روستاهای قوچان از راه مناسب برخوردار می شوند

 

در راستای سرعت بخشیدن به کار احداث و آسفالت راه روستاهای سالانقوچ و خمارتاش قوچان، مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی  از روند اجرایی این پروژه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی،  در این بازدید مهندس سید آیت الله هاشمی نسب و جمعی از مدیران شهرستان قوچان، از روند اجرایی عملیات کار احداث و آسفالت راه این دو روستا بازدید کرده و در جریان مشکلات طرح قرار گرفتند.

مهندس احمد ابراهیمی مقدم معاون راه روستایی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی در جریان این بازدید به خبرنگار ما گفت: در این بازدید از نزدیک روند پیشرفت کار و مشکلات اجرایی این پروژه بیان شد.

وی افزود: این محور به طول هشت کیلومتر 300 خانوار مردم دو روستای خمارتاش و سالانقوچ را از راه مناسب برخوردار خواهد شد.

مهندس ابراهیمی مقدم  اعتبار مورد نیاز این پروژه را چهار ميليارد  و 800 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: سال گذشته هزار میلیون ریال از این اعتبار از محل اعتبارات یارانه قیر تامین شد.

لینک

       

عمليات ايمن سازي و بهسازي کنارگذر شهر قوچان آغاز شد

 

مراسم کلنگ زني پروژه ايمن سازي و بهسازي کنارگذر شهر قوچان، با حضور امام جمعه، فرماندار و نماينده مردم  قوچان در مجلس و مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، طي مراسمي در شهرستان قوچان پروژه ايمن سازي و بهسازي محور قوچان -  امامقلي(کمربندي قوچان) آغاز شد.

مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي در اين مراسم اظهار داشت: پروژه ايمن سازي کنارگذر شهر قوچان به طول 11 کيلومتر با اعتباري حدود چهار ميليارد و 300 ميليون تومان اجرا مي شود.

وي با بيان اينکه اين پروژه طي 30 ماه اجرا خواهد شد بيان كرد: با اجراي اين طرح حجم زيادي از سوانح رانندگي در اين محور پرتردد که مرکز استان را به دو پايانه مرزي لطف آباد و باجگيران متصل مي کند، کاهش مي يابد.

مدير کل راه و ترابري خراسان رضوي،  تاکيد کرد: تاکنون 40 درصد اعتبار اين پروژه تامين شده است.

مهندس هاشمي نسب در ادامه با بيان اينکه در سال گذشته  370 پروژه  در بخش حمل و نقل جاده اي استان خراسان رضوي اجرا شده است، ابراز داشت: 170 مورد از اين پروژه‌ها در بخش راه روستايي است و 200 پروژه  باقي ماده مربوط به راههاي بين شهري مي‌باشد.

وي اضافه کرد: با بودجه هاي اختصاص داده شده 80 درصد اين پروژه ها به اتمام رسيده است.

بنابر اين گزارش، در ادامه اين مراسم فرماندار قوچان نيز در سخناني گفت: در مدت فعاليت  دولت نهم در شهرستان قوچان شاهد يک تحول در عرصه راهسازي بوده ايم به طوري که در کمتر از دو سال 130 کيلومتر راه روستايي آسفالت شده است.

وي از تلاشهاي مديرکل راه و ترابري استان و مديران اين اداره در شهرستان قوچان تشکر کرد.

لینک

       

روکش آسفالت محور قوچان – چناران بهسازی می شود

 

در راستای سرعت بخشیدن به کار بهسازی روکش آسفالت  محور قوچان - چناران، مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی  از کارگاه عملیاتی این پروژه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری خراسان رضوی،  در این بازدید مهندس سید آیت الله هاشمی نسب و جمعی از مدیران شهرستان های قوچان و چناران، از روند اجرایی عملیات بهسازی روکش آسفالت محور قوچان – چناران  بازدید کردند.

مهندس سید آیت الله هاشمی نسب مدیرکل راه و ترابری خراسان رضوی بيان داشت: در این بازدید از نزدیک، روند پیشرفت کار و مشکلات اجرایی روکش آسفالت این بزرگراه بیان شد.

وی با اشاره به اهمیت این محور که شهر مشهد را به استان های شمالی کشور و همچنین پایانه های مرزی باجگیران و لطف آباد مرتبط می کند بر تسریع در روند اجرایی پروژه تاکید کرد.

مهندس هاشمی نسب اظهار كرد: پیشرفت کار در قطعه اول اين پروژه که از قوچان به طول 40 کیلومتر اجرا می شود حدود 95 درصد است و در قطعه دوم به طول 26 کیلومتر نیز حدود 15 درصد پیشرفت داشته است.

وی افزود: قطعه دوم این پروژه  با اعتباری حدود 54 میلیارد ریال طی سه سال اجرا می شود.

 

لینک

       

 

سمينار آموزشي كاربرد ژئوتكستال و ژئوگريد در راهسازي برگزار شد

نخستين سمينار آموزشي " كاربرد ژئوتكستال و ژئوگريد در راهسازي " با حضور ٣٠ نفر از مهندسان  اداره كل راه و ترابري استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان بوشهر اين سمينار جهت ارتقاء سطح يافته هاي علمي مهندسان شركت كننده برگزار شد.

در اين سمينار اساتيد در مورد استفاده از  فناوري هاي نوين عمليات راهسازي و مقاوم سازي راه ها و ابنيه فني  و نيز چگونگي استفاده از منابع و چگونگي جلوگيري از اتلاف سرمايه به همراه افزايش كارآيي پروژه هاي راهسازي آموزش هاي لازم را ارائه كردند.

اين سمينار آموزشي با محور بحث استفاده از مصالح ژئوتستيك در راهسازي و ژئوگريد در بيست و يكم ارديبهشت ماه به كار خود پايان داد.

 

لینک

       

سه روستاي بخش سرولايت نيشابور از راه مناسب برخوردار مي شوند

 

در راستاي تسريع کار احداث و آسفالت راه سه روستا در بخش سرولايت نيشابور، مديرکل راه و ترابري خراسان رضوي  از روند اجرايي اين پروژه ها بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، در اين بازديد مهندس سيد آيت الله هاشمي نسب و جمعي از مديران شهرستان نيشابور، از روند اجرايي عمليات کار احداث و آسفالت راه روستاهاي کوه سخت، کليدر و آق قايه نيشابور  بازديد کرده و در جريان مشکلات طرح قرار گرفتند.

مهندس احمد ابراهيمي مقدم معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي اظهار داشت: در اين بازديد از نزديک روند پيشرفت کار و مشکلات اجرايي اين پروژه مورد بررسي قرار گرفت.

وي ادامه داد: اين محور به طول 19 کيلومتر احداث مي شود تا در پايان 400 خانوار مردم سه روستاي منطقه از راه مناسب آسفالته برخوردار شوند.

مهندس ابراهيمي مقدم اعتبار مورد نياز اين پروژه را در سال جاري شش ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: در سال گذشته 5/3 ميليارد ريال اعتبار براي اين پروژه هزينه شده است.

معاون راه روستايي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي با بيان اينکه عمليات اجرايي اين پروژه از سال 85 آغاز شده است، تصريح کرد: هم اكنون 5/4 کيلومتر از اين محور آماده آسفالت است و در 3/4 کيلومتر از مسير نيز کار خاکبرداري و خاکريزي به اتمام رسيده است.

لینک

       

به زودي به اتمام مي رسد:

 عمليات ايمن سازي يك قطعه از محور مشهد- کلات

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي اعلام كرد: عمليات ايمن سازي يك قطعه از محور مشهد- کلات به زودي به اتمام مي رسد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي، مهندس محمدرضا اکبري اظهارداشت: عمليات ايمن سازي اين قطعه به طول 8/6 کيلومتر تاکنون5/82 درصد پيشرفت داشته است.

وي افزود: کار بهسازي و ايمن سازي قطعه سوم مشهد- کلات در خردادماه 1383، با مبلغ 15 ميليارد ريال آغاز شد.

معاون راهسازي اداره کل راه و ترابري خراسان رضوي ادامه داد: اين پروژه به طول 8/6 کيلومتر شامل احداث زيرگذر عابر پياده در کيلومترهاي 10 و 14 (شهرک صنعتي) و ايجاد دور برگردان براي شهرک صنعتي در کيلومترهاي 12 و 14 مي باشد.

مهندس اکبري در ادامه در خصوص مشکلات اين پروژه گفت: عدم جابجايي تيرهاي برق در دور برگردان ها و عدم تحصيل حريم در دور برگردان مقابل شهرک صنعتي و همچنين جابجا نشدن حوضچه و لوله هاي آب از مهمترين مشکلات اين پروژه مي باشد. 

لینک

       

برنامه هاي اداره كل راه و ترابري زنجان در هفته ايمني راهها

 

به گزارش روابط عمومي راه و ترابري استان زنجان ، به مناسب هفته جهاني ملل متحد براي ايمني راهها، برنامه هاي ويژه ي به اين مناسبت از 3 الي 9 ارديبهشت ماه در استان زنجان برگزار شد. در اين هفته علاوه بر برگزاري برنامه هاي مشترك به همراه صدا و سيما ، نيروي انتظامي ، سازمان آموزش و پرورش ، سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان برنامه هاي ديگري نيز توسط راهنمائي توفيق، توزيــع كتابچه هاي ايمني در مبادي ورودي و خروجي شهر، نصب پلاكارد و پيام هاي ايمني در سطح شهر، ادارات كل و ادارات تابعه، درج پيام هاي ايمني در سر برگ نامه هاي اداري ، حضور در جشن ايمني نو نهالان در يكي از ميادين شهر زنجان از ديگر برنامه هاي اين اداره كل به مناسب هفته جهاني ملل متحد براي ايمني بود.

لینک

       

ماهنشان ميزبان برگزاري دوره مديريت بهره وري

 

دوره مديريت بهره وري و نگهداري ماشين آلات راهداري در اداره راه و ترابري شهرستان ماهنشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان زنجان دوره مديريت بهره وري و نگهداري ماشين آلات راهداري در اداره راه و ترابري شهرستان ماهنشان استان زنجان با هدف افزايش عمر ماشين آلات سنگين برگزار شد..

اين دوره با حضور معاون راهداري، رئيس اداره ماشين آلات اداره كل راه و ترابري ، رئيس اداره راه و ترابري شهرستان ماهنشان، مسئولان ماشين آلات شهرستان هاي تابعه و جمعي از كارشناسان ماشين ‌آلات برگزار شد.

بنابر اين گزارش در اين دوره در مورد نحوه شناسايي مشخصه هاي ماشين آلات سنگين و عواملي از قبيل فرسودگي زودرس موتورهاي ، نقش گرد وخاك در استهلاك موتور دستگاههاي سنگين در قالب طرح مراقبت وضعيت ماشين آلات (M.C.M) توسط كارشناسان بحث و بررسي شد..

 بهره برداري درست ، نگهداري صحيح دستگاههاي سنگين و آموزش رانندگان از جمله مواردي بود كه در اين دوره به آنها تأكيد شد..

لازم به ذكر است استان زنجان در اجراي طرح M.C.M جزو استانهاي برتر در سطح كشور مي باشد.

لینک

       

برگزاري آزمون استخدام پيماني اداره كل راه وترابري كرمان

آزمون استخدام پيماني اداره كل راه وترابري استان كرمان برگزار واعلام نتايج آن به  ماه  ديگر موكول شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه وترابري استان كرمان، بيستم ارديبهشت ماه آزمون استخدامي اين اداره كل با حضور بيش از 140 متقاضي برگزار شد.

بنا بر اين گزارش اين آزمون به منظور تكميل نيروي انساني اين اداره كل برگزار شده است.

 همچنين  آزمون سنجش سطح علمي ناظران مشاور طرف قرارداد با اداره كل راه وترابري استان كرمان برگزار شد.

پس از سنجش ميزان سطح علمي ناظران براي ارتقاء سطح علمي آنان اقدامات لازم انجام خواهد شد و در آينده نيز كلاسهاي آموزشي به اين منظور برگزار خواهد شد.

 

 

لینک

       

سومين گردهمايي راه، ايمني و خانواده در استان يزد برگزار شد

سومين گردهمايي راه ، ايمني و خانواده با حضور همسران كاركنان اداره كل راه و ترابري استان يزد وجمعي از نمايندگان بانوان شاغل در ادارات استان يزد با تأكيد برداشتن جاده ايمن و تشكر از تلاش شبانه روزي راهداران برگزار شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي  راه و ترابري استان يزد، در مراسم افتتاحيه اين گردهمايي سيد محمد ميرسعيدي مديركل راه و ترابري استان يزد بيان داشت: در كشور ما حدود 80 هزاركيلومتر راه اصلي و فرعي و حدود 100 هزار كيلومتر راه روستايي وجود دارد كه راهداران درتلاشي وصف ناپذير و ايثاري مثال زدني به صورت شبانه روز در حفظ و صيانت از آن مي كوشند.

 وي افزود: امسال از سوم تا نهم ارديبهشت ماه توسط سازمان ملل متحد به عنوان هفته جهاني ملل متحد براي ايمني راه ها نامگذاري شده است كه اين اداره كل نيز در همين راستا تعدادي بروشور را با عنوان"راه ايمن" با همكاري دبيرخانه شوراي هماهنگي ترافيك و فرماندهي پليس راه استان يزد تهيه و در سراسر استان توزيع كرده است.

مدير كل راه و ترابري استان يزد اظهار اميدواري كرد: اين گردهمايي يك روزه بتواند مطالب مفيد و منحصر به فردي را به شركت كنندگان در همايش عرضه نمايد.

در ادامه سومين گردهمايي راه ، ايمني و خانواده خانم عبدالحسين زاده مشاور امور بانوان استاندار يزد نيز طي سخناني ضمن تشكر از مسئولان اداره كل راه وترابري استان يزد براي برگزاري اين مراسم بيان داشت: توجه خاص به همسران كاركنان اداره كل راه و ترابري استان مي تواند آنها را با فعاليت همسرانشان بيشتر آشنا و اهميت شغل شوهرانشان را بيش از پيش براي آنها آشكار سازد.

در سومين گردهمايي راه، ايمني و خانواده، گزارش هايي در مورد آشنايي با راه و تجهيزات ايمن در قالب عكس و فيلم به نمايش درآمد.

اين گردهمايي با اهداء جوايز و تقدير و تشكر از حضور كليه شركت كنندگان به كار خود پايان داد.

لینک

       

 به مناسبت،  روز مقاومت، ايثار و پيروزي:

قهرمانان ورزش جانبازان در وزارت راه و ترابري به اجراي

برنامه مي پردازند

قهرمانان ورزش جانبازان يکم خرداد به مناسبت بزرگداشت حماسه آزادسازي خرمشهر،  روز مقاومت، ايثار و پيروزي درمحوطه داخلي ساختمان شهيد دادمان وزارت راه و ترابري به اجراي برنامه ورزش باستاني مي پردازند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، حسين تختي مشاور وزير و مسئول هماهنگي امور ايثارگران اعلام کرد: در اين برنامه که با حضور مقام عالي وزارت، معاونان و مديران کل وزارت راه و ترابري برگزار خواهد شد به برندگان مسابقات ورزشي جوايزي اهدا  مي شود.

وي ابراز داشت: در اين دوره از مسابقات که به مناسبت بزرگداشت حماسه آزادسازي خرمشهر،  روز مقاومت، ايثار و پيروزي برگزار مي شود؛ تعداد 10 نفر از مديران و30 نفر از کارکنان در رشته تنيس روي ميز، 16 نفر دررشته شطرنج  و 320 نفر در رشته دو وميداني شرکت کردند.

لازم به ذکر است مسابقات دو وميداني از ورودي خيابان آفريقا تا مقابل ساختمان شهيد دادمان وزارت راه وترابري با همکاري فدراسيون دو وميداني در دو گروه سني پايين و بالاي 35 سال يکم خردادماه برگزار مي شود.

لازم به ذکر است  به کليه شرکت کنندگان در اين مسابقات هدايايي تقديم مي شود.

مشاور وزير و مسئول هماهنگي امور ايثارگران وزارت راه و ترابري بيان داشت: 21 درصد شاغلان  وزارت راه و ترابري، ايثارگر مي باشند.

لینک

       

انتخاب معاون وزير راه و ترابري به عنوان معاون اول هواشناسي جهاني

دكتر عليمحمد نوريان، معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان هواشناسي كشور براي دومين بار متوالي به عنوان معاون اول سازمان هواشناسي جهاني انتخاب شد.

    به گزارش روابط عمومي سازمان هواشناسي كشور در پانزدهمين كنگره هواشناسي جهاني كه در تاريخ  27 ارديبهشت ماه 1386 (17/ May/ 2007) در شهر ژنو سوئيس برگزار شد، دكتر عليمحمد نوريان، معاون وزير راه و ترابري و رياست سازمان هواشناسي كشور به عنوان معاون اول هواشناسي جهاني انتخاب شد.

    در اين جلسه كه با حضور رؤساي سازمانهاي هواشناسي 188 كشور برگزار شد، دكتر نوريان با اخذ كل آراء 152 كشور دارای حق رأي به عنوان معاون اول سازمان هواشناسي جهاني انتخاب شد.

 همچنين در اين كنگره دكتر ژارو از فرانسه به عنوان دبير كل، دكتر بدريسكي از روسيه به عنوان رياست سازمان هواشناسي جهاني، دكتر ساترلند از كارائيب به عنوان معاون دوم و دكتر مورا از برزيل به عنوان معاون سوم سازمان هواشناسي جهاني انتخاب شدند.

     در ادامه اين كنگره كه به مدت يك هفته به طول خواهد انجاميد، پنجاه و نهمين شوراي اجرايي سازمان هواشناسي جهاني متشكل از27 نماينده منتخب كنگره، معاونين سازمان به همراه نمايندگان قاره هاي جهان، در طي چهار سال آينده هدايت اين سازمان را به عهده خواهند گرفت. 

 

لینک

       

دوره های آموزشی رانندگان در پايانه كالاي كرمان

راههاي جلوگيري از بيماري هاي ايدز و هپاتيت در پايانه كالاي كرمان آموزش داده مي شود.

 در چهارچوب تقويم آموزشي سالانه رانندگان، يك دوره آموزشي با عنوان راههاي مبارزه و پيشگيري از بيماري ايدز و هپاتيت به منظور ارتقاء سطح آگاهي رانندگان برون شهري در پايانه حمل و نقل كالاي كرمان برگزار شد.  

 به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، طي اين دوره دكتر شفيعي كارشناس بيماري هاي مسري مركز بهداشت استان به تشريح ويروس مولد HIV ، تاريخچة بيماري، عوامل خطر آلودگي، راههاي انتقال، راههاي حفاظت، علائم نشان دهنده بيماري، سير بيماري ايدز و هپاتيت و پرداخت.

بنابر اين گزارش، رانندگان برون شهري يكي از گروههاي هدف معرفي شده اند، لذا مبارزه با ايدز و هپاتيت براي دهمين مرتبه با همكاري دانشگاه علوم پزشكي در پايانه هاي حمل و نقل استان كرمان آموزش داده مي شود.

    برگزاري اين دوره آموزشي با همكاري انجمن صنفي كارفرمايان و رانندگان پايانه كالاي كرمان، معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان و با پيگيري اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان برگزار شد.

لینک

       

پايانه هاي كرمان به استراحتگاه رانندگان مجهز شد

پايانه هاي حمل و نقل بار شهرستان هاي كرمان و جيرفت به جهت رفاه حال رانندگان برون شهري شاغل در حمل و نقل كالا، به استراحتگاه و خوابگاه رانندگان مجهز شدند.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، استراحتگاه هاي رانندگان، مجهز به سيستم هاي سرمايش و گرمايش، آب سرد كن، حمام و سرويس هاي بهداشتي و ساير امكانات رفاهي شده است.

    بنابر اين گزارش به دنبال واگذاري امور تصدي گری دولت به بخش خصوصي، نظارت بر بهره برداري پايانه هاي كرمان و جيرفت به تشكل هاي صنفي مرتبط با حمل و نقل جاده اي واگذار شده است.

همچنين نظارت بر ارائه خدمات مناسب به رانندگان و رسيدگي به وضعيت رفاهي اين قشر زحمتكش در پايانه هاي حمل و نقل همواره در دستور كار قرار دارد كه تجهيز خوابگاه هاي رانندگان و راه اندازي آن از جمله اين موارد است.

لینک

       

پايانة مسافربري بم بزودی به  بهره برداري می رسد

پايانه مسافربري شهرستان بم با 1800 متر مربع مساحت زيربنا و صرف هزينه اي بالغ بر  شش ميليارد و 500 ميليون ريال تكميل و بزودي مورد بهره برداري قرار مي گيرد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، پايانه مسافربري بم كه در اثر زلزله تخريب شده بود با تخصيص بودجه پنج ميليارد ريالي از محل اعتبارات بازسازي بم و مبلغ يك ميليارد و پانصد ميليون ريال از محل اعتبارات سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، عمليات احداث آن از سال 1383 آغاز شده است.

اين پايانه دارای دفتر فروش بليط براي شركتها و مؤسسات حمل و نقل مسافر، داراي سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي، سرويس هاي بهداشتي، سالن انتظار مسافران و فروشگاه هاي مورد نياز و مرتبط است.

    بنابر  اين گزارش اميد مي رود كار بهره برداري از اين پروژه تابستان سال جاري آغاز شود.

 

لینک

       

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري قزوين:

با متجاوزان به حريم راه ها، به طور جدي برخورد مي شود

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري قزوين در جلسه شوراي راهداري استان گفت: با ساخت و سازكنندگان و متجاوزان به حريم راه ها، طبق قانون به طور جدي برخورد مي شود.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين اين جلسه که در اداره راه كوهين برگزار شد؛ وي تصريح کرد: گزارش دهي به موقع ادارات تابعه، شانه سازي، تنقيه پل ها و مرمت ابنيه فني  راه هاي استان با توجه به بارش باران و وقوع سيل اخير، حفظ آمادگي لازم براي مقابله با حوادث غيرمترقبه، استفاده بهينه از ماشين آلات، هماهنگي با مسئولان بخش ها به ويژه فرمانداري هاي تابعه و اعلام اقدامات صورت گرفته به آنان از مهم ترين وظايف راهداران است.

در ادامه اين جلسه بر لزوم اجراي طرح هماهنگ عمليات رسيدگي به حوادث رانندگی، حضور به موقع عوامل راهداري با امكانات و تجهيزات لازم براي پاكسازي صحنه هاي سوانح جاده اي و انتقال وسايل نقليه حادثه ديده به مكان هاي امن تاکيد کرد.

تدارك علايم ترافيكي و هشدار دهنده و تحويل آن به پليس براي استفاده در صحنه تصادفات و نيز اسكان موقت مسافران در صورت ضرورت تصويب، از موراد مطرح شده در اين جلسه بود.

همچنين ميانگين زمان حضور عوامل راهداري در صحنه هاي حوادث ترافيكي براي پاكسازي صحنه تصادفات 30 دقيقه اعلام شد.  

لینک

       

پخش پيامهاي ايمني راه و ترابري از شبكه استاني قزوين

   پيامهاي ايمني اداره كل راه و ترابري استان قزوين به مدت يك هفته از صدا و سيماي مركز اين استان پخش شد.

به گزارش روابط عمومي كل راه و ترابري استان قزوين، مدير كل راه و ترابري اين استان گفت: اين پيامها كه با مضامين پرهيز از سبقت و سرعت غيرمجاز و رانندگي در هنگام خواب آلودگي و توصيه به بستن كمربند ايمني، حفظ علائم و پيام هاي جاده اي و بستن كمربند ايمني در حين رانندگي بود، همزمان با هفته ايمني راه ها در ساعات پربيننده از شبكه استاني قزوين به صورت زيرنويس پخش شد.

     وي افزود: همچنين در اين مدت با نصب 25 پيام ايمني درِ اداره كل راه و ترابري استان قزوين، ادارات تابعه و محورهاي پرتردد، اين پيام ها در معرض ديد عموم قرار گرفته است

از ديگر اقدامات راه و ترابري استان قزوين، توزيع بروشورهای ايمني براي كاهش سوانح رانندگی و ارتباط با نشريات محلي، صدا و سيما و روزنامه هاي سراسري  به مناسبت هفته ايمني راه ها بوده است.

     

لینک

       

وزير راه و ترابري:

اتصال راه آهن ايران به پاكستان در يكسال آينده محقق مي شود

وزير راه و ترابري اعلام كرد: اتصال راه آهن ايران به پاكستان در يكسال آينده محقق مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در ديدار با وزير راه آهن پاكستان با تأكيد بر گسترش همكاري هاي دو كشور در زمينة حمل و نقل، اظهار داشت: راه آهن كويته – تفتان كه حدود 200 ميليون دلار هزينه دارد با مساعدت ايران از طريق فاينانس انجام خواهد شد.

    وزير راه و ترابري با امضاي موافقتنامه گسترش همكاريها در امور حمل و نقل بين دو كشور، بيان داشت: همكاري هاي آموزشي در زمينه راه آهن بين ايران و پاكستان گسترش مي يابد و پاكستاني ها پيشنهادهای ايران در زمينة حمل بار و مسافر به ويژه در مسير زاهدان –كويته را دريافت كردند.

    وي با اشاره به بازديد هيأت پاكستاني از شركت واگن پارس و امكان سنجي خريد واگن از اين شركت، تصريح كرد: بر اساس دعوت رسمي پاكستان در آينده به اين كشور سفر خواهد كرد.

    شيخ رشيد احمد، وزير راه آهن پاكستان نيز در اين ديدار بر دوستي دو كشور تأكيد و ابراز كرد: پاكستان بر گسترش روابط خود با ايران عزم جدي دارد و اين دو كشور بزرگ جهان اسلام مي توانند همكاري هاي متنوع و گسترده اي را در زمينة زيربنايي و توسعه اي داشته باشند.

 

لینک

       

شبکه اختصاصی ديتا بر روی بستر فيبر نوری راه آهن افتتاح می‌شود

همزمان با روز جهانی ارتباطات فاز اول پروژه شبکه دیتا در 108 ایستگاه و ساختمان های اداری راه آهن با حضور وزیر راه و ترابری افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، پروژه سوئیچینگ داده و تصویر در 108 ایستگاه راه آهن ، 27 اردیبهشت ماه راه اندازی خواهد شد.

گستره جغرافیایی فاز اول پروژه ارتباطات بین ایستگاهی در 7 ناحیه و در قالب 108 ایستگاه عملیاتی راه آهن است.

شبکه دیتا راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، گسترده ترین شبکه WAN  اختصاصی کشور است که به عنوان بزرگترین شبکه ارائه دهنده سرویس VOIP  در کشور امکان ارائه سرویس را فراهم می آورد.

این شبکه شرایط اتصال به شبکه جهانی اینترنت ، شبکه ملی دیتا و شبکه دولت را امکان پذیر نموده و سازگار با شبکه های نسل جدید NGN  می باشد.

لینک

       

نخستين همايش روابط عمومي‌هاي وزارت راه و ترابري برگزار شد

نخستين همايش روابط عمومي‌هاي وزارت راه و ترابري و سازمان‌ها و شرکت های تابعه با حضور وزير راه و ترابري و جمعي از مقام ها و مسئولان انجمن‌هاي تخصصي روابط عمومي در تهران برگزار شد.

اين همايش به مدت دو روز و براي نخستين بار در سطح گسترده در حوزه وزارت راه و ترابري، با هدف ايجاد انسجام در روابط عمومي‌هاي مجموعه وزارت راه و ترابري، افزايش تعامل ميان آنان، برقراري وحدت رويه در اطلاع رساني ، شناسايي نقاط ضعف و قوت روابط عمومي و ارتقا جايگاه روابط عمومي‌ها و بررسي پاره‌اي از مشكلات و بحران‌هايي كه به لحاظ ماهيت فعاليت وزارت راه و ترابري گريبانگير بسياري از سازمان‌ها و شركت‌ها است، برگزار مي‌شود.

در اين همايش بيش از۲۵۰نفر از مديران و كارشناسان روابط عمومي ستادي واستاني مجموعه وزارت راه و ترابري شامل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي ، سازمان هواپيمايي كشوري، راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران، سازمان هواشناسي، آزمايشگاه فني و مكانيك خاك، سازمان بنادر و كشتيراني، شركت تجهيزات ايمني راهها، پژوهشكده هواشناسي، پژوهشكده حمل‌ونقل، شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل‌ونقل، هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران(هما)، شركت فرودگاههاي كشور، سازمان توسعه راههاي كشور، حضور دارند.

این همایش 25 و 26 اردیبهشت در سالن سازمان ایرانی مجامع بین المللی وزارت امورخارجه برگزار شد.

لینک

       

وزير راه و ترابري:

وظيفه روابط عمومي ها نقش اطلاع رساني و آموزشی است

   وزير راه و ترابري اظهار داشت: وظيفة روابط عمومي ها اطلاع رساني، فرهنگ سازي، آموزش و تبليغات است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي كه در نخستين همايش روابط عمومي هاي وزارت راه و ترابري و سازمان ها و شركتهاي تابعه سخن مي گفت، با تأكيد بر اهميت نقش روابط عمومي ها، تصريح كرد: وظيفه اصلي روابط عمومي جمع آوري نظرات مردم و انتقال آنها به مديران و متقابلاً فرهنگ سازي و ايجاد بستر مناسب براي انجام وظيفه است.

    وي خاطر نشان كرد: بايد انتظارات مردم را نسبت به امكانات موجود تغيير داد و خودمان را جدا از توقعات مردم ندانيم.

    وزير راه و ترابري ابراز داشت: ارتباط مديران و روابط عمومي براي اطلاع رساني دقيق تر بايد تقويت شود و مجموعه دولت انتظار دارد كه عملكرد دستگاهها به نحو صحيح اطلاع رساني شود.

    وي يادآور شد: امروزه فرهنگ حمل و نقل و ترافيك نسبت به ساليان گذشته تغيير كرده است و بايد با توجه به گسترش ارتباطات و حمل و نقل، روابط عمومي ها فرهنگ سازي لازم را انجام دهند.

    وزير راه و ترابري اظهار كرد: رسانه ها بايد با روابط عمومي تعامل بيشتر داشته باشند و سؤالات اساسي را مطرح كنند در حالي كه برخي از اوقات ديده مي شود كه سؤالات سطحي و غير حرفه اي است.

    وي ادامه داد: رويكرد وزارت راه و ترابري و سازمانها و شركتهاي تابعه نسبت به روابط عمومي مثبت بوده است و بخشي از وظيفه اين وزارتخانه كه ساماندهي امور حمل و نقل مي باشد به عهده روابط عمومي ها مي باشد.

    در اين مراسم در حضور وزير راه و ترابري، رئيس سازمان راهداري و دبير شوراي اطلاع رساني دولت از خانواده هاي شهداي هواپيمای ياك 40 حامل شهيد دادمان و هيأت همراه وی و حميد صديق پور مدير كل سابق شركت راه آهن جمهوري اسلامي به عنوان پيشكسوت روابط عمومي تقدير به عمل آمد.

 

لینک

       

نشست دوجانبه ايران و پاكستان در زمينة حمل و نقل

   نشست دو جانبه وزير راه و ترابري كشورمان با وزير راه آهن پاكستان دوشنبه شب آغاز شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در اين نشست با تأكيد بر مشتركات فرهنگي، تاريخي دو كشور تصريح كرد: علاقه مندي گسترده اي براي توسعه روابط بين ايران و پاكستان وجود دارد.

    وي با اشاره به سفر مقامات دو كشور و تأكيد عزم جدی مسئولان بر توسعه روابط، بيان داشت: مهمترين وجه گسترش روابط تجاري دو كشور، توسعه همكاري ها در زمينة حمل و نقل است.

   شيخ احمد رشيد وزير راه آهن پاكستان نيز درا ين نشست بر گسترش روابط كشورهاي اسلامي تأكيد و خاطرنشان كرد: راه آهن پاكستان هم اكنون به هند وصل شده است و در آينده به چين نيز متصل مي شود.

   وي ادامه داد: با اتصال راه آهن دو كشور حجاج پاكستاني از طريق ايران سفر خواهند کرد و اين موجب كم شدن هزينه ها مي شود.

   وزير راه آهن پاكستان اعلام كرد: پاكستان به 10 هزار واگن تجاري نياز دارد كه شرکت واگن پارس مي تواند در اين زمينه همكاري داشته باشد و ما علاقه مند به استفاده از دانش فني ايران در زمينة راه آهن هستيم.

   شيخ احمد رشيد با ارائه نوشته اي به رئيس جمهوري كشورمان خواستار بازديد وزير راه و ترابري كشورمان از پاكستان شد.

لینک

       

تقدير از برندگان مسابقه گل هاي بهاري نوروز 86-85

   برندگان مسابقه گل هاي بهاري نوروز 86-85 مورد تقدير قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل حمل ونقل و پايانه هاي استان كرمانشاه، مسابقه گل هاي بهاري با محوريت مسائل ايمني و ترافيك در دفترچه هاي نوروزي مطرح شد و قريب به 836 نفر توانستند پاسخنامه مسابقات را به اين اداره كل ارسال نمايند.

   در اين راستا، كارشناسان اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمانشاه با بررسي آثار رسيده و انتخاب 82 نفر يعني به ميزان 10 درصد از پاسخ هاي صحيح، برندگان نهايي را در مقاطع سوم، چهارم و پنجم ابتدايي معرفي و طي فراخواني با دعوت از اولياء و دانش آموزان برنده به اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمانشاه با اهداء جايزه و لوح تقدير و بروشورهاي « آنچه رانندگان بايد بدانند» و «به فرزندان بياموزيم» و نيز «حقوق مسافرين» از آنها قدرداني كردند.

    شايان ذكر است: اين مسابقات با همكاري اداره كل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

 

لینک

       

عمليات بهسازي و چهارخطه كردن محور قزل حصار آغاز شد

محور قزلحصار يكي از محورهاي پرتردد شهرستان كرج مي باشد و به دليل واقع شدن زندان قزلحصار در منتهي اليه اين محور هر روز شاهد ترددهاي زياد مابين كمال شهر به زندان قزل حصار هستيم.

مهندس مولايي، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران اظهار داشت: در سال 84، 1800 متر از ابتداي اين محور تا قبل از پل راه آهن توسط اداره كل راه و ترابري استان تهران تعريض و چهارخطه شده است،

اداره كل راه و ترابري استان تهران، وی گفت: بنا به درخواستهاي مسئولان و مردم منطقه و به لحاظ افزايش بار ترافيكي، این اداره کل در سال 85 مطالعات اين محور را به اتمام رساند و از ابتداي سال جاري كار تعريض 7935 متر از اين مسير توسط پيمانكار واجد شرايط آغاز شد كه اميدواريم با همكاري بيشتر مسئولان منطقه شاهد اتمام اين پروژه در سال جاري باشيم.

 

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان قزوين:

بيش از 130 ميليارد ريال وام برای طرح های زود بازده بخش حمل و نقل اختصاص يافت

   مدير كل راه و ترابري استان قزوين، ارزش طرح هاي متقاضيان بخش حمل و نقل اين استان براي دريافت تسهيلات از محل اعتبارات كارآفريني را بيش از 130 ميليارد ريال اعلام كرد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مهندس ناصر آل محمدي، با بيان اين خبر گفت: تاكنون پرونده 14 طرح كارآفريني در بخش راه و حمل و نقل جاده اي در زمينه هاي خريد و تجهيز، بازسازي، نوسازي و تقويت ماشين آلات راهداري و راهسازي تهيه شده و آماده ارائه به بانكهاي عامل است .

    مدير كل راه و ترابري استان قزوين پيش بيني كرد: با راه اندازي اين طرح ها زمينه اشتغال بيش از 50 نفر در اين بخش فراهم شود.

    مهندس آل محمدي اعلام كرد: متقاضيان خريد ناوگان باري و مسافري، ايجاد مجتمع هاي خدماتي – رفاهي بين راهي، پايانه هاي مسافري، باري، امدادرساني فني، پزشكي، مراكز معاينه فني وسايل نقليه و آموزشگاه هاي حمل و نقل جاده اي، اكيپ ثبت كنترل سرعت مي توانند با ارائه طرح خود از اعتبارات بنگاه هاي كوچك اقتصادي زود بازده دريافت كنند.

     وي افزود: طرح هاي ساخت كارخانه هاي قيرهاي امولسيوني و پليمري، شركت كنترل سرعت رانندگان، نصب باسكول، ثبت تردد مبدأ – مقصد در جاده ها، كارگاه تشخيص معايب فني و شركت هاي توانمند نگهداري راه ها و حمل و نقل مسافري و باري از ديگر طرح هايي است كه مشمول دريافت اعتبارات بنگاه هاي كوچك اقتصادي زودبازده در اين بخش است.

 

 

لینک

       

راهدار پرتلاش اداره كل راه و ترابري قزوين درگذشت

راهدار پرتلاش اداره كل راه و ترابري استان قزوين بر اثر بي احتياطي رانندة آمبولانس درگذشت.

بنابر گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري قزوين، جلال مسگري در آزادراه قزوين – آبيك به همراه تيم راهداري مشغول لكه گيري بود كه يك دستگاه آمبولانس با وي به شدت برخورد كرد و اين راهدار پرتلاش در محل سانحه جان سپرد.

    روابط عمومي وزارت راه و ترابري درگذشت اين راهدار پرتلاش را در حين انجام وظيفه به خانواده آن مرحوم و همكاران وي تسليت مي گويد.

لینک

       

درآذربايجان شرقي:

13 پروژة راه هاي روستايي از طريق مناقصه واگذار شد

  13 پروژة راههاي روستايي شامل احداث، آسفالت، شن ريزي و بهسازي در استان آذربایجان شرقی از طريق مناقصه عمومي واگذار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي، احداث راه هاي كمش آباد از توابع شهرستان اهر به طول 5/4 كيلومتر، چوكانلو- چاراويماق به طول 75/2 كيلومتر، جهند نيز در شهرستان ميانه به طول 2/1 كيلومتر راه طوين – هفت چشمه ميانه به طول سه كيلومتر، راه سورق ق 1 در شهرستان ميانه به طول چهار كيلومتر از جمله اين راه ها است.

    همچنين شن ريزي راه روستايي دو پيق از توابع شهرستان اهر به طول 5/1 كيلومتر، راه سلطان آباد در كارگاه سراب چاراويماق به طول چهار كيلومتر، راه آغبلاغ – آلاكين چاراويماق به طول سه كيلومتر، احداث راه سريك – پيك چاراويماق به طول سه كيلومتر از پروژه هاي ديگر مي باشد.

    احداث راه بالسين – شريف آباد از توابع ميانه به طول دو كيلومتر، راه نيكجه به ميانه به طول 5/3 كيلومتر، بهسازي و آسفالت راه هاي بالشكندي – قره بلاغ به طول 10 كيلومتر و راه قرمزي كول – داش آلمالو آذرشهر به طول 5/2 كيلومتر از پروژه هاي اداره كل آذربايجان شرقي است كه به مناقصه عمومي گذاشته شده است.

     لازم به ذكر است پروژه هاي ذكر شده در ارديبهشت ماه از طريق مناقصه عمومي واگذار و به مرحلة اجرا درآمده است.

 

لینک

       

اولين پروژه سفر رياست جمهوري در فارس

عمليات اجرايی جاده شيراز – سپيدان آغاز شد

عمليات نخستين پروژه سفر رياست جمهوري به فارس در قطعه 3و 4 جاده شيراز – سپيدان است آغاز شد.

مدير كل اداره راه و ترابري استان فارس با اعلام اين خبر گفت: جاده شيراز – سپيدان جزو راه هاي اصلي استان فارس و  جزو راههاي ترانزيت در سطح كشور محسوب مي شود.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان فارس, مهندس حجازي بيان کرد: در حال حاضر با توجه به دو طرفه بودن راه فعلي و ترافيك سنگين و پر حادثه بودن مسير مطمئناً احداث راه دوم جاده شيراز – سپيدان جزو نيازهاي استان فارس خصوصاً اهالي شهرستان سپيدان محسوب مي شود.

     مهندس حجازي تصريح كرد: آغاز عمليات اجرايي قطعه 3 و 4 جاده شيراز _ سپيدان جزو اولين پروژه هايي است كه اعتبار آن در سفر رياست جمهوري تصويب شده است و اداره راه و ترابري استان فارس به عنوان اولين اداره پيشتاز پروژه اي را كه اعتبارات آن در سفر رياست جمهوري تصويب شده است را آغاز كرد.

     مدير كل اداره راه و ترابري استان فارس ادامه داد: قطعه يك پروژه شيراز – سپيدان تا سه راهي فلات به طول 20 كيلومتر قبلاً اجرا شده بود و قطعه دوم از پليس راه تا سه راهي قلات به طول 12 كيلومتر نيز در سال گذشته احداث

شده و سه راهي قلات تا گردنه شول نيز در حال تكميل است.

     وي اظهار اميدواري كرد: تا يك ماه آينده اين ميزان نيز به بهره برداري برسد.

مهندس حجازي خاطرنشان كرد: بيش از شش ميليارد تومان در جاده شيراز – سپيدان 5/7 ميليارد تومان در جاده شيراز- دشت ارژن, هشت ميليارد تومان در جاده شيراز – فسا, پنج ميليارد تومان در جاده شيراز – كوار هزينه شده است.

     وي خاطرنشان کرد: به منظور اتمام جاده شيراز- سپيدان نزديك به سه ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است که اميدواريم بتوانيم اين  اعتبارات را كه در سفر رياست جمهوري تصويب شده است تأمين كنيم تا بتوانيم اين جاده را تا دو سال آينده به بهره برداري برسانيم.

لینک

       

راهپيمايي 1000 دانش آموز زاهدانی با شعار ايمني راه

   در هفته ايمني راه دانش آموزان مدارس سطح شهر زاهدان اقدام به راهپيمايي نمادين كردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان سيستان و بلوچستان به منظور فرهنگ سازي در زمينه ايمني راه و تلاش در جهت رعايت اصول رانندگي مطمئن, آموزشگاه ها و مدارس سطح شهر زاهدان با حضور در راهپيمايي نمادين و حمل شعارهای هفته ايمني راه بر رعايت قوانين راهنمائي و رانندگي تاکيد کردند.

    شايان ذكر است اين راهپيمائي با همكاري ادارات كل آموزش و پرورش و راه و ترابري، حمل و نقل و پايانه ها و راهنمائي و رانندگي انجام گرفت.

 

 

لینک

       

تقدير از کارگران نمونه اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه

   به مناسبت روز جهاني كارگر مراسمي با مشاركت پايگاه هاي مقاومت حوزه 2 امام هادي (ع) و پايگاه مقاومت اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه با حضور مسئولان ادارات راه و ترابری استان در تالار برق شهر كرمانشاه برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری کرمانشاه در اين مراسم حجت الاسلام صادقي در خصوص كرامات امام هشتم به سخنراني پرداخت و در پايان ازكارگران بسيجي نمونه تقدیر شد.

بنابر این گزارش حميدرضا الفتي و رازياني توسط مدير كل راه و ترابري کرمانشاه به عنوان افراد نمونه مورد تقدیر قرار گرفتند و فرماندهي سپاه كرمانشاه نیز لوح تقدير به آنها اهدا کرد.

در این مراسم فرمانده سپاه پاسداران کرمانشاه در خصوص هفته معلم و روز جهاني كارگر و نقش كارگران بسيجي در سازمانها سخنانی را بیان کرد.

لینک

       

امسال طرح روشنايي آزاد راه قزوين – كرج تكميل می شود

  مدير كل راه و ترابري استان قزوين از تكميل طرح روشنايي آزادراه قزوين – كرج طي سالجاري خبر داد و اعلام کرد: ميزان سوانح جاده قزوين – آقابابا در محور قزوين – رشت پارسال در مقايسه با سال هاي قبل 66 درصد كاهش يافت.

مدير كل راه و ترابري استان قزوين، اظهار داشت: علت كاهش سوانح رانندگي در اين محور نصب نيوجرسي (جداکننده) و جداسازي مسير رفت و برگشت می باشد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قزوين، مهندس آل محمدي، در ادامه تعداد نقاط پرحادثه شناسايي شده در محورهاي مواصلاتي استان قزوين را 39 مورد برشمرد و گفت: تاكنون 9 نقطه حادثه خيز در جاده هاي استان قزوين برطرف شده و براي رفع باقيمانده آن هم به بيش از 150 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است.

وی همچنين ايمني، توسعه كمي و كيفي جاده ها، تكميل طرح هاي نيمه تمام و در نتيجه تسهيل در رفت و آمد كالا و مسافر در محورهاي مواصلاتي استان را از جمله اهداف راهبري اين اداره كل ذکر كرد و گفت: براي تكميل پروژه نيمه تمام پل ولايت در جاده قزوين به شهر صنعتي البرز 20 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و ملی اختصاص يافت و اميد است اين طرح طي دو سال آينده تكميل شود.

   آل محمدي ، خاطرنشان کرد: با دو بانده شدن 17 كيلومتر ديگر از جاده 55 كيلومتري قزوين – بوئين زهرا، طول مسير دو بانده اين محور، تا پايان امسال به بيش از 45 كيلومتر مي رسد.

      يادآور مي شود: استان قزوين هم اكنون بيش از 9 هزار و 118 كيلومتر راه همسنگ دارد.

لینک

       

صعود کوهنوردان‌ وزارت‌ راه‌ و ترابري‌ به قله هماگ

کوهنوردان‌ وزارت‌ راه‌ و ترابري‌ به‌ مناسبت‌ روز ملي‌ خليج‌ فارس‌ به‌ قله‌  3721 متري هماگ‌ استان‌ هرمزگان‌ صعود کردند.
بنا بر اين گزارش دراين‌ کوهپيمايي‌ ‌60‌ نفر از کارکنان‌ ادارات‌ کل‌ راه‌ وترابري‌ و پايانه‌ هاي‌ تهران، هرمزگان، لرستان، همدان، سمنان‌، زاهدان، ايرانشهر و شاهرود شرکت‌ کردند‌ .
در اين حركت فرهنگي ورزشي چهار نفر از كاركنان سازمان حمل و نقل و پايانه هاي استان همدان به نام هاي سعيد كريمي، محمدرضا جامه بزرگ، مصطفي وصالي ناصح و مهرداد ترابي نيز شركت داشتند.

قلعه‌ ‌3271‌ متري‌ هماگ‌ در شهرستان‌ حاجي‌ آباد و‌ دومين‌ قله‌ بلند استان‌ هرمزگان‌ بعد از گنو است‌.

لینک

       

تقدير از مدير كل راه و ترابري آذربايجان غربي

   مدير كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي به خاطر ارتقاي ايمني جاده ها در اين استان مورد تقدير قرار گرفت.

بنابر گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي، مهندس محمد بخارايي معاون وزير و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل در تقدير از مهندس عباس فرومندي تصريح كرده است: كاهش قابل توجه نرخ حوادث رانندگي در اين استان مرهون اراده جمعي و تلاش تمام دستگاههاي ذيربط در امر ايمني و ترافيك و بيانگر توان و استعدادهاي مطلوب آن اداره كل در جهت ارتقاي ايمني است.

   لازم به ذكر است پيش از اين مهندس فرومندي از طرف فرمانده انتظامي استان آذربايجان غربي به خاطر حمايت و پشتيباني هاي مستمر در اجراي طرح زمستاني پليس راه انتظامي استان در جهت برقراري امنيت ترافيكي مورد تقدير قرار گرفته بود.

 

لینک

       

بزودي اتوبوس هاي خودكشش وارد شبكه ريلي مي شود

   در راستاي ارتقاي سطح خدمات و ارائه خدمات جديد بزودي اتوبوس هاي خودكشش وارد شبكه ريلي كشور مي شود.

   مهندس خردمند قائم مقام شركت قطارهاي مسافري رجاء با اعلام اين خبر افزود: امسال، سال قطارهاي خودكشش بدون نياز به لكوموتيو است و اين شركت سياست توسعه قطارهاي خودكشش را براي بهره وري بيشتر ناوگان ريلي در دستور كار خود قرار داده است.

   وي گفت: پس از راه اندازي قطارهاي خودكشش تندروي پرديس در مسيرهاي مختلف كشور، بزودي چند دستگاه اتوبوس ريلي با سرعت 120 كيلومتر وارد شبكه شده و در مسيرهاي كوتاه و در حاشيه شهرهاي بزرگ راه اندازي مي شود.

   قائم مقام مدير عامل شركت رجاء، ارتقاي ايمني جاده ها، كاهش تصادفات و ترافيك حاشيه شهرهاي بزرگ، صرفه جويي در سوخت و وقت مسافران را از مهمترين مزاياي راه اندازي اتوبوس هاي ريلي برشمرد.

   خردمند گفت: اتوبوس هاي ريلي با فن آوري مدرن جهاني و بر اساس قرارداد منعقده بين شركت رجاء و كنسرسيوم روتم – ماروبني از كشورهاي كره و ژاپن، طراحي و ساخته مي شود.

    وي گفت: پنج دستگاه از اين قطارها در كره، توليد و بصورت آماده وارد مي شود و 25 دستگاه ديگر با انتقال فن آوري توسط شركت ريلي ايران خودرو (ايريكو) در ايران توليد مي شود.

    اتوبوس هاي ريلي، قطارهاي خودكشش بدون لكوموتيو هستند كه براي مسيرهاي حومه اي و حاشيه شهرهاي بزرگ، با امكان جا به جايي انبوه مسافر كاربرد دارد.

لینک

       

رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي اعلام كرد :

امسال تلفات جاده اي كاهش مي يابد

   رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور اعلام كرد: كاهش حداقل 20 درصد تعداد تلفات جاده اي در سال جاري مهمترين هدف اين سازمان است كه اميدواريم با همدلي و همكاري دستگاههاي زيرمجموعه وزارت راه و ترابري در كشور تحقق يابد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قم، مهندس بخارايي پس از بازديد از محورهاي استان قم با حضور در جلسه شوراي حمل و نقل اين استان، تصريح كرد: شعار امسال وزير راه و ترابري حفظ و ارتقاء كيفيت راه ها است لذا بايد طراحي و برنامه ريزي كار در همه بخش ها به نحوي باشد كه كيفيت پروژه ها ارتقاء يابد و راه ها به سطحي از مطلوبيت برسد كه جاده ها نقش كمتري را در بروز سوانح رانندگي داشته باشند.

   رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور با تأكيد بر اهميت فرهنگ سازي در خصوص شيوه رانندگي گفت: رعايت قوانين و مقررات و توجه به علايم راهنمايي نصب شده در راه ها، بخصوص سرعت مطمئنه مي تواند نقش بسزايي در كاهش سوانح رانندگي داشته باشد.

    معاون وزير راه و ترابري با اشاره به اهميت راه هاي ارتباطي استان قم به عنوان شاهراه ارتباطي 17 استان كشور به پايتخت، بيان داشت: حساسيت راه هاي استان قم توجة ويژه اي را مي طلبد و برگزاري جلسات شوراي حمل و نقل در استان موجب مي شود كه دستگاه هاي زيرمجموعه اداره كل راه و ترابري استان احساس كنند از توان فني بالايي برخوردارند و اين امر مي تواند بر سطح مطلوبيت خدمت رساني بيشتر و بهتر به مردم و ايجاد نگاه مثبت به فعاليتهاي انجام شده مؤثر باشد.

     همچنين در اين جلسه مهندس نظري، مدير كل راه و ترابري استان قم با ارائه گزارشي از پروژه هاي اين اداره كل اعلام كرد: تا چند هفته آينده 16 كيلومتر از محور در حال احداث قم – آوه به بهره برداري خواهد رسيد.

     وي خاطرنشان كرد: اعتبارات استاني اداره كل راه و ترابري قم 80 ميليارد ريال است كه نيمي از آن صرف نگهداري راه هاي استان خواهد شد و با توجه به كمبود اعتبارات پيش بيني شده اولويت بندي در انجام پروژه ها براساس مطالعات صورت گرفته مدنظر قرار مي گيرد.

لینک

       

676 هزار نفر در ايام نوروز

توسط ناوگان حمل و نقل عمومي به مناطق عملياتي سفر كردند

   در طول اجراي طرح نوروزي 676 هزار و 643 نفر در قالب كاروان هاي راهيان نور به مناطق عمليات جنوب كشور سفر كردند.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، شهرام آدم نژاد مدير كل دفتر حمل و نقل كالا و مسافر اعلام كرد: اين ميزان مسافر طي 13 هزار و 359 سفر توسط ناوگان عمومي جاده اي شامل اتوبوس و ميني بوس جابجا شدند.

   7730 نفر از مسافران كاروانهاي راهيان نور به وسيلة ميني بوس به مناطق عملياتي جنوب اعزام شده اند.

    همچنين استان ايلام در سراسر كشور بيشترين مسافر شامل 390 هزار نفر را به مناطق عملياتي جنوب كشور داشته است و استان تهران با 140 هزار مسافر در ردة دوم قرار دارد.

لینک

       

170 كيلومتر از راههاي روستايي گلستان آسفالت شد

   170 كيلومتر از راههاي روستايي استان گلستان بر اساس برنامه سال گذشته تاكنون آسفالت و به بهره برداري رسيده است.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان گلستان، محمدتقي جوان شورابي اعلام كرد: اين ميزان آسفالت با اعتباري بيش از 180 ميليارد ريال با استفاده از منابع ملي و استاني انجام شده است.

    مدير كل راه و ترابري گلستان ادامه داد: 80 كيلومتر از محورهاي آسفالت شده اين استان همراه با زيرسازي بوده است.

    وي اظهار داشت: هم اكنون 91 درصد از جمعيت روستايي استان گلستان از راه با مشخصات و 79 درصد از راه آسفالته برخوردار هستند.

لینک

       

با حضور 70 كشور در سازمان بين المللي دريانوردي:

طرح ايران در كنوانسيون تسهيل ترافيك

بين المللي دريايي ثبت شد

   با مشاركت فعال سازمان بنادر و كشتيراني در سي و چهارمين اجلاس كميته جهاني تسهيل ترافيك دريايي(FAL) كه با حضور 70 كشور عضو و 23 سازمان تخصصي بين الدول غيردولتي و آژانس هاي تخصصي سازمان ملل متحد در محل سازمان جهاني دريانوردي در انگليس برگزار شد دو طرح پيشنهادي جمهوري اسلامي ايران با استقبال نمايندگان كشورهاي عضو مواجه و به نام ايران در اسناد اين اجلاس بين المللي ثبت شد.

   به گزارش روابط عمومي سازمان بنادر و كشتيراني مدير كل امور بندري اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: پيشنهادات ارائه شده از سوي ايران در اين اجلاس بين المللي شامل تأمين امنيت و تسهيل در تجارت بين المللي در مبادي ورود و خروج كالا به منظور كنترل امنيتي محمولات بسته بندي شده و همچنين استفاده از ابزار الكترونيكي درترخيص كشتي ها و آمادگي ايران جهت ارائه رايگان نرم افزار مورد لزوم به كشورهاي در حال توسعه مي باشد.

    براساس اين گزارش، اجلاس جهاني كميته تسهيل ترافيك دريايي از جمله كنوانسيون هاي مهم سازمان جهاني دريانوردي مي باشد كه در زمينه تسهيل حمل و نقل دريايي و كاهش تشريفات و يكسان سازي الزامات اسنادي و مقررات مربوط به ورود و خروج كشتي ها توسط كشورهاي عضو اقدام مي كند و اين كنوانسيون بين المللي در پاسخ به رشد فرايند تجارت جهاني و افزايش كشتي هاي اقيانوس پيما شكل گرفته است.

لینک

       

كمربندي اهواز تا پايان سال به بهره برداري مي رسد

در صورت بهره برداري كامل از  دو پل بتني در حال ساخت در منطقه شيبان  بر روي رودخانه كارون، از يك پل به عنوان باند رفت كمربندي اهواز و از پل ديگر به عنوان باند برگشت استفاده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان،  مهندس خيراله خادمي با اعلام اينكه اين پل ها 368 متر از نوع كاملاً بتني است، بيان كرد:  هم اكنون كار بتن ريزي شمع هاي پل دوم با وجود  افزايش دبي رودخانه كارون به اتمام رسيده و پل اول نيز پيشرفتي معادل 50 درصد داراست.

  مدير كل راه و ترابري استان خوزستان بيان كرد: ميزان اعتبارات ساخت اين دو پل بيش از 150 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و استاني است و از جمله مشكلات موجود در ساخت پل هاي بتني شيبان مي توان به بالا آمدن آب رودخانه كارون در فصل بهار، كمبود مصالح از جمله سيمان مصرفي ضد سولفاته مخصوص پل سازي اشاره كرد.

پيش بيني مي شود طبق برنامه زمانبندي كارگاهي بهره برداري از اين دو پل تا پايان امسال آغاز شود.
لینک

       

برنامه هاي متنوع هفته ايمني در كرمانشاه

   هفته ايمني در سراسر شهرستان هاي استان كرمانشاه با برنامه هاي متنوعي به پايان رسيد.

    به گزارش روابط عمومي اين استان مهندس قادري مدير كل راه و ترابري كرمانشاه نام گذاري يك هفته به عنوان هفته ايمني را نويدبخش اثرات مثبت در كشور دانست و طي سخناني اهالي اين استان را به رعايت از مقررات و توجه بيشتر به مسائل ايمني فرا خواند.

     بنابراين گزارش در هفته مذكور ضمن اجراي سرود ايمني در مدارس اين استان، پوستر، تراكت هاي تبليغاتي، بروشور و روزنامه هاي حاوي پيامهاي ايمني به طور گسترده بين دانش آموزان، رانندگان و ساير مردم توزيع شد.

لینک

       

16 كيلومتر از محور قم – آوه بزودي افتتاح مي شود

ايمن سازي راهها و كاهش سوانح رانندگي مهمترين هدف وزارت راه و ترابري در سال جاري است.  

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان قم  رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور در جلسه شوراي حمل و نقل اين استان با بيان خبر فوق گفت: كاهش حداقل 20 درصدي تعداد تلفات در سالجاري را  از مهمترين اهداف مجموعه وزارت راه و ترابري در كشور اعلام كرد.

   مهندس بخارايي با اشاره به اينكه در سال گذشته نقاط مختلف كشور در حوزه راهداري – راهسازي – راه آهن – بنادر و فرودگاهها تبديل به يك كارگاه بزرگ شده بود كه در تمامي بخشها دست اندركاران حمل و نقل مشغول اجراي پروژه هاي بزرگ بودند، گفت: روند كار در كليه بخشها از رشد خوبي برخوردار است و اميدواريم اين روند با سرعت بيشتر و جديت بهتر در سالجاري و سالهاي آتي ادامه يابد.

   وي گفت: شعار وزير محترم راه و ترابري در سالجاري حفظ و ارتقاء كيفيت راهها و حمل و نقل در همه بخشها است، لذا بايد طراحي و برنامه ريزي كار در همه بخشها به نحوي باشد كه كيفيت پروژه ها ارتقاء يافته و كيفيت راه به سطحي برسد، كه ديگر به عنوان عامل تصادف شناخته نشود.

   رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور با اشاره به بحث اهميت فرهنگسازي در خصوص شيوه رانندگي گفت: در حال حاضر متأسفانه مشاهده مي شود كه رانندگان بدون حضور پليس به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي احترام نمي گذارند، در صورتي كه رعايت قوانين و مقررات و توجه به علائم راهنمايي نصب شده در راهها، خصوصاً رعايت سرعت مطمئنه مي تواند نقش به سزايي در كاهش تصادف داشته باشد.

   معاون وزير راه و ترابري با اشاره به اهميت راههاي ارتباطي استان قم به عنوان شاهراه ارتباطي 17 استان جنوبي كشور به پايتخت و نزديكي قم به تهران گفت: برگزاري جلسات شوراي حمل و نقل در استان باعث مي شود هر كدام از دستگاههاي زيرمجموعه وزارت راه و ترابري در استان احساس كنند، از توان فني بالاتري برخوردارند و ساير دستگاهها پشتيبان آنها هستند كه اين امر مي تواند بر سطح مطلوبيت خدمت رساني بيشتر و بهتر به مردم و ايجاد قضاوت خوب از فعاليتهاي انجام شده مؤثر باشد.

   در ادامه اين جلسه مهندس نظري مدير كل راه و ترابري قم گفت: تا چند هفته آينده 16 كيلومتر از محور در حال احداث قم – آوه به بهره برداري خواهد رسيد.

   وي با اشاره به اينكه اعتبارات استاني اداره كل در سال جاري 80 ميليارد ريال است، خاطرنشان ساخت: نيمي از اين اعتبارات صرف نگهداري راههاي استان خواهد شد، كه با توجه به هزينه بالاي نگهداري راه و كمبود اعتبارات تخصيصي، اعتبارات موجود براساس اهميت و اولويت پروژه ها هزينه خواهد شد.

 

لینک

       

كمربندي اهواز تا پايان سال به بهره برداري مي رسد

در صورت بهره برداري كامل از  دو پل بتني در حال ساخت در منطقه شيبان  بر روي رودخانه كارون، از يك پل به عنوان باند رفت كمربندي اهواز و از پل ديگر به عنوان باند برگشت استفاده خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان،  مهندس خيراله خادمي با اعلام اينكه اين پل ها 368 متر از نوع كاملاً بتني است، بيان كرد:  هم اكنون كار بتن ريزي شمع هاي پل دوم با وجود  افزايش دبي رودخانه كارون به اتمام رسيده و پل اول نيز پيشرفتي معادل 50 درصد داراست.

  مدير كل راه و ترابري استان خوزستان بيان كرد: ميزان اعتبارات ساخت اين دو پل بيش از 150 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي و استاني است و از جمله مشكلات موجود در ساخت پل هاي بتني شيبان مي توان به بالا آمدن آب رودخانه كارون در فصل بهار، كمبود مصالح از جمله سيمان مصرفي ضد سولفاته مخصوص پل سازي اشاره كرد.

پيش بيني مي شود طبق برنامه زمانبندي كارگاهي بهره برداري از اين دو پل تا پايان امسال آغاز شود.

 

لینک

       

در هفتة ايمني عنوان شد:

تلفات جاده اي در استان گلستان 12 درصد كاهش يافت

   همكاري خوب ارگانها، اطلاع رساني، فرهنگ سازي، ارتقاء ايمني در محورها از جمله خط كشي، ايجاد روشنايي، ساخت بزرگراه، نصب تابلو و علائم ايمني به كاهش قابل توجه تلفات جاده اي در استان گلستان انجاميد.

   به گزارش روابط عمومي گلستان مهندس شورابي مدير كل راه و ترابري اين استان كه در هفته ايمني و در پايان طرح خدمات نوروزي سخن مي گفت: با اشاره به اين مطلب افزود: 318 نفر با 114 دستگاه ماشين آلات برفروبي زمستاني در قالب 6 اكيپ راهداري، 6 اكيپ ايمني،  6 اكيپ لكه گيري،  6 اكيپ امدادي و 4 اكيپ راهداري طرح ويژه خدمات نوروزي را با موفقيت به اتمام رساندند.

   وي از ديگر اقدامات طرح مذكور را استقبال از مسافران در ورودي استان، زيباسازي و پاكسازي حريم راهها، جمع آوري زباله هاي حاشيه راه، آماده سازي راهدارخانه ها، بازديد مستمر كارشناسان از محورها، اطلاع رساني از طريق پيامهايي راديويي، زيرنويس تلويزيوني و مصاحبه از جمله اقدامات اداره كل راه و ترابري گلستان بوده است.

    مهندس شورابي همچنين برگزاري جلسات متعدد، تهيه 400 عدد پارچه نوشته توصيه هاي ايمني، تهيه بيش از 20 هزار بروشور اطلاع رساني، تهيه 10 هزار كيسه زباله، تهيه بيش از هزار خودكار با چاپ شعار ايمني، انجام عمليات لكه گيري كليه محورهاي اصلي، فرعي و روستايي، نصب گاردريل در محورهاي مواصلاتي، تعويض و تعمير تابلوها، نصب 25 عدد سطل زباله مخصوص در پاركينگها، نصب 20 عدد سايه بان را از ديگر برنامه هاي اين اداره كل در راستاي تأمين ايمني در راههاي حوزه استحفاظي گلستان برشمرد.

 

 

لینک

       

برپايي كلاس هاي ايمني در مدارس كرمان

   به مناسبت هفته ايمني راهها در اغلب مدارس استان كرمان كلاس هاي آموزشي ايمني برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري كرمان، علاوه بر برپايي جلسات آموزشي در مدارس استان، بيش از 20 هزار بروشور در بين مسافران و دانش آموزان اين استان توزيع شد.

   اين گزارش مي افزايد: مانور عظيم ايمني با حضور پليس راه، راه و ترابري، هلال احمر و اورژانس با شكوه خاصي برگزار شد.

    در پايان اين گزارش آمده است: به مناسبت هفته ايمني راه، كلاسهاي آموزش ايمني با حضور رؤسا و كارشناسان راه و ترابري به مدت دو روز در سالن آموزشي اداره كل راه و ترابري كرمان برپا شد.

 

 

لینک

       

راه سياحتي، زيارتي(هجيج) ارتقاء مي يابد

   ادراه راه و ترابري پاوه به عنوان برترين دستگاه اين شهرستان در استان كرمانشاه معرفي شده است.

  بنا به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري كرمانشاه، در پنجمين جلسه شوراي راهداري كرمانشاه كه در شهرستان پاوه و با حضور امام جمعه و فرماندار پاوه و مدير كل و معاونين راه و ترابري كرمانشاه برگزار شد، از انتخاب پاوه به عنوان اولين شهر استان تقدير به عمل آمد.

   بر اساس اين گزارش، مقرر شد اقدامات ويژه اي در خصوص تجهيز و توسعه جاده زيارتي (هجيج) صورت گيرد.

 

لینک

       

رؤساي جديد به گرگان و علي آباد كتول رفتند

   صدور احكام جداگانه اي از سوي مهندس محمد تقي جوان شورابي مدير كل راه و ترابري گلستان به انتصاب دو رئيس اداره جديد در اين استان انجاميد.

   بنا بر گزارش روابط عمومي راه و ترابري گلستان، عبدالهادي كاويان به سمت رئيس اداره راه و ترابري شهرستان گرگان و موسي الرضا امير تبار نيز به سمت رئيس اداره راه و ترابري شهرستان علي آباد كتول منصوب شدند.   
لینک

       

بهسازي سه محور مهم در آذربايجان غربي

   سه محور مهم آذربايجان غربي با 103 كيلومتر آسفالت ريزي آسفالت ريزي در سال گذشته بهسازي شده است. به گزارش اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي، روكش آسفالت محور اروميه – مهاباد كه سال گذشته در دو لايه و به طور مجموع 32 كيلومتر آسفالت شده به سهولت تردد در اين محور انجاميده است.  همچنين محور اروميه – سلماس نيز بهسازي شده كه در لايه اول 27 كيلومتر و لايه دوم 12 كيلومتر آسفالت شده است. اين گزارش مي افزايد: سه لايه آسفالت به طور مجموع به طول 32 كيلومتر در محور بوكان – سرا نيز توسط اداره كل راه و ترابري آذربايجان غربي پخش شده است.

لینک

       

ايمني راهها با اجراي مقررات و ايجاد راههاي مناسب نهادينه مي شود

   در آخرين روز هفته ايمني راه، دست اندركاران نمونه بخش حمل و نقل لوح تقدير دريافت كردند.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان در روز پاياني هفته ايمني راه مراسمي با حضور مديران اين استان در سالن اجتماعات اداره كل راه و ترابري برگزار شد.

    بنا بر اين گزارش قربانپور مدير كل اداره تبليغات اسلامي اين استان گفت: « بايد به اين نتيجه برسيم كه همه قوانين و مقررات براي سلامت انسانهاست و ايمني راهها را نيز بايد با اجراي صحيح مقررات و ايجاد راههاي مناسب نهادينه كنيم»

    اين گزارش مي افزايد: در پايان اين مراسم پيام آوران نمونه ايمني راه لوح تقدير دريافت كردند.

   

لینک

       

خط كشي 530 كيلومتر از راههاي استان قزوين

   بيش از 530 كيلومتر از راههاي استان قزوين خط كشي شد.

   مهندس مسعود حق لطفي، معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين با بيان اين خبر گفت: نصب 22 هزار و 500 عدد و 485 متر علائم راهنمايي و رانندگي، نصب 21 كيلومتر گاردريل و برقراري 15 كيلومتر سيستم روشنايي، با هزينه اي بالغ بر 16 ميليارد و 200 ميليون ريال از ديگر اقدامات صورت گرفته در سال گذشته است.

    وي همچنين گفت: سال گذشته با اجراي طرح مرمت 11 دستگاه از پل هاي محورهاي مواصلاتي استان قزوين، چهار نقطه حادثه خيز، با اعتباري افزون بر 9 ميليارد و 800 ميليون ريال اصلاح شد.

    معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين در ادامه اظهار داشت: بيش از 697 هزار و 300 متر مربع لكه گيري و 132 كيلومتر انجام روكش آسفالت محورهاي مواصلاتي با استفاده از 393 هزار تن آسفالت و صرف هزينه اي افزون بر 92 ميليارد و 100 ميليون دلار از ديگر اقدامات انجام شده در سال گذشته بوده است.

    حق لطفي با اشاره به برنامه هاي اداره كل راه و ترابري استان قزوين در سالجاري گفت: تجهيز و خريد ماشين آلات جديد و نصب سيستم هوشمند در محور قزوين – رشت از جمله برنامه هاي معاونت راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين در سال جاري است.

 

لینک

       

اداره كل راه و ترابري آذربايجان غربي دستگاه برتر

   اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي با كسب بيشترين امتياز به عنوان دستگاه برتر استان معرفي شد.

   بنا بر گزارشي كه روابط عمومي اين اداره كل ارسال كرده،  با بررسي هاي سازمان مديريت و برنامه ريزي،  اداره كل راه و ترابري آذربايجان غربي به لحاظ عملكرد كلان، انجام پروژه هاي نيمه تمام و جذب اعتبارات تخصيصي به عنوان دستگاه اول استان در سال 85 معرفي شده است.

   شايان ذكر است اين اداره كل در سال گذشته نيز با بهبود شاخص هاي خود و دستيابي به اهداف برنامه چهارم توسعه در دومين نمايشگاه تحول اداري و هفتمين جشنواره شهيد رجايي با كسب رتبه بالا لوايح تقديري نيز دريافت كرده بود.

 

لینک

       

تلفن گوياي ارتباطات مردمي وزارت راه و ترابري

    اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اعلام كرد : اين اداره كل از طريق تلفن گوياي ارتباطات مردمي آماده شنيدن نظرات، انتقادات و پيشنهادهاي شهروندان عزيز مي باشد .

    اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري تصريح كرد : در راستاي اجراي طرح تكريم ارباب رجوع و جلب رضايت مردم ، و به منظور فراهم كردن زمينه مشاركت بيشتر و ارتباط مردم با مسئولان ، سيستم تلفن گويا به شماره  91و 82244090 آماده شنيدن نظرات و پيشنهادها مي باشد .

    همچنين صندوق الكترونيكي به آدرس publicrelation@mrt.ir نيز براي دريافت مطالب و موارد مورد نظر، تعيين شده است .

    تمام پيامها و مطالب ارسال شده توسط شهروندان در اين اداره كل بازخواني و دسته بندي و از                    زير مجموعه هاي وزارت راه و ترابري پاسخهاي آن پيگيري مي شود.

 

لینک

       

ده انتصاب در ادارات کل ر اه و ترابری

 

انتصاب معاون جديد اداري و مالي سمنان

اداره كل راه و ترابري سمنان داراي معاون جديد مالي و اداري شد.

   بنا به گزارش روابط عمومي راه و ترابري اين استان، آقاي نادر باقي زاده با حكم مهندس قربانپور مدير كل راه و ترابري، به سمت معاون اداري و مالي راه و ترابري سمنان منصوب شد.

6 انتصاب در اداره كل راه و ترابري اصفهان

   مهندس حسن نيا، مدير كل راه و ترابري استان اصفهان با احكامي جداگانه شش نفر را به سمت هاي مختلف در اين اداره كل منصوب كرد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري اصفهان رضا حق شناس با حكمي از سوي مدير كل به سمت سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان اصفهان منصوب شد.

    همچنين در پنج  حكم جداگانه ديگر محمد كاظمي به عنوان سرپرست راهداري چادگان،  مهدي فقهي به سمت سرپرست اداره نگهداري و راه و ابنيه، ناصر صمداني به عنوان سرپرست امور حقوقي و ارزيابي ، احمد محسني عراقي به سمت مشاور مدير كل و بازرس ويژه و مقصود حاجي اميري به سمت رئيس اداره برنامه ريزي و بودجه منصوب گرديد.

اداره راه و ترابري بوكان داراي سرپرست جديد شد

   سرپرست جديد اداره راه و ترابري شهرستان بوكان منصوب شد.

  محمد برومند با حكم مهندس فرومندي، مدير كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي سرپرست راه و ترابري بوكان شد.

انتصاب جديد در دو معاونت راه و ترابري آذربايجان غربي

   با احكام صادره از سوي مهندس فرومندي مدير كل راه و ترابري آذربايجان غربي،  معاونين راهداري و اداري و مالي منصوب شدند.

  بنا بر اين احكام آقاي جعفر اخوان معصومي به سمت معاون اداري و مالي و مهندس كيومرث فرجي به سمت معاون راهداري اين اداره كل منصوب شدند.

انتصاب در اداره كل راه و ترابري كرمان

   رئيس اداره تأسيسات و ايمني راههاي كرمان منصوب شد.

   به گزارش روابط عمومي راه و ترابري كرمان با حكمي از سوي مديركل راه و ترابري،  مهندس مصطفي عباسي به عنوان رئيس ادارة تأسيسات و ايمني راههاي اداره كل راه و ترابري كرمان منصوب شد.

 

لینک

       

سوانح رانندگي نخستين عامل مرگ زودرس ايراني ها است

   بنا بر گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، سوانح رانندگي اصلي ترين عامل مرگ زودرس و از دست رفتن عمر مفيد جامعه در كشور محسوب مي شود.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، سوانح رانندگي هم اكنون در ايران به لحاظ تعداد قربانيان دومين عامل مرگ و مير محسوب مي شود در حالي كه به طور متوسط در جهان سوانح رانندگي عامل دهم مرگ و مير مي باشد.

   براساس اين گزارش در 23 استان كشور، حدود 30 درصد مرگ و مير در گروه سني 15 تا 45 سال مربوط به قربانيان سوانح رانندگي است.

   همچنين براساس اعلام سازمان بهداشت جهاني سهم قربانيان سوانح رانندگي در جهان دو درصد از مجموع فوتي ها مي باشد در حالي كه اين رقم در ايران 10 درصد مي باشد.

كارشناسان معتقدند تشکيل شورای عالي ايمنی راه ها و اختصاص بودجه مناسب در کشور می تواند گامی در جهت سازماندهی و کاهش سوانح رانندگی باشد. همچنين مديريت يکپارچه معضل اصلی ساماندهی ايمنی راه های کشور است.

لینک

       

آموزش ناظران پروژه هاي عمراني وزارت راه و ترابري

119 نفر از ناظراني كه در پروژه هاي عمراني وزارت راه و ترابري نظارت بر پروژه هاي راهسازي را بر عهده دارند از تاريخ هشتم تا دوازدهم ارديبهشت ماه  1386 آموزش مي بينند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري  دوره آموزشي مهندسان ناظر به مدت 30 ساعت ، توسط دفتر توسعه منابع انساني بخش حمل و نقل معاونت آموزش، تحقيقات و فناوري با همكاري شركت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل و نقل برگزار خواهد شد.

      در اين دوره آموزشي كه با هدف حفظ سرمايه ها ، انجام كار به روشهاي علمي و تخصصي ، افزايش كيفيت كار و عمرمفيد سازه ها، استفاده بهينه از امكانات و منابع برگزارمي شود، انتظارمي رود كه فراگيران ، با شرايط عمومي وخصوصي پيمان و نيز كاربرد فهرست بهاء آشنايي كامل تري پيدا كنند.

بنا بر اين گزارش از اهداف ديگر اين دوره آموزشي، آشنايي با اصول ايمني درعمليات اجرايي ، مفاد نشريه 234 ، آشنايي كافي با مباحث مكانيك خاك، توانايي بررسي اوراق آزمايشگاهي، تنظيم صورت مجلس و گزارشهاي مربوط مي باشد.

 

لینک

       

دبير كل سازمان ملل متحد:

پيشگيري از سوانح رانندگي

مستلزم اراده سياسي و سرمايه‌گذاري‌هاي مالي است

   دبيركل سازمان ملل متحد درپيامي به مناسبت «هفته جهاني ايمني راه» كه از سوم تا نهم ارديبهشت در كشورهاي جهان با تاكيد بر كاربران جوان راه ها برگزار مي شود؛ تصريح كرد: تصميم گيري در زمينه بهبود ايمني راه بايد در بالاترين سطوح دولتي اتخاذ شود و به جز وزارتخانه‌هاي، بهداشت و درمان، راه و ترابري و نيز اوليا و مربيان، آموزگاران، رهبران اجتماعي و تجاري جامعه، انجمن‌هاي اتومبيلراني، بيمه‌گزاران و سازندگان خودرو، افراد موثر و مشهور، رسانه‌هاي گروهي، بازماندگان تصادفات جاده‌اي و خانواده‌هاي آنان نقش مهمي دارند.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري، بان كي‌مون دبير كل سازمان ملل در پيام خود تاكيد كرده است: برگزاري نخستين هفته جهاني ايمني راه سازمان ملل متحد كه به نام كاربران جوان راه نامگذاري شده، سكويي براي بهبود ايمنيِ ميليون‌ها جواني است كه هر روزه در راههاي سراسر جهان سفر مي‌كنند.

   وي ابراز داشت: از روز جهاني بهداشت در سال 2004 و بحث هاي متعاقب آن در مجمع عمومي سازمان ملل، دولت‌ها و هم‌پيمانان آنها توجه مضاعفي را به مسأله ايمني راه نشان داده‌اند، ولي هنوز بايد گام‌هاي رو به جلوي بيشتري در اين زمينه برداشته شود. سوانح رانندگي هر ساله جان حدود 2/1 ميليون انسان را در سراسر جهان مي‌گيرد و ميليون‌ها مجروح بر جاي مي‌گذارد. سوانح رانندگي، دليل اصلي مرگ افراد در سنين 10 تا 24 سال محسوب شده و ضايعات جبران‌ناپذيري را بر خانواده‌ها و جوامع وارد مي‌كند.

    در ادامه اين پيام آمده است: تلفات و جراحات ناشي از سوانح رانندگي، فشار قابل توجهي را بر سيستم بهداشت و به طور كلي، اقتصاد ملي كشورها وارد مي‌كند. در مناطقي كه جوانان، بخش عمده‌اي از جمعيت را تشكيل مي‌دهند، مشكل حادتر نيز مي‌باشد. به طور متوسط، جراحات ناشي از تصادفات ترافيكي براي كشورهاي با درآمد كم و متوسط بيش از 1 درصد توليد ناخالص ملي هزينه در بردارد. با توجه به همه دلايل ذكرشده، جراحات ناشي از سوانح رانندگي، مانع مهمي در برابر توسعه محسوب مي‌شود.

   دبير كل سازمان ملل متحد تصريح كرده است: خوشبختانه، آگاهي فزاينده‌اي در خصوص قابل اجتناب بودن جراحات سوانح رانندگي ايجاد شده است. كشورهاي بسياري نشان داده‌اند كه با انجام اقداماتي در زمينه رانندگي در حال مستي، سرعت غير مجاز، استفاده از كلاه و كمربند ايمني و افزايش قابليت ديد عابرين پياده، دوچرخه‌سواران و موتورسيكلت‌سواران، زندگي تعداد قابل ملاحظه‌اي از مردم مي‌تواند حفظ شود و در منابع نيز صرفه‌جويي شود، حتي اگر روند صعودي موتوريزه كردن كشورها ادامه يابد. گروه همكاري ايمني راه سازمان ملل، اين مسايل را به عنوان اولويت كاري خود قرار داده است.

    بان كي‌مون ياد آور شده است: ايمني راه در كنار تصادف به وجود نخواهد آمد. در برنامه جهاني ايمني راه با تاكيد بر كاربران جوان (شعار محوري نخستين هفته جهاني ايمني راه سازمان ملل) و صدها رويداد ديگر كه در سراسر دنيا برگزار شده است، سازمان بهداشت جهاني، كميسيون‌هاي منطقه‌اي سازمان ملل متحد، توصيه‌هايي را خطاب به جوانان مطرح كردند. بياييد به توصيه آنان گوش فرا دهيم و بياييد ايمني را در راههاي جهان، به خاطر آنها و به خاطر خودمان بهبود دهيم.

لازم به ذكر است هفته ايمني راه ها در ايران، بنا بر مصوبه جلسه نوزدهم كمسيون ايمني راه هاي كشور از تاريخ سوم تا نهم ارديبهشت همزمان با ساير كشورهايِ جهان برگزار مي شود.

 

لینک

       

وزير راه و ترابري در نخستين روز هفته ايمني:

ايران بايد يكي از ايمن‌ترين كشورها از نظر نقل و انتقال جاده‌اي باشد

 

همزمان با نخسين روز از هفته جهاني ملل متحد براي ايمني راه ها وزير راه و ترابري کشورمان تصريح کرد: ارتقاي شاخصهاي ايمني راه ها از وظايف اصلي دولت است و  ايران بايد يكي از ايمن‌ترين كشورها از نظر نقل و انتقال جاده‌اي باشد.به گزارش اداره کل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي که در مراسم نمادين نواخته شدن زنگ ايمني راه در مدارس سراسر کشور که با حضور "محمود فرشيدي" وزير آموزش و پرورش و سردار "محمد رويانيان" معاون راهنمايي و رانندگي ناجا در دبستان دخترانه شهداي معلم منطقه پنج تهران سخن مي گفت، روند كنترل حوادث جاده‌اي را بسيار مطلوب توصيف كرد و گفت: ايجاد فضاي امن در راه ها و جاده‌هاي كشور و تامين ايمني آنها وظيفه همه است و دستگاههاي اجرايي كشور اين زمينه بايد در قبال خواسته‌هاي مردم براي تامين امنيت پاسخگو باشند. وي با بيان اينكه آموزش دانش آموزان در زمينه رعايت نكات ايمني، از ابزارهاي كنترل‌كننده حوادث رانندگي است، بيان داشت:  قشر وسيع دانش آموزان همواره مي‌توانند به عنوان يك هميار پليس، آموزش‌دهنده به ‌والدين و اطرافيان خود در زمينه رعايت مقررات ايمني از جمله كنترل سرعت در جاده‌ها ، عمل كنند.وزير راه و ترابري در ادامه تصريح كرد، اين وزارتخانه بر اين باور است كه با آموزش دانش‌آموزان به عنوان آينده‌سازان كشور، محدوديتهاي راهنمايي و رانندگي مي تواند كاهش مي‌يابد و در نتيجه پليس راهنمايي و رانندگي كشور تنها نقش نظارتي بر امنيت جاده‌ها ، ايفا خواهد كرد.

رحمتي، با اشاره به وضعيت فعلي جاده‌‏ها, اظهار ‌‏كرد: رانندگي بايد بر اساس واقعيات جاده‌‏هاي كشور صورت گيرد و ما نيز در حال شناسايي نقاط پرحادثه‌‏ هستيم.

وزير آموزش و پرورش نيز در اين مراسم با تاكيد بر ضرورت طرح مسايل ايمني راه در کتاب هاي درسي گفت: براي ادامه اين كار آموزش‌هايي در كتاب‌هاي درسي دانش‌آموزان پيش‌بيني شده است كه بخشي از آن نيز در قالب جزواتي در حال توزيع در مدارس است.همچنين در اين مراسم سردار محمد رويانيان، معاون راهنمايي و رانندگي ناجا نيز پس از به صدا در آوردن زنگ ايمني، در نخستين روز هفته جهاني ايمني راه ها تاکيد کرد: طي نوروز امسال و پس از حرکتي ملي، بيش از 90 درصد مردم قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت کرده و ميليونها راننده به بهترين شکل رانندگي کردند. وي در پايان خاطرنشان ساخت: کاهش ميانگين تلفات ناشي از تصادفات رانندگي در برنامه چهارم به ميزان 9 درصد ( از 3/11 درصد به 5/2 درصد) اين امکان را براي ما به وجود آورد تا حرف هاي ناگفته خود را به گوش جهانيان برسانيم و اين انسجام جز با همکاري وزارت راه و وزارت آموزش و پرورش و ساير     دستگاه هاي مربوط امکان پذير نبوده است.

لینک