همزمان با هفته دولت؛

               بيش از يك هزار سيصدو شصت و شش طرح زيربنايي حمل و نقل افتتاح مي شود

در ايام هفته دولت بيش از 1281پروژه زيرسازي، روكش آسفالت، تامين روشنايي بهسازي و تعريض مسير، ابنيه فني و پل و نيز رفع نقاط حادثه خيز توسط ادارات و سازمان هاي استاني راهداري و حمل و نقل كشور به  بهره برداري خواهد رسيد.به گزارش اداره كل روابط عمومي از مجموع پروژه هاي فوق پروژه هاي روستايي و مناطق محروم از افزايش قابل ملاحظه اي برخوردار بوده و مبلغ هزينه شده بيشتري نسبت به ساير پروژه ها به خود اختصاص داده است.

بنا بر اين گزارش كل عمليات انجام شده در امور زيرسازي راه روستايي 2687 كيلومتر ، آسفالت و بهسازي راه روستايي 3033 كيلومتر برآورد شده است در حالي كه اين ارقام در راه هاي اصلي و فرعي به ترتيب 2065 كيلومتر و 2592 كيلومتر است. توسعه و مرمت 387مورد پل، روشنايي تونل ها به طول 87 كيلومتر و 29 فقره عمليات رفع نقاط حادثه خيز از جمله پروژه هاي عمراني است كه هزينه هاي آن به مبلغ 1327529 ميليون ريال از محل استاني و 816455 ميليون ريال از محل اعتبارات ملي تامين شده است. همچنين بيش از 7 پروژه ريلي شامل احداث پل روگذر، توسعه و اصلاح خطوط جمعاً به مبلغ پنجاه و يك ميليارد و هفتصد و پنجاه و سه ميليون ريال و نيز تجهيز 50 ايستگاه راه آهن به سيستم علائم الكترونيكي و CT.C در محور تهران _ مشهد با هزينه ارزي 25 ميليون دلار + 43 ميليون مارك + يك ميليون يورو در نيمه دوم شهريور سال جاري به بهره برداري خواهد رسيد.

اين گزارش مي افزايد: همزمان با هفته دولت ده ايستگاه هواشناسي شامل سينوپتيك ، خودكار، فرودگاهي و نيز ساختمان هواشناسي در استانهاي كرمان ، كرمانشاه ، سمنان، خوزستان ، خراسان جنوبي ، ايلام و بوشهر به بهره برداري خواهد رسيد .

همچنين روابط عمومي وزارت راه و ترابري طي اين گزارش اعلام كرد در ايام هفته دولت 18 پروژه راهسازي ، شامل راه اصلي، چهارخطه ،  احداث باند دوم و آزاد راه و تونل به طول 334 كيلومتر و تعداد 11 دستگاه پل با صرف هزينه بالغ بر 1273 ميليارد ريال از پروژه هاي قابل بهره برداري در ايام هفته دولت سال 85 مي باشد .

لازم به ذكر است تعداد چهار مجتمع خدماتي _ رفاهي بين راهي در كيلومتر 45 سمنان _ دامغان ، كيلومتر 76 سمنان _ دامغان سه راهي تويه دروار ، كيلومتر 5 شاهرود _ آزاد شهر سه راهي كلاته خيج و كيلومتر 30 دامغان _ شاهرودنيز در هفته دولت كلنگ زني خواهد شد. 

لینک

       

« سي سخت – پادنا» مسدود است

  جاده سي سخت – پادنا واقع در استان كهكيلويه و بويراحمد همچنان مسدود است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اين جاده تا تاريخ 15/6/85 به علت عمليات راهسازي مسدود مي ماند. گفتني است جاده فرعي قديم با شيب زياد، از شهرستان سي سخت در منطقه دنا تا روستاي پادنا هم اكنون بسته شده و به جاي آن جاده اي با مشخصات راه اصلي آسفالته دردست احداث است.  تردد براي مناطق مذكور هم اكنون از طريق راه ياسوج – سميرم انجام مي شود

 

 

لینک

       

محور كازرون – دشت ارژن سال آينده افتتاح مي شود

مدير كل راه و ترابري استان فارس احداث راه دشت ارژن به كازرون را ضروري و با اهميت ذكر كرد.

   مدير كل راه و ترابري فارس با اعلام اين خبر گفت: اداره كل راه و ترابري فارس از سال72 اقدام به مطالعه اين راه و شروع عمليات اجرايي آن  از پل آبگينه به سمت دشت برم بصورت اماني نمود.

   مهندس حجازي افزايش حجم ترافيك محورقديم شيراز – دشت ارژن – قائميه را با توجه به مشخصات فني محور از نظر شعاع قوس و شيب طولي و كمبود عرض به عنوان يكي از سانحه خيزترين محورهاي استان قلمداد نمود و افزود: در حال حاضر از 63 كيلومتر طول كل راه 40 كيلومتر حدفاصل كازرون تا روستاي بورنجان كه داراي يك دستگاه تونل 640 متري است توسط اداره كل راه و ترابري فارس تكميل شده است.

   وي گفت: 23 كيلومتر باقيمانده حدفاصل بورنجان تا دشت ارژن، شامل شش دستگاه تونل است كه با پيش بيني هاي انجام شده سال آينده، تكميل و به بهره برداري خواهد رسيد.

 

لینک

       

افتتاح باند دوم بزرگراه گلپايگان – خوانسار

10 كيلومتر از باند دوم بزرگراه گلپايگان به خوانسار به بهره برداري رسيد.

باند دوم محور گلپايگان- خوانسار در راستاي تبديل راههاي اصلي به بزرگراه و با هدف كاهش تصادفات رخ به رخ و روان سازي عبور و مرور با اعتباري معادل 4 ميليارد و 500 ميليون ريال به بهره برداري رسيد. گفتني است طول كلي اين محور 27 كيلومتر است كه 7 كيلومتر آن در سال 83 از سمت خوانسار به بهره برداري رسيده است.

 

لینک

       

در چهار ماهه اول سال جاري پرداخت شد

بيش از 7/3 ميليارد ريال خسارت و تسهيلات به مسافران قطارها

طي چهار ماهه اول سال جاري 3 ميليارد و 760 ميليون ريال خسارت و تسهيلات به مسافرين قطارها پرداخت شد, كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 248 درصد رشد را نشان مي دهد.

براساس گزارش شركت رجاء از اين مبلغ بالغ بر 3 ميليارد و 250 ميليون ريال خسارت و حدود 508 ميليون ريال تسهيلات به 87 هزار و 800 مسافر بابت تاخير قطارها، خرابي تهويه، هزينه پذيرايي از مسافرين قطارهاي تاخيري و تعويض سالن، بليت هاي المثني و اعزام رايگان مسافر جا مانده پرداخت و ارائه شده است. لازم به ذكر است افزايش 148 درصدي خسارت و تسهيلات بدليل سياستگزاري جديد شركت رجاء مبني بر كاهش مبناي زماني پرداخت خسارت در قبال تاخير قطارها به نفع مسافرين بوده است .

گفتني است علي رغم افزايش پرداخت خسارت و تسهيلات ميانگين تاخير قطارهاي مسافري طي چهارماهه اول سال جاري 6 دقيقه كاهش يافته است كه در افزايش رضايت مندي مسافرين موثر بوده است .

شايان ذكر است از آغاز برنامه تابستاني، مبناي زماني خسارت تاخير در مسير مشهد از سه ساعت به دو ساعت در قطارهاي اكسپرس و از دو ساعت به يك ساعت در قطارهاي تندرو كاهش يافته است.

 

لینک

       

بعد از انقلاب

يكصد هزار كيلومتر راه روستايي در كشور احداث شده است

در حالي كه تا قبل از انقلاب تنها 8000 كيلومتر راه روستايي در كشور احداث شده بود, پس از انقلاب تاكنون حدود يكصد هزار كيلومتر راه روستايي در كشور احداث شده است. به گزارش روابط عمومي وزارت راه و ترابري از ميزان يكصد هزار كيلومتر راه روستايي احداث شده، حدود 56 هزار كيلومتر آن آسفالته و 44 هزار كيلومتر آن راه شوسه است . بر اين اساس شاخص برخورداري از آسفالت راه هاي روستايي كشور نسبت به كل شبكه راههاي روستايي ( اعم از آسفالت , شوسه و دسترسي) 5/40 درصد و نسبت به راههاي ساخته شده (آسفالت و شوسه) 56 درصد مي باشد. همچنين بررسي شبكه راههاي روستايي كشور نشان مي دهد كه علاوه بر آمار يكصد هزار كيلومتري راههاي روستايي، هم اكنون حدود 39 هزار كيلومتر راه روستايي ديگر در سطح كشور جهت برخوردازشدن روستاهاي بالاي 20 خانوار مورد نياز است.

  علاوه بر اين وزارت راه و ترابري از سال 84 طرح ملي بهسازي و آسفالت راههاي روستايي با اعتباري بالغ بر 1920 ميليارد ريال را به مرحله اجرا درآورده و در قانون بودجه    85نیزاين طرح را با اعتباري بالغ بر 3000 ميليارد ريال براي سال جاري و پيش بيني همين ميزان اعتبار بصورت سالانه تا پايان برنامه چهارم توسعه در مجلس شوراي اسلامي را به تصويب رسانده است.

 

لینک

       

همايش توجيهي تشكيل مركز مديريت دانش صنعت هوانوردي برگزار شد

همايش توجيهي تشكيل مركز مديريت دانش صنعت هوانوردي با حضور مديران، متخصصان و پژوهشگران صنعت هوانوردي در محل سالن همايش هاي مركز مديريت دانش صنعت هوانوردي برگزار شد. در اين همايش، مهندس مه آبادي، عضو هيأت مديره شركت فرودگاه هاي كشور گفت: شناخت پارادايم ها، درك كامل محيط، ايجاد جريان مستمر اخذ اطلاعات از محيط و همگام شدن با سير تحولات و توسعه صنعت و تدوين استراتژي اثربخش ضامن بقا و پويايي صنعت هوانوردي است.

 وي در ادامه با تأكيد بر ضرورت توجه به اين مهم به عنوان چالش اساسي صنعت هوانوردي كشور در هزاره سوم، توجه به امر شناخت، پرورش و تقويت منابع دانش سازماني و نهادينه شدن فرايند تبديل دانش ضمني به دانش صريح در صنعت هوانوردي كشور را يكي از راهكارهاي اساسي توسعه و تحقق اهداف چشم انداز ايران 1404 در اين صنعت برشمرد .

 عضو هيأت مديره شركت فرودگاه هاي كشور با تشريح اهداف و فرايند مديريت دانش اضافه كرد: درست است كه بسياري از فرصت هاي طلايي دوران پس از جنگ توسط سوء مديريت ها در صنعت سوزانده شد و اكنون با وجود تحريم شرايط بسيار سختي را تجربه مي كنيم ولي بايد براي خروج از وضعيت ناهنجار كنوني كه در موارد بسيار زيادي هم به تهديدهاي خارجي بستگي ندارد؛ دست به اقدامات اساسي بزنيم.

لینک

       

مدير كل راه و ترابري استان گلستان:

300 كيلومتر از راههاي روستايي استان گلستان آسفالت خواهد شد

   مدير كل راه و ترابري استان گلستان گفت : با توجه به مصوبات هيات دولت در استان گلستان در سال جاري با اعتباري بالغ بر 160 ميليارد ريال حدود 300 كيلومتر از راههاي روستايي آسفالت خواهد شد.مهندس شورابی مديرکل راه وترابری استان گلستان اظهار داشت : در حال حاضر استان گلستان داراي 3094 كيلومتر راههاي روستايي است كه از اين مقدار 5/43 درصد آسفالت و 24 درصد شوسه با مشخصات فني و 5/22 درصد راه دسترسي وجود دارد.  مدير كل راه و ترابري استان گلستان همچنين درخصوص وضعیت پروژه های در دست احذاث آن استان اظهار داشت : اتمام پروژه بزرگراه گرگان _ آزاد شهر ، كنارگذر علي آباد, شروع ميدان ورودي بندر گز و كنارگذر گرگان ، كردكوي و كنارگذر گنبد _ اينچه برون كه از مصوبات هيات دولت در بخش راه و ترابري بوده شروع شده است.لازم به ذكر است اداره كل راه و ترابري استان گلستان در ادامه سياست محروميت زدايي با اعتباري بالغ بر 6640 ميليون ريال پروژه هايي بطول 12810 متر را دو سه ماهه اول سال جاري به بهره برداري رسانيده است كه با انجام پروژه هاي مذكور تعداد 1710 خانوار روستايي از نعمت راه آسفالته بهره مند شدند .

     پروژه هاي به بهره برداري رسيده توسط اين اداره كل عبارتند از : آسفالت راه روستايي باغو روكش آسفالت راه روستايي سركلاته، زيرسازي و آسفالت راه روستايي گز شرقي، زيرسازي و آسفالت راه ارتباطي شهر نوكنده به جاده قديم كردكوي _ گلوگاه و روكش آسفالت راه روستايي باغو كناره.

لینک

       

خراسان رضوي 684 كيلومتر راه در دست احداث دارد

اعتبارات راههاي روستايي استان خراسان رضوي با 72 درصد رشد نسبت به سال گذشته،  به 393   ميليون و 414 هزار ريال بالغ شد. بنابه گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري كنارگذر شمالي مشهد با 360 ميليارد ريال اعتبار و با مشاركت 50 درصدي بخش خصوصي احداث مي شود، كه امسال از رشد اعتباري 5/12 درصدي، نسبت به سال قبل برخوردار شده است.

 شايان ذكر است كل اعتبارات عمراني خراسان رضوي در سال 85 بالغ بر يك هزار و 116 ميليارد و 549 ميليون ريال است كه نشان از2/6 درصد رشد  نسبت به سال گذشته دارد.

 اين گزارش مي افزايد: طول پروژه هاي دردست احداث 700/683 كيلومتر است كه 300/531 كيلومتر آن مربوط به احداث باند دوم و 400/152 كيلومتر احداث راه اصلي و 250 كيلومتر احداث راه روستايي است.

رفع 12 نقطه حادثه خيز در استان و رفع35مورد خسارت هاي راه و ابنيه در سطح راههاي روستايي استان از ديگر اقدامات است.بهسازي راههاي شهري به طول 562 كيلومتر، روكش 881 كيلومتر آسفالت محورهاي بين شهري و 70 كيلومتر آسفالت راههاي روستايي از جمله برنامه هاي اين اداره كل است.قابل ذكر است، انجام مراحل مطالعاتي احداث 718 كيلومتر راه بين شهري و 260 كيلومتر راه روستايي از جمله برنامه هاي در حال اجراست كه در اين زمينه انجام مطالعات 790 كيلومتر راه جديد به تصويب رسيده است.

 

لینک

       

 انتصاب مشاور فرهنگي

مدير عامل شركت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل ونقل كشور

به گزارش اداره كل روابط عمومي حجت الاسلام و المسلمين آقاي مجتبي ناصري از سوي مهندس افشار، مدير عامل شركت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل ونقل كشور به سمت مشاور فرهنگي منصوب شد.

طي اين حكم مهندس افشار به بهره گيري از كليه امكانات و خلاقيت هاي فردي و همچنين آموزه هاي ديني در رشد و تعالي فرهنگ غني اسلامي در واحدهاي زير مجموعه تاكيد كرده اند.

لینک

       

ضوابط اجرايي بودجه سال 85 وزارت راه و ترابري ابلاغ شد

    ضوابط اجرايي بودجه سال 85 شركت و سازمان هاي تابعه وزارت راه و ترابري با استناد بند 22 ضوابط اجرايي بودجه سال 85 كل كشور ابلاغ شد.

     به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، در جلسه مجمع عمومي عادي به طور فوق العاده شركت هاي راه آهن و هواپيمايي جمهوري اسلامي و سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي بنابر مصوبه شماره 24725/ ت 35210 هـ مورخ 31/3/85 هيأت وزيران تشكيل و ضوابط اجرايي بودجه سال 85 تصويب شد.    در ضوابط اجرايي بودجه سال 85 با تأكيد بر استفاده هر چه بهتر از امكانات و نيروي انساني تصريح شده است در جهت : صرفه جويي در هزينه ها، اعمال نظم و انضباط مالي، اصلاح روشها و استفاده از دانش نوين مديريت و فناوري مناسب در جهت تسهيل و تسريع در ارائه خدمات و رضايتمندي منطقي و مطلوب و نيز كاهش تصدي گري ضمن رعايت ضوابط و مقررات، مراقبت لازم به عمل آيد.    همچنين در ضوابط اجرايي بودجه سال 85 گسترش تشكيلات اداري و ايجاد پستهاي سازماني جديد ممنوع شده است و به كارگيري نيروي انساني به هر شكل به استثناي موارد مندرج در تصويب نامه شماره 84515/ ت 34613 هـ مورخ 15/12/84 هيأت محترم وزيران در چارچوب جدول شماره 9 قانون برنامه چهارم توسعه و آئين نامه مربوط به بند الف ماده 146 قانون ياد شده امكان پذير مي باشد.     شركت ها و سازمان هاي تابعه وزارت راه و ترابري موظف هستنند براي كاهش حجم تصدي هاي دولت و افزايش مشاركت مردم در اداره امور كشور و در اجراي بند (ب) ماده 145 قانون برنامه چهارم توسعه و با رعايت ساير قوانين و مقررات نسبت به واگذاري امور تصدي گري اقدام كنند.همچنين هرگونه سرمايه گذاري توسط شركت ها و سازمان هاي تابعه جهت ساخت و توسعه واحدهاي جديد درماني ممنوع مي باشد و شركت و سازمان ها مجاز هستند با رعايت اساسنامه و قوانين موضوعه در مناقصه هاي بين المللي خارج از كشور با داشتن توجيه فني و اقتصادي شركت كنند.

 

لینک

       

رشد ترانزيت كالا از 13 درصد فراتر رفت

     ترانزيت كالا در سه ماهه نخست سال جاري با 5/13 درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل، از مرز 2 ميليون و 300 هزار تن فراتر رفت. از اين حجم كالاي ترانزيت شده در كشور، 45 درصد آن از طريق جاده ها، 14 درصد توسط راه آهن و 41 درصد مابقي نيز به صورت سواپ جا به جا شده است. شايان ذكر است، در زمينه ورود كالاهاي ترانزيت، بندرعباس با 34 درصد رشد رتبه نخست را در مرزهاي كشور به خود اختصاص داد، و مرزهاي سرخس، بازرگان، لطف آباد و آستارا نيز به ترتيب به عنوان فعال ترين مرزهاي كشور در زمينه ورود كالاهاي ترانزيتي پس از بندرعباس قرار گرفته اند. قابل ذكر است ترانزيت كالا به عنوان شاخصي اقتصادي كه از مزيت نسبي و موقعيت ويژه اي نسبت به  كشورهاي منطقه در ايران برخوردار است مي تواند در صورت افزايش، تأثير بسزايي در تحقق اهداف برنامه اي، درآمدي و رشد ساير بخش هاي اقتصادي ايران و كشورهاي همجوار برجاي نهد.

 

لینک

       

موافقت هيات دولت

 براي احداث خط آهن خرمشهر-مرز عراق با مشاركت بخش خصوصي

 

هيات دولت  با مشاركت بخش خصوصي و سيستم بانكي در احداث خط آهن خرمشهر-مرز عراق موافقت كرد. براساس مصوبه هيات وزيران، وزارت راه و ترابري مجاز است نسبت به احداث و بهره‌‏برداري از راه‌‏آهن خرمشهر-مرز عراق با طرف سرمايه گذار، مطابق ضوابط و آيين‌‏نامه اجرايي اقدام و قرارداد مشاركت را به هيات وزيران ارايه كند.

همچنين، وزارت راه و ترابري مي‌‏تواند از محل مانده تخصيص اعتبارات رديف503731 با عنوان مشاركت بخش خصوصي در احداث خطوط جديد راه‌‏آهن كه طرح ياد شده در آن مندرج است، نسبت به اجرايي كردن پروژه اقدام كند و پس از عقد قرارداد مشاركت، اعتبارات هزينه شده جزء آورده دولت محسوب خواهد شد.

لینک

       

فراخوان مقاله براي هشتمين همايش بين المللي حمل ونقل ريلي

هشتمين همايش "بين المللي حمل و نقل ريلي" به سفارش راه آهن جمهوري اسلامي ايران و توسط انجمن مهندسي حمل ونقل ريلي ايران 16 و 17 آبانماه برگزار مي شود.

گسترش دانش برنامه ريزي، مديريت و فناوري صنعت حمل نقل ريلي از اهداف مهم اين همايش است.

دبيرخانه همايش از پژوهشگران، متخصصان و علاقه مندان دعوت کرد تا مقاله هاي خود را 20شهريور به نشاني خيابان کريم خان زند نرسيده به ميدان هفت تير ساختمان تجاري اداري کريم خان پلاک 64 بلوک A  طبقه 5 واحد A53  ارسال کنند. مقاله ها ي برگزيده در دهم مهرماه اعلام خواهد شد.          

"مديريت و اقتصاد حمل و نقل"، "زيربنا وتاسيسات" ، " ناوگان"، "بهره برداري" و" سيستم ها و فناوري ها" محورهاي کاري اين همايش است و علاقه مندان مي توانند در اين زمينه ها مقاله ارسال کنند.

مقاله ها مي بايست با ذکر عنوان و محورهاي همايش همراه با نام مولف بوده و حداکثر در 8صفحه A4 در محيط نرم افزار WORD 2000 به بالا تهيه شوند و اصل مقاله به همراه دو نسخه کپي و فايل آن به دو صورت WORD و PDF  بر روي ديسکت به دبيرخانه همايش ارسال کنند.

علاقه مندان مي توانند براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره هاي 8346378،، 88346377، 88346376 و نمابر 88312272  دبيرخانه همايش تماس بگيرند.

شرکت قطارهاي مسافري رجاء، شرکت واگن پارس و مترو تهران از جمله حاميان  برگزاري اين همايش هستند.

لینک

       

فرودگاه سراوان هم به جمع فرودگاه هاي كشور مي پيوندد

     با بهره برداري از 22 پروژه مهم فرودگاهي تعداد پروازهاي كشور به بيش از 305 هزار سورت در سال مي رسد. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري تا پايان ماه جاري پروژه هاي توسعه و تكميل تجهيزات، امكانات و فضاهاي فرودگاهي در 11 فرودگاه پرتردد كشور به طور همزمان افتتاح و به بهره برداري خواهد رسيد. بر اين اساس آماده سازي و بهره برداري از تكنيكال بلاك در فرودگاه هاي شيراز و كرمانشاه و همچنين ترمينال بين المللي فرودگاه كرمانشاه، آماده سازي و بهره برداري از باند دوم فرودگاه اردبيل، توسعه و بهسازي عوامل پروازي فرودگاه گرگان جهت نشست و برخاست هواپيماهاي ايرباس و توسعه پاركينگ هواپيماها در فرودگاه زاهدان از برنامه هاي وزارت راه و ترابري و شركت فرودگاه هاي كشور در آستانه هفته دولت است. همچنين بهره برداري 4 دستگاه ILS/DME در فرودگاه هاي سنندج، خرم آباد، زاهدان و عسلويه جديد (خليج فارس) و بهره برداري از 2 دستگاه رادار تقرب پرواز در فرودگاه هاي مشهد و اصفهان طي 2 هفته آتي از ديگر طرح هاي در آستانه افتتاح بخش راه و ترابري است . بنابراين گزارش فرودگاه سراوان در استان سيستان و بلوچستان نيز تا پايان امسال راه اندازي، بهره برداري و عمليات جا به جايي بار و مسافر به ساير استان هاي كشور از اين فرودگاه انجام خواهد شد، همچنين سيستم روشنايي باند و عوامل پروازي فرودگاه هاي شهر كرد، بيرجند، لار و لامرد نيز در نيمه دوم امسال بهره برداري مي شود.

      اين گزارش حاكيست: يك دستگاه رادار تقرب پرواز مهرماه سالجاري در فرودگاه كيش و يك دستگاه از همين نوع رادار اسفند امسال در فرودگاه امام (ره) به بهره برداري مي رسد.

      شايان ذكر است پروژه تجاري سازي و طراحي ساختار شركت فرودگاه هاي كشور كه با مشاركت شركت DFS آلمان از سال 84 آغاز شده است در سال 86 به پايان مي رسد.

لینک

       

در آستانه گراميداشت روز خبرنگار:

نشست صميمانه وزيرراه و ترابري با خبرنگاران برگزار شد

نشست صميمانه مهندس محمد رحمتي با خبرنگاران حوزه راه و ترابري يكشنبه شب در آستانه گراميداشت روز خبرنگار و ولادت با سعادت حضرت علي (ع) برگزار شد.به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه ترابري در اين نشست نزديك به 100 خبرنگار از روزنامه ها، خبرگزاري ها، صدا و سيما ونشريات تخصصي حمل و نقل حضور داشتند.وزير راه و ترابري كه به همراه معاونان خود در اين نشست حضور يافته بود از نزديك با تك تك خبرنگاران گفتگو و تبادل نظر كرد.اين نشست مورد استقبال خبرنگاران، سازمانها، و شركتهاي تابعه وزارت راه وترابري واقع شد.

 

لینک

       

اتريشي ها اواخر شهريور پيشنهاد خود را در مورد پروژه هاي ريلي ارائه مي دهند

سرپرست هيأت اتريشي مذاكره كننده با نمايندگان وزارت راه و ترابري اعلام كرد: مدارك لازم در مورد پروژه هاي مختلف ريلي را دريافت كرده ايم كه با ترجمه و تكميل آنها تا يك ماه ديگر اميدواريم كه پيشنهادهاي خود را تا اواخر شهريور ارائه دهيم.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، دكتر حميد بهبهاني، معاون اقتصاد و برنامه ريزي حمل و نقل، اظهار داشت: توقع ما از كارشناسان اتريشي انتقال تكنولوژي، استفاده از نوآوري هاي جديد و سرعت عمل در انجام پروژه ها است اين در حالي است كه ايران در حال حاضر خدمات فني در زمينه حمل و نقل را صادر مي كند.

    وي تأكيد كرد: درخواست وزارت راه و ترابري براي محور گرگان به مشهد استفاده از قطار براي سرعت 200 كيلومتر است اما بايد طراحي براي سرعت هاي بيشتر درنظر گرفته شود تا در آينده نيز مورد استفاده باشد و قطارهاي پيشرفته تري را جوابگو باشند.

    دكتر بهبهاني گفت: پيش بيني ما براي خطوط ريلي قم _ اصفهان تا 270 كيلومتر است و بايد طراحي خطوط براي سرعت هاي بالاتر در نظر گرفته شود.

     در اين مذاكرات، لوچين گه، مدير پروژه هاي بين المللي راه آهن اتريشي، با تشكر از استانداران خراسان شمالي، رضوي و گلستان در زمينه همكاري در بازديد از پروژه ها، بيان داشت: از لحاظ جغرافيايي شباهتهاي زيادي بين ايران و اتريش وجود دارد و تجربيات ايحاد خطوط ريلي در اتريش مي تواند در پروژه هاي ريلي ايران مفيد واقع شود.

     وي ادامه داد: كنسرسيوم بين المللي با مشاركت شركت هاي اتريشي ها و شركت هاي ايراني در زمينه راه آهـن تشكيـل مي شود كه در انجام پروژه ها مشاركت فعال خواهند داشت.

     لوچين گه در اين مذاكرات از هيأت ايراني دعوت كرد كه از پروژه هاي ريلي اتريش بازديد و مسائل فني پروژه هاي ايران را در اتريش بررسي كنند.

   معاون اقتصاد و برنامه ريزي وزارت راه و ترابري با تأكيد بر كلان نگري در ايجاد خطوط ريلي كشور، خاطرنشان كرد: با تكميل شبكه ريلي گرگان _ مشهد و ايجاد خطوط ريلي در استان هاي مازندران، گيلان و اردبيل مي توانيم از مشهد به تركيه و اروپا سفر كنيم.

    همچنين با تكميل اين خطوط، افغانستان، تركمنستان و آذربايجان از طريق ايران به اروپا وصل مي شوند.

دكتر بهبهاني با اشاره به كريدور شمال به جنوب و نقش مهم ترانزيتي اين مسير يادآور شد: بار هندي ها كه هم اكنون از درياي سياه به مديترانه و سپس به مسكو مي رود 45 روز طول مي كشد در حالي كه اگر از مسير بندرعباس به آذربايجان و مسكو عبور كنيم فقط بار 20 روز در راه است.

    مهندس تهراني، مجري طرح ساخت و توسعه شبكه راه آهن در اين مذاكرات بيان داشت: ايجاد بستر براي همكاري هاي بلندمدت بين دو كشور ايران و اتريش با تأكيد بر كيفيت بالا و بهينه بودن و نگاه به حركت بلندمدت ضروري است.

    وي تصريح كرد: همكاري دو طرف در زمينه انتقال نرم افزاري و فرايند استاندارد چرخه پروژه از انجام مطالعات تا تكميل پروژه خواهد بود و پيشنهادات طرف اتريشي براي ما مي تواند مفيد باشد.

 

لینک

       

هفتاد و نهمين شماره ماهنامه راه ابريشم منتشر شد

    شماره اخير ماهنامه راه ابريشم براي هفتاد و نهمين بار منتشر شد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري" راه ابريشم" ،  ويژه ماههاي خرداد و تير با مدير مسئولي و سردبيري مسعود ذهبيون، مدير كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري انتشار يافت.

    در اين ماهنامه كه جلد آن با تصوير نخستين پل تركه اي ايران مزين شده،  بخش هاي مختلفي همچون يادداشت، سخنان وزير راه و ترابري، سند نخستين طرح جامع حمل و نقل كشور، معرفي كتاب، مقالات علمي، ترجمه، گزارش تصويري و اخبار معاونت ها، بخش هاي تابعه، ادارات كل راه و ترابري استانها، تقدير و تشكر، انتصابات، تسليت ها و نظرسنجي گنجانده شده است.

     شايان ذكر است در اين ماهنامه كه در 64 صفحه منتشر شده، مقالاتي با عناوين ارزيابي آلترناتيوهاي حمل و نقل، E-Learning الگويي نوين در آموزش، بررسي تأثير عوامل جاده اي و محيطي در ايمني حمل و نقل بين شهري، آموزش رانندگي و نقش آن در كاهش سوانح ترافيكي، حمل و نقل چندوجهي و چگونگي تكوين مفهوم آن، مناقصه الكترونيكي و نقش آن در روابط اقتصادي، گزارش طرح مطالعاتي راه آهن چابهار – بم ( فهرج) و ... رؤيت مي شود.

                                              

                        

لینک

       

سازمان بنادر و كشتيراني در 15 درصد سهام مؤسسه دريانوردي آفرين قشم

مشاركت مي كند

   سازمان بنادر و كشتيراني بنا بر مصوبه نمايندگان شورايعالي اين سازمان به ميزان 15 درصد در       سهام مؤسسه دريانوردي آفرين قشم مشاركت مي كند. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، نمايندگان اعضاي شورايعالي سازمان بنادر و كشتيراني كه شامل نمايندگان سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، وزارت امور اقتصادي و دارايي، وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، نيروي     دريايي جمهوري اسلامي و نمايندگان وزارت راه و ترابري ( دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي      هماهنگي ترابري كشور) از طرح توسعه بندر شهيد رجايي، ترمينال كانتينري و يكي از كشتيهاي       موجود در بندرعباس بازديد و از نزديك با مسائل و مشكلات آنها آشنا شدند. همچنين جلسه سه      ماهه دوم نمايندگان اعضاي شوراي عالي سازمان بنادر و كشتيراني در خصوص تكاليف شوراي عالي  مربوط به صورتهاي مالي منتهي به پايان سال 83 سازمان بنادر و كشتيراني برگزار شد.  تخفيف به    كشتي هاي گازي كه از ابتداي امسال تا پايان سال به بندر طاهري وارد مي شوند از مصوبات ديگر     شوراي عالي بود. نمايندگان شورايعالي همچنين با پرداخت وام ضروري مسكن به كارگران بيش از 25 سال سابقه كار سازمان بنادر و كشتيراني موافقت كردند. همچنين شوراي عالي با احتساب فوق     العاده ويژه موضوع ماده 6 قانون هماهنگ پرداخت به عنوان مزاياي مستمر با استناد به تبصره 3 ماده 52 آيين نامه اداري و استخدامي مصوب 1349 سازمان بنادر و كشتيراني موافقت كرد.     صورت         جلسات مربوط به مصوبات نمايندگان اعضاي شوراي عالي تهيه شده است كه پس از امضاي اعضای شوراي عالي سازمان بنادر و كشتيراني ابلاغ و به اجرا مي رسد.                                                

لینک

       

موافقنامه تسهيل تشريفات صدور ويزا براي تجار كشورهاي عضو اكو

 اولين اجلاس گروه كارشناسي درخصوص موافقتنامه تسهيل تشريفات صدور ويزا براي تجار كشورهاي عضو اكو طبق برنامه اعلامي در اولين هفته سپتامبر 2006 در تهران به ميزباني وزارت امور خارجه برگزار خواهد شد. پيش بيني مي شود كه همه اعضاء اكو در اين سمينار شركت كنند.

 در طول اين اجلاس پيش نويس طرح عمل، دستورالعمل ها براي اجراي اين موافقتنامه مورد بررسي و تجديد نظر قرار خواهد گرفت و اجرا موافقتنامه فعلي در جهت تسهيل تشريفات صدور ويزا براي كشورهاي عضو اكو در جهت ارتقاء تجارت درون منطقه اي در منطقه اكو به بحث و تبادل نظر گذاشته خواهد شد.

لینک

       

چهارمين اجلاس كميته راهبردي در خصوص حركت نمايشي قطارهاي كانتينري يكسره

 كميسيون اقتصادي اجتماعي آسيا و اقيانوسيه سازمان ملل (UNESCAP) چهارمين كميته راهبردي درخصوص حركت نمايشي قطارهاي كانتينري در طول كريدور شمالي راه آهن سراسري آسيا را بنا به دعوت قزاقستان در تاريخ 19 و 20 سپتامبر ( 29- 28 شهريور ماه) در آستانه برگزار مي كند.

 در اين اجلاس رؤساي راه آهن هاي كريدور شمالي اسكاپ ( بلاروس، چين، جمهوري خلق كره، قزاقستان، مغولستان، لهستان، جمهوري كــره، روسيه و ازبكستان) شركت نموده و يادداشت تفاهمي را براي راه اندازي حركت نمايشي قطار يكسره، در طول كريدور شمالي راه آهن سراسري آسيا  (TAR) امضاء خواهند نمود. از سازمان گمرك جهاني، سازمان همكاري هاي راه آهن ها (OSJD)، اتحاديه بين المللي راه آهن ها (UIC) مؤسسه تحقيقات اقتصادي آسياي شمال شرقي (ERINA) همچنين شركت هاي فورواردي حمل و نقل بين المللي دعوت به عمل آمده تا در اين اجلاس حضور داشته باشند. يادآوري مي گردد كريدور شمالي اسكاپ يكي از چهار كريدور اصلي در توسعه شبكه حمل و نقل ريلي آسيا مي باشد.

لینک

       

پل شاوور افتتاح مي شود

پل شاوور در امتداد جاده ترانزيتي اهواز – انديمشك تا 15روز آينده افتتاح مي شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اين پل كه در يكي از مهمترين جاده هاي ترانزيتي كشور واقع شده، با هزينه اي بالغ بر 8 هزار ميليون ريال احداث گرديده است.

بنابراين گزارش پل شاوور به مناسبت هفته دولت با حضور مقامات استاني و وزارت راه و ترابري افتتاح مي شود.

اين پل داراي 61 متر طول مي باشد در حالي كه طول پل قديمي 32 متر بوده است كه در اثر آبشستگي پايه آن دچار شكستگي شده بود.

اين پل كه در امتداد پرترددترين مسير دسترسي خوزستان به تهران و در كنار بخش شاوورواقع شده، كه ترافيك عبوري آن به طور موقت بر روي پل ديگري، در جنب اين مسير انتقال يافته است.

شايان ذكر است، مسير اهواز – انديمشك با ترافيك عبوري بيش از 30 هزار وسيله نقليه، سومين مسير پرتردد و ترانزيتي كشور شناخته شده است.

بنابراين گزارش، در هفته دولت بيش از 24 پروژه مهم ديگر توسط بخش راه و ترابري در استان خوزستان افتتاح خواهد شد.

لینک

       

كمربند حلقوي اردكان – ميبد احداث مي شود

 بهره برداري از كمربند حلقوي اردكان – ميبد بار ترافيكي شهرستان هاي اردكان و ميبد را             به شدت كاهش مي دهد.

مدير كل راه و ترابري استان يزد با اعلام اين خبر افزود: با توجه به ترافيك سنگين محور بين المللي جاده سنتو در شهرستان هاي اردكان و ميبد، تردد روزانه هزاران دستگاه خودروي سبك و سنگين و تحميل خسارات ناشي از تصادفات كمربند حلقوي اردكان – ميبد در چهار قطعه احداث مي شود.

ميرسعيدي گفت: اين كمربندي به صورت حلقوي اجرا خواهد شد، كه كمربند غربي آن شامل قطعات 1 و 2 به طول تقريبي 32 كيلومتر و كمربند شرقي آن شامل 3 و4 به طول حدود 42 كيلومتر است. وي افزود: بر روي اين كمربند حلقوي چند تقاطع همسطح و غيرهمسطح از جمله ميبد – ندوشن، ميبد – ايستگاه راه آهن و اردكان – چاه افضل براي ايجاد ايمني بيشتر احداث مي شود. بنا به گفته ميرسعيدي: در حال حاضر يك باند از دو باند قطعه دوم، در حال احداث و باند ديگر همين قطعه آماده مناقصه است و در قسمت شرقي كمربندي نيز قطعه سوم در حال اجرا و قطعه چهارم به مناقصه گذاشته شده است.

وي خاطرنشان ساخت: كمربندي حلقوي اردكان – ميبد قبل از شهرستان اردكان از محور شرياني سنتو جدا شده و پس از ميبد به اين محور بين المللي مي پيوندد.

لینک

       

مذاکرات ايران وچين در مورد توسعه ناوگان حمل و نقل ريلي

مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران ازمذاكره با مقام‌هاي چين براي توسعه‌ناوگان حمل ونقل ريلي ايران خبر داد .“محمد سعيد‌نژاد" در سفر به چين ، پس از ديدار با مقام‌هاي بلندپايه وزارت راه آهن اين كشور، گفت: سياست جمهوري‌اسلامي ايران توسعه حمل و نقل ريلي  است و هم اكنون در حال انجام مذاكراتي براي تامين امكانات اين بخش از چين مي‌باشيم.وي در نشستي باحضور اعضاي اتاق بازرگانان ايران در چين و يك هيات بلندپايه اقتصادي ايران در چين گفت: جهت‌گيري ايران در بخش ريلي اكنون تامين امكانات سيستم‌هاي راه آهن از چين است.معاون وزير راه و ترابري با اشاره به فعاليت چين در مترو ايران ، تهيه واگن‌هاي چيني براي مترو و راه اندازي قطارهاي جديد در مسير تهران - مشهد با خريد تجهيزات از چين ، گفت :در شبكه ريلي ايران‌ از تجهيزات ساخت چين‌ نيز استفاده مي‌شود. وي با بيان اين مطلب كه هم اكنون چند طرح براي تهيه امكانات بخش ريلي ايران از چين درحال اجرا مي‌باشد، تامين لكوموتيو، ريل، سوزن‌هاي شبكه و تجهيزات علايم ارتباطي شبكه راه‌آهن ايران را  از همكاري‌هاي ايران و چين در اين بخش ذكر كرد   .“سعيد نژاد " همچنين از انجام مذاكراتي با شركت‌هاي چيني و شركت رجا براي تجهيز شبكه ريلي ايران به قطارهاي دو طبقه خبر داد.   وي گفت: شركت رجا  پيش از اين ده‌ها واگن از چين براي تجهيزشبكه حمل و نقل ريلي خريداري كرده است.    وي همچنين اعلام‌كرد: مذاكراتي با طرف‌هاي چيني درباره تعمير لكوموتيوها در حال انجام است .ديرعامل شركت راه‌آهن گفت: امروز روشن است كه گلوگاه توسعه كشور شبكه‌حمل‌ونقل مي‌باشد و بايد به اين بخش، به ويژه حمل و نقل ريلي توجه شود. وي گفت: اگربخواهيم در صادرات نيز نقش اساسي ايفا كنيم بايد توجه بيشتري به اين بخش داشته باشيم. مديرعامل واگن پارس، مدير عامل شركت رجا، معاون ناوگان راه آهن ايران وچندمدير ديگر شركت‌هاي مرتبط با راه آهن براي مذاكره در چين به سر مي‌برند.

لینک

       

نخستين نشست کميته حمل و نقل ايران و روسيه برگزار شد

نخستين نشست کميته حمل ونقل ايران و روسيه به منظور گسترش همکاري هاي حمل ونقلي دو کشور در مسکو برگزار شد.

در اين نشست که هياتي از نمايندگان حمل ونقل جاده اي، ريلي، دريايي و هوايي کشورمان به سرپرستي دکتر "بهبهاني" معاون اقتصاد حمل ونقل وزارت راه و ترابري حضور داشتند، راه هاي گسترش همکاريها مورد بررسي قرار گرفت.

کنسرسيوم سه جانبه ايران، روسيه و جمهوري آذربايجان در مورد ساخت خط آهن قزوين – رشت- آستارا، انتقال دانش ساخت واگن و بوژي، تبادل استاد و دانشجو و امکان راه اندازي قطار مسافري تهران- باکو-  مسکو از جمله موضوعات مورد بحث اين نشست در زمينه حمل ونقل ريلي بود.

در جريان اين جلسه که از اول تا پنجم مرداد ماه برگزار شد، بهبهاني با "ياکونين" رييس   راه آهن روسيه ديدار کرد و دو طرف در مورد راه هاي ارتقاي همکاري هاي ريلي دو کشور گفت وگو کردند.       

لینک

       

          کنفرانس مطبوعاتی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل برگزار شد

كنفراس مطبوعاتي با شركت خبرنگاران و با حضور مهندس افشار، معاون وزير و مدير عامل شركت ساخت و توسعه زير بناهاي حمل و نقل، مهندس منتظري مجري طرح هاي ساخت و توسعه شبكه آزاد راه ها، مهندس تهراني مجري طرح هاي ساخت و توسعه شبكه راه آهن، مهندس سميعي معاون فني مهندسي شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل ونقل، مهندس گروسي مجري طرح هاي ساخت و توسعه شبكه راه ها و مهندس سيد احمديان مجري طرح هاي ساخت و توسعه شبكه بنادر و فرودگاه ها  روز دوشنبه از ساعت 10 الي 45/12 دقيقه برگزار شد.

                                     گزارش تصویری کنفرانس مطبوعاتی 

 

لینک

       

باند دوم جاده هنديجان ماهشهر احداث مي شود

عمليات احداث باند دوم جاده هنديجان به ماهشهر به طول 72 كيلومتر آغاز شد.

در مراسمي كه به همين منظور برگزار شد، مدير كل راه و ترابري خوزستان گفت: اين پروژه توسط متخصصين و پيمانكاران استان خوزستان اجرا خواهد شد كه در ابتدا 10 كيلومتر از فار اول، با اعتباري بالغ بر 2 ميليارد و 800 ميليون ريال احداث خواهد شد.

    وي احداث راه جاده اي بين بندر و شهر هنديجان را با توجه به اشتغال اهالي آن منطقه به ماهيگيري و صيادي و نياز مبرم به راههاي مناسب ارتباطي با شهرهاي اطراف ضروري دانست و تصريح كرد: رشد روزافزون ترافيك در اين مسير ضرورت احداث باند دوم به موازات جاده موجود را دوچندان كرده است.

    خيرا... خادمي درخصوص مشخصات فني اين راه گفت:عرض تمام شده اين محور 11 متر، حجم خاكريزي و بستر سازي بيشاز 250 هزار متر مربع است.

    وي گفت : 36 دهانه پل به طول هاي مختلف در اين مسير احداث مي شود.  

لینک

       

رشد ترانزيت از 13 درصد فراتر رفت

ترانزيت كالا در سه ماهه نخست سال جاري با 5/13 درصد افزايش نسبت به مدت مشابه سال قبل، از مرز 2 ميليون و 300 هزار تن فراتر رفت.

    بنابه گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري؛ از اين حجم كالاي ترانزيت شده در كشور، 45 درصد آن از طريق جاده ها، 14 درصد توسط راه آهن و 41 درصد مابقي نيز به صورت سواپ جا به جا شده است.

    بنابراين گزارش، حمل و نقل جاده اي كالاهاي ترانزيتي حجيم و موزون با 9 درصد رشد و كالاهاي غيرنفتي نيز با 8 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

    شايان ذكر است: در زمينه ورود كالاهاي ترانزيت،  بندرعباس با 34 درصد رشد رتبه نخست را در مرزهاي كشور به خود اختصاص داد، و مرزهاي سرخس، بازرگان، لطف آباد و آستارا نيز به ترتيب به عنوان فعال ترين مرزهاي كشور در زمينه ورود كالاهاي ترانزيتي پس از بندرعباس قرار گرفته اند.

    همچنين در زمينه خروج كالاهاي ترانزيتي، بندرعباس نيز با 6/22 درصد افزايش در سه ماهه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل، به عنوان فعال ترين مرز خروجي كشور شناخته شد كه معادل 4/232 هزار تن خروج كالاي ترانزيتي براي آن ثبت گرديد.

    قابل ذكر است ترانزيت كالا به عنوان شاخصي اقتصادي كه از مزيت نسبي و موقعيت ويژه اي نسبت به كشورهاي منطقه در ايران برخوردار است مي تواند در صورت افزايش، تأثير بسزايي در تحقق اهداف برنامه اي، درآمدي و رشد ساير بخش هاي اقتصادي ايران و كشورهاي همجوار برجاي نهد.

لینک

       

كار گروه امداد و نجات در گلستان

  جلسه كار گروه تخصصي حمل و نقل و امداد و نجات در استان گلستان آغاز به كار كرد.

محمدتقي جوان شورابي مدير كل راه و ترابري استان گلستان،  هدف از برگزاري اين جلسه را هماهنگي در نحوه خدمات رساني وزارت راه و ترابري با ساير دستگاه هاي استاني،  براساس دستورالعمل حوادث غير مترقبه دانست و افزود: به منظور آمادگي بيشتر و جلوگيري از اتلاف وقت، معاون راهداري اين اداره كل به عنوان دبير ستاد حوادث غيرمترقبه استان جهت تشكيل زير كارگروههايي معرفي مي گردد.                                                                                          

   وي خاطرنشان ساخت :به دليل سيل خيز بودن استان گلستان، برگزاري چنين جلساتي ضروري است. 

  مدير كل راه و ترابري گلستان، همچنين انجام پروژه بزرگراه گرگان _ آزادشهر، كنارگذر علي آباد، ورودي بندر گز، كنارگذر گرگان، كردكوي و گنبد_ اينچه برون را از مصوبات هيأت دولت برشمرد و افزود: بهسازي باند فرودگاه كلاله، تكميل فرودگاه گرگان و آغاز مطالعات راه آهن گرگان _ مشهد از جمله امور در دست اقدام مي باشد.

 

لینک

       

تعيين ميزان كارمزد شركت ها و مؤسسات حمل و نقل به صنف مربوط واگذار مي شود

     كميسيون فرعي شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور تعيين ميزان كارمزد شركت هاي حمل و نقل داخلي جاده اي كالا را به كانون سراسري انجمن صنفي شركت ها و مؤسسات حمل و نقل كالا واگذار كرد.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، ميزان كارمزد شركت هاي حمل و نقل بايد با هماهنگي كانون سراسري انجمن صنفي رانندگان، ناوگان جاده اي كالاي كشور تعيين و پس از تأييد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي قابل اجرا مي باشد.

   حمزه علي بخشي، مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور با اعلام اين خبر، تصريح كرد: با توجه به شرايط خاص بخش حمل و نقل و وجود شركت ها و مؤسسات متعدد كه در سال هاي اخير به وجود آمده اند تعيين كارمزد شركت ها به روال گذشته مشكلات متعددي را براي بخش حمل و نقل كشور به وجود آورده است كه متوليان مربوط طي تقاضاهاي مكرر درخواست اصلاح روش موجود را داشته اند.

   وي ادامه داد: پس از بررسي هاي متعدد در سال هاي اخير و نظرخواهي از كارشناسان و تشكل هاي ذيربط صنفي حمل و نقل، اصلاح روش تعيين ميزان كارمزد شركت هاي حمل و نقل به كميسيون فرعي شورايعالي هماهنگي ترابري كشور داده شد كه اين كميسيون نيز بنا به پيشنهاد مجدد سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي در خصوص اتخاذ تصميم در مورد بند 9 مصوبه 154 شورا، اين مساله را بررسي و پس از بحث و بررسي جوانب مختلف اين پيشنهاد و طرح دلايل توجيهي آن، به تصويب رساند.

    بخشي تصريح كرد: تغيير روش تعيين ميزان كارمزد شركت هاي حمل و نقل پس از تصويب كميسيون فرعي، مقرر شد تا در دستور كار شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور جهت تصويب نهايي و ابلاغ و اجرا به مراكز ذي ربط قرار گيرد.

    مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور، يادآور شد: در سال 1374 شورايعالي هماهنگي ترابري كشور در بند 9 مصوبه 154، كميسيون (كارمزد) شركت ها را مورد بازنگري قرار داد. در اين بند شركت ها و مؤسسات حمل و نقل در مراكز جلفا، آستارا، بازرگان و بنادر انزلي، نوشهر، بوشهر، بندرعباس، امام خميني، كنارك و در پايانه هاي عمومي با مراكز اعلام بار و نيز براي محصولات كارخانجات سيمان، ذوب آهن، فولاد و قند و شكر و براي بارهاي بخش خصوصي، كارمزد چهار درصد نسبت به كل كرايه طبق قرارداد حمل تعيين شده است.

    همچنين براي ساير نقاط به ترتيب براي بارهاي دولتي شش درصد و براي كالاهاي بخش خصوصي هفت درصد و كارمزد خرده بار 9 درصد تعيين شده بود.

لینک

       

انتصاب رئيس كميسيون تحول اداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي

محمد بخارايي معاون وزير و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي با ابلاغ وزير راه و ترابري، رئيس كميسيون تحول اداري اين سازمان شد.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، وزير راه و ترابري همچنين با ابلاغ ديگري عليرضا سليماني، معاون برنامه ريزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي را به عنوان نماينده خود در كميسيون تحول اداري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي منصوب كرد.

    در ابلاغيه هاي صادره از سوي مهندس رحمتي،  بر ايجاد زمينه تحول متناسب با اهداف برنامه تحول اداري و همچنين برنامه چهارم توسعه كشور تأكيد شده است.

 

لینک

       

بالغ بر 36 ميليارد ريال از اعتبارات سفر مقام معظم رهبري به همدان جذب شد

     14 پروژه با اعتبارات سفر مقام معظم رهبري توسط اداره كل راه و ترابري همدان اجرا گرديد.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، اعتبارات مدنظر گرفته شده براي بخش راه و ترابري بالغ بر 36 ميليارد و 500 ميليون ريال بوده است كه به طور كامل توسط اداره كل راه و ترابري استان همدان جذب گرديد.

    بنابراين گزارش بخشي از هزينه هاي تعريض سه راهي روعان _ فامنين، آسفالت راه فرعي كبودرآهنگ شيرين سو- قيدار، بهسازي و آسفالت راه روستايي حيران، آسفالت راه روستايي علمدار سفلي، بهسازي راه روستايي تاريكدره نهاوند از محل اين اعتبارات جذب گرديده است.

    همچنين آسفالت راه روستايي احمدآباد، وسج نهاوند، احمدآباد _ كبودرآهنگ، قره بلاغ- كبودرآهنگ، آقچه خرابه – آرپادره، حسن ابدال، گندوز، گوگ تپه و هودرج _ شمس آباد از جمله اين پروژه ها مي باشد.

 

 

لینک

       

تغيير مجري آزادراه هاي كنارگذر شرق و غرب اصفهان

عبدالهاشم حسن نيا مدير كل راه و ترابري اصفهان، با حكم معاون وزير راه و ترابري جاي نيك كار اصفهـاني، مجري آزادراه هاي كنارگذر شرق و غرب اصفهان را گرفت.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري مهندس صادق افشار معاون وزير و مدير عامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور طي ابلاغي عبدالهاشم حسن نيا را به عنوان نماينده مجري آزادراه هاي كنارگذر شرق و غرب اصفهان منصوب كرد.

    مراحل اجرايي كنارگذر غربي به طول 7/94 كيلومتر و كنارگذر شرقي نيز به طول 90 كيلومتر با توجه به نقش ويژه استان اصفهان در حمل و نقل كشور از سال 82 و با 50 درصد سرمايه گذاري بخش خصوصي آغاز شده است.

 

لینک

       

وزير راه وترابري :

راه آهن و جاده بايد كنار هم احداث شود

 

     سي و يكمين جلسه شوراي حمل و نقل استان همدان با رياست وزير راه و ترابري برگزار شد.

وزير راه و ترابري در اين جلسه با بيان اينكه جلسات شورا،  همدلي، تعامل و همفكري رادر زمينه هاي مختلف كاري به همراه دارد افزود: اصل، كمك و خدمت در جهت رضايت ولي نعمتمان است و اينگونه اجلاس ها بايد در راستاي استفاده بهينه مردم از امكانات و خدمات راه و ترابري برگزار گردد.

      مهندس رحمتي با اشاره به دو عامل مهم طراحي و نيرو در كاهش يا افزايش هزينه ها افزود: كار زيربنايي به امكانات نياز دارد كه در راستاي تأمين امكانات مورد نياز در پروژه ها، پيگيري هايي براي خريد و تجهيز ماشين آلات صورت گرفته است و وطرح آن با قيد دو فوريت مطرح خواهد شد.

      در اين جلسه نوروزي، معاون راهسازي اداره كل راه و ترابري همدان تراكم راههاي استان همدان را داراي رتبه 26 در كشور دانست و افزود: اميدواريم احداث راه بيجار كه با مشكل ساختاري روبرو است بزودي تسريع و اعتبارات كنارگذرهاي اسدآباد، بهار، رزن و تويسركان پرداخت گردد.

      وزير راه و ترابري در پايان اين جلسه خاطرنشان ساخت: توجه به طراحي راه آهن و راههاي جاده اي در كنار هم، كاهش هزينه هاي عمراني و جلوگيري از برخي موازي كاري ها همچون احداث پل ها را در پي دارد. 

لینک

       

پيشنهاد تاجيكستان براي مشاركت ايران در ساخت تونل چهارمغزك

تاجيكستان با پايان يافتن ساخت تونل 11 كيلومتري انزاب در اين كشور توسط مهندسان و متخصصان ايراني، مشاركت در ساخت تونل چهارمغزك را به ايران پيشنهاد داد.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، در سفر رئيس جمهوري كه وزير راه و ترابري نيز ايشان را همراهي مي كند، پيشنهاد مشاركت در ساخت تونل چهارمغزك از طرف تاجيكستان مطرح خواهد شد. تونل چهار مغزك در 50 كيلومتري جنوب شهر دوشنبه پايتخت تاجيكستان واقع شده است. همچنين تونل انزاب چهارشنبه توسط رئيس جمهور با حضور وزير راه و ترابري افتتاح خواهد شد.

   شركت ايراني « سابير بين الملل» در مدت حدود دو سال موفق شد تونل انزاب شامل بيش از پنج كيلومتر تونل اصلي و پنج كيلومتر تونل تهويه و دستگاه هاي تونل را تكميل كند.

   به گفتة مقامات تاجيك، مهندسان ايراني در جريان ساخت اين تونل درزمان يك ماه توانستند 635 متر از طول تونل را حفر كنند و  ركورد حفر و تونل سازي را بشكنند.

 تونل انزاب جاده خضب به شهر دوشنبه را 50 كيلومتر كوتاهتر و زمان مسافرت در محور شمال به جنوب تاجيكستان را چهار ساعت كاهش مي دهد.

 

لینک

       

توسط دولت ايران :

بهره برداري و آغاز دو پروژه در افغانستان با 98 ميليون دلار اعتبار

 

   اولين قطعه از مسير ترانزيتي هرات – ميمنه با حضور معاون اجرايي رئيس جمهور ايران،  معاون رئيس جمهور افغانستان و تني چند از مقامات بلندپايه دو كشور روز شنبه افتتاح مي شود.

    به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، همزمان با بهره برداري از اين پروژه در روز شنبه مورخ 7/5/85 عمليات اجرايي احداث راه آهن خواف - سنگان -  هرات نيز با حضور مقامات دو كشور آغاز خواهد شد.

    بنابراين گزارش 60 كيلومتر از مسير هرات – ميمنه كه با اعتبار بلاعوض ايران، براساس يادداشت تفاهم دوجانبه در شهريور سال 83 احداث گرديده ارتباط بين ولايات هرات با 8 ولايت شمال و شمال غربي افغانستان و امكان ارتباط ترانزيتي كشورهاي آسياي مركزي تا آبهاي خليج فارس و اروپا را به طور ارزان و سريع فراهم مي سازد. احداث اين مسير 23 ميليون دلار اعتبار دربرداشته است.

 همچنين با اتمام مراحل مطالعاتي راه آهن سنگان – هرات، احداث اين پروژه به طول 191 كيلومتر آغاز مي گردد كه 141 كيلومتر آن در خاك افغانستان و مابقي در ايران قرار دارد.

    بر اين اساس قطعه سوم خط آهن سنگان – هرات به طول 61 كيلومتر توسط ايران احداث مي گردد كه از منطقه شمتيغ در مرز دوكشور آغاز و تا ايستگاه جونو در افغانستان امتداد مي يابد.

    شايان ذكر است اين مسير ريلي با اعتباري بالغ بر 75 ميليون دلار در راستاي سياست اصولي ايران براي مشاركت فعال در بازسازي جمهوري اسلامي افغانستان،  به منظور تحكيم مناسبات دوستانه و حسن همجواري دو كشور احداث مي گردد.

لینک

       

پايانه باجگيران گشايش يافت

پايانه مرزي باجگيران با حضور رؤساي جمهور ايران و تركمنستان و وزراي راه و ترابري دو كشور امروز 3/2/85 گشايش يافت.

به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري اين پايانه در زميني به مساحت 12 هكتار احداث شده كه ساختمان اصلي داراي شش هزار متر مربع زيربنا و محوطه پاركينگ آن نيز 70 هزار متر مربع وسعت دارد و براي ساخت آن 43 ميليارد ريال هزينه شده است.

 پايانه مرزي باجگيران با فاصله 32 كيلومتري تا شهر عشق آباد پايتخت تركمنستان،  مهمترين مسير ارتباطي ايران با اين كشور بوده و عمده صادرات كشورمان از اين پايانه صورت خواهد گرفت.

 اين پايانه در 82 كيلومتري شهرستان قوچان و 211 كيلومتري مشهد واقع است.

گفتني است پايانه مرزي( هوران )تركمنستان نيز در مجاورت پايانه باجگيران به طور همزمان گشايش يافت.

لینک

       

اعتبارات مورد نياز فرودگاه هاي شيراز، ياسوج و اصفهان بررسي مي شود

  در بازديد نمايندگان مجمع عمومي شركت مادر تخصصي فرودگاه هاي كشور و مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور از فرودگاه هاي شيراز، ياسوج و اصفهان، اعتبارات مورد نياز تكميل اين فرودگاه ها  بررسي شد.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، در ادامه بازديدهاي دوره اي از پروژه هاي سازمان ها و شركت هاي تابعه وزارت راه و ترابري، با حضور نمايندگان اعضاء مجمع عمومي شركت فرودگاه هاي كشور شامل سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور، وزارت امور اقتصادي و دارايي و وزارت بازرگاني و مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور از ترمينال ها، باندهاي پرواز، سالن هاي داخلي و ... بازديد و در جريان عملكرد و مشكلات موجود در بخش هاي تخصصي اين فرودگاه ها قرار گرفتند.

   همچنين بازديدكنندگان با مركز آموزش فنون هوايي شيراز آشنا شده و نظرات و توصيه هاي  لازم را طي برگزاري جلسات مشترك با مسئولين بخش ها در خصوص مشكلات فرودگاه ها ارائه كردند.

   همچنين در اين جلسات مقرر شد اعتبارات مورد نياز بررسي و نتايج آن به دستگا هاي ذيربط كشور اعلام شود

لینک

       

40 كيلومتر از بزرگراه خليج فارس در

 محور بندرعباس _ سيرجان به بهره برداري رسيد

  40 كيلو متر از بزرگراه خليج فارس در محور بندرعباس _ سيرجان دوشنبه با حضور مسئولان افتتاح و  مورد بهره برداري قرار گرفت.به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري طول بزرگراه خليج فارس از بندرعباس تا سيرجان 300 كيلومتر است كه تاكنون 40 كيلومتر آن به اتمام رسيده و 54 كيلومتر آن در دست اجرا است .

اعتبار كل احداث يك باند از اين بزرگراه به طول 300 كيلومتر 2750 ميليارد ريال و براي احداث 23 كيلومتر كه در حال حاضر به بهره برداري مي رسد 100 ميليارد ريال هزينه شده است .

ساخت 23 كيلومتر از بزرگراه خليج فارس از ابتداي سال 81 شروع شده است و عمليات اجرايي آن در بيست و پنجم تيرماه به اتمام رسيده است. همچنين اتمام كل پروژه به طول 300 كيلومتر در صورت تامين و تخصيص اعتبار لازم تا سال 1390 به پايان خوهد رسيد.

در 23 كيلومتر باند دوم بزرگراه خليج فارس 106 دستگاه پل با 139 دهانه از 2 تا 20 متر از مجموع 106 دستگاه پل، 7 دستگاه پل بزرگ شامل دو دهانه 20 متر و 6 دهانه 20 متر و 30 دهانه 10 متر انجام شده است و تعداد پلهاي با طول زياد دو دستگاه شامل يك دهانه 5 متر به طول 100 متر و يك دهانه 4 متر به طول 70 متر اجرا شده است.با بهره برداري از 23 كيلومتر باند دوم بزرگراه خليج فارس مسير رفت و برگشت وسائل نقليه در 60 كيلومتر  ز مسير از هم جدا مي شود. اين در حالي است كه اكثر تصادفات جاده اي در مبادي ورودي شهرها تا فاصله 20 تا 60 كيلومتري اتفاق مي افتد. افتتاح اين بزرگراه تأثير بسزايي در كاهش استهلاك هزينه هاي سفر خواهد داشت.

لینک

       

ضوابط اجرايي بودجه سال 85 سازمان ها و شركت هاي وزارت راه و ترابري نهايي شد

 

  ضوابط اجرايي بودجه سال 1385 سازمان ها و شركت هاي تابعه وزارت راه و ترابري با حضور نمايندگان آنها و اعضاي مجامع و شورايعالي هماهنگي ترابري كشور نهايي شد.

   به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، پيرو مصوبه شماره 24725/ ت 35210 مورخ 31/3/1385 هيأت وزيران در خصوص بند (22) آن مبني بر تهيه ضوابط اجرايي بودجه سال 85 شركت ها و سازمانهاي دولتي و اخذ تأئيديه آن تا پايان تيرماه از اعضاي مجامع و شورايعالي هماهنگي ترابري كشور، در جلسه كارشناسي هجدهم تيرماه در محل ستاد وزارت راه ترابري به رياست مديركل دفتر امور مجامع و دبرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور، ضوابط اجرايي بودجه تهيه و براي نمايندگان مجامع ارسال شد.

    در اين جلسه ضمن بررسي پيشنهادات ارائه شده توسط مديران بودجه كليه سازمان ها و شركت هاي تابعه وزارت راه و ترابري، مهندس بخشي مدير كل دفتر امور مجامع و دبيرخانه شورايعالي هماهنگي ترابري كشور توصيه ها و تاكيد هاي لازم را در خصوص تنظيم ضوابط اجرايي بودجه سال 85 ارائه كرد.

    همچنين در جلسه ديگري كه روز بيست و هفتم تيرماه با حضور نمايندگان اعضاء مجامع و شوراي عالي برگزار شد ضوابط اجرايي بودجه نهايي و جهت تأئيد و امضاي اعضا ارسال شد.

لینک

       

مقدمات بازنگري مصوبات شورايعالي هماهنگي ترابري كشور به پايان رسيد

 

بازنگري مصوبات شورايعالي هماهنگي ترابري كشور در كميسيون فرعي اين شورا به پايان رسيده و آماده ارائه در دستور كار شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور مي باشد.

  به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري، مدير كل دبيرخانه شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور اعلام كرد: بزودي مصوبات بازنگري شده براي اعضاي اين شورا ارسال مي گردد تا بعد از بررسي هاي كارشناسي به منظور تصويب نهايي در دستور كار اين شورا قرار گيرد.

   حمزه علي بخشي خاطرنشان كرد: مجموع مصوبات و صورتجلسات اين شورا 165 مصوبه است كه از سال 1353 تاكنون بسياري از بندهاي اين مصوبات به موجب مصوبات بعدي نسخ شده و يا موضوعيت خود را از دست داده اند و در برخي صورتجلسات نيز گزارشات موردي ارائه شده است.

   وي در ادامه افزود: اين مصوبات طي 12 جلسه فشرده جمعاً بيش از يك سال با حضور كليه اعضاي كميسيون فرعي مورد بازنگري قرار گرفته است.

   شوراي عالي هماهنگي ترابري كشور متشكل از وزير راه و ترابري به عنوان رئيس شورا، معاون برنامه ريزي و اقتصاد حمل و نقل به عنوان دبير شورا و وزراي بازرگاني، صنايع و معادن، تعاون، كشور، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي، مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني، مدير عامل شركت راه آهن ج.ا.ا، رئيس كل گمرك و رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن مي باشد.

   دبيرخانه اين شورا در ستاد وزارت راه و ترابري قرار دارد و مسؤوليت برگزاري جلسات كميسيون فرعي، تعيين دستور كار شورا، ابلاغ مصوبات شورا و پيگيري و نظارت بر آنها از جمله وظايف اين دبيرخانه مي باشد.

   تصويب برنامه ها و خط مشي هاي اجراي ترابري كشور،  موارد مربوط به حمل و نقل بين المللي، ترانزيت، ايمني، WTO و تعيين ضوابط همكاري دستگاه هاي مربوطه در امور حمل و نقل و ... از ديگر وظايف شوراي عالي هماهنگي ترابري و در حوزه اختيارات اين شورا مي باشد.

لینک

       

با حضور مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني

كميته راهبردي بازاريابي بنادر فعاليت خود را آغاز كرد

نخستين نشست اعضاي كميته راهبردي بازاريابي بنادر با حضور دكتر طاهري مطلق در اتاق كنفرانس سازمان بنادر و كشتيراني برگزار شد.

دكتر علي طاهري مطلق مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني در اين نشست با ابراز خرسندي از شكل گيري و آغاز به كار كميته بازاريابي گفت : ما بايد به سرعت از وضع موجود كه اصطلاحاً نسل اول بنادر ناميده مي شود به سرعت به سمت نسل دوم و سوم پيش برويم و بنادر خودمان را هدفمند كنيم .

  معاون وزير راه اظهار داشت : هم اكنون در بخش حمل و نقل دريايي، زيرساخت ها را تا آن جا كه فكر مي كنيم لازم بوده، آماده كرده ايم و امروزه بحث محوري و اصلي ما بحث « بازاريابي» است .

    علي طاهري با بيان اتخاذ روش مشتري محوري به عنوان سياست اصلي سازمان بنادر گفت: بازاريابي به اين معني نيست كه خود ما وارد اين مقوله شويم بلكه بايد زمينه اي را فراهم كنيم تا تمام كارگزاران بخش خصوصي امكان سرمايه گذاري سريع در بنادر را داشته باشند و در پي آن امكان جذب كشتي هايي با ظرفيت بالا در بنادر كشور فراهم شود. وي اضافه كرد : هر جا كه لازم باشد ما بايد به عنوان نماينده حكومت از بخش خصوصي حمايت كنيم.

    مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني با اظهار خوش بيني از پر شدن ظرفيت هاي بنادر، ناشي از انجام حركت هاي جديد پشتيباني و فراهم آمدن امكانات پيشرفته در بنادر، پيش بيني كرد كه در مردادماه سال جاري يك و نيم ميليون TEU، يك جا به ظرفيت بندر شهيد رجايي اضافه شود .

    معاون وزير راه و ترابري با اشاره به رشد قارچ گونه سرمايه گذاري ها گفت: تا يك عده حاشيه اطميناني براي سرمايه گذاري پيدا بكنند، بقيه سر و كله شان پيدا مي شود؛ به عبارت بهتر، امر سرمايه گذاري موفق، ده ها سرمايه گذاري ديگر را پشت سر خودش دارد . آن چه در بحث بازاريابي مدنظر است، اين است كه اين كار را سهل و آسان انجام بدهيم. چراكه زيرساخت ها و اراضي پشتيباني هم اكنون آماده شده و هزينه هاي زيادي براي اين صرف شده است .

     مدير عامل سازمان بنادر با بيان اين كه نبايد دلمان را به آمار تخليه و بارگيري خوش كنيم، اين وظيفه بندر را در دنياي امروزي و در بنادر نسل سوم، كاملاً غيرعلمي و غيراقتصادي دانست و تأكيد كرد: بنادر ما بايد قطعاً به سمتي برود كه بحث « ارزش افزوده » در آن مطرح باشــــد و سرمايه گذاري و نوع قراردادها را بايد به سمتي هدايت كنيم كه ارزش افزوده ايجاد شود . يعني ديگر آمار تخليه و بارگيري صرفاً تأييد كننده نيست. 

لینک

       

با تأكيد بر آموزش قاضي دريايي، در بندر شهيد رجايي برگزار شد:

همايش حقوقي كنوانسيون هاي بين المللي دريايي

همايش يك روزه بررسي قوانين و مقررات حقوقي كنوانسيون هاي بين المللي دريايي در سالن اجتماعات مجتمع بندري شهيد رجايي برگزار شد.در اين همايش كه رييس كل دادگستري استان هرمزگان و بيش از 80 نفر از قضات و دست اندركاران دستگاه قضايي استان حضور داشتند، محمدرضا اشكريز، مدير كل بنادر كشتيراني استان هرمزگان اين گونه نشست ها را گامي در جهت يك سويه كردن    ديدگاه هاي حقوقي دريايي دانست .در ادامه همايش، كارشناسان مسؤول اداره حفاظت و ايمني دريانوردي مباحثي چون معرفي كنوانسيون هاي بين المللي دريايي كه ايران به آن ها ملحق شده است، آشنايي با كنوانسيون تجسس و نجات و سوانح دريايي، آشنايي با كنوانسيون مقابله با آلودگي آب درياها را براي حاضرين در همايش تشريح كرد.

در پايان همايش يكتن خدايي، رييس كل دادگستري استان ضمن تشكر از برپايي چنين نشست ها و همايش هايي بر لزوم   تخصصي تر كردن مباحث حقوقي دريايي تأكيد كرد .وي در ادامه گفت: براي دستگاه هاي قضايي كه در استان هاي ساحلي مستقرند، وجود قاضي با تخصص هاي علوم و حقوق دريايي لازم است.

خدايي در ادامه، آموزش قضات با قوانين حقوق دريايي در داخل يا خارج از كشور را لازم ديد و در اين راه خواستار همكاي سازمان بنادر و كشتيراني شد.

لینک

       

رئيس جديد پژوهشكده حمل و نقل مشغول به كار شد

 

دكتر محمود عامري گزنون با حكم وزير راه و ترابري رئيس پژوهشكده حمل و نقل شد. به گزارش اداره كل روابط عمومي وزارت راه و ترابري با توجه به ماده 8 اساسنامه پژوهشكده حمل و نقل محمود عامري گزنون از اولين روز مردادماه سالجاري با حكم وزير راه و ترابري به پژوهشكده حمل و نقل وزارت راه و ترابري رفت .

محمود عامري گزنون از اولين روز مردادماه سالجاري با حكم وزير راه و ترابري به پژوهشكده حمل و نقل وزارت راه و ترابري رفت .

در بخش از حكم وزير راه و ترابري آمده : اميد است با تعامل با مراكز علمي و تحقيقاتي و با استفاده از ظرفيتهاي بالقوه در شقوق حمل و نقل، ضمن ارائه طرح هاي ارزنده در اعتلاي اين صنعت گام برداريد .

بنابراين گزارش پيش از اين دكتر جعفر اكرام جعفري معاون آموزش، تحقيقات و فناوري وزارت راه و ترابري سرپرستي اين پژوهشكده را بر عهده داشت .

ضمناً آقاي دكتر عامري دانشيار دانشكده عمران دانشگاه علم و صنعت مي باشند و قبلاً نيز با وزارت راه و ترابري همكاري داشته است .

 

لینک

       

جم داراي اداره راه و ترابري شد

اداره راه و ترابري شهرستان جم از توابع استان بوشهر افتتاح شد. اداره راه و ترابري شهرستان جم از تاريخ 22/4/85 به جمع ادارات راه و ترابري استان بوشهر پيوست.

  مهندس عليپور سرپرست اداره كل راه و ترابري استان بوشهر در مراسم افتتاح اين اداره كل، ضمن اشاره به لزوم تقويت راهداري در شهرستان جم اذعان داشت: شهرستان جم با توجه به موقعيت خاص اقتصادي در منطقه، اتصال به محور چهارخطه استان فارس و حجم بالاي تردد در اين محور نياز به توجه خاصي دارد.

   وي خاطر نشان ساخت: پيشبرد توسعه راههاي استان بدون توجه مديران در مناطق و شهرستانهاي استان خوزستان ناقص و ناتمام مي ماند.

   قابل ذكر است در اين مراسم آقاي الياس شبانكاره به سمت رئيس اداره راه و ترابري شهرستان جم معرفي شد.

 

لینک

       

خوزستان 30 درصد از اعتبار راه و ترابري را جذب كرد

72 ميليارد تومان از محل هاي اعتباري استان خوزستان به بخش راه و ترابري اختصاص يافته است.

مهندس خادمي مدير كل راه و ترابري خوزستان با بيان اين مطلب تصريح نمود: تاكنون 30 درصد اعتبار تخصيص يافته و 70 درصد مابقي نيز پس از كارشناسي به تدريج تخصيص مي يابد.

وي افزود: اعتبارات راههاي روستايي امسال بالغ بر 50 ميليارد ريال است كه اين اعتبار در زمينه بهسازي، روكش آسفالت و احداث ابنيه فني در راههاي روستايي هزينه خواهد شد.

خادمي در ادامه افزود: اعتبارات راههاي روستايي نسبت به سال گذشته 80 درصد افزايش يافته است.


 

 

لینک

       

در نخستين كميته مشترك همكاري هاي بندري و دريايي ايران و پاكستان تأكيد شد:

گسترش فعاليت تجاري بين بنادر چابهار و گوادر

   نخستين نشست كميته مشترك همكاري هاي بندري ودريايي دو كشور ايران و پاكستان، با تأكيد بر گسترش همكاري دو بندر چابهار و گوادر و امضاي يادداشت تفاهم به كار خود پايان داد .

   به گزارش روابط عمومي سازمان بنادر و كشتيراني در اين نشست كه به مدت 2 روز در سالن كنفرانس اداره كل استانداردها، آموزش و گواهي نامه دريانوردي( فرمانيه) برپا شد، غلام رضا ساساني مدير كل تعرفه و ترانزيت سازمان بنادر و كشتيراني و حسن زيدي معاون وزير بنادر و كشتيراني پاكستان، علاقه مندي خود را جهت گسترش همكاري در زمينه جا به جايي بار و مسافر بين دو بندر چابهار و گوادر، بندر شهيد رجايي و كراچي اعلام و بر نهايي شدن پيش نويس يادداشت تفاهم عمليات تجسس و نجات به منظور ارتقاي سطح همكاري هاي دو طرف در اين زمينه تأكيد كردند .

در حاشيه اين نشست حسن زيدي، از ارتقاي روابط دو كشور در بخش هاي دريايي و بندري خبر داد و در خصوص توافق انجام شده در اين نشست براي تأمين كالاهاي مورد نياز كشورهاي منطقه از جمله عراق اظهار داشت: تمامي جنبه هاي همكاري در نظر گرفته شده است و با تكميل بندر گوادر، همه زمينه هاي حمل و نقل و ترانزيت بدون هيچ مشكلي انجام مي گيرد.

  غلام رضا ساساني مدير كل تعرفه و ترانزيت سازمان بنادر و كشتيراني نيز در حاشيه اين نشست با تأكيد بر اين كه« اولين سند توافق نامه تجاري و دريايي با پاكستان را در سال 74 امضا نموده ايم كه سال 77 لازم الاجرا شده است» در خصوص اولين نشست دريايي و بندري دو كشور گفت: كليات موضوع، ايجاد زمينه و بستر مناسب براي تجارت دو كشور به ويژه بين بنادر گوادر و كراچي با بنادر چابهار و بندرعباس است .

   ساساني اضافه كرد: موضوعات ديگري كه در اين جلسه مذاكره و بررسي شد، امضاي تفاهم نامه هايي راجع به مسايل ايمني دريانوردي از جمله تفاهم نامه هاي بازرسي شناورها و كنترل محيط زيست دريايي از آلودگي نفتي است .

مدير كل تعرفه و ترانزيت سازمان بنادر با اشاره به پيشنهاد فعاليت تجاري بين بنادر گوادر، چابهار و بندرعباس تأكيد كرد: ما از اين موضوع به عنوان يك فرصت استفاده كرديم، به طوري كه درصدد هستيم بنادر چابهار و گوادر را هم در بحث مسافري و هم در بحث حمل و نقل كالا فعال كنيم. براي اين كه اين زمينه شفاف تر و بهتر شود، پيشنهاد دو طرف اين بود كه بخش هاي خصوصي فعال در دو بخش بندري و دريايي، مسائل اقتصادي خودشان را در اين رابطه بررسي كنند .

ساساني در خصوص وضعيت بندر چابهار توضيح داد: بندر چابهار در حال حاضر 3 ميليون تن ظرفيت دارد و با سرمايه گذاري كه در اين بندر انجام مي شود، اين عدد را به 6 ميليون تن مي رسد و افزون بر ساخت اسكله 100 هزار تني، ترمينال كانتينري در اين بندر ايجاد خواهد شد.

     وي در پاسخ به اين سؤال كه « ساخت بندر گوادر يك تهديد است يا فرصت؟ » گفت: ديدگاه ها مختلف است، ديدگاهي اين بندر را تهديد مي داند و ما مي خواهيم آن را تبديل به فرصت كنيم. بدين شكل كه بين اين دو بندر فعاليت تجاري و دريايي ايجاد كنيم . واقعيت اين است كه بندر چابهار دارد ساخته مي شود لذا بايد فرصت حمل و نقل كالا و مسافر را در اين دو بندر فراهم كنيم.

 

لینک

       

رزمايش كنترل و مقابله با آلودگي نفتي برگزار خواهد شد

رزمايش مقابله با آلودگي نفتي در درياي خزر به مدت 4 روز در مردادماه سال جاري در بندر نكا برگزار خواهد شد.

مدير كل ايمني و حفاظت دريايي سازمان بنادر، هدف از اجراي اين رزمايش را « اجراي الزامات كنوانسيون مقابله با آلودگي نفتي» و « هماهنگي پرسنل دريايي و آماده سازي تجهيزات و امكانات مقابله با آلودگي فرضي» در بندر نكا عنوان و تأكيد كرد: در اجراي اين مانور سعي شده است تا سرعت عمل بخش هاي مرتبط مقابله با آلودگي نفتي مورد بررسي و ارزيابي قرار گيرد تا در زمان وقوع حوادث نفتي در دريا اين بخش ها بتوانند سريع وارد عمل شده و با آلودگي مقابله كنند.

محمدرضا قادري عوامل فيزيكي و جوي تأثيرگذار بر حركت لكه هاي نفتي را برشمرد و گفت: «عواملي چون وزش باد، جريان و جهت موج و غيره بر حركت و پراكندگي لكه هاي نفتي تأثيرگذار است . از اين رو بايد در اين مانور  پيش بيني هاي لازم جهت كنترل و مقابله با آلودگي نفتي مدنظر قرار گيرد ».

    قادري با اشاره به برگزاري سالانه رزمايش مقابله با آلودگي نفتي در آب هاي كشور از اجراي رزمايش ديگري در خليج فارس خبر داد : « همچنين بهمن ماه سال جاري مانور ديگري در زمينه مقابله با آلودگي نفتي در خليج فارس ( سواحل خارك) برگزار خواهد شد».

لینک

       

معاون وزير راه و ترابري :

بندر بوشهر متناسب با عسلويه توسعه خواهد يافت

مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني، بندر عسلويه را قطب اقتصادي بزرگ و مجاور بندر بوشهر عنوان كرد و گفت: « بندر بوشهر نيز متناسب با عسلويه توسعه مي يابد». معاون وزير راه در حاشيه بازديد از تأسيسات بندر كنگان در جنوب استان بوشهر گفت: «بخش اعظمي از صدور و ورود كالا از طريق بندرهاي كشور و به ويژه در استان بوشهر انجام مي شود كه اين مسأله توجه به سرعت در توسعه اين بندرها را دوچندان كرده است» .

  دكتر طاهري مطلق با تأكيد بر اين كه هدف سازمان بنادر، افزايش ضريب ايمني در بنادر با استفاده از پيشرفته ترين تجهيزات است، ادامــه داد: « در كنار توسعه بنادر و تسهيل شرايط تردد بايد به مقوله ايمني تردد شناورهاي دريايي نيز اهميت ويـژه اي داد؛ زيرا در آب هاي ساحلي اين استان نفتكش هاي مختلف و همچنين شناورهاي بزرگ با تناژ بالا در حركت هستند» .

مدير عامل سازمان بنادر و كشتيراني همچنين در بازديد از بندر بوشهر برج كنترل لاور ساحلي را افتتاح كرد. اين مركز كنترل به منظور ارتقاي ايمني دريانوردي و تلاش براي كاهش حوادث دريايي در آب هاي استان بوشهر راه اندازي شده است.

 

لینک

       

پل شطيطه شوشتر امسال به بهره برداري مي رسد

در صورت تأمين 5 ميليارد تومان اعتبار و تحويل تيرهاي فلزي، پل شطيط- شوشتر تا 10 ماه آينده به بهره برداري مي رسد .

مهندس خادمي مدير كل راه و ترابري استان خوزستان با بيان اين مطلب گفت: اين پل از نوع پلهاي كامپوزيت ( مركب) بتني فلزي است كه قسمتهاي ستوني اين پل، بتني و تيرهاي آن فلزي است. تاكنون  2 ميليارد تومان از محل اعتبارات استاني براي ساخت پل شطيط هزينه شده است و براي تكميل آن 5 ميليارد تومان ديگر اعتبار نياز است. مدير كل راه و ترابري خوزستان ويژگي هاي اين پل را بتن ريزي يكپارچه ستونهاي هشت گوش دانست و افزود: در اين شيوه ابتدا قالب تمامي ستون بسته و سپس       بتن ريزي با سرعت بالا و دقت فراوان بصورت يكپارچه انجام مي شود. خيراله خادمي افزود: اين پل داراي 2 دهانه 100 متري است كه به منظور بالا بردن سرعت حركت خودروها بر روي آن، شيب يك‌طرفه 25 درصد تعبيه شده است .

وي با اشاره به سختي كار در اين منطقه به علت وجود لايه هاي سنگي كنگلومرا و مارن كه داراي عمق  14 الي 15 متر مي باشند افزود: در صورت تأمين و ساخت سريع تيرهاي فلزي توسط شركت ماشين سازي اراك، بهره برداري كامل از اين پل 682 متري كه هم اكنون 50 درصد پيشرفت فيزيكي دارد، آغاز خواهد شد.

 

لینک

       

حذف تصادف رخ به رخ در مهمترين محور ترانزيتي گلپايگان و خوانسار

تبديل جادة اصلي موته _ دامنه بين شهرستان هاي گلپايگان و خوانسار به بزرگراه ضروري است.

رئيس اداره راه و ترابري شهرستان هاي گلپايگان و خوانسار با تأكيد بر اين مطلب گفت : به طور روزافزون بر حجم ترافيك راههاي ترانزيتي دو شهرستان گلپايگان و خوانسار افزوده مي شود كه محور موته _ گلپايگان _ دامنه با توجه به محموله هاي سنگ از اهميت بيشتري برخوردار است و بايد با استفاده از اعتبارات كلان ملي به بزرگراه تبديل شود . مهندس عليرضا اختري اقدامات دردست اجرا در اين مناطق را مشتمل بر احداث باند دوم گلپايگان _ خوانسار به طول 20 كيلومتر، تعريض و تبديل محور گوگد _ گلشهر به طول 10كيلومتر دانست و افزود : دوبانده كردن محور خوانسار به طرف دامنه به طول 30 كيلومتر در حال مطالعه است . همچنين مطالعات ادامة احداث باند دوم از گلشهر به سمت موته به طول 50 كيلومتر در حوزة شهرستان انجام گرديده و بر اساس برآورد انجام شده اجراي كل پروژه تا بزرگراه اصفهان _ تهران، نياز به 76 ميليارد ريال از محل اعتبار ملي دارد.

وي تأكيد كرد: با تبديل اين مسير ترانزيتي به بزرگراه، تصادفات اين محور كه عمدتاً به صورت رخ به رخ مي باشد، به صفر نزديك خواهد شد .

به گفتة رئيس ادارة راه و ترابري شهرستان هاي گلپايگان و خوانسار طول راههاي حوزه استحفاظي شهرستان گلپايگان 416 كيلومتر است كه 188 كيلومتر آن اصلي و فرعي و 228 كيلومتر آن راه روستائي است، همچنين در شهرستان خوانسار 116 كيلومتر راه اصلي و فرعي وجود دارد كه 58 كيلومتر آن راه روستائي و مابقي اصلي و فرعي است كه مجموع راه همسنگ اين دو شهرستان بالغ بر 743كيلومتر مي شود. وي پروژه هاي راهسازي در دست اقدام شهرستان گلپايگان را 7 پروژه ذكر كرد؛ از جملة آنها پروژة احداث كمربندي گلپايگان به طول 6/3 كيلومتر است كه به دليل مشكلاتي همچون برخورد با قنات و لولة گاز تكميل آن به تأخير افتاده بود، كه در آيندة نزديك به بهره برداري مي رسد.

وي خاطرنشان ساخت : با بهره برداري از اين پروژه، ترافيك جادة خوانسار – گلپايگان، به گوگد در محور گلپايگان – موته منتقل مي شود. به گفتة وي هزينة اجراي اين پروژه 2 ميليارد و 750 ميليون ريال است. اختري در پايان از كمربندي پيشنهادي جديد گلپايگان خبر داد، كه به طول 20 كيلومتر با دور زدن شهرهاي گوگد و گلشهر به گردنة گدارسرخ در محور موته متصل مي گردد. اين پروژه مسير را 16 كيلومتر كوتاه تر مي نمايد.

 

لینک

       

تقدير 18 نماينده كميسيون عمران از عملكرد راه و ترابري اصفهان

اعضاء كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي از عملكرد راه و ترابري استان اصفهان تقدير به عمل آوردند.

18 نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در نامه اي خطاب به وزير راه و ترابري آورده اند : استان اصفهان در مركز كشور با همجواري 8 استان، و قرار داشتن در مسيرهاي ترانزيتي و حجم تردد بالاي محورها، از راههاي اصلي و روستايي مطلوبي برخوردار است چرا كه تلاش خوبي درخصوص نگهداري راهها و ايمني عبور و مرور و بهسازي و ساخت راههاي اين استان صورت گرفته است.

اعضاء كميسيون عمران مجلس يادآور شده اند: ساخت و احداث راه در نقاط محروم استان همچون فريدن، فريدونشهر، سميرم، نائين و اردستان مرهون تقويت روحيه همكاري در بين كاركنان اين اداره كل بوده است.

لینک