدلی مدیر کل راه و ترابری استان ضمن اعلام این خبر افزود: هدف اصلی این اداره کل در زمینه ایمن سازی محورها در قالب روشنایی، ایجاد محیطی مناسب، برای تردد وسایل نقلیه و اشخاص پیاده می باشد به طوری که دید سریع، دقیق و راحت آن ها امکان پذیر شود. وی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه روشنایی محور آمل ـ محمودآباد شامل تهیه و نصب پایه هشت وجهی 114 اصله، تهیه و نصب چراغ 4000 وات بخار سدیم 228 دستگاه، تهیه و نصب فونداسیون 114 عدد، تهیه و نصب تابلوی برق 7 دستگاه، تهیه و اجرای کابل 95/6 کیلومتر می باشد.مدیر کل راه و ترابری استان مازندران در  پایان خاطرنشان ساخت: حداقل مقدار مورد نیاز روشنایی سطح راه بستگی به نوع آن، سرعت و حجم ترافیک شبانه راه، وضعیت مکان های اطراف راه و کاربری آن و همچنین میزان عبور و مرور عابرین پیاده دارد.
لینک

   خط کشی 1500 کیلومتر از راه های استان لرستان   

  در سال 86 ، 1500 کیلومتر از راه های اصلی ، فرعی و روستایی حوزه استحفاظی استان لرستان با صرف اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال خط کشی شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس عباس رضایی مدیرکل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : در این راستا  تعداد  1665 عدد تابلوی اخطاری ، 2030 عدد تابلوی انتظامی ، 1050 متر مربع  تابلوی اطلاعاتی ، 3600 عدد تابلوی مسیر نما ،36500 عدد بازتاب ایمنی (رفلکتور) و 53 کیلومتر گاردریل با صرف اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال بمنظور ارتقاء ضریب ایمنی  در سطح راه های استان لرستان نصب شده است. وی تصریح کرد : با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری از سطح راه های استان بویژه محورهای اصلی و شریانی ، هر ساله تعداد زیادی از علائم و تجهیزات ایمنی بر اثرتصادفات رانندگی و برخورد وسایط نقلیه دچار آسیب دیدگی می شود .  
لینک

   امضای سه تفاهمنامه همکاری دربخش‌های حمل ونقل،فناوری ارتباطات و اطلاعات و گردشگری   

در شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان با حضور وزیر راه  و  ترابری  کشورمان و وزیر حمل و نقل بلغارستان سه تفاهم نامه همکاری در بخش‌های حمل ونقل، فناوری ارتباطات و اطلاعات و گردشگری امضا شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مهندس محمد رحمتی در جلسه اختتامیه کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلغارستان  بیان  کرد: هیات بلغاری در این سفر ملاقاتهایی را با معاون اول رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و مدیر عامل ایران خودرو داشته اند.وی با ابراز خرسندی از نتایج مثبت این کمیسیون مشترک اقتصادی اظهار داشت: پس از مذاکرات مشروح و بررسی راهکارهای توسعه روابط دو جانبه طرفین در زمینه حمل و نقل جاده ای، هوایی، دریایی و ریلی، انرژی، تجارت و اقتصاد، دخانیات، سرمایه گذاری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری و کشاورزی به بررسی و تبادل نظر پرداختند.وزیر راه و ترابری در ادامه یادآور شد: بلغارستان با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپا است و پس از ترکیه کانال ورودی از آسیا به اروپا به شمار می آید از اهمیت بالایی برخوردار است. از سوی دیگر در زمینه حمل  و نقل باید از بلغارستان عبور کنیم تا به سایر کشورهای اروپایی برسیم که این امر برای ما مهم است. وی افزود: از سوی دیگر آسیا برای دستیابی به کشورهای آسیایی به ویژه در شرق آسیا به تعامل با ایران نیاز دارد از این برای توسعه همکاری موافقت نامه ای برای ارائه تسهیلات برای تردد کامیون‌ها، ترانزیت و ویزاهای مربوط برای رانندگان بین دو کشور داشته ایم. مهندس رحمتی از دیگر مذاکرات این اجلاس به عبور خط  گاز از بلغارستان و در ادامه به کل اروپا اشاره کردهمچنین وی گفت: با توجه به بازدیدی که این هیات از کارخانه ایران خودرو داشته است آنها تمایل خود را برای خرید سمند اعلام کردند.پترموتافچیف وزیر حمل و نقل بلغارستان که به دعوت مهندس رحمتی به کشورمان سفر کرده است در اختتامیه شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان تصریح کرد: کمیته حمل و نقل ایران و بلغارستان  سپتامبر 2008 (شهریور 1387) در صوفیا برگزار خواهد شد.وی با خرسندی از توافق های انجام شده در این کمیسیون مشترک اقتصادی خاطرنشان کرد: کمیته های مشترک در زمینه موضوعات مختلف اقتصادی در آینده تشکیل خواهد شد تا روابط هر چه سریعتر گسترش یابد و بلغارستان می تواند با تهیه تفاهم نامه همکاری اقتصادی با ایران روابط اقتصادی خود را با جمهوری اسلامی ایران گسترش دهد.پترموتافچیف بر فعالیت کمیه انرژی وآمادگی شرکت های گاز دو طرف برای گسترش مبادلات تاکید کرد و در پایان از وزیر راه  و ترابری کشورمان دعوت کرد تا در هفدهمین کمیسیون مشترک در صوفیا شرکت کنند.در شانزدهمین کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی، علمی، فنی و فرهنگی بین جمهوری اسلامی ایران و بلغارستان دو طرف بر مبادلات اطلاعات حمل و نقل در زمینه جاده ای، ریلی تاکید و خواستار برگزاری کمیته مشترک همکاریهای دریایی و بندری دو کشور و خواهر خواندگی بنادر دو کشور شدند.همچنین طرفین موافقت کردند تا هفدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی بین دو کشور در سال 1388 (2009) در صوفیا برگزار شود.    لازم به ذکر است هیات بلغارستانی در این سفر بر حق مسلم جمهوری اسلامی ایران بر استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تاکید کردند.
لینک

   عملیات بازگشایی فضای بین کوله های شمالی پل فردیس کرج به اتمام رسید   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری تهران اعلام کرد: پروژه  بازگشایی فضای بین کوله های شمالی پل فردیس اتمام و به بهره برداری رسید.  به گزارش روابط عمومی اداره راه و ترابری  استان تهران, محمود مولایی،معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری تهران در این باره گفت:عملیات بازگشایی فضای بین کوله سبب شده است تا عملاً ترافیک شمال به غرب در آزادراه تهران-کرج با ترافیک شرق به غرب آزادراه از هم تفکیک شده و نقاط برخورد ترافیکی سابق که منجربه کاهش عرض عبور آزادراه در لاین شمالی می گردید مرتفع شود و خوشبختانه شاهد کاهش ترافیک در این محدوده هستیم. وی با تصریح نقش مهم مسئولین شهرستان کرج،خاطر نشان کرد،برای تکمیل این طرح نیاز است تا مسئولین این شهرستان با نظریه شورای ترافیک استان مبنی بر انسداد لوپ شرق به جنوب پل فردیس موافقت و همراهی نمایند تا این پروژه به هدف اصلی خود دست یابد.
لینک

   کارگر راهداری راه و ترابری تهران در حین عملیات راهداری جان سپرد   

کارگر راهداری روز جمعه 13 اردیبهشت ماه سالجاری در حین عملیات نصب علایم بازتاب چشم گربه ای جان سپرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری تهران،کارگر راهداری به نام احمد احمدی زاده که در لاین جنوبی محور امام رضا(ع)،در محل دور برگردان خاورشهر پرچمدار عملیات نصب علایم بازتاب چشم گربه ای در کناره راه و عرض جاده بود در اثر تصادف یک مینی بوس با وی بلافاصله کشته شد. پلیس راه علت فوت آنی این راهدار 40 ساله عزیز را سرعت غیر مجاز مینی بوس و بی توجهی راننده به علامت پرچم راهداری و همچنین صحبت راننده با موبایل عنوان کرده است. لازم به ذکر است که در این عملیات 6 نفر راهدار به همراه یک دستگاه وانت گشت راهداری،و پلیس راه گشتی شریف آباد ورامین نیز حضور داشتند و راننده مینی بوس متوجه هیچ کدام از این گشت های حاضر در محل نشده است
لینک

   تقاطع غیر همسطح مود در شهرستان سربیشه به بهره برداری رسید   

  همزمان با بهره برداری از 8 پروژه این اداره کل  در استان خراسان رضوی ،  تقاطع غیر همسطح مود  با حضور امام جمعه – فرماندار و معاون محترم راهسازی اداره کل و  جمعی از مسئولین شهرستان سربیشه به بهره برداری رسید .به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی, رئیس اداره راه و ترابری سربیشه اعتبار هزینه شده این پروژه را 468 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: در این پروژه یک دستگاه زیرگذر با دهانه 10 متر – 2 دستگاه آبروی  لوله ای – 3700 تن آسفالت  انجام شده است.قریشی افزود: با بهره برداری از این پروژه که یکی از نقاط  پر حادثه استان بوده است،‌ امنیت  عبور و مرور در این منطقه تامین می شود.  حجت السلام براتی, امام جمعه سربیشه ضمن تشکر از افتتاح پروژه روشنائی درمیان اظهار امیدواری کرد: روشنائی پمپ بنزین مود به مسجد صاحب الزمان (عج) مود هر چه سریعتر انجام گردد.
لینک

   روشنایی پیچ حسین آباد نهبندان به بهره برداری رسید   

همزمان با بهره برداری از 8 پروژه این اداره کل  در استان،  پیچ حسین آباد نهبندان واقع در 25 کیلومتری محور نهبندان – بیرجند با حضور امام جمعه – فرماندار و  جمعی از مسئولین شهرستان نهبندان  به بهره برداری رسید . به گزارش اداره کل راه  و ترابری استان خراسان جنوبی, مهندس غفوری فرد رئیس اداره راه و ترابری نهبندان در این مراسم گفت: این پروژه از نقاط پر حادثه  و مه گیر استان بود که با پیگیریهای انجام شده از مبادی ذیربط اعتباری تخصیص یافت و تعداد 41 تیر برق و 1600 متر حفاظ گاردریل در این پروژه نصب گردیده است. وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را 760 میلیون ریال ذکر کرد و افزود با بهره برداری از آن ضریب ایمنی سفر را در این محور افزایش می دهد .
لینک

   مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد است   

سرپرست اداره راه و ترابری کاشمر مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان را تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد خواند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حسین غلامزاده افزود: در سال 86 عملیات اجرایی این پروژه به طول5/13 کیلومتر آغاز شده است و با تاکیدات مدیرکل راه و ترابری استان هم اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.وی همچنین تامین اعتبار عملیات بهسازی محور کاشمر – نیشابور را از دیگر اولویتهای بخش راه و ترابری شهرستان عنوان کرد.غلامزاده میزان راههای حوزه استحفاظی این اداره را در دو شهرستان کاشمر و خلیل آباد بالغ بر 2/815 کیلومتر  خواند و افزود: از این میزان راه 7/197 کیلومتر راههای بین شهری است و حدود 5/617 کیلومتر نیز مربوط به راههای روستایی می شود.وی خاطرنشان کرد: همینک 7/250 کیلومتر راه روستایی آسفالت در شهرستان وجود دارد.
لینک

   مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد است   

سرپرست اداره راه و ترابری کاشمر مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان را تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد خواند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حسین غلامزاده افزود: در سال 86 عملیات اجرایی این پروژه به طول5/13 کیلومتر آغاز شده است و با تاکیدات مدیرکل راه و ترابری استان هم اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.وی همچنین تامین اعتبار عملیات بهسازی محور کاشمر – نیشابور را از دیگر اولویتهای بخش راه و ترابری شهرستان عنوان کرد.غلامزاده میزان راههای حوزه استحفاظی این اداره را در دو شهرستان کاشمر و خلیل آباد بالغ بر 2/815 کیلومتر  خواند و افزود: از این میزان راه 7/197 کیلومتر راههای بین شهری است و حدود 5/617 کیلومتر نیز مربوط به راههای روستایی می شود.وی خاطرنشان کرد: همینک 7/250 کیلومتر راه روستایی آسفالت در شهرستان وجود دارد.
لینک

   خط کشی 1500 کیلومتر از راه های استان لرستان   

   در سال 86 ، 1500 کیلومتر از راه های اصلی ، فرعی و روستایی حوزه استحفاظی استان لرستان با صرف اعتباری بالغ بر 4 میلیارد ریال خط کشی شده است. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، مهندس عباس رضایی مدیرکل راه و ترابری استان با اعلام این خبر گفت : در این راستا  تعداد  1665 عدد تابلوی اخطاری ، 2030 عدد تابلوی انتظامی ، 1050 متر مربع  تابلوی اطلاعاتی ، 3600 عدد تابلوی مسیر نما ،36500 عدد بازتاب ایمنی (رفلکتور) و 53 کیلومتر گاردریل با صرف اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال بمنظور ارتقاء ضریب ایمنی  در سطح راه های استان لرستان نصب شده است. وی تصریح کرد : با توجه به حجم بالای ترافیک عبوری از سطح راه های استان بویژه محورهای اصلی و شریانی ، هر ساله تعداد زیادی از علائم و تجهیزات ایمنی بر اثرتصادفات رانندگی و برخورد وسایط نقلیه دچار آسیب دیدگی می شود .  
لینک

   10 کیلومتر به راه های روستایی شهرستان درمیان افزوده شد   

همزمان با بهره برداری از 8 پروژه این اداره کل  در استان،  3 پروژه راه روستایی در شهرستان درمیان در استان همدان به بهره برداری رسید. در این مراسم که فرماندار  و جمعی از مسئولین درمیان و مردم روستای اشک حضور داشتند. فرماندار این شهرستان ضمن تشکر از اقدامات اداره کل راه و ترابری و اداره راه و ترابری شهرستان خدمت به مردم را از افتخارات این نظام برشمردند. رئیس اداره راه و ترابری درمیان در این مراسم گفت: راه روستایی اشک بطول 5/3 کیلومتر و اعتباری بالغ بر 1658 میلیون ریال  - احدث راه روستایی آویجان بطول 5/2 کیلومتر و اعنباری بالغ بر 1700 میلیون ریال  و نیز راه روستایی خلف به دره چرم بطول 4 کیلومتر  با اعتباری بالغ بر 2970 میلیون ریال از پروژه های قابل افتتاح این اداره میباشد که با بهره برداری از آن 269 خانوار از راه روستایی مناسب برخوردار شدند مهندس علیزاده افزود زیر سازی این پروژه ها با عرض 7 متر و آسفالت آن به عرض 5 متر اجرا شده است . وی افزود این اعتبارات از محلهای ملی و استانی تامین اعتبار شده است. مهندس علیزاده در ادامه افزود برای  35روستای بالای 20 خانوار  این شهرستان که از راه آسفالته محرومند میبایست 190 کیلومتر راه روستایی احداث و آسفالت شود که این اقدام 1531 خانوار با جمعیتی بالغ بر 6000 نفر را در بر می گیردو اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان نیاز هست وی از فرماندار و مسئولین استانی خواست در جهت تامین اعتبار آن اقدام نمایند. رئیس اداره راه و ترابری درمیان گفت درسالجاری بیش از 10 پروژه راه روستایی در دست اقدام است که امید است با مساعدت مسئولین و اختصاص اعتبار مورد نیاز ظرف 2 سال آینده به بهره برداری برسد.
لینک

   51 روستای شهرستان گناباد از راه مناسب آسفالت برخوردار هستند   

 رییس اداره راه و ترابری گناباد گفت: هم اکنون 51 روستا در شهرستان گناباد از راه آسفالت مناسب برخوردار هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس غلامرضا علی آبادی افزود: در شهرستان گناباد 1468 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 942 کیلومتر ان راه های روستایی است. وی میزان راههای روستایی آسفالت در شهرستان را 297 کیلومتر عنوان کرد  و ادامه داد: همینک تعداد 51 روستا با 45 هزار و 867 خانوار جمعیت از این راههای آسفالت استفاده می کنند.وی سال 86 را سال خوبی برای توسعه راههای روستایی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد با تامین  اعتبار مناسب  پروژه های نیمه تمام راه روستایی شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد. 
لینک

       

  رییس اداره راه و ترابری قوچان احداث سه دستگاه پل زیرگذر عابر پیاده در کنارگذر قوچان را از اولویتهای شهرستان در بخش راه در سال 87 عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس مجید عرفانیان افزود: این پروژه در صورت تامین اعتبار در سال 87 بر روی جاده کنارگذر قوچان که محل عبور بارهای ترانزیتی به مقصد دو نقطه مرزی باچگیران و لطف آباد درگز است احداث خواهد شد.وی از دیگر پروژه های اولویت دار شهرستان در سال جاری را اجرای روشنایی در تقاطع شهر کهنه قوچان  عنوان کرد.عرفانیان در خصوص پروژه های مهمی که در سال 86 در حوزه راههای این شهرستان به بهره برداری رسید به اجرای روشنایی در دو راهی سبزوار – شرکت سیمرغ اشاره کرد.رییس اداره راه و ترابری قوچان ادامه داد:  همچنین در سال گذشته عملیات نصب چشم گربه ای و سرعت گیر در محور قوچان – چناران و قوچان – درگز اجرا گردید.وی خاطرنشان کرد: در شهرستان قوچان 1050 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 540 کیلومتر ان راه های بین شهری است.  
لینک

   خسارت 450 میلیون ریالی سیل به راه های روستایی شهرستان رشتخوار   

  سیل 450 میلیون ریال به راه های روستایی شهرستان رشتخوار خسارت وارد آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی، احمدرضا امیری مسئول نمایندگی راه و ترابری رشتخوار با بیان این مطلب افزود: بارش باران شدید در روز 26 فروردین ماه امسال باعث وارد آمدن خساراتی به راه های روستایی شهرستان شده است.وی آب بردگی راه های 7 روستا و تخریب پایین دست 7 دستگاه ابنیه فنی راه های روستایی در شهرستان را از جمله خسارات سیل فروردین ماه عنوان کرد.وی افزود: آب بردگی به جاده روستاهای امین آباد به طول 1/5 کیلومتر،  دریز به طول 8 کیلومتر، کریم آباد به طول 4 کیلومتر و جاده بازه عاشقان به طول 3 کیلومتر خسارت زده است.امیری از تخریب رمپ های ورودی تقاطع جاده کت خبر داد و گفت: همچنین سیل باعث شد جاده علی نقی – دوچاهی به طول 6 کیلومتر و جاده جنت آباد – دوچاهی و حوض کرم به طول  10 کیلومتر خساراتی وارد آید.  
لینک

   دیدار اعضای شورای حمل و نقل لرستان با نماینده ولی فقیه این استان   

  اعضای شورای حمل و نقل استان لرستان با حجت الاسلام میر عمادی ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان خرم آباد ، دیدار کردند .  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان لرستان ، در این دیدار که مدیران کل راه و ترابری ، هواشناسی ، حمل و نقل و پایانه های استان و همچنین مدیران آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان و فرودگاه  خرم آباد و معاون اداره کل راه آهن استان حضور داشتند ، مهندس رضایی مدیر کل راه و ترابری و رئیس شورای حمل و نقل به ارائه گزارشی از عملکرد سال گذشته دستگاههای زیر مجموعه حمل و نقل در استان و  همچنین برنامه های این دستگاهها در سال 87 پرداختند.  در ادامه ، حجت الاسلام میر عمادی نیز با اشاره به اقدامات ارزنده ای که در دوران پس از انقلاب شکوهمند اسلامی در زمینه حمل و نقل در کشور صورت گرفته است ، خواستار تلاش هرچه بیشتر مجموعه حمل و نقل استان در پیشبرد اهداف مربوطه بخصوص  توجه ویژه به بخشهای حمل و نقل هوایی ، جاده ای و ریلی بمنظورجذب بیشتر سرمایه در استان و رفع مشکلات موجود در این زمینه شد.
لینک

   استراتژی رجاء دانایی محوری و ارزش مداری علم است   

قائم مقام مدیرعامل شرکت رجاءگفت:  استراتژی رجاء بر مبنای دانایی ، دانش محوری و ارزش مداری علم تنظیم شده است.به گزارش روابط عمومی شرکت رجاء , عضو هیأت مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء با اعلام این مطلب افزود : بر اساس استراتژی فوق و با آموزش بهینه توانستیم 100 درصد راهبری قطارها ، مالکیت 430 واگن مسافری و مدیریت VIP و تشریفات این شرکت را به بخش خصوصی بسپاریم.
سید مصطفی خردمند در جمع مدرسان مرکز آموزش ماربین اظهار داشت : در سال جاری طبق برنامه 28 میلیون و 300 هزار مسافر توسط قطارها جابه‌جا می‌شوند که بخش قابل توجهی از این جابه‌جایی توسط قطارهای بخش خصوصی انجام می‌گیرد.
در ادامه مراسم تجلیل از مدرسان ، محمود امامی مدیرعامل شرکت ماربین گفت : تاکنون 5245 نفر در رشته مهمانداری آموزش دیده‌اند و در مجموع توانسته‌ایم 119 دوره بلند مدت مهمانداری ، 6 دوره سرمهمانداری و برای 2075 نفر دوره‌های بازآموزی و پیک نوروزی برگزار کنیم.
در پایان مراسم، معاون آموزشی اداره کل امور اداری و منابع انسانی شرکت رجاء از تصویب استاندارد مهارتی دوره‌های مهمانداری از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای و برگزاری دوره‌های تربیت مربی ، تدوین کتاب همراه و تشکیل تیم 3 نفره ارزیابی مهمانداران به عنوان برنامه‌های انجام شده و در حال انجام این مرکز خبر داد.
در پایان مراسم از 30 نفر از مدرسان مرکز آموزش مهمانداری ماربین قدردانی و تجلیل به عمل آمد.
لینک

   همکاری اداره کل راه و ترابری اصفهان در رفع مشکل شکستگی لوله نفت   

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان اصفهان, با همکاری اداره کل راه و ترابری استان چهارمحال و بختیاری مشکل لوله انتقال نفت به پالایشگاه اصفهان و نفوذ نفت به رودخانه زاینده رود در حوزه استان چهارمحال و بختیاری را برطرف کرد. این اداره کل برای حل این مساله با  بسیج امکاناتی  چون کامیون، لودر و گریدر و با انجام اقدامات مؤثر و فوری همچون تسطیح و آماده سازی محل تخلیه ضایعات، حمل آهک و خاک رس جهت بستر یاد شده، حمل ضایعات و دپو در محل آماده شده و حمل خاک جایگزین و پخش در محل اراضی آسیب دیده نسبت به رفع مشکل اقدام نمود. گفتنی است  استان اصفهان در زمان بروز حوادث غیر مترقبه طبیعی وغیر طبیعی به عنوان استان معین استانهای همجوار محسوب می شود .
لینک

   تجهیز 40 کیلومتر از راه های آذربایجان غربی به سیستم روشنایی   

 حدود 40 کیلومتر از راه های آذربایجان غربی به سیستم روشنایی مسیر مجهز شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان غربی,  در سال 1386 حدود 40 کیلومتر از راه های استان به سیستم روشنایی مسیر مجهز گردیدند که از نظر حجم کار انجام شده در نوع خود رکورد  کم نظیری محسوب می شود.مقایسه ی عملکرد اداره کل راه و ترابری  آذربایجان غربی با عملکرد کل کشور در سال 86 که حدود 600 کیلومترایجاد روشنایی در مسیرها بوده است,  حاکی از آن است  که حدود 7 درصد این عملکرد مربوط به استان آذربایجان غربی بوده که  این نسبت  نزدیک به دوبرابر نسبت جمعیت استان به جمعیت کل کشور و کمی کمتر از سه برابر نسبت مساحت استان به کل وسعت کشور میباشد.گفتنی است در حالیکه  در سال 85 حدود 17 کیلومتر از راه های استان به روشنایی مسیر مجهز شده بود در سال 86  به میزان 40 کیلومتر از محورهای استان  به این سامانه مجهز گردیدند تا ایمنی حمل و نقل در محورهای مواصلا تی استان ارتقا یابد.
لینک

   تقدیر خانه مطبوعات استان اصفهان از اداره کل راه و ترابری استان اصفهان   

 خانه مطبوعات استان و دبیر همایش روزنامه نگاران غیر حرفه ای از مدیر کل راه و ترابری استان اصفهان و نیز روابط عمومی این اداره کل به سبب همکاری و همراهی در برگزاری ششمین همایش روزنامه نگاران غیر حرفه ای تقدیر کرد. گفتنی است اداره کل راه و ترابری استان اصفهان نسبت به برگزاری جشنواره سراسری خبرنگاران غیرحرفه ای که از اول لغایت پنجم اردیبهشت سال جاری در استان اصفهان به منظور ترویج فرهنگ مکتوب در جامعه و تشویق جوانان به مطالعه و نویسندگی و فرهنگ سازی مناسب در زمینه افزایش ضریب ایمنی عبور و مرور جاده ای از طریق نسل جوان و فعالیت رسانه ای در حوزه راه و راهداری و آشنائی با فعالیت های وزارت راه و ترابری کمک نمود.مهندس عبدالهاشم حسن نیا  مدیر کل راه  و ترابری استان اصفهان  لوح تقدیر، را دریافت کرد.
لینک

   مدیرعامل رجاء:آموزش باید به سمت بازآموزی و آشنایی بااستانداردهای جهانی سوق یابد   

  کیفیت آموزش باید به حدی برسد که همکاران بخشی از سال را به بازآموزی و آشنایی با استانداردهای رایج جهان اختصاص دهند.به گزارش روابط عمومی شرکت رجاء , رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء در مراسم تجلیل از استادان نمونه این شرکت افزود : رجاء جزو اولین شرکت ها در کشور است که به آموزش بهاء داده و تلاش می کند تا حمل و نقل مسافری را با استانداردهای جهانی تطبیق دهد.
محمود جعفری با تأکید بر نقش ارزیابی آموزش های انجام شده گفت : ارزیابی دوره های آموزشی مثل نقش قیامت در اعتقاد به وحدانیت الهی است و ساعت های آموزش جزو ساعات عبادات معلم و فراگیران محسوب می شود.
وی با اشاره به سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری ، سال نوآوری و شکوفایی نام گرفته اظهار داشت : شکوفایی از علم و فکر آغاز می شود و امیدواریم که در سال جاری مشکلات با نوآوری و شکوفایی برطرف شود.
پیش از سخنان مدیرعامل ، مدیرکل امور اداری و منابع انسانی گزارشی از وضعیت آموزشی شرکت ارایه داد.
مجید قرهی گفت : فعالیت های آموزشی در 4 حوزه نیاز سنجی ، برنامه ریزی ، اجرا و اثربخشی خلاصه شده است.
در این مراسم از آقایان : مهدی بیدی ، حسین حسنی درمیان ، بشیر حسین زاده ، حسین شاسواری ، سعید رسولی فر ، شهرام صفویه نظر ، محسن یاوری به عنوان معلمان نمونه ،حامد گرکانی به عنوان مؤلف نمونه و از آقای علی اکبر طاهری به عنوان کارشناس نمونه آموزش قدردانی شد.
 
لینک

   مدیرعامل شرکت رجاء:مهمترین گام در حمل ونقل ریلی پیشرفت فنی ،تحقیق ونوآوری است   

مهمترین گام موثردر حمل ونقل ریلی پیشرفت فنی ،تحقیق ونوآوری است مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء گفت: برای ایجاد تحول جدی در صنعت حمل ‌‌و ‌نقل ریلی ، مهمترین و نخستین گام مؤثر ، پیشرفت در امور فنی ، تحقیق و نوآوری است .به گزارش روابط عمومی رجاء , محمود جعفری در مراسم تودیع و معارفه معاون فنی و مدیر تحقیقات فنی این شرکت افزود : اصل 44 قانون اساسی باید با ورود بخش خصوصی در زمینه‌های تعمیرات ، نگهداری و توسعه ناوگان درشرکت رجاء اجرایی شود.
وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در امور فنی شرکت گفت : در کنار کوچک سازی شرکت، باید شرایط ورود بخش خصوصی را برای ایجاد فکر جدید و تحولی نو در حمل و نقل ریلی مسافری مهیا کنیم.
شایان ذکر است در این مراسم محمد حسین اسماعیلی به عنوان معاون فنی مدیرعامل و علی رستمیان به عنوان مدیر تحقیقات فنی منصوب و معرفی شدند.
لینک

   5 کیلومتر از پروژه تعریض محور قزل حصار به بهره برداری رسید   

 

5 کیلومتر از پروژه 8 کیلومتری محور قزلحصار در سال جاری به بهره برداری رسید.

 به گزارش اداره کل راه و ترابری استان تهران, محمود مولایی معاون راهسازی راه و ترابری تهران با تائید این خبر گفت:5 کیلومتر این پروژه که از پروژه های مهم و مطالبات شهروندان -کرج بود خوشبختانه به بهره برداری رسیده است و مابقی تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید. وی گفت:جاده قزل حصار جاده ای دو طرفه و دو خطه بوده که در حال حاضر به 4 خطه تبدیل شده است.

معاون راهسازی همچنین از اجرای حفاظ میانی نیوجرسی در این پروژه خبر داد و افزود در صورت تامین اعتبار در سال جاری اجرای پروژه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

لینک

   انتصاب معاون اداره مطالعات و بررسیهای فنی اداره کل راه و ترابری استان تهران   

معاون اداره مطالعات و بررسیهای فنی اداره کل راه و ترابری استان تهران منصوب شد.

به گزارش اداره کل راه و ترابری استان تهران, به موجب حکمی از سوی مهندس صدیقی،مدیر کل راه و ترابری استان تهران و براساس طرح تشکیلات تفصیلی جدید آقای مهندس انصاری به سمت معاون اداره مطالعات و بررسیهای فنی تعیین و منصوب شد.

لینک

   18 هزار مترمربع از جاده های استان لرستان لکه گیری شدند   

همزمان با تعطیلات نوروز 1387،  18هزار مترمربع از محورهای ارتباطی استان لرستان در ایام تعطیلات نوروزی لکه گیری شدند.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان لرستان، در ایام نوروز 1387، 890 عدد علایم جاده ای در محورهای مواصلاتی لرستان نصب و دو هزار و 630 علامت جاده ای نیز به منظور ایجاد دید کافی رانندگان شستشو گردید.108 دستگاه ماشین آلات سبک و 62 دستگاه ماشین آلات سنگین نیز طی همین مدت به همراه 35 گشت راهداری و 12 اکیپ تعمیراتی سیار در طول جاده های استان لرستان مستقر بودند.ضمن آن که دو هزار و 500 کتابچه و بروشور بین مسافران توزیع گردید. 
لینک

   27 پروژه راهسازی در استان بوشهر اجرایی شد   

27 پروژه راهسازی با اعتباری بالغ بر 870 میلیارد ریال سال گذشته در استان بوشهر اجرایی شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابریع در طول سال گذشته 11 پروژه راهسازی در شهرستان دشتستان، سه پروژه در شهرستان های دیلیم، گناوه و دشتی، 4 پروژه در شهرستان دیر، 2 پروژه در شهرستان بوشهر و یک پروژه در شهرستان سمنگان به اجرا درآمده است.همچنین طی این مدت سه تقاطع غیرهمسطح در منطقه ویژه اقتصادی بوشره، کارخانه سیمان و برازجان ـ دالکی احداث و مطالعه 30 پروژه راهسازی در محورهای استان بوشهر انجام گردیده است.احداث پل های بزرگ موند به طول 700 متر با 28 دهانه 25 متری ویل کیلومتر 90 بوشهر ـ کنارتخته به طول 50 کیلومتر و بهره برداری از 170 کیلومتر و بزرگراه از دیگر اقدامات اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در طی سال 86 است.
لینک

   طی 928 پرواز هما در بوشهر حدود 780 هزار مسافر در سال گذشته جا به جا شدند   

769 هزار و 528 نفر از طریق 928 پرواز هما در سال 1386 در بوشهر جا به جا شده اند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، طی 12 ماهه 1386، 135 هزار و 47 مسافر از طریق پروازهای هما وارد و 134 هزار و 481 نفر از بوشهر خارج شده اند.   بیشترین حجم مسافر با 136 هزار و 32 نفر از مردادماه وارد بوشهر شده و بیشترین حجم  مسافر با 132 هزار و 67 نفر نیز در خردادماه از طریق شرکت هما فرودگاه بوشهر را ترک کرده اند.براساس این گزارش طی این مدت 124 هزار و 394 بلیت به مقصد داخل و یک هزار و 211 بلیت به مقصد خارج از کشور به فروش رسیده است.همچنین طی این مدت 34 پروژه توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در بوشهر عملیاتی شده است که مهمترین آن ها شامل نصب سیستم X-RAY در واحد فروش بار، نصب سیستم SDCS ( چکینگ) در فرودگاه بوشهر، نصب سیستم حفاظتی شعبه بوشهر، نصب و راه اندازی TKT PRINTER و تأسیس 4 آژانس مسافرتی در استان بوشهر است.
لینک

   در نوروز 1387؛ 245 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در همدان مستقر شدند   

245 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در نوروز 87 در جاده های همدان مستقر شدند.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان همدان، 230 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و 15 دستگاه ماشین آلات فعال در نوروز سال جاری در محورهای ارتباطی استان همدان مستقر بودند.در طرح نوروزی امسال 350 عدد علایم اطلاعاتی در جاده ها نصب و 5 هزار و 38 تابلو و علایم جاده ای شستشو گردید.همچنین 85 تن آسفالت برای لکه گیری محورهای ارتباطی همدان مصرف و 6 هزار کتابچه و بروشور اطلاعاتی بین مسافران توزیع شد.ضمن آنکه طی این مدت 300 مورد تماس مردمی با تلفن های گویا و اطلاع رسانی استان همدان به ثبت رسیده است.
لینک

   در ایام نوروز 1387 صورت گرفت استقرار 38 اکیپ راهداری در جاده های خوزستان   

34 اکیپ تعمیراتی سیار و 38 اکیپ راهداری در ایام نوروز در محورهای مواصلاتی استان خوزستان مستقر بودند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، از 25 اسفند 86 تا 16 فروردین پ387 علاوه بر استقرار اکیپ های تعمیراتی و راهداری، 93 دستگاه ماشین آلات سنگین و 82 دستگاه ماشین آلات سبک به صورت فعال در جاده های خوزستان مستقر بودند.همچنین طی این مدت 25 هزار و 760 مترمربع از محورها لکه گیری، 23 هزار و 500 مورد شستشوی علائم جاده ای، و سه هزار و 50 علامت جاده ای در طول محورها نصب گردید.نصب 142 عدد بنر اطلاعاتی در محورهای اهواز ـ اندیمشک ـ پل زال و محور اهواز ـ ماهشهر و اهواز ـ آبادان و توزیع 4 هزار کتابچه و بروشور بین مسافران از دیگر اقدامات این اداره کل در طول تعطیلات نوروزی بوده است.
لینک

   ابلاغ ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری   

شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل، ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری را ابلاغ کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل به منظور ارتقای ایمنی در سطح شبکه راه های کشور، ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری را به مدت دو سال ابلاغ کرد.براساس این ابلاغیه، و به خاطر انعطاف پذیری زیاد و غیرقابل استفاده بودن در قوس های تند و نیاز به مراقبت ها و نگهداری ویژه، کاربرد آن محدود به محل هایی است که ضوابط تعیین شده را تأمین کند.شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل همچنین راهنمای به کارگیری سامانه های نظارت تصویری جاده ها هماهنگ با سایر اجزای ITS و راهنمای به کارگیری سامانه های هوشمند کنترل سرعت در جاده ها با هدف کنترل ترافیک، کاهش تصادفات و تلفات جاده ای، کاهش هزینه و بهینه کردن بهره وری از شبکه حمل و نقل را به ادارات کل راه و ترابری استان ها به صورت راهنما ابلاغ کرد.گفتنی است این دو مجموعه راهنما از جمله پروژه های تحقیقاتی انجام شده در پژوهشکده حمل و نقل می باشد.
لینک

   ابلاغ ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری   

شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل، ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری را ابلاغ کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل به منظور ارتقای ایمنی در سطح شبکه راه های کشور، ضوابط کاربرد حفاظ کابلی در راه های برون شهری را به مدت دو سال ابلاغ کرد.براساس این ابلاغیه، و به خاطر انعطاف پذیری زیاد و غیرقابل استفاده بودن در قوس های تند و نیاز به مراقبت ها و نگهداری ویژه، کاربرد آن محدود به محل هایی است که ضوابط تعیین شده را تأمین کند.شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل و نقل همچنین راهنمای به کارگیری سامانه های نظارت تصویری جاده ها هماهنگ با سایر اجزای ITS و راهنمای به کارگیری سامانه های هوشمند کنترل سرعت در جاده ها با هدف کنترل ترافیک، کاهش تصادفات و تلفات جاده ای، کاهش هزینه و بهینه کردن بهره وری از شبکه حمل و نقل را به ادارات کل راه و ترابری استان ها به صورت راهنما ابلاغ کرد.گفتنی است این دو مجموعه راهنما از جمله پروژه های تحقیقاتی انجام شده در پژوهشکده حمل و نقل می باشد.
لینک

   معاوضه اموال غیرمنقول ادارات کل بنادر و کشتیرانی مازندران و گمرک نوشهر   

اموال غیرمنقول اداره کل بنادر و کشتیرانی مازندران و گمرک بوشهر با هدف توسعه بندر نوشهر معاوضه می شوند. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، نمایندگان اعضای شورای عالی سازمان بنادر و کشتیرانی با معاوضه اموال غیرمنقول بین اداره کل بنادر و کشتیرانی استان مازندران و اداره کل گمرک نوشهر با هدف توسعه بندر بوشهر موافقت کردند.این مصوبه پس از اخذ مجوز از 5 عضو این شورا (وزرای راه و ترابری، اقتصاد و دارایی، دفاع، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری و فرمانده نیروی دریایی) برای اجرا به سازمان بنادر و کشتیرانی استان مازندران و اداره کل گمرک نوشهر ابلاغ می شود. 
لینک

   بازدید خبرنگاران و مشاوران رسانه های رئیس جمهور از آزادراه تبریز ـ زنجان   

مشاوران رسانه ای رئیس جمهور به اتفاق خبرنگاران رسانه های جمعی از آزادراه تبریز ـ زنجان بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، عملکرد جوانفکر، مشاوران (رسانه ای رئیس جمهور به اتفاق تعدادی از خبرنگاران رسانه ها از قطعات 1،2، الف و 2 ب و 3 آزادراه تبریز ـ زنجان بازدید کردند.در جریان این بازدید، مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی گزارشی دربارة آخرین پیشرفت های فیزیکی این آزادراه و احداث تونل های آن ارایه کرد.
لینک

   مدیر کل جدید فرودگاه های آذربایجان شرقی معرفی شد   

ماشاالله عسکری همت به عنوان مدیر کل جدید فرودگاه های استان آذربایجان شرقی معرفی شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، در نخستین جلسه شورای حمل و نقل استان آذربایجان شرقی، اصغری به عنوان مدیر کل فرودگاه های این استان تعیین شد.در این جلسه همچنین پروژه هایی برای ارایه به استانداری برای بررسی در دور دوم سفرهای ریاست جمهوری توسط اعضای شورای حمل و نقل پیشنهاد شد. 
لینک

   بازدید مدیر کل راه و ترابری آذربایجان شرقی از قطعه سوم تبریز ـ اهر   

مدیر کل راه و ترابری و رئیس حوزه راهسازی آذربایجان شرقی از عملیات اجرایی قطعه سوم تبریزـ اهر بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری آذربایجان شرقی، غلامرضا سقندلی، مدیر کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی و محمدزاد به رئیس حوزه راهسازی آن استان از عملیات اجرایی قطعه 3 تبریز ـ اهر در منطقه گردنه گویجه بیل بازدید کردند.همچنین در جلسه کار گروه زیربنایی عمران این استان، پیشنهادات شورای حمل و نقل استان برای تصویب طرح های راهسازی و راهداری در دور دوم سفر رئیس جمهور به آذربایجان شرقی مطرح و به استانداری ارایه گردید.
لینک

   در سال 1386 صورت گرفت:رشد 5/13 درصدی حمل کالا در بوشهر   

میزان کالای حمل شده در درون و برون استانی بوشهر در سال 1386 نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/13 درصد رشد داشته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در سال 1386، 4 هزار و 614 تن کالا در بخش درون و برون استانی بوشهر حمل شده که از این میزان، یک هزار و 975 تن در درون استان و 2 هزار و 639 تن در بخش برون استانی جا به جا شده است.متوسط رشد سالانه کالا نیز در سال 1376 تا 1386 در این استان معادل 1/20 درصد بوده است و تناژ بار جا به جا شده، در سال گذشته 15 درصد افزایش داشته است.همچنین 65 ناوگان باری از محل تسهیلات بنگاه های زودبازده به ناوگان باری بوشهر برای کاهش میانگین عمر این ناوگان در سال گذشته افزوده شد.در راستای اجرایی کردن اصل 44 قانون اساسی نیز پایانه بار بوشهر با مبلغ 40 میلیارد ریال به بخش خصوصی واگذار شده است.
لینک

   بررسی تأثیر تغییر نرخ کارمزد خدمات بانکی حمل و نقل   

تأثیر تغییر نرخ کارمزد خدمات بانکی بر بخش حمل و نقل در معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل بررسی شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در این جلسه بر پرهیز از افزایش ناگهانی و چندین برابری نرخ کارمزد خدمات بانکی به منظور جلوگیری از وارد شدن شوک بر اقتصاد کشور تأکید شد.در این جلسه همچنین بر لزوم ارتقای سطح خدمات بانکی به همراه استفاده وسیع تر از فناوری های نوین الکترونیک با رویکرد پرهیز از وارد کردن فشار هزینه ای بر فعالیت های استفاده کنندگان از خدمات بانکی و بویژه فعالان بخش حمل و نقل تأکید شد.اعضای معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل همچنین خواستار تأمین فضای رقابتی در ارایه خدمات بانکی و لحاظ نمودن رویکرد فرابخشی در اصلاحات نظام بانکی برای تصمیم گیری های آتی شدند.
لینک

   برگزاری دوره های آموزش منطقه ای بهداشت و ایمنی محیط کار   

دوره آموزش منطقه ای شامل استان های آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، آذربایجان شرقی به مدت 3 روز با عنوان بهداشت و ایمنی محیط کار با همکاری مرکز آموزش وزارت راه و ترابری به میزبانی اداره کل راه استان آذربایجان شرقی در تبریز برگزار گردید.در این دوره سه روزه مهندس زارعی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد توضیحات جامع و مبسوطی درباره ایمنی کارگاهی و روش های صحیح استفاده از تجهیزات و ماشین آلات و ایمنی آن ارائه کردند که مورد استفاده 32 نفر از شرکت کنندگان حاضر واقع شد. 
لینک

   ارتقای طبقه بندی فضای فرودگاه اردبیل از گلف به دلتا   

یدا... آقایی صائم مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور با اعلام این مطلب گفت: در سال نوآوری و شکوفایی، با تلاش کارشناسان اداره کل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه های کشور و اخذ مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشوری، اطلاعیه 8./143 BO صادر و از صبح روز یکشنبه 22 اردیبهشت 1387 طبقه بندی فضای فرودگاه اردبیل از G (گلف) به D (دلتا) ارتقا یافته و سرویس استاندارد کنترل پرواز در این فرودگاه آغاز خواهد شد.مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور ارتقای فضای فرودگاه اردبیل از گلف به دلتا را علاوه بر افزایش درآمد فرودگاهی و اطمینان خاطر خلبان از سرویس های استاندارد کنترل پرواز، زمینه ساز پیشرفت های آتی این فرودگاه دانست و گفت: دقت و امنیت در فضای دلتا نسبت به فضای گلف بسیار چشمگیر و قابل توجه است.لازم به ذکر است حدود یک ماه پیش، با همت متخصصان اداره کل مراقبت پرواز شرکت فرودگاه های کشور طبقه بندی فضای فرودگاه جدید عسلویه (فرودگاه خلیج فارس) نیز از گلف به دلتا ارتقا یافت.
لینک

   نصب بیش از 130 هزار عدد انواع تابلوهای ایمنی و هشداردهنده در محورهای مازندران   

معاون راهداری این اداره کل بیان داشت: معاونت راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران با هدف تقلیل میزان خرابی راه ها و افزایش عمر مفید محورهای استان، کاهش هزینه های استهلاک وسایل نقلیه از طریق سطوح عبارت مناسب و مطلوب و همچنین نگهداری مداوم راه با انجام تمهیدات ایمنی برای رسیدن به موقع کالا و مسافر به مقصد و ... اقدامات بسیار گسترده ای را در سال گذشته در محورهای مواصلاتی مازندران انجام داده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران پرویز پاکزاد خاطرنشان کرد: شانه سازی راه های حوزه استحفاظی استان مازندران به طول (350 کیلومتر) ، لکه گیری راه های حوزه استحفاظی استان مازندران (85000 متر مربع) ، عملیات برفروبی (45 میلیون متر مربع) ، عملیات نمک پاشی و یخ زدایی در طول راه های استان (30 میلیون متر مربع) ، مرمت و بازسازی پل های با دهانه پرحادثه (17 نقطه) ، عملیات روکش آسفالت (5800 متر) ، احداث گارد بلوک (1750 متر) ، ساخت نیوجرسی 3 متری (3900 عدد) ، ریزش برداری و رانش برداری در طول راه های استان (7000 مترمکعب) ، مرمت و بازسازی دیوارهای ضامن و حائل در نقاط مختلف از دیگر اقدامات بوده است.مهندس پاکزاد تصریح کرد: در زمینه ایمنی و ایمن ساختن محورهای استان نیز فعالیت های بسیار وسیعی صورت گرفته است از جمله روشنایی محورهای اصلی به طول 12 کیلومتر ، نگهداری روشنایی (190 کیلومتر) ، نگهداری چراغ چشمک زن (1150 عدد) ، تهیه و نصب علائم (130000 عدد) ، خرید و نصب چشم گربه ای (80000 عدد) ، تابلو پیام خبری (1 عدد) ، تهیه و نصب گاردریل (67 کیلومتر) ، خط کشی سرد (3030 کیلومتر) ، خط کشی گرم (1183 کیلومتر) خط کشی اکستروژن (82 کیلومتر) ، نصب حفاظ کابلی (6 کیلومتر) اشاره کرد.معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران در ادامه خاطرنشان ساخت: این معاونت توسط اکیپ های راهداری شهرستان ها و به صورت امانی پروژه هایی را با نظارت و کنترل خود در سال گذشته شروع کرده است که می توان به ایمن سازی و احداث دوربرگردان در محور بهشهر ، گلوگاه (منطقه خورشید کلا) ، ایمن سازی و احداث دوربرگردان محور قائمشهر ، فیروزکوه (منطقه هفت تن) ، احداث چندین باند سبقت در محور هراز (منطقه پلور) ، مونتاژ و آماده سازی سه دستگاه پل خرپایی فلزی به دهانه های 30 و 45 متری که در مناطق غرب و شرق و مرکز استان مستقر می باشد تا در صورت بروز هرگونه حوادث غیرمترقبه و احتمالی در مکان های ضروری استفاده شود. استقرار سه دستگاه کانکس در محوزهای کوهستانی جهت بهره برداری راهداران و مسافران در طول مسیر، لکه گیری های گسترده با آسفالت ردمیکس در حوزه های استحفاظی اشاره کرد.مهندس پاکزاد در خاتمه اظهار امیدواری کرد که در سال جدید براساس برنامه ریزی های انجام شده و اعتبارات موجود بتوانیم راهی ایمن و مطمئن را در محورهای استان ایجاد کرده و به فضل خداوند شاهد کمترین حوادث و سوانح دلخراش در سطح راه های استان باشیم.
لینک

   پروتکل همکاری های دوجانبه حمل و نقل دریایی دو کشور امضاء شد   

اجلاس مشترک همکاری های بندری و دریایی ایران و آذربایجان با حضور مقامات دریانوردی دو کشور و مشارکت فعال بخش خصوصی با امضای پروتکل همکاری های دوجانبه در حوزه کشتیرانی و حمل و نقل دریایی و ابراز تمایل طرفین به همکاری در حوزه دریای خزر کار خود را پایان داد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و دریانوردی، مهندس علیرضا ساطعی عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و مناطق ویژه این سازمان با اعلام این خبر افزود: در اجلاس مشترک همکاری های بندری و دریایی ایران و آذربایجان مقامات دو کشور بر گسترش همکاری و توسعه روابط و مناسبات حمل و نقل به ویژه در بخش کشتیرانی و امور بندری تأکید و یادداشت تفاهم های منعقده برای کنترل و بازرسی کشتی ها و تجسس و نجات دریایی و جلوگیری از آلودگی دریای خزر مورد تائید طرفین قرار گرفت.براساس این گزارش، هیأت اعزامی از جمهوری آذربایجان در عزیمت به مجتمع بندری امام خمینی (ره) از امکانات و عملیات بندری و دریایی، سامانه پیشرفته ترافیک کشتی ها و پروژه های سرمایه گذاری، تجهیزات تجسس و نجات و امداد دریایی این بندر بازدید کردند و در مذاکره حضوری با نمایندگان شرکت تایدواتر و شرکت کاوه موضوع سرمایه گذاری مشترک و حمل و نقل محمولات ترانزیتی مورد تبادل نظر قرار گرفت.
لینک

   افتتاح روشنایی ورودی گچساران   

با حضور معاونت عمرانی استانداری و مدیر کل راه و ترابری استان گهکیلویه و بویر احمد، فرماندار و مسئولین محلی شهرستان گچساران پروژه روشنایی ورودی پلیس راه گچساران به بهره برداری رسید.این پروژه به طول 5/5 کیلومتر و روشنایی 5/3 کیلومتر شبکه با اعتباری بالغ بر 4000 میلیون ریال بیست و یکم اردیبهشت ماه  افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت که این امر موجب خشنودی رانندگان و مسافرین محترم و روستاهای همجوار این محور قرار گرفت.
لینک

   ایمن سازی نقاط پرحادثه در استان کردستان   

 

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان مریوان در گزارشی اعلام کرد: در راستای بهبود، نگهداری و ایمنی راه های حوزه استحفاظی شهرستان مریوان تعدادی از نقاط پرحادثه از جمله پیچ جاده بیلو ـ حسن آبله، تازه آباد، کانی دینار، سه راهی نژمار و میدان گلالان ایمن سازی شد.دیاری استواری همچنین گفت: به منظور افزایش ایمنی در تردد، سال گذشته نصب تعداد 4500 عدد تابلو علائم 270 کیلومتر خط کشی محورها، 12 کیلومتر نصب گاردریل انجام و تعداد 50 واحد کپر احداث شده در حریم جاده تخریب گردیده است.
لینک

   اقدامات انجام شده در خصوص وضعیت راه های روستایی شهرستان سقز   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان سقز در خصوص وضعیت راه های روستای شهرستان سقز گفت: طول راه های روستایی شهرستان 920 کیلومتر بوده که 154 کیلومتر آن آسفالت، 345 کیلومتر شنی و 420 کیلومتر نیز فاقد مشخصات است. حسن احیایی گفت: از جمله اقداماتی که در زمینه نگهداری و بهبود راه های روستایی این شهرستان انجام گرفته، لکه گیری محور صاحب، گلتپه به طول 20 کیلومتر، روکش آسفالت در محور صاحب گلتپه به طول 5 کیلومتر، ساخت 6 دهنه ابنیه و بهسازی مسیر شامل تسطیح و رگلاژ شن ریزی و احیای قنو در محور روستای خیدر، قشلاق قاضی، هیجانان و تموغه به طول 17 کیلومتر، بوده است.همچنین دیگر اقدامات انجام شده شامل  بهسازی مسیر شامل خاکریزی، خاکبرداری و شن ریزی با مصالح کوهی در مسیر کرد کند به طول 3 کیلومتر، تسطیح و رگلاژ، تراکم، شن ریزی موضعی در محور میرده ـ وزمله به طول 20 کیلومتر و جهت افزایش ایمنی جاده ها نیز خط کشی در تمام محورهای آسفالته روستایی و نصب علائم در محور پاپشخان به غار کرفتو به طول 31 کیلومتر انجام شده است.
لینک

   دوره خلاصه سازی مکاتبات و نوشته های اداری در تبریز   

دهم اردیبهشت ماه دوره خلاصه سازی مکاتبات و نوشته های اداری به مدت دو روز در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری تبریز برگزار شد. در این دوره آموزشی 15 نفر از کارکنان اداره کل و شهرستان های تابعه شرکت نمودند. در این دوره از اولین کلاس های آموزشی سال 87 بوده و از اساتید دانشگاه صنعتی سهند جهت تدریس با مفاهیم و روش های جدید خلاصه سازی و مکاتبات و نوشته های اداری استفاده شد.این دوره شرکت کنندگان با مفاهمی کلی خلاصه سازی و برجسته سازی مطالب و مهارت های لازم در زمینه نگارش مقاله، دستورالعمل ها و صورت جلسه نویسی و روش تنظیم علمی آن ها آشنا شدند.
لینک

   در سال 1386 صورت گرفت:برگزاری 12 دوره آموزشی برای توسعه فرهنگ ایمنی در بوشهر   

دوازده دوره آموزشی برای ارتقای فرهنگ ایمنی و ارتقای سطح آگاهی دست اندرکاران حوزه حمل و نقل استان بوشهر در سال 1386 برگزار شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 423 نفر از رانندگان، مدیران و کارکنان شرکت ها و مأموران پلیس راه طی دو هزار و 866 ساعت دوره آموزشی با حمل و نقل مواد خطرناک، اخلاق حرفه ای و مهار بار و حمل بارهای عادی و ترافیکی آشنا شدند.همچنین برای اصلاح رفتارهای نابهنجار در رانندگی سه فیلم آموزشی کوتاه مدت از سوی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر تهیه و از سیمای استانی پخش گردید.گفتنی است نرم افزار آموزشی با عنوان جام برای ثبت اطلاعات جامع آموزشی در این اداره کل طراحی شده است.
لینک

   13 مجتمع خدماتی ـ رفاهی در محورهای استان بوشهر احداث می شود   

13 موافقت اصولی برای احداث مجتمع های خدماتی ـ رفاهی در محورهای استان بوشهر صادر شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این تعداد مجتمع های خدماتی ـ رفاهی در محورهای چغادک ـ سمنگان (5 مورد)، برازجان ـ شیراز (2 مورد)، گناوه ـ دیلم (2 مورد)، دیلم ـ خوزستان (2 مورد)، برازجان ـ گناوه (1 مورد و بوشهر ـ برازجان (1 مورد) احداث خواهد شد.در حال حاضر از 4 مجتمع خدماتی ـ رفاهی بین راهی در محورهای بوشهر ـ برازجان، برازجان ـ شیراز، بوشهر ـ سمنگان ـ عسلویه و بوشهر ـ دیر بهره برداری شده و 6 مجتمع در محورهای بوشهر ـ دیر، برازجان ـ گناوه، گناوه ـ دیلم و بوشهر ـ کنگان ـ عسلویه در حال ساخت است.تاکنون 10 میلیارد و 11 میلیون و 700 هزار ریال برای احداث این مجتمع های خدماتی ـ رفاهی بین راهی این استان اختصاص یافته است.
لینک

   افزایش شانزده و نیم درصدی میزان جا به جایی مسافر در استان بوشهر   

میزان جا به جایی مسافر در استان بوشهر شانزده و نیم درصد و میزان بار جا به جا شده سیزده و نیم درصد رشد داشته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 4 میلیون و 814 هزار نفر در سال 1386 استان بوشهر جا به جا شده اند که این رقم نسبت به سال گذشته شانزده و نیم درصد رشد داشته است.میزان جا به جایی بار نیز طی سال 1386، 4 میلیون و 614 هزار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد سیزده و نیم درصدی برخوردار بوده است.ضریب اشتغال صندلی در ناگان اتوبوسی استان بوشهر طی سال گذشته 9 درصد افزایش یافته و فروش بلیط اینترنتی ناوگان اتوبوس نیز 45 درصد رشد داشته است.متوسط مسافر جا به جا شده در سفر اتوبوسی در سال گذشته برابر با 26 نفر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 13 درصد رشد داشته است.گفتنی است متوسط سن ناوگان باری استان بوشهر 8 سال، اتوبوسی 5 سال و سواری بین شهری 3 سال از میانگین کشوری جوانتر است.
لینک

   اسناد اولویت بندی راه های 30 استان تهیه شده است   

سندهای اولویت بندی راه های 130 استان کشور تهیه و تدوین شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در حال حاضر سندهای اولویت بندی راه های 30 استان کشور تهیه شده است که 20 سند آن توسط وزیر راه و ترابری برای اجرا به ادارات کل راه و ترابری ابلاغ شده است.همچنین قرار است به منظور عملیاتی شدن سندهای اولویت ببندی شده با همکاری شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و ادارات کل راه و ترابری استان ها این سندها ارسال 1378 مورد بازنگری قرار می گیرند.ایجاد روش اولویت بندی پروژه های راهسازی در استانها، ساماندهی بهبود روش نحوه اطلاع رسانی پروژه های راه، ایجاد انگیزه در پاسخگویی بهتر ادارات کل از جمله مزایای اجرای سند اولویت بندی راه های استانی بوده است.
لینک

   میزان بازدیدکنندگان در سایت اداره کل راه و ترابری استان همدان افزایش یافت   

سایت اداره کل راه و ترابری استان همدان از نظر رعایت پارامترهای نگهداری، طراحی، حفاظت و ساخت صحات وب در وضعیت مطلوبی قرار دارد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، این اداره کل از لحاظ صحت مطالب و اطلاعات، بروز رسانی، تراکم و فشردگی، تعاملی بودن، قابلیت دسترسی و پوشش مطالب از وضعیت مناسبی برخوردار است.همچنین طی سال گذشته بیش از 200 مورد تصویر برای تنظیم name page سایت این اداره کل 4pload شده و 28 هزار و 100 بازدید کننده داشته است که نسبت به سال گذشته افزایش بازدیدکننده داشته است.معرفی وب سایت اداره کل راه و ترابری همدان به موتورهای جستجو، بهینه سازی سایت و اعمال تکنیک های SEO، تضمین رتبه این سایت در موتور جستجوی گوگل و بررسی نکات ایمنی به پشتیبانی نوین سایت از دیگر اقدامات بخش ICT اداره کل راه و ترابری همدان طی سال گذشته بوده است. 
لینک

   گروه تحول اداری وزارت راه و ترابری 7 جلسه تخصصی طرح تکریم ارباب رجوع برگزار کرد   

7 جلسه کار گروه تخصصی طرح تکریم ارباب رجوع در سال 1376 برگزار شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، گروه تحول اداری این وزارتخانه، در سال گذشته به منظور پیگیری امور و مصوبات مربوط به طرح تکریم ارباب رجوع، 7 جلسه کار گروه تخصصی طرح تکریم ارباب رجوع برگزار کرده است.اطلاع رسانی در مورد تلفن گویا، نظامند کردن نصب آگهی در ساختمان مرکزی، تدوین دستورالعمل نحوه تشویق و تنبیه کارکنان به منظور جلب رضایت ارباب رجوع و تهیه و نصب صندوق پیشنهادات از دیگر اقدامت گروه تحول اداری و تکریم ارباب رجوع در سال 86 بوده است.این گروه همچنین اقدام به تهیه و تدوین مشخصات پرسنلی کارکنان و نصب آن در معرض دید ارباب رجوع و تابلوی راهنمای طبقات در طبقه هم کف و تمام طبقات نموده است.
لینک

   اجرای طرح مهندسی ارزش در 20 پروژه حمل و نقل   

طرح مهندسی ارزش در 20 پروژه حوزه حمل و نقل اجرایی شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با ابلاغ سند راهبردی مهندسی ارزش در آبان 86، این طرح در 20 پروژه بخش حمل و نقلی اجرا شد.آموزش 1400 نفر، تهیه 4 دستورالعمل و راهنما، مستند سازی تجربیات داخلی و خارجی و ارایه بسته آموزشی مهندسی ارزش در تمام سطوح جزء دستاوردهای اجرای طرح مهندسی ارزش در وزارت راه و ترابری بوده است.تغییر نگرش مهندسان مشاور و پیمان کاران به سمت طراحی مبتنی بر خلاقیت و کار گروهی و ایجاد نگرش جدید انجام کار گروهی با متخصصان چندرشته ای و مشاور برای تأمین منفعت بیشتر برای دولت و کاربران از جمله تغییرات حاصله در مجموعه وزارت راه و ترابری و بخش حمل و نقل کشور طی مدت اجرای این طرح می باشد.ایجاد بزرگترین پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی مهندسی ارزش در کشور و انتشار اولین مجله مهندسی ارزش، تولید فیلم علمی آموزش متدولوژی مهندسی ارزش و فیلم روند پیاده سازی مهندسی ارزش از جمله اقدامات وزارت راه و ترابری برای گسترش فرهنگ این دانش بوده است.گفتنی است براساس تبصره 20 قانون بودجه سال 86، دولت موظف به انجام مهندسی ارزش برای پروژه های تملک دارای و سرمایه ای بیش از یکصد میلیارد ریال شده است. 

 

لینک

   توسط شرکت هما در سال 1386 صورت گرفت ترانزیت بیش از 824 هزار کیلوگرم بار در بوشهر   

824 هزار و 69 کیلوگرم بار در سال گذشته از طریق شرکت هواپیمایی هما در استان بوشهر جا به جا شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 576 هزار و 881 کیلوگرم طی 12 ماهه 1386 به فرودگاه بوشهر وارد و 247 هزار و 188 کیلوگرم بار طی همین مدت از طریق فرودگاه بوشهر به سایر نقاط منتقل شده است.تعداد بارنامه های صادر شده طی این مدت 348 هزار و 54 مورد  میزان اضافه بار 27068 هزار کیلوگرم بوده است.بیشترین میزان بار ورودی به همای بوشهر در اردیبهشت ماه به میزان 559 هزار و 59 کیلوگرم و بیشترین میزان بار خروجی با 35 هزار و 939 کیلوگرم در شهریور ماه 1386 بوده است. 
لینک

   در سال 86 صورت گرفت جا به جایی بیش از 4 میلیون و 814 مسافر در استان بوشهر   

4 میلیون و 814 هزار نفر مسافر در سال گذشته در استان بوشهر جا به جا شده اند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 4 میلیون و 814 هزار نفر در جریان 331 هزار سفر در استان بوشهر جا به جا شده اند که این میزان نسبت به سال گذشته در بخش مسافری 16،5درصد و در بخش سفر 11،8 درصد افزایش داشته است.بیشترین میزان مسافر در اسفندماه با 451 هزار نفر و کمترین میزان در خردادماه با 332 هزار نفر در این استان تردد کرده اند.شهرستان بوشهر با یک میلیون و 953 هزار و 796 نفر بیشترین میزان مسافر بیش از 40 درصد سهم حمل و نقل سازی شهرستان دشتستان با یک میلیون و 113 و 354 نفر، بیش از 23 درصد سهم حمل مسافر را برعهده داشته اند و شهرستان دیر کمترین میزان مسافر جا به جا شده را در بین شهرستان های استان بوشهر داشته است.
لینک

   حدود 728 هکتار از اراضی سیم سربی اصفهان تحت مالکیت راه آهن اصفهان قرار گرفت   

دفتر حقوقی وزارت راه و ترابری موفق به اخذ سند مالکیت منطقه سیم سربی اصفهان با مساحت تقریبی 728 هکتار به نام شرکت راه آهن گردید.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با تلاش ها و پیگیری های مستمر دفتر حقوقی با اخذ سند مالکیت منطقه سیم سربی در حدود 728 میلیارد تومان به نفع وزارت راه و ترابری عمل شده است.مسأله مالکیت شرکت اداره کل راه آهن اصفهان بر 763 هکتار از اراضی منطقه سیم سربی این استان از گذشته محل مناقشه سازمان منابع طبیعی و سازمان مسکن و شهرسازی استان اصفهان قرار گرفته بود که با تلاش های دفتر حقوقی حدود 728 هکتار از این اراضی در مالکیت راه آهن اصفهان قرار گرفت.گفتنی است از سال 1384 تاکنون، دفتر حقوقی موفق به اخذ 153 مورد رأی به ارزش 50 میلیارد ریال به نفع وزارت راه و ترابری شده است.
لینک

   دو هزار کیلومتر از محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری خط کشی شدند   

دو هزار کیلومتر از راه های شریانی و غیرشریانی استان چهارمحال و بختیاری در طول سال گذشته خط کشی شدند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، به منظور ایمنی تردد و حفظ جان مسافران، دو هزار کیلومتر از راه های استان چهارمحال و بختیاری، خط کشی و 17هزار و 412 عدد تابلوهای اطلاعاتی، اخباری، انتظامی و چشم گربه ای در محورهای ارتباطی این استان نصب گردید.همچنین برای ایمن سازی محورهای ارتباطی این استان، 12 کیلومتر شبکه روشنایی در نقاط پرحادثه اجرا شد.
لینک

   دو دستگاه پل پیش ساخته در محور نوبران- اراک نصب می شود   

دو دستگاه پل پیش ساخته در محور نوبران نصب می شود.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان همدان، برای رفع نقاط حادثه خیز در محور نوبران دو دستگاه پل پیش ساخته تهیه و بزودی در این محور نصب می شود.کاهش تصادفات و ایمن سازی این محور از جمله اهداف نصب پل های پیش ساخته است. 
لینک

   بزرگترین پل استان همدان بزودی افتتاح می شود   

بزرگترین پل استان همدان در محور غرق آباد ـ رزن بزودی افتتاح می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، کار احداث بزرگترین پل استان در محور غرق آباد ـ رزن در جاده تارلوق گذلدره تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بزودی آماده بهره برداری می شود.این پل 33 دهانه چهارمتری دارد و با بهره برداری از آن ضمن کاهش مسافت غرق آباد به همدان حدود یکصد روستا به راه اصلی متصل می شوند.احداث این پل همچنین باعث کاهش تصادفات و ایجاد ترافیک روان در محور غرق آباد ـ رزن خواهد شد.
لینک

   مسئول جدید آموزش اداره کل راه و ترابری همدان معرفی شد   

حجت الاسلام حسین زاده به عنوان مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری همدان معرفی شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، حجت الاسلام والمسلمین حاج محسن حسین زاده، طی حکمی از سوی حسین علیزاده، مدیر کل راه و ترابری استان همدان با حفظ سمت سازمانی به عنوان مسئول آموزش این اداره کل منصوب شد. 
لینک

   سه انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

 

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی احکام جداگانه‌ای از سوی مهندس هاشم علیپور فاز، مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر 3 انتصاب در این اداره کل صورت گرفت.طی این احکام مهندس عبدالکریم اخترشناس به عنوان رئیس اداره پیمان و رسیدگی و مهندس فرزاد رستمی به سمت معاونت فنی  این اداره کل منصوب گردیدند.همچنین طی حکمی از سوی مهندس هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر، مهندس سید اسماعیل جعفری با حفظ پست سازمانی به سمت رئیس اداره بودجه آمار و برنامه‌ریزی با هدف ایجاد بهره‌وری، حفظ و حراست از بیت‌المال تعیین گردید.روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر کلیه انتصابات را ارج گذاشته و آرزومند است با تلاش و جدیت خود در محقق ساختن اهداف وزارت راه و ترابری در امر آبادانی میهن اسلامی موفق و سربلند باشند.
لینک

   آغاز عملیات اجرایی آسفالت پل جانبازان در کرمانشاه   

 معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از شروع عملیات آسفالت پل جانبازان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهندس مهرداد آهکی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از عملیات آسفالت پل جانبازان واقع در کمربندی شهری خبر داد ایشان اضافه کرد: با وجود معارضین زیرزمینی ( شبکه های گاز,‌آب ,‌فاضلاب و ... ) و روی زمینی و به تأخیر افتادن شروع پروژه خوشبختانه با پیگیری و نظارت بعمل آمده توسط ناظرین و مسئولین اداره کل راه و ترابری استان پروژه مذکور در موعد مقرر و برابر تابلو زمانبندی به بهره برداری خواهد رسید.وی در ادامه تصریح کرد : تنها مشکلی که داریم 2 رمپ کوچک است که ارتباطی به تمامیت و        بهره برداری پل ندارد و آنرا بعد از افتتاح باید انجام دهیم . چون اگر بخواهیم در حال حاضر عملیات رمپ ها را انجام دهیم ترافیک قسمت پایین قطع می شود و دیگر نمی توانیم کاری انجام دهیم .  
لینک

   آغاز عملیات اجرایی آسفالت پل جانبازان در کرمانشاه   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از شروع عملیات آسفالت پل جانبازان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهندس مهرداد آهکی معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از عملیات آسفالت پل جانبازان واقع در کمربندی شهری خبر داد ایشان اضافه کرد: با وجود معارضین زیرزمینی ( شبکه های گاز,‌آب ,‌فاضلاب و ... ) و روی زمینی و به تأخیر افتادن شروع پروژه خوشبختانه با پیگیری و نظارت بعمل آمده توسط ناظرین و مسئولین اداره کل راه و ترابری استان پروژه مذکور در موعد مقرر و برابر تابلو زمانبندی به بهره برداری خواهد رسید.وی در ادامه تصریح کرد : تنها مشکلی که داریم 2 رمپ کوچک است که ارتباطی به تمامیت و        بهره برداری پل ندارد و آنرا بعد از افتتاح باید انجام دهیم . چون اگر بخواهیم در حال حاضر عملیات رمپ ها را انجام دهیم ترافیک قسمت پایین قطع می شود و دیگر نمی توانیم کاری انجام دهیم .
لینک

   بازدید مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه هااز اداره کل استان   

 مهندس ناوی مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای روز چهارشنبه از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل مهندس ناوی در سفر یک روزه خود به استان اردبیل به همراه مهندس میر جعفریان مدیر کل راه و ترابری اردبیل و معاونین ، ضمن دیدار با همکاران اداره کل از ساختمان ها و از تأسیسات موجود اداره کل و همچنین محورهای مواصلاتی اردبیل ـ مغان و اردبیل ـ نیر و صائین بازدید کرد.
لینک

   امسال 9 پروژه عمرانی راه و ترابری در شهرستان گرگان اجرا می شود   

رئیس اداره راه و ترابری شهرستان گرگان و آق قلا گفت : 9 پروژه عمرانی و راهداری این مجموعه طی سال جاری در این منطقه آغاز می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان مهندس عبدالهادی کاویان اضافه کرد : این پروژه ها شامل بهسازی محورهای عطا آباد – نوده ملک – سرخنکلاته  و امیر آباد – جاده قدیم گرگان و کردکوی زیر سازی و آسفالت بخشی از محور شاهکوه ، روکش آسفالت محور عطا آباد – نوده ملک و اجرای طرح های راهداری از دیگر پروژه هایی است که در سال 87 عملیاتی می شود.وی گفت : برای این پروژه ها 15 میلیارد و 806 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی تعلق یافته که امید است با تأمین آن شاهد برقراری عبور و مروری روان و ایمنی پایدار در سطح محورهای مواصلاتی استان و شهرستان باشیم.
لینک

   چهارخطه کردن محوردیلم - برازجان ‪ ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد   

 مدیرکل راه‌ و ترابری استان بوشهر گفت:برای چهارخطه کردن محوردیلم - گناوه وبرازجان که‌تنها مسیر ارتباطی استان‌های بوشهر و خوزستان است ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و تربری استان بوشهر  مهندس هاشم علیپورفاز، شنبه در حاشیه بازدیداز پروژه‌های راهسازی در بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان اضافه کر: این جاده بین شهری ۱۹۲کیلومتر طول دارد.
وی با اشاره به پایان یافتن کار روکش آسفالت جاده گناوه- شبانکاره‌ اظهار داشت: برای ایمن‌سازی این محور از دیلم به برازجان
۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
علیپورفاز بیان کرد: محور پل کلل تا شبانکاره در مسیرارتباطی استان‌های بوشهر- خوزستان یکی از پر تردد ترین محورها است که در اولویت طرح‌های چهار خطه کردن قرار دارد که ‌با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن در سال جدید آغاز خواهد شد.
وی برضرورت همکاری مردم با اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برای تعریض جاده‌های روستایی تاکید کرد. 
لینک

   پنج انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان بوشهر   

   به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر طی احکام جداگانه‌ای از سوی مهندس هاشم علیپور فاز، مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر 3 انتصاب در این اداره کل صورت گرفت.طی این احکام مهندس عبدالکریم اخترشناس به عنوان رئیس اداره پیمان و رسیدگی و مهندس فرزاد رستمی به سمت معاونت فنی  این اداره کل منصوب گردیدند.همچنین طی سه حکم جداگانه از سوی مهندس هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر، مهندس سید اسماعیل جعفری با حفظ پست سازمانی به سمت رئیس اداره بودجه آمار و برنامه‌ریزی،مهندس سولماز پاپری‌فرد به سمت معاون اداره پیمان و رسیدگی در امور پیمانها و مهندس سیده صالحه معراجی به سمت معاون اداره پیمان و رسیدگی در امور رسیدگی  با هدف ایجاد بهره‌وری، حفظ و حراست از بیت‌المال تعیین گردیدند.روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر کلیه انتصابات را ارج گذاشته و آرزومند است با تلاش و جدیت خود در محقق ساختن اهداف وزارت راه و ترابری در امر آبادانی میهن اسلامی موفق و سربلند باشند.
لینک

   رییس اداره راه گناباد:51 روستای گناباد از راه مناسب آسفالت برخوردار هستند   

 رییس اداره راه و ترابری گناباد گفت: هم اکنون 51 روستا در شهرستان گناباد از راه آسفالت مناسب برخوردار هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس غلامرضا علی آبادی افزود: در شهرستان گناباد 1468 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 942 کیلومتر ان راه های روستایی است. وی میزان راههای روستایی آسفالت در شهرستان را 297 کیلومتر عنوان کرد  و ادامه داد: همینک تعداد 51 روستا با 45 هزار و 867 خانوار جمعیت از این راههای آسفالت استفاده می کنند.وی سال 86 را سال خوبی برای توسعه راههای روستایی شهرستان خواند و اظهار امیدواری کرد با تامین  اعتبار مناسب  پروژه های نیمه تمام راه روستایی شهرستان تکمیل و به بهره برداری برسد.
لینک

   مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد است   

 سرپرست اداره راه و ترابری کاشمر مهمترین اولویت بخش حمل و نقل شهرستان را تکمیل بزرگراه کاشمر – خلیل آباد خواند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، حسین غلامزاده اضافه کرد: در سال 86 عملیات اجرایی این پروژه به طول5/13 کیلومتر آغاز شده است و با تاکیدات مدیرکل راه و ترابری استان هم اکنون از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.وی همچنین تامین اعتبار عملیات بهسازی محور کاشمر – نیشابور را از دیگر اولویتهای بخش راه و ترابری شهرستان عنوان کرد.غلامزاده میزان راههای حوزه استحفاظی این اداره را در دو شهرستان کاشمر و خلیل آباد بالغ بر 2/815 کیلومتر  خواند و افزود: از این میزان راه 7/197 کیلومتر راههای بین شهری است و حدود 5/617 کیلومتر نیز مربوط به راههای روستایی می شود.وی خاطرنشان کرد: همینک 7/250 کیلومتر راه روستایی آسفالت در شهرستان وجود دارد. 
لینک

   شانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و بلغارستان آغاز به کار کرد   

شانزدهمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و بلغارستان دوشنبه بیست و سوم اردیبهشت به ریاست وزیر راه و ترابری کشورمان و وزیر حمل و نقل بلغارستان آغاز به کار کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این کمیسون مشترک چهار روزه  با شرکت هیات های بلند پایه از وزارتخانه های راه و ترابری، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، گمرگ، صنایع و معادن، بازرگانی، جهاد و کشاورزی و بخش خصوصی دو کشور به ریاست مهندس رحمتی وزیر راه و ترابری کشورمان و  مو تاف چیف وزیر حمل و نقل جمهوری بلغارستان آغاز به کار کرد.مهندس رحمتی در این دیدار تصریح کرد: در این نشست دو تفاهم در زمینه گردشگری و فناوری ارتباطات به همراه یادداشت تفاهم  در زمنیه حمل و نقل به امضای دو طرف خواهد رسید.وزیر راه و ترابری یادآور شد: بلغارستان کریدور مناسبی بین آسیا و اروپا است و ایران از طریق ترکیه می تواند از این مسیر استفاده کند.مهندس رحمتی ادامه داد: انتقال انرژی از مسیر بلغارستان، ارائه خدمات فنی و پیمانکاری، شرکت در نمایشگاه های  بازرگانی دو کشور، گسترش فعالیتهای اقتصادی و افزایش سرمایه گذاریهای دو طرف می تواند در این اجلاس مورد بررسی قرار گیرد.وزیر راه و ترابری همچنین بیان کرد: گسترش همکاریها در زمینه حمل و نقل جاده ای، بندری و هوایی و همچنین اتصال خطوط ریلی از مسیر ترکیه از موارد مورد توجه در گسترش همکاریها در حوزه حمل و نقل ریلی است.مهندس رحمتی در مراسم آغاز به کار این اجلاس از تشکیل چهار کمیته شامل حمل و نقل و گردشگری، کمیته انرژی، نفت و گاز کمیته تجاری، بازرگانی و سرمایه گذاری و کمیته هماهنگی و تنظیم یادداشت تفاهم برای بررسی موضوعات دو طرف خبر داد.مو تاف چیف وزیر حمل و نقل بلغارستان که در راس هیاتی بلند پایه در شانزدهمین کمیسیون مشترک در ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری شرکت کرده است با ابراز خرسندی از برگزار ی این اجلاس اظهار داشت: برگزاری این اجلاس فرصتی برای تقویت و گسترش همکاری و روابط اقتصادی دو کشور است.وی گفت: ایجاد شرایط ثبات سیاسی و اقتصادی در بلغارستان موجب گسترش همکاریها بین دو کشور خواهد شد و بلغارستان علاقه مند به گسترش روابط خود با کشورهای خاورمیانه به ویژه ایران می باشد.وزیر حمل و نقل بلغارستان با پیشنهاد برگزاری نشست کمیته حمل و نقل در پاییز در صوفیا تصریح کرد: حمل و نقل یکی از مهمترین زمینه ها برای گسترش همکاریها است.در این دیدار دو طرف بر گسترش هماریکا تاکید کردند.شانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و بلغارستان از بیست و سوم تا بیست و ششم اردیبهشت در وزارت راه و ترابری برگزار می شود.
لینک

   وزیر راه و ترابری :اتمام طرح‌های نیمه تمام، اولویت استان فارس است   

 وزیر راه‌وترابری گفت:امسال تلاش برای به‌اتمام رساندن طرح‌ها و پروژه‌های راهسازی نیمه تمام استان‌فارس،از اولویت‌های کاری این استان به شمارمی‌آید. به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت  راه و ترابری، مهندس محمد رحمتی در نشست شورای حمل و نقل استان فارس افزود: هم اینک روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه‌های راهسازی در این استان با وجود مشکلات و کمبود اعتبارات رضایت بخش است. وی درجریان بازدید از پروژه‌های راهسازی تقاطع غیرهمسطح پل فسا، بزرگراه شیراز- سه راهی کوار، اظهار داشت: امسال برای انجام پروژه‌های یاد شده اعتبار لازم تخصیص داده شده است. مهندس رحمتی با تاکید بر اعمال دقت و رعایت نکات فنی در پروژه ها، بیان داشت: در این راستا باید در خصوص دقت در طراحی مسیر و اجتناب از بالا بردن بیش از حد خط پروژه طرح‌ها و دقت در انتخاب محل، از طراحی ابنیه و پل‌های مسیر با توجه به هدایت آب‌های سطحی و سیلاب‌های موجود، اقدامات لازم انجام شود. وزیر راه و ترابری همچنین در زمینه آزمایش‌های تخصصی پروژه‌ها گفت: دقت دربررسی نتایج آزمایش هااعلام شده از سوی آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای انجام و دوام پروژه‌های راهسازی بسیار با اهمیت است و از سوی دیگر نیز انتخاب پروژه‌ها باید براساس میزان اعتبار و بصورت سنجیده صورت گیرد به نحوی که از افراط و تفریط جلوگیری شود. در دیدار مهندس رحمتی از پروژه تقاطع غیر همسطح پل فسا، مدیر کل راه وترابری استان فارس در خصوص مشخصات فنی این پروژه، اظهار داشت:این تقاطع‌غیرهمسطح شامل یک دستگاه دو دهانه ۲۰متری و لوپ‌های ورودی و خروجی به طور دو کیلومتر و یک دستگاه پل با یک دهانه ۲۵متری و دو دستگاه پل با دو دهانه پنج متری است. مهندس حیدر نوروزی افزود: این پروژه به رغم کمبود اعتبار، معارضین محلی‌متعدد، و مشکلات ناشی از جابجایی پایه‌های برق و مخابرات و وجود ترافیک سنگین در این محور، از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار است. وی در بیان مشخصات بزرگراه شیراز - سروستان که یکی دیگر از پروژه‌های راهسازی راه و ترابری فارس است گفت: این بزرگراه که به طول ۶۵کیلومتر است و از تقاطع غیر همسطح پل فسا شروع می‌شود، دارای دو قطعه یکی به طول ۲۰کیلومتر و دیگری به طول ۴۵کیلومتر است. مهندس نوروزی پیشرفت فیزیکی این پروژه‌راخوب توصیف کرد و افزود: در صورت تامین اعتبارلازم، ۳۰کیلومترازمسیر این پروژه در هفته دولت و بقیه مسیر تا منطقه سروستان تا دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید. مدیرکل راه‌وترابری فارس درباره پروژه بزرگراه شیراز- کوار-فیروزآباد گفت: این بزرگراه به طول ۳۵کیلومتر است و از تقاطع غیر همسطح پل فسا شروع و تا ابتدای ورودی کوار ادامه دارد که قطعه اول آن به‌طول ۱۹کیلومتر قبلا به بهره برداری رسیده است وهم‌اکنون نیز عملیات بهسازی و روکش آسفالت به طول ۱۹کیلومتر در دو باند رفت و برگشت در دست اجراست. مهندس نوروزی با اشاره به اینکه قطعه دوم این بزرگراه نیز به طول ۱۶کیلومتر از سه راهی کوار به طرف کوار تا ابتدای بلوار ورودی کوار به انجام رسیده است بیان داشت: مطالعه محور، ادامه این بزگراه تا فیروزآباد انجام شده و بر اساس مصوبات سفر رییس جمهوری، این بزرگراه با مشارکت وزارتخانه‌های نفت و راه به صورت ۵۰درصداست که پس از مبادله تفاهم نامه، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

لینک

   بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه های حمل ونقل   

استاندار محترم خراسان جنوبی باتفاق جمعی از مدیران ارشد و ارباب جراید از پروژه در دست احداث راه آبگرم لوت واقع در محور خوسف به کرمان بازدید و در جهت تسریع در اجرای پروژه دستورات لازم را صادر کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی، مدیر کل راه و ترابری خراسان جنوبی اعلام کرد: پروژه مذکور به طول 70 کیلومتر از شهر خوسف به طرف آب گرم لوت از سال 84 به عنوان راه فرعی درجه یک شروع شده و تاکنون با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال هزینه شده است که حدود 5 کیلومتر آن آسفالت شده است و 20 کیلومتر آن زیرسازی و احداث ابنیه و نیز 25 کیلومتر دیگر 80 درصد زیرسازی گردیده است. ابراهیم نصری افزود: پس از بهره برداری کامل، آب گرم لوت به عنوان یک جاذبه گردشگری مورد استفاده گردشگران قرار خواهد گرفت و نقش بسزایی در توسعه منطقه ایفا خواهد نمود ضمن اینکه با ادامه پروژه در استان یزد و اتصال آن به شهر نایبند فاصله راه ترانزیت افغانستان به خلیج فارس حدود 70 کیلومتر کوتاه تر و همچنین فاصله شرق کشور با استان های مرکزی و غرب کشور نیز 200 کیلومتر کوتاه تر خواهد شد.
لینک

   اولین جشنواره فیلم های آموزشی راهبران برگزار می شود   

اولین جشنواره فیلم های آموزشی راهبران به مدت 2 روز در روزهای هفتم و هشتم خردادماه سال جاری در سالن مرکز آفرینش های هنری، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، حسن رحمانی، مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم گفت: اولین جشنوراه راهبران به محصولات فرهنگی، آموزشی تولید شده با حمایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (اعم از سازمان ستادی و سازمان های استانی) اختصاص یافته است.وی از جمله اهداف جشنواره مذکور را ارتقا سطح تولیدات آموزشی سازمان از نظر کیفی و کمی در آینده، آشنایی با جایگاه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، تسهیل فرصت تبادل تجربیه بین تولیدکنندگان رسانه های آموزشی و کارشناسان سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور، ایجاد و افزایش انگیزه برای تولید رسانه های آموزشی مناسب و ... ذکر کرد.رحمانی در ادامه داد افزود: جشنواره مذکور در بخش های فیلم کوتاه داستانی، فیلم مستند، تیزر، نماهنگ و انیمیشن و سایر محصولات فرهنگی و آموزشی برگزار می گردد.مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های قم تصریح کرد: این سازمان با تولید 3 فیلم مستند با نام ردپای حادثه با موضوعات سرعت و سبقت و رانندگی در شب، نگاهی به آن سوی پنجره و تیزر طبل هشدار با موضوع کمربند ایمنی در جشنواره مذکور شرکت خواهد نمود.وی در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات کامل در خصوص جشنواره فیلم های آموزشی راهبران به سایت جشنواره به نشانی اینترنت www.rbfestival.ir مراجعه نمایند.
لینک

   4 هزار و 500 راننده در لرستان آموزش می بینند   

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان از آموزش آکادمیک رانندگی قریب به 5 هزار نفر در سال 87 خبر داد و گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بهره گیری از نقش زیربنایی دانش در تأمین سلامت و کیفیت سفرهای جاده ای، بسط و توسعه آموزش را در سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.مهندس نصرت ا... حیدری اظهار داشت: حمل و نقل جاده ای نقش کلیدی و موثری با سهم 90 درصدی خود در اقتصاد کشور ما نسبت به سایر شقوق حمل و نقل ایفا می کند و در سال جاری کلاس های آموزش شامل: حمل و نقل مواد خطرناک ویژه پرسنل شرکت ها و مؤسسات حمل و نقل جاده ای کالا و رانندگان حرفه ای کالا، حمل و نقل مواد خطرناک ویژه پرسنل و پلیس راه، تربیت مربی حمل مواد خطرناک ویژه پرسنل شرکت ها و موسسات حمل و نقل جاده ای کالا، مهار بار ویژه پرسنل شرکت ها حمل و نقل جاده ای کالا و رانندگان حرفه ای کالا، اخلاق حرفه ای ویژه رانندگان حرفه ای، مهار بار و حمل و نقل بارهای عادی و ترافیکی ویژه پرسنل پلیس راه، امداد و نجات ویژه رانندگان حرفه ای برگزار خواهد شد.مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های لرستان تصریح کرد: به منظور تعمیق و گسترش نقش غیرقابل انکار ارتقای فرهنگ و آگاهی های عمومی در رفع بسیاری از مشکلات بخش حمل و نقل جاده ای؛ اولین جشنواره فرهنگی، آموزشی راهبران در تاریخ های هفتم و هشتم خردادماه سال جاری با شعار آموزش، گام اول سفر سبز برگزار خواهد شد که لرستان با ارائه دو قلیم با عناوین «موتور، پیک مرگ» و «خطر تصادف» در جشنواره حضور خواهد داشت.مهندس حیدری ادامه داد: با برنامه ریزی به عمل آمده، تاکنون بیش از هزار نفر از رانندگان حرفه ای کالا و مسافر، پرسنل شرکت های حمل و نقل و پرسنل پلیس راه استان در قالب کلاس های تخصصی حمل و نقل جاده ای شرک کردند. که لازم است مابقی فعالان بخش نیز آموزش های موصوف را طی نموده و هرگونه ارائه خدمات مورد نیاز به آنان از این پس، بعد از ارائه گواهینامه گذراندن این گونه دوره ها امکان پذیر خواهد بود.
لینک

   بازدید معاون مناطق محروم ریاست جمهوری از پروژه های راهسازی کرمان   

روند اجرایی پروژه های راهسازی ستاد راهبردی و هماهنگی استان کرمان که تحت نظارت اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان در حال ساخت می باشند مورد بازدید بشارتی معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری و استاندار استان کرمان فرمانداران شهرستان های جنوبی استان کرمان و هیئت همراه قرار گرفت.طی این بازدید وضعیت پروژه های راه روستایی (سغدر ـ بادام و ده پیش ـ سرونی در شهرستان جیرفت) (گمرکان ـ امجز و مهتابی در شهرستان عنبرآباد) (برجک ـ محمدآباد ریگان در شهرستان رودبار جنوب) (بهسازی محور قلعه گنج ـ کهنوج؛ پل خروجی قلعه گنج؛ مارز؛ سرخ قلعه ـ شومهری و گشمیران در شهرستان قلعه گنج) (تجدانو ـ چاه شاهی در شهرستان منوجان) مورد بررسی قرار گرفت.معاون مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن ابراز رضایت از نحوه عملکرد راه و ترابری جنوب خواستار تلاش بیشتر کارکنان و مسئولین راه و ترابری شدند تا مردم شاهد بهبود وضعیت پروژه ها از لحاظ کیفی و کمی باشند.همچنین استاندار کرمان از وضعیت پروژه ها و عملکرد راه و ترابری ابراز رضایت و برای کارکنان اداره کل راه و ترابری جنوب استان کرمان آرزوی موفقیت نمودند.
لینک

   47 نقطه حادثه خیز در استان خوزستان اصلاح شد   

 مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان گفت: رفع 47 نقطه حادثه خیز در محورهای مهم استان در طرح های ضربتی این اداره کل از سال گذشته تاکنون انجام شده که بیش از 20000 میلیون ریال از محل های مختلف اعتباری هزینه دربر داشته است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان مهندس خیرالله خادمی مهمترین محورهایی که در آن ها عملیات رفع سانحه خیزی صورت گرفته را شامل محورهای هندیجان ـ دیلم، اهواز ـ ملاثانی، اهوازـ رامهرمز، اندیمشک ـ پل زال، سهر اهی گاو سوار در محور شوشتر ـ مسجد سلیمان، و در راه های ارتباطی بهبهان، آغاجاری، عنوان کرد.وی اضافه کرد: در این محورها عملیاتی همچون نصب گاردریل، خط کشی، احداث روشنایی، کانال های حاشیه راه، اجرای خطوط اکستروژن، تفکیک خطوط، نصب سرعت گیر، اجرای شیارهای لرزاننده، نصب چشم گربه ای، نصب پانل های دروازه ای، و نیز نصب نیوجرسی انجام شده که از سه ماهه چهارم سال 86 آغاز و در سال 87 به اتمام رسیده است. مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان تعداد نقاط حادثه خیز در استان را 164 نقطه برشمرد و افزود این تعداد نقطه برحسب استانداردهای جدید وزارت راه و ترابری در شناخت نقاط حادثه خیز و در عملیات مشترک، اداره کل راه و ترابری استان، حمل و نقل پایانه های بین راه استان صورت گرفته است.
لینک

   امسال تونل گردنه رخ در محور شهرکرد - اصفهان به بهره برداری می‌رسد   

  مدیرکل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری ، از پیشرفت ۶۵درصدی تونل مهم گردنه رخ در محور شهرکرد به اصفهان خبر داد و گفت :پیش بینی می شود این پروژه تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد. سیف الله کریمی در گفت وگو با خبرنگاران با مطلوب دانستن پیشرفت فیزیکی این طرح افزود: با تکمیل و بهره برداری از تونل گردنه رخ در محور شهرکرد به اصفهان یک صد پیچ و شیب خطرناک از این محور برطرف و جاده شهرکرد به اصفهان هفت کیلومتر نزدیک تر می‌شود. وی از اجرای عملیات بتن ریزی دیواره‌های داخلی تونل گردنه رخ در محور شهرکرد - اصفهان خبر داد و گفت : این عملیات از طریق قالب‌های ساخته شده مخصوص از سمت قسمت شهرکرد این تونل انجام شده است. به گفته وی ، حفاری این تونل به دلیل شرایط جغرافیایی ، سطح زمین و لایه‌های آن ، یکی از سخت‌ترین تونلهای ایران بودو بیش از ۵/۱میلیون مترمکعب برداشت عملیات خاک از تونل ، ۵۰۰متر خاکبرداری راه‌سازی و ۵۰۰ متر خاکریزی داشت . کریمی افزود: عرض این تونل ۱۳متر است و دو متر از تونلهای موجود کشور عریض تر ساخته شده و دو پیاده رو و دو باند ۵/۴متری در طرفین این تونل احداث می‌شود و طول این تونل در مسیر گردنه رخ در محور ارتباطی شهرکرد به اصفهان یک هزار و ۳۰۰متر است . وی گفت : سختی عملیات حفاری این تونل از آن جهت بود، که در قسمت شهرکرد ۲۵۰مترمربع زمین رانشی وجود داشت و در قسمت اصفهان نیز سختی کوه بسیار زیاد و طاقت فرسا بود. مدیرکل راه و ترابری چهارمحال وبختیاری ، برآورد هزینه این تونل تا زمان بهره برداری کامل از آن را ۱۴۰میلیارد ریال ذکر کرد و گفت : تاکنون ۷۵میلیارد ریال در این طرح هزینه و برای تکمیل آن ۷۵میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز است . وی ،حذف نقطه حادثه خیز گردنه رخ در مسیر ارتباطی شهرکرد به اصفهان را آرزوی دیرینه مردم استان دانست و گفت : با اجرای این طرح ملی مهمترین نقطه حادثه خیز استان حذف خواهد شد. استاندار چهارمحال وبختیاری نیز گفت :تونل گردنه رخ باعث نقاط حادثه خیز محور شهرکرد به اصفهان می‌شود و مسیر این دو استان را هموار می‌کند و تسریع آن نیز از با مصوبات سفر دول اول دولت عدالت محور عملیاتی شد. رجبعلی صادقی افزود: ویژگی این طرح کاهش هزینه نگهداری جاده گردنه رخ ، قرار گرفتن مرکز استان به بزرگراه کاشان اصفهان و جنوب کشور می باشد. #;۱۶۰# ;۱۶۰ به گفته وی ، اعتبارات مورد نیاز این طرح مهم و حیاتی استان با توجه به ملی شدن آن نیز اختصاص داده می‌شود. هم اکنون طول مسیر شهرکرد به اصفهان به عنوان یکی از پر ترافیک‌ترین محورهای ارتباطی چهارمحال و بختیاری ۱۲۰کیلومتر است و گردنه رخ نقطه حادثه خیزاین محور محسوب می‌شود. در بازدید سه روزه،  خبرنگاران و مشاور مطبوعاتی ریاست جمهوری از روند پروژه‌های دور اول سفر ریاست جمهوری بازدید کردند.
لینک

   کارمند اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی قهرمان کشور شد   

 در اولین دوره مسابقات جانبازان و آزادگان که در کرمانشاه برگزار شد محمد قمری کارمند اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در رشته چرخ تیز مقام نخست کشور را کسب نمود. روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان جنوبی در این مسابقات که 13 تیم از استان­های کشور حضور داشتند، وی از بین 140 ورزشکار توانست مقام نخست را از آن خود کند. قمری که جانباز و آزاده جنگ تحمیلی می­باشد گفت: از سال 64 تاکنون 2 مقام استانی دارد که یک سال در همین رشته مقام نخست استانی خراسان بزرگ و نیز در سیل بازی مقام دوم را کسب نموده است وی که 27 سال ورزش باستانی کار می­کند می­گوید در سال­های 74 و 75 در مسابقات تیمی ورزش باستانی که یکی از اعضای آن بوده است و در سنندج برگزار شده بود تیم بیرجند مقام نخست را از آن خود کرده است و در سال 80 نیز از بین 17 تیم که از سراسر کشور حضور داشتند تیم بیرجند مقام نخست را کسب نمود و در سال 82 به کشورهای سوریه و لبنان به عنوان تیم ملی جمهوری اسلامی به این مسابقات اعزام شده است. محمد قمری رمز موفقیت خود را توکل به خدا عنوان کرد.
لینک

   سیل 450 میلیون ریال به راههای روستایی شهرستان رشتخوار خسارت وارد آورد   

 

 سیل 450 میلیون ریال به راههای روستایی شهرستان رشتخوار خسارت وارد آورد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی، احمدرضا امیری مسئول نمایندگی راه و ترابری رشتخوار با بیان این مطلب افزود: بارش باران شدید در روز 26 فروردین ماه امسال باعث وارد آمدن خساراتی به راههای روستایی شهرستان شده است.وی آب بردگی راه های 7 روستا و تخریب پایین دست 7 دستگاه ابنیه فنی راههای روستایی در شهرستان را از جمله خسارات سیل فروردین ماه عنوان کرد.وی افزود: آب بردگی به جاده روستاهای امین آباد به طول 1/5 کیلومتر،  دریز به طول 8 کیلومتر، کریم آباد به طول 4 کیلومتر و جاده بازه عاشقان به طول 3 کیلومتر خسارت زده است.امیری از تخریب رمپ های ورودی تقاطع جاده کت خبر داد و گفت: همچنین سیل باعث شد جاده علی نقی – دوچاهی به طول 6 کیلومتر و جاده جنت آباد – دوچاهی و حوض کرم به طول  10 کیلومتر خساراتی وارد آید.
لینک

   سه پل زیرگذر عابر پیاده در جاده کنارگذر شهر قوچان احداث می شود   

 رئیس اداره راه و ترابری قوچان احداث سه دستگاه پل زیرگذر عابر پیاده در کنارگذر قوچان را از اولویتهای شهرستان در بخش راه در سال 87 عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس مجید عرفانیان افزود: این پروژه در صورت تامین اعتبار در سال 87 بر روی جاده کنارگذر قوچان که محل عبور بارهای ترانزیتی به مقصد دو نقطه مرزی باچگیران و لطف آباد درگز است احداث خواهد شد.وی از دیگر پروژه های اولویت دار شهرستان در سال جاری را اجرای روشنایی در تقاطع شهر کهنه قوچان  عنوان کرد.عرفانیان در خصوص پروژه های مهمی که در سال 86 در حوزه راههای این شهرستان به بهره برداری رسید به اجرای روشنایی در دو راهی سبزوار – شرکت سیمرغ اشاره کرد.رییس اداره راه و ترابری قوچان ادامه داد:  همچنین در سال گذشته عملیات نصب چشم گربه ای و سرعت گیر در محور قوچان – چناران و قوچان – درگز اجرا گردید.وی خاطرنشان کرد: در شهرستان قوچان 1050 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 540 کیلومتر ان راه های بین شهری است.  
لینک

   معاون سازمان حمل و نقل و پایانه­های استان قم معرفی شد   

 طی مراسمی قاسمعلی صادقی آزاد به عنوان معاون سازمان حمل و نقل و پایانه­های استان قم معرفی شد و از خدمات ارزنده علی نصیری معاون سابق این سازمان تقدیر شد.طی مراسمی که با حضور مهندس حاج اسماعیلی، معاونت دفتر حمل و نقل کالا و مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده­ای کشور، مدیر عامل پایانه مسافربری قم، مدیریت و کارکنان سازمان حمل و نقل و پایانه­های قم، فرماندهان پاسگاه­های پلیس راه و رؤسای انجمن های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر برگزار شد، حسن رحمانی مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه­های استان قم ضمن ارایه تصویری از حمل و نقل استان از حیث اینکه شهر مقدس قم به دلیل موقعیت جغرافیایی و شرایط ویژه وجود بارگاه حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران هر هفته شاهد ورود و خروج تعداد زیادی مسافر می­باشد و بار سنگین آن به دوش شهر و مسئولین شهری است، خواهان توجه بیشتر مدیران ارشد نظام برای تسریع در بهبود شرایط آن بخصوص در بخش حمل و نقل جاده­ای شد.وی در ادامه افزود: از جمله اقداماتی که تاکنون صورت گرفته مکان یابی 3 نقطه جهت احداث پایانه­های مسافربری، تشدید ممنوعیت ورود اتوبوس­ها به داخل شهر و تصویب احداث کنارگذر در سفر اخیر هیأت دولت بوده است.رحمانی، ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده معاونت سابق سازمان و تقدیر و تشکر از عملکرد فرماندهان پاسگاه­های پلیس راه در کاهش تصادفات و نیز انجمن­های صنفی حمل و نقل مسافر و کالا در برگزاری هر چه بهتر کلاس­های آموزشی بر ارایه تسهیلات لازم و مناسب برای مسافران و زایران کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) تأکید و آن را بهترین خدمت بخش حمل و نقل استان به آن­ها ذکر کرد.مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه­های استان قم گفت: امید است با همکاری و مساعدت مسئولان ستاد مرکزی و استانی ضمن رسیدن به نتیجه مطلوب در خصوص ساماندهی شهرک حمل و نقل کالا و پایانه­های مسافربری شعار این سازمان در سال جدید (ساماندهی و سازماندهی حمل و نقل استان) نیز محقق گردد.در ادامه این مراسم مهندس حاج اسماعیلی معاونت دفتر حمل و نقل کالا و مسافر ستاد مرکزی با اشاره به این مطلب که مسایل حمل و نقل استان قم به ویژه حمل و نقل مسافر آن از اهمیت خاص و ویژه­ای برخوردار است لذا معاونت حمل و نقل آن باید اشنایی کاملی به بحث حمل و نقلی داشته باشد که امید است این امر با توجه به سابقه خوب و چندین ساله آقای صادقی در دفتر حمل و نقل کالا و مسافر و همکاری همکاران استانی هر چه سریع­تر محقق شود.در پایان این مراسم قاسمعلی صادقی آزاد معاونت جدید سازمان خاطرنشان کرد: اگر فعالیت­های یک سازمان را به مانند یک زنجیر فرض نماییم قدرت و استحکام آن به میزان فعالیت تک تک زنجیرها بستگی دارد.وی افزود: لذا برای رسیدن به اهداف یک سازمان باید تما واحدها توانمند عمل نمایند زیرا اگر واحدی وظایف خود را به نحو احسن انجام ندهد اهداف سازمانی دچار اختلال می­گردد در نتیجه سازمان به نتیجه مطلوب مدنظر خود نخواهید رسید.
لینک

   رایزنی ایران و مالزی در خصوص برقی کردن محور تهران ـ بندرعباس   

بنا بر درخواست سفارت مالزی در تهران و با هماهنگی وزارت امور خارجه و اداره کل امور بین­الملل، جلسه­ای با حضور آقای قربانعلی بیک مشاور مدیر عامل و مجری طرح برقی کردن راه­آهن، مشاورین وی، مدیر کل امور بین­الملل و نماینده امنور بین­الملل وزارت راه و ترابری در خصوص پروژه برقی کردن محور تهران ـ بندرعباس در روز سه شنبه سوم اردیبهشت برگزار گردید. در این جلسه که سفیر مالزی به همراه مدیر ارشد شرکت «دی آر بی های کام» حضور داشت تمایل این شرکت به سرمایه­گذاری در پروژه برقی کردن و سایر پروژه­های اولویت دار راه­آهن مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در جلسه مذکور طرف مالزیایی تجارب خود را در ایجاد کنسرسیوم جهت طراحی، اجرا، ساخت و بهره­برداری از پروژه­های مختلف حمل و نقلی در سایر کشورها مورد اشاره قرار داده و تمایل خود را جهت سرمایه­گذاری در ایران اعلام نمود. قربانعلی بیک نیز با اشاره به اولویت برقی کردن مسیر تهران ـ بندرعباس ضمن اشاره به 2 خطه بودن بخشی از مسیر و اعلام اینکه محور بافق ـ بندرعباس تا پایان سال 87 به صورت دوخطه و با بار محوری 25 تن مورد بهره­برداری قرار خواهد گرفت اولویت سرمایه گذاری در محور بافق ـ بندرعباس را خاطرنشان ساخته و اعلام نمود که این مسیر بخشی از کریدور شمال ـ جنوب بوده و از ترافیک باری قابل توجهی در حمل و نقل داخلی و بین­المللی برخوردار می­باشد. سایر پروژه­های اولویت­دار ریلی جهت سرمایه­گذاری طرف خارجی با اولویت اعلام نوع سرمایه­گذاری  ( E,P,C,B,O,T و ....) نیز در جلسه مورد مذاکره قرار گرفت.
لینک

   انتصاب در اداره کل راه و ترابری استان ایلام   

طی ابلاغ­های جداگانه از سوی مهندس نصرالهی­زاده مدیر کل راه و ترابری استان ایلام، مهندس رامین عبداللهی به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان ایوانغرب و مهندس حسین ملکی به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان مهران منصوب شدند. 
لینک

   چهار پروژه فرودگاه بین‌المللی مهر آباد افتتاح شد   

 چهار پروژه فرودگاه بین‌المللی مهراباد شامل توسعه و نصب چراغ‌های اپروچ، نصب آر.وی آر نصب وی او آر و بازسازی این فرودگاه بین‌المللی امروز افتتاح شد . به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری در ابتدای این مراسم سرپرست کل اداره فرودگاه مهرآباد تهران، گفت: افتتاح پروژه‌های یاد شده به منظور ارتقا سطح ایمنی و آرامش برای پروازها و مردم است. رضا قدیمی افزود: طرح‌های یاد شده یک میلیون دلار هزینه ارزی و پنج میلیارد ریال هزینه ریالی در پی داشت. سپس معاون عملیاتی شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: در صنعت حمل و نقل کشور سازمان‌ها و شرکت‌های متعددی فعالیت می‌کنند که هر بخش نیاز به تجهیزات و الزامات دارد. سید احمد مومنی رخ افزود: تامین ایمنی برای مردم ، مسئولان صنعت هوانوردی را ملزم می‌کند که استانداردهای هوانوردی به تمامی ناوگان‌ها ارائه دهند. وی یادآور شد: بر اساس اصلاحات و تغییرات در ۱۲سال گذشته ، الزام شد که مسیرهای هوایی به ویژه بر روی شهر تهران دوباره بازنگری شود. مومنی رخ در ادامه اظهار داشت: پروازهایی که از فرودگاه مهرآباد به جنوب ،غرب و جنوب غرب انجام می‌شد و همچنین پروازهایی که از جنوب شرق به طرف تهران انجام می‌شد با به کارگیری سیستم‌های جدید از ایمنی بالاتری برخوردار خواهند شد. این مقام مسئول اظهار داشت : پروازهای فرودگاه امام به مقصد خارج از کشور می‌توانند از سیستم وی او آر در رودشور استفاده کنند. وی مزایای دیگر سیستم‌های یاد شده را کاهش ارتفاع پرواز به آذربایجان و مازندران ذکر کرد و گفت: حداقل ارتفاع پروازها به این استان‌ها ۱۵هزار متر بود که با به کارگیری سیستم‌های جدید سطح پروازها به ۱۳هزار متر کاهش می‌یابد. مومنی رخ با اشاره به سیستم روشنایی اپروچ گفت: نبود سیستم روشنایی اپروچ به عنوان یک نقص مهم در فرودگاه مهرآباد مطرح بود که افتتاح پروژه یاد شده حداقل دید خلبان‌ها از ۸۰۰متر به یکهزار و ۲۰۰متر افزایش می یابد. به گفته وی ، همچنین در شرایط نامطلوب جوی نظیر وجود غبار و رطوبت با به کارگیری سیستم یاد شده خلبان‌ها قادر به دید خواهند بود.
لینک

   مدیرعامل شرکت فرودگاه ها:حدود یک تریلیون ریال در بخش های مختلف فرودگاهی هزینه شد   

" علی اصغر کتابچی " مدیرعامل شرکت فرودگاههای ایران گفت: این شرکت از محل درآمدهای خود در سال گذشته حدود یک تریلیون ریال در پروژه‌های تجهیزات فرودگاهی ، ناوبری و بهسازی فرودگاههای کشور هزینه کرده است که نسبت به سال 85 از جهش خوبی برخوردار بود. کتابچی در گفت و گو با خبرنگاران، میزان هزینه‌های انجام شده در فرودگاههای کشور در سال 85 را حدود 200 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: از میزان یک تریلیون ریال هزینه انجام شده در سال گذشته، حدود 640 میلیارد ریال در بخش طرحهای بهسازی فرودگاههای کشور هزینه شده است. وی سپس گفت: برای سالجاری نیز حدود یک تریلیون و 200 میلیارد ریال اعتبار برای بخشهای مختلف فرودگاهی در نظر گرفته شده که 600 میلیارد ریال آن در بخش طرحهای بهسازی و 600 میلیارد ریال باقیمانده نیز در بخش طرحهای تجهیزات فرودگاهی و ناوبری هزینه خواهد شد. کتابچی با تشریح عملکرد شرکت فرودگاههای کشور در سال 86، اظهار داشت: در این سال پروژه‌های مهمی به بهره‌برداری رسید که از آن جمله می توان به احداث پایانه تبریز، بهره‌برداری از سالن مستقبلین، تفکیک پروازهای داخلی و انتقال مابقی پروازهای خارجی به فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور با اشاره به اختصاص پایانه 2 به 50 درصد پروازهای داخلی در سال گذشته، گفت: این پایانه با مساحتی افزون بر 18 هزار مترمربع در کوتاهترین زمان برای پروازهای نوروزی آماده شد و به پروازهای شرکتهای هواپیمایی ایران ایر و ایران ایرتور اختصاص یافت. وی در خصوص تعداد پروازهای کشور در سال گذشته گفت: در سال 86 افزون بر 350 هزار پرواز در سطح کشور انجام گرفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود 340 هزار پرواز انجام گرفت، تعداد پروازها حدود سه درصد افزایش داشت. کتابچی با تقسیم بندی پروازها به پروازهای عبوری و غیرعبوری افزود: در سال گذشته از مجموع پروازهای انجام شده حدود 157 هزار پرواز مربوط به پروازهای عبوری بود. وی با بیان اینکه در 9 فرودگاه کشور توسعه عوامل پروازی صورت گرفته است، مجموع طول مسیرهای هوایی کشور را بیش از 58 هزار کیلومتر برشمرد و گفت: تعداد مسیرهای پروازی کشور حدود 86 مسیر است که از این تعداد 36 مسیر متعلق به مسیرهای بین المللی است. کتابچی همچنین افزود: طولانی ترین مسیر هوایی کشور، حدود دو هزار و 200 کیلومتر است که از مسیر شرق به سمت شمال غربی کشور قرار دارد ضمن اینکه کوتاهترین مسیر هم حدود 40 کیلومتر فاصله دارد. وی سپس تعداد نقاط مرز هوایی کشور را 37 نقطه ذکر کرد و گفت: شرکت فرودگاههای کشور به عنوان یک نهاد بین‌المللی شناخته شده هم اکنون عضو انجمن فرودگاههای بین‌المللی است و همزمان نیز به عضویت سه کمیته فرودگاهی بین‌المللی امنیت، تسهیلات و اقتصادی در آمده است. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور در ادامه این نشست به پروژه‌های نیمه تمام در بخش فرودگاههای کشور اشاره کرد و گفت: تا قبل از سال 86 تعداد پروژه‌های نیمه تمام حدود 600 پروژه بود که براساس اقدام های انجام شده این تعداد طی سال گذشته به 200 پروژه‌ کاهش یافت و قرار است طبق برنامه‌ریزیهای انجام شده تعداد پروژه‌های نیمه تمام باقیمانده نیز در سال جاری به عدد 100 برسد. کتابچی در خصوص اعتبار اختصاص یافته به فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: برای فرودگاه امام حدود دو تریلیون ریال اعتبار جهت سال جاری پیش بینی شده است که در تلاش هستیم این میزان را افزایش دهیم. وی افزود: این میزان اعتبار قرار است در پروژه‌های زیربنایی مرحله یک فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) هزینه شود. به گفته وی، طی سال گذشته از 430 میلیارد ریال اعتباری که دولت از منابع مختلف برای فرودگاه حضرت امام مکلف کرده بود حدود 350 میلیارد ریال آن هزینه شد. این مقام مسئول در بخش فرودگاهی کشور تصریح کرد: در صورت اختصاص دو تریلیون ریال اعتبار به فرودگاه حضرت امام، بیش از 80 درصد پروژه‌های نیمه تمام مرحله نخست این فرودگاه به پایان می رسد. کتابچی ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده طی سه ماهه گذشته، تمام گلوگاههای مشکل ساز مسافری در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) شناسایی شده است که با یک برنامه ریزی آنها را بزودی برطرف خواهیم ساخت. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور همچنین در خصوص شهرک فرودگاهی گفت: در تمام فرودگاههای پیشرفته جهان که برنامه توسعه‌ای دارند، به طور معمول فرودگاهها به شهر فرودگاهی تبدیل شده‌اند و ما نیز باید قبل از تبدیل فرودگاه حضرت امام به یک شهر فرودگاهی، یک عملیات توسعه‌ای را انجام دهیم. کتابچی با بیان اینکه برای انجام عملیات توسعه‌ای باید یک بازنگری در طرح جامع فرودگاه امام انجام گیرد، افزود: هم اکنون براساس طرح جامع، ظرفیت نهایی فرودگاه امام جابه جایی حدود 40 میلیون مسافر در سال است که با یک بازنگری می توان این ظرفیت را به حدود 100 میلیون مسافر تغییر داد. وی با بیان اینکه پیش بینی شده این افزایش ظرفیت تا سال 2030 میلادی تحقق یابد، گفت: براساس قیمتهای کنونی برای افزایش ظرفیت نهایی فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به حدود 100 میلیون مسافر به اعتباری حدود 20 هزار میلیارد ریال نیاز است البته این افزایش ظرفیت طی یک برنامه سه مرحله‌ای صورت خواهد گرفت. کتابچی ادامه داد: در بخش ایجاد شهر فرودگاهی به طور کلی از منابع بخش خصوصی استفاده خواهد شد. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور در خصوص پذیرش سرمایه بخش خصوصی گفت: شرکت فرودگاههای کشور هم اکنون در تمام فرودگاههای کشور آماده پذیرش سرمایه بخش خصوصی در صورت ارایه طرح توجیه دار است. وی میزان پذیرش سرمایه بخش خصوصی در فرودگاههای کشور را حدود 40 هزار میلیارد ریال برشمرد. مدیرعامل شرکت فرودگاههای کشور در خصوص واگذاری فرودگاه به بخش خصوصی گفت: اعتقاد ما نسبت به واگذاری به معنای بهره‌برداری است که براین اساس شرکت فرودگاههای کشور برای اجرای اصل 44 قانون اساسی در فرودگاهها از مدتها قبل پیشگام بوده و تمام فعالیت های قابل واگذاری از مدتها پیش به بخش خصوصی واگذار شده است. وی در عین حال تصریح کرد: چندین فعالیت را به لحاظ حاکمیتی و امنیتی نمی توان واگذار کرد از آن جمله می توان به فعالیتهای مراقبت پرواز، امنیت و حفاظت و مدیریت فرودگاهها اشاره کرد ضمن اینکه در مصوبات اخیر دولت، نام شرکت فرودگاههای کشور جزو شرکتهای غیرقابل واگذار عنوان شده است. کتابچی در پایان میزان درآمد شرکت فرودگاههای کشور از محل ارایه خدمات فرودگاهی به شرکت های هواپیمایی را حدود دو تریلیون ریال ذکر کرد.  
لینک

   اجلاس مدیران راه آهنهای خاورمیانه در اردن آغاز بکار کرد   

  سومین اجلاس مدیران راه آهنهای خاورمیانه روز چهارشنبه در امان پایتخت اردن آغاز بکار کرد. مدیران راه آهن پنج کشور خاورمیانه، قرار است در این اجلاس دو روزه، راهکارهای ارتباط ریلی میان کشورهای منطقه را بر اساس مطالعات و طرح‌های جهانی و در جهت سهیم شدن در حرکت بازرگانی و حمل ونقل میان این کشورها بررسی کنند. در این نشست کشورهای اردن، عربستان، سوریه، اردن، ایران و ترکیه حضور دارند که هیات ایرانی به سرپرستی حسن زیاری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس شرکت کرده است. علاء البطاینه وزیر حمل و نقل اردن در سخنانی در آئین گشایش این نشست، گفت: اردن با موقعیت استراتژیکی خود در منطقه نقطه ارتباط میان شرق و غرب و شمال وجنوب به شمار می‌آید لذا اردن در نظر دارد طرح ریل‌گذاری میان شهرهای اصلی خود و کشورهای همجوار یعنی عربستان، سوریه وعراق را به پایان برساند. وی همچنین در سخنان خود خواستار نقش بیشتر اتحادیه بین‌المللی راه آهن در زمینه راه‌های مواصلاتی و تمرکز بر بخش زیربنایی راه آهن ، جاده ها وگذرگاه‌های حمل و نقل شد. در این نشست، اردن ریاست این اجلاس را از ترکیه تحویل گرفت. حسین کریشان مدیر راه آهن عقبه اردن نیز در این اجلاس گفت: این گروه در نشست خود چگونگی اجرای پروژه‌های ریل‌گذاری میان کشورهایشان را بر اساس تجربیات اروپایی در این زمینه بررسی خواهند کرد. سلیمان کارمان مدیر کل راه آهن ترکیه نیز گفت: این گروه با گذاشتن طرحی سعی می‌کنند که دشواری‌های موجود بر سر ریل‌گذاری میان کشورهای عضو این گروه را از میان برداشته و حرکت راه‌های مواصلاتی در دو سطح حمل و نقل مسافر و کالا را بهبود بخشند. شرکت‌کنندگان در این نشست دو روزه موضوعاتی در مورد راه‌های توسعه سیستم ریل‌گذاری تا حد استانداردهای جهانی و مدیریت استراتژی ایمنی در زمینه راه آهن را در کشورهای خود بررسی می‌کنند.  
لینک

   توزیع بروشورهای آموزشی و فرم جمعیت طرفداران ایمنی راه ها در قم   

 به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی ایمنی راه و به منظور آموزش مفاهیم ایمنی در کلاس های درس توسط اساتید دانشگاه حوزه و معلمان مدارس، بروشور ایمنی «10 دقیقه توصیه ایمنی در کلاس» که توسط اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم تهیه شده بود در بین اساتید اکثر مراکز آموزشی شامل دانشگاه ها، مدارس علمیه و آموزش و پرورش توزیع شد.علی روشن، رئیس اداره ایمنی و ترافیک سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم با بیان این مطلب که به منظور بهره گیری از پتانسیل NGO (تشکل های مردمی) در رفع مسایل و مشکلات ترافیک و ایمنی فرم جمعیت طرفداران ایمنی راه ها بین شرکت کنندگان همایش ایمنی راه ها همایش تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستا و همایش گرامی داشت روز جهانی کار و کارگر توزیع گردید.وی با توجه به اهمیت توان تشکل های مردمی، برنامه سازمان را همکاری با تشکل های مذکور برای جذب عضو در سطح دانشگاه ها، مدارس علمیه و مدارس آموزش و پرورش ادارات و اجرای فعالیت های آموزشی آن ها ذکر کرد.
لینک

   بهره برداری از 8 پروژه راهسازی در خراسان جنوبی   

 بهره برداری همزمان از پروژه احداث و آسفالت راه روستایی آرک ـ بین آباد و 7 پروژه دیگر طی مراسمی با حضور استاندار خراسان جنوبی و تعدادی از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان جنوبی، در این مراسم که در روستای بین آباد بخش خوسف از توابع شهرستان بیرجند برگزار شد، استاندار خراسان جنوبی در محل مسجد این روستا در جمع اهالی روستا با اشاره به اینکه بالغ بر 84 درصد جمعیت روستاهای بالای 20 خانوار استان شهرستان بیرجند از نعمنت راه آسفالته برخوردار شده اند، گفت: برای احداث و آسفالت 30 کیلومتر راه روستایی آرک ـ بین آباد، برای هر خانوار از حدود 110 خانوار جمعیت این 2 روستا بالغ بر 10 میلیون تومان هزینه شده است و این میزان اعتبار فقط در بخش راه برای این 2 روستا هزینه شده و در بخش های دیگر نیز اعتباراتی به همین صورت هزینه شده و می شود.سید صولت مرتضوی در ادامه تصریح کرد در طول هفته دولت و دهه فجر نیز پروژه های دیگری را در بخش راه و سایر بخش ها در سطح استان به بهره برداری خواهد رسید. ضمن اینکه امتداد محور روستای آرک به مزار «بلنجیر» نیز با 1550 میلیون ریال اعتبار در دستور کار قرار دارد.مدیر کل راه و ترابری استان اعتبار هزینه شده برای بهره برداری همزمان از 8 پروژه در بخش راه در شهرستان های بیرجند، درمیان، نهبندان و سربیشه را بالغ بر 30 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: 428 خانوار از پروژه آسفالت به طول 51 کیلومتر بهره مند می شوند. ابراهیم نصری افزود: از مجموع 833 روستای بالای 20 خانوار استان، 541 روستای از راه آسفالته برخوردار شده اند و مابقی روستاها فاقد راه آسفالته هستند که آسفالت راه 94 روستا در سال در دست اجرا می باشد.
لینک

   بازدید مدیر کل نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه ها از اردبیل   

مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل بازدید کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل مهندس ناوی در سفر یک روزه خود به استان اردبیل به همراه مهندس میرجعفریان مدیر کل راه و ترابری اردبیل و معاونین، ضمن دیدار با همکاران اداره کل از ساختمان ها و از تأسیسات موجود اداره کل و همچنین محورهای مواصلاتی اردبیل ـ مغان و اردبیل ـ نیر و صائین بازدید نمودند.
لینک

   افزایش 9/6 درصدی حمل و نقل کالا در قم   

حمل و نقل کالای قم در سال 86 نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 9/6 درصدی همراه بوده است.داود سلیمانی، رئیس اداره حمل و نقل کالای قم با بیان این مطلب که در سال گذشته 3 میلیون و 235 هزار و 976 تن کالا از مبدا قم به سایر نقاط کشور جابجا شده اند، اظهار داشت: در سال 86 تعداد بارنامه های صادر شده نیز با افزایش 5/4 درصدی همراه بوده است.وی بیشترین اقلامی را که از مبدأ قم به سایر نقاط کشور حمل شده اند را پودر سنگ ، لوله آهنی ، گازوئیل و بنزین ، خاک معدنی ، گچ، کود حیوانی و آجر برشمرد و استان های تهران ، مرکزی ، اصفهان ، هرمزگان ، کرمان را پنج استانی که بیشترین تعداد سفر باری به آنها انجام شده اعلام کرد.وی علت رشد ا ندک میزان بار و تعداد بارنامه را با عنایت به نوع محصولات ارسالی که عمدتاً مصالح ساختمانی و صنعتی است را به شرایط اقتصادی کشور و نوع تولیدات استان مرتبط دانست و در پایان از جمله برنامه های این اداره در سال 87 را پیگیری اعمال نرخ واقعی در بارنامه، پیگیری جدی تر گشت های کنترل نامحسوس، احداث شهرک حمل و نقل در محور قدیم قم ، تهران و آموزش دست اندرکاران حمل و نقل عمومی مشخص نمود.
لینک

   تقدیر ازکارگران نمونه راه آهن   

  طی مراسمی که  از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران و با حضور معاون مدیر عامل و مدیران کل راه آهن برگزارشد , از 31 کارگر نمونه تقدیر شد.به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران دراین مراسم مهندس تاریخی معاون برنامه ریزی  راه آهن ضمن تقدیر و تشکر از زحمات بی شائبه کارگران ، بهره گیری از امکانات، صرفه جوئی و ابتکار درسال نوآوری و شکوفائی را مورد تأکید قرار داد. وی افزود : روز کارگر و احترام به کار و کارگر دارای ارزش بشری و جهانی است و اختصاص به یک ملت و تمدن خاص ندارد .تاریخی خاطر نشان کرد: امروزه مهمترین میدان ، میدان کار و سازندگی است و تلاش برای ایجاد همدلی و توسعه صنعت ریلی امری ضروریست.  
لینک

   حفاظ کابلی نسل جدید حفاظها و از بهترین حفاظهای ایمنی جاده ای است   

معاون راهداری راه و ترابری تهران گفت: براساس اعلام پزشکی قانونی  برخورد با حفاظهای کابلی کمترین میزان تلفات را داشته است.  به گزارش روابط عمومی اداه کل راه و ترابری استان تهران فریبرز واحدی در سیمنار معرفی حفاظهای ایمنی کابلی ضمن بیان این مطلب افزود: خوشبختانه در 126 مورد برخورد خودروهای عبوری از خروجی آزادگان تا گردنه نعلبندان در آزادراه تهران-قم با این حفاظها تنها 1 نفر فوتی و 14 نفر جرحی گزارش شده است،البته در بسیاری از برخوردها نیز رانندگان به دلیل آسیب جزئی وارده به خودرو،بدون توقف عبور می کنند و گزارشی نیز ثبت نمی شود. وی با تاکید بر اینکه این نوع از حفاظهای انعطاف پذیر و ایمن،جایگزین هیچ نوع حفاظی نیست گفت: بعد از دو سال دغدغه و کار گروهی امروز شاهد کاهش تصادفات رانندگی در مقاطعی هستیم که از این تکنولوژی استفاده شده است. وی با اشاره به تصویب کلیات استفاده از این حفاظ و ابلاغ آن به ادارات کل راه و ترابری استانها توسط مقام عالی وزارت جناب مهندس رحمتی گفت:حفاظهای ایمن کابلی نسل جدیدی از حفاظها و در نوع خود یکی از بهترین حفاظهای ایمنی جاده ای است و برای اولین بار در ایران در آزادراه تهران-قم و در راه ارتباطی فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)به اجرا درآمده است.هر چند این تکنولوژی در ایران تکنولوژی نوین است اما در حال حاضر در 5 قاره دنیا از آن استفاده می شود. واحدی در ادامه به بر شمردن مزایای این حفاظها پرداخت: مزایایی از قبیل قابلیت نگهداری خودروهای سبک و نیمه سنگین،عدم عبور خودرو از روی حفاظ،جلوگیری از واژگونی،جلوگیری از پرتاب مجدد به داخل جاده،قابلیت اجرا بر روی انواع پلها،قوسهای افقی و سطوح شیب دار، سرعت نصب بالا،امکان استفاده به عنوان رفوژ وسط به جای دو ردیف گاردریل،انجام تعمیرات در کمترین زمان،افزایش اعتماد به نفس رانندگان و ایمنی در رانندگی،زیبایی،مرغوبیت بالای قطعات،دارا بودن گواهینامه ISO9001 کاهش آلودگی محیط زیست،هزینه نگهداری پائین و... واحدی همچنین در ادامه گفت:این حفاظها استاندارد اروپایی 317 EN و استاندارد آمریکایی 350NCHRP NATIONAL COOPERATIVE HIGHWAY RESEARCH PROGRAM را که استاندارد جاده های آمریکا برای آزمایشات مختلف است،را نیز پشت سر گذاشته است.
لینک

   بازدید نمایندگان نهاد ریاست جمهوری از پروژه های راهسازی مازندران   

  نمایندگان نهاد ریاست جمهوری به همراه جمعی از کارشناسان استان مازندران از آخرین وضعیت و پیشرفت فیزیکی پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری در شهرهای ساری ،‌ قائمشهر ، جویبار ، نکاء و بهشهر بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران, پروژه های وزارت راه و ترابری مندرج در مصوبات سفر هیات محترم دولت به استان مازندران در قالب 27 مصوبه است که 6 مصوبه در حال پیگیری ، 20 مصوبه در حال اجراء و یک مصوبه نیز اجرا شده است . بنا بر این گزارش اکثر پروژه ها مطالعاتی بوده و عملیات اجرایی نداشتند ولی اداره کل راه و ترابری استان با تهیه اعتبار از منابع مختلف عملیات اجرایی این پروژه هارا تا سقف قرارداد منعقد شروع کرده است.اجرایی پروژه های فوق در محورهای قائمشهر – جویبار از دو سمت به طول 5 کیلومتر ، محور قائمشهر – کیاکلا از سمت قائمشهر به طول 5/2 کیلومتر  محور بابل – آمل قدیم  از سمت بابل به طول 1/2 کیلومتر ، محور درویش خلیل – فریدونکنار  به طول 4 کیلومتر ، محور هراز به طول 3 کیلومتر می باشد.
لینک

   23 پروژه عمرانی راه و ترابری گلستان با اعتبار 25 میلیارد ریال امسال اجرا می شود   

  رئیس اداره راه و ترابری کردکوی ، بندرگز و بندرترکمن گفت: در سال جاری 23 پروژه عمرانی این بخش با اعتبار 25 میلیارد ریال در شهرستانهای فوق به اجرا در می آید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, رمضان سیستانی ضمن بیان این خبر افزود : شروع عملیات اجرایی زیر سازی و آسفالت جاده وزوار در بندرگز و جاده قارقی – آلتین تخماق در بندرترکمن و راه دوم روستای ایلوار و النگ و ادامه عملیات تکمیلی جاده درازنو از مهمترین این پروژه هاست.
وی در ادامه به مجموعه عملیات انجام شده این بخش در سال 86 اشاره کرد و افزود : لایروبی دهانه ورودی و خروجی پلها و کانالهای حوزه استحفاظی ، جمع آوری زباله در حریم راهها ، لکه گیری ، خط کشی ، شانه سازی و نصب تابلو و علائم و اجرای آسفالت سطحی محور قدیم نوکنده – هشتیکه از جمله آنها می باشد.
گفتنی است 380  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در حوزه استحفاظی راه و ترابری غرب گلستان واقع شده است.

لینک

   سالانه یکهزار و 550 میلیارد ریال برای بهسازی راه روستایی گلستان نیاز است   

        

معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان گلستان گفت: برای بهسازی و ارتقاء سطح راه های روستایی استان، سالانه یکهزار و 550 میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد.
 به گزارش اداره کل راه و ترابری استان گلستان, علی اکبر شاهینی ضمن بیان این مطلب افزود: در حال حاضر به طور میانگین ، سالانه بین 150 الی 200 میلیارد ریال اعتبار برای این منظور هزینه می شود.
 به گفته وی ، در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز ،  روستاهای بالای 50 خانوار استان از راه آسفالت و بالای 20 خانوار از راه شوسه بهرمند می شوند.
شاهینی گفت : هم اینک بیش از 750 روستای بالای 50 خانوار استان از راه آسفالته و حدود 140 روستای بالای 20 خانوار از راه شوسه استفاده می کنند.
وی ادامه داد: برای ترمیم راه های موجود و نگهداری مناسب آنها نظیر لکه گیری ، خط کشی ، روکش آسفالت ، نصب علائم و تابلو نیز سالانه حداقل یکصد میلیارد ریال اعتبار لازم است که در زمان حاضر به طور میانگین سالانه 40 میلیارد ریال برای این کار صرف می شود.
شاهینی طول راه های روستایی موجود در گلستان را سه هزار و 94 کیلومتر اعلام کرد و اضافه کرد : در حال حاضر 1657 کیلومتر از این راه ها آسفالت است که تا پایان سال عمرانی 86 پایان تیر ماه 87 به 1757 کیلومتر بالغ می شود.
 معاون راه روستایی راه و ترابری گلستان تصریح کرد: همچنین از مجموع راه های روستایی استان 680 کیلومتر شوسه و 739 کیلومتر راه دسترسی (دارای ابنیه فنی و شن ریزی شده) است که تا پایان سال عمرانی 86 ، با ارتقاء سطح جاده ، تبدیل به 662 کیلومتر شوسه و 657 کیلومتر راه دسترسی  می شود.
شاهینی ادامه داد: در صورت احداث روستای جدید ، به طول راه های دسترسی استان اضافه  می شود.
 شایان ذکر است مجموع راه های استان گلستان بیش از پنج هزار کیلومتر می رسد.
                      

لینک

   بازدید مدیرکل دفترنظارت و ارزیابی سازمان راهداری از اداره کل راه و ترابری اردبیل   

 ناوی مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی امور راهداری و حریم راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای, یازدهم اردیبهشت از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل, ناوی در سفر یکروزه خود به استان اردبیل به همراه آقای مهندس میر جعفریان مدیر کل راه و ترابری اردبیل و معاونین ، ضمن دیدار با همکاران اداره کل از ساختمان ها و از تأسیسات موجود اداره کل و همچنین محورهای مواصلاتی اردبیل ـ مغان و اردبیل ـ نیر و صائین بازدید کرد.  
لینک

   25 گشت راهداری و تعمیراتی در نوروز 87 در بوشهر مستقر شدند   

25 گشت راهداری و تعمیراتی در ایام نوروز در جاده های اصلی و فرعی استان بوشهر به مسافران نوروزی خدمت رسانی کردند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 25 گشت راهداری با کلیه امکانات از 27 اسفند تا 20 فروردین 1387 در فواصل 50، 100 و 200 کیلومتری مستقر بودند.براساس این گزارش 50 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای امدادرسانی و روان سازی ترافیک در جاده ها حضور داشتند و 35 محور اصلی و فرعی تحت پوشش اکیپ های نوروزی قرار گرفتند.نصب 3 دستگاه کانکس راهداری، 40 دستگاه چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه و پخش 6 هزار کتابچه اطلاع رسانی درباره سرعت مجاز و کمربند از دیگر برنامه های نوروزی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نوروز 1387 بوده است.
لینک

   کاهش میانگین بارش در زمستان 86 نسبت به میانگین بلندمدت   

میانگین بارش در زمستان 86 نسبت به میانگین بلندمدت کاهش داشته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مقایسه مجموع بارش زمستان گذشته با میانگین بلندمدت آن گویای کاهش بارش در بخش وسیعی از کشور است.بر این اساس سیستان و بلوچستان و چند نقطه از استان آذربایجان غربی بارشی کمتر از نرمال داشته اند در حالی که بارش در سیستان و بلوچستان بیش از 5/1 برابر نرمال بوده است.بیشینه بارش با میانگین چندین ساله را چابهار و ایرانشهر با بارندگی بیش از 5/2 برابر میانگین را داشته اند.
لینک

   در اسفند 86 رخ داد:افزایش میزان مونواکسید کربن در هوای تهران   

میزان مونواکسید کربن در هوای تهران در سال 1386 بیشتر از سال 85 بوده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با وجود افزایش میزان مونواکسیدکربن در هوای شهر تهران، غلظت سایر آلاینده ها در سال 86، کمتر از سال 85 بوده است.همچنین به خاطر اعلام سه روز اول، دوم و بیست و هشتم اسفند 86 به عنوان روزهای ناسالم، شهر تهران کیفیت هوای بدتری را نسبت به سال 85 تجربه کرده است و این در حالی است که در اسفند سال 85 هیچ روز ناسالمی نداشتیم.
لینک

   در سال زراعی جاری رخ داد:کاهش 40 درصدی میانگین ارتفاع بارش در کشور   

میانگین ارتفاع بارش کشور در مقایسه با سال گذشته 40 درصد و نسبت به میانگین بلندمدت 43 درصد کاهش داشته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، میانگین ارتفاع بارش کشور از ابتدای سال زراعی تا پایان اسفند 1386، 62/106 میلی متر بوده که در مقایسه با سال گذشته 40 درصد و نسبت به میانگین بلندمت 43 درصد کاهش داشته است.بر این اساس به استثناء استان سیستان و بلوچستان که دارای میانگین بارش 71/115 میلی متر و 26 درصد از نرمال بیشتر بوده است، سایر استان های کشور کمتر از میانگین بلندمدت بارش داشته اند.ضمن آنکه میانگین بارش در استان های یزد، کرمان، کهکیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی و فارس کمتر از 50 درصد نرمال بوده است.همچنین استان فارس با میانگین بارش 11/101 میلی متر کمترین شاخص مقایسه بارش با نرمال را با کاهش 66 درصدی را نشان می دهد.
لینک

   بیست و سومین اجلاس رؤسای راه آهن های OSJD در تهران تشکیل شد   

 

 اجلاس بیست و سومین رؤسای راه آهنهای OSJD  با سخنرانی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار شد. به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران دکتر حسن زیاری  با تشکر از تلاش های کارشناسان در سه روز برگزاری کمیته های تخصصی افزود : امیدوارم اجلاس امروز نتایج و دستاوردهای مثبتی را برای سازمان OSJD و راه آهنهای عضو به همراه داشته و افق های تازه ای را درگسترش مناسبات و همکاری های همه جانبه میان اعضاء سازمان بگشاید. وی تصریح کرد: صنعت حمل و نقل رکن اصلی توسعه در اجتماعات بشری قلمداد شده و بدون حضور آن اقتصاد ملل دچار رکود می شود و از وضعیت پویا به ایستا مبدل خواهد شد البته میان شقوق مختلف حمل و نقل ریلی به جهت ویژگیهای خاص خود یعنی ایمنی ارزانی حمل انبوه و سازگاری با محیط زیست جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. مدیرعامل راه آهن ایران با اشاره به توجه ویژه دولت جمهوری اسلامی ایران به اهمیت حمل و نقل ریلی در منطقه و اولویت دادن به اتصال ریلی به کشورهای همسایه برای برقراری ارتباط نزدیکتر اظهار داشت: درحال حاضر جمهوری اسلامی ایران با 8 هزار و 674 کیلومتر خط آهن مسیرهای شمال – جنوب و شرق- غرب مرزهای قلمرو ایران را به یکدیگر متصل کرده است . دکتر زیاری افزود: ایران با داشتن 634 دستگاه لکوموتیو 21 هزار و 406 واگن باری و یک هزارو شصت و پنج واگن مسافری و نیز سایر تجهیزات و امکانات مورد نیاز توان قابل ملاحظه ای را در حمل بار و مسافر فراهم نموده است . دکتر زیاری مدیر عامل راه آهن کل تناژ بار حمل شده توسط راه آهن ایران را 32 میلیون تن اعلام کرد که 5/1 میلیون تن آن سهم بارهای ترانزیتی بوده  است ضمن آنکه ناوگان مسافری راه آهن ایران موفق شده 25 میلیون مسافر را در سال گذشته در سطح کشور جا به جا کند. به گفته وی در راستای توسعه شبکه ریلی کشور راه آهن ایران هم اکنون سه هزار و 300 کیلومتر خطوط ریلی در دست ساخت و حدود 12 هزارکیلومتر نیز در دست مطالعه دارد. مدیر عامل راه آهن ایران به طرحهای توسعه شبکه ریلی اشاره کرد و گفت : رفع گسستگی درکریدور شمال- جنوب در غرب دریای خزر در راستای مسیر قزوین – رشت – انزلی – آستارای ایران و آستارای آذربایجان به طول 376 کیلومتر که این مسیر با ایجاد کنسرسیوم مشترک ساخت و بهره برداری میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه و جمهوری آذربایجان به واقعیت خواهد پیوست . دکتر زیاری معاون وزیر راه و ترابری ادامه داد: رفع گسستگی در مسیر خرمشهر- شلمچه – بصره به طول 60 کیلومتر منتهی به بندر لازقیه مدیترانه، مسیر محور گرگان – اترک- برکت- قزل قایا – اوزون به طول 910 کیلومترکه مسیر ریلی ایران ، ترکمنستان و قزاقستان را کوتاه نموده و کشورهای همسو در آسیای میانه را به خلیج فارس و آبهای آزاد متصل می کند.  وی به رفع گسستگی ریلی در مسیر اراک – کرمانشاه – قصر شیرین – خسروی در غرب اشاره کرد و اظهار داشت : این مسیر 611 کیلومتری شبکه ریلی ایران را به شبکه کشور عراق و ازآنجا به مدیترانه متصل می کند. رفع گسستگی در محور بم – زاهدان در مرز پاکستان به 300 کیلومتر نیز محور دیگری است که عملیات اجرایی آن در مسیر کرمان – بم به اتمام رسیده است و محور بم – زاهدان نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد. به گفته مدیرعامل راه آهن ایران ، ایجاد خط ریلی سنگان- هرات به طول 191 کیلومتر در مرز افغانستان که امکان حمل و نقل ریلی را به افغانستان فراهم خواهد نمود از دیگر طرحهای توسعه حمل و نقل ریلی جمهوری اسلامی ایران است. دکتر زیاری در باره سرمایه گذاری در شبکه ریلی ایران اظهار داشت : از سال 1383 تا کنون 33 شرکت حمل و نقل ریلی در بخش مسافری و باری ایجاد و برای خرید چهار هزار و هشتصدو هفتادو هشت  دستگاه واگن به ارزش سیصدو هفده میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری نموده است که نشان از رشد 28 درصدی در توسعه ناوگان ریلی را میدهد . وی افزود : راه آهن ایران هشت هزار و 218 دستگاه از ناوگان خود را بصورت قطعی به بخش خصوصی واگذار کرده که سهم سرمایه گذاران بخش خصوصی تاکنون 645 میلیون دلار می باشد که از این میزان 408 میلیون دلار آن یعنی 63 در صد محقق شده است .دکتر زیاری در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جهان امروز جهان هم گرایی و کنار هم بودن ملل برای تحقق توان آنهاست گفت : در این جهان حمل و نقل به عنوان حلقه ای واسط میان اقتصادهای ملی نقش اصلی و کلیدی را ایفا می کند و در چنین وضعیتی است که شکوفائی اقتصاد جهانی با عضویت در سازمانهای بزرگی نظیر سازمان همکاری راه آهنها OSJD که امروز بیست و سومین اجلاس آن است محقق میشود. مدیرعامل راه آهن افزود : در این میان جمهوری اسلامی ایران با درک واقعیت جهانی شدن اقتصاد تمام توان خود را به مشارکت فعالانه در سازمانهای بین المللی معطوف کرده و تمام تلاش خود را حول محور ارتقاء توان سازمانهای بین المللی و همکاری سازنده با آنها متمرکز کرده است .        دکتر زیاری در پایان سخنانش پیشنهاداتی را در باره فراهم شدن فرصت تصدی پست ها به صورت چرخشی برای تمام اعضاء ، تسریع در اعزام واگنها میان برخی از کشورها و راحت تر شدن مبادله واگنها ، تمایل ایران به استفاده از قطارهای برنامه ای در تمامی مسیرها ، دعوت از راه آهنهای OSJD برای فعال کردن کریدورهای OSJD و همکاری در کلیه زمینه های مورد علاقه طرفین، توسعه و ارتقاء وب سایت OSJD  با توجه به نقش آن در شناساندن سازمان و لزوم انعکاس برنامه ها و نتایج کار و نیز توجه به برگزاری فعالیتهای آموزشی و کارگاهی مشابه با سایر سازمانهای بین المللی بر حسب نیازهای اعضاء برای گسترش فعالیتهای سازمان راه آهنهای OSJD  ارائه نمود .
لینک

   مراسم بزرگداشت بازنشستگان صنعت هوایی برگزار شد   

  رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت : بازنشستگان سازمان هواپیمایی کشوری کانون تجربه صنعت هوایی به شمار می روند.به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری, مراسم بزرگداشت بازنشستگان صنعت هوایی با حضور کاپیتان خانلری معاون وزیر راه و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور ، معاونین و مدیران سازمان هواپیمایی کشوری در سالن کنفرانس دانشکده صنعت هوایی برگزار شد. در این جلسه کاپیتان خانلری, رئیس سازمان هواپیمایی طی سخنانی ضمن تقدیر از بازنشستگان و پیشکسوتان سازمان هواپیمایی کشوری آنها را به عنوان کانون تجربه صنعت هوایی طی سالهای گذشته ذکر کرد و گفت : بازنشستگان می توانند با تکیه بر تخصص و تجربه خود با تشکیل انجمن بازنشستگان منشاء پیشنهادات و چشم اندازهای آینده صنعت را تعیین کنند. رئیس سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت : بازنشستگان به لحاظ تخصص و شایستگی که دارند بهتر از هر مجموعه می توانند برای پیشبرد صنعت موثر واقع شوند و ابراز امیدواری نمود که این گردهم آیی ها بتواند خروجی قابل قبولی داشته باشد.در این جلسه همچنین مهندس کتابچی مدیر عامل شرکت فرودگاههای کشور نیز ضمن تجلیل از بازنشستگان گفت : بازنشستگان سازمان هواپیمایی کشوری بی شک برای اعتلای صنعت عمری تلاش کردند و ما تا زمانی که مشغول کار هستیم از هر تلاشی ممکن فرو گذار نخواهیم کرد. در ابتدای جلسه مهندس معدنچی به عنوان نماینده و هماهنگ کننده جلسه مذکور با یک نگاه مقایسه ای بازنشستگان سازمان هواپیمایی کشوری را با سایر دستگاهها ، از ریاست سازمان هواپیمایی کشوری وضعیت رفاهی و استفاده بهینه از این قشر را خواستار شد.
لینک

   شانزدهمین همایش ارگانهای دریایی کشور با پیام رئیس جمهور در چابهار آغاز به کارکرد   

شانزدهمین همایش ارگانهای دریایی کشور با حضور 500 تن از مدیران ارشد، مسوولین، کارشناسان و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل دریایی به نمایندگی از بیش از 50 ارگان دریایی کشور با محوریت توسعه منابع انسانی در صنعت دریانوردی در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار آغاز بکار نمود.دکتر محمود احمدی نژاد در پیامی خطاب به این همایش که توسط دکتر طاهری معاون وزیر راه و ترابری و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم افتتاحیه این همایش در تالار وحدت قرائت شد. با اشاره به وابستگی جهان امروز به تعامل ملل مختلف این تعاملات را در قالب ارتباطات و روابط اجتماعی فرهنگی، سیاسی و در برخی مواقع تبادلات علم و دانش و گاهی روابط اقتصادی توصیف نموده است.در این پیام آمده است :صنعت حمل و نقل که نیروی محرک تجارت جهانی است، نقش حیاتی در توسعه اقتصادی در جهان دارد و در این عرصه، جایگاه کشتیرانی انکار ناپذیر است. در دنیایی که نزدیک به 90 درصد حجم کالا از طریق دریا جا به جا می شود، توجه به دریانوردی و صنعت کشتیرانی از ضرورتهای بسیار مهم و اولویت نخست بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا است. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.ایران با بیش از 3 هزار کیلومتر خط ساحلی، از یک سو به عنوان یک کشور ساحلی بزرگ و تأثیرگذار در منطقه و  جهان به شمار می آید و از سوی دیگر با ناوگان عظیم کشتیرانی تجاری خود که روز به روز در حال توسعه است در کشتیرانی بین المللی نیز حرفهای بسیاری برای گفتن دارد. این اقتدار باید حفظ شود و روز به روز بر گستره آن افزوده گردد تا نا میهن اسلامی مان، همگام با افتخارات کسب شده در عرصه دانش و فناوری، در پهنه آبهای ملی و بین المللی نیز بدرخشد. این موضوع، بخصوص در خلیج همیشه فارس از اهمیت ویژه ای برخوردار است.تداوم این اقتدار، از یک سو به تجهیزات و امکانات سخت افزاری وابسته است، اما در سوی دیگر قضیه، با اهمیت دو چندان، بازوان پر توان و اندیشه های مبتنی بر دانش دریانوردان قرار دارد. بر همگان واضح است که بدون اتکا به نیروی انسانی کوشا و از خود گذشته دریانورد، بهترین تجهیزات و تأسیسات سخت افزاری بلااستفاده خواهد ماند. به این دلیل بر همه سیاستگذاران و فعالان جامعه دریایی کشور عزیزمان ایران است که در جهت تأمین و توسعه نیروی انسانی توانمند کوشا باشند و در عین حال، با ایجاد شرایط مساعد کار در دریا، زمینه تداوم حضور و جذب نفرات جدید را در این حرفه ارزشمند فراهم آورند.اینک که به حول و قوه الهی، در ایام فرخنده گرامیداشت روز ملی خلیج فارس، شانزدهمین همایش هماهنگی ارگانهای دریایی کشور در دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار برگزار می شود، ضمن تبریک به برگزار کنندگان این همایش به واسطه انتخاب بجا و شایسته محور نیروی انسانی و آرزوی توفیق برای جامعه دریایی کشور، بر خود لازم می دانم در سالی که به فرموده مقام معظم رهبری سال نوآوری و شکوفایی نامگذاری گردید، ضرورت اتخاذ تدابیر و رویه های جدید را به تمامی فعالان عرصه های مختلف مرتبط با دریا گوشزد نموده، از ایشان بخواهم شب و روز خود را وقف توسعه دریانوردی و بازرگانی دریایی کشور نمایند تا ان شاءالله، از این موهبت الهی بیش از پیش بهره مند گردیم. تا آنجا که پایه های توسعه اقتصادی این مرز پرگهر، بر دریانوردی و کشتیرانی ایمن در آبهای پاک استوار گردد.
لینک

   میزان ترانزیت کالا از کشور افزایش یافت   

 

در 12 ماهه سال 86 بیش از 9/4 میلیون تن کالای غیر نفتی از کشور ترانزیت شدکه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 3/7 درصد افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، محمد جواد عطرچیان مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی درباره افزایش میزان ترانزیت کالا از کشور گفت: میزان ترانزیت در 12 ماهه سال 85 به میزان 5/4 میلیون تن بود که در سال 1386 به 9/4 میلیون تن رسیده است. ضمن این که در این مدت 7/5 میلیون تن کالا اعم از مواد نفتی و غیر نفتی از کشور ترانزیت شد که در مقایسه با سال 85 حدود 5/1 درصد افزایش داشته است.
وی افزود: از کل کالاهای نفتی و غیر نفتی ترانزیت شده حدود 78 درصد از طریق جاده و 22 درصد از طریق راه آهن بوده است که سهم حمل ونقل جاده ای بدون تغییر مانده اما سهم راه آهن 9 درصد افزایش یافته است.
عطرچیان درخصوص میزان سوآپ فراورده های نفتی از طریق خاک ایران گفت: به دلیل افزایش شدید سرما در کشور های آسیایی میانه و قفقاز و نیاز بیشتر این کشورها به فرآورده های نفتی، میزان سوآپ این فرآورده ها در سال گذشته 24 درصد کاهش یافت. وی با اشاره به این که از پیش بینی های برنامه چهارم جلوتر هستیم، گفت: براساس برنامه چهارم توسعه اقتصادی کشور و پیش بینی های صورت گرفته مقرر بود در سال 86 میزان ترانزیت کالا از طریق جاده به 6/3 میلیون تن برسد که میزان ترانزیت کالا به 5/4 میلیون تن در سال 86 رسید که این میزان بیش از 7/23 درصد از برنامه چهارم جلوتر است.
وی افزود: همچنین در برنامه چهارم توسعه رکورد 3/9 میلیون تن کالای ترانزیتی اعم از کالاهای نفتی، غیر نفتی و سوآپ هدف گذاری شده بود که در سال 86 یعنی سومین سال برنامه توسعه چهارم میزان کل ترانزیت به 2/10 میلیون تن رسید که حدود 10 درصد رشد را نشان می دهد.
مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی درخصوص عملکرد مرزهای ترانزیتی کشور گفت: در سال 1386 مرزهای ترانزیت ورودی کالا به ترتیب بندرعباس، سرخس، بازرگان، لطف آباد، بندر امام خمینی و بندر انزلی به عنوان فعال ترین مرزهای ورودی محسوب می شوند که بندرعباس با 7/37 درصد کالاهای وارداتی فعال ترین مرز کشور به شمار می رود.
وی افزود: مرزهای ترانزیتی بندرعباس، آستارا، سرخس، لطف آباد، دوغارون و بازرگان نیز به ترتیب به عنوان فعال ترین مرزهای ترانزیت خروجی بیشترین ترانزیت خروجی را داشتند.
وی خاطرنشان کرد: عمده ترین کالاهای ترانزیتی شامل پنبه، مواد سوختی، لوازم خانگی، مواد غذایی، کالاهای ساختمانی، انواع لوله، وسایل نقلیه و محصولات کشاورزی بود که از کشور ترانزیت شدند.
گفتنی است سهم کامیون های ایرانی در ترانزیت کالا 76 درصد بوده و این در حالی است که کامیون های ترک، آذری و سایر ملیت ها سهم 24 درصدی را برعهده داشتند.
لینک

   چهارخطه کردن محوردیلم - برازجان ‪ به ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد   

  مدیرکل راه‌وترابری استان بوشهر گفت:برای چهارخطه کردن محوردیلم - گناوه وبرازجان که‌تنها مسیر ارتباطی استان‌های بوشهر و خوزستان است ۷۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر مهندس هاشم علیپورفاز، شنبه در حاشیه بازدیداز پروژه‌های راهسازی در بخش شبانکاره از توابع شهرستان دشتستان افزود: این جاده بین شهری ۱۹۲کیلومتر طول دارد.وی با اشاره به پایان یافتن کار روکش آسفالت جاده گناوه- شبانکاره‌اظهار داشت:برای ایمن‌سازی این محور از دیلم به برازجان ۵۰میلیارد ریال اعتبار نیاز است. علیپورفاز بیان کرد: محور پل کلل تا شبانکاره در مسیرارتباطی استان‌های بوشهر- خوزستان یکی ازپرترددترین محورهااست که دراولویت طرح‌های چهار خطه کردن قرارداردکه‌با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن در سال جدید آغاز خواهد شد. وی برضرورت همکاری مردم با اداره کل راه و ترابری استان بوشهر برای تعریض جاده‌های روستایی تاکید کرد.
لینک

   اخذ گواهینامه استانداردبین المللیIso 90001 توسط اداره کل راه وترابری استان تهران   

 

 اداره کل راه و ترابری استان تهران موفق به اخذ گواهینامه استاندارد بین المللی Iso 90001 شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان تهران ، طرح استقرار سیستم مدیریت کیفیت براساس استاندارد Iso 9001 با نظارت بین المللی شرکت آرین توف پاسارگاد و با همکاری شرکت راهبرد سازان مدیریت به عنوان مشاور بهبود کیفیت برگزار شد. بنابر این گزارش 5 گروه کاری از واحدها و معاونتهای اداره کل در جلسات آموزشی طرح مذکور شرکت کردند که در پایان کلیه مستندات برون سازمانی و نرم افزارهای مورد استفاده برای هر واحد شناسایی گردید.همچنین طی این جلسات 20 دستورالعمل تهیه، تدوین و مستند سازی شد و خط مشی کیفیت نیز تصویب گردید. شایان ذکر است ، نمایندگی مدیریت در این طرح را اردشیر قربانی معاون اداری مالی اداره بر عهده دارد.

لینک

   راه و ترابری استان خراسان رضوی مقام برترنگهداری مطلوب راه ها را در کشور کسب کرد   

 اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی مقام برتر را در زمینه نگهداری مطلوب راه ها  و ارتقای ایمنی عبور و مرور در جاده های حوزه استحفاظی استان را کسب نمود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی، وزیر راه و ترابری ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه و ترابری استان در انجام بهینه امور ، مقام برتر را برای اداره کل راه و ترابری در زمینه نگهداری مطلوب و کار آمد از راه ها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور و جاده ای حوزه استحفاظی در نظر گرفت.در لوح تقدیر اعطایی وزیر راه و ترابری به مدیرکل راه و ترابری استان خراسان رضوی آمده است : بدین وسیله از زحمات و تلاشهای شبانه روزی جنابعالی و همکاران آن اداره کل در انجام بهینه امور محوله بویژه نگهداری مطلوب راه ها  و ارتقاء ایمنی عبور و مرور جاده ای حوزه استحفاظی تقدیر و تشکر می نمایم. در ادامه این متن ذکر شده است : امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری ، سال نو آوری و شکوفایی قلمداد شده با اتکال به خداوند متعال و حداکثر بهره گیری از توانایی های همکاران خدوم و تلاشگر در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت خدمتگذار کمافی السابق موفق و موید باشید.
لینک

   در سال زراعی جاری دامنه بارش بین 1/4 تا 7/1138 میلی متر نوسان داشته است   

دامنه توزیع مجموع بارش از مهر تا پایان اسفند1386 بین 1/4 تا 7/1138 میلیمتر در نوسان بوده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، دامنه بارش در استان های خراسان جنوبی، یزد، کرمان، بخشی از استان اصفهان، جنوب خراسان رضوی از 25 تا 50 میلی متر نوسان داشته است.دامنه بارش در نوار جنوبی، شمال غرب و بخشی از شمال شرق کشور بین 75 تا 150 میلی متر بوده است در حالی که نقاطی از استان سیستان و بلوچستان بیش از 150 میلی متر در این مدت بارش داشته است.دامنه بارش در دامنه های زاگرس و البرز بیش از 150 میلی متر و در غرب و بخشی از استان چهارمحال و بختیاری بیش از 500 میلی متر بوده است.گفتنی است بیشینه مجموع بارش در بندر انزلی با 7/1138 میلی متر و کمینه آن در بم با 4/6 میلی متر بوده است. 
لینک

   در سال 1386 :30 پروژه راهداری در بوشهر به اجرا درآمد   

30 پروژه راهداری در سال گذشته در استان بوشهر اجرایی شده است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، این پروژه ها شامل 8 پروژه بهسازی و تعریض، 11 پروژه راهداری، 9 پروژه روکش آسفالت و آسفالت، 2 پروژه احداث پل و یک پرژه رفع نقطه حادثه خیز بوده است.در حوزه ایمن سازی طول راه ها نیز در نه ماهه 1386، در 110 کیلومتر از محورهای شریانی، 40 کیلومتر از محورهای غیرشریانی و 5 کیلومتر از راه های روستایی گاردریل نصب شده است.همچنین 2800 کیلومتر از محورهای شریانی، 1700 کیلومتر غیرشریانی و 1400 کیلومتر راه روستایی مجهز به خط کشی سرد شده و 18 کیلومتر روشنایی و 2 دستگاه پل در محورهای شریانی و 3 کیلومتر روشنایی در محورهای غیرشریانی ایجاد شده است.علاوه بر این، 26400 عدد چراغ چشم گربه ای، 28800 عدد علایم اخباری، 1450 متر مربع علایم اطلاعاتی و 8600 عدد علایم انتظامی در طول محورهای شریانی، غیرشریانی و روستایی استان بوشهر نصب گردیده است.
لینک

   اعطای وام حج عمره به کارکنان اداره کل راه و ترابری اصفهان   

   25نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان اصفهان وام حج عمره دریافت می کنند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان,25  نفر از کارکنان اداره کل راه و ترابری استان اصفهان که عضو تعاونی اعتبار این اداره می باشند پس از ثبت نام جهت دریافت وام ثبت نام حج عمره مفرده در مراسم قرعه کشی شرکت کرده که از بین بیش از 250 نفر متقاضی 25 نفر به قید قرعه انتخاب شدند.لازم به ذکر است وام تخصیص یافت 1 میلیون تومان بوده که هر برنده می تواند یک نفر از بستگان درجه یک خود را نیز ثبت نام کند. اقساط پرداختی 60 ماهه می باشد. 
لینک

   عملیات آسفالت پل جانبازان در کرمانشاه آغاز شد   

  معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از عملیات آسفالت پل جانبازان واقع در کمربندی شهری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهراداد آهکی ضمن بیان این مطلب افزود: با وجود معارضین زیرزمینی ( شبکه های گاز,‌آب ,‌فاضلاب و ... ) و روی زمینی و به تأخیر افتادن شروع پوژه خوشبختانه با پیگیری و نظارت بعمل آمده توسط ناظرین و مسئولین اداره کل راه و ترابری استان پروژه مذکور در موعد مقرر و برابر تابلو زمانبندی به بهره برداری خواهد رسید.وی در ادامه افزود : تنها مشکل موجود 2 رمپ کوچک است که ارتباطی به تمامیت و بهره برداری پل ندارد و بعد از افتتاح  تکمیل می شود .
لینک

   عملیات آسفالت پل جانبازان در کرمانشاه آغاز شد   

 معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از عملیات آسفالت پل جانبازان واقع در کمربندی شهری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه مهراداد آهکی ضمن بیان این مطلب افزود: با وجود معارضین زیرزمینی ( شبکه های گاز,‌آب ,‌فاضلاب و ... ) و روی زمینی و به تأخیر افتادن شروع پوژه خوشبختانه با پیگیری و نظارت بعمل آمده توسط ناظرین و مسئولین اداره کل راه و ترابری استان پروژه مذکور در موعد مقرر و برابر تابلو زمانبندی به بهره برداری خواهد رسید.وی در ادامه افزود : تنها مشکل موجود 2 رمپ کوچک است که ارتباطی به تمامیت و بهره برداری پل ندارد و بعد از افتتاح  تکمیل می شود .
لینک

   سیمنار علمی – تخصصی کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از خرابی رویه‌های آسفالتی   

 سیمنار علمی – تخصصی کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از خرابی رویه‌های آسفالتی25 اردی بهشت ماه در وازرت راه و ترابری بزگرار می شود.به گزارش اداره کل راه و ترابری وزارت راه و ترابری, در سیمنار علمی – تخصصی کاربرد ژئوتکستایل در جلوگیری از خرابی رویه‌های آسفالتی با تاکید بر آخرین تحقیقات انجام شده در ایران, فریدون مقدس نژاد و تیم تحقیقاتی همکار وی  سخنرانی خواهد کرد. این سمینار از ساعت  30/8 الی 30/12 در محل ساختمان شهید دادمان وزارت راه و ترابری برگزار می شود. پژوهشکده حمل و نقل با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور  و  شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برگزار کننده این سمینار علمی-  تخصصی هستند.
لینک

   انجام 540 پروژه در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر   

540 پروژه در سال 1386 در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر تحت کنترل کیفی قرار گرفت.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 55 پروژه متعلق به وزارت راه و ترابری، 327 پروژه ادارات دولتی، 140 پروژه شرکت های خصوصی و 18 پروژه شخصی در آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر تحت کنترل کیفی قرار گرفته اند.متراژ حفاری انجام شده توسط این شرکت در سال گذشته برابر با 16 هزار و 24 متر بوده است.بیشترین میزان حفاری در 6 ماهه دوم سال گذشته و در بهمن ماه با 245 متر حفاری صورت گرفته است.همچنین طی این مدت 138 هزار و 14 نمونه بتن به صورت قراردادی و تعرفه ای، 397 هزار و 52 ازمایش تراکم خاک و یک هزار و 321 نمونه اسفالتی به صورت قراردادی و آسفالتی تولید کرده است.گفتنی است شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان بوشهر 4 شعبه در شهرهای خورموج، بندر کنگان، بندر بوشهر و گناوه و برازجان دارد.
لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از اداره کل راه و ترابری استان اردبیل   

 وزیر راه و ترابری از تلاشهای مجموعه راه و ترابری استان اردبیل در زمینه نگهداری راه ها و ارتقای ایمنی عبور و مرور تقدیر کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اردبیل, محمد رحمتی با  اعطای تقدیر نامه از زحمات و تلاشهای شبانه روزی مجموعه راه و ترابری استان در انجام بهینه امور محوله به ویژه نگهداری مطلوب راهها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور در محورهای حوزه استحفاظی تشکر و قدردانی نمودند .

 شایان ذکر است این موفقیت مرهون تلاش صادقانه و بی وقفه خانواده بزرگ راه و ترابری اعم از مدیریت ، معاونین ، روسای ادارات راه و ترابری شهرستانهای تابعه و همچنین کارکنان خدوم در سراسر استان است.

لینک

   در سال 86 صورت گرفت:احداث 75 کیلومتر راه روستایی در استان بوشهر   

75 کیلومتر راه روستایی در طول سال گذشته در استان بوشهر احداث شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، در سال 1386، 75 کیلومتر بر راه های روستایی در بوشهر احداث و 115 کیلومتر از راه های موجود بهسازی گردید.کل پروژه های راه روستایی این استان در سال گذشته بالغ بر 77 مورد بوده است که شامل احداث، بهسازی و نوسازی تعریض راه های روستایی بوده است.براین اساس یک هزار و 556 پل، 85 آب نمای روستایی احداث و 95 پل بهسازی گردیده است.گفتنی است در حال حاضر 385 روستای بالای 20 خانوار در این استان از راه روستایی برخوردارند و مجموع راه های روستایی بالغ بر یک هزار و 241 کیلومتر راه آسفالته و 302 کیلومتر راه شوسه است. 
لینک

   درآمد سازمان حمل و نقل و پایانه های بوشهر 66 درصد افزایش یافت   

درآمد سازمان حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر در سال گذشته 8/66 درصد افزایش یافته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با افزایش 8/47 درصدی عوارض جا به جایی کالا و افزایش 118 درصدی قانون تردد، درآمد سازمان حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر 8/66 درصد افزایش یافت.میانگین درآمدهای این سازمان در فاصله سال های 83 تا 86 در بخش بارنامه 38 درصد، در بخش قانون تردد 35/104 درصد، در بخش تسهیلات 7/28 درصد و در بخش درآمد کل 48/44 درصد رشد داشته است.
لینک

   در سال 1386 صورت گرفت:کاهش 26 درصدی سوانح رانندگی در استان بوشهر   

میزان سوانح رانندگی در استان بوشهر در سال 1386، 26 درصد کاهش یافته است.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، میزان سوانح رانندگی استان بوشهر در سال گذشته 26 درصد و تلفات انسانی ناشی از آن 27 درصد کاهش داشته است.بر این اساس میزان سوانح رانندگی از یک هزار و 656 در سال 1385 به یک هزار و 218 تصادف در سال 1386 کاهش یافته است.تعداد تلفات انسانی نیز در سال 1385، 307 نفر بوده است که با کاهش 27 درصدی به 223 نفر در سال 86 رسیده است.میزان تلفات موتورسیکلت در سال 86، 79 نفر و تعداد کل مصدومین 466 بوده است.همچنین طی سال گذشته 2 پارک ترافیک و 2 مرکز معاینه فنی خوردو ایجاد شده است.ایمن سازی 22 مدرسه حاشیه راه ها از دیگر اقدامات این اداره کل در طول سال 86 برای ارتقای ایمنی راه ها بوده است. 
لینک

   25 گشت راهداری و تعمیراتی در نوروز 87 در بوشهر مستقر شدند   

25 گشت راهداری و تعمیراتی در ایام نوروز در جاده های اصلی و فرعی استان بوشهر به مسافران نوروزی خدمت رسانی کردند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 25 گشت راهداری با کلیه امکانات از 27 اسفند تا 20 فروردین 1387 در فواصل 50، 100 و 200 کیلومتری مستقر بودند.براساس این گزارش 50 دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین برای امدادرسانی و روان سازی ترافیک در جاده ها حضور داشتند و 35 محور اصلی و فرعی تحت پوشش اکیپ های نوروزی قرار گرفتند.نصب 3 دستگاه کانکس راهداری، 40 دستگاه چراغ چشمک زن در نقاط پرحادثه و پخش 6 هزار کتابچه اطلاع رسانی درباره سرعت مجاز و کمربند از دیگر برنامه های نوروزی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر در نوروز 1387 بوده است.
لینک

   ۲۱۴طرح عمرانی در محورهای مواصلاتی استان تهران در دست اجراست   

  مدیر کل راه و ترابری استان تهران گفت: هم‌اکنون ۲۱۴طرح عمرانی در محورهای مواصلاتی این استان در دست اجراست که ۵۲طرح ازاین تعداد مربوط به سالهای گذشته است. احمد صدیقی بیان کرد:  طرح‌های نیمه تمام باقی مانده از سالهای گذشته بین ۲۰تا ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته که براساس اولویت، بخشی از اعتبارات امسال برای بهره‌برداری آنها اختصاص خواهد یافت. وی خاطرنشان کرد: احداث و بهسازی جاده، روکش آسفالت و احداث وتعریض پل ازجمله این طرح‌ها می‌باشد که برای اتمام آنها در مجموع به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است. صدیقی، مجموع اعتبارات امسال این اداره کل را ۸۸۰میلیاردریال اعلام و اضافه کرد: ۴۶۰میلیارد ریال ازاین رقم استانی و ۴۲۰میلیارد ریال آن از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است. مدیر کل راه و ترابری استان تهران گفت: برای اجرای ۱۹۰طرح در راههای استان، پارسال ۸۳۰میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافت. صدیقی ادامه داد: برخی طرح‌ها که در نقاط کوهستانی شهرستان‌های کرج، شمیرانات، تهران، ساوجبلاغ، فیروزکوه و دماوند واقع شده به سبب شرایط جوی متفاوت، باید تا قبل از آغاز فصل سرما به پایان برسد. وی گفت: در برخی مناطق و روستاها، زمان اجرای عملیات راهسازی بین پنج تا هفت ماه بطول می‌انجامد و در بقیه ماه‌ها بخاطر سرمای شدید و بارش نزولات آسمانی، امکان فعالیت در این مناطق وجود ندارد. صدیقی درعین حال افزود: طرح‌های بهسازی آزادراه‌های شریانی، ساماندهی نقاط پرحادثه، ایمن سازی شبکه راه‌ها و روکش آسفالت از اولویت‌های سال جاری در استان تهران است.
لینک

   ۱۰۲طرح راه‌سازی در جنوب استان کرمان در حال اجرا است   

مدیر کل راه و ترابری جنوب استان کرمان گفت: ۱۰۲طرح راه‌سازی در شش شهرستان جنوب این استان با ۵۵درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است."محمدمهدی بلوردی" بیان کرد: طول راههای در دست اجرا بیش از ۸۰۰کیلومتر است که بخش عمده‌ای از آن راههای روستایی و فرعی می‌باشد.وی میزان اعتبار طرح‌های راه‌سازی در دست اقدام را ۶۷۰میلیارد ریال عنوان کرد و اظهار داشت: برای ادامه و تکمیل طرح‌های در دست اجرای راه‌سازی به۴۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.وی بیان کرد: تاکنون ۲۷۰میلیارد ریال از این اعتبارات هزینه شده است.وی بابیان اینکه توسعه راههای جنوب استان کرمان مستلزم‌توجه بیشترمسوولان است، افزود: علاوه بر طرح‌های در دست اجرای روستاهای با جمعیت ۱۰۰خانواربه بالا نیاز به احداث ۵۰۰کیلومتر راه دیگر در استان می‌باشد.بلوردی ، با اشاره به اجرای طرح‌های راه‌سازی در شهرستان‌های جیرفت،کهنوج، عنبرآباد،قلعه‌گنج، رودبار جنوبی و منوجان،ابراز امیداری کرد بابهره‌برداری از این طرح‌ها شاهد تحول تازه‌ای در زمینه راه این مناطق باشیم.
لینک

   مدیرکل راه‌و ترابری استان مازندران :20 ‪ طرح راهسازی در مازندران در حال اجرا است   

  مدیرکل راه و ترابری مازندران شمار مصوبات سفر هیات دولت دربخش راهسازی این استان را ۲۷طرح ذکرکرد و گفت: از این تعداد شش مصوبه درحال پیگیری، ۲۰ مصوبه در حال اجرا و یک مصوبه نیز اجرا شده است. "عبدالحسین بیگدلی" اعلام کرد: به وجود ‌اینکه بیشتر طرح‌ها مطالعاتی بوده اما اداره کل راه و ترابری مازندران با جذب اعتبار از منابع مختلف، عملیات اجرایی این طرح‌ها را تا سقف قرارداد شروع کرده است. وی عملیات اجرایی طرح‌های یاد شده را شامل محورهای قائم‌شهر به جویبار از دو سمت به طول پنج کیلومتر، محور قائم‌شهر به کیاکلا به طول ۲/۵کیلومتر، محور درویش خلیل به فریدونکنار به طول چهار کیلومتر، محور بابل به آمل‌قدیم قدیم به طول بیش‌از ۲۲کیلومتر و محور هراز به طول سه کیلومتر ذکرکرد. وی از بازدید نمایندگان نهاد ریاست جمهوری و جمعی از کارشناسان استان مازندران از آخرین وضعیت و پیشرفت فیزیکی طرحهای مصوب سفر رییس جمهوری در بخش راهسازی در شهرهای ساری ، قائم‌شهر، جویبار و نکا و بهشهر در هفته گذشته خبرداد. مازندران دارای ۹هزارو ۷۸۹کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی است.
لینک

   4 هزار دستگاه کامیون بالای 40 سال نوسازی می شود   

  بیش از چهار هزار دستگاه کامیون فرسوده بالای 40 سال که دارای حداقل ظرفیت ناخالص حمل چهارتن هستند نوسازی می شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، نیما شهرزاد رئیس گروه ناوگان دفتر حمل ونقل کالا و مسافر سازمان با اشاره به نوسازی ناوگان فرسوده و شرایط اسقاط آن گفت: به دنبال اجرای اولین طرح محدودیت تردد ناوگان باری ازاول آبان ماه سال گذشته مالکان ناوگان فرسوده دارای سن بالاتر از 40 سال که کامیون آنها دارای حداقل ظرفیت ناخالص حمل چهار تن باشد (به شرط داشتن حداقل کارکرد مفید در حمل ونقل عمومی جاده ای )می توانند با اسقاط کامیون فرسوده خود برای خرید یک دستگاه کامیون نو براساس ضوابط و شرایط تعیین شده ثبت نام کنند.
وی افزود: مالکان کامیون های مشمول طرح می توانند نسبت به ثبت نام یک دستگاه با ظرفیت حمل ناخالص بیش از 17 تن شرکت های طرف قرارداد با سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای براساس قیمت تعیین شده اقدام کنند. قیمت سایر لوازم اختیاری قابل نصب بر روی کامیون در صورت درخواست متقاضی در هنگام ثبت نام توسط شرکت طرف قرارداد محاسبه و از متقاضی دریافت می شود.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح متقاضیان با اسقاط یک دستگاه کامیون فرسوده تسهیلات لازم را دریافت می کنندکه این تسهیلات برای هر دستگاه کامیون حداکثر 7 ساله و با نرخ سود 12 درصدی پیش بینی شده است.
شهرزاد درخصوص نحوه ثبت نام گفت: متقاضیان واجد شرایط برای ثبت نام باید به یکی از ادارات کل یا سازمان های حمل ونقل و پایانه های استان مراجعه و مدارک و مستندات لازم را ارائه کنند. پس از بررسی این مدارک از سوی اداره کل یا سازمان مربوطه و احراز شرایط لازم و پس از ارائه تعهد کتبی از سوی متقاضی مبنی بر از رده خارج نمودن یک دستگاه از کامیون های فرسوده مشمول طرح، با صدور معرفی نامه ای جهت ثبت نام به یکی از شرکت های سازنده کامیون برای عقد قرارداد معرفی می شوند.
وی افزود: قیمت و میزان تسهیلات هریک از محصولات شرکت های طرف قرارداد متغییر است. ضمن این که آورده متقاضی نیز بین یک تا 5 میلیون تومان متغیر بوده و باقی قیمت کامیون به صورت تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت می شود. 
لینک

   مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر منصوب شد   

 سحر طورانیان به سمت مسئول آموزش اداره کل راه و ترابری استان بوشهر منصوب شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر  هاشم علیپور فاز, مدیرکل راه و ترابری استان بوشهر سحر طورانیان را به سمت مسئول آموزش این اداره کل منصوب کرد.
لینک

   حفظ و نگهداری راه های استان قم سالانه اعتباری بالغ بر ‪۶۰۰میلیارد ریال نیاز دارد   

معاون راهداری راه و ترابری قم گفت: حفظ، نگهداری و ترمیم راه های این استان سالانه اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیارد ریال نیاز دارد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم , محمدعلی نادعلی  ضمن بیان این مطلب افزود: درحال حاضر برای نگهداری جاده‌های استان کمتر از ۶۰میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.  وی ارزش راه های استان را ۱۵هزار میلیارد ریال  عنوان کرد و افزود: بخش عمده این اعتبارات درزمینه لکه گیری وروکش آسفالت –خط کشی وتجهیزجاده ها به تابلووعلائم ایمنی هزینه می شود.  معاون راهداری راه و ترابری قم گفت: قرار گرفتن قم در شاهراه ارتباطی ۱۷استان کشور، جاده‌های این استان را از پرترددترین مسیرها قرار داده بطوریکه روزانه حدود ۱۰۰هزار تردد در آنها انجام می‌شود که این مساله باعث  استهلاک جاده می شود. نادعلی گفت: با تلاشهای این اداره کل هم اکنون جاده‌های قم از لحاظ ایمنی و کاهش آن دسته از تصادفات رانندگی که مربوط به مشکل راهها است در جایگاه مناسبی قرار دارد.وی گفت: قم تنهااستانی است که روستاههای بالای ۲۰خانوار آن تماما از راه های آ‌سفالته برخوردار هستند، این در حالی است که برخی روستاهای بالای ۱۰۰خانوار کشور فاقد جاده آ‌سفالته هستند.
لینک

   چهار نقطه پر حادثه استان گلستان اصلاح می شود   

 معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان از اصلاح چهار نقطه حادثه خیز استان با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان در سال جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, حسین محبوبی گفت: سه راهی سد و شمگیر ، فارسیان، دوزین و تراجیق کلاله از نقاط پر حادثه استان هستند که در سال جاری ساماندهی و اصلاح می شود.
به گفته وی، تعریض ابنیه فنی ، شن ریزی ، شانه سازس و روکش آسفالت و خط کشی و نصب چهار دستگاه
vms ( دستگاه پیام رسان دیجیتالی ) از دیگر برنامه های امسال معاونت راهداری راه و ترابری گلستان است. محبوبی، نصب 60 عدد سایبان در تقاطع ها ، تجهیز گردنه های خوش ییلاق و  جنگل گلستان به دوربین های کنترل ترافیک و سرعت ، توسعه روشنایی در 10 کیلومتر از جاده اصلی محور گرگان و آزادشهر و تقاطع های مهم از برنامه های دیگر در دست اقدام سال جاری معاونت برشمرد.
به گفته معاون راهداری راه و ترابری گلستان با تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای این عملیات ، شاهد ایمنی پایدار و ترافیک روان و توسعه و رونق محورهای ارتباطی استان خواهیم بود.
لینک

   راه اندازی پرواز مستقیم تهران - بانکوک – تهران   

 

 هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد از تاریخ 31 خرداد ماه سال جاری پرواز مستقیم خود را در مسیر تهران - بانکوک - تهران برقرار نماید.به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی ج.ا. ا بر اساس برنامه ریزی انجام شده ، این پرواز روزهای سه شنبه و جمعه از فرودگاه امام خمینی انجام می پذیرد.زمان حرکت از فرودگاه امام خمینی (ره) ساعت22:00 خواهد بود و پرواز برگشت 6:10 بامداد از فرودگاه بانکوک صورت می پذیرد. 
لینک

   شرایط استرداد و پرداخت خسارت بلیت المثنی قطارهای مسافری تغییر کرد   

  منظور افزایش رضایت مشتریان شرایط استرداد بلیت های المثنی برای پرداخت خسارت به مسافران دارنده این بلیت ها تغییر کرد.به گزارش روابط عمومی شرکت قطارهای مسافری رجاء ، مسافرانی که دارای بلیت المثنی می باشند می توانند جهت دریافت خسارت تأخیر و یا سایر مواردی که خسارت به آنها تعلق می‌گیرد با در دست داشتن کارت شناسایی معتبر به مدیریت ارتباط با مشتری این شرکت مراجعه کنند.هم چنین مسافرانی که بلیت اصلی‌شان بعد از صدور المثنی پیدا می‌شود ابتدا باید بلیت المثنی را از طریق دفاتر فروش بلیت قطار در سراسر کشور استرداد کرده و جهت دریافت مبلغ استرداد با در دست داشتن اصل بلیت ،کارت شناسایی معتبر و کپی المثنی از طریق مدیریت ارتباط با مشتری شرکت رجاء اقدام نمایند. مسافران سایر شهرستانها می توانند به جای مراجعه به مدیریت ارتباط با مشتری این شرکت در تهران به نمایندگی های رجاء در نواحی راه آهن مراجعه کرده و نسبت به طی کردن مراحل اعلام شده اقدام نمایند.مسافران گرامی جهت اطلاع دقیق از شرایط جدیدو همچنین دریافت آدرس و تلفن مدیریت ارتباط با مشتری شرکت قطارهای مسافری رجاء می توانند با تلفن 139 ، سامانه ارتباط با مشتری این شرکت ( شبانه روزی ) تماس بگیرند.
لینک

   رشد 20 درصدی در آمد حمل بار در راه آهن لرستان   

 میزان درآمد راه آهن لرستان در سال 86 نسبت به سال قبل 20 درصد رشد داشته است .به گزارش روابط عمومی  راه آهن جمهوری اسلامی ایران اداره کل راه آهن لرستان با حمل 3 میلیون و 200 تن بار خالص و 5 میلیون و 700 تن بار ترانزیتی نسبت به سال قبل از نظر درآمد 20 درصد و از نظر تناژ بارگیری 45 درصد رشدداشته است. شایان ذکر است این بارها عمدتاً شامل شمش آهن، رول آهن، تراورس بتنی، کوپلاژ، ماشین آلات مکانیزه، گاز مایع ، بالاست، شن و ماسه بوده است .
لینک

   عوارض ترانزیت و هزینه های بین راهی دو کشورایران وآذربایجان کاهش می یابد   

محمد بخارائی، رئیس سازمان در دیدار با خلف خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان خواستار کاهش عوارض تردد ترانزیت شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، در این نشست که سفیر جمهوری آذربایجان نیز حضور داشت، بخارائی با تبیین مناسبات اقتصادی و اجتماعی دو کشور، خواستار توسعه همکاری های حمل ونقلی در قالب کریدورهای منطقه شد.
وی افزود: دو کشور دارای تفکرات مشترک در همکاری و توسعه حمل ونقلی هستند و از آنجایی که دو کریدور شمال و جنوب با مدیریت ایران و کریدور تراسیکا با مدیریت آذربایجان از کریدورهای بین المللی و با اهمیت منطقه هستند، پیشنهاد می شود عوارض ترانزیت و هزینه های بین راهی کاهش یابد تا حجم ترانزیت بین دو کشور افزایش یابد.
بخارائی با اشاره به اقدامات انجام شده برای تسهیل ترانزیت از سوی ایران گفت: توسعه زیر ساخت های حمل ونقل ترانزیتی از جمله ساخت جاده و ریل در مسیر جنوب به شمال کشور، احداث و بازسازی راه های ترانزیتی و راه اندازی مسیر ریلی بندرعباس – بافق – مشهدسرخس و غیره در جهت تسهیل حمل ونقل و ترانزیت از قلمرو ایران است.
وی با اشاره به آمار تردد ناوگان جاده ای بین دو کشور، خواستار حذف عوارض دریافتی از وسایل نقلیه ترانزیتی شد و گفت: این امر سبب کاهش هزینه های حمل ونقل خواهد شد.
رئیس سازمان در این دیدار درخصوص اتصال ریلی بین دو کشور گفت: اتصال ریلی بین ایران و آذربایجان با تکمیل پروژه ریلی قزوین – رشت - آستارا که در خاک ایران در دست اجرا است، فراهم می شود. در این زمینه ضروری است دولت آذربایجان با توجه خاصی به این پروژه نگریسته و با تکمیل مسیر 7 کیلومتری در خاک آن کشور و اتصال شبکه ریلی آن کشور به شبکه ریلی ایران، زمینه تحول همکاری های دو کشور را فراهم کند.
براساس این گزارش، خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در این نشست ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی خط اتوبوسرانی بین باکو و جمهوری خود مختار نخجوان با استفاده از قلمرو جمهوری اسلامی ایران، خواستار اجرای سایر پروژه های مورد توافق در بخش حمل ونقل بین المللی و ترانزیتی بین دو کشور شد و این امر را در افزایش همکاری های دو کشور مؤثر دانست.
وی پیشنهاد کرد، هیات های کارشناسی دو کشور ظرف یک هفته آینده در باکو ملاقات داشته باشند تا مقدمات اجرایی شدن پروژه های مشترک فراهم شود.
وی که حامل پیام دعوت زیار محمد اف وزیر راه و ترابری آذربایجان برای همتای ایرانی خود بود، از هیات ایران دعوت کرد ضمن سفر به جمهوری آذربایجان و انجام گفت و گوهای لازم بسترهای مناسبی برای توسعه روابط حمل ونقل فراهم شود.
سعید عبداللهی معاون دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی با اشاره به مناسبات بین دو کشور ایران و آذربایجان گفت: اولین توافقنامه همکاری های حمل ونقل بین المللی و ترانزیتی بین ایران و آذربایجان در سال 1372 منعقد شد که پس از اجرایی شدن بخش مهمی از توافقات مندرج در موافقتنامه در سال 1382 ، موافقتنامه جدیدی منعقد شد که در این موافقتنامه توسعه همکاری ها و افزایش تردد در دو کشور مورد تاکید قرار گرفته است.
وی افزود: حجم تردد بین ایران و آذربایجان در سال گذشته بیش از 70 هزار سفر بود که پیش بینی می شود با توجه به همکاری های دو کشور، این میزان روند افزایشی خود را حفظ کند.
عبداللهی خاطرنشان کرد: ایران و جمهوری آذربایجان در سال های گذشته حذف روادید رانندگان را به اجرا گذاشتند. در این دیدار پیشنهاد حذف عوارض رانندگان از سوی ایران مطرح شد که مقرر شد موضوع به مراجع ذی صلاح آذری منتقل و در آینده نتیجه به هیات ایرانی اعلام شود.
وی با اشاره به عبور ناوگان مسافری بین باکو و جمهوری خود مختار نخجوان از خاک ایران گفت: با توجه به توافقات به عمل آمده بین ایران و آذربایجان، سرویس های منظم مسافری بین باکو مرکز آذربایجان به جمهوری نخجوان از طریق خاک ایران راه اندازی شد که در سال گذشته بیش از 70دستگاه اتوبوس ایرانی و آذری از طریق ایران مسافران را بین باکو - نخجوان و بالعکس جابه جا کردند. 
لینک

   ارایه کارت شناسایی معتبر در فرودگاه برای سوار شدن به هواپیما الزامی است   

به گزارش  اداره کل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران « هما » ،از روز 9 اردیبهشت ماه جاری ارایه کارت شناسایی در فرودگاه  برای سوار شدن به هواپیما الزامی است .  بنابراین گزارش کلیه مسافران پروازهای داخلی هواپیمایی جمهوری اسلامی "هما" از روز دوشنبه 9/2/86 باید هنگام حضور در فرودگاه در کارت شناسایی معتبر ( شناسنامه ، گذرنامه ، کارت ملی و یا گواهینامه رانندگی ) ارایه نمایند . بدیهی است از پرواز مسافرانی که نام مندرج بر روی بلیت آنان با کارت شناسایی ارایه شده مطابقت نداشته باشد ، جلوگیری به عمل خواهد آمد.
لینک

   روکش آسفالت محور سرخس – مشهد از اولویتهای بخش راه سرخس در سال 87 است   

 رئیس اداره راه و ترابری سرخس ادامه اجرای روکش آسفالت محور مشهد – سرخس  را از مهمترین اولویت شهرستان در سال87 در بخش راه و ترابری عنوان کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، علیرضا الیاسی گفت: محور ترانزیتی مشهد – سرخس به عنوان بخشی از کریدور شمال – جنوب و مرکز ثقل ترانزیت کشورهای آسیای میانه همواره محل تردد حجم زیادی از خودروهای باری است و می طلبد تا بهسازی روکش آسفالت این محور هر چه سریعتر بهسازی شود.وی خاطرنشان کرد: عملیات روکش آسفالت این محور در حدود 5 کیلومتر از راههای حوزه استحفاظی این شهرستان اجرا شده است.الیاسی میزان راههای بین شهری در شهرستان را 5/98 کیلومتر عنوان کرد و افزود: همچنین در شهرستان سرخس حدود 466 کیلومتر راه روستایی وجود دارد.رییس اداره راه و ترابری سرخس در تشریح دیگر اولویتهای سال 87 این شهرستان از اجرای ده کیلومتر ماسه آسفالت در محور صالح آباد و همچنین تکمیل شبکه راههای روستایی شهرستان یاد کرد که امسال در صورت تامین اعتبار اجرا خواهد شد.وی در خصوص پروژه های مهمی که در بخش راه و ترابری در سال گذشته در حوزه شهرستان انجام شد، گفت: خط کشی حدود 100 کیلومتر از راههای شهرستان و اجرای حدود 25 کیلومتر ماسه آسفالت در محورهای شهری و روستایی از پروژه های مهمی بود که در این شهرستان در سال گذشته اجرا شد.
لینک

   عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راههای خراسان رضوی اجرا شد   

 معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: با پایان فروردین و اتمام طرح نوروزی عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راههای استان اجرا شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی, ابراهیم صنیعی افزود: همچنین در این مدت 3204 مورد عملیات نصب علائم ، 1982 متر نصب حفاظ و 166 مورد تعمیرات روشنایی در طول محورهای استان توسط این اکیپها انجام شد.صنیعی با اشاره به اعزام اکیپهای ستادی و سیار  به مبادی ورودی برای  راهنمایی و هدایت مسافران گفت: امسال به صورت روزانه 72 اکیپ گشت نوروزی در طول محورهای استان تردد کردند تا خدمات لازم را به مسافران ارائه کنند.وی در این راستا به  680 مورد ارائه خدمات تعمیراتی به ماشین های در راه مانده مسافران نوروزی توسط اکیپهای مکانسین سیار اشاره کرد.وی با اشاره به اینکه  با همکاری خوب مردم و مسافران نوروزی و تلاش دستگاههای مختلف عضو شورای هماهنگی حمل و نقل استان و همچنین اجرای مناسب طرح نوروزی راهداری در استان, شاهد کاهش تصادفات در محورهای پرتردد خراسان رضوی بودیم.معاون راهداری اداره کل راه وترابری تصریح کرد: طی ایام تعطیلات نوروزی امسال تعداد تصادفات و حوادث رانندگی در جاده های استان 23 درصد کاهش یافت.صنیعی اظهار داشت: در طول اجرای طرح نوروزی در سطح جاده‌های استان در تعداد تصادفات منجر به فوت 54 درصد و در تعداد فوت شدگان 53 درصد کاهش داشته‌ایم.  
لینک

   عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راههای خراسان رضوی اجرا شد   

 معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: با پایان فروردین و اتمام طرح نوروزی عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راههای استان اجرا شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی, ابراهیم صنیعی افزود: همچنین در این مدت 3204 مورد عملیات نصب علائم ، 1982 متر نصب حفاظ و 166 مورد تعمیرات روشنایی در طول محورهای استان توسط این اکیپها انجام شد.صنیعی با اشاره به اعزام اکیپهای ستادی و سیار  به مبادی ورودی برای  راهنمایی و هدایت مسافران گفت: امسال به صورت روزانه 72 اکیپ گشت نوروزی در طول محورهای استان تردد کردند تا خدمات لازم را به مسافران ارائه کنند.وی در این راستا به  680 مورد ارائه خدمات تعمیراتی به ماشین های در راه مانده مسافران نوروزی توسط اکیپهای مکانسین سیار اشاره کرد.وی با اشاره به اینکه  با همکاری خوب مردم و مسافران نوروزی و تلاش دستگاههای مختلف عضو شورای هماهنگی حمل و نقل استان و همچنین اجرای مناسب طرح نوروزی راهداری در استان, شاهد کاهش تصادفات در محورهای پرتردد خراسان رضوی بودیم.معاون راهداری اداره کل راه وترابری تصریح کرد: طی ایام تعطیلات نوروزی امسال تعداد تصادفات و حوادث رانندگی در جاده های استان 23 درصد کاهش یافت.صنیعی اظهار داشت: در طول اجرای طرح نوروزی در سطح جاده‌های استان در تعداد تصادفات منجر به فوت 54 درصد و در تعداد فوت شدگان 53 درصد کاهش داشته‌ایم.  
لینک

   ‌25 درصد از اعتبارات اداره کل راه و ترابری استان در بخش ایمنی راهها هزینه می شود   

  مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: سالانه ‌25 درصد از اعتبارات اداره کل راه و ترابری استان به بخش ایمنی راه ها، ‌٣٠ درصد به نگهداری راه ها و مابقی هم به روکش آسفالت و ایجاد راه های جدید اختصاص می یابد. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهندس سید آیت ا... هاشمی نسب ضمن بیان این مطلب افزود: با توجه به جایگاه خراسان رضوی در بخش های سیاحتی، زیارتی، صنعتی، معدنی، بازرگانی و همسایگی با کشورهای همسایه باید برای ارتقا و بهسازی جاده ها و ایجاد مسیرهای جدید اقدام کنیم. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ‌٢٧۵ پروژه را در بخش راه های استان در دست اقدام داشتیم، تصریح کرد: اعتبارات راه و ترابری خراسان رضوی در سال گذشته در حدود ‌١۶٣ میلیارد تومان بود که این میزان در سال جاری بالغ بر ‌١٨٣ میلیارد تومان می باشد که امیدواریم با مساعدت های وزیر راه و ترابری به ‌٢٠٠ میلیارد تومان افزایش یابد. مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی  با بیان این مطلب که ‌٩٠ درصد سفرهای نوروزی به خراسان رضوی به صورت زمینی بوده است، اظهار داشت: در نوروز سال جاری با همکاری بخش کنترل و نظارت، احداث، نگهداری راه ها و امداد و نجات توانستیم تعداد کشته شدگان در تصادفات را تا ‌۵۴ درصد کاهش دهیم.وی تاکید کرد: با توجه به افزایش حجم وسایل نقلیه می طلبد که در جهت روان سازی و ایمن سازی ترافیک تلاش کنیم تا بتوانیم پاسخگوی افزایش تقاضا باشیم. هاشمی نسب با اشاره به  قرار گرفتن در آغاز سال شکوفایی و نوآوری اظهار داشت: وظیفه خطیر اداره کل راه و ترابری به عنوان متولی حمل و نقل ، باعث شده تا سیاست گذاری، برنامه ریزی، هدایت و نظارت راهبردی برای حمل و نقل راحت، سریع، ایمن، روان و گسترده در محورهای حوزه استحفاظی استان را سرلوحه برنامه ها و تلاشهای خود در سال جدید قرار دهیم.رییس شورای هماهنگی حمل و نقل استان افزود: امیدواریم در این راستا با حمایت و مساعدتهای ویژه مدیران وزرات راه و ترابری و مسئولان استان و با ایجاد سازوکارهای مناسب و شناسایی منابع مازاد در بخش حمل و نقل و ارائه راهکارهای اجرایی برای بهره برداری و استفاده بهینه و اثر بخش از این منابع در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار، بتوانیم پاسخگوی مطلوب به تقاضای بخش صنعت حمل و نقل استان باشیم. وی خاطرنشان کرد: این اداره کل در راستای رسالت خود و با ارائه خدمات مطلوب و انسجام یافته با سیاستهای کلان دولت در جهت ساماندهی زیرساختهای مناسب در سطح استان و تعمیم عدالت اجتماعی، توزیع منابع و فعالیتها برای رفع انزوای مناطق محروم استان، تلاش می کند.
لینک

   مردم 140 روستای نیشابور از راه آسفالت برخوردارند   

                       

 رییس اداره راه و ترابری نیشابور از وجود بیش از  557  کیلومتر راه روستایی آسفالت در این شهرستان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس جواد نجار گفت: هم اکنون مردم 140 روستای شهرستان از این میزان راه آسفالت برخوردار هستند.وی با اشاره به برخی پروژه های راه روستایی که در سال 86 به بهره برداری رسید، اظهار داشت: در سال گذشته در بخش راه روستایی پروژه های مختلفی به پایان رسید که راههای روستایی حسین آباد، کلاته میدان، حسن آباد – فدیشه،  ساقی بیگ و بتو برخی از آنها هستند.وی در خصوص اولویتهای این بخش در سال 87 به احداث و اسفالت راه روستایی چاه نسر، آنتنی سعیدیه، طالبی، اینچگان، دیزباد، زهان – عشق آباد و احمدآباد اشاره کرد.مهندس نجار خاطرنشان کرد: در حوزه استحفاظی اداره راه و ترابری شهرستان نیشابور  2400 کیلومتر راه وجود دارد که 1928 کیلومتر آن مربوط به راههای روستایی می باشد.
لینک

   انتصاب های جدید در اداره کل راه و ترابری استان تهران   

دو انتصاب جدید در اداره کل راه و ترابری استان تهران صورت گرقت. به گزارش روابط عمومی راه و ترابری استان تهران به موجب حکمی از سوی مهندس صدیقی،مدیر کل راه و ترابری و براساس طرح تشکیلات تفصیلی جدید،مهندس پرویز فیروز،به سمت«رئیس اداره فنی امور مهندسان مشاور»این اداره کل منصوب شد. مهندس صدیقی در حکمی دیگر، مهندس شهداد کاوه به سمت«رئیس اداره مطالعات و بررسیهای فنی»ت عیین و منصوب کرد. 
لینک

       

 تغییر ساعت پروازهای تهران - کوالالامپور و کوالالامپور - تهران روزهای پنجشنبه و جمعه در اردیبهشت 87 به گزارش اداره کل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما " ، پروازهای این شرکت در مسیرهای تهران - کوالالامپور و کوالالامپور - تهران در روزهای پنجشنبه و جمعه ، با تغییر ساعت به این شرح انجام می پذیرد :تهران - کوالالامپور (پنجشنبه ):
پروازهای مسیر تهران - کوالالامپور با شماره پرواز 840 در تاریخ های 19/2/87 و 26/2/87 با 7 ساعت و 15 دقیقه تاخیر در ساعت 03:00 بامداد روز بعد (جمعه) انجام می پذیرند . پروازهای ذکر شده در ساعت 14:15 دقیقه به وقت کوالالامپور در فرودگاه این شهر به زمین خواهند نشست .

کوالالامپور - تهران (جمعه ):
پروازهای مسیر کوالالامپور - تهران با شماره پرواز 841 در تاریخ 20/2/87 و 27/2/87 با 4 ساعت و 30 دقیقه تاخیر در ساعت 15:45 روز جمعه به وقت کوالالامپور از فرودگاه این شهر انجام می پذیرند . پروازهای ذکر شده در ساعت 20:15 دقیقه به وقت تهران در فرودگاه امام خمینی (ره) به زمین خواهند نشست.
لینک

   83 پروژه راه روستایی در استان تهران اجرایی می شود   

اداره کل راه و ترابری تهران 83 پروژه راه روستایی در دست اجرا دارد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران محمود مولایی،معاون راهسازی اداره کل راه وترابری استان تهران گفت:در حال حاضر 83 پروژه احداثی،بهسازی، روکش آسفالت و همچنین احداث و تعریض پل از محل اعتبارات ملی و استانی در راههای روستایی این اداره کل در دست اجرا می باشد. معاون راهسازی با تصریح اینکه پروژه های مربوط به شهرستانهای کرج، شمیرانات، تهران، ساوجبلاغ فیروزکوه و دماوند غالباً در محلهای کوهستانی با شرایط جوی متفاوت واقع شده اند, گفت:روستاهای شهرستانهای مذکور از محدودیت فصلی برای انجام کار برخوردارند،به گونه ای که در روستاهای طالقان مدت زمان اجرای کار به 5 ماه منتهی می گردد و 7 ماه مابقی برودت شدید هوا و نزولات آسمانی مانع فعالیت در این منطقه است،به هر ترتیب در این قبیل محورها نیز کار با شدت ادامه دارد و پروژه ها از پیشرفت مناسبی برخوردارند. مولایی خاطر نشان کرد در صورت تامین اعتبارات مناسب برای پروژه های سال 87،تعداد 58 پروژه می تواند تا انتهای سال مالی-عمرانی 87 به بهره برداری برسد. وی در پایان اضافه کرد:اداره کل راه و ترابری استان تهران در بخش راهسازی بنا به درخواستهای مسئولین محترم و مردم و براساس اولویت بندی پروژه ها در سال 87 و همچنین پروژه های نیمه تمام استان در سال 86 بالغ بر 116 پروژه نیمه تمام را در لیست کاری خود قرار داده است که در صورت تامین اعتبار می توان پروژه های جدید را نیز آغاز نمود. 
لینک

   10 کیلومتر باقی مانده بزرگراه سیراف تا پایان تیرماه به بهره برداری می رسد   

  شورای حمل و نقل استان بوشهر با بررسی عملکرد اداره کل راه و ترابری استان بوشهر و اعضاء شورای حمل و نقل استان چشم اندازهای استان در بخش های گوناگون حمل و نقل برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، در این جلسه مهندس هاشم علیپور فاز مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر به احداث سه بزرگراه مهم استان اشاره داشت و ابراز کرد:هم اکنون سه بزرگراه پیش بینی شده در دستور کار اداره کل راه و ترابری استان بوشهر قرار دارد که این بزرگراهها شامل بزرگراه بوشهر – عسلویه – هرمزگان (بزرگراه سیراف) به طول 200 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 960 میلیارد تومان است که قسمت اعظم آن مورد بهره برداری قرار گرفته است و تنها 10 کیلومتر از این بزرگراه تا پایان سال مالی 86 (تیرماه87) به پایان خواهد رسید. دومین بزرگراه مهم استان بزرگراه برازجان- گناوه – دیلم راه ارتباطی استان بوشهر به خوزستان به طول 150 کیلومتر می باشد که  در حال حاضر در دست اقدام بوده و در یک برنامه 3 ساله به اتمام خواهد رسید.و سومین بزرگراه مهم استان بزرگراه بوشهر – شیراز به طول 135 کیلومتر می باشد که جزء برنامه های دوم سفر محترم ریاست جمهوری به استان بوشهر بوده است که هم اکنون 110 کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفته است و تنها 25 کیلومتر آن در دستور کار این اداره کل قرار دارد.هاشم علیپور فاز در این دیدار به معرفی پروژه های  مهم در دست اقدام و به بهره برداری رسیده مهم استان بوشهر اشاره کرد که از جمله این پروژه ها؛ احداث راه آهن بوشهر – عسلویه – فارس،  ساخت تونل بزرگ پیامبر اعظم در محور اهرم – فراشبند بزرگترین تونل کشور ، احداث پل موند جدید بزرگترین پل جاده ای کشور به طول 700 متر که با حضور مهندس رحمتی وزیر محترم راه و ترابری به بهره برداری رسیده است.وی در ادامه افزود:  برای اولین بار در کشور در یکی از نقاط پرتردد استان بوشهر پل برقی عابر پیاده با استفاده از محل درآمد نفت و گاز و مشارکت بخش خصوصی در حال نصب بوده که به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.علیپور فاز در ادامه این جلسه گفت : هم اکنون در بخش راههای روستایی 1960 کیلومتر راه احداث گردیده است که از این مجموع 1600 کیلومتر آن آسفالته و 360 کیلومتر باقیمانده خاکی می باشد. و استان بوشهر در بخش راههای روستایی از برنامه چهارم توسعه جلوتر بوده و در 2 سال آینده مازاد برنامه چهارم توسعه گام خواهیم برداشت.همچنین در دیدار علیرضا صفایی میدر کل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان نیز به مجموعه فعالیت ها آن اداره در زمینه های انجام آزمایش های کنترل کیفی مهندسی در بخش احداث راه ، نگهداری راهها، فرودگاه، بنادر، راه آهن، مکانیک خاک و سنگ کنترل کیفیت سازه ها و کلیه مطالعات ژئوتکنیک پرداختند.درادامه نیز مهندس دهملایی مدیر کل هواشناسی استان به برنامه های انجام یافته از سوی آن دستگاه در زمینه های ارتقاء کارائی، اثربخشی و انعطاف پذیری ساختار و روشهای انجام کار و عملکرد سازمانی بمنظور ایجاد قابلیت پاسخگوئی سریعتر به نیازهای در حال تغییر جامعه و فرصت های جدید ایجاد شده ناشی از پیشرفتهای فنآوری و علوم در حفاظت بهتر از جان و مال مردم ، افزایش امنیت راههای زمینی، هوایی و دریایی، ارتقاء سطح کیفی زندگی ،رشد اقتصادی پایدار و حفاظت از محیط زیست پرداختند.وی ابراز داشت :افزایش ظرفیتهای سازمان در پشتکار صحیح و آمادگی در مقابل انواع بلایا، تقویت و توسعه اجتماعی واقتصادی از طریق بهبود سرویسها و کاربردهای هوا، اقلیم، آب و محیط زیست از جمله کارهای این اداره کل بوده است که گام های موثری در این خصوص برداشته شده است.همچنین در این دیدار گودرز محمودی مدیر کل سازمان حمل و نقل و پایانه های استان به توسعه بخش حمل و نقل در بخش ناوگان عمومی نسبت به سال های گذشته پرداختند.وی در این دیدار به شاخص های مهم توسعه بخش ناوگان حمل و نقل استان پرداخت و اذعان داشت : میزان حجم جابجایی مسافر در استان در سال گذشته 000/814/4 نفر بوده است که در مقایسه با سال 85 به میزان 5/16درصد رشد داشته ایم و بر این اساس حجم پیش بینی شده جابجایی مسافر در سال جاری 5 در صد افزایش خواهیم داشت.مهندس محمودی در ادامه گفت: تا پایان سال 86 تعداد ناوگان باربری استان 2913 دستگاه بوده است که متوسط عمر61/11 به میزان 8 سال از عمر ناوگان کشور جوان تر می باشد. این مقدار در بخش ناوگان حمل و نقل عمومی 1150 دستگاه بوده شامل 197 دستگاه اتوبوس با متوسط عمر 77/8 که میانگین عمر آن در کشور 8/13 سال بوده و تعداد 704 دستگاه مینی بوس با عمر 21 سال که 5/2 سال از کشور جوانتر می باشند.همچنین 250 دستگاه سواری و کرایه ای در استان موجود بوده که عمر این ناوگان نیز 6/3 سال می باشد و در مقایسه با عمر ناوگان کشور 3 سال جوانتر مبی باشند.وی در پایان میزان جابجایی بار را در سال 86 میزان 000/614/4 تن اعلام کردند که این میزان بار در طی 310 هزار سفر باری انجام شده است.     
لینک

   پروژه های حمل و نقل گلستان با اعتبار 25 میلیارد ریال درسال 87 اجرا می شود   

 رئیس اداره راه و ترابری کردکوی ، بندرگز و بندرترکمن خبر داد: در سال جاری 23 پروژه عمرانی این بخش با اعتبار 25 میلیارد ریال در شهرستانهای فوق به اجرا در می آید.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس رمضان سیستانی گفت : شروع عملیات اجرایی زیر سازی و آسفالت جاده وزوار در بندرگز و جاده قارقی – آلتین تخماق در بندرترکمن و راه دوم روستای ایلوار و النگ و ادامه عملیات تکمیلی جاده درازنو از مهمترین این پروژه ها می باشد.وی در ادامه به مجموعه عملیات انجام شده این بخش در سال 86 اشاره کرد و افزود : لایروبی دهانه ورودی و خروجی پلها و کانالهای حوزه استحفاظی ، جمع آوری زباله در حریم راهها ، لکه گیری ، خط کشی ، شانه سازی و نصب تابلو و علائم و اجرای آسفالت سطحی محور قدیم نوکنده – هشتیکه از جمله آنها می باشد. 380  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در حوزه استحفاظی راه و ترابری غرب گلستان واقع شده است.
لینک

   128 روستای شهرستان سبزوار از راه مناسب روستایی برخوردار هستند   

 رئیس اداره راه و ترابری سبزوار  گفت: 128 روستای شهرستان سبزوار از راه مناسب روستایی برخوردار هستند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس فرشاد سلطانی گفت: در شهرستان سبزوار 2688 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 1940 کیلومتر مربوط به راه های روستایی می باشد.وی میزان راه های روستایی آسفالت این شهرستان را 450 کیلومتر عنوان کرد و افزود:  هم اکنون بیش از 27 هزار خانوار روستایی در شهرستان سبزوار از راه روستایی مناسب برخوردار هستند.مهندس سلطانی از اجرای پروژه های راه روستایی متعدد در سال گذشته در شهرستان خبر داد و گفت: از جمله پروژه هایی که در سال 86  به پایان رسید باید به طرح آسفالت راه روستایی تسبند – ملوند به طول 4 کیلومتر و راه جنیذ – تندک به طول 5/12 کیلومتر اشاره کرد.وی همچنین به اجرای عملیات احداث و آسفالت راه عزیز آباد – سررود به طول 5/3 کیلومتر و گل گنبد – دره یام به طول 7/3 کیلومتر اشاره کرد.رئیس اداره راه و ترابری سبزوار  در خصوص مهمترین اولویتهای راه روستایی شهرستان در سال 87 بر تکمیل پروژه های نیمه تمام،  بهسازی و آسفالت راه های ساخته شده تاکید کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار تلاش خواهیم کرد راه های روستایی با توجیه زیاد و طول کم را در سال جدید آغاز نماییم. 
لینک

   اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی مقام برترنگهداری مطلوب راهها رادر کشور کسب کرد   

  اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی مقام برتر را در زمینه نگهداری مطلوب راه ها و ارتقای ایمنی عبور و مرور در جاده های حوزه استحفاظی استان را کسب نمود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خراسان رضوی، وزیر راه و ترابری ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه و ترابری استان در انجام بهینه امور ، مقام برتر را برای اداره کل راه و ترابری در زمینه نگهداری مطلوب و کار آمد از راه ها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور و جاده ای حوزه استحفاظی در نظر گرفت.در لوح تقدیر اعطایی وزیر راه و ترابری به مدیرکل راه و ترابری استان خراسان رضوی آمده است : بدین وسیله از زحمات و تلاشهای شبانه روزی جنابعالی و همکاران آن اداره کل در انجام بهینه امور محوله بویژه نگهداری مطلوب راه ها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور جاده ای حوزه استحفاظی تقدیر و تشکر می نمایم. در ادامه این متن ذکر شده است : امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری ، سال نو آوری و شکوفایی قلمداد شده با اتکال به خداوند متعال و حداکثر بهره گیری از توانایی های همکاران خدوم و تلاشگر در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت خدمتگذار کمافی السابق موفق و موید باشید.
لینک

   رئیس اداره راه و ترابری نیشابور:مردم 140 روستای نیشابور از راه آسفالت برخوردارند   

 رئیس اداره راه و ترابری نیشابور از وجود بیش از  557  کیلومتر راه روستایی آسفالت در این شهرستان خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس جواد نجار گفت: هم اکنون مردم 140 روستای شهرستان از این میزان راه آسفالت برخوردار هستند.وی با اشاره به برخی پروژه های راه روستایی که در سال 86 به بهره برداری رسید، اظهار داشت: در سال گذشته در بخش راه روستایی پروژه های مختلفی به پایان رسید که راه های روستایی حسین آباد، کلاته میدان، حسن آباد – فدیشه،  ساقی بیگ و بتو برخی از آنها هستند.وی در خصوص اولویتهای این بخش در سال 87 به احداث و اسفالت راه روستایی چاه نسر، آنتنی سعیدیه، طالبی، اینچگان، دیزباد، زهان – عشق آباد و احمدآباد اشاره کرد.مهندس نجار خاطرنشان کرد: در حوزه استحفاظی اداره راه و ترابری شهرستان نیشابور  2400 کیلومتر راه وجود دارد که 1928 کیلومتر آن مربوط به راه های روستایی می باشد.
لینک

   تا پایان امسال:95 درصد جاده های روستاهای بالای 100 خانوار آسفالت می شود   

تا پایان سال 1387، 95 درصد جاده های  روستاهای بالای 100 خانوار آسفالت می شود.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، بر اساس برنامه چهارم توسعه که تا پایان سال 1388 می باشد بایستی 70 درصد روستاهای بالای 100 خانوار از راههای آسفاته برخوردار باشند این در حالی است که امسال این رقم به 95 درصد خواهد رسید.بنا بر این گزارش در سه سال اخیر بیش از 25 هزار کیلومتر از راه های روستایی آسفالت شده است و امسال نیز از بودجه های متمرکز 2000 میلیارد ریال اعتبار برای راه های روستایی اختصاص یافته است.لازم به ذکر است میزان آسفالت راه های روستایی در سه سال اخیر از کل راه های آسفالت شده  در 50 سال گذشته نیز بیشتر بوده است.هم اکنون بیش از 50 درصد راه های روستایی کشور مرمت و روکش آسفالت شده است.
لینک

   عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راه های خراسان رضوی اجرا شد   

   با پایان فروردین و اتمام طرح نوروزی اداره کل راه ترابری خراسان رضوی، معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی گزارش عملکرد راهداران استان را در  جمع خبرنگاران اعلام کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی, مهندس ابراهیم صنیعی افزود: خوشبختانه با همکاری خوب مردم و مسافران نوروزی و تلاش دستگاههای مختلف عضو شورای هماهنگی حمل و نقل استان و همچنین اجرای مناسب طرح نوروزی راهداری در استان شاهد کاهش تصادفات در محورهای پرتردد خراسان رضوی بودیم.وی ادامه داد: طی ایام تعطیلات نوروزی امسال تعداد تصادفات و حوادث رانندگی در جاده های استان 23 درصد کاهش یافت.وی همچنین اظهار داشت: در طول اجرای طرح نوروزی در سطح جاده‌های استان در تعداد تصادفات منجر به فوت 54 درصد و در تعداد فوت شدگان 53 درصد کاهش داشته‌ایم. معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان خراسان رضوی ضمن تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران این مهم از تلاش راهداران استان که در طول ایام تعطیلات همراه و همگام مسافران نورزی بودند تشکر کرد.وی با بیان اینکه امسال نیز همچون سالهای گذشته اعزام اکیپهای راهداری به شبکه راه های استان از روز 26 اسفندماه آغاز شد, اظهار داشت: این اعزام با هدف امدادرسانی به مسافران و زائران نوروزی شهر مشهد و استان خراسان رضوی صورت گرفت.وی در تشریح برنامه اکیپهای راهداری نوروزی گفت: خدمات اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در 3 بخش در ایام نوروز به زائران انجام می شد که در بخش اول آماده کردن  شبکه راه های استان در قالب اجرای طرحهای بهسازی، لکه گیری، خط کشی و نصب و شستشوی علائم صورت گرفت.وی در این بخش به اجرای عملیات لکه گیری در20 هزار و 605 متر مربع از راه های استان اشاره کرد و گفت: همچنین در این مدت 3204 مورد عملیات نصب علائم ، 1982 متر نصب حفاظ و 166 مورد تعمیرات روشنایی در طول محورهای استان توسط این اکیپها انجام شد.صنیعی افزود: اعزام اکیپهای ستادی به مبادی ورودی استان دومین بخش از خدمات راهداری است که با هدف راهنمایی و هدایت مسافران انجام شد.وی اعزام اکیپهای سیار به شبکه راه های استان را سومین بخش خدمات نوروزی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی برشمرد و گفت: امسال به صورت روزانه 72 اکیپ گشت نوروزی در طول محورهای استان تردد کردند تا خدمات لازم را به مسافران ارائه کنند.وی در این راستا از 680 مورد ارائه خدمات تعمیراتی به ماشین های در راه مانده مسافران نوروزی توسط اکیپهای مکانسین سیار اشاره کرد. 
لینک

   بازدید تیم مشاورین سوئدی از کریدور مشهد – قوچان- بجنورد   

 تیم مشاورین سوئدی متشکل از آقایان فلیپ جوردن (متخصص ایمنی و رفع نقاط پرحادثه )و کنت سیولیندر (متخصص ارزیابی و نظارت پروژه های ایمنی) به همراه همکاران ایرانی مهندس مدائنی و مهندس سطوتی و مهندس علیخانی طی بازدیدی از محور مذکور به ارزیابی کریدور مشهد- قوچان- بجنورد پرداختند.کریدور مشهد – قوچان – بجنورد بعنوان یکی از کریدورهای محدود طرح ایمنی جاده ای (بانک جهانی) در دستور کار این پروژه قراردارد.بعد از پایان بازدید هیات مشاورین سوئدی ، این هیات با مدیر کل راه وترابری خراسان شمالی و همچنین با مدیر کل سازمان حمل ونقل و پایانه های خراسان شمالی جلساتی برگزار کرد.

 

لینک

       

تقدیر فرماندهی انتظامی گلستان از اداره کل راه و ترابری  سرهنگ پاسدار ابراهیم کریمی فرماندهی انتظامی گلستان با اهداء لوح تقدیر از تعامل و هماهنگی و تلاشهای به عمل آمده مدیریت و مجموعه راه و ترابری استان در بخش ایمنی راه ها و تهیه تجهیزات مناسب کنترل ترافیکی در طول سال 86 که موجب کاهش تصادفات فوتی و کسب رتبه مناسب استان در این خصوص انجامید تقدیر نمود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان در این تقدیر نامه آمده است : امید است در سال 87 نیز که از جانب مقام معظم رهبری سال نو آوری و شکوفایی نام گذاری شده در ظلل توجهات حضرت ولی عصر ( عج ) و رهنمودهای معظم له ، ضمن ارتقاء همکاریهای فیمابین، شاهد رشد بیش از پیش طرحهای ایمنی بخش ترافیک جاد ه ای باشیم.
لینک

   عملیات لکه گیری و آسفالت محور آق قلا – اینچه برون به پایان رسید   

 

 عملیات مرمت و لکه گیری آسفالت محور آق قلا – اینچه برون از پروژه های ملی اداره کل راه و ترابری گلستان به اتمام رسید.روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان،  مهندس عبدالهادی کاویان رئیس اداره راه  و ترابری گرگان و آق قلا طول این محور را 50 کیلومتر اعلام کرد و گفت : 5/3 کیلومتر از این محور به صورت دو لایه آسفالت و حدود 20 هزار متر مربع از آن لکه گیری شده است.وی ادامه داد : این عملیات با سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار صورت پذیرفته است. به گفته کاویان ، مجموع عملیات آسفالت و لکه گیری به منظور برقراری ترافیکی ایمن و روان با توجه به ترانزیتی بودن این محور و اهمیت آن انجام شده است.وی ادامه داد: عملیات شانه سازی ( شن ریزی از هر دو طرف جاده به میزان 2 متر ) این محور در حال انجام می باشد.
لینک

   قیر پاشی 60 کیلومتر از محورهای ارتباطی غرب گلستان در حال انجام است   

رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن – کردکوی و بندرگز گفت : عملیات قیر پاشی ( تک کت) 60 کیلومتر از محورهای قدیم نوکنده- هشتیکه و جاده گمیشان – آق قلا در غرب استان گلستان در حال انجام می باشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان بیان کرد: رمضان سیستانی ، این عملیات هر ساله به منظور جلوگیری از فرسایش رویه آسفالت سرد راهها بر اثر ترافیک عبوری انجام می شود.به گفته وی ، برای محورههای مذکور 100 تن قیر مصرف شده که 600 میلیون ریال هزینه در بر داشته است.حدود 250 کیلومتر از راههای گلستان در غرب استان و در حوزه استحفاظی بندرترکمن – کردکوی و بندرگز واقع شده است.گفتنی است محور قدیم نوکنده – هشتیکه از محورهای ارتباطی بین استانهای گلستان و مازندران محسوب شده و از اهمیت خاصی برخودار می باشد و نقش زیادی در مبادلات اقتصادی و کشاورزی و ارتباط روستاهای منطقه با یکدیگر دارد.
لینک

   استان گلستان رتبه دوم کاهش تلفات رانندگی کشور را بدست آورد   

  مدیر کل راه و ترابری گلستان خبر داد: این استان با کاهش 38 درصدی معادل 161 نفر تصادفات رانندگی  منجر به فوت رتبه دوم این بخش را در کشور کسب کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس «محمد تقی جوان شورابی گفت : این موفقیت با تلاش راهداران و مأمورین پلیس راه حاصل گردیده است.به گفته وی ، ارتقا سطح ایمنی عبور و مرور در حوزه استحفاظی و افزایش فرهنگ رانندگی صحیح وضعیت مطلوب راهها از دیگر عوامل کاهش میزان تصادفات جاد های استان به شمار می رود.شایان ذکر است حدود پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی گلستان را به استانهای همجوار متصل می کند.
لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از عملکرد اداره کل گلستان   

وزیر راه و ترابری کشور از زحمات و تلاشهای شبانه روزی اداره کل راه  وترابری گلستان در نگهداری مطلوب راه ها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور جاد های حوزه استحفاظی این استان طی سال 86 قدردانی کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، در بخشی از تقدیر نامه چنین آمده است : در سالی که از سوی مقام معظم رهبری ، سال نو آوری و شکوفایی قلمداد شده با اتکال به خداوند متعال و حداکثر بهره گیری از توانایی های همکاران خدوم و تلاشگر در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاستهای دولت خدمتگزار مانند گذشته موفق و مؤید باشید.
لینک

   تجلیل از کارگران نمونه اداره کل راه و ترابری ایرانشهر   

 در مراسمی به مناسبت روز کار و کار گر از کارگران نمونه اداره کل راه و ترابری ایرانشهر تقدیر شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری ایرانشهر طی مراسمی که بمناسبت روز جهانی کار و کارگر با حضور فرماندار ، امام جمعه اهل تشیع و تسنن و مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر در سالن اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان ایرانشهر برگزار شد از کارگران نمونه ادارات و ارگانهای شهرستان و همچنین از کارگران نمونه اداره کل راه و ترابری ایرانشهر تجلیل و هدایایی به رسم یادبود به آنها اهدا شد. 
لینک

   مدیرکل هواشناسی بوشهر:گردو غبار در هوای استان بوشهر تا چند روز آینده ادامه دارد   

  مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت:این گرد و غبار از شمال عربستان و جنوب عراق وارد استان بوشهر شده که به دلیل خشک و پایدار بودن هوا به صورت معلق در هوا جریان یافته است. مسعود دهملایی، اظهارداشت: گرد و غبار موجود در هوا در شهرهای شمالی این استان با شدت بیشتری جریان دارد، طوری که میزان دید درشهر دیلم 800 متر است.مدیرکل هواشناسی استان بوشهر اضافه‌کرد: میزان دید در جزیره خارک نیز1000 متر است ولی این میزان درعسلویه سه هزار و ۵۰۰است و پروازهای هواپیمایی بدون هیچ مشکلی در آنجا انجام می‌شود.دهملایی گفت: پیش بینی می‌شود بعد ازظهر امروز گردو غبار موجود در هوا اندکی کاهش یابد ولی این وضعیت تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت. وی بیان کرد: به دلیل بارش کم در زمستان گذشته و نبود پوشش محکم روی زمین وزش بادهای خفیف نیز باعث ایجاد گرد و غبار در هوا می‌شود و پیش بینی می شود این شرایط جوی بصورت پایدار در تابستان امسال جریان داشته باشد. براساس اعلام رییس ایستگاه هواپیمایی جمهوری اسلامی مرکز بوشهر، به علت غلیظ بودن گرد و غبار موجود در هوا و دید کم، پروازهای چهارشنبه شب و روز پنجشنبه تهران - بوشهر و بالعکس لغو شده‌است.
لینک

   آغاز عملیات اجرایی پروژه بهسازی و روکش آسفالت اتوبان قم – تهران   

عملیات اجرایی پروژه بهسازی و روکش آسفالت اتوبان قم – تهران با اعتباری بالغ بر 33 میلیارد ریال از ابتدای سالجاری آغاز شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، مهندس نادعلی معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان قم با اعلام این خبر گفت: با توجه به حجم بالای تردد وسائط نقلیه از اتوبان قم – تهران که آنرا یکی از پرترافیکترین محورهای استان قم نموده است بهسازی و روکش آسفالت این محور از اولویت های کاری این اداره کل بود که با قراردادی که در این زمینه منعقد شده است قرار است 40 کیلومتر از این محور در دو لایه بیندر و توپکا آسفالت گردد. مهندس نادعلی افزود: در این پروژه همچنین 85 هزار مترمربع لکه گیری و 29 هزار مترمربع ژئوتکستایل اجرا خواهد شد. وی ابراز امیدواری کرد: عملیات اجرایی این پروژه تا قبل از پایان سالجاری به اتمام برسد.
لینک

   محور اصلی کار ادارات کل راه و ترابری استان کرمانشاه نگهداری از راه های استان است   

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عطا ا...قادری مدیرکل راه و ترابری استان کرمانشاه محور اصلی کار این اداره کل را نگهداری راه و راهداری عنوان نمود و اظهار داشت قسمت عمده اعتبارات را برای نگهداری از راه های استان اختصاص خواهیم داد وی بیان داشت زمستان گذشته به لحاظ بارش برف و یخبندان مشکلات برفروبی و استفاده از نمک عمق خرابی ها را زیاد کرده است و مجبوریم که اعتبارات هرچند نامناسب و کم را با برنامه ریزی به این مشکل اختصاص دهیم که با مشکل مواجه نشویم.عطا ا...قادری اولویت بعدی راه و ترابری کرمانشاه را اتمام پروژه های نیمه تمام عنوان نمود و گفت:ما هیچ پروژه جدیدی را در هیچ شهرستانی در استان شروع نخواهیم کرد واتمام و تکمیل  پروژههای نیمه تمام بعد از راهداری اولویت بعدی ما می باشد.وی پروژه های نیمه تمام را به چند دسته تقسیم کرد و افزود احداث و آسفالت راه های روستایی و روکش آسفالت و بهینه سازی راه های فرعی از اولویت برخوردار می گردند و یک سری از پروژه ها نیز از اعتبارات ملی تامین خواهد شد که از آن جمله حذف نقاط پر حادثه روکش آسفالت راه های شهری و بزگراهها توسعه و ایجاد روشنایی در بزگراهها و گردنه ها می باشد.
لینک

   سالانه یکهزار و 550 میلیارد ریال برای بهسازی راههای روستایی گلستان مورد نیاز است   

    معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری استان گلستان بیان کرد: برای بهسازی و ارتقاء سطح راههای روستایی استان، سالانه یکهزار و 550 میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان، مهندس علی اکبر شاهینی گفت: هم اینک به طور میانگین ، سالانه بین 150 الی 200 میلیارد ریال اعتبار برای این منظور هزینه می شود.به گفته وی ، در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز، روستاهای بالای 50 خانوار استان از راه آسفالت و بالای 20 خانوار از راه شوسه بهرمند می شوند.شاهینی گفت : هم اینک بیش از 750 روستای بالای 50 خانوار استان از راه آسفالته و حدود 140 روستای بالای 20 خانوار از راه شوسه استفاده می کنند.وی ادامه داد: برای ترمیم راههای موجود و نگهداری مناسب آنها نظیر لکه گیری ، خط کشی ، روکش آسفالت ، نصب علائم و تابلو نیز سالانه حداقل یکصد میلیارد ریال اعتبار لازم است که در زمان حاضر به طور میانگین سالانه 40 میلیارد ریال برای این کار صرف می شود.وی طول راههای روستایی موجود در گلستان را سه هزار و 94 کیلومتر اعلام کرد و اضافه کرد : در حال حاضر 1657 کیلومتر از این راهها آسفالت است که تا پایان سال عمرانی 86 پایان تیر ماه 87 به 1757 کیلومتر بالغ میشود.معاون راه روستایی راه و ترابری گلستان تصریح کرد: همچنین از مجموع راههای روستایی استان 680 کیلومتر شوسه و 739 کیلومتر راه دسترسی (دارای ابنیه فنی و شن ریزی شده) است که تا پایان سال عمرانی 86 ، با ارتقاء سطح جاده ، تبدیل به 662 کیلومتر شوسه و 657 کیلومتر راه دسترسی می شود.شاهینی ادامه داد: در صورت احداث روستای جدید ، به طول راههای دسترسی استان اضافه می شود.

مجموع راههای استان گلستان بیش از پنج هزار کیلومتر می رسد.

لینک

   در سال 86: 28800 علایم اخباری در محورهای استان بوشهر نصب شد   

   اداره ایمنی و حریم راه های اداره کل راه و ترابری استان بوشهر اعلام کرد: 28800 علائم اخباری در سال 86  در محورهای استان بوشهر نصب گردیده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر این مقدار در محورهای شریانی استان 14700 عدد در محورهای غیر شریانی 7600 و در راه های روستایی 6500 علائم  بوده است.مهندس سید امین عارف زاده رئیس اداره ایمنی و حریم راه های استان بوشهر گفت : همچنین مجموع 8600 تابلوهای انتظامی و 26400 چشم گربه ای و 5900 کیلومتر خط کشی راهها همراه انجام گردیده است. وی در ادامه افزود: ایجاد روشنایی در طول راه های استان در 21 کیلومتر راه و 2 تونل پیامبر اعظم (اهرم – فراشبند) صورت گرفته است.  
لینک

   محورکوار- فیروزآباد بهسازی و به طول 4 کیلومتر روکش آسفالت می شود   

مدیرکل راه و ترابری فارس اظهار داشت: ترمیم و بهسازی محورها در جهت حفظ و نگهداری راهها که یکی از سرمایه های عظیم مملکت می باشد از اولویتهای اداره کل راه و ترابری فارس است.به گزارش  روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان فارس، مهندس نوروزی، بیان کرد: در راستای بهسازی و روکش آسفالت محور های استان ، محور کوار- فیروزآباد یکی از محور هایی است که  با توجه به اینکه از محورهای شریانی استان فارس با استانهای جنوبی کشور می باشد، در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.وی با اشاره به اهمیت این محور با توجه به احداث جاده جدید فیروزآباد- جم- عسلویه تردد و عبور ترافیک به این سمت ، از دیگر دلایل اولویت این پروژه دانست.وی خاطرنشان ساخت: با توجه به عمر بالای روکش آسفالت و ترافیک سنگین عبوری از این محور بخصوص پس از احداث کارخانه سیمان فارس نو و همچنین شرایط آب و هوایی و بارش باران سطح روسازی دچار آسیب شدیدی گردیده است.مهندس نوروزی افزود: در سال 85  عملیات شانه سازی و افزایش عرض راه تا 11 متر جهت تعریض محور انجام گرفته است و 10 کیلومتر از مسیر تا گردنه روکش آسفالت شده است.مدیرکل راه طول مسیر را 40کیلومتر اعلام و تصریح کرد: 10کیلومتر در سال 85 روکش گردیده و 30کیلومتر نیز امسال در دستور کار قرار دارد. وی اعتبار موردنیاز جهت انجام پروژه را بالغ بر 30 میلیارد ریال دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک با کمک و حمایت مسئولین کشور و استان شاهد انقلابی عظیم در بحث روکش آسفالت و بهسازی محور های استان باشیم.
لینک

   محور ارتباطی استان فارس به هرمزگان بهسازی و روکش آسفالت می شود   

مدیر کل راه و ترابری فارس اظهار داشت: محور داراب – قلاتویه یکی از راه های شریانی استان حد فاصل استان فارس و هرمزگان می باشد که با حجم عبور ترافیکی بسیار بالا مواجه است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس مهندس نوروزی با اشاره به مطالب فوق افزود: قطعه اول محور فوق در سال گذشته بهسازی و روکش آسفالت شده و در هفته دولت به بهره برداری رسید.وی خاطر نشان ساخت: حجم ترافیک سنگین و همچنین عمر بالای روکش آسفالت ، خرابیهایی در سطح محور ایجاد کرده بود.مدیر کل راه فارس در خصوص مطالعات محور داراب – قلاتویه گفت : در سال 1384 مطالعاتی در خصوص بهسازی این محور حد فاصل سه راهی جلیان – داراب – قلاتویه در دستور کار این اداره کل قرار گرفت ، که سال 86 ، 40 کیلومتر از کل محور با اعتباری بالغ بر یک و نیم میلیارد تومان بهسازی و روکش آسفالت گردیده و مورد بهره برداری قرار گرفته است.مهندس نوروزی طول قطعه دوم را 40 کیلومتر اعلام کرد و افزود: فرایند مناقصه طی و عملیات بهسازی آن در سا ل جاری انجام خواهد شد.
لینک

   چهار نقطه پر حادثه استان گلستان اصلاح می شود   

      معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان از اصلاح چهار نقطه حادثه خیز استان با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان در سال جاری خبر داد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری گلستان مهندس « حسین محبوبی » گفت : سه راهی سد و شمگیر ، فارسیان، دوزین و تراجیق کلاله از نقاط پر حادثه استان هستند که در سال جاری ساماندهی و اصلاح می شود.به گفته وی، تعریض ابنیه فنی ، شن ریزی ، شانه سازس و روکش آسفالت و خط کشی و نصب چهار دستگاه vms ( دستگاه پیام رسان دیجیتالی ) از دیگر برنامه های امسال معاونت راهداری راه و ترابری گلستان می باشد.محبوبی، نصب 60 عدد سایبان در تقاطع ها ، تجهیز گردنه های خوش ییلاق و  جنگل گلستان به دوربین های کنترل ترافیک و سرعت ، توسعه روشنایی در 10 کیلومتر از جاده اصلی محور گرگان و آزادشهر و تقاطع های مهم از برنامه های دیگر در دست اقدام سال جاری معاونت برشمرد.به گفته معاون راهداری راه و ترابری گلستان ، امید است با تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای این عملیات ، شاهد ایمنی پایدار و ترافیک روان و توسعه و رونق محورهای ارتباطی استان باشیم. 
لینک

   محدودیت تردد در محور هراز   

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران به منظور انجام عملیات تکمیلی و آزمایش و نصب نهایی سیستم های تهویه، روشنایی و کنترل و انجام تست های اولیه تونل وانا در محور هراز، این محور از تاریخ 15/2/87 به مدت دو هفته متوالی از روز یکشنبه تا سه شنبه از ساعت 8 الی 17 عصر و روز چهارشنبه از ساعت 8 الی 14 مسدود می گردد.بدیهی است در ایام انسداد این محور، رانندگان وسایل نقلیه می توانند ضمن رعایت کلیه نکات ایمنی و با احتیاط از طریق محور فیروزکوه تردد نمایند. 
لینک

   اجلاس مشترک همکاری های بندری ـ دریایی ایران و آذربایجان   

با هدف گسترش روابط و مناسبات کشتیرانی، همکاری های دو جانبه در توسعه هماهنگ حمل و نقل دریایی و بندری و همکاری در زمینه جلوگیری از آلودگی نفتی و عملیات تجسس و نجات دریایی، دومین اجلاس کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی دو کشور ایران و آذربایجان از 15 اردیبهشت به مدت 3 روز در تهران برگزار می شود.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بنادر و کشتیرانی، علیرضا ساطعی معاون امور بندری و مناطق ویژه این سازمان با اعلام این خبر افزود: در این اجلاس مقامات مسئول امور دریایی و بندری دو کشور ایران  آذربایجان در زمینه توسعه حمل و نقل دریایی در حوزه دریای خزر، جلب همکاری های متشرک در زمینه ترانزیت کالا و استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت های بنادر دو کشور به منظور فعال سازی کریدور حمل و نقل بین المللی شمال ـ جنوب به بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم می پردازند.براساس این گزارش در دومین اجلاس کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی دو کشور، نمایندگان ارگان های حمل و نقلی از بخش خصوصی ایران نیز مشارکت فعال دارند.
لینک

   شبکه حمل و نقل کردستان در آستانه تحولی بزرگ   

عنایت ویژه دولت و اختصاص اعتبارات جهشی شبکه حمل و نقل استان کردستان را در آستانه تحولی بزرگ قرار داده است.مدیر کل راه و ترابری کردستان، با اعلام این خبر در مراسم آغاز عملیات ساخت قطعه چهارم (قروه ـ گنجی) از محور همدان سنندج گفت: در دولت خدمتگزار نهم ساخت پروژه های راه سازی و تقویت زیرساخت های حمل و نقل استان شتاب بیشتری گرفته است.مهندس «محمد صادق وجدی» با اشاره به عقب ماندگی های استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: در حال حاضر پروژه های عظیمی در شبکه حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی استان در دست اجراست که در صورت اتمام ناوگان حمل و نقل استان متحول خواهد شد.وی سرجمع اعتبارات حمل و نقل جاده ای، ریلی و هوایی در سال 85 را بیش از 100 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: میزان اعتبارات سال 85 در مقایسه با سال 82 بیش از 500 درصد افزایش یافته است.وی از رشد 15 درصدی ترافیک جاده ای در سال گذشته خبر داد و گفت: با تمهیداتی که در ایمن سازی راه های استان انجام شد علی رغم افزایش ترافیک جاده ای 21 درصد کاهش وقوع تصادفات داشته ایم.وجدی ابراز امیدواری کرد با برنامه ریزی هایی که در سال جاری نیز در شبکه حمل و نقل تدوین شده آمار تصادفات 20 درصد نسبت به سال 86 کاهش یابد.مدیر کل دفتر راه سازی منطقه شمال غرب کشور نیز از توسعه چشمگیر شبکه حمل و نقل استان در دولت نهم خبر داد و گفت: هم اکنون محور همدان ـ سنندج، همدان ـ بیجار و کرمانشاه ـ میاندوآب در دست اجراست که در توسعه زیرساخت های اقتصادی ـ اجتماعی، فرهنگی و ... استان بسیار مؤثر خواهد بود.«ماشاالله حاجعلی» طول محور همدان ـ سنندج را 176 کیلومتر عنوان کرد و گفت: ساخت این محور در هفت قطعه طراحی شده که در حال حاضر52 کیلومتر از مجموع این محور در سه قطعه صالح آباد، داش بلاغ، دهگلان، گنجی و کنارگذر دهگلان در دست اجراست وی با اشاره به اینکه قطعه صلوات آباد، داش بلاغ، قروه و ابتدای سنندج تا گردنه صلوات آباد در دست مطالعه است افزود: با ساخت باند دوم قطعه گنجی ـ قروه و کنارگذر قروه محور سنندج ـ همدان از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار خواهد شد.وی طول این قطعه را که عملیات اجرایی آن، 29 کیلومتر عنوان کرد و افزود: امسال برای محور همدان ـ سنندج 120 میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته که امیدواریم با توجه به حجم زیاد پروژه میزان اعتبار افزایش یابد.حاجعلی طول محور همدان ـ بیجار را نیز 150 کیلومتر عنوان کرد و گفت: تاکنون 95 کیلومتر از مجموع طول محور زیر عبور ترافیکی رفته است. وی با اعلام اینکه ساخت این محور در پنج قطعه انجام خواهد شد افزود: در حال حاضر 30 کیلومتر در دست ساخت بوده و عملیات ساخت 25 کیلومتر نیز در آینده نزدیک به مناقصه گذاشته خواهد شد.وی اعتبار این پروژه در سال جاری را پنج میلیارد و 200 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: بزرگراه کرمانشاه ـ میاندوآب نیز در 11 قطعه طراحی شده که هم اکنون عملیات شش قطعه از آن آغاز شده است.حاجعلی طول مسیر این محور در محدوده استان کردستان را 400 کیلومتر عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه زیرساخت های استان در بخش شبکه حمل و نقل تکمیل خواهد شد. 
لینک

   بازدید معاون وزیر راه و ترابری از محورهای اصفهان   

معاون وزیر راه و ترابری به منظور آشنایی با فعالیت های علمی و تحقیقاتی و آموزشی استان در زمینة راه و ترابری و نیز بازدید از راه های استان به اصفهان آمد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری اصفهان دکتر اکرام جعفری، معاون آموزش، تحقیقات و فن آوری وزارت راه و ترابری به همراه چند تن از مدیران و مسئولان این وزارتخانه در سفری 2 روزه به استان اصفهان در نشست مشترک مدیر کل و معاونین و رؤسای اداره کل راه و ترابری استان اصفهان گفت: نمونه شدن راه و ترابری استان زکات دارد و زکات آن 2 چیز است: یکی انتقال تجارب، روش ها و سایر فعالیت ها به سایر استان ها و دیگری تلاش برای بهتر بودن همیشگی.وی ادامه داد: اگر قطعات یک پازل با هم هماهنگ نباشند به هدف نمی رسد لذا باید هر یک نقش خود را به نحو احسن اجرا کنیم و به صورت یک مجموعه و هماهنگ عمل کنیم تا نتیجة مطلوب به دست آوریم. همه با هم باید نزدیک شویم و درک متقابلی از هم داشته باشیم. اکرام جعفری با اشاره به اینکه در سطح وزارتخانه و ادارات کل راه و ترابری استعدادها و توانمندی هایی وجود دارد تصریح کرد: مجموعة این توانمندی ها قابل استفاده می باشد. وی ادامه داد هدف آن است که تکنیک ها و کارهای جدید می توانند به ارتقاء مجموعه کمک کنند. معاون وزیر راه و ترابری با اشاره به اینکه اختیارات بیشتری در استان های ایجاد شده افزود: مدیران بایستی به دنبال پیشرفت و ارتقای کمی و کیفی سازمان خود باشند و این یک مسئولیت جدی است. وی اظهار امیدواری کرد بتوان با هماهنگی و همکاری بیشتر به هدف عالی وزارت راه و ترابری که همان حمل و نقل ایمن است دست یافت.گفتنی است در ابتدای این نشست که در محل گردهمایی های اداره کل راه و ترابری استان اصفهان برگزار شد مهندس عبدالهاشم حسن نیا مدیر کل راه و ترابری به ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره کل در خصوص آموزش، پژوهش و فناوری پرداخت.همچنین در این سفر معاون آموزش، تحقیقات  فناوری وزارت راه و ترابری و هیئت همراه از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، واحد فناوری مستقر در این شهرک، پارک علم و فناوری شیخ بهائی و نیز از کنارگذرهای غرب و شرق اصفهان، آزادراه ذوب آهن، آزادراه اصفهان ـ کاشان بازدید کرد.
لینک

   مسابقة شطرنج در اداره کل راه و ترابری کردستان   

یک دوره مسابقه شطرنج در اداره کل راه و ترابری کردستان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کردستان در این مسابقه که به روش سوئیسی برگزار و یک هفته طول کشید تعداد 12 نفر از پرسنل شاغل در ستاد اداره کل شرکت کرده و در پایان آقایان رضا مبارکی، بابک قاسم اردلان          و عارف حاجی میرزایی به ترتیب به مقام های اول تا سوم دست یافتند و در مراسمی به نامبردگان جوایزی اهداء شد.
لینک

   بزرگداشت هفته ایمنی راه ها در اداره کل راه و ترابری لارستان   

مراسم بزرگداشت هفته ایمنی راه ها در اداره کل راه و ترابری استان برگزار شد.به گزارش اداره کل راه و ترابری لارستان، به مناسبت هفته ایمنی راه ها مسابقه ایمنی ترافیک در بین دانش آموزان برگزار شد و آموزش هایی در زمینه ایمنی و ترافیک به دانش آموزان، مسئولان آموزشگاه و اولیای دانش آموزان ارائه شد.توزیع پازل و جزوه آموزشی، اجرای عملی آموزش خروج از مدرسه به دانش آموزان و بهبود کیفیت ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها از دیگر برنامه های برگزار شده در هفته ایمنی راه ها در اداره کل راه و ترابری لارستان بوده است.
لینک

   کاهش میزان تلفات رانندگی در سیستان و بلوچستان   

مدیر کل راه و ترابری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: میزان تلفات رانندگی در نوروز 87 نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابریی استان سیستان و بلوچستان، در مراسم گرامی داشت هفته ایمنی راه ها شهنوازی ضمن بیان این مطلب افزود: کاهش تلفات جاده ای نسبت به سال قبل حاصل زحمات و همکاری راهداران و پلیس راه و نیروی امداد جاده ای بوده است.در ادامه این مراسم به قید قرعه به پنج نفر از شرکت کنندگان در مسابقه دفترچه ایمنی و فرزندان راهدار هدایایی اهدا شد.
لینک

   اضافه تناژ حمل بار عامل اصلی تصادفات خودروهای سنگین در خوزستان است   

مدیر کل راه و ترابری خوزستان اعلام کرد: اضافه تناژ حمل بار، مهمترین عامل تصادفات خودروهای سنگین در استان خوزستان است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، خیرا... خادمی ضمن بیان این مطلب افزود: استان خوزستان به لحاظ تخلفات اضافه تناژ حمل بار، مقام نخست را در کشور داراست که تصمیم گیری در این باره می تواند میزان تصادفات خودروهای سنگین را کاهش دهد.وی افزود: برای کاهش میزان تصادفات در این استان، 164 نقطه حادثه خیز شناسایی شده و 25 نقطه حادثه خیز رفع شده است.به گفته مدیر کل راه و ترابری خوزستان، 700 کیلومتر شانه سازی، ایجاد طرح آرام سازی ترافیکی در محورهای مواصلاتی، نصب گاردریل و علایم هشداردهنده از دیگر اقدامات برای کاهش میزان تصادفات در این استان طی سال گذشته بوده است.
لینک

   زنگ ایمنی در مدرسه شهید نامجو بندرعباس به صدا درآمد   

مدیر کل راه و ترابری استان هرمزگان، زنگ ایمنی در مدرسه شهید نامجو بندرعباس به صدا درآمد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان هرمزگان، مهندس امانی با حضور در دبستان شهید نامجو ضمن به صدا درآوردن زنگ ایمنی در سخنانی بر اهمیت رعایت نکات ایمنی تأکید کرد.همچنین به مناسبت هفته ایمنی، مسابقات مقاله نویسی، نقاشی و شعر با موضوع ایمنی برگزار شد و از مدیران و آموزگارانی که در امر ایمنی و ترافیک دانش آموزان همکاری داشتند، تقدیر شد.
لینک

   فیلم مستند آموزشی با عنوان «چگونه برانیم» تولید شد   

«چگونه برانیم» نام یک فیلم آموزشی مستند با موضوع ایمنی حمل و نقل جاده ای است که به مدت 70 دقیقه، با هدف ارتقای مهارت های رانندگی و افزایش ضریب ایمنی حمل و نقل جاده ای توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان تولید و به زودی از شبکه محلی سیمای مرکز کرمان پخش خواهد شد.بنا به گزارش روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان کرمان تولید فیلم مذکور که یکی از اقدامات این اداره کل در راستای فرهنگ سازی کاهش تصادفات رانندگی به ویژه تلفات انسانی حاصل از آن صورت گرفته با 5 موضوع مرتبط با بحث ایمنی شامل سرعت، سبقت، رانندگی در شب، رانندگی در هوای نامساعد جوی و لاستیک خودرو، جمعاً به مدت 70 دقیقه می باشد.
لینک

   برقراری ورزش صبحگاهی در اداره کل راه و ترابری استان مازندران   

به منظور توسعه و ترویج ورزش همگانی و ایجاد نشاط و شادابی در بین همکاران برای کار و تلاش بیشتر برنامه ورزش صبحگاهی کارکنان اداره کل راه و ترابری استان مازندران به صورت مستمر برقرار می باشد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، کمیته ورزشی این اداره کل برنامه ها و اقدامات  متعددی را برای روحیه بخشیدن و جذب کارکنان و خانواده های آنان به ورزش انجام داده است که از جمله می توان به برگزاری دوره های آموزشی، مسابقات مختلف ورزشی، ایجاد امکان استفاده از استخر و ... برای همکاران اشاره کرد.بنا براین گزارش از آنجا که ورزش موجب ایجاد نشاط و شادابی و عامل سلامت و تندرستی می باشد، براساس برنامه ریزی های از پیش تعیین شده، کمیته ورزشی این اداره کل با حمایت های همه جانبه مدیر کل راه و ترابری استان مازندران برنامه هفتگی ورزش صبحگاهی کارکنان را با حضور مربی مجرب از سال گذشته آغاز نموده و با حضور گسترده همکاران همچنان ادامه دارد.بر اساس برنامه تنظیمی کمیته ورزشی، کارکنان این اداره کل به مدت 4 روز در هفته (در پارک قائم ساری و پارک شهید زارع) به انجام تمرینات آمادگی جسمانی می پردازند.
لینک

   پروژه روشنایی پیچ حسین آباد نهبندان به بهره برداری رسید   

همزمان با بهره برداری از چند پروژه راه روشنایی، بهره برداری از پروژه روشنایی پیچ حسین آباد در کیلومتر 25 محور نهبندان ـ بیرجند با حضور امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستان نهبندان برگزار شد.در این مراسم امام جمعه نهبندان ضمن ارزشمند خواندن اینگونه اقدامات گفت: این پروژه با توجه به  مسافرت ایمن و ایجاد  آسایش خاطر شهروندان حائز اهمیت است. حجت الاسلام خزاعی ضمن تقدیر و تشکر اظهار امیدواری کر که پروژه های راهسازی و ایمنی جاده ها ادامه یابد تا اینکه شاهد حادثه ای نباشیم. مهندس غفوری فرد رئیس اداره راه و ترابری نهبندان نیز در این مراسم گفت: این پروژه از نقاط حادثه خیز و مه گیر استان خراسان جنوبی بود که با پیگیری های انجام شده از مبادی ذیربط اعتباری تخصیص یافت و تعداد 41 تیر برق در این پروژه نصب شده است.وی اعتبار هزینه شده در این پروژه را 7600 میلیون ریال ذکر و خاطرنشان کرد: با بهره برداری از روشنایی پیچ حسین آباد نهبندان  ضریب ایمنی سفر در این محور افزایش یافته است. 
لینک

   بازدید از محور اسپیران ـ گلوجه   

فرماندار تبریز به همراه مسئولان راه و ترابری از محور اسپیران ـ گلوجه به طول 50 کیلومتر بازدید کردند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری تبریز، مدیر کل راه و ترابری تبریز به همراه فرماندار تبریز و ریاست راه و ترابری شهرستان تبریز از محور اسپیران ـ گلوجه به طول 50 کیلومتر که با تلاش و کوشش فراوان راهداران به صورت امانی نگهداری، بهسازی و مرمت شده بازدید و رهنمودهای لازم را ارائه نمودند.
لینک

   آمادگی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه در برابر حوادث غیرمترقبه   

رئیس اداره نگهداری راه و ابنیه کل راه و ترابری استان کرمانشاه گفت: عملیات اجرایی رنگ آمیزی و مونتاژ پل خرپایی 45 متری توسط اداره نگهداری راه و ابنیه استان کرمانشاه به پابان رسیده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه، عامریان بیان کرد: پل مذکور توسط معاونت راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به صورت سهمیه به این اداره کل واگذار گردیده و در اجرای سیاست وزارت راه و این معاونت به منظور آمادگی هر چه بیشتر ادارات به صورت مانور اجرایی پل فوق مونتاژ و در محل مورد نظر نصب می گردد. هدف از اجرای این موارد آمادگی هر چه بیشتر ادارات در مواقع بحران می باشد.وی افزود: از محل اعتبارات ستاد حوادث غیرمترقبه استان نیز مبلغ 1600 میلیون ریال جهت احداث 200 متر دیوار به منظور مقابله با حوادث غیرمترقبه همچون سیل و رفع آب گرفتگی و آب شستگی های سال گذشته راه های استحفاظی استان اختصاص یافته است.
لینک

   رفع تعدادی از نقاط پرحادثه در راه های استان کرمانشاه   

معاون راهسازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه از رفع تعدادی از نقاط پرحادثه راه های استان کرمانشاه خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه مهرداد آهکی، با اعلام این خبر اضافه کرد: عملیات اجرایی نقطه پرحادثه پیچ پرحادثه پیچ چشمه شاه پسند در کیلومتر 35 محور کرمانشاه ـ اسلام آباد غرب نیز با جدیت تمام در دست انجام است و با انجام عملیات بهسازی و افزایش شعاع قوس محل مربوطه در آینده شاهد رفع سانحه خیزی این نقطه خواهیم بود.وی پیشرفت پروژه مربوطه را 45درصد عنوان کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار این پروژه در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری می رسد.گفتنی است حجم عملیات انجام شده حدود 100000 متر مکعب و اعتبار جذب شده در این حدود 5/2 میلیارد ریال است.
لینک

   وزیر راه در بیست و سومین اجلاس روسای راه آهن های عضو(OSJD) حضور یافت   

 به گزارش اداره روابط عمومی وزارت راه و ترابری ، محمد رحمتی در مراسم افتتاح این اجلاس گفت: با گذشت نزدیک به هفتاد سال از تاسیس راه آهن در ایران هم اکنون در حدود 8500 کیلومتر خط آهن در ایران وجود دارد.وزیر راه و ترابری افزود: با تصویت مجلس شورای اسلامی 5/1 میلیارد دلار برای توسعه خطوط ریلی در ایران به صورت ویژه اخصاص یافته است.وی با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه و همسایگی با 15 کشور ازطریق دریا و خشکی گفت ایران نقش ممتازی در ترانزیت منطقه ایفا می کند.رحمتی اظهار امیدواری کرد برگزاری این اجلاس منجر به استحکام ارتباط ریلی کشورهای منطقه و عضو در این سازمان باشد و باعث گسترش تجارت و حمل و نقل بین کشورهای عضو گردد.همچنین در این اجلاس مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با اتمام عملیات ساخت راه آهن قزوین- رشت- آستارا ، آستارا- آستارا، و آستارا - اروپا به آسیای جنوب شرقی متصل می­شود.حسن زیاری اضافه کرد: با تکمیل راه آهن اراک- کرمانشاه و قصر شیرین- خسروی در غرب کشور، ایران به عراق و سپس به مدیترانه اتصال ریلی پیدا می کند.وی همچنین به محور بم - زاهدان اشاره کرد و گفت با اجرای طرح راه آهن بم – زاهدان، ایران و پاکستان و از طریق خط ریلی سنگان – هرات، ایران و افغانستان ارتباط ریلی پیدا می کنند.زیاری تصریح کرد: در سال گذشته 32 میلیون تن بار و 25 میلیون نفر مسافر از طریق خطوط ریلی جا به جا شده اند که حمل بار تا سال 2010 با احتساب رشد 12 درصدی به 53 میلیون تن می رسد.شایان ذکر است این اجلاس از 8 اردیبهشت ماه آغاز به کار کرده و روز پنج شنبه به کار خود پایان خواهد داد. سازمان همکاری راه آهن ها (OSJD)  25 عضو اصلی و 5 عضو ناظر دارد و ایران در سال 1375 به عضویت دایم این سازمان در آمده است. بیست و سومین اجلاس این سازمان با حضور همه اعضا تشکیل شده است.
لینک

   6300 کیلومتر راه همسنگ در قم وجود دارد   

مدیر کل راه و ترابری قم گفت: قم با 650 کیلومتر راه غیرهمسنگ و 6 هزار و 300 کیلومتر راه همسنگ جزء راه های شریانی اصلی کشور محسوب می شود.به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، داریوش نظری ضمن بیان این مطلب افزود: هم اکنون 90 درصد کالا و مسافر از جاده ها انتقال می یابند.وی گفت: برای ساخت هر کلیومتر راه اصلی 4 میلیارد و 500 میلیون ریال و برای اتوبان آزادراه، 10 میلیارد ریال اعتبار لازم است.مدیر کل راه و ترابری قم تأکید کرد: راه های سرمایه های گرانی هستند و نگهداری از آنها هزینه زیادی را می طلبد که باید از طریق اعتبارات ملی تأمین شود.
لینک

   کاهش 55 درصدی تلفات رانندگی در قم   

مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم گفت: تلفات رانندگی  در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد کاهش یافته است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، حسن رحمانی ضمن بیان این خبر افزود: در حوادث جاده ای 80 درصد تلفات مربوط به مردان و 20 درصد مربوط به زنان است که میانگین سن افراد کشته شده در حوادث جاده ای به 35 سال کاهش یافته است.وی افزود: میزان تلفات جاده ای در سال 86 نسبت به سال قبل 25 درصد کاهش یافته است و به رتبه دوازدهم در کشور رسیده ایم.مدیر سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم گفت: سال گذشته 3 میلیون و 149 هزار مسافر در قالب 179 هزار و 877 سفر جا به جا شده اند که این آمار در بخش مسافر 24 درصد نسبت به سال 85 رشد داشته است.رحمانی، افتتاح پارک ترافیک در اردوگاه 15 خرداد، خارج کردن مشاغل مزاحم بخش حمل و نقل به خارج از شهر، انجام مطالعات و اجرای کنارگذر شمال غربی، تجهیز پاسگاه ها باسکول و توزین خودروهای سنگین در حین حرکت نصب دوربین کنترل سرعت online ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها و برگزاری کلاس های آموزش را از برنامه های سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم در سال جاری عنوان کرد.
لینک

   16 پروژه راه سازی در زاگرس میانی اجرا می شود   

مدیر کل راه و ترابری خوزستان گفت: 16 پروژه راه سازی از سال گذشته تاکنون در پاشنه زاگرس میانی اجرایی می شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان، خیرا... خادمی ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: احداث راه درپاشنه زاگرس با هدف اتصال مناطق زاگرس نشین دزفول ـ سردشت ـ لالی       حکمه خواجه رایذه، احداث جاده بین استانی لالی ـ الیگودرز و تکمیل جاده بین استانی مسجد سلیمان ـ سردشت مهمترین طرح هایی است که در زاگرس میانی اجرایی می شوند.مدیر کل راه و ترابری خوزستان افزود: محورهای پل زال ـ اندیمشک، باغملک ـ ایذه، ایذه ـ دهدز، مسجد سلیمان ـ ملاثانی و ورودی و خروجی شهر هفتگل ـ مسجد سلیمان، رامهرمز ـ باغملک چهارخطه و محورهای هفتگل ـ درب خزینه تعریض می شوند.وی تصریح کرد: برای احداث و تکمیل این پروژه ها 5 هزار و 308 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تصویب این میزان اعتبار، شاهد گسترش شبکه جاده ای خوزستان خواهیم بود.
لینک

   164 نقطه پرحادثه در محورهای مواصلاتی خوزستان شناسایی شد   

مدیر کل راه و ترابری استان خوزستان گفت: تاکنون 164 نقطه و مقطع پرحادثه در استان خوزستان شناسایی شده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان خوزستان خیرا... خادمی، ضمن اعلام این خبر گفت: شناسایی این تعداد نقطه حاصل عملیات مشترک اداره کل راه و ترابری استانی سازمان حمل و نقل و پایانه ها و پلیس راه استان است.وی افزود: برای رفع حادثه خیزی در این نقاط 115 میلیارد تومانی اعتبار نیاز است، که سالیانه برای رفع این نقاط تنها 7 میلیارد تومانی اختصاص می یابد.خادمی گفت: از سال گذشته تاکنون عملیات رفع حادثه خیزی در 3 نقطه بالارود جنوبی، با اعتبار 1500 میلیون ریال، پل زال ـ قلعه زره با اعتبار 1000 میلیون ریال و تقاطع سه راهی هفتگل با اعتبار 2000 میلیون ریال به پیشرفت فیزیکی 100 درصد رسیده و عملیات رفع حادثه خیزی در 2 نقطه دیگر بین 20 تا 60 درصد پیشرفت داشته است.وی افزود: عملیات روکش آسفالت حفاظتی در محورهای اهواز ـ هفتگل ـ باغملک، اهواز خرمشهر، اهواز ـ شوش ـ اندیمشک، ایذه ـ دهدز، دزفول ـ شوشتر، با اعتبار مصوب 2500 میلیون ریال در دستور کار این اداره کل قرار دارد. مدیر کل راه و ترابری استان در پایان رفع حادثه خیزی در این نقاط را مهمترین عامل در کاهش تصادفات ناشی از اشکالات جاده ای دانست و تصریح کرد: امید است با اختصاص اعتبار لازم این مشکل جدی راه های استان رفع گردد.
لینک

   18 پروژه حمل و نقلی برای توسعه مناطق کویری برنامه ریزی شده است   

شورای هماهنگی توسعه پایدار مناطق کویری 18 پروژه ایجاد و ارتقای شبکه جاده ای را در محورهای کویری کشور در دست اجرا دارد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، از مجموع 18 پروژه فوق، 5 پروژه در زمینه ارتقاء ظرفیت حمل و نقل جاده ای، 7 پروژه در زمینه توسعه مناطق محروم، 2 پروژه برای توسعه محور ترانزیت شرق و 4 پروژه برای احداث راه و کاهش فاصله بین مناطق کشور طراحی شده است.احداث محور بردسکن ـ بیارجمند ـ طرود، اتصال ابرکوه به محور صفاشهر، احداث راه خوسف ـ نایبند، بهسازی محور بردسکن ـ بجستان و بهسازی محور گناباد ـ بجستان و گلویه ـ دهکده در استان فارس از جمله پروژه های شورای هماهنگی توسعه پایدار مناطق کویری برای توسعه مناطق محروم است.همچنین احداث باند دوم خواف ـ سه راهی نشتیخان ـ کالشور و بهسازی تایباد ـ با خزر و بهسازی محور چابهار ـ گواتر نیز برای توسعه ترانزیت محور شرق در دستور کار وزارت راه و ترابری قرار گرفته است.ارتقای محورهای کرمان ـ راور ـ دیهوک ـ فردوس ـ اردکان ـ چوپانان ـ جندق ـ معلمان، طبس ـ عشق آباد ـ بردسکن، معلمان ـ طرود ـ شاهرود، اصفهان ـ اردستان و نهبندان ـ نصرت آباد از دیگر پروژه های برنامه ریزی شده برای توسعه پایدار مناطق کویری است.
لینک

   در سال 1386 صورت گرفت،کاهش تلفات انسانی در جاده های قم   

در سال 1386 میزان تلفات انسانی در تصادفات جاده ای قم کاهش یافته است.به گزارش روابط عمومی سازمان حمل و نقل و پایانه های استان قم، محمد ناظمی اردکانی ضمن بیان این مطلب افزود: در سال 1386، 270 نفر بر اثر تصادفات جاده ای در قم جان خود را از دست داده اند که این میزان در سال 1385، 350 نفر بوده است.استاندار قم افزود: استان قم در زمینه تلفات برون شهری رتبه دوم، از لحاظ تعداد مصدومان، رتبه چهارم و از نظر تعداد متوفیان رتبه 11 و تلفات روشنایی رتبه 19 را در کشور دارد.وی تأکید کرد: با همکاری پلیس راه، حمل و نقل و اورژانس شاهد کاهش تصادفات جاده ای خواهیم بود.استاندار قم افزود: در دور دوم سفرهای استانی رئیس جمهور، پروژه های کمربندی شمال غربی، برقی کردن قطار قم ـ تهران، خروج قطار باربری در قم، چهارخطه کردن جاده قدیم قم ـ تهران و تکمیل جاده قم ـ گرمسار برای توسعه راه های استان و پاسخگویی به نیازهای این استان به تصویب رسیده است.
لینک

   کاهش 25 درصدی تلفات انسانی در جاده های استان تهران   

  معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان تهران  گفت: تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی در سال 86 در مقایسه با سال قبل 5/25 درصد کاهش یافت.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان تهران فریبرز واحدی، با اعلام این خبر گفت:خوشبختانه آمار تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در راههای استان تهران در سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است. معاون راهداری افزایش ضریب ایمنی بر مبنای اجرای طرحهای کم هزینه مهندسی از جمله مدیریت سرعت،آرام سازی ترافیک در مناطق پر جمعیت حاشیه راهها،بهبود علائم و تجهیزات ایمنی،احداث شبکه روشنایی در مناطق حساس و گردنه های مهم استان و همچنین بهسازی و روکش آزادراهها و بزرگراهها را از مهمترین عوامل موثر در این روند کاهشی تلقی کرد.واحدی خاطر نشان کرد بی شک بدون هماهنگی های به عمل آمده بین ارگانهای دخیل در امر کنترل،نظارت،آموزش و امدادرسانی از جمله اداره کل راه و ترابری تهران،پلیس راه،حمل و نقل و پایانه ها،اورژانس و هلال احمر این امر میسر نمی شد،هر چند تا رسیدن به ایده آلها هنوز فاصله داریم. وی با ابراز رضایت از این روند کاهشی گفت:این آمار از طرف سازمان پزشکی قانونی کشور ارائه شده است.

 ضمناً لازم بذکر است که طبق آمار پلیس راه استان تهران،تعداد تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در نوروز 87 در مقایسه با نوروز سال گذشته به میزان 6/14 درصد کاهش یافته است.

لینک

   قیر پاشی 60 کیلومتر از محورهای ارتباطی غرب گلستان در حال انجام است   

 رئیس اداره راه و ترابری بندرترکمن – کردکوی و بندرگز گفت : عملیات قیر پاشی ( تک کت) 60 کیلومتر از محورهای قدیم نوکنده- هشتیکه و جاده گمیشان – آق قلا در غرب استان گلستان در حال انجام است.
به گزارش روابط عمومی ادره کل راه و ترابری استن گلستان
, رمضان سیستانی ضمن بیان این مطلب افزود:این عملیات هر ساله به منظور جلوگیری از فرسایش رویه آسفالت سرد راهها بر اثر ترافیک عبوری انجام می شود.وی افزود: برای محورههای مذکور 100 تن قیر مصرف شده که 600 میلیون ریال هزینه در بر داشته است.
گفتنی است حدود 250 کیلومتر از راههای گلستان در غرب استان و در حوزه استحفاظی بندرترکمن – کردکوی و بندرگز واقع شده است و محور قدیم نوکنده – هشتیکه از محورهای ارتباطی بین استانهای گلستان و مازندران محسوب می شود که نقش زیادی در مبادلات اقتصادی و کشاورزی و ارتباط روستاهای منطقه با یکدیگر دارد.

لینک

   استان گلستان رتبه دوم کاهش سوانح رانندگی کشور را بدست آورد   

 


 
مدیر کل راه و ترابری گلستان گفت:استان گلستان رتبه دوم کاهش تصادفات جاده ای کشور را بدست آورد.به گزارش اداره کل راه و ترابری استان گلستان, محمدتقی جوان شورابی ضمن بیان این مطلب افزود:این استان با کاهش 38 درصدی معادل 161 نفر تصادفات جاده ای منجر به فوت رتبه دوم این بخش را در کشور کسب کرده است.
 مدیر کل راه و ترابری گلستان گفت:این موفقیت با تلاش راهداران و مأمورین پلیس راه حاصل گردیده است.
گفتنی است حدود پنج هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی گلستان را به استانهای همجوار متصل می کند.
لینک

   4 هزار دستگاه کامیون بالای 40 سال نوسازی می شود   

 بیش از چهار هزار دستگاه کامیون فرسوده بالای 40 سال که دارای حداقل ظرفیت ناخالص حمل چهارتن هستند نوسازی می شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، نیما شهرزاد رئیس گروه ناوگان دفتر حمل ونقل کالا و مسافر سازمان با اشاره به نوسازی ناوگان فرسوده و شرایط اسقاط آن گفت: به دنبال اجرای اولین طرح محدودیت تردد ناوگان باری ازاول آبان ماه سال گذشته مالکان ناوگان فرسوده دارای سن بالاتر از 40 سال که کامیون آنها دارای حداقل ظرفیت ناخالص حمل چهار تن باشد (به شرط داشتن حداقل کارکرد مفید در حمل ونقل عمومی جاده ای )می توانند با اسقاط کامیون فرسوده خود برای خرید یک دستگاه کامیون نو براساس ضوابط و شرایط تعیین شده ثبت نام کنند.
وی افزود: مالکان کامیون های مشمول طرح می توانند نسبت به ثبت نام یک دستگاه با ظرفیت حمل ناخالص بیش از 17 تن شرکت های طرف قرارداد با سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای براساس قیمت تعیین شده اقدام کنند. قیمت سایر لوازم اختیاری قابل نصب بر روی کامیون در صورت درخواست متقاضی در هنگام ثبت نام توسط شرکت طرف قرارداد محاسبه و از متقاضی دریافت می شود.
وی خاطرنشان کرد: در این طرح متقاضیان با اسقاط یک دستگاه کامیون فرسوده تسهیلات لازم را دریافت می کنندکه این تسهیلات برای هر دستگاه کامیون حداکثر 7 ساله و با نرخ سود 12 درصدی پیش بینی شده است.
شهرزاد درخصوص نحوه ثبت نام گفت: متقاضیان واجد شرایط برای ثبت نام باید به یکی از ادارات کل یا سازمان های حمل ونقل و پایانه های استان مراجعه و مدارک و مستندات لازم را ارائه کنند. پس از بررسی این مدارک از سوی اداره کل یا سازمان مربوطه و احراز شرایط لازم و پس از ارائه تعهد کتبی از سوی متقاضی مبنی بر از رده خارج نمودن یک دستگاه از کامیون های فرسوده مشمول طرح، با صدور معرفی نامه ای جهت ثبت نام به یکی از شرکت های سازنده کامیون برای عقد قرارداد معرفی می شوند.
وی افزود: قیمت و میزان تسهیلات هریک از محصولات شرکت های طرف قرارداد متغییر است. ضمن این که آورده متقاضی نیز بین یک تا 5 میلیون تومان متغیر بوده و باقی قیمت کامیون به صورت تسهیلات با نرخ 12 درصد پرداخت می شود.
لینک

   چهار نقطه پر حادثه استان گلستان اصلاح می شود   

 معاون راهداری اداره کل راه و ترابری گلستان از اصلاح چهار نقطه حادثه خیز استان با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان در سال جاری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان گلستان, حسین محبوبی گفت: سه راهی سد و شمگیر ، فارسیان، دوزین و تراجیق کلاله از نقاط پر حادثه استان هستند که در سال جاری ساماندهی و اصلاح می شود.
به گفته وی، تعریض ابنیه فنی ، شن ریزی ، شانه سازس و روکش آسفالت و خط کشی و نصب چهار دستگاه
vms ( دستگاه پیام رسان دیجیتالی ) از دیگر برنامه های امسال معاونت راهداری راه و ترابری گلستان است.محبوبی، نصب 60 عدد سایبان در تقاطع ها ، تجهیز گردنه های خوش ییلاق و  جنگل گلستان به دوربین های کنترل ترافیک و سرعت ، توسعه روشنایی در 10 کیلومتر از جاده اصلی محور گرگان و آزادشهر و تقاطع های مهم از برنامه های دیگر در دست اقدام سال جاری معاونت برشمرد.
به گفته معاون راهداری راه و ترابری گلستان با تخصیص اعتبارات لازم برای اجرای این عملیات ، شاهد ایمنی پایدار و ترافیک روان و توسعه و رونق محورهای ارتباطی استان خواهیم بود.

لینک

   راه و ترابری مازندران دستگاه برتر در فعالیت های ستاد اقامه نماز استان معرفی شد   

ستاد اقامه نماز اداره کل راه و ترابری استان در راستای فعالیت ها و اقدامات انجام یافته خود در زمینه های مدیریتی فرهنگی، آموزشی و ... در سال 1386 از سوی ستاد اقامه نماز استان مازندران به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، ستاد اقامه نماز این اداره کل گسترش توسعه فرهنگ نماز اقداماتی از قبیل تشکیل جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل به صورت ماهانه، تشویق همکاران در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز، ساخت و نصب تابلوهایی با مضامین نماز در ورودی و خروجی محورهای استان، ساخت و نصب تابلوهای شناسایی مسجد بین ارهی (تعیین فاصله تا مسجد)، تعمیر و بهسازی نمازخانه اداره کل و خرید کتابهایی با مضامین نماز جهت استفاده همکاران و خانواده آن ها انجام داده است. انعقاد قرارداد با جهاد دانشگاهی مازندران و اجرای دستورالعمل تحت پوشش بردن 25 درصد کارکنان در برنامه آموزشی مصوب سازمان مدیریت و برنامه ریزی پیرامون آموزش احکام و اسرار نماز، نظافت و غبارروبی نمازخانه های ادارات تابعه، از دیگر اقدامات این اداره کل در سال گذشته برای گسترش فرهنگ نماز بوده است.
لینک

   حفظ و نگهداری راههای استان قم سالانه اعتباری بالغ بر ‪۶۰۰میلیارد ریال نیاز دارد   

 معاون راهداری راه و ترابری قم گفت: حفظ، نگهداری و ترمیم راههای این استان سالانه اعتباری بالغ بر ۶۰۰میلیارد ریال نیاز دارد. به  گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم , محمدعلی نادعلی  ضمن بیان این مطلب افزود: درحال حاضر برای نگهداری جاده‌های استان کمتر از ۶۰میلیارد ریال اختصاص می‌یابد.  وی ارزش راههای استان را ۱۵هزار میلیارد ریال  عنوان کرد و افزود: بخش عمده این اعتبارات درزمینه لکه گیری وروکش آسفالت –خط کشی وتجهیزجاده ها به تابلووعلائم ایمنی هزینه می شود.  معاون راهداری راه و ترابری قم گفت: قرار گرفتن قم در شاهراه ارتباطی ۱۷استان کشور، جاده‌های این استان را از پرترددترین مسیرها قرار داده بطوریکه روزانه حدود ۱۰۰هزار تردد در آنها انجام می‌شود که این مساله باعث  استهلاک جاده می شود. نادعلی گفت: با تلاشهای این اداره کل هم اکنون جاده‌های قم از لحاظ ایمنی و کاهش آن دسته از تصادفات رانندگی که مربوط به مشکل راهها است در جایگاه مناسبی قرار دارد.وی گفت: قم تنهااستانی است که روستاههای بالای ۲۰خانوار آن تماما از راههای آ‌سفالته برخوردار هستند، این در حالی است که برخی روستاهای بالای ۱۰۰خانوار کشور فاقد جاده آ‌سفالته هستند.
لینک

   در جریان دومین سفر رئیس جمهور به همدان 7 مصوبه زیربنایی دربخش حمل و نقل تصویب شد   

7 پروژه زیربنایی در بخش راه سازی و راهداری در جریان دومین سفر رئیس جمهور به استان همدان به تصویب رسید.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، از مجموع 120 مصوبه جلسه استانی هیأت دولت، 7 مصوبه در زمینه امور زیربنایی پروژه های حمل و نقل جاده ای، هواپیمایی و راه آهن است.افزودن حجم عملیات اجرایی اتوبان ساوه ـ کوریجان ـ بزرگراه کربلا (کنارگذر غربی همدان)، انجام مطالعه چهارخطه کردن محور نهاوند ـ بروجرد و محور جوکار ـ تویسرکان، انجام مطالعه چهارخطه کردن محور نهاوند ـ سه راهی کنگاور کرمانشاه و انجام مطالعه و احداث کنارگذر اسدآباد از محل طرح بزرگراه اسدآباد ـ کرمانشاه از جمله پروژه های زیربنایی راه سازی است.هیأت دولت همچنین طی مصوباتی بر تکمیل ساختمان تکنیکال بلاک و آغاز احداث برج مراقبت پرواز فرودگاه همدان و افزایش اعتبار راه آهن تهران ـ همدان ـ غرب کشور تأکید کرد.
لینک

   راه آهن غرب با استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی راه اندازی می شود   

32 هزار و 900 تن ریل UIC60 و 150 دستگاه دو راهه از محل تسهیلات بانک توسعه اسلامی IDB برای راه اندازی راه آهن غرب خریداری شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، 32900 ریل UIC60 از شرکت تیسن کروپ آلمان و 150 دستگاه دو راهه از شرکت وی.امی. ای. گی. ام. بی. اچ اتریش از محل تسهیلات بانک اسلامی IDB برای راه اندازی راه آهن غرب کشور خریداری شده است.نرخ سود تسهیلات این بانک 6 درصد ثابت در سال بوده و زمان بازپرداخت آن 24 قسط متولی 6 ماهه است.شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اعلام کرده است با توجه به شرایط بانک توسعه اسلامی، بهره گیری از منابع این بانک در زمینه فاینانس در اولویت وزارت راه و ترابری قرار دارد.
لینک

   سرپرست جدید اداره راه و ترابری شهرستان اسدآباد منصوب شد   

سرپرست جدید اداره راه و ترابری شهرستان اسدآباد معرفی شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری، طی حکمی از سوی حسین علیزاده، مدیر کل راه و ترابر استان همدان، غلام رضا بی رنگ به عنوان سرپرست اداره راه و ترابری شهرستان اسدآباد منصوب شد.مدیر کل راه و ترابری استان همدان همچنین در نامه ای از خدمات آقای عباس هیبتی، رئیس سابق اداره راه و ترابری شهرستان اسدآباد در مدت مسئولیتش در این اداره تقدیر کرد. 
لینک

   تقدیر وزیر راه و ترابری از اداره راه و ترابری استان همدان   

وزیر راه و ترابری از تلاش های اداره کل راه و ترابری همدان در طرح زمستانی تقدیر کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان همدان، محمد رحمتی، وزیر راه و ترابری طی نامه ای از زحمات و تلاش های شبانه روزی کارکنان و مدیر کل راه و ترابری همدان در عملیات راهداری زمستانی که مانع انسداد محورهای ارتباطی این استان گردید، قدردانی کرد.استاندار همدان و معاون امور عمرانی استانداری همدان نیز با ارسال نامه هایی از مدیر کل راه و ترابری استان همدان و معاون راهداری این اداره کل در مقابله با بحران برودت شدید، و برف و کولاک زمستانی تقدیر کردند.همچنین فرمانداری شهرستان ملایر، فرمانداری تویسرکان و بخشداری مرزی کبودرآهنگ از ادارات راه و ترابری ملایر، تویسرکان و کبودرآهنگ برای بازگشایی محورهای مواصلاتی این شهرستان ها در زمستان گذشته تقدیر کردند. 
لینک

   تقدیر نماینده مردم همدان از اداره کل راه و ترابری استان همدان   

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی از تلاش های کارکنان و مدیر کل راه و ترابری استان همدان برای گشایش راه های ارتباطی در زمستان همدان تقدیر کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، ابراهیم کارخانه ای، نماینده مردم همدان در بخش شورای اسلامی طی نامه ای به وزیر راه و ترابری از تلاش های سخت و پیگیر کارکنان مدیریت اداره کل راه و ترابری استان همدان برای گشایش راه های ارتباطی همدان در بارش های سخت برف و کولاک و یخبندان های اخیر تقدیر کرد.
لینک

   استان بوشهر در زمینه راه روستایی از برنامه چهارم توسعه جلوتر است   

مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر گفت: استان بوشهر در بخش راه های روستایی از برنامه چهارم توسعه جلوتر بوده است و در 2 سال آینده مازاد برنامه چهارم توسعه گام برخواهد داشت.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر، هاشم علیپور فاز ضمن بیان این مطلب افزود: هم اکنون در بخش راه های روستایی، 19 هزار و 60 کیلومتر راه احداث شده که از این مجموع 1600 کیلومتر آسفالت و 360 کیلومتر باقی مانده خاکی است.وی با اشاره به ساخت 3 بزرگراه در استان بوشهر، گفت: بخش زیادی از بزرگراه بوشهر ـ عسلویه ـ هرمزگان (بزرگراه سیر اف) به طول 200 کیلومتر با اعتباری بالغ بر 960 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده و 10 کیلومتر باقی مانده این بزرگراه تا تیرماه 87 به بهره برداری می رسد.مدیر کل راه و ترابری استان بوشهر افزود: بزرگراه برازجان ـ گناوه ـ دیلم به طول 150 کیلومتر که راه ارتباطی بوشهر، خوزستان محسوب می شود، طی یک برنامه سه ساله به اتمام خواهد رسید.وی بزرگراه بوشهر ـ شیراز به طول 135 کیلومتر را سومین بزرگراه بوشهر خواند و گفت: این پروژه در جریان دومین سفر رئیس جمهور به هرمزگان به تصویب هیأت دولت رسیده، و در حال حاضر110 کیلومتر آن مورد بهره برداری قرار گرفته و تنها 25 کیلومتر آن در دستورکار این اداره کل قرار دارد.علیپور فاز همچنین از نصب پل برقی عابر پیاده در یکی از نقاط پرتردد استان بوشهر از محل درآمد نفت و گاز و مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: این پل عابر به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرد.
لینک

   تقدیر معاون عمرانی استانداری قم از مدیر کل راه و ترابری استان قم   

معاونت امور عمرانی استانداری قم، از مدیر کل راه و ترابری استان قم برای حضور در برنامه هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی تقدیر کرد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان قم، علی متقیال، معاون امور عمرانی و رئیس کار گروه آمادگی استان قم از تلاش و همکاری داریوش نظری، مدیر راه و ترابری و مسئول کارگروه تخصصی حمل و نقل استان قم برای برگزاری برنامه های هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی قدردانی کرد. 
لینک

   تقدیر مشاور رئیس جمهور از مسئول هماهنگی امور ایثارگران   

مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران از مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت راه و ترابری تقدیر کرد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، مجتبی رحماندوست، مشاور رئیس جمهور در امور ایثارگران از تلاش های حسین تختی، مشاور وزیر راه و ترابری و مسئول هماهنگی امور ایثارگران در سال 86 برای ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت و خدمت رسانی به ایثارگران تقدیر کرد.در این تقدیرنامه آمده است امید است در سال شکوفایی و نوآوری، با خلاقیت و پشتکار همه خدمتگزاران ایثارگران، شاهد ارتقا و بهبود وضعیت رسیدگی به این قشر باشیم.
لینک

   از چهار پروژه فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران بهره برداری می شود   

توسعه و نصب چراغ های اپروچ، نصب RVR، نصب VOR رودشور و بازسازی سردرب نمای ورودی ترمینال چهار فرودگاه مهرآباد چهار پروژه ای هستند که روز چهارشنبه یازدهم اردیبهشت ماه امسال با حضور آقای مهندس کتابچی رییس هیأت مدیره و مدیر عامل شرکت فرودگاه های کشور و مسئولان کشوری به بهره برداری می رسد.به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها ی کشور  این طرح ها با اعتبار 5 میلیارد و 900 میلیون ریال و 1 میلیون و 280 هزار یورو افتتاح می شود. گفتنی است چراغ های اپروچ راهنمای خلبان به هنگام نزدیک شدن به باند هستند و  خلبان به کمک این سیستم هواپیما را در راستای محور باند پروازی جهت فرود مناسب هدایت می کند.بر اساس این گزارش  هزینه ریالی و ارزی این طرح را به ترتیب 3 میلیارد و 500 میلیون ریال و 300 هزار یورو اعلام شده است.مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های کشور پروژه نصب RVR را با هزینه ریالی 600 میلیون ریال و 800 هزار یورو راهی جهت به کارگیری سیستم های هواشناسی و هوانوردی برای افزایش امنیت پروازها دانست و تصریح کرد: به منظور پوشش وسیع تر و ایمن تر پروازها و ایجاد طرح های تقرب یک دستگاه سیستم VOR با 250 میلیون ریال و 180 هزار یورو در ایستگاه هوانوردی منطقه رودشور نصب شده است.شایان ذکر است هزینه بازسازی نمای خارجی ترمینال 4 پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد را 1 میلیارد و 550 میلیون ریال اعلام شده است.این گزارش در پایان کلیه این طرح ها روز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه امسال بهره برداری خواهد شد.
لینک

   مطالعات مرحله اول محور سرنخت قلعه لان   

 

 مهندس مهرداد آهکی معاون راه سازی اداره کل راه و ترابری و استان کرمانشاه از مطالعات مرحله اول محور سرتخت ـ قلعه لان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه وی با اعلام این خبر اضافه کرد: محور مذکور بخشی از راه فرعی کرکسار ـ قلعه لان بوده که قبلاً 32 کیلومتر آن توسط اداره کل راه و ترابری استان احداث و آسفالت گردیده و مورد استفاده قرار می گیرد و تنها 10 کیلومتر از آن که مسیری کوهستانی و از نظر عملیات راه سازی بسیار دشوار می باشد، به دلیل عدم اعتبار مناسب ناتمام مانده بود، در صورت بهسازی این مسیر ارتباط بخش دینور و مناطق کندوله و صحنه با شهرستان کامیاران به سهولت صورت خواهد گرفت.آهکی گفت: با توجه به اینکه این منطقه از لحاظ کشاورزی نقش بسیار عمده ای دارد، وجود راه مهمترین عامل در بهره گیری از محصولات و صادرات آن به استان های مجاور می باشد.معاونت راه سازی اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه در ادامه اظهار داشت: در سال 86 این اداره کل توسط مهندسین مشاور به مطالعات فاز 1 مسیر 10 کیلومتری اقدام نموده و چهار گزینه جهت احداث و ادامه مسیر در نظر گرفته شده است که این گزینه ها شامل نوسازی و بهسازی و تملک اراضی بوده و هزینه متوسط گزینه های جهت احداث کل مسیر حدود 30 میلیارد ریال می باشد که در صورت تأمین اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
لینک

   اجرای طرح ضربتی خط کشی جاده های استان قزوین   

درآستانه  مسافرت های نوروزی طرح ضربتی خط کشی جاده های استان قزوین اجرا شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین مسعود حق لطفی معاون راهداری این اداره کل با بیان این خبر گفت: با اجرای این طرح  500 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان ، در جاده قزوین – رشت ، قزوین – همدان و قزوین – تهران خط کشی شد.معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه شستشوی تابلوها و گارد ریل ها ، جمع آوری دستفروشان ، تعمیرگاردریلها و سامانه روشنایی راهها و تونل ها ، لکه گیری ، 150 کیلومتر درزگیری پلیمری و نظافت حاشیه جاده ها را از دیگر اقدامات اجرا شده در  این اداره کل به مناسبت  مسافرت های نوروزی اعلام و اضافه کرد: این طرح از پانزدهم الی بیست و پنجم اسفند ماه اجرا شدند. وی تصریح کرد :  در  این طرح نوروزی اداره کل راه وترابری استان قزوین به منظور جلوگیری از بروز سوانح رانندگی ناشی از خواب آلودگی رانندگان وسایل نقلیه و هدایت صحیح ترافیک ، طرح شیارزنی حاشیه آزادراهها و کانالایزر آزاد راه قزوین –رشت و قزوین – زنجان اجرا شده است. حق لطفی همچنین از آماده باش کامل 37 گروه راهداری ، امدادی و تعمیراتی اداره کل راه وترابری استان قزوین به مناسبت عید نوروز خبرداد وگفت: در این طرح که از بیست و پنجم اسفند ماه امسال لغایت بیستم فروردین ماه سال اینده اجرا شد، 310 نفر از نیروهای راهداری این اداره کل با استفاده از   153 دستگاه ماشین آلات در 24 محور اصلی و فرعی استان قزوین به مسافران خدمات راهداری ، امدادی و تعمیراتی ارائه کردند.
لینک

   کاهش 64درصدی تلفات ناشی از سوانح رانندگی در مسافرت نوروزی امسال   

معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین از کاهش 64 درصدی تلفات ناشی از سوانح جاده ای در این استان در مسافرت های نوروزی به نسبت مدت مشابه سال قبل خبرداد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین مسعود حق لطفی با بیان این خبر،  به استناد آمار ارائه شده از سوی مرکز فوریت های پزشکی این استان گفت: تعدادتلفات ناشی از سوانح رانندگی در مسافرت های نورورزی  از 36 نفر درسال گذشته به 13 نفر در سالجاری کاهش یافت.  معاون راهداری اداره کل راه وترابری استان قزوین در ادامه تعداد مصدومان سوانح رانندگی در ایام نوروز امسال در جاده این استان را 280 نفر اعلام کردمسعود حق لطفی از حضور موثر پلیس و ارتقاء سطح فرهنگ ترافیکی رانندگان وسایل نقلیه از جمله عومال موثر بر کاهش سوانح جاده ای یاد کرد و با اشاره به اقدامات اداره کل راه و ترابری استان قزوین در این زمینه گفت: خط کشی  500 کیلومتر از محورهای مواصلاتی استان ، در جاده قزوین – رشت، قزوین – همدان و قزوین – تهران شستشوی تابلوها و گارد ریل ها، جمع آوری دست فروشان ، تعمیرگارد ریل ها و سامانه روشنایی راه ها و تونل ها، لکه گیری، 150 کیلومتر درزگیری پلیمری و شیارزنی حاشیه آزاد راهها و کانالایزر آزاد راه قزوین - زنجان به منظور جلوگیری از بروز سوانح رانندگی ناشی از خواب آلودگی رانندگان وسایل نقلیه از جمله اقداماتی بود که در طرح نوروزی اداره کل راه وترابری استان قزوین انجام شد .به گفته ی حق لطفی در ایام نوروز امسال 37 گروه راهداری ، امدادی و تعمیراتی اداره کل راه وترابری استان قزوین از بیست و پنجم اسفند ماه پارسال لغایت بیستم فروردین ماه امسال با استفاده از   153 دستگاه ماشین آلات در 24 محور اصلی و فرعی این استان به مسافران خدمات راهداری ، امدادی و تعمیراتی ارائه کردند.
لینک

   رؤسای راه و ترابری سپیدان و نور آباد تودیع و معارفه شدند   

طی احکامی جداگانه از سوی مدیر کل راه و ترابری فارس ، باقر گودرزی به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان نور آباد و عبدالحمد باستان به سمت رئیس اداره راه و ترابری شهرستان سپیدان  منصوب شدند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری فارس، مهندس حیدر نوروزی در این احکام آورده است: امید است با اتکال به خداوند متعال با برنامه ریزی و هماهنگی با واحدهای ذیربط در انجام وظایف محوله بویژه حفظ و نگهداری راههای حوزه استحفاظی خود موفق و مؤید باشید .شایان ذکر است در مراسم تودیع و معارفه رؤسای شهرستانهای سپیدان و نور آباد ، مهندس نوروزی از خدمات صادقانه و بی شائبه مهندس علاءالدین حسانی رئیس سابق راه و ترابری سپیدان و حشمت اله دهقان رئیس سابق راه و ترابری نور آباد تقدیر و تشکر کرد و وضعیت مطلوب نگهداری جاده های شهرستان سپیدان و نور آباد را نتیجه زحمات آنها دانست.
لینک

   به زودی روشنایی تونل بزرگ پیامبر اعظم (ص) به اتمام می رسد   

 روشنایی بزرگترین تونل جاده ای کشور به طول 2568 متر با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در شهرستان تنگستان در حال انجام است که بزودی به اتمام می رسد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان بوشهر هم اکنون احداث روشنایی تونل شماره 1 پیامبر اعظم به طول 2068 متر دارای 98در صد پیشرفت فیزیکی و تونل شماره 2 به طول 500 متر با 75 درصد پیشرفت فیزیکی در دست اقدام می باشد و به منظور افزایش ضریب ایمنی ترافیک به زودی به اتمام خواهد رسید.همچنین احداث شبکه برق رسانی این تونل علی رغم مشکلات طبیعی در سال 86 با اعتباری معادل 325 میلیارد ریال انجام گردیده که در حال حاضر از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.شایان ذکر است محور اهرم – فراشبند راه ارتباطی دوم استان بوشهر به فارس محسوب گردیده که ضمن اینکه مسیر ارتباطی استان را به فارس کمتر نموده، دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی می باشد. 
لینک

   فعالیت اکیپهای سیار در تعطیلات نوروز در استان یزد   

 در تعطیلات نوروزی سال جدید تعداد   8   اکیپ سیار در محورهای ارتباطی استان یزد به مسافرین نوروزی سرویس دهی نمودند . به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد مهندس غلامرضا رضایی مدیر کل استان اضافه کرد:به منظور استقبال از سفرهای نوروزی و اینکه راه های استان یزد میزبان تردد حجم قابل توجهی  از سفرهای کشوری هموطنان خواهد بود تمهیدات لازم به عمل آمده بود.وی گفت: کلیه عملیات  راهداری روی سطح راه از جمله روکش آسفالت ،مرمت و لکه گیری  سطح راه ، خط کشی و نصب علایم تا تاریخ 27/12/86 جمع آوری و نقایص احتمالی کلیه علایم و تجهیزات ایمنی تا حد امکان مرتفع گردید.وی اضافه کرد : در مدت تعطیلات نوروزی از  28/12/87 تا 20/1/87 تعداد 8 اکیپ سیار اداره کل راه و ترابری استان یزد با استقرار در محلهای حساس به کمک مسافران نوروزی شتافتند.رضایی گفت: این تعداد اکیپ سیار علاوه  به بازنگهداشتن محورهای استان سعی می کردند تا خودروهایی را که دچار  نقص فنی شده بودند را یاری دهند.رضایی  خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات این اداره کل در ایام تعطیلات پاسخگویی به سئوالات مسافرین درخصوص محور های ارتباطی استان بوده است.مدیر کل راه و ترابری استان یزد در پایان اظهار امیدواری کرد که راهداران  همانطور که در ایام نوروز خدمات ارزنده ای به مسافران نوروزی ارایه نمودند در سایر ایام سال نیز بتواند خدمات شایان توجهی ارایه نمایند. 
لینک

   وزیر راه و ترابری با ارسال تقدیرنامه ای از زحمات راهداران فارس تقدیر و تشکر کرد   

اداره کل راه و ترابری استان مقام برتر را در زمینه نگهداری مطلوب از راهها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور از جاده های حوزه استحفاظی را کسب نمود.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و  ترابری استان فارس وزیر راه و ترابری ضمن تقدیر و تشکر از اداره کل راه و ترابری استان در انجام بهینه امور ، مقام برتر را برای اداره کل راه و ترابری در زمینه نگهداری مطلوب و کار آمد از راه ها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور و جاده ای حوزه استحفاظی در نظر گرفت.

در لوح تقدیر اعطایی وزیر راه و ترابری به مدیر کل اداره راه و ترابری استان آمده است : بدین وسیله از زحمات و تلاشهای شبانه روزی جنابعالی و همکاران آن اداره کل در انجام بهینه امور محوله بویژه نگهداری مطلوب راهها و ارتقاء ایمنی عبور و مرور جاده ای حوزه استحفاظی تقدیر و تشکر می نمایم ، در ادامه ذکر شده است : امید است در سالی که از سوی مقام معظم رهبری ، سال نو آوری و شکوفایی قلمداد شده با اتکال به خداوند متعال و حداکثر بهره گیری از توانایی های همکاران خدوم و تلاشگر در تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سیاست های دولت خدمتگذارکمافی السابق موفق و موید باشید.     

لینک

   برگزاری چهارمین گردهمایی راه ، ایمنی و خانواده در یزد   

چهارمین گردهمایی راه ، ایمنی و خانواده با حضور همسران کارکنان اداره کل راه و ترابری استان یزد و جمعی از بانوان شاغل در ادارات استان یزد با تأکید برداشتن جاده ایمن و تشکر از تلاش شبانه روزی راهداران برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان یزد در مراسم افتتاحیه این گردهمایی غلامرضا رضایی مدیرکل راه و ترابری استان طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از تمامی دست اندرکاران این همایش به ویژه مساعدت امور بانوان استانداری وهمچنین با ارائه گزارشی از عملکرد راهداران در جهت ایمن سازی راههای استان در کل سال و ایام تعطیلات نوروزی گفت : در کشور ما حدود 80 هزار کیلومتر آزادراه ، بزرگراه ، راه اصلی ، فرعی و حدود 100 هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که راهداران درتلاشی وصف ناپذیر و ایثاری مثال زدنی به صورت شبانه روز در حفظ و صیانت از آن می کوشند.مدیر کل راه و ترابری استان یزد ضمن آرزوی توفیق برای تمامی شرکت کنندگان در این گردهمایی اظهار امیدواری کرد: این گردهمایی یک روزه بتواند مطالب مفید ومنحصر به فردی را به شرکت کنندگان در همایش عرضه نماید.در ادامه این همایش خانم عبدالحسین زاده مشاور امور بانوان استانداری در سخنانی بر نقش و اهمیت زن در خانواده گفت : زمانیکه زنان محیط خانه و خانواده را آرام نگهدارند مردان نیز با آرامش خاطر می توانند در محل کار خود کار کنند .از دیگر برنامه های چهارمین همایش راه ، ایمنی و خانواده سخنان سرکار خانم دکتر کفائی در رابطه با بهداشت مو و پوست ، بیانات آقای دکتر ترکمانی در زمینه ارزش و مقام زن و هنر در خانه سر کار خانم مسلمان بود .در پایان همایش نیز به جمعی از بانوان شرکت کننده در این همایش جوایزی به رسم یادبود اهداء گردید .چهارمین همایش راه ، ایمنی و خانواده ظهر روز 24 فروردین ماه به کار خود پایان داد.
لینک

   تاکید مدیرکل راه و ترابری استان یزد بر استفاده بهینه از اعتبارات   

در جلسه مشترک روسای ادارات راه و ترابری استان یزد براستفاده بهینه  و کامل از اعتبارات ابلاغ شده تأکید شد مدیرکل راه و ترابری استان یزد در این جلسه از کلیه رؤسای ادارات راه و ترابری شهرستان و ستادی خواست تا از  اعتبارات  عمرانی وجاری ابلاغ شده به نحو احسن استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل  راه و ترابری استان یزد، مهندس غلامرضا رضایی همچنین از کلیه روسای ادارات راه و ترابری شهرستانها خواست تا تعامل و همکاری و هماهنگی خودرا با فرمانداران افزایش دهند؛ و لزوم اهمیت و توجه فرمانداران را به پروژه های پیشنهادی اداره کل معطوف نمایند و آنها را متقاعد سازند تا پروژه های پیشنهادی در اداره کل را در شورای برنامه ریزی مطرح نمایند.

لینک

   محور بهشهر ـ گلوگاه ایمن سازی شد   

 پرویز پاکزاد معاون راهداری اداره کل راه و ترابری استان مازندران بیان کرد: این اداره کل به منظور افزایش ایمنی و کاهش تصادفات رانندگی در محورهای استان فعالیت های گسترده ای را در دست اقدام دارد که می توان به ایمن سازی عبور خورشیدکلا در محور بهشهر ـ گلوگاه اشاره کرد. از جمله اقدامات اجرایی این پروژه ایجاد دوربرگردان و تعریض راه بوده که حدود 50 درصد نیز پیشرفت فیزیکی داشته است.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران، در محور قائمشهر ـ سوادکوه نیز ایمن سازی و تعریض راه در عبور هفت تن آغاز و حدوداً نیمی از عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده است.معاون راهداری اداره کل در ادامه خاطرنشان ساخت: کلیه مراحل اجرایی این پروژه ها را اکیپ های راهداری ادارات تابعه زیر نظر اداره کل انجام داده که انشاءا... هر دو پروژه تا پایان سه ماه اول سال جدید به اتمام می رسد.از جمله اهداف مهم اداره کل راه و ترابری استان مازندران ایجاد شبکه حمل و نقل سریع و آسان و ایمن سازی راه های ارتباطی و کاهش سوانح جاده ای می باشد. این اداره کل در دو بخش اصلی حفظ و نگهداری و ایمن سازی شبکه راه های استان (عملیات راهداری)، بهسازی و توسعة شبکه راه های مواصلاتی اقدامات گسترده ای را در دست اقدام دارد. 
لینک

   ساماندهی سکوهای نماز در جاده های استان یزد   

 اداره کل راه و ترابری استان یزد امکانات برپایی نماز را در ستاد و شهرستانها در حد مطلوب و قابل قبولی انجام داده است.در جلسه مشترک  شورای اقامه نماز اداره کل راه و ترابری استان یزد بااعضای ستاد اقامه نماز استان از تلاشهای اداره کل راه و ترابری در جهت برپایی با شکوه نماز جماعت در اداره کل و ادارات شهرستانها نیز تقدیر به عمل آمد.مهندس غلامرضا رضایی مدیر کل راه و ترابری استان یزد بر اقدامات انجام شده در زمینه بهینه سازی مسجد خرانق وسکوهای نماز بین راهی استان یزد افزود: در صورتی که اعتباراتمان اجازه دهد تصمیم داریم مسجد خرانق و سکوهای نماز بین راهی را بیش از گذشته سازماندهی نماییم و نظارت بیشتری بر آنها داشته باشیم.حکیمی از اعضای ستاد اقامه نماز استان نیز از تلاشهای شورای اقامه نماز راه و ترابری استان تشکر نموده و از اعضا خواست تا تلاشهای خود را در جهت برپایی نماز جماعت سروقت فضیلتدو چندان نمایند.وی خاطر نشان کرد:برگزاری مسابقات کتابخوانی در زمینه نماز و ساماندهی سکوهای نمازباید در اولویت امور شورای اقامه نماز اداره کل راه و ترابری استان قرار گیرد .وی در پایان افزود: فعالیتهای قبلی شورای اقامه نماز اداره کل نیزقابل تقدیر و تشکر می باشد.
لینک

   تکمیل پروژه ایمن سازی محور گناباد – بیدخت از اولویتهای شهرستان در سال 87 است   

 رییس اداره راه و ترابری گناباد تکمیل پروژه ایمن سازی محور گناباد – بیدخت را از اولویتهای شهرستان در بخش راه در سال 87 عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس غلامرضا علی آبادی افزود: این پروژه به طول 15 کیلومتر همینک حدود 65 درصد پیشرفت دارد.وی از دیگر پروژه های اولویت دار شهرستان در سال جاری را اجرای باند دوم محور گناباد – تربت حیدریه و تکمیل پروزه بهسازی محور گناباد – فردوس عنوان کرد.علی آبادی در خصوص پروژه های مهمی که در سال 86 در حوزه راههای این شهرستان به بهره برداری رسید به اجرای باند دوم محور بجستان – فیض آباد  و تکمیل روکش آسفالت محور شادمهر – گناباد اشاره کرد.رییس اداره راه و ترابری گناباد ادامه داد:  همچنین در سال گذشته مطالعات اجرای باند دوم محور گناباد – مهنه انجام و با واگذاری پروزه به پیمانکار عملیات اجرایی آن آغاز گردید.علی آبادی خاطرنشان کرد: در شهرستان گناباد 1468 کیلومتر راه وجود دارد که از این میزان 526 کیلومتر ان راه های بین شهری است.  
لینک

   130 کیلومتر بزرگراه و 170 کیلومتر راه روستایی جدید در استان به بهره برداری رسید   

 رییس شورای حمل و نقل استان خراسان رضوی گفت: همزمان با سفر هیات دولت به استان 130 کیلومتر بزرگراه و 170 کیلومتر راه روستایی در استان به بهره برداری رسید. به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، مهندس سید آیت ا... هاشمی نسب اظهار داشت: همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی ‌٣٢ پروژه راهسازی و ‌۶ پروژه دیگر در بخش های فرودگاهی، ریلی و هواشناسی از پروژه های مصوب دور اول سفر به بهره برداری رسید.مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: بهره برداری از باند دوم قطعه اول باغچه _ تربت حیدریه به طول ‌٣٢ کیلومتر، باند دوم فیض آباد _ بجستان به طول ‌٩١ کیلومتر و احداث بزرگراه شهر تاریخی طوس به طول ‌۵/۶ کیلومتر جزو مهمترین پروژه هایی بود که با حضور مقام عالی وزارت در استان به بهره برداری رسید.وی همچنین به بهره برداری از روشنایی آزاد راه مشهد _ باغچه به طول ‌۴٠ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ‌٢٣ میلیارد ریال اشاره کرد.مهندس هاشمی نسب از بهره برداری ‌٢٧ پروژه راه روستایی در استان خبر داد و گفت: با بهره برداری از این پروژه ها  ‌١٧٠ کیلومتر راه روستایی آسفالت به شبکه راههای استان افزوده شد.مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی با اشاره به تشکیل جلسه هیات دولت در مشهد و مصوبات آن در بخش راه و ترابری، اجرای این مصوبات را باعث تشدید نهضت راهسازی در استان خواند. وی سفر دولت به استان را گامی مهم در جهت توسعه شبکه حمل و نقل استان بخصوص در بخش شبکه ریلی عنوان کرد. 
لینک

       

اجرای 13 طرح اصلاح نقاط پرحادثه در جاده های اصلی و فرعی استان قزوینمدیرکل راه وترابری استان قزوین گفت: طرح اصلاح 13 نقطه پرحادثه در محورهای اصلی و فرعی این استان در دست اجراست. به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان قزوین مهندس موسوی با بیان این خبر ، میزان پیشرفت فیزیکی این طرح ها را 50 درصد اعلام کردوگفت: تاکنون برای اصلاح این نقاط ،  75 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است مدیرکل راه وترابری استان قزوین درادامه با اشاره به اینکه پارسال با اعتباری افزون بر20میلیاردریال12 نقطه پرحادثه در محورهای اصلی و فرعی این استان اصلاح شد، به برنامه های این اداره کل در سالجاری اشاره کردو اضافه کرد :اصلاح 25 نقطه پرحادثه در بخش راههای اصلی وفرعی و 5 نقطه پرحادثه در بخش راه روستایی از برنامه های امسال اداره کل راه وترابری استان قزوین است به گفته ی سید رضا موسوی برای اجرای این طرح ها 63 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است مدیرکل راه وترابری استان قزوین ، همچنین نصب یکهزارو  200 متر مربع تابلوهای اطلاعاتی و بیش از   50 هزار عدد علائم راهنمایی و رانندگی / نصب 25 کیلومتر سامانه روشنایی / یکهزارکیلومتر خط کشی و نصب گاردریل / نیوجرسی و فنس کشی را از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای ایمن سازی محورهای مواصلاتی استان قزوین و در نتیجه تسهیل در عبور ومرور و کاهش سوانح جاده ای در سالجاری اعلام کرد.
لینک

   صعود یکی از کارمندان اداره کل راه و ترابری اصفهان به قلة آیلند پیک کشور نپال   

14 نفر از اعضای تیم منتخب هیئت کوهنوردی استان اصفهان پس از 6 ماه انجام اردوهای آمادگی پس از 14 روز پیاده روی به قلة آیلند پیک در ارتفاع 6180 متری و سپس به قله کالاپاتار در ارتفاع 5600 متری صعود کردند.به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان اصفهان  این گروه همچنین از بیس کمپ اورست در ارتفاع 5300 متری بازدید نمودند. دکتر اسلامی نیا کارمند اداره کل راه و ترابری استان اصفهان، یکی از اعضای این گروه صعود کننده و نیز پزشک تیم می باشد.

گفتنی است این گروه پس از صعود موفقیت آمیز به این قله ها با استقبال خانواده ها و مردم ورزش دوست به اصفهان بازگشتند.

لینک

   اتمام حفاری تونل گردنه رخ در چهارمحال و بختیاری   

معاون راه سازی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری گفت: حفاری تونل گردنه رخ به پایان رسیده و عملیات خاکبرداری و خاکریزی آن در حال اتمام است.به گزارش اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری، کامران رهی ضمن بیان این مطالب افزود: تاکنون 600 متر عملیات دیوارسازی در این تونل انجام شده و 80 درصد کل این پروژه عمرانی اجرایی شده است.وی با اشاره به اتمام 600 متر دیوارسازی این گردنه، گفت: تونل گردنه رخ با یک هزار و 342 متر طول، 8 متر ارتفاع و 14 متر عرض، عریض ترین تونل کشور است که دو باند چهار و نیم متری و یک باند سبقت دارد.معاون راه سازی اداره کل راه و ترابری چهارمحال و بختیاری افزود: تاکنون سه هزار تن سیمان در بتن ریزی و ابنیه این تونل و جاده های طرفین استفاده شده و به 4 هزار تن سیمان برای تکمیل آن نیاز است.وی کل اعتبار مورد نیاز برای ساخت این تونل را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تاکنون 70 میلیارد ریال برای ساخت این تونل هزینه شده و برای اتمام آن 30 میلیارد ریال دیگر نیاز است.گفتنی است تونل گردنه رخ با یک هزار و 342 متر طول، 8 متر ارتفاع و 14 متر عرض، عریض ترین تونل کشور است که دو باند چهار و نیم متری و یک باند سبقت دارد و با بهره برداری از آن ضمن برطرف شدن پیچ های محور شهر کرد ـ اصفهان، طول این محور 7 کیلومتر کوتاهتر می شود. 
لینک

   اسکان حدود 1800 راننده در پایانه بار بندرعباس   

مدیر پایانه بار بندرعباس اعلام کرد: 179 هزار و 947 راننده به همراه خانواده هایشان در ایام عید وارد پایانه بار بندرعباس شدند.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، از 28 اسفند تا 15 فروردین، 17947 راننده به همراه خانواده وارد پایانه بار بندرعباس شده و در پارکینگ های مجزا در محلی مناسب و قابل دسترسی به امکانات بهداشتی مستقر شدند.ستار هاشمی، مدیر پایانه بار بندرعباس ضمن بیان این مطلب افزود: در این ایام برای رفاه حال مسافران با تفکیک سرویس های بهداشتی و حمام جهت بانوان و آقایان، نحوه استفاده از آن ها برنامه ریزی شده است.به گفته ستار هاشمی، مدیریت پایانه بار بندرعباس به صورت 24 ساعته بر نحوه اسکان، خدمت رسانی و نرخ اجناس نظارت دقیق داشته است. 
لینک

   استقرار سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) در پایانه بار بندرعباس   

پایانه بار بندرعباس مجهز به سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) شد.به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت راه و ترابری، با موافقت دفتر بودجه و تشکیلات راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، قرارداد سیستم مدیریت یکپارچه (IMS) از اواخر اسفند 86 به مدت 7 ماه منعقد شد.به گفته ستار هاشمی، مدیر تضمین کیفیت اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان هرمزگان، هدف از انعقاد این قرارداد، استقرار سیستم IMS براساس استانداردهای بین المللی Iso9001:2000، Iso1400:2004، Iso18001:2001 در زمینه های سیستم مدیریت کیفیت، سیستم حفاظت محیط زیست و ایمنی در محل پایانه بار بندرعباس است. 
لینک

   ‌25 درصد ازاعتبارات اداره کل راه ورابری استان در بخش ایمنی راه ها هزینه می شود   

مدیر کل راه و ترابری خراسان رضوی گفت: با توجه به جایگاه خراسان رضوی در بخش های سیاحتی، زیارتی، صنعتی، معدنی، بازرگانی و همسایگی با کشورهای همسایه باید برای ارتقا و بهسا