مهندسان راه و ساختمان وزارت راه و ترابري مي توانند به ارتقاء پايه اشتغال خود اقدام كنند

مهندسان راه و ساختمان وزارت راه و ترابري مي توانند به تمديد و ارتقاء پايه اشتغال خود اقدام كنند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل  اعلام كرد: با توجه به الزامي بودن گذراندن دوره هاي آموزشي جهت تمديد و ارتقاء پايه اشتغال به كار مهندسان عمران از طرف سازمان نظام مهندسي استان تهران ،وزارت راه و ترابري جهت رفاه آن دسته از مهندسان راه و ساختمان خود ،كه تمايل به تمديد و ارتقاء پايه اشتغال به كار دارند مي توانند، نسبت به ارائه درخواست كتبي حداكثر تا تاريخ 7/7/86 مبني بر ثبت نام اوليه به دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل در ستاد وزارتخانه اقدام نمايند.

بنابر اين گزارش هزينه دوره ها به عهده شركت كنندگان بوده و هزينه هر دوره از مبلغ 77هزار تومان با توجه به تخفيف قايل شده به  60هزار تومان كاهش يافته است.

همچنين محل برگزاري دوره ها (در صورت به حد نصاب رسيدن درخواست كنندگان) در سالن آمفي تئاتر ساختمان شهيرد دادمان و در خارج از وقت اداري خواهد بود.

دوره هاي محاسبات عمران شامل آشنايي با مباني گود برداري و سازه هاي نگهبان، بارهاي وارد برساختمان ، نكات ويژه در طراحي و محاسبه سازه هاي فولادي، نكات ويژه در طراحي و محاسبه سازه هاي بتني، ژئو تكنيك و طراحي پي و نكات ويژه نرم افزارهاي محاسباتي مي باشد.

همچنين دوره هاي نظارت عمران شامل آشنايي با مباني گود برداري و سازه هاي نگهبان، مصالح و فرآورده هاي ساختماني، ساختمانهاي فولادي، ساختمانهاي بتن آرمه، ساختمانهاي با مصالح بنايي و ايمني و حفاظت كار حين اجرا مي باشد.

لازه به ذكر است: جهت ارتقاء پايه نظارت گذرانيدن 4 دوره الزامي است. 

لینک

       

مركز مقاومت بسيج وزارت راه و ترابري اعلام كرد:

برنامه هاي هفته دفاع مقدس در وزارت راه و ترابري

        مركز مقاومت بسيج وزارت راه و ترابري برنامه هاي بزرگداشت هفته دفاع مقدس در سال 1386 را اعلام كرد .

       به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري در روز شنبه 31 شهريور نمايشگاه كتاب و محصولات فرهنگي و مسابقه كتابخواني در پايگاههاي بسيج شهيد كلانتري، شهيد ابراهيمي، شهيد چمران و والفجر برگزار مي شود .

در روز يكشنبه يكم مهرماه نيز صبح گاه مشترك در محل مركز مقاومت بسيج وزارتخانه و پايگاههاي شهيد احمدي و شهيد چمران برگزار خواهد شد.

در روز دوشنبه دوم مهرماه نيز مسابقه تيراندازي مديران برگزار مي شود.

عطر افشاني و نثار فاتحه بر مزار شهدا نيز با حضور فرمانده، اعضاي شوراي پايگاه شهيد رجايي از برنامه هاي روز سه شنبه سوم مهرماه است برگزاري جشن باشكوه به مناسبت ولادت كريم اهل بيت (ع) در مركز و كليه پايگاههاي تابعه از جمله برنامه هاي روز چهارشنبه چهارم مهرماه است .

پنجم مهرماه نيز از خانواده شهدا سركشي و از آسايشگاه جانبازان بازديد به عمل خواهد آمد .

روز جمعه در ششم مهرماه نيز نيروهاي بسيجي در مراسم نمازجمعه شركت خواهند داشت .

لینک

       

نوسازي و بهسازي 30 هزار دستگاه اتوبوس، ميني بوس و سواري در سالجاري

        رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور گفت : امسال 30 هزار دستگاه اتوبوس، ميني بوس و سواري در كشور نوسازي و بازسازي خواهد شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، محمد بخارايي در مراسم معارفه مدير كل جديد راه و ترابري استان قزوين با بيان اين مطلب اظهار داشت : براي توسعه ناوگان حمل و نقل جاده اي كشور با عمر متوسط 12 سال، امسال 10 هزار دستگاه اتوبوس ، ميني بوس و سواري از محل اعتبارات سازمان و 20 هزار دستگاه از محل اعتبارات بنگاههاي كوچك اقتصادي زود بازده نوسازي و بازسازي خواهد شد.

معاون وزير راه و ترابري در ادامه از اختصاص 127 ميليارد تومان براي روكش آسفالت و ايمن سازي جاده ها در سالجاري خبر داد و افزود : همچنين امسال 30 ميليارد تومان براي تامين روشنايي ، نصب سيستم اي ـ تي ، علائم و تابلوهاي راهنمايي در راه ها شرياني كشور هزينه خواهد شد .

بخارايي با اشاره به برنامه هاي دولت مبني بر واگذاري امور به مردم تصريح كرد: امسال در صدديم كليه فعاليت هاي راهداري را به بخش خصوصي واگذار و از توانمنديهاي اين بخش بيشتر استفاده كنيم .

رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي كشور در بخش ديگري از سخنانش از خريد 450 دستگاه جديد راهداري خبر داد و با اشاره به وضعيت موجود راه ها ارتباطي در كشور گفت : هم اكنون 180 هزار كيلومتر راه از جمله يكهزار و 400 كيلومتر آزاد راه ، پنج هزار و 600 كيلومتر بزرگراه ، 25 هزار كيلومتر راه روستايي و 35 هزار كيلومتر راه فرعي در كشور وجود دارد .

وي افزود : 11 هزار كيلومتر از راه ها كشور به دليل قرار گرفتن در مسير ترانزيت و ترافيك سنگين ، شرياني محسوب مي شود كه اعتبارات ملي در اين بخش هزينه خواهد شد .

محمد بخارايي همچنين در اين مراسم با قدرداني از خدمات ناصر آل محمدي، سيد رضا موسوي را به عنوان مدير كل جديد راه و ترابري استان قزوين معرفي كرد .

در ادامه محمد صادق پور مهدي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري قزوين هم با اشاره به ضرورت نظارت بيشتر بر طرح هاي راهسازي گفت : كيفيت اجراي طرح هاي عمراني بايد در اولويت برنامه هاي دستگاههاي اجرايي قرار گيرد حتي اگر قرار باشد از كميت آنها كاسته شود .

پور مهدي اضافه كرد : با اجراي با كيفيت طرح هاي عمراني مي توان ضمن افزايش عمر مفيد پروژه ها و رضايت مردم از هدر رفتن بيت المال جلوگيري كرد .

ناصر آل محمدي مدير كل سابق راه و ترابري استان قزوين نيز با ارائه گزارشي زيرسازي و آسفالت 840 كيلومتر راه روستايي ، فعال نمودن چهار خطه محور قزوين ـ تاكستان ـ شامي شاپ ، شروع 34 كيلومتر از باند دوم پروژه بانك جهاني تاكستان ـ اوج با پيشرفت فيزيكي 70 درصد ، بهره برداري از 20 كيلومتر از پروژه بزرگراه قزوين ـ بوئين زهرا ، تكميل بزرگراه قزوين ـ باراجين ، ساخت روگذر ورودي شهر محمديه ، تعريض محور قزوين ـ رشت ، اجراي 60 كيلومتر سيستم روشنايي ، ساخت 11 دستگاه زيرگذر و بهسازي كنارگذر تونل شيرين سو و تجهيز اين تونل به سيستم جت فن را از جمله مهم ترين فعاليت هاي دوره خدمت سه سال و سه ماهه خود در استان قزوين برشمرد .

در پايان مراسم هم سيد رضا موسوي مدير كل جديد راه و ترابري استان برنامه هاي آينده خود را تشريح كرد .

گفتني است استان قزوين با بيش از 174 كيلومتر آزاد راه ، 77 كيلومتر بزرگراه ، 447 كيلومتر راه اصلي ، 620 كيلومتر راه فرعي و 5 هزار و 34 كيلومتر راه روستايي بيش از سه درصد راه ها كشور را به خود اختصاص داده است .

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان مازندران:

كمبود كارخانه آسفالت در مازندران

        به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران جلسه شوراي حمل و نقل استان با حضور استاندار، مديران مجموعه هاي وابسته به وزارت راه در استان و مدير كل راه و ترابري استان و رئيس شوراي حمل و نقل در استانداري برگزار شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، رئيس شوراي حمل و نقل استان عنوان كرد: نبود پيمانكار توانمند موجب كندي روند طرحهاي راهسازي در استان شده است مهندس بيگدلي با اشاره به اين كه پتانسيل هاي فراوان حمل و نقلي در استان بسيار است خاطر نشان ساخت : كمبود كارخانه آسفالت در مازندران ديگر مشكل عمده استان بوده كه اجراي پروژه ها را با كندي مواجه كرده است .

مدير كل راه و ترابري استان در بخش ديگري از سخنان خود يادآور شد : از آنجائي كه استان مازندران از جمله استانهاي مبدأ و مقصد كالا و مسافر بوده و در صنعت حمل و نقل اعم از جاده اي ، هوايي ، ريلي و دريايي عدم تناسب زيرساخت ها در شبكه هاي موجود با حجم كالا و مسافر امري واضح و روشن است خواستار اعطاي تسهيلات زودبازده به پيمانكاران راهداري وراهسازي شد . مهندس بيگدلي استفاده از تسهيلات زودبازده اقتصادي را براي تجهيزات و ماشين آلات راهسازي بسيار مهم دانست و گفت: اين تسهيلات صرفاً نبايد صرف بخش خاصي در استان شود.

 مهندس شفقت استاندار مازندران نيز با اشاره به وضعيت حمل ونقل  استان از  اينكه عمده جابجايي كالا و مسافر از طريق جاده صورت مي پذيرد بيان داشت: ضمن آنكه ديگر بخشهاي حمل ونقل بايستي از پتانسيلهاي موجود حداكثر استفاده را بنمايند تا با قوت و شدت هر چه تمامتر از حداكثر ظرفيت و توان خود در امر حمل و نقل هوايي ، ريلي و دريايي نهايت خدمات دهي را داشته باشند بخش حمل و نقل جاده اي با بررسي همه جانبه در گسترش و افزايش توانمندي خود تلاش ويژه اي نموده تا مشكلات مردم هر چه زودتر برطرف گردد .

مهندس شفقت با بيان اينكه تمامي زيرساخت هاي توسعه و كشاورزي ، گردشگري و اقتصادي در استان از طريق راه محقق مي شود تصريح كرد استفاده از تسهيلات زودبازده فرصت مناسبي براي تقويت زيرساختهاي بخش حمل و نقل مي باشد .

لینک

       

افتتاح پروژه هاي راهسازي و آسفالت در آذربايجان شرقي

        اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي پروژه هاي مختلف راهسازي را در اين استان  افتتاح و به بهره برداري رساند .

اين پروژه ها شامل آسفالت راه روستايي پيرچوپان به طول 2/3 كيلومتر با اعتبار هزينه شده 1729 ميليون ريال، راه روستايي چرافيل ـ مجارشين به طول 2/3 كيلومتر با تعداد علايم نصب شده 65 مورد اعتبار كل 2100 ميليون ريال، راه آخي جهان ـ فيروز سالار به طول  700 متر با  اعتبار هزينه شده 620 ميليون ريال، راه جانقور ـ شيخ رجب به طول 5/6 كيلومتر با  اعتبار هزينه شده 4550 ميليون ريال، راه پارام طول يك كيلومتر با اعتبار هزينه شده 750 ميليون ريال مي باشد.

همچنين راه هرزه ورز به  800/1 كيلومتر با بار هزينه شده 730 ميليون ريال، بهسازي و آسفالت كردكندي به بخشايش به  200/14 كيلومتربا تبار هزينه شده 3400 ميليون ريال از ديگر پروژه ها است.

راهسازي و روكش آسفالت 26 كيلومتر راه روستايي شامل : راه روستايي كهنه لو ـ داشكسن ، راه روستايي قره بلاغ ، راه فرعي خاروانا ـ دستجرد ، روكش آسفالت ورزقان، احداث راه روستايي روزي ـ سرخه ديزج  از پروژه هاي اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي بوده است.

پروژه هاي راهسازي و آسفالت در شهرستان اهر به طول 30 كيلومتر شامل راه روستايي كسانق ـ چولقشلاقي ـ بهل ـ رزين ـ ممشلوبه صمد بيگلو و نقدوز مي باشد كه به بهره برداري رسيده است.

لینک

       

آلودگي نفتي در درياي خزر به سواحل شرقي و غربي بندر انزلي رسيد

        با مشاهده مقادير قابل توجهي آلاينده هاي نفتي در سواحل شرقي و غربي بندر انزلي كه بخش هايي از ساحل شمال غربي كشور در درياي خزر را در بر مي گيرد، بررسي فني كارشناسان سازمان بنادر و كشتيراني و عمليات پاكسازي بمنظور ثبت موقعيت مناطق آلوده به نفت آغاز شد .

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني، مدير كل ايمني و حفاظت دريايي اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: براساس مشاهدات عيني توسط كارشناسان بنادر و كشتيراني، حجم قابل توجهي توده و گلوله هاي نفتي موسوم به (TARBALL) در سواحل شرقي و غربي بندر انزلي و بخش هايي از ساحل شمال غربي كشور در ابعاد 10 تا 200 ميلي متر كه به دليل كولاك دريايي در محدوده زماني اواخر مردادماه در درياي خزر بوقوع پيوست ، سواحل بندر انزلي را دچار آلودگي نفتي كرده  است .

براساس اين گزارش ، عمليات پاكسازي سواحل توسط سازمان بنادر و كشتيراني و مراكز محلي در دست انجام مي باشد واز كليه اهالي ساحلي استان گيلان درخواست مي شود از دست زدن به اين گلوله هاي نفتي يا جمع آوري و انباشت آن باعث بروز مشكلات و افزايش هزينه پاكسازي خواهد شد، خودداري نمايند.

شايان ذكر است در اين گزارش از كليه فرماندهان هواپيماهاي عبوري و فرماندهان شناورهاي محلي درخواست شده است با مشاهده هر گونه آلاينده هاي نفتي مراتب را در سريع ترين زمان به اداره كل بنادر و كشتيراني استان گيلان گزارش و منعكس نمايند .

لینک

       

زيرگذر محور نكاء ـ بهشهر تا پايان سال به بهره برداري مي رسد

 

 معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان مازندران اعلام كرد: در مسير پنج كيلومتر مانده به بهشهر در محور نكاء ـ بهشهر به لحاظ واقع شدن اراضي كشاورزي در ضلع شمالي محور و همچنين عبور وسايط نقليه كندرو و ادوات كشاورزي از عرض جاده پل زيرگذر به طول 50 متر احداث مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس مشمولي خاطرنشان كرد: در 5 كيلومتري مانده به بهشهر در محور نكاء ـ بهشهر همواره شاهد بروز تصادفات ناگوار، كندي تردد و مشكلات عديده ديگري بوده ايم كه به دنبال پيگيريهاي فراوان اين اداره كل براي حل اين معضل اقدام به احداث زيرگذر در منطقه مذكور شده است .

وي اعلام كرد: تاكنون كل عمليات خاكبرداري، بتن ريزي و نصب قطعات پيش ساخته و اجراي دال و احداث ديواره هاي طرفين هر كدام به طول 50 متر با قطعات پيش ساخته به اتمام رسيده است .

مهندس مشمولي با اشاره به استفاده موقت اهالي از اين زيرگذر ادامه داد: چهار رمپ ورود و خروج به محور خاكبرداري و شن ريزي شده و با انتخاب پيمانكار عمليات آسفالت آن بزودي انجام خواهد شد .

اين پروژه كه از نيمه دوم سال 85 آغاز شده با تلاش بي وقفه همكاران تا پايان سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد .

 معاون راهسازي اداره راه وترابري استان مازندران كل هزينه اجراي اين پروژه را حدود 10 ميليارد ريال اعلام كرد.

 

لینک

       

 

هفدهمين اجلاس شوراي وزيران اكو

        هفدهمين اجلاس شوراي وزيران اكو طبق برنامه اعلامي از 20ـ16 اكتبر 2007 (28 ـ 24 مهرماه 86) در شهر هرات افغانستان برگزار خواهد شد.

اجلاس مذكور حداقل سالي يكبار و ترجيحاً قبل از شروع سال مالي اكو و به صورت چرخشي در يكي از كشورهاي عضو برگزار مي شود.

هفدهمين اجلاس شوراي وزيران اكو (COM) در هرات به بررسي پيشرفتهاي به عمل آمده در بخشهاي مختلف از زمان اجلاس قبلي در باكو ( مي 2006) خواهد پرداخت .

اين بررسي ها شامل تحقق موافقت نامه چارچوب حمل و نقل ترانزيت (TTFA) عملياتي شدن قطار مسافري و كانتينري استانبول ـ آلماتي، موافقتنامه تجارت اكو، بانك توسعه و تجارت اكو، اتصال سيستمهاي برقي كشورهاي عضو به همديگر و پيشرفتهاي بعمل آمده در ايجاد بنياد علمي اكو و موسسات منطقه اي اكو مي باشد.

اجلاس مذكور همچنين به ارزيابي پيشرفتهاي بدست آمده در محقق شدن تسهيل روند صدور ويزا براي تجار  اكو و موافقتنامه ارتقاء و حمايت از سرمايه گذاري ( APPR) خواهد پرداخت .

جمهوري آذربايجان كه از مي 2006 رياست اين شور را عهده دار است در اجلاس مذكور رياست آن را براي سال آتي به افغانستان خواهد سپرد .

پاكستان دهمين اجلاس سران اكو را در سال 2008 ميزباني خواهد نمود كه بدنبال آن نيز هجدهمين اجلاس شوراي وزيران در اين كشور برگزار خواهد گرديد . اجلاس سران اكو هر دو سال يكبار برگزار مي شود.

شوراي وزيران بالاترين مرجع تصميم گيري و سياست گذاري اكو بوده و متشكل از وزراي خارجه كشورهاي عضو اكو مي باشد.

لینک

       

كمك دولت به پرداخت حق بيمه رانندگان برون شهري

        كليه رانندگان برون شهري شاغل در حمل و نقل كالا و مسافر كه داراي كارت هوشمند معتبر مي باشند از كمك دولت جهت پرداخت حق بيمه به ميزان ده بيست هفتم برخوردار خواهند شد .

       محمد جواد بذرافشان رئيس اداره حمل و نقل كالاي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت : تمامي رانندگان اتوبوس ، ميني بوس ، سواري كرايه بين شهري و رانندگان انواع كاميون، كاميونت ، تريلي و ... كه نسبت به حمل و جابجايي كالا و مسافر استان مبادرت مي ورزند و داراي كارت هوشمند معتبر مي باشند جهت تداوم بيمه خود بايستي شخصاً به شعب بيمه مراجعه و با پرداخت حق بيمه متعلقه خويش برخوردار شوند.

محمد جواد بذرافشان آمار رانندگان حرفه اي استان را حدود 12 هزار نفر اعلام داشت و افزود: سالانه بيش از 11 ميليون تن كالا و 6 ميليون نفر مسافر توسط اين رانندگان زحمت كش و تلاشگر كه گردانندگان اصلي چرخه حمل و نقل جاده اي محسوب مي شوند از مبادي استان كرمان به اقصي نقاط ميهن اسلامي حمل مي شود.

لینک

       

دومين كميسيون مشترك حمل و نقل ايران و اسلووني برگزار شد

        دومين كميسيون مشترك حمل و نقل ايران و اسلووني در لوبليانا پايتخت اسلووني برگزار شد.

 اين كميسيون راه هاي توسعه و همكاري دو جانبه در زمينه هاي حمل و نقل زميني را مورد بررسي قرار داد.

 از طرف جمهوري اسلامي ايران دكتر حميد بهبهاني معاون برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابري ايران در راس هياتي در اين نشست حضور داشت .

هيات ايراني در حاشيه اين نشست مشترك از تاسيسات حمل و نقل ريلي، راه آهن و تاسيسات بندر كوپر اين كشور نيز بازديد كرد.

لینک

       

 

حضور اداره كل راه و ترابري گلستان

در نمايشگاه بنگاههاي كوچك اقتصادي و كارآفرين

        با برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي بنگاههاي كوچك اقتصادي و كارآفرين در محل دائمي نمايشگاههاي استان گلستان اداره كل راه و ترابري استان گلستان نيز همگام با ديگر سازمانها و ارگانها در اين نمايشگاه شركت نمود .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، اين اداره كل در راستاي تحقق برنامه هاي دولت و اجراي آئين نامه گسترش بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده كارآفرين در بخش حمل و نقل اقدام به ايجاد واحد اشتغال كرده است كه با دعوت از پيمانكاران، اشخاص حقيقي و حقوقي در اين راستا حركت مي نمايد و تاكنون 51 طرح با 760 نفر اشتغالزايي در زمينه حمل و نقل به بانك عامل از طريق اداره كل راه و ترابري استان گلستان معرفي شده است.

 

لینک

       

تقدير از جانباز بازنشسته ستاد وزارت راه و ترابري

        در جلسه شوراي معاونين و مديران ستاد وزارتخانه از مهندس عباسي توسط مقام عالي وزارت به خاطر 38 سال خدمت تقدير شد .

       مهندس عباسي در طول خدمت خود مسئوليت اداره پيمان استان هاي مازندران و كردستان، مدير كل راه و ترابري قم، مشاور معاون وزير، معاون امور طرحهاي ستاد اشتغال، دبيرگروه تخصصي حمل و نقل در ستاد حوادث غير مترقبه و دبيركميته پدافند غير عامل را داشته است .

مهندس عباسي از سال 61 تا 69 در اسارت رژيم بعثي عراق بود. همچنين وي به درجه رفيع جانبازي در جنگ تحميلي حق عليه باطل نائل آمد .

 

لینک

       

برگزاري چهار كارگاه آموزشي با همكاري سازمانهاي بين المللي

با هدف افزايش و تقويت نقش سيستم حمل و نقل ريلي در منطقه و بنا به تقاضا و نياز راه آهن هاي منطقه خاورميانه از جمله راه آهن ج.ا.ا ايران بر انجام فعاليتهاي خاص همچون برگزاري كارگاه هاي آموزشي و سمپوزيوم هاي ريلي و به منظور آشنايي و انتقال تجربيات راه آهن ها و آموزش كارشناسان و متخصصين صنايع ريلي كشورمان چهار كارگاه آموزشي تخصصي  برگزار مي شود.

اين كارگاه ها با عنوانهاي مديريت و ارتقاي ايمني ريلي، مشكلات خاص راه آهن ها در مناطق بياباني و مقابله با شنهاي روان ، ارتقاي نقش راه آهن سراسري آسيا و شناسايي نيازهاي سرمايه گذاري و اولويت هاي توسعه راه آهن سراسري آسيا با كمك و پشتيباني UIC و UNESCAP و با حضور نمايندگان راه آهن هاي خاورميانه ، آسيا ميانه ، موسسات مالي و سازمان هاي معتبر بين المللي به ميزباني راه آهن ج.ا.ا ايران تا پايان سال جاري برگزار مي شود.

 اداره كل امور بين الملل اميد دارد با برگزاري چنين كارگاههايي، از تجربيات ديگر كشورها و سازمان ها براي رفع نيازهاي خود استفاده نموده و جهت به روز نمودن تحقيقات و فناوري و استفاده از تكنولوژي و علوم روز دنيا، ارتقاء حمل و نقل ريلي و در نهايت اعتلاي بيشتر راه آهن ج.ا.ا ايران گامي موثر بر دارد .

 

لینک

       

انتصاب رياست جديد اتحاديه بين المللي راه آهن ها

        آقاي كي، سي ، جنا به عنوان رئيس هيئت مديره راه آهن هند و رياست اتحاديه بين المللي راه آهنها (UIC) تا پايان دسامبر 2008 منصوب شد .

 وي طي ارسال نامه اي به مدير عامل راه آهن ج.ا.ا ايران تعامل و همكاري نزديك با راه آهن ايران را در شكل گيري آينده صنايع ريلي و ايفاي نقش جهاني UIC و همچنين توسعه فعاليتهاي راه آهنهاي هند و ايران با توجه به حركت سريع اقتصادي و نياز به توسعه و مدرنيزه نمودن سيستمهاي ريلي خواستار شد.

لینک

       

اصفهان با داشتن 1300 كيلومتر بزرگراه رتبه نخست را  در كشور دارد

        در جلسة مشترك روساي ادارات شهرستانهاي راه و ترابري استان اصفهان مسائل و مشكلات هر يك از شهرستان هاي استان مورد بررسي قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، در اين مراسم كه با حضور مدير كل راه و ترابري استان ، معاونين و رؤساي ادارات ستادي و راه و ترابري شهرستانها در محل سالن گردهمايي اين اداره كل برگزار شد . مهندس عبدالهاشم حسن نيا با اشاره به اينكه در چند سال گذشته چهار بار عنوان دستگاه نمونه را كسب كرده ايم، گفت: اين امر در عين حال كه افتخار است مسئوليت ما را نيز بيشتر كرده است و از سوي ديگر خطراتي ما را تهديد مي كند و در معرض آسيب پذيري بيشتري قرار داريم.

حسن نيا ادامه داد: در مجموعه خود بايستي انگيزه ايجاد كرده و براي كار خود فضيلت قائل شده و پاسخ گويي خود را بالا ببريم.

مدير كل راه و ترابري استان اصفهان با اشاره به اينكه در هر پست و مقامي كه هستيم بايد در كار خود انگيزه داشته و به آن فضيلت دهيم، ادامه داد : در سطح استان 1300 كيلومتر بزرگراه داريم كه رتبه اول كشور را در اين زمينه دارا هست و با استانهاي ديگر از اين نظر فاصلة زيادي دارد.

حسن نيا در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به خاص بودن اعتبارات در سال جاري ادامه داد: در جامعه ما بستر عدالت گونه اي فراهم شده كه طبقات ضعيف و پايين جامعه توانسته اند كارهاي بزرگي انجام دهند با همين نيروها توانسته ايم در جشنواره شهيد رجائي چهار بار رتبه اول را كسب كنيم.

لینک

       

تسريع در عمليات احداث بزرگراه محور ساري ـ جويبار

محور ساري ـ جويبار به طول 18 كيلومتر يكي از راه هاي پرترافيك منطقه بوده كه ارتباط مركز استان را به شهرستانهاي جويبار، قائمشهر، بابلسر، بابل و ساحل درياي خزر برقرار مي نمايد.

        به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران ضرورت تعريض محور و ارتقاء دو خطه به چهار خطه محور ساري ـ جويبار به لحاظ واقع شدن دانشگاه آزاد اسلامي ، تربيت معلم، وجود كارخانجات توليدي و صنعتي كشتارگاه صنعتي و وجود اراضي كشاورزي در حاشيه راهها و عبور ادوات كشاورزي و همچنين برقراري ارتباط چندين روستا در دستور كار اين اداره كل قرار دارد.

مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان با اشاره به اين مطلب خاطرنشان كرد: طول مسير در دست اجرا 5/9 كيلومتر از ساري تا چهار راه شيب آبندان و يك كيلومتر از شيب آبندان به سمت جويبار مي باشد كه از دو طرف به عرض 10 متر در حال تعريض مي باشد.

وي افزود: در اين محور تعداد 2 دستگاه پل 5 متري و 16 دستگاه آبرو 2 متري پيش بيني كه عمليات اجرايي آن به پايان رسيده است .

مهندس بيگدلي هزينه اجراي اين پروژه را 40 ميليارد ريال اعلام و اظهار اميدواري كرد: با تسريع در عمليات احداث اين بزرگراه و تخصيص به هنگام اعتبارات شاهد بهره برداري كامل اين پروژه در سال 87 باشيم .
لینک

       

رشد 24 درصدي در عمليات سوخت رساني به شناورهاي تجاري

        با سرمايه گذاري بخش خصوصي در پايانه نفتي بندر خليج فارس به منظور صادرات و ترانزيت مشتقات نفتي ، عمليات تامين سوخت مورد نياز شناورهاي تجاري طي نيمه نخست سال جاري با 24 درصد رشد روبه رو شد .

      به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني ، مدير كل مناطق ويژه اقتصادي اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: شركت هاي بخش خصوصي بنا گستر كرانه : شركت خدمات فني و مهندسي كشتيراني و شركت خليج فارس با هدف ارتقاء جايگاه بنادر ايران در منطقه خليج فارس، جذب كشتي هاي عبوري از تنگه هرمز وافزايش درآمدهاي ارزي حاصلاز ارزش افزوده خدمات سوخت رساني براي كشور، با سرمايه گذاري در زير ساخت هاي مخازن نفتي، احداث سه پايانه سوخت رساني به شناورهاي تجاري در بندر خليج فارس را آغاز كرده اند .

شايان ذكراست شركت بنا گستر گرانه در 6 ماهه نخست سال جاري با عمليات سوخت رساني به شناورهاي تجاري به ميزان 65400 تن نفت كوره و 6420 تن گازوئيل، نرخ رشد متوسط ماهانه 24 درصد را پشت سر گذاشت .

براساس اين گزارش بندر خليج فارس با 11 پست اسكله و 320 هكتار بارانداز و اراضي پشتيباني واقع در مجتمع بندري شهيد رجايي درصدد افزايش سهم خود در عمليات سوخت رساني، صادرات و ترانزيت مواد نفتي در منطقه خليج فارس مي باشد .

لینک

       

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي:

امسال 676 نقطه پرحادثه در كشور اصلاح شده است

        معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اعلام كرد: 676 نقطه پر حادثه طي سال جاري با استفاده از اعتبارات طرحهاي زود بازده و با هزينه اي بالغ بر 125 ميليارد تومان اصلاح شده است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان همدان، مهندس محمد بخارايي كه  در مراسم كلنگ زني محور نهاوند- سخن مي گفت، با حضور در سه راهي دهفول از اصلاح نقاط پر حادثه جاده اي و دو بانده كردن جاده هاي كشور خبر داد.

معاون وزير راه و ترابري همچنين از دو بانده كردن جاده هاي كشور خبر داد و گفت: از 24 هزار كيلومتر جاده و شريانهاي حياتي كشور 7 هزار كيلومتر به بزرگراه تبديل شده است  كه چهار هزار كيلومتر پروژه هاي عملياتي و در دست اقدام است و  ساخت 2 هزار كيلومتر آزاد راه نيز با سرمايه گذاري غير دولتي در حال انجام است .

وي گفت بقيه جاده ها نيز در دست مطالعه است و هدف ما از تعرض جاده ها، ايمن سازي و آرام سازي ترافيك جاده اي است .

بخارايي افزود: تدبير دولت اين است كه با پرداخت وام بخشي از امور جاده اي و حمل و نقلي را به سرمايه گذاران خصوصي واگذار كند .

لینک

       

در محور آمل ـ تهران

اجراي ادامه عمليات تقاطع غير همسطح امامزاده عبداله

        به منظور حفظ ايمني و تسهيل در تردد و كاهش بار ترافيكي و در نهايت جلوگيري از بروز تصادفات و تلفات ناشي از آن، طرح تقاطع روگذر در سه راهي امامزاده عبداله در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران،  محور آمل ـ تهران (تقاطع امامزاده عبداله ) به دليل واقع شدن زيارتگاه امامزاده عبداله و استقرار واحدهاي صنعتي ـ آموزش درماني و رفاهي همواره از ترافيك بسيار سنگيني برخوردار بوده كه بسياري اوقات ترافيك محور كناره حد فاصل نور ـ چمستان را به محور هراز هدايت نموده كه اين سهم بالاي ترافيك به شكل همسطح باعث ايجاد تصادفات مكرر در تقاطع ها مي شود.

مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري مازندران هزينه كامل اجراي اين پروژه در حدود 15 ميليارد ريال اعلام و اظهار كرد: اين پروژه كه از بهمن 83 شروع شده با ايجاد رمپ هاي ورود خروج و لوپهاي رفت و برگشت طراحي شده و اكنون ببيش از 50 درصد پيشرفت فيزيكي همراه است.

مهندس بيگدلي با اشاره به اثرات مثبت اجراي اين طرح اظهار اميدواري كرد: در صورت تامين مصالح مورد نياز با برنامه زمانبندي شده تا پايان سال جاري مورد بهره برداري قرار گيرد. 

لینک

       

4419 كيلومتر از راه هاي استان مازندران خط كشي شد

 

مدير كل راه وترابري استان مازندران اعلام كرد: 4419 كيلومتر از راه هاي استان مازندران شامل راه هاي اصلي و روستايي خاط كشي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران،رخط كشي گرم به طول 906 كيلومتر در محورهاي چالوس ، رامسر، آمل، بابل و در ديگرمحورهاي اصلي و  خط كشي سرد در محورهاي فرعي و روستايي به طول 3513 كيلومتر انجام شده است.

مهندس بيگدلي تصريح كرد: تهيه و نصب علائم ايمني راه به تعداد 124250 عدد در محورهاي اصلي و فرعي استان از ديگر اقدامات براي ايمني راه ها در اين اداره كل مي باشد.

وي ادامه داد: تهيه واجراي گاردريل به طول 120 كيلومتر در محورهاي محمود آباد-سرخرود، ساري - سمنان، ساري- كياسر و ديگر محورهاي مواصلاتي استان از موارد ديگر بوده است.

مدير كل راه و ترابري استان مازندران يادآور شد[: راه به عنوان شريان حياتي نقش مهمي را در توسعه كشور دارا مي باشد براساس آخرين اطلاعات بدست آمده حمل و نقل جاده اي نزديك به  90 درصد از حجم جابجايي كالا ومسافر را با ايجاد بيش از يك ميليون فرصت شغلي به    شيوه هاي مختلف و بيش از 7 درصد از توليد ناخالص ملي را به خود اختصاص داده است .

عدم هماهنگي ميان افزايش توليد وسايط نقليه و توسعه راه و عوامل متعدد ديگري موجب بروز ناامني در جاده ها و به وقوع پيوستن حوادث ناگوار رانندگي شده است .

وي تاكيد كرد: تحليل هاي انجام شده و يافته هاي آماري بيانگر اين است كه منشاء بيش از 75 درصد از سوانح جاده اي عوامل انساني هستند بي احتياطي، عدم مهارت، بي دقتي وعدم توجه رانندگان به مقررات راهنمايي و رانندگي، خطاهاي رفتاري و عمدي نظير (سرعت و سبقت غير مجاز و ...) و ساير موارد از عوامل عمده وقوع سوانح جاده اي در بعد انساني هستند و ساير عوامل 25 درصد از سوانح جاده اي را به خود اختصاص مي دهند. 

لینک

       

حضور اداره كل راه و ترابري استان گلستان

در نمايشگاه بنگاههاي كوچك اقتصادي و كارآفرين در هفته دولت جاري

 

        با فرارسيدن هفته دولت و برگزاري نمايشگه دستاوردهاي بنگاههاي كوچك اقتصادي و كارآفرين در محل دائمي نمايشگاههاي استان گلستان اداره كل راه و ترابري استان گلستان نيز همگام با ديگر سازمانها و ارگانها در اين نمايشگاه شركت نمود . گفتني است اين اداره كل در راستاي تحقق برنامه هاي دولت و اجراي آئين نامه گسترش بنگاههاي كوچك اقتصادي زودبازده كارآفرين در بخش حمل و نقل اقدام به ايجاد واحد اشتغال نموده است كه با دعوت از پيمانكاران، اشخاص حقيقي و حقوقي در اين راستا حركت مي نمايد و تاكنون 51 طرح با 760 نفر اشتغالزايي در زمينه حمل و نقل به بانك عامل از طريق اداره كل راه و ترابري استان گلستان معرفي گرديده است .

لینک

       

كاهش تلفات سوانح رانندگي لرستان

بر اساس آمار ارائه شده  از سوي سازمان پزشكي قانوني استان، تعداد كشته شدگان و مجروحان ناشي از حوادث رانندگي درمرداد ماه  سال جاري نسبت به مدت مشابه در سال گذشته كاهش يافته است.

       به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، عباس رضايي مدير كل راه و ترابري لرستان با اعلام اين خبر افزود: با توجه به تمهيدات  اتخاذ شده در جهت كاهش سوانح در سطح استان، تعداد كشته شدگان در مرداد ماه سال 86 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 24 درصد و تعداد مجروح شدگان 11 درصد كاهش داشته است.

 

لینک

       

 تقدير نامه ستاد اقامه نماز كشور از وزارت راه و ترابري

        ستاد اقامه نماز كشور در تقدير نامه اي براساس ارزيابي فعاليتهاي سال 85 رتبة تلاشگر را به وزارت راه و ترابري داد.

       به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، حجت الاسلام و المسلمين قرائتي رئيس ستاد اقامه نماز كشور در تقدير نامه خود تصريح كرده است : براساس نظر هيأت داوري با ارزيابي فعاليتهاي سال 85 كليه دستگاهها در امر نماز، وزارت راه و ترابري رتبة تلاشگر را كسب كرده است .

      وي در پايان از زحمات همه مسئولان و دست اندركاران امر نماز در وزارت راه و ترابري تشكر كرده است.

لینک

       

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي:

امسال 676 نقطه پرحادثه در كشور اصلاح شده است

        معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اعلام كرد: 676 نقطه پر حادثه طي سال جاري با استفاده از اعتبارات طرحهاي زود بازده و با هزينه اي بالغ بر 125 ميليارد تومان اصلاح شده است .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان همدان، مهندس محمد بخارايي كه  در مراسم كلنگ زني محور نهاوند- سخن مي گفت، با حضور در سه راهي دهفول از اصلاح نقاط پر حادثه جاده اي و دو بانده كردن جاده هاي كشور خبر داد.

معاون وزير راه و ترابري همچنين از دو بانده كردن جاده هاي كشور خبر داد و گفت: از 24 هزار كيلومتر جاده و شريانهاي حياتي كشور 7 هزار كيلومتر به بزرگراه تبديل شده است  كه چهار هزار كيلومتر پروژه هاي عملياتي و در دست اقدام است و  ساخت 2 هزار كيلومتر آزاد راه نيز با سرمايه گذاري غير دولتي در حال انجام است .

وي گفت بقيه جاده ها نيز در دست مطالعه است و هدف ما از تعرض جاده ها، ايمن سازي و آرام سازي ترافيك جاده اي است .

بخارايي افزود: تدبير دولت اين است كه با پرداخت وام بخشي از امور جاده اي و حمل و نقلي را به سرمايه گذاران خصوصي واگذار كند .

لینک

       

رشد 24 درصدي در عمليات سوخت رساني به شناورهاي تجاري

        با سرمايه گذاري بخش خصوصي در پايانه نفتي بندر خليج فارس به منظور صادرات و ترانزيت مشتقات نفتي ، عمليات تامين سوخت مورد نياز شناورهاي تجاري طي نيمه نخست سال جاري با 24 درصد رشد روبه رو شد .

      به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني ، مدير كل مناطق ويژه اقتصادي اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: شركت هاي بخش خصوصي بنا گستر كرانه : شركت خدمات فني و مهندسي كشتيراني و شركت خليج فارس با هدف ارتقاء جايگاه بنادر ايران در منطقه خليج فارس، جذب كشتي هاي عبوري از تنگه هرمز وافزايش درآمدهاي ارزي حاصلاز ارزش افزوده خدمات سوخت رساني براي كشور، با سرمايه گذاري در زير ساخت هاي مخازن نفتي، احداث سه پايانه سوخت رساني به شناورهاي تجاري در بندر خليج فارس را آغاز كرده اند .

شايان ذكراست شركت بنا گستر گرانه در 6 ماهه نخست سال جاري با عمليات سوخت رساني به شناورهاي تجاري به ميزان 65400 تن نفت كوره و 6420 تن گازوئيل، نرخ رشد متوسط ماهانه 24 درصد را پشت سر گذاشت .

براساس اين گزارش بندر خليج فارس با 11 پست اسكله و 320 هكتار بارانداز و اراضي پشتيباني واقع در مجتمع بندري شهيد رجايي درصدد افزايش سهم خود در عمليات سوخت رساني، صادرات و ترانزيت مواد نفتي در منطقه خليج فارس مي باشد .

 

لینک

       

تسريع در عمليات احداث بزرگراه محور ساري ـ جويبار

محور ساري ـ جويبار به طول 18 كيلومتر يكي از راه هاي پرترافيك منطقه بوده كه ارتباط مركز استان را به شهرستانهاي جويبار، قائمشهر، بابلسر، بابل و ساحل درياي خزر برقرار مي نمايد.

        به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران ضرورت تعريض محور و ارتقاء دو خطه به چهار خطه محور ساري ـ جويبار به لحاظ واقع شدن دانشگاه آزاد اسلامي ، تربيت معلم، وجود كارخانجات توليدي و صنعتي كشتارگاه صنعتي و وجود اراضي كشاورزي در حاشيه راهها و عبور ادوات كشاورزي و همچنين برقراري ارتباط چندين روستا در دستور كار اين اداره كل قرار دارد.

مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري استان با اشاره به اين مطلب خاطرنشان كرد: طول مسير در دست اجرا 5/9 كيلومتر از ساري تا چهار راه شيب آبندان و يك كيلومتر از شيب آبندان به سمت جويبار مي باشد كه از دو طرف به عرض 10 متر در حال تعريض مي باشد.

وي افزود: در اين محور تعداد 2 دستگاه پل 5 متري و 16 دستگاه آبرو 2 متري پيش بيني كه عمليات اجرايي آن به پايان رسيده است .

مهندس بيگدلي هزينه اجراي اين پروژه را 40 ميليارد ريال اعلام و اظهار اميدواري كرد: با تسريع در عمليات احداث اين بزرگراه و تخصيص به هنگام اعتبارات شاهد بهره برداري كامل اين پروژه در سال 87 باشيم .

 

لینک

       

4419 كيلومتر از راه هاي استان مازندران خط كشي شد

مدير كل راه وترابري استان مازندران اعلام كرد: 4419 كيلومتر از راه هاي استان مازندران شامل راه هاي اصلي و روستايي خاط كشي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران،رخط كشي گرم به طول 906 كيلومتر در محورهاي چالوس ، رامسر، آمل، بابل و در ديگرمحورهاي اصلي و  خط كشي سرد در محورهاي فرعي و روستايي به طول 3513 كيلومتر انجام شده است.

مهندس بيگدلي تصريح كرد: تهيه و نصب علائم ايمني راه به تعداد 124250 عدد در محورهاي اصلي و فرعي استان از ديگر اقدامات براي ايمني راه ها در اين اداره كل مي باشد.

وي ادامه داد: تهيه واجراي گاردريل به طول 120 كيلومتر در محورهاي محمود آباد-سرخرود، ساري - سمنان، ساري- كياسر و ديگر محورهاي مواصلاتي استان از موارد ديگر بوده است.

مدير كل راه و ترابري استان مازندران يادآور شد[: راه به عنوان شريان حياتي نقش مهمي را در توسعه كشور دارا مي باشد براساس آخرين اطلاعات بدست آمده حمل و نقل جاده اي نزديك به  90 درصد از حجم جابجايي كالا ومسافر را با ايجاد بيش از يك ميليون فرصت شغلي به    شيوه هاي مختلف و بيش از 7 درصد از توليد ناخالص ملي را به خود اختصاص داده است .

عدم هماهنگي ميان افزايش توليد وسايط نقليه و توسعه راه و عوامل متعدد ديگري موجب بروز ناامني در جاده ها و به وقوع پيوستن حوادث ناگوار رانندگي شده است .

وي تاكيد كرد: تحليل هاي انجام شده و يافته هاي آماري بيانگر اين است كه منشاء بيش از 75 درصد از سوانح جاده اي عوامل انساني هستند بي احتياطي، عدم مهارت، بي دقتي وعدم توجه رانندگان به مقررات راهنمايي و رانندگي، خطاهاي رفتاري و عمدي نظير (سرعت و سبقت غير مجاز و ...) و ساير موارد از عوامل عمده وقوع سوانح جاده اي در بعد انساني هستند و ساير عوامل 25 درصد از سوانح جاده اي را به خود اختصاص مي دهند.

لینک

       

كاهش تلفات سوانح رانندگي لرستان

بر اساس آمار ارائه شده  از سوي سازمان پزشكي قانوني استان، تعداد كشته شدگان و مجروحان ناشي از حوادث رانندگي درمرداد ماه  سال جاري نسبت به مدت مشابه در سال گذشته كاهش يافته است.

       به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، عباس رضايي مدير كل راه و ترابري لرستان با اعلام اين خبر افزود: با توجه به تمهيدات  اتخاذ شده در جهت كاهش سوانح در سطح استان، تعداد كشته شدگان در مرداد ماه سال 86 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 24 درصد و تعداد مجروح شدگان 11 درصد كاهش داشته است.

لینک

       

در محور آمل ـ تهران

اجراي ادامه عمليات تقاطع غير همسطح امامزاده عبداله

        به منظور حفظ ايمني و تسهيل در تردد و كاهش بار ترافيكي و در نهايت جلوگيري از بروز تصادفات و تلفات ناشي از آن، طرح تقاطع روگذر در سه راهي امامزاده عبداله در دست اجرا است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران،  محور آمل ـ تهران (تقاطع امامزاده عبداله ) به دليل واقع شدن زيارتگاه امامزاده عبداله و استقرار واحدهاي صنعتي ـ آموزش درماني و رفاهي همواره از ترافيك بسيار سنگيني برخوردار بوده كه بسياري اوقات ترافيك محور كناره حد فاصل نور ـ چمستان را به محور هراز هدايت نموده كه اين سهم بالاي ترافيك به شكل همسطح باعث ايجاد تصادفات مكرر در تقاطع ها مي شود.

مهندس عبدالحسين بيگدلي مدير كل راه و ترابري مازندران هزينه كامل اجراي اين پروژه در حدود 15 ميليارد ريال اعلام و اظهار كرد: اين پروژه كه از بهمن 83 شروع شده با ايجاد رمپ هاي ورود خروج و لوپهاي رفت و برگشت طراحي شده و اكنون ببيش از 50 درصد پيشرفت فيزيكي همراه است.

مهندس بيگدلي با اشاره به اثرات مثبت اجراي اين طرح اظهار اميدواري كرد: در صورت تامين مصالح مورد نياز با برنامه زمانبندي شده تا پايان سال جاري مورد بهره برداري قرار گيرد.

لینک

       

تجليل از كاركنان نمونه اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي كرمان

 

  به مناسبت روز كارمند طي مراسمي با حضور مدير كل، معاونين، كارشناسان و كارمندان اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان از سه نفر از كاركنان نمونه تقدير به عمل آمد .

بنابر اين گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، در اين مراسم مهندس جواد هدايتي مدير كل استان ضمن تبريك روز كارمند و يادآوري خدمات شايسته و تلاشهاي ارزنده شهيدان رجايي و باهنر در پيشبرد اهداف متعالي نظام مقدس جمهوري اسلامي و جانفشاني آنها در اين راه، خواستار الگو قراردادن اين بزرگان در سرلوحه كار خود شدند.

در اين مراسم از علي رشيدي پور، محمد حسين گلرسان كرماني و عليرضا هژبرزاده به عنوان كارمندان نمونه تقدير و هدايايي نيز به رسم يادبود اهداء شد.

 

لینک

       

6144 كيلومتر از محورهاي استان فارس خط كشي شده است

سرپرست اداره كل راه و ترابري استان فارس خاطرنشان كرد: سال گذشته آزمايشگاه رنگ در اداره كل راه و ترابري فارس افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت و اين آزمايشگاه در مجموعه راه و ترابري كل كشور در استانها اولين آزمايشگاه مي باشد و اداره كل راه و ترابري استان فارس در اين زمينه پيشگام بوده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري فارس مهندس حيدر نوروزي سرپرست اداره كل راه و ترابري با اشاره به موارد فوق افزود: با افتتاح آزمايشگاه رنگ كل رنگهاي مصرفي جهت خط كشي راه هاي محورهاي حوزه استحفاظي مورد تست و آزمايش قرار گرفت و كيفيت آنها سنجيده و سپس مورد استفاده مي گردد.

سرپرست اداره كل راه و ترابري فارس تصريح كرد: طبق آخرين آمار طول كل راه هاي روستايي استان در حدود 5152 كيلومتر و راه اصلي و فرعي 3816 كيلومتر مي باشد كه در كل حوزه استحفاظي استان 22959 كيلومتر خط كشي مورد نياز مي باشد.

سرپرست اداره كل راه و ترابري استان فارس يكي ديگر از اقدامات مهم و رفع حادثه خيزي در خصوص خط كشي نقاط پرحادثه، ورودي تونل ها و تقاطع ها را استفاده از رنگ گرم اكستروژه دانست و متذكر شد: اين رنگ به عنوان هشدار دهنده و نيز كاهنده سرعت خودرو مي باشد كه در دستور كار اين اداره كل قرار گرفته است.

مهندس نوروزي يكي ديگر از طرح هايي كه در خصوص خط كشي براي اولين بار در ايران در دستور كار اين اداره كل مي باشد، اذعان داشت: در گردنه هاي برفگير استان مثل گردنه كولي كش، شهيد آباد، دشت ارژن و خط كشي با رنگهاي دو جزيي به صورت قالب گيري درون روكش آسفالت مي باشد كه اين امر موجب افزايش دوام و ماندگاري خط كشي تا چند برابر مي شود و نيز در برابر عمليات برف روبي مقاوم خواهد بود و از بين نمي رود.

لینک

       

تقدير از اداره كل راه وترابري استان تهران به عنوان

«برترين دستگاه اجرايي سال 85 استان تهران»

 

در مراسمي كه با حضور مقام عالي وزارت راه و ترابري مهندس رحمتي، رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، مهندس بخارائي و جمعي از مديران و رؤساي اداره كل راه وترابري تهران در سالن همايشهاي رازي برگزار شد، از 163 دانش آموز ممتاز و 15 نفر از بازنشستگان سال 85 اين اداره كل تقدير به عمل آمد .

در اين مراسم، مهندس رحمتي از عملكرد مهندس صديقي مدير كل راه و ترابري استان تهران و كاركنان خدوم اين اداره كل كه موفق به دريافت لوح تقدير «برترين دستگاه اجرايي سال 85 استان تهران» در دهمين يادواره شهيد رجايي شده اند، تقدير و تشكر كرد.

 

لینک

       

بهره برداري از 65 پروژه راهسازي دراستان فارس

 

65 پروژه راهسازي با 303 كيلومتر طول و اعتباري بالغ بر 28 ميليارد تومان در هفته دولت در استان فارس به بهره برداري رسيد .

مهندس حيدر نوروزي، سرپرست اداره كل راه و ترابري فارس اظهار با اعلام اين خبر اظهار داشت : از 65 پروژه اي كه در هفته دولت به بهره برداري مي رسد 60 پروژه مربوط به راه روستايي است كه شامل 17 پروژه در فسا، 5 پروژه در فيروزآباد، 11 پروژه در داراب ، 6 پروژه در بوانات، 3 پروژه در سپيدان، 4 پروژه در نورآباد، 3 پروژه در نيريز، 2 پروژه در استهبان، 4 پروژه در مرودشت و 3 پروژه در آباده مي باشد.

وي از اصلاح 60 نقاط پر حادثه در سال 85 در جاده هاي استان فارس خبر داد و گفت : امسال نيز 70 نقطه توسط اكيپي از اداره كل راه و ترابري، پليس راه و سازمان حمل  و نقل و پايانه ها شناسايي شده است كه در آينده اي نزديك برطرف مي شود .

سرپرست اداره كل راه و ترابري فارس همچنين با اشاره به خريد 30 دستگاه راهسازي اظهار داشت: با اعتباري پيش بيني شده 17 دستگاه گريدر، 3 دستگاه لودر و 10 كاميون براي اداره راه وترابري فارس خريداري شد.

مهندس نوروزي با بيان اينكه از اوايل سال 86، اجراي 500 پروژه راهسازي شروع شده است، تصريح كرد: در بخش راهداري و نگهداري راه ها كه مهمترين وظيفه اداره راه وترابري است 6500 كيلومتر از جاده هاي استان خط كشي و بيش از 120 هزار انواع مختلف تابلو نصب شده است . سرپرست اداره راه وترابري استان فارس در ادامه با بيان اينكه يكي از اهداف اين اداره كل ارتقاي سطح ايمني و شبكه راه ها است، خاطر نشان كرد: از ديگر پروژه ها احداث بزرگراههاي محور شيراز ـ سپيدان، شيراز ـ دشت ارژن، شيراز ـ فسا، شيراز ـ كوار و روكش محورهاي شيراز ـ فيروزآباد، روكش آسفالت ني ريز ـ قطرويه و محور فيروزآباد ـ جم مي باشد كه در هفته دولت به بهره برداري كامل رسيد.

وي در پايان با اشاره به سختي و پرهزينه بودن پروژه هاي راهسازي گفت : راههاي استان در چند سال اخير جهش بزرگي را داشته كه تاكنون بي نظير بوده است و اين نشان دهنده فعاليت چشمگير و توجه ويژه دولت نهم به بخش راهسازي بوده است .

لینک

       

سرپرست اداره كل راه و ترابري استان فارس:

آمار سوانح رانندگي در استان فارس كاهش يافت

سرپرست اداره كل راه و ترابري استان فارس اظهار داشت: از سال گذشته تاكنون با همكاري هاي دوستانه كه بين نيروي پليس و راه و ترابري و حمل و نقل استان بوده آمار تصادفات كاهش يافته است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري فارس در جلسه هماهنگي كه بين فرماندهان پليس راه هاي استان و اداره كل راه و ترابري و سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان فارس برگزار شد؛ مهندس خواست خدائي رئيس سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان تصريح كرد: عامل انساني بيشترين نقش را در وقوع تصادفات جاده اي دارد كه با همت و تلاش و پيگيري نيروهاي پليس راه ما مي توانيم آمار كشته ها را پائين بياوريم.

در ادامه نيز سرهنگ داريوش بهادري فرمانده پليس راه استان فارس با اشاره به آمار و ارقام هاي موجود متذكر شد: عامل انساني بيشترين نقش را در وقوع تصادفات جاده اي دارد كه بيشترين علل بروز حوادث نيز مربوط به تخلفات عدم توانايي در كنترل وسيله نقليه، عدم رعايت فاصله طولي، انحراف و تجاوز به چپ عدم رعايت حق تقدم و سرعت غيرمجاز مي باشد.

وي متذكر شد: در ايام نوروز 86 براساس آمار سازمان پزشكي قانوني استان فارس با كاهش تعداد 30 نفر از متوفيان سوانح رانندگي مقام دوم در بين پنج استان موفق كشور را داشته ايم و در فروردين ماه نيز با كاهش تعداد 31 نفر سوانح رانندگي در مقام چهارم در بين پنج استان و در ارديبهشت ماه با كاهش تعداد 22 نفر سوانح رانندگي مقام سوم در بين پنج استان داشته ايم.

در اين جلسه رئيس سازمان حمل و نقل و پايانه هاي فارس ارائه اين آمار توسط پليس راه را نشان دهنده تعامل خوب بين مديريت با زيرمجموعه ها دانست.

لینک

       

مسافران، از قطارها جا نمانند

در 5 ماه نخست سال 1386 تعداد 13 هزار و 651 مسافر به دليل دير رسيدن به ايستگاه راه آهن از قطارهاي مسافري جا مانده اند .

براساس گزارش روابط عمومي شركت قطارهاي مسافري رجاء از اين تعداد مسافر جا مانده ، تعداد 5 هزار و 715 نفر آنها از مسافرين قطارهاي مسير مشهد و مابقي از قطارهاي ساير مسيرها جا مانده اند .

شايان ذكر است كه در مجموع تعداد 7 هزار و 370 نفر از جامانده گان كليه قطارهاي مسافري با استفاده از تسهيلات اعزام رايگان مسافران جا مانده، با قطارهاي بعدي اعزام و با توجه به امكان اضافه كردن واگن به قطار تامين جا شدند .

طبق اين گزارش بيشترين مسافران جامانده مربوط به ايام مصادف با تعطيلات رسمي بوده كه در پي آن شلوغي سطح شهرها تشديد شده و همچنين ترافيك خيابان هاي منتهي به ايستگاه راه آهن بيشتر مي شود.

براين اساس، ماه فروردين 86 بيشترين مسافر جا مانده را به خود اختصاص داده است .

لازم به ذكر است ارائه تسهيلات تامين جا براي مسافران جامانده از سال 76 از سوي شركت رجاء اجرا شده و مختص مسافراني است كه تا يك ساعت پس از حركت قطار به ايستگاه راه آهن برسند و امكان تامين جا با قطارهاي بعدي باشد.

روابط عمومي شركت رجاء با اعلام اين خبر از كليه مسافران قطارها درخواست نمود با توجه به شرايط ترافيكي سطح شهر از وسيله نقليه مناسب تري استفاده و طوري برنامه ريزي نمايند تا يك ساعت قبل از حركت قطارها در ايستگاه حضور يايند. 

لینک

       

ساماندهي گردنه قوچك و بهره برداري از راه جايگزين حاجي آباد ـ دروازه سنگي

عدم زهكشي آبهاي سطحي و تحت الارضي در سالهاي گذشته در گردنه قوچك سبب تخريب آسفالت آن شده بود كه اداره كل راه و ترابري استان تهران با توجه به توريستي بودن محور تهران به لشگرك نسبت به اجراي يك لاية آسفالت، احداث كانالهاي زهكشي و اجراي روشنايي در اين منطقه اقدام كرد.  

به گزارش اداره كل راه و ترابري استان تهران ،گردنة قوچك به دليل موقعيت خاص آن كه ارتباط بين فشم و لواسانات و نهايتاً پيست بين المللي ديزين را برقرار  مي كند و موقعيت گردشگري منطقه از اهميت بسزايي برخوردار است .

لازم به ذكر است كه اين پروژه به طول 5 كيلومتر در مدت 4 ماه و با صرف هزينه اي بالغ بر 4/3 ميليارد ريال به اتمام رسيده است .

همچنين اين اداره كل با هدف هدايت ترافيك از غرب به اقدسيه و از جنوب به سمت اتوبان شهيد بابايي و شمال شرق، ميداني را در اين گردنه طراحي و احداث كرده است .

همچنين 3400 متر از اين گردنه حد فاصل طلائيه (انتهاي بلوار شهرداري ) تا سه راهي قوچك با نصب 57 پايه چراغ برق (نصب در رفوژ وسط) و 134 چراغ بخار سديم 400 وات با صرف هزينه اي بالغ بر 34/1 ميليارد ريال روشن شد. 

همچنين بنابر اين گزارش مهندس مولايي معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران اظهار داشت: به علت جابه جايي و رانش زمين در اثر بارندگي هاي سالهاي گذشته جاده به طول حدوداً 720 متر كاملاً تخريب و جابه جا شده بود، به همين منظور اين اداره كل براي برقراري ارتباط سريع و با توجه به موقعيت منطقه اي حاجي آباد تصميم به احداث يك راه اصلي درجة يك 4 خطه در اين منطقه گرفت .

در اين مراسم كه جمعي از مسئولان استاني حضور داشتند از 720 متر نيوجرسي، علائم ايمني و خط كشي هاي مسير به طول 4500 متر بازديد به عمل آمد .

لازم به ذكر است كه پروژه مذكور در مدت 8 ماه و با اعتباري بالغ بر 15 ميليارد ريال آماده بهره برداري شده است .

لینک

       

پاسگاه پليس راه شهر بابك ـ سيرجان افتتاح شد

 

در هفته دولت پاسگاه پليس راه شهربابك ـ سيرجان در زميني به مساحت 5/1 هكتار و زيربناي 350 متر مربع با حضور استاندار كرمان و جمعي از مسوولين محلي مورد افتتاح و بهره برداري قرار گرفت.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، پاسگاه مذكور با صرف هزينه اي بالغ بر دو ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني به بهره برداري رسيد . عمليات احداث اين پروژه از سال 1380 آغاز و عمليات ساختماني اداري آن در سال 83 به پايان رسيد . اما به دليل تكميل آسايشگاهها و محوطه سازي و حصاركشي تا سال 85 عمليات تكميلي آن به طول انجاميد .

      بنا به اين گزارش پاسگاه پليس راه شهربابك سيرجان در مسير راه اصلي و ترانزيت بندرعباس تهران و شمال قرار گرفته است به طوريكه پاسگاه مذكور نقش بسزايي در كنترل ترافيك عبوري و ترانزيت منطقه ايفاد مي كند .

همچنين همزمان با فرارسيدن هفته دولت نمايشگاه دستاوردهاي دستگاههاي دولتي استان كرمان با حضور فعال اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان برگزار شد .

كرمان نمايشگاه مذكور در محل پارك مادر اين شهر از اول شهريور ماه به مدت يك هفته برپا شد، غرفه حمل ونقل جاده اي و پايانه هاي استان با به نمايش گذاردن اقلام و لوازم ترافيكي، اقلام آموزشي ايمن سازي مدارس حاشيه راه ها، تصاوير مربوط به طرح، تصاوير سوانح و تصادفات جاده اي، معرفي مجتمع هاي خدمات رفاهي و بين راهي استان و مراكز مكانيزه معاينه فني خودرو، آمار و نمودارهاي عملكردي حمل و نقل استان و ... اطلاع رساني مفيدي  را به بازديد ارائه كرد.

ايستگاه نقاشي و خاطره نويسي با موضوع حمل ونقل و ترافيك ويژه دانش آموزان مقاطع دبستان و راهنمايي از جمله فعاليتهاي جانبي غرفه حمل و نقل بود كه با استقبال چشمگير دانش آموزان روبرو شد . به طوري كه حدود پانصد نفر از علاقه مندان در مسابقه نقاشي و خاطره نويسي شركت و جوايزي به رسم يادبود دريافت كردند . 

لینک

       

بهره برداري از 22 پروژه و آغاز عمليات اجرايي 24 پروژه در بوشهر

 

همزمان با آغاز هفته دولت 22 پروژه راهسازي،راهداري و ايمن سازي راه ها و راه روستايي به طول 194 كيلومتر از سوي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر افتتاح و به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوسشهر،اين پروژه ها شامل شش پروژه راهسازي ، چهار پروژه نگهداري و ايمن سازي و احداث و بهسازي 12 راه روستايي در 9 شهرستان استان بوشهر با اعتباري معادل 139656 ميليارد ريال و از محل اعتبارات استاني ، ملي و ساير منابع اجرا شده است.

همچنين عمليات اجرايي 24  پروژه راهسازي، راهداري و راه روستايي و  مطالعاتي با اعتباري معادل 49587 ميليون ريال به طول 123 كيلومتر راه و 15 دستگاه پل در 9 شهرستان استان در هفته گراميداشت دولت آغاز خواهد شد.

اداره كل راه و ترابري استان بوشهر از مجموع اعتبار ي معادل 758 ميليارد ريال از بخش اعتبارات استاني و ملي ، 154پروژه  را در سال 1386  در دستور كار خود دارد.

گفتني است سالانه 200 ميليارد تومان در بخش راه و ترابري،  شامل احداث بزرگراه هاي ارتباطي با موضوع توسعه صنعت نفت و گاز و رواني  و ايمن سازي ترافيك استان بوشهر هزينه مي شود.

 

لینک

       

به مناسبت روز جهاني دريانوردي :

گردهمايي بزرگ ارگانهاي دريايي كشور برگزار مي شود

مراسم روز جهاني دريانوردي در سوم مهرماه سال جاري با مشاركت جامعه دريايي ايران و معرفي دريانوردان نمونه همزمان در تهران و استان هاي ساحلي كشور برگزار مي شود:

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان بنادر و كشتيراني گردهمايي بزرگ جامعه دريايي كشور با عنوان « پاسخ ارگانهاي دريايي به چالش هاي زيست محيطي» و با همكاري و مشاركت سازمان بنادر و كشتيراني، نيروي دريايي ارتش، نيروي دريايي سپاه پاسداران، سازمان حفاظت محيط زيست، كشتيراني جمهوري اسلامي، كشتيراني ملي نفتكش، سازمان شيلات، كشتيراني بنياد، شركت ملي نفت فلات قاره، شركت پايانه هاي صادرات مواد نفتي، انجمن كشتيراني و خدمات وابسته و شركت صدرا برگزار مي شود.

براساس اين گزارش، در اين مراسم دريانوردان نمونه كشور كه منشاء خدمات برجسته در فعاليت هاي دريايي مي باشند مورد تجليل و تقدير قرار مي گيرند. 

لینک

       

انتصاب در اداره كل راه و ترابري ايرانشهر

مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر در احكام جداگانه رؤساي قسمت هاي مختلف اين اداره كل را منصوب كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري ايرانشهر مصطفی سنجرانی پور در احكام جداگانه در طي سال جاري مهرداد زمانی کوتنایی را به عنوان رئیس اداره راه و ترابری شهرستان کنارک، رسولبخش کرد را به عنوان رئيس اداره بودجه و برنامه ریزی، عبدالرحمن ناروئی را به عنوان رئيس اداره راه و ترابری شهرستان ایرانشهر منصوب كرد.

مدیر کل راه و ترابری ایرانشهر همچنين ابراهیم جاوید زاده را به عنوان سرپرست پیمان و رسیدگی ومهراب ستوان به عنوان رئیس اداره راه و ترابری شهرستان نیکشهر منصوب شد.

گفتني است براتعلی حسینی نيز با حكم مدیر کل امور کارکنان ستاد وزارتخانه به عنوان معاون اداری ومالی منصوب شد.

لینک

       

افتتاح46 طرح بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي در استان لرستان

 

مديركل راه و ترابري استان لرستان اعلام كرد: 46 طرح بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي در استان لرستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، عباس رضايي ، با بيان اين خبر، افزود : عمده پروژه هاي قابل افتتاح راه و ترابري استان در هفته دولت ، مربوط به حوزه راه هاي روستايي بوده كه با صرف اعتباري بالغ بر 97247 ميليون ريال تكميل و مورد بهره برداري قرار گرفته است .

همچنين يك دوره كلاس آموزشي ويژه فرزندان كاركنان اداره كل راه و ترابري لرستان برگزار شد.

اين دوره آموزشي در رشته هاي نقاشي ، كامپيوتر و زبان انگليسي ويژه فرزندان كاركنان در مقاطع ابتدايي و راهنمايي برگزار شده است .

روابط عمومي اداره كل راه و ترابري لرستان مدت برگزاري اين دوره هاي آموزشي را دو ماه عنوان و ذكر كرد : اين دوره از اول تيرماه تا پايان مردادماه كلاسها ادامه يافت .

در اين دوره آموزشي 40 نفر از دانش آموزان كاركنان اداره كل شركت داشتند .

لینک

       

استان فارس مقام نخست طرح هاي عمراني راهسازي كشور

 

  معاون وزير راه و ترابري گفت : فراواني و كثرت طرحهاي عمراني در حال حاضر در حوزه راه در استان فارس موجب شده است تا اين استان مقام نخست طرحهاي عمراني در اين بخش را در كشور داشته باشد .

 محمد صادق افشار در مراسم آغاز عمليات اجرايي ساخت راه دالين ـ نورآباد اظهار داشت: اين طرح از جمله طرحهاي اساسي در استان فارس است كه محورهاي دسترسي به شهرستان ممسني را تسهيل مي كند.

وي اظهار داشت: طول اين محور 62 كيلومتر است كه ساخت قطعه نخست آن به طول 7 كيلومتر و با اختصاص 15 ميليارد ريال آغاز مي شود.

معاون وزير راه و ترابري خاطر نشان كرد: 640 ميليارد ريال براي اجراي مسير دالين ـ نورآباد در نظر گرفته شده است و اميد است با اجراي بهينه اين مسير يكي ديگر از طرح هاي عمراني بزرگ راهسازي در استان فارس به سرانجام مطلوب برسد.

همچنين مهندس حيدر نوروزي، سرپرست راه و ترابري فارس گفت : راه اصلي داراب ـ بندرعباس به دليل ترافيك عبوري زياد دچار فرسايش و تركهاي پوست سوسماري شده بود كه امروز شاهد بهسازي و روكش آسفالت آن در دو لايه بيندر و توپكا هستيم .

وي تصريح كرد: اعتبار هزينه شده اين 23 كيلومتر، يك و نيم ميليارد تومان مي باشد .

مهندس نوروزي افزود: همزمان با افتتاح اين محور به مناسبت هفته دولت 12 پروژه راهسازي  و روكش آسفالت به طول 45 كيلومتر با اعتباري بالغ بر 5/3 ميليارد تومان در شهرستان داراب به بهره برداري رسيد .

سرپرستاداره كل راه و ترابري استان فارس يكي ديگر از 12 پروژه را پروژه راهسازي و روكش آسفالت جاده قديم داراب ـ فسا از ورودي شهر داراب به طرف فسا و بلوار شهداء به طول دو باند 5/3 كيلومتري به عرض 9 متر آغاز شده است .

مهندس نوروزي خاطر نشان ساخت: براساس تعهدات سال 1385 بيش از 30 طرح راهسازي در سطح شهرستان داراب در دست اجراست كه از اين تعداد قريب به 17 طرح تكميل و به بهره برداري رسيده است و ما بقي از 50 تا 95 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار هستند كه در آينده اي نزديك به بهره برداري خواهد رسيد.

لینک

       

نهمين اجلاس روساي راه آهن هاي اكو

نهمين اجلاس روساي راه آهن هاي اكو در تاريخ 14 و 13 ژوئن 2007 در شهر آستانه قزاقستان برگزار شد.

هيئت هاي نمايندگي از تمام كشورهاي عضو، و نيز نمايندگان كميسيون اقتصادي اجتماعي آسيا و اقيانوسيه (UNESCAP)، بانك توسعه اسلامي (IDB)، بانك توسعه آسيايي(ADB)، سازمان همكاري راه آهن ها (OSJD) و دبيرخانه اكو در اين اجلاس مهم شركت داشتند. اين اجلاس تصميمات اولين (تهران، 20- 19ژوئن 2006) و دومين (آستانه، قزاقستان، 12 ژوئن 2007) اجلاس هاي گروه كاري براي تحقق مسير اصلي راه آهن سراسري آسيا در مسير آلماتي – استانبول را مورد بررسي قرار داد..

 ضمن تأييد تصميمات متخذه در اجلاس هاي مزبور، اجلاس روسابه راه اندازي و عملياتي شدن هر چه زودتر قطار كانتينري آلماتي – استانبول و نيز قطار مسافري در اين مسير تأكيد نمود

. اجلاس همچنين پيشنهادات ارائه شده از طرف اسكاپ براي راه اندازي قطارهاي نمايشي از روسيه و آسياي ميانه به بندرعباس را بررسي كرده و حمايت خود را از آن اعلام نمود.

 احياء و عملياتي شدن كريدور چين – خاورميانه – اروپا، تأسيس فدراسيون انجمن هاي حمل و نقل بين المللي كشورهاي عضو اكو، گسترش قطار كانتينري آلماتي – استانبول به ساير كشورهاي عضو، افزايش سرعت و كاهش توقف هاي قطار مذكور و نيز در نظر گرفتن پايه توافقي براي محاسبه تعرفه ها از ديگر موضوعات مهمي بودند كه در اين اجلاس مورد بررسي قرار گرفته و توافقاتي در مورد آنها حاصل شد.

 در طي اين اجلاس، سازمان هاي بين المللي از قبيل UNESCAP، ADB، IDB و OSJD آمادگي خود را براي افزايش همكاري ها با اكو و توسعه شبكه ريلي در منطقه و  نيز اجراي مؤثر موافقتنامه چارچوب حمل و نقل ترانزيت اكو (TTFA) اعلام نمودند.

 

لینک

       

بنابر طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راه ها

پل عابر پياده در محور قم – كهك احداث شد

در راستاي طرح ايمن سازي مدارس حاشيه راههاي استان پل عابر پياده در محور قم – كهك روستاي خورآباد با استفاده از اعتبارات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و به همت سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم احداث شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قم، داود سليماني، مسئول پروژه هاي عمراني سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم با بيان اين مطلب كه اولين پل عابر پياده در محور قم – گازران در روستاي پستگان در سال گذشته با استفاده از اعتبارات استاني احداث و افتتاح شده، اظهار داشت: در سال 85 با استفاده از اعتبارات استاني در محدوده پنج مدرسه از مدارس حاشيه راههاي استان ايمن سازي فيزيكي در سطح جاده مقابل اين مدارس صورت گرفته است.

وي در ادامه تصريح كرد: از جمله برنامه هاي سازمان در سالجاري استفاده از مشاركت بخش خصوصي براي احداث و نگهداري پل هاي عابر پياده خواهد بود كه به زودي نحوه سرمايه گذاري طي فراخواني براي متقاضيان اعلام خواهد شد.

لینک

       

دومين دوره آموزشي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك برگزار شد

 

دومين دوره آموزشي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك ويژه مديران و كارشناسان شركتهاي حمل و نقل جاده اي مستقر در بندر لنگه و بندر خمير در سالن مديريت و پژوهش دولتي استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان، مهندس كامراني كارشناس آموزش اين اداره كل بيان كرد: اين دوره با همكاري و پيگيري اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان و انجمن صنفي شركتهاي حمل و نقل داخلي كالاي بندرعباس برگزار شد.

در اين دوره كه بيش از 40 نفر از مديران و متصديان شركتهاي حمل و نقل شهرستانهاي بندر لنگه و بندر خمير حضور داشتند كه با انواع مواد خطرناك و نحوه شناسايي آنها، پلاك هاي منصوب يا علامت گذاري وسايل نقليه حامل مواد خطرناك، وظايف رانندگان وسائط نقليه حامل مواد ذكر شده، وظايف شركتهاي حمل و نقل، مشخصات فني اختصاصي خودروها و بارگيرهاي مواد خطرناك، بازرسي موارد تخليه و بارگيري مواد مذكور، بازرسي خودرو و تجهيزات و لوازم ايمني، بازرسي موارد مربوط به بسته بندي و علامت گذاري محموله و مواردي در خصوص تعيين مسير عبور محمولات خطرناك و ... آشنا شدند.

شايان ذكر است كه در اولين دوره آموزشي مواد خطرناك بيش از 140 نفر از مديران و كارشناسان و متصديان شركتهاي حمل و نقل جاده اي شهرستان بندرعباس موفق به اخذ گواهينامه شدند كه اين دوره بنا به تصويب هيئت دولت برگزار مي شود و كليه مديران و متصديان موظفند اين دوره را برگزار كنند.

گفتني است طبق نظرسنجي به عمل آمده از شركت كنندگان در خصوص محتواي دوره كيفيت دوره آموزش حدود 85 ردصد از شركت كنندگان رضايت خود را اعلام و در بخش پيشنهادات همگي خواستار استمرار اين دوره هاي آموزشي بوده اند.

لینک

       

دومين دوره آموزشي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك برگزار شد

 

دومين دوره آموزشي حمل و نقل جاده اي مواد خطرناك ويژه مديران و كارشناسان شركتهاي حمل و نقل جاده اي مستقر در بندر لنگه و بندر خمير در سالن مديريت و پژوهش دولتي استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي هرمزگان، مهندس كامراني كارشناس آموزش اين اداره كل بيان كرد: اين دوره با همكاري و پيگيري اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان و انجمن صنفي شركتهاي حمل و نقل داخلي كالاي بندرعباس برگزار شد.

در اين دوره كه بيش از 40 نفر از مديران و متصديان شركتهاي حمل و نقل شهرستانهاي بندر لنگه و بندر خمير حضور داشتند كه با انواع مواد خطرناك و نحوه شناسايي آنها، پلاك هاي منصوب يا علامت گذاري وسايل نقليه حامل مواد خطرناك، وظايف رانندگان وسائط نقليه حامل مواد ذكر شده، وظايف شركتهاي حمل و نقل، مشخصات فني اختصاصي خودروها و بارگيرهاي مواد خطرناك، بازرسي موارد تخليه و بارگيري مواد مذكور، بازرسي خودرو و تجهيزات و لوازم ايمني، بازرسي موارد مربوط به بسته بندي و علامت گذاري محموله و مواردي در خصوص تعيين مسير عبور محمولات خطرناك و ... آشنا شدند.

شايان ذكر است كه در اولين دوره آموزشي مواد خطرناك بيش از 140 نفر از مديران و كارشناسان و متصديان شركتهاي حمل و نقل جاده اي شهرستان بندرعباس موفق به اخذ گواهينامه شدند كه اين دوره بنا به تصويب هيئت دولت برگزار مي شود و كليه مديران و متصديان موظفند اين دوره را برگزار كنند.

گفتني است طبق نظرسنجي به عمل آمده از شركت كنندگان در خصوص محتواي دوره كيفيت دوره آموزش حدود 85 ردصد از شركت كنندگان رضايت خود را اعلام و در بخش پيشنهادات همگي خواستار استمرار اين دوره هاي آموزشي بوده اند.

لینک

       

60 كيلومتر از بزرگراه كنگان ـ چغادك به بهره برداري رسيد

  

به مناسبت هفته دولت در تاريخ 6/6/86 با حضور جناب آقاي افراشته استاندار محترم بوشهر و آقاي مهندس نصوري معاونت امور عمراني استانداري بوشهر و آقاي مهندس هاشم عليپور فاز

مدير كل راه و ترابري استان بوشهر اعلام كرد: در هفته دولت 60 يكلومتر از بزرگراه كنگان ـ چغادك به بهره برداري رسيد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر اين پروژه شامل دو قطعه بوده كه قطعه اول به طول 40 كيلومتر حد فاصل سه راهي دير تا شهر آبدان در شهرستان دير و قطعه دوم به طول 20 كيلومتر حد فاصل شهر بادوله تا سه راهي باغ شالي در شهرستان خورموج مي باشد و براي اجراي اين دو قطعه از بزرگراه كنگان ـ چغادك بالغ بر 640 ميليارد ريال (ششصد و چهل ميليارد ريال ) هزينه شده است .

لازم به ذكر است در هفته دولت سال 1386 بيست و سه پروژه راهداري، راهسازي و راه روستايي در سطح شهرستانهاي استان بوشهر با اعتبارات بالغ بر 164 ميليارد ريال به طول 137 كيلومتر با حضور استاندار و مدير كل راه وترابري استان بوشهر به بهره برداري رسيد اين پروژه ها شامل احداث، بهسازي و ايمن سازي و تعريض و روكش آسفالت مي باشد .

 

لینک

       

53 پروژه راه روستايي در استان كرمانشاه به بهره برداري رسيد

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه پروژه هاي آماده بهره برداري را حدود 300 پروژه در سطح استان عنوان و اظهار كرد: در هفته دولت نيز 71 پروژه آماده تحويل و افتتاح خواهند بود كه 10 پروژه راهداري و 8 پروژه راهسازي و 53 پروژه راه روستايي مي باشند كه از 53 پروژه راه روستايي 42 پروژه آسفالت و بهسازي راه روستايي و 11 پروژه احداث راه روستايي مي باشند .

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، مهندس عطاء ا... قادري مبلغ هزينه شده جهت بهره برداري اين پروژه ها را 170 ميليارد ريال ذكر كرد و گفت: در 42 پروژه بهسازي راه روستايي در هفته دولت حدود 200 كيلومتر آسفالت راه روستايي آماده و بهره برداري است كه اين آمار در طول حيات بعد از انقلاب اسلامي در استان بي سابقه مي باشد و در 11 پروژه احداث راه روستايي نيز 50 كيلومتر طول راه جديد روستايي به راههاي استان افزوده مي شود.

وي كار راهداري را كاري مستمر و پويا خواند و نگهداري راه را به عنوان وظيفه اصلي ادارات كل راه و ترابري قلمداد كرد و افزود: شاخص راه روستايي در سال گذشته 3/27 بوده كه در حال حاضر به عدد 5/31 رسيديم و در سال آينده نيز اين شاخص بحمدالله به عدد 35 و 36 خواهد رسيد كه جهش قابل ملاحظه اي در اين خصوص خواهد بود. 

لینک

       

ملاقات مدير كل امور بين الملل راه آهن با مدير حمل و نقل و ارتباطات اكو

در راستاي اجرايي نمودن تصميمات متخذه در دومين اجلاس گروه كاري كارشناسي راه آهن هاي اكو (آستانه، قزاقستان، 12 ژوئن 2007) و نيز نهمين اجلاس رؤساي راه آهن هاي اكو (14 -13 ژوئن 2007، قزاقستان) مدير حمل و نقل و ارتباطات اكو با مدير كل امور        بين الملل راه آهن ديدار كرد.

 در اين ملاقات مسائل مربوط به عملياتي شدن قطار كانتينري    آلماتي – استانبول بررسي شده و راههاي اجرايي شدن تصميمات اجلاس هاي فوق الذكر بررسي شد.

 در اين ديدار مدير حمل و نقل و ارتباطات اكو با اشاره به اهميت حمل و نقل چندوجهي و لزوم گسترش آن اعلام نمود كه دبيرخانه اكو در نظر دارد 10 كارگاه ملي حمل و نقل تركيبي را هر بار در يك از كشورهاي عضو اكو با حضور تمام سازمان هاي مرتبط ريلي، دريايي، بنادر شركتهاي فورواردري با اعطاي گواهي برگزار كند و در اين زمينه وي خواهان همكاري راه آهن ايران شد.

 وي همچنين به مذاكرات به عمل آمده با بانك توسعه اسلامي و ساير حمايتگران مالي از قبيل آنكتاد براي تكميل برخي پروژه هاي ريلي اولويت دار اكو از قبيل احداث راه آهن دور درياچه وان، بازسازي مسير كويته – تفتان و طرح توسعه ايستگاه مرزي سرخس اشاره و خاطرنشان كرد كه در صورت ارائه پروژه طرح توسعه ايستگاه سرخس از طرف راه آهن ايران، دبيرخانه اكو با اخذ وام از طريق بانك توسعه اسلامي منابع مالي آن را تأمين خواهد نمود.

 در اين ديدار مدير كل امور بين الملل با اشاره به ظرفيت هاي حمل و نقل ريلي موجود در منطقه آمادگي كامل راه آهن را براي همكاري با اكو جهت عملياتي نمودن پروژه هاي ريلي منطقه اي اكو اعلام نموده و بر راه اندازي قطارهاي كانتينري آلماتي – استانبول و آسياي ميانه – بندرعباس تأكيد نمود.

در زمينه راه اندازي قطارهاي نمايشي از آسياي ميانه به بندرعباس بنا به پيشنهاد مدير كل امور بين الملل، مدير حمل و نقل اكو اعلام كرد كه قزاقستان در قالب پروژه اسپكا (SPECA) نيمي از هزينه راه اندازي قطارهاي كانتينري نمايشي به بندرعباس را تقبل مي نمايد. لازم به ذكر است كه كميسيون اقتصادي اروپاي سازمان ملل (UNECE) و كميسيون اقتصادي اجتماعي آسيا و اقيانوسيه سازمان ملل (UNESCAP) برنامه اي مخصوص براي اقتصاد آسياي ميانه را با هدف كمك به كشورهاي آسياي ميانه براي توسعه اقتصادي آنها  پايه ريزي كرده اند.

لینک

       

وزير راه و ترابري ابلاغ كرد:

مجموعه شاخصهاي عملكردي براي بهبود ايمني راه ها

وزير راه و ترابري پيرو مصوبه جلسه بيست و دوم كميسيون ايمني راه ها « مجموعه شاخصهاي اصلي عملكردي جهت بهبود ايمني راه ها به صورت پايدار» را به اعضاي اين كميسيون ابلاغ كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در  ابلاغ خود تصريح كرده است: اين مجموعه جهت تعيين وضعيت موجود هر يك از شاخصها و اتخاذ رويكردي مناسب براي بهبود نسبي آنها ابلاغ مي شود، دبيرخانه كميسيون نيز موظف است بر حسن اجراي مصوبه مذكور نظارت داشته و نتايج حاصل از ارزيابي گزارشهاي سالانه دريافتي هر يك از دستگاهها را ارائه نمايد.

وزير راه و ترابري و رئيس كميسيون ايمني راه ها ابلاغ خود را خطاب به رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا، معاون سلامت وزارت بهداشت، معاون هماهنگي امور عمراني وزارت كشور، رئيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، معاون آموزشي و پرورشي عمومي، مدير عامل شركت ارتباطات زير ساخت وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، مدير كل روابط عمومي سازمان صدا و سيما، رئيس جمعيت هلال احمر، فرماندهي پليس راه كشور، رئيس سازمان امداد ونجات جمعيت هلال احمر، رئيس مركز مديريت حوادث و فوريتهاي پزشكي، رئيس بيمه ايران و رئيس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده اي كه همگي از اعضاي كميسيون ايمني راه ها مي باشند، ابلاغ كرده است .

در مقدمه « مجموعه شاخصهاي اصلي عملكردي جهت بهبود ايمني راه ها به صورت پايدار» تاكيد شده است : بهبود ايمني راه ها مستلزم انجام فعاليتهاي مستمر، يكپارچه و سيستماتيك در زمينه هاي مختلف همچون مديريت و هماهنگي ايمني، سيستم مناسب جمع آوري، پردازشي و ارائه آمار و اطلاعات تصادفات، طراحي و ساخت راه هاي ايمني، بهبود و رفع نقاط حادثه خيز، تبليغات و آموزشهاي موثر ايمني، استاندارد ايمني وسايل نقليه، وضع مقررات و قوانين ترافيكي و اعمال آنها، عمليات نجات و فوريتهاي پزشكي و غيره مي باشد كه تعيين وضعيت هر يك از آنها داراي شاخصهاي مختلف و متعددي است.

در ادامه آمده است : در فرآيند بهبود ايمني راه ها، ارتقاي وضعيت شاخصهاي اصلي عملكردي تعيين شده مهم بوده و نهايتاً منجر به بهبود پايدار ايمني راه ها خواهد شد . با بهبود نسبي شاخصهاي تعيين شده حتي اگر در برخي سالها بنابر ماهيت سينوسي، تعداد تصادفات و تلفات رانندگي، رشدي مشاهده شود، زحمات و فعاليتهاي انجام شده به يكباره از دست رفته تلقي نگرديده و زير سئوال نخواهد رفت . در همين حال بهبود ايمني راه ها به صورت پايدار بدون بهبود وضعيت شاخصهاي اصلي تعيين شده ذيل عملاً انتظاري بيهوده خواهد بود.

مهندس رحمتي در ابلاغ شاخصهاي عملكردي براي بهبود ايمني راه ها خاطر نشان كرده است: اين شاخصها، شاخصهاي اصلي بهبود ايمني راه ها بوده و ناقض اهميت شاخصهاي فرعي و عملكردي مورد استفاده دستگاهها نمي باشد و برخي شاخصهاي تعيين شده جديد بوده و تهيه و ارائه آنها مستلزم اهتمام دستگاهها در بررسي آماري و گردآوري اطلاعات مورد نياز در اين زمينه خواهد بود. همچنين مجموعه اين شاخصها برمبناي گزارش سالانه دستگاهها توسط دبيرخانه كميسيون ايمني راه ها مورد ارزيابي قرار گرفته و در صورت نياز با درخواست دستگاهها تغييرات لازم توسط آن دبيرخانه صورت خواهد پذيرفت .

مجموعه شاخصهاي اصلي عملكرد براي بهبود ايمني راه ها مربوط به پليس راهنمايي و رانندگي شامل درصد استفاده از كمربند و كلاه ايمني، درصد رانندگان با سرعت بالاتر از حد مجاز، پوشش عملياتي استاندارد پليس در ا نواع راه هاي كشور، تعداد گشت فعال به ازاي يكصد كيلومتر از كل راه هاي موجود كشور، ميزان تخلف از سرعت غيرمجاز، متوسط زمان رسيدن بر سر صحنه تصادف و درصد رانندگاني كه به صورت تصادفي تست مواد مخدر يا الكل آنها مثبت بوده است، مي باشد.

همچنين شاخصهاي مربوط به وزارت صنايع و معادن عبارتند از توليد خودروهاي استاندارد به لحاظ تامين استانداردهاي ايمني برخورد، استفاده از ترمز ABS، استفاده از كيسه هوا و درصد وسايل نقليه توليدي مجهز به تجهيزات ايمني شامل مثلث خطر، مخروط ايمني، كپسول اطفاء حريق و ...

شاخصهاي مربوط به وزارت بهداشت شامل پوشش عملياتي استاندارد نيروهاي فوريتهاي پزشكي، تعداد پايگاه به ازاي 100 كيلومتر راه اصلي، متوسط زمان رسيدن به سر صحنه تصادف ، زمان متوسط رسيدن به مراكز مجهز تروما براي رسيدن به جراحات شديد، درصد پوشش عمليات رسيدگي و حمل مصدومين تصادفات جاده اي كشور است .

همچنين درصد متوفيان حوادث ترافيكي حين انتقال به مراكز درماني به نسبت تعداد كل متوفيان و مجروحان حوادث ترافيكي، تعداد آمبولانس به يكصد هزار نفر جمعيت، درصد فراگيران دورة كمكهاي اوليه از مجموع گروههاي هدف ودرصد فراگيران دوره امدادگري  اورژانس از مجموع نيروهاي امدادي از ديگر شاخصهاي عملكرهاي بهبود ايمني راه ها توسط وزارت بهداشت است .

در اين ابلاغيه ميزان سرمايه گذاري انجام شده براي بهبود ايمني و كاهش تصادفات رانندگي به كل خسارات شخص ثالث و بدنه و ميزان تخفيفهاي تشويقي براي كاهش تصادفات از شاخصهاي عملكردها بيمه براي بهبود ايمني راه ها است .

لازم به ذكر است در اين ابلاغيه براي سازمان صدا و سيما، وزارت كشور، وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، وزارت آموزش و پرورش ، سازمان امداد و نجات جمعيت هلال نيز شاخصهايي براي بهبود ايمني راه ها تعريف شده است .

لینک

       

افتتاح46 طرح بهسازي و آسفالت راه روستايي در لرستان

مدير كل راه و ترابري استان لرستان اعلام كرد: به مناسبت هفته دولت 46 طرح بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي در استان لرستان به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، رضايي با بيان اين خبر اضافه كرد: اكثرپروژه هاي قابل افتتاح راه و ترابري استان در هفته دولت، مربوط به حوزه راه هاي روستايي بوده كه با صرف اعتباري بالغ بر 97247 ميليون ريال تكميل و مورد بهره برداري قرار گرفته است .

لینک

       

كسب گواهينامه مديريت كيفيت توسط اداره كل راه و ترابري لرستان

  اداره كل راه و ترابري استان لرستان موفق به كسب گواهينامه نظام مديريت كيفيت براساس ايزو 2000 ـ 9001 شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، ده محسني، معاون اداري و مالي  با اعلام اين خبر، گفت: اين اداره كل با تلاش و كوشش كاركنان ، نظارت و مشاوره شركت كيفيت گستر جاويد و با تاييد شركت معتبر ukas انگلستان، موفق به اخذ گواهينامه بين المللي ايزو 2000 ـ 9001 شد.

لینک

       

تجليل از 79 جانباز و آزاده اداره كل راه و ترابري فارس

سرپرست اداره كل راه و ترابري فارس در مراسم تجليل از جانبازان و آزادگان گفت: ما افتخار مي كنيم كه در اين مجموعه در كنار تعداد كثيري از يادگاران 8 سال دفاع مقدس هستيم.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه ترابري استان فارس، مهندس حيدر نوروزي با اشاره به تعداد 5 شهيد اين اداره كل تصريح كرد: تعداد 79 آزاده و جانباز دلاور 8 سال دفاع مقدس و 6 فرزند شهيد، يك هسمر شهيد و 25 برادر شهيد در اين مجموعه اداره كل راه و ترابري فارس مشغول به كار مي باشند.

مهندس نوروزي افزود: با توجه به شغل سخت و طاقت فرساي راهداري نيز ايثار و گذشت و فداكاري كه اين عزيزان انجام مي دهند كمتر از آن 8 سال دفاع مقدس نيست.

سرپرست راه و ترابري فارس مركز رسيدگي به امور ايثارگران را يك مركز فعال دانست و خاطرنشان ساخت: يكي از مراكزي كه مكاتبه و پيگيري مستمري مي كنند مركز ايثارگران مي باشد.

سعيد گردشي مشاور استاندار و مسئول امور ايثارگران نيز در ادامه اين جلسه افزود: لايحه طرح جامع ايثارگران از دولت نهم به مجلس رفت ولي متأسفانه به دليل اشكالي كه شوراي نگهبان از آن لايحه گرفت به مجمع تشخيص مصلحت نظام ارجاع داده شد.

وي اظهار اميدواري كرد: به اميد آنكه اجراي طرح آزمايشي لايحه به مجلس ارجاع شود.

وي با اشاره به اين مطلب كه از تعداد 24 فرماندار 19 نفر از آنها ايثارگر و رزمنده هستند تصريح كرد: ما افتخار مي كنيم كه در اين استان تعداد زيادي مديران و مسئولان ما از رزمندگان و ايثارگران هستند.

لینک

       

آسفالت 300 كيلومتر از راه هاي روستايي گلستان

مدير كل راه و ترابري استان گلستان گفت: بيش از 300 كيلومتر از راههاي روستايي استان در سال 85 با اعتباري بالغ بر 14 ميليارد تومان آسفالت شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس محمد تقي جوان شورابي تصريح كرد: بخش عمده اين اعتبارات مربوط به  سفر رياست جمهوري بوده است.

وي با اشاره به نوع سياست وزارتخانه متبوع و هيئت محترم دولت و نگاه ويژه به مناطق محروم و كمتر توسعه يافته اظهار اميدواري كرد: تا پايان برنامه چهارم كليه راه هاي روستايي استان آسفالت خواهد شد.

لینک

       

افتتاح نخستين ايستگاه هواشناسي تمام خودكار در استان ايلام

 

اولين ايستگاه هواشناسي تمام خودكار در استان ايلام با حضور جمعي از مسؤولان محلي آغاز به كار كرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، مهندس حسيني مدير كل هواشناسي استان ايلام هدف از احداث اين ايستگاه را ارتقاي كيفيت و سرعت بخشيدن در دستيابي به جديدترين اطلاعات هواشناسي و كاربردي كردن اطلاعات هواشناسي در بخش هاي راه و ترابري، هواپيمايي، ستاد حوادث غيرمترقبه، كشاورزي، صنعت گردشگري، تحقيقات و زيرساختهاي عمراني عنوان كرد.

وي راه اندازي سيستم اعلام هواشناسي از طريق SMS، ارتقاي سيستم تلفن گوياي 134 و اتصال هواشناسي استان از طريق فيبرنوري و ماهواره را از عملكردهاي اداره كل هواشناسي استان ايلام اعلام كرد.

اين گزارش مي افزايد؛ اين ايستگاه تمام خودكار در جنب فروشگاه شهداي ايلام تأسيس شده و از طريق آن كليه پارامترهاي جوي كه در يك ايستگاه سينوپتيك (ايستگاه اصلي هواشناسي) اندازه گيري مي شود به صورت خودكار اندازه گيري شده و به سراسر كشور و حتي كشورهاي ديگر مخابره مي شود. ارائه اطلاعات دقيق تر، درصد خطاي كمتر و عدم نياز به نيروي انساني از مزاياي اين ايستگاه نسبت به ايستگاه هاي غيرخودكار اعلام شده است و امكان احداث چنين ايستگاه هايي در نقاط صعب العبور و حادثه خيز وجود دارد.

اين ايستگاه مجهز به آخرين تكنولوژي هاي روز هواشناسي بوده و داراي دستگاه هاي باران نگار، بادسنج، دماسنج، تشعشع سنج، آفتاب نگار و ... است. همچنين اطلاعات آن از طريق سيستم هاي هواگو (134)، SMS (09188411447) و هوانما ( در فرودگاه) قابل دسترسي است.

شايان ذكر است كه احداث اين ايستگاه از دو ماه قبل آغاز و در مورخ هفتم مرداد ماه به بهره برداري رسيد و مبلغ 15 ميليون تومان از محل اعتبارات عمراني استاني براي احداث آن هزينه شده است.

لینک

       

آسفالت 65 كيلومتر از راه هاي استان لرستان

طي سه ماهه اول سال 86، 65 كيلومتر از راه هاي اصلي و فرعي استان روكش آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان مدير كل راه و ترابري اين استان با اعلام اين خبر  گفت: در طول سه ماهه اول سال جاري با صرف اعتباري بالغ بر 16700 ميليون ريال عمليات روكش آسفالت 65 كيلومتر از راه هاي اصلي و فرعي استان انجام شده است.

 

لینک

       

 برگزاري همايش روش هاي نوين نگهداري پل ها و ابنيه فني راه ها درخوزستان

همايش روشهاي نوين نگهداري پل ها و ابنيه فني راه ها در اداره كل راه و ترابري استان خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، در اين همايش كه مسؤلين ادارات راه و ترابري شهرستانها حضور داشتند، مدير كل راه و ترابري استان با اشاره به وجود 10 درصد پل هاي مهم و حساس كشور در استان به لحاظ وجود 5 رودخانه مهم بكارگيري شيوه هاي نوين نگهداري از پل ها و ابنيه فني را ضروري دانست و گفت: سيل، رانش زمين، لغزش و اضافه تناژهاي حمل شده توسط برخي از كاميون ها و تريلي ها از جمله مسائل خطر آفرين در خوزستان به محسوب مي شود؛ به گونه اي كه خوزستان با 98 هزار تخلف اضافه تناژ مقام نخست اين تخلف خاص را كه به رويه راه ها و پل هاي استان آسيب وارد مي كند، داراست.

خيراله خادمي همچنين با اشاره به عبور 33 درصد بارهاي ترافيكي كشور از استان خوزستان اضافه كرد: وجود بنادر مهم كشور، ارتباط زميني با كشور عراق، حركت در مسير تبديل خوزستان به قطب كشاورزي كشور، و وجود صنايع مختلف پتروشيمي، نفت و گاز باعث تخريب زودهنگام راه هاي استان شده است كه در صورت توجه نكردن به اين بخش شاهد بروز مشكلات جدي در اين بخش خواهيم بود.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در پايان از در دست احداث بودن 52 دستگاه پل كوچك و بزرگ در استان خبر داد و تصريح كرد: تعداد 20 پل تا پايان سال 86 به بهره برداري مي رسد.

 وي گفت: اهميت پل ها و ابنيه فني تا حدي است كه 40 درصد اعتبارات طرح ها براي ساخت پل اختصاص مي يابد.

 

لینک

       

در صورت تأمين اعتبار لازم:

راه خروجي دهلران به انديمشك به زودي به بهره برداري مي رسد

 

پروژه احداث محور خروجي دهلران به انديمشك به طول پنج كيلومتر و با پيشرفت فيزيكي 85 درصد در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، به منظور تكميل و بهره برداري اين پروژه مبلغ 5/12 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است و احداث و بهسازي اين محور با هدف ساماندهي مبادي ورودي و خروجي شهر دهلران انجام مي گيرد.

همچنين پروژه بهسازي راه ورودي دهلران به مهران نيز با اعتبار 650 ميليون تومان و با پيشرفت فيزيكي 30 درصد در حال انجام است.

شايان ذكر است در سال گذشته اعتباري به مبلغ 650 ميليون تومان جهت ايمن سازي و روكش آسفالت راه هاي شهرستان دهلران اختصاص يافت كه كليه تعهدات اين اداره كل با پيشرفت فيزيكي 100 درصد به اتمام رسيده است.

به علاوه احداث، بهسازي و روكش آسفالت راه هاي روستايي شهرستان دهلران نيز در قالب 12 پروژه با اعتباري بيش بر 24000 ميليون ريال در حال اجراست.

لینک

       

پل هاي بزرگ در سطح جاده هاي اصفهان بهسازي مي شوند

 پل هاي بزرگ و استراتژيك درسطح جاده هاي استان اصفهان با اختصاص حدود 3 ميليارد ريال و استفاده از جك هاي دو هزار تني پل ها ايمن سازي مي شوند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، مهندس مجيد دوست محمدي، معاون راهداري ادارة كل راه و ترابري استان اصفهان، گفت: اين ادارة كل در راستاي ايمن سازي بهتر عبور و مرور، در حال انجام تعميرات اساسي پل هاي بزرگ و استراتژيكي در جاده هاي استان است.

 وي در اين خصوص با اشاره به انجام اجراي اين عمليات كه چندي پيش شروع شده و در حال حاضر نيز در حال اجراست، اضافه كرد: اين عمليات ابتدا با دستگاه مخصوصي، ارتعاشات سازه اندازه گيري شده و سپس با استفاده از جك هاي ويژه، عرشه يا دال پل را بالا برده و تكيه گاه هاي پل تعويض شده و در صورت نياز، درزهاي انبساط نيز اصلاح مي شود.

دوست محمدي با تأكيد بر اينكه ضرورت بهسازي و تعمير پل هاي بزرگ كه خود از سرمايه هاي ملي محسوب مي شود خاطرنشان كرد: ضرورت دارد با گذشت زمان تعميرات اساسي انجام گيرد چرا كه هر سازه اي پس از مدت چند سال در اثر ترافيك و تردد وسائل نقليه بويژه وسائل نقلية سنگين و شدت بارهاي وارده از وضعيت استاندارد خارج مي شود.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان اصفهان تغييرات جوي و به خصوص سرد شدن هوا در زمستان و بارش برف را از ديگر عوامل تخريب و صدمه به پل ها ذكر كرد و گفت: استفاده از شن و نمك در عمليات راهداري زمستاني در درازمدت باعث خسارت به پل ها مي شود لذا بايد به طور مداوم اين پل ها تعمير شوند. به گفتة وي ترك گيري و درزگيري قطعات بتني با استفاده از تزريق چسب هاي اپوكسي و مقاوم سازي با استفاده از الياف اف. آر. پي صورت مي گيرد.

معاون اداره كل راه و ترابري با بيان اينكه اين اقدام براي اولين بار است كه در سطح راه هاي استان صورت گرفته ادامه داد: در حال حاضر چند اكيپ با استفاده از تجهيزات ويژه در نقاط مختلف از جمله در شهرستان اصفهان همچون پل هاي آزادراه معلم و پل كمربندي شرقي اصفهان، در شهرستان فريدن پل نوغان و در شهرستان فلاورجان پل هاي آزادراه ذوب آهن در حال فعاليت هستند.

 وي در پايان تصريح كرد: هزينة اجراي اين پروژه حدود 3 ميليارد ريال مي باشد و اجراي مناسب اين پروژه همكاري و احتياط رانندگان را مي طلبد.

لینک

       

رئيس اداره راه و ترابري شهرضا و دهاقان:

راه هاي شهرستان شهرضا به علت ترانزيتي بودن نگاهي ملي مي طلبد

 

كمبود اعتبارات استاني براي انجام عمليات راهداري در راه هاي شهرستان شهرضا نياز به نگاه ملي دارد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، حميدرضا عبدي، رئيس اداره راه و ترابري شهرضا و دهاقان با اشاره به اينكه راه هاي دو شهرستان شهرضا و دهاقان به طول 800 كيلومتر در حوزه استحفاظي اين اداره است، گفت: شهرضا بين پنج استان كهكيلويه و بويراحمد، خوزستان، اصفهان، فارس و چهارمحال و بختياري واقع است و از اين رو موقعيت ترانزيتي داشته كه با ترافيك بالايي روبروست.

 وي جاده شهرضا – مباركه را محوري ترانزيتي ذكر كرد كه با توجه به اينكه كوتاه ترين فاصله براي حمل و نقل صنايع فولاد مباركه به بندرعباس، عسلويه و بوشهر را با ترافيك بالا است، به همين علت چهارخطه نبودن اين مسير موجب تصادفات زيادي مي شود، از اين رو اعتبارات موجود استاني جوابگو نيست.

عبدي با اشاره به اهميت مسير شرياني شهرضا – شيراز كه در كريدور شمال – جنوب كشور واقع شده است، تأكيد كرد: بيشترين مشكل اين جاده واژگوني خودروها در بعضي از نقاط به دليل اختلاف سطح جاده با حاشيه راه است كه با اختصاص اعتبارات مورد نياز با نصب گاردريل اين مشكل مرتفع خواهد شد كه براي ايمن سازي اين محور را حدود 10 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است.

وي اظهار اميدواري كرد در صورت اختصاص اعتبار كافي براي روشنايي راه هاي اين شهرستان ها شاهد كاهش قابل توجه تصادفات خواهيم بود.

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان شهرضا و سميرم سفلي اعتبارات در نظر گرفته شده براي نگهداري راه هاي اصلي، فرعي و روستايي اين دو شهرستان را در سال گذشته به ترتيب 3756 و 900 ميليون ريال اعلام كرد.                                                                                   

لینک

       

پيشرفت 95 درصدي عمليات اجرايي پل بالارود جنوبي انديمشك

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان اعلام كرد: عمليات اجرايي پل بالارود جنوبي انديمشك در محور ترانزيتي خوزستان خرم آباد تاكنون 95 درصد پيشرفت كار داشته است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي، طول اين پل را 360 متر با 12 دهانه 30 متري و از نوع بتني با تيرهاي فلزي است.

وي عنوان كرد: از جمله دلايل احداث پل بالارود جنوبي تفكيك ترافيك رفت و برگشت در ورودي شهرستان انديمشك است كه بيش از اين به دليل نبود فضاي عبوري مناسب موجب سوانح منجر به مرگ فراواني شده بود.

وي از جمله ديگر دلايل را چهاربانده كردن محور قديم و نيز برقراري ارتباط بنادر جنوبي كشور با تهران و ساير نقاط كشور اشاره كرد.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان مدت زمان اجراي اين طرح را از سال 83 تاكنون 3 سال دانست و افزود: براي احداث اين پل كه به زودي بهره برداري رسمي از آن آغاز خواهد شد. 60 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي هزينه شده است.

مهندس خيراله خادمي همچنين به آماده بهره برداري بودن دو طرح راهسازي ديگر شامل پنج كيلومتر از جاده كمربندي انديمشك با هزينه بيش از 10 ميليارد ريال و10 كيلومتر از پيچ هاي گلخانه انديمشك با هزينه 10 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي اشاره كرد و اضافه كرد: به زودي بهره برداري رسمي از اين طرح نيز با حضور مسؤولان استاني و كشوري آغاز خواهد شد.

لینک

       

برگزاري اولين گردهمايي بررسي قوانين و مقررات ايمني راه ها در لرستان

 

اولين گردهمايي ملي – استاني بررسي قوانين و مقررات ايمني راهها، به مدت يك روز در استان لرستان برگزار گرديد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان در اين همايش كه استاندار لرستان، رئيس كل دادگستري استان، فرمانده نيروي انتظامي استان، مشاور حقوقي معاونت راهداري و هماهنگي امور استانها، فرمانده پليس راه استان، معاونت سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان، جمعي از قضات و كارشناسان دادگستري، تعدادي از افسران  كارشناسان پليس راه و مدير كل، معاونين، رؤسا و كارشناسان ادارات ستادي و تابعه راه و ترابري استان حضور داشتند، مهندس رضايي، مدير كل راه و ترابري استان هدف اصلي از برگزاري اين همايش را افزايش تعامل و هماهنگي بين نيروي انتظامي، اداره كل راه و ترابري، دادگستري و پليس راه در بحث جلوگيري از تجاوز به حريم راهها و برخورد با متخلفان و همچنين تبيين مسائل حقوقي ايمني راه ها ذكر كرد.

وي  خواستار رسيدگي سريع و خارج از نوبت به پرونده هاي حقوقي مربوطه توسط دادگستري شدند.

در اين مراسم همچنين احكام انتصاب اعضاي شوراي حل اختلاف ويژه راه و ترابري، توسط مسؤولان قضايي استان به اعضا ابلاغ شد.

در پايان همايش به چند نفر از فرماندهان تلاشگر پاسگاه هاي انتظامي واقع در سطح راههاي استان لوح تقدير اهدا شد.

لینک

       

8 پروژه در شهرستان انديمشك آماده بهره برداري است

 

8 پروژه راه و ترابري در شهرستان انديمشك اماده بهره برداري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان مهندس خيراله خادمي با اعلام اين خبر بيشترين طرح هاي آماده افتتاح در انديمشك را مربوط به راههاي روستايي عنوان كرد و گغت: از جمله مهمترين طرح هاي آماده بهره برداري روستايي در انديمشك مي توان به بهسازي و آسفالت جاده امام زاده احمد با اعتبار بيش از 5 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني اشاره كرد.

 وي تصريح كرد: براي اجراي طرح هاي روستايي در شهرستان انديمشك بيش از 10 ميليارد ريال از محل هاي اعتباري استاني هزينه شده است.

وي اضافه كرد: همچنين عمليات بهسازي و تعريض و اصلاح و زيباسازي محور انديمشك – پل زال به طول 5 كيلومتر و با هزينه 5 ميليارد ريال از محل اعتبارات راهداري از طرح هاي آماده افتتاح راهداري است كه با بهره برداري از اين قطعه ميزان تصادفات ناشي از عرض كم محور در اين مقطع به ميزان قابل توجهي كاهش خواهد يافت.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در ادامه به طرح هاي آماده افتتاح راهسازي اشاره و اضافه كرد: احداث جاده كمربندي انديمشك به طول 750/4 كيلومتر و با هزينه بيش از 11 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و همچنين گلخانه به طول 2 كيلومتر و با هزينه 10 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي از جمله ديگر طرح هاي آماده افتتاح راهسازي در اين شهرستان است.

 وي هزينه كلي صرف شده را در راههاي اين شهرستان را مبلغي بيش از 30 ميليارد ريال از محل هاي مختلف استاني ذكر كرد و تصريح كرد: اين طرح ها به طور مستقيم براي 187 نفر شغل ايجاد كرده بود.

لینک

       

تعداد شيشه هاي شكسته قطار، 20 درصد كاهش يافت

 

در سه ماهه اول سال جاري 7780 جام شيشه قطار توسط افراد سنگپران شكسته شد كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد كاهش نشان مي دهد.

به گزارش روابط عمومي شركت قطارهاي مسافري رجاء در سه ماهه اول سال جاري افراد سنگپران حدود 233 ميليون ريال خسارت به قطارها وارد نمودند كه اين آمار نسبت به سه ماهه اول سال 85، بيست درصد كاهش داشته است.

شايان ذكر است بيشترين آمار شيشه هاي  شكسته در سه ماهه اول مربوط به ماه ارديبهشت و كمترين آمار مربوط به ماه فروردين مي باشد.

براساس اين گزارش بيشترين آمار شيشه هاي شكسته در خردادماه در نواحي تهران و اراك همچنين قطارهاي عادي اهواز، اهواز – مشهد و ميانه 2 بوده كه عمده اين سنگ پراني ها در منطقه هاي كردان كرج و اسلامشهر رخ داده است.

بنابراين گزارش از ابتداي سال 1377 تاكنون مبلغ 8 ميليارد و 120 ميليون ريال به خاطر سنگپراني و شكستن شيشه ها به قطارها خسارت وارد شده است.

         
لینک

       

بهره برداري از دو طرح راه سازي در هنديجان

به زودي بهره برداري از دو طرح راهسازي در شهرستان هنديجان آغاز مي شود.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان مهندس خيراله خادمي با اعلام اين خبر دو طرح آماده بهره برداري در شهرستان بندري هنديجان در استان خوزستان را شامل بهسازي و جاده مرزي شريمپ به طول 5 كيلومتر و با هزينه 4 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و بهسازي باند دوم محور ماهشهر- هنديجان به طول 5 كيلومتر و با هزينه بيش از 12 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي دانست و تصريح كرد: بندر صيادي هنديجان يكي از بنادر مهم صيادي استان محسوب مي شود كه در منطقه شريمپ آن مزارع توليد ميگو و همچنين توليد خوراك ميگو به ميزان قابل توجهي در حال فعاليت هستند.

لینک

       

4پروژه راه روستايي در انديمشك آماده  افتتاح است

 

عمليات اجرائي 4 پروژه راه روستايي در شهرستان انديمشك با 100 درصد پيشرفت فيزيكي آماده بهره برداري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان اين پروژه ها شامل آسفالت جاده شهرك امام رضا به طول 7 كيلومتر و با هزينه بيش از 178 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني، بهسازي و آسفالت علي آباد بينوار به طول 6 كيلومتر و با هزينه 120 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني، بهسازي و آسفالت جاده مازو – تنور بلند به طول 5/3 كيلومتر و با هزينه 250 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني و بهسازي و آسفالت جاده امامزاده احمد به طول 25 كيلومتر و با هزينه بيش از 564 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني است كه جمعاً بيش از 1 ميليارد تومان از محل اعتبارات استاني هزينه دربرداشته است.

 شايان ذكر است، با بهره برداري از اين پروژه ها 5/41 كيلومتر راه به راههاي روستايي شهرستان انديمشك اضافه مي شود و بيش از 450 خانوار 29 روستايي بخش هاي حومه، الوار، مازو از مزاياي راه مناسب روستايي بهره مند خواهند شد. 

لینک

       

4پروژه راه روستايي در انديمشك آماده  افتتاح است

 

عمليات اجرائي 4 پروژه راه روستايي در شهرستان انديمشك با 100 درصد پيشرفت فيزيكي آماده بهره برداري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان اين پروژه ها شامل آسفالت جاده شهرك امام رضا به طول 7 كيلومتر و با هزينه بيش از 178 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني، بهسازي و آسفالت علي آباد بينوار به طول 6 كيلومتر و با هزينه 120 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني، بهسازي و آسفالت جاده مازو – تنور بلند به طول 5/3 كيلومتر و با هزينه 250 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني و بهسازي و آسفالت جاده امامزاده احمد به طول 25 كيلومتر و با هزينه بيش از 564 ميليون تومان از محل اعتبارات استاني است كه جمعاً بيش از 1 ميليارد تومان از محل اعتبارات استاني هزينه دربرداشته است.

 شايان ذكر است، با بهره برداري از اين پروژه ها 5/41 كيلومتر راه به راههاي روستايي شهرستان انديمشك اضافه مي شود و بيش از 450 خانوار 29 روستايي بخش هاي حومه، الوار، مازو از مزاياي راه مناسب روستايي بهره مند خواهند شد. 

لینک

       

آزادراه قزوين – تهران به سيستم روشنايي مجهز مي شود

 

آزادراه قزوين – تهران، در آينده نزديك به طور كامل به سيستم روشنايي مجهز مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين، با اعلام اين خبر گفت: هم اكنون طرح روشنايي آزادراه قزوين – تهران، حدفاصل نيروگاه شهيد رجايي به شهر آبيك به طول 8/16 كيلومتر در حال اجراست كه با تكميل اين طرح تا پايان مهرماه امسال، اين آزادراه به طور كامل روشن مي شود.

مسعود حق لطفي ميزان پيشرفت فيزيكي اين طرح را 80 درصد اعلام و اضافه كرد: براي اجراي اين طرح بيش از پنج ميليارد و 200 ميليون ريال، از محل اعتبارات ملي و چهار ميليارد ريال براي خريد انشعاب و ساخت شبكه از محل اعتبارات استاني تخصيص يافته است.

شايان ذكر است آزادراه قزوين – تهران در كريدور محورهاي مواصلاتي شمال به جنوب كشور، 28 متر عرض و 150 كيلومتر طول دارد كه 50 كيلومتر آن در محدوده استان قزوين است.

لینک

       

 خط كشي  1650 كيلومتراز راههاي استان گلستان

 

 راه هاي اصلي و فرعي استان گلستان خط كشي مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس محمدتقي جوان شورابي با اعلام اين مطلب گفت: اداره كل راه و ترابري استان گلستان به منظور ايجاد ترافيكي روان و ايمن در راه هاي اصلي و فرعي استان اقدام به اجراي عمليات خط كشي 1650 كيلومتر از راه هاي استان را نموده است.

وي اعتبار اين طرح را چهار ميليارد و يكصد و هفتاد ميليون ريال از منابع ملي و استاني ذكر كرد.

 مدير كل راه و ترابري استان گلستان اضافه كرد: هم اكنون خط كشي حوزه راه هاي اصلي و فرعي شهرستان هاي بندر تركمن، كردكوي، بندر گز و گرگان به اتمام رسيده است.

 شايان ذكر است اين استان  با وجود 146 كيلومتر بزرگراه، 825 كيلومتر راه اصلي، 269 كيلومتر راه فرعي،  در محور ترانزيتي تهران و مشهد قرار گرفته واز پيك ترافيكي بالايي در برخي اوقات شبانه روز برخوردار است .

 

لینک

       

وزير راه و ترابري:

حجم سرمايه گذاري در بخش راه آهن به دو ميليارد دلار خواهد رسيد

وزير راه و ترابري اعلام كرد: با نظر مساعد مسئولان كشور، حجم سرمايه گذاري در بخش راه آهن به دو ميليارد دلار خواهد رسيد كه در حال حاضر حدود يك ميليارد دلار آن مراحل اداري خود را پشت سر گذاشته و آماده واگذاري به بخش خارجي به صورت فاينانس و استفاده از اعتبارات داخلي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در ديدار با معاون وزير بازرگاني چين و هيأت همراه، با ابراز اميدواري از گسترش همكاري در زمينه ساخت زيربناهاي حمل ونقل با شركت هاي چيني، يادآور شد: بارزترين سطح همكاري بين ايران و چين ساخت آزادراه تهران – شمال است كه از انعقاد قرارداد تا آغاز عمليات اجرايي آن حدود سه سال طول كشيده است كه اميدواريم ادامة كار سريع تر انجام شود.

وي ابراز داشت: بسترهاي مناسبي بين دو كشور براي همكاري در زمينه ساخت جاده و راه آهن وجود دارد و مي توان حجم ساير شقوق حمل و نقل همچون هوايي و دريايي را در مبادلات دو طرف گسترش داد.

وزير راه و ترابري خاطرنشان كرد: تفاهم نامه اي براي اتصال خط آهن ايران به افغانستان، تاجيكستان و سپس اتصال به شبكه ريلي چين امضا شده است كه هيأت وزارت راه و ترابري در آينده اين مسير را به طور كامل مورد بررسي قرار خواهند داد.

وي افزود: همچنين از طريق مرز درژوا از طريق تركمنستان و قزاقستان خط آهن ايران به چين متصل مي باشد كه به علت هم عرض نبودن خط آهن ايران و چين با كشورهاي آسياي مركزي مشكلاتي وجود دارد.

مهندس رحمتي در ديدار با معاون وزير بازرگاني چين اظهار داشت: دو بخش ديگر آزادراه تهران – شمال به شركتهاي چيني واگذار شده است كه اميدواريم با انجام سريع فاينانس اين پروژه، عمليات اجرايي آن زودتر آغاز شود.

وي تصريح كرد: وزارت راه و ترابري مايل به همكاري با چيني ها در زمينه خريد لوكوموتيو، واگن و برقي كردن خطوط به ويژه راه آهن تهران – مشهد مي باشد.

« وي گنگ » معاون وزير بازرگاني چين نيز در اين ديدار با اشاره به جاده ابريشم و ارتباط 2000 ساله ايران با اين سرزمين تصريح كرد: چيني ها از طريق جاده ابريشم به ايران ظروف چيني و كاغذ مي آورند و از ايران عطر و گوجه فرنگي و سبزيجات مي بردند.

وي با اشاره به اينكه در سال شش تا هفت هزار كيلومتر جاده در چين ساخته مي شود، اعلام كرد: فاينانس قسمت اول پروژه آزادراه   تهران – شمال تأمين شده است و در آينده نزديك اين پروژه را شروع خواهيم كرد.

معاون وزير بازرگاني چين از اتصال راه آهن ايران از طريق افغانستان و تاجيكستان ابراز خرسندي كرد واضافه كرد: چين آماده همكاري در زمينه پروژه هاي حمل و نقل و خودروسازي با ايران مي باشد.

لینک

       

به مناسبت هفته دولت

18 پروژه در استان ايلام  افتتاح شد

 

همزمان با هفته دولت 18 پروژه راه و ترابري در استان ايلام به بهره برداري رسيد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، مهندس نصرالهي زاده با اعلام اين خبر، گفت: اين پروژه ها با طول بيش از 131 كيلومتر و شامل 3/21 كيلومتر احداث راه و بيش از 110 كيلومتر بهسازي و روكش آسفالت راههاي استان در شهرستان هاي مختلف است.

وي با بيان اينكه براي اجراي اين پروژه ها اعتباري بالغ بر 144 ميليارد ريال هزينه شده، تصريح كرد: 10 مورد از اين پروژه ها در حوزه راه روستايي و 8 مورد در حوزه راههاي اصلي و فرعي استان اجرا شده و به مناسبت هفته دولت به بهره برداري رسيد.

 

لینک

       

آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي خرم آباد پايان يافت

 

عمليات آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان خرم آباد به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، نورخدا براتي، سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان خرم آباد با اعلام اين مطلب، گفت: خوشبختانه تا پايان سه ماهه اول سال 86، با تكميل آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي، بهره برداري از راههاي ارتباطي تعداد زيادي از روستاهاي شهرستان خرم آباد آغاز شده و اهالي اين روستاها از نعمت راه ارتباطي مناسب برخوردار گرديده اند.

لینک

       

آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي خرم آباد پايان يافت

 

عمليات آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان خرم آباد به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، نورخدا براتي، سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان خرم آباد با اعلام اين مطلب، گفت: خوشبختانه تا پايان سه ماهه اول سال 86، با تكميل آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي، بهره برداري از راههاي ارتباطي تعداد زيادي از روستاهاي شهرستان خرم آباد آغاز شده و اهالي اين روستاها از نعمت راه ارتباطي مناسب برخوردار گرديده اند.

لینک

       

آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي خرم آباد پايان يافت

 

عمليات آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان خرم آباد به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، نورخدا براتي، سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان خرم آباد با اعلام اين مطلب، گفت: خوشبختانه تا پايان سه ماهه اول سال 86، با تكميل آسفالت 61 كيلومتر از راههاي روستايي، بهره برداري از راههاي ارتباطي تعداد زيادي از روستاهاي شهرستان خرم آباد آغاز شده و اهالي اين روستاها از نعمت راه ارتباطي مناسب برخوردار گرديده اند.

لینک

       

بهره برداري از دو پروژه راه روستايي در شهرستان سوسنگرد

 

دو پروژه راه روستايي در شهرستان سوسنگرد آماده بهره برداي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، بهسازي و آسفالت جاده سويداني به طول 4/16 كيلومتر و با هزينه بيش از 511 ميليون تومان از محل اعتبارات توسعه روستايي و روكش آسفالت جاده روستايي دهلاويه غوابيش به طول 3 كيلومتر و با هزينه 100 ميليون تومان از محل اعتبارات توسعه روستايي 2 طرحي است كه با 100 درصد پيشرفت فيزيكي آماده بهره برداري است.

شايان ذكر است؛ با بهره برداري از اين 2 طرح در بخش حومه غربي شهرستان سوسنگرد 4 روستاي اين بخش با 240 خانوار از مزاياي راه مناسب روستايي بهره مند خواهند شد.

براي احداث اين دو راه روستايي جمعاً بيش از 600 ميليون تومان از محل اعتبارات توسعه روستايي هزينه شده است.

لینک

       

13 طرح راه و ترابري در استان خوزستان به بهره برداري مي رسد

13 طرح اجرا شده توسط اداره كل راه و ترابري استان خوزستان در اهواز با پيشرفت فيزيكي 100 درصد آماده بهره برداري است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان مهندس خيراله خادمي طرح هاي آماده بهره برداري در شهرستان اهواز را شامل 11 طرح روستايي با اعتباري بيش از 40 ميليارد ريال از محل اعتبارات توسعه روستاها و استاني دانست و اظهار داشت: يك طرح راهداري شامل احداث دور برگردان به طول 3 كيلومتر و نصب 22 كيلومتر گاردريل و 11 كيلومتر سيستم روشنايي با اعتباري معادل 1 ميليارد ريال و 840 ميليون تومان از محل اعتبارات راهداري و يك طرح راهسازي شامل ايمن سازي سه راهي هفتگل به طول 4 كيلومتر و با هزينه بيش از 80 ميليارد و 500 ميليون ريال از محل اعتبارات ملي از جمله طرح هايي هستند كه با هزينه اي بالغ بر 50 ميليارد ريال در شهرستان اهواز آماده بهره برداري است.

مهندس خادمي در پايان شهرستان اهواز را به لحاظ تعداد طرح هاي آماده افتتاح دومين شهرستان اعلام كرد .

 

لینک

       

معاون راه روستايي خراسان رضوي:

اولويت امسال  راه هاي روستايي استان اتمام پروژه هاي نيمه تمام است

 

 

معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي اولويت کاري سال 86  راه هاي روستايي استان را اتمام پروژه هاي نيمه تمام عنوان و اظهار داشت: از مجموع راه هاي روستايي استان 4600 کيلومتر آن آسفالت شده اند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خرسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم با بيان اين مطلب افزود: استان ما به لحاظ برخورداري از راه هاي روستايي هرچند از وضعيت نسبتا مناسبي به نسبت برخي استانهاي کشور برخوردار است اما با توجه به گستردگي استان و محدويت هاي اعتباري در سالهاي گذشته،  غبار محروميت بر راه هاي روستايي نشسته و زدودن اين غبار تلاش مضاعفي را مي طلبد که خوشبختانه در يکي دو سال اخير عزم جدي براي اين امر فراهم شده است.

وي ادامه داد: هم اكنون 14 هزار و 664 کيلومتر راه روستايي در استان خراسان رضوي وجود دارد که از اين ميزان تنها 2986 کيلومتر آن راه روستايي درجه يک هستند که در اين زمينه از شاخص تراکم  کشوري بسيار پائين تر هستيم.

مهندس ابراهيمي ادامه داد: از مجموع راه هاي روستايي استان 4600 کيلومتر آن آسفالت شده اند و مابقي راه ها نيز بر اساس اولويت بندي مشخص شده و ميزان اعتباري که هر سال تخصص مي يابد طي يک برنامه زمان بندي مشخص، بهسازي، نوسازي و آسفالت مي شود.

وي خاطرنشان کرد: اولويت کاري سال 86 اتمام پروژه هاي نيمه تمام بوده و در صورت تامين اعتبار نسبت به احداث و آسفالت روستاهايي که جمعيت بيشتري دارند بر اساس شاخص برخورداري هر شهرستان اقدام خواهد شد.

لینک

       

اجراي طرح راهداري محوري در روستاهاي گلستان

 

اداره كل راه و ترابري استان گلستان به منظور ايجاد ترافيكي روان و ايمن در محورهاي پرتردد روستايي حوزه استحفاظي اقدام به اجراي طرح راهداري ويژه محوري نموده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستانمهندس محمدتقي جوان شورابي با اعلام اين خبرگفت: با توجه به مصوبات چهارمين جلسه شوراي راهداري اداره كل به منظور ايمن نمودن راههاي حوزه استحفاظي بويژه محورهاي راه روستايي با ترافيك بالا اين طرح كه شامل بازگشايي حريم، لايروبي قنو پلها، احداث و ترميم شانه خاكي و شني، لكه گيري و تكميل علائم مورد نياز مي باشد، اجرا مي گردد.

وي محورهاي گليداغ در شهرستان كلاله، حاجي قوشان در شهرستان گنبد، توسكستان در شهرستان گرگان، قره تپه در شهرستان بندر تركمن، محور دوزين و فارسيان در شهرستان مينودشت و دهنه محمدآباد و شش آب در شهرستان علي آباد را شامل اجراي اين طرح دانست.

 مدير كل اداره راه و ترابري استان گلستان  با اشاره به اعتبار 600 ميليون ريالي اين طرح از منابع  استاني اضافه كرد: 70 نفر از پرسنل راه و ترابري به همراه ماشين آلات سبك و سنگين از قبيل بلدوزر، گريدر، غلطك، بيل مكانيكي، لودر و كمپرسي در اين طرح فعاليت مي كنند.

لینک

       

يكي از نقاط پرحادثه در جاده قزوين – رشت اصلاح شد

 

يكي از نقاط پرحادثه محورهاي مواصلاتي استان قزوين، در جاده قزوين – رشت اصلاح شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان قزوين با اعلام اين خبر گفت: براي اجراي اين پروژه به طول يكهزار و 370 متر در كيلومتر 57 جاده قزوين به رشت، بيش از 12 ميليارد ريال هزينه شده است.

علي خانباني، 770 متر ديواركشي، ساخت دو دهنه پل و خط كشي، آسفالت و شانه سازي را از جمله اقدامات صورت گرفته در اين مسير اعلام كرد و گفت: با اجراي اين طرحع ضمن جداسازي مسير رفت و برگشت خودروها، عرض جاده از 11 متر به 24 متر افزايش يافت.

وي  در ادامه با اشاره به اينكه به دليل وجود پيچ خطرناك، نداشتن محل توقف و عرض كم، اين مسير از جمله نقاط پرحادثه در جاده قزوين – رشت محسوب مي شد اظهار داشت: با اجراي اين طرح زمينه تردد ايمن و روان خودروها در اين مسير فراهم شده است.

خانباني، همچنين مدت زمان اجراي طرح اصلاح اين نقطه پرحادثه را از آبان ماه سال 83 تا خرداد امسال اعلام كرد.

 

لینک

       

خط كشي 421 كيلومتر از راههاي استان لرستان

 

421 كيلومتر از راههاي استان لرستان خط كشي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، طي سه ماهه اول سال 86، 421 كيلومتر از راههاي استان با صرف اعتباري بالغ بر 1132 ميليون ريال خط كشي شده است.

شعبان نرگسي معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان لرستان با اعلام اين خبر، اضافه كرد: در اين راستا تعداد 917 عدد تابلوي انتظامي، 622 عدد تابلوي اخطاري، 479 متر مربع تابلوي اطلاعاتي، 18700 عدد بازتاب (رفلكتور) و 8700 متر گاردريل با صرف هزينه اي بالغ بر 3050 ميليون ريال در سطح راههاي استان نصب گرديده است.

 

لینک

       

روكش آسفالت و لكه گيري راه هاي گرگان پايان يافت

پروژه روكش آسفالت و لكه گيري حوزه استحفاظي شهرستان گرگان به پايان رسيد.

 به گزارش روابط عمومي  اداره كل راه  و ترابري استان گلستان مهندس محمد تقي جوان شورابي با ذكر اين مطلب اضافه كرد: اداره كل راه و ترابري استان گلستان به منظور ايجاد ترافيكي روان و ايمن در راههاي اصلي و فرعي شهرستان گرگان اقدام به عمليات روكش آسفالت به مقدار 42400  تن آسفالت از طرح ملي با اعتباري معادل يك ميليارد و هشتاد ميليون تومان از منابع ملي در راههاي شهرستان گرگان نموده است.

مدير كل اداره راه و ترابري استان گلستان در پايان خاطر نشان كرد: در همين راستا 28300 متر مربع از راه هاي حوزه شهرستان گرگان نيز لكه گيري گرديد
لینک

       

 

كاهش 18 درصدي كشته شدگان حوادث رانندگي استان تهران در سال 85

     تعداد كشته شدگان سوانح رانندگي استان تهران در سال 85در مقايسه با سال گذشته 3/18 درصد كاهش يافت

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، تعداد كشته شدگان  سوانح رانندگي استان از تعداد 1308 نفر در سال 84 به 1068 نفر در سال 85 رسيد كه از كاهشي معادل 3/18 درصد برخوردار بوده است.

همچنين سهم استان تهران از كشته شدگان حوادث رانندگي در سال 84 برابر 7/7 درصد بود كه در سال 85 با كاهش 6/1 درصدي به 1/6 درصد رسيد.

مهندس فريبرز واحدي، معاون راهداري اين اداره كل با ابراز رضايت از روند  رو به كاهش تصادفات، گفت: بي شك بدون هماهنگي ها و همكاري هاي ايجاد شده بين كلية ارگان هاي دخيل در امر كنترل، نظارت، آموزش و امداد رساني از جمله پليس راه، راه و ترابري، حمل و نقل و پايانه ها، اورژانس، هلال احمر و آتش نشاني اين امر ميسر نمي شد؛ هر چند تا رسيدن به ايده آل ها هنوز فاصله داريم.

معاون راهداري خاطرنشان كرد كه اين كاهش آمار در حالي است كه حجم ترافيك عبوري استان تهران در سال 85 نسبت به سال 84 با رشدي معادل 10درصد مواجه بوده است، به عنوان مثال آزادراههاي تهران – كرج به طول 40 كيلومتر و با ترددي شبانه روزي 21 هزار وسيله نقليه در شبانه روز و بزرگراه تهران – رودهن به طول 47 كيلومتر و تردد شبانه روزي 21 هزار وسيلة نقليه به عنوان بحراني ترين محورهاي ارتباطي كشور به لحاظ حجم تردد محسوب    مي شوند.

وي افزايش ضريب ايمني بر مبناي اجراي طرح هاي كم هزينه مهندسي از جمله مديريت سرعت، آرام سازي ترافيك در مناطق حساس و پرجمعيت حاشية راهها و نقاط پرسانحة استان را از مهمترين اقدامات اين اداره كل خواند و تصريح كرد كه نصب دستگاه هاي كنترل سرعت ثابت در آزادراههاي مهمي همچون تهران – قم و كرج – قزوين و همچنين بهبود و اصلاح علائم و تجهيزات ايمني در راهها از مهمترين عوامل مؤثر در اين روند كاهشي تلقي مي شود.

لینک

       

قهرمانی تيم دوميداني اداره كل راه و ترابری گلستان

     تيم اداره کل  راه و ترابري استان  گلستان قهرمان دوميداني جوانان ايران شد 

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه ترابري استان گلستان در اولين مرحله از مسابقات دوميداني جوانان ليگ باشگاه هاي ايران كه به مدت يك روز در پيست دوميداني ورزشگاه شهيد شيرودي تهران برگزار گرديد، تيم دوميداني جوانان راه و ترابري گلستان در اين مرحله از رقابت ها توانست با 113 امتياز با اقتدار كامل به مقام قهرماني ايران دست يابد.

در اين مسابقات تيم راه و ترابري گلستان صاحب 4 مدال طلا، دو مدال نقره و سه مال برنز گرديدو تيم هاي ذوب آهن اصفهان با 5/105 امتياز و دانشگاه آزاد اسلامي با 78 امتياز به ترتيب دوم و سوم شدند.

     شايان ذكر است اداره كل راه و ترابري استان گلستان به منظور ايجاد فضاي مناسب جهت رشد و تعالي ورزش در سطح استان اقدام به حمايت هاي مالي و معنوي از تيم هاي ورزشي استان مي كند.

لینک

       

دوره آموزشي تمدن و فرهنگ برگزار مي شود

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل، دوره آموزشي با عنوان  تمدن و فرهنگ برگزار مي كند.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري دوره مذكور از تاريخ 13 لغايت 14 شهريور ماه به مدت 16 ساعت براي 23 نفر از مديران، كارشناسان و كاركنان واحدهاي ستادي وزارت راه و ترابري در محل ساختمان شهيد دادمان، طبقه چهاردهم برگزار خواهد شد.

 شايان ذكر است هدف از برگزاري اين دوره بازشناسي تمدنهاي باستاني از تمدن هاي جديد و آشنايي با عوامل شكوفايي و ماندگاري تمدن هاست.

 

 

لینک

       

1200 كيلومتر راه در سال 1385 در كشور ساخته شده است

  

   محمد رحمتي، وزير راه و ترابري از روند اجرايي قطعة دوم آزادراه كنار گذر غرب اصفهان بازديد كرد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وترابری استان اصفهان در ابتداي اين بازديد مهندس حسن نيا مدير كل راه و ترابري استان اصفهان و نمايندة مجري  آزاد راه هاي كنارگذر غرب و شرق اصفهان گزارشي از پيشرفت فيزيكي پروژه كنار گذر غرب اصفهان را ارائه كرد.

 درادامه مهندس رحمتي وزير راه و ترابري با اشاره به گستردگی و عظمت کار انجام شده اظهار داشت: چند ماه پيش كه52 كيلومتر قطعة اول اين آزادراه به دست رئيس جمهور به بهره برداري رسيد، تصور نمي رفت در عرض سه ماه قطعة دوم نيز به بهره برداري برسد.

وزير راه و ترابري با اشاره به ساخت 1200 كيلومتر در سال 85  و افزايش 40 درصدي آن نسبت به سال 84، در خصوص راههاي اصفهان گفت: تقريباً تمامي راههاي استان اصفهان به بزرگراه تبديل شده و اميد است مردم با رانندگي خوب با ايمني و سلامت سفر كنند.

شایان ذکر است پروژة آزادراه كنارگذر غرب اصفهان به طول 92 كيلومتر بوده  كه در سفر رئيس جمهور به استان اصفهان 52 كيلومتر آن به بهره برداري رسيده و قطعة دوم آن كه شامل 26 كيلومتراست نيز در خرداد امسال زير بار ترافيكي رفت.

لینک

       

نخستين جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان ايلام برگزار شد

  

   نخستين جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان ايلام به رياست مهندس محمد امين نصرالهي زاده، مدير كل راه و ترابري استان ايلام و با حضور مديران سازمان هاي  حمل و نقل، هواشناسي ،پليس راه، آزمايشگاه فني و مكانيك و فرودگاه ايلام در سال 1386 در اداره كل راه ترابري استان ايلام  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان ايلام، مهندس نصرالهي زاده، ضمن خيرمقدم و تأكيد بر گسترش اقدامات كمي و كيفي در خصوص ايمن نمودن راههاي حوزه استحفاظي استان گفت: فرهنگ ترافيك و افزايش امكانات جاده اي در راستاي تحقق نام گذاري سال جاري به نام سال حفظ و ارتقاء كيفي راهها توسط مقام عالي وزارت مؤثر خواهد بود.

 وي  با ارائه عملكرد سال 1385 و تحليل وضعيت راههاي موجود خط مشي و برنامه هاي سال 1386 را بيان كرد.

شايان ذكر است به روز نمودن اطلاعات جاده اي توسط دستگاه هاي ذيربط بحث يکي از بحث هاي محوري  در اين شورا بود.

لینک

       

رفع برخي  از نقاط پرحادثه در راه هاي استان كرمانشاه

  

   مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از رفع 5 نقطه پرحادثه در راههاي استان خبر داد.

 به گزارش اداره کل راه و ترابري استان کرمانشاه مهندس قادري، مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه در جمع تعدادي از خبرنگاران از رفع نقاط پرحادثه استان خبر داد و گفت: خوشبختانه نقاط حادثه خيزي در استان وجود ندارد زيرا اگر نقطه اي حادثه خيز باشد هزاران وسيله نقليه از آن نقطه عبور مي نمايند اما دچار حادثه نمي شوند؛ تنها رانندگاني كه مقررات را رعايت ننموده و با سرعت مجاز حركت نمي کنند، مي توانند در تصادفات نقش داشته باشند.

وي  75 درصد سوانح جاده اي را ناشي از خطاي انساني برشمرد و نقش نقاط پرحادثه را در تصادفات راه هاي استان بسيار ناچيز و كمتر از 10 درصد عنوان كرد.

مهندس قادري در پايان تاکيد کرد: خوشبختانه با اعتبارات سال 1385، ده نقطه پرحادثه  در جاده هاي استان بهسازي و  اصلاح خواهند شد كه اين تعداد عبارتند از :

1-      تقاطع هاي هوانيروز و كارخانه سيمان در محور بيستون به صورت همسطح

2-      تقاطع هاي قمشه و چشمه سفيد در محور اسلام آباد

3-      تقاطع هاي شاهيني و گراوند در محور سراب نيلوفر- كوزران

4-      تقاطع قره بلاغ در محور اسلام آباد – قصر شيرين

5-      تقاطع بياشوش در محور روانسر – پاوه

6-      واريانت بهرام آباد در محور ميانراهان – قلعه شاهخاني

را از نقاطي در راههاي استان ذکر کرد كه به زودي  مشکل آنها رفع خواهد شد.

همچنين در سال 86 نيز عمليات اجرايي ترميم 5 نقطه پرحادثه ديگر نيز شروع خواهد شد.

لینک

       

 607 كيلومتر از راه هاي روستايي استان لرستان بهسازي و آسفالت

   607 كيلومتر از راههاي روستايي استان در سال 85 بهسازي و آسفالت شده و 95 كيلومتر نيز راه شكافي گرديده است.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان،   مهندس عباس رضايي، مدير كل راه و ترابري استان لرستان ضمن اعلام اين مطلب، اظهار داشت: در سال 86 نيز درصورت اختصاص اعتبارات مناسب، مي توانيم به برنامه هايي كه در راستاي احداث، بهسازي و آسفالت راههاي روستايي استان در نظر گرفته ايم، جامه عمل پوشانده و شاهد افزايش چشمگير ميانگين آسفالت راههاي روستايي استان باشيم.

لینک

       

كلنگ احداث زيرگذر شهيد سلطاني در پل فرديس به زمين زده شد

  

  كلنگ احداث زير گذر شهيد سلطاني درپل فرديس باحضور فرماندار كرج، سرپرست شهرداري كرج، اعضاي شوراي شهر و معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران به زمين زده شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران در مراسم كلنگ زني اين پروژه  مهندس مولايي معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري تهران با تاكيد بر اينكه پل فرديس در مسير اتوبان تهران – كرج در ورودي شهرستان كرج و مسير اصلي ترين آزادراه كشور و همچنين ورودي مناطقي از قبيل شهريار، فرديس، مارليك و ... واقع شده ، گفت: زيرگذر شهيد سلطاني در جنوب پل فرديس كه عمليات احداث آن پس از تجهيز كارگاه توسط پيمانكار ذيصلاح آغاز شده از مهم ترين پروژه هاي اين اداره كل به منظور رفع گره ترافيك پل مزبور است كه در اكثر ساعات روز با گره كور ترافيكي روبروست بطوريكه  اين ترافيك تا باند جنوبي آزادراه و خروجي مهرشهر و در بعضي از مواقع تا شهر كرج نيز ادامه مي يابد.

    مهندس مولايي ضمن ارائه  توضيحاتي درباره اين زيرگذر گفت: زيرگذر شهيد سلطاني به طول 108 و عرض 2/13 متر با عرض سواره روي 2/9 متري و عرض پياده روهاي شمالي و جنوبي 5/2 و 5/1 متري و تعداد 61 عدد شمع و پايه  در سال 87 به مرحله بهره برداري مي رسد.

     لازم به ذكراست كه اين زيرگذر در مسير غرب به شرق وتنها براي  تردد خودروهاي سنگين ساخته خواهد شد.

 

لینک

       

بازگشايي يکي از مناطق پل فرديس در باند شمالي آزادراه تهران - کرج

   بزودي يكي از منطقه هاي پل فرديس در باند شمالي آزادراه تهران – كرج بازگشايي مي شود. 

    به گزارش  اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس مولايي، معاون راهسازي  اداره كل راه وترابري استان تهران اعلام كرد: با توجه به اينكه در حال حاضر بار ترافيكي روي پل فرديس كه قصد ورود به اتوبان به سمت قزوين را دارد، پس از ورود به آزادراه، يك باند از سه باند موجود را اشغال مي نمايد و اين خود با كم شدن ظرفيت اتوبان در زير پل فرديس، عاملي براي ايجاد ترافيك مي گردد، اداره كل راه و ترابري استان تهران قصد بازگشايي يكي از دهانه هاي پل فرديس در باند شمالي و واگذاري مطالعات آن به مشاور ذي صلاح مزبور را دارد تا بار ترافيكي لوپ مزبور باعث كاهش ظرفيت سه خطه عبوري در زير پل فرديس نگردد و ترافيك اين گلوگاه روان تر شود.

  وي با اينكه اعتبار تخصيص يافته براي اين پروژه 19 ميليارد ريال است، تصريح كرد: با اجراي اين زيرگذر بار ترافيكي به جاي ورود به روي پل و استفاده از دوربرگردان به جهت وارد شدن به جاده مخصوص حذف مي شود و مستقيماً توسط اين زيرگذر از زير آزادراه عبور كرده و وارد جاده مخصوص كرج مي گردد.

 

لینک

       

ساخت محور بين المللي خرمشهر- شلمچه98  درصد پيشرفت داشته است

 

مديركل راه و ترابري خوزستان اعلام كرد: ساخت محور بين المللي خرمشهر شلمچه تاكنون بيش از 98 درصد پيشرفت كار داشته است. 

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري خوزستان، مهندس خادمي محور بين المللي خرمشهر – شلمچه را  به عنوان دروازه و مرز رسمي خوزستان با كشور عراق از نظر ترانزيت كالا و مسافر، داراي اهميت خاصي دانست و اضافه كرد: هم اكنون اين محور داراي 2 باند است كه با تكميل باند دوم خرمشهر – شلمچه اين محور بين المللي به صورت چهار بانده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

   وي طول اين محور را 12 كيلومتر و بخشي از طرح اتوبان ساحلي كشور؛ حدفاصل شلمچه، بندر امام، هنديجان، ديلم و بوشهر دانست كه قطعه بندر امام، خرمشهر، شلمچه آن يكي از طرح هاي مهم و مهمترين منبع درآمدزايي ملي كشور محسوب مي شود.

   خادمي هزينه كلي ساخت اين محور را بيش از 5/4 ميليارد تومان ذكر كرد كه از محل اعتبارات بازسازي، استاني و سفر رياست جمهوري به استان تامين مي شود.

 وي اضافه كرد: همچنين يك دستگاه پل به طول 20 متر نيز در محل پل قديم بر روي رودخانه عبوري از محور خرمشهر – شلمچه احداث شده،

 مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در پايان خاطر نشان كرد: هم اكنون عمليات ايمن سازي اين محور آغاز شده و پيش بيني مي شود تا ماه آينده نيز خط كشي، نصب علائم و نصب گاردريل محل هاي مورد نياز آن به پايان رسيده و آماده بهره برداري  شود.

لینک

       

مطالعه و جانمايي علايم بيش از هزاركيلومتر از محورهاي شرياني فارس

مطالعه و جانمايي علايم بيش از هزار كيلومتر از محورهاي شرياني استان فارس با اعتباري بيش از 2500 ميليون ريال انجام شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان فارس، علايم افقي، عمودي و چراغ هاي چشمك زن به عنوان ابزار كنترل ترافيك و به منظور حركت منظم و قابل پيش بيني ترافيك در جهت فراهم شدن ايمني راه مورد استفاده قرار مي گيرند.

مهندس حيدر نوروزي سرپرست اداره كل راه و ترابري فارس با اشاره به اين مطالب اظهار داشت: با توجه به اهميت ايمني و كاهش آمار تلفات جاده اي در استان فارس جانمايي و مطالعه علايم در اولويت كاري اين اداره كل قرار گرفت.

وي تصريح كرد: مطالعه جانمايي علايم محورهاي شرياني كه مركز استان را به مراكز ديگر استانها متصل مي نمايد و از ترافيك عبوري بالايي برخوردار هستند در اولويت نخست قرار گرفته است.

سرپرست اداره كل راه و ترابري استان فارس خاطرنشان كرد: در اين راستا مطالعه جانمايي علايم در محور شرياني شيراز – اصفهان تا حدفاصل امين آباد كه مرز استان فارس با اصفهان مي باشد به طول 360 كيلومتر به اتمام رسيده است.

وي با اشاره به اتمام مطالعه جانمايي ساير محورهاي شرياني استان افزود: مطالعات در اين زمينه در محور شيراز – بندرعباس، به طول 390 كيلومتر ( تا حدفاصل قلاتويه) محور شيراز – بوشهر (تا حدفاصل كنارتخته) به طول 200 كيلومتر و محور جديد شيراز – كازرون به طول 50 كيلومتر به اتمام رسيده است.

وي با اشاره به اين مطلب كه علايم بايد به گونه اي باشد كه به موقع و به طور مشخص راهنمايي صحيح را به استفاده كنندگان از راه ها ارائه نمايد، خاطرنشان ساخت: طراحي و ساخت علايم استاندارد نيز انجام گرفته، كه در محل هايي كه تعيين شده است، قرار خواهد گرفت.

لینک

       

پايان پروژه آسفالت محور گرگان – توسكستان - شاهرود

مدير كل راه و ترابري استان گلستان اعلام كرد: پروژه آسفالت محور گرگان – توسكستان – شاهرود از پروژه هاي مهم اداره كل و از مصوبات سفر رياست محترم جمهوري در استان گلستان بوده است كه با همت و تلاش كاركنان و مسئولان پايان پذيرفت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس محمد تقي جوان شورابي يادآور شد: طول كل محور 115 كيلومتر است كه در سال 85، 40 كيلومتر آن آسفالت شد.

مهندس جوان شورابي اعتبار پروژه را 25 ميليارد ريال اعلام كرد كه 20 ميليارد ريال آن مربوط به سفر رياست محترم جمهوري بوده است. مدير كل راه و ترابري استان گلستان مشخصات راه فوق را راه روستايي ذكر و از ويژگي هاي محور فوق به كوتاه نمودن فاصله بين شهرهاي گرگان در استان گلستان و شاهرود در استان سمنان به طول 80 كيلومتر اشاره كرد.

 شايان ذكر است در حال حاضر راه ارتباطي گرگان – آزادشهر – شاهرود به طول 200 كيلومتر به عنوان راه اصلي مورد استفاده قرار مي گيرد.

لینک

       

افتتاح 1061 پروژه راه و ترابري در هفته دولت

 

در ايام هفته دولت بيش از 1061 پروژه راهسازي و راهداري در سراسر كشور به بهره برداري مي رسد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اين پروژه ها كه در قالب بهسازي، نوسازي و نگهداري راه هاي استانها صورت گرفته، عملياتي چون احداث راههاي روستايي، اصلي، فرعي و بزرگراهي، ايجاد روشنايي، روكش آسفالت، نصب پل عابر، احداث پل و دوربرگردان و ... نصب علايم راهنمايي و رانندگي را شامل مي شود كه در ايام هفته دولت در 22 استان كشور به بهره برداري خواهد رسيد.

اين پروژه ها شامل 22 پروژه در استان سمنان،170 پروژه به طول 4/331 كيلومتر در استان گيلان، 30پروژه توسط اداره كل راه و ترابري استان هرمزگان، بهره برداري از 56 پروژه در اداره كل راه و ترابري استان كردستان، 64 پروژه مهم در استان همدان، 18 پروژه در اداره كل راه و ترابري ايلام، 12 پروژه در خراسان شمالي، 24 پروژه در اداره كل راه و ترابري بوشهر، 81 پروژه در بخش راه و ترابري استان خوزستان، 8 پروژه در اداره كل راه و ترابري استان مركزي، 14 پروژه عمراني بخش راه و ترابري در استان قم، 43 طرح توسط اداره كل راه و ترابري زنجان، 71 طرح و پروژه توسط اداره كل راه  و ترابري استان تهران، 35 پروژه در اداره كل راه و ترابري ايرانشهر مي باشد.

از ديگر پروژه هاي قابل افتتاح 51 پروژه عمراني توسط اداره كل راه و ترابري گلستان، افتتاح 14 پروژه توسط اداره كل راه و ترابري استان اردبيل، 18 طرح در استان يزد، 47 پروژه در استان كرمان، 83 پروژه توسط اداره كل راه و ترابري كرمانشاه و 39 پروژه در اداره كل راه و ترابري لرستان مي باشد كه در هفته دولت به بهره برداري خواهد رسيد.

 

لینک

       

در آستانه هفته دولت

بهره برداري از86  پروژه راهسازي، راهداري و راه روستايي در خوزستان

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان با اعلام اينكه بيشترين پروژه هاي آماده افتتاح مربوط به راه هاي روستايي به تعداد 62 پروژه و با اعتباري معادل 200 ميليارد ريال از محل اعتبارات توسعه روستايي و استاني است ، خاطرنشان كرد: اين تعداد پروژه در 22 شهرستان به انجام رسيده كه شهرستان هاي باغملك و اهواز به ترتيب هر كدام با 13 و 11 پروژه آماده بهره برداري راه روستايي بيشترين پروژه ها را دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيرالله در ادامه به در استان اشاره كرد و افزود: در بخش پروژه هاي آماده بهره برداري راهسازي نيز 19 طرح با اعتباري بيش از 290 ميليارد ريال از محل هاي مختلف اعتباري در 13 شهر استان آماده بهره برداري است كه از مهمترين آنها مي توان به بهره برداري از پل بتني فلزي بالارود جنوبي انديمشك به طول 360 متر و با هزينه 60 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي، همچنين محور چهاربانده بين المللي خرمشهر – شلمچه در مرز رسمي جمهوري اسلامي ايران با كشور عراق است كه براي اجراي اين طرح نيز بيش از 40 ميليارد ريال از محل اعتبارات سفر رياست محترم جمهوري هزينه داشته است.

مهندس خادمي در ادامه به فعاليتهاي صورت گرفته در بخش راهداري اشاره كرد و افزود: با وجود كاهش اعتبارات راهداري از سال گذشته تاكنون خوشبختانه چهار طرح اساسي در اين بخش نيز آماده بهره برداري است كه از آن جمله مي توان به احداث 3 كيلومتر دوربرگردان، نصب گاردريل در 22 كيلومتر، احداث سيستم روشنايي در 11 كيلومتر با هزينه اي بالغ بر 18 ميليارد ريال از محل اعتبارات راهداري در محور اهواز – سربندر، تعريض و روكش آسفالت همچنين نصب گاردريل در 11 كيلومتر از محور آبادان اهواز با هزينه اي بالغ بر 17 ميليارد ريال از محل اعتبارات راهداري و نصب سيستم روشنايي در محور ورودي ماهشهر به طول 5 كيلومتر است كه هزينه اي معادل 200 ميليون ريال از محل اعتبارات راهداري دربرداشته است.

وي مجموع اعتبارات هزينه شده در بخش راهداري را نيز 42 ميليارد ريال اعلام و اظهار كرد: با اجراي اين تعداد پروژه در بخش هاي رودزرد، قلعه تل، هپرو، ميداود، صيدون، و سرله آماده بهره برداري است.

خادمي در ادامه تعداد روستاهاي بهره مند از راه روستايي مناسب را 32 روستا با بيش از 1300 خانوار دانست و افزود: افزايش اعتبارات راه هاي روستايي از سوي دولت خدمتگزار از سال گذشته تاكنون باعث تحول اساسي در بخش راه هاي روستايي شده است.

وي اظهار اميدواري كرد با تداوم اين وضعيت اميواريم كه شاهد بهبود روزافزون وضعيت راه هاي روستايي استان باشيم.

 

لینک

       

همزمان با هفته دولت:

 بهره برداري از طرح زيرسازي و آسفالت راه دو روستا در قزوين

همزمان با دومين روز از هفته دولت در مراسمي با حضور استاندار قزوين بهره برداري از طرح زيرسازي و آسفالت روستاهاي قديم آباد و امامزاده ظهير شهرستان البرز آغاز شد.

بهگزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين،  محمد جمالي معاون راه روستايي اين اداره كل اعلام كرد: براي اجراي اين طرح به طول يك و نيم كيلومتر 600 ميليون ريال از محل اعتبارات استاني و ملي هزينه شده است.

معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان قزوين همچنين درباره مشخصات فني اين طرح گفت: عمليات اجرايي طرح شامل طراحي و ساخت راه و سه لايه مخلوط ريزي به ضخامت 15 سانتي متر، يك لايه بيس به ضخامت 12 سانتي متر و يك لايه آسفالت ريزي به عرض 5/5 و ضخامت شش سانتي متر بوده است.

جمالي در ادامه افزود: همچنين امسال با اعتباري افزون بر يك ميليارد و 500 ميليون ريال بيش از 70 كيلومتر از راههاي روستايي شهرستان البرز خط كشي و نصب علائم شده است.

وي  ساخت يك دهنه پل در روستاي ورس، به طول 15 متر با اعتباري افزون بر يك ميليارد و 200 ميليون ريال را از ديگر اقدامات صورت گرفته در شهرستان البرز طي امسال اعلام كرد.

لینک

       

همزمان با هفته دولت:

88 پروژه راهسازي و راهداري در استان اصفهان افتتاح مي شود

همزمان با هفته دولت با اعتباري بيش از 251 ميليارد ريال ، 88 پروژه راهسازي و راهداري در استان اصفهان افتتاح مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان، در هفتة دولت سال جاري پروژه هاي افتتاحية اداره كل راه و ترابري استان اصفهان در حوزه هاي راهسازي و راهداري چشمگير و قابل توجه اند.

مهندس حسن نيا مدير كل راه و ترابري استان اصفهان با اعلام اين خبر گفت: امسال همزمان با سالروز شهادت شهيدان رجايي و باهنر و گراميداشت هفتة دولت اين اداره كل 88 پروژه با اعتباري معادل 251 ميليارد و 949 ميليون ريال را در حوزه هاي مختلف راهداري و راهسازي، راه هاي اصلي و روستايي به بهره برداري مي رساند.

وي پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت را شامل پنج پروژه احداث بزرگراه و راه اصلي به طول 22 كيلومتر، 26 پروژة بهسازي و روكش آسفالت بزرگراهها و راه هاي اصلي به طول 365 كيلومتر، 6 پروژه احداث راه روستايي به طول 46 كيلومتر، 29 پروژه بهسازي و روكش آسفالت راه هاي روستايي به طول 253 كيلومتر و 22 پروژة احداث پل وتقاطع مي باشد.

 مدير كل راه و ترابري استان نوع اعتبارات تخصيص يافته براي اجراي اين پروژه ها را شامل 26درصد اعتبارات ملي، 13درصد ملي – استاني و بقيه از محل اعتبارات استاني، حوادث غيرمترقبه و رديف هاي اعتباري استان ذكر كرد.

لینک

       

500 كيلومتر جاده در هفته دولت به بهره برداري مي رسد

معاون وزير و مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور اعلام كرد: در هفته دولت 500 كيلومتر راه اصلي و بزرگراه به بهره برداري مي رسد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس صادق افشار تصريح كرد: در برنامه سوم توسعه به طور ميانگين ساليانه 700 كيلومتر راه اصلي و بزرگراه در كشور احداث و در دو سال گذشته به طور متوسط ساليانه 1200 كيلومتر جاده احداث شده است كه رشد قابل ملاحظه اي را نسبت به متوسط برنامة قبل داشته ايم.

وي تاكيد كرد: تفكيك باند رفت از باند برگشت در مسير رفت و آمد كاميونها و خودروهاي جاده اي به عنوان يك هدف اصلي در وزارت راه و ترابري تعريف شده است به علت اينكه پرداختن به احداث بزرگراهها و تفكيك باند رفت و برگشت موجب كاهش تصادفات و ايمني بالاتر جاده ها مي شود.

مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور اظهار داشت: در دو سال اخير به طور ميانگين2400 كيلومتر راه اصلي و بزرگراه در كشور احداث و در سال 86 نيز در نيمه اول 500 كيلومتر راه اصلي و بزرگراه آماده شده است كه در هفتة دولت مورد افتتاح و بهره برداري قرار مي گيرد و در طول سال نيز ديگر پروژه ها پيگيري مي شود.

لینک

       

 

همزمان با هفته دولت

بهره برداري از  300كيلومتر راه اصلي و روستايي  در كردستان

   مدير كل راه و ترابري كردستان  اظهار داشت: تا پايان مهر امسال در مجموع راههاي استاندارد بهسازي شده يا احداث شده استان كردستان به 500 كيلومتر خواهد رسيد و در آستانه هفته دولت 300 كيلومتر راه اصلي و روستايي  كه بهسازي و احداث شده است، به بهره برداري مي رسد.

     به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كردستان،مهندس وجدي گفت: پروژه هاي احداث باند دوم و چهارخطه كردن راه ها كه تأثير بسياري در كاهش آمار تصادفات و تلفات جاده اي دارد و موجب تسهيل در رفت و آمد و ترانزيت كالا و مسافر و تقويت زيرساخت هاي اقتصادي خواهد شد از اولويتها مي باشد.

وي اولويت ديگر اين اداره كل را پروژه هاي راه روستايي (بهسازي، توسعه و نگهداري) ذكر و عنوان كرد: در بخش اعتبارات ابلاغي در اين استان از سال 82 به بعد جمعاً حدود 500 درصد افزايش اعتبار داشته ايم و از 21 ميليارد تومان اعتبار در سال 82 امروز به چيزي حدود 110 ميليارد تومان اعتبار در تمامي بخش هاي حمل و نقل رسيده ام.

مدير كل راه و ترابري استان كردستان خاطرنشان كرد: در كنار افزايش اعتبار بايد ضمن زمينه سازي لازم در بخش راه، (خصوصي و دولتي) وضعيت ماشين آلات را بهبود بخشيده، در زمينه تربيت نيروي انساني متخصص و تأمين مصالح مورد نياز و از همه مهمتر مديريت پروژه ها در سطح خرد و كلان برنامه ريزي منظم داشته باشيم.

 

لینک

       

تجليل از خانواده هاي ايثارگران در اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان

1

 

 

2

به مناسبت ايام ولادت حضرت امام حسين (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و حضرت زين العابدين (ع) و گراميداشت روز پاسدار و جانباز مراسم تجليل از خانواده هاي محترم جانبازان، آزادگان و شهداء در محل سالن اجتماعات اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان، در اين برنامه يكي از ذاكران ممتاز استان به اجراي مدح و منقب ايام ولادتها و مولودي خواني پرداخت.

به دنبال برنامه ها، گروه آواي شمال وابسته به اداره كل فرهنگ و ارشاد با برنامه هاي متنوع، شادي و شعف را در بين حضار بوجود آوردند.

يكي از برنامه هاي ويژه تهيه يك كيك بزرگ به وزن 30 كيلوگرم با طرح گنبد شش گوشه اباعبداله الحسين (ع) و تبريك ايام به طرز زيبايي طراحي شده بود كه توسط مديركل و دو تن از اعضاي خانواده ايثارگران اين كيك تزئيني برش زده و به همه حضار تقديم شد.

در پايان به همه خانواده هاي ايثارگران، جانبازان، شهداء و آزادگان توسط مدير و معاونين اداره كل لوح تقدير و هدايايي تقديم شد.

لینک

       

تجليل از جانبازان در اداره كل راه و ترابري لرستان

    مراسم جشني به مناسبت ولادت باسعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز در نمازخانه اداره كل راه و ترابري استان لرستان برگزار و از 49 نفر جانباز شاغل در اين اداره تجليل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان، عباس رضايي مدير كل راه و ترابري استان طي اين مراسم به ايراد سخناني در ارتباط با فداكاري ها و رشادت هاي عزيزان جانباز در طول هشت سال دفاع مقدس پرداخت

وي از جانبازان به عنوان ثمره پاك و خالص انقلاب و كساني كه پيشبرد اهداف جمهوري اسلامي مرهون زحمات و فداكاري هاي آنها است، ياد كرد.

 

لینک

       

آغاز عمليات بازسازي محور آزادشهر – خوش ييلاق

معاون راهداري و رئيس ستاد حوادث غيرمترقبه اداره كل راه و ترابري استان گلستان اعلام كرد: در حال حاضر و با گذشت 10 روز از وقوع سيلاب 40 درصد از محور آسيب ديده آزادشهر – خوش ييلاق ترميم شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان مهندس حسين محبوبي اظهار داشت: عمليات انجام شده تاكنون شامل ريزش برداري، پاكسازي سطح راه، حمل خاك و مصالح جهت اصلاح آبشستگيع تسطيح بستر رودخانه و ايجاد خاكريز و احداث سه كيلومتر راه فرعي است.

وي افزود: 9 كيلومتر ديوارسازي در محور فوق  براي جلوگيري از صدمات وارده به راه ضروري است.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان گلستان بيان كرد: هم اكنون  90نفر از كاركنان اين اداره كل به همراه 40 دستگاه ماشين آلات راهسازي در محور آزادشهر – خوش ييلاق مشغول به كار هستند.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري صدمات وارده به محور را 34 ميليارد تومان برآورد و اشاره كرد: در صورت تأمين اعتبار از سوي ستاد حوادث مترقبه استان تا 45 روز ديگر اين محور بازگشايي و به بهره برداري خواهد رسيد.

شايان ذكر است در سيل  سيزدهم مردادماه 25 كيلومتر از راه اصلي و 33 دستگاه پل در راه هاي اصلي و روستايي دچار آسيب ديدگي شد.

لینک

       

پرداخت يارانه جهت ايجاد شركتهاي حمل و نقل توانمند در استان قم

براساس تصميمات كميته نوسازي ناوگان سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و در راستاي تحقق سياست دولت در راستاي تقويت و تجهيز ناوگان حمل و نقل، كاهش عمر ناوگان و ايجاد شركت هاي حمل و نقل توانمند با مشاركت بخش خصوصي يارانه براي ناوگان در نظر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان حمل و نقل و پاپانه هاي استان قم، اين يارانه براي تعداد 50 دستگاه به ميزان شش درصد قيمت ناوگان به توسط سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور پرداخت مي شود.

لازم به ذكر است اين شركت ها داراي حوزه فعاليت سراسري بوده و مي توانند در سراسر كشور اقدام به صدور بارنامه نمايند. كليه شركتها و مؤسسات حمل و نقل فعال مي توانند جهت تبديل به شركتهاي ذكر شده و اخذ مجوز فعاليت سراسري براي تطبيق با شرايط مربوطه به سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان قم به آدرس: 70 متري عمارياسر، مجتمع ادارات مراجعه نمايند.ضمناً متقاضيان تأسيس چنين شركت هايي نيز مي توانند درخواستهاي خود را ارائه نموده و جهت تأسيس و بهره برداري از اين شركتها با حمايت سازمان اقدام نمايند.

 

لینک