بهسازي آسفالت باند جنوبي اتوبان تهران ـ كرج

باند جنوبي اتوبان تهران ـ كرج به طول 34 كيلومتر، بهسازي و روكش شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس مولايي، معاون راهسازي اين  اداره كل با اعلام اين خبر گفت: آزادراه تهران ـ كرج با تردد روزانه 161 هزار خودرو در شبانه روز، پرترافيك ترين و مهمترين آزادراه كشور است و مهمترين راه ارتباطي تهران با كلان شهر كرج، استان قزوين و استانهاي شمال و غرب كشور محسوب مي شود.

در همين راستا اداره كل راه و ترابري استان تهران بهسازي و آسفالت اين اتوبان را در دستور كار خود قرار داد كه خوشبختانه سال گذشته، باند شمالي و در سال جاري عمليات بهسازي و روكش باند جنوبي (ابتداي پل فرديس كرج تا محل عوارضي قديم) در مدت 4 ماه به اتمام رسيد.

معاون راهسازي با اشاره به ترافيك بسيار سنگين اين محور كه سختي كار را دوچندان كرده بود گفت: به تناژ آسفالت مصرفي در اين پروژه 6800 تن بوده است.

لینک

       

بهسازي و تعريض جاده مخصوص كرج، حدفاصل گرمدره تا پل كلاك

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران بيان داشت: اين پروژه به طول 5/2 كيلومتر و عرض 30 متر با 6 مسير رفت و برگشت به اتمام رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس محمود مولايي، گفت: پروژه فوق الذكر با اجراي 000/35 متر مكعب عمليات خاكبرداري 500 متر مكعب خاكبرداري 000/18 متر مكعب اساس و زيراساس و 000/25 تن آسفالت پايان يافت.

مهندس مولايي در ادامه اظهار داشت: همچنين به منظور ايمن سازي بيشتر در 2500 متر از اين مسير نيوجرسي نصب شده است و در عرض پروژه نيز چهار كانال عرضي، (دو كانال 2 متري و 2 كانال يك متري) نيز تهيه و احداث شده است.

وي با تصريح اينكه جاده مخصوص كرج جاده اي ترانزيتي است كه ارتباط غرب با شرق كشور را برقرار مي كند و همچنين وجود شركت هاي صنعتي بزرگ از قبيل ايران خودرو سايپا در مسير اين جاده، اظهار كرد: به دليل اينكه تردد ماشين آلات سنگين از اتوبان تهران ـ كرج در محل پل شهيد سلطاني ممنوع مي باشد و كليه ماشين آلات سنگين بايد از جاده مخصوص عبور كنند گفت: تمامي موارد ذكر شده سبب شده است كه جاده مخصوص كرج از اهميت بسيار ويژه اي برخوردار باشد.

معاون راهسازي در ادامه خاطرنشان كرد: اداره كل راه و ترابري استان تهران از ابتداي سال جاري با هدف روان سازي ترافيك و كاهش تصادفات جاده اي در يكي از مهمترين و اساسي ترين جاده هاي ترانزيتي كشور اين پروژه را شروع نموده بود كه خوشبختانه با وجود معارضين متعددي از قبيل شبكه فيبر نوري، برق، گاز و آب و از همه مهمتر ترافيك سنگين اين منطقه توانست 5/2 كيلومتر از اين مسير را ارتقاء ببخشد و عرض 12 متري موجود را با 18 متر افزايش به 30 متر برساند.

لینک

       

برگزاري دورة آموزش خبرنگاري در اداره كل راه و ترابري اصفهان

دورة فشردة خبرنگاري ويژة رابطان روابط عمومي ادارات تابعه راه و ترابري استان اصفهان برگزار شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، اين دوره كه به صورت فشرده و در سه موضوع خبرنويسي، گزارش نويسي و عكسبرداري و فيلمبرداري در محل سالن همايش هاي ادارة كل راه و ترابري استان اصفهان برگزار شد تعداد 18 نفر از رابطان با فنون خبرنگاري آشنا شدند. گفتني است با عنايت به هر چه بهتر نمودن پوشش خبري فعاليتهاي بخش راه و ترابري شهرستان هاي استان اصفهان، اين دوره زير نظر خانة مطبوعات استان اصفهان انجام شد.

لینک

       

برگزاري كميته تحول اداري استان اصفهان با حضور معاون برنامه ريزي استانداري

جلسة كميته تحول اداري با حضور دكتر عليرضا صالح، معاون برنامه ريزي استانداري اصفهان، مهندس عبدالهاشم حسن نيا، مدير كل راه و ترابري استان و اعضاي كميتة تحول اداري اين اداره كل در محل سالن گردهمايي هاي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان برگزار شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، در ابتداي اين جلسه دكتر عليرضا صالح با خوب ارزيابي كردن مجموع فعاليت هاي اداره كل راه و ترابري استان، اين فعاليت ها را موجب سربلندي استان ذكر كرد و گفت: جوانگرايي و حركت رو به جلو كه كاملاً براساس علم روز صورت مي گيرد اين اداره كل را به عنوان يك اداره نمونه در آورده است.در اين جلسه همچنين مهندس حسن نيا، رئيس كميته تحول اداري، گزارشي از كارها و فعاليت هاي انجام گرفته ارائه كرده و گفت: وظيفة اين كميته اجراي راهبردهاي هيئت وزيران در راستاي كوچك سازي بدنه دولت، اجراي مادة 88 قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و اجراي اصل 44 قانون اساسي مي باشد.محمدعلي اشرفي معاون اداري و مالي اين اداره كل نيز وظايف تحول اداري اين كميته را تدوين برنامه جامع نيروي انساني، تدوين برنامه هاي آموزشي كاركنان دستگاه، اقدامات لازم براي توسعه مشاركت بخش غيردولتي، مطالعه و استقرار نظام ها و سبك هاي مديريتي نوين، طراحي سيستم ها و روش هاي انجام كار و تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها ذكر كرد.

لینک

       

نصب نرم افزار جديد عوارض حمل كالاهاي زير 500 تن

محمدرضا فقيه رئيس امور مالي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان طي گزارشي اعلام كرد: در راستاي اهداف سازمان و تلاش در جهت افزايش درآمدها و اخذ كليه درآمدهايي كه قانون در اختيار سازمان راهداري حمل و نقل و جاده اي كشور قرار داده است. امور مالي و درآمد اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان موفق گرديد نرم افزار جديد عوارض حمل كالاهاي زير 500 تن با ناوگان خارجي كه بر اساس نرخ متعارف كرايه حمل تنظيم گرديده است در محل استقرار نيروهاي صدور مجوز در گمرك شهيد رجائي نصب و در آبان ماه سالجاري عملياتي شد.

لینک

       

اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان؛

كسب گواهينامه سرمميزي از شركت آلمان

در راستاي افزايش تخصص هاي مورد نياز جهت پيشبرد اثربخش سيستم مديريت كيفيت و بهبود مستمر اين سيستم از مواردي است كه بدون توجه به آن پويايي سيستم به مرور زمان از دست رفته و اجراي سيستم دچار روزمرگي شده و خلاقيت كاركنان در سيستم مشاهده نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان، در همين راستا اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان با توجه به اخذ گواهينامه ايزو 2000: 9001 و اهداف عالي درون سازمان از جمله افزايش آگاهي كاركنان و بهبود روشها و استقرار و تداوم سيستم مديريت كيفيت پويا سه نفر از كاركنان خود را براي طي كردن آموزش هاي آكادمي توف معرفي كرد.

بنا براين گزارش كارشناسان به نام هاي راحيل ولي زاده، ستار هاشمي، فاطمه صادقي جهت گذراندن دوره سرمميزي سيستم هاي ايزو 2000: 9001 و برخورداري از آموزش هاي لازم به شركت ار ـ و ـ توف ايران ـ آلمان (آكادمي توف) معرفي شدند.

اين افراد در اسفندماه سال گذشته يك دوره فشرده شش روزه در شركت مذكور را گذرانده و در پايان طي آزمون پاياني موفق به گواهينامه سرمميزي بين المللي از شركت ار ـ و ـ توف ايران ـ آلمان شدند كه از آلمان ارسال شد.

لینک

       

اداره هاي تابعه اداره كل راه و ترابري استان اصفهان

 گواهي مديريت كيفيت گرفتند

با حضور معاون وزير راه و ترابري و در راستاي استقرار مديريت كيفيت و افزايش رضايتمندي مشتريان، گواهي  ايزو         2000: 9001 به ادارات تابعه راه و ترابري استان اصفهان اعطاء شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان،  فعاليت اصلي ادارة كل راه و ترابري استان اصفهان نگهداري و ساخت شبكة راه هاي اصلي، فرعي و روستائي و ابنية فني در حوزة راه هاي استان مي باشد. اين اداره كل در راستاي برقراري تردد ايمن و روان جاده اي، كاهش زمان و هزينة سفر، افزايش سطح آگاهي و دانش كاركنان به منظور افزايش بهره وري و ارائة خدمات با كيفيت بهتر، ترغيب سرمايه گذاري بخش خصوصي در احداث و توسعة راه ها و همكاري با اين بخش جهت ارتقاء و نهادينه كردن بهبود مستمر در كلية سطوح اداره كل و مهمتر از همه افزايش رضايتمندي مشتريان و مشتري مداري، سيستم مديريت كيفيت خود را منطبق با خواسته هاي استاندارد بين المللي ايزو 2000: 9001 ، انتخاب نموده و از سال 85 مراحل مختلف آموزش و استقرار آن را شروع نمود. بنابر اين گزارش در ارديبهشت 86 پس از انجام مميزي نهائي موفق به اخذ گواهينامة استاندارد بين المللي مديريت كيفيت از سازمان كيفيت اتريش (Quality Austria) شد.پس از اخذ اين گواهينامه در سطح ستادي اداره كل، گواهي مديريت كيفيت به صورت نمادين و به نمايندگي از طرف ساير ادارات از سوي مهندس محمد بخارائي معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور به رئيس راهداري فلاورجان اعطا شد.

لینک

       

 

 

انتصاب جديد در اداره كل راه و ترابري استان بوشهر

در چهارمين جلسه كميته تحول اداري روز يكشنبه ٢٧ طي حكمي از سوي مهندس هاشم علي پور فاز مديركل راه و ترابري استان بوِِشهر، محمد رضا انصاري به عنوان رئيس امور اداري اداره كل راه و ترابري استان بوشهر منصوب گرديد.

همچنين در اين جلسه از زحمات و تلاش هاي چندين ساله صالح بجلي به عنوان رئيس امور اداري اسبق اداره كل تقدير و تشكر به عمل آمد.

 

لینک

       

عمليات اجرايي احداث پل ولي آباد رودبار آغاز شد

كلنگ احداث پل ولي آباد رودبار به زمين زده شد و از عمليات اجرائي آن آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گيلان در اين مراسم كه مهندس قهرماني، استاندار گيلان و نماينده  شهرستان رودبار در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار و امام جمعه شهرستان رودبار و مهندس صادقي مدير كل محترم راه  و ترابري استان گيلان و جمعي از مديران اجرايي استان و مسؤولان  شهرستان حضور داشتند؛ مدير كل راه و ترابري گيلان گفت : اين پل داراي شش دهنه 30 متري است كه  پي آن به صورت شمع، با 42 شمع به عمق 26 متر و قطر 2/1 متر خواهد بود. همچنين دال پل به صورت تيرهاي فلزي ؛تير ورق و تابليه آن بتون آرمه ؛ عرض پل 14 متر كه 8/11 متر به عنوان سواره رو استفاده خواهد شد.

وي ادامه داد: هزينه ساخت اين پل حدود 18 ميليارد ريال برآورد شده كه پيش بيني مي شود هزينه تمام شده آن در زمان بهره برداري به بيش از 25 ميليارد ريال برسد كه 50 درصد اعتبار تأمين شده آن از محل اعتبارات استاني و 50 درصد ديگر آن از اعتبارات ملي وزارت راه و ترابري خواهدبود.

مهندس صادقي همچنين با اشاره به مشكل تامين سيمان، اظهار داشت كه در صورت تأمين به موقع سيمان،  انتظار مي رود اجراي اين پل تا 10 ماه ديگر به پايان برسد و سال آينده  در هفته دولت مورد بهره برداري قرار گيرد.

مدير كل راه و ترابري استان گيلان اضافه كرد: براي اولين بار  پروژه اي با اين حجم سنگين در استان گيلان اجراء مي گردد  كه زمان اجراي آن نيز بسيار كوتاهي داشته باشد.

وي حل مشكل ترافيكي و تسهيل در امر تردد را از اهداف اجرايي اين پروژه دانست و اظهار اميدواري كرد كه وجود شرايط مناسب و همدلي دست اندركاران ذي ربط باعث تسريع در عمليات اجرايي اين پل شود .

در پايان استاندار گيلان با اظهار رضايت از اجراي اين طرح و ضمن در اولويت قرار دادن پروژه هاي عام المنفعه، از مدير كل راه و ترابري  گيلان تقدير و تشكر كرد و اظهار اميدواري كرد كه با مساعدت و همكاري مسئولان امر و تأمين مشكل سيمان اين طرح بتواند در هفته دولت سال آينده به بهره برداري برسد.

 همچنين طي مراسمي آسفالت راه روستايي فيلده ؛ با حضور استاندار معاون راه روستايي و رئيس اداره راه شهرستان رودبار و جمعي از مسئولان محلي به بهره برداري رسيد. در اين مراسم مهندس غفاري با اشاره به روند رو به رشد عمليات اجرايي آسفالت  راه هاي  روستايي ؛ به شرح مشخصات اين طرح پرداخت و گفت :اين پروژه به طول 5/3 كيلومتر با اعتباري بيش از 5 ميليارد ريال معادل ( پانصد و يازده ميليون تومان ) در طي مدت يكسال به پايان رسيده است . 

 

لینک

       

عمليات رفع نقاط پرحادثه راه هاي استان كرمانشاه آغاز شد

 

عمليات اصلاح 5 نقطه پر حادثه در راه هاي استان كرمانشاه آغاز شد.

به گزارش  روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه  مهندس قادري با اعلام اين خبر اظهار داشت: علاوه بر اينكه 5 نقطه از ده نقاط پرحادثه استان از اعتبارات سال گذشته رفع نقص گرديده و 5 نقطه پر حادثه ديگر نيزدر حال رفع نقص مي باشد .

وي در خصوص اتمام عمليات نقاط پر حادثه تقاطع چشمه سفيد – سه راه قزانچي – تقاطع قمشه – واريانت بهرام آباد و دوربرگردان كمربندي اسلام آباد غرب – ايلام اظهار داشت : احداث باند كند رو قلاجه – اصلاح هندسي سه راهي روانسر – پاوه جوانرود (بياشوش) – اصلاح هندسي تقاطع گراوند – سراب نيلوفر – واحداث تقاطع كارخانه سيمان و تقاطع جاده قديم تهران – هوانيروز نيز در حال رفع نقص بوده و علاوه بر موارد فوق الذكر خوشبختانه عمليات اجرايي و ترميم 5 نقطه پرحادثه ديگر نيز  شروع شده است.

وي  اصلاح پيچ نرسيده به چشمه شاه پسند در محور اسلام آباد غرب ، پيچ موقعيت شهيد شهبازي، پيچ فرتاش محور بيستون – سنقر،ا پيچ و تقاطع قيسوند (سه راهي پليس راه هرسين) و اصلاح تقاطع    كركسار – جيحون آباد با محور بيستون را محل هاي شروع شده  جديد جهت ترميم و رفع نقص  ذكر كرد.

لینک

       

صعود گروه كوهنوردي راهدار اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه به قله امروله صحنه

 

گروه كوهنوردي راهدار اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه بمناسبت دهه كرامت در يك حركت هماهنگ 22 نفر به قله 3200 متري امروله صحنه صعود كرد .

در اين برنامه كه با همكاري مدير كل – معاونين و مسئولين اداره راه و ترابري شهرستانهاي سنقر و صحنه و روابط عمومي صورت پذيرفت، گروه كوهنوردي توانست در كمترين مدت به قله 3200 متري امروله صحنه از اتفاعات بين شهرستان صحنه و سنقر صعود نمايد. سرپرستي گروه را آقاي حميد رضا اميري به عهده داشت . 

                                                                                                 
لینک

       

برگزاري جلسه شوراي راهداري در اداره كل راه و ترابري لرستان

 

  جلسه شوراي راهداري اداره كل راه و ترابري لرستان با هدف كسب آمادگي لازم به منظورانجام عمليات راهداري زمستاني و بررسي و رفع مشكلات موجود در اين زمينه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان ، در اين جلسه كه به رياست عباس رضايي مدير كل راه و ترابري استان و با حضور معاونين راهداري و راههاي روستايي و  روساي ادارات راه و ترابري شهرستانهاي تابعه و برخي ادارات ستادي در محل راهدارخانه زاغه برگزار شد، رضايي با اشاره به ضرورت تجهيز كامل ماشين آلات مورد نياز در امر راهداري زمستاني ،  گفت : كليه ادارات موظفند  نسبت به استقرار تجهيزات مناسب و افراد ورزيده و مجرب در راهدارخانه هاو مركز ادارات تا قبل از فرارسيدن فصل سرما اقدام و نظارت كامل و موثر بر انجام عمليات راهداري زمستاني در سطح راه هاي استان داشته باشند .

لینک

       

همايش راهداري  استاني منطقه ٣ كشور در بوشهر برگزار شد

 

همايش راهداري استاني منطقه ٣ كشور با حضور مهندس بخارايي معاون وزير و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي  اداره كل راه و ترابري استان بوشهر اين همايش با حضور استان هاي اصفهان ، فارس، كهگيلويه و بويراحمد، چهارمحال و بختياري، خوزستان، لارستان و بوشهر و جمعي از مسؤولين سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور از تاريخ ١۶ الي ١٧ آبان ماه سال جاري برگزارشد.

مهندس بخارايي معاون وزير و رييس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور هدف از برگزراي اينگونه همايش ها را ايجاد تعامل ميان استانهاي همجوار كشور در راستاي حركت هايي هدفمند لازم شمردند.

معاون وزير و رئيس سازمان راهداري حمل و نقل كشور در روز اول برپايي اين همايش گفت: هم اكنون جهان به سمت توسعه و رشد قابل ملاحظه ايي گام بر مي دارد و ما نيز الزاما با همدلي و شناخت قابليت هاي موجود مي بايست با سرمايه گذاري هاي كارساز، ناوگان راهداري و حمل و نقل را به پيش برده و با مديريت ترافيك، مديريت سرعت و مديريت ايمني را به عهده بگيريم.

وي خاطرنشان كرد: تبادل نظر، آموزش، ابتكار عمل از جمله مباحث قابل برنامه ريزي و توجه مي باشد كه مي بايست از سوي استان ها در نظر گرفته شود.

مهندس بخارايي دو شاخص مهم ؛ ارتقاء سطح خدمات و نياز شناخت مناطق بومي و محلي را در جوان بودن ناوگان حمل و نقل كشور موثر دانست.

در ادامه مهندس هاشم عليپور فاز مدير كل راه و ترابري استان بوشهر در اين مراسم گفت: در چهار سال اخير وضعيت راههاي استان بوشهر در بخش آزادرهها ، بزرگراه ها، و راههاي اصلي و فرعي رشد قابل ملاحظه اي كرده است.

وي پرورش نيروي انساني در بخش راهداري را به منظور جوان نگه داشتن نيروي متخصص در اين بخش بسيار لازم و ضروري دانستند.

وي در ادامه خواستار نگاه ويژه به محورهاي اصلي استان بوشهر به استانهاي همجوار فارس ، خوزستان و هرمزگان به منظور روان سازي ترافيك در اين سه محور مهم شد.

همچنين در روز اول برگزاري اين همايش به بررسي عملكرد ادارت كل راه و ترابري و حمل و نقل استانهاي منطقه ٣ كشور پرداخته شد و پس از آن برنامه آموزش بتن ويژه مديران كل ارائه گرديد.

برنامه روز دوم اين همايش بازديد محوري راهداري از بزرگراه بوشهر- چغادك- خورموج - كنگان به طول ١١٠ كيلومتر بود كه توسط شركت كنندگان در اين همايش انجام گرديد.

در ادامه اين مراسم همچنين عمليات احداث ساختمان جديد راه و ترابري اداره كل بوشهر آغاز شد.

لینک

       

" صداي راهبران " در استان بوشهر راه‌اندازي شد

برنامه راديويي صداي راهبران بوشهر با حضور مهندس بخارايي معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و قائم مقام صدا و سيماي مركز بوشهر راه اندازي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر، در آئين آغاز به كار صداي راهبران بوشهر مهندس بخارايي معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در سخناني هدف از راه اندازي صداي راهبران در استانها را پاسخگويي به مخاطبين بخش حمل و نقل جاده اي، فرهنگ سازي، اطلاع رساني و انتقال مفاهيم ايمني به مردم خصوصاً رانندگان و بازگويي قابليت هاي اين بخش عنوان نمودند كه طي آن با استفاده از رسانه تدابيري جهت افزايش زمينه مهارتهاي ترافيكي در بين عموم مردم قرار گيرد.

وي تصريح كرد: راديو با توجه به گستره وسيع توزيع و دامنه نفوذ آن بستري مناسب براي اجراي برنامه هاي فرهنگي سازمان و مقاصد آموزشي است كه بايد  با استفاده از ظرفيت هاي آن و ظرافت هاي هنري رايج در راديو در راستاي افزايش آگاهي عمومي و اصلاح فرهنگ رانندگي مورد استفاده قرار گيرد.

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي همچنين در گفتگو با صداي راهبران بوشهر، رانندگان وسايل حمل و نقل عمومي را انسانهاي شريف، صبور و پرتلاش و خستگي ناپذير خواند كه زندگي خود را وقف خدمت به مردم و رساندن مايحتاج آنها در سخت ترين شرايط مي كنند كه بايستي خدمات آنها به درستي تعيين و به مردم معرفي شود.

مهندس بخارايي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تعامل خوب صدا و سيماي مركز بوشهر و سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان اظهار اميدواري كرد، كه بوشهر  مي تواند نخستين استاني باشد كه سيماي راهبران در آن راه اندازي شود.

لازم به ذكر است برنامه راديويي صداي راهبران  استان بوشهر روزهاي يكشنبه در ساعت 15:30 برروي موج  MW/MV 1305 كيلوهرتز و موج FM  رديف 2/92 مگاهرتز قابل دريافت است.

لینک

       

همايش راهداري منطقه ٣ كشور در استان بوشهر برگزار شد

همايش منطقه ٣ كشور با حضور مهندس بخارايي معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر، اين همايش با حضور نمايندگان ادارات كل راه و ترابري استانهاي اصفهان ، فارس، كهگيلويه و بويراحمد، چهارمحال و بختياري، خوزستان، لارستان و بوشهر و جمعي از مسئولين سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور از تاريخ ١۶ الي ١٧ آبانماه سال جاري برگزارشد.

مهندس بخارايي معاون وزير راه و ترابري و رياست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور هدف از برگزاري اين همايش ها را ايجاد تعامل ميان استانهاي همجوار كشور در راستاي حركتهايي هدفمند لازم شمردند.

معاون وزير و رئيس سازمان راهداري حمال و نقل كشور در روز نخست برپايي اين همايش ابراز كرد: هم اكنون جهان به سمت توسعه و رشد قابل ملاحظه ايي گام بر ميدارد و ما نيز الزاما با همدلي و شناخت قابليت هاي موجود مي بايست با سرمايه گذاري هاي كارساز ناوگان راهداري و حمل و نقل را به پيش برده و با مديريت ترافيك، مديريت سرعت، و مديريت ايمني را به عهده بگيريم.

وي خاطرنشان كرد: تبادل نظر، آموزش، ابتكار عمل از جمله مباحث قابل برنامه ريزي و توجه مي باشد كه مي بايست از سوي استان ها در نظر گرفته شود.

مهندس بخارايي دو شاخص مهم ؛ ارتقاء سطح خدمات و نياز شناخت مناطق بومي و محلي را در جوان بودن ناوگان حمل و نقل كشور موثر دانست.

در ادامه مدير كل راه و ترابري استان بوشهر در اين مراسم ابراز كرد: در چهار سال اخير وضعيت راههاي استان بوشهر در بخش آزادرهها ، بزرگراه ها، و راههاي اصلي و فرعي رشد قابل ملاحظه اي كرده است.

مهندس هاشم عليپور فاز پرورش نيروي انساني در بخش راهداري را به منظور جوان نگه داشتن نيروي متخصص در اين بخش بسيار لازم و ضروري دانست.

وي در ادامه خواستار نگاه ويژه به محورهاي اصلي استان بوشهر به استانهاي همجوار فارس ، خوزستان و هرمزگان به منظور روان سازي ترافيك در اين سه محور مهم شد.

در روز اول برگزاري اين همايش به بررسي عملكرد ادارت كل راه و ترابري و حمل و نقل استانهاي منطقه ٣ كشور پرداخته شد و پس از آن برنامه آموزش بتن ويژه مديران كل ارائه گرديد.

برنامه روز دوم اين همايش بازديد محوري راهداري از بزرگراه بوشهر- چغادك- خورموج - كنگان به طول ١١٠ كيلومتر بود كه توسط شركت كنندگان در اين همايش انجام شد.

همچنين طي مراسمي با حضور مسئولان ، آغاز عمليات ساخت ساختمان جديد اداره كل راه و ترابري برگزار شد.

لینک

       

935 کيلومتر از جاده هاي خراسان رضوي

 در شش ماهه اول امسال روکش آسفالت شد

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي به تشريح عمليات راهداري انجام شده در 6 ماهه اول سال جاري پرداخت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي مهندس  ابراهيم صنيعي با بيان اينکه امسال 18 ميليارد تومان اعتبار براي نگهداري راه هاي استان اختصاص يافته است، گفت: اين در حالي است که برابر استانداردها، بايد شش درصد مبلغ هزينه شده براي ايجاد هر راهي براي نگهداري آن در سال اعتبار اختصاص يابد اما به دليل کمبود اعتبارات اين امر هيچگاه محقق نشده است.

وي ادامه داد: براي نگهداري راه هاي استان خراسان رضوي طبق برآوردها بايد امسال 435 ميليارد تومان اعتبار اختصاص مي يافت در حالي که کل اعتبارات بخش حمل و نقل جاده اي استان کمتر از نصف اين رقم است.

مهندس صنيعي در  عين حال خاطرنشان کرد: با وجود اين اعتبار اندک همه تلاش راهداران استان اين است که وضعيت راه ها را با بهترين کيفيت نگهداري نمايند.

وي در اين راستا به اجراي حدود 935 کيلومتر آسفالت گرم در محورهاي استان طي نيمه اول سال جاري اشاره کرد و گفت: از اين رقم 833 کيلومتر مربوط به روکش آسفالت لايه هاي بيندر و 105 کيلومتر مربوط به لايه توپکا مي شود.

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي همچنين از اجراي 592 کيلومتر روکش آسفالت سرد در محورهاي استان در شش ماه اول سال جاري خبر داد.

وي اضافه كرد: همچنين 308 کيلومتر از راه هاي استان ماسه آسفالت شده است.

وي به شن ريزي در 458 کيلومتراز راه هاي شني استان اشاره کرد، گفت: در همين مدت 887 هزار مترمربع از جاده هاي استان لکه گيري شده است که 64 هزار مترمربع آن در راه هاي ترانزيتي  و 457 هزار مترمربع آن در راه هاي غير ترانزيتي و 365 هزار مترمربع آن در راه هاي روستايي است.

مهندس صنيعي از درزگيري 141 هزار 585 متر از جاده هاي استان با قير پليمري خبر داد و گفت: عمليات ترک گيري نيز در 209 هزار متر از جاده ها صورت گرفته است.

دبير شوراي هماهنگي حمل و نقل استان اضافه كرد: 6481 کيلومتر از راه هاي شوسه استان در شش ماهه اول سال جاري مرمت و تسطيح شده است.

لینک

       

شركت كاركنان اداره كل راه و ترابري لرستان در راهپيمايي

          به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان ، مديريت و كاركنان اين اداره كل با حضور در مراسم راهپيمايي روز 13 آبان ، ضمن گراميداشت روز ملي مبارزه با استكبار جهاني و روز دانش آموز ، انزجار خود را از توطئه هاي استكبار جهاني و در راس آن آمريكاي جهانخوار اعلام كردند.

لینک

       

با بهره برداري از پل ميانرود دزفول؛

مسافت دو شهر هفت تپه ودزفول تا 40 كيلومتر كاهش مي يابد

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان طول پل بتني فلزي ميانرود دزفول را 420 متر با 14 دهانه 30 متري و بر روي رودخانه دز در منطقه ميانرود دزفول اعلام كرد و افزود: با ساخت اين پل شاهد كاهش چشمگير مسافت دو شهر هفت تپه و دزفول به ميزان 40 كيلومتر خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي برقراري ارتباط مطلوب كارخانه هاي كشت و صنعت هفت تپه و نيشكر و صنايع جانبي همچنين كاغذسازي هفت تپه و نيز بالا بردن كيفيت حمل و نقل در اين مسير را از جمله دلايل احداث اين پل دانست و افزود: روزانه مقدار زيادي از كارگران شاغل در اين ادارات و همچنين شهرستان هفت تپه براي عبور از رودخانه دز مجبور به استفاده از بارج هاي حمل بار و مسافر هستند كه با بهره برداري از اين پل استفاده از اين شيوه براي تهيه برچيده خواهد شد.

وي در ادامه به مشكلات موجود در اين پروژه اشاره كرد و بيان كرد: از جمله دلايل دير به بهره برداري رسيدن اين پروژه مي توان به تعويض پيمانكار و كمبود مصالح ساخت پل از جمله سيمان، و نيز بالاآمدگي سطح آب رودخانه دز در فصول بارندگي سال اشاره كرد.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در پايان خاطرنشان كرد:  تاكنون 2 ميليارد تومان براي ساخت اين پل هزينه شده كه از محل سفر رياست جمهوري و از اعتبارات استاني بيش از 2 ميليارد تومان ديگر اختصاص يافته است.

لینک

       

با بهره برداري از پل ميانرود دزفول؛

مسافت دو شهر هفت تپه ودزفول تا 40 كيلومتر كاهش مي يابد

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان طول پل بتني فلزي ميانرود دزفول را 420 متر با 14 دهانه 30 متري و بر روي رودخانه دز در منطقه ميانرود دزفول اعلام كرد و افزود: با ساخت اين پل شاهد كاهش چشمگير مسافت دو شهر هفت تپه و دزفول به ميزان 40 كيلومتر خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي برقراري ارتباط مطلوب كارخانه هاي كشت و صنعت هفت تپه و نيشكر و صنايع جانبي همچنين كاغذسازي هفت تپه و نيز بالا بردن كيفيت حمل و نقل در اين مسير را از جمله دلايل احداث اين پل دانست و افزود: روزانه مقدار زيادي از كارگران شاغل در اين ادارات و همچنين شهرستان هفت تپه براي عبور از رودخانه دز مجبور به استفاده از بارج هاي حمل بار و مسافر هستند كه با بهره برداري از اين پل استفاده از اين شيوه براي تهيه برچيده خواهد شد.

وي در ادامه به مشكلات موجود در اين پروژه اشاره كرد و بيان كرد: از جمله دلايل دير به بهره برداري رسيدن اين پروژه مي توان به تعويض پيمانكار و كمبود مصالح ساخت پل از جمله سيمان، و نيز بالاآمدگي سطح آب رودخانه دز در فصول بارندگي سال اشاره كرد.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در پايان خاطرنشان كرد:  تاكنون 2 ميليارد تومان براي ساخت اين پل هزينه شده كه از محل سفر رياست جمهوري و از اعتبارات استاني بيش از 2 ميليارد تومان ديگر اختصاص يافته است.

لینک

       

مردم روستاي کلاته صوفي تربت جام

 از راه مناسب برخوردار شدند

معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: مردم روستاي کلاته صوفي در تربت جام از راه مناسب آسفالته برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم اضافه كرد: کار احداث و آسفالت اين محور به طول 5/4 کيلومتر در نيمه اول سال جاري به پايان رسيد.

وي ادامه داد: براي بهسازي و آسفالت اين پروژه در سال گذشته 2500 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

مهندس ابراهيمي مقدم خاطر نشان کرد: با بهره برداري از اين پروژه که در بخش نصر آباد تربت جام انجام شد تعداد 253 خانوار از مردم روستاي کلاته صوفي از راه آسفالت برخوردار شدند.

لینک

       

احداث و بهسازي 31 كيلومتر از راه هاي شهرستان دره شهر

عمليات اجرايي احداث و بهسازي بيش از 16 كيلومتر از راه هاي اصلي، فرعي و روستايي شهرستان دره شهر به اتمام رسيد و روكش آسفالت مسير آبدانان ـ دره شهر به طول 15 كيلومتر در دست اقدام است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، بيش از 12 ميليارد ريال اعتبار براي اين پروژه ها اختصاص يافته است.

براساس اين گزارش عمليات اجرايي روكش آسفالت مسير آبدانان ـ دره شهر از مهرماه امسال آغاز شده و پيش بيني مي شود تا پايان آبان ماه به اتمام برسد.

طول اين پروژه 15 كيلومتر، هدف از اجراي آن افزايش ايمني تردد مسير و اعتبار اختصاص يافته پروژه 5 ميليارد ريال اعلام شده است.

همچنين علاوه بر اين عمليات روكش آسفالت مسير ايلام ـ دره شهر از پل سه دهنه جابر تا پل چنارباشي به طول 8 كيلومتر و  با اعتبار 3 ميليارد ريال از مردادماه آغاز و شهريور ماه امسال به پايان رسيده است.

قابل ذكر است با اتمام عمليات اجرايي احداث و آسفالت 5 كيلومتر راه روستاهاي موسي و خوش قدم و تلخاب از توابع بخش بدره شهرستان دره شهر بيش از 400 خانوار اين روستاها از راه مناسب برخوردار شدند.

گفتني است بيش از 4 ميليارد ريال براي احداث اين پروژه ها هزينه شده و احداث آنها موجب تسهيل تردد روستاييان، عشاير و كشاورزان منطقه شده است.

همچنين بنا بر  اين گزارش عمليات روكش آسفالت جاده دهستان ارمو به طول 3 كيلومتر و با اعتبار 750 ميليون ريال به پايان رسيد.

لینک

       

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي خبر داد:

آسفالت جاده ترانزيتي قوچان ـ درگز ـ لطف آباد

معاون اداره کل راه و ترابري استان خراسان رضوي از ادامه آسفالت محور امامقلي ـ درگز ـ لطف آباد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان خراسان رضوي، مهندس محمد رضا اکبري اضافه كرد: عمليات آسفالت جاده ترانزيتي قوچان ـ درگز ـ لطف آباد تا کنون 70 در صد پيشرفت داشته است.

وي ادامه داد: عمليات روکش آسفالت اين محور در طول 91 کيلومتر و عرض 8 تا 11 متر انجام مي شود.

مهندس اکبري خاطر نشان کرد: اين پروژه با هدف بهسازي راه امامقلي ـ درگز ـ لطف آباد با اعتبار 24 ميليارد و 249 ميليون ريال اجرا مي شود.

وي آسفالت اين محور را شامل 2 لايه بيندر و يک لايه توپکا عنوان کرد که پس از لکه گيري و ماسه آسفالت در طول جاده اجرا مي شود.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي اضافه كرد: هم اکنون در طول اين محور26 خودور سنگين مثل لودر، غلطک، سنگ شکن و کاميون در حال تردد و فعاليت مي باشند.

وي قير مورد نياز براي تکميل اين پروژه را 4300 تن عنوان کرد و اظهار اميدواري نمود با تخصيص اعتبار و تامين به موقع قير مورد نياز، هر چه سريعتر به پايان برسد.

لینک

       

با هدف ايمن سازي بيشتر جاده ها صورت گرفت؛

نصب 5 هزار تابلوي ايمني در جاده هاي استان ايلام

 از ابتداي امسال تاكنون بيش از 5000 عدد تابلوي ايمني در جاده هاي استانايلام نصب شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، در شش ماه نخست امسال 5000 عدد تابلوي اخطاري و انتظامي، بيش از 250 متر مربع تابلوي اطلاعاتي و 6 كيلومتر گاردريل در جاده هاي استان نصب شده است.

همچنين اجراي بيش از 1100 كيلومتر خط كشي در محدوده راه هاي شرياني، غيرشرياني و روستايي استان از ديگر اقدامات اداره كل راه و ترابري استان ايلام در اين مدت بوده است.

گفتني است پروژه روشنايي گردنه قلاجه به طول 13 كيلومتر در مرحله نهايي مطالعه و تهيه نقشه هاي اجرايي قرار گرفته و به زودي كار اجرايي آن آغاز خواهد شد.

علاوه بر اين روشنايي گردنه كبيركوه به طول 20 كيلومتر و تونل جديد ايوان ـ ايلام به طول 1482 متر و دو كيلومتر ورودي و خروجي اين تونل از پروژه هاي در دست اقدام اين اداره كل در سال جاري در زمينه ايمن سازي بيشتر جاده هاي استان ايلام است.

لینک

       

وجود شبکه هاي گاز، آب، برق و فيبرنوري؛

مشکل اجراي سريع پروژه جاده مشهد ـ شانديز

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، وجود تاسيسات معارض آب، برق، گاز و فيبرنوري را مانع ادامه کار بهسازي جاده مشهد ـ شانديز خواند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمد رضا اکبري با بيان اين مطلب اضافه كرد: در صورت آزاد سازي مسير از خطوط لوله گاز و آب و تيرهاي برق و مخابرات و شبکه فيبرنوري مسلما اين پروژه با سرعت

وي مسير مشهد ـ شانديز را به دليل وجود منطقه گردشگري شانديز از راه هاي پر تردد خواند و اظهار اميدواري کرد با همکاري دستگاههاي ذي ربط هر چه سريعتر اين پروژه اجرا شود.

مهندس اکبري اجراي عمليات اين محور توسط 2 پيمانکار در حال حاضر خبر داد و گفت: عمليات اجرايي ايمن سازي و بهسازي محور مشهد ـ شانديز از خرداد ماه سال جاري در دو قطعه آغاز شده است که در يکي از قطعات 52 در صد پيشرفت داشته و در قطعه دوم حدود 5 در صد پيشرفت داشته است.

وي با بيان اينکه هم اينک حدود 38 دستگاه ماشين آلات سبک و سنگين در اين محور مشغول کار هستند از رانندگان خودروهاي عبوري از اين محور خواست در عبور و مرور از جاده نکات ايمني را رعايت نمايند.

همچنين معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: عمليات بهسازي و احداث محور امامقلي ـ درگز در حد فاصل روستاي خارمانلو تا کبکان درحال اجرا مي باشد.

مهندس اکبري طول اين پروژه را 10 کيلومتر عنوان کرد که با اجراي آن راه موجود که راهي فرعي مي باشد به راه اصلي ارتقا مي يابد.

 وي پيشرفت فيزيکي پروژه تا پايان شهريور را 9/33 در صد اعلام کرد.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري استان خراسان رضوي کمبود مصالح و سيمان و همچنين عدم تخصيص اعتبار لازم در سال جاري را از مشکلات پروژه عنوان کرد.

لینک

       

همايش بين المللي خليج فارس، جاده ابريشم دريايي برگزار مي شود

 

اولين همايش بين المللي خليج فارس، جاده ابريشم دريايي با شعار «جاده ابريشم ديروز، شاهراه انرژي امروز» با هدف بررسي و مطاله تاريخي منطقه خليج فارس و نقش ويژه و متمايز آن در جاده ابريشم دريايي به عنوان شاهراه اقتصاد اين منطقه استراتژيك برگزار مي شود.

علاقه مندان مي توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر و همچنين دريافت فرم ثبت نام به سايت همايش مراجعه نمايند.

لینک

       

انتصاب در اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه

 

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه طي احكام جداگانه از سوي مهندس عطاءا... قادري مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه، ناصر محبي به سمت رئيس اداره ايمني و حريم راهها و بهروز دوستي به سمت سرپرست اداره ماشين آلات اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه منصوب شدند.

لینک

       

ديواره تونلهاي استان فارس سراميك مي شود

 

 با توجه به اينكه نگهداري و حفظ و حراست از سرمايه هاي ملي مخصوصا" تونل ها بسيار مهم و مستلزم صرف هزينه هاي زيادي است لذا به منظور جلوگيري از فرسودگي، تخريب و هوا زدگي و تقويت ديواره ها، مجموعه راه وترابري استان فارس اقدام به انجام عمليات و نصب سراميك در ديواره تونلها نموده است.  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان فارس، مهندس نوروزي مدير كل راه وترابري استان با بيان اين مطلب گفت : به منظور تقويت روشنايي و بازتاب نور در مد خل تونل ،ايجاد زيباسازي و ديد كافي و رفع خستگي، ايجاد تنوع و استحكام و تقويت ديوارهاي تونلها اين پروژه آغاز شده است .

وي اضافه كرد : علاوه بر موارد فوق سراميك كردن ديواره تونلها از فرسايش و هوازدگي نفوذ آب جلوگيري مي كند و بهترين عايق صدا وارتعاشات مي باشد. مديركل راه و ترابري فارس تصريح كرد: پروژه سراميك تونل تنگاب 2، اولين تونلي مي باشد كه عمليات سراميك آن آغاز شده است .مهندس نوروزي خاطرنشان ساخت : اين تونل  در محوراصلي شيراز- فيروزآباد واقع شده است و ساليان متمادي از بهره برداري از آن مي گذرد. وي با اشاره به مشخصات تونل تنگاب 2 گفت : اين تونل داراي پوشش سنگي و سيستم روشنايي آن از نوع بخار سديم با شيب 3 درصد،  ارتفاع 60/6 متر و طول تونل 450 متر است. مديركل راه و ترابري فارس اعتبار برآورد شده جهت اتمام سراميك تونل تنگاب 2 را پنجاه ميليون تومان دانست و افزود : مدت قرارداد پروژه فوق چهار ماه است.

لینک

       

بهسازي جاده ميبد- ندوشن در استان يزد

پنج كيلومتر از راه محورميبد- ندوشن بهسازي خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان يزد سيدمحمدميرسعيدي مدير كل راه و ترابري استان با اعلام اين خبر اظهار اميدواري كرد تا پايان سالجاري 5 كيلومتر از جاده ميبد – ندوشن بهسازي شده و مورد بهره برداري  قرار گيرد.وي در ادامه درخصوص يكي ديگر از پروژه هاي استان گفت : همچنين در آينده اي نزديك روكش آسفالت جاده راه آهن به سمت ميبد را به طول 7 كيلومتر و با اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال در دستور كار داريم.همچنين درپنجمين نمايشگاه تخصصي حوادث و ايمني استان يزد كه به مناسبت گراميداشت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي در محل دايمي نمايشگاههاي استان يزد برگزار شد، اداره كل راه و ترابري گزارشي از اقدامات و عملكردهاي انجام شده خود را به نمايش عمومي گذاشت.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان در اين نمايشگاه تصاويري از برخي از پروژه هاي اجرا شده در سالهاي قبل و سالجاي و همچنين انواع بروشورهاي چاپ شده در زمينه هاي پيشگيري از بروز حوادث به معرض عموم گذاشته شد..

لینک

       

كمربندي حلقوي ميبد و اردكان تا پايان سال به بهره برداري مي رسد

 

با بهره برداري از كمربند حلقوي ميبد و اردكان از بار ترافيك سنگيني كه از داخل شهرهاي اردكان و ميبد عبور مي كند، كاسته خواهد شد.

 به گزار ش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان يزد، سيد محمد ميرسعيدي مدير كل راه و ترابري استان يزد با اعلام اين مطلب اظهار اميدواري كرد: تا پايان سال جاري عمليات اجرايي كمربندي حلقوي ميبد و اردكان به اتمام برسد و كمربندي مذكور زير عبور قرار گيرد.

 وي تصريح كرد : با اين اقدام از بروز سوانح متعددي كه به وسيله ماشينهاي عبوري در داخل شهرهاي اردكان و ميبد رخ مي دهد؛ جلوگيري خواهد شد و آمار تلفات و صدمات را به حداقل مي رسد.

ميرسعيدي در پايان گفت: كمربندي حلقوي اردكان ميبد همانطور كه از نام آن پيداست به صورت حلقوي و در چهارقطعه اجرا خواهد شد كه كمربندي غربي آن شامل قطعات 1و2 و به طول تقريبي 32 كيلومتر و كمربندي شرقي آن شامل قطعات 3و4 و به طول حدود 42 كيلومتر مي باشد.

مدير كل راه و ترابري استان يزد در پايان ياد آور شد: تاكنون مشكلات آزاد سازي مسير و تهيه سيمان و رفع معارضان تجهيز كارگاه پيمانكار موجب كندي روند اجراي پروژه شده است.

 

لینک

       

سرپرست جديد اداره راه و ترابري شهرستان خاتم منصوب شد

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان يزد با حكم سيدمحمدميرسعيدي مدير كل راه و ترابري استان يزد ،احمد جوزمي به عنوان سرپرست جديد اداره راه و ترابري شهرستان خاتم منصوب شد.

 بنابراين گزارش در مراسمي كه به همين منظور برگزار شده بود از خدمات و اقدامات و تلاش هاي شعبان جمشيدي سرپرست سابق اداره راه و ترابري شهرستان خاتم تقدير به عمل آمد.

 

لینک

       

 

تنظيم شيب شانه 3302 کيلومتر ازجادهاي استان خراسان رضوي

 براي کاهش سوانح

 

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي بر ضرورت اصلاح شيب شانه جادهاي استان تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس ابراهيم صنيعي گفت: به منظور ايمن سازي و جلوگيري از بروز خسارت در صورت انحراف خودروها از جاده، اصلاح شيب شيرواني محورهاي استان در دستورکار اداره کل راه و ترابري قرار گرفته است.

وي اضافه كرد : به همين منظور براي اولين بار اصلاح شيب شيرواني 50 کيلومتر از محور جنوبي جاده سبزوار - کاهک از شيب 30 درجه اي به شيب 12 درجه اي در دستور کار وزارت راه و ترابري قرار گرفته است.

مهندس صنيعي خاطرنشان کرد: با اصلاح شيب جاده ها، چنانچه ماشين از مسير خارج شود بندرت واژگون خواهد گرديد.

وي  همچنين تنظيم شيب شيرواني 3302 کيلومتر از راه هاي استان در شش ماهه اول امسال اشاره کرد و گفت:   2321 کيلومتر از اين عمليات در جاده هاي بين شهري انجام شده است.

 معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي تسطيح و تنظيم 5906 کيلومتر از شانه راه ها را از ديگر عمليات راهداري انجام شده در نيمه اول سال جاري خواند.

لینک

       

در شوراي اسلامي استان خراسان رضوي طرح شد:

ضرورت همکاري شوراها براي تسريع در پروژهاي راهسازي

 

مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي در جلسه شوراي اسلامي استان خواستار همکاري شوراها براي تسريع در پروژه هاي راهسازي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي ، مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب با ارائه گزارشي از وضعيت پروژه هاي راهسازي گفت: در سال جاري 365 پروژه راهسازي و راهداري در استان در حال اجراست که از اين تعداد 210 پروژه مربوط به راه هاي بين شهري و 155 پروژه مربوط به راه هاي روستايي است .

وي با بيان اينکه در استان بيش از 20 هزار کيلومتر راه وجود دارد، بيان داشت: از اين ميزان 14 هزار و 154 کيلومتر راه روستايي و 6252 کيلومتر آن راه بين شهري هستند.

وي يکي از مشکلات اجراي پروژه هاي راهسازي را تحصيل حريم راه ها خواند و گفت : متأسفانه بعد از انجام مطالعات هر پروژه اي ، بلافاصله قيمت زمين هاي منطقه به صورت غير منطقي افزايش مي يابد که اين امر موجب مي شود بسياري از پروژه ها با مشکل مواجه شود.

مهندس هاشمي نسب اين امر را موجب افزايش قيمت تمام شده راه خواند و اظهار داشت: اين افزايش هزينه باعث مي شود  تا پروژه ها با کمبود اعتبار مواجه شوند و زمان اجراي آن نيز طولاني تر شود .

مدير كل راه و ترابري خراسان رضوي از نمايندگان شوراي اسلامي استان به عنوان عصاره شوراهاي روستايي و شهري استان خواست تا با اطلاع رساني راجع به ضرورت اجراي پروژه هاي راهسازي و تأثيرات آن  در وضع اقتصادي منطقه، زمينه همکاري مردم را با پروژه ها فراهم آورند.

رئيس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي ، ساخت وسازهاي غير مجاز در حريم راه ها را جزو مشکلات اصلي راه و ترابري خواند و خاطرنشان كرد: اين ساخت و سازها موجب مي شود ايمني عبور و مرور در جاده ها کاهش يابد و در نتيجه آن شاهد بسياري از تصادفات دلخراش در جاده هاي اطراف شهرها و روستاها باشيم .

مهندس هاشمي نسب، مقابله با ساخت و سازهاي غير مجاز در حريم راه ها را نيازمند عزم جدي و همه جانبه همه دستگاهها دانست و خواستار مواجهه جدي شوراهاي اسلامي با اين تخلف شد و بيان داشت: حريم راه ها دالان ايمني و توسعه راه ها هستند.

مدير کل راه وترابري خراسان رضوي در ادامه به پاسخ سئوالات اعضاي شورا درخصوص وضعيت راه هاي شهرستان ها پرداخت.

وي در بخشي از سخنانش گفت: درسال جاري 18 ميليارد تومان اعتبار براي نگهداري راه ها اختصاص يافته است در حالي که طبق برآورد ما هر سال بايد 435 ميليارد تومان اعتبار به اين امر اختصاص يابد.

وي اضافه كرد: اين اعتبار اندک باعث مي شود به مرور زمان کيفيت راه هاي استان کاهش يابد و زمينه برخي اعتراض ها را فراهم آورد. در حاليکه ما سعي مي کنيم باهمين اعتبارات محدود بهترين راه ها را دراختيار مردم قرار دهيم .

لینک

       

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي خبر داد:

ادامه اصلاح نقاط پرحادثه در جاده هاي خراسان رضوي

 

يک نقطه پر حادثه ديگر در جاده قديم مشهد ـ نيشابور اصلاح مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان خراسان رضوي، با آغاز اجراي پروژه بهسازي قطعه پرحادثه از محور قديم مشهد ـ نيشابور حد فاصل پل طرق ـ پل کمپوست، اين جاده اصلاح مي شود.

مهندس محمد رضا اکبري معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي در اين باره گفت: اين پروژه با هدف رفع سانحه خيزي اين محور از پليس راه مشهد تا بعد از کمپوست شامل سه راهي ابوذر، سه راهي سردخانه، تقاطع روستاهاي رباط طرق و ده غيبي و احداث باند سبقت بعد از کمپوست تا کيلومتر 9 محور اجرا مي شود.

وي اضافه كرد: خروجي مشهد در جاده قديم نيشابور بعد از پليس راه طرق داراي 2 خط عبور بوده که به علت تردد بيش از هزار وسيله نقليه در روز و وجود تقاطع هاي متعدد به يکي از نقاط پر حادثه در راههاي استان تبديل شده است.

مهندس اکبري از اجراي پروژه ايمن سازي در قطعه اول اين مسير خبر داد و گفت: در پروژه جديد دو باند رفت و برگشت همراه با آيلند مياني با عرض2/3 متر اجرا مي شود.

وي ميزان پيشرفت پروژه را از زمان آغاز کار تا کنون 10 در صد عنوان کرد و گفت: هم اکنون 24 خودرو سبک و سنگين شامل بولدوزر، لودر، گريدر، غلطک، کاميون... در اين محل مشغول عمليات اجرايي مي باشد که مي طلبد رانندگان در عبور از منطقه توجه لازم را به خرج دهند.

 

لینک

       

گرد همايي مديران روابط عمومي

 ادارات كل و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي وزارت راه و ترابري برگزار شد

 

گردهمايي مديران روابط عمومي هاي ادارات كل استانها و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي وزارت راه و ترابري با حضور مدير كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري در مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خراسان رضوي، در اين گردهمايي که با حضور70 نفراز مديران و کارشناسان روابط عمومي دستگاههاي زير مجموعه وزارت راه و ترابري در مشهد برگزار شد، در خصوص اصول و روش هاي اطلاع رساني و ارتباطي بحث و بررسي شد.

مهندس ذهبيون، مدير كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري با اشارخه به ضرورت برگزاري اين گردهمايي ها در بين روابط عمومي هاي وزارت راه و ترابري به منظور بررسي موارد مورد نظر تصريح كرد: در تلاش هستيم تا روابط عمومي ها جايگاه خود را به دست آورند و نيروي انساني و اعتبارات لازم براي آنها تامين شود.

وي در ادامه با مديران روابط عمومي هاي ادارت كل و ادارت سازمان حمل و نقل و پايانه ها در استانهاي كشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رزاق منش مدير کل روابط عمومي سازمان حمل و نقل و راهداري کشور نيز در مراسم افتتاحيه اين همايش گفت: ثمره مستقيم تلاش هاي کارکنان روابط عمومي وزارت راه رادر کاهش چشمگير سوانح جاده اي مي توان مشاهده کرد.

وي اضافه كرد: اگر امروز شاهد کم شدن آمار سوانح رانندگي هستيم به دليل اطلاع رساني به موقع روابط عمومي ها و فرهنگ سازي در زمينه رانندگي صحيح و استفاده بهينه از امکانات موجود است.

رزاق منش در اين راستا به تهيه و پخش برنامه راديويي صداي راهبران در16  استان کشور اشاره کرد و گفت: با وجود اعتبارات اندکي که در اختيار روابط عمومي ها است اما حجم کارهاي انجام شده نشان مي دهد که مي توان کارهاي بزرگ را با همت بلند انجام داد.

وي نگاه امروز به روابط عمومي را در مجموعه وزارت راه و ترابري متفاوت با گذشته خواند و گفت: رشد جايگاه حمل و نقل در کشور باعث شده امروز به روابط عمومي نگاهي فراتر از گذشته داشته باشيم که اين خود نيز معلول عملکرد روابط عمومي هاست.

در اين همايش همچنين مهندس حسيني مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان خراسان رضوي ضمن خير مقدم به ميهمانان شرکت کننده در همايش گفت: در استان 4 پايانه مرزي فعال وجود دارد که کار ترانزيت کالا به کشورهاي آسياي ميانه و افغانستان را بر عهده دارند.

وي تصريح كرد : استان خراسان رضوي به دلايل متعدد همچون وجود بارگاه حضرت ثامن الحجج(ع) به عنوان دومين استان مسافر خيز کشور است. بطوريکه ما سالانه 12 ميليون مسافر را تنها در شهر مشهد سرويس دهي مي کنيم.

وي با بيان اينکه روابط عمومي در وزارت راه و ترابري از دستگاهي براي جمع آوري اطلاعات خارج شده، اظهار داشت: امروز روابط عمومي به عنوان بازوان مديران در امر سياستگذاري عمل مي کنند.

مدير کل حمل و نقل و پايانه هاي استان خراسان رضوي انتقال نظرات مردم را به مديران از اصلي ترين وظايف روابط عمومي ها برشمرد.

در ادامه اين گردهمايي 2 روزه دکتر محمد الستي و دکتر سيد رضا نقيب زاده از اساتيد علوم ارتباطات کشور به ارائه 5 کارگاه آموزشي با موضوعاتي همچون مخاطب شناسي، ايجاد و پرورش محيط کار خلاق و نو آور، افکار عمومي و تکنيکهاي سنجش و روشهاي نفوذ در مخاطب پرداختند.

لینک

       

در نيمه اول امسال 72 نقطه پرحادثه در راه هاي استان خراسان رضوي اصلاح شد

 

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: در شش ماهه اول سال جاري 72 نقطه پر حادثه در راه هاي استان اصلاح و ساماندهي شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس ابراهيم صنيعي اضافه كرد: از اين تعداد 39 مورد در راه هاي روستايي قرار دارد.وي خاطر نشان کرد: همچنين در نيمه اول سال جاري 120 تقاطع اصلي به فرعي در جاده هاي استان ساماندهي مي شود.وي اضافه كرد: 81 مورد از اين تقاطع ها در راه هاي شرياني استان قرار داشت که موجب برخي حوادث رانندگي مي شد که با ساماندهي آنها ورود از مسيرهاي فرعي به راه هاي اصلي ايمن تر شد.مهندس صنيعي همچنين به احداث 49 دستگاه پارکينگ جديد در طول جاده هاي استان اشاره کرد و گفت: 39 دستگاه از اين پارکينگ ها در راه هاي بين شهري استان قرار دارد.

وي اضافه کرد: در شش ماه اول امسال 15 دستگاه سکوي نماز نيز در طول جاده هاي استان احداث شده است.

 

لینک

       

اختصاص 5583 ميليون ريال براي بهسازي محور تربت جام – صالح آباد- سه راهي سرخس

 

در سال 86 مبلغ 5583 ميليون ريال اعتبار براي پروژه بهسازي محور تربت جام ـ صالح آباد ـ سه راهي سرخس اختصاص يافته است.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس هاشمي نسب مدير كل راه و ترابري  استان در خصوص اقدامات انجام شده در اين محور گفت: در جاده تربت جام ـ صالح آباد قبلا عرض محور 6 الي 7 متر بود که با اجراي پروژه بهسازي در قطعه اول اين محور حد فاصل تربت جام تا يخک به طول 25 کيلومتر عرض جاده به 11 متر افزايش يافت.وي اضافه كرد: با اجراي اين پروژه درجه راه نيز به راه اصلي ارتقا يافت.مهندس هاشمي نسب از حذف دو پيچ خطرناک در اين محور خبر داد و گفت: با ايجاد واريانت يخک دو پيچ خطرناک حذف مي شود که اين پروژه تاکنون 60در صد پيشرفت داشته است.در پاسخ به سوالي  درباره ديد کم رانندگان در برخي نقاط محور گفت: هم اکنون با تلاشهاي صورت گرفته در محور و با استفاده از امکانات راهسازي و همچنين ترانشه برداري مشکل ديد رانندگان تا حدودي رفع شده است.مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي همچنين از اجراي عمليات ماسه آسفالت در 11 کيلومتر از مسير براي ترميم و اصلاح رو به آسفالتي جاده خبر داد.مهندس هاشمي نسب در خصوص عمليات انجام شده در محور صالح آباد ـ سه راهي سرخس نيز گفت: عرض قبلي اين محور حدود 8/6 متر بود که براي بهسازي و ارتقاي درجه محور پروژه بهسازي تعريف شده است.

 

لینک

       

 

 

پيشرفت 85 درصدي پروژه ايلام- حميل

 

خبرنگاران رسانه هاي محلي و سراسري در استان ايلام از پروژه هاي راه و ترابري اين استان بازديد کردند.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان ايلام، خبرنگاران رسانه هاي گروهي از پروژه هاي محور ارتباطي ايلام- حميل و مراسم کلنگ زني حذف نقطه پرحادثه "مله ملوچگان" در محور سرابله- اسلام آباد  بازديد کردند. در اين بازديد که استاندار ايلام و فرماندار شيروان چرداول نيز حضور داشتند، مدير کل راه و ترابري استان ايلام با اشاره به پيشرفت فيزيکي 85 درصدي پروژه ايلام- حميل گفت: تاکنون 350 ميليارد ريال اعتبار براي اين پروژه هزينه شده و اتمام آن دست کم نيازمند 300 ميليارد ريال اعتبار ديگر است.وي در خصوص مشخصات اين پروژه گفت: اين راه، درجه يک و با 11 متر عرض ساخته مي شود و ظرف دو سال اخير عمليات حفاري 6 دستگاه تونل و ساخت 8 دستگاه پل بزرگ در اين محور در حال انجام است.مهندس نصرالهي زاده توضيح داد : 22 کيلومتر از اين مسير از ايلام تا کارخانه سيمان و تونل آزادي به طول 1100 متر قبلا" مورد بهره برداري قرار گرفته و عمليات راهسازي کيلومتر 22 تا 78 پروژه در 8 قطعه و شامل 8 ميليون و 500 هزار متر مکعب خاکبرداري ، يک ميليون و 400 هزار متر مکعب خاکريزي ، 250 هزار متر مکعب زيراساس و اساس، 115 دستگاه پل کوچک و 6 دستگاه پل بزرگ توسط پيمانکاران در حال اجراست. وي اضافه کرد: براي تأمين آسفالت اين پروژه دو واحد کارخانه آسفالت هرکدام با ظرفيت 120 تن در ساعت در مسير پروژه احداث و مورد بهره برداري قرار گرفته است.مدير کل راه و ترابري استان ايلام با اشاره به اينکه با بهره برداري از اين پروژه مسير ايلام - کرمانشاه به 130 کيلومتر کاهش خواهد يافت، ايمني تردد ، صرفه جويي در وقت و مصرف سوخت ، کاهش استهلاک خودروها، کاهش تصادفات رانندگي ، کاهش هزينه هاي راهداري و کاهش 61 کيلومتري مسير ايلام- کرمانشاه را از اهداف و امتيازات اجراي اين پروژه ذکر کرد.

گفتني است در اين بازديد استاندار ايلام از تلاشها و زحمات اداره کل راه و ترابري استان تقدير و تشکر کرد.

لینک

       

نقطه پرحادثه محور سرابله- اسلام آباد غرب حذف مي شود

 

عمليات اجرايي حذف نقطه پرحادثه "مله ملوچگان" در مسير سرابله- اسلام آباد غرب با حضور استاندار ايلام و مسئولان محلي آغاز شد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان ايلام،  اعتبار اين پروژه  500 ميليون تومان و مدت زمان اجراي آن 9 ماه پيش بيني شده است.

گفتني است حجم خاکبرداري اين پروژه 150 هزار متر مکعب ، حجم خاکريزي 100 هزار متر مکعب و طول پروژه 2 کيلومتر است.لازم به ذکر است در مراسم کلنگ زني عمليات اجرايي اين پروژه که هفته گذشته برگزار شد، استاندار و مدير کل راه و تربري استان ايلام حضور داشتند.

 

لینک

       

قدرداني معاون رئيس جمهور و نماينده مردم خرم آباد  از مديركل راه و ترابري لرستان

 

 معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان تربيت بدني كشور از مدير كل راه و ترابري استان لرستان قدرداني كرد .   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري لرستان ، مهندس علي آبادي كه به منظور شركت در مراسم آغاز عمليات اجرايي چند طرح ورزشي به استان لرستان سفر كرده بود. ضمن ديدار با مهندس رضايي،  از تلاشهاي گسترده مدير كل راه و ترابري لرستان در ارتقاء كيفي و افزايش ايمني راه هاي استان و حذف نقاط پرحادثه قدرداني كرد .  همچنين نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي از مدير كل راه و ترابري استان لرستان تشكر و قدرداني كرد .قدرت ا... ايماني نماينده مردم خرم آباد در مجلس شوراي اسلامي ، در مراسم كلنگ زني دهكده المپيك در خرم آباد ، با اشاره به اينكه در بخش راه، فعاليت هاي قابل توجه و ارزشمندي در استان طي دو سال اخير صورت پذيرفته است ، از تلاشهاي مهندس عباس رضايي مدير كل راه و ترابري استان در بهسازي و توسعه راه ها  تشكر و قدرداني كرد .        

لینک

       

معاون توسعه مديريت وزارت راه و ترابري :

مشکلات اداري و مالي ادارات كل راه و ترابري در استانها را حل مي كنيم

 

معاون توسعه مديريت وزارت راه و ترابري با حضور در اداره کل راه و ترابري استان ايلام بر حل مشکلات اداري و مالي کارکنان استانها تأکيد کرد.به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان ايلام، مهندس بديعي معاون توسعه مديريت به همراه مهندس کرمي رئيس مرکز نوسازي و تحول اداري وزارت راه و ترابري ضمن بازديد از قسمتهاي مختلف اداره کل راه و ترابري استان ايلام از نزديک در جريان امور اداري و مالي اين اداره کل قرارگرفتند.مهندس بديعي در اين جلسه که با حضور مديرکل ، معاونان و مديران ادارات ستادي و شهرستانهاي استان ايلام برگزار شد ، گفت: اميدواريم با وجود برخي محدوديتهاي قانوني بتوانيم گامي در جهت حل مشکلات مالي و اداري کارکنان ادارات استانها برداريم.وي از نهايي شدن نمودار جديد سازماني در وزارت راه و ترابري و لايحه خدمات کشوري خبر داد و افزود: با ارائه و ابلاغ نمودار جديد برخي مشکلات موجود پرسنلي و اداري- مالي ادارات حل خواهد شد. معاون توسعه مديريت وزارت راه و ترابري با بيان اينکه در برنامه چهارم توسعه استخدام 400 نيرو طي 5 سال در وزارت راه و ترابري پيش بيني شده است ، بر لزوم تفويض بيشتر اختيارات به مديران استاني در خصوص کارهاي کارگزيني تأکيد کرد. معاون توسعه مديريت وزارت راه و ترابري در ادامه خواستار همکاري و همدلي واحدهاي مختلف سازماني و بخصوص ذيحساب ها ادارات استانها در جهت اهداف وزارت راه  و خدمت به مردم شد. مهندس بديعي در پايان ضمن تشکر از مدير کل راه و ترابري استان ايلام ، وي را از مديران پيگير و فعالي خواند که با حضور مرتب در ستاد وزارت و با ديد مثبت مسائل و مشکلات کارکنان را پيگيري مي کند.در اين جلسه مدير کل راه و ترابري استان ايلام نيز ضمن تشکر از مهندس بديعي که استان ايلام را جهت بازديد انتخاب کرده اند برخي اقدامات و مشکلات اين اداره کل را بر شمرد.مهندس نصرالهي زاده از جمله به برنامه هاي رفاهي و اداري صورت گرفته و همکاري و ارتباط تنگاتنگ با مديريت استان و توجه ويژه به حقوق کارکنان اين اداراه کل اشاره کرد. وي ضمن تشکر از تک تک کارکنان اداره کل و شهرستانهاي استان ايلام اضافه کرد: در حال حاضر با وجود مشکلات طاقت فرساي محيطي نوعي نهضت خدمت رساني در بخش راه و ترابري در اين استان وجود دارد.مهندس نصرالهي زاده د ر اين جلسه به هزينه بالاي راهسازي در استان ايلام به علت کوهستاني بودن ، عوارض ناشي از جنگ تحميلي و... اشاره کرد.گفتني است استان ايلام با 20 هزار و 150 کيلومتر مربع 2/1 درصد مساحت و 8/0 درصد جمعيت کل کشور را شامل مي شود و 8 در صد تونلهاي کشور در اين استان قرار دارد.

 

لینک

       

رشد 5/3 درصدي آموزش كاركنان سازمان حمل و نقل و پايانه هاي قم

 

آموزش كاركنان سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم در 6 ماهه اول سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 5/3 درصدي همراه بوده است.سارا عباسيان نژاد، كارشناس آموزش و بهره وري سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم با بيان اين مطلب كه در  6 ماهه اول سال 86، ساعات آموزشي كاركنان سازمان 464 نفر ساعت بوده است، اظهار داشت: دوره هاي برگزار شده شامل كارگاه آموزش تصويري و روايت بصري، ايجاد پرورش محيط كار خلاق و نوآور، قوانين و مقررات معاملات دولتي، مديريت كيفيت 2000 ISO9001  ، انبارداري، آشنايي با نظام حقوق و دستمزد، بودجه بندي، ارزيابي اقتصادي و فني پروژه ها، اصول و مباني اطلاع رساني بوده است.وي در ادامه، مدت زمان آموزش برگزار شده براي رانندگان بخش حمل مواد خطرناك را 1284 نفر ساعت، پرسنل و مديران عامل شركت هاي حمل و نقل كالا را 536 نفر ساعت و پرسنل پليس راه را 744 نفر ساعت ذكر كرد.كارشناس آموزش و بهره وري سازمان در پايان خاطرنشان كرد: كلاس هاي برنامه نويسي، دوره تخصصي مديريت، سرعت، مديريت حمل و نقل، شوراها و نظام پيشنهادها، قوانين مالي و محاسباتي، روانخواني و تجويد قرآن، ICDL، آشنايي با امكانات اوراكل ـ مديريت همايش ها و گردهمايي ها، پودمان مديريتي و ... تا آخر سال برگزار خواهد شد.

لینک

       

هيات وزيران ، احداث  راه‌آهن در شوشتر راتصويب  كرد

هيات وزيران در مصوبه‌اي ، وزارت راه و ترابري را موظف كرد تا نسبت به ساخت راه‌آهن مسافربري شهرستان شوشتر در استان خوزستان اقدام كند. به‌ گزارش دبيرخانه شوراي اطلاع رساني دولت ، هيات وزيران، در اين مصوبه راه‌اندازي راه‌آهن مسافربري شوشتر را بر تكاليف وزارت راه و ترابري اضافه كرد. اين تصميم با تصويب افزودن يك عبارت به مصوبه استاني هيات دولت درسفر دي ماه سال گذشته به استان خوزستان اتخاذ گرديد.در اين مصوبه، دولت اقداماتي را از وزارت راه و ترابري خواسته بود كه تكميل پل شطيط شهرستان شوشتر ، تكميل آزادراه اهواز - بندر امام ، ارتقاء سيستم ناوبري فرودگاه اهواز ، تسريع در تكميل راه آهن خرمشهر - شلمچه و بررسي‌هاي مربوط به احداث آزادراه اهواز - انديمشك از جمله آنها بود.مصوبه اخير هيات وزيران از سوي معاون اول رئيس جمهوري به وزارت راه و ترابري ابلاغ شد.

لینک

       

مشاور وزير راه:

پيگيريها براي آزادي مهندس ايراني ربوده شده در افغانستان ادامه دارد

مشاور وزير راه وترابري و مجري طرح توسعه ترانزيت زميني افغانستان اعلام كرد: پيگيريها براي آزادي مهندس ايراني ربوده شده در افغانستان از طريق وزارت خارجه كشورمان و مقامات افغاني ادامه دارد. "مهندس جواد توكلي" اظهار داشت : در روز سه‌شنبه بيست و دوم آبان ماه در ساعت چهار بعدازظهر يك مهندس ايراني به نام " محمد كمانكش" در محل ماموريت خود به همراه يك پليس و راننده محلي توسط گروهي ناشناس به گروگان گرفته شده است. وي با بيان اينكه اين مهندس ايراني در پروژه احداث خط راه آهن خواف - سنگان - هرات مشغول فعاليت بوده است،افزود: پس از چند ساعت پليس و راننده درحالي كه به شدت مورد ضرب و جرح واقع شده بودند،آزاد شده ولي مهندس ايراني كماكان در اسارت اين گروه قرار دارد. توكلي در خصوص انگيزه گروگانگيران گفت : با اينكه در اين خصوص به سرنخ هايي دست يافته‌ايم اما به طور كامل اطلاع دقيقي از انگيزه اين گروه ناشناس در دست نداريم. مشاور وزير راه و ترابري در ادامه تصريح كرد: اين مهندس ايراني متاسفانه دچار ناراحتي ديابت است كه اميدواريم با پيگيريهايي كه از ساعتهاي اوليه به عمل آمده، راهگشاي اين باشد تا بزودي اين گروه ناشناس شناسايي شوند و اين كارشناس زحمت كش هرچه زودتر آزاد شود. توكلي، اجراي پروژه‌هاي حمل و نقل جاده‌اي و ريلي در افغانستان را در قالب توافقهاي سه جانبه بين ايران،  افغانستان و ازبكستان در سال  ۱۳۸۱دانست وبيان كرد: بر اين اساس وزارت راه و ترابري طي اين سالها  ۱۸۲كيلومتر جاده اصلي از دوغارون به هرات و از هرات به ارملك احداث كرده است. مجري طرح توسعه ترانزيتي زميني افغانستان افزود: در طي اين سالها و با توجه به خروج طالبان از افغانستان، اوضاع امنيتي شهر هرات خوب بوده است و با توجه به اينكه اين گونه پروژه‌ها در خدمت مردم و رفاه عموم بوده مردم و دولت استقبال خيلي خوبي از اين پروژه‌ها داشتند و ما نيز مشكلات امنيتي را در طي اين سالها نداشتيم. وي ادامه داد: متاسفانه از اوايل سال  ۱۳۸۵حضور نيروهاي خارجي به ويژه آمريكاييها در هرات پررنگ تر شد ومتعاقب آن عمليات انتحاري و يكسري حركات ناامني گسترش پيدا كرده است كه آخرين حركت آن همين بحث به گروگان گرفتن يك مهندسي ايراني بوده است ضمن اينكه پيش از اين چند مهندس هندي كه در احداث راه دل آرام به زرج در استان نمي روز افغانستان مشغول به فعاليت بودند به گروگان گرفته و يا كشته شدند. توكلي تصريح كرد: با توجه به اينكه در يادداشت تفاهم امضا شده بين دو كشور،تامين امنيت برعهده طرف افغاني‌است و نيروهاي خارجي بويژه آمريكاييها كه‌اكنون در افغانستان حضور دارند و مدعي تامين امنيت درمنطقه هستند، بايد جوابگوي تامين امنيت ما و مشكل بوجود آمده باشند. وي با بيان اينكه هنوز انگيزه سياسي در اين گروگانگيري براي ما اثبات نشده‌است، خاطرنشان كرد: احساس مااين است يكسري از قاچاقچيان ويا گروههاي دزد، اشرار و افرادي كه از ضعف دولت و شرايط تضعيف شده و وضع نابساماني كه نيروهاي خارجي مسبب آن هستند، سواستفاده مي‌كنند، مسئول اين اقدام مي‌باشند. به گفته وي، پروژه احداث خط راه‌آهن خواف - سنگان - هرات كه ارتباط ريلي افغانستان را با اروپا ، خليج فارس و درياي عمان و ساير نقاط جهان برقرار مي‌كند داراي  ۲۱۰كيلومتر طول است. مهندس توكلي افزود: دو قطعه آن به طول  ۷۶/۸كيلومتر در ايران و دو قطعه ديگر آن در خاك افغانستان واقع شده است.درحال حاضر براساس يادداشت تفاهم بين دو كشور از محل كمكهاي جمهوري اسلامي ايران به بازسازي افغانستان، قطعه سه اين راه آهن كه از مرز شمتيغ تا روستاي جنو ادامه دارد به طول  ۶۱كيلومتر در دست احداث مي‌باشد كه از ابتداي سال   ۸۶عمليات اجرايي آن شروع شده و تاكنون  ۳۰درصد پيشرفت عمليات داشته است.

لینک

       

بهسازي و تعريض مسير ميدان خاتم تا پليس راه ميرجاوه

در ايام ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) صبح روز سه شنبه 22 آبان ماه  با حضور نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه شهرستان زاهدان، استاندار، مديران كل، مراسم كلنگ زني بهسازي و تعريض مسير ميدان خاتم تا پليس راه ميرجاوه برگزار شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان، مهندس شهنوازي هدف طرح را تأمين ترافيك روان و ايمن براي استفاده كنندگان از جمله وسائط نقليه ترانزيت، زيارت كنندگان قبور و ساماندهي ورودي و خروجي تأسيسات بين مسير از جمله تأسيسات ايران گاز، گمرك، تأسيسات كشاورزي و عشايري پايگاه مقدم هوايي و هوانيروز، بهشت محمد و ترافيك معمول ميرجاوه به زاهدان و بالعكس اعلام كردند.شايان ذكر است طول كل مسير 8700 متر تا تقاطع پليس راه ميرجاوه است  و عمليات اجرايي  آن از محل طرح استاني عمليات اجرايي آغاز خواهد شد.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري فارس:

بانوان دلسوزانه و با تمام تلاش انجام وظيفه مي نمايند

مدير كل راه و ترابري فارس گفت: بانوان با تعهد بسيار در پست هايي كه به آنها واگذار شده است مشغول فعاليت مي باشند.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان فارس، مهندس حيدر نوروزي در جلسه ملاقات با بانوان شاغل كه به همت امور بانوان اداره كل راه و ترابري فارس برگزار شده بود، خاطرنشان ساخت: در حال حاضر 3 پست مهم اداره كل راه و ترابري فارس توسط خانم ها اداره مي كنند اين نشان از توانائي و قدرت مديريت بانوان مي باشد. وي تصريح كرد: اعتقاد ما بر اين اساس است كه بين آقايان و خانمها نبايد تفاوتي قائل شويم و ما در واحدهاي ديگري از اداره هم كه بانوان استحقاقش را داشته باشند از مديريت خوب خانمها استقبال مي كنيم.مهندس نوروزي در مورد توزيع امكانات رفاهي بين پرسنل يادآور شد: امكانات رفاهي براساس ميزان اعتباري كه وجود دارد براي همه پرسنل به ميزان مساوي تقسيم مي شود.مدير كل راه و ترابري فارس از رعايت حجاب و حفظ شئونات اسلامي توسط بانوان اين مجموعه تشكر و قدرداني كرد و افزود: رعايت حجاب براي بانوان مانند اين است كه گوهري در درون صدف نگه داشته شود تا ارزش آن حفظ شود. در جلسه فوق آقاي فضل اله بابائي رئيس اداره حراست و مهندس عباس قوامي معاون اداري و مالي نيز حضور داشتند.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان فارس:

راه هاي فارس براي زمستان آماده است

مدير كل راه و ترابري استان فارس گفت: راهداران، راه ها و تجهيزات و امكانات خود را براي سپري كردن زمستاني كم خطر و كم مشكل آماده و مهيا كرده اند.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان فارس، مهندس حيدر نوروزي با تأكيد بر اينكه مهمترين بخش از اقدامات راه و ترابري را راهداري زمستاني شامل مي شود، افزود: خوشبختانه سال گذشته با تعامل مطلوب بين دستگاههاي مختلف زمستان كم مشكلي را طي كرده ايم و امسال هم اميدواريم وضعيت مطلوب تر باشد. وي اضافه كرد: استان فارس به سه بخش آب و هوايي تقسيم مي شود كه شامل راه ها و شهرستانهاي شمال و شمال غرب كه مواجه با بارندگي برف است، شهرستانها جنوب و جنوب غربي كه بارندگي در گردنه ها وجود دارد و شهرستانها جنوب و جنوب شرقي كه مناطق گرمسيري با بارندگي باران است.نوروزي خاطرنشان كرد: براساس اهميت محورهاي مختلف و نوع بارش، تجهيزات و امكانات مورد نياز را در محل مستقر كرده و با بكارگيري 700 نيروي انساني و 500 دستگاه ماشين آلات سبك، سنگين و نيمه سنگين آمادگي كامل براي مواجه با هر شرايطي را داريم. نوروزي تصريح كرد: برف روبي و بازنگه داشتن شريان هاي اصلي كه ترددها در آن زياد است در اولويت قرار دارد و  پس از آن راه هاي فرعي و در نهايت راه هاي روستايي مدنظر قرار دارد.حيدر نوروزي مدير كل راه و ترابري فارس با اعلام اين مطلب گفت: از 19 شهرستاني كه داراي 7 شهرستان برف گير، 3 شهرستان نيمه برف گير و 8 شهرستان داراي بارندگي است كه هر كدام از اين مناطق برنامه ريزي خاصي را براي زمستان مي طلبد. به گفته وي امسال حدود 70 اكيپ راهداري در محورهاي استان وظيفه نگهداري و بازنگري راه را در زمستان برعهده دارند كه حدود 500 دستگاه نيز كار راهداري زمستاني را برعهده دارند.مهندس نوروزي با اشاره به سهميه بندي بنزين در سال جاري گفت: مشكلي كه نگران آن هستيم بحث راه است چراكه براي نظارت دقيق بر جاده نيازمند سوخت مناسب مي باشيم.مدير كل راه و ترابري فارس به توصيه به كساني كه قصد استفاده از راه و جاده را در طول زمستان دارند گفت: وقتي اعلام مي شود محوري مسدود است اصراري بر استفاده آن محور نداشته باشيم و در برف و باران نيز از مسافرت هاي غيرضروري خودداري كنيم. وي متذكر شد: در زمستان تا حد امكان از وسيله نقليه عمومي استفاده كنيم و اگر هم از وسيله شخصي استفاده مي كنيم از سلامت كامل آن اطمينان داشته باشيم. مهندس نوروزي همچنين يادآور شد: وقتي در طول 9 ماه انواع و اقسام مواد شيميايي بر سطح جاده پخش مي شود طبيعي است كه اولين بارندگي خطرناك ترين رانندگي را در پي دارد، چراكه مواد ياد شده سبب لغزندگي جاده بويژه در هنگام اولين بارندگي مي شود. وي در پاسخ به چگونگي نظارت بر خط كشي هاي جاده توسط اداره راه گفت: بحث كنترل كيفيت رنگ را در برنامه كاري خود داريم و اگر رنگ دوام لازم را نداشته باشد به پيمانكار وجهي پرداخت نمي كنيم چرا كه مطابق استانداردها خط كشي جاده بايد 9 ماه دوام داشته باشد. مدير كل راه و ترابري استان فارس اظهار اميدواري كرد: با باز شدن محور دشت ارژن ـ كازرون ترافيك تنگ ابوالحيات در مسير دشت ارژن ـ قائميه كم شود.مدير كل پايانه ها و حمل و نقل فارس نيز گفت: با توجه به هماهنگي هاي انجام شده تمام خودروهاي مسافربر عمومي كه در محورهاي مختلف تردد مي كنند، ملزم به كنترل وضعيت خودروي خود و تجهيز آن به امكاناتي مانند زنجير چرخ هستند. احمد خواست خدايي افزود: به شركت هاي حمل و نقل اعلام شده است كه قبل از صدور صورت وضعيت براي خودروهاي عمومي از سلامت وسيله و به همراه داشتن امكانات زمستانه اطمينان حاصل كنند، بنابراين اگر در كنترل هاي در طول مسير، اتوبوس يا سواري عمومي فاقد اين امكانات بود يا با مشكل وسايل گرمايشي مواجه شد، بر اساس قانون با شركت صادر كننده صورت وضعيت برخورد مي شود.رئيس پليس راهور استان فارس نيز گفت: توصيه هاي مهم را با تمام پاسگاه هاي پليس راه اعلام و ابلاغ كرده ايم و با جديت تمامي رفت و آمدها را كنترل خواهيم كرد. داريوش بهادري افزود: اگر رانندگان وسيله نقليه با پليس همكاري كرده و با توجه به هشدارها و  توصيه هاي پليس در جاده ها رانندگي كنند، مطمئن باشيد كه حجم سوانح و حوادث رانندگي به حداقل ممكن كاهش پيدا خواهد كرد. مديركل راه و ترابري فارس همچنين راهداري زمستاني را مهم ترين و سخت ترين بخش راهداري توصيف كرد.

لینک

       

سمينار تخصصي بررسي  پوشش تونل در وزارت راه و ترابري برگزار شد

 

سمينار فني- تخصصي بررسي مسائل مربوط به طراحي و اجراي پوشش تونل ها روز بيست و سوم آبان ماه  توسط معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري وزارت راه و ترابري برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري در اين سمينار موضوعات تاثير زمين شناسي مهندسي، چينه شناسي در جانمايي و طراحي تونل توسط مهندس نبوي مورد بحث و بررسي قرار گرفت.سخنران بعدي اين سمينار دكتر فرزانه بود كه به بررسي كنترل تنش هاي خاك و سنگ و بررسي لزوم پوشش پرداخت.در ادامه دكتر صحرانورد مقاله اي با عنوان «سيستم تك پوسته اي لاينينگ تونل ها» ارائه كرد.آخرين سخنران اين سمينار فني- تخصصي بررسي مسائل مربوط به طراحي و اجراي پوشش تونل ها، مهندس محموديان به تشريح وضعيت فعلي طراحي تونل در ايران پرداخت. شايان ذكر است در پايان هر يك از مقالات، سخنرانان به سوالاتي كه از سوي شركت كنندگان در سمينار مطرح شد، پاسخ دادند.

لینک

       

 برپايي نمايشگاه كتاب در وزارت راه و ترابري

نمايشگاه كتاب در  وزارت راه و ترابري به مناسبت فرا رسيدن روز كتاب و كتابخواني برگزار خواهد شد.به گزارش اداره كل روابط عمومي، اين نمايشگاه از روز شنبه 26 آذرماه سالجاري به مدت ده روز در طبقه همكف ساختمان مركزي وزارت راه و ترابري برپا خواهد شد.شايان ذكر است در اين نمايشگاه 400 عنوان كتاب در زمينه هاي روانشناسي، مذهبي، مديريت، ادبيات داستاني، ادبيات كودك و نوجوان و CD هاي آموزشي و فرهنگي به نمايش گذاشته خواهد شد.لازم به ذكر است كه در اين نمايشگاه كتابها با 25 در صد تخفيف عرضه مي شود و علاقه مندان به خريد كتاب مي توانند از بن كتاب نيز استفاده نمايند.گفتني است پانزدهمين هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران نيز از فردا (پنج شنبه 24 آبان) با برپايي بيش از 30 هزار نمايشگاه كتاب و برنامه هاي متنوع ديگر در سراسر كشور آغاز خواهد شد.

 

لینک

       

موافقت ژاپن براي بهبود سيستم ريلي روسيه

ژاپن با همكاري براي بهبود سيستم حمل و نقل ريلي روسيه در منطقه سيبري و شرق اين كشور، موافقت كرد. به گزارش تلويزيون سراسري ژاپن (ان. اچ. كي)، مقامات دو كشور در نشستي در توكيو در اين زمينه گفت و گو كردند و  به توافق رسيدند. به گزارش اين شبكه تلويزيوني، روسيه در نظر دارد براساس طراحي تا سال 2030 ميلادي با بكارگيري قطارهاي سريع السير (شين كانسن)، سيستم حمل و نقل ريلي خود را مدرنيزه و متحول كند. بنابراين گزارش، ارزش اجراي اين طرح 530 ميليارد دلار آمريكا برآورد شده است. اين گزارش افزود: مقامات ژاپن در ديدار خود با مقامات روسيه در توكيو، با تأمين امكانات فني در خصوص احداث كارخانجات توليد واگن ها، كانتينر و ديگر امكانات حمل و نقل ريلي موافقت كردند.طرف روسي نيز در اين ديدار اعلام كرد: روسيه زمينه تسهيل روند گمركي ورود تجهيزات ژاپني به بنادر اين كشور را مورد بررسي قرار مي دهد.دو طرف همچنين با ايجاد كار گروه هايي از بخش هاي دولتي و خصوصي دو كشور براي بررسي راههاي گسترش همكاري ها ميان توكيو ـ مسكو در بخش حمل و نقل ريلي توافق كردند.

لینک

       

توافقنامه تاريخي ريلي بين دو كره

در پي برگزاري مذاكرات روساي دولت هاي دو كره، توسعه بهره برداري ريلي بين Munsan و Bonydony در خط ريلي Kyeongui با هدف حركت به سمت تحقق شبكه ريلي بين قاره اي در آينده و تقويت و رونق بخشيدن به مجتمع صنعتي Kaeseong و استفاده از خط مذكور براي جابجايي گروه هاي ورزشي و شركت كنندگان در المپيك 2008 چين توافق شد. در اين مذاكرات كه رؤساي راه آهن كره جنوبي (لي چول) و كره شمالي (موهيون) نيز حضور داشتند بيانيه اي با عنوان «گسترش همكاري هاي ريلي داخلي دو كره، صلح و سعادت» به امضاء رسيد و بر توسعه حمل و نقل ريلي باري، تسهيلات عمليات جابجايي در نقاط مرزي، عمليات ارتباطي و گمركي و پروژه هاي توريستي كه موجب تسهيل و شناخت بهره برداري ريلي بين دو كره شود تأكيد شد. اين بيانيه يك گام اساسي به سمت تحقق و تقويت شبكه ريلي سراسري ـ آسيا مي باشد و به طور كلي نمايانگر نقش راه آهن ها به عنوان ابزاري كليدي جهت ايجاد صلح و دوستي مي باشد.

لینک

       

برگزاري همايش افزايش امنيت در حمل و نقل ريلي

چهارمين همايش جهاني امنيت با سازماندهي UIC و راه آهن لهستان و حمايت كميسيون اروپا 25 و 26 اكتبر 2007 در شهر گدانسك كشور لهستان برگزار و نتايج اقدامات قبلي در نهاد امنيت UIC به رياست فيليپ سالون (SNCF) مورد بررسي قرار گرفت.

 در اين همايش مقامات بلندپايه كشوري و گروههاي بين المللي مرتبط با امنيت ريلي همچون كميسيون اروپا (EC)، كميسيون اقتصادي اروپايي سازمان ملل (UNECE)، سازمان امنيت و همكاري اروپا و گروه كار مبارزه با فعاليت هاي تروريستي حضور داشتند.

 توسعه همكاري و رفع نيازهاي اعضا با تعامل بيشتر بين آنها و آشنا نمودن اعضا با نوآوري هاي گوناگون در جهت تأمين امنيت به عنوان مهمترين استراتژي، يكي از نقش هاي كليدي UIC در حال حاضر مي باشد. شركت كنندگان در پايان اين همايش به تداوم و اجراي دقيق 3 هدف زير تصميم گرفتند: 1ـ ابعاد نظارتي يا سازماني (براساس رشد تقاضا و انتظار مشتريان جهت استفاده از حمل و نقل ريلي در بهترين شرايط ممكن) 2ـ تكنولوژي هاي جديد( براساس تبادل تكنولوژي و مديريت توسعه نيازهاي ويژه در چارچوب عملياتي نمودن امنيت در صنايع ريلي 3ـ عوامل انساني و تشكيلات سازماني (بر اساس تحليل رفتارهاي انساني در شرايط بحراني در جهت دستيابي به سازگاري با محيط بحران). همچنين مقرر شد مركز عالي تخصصي امنيت UIC فعاليت خود را در سال 2008 سازماندهي و شروع نموده و در سطحي وسيع از طريق توسعه و بسط بعد اروپايي (ارتباطات با كميسيون اروپا، متخصصين، پروژه هاي تحقيقاتي) و بعد غيراروپايي (تأسيس شبكه كارشناسان، شناسايي نيازهاي ويژه منطقه اي) و به طور منظم اعضا UIC را با عوامل مورد نياز اعضا و نوآوريها و شيوه هاي تأمين امنيت حمايت نمايد.

لینک

       

افتتاح خط ريلي جديد در ازبكستان

همزمان با شانزدهمين سالگرد استقلال ازبكستان (شهريور 86) راه آهن تاشگذر ـ بايسون ـ قم قورغان با حضور اسلام كريم اف رئيس جمهور ازبكستان افتتاح شد. اين خط جديد كه 223 كيلومتر طول دارد داراي 6 ايستگاه براي حمل بار و جا به جايي مسافر و 9 ايستگاه سكودار براي ارائه خدمات فني به قطارها مي باشد.شايان ذكراست جهت ساخت خط فوق كه در مناطق بياباني، كوهستاني و صعب العبور جنوب ازبكستان اجرا شده 43 پل مواصلاتي احداث گرديده كه 9د هانه از اين پل ها در ارتفاع بيش از 1500 متر از سطح دريا بنا شده اند.گفتني است با احداث اين خط علاوه بر ايجاد فرصت هاي شغلي، استان هاي جنوبي قشقه دريا و سرخاندريا نيز بدون نياز به مسير تركمنستان به يكديگر متصل مي شوند و در صورت ايجاد امنيت و ثبات در كشور افغانستان اين كشور قادر خواهد بود به صورت مستقل از تركمنستان به راه آهن افغانستان و به طور كلي به كريدور حمل و نقل ريلي ماوراء افغانستان متصل شده و از طريق پاكستان و يا ايران به بنادر اقيانوس هند متصل شود. از سوي ديگر احداث اين خط آهن مسير گذشته را بيش از 170 كيلومتر كاهش داده كه اين كاهش مسير مي تواند نقش مهمي در افزايش سرعت تردد و جا به جايي مسافر و كالا داشته باشد.

لینک

       

نشست آموزشي و اطلاع رساني در مورد بيماري چربي خون و نقش تغذيه در آن

 

در راستاي سلسله نشست هاي اطلاع رساني در مورد كاهش زمينه هاي بيماري و به منظور ارتقاء سطح آگاهي‌هاي عمومي كاركنان وزارت راه و ترابري، دومين نشست اطلاع رساني و آموزشي در سال 86 با عنوان  بيماري چربي خون و نقش تغذيه در پيشگيري و درمان آن برگزار شد.

بنا براين گزارش اين  سمينار آموزشي توسط اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري و پلي‌كلينيك شهيد كلانتري چهاردهم آبان ماه  در محل آمفي‌تئاتر برج دادمان برگزار ‌شد.

سمينار آموزشي در مورد بيماري چربي خون و نقش تغذيه در پيشگيري و درمان آن كه   با حضور دكتر كيمياگر و با توضيحات خانم دكتر صديقي و خانم صمدي و توزيع  بروشور آموزشي برگزار شد موردتوجه  همكاران و شركت كنندگان قرار گرفت .

گفتني است بخشهاي زيادي از اين نشست اطلاع رساني به همت دكتر كوجوري ساعت 18 روز شنبه مورخ 19/ 8/ 86 از برنامه تازه هاي سلامت شبكه چهار پخش شد.

 

لینک

       

با پذيرش دبير كل سازمان جهاني دريانوردي و تصويب مجلس شوراي اسلامي:

ايران به پروتكل اصلاحي كنوانسيون بين المللي مسئوليت مدني ناشي از خسارت آلودگي نفتي در دريا ملحق شد

با اعلام رسمي دبير كل سازمان جهاني دريانوردي به سازمان بنادر و كشتيراني، جمهوري اسلامي ايران با تسليم سند الحاق پروتكل اصلاحي كنوانسيون بين المللي مسئوليت ناشي از خسارت آلودگي نفتي در دريا، از آبان ماه سال جاري به اين پروتكل ملحق گرديد.شايان ذكر است در حال حاضر 118 كشور جهان الحاق به اين پروتكل را مورد پذيرش قرار داده اند و الحاق ايران به اين پروتكل مورد تصويب مجلس شوراي اسلامي و تأييد شوراي نگهبان نيز قرار گرفته است.به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، دكتر طاهري معاون وزير راه و ترابري و مدير عامل اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: اين كنوانسيون بين المللي با ايجاد يك رژيم حقوقي يكنواخت بين المللي براساس فرض مسئول شناختن مالك كشتي هاي آلوده كننده سعي در حمايت از قربانيان حوادث آلودگي نفتي در درياها و اقيانوس ها دارد.براساس اين گزارش سواحل جمهوري اسلامي ايران به علت تردد مستمر نفتكش ها در خليج فارس در مقابل سوانح آلودگي نفتي آسيب پذير مي باشد و با الحاق ايران به اين كنوانسيون در صورت بروز آلودگي، جبران خسارت زيان ديدگان از سرعت و سهولت مطلوب تري برخوردار مي شود. همچنين در صورتي كه نفت كش هاي ايراني موجب آلودگي آب هاي تحت حاكميت ساير دولت هاي متعاهد شوند مي توانند از مزاياي مقرر در اين كنوانسيون بهره مند شوند.

لینک

       

افزايش 5 درصدي پروانه عبور محمولات ترافيكي استان قم

     در 6 ماهه اول سال جاري پروانه عبور محمولات ترافيكي استان قم 5 درصد افزايش يافت.به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم ، علي روشن رئيس اداره ايمني و ترافيك سازمان با اعلام اين مطلب اضافه كرد: در 6 ماهه اول سالجاري، 352 فقره پروانه عبور براي محمولات ترافيكي صادر گرديده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل (335 فقر) با رشد 5 درصدي همراه بوده است.وي در ادامه علت اين رشد را افزايش فعاليت هاي عمراني در استان ذكر كرد.روشن خاطر نشان كرد: مهمترين محمولات ترافيكي صادر شده از استان قم شامل لوازم حفاري، ماشين آلات راهساز، لودر، بلدوزر، گريدر بوده است.

 

لینک

       

كاهش 35 درصدي آمار تخلفات اضافه تناژ استان قم

در 6 ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل، آمار تخلفات اضافه تناژ استان قم 35 درصد كاهش يافته است. به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم  علي روشن رئيس ايمني و ترافيك سازمان ضمن اعلام اين خبر  تصريح كرد: اكثر مصالح ساختماني شامل انواع شن، ماسه، سنگ، آجر، پودرسنگ، سنگ لاشه عمده ترين كالاهايي هستند كه مشمول تخلف اضافه بار شده اند.وي در ادامه مسافت طي شده توسط كاميون ها در 6 ماهه اول سالجاري را 6 هزار و 637 كيلومتر و ميزان بار مشمول جريمه را 4900 تن بيان كرد و اظهار داشت: بيشترين تخلف در محور قم ـ سلفچگان صورت گرفته است.

لینک

       

تاكيد معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان مازندران؛

نگهداري از راه هاي ساخته شده ضرورتي انكار ناپذير است

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان مازندران اظهار داشت:بهره گيري ازضوابط، معيارها و استانداردهاي ملي در تمامي مراحل طراحي، اجراء، بهره برداري و نگهداري طرح هاي عمراني با رويكرد كاهش هزينه ـ زمان و ارتقاء كيفيت از اهميتي ويژه برخوردار بوده و در نظام جديد فني و اجرايي طرح هاي عمراني كشور مورد تأكيد جدي قرار گرفته است.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس پرويز پاكزاد يادآور شد: راه ساخته شده و تحت بهره برداري با گذشت زمان و با توجه به شرايط جوي و طبيعي ، حجم آمد و شد، بار محوري وارده و مشخصات فني و اجرايي اوليه به تدريج فرسوده و خرابيهايي در آن پديد مي آيد، بنابراين ضرورت دارد با آغاز بهره برداري از هر راهي عمليات نگهداري نيز به صورت مستمر در اتمام مدت عمر آن به انجام رسد تا ضمن افزايش عمر راه از متلاشي شدن راه جلوگيري شود.معاون راهداري اداره كل راه و ترابري مازندران تصريح كرد: مشخصات و نحوه نگهداري راه ها چه از لحاظ كميت و چه از لحاظ كيفيت با عمليات احداث اوليه راه متفاوت مي باشد.وي گفت: به مجموعه عملياتي كه بر روي راه و ابنيه فني، تأسيسات، تجهيزات و حريم مربوط به آن انجام مي شود تا وضع راه مطابق زمان ساخت حفظ و يا ارتقاء وضعيت يابد راهداري گفته مي شود نگهداري راه به هدف مهم تقليل ميزان خرابي راه و افزايش عمر آن، كاهش هزينه هاي استهلاك وسايط نقليه با تأمين سطوح عبور مناسب و مطلوب و باز نگهداري مداوم راه و ايجاد شرايط مناسب جهت رسيدن به موقع به مقصد با تأمين ايمني را دنبال مي كند. مهندس پاكزاد با بيان ضرورت انجام به هنگام عمليات راهداري خاطرنشان ساخت: تعميرات راه و ابنيه فني تأسيسات و ايمني راه ها ـ تجهيز و تعمير ماشين آلات راهداري، تعمير و نگهداري ساختمان هاي راهداري، ايجاد و توسعه روشنايي راه ها ـ ايجاد و توسعه فضاي سبز ـ زيباسازي و مبله كردن جاده و حواشي آن از جمله فعاليت هاي راهداري محسوب مي شود.

لینک

       

گردهمايي رؤساي ادارات تابعه اداره كل راه و ترابري اصفهان

در جلسة مشترك روساي ادارات شهرستان هاي راه و ترابري استان اصفهان مسائل و مشكلات هر يك از شهرستان هاي استان مورد بررسي قرار گرفت.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان در اين مراسم كه با حضور مدير كل راه و ترابري استان، معاونين و رؤساي ادارات ستادي و راه و ترابري شهرستان ها در محل سالن گردهمائي اين ادارة كل برگزار شد، مهندس عبدالهاشم حسن نيا با اشاره به اينكه در چند سال گذشته اداره كل راه و ترابري استان اصفهان جند بار رتبه كسب كرده است، تصريح كرد: داشتن 20 هزار كيلومتر راه و داشتن 25 درصد آزادراه و 25 درصد بزرگراه افتخار است ولي بايد نقاط ضعف را نيز در نظر داشته باشيم. وي ادامه داد: بايد در استان اصفهان كه ترافيك بالايي دارد حساس باشيم و در اين بين نبايد در مديريت هاي كاذب غرق شويم. مدير كل راه وترابري استان اصفهان با اشاره به فرارسيدن فصل زمستان و راهداري زمستاني تأكيد كرد: از ظرفيت ها و امكانات ماشين آلات راهداري زمستاني كه در اختيار هست به بهترين وجه استفاده شود. گفتني است در اين جلسه هر يك از رؤساي ادارات راه و ترابري شهرستان هاي استان به بررسي مسائل حوزه خود پرداختند.در اين گردهمايي همچنين طي حكمي از سوي مهندس حسن نيا، مهندس حميدرضا اميرخاني به سمت معاون راه روستايي منصوب و از خدمات مهندس محمديان تجليل شد.

لینک

       

با حضور رئيس مجلس و وزير راه و ترابري؛

مرحله نخست آزاد راه ساوه همدان به بهره‌برداري رسيد

مرحله نخست آزاد راه همدان ساوه به ‌طول  ۸۲ كيلومتر ، با حضور رئيس مجلس و وزير راه و ترابري، استاندار همدان و ديگر مسئولان به بهره‌برداري رسيد.به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين مراسم گفت : سالانه بيش از يك ميليون خودرو در كشور توليد مي شود كه طول آنها حدود سه هزار كيلومتر است كه  به همين نسبت، بايد جاده نيز احداث شود."وزير راه و ترابري امروز در آيين بهره‌برداري از باند شمالي آزاد راه همدان ساوه افزود: با توجه به نقش هزينه‌هاي حمل و نقل در قيمت تمام شده كالاهاي مصرفي ، توسعه راهها ضرورتي جدي است. وي گفت : به منظور افزايش روند توسعه راه و حمل ونقل بايد هرچه سريعتر بخش خصوصي در زمينه توسعه راه ها فعال و تقويت شود. وزير راه و ترابري گفت : وزارت راه و ترابري  ۶۰ هزار ميليارد ريال اعتبار براي توسعه حوزه حمل و نقل  در كشور نياز دارد كه اين رقم در آستانه تصويب در مجلس شوراي اسلامي است. وي محل تامين اين اعتبار را صرفه جويي حاصل از ساماندهي مصرف بنزين و افزايش درآمد ارزي كشور عنوان كرد. رحمتي همچنين از دو باند شدن جاده سنندج - تهران خبر داد و گفت : مجلس در تخصيص اعتبارات وزارت راه و ترابري كوتاهي نكرده است و نمايندگان نيز همراهي خوبي داشته‌اند كه اميد است نتايج آن به زودي مشخص شود. وي به تلاش نمايندگان براي تصويب بودجه راه آهن تهران - سنندج اشاره كرد و افزود: امسال بودجه‌اي براي اين منظور تخصيص يافته است كه با تصويب لايحه جديد مسير تهران - همدان در بخش ريلي به  ۱/۵ساعت مي‌رسد. استاندار همدان نيز در اين آيين گفت : اصولگرايي دولت را جز خدمت بي منت و مهرورزي نمي‌دانيم و مردم اين گفتمان را پسنديده‌اند و به بهترين وجه از آن استقبال مي‌كنند. وي افزود : شاكله وزارت راه و ترابري شاكله‌اي قوي است و گامهاي موثري براي توسعه برداشته مي‌شود. مدير كل راه و ترابري استان همدان با اشاره به مشخصات فني اين پروژه خاطرنشان كرد: اين آزاد راه به طول  ۱۷۵كيلومتر به عنوان بخش عمده و مهمي از آزاد راه غرب كشور بين تهران تا كرمانشاه است.  مهندس حسين عليزاده افزود: با بهره برداري از قطعه نخست اين آزاد راه كه خط شمالي آن محسوب مي‌شود فاصله تهران تا همدان  ۷۵كيلومتر كمتر شده است. مدير كل راه و ترابري استان همدان گفت: فاصله زماني همدان تهران نيز از  ۲۷۵دقيقه به  ۱۸۰دقيقه براي خودروهاي سواري كاهش مي‌يابد. وي افزود: براي راه‌اندازي باند شمالي آزاد راه همدان ساوه شش هزار ميليارد ريال هزينه شده است. مهندس عليزاده خاطرنشان كرد: آزاد راه همدان ساوه به عنوان قسمتي از آزاد راه كربلا نيز نامگذاري شده است.

لینک

       

اجراي طرح مديريت پل ها در محورهاي مواصلاتي استان قزوين  

طرح مديريت پل هاي با دهانه بيشتر از شش متر (بي ـ ام ـ اس) در جاده هاي استان قزوين اجرا شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، با اجراي اين طرح كه حدود شش ماه به طول انجاميد براي نخستين بار در كشور، گروهي از كارشناسان اداره نگهداري اين اداره كل از 142 دستگاه پل 9 محور اصي و 27 دستگاه پل سه محور فرعي بازرسي و اطلاعات آن را ثبت كردند.براساس اين گزارش در اين طرح اطلاعات پل ها شامل طول و عرض جغرافيايي، ارتفاع از سطح دريا و كيلومتر پل ها با استفاده از دستگاههاي پيشرفته جي ـ پي ـ اس ثبت شد.همچنين با اجراي طرح مديريت پل ها در جاده هاي استان قزوين با تهيه عكس و اطلاعات كامل، مشخصات سازه اي پل ها شامل روسازه، زيرسازه، مهندسي رودخانه و اطلاعات هيدوروليك و هيدرولوژي در فرم هاي مخصوص كه با استفاده از نظر كارشناسان طراحي شده بود، ثبت شد كه در بخش سازه، سيستم پل ها شامل بررسي پايه ها، كوله ها، ديوارهاي هدايت آب و مهندسي رودخانه در دو قسمت زيرسازه و روسازه ثبت شد.همچنين در بازرسي هاي به عمل آمده ميزان خرابي پل ها با درجه بندي كم، متوسط، زياد و بحراني تعيين شد و براي بازسازي و تعمير راه حل كارشناسي ارائه شد.بنابر اين گزارش در اين بازرسي ها با جمع بندي مشخصات، ميزان استحكام 169 پل محورهاي مواصلاتي استان قزوين با نمرات پيش بيني شده به صورت كمي محاسبه شده است.

لینک

       

اجراي دهمين مرحله راهداري محوري در راه هاي كرمانشاه  

دهمين مرحله راهداري محوري در راه هاي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در سال 1386 اجرا شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه اين عمليات به مدت شش روز در محور بيستون ـ سنقر به طول 30 كيلومتر با حضور فعال ادارات راه و ترابري شهرستان هاي سنقر ـ صحنه ـ كنگاور ـ هرسين اجرا شد.در اين عمليات علاوه بر تنظيم قنوهاي طرفين راه و تسطيح حريم قانوني به طول 55 كيلومتر، درزگيري به طول 30 كيلومتر و لكه گيري شامل برش آسفالت به انضمام در آوردن چاله ها و تسطيح و ريگلاژ كف چاله ها و همچنين قيرپاشي چاله ها و لكه گيري با آسفالت گرم به ميزان 2500 متر مربع صورت پذيرفته است.به گفته معاون راهداري اين اداره كل اين مرحله از عمليات راهداري با يك ميليارد و هشتصد ميليون ريال اعتبار به اجرا درآمده است.

لینک

       

پايان زيرسازي و آسفالت راه روستايي سيمين دشت ـ محمودآباد

معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان تهران اظهار داشت: زيرسازي و آسفالت راه روستايي سيمين دشت ـ محمودآباد به طول 7 كيلومتر از راه هاي روستايي شهرستان فيروزكوه به اتمام رسيد.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس اكبر ميرشفيعي بيان كرد: با اتمام اين پروژه اهالي 5 روستا با تعداد 700 خانوار از نعمت راه مناسب آسفالته و مزاياي آن بهره مند شدند.وي افزود، اين پروژه كه از سال 84 شروع شده بود با اعتباري بالغ بر 3500 ميليون ريال با عرض زيرسازي 7 متر و عرض آسفالت 5 متر در آبان ماه سالجاري به پايان رسيده است.

 

لینک

       

كسب رتبه برتري ستاد اقامه نماز اداره كل راه و ترابري استان تهران

 ستاد اقامه نماز اداره كل راه و ترابري استان تهران در ميان ستادهاي اقامه نماز استان تهران برتر شناخته شد و با اهداء لوح تقديري مورد تقدير و سپاس قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، محمد حسين توكلي دبير ستاد اقامه نماز استان تهران در همايشي كه در حضور مسئولان ستادهاي اقامه نماز استان برگزار شده بود با ايراد سخناني درباره اهميت اقامه نماز در سازمان ها و ادارات گفت: تقدير از ستادهاي برتر اقامه نماز بايد به عنوان يك فرهنگ صحيح رواج يابد.

لازم به ذكر است كه در لوح تقدير اهدايي ستاد اقامه نماز استان به اداره كل راه و ترابري استان تهران از مشاركت اين اداره كل و حجت الاسلام  مرادي، مسئول ستاد اقامه نماز اين اداره كل در امر ترويج و توسعه فرهنگ نماز تقدير و تشكر شده است.

لینک

       

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان:

ساعت كار مجاز براي رانندگان جاده اي فقط ده ساعت در شبانه روز  

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان بيان كرد: در راستاي تأمين ايمني حمل و نقل جاده اي و مديريت و كنترل ساعات كاري رانندگان وسايل نقليه باري استان، دستورالعمل « كنترل ساعت كار مجاز براي رانندگان حمل و نقل باري» ابلاغ شد.به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان ، مهندس هدايتي با اشاره به آمار سوانح رانندگي در سالهاي 83 و 84 افزود: حدود سوانح رانندگي طي اين دو سال در اثر خستگي و خواب آلودگي رانندگان به وقوع پيوسته است، كه البته اهميت اين امر با توجه به نوع فعاليت براي رانندگان حرفه اي وسايل نقليه سنگين به مراتب بيش از ساير وسايط نقليه مي باشد.وي در ادامه افزود: با توجه به پيامدهاي ناگوار معضل خستگي و خواب آلودگي رانندگان وسايل نقليه سنگين و در راستاي حل اين مسأله دستورالعمل فوق به كليه دستگاه هاي ذيربط و شركتها و مؤسسات حمل و نقل كالاي استان ابلاغ شد، اميد است با رعايت اين دستورالعمل شاهد تنزل قابل توجهي از سوانح رانندگي باشيم.

لینک

       

حضور اداره كل راه و ترابري هرمزگان در نمايشگاه هفته كاهش بلاياي طبيعي استان

18 الي 25 مهرماه 86 نمايشگاهي از طرف اداره كل حوادث غيرمترقبه استان هرمزگان در محل مجتمع تجاري ستاره شهر بندرعباس برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان هرمزگان در اين نمايشگاه كه دستگاه هاي امدادگر حضور داشتند، اداره كل راه و ترابري استان نيز با برپايي يك غرفه در طبقه دوم اين مجتمع حضور داشت و توانمندي خود را با پخش فيلم و عكس و علايم و تأسيسات ايمني و نصب بنر در برابر حوادث غيرمترقبه و كمك به هموطنان به نمايش گذاشت.

اين نمايشگاه كه با مراسم افتتاحيه توسط آقاي مهندس صاحب محمدي استاندار استان هرمزگان و معاونين و مسئولين و مديران دستگاه هاي اجرايي استان به همراه بود، مورد بازديد قرار گرفت.

مهندس صاحب محمدي به همراه معاونين و مسئولين و مديران دستگاه هاي اجرايي استان از غرفه اداره كل راه و ترابري هرمزگان بازديد نمودند و از عملكرد خوب اين اداره كل در برابر حوادث غيرمترقبه و كمك به هموطنان عزيز تقدير و تشكر نمودند.

لینک

       

بهسازي 10 كيلومتر از محور ثلاث باباجاني ـ جوانرود به پايان رسيد 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از بهسازي كامل 10 كيلومتر از محور ثلاث باباجاني ـ جوانرود خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه ، مهندس قادري  طول كل پروژه را 50 كيلومتر عنوان نمود و اظهار داشت با توجه به توپوگرافي و كوهستاني بودن محور حجم عمليات خاكي و ابنيه فني و ساير سازه ها در محور مذكور بالا باشد.

وي همچنين اضافه كرد: عرض كلي راه 9 متر مي باشد كه عرض آسفالت 7 متر و داراي 2 شاخه خاكي 1 متري بوده و تاكنون 160000 متر مكعب عمليات خاكي (خاكريزي و خاكبرداري) صورت پذيرفته است.

مديركل اداره راه و ترابري استان كرمانشاه مبلغ كل پيمان توسط دو شركت پيمانكار قرارداد مربوطه را سي و سه ميليارد ريال عنوان كرد و اظهار داشت: خوشبختانه عمليات زيرسازي و روكش آسفالت 10 كيلومتر از پروژه به اتمام رسيده و پيشرفت فيزيكي كل پروژه حدود 45 درصد مي باشد.

 وي تعداد پل هاي تكميل شده در اين مسير را نيز 20 دستگاه ذكر كرد   تصريح كرد: با بهره برداري از اين طرح علاوه بر كاهش فاصله زمان سفر در دو شهر جوانرود ـ تازه آباد نثلاث باباجاني موجب حذف پيچ خطرناك و اصلاح طرح هندسي محور و بالا بردن ضريب ايمني و كاهش سوانح رانندگي خواهد شد.

لینک

       

 

دو انتصاب در اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه  

طي احكام جداگانه از سوي مهندس عطاءا... قادري مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه، ناصر محبي به سمت رئيس اداره ايمني و حريم راهها و بهروز دوستي به سمت سرپرست اداره ماشين آلات اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه منصوب شدند.

لینک

       

130 طرح براي دريافت تسهيلات بنگاه هاي اقتصادي زودبازده حمل و نقلي  معرفي شد 

در 6 ماهه اول سالجاري 130 طرح بنگاههاي كوچك زودبازده از طرف سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم معرفي شدند كه موجب اشتغالزايي 132 نفر خواهد گرديد. به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم حسن رحماني، مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان گفت: ابتداي شروع طرح در سال 84 تاكنون 264 طرح از محل سازمان معرفي شده كه از اين طريق براي 225 نفر اشتغال زايي شده است.وي اعتبارات در نظر گرفته شده از شروع طرح تاكنون را 240 ميليارد ريال ذكر كرد و تصريح كرد: تعداد طرح هايي كه در 6 ماهه اول امسال معرفي شده اند نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 258 درصدي همراه بوده است.رحماني، اشتغال بخش حمل و نقل را مشتمل بر بخش هاي حمل و نقل مسافر و كالا و احداث تأسيسات جانبي راهها و امور مرتبط با ناوگان عمومي و ماشين آلات راهسازي ذكر نمود كه اشتغال رانندگان را به عنوان شاغلين مستقيم و كاركنان بخش هاي مرتبط با حمل و نقل جاده اي از جمله كاركنان شركت هاي حمل و نقل، انجمن هاي صنفي، مجتمع هاي خدماتي ـ رفاهي بين راهي؛ مراكز معاينه فني، مراكز امداد رساني جاده اي و ... به عنوان شاغلين غيرمستقيم ذكر كرد.مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، اولويت هاي بخش حمل و نقل را توسعه مجتمع هاي خدماتي رفاهي بين راهي، توسعه و بهسازي شركت هاي حمل و نقل استان، نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي به خصوص ناوگان حمل و نقل بين بخشي كهك  ، جعفريه، سلفچگان، دستجرد و نيز توسعه مراكز امدادرساني جاده اي عنوان كرد.شايان ذكر است از جمله مزاياي اين طرح در بخش حمل ونقل نوسازي ناوگان، كاهش تصادفات و تلفات جاده اي، كاهش آلودگي محيط زيست، بهبود وضعيت حمل و نقل مسافر و كالا، افزايش تأسيسات جانبي راهها جهت ارائه خدمات مطلوب و بهينه به مسافران و رانندگان ساماندهي خودروهاي امدادي و گسترش كمي و كيفي شركت هاي حمل و نقل استان مي باشد.

لینک

       

معاون ساخت زيربناهاي حمل نقل وزارت راه:

 

 راه آهن نقش مؤثري در جريان دفاع مقدس داشته است 

معاون ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل وزارت راه و ترابري گفت: راه آهن به گواه فرماندهان عالي رتبه و مسئولين جنگ، نقش مؤثري در حمل و نقل رزمندگان، ادوات و تجهيزات نظامي در طول دفاع مقدس داشته است.به گزارش روابط عمومي راه آهن جمهوري اسلامي ايران صادق افشار، معاون ساخت زيربناهاي حمل و نقل وزارت راه و ترابري در آستانه برپايي نخستين يادواره شهداي راه آهن ضمن بيان اين مطلب گفت: پرسنل ايثارگر راه آهن در طول جنگ تحميلي، بارها پل هاي ارتباطي غرب و جنوب غربي كشور را كه در معرض حمله و تهاجم دشمن بود در مدت 12 تا 24 ساعت تعمير و بازسازي كردند.وي افزود: كاركنان راه آهن حتي در وضعيت قرمز نيز كار را تعطيل نمي كردند و در هنگام بمباران پل ها، همزمان با جا به جايي اجساد شهدا، پل ها را نيز تعمير و بازسازي مي كردند.افشار با اشاره به ابتكارات و راهكارهاي حل بحران در آن دوران، تأكيد كرد: ثبت اين راهكارها به صورت مكتوب يا تصويري براي انتقال فرهنگ و روحيه ايثار به نسل حاضر و آيندگان ضروري است.وي افزود: اگر بخواهيم نسل جوان آينده در جريان عوامل ايجاد نظام جمهوري اسلامي و پيروزي هاي آن در مقاطع مختلف قرار بگيرد، به برگزاري اين يادواره ها نيازمنديم.شايان ذكر است اولين يادواره شهداي راه آهن، پنج شنبه، اول آذر مصادف با ولادت امام رضا (ع) در تالار انديشه حوزه هنري واقع در تقاطع خيابان حافظ و سميه برپا مي شود.

لینک

       

واگذاري صدور حواله بارنامه

 به تشكل هاي صنفي حمل و نقل كالاي استان كرمان 

 

به منظور كاهش امور تصدي گرانه دولت و تقويت بخش خصوصي، كار صدور حواله بارنامه ويژه حمل و نقل جاده اي به انجمن هاي صنفي كارفرمايي شركت ها و مؤسسات حمل و نقل استان كرمان واگذار شد.به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان جواد هدايتي مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان با اعلام اين مطلب گفت: در راستاي سياست هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور مبني بر واگذاري امور اجرايي بخش حمل و نقل تشكل هاي صنفي مرتبط با آن و تقويت نقش نظارتي سازمان، به دنبال واگذاري صدور حواله بارنامه به اتحاديه هاي صنفي كارفرمايي حمل و نقل كالاي استان در شهرستان هاي كرمان و جيرفت از سال گذشته، واگذاري صدور حواله بارنامه در شهرستان رفسنجان به انجمن صنفي مذكور عملي شد.مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان در ادامه ضمن اعلام واگذاري فرآيند صدور كارت هوشمند رانندگان و خودرو به انجمن ها در آينده نزديك، از نصب نرم افزار جديد صدور بارنامه با قابليت بالا خبر داد و افزود: با همكاري و هماهنگي انجمن هاي صنفي در شهرستان هاي كرمان و رفسنجان سيستم  صدور بارنامه كه تحت ويندوز عمل نموده و قابليت ورود اطلاعات كارت هوشمند را داراست براي شركت حمل و نقلي در شهرستان رفسنجان و 52 شركت حمل و نقل كالا در شهرستان كرمان نصب و آماده به كار شد.

لینک

       

 

هفتمين شوراي حمل ونقل استان اصفهان برگزار شد

 

 

رئيس شوراي حمل و نقل استان اصفهان بر پيگيري حمل و نقل محصولات دو مجتمع صنعتي فولاد مباركه و ذوب آهن ازطريق راه آهن تأكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري  استان اصفهان، هفتمين جلسة شوراي حمل و نقل استان اصفهان به رياست مهندس عبدالهاشم حسن نيا، مدير كل راه و ترابري و رئيس شوراي حمل و نقل استان اصفهان و با حضور مديران كل زيرمجموعه وزارت راه و ترابري در استان در محل اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان اصفهان تشكيل شد و هر يك از اعضا به بحث و تبادل نظر در حوزة كاري خود پرداختند.

مهندس حسن نيا يكي از بزرگترين مشكلات ادارات كل راه و ترابري را مشكل كراية سنگين حمل قير، كه ناشي از نوبت طولاني جهت بارگيري و نيز انحصاري بودن آن است، ذكر كرد در اين جلسه بنا شد اداره كل حمل و نقل و پايانه ها موضوع را بررسي كارشناسي كند و راهكار مناسب را در اين خصوص ارائه دهد.

 وي همچنين بر پيگيري مكاتبة انجام شده از طريق شورا با دو مجتمع فولاد مباركه و ذوب آهن در خصوص حمل محصولات توليدي از طريق راه آهن تأكيد كرد.

در اين جلسه  همچنين عنوان گرديد كه آمار حمل محصولات مورد نظر با توجه به مقاصد آنها از سوي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان استخراج شده و با بررسي كارشناسي موضوع در جهت استفاده از حمل ريلي محصولات پيگيري شود.

مدير كل راه و ترابري و رئيس شوراي حمل و نقل استان اصفهان در اين جلسه، همچنين بر لزوم پيگيري مصوبات سفر رئيس جمهوري، تكميل و ارسال ماهانة فرم هاي مربوط به كارآفريني تأكيد نمود.

در اين نشست مهندس حسينعلي شمعانيان مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان با اشاره به فعاليت هاي اين اداره كل گفت: اين اداره كل در راستاي ارتقاء سطح ايمني عبور و مرور اقدامات مختلفي همچون: مكانيابي 60 نقطه جهت نصب دوبين ليزري، ثبت تخلفات سرعت، كنترل نامحسوس توسط كاركنان، پيگيري احداث 7 مورد اورژانس جاده اي، تشكيل شركت هاي امداد خودرو، كنترل و نظارت بر اضافه تناژ با كاهش 15 درصدي اين تخلف، انجام داده يا در حال انجام آن است.مهندس غلامعلي راستگو مدير كل هواشناسي استان نيز با ذكر تجربه برخي از كشورها در خصوص نصب ايستگاه هواشناسي جاده اي، به نصب چند دستگاه هواشناسي جاده اي اشاره و گفت: احداث و نصب رادار طوفان در شاهين شهر در سال 87 و نيز ايستگاه هواشناسي فرودگاهي جهت افزايش امنيت پرواز مورد پيگيري مي باشد.

لینک

       

افتتاح نخستين مركز تمام مكانيزه معاينه فني خودروهاي بين شهري استان كرمان 

 

اولين مركز تمام مكانيزه فني خودروهاي بين شهري استان كرمان در شهرستان سيرجان با هزينه اي بالغ بر 5 ميليارد ريال توسط سرمايه گذاري بخش خصوصي در زميني به مساحت 2000 متر مربع افتتاح و كار بهره برداري از آن آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان اين مركز با 1500 متر مربع فضاي سرپوشيده كليه معاينات فني خودروهاي برون شهري اعم از اتوبوس، ميني بوس، سواري كرايه بين شهري و انواع كاميون و كاميونت را از حيث سيستم روشنايي، سيستم ترمز، تنظيم فرمان و چرخ ها، تنظيم موتور و ... با استفاده از      سيستم هاي مكانيزه و رايانه تست نموده و پس از تأييد، كارت معاينه و برچسب كنترل را به مدت شش ماه صادر     مي نمايد.

اين گزارش مي افزايد: در مراسم آغاز به كار اين مركز كه با حضور سردار فرماندهي انتظامي استان، مديران كل حمل و نقل و پايانه هاي استان و دفتر فني استانداري، معاونت راهنمايي و رانندگي و پليس راه استان، فرماندار و ساير مسئولين محلي سيرجان حضور داشتند. مهندس هدايتي مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان گفت: با راه اندازي اولين مركز معاينه فني خودروهاي بين شهري استان چهارمين مركز در سطح كشور به بهره برداري مي رسد و در آينده نزديك نيز دومين مركز تمام مكانيزه معاينه فني خودروهاي بين شهري در مركز استان كرمان آغاز به كار خواهد كرد.

بنا به اين گزارش مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان ضمن دعوت از سرمايه گذاران علاقمند به فعاليت در اين بخش افزود: با راه اندازي كامل هر مركز معاينه مكانيزه فني خودرو در هر شيفت كاري براي 30 نفر شغل ايجاد    مي شود.

 

لینک

       

بازديداستاندار و خبرنگاران از پروژه هاي راهسازي ياسوج ـ سپيدان 

 به دعوت روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كهكيلويه و بوير احمد، استاندار  اين استان به همراه جمعي از اصحاب رسانه، نمايندگان متشكلهاي دانشجويي، اصناف، شوراهاي دانش آموزي، بسيج مردمي، از عمليات اجرايي قطعه سوم ياسوج ـ سپيدان بازديد و از نزديك در جريان آخرين وضعيت پيشرفت فيزيكي اين محور قرار گرفتند. به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كهكيلويه و بوير احمد در اين بازديد توضيحاتي در خصوص روند اجرايي پروژه توسط عوامل نظارت حوزه راهسازي استان و معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري ارائه و به سؤالات خبرنگاران نيز پاسخ داده شد.  لازم به ذكر است كه كل طول محور ياسوج ـ سپيدان 72 كيلومتر مي باشد كه 32 كيلومتر آن در سالهاي قبل افتتاح گرديده و از 40 كيلومتر باقيمانده، 13 كيلومتر آن در حال بازسازي و 27 كيلومتر آن در دست احداث است. اين محور يكي از مهمترين محورهاي مواصلاتي اين استان با استان فارس است كه روزانه حدود 5000 خودرو در آن تردد دارد. تاكنون 100 ميليارد ريال هزينه قطعه 2 و 3 شده است  كه جهت اتمام آن به 130 ميليارد ريال ديگر نياز است. از ويژگيهاي مهم اين پروژه حذف نقاط حادثه خيز و حذف چهار گردنه به طول 4/31 كيلومتر حذف 249 قوس از شيب 2% تا 22دردصد است.

 

لینک

       

اجراي طرح ابتكاري بتن هوشمند گرمازا در جاده هاي استان قزوين 

 

طرح ابتكاري بتن هوشمند گرمازا دارنده عنوان مدال طلا و بهترين اختراع از مسابقات جهاني دستاوردهاي علمي و تكنولوژي 2007 در كشور روماني براي نخستين بار در جاده هاي استان قزوين اجرايي مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مسعود حق لطفي معاون راهداري اين اداره كل با بيان اين خبر گفت: اين طرح ابتكاري با پيشنهاد اداره كل راه و ترابري استان به دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين و توسط چهار تن از دانشجويان در مركز تحقيقات بتن اين دانشگاه طراحي و ساخته شده است.معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه، عوارض زيست محيطي و ضايعات تخريب آسفالت، بتن و در نتيجه تأسيسات راهها را از جمله مشكلات نمك پاشي جاده ها در عمليات راهداري زمستاني و جلوگيري از يخ زدگي اعلام و اضافه كرد: با استفاده از طرح بتن هوشمند گرمازا از يخ زدگي جاده ها به ويژه پل ها جلوگيري مي شود چون در اين طرح استفاده از فناوري نانو و بتن هاي خود تراكم اليافي، جريان برق 24 ولت بين يك تا 50 درجه بتن را گرم مي كند كه اين فناوري در نواحي سردسير و گردنه ها از يخ زدن و تخريب جاده ها جلوگيري مي كند.به گفته ي حق لطفي طرح بتن هوشمند گرمازا هم اكنون به شركت مجري ساخت آزادراه قزوين ـ رشت براي استفاده از قشر رويه در كيلومتر 32 اين آزادراه پيشنهاد شده و در حال اجرايي شدن است.معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان همچنين اظهار داشت: طرح مطالعاتي استفاده از مواد پليمري با دوام بالا براي مرمت و نگهداري پل از ديگر طرح هاي پيشنهادي اين اداره كل به دانشگاه آزاد قزوين است كه هم اكنون در مرحله مطالعاتي قرار دارد.حق لطفي در ادامه سخنانش از ايجاد سد خاكي در دهانه پل ها به منظور كاهش تلفات سوانح جاده اي به عنوان يكي ديگر از طرح هاي ابتكاري اداره كل راه و ترابري استان قزوين ياد و تصريح كرد: با توجه به گزارش متعدد پليس راه استان و بررسي آمار تصادفات و خسارت هاي وارده مبني بر سقوط خودروها خصوصاً وسايل نقليه سنگين به علت سرعت بالا و خواب آلودگي در آزادراه قزوين ـ زنجان و قزوين ـ تهران، اين اداره كل براي جلوگيري از سقوط خودروها در دهانه پل ها مانع خاكي ايجاد كرد كه اين عمليات موجب كاهش چشمگير تلفات جاده اي شد.معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان تصريح كرد: اين طرح با توجه به هزينه بالاي نصب نرده و حفاظ گاردريل و به منظور كاهش هزينه ها اجرا شده است.شايان ذكر است مهندس اميرحسين هاشمي يكي از كارمندان اداره نگهداري راه و ابنيه اداره كل راه و ترابري استان قزوين به همراه مهندس جواد پور شريفي، حسين شيرمحمدي و مازيار فيضي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قزوين طراح و مبتكر اين اختراع هستند.

لینک

       

در شش ماه اول سال 1386؛

14 ميليارد و 509 ميليون ريال خسارت و تسهيلات به مسافران قطار پرداخت شد

 

     طي شش ماه اول سال 1386 مبلغ 14 ميليارد و 509 ميليون ريال خسارت و تسهيلات به مسافران قطارها پرداخت شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل، 88 درصد رشد را نشان مي دهد.

به گزارش روابط عمومي شركت قطارهاي مسافري رجاء، از اين مبلغ، 12 ميليارد و 746 ميليون ريال خسارت به بيش از 267 هزار مسافر بابت تاخير قطارها، خرابي تهويه، هزينه پذيرايي از مسافران قطارهاي تاخيري و تعويض سالن پرداخت و مابقي به عنوان تسهيلات بابت بليت هاي المثني و اعزام رايگان مسافران جا مانده ارائه شده است.

براساس اين گزارش از زمان اجراي طرح پرداخت خسارت و ارائه تسهيلات در سال 78 كه به منظور احترام به حقوق مسافر، تكريم ارباب رجوع و پاسخگويي در قبال خدمات آغاز شده، تاكنون بيش از 67 ميليارد ريال خسارت و تسهيلات به مسافران پرداخت شده است.

    لازم به ذكر است افزايش 88 درصدي پرداخت خسارت و تسهيلات به دليل كاهش مبناي زماني پرداخت خسارت در قبال تاخير قطارها به نفع مسافران بوده است.

شايان ذكر است كه از آغاز برنامه تابستاني سال گذشته، مبناي زماني خسارت تاخير در مسير مشهد، از سه ساعت به دو ساعت در قطارهاي اكسپرس و در قطارهاي تندرو از دو ساعت به يك ساعت كاهش يافته است. در ساير مسيرها نيز مبناي زماني پرداخت خسارت هاي تاخير از 30 تا 50 درصد نسبت به مبناي زماني قبلي كاهش يافته است.

 

لینک

       

آغاز احداث مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي در استان كرمان

 

     كار احداث عمليات ساختماني مجتمع بزرگ خدماتي رفاهي بين راهي زمرد درخشان كوير در محور ترانزيتي سيرجان ـ شهربابك در استان كرمان در زميني به مساحت چهل هزار متر مربع آغاز شد.

     به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي زمرد درخشان كوير توسط سرمايه گذاري بخش خصوصي با هزينه اي بيش از 20 ميليارد ريال و با بيش از چهار هزار متر مربع فضاي سرپوشيده در مسير يكي از پرتردد ترين محورهاي اصلي استان كرمان واقع در مسير كريدور ترانزيتي شمال ـ جنوب احداث مي شود.

   بنابر اين گزارش مجتمع مذكور از نوع درجه يك با امكانات و تاسيسات مجهز شامل جايگاه سوخت، مسجد و تعميرگاه خودرو با انواع خدمات مسافرتي است.

با احداث اين مجتمع، بزرگترين و كاملترين مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي جنوب به شمال استان به بهره برداري خواهد رسيد.

لینک

       

افتتاح نخستين مركز تمام مكانيزه

معاينه فني خودروهاي بين شهري استان كرمان

 

نخستين مركز تمام مكانيزه فني خودروهاي بين شهري استان كرمان در شهرستان سيرجان با هزينه اي بيش از 5 ميليارد ريال توسط سرمايه گذار بخش خصوصي در زميني به مساحت 2000 متر مربع افتتاح و كار بهره برداري از آن آغاز شد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، اين مركز با 1500 متر مربع فضاي سرپوشيده با كليه معاينات فني خودروهاي برون شهري اعم از اتوبوس، ميني بوس، سواري كرايه بين شهري و انواع كاميون و كاميونت براي كنترل سيستم روشنايي، سيستم ترمز، تنظيم فرمان و چرخها، تنظيم موتور و ... با استفاده از سيستم هاي مكانيزه و رايانه مي باشد كه پس از تاييد كارت معاينه و برچسب كنترل را به مدت شش ماه صادر مي كند.

در مراسم آغاز به كار اين مركز كه فرماندهي انتظامي استان، فرماندار و ساير مسئولين محلي سيرجان حضور داشتند؛ مهندس هدايتي مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان گفت: با راه اندازي اولين مركز معاينه فني خودروهاي بين شهري استان، چهارمين مركز در سطح كشور به بهره برداري مي رسد و در آينده نزديك نيز دومين مركز مكانيزه معاينه فني خودروهاي بين شهري در مركز استان كرمان آغاز به كار خواهدكرد.

    بنابر اين گزارش مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان ضمن دعوت از سرمايه گذاران علاقه مند به فعاليت در اين بخش افزود: با راه اندازي كامل هر مركز معاينه مكانيزه فني خودرو در هر شيفت كاري براي 30 نفر اشتغال زايي مي شود.

 

لینک

       

تشكيل ستاد پيگيري نامه هاي مردمي

 به رياست جمهوري در سفر به استان چهارمحال و بختياري

 

جلسه ستاد پيگيري نامه هاي مردمي تقديمي به رياست جمهور به ميزباني اداره كل راه و ترابري و اعضاء ستاد به رياست مهندس طاهري مسئول دفتر ارتباط مردمي رئيس جمهوري با مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ادار ه كل راه و ترابري استان چهارمحال و بختياري،  معاون اداري و مالي اداره كل راه و ترابري در اين جلسه ضمن عرض خير مقدم به شركت كنندگان از نامه هاي تقديمي مردم به رئيس جمهور كه در ارتباط با اداره كل راه و ترابري بود گزارشي ارائه كرد.

وي اعلام كرد: كل نامه هاي تقديمي به رئيس جمهور در ارتباط با اداره كل راه و ترابري 404 عدد بوده كه نامه هايي كه جواب مثبت داده شده 194 عدد، نامه هايي كه جواب منفي  داده شده 152 عدد و نامه هاي غير قابل اقدام 51 عدد بوده است. همچنين نامه هاي ارسالي به وزارت راه و ترابري 6 عدد، نامه در دست اقدام 1 عدد مي باشد.

فتح الهي ادامه داد: تعداد پروژه هاي مصوب در سفر رياست جمهور 14 پروژه، پروژه هائي كه پيشرفت فيزيكي بين 80 تا 100 دارند 6 پروژه و 8 پروژه بين 25 تا 60 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

وي تصريح كرد: اعتبار مصوب براي  اين پروژه ها 217 ميليارد ريال مي باشد.

در پايان مهندس طاهري از تلاش اداره كل راه و ترابري به لحاظ پاسخ به نامه ها و اجراي پروژه هاي سفر رياست محترم جمهوري به استان چهارمحال و بختياري تشكر و قدرداني كرد.

لینک

       

تشكيل ستاد پيگيري نامه هاي مردمي

 به رياست جمهوري در سفر به استان چهارمحال و بختياري

 

جلسه ستاد پيگيري نامه هاي مردمي تقديمي به رياست جمهور به ميزباني اداره كل راه و ترابري و اعضاء ستاد به رياست مهندس طاهري مسئول دفتر ارتباط مردمي رئيس جمهوري با مردم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي ادار ه كل راه و ترابري استان چهارمحال و بختياري،  معاون اداري و مالي اداره كل راه و ترابري در اين جلسه ضمن عرض خير مقدم به شركت كنندگان از نامه هاي تقديمي مردم به رئيس جمهور كه در ارتباط با اداره كل راه و ترابري بود گزارشي ارائه كرد.

وي اعلام كرد: كل نامه هاي تقديمي به رئيس جمهور در ارتباط با اداره كل راه و ترابري 404 عدد بوده كه نامه هايي كه جواب مثبت داده شده 194 عدد، نامه هايي كه جواب منفي  داده شده 152 عدد و نامه هاي غير قابل اقدام 51 عدد بوده است. همچنين نامه هاي ارسالي به وزارت راه و ترابري 6 عدد، نامه در دست اقدام 1 عدد مي باشد.

فتح الهي ادامه داد: تعداد پروژه هاي مصوب در سفر رياست جمهور 14 پروژه، پروژه هائي كه پيشرفت فيزيكي بين 80 تا 100 دارند 6 پروژه و 8 پروژه بين 25 تا 60 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

وي تصريح كرد: اعتبار مصوب براي  اين پروژه ها 217 ميليارد ريال مي باشد.

در پايان مهندس طاهري از تلاش اداره كل راه و ترابري به لحاظ پاسخ به نامه ها و اجراي پروژه هاي سفر رياست محترم جمهوري به استان چهارمحال و بختياري تشكر و قدرداني كرد.

لینک

       

شركت اداره كل راه وترابري استان چهارمحال و بختياري

 در نمايشگاه مديريت بحران

  به منظور گراميداشت هفته ملي كاهش اثرات و بلاياي طبيعي نمايشگاه مديريت بحران استان چهارمحال و بختياري از تاريخ هجدهم مهرماه با شركت اداره كل راه وترابري استان به مدت يك هفته در شهرستان شهركرد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان چهارمحال و بختياري در اين نمايشگاه اداره كل راه و ترابري  به عنوان يكي از اعضاي ستاد حوادث و سوانح غير مترقبه استاني با برپايي غرفه شركت فعال داشت.

 در اين نمايشگاه تصاويري از بازسازي محورهايي كه بر اثر سيل و ريزش تخريب شده بودند و عمليات برفروبي به نمايش گذاشته شد كه مورد استقبال بازديد كنندگان از نمايشگاه به ويژه دانشجويان و دانش آموزان قرار گرفت.

 

لینک

       

افتتاح و بهره برداري از باند شمالي كمربندي جنوبي زنجان

 

باند شمالي كمربندي جنوبي زنجان حد فاصل ميدان سيلو تا ميدان بسيج به طول 630/1 كيلومتر آماده بهره برداري مي باشد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، اين پروژه با اجراي دو لايه اساس در عرض 23 متر و دو لايه آسفالت بيندر در عرض 18 متر با اعتباري بيش از 3600 ميليون ريال اجرا شده است.

 

لینک

       

انتصاب رئيس اداره راه وترابري شهرستان ماهنشان

 

در مراسمي با حضور فرماندار ماهنشان و جمعي از مسئولين شهرستان ماهنشان مهندس بهزاد ميرزاپور مونس به عنوان رئيس اداره راه وترابري شهرستان ماهنشان معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، مهندس فاطمي مدير كل راه و ترابري استان زنجان با انتصاب رئيس اداره راه و ترابري شهرستان ماهنشان در اين مراسم از زحمات آقاي ستار بهرامي تقدير و تشكر كرد.

لینک

       

برنامه ريزي براي انجام عمليات راهداري زمستاني در مازندران

 

نشست مشترك فرماندهي پليس راه استان، فرماندهان پاسگاه ها و مدير كل راه و ترابري و رؤساي ادارات شهرستانها در اداره كل راه و ترابري استان مازندران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان مازندران در اين نشست كه با هدف برنامه ريزي و آمادگي براي انجام عمليات راهداري زمستاني و باز نگه داشتن محورها انجام شد، تصريح كرد: تعامل و همدلي راه و ترابري و پليس راه مي تواند عامل مهمي براي برقراري ترددي ايمن و روان و همچنين باز نگه داشتن محورها در شرايط حساس باشد.

وي افزود: هدف مهم اين اداره كل حفظ، حراست، نگهداري و ايمن سازي راه هاي استان مي باشد.

مهندس بيگدلي با اشاره به آمادگي كامل اين اداره كل براي انجام راهداري زمستاني خاطر نشان ساخت: همكارن ما در قالب 10 گروه راهداري با كليه تجهيزات، امكانات و ماشين آلات به استعداد 73 دستگاه شامل گريدر، بلدوزر، نمك پاش و ... از تاريخ 20 آبان ماه سالجاري به منظور انجام عمليات راهداري زمستاني در محورهاي كوهستاني و برفگير استان (هراز، كندوان، گدوك و كياسر) مستقر و تا تاريخ 20 فروردين 1387 در خدمت مردم شريف خواهند بود.

سرهنگ كيوانپور فرماندهي پليس راه استان نيز در اين نشست يادآور شد: انشاء ا... تعامل و هماهنگي بين پليس راه و راه و ترابري بتواند موانع و مشكلات پيش رو را بر طرف سازد.

 فرماندهي پليس راه استان افزود: در فصل زمستان و در شرايط برف و بوران تلاش بي وقفه راهداران و همكاران ما در پليس راه براي باز نگه داشتن محورها بسيار حائز اهميت مي باشد.

سرهنگ كيوانپور اظهار اميدواري كرد كه با تجهيز كامل گروههاي راهداري در راه و ترابري و پليس راه شاهد برقراري ترددي ايمن و روان در محورهاي استان باشيم.

لینک

       

پژوهشكدة اقليم شناسي در بين موسسات پژوهشي كشور

 رتبه هشتم را به دست آورد

 

پژوهشكده اقليم شناسي از مراكز زير مجموعه سازمان هواشناسي براساس نتايج ارزيابي سال 85 موسسات پژوهشي وابسته به دستگاههاي اجرايي رتبه هشتم را كسب كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دفتر بررسي و ارزيابي پژوهشي، معاونت پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام كرد: براساس ارزيابي سال 85، پژوهشكده اقليم شناسي نسبت به ساير مراكز پژوهشي وزارت راه و ترابري شامل پژوهشكده حمل و نقل و مركز تحقيقات راه آهن برترين رتبه را كسب كرده است.

لازم به ذكر است پژوهشكده هواشناسي براساس نتايج كارنامه ارزيابي سال 85 موسسات پژوهشي وابسته به دستگاههاي اجرايي در سال 85  رتبه هفدهم را كسب كرد. براساس ارزيابي سال 84، پژوهشكده هواشناسي رتبه هجدهم را به دست آورده بود.

مركز تحقيقات راه آهن نيز با كسب 15/29 امتياز در سال 85 بين موسسات پژوهشي وابسته به دستگاههاي اجرايي رتبه 22 را كسب كرد.

لازم به ذكر است پژوهشكدة مهندس جهاد با كسب امتياز 67/53 رتبه نخست را در سال 85 به دست آورده است.

لینک

       

سال ۸۵ پژوهشكده حمل و نقل بين موسسات پژوهشي

   دستگاه هاي اجرايي رتبه دهم را كسب كرد

پژوهشكده حمل و نقل براساس نتايج كارنامه ارزيابي سال 85 موسسات پژوهشي وابسته به دستگاههاي اجرايي، رتبه دهم را كسب كرد. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دفتر بررسي و ارزيابي پژوهشي، معاونت پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اعلام كرد: براساس ارزيابي سال 84 پژوهشكده حمل و نقل در رتبه 22 قرار گرفته بود كه در سال 85 به رتبة دهم صعود كرد.

لینک

       

شركت اداره كل راه وترابري زنجان در نمايشگاه تخصصي

 

به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي نمايشگاه ارائه توانمنديهاي استان در راستاي مديريت بحران، در استان زنجان با حضور كليه كار گروههاي مرتبط استاني در ورزشگاه كارگران برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان،در اين نمايشگاه دستاوردها و توان اجرايي كارگروه حمل و نقل استان با شركت اداره كل راه و ترابري و سازمان حمل و نقل در كنار ديگر كار گروههاي شركت كننده به نمايش عموم گذاشته شد.

اين نمايشگاه به مدت دو روز 24 و 25 مهرماه از سوي دفتر ستاد حوادث غير مترقبه استان برگزار شد.

 

لینک

       

احداث باند دوم سه راهي نيك پي تا سه راهي ماهنشان

 

باند دوم حد فاصل سه راهي نيك پي تا سه راهي ماهنشان در محور زنجان ـ ميانه به طول 2 كيلومتر افتتاح و به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان، با انجام اين عمليات دو نقطه پرحادثه (سه راهي نيك پي و سه راهي ماهنشان) اصلاح و به ميزان قابل توجهي از حوادث رانندگي در محور ترانزيت زنجان ـ ميانه كاسته خواهد شد.

براي اجراي اين پروژه مبلغ 6000 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

 

لینک

       

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان اراك و خمين منصوب شدند

مهندس حسن احمدي نوري مدير كل راه و ترابري استان مركزي مهندس غلامرضا بزرگي را به سمت رئيس اداره راه و ترابري شهرستان اراك منصوب كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مركزي، همچنين مدير كل از زحمات مهندس غفاري زاده در زمان تصدي ايشان تقدير و تشكر نمودند.

همچنين مهندس اصغر حمزه لويي طي حكمي به سمت سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان خمين منصوب شد.

 

لینک

       

تقدير از مدير كل راه و ترابري استان همدان

رئيس شوراي اسلامي شهر ملاير در نامه اي از مدير كل راه و ترابري استان همدان تقدير كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان همدان، رضا نوروزي رئيس شوراي اسلامي شهر ملاير در نامه اي به استاندار از زحمات مهندس عليزاده به خاطر « نهايت تلاش، مساعدت و همكاري با مسئولان شهر ملاير» تقدير و تشكر كرده است.

 

لینک

       

مدير كل راه و ترابري خراسان جنوبي منصوب شد

 

طي حكمي از سوي مقام عالي وزارت مهندس ابراهيم نصري به مدت 4 سال به سمت مدير كل راه و ترابري خراسان جنوبي منصوب شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين حكم بر استفاده بهينه از كليه توان و امكانات آن اداره كل براي انجام امور محوله به ويژه نگهداري مطلوب راههاي حوزه استحفاظي تاكيد كرده است.

 

 

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان كهگيلويه و بويراحمد منصوب شد

 

طي حكمي از سوي مقام عالي وزارت مهندس سهراب محمديان به مدت 4 سال به سمت مدير كل راه و ترابري استان كهگيلويه و بويراحمد منصوب شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين حكم بر استفاده بهينه از كليه توان و امكانات آن اداره كل براي انجام امور محوله به ويژه نگهداري مطلوب راههاي حوزه استحفاظي تاكيد كرده است.

لینک

       

ستاد اقامه نماز نمونه و فعال در سطح وزارت راه و ترابري معرفي شدند

 

رئيس ستاد اقامه نماز وزارت راه و ترابري، ستاد اقامه نماز شركت فرودگاههاي كشور را به عنوان رتبه نمونه و ستاد اقامه نماز سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي را به عنوان رتبة فعال معرفي كرد.

به گزارش روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس مهدي بديعي اعلام كرد: اين رتبه ها براساس تشكيل كار گروه داوري، ارزيابي فعاليتهاي سازمانها و شركتهاي تابعه در سال 85 و براساس نظر هيات داوري اعلام شده است.

لینک

       

پيشرفت عمليات احداث پل جديد مجاور پل كهنه كرمانشاه

 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه در جريان بازديد از احداث پل جديد در محور كرمانشاه، پل كهنه، مجاورت پل كهنه (جنب مقبره شيخ فاضل توني) در روند كامل اجراي عمليات ساخت پل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، مهندس عطاء الله قادري اظهار داشت: نظر به اينكه پل كهنه مربوطه بر روي رودخانه قره سو يك پل باستاني بوده و از اهميت بسيار زيادي برخوردار است به علت ترافيك بيشتر از حد امكان صدمه رسيدن به آن زياد مي باشد لذا با موافقت مسئولان استان احداث پل جديد در مجاورت پل كهنه جنب مقبره شيخ فاضل توني در دستور كار اين اداره كل قرار گرفت.

 اين پروژه شامل پل با سه دهانه 30 متري بوده كه با مشخصات 32 عدد شمع بتني با عمق كمتر از 20 متر و 4 سر شمع و دو پايه و دو كوله و 18 تير بتني پيش ساخته به طول 30 متر مي باشد كه با تكنولوژي خاص و توسط شركت strong Hold اجرا مي شود.

عمليات اجرايي اين كار از طريق فراخوان سراسري از اسفند ماه 85 از طريق پيمانكار و با نظارت مهندسين مشاور شروع و تا كنون خوشبختانه حدود 45 درصد پيشرفت داشته است.

قادري افزود: حفاري و اجراي تمامي 32 دستگاه شمع اجراي 5 عدد تير بتني و اجراي تمامي 4 سر شمع و پايه اول كوله ها تا ارتفاع 3 متر به اتمام رسيده و برآورد اجرايي كل عمليات پلسازي حدود 8 ميليارد ريال است.

لینک

       

 نصب حفاظهاي كابلي در محور هراز

 

بنابراين ضرورت نصب حفاظ كابلي در حاشيه و ميانه راه ها و بنا بر نياز و تشخيص اداره كل راه و ترابري استان مازندران مطابق استانداردهاي موجود جهاني به منظور كنترل وسايل نقليه منحرف شده از مسير اصلي و افزايش ايمني عبور و مرور نصب حفاظهاي كابلي در محور هراز به اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه وترابري استان مازندران در جريان بازديد از محور هراز از عمليات در دست اقدام در محور هراز و مراحل پاياني نصب حفاظهاي كابلي به طول 6 كيلومتر از چلاو تا بلبل خوان بازديد كردند. هزينه اجرايي اين پروژه دو ميليارد ريال مي باشد.

ذكر به ذكر است كه محور هراز به دليل ارتباط با مركز كشور يكي از پرتردد ترين محورهاي ارتباطي استان مي باشد.

از جمله پروژه هاي در حال انجام در محور هرازشامل موارد زير مي باشد؛

ـ تهيه و نصب نيوجرسي (جانپناه بتني) از امامزاده هاشم تا منطقه آبشار (1800 متر)

ـ نصب گارد بلوك بتني در از نقاط پرتگاهي به طول 5 كيلومتر

ـ آسفالت باند سبقت از منطقه منظريه به سمت پلور به طول 3 كيلومتر

ـ چهارخطه نمودن محور از منطقه سياه بيشه به طرف هردورود به طول 4 كيلومتر

ـ احداث گالري در پيچ شيطان به طول 314 متر

ـ نصب جداكننده مياني از پارك جنگلي به طرف محمدآباد به طول 8 كيلومتر

ـ روكش آسفالت گارد جنگلي به سمت محمدآباد به طول 5/7 كيلومتر

ـ شروع عمليات اجرايي احداث زيرگذر رشكلا (آمل)

ـ تقاطع غير همسطح امامزاده عبدالله

ـ تقاطع غير همسطح امام حسين (ع) (تقاطع كمربندي جنوبي و محور هراز) 

 

لینک

       

حضور معاون توسعه و منابع انساني

 در جمع كاركنان راه و ترابري سيستان و بلوچستان

 

حضور معاون توسعه و منابع انساني وزارت راه و ترابري در جمع كاركنان راه و ترابري سيستان و بلوچستان حضور يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان، هشتم آبان ماه مهندس بديعي معاون توسعه و منابع انساني به همراه مهندس معماري مدير كل امور كاركنان ستاد وزارتخانه در جمع روساي ادارات، نمايندگان و كاركنان اين اداره كل حضور يافت و با شنيدن مشكلات و موانع كارهاي مرتبط با اداره كل و ادارات تابعه راه و ترابري در جريان امور قرار گرفتند.

بنابر اين گزارش معاون توسعه و منابع انساني وزارتخانه در جريان مشكلات قرار گرفتند و  به تك تك سئوالات و مشكلات پاسخ  و قول مساعد جهت رفع موانع مطرح شده، دادند.

لینک

       

بازديد مشاور رئيس جمهور از پروژه ساخت آزادراه قزوين ـ بوئين زهرا

 

جوانفكر مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور  به همراه جمعي از خبرنگاران رسانه هاي سراسري و محلي و مسئولان از پروژه در دست ساخت آزادراه قزوين ـ بوئين زهرا به عنوان يكي از مصوبات سفر رياست جمهوري در استان قزوين بازديد كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، در اين بازديد كه سيد احمد نصري استاندار قزوين، پورمهدي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري، فصيحي رامندي فرماندار بوئين زهرا، جوانفكر مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور و جمعي از خبرنگاران رسانه هاي مكتوب،  خبرگزاري ها و صدا و سيما حضور داشتند؛ سيد رضا موسوي مدير كل راه و ترابري استان قزوين با ارائه گزارشي از مراحل مختلف اجراي اين پروژه گفت: پروژه 62 كيلومتري بزرگراه قزوين ـ بوئين زهرا حداكثر تا پايان سال آينده به بهره برداري مي رسد.

مدير كل راه و ترابري استان قزوين افزود: براي اجراي اين پروژه كه داراي 170 دستگاه پل از جمله دو دستگاه پل شمعي بزرگ است 16 ميليارد و 700 ميليون تومان اعتبار پيش بيني شده است.

موسوي در اين بازديد كه در كيلومتر 22 جاده قزوين ـ بوئين زهرا و در محل ساخت يكي از پل هاي شمعي بزرگ پروژه صورت گرفت، اظهار داشت: آزادراه قزوين ـ بوئين زهرا به طول 62 كيلومتر تاكنون 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و 22 كيلومتر از اين پروژه از مصوبات سفر هيأت دولت به بهره برداري رسيده است.

در ادامه استاندار قزوين و مشاور مطبوعاتي رئيس جمهور ضمن بازديد از قطعات مختلف اجراي اين طرح از اقدامات صورت گرفته قدرداني و ابراز اميدواري كردند: پروژه ساخت آزادراه قزوين ـ بوئين زهرا هر چه سريعتر به بهره برداري برسد.

اين هيأت همچنين در اين سفر دو روزه به استان قزوين از طرح بهسازي آزادراه قزوين ـ كرج به عنوان يكي ديگر از مصوبات سفر رياست جمهوري در استان بازديد كردند.

به گفته ي مدير كل راه و ترابري استان، طرح روكش آسفالت آزادراه قزوين ـ كرج در باند شمالي و جنوبي اين مسير جمعاً به طول 24 كيلومتر تاكنون اجرا شده و براي بهسازي ادامه مسير مراحل انتخاب پيمانكار از طريق وزارتخانه در حال انجام است.

لینک

       

بازديد مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از روند احداث پروژه پل جانبازان

 

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از روند احداث پروژه پل جانبازان بازديد به عمل آورد.

به گزارش روابط عومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، مهندس عطاءا... قادري  در جريان اين بازديد اظهار داشت: با توجه به ترافيك سنگين و آمار بالاي سوانح در تقاطع جانبازان شهر كرمانشاه و موافقت مسئولان استانداري و شهرداري با احداث تقاطع غيرهمسطح و پس از ارجاع مطالعات امكان سنجي فاز 1 و 2 به مهندسين مشاور ذيصلاح، طراحي تقاطع غيرهمسطح به شكل عبور مسير شمال ـ جنوب از رو و عبور غرب ـ شرق از همسطح به انجام و متعاقباً عمليات اجرائي تقاطع توسط مسئولان استان به پيمانكار واگذار شد اما پس از گذشت سه ماه از شروع كار به دليل فقدان عوامل كارشناسي توانمند در اين خصوص مجري پروژه توسط استاندار و اداره كل راه و ترابري انتخاب شد و اجراي عمليات تداوم يافت.

وي ادامه داد: پل مربوط شامل يك دستگاه پل با چهار دهانه (2 دهانه 14 متري و 2 دهانه 5/18 متري) مي باشد كه به دليل سست بودن زمين شامل 80 شمع با عمق 25 متر و ده سرشمع 13 در 80/5 متر و 36 تير 5/18 متري و 36 تير 14 متري بوده و تعداد 1300 قطعه خاك مسلح مي باشد.

قادري اضافه نمود: خوشبختانه پيشرفت پروژه با انجام 72 تير و 70 شمع و ساير عمليات حدود 40درصد مي باشد.

لینک

       

برگزاري نمايشگاه بين المللي تجهيزات و وسايل داخلي قطارهاي مسافري 

جامع ترين نمايشگاه بين المللي در خصوص تجهيزات و وسايل داخلي قطارهاي مسافري تحت عنوان Railway interior Expo از 6 لغايت 8 نوامبر 2007 (16 ـ 15 آبان 86) در آلمان برگزار خواهد شد.

اين نمايشگاه فرصت خوبي جهت آشنايي بيشتر با صاحبان صنايع ذيربط ريلي و بازديد از آخرين فناوري به كار گرفته شده در خصوص موضوعات تزئينات داخلي، ايمني و راحتي مسافري و تعمير و نگهداري و ... قطارهاي سريع السير، حومه اي، تراموا، مترو و ساير وسائط حمل و نقل عمومي مي باشد.

جلساتي نيز با حضور بيش از 50 سخنران در حاشيه نمايشگاه منعقد مي باشد.

علاقه مندان جهت اطلاعات بيشتر مي توانند به آدرس expo.com www.railwayinteriors-  مراجعه نمايند.

لینک

       

ژاپن قطاري ساخت كه با نيروي باتري حركت مي كند 

پژوهشگران كانون پژوهشي راه آهن ژاپن قطاري ساختند كه با نيروي باتري حركت مي كند.به گزارش روزنامه يوميوري، در اين قطار، باتري ليتيمي كار گذاشته شده است كه با هر بار شارژ كامل مي تواند با سرعت 40 كيلومتر در ساعت، مسافتي به طور حدود 15 كيلومتر را بپيمايد. بنابر اين گزارش اين قطار همچنين به نحوي ساخته شده است كه در هنگام توقف كوتاه در ايستگاه مي تواند كار شارژ موقتي باتري را فقط در طول چند ثانيه انجام دهد. روزنامه ژاپني يوميوري گزارش داد: كار شارژ باتري اين قطار به گونه اي است كه در هنگام قرار گرفتن در محل شارژ، ميل بالاي سقف قطار بلند شده و به كابل برق اتصال پيدا مي كند. دست اندركاران راه آهن ژاپن برنامه دارند در آينده اين نوع قطار را جايگزين قطارهاي شهري رو زميني در اين كشور كنند. از جمله امتياز اين قطار نسبت به قطار شهري ديگر آن است كه نياز به كابل برق در روي سقف واگن ها، در مسير نخواهد داشت. دست اندركاران مي گويند، صرف برق اين نوع قطار قابل شارژ از قطارهاي رو زميني كنوني حدود 10درصد كمتر است.

لینک

       

دومين اجلاس شوراي هماهنگي حمل و نقل ترانزيت اكو

 

دومين اجلاس شوراي هماهنگي حمل و نقل و ترانزيت اكو (TTCC) در شهر باكو برگزار شد.

هيأتهاي كارشناسي كشورهاي آذربايجان، ايران، قرقيزستان، پاكستان، تاجيكستان، تركيه و همچنين نمايندگان دبيرخانه اكو، بانك توسعه اسلامي (IDB)، اتحاديه حمل و نقل جاده اي بين المللي (IRU) و كنفرانس سازمان ملل براي تجارت و توسعه (آنكتاد، UNCTAD) در اين اجلاس شركت نمودند.

معاون وزير حمل و نقل آذربايجان در اين اجلاس بر فعال شدن كريدورهاي حمل و نقل منطقه بويژه كريدور بين المللي شمال ـ جنوب تأكيد كرد و افزود: در قالب اين كريدور از طريق  راه هاي زميني و ريلي مي توان از مسير جمهوري آذربايجان و جمهوري اسلامي ايران سالانه 20 ميليون تن كالا از آسيا به اروپا و بالعكس حمل و نقل و ترانزيت كرد.

در اين اجلاس، تشريفات مربوط به تأسيس صندوق اكو براي اجرايي نمودن موافقت نامه TTFA نهايي شده  و در چارچوب پروژه مساعدت فني جهت كمك به كشورهاي عضو به منظور اجراي موافقت نامه TTFA كه قرار است از طرف بانك توسعه اسلامي تأمين هزينه شود مرود تصويب قرار گرفت.

همچنين  اين اجلاس اقدامات لازم براي جلب مشاركت فعال IDB، IRU و UNCTAD در تحقق TTFA نيز مورد بررسي قرار داد.

تشكيل جلسه با شوراي رؤساي ادارات گمرك براي بررسي شيوه ها و ابزار اجرايي شدن مفاد گمركي TTFA از ديگر موضوعات مورد مذاكره بود كه مقرر شد تا كميته تجارت ترانزيت اكو براي پوشاندن همه مسائل مربوطه تشكيل شود.

لازم به ذكر است كه نماينده راه آهن نيز به همراه هيئت ايراني در اين اجلاس شركت نموده بود.

 

لینک

       

با حضور وزير راه و ترابري؛

بهره برداري و اجراي 40 پروژه در فرودگاه تبريز

و افتتاح مركز تحقيقات هواشناسي آذزبايجان شرقي

 

بهره‌برداري از پايانه جديد و اصلي فرودگاه تبريز با هشت هزار و ‪ ۵۰۰متر مربع، باز سازي و نوسازي سالن ورودي و خروجي پروازهاي داخلي، بهره‌برداري از ترمينال پروازهاي حجاج، ترمينال مستقبلين حجاج، تعريض و بازسازي تاكسي وي، احداث برج مراقبت پرواز و تكنيكال بلاك با پيشرفت 50 درصدي، احداث 40 سرويس بهداشتي مناسب، اجرا و بهره برداري از 12 كيلومتر زه كش هاي اطراف باند فرودگاه  و ديگر پروژه ها و همچنين  مركز علمي تحقيقاتي هواشناسي و مركز رادار هواشناسي سهند تبريز با حضور وزير راه و ترابري افتتاح و به بهره برداري رسيد.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي كه در سالن اجتماعات فرودگاه بين المللي تبريز سخن مي گفت، ابراز داشت: باقي مانده آزاد راه زنجان - تبريز با سرعت بيش از گذشته در دست احداث است و دريك زمان بندي مناسب و منطقي به بهره برداري مي‌رسد.

محمد رحمتي اظهار داشت: همچنين قرارداد احداث بزرگراه اروميه - تبريز با پيمانكار مربوطه منعقد شده و پروژه ‪ چندين ساله پل درياچه اروميه نيزدرنيمه اول سال آينده با افتتاح باند اول آن به بهره براداري خواهد رسيد.

وزير راه و ترابري همچنين از تامين اعتبار و انعقاد قرارداد اجرايي تكميل آزاد راه كمربندي تبريز و آغاز عمليات اجرايي باند دوم محور اهر - تبريز در سال جاري خبر داد.

رحمتي همچنين اظهار اميدواري كرد عمليات اجرايي آزاد راه مرند- بازرگان و مرند - جلفا نيز تا پايان سال جاري در اين استان آغاز شود.

وزير راه و ترابري با اشاره به پروژه‌هاي موجود در زمينه راه آهن در سطح كشور يادآور شد: قرار است قبل از پايان سال جاري در اجراي پروژه احداث راه آهن مراغه - اروميه تسريع و با تخصيص اعتبار به جاده كليبر - جانانلو، عمليات اجرايي مسير مزبور نيز در سال جاري آغاز شود.

وي تصريح كرد: در صورت تصويب نهايي لايحه مصرف سوخت  و گنجاندن آن در بودجه سال آينده از طولاني شدن مدت زمان اجراي برخي پروژه‌هاي اصلي در اين بخش جلوگيري خواهد شد.

همچنين در اين مراسم مديرعامل شركت مادر تخصصي فرودگاه‌هاي كشور گفت: در بين ‪ ۳۶پروژه بهره- برداري شده در فرودگاه تبريز، بهره‌برداري از پايانه اختصاصي حج با چهار هزار مترمربع و پايانه مستقبلين حجاج در ميدان حج با سه هزار متر مربع به همراه مسجدي با ۴۵۰مترمربع براي مسافران از مهمترين پروژه‌ها بوده ‌است.

محمد كتابچي افزود: چهار پروژه ديگر نيز در زمان حاضر در دست اجرا قرار دارد كه با تكميل آن‌ها تا پايان سال جاري تعداد پروژه‌هاي به بهره برداري رسيده در فرودگاه تبريز به ‪ ۴۰مورد افزايش خواهد يافت.

وي از استانداري آذربايجان شرقي و مديران فرودگاه تبريز به دليل تلاش براي كوتاه كردن مدت اجرايي پروژه‌هاي بهره‌برداري شده قدرداني كرد.

استاندار آذربايجان شرقي نيز در اين آيين با قدرداني از پيشرفت مطلوب پروژه‌هاي وزارت راه و ترابري در استان خواستار موافقت اين وزارتخانه با ايجاد پايانه پروازهاي بين‌المللي عبوري غرب كشور در تبريز شد.

محمد معمارزاده گفت: براساس برآوردهاي اوليه براي ايجاد اين پروژه ‪۱۵ ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است كه ‪ ۵۰درصد آن از محل اعتبارات استاني تامين شده و در صورت انعقاد قراردادهاي لازم در اختيار پيمانكار مربوطه قرار خواهد گرفت.

وي همچنين از همكاري كليه مسئولان مربوطه، نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي در جهت رفع مشكلات و موانع اجرايي پروژه‌هاي مربوط به وزارت راه و ترابري در استان قدرداني كرد.

مديركل فرودگاه تبريز نيز در اين آيين گفت: سالن پايانه تبريز با ‪۳۶ پروژه ديگر با ‪ ۱۳هزار مترمربع در حالي به بهره‌برداري مي‌رسد كه در كوتاه ترين زمان ممكن يعني فقط ‪ ۱۸ماه از آغاز عمليات اجرايي آن‌ها گذشته است.

فرودگاه تبريز در زمره هشت فرودگاه بين‌المللي كشور و در زمره يك هزار و  ۵۰۰فرودگاه بين‌المللي جهان قرار دارد و از نظر قدمت دومين فرودگاه قديمي كشور بعد از فرودگاه مهرآباد تهران محسوب مي‌شود.

نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو درمجلس شوراي اسلامي نيز در اين مراسم خواستار توجه جدي وزارت راه و ترابري نسبت به اجرايي شدن طرح‌هاي راه‌سازي در استان آذربايجان شرقي شد.

رئيس مجمع نمايندگان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي همچنين خواستار افزايش تعداد پروازهاي فرودگاه تبريز شد.

رحماني يادآور شد: همزمان با بهره‌برداري از پايانه جديد فرودگاه تبريز براي استقرار پايگاه منطقه‌اي شركت هواپيمايي آسمان مذاكرات لازم انجام شده است كه در آينده نزديك اين اقدام صورت پذيرد كه با انجام اين امر براي حداقل دو هزار نفر به‌صورت مستقيم اشتغال ايجاد خواهد شد.

همچنين در سفر وزير راه و ترابري به استان آذربايجان شرقي مركز علمي تحقيقاتي هواشناسي و مركز رادار هواشناسي سهند تبريز روز پنجشنبه به بهره برداري رسيد.

مركز تحقيقاتي هواشناسي تبريز در زميني به وسعت دو هزار و ‪ ۶۰۰متر مربع و دو هزار و ‪ ۴۰۰متر مربع زيربنا در طول دو سال و با ‪ ۸/۵ميليارد ريال اعتبار احداث شده است.

در اين مراسم رئيس سازمان هواشناسي كشور گفت: اين سازمان با بهره‌گيري از پيشرفته‌ترين ابزارها و تجهيزات پيش بيني در رده نخستين سازمان‌هاي كشوري است كه سازمان بدون كاغذ را در ايران تحقق بخشيده است.

محمد نوريان افزود: اگر سازمان‌هاي مختلف در كشور درصدد تسلط بر عواقب ناشي از بلاياي طبيعي باشند، بايد به فناوري و نوآوري توجه جدي داشته باشند.

نايب رئيس سازمان هواشناسي جهاني همچنين با تشريح اهميت جايگاه هواشناسي در عصر حاضر اظهارداشت:  پيشرفت ابزارهاي دقيق و علمي در اين بخش بقدري با سرعت انجام مي‌گيرد كه ايستگاه‌هاي زميني در امر پيش بيني و نظارت بر اوضاع جوي در سطح جهان در حال برچيده شدن هستند و كليه امور مربوطه با ابزارهاي پيشرفته جديد نظير ماهواره‌ها انجام مي‌گيرد.

در اين آيين محمد وزيري، مديركل هواشناسي آذربايجان شرقي نيز گفت:  براي ايجاد مركز علمي تحقيقاتي هواشناسي تبريز و رادار هواشناسي سهند ۴۵۰ ميليارد ريال هزينه شده است.

لینک

       

چهاربانده شدن 23 كيلومتر از جاده آوج ـ تاكستان در آينده نزديك

 

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين گفت: در ادامه اجراي طرح چهاربانده شدن جاده آوج ـ تاكستان در محور قزوين ـ همدان طرح تعريض 10 كيلومتر از اين مسير در آينده نزديك به بهره برداري مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، علي خانباني با بيان اين خبر افزود: به منظور رفع يكي از نقاط پرحادثه جاده هاي استان قزوين، طرح تعريض قطعه اول جاده آوج ـ تاكستان حد فاصل كيلومتر 6 تا 16، هم اكنون با بيش از 85 درصد پيشرفت فيزيكي دردست اجراست.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه اظهار داشت: براي اجراي اين طرح به طول ده كيلومتر و عرض 11 متر و ساخت 32 دستگاه پل يك متري، دو دستگاه دو متري، چهار دستگاه سه متري و دو دستگاه پل بزرگ و دو كيلومتر ديوار حائل، تاكنون بيش از 520 هزار متر مكعب خاكبرداري و خاكريزي و 20 هزار تن آسفالت ريزي شده است.

خانباني همچنين با اشاره به اينكه تاكنون براي اجراي اين پروژه 43 ميليارد ريال از محل اعتبارات بانك جهاني تخصيص يافته است پيش بيني كرد : با توجه به افزايش حجم عمليات اجرايي، ميزان اعتبار اين طرح تا مرحله بهره برداري كامل به حدود 58 ميليارد ريال افزايش يابد.

وي اضافه كرد: با بهره برداري از اين پروژه، طرح تعريض محور آوج ـ تاكستان با احتساب چهاربانده شدن كيلومتر 35 تا 47 و كيلومتر صفر تا يك كه اخيراً به بهره برداري رسيد طي يك ماه آينده به 23 كيلومتر مي رسد.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه به اجراي سه طرح تعريض ديگر در جاده آوج ـ تاكستان اشاره كرد و گفت: همچنين طرح تعريض كيلومتر يك الي شش و همچنين كيلومتر 19 الي 23 اين مسير تاكنون 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

خانباني ابراز اميدواري كرد: با تأمين به موقع اعتبار لازم براي اجراي اين پروژه ها 47 كيلومتر از طول مسير 65 كيلومتري آوج ـ تاكستان طي دو سال آينده چهاربانده شود.

گفتني است جاده آوج ـ تاكستان بخشي از محور ترانزيتي همدان ـ قزوين و يكي از مسيرهاي شرياني براي اتصال استان هاي غربي كشور به مركز و مناطق شرقي است و مطابق آمار موجود به طور متوسط روزانه حدود ده هزار وسيله نقليه از اين محور عبور مي كند كه حدود 40 درصد آن وسايل نقليه سنگين است و طبيعت كوهستاني و شيب هاي تند در بخشي از طول اين مسير موجب شد تا پروژه ساخت باند دوم و تبديل آن به يك مسير چهارخطه به منظور حركت روان و ايمن وسايل نقليه از سال گذشته در دستور كار قرار گيرد.

لینک

       

احداث و بازسازي 7 راه روستايي در استان كرمانشاه

 

معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه از احداث و بهسازي 7 راه روستايي حوزه استحفاظي راه هاي اين اداره كل خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه،  نريمان جليليان اظهار داشت: احداث راه روستايي باتمان و چشمه باغ در شهرستان كرمانشاه ـ راه هاي روستايي چالابگر و نخود تپه در شهرستان هاي اسلام آباد غرب و سنقر بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي محور شهرستان گيلانغرب همچنين بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي وحدت و تنگ شوهان در شهرستان اسلام آباد غرب به اتمام رسيد و مورد بهره برداري قرار گرفت.

جليليان كرد: خوشبختانه كار بهسازي و آسفالت راه روستايي لعل آباد ـ ماهيدشت به طول 9 كيلومتر در شهرستان كرمانشاه و راه روستايي برزه ـ سرخك در شهرستان اسلام آباد غرب نيز بيش از 70 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

وي افزود: بهسازي و آسفالت راه روستايي بريموند نيز با احداث يك دهانه پل ده متري در شهرستان سرپل ذهاب نيز 95 درصد پيشرفت فيزيكي داشته است.

لینک

       

آسفالت راه روستايي اشكورات رامسر

 

راه روستايي اشكورات رامسر به طور كامل آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران معاون راه روستايي اين اداره كل تصريح كرد: عمليات عمراني خوبي براي روستاهاي اشكور در حال اجراء است از جمله بهسازي راههاي روستايي كه با پيگيري به عمل آمده و تأمين اعتبارات، آسفالت 5/8 كيلومتر از محور اصلي شروع شده كه انشاءا... در آينده اي نزديك به بهره برداري خواهد رسيد.

 وي افزود: همچنين احداث راه آكند با تلاش بي وقفه به جهت سنگي بودن منطقه و بازگشايي محور با انجام عمليات انفجاري در حال اجراء است.

معاون راه روستايي در ادامه گفت :بهسازي و شن ريزي محور نارنه ـ يازن ـ سپارده هم حدود 60% عمليات اجرائي آن انجام شده است و مابقي هم در دست اقدام مي باشد. احداث پل لج با دهانه حدود 15 متر با اعتباري به مبلغ 800 ميليون ريال عمليات اجرائي آن به زودي آغاز خواهد شد.

مهندس موسي رحيمي با اشاره به بهره برداري از محور كيت به تمل تصريح كرد: تعريض و احداث ابنيه و شن ريزي و اجراي لايه اساس محور كيت به تمل هم به انجام رسيده و مورد بهره برداري اهالي منطقه قرار گرفته است.

همچنين عمليات شن ريزي از پل نارنه به سمت روستاي ميج هم در حال اجراء مي باشد.

 معاون راه روستايي ضمن اشاره به تأمين اعتبار پروژه هاي فوق از دفتر مناطق محروم رياست جمهوري و ملي استاني خاطرنشان ساخت: با اجراي اين پروژه ها مرحله تازه اي از فعاليت هاي راهسازي در منطقه اشكور به اجرائ درخواهد آمد.

مهندس موسي رحيمي معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان مازندران در پايان اضافه كرد: منطقه اشكور شهرستان رامسر شامل 11 روستا در انتهاي حوزه استحفاظي غرب استان مازندران قرار دارد. اين منطقه كوهستاني بوده و از يك محور اصلي و تعدادي راههاي آنتني به روستاها برخوردار است.

لینک

       

آزادراه تهران ـ كرج ايمن سازي شد

 

 

آزادراه تهران ـ كرج با استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا ايمن سازي شد .

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس واحدي، معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان تهران با اعلام اين خبر گفت: همزمان با اتمام روكش لاين جنوبي آزادراه تهران ـ كرج، عمليات ايمن سازي اين محور به طول 30 كيلومتر با استفاده از روش هاي نوين دنيا به اتمام رسيده است.

وي اضافه كرد : اين عمليات شامل اجراي علائم افقي، عمودي و تجهيزات ايمني مناسب براي لاين هاي عبوري آزادراه فوق الذكر است.

معاون راهداري تصريح كرد: استفاده از خط كشي هاي روز دنيا از جمله خط كشي اسكريد با كيفيت بالا، خط كشي هاي دوجزئي، جزيره هاي ترافيكي در خروجي آزادراه، خط نوشته ها و علائم افقي روي لاين هاي حركتي آزادراه تهران ـ كرج از جمله عمليات راهداري اجرا شده در اين اتوبان است.

مهندس واحدي خاطرنشان ساخت: به منظور تفكيك خطوط و جلوگيري از تداخل حركت ترافيكي از بازتابهاي چشم    گربه اي استفاده شده است.

مهندس واحدي  در پايان تكميل علائم اطلاعات بالاسري، استفاده از علائم اطلاعاتي براي حاشيه آزادراه و استفاده از شبكه ها و ضربه گيرهاي ايمني استاندارد در محل دهانه ها و خروجي هاي اين آزادراه را از ديگر اقدامات ايمني انجام شده برشمرد و اظهار داشت: هزينه انجام عمليات فوق الذكر بالغ بر 15 ميليارد ريال بوده است.

لینک

       

 

احداث زيرگذر رشكلا

 به زوردي زير گذر رشكلا احداث مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران قطعات بتني تقاطع زيرگذر رشكلا در كيلومتر 4 محور آمل به محل پروژه حمل و به زودي عمليات نصب اين قطعات آغاز خواهد شد.

هزينه اجراي اين پروژه حدود 6 ميليارد ريال برآورد شده است.

 

 

لینک

       

خط كشي 240 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان آمل

 

در يك ماه گذشته حدود 240 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان آمل خط كشي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران راه هاي روستاهاي  شاهزيد ـ لهاش ـ المستان ـ هفت تن بائيجان ـ ناندل ـ سنگچال ـ تبار ـ پاريمه ـ سوته كلا ـ بليران ـ درويش خيل ـ پنجاب و عبدالمناف از جمله محورهاي روستايي بوده كه خط كشي گرديد.

لینک

       

آسفالت راه روستايي حسين آباد هرازيي

 راه روستايي حسين آباد هرازيي از توابع شهرستان آمل آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران ، عمليات اجرايي اين محور به طول تقريبي يك كيلومتر با صرف هزينه اي معادل 250 ميليون ريال به اتمام رسيده و مورد بهره برداري قرار گرفت.

لینک

       

چهار ضابطه فني توسط شورايعالي فني امور زيربنائي حمل‌ونقل

 وزارت راه و ترابري ابلاغ شد

شورايعالي فني امور زيربنائي حمل‌ونقل طي شش‌ ماه نخست سالجاري چهار ضابطه فني را بررسي، و تأييد كرد كه توسط وزير راه و ترابري به واحدهاي اجرائي ذيربط ابلاغ شده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، چهار ضابطه فني توسط شورايعالي فني امور زيربنائي حمل‌ونقل شامل دستورالعمل بازرسي ايمني راه ها، راهنماي لكه‌گيري، راهنماي درزگيري و راهنماي طراحي و اجراي علائم برجسته راه مي باشد.

بنابر اين گزارش دستورالعمل بازرسي ايمني راه ها در راستاي ارتقاي ايمني در سطح شبكه راه هاي كشور و پيگيري از وقوع تصادفات و كاهش صدمات ناشي از تصادفات مي باشد كه  از سوي وزير محترم راه و ترابري جهت ابلاغ شده است.

اين دستورالعمل شامل دو بخش سياست اجرايي بازرسي ايمني راه  دستورالعمل بازرسي ايمني راه مي‌باشد و در انتها چك ليست‌هاي مربوطه ارائه شده است. در اين راستا معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري موظف به تشكيل دبيرخانه دائمي بازرسي ايمني راه جهت اجراي آزمايشي دستورالعمل در سال اول مي‌باشد.

راهنماي لكه‌گيري و  راهنماي درزگيري رويه‌هاي آسفالتي نيز دو مجموعه مجزا به صورت راهنما تهيه شده كه از سوي وزير محترم راه و ترابري جهت بهره‌برداري به واحدهاي ذيربط ابلاغ شده است و در آن به روش‌هاي ترميم رويه‌هاي آسفالتي و جزئيات مربوط مي‌پردازد.

همچنين راهنماي طراحي و اجراي علائم برجسته راه شامل استفاده از گلاسيبدها در روسازي راه ها اولين پيشرفت مهم در بهبود قابليت ديد خط‌كشي به هنگام تاريكي بوده است اما در شبهاي باراني و مه‌آلود از قابليت ديد آنها به شدت كاسته مي‌شود. لازم به ذكر است نتيجه چند دهه تحقيقات براي حل اين مشكل بوجود آمدن علائم برجسته راه است، كه اين علائم قابليت ديد بسيار خوبي در شب داشته و عملكرد در شرايط آب و هوايي و مه‌آلود و باراني دارند اين راهنما نيز از سوي وزير محترم راه و ترابري جهت بهره‌برداري به واحدهاي ذيربط ابلاغ شده است.

گفتني است وب سايت معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري به نشاني www.rahiran.ir براي كسب اطلاعات قابل دسترسي مي‌باشد.

لینک

       

خط كشي 930 كيلومتر از راه هاي استان لرستان

 

     طي شش ماهه اول سال 86 ،  930 كيلومتر از راه هاي لرستان با صرف اعتباري بيش از 2500  ميليون ريال خط كشي شده است . 

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري لرستان، شعبان نرگسي معاون راهداري                 اين اداره كل ، گفت: با توجه به اعتبارات موجود و در راستاي ارتقاء ايمني در سطح راه هاي استان ، از ابتداي سال جاري تا پايان شهريور ماه ، تعداد 1700 عدد تابلوي انتظامي، 1170 عدد تابلوي اخطاري ، 620  متر مربع تابلوي اطلاعاتي ، 3000 عدد تابلوي مسيرنما ،27900 عدد بازتاب ( رفلكتور) ، و31 كيلومتر گاردريل با صرف هزينه اي بيش از8642  ميليون ريال درسطح راه هاي استان نصب شده است.

لینک

       

بهسازي و روكش آسفالت محور گلندرود ، كجور دشت نظير- دوآب

معاون راهسازي  اداره كل راه و ترابري استان اعلام كرد: بهسازي و روكش آسفالت محور گلندرود ، كجور دشت نظير- دوآب انجام و به بهره برداري رسيد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران ، مهندس عليرضا مشمولي معاون راهسازي  اداره كل راه و ترابري استان ضمن اعلام اين مطلب افزود:  اين محور حد فاصل آب پري تا تاتر خانلش بخش كجوربطول 40 كيلومتر خاكي بوده كه تاكنون از محل اعتبارات استاني نسبت به زيرسازي و آسفالت در دولايه اقدام شده است.

معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان مازندران با اعلام اينكه در سالجاري اين مسير كلاً به صورت آسفالته مورد بهره برداري قرار گرفته،خاطر نشان ساخت : در طول اين مسير حد فاصل دوآب محور كندوان تاتر خانلش بخش كجور بطول تقريبي 55  كيلومتر با توجه به مرمت آسفالت انجام شده نياز به ترميم و روكش آسفالت دارد كه در صورت تأمين اعتبار اقدام خواهد شد.محور گلندرود ، كجور دشت نظير- دوآب با مشخصات راه فرعي به طول كلي 107 كيلومتر شهر رويان و روستاهاي بخش مركزي شهرستان نور را به بخش بلده اين شهرستان متصل و در ادامه به بخش
 كجور شهرستان نوشهر و در نهايت به دوآب در محور كندوان ارتباط مي دهد .

 

لینک

       

اصلاح دو نقطه پر حادثه درمحور زنجان- ميانه

باند دوم حد فاصل سه راهي نيك پي تا سه راهي ماهنشان در محور زنجان – ميانه به طول 2 كيلومتر افتتاح و به بهره برداري رسيد .

 به گزارش  روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان با انجام اين عمليات دو نقطه پرحادثه (سه راهي نيك پي و سه راهي ماهنشان) اصلاح و به ميزان قابل توجهي از حوادث رانندگي در محور ترانزيت زنجان- ميانه كاسته خواهد شد.

براي اجراي اين پروژه مبلغ 6000 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

همچنين باند شمالي كمربندي جنوبي زنجان حد فاصل ميدان  سيلو تا ميدان بسيج به طول 630/1 كيلومتر آماده بهره برداري مي باشد.

اين پروژه با اجراي دو لايه اساس در عرض 23 متر و دو لايه آسفالت بيندر در عرض 18 متر با اعتبار بالغ بر 3600 ميليون ريال اجرا گرديده است.

لینک

       

اصلاح دو نقطه پر حادثه درمحور زنجان- ميانه

باند دوم حد فاصل سه راهي نيك پي تا سه راهي ماهنشان در محور زنجان – ميانه به طول 2 كيلومتر افتتاح و به بهره برداري رسيد .

 به گزارش  روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان با انجام اين عمليات دو نقطه پرحادثه (سه راهي نيك پي و سه راهي ماهنشان) اصلاح و به ميزان قابل توجهي از حوادث رانندگي در محور ترانزيت زنجان- ميانه كاسته خواهد شد.

براي اجراي اين پروژه مبلغ 6000 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

همچنين باند شمالي كمربندي جنوبي زنجان حد فاصل ميدان  سيلو تا ميدان بسيج به طول 630/1 كيلومتر آماده بهره برداري مي باشد.

اين پروژه با اجراي دو لايه اساس در عرض 23 متر و دو لايه آسفالت بيندر در عرض 18 متر با اعتبار بالغ بر 3600 ميليون ريال اجرا گرديده است.

لینک

       

آمادگي كامل اداره كل راه و ترابري مازندران براي راهداري زمستاني

  نشست رؤساي ادارات راه و ترابري شهرستانهاي نوشهر- سوادكوه – آمل و ساري و رؤساي ستادي با حضور مهندس عبدالحسين بيگدلي مديركل و معاون راهداري برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مديركل راه و ترابري اين استان هدف از اين نشست را برنامه ريزي براي تجهيز راهدارخانه ها و استقرار ماشين آلات راهداري به منظور انجام عمليات زمستاني در گردنه هاي برفگير استان اعلام و تصريح كرد: اين اداره كل با تجهيز راهدارخانه ها و بسيج تمام امكانات و راهداران عزيز از تاريخ 20 آبانماه  سالجاري در محور هاي كوهستاني و گردنه هاي برفگير استان مستقر و براي انجام عمليات راهداري زمستاني و خدمات رساني به مردم شريف و مسافرين و رانندگان عزيز آمادگي كامل خواهند داشت.

مهندس عبدالحسين بيگدلي  با اشاره به اينكه 1200 كيلومتر طول راه هاي برفگير استان در محورهاي اصلي و روستايي است خاطر نشان ساخت محورهاي هراز ، فيروزكوه ، كندوان و كياسربا حدود 200 كيلومتر نقاط برفگير از عمده محورهاي برفگير استان است كه در فصل زمستان بيشترين بارش برف و بسته شدن راه به دنبال خواهند داشت ،  انشاء اله امسال با تجهيزكليه امكانات و با برنامه ريزيهايي كه انجام شده و همچنين با تلاش بي وقفه و شبانه روزي مجموعه همكاران سعي بر اين است.

 كه در سخت ترين شرايط جوي محورهاي ارتباطي باز و تردد  براي كليه مسافرين عزيز برقرار باشد.

مهندس بيگدلي در خاتمه اظهار اميدواري كرد: با انجام اقدامات ايمني و پيشگيرانه از سوي اين اداره كل و رعايت قوانين و مقررات از سوي شهروندان و مسافرين عزيز شاهد ارتقاء ايمني و كاهش تصادفات و تلفات ناشي از آن در سطح راه هاي استان باشيم.

 

لینک

       

خط كشي 240 كيلومتر از راه هاي روستايي شهرستان آمل

در يك ماه گذشته حدود 240 كيلومتر از راه هاي روستايي شهرستان آمل خط كشي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، شاهزيد ، لهاش ، المستان، هفت تن بائيجان ، ناندل ، سنگچال، تبار، پاريمه ، سوته كلا، بليران، درويش خيل ، پنجاب و عبدالمناف از جمله محورهاي روستايي بوده كه خط كشي شدند.

همچنين آسفالت راه روستايي حسين آباد  هرازپي به طول تقريبي يك كيلومتر با صرف هزينه اي معادل 250 ميليون ريال عمليات اجرايي آن  به اتمام رسيده و مورد بهره برداري قرار گرفت.

لازم به ذكر است كليه قطعات بتني تقاطع زير گذر رشكلا در كيلومتر 4 محور آمل به محل پروژه حمل و به زودي عمليات نصب اين قطعات آغاز خواهد شد. هزينه اجراي اين پروژه حدود 6 ميليارد ريال مي باشد.

لینک

       

آسفالت راه هاي روستايي در لرستان

         در شش ماهه اول سال جاري ،  95 كيلومتر از راه هاي روستايي حوزه استحفاظي شهرستان خرم آباد با صرف اعتباري معادل  1960  ميليون ريال  روكش آسفالت شده است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان ،  نورخدا براتي ، سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان خرم آباد با اعلام اين خبر گفت : علاوه بر انجام عمليات روكش آسفالت  عمليات بهسازي راه به طول 56 كيلومتر ، احداث راه به طول 20 كيلومتر و احداث 25 دهنه پل نيز با اعتباري بالغ بر 3457 ميليون ريال در شش ماهه اول سال 86 در سطح راه هاي روستايي شهرستان خرم آباد صورت گرفته است.

لازم به ذكر است كه اين آمار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته پيشرفت قابل توجهي را نشان مي دهد . 

لینک

       

با مشاركت ارگان هاي دريايي در بندر بوشهر برگزار مي شود:

همايش بررسي مشكلات شناورهاي سنتي در كشور 

 

همايش بررسي مشكلات شناورهاي سنتي و غير كنوانسيوني با هدف حفظ ايمني و رعايت قوانين و مقررات ملي و بين المللي و كاهش خطرات دريانوردي با مشاركت سازمان بنادر و كشتيراني، اتحاديه مركزي تعاوني هاي حمل و نقل دريايي، مؤسسه رده بندي آسيا و فرمانداران و مسئولين قضايي بنادر بوشهر، ديلم، كنگان، گناوه 9 آبان ماه در بندر بوشهر برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، مدير كل امور دريايي اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: در اين همايش دريانوردي، نارسايي هاي مربوط به امور فني، ايمني، طراحي، تجهيزات، نيروي انساني، پوشش بيمه اي، عمليات صيادي و عمليات حمل و نقل بار و مسافر شناورهاي سنتي در كشور با همكاري و حضور سازمان هاي دست اندركار دريايي اتحاديه هاي تعاوني حمل و نقل دريايي، صاحبان و مالكان شناورهاي سنتي مورد بحث و بررسي و تبادل نظر قرار مي گيرد.

براساس اين گزارش بيش از چند هزار فروند شناور سنتي در كشور، عمليات صيادي و حمل و نقل محمولات صادراتي و وارداتي را از بنادر اصلي و فرعي كشور به كشورهاي همسايه عهده دار مي باشند. شايان ذكر است مستند به ماده 28 قانون برنامه چهارم توسعه كشور و با هدف ايمني ناوگان تحت پرچم ايران طرح نوسازي شناورهاي سنتي به منظور جايگزيني تدريجي شناورهاي چوبي به جاي شناورهاي سنتي و قديمي مورد تصويب قرار گرفته است و كميته هاي اجرايي در تهران و بنادر كشور درخواست هاي جايگزيني شناورهاي سنتي متقاضيان را مورد بررسي و اتخاذ تصميم قرار مي دهند.

لینک

       

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان اعلام كرد:

ممنوعيت تردد اتوبوس هاي فرسوده با عمر بالاي 25 سال در جاده ها

 

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان اظهار داشت: به منظور نوسازي ناوگان مسافربري جاده اي استان كرمان، مرحله هشتم طرح ممنوعيت تردد اتوبوس هاي فرسوده مدل ساخت 1360 و قبل از آن كه عمري بيشتر از 25 سال دارند به مرحله اجرا در مي آيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، مهندس هدايتي گفت: به دنبال اجراي هفت مرحله اي طرح ممنوعيت تردد اتوبوس هاي فرسوده در حمل و نقل جاده اي استان ظرف سال هاي گذشته و لزوم ادامه روند مذكور در برنامه پنج ساله چهارم توسعه كشور و براساس مطالعات انجام گرفته و همچنين به موجب مصوبات اخير سازمان متبوع نسبت به اجراي مرحله هشتم طرح نوسازي ناوگان، محدوده فعاليت اتوبوس هاي ياد شده تا مسافت 500 كيلومتر خواهد بود.

وي در ادامه با اشاره به اينكه اتوبوس هاي با عمر بالاي 25 سال اجازه فعاليت در مسير هاي منتهي به استان تهران و شهستان هاي تابعه را نخواهند داشت، افزود: به مالكان خودروهاي مذكور كه متقاضي تبديل به احسن خودروي خود باشند از محل اعتبارات بنگاههاي كوچك زودبازده وام هاي مناسب تعلق خواهد گرفت و علاقه مندان بايستي ظرف روزهاي آينده به شركتهاي حمل و نقل مسافربري تحت پوشش جهت ثبت نام مراجعه نمايند.

لینک

       

مهندس هوايي:

حفظ حريم راه موجب ايمني راه هاي مواصلاتي مي شود

 

معاونت راهداري و امور استان هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در جلسه شوراي راهداري اداره كل راه و ترابري استان گلستان گفت: حريم راه جزء راه محسوب مي شود و بايد در كليه جوانب از تجاوز به آن جلوگيري شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس هوايي اظهار داشت: حريم راه جزء سرمايه ملي است و اهميت آن بسيار حائز اهميت مي باشد چرا كه راه بدون حريم، راه مناسب و ايمني براي تردد نمي باشد.

وي كه در جمع معاونان و رؤساي ادارات ستادي و شهرستان هاي اداره كل راه و ترابري استان گلستان سخن مي گفت، ادامه داد متأسفانه امروزه در حريم راه هاي كشور شاهد ساخت و ساز بي رويه هستيم كه اين خود موجب ايجاد نقاط پرحادثه، پايين آمدن سرعت و تأخير در حمل و نقل و افزايش مصرف سوخت شده است.

وي گفت: 70 درصد از تصادفات در حريم راه هاي كشور اتفاق مي افتد، لذا روشن نمودن اهميت حريم راه و كاربردهاي متفاوت آن براي مسئولان و هموطنان عزيز كشورمان از وظايف اصلي وزارت راه و ترابري محسوب مي شود.

وي افزود اجراي طرح پاك توسط اداره كل راه و ترابري از ابتكارات نو و نوين در همين راستا مي اشد كه اميد است با سعي و تلاش مضاعف در اين خصوص فرهنگ سازي لازم توسط متوليان امر صورت گيرد.

مهندس هوايي جلسات با مسئولان استاني، شهرستاني و نمايندگان محترم مجلس و برگزاري همايش هاي علمي و آموزشي و برگزاري كلاي هاي آموزشي براي عموم مردم خصوصاً دانش آموزان را از راهكارهاي مفيد جهت فرهنگ سازي در اين مقوله نام برد.

در ادامه مهندس جوان شورابي مدير كل راه و ترابري استان گلستان خاطرنشان كرد: رها نمودن زباله، نخاله و ساخت و سازهاي بي رويه و غيرقانوني در حريم راه ها از مشكلات اصلي استان گلستان و استان هاي شمالي كشور مي باشد.

وي اظهار اميدواري كرد تا با برگزاري اينگونه همايش ها و تعاملات بيشتر با سازمان ها جهت رفع اين معضل گام موثري برداشته شود.

 

لینک

       

مسئول حراست سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم معرفي شد

طي مراسمي مهدي محمد به عنوان مسئول حراست سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم معرفي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم،  در اين مراسم كه با حضور مدير كل حراست استان و مدير كل حراست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و هيأت همراه، كارشناس اداره كل اطلاعات استان قم، مديريت و رؤساي ادارات سامزان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم برگزار شد، حسن رحماني مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم ضمن تقدير و تشكر از خدمات مصطفي رحيميان (حراست سابق سازمان) نياز وجودي حراست را مشورت دادن به مدير جهت تسريع در اقدامات اجرايي سازمان ذكر كرد.

وي در ادامه افزود: مشاوره دادن به مدير مستلزم اطلاع داشتن از محيط و آشنايي با كليه مسائل مي باشد. رحماني در ادامه تصريح كرد: اميد است مدير حراست جديد در راستاي سياست هاي سازمان و ارتقاي خدمات آن موفق و مؤيد باشد.

در ادامه اين مراسم معاون مدير كل حراست سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور فلسفه وجودي حراست را حفظ نظام از آفت ها و سلامت از دستگاههاي اجرايي دانست و خاطرنشان كرد: همانگونه كه وجود پليس براي ايجاد آسايش و امنيت در جامعه لازم و ضروري مي باشد وجود حراست در جامعه يا در اداره اي به عنوان حافظ و نگهبان آن اداره لازم و ضروري است.

همچنين مدير كل حراست استان طي سخناني حراست را به عنوان تأمين كننده امنيت آشكار در امر خدمت رساني دانسته و اعلام كردند اگر جايي امنيت نباشد كار و خدمت رساني هم وجود ندارد و به وجود آمدن اين امنيت مستلزم همكاري و همدلي تمامي پرسنل با حراست مي باشد.

وي اظهار اميدواري كرد: محمد مسئول حراست جديد سازمان مشاور امين و مناسبي براي مديريت و پرسنل سازمان و كل استان باشد.

در پايان مراسم ضمن تقدير و تشكر از خدمات ارزنده مصطفي رحيميان هدايايي به رسم يادبود به ايشان اهدا شد.

لینک

       

در مقايسه با شش ماهه اول سال 85

تعداد شيشه هاي شكسته قطار، 17 درصد كاهش يافت 

 

در شش ماهه اول سال 1386، يك هزار و 571 جام شيشه قطار توسط افراد سنگپران شكسته شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد كاهش نشان مي دهد.

به گزارش روابط عمومي شركت قطارهاي مسافري رجاء در شش ماهه اول سال 86 افراد سنگپران بيش از 471 ميليون ريال خسارت به قطارها وارد نمودند كه اين آمار نسبت به شش ماهه اول سال قبل، 17 درصد كاهش داشته است.

شايان ذكر است بيشترين آمار شيشه هاي شكسته در شش ماهه اول مربوط به ماه مرداد و كمترين آمار مربوط به ماه فروردين مي باشد.

براساس اين گزارش بيشترينكاهش  آمار شيشه هاي شكسته در شهريورماه در نواحي تهران و اراك بوده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتيب 29 و 40 درصد كاهش داشته است.

گفتني است بيشترين كاهش در سنگپراني نسبت به همين مدت در سال قبل مربوط به ناحيه خراسان با 50 درصد كاهش مي باشد.

بنابراين گزارش از ابتداي سال 1377 تاكنون بيش از مبلغ 8 ميليارد و 357 هزار ريال به خاطر سنگپراني و شكستن شيشه ها به قطارها خسارت وارد شده است.

لینک

       

عملكرد اداره كل راه و ترابري استان مركزي در نيمه اول سال 1386 

اداره كل راه و ترابري استان مركزي عملكرد خود را در  در نيمه اول سال 1386 اعلام كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مركزي، احداث راه اصلي زيرسازي و آسفالت به طول 50 كيلومتر با صرف اعتبار مبلغ 142 ميليارد ريال و  احداث راه روستايي زيرسازي 450 كيلومتر ـ آسفالت 350 كيلومتر با صرف اعتبار مبلغ 129 ميليارد ريال از جمله اين موارد بوده است.

احداث راه كمربندي خمين به طول 20 كيلومتر، احداث باند دوم خمين به اراك به طول 700/8 كيلومتر، احداث باند دوم شهر صنعتي ساوه به پل بوئين زهرا به طول 7 كيلومتر و احداث باند دوم پل دو آب به پليس راه توره به طول 200/14 كيلومتر از ديگر پروژه هاي اين اداره كل بوده است.

اداره كل راه و ترابري استان مركزي روكش آسفالت محور رازقان به ويدر زرنديه به طول 11 كيلومتر و  ارتقاء راه رازقان به چمران به طول ده كيلومتر از را در نيمه اول سال 1386  به انجام رسانيده است.
لینک

       

ورود ماشين هاي گشت راهداري با نشان هاي جديد به راههاي استان تهران 

 

به ابتكار اداره كل راه و ترابري استان تهران كليه ماشين آلات راهداري با بغل نويسي جديد تحت عنوان گشت راهداري وارد راه هاي استان تهران شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس واحدي معاون راهداري اين اداره كل با اعلام اين خبر گفت: اين تيپ از خودروهاي سبك با آرام جديد كه براي اولين بار در كشور با ابتكار اداره كل راه و ترابري استان وارد جاده ها شده اند كه براي كنترل و حفاظت از راههاي استان تهران و همچنين ايجاد احساس امنيت در مسافران جاده ها اقدام به انجام عمليات راهداري مي نمايند.

لازم به ذكر است كه اين طرح پس از تأييد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور جهت اجرا به كليه استان هاي كشور ابلاغ شده است
لینک

       

شركت اداره كل راه وترابري استان كرمانشاه

در نمايشگاه ستاد حوادث و بلاياي طبيعي غيرمترقبه 

 

اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در نمايشگاه ستاد حوادث و بلاياي طبيعي در محل مجتمع ورزشي جمعيت هلال احمر شركت كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه،  اين نمايشگاه كه از تاريخ 25/7/86 لغايت 2/8/86 با هماهنگي جمعيت هلال احمر استان تشكيل شده بود اداره كل راه و ترابري استان در غرفه اي جداگانه خدمات بخش ارتباط جاده اي و امدادرساني جاده هاي كوهستاني و همچنين كمك رساني در اين خدمات بخش ارتباط جاده اي و امدادرساني جاده هاي كوهستاني و همچنين كمك رساني در اين خصوص را به معرض ديد بازديدكنندگان رسانيد.

اين نمايشگاه علاوه بر بازديد عموم مورد بازديد مدير كل راه و ترابري و ديگر مسئولين استان قرار گرفت.

مهندس عطاءا... قادري مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه در بازديد از نمايشگاه از راهداران به عنوان امدادگراني مخلص ياد كرد و اظهار داشت: خوشبختانه ادارات كل راه و ترابري استان به خوبي نشان دادند كه نه تنها در مواقع عادي بلكه در مواقع بحراني مي توانند نقش بسيار عمده اي را ايفا نمايند كه نمونه آن ياري راهداران در كمك رساني به سيل زدگان شمال و زلزله بم و دينور مي باشد.

لینک

       

تغيير محل برگزاري كلاسهاي آموزشي

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل اعلام كرد: محل برگزاري كلاسهاي آموزشي در ساختمان شهيد دادمان تغيير يافته است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، كليه كاركنان واحدهاي ستادي وزارت راه و ترابري مي توانند براي شركت در دوره هاي آموزشي از 12 آبان ماه سالجاري به  ضلع شمالي شرقي ساختمان شهيد دادمان ،جنب درب ورودي پاركينگ، مراجعه كنند

لینک

       

كارت سوخت اضافي، سهميه خودروهاي سواري كرايه بين شهري توزيع شد 

 

براساس تصميمات اتخاذ شده از سوي ستاد تبصره 13 مبني بر افزايش سهميه بنزين سواري هاي مسافربر بين شهري و هماهنگي به عمل آمده با شركت پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي كشور، كارت سوخت سواري هاي بين شهري به مقدار 1200 ليتر صادر و توسط سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان در بين مالكان سواري هاي عمومي بين شهري توزيع شد.

به گزارش روابط عمومي اداره حمل و نقل مسافر سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان سمنان، مداح رئيس اين اداره در اين زمينه گفت: مالكان و رانندگان سواري كرايه هاي بين شهري كه مدارك آنها داراي نقص باشد مشمول اين طرح نشده و لزوماً بايد در اسرع وقت نسبت به تكميل مدارك و رفع نقص آن اقدام تا كارت سوخت به آنها تحويل شود.
لینک

       

دوره آموزشي حسابرسي دولتي

 در ساختمان شهيد دادمان برگزار مي شود

 

دوره آموزشي حسابرسي دولتي 12 تا 14 آبان در ساختمان شهيد دادمان برگزار مي شود

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل اعلام كرد: دوره آموزشي حسابرسي دولتي با هدف اصول و موازين حسابرسي دولتي ، كنترلهاي داخلي و تفكيكهاي مربوط و چگونگي تنظيم گزارشات ، به مدت 24 ساعت براي حسابداران ، حسابرسان و ذيحسابان واحدهاي ستادي وزارت راه و ترابري در محل ساختمان شهيد دادمان برگزار مي شود.

بنا براين گزارش در اين دوره آموزشي به بررسي كليات ، اصول و موازين پذيرفته شده حسابرسي دولتي و كنترل هاي آن ، تكنيك ها و عمليات حسابرسي دولتي و برنامه هاي آن و نحوه تهيه و تنظيم گزارش حسابرسي دولتي پرداخته خواهد شد .

استاد اين دوره شاهرخ انصاري مي باشد.

 

لینک

       

صدور بارنامه با استفاده از نرم افزارهاي كارت هوشمند رانندگان و ناوگان در سمنان

 

با تجهيز شركت هاي حمل و نقل كالاي استان سمنان به نرم افزارهاي صدور بارنامه با استفاده از كارت هوشمند رانندگان و ناوگان، تسليم بارنامه به رانندگان فاقد كارت هوشمند موصوف ممنوع شد.

به گزارش روابط عمومي اداره حمل و نقل كالاي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان، يغمايي رئيس اين اداره  گفت: با همكاري انجمن هاي صنفي شركت هاي حمل و نقل كالاي استان كليه تجهيزات مورد نياز اجرايي شدن اين طرح مهيا و طي دو روز آموزش هاي لازم در اين زمينه به متصديان و مسئولين شركتها ارائه گرديده است.

وي تصريح كرد: در اجراي اين طرح رانندگان الزاماً با ارائه كارت هوشمند راننده و ناوگان و يا رسيد مربوطه مي توانند اقدام به دريافت بارنامه از سوي شركتهاي حمل و نقل كالا كنند و در غير اين صورت تخلف محسوب شده و پيگرد قانوني دارد.

گفتني است تاكنون 8077 كارت هوشمند راننده و ناوگان در استان سمنان صادر شده است كه از اين تعداد 4833 كارت هوشمند مربوط به رانندگان، 2491 كارت هوشمند ناوگان باري و 753 كارت هوشمند ناوگان مسافري مي باشد.
لینک

       

ملاقات مدير عامل راه آهن با معاون رئيس اجرايي UIC

بنا به درخواست معاون رئيس اجرايي اتحاديه بين المللي راه آهن ها (UIC)، دكتر زياري مديرعامل راه آهن ج.ا.ايران با وي ملاقات و در مورد همكاري پيوسته و پربار راه آهن ج.ا.ايران با UIC و نقش اين اتحاديه در توسعه و پيشرفت كريدورهاي بين المللي به تبادل نظر پرداخت.

بنا بر اين گزارش شارمان معاون رئيس اجرايي اتحاديه بين المللي راه آهن ها (UIC) ضمن تبريك انتصاب دكتر زياري به رياست راه آهن ج.ا.ايران بيان داشت: از آنجائي كه راه آهن ايران به عنوان يكي از اعضاء فعال UIC همگام با راه آهن هاي هند، آفريقاي جنوبي و تركيه نقش مهمي در تجديد ساختار UIC داشته و از طرفي به دليل موقعيت استراتژيك جغرافيايي و ارتباط كليدي در زنجيره حمل و نقل ريلي، نقش مهم و تعيين كننده اي در منطقه خاورميانه دارد به همين لحاظ است به حمايت راه آهن ايران به عنوان يكي از راه آهن هاي غيراروپايي كليدي در توسعه جهاني UIC نياز داريم.

وي ادامه داد: راه آهن ايران با كمك UIC مي بايست نقش راهبردي در راه آهن هاي منطقه داشته و كريدورهاي ريلي بين قاره اي و استانداردهاي كلي و عمومي را در سطح منطقه توسعه دهد و با تشكيل گروه هاي مطالعاتي مختلف از جمله بار، مسافر، تحقيقات و انرژي در دفتر منطقه اي UIC خاورميانه در تهران و با حضور نمايندگان ساير راه آهن هاي منطقه، به سمت زنجيره پشتيباني كننده بين المللي پيش برود.

شارمان  يادآور شد:عبور بار ترانزيتي شبه قاره هند و جنوب آسيا از طريق ايران به اروپا، با درگير نمودن بنادر، راه آهن ها، خطوط كشتيراني و فورواردرها حلقه هاي مفقوده در سطح منطقه از بين خواهد رفت.

دكتر زياري ضمن تشكر از توضيحات معاون رئيس اجرايي اتحاديه بين المللي راه آهن ها (UIC) خاطرنشان كرد: اتحاديه بين المللي راه آهن ها يك مركز فني و تخصصي مي باشد و با توجه به تغييرات اساسي صورت گرفته در اين اتحاديه از يكسو و اتخاذ تصميمات اساسي دولت ايران در توسعه راه آهن و افزايش نقش حمل و نقل ريلي در بخش بار و مسافر از سوي ديگر، در جلسات كميته هاي كاري و هيئت اجرايي نقش فعال خواهيم داشت.

مديرعامل راه آهن ج.ا.ايران خاطرنشان كرد: با استفاده از ضوابط و آيين نامه هاي تحقق و توسعه تكنولوژي مناسب و كارآمد، چشم انداز بهتري براي آينده با كمك UIC برنامه ريزي خواهيم كرد.

دكتر زياري همچنين اعلام كرد كه تأسيس دفتر خاورميانه UIC و آكادمي ريلي خاورميانه در تهران در دست پيگيري است.

 

لینک

       

117 خانوار در چناران و

131 خانوار روستايي در سبزوار از راه مناسب برخوردار شدند

 

معاون راه روستايي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي گفت: 117 خانوار روستايي درچناران و ساکنين روستاهاي کوشک باغ و طزر در شهرستان سبزوار از راه مناسب آسفالته برخوردار شدند.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي مهندس احمدابراهيمي مقدم گفت: عمليات اجرايي پروژه احداث راه روستايي چناران به طول7 کيلومتر از ابتداي سال جاري آغازوبه تازگي به بهره برداري رسيد.

وي افزود: عمليات احداث وآسفالت اين راه روستايي1/3 ميليارد ريال هزينه دربرداشته است.

مهندس ابراهيمي مقدم ادامه داد: عمليات اجرايي احداث و آسفالت راه روستاهاي کوشک باغ و طزر در شهرستان سبزوار به طول 5/4 کيلومتر از سال گذشته آغاز و در هفته جاري به بهره برداري رسيد.

مهندس ابراهيمي مقدم يادآور شد: براي اجراي عمليات احداث و آسفالت اين راه روستايي15 ميليارد ريال اعتبار هزينه شد.

 

لینک

       

حضور بسيجيان وزارت راه و ترابري در مانور ايران مقتدر

رزمايش ده هزار نفري بسيجيان وزارتخانه ها با عنوان ايران مقتدر ظهر با حضور بسيجيان وزارت راه و ترابري پنج شنبه در منطقه عمومي قم با موفقيت پايان پذيرفت.محل برگزاري رزمايش در طول اين مانور سه روزه سناريوهاي مختلف از جمله امداد و نجات، امداد تخصصي و مانور كوي و برزن تمرين و توسط 30 گردان شركت كننده بطور كامل به اجرا درآمد.
چيني‌گرزاده فرمانده بسيج وزارتخانه‌ها در پايان اين رزمايش با اشاره به اهداف از پيش تعيين شده براي اين مانور گفت: تمامي اين اهداف در طول برگزاري سه روز مانور با موفقيت كسب شد.
در مانور امداد و نجات شهرك‌هاي فرضي منفجر و گردان‌هاي امدادو نجات، سانحه‌ديدگان را به مراكز درماني منقل وآنها را اسكان دادند.
بسيجيان شركت كننده دراين مانور همچنين با صعود در ارتفاعات، تاكتيك ضد هلي برن رادر مقابل دشمن اجرا كردند ودر سطح دشت نيز دست به عمليات تاكتيك‌هاي كمين و ضد كمين در مقابل يگان‌هاي مكانيزه دشمن زدند.
گردان‌هاي عاشوراي حاضر در اين مانور همچنين سلاح‌هاي سنگين، نيمه‌سنگين و سبك را آزمايش كردند.
بسيجيان وزارتخانه‌ها همچنين تاكتيك پدافند غير عامل را كه عمدتاً عمليات مخفي شدن در مقابل حملات هوايي مي‌باشد تمرين كردند.
نبرد نامتعارف نيز از جمله عملياتي بود كه در برابر دشمن فرضي شد.
ذوالقدر از فرماندهان بسيج مقاومت تهران كه در روز پاياني اين رزمايش شركت كرده بود، رزمايش ايران مقتدر نوعي آمادگي نامتوازن را براي بسيجيان در مقابل دشمن فرضي منظم فراهم كرد.
در رزمايش ايران مقتدر كه به استعداد ده هزار نيروي بسيجي ادارات و در سطوح مختلف برگزار شد كاركنان در پست‌هاي سازماني معاون وزير، رئيس سازمان، مدير كل و كارمندي شركت كرده بودند.
رزمايش ايران مقتدر با اجراي مانور كوي و برزن كه با رمز يا فاطمه زهرا آغاز شده بود پايان يافت.

بنابر اين گزارش غلامحسين الهام در سومين روز اجراي اين رزمايش با گراميداشت ياد و خاطره امام(ره) و شهدا گفت: اين اجتماع بزرگ و مبارك، نماد ايران اسلامي مقتدر و مظهري از ايمان‌هايي قوي و اراده‌هايي منسجم است.
سخنگوي دولت با بيان اينكه جمهوري اسلامي ايران امروزه در نقطه اوج اقتدار و به سمت تحقق چشم‌انداز مطلوب و ترسيم شده در حال حركت است گفت: امروز دشمنان اسلام و ايران از هر دوره‌اي منفعل‌تر و خارتر هستند و ملت ما از هر زماني سربلندتر است.
الهام گفت: امروز بر اساس خط و مشي ترسيم شده از سوي رهبر كبير انقلاب و رهنمودهاي مقام معظم رهبري چشم اميد عدالتخواهان و مظلومان به ايران عزيز دوخته شده است و امروز تفكر و هويت بسيجي الگوي حركت و تفكري است كه به دنبال رهانيدن خود از يوغ ستم و استكبار است.
وزير دادگستري مسير حركت و رشد ايران اسلامي را كه در راه سازندگي كشور مي‌باشد برگرفته از تفكر و الگوي بسيجي توصيف كرد.
وي با اشاره به افزايش توانمندي‌ها و روحيه قدرتمند و ناگسستني ايمان ملت از اين ويژگي‌هاي برجسته و منحصر به فرد به عنوان خصيصه بازدارندگي عظيم ملت ايران ياد كرد.

سخنگوي دولت تصريح كرد: هر زمان اين دو مولفه قدرت بازدارندگي با توانمندي‌هاي روز و تخصص و كارآمدي همراه شود، قدرت اسلامي شكست ناپذير خواهد بود و از همين جهت است كه ايران اسلامي در چنين شرايطي و در نظام بين‌المللي الهام بخش مي‌باشد.
وزير دادگستري از وحدت و پيوند دولت و ملت به منزله يكي از سرمايه‌هاي عظيم اجتماعي ياد كرد و گفت: از نظر نظامي ايران با تجارب عظيمي كه از دفاع مقدس كسب كرده و با اتكاي نهضت علمي و نرم افزاري و ايمان به دست آورده بنا به وعده رئيس جمهور بزودي نيز شاهد دستاورد بزرگ هوا فضا خواهيم بود.
الهام تاكيد كرد: جمهوري اسلامي مقتدر مهمترين سرمايه بر صلح و ثبات جهاني است چرا كه هر گاه ايران مقتدر بوده صلح و ثبات و امنيت و دفاع از كرامت انساني در جهان فراگير شده است و بالعكس هر دوره‌اي ايران ضعيف بوده موجب وسعت بي‌عدالتي و ظلم شده است.
سخنگوي دولت گفت: ايران اسلامي قدرت خود را در جهت تحقق آرمان‌هاي عدالت و احياي كرامت انساني و بروز استعدادهاي ويژه و جلوگيري از ظلم به كار مي‌گيرد.
الهام با اشاره به پيشرفت‌هاي هسته‌اي ايران بيان داشت: اين دستاورد عظيم در پناه تلاش‌هاي بي‌شائبه و انسجام ملي و اسلامي حاصل شده است و در خدمت صلح و فناوري و رفاه بشري به كار گرفته مي‌شود.
سخنگوي دولت شرايط امروز ايران در سطح منطقه را مطلوب توصيف كرد و گفت: امروز ايران در اوج اقتدار نه يك قدرت منطقه‌اي بلكه به اعتراف دنيا يك قدرت ويژه جهاني است.
بگقته الهام امروزه معادلات جهاني بدون محاسبه و تاثيرگذاري ايران به نتيجه نخواهد رسيد و هر طرحي و تلاشي در منطقه بدون ايفاگري نقش توسط ايران به نتيجه نخواهد رسيد.
سخنگوي دولت بار ديگر تاكيد كرد: امروزه جمهوري اسلامي ايران در همه معادلات جهاني و در نقطه عظيم محاسبات قرار دارد.
الهام گفت: اگر تفكر بسيجي بر جان و دل ما طنين انداز شود در همه عرصه‌هاي داخلي و بين‌المللي خواهيم توانست عزت و شكوه اسلامي را به جهانيان عرضه كنيم.
وزير دادگستري خطاب به بسيجيان وزارتخانه‌ها و ادارت با اشاره به طرح‌هاي دولت بر تحول نظام اداري و اقتصادي گفت: بسيجيان در ادارات بايد با يك حركت بسيجي نظام اداري را در جهت خدمت هر چه بهتر به مردم متحول كنند.
وي تاكيد كرد: در حوزه صنعت و اقتصاد بايستي با كار و فعاليت بيشتر استقلال اقتصادي را رقم بزنيم تا به افق‌هاي روشني دست بيابيم.
سخنگوي دولت در بخش ديگري از سخنانش نظام ايران را نظام مردم‌سالار ديني توصيف كرد و با اشاره به انتخابات پيش رو گفت: اين انتخابات در حساست‌ترين شرايط رقم مي‌خورد.
وي از بسيجيان شركت كننده در اين رزمايش خواست با حضور مسئولانه در انتخابات جنگ نرم دشمن را خنثي كنند.
سخنگوي دولت در پايان تاكيد كرد: نبايست حتي يك لحظه از دشمن غافل شد چرا كه تهديدات دشمن متفاوت بوده و نيازمند بصيرت و‌ آگاهي هستيم.
رزمايش 10 هزار نفري بسيجيان ظهر امروز پس از اجراي مانور كوي و برزن كه با حضور 30 گردان عاشورا در منطقه عمومي قم برگزار شد، به كار خود پايان داد.

لینک

       

كلنگ احداث شهرك ترافيك در قم به زمين زده شد

 

طي مراسمي با حضور استاندار قم و برخي از مسئولان استان كلنگ احداث شهرك ترافيك به زمين زده شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم در اين مراسم عباس محتاج، استاندار قم، با بيان اين مطلب كه رفتار منظم ترافيكي بايد به عنوان يك ارزش در جامعه نهادينه شود و ايجاد شهرك ترافيك در راستاي آموزش نظم و انضباط ترافيكي موجب نهادينه شدن اين فرهنگ از همان دوران كودكي خواهد شد، اظهار داشت: هم اكنون فرهنگ صحيح رانندگي در قم اعمال نمي شود لذا با ايجاد اين شهرك اميدواريم قم به الگويي در اجراي فرهنگ صحيح ترافيكي تبديل شود.

وي در ادامه تصريح كرد: علاوه بر آموزش گروه هاي مختلف در اين شهرك بايد ساختار ظاهري ترافيك نيز مورد هدايت و نظارت دقيق مسئولان قرار گيرد.

حسن رحماني، مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم خاطرنشان كرد: اين پارك ترافيك در زميني به متراژ 6000 متر مربع در محل اردوگاه فرهنگي 15 خرداد احداث خواهد شد.

وي اضافه كرد: اهداف و مزاياي طرح كه سازمان و شامل آموزش هي عملي در محل هاي ايمن ترافيكي، ارتقاي سطح معلومات و آگاهي ترافيكي و ايمني دانش آموزان مي باشد كه اميد است با همكاري استانداري، سازمان آموزش و پرورش، نيروي انتظامي، شهرداري، سازمان نوسازي مدارس و ساير ارگان هاي ذي ربط هر چه سريعتر قابل اجرا باشد.

شايان ذكر است عناصر طراحي شده پارك كه توسط سازمان حمل و نقل طراحي گرديده مزبور شامل خط ويژه دوچرخه سواري، كلاس هاي آموزشي، آمفي تئاتر، وسايل سمعي و بصري آموزشي، خودروهاي برقي كوچك، پياده رو، پل عابر پياده، محوطه اسباب بازي هاي ميدان ترافيكي و ... مي باشد.

 

لینک

       

صعود گروه كوهنوردي راهدار به قله و ارتفاعات بدر و پريشان 

 

به مناسبت هفته تربيت بدني 23 نفر كوهنورد اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه شامل 19 نفر همكاران اداره كل و 4 نفر از كاركنان راه و ترابري شهرستان سنقر در يك اقدام هماهنگ و با تجهيزات كامل كوهنوردي به قله بدر و پريشان 3100 متري سنقر صعود كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در اين صعود، پس از 5 ساعت كوهپيمايي كوهنوردان در يك فضاي صميمي پس از صرف نهار و اقامه نماز و 4 ساعت ديگر كوهپيمايي از مسير ملايم به نقطه پاياني رسيدند.

 در اين برنامه كوهپيمايي مديريت و معاونت اداري مالي و روابط عمومي و مسئولان راه سنقر نهايت همكاري و مساعدت را با كوهنوردان كردند كه طبعاً در روحيه و توان ورزشي و برنامه هاي ورزشي بعدي همكاران كوهنورد نقش ارزشمندي ايفا خواهد كرد.

ضمناً مسئوليت گروه كوهنوردي در مسير مربوطه را حميدرضا اميري و پرويز شكري به عهده داشتند.

 

لینک

       

چهار پروژه راه روستايي در شهرستان چناران به بهره برداري رسيد

 

چهار  پروژه راه روستايي در شهرستان چناران به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس ناصر خانزاده مسئول اداره  راه و ترابري چناران گفت: با بهره برداري از اين 4 پروژه 561 خانوار روستايي در منطقه از راه مناسب آسفالت برخوردار شدند.

وي پروژه احداث و آسفالت راه روستايي محسن آباد- پس پشته به طول 9 کيلومتر را يکي از اين پروژه ها خواند و گفت: اين راه با اعتباري حدود 5/4 ميليارد ريال احداث شده است که با ساخت آن 243 خانواده روستايي از راه مناسب برخوردار شدند.

وي به احداث و آسفالت راه روستايي حيطه طلا- نومهن اشاره کرد و گفت: اين راه به طول 3700 متر با اعتباري حدود يک ميليارد و 775 ميليون ريال احداث شده است.

مهندس خانزاده احداث و آسفالت راه روستايي چناران- کرنگان را از ديگر پروژه هاي افتتاح شده در هفته دولت خواند و گفت: براي احداث اين راه به طول 3 کيلومتر يک ميليارد ريال هزينه شد تا 50 خانوار روستايي کرنگان از راه مناسب برخوردار شوند.

وي به بهره برداري از پروژه احداث و آسفالت راه روستايي قياس آباد به طول 3270 متر اشاره کرد و گفت: براي ساخت اين را ه حدود 1420 ميليون ريال اعتبار هزينه شد تا 268 خانوار اين روستا نيز از راه مناسب برخوردار شوند.

 

لینک

       

در جلسه كميسيون ماده 21 تصميم گيري شد؛

واگذاري زمين براي احداث سه مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي در كرمان  

 

كميسيون ماده 21 موضوع دستورالعمل ضوابط واگذاري اراضي ملي در خصوص طرح هاي تغيير كشاورزي و توليدي در آخرين روز مهرماه 86 با حضور مديران كل و رؤساي سازمان هاي ذيربط تشكيل و به تعدادي از پرونده هاي متقاضيان احداث مجتمع هاي خدماتي ـ رفاهي بين راهي در استان كرمان رسيدگي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، كميسيون ماده 21 با حضور كليه اعضاء و به رياست معاونت برنامه ريزي استانداري تشكيل و پس از بحث و بررسي و تبادل نظر براساس بررسي هاي صورت گرفته توافق براي واگذاري زمين جهت احداث سه مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي در محورهاي مواصلاتي سطح استان حاصل شد.

بنا براين گزارش در راستاي ارتقاي ايمني حمل و نقل جاده اي و به منظور جلوگيري از سوانح و تلفات و ارائه خدمات شايسته به هموطناني كه از مسيرهاي جاده اي استان تردد مي كنند به زودي كلنگ احداث سه مجتمع خدماتي ـ رفاهي بين راهي در مسيرهاي اصلي استان به زمين زده خواهد شد.

گفتني است با توجه به اهميت موضوع، تسريع در احداث و بهره برداري از مجتمعهاي خدماتي رفاهي ـ بين راهي استان در اولويتها و سياستهاي كاري اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان قرار گرفته است.

 

لینک

       

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی:

در سال جاری 15 نقطه پر حادثه در راه هاي استان اصلاح می شود

 

معاون راهداری اداره کل راه وترابری خراسان رضوی گفت: در سال جاری 15 نقطه پر حادثه در راه هاي استان اصلاح می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، مهندس ابراهیم صنیعی با بیان اینکه تمامی سعی و سیاستگذاری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی بر رفع نقاط پر حادثه در جاده های استان می باشد، گفت: برای کاهش تصادفات جاده ای تاکنون درسطح راه های استان 256 نقطه پر حادثه شناسایی شده و بر اساس اولویت بندی، اعتبارات برای اصلاح این نقاط اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نیز 21 نقطه پر حادثه در محورهای استان اصلاح شد، اظهار داشت: از ابتدای کار در این راستا  از سال 84 تاکنون حدود 60 نقطه پرحادثه، رفع سانحه خیزی شده است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: از سال 85 نیز ساماندهی تقاطعات در 129 نقطه در دستور کار قرار گرفته که تاکنون حدود 85 درصد از این تقاطعات ساماندهی شده و باعث کاهش چشمگیر تصادفات شده است .

معاون راهداری اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی، احداث باندهای دوم را  در کاهش تصادفات بسیار مهم دانست و گفت: ایجاد راه های جدید موجب افزایش تراکم راه های استان و افزایش کیفیت سطح راه ها می گردد. مخصوصاً چنانچه راه های احداثی از نوع آزادراه و بزرگراه باشند به علت جدا بودن ترافیک رفت و برگشت محورها و عدم امکان برخورد متقابل تصادفات بطور محسوسی کاهش می یابد.

لینک

       

براي استفاده 229 خانوار محروم؛

راه آسفالت روستاي کراب سبزوار به بهره برداري رسيد

 

معاونت راه روستايي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي از افتتاح راه روستايي کراب سبزوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه وترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم گفت: عمليات اجرايي احداث وآسفالت اين راه روستايي سال گذشته با 4 ميليارد ريال اعتبارآغاز شد و هفته گذشته به بهره برداري رسيد.

وي افزود: بابهره برداري از اين پروژه 229 خانوارروستايي ازنعمت راه مناسب آسفالت برخوردارشدند.

مهندس ابراهيمي طول اين راه را 2/5 کيلومتر اعلام کرد.

 

لینک

       

انجام هشتمين مرحله راهداري محوري اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه

 

هشتمين راهداري محوري در راههاي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه در سال 1386 به انجام رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه  اين عمليات كه به مدت 5 روز در محور گهواريه ـ زاوله كوزران به طول 18 كيلومتر با حضور فعال ادارات راه و ترابري شهرستان هاي كرمانشاه ـ اسلام آباد غرب ـ روانسر برگزار شد؛ علاوه بر نصب 110 عدد انواع تابلوهاي اخطاري و اطلاعاتي و رنگ آميزي و بازسازي بيش از 200 تابلو در مسير بيش از 500 متر مكعب دهانه ورودي و خروجي پل ها پاكسازي شد.

65200 متر مربع لكه گيري و روكش هاي موضعي 50 هزار متر درزگيري ،  6000 متر پاكسازي  تنظيم قنوها ، 2500 كيلوگرم قيرپاشي (تك تك) و  15 هزار متر مكعب خاكبرداري در كنار راه ها براي تعريض و تأمين ديد (بغل بري) انجام شد كه براساس اظهار معاونت راهداري اين اداره كل معادل 1100 ميليون ريال برآورد ريالي كارهاي انجام شده ، در اين عمليات راهداري به مرحله اجرا درآمده است.

لینک

       

عمليات اجرايي روکش آسفالت سلطان­آباد به شفيع­آباد به پايان رسيد

 

عمليات اجرايي روکش آسفالت سلطان­آباد به شفيع­آباد به پايان رسيد.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: عمليات اجرايي روکش آسفالت محور سلطان­آباد به شفيع­آباد به طول 37 کيلومتر از مسير پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري با بيان اين مطلب افزود: با توجه به حجم سنگين ترافيک محور و کشاورزي بودن منطقه، بهبود رويه آسفالت، عمليات اجرايي کل اين محور از پايان سال 81 آغاز شد.

وي ادامه داد: در هفته دولت امسال، قطعه چهارم اين پروژه مورد بهره برداري قرار گرفت.

وي افزود: براي اجراي کل اين پروژه 30 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

لینک

       

شركت  سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم در نمايشگاه كاهش اثرات بلاياي طبيعي

 

سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم در نمايشگاهي كه به مناسبت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي توسط ستاد حوادث غيرمترقبه استانداري در محل مجتمع امام خميني برگزار شد شركت نمود.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، علي روشن رئيس اداره ايمني و ترافيك سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم با بيان اينكه در اين نمايشگاه به منظور آشنايي بازديدكنندگان با نحوه صحيح مديريت امدادرساني فيلم آموزشي به نمايش گذاشته شد.

وي در ادامه افزود: در فيلم مذكور محل صحيح استقرار تيم هاي امدادي و وظايف دستگاه هاي مرتبط در صحنه تصادف، فرماندهي عمليات امداد كه بر عهده پليس راه مي باشد و اقدامات ايمني براي جلوگيري از بروز حوادث ثانويه، عدم دخالت مردم در امدادرساني، پاكسازي محل و ساير مسائل مربوطه به مردم آموزش داده شد.

خاطرنشان مي شود در اين نمايشگاه اداره  كل راه و ترابري و سازمان حمل و نقل و پايانه ها در غرفه اي مشترك به ارائه عملكردها و برنامه هاي خود پرداختند.

همچنين نخستين كلاس آموزشي حمل مواد خطرناك ويژه رانندگان برون شهري قم برگزار شد. در اين كلاس، 180 راننده طي پنج جلسه آموزشي با نحوه حمل مواد خطرناك (بنزين، گاز، گازوئيل) شناسايي علائم و پلاكاردهاي حمل مواد خطرناك و قوانين و مقررات مربوطه و ... آشنا شدند.

خاطرنشان مي شود كلاس هاي آموزشي حمل مواد خطرناك ويژه مديران و پرسنل شركت هاي حمل و نقل كالاي قم در مهرماه سالجاري در سالن جلسات سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم برگزار شد.

لینک

       

ملاقات مدير عامل راه آهن با رئيس راه آهن قزاقستان

 

مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران با مشاور رياست جمهوري قزاقستان و رئيس راه آهن قزاقستان در تهران ملاقات و بر همكاري هاي مشترك دو جانبه و منطقه اي تأكيد نمودند.

بنابر اين گزارش در اين ديدار دكتر زياري اعلام كرد: ساخت و اتصال ريلي محور جديد از مسير گرگان بسيار مهم است و ضمن اشاره به حمايت وزير راه آهن تركمنستان در ساخت اين محور خواستار تشكيل گروه كارشناسي در خصوص نحوه مشاركت و همچنين بررسي صرفه اقتصادي مسير شد.

وي همچنين ضمن اشاره به انجام اقدامات لازم جهت تأمين بوژي در سرخس اعلام كرد كه خوشبختانه موضوع توقف واگن هاي قزاقستان به دليل قرنطينه حل و فصل گرديده است.

دكتر زياري در ادامه خاطرنشان كرد: با توجه به عنايت خاص رئيس جمهور كشورمان به بحث توسعه ريلي، راه آهن جمهوري اسلامي ايران در سال 500 كيلومتر خط ريلي خواهد ساخت و 15000 كيلومتر خط در دست مطالعه و در دست احداث دارد و همچنين در صدد برقي كردن برخي محورها مثل تبريز ـ آذرشهر و بافق ـ بندرعباس هستيم.

در اين ديدار كوليف رئيس راه آهن قزاقستان، ضمن تبريك انتصاب دكتر زياري از اتصال ريلي محور جديد سه كشور ايران ـ تركمنستان و قزاقستان از گرگان به ايران استقبال و بر تشكيل جلسات مداوم كارشناسي تأكيد كرد.

وي در ادامه افزود: ما معتقديم در جلسات كارشناسي، حسابرسي بايد موضوعات حمل و نقل بين المللي، تعرفه و ترانزيت نيز بررسي شود و در خصوص آموزش كاركنان شما نيز حمايت خود را اعلام مي نمائيم.

وي همچنين گفت: با توجه به تفاوت عرض خطوط دو كشور علاقه مند هستيم كه خط نرمال از مرز چين تا مرز ايران و از داخل خاك تركمنستان كشيده شود تا بدون تعويض بوژي حمل و نقل انجام شود كه دكتر زياري بر بررسي اين موضوع به صورت كارشناسي در جلسات سه كشور ايران، تركمنستان  قزاقستان تأكيد كرد.

 

لینک

       

وزير راه و ترابري خواستار گسترش روابط با بلغارستان شد

وزير راه و ترابري در ديدار با معاون وزير امور خارجه بلغارستان خواستار گسترش روابط بين دو كشور شد و اعلام كرد: معاون برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابري دو ماه آينده براي انجام مذاكرات در حوزه حمل و نقل به بلغارستان سفر خواهد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين ديدار با اشاره به توافق انجام شده در زمينه ايجاد خط اتوبوسراني بين تهران ـ صوفيه، بيان داشت: اگر اين توافق عملي شود و پروازهاي خطوط هواپيمايي دو كشور نيز بيشتر شود موجب گسترش روابط سياسي و تجاري دو طرف خواهد شد.

دبير كميسيون مشترك ايران و بلغارستان تصريح كرد: برخلاف تبليغات برخي قدرتها ايران قصد گسترش روابط بخصوص كشورهاي نزديك همچون بلغارستان و ديگر اعضاي اتحاديه اروپا دارد و اميدواريم در اجلاس آتي دو كشور موارد مختلفي مورد بررسي و توافق قرار گيرد.

وزير راه و ترابري كشورمان اظهار اميدواري كرد در سه ماهة نخست سال آينده اجلاس مشترك دو كشور در تهران برگزار شود.

همچنين فئيم چائوشف، معاون وزير امور خارجه بلغارستان در اين ديدار خواستار گسترش همكاري ها در تمامي زمينه ها بخصوص انرژي شد و اعلام كرد: كميته اي ويژه در خصوص انرژي به منظور بررسي نحوة همكاري دو كشور در بلغارستان تشكيل شده است.

وي ادامه داد: همكاري ايران و بلغارستان به نفع دو طرف و در خدمت گسترش صلح در جهان خواهد بود.

معاون وزير امور خارجه بلغارستان اظهار كرد: بلغارستان بعد از پيوستن به اتحاديه اروپا همچنان علاقه مند است كه روابط تجاي خود را با شركاي سنتي خود حفظ و نيز گسترش دهد.

وي افزود: در سال جاري ميزان مبادلات تجاري بين دو كشور افزايش يافته است اما هنوز به حجم قابل قبولي نرسيده است.

چائوشف خواستار همكاري بلغارستان با ايران در زمينه فناوري اطلاعات شد.

تعرفه كاميونها و صدور رواديد براي كاميونهاي ايران از جمله موارد مطرح شده در اين ديدار بود.

مهندس محمد رحمتي، وزير راه و ترابري كشورمان در اين ديدار از همتاي بلغاري خود دعوت كرد تا به ايران سفر كند.

لینک

       

روکش آسفالت 67 کيلومتر از مسير تربت حيدريه – گناباد به پايان رسيد

 

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: 67 کيلومتر از عمليات روکش آسفالت سه راهي شادمهر-گناباد-خضري به بهره­برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري با بيان اين مطلب افزود: عمليات مرمت و ترميم روکش آسفالت اين محور با هدف ايمن­سازي بيشتر و
صرفه­جويي در استهلاک وسايل، همچنين صرفه­جويي در سوخت و زمان تردد اجرا شد.

وي ادامه داد: اين پروژه از سال 1380 آغاز شده است و امسال به بهره­برداري رسيده است.

مهندس اکبري خاطرنشان کرد: روکش آسفالت اين محور به طول 67 کيلومتر و عرض 4/10 متر و ضخامت 17سانتيمتر در سه لايه آسفالت اجرا شده است.

وي اضافه کرد: آسفالت قديم اين محور به عرض 7 متر و حدود 70 درصد متلاشي شده بود که با اجراي عمليات روکش آسفالت وضعيت آن کاملاً بهبود يافته است.

وي اعتبار هزينه شده براي اجراي اين پروژه را 65 ميليارد ريال اعلام کرد. 

لینک

       

رئيس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي

خواستار حمايت بانكها از طرح هاي اشتغال زايي بخش حمل و نقل استان شد

 

رئيس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي خواستار توجه بانكها از طرح هاي اشتغال زايي بخش حمل و نقل استان شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب با بيان اين مطلب افزود:

 طرح هاي بخش حمل و نقل در توسعه اقتصاد استان و همچنين اشتغال زايي نقش زيادي دارد لذا تسريع در تصويب اين طرح ها در بانكها مي تواند رونق اقتصادي منطقه و توسعه زير ساختهاي استان را در برداشته باشد.

وي ادامه داد: تاكنون از سوي بخش خصوصي 1334 طرح در زمينه اشتغال زايي در بخش حمل و نقل طرح شده است كه از اين تعداد 276 طرح به تصويب رسيده است كه 75 طرح آن با مبلغي حدود 78 ميليارد ريال منجر به عقد قرار داد در بانكها شده است.

 مديركل راه و ترابري خراسان رضوي ادامه داد: متاسفانه از اين رقم تاكنون تنها 15 ميليارد ريال آن پرداخت شده است كه 9 ميليارد آن در سال 84  و مابقي در سال 85 پرداخت گرديده است.

وي اضافه كرد: عدم پاسخگويي موثر بانكها مانع پيشرفت ريالي اين طرحها در استان شده است.

مهندس هاشمي نسب از بانكها خواست طرح هاي اشتغال زايي بخش حمل و نقل را به صورت ويژه مورد بررسي و تصويب قرار دهند.

لینک

       

جاده ارتباطي پادگان امام تقي(ع) به بهره برداري رسيد

 

جاده ارتباطي پادگان امام تقي(ع) در بخش ملک آباد مشهد به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، طي مراسمي با حضور سرهنگ نصرت ا... عبدالهي سرپرست پشتيباني منطقه 5 ثامن الائمه(ع)  و مهندس هاشمي نسب مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي، اين راه ارتباطي به طول 1400 متر مورد بهره برداري قرار گرفت.

مهندس ابراهيم زاده سرپرست نمايندگي راه و ترابري ملک آباد در اين باره به خبرنگار ما گفت: براي ساخت اين محور 700 متر زيرسازي و آسفالت شده است، و در 700 متر نيز تنها عمليات آسفالت انجام شده است.

وي ادامه داد: اين مسير قبلا راه دسترسي خاکي بود که در برخي جاها به علت آب شستگي، راه از بين رفته و دوباره عمليات زيرسازي صورت گرفت.

ابراهيم زاده عرض اين راه را 5/6 متر عنوان کرد.

لینک

       

با بهره برداري از پروزه روشنايي گردنه تيوان؛

چراغهاي مهمترين گردنه شرق کشور در جاده ترانزيتي قوچان - درگز روشن شد

 

پروژه روشنايي گردنه تيوان در محور ترانزيتي قوچان- درگز به بهره برداري رسيد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، با بهره برداري از اين پروژه5/11 کيلومتر از مسيرمهمترين گردنه شمال شرق کشور در شبها و روزهاي مه آلود از روشنايي مناسب برخوردار شد.

فرماندار درگز نيز با حضور در مراسم افتتاحيه اين پروژه از تلاشهاي اداره راه و ترابري در بهره برداري از روشنائي گردنه تيوان قدرداني کرده و اظهار اميدواري کرد که با ايجاد روشنائي در اين گردنه برف گير شاهد افزايش ضريب ايمني تردد در منطقه باشيم.

 مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب، مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي دراين مراسم کل اعتبار پروژه را 7.2 ميليارد ريال عنوان کرده و افزود: براي جلوگيري از برخورد وسايط نقليه با ستون هاي روشنايي  و يا سقوط به دره هاي عميق منطقه در 5/11 کيلومتر طول گردنه گارديل نصب شده است.

شايان ذکر است در مراسم افتتاح اين پروژه مسئولان شهرستانهاي درگز و قوچان نيز حضور داشتنند.

 

لینک

       

ملاقات مدير عامل راه آهن با وزير راه آهن تركمنستان

 

هيأت مقدماتي رياست جمهوري تركمنستان به سرپرستي وزير راه آهن تركمنستان جهت بحث و مذاكره و نهايي كردن سند احداث خط ريلي اوزن، كيزيل كايا ـ بركت ـ اترك ـ گرگان به تهران سفر و ملاقاتي را با  مدير عامل راه آهن جمهوري اسلامي به عمل آورد.

بنابر اين گزارش در اين ملاقات كه نمايندگان بخش هاي مختلف ريلي كشور از جمله معاونت ساخت و توسعه راه آهن حضور داشتند،  محمد قلي اف وزير راه آهن تركمنستان ضمن اشاره به امضاي پروتكل تيرماه 86 بين مسئولان سه كشور ايران، تركمنستان و قزاقستان كه در عشق آباد به امضاء رسيد خواستار تسريع در شروع طرح مطالعاتي اين محور شده و بر آمادگي ساخت اين محور و اتصال ريلي سه كشور تأكيد نمود.

دكتر زياري در اين ديدار ضمن اظهار علاقه نسبت به ساخت اين محور اعلام كرد: طرف قزاقي نيز علاقه فراواني به ساخت اين محور دارد. لذا بايد  در خصوص جزئيات، مذاكرات و نشست هاي كارشناسي صورت گيرد.

پس از مذاكرات مسئولان دو راه آهن بلافاصله مذاكرات كارشناسي در همان روز شروع (پنج شنبه نوزدهم مهرماه) و نهايتاً سند نهايي تهيه و با تأييد رؤساي سه راه آهن به امضاي رؤساي جمهور جمهوري اسلامي ايران ، قزاقستان و تركمنستان رسيد.

 

لینک

       

طرح كنترل گشت نامحسوس وسايل نقليه عمومي اجرا مي شود

 

در راستاي ارتقاي بهبود نظارت در محورهاي بحراني و پر تصادف استان و ارزيابي و سنجش ميزان تأثير اقدامات و فعاليتهاي صورت پذيرفته طرح كنترل گشت نامحسوس در محورهاي مواصلاتي استان قم با همكاري سازمان حمل و نقل و پايانه ها و پليس راه استان قم اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، حسن رحماني، مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم اظهار داشت: مواردي نظير: تجهيزات ايمني و كمكهاي اوليه وسايل نقليه عمومي، بارنامه و صورت وضعيت، تخلفات اضافه بار، مقررات راهنمايي و رانندگي (سرعت و سبقت غيرمجاز و ...) و موارد فني خودرو كنترل مي شود.

وي در ادامه تصريح كرد: 3 تيم سيار و يك تيم ثابت در ساعات مختلف در محورهاي استان به كنترل وسايل نقليه عمومي به صورت نامحسوس مي پردازند.

وي در پايان تصريح كرد: براساس چك ليست هايي كه در اين زمينه طراحي شده گزارشي تهيه و با متخلفان مطابق قانون برخورد مي شود.

 

لینک

       

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي پيشنهاد کرد:

ايجاد صندوق ذخيره راه ها براي کاهش وابستگي بخش راه به بودجه عمومي کشور

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي پيشنهاد کرد براي خارج کردن راهسازي از اتکا به بودجه عمومي کشور صندوق ذخيره راه در کشور تاسيس شود.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب با بيان اين مطلب افزود: صنعت حمل و نقل از بخش هاي زيربنايي کشور است و براي رسيدن به توسعه ناپايدار ناگزير از توسعه اين بخش در کشور هستيم.

وي با بيان اينکه93 درصد حمل مسافر و بار کشور از طريق جاده صورت مي گيرد، اظهار داشت:  اين مهم مي طلبد همه ساله در جهت حفظ، نگهداري، بهسازي و تکميل شبکه راههاي کشور هزينه هاي زيادي صرف شود.

وي ادامه داد: متاسفانه اين بخش بدليل وابستگي به منابع عمومي کشور از تحرک لازم برخوردار نيست  در حاليکه مي توان با اتکا به تدابيري به گونه اي عمل کرد تا اين بخش هم همچون بخش آب و برق، درآمد هزينه داشته باشد.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي  با بيان اينکه بخش راه و راهسازي کشور همينک تنها هزينه زاست،  خواستار کاهش وابستگي بخش راه به بودجه عمومي کشور شد.

مهندس هاشمي نسب با اشاره به نياز انباشته کشور به توسعه راهسازي و هزينه هاي بالاي پروژه هاي عمراني در اين بخش، گفت:متاسفانه بخش عمومي کشش هزينه هاي بالاي راهسازي را در کشور ندارد لذا بايد به سمتي حرکت کنيم که براي توسعه اين بخش از منابع مجازي استفاده کنيم.

وي با اشاره به اينکه هم اكنون شهرداريها از  عوارض ماشين آلات برخوردار مي شوند،  اختصاص درصدي از عوارض سوخت، توليد و استفاده سالانه خودرو به بخش راهسازي و همچنين وضع عوارض بر درآمدهاي بيمه را از راهکارهاي برخورداري بخش راه از درآمدهاي مجازي عنوان کرد و گفت: اين درآمدها مي تواند در صندوق ذخيره راه نگهداري شود تا از آن براي توسعه زيرساختهاي بخش حمل و نقل جاده اي استفاده شود.

هاشمي نسب استفاده از توان بخش خصوصي را از راههاي ديگر توسعه بخش راه خواند و گفت: به جز در بخش آزادراه که قانون مشارکت وجود دارد، در ساير پروژه هاي راهسازي  اعتبار لازم از بودجه عمومي تامين مي شود و امکان استفاده از سرمايه بخش خصوصي وجود ندارد.

 

لینک

       

با اجراي  پروژه روشنايي؛

گردنه مزداوند در جاده ترانزيتي مشهد - سرخس روشن شد

 

 پروژه روشنايي گردنه مزداوند در محور ترانزيتي مشهد - سرخس به بهره برداري رسيد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، با بهره برداري از اين پروژه 3/5 کيلومتر از مسير اين گردنه در  شبها و روزهاي مه آلود از روشنايي مناسب برخوردار شد.

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي در گفتگو با خبرنگاران گفت: گردنه مزداوند در کيلومتر 85 محور مشهد – سرخس واقع شده است و بدليل حجم کالاي ترانزيتي که از محور سرخس به کشورهاي آسياي ميانه منتقل مي شود از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

مهندس ابراهيم صنيعي با اشاره به مه گير بودن و عدم ديد کافي در شب در اين محور اظهار داشت: براي اصلاح اين نقطه پر حادثه 4100 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

وي  افزود: براي جلوگيري از برخورد وسايط نقليه با ستون هاي روشنايي  و يا سقوط به دره هاي عميق منطقه در 3/5 کيلومتر طول گردنه گارديل نصب شده است.

مهندس صنيعي ادامه داد: براي بهره برداري از اين پروزه 108 پايه چراغ 12 متري فلزي هشت وجهي به همراه همين تعداد کله چراغ خياباني با لامپ 400 ولت بخار سديم در محل نصب شده است.

وي از نصب 5 دستگاه ترانسفورماتور هوايي 25 ميلو واتي در محل پروزه خبر داد

 

لینک

       

با اجراي  پروژه روشنايي؛

گردنه مزداوند در جاده ترانزيتي مشهد - سرخس روشن شد

 

 پروژه روشنايي گردنه مزداوند در محور ترانزيتي مشهد - سرخس به بهره برداري رسيد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، با بهره برداري از اين پروژه 3/5 کيلومتر از مسير اين گردنه در  شبها و روزهاي مه آلود از روشنايي مناسب برخوردار شد.

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي در گفتگو با خبرنگاران گفت: گردنه مزداوند در کيلومتر 85 محور مشهد – سرخس واقع شده است و بدليل حجم کالاي ترانزيتي که از محور سرخس به کشورهاي آسياي ميانه منتقل مي شود از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.

مهندس ابراهيم صنيعي با اشاره به مه گير بودن و عدم ديد کافي در شب در اين محور اظهار داشت: براي اصلاح اين نقطه پر حادثه 4100 ميليون ريال اعتبار هزينه شده است.

وي  افزود: براي جلوگيري از برخورد وسايط نقليه با ستون هاي روشنايي  و يا سقوط به دره هاي عميق منطقه در 3/5 کيلومتر طول گردنه گارديل نصب شده است.

مهندس صنيعي ادامه داد: براي بهره برداري از اين پروزه 108 پايه چراغ 12 متري فلزي هشت وجهي به همراه همين تعداد کله چراغ خياباني با لامپ 400 ولت بخار سديم در محل نصب شده است.

وي از نصب 5 دستگاه ترانسفورماتور هوايي 25 ميلو واتي در محل پروزه خبر داد

 

لینک

       

آسفالت 40 کيلومتر از جاده قوچان- چناران ترميم شد

 

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: ترميم رويه آسفالت 40 کيلومتر از بزرگراه قوچان- چناران به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري افزود:  عمليات روکش آسفالت قطعه اول محور قوچان- چناران با اعتباري حدود 70 ميليارد ريال اجرا شده است.

وي خاطرنشان کرد: اين عمليات در مسيري به طول 40 کيلومتر و عرض 20 متر اجرا شده است.

مهندس اکبري با بيان اينکه اين پروژه در ادامه مسير در حال اجراست، اضافه کرد:  ضخامت لايه هاي آسفالتي محور 15 سانتيمتر است که شامل سه لايه آسفالت بيندر و توپکا مي باشد.

 

لینک

       

35  پروژه راه روستايي در استان خراسان رضوي بهره برداري شد

 

وزير راه و ترابري با حضور در روستاي جعفرآباد تربت جام، راه اين روستاي 270 خانواري را افتتاح کرد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، همزمان با اين مراسم، 35 پروزه راه روستايي در نقاط مختلف استان خراسان رضوي به بهره برداري رسيد.

سيد آيت الله هاشمي نسب مدير کل اداره راه و ترابري خراسان رضوي در مراسم افتتاح راه روستايي نصر آباد _ جعفر آباد، گفت: در سال ‌٨٥ در بحث راه سازي در خراسان رضوي ‌٣٨٠ پروژه با ارزش ‌١٨٨ ميليارد تومان پيگيري مي شد.

وي اظهار داشت: در هفته دولت ‌٢٧٠ پروژه از اين ‌٣٨٠ به بهره برداري مي رسد.

وي گفت: امروز به طور همزمان ‌٣٦ پروژه در بحث راه روستايي به بهره برداري رسيد که از آن جمله راه روستايي جعفر آباد است که به طول ‌٥/٥ کيلومتر و عرض ‌٧ متر مي باشد که به نمايندگي از ساير روستاها افتتاح مي گردد.

هاشمي نسب اظهار داشت: با افتتاح راه روستايي جعفر آباد ‌٢٧٠ خانوار از راه روستايي آسفالته بهره مند شدند.

همچنين امير کلالي، فرماندار تربت جام در مراسم افتتاح طرح راه روستايي نصر آباد _ جعفر آباد گفت: همزمان با هفته دولت در اين شهرستان ‌٨٧ پروژه با اعتباري بالغ بر ‌٣٠ ميليارد تومان به بهره برداري خواهد رسيد.

کلالي گفت: با بهره برداري رسيدن باند دوم تربت جام _ فريمان تحول بزرگي در زير ساخت هاي اين شهرستان ايجاد خواهد شد.

وي با بيان اين مطلب که تبديل محور تربت جام _ فريمان به بزرگراه، از آرزوي ديرينه مردم اين شهرستان مي باشد، خاطر نشان کرد: محور تربت جام _ فريمان در کريدور شرق به غرب به لحاظ اقتصادي،‌ اجتماعي و فرهنگي از مزيت هاي فراوان برخوردار است.

شايان ذکر است با بهره برداري از اين پروژه ها 166 کيلومتر به طول راههاي روستايي استان افزوده مي شود.

 

لینک

       

20 کيلومتر از بزرگراه تربت جام – مشهد به بهره برداري رسيد

 

قطعه اول بزرگراه مشهد - تربت جام  با حضور وزير راه و ترابري به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، قطعه اول باند دوم جاده تربت جام- فريمان بطول 20 کيلومتر افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

در مراسم بهره برداري اين پروژه علاوه بر وزير راه و ترابري، استاندار خراسان رضوي و مديرکل راه و ترابري استان و مسئولان استاني و محلي حضور داشتند.

در اين مسير زيرگذر عابر پياده مقابل دانشگاه آزاد اسلامي نيز به طور همزمان به بهره برداري رسيد.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي در مراسم افتتاح اين پروزه به خبرنگاران گفت: قطعه اول پروژه باند دوم محور تربت جام – فريمان 20 کيلومتر طول و 11 متر عرض دارد.

مهندس سيد آيت ا.. هاشمي نسب افزود: براي اجراي اين پروژه 22 دستگاه پل و 53 دستگاه آبرو احداث شده است. همچنين در 1370 متر از طول مسير آيلند اجرا شده است.

وي ادامه داد: احداث باند دوم اين محور علاوه بر افزايش ظرفيت و رواني رفت و آمد، باعث کاهش تصادفات در اين مسير خواهد شد.

وي افزود: اين قطعه قسمتي از باند دوم جاده ايست که  مشهد را به نقطه صفر مرزي افغانستان در مرز دوغارون متصل مي کند.

 

لینک

       

 

حضور فعال اداره كل راه و ترابري مازندران

 در نمايشگاه تخصصي ستاد حوادث استان

             

اداره كل راه وترابري استان مازندران به مناسبت هفته كاهش بلاياي طبيعي در نمايشگاه تخصصي اعضاء ستاد حوادث استان كه در تاريخ 25و26مهر ماه در مجتمع فرهنگي و هنري اداره كل ارشاد اسلامي مازندران برگزار شد،حضور فعال و چشمگيري داشت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل را و ترابري استان مازندران، در اين نمايشگاه اداره كل راه و ترابري استان با ارائه دستاوردها و اقدامات پيشگيرانه در راستاي كاهش اثرات بلاياي طبيعي همانند زلزله كندوان، سيل نكاء ، سيل غرب استان و ... توسط اين اداره كل انجام شد ، در معرض ديد بازديدكنندگان و همشهريان عزيز قرار داد.

لازم به ذكر است در همايشي كه به اين مناسبت برگزار شد از معاونتهاي راهداري و راهسازيكه بيشترين همكاري را با ستاد حوادث استان داشته ، با اهداء لوح سپاس و هدايا تجليل به عمل آمد.

لینک

       

وزير راه و ترابري:

در هفته دولت امسال  2500 کيلومتر راه‌ روستايي  در کشور افتتاح شد

 

وزير راه و ترابري اظهار داشت: در هفته دولت امسال  2500 کيلومتر راه‌ روستايي  در کشور افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس سيد مهدي رحمتي در جمع خبرنگاران گفت: از اين ميزان 166 کيلومتر در استان خراسان رضوي ايجاد شده است که مويد تلاش مديران بخش راه و ترابري استان است.

وي با بيان اينکه  هر سال 1200 کيلومتر راه اصلي در کشور آسفالت مي شود، اظهار داشت: علاوه بر اين  هر سال در کشور 10 هزار کيلومتر از روستايي کشور نيز آسفالت مي شود.

وي با بيان اين مطلب که روکش راه هاي اصلي و روستايي کشور در حد مطلوب مي باشد، تصريح کرد: اگر هر فردي در راه‌هاي اصلي و روستايي کشور چاله اي پيدا کند، به او پاداش خواهيم داد..

رحمتي اظهار داشت: براي پروژه هاي وزارت راه و ترابري کمبود سيمان نداريم و در صورتي که قيمت سيمان متعادل شود، شاهد افزايش سيمان در کشور خواهيم بود.

وزير راه وترابري ادامه داد: براي به بهره برداري رسيدن از 20 کيلومتر از قطعه اول باند دوم تربت جام _ فريمان، 4 ميليارد تومان هزينه شده است.

وي خاطر نشان کرد: اتمام پروژه باند دوم تربت جام _ فريمان بستگي به اعتبارات ملي و استاني دارد و نمي توانيم براي اتمام اين پروژه قول بدهيم.

 

لینک

       

رئيس شوراي حمل و نقل استان خراسان رضوي تشريح كرد؛

تشريح آخرين وضعيت پروژه هاي مصوب

 سفر رياست جمهوري در حوزه حمل و نقل

 

رئيس شوراي حمل و نقل استان خراسان رضوي بر اجراي 19 مصوبه سفر رياست محترم جمهور به استان در بخش حمل و نقل، تاکيد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب ، مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي ، در گفت و گو با خبرنگاران به تشريح آخرين وضعيت پروژه هاي مصوب اين سفر پرداخت.

 وي با اشاره  به تشکيل جلسه هيات دولت در مشهد و مصوبات آن در بخش وزارت راه و ترابري، گفت: از اين تعداد مصوبه 8 مورد در بخش حمل و نقل جاده اي بود. 2 مورد در بخش فرودگاهها و 9 مورد نيز در بخش حمل و نقل ريلي مي باشد که به سرعت از سوي دستگاههاي مختلف اجرايي عضو شوراي حمل و نقل استان در حال پيگيري است.

هاشمي نسب  در بيان آخرين وضعيت اين پروژه ها در بخش راهسازي گفت: احداث کنارگذر شمالي مشهد همينک از پيشرفت مناسبي برخوردار است بطوريکه پيشرفت فيزيکي اين پروژه از 47 درصد گذشته است و عمليات آسفالت آن نيز از اوايل تابستان سال جاري آغاز شده است.

وي درصد جذب اين اعتبار را در سال گذشته 100 درصد عنوان کرد و اظهار اميدواري کرد با ادامه روند تخصيص اعتبارات پيمانکار بتواند در موعد مقرر و يا حتي زودتر کار را آماده کند.

وي  اجراي باند دوم محور باغچه – تربت حيدريه در طول برنامه چهارم توسعه را از ديگر مصوبات هيات دولت در استان عنوان کرد و گفت: با اجراي اين مصوبه سومين محور مهم و پرترافيک استان تبديل به بزرگراه خواهد شد تا حجم زيادي از ترددهاي جاده اي استان در مسيري ايمن انجام شود.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي ميزان اعتبار مورد نياز اين پروژه را  320 ميليارد ريال عنوان کرد  که درقالب 4 قطعه  در حال اجرا مي باشد.

هاشمي نسب  با بيان اينکه همينک 25 کيلومتر از اين باند دوم زير عبور قرار گرفته است، درصد پيشرفت فيزيکي کل اين پروژه را  41 درصد اعلام کرد.

وي  افزود: يکي ديگر از مصوبات هيات دولت در استان تاکيد بر احداث و تکميل راههاي روستايي بود که بدين منظور از سوي وزارتخانه 120 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شد.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: در مجموع اين اعتبارات 93 پروژه در سطح استان در حال اجراست که در نتيجه آن 546 کيلومتر راه آسفالت روستايي در نقاط مختلف استان ايجاد خواهد شد.

وي ارتقاي مشخصات راههاي روستايي در سطح استان، ايجاد تسهيل در جابجايي محصولات کشاورزي و رونق اقتصادي روستاها، بالابردن ضريب ايمني تردد و کاهش سوانح رانندگي، دسترسي راههاي روستايي به شهرها و روستاهاي همجوار را از نتايج اجراي اين مصوبه عنوان کرد.

وي  همچنين به اجراي مصوبه هيات دولت درباره تکميل عمليات اجرايي محور رشتخوار – چخماق – فريمان اشاره کرد و گفت: اين پروژه در دو قسمت چخماق – فريمان و چخماق – رشتخوار برنامه ريزي شده است. در بخش اول  مطالعه محور رشتخوار – چخماق به طول 65 کيلومتر انجام شده است که با انجام مناقصه، عمليات اجرايي پروژه با اعتبار 4/25 ميليارد ريال  آغاز شد و تاکنون 10 درصد نيز پيشرفت داشته است.

هاشمي نسب ادامه داد: در بخش ديگر اين پروژه در قسمت فريمان – چخماق نيز در سال 85 کار ساخت ابنيه فني در مسير آغاز شده است.

وي در عين حال اظهار داشت: براي تکميل اين پروژه نياز به 400  ميليارد ريال اعتبار جديد مي باشد.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي از انجام مطالعات محور توريستي بزنگان سرخس به ميامي رضويه و مشهد خبر داد و گفت: براي تکميل اين پروژه به طول 31 کيلومتر 93 ميليارد ريال اعتبار نياز است.

وي همچنين از  اجراي  مصوبه هيات دولت براي ايجاد جاده کنارگذر در شهرهاي قوچان، نيشابور، چناران و فريمان خبر داد و گفت: مطالعات کمربندي اين شهرستان ها در مراحل پاياني و يا تصويب مي باشد و در سال 86 براي اين پروژه ها در رديفهاي متفرقه، بودجه منظور شده است.

وي همچنين به مصوبه ديگر هيات دولت در خصوص تکميل عمليات اجرايي بهسازي 280 کيلومتر از راههاي استان در مسير محور تربت حيدريه – رشتخوار -  خواف – تايباد – دوغارون و سه راهي سنگان به سمت قائن اشاره کرد و گفت: اين مصوبه تاکنون 30 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است. بطوري که 108 کيلومتر از طول مسير زير لايه توپکا آسفالت مي باشد، حدود 100 کيلومتر ديگر از مسير نيز در دست اجرا مي باشد و 73 کيلومتر ديگر از مسير نيز مطالعات لازم در حال انجام مي باشد.

وي در ادامه به انجام مطالعات پروژه  دو بانده کردن جاده کاشمر – خليل آباد – بردسکن – انابد اشاره کرد و گفت: عمليات اجرايي قطعه اول اين پروژه در حدفاصل کاشمر – خليل آباد شروع شده و تا اکنون 10 درصد پيشرفت داشته است.

رئيس شوراي حمل و نقل استان خراسان رضوي در خصوص مصوبات هيات دولت در بخش حمل و نقل هوايي گفت: براي اجراي طرح توسعه، بهسازي و بازسازي فرودگاه بين المللي مشهد، تفاهنامه لازم بين استاندار خراسان رضوي و معاونت اقتصاد و برنامه ريزي وزارت راه و ترابري و شرکت آلماني براي جذب 200 ميليون يورو به صورت فاينانس منعقد شده است.

وي همچنين به انجام مطالعات فاز يک احداث فرودگاه شهيد مدرس اشاره کرد و گفت: اين پروژه در سال جاري 6 ميايارد ريال اعتبار دارد که با اتمام مطالعات فاز دو مناقصه برگزار و عمليات اجرايي آغاز مي شود.

مهندس هاشمي نسب در خصوص مصوبات بخش حمل و نقل ريلي استان نيز گفت: مطالعات مربوط به پروژه هاي برقي کردن راه آهن مشهد – تهران، اتصال راه آهن مشهد – گرگان،  احداث خط سوم راه آهن ايستگاه فريمان تا کاشمر، اتصال فردوس و گناباد به راه آهن سراسري،  توسعه ايستگاه مشهد و امکان سنجي اتصال راه آهن شمال – جنوب به خط شرقي – غربي هم اکنون در حال اجرا مي باشد و در برخي موارد در مراحل پاياني مي باشد.

وي از اتصال خط عريض راه آهن ترکمنستان به راه آهن سرخس به عنوان يکي از مصوبات هيات دولت نام برد و گفت: اين طرح به منظور افزايش ظرفيت تعويض بوژي در مرز ورودي سرخس بوده که بطور کامل اجرا شده است.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي با اشاره به وسعت استان خراسان رضوي، اجراي پروژه هاي مربوط به مصوبات سفر رياست جمهور به استان را باعث فراهم آمدن زيرساختهاي لازم براي توسعه پايدار خراسان خواند و اظهار اميدواري نمود با تخصيص به موقع اعتبارات روند اجراي مصوبات همچون گذشته با سرعت تداوم يابد.

لینک

       

در جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان بررسي شد:

 

سياستها، برنامه ها و راه هاي افزايش کارآيي بخش حمل و نقل د رخراسان رضوي

 

 

جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي تشکيل شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، در اين جلسه که با حضور مديران 13دستگاه عضو اين شورا در محل اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي تشکيل شد، در خصوص سياستها، برنامه ها و راه هاي افزايش اثر بخشي و کارآيي بخش حمل و نقل استان تبادل نظر و مشورت شد.

مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب رئيس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان خراسان رضوي درباره مباحث اين جلسه گفت: يکي از دستور کارهاي جلسه اخير، بررسي اجراي مصوبه هيات وزيران در مورد توسعه پايدار مناطق کويري بود که با توجه به اينکه استان خراسان رضوي جزو اعضاي شوراي هماهنگي اين مصوبه مي باشد مقرر  شد هر دستگاهي پروژه هاي خاص خود در اين باره را جمع آوري و به دبيرخانه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان ارسال کند.

وي افزود: مصوبه هيات دولت به منظور تثبيت و توزيع جمعيت در مناطق کويري مي باشد. 

لینک

       

به منظور ايمن سازي ترددهاي درون و برون شهري

کنارگذر شهر بردسکن ساخته مي­شود

کنارگذر شهرستان بردسکن، در صورت همکاري مسئولان محلي امسال آماده آسفالت مي­شود

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس حسين شيرمحمديان رئيس اداره راه و ترابري شهرستان بردسکن با بيان اين مطلب افزود: کنارگذر شهرستان بردسکن، به طول 7 کيلومتر در حال احداث مي­باشد و هم اکنون 20 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است.

وي ادامه داد: عمليات اجرايي اين پروژه از 3 سال پيش آغاز شده است و به نسبت اعتبارات تخصيصي در حال اجرا مي­باشد.

مهندس شير محمديان اعتبار سال جاري پروژه را 100 ميليون تومان خواند و گفت: هم اکنون 3 کيلومتر از مسير با ساخت ابنيه فني و انجام عمليات خاکي در مرحله اجراي قشر زير اساس مي باشد.

رئيس اداره راه و ترابري بردسکن به ساخت 11 دستگاه پل بتني در طول مسير پروژه اشاره کرد و  اظهار اميدواري نمود با بهره­برداري از اين کنارگذر تردد در داخل شهر نيز تسهيل شود.

وي با انتقاد از نحوه مواجهه برخي دستگاههاي اجرايي شهرستان با اين پروژه گفت: براي ساخت اين مسير مقرر شده بود تا شهرداري بردسکن نسبت به آزادسازي حريم مسير اقدام نمايد که متاسفانه برغم اجراي پروژه، اين امر توسط شهرداري صورت نگرفته است.

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان بردسکن با اشاره به عبور روزانه دهها وسيله حمل قير و اهن از استان هاي اصفهان و يزد به سمت مشهد و ديگر شهرهاي خراسان رضوي، اجراي اين پروژه رابراي ايمن سازي ترددهاي شهري بردسکن مهم خواند.

لینک

       

آسفالت 40 کيلومتر از جاده قوچان- چناران ترميم شد

 

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: ترميم رويه آسفالت 40 کيلومتر از بزرگراه قوچان- چناران به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري افزود:  عمليات روکش آسفالت قطعه اول محور قوچان- چناران با اعتباري حدود 70 ميليارد ريال اجرا شده است.

وي خاطرنشان کرد: اين عمليات در مسيري به طول 40 کيلومتر و عرض 20 متر اجرا شده است.

مهندس اکبري با بيان اينکه اين پروژه در ادامه مسير در حال اجراست، اضافه کرد:  ضخامت لايه هاي آسفالتي محور 15 سانتيمتر است که شامل سه لايه آسفالت بيندر و توپکا مي باشد.

لینک

       

طرح كنترل گشت نامحسوس وسايل نقليه عمومي اجرا مي شود

 

 

در راستاي ارتقاي بهبود نظارت در محورهاي بحراني و پر تصادف استان و ارزيابي و سنجش ميزان تأثير اقدامات و فعاليتهاي صورت پذيرفته طرح كنترل گشت نامحسوس در محورهاي مواصلاتي استان قم با همكاري سازمان حمل و نقل و پايانه ها و پليس راه استان قم اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم، حسن رحماني، مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم اظهار داشت: مواردي نظير: تجهيزات ايمني و كمكهاي اوليه وسايل نقليه عمومي، بارنامه و صورت وضعيت، تخلفات اضافه بار، مقررات راهنمايي و رانندگي (سرعت و سبقت غيرمجاز و ...) و موارد فني خودرو كنترل مي شود.

وي در ادامه تصريح كرد: 3 تيم سيار و يك تيم ثابت در ساعات مختلف در محورهاي استان به كنترل وسايل نقليه عمومي به صورت نامحسوس مي پردازند.

وي در پايان تصريح كرد: براساس چك ليست هايي كه در اين زمينه طراحي شده گزارشي تهيه و با متخلفان مطابق قانون برخورد مي شود.

لینک

       

35  پروژه راه روستايي در استان خراسان رضوي بهره برداري شد

 

وزير راه و ترابري با حضور در روستاي جعفرآباد تربت جام، راه اين روستاي 270 خانواري را افتتاح کرد.

 به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، همزمان با اين مراسم، 35 پروزه راه روستايي در نقاط مختلف استان خراسان رضوي به بهره برداري رسيد.

سيد آيت الله هاشمي نسب مدير کل اداره راه و ترابري خراسان رضوي در مراسم افتتاح راه روستايي نصر آباد _ جعفر آباد، گفت: در سال ‌٨٥ در بحث راه سازي در خراسان رضوي ‌٣٨٠ پروژه با ارزش ‌١٨٨ ميليارد تومان پيگيري مي شد.

وي اظهار داشت: در هفته دولت ‌٢٧٠ پروژه از اين ‌٣٨٠ به بهره برداري مي رسد.

وي گفت: امروز به طور همزمان ‌٣٦ پروژه در بحث راه روستايي به بهره برداري رسيد که از آن جمله راه روستايي جعفر آباد است که به طول ‌٥/٥ کيلومتر و عرض ‌٧ متر مي باشد که به نمايندگي از ساير روستاها افتتاح مي گردد.

هاشمي نسب اظهار داشت: با افتتاح راه روستايي جعفر آباد ‌٢٧٠ خانوار از راه روستايي آسفالته بهره مند شدند.

همچنين امير کلالي، فرماندار تربت جام در مراسم افتتاح طرح راه روستايي نصر آباد _ جعفر آباد گفت: همزمان با هفته دولت در اين شهرستان ‌٨٧ پروژه با اعتباري بالغ بر ‌٣٠ ميليارد تومان به بهره برداري خواهد رسيد.

کلالي گفت: با بهره برداري رسيدن باند دوم تربت جام _ فريمان تحول بزرگي در زير ساخت هاي اين شهرستان ايجاد خواهد شد.

وي با بيان اين مطلب که تبديل محور تربت جام _ فريمان به بزرگراه، از آرزوي ديرينه مردم اين شهرستان مي باشد، خاطر نشان کرد: محور تربت جام _ فريمان در کريدور شرق به غرب به لحاظ اقتصادي،‌ اجتماعي و فرهنگي از مزيت هاي فراوان برخوردار است.

شايان ذکر است با بهره برداري از اين پروژه ها 166 کيلومتر به طول راههاي روستايي استان افزوده مي شود.

 

لینک

       

20 کيلومتر از بزرگراه تربت جام – مشهد به بهره برداري رسيد

 

قطعه اول بزرگراه مشهد - تربت جام  با حضور وزير راه و ترابري به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، قطعه اول باند دوم جاده تربت جام- فريمان بطول 20 کيلومتر افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

در مراسم بهره برداري اين پروژه علاوه بر وزير راه و ترابري، استاندار خراسان رضوي و مديرکل راه و ترابري استان و مسئولان استاني و محلي حضور داشتند.

در اين مسير زيرگذر عابر پياده مقابل دانشگاه آزاد اسلامي نيز به طور همزمان به بهره برداري رسيد.

مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي در مراسم افتتاح اين پروزه به خبرنگاران گفت: قطعه اول پروژه باند دوم محور تربت جام – فريمان 20 کيلومتر طول و 11 متر عرض دارد.

مهندس سيد آيت ا.. هاشمي نسب افزود: براي اجراي اين پروژه 22 دستگاه پل و 53 دستگاه آبرو احداث شده است. همچنين در 1370 متر از طول مسير آيلند اجرا شده است.

وي ادامه داد: احداث باند دوم اين محور علاوه بر افزايش ظرفيت و رواني رفت و آمد، باعث کاهش تصادفات در اين مسير خواهد شد.

وي افزود: اين قطعه قسمتي از باند دوم جاده ايست که  مشهد را به نقطه صفر مرزي افغانستان در مرز دوغارون متصل مي کند.

لینک

       

احداث كمربندي زاغه در استان لرستان

 

با احداث كمربندي زاغه و انتقال ترافيك به خارج از شهر، شاهد كاهش چشمگير سوانح رانندگي و تلفات ناشي از آن در منطقه زاغه خواهيم بود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري لرستان ، عباس رضايي ، مدير كل راه و ترابري استان  با اعلام  اين خبر ، گفت : عليرغم اقدامات انجام شده در راستاي ايمن سازي در داخل شهر زاغه ،  متاسفانه حجم بالاي ترافيك عبوري و تردد وسايط نقليه بويژه وسايط نقليه سنگين از اين مسير،  هر ساله موجب كشته و مجروح شدن تعداد زيادي از اهالي منطقه مي شد  كه با احداث كمربندي ، اين مشكل بطور اساسي مرتفع خواهد شد .

 سپس گفت : كمربندي زاغه- پل هرو- رازان  8 كيلومتر طول دارد كه از ابتداي پيچ زاغه شروع و با عبور از  جنوب شهر زاغه ،  تا پل هرو ادامه مي يابد .

اين پروژه از آبانماه سال گذشته آغاز شده و پيشرفت فيزيكي آن تاكنون حدود 60 درصد  مي باشد كه در صورت تخصيص اعتبارات مربوطه ،  پيش بيني مي شود تا پايان آذرماه سال 86 آماده آسفالت شود و ان شاء ا... تا خرداد ماه سال آينده به بهره برداري خواهد رسيد .

 وي گفت : با توجه به وضعيت توپوگرافي منطقه ، حجم خاكبرداري اين پروژه حدود  330000  متر مكعب است كه 86 درصد آن انجام شده و حجم خاكريزي پروژه حدود   75000 متر مكعب مي باشد كه 57 درصد پيشرفت داشته است . در ضمن اين پروژه داراي تعداد 18 دستگاه پل مي باشد كه 12 دستگاه از اين پلها تاكنون تكميل شده است . 

 

لینک

       

بازديد استاندارقم از روند اجراي پروژه تقاطع غيرهمسطح خرمشهر

 

استاندار قم به همراه مديركل راه و ترابري و جمعي از مسئولان استان از روند اجراي پروژه تقاطع غيرهمسطح خرمشهر بازديد و از نزديك در جريان مشكلات اين پروژه قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قم، مهندس محتاج ضمن ابراز رضايت از روند اجراي پروژه و تقدير از دست اندركاران اين پروژهءبراي تسريع در اجراي پروژه باتاکیدبررعایت حقوق  قانونی افرادی که اراضی آنهادر طرح واقع شده است دستور همكاري دستگاههاي ذيربط جهت رفع موانع اجرايي پروژه از جمله جابجايي لوله گاز ـ جابجايي تيرها و دكل هاي برق و همچنين خطوط فيبر نوري مخابرات را صادر كرد.

مديركل راه و ترابري استان قم در اين بازديد ضمن ارائه گزارشي از اهميت اجراي اين پروژه كه هدف اصلي آن ساماندهي ورودي قم از سمت اراك و اصفهان و رفع يكي از نقاط حادثه خيز مي باشد، گفت : برآورد اوليه اين پروژه 28 ميليارد ريال مي باشدکه مهمترین قسمت آن اجرای عملیات دوپل روگذربه طول47و57مترمی باشد

مهندس نظري ضمن اشاره به موانع و مشكلات موجود برسر اجراي پروژه، از جمله وجود خط لوله گاز ـ دكل برق و خطوط فيبر نوري از استاندار محترم درخواست كردند تا بطور ويژه از دستگاههاي ذيربط بخواهد تا با همكاري در زمينه رفع اين مشكلات باعث تسريع در اجراي پروژه گردند.

وي با اشاره به اينكه عمليات اجرايي پروژه از بهمن ماه سال 85 آغاز شده است،اضافه کردهم اکنون اين پروژه بیش از 40 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است و اميدواريم اين پروژه در شهريور ماه سال آينده آماده بهره برداري شود. 

لینک

       

موافقتنامه حمل و نقل جاده اي  بين ايران و افغانستان

با تصويب هيئت وزيران ، وزارت راه و ترابري مجاز شد نسبت به امضاي موقت پروتكل اصلاحي موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي مسافر و كالا از طريق جاده بين ايران و افغانستان اقدام كند.

به گزارش دبيرخانه شوراي اطلاع‌رساني دولت، هيات وزيران بنا به پيشنهاد وزارت راه و ترابري با امضاي موقت پروتكل اصلاحي موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي مسافر و كالا از طريق جاده بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري اسلامي افغانستان موافقت نمود و به وزارت راه و ترابري اجازه داد مراحل قانوني اين پروتكل اصلاحي را تا تصويب نهايي پيگيري كند.

براساس اين پروتكل اصلاحي ايران و افغانستان به منظور تسهيل و گسترش همكاريهاي حمل و نقل جاده‌اي بين دو كشور، جهت اصلاح موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي جاده‌اي كالا و مسافر بين دو كشور كه در تاريخ پانزدهم ديماه ‪ ۱۳۸۱هجري شمسي به امضاي طرفين رسيده توافق نمودندكه اصلاح گردد.

براساس اين مصوبه اين پروتكل طبق ماده 15موافقتنامه لازم‌الاجرا و جزء لاينفك موافقتنامه محسوب مي‌گردد.

اين تصويب نامه از سوي معاون اول رئيس جمهور براي اجرا ابلاغ شده است

 

لینک

       

موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي جاده اي  بين ايران و ازبكستان

 

با تصويب هيات وزيران، وزارت راه و ترابري مجاز شد نسبت به امضاي موقت موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي مسافر و كالا از طريق جاده بين ايران و ازبكستان اقدام كند.

به‌گزارش دبيرخانه شوراي اطلاع‌رساني دولت، با تصويب هيئت وزيران، وزارت راه و ترابري مجاز شد نسبت به امضاي موقت موافقتنامه حمل و نقل بين‌المللي مسافر و كالا از طريق جاده بين دولت جمهوري اسلامي ايران و دولت جمهوري ازبكستان اقدام و مراحل قانوني را تا تصويب نهايي پيگيري كند .

بر اساس اين مصوبه مفاد اين موافقتنامه در خصوص حمل و نقل جاده‌اي مسافر يا كالا بين قلمرو طرف‌هاي متعاهد ، به صورت گذري ( ترانزيت ) از طريق قلمرو هر يك از طرف‌هاي متعاهد يا بين يكي از طرف‌هاي متعاهد و كشور ثالث و بالعكس با وسايل نقليه ثبت شده در قلمرو طرف متعاهد ديگر اعمال مي گردد.

همچنين كليه عمليات حمل مسافر توسط وسايل نقليه مسافربري كه به وسيله متصديان حمل به دو متعاهد يا بالعكس يا به صورت گذري ( ترانزيتي ) از طريق قلمرو آنها انجام مي‌شود مشمول نظام اخذ مجوز خواهد بود به استثناي مواردي كه در ماده ‪ ۵مشخص گرديده است.

براساس اين موافقتنامه وسايل نقليه يك طرف متعاهد كه طبق مقاد اين موافقتنامه عمليات حمل و نقل را در قلمرو طرف متعاهد ديگر اجرا مي‌نمايند از كليه ماليات‌ها ،هزينه‌ها و ساير عوارض وضع شده بر تردد و تملك وسايل نقليه در آن قلمرو معاف خواهند بود .

همچنين متصديان و خدمه وسايل نقليه بايد به هنگام اجراي عمليات در قلمروطرف متعاهد ديگر قوانين و مقررات لازم الاجرا در آن كشور را رعايت نمايند .

بر اين اساس طرفهاي متعاهد موافقت نموده‌اند يكديگر را از مقام‌هاي صلاحيتدار هر طرف متعاهد كه مسئول اعمال مقررات مختلف اين موافقتنامه هستند از طريق تبادل يادداشت ديپلماتيك آگاه نمايند .

همچنين هر گونه اصلاح اين موافقتنامه كه توسط هر دو متعاهد تصويب شود در تاريخي كه در آن طرف‌هاي متعاهد يكديگر را به صورت مكتوب از تكميل الزامات قانون اساسي مربوط خود مطلع نموده باشند لازم الاجرا خواهد شد.

لینک

       

 

برگزاري شوراي هماهنگي حمل و نقل استان گلستان

 

شوراي هماهنگي حمل و نقل استان گلستان اين جلسه با حضور مديران و رؤساي سازمان هاي بخش وزارت راه و ترابري در استان در سالن اجتماعات اداره كل راه و ترابري استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان در اين جلسه مدير كل راه و ترابري و رئيس شوراي هماهنگي استان پس از عرض خيرمقدم هدف از برگزاري جلسه را برنامه ريزي و بررسي راهكارهاي توسعه بخش حمل و نقل در استان ذكر كرد.

مهندس جوان شورابي به سفر دوم رياست محترم جمهوري در  آينده اي نزديك به استان اشاره و از مديران و رؤساي سازمانها خواستند به منظور جمع بندي طرح ها و پروژه هاي بخش حمل و نقل كه در استان قابل اجرا مي باشند برنامه ريزي نمايند و مقرر شد كه در جلسات بعدي شوراي هماهنگي حمل و نقل به منظور بررسي بيشتر ارائه نمايند.

در اين جلسه مديران و رؤساي سازمانها گزارش مبسوطي از وضعيت سازمان خود ارائه كردند.

در خاتمه مقرر شد با توجه به نوپا بودن اداره كل بنادر و كشتيراني در استان حمايت هاي لازم از اين سازمان از طريق سازمان مركزي و شوراي هماهنگي به عمل آمد.

لینک

       

بازديد سرزده استاندار از اداره كل راه و ترابري استان گلستان

 

مهندس محمودزاده استاندار محترم گلستان از اداره كل راه و ترابري استان گلستان به صورت سرزده ديدن كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان در اين بازديد استاندار گلستان به كليه واحدهاي ستادي اداره كل سركشي و از نزديك از نحوه عملكرد پرسنل اطلاع حاصل كرد.

وي بعد از بازديد بيش از دو ساعت از واحدها بيان داشت: شغل راهداري بسيار سخت و مهم مي باشد و مشكلات خاص خودش را دارد و پرسنل اداره كل راه و ترابري بايد در كليه فصول سال به صورت آماده به منظور جلوگيري از انسداد راههاي استان باشند.

وي افزود: توسعه راه ها و احداث راه هاي جديد در مناطق مختلف استان نيز از ديگر كارهاي مهم پرسنل مي باشد. استاندار گلستان ادامه دادند راه به عنوان زيربنايي ترين زيرساخت ها محسوب مي شود كه باعث پيشرفت اقتصادي، تبادل فرهنگي و ... مي شود.

مهندس محمودزاده فعال شدن شهركهاي صنعتي و پروژه هاي مهم صنعتي و خدماتي و همچنين بخش گردشگري در استان را بسيار مهم تلقي نمودند و از راه به عنوان شاهرگ حياتي شكوفايي استان نام بردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان در اين رابطه مهندس جوان شورابي مدير كل راه و ترابري ضمن تشكر از حضور استاندار موقعيت استان را در بخش ترانزيت بسيار خوب توصيف  وبيان كرد: در صورت حمايت هاي لازم مالي اداره كل راه و ترابري استان گامهاي مؤثري در اين رابطه برخواهد داشت.

مهندس جوان شورابي اقدامات به عمل آمده در سيل هاي اخير در استان را بازگو كردند و خواستار حمايت هاي لازم از سوي مسئولان شد.

وي بهسازي و توسعه راه ها، ايجاد زيبايي و ايمني در راه ها را از برنامه هاي اداره كل نام بردند.

 

لینک

       

در برنامه تابستاني 86 حدود 9ميليون مسافر به قطارهاي مسافري جا به جا شدند

 

تعداد 8 ميليون و 754 هزار مسافر در برنامه تابستاني سال 86 با قطارهاي مسافري در سراسركشور جا به جا شدند كه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد رشد را نشان مي دهد.

معاون اجرايي شركت قطارهاي مسافري رجاء با اعلام اين خبر افزود: با برنامه ريزي انجام شده در برنامه تابستاني امسال 8 ميليون و 957 هزار صندلي ظرفيت براي جا به جايي مسافران ايجاد شده بود كه نسبت به برنامه سال قبل 9درصد رشد داشته است.

وي اظهار داشت ضريب اشغال قطارهاي مسافري در برنامه تابستاني امسال با 3 درصدي رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 8/97 درصد رسيده است.

راشدي گفت: ميانگين تأخير قطارهاي مسافري در اين برنامه 48 دقيقه بوده كه نسبت به مدت مشابه در سال قبل 10 درصد رشد داشته است كه خرابي خط و علائم، خرابي لكوموتيو، تلاقي با قطارهاي باري و ... اصلي ترين دلايل تأخير قطارهاي مسافري بوده است.

وي افزود: تعداد 498 قطار مسافري در مدت ياد شده مشمول تسهيلات پرداخت خسارت شده اند كه 3 درصد كل قطارها را شامل مي شود.

راشدي تعداد مسافري كه طي اين مدت دچار تأخير بيش از حد مقرر شده اند 177 هزار و 41 نفر اعلام كرد و افزود در مجموع به اين تعداد مسافر بيش از 7 ميليارد و 335 ميليون ريال خسارت پرداخت شده كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد رشد داشته است.

 

لینک

       

جمع آوري موانع آسفالتي غيرمجاز از سطح راه هاي استان مازندران

 

به دليل واقع شدن در مسير ترانزيتي آسياي ميانه و وجود بنادر در حاشيه جنوبي ـ شمال غرب به شمال شرق كشور و مسير تهران ـ مشهد به ويژه پتانسيل هاي گردشگري و مواهب طبيعي به خصوص در ايام تعطيلات از پرترافيك ترين راه هاي كشور محسوب مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل استان مازندران، مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان با اشاره به اين مطلب تصريح كرد: اداره كل راه و ترابري استان در راستاي رسالت مهم خود كه همانا تحقق ايمن سازي محورهاي مواصلاتي جهت برقراري ترددي ايمن و روان با نصب علايم، اجراي خط كشي گرم و سرد و خط كشي هاي اكستروژن (هشداري) در ورودي مناطق مسكوني و تقاطع و مطالعه و اجرائي نمودن نصب دوربين هاي ترافيكي و كنترل سرعت اقدامات مؤثر و مفيدي انجام و در دست اقدام دارد.

مدير كل راه و ترابري استان در ادامه افزود: متأسفانه در برخي از شهرهاي استان اقدام به اجراي موانع و دست انداز و به تعبير آنها سرعت گير در سطح سواره رو نموده اند كه شديداً ايمني تردد را به مخاطره انداخته است. مهندس بيگدلي با اعلام ممنوعيت وجود هرگونه موانع بيش از 5/2 سانتي متر در سطح راه ها تصريح كرد: براساس كنوانسيون وين سال 1968 و آئين نامه علائم راه هاي كشور و با توجه به تبعات سوء آن در ايمني تردد نصب هرگونه مانع بيش از 5/2 سانتي متر در سطح راهها ممنوع مي باشد.

مدير كل راه و ترابري خاطرنشان ساخت: با توجه به ضرورت امر موضوع به استاندار مازندران منعكس و آقاي مهندس شفقت در نامه اي به كليه فرمانداران شهرستانها خواستار جمع آوري موانع آسفالتي غيرمجاز منصوبه در راه هاي استان با توجه به اهميت موضوع و لزوم زيبا سازي راهها و پاي بندي به مقررات و كنوانسيون هاي بين المللي مبني بر ممنوعيت وجود هرگونه مانع در سطح راهها با هماهنگي اداره كل راه و ترابري استان و ادارات تابعه اين اداره كل شدند كه تاكنون بخشي از اين كار انجام شده است.

مدير كل راه و ترابري استان اظهار اميدواري كرد انشاء ا... بااجراي طرح ايمن سازي و كاهش سرعت در مناطق پرخطر براساس معيارهاي فني و كنترل مديريت سرعت شاهد كاهش تصادفات و تلفات جاده اي باشيم.

 

لینک

       

در اداره كل راه و ترابري استان ايلام اجرا شد

معرفي 69 بنگاه اقتصادي زودبازده با 148 نفر اشتغالزايي

 

با معرفي 69 طرح بنگاه اقتصادي زودبازده اداره كل راه و ترابري استان ايلام علاوه بر تقويت ماشين آلات راهسازي و راهداري براي 148 نفر اشتغالزايي ايجاد مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام اين طرح ها با اعتباري بالغ بر 227 ميليارد ريال به بانك هاي عامل معرفي شده و تاكنون براي 32 فقره از آنها با اعتبار 92 ميليارد ريال عقد قرارداد صورت گرفته است.

همچنين اعتبارات 24 فقره از قراردادهاي منعقد شده نيز با مبلغ 67 ميليارد ريال پرداخت شده و تاكنون 59 نفر از اين طريق مشغول به كار شده اند.

گفتني است بنگاه هاي اقتصادي زودبازده راه و ترابري شامل خريد ماشين آلات راهسازي و راهداري و ... است كه با اجراي طرح هاي معرفي شده 150 دستگاه از اين ماشين آلات به منظور تقويت فعاليتهاي راهسازي و راهداري خريداري خواهد شد.

 

لینک

       

صعود تيم كوهنوردي راه و ترابري استان ايلام به قله 4138 متري جوپاي كرمان

 

تيم كوهنوردي اداره كل راه و ترابري استان ايلام به قله 4183 متري جوپاي كرمان صعود كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام برنامه كوهنوردي اين تيم به همراه تيم هاي ادارات راه و ترابري ساير استانها به مناسبت هفته تربيت بدني، طي يك برنامه سه روزه انجام شد.

قابل ذكر است اين گروه 38 نفره در اجراي تقويم ورزشي با عنوان صعود سراسري از روزهاي بيست و ششم تا بيست و هشتم مهرماه به قله مذكور كه يكي از فني ترين قلل كشور از لحاظ كوهنوردي است، صعود كردند.

گفتني است عبدالرحمن غلامي، بهروز اميدي، عبدالكريم صيد حسين زاده و الله مراد هاشمي اعضاي تيم 4 نفره كوهنوردي اداره كل راه و ترابري استان ايلام را تشكيل مي دادند.

لینک

       

استاندار اصفهان:

يكي از محورهاي توسعه پايدار گسترش و ارتقاء راه ها است

 

توسعه راه ها، يكي از مهمترين عوامل ايجاد اشتغال به ويژه براي جوانان روستايي، جلوگيري از مهاجرت بي رويه روستائيان به شهر، محروميت زدايي و كاهش تصادفات است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، سيد مرتضي بختياري، استاندار اصفهان به اتفاق بهمن محمدي، نماينده مردم شهرستان هاي فريدن، فريدونشهر و چادگان در مجلس شوراي اسلامي، مهندس عبدالهاشم حسن نيا، مدير كل راه و ترابري، مهندس منصور شيشه فروش، مدير كل دفتر بازسازي و حوادث غيرمترقبه استان و جمعي از مسئولان محلي از پيشرفت كار مصوبات سفر رياست جمهوري در فصل راه و ترابري در شهرستان فريدونشهر بازديد كرد

استاندار اصفهان با تأكيد بر موارد فوق احداث راه در مناطق محروم را حقيقتاً كار با بركت و بزرگي دانست كه مجموعة اداره كل راه و ترابري استان اصفهان در اين مناطق اقدام به احداث آنها كرده كه محسوس و مطلوب است.

وي با اشاره به اينكه يكي از محورهاي توسعه پايدار، توسعه راه ها است گفت: بردن راه ها مخصوصاً راه هاي آسفالته به روستاها باعث اشتغال در روستاها و تسهيل تردد آسان روستائيان به شهر مي شود و از راه هاي جلوگيري از مهاجرت بي رويه به شهره مي باشد كه در اين استان مخصوصاً در مناطق محروم به خوبي انجام شده است و از اعتبارات تخصيصي به اين فصل و از تمام ظرفيت ها براي هزينه نمودن اعتبارات استفاده شده است.

استاندار اصفهان با توجه به بازديد انجام گرفته از اين منطقه محروم استان تأكيد كرد كه خوشبختانه پس از سفر رياست جمهوري و هيأت دولت اعتبارات مناسبي براي توسعة اين مناطق تخصيص داده شد.

گفتني است از جمله پروژه هاي در دست ساخت اداره كل راه و ترابري كه مورد بازديد استاندار اصفهان قرار گرفت عبارتند از پروژه در حال اجراي پيشكوه به پشتكوه در زاگرس مركزي و بهسازي محور كلوسه ـ دورك، راهسازي (راهگشايي) روستاي هيران كه باعث توسعه صنعت توريسم، محروميت زدايي و خدمت رساني بهتر به روستاهاي منطقه مي شود.

لینک