استقرار اكيپ هاي راهداري در 791 گردنه سردسيركشور

اكيپ هاي راهداري به همراه 7 هزار و پانصد وسيله نقليه در 791 گردنه سردسير كشور مستقر شداند. محمد بخارايي رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با بيان اين مطلب گفت: 30 ميليارد تومان از اعتبارات كشور به انضمام 80 ميليارد تومان ديگر از محل اعتبارات متمم بودجه براي اصلاح يك هزار نقطه حادثه خيز كشور هزينه مي شود. وي كه در جلسه شوراي حمل و نقل استان مركزي سخن مي گفت، با بيان اين مطلب اظهار داشت: توسعه ناوگان حمل و نقل كشور از اولويت هاي بخش راه و ترابري است، كه با اختصاص 400 ميليارد تومان اعتبار به صورت وام هاي اشتغالزايي اميدواريم به اهداف توسعه اي بخش ناوگان جاده اي دست يابيم.

    وي ايمن سازي مسير مدارس كنار جاده ها را از برنامه هاي ويژه وزارت راه و ترابري دانست و افزود: يك هزار و 200 مدرسه از دو هزار مدرسه حاشيه جاده هاي كشور ايمن سازي شده است.

    بخارايي از اختصاص 60 ميليارد تومان براي بهينه سازي سه محور مهم و ترانزيتي استان مركزي خبر داد و گفت: اين اعتبار طي سه سال براي بهسازي خودروهاي اراك، سلفچگان، ساوه، همدان و بوئين زهرا اختصاص يافته است.

 

لینک

       

تخصيص 105 ميليارد ريال اعتبار براي بهسازي راه هاي روستايي ايلام

بهسازي و آسفالت 71 پروژه راه روستايي در استان ايلام با 105 ميليارد ريال اعتبار اجرا خواهد شد.

 مهندس نصرالهي زاده مدير كل راه و ترابري ايلام با بيان اين مطلب افزود: تا پايان سال گذشته 82 پروژه در قالب احداث و روكش آسفالت 145 كيلومتر راه روستايي با 101 ميليارد ريال اعتبار در استان ايلام به اجرا درآمد. وي گفت: امسال نيز در راستاي بهسازي و آسفالت 71 پروژه راه روستايي، بالغ بر 105 ميليارد ريال اعتبار در نظر گرفته شده است، كه به زودي پس از مساعد شدن وضعيت جوي به مرحله اجرا در مي آيد.

      به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري اين استان : در شش ماهه نخست امسال 85 هزار و 300 ميليون ريال صرف ايمن سازي راه هاي مواصلاتي استان ايلام از جمله نصب گاردريل، چشم گربه اي، علائم و خط كشي شده است.

 

 

لینک

       

روشن سازي 35 كيلومتر از جاده كرج – چالوس تا پايان امسال

محور كرج – چالوس به دليل توپوگرافي خاص،  وجود پيچ ها و شيب هاي تند، محدود شدن بين ترانشه هاي بزرگ سنگي و رودخانه كرج نياز به روشن سازي در برخي از مسيرها دارد.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري   در اين راستا طي مرداد و شهريور ماه سال جاري عمليات نصب تيرهاي چراغ سديمي در 25 كيلومتر از اين محور به اجرا درآمد.

    بر پايه همين گزارش تا پايان امسال 10 كيلومتر ديگر از نقاط حساس ياد شده با نصب چراغ روشن خواهد شد.

لینک

       

نمك پاشي مدرن در جاده هاي استان تهران

اداره كل راه و ترابري استان تهران براي راهداري زمستاني، 30 دستگاه كاميون نمك پاش خريداري كرد.

    به گزارش روابط عمومي اين اداره كل؛ نمك پاش هاي مذكور با مخازن 10 مترمكعبي قادرند روزانه 10 تن نمك خالص را مطابق استانداردهاي (ASTM) بر روي سطح معابر يخ زده بپاشند.

     اين نوع نمك پاش ها از نوع تسمه نقاله اي هستند، كه عيوب نمك پاش هاي قديمي را ندارند.

     بنا بر اين گزارش، اداره كل راه و ترابري استان تهران قصد دارد، براي نگهداري نمك به صورت خشك و طولاني سيلويي با سيستم «قاب فضايي و سقف لانه زنبوري» مجهز به سيستم رطوبت سنج احداث كند.

لینک

       

بهره برداري از 35 كيلومتر بزرگراه موند – كنگان در استان بوشهر

35 كيلومتر از بزرگراه جديد موند – كنگان بهره برداري شد.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري؛  مدير كل راه و ترابري استان بوشهر در آيين گشايش اين محورگفت: اين بزرگراه حدفاصل پل موند تا شمال غربي شهر خورموج با اعتباري معادل 139 ميليارد و 673 ميليون ريال به بهره برداري رسيد.

وي افزود: اين بزرگراه در مسير بوشهر – كنگان – عسلويه قرار گرفته، كه با بهره برداري از اين مسير ترافيك ايمن و روان در جاده هاي استان برقرار شده و به كاهش سوانح رانندگي منجر مي شود.مهندس عليپور با بيان اينكه در اجراي اين پروژه بيش از يك ميليون متر مكعب خاك ريزي و 130 هزار متر مكعب خاك برداري شده،  افزود: 159 دستگاه پل در مسير اين بزرگراه احداث شده است.شايان ذكر است مراحل ساخت بزرگراه چغادك – خورموج – كنگان با 375 كيلومتر طول از سال 1381 آغاز گرديده و تاكنون 85 كيلومتر از اين بزرگراه به بهره برداري رسيده است.

 

لینک

       

دو انتصاب جديد در اداره كل راه و ترابري بوشهر

مدير كل راه و ترابري استان بوشهر با احكام جداگانه اي رئيس اداره پيمان و رسيدگي و معاون اداره نظارت اين اداره كل را مشخص كرد.

به گزارش روابط عمومي اين اداره كل، آقايان علي كرم بهمنيار به سمت رئيس اداره پيمان و رسيدگي و عبدالحسن مشايخي به سمت معاون اداره نظارت اداره كل راه و ترابري استان بوشهر منصوب شدند.

 

لینک

       

بزرگراه زاهدان – زابل احداث مي شود

بزرگراه زاهدان – زابل به طول 32 كيلومتر احداث مي شود.

 به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، عمليات اجرايي بزرگراه زاهدان – زابل با هدف حمل و نقل سريع، ايمن و افزايش جا به جايي بار و مسافر در استان سيستان و بلوچستان آغاز شد.

اين بزرگراه كه داراي 16 زيرگذر و 2 دوربرگردان است، با اعتبار اوليه 180 ميليارد ريال، براساس فهرست بهاء راه سازي سال 85 احداث خواهد شد.

بر اساس اين گزارش،  رويه اين بزرگراه از نوع آسفالت گرم در دو لايه بيندر و توپكا هر كدام به ترتيب 7 و 5 سانتي متر و به طور مجموع 12 سانتي متر است.

 

لینک

       

برپايي بزرگترين نمايشگاه حمل و نقل كشور

   بزرگترين نمايشگاه تخصصي حمل و نقل كشور با شركت چهار بخش حمل ونقل ريلي، هوايي، دريايي و جاده اي 28 آذرماه گشايش       مي يابد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري؛ رئيس ستاد اين نمايشگاه ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: نمايشگاه بين المللي حمل و نقل و ترانزيت به منظور معرفي توانمندي هاي بخش راه و ترابري، ايجاد فرصت ها و زمينه هاي همكاري، استفاده از منابع اعتباري داخل و بهره گيري از روند تكنولوژي جهاني به مدت 4 روز برگزار خواهد شد.

    وي اضافه كرد: وجود شركت هاي چند مليتي خارجي و فعال در عرصه هاي بين الملل، فرصت مناسبي براي شركت هاي خصوصي داخلي در زمينه رشد فناوري، كسب اعتبار و ايجاد فرصت هاي مشترك كاري فراهم خواهد كرد.

    مسعود ذهبيون از خصوصيات نمايشگاه بين المللي حمل و نقل و ترانزيت را حضور شركت هاي مطالعاتي، نرم افزاري، مشاوران، ساخت، بهره بردار، خدماتي و نگهداري در كنار هم برشمرد و افزود: به منظور حضور صنايع سبك و سنگين در احجام متفاوت 15 هزار متر محيط نمايشگاهي در دو فضاي آزاد و مسقف با كاربري هاي متفاوت به اين امر اختصاص يافته است.

لینک

       

طی 6 ماهه گذشته

بالغ بر 27 ميليارد ريال صرف ايمن سازی راه های مازندران شد

   27 ميليارد و 235 ميليون ريال اعتبار تخصيصي, صرف ايمن سازی راه های استان مازندران شد.بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل راه و ترابری استان مازندران،  ايجاد 13 کيلومتر روشنايي, مرمت و نوسازی 270 كيلومتر از پروژه هاي روشنايي, ايجاد 2 كيلومتر فضای سبز حاشيه راه, نصب 30 هزار عدد چشم گربه ای, نصب 74 عدد چراغ چشمک زن, نصب 30 هزار و 925 عدد علائم ايمني راهنمايی و رانندگی از جمله اقدامات اين اداره کل در راستای ايمن سازی و کاهش سوانح رانندگی در محورهای استان مازندران بوده است.

     بر پايه اين گزارش خط کشی 653 کيلومتر از راه های اصلی و فرعی, نصب 19 کيلومتر گاردريل جهت تفکيک باند و 41 کيلومتر گاردريل در نقاط پرتگاهی از ديگر اقدامات اين اداره کل در برقراری ايمنی جاده های استان مازندران بوده است.

لینک

       

89 درصد سوانح رانندگي اردستان در بزرگراه ترانزيتي تهران – بندرعباس

شهرستان اردستان با واقع شدن در مسير ترانزيتي تهران – بندرعباس با حجم زياد تردد خودروهاي سنگين روبرو است.شاهرخ رضا باقري، رئيس ادارة راه و ترابري اردستان با ذكر اين مطلب و با اشاره به اين كه طول راه هاي همسنگ اردستان 1590 كيلومتراست، گفت: از 319 كيلومتر راه اصلي اين حوزه، 103 كيلومتر آن در محدودة بادرود- اردستان- نائين به صورت دو بانده در مسير ترانزيتي تهران – بندرعباس قرار گرفته است.وي اضافه كرد: اين محور داراي ترافيك بالايي معادل 15 هزار تردد در شبانه روز است كه حدود 50 درصد آن شامل خودروهاي سنگين و نيمه سنگين مي شود.

وي با اشاره به اين كه بر اساس آمار تصادفات در 6 ماهة اول سال جاري، 89در صد  تصادفهاي جاده اي اين شهرستان، در محور ترانزيتي ياد شده به وقوع پيوسته است، گفت: عامل اصلي سوانح رانندگي ناشي از خطاي انساني از جمله خواب آلودگي، سرعت و سبقت غيرمجاز است.وي افزود: مجتمع هاي خدماتي بين راهي از نيازهاي ضروري اين مسير است، كه با ساخت چنين مجتمع هایی مي توان موجبات رفع خستگي رانندگان را در يك سفر طولاني فراهم كرد.

 

لینک

       

وزير راه و ترابري:

15 هزار كيلومتر از راه هاي روستايي آسفالت شده است

 وزير راه و ترابري اعلام كرد: در دو سال گذشته 15 هزار كيلومتر از راه هاي روستايي آسفالت شده است و هر  ساله حدود 1000 تا 1200 كيلومتر راه در كشور ساخته مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي كه در ديدار با قائم مقام وزير حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان سخن مي گفت، تصريح كرد: سعي بر اين است كه نقش راه آهن در ايران بيشتر از گذشته شود؛ در اين راستا در مسير تهران به اصفهان راه آهن سريع السير داير مي شود كه مسير 6 ساعته را حداكثر به 5/2 ساعت خواهد رساند.

     وزير راه و ترابري با اشاره به روابط ايران و قزاقستان، خاطرنشان كرد: ايران حدود 800 هزار تن صادرات قير دارد كه پيمانكاران ايراني مي توانند حضور مؤثري در اين زمينه و حوزه هاي راهسازي در  قزاقستان داشته باشند.

     آبلگازي كوساينف، قائم مقام وزير حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان نيز بيان داشت: طرح توسعه راه ها تا سال 2015 از سال آيندة ميلادي اجرايي مي شود و قزاقستان تا هفت سال آينده حدود 10 ميليارد دلار سرمايه گذاري در زمينة حمل و نقل درنظر گرفته است.

     وي ادامه داد: در سال 2007 قزاقستان نياز به 100 هزار تن قير با كيفيت دارد كه اميدواريم ايران همكاري لازم را در تأمين قير مورد نياز داشته باشد.  

     همچنين در اين ديدار يريك اوتمبايف، سفير جمهوري قزاقستان در تهران، با اعلام خبر ديدار رسمي نظربايف رئيس جمهور قزاقستان در آينده نزديك از ايران، يادآور شد: مبادلات دو كشور در حال حاضر 900 ميليون دلار در سال است كه مي توان آن را توسعه داد و ايجاد شركت هاي مشترك در حوزه هاي حمل و نقل و خودروسازي در اين زمينه مي تواند مؤثر باشد.

     سفير جمهوري قزاقستان تصريح كرد: اميدواريم در كميسيون مشترك ايران و قزاقستان در 13 دسامبر كه در آستانه پايتخت قزاقستان تشكيل مي شود راهكارهاي همكاري بيشتر مورد توجه قرار گيرد.

     مهندس رحمتي در اين ديدار، خواستار رفع معطلي كشتي هاي ايراني در بندر اوكتائو و پرداخت بدهي هواپيمايي قزاقستان به ايران و افزايش برگ تردد كاميون هاي ايراني از 1800 مورد به حداقل 3000 مورد در سال شد.

      قائم مقام وزير حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان نيز اظهار اميدواري كرد: سعي خواهيم كرد تأخيرها در بندر اوكتائو برطرف شود و طلب ها هر چه سريع تر پرداخت شود.

      قائم مقام وزير حمل و نقل و ارتباطات قزاقستان در رأس هيأتي از مسئولان وزارتخانه و پيمانكاران به منظور شركت در همايش قير و آسفالت وارد كشورمان شده بودند.

لینک

       

وزير راه و ترابري در ديدار با دبير كل اكو:

راه آهن ايران سال آينده به پاكستان مي پيوندد

 وزير راه و ترابري كشورمان در ديدار با دبير كل اكو اعلام كرد: طي 12 ماه آينده با تكميل پروژه راه آهن كرمان – بم – زاهدان شبكه حمل و نقل ريلي ايران به پاكستان متصل مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه وترابري، مهندس محمد رحمتي بيان كرد: با اتصال شبكة ريلي ايران به كويته، پاكستان از طريق ايران به آسياي مركزي و تركيه متصل مي شود.

     وي خاطرنشان كرد: راه آهن كويته در پاكستان نياز به بازسازي دارد كه با وضعيت فعلي با اتصال شبكه حمل و نقل ريلي ايران  نمي توان از ظرفيت هاي موجود استفاده بهينه كرد.

      مهندس رحمتي ادامه داد: در مورد تكميل شبكه حمل و نقل ريلي ايران به منظور اتصال به اروپا در تركيه بايد خطوط ريلي شمال درياچه وان نيز تكميل شود كه به نظر مي رسد بايد ايران از طريق فاينانس به تكميل اين شبكه كمك كند.

      وزير راه و ترابري با تأكيد بر مشتركات كشورهاي عضو اكو، يادآور شد: ايران مي تواند نقش مهمي در اتصال خطوط حمل و نقل كشورهاي شرقي و شمال شرقي ايران به عراق داشته باشد و با تغيير وضعيت سياسي عراق ميزان حمل و نقل به اين كشور به مقدار قابل توجهي افزايش يافته است.

      وي افزود: كشورهاي عضو اكو به محور ارتباطي پاكستان، ايران و تركيه علاقه مند هستند و آنها مي توانند از اين محور استفاده كنند.

در ادامه اين ديدار خورشيد انور دبير كل جديد سازمان همكاري هاي اقتصادي (اكو) با اظهار خرسندي از ديدار با وزير راه و ترابري بر نقش مؤثر حمل و نقل در سازمان همكاري هاي اقتصادي اكو تاكيد كرد و بيان داشت: بحث تجارت، انرژي و حمل و نقل سه محور اساسي فعاليت اكو است كه بدون در نظر گرفتن حمل و نقل دو موضوع ديگر عملي نخواهد بود.

      وي با تقدير از نقش وزارت راه و ترابري كشورمان در اكو ابراز كرد: كميته هماهنگي كشورهاي عضو اكو در زمينه بيمه توسط ايران شكل گرفته است و نشست اين كميته در تهران برگزار خواهد شد كه اميدواريم نقش مؤثر ايران در اكو همچنان ادامه يابد.

     خورشيد انور در پايان با اشاره به رياست كميسيون مشترك پاكستان و ايران توسط مهندس رحمتي خواستار افزايش همكاري هاي دو كشور شد و ادامه داد: كشورهاي عضو اكو از مشتركات فرهنگي گسترده اي برخوردارند و اميدواريم كه مفاد موافقتنامه كشورهاي عضو در زمينة حمل و نقل اجرايي شود.

خورشيد انور  پاكستاني شهريور ماه امسال به عنوان دبير كل دوره اي اكو منصوب شد

لینک

       

معاون آموزش، تحقيقات و فناوري:

وزارت راه و ترابري از ظرفيت هاي علمي دانشگاه ها استفاده مي كند

   معاون آموزش، تحقيقات و فناوري وزارت راه و ترابري ابراز داشت: اين وزارتخانه سعي دارد از تمامي ظرفيت هاي تحقيقاتي، پژوهشي و علمي دانشگاه ها در حوزة حمل و نقل استفاده كند.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دكتر محمد جعفر اكرام جعفري كه در مراسم افتتاح نخستين مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3) سخن مي گفت، اظهار داشت: وزارت راه و ترابري موفق شده است در جهت استفاده بهينه از ظرفيت هاي تحقيقاتي كشور بين دانشگاه ها و دستگاه اجرايي ارتباط منطقي برقرار كند كه اين رابطه بين دانشگاه تربيت مدرس و وزارت راه و ترابري برقرار شده است.

    وي با تأكيد بر انجام كارهاي كارشناسي شده در وزارت راه و ترابري تصريح كرد: نظام تصميم گيري در كشور بايد بر اساس تحقيقات عمل كند و مسئولان نظام بر امر تحقيقات و پژوهش براي پيشبرد اهداف نظام تأكيد مؤكد دارند.

    وي با اشاره به عملكرد پژوهشكده حمل و نقل در وزارت راه و ترابري ابراز داشت اين پژوهشكده هم اكنون انجام 130 پروژه تحقيقاتي را در دستور كار خود دارد.

    همچنين در اين مراسم دكتر حسني رئيس مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3) كه براي نخستين بار در كشور شروع به كار مي كند، يادآور شد: در ارتباط با مديريت، تعمير و نگهداري روسازي پروژه هاي زيربنايي از جمله راه ها، فرودگاه ها، بنادر و راه آهن ضرورت انجام تحقيق در دستيابي به روش هاي مديريت به همراه سياستگذاري تعمير و مرمت روسازي ها و انتخاب مصالح مناسب به منظور افزايش كه در اين راستا مي بايست تحقيق، مطالعه، استفاده از دانش و تكنولوژي و تجربه هاي سازگار و كارآمد مورد توجه و عمل جدي قرار گيرد.

    وي در تشريح فعاليت هاي اين مركز توضيح داد: ارتقاي سطح دانش جامعه مهندسان راه و ترابري و انجام پروژه هاي مطالعاتي، تحقيقاتي و كاربردي مورد نياز وزارتخانه و سازمان هاي تحت پوشش از جمله فعاليت هاي پيش بيني شده مي باشد.

    دكتر حسني عضو هيأت علمي دانشگاه تربيت مدرس ادامه داد: هدف از ايجاد واحدهاي پژوهشي مشترك بين دستگاه هاي اجرايي و دانشگاه هاي اجرايي و دانشگاه ها، انجام پروژه هاي توسعه اي و كاربردي و استفاده هر چه بيشتر از ظرفيت ها و توانايي هاي موجود در دانشگاه ها براي رفع نيازهاي پژوهشي دستگاه هاي اجرايي و در نهايت استفاده از امكانات و مننابع مالي دستگاه هاي اجرايي مي باشد.

    وي بيان كرد: پس از تهيه دستورالعمل انواع واحدهاي پژوهشي توسط دفتر امور پژوهش و برنامه ريزي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه تربيت مدرس؛ به عنوان يكي از قطب هاي تخصصي در زمينه مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه و فرودگاه به لحاظ سخت افزاري و نرم افزاري انتخاب و اساسنامه مربوطه توسط گروه راه و ترابري در دانشگاه تهيه و تدوين شد و اين واحد با 2 واحد پژوهشي تعمير و نگهداري كوتاه مدت و عملكرد بلند مدت روسازي با ساختار هيأت امنا، رئيس مركز و شوراي پژوهشي تشكيل شده است.

   لازم به ذكر است وظايف اين مركز پژوهشي، برگزاري دوره هاي آموزشي، ارائه مشاوره ، انجام طرح هاي پژوهشي و كاربردي، اجرايي، بنيادي و توسعه اي در زمينه روسازي راه، فرودگاه، راه آهن و بندر مي باشد.

    در مراسم افتتاح نخستين مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3)، مدير كل بازرسي و ارزيابي پژوهشي وزارت علوم، دكتر كامران دانشجو رئيس دانشگاه تربيت مدرس، معاونين آموزش و پژوهش دانشگاه نيز حضور داشتند.

لینک

       

معاونين جديد راه روستايي و راهداري كرمانشاه منصوب شدند

 سرپرست هاي جديد معاونت راهداري و معاونت راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه منصوب شدند.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه، با حكم مهندس عطاءا... قادري مدير كل راه و ترابري اين استان آقايان حميدرضا تيز چنگ و نريمان جليليان به سمت سرپرست معاونت راهداري و سرپرست معاونت راه روستايي منصوب شدند.

لینک

       

برگزاري سمينار سيستم هاي حفاظتي از بستر راه ها در برابر حوادث طبيعي

 سمينار سيستم هاي حفاظتي از بستر راه ها و تأسيسات مهم در برابر حوادث طبيعي در اداره كل راه و ترابري كردستان برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري كردستان؛  اين سمينار در خصوص حوادث طبيعي از جمله ريزش سنگ، ناپايداري شيب هاي خاكي و سنگي، ريزش بهمن و جاري شدن سيلاب توسط شركت ژئوتك برگزار شد.

    در اين سمينار استفاده از سيستم فنس هاي فلزي پيشرفته ژئوبروك، سيستم پايداري شيب ها به وسيله شبكه فلزي تكو، بهمن گيرها و سيستم كنترل خرده سنگ ها و خرده چوب ها در سيلاب،  از جمله مواردي بود كه با ارائه مقالات و سخنراني هايي مورد بررسي و جهت به كارگيري با شرايط توپوگرافي استان مورد ارزيابي قرار گرفت.

لینک

       

نخستين آزادراه خوزستان ماه آينده افتتاح مي شود

بزرگترين تقاطع غيرهمسطح خاورميانه به طول 10 كيلومتر در ابتداي اين آزادراه است

 نخستين آزادراه خوزستان حدفاصل اهواز و بندر امام به طول94 كيلومتر آذرماه سال جاري به بهره برداري مي رسد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، خيراله خادمي مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در اين مورد اظهار داشت: عمليات احداث اين آزادراه از سال 81 در دو باند رفت و برگشت آغاز و تاكنون بالغ بر 900 ميليارد ريال هزينه دربر داشته است.

     وي با بيان اينكه ساخت اين آزادراه از محل اعتبارات ملي صورت گرفته،  افزود: ويژگي اين آزادراه،  احداث بزرگترين تقاطع غيرهمسطح خاورميانه در ابتداي آن به طول 10 كيلومتر است.

     وي خاطرنشان ساخت: با احداث اين آزادراه علاوه بر افزايش سرعت تردد وسايل نقليه از 75 كيلومتر به 120 كيلومتر در ساعت، شاهد كاهش 90 كيلومتري مسير دسترسي به بزرگترين پايانه صادراتي كشور خواهيم بود.

     وي اظهار داشت: مسير تردد بين دو شهر اهواز و بندر امام با بهره برداري از اين آزادراه به 45 دقيقه كاهش مي يابد.

     شايان ذكر است؛ هم اكنون مسير بين دو شهر اهواز و بندر امام توسط جاده فعلي با پيمودن 160 كيلومتر امكان پذير است كه با بهره برداري از اين طرح ضمن كاهش 70 كيلومتري مسير مذكور، تحولي اساسي را در حمل و نقل منطقه خوزستان شاهد خواهيم بود.

لینک

       

نخستين آزادراه خوزستان ماه آينده افتتاح مي شود

بزرگترين تقاطع غيرهمسطح خاورميانه به طول 10 كيلومتر در ابتداي اين آزادراه است

 نخستين آزادراه خوزستان حدفاصل اهواز و بندر امام به طول94 كيلومتر آذرماه سال جاري به بهره برداري مي رسد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، خيراله خادمي مدير كل راه و ترابري استان خوزستان در اين مورد اظهار داشت: عمليات احداث اين آزادراه از سال 81 در دو باند رفت و برگشت آغاز و تاكنون بالغ بر 900 ميليارد ريال هزينه دربر داشته است.

     وي با بيان اينكه ساخت اين آزادراه از محل اعتبارات ملي صورت گرفته،  افزود: ويژگي اين آزادراه،  احداث بزرگترين تقاطع غيرهمسطح خاورميانه در ابتداي آن به طول 10 كيلومتر است.

     وي خاطرنشان ساخت: با احداث اين آزادراه علاوه بر افزايش سرعت تردد وسايل نقليه از 75 كيلومتر به 120 كيلومتر در ساعت، شاهد كاهش 90 كيلومتري مسير دسترسي به بزرگترين پايانه صادراتي كشور خواهيم بود.

     وي اظهار داشت: مسير تردد بين دو شهر اهواز و بندر امام با بهره برداري از اين آزادراه به 45 دقيقه كاهش مي يابد.

     شايان ذكر است؛ هم اكنون مسير بين دو شهر اهواز و بندر امام توسط جاده فعلي با پيمودن 160 كيلومتر امكان پذير است كه با بهره برداري از اين طرح ضمن كاهش 70 كيلومتري مسير مذكور، تحولي اساسي را در حمل و نقل منطقه خوزستان شاهد خواهيم بود.

لینک

       

   بهره برداري از كارخانة آسفالت 120 تني در انارك

 هوشنگ عشايري معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري استان اصفهان با اشاره به استقرار و راه اندازي يك واحد كارخانة آسفالت در بخش انارك شهرستان نائين گفت: بهسازي محور نائين – انارك –خور يك پروژة ملي است، كه شامل رفع نقاط حادثه خيز، اصلاح قوس ها، احداث واريانت و حذف گردنة زنجير گاه و روكش آسفالت اين محور مي شود.

     وي برآورد اعتباري اين پروژه را حدود 300 ميليارد ريال در سال دانست و افزود: 22 كيلومتر از مسير، حدفاصل نائين – انارك بهسازي، شانه سازي و روكش آسفالت شده است.

    وي گفت: در سال جاري نيز 23 كيلومتر از سمت انارك تا پل راه آهن روكش آسفالت خواهد شد. همچنين مراحل آسفالت ريزي بخش ديگري از مسير از انتهاي پروژة حذف گردنه به سمت پاسگاه پليس راه سه راهي جندق، به طول 65 كيلومتر به پايان رسيده است.

 وي اضافه كرد: تا پيش از راه اندازي اين كارخانه، آسفالت راه هاي منطقه، آسفالت رود ميكس و سطحي بود ولي از اين پس با اجراي روكش آسفالت گرم، كيفيت روية آسفالتي سطح راهها  ارتقاء مي يابد.

     عشايري افزود: اين كارخانه با ظرفيت توليد اسمي 120 تن در ساعت با 4 دستگاه سيلوي مصالح سرد 6 متر مكعبي و 4 سيلوي مصالح گرم به طور تمام اتوماتيك كار مي كند. وي اظهار داشت: براي پروژة 350 كيلومتري بهسازي و روكش آسفالت نائين – انارك – خور – طبس در اين محور، دو كارخانة آسفالت ديگر نيز استقرار يافته و اين كارخانه سومين كارخانه محسوب مي شود.

     معاون راه سازي اداره كل راه و ترابري اصفهان در خصوص پروژة واريانت جايگزين گردنة زنجيرگاه با اشاره به اين كه اجراي اين پروژه موجبات كاهش زمان سفر، صرفه جوئي در سوخت و كاهش تلفات جاده اي مي شود، گفت: تاكنون قطعة اول پروژه به طول 14 كيلومتر از 65% پيشرفت فيزيكي،  شامل 95% خاكبرداري، 70% خاكريزي و 50% مصالح اساس و زيراساس برخوردار شده، كه تاكنون 2 ميليارد تومان هزينه دربر داشته است.

      وي با اعلام اينكه در آيندة نزديك عمليات اجرائي قطعه دوم اين پروژه آغاز خواهد شد، پيش بيني كرد: در صورت تأمين 90 ميليارد ريال اعتبار براي كل اين پروژه به طول 38 كيلومتر، پروژه مذكور به صورت يك جا در سال 87 به بهره برداري مي رسد.

لینک

       

محور نير – صائين بازگشايي شد

عمليات بازسازي و ترميم محور رانش يافته نير – صائين در استان اردبيل به اتمام رسيد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري اردبيل،  عمليات بهسازي، ترميم و تكميل محور نير – صائين كه به دليل رانش تخريب شده بود، به پايان رسيد.

     بنا بر اين گزارش هم اكنون بار ترافيك عبوري بر روي اين محور25 كيلومتري، برقراراست.

     اين پروژه پس از تلاش شبانه روزي 6 ماه پرسنل راه و ترابري اين استان تكميل و بازگشايي شد.

بر اساس اين گزارش،  استاندار اردبيل به همراه مدير كل راه و ترابري اين استان از پروژه چهارخطه كردن سه راهي سرعين به سرعين در محور اردبيل – نير – سراب به طول 5/7 كيلومتر بازديد كرد.

      اين پروژه از پيشرفت فيزيكي بالايي برخوردار بوده و به زودي به مرحله بهره برداري خواهد رسيد.

لینک

       

جاده هراز و فيروزكوه به هم متصل مي شود

 براي سهولت تردد وسايل نقليه عبوري بين دو استان تهران و مازندران،  جاده هاي فيروزكوه و هراز به هم متصل مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري؛  به زودي شاهد افتتاح جاده جديدي از منطقه لاسم واقع در محور هراز، به شهرستان فيروزكوه در امتداد محور فيروزكوه خواهيم بود.

    مراحل ساخت اين جاده از پيچ لاسم واقع در منطقه پلور، كيلومتر 94 محور هراز شروع شده و با گذر از روستاهاي كوهستاني و زيباي ييلاقي زيار، لاسم، زرمان، وزنا، اندريه، قزونچاي، آسور، ارجمند، به شهرستان فيروزكوه متصل مي شود.

    بنا بر اين گزارش جاده مذكور كه 75 كيلومتر طول دارد، از مناطق كوهستاني عبور كرده و داراي شيب طولي متوسطي است.

    اين گزارش مي افزايد: 59 كيلومتر اين محور در حوزه استحفاظي استان تهران قرار دارد كه 50 كيلومتر آن زيرسازي و آسفالت شده و حدود 9 كيلومتر آن باقي مانده است.

    همچنين مراحل ساخت و آسفالت 16 كيلومتر ديگر اين محور واقع در استان مازندران، پس از 4 ماه فعاليت شبانه روزي پرسنل اداره كل راه و ترابري اين استان با اعتبار 9 ميليارد و 738 ميليون ريال تكميل شده است كه با آسفالت 9 كيلومتر باقي مانده در حوزه استحفاظي تهران بزودي شاهد بهره برداري از آن خواهيم بود

لینک

       

24 ماه ديگر

محور ترانزيتي محمدآباد – زهك افتتاح مي شود

   عمليات احداث راه اصلي محمدآباد – زهك در استان سيستان و بلوچستان آغاز شد.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان؛  عمليات احداث راه اصلي محمدآباد – زهك در حوزه شهرستان زهك، با حضور اقشار مختلف مردم، استاندار،  نمايندگان و مسئولين استان سيستان و بلوچستان آغاز شد.

    بنابر اين گزارش محور محمدآباد – زهك داراي 23 كيلومترطول و از نوع راه اصلي درجه يك است، كه آخرين حلقه اتصال محور ترانزيتي چابهار – زابل – ميلك محسوب مي شود.

    بر اساس پيش بيني ها، قرار است اين پروژه در 36 ماه آينده به بهره برداري برسد.

    گزارش مذكور مي افزايد: اين پروژه كه داراي يك پل مهم بر روي رودخانه سيستان به طول 300 متراست به طور مجموع به 210 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد.

لینک

       

پياده روي شهروندان زاهداني با رئيس فدراسيون كوهنوردي كشور‍

برپايي نمايشگاه دستاوردهاي سفر رياست جمهوري

شهروندان زاهداني با همراهي سرپرست فدراسيون كوهنوردي كشور و جمعي از مديران استاني از ميدان دكتر حسابي زاهدان تا كلاته رزاق را پياده پيمودند.

    به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان؛  همايش دو  و پياده روي 6 كيلومتري با حضور مديران و مسئولين ادارات حمل و نقل و پايانه ها و  راه و ترابري سيستان و بلوچستان،  باتفاق مهندس هوايي سرپرست فدراسيون كوهنوردي ج.ا.ا برگزار شد.

     همچنين در راستاي اجراي برنامه هاي ورزشي در بخش راه و ترابري، يك دوره مسابقات فوتسال در اداره كل راه و ترابري سيستان و بلوچستان برگزار شد.

      اين گزارش مي افزايد؛ تيم هاي حراست، دفتر مديريت و راهداري به ترتيب مقام هاي اول، دوم و سوم مسابقات فوتسال را به دست آوردند.

    گفتني است؛ نمايشگاه ادارات و سازمان ها نيز در قالب 70 غرفه، دستاوردهاي سفر رئيس جمهوري به استان سيستان و بلوچستان را از تاريخ هجدهم الي بيست و دوم آبان ماه سال جاري به عرصه نمايش عموم گذاشت.

لینک

       

قرارداد ساخت 150 دستگاه لكوموتيو با شركت زيمنس بسته شد

قرارداد ساخت 150 دستگاه لكوموتيو مسافري «ايران-رانر22» بين گروه مپنا با شركت راه آهن و شركت زيمنس منعقد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، در مراسمي كه با حضور مهندس محمد رحمتي وزير راه و ترابري و وزير صنايع و معادن برگزار شد، قراردادي به ارزش 450 ميليون يورو مشتمل بر 300 ميليون يورو سهم طرف خارجي و 150 ميليون يورو سهم طرف هاي ايراني امضا شد.

بنابر اين گزارش، اين قرارداد بزرگترين قرارداد ساخت و مشاركت و سرمايه گذاري مشترك در نوع خود در صنعت حمل و نقل ريلي كشور مي باشد كه بين مهندس بحريني مدير عامل شركت صنايع ريلي مپنا و كلاكر مدير شركت زيمنس آلمان منعقد شد.در اين مراسم وزير راه و ترابري با اشاره به ويژگي هاي ايمني، صرفه اقتصادي، سرعت مناسب، انبوهي و آلودگي كمتر در حمل و نقل ريلي ابراز اميدواري كرد: هر چه سريع تر به قطارهاي سريع السير تهران به اصفهان كه بخش ساخت زيربناي آن آغاز شده؛ دست يابيم.

مهندس رحمتي با تأكيد بر رفع نيازهاي حوزة حمل و نقل با كمك صنايع تصريح كرد: در صنايع كشور در زمينه حمل و نقل لازم است كه سرمايه گذاري گسترده اي انجام شود و پيشرفت پروژه ها در زمان بندي پيش بيني شده؛ تحقق يابد.

همچنين در اين مراسم وزير صنايع و معادن با اشاره به استراتژي دولت نهم و تأكيد مقام معظم رهبري مبني بر سرمايه گذاري در توسعه صنعت حمل و نقل ريلي اظهار داشت: ضرورت دارد لازم در انعقاد قراردادها به توليدات و استفاده بيشتر از منابع و توان داخلي و انتقال فناوري به كشور توجه داشته باشيم.   مهندس طهماسبي افزود: ايران آماده ترين زيرساخت ها را دارد و پيشرفته ترين كشور صنعتي در خاورميانه محسوب مي شود كه قراردادهاي صنعتي با كشورهايي از قبيل كوبا، ونزوئلا دارد.

وي در پايان سخنانش شركت زيمنس را دعوت به  براي سرمايه گذاري هاي بيشتر و درازمدت كرد.

قرارداد پروژه 150 دستگاه لكوموتيو مسافري موجب افزايش 50 درصدي تعداد لكوموتيوهاي ناوگان حمل و نقل ريلي، افزايش جا به جايي مسافر به ميزان 100 درصد و بكارگيري لكوموتيوهاي سريع در ناوگان ريلي كشور و افزايش سرعت قطارهاي مسافري خواهد شد.

همچنين لكوموتيوهاي مدل «ايران – رانر 22» با برخورداري از مدرن ترين تكنولوژي لكوموتيوهاي ديزل الكتريك و استفاده از بوژي هاي مدرن با سيستم تعليق بهينه براي نخستين بار در كشور علاوه بر ايجاد سرعت و ايمني بيشتر، برخوردار بوده و استهلاك كمتري را در خطوط راه آهن ايجاد مي كند.

در اين سيستم از موتور ديزل دور بالا با استانداردهاي روز اروپا همراه با كنترل سوخت هوشمند اين لكوموتيو؛ كه مصرف سوخت پايين و آلودگي كمتري ايجاد مي كند.

در لكوموتيوهاي مدل «ايران – رانر 22» براي نخستين بار واگن هاي مولد برق و بخار حذف و از اين طريق در هر واگن مولد حدود يك ميليون دلار صرفه جويي مي شود.بر اين اساس در اين قرارداد شركت زيمنس 30 دستگاه لكوموتيو را به صورت ساخته شده وارد و سپس با استقرار كارخانجات توليدي 120 دستگاه ديگر، در داخل كشور توليد خواهد شد. 

لینک

       

معاون آموزش، تحقيقات و فناوري:

وزارت راه و ترابري از ظرفيت هاي علمي دانشگاه ها استفاده مي كند

   معاون آموزش، تحقيقات و فناوري وزارت راه و ترابري ابراز داشت: اين وزارتخانه سعي دارد از تمامي ظرفيت هاي تحقيقاتي، پژوهشي و علمي دانشگاه ها در حوزة حمل و نقل استفاده كند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دكتر محمد جعفر اكرام جعفري كه در مراسم افتتاح نخستين مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3) سخن مي گفت، اظهار داشت: وزارت راه و ترابري موفق شده است در جهت استفاده بهينه از ظرفيت هاي تحقيقاتي كشور بين دانشگاه ها و دستگاه اجرايي ارتباط منطقي برقرار كند كه اين رابطه بين دانشگاه تربيت مدرس و وزارت راه و ترابري برقرار شده است. وي با تأكيد بر انجام كارهاي كارشناسي شده در وزارت راه و ترابري تصريح كرد: نظام تصميم گيري در كشور بايد بر اساس تحقيقات عمل كند و مسئولان نظام بر امر تحقيقات و پژوهش براي پيشبرد اهداف نظام تأكيد مؤكد دارند.وي با اشاره به عملكرد پژوهشكده حمل و نقل در وزارت راه و ترابري ابراز داشت اين پژوهشكده هم اكنون انجام 130 پروژه تحقيقاتي را در دستور كار خود دارد. همچنين در اين مراسم دكتر حسني رئيس مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3) كه براي نخستين بار در كشور شروع به كار مي كند، يادآور شد: در ارتباط با مديريت، تعمير و نگهداري روسازي پروژه هاي زيربنايي از جمله راه ها، فرودگاه ها، بنادر و راه آهن ضرورت انجام تحقيق در دستيابي به روش هاي مديريت به همراه سياستگذاري تعمير و مرمت روسازي ها و انتخاب مصالح مناسب به منظور افزايش كه در اين راستا مي بايست تحقيق، مطالعه، استفاده از دانش و تكنولوژي و تجربه هاي سازگار و كارآمد مورد توجه و عمل جدي قرار گيرد.

وي در تشريح فعاليت هاي اين مركز توضيح داد: ارتقاي سطح دانش جامعه مهندسان راه و ترابري و انجام پروژه هاي مطالعاتي، تحقيقاتي و كاربردي مورد نياز وزارتخانه و سازمان هاي تحت پوشش از جمله فعاليت هاي پيش بيني شده مي باشد.  دكتر حسني عضو هيأت علمي دانشگاه تربيت مدرس ادامه داد: هدف از ايجاد واحدهاي پژوهشي مشترك بين دستگاه هاي اجرايي و دانشگاه هاي اجرايي و دانشگاه ها، انجام پروژه هاي توسعه اي و كاربردي و استفاده هر چه بيشتر از ظرفيت ها و توانايي هاي موجود در دانشگاه ها براي رفع نيازهاي پژوهشي دستگاه هاي اجرايي و در نهايت استفاده از امكانات و مننابع مالي دستگاه هاي اجرايي مي باشد.

وي بيان كرد: پس از تهيه دستورالعمل انواع واحدهاي پژوهشي توسط دفتر امور پژوهش و برنامه ريزي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دانشگاه تربيت مدرس؛ به عنوان يكي از قطب هاي تخصصي در زمينه مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه و فرودگاه به لحاظ سخت افزاري و نرم افزاري انتخاب و اساسنامه مربوطه توسط گروه راه و ترابري در دانشگاه تهيه و تدوين شد و اين واحد با 2 واحد پژوهشي تعمير و نگهداري كوتاه مدت و عملكرد بلند مدت روسازي با ساختار هيأت امنا، رئيس مركز و شوراي پژوهشي تشكيل شده است.لازم به ذكر است وظايف اين مركز پژوهشي، برگزاري دوره هاي آموزشي، ارائه مشاوره ، انجام طرح هاي پژوهشي و كاربردي، اجرايي، بنيادي و توسعه اي در زمينه روسازي راه، فرودگاه، راه آهن و بندر مي باشد.در مراسم افتتاح نخستين مركز تحقيقات مديريت تعمير و نگهداري روسازي راه (نوع 3)، مدير كل بازرسي و ارزيابي پژوهشي وزارت علوم، دكتر كامران دانشجو رئيس دانشگاه تربيت مدرس، معاونين آموزش و پژوهش دانشگاه نيز حضور داشتند.

لینک

       

بهسازي جاده رامهرمز – رامشير از اولويت هاي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان است

 

 روكش آسفالت جاده رامهرمز – رامشير در حال انجام و آخرين قطعه آن به طول 7 كيلومتر در دست عمليات است. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري با اتمام عمليات روكش آسفالت محور مذكور عملاً وضعيت رويه آسفالت آن هموار و دست انداز و ساير مشكلات آن برطرف خواهد شد.

 بر پايه اين گزارش از انجائيكه اين محور به دليل نزديكي مسير به محور اصلي ارتباطي بندر امام خميني به اصفهان و شهر كرد مورد استفاده كاميون هاي باري با مقصد و مبدأ شهرهاي فوق قرار مي گيرد و همچنين محل تردد وسايط نقليه حامل مصالح سنگي كه از معادن رامهرمز بارگيري و به شهرهاي جنوبي استان حمل مي شود ، مي باشد، تعريض و ارتقاء وضعيت آن جزو اولويت هاي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان شمرده مي شود.عليرغم اينكه اين محور از نظر درجه بندي راه ها به عنوان راه فرعي تلقي مي گردد ، ولي ارتباط جاده اي شهرستان رامهرمز به جاده اصلي اهواز – بندر امام از طريق اين جاده تأمين مي شود.

گفتني است عرض آسفالت جاده فوق ، 3/7 و داراي دو شانه 5/1 متري مي باشد اما در بخش هاي تعريض شده اين مقدار به 11 متر تبديل شده است.

لینک

       

با افزايش ناوگان هوايي:

بخش عمده اي از تأخيرها كاهش مي يابد

 به دنبال درج نقطه نظرات مردمی در پاره ای از جراید  مبنی بر تاخیر پروازها در برخی از فرودگاههای عملیاتی کشور، اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اعلام كرد: با تلاش و برنامه ريزي به عمل آمده توسط دست اندرکاران سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر افزايش حداقل 5 فروند هواپيما به ناوگان هوايي كشور اميد است بخش عمده اي از تأخيرها كاهش يابد. بنا بر اين گزارش تأخير در پروازهاي شركت هاي هواپيمايي در تمام كشورهاي جهان وجود دارد و جمهوري اسلامي از اين قاعده مستثني نمي باشد. لذا در برخي كشورها از جمله ايران عوامل برون سازماني از جمله موضوع تحريم فروش هواپيما و محدوديت ناوگان هوايي كشور و بدي شرايط جوي و ديگر موارد، موجب افزايش تأخيرها مي شود.

 اداره كل روابط عمومي وزارت راه عوامل اساسي تأخيرها را عمر بالاي ناوگان هوايي كشور، محدوديت شركت هاي هواپيمايي و نداشتن هواپيماي جايگزين، بروز نقص فني كه ناشي از عمر بالا و محدوديت قطعات يدكي، مسائل ايمني پرواز، شرايط جوي و تأخيرهاي ناشي از عملكرد ضعیف تعداد محدودی از شركت هاي هواپيمايي و واحد های مستقر در فرودگاه برشمرد.

  

لینک

       

جاده قديم قم به تهران( بزرگراه امام علی(ع) ) بهسازی می شود

با انعقاد قرارداد بهسازی جاده قدیم قم به تهران، عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی با توجه به مناقصه احداث تقاطع  غیر همسطح شاه جمال و انعقاد قرار داد بهسازی جاده قدیم قم- تهران و کمربندی اراك از طريق مجري طرح بهسازي تهران ـ خوزستان در جهت رفع مشكل دست انداز ابتدای بزرگراه امام علی(ع)  (قم )  به صورت اساسي اقدام خواهد شد.

 گفتنی است برپاية اعلام سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي و اداره كل راه و ترابري استان قم « ابتداي بزرگراه امام علي(ع)  (كمربندي اراك) حدفاصل اين كمربندي با بزرگراه قم ـ سلفچگان در حوزه خدمات قانوني شهرداري قراردارد كه شهرداري و شركت توزيع نيروي برق در جهت نگهداري رويه آسفالت و روشنايي آن فعاليت داشته اند . اداره كل مذكور نيز طي چندين مرحله، اقدام به پخش آسفالت رگلاژي نموده است.

 

لینک

       

انتصاب رؤساي ادارات راه و ترابري گرگان

و نظارت بر راهسازي اداره كل راه و ترابري گلستان

محمد عسگري به سمت رئيس اداره راه و ترابري شهرستان گرگان منصوب شد.

در جلسه شوراي راهداري اداره كل راه و ترابري استان گلستان محمد عسگري به عنوان رئيس اداره راه و ترابري گرگان معرفي شد.

همچنين مهندس نودهي نيز با حكم مدير كل راه و ترابري ادارة كل راه و ترابري گلستان به سمت رياست اداره نظارت بر راه سازي اداره كل راه و ترابري گلستان منصوب گرديد.

 

لینک

       

خوزستان رتبه دوم كشور، در به كارگيري از مشاور ايمني راه

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان خوزستان، خيراله خادمي گفت: استان خوزستان در زمينة راهداري، از مشاور ايمني راه استفاده خواهد كرد.

مدير كل راه و ترابري خوزستان افزود:  بكارگيري مشاور در بخش راهداري، بالا بردن ضريب ايمني براساس اصول و ضوابط است. وي اضافه كرد: اين مشاور در زمينه نصب علائم، خط كشي، گاردريل و درزگيري همكاري هاي لازم را انجام مي دهد.

خادمي در پايان افزود: هزينه هاي اجرائي مشاور از اعتبارات متمركز استان و ملي تأمين خواهد شد که تاكنون يك ميليارد و 450 ميليون تومان از بودجه دو در هزار درآمد نفت براي سه شهرستان اهواز، اميديه، خرمشهر ابلاغ شده است.

لینک

       

براي نخستين بار

در کشورمقاومت نهایی بتن از ۱۱ روز به ۴ ساعت کاهش  یافت

با استفاده از بتن گوگردی، عمليات ترميم فوري بستر پل هاي مهم و ترانزيتي از 11 روز به 4 ساعت كاهش يافت.مدير كل راه و ترابري خوزستان با اعلام اين خبر افزود: اين نوع بتن در مدت 4 ساعت تا 70 درصد مقاومت نهايي خود را به دست مي آورد، كه باعث بالا رفتن سرعت بازگشايي پل ها مي شود.وي از ديگر مزاياي اين شيوه را صرفه جوئي در زمان، جلوگيري از ايجاد هزينه ها به دليل ساخت جاده هاي جايگزين در هنگام تعمير پل ها و همچنين جلوگيري از كاهش ايمني و پائين آمدن سرعت حمل و نقل دانست.وي تصريح كرد: پيش از اين عمليات ترميم پل هاي مهم و ترانزيتي استان با استفاده از بتن معمولي كه طي 11 روز مقاومت هاي خود را به دست مي آورد، با مسدود كردن كامل پل و انتقال ترافيك عبوري به كنارگذرها صورت مي گرفت.وي تصريح كرد: در شيوه جديد با توجه به سرعت بالاي آن، هزينه هاي مستقيم و غيرمستقيم جهت احداث جاده كنارگذر تا 70% كاهش مي يابد.گفتني است استان خوزستان 15% پل هاي مهم و حساس كشور را به خود اختصاص داده است، كه سالانه هزينه هاي زيادي صرف تهيه و نگهداري آن ها مي شود.

لینک

       

هيأت دولت مرز هوايي فرودگاه گرگان را تصويب كرد

جلسه شوراي هماهنگي حمل و نقل استان گلستان با هدف بررسي روند پيشرفت مصوبات سفر رياست جمهوري برگزار شد.

 محمد تقي جوان شورابي مدير كل راه و ترابري گلستان با اعلام اين خبر افزود: در بخش آسفالت راه روستايي امسال 100 درصد اعتبار تخصیصی را دريافت داشته ايم.

 وي در خصوص پروژه هاي راه علي آباد به شاهرود و راميان اضافه كرد:مراحل مطالعاتی پروژه علي آباد به شاهرود توسط مشاور آغاز شده است, همچنین 2 كيلومتر از مراحل احداث پروژه محور راميان به شاهرود در حال پایان است ,كه در صورت تأمين اعتبار 10 كيلومتر ديگر آن توسط پيمانكار احداث خواهدشد.

شورابي در خصوص فرودگاه هاي استان گفت: خوشبختانه با پيگيري هاي به عمل آمده مرز هوايي فرودگاه گرگان مورد تصويب هيأت دولت قرار گرفت.

وي خاطرنشان ساخت: مديريت فرودگاه در حال تجهيز و توسعه فرودگاه گرگان و كلاله است، اما تا نتيجه نهايي به ده ميليارد ريال اعتبار ديگر نياز داريم.

وي ايجاد فضاي سبز در ايستگاه هاي راه آهن و بهسازي سردرب و فضاي داخل ايستگاه راه آهن را از برنامه هاي سال 86- 85 راه آهن شمال دانست و در خصوص چهارخطه نوكنده به سمت بجنورد گفت: روند پيشرفت فيزيكي اين پروژه در شش ماهه اول سال جاري مناسب بوده است و تا پايان سال محور گرگان – آزادشهر تكميل و مورد بهره برداري قرار خواهدگرفت.

لینک

       

10 طرح و پروژه با 118 ميليارد ريال اعتبار در استان مركزي

عمليات بهسازي محور 4 خطه گردنه سيبك تا پل دوآب در استان مركزي به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري استان مركزي؛ عمليات بهسازي اين چهارخطه شامل شانه سازي،  روكش آسفالت و خط كشي به طول 30 كيلومتر،  به صورت رفت و برگشت انجام شد.

همچنين اين اداره كل براي رفع نقاط حادثه خيز مهم استان در محورهاي مواصلاتي و شرياني خاص، پروژه روشنايي اين محورها را با اعتباري بالغ بر 12 ميليارد ريال به پيمانكار تحويل داد.

اين گزارش مي افزايد: جهت ايمن سازي راه هاي شرياني خاص استان با اعتباري بالغ بر هشتاد ميليارد ريال، محورهاي ساوه – همدان، دليجان، خمين و تفرش به صورت هندسي لكه گيري و درزگيري شد.شايان ذكر است،  در آينده اي نزديك محور كنارگذر شمالي اراك و باند دوم مهاجران – توره افتتاح خواهد شد.

اين گزارش در پايان مي افزايد: پل زيرگذر كارچان، پل زيرگذر قلعه نو، شانه سازي راه اراك راهجرد به طول 40 كيلومتر و نصب 20 كيلومتر گاردريل از ديگر طرح هايي بوده است، كه با اعتباري بالغ بر 26 ميليارد و چهارصد ميليون ريال به بهره برداري رسيده است.

 

لینک

       

ارتقاي بهره وري در راه آهن صرفه جويي قابل توجهي را در پي داشته است

شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران در كميته پيشبرد بهره وري گزارش عملكرد خود را در اين خصوص بيان كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، در سومين جلسه كميته پيشبرد بهره وري كه به رياست مهندس بخشي، مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور تشكيل شد، نمايندة مركز تحقيقات شركت راه آهن بيان كرد: كميته پيشبرد بهره وري راه آهن از سال 1372 فعاليت خود را آغاز كرده است كه در راستاي ارتقاي بهره وري نسبت به آموزش تكنيك هاي مربوط اقدام شده كه اين امر صرفه جويي اقتصادي قابل توجهي را در پي داشته است.

وي ادامه داد : به منظور تحقق ماده 5 قانون برنامه چهارم توسعه كميته بهره وري راه آهن به رياست معاونت برنامه ريزي وامور بين الملل در سال 84 تشكيل شد.

در شركت راه آهن كار گروه هاي متعددي جهت افزايش بهره وري زير نظر مديان حوزه هاي مختلف تشكيل و افزايش بهره وري را با جديت دنبال مي كنند. همچنين پروژه هاي افزايش سرعت سير چرخ واگن هاي باري، افزايش سرعت قطار، چگونگي اجراي نظام تحول اداري در حوزه تشكيلات و روشها، شناسايي و رفع گلوگاههاي شبكه و ناوگان، افزايش بار محوري شبكه بر حسب اولويت اقتصادي، تدوين و اندازه گيري شاخص هاي اختصاصي و عمومي، و ارزيابي آنها رادر دستور كار خود قرار داده است .

لینک

       

سمينار آموزشي راه آهن هاي خاورميانه در ايران برگزار مي شود

سمينار آموزشي ‹‹ قرارداد كلي استفاده از واگنها ›› با حضور نمايندگان راه آهن هاي خاورميانه در تهران برگزار مي شود شركت مي كنند.

     به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، به منظور آشنا شدن مجريان و كارشناسان در استفاده از قوانين يكسان در تبادل و بهره برداري واگن ها، سمينار آموزشي ‹‹ قرارداد كلي استفاده از واگنها ›› در روزهاي  22 و 23 آبان ماه در تهران برگزار مي شود.

    بنابراين گزارش در شصت و هشتمين اجلاس مجمع عمومي و بيست و يكمين اجلاس شوراي اجراي جهاني UIC در مونترال مقرر شد با در نظر گرفتن تمامي قوانين، حقوق و اجبارات مالكين و بهره برداري از واگنها ، مقرراتي به عنوان قرارداد كلي استفاده از واگنها تهيه، تدوين و به امضاي راه آهن هاي عضو برسد .

    لازم به ذكر است 30 مهرماه با سازماندهي كميسيون اروپا و همكاري UIC كارگاه آموزشي قرارداد كلي استفاده از واگنها در بروكسل تشكيل و نمايندگان راه آهنها و شركتهاي اروپايي در اين كارگاه حضور يافتند .

 

لینک

       

اواخر آبان ماه عمليات اجرايي راه آهن خواف به هرات آغاز مي شود

 همزمان با بهره برداري از راه آهن تربت حيدريه به رشتخوار و خواف عمليات اجرايي راه آهن خواف، سنگان، هرات آغاز   مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اعتبار اجراي اين طرح از محل ستاد بازسازي افغانستان تأمين مي شود همچنين با توجه به وجود معادن متعدد، احداث اين خط آهن در منطقه سنگان ضروري به نظر مي رسد. لازم به ذكر است اواخر آبان ماه راه آهن تربت حيدريه به رشتخوار و خواف توسط وزير راه و ترابري افتتاح خواهد شد.

 

 

لینک

       

همايش حمل ونقل ريلي با حضور وزير راه و ترابري آغاز به كار كرد

هشتمين همايش بين المللي حمل و نقل ريلي توسط انجمن مهندسي حمل و نقل ريلي ايران با همكاري وزارت راه و ترابري، شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور، شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران، شركت قطارهاي مسافري رجاء و ديگر انجمن هاي ريلي با حضور كارشناساني از كشورهاي آلمان، اتريش، اوكراين، چين و فرانسه كار خود را آغاز كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اين همايش امروز در سالن شهيد بهرامي دانشگاه علم و صنعت با حضور وزير راه و ترابري، اعضاي كميسيون اقتصاد و عمران مجلس شوراي اسلامي، مديرعامل راه آهن، شركت رجا و اساتيد و دانشجويان دانشكده مهندسي راه آهن دانشگاه علم و صنعت شروع به كار كرد.بنابر اين گزارش مهندس محمد رحمتي در مراسم افتتاح اين همايش با گرامي داشت ياد و خاطره مرحوم دكتر دادمان وزير سابق راه و ترابري در ايجاد هسته اوليه انجمن ريلي ايران اظهار داشت : ابتكار و پيشنهاد دكتر  دادمان در طي سالهاي بعد با پشتكار و جديت همكاران صنعت حمل و نقل كشور پيگيري شد و امروز شاهد حضور نظرات مختلف تخصصي در انجمن مهندسي ريلي ايران هستيم.وزير راه و ترابري در ادامه با اشاره به عملكرد بخش حمل و نقل ريلي در كشور خاطرنشان كرد:  اميدواريم در آينده شاهد بهره برداري از قطارهاي سريع السير در شبكه حمل و نقل ريلي كشور باشيم و بهره برداري از راه آهن تهران - اصفهان نخستين تجربه كشور در قطارهاي سريع السير خواهد بود.وي اظهار داشت: كارشناسان، كريدور غربي را براي راه آهن تهران به اصفهان مناسب تشخيص داده اند، كه با راه اندازي اين مسير سرعت 250 كيلومتر اولين تجربه در مسير هاي ريلي كشور خواهد بود كه مسير تهران اصفهان را در مدت زمان 2 تا 5/2 ساعت طي خواهد كرد. وي ادامه داد: در حال حاضر مسير تهران - مشهد با قطار سريع السير ( ترن ست) در حدود 9 ساعت است و با قطارهاي معمولي حدود 12 ساعت اين مسير را طي مي كنند، كه به صرفه تر از اتوبوس است.

   وزير راه و ترابري با بر شمردن توانايي هاي شركت هاي داخلي در تامين تجهيزات و قطعات و دستگاه هاي حمل و نقل ريلي اظهار داشت: شركت واگن پارس در صنايع ريلي پتانسيل خوبي دارد و شركت راه آهن و شركت رجا، بايد به اين ظرفيت ملي توجه بيشتري داشته باشند تا ضمن افزايش توانمندي هاي آن، در جهت داخلي كردن نيازها  حركت كند. شركت واگن پارس نيز با انجام تعهدات خود در زمان مقرر موجب خواهد شد كه راه آهن؛ نياز به شركت هاي خارجي براي تأمين تجهيزات خود نداشته باشد.

مهندس رحمتي در پايان سخنان خود با تشكر از برگزار كنندگان همايش حمل و نقل ريلي بر استفاده از تجربه هاي گذشته تاكيد و اظهار كرد: لازم است با افزايش بهره وري، از ظرفيت هاي مراكز تحقيقاتي و مهندسي راه آهن استفاده و به فعاليت هاي مؤسسات و انجمن هاي ريلي عمق بخشيد تا شاهد توسعه اين صنعت در كشور باشيم.همچنين در اين مراسم دكتر فرشاد دبير همايش بين المللي حمل و نقل ريلي و رئيس دانشكده مهندسي راه آهن دانشگاه علم وصنعت اعلام داشت : بيش از 400 مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شد كه 66 مقاله در محورهاي مختلف توسط هيات داوران براي ارائه مناسب تشخيص داده شد.مهندس سعيد نژاد معاون وزير و مدير عامل راه آهن نيز در سخنان خود سياستهاي حمايتي مسئولان از حمل و نقل ريلي را ناكافي دانست و افزود: با توجه به رشد ساليانه حمل و نقل در ساير شقوق و بررسي آمارهاي موجود درمي يابيم عليرغم حمايت ها و توافق همگان در اهميت حمل و نقل ريلي در عمل حمايت جدي و اختصاصي از  اين صنعت انجام نمي شود.

وي تاكيد كرد: براي اينكه  در فرايند توسعه كشور در بخشهاي مختلف، سهم حمل و نقل ريلي را به نسبت ديگر بخش ها ثابت نگه داريم لازم است در 10 سال آينده  حدااقل 7500 كيلومتر خط آهن به بهره برداري برسد، ساليانه 8/1 ميليارد دلار بودجه نياز داريم كه اگر اين بودجه اختصاص نيابد سهم بخش حمل و نقل ريلي برون شهري نسبت به ديگر شقوق حمل و نقل كاهش خواهد يافت.

مدير عامل راه آهن يادآور شد: در 10 سال آينده راه آهن حداقل به 600 لوكومتيو، تعداد 2000 دستگاه واگن مسافري و 20 هزار دستگاه واگن باري نياز خواهيم داشت. همچنين بايد با بالابردن بهره وري به استفاده بهينه از امكانات موجود اقدام كرد كه در اين راستا سرعت واگن از 5/4 كيلومتر در ساعت به 6 كيلومتر خواهد رسيد كه تاثير قابل ملاحظه در خدمات رساني خواهد داشت.

سعيد نژاد با تاكيد بر ارتقاي خطوط راه آهن در كشور، ابراز داشت: كل سرمايه گذاريهاي انجام شده در توليد صنايع ريلي در كشور به كمتر از 50 ميليون دلار مي رسد كه لازم است دولت حمايت جدي از صنايع مرتبط با اين صنعت داشته باشد. اين در حالي است كه براي صنايع خودرو سازي سرمايه گذاري هاي قابل توجهي صورت گرفته است.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان مركزي:

با اعتبارات اندك ، ساخت راه هاي استان 80 سال طول مي كشد

48 نقطه حادثه خيز در راه هاي اصلي و فرعي استان مركزي شناسايي شده است.

مدير كل راه و ترابري مركزي با بيان اين مطلب گفت: رويكرد ما در استان افزايش سهم اعتبار، انجام عمليات راهداري، روان سازي و سرعت ناوگان است، كه با اين هزينه هايي كه دريافت مي شود، براي ساختن راه هاي استان مركزي به 80 سال زمان نياز داريم.

وي با اشاره به كارهاي در حال انجام افزود: محور ساوه – بويين زهرا، از شهر صنعتي ساوه تا بويين زهرا، بهسازي حدود هشت كيلومتر از محور خمين – محلات و همچنين هشت كيلومتر و 700 متر از محور خمين – اراك تا پايان امسال به بهره برداري خواهد رسيد.

 وي گفت: ايمن سازي راه ها و اجراي روشنايي نقاط مه آلود استان با اعتبار يك ميليارد و 200 ميليون تومان تا پايان سال 85 به بهره برداري مي رسد.

 مدير كل راه و ترابري استان مركزي با اشاره به فعاليت هاي انجام شده در يك سال گذشته تصريح كرد: نصب 14 هزار تابلو در راه هاي استان، نصب 13 هزار و 700 چراغ رفلكتور، 39 چراغ چشمك زن، 13 كيلومتر حفاظ جاده، رفع 38 مقطع حادثه خيز و خط كشي يك هزار و 450 كيلومتر از راه هاي اصلي از ديگر فعاليت هاي اين اداره كل بوده است.

وي گفت: عريض كردن 20 كيلومتر از محور ساوه – همدان با صرف هزينه اي بالغ بر 900 ميليون تومان و راه سازي 16 كيلومتر از جاده آشتيان انجام شده است.

مهندس احمدي نوري در پايان گفت: در توسعه ي حمل و نقل بايد به حمل و نقل ريلي هم توجه كنيم،  با توجه به اينكه 85 درصد از حمل و نقل ها از طريق جاده صورت مي گيرد درصدد هستيم، مقداري از اين درصد را به حمل و نقل ريلي كه ايمن تر است، تخصيص دهيم.

 

لینک

       

عمليات اجرايي محور دوم بزرگراه ياسوج، سپيدان به زودي آغاز مي شود

 مدير كل راه و ترابري استان كهكيلويه و بويراحمد با اشاره به اهميت نقش حمل و نقل در توسعه و رشد اقتصادي كشور اقتصاد، اظهار داشت: راه هاي ارتباطي در توسعه همه جانبه منطقه اهميت بالايي دارد به گونه اي كه اگر نتوانيم همگام با رشد جمعيت، راه هاي ارتباطي كه شريان حياتي جامعه محسوب مي شوند را سامان دهيم با مشكلات عديده اي مواجه خواهيم شد.

وي خاطر نشان كرد: بررسي وضعيت بخش كشاورزي، دامپروري و جاذبه هاي گردشگري و منابع عظيم خداداي استان كهكيلويه و بويراحمد نشان مي دهد كه مهم ترين چالش فراروي توسعه همه جانبه اين استان عدم وجود راه هاي ارتباطي مناسب مي باشد.وي تصريح كرد: جهت گيري ويژه اداره كل راه و ترابري استان كهكيلويه و بويراحمد در توسعه زيرساخت هاي حمل و نقل به منظور بهبود رفاه عمومي و استفاده از موقعيت جغرافيايي استان در افزايش ميزان ترانزيت كالا، منطبق با برنامه چهارم توسعه كشور است. مهندس دارابي شناسايي و اصلاح نقاط حادثه خيز استان، تكميل راه هاي اصلي بين استاني، شروع عمليات اجرايي بزرگراه هاي استان و بهسازي و تكميل شبكه راه هاي فرعي درون استاني را،  از اهداف و برنامه هاي اداره كل راه و ترابري ذكر كرد.

وي گفت: محور دوم بزرگراه ياسوج _ سپيدان كه از جمله پروژه هاي مصوب هيأت دولت در سفر استاني رئيس جمهور است، از محل منابع ملي تأمين اعتبار خواهد شد، كه به زودي عمليات اجرايي آن شروع خواهد شد. وي همچنين گفت: ( قطعه 5 ج) باند دوم گچساران، باباميدان به پيمانكار واگذار شده، كه جهت تصويب اين محور در پيوست بودجه سال جاري در حال پيگيري مي باشيم.

وي تصريح كرد: مطالعات باند دوم محورهاي ياسوج – سميرم و ياسوج – باباميدان نيز در دست اقدام است. وي با بيان اينكه پيشرفت فيزيكي پروژه هاي در دست اقدام از وضعيت مناسبي برخوردار است، اظهار داشت: در نيمه اول سال جاري عمليات اجرايي چهارخطه ورودي گچساران به طول 5/5 كيلومتر و بيش از 20 كيلومتر راه فرعي با اعتباري بالغ بر 60 ميليارد ريال به اتمام رسيد.

وي با بيان اينكه احداث بيش از 280 كيلومتر راه اصلي در دست مطالعه است، اذعان داشت: 90 كيلومتر راه اصلي و 45 كيلومتر بزرگراه در دست ساخت و بيش از 300 كيلومتر راه فرعي در دست بهسازي است.

لینک

       

نوشتن اسم و تصاوير افراد بر روي علائم جاده اي جرم محسوب مي شود

  افراد خاطي را كه علائم سطح جاده ها را مخدوش مي نمايند به مراجع قضايي معرفي مي كنيم.

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه با بيان اين مطلب اظهار داشت: متأسفانه همه ساله در زمان انتخابات، عده اي اقدام به نوشتن نام كانديداها يا الصاق و نصب تصاوير آن ها بر روي علائم نصب شده درجاده ها مي نمايند، كه اين عمل نه تنها باعث كاهش ضريب ايمني در جاده ها خواهد شد، بلكه بار مالي دولت و خطر بروز تصادفات را افزايش خواهد داد. وي خاطر نشان كرد: وفق مواد 6 و 7 قانون و اصلاحيه قانون ايمني و حريم راه ها،  اينگونه اقدامات جرم محسوب    مي گردد و متخلف تحت پيگيري قانوني قرار خواهد گرفت.

 وي از فرمانداري هاي استان كرمانشاه و همه كانديداها تقاضا كرد، به عوامل تبليغاتي و ستادهاي خود در اقصي نقاط استان تذكرات لازم را در خصوص اجراي قانون عنوان نمايند.

 عطاءا... قادري افزود: علائم منصوبه در راه ها از بودجه عمومي دولت تأمين شده و افراد خاطي، تخريب كننده علائم محسوب مي گردند.

وي همچنين اضافه كرد: عوامل اجرايي و راهداران اين اداره كل امسال با قاطعيت با اين عمل ناپسند برخورد كرده و كساني را كه در اين خصوص مرتكب جرائم مي شوند به مراجع قضايي معرفي خواهند كرد.

لینک

       

ساخت بزرگراه كربلا – پل ذهاب امسال آغاز مي شود

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه گفت: احداث بزرگراه كربلا – پل ذهاب از امسال آغاز خواهد شد.

عطاءا... قادري با بيان اين مطلب، تصريح كرد: زمان آغاز به كار احداث بزرگراه كربلا – پل ذهاب هنوز معلوم نشده است، اما تا پايان امسال اين پروژه اجرايي خواهد شد.

همچنين وي افزود: احداث بزرگراه كرمانشاه به كامياران از ديگر برنامه هاي ما است، كه تا پايان امسال عمليات احداث آن شروع خواهد شد.

 وي با بيان اينكه 7 نقطه حادثه خيز در سطح استان كرمانشاه تا پايان امسال از ميان برداشته خواهد شد، افزود: ديگر برنامه هاي اين اداره كل تا پايان سال جاري، احداث 400 كيلومتر بهسازي راه روستايي در استان كرمانشاه، احداث 75 كيلومتر راه اساسي و بهسازي 135 كيلومتر راه اصلي و فرعي است.

لینک

       

    

انتصاب رئيس جديد اداره نظارت راه و ترابري خوزستان

 

بهرام سيف با حكم مدير كل راه و ترابري خوزستان به عنوان رئيس اداره نظارت اين اداره كل منصوب شد. در بخشي از اين حكم آمده: اميد است با استفاده بهينه از تمامي امكانات در انجام وظايف محوله و به خصوص بهسازي راه هاي حوزه استحفاظي كه از سرمايه هاي ملي كشورمان محسوب مي شود، موفق باشيد.

 

 

لینک

       

سرپرست جديد راه و ترابري به آمل رفت

        مهندس سيد محمد نظري سرپرست راه و ترابري شهرستان آمل شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و ترابري مازندران، در بخشي از اين حكم كه از سوي اسفنديار عشوري مدير كل راه و ترابري مازندران صادر شده آمده است: اميد است با تجارب  ارزنده و بهره گيري از همكاران اداره مذكور، در ايفاي مسئوليت جديد موفق باشيد. همچنين از خدمات موسي رحيمي رئيس سابق راه و ترابري اين شهرستان تقدير به عمل آمد.

 

لینک

       

طولاني ترين تونل ايران بزودي افتتاح مي شود

بزرگترين تونل جاده اي ايران در استان بوشهر افتتاح خواهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري پروژه راه اصلي اهرم- فراشبند به طول 10 كيلومتر بين استان هاي بوشهر و فارس با بزودي توسط مقامات كشورمان افتتاح خواهد شد.

بنابراين گزارش يكي از ويژگي هاي مهم اين راه ارتباطي تونل عظيم اهرم- فراشبند به طول 2526 متر در دو قطعه است كه تونل شماره يك داراي 2065 متر طول و تونل شماره دو نيز از 500 متر طول برخوردار است.اين پروژه كه باعث  كاهش 65 كيلومتري مسير ارتباطي دو استان فارس و بوشهر مي شود، با 30 ميليارد و 553 ميليون ريال اعتبار توسط سازمان توسعه راه هاي ايران به اجرا درآمده است.

شايان ذكر است: اتصال شهر اهرم در مركز منطقه تنگستان واقع در استان هاي بوشهر و بندرعباس تا فراشبند واقع در فارس، بهترين گزينه مسير ترانزيتي جنوب- شمال محسوب مي گردد.

 مسير ارتباطي اهرم- فراشبند علاوه بر آن كه بخشي از ترافيك موجود بوشهر به فارس را به خود اختصاص مي دهد موجب اتصال آبادي هاي زيادي از جمله كلمه ماخون، بوشكان و پهناپهن به يكديگر و ارتباط اين آبادي ها به راه هاي ارتباطي كشور مي شود.

لازم به ذكر است: بهره برداري از اين محور بر توسعه كشاورزي منطقه تأثير اساسي دارد چنان كه زمين هاي مستعد اطراف اين محور به زير كشت گندم، جو، تنباكو، خرما و صيفي جات خواهد رفت.

همچنين از لحاظ منابع زيرزميني، به علت كشف گاز و استخراج منابع گازي در اطراف فراشبند استفاده از اين محور از توجه و اهميت خاصي برخوردار خواهد شد.

گفتني است كلنگ اين پروژه در سال 74 به زمين زده شده بود كه به همراه تونل عظيم آن امسال به بهره برداري مي رسد.

لینک

       

كاهش 11 درصدي سوانح رانندگي در مازندران

مدير كل راه و ترابري استان مازندران گفت: اداره كل راه و ترابري مازندران با اعتباري بالغ بر 83 ميليارد و 637 ميليون ريال چندين پروژه مهم از جمله رفع سانحه خيزي، تأمين روشنايي، ايجاد دوربرگردان،  ساماندهي تقاطع اصلي به فرعي و روكش راه ها را در سال جاري اجرا مي نمايد.وي با اشاره به اينكه با همكاري ساير دستگاه هاي ذيربط شاهد كاهش ميزان تصادف و تلفات ناشي از آن در سطح راه هاي استان خواهيم بود افزود: آمار برگرفته از پزشكي قانوني حاكي از آن است كه طي 6 ماهه اول سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل، علي رغم افزايش ترافيك در جاده هاي استان، آمار فوتي هاي ناشي از سوانح رانندگي با كاهش قابل ملاحظه اي روبرو شده است.

وي تصريح كرد: 11 درصد اين كاهش در جاده هاي برون شهري و 29 درصد آن در راه هاي روستائي بوده است. اسفنديار عشوري با اشاره به كاهش 5 درصد مصدومين در راه هاي استان افزود: در سال جاري نسبت به رفع سانحه خيزي پل امين آباد – بابل، ايمن سازي محور قائم شهر – فيروزكوه، احداث 10 رمپ در محور قائم شهر – بابل، احداث 5 رمپ در محور ساري – قائم شهر، احداث 6 رمپ در محور نكاء – بهشهر، ايجاد تقاطع غيرهمسطح در محورهاي امام زاده عبدالله آمل، كمربندي آمل و احداث 3 پل عابر پياده اقدام شده است.مدير كل راه  و ترابري مازندران از اقدامات پليس راه در كنترل ترافيك با به كار گيري دوربين هاي سرعت سنج و ايجاد گشت نامحسوس تقدير و تشكر كرد و گفت: اميد است، با انجام اقدامات ايمني و پيشگيرانه از سوي اين اداره كل و رعايت قوانين و مقررات از سوي شهروندان شاهد ارتقاء ايمني راه ها و كاهش تصادف و تلفات ناشي از آن در سطح استان باشيم.

 

لینک

       

اعتبارات راهداري جاده هاي گلستان اندك است

نگهداري از راه هاي ساخته شده وظيفه اصلي اداره كل راه و ترابري استان گلستان است.

مدير كل راه و ترابري گلستان در جلسه اخير شوراي راهداري اين استان با بيان اينكه راه هاي اين استان در بخش اصلي، فرعي و روستايي در حال توسعه و بهسازي است گفت:  در آينده اي نه چندان دور شاهد بالا رفتن پيك ترافيك در محورهاي گلستان خواهيم بود كه مي بايست هم اكنون راهداري و مرمت راه ها را سرلوحه كار قرار دهيم.وي با اشاره به اينكه نگهداري و ايمن سازي راه هاي گلستان بايد در اولويت برنامه هاي ما باشد تصريح نمود: اعتبارت تخصيص يافته جهت نگهداري راه هاي حوزه استحفاظي بسيار اندك است و مي بايست اين اعتبارات رشد نمايند.

جوان شورابي گفت: بايد از ساخت و ساز غيرقانوني در حاشيه راه ها جلوگيري كرد و با متخصصين برخورد قانوني شد.وي همچنين كمبود ماشين آلات راهداري و پرسنل ماهر را از ديگر مشكلات اداره كل راه و ترابري گلستان در بخش راهداري اعلام نمود

لینک

       

وزير راه و ترابري:

گرامي داشتن فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه همة مسئولان است

وزير راه و ترابري در ديدار با فرزندان شهداي وزارت راه وترابري خاطر نشان كرد: همة مسئولان وظيفه دارند كه فرهنگ ايثار و شهادت را گرامي بدارند و به ايثارگران و خانواده هاي شهدا احترام بگذارند.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي بيان داشت: وقايع تاريخ معاصر ما مي تواند درسي باشد و انشاالله كه بتوانيم با بهره مندي از فرهنگ ايثار و شهادت منافع كشور و ملت را در نظر بگيريم.

وي خاطرنشان كرد: آرامش فعلي كشور نتيجه فداكاري و ايثارگري ها است و خداوند نتيجه عملكرد آنان را به ما عطا كرده است زيرا كه قبل از انقلاب رژيم نوكري امريكا و سركوبي مردم را در پيش گرفته بود و اين قدرت خداوندي رزمندگان و انقلابيون بود كه رژيم شاه را سرنگون كرد.

 وزير راه و ترابري ابراز داشت: كساني كه جنگ را به وجود آوردند امروز شاهد عذاب بسيار بدي هستند كه بايد انسانها از اين وقايع عبرت بگيرند و هر فرد ايراني موظف است كه احترام و عظمت براي رزمندگان، ايثارگران و خانواده هاي شهدا قايل باشد كه اين موجب مي شود نسل حاضر نيز هميشه براي دفاع از ارزش ها و كشور آماده باشند.

در اين مراسم حسين تختي مسئول دفتر امور ايثارگران وزارت راه و ترابري بيان كرد: فرزندان شهدا مديران آينده كشور هستند كه بايد از آنها استفاده شود و فرزندان شهدا نيز همچون پدرانشان مظلوم واقع شده اند و سعي داشته ايم كه با رفتارهايي كه داريم فرهنگ ايثار و شهادت را مدنظر داشته باشيم. 

در اين ديدار فرزندان شهدا مشكلات اداري خود را مطرح و وزير با تشكر از فعاليت هاي مسئول دفتر امور ايثارگران قول مساعد براي رفع مشكلات آنها را داد.

لینک

       

معاون ستاد اشتغال وزارت راه و ترابري:

شهروندان مي توانند از پروژه هاي ‌وزارت راه و ترابري بازديد كنند

   معاون ستاد اشتغال وزارت راه و ترابري اعلام كرد: شهروندان در قالب تورهاي شغلي مي توانند از پروژه هاي ويژة حمل و نقل در كل كشور بازديد كنند.

   در اين زمينه با جهاد دانشگاهي دانشگاه تربيت مدرس به منظور بازديد دانشجويان و دانشگاهيان هماهنگي لازم به عمل آمده است و تمهيدات توجيهي براي اين بازديدها در دانشگاه هاي اميركبير و شهيد بهشتي در دست اقدام مي باشد.

   بهنام واعظ اظهار داشت: پروژه هاي قابل بازديد بيش از 120 پروژة در حال انجام و تكميل شده مي باشد كه شامل 72 پروژة در دست اقدام و 51 مورد پروژه هاي به اتمام رسيده مي باشد.

    در اين تورها علاقه مندان مي توانند از جمله پروژه هاي تعمير و نگهداري هواپيماي فالكن، احداث استخر 2000 تني قير MC2، احداث ديوار ساحلي پل صد متري در محور بجنورد – آشخانه در جاده ويژه جنگل گلستان، و نيز از 16 پروژه به اتمام رسيده پايانه مرزي در مرزهاي عراق، افغانستان، آذربايجان، تركيه، تركمنستان، پاكستان و ارمنستان بازديد كنند.

    علاقه مندان پس از اعلام فراخوان مراكز دانشگاهي جهت بازديد مي توانند اقدام كنند.

لازم به ذكر است متخصصان و دانشگاهيان حوزة حمل و نقل نيز از اين پس مي توانند جهت آشنايي بيشتر با دستاوردها و اقدامات اجرايي وزارت راه و ترابري در جريان فرايند پروژه ها و مشخصات آنها از نزديك قرار گيرند.

     معاون ستاد اشتغال خاطرنشان كرد: در فاز نخست راه اندازي تورهاي شغلي در وزارت راه و ترابري از پروژه هاي داخل كشور بازديد انجام مي شود و در مراحل بعدي مي توان براي آشنايي با پروژه هاي مهم خارج از كشور نيز، تورهاي شغلي برگزار كرد.

     وي تأكيد كرد: با ايجاد تورهاي شغلي، متخصصان از طريق مراكز مربوطه مي توانند در جريان دقيق پروژه هاي انجام شده قرار گيرند. اين امر در توانمند سازي افراد در ابعاد فني و اقتصادي مفيد و مؤثر مي باشد.

     لازم به ذكر است مقدمات انجام تورهاي شغلي در جهاد دانشگاهي دانشگاه تربيت مدرس و جهاد دانشگاهي دانشگاه شهيد بهشتي و در دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه امير كبير در حال انجام مي باشد.

لینک

       

وزير راه و ترابري:

سرمايه گذاري روسيه تكميل راه آهن قزوين - رشت – آستارا را سرعت مي بخشد

وزير راه و ترابري تأكيد كرد: در صورت سرمايه گذاري روسيه را در محور راه آهن قزوين - رشت – آستارا موجب تكميل سريعتر اين پروژه و بهره برداري از آن مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي در مذاكره با رئيس راه آهن روسيه با اشاره به زمينة همكاري گسترده حمل و نقل ريلي بين دو كشور، اظهار داشت: ما قصد داريم راه آهن هزار كيلومتري تهران - مشهد را برقي كنيم كه روسها مي توانند در آن مشاركت داشته باشند. همچنين وزارت راه و ترابري سرمايه گذاري قابل توجهي را در احداث محور قزوين- رشت- آستارا آغاز كرده است.

وزير راه و ترابري خاطرنشان كرد: در مورد اتصال خطوط ريلي ايران و روسيه در گذشته از طريق جلفا اتصال خوبي برقرار بود كه جنگ ارمنستان و آذربايجان آن را قطع كرد و مسير بعدي از طريق سرخس و تركمنستان است كه به خاطر عبور از چند كشور مشكلاتي را به همراه دارد. همچنين از طريق كشتي هاي حمل واگن از بندر اميرآباد با روسيه ارتباط برقرار مي شود كه اين نيز پرهزينه است و محور اتصال ريلي از طريق آستارا مي تواند بهترين مسير باشد.

وي ادامه داد: زمينه همكاري هاي ايران و روسيه گسترده مي باشد و شركت راه آهن جمهوري اسلامي ايران آمادگي لازم براي مذاكره و انجام توافقات لازم را دارا مي باشد.

ياكونين، رئيس راه آهن روسيه نيز در ديدار با مهندس رحمتي ابراز داشت: لازم است پس از سه سال مذاكره به يك نتيجه گيري در همكاري هاي حمل و نقلي دست پيدا كنيم و فرصت هاي موجود را از دست ندهيم و ما بر اين باوريم كه دورنماي خوبي را در پيش داريم.  وي اضافه كرد: با توجه به توافقاتي كه بين ايران، روسيه و هند انجام شد كريدور شمال - جنوب نتوانسته كارايي لازم را داشته باشد و بيشتر اين مشكلات مربوط به گمركات و مسايل نظير آن است.

 وي با اشاره به تعرفه هاي حمل و نقل ريلي بر ساخت سريع تر راه آهن  قزوين - رشت - آستارا تأكيد و بيان كرد: روسيه حاضر است كه به صورت فعالانه با ايران همكاري كند و در زمينه برقي كردن شبكه راه آهن تجربه بسيار خوبي در راه آهن روسيه وجود دارد، زيرا كه از 86 هزار كيلومتر راه آهن روسيه، 43 هزار كيلومتر آن برقي است.

رئيس راه آهن روسيه با اشاره به برقي سازي راه آهن در دماي 50 +  -  50 - درجه سانتيگراد پيشنهاد داد: براي تعيين تعرفه هاي حمل و نقلي ريلي لازم است كميته هاي متشكل از از نمايندگان دو كشور اين مسأله را بررسي و تعيين كنند.

رئيس راه آهن روسيه در رأس هيأتي بلندپايه در مورد توسعه و روابط حمل و نقل ريلي، نوسازي و خريد واگن، انتقال تكنولوژي و مباحث آموزش به ايران سفر و نمايشگاه حمل و نقل راه آهن روسيه را در تهران افتتاح كرد.

لینک

       

2067 خانوار در استان فارس از راه روستايي مناسب بهره مند شدند

31 كيلومتر راه روستايي با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و دويست و چهل ميليون تومان به بهره برداري رسيد.در مراسم اين افتتاحيه كلنگ تقاطع غيرهمسطح دشت ارژن نيز توسط نماينده مردم كازرون به زمين زده شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي؛ مدير كل راه و ترابري استان فارس در مراسم افتتاح جاده روستايي دشت برم به مركز بخش كوهمره نودان در جمع مردم ديكانك گفت: با توجه به محروميت زدايي در دولت نهم و تخصيص مناسب اعتبارات راه روستايي،  امروز شاهد تحولات عمده اي در بخش راهسازي هستيم كه افتتاح راه روستايي دشت برم به مركز بخش كوهمره نودان به طول 27 كيلومتر، راه روستايي تل انجير به طول 5/1 كيلومتر و افتتاح راه روستايي اسلام آباد به بازرنگان به طول 5/2 كيلومتر در شهرستان كازرون از ثمرات آن مي باشد.مدير كل راه و ترابري فارس اذعان داشت: با توجه به قولي كه به مردم عزيز شهرستان كازرون داده ايم، تا پايان سال بيش از 50 كيلومتر راه آسفالته تحويل خواهيم داد.وي تصريح كرد: تاكنون 31 كيلومتر از آن به اتمام رسيده و تا پايان سال بيش از 30 كيلومتر ديگر را نيز احداث خواهيم كرد.

مهندس حجازي بهره برداري از راه روستايي بخش برم به مركز بخش نودان را در عبور و مرور جاده شيراز – كازرون با اهميت دانست و خاطرنشان ساخت: با احداث اين مسير 12 كيلومتر از مسافت راه كازرون به شيراز كاهش مي يابد.

    گفتني است اين جاده ارتباط دهستان دشت برم كه بيش از 10 روستا را در بر مي گيرد، به مركز بخش كوهمره نودان ميسر مي سازد.

لینک

       

به دنبال درج گزارشاتي پيرامون افزايش عوارض و خرابي آزادراهها اعلام شد:

وزارت راه و ترابري،

 طرح واگذاري نگهداري آزادراههاي كشور را به اين وزارتخانه پيگيري مي نمايد

اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري با اشاره به (درج) مطالبي پيرامون افزايش عوارض و خرابي سطح آزادراهها در( جرايد و رسانه هاي عمومي)، طي اطلاعيه اي تصريح نمود: از آنجا كه حمل و نقل ارزان، سريع و مطمئن در گرو نگهداري مناسب و استفاده بهينه از تأسيسات زيربنايي بخش حمل و نقل جاده اي از جمله آزادراه هاست، هم اكنون طرح واگذاري امور نگهداري و راهداري آزادراه ها، به وزارت راه و ترابري جهت بازسازي اصولي و پاسخگو بودن به مردم شريف كشورمان در دست مطالعه و پيگيري است.

در اين گزارش آمده است؛ به استثناء آزادراه تهران – قم كه عوارض‌‌‌ آن رأساً توسط وزارت راه و ترابري دريافت مي شود، در خصوص ساير آزاد راه ها اين وزارتخانه طبق قانون فقط 15 درصد از عوايد عوارض مأخوذه را دريافت و مابقي مبالغ حاصل از اخذ عوارض توسط بانك ها به عنوان عمدة طرف هاي مشاركت وزارت راه و ترابري اخذ مي گردد.

اين گزارش حاكيست؛ وزارت راه و ترابري در جهت استانداردسازي نگهداري آزادراه ها، در حال پيگيري طرح واگذاري نگهداري آزادراه ها مي باشد تا بخشي از نقايص و مشكلاتي كه منجر به خرابي سطح آزادراه ها و يا افزايش عوارض مي گردد را بكاهد.

 شايان ذكر است براساس مواد 44 الي 47 فصل پنجم آئين نامه اجرايي قانون احداث پروژه هاي عمراني بخش راه و ترابري، از طريق مشاركت بانكها و ساير منابع پولي و مالي كشور، تحت عنوان « چگونگي بهره برداري از طرح ها و پروژه هاي موضوع قانون فوق»، طرفهاي مشاركت مي بايست ضمن اتخاذ تدابير بايسته در جهت حفظ و نگهداري مستحدثات، طبق نقشه جات و مشخصات طرح به عنوان« نگهداري» و يا امور مربوط به تجديد ساختمان پيش بيني شده به عنوان« بهسازي» طرح، طبقه بندي و اجرا نمايند.

بر اين اساس و در جهت رفع نقايص و مشكلاتي كه بواسطه عدم رعايت و تحقق موارد قانوني در تعدادي از محورهاي آزادراهي ساخته شده از سوي طرف هاي مشاركت، منجر به افزايش عوارض و يا عدم ترميم خرابي سطح آزادراه ها شده است، وزارت راه و ترابري در حال پيگيري طرح واگذاري نگهداري آزادراهها توسط « وزارت راه و ترابري» است .

گفتني است؛ نگهداري آزادراههاي سراسر كشور مشمول 24 نوع عمليات راهداري و مرمت، از جمله نصب و ترميم گاردريل، ايجاد روشنايي جزيره مياني و كناره ها، تونل ها، نصب علائم ايمني انتظامي، اخطاري ، مسيرنما، يخ زدايي، خط كشي، رنگ آميزي، لكه گيري، روكش آسفالت و ... مي شود، كه اين امور بدون اعتبارات كافي به ويژه در آزادراهها، ميسر نبوده و اين وزارتخانه سهم قابل توجهي از اعتبارات بخش جاده اي را در جهت تحقق شعار « حمل و نقل ارزان ، سريع و مطمئن » مصروف اين موضوعات   مي نمايد. 

لینک

       

تخصيص 340 ميليارد ريال تسهيلات به بخش حمل و نقل خراسان شمالي

با تصويب كار گروه اشتغال و سرمايه گذاري خراسان شمالي، از محل تسهيلات بنگاه هاي كارآفرين و اشتغال زايي زودبازده، 340 ميليارد ريال بابت 710 طرح به بخش حمل و نقل  اختصاص يافت.

از محل اين تسهيلات 430 دستگاه كاميون، 120 دستگاه ميني بوس، 100 دستگاه سواري كرايه بين شهري، 22 دستگاه اتوبوس و 38 دستگاه ماشين آلات راهداري به متقاضيان واجد شرايط واگذار مي شود، كه با جذب اين مبلغ اشتغال زايي براي 1900 نفر در استان خراسان شمالي صورت مي گيرد.

شايان ذكر است؛ تاكنون 377 طرح با اعتبار 113 هزار و 735 ميليون ريال با اشتغال زايي 904 نفر به بانك هاي عامل معرفي شده است كه 61 طرح به مبلغ 11هزار و 838 ميليون ريال با 134 نفر اشتغال زايي اجرا،  و 7 طرح ديگر به مبلغ 3 هزار و 243 ميليون ريال با 61 نفر اشتغال زايي منعقد شده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي؛ با جذب كامل اعتبارات تخصيص يافته تحول مهمي در بخش حمل و نقل استان خراسان شمالي ايجاد شده و ميانگين عمر ناوگان باري استان از 5/17 سال به 3/14 سال و ميانگين عمر ناوگان مسافربري از 12 سال به 5/8 سال كاهش خواهد يافت.

 

لینک

       

سرپرست معاونت هاي راه روستايي و راهداري كرمانشاه تعيين شدند

با حكم مدير كل راه و ترابري كرمانشاه حميدرضا تيزچنگ به سرپرستي حوزه معاونت راهداري اين اداره كل و نريمان جليليان به سمت سرپرست حوزه معاونت راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان كرمانشاه منصوب گرديدند.

لینک

       

بازآموزي كوتاه مدت براي رانندگان كرمان

رانندگان حرفه اي استان كرمان با شركت در يك دوره بازآموزي، قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را فرا گرفتند.

در اين دوره آموزشي كه با حضور تعداد كثيري از رانندگان جاده اي برگزار شد، سروان نجفي فرمانده پليس راه كرمان – سيرجان « باغين» با بيان اينكه سوانح رانندگي در استان كرمان از كاهش مورد انتظار برخوردار نبوده است گفت: سرعت غيرمجاز، سبقت غير مجاز و انحراف به چپ مهمترين تخلفات رانندگي در جاده هاي استان كرمان هستند.

   فرمانده پليس راه باغين در ادامه مهمترين تخلفات راهنمايي و رانندگي شبانه توسط وسايط نقليه سنگين را نقص فني،  بويژه نقص چراغ هاي وسا يل نقليه عنوان نمود و حداكثر سرعت مجاز كاميون و اتوبوس را در جاده هاي اصلي 80 كيلومتر، در جاده هاي فرعي 70 كيلومتر، بزرگ راهها 100 كيلومتر و در اتوبانها 110 كيلومتر اعلام كرد و افزود: از اين پس طبق بخشنامه فرماندهي ناجا، نصب هرگونه باك اضافه توسط وسايط نقليه سنگين، به منزله حمل قاچاق سوخت محسوب شده و پليس راه با رانندگان ماشين هاي سنگين حامل باك اضافي برخورد مي نمايد، ضمن آنكه گواهينامه آن ها به مدت يك ماه توقيف و دفترچه كار آن ها به مدت شش ماه بي اعتبار خواهد شد.

 

لینک

       

رئيس راه آهن روسيه به ايران سفر مي كند

 

  هيأتي بلندپايه از راه آهن روسيه به منظور مذاكرات در خصوص توسعه همكاري هاي ريلي 13 آبان به ايران سفر  مي كند.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، آقاي ياكونين رئيس راه آهن روسيه در اين سفر علاوه بر مذاكره با مدير عامل راه آهن ج.ا.ايران و ديگر مسئولان وزارت راه و ترابري، نمايشگاه راه آهن روسيه در تهران را نيز افتتاح مي كند.

   توسعه روابط في مابين راه آهن جمهوري اسلامي ايران و راه آهن روسيه، تشكيل شركت مشترك حمل و نقلي بخش هاي خصوصي دو راه آهن، توسعه حمل و نقل ميان دو كشور، نوسازي ناوگان و خريد واگن توسط بخش خصوصي، انتقال تكنولوژي، مباحث آموزشي مورد نظر و تبادل تجربيات خصوصي سازي از مباحث اصلي اين ديدارها خواهد بود.

 

لینک

       

دکتر نوريان رئيس سازمان هواشناسي كشور:

ايران اطلاعات اقليمي منطقه را به ساير نقاط دنيا منتقل مي كند

   ارتباط ماهواره اي مركز سويچ اتوماتيك هواشناسي ايران با مركز هواشناسي تاجيكستان طي مراسمي در شهر دوشنبه پايتخت اين كشور توسط كارشناسان فني سازمان هواشناسي كشور برقرار شد.

   با برقراري اين ارتباط ماهواره اي از اين پس اطلاعات هواشناسي تاجيكستان با كشورهاي آسيايي و جهان به روز مبادله خواهد شد.

  دكتر « عليمحمد نوريان» رييس سازمان هواشناسي جمهوري اسلامي ايران همزمان با برقراري اين ارتباط ماهواره اي گفت: جمهوري اسلامي ايران در زمان حاضر يكي از مراكز 9 گانه آسيا است كه اطلاعات اقليمي و ديده باني شده كشورهاي منطقه را به همراه اطلاعات ماهواره اي هواشناسي طبق قراردادهاي بين المللي به ساير نقاط دنيا منتقل و مبادله مي كند.

   وي با اشاره به اهميت كار هواشناسي اظهار داشت: با توافقي كه بين كشورهاي عضو « اكو» به عمل آمده، يك مركز اقليم شناسي در مشهد براي پيش بيني بلاياي طبيعي بويژه خشكسالي در كشورهاي اكو راه اندازي شده که با كسب اطلاعات جوي هشدارهاي لازم را براي سازمان خواربار جهاني و سازمان جهاني هواشناسي ارسال مي كند
لینک

       

پرونده ايرانسل در وزارت راه و ترابري بسته شد

متقاضيان خريد سيم كارتهاي ايرانسل در وزارت راه و ترابري پس از گذشت بيش از يكماه از ثبت نام، پرونده هاي خود را پس گرفتند . به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اين وزارتخانه از چندين روز گذشته اقدام به ثبت نام و تكميل پرونده هاي متقاضيان كرد اما در هنگام واگذاري سيم كارت اعلام شد كه ايرانسل با شرايطي كه مقرر شده بود مخالفت كرده است .

علي زيبا كلام مديريت فروش ايرانسل طي نامه اي به اين وزارتخانه اعلام كرده بود : 360 دقيقه مكالمه رايگان براي مدت 6 ماه (هر ماه 60 دقيقه ) و حذف آبونمان 10 هزار ريال در ماه براي مدت 3 سال و عدم احتساب هزينه رومينگ داخلي براي كارمندان وزارت راه و ترابري در نظر گرفته شده بود.

ظاهراً ايرانسل با توجه به اعلام تعهدات، پس از ثبت نام از متقاضيان انجام تعهدات اوليه را منتفي دانسته است.

لینک

       

تكنولوژي F.R.P براي اولين بار در كشور استفاده شد

   مقاوم سازي و بهسازي پل ها با تكنولوژي جديد F.R.P براي اولين بار در كشور توسط اداره كل راه و ترابري استان هرمزگان انجام شد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري؛ اصول عملكردي شيت هاي F.R.P در مقاوم سازي خارجي با دور پيچ كردن سازه هاي بتني همانند نحوه عملكرد ورق هاي فولادي اتصال يافته به اين سازه ها (steel jacket)، پوشش هاي F.R.P در ستون ها و سرستون ها و تيرها به كار مي رود.

    بنا بر اين گزارش پل هاي P و P12  و P321 در محور قديم بندرعباس – ميناب كه پس از سيل در سال 71  تحت اثر عوامل شيميايي و مخرب محيطي قرار گرفته و بتن ستون ها و سرستون ها و تيرها در اغلب قسمتها دچار پوسيدگي و خوردگي و آرماتورهايش نمايان شده بود.

    اين پل ها كه در اثر نفوذ كلر دچار خوردگي و زنگ زدگي شديد شده بود، با توجه به احداث پل هاي جديد شور اول و دوم در آن محور، و با نظر به استفاده از اين محور به عنوان باند دوم بزرگراه بندرعباس – ميناب توسط اداره كل راه و ترابري هرمزگان در سال 84 جهت اجراي مقاوم سازي انتخاب شد.

    اين گزارش مي افزايد: در ابتداي امسال عمليات اجرايي آن ها آغاز شده و اكنون مقاوم سازي پل هاي مذكور با استفاده از ملات تعميري و پوشش F.R.P در حال اتمام مي باشد.

     لازم به ذكر است كه استفاده از اين تكنولوژي جديد در پل هاي بزرگ در ايران براي اولين بار در اين استان انجام شد كه علت انتخاب اين روش خصوصيات منحصر به فرد پوشش هاي F.R.P مي باشد.

     بنا بر اين گزارش از مزاياي روش F.R.P هزينه كمتر اجرا در مقايسه با روش هاي بازسازي، بالا بودن مقاومت در مقابل نيروهاي خمشي و برشي، داشتن مقاومت كششي، سهولت اجرا، ظرفيت جذب ارتعاشات، پايداري در مقابل تغييرات دما، مقاومت در برابر رطوبت، مقاومت در برابر عوامل شيميايي و مقاومت در برابر نور خورشيد و اشعه ماوراء بنفش مي باشد.

لینک

       

پس از جاري شدن سيل و انسداد پل واقع در كيلومتر 4 جاده كرج ـ چالوس :

اداره كل راه و ترابري استان تهران خواستار تشكيل جلسه شوراي تامين شهرستان كرج شد

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري مهندس صديقي مدير كل راه و ترابري استان تهران طي     نامه اي به فرماندار كرج با اشاره به بارندگيهاي اخير و انسداد پل موجود در كيلومتر 4 محور كرج ـ چالوس كه بدليل عبور تاسيسات، از قبيل لوله هاي آب، گاز، برق، لوله هاي عبور كابل تلفن ، از زير پل، كه سيلاب و رسوبات ناشي از جريان شرايط بحراني، امكان عبور مسيل را مشكل و باعث سرريز شدن رسوبات به روي جاده و نهايتاً قطع مسير ميگردد، از فرماندار كرج خواسته است تا با توجه به وجود رستورانها و ديواركشي هاي غير مجاز در حريم قانوني جاده كه امكان لايروبي و تخليه رسوبات زير پل ها به طرفين جاده و پاكسازي محور را مختل مي نمايد، جلسه ستاد حوادث يا شوراي تامين شهرستان با حضور نمايندگان مرتبط با تاسيسات فوق برگزار، تا سريعاً در مورد جمع آوري تاسيسات و تخريب قسمتهايي از ديوارهاي غير مجاز كه امكان و تسهيل تخليه رسوبات در شرايط بحراني را ضروري مي نمايد تصميم گيري گردد.

گفتني است در جريان بارندگيهاي اخير و جاري شدن رسوبات ناشي از جريان آب و گل و لاي همراه آن در زير پل كيلومتر 4 جاده كرج ـ چالوس اين محور موقتاً مسدود و پس از ساعتها با تلاش ماموران راهداري اداره كل راه و ترابري استان تهران و عوامل ذيريط بازگشايي گرديد .

 

لینک

       

اكثر روستاهاي استان قم داراي راه ارتباطي مناسب هستند

   معاون راه روستايي اداره كل راه و ترابري استان گفت: اكثر روستاهاي استان قم داراي راههاي مناسب هستند.

وي افزود: در حال حاضر 1319 كيلومتر راه روستايي در سطح استان وجود دارد كه از اين ميزان 590 كيلومتر راه آسفالت، 175 كيلومتر راه شوسه و 553 كيلومتر راه دسترسي است.

    فراهاني در مورد زير گروه هاي فعال در مجموعه راه روستايي گفت: متأسفانه وزارت راه و ترابري هنوز چارت تشكيلاتي براي معاونت راه روستايي منظور نكرده است اما معاونت راه روستايي جهت تسهيل در امور، چند بخش را شامل، بخش راهسازي روستايي، بخش مطالعات مسير، بخش ايمني راهها، و نگهداري راهها در نظر گرفته است .

 

لینک

       

راهداري در استان قم به 500 ميليارد ريال اعتبار نياز دارد

راههاي استان قم با قرار گرفتن در مسير عبوري 17 استان جنوبي و غربي كشور نقش مهمي در ترانزيت و جا به جايي كالا و مسافر برعهده دارد.

معاون راهداري اداره كل راه و ترابري استان قم با اعلام اين مطلب گفت: استان قم داراي 2000 كيلومتر راه است كه از اين ميزان 139 كيلومتر آزادراه، 104 كيلومتر بزرگراه، 69 كيلومتر جاده اصلي عريض و مابقي ساير راههاست .

 نادعلي افزود: در اين راهها 1314 پل با دهانه هاي مختلف وجود دارد كه مي بايست به عنوان راهدار اين سرمايه هاي ملي را حفظ كنيم.

وي خاطرنشان ساخت: در صورتي كه بخواهيم راههاي استان را به راه همسنگ تبديل كنيم، طول راههاي استان 6189 كيلومتر مي شود كه با در نظر گرفتن هر كيلومتر راه همسنگ به ارزش چهار ميليارد ريال، ارزش كل راههاي استان بالغ بر 25 هزار ميليارد ريال خواهد شد و در صورتي كه بخواهيم تنها دو درصد از اين اعتبارات را صرف نگهداري راهها كنيم به اعتباري بالغ بر 500 ميليارد ريال نياز داريم.

وي اظهار داشت: اين در حالي است كه كل اعتبارات استاني اداره كل راه و ترابري قم در سال 85 بالغ بر 54 ميليارد ريال بوده است.

   مهندس نادعلي مهمترين پروژه هاي اجرا شده در سال 84 و 85 را چنين ذكر كرد: اجراي كامل پروژه دوربرگردان جمكران و همچنين دوربرگردان و تقاطع لنگرود، مطالعه فاز اول و دوم 11 نقطه حادثه خيز استان قم، مطالعه و تكميل روشنايي اتوبان قم – تهران، اصلاح گيت هاي عوارضي اتوبان با اجراي عمليات بتن مسلح، روكش آسفالت محور قم – سلفچگان و انجام عمليات راهداري زمستاني و تابستاني .

لینک

       

پرداخت 130 ميليارد ريال به سرمايه گذاران بخش حمل و نقل كرمان

جهت استفاده از تسهيلات كارگاه هاي زود بازده 28 پرونده به ارزش ريالي 165 ميليارد ريال به كميسيون سرمايه گذاري حمل و نقل استان كرمان معرفي شده است.

مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان با اعلام اين خبر گفت: بعد از فراخوان متقاضيان سرمايه گذاري در بخش حمل و نقل جاده اي، طي 7 ماه گذشته با بررسي هاي صورت گرفته تعداد 17 پرونده به ارزش ريالي 130 ميليارد ريال جهت اعطاي تسهيلات تصويب و متقاضيان جهت طي مراحل بعدي به بانكهاي عامل معرفي شدند.

مهندس ميرحسيني در ادامه با اشاره به توسعه حمل و نقل جاده اي استان در اين خصوص افزود: توسعه شركت هاي حمل و نقل جاده اي در بخش هاي كالا و مسافر، نوسازي ناوگان حمل و نقل جاده اي و احداث مجتمع هاي خدماتي رفاهي بين راهي اكثر اين طرح ها را شامل مي شود.

 

لینک

       

با حضور وزير راه و ترابري:

سامانه علايم الكتريكي خط آهن تهران - مشهد به بهره‌برداري مي‌رسد

سامانه علايم الكتريكي خط آهن تهران – مشهد در ايستگاه شاهرود روز پنجشنبه 11 آبان ماه با حضور وزير راه و ترابري به بهربرداري مي‌رسد. به ‌گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، با استفاده از اين سامانه، ايمني و سرعت قطارها در اين مسير افزايش مي‌يابد، ضمن آنكه خطاي انساني در كنترل ترافيك را كاهش مي دهد.مركز كنترل ترافيك (CTC) مسير تهران - مشهد كه به طور متمركز تمامي ايستگاه هاي اين محور را كنترل مي‌كند در شاهرود نصب شده است كه با افتتاح  اين سامانه، چرخه كنترل الكترونيكي رفت و برگشت قطارهاي محور 960 كيلومتري راه آهن دو خطه تهران- مشهد تكميل مي شود.براساس اين گزارش، با بكار گيري اين سامانه عبور قطارها از ايستگاه هاي بين راهي با سرعت 100 كيلومتر در ساعت امكان پذير خواهد شد. تا قبل از بهره برداري از سامانه علام الكتريكي قطارهايي كه قصد توقف و يا مسافر گيري در ايستگاه هاي بين راهي را نداشتند مجبور به كاهش سرعت قطار به 30 كيلومتر بودند. بدين ترتيب سرعت حركت قطار ها به بيش از سه برابر در ايستگاه ها خواهد رسيد.توضيح اينكه سامانه علايم الكتريكي مسير تهران - مشهد  با 26 اپراتور CTCكنترل  ايستگاه ها و حركت قطارهاي طول مسير مذگكور را بر عهده خواهند داشت.

لینک

       

آزمون متقاضيان شركت هاي حمل و نقل بين المللي برگزار مي شود

نهمين آزمون تخصصي تاسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي روز جمعه دوازدهم آبان سال جاري در تهران برگزار مي‌شود. محسن مخلصي مسئول گروه آموزش اين سازمان با اعلام اين خبر افزود: اين آزمون با هدف بررسي صلاحيت علمي و حرفه‌اي متقاضيان و گزينش افراد متخصص و واجد شرايط براي تاسيس شركت‌هاي حمل‌ونقل بين‌المللي در استان هاي مرزي و استان هايي كه فاقد شركت مذكور هستند، برگزار مي‌شود. بنا برگزارش روابط عمومي سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي وي درخصوص محورسؤال هاي اين آزمون گفت:سوالات آزمون درخصوص قوانين و مقررات حمل‌ونقل بين‌المللي كالا در شيوه‌هاي مختلف حمل، ترانزيت، قوانين و مقررات گمركي، بيمه سازمان‌ها و كنوانسيون‌هاي بين‌المللي، مديريت حمل‌ونقل، بسته بندي، بازاريابي و زبان انگليسي است.

لینک

       

مجري طرح جاده ويژه جنگل گلستان:

هر سه ثانيه يك خودرو از جاده گلستان عبور مي كند

 

مجري طرح جاده ويژه جنگل گلستان اعلام كرد: هر سه ثانيه يك خودرو از جاده گلستان عبور مي كند كه تأخير در بازسازي اين جاده آثار و تبعات قابل توجهي را در پي خواهد داشت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس جواد توكلي تصريح كرد: وزارت راه و ترابري بر اساس رسالت خود از 60 سال گذشته محور ارتباطي گرگان – بجنورد كه 20 كيلومتر آن از حاشيه رودخانه دوغ واقع در جنگل گلستان عبور مي كند را تملك و احداث كرده است كه در اين مسير علاوه بر تردد محورهاي ترانزيتي و بارهاي بين استاني مورد استفاده مسافران و گردشگران و زائران مرقد مطهر حضرت رضا ( ع) قرار دارد.

وي ادامه داد: با تغيير شرايط جوي و جاري شدن سيل هاي مهيب در سال هاي 80 و 81 مسير موجود در جنگل گلستان به طور كلي تخريب شد و احداث راههاي موقت و انحرافي جوابگوي نيازها نبود.

مهندس توكلي توضيح داد: مطالعه طرح بازسازي اساسي جاده ويژه جنگل گلستان و تهيه نقشه هاي اجرايي در دي ماه 81 در اختيار سازمان محيط زيست قرار گرفت كه اين سازمان موافقت خود را با بازسازي جاده اعلام كرد.همچنين تفاهم نامه بازسازي جاده ويژه جنگل گلستان در بهمن ماه 83 بين وزارت راه، سازمان محيط زيست و مجري طرح منعقد و مقرر شد با تأمين اعتبار بازسازي محور موجود در حداقل زمان ممكن صورت پذيرد.مجري جاده ويژة جنگل گلستان تأكيد كرد: در هماهنگي انجام شده با سازمان محيط زيست اين سازمان ضمن تحويل موقت كمپ گلزار به پيمانكار، مجوز استقرار ماشين آلات و تجهيزات توليد مصالح سنگي و بتني و برداشت آب و مصالح از رودخانه را صادر كرد.

مهندس توكلي تأكيد كرد: عمليات بازسازي طرح جاده ويژه جنگل گلستان تاكنون با هماهنگي كامل با سازمان محيط زيست انجام شده است و هيچ گونه تخريب و حتي قطع يك درخت تاكنون در اين جاده صورت نگرفته است. وي اضافه كرد: همزمان با بازسازي جاده ويژه جنگل گلستان طرح گزينه شمالي به طول 170 كيلومتر در سال 84 ارائه شد كه اعتبار و بودجه لازم براي شروع اين پروژه به تصويب نرسيد و وزارت راه و ترابري تمام تلاش خود را در استفاده از امكانات موجود به كار برد تا اينكه 20 كيلومتر از اين محور به صورت دو خطه احداث و به بهره برداري رسيد و 20 كيلومتر ديگر نيز به زودي به بهره برداري مي رسد.مجري طرح جاده ويژه گلستان يادآور شد: اين مسير از راه روستايي به راه فرعي ارتقا پيدا كرده است. همچنين گزينه شمالي، گزينة مكمل خواهد بود كه مي توانند ترددهاي ترانزيت و تجاري را پوشش دهد. مهندس توكلي خاطرنشان كرد: 8 كيلومتر نخست جاده ويژه جنگل گلستان كه جز بحراني ترين نقاط اين جاده بوده، تكميل شده است و 7 كيلومتر باقي مانده به تمهيدات ايمن سازي كمتري نياز دارد.وي گفت: 10 دستگاه پل بزرگ و چندين دستگاه پل كوچك در مسير جادة ويژه جنگل گلستان احداث شده است و در هر 100 متر، معبري براي عبور حيوانات پيش بيني و تعبيه شده است.

مجري طرح جاده ويژه جنگل گلستان اعلام داشت: اميدواريم بازسازي كامل اين جاده تا پايان سال 86 تكميل شود و هرگونه تأخير در عمليات اجرايي، موجب وارد شدن خسارت هاي اجتماعي و سياسي قابل ملاحظه خواهد بود.

وي گفت: در برآورد كارشناسي براي يك دوره 30 ساله، 1700 ميليارد تومان تفاوت استفاده از گزينه داخل جنگل و گزينه شمالي برآورد شده است.

مهندس توكلي به ذكر نمونه اي پرداخت و اظهار داشت: در اتريش 500 كيلومتر راه از قلب جنگل عبور مي كند و مشكلي نداشته است و كشورهاي اروپايي نيز با اين موارد از مشكلات مواجه هستند، اما توسعه پايدار بايد مدنظر قرار گيرد.

وي در پايان توضيح داد: وزارت راه و ترابري متعهد شده است به تعداد درختاني كه در بازسازي طرح جاده ويژه جنگل گلستان قطع مي شود در مكان هايي كه سازمان محيط زيست اعلام مي كند، تحويل دهد. لازم به ذكر است دكتر فاطمه جوادي رئيس سازمان محيط زيست كشور در نامه اي به وزير راه و ترابري موافقت خود را با بازسازي كامل اين جاده از طريق قطع درختان و اصلاح پوزه هاي سنگي با شرايطي كه ذكر شده، اعلام كرده است.

لینک

       

ارتقاي كيفيت توليد و اجراي آسفالت 70 ميليارد ريال صرفه اقتصادي دارد

ارتقاي كيفيت توليد و اجراي آسفالت در كشور سالانه حداقل 70 ميليارد ريال منفعت نصيب كشور خواهد كرد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، رئيس مؤسسه قير و آسفالت ايران اعلام كرد: سالانه بيش از 7000 ميليارد ريال در رابطه با توليد و اجراي آسفالت در كشور هزينه مي شود كه با اعمال تمهيدات مناسب از نظر رعايت ضوابط و استانداردها، استفاده از فناوري هاي جديد و مواد و مصالح داراي مشخصات، بكارگيري نيروي انساني مجرب، ماشين آلات و تجهيزات كاليبره و مطلوب و مديريت حاذق و نظارت مستمر، كيفيت كار مي توان 10 درصد از اين هزينه را كم كرد.

   مهندس اصغر نادري يادآور شد: در مؤسسه قير و آسفالت ايران، گروه طراحي و ارزيابي روسازي، گروه قير و آسفالت، گروه استانداردسازي و نظارت و گروه همكاري براي ايجاد كارگاه هاي نمونه براي توليد قير و آسفالت مشغول به فعاليت مي باشند.

    رئيس مؤسسه قير و آسفالت ايران، اظهار داشت: نظارت بر توليد و اجراي انواع و ارتقاء و بهبود خصوصيات مخلوط هاي آسفالتي در كشور تهيه و تدوين آيين نامه ها و دستورالعمل هاي لازم در زمينه هاي فني و اجرايي در رابطه با انواع قيرها مخلوط هاي آسفالتي، توليد و عمليات آسفالتي، صدور گواهينامه صلاحيت، انجام تحقيقات كاربردي و ارائه خدمات آموزشي، پژوهشي و مشاوره اي از جمله وظايف اين مؤسسه است.لازم به ذكر است  سومين همايش قير و آسفالت ايران 23 آبان ماه در دانشكده فني دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

 

لینک

       

احداث اتوبان ساحلي خليج فارس

170 كيلومتر  اتوبان ساحلي شملچه – هنديجان،  دسترسي سريع و ايمن بوشهر و خوزستان را تا عراق فراهم مي نمايد. مدير كل راه و ترابري خوزستان با اعلام اين خبر گفت: اين محور مواصلاتي استراتژيك، بنادر هنديجان، ماهشهر، آبادان،  خرمشهر و منطقه شلمچه را از طريق محور 4 بانده به هم متصل مي نمايد.بنا بر گزارش اداره كل روابط عمومي ؛ خيراله خادمي اين محور را در توسعه تجاري و صنعتي شيلات،  پتروشيمي، مناطق آزادراه، مجتمع هاي بندري و نيز رونق گردشگري و دسترسي به بازار عراق مؤثر دانست و افزود: تاكنون در مقطع محور شملچه – خرمشهر، هشتاد درصد اين اتوبان اجرا شده و طي چند ماه آينده به پايان خواهد رسيد، همچنين در محور خرمشهر به آبادان اين بستر آماده و قابل استفاده است. وي محور آبادان – ماهشهر را مهمترين بخش اين طرح ملي ياد كرد و افزود: از سمت آبادان مراحل اجرايي 10 كيلومتر از اين پروژه آغاز شده و اخيراً مقدمات كار براي اجراي طرح از محور ماهشهر به آبادان نيز فراهم گرديده است. مدير كل راه و ترابري خوزستان با اشاره به اينكه محور ماهشهر _ هنديجان نيز از پيشرفت فيزيكي مناسبي برخوردار است، اظهار داشت: براي پروژه شلمچه به خرمشهر كه تا پل نو امتداد دارد، بيش از 4 ميليارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

به گفته وي با اتمام طرح اتوبان ساحلي خوزستان ومرتبط شدن آن به اتوبان ديلم، گناوه و برازجان در ساحل بزگر خليج فارس، شاهد يك محور مواصلاتي استراتژيك در خوزستان، بوشهر و هرمزگان خواهيم بود، بويژه اينكه اين محور در كنار طرح هاي عظيم نفت و گاز پارس جنوبي و مجتمع هاي بزرگ بندري خرمشهر، امام خميني، بوشهر، شهيد رجايي و مناطق ويژه پتروشيمي خوزستان قرار مي گيرد.

لینک

       

پل 12 ميليارد ريالي « كره بند» در بوشهر احداث مي شود

عمليات اجرايي پل بزرگ كره بند و راه روستايي دهنو – زردكي در استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي؛ پل بزرگ كره بند در راستاي خدمات رساني به مناطق محروم مرزي با اعتبار 1 ميليارد و 200 ميليون تومان طي دو سال احداث مي شود كه بخشي از اين اعتبار امسال و مابقي آن در سال آتي هزينه مي گردد.

اين گزارش حاكيست؛ اين پل كه در جوار قطب هاي مهم اقتصادي و 20 كيلومتري مزارع كشت ميگو واقع شده است، قبل از هفته دولت در شهريور ماه سال 1386 به بهره برداري مي رسد.

شايان ذكر است اين پل مهم داراي 150 متر طول، 5 دهانه 25 متري و 2 دهانه 5/12 متري است كه طرفين پل را به هم مرتبط مي سازد.

همچنين كلنگ عمليات بهسازي راه روستايي دهنو – زردكي به زمين زده شد،كه قرار است با اعتبار 13 ميليارد ريال ضمن احداث 10 كيلومتر از اين مسير، بهسازي و روكش آسفالت محور موجود و بهره برداري كامل از آن تا ارديبهشت ماه سال آينده صورت پذيرد.

اين گزارش مي افزايد: اداره كل راه و ترابري استان بوشهر احداث محورهاي ارتباطي جايگزين را در دستور كار دارد، تا در آينده به عنوان پشتيبان و جايگزين راه هاي فعلي مورد استفاده اهالي منطقه و وسايل نقليه ترانزيتي قرار گيرد.

لینک

       

سومين همايش قير و آسفالت ايران برگزار مي شود

سومين همايش قير و آسفالت ايران 23 آبان ماه در دانشكده فني دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اين همايش توسط مؤسسه قير و آسفالت ايران با همكاري اساتيد دانشكده فني دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتي شريف، امير كبير، علم و صنعت ايران، تربيت مدرس، خواجه نصير و همياري متخصصين و ارگانهاي ذيربط در زمينه طرح، اجرا و نگهداري روسازي راه و فرودگاه، قير و مخلوط هاي آسفالتي برگزار مي شود.

اين همايش با توجه به نظرسنجي هاي انجام شده در همايش دوم در سال 83 با هدف ايجاد تحول بنيادي و عملي در زمينه طراحي، اجرا و ارزيابي روسازي راه، فرودگاه برپا مي شود.

با توجه به فراخوان عناوين محوري در 16 بخش، دبيرخانه همايش 135 خلاصه مقاله و در پي آن 85 نسخه اصل مقاله را دريافت كرده است و پس از ارزيابي مقالات در مجموع 42 مقاله جهت ارائه در سالن اصلي، كارگاه آموزشي، پوستر و 65 مقاله به صورت چاپ در مجموعه مقالات انتخاب شده است كه از مجموع مقالات 25 مقاله جهت ارائه در سالن اصلي انتخاب شده است.

لازم به ذكر است از بين 17 موضوع پيشنهادي جهت ارائه در كارگاه آموزشي هفت موضوع اصلي و كليدي انتخاب شده است كه بر طبق برنامه و جدول زمان بندي در دو كارگاه جداگانه جمعاً به مدت 15 ساعت توسط صاحبنظران و اساتيد منتخب ارائه خواهد شد.

 

لینک

       

مهندس شريعتي كوه بنايي

سرپرست معاونت برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل شد

   وزير راه و ترابري در ابلاغي مهندس عبدالرضا شريعتي كوه بنايي معاون امور مجلس و هماهنگي استان ها را به سمت سرپرست معاونت برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل منصوب كرد.

در اين ابلاغ آمده است: اميد است با همكاري و تعامل مديران مجموعه معاونت مذكور و سازمان ها و شركت هاي تابعه در راستاي پيشبرد اهداف و وظايف محوله موفق باشيد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مهندس محمد رحمتي، وزير راه و ترابري ضمن تشكر از زحمات دكتر بهبهاني در طول مدت تصدي معاونت مذكور با استعفاي وي موافقت و آرزوي موفقيت براي وي كرد. دكتر حميد بهبهاني معاون برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و ترابري به منظور ثبت در انتخابات شوراي شهر تهران از سمت خود استعفا كرده است.

لازم به ذكر است دكتر حميد بهبهاني عضو هيأت علمي دانشگاه علم و صنعت مي باشد و پيش از اين معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري تهران بوده است.

 

لینک

       

21 پروژه راه روستايي در هرمزگان به بهره برداري مي رسد

 تا پايان سال جاري 21 پروژه راه روستايي در استان هرمزگان به بهره برداري مي رسد.

 مهندس سيد محمد علي حسين رباط، معاون راه روستايي هرمزگان با بيان اين مطلب گفت: احداث 107 پروژه راه روستايي در سطح استان پيش بيني شده است كه تعداد 53 پروژه هم اكنون فعال بوده و از پيشرفت فيزيكي مطلوبي برخوردار است، همچنين 32 پروژه در حال مرحله مناقصه است و 22 پروژه باقي مانده مراحل مطالعاتي را سپري مي كند.

وي خاطرنشان ساخت : تعداد 12 پروژه با اعتبار 7500 ميليون ريال افتتاح گرديده و 11 پروژه با اعتبار 1085 ميليون ريال تا بهمن ماه و 10 پروژه با اعتبار 13100 ميليون ريال تا آخر سال به اتمام مي رسد.

وي با اشاره به اينكه راههاي روستايي جديد شامل شهرستان هاي بندرعباس، ميناب، بستك، حاجي آباد، رودان، گاوبندي و جاسك مي شود افزود: حدود 450 روستاي بالاي 20 خانوار داراي راه مناسب مي باشند و حدود 870 آبادي داراي سكنه از راه مناسب برخوردار نيستند.

وي گفت: هنوز قريب به 570 روستا از راه خاكي استفاده مي كنند و تاكنون اعتباري جهت ارتقاء يا آسفالت اين مسيرها تصويب نشده است.

لینک

       

دو انتصاب جديد در استان خوزستان

 معاون جديد راهسازي خوزستان منصوب شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي؛ عنايت اله نظريان سياهپوش با حكم مدير كل راه و ترابري اين استان، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري خوزستان شد.

همچنين با حكم خيراله خادمي آقاي اتابك زراسوندي به سمت سرپرست اداره راه و ترابري شهرستان اهواز منصوب گرديد.شايان ذكر است از زحمات و تلاش هاي محمدرضا دارابي معاون سابق راهسازي اداره كل و هادي چمن زاده رئيس سابق اداره راه و ترابري اهواز تقدير به عمل آمد.

 

لینک

       

راه آهن اراك – خسروي؛ هر كيلومتر 500 هزار تومان

مدير كل راه و ترابري استان كرمانشاه از شروع پروژه راه آهن اراك – خسروي در كرمانشاه خبر داد و گفت: طول اين خط آهن حدود 570 كيلومتر است كه از اين مقدار، بيش از 250 كيلومتر به كرمانشاه و ايستگاه بزرگ آن تعلق خواهد گرفت.وي تصريح كرد: هم اكنون بين 50 الي 52 كيلومتر از اين خط آهن در استان كرمانشاه در حال احداث است، كه از سمت استان همدان به كرمانشاه اجرا مي شود و از 60 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است.وي در مورد ايستگاه بيستون و نحوه مناقصه آن يادآور شد: مناقصه اين ايستگاه توسط وزارت راه و ترابري، حوزه شركت توسعه زيربناهاي حمل و نقل در حال اجرا است كه به زودي پيمانكار آن مشخص خواهد شد و در سال جاري احداث آن آغاز مي گردد.عطاء ا... قادري گفت: هر كيلومتر از اين راه آهن 500 ميليون تومان هزينه دربر دارد و امسال 14 ميليارد تومان اعتبار به اين طرح اختصاص يافته است. وي همچنين گفت: پل غربي قره سو از پيشرفت فيزيكي مناسبي برخوردار است، به طوري كه اين طرح از برنامه زمان بندي جلو بوده و در آذرماه امسال بهره برداري مي شود.

وي اعتبار در نظر گرفته شده براي پل سوم قره سو را 800 ميليون تومان دانست و گفت: 550 كيلومتر راه آسفالته روستايي در استان احداث مي شود كه طي 6 ماهه اول امسال بيش از 155 كيلومتر آن به اتمام رسيده و 395 كيلومتر مابقي نيز بهار 86 به بهره برداري مي رسد.

مدير كل راه و ترابري كرمانشاه خاطرنشان ساخت: طي 5 الي 7 سال، كل راههاي شني استان به خصوص مسيرهاي دسترسي روستاهايي با بيش از 20 خانوار آسفالته خواهد شود.

 

لینک

       

ادارات دولتي تأسيسات خود را از حريم راهها جمع كنند

  سيد يونس موسوي نماينده مردم فيروزآباد، قير و كارزين و فراشبند در مجلس شوراي اسلامي در  جلسه اي كه با حضور مدير كل راه و ترابري استان فارس و فرمانداران شهرستان هاي فيروزآباد، قير و كارزين و فراشبند تشكيل شده بود، با اشاره به اينكه حريم راهها به عنوان بيت المال محسوب مي شود تأكيد كرد، مي بايست از حقوق بيت المال دفاع نمایيم. وي با اشاره به تجاوز برخي از ادارات در احداث تأسيسات در سطح راههاي استان، يادآور شد: در مسير رسيدگي به وضعيت حريم راه و ترابري با دادگستري رايزني كرده ايم و مقرر شده، در خارج از نوبت به پرونده ها رسيدگي شود.   اين نماينده مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر ضرورت هماهنگي بين دستگاه هاي دولتي براي توسعه رفاه عمومي خاطرنشان ساخت: ادارات دولتي بايد تأسيسات خود را از حريم راهها جمع آوري كنند تا توسعه راهها موجب توسعه رفاه در سطح استان شود.

 

لینک

       

برگزاري سمينار ملي رنگ هاي ترافيكي در تهران

اولين سمينار ملي رنگ‌هاي ترافيكي، خط‌كشي و ايمني راه‌ها با هدف بررسي مشكلات كيفي، پايداري و اجراي رنگ‌هاي ويژه خط‌كشي راه‌ها با مشاركت پژوهشكده پليمر و پتروشيمي و پژوهشكده وزارت راه و ترابري طي روزهاي 21 و 22 آبان برگزار مي‌شود .دبيرخانه پژوهشكده پليمر پتروشيمي ايران به منظور بررسي مشكلات و نقايص موجود در رنگ‌هاي ترافيكي توليد، اجرا و سرويس‌دهي از صاحب نظران و اساتيد متخصص جهت حضور و ارايه مقاله در اين سمينار دعوت كرده است. همچنين نمايشگاه جانبي دستاوردهاي صنعت خط‌كشي راه‌ها همزمان با سمينار برگزار مي‌شود كه صاحب نظران مي‌توانند از آخرين دستاوردهاي صنعت خط‌كشي بازديد كنند.براساس اين گزارش موضوعات اصلي سمينار به اجرا، تعمير و ترميم خط‌كشي، توليد و كاربرد دانه‌هاي شيشه‌اي در خط‌كشي، نقش خط‌كشي در بهبود ايمني راه‌ها، ماشين‌آلات توليد و اجراي خط‌كشي، روش‌هاي رفع عيب انواع خط‌كشي، روش‌هاي كنترل كيفي و بازرسي خط‌كشي‌ها، بررسي فني و اقتصادي رنگ‌ها و مصالح مصرفي در خط‌كشي و تازه‌هاي علمي در زمينه نوع رنگ، روش‌هاي اجرا و ماشين آلات خط‌كشي اختصاص يافته است.

 

لینک

       

استفاده از الياف پليمري در افزايش مقاومت سازه پلها

براي نخستين بار در استان خوزستان از الياف پليمري در ترميم و افزايش مقاومت سازه پلها استفاده شد.خادمي مدير كل راه و ترابري خوزستان با اعلام اين خبر گفت: تركيب الياف پليمري شامل فولاد و پليمر است كه كاربرد آن ها در اين شيوه علاوه بر حجم و ابعاد كم، تأثير قابل توجهي در افزايش باربري سازه ها ايجاد مي نمايد.

مهندس خادمي ارزاني و سرعت بالاي اجراي اين شيوه را از مزيت هاي آن نام برد و افزود: هم اكنون از اين شيوه در پل آبادان – سربندر كه قسمت هايي از اجزاء آن در معرض بارهاي خنثي و كششي قرار دارند، نظير دال، پايه و كوله ها استفاده مي شود.

وي افزود: از نظر زماني و هزينه اي، با اين شيوه 30 درصد سريع تر و با كيفيت بهتري به ترميم و افزايش مقاومت سازه    پل ها دست مي يابيم .

 وي استفاده از اين شيوه را براي نخستين بار در استان خوزستان، از ابتكارات راهداري ياد كرد.

لینک

       

انتصاب معاون جديد حمل و نقل و پايانه هاي كرمان

   با حكم مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان، مهندس صيفوري به سمت معاون حمل و نقل اين اداره كل منصوب شد.

   وي از اين پس مسئوليت نظارت بر حمل و نقل جاده اي كالا و مسافر، ايمني و ترافيك جاده اي و نظارت بر پايانه هاي حمل و نقل كالا و مسافر استان كرمان را بر عهده خواهد داشت.

   شايان ذكر است: پيش از اين محمد جواد بذرافشان به مدت هشت سال تصدي اين پست را بر عهده داشت.

 

لینک

       

سيستم Wireless و اتوماسيون اداري در حمل و نقل و پايانه هاي كرمان

   اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي استان كرمان در راستاي تحقق بخشيدن به دولت الكترونيك و ايجاد روش هاي نوين اداري،  به سيستم اتصال بدون سيم به اينترنت " Wireless" و اتوماسيون اداري مجهز شد.

   ناصر ميرزايي رئيس اداره برنامه ريزي و بودجه اداره كل حمل و نقل و پايانه هاي كرمان با اعلام اين خبر گفت: اين اداره كل از طريق جذب اعتبارات استاني اقدام به نصب و راه اندازي سيستم Wireless جهت اتصال دايمي به شبكه جهاني اينترنت و همچنين برقراري VAN جهت ارتباط با سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي كشور نموده است.

   وي اين اقدام را بستر مناسبي جهت اجراي برنامه هاي تحت وب سازمان و همچنين استفاده از اينترنت با سرعت 256kb دانست.

    وي در ادامه با اشاره به راه اندازي سيستم اتوماسيون اداري در سطح اين اداره كل افزود: در فاز نخست، سيستم اتوماسيون اداري گردش نامه هاي وارده و در فاز دوم گردش نامه هاي صادره نيز به صورت مكانيزه با استفاده از شبكه داخلي و بدون مصرف كاغذ انجام مي گيرد.

 

لینک

       

افتتاح كارخانه 160 تني آسفالت در حسن آباد جرقويه

 كارخانة 160 تني آسفالت و كارگاه توليد مصالح در حسن آباد جرقويه بهره برداري شد.

دكتر كامران نماينده مردم اصفهان در مجلس شوراي اسلامي در مراسم بهره برداري از اين كارخانه گفت: پيش از احداث اين كارخانه، آسفالت از راه هايي دور به شرق اصفهان و منطقة جرقويه حمل مي شد، كه هم هزينه بر بود و هم زمان زيادي صرف مي شد، كه اميد است تحولي در اين زمينه ايجاد شود.

وي اظهار اميدواري كرد: كه در بخش شرق اصفهان با برخورداري از اين امكان حدود 300 كيلومتر از راههاي حوزة استحفاظي زيرپوشش آسفالت گرم خواهد رفت.

 شايان ذكر است با استقرار كارخانة آسفالت با ظرفيت اسمي 160 تن در ساعت و كارگاه سنگ شكن زمينة رشد و توسعة قابل توجهي در 4 بخش محروم جرقوية عليا و سفلي، جلگه و  بن رود  در جنوب شرق شهرستان اصفهان فراهم شده و با بهسازي و روكش آسفالت گرم راهها، امكان تردد ايمن و روان، براي مردم منطقه فراهم خواهد شد.

 

لینک

       

اساسنامه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي راه آهن بازنگري شد

با بازنگري اساسنامه شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي راه‌آهن و تصويب آن از سوي هيأت مديره، از اين پس نام اين شورا به "ستاد هماهنگي تبليغات اسلامي راه‌آهن" تغيير كرد. براساس اين اساسنامه، حوزه فعاليت اين ستاد سراسر شبكه راه‌آهن كه شامل اداره‌هاي مركزي، نواحي، كليه شركت‌هاي اقماري، منازل سازماني، قطارهاي مسافري، مكان‌هاي عمومي، مسجدها، ايستگاه‌ها و ساير مكان‌ها، ابنيه و واحدهاي وابسته به راه‌آهن مي‌شود را دربر مي‌‌گيرد.در اين اساسنامه، ترويج احكام نوراني قرآن كريم و سيره عملي پيامبر (ص) و ائمه اطهار (ع)، ارتقاي سطح آگاهي و معرفت ديني و انقلابي كاركنان و خانواده آنها، احياي فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر، تقويت روحيه تعاون و تعلق سازماني و تحكيم روابط دوستانه كاركنان، ايجاد وحدت رويه در كليه فعاليت‌هاي فرهنگي، گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي، تبليغي و برگزاري مراسم مذهبي و انقلابي ازجمله اهداف اين ستاد برشمرده شده است.همچنين برنامه‌ريزي و اجراي مراسم و فعاليت‌هاي ديني و ملي، تهيه و توزيع نشريه‌هاي اسلامي، تلاش براي تأسيس يا تجهيز كتابخانه و ترويج كتابخواني، اجراي برنامه‌هاي آموزشي، توسعه و تجهيز مساجد و نمازخانه‌ها و تأمين امام جماعت و نيروهاي تبليغي، برنامه‌ريزي و اجراي برنامه اوقات فراغت فرزندان كاركنان، سياستگزاري و نظارت بر فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري راه‌آهن و شركت‌هاي تابعه از مأموريت‌هاي ستاد هماهنگي تبليغات اسلامي راه‌آهن عنوان شده است. 

لینک

       

آغاز ساخت اتوبان آبادان – ماهشهر

   مراحل ساخت اتوبان شرياني بندر آبادان _ ماهشهربه طول 85 كيلومتر آغاز شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري،  هم اكنون كارگاه مربوط به ساخت نخستين قطعه اين آزادراه ترانزيتي تجهيز شده است.

    بنا بر اين گزارش؛ طول قطعه اول اين اتوبان 76 كيلومتر است كه ساخت آن از طرف بندر امام خميني (ره) آغاز شده و با اعتباري بالغ بر 230 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي احداث خواهد شد.

    شايان ذكر است؛ با احداث اين اتوبان 85 كيلومتري علاوه بر افزايش ضريب ايمني، حجم جا به جايي بار بين اين دو بندر مهم و اقتصادي كشور افزايش قابل توجهي مي يابد.

    در اين گزارش آمده است: از دلايل احداث اين پروژه ملي، كاهش تصادفات رانندگي و ترافيك سنگين، افزايش ترانزيت كالا به عراق  در آينده اي نزديك است.

 پيش بيني مي شود طي سه سال آتي مراحل اجرايي اين پروژه ملي به پايان برسد.

 

لینک

       

فيلم هاي آموزشي هشدارهاي ايمني در راه آهن شمال ساخته مي شود

به منظور آشنايي با خطرات ناشي از عدم رعايت نکات ايمني ساکنان حاشيه خطوط راه آهن در عبور از روي خطوط وگذرگاههاي غير مجاز، فيلم هاي کوتاه هشدارهاي ايمني در راه آهن شمال ساخته مي شود.

مديرکل راه آهن شمال گفت: اين ناحيه داراي403کيلومتر خط آهن مي باشد و با توجه به شرايط خاص جغرافيايي و اقليمي استان هاي شمالي کشور، بيشتر اين خطوط از مناطق مسکوني شهرها و روستا ها عبور مي کند که رعايت موارد ايمني از سوي ساکنان حاشيه خطوط راه آهن الزامي است.    

"فرهاد ظهور پرواز" افزود: اين فيلم هاي آموزشي به صورت داستاني کوتاه و ميان پرده هاي نمايشي با محتواي هشدارهاي ايمني به کودکان و نوجوانان و آگاه کردن آنها از خطرات پرتاب سنگ به قطارها، عبور از گذرگاههاي غيرمجاز وروي خطوط در مرحله فيلم برداري است.

وي اظهار داشت: اين فيلم هاي آموزشي 13قسمت مي باشد که پس از تدوين از شبکه استاني مازندران پخش مي شود و سپس با هماهنگي سازمان آموزش پرورش و نهضت سواد  آموزي استان هاي مازندران و گلستان در مدارس ابتدايي و راهنمايي مناطق حاشيه خطوط به نمايش درخواهد آمد.

به گفته مديرکل راه آهن شمال، ممنوع بودن عبور افراد از روي خطوط، ممنوعيت عبور و چراي دام در حاشيه خطوط، ممنوعيت ايجاد گذرگاههاي غير مجاز، ضرورت عبور افراد و خودروها از گذرگاههاي مجاز و حتي المقدور از گذرگاههاي با مستحفظ و غير همسطح از جمله محورهاي مورد بحث فيلم هاي آموزشي است.

ظهور پرواز تصريح کرد: همچنين در اين فيلم ها استرس هاي ناشي از رعايت نکردن مقررات توسط ساکنان حاشيه خطوط به لکوموتيورانان، تبعات منفي برخورد خودروها  با قطار و خطرات ناشي از سنگ پراني به قطارها به نمايش در مي آيد.

وي افزود: علاوه بر ساخت اين ميان پرده هاي نمايشي، ساخت يک کليپ نمايشي و نيز مستند آموزشي که موضوعات مختلف حمل ونقل ريلي را مورد بررسي قرار خواهد داد در دست بررسي است.

لینک