احداث پايانه هاي مسافربري برون شهري نظام مند شد

بر اساس وظايف وزارت راه و ترابري و وزارت كشور در خصوص حمل و نقل برون شهري و درون شهري و تحريف پايانه هاي مسافربري به عنوان فصل مشترك و مفصل ارتباطي حمل و نقل درون و برون شهري، تفاهم نامه همكاري مشترك بين سازمان شهرداري و دهياري هاي كشور و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در خصوص احداث، تكميل و توسعه پايانه هاي مسافربري بين شهري منعقد شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي هدف از تنظيم و اجراي اين تفاهم نامه، ساماندهي امر احداث، تكميل و توسعه پايانه هاي مسافربري و هدايت هدفمند سرمايه ها و افزايش بهره وري در خدمات دهي در اين پايانه ها در دو محور شناخت و اولويت بندي نياز كشور در زمينه انواع پايانه هاي مسافربري با توجه به ويژگي هاي ملي و منطقه اي و ايجاد وحدت رويه براي صدور موافقت اصولي و ارائه تسهيلات لازم مي باشد.

    گفتني است براساس توافقنامه منعقده سازمان شهرداري ها و دهياري هاي كشور با اولويت احداث پايانه هاي نيمه متمركز و غيرمتمركز مسافربري كشور را فهرست بندي مي نمايد و پس از طرح و تصويب در كميته كارشناسي مربوطه كه دبيرخانه آن در سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي قرار دارد موافقت اصولي احداث صادر و طبق ضوابط و معيارهاي فني طراحي تهيه شده كار اجرايي لازم آغاز خواهد شد.

در بخش استاني نيز شهرداري ها مي بايست طرح پيشنهادي خود را در اين رابطه، ابتدا براي تصويب به معاونت امور عمراني استانداري ارائه و پس از تأييد طرح مطالعات صورت گرفته كه بايد حداقل داراي بخش هاي امكان سنجي، مكان يابي، توجيه اقتصادي و اجتماعي و اثربخشي ترافيكي حمل و نقل درون و برون شهري و تحت نظارت مهندسان مشاور باشد، مراحل ديگر را براي احداث پايانه ها انجام خواهند داد.  

 

لینک

       

 

وزير راه و ترابري :

نهضت راه سازي بايد جايگزين نهضت مدرسه سازي شود  

   وزير راه و ترابري خاطرنشان كرد: شاخص هايي در زمينه ساخت مدرسه در كشور نشان از وضعيتي مطلوب دارد و امروز بايد نهضت راه سازي جايگزين آن شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي كه مراسم آغاز عمليات اجرايي باند دوم محور رحيم آباد – نيك آباد در استان اصفهان سخن مي گفت، اعلام كرد: با ورود سالانه يك ميليون خودرو به جاده ها نياز به ساخت راه هاي جديد با همين سرعت مي باشيم كه اميدواريم با كمك خيرين و صنايع و ديگر مراكز در امر راه سازي كوشا باشيم.

    بنابر اين گزارش تردد بيش از 7 هزار خودرو در روز در محور رحيم آباد – نيك آباد در شرق استان اصفهان و استعدادهاي اين منطقه در جذب مهاجران و توريست، موجب شده است كه بنياد 15 خرداد در ايجاد باند دوم محور رحيم آباد – نيك آباد اعتبار لازم را تأمين كند.

     اين محور با مشاركت بنياد 15 خرداد به عنوان كارفرما و اداره كل راه و ترابري استان اصفهان به عنوان دستگاه  ناظر و بهره بردار ساخته مي شود.

     اعتبار اين پروژه 50 ميليارد ريال در نظر گرفته شده است.

لازم به ذكر است كلنگ آغاز عمليات اجرايي باند دوم محور رحيم آباد – نيك آباد به طول 30كيلومتر با حضور وزير راه و ترابري، وزير اطلاعات و سرپرست بنياد 15 خرداد و استاندار استان اصفهان و ديگر مسئولان به زمين زده شد. ترابري استان اصفهان به عنوان دستگاه نظارت و بهره بردار ساخته مي

لینک

       

آغاز به كار حوزه راهسازي در استان گلستان

رئيس شوراي هماهنگي حمل و نقل استان گلستان در مراسمي با حضور مديران و رؤساي ادارات راه و ترابري استان از آغاز به كار حوزه راهسازي استان گلستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، مهندس محمد تقي جوان شورابي در اين مراسم خاطرنشان كرد: با توجه به وجود پروژه هاي بزرگ و فعال راهسازي در استان گلستان نياز فعاليت حوزه راهسازي به صورت مستقل در استان احساس مي شد كه اين امر با پيگيري هاي مكرر مسئولان استاني و موافقت وزير راه و ترابري راه اندازي شد.

 گفتني است تاكنون حوزه راهسازي استان گلستان و مازندران به مركزيت استان مازندران به صورت مشترك فعاليت مي نمود.

شايان ذكر است مهندس كلهر به عنوان رئيس حوزه راهسازي استان گلستان مشغول به كار شد.

 

لینک

       

جلسه كار گروه تخصصي حمل و نقل استان گلستان برگزار شد  

جلسه كار گروه تخصصي حمل و نقل استان گلستان با حضور مديران و رؤساي سازمانهاي مرتبط با حمل و نقل و امداد و نجات در سالن اجتماعات اداره كل راه و ترابري استان گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستانن، مهندس محمدتقي جوان شورابي هدف از برگزاري اين جلسه را هماهنگي لازم به منظور مقابله با حوادث غيرمترقبه و امداد و نجات ادارات و سازمانهاي مرتبط در استان گلستان عنوان كرد.

مدير كل راه و ترابري استان گلستان با اشاره به مستعد بودن استان گلستان در زمينه سيل و زلزله و حتي طوفان اطلاع رساني به موقع مديران به منظور جمع بندي و ارائه به مراجع ذيصلاح را از مهمترين كارها دانست و تجهيز نمودن ماشين آلات، شناسايي نقاط پر حوادث، تجهيز اداره كل هواشناسي و برنامه ريزي صحيح و اصولي را از اهم برنامه هاي كار گروه حمل و نقل استان عنوان كرد.

 

لینک

       

كاركنان راه و ترابري قزوين براي دريافت سهام عدالت ثبت نام كردند

   بيش از 400 نفر از كاركنان شاغل، بازنشستگان و وظيفه بگيران اداره كل راه و ترابري استان قزوين سهام عدالت دريافت مي كنند.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، معاون اداري – مالي اين اداره كل با بيان اين مطلب، به توزيع فرم هاي سهام عدالت بين كاركنان اين اداره طي روزهاي اخير اشاره كرد و گفت: با اجراي اين طرح 101 نفر از كاركنان رسمي، 37 نفر پيماني، 23 نفر با قرارداد كار معين، 157 نفر از بازنشستگان و 89 نفر از وظيفه بگيران اداره كل راه و ترابري استان قزوين سهامدار مي شوند.

 محمد مسلمي معاون اداري – مالي اداره كل راه و ترابري استان خاطرنشان كرد: فرم هاي تكميل شده براي اجراي امور اداري به سازمان امور اقتصادي و دارايي و، دبيرخانه توزيع سهام عدالت در استان ارسال مي شود.

   گفتني است اداره كل راه و ترابري استان قزوين هم اكنون بيش از 170 نيروي رسمي، پيماني، قرارداد كار معين، و خريد خدمت دارد.

لینک

       

  با حضور وزير راه و ترابري:

مركز تحقيقات قير ومخلوط هاي آسفالتي افتتاح مي شود

   مركز تحقيقات قير و مخلوط هاي آسفالتي مشترك بين وزارت راه و ترابري و دانشگاه علم و صنعت ايران با حضور وزير راه و ترابري و معاون آموزش، تحقيقات و فناوري، رئيس دانشگاه علم و صنعت ايران و ديگر مسئولان، 30 خرداد افتتاح مي شود.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مركز تحقيقات قير و مخلوط هاي آسفالتي (نوع 3) از نخستين مراكز تحقيقاتي كشور است كه در راستاي رفع نيازهاي كشور در زمينه روسازي و استفاده مطلوب از توان علمي تخصصي و آزمايشگاهي دانشگاهها با همكاري وزارت راه و ترابري در دانشگاه علم و صنعت افتتاح مي شود.

   بنا بر اين گزارش، بررسي و شناسايي نيازهاي پژوهشي، انجام طرحهاي كاربردي و توسعه اي و ارائه خدمات    مشاوره اي در زمينه فني و علمي از جمله اهداف اين مركز مي باشد.

   مركز تحقيقات نوع (3) قير و مخلوط هاي آسفالتي در زمينه فراهم كردن امكانات لازم آزمايشگاهي مورد نياز، برگزاري همايش هاي علمي و بين المللي، همكاري در انجام پروژه هاي پژوهشي، انتشار نتايج تحقيقات فعاليت خواهد كرد.

    ساختار اين مركز شامل هيئت امنا، رئيس مركز و شوراي پژوهشي مي باشد.

 

لینک

       

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل اعلام كرد:

دوره قوانين و مقررات اداري و استخدامي برگزار  مي شود

دوره قوانين و مقررات اداري و استخدامي براي كارشناسان و كاردانان امور اداري شاغل در معاونت توسعه مديريت و منابع وزارت راه وترابري  از تاريخ  26 خرداد به مدت دو روز در ساختمان شهيد دادمان برگزار مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري، هدف از برگزاري اين دوره آشنايي  فراگيران با مفاهيم پايه كارگزيني، استخدام و آيين­نامه­ها و مقررات مربوط به آن، انواع مرخصي­ها و همچنين با قوانين و مقررات مربوط به ايثارگران است .

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل اعلام كرد: محتواي اين دوره شامل تعاريف و مفاهيم كارگزيني، انواع استخدام و مقررات مربوط به آن، آيين­نامه امتحانات و مسابقات استخدامي، مقررات استخدام شركتهاي دولتي، آيين­نامه استخدام پيماني و دستورالعملهاي اجراي آن،  انواع مرخصي­ها و مقررات هريك، شرايط انتصاب و انتقال و  ايثارگران ( قوانين ، بخشنامه­ها و آئين نامه­هاي اجرايي ) مي باشد.

 

لینک

       

 

آموزشگاه هاي صنعت حمل و نقل در سراسر كشور ايجاد مي شود

دفترتوسعه منابع انساني بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابري از تدوين و انجام اولين فراخوان عمومي در استانهاي كشور به منظور ايجاد اولين آموزشگاه هاي صنعت حمل و نقل خبر داد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، گروه طراحي و تدوين نظام آموزش تخصصي و حرفه اي بخش حمل و نقل  در ارائه گزارش عملكرد خود در سال گذشته خاطرنشان كرد: ايجاد ارتباط و تشكيل جلسات مداوم با انجمن شركتهاي ساختماني و جامعه مهندسين مشاور جهت ايجاد همكاريهاي بيشتر و جلب نظر آنان براي ترغيب و تشويق پيمانكاران و مهندسين مشاور به منظور آموزش و آشنا نمودن اين بخش ها بعنوان انجمن­هاي صنفي، با اهداف و رسالت گروه و تدوين نظام­نامه حرفه­اي نمودن مشاغل بخش حمل و نقل و تحويل آن به شوراي عالي فني به منظور تصويب و ابلاغ به واحدهاي مربوطه از جمله اين موارد بوده است.

تهيه و تنظيم مجموعه قوانين و مقررات مربوطه به اعطاي تسهيلات بخش خصوصي در زمينه كارآفريني و ايجاد آموزشگاههاي آزاد صنعت حمل و نقل و هماهنگي با دفتر آموزشهاي آزاد وزارت جهاد كشاورزي، سازمان آموزش فني و حرفه­اي و موسسات خصوصي فعال در اين زمينه جهت بهره­گيري از توان آنها از ديگر فعاليتهاي گروه طراحي وتدوين نظام آموزش تخصصي و حرفه اي بخش حمل و نقل بوده است.

همكاري با بخش­هاي ديگر وزارتخانه شامل ستاد اشتغال و دفتر هماهنگي امور استانها جهت نيل به اهداف گروه و تشكيل كميته­هاي تخصصي جهت برآورد هزينه­هاي ايجاد آموزشگاههاي صنعت حمل و نقل و تهيه و تدوين طرحهاي مربوطه و پيگيري روند استانداردسازي مشاغل بخش حمل و نقل از طريق شركت راهبرد طرح نوين ( مشاور قبلي طرح )، سازمان آموزش فني و حرفه­اي كشور و موسسه فنّاوران ( مشاور فعلي طرح ) و تشكيل جلسات مداوم در اين رابطه از ديگر فعاليتها بوده است.

گروه طراحي و تدوين نظام آموزش تخصصي و حرفه اي بخش حمل و نقل در ادامه اعلام كرد: مطالعات تطبيقي جهت يافتن عناوين مشاغل جديد موجود از طريق بررسي پايگاه هاي اينترنتي متعلق به بخش راه و ترابري كشورها، بررسي پروژه­هاي تحقيقاتي اجرا شده در دفتر و مطالعه برنامه چهارم توسعه كشور به منظور يافتن اولويت­هاي موجود در كشور و احصاء تواناييها، شرح وظايف و آموزشها جهت استاندارد نمودن مشاغل مربوطه از ديگر فعاليتهاي انجام شده بوده است.اين گروه در سال گذشته اقدام به بررسي و انجام مطالعات تطبيقي در زمينه تهيه عناوين دوره­هاي آموزشي مربوط به كاركنان بخش حمل و نقل، برنامه گواهينامه­ها و نظارت بر آزمايشگاههاي تست مصالح و روشهاي تعيين صلاحيت و صدور گواهينامه براي مهندسين ناظر بخشهاي مختلف و عناوين  آموزش مورد نياز نمود.

گروه طراحي و تدوين نظام آموزش تخصصي و حرفه اي بخش حمل و نقل دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل وزارت راه و ترابري خاطرنشان كرد: مكاتبه، احصاء و آناليز آمارهاي مربوط به پرسنل و مقايسه برنامه­ريزي و عملكرد سازمانها و شركتهاي تابعه و تهيه نرم­افزار لازم جهت ايجاد اولين بانك اطلاعات ذينفعان بخش حمل و نقل و انجام مكاتبات لازم با پيمانكاران به منظور جمع­آوري اطلاعات پرسنلي آنها از فعاليتهاي سال گذشته بوده است.

نظارت دائم بر پروژه­هاي تحقيقاتي دفتر (بيش از 10 عنوان) و بررسي و پيگيري روند پرداخت­ها، تنظيم فرمها و ارتباط با پژوهشكده صنعت حمل و نقل و پيگيري و ارتباط مداوم با دانشگاه علم و صنعت در ارتباط با دانشجويان كارشناسي ارشد صنايع، همكاري در بررسي دوره­هاي آموزشي كاركنان جهت اعطاي پاداش و يكسال تعجيل در گروه، حدود 300 فقره، همكاري در پيگيري آموزشهاي زبان و هماهنگي با موسسه نوبانگ انديشه و پيگيري موضوع دوره­هاي كارشناسي ارشد  IT از شركت مترا از ديگر فعاليتهاي انجام شده است.

لینک

       

عمليات بهسازي محورهاي ارتباطي ايلام آغاز شد

   مديركل راه و ترابري استان ايلام از آغاز عمليات بهسازي و ترميم محورهاي ارتباطي در اين استان خبر داد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري ايلام، محمد امين نصرالهي زاده گفت: اجراي عمليات بهسازي شامل روكش آسفالت، خط كشي و نصب تابلوهاي هشدارددهنده در سه محور ارتباطي ايلام – مهران مهران  - دهلران و ايلام – سرابله آغاز شده است.

     وي اظهار داشت: براي نگهداري، بهسازي و توسعه محورهاي ارتباطي اين استان در سال جاري در مجموع 260 ميليارد ريال اعتبار هزينه مي شود.

     مدير كل راه و ترابري استان ايلام افزايش ايمني و سهولت در تردد مسافران و كاميونهاي حمل كالا در محورهاي ارتباطي استان ايلام را ازجمله علل اجراي عمليات بهسازي دانست.

     شايان ذكر است استان ايلام داراي 1540 كيلومتر راه اصلي و فرعي در مسير استانهاي كرمانشاه – لرستان – خوزستان و كشور عراق است.

لینک

       

  كوهنوردان اداره كل راه و ترابري ايلام به قله سيه چل صعود كردند

   گروه كوهنوردي كاركنان اداره كل راه و ترابري استان ايلام به قله سيه چل صعود كردند.

به گزارش روابط عمومي  اداره كل راه و ترابري استان ايلام، به مناسبت  سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر روز مقاومت و ايثار و پيروزي و ولادت اسوه صبر و قهرمان كربلا حضرت زينب كبري و روز پرستار، كاركنان اين اداره كل پس از چهار ساعت راهپيمايي قله دو هزار متري سيه چل از ارتفاعات شهر ايلام، صعود كردند.

در اين برنامه فرهنگي ورزشي 40 نفر حضور داشتند و مسير اين راهپيمايي ميدان ارغوان – كوه بان طولاب – سيه چل و بالعكس بود.

لینک

       

 

وزير راه و ترابري موافقت كرد:

تشكيل كميته فني براي لايروبي و خارج كردن كشتي هاي غرق شده در اروند رود

وزير راه و ترابري در ديدار با وزير مشاور در امنيت ملي و سرپرست وزارت حمل و نقل عراق با تشكيل كميته فني براي لايروبي و خارج كردن كشتي هاي غرق شده در اروند رود موافقت كرد و خواستار برقراي ارتباط بين سازمان بنادر دو كشور براي تشكيل اين كميته شد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين ديدار به اشاره به كمك همه جانبه ايران به دولت عراق جهت استقرار امنيت و تقويت دولت مركزي، بيان داشت: ساخت راه آهن خرمشهر به بصره در داخل ايران شروع شده ولي به خاطر ناآرامي ها در عراق هنوز نقشه هاي طرف عراقي آماده نشده است.

وي گفت: شش مرز مشترك رسمي بين ايران و عراق وجود دارد كه براي تجهيز اين پايانه هاي مرزي براي عبور مسافر و حمل كالا امكانات لازم به كار گرفته مي شود.

وزير راه و ترابري اعلام كرد: ستادي در دولت زير نظر معاون اول رئيس جمهور در زمينه همكاري با عراق تشكيل شده است كه امور محوله اين ستاد در زمينه حمل و نقل را وزارت راه و ترابري انجام خواهد داد.

مهندس رحمتي در اين ديدار اظهار اميدواري كرد كه با سفر به عراق موضوعات حمل و نقل بين دو كشور را بررسي كند.

همچنين وزير مشاور در امنيت ملي و سرپرست وزارت حمل و نقل عراق نيز در اين ديدار اظهار داشت: بر اساس توافقي كه با راه آهن انجام شده است اجراي پروژه اتصال شبكه ريلي دو كشور بايد در مدت يكسال شروع شود و هزينه هاي آن در چارچوب وام 110 ميليون دلاري ايران در نظر گرفته شده است.

شروان الوائلي اظهار داشت: براي اتصال خطوط راه آهن دو كشور به خاطر مين گذاري بودن منطقه، دولت ايران بايد مساعدت لازم را انجام دهد و وزارت راه و ترابري كاري را كه وزارت نيرو در منطقه انجام داده است را مدنظر قرار دهد.

اين مقام عراقي با اشاره به توافق با ايران در زمينه اعزام گروه فني براي تعمير واگن هاي قطار در منطقه سماوه يادآور شد: وجود گل و لاي در اروند و لزوم لايروبي آن و خارج كردن شناورهاي غرق شده مشكل عمده اي است كه در دستور كار هيأت عراقي قرار دارد.

وي تأكيد كرد: با توجه به مهارت ايران براي حل مشكل اروند رود پيشنهاد مي شود كميته اي فني با مشاركت سازمان بنادر دو كشور تشكيل شود.

الوائلي با اشاره به پيگيري مفاد يادداشت تفاهم دو كشور در زمينة حمل و نقل ابراز داشت: براي ورود كاميون هاي ايراني به خاك عراق مانعي وجود ندارد اما با توجه به دغدغه هاي امنيتي بايد اين مسأله بين وزارتخانه هاي حمل و نقل دو كشور قانوني شود.

لینک

       

دو قطعه بزرگراه میاندوآب- کرمانشاه به مناقصه گذاشته مي شود

مدیر کل را ه و ترابری استان کرمانشاه اعلام كرد: دو قطعه از بزرگراه شمال غرب - جنوب (میاندوآب- کرمانشاه) در استان کرمانشاه بزودی به مناقصه گذاشته خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه، مهندس عطاء ا… قادری كه در برنامه زندده «و اما امشب» صدا و سیمای مرکز زاگرس کرمانشاه سخن مي گفت، با اعلام اين مطلب اظهار داشت:  یکی از مهمترین وظايف راه و ترابري نگهداری و حفظ وضعیت موجود راه ها که سرمایه های عظیم ملی محسوب می گردند بوده كه غفلت و کوتاهی در این مورد موجب خسارت به شریانهای حیاتی و اقتصاد کشور خواهد شد.

وي با تشریح عملکرد وزارت راه وترابری و اداره کل راه و ترابری استان کرمانشاه قبل و بعد از انقلاب؛ حجم عملیات راهسازی و راهداری و بهسازی راهها و ایمن سازی جاده ها را در استان مطلوب دانست.

مدیر کل را ه و ترابری استان کرمانشاه دیگر وظایف این اداره کل را بهسازی و ارتقاء راه ها و هموار سازی سطح رویه راه های موجود  و احداث راه های مرزی که مخصوص استانهای مرزی کشور می باشد برشمرد و افزود: ساخت و تولید خودرو با احداث جاده ها ناهمگون  است و در سوانح رانندگي خطای انسانی مهمترين عامل مي باشد.

مهندس قادری در ادامه توضیح داد: با مساعدتهای وزرات متبوعه و استاندار تعدادی از نقاط پر حادثه راه های  استان در حال بهسازی بوده و در صورت تأمین اعتبار اکثر  نقاط پر حادثه استان باز سازی خواهند شد.

لینک

       

607 كيلومتر از راه هاي روستايي لرستان آسفالت شده است

مديركل راه و ترابري استان لرستان اعلام كرد:607 كيلومتر از راه هاي روستايي اين استان در سال 85 بهسازي و آسفالت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان لرستان عباس رضايي، اظهار داشت : در سال 86 نيز در   صورت اختصاص اعتبارات مناسب ، مي توانيم به برنامه هايي كه در راستاي احداث ، بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي استان در نظر گرفته ايم ، جامه عمل پوشانده و شاهد افزايش چشمگير ميانگين آسفالت راه هاي روستايي استان باشيم .

 

لینک

       

رئيس هيات بررسي وضعيت امور تامين ماشين آلات منصوب شد

معاون توسعه مديريت ومنابع دكتر جواد قبادي را با حفظ سمت به عنوان رئيس هيات بررسي وضعيت امور تامين ماشين آلات (اداره كل تامين ماشين آلات سابق) منصوب كرد.

به گزارش اداره كل  روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس بديعي در اين حكم اظهار اميدواري كرد: اميد است تا با همكاري ساير اعضا در جهت تسويه حساب و پرداخت مطالبات احتمالي مدعيان واحد فوق اقدام فرماييد.

طي اين حكم مسئوليت تهيه، صدور و تاييد كليه اسناد مالكيت، واگذاري و نقل وانتقال رسمي ماشين آلات و ترخيص آن از گمركات، شركتها و ادارات كل راه، سازمانهاي تابعه،  وزارت امور اقتصادي و دارايي و ساير ارگانهاي مربوط به دكتر قبادي محول شده است.

لینک

       

پليس راه كرمان به دستگاههاي سرعت سنج ليزري مجهز شد

  

  مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان اعلام كرد: به منظور كنترل مؤثرتر ترافيك در محورهاي ارتباطي استان كرمان و با هدف كاهش تصادفات و سوانح جاده اي پاسگاههاي پليس راه سراسر استان به سري جديد دستگاههاي كنترل سرعت مجهز شدند.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري استان كرمان، مهندس سيد محمد ميرحسيني اظهار داشت: تعداد دستگاههاي سرعت سنج مذكور 22 دستگاه مي باشد كه با صرف هزينه اي بيش از يك ميليارد ريال تهيه شده، ضمن اينكه اين بودجه از محل اعتبارات استاني و با عنايت و دستور استاندار كرمان صورت گرفته است.

   مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان بيان كرد: اين دوربين ها پس از آموزش پليس راه استان تحويل پاسگاههاي پليس راه شده و در طول جاده هاي استان در جهت كنترل سرعت وسايل نقليه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

وي عامل كنترل سرعت را يكي از عوامل مؤثر در كاهش سوانح و تصادفات و شدت وقوع آن دانست و گفت: تجهيزات و عوامل كنترلي مانند استفاده از دستگاههاي سرعت سنج كنترل غيرمحسوس از مهمترين عواملي هستند كه به روند نزولي تصادفات و تلفات كمك مي كند
لینک

       

رئيس هيات بررسي وضعيت امور تامين ماشين آلات منصوب شد

معاون توسعه مديريت ومنابع دكتر جواد قبادي را با حفظ سمت به عنوان رئيس هيات بررسي وضعيت امور تامين ماشين آلات (اداره كل تامين ماشين آلات سابق) منصوب كرد.

به گزارش اداره كل  روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس بديعي در اين حكم اظهار اميدواري كرد: اميد است تا با همكاري ساير اعضا در جهت تسويه حساب و پرداخت مطالبات احتمالي مدعيان واحد فوق اقدام فرماييد.

طي اين حكم مسئوليت تهيه، صدور و تاييد كليه اسناد مالكيت، واگذاري و نقل وانتقال رسمي ماشين آلات و ترخيص آن از گمركات، شركتها و ادارات كل راه، سازمانهاي تابعه،  وزارت امور اقتصادي و دارايي و ساير ارگانهاي مربوط به دكتر قبادي محول شده است.

لینک

       

كمبود سيمان موجب توقف پروژه هاي راهسازي استان خوزستان شده است

كمبود سيمان مصرفي در پروژه هاي پل سازي موجب شده تا پيمانكاران براي جلوگيري از توقف كار از سيمان پاكتي 50 كيلوگرمي استفاده كنند.  

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي با اعلام اين خبر اظهار داشت: هم اكنون عمليات اجرايي سه پل مهم و حساس و بزرگ در استان خوزستان به علت نبود سيمان مخصوص پل سازي، در آستانه توقف كامل قرار گرفته است.

مدير كل راه و ترابري اين پل ها را شامل پل كمربندي اهواز، پل بالارود جنوبي و پل شوشتر دانست و تصريح كرد: اميدواريم با تغيير سهميه سيمان اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، اين مشكل هر چه سريعتر حل شود.

    وي نياز ماهانه پروژه هاي راهسازي استان به سيمان را پنج هزار و 500 تن اعلام كرد و افزود: هم اكنون اين ميزان به 2500 تن درماه كاهش يافته كه باعث كندي روند اجرايي پروژه هاي مهم و حساس راهسازي در استان شده است.
لینک

       

 

گروه هاي مكانيك سيار خوزستاني كاروان زائران امام (ره) را همراهي كردند

پنج گروه مكانيك سيار اداره كل راه و ترابري خوزستان كاروان زائران امام (ره) را همراهي كردند.

     به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان در اين اقدام كه براي نخستين بار در استان خوزستان و به همت اداره كل راه و ترابري استان و بسيج منطقه مقاومت استان انجام شد، پنج گروه مكانيك سيار به منظور رفع مشكل احتمالي خودروهاي حامل زائرين تا مرقد مطهر حضرت امام خميني (ره) كاروان ها را همراهي كرد.

     بنا بر اين گزارش، اين گروه با انجام تعويض برخي قطعات خودروها، يكم خرداد با كاروانهاي استان خوزستان به تهران اعزام و پس از پايان مراسم رحلت حضرت امام خميني (ره) به اهواز باز گشتند.
لینک

       

 

700 ميليارد تومان اعتبار براي اتمام پروژه هاي نيمه تمام خوزستان

مديركل راه و ترابري استان خوزستان اعلام كرد: هم اكنون 340 پروژه نيمه تمام در بخش راه در استان خوزستان وجود دارد كه در صورت اختصاص اعتبار به ميزان 700 ميليارد تومان اين تعداد پروژه به اتمام رسيده و مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي با بيان اينكه ميزان اعتبارات سال 85 بيش از 130 ميليارد تومان بوده است، اظهار داشت: اين ميزان اعتبار در مقايسه با ادارات كل راه و ترابري استانها مقام نخست كشور را داراست.

     وي از جمله پروژه هاي مهم در دست اجراي اداره كل راه و ترابري استان را احداث پل بالارود جنوبي در محور ترانزيتي اهواز – انديمشك – خرم آباد، احداث محو چهار بانده آبادان – ماهشهر، احداث محور شش بانده اهواز – ملاثاني، پل كمربندي اهواز- احداث محور چهار بانده سه راهي كوپال، رامهرمز است كه در صورت رفع مشكل سيمان و اعتبار در آينده شاهد بهره برداري در اين پروژه ها خواهيم بود.

لینک

       

در سال گذشته:

180 دوره آموزشي در وزارت راه وترابري مورد ارزشيابي قرار گرفت

گروه نظارت ، اجرا و ارزشيابي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل در سال گذشته اقدام به ارزشيابي 180 دوره آموزشي ملي، استاني، منطقه اي كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، گروه نظارت ، اجرا و ارزشيابي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل در سال گذشته اقدام به تهيه جزوات پودمانهاي آموزشي براي دو دوره شغلي-اختصاصي و هماهنگي در خصوص محلهاي كارآموزي براي 350 نفردانشجو و تهيه شيوه نامه برخورداري از امتيازات  176 ساعت دوره هاي آموزشي مصوب كرد.

بنابر اين گزارش با برنامه ريزي و هماهنگي اوليه براي اجراي دوره هاي آموزشي براي امسال، كنترل و نظارت بر اجراي دوره هاي استاني، منطقه اي، ملي و اعزامي و نيمه حضوري، زبان و فناوري اطلاعات در ادارات كل راه و ترابري و واحدهاي ستاد وزارت راه وترابري از اقدامات ديگر در سال گذشته بوده است.

همچنين گروه نظارت ، اجرا و ارزشيابي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل در سال 1385 اقدام به تهيه شيوه نامه مربوط به ارزشيابي دوره هاي آموزشي و برنامه­ريزي و هماهنگي جهت آموزش توجيهي بدو خدمت براي 51 نفر از كارشناسان استخدامي جديد (شروع دوره از آذر ماه و خاتمه آن پايان سالجاري) و  صدور و ارسال گواهينامه قبول شدگان به تعداد 4000 فقره نمود.

نمونه گيري از 25 دوره آموزشي به منظور اثر بخشي و ارزشيابي از چهار سمينارآموزشي مديران كل را ه و ترابري استانها و ستاد وزارت راه وترابري، ارسال نتايج ارزشيابي 180 دوره جهت اساتيد مربوط و اقدام در خصوص تعيين اثربخشي از 25 دوره آموزشي از ديگر فعاليتهاي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل بوده است.

از ديگر فعاليتهاي انجام شده در سال گذشته توسط گروه نظارت ، اجرا و ارزشيابي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل استخراج ليست اساتيد نمونه دوره هاي آموزشي (براي 50 استاد)، برنامه ريزي و هماهنگي جهت اجراي دوره هاي حضوري فنّاوري اطلاعات ( مهارت هاي هفتگانه ) براي 2500 نفر- مهارت، بررسي مدارك مربوط به بهره­مندي از امتيازات  176 ساعت به تعداد  170 فقره و بررسي مدارك ماموريتهاي آموزشي واجدين شرايط بوده است.

همچنين كنترل و نظارت و اجراي 368  دوره به تعداد 7677  نفر شركت كننده و به ميزان آموزش 198442 نفر ساعت در  وزارت راه وترابري، تهيه مقدمات اجراي دوره آموزشي مجازي گزارش نويسي و تهيه شيوه نامه كنترل و نظارت بر دوره هاي آموزشي كاركنان وزارت راه وترابري و ارسال آن به ادارات كل راه وترابري از ديگر اقدامات انجام  شده در سال گذشته بوده است.

 

 

لینک

       

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل  دوره نظارت مالي را برگزار مي كند

دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل  دوره نظارت مالي را براي 12 نفر از كاركنان معاونت آموزش، تحقيقات و فنّاوري و معاونت توسعه مديريت و منابع وزارتخانه برگزار مي كند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري، اين دوره بيست و سوم خرداد با حضور  كاركنان بازرس، حسابدار، حسابرس و ذيحساب با هدف نظارت بر عملكرد مالي دستگاههاي اجرايي و اجراي ماده 91 برگزار مي شود.

بنابراين گزارش نحوه اعمال نظارت بر عملكرد دستگاههاي اجرايي دولتي از طريق ذيحساب و چگونگي اجراي ماده 91 قانون محاسبات مبني بر دستور خرج رئيس دستگاه اجرايي خارج از چارچوب قانون و مقررات مالي محتواي اين دوره آموزشي است.

لینک

       

تا دوسال آينده

وزارت راه وترابري 544 دوره آموزشي برگزار مي كند

دفترتوسعه منابع انساني بخش حمل ونقل وزارت راه وترابري با تهيه فهرست عناوين و مشخصات دوره ها ، راهنماي اعلام نياز و محتواي دوره­ها مجوز 260 دوره آموزشي را در سال 1385 كسب و 544 دوره براي سالهاي 86 تا 88 در نظر گرفته است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري، گروه برنامه ريزي آموزشي دفترتوسعه منابع انساني بخش حمل ونقل در تشريح عملكرد خود در سال گذشته، خاطرنشان كرد: طراحي دوره هاي  آموزش توجيهي بدو خدمت، روز آمد سازي آمار نيروي انساني وزارت راه وترابري و تحليل آن، به روز نگهداشتن و هوشمند سازي سايت جامع آموزشي، ادامه فرآيند مكانيزاسيون و اعمال اصلاحات لازم و تشكيل كميته راهبري آموزش براي انجام امور مرتبط بانياز سنجي، طراحي، اجرا و ارزشيابي برنامه هاي آموزشي ستاد از فعاليتهاي اين دفتر بوده است.

تدوين سياستهاي آموزشي سال 1386، تهيه فرمهاي الف و ب كليات برنامه هاي آموزشي ستاد و ادارات كل راه و ترابري براي سالهاي85، 1386، 1387و1388، تهيه طرح سنجش و آموزش ضوابط و آئين نامه هاي فني بخش حمل و نقل و  ورود اطلاعات اوليه سازمانها وشركتهاي وابسته وزارت راه وترابري درخصوص ثبت عناوين دوره ها وثبت نام براي فراگيران درسايت جامع آموزشي از ديگر اقدامات انجام شده توسط گروه برنامه ريزي آموزشي دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل ونقل بوده است.

همچنين تهيه هدفهاي رفتاري 30 دوره آموزشي به منظور نمونه گيري تعيين اثربخشي، تهيه مجموعه دوره هاي آموزشي مشاغل اختصاصي با رويكرد پودماني براساس براساس طبقات شغلي، تكميل هوشمند سازي سايت جامع آموزشي، طر احي و پياده نمودن بخش اعلام نياز سايت جامع آموزشي، طراحي و پياده سازي قسمت اصلاح اطلاعات فراگيران و تعريف كاربر جديد و قسمتي از گزارش گيري در سايت جامع آموزشي و ايجاد ارتباط سايت با شناسنامه آموزشي براي نمايش اطلاعات دقيقتري از اطلاعات دوره هاي آموزشي فراگيران از اقدامات ديگر دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل ونقل معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري در سال گذشته بوده است.

لینک

       

نصب تابلوهاي پيام متغير در اداره كل راه و ترابري ايلام  

مدير كل راه و ترابري استان ايلام اعلام كرد: دو دستگاه تابلو پيام متغير در محوطه اداره كل و گردنه قلاجه با اعتبار 400 ميليون ريال نصب شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان ايلام، مهندس نصرالهي زاده اظهار داشت: هدف از اجراي اين برنامه اطلاع رساني و اعلام وضعيت جوي گردنه قلاجه به رانندگان عبوري به سمت ايلام و درج پيام هاي ايمني و اطلاع رساني براي عموم است.

وي خاطرنشان كرد: در سالجاري قرار است تعداد پنج دستگاه ديگر خريداري و در سه راهي جندا...، پل سيمره، تونل آزادي، تونل رنو و پليس راه دهلران نصب شود.

 

لینک

       

برگزاري دوره آموزشي حمل و نقل مواد خطرناك در لرستان

   دوره آموزشي حمل و نقل مواد خطرناك ويژه درجه داران، افسران و فرماندهان پاسگاههاي پليس راه لرستان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان  لرستان در اين دوره آموزشي كه توسط سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان به منظور آشنايي نيروهاي پاسگاههاي پليس راه با حمل و نقل مواد خطرناك آموزشهاي شناسايي پلاك هاي مواد خطرناك، ويژگي ها و شرايط وسائط نقليه حامل مواد خطرناك، شرايط راننده اينگونه وسايل نقليه، آشنايي كامل با وظايف اعضاي دست اندركار فرآيند جابجايي مواد خطرناك و آشنايي آنها با اقدامات اضطراري در هنگام بروز حوادث محموله هاي نفتي ارائه شد.

بنا براين گزارش تعداد 81 نفر از پرسنل پاسگاههاي پليس راه استان طي يك هفته در شهرستانهاي خرم آباد و دورود در قالب 657 نفر ساعت، آموزش ديدند.

    مهندس اشرفي مدير سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان در مراسم افتتاحيه اين دوره آموزشي گفت: حمل و نقل مواد خطرناك ضرورتي انكارناپذير در راستاي پيشرفت صنعتي كشور است كه بايد با رعايت تمهيدات خاص انجام شود كه اين تمهيدات در قالب رعايت قوانين، آيين نامه ها و دستورالعمل هاي استاندارد مي باشد.

    وي تصريح كرد: با انجام تدابير لازم مي توان احتمال وقوع حوادثي كه مي تواند مخاطرات شديد براي انسان، حيوانات و محيط زيست داشته باشد را به حداقل رساند.

    سرهنگ حسيني فرمانده قرارگاه پليس راه نيز در اين مراسم با قدرداني از سازمان حمل و نقل به خاطر برگزاري اين دوره آموزشي، بيان داشت: در كشورهاي پيشرفته بيش از 55 سال است كه مقررات سخت گيرانه اي براي حمل و نقل، نگهداري، تخليه و بارگيري مواد خطرناك در قالب مقررات مختلفي همچون كنوانسيون ADR وضع و اجرا شده است، در كشور ما نيز با وقوع تصادفات شديد، ضرورت ساماندهي جابجايي اين مواد احساس شد كه بعد از آموزش هاي لازم در اسرع وقت مقررات قانوني در اين خصوص توسط پليس راه اجرا خواهد شد.

    شايان توجه است كه در اين دوره، مواد خطرناك در قالب گروه مواد منفجره، گروه گازها، گوه مايعات قابل اشتعال، گروه جامدات قابل اشتعال، گروه اكسيد كننده، مواد سمي و ميكروبي، مواد راديو اكتيو، مواد خورنده و گروه مواد خطرناك متفرقه مورد بحث و آموزش قرار گرفت.

لازم به ذكر است رانندگان كاميون هاي حامل اينگونه مواد از اين به بعد مي بايستي علامت مشخصه گروه موادي را كه حمل مي كنند در كاميونها خود نصب و تمامي مقررات لازم را رعايت و در غير اين صورت از تردد آنها جلوگيري و توسط پليس توقيف خواهد شد.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان فارس:

حفظ حريم راه ها از سوي مسئولان جدي گرفته نشده است

 

دومين همايش اداره كل راه و ترابري فارس در زمينه  حفظ ايمني و حريم راه ها برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان فارس در اين همايش يكروزه كه در سالن آمفي تئاتر فرودگاه شيراز برگزار شد مدير كل راه و ترابري فارس با اشاره به اهميت حفظ ايمني و حريم راه ها بر كسي پوشيده نيست، اظهار داشت: متأسفانه به دليل اطلاع رساني كم، مردم توجه لازم را به ايمني و حفظ حريم راه ها نشان نمي دهند.

وي افزود: كميت راه هاي مواصلاتي استان به حد مطلوبي رسيده است و ما براي ارتباط زميني با هيچ نقطه اي در استان با مشكل مواجه نيستيم و در چنين شرايطي بايد كيفيت و وضعيت راه ها را بهبود بخشيم و راه هاي فرعي را به اصلي و راه هاي اصلي را به بزرگراه تبديل كنيم.

مدير كل راه و ترابري فارس در ادامه با بيان اين مطلب كه به دليل عدم اطلاع رساني مطلوب از سوي مسئولان حفظ حريم راه ها در كشور جدي گرفته نشده است خواستار همكاري بيش از پيش صدا و سيما و رسانه هاي گروهي در اطلاع رساني در خصوص حفظ حريم راه ها و عدم تجاوز به آنها شد.

مهندس حجازي نصب تابلوهاي راهنما در ورودي و خروجي راه هاي استان جهت اطلاع رساني در خصوص حريم راه ها و مسائل پيرامون آن را از برنامه هاي آينده اداره كل راه و ترابري ذكر كرد و ادامه داد: در استان به دنبال رفع نقاط پرحادثه هستيم و اعتباراتي را نيز براي اين امر در نظر مي گيريم.

مهندس حجازي همچنين با اشاره به اين كه در برخي نقاط حتي شانه هاي جاده به پاركينگ برخي رستوران ها و فروشگاهها تبديل شده است، گفت: اگر در حفظ حريم راه ها هماهنگ عمل كنيم، نتيجه آن داشتن راه هاي امن تر و جامعه اي سالم است و راه و جاده براي همه مردم است و نبايد حريم و ايمني راه ها را فداي چند فعاليت اقتصادي كنيم.

در ادامه اين همايش رحيمي، مشاور حقوقي وزارت راه و ترابري ضمن تجليل و تقدير از اداره كل راه وترابري استان فارس در خصوص برگزاري دو همايش ايمني و حفظ حريم راه ها در كمتر از 7 ماه و در شرايطي كه در ساير استان ها زمينه صورت نگرفته است به تبيين مواضع وزارت راه و ترابري در بخش حمل و نقل پرداخت.

همچنين مهندس رجاء معاون عمراني استاندار فارس ديگر سخنران اين همايش نيز با اشاره به اينكه راه ها سرمايه هاي كشور هستند گفت: اگر بتوانيم تنها 5 درصد از تلفات جاني ناشي از سوانح رانندگي را كم كنيم جان انسان هاي زيادي را نجات داده ايم. همچنين بيشترين حجم اعتبارات استان به راه ها اختصاص داده شده است و اين به دليل ارزش والاي راه در توسعه اجتماعي، فرهنگي و اقتصادي است.

فرمانده پليس راه فارس نيز در ادامه اين همايش با اشاره به نقش و اهميت اقتصاد حمل و نقل گفت: ايمني راه نگراني و دغدغه اصلي پس از ايجاد آن است و حفظ و نگهداري از راه ها امري ضروري است.

سرهنگ بهادري  افزود: اجراي مقررات راهنمايي و رانندگي جهت سلامت بخشيدن به سفرهاي بين شهري، كنترل و توزين بارهاي حوزه حمل ونقل جهت جلوگيري از وارد شدن ضربه به بستر راه ها و حفظ حريم راه ها از وظايف پليس راه است كه سعي بر آن است تا به بهترين شكل ممكن انجام شود و اين تلاش در فروردين ماه 86 منجر به كاهش 23 درصدي تلفات شده است

 

در ادامه دومين همايش ايمني و حريم راه ها، مدير كل سازمان پايانه ها و حمل و نقل استان فارس گفت: با وجود افزايش ترددها و سفرها و تعداد ناوگان عمومي و شخصي خوشبختانه تصادفات و تلفات رو به كاهش است و اين در حالي است كه زيرساخت هاي ما همراه با افزايش ناوگان حمل و نقل افزايش پيدا نمي كند.

 

 وي تلاش اداره كل راه و ترابري استان را ايجاد تحول عظيم در بخش راهسازي ذكر كرد و اظهار داشت: ايجاد ساخت و سازها در حريم راه ها، افزايش تغيير كاربري ها، افزايش نوع وسائل نقليه و عابرين پياده و عدم تفكيك جاده هاي درون شهري و برون شهري را از عوامل تأثيرگذار در ميزان سوانح و تلفات جاده اي دانست.

   در پايان اين همايش ضمن تقدير و تجليل از روابط عمومي هاي حوزه راه و ترابري و حمل و نقل به مناسبت هفته ارتباطات جلسه پرسش و پاسخ در خصوص مسائل مربوط به ايمني و حريم راه ها برگزار شد كه  مشاور حقوقي وزارت راه و ترابري پاسخگوي سؤالات  حاضران بود.

لینک

       

رئيس حوزه مشاوران جوان وزارت راه و ترابري:

طرح هاي جوانان در حوزة حمل و نقل به وزير راه و ترابري ارائه مي شود

    رئيس حوزه مشاوران جوان وزارت راه و ترابري اعلام كرد: تمامي طرح ها، پيشنهادات و نظرات مورد نظر پس از جمع بندي و تصويب در شوراي مشاوران جوان به مقام عالي وزارت ارائه مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، احمد محسني يوسفي خاطرنشان كرد: دايره شمول و بكارگيري مشاوران جوان در تمامي سطوح مي تواند استفاده از نيروهاي جوان موجود در دستگاه باشد و يا اينكه از افراد جوان داراي شرايط تحصيلي، تجربي و قابليتي خارج از سازمان ها استفاده شود.

    وي تصريح كرد: حضور نخبگان صاحب تجربه و اساتيد حوزة حمل و نقل كشور در كميسيون هاي تخصصي و جلسات گروه هاي مشاوران جوان به منظور استفاده از تجربيات ارزشمند آنها پيش بيني شده است.

    محسني يوسفي يادآور شد: شناسايي نخبگان علمي كشور در داخل و خارج جهت تشكيل هسته هاي علمي، فكري و كار گروهي هاي تخصصي در هر يك از سازمان هاي وابسته به منظور مطالعه چالش ها، تهديدات و فرصت هاي موجود و ارائه طرح هاي نو و تحول آفرين با هماهنگي معاونت هاي وزارت راه و ترابري از برنامه هاي حوزة مشاوران جوان است.

مشاور وزير راه و ترابري گفت: استفاده و هدايت مراكز دانشگاهي به تمركز در برنامه هاي اجرايي و تحليل شرايط قوت و ضعف موجود و ارائه راهكارهاي علمي و زودبازده و ارائه پيشنهادهاي كاربردي و تحليلي مناسب با عنوان «كانون هاي تفكر» از ديگر برنامه هاي حوزه مشاوران جوان وزارت راه و ترابري مي باشد.

 رئيس حوزه مشاوران جوان وزارت راه و ترابري ابراز داشت: به منظور تبادل نظرات، تجربيات، طرح ها و ايده هاي جوانان در حوزة حمل و نقل كشور شبكه مشاوران جوان در سطح كشور ايجاد مي شود.

     وي تأكيد كرد: برقراري جلسات هماهنگ با اجزاء مختلف وزارتخانه براي شناسايي نيروهاي جوان، توانمندي ها، امكانات و ظرفيت ها به منظور بهره گيري در برنامه ريزي ها، مورد نظر حوزة مشاوران جوان وزارت راه و ترابري       مي باشد.

 

لینک

       

مدير کل راه و ترابري استان كرمانشاه:

رشادتهاي بسيجيان و مردم در آزاد سازي خرمشهر جاودانه خواهد ماند

مدير کل راه و ترابري استان كرمانشاه در جمع ورزشکاران اين اداره کل با اشاره به اهميت حماسه آزاد سازي خرمشهر و نقش رهبري و رزمندگان اسلام در اين پيروزي، اظهار داشت: رشادتهاي بسيجيان جان برکف و مردم غيور ايران را از نظر مقاومت و آزاد سازي شهر خونين خرمشهر در تاريخ ايران جاودانه خواهد ماند.به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري كرمانشاه، مهندس قادري كه در مراسم آغاز مسابقات واليبال به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسه آزادي خرمشهر روز مقاومت ، ايثار و پيروزي سخن مي گفت، تاكيد كرد: پاسداشت ايثارگران و خانواده هاي شهدا در اين هفته به معني بزرگداشت يک ملت است.

در اين برنامه که با حضور مدير کل ، معاونين و روساي ادارت ستادي برگزار شد، بازي دوره اي تيم هاي شرکت کننده در قالب شش تيم از حوزه مديريت، معاونت اداري مالي، معاونت راهداري، معاونت راه روستايي، معاونت راهسازي و حوزه اداره ماشين آلات انجام شد.

لینک

       

دبير كل سازمان جهاني دريانوردي:

ايران عضو رسمي استانداردهاي هدفمند در ساخت كشتي هاي نوساز جهان شد  

  دبير كل سازمان جهاني دريانوردي و معاون دبير كل سازمان ملل متحد، به دليل حضور فعال و مؤثر سازمان بنادر و كشتيراني در برنامه هاي راهبردي كميته ايمني سازمان جهاني دريانوردي و همچنين پشتيباني فني ايران در تنظيم معيارهاي كارشناسي و تخصصي و ايمني شناورها، سازمان بنادر و كشتيراني ايران را به عنوان عضو رسمي استانداردهاي هدفمند براي ساخت كشتي هاي نوساز در جهان (GBS) انتخاب كرد.

  به گزارش روابط عمومي سازمان بنادر و كشتيراني، انتخاب و پذيرش اين سازمان به نمايندگي از جمهوري اسلامي ايران در گروه رسمي استانداردهاي هدفمند براي ساخت كشتي هاي نوسازي (GBS) كه از اهداف استراتژيك سازمان جهاني دريانوردي (IMO) در 10 سال آينده مي باشد و از آن به عنوان تحولي عظيم در صنعت دريانوردي جهان نام برده مي شود. از جنبه هاي مهم بين المللي، فني، ايمني و تحقيقاتي با اهميت مي باشد.

  لازم به ذكر است در محافل جامعه دريانوردي، جهان عضويت جمهوري اسلامي ايران در گروه رسمي (GBS) و در ميان كشورهاي توسعه يافته عضو نظير آمريكا، انگليس، ايتاليا،  ژاپن،  چين، كره جنوبي، اسپانيا،  يونان و همچنين ساير سازمان هاي معتبر بين المللي، نشانگر حضور فعال تر سازمان بنادر و كشتيراني در عرصه هاي بين المللي است.

لینک

       

پيمانكاران راه و ترابري يزد تسهيلات زود بازده دريافت مي كنند

مدير كل راه و ترابري استان يزد اعلام كرد: تسهيلات مربوط به بنگاههاي اقتصادي زودبازده به پيمانكاران راه و ترابري در استان يزدهم پرداخت مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان يزد، سيد محمد ميرسعيدي با اعلام اين خبر افزود : با هماهنگي هاي به عمل آمده  و در راستاي تقويت بنيه پيمانكاران استان، توافق شده است كه با معرفي اين اداره كل حداكثر تا مبلغ 10 ميليارد ريال از اين تسهيلات براي خريد ماشين آلات راهسازي به پيمانكاران پرداخت شود .

وي اشاره كرد: در حال رايزني با انجمن صنفي پيمانكاران براي تعيين ضوابط معرفي هستيم و به زودي معرفي پيمانكاران براي دريافت تسهيلات زود بازده آغاز خواهد شد.

 

لینک

       

مديركل راه و ترابري بوشهر:

آموزش هاي عمومي مهمترين راهكار براي كاهش سوانح رانندگي است

 نخستين جلسه شوراي حمل و نقل استان به رياست مهندس هاشم عليپور فاز مدير كل راه و ترابري و رئيس شوراي حمل و نقل استان بوشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري، مهندس عليپور فاز مديركل راه و ترابري و رئيس كار گروه تخصصي حمل و نقل استان بوشهر هدف از برگزاري جلسه شوراي حمل و نقل استان را تعيين شرح خدمات دستگاه‌هاي عضو جهت بكارگيري مشاور متخصص براي مطالعه طرح جامع حمل و نقل استان و تعيين سهم ريل، دريا، هوا و جاده در مبادلات حمل و نقلي دانست.

وي با اشاره به برنامه‌هاي وزارت راه و ترابري جهت اتصال خط آهن فارس- بوشهر و ديگر استان هاي همجوار خواستار استفاده از تجارب ديگر استانها در شناسايي خطوط و احداث ايستگاه راه آهن با توجه به توسعه فضاي بندري و شهري بوشهر شد.

 عليپور فاز در ادامه افزود: اقدامات پيشگيرانه و بكارگيري تدابير ايمني و انجام آموزش هاي عمومي مهمترين راهكار جهت كاهش سوانح رانندگي در كنار توسعه راه هاي استان است.

 همچنين در اين جلسه، مهندس گودرز محمودي مدير سازمان حمل و نقل و پايانه‌هاي استان  گردهمايي اعضاي شوراي حمل و نقل در ابتداي سال 86 را فرصتي مناسب براي بيان ديدگاه‌هاي اعضاء و بررسي راهكارها و همچنين چالش هاي فراروي حمل و نقل استان دانست و با اشاره به اقدامات سازمان حمل و نقل و پايانه‌ها براي ارتقاء شاخص‌هاي ايمني در بخش حمل ‌و ‌نقل جاده‌اي گفت :  به منظور افزايش ايمني بيشتر در ناوگان عمومي و همچنين مسافرت هاي بين شهري همانند سال گذشته نوسازي و بهسازي ناوگان عمومي با استفاده از تسهيلات استاني انجام و با مشاركت پليس راه و اداره كل راه و ترابري استان بوشهر شناسايي نقاط پرحادثه انجام و ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه ها نيز تداوم خواهد يافت.

 در ادامه جلسه نيز ساير اعضاي شوراي حمل و نقل خواستار تعامل بيشتر اعضاء شوراي حمل و نقل استان شدند.

لینک

       

برگزاري كارگاه ارزيابي اقتصادي پروژه ها در اداره كل راه و ترابري استان بوشهر

يك دوره كارگاه سه روزه " ارزيابي اقتصادي پروژه ها " با همت آموزش اداره كل راه و ترابري استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري بوشهر، صالح بجلي مسئول آموزش اين  اداره كل اظهار داشت: اين دوره از آموزش ها به منظور ارتقائ علمي و فني مهندسان راهسازي و راهداري اداره كل برگزار شد.

وي خاطرنشان كرد: مدرس اين دوره از آموزش ها از اساتيد مجرب معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري وزارت راه و ترابري مي باشد.

لینک

       

در سالروز آزاد سازي خرمشهر؛

تجليل از خرمشهري هاي اداره کل راه و ترابری ايرانشهر

به مناسبت روز آزاد سازی خرمشهر در محل سالن اجتماعات اداره کل راه و ترابری ایرانشهر با حضور مدیر كل، معاونان، كاركنان و امام جمعه موقت ايرانشهر و اساتید دانشگاه مراسم با شکوهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري ايرانشهر در این مراسم یکی از شهروندان خرمشهری ضمن معرفی تاریخچه خرمشهر ابعاد مختلف قبل از جنگ و در حین تصرف این شهر مقاوم و شهید پرور مطالبی را ایراد كرد.

همچنين یکی از رزمندگان آزاده دفاع مقدس در مورد عملیات بیت المقدس و اهداف آن سخنرانی و در خاتمه مراسم امام جمعه موقت ایرانشهر نكاتي را در مورد جهاد از دیدگاه قرآن را بيان كرد.

در اين جلسه از چند نفر رزمنده ،آزاده و مهاجر جنگی شاغل در اداره کل راه وترابري خوزستان تجلیل و هدایایی به آنها  اهدا شد.

لینک

       

 

در سالروز آزادسازي خرمشهر:

صعود كوهنوردان اداره كل راه و ترابري خوزستان به ارتفاعات منگشت 

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان 40 بسيجي كوهنورد اين اداره كل در قالب اردوي بسيج راه و ترابري استان همزمان با سالروز آزادسازي خرمشهر با حضور در ارتفاعات كوه منگشت در شهرستان باغملك بخش صيدون، فرياد الله اكبر خود را در اين منطقه طنين انداز كردند.

   بنا بر اين گزارش اين نخستين كوهنوردي بسيجيان اداره كل راه و ترابري استان خوزستان بود كه با حضور معاونين و فرمانده و مسئولان فرهنگي حوزه شهيد رجائي استانداري خوزستان برگزار شد.

 

لینک

       

دو انتصاب در اداره كل راه و ترابري استان كرمان  

   طي حكمي از سوي مدير كل راه و ترابري استان كرمان ، محمد حيدري پور به عنوان معاون اداري مالي اداره كل راه و ترابري استان منصوب شد.

   همچنين طي ابلاغي از سوي مدير كل راه و ترابري استان، آقاي مهندس رستم حمزه نژاد به عنوان سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان زرند منصوب شد.

 

لینک

       

نشست اعضاي شوراي فرماندهان بسيج اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان

  در جلسه اعضاي شوراي پايگاه مقاومت بسيج امام علي (ع) اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان با فرماندهان بسيج سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و فرماندهان بسيج منطقه كرمان به بررسي عملكرد پايگاه مذكور پرداخته شد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان در اين نشست كه كليج فرمانده بسيج سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور به بيان عملكرد بسيج سازمان و جايگاه بسيج پرداخت و نقش بسيج را در فرهنگ سازي تشريح كرد.

    بنا بر اين گزارش سرهنگ شهابي معاونت بسيج ادارات فرماندهي بسيج منطقه كرمان نيز با اشاره به ارزش بسيج در فرهنگ ايران و اسلام بيان داشت: بسيج ادارات بايستي همواره سعي در فرهنگ سازي و ترويج فرهنگ دين اسلام داشته باشند.

 وي پايگاه مقاومت امام علي (ع) اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان را جزو پايگاه هاي فعال استان دانست و از فعاليتهاي انجام شده اين پايگاه تقدير كرد.

     همچنين در پايان اين جلسه شاهيدين زاده فرمانده پايگاه مقاومت امام علي (ع) در انتها به مهمترين فعاليتهاي بسيج اين پايگاه اشاره و خاطرنشان كرد: همكاري در تأمين اتوبوس براي سفر به مناطق جنگي در قالب كاروانهاي راهيان نور، همكاري در تأمين اتوبوس و سواري كرايه براي سفر مقام معظم رهبري و رياست محترم جمهوري به استان كرمان، نصب پلاكارد به مناسبتهاي مختلف ملي و مذهبي، معرفي كليه اعضاي بسيج پايگاه به آموزش هاي بسيج در قالب نهضت آموزش، معرفي پرسنل و اعضاء به اردوهاي فرهنگي، مانورها و ... از مهمترين فعاليتهاي اين پايگاه بوده است.

لینک

       

برخورداري خانواده هاي روستايي سبزوار و نيشابور از راه مناسب

118 خانوار از روستاييان شهرستان سبزوار از نعمت راه روستايي مناسب برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم معاون راه روستايي اداره کل با بيان اين مطلب افزود: با بهره برداري از يک پروژه راه روستايي در شهرستان سبزوار، مردم محروم  دو روستاي علي آباد و خيرآباد از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

وي ادامه داد: راه اين روستاها به طول 2  کيلومتر با اعتباري معادل 614  ميليون ريال ساخته شده است.

همچنين با بهره برداري از يک پروژه راه روستايي در شهرستان نيشابور، 95 خانوار از مردم محروم  اين روستا از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

مهندس ابراهيمي مقدم ادامه داد: راه اين روستا به طول 2  کيلومتر با اعتباري معادل 800  ميليون ريال ساخته شده است.

 

لینک

       

احداث نخستين پارك آموزش ترافيك در استان كرمان  

   اولين پارك آموزش ترافيك استان كرمان در مركز استان با هدف ايجاد فرهنگ ترافيك ميان كودكان 6 تا 12 ساله در زميني به مساحت دو هكتار در حال احداث است.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمان، مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت: اين مجموعه در محل پارك گلها در ابتداي جاده ماهان كرمان در حال احداث مي باشد و به صورت يك شهرك شامل ميادين، خيابان هاي اصلي و فرعي بوده و داراي فضاهاي آموزشي سرپوشيده نيز مي باشد و دانش آموزان مي توانند با ماشين سواري و دوچرخه اصول تردد ايمن در خيابان را فرا بگيرند.

مهندس سيد محمد ميرحسيني اظهار داشت: پارك ترافيك استان كرمان با همكاري شهرداري و اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان احداث، تجهيز و به وسيله افسران راهنمايي و رانندگي استان آموزش داده مي شود ضمن اينكه آموزشهاي تئوري در سالن آمفي تئاتر و آموزشهاي عملي در محيط باز انجام خواهد گرفت.

     مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان اظهار اميدواري كردكه در تابستان سال جاري بتوان از محوطه باز اين مجموعه بهره برداري كرد.

 

لینک

       

شركت كاركنان راه و ترابري كرمان در نماز وحدت

  

   در تاريخ سوم خردادماه همزمان با مراسم گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر تمامي كاركنان به اتفاق مدير كل در نماز باشكوه وحدت كه در مسجد جامع استان با حضور آحاد مردم شريف كرمان و استاندار، نمايندگان و ديگر مسئولان برگزار شد شركت نمودند.

 

لینک

       

گراميداشت سالروز آزادسازي خرمشهر در راه و ترابري كرمان  

  كارمندان اداره كل راه و ترابري استان طي مراسم باشكوهي سالگرد آزادي خرمشهر را گرامي داشتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري استان كرمان، در اين مراسم كه پس از قرائت زيارت عاشورا برگزار شد، مهندس شجاعي مدير كل اداره كل راه و ترابري استان در پيشبرد اهداف دولت نهم به ايراد سخن پرداخت و بهتر شدن وضعيت معيشتي كاركنان را در آينده نزديك به آنها نويد داد.

در پايان اين مراسم از راهداران نمونه استان شامل مهندس عطاءالله منوچهري، رضا قنبري، علي اكبري و علي مهدوي تجليل به عمل آمد.

لینک

       

هرماه يك واگن دو طبقه حمل خودرو در مسيرهاي راه آهن راه اندازي مي شود

 در سال 1386 هر ماه يك واگن حمل خودرو  در محورهاي مختلف راه آهن راه اندازي مي شود و مسافران مي توانند خودروي خود را با خود به سفر ببرند .

 به گزارش روابط عمومي شركت قطارهاي مسافري رجاء ، مسافران قطارها مي توانند براي رفاه و آسايش بيشتر و دراختيار داشتن وسيله نقليه خود درمقاصد مختلف ، خودروي خود را با واگن هاي حمل خودرو همراه ببرند.

شركت رجاء درسال گذشته و در راستاي ارائه خدمات نوين به مشتريان بخش ريلي ، اقدام به خريد 30 دستگاه واگن دو طبقه حمل خودرو از اروپا كرد .

گفتني است از اين تعداد ،  10 دستگاه واگن در اسفند ماه 85 وارد كشور شده است و تعداد 20 دستگاه به تدريج در شركت واگن سازي پارس توليد و تحويل خواهد شد .

ظرفيت هرواگن بين 10 تا 12 خودرو بوده و بهاي بليت يك سره در مسير مشهد و تبريز 300 هزار ريال و در مسير بندر عباس 550 هزار ريال مي باشد .

ارتقاء ايمني جاده ها ،كاهش تصادفات ، صرفه جويي در سوخت و استفاده از وسيله نقليه شخصي درمقصد ، از مهمترين مزاياي راه اندازي واگن هاي حمل خودرو مي باشد .

 گفتني است كه استفاده از واگن هاي حمل خودرو براي اولين بار به همت كارشناسان و متخصصان شركت راه آهن در سال 1381 با تغيير كاربري و بازسازي ساير واگن ها ايجاد و در مسير مشهد راه اندازي شد.

 

لینک

       

حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني:

سرمايه گذاري معنوي در سالگرد امام (ره) موجب وحدت ملي مي شود

  حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني كه در مراسم تجديد ميثاق كاركنان وزارت راه و ترابري در حضور مهندس محمد رحمتي، معاونان، مديران كل و كاركنان اين وزارتخانه سخن مي گفت، تصريح كرد: برگزاري سالگرد امام (ره) علاوه بر تكريم امام راحل موجب وحدت ملي در كشور مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، فرزند يادگار امام راحل (ره) با قدرداني ازحضور باشكوه وزير راه و ترابري، معاونان و كاركنان ستاد وزارتخانه و سازمانها و شركتهاي تابعه در حرم مطهر، اظهار داشت: امام خميني (ره) به ما راهي را نشان داد كه با دين هم مي توان در عصر مدرن زندگي كرد.

    وي تأكيد كرد: هم اكنون امام (ره) نيازي به حضور و تكريم ندارد اما اين ما هستيم كه نياز به ادامه راه ايشان داريم و حضور در مراسم سالگرد امام خميني (ره) موجب مي شود كه راه را گم نكنيم و پيام و ارزشهاي انقلاب را نسل در نسل به آيندگان منتقل كنيم.

     در اين مراسم حجت الاسلام هاشمي نژاد، مشاور فرهنگي اجتماعي و نماينده تام الاختيار وزير راه و ترابري در ستاد مركزي ارتحال امام (ره) با ارائه گزارشي از عملكرد محوري اين وزارتخانه در مراسم بزرگداشت ارتحال امام (ره)، گفت: ارائه خدمات رايگان توسط شركت قطارهاي مسافري رجا در محور تهران – قم و بالعكس و تخفيف ويژه به زائران خارجي حرم مطهر توسط شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ( هما) از جمله اين موارد بوده است.

      وي ادامه داد: گم شدگان در مراسم بزرگداشت حضرت امام خميني (ره) كه حدود دو ميليون نفر در آن شركت مي كنند با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته توسط شركتهاي حمل و نقل جاده اي به مقاصد خود منتقل مي شوند.

لینک

       

بهره برداري از سه پروژه راه روستايي در توابع اهواز

  بهره برداري از سه پروژه راه روستايي شامل پل دامغه و دو راه روستايي از توابع شهرستان اهواز به زودي آغاز       مي شود.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيراله خادمي با اعلام اين خبر طول كل اين پل را 80 متر اعلام و بيان كرد: اين پل از نوع بتني و بصورت يكپارچه است كه بر روي رودخانه مالح احداث شده و براي احداث آن در زمين باتلاقي بيش از دو ميليارد ريال هزينه شده است.

   خادمي اظهار داشت: پيش از اين تردد ساكنان روستا از پل قديمي در مجاورت اين پل صورت مي گرفت كه با طغيان روخانه مالح در فصل زمستان ارتباط اين روستا با مركز استان قطع مي شد.

    وي ساخت اين پل را در راستاي سياستهاي دولت مبني بر رسيدگي به روستاهاي مناطق محروم دانست و خاطرنشان كرد: افزايش اعتبارات راه هاي روستايي در سال گذشته، ارائه خدمات مطلوب را به روستائيان در پي داشت.

     مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در ادامه همچنين به آماده بهره برداري بودن فاز دوم عمليات اجرايي بهسازي و آسفالت راه روستايي عين الزمان شامل روستاهاي شمه، يحيشه، حميره و زرگان اشاره كرد و افزود: طول كلي اين مسير 33 كيلومتر است كه امسال 16 كيلومتر آن با هزينه اي معادل چهار ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني آماده بهره برداري است و در صورت اختصاص اعتبار لازم عمليات اجرايي باقي مانده مسير نيز آغاز خواهد شد.

     وي افزود: در صورت تكميل اين طرح ارتباط مناسب روستاهاي محروم اين منطقه با مركز استان برقرار خواهد شد.

مدير كل راه و ترابري استان همچنين از آماده بهره برداري بودن فاز دوم عمليات اجرايي راه روستايي نگازه ها به طول 15 كيلومتر خبر داد و ابراز اميدواري كرد: در صورت تكميل و بهره برداري از كل مسير به طول 40 كيلومتر، هزار خانوار روستايي ساكن در اين روستا نيز ارتباط جاده اي مطلوبي را با شهرستان اهواز برقرار خواهند كرد.

    وي در پايان هزينه احداث 15 كيلومتر جاده آسفالتي نگازه ها را بيش از پنج ميليارد ريال از محل اعتبارات مناطق محروم  برشمرد و ابراز اميدواري كرد كه با بهره برداري از قطعه اول و دوم اين طرح ها گام كوچكي در راه رفع مشكلات ترددي روستائيان اين مناطق برداشته شود.

لینک

       

جاده مخصوص كرج حدفاصل گرمدره تا پل كلاك چهارخطه مي شود

 معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران خبر داد: بهسازي محور مخصوص كرج – تهران حد فاصل دوربرگردان گرمدره تا پل كلاك به طول سه كيلومتر آغاز شد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، حدفاصل پل مترو در سمت گرمدره به سمت كلاك در وضعيت موجود به دليل عرض كم بودن، به طور دايم با ازدحام و انباشت ترافيك در محل مواجه است كه موجب افزايش طول زمان سفر و نارضايتي استفاده كنندگان از اين محور شده است،

بنا بر اين گزارش با توجه به وضعيت اين محور در جهت رفع مشكل، مطالعات آن توسط مشاور به اتمام رسيده و پيمانكار در حال اجراي عمليات كارگاهي مي باشد.

 معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران با اشاره به معارضان پروژه از جمله درختهاي موجود در محل، فيبر نوري و عبور لوله گاز كه خود سبب ايجاد مشكلاتي در پروژه شده بودند، تصريح كرد: اين مشكلات تا حدي رفع شده است و قمستي نيز با انجام تغييرات لازم در پروژه برطرف شد.

    وي همچنين افزود: دسترسي هاي متعدد محلي در حال حاضر يكي از مشكلات اجرايي اين پروژه مي باشد كه اداره كل راه و ترابري استان تهران در حال تهيه طرحي براي محدود كردن دسترسي ها مي باشد كه اميدواريم با ارائه آن به شوراي ترافيك شهرستان كرج و با كمك فرماندار و شهردار كرج، اين دسترسي ها محدود و در محل هاي خاص به محور اصلي وارد شوند تا علاوه بر كاسته شدن گره هاي متعدد ترافيك و كاهش زمان سفر، ايمني جاده مخصوص كرج افزايش يافته و تصادفات در اين منطقه روند نزولي داشته باشد.

لینک

       

تجديد ميثاق وزير راه و ترابري و كاركنان اين وزارتخانه با امام راحل (ره)

وزير راه و ترابري به همراه معاونان، مديران كل و كاركنان اين وزارتخانه به منظور تجديد ميثاق با آرمانهاي متعالي امام راحل (ره) در حرم مطهر حضور مي يابند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي به همراه معاونان، مديران كل و حدود هزار نفر از كاركنان اين وزارتخانه فردا راس ساعت 45/9 در حرم مطهر حضور مي يابند.

همچنين در اين مراسم پس از اهداي دسته گل و اداي احترام به امام خميني (ره)، حجت الاسلام والمسلمين سيد حسن خميني فرزند يادگار امام (ره) در جمع كاركنان وزارت راه و ترابري سخنراني خواهد كرد.

 

لینک

       

خانواده هاي روستايي در بردسکن و مه ولات از راه مناسب برخوردار شدند

81 خانوار از روستاييان بردسکن از نعمت راه روستايي مناسب برخوردار شدند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم معاون راه روستايي اداره کل با اعلام اين خبر، اظهار داشت: با بهره برداري از  يک پروژه راه  روستايي در شهرستان بردسکن، مردم محروم روستاي خمي از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

وي ادامه داد: راه اين روستا به طول 8/5  کيلومتر با اعتباري معادل چهار ميليارد و 330  ميليون ريال ساخته شده است.

مهندس ابراهيمي مقدم گفت: روستاي خمي81 خانوار سکنه دارد.

همچنين  419 خانوار از روستاييان شهرستان مه ولات از نعمت راه روستايي مناسب برخوردار شدند.

با بهره برداري از يک پروژه راه روستايي در شهرستان مه ولات، مردم محروم  دو روستاي چنار و سلطان آباد از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

وي ادامه داد: راه اين روستاها به طول 7  کيلومتر با اعتباري معادل 3 ميليارد و 230  ميليون ريال ساخته شده است.

لینک

       

بسيج راهداري در محور شاهخاني – ميانراهان

  نخستين بسيج راهداري در محور شاهخاني – ميانراهان در استان كرمانشاه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري كرمانشاه، معاون راهداري اين اداره كل اظهار داشت: نخستين بسيج راهداري در سال 86 از بيست و دوم ارديبهشت به مدت يك هفته با همكاري ادارات راه شهرستان كرمانشاه، سنقر، كنگاور و روانسر در طول 32 كيلومتر اجرا مي شود.

   حميرضا تيزچنگ عمده عمليات راهداري را شامل لكه گيري، درزگيري سطح راه، لايروبي پل ها، مرمت، نصب و شستشوي تابلوها و علائم ايمني، پاكسازي حريم راه ها، تسطيح و تنظيم شانه شني راه برشمرد.

    وي تأكيد كرد: بسيج راهداري محوري مي تواند در ترميم سريع راه ها نقش شايسته اي ايفا كند..

لینک

       

بسيج راهداري در محور شاهخاني – ميانراهان

  نخستين بسيج راهداري در محور شاهخاني – ميانراهان در استان كرمانشاه برگزار مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري كرمانشاه، معاون راهداري اين اداره كل اظهار داشت: نخستين بسيج راهداري در سال 86 از بيست و دوم ارديبهشت به مدت يك هفته با همكاري ادارات راه شهرستان كرمانشاه، سنقر، كنگاور و روانسر در طول 32 كيلومتر اجرا مي شود.

   حميرضا تيزچنگ عمده عمليات راهداري را شامل لكه گيري، درزگيري سطح راه، لايروبي پل ها، مرمت، نصب و شستشوي تابلوها و علائم ايمني، پاكسازي حريم راه ها، تسطيح و تنظيم شانه شني راه برشمرد.

    وي تأكيد كرد: بسيج راهداري محوري مي تواند در ترميم سريع راه ها نقش شايسته اي ايفا كند..

لینک

       

  

كمبود اعتبار براي تأمين و تجهيز ماشين آلات راهداري در استان قزوين

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين گفت: ماشين هاي راهداري استان فرسوده است و ما در اين زمينه با مشكل مواجه هستيم..

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مسعود حق لطفي بيان داشت: متوسط عمر ماشين هاي راهداري استان 15 سال و ماشين آلات سنگين و نيمه سنگين 27 سال است در حالي كه طبق استاندارد عمرمفيد اين ماشين ها بايد 10 سال باشد.

  معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان اظهار داشت: هم اكنون اين اداره كل داراي 300 دستگاه انواع ماشين آلات است كه از اين تعداد 70 دستگاه ماشين هاي سبك و 230 دستگاه ماشين هاي سنگين شامل بلدوزر، گريدر، كاميون و لودر است.

   حق لطفي گفت: با توجه به ترانزيتي بودن بخش اعظمي از راه هاي استان قزوين و رشد روز افزون اين راه ها، نياز به ماشينهاي راهداري بيشتر احساس مي شود.

    وي اضافه كرد: اگر تمامي ماشين آلات راه و ترابري اين استان سالم و قابل استفاده باشد، 50 دستگاه ديگر از انواع ماشين آلات نياز داريم.

    معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه يادآور شد: طبق استاندارد بايد به ازاي هر 300 كيلومتر راه همسنگ، هشت دستگاه ماشين آلات وجود داشته باشد.

    گفتني است هم اكنون استان قزوين داراي 10 هزار و 582 كيلومتر راه همسنگ است.

لینک

       

دست اندركاران حمل و نقل استان همدان سوم خرداد را گرامي داشتند

 به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت، ايثار و پيروزي و سالروز آزادسازي خرمشهر برادران بسيجي پايگاه مقاومت شهيد حميد احديان حمل و نقل و پايانه هاي استان همدان با صعود به ارتفاعات الوند با شهداي گمنان تجديد ميثاق كردند،

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان همدان، خواهران بسيجي نيز در اين حركت نمادين با پياده روي اين روز را گرامي داشتند.

همچنين شركت هاي حمل و نقل با نصب پلاكارد و برپايي ايستگاه صلواتي در دفاتر سطح شهر، اين روز را گرامي داشتند.

   در روز جمعه چهارم خرداد نيز حمل و نقل و پايانه هاي استان همدان با برپايي دو ايستگاه صلواتي در محل حسينيه امام (ره) اقدام به پذيرايي از نمازگزاران كرد.

لینک

       

نصب سيستم روشنايي در محورهاي پرحادثه استان خوزستان

نصب سيستم روشنايي در 18 نقطه از محورهاي پرحادثه استان خوزستان درحال اجراست.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، مهندس خيرالله خادمي با اعلام اين خبر به نقش و اهميت سيستم روشنائي در كاهش تصادفات اشاره و بيان كرد: با بررسي هاي به عمل آمده در استان بيشترين ميزان تصادفات مربوط به كيلومتر هفت مبادي  ورودي شهرها است كه نصب سيستم روشنايي و تفكيك خطوط در دستور كار اداره كل راه و ترابري استان خوزستان قرار گرفته است.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان اظهار داشت: از سال گذشته تاكنون عمليات اجرايي و نصب سيستم روشنايي در 18 نقطه از محورهاي پرحادثه استان آغاز شده كه هشت نقطه شامل، ورودي اهواز – انديمشك، ورودي اهواز – آبادان، بيدوربه – انديمشك – پل زال، شهرك هاي بهرام، مدني، آزادي در محور اهواز- انديمشك، ورودي آبادان – اهواز، اهواز – سربندر، سه راهي دارخوين سه راهي كوپال پيشرفتي معادل 85 تا 100 درصد داشته اند.

    وي ديگر پروژه هاي روشنايي استان را شامل شوش- چغازنبيل، انديشمك – پل زال، الهائي- اهواز ، انديمشك- شوشتر، تكميل روشنايي اهواز – سربندر و نيز تكميل روشنايي اهواز – انديمشك دانست كه پيشرفتهايي بين 10 تا 60 درصد دارند.

مهندس خادمي ادامه داد: سه پروژه ديگر نيز شامل اجراي روشنايي ماهشهر، ورودي ايذه، خروجي باغملك و اجراي روشنايي سه راهي دهلران حسينيه در مرحله برگزاري مناقصه است كه عمليات اجرايي آنها پس از واگذاري به پيمانكار آغاز خواهد شد.

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در پايان خاطرنشان كرد: از سه سال گذشته تاكنون بيش از سه ميليارد تومان اعتبار صرف نصب سيستم روشنايي در محورهاي پرحادثه استاني شده است كه ميزان زيادي از تصادفات ناشي از ديد در اين نقاط كاسته شده است.

لینک

       

طرح نوسازي ناوگان سواري كرايه بين شهري آغاز شد

 طرح نوسازي ناوگان سواري كرايه فرسوده، با عمر بالاي پانزده سال آغاز شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، رئيس اداره مسافر اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان طبق اعلام نظر مدير كل دفتر حمل و نقل كالا و مسافر سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور و نيز هماهنگي صورت پذيرفته با وزارت كشور اعلام كرد: طرح نوسازي ناوگان سواري كرايه فرسوده، با عمر بالاي پانزده سال ( مدل 1371 و پايين تر) از محل تسهيلات 13 قانون بودجه كل كشور آغاز شد.

    وي در ادامه اظهار داشت: بر اين اساس تفاهم به عمل آمده، شركت خودروساز متعهد به توليد و واگذاري سواري پژو 405 دوگانه سوز به رنگ زرد خورشيدي به مبلغ 10 ميليون و 95 هزار تومان با پرداخت پنج ميليون تومان وام با نرخ سود هفت درصد و سه ميليون تومان پس از خروج ناوگان فرسوده و اسقاط، به عنوان تخفيف براي متقاضيان از عمده تسهيلات در نظر گرفته شده در طرح مذكور است.

     شايان ذكر است مالكان مي توانند از طريق شركت هاي سواري كرايه جهت ثبت نام اقدام و ضمن معرفي مراحل اسقاط از سوي اتحاديه شركت هاي تعاوني مسافربري سواري كرايه كشور به عنوان نماينده عملياتي طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده انجام شود.

 

لینک

       

عمليات زيرسازي و آسفالت  از راه هاي روستايي شهرستان راميان آغاز شد

عمليات زيرسازي و آسفالت بيش از 26 كيلومتر از راه هاي روستايي حوزه شهرستان راميان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري آذربايجان شرقي  با حضور معاون وزير راه و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و به منظور بررسي عملكرد سال 1385 و اهداف و برنامه هاي پيشنهادي سال 1386 جلسه اي با عنوان «ستاد برنامه ريزي عملياتي» در اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي برگزار شد.

  در اين جلسه مهندس سقندلي مدير كل راه و ترابري استان خلاصه گزارش عملكرد كمي سال 1385 در راستاي اهداف و برنامه هاي از پيش تعيين شده و مقايسه آن با عملكرد سال 84، فعاليتهاي شاخص و مهم در سال 85 و گزارش تحليلي از وضعيت راه هاي استان به ويژه در زمينه راهداري، ايمني راه، ظرفيت شبكه و جذب منابع استاني و ملي و اهداف كمي برنامه ها و فعاليتهاي پيشنهادي سال 1386 را  ارائه كرد.

 بنابر اين گزارش در اين جلسه مديران سازمان راهداري و حمل ئ نقل جاده اي كشور مواري را درخصوص طرح جامع راهداري، راهداري محوري، اصلاح مهندسي نقاط پرحادثه جاده اي، كيفيت اجراي پروژه هاي راهداري، تشكيل كميته ايمني، جذب اعتبارات زودبازده، خريد ماشين آلات راهداري و ايمن سازي راه هاي روستايي ارائه كردند و نسبت به عملياتي نمودن اين موارد تأكيد كردند.

لینک

       

تقدير استاندار گلستان از مدير كل راه و ترابري

 

   استاندار گلستان از مدير كل راه و ترابري اين استان در خصوص تلاش هاي به عمل آمده در اين حوزه تشكر و قدرداني كرد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، رضا انجم شعاع سرپرست استانداري گلستان در لوح تقدير خطاب به مهندس شورابي از تلاش هاي ارزنده وي در انجام وظايف محوله تقدير و تشكر كرد.

 

لینک

       

آغاز عمليات اجرايي قطعه دوم راه ساحلي بوشهر- بندر ريگ –گناوه

 

  عمليات اجرايي قطعه دوم راه ساحلي بوشهر – بندر ريگ – بندر گناوه  آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در مراسمي با حضور استاندار، معاون امور عمراني، مدير كل راه و ترابري استان بوشهر و مديران ارشد استان، عمليات اجرايي قطعه دوم راه ساحلي بوشهر – بندر ريگ-  بندر گناوه به طول 19 كيلومتر با اعتبار مصوب شش ميليارد ريال آغاز شد.

    با احداث اين راه در حد فاصل زمين هاي مرغوب كشاورزي غرب كره بند و شرق تالاب رود حله،  فاصله بوشهر به بندر ريگ 24 كيلومتر و به بندر گناوه را به ميزان 14 كيلومتر كاهش خواهد داد و موجب رونق قطب هاي كشاورزي، صنعت شيلات و صنايع پايين دستي نفت و گاز و كاهش بار ترافيك در محور بوشهر – برازجان- گناوه مي شود.

لازم به ذكر است كه قطعه دوم راه ساحلي بوشهر – بندر ريگ – بندر گناوه از انتهاي قطعه اول راه ساحلي در راستاي جنوب به شمال تا نزديكي جزيره شيف پيش مي رود.

هم اكنون فاصله بوشهر – برازجان – بندرگناوه 127 كيلومتر و بوشهر – برازجان -  بندر ريگ 116 كيلومتر مي باشد.

لینک

       

اواسط خردادماه پل  رودخانه مارون به بهره برداري مي رسد

سرپرست حوزه راهسازي استان خوزستان با اعلام اين كه اواسط خردادماه پل مارون در بهبهان به بهره برداري مي رسد اظهار داشت: طول پل مارون بهبهان 330 متر شامل10 دهانه 33 متري از نوع فلزي بتني است و تاكنون براي ساخت آن 60 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي هزينه شده

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان خيراله كيواني بروجني تصريح كرد: اين پل بر روي رودخانه مارون و در ورودي اين شهرستان از سمت رامهرمز واقع شده است.

وي  پيشرفت كنوني اين طرح را 90 درصد اعلام كرد و افزود: پيش بيني مي شود بهره برداري از اين پل كه كه دومين پل شهرستان بهبهان بر روي رودخانه مارون محسوب مي شود. اواسط خرداد ماه امسال آغاز شود.

 سرپرست حوزه راهسازي استان خوزستان در ادامه به پيشرفت 90درصدي جاده هاي دو طرف اين پل به طول هفت كيلومتر اشاره كرد و گفت: با تكميل اين طرح كه هم اكنون مراحل پاياني خود را مي گذراند، عرض محور رامهرمز به بهبهان از 11 متر به 22 متر افزايش مي يابد كه نقش مهمي در كاهش ميزان تصادفات ورودي شهر بهبهان دارد،

 وي افزود: در ساخت اين محور جديد از 22 دهانه پل بتني به طول 11 متر و عرض 2 متر استفاده شده كه براي اجراي اين طرح ها جمعاً بيش از 30 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي هزينه شده است.

      گفتني است شهرستان بهبهان يكي از محورهاي ارتباطي مهم استان خوزستان محسوب مي شود كه راه هاي اتصال استانهاي فارس، كهگيلويه و بويراحمد و بوشهر به استان خوزستان مي باشد.

لینک

       

روزهاي 14 و 15 خرداد

سرويس دهي رايگان قطار ها  در مسير تهران – قم

 

  به مناسبت فرا رسيدن هجدهمين سالگرد حضرت امام خميني (ره)، شركت قطارهاي مسافري رجاء در روزهاي 14 و 15 خراداد در مسير تهران – قم و بالعكس اقدام به سرويس دهي رايگان مي كند.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مشاور فرهنگي و نماينده تام الاختيار وزير راه و ترابري در ستاد ارتحال امام (ره) اعلام كرد: شركت قطارهاي مسافري رجاء جهت اعزام مسافران از بندرعباس و تبريز به تهران به منظور شركت در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) همكاري خواهد داشت.

   حجت الاسلام هاشمي نژاد اظهار داشت: برنامه هاي صوتي ويژه سالگرد حضرت امام (ره) در كليه قطارهايي كه مجهز به سيستم صوتي مي باشند در 14 و 15 خرداد پخش خواهد شد.

   وي با اشاره به هماهنگي انجام شده با مرزهاي ميرجاوه، مهران و خسروي بيان كرد: براي تسهيل عبور و مرور زائران خارجي حرم امام راحل (ره) از كشورهاي آسياي ميانه و همسايگان ايران هماهنگي هاي لازم انجام شده است.

حجت الاسلام هاشمي نژاد خاطرنشان كرد: ويژه نامه هما با موضوع حضرت امام خميني (ره) به زبان فارسي و لاتين در كليه پروازهاي هما در روزهاي 14 و 15 خرداد پخش خواهد شد و شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي (هما) تسهيلات لازم را براي حضور زائران خارجي حرم مطهر حضرت امام خميني (ره) فراهم خواهد كرد.

    نماينده تام الاختيار وزير راه و ترابري در ستاد ارتحال امام (ره) ابراز داشت: اداره كل راه و ترابري استان تهران در سالگرد امام راحل (ره) اقدام به رنگ آميزي و بازسازي كليه پايه هاي علايم و تابلوهاي آزادراه تهران – قم حد فاصل ميدان جهاد تا پل واوان به طول 20 كيلومتر كرده است.

     وي افزود: نصب سرعت گير استاندارد و گاردريل مقابل درب تشريفات حرم، نصب گاردريل حاشيه پاركينگ غربي، حفاظ كابلي حاشيه آزادراه به طول دو كيلومتر، نصب فنس ضلع غربي آزادراه به طول 500 از اقدامات ديگر اداره كل راه و ترابري استان تهران مي باشد. 

لینک

       

انتصاب در اداره كل راه و ترابري استان خوزستان

 

  طي حكمي از سوي مدير كل راه و ترابري استان خوزستان، سرپرست امور اداري اداره كل راه و ترابري استان خوزستان منصوب شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، طي حكمي از سوي مهندس خيرالله خادمي عادل جمالي پور به عنوان سرپرست امور اداري اداره كل راه و ترابري استان خوزستان منصوب و از زحمات مسئول پيشين امور اداري جناب آقاي قدرت الله منصوري تقدير شد.

لینک

       

در استان تهران

جاده بادامك به نظرآباد چهارخطه مي شود

جاده بادامك به نظرآباد در استان تهران به علت ميزان تردد بالا چهارخطه مي شود

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، معاونت راهسازي در خصوص چهارخطه كردن اين محور گفت: محور موجود بادامك به نظرآباد در حال حاضر مشخصات فني و مهندس پائيني دارد و تردد در آن زياد است.

 مهندس مولايي بهسازي و چهارخطه نمودن جاده بادامك به طول 5/3 كيلومتر و عرض 7/22 متر را از پروژه هاي مهم معاونت راهسازي در سال جاري برشمرد و عنوان كرد: مطالعات بهسازي و چهارخطه كردن اين جاده به زودي به پايان مي رسد و از طريق مناقصه عمومي به پيمانكار واجد شرايط واگذار خواهد شد كه اميدواريم انجام اين پروژه بتواند جواب خوبي براي تقاضاهاي مكرر مردم نظرآباد و مسئولان اين منطقه باشد.

   شايان ذكر است كه اين جاده ميدان خور را به ورودي شرقي نظرآباد متصل مي كند و مشكل تردد را در اين منطقه به طور كل مرتفع خواهد كرد.

 

لینک

       

دو انتصاب در اداره كل راه و ترابري استان مازندران

طي حكمي از سوي مدير كل راه و ترابري استان مازندران لطف الله عباسي به عنوان سرپرست راه و ترابري شهرستان رامسر انتصاب شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مازندران، مهندس عبدالحسين بيگدلي در بخشي از اين ابلاغ  آورده است: اميد است با تجارب و بهره گيري از همكاران اداره مذكور در ايفاي مسئوليت جديد موفق و مؤيد باشيد.

همچنين در اين ابلاغ ً از زحمات مهندس اصغرزاده رئيس سابق شهرستان تقدير و تشكر شد.

همچنين طي حكمي ديگر از سوي همتي والا مشاور وزير و مدير كل حراست وزارت راه و ترابري، سيد جواد بيكابي به  عنوان مسئول حراست اداره كل راه و ترابري استان مازندران منصوب شد.

 

لینک

       

صعود گروه كوهنوردي راه و ترابري زنجان به قله سبلان

تيم كوهنوردي  راه و ترابري اين اداره كل با همكاري گروه كوهنوردي اورست زنجان، به قله سبلان صعود كرد.

   به گزارش روابط عمومي راه و ترابري استان زنجان اين صعود چهار روزه از مسير دشوار جبهه جنوبي و از پيست اسكي آلوارس و در شرايط جوي سخت صورت گرفت.

   مسعود بيات منش، مسئول تيم كوهنوردي راه و ترابري زنجان هدف از انجام اين صعود را كسب آمادگي بيشتر اكيپ هاي امداد و نجات براي اقدام در مواقع ضروري عنوان كرد.

لینک

       

1000 حفاظ بتوني در محور كرج – چالوس نصب شد

به منظور ايمن سازي پرتگاه ها و نقاط پرتصادف در محور كرج – چالوس، ورود و خروج ايمن و كاناليزه كردن جريان ترافيك و همچنين ساماندهي جاده مقابل رستوران هاي محور مذكور، عمليات نصب حفاظ هاي بتوني (نيوجرسي) در اين محور توسط اداره كل راه وترابري استان تهران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، مهندس فريبرز واحدي، معاون راهداري اداره كل راه و ترابري اين استان اعلام كرد: تاكنون تقريباً 1000 عدد از اين نيوجرسي ها نصب شده است كه عمليات مذكور تا ايمن سازي تكميلي اين محور ادامه خواهد داشت.

وي ابراز اميدواري كرد تا پايان خردادماه و آغاز مسافرت هاي تابستاني شهروندان اين پروژه به پايان برسد.

     معاون راهداري همچنين خاطرنشان ساخت: در پروژه مذكور تاكنون مبلغي بالغ بر دو ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

 

لینک

       

با پايان يافتن پروژه محور گرگان – شاهرود

فاصله دو استان گلستان و سمنان 88 كيلومتر كاهش مي يابد

با پايان يافتن پروژه محور گرگان – شاهرود، فاصله دو استان گلستان و سمنان 88 كيلومتر كاهش يافته كه در وقت و عوامل مهم ارتباطي صرفه جويي خواهد شد.

استاندار گلستان از محورهاي مواصلاتي و پروژه هاي دردست اجراي اداره كل راه و ترابري استان از جمله پروژه هاي مصوبات سفر رياست جمهوري بازديد كرد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري استان گلستان، مهندس محمودزاده با اشاره به تأثير راه هاي ارتباطي در توسعه روزافزون شهرستان و استان گلستان، در كليه زمينه ها ضمن ابراز رضايت و بر پيگيري و نهايي كردن پروژه هاي مصوب رياست محترم جمهوري تأكيد كردند.

وي پس از بازديد از عمليات اجرايي فاز 5 پروژه گرگان – شاهرود، افزود: پروژه زيرسازي و آسفالت محور گرگان – شاهرود (توسكستان) از اقدامات مهم به عمل آمده اداره كل راه و ترابري استان در سال 85 مي باشد كه عمليات اجرايي اين پروژه  ادامه دارد.

در اين بازديد، عمليات اجرايي زيرسازي و آسفالت 26 كيلومتر از راه هاي روستايي پاقلعه، رضي، كشكك، قورچاي و سرتپه در حوزه شهرستان راميان آغاز شد.

لینک

       

306 خانواده روستايي در تربت حيدريه از راه مناسب برخوردار شدند

 معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از به پايان رسيدن پروژه احداث و آسفالت راه سه روستاي ديگر در شهرستان تربت حيدريه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم با بيان اين مطلب، اظهار داشت: با بهره برداري از اين پروژه راه روستايي در شهرستان تربت حيدريه، مردم سه روستاي اميرآباد، جعفرآباد و سرخ آباد از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

وي ادامه داد: راه اين روستاها به طول چهار  کيلومتر با اعتباري معادل يك ميليارد و 550  ميليون ريال ساخته شده است.

مهندس ابراهيمي مقدم ادامه داد: با اتمام اين پروژه 306 خانوار از روستائيان شهرستان تربت حيدريه از نعمت راه روستايي مناسب برخوردار شدند.

 

لینک

       

مردم روستاهاي منطقه محروم کيبر خواف از راه مناسب برخوردار مي شوند

کار احداث و آسفالت راه روستاهاي منطقه محروم منطقه کيبر خواف با سرعت در حال اجراست.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي،  مهندس صنعت الله فيروزه رييس اداره راه و ترابري شهرستان خواف بيان داشت: در همين راستا کار بهسازي و آسفالت راه روستايي چاه گچي به چاه مسيله به طول 5 کيلومتر به صورت اماني آغاز شده است.

وي ادامه داد: اين طرح توسط امکانات و پرسنل اداره راه و ترابري شهرستان خواف از آغاز سال جاري شروع شده و هم اكنون کار اجرايي آن به سرعت در حال انجام است.

مهندس فيروزه از اجراي عمليات خاکريزي در بيش از 1200 متر از اين محور خبر داد و گفت: مصالح لازم براي اجراي پروژه از معدني در فاصله 5 کيلومتري به محل اجراي پروژه حمل مي شود.

رييس اداره راه و ترابري شهرستان خواف با اشاره به اجراي بهسازي و آسفالت راه روستايي باغ بخشي به سمت قطارگز بطول 13 کيلومتر، اظهار كرد: اين پروژه توسط پيمانکار با اعتباري معادل 540 ميليون تومان در حال اجراست.

مهندس فيروزه همچنين به  بهسازي و آسفالت راه روستايي چاه خشت – برکا – به سمت چاه گچي به طول 16 کيلومتر در اين منطقه  اشاره کرد.

شايان ذکر است مهندس بشارتي رئيس دفتر مناطق محروم وزارت کشور سال گذشته در سفر به استان خراسان رضوي 450 ميليون تومان براي ايجاد راه ارتباطي منطقه کيبر خواف اختصاص داد.

لینک

       

با حضور وزير راه و  ترابري:

مسير جديد خط آهن كمربندي قم به بهره برداري مي رسد

مسير جديد خط آهن كمربندي قم ، واريانت ساقه- محمديه در راستاي عملي نمودن مصوبات استاني رياست محترم جمهوري ، پنجشنبه سوم خردادماه  با حضور وزير راه ترابري، مدير عامل راه آهن و ديگر مسئولان به بهره برداري مي رسد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اين مسير به طول 34 کيلومترمي باشدکه از ايستگاه محمديه به سمت ايستگاه ساقه تا کيلومتر 20 به صورت دوخطه و از کيلومتر 20 تا ايستگاه ساقه به صورت يک خطه اجرا شده است.

براي احداث اين مسير 85 ميليارد ريال هزينه شده است و از ويژگي هاي بهره برداري از اين مسيرمي توان به کاهش زمان سير قطارهاي محور جنوب، حذف مانورهاي اضافي در ايستگاه قم، کاهش حوادث و سوانح و حدف سه محور به طول 18 کيلومتر در حاشيه شهر قم اشاره كرد .

لینک

       

مردم روستاهای سالانقوچ و خمارتاش قوچان از راه مناسب برخوردار می شوند

در راستای سرعت بخشیدن به کار احداث و آسفالت راه روستاهای سالانقوچ و خمارتاش قوچان، مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی  از روند اجرایی این پروژه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی،  در این بازدید مهندس سید آیت الله هاشمی نسب و جمعی از مدیران شهرستان قوچان، از روند اجرایی عملیات کار احداث و آسفالت راه این دو روستا بازدید کرده و در جریان مشکلات طرح قرار گرفتند.

مهندس احمد ابراهیمی مقدم معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در جریان این بازدید بيان داشت: در این بازدید از نزدیک روند پیشرفت کار و مشکلات اجرایی این پروژه بیان شد.

وی افزود: این محور به طول هشت کیلومتر 300 خانوار مردم دو روستای خمارتاش و سالانقوچ را از راه مناسب برخوردار خواهد کرد.

مهندس ابراهیمی مقدم  اعتبار مورد نیاز این پروژه را 4800 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: در سال گذشته هزار میلیون ریال از این اعتبار از محل اعتبارات یارانه قیر تامین شد.

لینک

       

با حضور وزير راه و  ترابري:

مسير جديد خط آهن كمربندي قم به بهره برداري مي رسد

مسير جديد خط آهن كمربندي قم ، واريانت ساقه- محمديه در راستاي عملي نمودن مصوبات استاني رياست محترم جمهوري ، پنجشنبه سوم خردادماه  با حضور وزير راه ترابري، مدير عامل راه آهن و ديگر مسئولان به بهره برداري مي رسد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اين مسير به طول 34 کيلومترمي باشدکه از ايستگاه محمديه به سمت ايستگاه ساقه تا کيلومتر 20 به صورت دوخطه و از کيلومتر 20 تا ايستگاه ساقه به صورت يک خطه اجرا شده است.

براي احداث اين مسير 85 ميليارد ريال هزينه شده است و از ويژگي هاي بهره برداري از اين مسيرمي توان به کاهش زمان سير قطارهاي محور جنوب، حذف مانورهاي اضافي در ايستگاه قم، کاهش حوادث و سوانح و حدف سه محور به طول 18 کيلومتر در حاشيه شهر قم اشاره كرد .

لینک

       

اجراي 23 طرح راهداري و راهسازي در شهرستان تاكستان

   مدير كل راه و ترابري استان قزوين از اجراي 23 طرح راهداي و راهسازي با اعتباري افزون بر 114 ميليارد ريال در محدوده شهرستان تاكستان خبر داد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مهندس ناصر آل محمدي اعلام كرد: از اين تعداد، هفت طرح آن، شامل: روكش آسفالت چنگوره – نيكويه، ضياء آباد – چنگوره، آزادراه آبيك – ابهر (محدوده تاكستان)، بهسازي تاكستان – قزوين، تاكستان- اسفرورين،تاكستان – اك – ارادق و تاكستان – كهك به راه هاي اصلي و فرعي اختصاص دارد.

   مدير كل راه و ترابري استان قزوين گفت: با اجراي اين طرح ها ضمن چهاربانده شدن 29 كيلومتر از جاده قزوين تاكستان، 33 كيلومتر از راه هاي اصلي و فرعي اين شهرستان هم لكه گيري و روكش آسفالت مي شود.

   مهندس آل محمدي در ادامه با اشاره به اينكه از اين تعداد طرح، 16 مورد آن با اعتباري افزون بر يك ميليارد و 800 ميليون تومان در بخش راه روستايي در حال اجراست، اظهار داشت: اين طرح ها شامل لكه گيري و آسفالت، تعمير ابنيه فني،تعمير و تجهيز ماشين آلات، خط كشي و تجهيز راه ها به علايم، بهسازي و ساخت آب نماي حصار شيزر و زيرسازي، بهسازي و آسفالت راه هاي روستايي مشكين – كندر، احمدآباد، صادق آباد – ضياءآباد، چنگوره – نيكويه و لازجرد – جوهرين، مهين – هفت صندوق، اسفرورين – شارين، قلعه سرهنگ – قلعه قره داش، مشكين – نيكويه، نيكويه – آب ترش و دوربرگردان تقاطع ضياء آباد به محور ابهر است.

  مدير كل راه و ترابري استان قزوين همچنين پيش بيني كرد با اجراي اين تعداد طرح ضمن حفظ و نگهداري راه هاي موجود، بيش از 30 كيلومتر از راه هاي روستايي شهرستان تاكستان تا پايان امسال آسفالت شود.

لینک

       

مردم سه روستاي نيشابور از راه مناسب برخوردار مي شوند

در راستاي تسريع کار احداث و آسفالت راه 3 روستا در بخش سرولايت نيشابور، مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي  از روند اجرايي اين پروژه ها بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، در اين بازديد مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب و جمعي از مديران شهرستان نيشابور، از روند اجرايي عمليات کار احداث و آسفالت راه روستاهاي کوه سخت، کليدر و آق قايه نيشابور بازديد کرده و در جريان مشکلات طرح قرار گرفتند.

مهندس احمد ابراهيمي مقدم معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي در جريان اين بازديد از روند پيشرفت كار و مشکلات اجرايي اين پروژه قرار گرفت و بيان داشت: اين محور به طول 19 کيلومتر احداث مي شود تا در پايان 400 خانوار مردم سه روستاي منطقه از راه مناسب آسفالته برخوردار شوند.

مهندس ابراهيمي مقدم اعتبار مورد نياز اين پروژه را در سال جاري شش ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: در سال گذشته 5/3 ميليارد ريال اعتبار براي اين پروژه هزينه شده است.

 وي با بيان اينکه عمليات اجرايي اين پروژه از سال 85 آغاز شده، تصريح کرد: هم اكنون 5/4 کيلومتر از اين محور آماده آسفالت شده است و در 3/4 کيلومتر از مسير نيز کار خاکبرداري و خاکريزي به اتمام رسيده است.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان يزد:

مسافران از راه هاي يزد رضايت نسبي دارند

مدير كل راه و ترابري استان يزد با بيان اينکه مسافران از راه هاي استان يزد رضايت نسبي بيشتري نسبت به ساير استان ها دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري يزد، سيد محمد مير سعيدي خاطرنشان کرد:‌ برخي راه ها نظير محور اردكان - چوپانان و راور - ديهوك درزمان احداث با مشخصات پايين تر و به عنوان راه هاي فرعي ساخته شده اند که در حال حاضر به علت گستردگي حمل و نقل موجب نارضايتي رانندگان شده است که در سال جاري بهسازي بخشي از اين راه ها در دستور کارقرار دارد.

وي كه در جمع خبرنگاران سخن مي گفت با اشاره به تخصيص 600 ميليون تومان اعتبار براي بهسازي نقاط پرحادثه،تصريح کرد: استان يزد   نقاط پرحادثه كمي دارد و بر اساس گزارشها تنها يك نقطه پر حادثه در مسيرهاي شرياتي  يزد شناسايي شده است.

مدير كل راه و ترابري يزد، گفت: در نقاط پرحادثه مباحثي نظير مطالعات كنارگذر،‌خروج جاده از مناطق مسكوني،‌آزاد سازي حريم و... مطرح است که بايد با اصلاح آن،مشكل مربوط به تردد موتورسواران نيز مرتفع شود.

وي در ادامه با اشاره به رانندگان خطرساز در جاده ها خاطرنشان کرد: براي حذف اين رانندگان تمهيداتي نظير سيستم كنترل هوشمند، نصب دوربين،‌گشت هاي نامحسوس و‌ افزايش گشت هاي پليس در نظرگرفته شده است.

مير سعيدي با اشاره به هزينه‌هاي بسيار بالاي راهسازي،تصريح کرد: هر كيلومتر راه اصلي بيش از 300 ميليون تومان هزينه دارد و محور راور - ديهوك با 220 كيلومتر طول به بيش از 60 - 70 ميليارد تومان هزينه نياز خواهد داشت.

وي بيان كرد: در سال جاري با اختصاص اعتبار لازم، يك قطعه از  پروژه محور راور- ديهوك اجرا و محور اردكان - چوپانان نگهداري و بخش هاي آسيب ديده آسفالت آن تعمير خواهد شد.

مدير كل راه و ترابري استان يزد يكي از علل وقوع حوادث را خروج خودروها از جاده ذکر و تاکيد کرد: سرعت بالاي خودروها از عمده دلايل وقوع حوادث رانندگي است و در سال جاري مقرر گرديده است شيب جاده ها در بعضي نقاط  از 1به 3 يا 1 به 5 تغيير يابد تا خودرو در صورت خروج از جاده خسارت كمتري را متحمل شوند.

ميرسعيدي ادامه داد: بخشي از اين اصلاحات در سال گذشته در محدوده عقدا و تنگ چنار انجام شده و نتايج خوبي نيز داشته است.

 وي در ادامه به راه هاي ييلاقي استان اشاره و تاکيد کرد: تمام راه هاي ييلاقي استان يزد  به شرطي كه رانندگان با توجه به علايم راهنمايي وتابلوهاي مشخص كننده ايمن مي باشند و رانندگان بايد با سرعت مجاز  و بدون عجله و شتاب بيجا رانندگي كنند.

مديرکل راه وترابري استان يزد تصريح کرد: در محورهاي ييلاقي كه مقصد آنان روستا ها مي باشد،راه ها با مشخصه راه روستايي يا به عبارتي با 5/5 متر عرض آسفالت ساخته مي شوند که با توجه به تردد زياد در فصل تابستان برنامه‌هايي نظير باز كردن ‌شعاع قوسها و اضافه كردن عرض آسفالت در دستور كار است.

ميرسعيدي با اشاره به برخي راه هاي ييلاقي تاکيد كرد:‌ در محور سخويد تعريض ترانشه ها صورت گرفته است و در محور ده ‌بالا- طزرجان علاوه بر ترنشه برداري  چند پل كه نياز به بهسازي داشته اند در سالجاري به بهره برداري خواهند ‌رسيد.

وي با بيان اينکه تا پايان برنامه چهارم توسعه 70 درصد راه هاي روستاهاي بالاي 100 خانوار بايد تكميل شوند،تاکيد کرد: در استان يزد به دليل اينکه روستاهاي بالاي 100 خانوار فاقد راه آسفالته وجود ندارد از برنامه‌ چهارم توسعه جلوتر هستيم.

ميرسعيدي با بيان اينكه فعاليتهاي اداره راه و ترابري شامل بخش راهسازي، راهداري و راه هاي روستايي مي‌ باشد، اظهار داشت: ‌در بخش راهسازي مواردي چون بهسازي، نوسازي و ارتقاء مشخصات راه هايي كه يا به بهره برداري نرسيده يا قبلا با مشخصات پايين‌تري احداث شده‌اند؛ مطرح مي‌باشد.

مديرکل راه وترابري استان يزد در رابطه با فعاليت هاي بخش راهداري نيز خاطرنشان کرد: ‌روكش آسفالت، نصب علايم و آزاد سازي حريم، احداث روشنايي،‌ نصب حفاظ در كنار جاده،‌ تابلو و علايم هشدار دهنده راهنمايي و رانندگي،خط كشي در طول جاده را از جمله فعاليت هاي اداره کل راه وترابري در بخش راهداري ذكر كرد. 

لینک

       

پروژه بزرگراه آرامگاه فردوسي 5/55 درصد پيشرفت فيزيکي داشته است

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از پيشرفت 5/55 درصدي عمليات اجرايي بازسازي و آسفالت جاده آرامگاه  حکيم فردوسي توسي خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي؛ مهندس محمدرضا اکبري هدف اين پروژه را بهسازي نقاط توريستي و گردشگري استان خراسان رضوي بيان کرد و افزود: اين پروژه با مبلغ اوليه سه ميليارد ريال در 15 ارديبهشت ماه 1385 شروع شد که به دليل عدم تحويل به موقع سيمان، کمبود اعتبار و نامساعد بودن شرايط جوي قرار داد در تاريخ 29 اسفند ماه 1385 مجدداً تمديد شده است.

وي اضافه كرد: طول جاده آرامگاه فردوسي كه  هفت کيلومتراست پس از تعريض و بهسازي تبديل به بزرگراه خواهد شد.

مهندس اکبري خاطرنشان كرد : به دليل اهميت و جايگاه تاريخي شهر توس، مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي از ابتداي شروع به کار اين پروژه تاکنون سه بار با حضور در محل اجراي پروژه از روند پيشرفت کار و مشکلات عمليات اجرايي بزرگراه در دست احداث بازديد  کردند.

لینک

       

مديركل روابط عمومي هما منصوب شد

 مديركل روابط عمومي هما منصوب شد. به گزارش موج به نقل از روابط عمومي "هما"، طي حكمي از سوي "سعيد حسامي" رييس هيات مديره و مديرعامل هما "شاهرخ نوش آبادي" از اول خرداد ماه سال جاري به عنوان مديركل روابط عمومي هما منصوب و مشغول به كار شد. گفتني است نوش‌آبادي از كاركنان قديمي هما است،وي سوابق مديريت شعب بوشهر و اهواز را در كارنامه كاري خود دارد.

لینک

       

مسابقه نقاشي و انشاء نويسي با موضوع ايمني و ترافيك

مسابقه نقاشي و انشاء نويسي با موضوع ايمني و ترافيك در سطح مدارس استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل روابط عمومي استان هرمزگان،  رئيس اداره ايمني و ترافيك اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان هرمزگان اظهار داشت: به منظور ارتقاء سطح آگاهي هاي ايمني و ترافيك عبور و مرور دانش آموزان  با هماهنگي سازمان آموزش و پرورش،  مسابقه نقاشي و انشاء نويسي در پايه هاي ابتدايي و راهنمايي به خصوص در مدارس در حاشيه جاده هاي استان برگزار شد.

بنا بر اين گزارش در مراسمي به 39 نفر از بهترين و برگزيده ترين آثار توسط مهندس هدايتي معاون حمل و نقل، با حضور رياست سازمان آموزش و پرورش استان و جمعي از مسئولان جوائزي به رسم يادبود اهدا شد.

در اين مراسم مهندس هدايتي با اشاره به اهميت ارتقاء سطح آكاهي دانش آموزان در زمينه ايمني و ترافيك گفت: بايد كودكان در كنار بازيهاي كودكانه خود طي برنامه هاي آموزشي،  فرهنگ صحيح رانندگي را فراگيرند زيرا جامعه سالم يك جامعه آگاه و دانش مدار است.

لینک

       

وزير راه  و ترابري:

اتحاد و همبستگي سالهاي دفاع مقدس بايد در دوران توسعه ادامه يابد

   وزير راه و ترابري كه در مراسم روز مقاومت، ايثار و پيروزي به مناسبت حماسه آزاد سازي خرمشهر سخن مي گفت، با بيان اينكه اين ايام يادآور رشادتها، ايثار و اتحاد مردم ايران است، بيان داشت: اميدواريم كه اتحاد و همبستگي سالهاي دفاع مقدس در دوران سازندگي و آباداني هم ادامه يابد و براي توسعه كشور تلاش كنيم.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس رحمتي اظهار كرد: شاخص هاي توسعه بيانگر رشد كشور در تمامي بخش ها مي باشد و اميدواريم از لحاظ ابعاد معنوي نيز بتوانيم ارزشهاي انقلاب را حفظ كنيم و با انتقال اين ارزشها به نسل جديد آنها را به آينده بهتر رهنمون باشيم.

وي كه در جمع جانبازان ورزشكار و كاركنان ستاد وزارت راه و ترابري سخن مي گفت، با آرزوي سلامتي براي تمامي جانبازان و ايثارگران بويژه كساني كه در آزاد سازي خرمشهر شركت داشتند، خاطرنشان كرد: امروز روز شادي براي ملت ايران است و رشادتهاي مردم در آزادسازي خرمشهر در تاريخ ايران جاودانه خواهد ماند.

وزير راه و ترابري تاكيد كرد: پاسداشت ايثارگران و خانواده هاي شهدا به معني بزرگداشت يك ملت است.

وي در پايان از حسين تختي مشاور وزير و مسئول هماهنگي امور ايثارگران وزارت راه وترابري براي برگزاري مراسم سالروز آزاد سازي خرمشهر و تلاشهاي وي در طول سال براي بررسي مشكلات كاركنان، تشكر و قدرداني كرد.

در اين مراسم به 15 نفر از كارمندان ستاد وزارتخانه كه در مسابقات تنيس روي ميز، شطرنج و دو همگاني به مناسبت آزاد سازي خرمشهر شركت كرده بودند جوايزي اهدا شد.

 

لینک

       

مدير كل دفتر ترانزيت و پايانه ها اعلام كرد:

رشد 25 درصدي ترانزيت كالا در سال گذشته

   ميزان ترانزيت كالا از قلمرو جمهوري اسلامي ايران در سال 85 نسبت به سال 84 حدود 25 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، محمد جواد عطرچيان مدير كل دفتر ترانزيت و پايانه هاي مرزي اين سازمان بيان داشت: ميزان ترانزيت كالا سال گذشته 11 ميليون و 645 هزار و 900 تن شامل مواد نفتي و غيرنفتي بوده است كه توسط شقوق مختلف حمل و نقل، حمل شده است.

    عطرچيان با بيان اينكه رشد 25 درصدي ترانزيت كالا در سال 85 نسبت به سال 84، در طي ساليان اخير بي سابقه بوده است، افزود: از مجموع كالاهاي ترانزيت شده، كالاهاي نفتي  يك درصد، غيرنفتي 13 درصد و سواپ سوخت 42 رصد رشد داشته است.

    وي افزود: در طي سال 85 حدود 5/4 ميليون تن كالا از طريق جاده جا به جا شده است كه اين ميزان نيز نسبت به سال 84 19 درصد رشد داشته است. همچنين از كل ترانزيت انجام شده در سال گذشته، 39 درصد توسط حمل و نقل جاده اي و 10 درصد توسط حمل و نقل ريلي و مابقي به صورت سواپ حمل شده است.

    مدير كل دفتر ترانزيت و پايانه هاي مرزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي درخصوص فعال ترين مرزهاي كشور در ترانزيت گفت: مرزهاي بندرعباس، سرخس، بازرگان، بندر انزلي، لطف آباد و آستارا به ترتيب فعالترين مرزهاي ورودي و مرزهاي بندرعباس، خسروي، آستارا، دوغارون، سرخس و لطف آباد فعال ترين مرزهاي خروجي بوده اند.

    وي درخصوص سهم كاميونهاي ايراني در ترانزيت كالا گفت: از كل ترانزيت كالا كه توسط حمل ونقل جاده اي انجام شده 71 درصد توسط كاميونهاي ايراني و مابقي توسط كاميونهاي ساير كشورها حمل شده است.

    عطرچيان مهمترين اقلام ترانزيتي را به غير از سوخت شامل پنبه، كالاهاي ساختماني، مواد غذايي، وسايل خانگي و سيمان ذكر كرد و اظهار داشت: در حال حاضر سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با 50 كشور جهان موافقت نامه حمل و نقل بين المللي و ترانزيت كالا و مسافر دارد كه پيش بيني مي شود، در سال 86 ميزان ترانزيت كالا به كشورهاي همسايه به ويژه عراق، افغانستان و ساير كشورهاي حوزه آسيايي ميانه و قفقاز افزايش بيشتري داشته باشد.

لینک

       

براي نخستين بار در كشور:

پل هاي استان خوزستان داراي شناسنامه فني شدند

مدير كل راه و ترابري استان خوزستان اعلام كرد: براي نخستين بار در كشور پل هاي استان خوزستان داراي شناسنامه فني شدند

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، خيراله خادمي با اعلام اين خبر هدف از صدور شناسنامه فني براي پل هاي استان را نگهداري بهينه و طبق بندي اطلاعات فني پل هاي استان برشمرد و اظهار داشت: با گذشت شش ماه از زمان اجراي اين طرح كه با هزينه 250 ميليون ريال توسط چهار گروه مهندسي مشاور براي نخستين بار در سطح ادارات كل وزارت راه و ترابري انجام شد بيش از 150 دستگاه پل بالاي10 متر شناسايي و براي آنها شناسنامه فني صادر شد.

 مدير كل راه و ترابري استان خوزستان از ديگر اهداف اجراي اين طرح را تأمين ايمني، بازديد به هنگام و برآورد سريع خسارات وارده بر اثرحوادث غيرمترقبه دانست و تصريح كرد اين شناسنامه ها شامل عكس، نقشه اجرايي، موقعيت جغرافيايي پل و اهميت تردد روزانه بر روي آن است كه با انتقال اين اطلاعات به پايگاه اينترنتي اداره كل راه و ترابري استان ضمن اطلاع رساني مناسب،  مورد استفاده دستگاه هاي اجرايي و برنامه ريزي استان نيز مي تواند قرار گيرد.

   خيراله خادمي خاطرنشان كرد: هم اكنون 10 درصد پل هاي مهم و حساس كشور در استان خوزستان واقع شده است كه به لحاظ دارا بودن منحصر به فردترين پل ها همچون، بزرگترين پلهاي زيرقوسي شهرهاي ايذه، نخستين پل كابلي كشور در شهرستان شوشتر و بزرگترين پل تك قوسي كشور در خرمشهر از اهميت خاصي برخوردار است.

 

لینک

       

عمليات بهسازي قسمتي از محور تربت جام- سه راهي سرخس بزودي به پايان مي رسد

عمليات بهسازي يک قطعه از محور تربت جام- صالح آباد- سه راهي سرخس بزودي به پايان مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي،  مهندس محمدرضا اکبري از پيشرفت 70 درصدي پروژه  بهسازي يک قطعه محور تربت جام- صالح آباد- سه راهي سرخس خبر داد.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي گفت: بهسازي محور تربت جام- صالح آباد- سه راهي سرخس به طول پنج کيلومتر با مبلغ شش ميليارد ريال آغاز شد.

وي با بيان اينکه اين پروژه در بهمن ماه 84  آغاز شده است، افزود: اين پروژه  تاکنون 70 درصد پيشرفت فيزيکي داشته که با توجه به تمديد قرار داد،  پايان تيرماه سال جاري به اتمام خواهد رسيد.

 

لینک

       

عمليات ايمن سازي محور مشهد- کلات بزودي به اتمام مي رسد

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي  از پايان عمليات ايمن سازي يک قطعه ديگر از محور مشهد- کلات در آينده نزديک خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري اظهارداشت: عمليات ايمن سازي اين قطعه به طول 8/6 کيلومتر تاکنون5/82 درصد پيشرفت داشته است.

وي افزود: کار بهسازي و ايمن سازي قطعه سوم مشهد- کلات در خردادماه 1383، با مبلغ 15 ميليارد ريال آغاز شد.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي  ادامه داد: اين پروژه به طول 8/6 کيلومتر شامل احداث زيرگذر عابر پياده در کيلومترهاي 10 و 14 (شهرک صنعتي) و همچنين ايجاد دور برگردان براي شهرک صنعتي در کيلومترهاي 12 و 14 مي باشد.

مهندس اکبري در ادامه در خصوص مشکلات اين پروژه گفت: عدم جابجايي تيرهاي برق در دور برگردان ها و عدم تحصيل حريم در دور برگردان مقابل شهرک صنعتي و همچنين جابجا نشدن حوضچه و لوله هاي آب از مهمترين مشکلات اين پروژه مي باشد.

 

لینک

       

روکش آسفالت محور قديم کاشمر- تربت حيدريه انجام شد

سرپرست اداره راه و ترابري کاشمر از انجام عمليات روکش آسفالت محور قديم کاشمر- تربت حيدريه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي،  مهندس حسين غلام زاده  گفت: محور قديم کاشمر -  تربت حيدريه به طول 10 کيلومتر و عرض شش متر يکي از پرترافيک ترين محورهاي حوزه کاشمر بود که در اين عمليات علاوه  بر اجراي روکش آسفالت گرم، عرض محور به هفت متر افزايش يافت.

وي افزود: اجراي اين پروژه با اعتبار يک ميليارد و 300 ميليون ريال در اول ارديبهشت ماه آغاز و در فاصله 10 رو ز به  اتمام رسيد.

غلام زاده در پايان با بيان اينکه اضافه کردن عرض جاده  و ا جراي روکش آسفالت گرم اين محور تأثير زيادي در خصوص کاهش تصادفات اين محور دارد، تصريح کرد: با توجه به اينکه از اين راه روستايي استفاده شهري مي شود؛ با ارتقاي اين راه روستايي به شهري خدمت بزرگي به مردم خواهد شد.

لینک

       

روستاي تيزاب  خواف از راه مناسب برخوردار مي شود

بهسازي و آسفالت راه روستاي تيزآب خواف توسط اداره راه و ترابري شهرستان خواف اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي،  رئيس اداره راه و ترابري شهرستان خواف با بيان اين مطلب، اظهار داشت: در همين راستا هم اکنون کار خاکريزي و خاکبرداري اين محور به طول 2/1 کيلومتر آغاز شده است.

وي ادامه داد: اين طرح توسط امکانات و كاركنان اداره  راه  و ترابري شهرستان خواف لز آغاز سال جاري شروع شده و هم اكنون کار اجرايي آن به سرعت در حال انجام است.

مهندس صنعت الله فيروزه از پايان عمليات خاکي در بيش از 1200 متر از اين محور خبر داد و گفت: کار آسفالت اين محور با عرض 5/5 مترتا 10 روز آينده آغاز خواهد شد.

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان خواف تاکيد کرد: با بهره برداري از اين پروژه 250 خانوار از اهالي اين روستا از راه مناسب برخوردار خواهند شد.

 

لینک

       

در زمستان سال گذشته  بيش از 141 هزار کيلومتر راه در استان خراسان رضوي برفروبي شد

معاون راهداري اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از اتمام عمليات برفروبي اين اداره کل در ابتداي ارديبهشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس ابراهيم صنيعي گفت: عمليات برفروبي زمستان 85 از تاريخ آذرماه 1385 آغاز و تا پايان فروردين ماه 1386 ادامه داشت که در جريان آن اکيپ هاي برفروبي در 50 نقطه برف خيز و 20 گردنه مهم استان مستقر بودند.

وي با بيان اينکه در استان 21 هزار و 494 کيلومتر راه ارتباطي وجود دارد، اظهار داشت: طي اين مدت در عملياتهاي مختلف 114 هزار و 256 کيلومتر باند از راه هاي آسفالته، 27 هزار و 450 کيلومتر باند از راه هاي شني و شانه راه هاي آسفالته توسط ماشين آلات سنگين برف روبي شد. همچنين در 110 هزار کيلومتر نيز عمليات يخزدايي توأم با ايجاد اصطحکاک با اجراي شن و نمک پاشي صورت گرفت.

مهندس صنيعي  در ادامه با بيان اينکه در طول مدت عمليات برفروبي 74 اکيپ فعال بودند، بيان داشت: تعداد ماشين آلات به کار گرفته شده در اين اکيپ ها 457 دستگاه  و 734 پرسنل مشغول عمليات برفروبي بودند.

وي خاطرنشان کرد: طرح زمستاني اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي با هدف باز نگهداشتن راه هاي استان در هنگام بارش برف و باران و يا سرماي شديد از تاريخ 15 آذرماه 1385  با رژه ماشين آلات سنگين، نيمه سنگين و سبک برفروبي، شن ريزي و نمک پاشي اداره کل آغاز شد.

صنيعي افزود: امکانات و پرسنل اين طرح با فراغت از طرح زمستاني به عمليات راهداري در جاده هاي استان مي پردازند.

لینک

       

برنامه هاي اداره كل راه و ترابري زنجان در هفته ايمني راه ها

 به مناسب هفته جهاني ملل متحد براي ايمني راه ها، برنامه هاي ويژه اي به اين مناسبت ازسوم تا نهم  ارديبهشت ماه در استان زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي راه و ترابري استان زنجان، در اين هفته برنامه هاي مشترك با همكاري صدا و سيما، نيروي انتظامي ، سازمان آموزش و پرورش  و  سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان زنجان برگزار شد.

بنا براين گزارش  توزيــع كتابچه هاي ايمني در مبادي ورودي و خروجي شهر، نصب پلاكارد و پيام هاي ايمني در سطح شهر، ادارات كل و ادارات تابعه، درج پيام هاي ايمني در سر برگ نامه هاي اداري ، حضور در جشن ايمني نو نهالان در يكي از ميادين شهر زنجان از ديگر برنامه هاي اين اداره كل به مناسب هفته جهاني ملل متحد براي ايمني بود.

 

لینک

       

157 خانواده روستايي مشهد از نعمت راه مناسب برخوردار شدند

 معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي از پايان رسيدن پروژه احداث و آسفالت يك پروژه راه  روستايي در شهرستان مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس احمد ابراهيمي مقدم با بيان اين مطلب افزود: با بهره برداري از يک پروژه راه روستايي در شهرستان مشهد، مردم محروم روستاي کال چغوکي از راه مناسب آسفالته روستايي برخوردار شدند.

وي ادامه داد: راه اين روستاها به طول 5/1  کيلومتر با اعتباري معادل 600  ميليون ريال ساخته شده است.

مهندس ابراهيمي مقدم ادامه داد: با اتمام اين پروژه 157 خانوار از روستاييان شهرستان مشهد از نعمت راه روستايي مناسب برخوردار شدند.

 

لینک