كاهش 7/59 درصدي تلفات رانندگي در راههاي استان تهران

   در ايام نوروز امسال تلفات انساني ناشی ازسوانح رانندگي در جاده هاي استان تهران 7/59 درصد كاهش يافت.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران از 25 اسفند 85 لغايت 15 فروردين امسال تلفات انساني سوانح رانندگي با 7/59 درصد كاهش به 27 نفر رسيد.

   اين گزارش با اشاره به اينكه كاهش تلفات انساني در سال گذشته طي همين مدت 67 نفر بوده است مي افزايد: ميزان سوانح برون شهري نيز با كاهش چشمگير 33 درصدي مواجه شده است.

   در گزارش اداره کل راه وترابری استان تهران با اشاره به تعامل دستگاههاي ذيربط در كاهش سوانح جاده اي، احداث و بهره برداري از 60 كيلومتر روشنايي در دو آزادراه تهران – قم و تهران – قزوين در روزهاي پاياني سال از عوامل مهم كاهش سوانح رانندگي ارزيابي شده است.

    در بخشي از اين گزارش آمده است: اداره كل راه و ترابري تهران با بهره گيري از تكنولوژي روز دنيا، مديريت ترافيك و تعامل بيشتر با دستگاههاي مسئول امداد و نجات جاده اي در صدد است سوانح رانندگي را طي سالجاري به حداقل ممكن كاهش دهد.

لینک

       

تخصيص عمده اعتبارات بخش راه و ترابري در استان لرستان

80 درصد از اعتبارات بخش راه و ترابري استان لرستان تخصيص داده شد.

   مدير كل راه و ترابري استان لرستان با بيان اين مطلب گفت: 500 ميليارد ريال براي اجراي طرح ها و پروژه هاي بخش راه و ترابري در نظر گرفته شد، كه بيش از 80 درصد آن تخصيص يافته است.

   عباس رضايي در شوراي حمل و نقل استان لرستان كه در پايان سال گذشته برگزار شده بود افزود: هم اكنون حدود 300 طرح در بخش راه و ترابري لرستان در دست اجرا است كه 230 طرح آن در راههاي روستايي به اجرا درآمده است.

    وي اظهار داشت: در مجموع 60 درصد اعتبارات راه و ترابري استان لرستان در بخش بهسازي و آسفالت راههاي روستايي هزينه مي شود.

    وي عمليات اجرايي در محور خرم آباد به بروجرد، تعريض محور خرم آباد به سه ر اه چالانچولان، عمليات اجرايي طرح چهارخطه چالانچولان، عمليات اجرايي طرح چهارخطه خرم آباد به كوهدشت،  خرم آباد به الشتر و بالعكس و كمربندي شمال شرقي خرم آباد را از طرح هاي دردست اقدام استان عنوان كرد.

لینک

       

نظر نمايندگان مجلس نسبت به راههاي استان آذربايجان شرقي

چهار نماينده مجلس شوراي اسلامي رضايت كامل خود را از وضعيت راههاي حوزه استحفاظي اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي اعلام كردند.

   به گزارش روابط عمومي اين اداره كل؛ در نامه اي كه از سوي نماينده هاي مردم ملكان، مراغه، تبريز و سراب براي وزير راه و ترابري نگاشته شده، ضمن تقدير و تشكر از اقدامات ارزنده مهندس غلامرضا سقندلي مدير كل راه و ترابري آذربايجان شرقي آمده است؛ در مدتي كوتاه،  قدم هاي بسيار مثبتي در توسعه و ارتقاء راه هاي اين استان برداشته شده است.

 همچنين معاون راهداري و هماهنگي امور استان هاي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در نامه اي ديگر از اقدامات بي وقفه اين اداره كل در بازگشايي و نگهداري معابر برون شهري تقدير و تشكر نموده است.

لینک

       

برپايي نمايشگاه توانمندي هاي راه و ترابري در استان همدان

   نمايشگاه دستاوردهاي بخش راه و ترابري در استان همدان با حضور پرشور مسئولين اين استان برگزار شد.

   بنا بر گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان همدان در اين نمايشگاه كه تحت عنوان توانمندي ها و دست آوردهاي انقلاب اسلامي در محل دائمي نمايشگاه بين المللي استان برگزار شد، سازمان حمل و نقل و پايانه ها، آزمايشگاه فني و مكانيك خاك، حوزه راه آهن تهران – همدان – سنندج و حوزه راهسازي عملكرد خود را توسط CD، نمودار و ... ارائه نمودند.

   شايان ذكر است تعداد زيادي از مسئولين استاني و مسئولين وزارت راه و ترابري از پيشرفت مناسب طرح ها و تحقق اهداف در اداره كل راه و ترابري همدان تقدير نمودند.

لینک

       

برگزاري مسابقات واليبال جام پيامبر اعظم (ص) در سيستان و بلوچستان

   اولين دوره مسابقات واليبال داخلي با نام جام پيامبر اعظم (ص) با پيروزي تيم ماشين آلات اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان خاتمه يافت.

   بنا بر گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان؛ در اين دوره از مسابقات كه در قالب 8 تيم راه و ترابري زابل، خاش، سراوان، زاهدان، ماشين آلات، اداره كل، پيشكسوتان و ذيحسابي برگزار شد. به ترتيب تيم هاي ماشين آلات، اداره كل، زابل و سراوان به ترتيب عناوين اول تا چهارم را كسب كردند. گفتني است تيم زاهدان نيز كاپ اخلاق را به خود اختصاص داد.

 

لینک

       

كمربند سبز جاده هاي بوشهر را مي پوشاند

   فاز نخست نهال كاري در 36 كيلومتر از ورودي محور بوشهر – برازجان با عنوان" كمربند سبز رسالت" آغاز شد.

   به گزارش روابط عمومي راه و ترابري بوشهر، مدير كل دفتر فني استانداري هدف از اجراي اين طرح را  تلطيف هوا و ايجاد چشم انداز زيبا در مسير ورودي بوشهر عنوان كرد.

   مهندس محمد حسين باستي افزود: عمليات نهال كاري حاشيه جاده بوشهر – برازجان با گونه هاي ”كنوركارپوس” و ”فيكوس بنجامين” و انواع گل كاغذي كه گونه هاي مقاوم و متناسب با شرايط آب و هوايي استان بوشهر است انجام مي شود.

   وي اظهار داشت: در اجراي اين طرح هفت هزار و 200 نهال در مسيري به طول 36 كيلومتر در دو باند رفت و برگشت از ورودي شهر بوشهر تا شهر چغادك كاشته خواهد شد.

   اين گزارش همچنين مي افزايد: به دليل شرايط خاص و ضريب نفوذ زه آب، نهال كاري در اين مسير در قالب يكهزار و 700 باغچه گل اجرا مي شود.

بنا بر اين گزارش؛ كل اعتبار مورد نياز براي اجراي اين طرح كه به مدت يكسال انجام مي شود پنج ميليارد ريال است كه تاكنون دو ميليارد ريال آن اختصاص يافته است.

لینک

       

احداث پل شطيط در مراحل نهايي است

عمليات تيرگزاري پل شطيط در شهرستان شوشتر از 70 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار شد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري خوزستان؛ پس از ساخت كامل پايه هاي اين پل، عمليات تحويل تيرهاي فلزي از سوي شركت ماشين سازي اراك از ماه گذشته آغاز شده است.

   بنا بر اين گزارش، پل شطيط كه به لحاظ جنس از نوع پل هاي كامپوزيت بتني و فلزي است با 80 ميليارد ريال هزينه احداث خواهد شد.   طول پل شطيط 682 متر است كه از ويژگي هاي آن مي توان به بتن ريزي يكپارچه ستون هاي هشت گوش اشاره كرد.   ديگر ويژگي اين پل شيب عرضي 5/2 درصدي است كه به منظور افزايش قدرت مانور خودروها در سرعت بالا طراحي شده است.

 

لینک

       

برگزاري دوره هاي آموزشي منطقه اي به ميزباني آذربايجان شرقي

   دوره هاي فني منطقه اي در اداره كل راه و ترابري آذربايجان شرقي برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري آذربايجان شرقي دوره هاي آموزشي كارخانه آسفالت و سنگ شكن، تحليل عوامل سوانح رانندگي در حمل و نقل و كليات راهسازي با حضور 47 نفر از كارشناسان و كاركنان ادارات كل راه وترابري استانهاي شمالغرب كشور برگزار شد.

    بنا بر اين گزارش اولين دوره آموزشي با حضور استانهاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل و زنجان با همكاري مركز آموزش وزارت راه و ترابري برگزار شد.

 

لینک

       

پيشنهاد وزير ارتباطات پاكستان:

مسير ارتباطي كويته به مشهد برقرار شود

    وزير ارتباطات پاكستان در ديدار با وزير راه و ترابري كشورمان خواستار برقراري مسير ارتباطي كويته به مشهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، « شميم صديقي» كه در رأس هيأتي بلندپايه كه به منظور شركت در نخستين اجلاس مشترك جامع حمل و نقل بين پاكستان و ايران به ايران سفر كرده است ، در ديدار با مهندس محمد رحمتي تصريح كرد: مسافران كويته كه بيشتر افراد زائر و همراه با خانواده خود هستند خواستار برقراري مسير مستقيم از اين شهر به مشهد مي باشند.

    وزير راه و ترابري نيز در اين ديدار با اشاره به مشتركات دو كشور بيان داشت: در سال آينده شبكه ريلي كشور از طريق زاهدان به پاكستان متصل خواهد شود كه اميدواريم حجم مبادلات بين دو كشور را گسترش دهد.

    مهندس رحمتي يادآور شد: افزايش پروازها بين دو كشور موجب جذب مسافران ايران و پاكستان خواهد شد و مطمئناً براي توسعه مبادلات از 400 ميليون دلار فعلي تا يك ميليارد دلار توسعه زيرساختهاي حمل و نقل ضرورت دارد. وزير راه و ترابري همچنين بر ضرورت برقراري خط اتوبوسراني بين زاهدان و كويته پاكستان تاكيد كرد.

    « شميم صديقي» نيز در اين ديدار با اشاره به رشد هشت درصدي توليد ناخالص داخلي پاكستان در سال كاري 2005 و 2006 بيان كرد: پاكستان در بخش جاده اي هفت ميليارد دلار سرمايه گذاري كرده است.

    وي با تبريك دستيابي ايران به دستاوردهاي جديد به ملت و دولت تأكيد كرد: كشورهاي مسلمان ايران و پاكستان داراي اشتراك زيادي هستند و اميدواريم روابط تجاري دو كشور رشد و توسعه يابد.

    در اين ديدار مهندس رحمتي بر ايجاد تسهيلات صدور رواديد براي رانندگان و تجار و تسهيل رفت و آمد بين دو كشور تأكيد كرد و گفت: ايران خواستار استفاده از مسير ترانزيت پاكستان به مقصد چين است كه اميدواريم توافق نامه نهايي در اين زمينه تنظيم شود.

    وي اظهار داشت: اتصال راه چابهار به گوادر از پروژه هاي داراي اولويت وزارت راه و ترابري است.

    در اين ديدار هر دو طرف براي گسترش روابط دو كشور اظهار اميدواري كردند.

لینک

       

نمايش حركت آزمايشي ساخت سريع‌ترين قطار مسافربري در فرانسه

 فرانسه  در روز سه شنبه 14 فروردين 1386 با حضور خبرنگاران خارجي و داخلي، حركت آزمايشي سريع‌ترين قطار مسافربري خود در مسير خط آهن شرق اين كشور با پيمايش 574كيلومتر در ساعت به نمايش گذاشت.

 شركت صنعتي "آلستوم" فرانسه - سازنده اين قطار مسافربري- با نمايش حركت اين قطار سريع السير، ركورد بي‌سابقه سرعت قطارهاي مسافربري در دنيا كه تاكنون 515 كيلومتر در ساعت تا سال1990 بود، را شكست.

 شركت آلستوم از جمله چهار شركت بزرگ سازنده قطارهاي مسافربري سريع السير در جهان، در صدد است با شكستن اين ركورد سرعت، مشتريان بيشتري را جلب آخرين فناوري نوين خود كند.

گزارش‌ها حاكي است، بازار اروپا تا سال2020 به بيش از شش هزار كيلو متر خطوط راه آهن سريع السير احتياج خواهد داشت.

 اين شركت فرانسوي با داشتن21 درصد سهام بازار ساخت قطارها در جهان، بيشترين سهم اين صنعت را در بازاهاي جهاني دارا است. فرانسه در زمان حاضر در ناوگان راه آهن سريع السير خود 450 دستگاه قطار سريع السير دارد كه حداكثر سرعت آنها به 360 كيلومتر در ساعت مي رسد.
لینک

       

ترانزيت كالاهاي چيني ازقزاقستان 30 درصد كاهش يافت

 

 " كريم كوكريك بايف" مدير اجرايي شركت سهامي "راه آهن قزاقستان" از كاهش30 درصدي ترانزيت كالاهاي كانتينري چين از طريق اين كشور ابراز نگراني كرد .

خبرگزاري "قزاقستان تودي" گزارش داد كه وي درنشست "دوستيك - حلقه‌پيوند بين آسيا واروپا" در آستانه، گفت : راه‌آهن قزاقستان به علت كاهش ترانزيت كالاهاي كانتينري چين ازاين مسير خسارت مي‌بيند.

كوكريك بايف تاكيد كرد: درمذاكره با نمايندگان چيني معلوم شد كه روسيه تعرفه انتقال كانتينر از طريق راه آهن سراسري سيبري را400 دلار كاهش داده و به اين دليل چيني‌ها كالاهاي خود را از طريق روسيه منتقل مي كنند.

مديراجرايي شركت سهامي راه آهن قزاقستان با اشاره به مشكل چين در انتقال محموله‌هاي كانتينري  از طريق روسيه، از گذرگاه ريلي "دوستيك - آلاشانكو" در مرز دو كشور به عنوان كوتاه‌ترين و باصرفه‌ترين گذرگاه براي انتقال اين كالاها ياد كرد

. به گفته وي مسوولان كميته راههاي ارتباطي وزارت حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان بايد درگفت وگو با مسوولان ذيربط چين اين موضوع را بررسي كنند. 
لینک

       

كسب مقام در مسابقات تيراندازي آذربايجان غربي

    اداره كل راه و ترابري آذربايجان غربي مقام سوم مسابقات تيراندازي استان آذربايجان غربي را به خود اختصاص داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري اين استان، در يك دوره مسابقات حرفه اي تيراندازي با كلت كمري كه به مناسبت بزرگداشت هفته نيروي انتظامي برگزار شد، بابك شيوخي رئيس اداره حراست اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي با تيراندازي ماهرانه خود توانست بروي سكوي سوم دستگاههاي برتر استان بايستد.

 

لینک

       

اداره راه و ترابري جديدالتأسيس داراي سرپرست شد

    سرپرست اداره راه و ترابري جديدالتأسيس اشنويه منصوب شد.

مهندس عباس فرومندي مدير كل راه و ترابري استان آذربايجان غربي طي حكمي، جلال محمدي را به عنوان سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان اشنويه منصوب نمود.

   بنا بر اين گزارش شهرستان اشنويه به تازگي داراي اداره راه و ترابري شده است.

 

 

لینک

       

افتتاح بخشي از بزرگراه دالكي برازجان

    بخشي از بزرگراه دالكي – برازجان در استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي راه و ترابري اين استان، بزرگراه دالكي – برازجان با حضور استاندار بوشهر، مدير كل راه و ترابري و رئيس پليس راه اين استان افتتاح شد.

    مهندس هاشم عليپور فاز، مدير كل راه و ترابري بوشهر در آئين گشايش اين بزرگراه گفت: با احداث قطعه (ج) بزرگراه دالكي – برازجان – بوشهر به طول حدود 5 كيلومتر، شاهد كاهش بار ترافيك و تصادف در اين مسير خواهيم بود. وي افزود: يك تقاطع غيرهمسطح در 2 دهانه 15 متري وبا 40/4 متر ارتفاع و همچنين 7 دستگاه پل نيز به منظور برقراري ايمني و سهولت تردد در امتداد مسير شهر دالكي تا بوشهر احداث شده است.

     وي در ادامه گفت: احداث بزرگراههاي برازجان به سمت كنارتخته و شيراز در اولويت كاري اين اداره كل در سال جاري است و اميدواريم با تخصيص منابع مالي مورد نياز اين پروژه هر چه زودتر اجرايي شده و از حجم ترافيك مسير دشتستان كاسته شود.

 

لینک

       

70 كيلومتر فنس كشي در دو آزادراه تهران

40 كيلومتر از مسير آزادراههاي كرج – قزوين و تهران – قم در سالجاري فنس كشي مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، در سال 85 بيش از 30 كيلومتر از مسير دو آزادراه تهران – كرج و تهران – قم فنس كشي شد.

بنا بر اين گزارش؛ اين ميزان فنس كشي با هزينه اي بالغ بر 5 هزار ميليون ريال انجام شده است.

اين گزارش مي افزايد: فنس كشي در اين دو آزادراه شرياني كشور به منظور جلوگيري از ورود احشام، و ورود احتمالي عابرين پياده صورت گرفته است.

در اين گزارش با اشاره به اينكه 5 كيلومتر از فنس كشي هاي موجود كه آسيب ديده بود نيز مرمت شده، آمده است: براي سال 86 نيز قرار است 40 كيلومتر ديگر از مسير اين دو آزادراه فنس كشي شود.

لینک

       

انتصاب معاونين راهسازي و راهداري اداره كل راه و ترابري تهران

    سرپرست هاي معاونت راهداري و معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران تعيين شدند.به گزارش روابط عمومي اين اداره كل؛ مهندس صديقي مدير كل راه و ترابري استان تهران طي احكام جداگانه اي مهندس فريبرز واحدي را به سمت سرپرست معاونت راهداري و مهندس محمود مولايي را نيز به سمت سرپرست معاونت راهسازي اداره كل راه و ترابري استان تهران منصوب كرد.

 

لینک

       

                             موفقيت استان قزوين در اجراي طرح زمستاني و نوروزي

در طرح زمستاني اداره كل راه و ترابري استان قزوين بيش از 180 نفر از راهداران به مردم خدمات جاده اي ارائه كردند.

    مسعود حق لطفي معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قزوين با بيان اين خبر گرفت: با اجراي اين طرح راهداران با استفاده از 12 دستگاه بلدوزر، 25 دستگاه گريدر، 20 دستگاه لودر، 60 دستگاه كاميون نمك پاش و تيغه دار و 35 دستگاه سواري كمك دار، ضمن ارائه خدمات راهداري و امدادي، بيش از 23 هزار و 700 تن نمك پاشي و 12 ميليون و 363 هزار و 700 متر مكعب برفروبي كردند.

    حق لطفي افزود: طرح زمستاني اداره كل راه و ترابري استان قزوين از اول آذرماه پارسال تا پانزدهم فروردين ماه امسال به مدت 5/4 ماه در هفت راهدارخانه و شش ستاد برفروبي در محورهاي مواصلاتي استان قزوين اجرا شد.

    روابط عمومي راه و ترابري استان قزوين در اين گزارش يادآور مي شود: استان قزوين هم اكنون بيش از 9 هزار و 118 كيلومتر آزادراه، راه اصلي، فرعي و روستايي دارد و با حدود يك درصد مساحت كل كشور بيش از سه درصد راههاي كشور را به خود اختصاص داده است.

 

لینک

       

اساسنامه آکادمي بين المللي حمل ونقل ريلي نهايي شد

 اساسنامه آکادمي حمل ونقل ريلي  با حضور آندره ميشل دبيرکل اتحايه بين المللي راه آهن ها UIC و مشاور ارشد آموزش اين اتحاديه  در اداره کل اموربين الملل راه آهن ج.ا.ا.بررسي و نهايي شد.

در اين جلسه که نظري مدير کل اموربين الملل راه آهن ج.ا.ا. و دكتر فرشاد رئيس دانشکده راه آهن  حضور داشتند، آخرين اصلاحات بر روي اساسنامه صورت گرفت و سند مذکور ميان اتحاديه راه آهن ها UIC و راه آهن جمهوري اسلامي ايران و دانشکده راه آهن نهايي شد.

شايان ذکر است که اعضاي خاورميانه (uic)و ساير مؤسسات مي توانند در صورت تمايل به عضويت اين آکادمي پذيرفته شوند.

در اجلاس مجمع عمومي UIC که خرداد ماه 1386 برگزار خواهد شد ، شروع به کار اين آکادمي رسما" اعلام خواهد شد.

در اين جلسه هم چنين مقرر شد تا دانشکده راه آهن برنامه هاو دوره هاي آموزشي مورد نياز اين آکادمي را يک ماه قبل از برگزاري اجلاس مجمع عمومي UIC اعلام نمايد.

لینک

       

ساماندهي محورهاي پرتردد استان كرمانشاه

    ايمن سازي راههاي استان كرمانشاه همزمان با سال جديد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري اين استان؛ علاوه بر نصب تابلوهاي اطلاعاتي پيام متغير در گردنه بيد سرخ در دو باند رفت و برگشت، 40 دستگاه چراغ گردان خورشيدي در نقاط پرحادثه و شرياني پرترافيك نصب گرديد.

    همچنين سيستم هاي روشنايي راههاي سراسر اين استان بهسازي و عمليات لكه گيري راهها با اولويت بزرگراهها و راههاي اصلي آغاز شد.

 

لینک

       

شماره تماس براي اطلاع از وضعيت راههاي كرمان

    اداره كل راه و ترابري كرمان سامانه تلفني اطلاعات راههاي استان را راه اندازي كرده است.

به گزارش روابط عمومي اين اداره كل؛ از اين پس هموطنان گرامي مي توانند از طريق شماره تلفن 2520919 آخرين اطلاعات مربوط به راههاي استان كرمان را دريافت نمايند.

 

لینک

       

محور ساري به قائمشهر؛

حداكثر سرعت 90 كيلومتر

مدير كل راه و ترابري مازندران از مسافران خواست تا حين عبور از محور ساري به قائمشهر، سرعت مطمئنه را رعايت نمايند.

  مهندس عبدالحسين بيگدلي همچنين با اشاره به اينكه 4 دوربرگردان در مناطق ارطه، فني و      حرفه اي، پاشاكلا و كيلومتر 2 در محور ساري به قائمشهر به بهره برداري رسيده است افزود: عدم رعايت سرعت مطمئن باز هم منجر به سوانح رانندگي و خساراتي براي رانندگان و وسايل نقليه در اين محور مي شود.

  وي يادآور شد براساس مصوبه شوراي ترافيك استان و حفظ سلامت مسافران، رانندگان در مسيرهاي رفت و برگشت محور ساري به قائمشهر حداكثر از سرعت 90 كيلومتر تجاوز ننمايند.

 

لینک

       

وزير راه و ترابري اعلام كرد:

شعار سال 86، حفظ  و ارتقاء كيفيت راه ها

وزير راه و ترابري شعار سال 86 اين وزارتخانه در حوزه راه هاي جاده اي را حفظ و ارتقاء كيفيت راهها اعلام كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري مهندس محمد رحمتي در ديدار با مديران و كاركنان ستاد اين وزارتخانه با تبريك ايام نوروز با اشاره به مصادف شدن بهار ظبيعت با شروع ربيع الاول و ميلاد پيامبر اكرم (ص) خاطرنشان كرد: مردم بدانند كه در مورد وضعيت راهها نظارت و بازرسي وجود دارد و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي مثل گذشته تمام توانش را در بهبود وضعيت راهها و نظارت و بازديد از آنها به كار خواهد گرفت.

وي با تأكيد بر اينكه سال پر كار و نسبتاً موفقيت آميزي را پشت سر گذاشته ايم، خاطرنشان كرد: اميدواريم با رفع برخي كمبودها در زمينه بودجه و امكانات كه در سال گذشته وجود داشت، بتوانيم با برنامه ريزي و همدلي خدمات مطلوب تري را ارائه نمائيم.

وزير راه و ترابري بيان كرد: پيمانكاران در سال گذشته خدمات قابل توجهي را ارائه كردند كه ثمره آن بهره برداري از بيش از 1200 كيلومتر جاده در سراسر كشور است و امسال نيز قسمت عمده اي از پروژه ها مراحل پاياني خود را طي مي كند.

وي تصريح كرد: زمستان طولاني را در پيش داشتيم كه افزايش بارندگي، آسيب ديدن بيشتر جاده ها را درپي داشت كه البته با ادامه بارندگي بهسازي جاده ها با مشكل مواجه شد و در برخي نقاط با توجه به تلاش صورت گرفته آسفالت از كيفيت لازم برخوردار نبود.

مهندس رحمتي با اشاره به نقش مؤثر نظارت و پيگيري در بهبود روند كارها و در معرض ديد عموم بودن كليه شقوق حمل و نقل، ابراز داشت: كل مجموعة حمل و نقل كشور به يكديگر پيوسته است و مطمئناً مجموعه حمل ونقل در كشور خالي از سستي نيست كه اميدواريم با پيگيري امور، روند كارها بهبود يابد.

وي با اشاره به پيام نوروزي مقام معظم رهبري و نامگذاري سال 86 به نام « اتحاد ملي و انسجام اسلامي» بيان داشت: امسال با اتحاد و همدلي آحاد ملت ايران اميدواريم كه سال پربركتي را در پيش رو داشته و بتوانيم الگويي براي ملتهاي دنيا باشيم و مطمئناً وحدت و يگانگي به جامعه قدرت خواهد بخشيد.

وزير راه و ترابري اظهار اميدواري كرد: سال جديد را با آرمان ها و رآرزوهايي در حوزه حمل و نقل شروع كرده ايم كه براي رسيدن به آنها تا پايان سال تلاش خواهيم كرد.

لازم به ذكر است وزير راه و ترابري به همراه معاونين و مديران كل در مراسم ديد و بازديد نوروزي در ستاد وزارتخانه در روز چهاردهم فروردين ماه شركت كردند.

 

 

لینک

       

در هفته آخر سال گذشته نزديك به 430 هزار نفر از طريق راه آهن جابجا شدند

 در هفته پاياني سال 1385، 428 هزار و 960 نفر از طريق شبكه حمل و نقل ريلي در سراسر كشور جابجا شدند.

همچنين از 12 اسفند تا 18 اسفندماه سال گذشته 389 هزار و 996 نفر از طريق شبكه حمل و نقل ريلي در سراسر كشور جابجا شدند.

در هفته 28 بهمن تا 4 اسفند ماه سال گذشته 394 هزار و 703 نفر از راه آهن استفاده كردند.

لازم به ذكر است از 12 فروردين تا 18 فروردين سال 85، 450 هزار و 508 نفز از طريق شبكه حمل و نقل ريلي جابجا شدند.

در ايام نوروز سال جاري ظرفيت شبكه حمل و نقل ريلي كشور حدود 14 درصد رشد داشته است و بيش از يك ميليون و 800 هزار نفر از اين طريق جابجا خواهند شد

.

لینک

       

گشايش نشست كميته حمل و نقل بين‌المللي در بيروت

هشتمين دوره نشست كميته حمل و نقل وابسته به كميته اقتصادي و اجتماعي كشورهاي غرب آسيا وابسته به سازمان ملل متحد " اسكوا " ، روز سه‌شنبه در هتل " السفير " بيروت گشايش يافت.در اين نشست، نمايندگان وزارتخانه‌هاي حمل و نقل، كشور، برنامه‌ريزي و اقتصاد و مسوولان متخصص در امور حمل و نقل زميني جاده‌اي و راه آهن و همچنين حمل و نقل دريايي از كشورهاي عضو كميته ياد شده شامل اردن، امارات متحده عربي، بحرين، سوريه، عراق، عمان، فلسطين، قطر، كويت، لبنان، مصر، عربستان و يمن حضور دارند.همچنان نمايندگاني از اتحاديه عرب، شوراي همكاري كشورهاي خليج فارس اتحاديه عربي حمل و نقل زميني، اتحاديه حمل و نقل دريايي، اتحاديه بندرها و اتحاديه بين‌المللي حمل و نقل جاده‌اي در اين نشست حضور يافته‌اند." محمد الصفدي " وزير حمل و نقل لبنان در آيين گشايش اين نشست اظهار داشت كه اوضاع حمل و نقل در اين كشورها از وضعيت خوبي برخوردار نيست و بايد به دنبال يافتن نقاط ضعف و راههاي اصلاح آن بود.وي گفت كه حمل و نقل در جهان به ويژه در زمينه حمل و نقل دريايي، طي ۲۰ سال گذشته، شاهد تحولات مهمي بوده و قوانين و مقررات جديدي در اين زمينه در بخشهاي مختلف از جمله خدمات و تجهيزات لجستيكي در بندرها تدوين شده است.الصفدي اظهار داشت كه برغم تلاشهاي اسكوا در زمينه راهها و موفقيت آن در اين زمينه، هنوز كشورهاي منطقه نتوانسته‌اند از اين تحولات به خوبي بهره ببرند.وي تاكيد كرد كه طرح توافق درباره قانون حمل و نقل بين‌المللي كالاها در مشرق عربي به طوري كه بتوان به عمليات حمل و نقل به عنوان يك نظام متكامل نگريست و چارچوب‌هاي قانوني مناسب با توافق كشورهاي عضو را ايجاد كرد، در دستور كار اين نشست قرار دارد.

لینک

       

تأمين سوخت آزادراه پيامبر اعظم (ص)

براي تأمين بنزين خودروهاي سواري در اتوبان پيامبر اعظم (ص) سوخت كافي فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان آذربايجان شرقي، در جلسه اي كه به منظور هماهنگي، برنامه ريزي و ارائه خدمات بهتر به مسافران نوروزي و با حضور مدير عامل سازمان تاكسيراني، شهردار تبريز، مدير عامل اتوبوسراني، و مديران كل بخش راه و ترابري اين استان برگزار شد، مقرر گرديد: به منظور جلوگيري از هرگونه اختلال ترافيكي صدا و سيماي اين استان و تشكل هاي صنفي مسافربري نيز هماهنگي هاي لازم را با اداره كل راه و ترابري به عمل آورند

.

لینک

       

تأثير دوربين هاي كنترل سرعت در كنترل رفتار ترافيكي

طي سه ماه پس از نصب دوربين هاي كنترل سرعت در آزادراههاي كرج – قزوين و تهران – قم بيش از پانصد هزار مورد تخلف ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان تهران، طي سه ماهه آذر، دي و بهمن 546 هزار و 911 مورد تخلف از طريق دوربين هاي كنترل سرعت ثبت شد.

شايان ذكر است در دهم آذرماه سالجاري 82 دستگاه دوربين كنترل سرعت در دو آزادراه كرج – قزوين و تهران – قم نصب شد كه از اين تعداد نيز 16 دوربين فعال بوده است.

لینک

       

مسافران استان زنجان در مبادي ورودي نقشه راه و گردشگري دريافت نمايند

راههاي زنجان براي مسافرت هاي نوروزي آماده است..

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري زنجان؛ عمليات لكه گيري و شستشوي علائم و خط كشي هاي محورهاي ارتباطي استان زنجان به پايان رسيد.

برپايه همين گزارش 10 اكيپ نوروزي با استقرار در جاده ها آماده امدادرساني و ياري مسافران گرامي هستند.

همچنين راهدارخانه هاي اين اداره كل در ايام نوروزي پذيراي مسافران و در راه ماندگان هستند.

شايان ذكر است مسافران نوروزي در اين استان مي توانند نقشه راههاي استان و بروشورهاي حاوي اطلاعات سفر و گردشگري را در مبادي ورودي شهر دريافت نمايند.

لینک

       

محورهاي سمنان به سيستم كنترل هوشمند مجهز مي شود

از سال آينده به تدريج محورهاي اصلي و فرعي استان سمنان تحت پوشش سيستم كنترل هوشمند (ITS) قرار مي گيرد.

طرح اجراي سيستم كنترل هوشمند در محورهاي استان سمنان با پيشنهاد سازمان حمل و نقل و پايانه ها به تصويب شوراي هماهنگي ترافيك استان رسيد كه برمبناي آن محور اصلي و ترانزيتي تهران – مشهد به سيستم ITS مجهز خواهد شد..

در اين طرح مسير ميامي – شاهرود به عنوان يكي از مسيرهاي پرتردد استان انتخاب شد، كه ميانگين تردد روزانه وسايل نقليه از اين مسير طي سال 85 به حدود 5 هزار وسيله نقليه رسيده است. اين مسير از جمله مسيرهاي پرسانحه استان است كه طي 9 ماهه سال 85 حدود 5/13 درصد تصادفهاي محورهاي استان و حدود 7/17 درصد تعداد متوفيات اين استان را در بر گرفته است.

لینک