گردهمايي مديران كل راه و ترابري و حمل و نقل و پايانه هاي منطقه 2 كشور

گردهمايي مديران كل راه و ترابري و حمل و نقل و پايانه هاي غرب كشور با حضور آقاي مهندس هوايي معاونت راهداري و هماهنگي امور استان ها، آقاي مهندس موسوي معاونت امور عمراني استانداري همدان و مديران كل راه و ترابري و حمل و نقل و پايانه هاي استان هاي غرب كشور در سالن اجتماعات اداره كل هواشناسي استان همدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي  اداره كل راه و ترابري استان همدان، در اين كارگاه آموزشي در ابتدا آقاي مهندس هوايي در سخناني بيان داشت اينگونه جلسات موجب تبادل افكار و ارتباط مديران در جهت پيشرفت و خلاقيت انسان ها مي گردد و اگر مشكلي باشد بايد به دست به دست يكديگر داد تا نواقص مرتفع گردد. وي همچنين با بيان اين مطلب كه راه مثل پيام مي باشد و باعث ارتباط و اتصال مي گردد و موجب مي شود مردم از اوضاع يكديگر مطلع گردند و كشور ايران از طريق راه ابريشم از گذشته باعث اتصال كشورها به يكديگر شده است.

 وي اضافه كرد: متأسفانه جهت نگهداري راه ها فرهنگ سازي شده است و هر آنچه را كه داريم بايد نگهداري كنيم.

وي استان همدان را از استان هاي الگو و متوجه به راه ها و حمل و نقل برشمرد و اضافه كرد: توسعه پايدار و راه ها بايد خطرآفرين براي مردم نباشد و ما بايد به عنوان مسيول از حقوق مردم دفاع كنيم. در اين مراسم آقاي مهندس موسوي معاون امور عمراني استانداري همدان اظهار داشت: اينگونه همايش ها به لحاظ همدلي و همفكري و تبادل نظر حايز اهميت است مخصوصاً در استان هاي همجوار كه از يكديگر تأثيرپذير هستند و باعث توسعه منطقه مي گردد. وي در ادامه اظهار كرد در بعد از انقلاب اسلامي به استان هاي غربي كشور توجه خاص نشده و اين استان ها بلحاظ رفاه و كارهاي زيرساختي در محروميت بوده اند، لذا هر چقدر به شبكه حمل و نقل و راه ها توجه شود براي آيندگان به يادگار باقي خواهد ماند و هر جا كه آزادراه و بزرگراه احداث شود باعث توسعه در منطقه مي شود وي اظهار داشت اگر توجه به اين امر مهم داشته باشيم يكي از علت هاي مهاجرت عدم وجود زيرساخت هاي مناسب در آن منطقه است مثل راه ها، لذا ما بايد توجه ويژه به راه و حمل و نقل داشته باشيم و در دولت نهم به اين امر توجه شده است.

در ادامه آقاي مهندس عليزاده مدير كل راه و ترابري استان همدان در سخناني وضعيت راه هاي استان را مطلوب ارزيابي كرد و محورهاي مهم ده گانه توسعه بخش راه و ترابري را در برنامه چهارم توسعه اينگونه برشمرد. بهره برداري از آزادراه ساوه ـ همدان در محدوده استان، گسترش بزرگراه ها در تمامي محورهاي اصلي و مراكز شهرستانها به مركز استان، اصلاح نقاط پرحادثه در راه هاي اصلي و فرعي و روستايي، اصلاح تقاطع هاي غيرهمسطح به منظور كاهش تصادفات و ايمن سازي عبور و مرور، ساماندهي 20 كيلومتري ورودي و خروجي هاي مركز استان و 5 كيلومتر مراكز ساير شهرستان هاي استان، بهينه سازي و روكش آسفالت راه هاي اصلي و فرعي از نظر روش اجرا و افزايش عمر رويه آسفالت تا ميانگين 15ـ 12، تكميل شبكه راه هاي روستايي و برخورداري روستاهاي بالاي 50 خانوار از راه آسفالته، اجراي لايه دوم آسفالت راه هاي روستايي با هدف افزايش ميانگين عمر 12 ـ 10 سال، تكميل روشنايي گردنه ها و نقاط كم ديد راه ها و نيز ورودي شهرها، كارآمد سازي بعد نظارتي و برنامه ريزي اداره كل. وي كمبود اعتبار راهداري، فرسودگي ماشين آلات با عمر بالاي 20 سال و محدوديت نيرو را از مشكلات بخش راهداري برشمرد.

آقاي مهندس باقر جوان مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان با اشاره به وضعيت حمل و نقل جاده اي استان اظهار داشت در بخش حمل و نقل كالا و مسافر با انجمن هاي صنفي در سطح كلان و در سطح كل شهرستان هاي استان، همسان سازي نرخ حمل كالا با استانهاي مجاور، ايجاد بستر حمل و نقل در بخش كالا و مسافر با انجمن هاي صنفي و شناسايي بيش از 300 مركز توليد بار در بنگاه هاي زودبازده كه در شش ماهه اول سال 86، 201 طرح به ميزان 127430 ميليون ريال معرفي شده است كه 36 طرح به ميزان 19595 ميليون ريال مصوب شده و 15 طرح به ميزان 1872 ميليون ريال قرارداد منعقد شده است. در بخش ايمني و ترافيك برگزاري كلاس هاي آموزشي رانندگان بخش حمل و نقل كالا در خصوص حمل مواد خطرناك 1300 نفر و 50 نفر از پرسنل شركت هاي حمل و نقل كالا و 100 نفر از پرسنل و خدمه شركت هاي مسافربري و 100 نفر از رانندگان بخش مسافر، نصب تعداد 9 تابلوي بزرگ در نقاط حساس جهت عبور دانش آموزان به صورت تركيبي با چراغ، تحت پوشش قرار دادن 60 مدرسه با بيش از 5500 نفر دانش آموز در طرح ايمن سازي مدارس، ايجاد گشت هاي نامحسوس در محورهاي مواصلاتي، شروع فاط اول its در محورهاي مواصلاتي، كاهش 22درصد متوفيات ناشي از تصادفات برون شهري و در امور فني و زيربنايي، احداث بيش از 21 واحد مجتمع خدماتي، رفاهي در سطح استان، احداث يك پاسگاه پليس راه در محور كبودرآهنگ به شيرين سو، احداث 4 جايگاه سوخت CNG در پايانه هاي بار و مسافر و تجهيز پاسگاههاي پليس راه برشمرد. در ادامه همايش هر يك از مديران به ارايه توضيحاتي در حوزه فعاليت خويش پرداخته و در پايان همايش حاضرين به بازديد از نمايشگاه اداوات راهسازي و راهداري كه توسط اداره كل راه و ترابري استان همدان ترتيب داده شده بود پرداختند.

 

 

لینک

       

ارائه عملكرد راه و ترابري استان همدان از برنامه راديوئي راه شب شبكه راديو ايران

آقاي مهندس حسين عليزاده مدير كل راه و ترابري استان همدان در مورخ 21/9/86 بين ساعت 12 شب تا 5/3 بامداد در يك ارتباط تلفني با گروه ايران انديشه راديو در برنامه يك راه ـ يك استان، به مدت 20 دقيقه با بيان جايگاه و اهميت راه در استان فعاليت حوزه هاي مختلف كاري خود را در قالب تبيين وضع موجود به صورت مقايسه اي تشريح و با عنايت به وضعيت اعتبارات به بحث ساخت و سازها در راستاي ايمني تردد بالاخصدر دولت نهم و همچنين وضعيت نگهداري مطلوب راهها كه از وظايف ذاتي ادارات كل راه و ترابري به شمار مي رود اشاره نمود. وي پس از ارائه عملكرد با اعداد و ارقام واقعي بيش از 40 آيتم راهداري، وضعيت راههاي روستائي را با اقدامات چشمگير سه سال اخير نيز تشريح نمود. آقاي مهندس عليزاده با بيان نياز فرهنگ سازي در زمينه نگهداري و توجه به راه و با برشمردن محورهاي مهم ده گانه توسعه بخش راه و ترابري استان در برنامه چهارم توسعه، نگاهي نيز به چشم انداز در قالب سند ملي توسعه بخش حمل و نقل زميني و اهداف كلي و راهبردهاي كلان توسعه بخش راه داشتند.

لینک

       

استاندار مازندران از اداره كل راه و ترابري استان مازندران بازديد كرد

مهندس شفقت استاندار مازندران روز يكشنبه از اداره كل راه و ترابري بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، در اين بازديد مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان ضمن عرض خيرمقدم گزارش كوتاهي از شرح فعاليت هاي در دست اقدام اين اداره كل ارائه كرد.

مدير كل راه  و ترابري استان در پاسخ به سوال استاندار از وضعيت اعتبارات راه هاي روستايي، وضعيت قراردادهاي منعقده تا به حال و روند اجراي پروژه ها و آسفالت راه روستايي گفت: تاكنون 80 درصد قراردادها منعقد شده و مابقي در مرحله تكميل مطالعات و يا تجديد مناقصات قراردارد كه با توجه به شرايط جوي استان و شروع فصل سرما انتظار مي رود تا پايان سال عمليات اوليه انجام و با مساعد شدن شرايط جوي آسفالت آن انجام شود.

مهندس شفقت در رابطه با كارخانه هاي آسفالت و ضرورت احداث كارخانه هاي جديد در سطح استان تأكيد و ضمن پيگيري اداره كل راه قول هرگونه مساعدت و همكاري به جهت نياز استان به تكميل آسفالت محورهاي اصلي، فرعي و روستايي را داد كه پيگيري ها و همكاري لازم در اين خصوص از طريق معاونت عمراني استانداري انجام خواهد شد.

وي ضمن تأكيد بر انجام مطالعات توسط كارشناسان استاني و جذب پيمانكاران توانمند در داخل استان اظهار داشت: شناسايي، جذب و تقويت مشاوران و پيمانكاران و همچنين تأمين نيازمندي هاي دستگاه اجرايي به جهت مصالح و آسفالت از اولويت هاي كاري استانداري مي باشد كه از طريق معاونت عمراني پيگيري خواهد شد.

استاندار مازندران با تأكيد بر نظارت بيشتر و دقيق تر توسط اداره كل راه و ترابري خواستار تسريع در پروژه هاي راهسازي و پيگيري وضعيت پروژه هاي ملي و مصوبات سفر رياست محترم جمهوري شد.

لازم به ذكر است يك كارخانه آسفالت تا پايان سال جاري در ساري از طريق بخش خصوصي به بهره برداري خواهد رسيد و چند مورد ديگر هم در سطح استان در دست پيگيري مي باشد.

 

 

لینک

       

شركت اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان در؛

 نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري استان

نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشي و فناوري در دانشگاه سيستان و بلوچستان به مناسبت هفتة پژوهش (24 لغايت 29 آذرماه) و به منظور مشاركت تمام دستگاه ها و سازمان ها در طرح هاي پژوهشي پيش از ظهر روز يكشنبه مورخ 25با حضور مقامات و مديران ارشد استان افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل  راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان اداره كل راه و ترابري با ارائه 9 طرح پژوهشي براي مشاركت مؤسسات آموزشي، پژوهشي، دانشگاه ها، از جمله تثبيت شن هاي روان و سوانح جاده اي از قبيل برخورد با شترها با توجه به كويري بودن منطقه سيستان و بلوچستان، غرفه اي از نمايشگاه را به خود اختصاص داده و فعالانه در اين نمايشگاه  حضور پيدا كرد.

 

لینک

       

برگزاري نشست مطبوعاتي به مناسبت هفته حمل و نقل و راهداري در زنجان

 

در راستاي انعكاس فعاليت هاي و عملكردهاي اداره كل راه و ترابري استان و سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان ،نشست مطبوعاتي مشترك با حضور مدير كل راه و ترابري استان زنجان ،مدير كل سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان و همچنين فرمانده قرارگاه پليس راه استان در محل اداره كل راه و ترابري استان زنجان برگزار گرديد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، در اين نشست كه با حضور خبرنگاران محلي و سراسري برگزار شد، مهندس فاطمي ، ضمن بيان خير مقدم و تبريك هفته راهداري و حمل و نقل گفت: اين هفته به پاس زحمات و تلاش هاي راهدارن عزيز و تلاشگران عرصه صنعت حمل و نقل به اين نام ناميده شده ؛چرا كه داشتن جاده هاي امن، تا حد بسيار زيادي مرهون تلاش هاي همكاران ما در اين عرصه است.

همچنين مهندس علي اكبري نيز ضمن تقدير و تشكر از تلاش هاي صورت گرفته و بيان تبريك هفته راهداري و حمل و نقل تصريح كرد: فعاليت همكاران ما در اداره راه و علي خصوص فعاليت هاي راهداري منجربه داشتن سفر امن و ايمن براي مسافران و تسريع در حمل و نقل كالا و بار مي شود.

در ادامه اين نشست مهندس فاطمي ، مهندس علي اكبري و سرهنگ شمس آذر به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

لینک

       

تشكر معاون دبير كل سازمان ملل از سازمان بنادر و كشتيراني ايران

افتيموس ميتروپلوس معاون دبير كل سازمان ملل متحد و دبير كل سازمان جهاني دريانوردي طي يك بيانيه رسمي از طريق سفير جمهوري اسلامي ايران در انگليس از عملكرد متعهدانه دولت ايران و اقدامات سازمان بنادر و كشتيراني در خصوص ايمني جان افراد در دريا و حفاظت از محيط زيست دريايي قدرداني كرد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، دكتر علي طاهري معاون وزير راه و ترابري و مدير عامل اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: معاون دبير كل سازمان ملل متحد و دبير كل سازمان جهاني دريانوردي با ارسال يادداشت رسمي به آقاي رسول موحديان سفير ايران در انگليس مراتب قدرداني كشورهاي شركت كننده در بيست و پنجمين اجلاس بين المللي IMO در لندن را به دليل اقدامات انسان دوستانه ايران در انجام عمليات فوري تجسس و نجات در دريا و همچنين      فعاليت هاي پيشگيرانه كشورمان در حفاظت از محيط زيست دريايي را ستود و اعلام كرد: به نمايندگي از سوي كليه كشورهاي عضو سازمان جهاني دريانوردي به دولت جمهوري اسلامي ايران و كاركنان سازمان بنادر و كشتيراني به جهت عملكرد مثبت آنان كه بيانگر فعاليت متعهدانه و مجدانه ايران در نظام بين المللي ايمني دريانوردي است تبريك مي گويم.

بر اساس اين گزارش اقدامات امدادي و انسان دوستانه جمهوري اسلامي ايران در نجات 29 دريانورد خارجي كه در آب هاي تحت حاكميت ايران دچار سانحه دريايي شدند مورد تجليل كشورهاي حاضر در بيست و پنجمين نشست مجمع عمومي سازمان جهاني دريانوردي قرار گرفت.
لینک

       

آغاز عمليات اجرايي ساخت پل دزدبن در محور كندوان

عمليات اجرايي ساخت پل دزدبن در محور كندوان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان مازندران ضمن اعلام اين خبر اضافه كرد: امروزه به منظور كاهش تعداد و شدت تصادفات و بالطبع كاهش خسارت هاي وارد، طرح حذف نقاط پرحادثه به عنوان بخشي از سيستم مديريت ايمني اجراء مي شود.

مدير كل راه و ترابري استان در ادامه تصريح كرد: پل دزدبن در محور كندوان كه يكي از نقاط حادثه خيز اين محور بوده، به دليل قرار گرفتن در شيب طولي زياد و نوع استقرار اين پل به شكل بيه در عرض رودخانه و داشتن حداقل عرض روگذر اداره كل راه و ترابري را بر آن داشت تا عمليات ساخت و تعريض اين پل را در دستور كار قرار دهد.

مهندس بيگدلي هزينه اجراي اين پروژه را حدود 4500 ميليون ريال اعلام و خاطرنشان ساخت كليه عمليات شامل تعريض پل، اجراي ديوارهاي حائل و راههاي دسترسي طرفين پل مذكور مي باشد كه انشاء اله تا پايان سال عمليات تيرگذاري آن به اتمام خواهد رسيد.

مدير كل راه و ترابري استان اظهار اميدواري كرد انشاءاله با بهره برداري از اين پروژه در سال 87 شاهد تسهيل در امر تردد افزايش ضريب ايمني و كاهش تصادفات ناشي از آن باشيم.

وي در پايان گفت: مسأله ايمني در حمل و نقل جاده اي همواره از اهميت خاصي برخوردار بوده است كه آمار تصادفات و ميزان خسارت هاي وارده، اين موضوع را تأييد مي نمايد.

 

لینک

       

جلسه شوراي حمل و نقل استان ايلام با حضور مهندس رحمتي تشكيل شد

در جريان دومين سفر استاني هيئت محترم دولت به استان ايلام با حضور وزير راه و ترابري جلسه شوراي حمل و نقل استان ايلام تشكيل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام در ابتداي اين جلسه كه در محل اداره كل راه و ترابري اين استان برگزار شد آقاي مهندس نصرالهي زاده مدير كل راه و ترابري استان گزارش مبسوطي از فعاليت ها و اقدامات اين اداره كل در دو سال اخير ارائه كرد و سپس مديران هواشناسي، فرودگاه، پايانه ها و آزمايشگاه مكانيك خاك نيز عملكرد سازمان متبوع خود را بيان كردند.

در اين جلسه جناب آقاي مهندس رحمتي رهنمودهايي را در خصوص نگهداري و مرمت راهها بيان نمود.

 

لینک

       

همايش پياده روي راهداران به مناسبت هفته راهداري و حمل و نقل

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان روز جمعه 23 آذرماه ساعت 30/5 صبح همايش پياده روي با حضور جمع كثيري از همكاران راهدار معاونين و مسؤولان و اقشار مختلف ورزش دوست علي الخصوص جوانان و نوجوانان خطه سيستان و بلوچستان با همكاري تربيت بدني استان از محل ميدان دكتر حسابي تا كلاته رزاق زاده به طول 6 كيلومتر انجام شد كه در پايان به شركت كنندگان به قيد قرعه جوايز ارزنده اي به رسم يادبود از طرف ادارات كل راه و ترابري و حمل و نقل پايانه هاي استان تقديم شد.

 

لینک

       

وزير راه و ترابري از تونل واقع در مسير ايلام ـ كرمانشاه بازديد كرد

وزير راه و ترابري در دومين سفر استاني هيئت دولت ضمن بازديد از تونل در حال احداث واقع در مسير ايلام ـ كرمانشاه از نزديك در جريان پيشرفت عمليات اجرايي اين تونل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام آقاي مهندس رحمتي در حاشيه اين بازديد اظهار داشت: احداث اين تونل باعث كوتاهتر شدن مسير ايلام ـ كرمانشاه مي شود.

گفتني است اين تونل واقع در كيلومتر 26 ايلام ـ ايوان به طول 1482 متر طولاني ترين تونل استان ايلام مي باشد و تاكنون 57 ميليارد ريال براي آن هزينه شده است.

مهندس رحمتي همچنين از اصلاح باند فرودگاه شهر ايلام خبر داد.

 

لینک

       

كاهش تلفات رانندگي در راه هاي  استان تهران

تلفات رانندگي در 7 ماهه نخست سال جاري در مقايسه با هفت ماهه سال گذشته 4/26 درصد كاهش يافت.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، فريبرز واحدي، معاون راهداري اداره كل راه و ترابري تهران با ابراز خشنودي از اعلام اين خبر گفت: خوشبختانه با 191 مورد كاهش تلفات رانندگي در هفت ماهه اول سال در مقايسه با سال گذشته، روند نزولي كاهش تصادفات استان تهران همچنان ادامه دارد.

وي ضمن تشكر از اقدامات و همكاري هاي خوب دستگاه هاي اجرايي متولي امداد و نجات جاده اي اعم از پليس راه، هلال احمر، اورژانس، شركت هاي امداد خودرو جاده اي و اداره كل حمل و نقل و پايانه ها با اداره كل راه و ترابري تصريح كرد: تعامل خوب و نزديك اداره كل راه و ترابري استان تهران و پليس راه موجب افزايش ضريب ايمني تردد در جاده هاي استان و كاهش محسوس تصادفات رانندگي و تلفات ناشي از آن در هفت ماهه گذشته شده است.

معاون راهداري، مهمترين دلايل كاهش آمار تصادفات رانندگي را افزايش هر چه بيشتر ايمني حمل و نقل جاده اي، افزايش ضريب ايمني بر مبناي ارائه طرح هاي كم هزينه و زودبازده مهندسي، اقدامات به موقع اداره كل راه و ترابري استان براي اصلاح و رفع نقاط پرحادثه در راههاي استان، بهبود و تقويت علائم و تجهيزات ايمني راهها، مديريت سرعت در مناطق مسكوني حاشيه راهها، احداث شبكه روشنايي در مبادي ورودي شهرهاي مهم استان و گردنه ها و همچنين استفاده از تكنولوژي هاي جديد در ايمني راهها عنوان كرد.

 واحدي در پايان با تأكيد بر همكاري بيشتر مردم در رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي و همچنين ادامه تعامل و همكاري هاي گسترده تر بين ارگان ها و نهادهاي متولي حمل و نقل و ترافيك در استان، ابراز اميدواري كرد كه در آينده اي نزديك آمار تصادفات استان تهران به كمترين حد ممكن برسد.

لینک

       

با حضور استاندار اصفهان؛

قطعة اول باند دوم بزرگراه چادگاه به بهره برداري رسيد

در سفر استاندار اصفهان، مسير منطقه توريستي چادگان با احداث و بهره برداري از باند دوم بزرگراه اصفهان ـ چادگان ايمن شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان،در دور دوم سفر شهرستاني سيد مرتضي بختياري استاندار اصفهان به شهرستان چادگان، كه جمعي از مديران استان و مسوؤلان محلي حضور داشتند، قطعة اول باند دوم بزرگراه چادگان مورد بهره برداري قرار گرفت. در مراسم بهره برداري از اين پروژه مهندس عبدالهاشم حسن نيا مدير كل راه و ترابري استان اصفهان با تشريح مراحل مطالعاتي و اجرائي پروژه گفت: محور اصفهان ـ چادگان محل تلاقي كريدور شمالي ـ جنوبي انزلي ـ بوشهر و كريدور غربي ـ شرقي اهواز ـ اصفهان به سمت خور ـ طبس ـ مشهد بوده و اجراي اين پروژه مي تواند به صنعت توريسم كمك نموده و فاصله فريدون شهر ـ اصفهان و نيز ارتباط كوهرنگ و شهر كرد به پايتخت را كم مي كند. وي طول كلي اين پروژه را 30 كيلومتر عنوان كرد كه در سه قطعه اجرا مي شود و در فاز اول شاهد بهره برداري از حدود 8 كيلومتر آن مي باشيم.

حسن نيا در ادامه گفت: با احداث باند دوم بزرگراه چادگان به سه راهي بزرگراه اصفهان ـ داران، تردد منطقة توريستي چادگان ايمن گرديده و ادامة آن به سمت فريدونشهر و شهر كرد باعث رونق و ترقي منطقه مي گردد.

گفتني است با ارتقاي چادگان به شهرستان در حوزة زاگرس مركزي و تبديل آن به يكي از قطب هاي مهم گردشگري استان و كشور با داشتن هواي متبوع و طبيعت زيبا به لحاظ وجود رودخانه و درياچة سد زاينده رود، تأسيسات تفريحي توريستي ايجاد شده و نيز با وجود محورهاي مواصلاتي ايمن      مي تواند ضامن جذب سرمايه باشد.

خاطرنشان مي شود باند دوم بزرگراه چادگان به سه راهي بزرگراه اصفهان ـ داران شامل زيرسازي و يك لايه 15 سانتيمتري ساب بيس، يك لايه 15 سانتيمتري بيس با دو لايه آسفالت با عرض زيرسازي 11 متر و عرض آسفالت 30/7 متر مي باشد. طول قطعة اول و واريانت 7350 متر، حجم خاكبرداري اين قطعه 000/100 متر مكعب، حجم خاكريزي: 000/100 متر مكعب، حجم زيراساس 000/14 متر مكعب، 7 عدد پل لوله اي، 1 دستگاه پل دهانه دو متري و اعتبار هزينه شدة اين قطعه حدود 7000 ميليون ريال مي باشد. همزمان با اين مراسم، يك دستگاه برف خور جهت استفاده در راههاي حوزة استحفاظي شهرستان چادگان براي برف روبي زمستان كه توسط اداره كل راه و ترابري استان خريداري شده بود مورد بهره برداري قرار گرفت.

لینک

       

با عمليات امداد، مركز هماهنگي نجات دريايي بندر بوشهر:

دريانوردان يك فروند كشتي كانتينري نجات يافتند

با اعلام پيام اضطراري يك فروند كشتي كانتينري موسوم به NAVID به مركز هماهنگي نجات دريايي بندر بوشهر طي عمليات امدادي، خدمه و دريانوردان اين كشتي نجات يافتند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني مدير كل ايمني و حفاظت دريايي اين سازمان اعلام نمود:

كشتي كانتينري NAVID كه از بندر ابوظبي به مقصد بندر امام خميني (ره) با محمولات كانتينر در حال حركت بود به علت نقص فني و آبگرفتگي در موتورخانه كشتي در لنگرگاه بيروني بوشهر دچار سانحه گرديد. به دنبال وقوع اين حادثه مركز هماهنگي نجات دريايي سازمان بنادر و كشتيراني با اعزام نفرات تجسس و نجات و انتقال يدك كش و شناور به موقعيت كشتي سانحه ديده، تعداد 13 نفر از دريانوردان اين كشتي را نجات دادند.

براساس اين گزارش كشتي كانتينري NAVID تحت پرچم كشور پاناما در موقعيت 28 درجه و 55 دقيقه شمالي و 50 درجه و 41 دقيقه شرقي به دليل بروز اين حادثه به طور كامل غرق شده است.

 

لینک

       

انتصاب معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر

 طي حكمي از سوي مهندس هاشم عليپورفاز مدير كل راه و ترابري استان بوشهر، مهندس محمدخليل بيدل خوشبخت به سمت معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر منصوب گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر طي اين حكم از سوابق درخشان و تلاش هاي ارزنده مهندس  بيدل خوشبخت در سمت رئيس اداره نظارت تقدير و تشكر گرديد.

لینک

       

در دومين سفر استاني هيئت دولت صورت گرفت:

اختصاص 150 ميليارد تومان براي توسعه راههاي استان ايلام

رئيس جمهوري اسلامي ايران در دومين سفر استاني خود به ايلام از اختصاص 150 ميليارد تومان براي توسعه راههاي اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام احمدي نژاد در جمع مردم استان ايلام گفت: اين ميزان اعتبار براي توسعه راهها و تكميل مطالعات راه آهن استان اختصاص مي يابد.

همچنين رئيس جمهوري اسلامي ايران در يك كنفرانس خبري اعلام كرد: همه راههاي استان ايلام در زيرمجموعه تصميم گيري استاني قرار گرفته و توسعه و نگهداري راههاي روستايي نيز با جديت انجام مي شود.

 

لینک

       

اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان برگزار مي كند ؛

مسابقات واليبال جام راهدار

به مناسبت فرا رسيدن هفته راهداري و حمل و نقل يك دوره مسابقات واليبال بين پرسنل اداره كل و ادارات راه و ترابري در شهرستان خاش آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان اين مسابقات طي سه روز بين يك تيم از اداره كل و سه تيم از ادارات راه و ترابري شهرستان هاي زابل، خاش و سراوان ادامه خواهد داشت.

هدف از اين مساقات گراميداشت و ارج نهادن به مقام و منزلت راهداران سخت كوش و فرشتگان نجات جاده ها در محورهاي مواصلاتي، به بهانه هفته راهداري و حمل و نقل و همچنين انتخاب برترين هاي واليبال جهت حضور در صحنه هاي ديگر رقابتي در استان اعلام شده است.

 

لینک

       

3020

سهم صادرات گندم ايران:

از بندر امام خميني (ره) به خارج از كشور افزايش يافت

با تعيين 2 پست اسكله و بكارگيري تجهيزات و امكانات بندري و اختصاص انبارهاي صادراتي در بندر امام خميني (ره)، سهم صادرات گندم جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي واقع در آسيا، افريقا و اروپا از مرز 300 هزار تن گذشت.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، جليل اسلامي مدير كل بنادر و كشتيراني استان خوزستان با اعلام اين خبر افزود: از آغاز شروع صادرات گندم ايران در شهريور ماه سال جاري تا اول آذرماه در مجموع تعداد 17فروند كشتي از طريق بندر امام خميني (ره) بيش از 327917 تن گندم صادراتي را به مقاصد ايتاليا ـ هند، كويت، امارات متحده عربي، بحرين، عمان، بنگلادش و كشورهاي افريقايي بارگيري كره اند و در دوره 3 ماهه مورد گزارش 21644 تن گندم توسط بخش خصوصي و 113273 تن گندم توسط بخش دولتي صادر شد.

بر اساس اين گزارش بندر امام خميني (ره) به عنوان اولين بندر پيشتاز در صدور گندم آمادگي پذيرش و صادرات گندم كشور تا سطح 2 ميليون تن را تا پايان سال 1386 اعلام كرده است.

 

لینک

       

برگزاري همايش مسوؤلان حراست هاي ادارات راه و ترابري استان اصفهان

در همايش يكروزه حراست هاي استان اصفهان، برخي از مسائل و موضوعات مهم روز در عرصه هاي بين الملي و داخلي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، در اين همايش كه با حضور سيد مرتضي بختياري استاندار اصفهان، مدير كل و معاونين اداره كل اطلاعات استان اصفهان، مهندس عبدالهاشم حسن نيا مدير كل راه و ترابري استان و حدود 400 نفر از مسوؤلان  و كاركنان حراست هاي استان در محل سالن همايش هاي اداره كل راه وت رابري استان اصفهان تشكيل شد، بختياري، استاندار اصفهان با اشاره به اينكه ممكن است عده اي با موج تبليغاتي همراه شوند، گفت: حراست ها چشمان نظام هستند  و در شرايط حساس كنوني نبايد نگران تهديدها بود دشمنان در زمينه انتخابات كارهاي زيادي مي كنند موج تبليغاتي راه مي اندازند و خط دهي مي كنند.

 استاندار اصفهان سخنانش را با ارائه توصيه هائي به پايان رساند: يكي از وظايف حراست ها در دستگاهها و ارگان هاي دولتي شناسايي و رفع موانع بر سر راه ارائه خدمت به مردم و تكريم ارباب رجوع و جلب رضايت مردم است.

لینک

       

برخورد قانوني با ساخت و ساز هاي غيرمجاز در حريم جاده هاي استان قزوين

سيد رضا موسوي با اشاره به ممنوعيت فعاليت دستفروشان و ساخت و ساز در حريم راه ها گفت: از ابتداي امسال تاكنون با تلاش مأموران راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين با 82 مورد ساخت و ساز غيرمجاز در حريم راهها برخورد و از فعاليت هاي غيرقانوني در اين زمينه جلوگيري شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، سيد رضا موسوي در جلسه شوراي راهداري استان قزوين كه در اداره راه و ترابري الموت و رودبار شهرستان برگزار شد، با بيان اين مطلب به اهميت حفظ راهها در زمينه كاهش سوانح جاده اي و تردد ايمن و روان وسايل نقليه در جاده ها اشاره و بر لزوم تأمين اعتبار كافي براي نگهداري اين سرمايه ملي تأكيد كرد و گفت: اين در حالي است كه مجموع اعتبارات ملي و استاني راهداري استان قزوين از 70 ميليارد ريال در سال گذشته به حدود 60 ميليارد ريال در سال جاري كاهش يافته است.

وي همچنين از شهروندان خواست قبل از هرگونه اقدام به ساخت و ساز در حريم جاده ها از اداره كل راه و ترابري استان استعلام كنند.

موسوي در ادامه با اشاره به اينكه در فاصله 30 متري حريم راهها نواري با كاربري تأسيسات زيربنايي نظير آب، برق، گاز و مخابرات پيش بيني شده است اظهار داشت: اداره كل راه و ترابري استان قزوين در نيمه اول امسال ضمن پاسخ به 396 مورد استعلام ادارات براي ارائه خدمات زيربنايي، به 28 تقاضاي ساخت و ساز هم رسيدگي كرده است.

در چهارمين جلسه شوراي راهداري استان قزوين در سال جاري همچنين معاونان و رؤساي ادارات تابعه اداره كل راه وت رابري استان با ارائه گزارشي شانه سازي، خط كشي، تسطيح حريم راه، نصب تابلو، روكش آسفالت و تنقيه پل ها را از مهم ترين فعاليت هاي صورت گرفته در راههاي استان طي هشت ماهه امسال اعلام كردند و در ادامه بر لزوم بازگشايي راهها در فصل بارش، ارائه به موقع گزارش عمليات برفروبي و كمك به سانحه ديدگان در طرح زمستاني و افزايش نظارت به منظور جلوگيري از ريختن زباله و نخاله هاي ساختماني در حريم راهها تأكيد شد.

مدير كل راه و ترابري استان قزوين بر افزايش تعامل بين راهداران با امدادگران جمعيت هلال احمر، مركز فوريت هاي پزشكي و مأموران پليس راه براي خدمات رساني بهتر به مردم در فصل سرما تأكيد كرد.

 

 

لینک

       

حذف نقطه پر حادثه پيچ مله سرخه در لرستان

طرح اصلاح و ساماندهي نقطه پر حادثه پيچ مله سرخه در استان لرستان با حضور مهندس بخارايي  معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به بهره برداري رسيد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان ، مهندس رضايي مدير كل راه و ترابري استان  در جريان افتتاح اين پروژه گفت: پيچ مله سرخه واقع در كيلومتر 60  محور ترانزيت  خرم آباد- بروجرد كه به دليل عدم ديد كافي و شعاع نامناسب يكي از نقاط پر تصادف استان بشمار مي رفت ، با صرف اعتباري بالغ بر 5/4 ميليارد ريال به طور مناسب تعريض و ساماندهي شده است .

 وي تصريح كرد: اصلاح اين پيچ در طول يك كيلومتر به صورت احداث باندهاي رفت و برگشت جدا از هم و ايجاد ديد كافي به پايان رسيده و با بهره برداري از اين طرح شاهد كاهش چشمگير تصادفات رانندگي  در منطقه خواهيم بود .

 

لینک

       

ازمدير كل راه و ترابري استان همدان تقدير شد

 

شوراي شهر صالح آباد از مهندس عليزاده، مدير كل راه و ترابري استان همدان تقدير تشكر كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و تراري استان همدان ، اين تقدير نامه به خاطر نصب سيستم روشنايي در طرفين جاده  ورودي شهر صالح آباد از سمت همدان و آسفالت مسير مذكور بوده است.

 

لینک

       

استقرار اكيپ راهداري زمستاني در نقاط برفگير استان كرمانشاه

 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از استقرار اكيپ راهداري زمستاني در راهدارخانه ها و نقاط برفگير راههاي حوزه استحفاظي استان كرمانشاه خبر داد .

مهندس عطاءا... قادري اظهار داشت: امسال نيز همانند سالهاي گذشته طرح راهداري زمستاني با تلاش راهداران اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه اجرا گرديده است.

ايشان زمان استقرار اكيپ ها را از تاريخ 1/9/86 تا پايان فروردين سال 87 عنوان نمود و افزود تعداد اكيپ هاي مستقر در راهدار خانه ها و نقاط برفگير استان 51 اكيپ و تعداد ماشين آلات برفروب و پشتيباني 322 دستگاه و تعداد افراد سرپرستي و پشتيباني 124 نفر مي باشد .

قادري اضافه نمود: براي اجراي طرح راهداري زمستاني بيشتر تجهيزات و امكانات اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه بسيج خواهند شد تا در ايام زمستان تردد وسائط نقليه در راههاي استان با سهولت صورت پذيرد قادري تعداد پرسنل شركت كننده در عمليات كننده در عمليات راهداري زمستاني را 366 نفر عنوان نمود.

لینک

       

استقرار اكيپ راهداري زمستاني در نقاط برفگير استان كرمانشاه

 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از استقرار اكيپ راهداري زمستاني در راهدارخانه ها و نقاط برفگير راههاي حوزه استحفاظي استان كرمانشاه خبر داد .

مهندس عطاءا... قادري اظهار داشت: امسال نيز همانند سالهاي گذشته طرح راهداري زمستاني با تلاش راهداران اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه اجرا گرديده است.

ايشان زمان استقرار اكيپ ها را از تاريخ 1/9/86 تا پايان فروردين سال 87 عنوان نمود و افزود تعداد اكيپ هاي مستقر در راهدار خانه ها و نقاط برفگير استان 51 اكيپ و تعداد ماشين آلات برفروب و پشتيباني 322 دستگاه و تعداد افراد سرپرستي و پشتيباني 124 نفر مي باشد .

قادري اضافه نمود: براي اجراي طرح راهداري زمستاني بيشتر تجهيزات و امكانات اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه بسيج خواهند شد تا در ايام زمستان تردد وسائط نقليه در راههاي استان با سهولت صورت پذيرد قادري تعداد پرسنل شركت كننده در عمليات كننده در عمليات راهداري زمستاني را 366 نفر عنوان نمود.

 

لینک

       

هشدار به رانندگان؛

پل طرق در جاده قديم مشهد - نيشابور  مرمت مي شود

 

   معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از مرمت پل طرق خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس ابراهيم صنيعي با بيان اين مطلب اضافه كرد: عمليات مرمت پل طرق که بر روي رودخانه طرق احداث شده از 20 روز پيش آغاز گرديده است.

وي در تشريح عمليات مرمت اين پل گفت: تاکنون مرمت بتن دال و شناژ پل مذکور توسط آخرين تکنيکهاي نوين مقاوم سازي انجام شده است.  همچنين مرمت ورفع آب شستگي، دريواسيون و تسطيح بستر رودخانه و تعمير لوله هاي آب پل نيز در جريان مرمت صورت مي گيرد.

مهندس صنيعي اعتبار اين پروژه را 1500 ميليون ريال عنوان کرد و گفت: تاکنون 30 درصد اين اعتبار تخصيص يافته است.

وي اضافه كرد: اين پل در طي سالهاي گذشته دچار فرسايش شديد شده و نياز به مرمت داشت که خوشبختانه امسال اين مهم محقق شد. 

مهندس صنيعي درباره مشخصات اين پل گفت: اين پل که در محور قديم مشهد – نيشابور واقع است به طول 120 متر داراي 10 دهانه 12 متري است.

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از رانندگان عبوري از اين محور خواست در هنگام تردد از محل کارگاههاي عمليات مرمت پلها، مقررات رانندگي و نکات ايمني را توجه کنند.

لینک

       

8 پروژه راه روستايي در نيمه اول امسال در شهرستان خواف اجرا شد

 

رييس اداره راه و ترابري خواف گفت: 8 پروژه راهسازي در راه هاي روستايي شهرستان در نيمه اول سال جاري اجرا شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس صنعت ا.. فيروزه با بيان اين مطلب اضافه كرد: 3 مورد از اين پروژه ها توسط اداره راه و ترابري شهرستان و 5 مورد نيز توسط پيمانکار صورت گرفته است.

وي بهسازي، آسفالت گرم، احداث ابنيه فني و نصب علائم راه روستايي گرازي را يکي از اين پروژه ها خواند که به طول 5 کيلومتر در شهرستان اجرا و به بهره برداري رسيد.

مهندس فيروزه از اجراي بهسازي و آسفالت گرم راه روستايي چهارده ـ رزداب در شهرستان خبر داد و اضافه كرد: براي اجراي اين پروژه به طول 5/8 کيلومتر، دو آب نما در مسير جاده احداث و خط کشي و نصب علائم راه نيز به طور کامل انجام شد.

مديركل راه و ترابري استان خراسان رضوي به زير سازي راه روستايي چاه گچي به سمت باغ بخشي به طول 16 کيلومتر اشاره کرد و گفت: راه روستايي باغ بخشي به سمت قطار گز نيز با تکنولوژي چيپسيل آسفالت شد.

رييس اداره راه و ترابري خواف زير سازي و قير پاشي راه روستايي خلط آباد به سمت چاه گچي به طول 9 کيلومتر را از پروژه هاي اجرا شده توسط پرسنل اين اداره خواند.

وي در پايان تصريح كرد: همچنين زيرسازي راه روستايي چاه گچي به چاه مسيله به طول 5 کيلومتر و بهسازي و روکش آسفالت محور تيزاب به طول يک کيلومتر نيز در 6 ماهه اول امسال اجرا شد.

 

لینک

       

بازديد سرزده وزير راه و ترابري ازعمليات برفروبي در استان خراسان رضوي

 

وزير راه و ترابري از  ازعمليات برفروبي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، در پي بارش برف و باران در محورهاي مواصلاتي استان، عمليات برف روبي از سوي راهداران آغاز شد.

اين در حاليست که تا شروع رسمي طرح راهداري زمستاني اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي10 روز ديگر باقي است.

برف روزهاي اخير باعث شد تا در اکثر گردنه هاي برف گير، راهداران با انجام عمليات برفروبي و نمک پاشي، به استقبال زمستان بروند روز گذشته در اولين روز برفروبي در استان، وزير راه و ترابري به صورت سرزده از اين عمليات در محور مشهد – چناران و قوچان - باجگيران بازديد کرد.

مهندس رحمتي در اين بازديد ضمن تقدير از آمادگي پرسنل اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي براي شروع عمليات برفروبي، بر بازنگهداشتن راه ها در طول فصل زمستان تأکيد کرد.

وزير راه و ترابري همچنين از تلاش راهداران در طول فصل سرما براي بازنگهداري راه ها تشکر کرد.

در اين بازديد مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي در گزارش از طرح زمستاني اداره کل گفت: امسال 793 نفر از پرسنل اداره کل به همراه 456 دستگاه ماشين آلات سنگين و سبک عمليات برفروبي زمستاني را انجام مي دهند.مهندس هاشمي نسب، تعداد اکيپ هاي برفروبي استان را 72 گروه خواند که در 56 نقطه برف گير راه هاي استان مستقر مي شوند. وي از آمادگي راهدارخانه هاي استان براي پذيرايي از مسافران در راه مانده خبر داد.

لینک

       

استقرار22 اكيپ راهداري زمستاني در جاده هاي استان زنجان

 

با فرارسيدن زمستان و فصل بارش برف و بروز كولاك در جاده هاي استان،22 اكيپ راهداري در جاده هاي استان مستقر شدند.

روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، كليم اله وثوقي معاون راهداري اين اداره كل با بيان خبر فوق گفت:

  با آغاز فصل زمستان ،طرح راهداري زمستاني در قالب 22 محل استقرار اكيپ هاي راهداري، با450 نفر از پرسنل و با استفاده از 231 دستگاه خودرو سبك ،سنگين و نيمه سنگين ،در استان آغاز شده كه تا پايان فروردين ماه ادامه خواهد داشت .

وي اضافه كرد: از اين تعداد 8 اكيپ در حوزه شهرستان زنجان ،3 اكيپ در حوزه شهرستان ابهر، 3 اكيپ در حوزه شهرستان خدابنده ،4 اكيپ در حوزه شهرستان ماهنشان ،2 اكيپ در حوزه شهرستان طارم  مستقرو مشغول عمليات راهداري  هستند  وهمچنين  2 اكيپ ديگر نيز با استقرار در اداره كل و اداره راه  شهرستان زنجان عمليات پشتيباني را انجام مي دهند.

معاون راهداري تصريح كرد:  19اكيپ از اين تيم ها در راهدار خانه هاي استان مستقرند كه علاوه بر انجام خدمات راهداري و برف روبي ،در موقع بروز حوادث به امداد رساني به مسافراني كه دچار مشكل شده اند مي پردازند .

مهندس وثوقي در پايان با اشاره به 12 گردنه برف گير استان تا كيد كرد:  در طول زمستان به مسافران عزيز توصيه مي شود با رعايت موازين ايمني و با استفاده از زنجير چرخ در گردنه هاي استان تردد كنند .                 

 

لینک

       

اداره كل راه و ترابري استان بوشهر برگزار كرد:

كارگاه آموزشي "نگرشي بر استفاده از تصاوير ماهواره اي در زمين لغزش ها " 

يك دروه آموزش " نگرشي بر استفاده از تصاوير ماهواره اي در زمين لغزش ها  با حضور ۵٠ نفر از مهندسين و كارشناسان  اداره كل راه و ترابري استان بوشهر برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در اين دوره آموزشي كه توسط دكتر حسين حجتي معاونت اداري و مالي اين اداره كل برگزار گرديد و آموزش داده شد، با استفاده از تصاوير ماهواره اي نحوه شناخت محل هاي زمين لغزش هاي استان بوشهر و ساير مشخصات زمين شناسي منطقه مورد بررسي قرار گرفت.همچنين راه هاي  پيشگيري و جلوگيري از بروز و حركت زمين لغزش ها و رانش زمين را، از قبيل مسير احداث بزرگراه ها ، راه هاي اصلي و فرعي كوهستاني و محل احداث تونلهاي عبور و مرور، نيز مورد تجزيه و تحليل قرار گرفت.

لینک

       

رييس اداره راه و ترابري خواف:

9 تقاطع پر حادثه در راه هاي شهرستان خواف ساماندهي شد

 

رييس اداره راه و ترابري خواف گفت: 9 تقاطع پر حادثه در راه هاي شهرستان خواف ساماندهي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس صنعت ا... فيروزه با بيان اين مطلب اضافه كرد: اين 9 تقاطع هاي اصلي به فرعي در راه هاي حوزه استحفاظي شهرستان با تلاش راهداران اداره راه و ترابري شهرستان در طي نيمه اول سال جاري ساماندهي شد.

وي همچنين از آسفالت2/7 کيلومتر از شانه راه هاي شهرستان خبر داد.

فيروزه به مرمت و تسطيح 628 کيلومتر از راه هاي شوسه روستايي در شهرستان اشاره کرد و گفت: هم چنين در شش ماهه اول امسال 31 کيلومتر از راه هاي روستايي خواف شن ريزي شده است.

وي اضافه كرد: در اين مدت 215 کيلومتر از شانه راه هاي شهرستان تسطيح و تنظيم شد که از اين ميزان 120 کيلومتر مربوط به راه هاي شرياني شهرستان بوده است.

رييس اداره راه و ترابري خواف از لکه گيري حدود 14 هزار متر مربع از سطح جاده هاي شهرستان اشاره کرد.

وي در گزارش عمليات راهداري انجام شده در نيمه اول امسال از تعريض ابنيه فني راه هاي شهرستان خبر داد وگفت: در اين راستا 44 متر مربع ترميم دال پل، تقويت کوله و پي 3 دستگاه پل انجام شده است.

وي اجراي دريواسيون در حجم 4100 متر مکعب در شهرستان را از ديگر کارهاي انجام شده خواند.

 

لینک

       

حضور اكيپ هاي اداره کل راه و ترابري لرستان در مراسم ويژه طرح زمستاني

    

       اكيپ هاي راهداري اداره کل راه و ترابري استان لرستان با حضور در مراسم ويژه طرح زمستاني راهها، آمادگي خود را به نمايش گذاشتند .

       به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، در اين مراسم که با حضور فرماندهي نيروي انتظامي، مدير کل راه و ترابري ، معاون راهنمايي و رانندگي، رئيس جمعيت هلال احمر  و   فرمانده پليس راه استان در محل ستاد فرماندهي نيروي انتظامي استان برگزار شد، اكيپ هاي زمستاني  راه و ترابري، پليس راه و هلال احمر اقدام به انجام مانور موتوريزه در سطح شهر کرده و آمادگي خود را براي جلوگيري از بروز هرگونه اختلال در امر تردد وسايط نقليه و امدادرساني به مسافران در فصل سرما اعلام نمودند.

      در اين مراسم مهندس رضايي مدير کل راه و ترابري استان با اشاره به اينکه هماهنگي مناسبي بين عوامل راهداري، گشتهاي پليس راه و نيروهاي هلال احمر در زمينه طرح زمستاني راهها ايجاد شده است ، گفت : اداره کل راه و ترابري استان با استفاده از تعداد 260 نفر نيروي انساني در قالب 28 اکيپ راهداري و با استفاده از تعداد 170 دستگاه ماشين آلات سبک و سنگين کار بازگشايي راهها را در فصل سرما  انجام خواهد داد. وي تصريح کرد : از رانندگان عزيزتقاضا مي شود با تجهيز وسايط نقليه خود به  زنجير چرخ و ساير تجهيزات لازم  و همچنين رعايت نکات ايمني در مواقع بارندگي ، همکاري لازم را با اكيپ هاي راهداري و پليس راه به عمل آورند. 

لینک

       

 

پروژه هاي راهسازي شهرستان ساري مورد بازديد مسوؤلان استان قرار گرفت

 

             مدير كل راه و ترابري استان و فرماندار ساري از پروژه هاي راهسازي شهرستان ساري بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس عبدالحسين بيگدلي به اتفاق آقاي زارعي فرماندار ساري، معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري و رئيس اداره راه و ترابري شهرستان ساري از پروژه هاي اين اداره كل در شهرستان ساري بازديد كردند.

پروژه چهارخطه ساري _ جويبار ، روكش آسفالت كمربندي شمالي ساري (سه راه جويبارتا ميدان خزر ) ، چهار خطه ساري _ خزرآباد  ، قطعه سوم كمربندي شمالي ساري ( ميدان خزر تا سمسكنده ) و تعدادي از پروژه هاي راه روستايي از جمله پروژه هايي بودند  روند پيشرفت آنها مورد بازديد قرار گرفت.

مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان ضمن مثبت ارزيابي كردن بازديدها، در خصوص پروژه چهارخطه ساري _ جويبار تصريح كرد: اين پروژه اواخر سال گذشته با اعتباري كه از محل اعتبارات ملي دريافت كرديم آغاز به كار كرد.سال گذشته حدود 500 ميليون تومان و امسال نيز تا مرز يك ميليارد تومان اعتبار براي پروژه در نظر گرفته ايم.

مدير كل راه و ترابري با اشاره به بهره برداري از اين پروژه در سال آينده ، خاطر نشان ساخت : با عنايت  به اينكه محور ساري _ جويبار يكي از محورهاي پر ترافيك استان مي باشد اميد آن داريم كه چهار خطه كردن محور تا شهرستان جويبار ادامه پيدا كند.

مهندس بيگدلي در خصوص پروژه بزرگراه ساري _ خزرآباد يادآور شد : با توجه به اينكه اين محور مركز استان و سواحل دريا را به هم مرتبط مي كند ، پروژه حائز اهميت و مهمي به شمار مي رود .

وي اضافه كرد: با اشاره به پيشرفت فيزيكي قابل توجه اين پروژه افزود : اين طرح به 5 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد كه 70 درصد آن از محل اعتبارات ملي و مابقي از محل اعتبارات استاني تامين خواهد شد. لازم به ذكر است كه انشاا... با تامين اعتبار مورد نياز اين پروژه در سال 1387 به بهره برداري خواهد رسيد.

مهندس عبدالحسين بيگدلي در ارتباط با كمربندي شمالي اذعان داشت : بحمد ا... اين پروژه با پيشرفت فيزيكي بسيار خوبي همراه است .حد فاصل ميدان خزر تا عبور سمسكنده حدود 65 در صد پيشرفت فيزيكي داريم. مدير كل راه و ترابري همچنين تصريح كرد: 5/8 ميليارد تومان براي تكميل اين پروژه در قطعات 2 و 3 از سه راه جويبار تا سمسكنده بطول 900/11 كيلومتر مورد نياز مي باشد كه انشاا... با تامين اعتبار تا پايان سال 1387 شاهد بهره برداري از اين پروژه خواهيم بود.لازم به توضيح است كه اين كمربندي زماني مي تواند نقش مهم و حساس خود را در هدايت ترافيك و روان شدن عبور و مرور ايفاء نمايد كه تمامي قطعات مورد بهره برداري قرارگيرد. قطعه يك اين پروژه از آبياري در محور ساري _ قائمشهر تا سه راهي جويبار به طول 100/2 كيلومتر به دليل مشكلات تملك اراضي هنوز عمليات اجرايي آن آغاز نشده است ،‌كه در صورت مرتفع شدن آن توسط شهرداري عمليات ساخت آن آغاز خواهد شد.

لینک

       

احداث ،بهسازي و آسفالت 353 كيلومتر راه روستائي در استان زنجان

 

353 كيلومتر از راههاي روستائي استان زنجان در سال 86 احداث ،بهسازي و آسفالت مي شود .

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، مهندس ابراهيم خاني معاون راه روستائي استان زنجان ،با اعلام خبر فوق گفت: از آغاز سال 86 ، 52  پروژه راه روستائي با اعتباري بالغ بر 213.160 ميليون ريال در دست اجرا مي باشد كه از اين تعداد 24 پروژه به اتمام رسيده است.

معاون راه روستائي زنجان اضافه كرد: اين 24 پروژه تكميل شده ،162 كيلومتر از راههاي روستائي را شامل شده و اعتباري بالغ بر 87.200 ميليون ريال را به خود اختصاص داده است.   

 

لینک

       

تقدير از اداره كل راه و ترابري استان يزد

مهندس محمدحسين هوايي معاون راهداري  وهماهنگي امور استانهاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور طي نامه اي از خدمات ارزنده اداره كل راه و ترابري استان يزد و مدير كل راه و ترابري استان يزد مهندس سيدمحمدميرسعيدي به خاطر تلاش خالصانه در راستاي اعزام بسياري از پرسنل به مناطق عملياتي زمان جنگ تقدير و تشكر كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان يزد دربخشي از اين نامه آمده است: با عنايت به اينكه خدمات درراه رضاي خداوند متعال را هيچ كس جز ذات اقدسش نمي تواند پاداش دهد و برترين پاداش ها كسب رضا خداوند متعال و آرامش خاطري است كه در پي خدمات صادقانه و خالصانه خويش بدست مي آوريد برخود لازم مي دانم براساس سخن زيباي من لم يشكر الخالق لم يشكر المخلوق از تلاشها و زحمات شبانه روزي حضرتعالي و كليه راهداران عزيز و زحمتكش در آن اداره كل سپاسگزاري كنم.

لازم بذكر است اين تقدير به واسطه درخواست تشويقي بوده است كه سرتيپ پاسدار سيدمحمدحجازي فرمانده محترم نيروي مقاومت بسيج طي نامه اي از مقام عالي وزارت راه و ترابري جناب آقاي مهندس رحمتي درخواست نموده بوده است .

در بخشي ازنامه فرمانده نيروي مقاومت بسيج آمده است: اكنون حدود دو دهه است كه از آن روزهاي حماسه و نور مي گذرد و با مدد و ياري تلاشگران اين عرصه، هنوز عطر شهادت و ايثار به روح و جان شيفته گان اين مرز و بوم مي رسد و نيروي مقاومت بسيج همه ساله براي اعزام خيل عظيم جوانان و خانواده معظم ايثارگران به مناطق عملياتي دفاع مقدس از همكاري و پشتيباني همه مسئولين محترم بهره مند بوده است كه جا دارد از تلاش هاي خالصانه همه اين عزيزان به ويژه  مهندس سيدمحمدميرسعيدي مدير كل راه و ترابري استان يزد تقدير و تشكر گردد.

لینک

       

جلسه شوراي حمل و نقل درلرستان برگزار شد

         جلسه شوراي حمل و نقل استان لرستان با حضور مهندس بخارايي معاون وزير راه و ترابري و  رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور، اعضاء شورا و فرمانده پليس راه استان برگزار شد .

          به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري لرستان ،‌ در اين جلسه كه با هدف هماهنگي بيشتر دستگاههاي بخش حمل و نقل ، بررسي مشكلات موجود و ارائه راهكارهاي مناسب در جهت بهبود صنعت حمل و نقل در استان تشكيل شد ، مهندس بخارايي با اشاره به اينكه تعامل بين اعضاء شوراي حمل و نقل موجب بهره برداري بهتر از توانمنديهاي كلي اين بخش مي شود ، گفت: برگزاري مستمر  جلسات شوراي حمل و نقل و ايجاد اهداف مشترك در اين بخش ، تاثير زيادي در رفع مشكلات دستگاههاي زير مجموعه خواهد شد و در اين راستا جلب رضايتمندي مردم بعنوان يكي از اهداف مشترك اين مجموعه بايستي اكيدا مورد توجه قرار گيرد .  وي تصريح كرد: طبق آمار موجود ، تصادفات رانندگي برون شهري حادث شده در سطح راههاي استان لرستان در هفت ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه                     در سال گذشته 5/16 درصد كاهش داشته است كه اين كاهش قابل ملاحظه نتيجه زحماتي است كه عزيزان در زمينه ارتقاء ايمني در ابعاد مختلف متحمل شده اند .

      در ادامه جلسه مهندس رضايي مدير كل راه و ترابري و رئيس شوراي حمل و نقل استان ضمن ارائه خلاصه اي از عملكرد اداره كل راه و ترابري در سال 86 ، گفت: خوشبختانه بخش حمل و نقل استان از وضعيت مناسبي برخوردار بوده و در تمام سطوح فعاليتهاي خوبي در اين بخش انجام شده است . وي تصريح كرد: احساس مسووليت كليه دستگاههاي مرتبط با بحث ايمني ، باعث  حل مشكلات موجود در اين خصوص خواهد شد و نبايد تنها دستگاههاي زير مجموعه حمل و نقل در ارتباط با اين موضوع مورد انتقاد قرار داده شوند .

لینک

       

برگزاري مسابقات تنيس روي ميز در اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه

 

به مناسبت گراميداشت هفته مبارك بسيج يك دوره مسابقات ورزشي تنيس روي ميز در سالن شهيد كلانتري اداره كل به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه راه و ترابري استان زير نظر باشگاه ورزشي اين اداره كل برگزار گرديد .

در اين دوره از مسابقات تعداد 30 نفر از كاركنان شركت داشتند كه بهزاد هامونجوي – ايرج زنگنه آزاد و مجيد فلكناز به عنوان نفرات اول تا سوم برگزيده شدند و در پايان طي مراسمي با حضور الوندي، معاونت اداري مالي و روابط عمومي جوائزي به نفرات اول تا ششم اهدا گرديد.

 

لینک

       

مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي:

اجراي طرح برفروبي زمستان توسط793 نفر از راهداران در خراسان رضوي

 

همايش مديران راه و ترابري شهرستان هاي  استان خراسان رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس سيد آيت ا... هاشمي نسب در اين همايش يک روزه بر آمادگي ادارات راه و ترابري براي آغاز طرح راهداري زمستاني تاکيد کرد.

مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي با اشاره به اعزام 72 اکيپ راهداري زمستاني به راه هاي استان بر عزم جزم اداره کل براي باز نگهداشتن همه راه هاي استان در طول زمستان تصريح کرد.

وي اضافه كرد: امسال 793 نفر از پرسنل اداره کل با 456 دستگاه ماشين آلات سبک و سنگين عمليات برفروبي زمستاني را انجام خواهند داد.

وي خاطر نشان کرد: اين افراد در 56 نقطه برف گير در راه هاي استان مستقر خواهند شد.

هاشمي نسب در ادامه جلسه از روساي ادارت شهرستانها خواست از همينک برنامه کاري خود را براي سال 87 با توجه به ضرورت ها و نيازهاي شهرستان تدوين کنند.

وي تعامل با سازمان مديريت و برنامه ريزي، تهيه و ارائه آمار دقيق از فعاليتها به مردم و دستگاههاي ذي ربط، توجه به دستورالعمل ارتقاي شغلي کارکنان را از برنامه هاي آينده ادارات راه و ترابري خواند.

مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي با اشاره به وجود برخي کمبودها در کشور گفت: کار اجرايي در هر جايي با مشکلاتي همراه است و هنر مدير آن است که بتواند برنامه ها را با وجود مشکلات پيش برد و در واقع بر مشکلات مديريت کند.

وي ادامه داد: کمبود سيمان يکي از مشکلات عمده پروژه هاي راهسازي است که بايستي از همينک تمهيدات لازم براي پروژه هاي سال آينده انديشيده شود.

مهندس هاشمي نسب در عين حال از تصويب مجوز واردات سيمان به عنوان يک راهکار مثبت براي حل اين مشکل ياد کرد.

رييس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي با اشاره به تهيه چارت جديد وزارت راه و ترابري، از ارائه پيشنهاد تبديل اداره کل راه و ترابري به سازمان خبر داد.

وي همچنين بر ضرورت آموزش نيروهاي انساني موجود در ادارات تاکيد کرد.

در ادامه اين جلسه روساي ادارات و مسؤولان نمايندگي هاي راه و ترابري شهرستان هاي استان خراسان رضوي به ارائه نظرات، ديدگاه ها و مشکلات حوزه کاري خود پرداختند.

 

لینک

       

با تصويب شوراي حمل و نقل؛

جاده هاي جديد خراسان رضوي مجهز به تجهيزات ايمني مدرن خواهند شد

با تصويب شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي، جاده هاي جديدي که در استان احداث مي شوند، پس از تجهيز به امکانات ايمني مدرن خواهند شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، در آخرين جلسه شوراي حمل و نقل استان خراسان رضوي که در محل آزمايشگاه فني مکانيک خاک استان برگزار شد، مديريت بخش راهسازي استان بر تجهيز جاده هاي استان به دوربين هاي کنترل سرعت تاکيد کرد. مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان خراسان رضوي در اين جلسه گفت: در صورت تامين اعتبار امسال 42 دوربين کنترل سرعت در محورهاي استان نصب خواهد شد. حسيني با بيان اينکه مکان يابي لازم براي محل هاي نصب اين دوربين ها با همکاري پليس راه استان انجام شده است، اظهار داشت: قرار شده اين دوربين ها با 50 درصد اعتبارات استاني و 50 درصد اعتبارات ملي تهيه شود. در ادامه مديران حوزه راهسازي، راه و ترابري و حوزه آزاد راه هاي استان براي تامين اعتبار لازم براي خريد و نصب قسمتي از اين تجهيزات در محورهاي در حال ساخت استان اعلام آمادگي کردند. در اين جلسه همچنين وضعيت ايستگاه راه آهن مشهد مورد بحث و بررسي قرار گرفت. زارعي مدير عامل شرکت رجاء خراسان در اين باره با اشاره به وضعيت موجود ايستگاه گفت: در فصل تابستان امسال 52 رام قطار به صورت روزانه از اين ايستگاه حرکت مي کردند. وي افزود: با توجه به محدوديت امکانات ايستگاه، بايد اذعان داشت اين ايستگاه به وضع اشباع رسيده است. وي با بيان اينکه طرح جامع ايستگاه مشهد تهيه شده خواستار تسريع در عملياتي شدن اين طرح شد. در ادامه اين جلسه مقرر شد تا وضعيت ايستگاه راه آهن مشهد در يکي از جلسات شوراي هماهنگي حمل و نقل با حضور وزير راه و ترابري مورد بررسي قرار گيرد.

 

لینک

       

رئيس اداره راه و ترابري بردسکن:

ميدان ورودي شهر بردسکن ايمن سازي شد

رئيس اداره راه و ترابري بردسکن گفت: ميدان ورودي شهر بردسکن که جزو نقاط پرحادثه در راه هاي استان خراسان رضوي محسوب مي شدU ايمن سازي شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، حسين شيرمحمديان اضافه كرد: طرح اصلاح و ايمن سازي ميدان ورودي بردسکن در قالب طرح حذف و اصلاح نقاط پرحادثه در راه هاي کشور يکي از پروژه هايي بود که از مدني پيش در دستور کار اداره راه و ترابري بردسکن قرار داشت. وي ادامه داد: براي اجراي پروژه 2 دهانه پل 4 متري تعريض شد و 200 متر از محور نيز عمليات جدول کاري صورت گرفت. شيرمحمديان حجم عمليات خاکي اين پروژه را 1750 متر مکعب و حجم عمليات آسفالتي را 400 متر مکعب اعلام کرد. رئيس اداره راه و ترابري بردسکن اعتبار اين پروژه را يک ميليارد ريال عنوان کرد.راه روستاي مياب در شهرستان درگز احداث و آسفالت شد.رئيس اداره راه و ترابري درگز گفت: راه روستاي ميآب در شهرستان درگز احداث و آسفالت شد.طبق اين گزارش محسن قربان نژاد تصريح كرد: اين محور به طول 4 کيلومتر و عرض 7 متر احداث شده است.وي ادامه داد: براي احداث اين مسير 1200 متر مکعب عمليات خاکبرداري و 1500 متر مکعب عمليات خاکريزي انجام شده است.قربان نژاد خاطر نشان کرد: با بهره برداري از اين محور 150 خانوار در روستاي ميآب از راه مناسب برخوردار شدند. وي اعتبار سال 85 اين پروژه را 200 ميليون تومان عنوان كرد و گفت: براي تکميل اين پروژه امسال 70 ميليون تومان اعتبار هزينه شده است.

لینک

       

مركز مطالعات جهاني شدن برگزار مي كند:

نظام حاكم بر فعاليت دولت ها در فضا، در عصر جهاني شدن

هفتمين گفتمان علمي ماهانه مركز ملي مطالعات جهاني شدن با عنوان نظام حاكم بر فعاليت      دولت ها در فضا،در عصر جهاني شدن با سخنراني دكتر مهدي اكرمي، ديپلمات سابق و عضو هيأت علمي دانشگاه آزاد اسلامي روز دوشنبه 3 دي ماه در سالن اجتماعات اين مركز برگزار مي شود.

علاقه مندان مي توانند براي دريافت اطلاعات جزئي تر و شركت در جلسه به فايل ضميمه مراجعه كنند.

 

لینک

       

دولت  ۲۵۰ميليارد ريال يارانه به شركت قطارهاي مسافري (رجا) اختصاص داد

هيات وزيران درمصوبه‌اي بابت حمل مسافر باتعرفه‌هاي تكليفي، ۲۵۰ميليارد ريال يارانه به شركت قطارهاي مسافري رجا اختصاص داد.

به‌گزارش دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت، شوراي عالي برنامه‌ريزي و مديريت اقتصادي ضمن موافقت با درخواست وزارت راه و ترابري درخصوص تعيين و پرداخت يارانه شركت قطارهاي مسافري (رجا)، بابت حمل مسافر با تعرفه‌هاي تكليفي، مقرر كرد تااين مبلغ از محل بند "و" تبصره  ۱۵قانون بودجه سال جاري تامين و بابت باقي مانده يارانه قطعي سال  ۸۵و علي الحساب يارانه سال  ۸۶به اين شركت پرداخت شود. اين تصميم به وزارت راه وترابري، معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور و سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان ابلاغ شده است. شركت قطارهاي مسافري (رجا) كه وظيفه حمل و نقل مسافر از طريق ريلي را برعهده دارد، وابسته به شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران است.

 

لینک

       

به منظور ايمن سازي تيزي آبعلي؛

ديوار خاك مسلح در محور هراز احداث مي شود

مهندس مولايي، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري تهران درباره اين پروژه گفت: منطقه تيزي آبعلي در محور هراز يكي از نقاط پرحادثه در طول سال است كه اين اداره كل تصميم به ايمن سازي اين محدوده به طول 1500 متر گرفته است.

وي با تصريح اينكه ترانشه موجود سست و مرتفع مي باشد و امكان تعريض از سمت كوه وجود ندارد تصريح كرد: اين اداره كل براي ايمن سازي اين منطقه تصميم گرفته است تا از سمت رودخانه با احداث ديوار بتني به ارتفاع 4 متر به منظور جلوگيري از آب شستگي و پس از آن اجراي ديوار خاك مسلح با استفاده از «ژئوگريد» اقدام كند.

معاون راهسازي در ادامه خاطرنشان كرد: پيمانكار اين پروژه انتخاب شده و در حال حاضر در حال تجهيز كارگاه است كه انشاءا… در صورت مساعد بودن شرايط جوي، پروژه مذكور تا پايان فروردين ماه 87 با اعتباري بالغ بر 50 ميليارد ريال به بهره برداري خواهد رسيد.

لینک

       

در محور تهران ـ فيروزكوه،

حدفاصل پل فرديس تا بلوار بومهن تعريض مي شود

حدفاصل پرديس تا بومهن به طول 5 كيلومتر در محور تهران ـ فيروزكوه شش خطه مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس محمود مولايي، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري تهران با اعلام اين خبر گفت: راه هاي طرفين اين قطعه به صورت شش خطه اجرا شده و به بهره برداري رسيده است و اين قطعه باقيمانده كماكان به صورت 4 خطه موجود است كه عملاً باريك شدگي محور در اين منطقه سبب ايجاد گره ترافيك مي شود.

بنا براين گزارش اين اداره كل به جهت همخواني و تناسب محور، نسبت به مطالعات اين پروژه اقدام و پيمانكار مربوطه را پس از انجام مناقصه انتخاب كرده است، لذا عمليات اجرايي پس از تجهيز كارگاه آغاز شده و نتايج بعدي متعاقباً اعلام خواهد شد.

 

 

لینک

       

بهسازي و روكش آزادراه تهران ـ ساوه، 25% پيشرفت فيزيكي دارد

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري تهران گفت: آزادراه تهران ـ ساوه در حوزه استان تهران از حدفاصل تقاطع بزرگراه آزادگان تا پل رودخانه شور به طول 39 كيلومتر بهسازي مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري، مهندس مولايي بيان كرد: اين آزادراه بالغ بر 11 سال است كه به بهره برداري رسيده است و با عنايت به اينكه نگهداري از اين آزادراه به مدت سه سال به اين اداره كل واگذار شده است و اضمحلال رويه آن در كل مسير موجود موجب نارضايتي استفاده كنندگان و افزايش هزينه نگهداري اين آزادراه شده بود، همه و همه از جمله مواردي است كه اين اداره كل را به سوي بهسازي اين مسير در طول 39 كيلومتر مريوط حوزه استحفاظي استان تهران سوق داد.

مهندس مولايي ادامه داد: در حال حاضر 3 پيمانكار در اين محدوده 39 كيلومتري در لاين هاي شرقي و غربي مشغول بهسازي و روكش آسفالت هستند كه اميد است بتوانيم در مجموع 20 كيلومتر از كل مسير را در دو ماه آينده به اتمام برسانيم و مابقي پروژه در صورت مساعد بودن شرايط جوي تا پايان سال جاري و در غير اين صورت تا فصل كاري سال 87 به طول خواهد انجاميد. در پايان معاون راهسازي از پيشرفت 25 درصدي پروژه تاكنون ابراز رضايت كرد.

لینک

       

براي اولين بار در استان تهران صورت گرفت:

مهار سنگ هاي معلق بوسيله حفاظ هاي فلزي پيشرفته سنگ گير

پس از سفر رياست محترم جمهوري به استان تهران، يكي از مصوبات اين سفر كه ايمن سازي و ساماندهي محدوده كمرخاني در محور تهران ـ فشم بود؛ مصوب شد.

پس از اين مصوبه اداره كل راه و ترابري تهران با استفاده از تحقيقات اوليه انجام شده در پژوهشكده حمل و نقل وزارت راه و ترابري و مطالعات گسترده و وسيع روي راه هاي كوهستاني به استفاده از شيوه هاي نوين ايمن سازي روي آورد كه بهترين گزينه، گزينه مطمئن و كم هزينه استفاده از حفاظ هاي فلزي پيشرفته سنگ گير يا همان Rock Fall Barrier بود.

حفاظ سنگ گير، مطمئن ترين و اقتصادي ترين گزينه ايمن سازي منطقه، كمرخاني، پس از تصويب در شوراي فني اين اداره كل به صورت طرح و اجرا و نظارت (EPC) به شركت ژئوتك به عنوان نماينده شركت ژئوبروگ سوئيس در ايران واگذار گرديد.

گفتني است محور لشگرك به ديزين از محورهاي مهم ارتباطي شهر تهران با شهرهاي اوشان ـ فشم ـ ميگون ـ شمشك ـ ديزين و روستاها و شهرك هاي مجاور در بخش رودبار قصران در شمال استان تهران است كه به لحاظ واقع شدن پيست اسكي ديزين از اهميت دوچنداني برخوردار است.

منطقه كمرخاني از مناطق پرحادثه محور فشم كه در روزهاي پاياني هفته ترافيك بالايي نيز دارد در طول ساليان گذشته به دليل ريزش سنگ در فصل بارندگي شاهد حوادث زيادي براي استفاده كنندگان و كاربران راه و وسائط نقليه بوده است.

اداره كل راه و ترابري استان تهران به منظور مهار ريزش سنگ از كوه در اين منطقه، گزينه هاي مختلفي همچون احداث گالري، احداث پل روي رودخانه، احداث راه از طرف ديگر رودخانه، احداث مسير واريانت و ايجاد تونل را مورد مطالعه قرار داد كه به لحاظ غيرممكن بودن انسداد جاده و عدم توجيه اقتصادي پذيرفته نشد. تنها گزينه مورد تأييد شوراي فني اين اداره كل احداث تونل بود كه آن هم به دليل اختلال در ترافيك عبوري و عدم دسترسي به اطلاعات دقيق خاص توپوگرافي منطقه كمرخاني و همچنين هزينه بالا، عملياتي نگرديد.

از ويژگي هاي فنس هاي فلزي سنگ گير مي توان به موارد زير اشاره كرد:

1ـ حفظ تردد ايمن و هدايت ترافيك همزمان با اجراي عمليات

2ـ فعاليت شبانه روزي به صورت منظم و برنامه ريزي شده و عاري از هرگونه حادثه و خسارت جاني و مالي به مجريان پروژه و استفاده كنندگان از راه

3ـ سهولت نگهداري

4ـ كوتاهي زمان اجراي طرح

5ـ صرفه جويي در هزينه هاي عمليات اجرايي

فاز طراحي شامل:

1ـ بازديد ميدان و برداشت اوليه

2ـ نقشه برداري با استفاده از دستگاه ليزر اسكنر

3ـ طراحي با استفاده از نرم افزار پيشرفته 1/6 Rock Fall

4ـ تهيه دفترچه هاي محاسباتي و نقشه هاي اجرايي با جزئيات نصب

لازم به ذكر است كه فاز طراحي، مطالعات و تجهيز كارگاه مناسب توسط پيمانكار در فروردين 86 آغاز و عمليات اجرايي از ابتداي ارديبهشت امسال شروع شده بود.

اين پروژه كه با حضور وزير محترم راه و ترابري مهندس رحمتي، مسئولين شركت ژئوبروگ سوئيس، رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مهندس بخارايي، مهندس صديقي مدير كل راه و ترابري تهران و معاونين راهداري دكتر واحدي، راهسازي مهندس مولايي و اداري و مالي مهندس قرباني در اوايل آذرماه سال جاري به بهره برداري رسيد در مدت زمان 7 ماه، بدون انسداد راه و همزمان با عبور ترافيك و با صرف هزينه اي بالغ بر24 ميليارد ريال هم اكنون آماده استفاده كاربران راه محور فشم مي باشد.

از ديگر مشخصات اين پروژه مي توان به موارد زير اشاره كرد:

نوع پيمان و شيوه اجرايي: (EPC)

طول پروژه: 783 متر

ارتفاع حفاظ: 4ـ6 متر

توانايي كنترل ريزي سنگ: تا وزن 4000 كيلوگرم با سرعت لحظه برخورد 90 كيلومتر بر ساعت

سطح توري مصرفي: 11030 متر مربع

طول حفاري در سنگ: 2400 متر طول در ارتفاع 10 تا 60 متر از سطح جاده

ساعات كار جرثقيل 50 تني: 8400 ساعت

كار نيروي متخصص در روز: 5530 نفر ساعت

كار نيروي متخصص در شب: 420 نفر ساعت

لینک

       

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان:

تلفات جاده اي استان هرمزگان به ميزان 25 درصد كاهش يافت

ششمين جلسه شوراي حمل و نقل استان در پايانه بار بندرعباس با حضور دكتر صفارزاده استاد دانشگاه تربيت مدرس تهران و ساير مديران كل ادارات و اعضاء شوراي مذكور در سالن اجتماعات پايانه بار بندرعباس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي بندر عباس، مهندس اماني مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان در جلسه شوراي حمل و نقل استان  با اشاره به لزوم اهميت پرداختن به مباحث ترافيكي و ايمني و حمل و نقل اظهار داشت: در شش ماهه سالجاري نسبت به مدت مشابه تلفات جاده اي استان به ميزان 25 درصد كاهش يافت.

همچنين  در اين جلسه دكتر صفارزاده با اشاره به  مديريت ايمني حمل و نقل ترافيك تصريح كرد: امروزه سوانح رانندگي يكي از دلايل اصلي مرگ و مير بشر است و تحقيقات نشان داده كه در كشور، تلفات و آمار كشته شدگان در جاده ها در سال 73 الي 82، تصادفات 222 درصد و مجروحين 144 درصد رشد داشته است و تعداد متوفيان به ازاي هر ده هزار نفر افزايش چشمگيري يافته است كه علت عمده آ‹ها سرعت غيرمجاز بوده است.

دكتر صفارزاده در ادامه به تصادفات در استان هرمزگان اشاره نمود و گفت استان هرمزگان از نظر طول راهها در كشور در رده پنج يا ششم قرار گرفته است.

وي افزود: تعداد تلفات رانندگي در سال در هرمزگان در حدود 2500 نفر مي باشد كه مي توان علت آن را  فرهنگ نامناسب رانندگي در كشور، بي توجهي به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي عوامل ديگر مانند افزايش بي رويه تعداد وسايل نقليه، بي توجهي به استانداردهاي ايمني و عمر بالاي ناوگان حمل و نقل كشور، عدم وجود نظام مدرن جهت نظارت دانست.

وي همچنين راه حل برطرف كردن اين مشكل را اين چنين بيان كرد: تبليغ فرهنگ رانندگي در كشور، تدوين ساختار آموزشي مناسب براي رانندگان، بازنگري در فرآيند اعطاء گواهينامه به رانندگان، ارتقاء ظرفيت شبكه حمل و نقل، برطرف كردن نقاط حادثه خيز، بازنگري در تأييد و كنترل كيفيت خودروهاي توليد شده، ايجاد بازار براي افزايش رقابت و ارتقاء سطح كيفيت، اعطاء تسهيلات مناسب جهت نوسازي ناوگان، بكارگيري روش ها جهت ارتقاء ايمني با بهره گيري بهينه از منابع فعلي كه بايد در ابتدا نيازسنجي شود و سپس به جمع آوري، تحليل، يكپارچه سازي و ذخيره سازي اطلاعات پرداخت.

وي با اشاره به بازرسي ايمني مسير به عنوان يكي از مهمترين مؤلفه هايي مديريت ايمني حمل و نقل خاطرنشان كرد: مديريت سرعت (كه بيش از سي درصد تصادفات كشور به دليل تجاوز از حد سرعت مجاز روي مي دهد) و مديريت حوادث كه تأثير تصادفات بر وقوع حوادث ثانويه و لزوم همكاري و يكپارچگي عملكرد دستگاه هاي مختلف در زمان وقوع حادثه و اهميت امدادرساني به قربانيان مي باشد، از ديگر مولفه ها مي باشد.

دكتر صفار زاده تشريح كرد: مديريت تردد موتورسيكلت كه سه درصد تردد مسيرهاي برون شهري كشور و  مساوي پنج درصد تصادفات برون شهري مي باشد.

 

وي ادامه داد: ايمني تردد عابرين پياده كه 40 درصد تلفات تصادفات كشور را عابران پياده تشكيل مي دهد و 37 درصد تلفات عابرين پياده متعلق به رده سني زير 20 سال مي باشد و دو ميليون نفر از دانش آموزان كشور در مدارس حاشيه راه ها تحصيل مي كنند.

همچنين  مديريت شرايط جوي كه تأثير لغزندگي سطح مسير بر كاهش ايمني، رويدادهاي طبيعي مانند بهمن، ريزش سنگ و … در برخي مسيرهاي شهري كشور مي باشد از ديگر موارد موثر در مديريت ايمني مي باشد.

لینک

       

سومين همايش ارتباطات هوانوردي برگزار مي شود

سومين همايش ارتباطات هوانوردي از سوي پژوهشگاه هوا و فضا و با همكاري سازمان هواپيمايي كشوري در تاريخ 19 و 20 آذر ماه 86 در محل آمفي تئاتر وزارت راه و ترابري برگزار مي شود.

 

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري،پژوهشگاه هوافضا در كنار برگزاري اين همايش، نمايشگاهي در زمينه‌هاي CNS/ATM برپا خواهد كرد.

 لازم به ذكر است كه كارگاه‌هاي آموزشي اين همايش در تاريخ 18 آذرماه در سازمان هواپيمايي كشوري برگزار مي شود.

  گفتني است باتوجه به پيشرفت‌هاي قابل توجه در علوم و فنون هوانوردي در جهان و الزام همگام و همسوسازي كشور جمهوري اسلامي ايران با آن در روند اعتلاء صنعت هوايي كشور، سازمان هواپيمايي كشوري درنظر دارد خدمات ترافيك هوايي (ATS) را با فنون و سامانه‌هاي ارتباطات و ناوبري از طريق ماهواره، رايانه و فناوري ديجيتال CNS/ATM مجهز نمايد.

لینک

       

اصلاح هندسي پرحادثه ترين نقطه محور بروجرد ـ خرم آباد

طرح اصلاح هندسي پرحادثه ترين نقطه محور بروجرد ـ خرم آباد با حضور مهندس بخارائي معاون وزير راه و ترابري، مديران كل سازمان حمل و نقل و پايانه و راه و ترابري لرستان به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، مهندس محمد بخارائي معاون وزير راه و رياست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در مراسم به بهره برداري رسيدن اين طرح اظهار داشت: پروژه حذف نقطه پرحادثه مله سرخه در محور بروجرد ـ خرم آباد به طول يك كيلومتر با اعتباري معادل 45 ميليارد ريال از 30 ميليارد ريالي است كه براي حذف 11 نقطه پرحادثه در اين محور در نظر گرفته شده است.

مهندس بخارائي تصريح كرد: حدود 310 كيلومتر از شريان اصلي شمال به جنوب در حوزه استحفاظي لرستان قرار دارد كه به تدريج در اين محور راهسازي خفته را در حال اجرا داريم؛ از طرفين باندهاي سبقت ساخته شده، بعد چهارخطه شدن را در دستور كار خود قرار داده ايم و متعاقب آن جدا كننده را نصب نموده و به تدريج در حال اصلاح محور و تبديل آن به يك راه بزرگراهي مورد استفاده هستيم.

وي بيان داشت: تا پايان سال جاري از 60 نقطه پرحادثه شناسايي شده در سطح محورهاي مواصلاتي لرستان 13 نقطه را اصلاح و به بهره برداري خواهيم رساند.

 

لینک

       

اقدامات اكيپ راهداري زمستاني در مازندران

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان مازندران گفت: اقدامات اكيپ راهداري زمستاني از اواسط سه ماهه سوم سال شروع و تا اواخر فروردين ماه سال بعد ادامه مي يابد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس پرويز پاكزاد خاطرنشان كرد: اكيپ هاي راهداري زمستاني بر اساس برنامه ريزي هاي قبلي و با امكانات لازم در مدت مذكور در راهدارخانه ها مستقر و به انجام مأموريت هاي واگذار شده مشغول مي شوند.

معاون راهداري در ادامه تصريح كرد: اكيپ هاي راهداري مستقر در سطح استان معمولاً قبل از فرا رسيدن فصل سر ماه و يخبندان و بارش نزولات جوي

 اقداماتي چون مرمت و تعمير رويه آسفالتي راهها با انجام عمليات ترك گيري، لكه گيري اساس ـ تك كت ـ سيلكت ـ آسفالت موضعي رويه راهها به منظور حذف ناهمواريهاي احتمالي، رفع افتادگي شانه ها و همسطح نمودن شانه با قسمت سواره رو ، پاكسازي قنوها و  پاكسازي زير پل ها و آبروها از رسوبات انجام مي شود.

همچنين از ديگر اقدامات تنظيم بستر رودخانه ها در بالا دست و پايين دست پل هاي بزرگ و تأمين امكان براي هدايت آب به كليه دهانه هاي پل،  مرمت دريواسيون ها،  بررسي و تعمير ابنيه پل ها، ديوارهاي ضامن و حائل ،  بررسي و تعمير گالري هاي بهمن گير و كولاك گير و  ساقط كردن سنگ هاي لق و سرگردان موجود در دامنه هاي كوهستاني مشرف بر راه مي باشد.

آماده سازي راهدارخانه ها (تعمير و رنگ آميزي) براي استقرار اكيپ راهداري زمستاني و آماده سازي پناهگاه ها جهت اسكان مسافران در مواقع راهبندان در فصل زمستان  از ديگر اقدامات راهداري زمستاني است تا ضمن حفظ راه و جلوگيري از گسترش خرابي ها، ايمني تردد در فصل زمستان افزايش يابد.

مهندس پاكزاد فعاليت هاي راهداري زمستاني در زمينه  برفروبي، يخ زدايي، مقابله با كولاك و برف انباشتگي و مقابله با بهمن ذكر كرد.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان ضمن تأكيد بر حذف مسافرت هاي غيرضروري در فصل زمستان اظهار اميدواري كرد: با رعايت نكات ايمني و همكاري با راهداران شاهد كاهش حوادث و تلفات جاده اي باشيم.

لینک

       

برگزاري نشست شوراي حمل و نقل سيستان و بلوچستان

دوازدهم آذر ماه سومين جلسه شوراي حمل و نقل استان سيستان و بلوچستان با حضور اعضاء و مدير كل راه و ترابري محل اداره كل، به رياست مهندس شهنوازي تشكيل شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان، هدف از اين گردهمايي بررسي پيشنهادات در مورد پروژه هاي مهم و قابل اجرا و همچنين بررسي مشكلات اجرايي پروژه هاي مصوب شده در دور اول سفر رياست جمهوري به استان و بحث و بررسي در مورد مصوبات قبلي شورا با عنايت به سفر قريب الوقوع رياست جمهوري و هيئت همراه به استان بوده است.

 

لینک

       

عضو باشگاه كاراته اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان كسب كرد؛

مقام دومي  در مسابقات بين المللي كره جنوبي

يكي از اعضا تيم باشگاه كاراته اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان مقام دومي را  در مسابقات بين المللي كره جنوبي كسب كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان، بابك گودرزي يكي از اعضاء تيم باشگاه كاراته راه و ترابري سيستان و بلوچستان در مسابقات كاراته بين المللي سبك شوتوكان wskf در كره جنوبي موفق به كسب مدال نقره كميته تيمي و مدال برنز كميته انفرادي شد.

گودرزي در بازگشت در فرودگاه بين المللي زاهدان مورد استقبال نمايندگان باشگاه راه و ترابري، تربيت بدني، مربي و هم تيمي هاي قرار گرفت.

 

لینک

       

برنامه راديويي صداي راهبران لرستان افتتاح شد

برنامه راديويي صداي راهبران لرستان با حضور مهندس محمد بخارايي معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور با هدف اطلاع رساني مؤثر و مفيد در بخش حمل و نقل و راهداري در مركز صدا و سيماي استان راه اندازي شد.

به گزاش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان لرستان، رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در اين خصوص اظهار داشت: هدف از راه اندازي اين برنامه ايجاد رابطه منطقي بين دست اندركاران حمل و نقل جاده اي، گروه هاي امدادگر و ايمن سازان در شبكه راه ها با استفاده كنندگان از شبكه از قبيل رانندگان وسائط نقليه عمومي، وسائط نقليه شخصي و مسافري است.

وي تصريح كرد: به نوعي قصد داريم راه و ترابري و سازمان حمل و نقل و پايانه ها را در مقام پاسخگويي قرار داده و اگر نارسائي در اين شبكه وجود داشته باشد، اطلاعات دقيق آن را در اختيار گرفته و رفع اشكال نموده و به اطلاع مردم برسانيم.

مهندس بخارائي بيان داشت: ايجاد فرهنگ ايمني و حمل و نقل، آموزش هاي هدفمند را در اين برنامه در دستور كار داشته و قابليت هاي حمل و نقلي را به مردم معرفي مي كنيم، و معتقديم كار بسيار مؤثري است چراكه در استان هايي كه اين برنامه راه اندازي شده است مخاطبان زيادي را جلب نموده است و اميد مي رود مردم از اين برنامه استفاده لازم را برده و رهنمودهايشان را براي استفاده بهينه سازي جاده اي به سازمان اعلام دارند.

مهندس نصرا... حيدري مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي لرستان نيز در خصوص راديو راهبران لرستان بيان داشت: صداي راهبران در قالب دو برنامه 30 دقيقه اي روزهاي دوشنبه از ساعت 8 و 30 دقيقه لغايت 9 صبح و روزهاي پنج شنبه از ساعت 15 و سي دقيقه لغايت 16 روي موج MW فركانس 810 كيلو هرتز براي شهروندان محترم غرب و شمال و جنوب استان و روي موج MW فركانس 27/9 براي ساكنان شرق استان، همچنين روي موج FM فركانس 5/107 مگاهرتز پخش خواهد شد.

مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي لرستان گفت: تلاش مي كنيم اولويت هاي اصلي برنامه رسانه اي خود را به اطلاع رساني در زمينه شناخت اهداف، سياست ها و قوانين وضع شده در بخش ايمني، ايجاد زمينه مناسب براي اعمال مديريت منسجم بر سيستم حمل و نقل جاده اي و ايجاد امنيت ترافيكي براي شهروندان و هم استاني ها معطوف ساخته و انتظار مي رود با راه اندازي راديو صداي راهبران رسالت خود را در زمينه نهادينه كردن فرهنگ ايمني عبور و مرور به خوبي انجام دهيم.

لینک

       

 

محدوديت تردد در محور هراز

براي تعريض و بهسازي در محدوده سه راهي بلده و همچنين ايمن سازي داخل تونل ها در محور هراز، اين محور از تاريخ 10/9/1386 الي 21/9/1386 به جز ايام تعطيل و پنجشنبه و جمعه از ساعت 7 بعد از ظهر الي 5 صبح روز بعد به طور كامل مسدود خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، لذا در ساعات انسداد رانندگان و مسافرين محترم مي توانند ضمن رعايت كليه نكات ايمني و با احتياط كامل از طريق محور فيروزكوه تردد نمايند.

 

لینک

       

ايمن سازي مدارس حاشيه راه ها در استان كرمانشاه

 

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه اعلام كرد: با توجه اجراي طرح ايمن سازي مدارس حاشيه جاده ها ي استان و نظر به اهميت موضوع طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راه ها استان از سال 1384 آغاز شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، حميدرضا تيزچنگ افزود: تعداد 1200 باب مدرسه در حاشيه راه هاي كشور واقع شده كه از اين تعداد حدود 116 مدرسه در حوزه استحفاظي راه هاي استان كرمانشاه مي باشد و از تعداد 116 باب مدرسه 59 مدرسه در سمت ديگر جاده مقابل روستاها و يا مناطق مسكوني قرار گرفته به طوري كه دانش آموزان براي رفتن به مدرسه ناچارند از عرض جاده عبور نمايند.

وي افزود: اين اداره كل با اولويت در نظر گرفتن راه هاي شرياني و سپس راه هاي اصلي و فرعي اقدام به نصب تابلوهاي هشدار دهنده ، چراغهاي چشمك زن و بازتاب ايمني و همچنين نوشتن كلمات مدرسه و آهسته بوسيله رنگ ترافيكي همراه با گلاسپيد بر روي سطح راه نموده است .

لینک

       

سيستم روشنايي در تقاطع سه راهي  گيلانغرب – ايوان – اسلام آباد

تقاطع سه راهي  گيلانغرب – ايوان – اسلام آباد غرب به سيستم روشنايي مجهز شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه  و ترابري استان كرمانشاه، حميد رضا تيزچنگ معاون راهداري اين اداره كل با بيان اين خبر افزود : به منظور ايمني تردد وسائط نقليه و كاهش بروز تصادفات سه راهي گيلان غرب – ايوان – اسلام آباد غرب با اعتباري بالغ بر 250 ميليون ريال به سيستم روشنايي مجهز شده است .

شايان ذكر است اين تقاطع پر تردد در مسير تعدادي از شهرهاي استان كرمانشاه و ايلام قرار دارد .

 

لینک

       

كليه راه هاي اصلي استان زنجان باز مي باشد

 

با وجود بارش سنگين برف در حال حاضر تردد در كليه راه هاي استان جريان دارد و هيچ يك از راه هاي اصلي  و فرعي مسدود نمي باشد .

 

به گزارش روابط عمومي راه و ترابري استان زنجان ، با توجه به گزارشهاي دريافتي از اكيپ هاي مستقر در راهدارخانه ها ، بارش سنگين برف در گردنه ها و وجود كولاك در مناطق كوهستاني موجب كندي تردد شده و رانندگان را مجبور به استفاده از زنجير چرخ نموده است .

همچنين با توجه به شدت بارش هاي اخير ، برخي از راه هاي روستايي استان در حال حاضر مسدود مي باشد كه راهداران اين اداره كل با تلاشهاي مستمر شبانه روزي خود مشغول بازگشايي راه هاي استان هستند.

به رانندگان عزيز توصيه مي شود در صورتي كه قصد تردد در گردنه هاي برف گير استان را دارند ، وسايل نقليه خود را به زنجير چرخ و ساير وسايل ايمني زمستاني مجهز نمايند.

 

لینک

       

در اجلاس مشترك مقامات دريانوردي ايران و فيليپين:

موافقت نامه كشتيراني تجاري ـ دريايي دو كشور در 14 ماده مورد توافق قرار گرفت

 

با هدف توسعه و گسترش روابط حمل و نقل دريايي و بندري و بررسي اجراي تفاهم نامه اجلاس كميسيون مشترك اقتصادي و موافقت نامه كشتيراني تجاري و دريايي ايران و فيليپين، اجلاس مشترك مقامات دريانوردي دو كشور در محل سازمان بنادر و كشتيراني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، مدير كل ترانزيت و تعرفه اين سازمان اعلام كرد: در اين اجلاس مشترك كه با حضور مقامات دريانوردي دو كشور و نمايندگان دفتر توافق هاي بين المللي نهاد رياست جمهوري تشكيل شد، متن پيشنهادي موافقت نامه كشتيراني تجاري دريايي، پس از بررسي و تبادل نظر طرفين در 14 بند مورد توافق قرار گرفت و مقرر گرديد اجلاس آتي در دو ماه آينده در كشور فيليپين برگزار شود.

براساس اين گزارش سرپرست هيأت اعزامي از فيليپين به ايران را، رئيس مرجع صنايع دريايي از وزارت حمل و نقل و ارتباطات فيليپين بر عهده دارد. شايان ذكر است در اين اجلاس مشترك ساير مسايل مورد علاقه دو كشور در زمينه همكاري هاي دو جانبه فني، مهندسي، آموزش تخصصي دريايي و بندري مورد موافقت قرار گرفت.

لینک

       

استقرار 21 تيم راهداري و برفروبي در جاده هاي استان قزوين

با فرا رسيدن فصل سرماه و آغاز بارش برف و باران 21 تيم راهداري و برفروبي اداره كل راه و ترابري

استان قزوين در جاده هاي اين استان مستقر شده اند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مسعود حق لطفي معاون راهداري اين اداره كل با بيان اين خبر گفت: در طرح زمستاني اداره كل راه و ترابري استان قزوين، 310 نفر از راهداران از اول آذرماه امسال تا 31 فروردين ماه سال آينده طي پنج ماه با استقرار در 10 پايگاه، ضمن ارائه خدمات راهداري و برفروبي، در مواقع ضروري و بروز حوادث به مسافران امدادرساني مي كنند.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان اضافه كرد: همچنين در اين طرح از 162 دستگاه ماشين آلات راهداري شامل 12 دستگاه بلدوزر، 27 دستگاه گريدر، 21 دستگاه لودر، 68 دستگاه كاميون نمك پاش و تيغه دار، 12 دستگاه نمك پاش مكانيزه، 22 دستگاه سواري كمك دار استفاده مي شود.

حق لطفي در ادامه با اشاره به اينكه براساس اعلام سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور استان قزوين از جمله 11 استان برفگير و سردسير كشور محسوب مي شود اظهار داشت: استان قزوين به لحاظ تعداد گردنه ها رتبه پنجم و از نظر تعداد تونل رتبه ششم كشور را به خود اختصاص داده است.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان اضافه كرد: گردنه سلطان بلاغ در آوج، هجيب در بوئين زهرا، كوهين در جاده قزوين ـ رشت، گردنه طالقان، بهرام آباد و قسطين لار در محورهاي رودبار شهرستان و رودبار الموت از مهم ترين گردنه ها و نقاط سردسير استان قزوين است.

وي همچنين با اشاره به بارش برف طي 24 ساعت گذشته در نقاط مختلف استان گفت: هم اكنون كليه جاده هاي استان قزوين باز و تردد در اين محورها با رعايت نكات ايمني امكانپذير است.

به گفته ي حق لطفي هم اكنون برف در تمامي نقاط استان در حال بارش است اما در برخي مناطق مانند گردنه قسطين لار و بهرام آباد در مسير رودبار الموت و رودبار شهرستان بارش شديدتر است و تردد در اين محورها با زنجير چرخ و وسايل ايمني امكان پذير است.

بارش برف در گردنه سلطان بلاغ اوج هم شديد گزارش شده است.

همچنين اداره كل هواشناسي استان ميزان بارش برف طي 24 ساعت گذشته در قزوين را بيش از 11 ميلي متر و بيشترين ميزان بارش را هم در مناطق آوج و معلم كلايه با 12 ميلي متر اعلام كرد.

براساس اين گزارش ميزان دماي هوا به نسبت ديروز در همين ساعت در قزوين سه درجه كاهش يافته است.

لینک

       

23 اكيپ، همزمان در حال انجام روكش آسفالت جاده هاي استان اصفهان هستند

با دارا بودن 45 كارخانة سنگ شكن و توليد آسفالت، اداره كل راه و ترابري استان اصفهان توان اجراي سالانه حدود 500 ميليارد ريال اجراي روكش آسفالت را داراست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، مهندس هوشنگ عشايري، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان با اشاره به مطلب فوق گفت: با توجه به گستردگي فعاليت چه در زمينه توسعة راهها و چه در زمينة بهسازي و روكش آسفالت راههاي موجود استان اصفهان، نياز به ارتقاء امكانات زيربنايي اين بخش از فعاليت هاي اداره كل احساس مي شد.

عشايري اضافه كرد: طبق بررسي هاي انجام شده و با عنايت به واگذاري راههاي روستائي و نيز توسعة راهها و نياز فوري به اجراي روكش راهها و ترغيب بخش خصوصي براي نصب كارخانه هاي سنگ شكن و توليد آسفالت، راه اندازي اين كارخانه ها تا شعاع حدود 100 كيلومتري در سطح استان انجام گرفت و 45 كارخانة توليد آسفالت در سطح راههاي استان احداث و توزيع شد. به گفتة وي با راه اندازي اين كارخانه ها امكان توليد سالانه 5/2 ميليون تن آسفالت در استان در حال حاضر وجود دارد و همين امر باعث شده كه اين اداره كل توان و ظرفيت هزينه نمودن سالانه حدود 500 ميليارد ريال براي اجراي روكش آسفالت داشته است.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان در ادامه تصريح كرد: در حال حاضر 23 اكيپ، همزمان روكش آسفالت راههاي اصلي و فرعي استان را انجام داده يا در دست انجام دارد. وي از جمله محورهاي مورد نظر براي روكش آسفالت را راههاي منطقة شرق اصفهان، جاده هاي داران ـ اليگودرز، اصفهان ـ تهران، اصفهان ـ نائين، اصفهان ـ شهرضا، اردستان ـ كاشان و ... كه مجموعاً 23 محور را شامل مي شود ذكر كرد. عشايري ميزان تناژ مصرفي آسفالت براي روكش راههاي اصلي و فرعي استان را در 8 ماه اول سال جاري بيش از 600 هزار تن اعلام نمود و در عين حال گفت: در حال حاضر فقط در راههاي شرياني و با عملكرد ترانزيتي استان به طول تقريبي 1000 كيلومتر كه نياز آني به روكش آسفالت وجود دارد به اعتباري حدود 500 ميليارد ريال نياز هست و با احتساب راههاي اصلي و فرعي كه نياز آني به روكش آسفالت وجود دارد در مجموع حدود 2000 كيلومتر مي گردد كه براي تحقق كل آن احتياج به اعتباري بالغ بر 700 ميليارد ريال مي باشد.

 

لینک

       

اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان برگزار مي كند؛

مسابقات گل كوچك جام راهدار

 

با حضور 15 تيم در چهار گروه مسابقات گل كوچك جام راهدار عصر روز شنبه مورخ 10/9/86 آغاز شد.

به گزارش اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان،اين مسابقات با توجه به نزديك شدن هفته راهداري و حمل و نقل و گراميداشت اين ايام با هدف آمادگي روحي و جسماني كاركنان اداره كل راه و ترابري سيستان  و بلوچستان شروع شده و تا اول ديماه ادامه خواهد داشت.

لینک

       

صعود به ارتفاعات تالو در استان گلستان

با هدف حفظ آمادگي و افزايش سلامت جسمي هيأت كوهنوردي وزارت راه و ترابري در يك صعود گروهي ارتفاعات 2850 متري تالو واقع در روستاي زيارت شهرستان گرگان را فتح كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان،اين صعود با شركت تيم هاي كوهنوردي از ادارات راه و ترابري استان هاي كشور در آبان ماه سال جاري به ميزباني اداره كل راه و ترابري اين استان برگزار گرديد.

 شايان ذكر است در اين صعود همگاني 47 نفر از كوهنوردان وزارت راه و ترابري شركت داشتند.

لینک

       

تشكيل اتاق فكر در اداره كل راه و ترابري استان گلستان

 

مدير كل راه و ترابري استان گلستان هدف از ايجاد اتاق فكر را تحول در بهبود روش ها و مكانيزم ها جهت تحقق و توسعه همه جانبه در راستاي وظيفه سازماني اداره كل نام برد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس شورابي كمك به تهيه برنامه آمايش استان و برنامه پنجم توسعه استان را از ديگر اهداف اتاق فكر در اداره كل ذكر نمود.

مهندس جوان شورابي اضافه كرد: استفاده از نظرات متخصصين، اساتيد و نخبگان برجسته كه صاحب تخصص، تعهد و تجربه هستند از ديگر ويژگي هاي ايجاد اتاق فكر مي باشد.

 

لینک

       

زيرسازي و آسفالت محور بوجان ـ راحت آباد خاتمه يافت

 

احداث، زيرسازي و آسفالت محور بوجان ـ راحت آباد به طول 6 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان شميرانات خاتمه يافت.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران،مهندس اكبر ميرشفيعي، معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان تهران با اعلام اين خبر گفت: اين راه 6 كيلومتري فاز اول پروژه آسفالت و زيرسازي روستاهاي (گلندوك ـ راحت آباد ـ ناصر آباد ـ امامه ـ فشم) است.

وي با اشاره به اهميت بالاي اين راه به لحاظ استفاده سه روستا، بهره مند شدن 242 خانوار روستايي و 820 نفر جمعيت از راه مناسب آسفالت تصريح كرد: هزينه انجام اين قطعه از فاز يك پروژه بالغ بر 6000 ميليون ريال بوده است.

معاون راه روستايي گفت: چنانچه محور اصلي لشگرك ـ فشم در فصل زمستان و بارش هاي متناوب برف و باران به دليل لغزش زمين در حاشيه كوه بسته شود، راه روستايي بوجان ـ راحت آباد گزينه بسيار مناسبي براي استفاده همشهريان عزيز است.

 

لینک

       

149 كارگاه راهسازي در استان بوشهر فعال است

 

درحال حاضر149 كارگاه عمليات راهسازي ، راهداري و راه روستايي در استان بوشهر مشغول بكار مي باشند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر  هم اكنون از مجموع پروژه هاي فعال اداره كل راه و ترابري استان بوشهر 23 پروژه راهسازي شامل 100  كيلومتر احداث راه ،3 تقاطع غير همسطح  كارخانه سيمان، برازجان دالكي و ورودي شهر برازجان و 44 پروژه راهداري شامل 150  كيلومتر روكش آسفالت و تعميرات 7 دستگاه پل بزرگ شامل تعويض نئوپرن،تخريب بتن، سندبلاست،اجراي ترميم با ملات مخصوص و رنگ آميزي با رنگ آپوكسي در 2 لايه و نيز تعميرات 180 دستگاه پل هاي زير دهانه 10 متري و 770 كيلومتر خط كشي  بزرگراه ها  و راه ها ي اصلي استان به همراه 2550 متر روشنايي بزرگترين تونل كشور (پيامبر اعظم) و  در بخش  راه روستايي  82 پروژه ي فعال در دستور كار اداره كل راه و ترابري استان بوشهر قرار دارد.

گفتني است از مهم ترين پروژه هاي راهسازي استان پل سوم موند بزرگترين پل جاده اي بعد از انقلاب  به طول  700 متر با 28 دهانه 25 متري  در دست ساخت  مي باشد و  يك دستگاه پل چهارم محور برازجان - كنارتخته  كه به  بهره برداري  رسيده است.

همچنين شايان ذكر است  4 دستگاه پل بزرگ در  مسيرهاي روستايي استان شامل پلهاي كدلان به طول  300 متر، ريز- انارستان به طول  300 متر، باغات به طول  250 متر و پل كره بند به طول  150 متر تا پايان سال جاري  به  بهره برداري خواهند رسيد.

 

لینک

       

دوره آموزشي روابط خانوادگي برگزار مي شود

 

دوره آموزشي روابط خانوادگي  به مدت 8 ساعت مورخ چهارشنبه 14/9/86  در محل ساختمان شهيد دادمان برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، هدف از برگزاري اين دوره شناخت اصول روابط با اعضاي خانواده مي باشد.

بنا براعلام دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل كليه مديران ، كارشناسان و كاركنان ثبت نام كننده  در اين دوره حضور خواهند داشت.

 

لینک

       

تمام راه‌هاي اصلي كشور باز است


اداره كل ايمني و ترافيك سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي اعلام كرد: در حال حاضر تمام راههاي اصلي كشور باز و تردد در آنها جريان دارد. به‌گزارش اين اداره كل، بارش برف و باران در محورهاي ارتباطي كشور بويژه در استان‌هاي زنجان، قزوين، كردستان، لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختياري، اردبيل، گيلان، مازندران و تهران اعلام شده و به موجب اين بارش ها سطح راه‌ها لغزنده اعلام شده است. همچنين  عبور از مسيرهاي كوهستاني و برفگير مستلزم داشتن زنجير چرخ است لذا به رانندگاني كه قصد عبور از محورهاي كوهستاني و برفگير دارند، توصيه مي‌شود وسيله نقليه خود را به لوازم و تجهيزات ايمني زمستاني مجهز كنند. علاوه بر اين، محور هراز حدفاصل رودهن تا شهرستان آمل به منظور تعريض و بهسازي مسير در محدوده سه راهي بلده ازشنبه تا چهارشنبه هفته جاري و هفته آينده شبها از ساعت  ۱۹تا پنج صبح روز بعد در صورت مساعد بودن وضعيت جوي مسدود خواهد شد. بنابر اين گزارش، آخرين وضعيت راههاي كشور از طريق تلفن‌هاي  ۱۴۱و  ۸۸۹۲۵۲۵۲قابل دريافت است. سامانه اطلاع رساني پيامك اين مركز نيز با شماره  ۳۰۰۰۱۴۱به طور شبانه روزي آماده پاسخگويي است.

لینک

       

تجليل از بسيجيان نمونه در اداره كل راه و ترابري استان قزوين

 

همزمان با هفته بسيج از تعدادي از ايثارگران، خانواده معظم شهدا و بسيجيان نمونه در اداره كل راه و ترابري استان قزوين تجليل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، در اين مراسم كه در حسينيه اين اداره كل برگزار شد، سيد رضا موسوي مدير كل راه و ترابري استان با گراميداشت پنجم آذر سالروز تأسيس بسيج مستضعفان با فرمان امام راحل (ره) گفت: بسيج به عنوان يكي از مردمي ترين نهادهاي جمهوري اسلامي در دوران دفاع مقدس نقش مؤثري در دفاع از ميهن اسلامي و ارزش هاي ديني داشت و امروز هم با اجراي طرح هاي بسيج سازندگي قدم در راه توسعه و آباداني كشور نهاده است.

سرهنگ محمد هوشيار از مربيان عقيدتي ـ سياسي تيپ سوم صاحب الامر قزوين هم با اشاره به مراحل پيروزي و تكوين انقلاب اسلامي ايران اظهار داشت: انقلاب اسلامي برآمده از اراده ملت مبارز ايران و مبتني بر شعار «نه شرقي ـ نه غربي» است.

اين مربي عقيدتي ـ سياسي در ادامه افزود: انقلاب اسلامي مرهون تلاش و مجاهدت بسيجيان و رزمندگان و ثمره خون شهيدان است و همه ما وظيفه داريم با تمام توان از ارزش هاي آن دفاع كنيم.

در ادامه اين مراسم از تعدادي از ايثارگران، خانواده معظم شهدا و بسيجيان نمونه با اهدا لوح سپاس و جايزه قدرداني شد.

لینک

       

رئيس اداره راه و ترابري تايباد خبر داد:

خط کشي 122 کيلومتر از راههاي حوزه استحفاظي شهرستان در نيمه اول سال جاري

رئيس اداره راه و ترابري تايباد گفت:  در نيمه اول سال جاري 65 کيلومتر از راههاي حوزه استحفاظي شهرستان ماسه آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، عباسعلي مرادي از نصب 4000 عدد رفلکتور در راههاي شهرستان خبر داد و گفت:  در ششماهه اول سال جاري سه نوبت انفجار در ترانشه کوه سفيد در محور باخرز ـ تربت جام انجام شد تا ديد رانندگان در اين محور بهتر شود. اين امر باعث خاکبرداري مصالح با حجم 30 هزار متر مکعب در منطقه شد.

وي به بازگشايي و رگلاژ و کوبيدن جاده نقارخانه ـ مراد آباد بطول 8 کيلومتر اشاره کرد و افزود: همچنين در نيمه اول سال 86  تعداد 9500 عدد از علائم ايمني منصوبه در راههاي حوزه استحفاظي شهرستان شستشو شده است.

مرادي از اجراي لکه گيري راههاي شهرستان به ميزان8500 متر مربع خبر داد و گفت:  در شش ماه اول سال جاري 6 دستگاه چراغ چشمک زن در راههاي شهرستان نصب و از  حدود 35 دستگاه چراغ چشمک زن حداقل هفته اي يک مرتبه بازديد شده  است.

وي از اجراي 7 مورد ساماندهي ورودي راههاي فرعي به اصلي همراه با آسفالت و خط کشي حدود 122 کيلومتر از راههاي حوزه استحفاظي تايباد خبر داد.

رئيس اداره راه و ترابري تايباد از نصب علائم ايمني (تابلوهاي انتظامي ـ اخطاري ـ اطلاعاتي ـ مسير نما و فلش و جناقي) جمعا به تعداد 8520 عدد در شهرستان خبر داد.

لینک

       

رئيس بازرسي رياست جمهوري در وزارت راه و ترابري:

       خدمتگذاري تنها رمز و راز ماندگاري است

رئيس بازرسي رياست جمهوري اظهار داشت: بسيجيان در طول تاريخ انقلاب همة تهاجمات عليه انقلاب را رفع كردند و امروز كاركنان وزارت راه و ترابري با روحيه بسيجي خدمت گذاري به مردم را سرلوحه كار خود قرار دهند زيرا كه خدمتگذاري تنها رمز و راز ماندگاري است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، داود احمدي نژاد كه در حضور مهندس محمد رحمتي و معاونين وي و ساير كاركنان در ستاد وزارت راه و ترابري سخن مي گفت، بسيج را نيرويي ايثارگر، از جان گذشته و در خدمت انقلاب دانست و تصريح كرد: بعد از شهدا ما هر چه داريم از بسيج است.

وي در ادامه با بيان شرحي از زندگي بسيجي شهيد عليرضا محمودي كه در 14 سالگي در خط مقدم جنگ به فيض شهادت نايل آمد، افزود: ما به كمك بسيجيان استكبار جهاني را در عرصة نظامي، فرهنگي، سياسي و علمي شكست داده ايم و دستيابي به انرژي هسته اي، سلول هاي بنيادين و حضور رئيس جمهور در دانشگاه كلمبيا نمونه هاي اين شكست ها است.

احمدي نژاد اظهار كرد: ديگران كه متأثر از بسيجيان كشور ما نيز بوده اند توانسته اند استكبار را شكست دهند؛ جنگ 31 روزه جنوب لبنان نمونه آن است كه ماشين جنگي رژيم صهيونيست «مركاوا» منهدم شد.

رئيس بازرسي رئيس جمهوري افزود: با حضور دكتر احمدي نژاد در دانشگاه كلمبيا شهروندان آمريكايي نسبت به مسئولان خود بي اعتماد و نسبت به ما اميدوار شدند.

وي تأكيد كرد: استكبار از همه نظر مرعوب شده اند و تنها حوزه اي كه لازم است فعاليت بيشتري انجام شود اقتصاد است و بسيجيان امروز در جنگ اقتصادي در خط مقدم هستند و دولت نيز پشتيبان كساني خواهد بود كه با روحيه بسيجي به اين خط مقدم مي روند.

داود احمدي نژاد با اشاره به جايگاه با اهميت وزارت راه و ترابري در توسعه اقتصادي كشور يادآور شد: بايد در خدمتگذاري با خودگذشتگي و ايثار دنيا را نسبت به فعاليت خود متعجب كنيم و اين كار سختي نيست و امكان پذير است.

همچنين در اين مراسم وزير راه و ترابري با تقدير از فرمانده مركز مقاومت بسيج وزارتخانه به خاطر فعاليت گسترده مركز مقاومت بسيج در اين وزارتخانه، خاطرنشان كرد: افرادي كه روحيه بسيجي را داشتند توانستند با ساماندهي مناسب انقلاب را به پيروزي برسانند و امروز با توجه به آموزش ها كه ديده اند و امكاناتي كه دارند به اوضاع مسلط هستند.

مهندس رحمتي تأكيد كرد: هر كسي كه كارش را به خوبي انجام دهد بسيجي است.

وي ادامه داد: شرايط امروز اقتضا مي كند كه كار و فعاليت ها را گسترش دهيم و در شرايط فعلي همه چيز براي خدمت كردن مهياست.

در اين مراسم مهندس مجيدي، معاون كارآفريني و مديريت بحران وزير راه و ترابري با ارائه توضيحاتي در خصوص پدافند غيرعامل و تأكيد برنامه چهارم توسعه براي اجراي آن، بيان داشت: امروز بايد 20 درصد پدافند عامل و 80 درصد پدافند غيرعامل انجام شود به عبارت ديگر تأسيسات و امكانات زيربنابيي كشور بايد به نحو مطلوب در طرح پدافند غيرعامل مدنظر قرار گيرد تا در صورت تهديد دشمن از آسيب ها به دور باشند.

وي با اشاره به اينكه سوئيس بيشترين سرمايه گذاري را در زمينه پدافند غيرعامل انجام مي دهد، افزود: ما بايد در شرايط جديد آسيب ها را به حداقل برسانيم و همه مي توانند در انجام پدافند غيرعامل سهيم باشند.

در ابتداي اين مراسم سرهنگ جعفري، فرمانده بسيج مقاومت وزارت راه و ترابري گزارش مختصر از عملكرد يكساله اين مركز ارائه كرد.

لینک

       

تابلوي پيام متغير خبري ( VMS ) در محور هراز نصب شد

        به منظور اطلاع رساني از وضعيت جاده ها تابلو پيام متغير خبري در محور هراز نصب و مورد بهره برداري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، اين تابلو به صورت همزمان مي تواند وضعيت جاده و اطلاعات مربوطه را توسط راهداري استان و كشور به اطلاع رانندگان و مسافرين عزيز برساند اين تابلو در ابعاد  80/1 در 6 متر به صورت تك پايه همراه با قسمت تك رنگ جهت نمايش ستون ويك قسمت تمام رنگ جهت نمايش علائم متناسب با ستون طراحي و در ابتداي محور هراز از سمت آمل نصب شده است.

مهندس پاكزاد معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان مازندران با اعلام نصب اين تابلو با مشخصات مورد نظر براي اولين بار در كشور در محور هراز  تصريح كرد: قابليت نمايش 100 درصد در روز و آفتاب مستقيم – قابليت  كنترل اتوماتيك شدت نور برحسب نور محيط و ارسال اطلاعات از مركز راهداري از قابليت هاي اين تابلو محسوب مي شود.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان افزود: براساس بررسي هاي بعمل آمده به منظور اطلاع رساني از وضعيت جاده ها و تعيين مسير مناسب و همچنين پيام هاي ايمني اين تابلو نقش بسيار مهم و حساسي را ايفاد مي كند اين تابلو با هزينه اي معادل 400 ميليون ريال آماده و نصب شده است.

لینک

       

بازديد وزير راه و ترابري از پايانه بار سيمان شهرستان نمين

همزمان با دور دوم سفرهاي استاني هيأت دولت به استان اردبيل، مهندس رحمتي وزير راه و ترابري از محورهاي مواصلاتي اردبيل ـ آستارا، اردبيل ـ مغان و پروژه پايانه بار سيمان نمين بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان اردبيل در جريان بازديد محمد رحمتي و مديران كل مجموعه وزارت راه و ترابري در استان از پايانه بار سيمان نمين، مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان اردبيل گزارشي از نحوه احداث و مشاركت بخش خصوصي در ساخت اين پايانه ارائه كرد.

اين پايانه در جنب كارخانه سيمان نمين به مساحتي حدود 6 هكتار احداث شده كه بزودي به بهره برداري مي رسد.

وزير راه و ترابري در اين بازديد در جمع متصديان و مديران شركت هاي فعال در بخش سيمان و رانندگان بخش خصوصي حضور يافت و با تقدير و تشكر از تلاش دست اندركاران بخش با چگونگي فعاليت آنها آشنا شد.

بر اساس اين گزارش، وزير راه و ترابري در اين سفر با حضور در جلسه شوراي حمل و نقل با وضعيت حمل و نقل استان اردبيل آشنا شد.

در اين مراسم، مهندس پير ايراني مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان اردبيل نيز گزارشي از وضعيت حمل و نقل استان شامل وضعيت زيرساخت هاي حمل و نقل، مجتمع هاي خدماتي ـ رفاهي، شهرك حمل و نقل، عملكرد بنگاههاي زودبازده اقتصادي، وضعيت اشتغال در بخش حمل و نقل، كاهش 36 درصدي تصادفات در 6 ماهه اول سالجاري و افزايش جذب منابع مالي بخش خصوصي به مبلغ 9 ميليارد تومان ارائه كرد.

وي با اشاره به افتتاح برنامه راديويي صداي راهبران اردبيل، از افتتاح چند پروژه مهم شامل مجتمع خدماتي و رفاهي در محور ترانزيتي مشكين شهر به مرز بيله سوار و پايانه بار سيمان نمين خبر داد.

لینک

       

خط كشي 6 هزار كيلومتر از راه هاي استان خوزستان آغاز شد

همزمان با شروع فصل بارندگي كار خط كشي 6 هزار كيلومتر از راه هاي استان خوزستان آغاز شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيرالله خادمي طول راه هاي اصلي مواصلاتي استاني را بيش از 4 هزار كيلومتر عنوان كرد و افزود: براي خط كشي اين ميزان راه در استان ساليانه 13 هزار كيلومتر به صورت 3 خطي مي بايست خط كشي صورت گيرد كه به علت ناكافي بودن اعتبارات اين بخش تنها قادر به خط كشي 6 هزار كيلومتر اين راهها هستيم.

وي هزينه مورد نياز براي خط كشي راه هاي استان را بين 5 تا 6 ميليارد تومان دانست و تصريح كرد از اين ميزان اعتبار مورد نياز امسال تنها 40 درصد تحقق يافته است.

مدير كل راه و ترابري استان مهمترين علامت افقي در راه هاي استان را در تمام شرايط جوي خط كشي دانست و تصريح كرد: امسال به دليل دير حاكم شدن سيستم بارش زا در استان كار خط كشي محورهاي مواصلاتي با اندكي تأخير شروع شده كه پيش بيني مي شود كه با تلاش شبانه روزي راهداران اين مهم به نتيجه برسد.

 وي در ادامه عمده مشكلات خط كشي راه هاي استاني را شامل شرايط محيطي همچون گرماي محيط اعلام كرد و گفت: به دليل دماي بالاي هوا در استان خط كشي در تابستان در دماي بالاي 35 درجه امكان پذير نمي باشد كه اين امر باعث انجام خط كشي ها در فصل سرد بارش سال مي گردد وي از جمله ديگر عوامل ناپايدار خط كشي در محورهاي استان را كدر شدن، جرم گير بودن و نيز عبور رانندگان از خطوط دانست.

لینک

       

صبحگاه مشترك بسيجيان ادارات شهرستان شاهرود در هفته بسيج

در هفته بسيج، صبحگاه مشترك بسيجيان ناحيه الحديد ادارات شهرستان شاهرود در اداره كل راه و ترابري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان سمنان،  در اين مراسم مهندس رجب قربانپور مدير كل استان با تجليل از مقام بسيج و بسيجيان گفت: تا مادامي كه بسيجيان در ادارات فعال باشند نخواهند گذاشت به اصل نظام خدشه اي وارد گردد.

در اين امراسم  همچنين قائم مقام نيروي مقاومت، سرهنگ بذر كار هم از نقش حساس و والاي بسيج با حساس بودن موقعيت فعلي و اينكه بسيج بايد در وسط ميدان باشد تا فضيلت هاي انقلاب اسلامي حفظ گردد مطالبي ارائه كرد.
لینک

       

همزمان با آغاز فصل بارش هاي زمستاني برگزار شد؛

مانور نمادين ماشين آلات راهداري و راهسازي اداره كل راه و ترابري تهران

مانور نمادين ماشين آلات راهداري و راهسازي در محور حسن آباد _ قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، در اين مراسم كه با حضور مهندس هوايي معاون راهداري و هماهنگي امور استانها، سرهنگ نجفي فرمانده پليس راه تهران، مهندس صديقي مدير كل راه و ترابري استان و معاونين راهداري، راهسازي، اداري و مالي و راه روستايي برگزار شد، بر اهميت راهداري زمستاني و خطرات و مشكلات متعدد آن از جمله رانش و ريزش كوه، ريزش بهمن، كولاك و يخبندان شديد اشاره شد و از راهداران متعهد و متخصص اين اداره كل با عنوان سربازان تلاشگر و گمنام تقدير شد.

شايان ذكر است استان تهران با دارا بودن 4806 كيلومتر از راههاي كشور كه از پرترافيك ترين راههاي كشور محسوب مي شوند، محل اصلي عبور ترانزيت كالا و مسافر است و علاوه بر آزادراهها و بزرگراهها اغلب راههاي اصلي اين استان نيز از محورهاي شرياني محسوب مي شوند، همچنين استان تهران 2350 كيلومتر راه روستايي آسفالته دارد كه جمعيتي بالغ بر 5/1 ميليون نفر يعني 86 درصد جمعيت روستايي استان را سرويس مي دهد. گفتني است راهداري مجموعه عملياتي است كه بر سطح، بدنه، ابنيه، تأسيسات، تجهيزات و حريم راه انجام مي پذيرد تا وضعيت آنها مطابق زمان آغاز بهره برداري، حفظ و نگهداري شده و يا ارتقاء يابد.

با توجه به اينكه استان تهران به لحاظ موقعيت اقليمي و جغرافيايي كوهستاني است و اين امر سبب شده است كه فصل زمستان طولاني تري داشته باشد لذا عمليات راهداري توسط اداره كل راه و ترابري استان تهران از ابتداي آذرماه هر سال شروع شده و تا پانزدهم فروردين ماه سال بعد ادامه مي يابد و بالتبع آمادگي هاي لازم براي اين عمليات از اواخر آبان هر سال آغاز مي شود، به همين مناسبت اداره كل راه و ترابري تهران اقدام به انجام مانور راهداري زمستاني در ابتداي آذرماه نمود.

در حال حاضر عمليات راهداري زمستاني در استان تهران با يكصد و ده نفر از نيروهاي متخصص بخش دولتي و پانصد و هفتاد نفر نيروي بخش خصوصي در قالب نمك پاشي، يخ زدايي، برفروبي، جمع آوري ريزش ها و رانش هاي احتمالي، جمع آوري بهمن هاي ريزشي، بازگشايي مجدد مسير، امدادرساني به وسائط نقليه گرفتار در كولاك انجام مي پذيرد، لازم به ذكر است كه اين اداره كل از سال گذشته با استفاده از ماشين آلات تخصصي سنگين از جمله 30 دستگاه  نمك پاش مكانيزه در پي تحول هاي نوين در اين بخش است.

امسال با شروع فصل سرما اداره كل راه و ترابري تهران با هدف نگهداري شبكه راههاي خود و سرويس دهي مناسب به هموطنان عزيز نسبت به اعزام و استقرار 170 دستگاه ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين و 70 خودروي سبك ويژه گشت راهداري به 28 راهدارخانه، 42 مقطع بهمن گير و بيش از 50 كيلومتر از مقاطع مه گير با عنوان اكيپ هاي زمستاني راهداري اقدام نموده است.

 
لینک

       

تا کنون 20 کيلومتر از آزادراه کنارگذر شمالي مشهد آسفالت شده است

تاکنون 20 کيلومتر از مسير آزادراه کنار گذر شمالي مشهد در دو لايه آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خراسان رضوي، مهندس علي اکبر عليپور رييس حوزه آزاد راه هاي اين استان  اظهار داشت: اين پروژه توسط وزارت راه و ترابري در جهت تکميل طرح جامع مشهد مقدس دومين کلانشهر مذهبي جهان اجرا مي شود.

وي از پيشرفت 54 در صدي عمليات اجرايي پروژه خبر داد و گفت: عمليات احداث کنار گذر شمالي مشهد با اعتباري حدود 1120 ميليارد ريال از مهر ماه 84 آغاز و طبق برنامه زمان بندي شده در 48 ماه اجرا خواهد شد.

مجري آزادراه کنار گذر شمالي مشهد با اشاره به برنامه زمان بندي شده، پيشرفت پروژه را مطلوب خواند و گفت: تاکنون 100 درصد عمليات خاکبرداري و 75 درصد عمليات خاکريزي انجام شده است و کار اجرايي 2 تقاطع غير همسطح نيز آغاز شده است.

مهندس عليپور با بيان اينکه کنار گذر شمالي مشهد داراي 5 دستگاه تقاطع غير همسطح است، اظهار داشت: در عمليات اجرايي اين آزادراه 8 دستگاه پل بزرگ رودخانه اي و 170 دستگاه پل با دهانه کمتر از 8 متر و 35 دستگاه پل زيرگذر و روگذر نيز ساخته مي شود.

وي خاطر نشان کرد: آزاد سازي 90 درصد از مسير آزادراه، تا کنون انجام شده و در بقيه مسير نيز اين کار در حال اجراست.

مجري آزادراه کنارگذر شمالي مشهد درباره مشخصات فني اين پروژه گفت: اين پروژه به طول 72 کيلومتر و با احتساب جزيره مياني 44 متر عرض دارد که در 4 قطعه با مشارکت وزارت راه و ترابري و آستان قدس رضوي و بانک ملي در حال اجرا مي باشد.

وي ميزان اعتبار هزينه شده براي اين پروژه را تاکنون 48 ميليارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با هماهنگي ميان دولت و دو سرمايه گذار غير دولتي پروژه يعني آستان قدس و بانک ملي تاکنون پروژه با مشکل مالي مواجه نبوده است.

وي کمبود سيمان و سوخت را از مشکلات عمليات اجرايي پروژه خواند و گفت: سرعت کم جابجايي شبکه هاي برق و آب موجود در حريم راه از مشکلات ديگر اجرايي اين پروژه است.

لینک

       

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي خبر داد:

 آمادگي اداره کل راه و ترابري استان براي اجراي عمليات برفروبي زمستاني

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي از آمادگي راهداران براي شروع طرح برفروبي رمستاني در راههاي استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب گفت: امسال نيز همانند سالهاي گذشته طرح زمستاني نگهداري از 20 هزار و 405 کيلومتر از راههاي استان با تلاش راهداران استان اجرا خواهد شد.

وي زمان آغاز اين طرح را دهه پاياني آذرماه عنوان کرد و گفت: براي اجراي اين طرح همه تجهيزات، امکانات و نيروهاي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي بسيج خواهند شد تا در ايام سرد زمستان تردد مردم در راههاي استان با سهولت صورت گيرد.

وي از استقرار 72 اکيپ راهداري در نقاط برف گير استان خبر داد و گفت: اين اکيپها در 56 نقطه از محورهاي مواصلاتي استان مستقر خواهند شد تا در زمان مقتضي عمليات برفروبي زمستاني را در طول بيش از 20 هزار و 405 کيلومتر از راههاي استان انجام دهند.

وي همچنين به آمادگي 28 راهدارخانه در استان براي کمک به مسافران زمستاني راههاي استان اشاره کرد.

لینک

       

رئيس اداره راه و ترابري تايباد خبر داد:

احداث و آسفالت چهار پروژه راه روستايي در شهرستان تايباد

رئيس اداره راه و ترابري تايباد از احداث و آسفالت 4 راه روستايي در شهرستان در نيمه اول سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، عباسعلي مرادي گفت: آسفالت راه روستائي کافچ به کولاب ـ آويان ـ آبخيزه ـ سه راهي آبنيه و آسفالت راه روستائي آبنيه به تورانه هر کدام  به طول 7 کيلومتر جزو اين پروژه هاست.

وي افزود: همچنين آسفالت راه روستايي بايي ـ سروستان به طول 15کيلومتر و آسفالت راه روستائي بزجرد اسلامي(گزي ـ الهي) به طول 2 کيلومتر در ششماهه اول سال جاري اجرا شد.

وي همچنين از اجراي روکش آسفالت جاده مشهد ريزه به طول 14 کيلومتر و شروع عمليات احداث و آسفالت راه سنقر آباد خبر داد.

وي در ارائه گزارش فعاليتهاي راهسازي راههاي اصلي بين شهري در شهرستان گفت: عمليات قسمتي از روکش آسفالت محور تايباد ـ خواف به طول 25 کيلومتر و روکش آسفالت محور تايباد ـ تربت جام به طول 14 کيلومتر در نيمه اول سال جاري اجرا شد.

وي همچنين ادامه عمليات ايمن سازي سه راهي ارزنه باخرز و عمليات کنار گذر کاريز و عمليات بهسازي و تعريض محور تايباد ـ خواف (از کرات به بعد) را جزو ديگر فعاليتهاي در حال انجام در شهرستان عنوان کرد.

لینک

       

با حضور نيروهاي امدادي اداره راه و ترابري سرخس؛

مانور زلزله در شهرستان سرخس انجام شد

 

با حضور نيروهاي امدادي اداره راه و ترابري سرخس، مانور زلزله فرضي و اسكان اضطراري در شهرستان مرزي سرخس به انجام رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس عليرضا الياسي رييس اداره راه و ترابري شهرستان سرخس با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين مانور با هدف بالابردن توان عملياتي كليه دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان و در راستاي برنامه هاي هفته کاهش بلاياي طبيعي در منطقه عملياتي جاده بابالقمان در شمال شهرستان به انجام رسيد.

وي گفت: در اجراي اين مانور تعداد 9 دستگاه از ماشين الات سنگين و 4 دستگاه خودرو سبک اداره راه و ترابري شهرستان به همراه 19  نفر از پرسنل اداره حضور داشتند که آقاي غفوريان به عنوان نماينده اداره کل و حراست اين نيروها را همراهي مي کردند.

الياسي ادامه داد: اين نيروها، برنامه ريزي، هماهنگي، اعزام نيرو و تجهيزات، امدادرساني و آواربرداري را تمرين كردند که در حين انجام وظايف محوله ارزيابي هاي لازم توسط بازرسان وِيژه فرمانداري و کارشناسان امداد و نجات استان انجام شد.

رييس اداره راه و ترابري شهرستان سرخس با اشاره به حضور خوب پرسنل اداره در جريان مانور، گفت:در اين مانور اولويت اصلي اداره راه و ترابري رفع انسداد مسيرها و راههاي منطقه بود که با موفقت انجام شد.

لینک

       

مرمت و بازسازي تعدادي از پل هاي بزرگ استان مازندران

كار عمليات سندبلاست و رنگ آميزي پل بزرگ، پل سفيد و مرمت و تعويض ژوئن (درزهاي دهنه پل) پلهاي بزرگ تلار قائمشهر - كمربندي چالوس و ازارود تنكابن به اتمام رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس پرويز پاكزاد معاون راهداري اين اداره كل ضمن اعلام اين مطلب افزود : يكي از وظايف اداره كل مرمت و نگهداري از پلهاي بزرگ حوزه استحفاظي مي باشد در اين روستا طي پيگيري هاي مستمر پس از تامين اعتبار نسبت به سندبلاست و رنگ آميزي پل بزرگ پل سفيد و همچنين مرمت و تعويض ژوئن هاي پلهاي بزرگ تلار قائمشهر - كمربندي چالوس و ازارود تنكابن با قطعات جديد براي اولين بار در استان با صرف اعتباري بالغ بر 4300 ميليون ريال اقدام و عمليات اجرائي آن به پايان رسيده و مورد بهره برداري قرار گرفته است

مهندس پاكزاد در ادامه گفت : اين اداره كل مرمت و تعميرات ساير پلهاي بزرگ حوزه استحفاظي را در برنامه كاري قرار داده كه انشاءاله پس از تامين اعتبار لازم نسبت به اجراي عمليات اقدام خواهد شد.

لینک

       

بازديد كارشناسان ايتاليايي از عمليات ايمن سازي مسير محور هراز 

معاون راهداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي به همراه كارشناسان ادارات كل راه و ترابري استان تهران و مازندران و نيز هياتي ايتاليايي از عمليات ايمن سازي در محور هراز بازديد كردند.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، به منظور مطالعه بهينه و پيشگيري با تكنولوژي روز دنيا و همچنين تحكيم و پايداري شيب ها ، ريزش ها و نصب طوري جهت جلوگيري از ريزش سنگها به درون جاده ، بازديد مشتركي توسط مهندس هوائي معاون راهداري و هماهنگي امور استانهاي سازمان راهداري حمل و نقل جاده اي كشور و كارشناسان ادارات كل نگهداري استان تهران و مازندران به همراه كارشناس ايتاليائي دكتر جورجيا جياچتي از مسير انجام و نقاط حادثه خيز مورد بررسي و مطالعه قرار گرفته تا تصميمات لازم براي جلوگيري از بروز اين نوع حوادث اتخاذ گردد.

لازم به ياد آروي است كه محور هراز علاوه بر جذابيتها و جاذبه هاي طبيعي و گردشگري به دليل شرايط خاص منطقه و كوهستاني بودن راه و نوع جنس و جسم راه و احتمال ريزش ، رانش و سقوط سنگ در قطعات مختلف و بروز تصادفات و حوادث ناخوشايند ، وارد آمدن صدمات و خسارات مالي و جاني بسيار ، اقدامات گسترده ايمن سازي را در بخش ملي و استاني مي طلبد. در اين راستا از سوي اداره كل راه و ترابري استان فعاليت هاي قابل توجهي در بخش ايمن سازي در نقاط مختلف محورهراز در دست انجام مي باشد.

لینک

       

انجام مطالعه احداث پل زيار باغ در محور هراز

      به منظور رفع نقاط حادثه خيز در محور هراز در منطقه پلور مطالعه پل جديد در كنار پل موجود به همراه مطالعه بهسازي راه هاي طرفين آن براساس قرارداد با مهندسين مشاور انجام شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران ، مهندس مشمولي معاون راهسازي اين اداره كل ضمن اعلام اين مطلب افزود: اين پل از نوع بتن مسلح به طول 8/89 متر شامل دو دهانه 21 متري كناري و يك دهانه 8/47 متري مياني و عرض كل تابليه 8/11 متر مي باشد.

معاون راهسازي اداره كل راه وترابري استان اظهار اميدواري كرد انشاءاله در آينده اي  نزديك عمليات اجرائي ساخت اين پل آغاز شود.

لینک

       

مشاركت نيروهاي بسيجي اداره كل راه و ترابري كرمانشاه

در پاكسازي و نظافت حريم راه ها

 

همزمان با هفته بسيج هفتم آذر ماه  جمعي از نيروهاي بسيجي اداره كل  راه و ترابري استان كرمانشاه در يك حركت نمادين اقدام به پاكسازي حريم راه هاي تعدادي از محورهاي ارتباطي استان كرمانشاه از جمله محور كامياران – كرمانشاه كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه،  اين حركت كه در راستاي كمك به توسعه و ترويج فرهنگ عمومي مشاركت هاي مردمي در حفظ و نگهداري جاده هاي استان صورت پذيرفت با تشويق رانندگان و سايل نقليه و اهالي كه در مسير راه ها زندگي مي كنند، همراه بود.  

لینک

       

خريد 165 جلد كتاب براي كتابخانه اداره كل راه و ترابري استان ايلام

با هدف ترويج فرهنگ كتابخواني و مطالعه در بين كاركنان 165 جلد كتاب براي كتابخانه اداره كل راه و ترابري استان ايلام خريداري شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، اين كتابها در موضوعاتي از قبيل فني و مهندسي، آموزشي، تاريخي و ادبي و ...مي باشند و مبلغ 7 ميليون و 500 هزار ريال (با تخفيف 20 درصد) براي خريد آنها هزينه شده است.

گفتني است اين كتابها در هفته كتاب با حضور مهندس نصرالهي زاده مدير كل راه و ترابري استان ايلام، از نمايشگاه بزرگ كتاب شهر ايلام (با حضور 500 ناشر داخلي و خارجي) خريداري شد.

لینک

       

بزرگداشت هفته بسيج در اداره كل راه و ترابري بوشهر

به منظور گراميداشت هفته بسيج و يادآوري رشادتهاي بسيجيان جان بركفان ميهن اسلامي مراسمي روز ششم آذرماه با حضور مهندس عليپور فاز مديركل راه و ترابري استان بوشهر و سرهنگ حقاني از واحد عقيدتي سياسي بسيج سپاه پاسداران استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در اين مراسم مهندس عليپور فاز ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي بسيجي اداره كل راه و ترابري استان اظهار اميدواري كرد: چون گذشته بسيجي وار در خدمت نظام جمهوري اسلامي در راستاي آرمان ها و وحدت جامعه اسلامي بكوشيم.

وي مشاركت همگاني كاركنان اداره كل راه و ترابري استان را در گردهمايي بسيجيان استان بوشهر ارج گذاشت و خواستار مشاركت كليه نيروها و پيمانكاران مرتبط با اداره كل در كارها و برنامه هاي بسيجي گونه شد و همچنين يكي از حركت هاي مهم اين نيروها را توسعه راههاي استان و رفع مشكلات با همكاري يكديگر و با  درنظر گرفتن خرد جمعي از سوي پيمانكاران و كاركنان اداره كل عنوان كرد.

عليپور فاز با اشاره به اجراي طرح حذف سرعت گيرهاي غير استاندارد در استان را به كمك نيروهاي بسيجي گفت: علي رغم مشكلات فرهنگي در منطقه، اين امر ميسر گرديد .

در ادامه سرهنگ حقاني كارشناس عقيدتي سياسي بسيج سپاه پاسداران استان بوشهر يكي از شعارهاي مهم بسيجيان انقلاب اسلامي  را در طول دوره ٢٧ ساله تشكيل  بسيج مردمي به فرمان امام خميني "ره" شعار " ميشود و مي توانيم "  عنوان كرد و گفت: همه حركت ها و هد ف هاي بسيجيان در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن تنها با تكيه بر اين شعار حاصل شده است.

وي همچنين تفكر بسيجي را در همه زمينه ها لازم و بايسته دانسته و خواستار دفاع از ارزشها و آرمانهاي شهيدان انقلاب اسلامي شد.

همچنين همزمان با هفته بسيج، كاركنان اداره كل راه و ترابري در گردهمايي بزرگ بسيجيان استان شركت كردند.

اين گردهمايي كه به منظور گراميداشت روز بسيج مستضعفين به فرمان حضرت امام خميني (ره) برگزار شده بود، در محل نيروگاه اتمي بوشهر با رژه نيروهاي بسيجي استان برگزار شد كه كاركنان اداره كل راه و ترابري استان با شركت گسترده خود در اين گردهمآيي مشاركت كردند.

لینک

       

بزرگداشت هفته بسيج در اداره كل راه و ترابري بوشهر

به منظور گراميداشت هفته بسيج و يادآوري رشادتهاي بسيجيان جان بركفان ميهن اسلامي مراسمي روز ششم آذرماه با حضور مهندس عليپور فاز مديركل راه و ترابري استان بوشهر و سرهنگ حقاني از واحد عقيدتي سياسي بسيج سپاه پاسداران استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در اين مراسم مهندس عليپور فاز ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي بسيجي اداره كل راه و ترابري استان اظهار اميدواري كرد: چون گذشته بسيجي وار در خدمت نظام جمهوري اسلامي در راستاي آرمان ها و وحدت جامعه اسلامي بكوشيم.

وي مشاركت همگاني كاركنان اداره كل راه و ترابري استان را در گردهمايي بسيجيان استان بوشهر ارج گذاشت و خواستار مشاركت كليه نيروها و پيمانكاران مرتبط با اداره كل در كارها و برنامه هاي بسيجي گونه شد و همچنين يكي از حركت هاي مهم اين نيروها را توسعه راههاي استان و رفع مشكلات با همكاري يكديگر و با  درنظر گرفتن خرد جمعي از سوي پيمانكاران و كاركنان اداره كل عنوان كرد.

عليپور فاز با اشاره به اجراي طرح حذف سرعت گيرهاي غير استاندارد در استان را به كمك نيروهاي بسيجي گفت: علي رغم مشكلات فرهنگي در منطقه، اين امر ميسر گرديد .

در ادامه سرهنگ حقاني كارشناس عقيدتي سياسي بسيج سپاه پاسداران استان بوشهر يكي از شعارهاي مهم بسيجيان انقلاب اسلامي  را در طول دوره ٢٧ ساله تشكيل  بسيج مردمي به فرمان امام خميني "ره" شعار " ميشود و مي توانيم "  عنوان كرد و گفت: همه حركت ها و هد ف هاي بسيجيان در طول دوران دفاع مقدس و پس از آن تنها با تكيه بر اين شعار حاصل شده است.

وي همچنين تفكر بسيجي را در همه زمينه ها لازم و بايسته دانسته و خواستار دفاع از ارزشها و آرمانهاي شهيدان انقلاب اسلامي شد.

همچنين همزمان با هفته بسيج، كاركنان اداره كل راه و ترابري در گردهمايي بزرگ بسيجيان استان شركت كردند.

اين گردهمايي كه به منظور گراميداشت روز بسيج مستضعفين به فرمان حضرت امام خميني (ره) برگزار شده بود، در محل نيروگاه اتمي بوشهر با رژه نيروهاي بسيجي استان برگزار شد كه كاركنان اداره كل راه و ترابري استان با شركت گسترده خود در اين گردهمآيي مشاركت كردند.

 

لینک

       

دوره آموزشي روابط اجتماعي برگزار مي شود

دوره آموزشي روابط اجتماعي به مدت 8 ساعت مورخ چهارشنبه 7/9/86  در محل ساختمان شهيد دادمان برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، هدف از برگزاري اين دوره شناسايي نقاط قوت و ضعف روابط اجتماعي در فراگيران مي باشد.

بنا براعلام دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل كليه مديران ، كارشناسان و كاركنان ثبت نام كننده  در اين دوره حضور خواهند داشت.

لینک

       

دوره آموزشي سازماندهي در ستاد مركزي وزارتخانه برگزار مي شود

دوره آموزشي سازماندهي به مدت 30 ساعت از تاريخ 10 لغايت 13 آذرماه سالجاري در محل ساختمان شهيد دادمان براي كارشناسان و كاردانان امور اداري برگزار خواهد شد ،

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، هدف از برگزاري اين دوره آشنايي فراگيران با اصول سازماندهي ، ساختار و الگوهاي مختلف سازماني و بكارگيري آنها در سازمان مي باشد.

بنا براعلام دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل كارشناسان و كاردانان امور اداري در اين دوره حضور خواهند داشت.

لینک

       

گراميداشت هفته بسيج و تجليل از بسيجيان فعال در مازندران

در سالروز ولادت سراسر سعادث ثامن الائمه حضرت امام رضا (ع) و آغاز هفته بسيج از بسيجيان نمونه تجليل به عمل آمد.

سيد حميد حسيني رئيس روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران با اعلام اين خبر افزود: همزمان با ولادت با سعادت هشتمين گوهر تابناك آسمان امامت و ولايت حضرت امام رضا (ع) و در اولين روز هفته بسيج كه با نام بسيج ، قرآن و ولايت) نامگذاري شده بود، در مراسمي ضمن گراميداشت هفته بسيج از بسيجيان فعال اداره كل راهو ترابري مازندران  قدرداني شد.

در اين مراسم كه با حضور گسترده همكاران و بسيجيان همراه بود، يكي از مداحان اهل بيت با مولودي خواني در وصف ائمه فضاي معنوي ايجاد كرد.

در ادامه نيز فرماندهي پايگاه مقاومت گزارش كوتاهي از فعاليت هاي بسيج و عملكرد آن ارائه كرد.

لینک

       

سازمان حمل و نقل و پايانه هاي قم فيلم آموزشي

با موضوع حمل و نقل مي‌سازد

با هدف ارائه آموزش هاي لازم و به منظور ارتقاء سطح ايمني و اطلاع رساني در جهت افزايش سطح خدمات و بهبود و ساماندهي حمل و نقل جاده اي، سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم همزمان با ساير استان ها با همكاري مؤسسات و شركت هاي فرهنگي فيلم و تيزر آموزشي با موضوع حمل و نقل مي سازد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، حسن رحماني، مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي اين استان ضمن بيان اين مطلب كه بايد در فيلم هاي در دست تهيه مواردي نظير ويژگي هاي فرهنگي، جغرافيايي، موقعيت جاده و راه هاي هر استان و ويژگي هاي فرهنگي و رفتاري كه در رانندگي و زندگي اجتماعي منعكس مي شود براساس موضوع انتخابي استفاده شود، اظهار داشت: با توجه به اينكه استان قم به علت بالا بودن تعداد موتورسواران و تخلفات رانندگي آنها از جمله عبور از چراغ قرمز، حركت در خلاف جهت تردد و وسايل نقليه در خيابان هاي يكطرفه، حركات نمايشي و ... ؛ يكي از نيازهاي اساسي در استان فرهنگ سازي ترافيك براي اين گروه از افراد مي باشد كه تهيه فيلم آموزشي 15 دقيقه اي و پخش آن از صدا و سيماي مركز قم كمك شاياني جهت حل معضلات خواهد نمود.

رحماني، از ديگر موضوعات پيشنهادي سازمان به دبيرخانه رسانه هاي تصويري و آموزشي ستاد مركزي را رانندگي در شب، كاربرد كمربند ايمني، سرعت و سبقت، شرح تصادفات منجر به مرگ يا معلوليت، گسترش فرهنگ استفاده از مجتمع هاي خدماتي ـ رفاهي توسط عموم مردم ذكر كرد.

وي در ادامه افزود: پس از بررسي هاي انجام شده توسط دبيرخانه رسانه هاي تصويري و آموزشي ستاد مركزي فيلم نامه هايي با موضوع موتورسواري با عنوان رقص در حادثه، فيلم آموزشي تصادفات منجر به مرگ يا معلوليتبا عنوان يك نگاه به آن سوي پنجره،  به تصويب رسيد كه هم اكنون در مرحله فيلمبرداري قرار دارند و ان شاءا... تا اواسط دي ماه پايان به پايان خواهد رسيد. همچنين دو فيلمنامه با موضوعات رانندگي در شب و سرعت و سبقت نيز در حال اصلاح مي باشد و به زودي جهت تأييد و شروع فيلمبرداري اقدام لازم صورت مي پذيرد.

مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم در پايان، توليدات فيلم هاي آموزشي توسط اين سازمان را CD حقوق مسافر با هدف آشنايي مسافران با حقوق خود در طول سفرهاي بين شهري و CD طرح بهبود اضطراري راهها با هدف ارايه اقدامات و عملكردهاي مسؤولان و دست اندركاران حمل و نقل استان در اجراي طرح بهبود اضطراري راه ها عنوان كرد.

 وي خاطرنشان ساخت: طي سالجاري سازمان راهداري و حمل و نقل كشور به منظور تقويت مبناي آموزشي فرهنگ ترافيك اقدامات مؤثري را به خصوص در ابعاد رسانه هاي فراگير به عمل آورده كه در همين راستا اجراي برنامه صداي راهبران قم كه هر هفته روزهاي سه شنبه، چهارشنبه و جمعه ساعت 18 از صداي مركز قم پخش مي شود از جمله اين فعاليت ها است.
لینک

       

صدور 783 كارت هوشمند براي رانندگان بين شهري قم

در 6 ماهه اول سال جاري 783 كارت هوشمند براي رانندگان و ناوگان بين شهري استان قم صادر شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، علي نصيري، معاون سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم اعلام كرد: 403 كارت براي رانندگان مسافري و باري، 315 كارت براي ناوگان باري و 65 كارت براي ناوگان مسافري بوده است.

وي در ادامه تصريح كرد: طرح صدور كارت هوشمند از مهرماه 83 همزمان با سراسر كشور در استان قم با هدف به روز رساني پايگاه اطلاعاتي موجود رانندگان و ناوگان عمومي حمل و نقل جاده اي بار و مسافر، تفكيك رانندگان برون شهري و درون شهري رفع مشكلات ناشي از مراجعه نكردن مالكان ناوگان جديد براي دريافت كارت آمار و ... اجرا گرديده است.

وي در پايان از كليه رانندگان و مالكان وسايل نقليه كه تاكنون براي دريافت كارت هوشمند مراجعه نكرده اند خواست هر چه سريعتر جهت تكميل پرونده به محل ترمينال مسافربري واقع در جاده قديم قم ـ تهران مراجعه نمايند.

لینک

       

برگزاري مسابقه ورزشي به مناسبت هفته بسيج در كرمانشاه

به مناسبت گراميداشت هفته بسيج در روز يكشنبه  اول آذر ماه مسابقه دو  با هماهنگي پايگاه مقاومت بسيج و روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه از ميدان امام خميني (ره) تا اداره راه و ترابري با حضور تعدادي از بسيجيان و كاركنان اين اداره كل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، در پايان اين مراسم كه مهندس عطاءا... قادري مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه و معاونين و تعدادي از رؤساي ستادي حضور داشتند، به نفرات اول تا هشتم جوائزي به رسم يادبود اهداء گرديد.

نفرات اول تا سوم اين مسابقه نيز عبارتند از علي مهري كرمانشاهي ، مسعود خداياري شهسواري ، جهانگير امامي كه مورد تشويق همكاران قرار گرفتند.

لینک

       

پروژة قطار سريع السير اصفهان ـ تهران تاكنون 7 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است

 

حجت الاسلام والمسلمين حسيني نمايندة برخوار و ميمه در مجلس شوراي اسلامي به همراه مهندس عبدالهاشم حسن نيا، رئيس شوراي حمل و نقل استان و مدير كل راه و ترابري استان اصفهان و شيباني بخشدار ميمه از مراحل پيشرفت فيزيكي اجراي قطار سريع السير بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان در اين بازديد چند ساعته كه به همراه بازديد از راههاي حوزة استحفاظي شهرستان برخوار و ميمه و يك مجتمع خدماتي بين راهي صورت گرفت حجت الاسلام حسيني ابراز اميدواري كرد با اختصاص اعتبارات لازم پروژة قطار سريع السير اصفهان ـ تهران سريع تر انجام شود.

مهندس حسن نيا رئيس شوراي حمل و نقل استان نيز اظهار داشت: با توجه به بررسي هاي اقتصادي و ترافيكي انجام شده، مسير قم ـ دليجان ـ ميمه ـ مورچه خورت ـ اصفهان به عنوان مسير مورد نظر براي قطار سريع السير انتخاب شده كه در حال حاضر در دو قطعه 150 كيلومتري توسط شركت سيمين سپاهان و 90 كيلومتري توسط قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء در دست ساخت است و پيشرفت فيزيكي حدود 7 درصد دارد. به گفتة حسن نيا اين پروژه با هزينه اي معادل يك ميليارد يوروئي احداث خواهد شد.

 ياد آور مي شود قطار سريع السير اصفهان ـ تهران با سرعت 250 كيلومتر در ساعت و با بهره گيري از نيروي برق به عنوان نيروي محركه، اولين قطار سريع السير بين شهري ايران است كه با توجه به آمار تصادفات و متوفيات سال هاي اخير در راههاي كشور و دارا بودن مشخصه هايي چون صرفه جويي در وقت، ايمني، راحتي، محيط زيست و حجم بالاي جابجايي مسافر در سفر، از اهميت بسيار برخوردار است.

 به گفتة رئيس شوراي حمل و نقل و مدير كل راه و ترابري استان اصفهان طول مسير را كمتر از 400 كيلومتر ذكر كرد كه به صورت دو خط برقي طراحي شده و طول تونل هاي اين مسير حدود سه هزار و نهصد (3900) متر است.

لینک

       

شناورهاي ناجي سازمان بنادر و كشتيراني؛

14 دريانورد يك فروند كشتي با مليت پاناما را نجات دادند

 

14 نفر از دريانوردان يك فروند كشتي تجاري موسوم به A bsosal تحت پرچم پاناما حامل كاغذ و رايانه كه به علت آتش سوزي در محدوده آب هاي بندر بوشهر دچار سانحه گرديد، توسط مركز هماهنگي نجات دريايي سازمان بنادر و كشتيراني نجات يافتند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني محمدرضا قادري مدير كل ايمني و حفاظت دريايي اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: كشتي تجاري Absosal كه از دوبي عازم بندر بوشهر بود به دنبال وقوع آتش سوزي از مركز تجسس و نجات بوشهر درخواست كمك اضطراري نمود. متعاقب دريافت پيام نجات، شناور «ناجي 9» از بندر خارك و يدك كش آتش خوار «تاسوعا» و يدك كش «نيم روز» به همراهي گروه امدادي مقابله با آتش بندر بوشهر به موقعيت كشتي سانحه ديده اعزام و كليه دريانوردان شاغل در كشتي مشتمل بر 14 نفر دريانورد را نجات دادند.

براساس اين گزارش نجات يافتگان به بندر بوشهر منتقل و بر اساس آخرين اطلاعات كشتي سانحه ديده هم اكنون در حالت نيمه مغروق قرار دارد. 

لینک

       

روکش آسفالت مسير آبدانان- دره شهر و ايلام – دره شهر

 

عمليات اجرايي روکش آسفالت مسير آبدانان- دره شهر از مهر ماه امسال آغاز شده و پيش بيني مي شود تا پايان آبان ماه به اتمام برسد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل  راه و ترابري استان ايلام طول اين پروژه  15 کيلومتر مي باشد و  هدف از اجراي آن  افزايش ايمني تردد مسير و اعتبار اختصاص يافته پروژه  5 ميليارد ريال اعلام شده است.

اين گزارش مي افزايد:  عمليات روکش آسفالت مسير ايلام- دره شهر از پل سه دهنه جابر تا پل چنارباشي به طول 8 کيلومتر و با اعتبار 3  ميليارد ريال  از مرداد ماه آغاز و شهريور ماه امسال به پايان رسيده است.

همچنين بر اساس اين گزارش  عمليات روکش آسفالت جاده دهستان ارمو به طول  3 کيلومتر و با اعتبار 750 ميليون ريال به پايان رسيد.

لینک

       

400 خانوار روستايي دره شهر از راه مناسب برخوردار شدند

 

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام با اتمام عمليات اجرايي احداث و آسفالت 5 کيلومتر راه  روستاهاي موسي و خوش قدم و تلخاب از توابع بخش بدره شهرستان دره شهر بيش از 400 خانوار اين روستاها از راه مناسب برخوردار شدند.

لازم به توضيح است كه  بيش از 4 ميليارد ريال براي احداث اين پروژه ها هزينه شده و احداث آنها باعث تسهيل تردد روستاييان ،عشاير و کشاورزان منطقه شده است.

 

لینک

       

كاهش تلفات ناشي از تصادفات در راه هاي استان لرستان

بر اساس آمار ارائه شده از سوي پزشكي قانوني استان لرستان تعداد تلفات ناشي از سوانح رانندگي برون شهري در اين استان در هفت ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه  در سال گذشته كاهش يافته است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان ، عباس رضايي مدير كل راه و ترابري استان با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در راستاي ارتقاء ايمني در سطح راههاي لرستان ، تعداد افرادي كه از ابتداي سال جاري تا پايان مهرماه بر اثر حوادث رانندگي  جان خود را از دست داده اند ، نسبت به هفت ماهه اول سال گذشته  65 نفر كاهش يافته است .

 وي گفت : طبق گزارشات ارسالي از پليس راه ، عامل اكثر تصادفات رانندگي واقع شده در سطح استان ، رعايت نكردن سرعت مطمئنه ، انحراف به چپ و عدم توانايي در كنترل وسايط نقليه اعلام شده است . 

 

 

لینک

       

آموزش سيستم اداري تحت وب به ۵٠ نفر از كاركنان اداره كل راه و ترابري استان بوشهر

 ۵٠ نفر از كارشناسان و مهندسين اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در دوره آموزشي سيستم اداري تحت وب شركت كردند.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر مهندس جمشيدي مسؤول واحد انفورماتيك و روابط عمومي اداره كل راه و ترابري در اين باره گفت:طراحي و پياده سازي اتوماسيون اداري تحت وب به منظور ارتباط سريع و انجام كار دقيق در هر مكان مي باشد و از مشخصه هاي سيستم اتوماسيون تحت وب امنيت بالا، قابل دسترس بودن در هر مكان و زمان، محيط كاري بسيار ساده  به همراه امكانات دسترسي و طراحي توسط كاربران مي باشد.وي خاطر نشان كرد: با توجه به اهميت جايگاه ارباب رجوع و جلوگيري از اتلاف وقت و انجام سريع امور مربوط به آن با ايجاد گيشه هاي اتوماسيون تحت وب و پيگيري مسير نامه ها و دريافت پاسخ توسط ارباب رجوع  در محل درب ورودي اداره كل در اين سيستم تعريف گرديده است.كه مي توانند قبل از ورود به اداره كل اطلاعات لازم را از طريق سيستم دريافت نمايند.

 

لینک

       

مراسم كلنگ زني وشروع بكار كنار گذر شهرهاي كرند غرب و سرپلذهاب انجام شد

 

مراسم كلنگ زني و شروع بكار كنار گذر شهرهاي كرند غرب و سرپلذهاب در تاريخ 29آبان ماه با حضور مهندس رحمتي وزير راه و ترابري ومسؤولان استانداري و مهندس عطاء ا... قادري مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه و جمعي از مديران ومسؤولان استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در اين مراسم مهندس قادري با اشاره به تلاشهاي مستمر مسؤولان وزرات راه و ترابري و استان گفت شاهد كلنگ زني و شروع بكار پروژه مهم كنار گذر كرند غرب و سرپلذهاب كه در قالب پروژه بزرگراه كربلا و از اعتبارات ملي متفرقه قانون بودجه سال 1386 است، هستيم.

مدير كل راه و ترابري استان با اشاره به اهميت كنار گذر هاي مربوطه اين پروژه را يك قطعه از قطعات پروژه بزرگراه كربلا خواند و اضافه كرد: با توجه به قرار گرفتن دو شهر كرند غرب و سرپلذهاب در مسير جاده كربلا و ترافيك محور مذكور  و خصوصاً با عنايت به تقاضاي روزافزون سفر به عتبات عاليات به منظور تأمين ايمني عبور و مرور و بهبود ترافيك مسير مذكور، احداث پروژه كنار گذر كرند غرب و سرپلذهاب از اهميت زيادي برخوردار است لذا ضمن برگزاري مناقصه و انعقاد قرارداد با پيمانكار شركت مهندسي تارا احداث كنارگذر كرند غرب به طول 4/5 كيلومتر و كنار گذر سرپلذهاب به طول 7/4 كيلومتر واگذار گرديد .

شايان ذكر است كه اين دو  كنارگذر در  دوباند رفت و برگشت احداث خواهند شد كه در مرحله اول يك باند از هر كنار گذر احداث و به صورت دو طرفه بهره برداري شده و سپس عمليات باند دوم نيز اجرا و مورد بهره برداري قرار خواهد گرفت .

وي مدت اجراي پروژه را 18 ماه و مبلغ اوليه قرارداد با پيمانكار 60 ميليارد ريال و مبلغ كل اعتبار جهت انجام طرح بدون در نظر گرفتن رمپ و لوپهاي ورودي و خروجي، 80 ميليارد ريال ذكر كرد كه از محل اعتبارات ملي طرحهاي عمراني كشور تأمين خواهد شد.

 
لینک

       

احداث و بهسازي 31 کيلومتر از راههاي شهرستان دره شهر

 

عمليات اجرايي احداث و بهسازي بيش از 16 کيلومتر از راههاي اصلي، فرعي و روستايي شهرستان دره شهر به اتمام رسيد و روکش آسفالت مسير آبدانان- دره شهر به طول 15 کيلومتر در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان ايلام ، بيش از 12 ميليارد ريال اعتبار براي اين پروژه ها اختصاص يافته است.

لینک

       

با الهام از سند چشم انداز توسعه 20 ساله:

طرح جامع 12 بندر تجاري كشور نهايي مي شود

 

اجلاس مشترك فني به منظور بررسي نهايي طرح جامع بنادر تجاري كشور با حضور كار گروههاي تخصصي و مهندسين مشاور داخلي و خارجي در 5 حوزه تخصصي (طراحي بنادر، امور دريايي، امور بندري، فن آوري اطلاعات و انفورماتيك، تجهيزات بندري و دريايي) در سازمان بنادر و كشتيراني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي و امور بين المللي سازمان بنادر و كشتيراني مهندسين عليرضا كبريايي مدير كل سواحل و بنادر اين سازمان با اعلام اين خبر اضافه كرد : طرح جامع بنادر كشو ر شامل 12 بندر تجاري ( بندر امام خميني «ره»، مجتمع بندري شهيد رجايي در بندرعباس، بندر بوشهر، بندر چابهار، بندر انزلي، بندر نوشهر، بندر خرمشهر، بندر آبادان، بندر لنگه، بندر اميرآباد، بندر فريدون كنار، بندر شهيد باهنر) مي باشد كه با تصويب اين طرح، سازمان بنادر و كشتيراني كليه طرح هاي ساخت، توسعه و تكميل بنادر تحت پوشش خود را الزاماً با استفاده از اين طرح جامع انجام مي دهد.

براساس اين گزارش، طرح جامع بنادر تجاري كشور مستند به سند چشم انداز توسعه 20 ساله جمهوري اسلامي ايران تدوين گرديده است و بر اساس ضرورت ها، توانمندي ها و سياست هاي سازمان بنادر و كشتيراني ميزان محمولات غيرنفتي جا به جا شده در بنادر ايران تا سال 1394 معادل 159 ميليون تن برآورد شده است.

لینک

       

تنها 1500 كيلومتر راه روستايي در استان كرمانشاه آسفالت شده است

 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از حدود 5470 كيلومتر راه روستايي استان تاكنون تنها 1500 كيلومتر آن آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه  مهندس عطاءا... قادري با اعلام اينكه با وجود تلاش بي شائبه خدمتگزاران دولت در وزارت راه و ترابري و اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در سال هاي اخير ميانگين آسفالت راههاي روستايي استان از ميانگين كشور پايين تر است اضافه كرد: حدود 5470 كيلومتر راه روستايي در استان وجود دارد كه تاكنون تنها حدود 1500 كيلومتر از اين راهها آسفالت شده و حدود 4000 كيلومتر راه روستايي فاقد آسفالت در استان وجود دارد.

 قادري با بيان اينكه طي دو سه سال اخير توجه خوبي به آسفالت راههاي روستايي استان شده است گفت: از پس از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون در هيچ مقطعي همچون دو سه سال گذشته در بحث آسفالت راه روستايي كار نشده ولي به دليل پايين بودن شاخص هاي برخورداري از راه آسفالت روستايي هنوز تا رسيدن به نقطه مطلوب فاصله زيادي داريم.

 وي افزود: در هفته دولت امسال 300 كيلومتر آسفالت راه روستايي در استان افتتاح گرديد كه در چند سال اخير بي سابقه بوده است.

 قادري عنوان كرد: در بين شهرستان هاي استان شهرستان هاي كرمانشاه ـ روانسر ـ سنقر كليايي ـ و دالاهو از وضعيت نامناسبتري در بحث آسفالت راه روستايي برخوردارند كه البته در بحث آسفالت راه روستايي روستاهاي پرجمعيت روستاهايي كه طول مسير آنها كوتاه است در اولويت مي باشند.

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه  با اشاره به آسفالت نبودن حدود 4000 كيلومتر از راههاي روستايي استان تصريح كرد: امكان آسفالت همه اين راهها تا دو سه سال آينده وجود ندارد ولي اگر توجه به راه روستايي همچنان ادامه داشته باشد و شاهد يك جهش در اعتبارات اين بخش باشيم، مطمئناً تا 5 سال آينده وضعيت ما متفاوت تر و بهتر از امروز خواهد بود؛ به گونه اي كه تمام روستاهاي بالاي 50 خانوار و اكثر روستاهاي بالاي 20 خانوار استان از راه آسفالت برخوردار خواهند شد.

وي هزينه آسفالت هر كيلومتر راه روستايي را با هزينه اي امروز به طور متوسط بين 60 تا 70 ميليون تومان عنوان كرد.

 مدير كل راه و ترابري استان در ادامه گفت: علاوه بر بحث آسفالت راه روستايي در استان به حدود 700 تا 800 كيلومتر احداث راه روستايي نيز در استان نياز داريم كه با فهرست هاي موجود هزينه احداث هر كيلومتر راه روستايي حدود 200 ميليون تومان برآورد   مي شود.

لینک

       

كوه پيمايي كاركنان اداره كل راه و ترابري استان قزوين به مناسبت هفته بسيج

به مناسبت هفته بسيج جمعي از اعضاء پايگاه مقاومت شهيد دادمان اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ارتفاعات الموت كوهپيمايي كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين در اين مراسم كه 2آذر ماه برگزار شد، بيش از 20 نفر از بسيجيان اين پايگاه با صعود به ارتفاعات روستاي زرشك در گردنه قزوين ـ رودبار شهرستان هفته بسيج را گرامي داشتند.

همچنين افراد شركت كننده در اين مراسم فرهنگي ـ ورزشي ديروز با حضور در تپه نورالشهداي قزوين در منطقه باراجين با قرائت فاتحه بر مزار شهداي گمنام با آرمان هاي والاي شهيدان دوران دفاع مقدس تجديد ميثاق كردند.

سيد مهدي درياباري فرمانده پايگاه مقاومت بسيج شهيد دادمان اداره كل راه و ترابري استان قزوين با تشريح برنامه هاي هفته بسيج در اين اداره كل گفت: توزيع بروشور، نصب پلاكارد در ادارات تابعه و راهدارخانه ها، سنگر سازي، برگزاري نشست سياسي با حضور يكي از فرماندهان سپاه منطقه قزوين و مسابقات مقاله نويسي، تجليل از بسيجيان نمونه، ايثارگران و خانواده معظم شهدا از جمله برنامه هاي گراميداشت هفته بسيج در اداره كل راه و ترابري استان قزوين است.

يادآور مي شود هم اكنون بيش از 60 نفر از كاركنان اداره كل راه و ترابري استان قزوين عضو پايگاه مقاومت شهيد دادمان اين اداره كل هستند.

لینک

       

مراسم سالروز ولادت امام رضا عليه السلام در اداره كل راه و ترابري استان قزوين

به مناسبت سالروز ولادت امام رضا عليه السلام مراسمي در اداره كل راه و ترابري استان قزوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، در اين مراسم كه روز پنجشنبه گذشته با حضور جمعي از كاركنان و مديران در حسينيه اين اداره كل برگزار شد شركت كنندگان با برپايي مراسم جشن و شادي و مولودي خواني سالروز ولادت هشتمين اختر تابناك امامت و ولايت حضرت امام رضا عليه السلام را گرامي داشتند.

حجت الاسلام اصلي بيگي امام جماعت اداره كل راه و ترابري استان قزوين در اين مراسم با اشاره به ويژگي هاي اخلاقي و ديني حضرت ثامن الحجج امام رضا عليه السلام گفت: آن حضرت بيشتر دوران عمر با بركت خود را در راه مبارزه با ظلم و ستم و كمك به ستمديدگان، تبيين و ترويج معارف ديني و زنده نگهداشتن راه حق و حقيقت سپري كرد و سرانجام در همين راه به شهادت رسيد.

امام جماعت اداره كل راه و ترابري استان در ادامه از ائمه اطهار عليهم السلام به عنوان الگويي مناسب براي انسان ها ياد و اضافه كرد: الگو گرفتن از ائمه اطهار عليهم السلام سعادت دنيا و آخرت را براي انسان ها در پي دارد همچنين در اين مراسم يكي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم الاسلام در وصف امام هشتم شيعيان جهان مديحه سرايي كرد.

گفتني است اين مراسم با همكاري پايگاه مقاومت شهيد دادمان اداره كل راه و ترابري استان قزوين برگزار شد.

لینک

       

در دومين سفر رئيس جمهوري و هيات همراه به استان اردبيل

وزير راه و ترابري در نشست شوراي اداري شهرستان كوثر حضور يافت

 

وزير راه و ترابري چهارشنبه‌شب در نشست شوراي اداري شهرستان كوثر گفت : توزيع اعتبارات در كشور متناسب با نياز مناطق مختلف كشور و هماهنگ با توسعه اقتصادي كشور صورت مي‌گيرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي، وضعيت دولت را از نظر مالي و اعتباري درحد مطلوب ارزيابي كرد و گفت: با اين حال تخصيص اعتبارات به پروژه‌هاي عمراني تدريجي و بر اساس نياز مناطق صورت مي‌گيرد.

رحمتي، در ادامه اين جلسه بسياري از مشكلات و درخواست‌هاي مردم شهرستان خلخال را قابل حل توسط مسوولان شهرستان دانست و افزود: دردوردوم سفر رئيس جمهوري به استان اردبيل سعي مي‌شود به نامه‌ها و درخواست‌هاي مردم رسيدگي شود.

وي همچنين نسبت به تامين اعتبار مورد نياز ۱۴ طرح پيشنهادي جديد از سوي فرمانداري خلخال و تامين اعتبار لازم براي تكميل پروژه سد كوثر و احداث شبكه فاضلاب شهري كوثر كه از مصوبات تحقق نيافته سفر قبلي دولت به اين شهرستان است، قول مساعد داد.

فرماندار كوثر نيز در اين جلسه با اشاره به محقق شدن  ۸۵درصد از مصوبات سفر قبلي دولت در اين شهرستان گفت: پروژه سد كوثر و ايجاد شبكه فاضلاب شهري كيوي دو پروژه تحقق نيافته سفر قبلي به دليل عدم تامين اعتبار از طريق دولت در اين شهرستان است.

سيدعلي مجيدي، خواستار تامين اعتبار براي اين پروژه‌ها و۱۴پروژه جديد پيشنهادي شهرستان از طرف رئيس جمهوري و اعضاي هيات دولت شد.

امام جمعه كوثر هم دراين جلسه ناديده گرفتن خدمات اخير دولت در شهرستان كوثر را بي‌انصافي در حق دولت ذكر كرد.

حجت‌الاسلام والمسلمين كريم قياسي، اظهاراميدواري كرد: در سفر دوم رئيس جمهوري به استان اردبيل انتظارات مردم كوثر برآورده شود.

مهرانگيز مروتي نماينده مردم كوثر و خلخال نيز تامين اعتبارات لازم براي تكميل سد و راه جايگزين سد كوثر ، احداث شهرداري در مركز بخش فيروزآباد ، احداث بيمارستان در شهر كيوي ، ايجاد سدهاي كوچك و زودبازده در روستاهاي شهرستان، تكميل راه پونل - خلخال و راه درام - رنجان در بخش شاهرود خلخال را از جمله خواسته‌هاي مردم از رئيس جمهوري ذكر كرد.

شهرستان كوثر با ۲۸ هزار و ۷۲۱نفر جمعيت در ۷۵ كيلومتري اردبيل واقع شده است. 

 

لینک

       

دفتر توسعه منابع انساني معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري برگزار مي كند

دوره آموزشي خلاصه سازي مكاتبات اداري و نوشته هاي اداري

دوره آموزشي خلاصه سازي مكاتبات اداري و نوشته هاي اداري از تاريخ 5 لغايت 6 آذرماه به مدت 12 ساعت براي كليه مديران ، كارشناسان و كاركنان واحدهاي ستادي وزارت راه و ترابري در محل ساختمان شهيد دادمان برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، هدف از برگزاري اين دوره آشنايي فراگيران با مفاهيم كلي خلاصه سازي ، اصول برجسته سازي مطالب مهم در نوشته ها ، خلاصه نمودن كليه مكاتبات اداري به نحو مطلوب و بدست آوردن مهارت لازم در زمينه نگارش خلاصه (نامه ، گزارش ، مقاله ، دستورالعمل صورتجلسه و...) مي باشد.

لینک

       

 

آغاز دور جديد آموزش هاي

ICDL  براي كاركنان ستاد وزارت راه و ترابري

ادامه آموزشهاي دوره هاي ICDL در موسسه ديباگران از تاريخ 3/9/86 آغاز شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اين دوره ها شامل مهارت 4 ، 5 ،6 مي باشد كه قبلا" از طريق دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل طي نامه اي به معاونتها و دفاتر واحدهاي ستادي وزارت راه و ترابري اعلام شده است.

 

لینک

       

بهره برداري از پروژه تعريض جاده قزوين ـ تاكستان طي شش ماه آينده

در ادامه چهار خطه شدن محورهاي مواصلاتي منتهي به استان قزوين، 5/12 كيلومتر از پروژه تعريض جاده قزوين – تاكستان طي شش ماه آينده به بهره برداري مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين علي خانباني معاون راهسازي اين اداره كل با بيان اين خبر گفت: براي اجراي كيلومتر صفر تا 13 اين طرح در مسير شمالي تاكنون عمليات خاكريزي به طور كامل انجام شده و اجراي لايه ساب بيس هم به زودي شروع مي شود.

خانباني اضافه كرد : از كيلومتر حدود 13 تا 19 اين مسير هم لايه بيس به طور كامل انجام شده و عمليات آسفالت ريزي حدود يك كيلومتر آن هم در حال اجراست و در مسير جنوبي هم دولايه ساب بيس تاكنون اجرا شده است.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه با اشاره به نحوه تعريض قطعه دو اين پروژه در محدوده كمربندي تا دانشگاه آزاد تاكستان اظهار داشت: هم اكنون عمليات خاكبرداري، ساخت پل، خاكريزي و اجراي لايه بيس و ساب بيس در اين قطعه در حال اجراست.

به گفته ي خانباني تاكنون 5/1 كيلومتر از مسير جنوبي اين قطعه مقابل دانشگاه آزاد تاكستان آسفالت شده است.

وي  تصريح كرد: براي اجراي اين طرح تاكنون 188 هزار متر مكعب خاكبرداري، 136 هزار و 814 متر مكعب خاكريزي، 16 هزار متر مكعب زيراساس و اساس انجام و 12 دستگاه پل به طور كامل ساخته شده است.

وي ميزان اعتبار اوليه اين طرح را براساس قرارداد 148 ميليارد ريال اعلام و اضافه كرد: از اين ميزان، 50 ميليارد ريال اعتبار آن طي دو سال اخير از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبري و 20 ميليارد ريال آن از محل اعتبارات وزارت راه و ترابري در سال جاري تخصيص يافته است.

علي خانباني طول كل پروژه تعريض جاده قزوين ـ تاكستان را 29 كيلومتر و 300 متر و عرض آن را 6/27 متر در دو مسير رفت و برگشت و در هر مسير دو خط عبور و سه متر شانه آسفالته، يك متر شانه خاكي و سه متر جزيره مياني اعلام و خاطرنشان كرد: 5/12 كيلومتر از اين طرح در محدوده سه راهي دولت آباد تا كهك و ضلع جنوبي كمربندي تاكستان طي شش ماه آينده به زير بار ترافيك خواهد رفت.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين پيشرفت فيزيكي اين پروژه را رضايت بخش دانست و ادامه داد: مدت زمان اجراي اين پروژه دو سال است.

شايان ذكر است كه جاده قزوين ـ تاكستان به عنوان يكي از راههاي اصلي و ترانزيتي استان قزوين در مسير ارتباطي استان هاي مركزي كشور با استان هاي غرب و شمال غربي قرار گرفته است.

لینک

       

معاون عمراني استانداري اصفهان:

تقاطع غيرهمسطح گاوپيسه پيش از دهه فجر به بهره برداري مي رسد

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري  استان اصفهان، مهندس عزيزا... شمس، معاون امور عمراني استانداري اصفهان به همراه مهندس عبدالهاشم حس نيا، مدير كل راه و ترابري استان اصفهان در بازديد از تقاطع غيرهمسطح گاوپيسه، در محل تلاقي آزادراه كنارگذر غرب اصفهان به آزادراه اصفهان ـ شهر كرد با اشاره به اينكه از جمله كارهاي عظيمي كه در سطح استان اصفهان در سال گذشته انجام گرفته، بهره برداري از فاز اول آزادراه كنارگذر غرب اصفهان بود، ادامه داد: اين كنارگذر 92 كيلومتري حدفاصل جادة قديم تهران ـ اصفهان و آزادراه كاشان ـ نطنز ـ اصفهان به سمت جنوب استان، يعني از منطقة لنجان و نهايتاً مباركه و سپس شهرضا مي باشد كه تقاطع گاوپيسه محل اتصال بين آزادراه ذوب آهن به آزادراه كنارگذر غرب استان است.

 مهندس شمس اين تقاطع را در نوع خود از نظر محاسبات سازه اي و نيز نحوة توپوگرافي منطقه بين نظير دانست و اصافه كرد: اين تقاطع 3 دهانه اي، حدود 140 متر طول دارد كه به جهت داشتن قوس افقي و عمودي وضعيت خاصي دارا مي باشد. وي ميزان بتن مصرفي در اين پروژه را حدود 10 هزار متر مكعب و ميزان فولاد مصرفي آن را حدود 1700 تن ذكر كرد كه 170 تن آن كابل پيش تنيده مي باشد كه از ويژگي هاي اجرائي آن مي باشد. مهندس شمس اظهار اميدواري كرد كه با توجه به توانمندي هاي موجود، اجرا و ساخت پل دوم تقاطع تا هفته هاي آتي شروع شده و تا پيش از دهة فجر شاهد بهره برداري اين پروژة بزرگ باشيم.

لینک

       

ديدار معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن ج.ا.ايران با مدير ارتباطات UIC

آقاي پل ورون مدير ارتباطات اتحاديه بين المللي راه آهن ها و هماهنگ كننده مجمع منطقه اي UIC خاورميانه در حاشيه برگزاري نهمين كنفرانس بين المللي حمل و نقل ريلي با آقاي كي منش، معاون بهره برداري و سير و حركت راه آهن ج.ا.ايران ديدار نمود. در اين ملاقات وي به فعاليت هاي UIC در بعد جهاني و ايفاي نقش در توسعه ارتباطات قوي و مشاركت بيشتر بين راه آهن هاي مناطق خصوصاً منطقه خاورميانه با توجه به موقعيت استراتژيك و پل ارتباطي بين كريدورهاي باري بين المللي بين قاره اي اشاره و بيان نمود كه مطالعات جديدي با مسئولين ذيربط در جهت معرفي فعاليت هاي جديد در خاورميانه و برگزاري كارگاه هاي آموزشي و همكاري هاي فني آغاز نموده ايم. آقاي كي منش با استقبال از همكاري و استفاده از دانش و توانايي UIC در زمينه هاي ساخت خطوط جديد، امور زيربنايي و قطارهاي سريع السير خواستار همكاري بيشتر در زمينه تكنولوژي هاي اروپايي در كنترل مسير ناوگان و سيستم هاي مكانيزه كنترل ترافيك مانند سيستم هاي  GSMR و گاليله و تجربيات راه آهن هاي اروپايي در مقوله تخصيص بار به خط و مكانيزه نمودن اين فعاليت نمود.

لینک

       

قوانين و مقررات حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك در سمنان اجرايي مي شود

در جلسه اي با حضور سازمان حمل و نقل، پليس راه، شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي و تشكل هاي صنفي حمل و نقل جاده اي به اهميت حمل و نقل مواد خطرناك و لزوم آموزش دست اندركاران بخش حمل و نقل جاده اي بويژه متصديان حمل مواد خطرناك تأكيد شد.

 به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي استان سمنان، مهندس باقري مدير سازمان  در استان سمنان در اين زمينه گفت: سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور به منظور ارتقاء سطح آگاهي دست اندركاران حمل و نقل مواد خطرناك اقدام به برگزاري دوره هاي آموزشي مختلف نموده است.

وي اضافه كرد: سازمان حمل و نقل استان نيز با بيش از 1500 نفر ساعت آموزش به رانندگان حمل مواد خطرناك و مديران و متصديان شاغل در اين بخش و همچنين بيش از 800 نفر ساعت آموزش پرسنل پليس راه استان در اين زمينه گام برداشته است.

مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان در ادامه به حوادث و سوانح بوجود آمده در كشور و آسيب هاي وارده به محيط زيست و انسان در اثر نقل و انتقال مواد خطرناك اشاره كرد و اظهار داشت: همكاري و تعامل بيشتر صنوف مختلف مرتبط با بخش حمل و نقل جاده اي براي اطلاع رساني لازم به زيربخش هاي مربوطه و همچنين اجرايي شدن قوانين و مقررات حمل و نقل مواد خطرناك بسيار ضروري و لازم است.

شايان ذكر است: قوانين و مقررات حمل و نقل مواد خطرناك از تاريخ يكم دي ماه سال جاري لازم الاجرا بوده و كليه رانندگان ملزم به رعايت آن مي باشند.

لینک